Neděle 20. dubna 2025 19:28
reklama
RebelsFunding PIXAR styl
reklama
RebelsFunding
reklama
Fintokei Payouty
reklama
RebelsFunding

Vít Hradil

img

Ranní okénko - Evropské maloobchodní tržby potěšily

13.04.2021 Hlavní makroekonomickou událostí dnešního dne bude zveřejnění dat o české inflaci za měsíc březen. Podle našeho názoru se meziroční cenová dynamika po únorových 2,1 % zvýší na 2,3 %, přičemž největší podíl by na tomto mělo mít postupné vzpamatovávání cen ropy, které se následně hlavně přes pohonné hmoty propisují do spotřebitelského indexu. Otázkou ovšem zůstává, jak na pokračující pandemii zareagují například ceny dovolených. Trh oproti nám očekává ještě mírně svižnější růst cen, když vyhlíží 2,4 %.
img

Ranní okénko - Potěší opět český průmysl?

08.04.2021 Dnešnímu dni budou dominovat data z České republiky, odkud v ranních hodinách dorazí únorová data o průmyslové výrobě a také zahraničním obchodu. Obě tyto oblasti přitom v období pandemie patří mezi majáky české ekonomické naděje a jako jedny z mála tak nabízejí alespoň trochu příjemné čtení. Průmysl se již v závěru roku 2020 dokázal vrátit na předkrizové objemy a místy je dokonce i překonat. Předstihové indikátory přitom ukazují, že průmyslová party ještě zdaleka neskončila a minimálně pro pár příštích měsíců v něm o poptávku nebude pouze. Naopak v poslední době čeští průmyslníci narážely spíše na kapacitní omezení, když jim v další expanzi bránily problémy v dodavatelských řetězcích či nedostatek zaměstnanců. Za únor tak očekáváme opět výsledek poblíž předkrizových objemů a trh je v tomto s námi zajedno. Prakticky to samé lze říct o bilance přeshraničního obchodu, jehož obsahem jsou velmi často právě průmyslové výrobky. Český export již předkrizové hodnoty taktéž překonal a import je naopak tlumen omezenou investiční aktivitou. Lze tak očekávat opět solidní bilanci poblíž 27 mld. Kč.
img

Ranní okénko - Zápis ČNB potvrdil obavu z předčasného navýšení sazeb

07.04.2021 Dalším dnešním údajem z tuzemské ekonomiky bude březnová míra nezaměstnanosti. Očekáváme, že se snížila na 4,2 % z 4,3 %. V jarních měsících dochází zahájením sezónních prací obvykle k poklesu míry nezaměstnanosti. Je však třeba počítat s tím, že ekonomické uzavírky, a především zavření služeb, které jsou často zdrojem sezónních prací, bude tento efekt narušen. Situace na trhu práce se tak nadále drží stabilní, a to především díky podpůrným vládním opatřením. Po jejich ukončení počítáme se skokovým nárůstem nezaměstnanosti blíž k pěti procentům. Z historického pohledu se však nebude jednat o nijak dramatický nárůst.
img

Ranní okénko - Data z USA věští raketovou expanzi

06.04.2021 Týden odstartují ekonomická data z eurozóny, odkud během úterý přijde dubnová edice indexu důvěry investorů Sentix. Po březnových 5,0 bodu trh tentokrát vyhlíží růst na 6,7, čímž by se index již vracel do blízkosti předkrizových úrovní. Následovat bude údaj o evropské míře nezaměstnanosti za měsíc únor, od které se čeká stagnace na hodnotě 8,1 %.
img

Ranní okénko - Německá nezaměstnanost stagnuje

01.04.2021 Dnes se dočkáme hned několika údajů z tuzemska. Jako první přijde třetí a finální odhad vývoje českého hrubého domácího produktu v posledním čtvrtletí roku 2020 a ten pravděpodobně potvrdí předchozí údaj, tedy pokles o 4,7 % meziročně. Jen půl hodiny poté se dočkáme březnového vydání indexu nákupních manažerů ze zpracovatelského sektoru. Po svižném růstu v sousedním Německu je i pro Česko trh nastaven na optimistických 58 bodů po únorových 56,5. Konjunkturální průzkum z dílny Českého statistického úřadu přitom pro březen naopak signalizoval útlum aktivity. My jsme oproti trhu mírně opatrnější a čekáme jen nepatrné zvýšení na 56,8 bodů. Do třetice přijde v odpoledních hodinách informace o měsíčním plnění českého státního rozpočtu za březen. Že dojde k dalšímu prohloubení deficitu (v únoru činil 86,1 mld. Kč) se zdá ovšem být nesporné.
img

Ranní okénko - Ekonomický sentiment v eurozóně nad očekáváními

31.03.2021 Po zveřejnění míry inflace v Německu je dnes na řadě eurozóna. Německé spotřebitelské ceny navázaly na únorový růst a v březnu vykázaly přesně v souladu s konsensem trhu +0,5 % m/m a +1,7 % r/r. Výsledek utvrzuje v očekávání zrychlení inflační dynamiky i v eurozóně jako celku. Trh vyhlíží pro březen meziměsíční růst spotřebitelských cen o 1,0 % oproti 0,2 % v únoru, což by meziroční inflaci pozvedlo na 1,4 % z předchozích 0,9 %. Míra inflace by se tak dostala na stejnou úroveň, jako v lednu minulého roku. Stejně jako v případě Německa se očekává, že byla tlačena vzhůru především vyššími cenami ropy, které se odrážejí od velmi nízké srovnávací základny z minulého roku. To se projevuje ve zdražení energií. Například v Německu byly ceny energií zahrnující i pohonné hmoty v březnu meziročně o 4,8 % vyšší, zatímco v prosinci 2020 ještě byly hluboko v deflaci na -6,0 %. Ropa bude působit profilačně i v příštích měsících. Celkově ale letos RBI nepočítá s výrazně silnými inflačními tlaky a za celý rok očekává inflaci v průměru na 1,6 % (v roce 2020 dosáhla 0,3 %). S trvajícím lockdownem je ovšem stále třeba mít na paměti, že výpočet CPI je zkreslený z důvodu chybějících údajů o cenách, jelikož obchody a služby zůstávají zavřené.
img

Ranní okénko - Američtí zpracovatelé dál šlapou na plyn

30.03.2021 Prvním dnešním makroekonomickým indikátorem bude v dopoledních hodinách průzkum ekonomické důvěry v eurozóně za měsíc březen. Souhrnný index by podle odhadu trhu měl přinést mírné zlepšení z únorových 93,4 na 96 bodů, přičemž kromě průmyslu, který téměř bez přestávky roste již od loňské jarní vlny pandemie, by se měly pomalu přidávat i služby. I pokud by se tržní očekávání naplnila, celkový index by i nadále zůstal poměrně hluboko pod předkrizovou úrovní poblíž 104 bodů i pod pětiletým průměrem, který činí 103,3. Zkušenosti z minulého týdne, kdy příjemně překvapily výsledky německého indexu nákupních manažerů i IFO indexu, ovšem dávají naději na překonání odhadů i tentokrát. Mezi evropskými podnikateli se totiž navzdory zádrhelům v procesu očkování populace evidentně šíří opatrný optimismus.
img

Ranní okénko - Další zrychlení inflace v eurozóně

29.03.2021 Ekonomický kalendář tento týden plní sada indikátorů sentimentu. Eurostat zveřejní březnový konjunkturální průzkum, od kterého si navzdory neutěšené pandemické situace slibujeme zlepšení. Menší prostor pro růst pak vidíme v případě tuzemského PMI ve výrobě. Vedle „měkkých“ indikátorů si pozornost trhu jistě získá i březnová inflace v eurozóně a Německu, respektive míra jejího zrychlení. Ke konci týdne nás čekají informace o rozpočtu českých státních financí a měsíční zpráva z amerického trhu práce.
img

Evropská spotřebitelská důvěra roste, Česko výjimkou

25.03.2021 Včerejší vydatný makroekonomický den poněkud vyčerpal kalendář tohoto týdne, a pro dnešek v něm mnoho nezbylo. Prakticky jedinou událostí hodnou pozornosti tak bude pravidelný report z amerického trhu práce, ze kterého přijde informace o nových i pokračujících žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Trh u obou předpokládá další pokles, když nových žádostí by mělo v týdnu končícím 20. března dorazit 730 tisíc a těch pokračujících by (o týden dříve) měly být 4 miliony. V obou případech tak navzdory pozitivnímu trendu zůstávají předpandemické běžné počty stále neporovnatelně nižší.
img

Ranní okénko - Powell se inflace nebojí

24.03.2021 Dnešní den zahájí zveřejnění výsledků březnového konjunkturálního průzkumu Českým statistickým úřadem. V posledních měsících průzkum nenabízel právě příjemné čtení, když vlivem pandemie hlásila téměř všechna sledovaná odvětví alarmující skepsi. Podobně dopadne s největší pravděpodobností i aktuální edice, když vzhledem k pokračujícím ekonomickým uzavírkám nelze čekat mnoho optimismu ani od českých domácností, ani od většiny podnikatelského sektoru.
img

Ranní okénko - Index ekonomické aktivity v USA nečekaně poklesl

23.03.2021 Jediným dnešním významnějším makroekonomickým ukazatelem bude v odpoledních hodinách zveřejněný březnový průzkum mezi americkými zpracovateli od Fed z Richmondu. Po únorové stagnaci na úrovni 14 bodů si od něj trh tentokrát slibuje nárůst a dosažení hodnoty 16 bodů. Vzhledem k dosavadnímu trendu oživení speciálně v americkém zpracovatelském sektoru by návrat na růstovou trajektorii skutečně nemusel být problémem. Patrně nesledovanější složkou indexu tentokráte bude statistika zaměstnanosti, který zůstává největší překážkou americkému oživení. Spíše než nezájem o nové pracovníky, ji podle předchozích výsledků průzkumu přitom brzdí naopak nedostatek dostupné pracovní síly s odpovídající kvalifikací.
img

Přichází týden předstihových indikátorů

22.03.2021 Týden zahájí pondělní informace o únorovém americkém indexu ekonomické aktivity z dílny chicagského Fedu. Trh si od něj slibuje pokračování předchozího mírně rostoucího trendu, tedy podobný signál, jaké americká ekonomika v posledních týdnech vysílá téměř ve všech oblastech.
img

Fed nasadil holubičí tón

18.03.2021 Jediné významnější makroekonomické údaje dnes dorazí zpoza oceánu. V odpoledních hodinách se dozvíme počet nových amerických žadatelů o podporu v nezaměstnanosti, kteří se o ni přihlásili v týdnu končícím 13 března. V posledních týdnech se do této statistiky začalo konečně propisovat ekonomické oživení, když počet žadatelů počal významněji klesat, a to i navzdory tomu, že podporu znatelně navýšil Bidenův fiskální balíček. Pokračování tohoto trendu se očekává i nyní, když podle trhu zakotví na zaokrouhlených 700 po předchozích 712 tisících. Zlepšení, byť velice mírného, by se měl dočkat i Philadelphia Fed index sentimentu v podnikatelském prostředí. Jeho březnová edice podle odhadů skončí výsledkem 23,3 po únorových 23,1 bodech.
img

Ranní okénko - Fed jedná o měnové politice

17.03.2021 Hlavní dnešní událostí bude měnověpolitické zasedání americké centrální banky. Změna nastavení úrokových sazeb nebude na pořadu dne a neočekává se ani přehodnocení nákupu aktiv jakožto korekce tlaku na státní dluhopisové výnosy. Ty na rozdíl od těch evropských reflektují očekáváné brzké oživení ekonomiky, zatímco ekonomický výhled eurozóny je méně růžový. Centrální bankéři by v tomto kontextu mohli uvítat fiskální podpůrný balíček čítající 1,9 biliónu dolarů. Nedávná vystoupení představitelů centrální banky naznačila, že Fed je na pozadí ekonomického oživení připraven tolerovat odražení úrokových sazeb od nízkých hodnot, čímž vyjadřuje, že utahování měnových podmínek úměrné ekonomické situaci nebude vyhodnoceno jako problematické. Navzdory lepšícímu se ekonomickému výhledu by Fed mohl mírnit euforii trhu komentářem k pracovnímu trhu, jelikož od mandátu plné zaměstnanosti je aktuální situace výrazně vzdálena. Z pohledu inflace by mohlo zaznít, že možné výkyvy směrem ke svižnějším spotřebitelským cenám budou vyhodnoceny jako dočasné a neovlivní měnověpolitický postoj Fedu. Dle průzkumu od Bloomberg (5.-10. března) počítají dotázaní analytici s navýšením úrokových sazeb až koncem roku 2023. Jak vidí trajektorii sazeb sama centrální banka bude zřejmé z aktualizace makroekonomické prognózy.
img

Ranní okénko - V Německu se očekává zlepšování sentimentu

16.03.2021 Z Německa dnes dorazí březnové vydání ostře sledovaného indexu ZEW. Trh si od něj slibuje zlepšení v obou měřených aspektech. Hodnocení současné situace by se mělo po klesání, které jsme sledovali prakticky již od října, konečně zvednout, konkrétně pak z únorových -67,2 na -62 bodů. I přesto ovšem zůstane na hony vzdáleno jak pětiletému průměru (26,2), tak i předpandemické úrovni (-15,7). Naproti tomu výhled do budoucnosti by se nárůstem ze 71,2 na 74 bodů měl přiblížit pětiletému maximu (77,4), které dosáhl v září. Tehdejší optimismus ovšem záhy zchladila druhá vlna pandemie a vyhlížené oživení se tak odložilo. Doufejme, že tentokrát bude euforie mít delšího trvání. Podobný vývoj jako v Německu lze očekávat i pro celou eurozónu, kde byl index očekávání jen mírně slabší s 69,6 body, a i zde vlivem pokračujícího procesu vakcinace lze předpokládat další růst.
img

Od Fedu neočekáváme změnu nastavení měnové politiky

15.03.2021 V nastávajícím týdnu nás čekají tři údaje z tuzemské ekonomiky – tržby v maloobchodu, index cen průmyslových výrobců a platební bilance. Evropský kalendář je relativně prázdný a nabídne především data z německé ekonomiky včetně cen průmyslových výrobců a indexu ZEW. V USA proběhne zasedání Fedu, které nepřinese změnu nastavení monetární politiky. Dále dorazí data z průmyslu a maloobchodu.
img

Ranní okénko - ECB se zřejmě vyjádří k růstu výnosů

11.03.2021 Evropský datový kalendář je pro dnešek prázdný, a za pozornost tak bude stát hlavně pravidelné měnověpolitické zasedání Evropské centrální banky. Budeme zvědavi na podobu její nové makroekonomické prognózy, o něco méně pak na samotné rozhodnutí o nastavení monetární politiky, která pravděpodobně zůstane beze změn. Očekává se ovšem přinejmenším jasný verbální signál prostřednictvím šéfky ECB Lagardeové, kterým zareaguje na probíhající svižný růst výnosů na evropských dluhopisech. Ten je tažen kromě globálního vývoje i rostoucími očekáváními ohledně budoucího vývoje sazeb ECB, která přitom vzhledem k prognóze inflace žádnou změnu směrem k více jestřábímu přístupu nechystá. Rostoucí výnosy dluhopisů se pak ECB příliš nehodí do krámu, když mohou potenciálně ohrožovat finanční stabilitu v některých členských zemích. Lze tak předpokládat, že Lagardeová trhu důrazně vzkáže, že se současnou situací není ztotožněna a je ochotna proti ní případně i zakročit, například zintenzivněním nákupů dluhopisů prostřednictvím ECB.
img

Inflace by mohla v nejbližších měsících zaskočit svižnějším tempem

10.03.2021 Hlavní dnešní událostí bude údaj o únorové inflaci. Očekáváme meziměsíční růst spotřebitelských cen o 0,4, což by znamenalo navýšení meziroční dynamiky z 2,2 % na 2,3 %, tedy je mírně nad konsensem trhu, který vyhlíží stagnaci na 2,2 %. Dostupná šetření cen potravin ukazují na mírné meziměsíční zdražení. K cenovému růstu patrně přispěly i ceny pohonných hmot následkem vyšších cen ropy na světových trzích. Naopak od jádrové inflace očekáváme mírné meziroční zvolnění. Tento trend by měl pak pokračovat vlivem utlumené domácí poptávky a přetrvávající mezery výstupu v domácí i zahraniční ekonomice. Nicméně na rozdíl od jádrové složky inflace může celková míra inflace v nejbližších měsících překvapit přechodným zrychlením. Do meziroční dynamiky se totiž začne propisovat velmi nízká srovnávací základna z jarního propadu cen ropy, jež ovlivní ceny pohonných hmot a energií. Proinflačním rizikem zejména v sektoru služeb je pozdržená poptávka, jinými slovy, kompenzace nenaplněné spotřeby z období uzavírek. I přesto ale neočekáváme nijak výrazné cenové tlaky a v průměru letos odhadujeme inflaci v průměru na 2,3 %.
img

Ranní okénko - Důvěra evropských investorů se vzpamatovává

09.03.2021 Dnes se dozvíme lednový údaj o bilanci českého zahraničního obchodu. Tomu se během pandemie daří velice slušně, když export průmyslového zboží poměrně svižně najel zpátky na předchozí obrátky, zatímco import zůstává v útlumu, čímž vylepšuje celkovou bilanci. I od lednového výsledku si tak slibujeme pěkných 36,1 mld. Kč, přičemž trh je jen mírně menší optimista s 32,3 mld. Kč.
img

Ranní okénko - Celková a jádrová inflace na rozcestí

08.03.2021 Následující dny nás čeká hned několik důležitých tuzemských dat včetně únorové míry inflace. Nudit nebude ani ekonomický kalendář eurozóny. K jednacímu stolu zasedne ECB a dorazí také údaje z průmyslu. Finanční trh bude nadále bedlivě sledovat růst dluhopisových státních výnosů, který se nevyhnul ani těm domácím.
img

Ranní okénko - Evropská nezaměstnanost by v lednu měla stagnovat

04.03.2021 Z eurozóny dnes dorazí lednový údaj o míře nezaměstnanosti, která by podle odhadů měla stagnovat na prosincových 8,3 %. Zůstává tak oproti předpandemickým cca 7,4 % zvýšená a z letního maxima na 8,6 % zatím výrazněji nepoklesla. Významná část Evropanů přitom nadále zůstává technicky zaměstnána díky vládním podpůrným programům, a je tudíž v ohrožení v případě jejich ukončení. Evidovaná nezaměstnanost i díky tomu na evropské poměry zůstává relativně pod kontrolou, když se i nadále nachází pod pětiletým průměrem (8,5 %). Zázraky se nečekají ani od evropských maloobchodních tržeb, které v lednu podle odhadů klesnou o 1,4 meziměsíčně, tedy o 1,2 % meziročně.
img

Ranní okénko - Výrobní ceny v eurozóně by měly reflektovat rostoucí náklady

03.03.2021 Evropský kalendář dnes nabídne lednový index průmyslových cen, kterému bude trh věnovat pozornost s ohledem na rekordně svižný růst cen vstupů, jež odhalily výsledky PMI indexů. Z USA dorazí údaj o sentimentu v průmyslu a o zaměstnanosti v soukromém sektoru.
img

Ranní okénko - Německé maloobchodní tržby se propadly

02.03.2021 Dnes dorazí zpřesněný odhad vývoje českého HDP v posledním čtvrtletí loňského roku z dílny Českého statistického úřadu. Kromě tradičních detailnějších informací o vývoji tuzemského hospodářství bude dnešní údaj zajímavý i z pohledu případné revize. Vzhledem k dynamice vývoje je totiž tato eventualita pravděpodobnější než obvykle a data naznačují, že by mohlo dojít k mírnému zlepšení původně udávaného poklesu o 5 % meziročně.
img

Ranní okénko - Za výsledkem HDP v závěru roku stál patrně zejména čistý vývoz

01.03.2021 Z českých dat budeme tento týden sledovat zejména zpřesněný odhad HDP včetně jeho detailní struktury. Před tím je ale na řadě PMI ve výrobě, který sice nebude reflektovat aktuální vypjatou epidemickou situaci, přinese ale nové informace o komplikacích v dodavatelských řetězcích a tím pádem o vývoji nákladových tlaků. Český kalendář nakonec uzavře údaj o únorové nezaměstnanosti. Z ekonomiky eurozóny bude stěžejní předběžný odhad spotřebitelské inflace. V USA je na řadě měsíční statistika z trhu práce.
img

Ranní okénko - Trhy znervózňuje horšící se epidemická situace

25.02.2021 V Evropě jsou dnes na pořadu dne „měkké“ indikátory. Z Německa dorazil údaj o spotřebitelské důvěře z dílny GfK. Na výsledky konjunkturálního šetření za únor v eurozóně si ještě chvíli počkáme. Z USA pak přijde druhý odhad vývoje ekonomiky v posledním čtvrtletí minulého roku, jehož součástí bude i detailní struktura. Domácí ekonomický kalendář je prázdný, bude tak dominovat napjatá situace ohledně zpřísnění protiepidemických opatření. Komentáře vlády bude netrpělivě vyhlížet koruna, jejíž včerejší vývoj odráží zvýšenou averzi k riziku. Negativní zprávy o pandemickém vývoji ji koncem dne vyhnaly až nepatrně nad hranici EUR/CZK 26,00, na pozadí klesajících tržních úrokových sazeb a slabšího eura vůči dolaru.
img

Ranní okénko - Německou ekonomiku podpořil export a investice ve stavebnictví

24.02.2021 Dnešek odstartuje tuzemský únorový konjunkturální průzkum. Přetrvávající ekonomické uzavírky a nepříznivá epidemická situaci budou nadále limitovat prostor ke zlepšení. Opět lze počítat s vývojem charakteristickým pro podzimní a zimní vlny pandemie, tedy že průmysl odolává, zatímco sektor služeb pokulhává, což zrcadlí i indikátory sentimentu. Vzhledem k nedávným ekonomickým údajům budou zajímavé dva body. Zaprvé, zda se nůžky mezi průmyslem a službami dále rozevřely, jak ukázal výsledek únorového PMI v Německu a eurozóně. A zadruhé, zda průzkum v odvětví průmyslu naznačí, do jaké míry jsou čeští výrobci omezeni aktuálními sílícími komplikacemi v dodavatelských řetězcích. Tato informace je směrodatná nejen pro další vývoj cen v průmyslu, které v lednu rostly dvakrát větším tempem, než se čekalo, ale i z hlediska výkonu průmyslové výroby a exportu – dvou hlavních tahounů české ekonomiky v posledních několika měsících.
img

Ranní okénko - Sentiment v Americe se svižně zlepšuje

23.02.2021 Dnes nás čeká zpráva o vývoji dynamiky českých cen průmyslových výrobců. Stejně jako trh i my čekáme za leden meziměsíční růst o 0,7 %, přičemž vzhůru budou ceny tlačit pandemické potíže v rámci dodavatelských řetězců, zatímco v opačném směru budou působit obavy z nadále křehké poptávky. V meziročním srovnání by to podle nás mělo ovšem představovat pokles cen o 0,5 %.
img

Ranní okénko - Cenové tlaky ve výrobním sektoru sílí

22.02.2021 Týden zahájíme německým Ifo indexem pro měsíc únor. Trh ani RBI nepočítá s výraznějším pohybem jak v subindexu hodnocení aktuální situace, tak ani ve vpředhledící složce. Důvodem je, že index slučuje data ze sektoru služeb i průmyslu, jejichž protichůdný vývoj by měl konečný výsledek vybalancovat.
img

Ranní okénko - Evropská spotřebitelská důvěra zřejmě zůstane utlumená

18.02.2021 Dnes se dočkáme předběžného výsledku průzkumu spotřebitelské důvěry v zemích eurozóny. Zde se zázraky neočekávají, když trh vyhlíží jen nepatrný růst z -15,5 na -15 bodů, přičemž odhad RBI je ještě mírně pesimističtější s -15,6. Sentiment evropských spotřebitelů se přitom ani v létě nestačil vzpamatovat z první vlny pandemie, když po propadu k -22 bodům stačil vzrůst jen k letním zhruba -14 a od té doby paběrkuje poblíž této hodnoty. Ještě před příchodem koronaviru přitom činil -6,4 bodu a jeho pětiletá průměrná úroveň činí -8,0. Těžko se ovšem evropským spotřebitelům divit, když měsíce neslyší o ničem jiném, než dalších a dalších kolech ekonomických uzavírek.
img

Ranní okénko - Americký maloobchod má potenciál ke zlepšení

17.02.2021 Americký Fed dnes zveřejnění zápis z posledního zasedání. Z USA dále dorazí sada ekonomických dat za měsíc leden včetně maloobchodních tržeb a průmyslové výroby. Lednový údaj o maloobchodních tržbách ukáže, zda na přelomu roku posílila spotřebitelská poptávka. Konsensus trhu počítá s růstem tržeb meziměsíčně blízko 1% bez i se zahrnutím prodeje automobilů. Jednalo by se o zlepšení oproti prosinci, kdy se dostavil pokles o 0,7 % (vyjma automobilů o 1,4 %), čímž byl překonán i ten nejpesimističtější odhad. Naději dodává snižující se dynamika počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti v posledních týdnech. Na druhé straně ukazují výsledky šetření mezi spotřebiteli na zhoršení sentimentu – v únoru spotřebitelská důvěra dokonce sestoupila až na šestiměsíční minimum. Navíc údaje zachycující změny ve statistice o žádostech o podporu v nezaměstnanosti jsou ovlivňovány sezónními faktory, které můžou v takto atypickém období zkreslovat skutečný vývoj. Příkladem je třeba obvyklé sezónní nabírání nových zaměstnanců, které je pandemií narušeno.
img

Ranní okénko - Evropský průmysl opět chladne

16.02.2021 Dnes v dopoledních hodinách dorazí únorové vydání ZEW indexu pro Německo i celou eurozónu. Oproti lednu se tentokrát pro Německo neočekává velká změna, když by hodnocení aktuální situace mělo stagnovat poblíž -66,5 bodu, tedy sice výše, než činila nejslabší hodnota z loňské první vlny pandemie (-93,5), ovšem nadále suverénně pod pětiletým průměrem (28,2). Příčinou této skepse jsou pochopitelně pokračující epidemické uzavírky. Naději nabízí alespoň druhá složka indexu, tedy očekávání do budoucna, která by měla zůstat poblíž 60 bodů. To je z historického pohledu výrazně nadprůměrný výsledek, byť je nutné jej brát s rezervou, jelikož reflektuje vidinu odražení od skutečně velice hlubokého dna. Podobným vývojem patrně projde i index očekávání v celé eurozóně, který v lednu vykázal 58,3 bodu a přibližně tak kopíruje ten německý.
img

Ranní okénko - Sentiment v ekonomice zůstal patrně bez větších změn

15.02.2021 V následujících dnech dorazí únorové „měkké“ indikátory z eurozóny i USA, které poskytnou čerstvé informace o dopadu aktuálních protipandemických opatřeních na ekonomickou aktivitu. Současně budou zveřejněna poslední chybějící data z prosince, díky nimž bude možné uzavřít a zhodnotit ekonomické ztráty za minulý rok. FED i ECB zveřejnění zápis z posledního měnového zasedání. Po nesouhlasu Sněmovny se hejtmani dohodli s vládou na vyhlášení nouzového stavu na dalších 14 dní počínaje dneškem.
img

V Americe by měl narůst optimismus mezi podniky

09.02.2021 Pro dnešek není na ekonomickém radaru mnoho zajímavých událostí a patrně jedinou výjimku představuje lednové vydání amerického NFIB průzkumu optimismu mezi malými podniky. Těm se sice po jarních uzavírkách nálada poměrně rychle vrátila, když z dubnového dna poblíž 90 bodů rychle vystoupala až k zářijovým 104 bodům, ovšem následně byla opět rychle zchlazena druhou vlnou pandemie. Po několikaměsíčních poklesech, které vyústily až v prosincových 95,9 bodu nyní trh doufá v obrat k růstu k 97. Malé podniky by tak měly reflektovat masivní fiskální podporu, postupné rušení uzavírek i naději na blížící se proočkování populace.
img

Ranní okénko - Tuzemská inflace míří pod 2 %

08.02.2021 Tento týden nás čekají důležité události z české ekonomiky. Zahraniční obchod a průmysl patrně v závěru roku dále poskytly podporu ekonomice a inflace pravděpodobně zamířila pod inflační cíl. Dále nás čekají data z německého průmyslového sektoru a lednová inflace v USA, kde se v porovnání s vývojem v eurozóně očekává pouze mírný nárůst spotřebitelských cen. O víkendu by také dle původního plánu mělo dojít ke skončení nouzového stavu. Nepříznivá epidemická situace však otevírá debatu k jeho prodloužení.
img

Ranní okénko - Míra nezaměstnanosti pravděpodobně mírně poskočila

05.02.2021 Týden zakončíme daty z tuzemské ekonomiky. Dorazí prosincový výsledek maloobchodních tržeb a lednová míra nezaměstnanosti. V odpoledních hodinách pak bude v USA zveřejněna měsíční statistika z tamního trhu práce.
img

Ranní okénko - Americké služby i trh práce se pomalu zvedají

04.02.2021 Hlavní událostí dneška bude pravidelné měnověpolitické zasedání bankovní rady České národní banky. Byť od něj ani my ani trh neočekává jakoukoliv změnu měnové politiky, bude se jednat o jedno z těch zajímavějších. ČNB na něm totiž představí svoji aktualizovanou makroekonomickou prognózu, ze které vyplynou i indikace na další vývoj tuzemských sazeb. Vzhledem k uzávěrce sběru dat ČNB nestihne zohlednit úterní nad očekávání dobrá data o tuzemském HDP a její prognóza tak může vyznít již během vydání jako poněkud zastaralá. Přesto bude zajímavé slyšet, jak bankéři hodnotí vývoj za uplynulé tři měsíce, které oproti jejich předchozím odhadům přinesly silnější korunu, slabší inflaci, ovšem robustnější hospodářský výkon. Jelikož si naším odhadem na nezměněnou měnovou politiku jsme nadmíru jisti, budeme tentokrát rozesílat komentář až po následné tiskové konferenci s detaily o nové prognóze.
img

Ranní okénko - Inflace v eurozóně pravděpodobně zesílila

03.02.2021 Spotřebitelské ceny v eurozóně v lednu dle konsensu trhu meziměsíčně nepatrně zlevnily o 0,1 %. V meziročním vyjádření by to znamenalo citelnější pohyb, konkrétně z -0,3 % na 0,6 %. Ke zdražení mělo dojít i ve složkách jádrové inflace z 0,2 % na 0,9 %. K vyšší meziroční inflační dynamice přispěl růst německých spotřebitelských cen, do kterých se promítlo zrušení dočasného snížení daně z přidané hodnoty. Navíc byla navýšena uhlíková daň, což by se mělo odrazit ve vyšších cenách pohonných hmot, kde svou roli sehrály také vyšší ceny ropy. Lednový odhad inflace se však potýká s nejistotou. Je totiž otázkou, do jaké míry pandemie a ekonomické uzávěry narušily sezónní nastavení cen, které je pro začátek roku typické. Kromě toho bude v lednové inflaci přenastavena kompozice vah některých složek. Je možné, že změny se budou týkat právě cen u položek, které byly citelněji ovlivněny pandemií. Na cenový vývoj v eurozóně se podíváme i ze strany výrobní. RBI počítá s meziměsíčním nárůstem výrobních cen v prosinci o 0,8 %, což by znamenalo pohyb z meziročních -1,9 % na úroveň -1,2 %.
img

Ranní okénko - Potěší nás dnešní HDP?

02.02.2021 Dnes se dozvíme první odhad vývoje českého hrubého domácího produktu za poslední čtvrtletí loňského roku. Po meziročním poklesu o 5 % ve třetím kvartále tentokrát trh vyhlíží jeho prohloubení na -7,6 %, což by v mezičtvrtletním vyjádření odpovídalo -2,5 %. Náš odhad je ještě mírně skeptičtější, když očekáváme -7,9 resp. -2,7 %. Českou ekonomiku oproti jarní vlně uzavírek lépe podržel průmysl a zahraniční obchod, ztráty budou sčítat hlavně služby. Podle dosavadních indikací z ostatních evropských zemí, které vesměs vykazovaly nad očekávání dobré výsledky, ovšem doufáme, že budeme také pozitivně překvapeni.
img

Ranní okénko - Poslední data ukazují na mírnější pokles české ekonomiky

01.02.2021 Ekonomická data očekávaná tento týden nám umožní vyčíslit ekonomické ztráty za minulý rok. Budou zveřejněny předběžné odhady HDP za čtvrtý kvartál jak pro ekonomiku českou, tak i eurozóny. Současně dorazí indexy nákupních manažerů, díky nimž budeme moc zaktualizovat stav ekonomik v právě probíhajícím čtvrtletí. Neméně důležité bude zasedání ČNB.
img

Dozvíme se data o růstu amerického HDP

28.01.2021 Ve Spojených státech bude dnes zveřejněn předběžný odhad růstu tamního hrubého domácího produktu za poslední čtvrtletí roku 2020. V anualizovaném vyjádření se očekává +4,2 % mezikvartálně, což by sice byla téměř dvojnásobná dynamika oproti dlouhodobému průměru, ovšem tato bledne ve srovnání s předchozím čtvrtletím, kdy vykázala 33,4 %. Tato data, připomínající horskou dráhu, ovšem pochopitelně vyplývají z jarního lockdownu a historická srovnání tak poněkud kulhají. Mezi tahouny americké ekonomiky v závěru loňského roku patřil zpracovatelský průmysl, dařilo se i realitám a akciím. Naopak bídná situace panovala mezi domácnostmi a v odvětví služeb. Že běžným Američanům není zcela do zpěvu pak zřejmě potvrdí i pravidelný týdenní report z trhu práce, který podle odhadů vyjeví dalších téměř 900 tisíc nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti.
img

Co by mohlo zaznít na zasedání Fedu?

27.01.2021 Na hlavní událost dneška si budeme muset počkat do večerních hodin. K jednacímu stolu usedne americká centrální banka Fed. Z USA dále dorazí informace, které napoví o stavu tamního výrobního sektoru. Evropský kalendář je prázdný.
img

Ranní okénko - Nálada v ČR i Německu se dále zhoršila

26.01.2021 Dnes v odpoledních hodinách dorazí data o americké spotřebitelské důvěře a situaci ve zpracovatelském sektoru. Od nálady spotřebitelů si trh slibuje přibližnou stagnaci, když vyhlíží za leden skóre 89,0 oproti prosincovým 88,6 bodům. Svůj podíl na nevalné náladě, která by se tak držela zhruba 40 bodů pod předkrizovými hodnotami, mají kromě pokračujících pandemických omezení i napjatá situace na trhu práce a nejistota spojená s politickými dohady o podobě další fiskální podpory. Oproti tomu průzkum mezi zpracovateli z dílny richmondského Fedu již od července indikoval nadprůměrně dobré vyhlídky, což by mělo pokračovat i nyní – trh v lednu očekává zopakování prosincového výsledku 19 bodů. Podobně jako v Evropě, i v USA tak zůstává průmysl druhou vlnou pandemie dotčen spíše mírně, přičemž za oceánem je situace ještě znatelně optimističtější.
img

Ranní okénko - Předběžné odhady HDP za čtvrtý kvartál ukážou, že druhý lockdown byl méně ničivý, než ten první

25.01.2021 Z pohledu českých dat ekonomický kalendář nabídne pouze konjunkturální šetření ČSÚ. Hlavní událostí týdne budou předběžné výsledky HDP za čtvrtý kvartál některých evropských států (v čele s Německem, Francií a Španělskem) a také USA, kde navíc Fed rozhodne o nastavení úrokových sazeb.
img

Ranní okénko - Německé ceny výrobců překvapily růstem

21.01.2021 Dnešní měnověpolitické zasedání Evropské centrální banky podle nás změnu v nastavení měnových podmínek nepřinese. Úprava sazeb prakticky nepřichází v úvahu a alternativní nástroje, jako jsou programy TLTRO či PEPP byly čerstvě rekalibrovány na zasedání předchozím. Přesto budeme pozorně sledovat, jak se ECB alespoň rétoricky vyrovná s nečekaně tvrdým dopadem dalších pandemických vln na evropské ekonomiky. Prezidentka Christine Lagardová by také mohla naznačit, jakým směrem se ubírá připravovaná změna dlouhodobé strategie ECB, která je avizována na léto letošního roku.
img

Joe Biden zahájí čtyřleté období ve funkci prezidenta USA

20.01.2021 Dnes je v kalendáři inaugurace nadcházejícího prezidenta USA Joe Bidena. A ačkoliv je samotná ceremonie ryze symbolická, představuje předání moci v Bílém domě pro ekonomiku, finanční trhy i zahraniční politiku významné změny. Z ekonomického hlediska lze od administrativy Bidena počítat s více expanzivní fiskální politikou čítající například výraznější podpůrný vládní balíček, což by se mělo promítnout ve vyšším ekonomickém růstu. Současně to s sebou nese riziko směrem k vyšší inflaci. Trhem očekávaná inflace měřená inflačním swapem 5Y5Y stoupla od konce listopadu z 2,15 % na 2,45 %. Na straně druhé je však třeba očekávat vyšší daně v korporátním sektoru (28 % namísto 21 %) a výraznější progresivní zdanění přesahující 39 % pro nejvyšší příjmovou kategorii. To vládě sice vygeneruje vyšší příjmy, nicméně na seznamu jsou vysokonákladové položky, které státní pokladnu naopak zatíží. Příkladem je dosažení emisních cílů „Green Deal“ nebo navázání na tzv. Obamacare, která představuje alternativu k privátnímu zdravotnímu pojištění především pro nízkopříjmové skupiny. Z politického hlediska lze od Bidena očekávat distancování od „America first“ přístupu a návrat k multilateralismu. Na domácí scéně pak bude Joe Biden čelit polarizaci společnosti. Jistou výzvou bude obnovit v očích veřejnosti přesvědčení, že republikáni a demokraté usilují o spolupráci a nestojí si vždy v cestě.
img

Ranní okénko - Od německého ZEW indexu zázraky nečekáme

19.01.2021 Český statistický úřad dnes zveřejní prosincová data o vývoji tuzemského indexu cen průmyslových výrobců. Po listopadovém poklesu o 0,5 % meziměsíčně tentokrát očekáváme nárůst o 0,2 %, což by v meziročním srovnání odpovídalo cenové stagnaci. Trh je v tomto odhadu s námi zajedno. Na rozdíl od služeb nevykazuje český průmyslu momentálně problémy s odbytem či poptávkou, což vytváří prostor pro růst cen. Zároveň platí, že některé konkrétní výrobní vstupy se mohou vlivem pandemických restrikcí stávat dočasně nedostatkovými, či obtížně přepravitelnými, což je prodražuje.
img

Ranní okénko - PMI indexy si pravděpodobně mírně pohoršily, od ECB mnoho nového nezazní

18.01.2021 V nastávajícím týdnu Český statistický úřad zveřejní ceny průmyslových výrobců za prosinec. ECB rozhodne o úrokových sazbách a sledované budou také výsledky šetření mezi nákupními manažery (PMI). Čekají nás ovšem i důležité politické události, kterým bude dominovat inaugurace nového prezidenta USA.
img

Ranní okénko - Joe Biden představí plán fiskální podpory

14.01.2021 Z Německa dnes dorazí informace o poklesu HDP za rok 2020. Trh počítá s -5,2 %, což pochopitelně nezavdává příliš důvodů k oslavám, ovšem v evropském kontextu to patrně bude patřit k těm lepším výsledkům. Německou ekonomiku v obtížném roce podepřela hlavně významná fiskální podpora a průmyslový sektor, který se na rozdíl od služeb po jarním šoku poměrně rychle otřepal.
img

Ranní okénko - Průmysl v eurozóně si během pandemie vede dobře

13.01.2021 Hlavní dnešní událostí budou tuzemská inflace za prosinec a listopadové maloobchodní tržby. Žádné velké překvapení by se konat nemělo. Inflace pravděpodobně navázala na předchozí trend a zvolnila tempo již 5. měsíc v řadě. Trh vyhlíží 2,6 % meziročně oproti předchozím 2,7 %. Dle našeho odhadu mohla zamířit až k úrovni 2,5 %. Meziměsíčně tak patrně došlo zhruba ke stagnaci. Ke zvolnění tempa inflace zřejmě opět přispěla nižší dynamika cen potravin, i když nutno upozornit na jejich rozkolísanost, a tudíž umění překvapit. Dnešní výsledek je posledním dílkem k vypočítání průměrné inflace za celý rok 2020, která by měla činit 3,2 %.
img

Ranní okénko - Nálada evropských investorů se zlepšuje

12.01.2021 Jedinými dnešními významnějšími makroekonomickými indikátory budou index optimismu mezi americkými malými podniky, jehož prosincové výsledky se dozvíme v poledne, a tamní zpráva o tvorbě pracovních míst. Optimismus amerických podniků se oproti Evropě zotavoval po jarních uzavírkách o něco rychleji, když z jarního minima poblíž 90 bodů průběžně rostl a koncem léta již dohnal prakticky veškeré předchozí ztráty. Podzim se již vydařil méně, když pod tíhou druhé vlny pandemie, která právě na menší podniky dopadá disproporčně silně, počal opět klesat. Jeho další snížení trh vyhlíží i tentokrát, když předpokládá výsledek 100,2 po listopadových 101,4 bodech. I tak by se mělo jednat o hodnotu poblíž pětiletého průměru a pro americkou ekonomiku to tak nevěstí žádnou tragédii. Mírné ochlazení aktivity se očekává i na americkém trhu práce, kde trh předpovídá za listopad 6,4 milionu volných pracovních pozic, tedy o přibližně 250 tisíc méně než v předcházejícím měsíci. Právě pracovní trh je aktuálně největší překážkou amerického ekonomického zotavení, jelikož se na něm od jara vyskytuje nebývale vysoký počet nezaměstnaných a nová místa pro ně vznikají jen pomalu. Zatímco zpracovatelský sektor nemá o poptávku nouzi a v rámci možností se snaží zvyšovat stavy, ve službách nadále pokračuje obtížná situace a významnější nabírání nových pracovníků zde v dohledné době čekat spíše nelze.
img

Ranní okénko - Český maloobchod pod tíhou protiepidemických opatření

11.01.2021 Nastávající týden přinese z tuzemské ekonomiky údaj o vývoji spotřebitelských cen a tržbách v maloobchodu. Tato várka dat dorazí také z USA, kde bude navíc zveřejněn výsledek průmyslu. Koncem týdne si pozornost trhu si získá zvolený prezident J. Biden, který upřesní plán na podporu ekonomiky. Díky demokratické většině (i když těsné) v Senátu trhy vyhlížejí možnost výraznější fiskální podpory. Datový kalendář eurozóny je prázdnější a nabídne především informaci o průmyslové výrobě a také záznam z prosincového jednání ECB.
img

Britové míří do dalšího lockdownu

05.01.2021 Dnes se dozvíme konečný stav českých státních financí za rok 2020. Jejich deficit dosáhl již v listopadu zhruba 340 mld. Kč a podle předběžných indikací, které médiím poskytla ministryně financí, mezitím narostl o dalších přibližně 30 až 40 mld. Loňský rok tak přinese nejvyšší schodek rozpočtu v české historii, ovšem tento primát mu nemusí dlouho vydržet. Vzhledem k nedávno schválenému daňovému balíčku i pokračujícím restriktivním opatřením a s nimi spojeným kompenzacím bude rozpočet hned v příštím roce zřejmě opět atakovat podobné úrovně.
img

Ranní okénko - Od českého průmyslu se čeká dobrý výsledek

04.01.2021 První týden roku 2021 bude odstartován indexy nákupních manažerů (PMI) za prosinec. Zajímavý bude především tuzemský index PMI ve výrobě, jelikož z ekonomiky Německa, eurozóny i USA již dorazí pouze finální výsledky, u kterých trh nepočítá s výraznějšími odchylkami – mělo by tak být potvrzeno zlepšení oproti listopadovému výsledku. To indikuje pozitivní vývoj i u českého PMI. Počítáme s dalším posunutím do pásma expanze z 53,9 na 54,8 bodů.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Výnosy státních dluhopisů budou letos podle odhadů stoupat

03.01.2021 Výnosy českých státních dluhopisů v letošním roce budou spíše růst. Důvodem bude nastupující ekonomické oživení nebo očekávání investorů, že Česká národní banka letos zvýší úrokové sazby. Vliv bude mít také rozpočtová politika vlády. Vyplývá to z vyjádření analytiků, které ČTK oslovila.
img

Ranní okénko - Celní spor EU-USA pokračuje

31.12.2020 Letošní makroekonomický kalendář zakončíme pohledem na stav amerického trhu práce. V týdnu končícím 26. prosince by se na něm podle tržních odhadů mělo objevit 835 tisíc nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti, tedy o přibližně 30 tisíc více než v týdnu předchozím. Pokračujících žádostí by pak mělo být evidováno 5,39 milionu, což by také představovalo mezitýdenní nárůst. Na americké poměry astronomické počty nezaměstnaných jsou pochopitelně způsobeny pandemií a jejich předchozí optimistický klesající trend se v poslední době pozastavil úměrně opětovnému zhoršování epidemické situace. Pro srovnání, koncem roku 2019 přibývalo nových žadatelů v jednom týdnu zhruba 220 tisíc, a pokračujících žádostí bylo 1,7 milionu.
img

Ranní okénko - Britský parlament dnes zřejmě schválí brexit

30.12.2020 Poté co členské státy Evropské unie jednomyslně odsouhlasily podobu dohody o brexitu se zdá, že tato dostane zelenou i v britském parlamentu. Tamnímu premiérovi Borisi Johnsonovi se podařilo získat na svou stranu i radikálnější křídlo v rámci konzervativní strany a dnešní hlasování by tak mělo rozvodový taneček formálně završit.
img

Ranní okénko - Americký výrobní sektor si drží dobrou kondici

29.12.2020 Americká Sněmovna reprezentantů včera vyhověla prezidentu Trumpovi, když schválila změnu v záchranném ekonomickém balíčku, podle které by přímá finanční pomoc jednotlivým Američanům měla narůst z původně navrhovaných 600 na 2000 dolarů. Úprava nyní poputuje do Senátu, kde se čeká odpor významné části Trumpových republikánských spolustraníků. Pokud by přesto byla schválena, znamenala by dodatečné výdaje ve výši přes 450 mld. dolarů.
img

Ranní okénko - Od českého indexu ekonomické důvěry zázraky nečekáme

28.12.2020 Makroekonomický týden zahájí v pondělí prosincové vydání českého konjunkturálního průzkumu. Ten v poslední době přinášel poněkud chmurný obrázek o tuzemské ekonomické důvěře jak mezi spotřebiteli, tak i podnikateli, a to v přímé úměře k nepříznivému epidemickému vývoji. Příliš pozitivní čísla nečekáme ani tentokrát, ovšem vzhledem k nově dostupné vakcíně proti Covid-19 by index mohl brzy dosáhnout svého dna a v příštích měsících začít stoupat.
img

Ranní okénko - Spotřebitelská nálada v USA citelně ochladla

23.12.2020 Evropský ekonomický kalendář je pro dnešek prázdný a budeme odtud tak sledovat hlavně další dějství nekonečných vyjednávání o brexitové dohodě. Navzdory tomu, že již byl několikrát překročen „nejzazší možný termín“, jednání pokračují, a oficiálně nepotvrzené informace naznačují možný posun.
img

Ranní okénko - Americký podpůrný balíček schválen

22.12.2020 Kongres Spojených států včera podle očekávání schválil podpůrný ekonomický balíček v hodnotě 900 mld. dolarů, který zahrnuje mimo jiné přímou platbu 600 dolarů jednotlivým Američanům, navýšení podpory v nezaměstnanosti či dodatečné výdaje ve prospěch zdravotního systému. Ačkoliv se jedná o druhou největší jednorázovou vládní ekonomickou injekci v americké historii (první příčka patří programu v hodnotě 2,3 bilionu dolarů z letošního jara), již nyní se množí volání po další podpoře, která zřejmě bude mezi prvními významnějšími kroky nastupující Bidenovi administrativy.
img

Ranní okénko - Brexitové drama pokračuje

21.12.2020 Týden zahájí pondělní informace o prosincové spotřebitelské důvěře v eurozóně. Ta se po jarním drtivém propadu stačila během léta zotavit jen částečně a s příchodem druhé vlny pandemie pochopitelně začala opět ztrácet. Poslední údaj z listopadu činil -17,6 bodu a pro prosinec trh očekává přibližnou stagnaci. Naši vídeňští kolegové jsou pak ještě mírně pesimističtější, když vyhlížejí pokles indexu na -18,2 bodů. Vzhledem ke zpoždění mezi sběrem dat a jejich zveřejněním je pak vysoce pravděpodobné, že skutečná nálada evropských spotřebitelů je ještě o něco chmurnější, jelikož průzkum nebude reflektovat nejčerstvější vlnu ekonomických omezení, které před Vánoci přibývají napříč evropskými zeměmi.
img

Ranní okénko - Potvrdí průmysl solidní kondici?

08.12.2020  Vyjednávání mezi Spojeným královstvím a Evropskou unií o konečné podobě brexitové dohody dosud nepřinesla rozuzlení stávající patové situace. Pokračovat mají dnes, kdy dojde k osobnímu setkání britského premiéra Johnsona a předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyen. Za nejzazší termín pro nalezení kompromisu zdroje blízké vyjednávání označují zítřejší den.
img

Ranní okénko - Vrátí se české mzdy k růstu?

04.12.2020 Dnes dorazí klíčové údaje o vývoji na českém trhu práce. Nejprve se dozvíme statistiku průměrných mezd za třetí čtvrtletí letošního roku, od které si slibujeme návrat k reálnému růstu. Ve druhém kvartále sice průměrná reálná mzda poprvé po téměř sedmi letech poklesla, ovšem bylo to do značné míry dáno nucenými uzavírkami provozů a přechodem zaměstnanců na výplatu ze státních podpůrných programů. To se již ve třetím čtvrtletí dělo podstatně méně, a trh i my tak věříme, že se české mzdy reálně opět zvýšily. O něco později se dozvíme i listopadovou hodnotu tuzemské míry nezaměstnanosti, měřené metodikou MPSV. Vzhledem k pokračujícím mzdovým dotačním programům nečekáme velkou změnu v počtu uchazečů o zaměstnání. Zda bude zopakována říjnová hodnota 3,7 %, či dojde k mírnému nárůstu, bude zřejmě pouze otázka zaokrouhlení. My se kloníme k druhé variantě.
img

Ranní okénko - Míra nezaměstnanosti v eurozóně pravděpodobně mírně vzrostla

02.12.2020 Dnes budeme sledovat dění v eurozóně. Za listopad dorazí míra nezaměstnanosti, která dle trhu vzrostla na 8,4 % z říjnových 8,3 %. RBI počítá s nárůstem na 8,5 %. Mírný trend narůstající nezaměstnanosti bude pak pravděpodobně pozorovatelný i v příštích měsících. Zaprvé, ekonomické uzavírky napříč členskými státy vedou ke škrtům pracovních pozic, zejména pak v odvětví služeb. Dále hrozí, že dojde po skončení druhé vlny pandemie k trvajícímu zrušení některých pracovních míst, která byla původně pouze dočasně pozastavena. Tím by se navýšil počet lidí na úřadech práce.
img

Ranní okénko - Německé ceny prohloubily pokles

01.12.2020 Dnes ráno dorazí od Českého statistického úřadu zpřesněný odhad růstu HDP za letošní třetí čtvrtletí. To bylo výrazně méně zasaženo restrikcemi a ekonomika si v něm tak dočasně oddechla, když měla mezikvartálně vyrůst o 6,2 %, což ovšem nadále znamená oproti loňsku propad o 5,8 %. Dnešní údaj bude zajímavý jednak kvůli potenciální revizi, kterou vzhledem k dramatickým okolnostem nelze vyloučit, a hlavně pak kvůli možnosti nahlédnout i do detailnější struktury HDP.
img

Ranní okénko - Dozvíme se, které složky nejvíce přispěly k růstu českého HDP ve třetím čtvrtletí

30.11.2020 Kromě hojného počtu ekonomických dat přinese nastávající týden také uvolňování restriktivních opatření v několika evropských státech včetně Česka. Na včerejším mimořádném jednání vláda rozhodla, že ve čtvrtek 3. prosince dojde k přechodu do třetího stupně PES. To znamená, že v omezené podobě bude možné otevřít restaurace, obchody i ostatní služby. Nicméně nařízení, jako například dodržování rozestupů nebo omezený počet zákazníků budou platit i nadále. Uvolnění opatření by v nejbližších dnech měly oznámit také vlády Velké Británie, Irska a Francie.
img

Ranní okénko - Americkým domácnostem se tenčí úspory

26.11.2020 Dnes nás nečeká žádná významná makroekonomická událost, což je dáno do značné míry tím, že na dnešek připadá americký Den díkuvzdání. Jediným údajem tak patrně bude informace o vývoji peněžní zásoby M3 v eurozóně. Ta je mohutně podporována probíhajícími nákupními programy Evropské centrální banky a trh tak za říjen čeká meziroční růst o 10,3 %.
img

Ranní okénko - Druhý odhad amerického HDP by měl potvrdit ekonomické oživení

25.11.2020 Dnešní evropský ekonomický kalendář je prázdný, odpoledne ovšem dorazí řada důležitých dat z USA. Jako jeden z prvních je na řadě týdenní údaj o stavu tamního trhu práce, který je tentokrát kvůli Dnu díkuvzdání zveřejněn s jednodenním předstihem. Dle odhadu trhu došlo v týdnu končícím 21. listopadu k nepatrnému poklesu počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti z 742 na 730 tisíc. Počet pokračujících žádostí měl poklesnout zhruba o 370 tisíc na 6 milionů. Lze předpokládat, že v následujících týdnech bude počet lidí zaregistrovaných v podpůrných programech klesat jen pozvolna, jelikož druhá pandemická vlna lidem komplikuje sehnání práce.
img

Trump naznačil připravenost zahájit proces předání moci

24.11.2020  Americký prezident Trump tři týdny po volbách poprvé veřejně nepřímo připustil, že jeho nástupcem v Bílém domě bude Joe Biden. Ve zprávě na sociální síti Twitter naznačil, že svému týmu dal pokyn zahájit kroky směřující k předání moci nové administrativě. Nezapomněl ovšem dodat, že v právních bitvách o konečný výsledek voleb hodlá pokračovat.
img

Ranní okénko - Pozornost upoutají předstihové indikátory

23.11.2020 Tuzemský ekonomický kalendář nabídne pouze výsledek listopadového konjunkturálního šetření. Pestřejší budou v tomto směru data z eurozóny, která přinesou sérii nejsledovanějších indikátorů sentimentu. Fed i ECB zveřejní zápis z posledního měnového zasedání a vyjednávací týmy EU a Velké Británie se pokusí sjednat vzájemnou obchodní dohodu.
img

Ranní okénko - Vyhlížíme klíčový summit EU

19.11.2020  Ze Spojených států dnes v odpoledních hodinách našeho času dorazí pravidelná týdenní informace o stavu tamního trhu práce. Počet nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti tam klesá jen velice pozvolně a trh tak počítá i nadále s přibližně 700 tisíci novými žádostmi. Ještě před pandemií bylo za normál přitom považováno zhruba 200 tisíc. O něco příznivější trend vykazuje počet žádostí pokračujících, které vytrvale klesají. Očekávané číslo, tedy 6,4 milionu, je ovšem taktéž na americké poměry spíše astronomické – ještě letos na jaře jich bylo „jen“ zhruba 1,7 milionu.
img

Ranní okénko - Pandemie hýbe očekávanou inflací v eurozóně

18.11.2020 Dnes bude zveřejněn finální výsledek říjnové inflace v eurozóně, který nabídne detailnější pohled na faktory ovlivňující aktuálně velmi nízkou cenovou dynamiku. Z USA dorazí údaje o nové výstavbě rodinných domů. Pondělní setkání zástupců členských zemí EU přineslo zádrhel.
img

Boj o americký senát pokračuje

11.11.2020 Dnešní kalendář je z pohledu ekonomických dat prázdný. Jedinou událostí bude projev prezidentky ECB Lagarde na fóru ECB. Lze předpokládat další komentář v holubičím tónu, jelikož pandemická situace v Evropě se zhoršuje a inflace je utlumená.
img

Zprávy o vakcíně spustily nákupní horečku

10.11.2020 Dnes nás čeká zveřejnění údaje o tuzemské říjnové inflaci. Po zářijových 3,2 % očekáváme zmírnění cenové dynamiky na 3 %, což by odpovídalo tempu 0,2 % meziměsíčně. Za zpomalením růstu cen podle nás bude stát hlavně zlevňování energií, v opačném směru by měl působit kurz koruny, který se v poslední době držel vlivem zvýšené tržní nervozity na slabších hodnotách.
img

Ranní okénko - Tempo inflace zřejmě dále kleslo

09.11.2020 Po nabitém kalendáři minulý týden, budou nastávající dny z pohledu ekonomických dat klidnější. Hlavní událostí bude tuzemská inflace spotřebitelských cen za říjen, která pravděpodobně dále snížila meziroční tempo. Z eurozóny dorazí první ukazatele sentimentu za listopad a průmyslová výroba za září.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Meziroční inflace v říjnu podle odhadů klesla pod tři procenta

08.11.2020 Meziroční inflace v říjnu klesla v průměru na 2,9 procenta ze zářijových 3,2 procenta. Za poklesem inflace je především říjnové zlevnění energií. Vyplývá to z odhadů analytiků oslovených ČTK. Údaje o říjnové inflaci zveřejní Český statistický úřad v úterý 10. listopadu. Letos byla meziroční inflace pod třemi procenty jen v květnu.
img

Ranní okénko - Průmysl a zahraniční obchod uzavřou data za třetí kvartál

06.11.2020 Český statistický úřad dnes zveřejnění podrobné údaje o průmyslové výrobě a zahraničním obchodu za září a doplní tak poslední chybějící data za třetí kvartál. Český průmysl v letních měsících zvolnil tempo, když v srpnu navýšil meziroční pokles na -8,0 % z červencových -5,0 %. Tento vývoj lze částečně přičíst čerpání celozávodních dovolených. V září již podle nás mělo dojít ke snížení meziročních ztrát. Tomu nasvědčují poslední předstihové indikátory. Například šetření mezi nákupními manažery ve zpracovatelském průmyslu poukázalo na rostoucí tempo nových zakázek z tuzemska i zahraničí. Příznivý vývoj v zahraniční poptávce, zejména pak v sousedním Německu, v září svědčil také českému exportu, jemuž dále napomohl i slabší kurz koruny. Pro září tak počítáme s nárůstem bilance zahraničního obchodu na zhruba 18,5 miliard korun. Dnes zveřejněná data o německé průmyslové výrobě sice skončila mírně pod mediánem tržního odhadu (-6,5 %), i přesto ale dál umazala část svých meziročních ztrát, když září zakončila o 7,3 % pod hodnotou ze stejného období minulého roku. Výsledek za srpen byl revidován směrem nahoru na -8,7 % z -9,6 %.
img

Ranní okénko - Zasedá Fed i ČNB, změny sazeb se nečekají

05.11.2020 Dnes budeme vyhlížet informaci o českých maloobchodních tržbách za září. Od těch se očekává pokračující dohánění pandemických ztrát a po srpnových -2,6 % meziročně by tentokrát mělo na loňské úrovně scházet již jen 0,6 %. Tento náhled je i v souladu s naším předpokladem. V odpoledních hodinách se dozvíme výstup z měnověpolitického zasedání České národní banky. To podle nás nepřinese změnu v nastavení politiky, a to ani s ohledem na základní úrokovou sazbu, ani využití jakýchkoliv alternativních instrumentů. Zvědavi budeme ovšem na podobu aktualizované makroekonomické prognózy. Ta v sobě již nestihne zahrnout pozitivní překvapení, které doručil růst českého HDP za třetí kvartál, naopak zřejmě již vezme v úvahu nové kolo ekonomických restrikcí. Již předcházející verze prognózy se řadila spíše mezi ty pesimističtější a trh tak bude vyhlížet, zda tomu tak bude i tentokrát.
img

Ranní okénko - Na vyhlášení nového prezidenta USA si budeme muset počkat

04.11.2020 V USA se chodilo volit ještě do brzkých ranních hodin středoevropského času. Do jasného výsledku jsme se ale neprobudili. Joe Biden zatím získal více tzv. volitelů, avšak Donald Trump vyhrál Floridu a Ohio, dva důležité státy. Je tak možné, že se ani během dneška nedostaví jasný výsledek.
img

Ranní okénko - Trh čeká na americké volby

03.11.2020 Z Evropy dnes žádná významná makroekonomická data nedorazí, ovšem i kdyby dorazila, zraky by se přesto upíraly za oceán. Ne snad tolik kvůli americkým továrním objednávkám, od kterých se čeká meziměsíční nárůst o jedno procento, nýbrž kvůli volbám tamního prezidenta. Do volebního dne vstupuje jako favorit průzkumů demokrat Joe Biden, který vyzve obhájce titulu, republikána Donalda Trumpa. Jak jsme se mohli přesvědčit v roce 2016, vedení v předvolebních průzkumech není zárukou konečného vítězství a napětí v americké společnosti by se tak dalo krájet. Z ekonomického pohledu by se trh patrně bez problémů srovnal s vítězstvím kteréhokoliv z kandidátu, mnohem větším rizikem je ovšem případný těsný výsledek. Ten by patrně přinesl celé týdny dohadů a potenciálně i zapojení Nejvyššího soudu. Prodloužilo by se tak období nejistoty, průtahů okolo podoby amerického fiskálního balíčku, a vyloučit nelze ani pnutí v samotné americké společnosti.
img

Ranní okénko - Měsíční data zkompletují pohled na předchozí kvartál

02.11.2020 V nastávajícím týdnu budeme vyhlížet reakce vlád evropských zemí na další vlnu koronaviru. Česká vláda prodloužila trvání nouzového stavu do 20. listopadu. K uzavírkám přistoupilo také Německo, Francie a Spojené Království. Sada měsíčních tuzemských dat z průmyslu, maloobchodu a zahraničního obchodu ucelí pohled na předchozí kvartál. ČNB rozhodne o úrokových sazbách a v USA se dozvíme jméno vítěze prezidentských voleb.
img

Ranní okénko - Série údajů o HDP by měla potvrdit oživení

30.10.2020 Dnes budeme vyhlížet zveřejnění odhadu tuzemského HDP za třetí kvartál. Ve druhém čtvrtletí jsme byli svědky bezprecedentního propadu ekonomiky, když oproti prvnímu kvartálu došlo k poklesu reálného HDP o 8,7 %. Poslední měsíční data ovšem ukazují, že během třetího čtvrtletí došlo k překvapivě svižnému oživení – s uvolněním restriktivních opatření rostla poptávka v odvětví obchodu i služeb a křivka klíčových odvětví ekonomiky následovala tvar písmene „V“. Nicméně v srpnu se dostavilo mírné zadrhnutí ekonomického oživení, což bylo viditelné zejména na vývoji průmyslové výroby nebo exportu. V září se navíc začala zhoršovat epidemiologická situace, která posléze silně udeřila v říjnu. Náš alternativní scénář druhé vlny pandemie jsme tak převzali jako náš základní. Za třetí kvartál počítáme s mezičtvrtletním růstem ekonomiky o 4,9 %, což v meziročním vyjádření znamená pokles o 7,0 %.
img

Ranní okénko - Zasedá ECB, očekáváme další signál podpory

29.10.2020 Hlavní událostí dneška bude patrně měnověpolitické zasedání Evropské centrální banky. Zatímco na tom posledním zněla poměrně optimistická vyjádření o pomalém ale robustním ekonomickém oživení, tentokrát lze očekávat poněkud odlišné vystoupení. Koronavirus se totiž mezitím do Evropy vrátil v plné síle a mnoho zemí hlásí rekordní počty nakažených a více či méně striktní ekonomické restrikce. ECB na toto bude muset zareagovat a jelikož další snižování sazeb nedává příliš smysl, lze očekávat brzké využití alternativních nástrojů. Očekáváme tak přinejmenším oznámení připravenosti k posílení pandemického programu PEPP, ovšem nelze vyloučit ani to, že k jeho navýšení dnes rovnou i dojde.
img

Ranní okénko - Nálada českých spotřebitelů citelně chladne

27.10.2020 Z Evropy se dnes významnějších ekonomických událostí nedočkáme a zajímavější dění tak nabídnou během odpoledne Spojené státy. Na rozdíl od Evropy se od tamní spotřebitelské důvěry očekává pokračování rostoucího trendu, byť velmi opatrné. Od říjnového průzkumu trh očekává výsledek o dvě desetinky lepší než v září, tedy 102 bodů. I pokud se očekávání naplní, bude se jednat o hodnoty výrazně pod úrovní z loňského roku, kdy se index pohyboval v okolí 128 bodů. V růstu by měly pokračovat i objednávky zboží dlouhodobé spotřeby, které již ovšem mají post-pandemické skoky za sebou a tempo dohánění se tak výrazně zpomalilo. Trh pro září předpokládá zopakování srpnového výsledku, a tedy meziměsíční zvýšení jejich objemu o 0,5 %.
img

Ranní okénko - Míru ekonomického oživení prozradí data o HDP

26.10.2020 Hlavní událostí nastávajícího týdne budou předběžné údaje o HDP ve třetím čtvrtletí, které dorazí koncem týdne z USA, eurozóny a většiny evropských zemí včetně České republiky. Data by měla potvrdit ekonomické oživení. Pokračování tohoto trendu i v závěrečném čtvrtletí letošního roku však ohrožuje další šíření koronaviru.
img

Ranní okénko - Česká vláda představila kompenzační programy

15.10.2020 Evropský datový kalendář je dnes prázdný a sledovat tak budeme spíše dění za oceánem. Ze Spojených států dorazí dvě sady předstihových indikátorů, přičemž od Empire State indexu zpracovatelů se čeká zhoršení hodnocení současných podmínek z předchozích 17 na 14 bodů, zatímco Philadelphia Fed index by měl stagnovat poblíž 15 bodů. V obou případech se již jedná o hodnoty, které byly běžné v dobách před příchodem koronaviru. Naopak americký trh práce se z pandemie ještě zdaleka nevzpamatoval, když se na něm každý týden objevuje přes 800 tisíc nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti. Nejinak by tomu podle trhu mělo být i tentokrát, čeká se jen mírné snížení z předchozích 840 na 825 tisíc.
img

Ranní okénko - Udrží si průmysl v eurozóně meziměsíční růst?

14.10.2020 Dnes dorazí údaj o srpnové průmyslové výrobě v eurozóně. Ve srovnání s červencem by se mělo dostavit zpomalení. Trh počítá s meziměsíčním růstem průmyslové výroby o 0,8 % oproti předchozím 4,1 %. Od negativních čísel by ji měla zachránit průmyslová výroba v Itálii, která v srpnu překvapila meziměsíčním růstem o 7,7 % namísto předpokládaných 1,4 %. V meziročním vyjádření by tak průmysl v eurozóně měl poklesnout o 7,0 % oproti minulému poklesu o 7,7 %. V kontextu propadu po zásahu koronaviru by se se tak nadále jednalo o pokračování zlepšení.
img

Ranní okénko - Dorazilo další kolo restrikcí

13.10.2020 Dnes dopoledne dorazí říjnové vydání indexu ZEW z Německa i z celé eurozóny. Jeho složka očekávání u našeho západního souseda v září vyletěla až k 77,4 bodům, tedy nejvýše od přelomu tisíciletí, což reflektuje naději na výrazný obrat k lepšímu po skončení pandemie. Nyní se tak očekává korekce směrem k 72 bodům. Podobným vývojem si zřejmě index projde i v zemích eura, kde se naposledy dostal na 73,9 bodů. Naopak hodnocení současné situace se nachází nejníže od krize z let 2008/09 a úměrně zlepšování německé epidemické situace doznává nárůstu, který by měl pokračovat ze zářijových -66,2 na -60 bodů.
img

Ranní okénko - Týden v duchu inflace

12.10.2020 Týden se ponese v duchu inflace spotřebitelských cen. Tuzemská zářijová inflace je na řadě dnes. Očekáváme zpomalení její meziměsíční dynamiky, což je dáno především negativním sezónním vlivem poklesu cen dovolených. Naopak ceny potravin působily opačným směrem. V meziročním vyjádření dojde vzhledem k nízké základně ke zvýšení spotřebitelských cen.
img

Ranní okénko - Průmysl zklamal, potěší maloobchod?

08.10.2020 Dnes nás čeká statistika českých maloobchodních tržeb za červenec. Ve srovnání s ostatními evropskými zeměmi se čeští spotřebitelé do obchodů po pandemii příliš nadšeně nevrhali a ani efekt odložené spotřeby tak dosud tržby v žádném z letních měsíců do meziročního růstu nevytlačil. Trh s tím nepočítá ani v srpnu, když vyhlíží -2,3 %.
img

Ranní okénko - Americký prezident znervózňuje trh

07.10.2020 Dnes český statistický úřad zveřejní, jak si v srpnu vedla průmyslová výroba a zahraniční obchod. Očekáváme, že zotavování českého průmyslu z karanténního propadu v srpnu zpomalilo. Konkrétně počítáme s meziročním poklesem o 6,2 % oproti předchozím červencovým meziročním ztrátám ve výši 5,0 %. Na druhé straně předpokládáme, že si bilance zahraničního obchodu v srpnu oproti červenci polepšila o necelé čtyři miliardy na celkových 17,3 miliard korun.
img

Ranní okénko - Srpen evropskému maloobchodu vyšel

06.10.2020 Dnešní datový kalendář je prázdný s výjimkou srpnové statistiky amerického zahraničního obchodu. Ten tradičně je a bezpochyby i nadále bude deficitní, přičemž pandemie bilanci dále zhoršila. Trh předpokládá snížení z červencových -63,6 na -66,2 mld. dolarů.
img

Ranní okénko - První odhad říjnového sentimentu

05.10.2020 Dnes budou zveřejněny finální výsledky PMI indikátorů v Německu, eurozóně a USA. Hodnota kompozitního indexu by měla ve všech třech případech setrvat v teritoriu expanze.
img

Ranní okénko - Čeká nás den nabitý informacemi

01.10.2020 Dnes se dozvíme údaj o českém indexu nákupních manažerů ze zpracovatelského sektoru. Na rozdíl od mnoha jiných evropských zemí se v tuzemsku po jarní vlně pandemie dosud nepodařilo překročit padesátibodovou hranici oddělujícího útlum od expanze. Trh věří, že k jejímu prolomení dojde právě dnes, když vyhlíží nárůst ze srpnových 49,1 na 51 bodů.
img

Ranní okénko - Nálada amerických spotřebitelů rapidně narůstá

30.09.2020 V dnešním evropském kalendáři dominuje údaj o zářijové německé nezaměstnanosti, která by podle odhadů měla stagnovat na úrovni 6,4 %. Od začátku roku by tak byla vyšší o 1,4 procentního bodu, ovšem dlužno podotknout, že miliony Němců od nutnosti registrace na úřadu práce chrání tamní podpůrný program kurzarbeit.
img

Údaje o sentimentu, inflaci a nezaměstnanosti poodhalí stav ekonomik

29.09.2020 Prezidentka ECB Lagarde včera konstatovala, že ekonomika eurozóny pravděpodobně setrvá v deflaci i v nadcházejících měsících. Jako hlavní důvody zmínila nedávný pokles v cenách za energie, silnější euro a dočasné snížení daně z přidané hodnoty v Německu.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: EUR/CZK se dostal nad úroveň 27,00

21.09.2020 Česká měna dnes výrazně oslabila vůči oběma světovým měnám. K euru se vrátila nad 27 korun za euro, kde byla naposledy koncem května, přechodně se dostala až na 27,21 Kč/EUR. Vůči dolaru je nad 23 Kč/USD nejslabší za dva měsíce. Vyplývá to z údajů na webu Patria Online. Podle analytiků koruně nesvědčí prohlubující se nervozita na finančních trzích, akcelerující covidová čísla v Česku i v dalších evropských zemích a obavy z dalšího zastavení ekonomiky.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Koruna oslabuje k euru nad 27 korun, kde byla naposledy v květnu

21.09.2020 Koruna dnes oslabuje vůči oběma světovým měnám. K euru se vrátila nad 27 koruny za euro, kde byla naposledy koncem května. Aktuálně se obchoduje za 27,05 Kč/EUR, proti pátečnímu závěru je tak o 31 haléřů slabší, za poslední měsíc oslabila o korunu. K dolaru ztratila proti pátečnímu závěru už téměř padesátník a obchoduje se za 23,03 Kč/USD, kde byla před dvěma měsíci. Vyplývá to z údajů na webu Patria Online.
C:\fakepath\1600592070-ceska.jpg

Analytici: Koruna oslabuje kvůli vývoji koronavirové situace

20.09.2020 Kurz koruny, který v posledních týdnech spíše oslabuje, ovlivňuje téměř výhradně vývoj koronavirové epidemie. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Další vývoj kurzu tak bude podle nich záležet na epidemiologické situaci. Plošné restrikce by zřejmě znamenaly další propad koruny. Česká měna za měsíc oslabila o téměř 70 haléřů na pátečních 26,74 Kč/EUR.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

ČNB podle odhadů nechá ve středu úrokové sazby beze změny

20.09.2020 Bankovní rada České národní banky nechá na středečním zasedání úrokové sazby beze změny, shodují se analytici oslovení ČTK. Změnu v nastavení měnové politiky ekonomové neočekávají poměrně dlouhou dobu, podle některých lze očekávat změnu sazeb až v roce 2022. Nejistotu ale podle nich vyvolává další vývoj kolem šíření koronaviru, který by mohl v extrémním případě vést až ke spuštění alternativních nástrojů měnové politiky, jako jsou například devizové intervence.
Související klíčová slova: Mzdy v ČR | Zpracování dat | Tomáš Jícha | Organizace Conference Board | Akcie včera | Český průmysl | NetEase | Koruna zpevnila | Ekonomické problémy | Poskytování hypoték | Indexy PMI | Údaje z USA | Pokračování klesajícího trendu | Evropské ceny výrobců | Pokles světové ekonomiky | Tempo růstu | Odvětví | Opačný trend | HSBC | Developeři | Jackson Hole | Dominik Rusinko | Evropský datový kalendář | Celková průmyslová výroba | Silnější koruna | Ministr spravedlnosti | Stanovení maximální výše cen elektřiny | Kč/EUR | Fiskální stimul | EUR | Odhad vývoje ekonomiky | Egypt | Americké dluhopisy | Sekce měnové | Zkušenosti | Republikánský prezident | Cenová hladina | Světové akcie | Energetické firmy | Nárůst objemů | Akciové trhy | Alphabet | Vstupy | Proočkování populace | Německý ukazatel | Dění v USA | Exporty | Koronavirové krize | Inflace v září | Berkshire Hathaway | Průmyslová výroba v lednu | Lockheed Martin | Expobank | Pozitivní vliv | Pfizer | Zpracovatelský sektor | Veřejné finance | Průmysl v listopadu | Německý vývoz | Řecko | Analytik Cyrrusu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Oživení poptávky | Tuzemský průmysl | Pokles sazeb | Alibaba | Holubičí tón | Reálné příjmy domácností | Hlavní ekonomické události | EURIBOR | Průmyslová výroba v eurozóně | Trend | Inflační čísla | Životní prostředí | Škoda Auto | Výrobní PMI | Historie | Pokles indexu | Mezinárodní měnový fond | Podnikatel | Hnojiva | Očekávané výsledky | Mistrovství světa v hokeji | Statistiky | Patria Finance | Úřad práce | Investiční banky | Aktivita firem | Dnešní datový kalendář | Asijské akcie | Američtí politici | Britská libra | Aktiva | PLN | Německý automobilový sektor | USD/PLN | Citigroup | Nálada amerických spotřebitelů | Evropská nezaměstnanost | Schodek státního rozpočtu | Snížení úroků | Index aktivity | Měnové zasedání | Německá vládní koalice | Mimořádná situace | Tvorba fixního kapitálu | Chování centrálních bank | Aktuální problémy | Nárůst počtu nově nakažených | Finanční zdroje | Sazby daně | Crown | Intesa Sanpaolo | Organizace zemí vyvážejících ropu | Randal Quarles | Evropská komise | Tvorba pracovních míst | Jiří Polanský | Knorr-Bremse | ISM ve službách | Ceny výrobců v eurozóně | Měnová opatření | Vliv na trh | Hospodářský růst v Německu | Růst českého HDP | Člen rady guvernérů | Snížení úrokové sazby | Zasedání ECB | Další snižování sazeb | Zaměstnanost a ekonomika | Unilever | Výnosy dluhopisů | Míra nezaměstnanosti v ČR | Zveřejnění výsledků | Zlepšování sentimentu | Ruské invaze na Ukrajinu | Analýzy | Ebury pro Česko a Slovensko | Zpochybnění výsledku | Pravděpodobnost | Tuzemská ekonomika | Hlavní centrální banky | Šéf Fedu Jerome Powell | Czech Credit Bureau | Cenové stability | Ekonomická opatření | Nezaměstnanost v lednu | Dnešní ADP report | Německá míra nezaměstnanosti | Válka | Lagardeová | Vládní opatření | Listopadové maloobchodní tržby | Snížení produkce | Arizona | Dění na trzích | Propad cen | Americká inflace | Růst sazeb | Deflace | Raiffeisen Bank International | Expanze | Rostoucí ceny | Data PMI | Reality | Analytik Patria Finance | Výkyvy | Očekávání do budoucnosti | Administrativa prezidenta | Ruský akciový index | Depozitní sazba | Posilování dolaru | Směřování měnové politiky | Český statistický úřad | Goldman Sachs | Petr Fiala | Markantnější oslabení | Předpandemické hodnoty | Nová data | Šéf Fedu Powell | Ekonomický sentiment v eurozóně | Finanční injekce | Měnověpolitické zasedání Fedu | PMI z Německa | Německé ceny výrobců | Index ekonomické nálady | Strach | Ekonomika Spojených států | Bankovní rada ČNB | Americké podniky | Meziroční míra inflace v eurozóně | Velké korporace | Dnes ČNB | Veřejný dluh ČR | Nejvyšší nezaměstnanost | Nejvyšší inflace | Österreichische Post | Nezaměstnanost | Zpřesněná data | Data z Německa | František Táborský | Průmyslová výroba v Itálii | Šéf britské centrální banky | Dnešní statistiky | Statistika z amerického trhu práce | ČBA | Propady na akciích | Ekonomika Německa | Důvěra evropských investorů | Optimismus spotřebitelů | Cena zlata | Propad cen ropy | Bankéři | Očekávání inflace | Nomura Holdings | Průzkum PMI | Snížení cen | Produkce v průmyslu | Členové eurozóny | Desinflační trend | Christine Lagarde | Burza | Úspěšný týden | Vratislav Zámiš | Inflace v prosinci | Walgreens | Nomura | Index ekonomické aktivity v USA | Růst zaměstnanosti | Lubomír Lízal | Rok 2025 | Hlavní události | Ekonomická omezení | Základní úrokové sazby | Rostoucí inflace | Slovenská UniCredit Bank | David Marek | Pojišťovací společnosti | Více peněz | Parlament dnes | Gold | Dražší půjčky | Brexit | Nárůst sazeb ČNB | Americký fiskální balíček | Oznámení | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | ČSOB | Fungování ČNB | Ekonomika Evropské unie | Deficit hospodaření státu | Zvýšení základní úrokové sazby | Karanténní opatření | Ekonomika Francie | Zdražování cen | Dodávky čipů | Tuzemská měna | Krona | Chicagský index nákupních manažerů | Růst ekonomiky USA | Energetická skupina ČEZ | Termínované vklady | Volby | Robert Kaplan | XTB Pavel Peterka | Hlavní ekonom XTB | Indikátor investičního sentimentu | Výhled ekonomiky | Vývoj na trzích | Regionální měny | Americký prezident | Nálada v ekonomice | Tržby maloobchodníků | ČNB Michl | Ekonomický balíček | Hluboké ztráty | Sazby hypoték | Česká měna | Výrazný pohyb | Spor EU-USA | Nastavení úrokových sazeb | Amazon | Petr Javůrek | Růst cen | Varovný signál | Zasedání Evropské centrální banky | Ekonomické zotavení | Ferrari | Mayr-Melnhof | Britové | Crowdfundingové platformy | Nárůst sazeb | Zvýšení úrokové sazby | Sentiment na trzích | Prohloubení deficitu státního rozpočtu | Jedna libra | Přijetí | Provident | Nizozemsko | New York | Růst výrobní aktivity | Snížení úrokových sazeb | Meziroční vývoj inflace | Aleš Sosnovský | Pandemie COVID-19 | Zákaz obchodování s Ruskem | Český rozpočet | Česká nezaměstnanost | ČNB Eva Zamrazilová | Výsledek inflace | Investiční příležitost | Důchody | Nálada českých spotřebitelů | Portu Filip Louženský | Odhady ČNB | Oslabení egyptské libry | Nová historická maxima | Výkon českého průmyslu | Velké problémy | THB | Výkon | Politická situace | CZK | Zasedání FOMC | Soukromé podniky | Podnikání | Vstup do ERM II | Ministerstvo práce | Čínský trh | Kurz EUR/USD | Použití záporných sazeb | Silné oživení | Infekce koronavirem | Země EU | Analytik XTB Pavel Peterka | Stavební spořitelny | Opatření proti šíření epidemie | HDP za Q2 | Očekávané úrokové sazby | Nord Stream | České vlády | Vývoj měnového páru | Vladimír Pikora | Nižší ceny | ISS | Ekonomické uzavírky | Údaje o sentimentu | Vojtěch Benda | Průmyslová výroba v září | Inflace | Investiční platforma | Nálada v ČR | Sirius | Svaz průmyslu | Události tohoto týdne | Růst nezaměstnanosti | Plán fiskální podpory | Epidemie SARS | Vstup do ERM | Cíl ČNB | Garance | Tržní reakce | Pozitivní sentiment | Evropský kalendář | Výhled české ekonomiky | Prima | Představitelé ECB | Sentiment v ekonomice | Celková míra nezaměstnanosti | Philip Morris | Lídři EU | Výrazný růst | Maloobchod | Podnikatelská důvěra | Wienerberger | Graf | Utahování měnové politiky | Inflace v Maďarsku | Fondee | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Purple Trading Štěpán Hájek | Meziroční inflace v ČR | Výhled | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | ČSÚ | Snižování nákupu aktiv | Vývoj ceny ropy Brent | Medtronic | Pandemie covidu-19 | BP | HUF | Průmysl | Bibby Financial | Vít Endler | Německá spotřebitelská důvěra | Guvernér Fedu | Lednové přecenění | Oživování ekonomiky | Uvolnění měnové politiky | Vakcinace | Ekonomická důvěra v eurozóně | Evropská měna | Úročení spořicích účtů | Očekávání analytiků | Centrální banky | Zpráva | Míra nezaměstnanosti v březnu | Viceguvernér ČNB | Geopolitická situace | Spotřební daně | Německá inface | Ziskové marže | Zvyšování sazeb | Německý export | Celková inflace | Americký tapering | Projev šéfa Fedu | Dobré výsledky | Macron | Deník N | První odhady HDP | Activision Blizzard | Irsko | Kč/USD | Růst úroků | Míra úspor | Růst daní | Ekonomické zpomalení | Ratingová agentura | Podpůrné programy | Krize v Německu | Globální obchod | Sankce | Zveřejněná data | Ceny elektřiny | Kompenzační programy | Ekonomický nesmysl | Covid | Dolary | Vyšší poptávka | Inflace spotřebitelských cen | Tlumení QE | Globální ekonomiky | Nabídka | Český PMI index | Aktuální hodnoty měny | Data z USA | Spotřebitelské inflace | Ožívání ekonomiky | Počet pracovních míst | Zavedení digitální daně | Dnešní makroekonomické ukazatele | United Technologies | Základní úrokové sazby ČNB | ČNB Vojtěch Benda | ATRIS | Výsledky průzkumu | Oldřich Dědek | Výsledek voleb v USA | Vysoké sazby | Doba vysoké inflace | Světové ceny ropy | PMI pro sektor | Lepší výsledky | Cyklus zvyšování sazeb | Index ISM ve službách | Propad investic | Ceny pohonných hmot | Levná ropa | Kurz české měny | Ekonomický optimismus | Postupné otevírání ekonomiky | České mzdy | Polská centrální banka | Rychlý růst mezd | Ekonomiky | Deloitte | Hospodaření státu | Telekom Austria | Snižování úroků | Odhodlání | Důvěra spotřebitelů | Donald Trump | Pohyby cen | Ranní okénko | CISCO | Zasedání FED | Volatilita | Inflační tlaky ve světě | Maďarsko | Průměrné mzdy v ČR | Členové bankovní rady | První zvýšení sazeb | Hrubý domácí produkt (HDP) | Důvěra ve výrobním sektoru | Vysoké ceny energií | Český trh práce | Průmyslová produkce | Výsledek jednání ČNB | Ceny zemědělských výrobců | Podpůrný program | Petr Bartoň | Úvěry a hypotéky | Dění na finančních trzích | Zápis z posledního zasedání Fedu | Viceguvernéři | Cenové hladiny | HDP Číny | Státní dluh | Makroekonomická data | Ceny na čerpacích stanicích | Petr Fiala (ODS) | Bydlení | Předstihové indikátory | Airbus | Výpadek příjmů | Uplynulý rok | Zveřejněné údaje | Peníze | Jan Berka | Zbrojní průmysl | Pozitivní očekávání | Turecko | ECB dnes | Brent | Březnová inflace | Epidemická situace | Natland | Bohuslav Čížek | Politika | Exxon Mobil | Stimul | Booking | Světlo na konci tunelu | Manažer Cyrrus | Očekávání | Daňové úlevy | Hokejové mistrovství světa | Malé podniky | Státy eurozóny | Odvetná cla | Kurz EUR/CZK | Snižování sazeb | Expert | RWE | Zpomalení čínské ekonomiky | Vstupu do EU | Odhady PMI | Mezinárodní dohody | Vyšší výnosy | Sentix index | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Obchodní spolupráce | Uvolňování karanténních opatření | Boom | Celní války | Makroekonomické indikátory | Realita | Války na Ukrajině | Silná česká koruna | Konflikt na Blízkém východě | Vývoj ceny ropy WTI | Online prostředí | Invaze na Ukrajinu | Tržní prostředí | Spotřebitelská nálada v USA | Základní sazby | Internetové prodeje | Vývoj na akciových trzích | Měnový fond | Allianz | Guvernér české národní banky | Nová prognóza ČNB | Evropské měny | Financovat | Rozpočtový rámec | Ekonomické ukazatele | Hlavní úrokové sazby | Členové rady ČNB | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zdražovat | Snižování cen | Jana Steckerová | Platby kartou | Cena elektřiny | Americké volby | Vládní konsolidační balíček | Zranitelnost měn | Oslabení exportu | Výrobní ceny v eurozóně | Situace na trzích | Evropská ekonomická důvěra | CZK/EUR | Nákupy | ISM pro sektor služeb | Růst | Vývoj české ekonomiky | Pomalé oživení | Nálada domácností | Abbott Laboratories | Americký index | Americké HDP | Začátek cenové války | Investiční skupiny | Itálie | Snížit úrokové sazby | Výpadky | EUR/CZK | Nárůst cen | Zaměstnanost | Rekordně silná česká koruna | HKD | Index spotřebitelské důvěry GfK | Národní měny | Objednávky | Německé firmy | Kalendář tento týden | Nižší daně | Guvernér ČNB Michl | Uzdravování | Prognóza | Výnosová křivka | Petr Král | Výroba počítačů | Pozitivní nálada | Souhrnný index | Výrazný propad | Ekonom XTB | Čtvrtý balík sankcí | Analytik České bankovní asociace | Kč/GBP | Americký zpracovatelský průmysl | Trh práce | Prezident Fedu | Obchodníci | Šíření nákazy COVID-19 | Veřejný dluh | Kongres | Tempo poklesu | Hrozba | Německý maloobchod | České HDP | Spotřebitel | Průmyslové zakázky | Pochybnosti | Generali Investments CEE | Micron | Štěpán Hájek | Měna euro | Údaje o vývoji spotřebitelských cen | Hospodářské recese | Izrael | Firemní úvěry | Dobrý výsledek | Koronavirová krize | Velká Británie | Kamala Harrisová | Spolupráce | Evropské ekonomiky | Deglobalizace | Dopad pandemie | Bankovní rada České národní banky | IHS Markit | Ekonomické vyhlídky | Technologické akcie | Krátkodobý vývoj | Volatility | Nike | Hospodářství země | Ceny výrobců | ČNB kurz | Chování | Tržní úrokové sazby | Evropská inflace | Německé tovární objednávky | Export v dubnu | Evergrande | Lira | Koruna posílila | Hang Seng | Gepard Finance | Koruna | Geopolitická rizika | KRW | Americká spotřebitelská důvěra | Pochybení | Recese v Česku | Vliv války na Ukrajině | Thyssenkrupp | Návrh rozpočtu | AUD | Dřevo | Inflace v eurozóně | Zvyšování mezd | PMI z výroby | Oslabování koruny | Zpřesněný odhad | America first | ESG principy | Čínský koronavirus | Červencová meziroční inflace | Opatření | Meziroční růst | EBay | Olympijské hry | Portu | Zvolení Donalda Trumpa | Tapering | Oslabení eura | Index ekonomické aktivity | Inflační tlaky v české ekonomice | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Drahé energie | Baidu | Jiří Cihlář | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Trh | Sezónnost | Dopady války na Ukrajině | Listopadová inflace | Ekonomické odhady | Společné evropské měny | Deficit rozpočtu | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Lukáš Kovanda | Vládní koalice | Český index nákupních manažerů | Prezidenti a premiéři | Výrobní inflace | Zkušenost | Czech Fund | Zprávy z Fedu | Portfolio manažer | Počasí | Oživení české ekonomiky | Rozpočtový schodek | Průměrné mzdy | Americká sněmovna reprezentantů | Pobočka FEDu | Ruský prezident | Pověst | Spořící účty | ČNB úrokové sazby | Volby do Poslanecké sněmovny | Evropský maloobchod | Představitelé Fedu | Pandemie koronaviru | PwC | Ekonom společnosti | Ekonomický přínos | Index | Prezident Trump | Studie | Data z reálné ekonomiky | Reálné úrokové sazby | Vice | Směnný kurz | Vládní podpory | Období nejistoty | Loňská srovnávací základna | EUR Index | Intervence České národní banky | Obchodní války | Rezervní měny | Elektřina | MMF | Měsíční data | Výroba v eurozóně | Výrobní ceny | Odhad vývoje HDP | Podnikatelé | Nový ekonomický výhled | Zpřísnění měnové politiky | Ceny ve výrobní sféře | Jana Vaisová | Eura | Komise | Mzda v ČR | Nejistoty | Kroky k přijetí eura | LIBOR | Pozitivní zpráva | Americká centrální banka | Společná měna | Dnešní kalendář | Bílý dům | Videokonference | Kapitál | Fungování | Ropa Brent | Domino’s Pizza | Jiří Rusnok | Posílení | Jednání ECB | Rozhodnutí ČNB | Daně z příjmů | Přebytek běžného účtu | Evropské HDP | Společnosti | Rok 2020 | Údaje o inflaci | Američtí centrální bankéři | Tržby v eurozóně | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Zvyšování nákladů | Celní spor EU-USA | Německé volby | Americké investiční banky | S&P | Český běžný účet | Unie | PEPSICO | Výnosové křivky | Obchodování na finančních trzích | Jak na to | Německá nezaměstnanost | Data z ekonomiky | Důvěra investorů | Maloobchodní tržby | Vývoj peněžního agregátu | Sázky | Data z tuzemské ekonomiky | Vstup do eurozóny | Kurz dolaru | Akciové indexy | Marka | Shell | Vysoká inflace | Americké měny | Ekonomický kalendář | Opatření proti šíření koronaviru | Obavy z růstu inflace | Analytik ČSOB | Střadatelé | Domácnosti | Britský premiér | Samou | Americké státní dluhopisy | Ekonomický sentiment v Česku | Lukáš Novotný | Obchodní napětí | Energetická skupina | Guvernér ČNB Aleš Michl | Prognóza České národní banky (ČNB) | Svaz průmyslu a dopravy ČR | Ekonomický vývoj | Dnešní HDP | Pozitivní impulz | Soukromé firmy | Vývoj německé ekonomiky | Úročení koruny | Rozpočtová politika | Prezident USA | Snížení DPH | Asie | Vývoj cen ropy | Nová prognóza | Rekordní hodnoty | Migrace | Deficit | České PMI | Sentix indikátor | Zařízení | Náhrady mezd | Invaze | Úvěrové aktivity | Nejnovější data | Průmysl a zahraniční obchod | MFČR | Inflační vlny | Člen bankovní rady České národní banky | Vyjádření ČNB | Seznam Zprávy | Vysoké úroky | Budoucnost | Hlubší schodek | Tuzemský maloobchod | Antimonopolní úřad | Pokles ceny | Poradce České bankovní asociace | Tržní sentiment | Zdražování potravin | Republikáni | Virus | Nejnovější údaje | Problémy Německa | Objemy peněz | Inflace zpomaluje | Analytika | Kurz koruny | Větší riziko | Hlavní ekonomka | Pozornost trhu | Údaje o zářijové inflaci | Negativní dopad | Vysoké ceny energie | Kompenzace | Vratislav Jůza | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Tlumit inflační tlaky | Eskalace | Analytik ČSOB Jan Bureš | NAFTA | Ústup inflace | Výroba aut | Royal Dutch Shell | Automobilový sektor | BNP Paribas | Hospodářská politika | Česká koruna | TLTRO | Pokles inflace podle analytiků | Člen bankovní rady Aleš Michl | Splátky úroků | Investiční platforma Portu | Moneta | Světové centrální banky | Twitter | Benzín | Ekonomická aktivita v USA | Michal Skořepa | Zítřejší kalendář | Akciový index | Vývoj průměrné mzdy | Pozornost | Červnová inflace | Program QE | Polský zlotý | Premiér Petr Fiala | Fiskální politiky | Egyptská libra | Rekordní schodek rozpočtu | Růst akcií | Výnosy českých státních dluhopisů | Vývoj inflace | Klesající trend | Ekonom UniCredit Bank | Micron Technology | Meziroční míra inflace | Fed dnes | Akciové indexy v USA | Devizové intervence | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Další růst | Tomáš Kudla | Bohatství | Ifo | Erste Group | Zpráva z amerického trhu práce | Energetický sektor | Fiskální udržitelnost | Conference Board | Pandemie covidu | Rumunsko | Američtí investoři | TLTRO III | Náklady | Zavádění cel | Cena ropy dnes | Index nákupních manažerů | Antivirus | Pavel Sobíšek | Vývoj kurzu koruny k euru | Koronavirová pandemie | Vývoj mezd | Statistický úřad | Prognóza České národní banky | Dopad epidemie na ekonomiku | Cena komodit | Složení bankovní rady | CTS | Růst vývozu | Počet žádostí o podporu | Druhý odhad amerického HDP | Ceny výrobců v USA | Poptávka | Druhá největší ekonomika světa | Zlevnění hypoték | Pandemický program | Konjunkturální průzkum | Koronavirová epidemie | Poptávka po korunách | Silnější euro | ISM index | Šíření viru | Zboží dlouhodobé spotřeby | Miroslav Novák | Analytik Raiffeisenbank | Vyšší úroky | Saldo zahraničního obchodu | Snižování úrokových sazeb | Vývoj na světových trzích | Tuzemská inflace | Epidemiologická situace | Odpor | RBI | Kolísání cen | Data o inflaci | Vakcína proti koronaviru | Poslanec | Vítězství Trumpa | Závazek | Největší evropská ekonomika | Celní spor | Očekávání trhu | Patria Online | Nastavení měnové politiky | ČR do ERM | Tovární objednávky | Obchodovat | Historická minima | Christine Lagardová | Kurz české koruny | Největší ekonomika | Dostatek likvidity | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | Tisková zpráva | Finance | Vysoké inflace | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Dluhopisy | Indikátor | Důvěra v ekonomiku | Růst úrokových sazeb | Platformy | Prezident Donald Trump | Zvýšené úrokové sazby | Vývoj cenové hladiny | Společnost Ebury | Pár EUR/USD | Index PMI | Analytici | Čistý zisk | Aukce | Problémy | Harrisová | Index Exportu | Cenový index | Maloobchod v květnu | Inflace cen | Horší data z Německa | Členské státy | Úsilí | Louis Vuitton Moet Hennessy | Prostor pro pokles | Vývoj obchodní bilance | Pokles cen | Šéfové českých firem | Ropa | Dubnový PMI | Národní zájmy | Poskytování úvěrů | Přijetí eura | BH Securities | Optimismus mezi podniky | Americký průmyslový sektor | Deutsche Bank | Poklesy PMI indexů | Odhady PMI indexu | PwC Petr Kříž | Rozvolnění restrikcí | Ekonomika Rakouska | Jednání ČNB o úrokových sazbách | PMI index | Tuzemská nezaměstnanost | Obrat v trendu | Nárůst zisků | Firma | Analytik skupiny | Omezení těžby | Analytik Portu | Barclays | Investiční aktivita | Janet Yellen | Cenový index PCE | Kurz domácí měny | Sektorová daň pro banky | Měny z regionu | Navýšení úrokových sazeb | AXA | Rolls-Royce | Ekonomické aktivity | Česká národní banka (ČNB) | Ředitel investiční platformy | Raiffeisenbank a.s. | Evropský parlament | Tovární objednávky z Německa | Pokračování trendu | Komerční banka | Platforma | Statistici | Cena zemního plynu | UBS | Tomáš Cverna | Lucembursko | Analytik investiční společnosti | Zpomalení inflace | Ekonomové | Oslabení české koruny | Raiffeisenbank Vít Hradil | Zdanění energií | Průmysl a stavebnictví | GSK | Růst průmyslových cen | USA | Sentiment amerických spotřebitelů | | Purple Trading Petr Lajsek | Ceny benzínu | Spojené státy | MXN | Problémy německého průmyslu | Ekonomické restrikce | Sebevědomí | Rekordní propad | Propad koruny | EU-USA | Maximální výše cen elektřiny | Růst HDP | Měnová politika ČNB | Pandemie | Euro vůči dolaru | Prognóza Ministerstva financí | Pohonné hmoty | Úrokové sazby | Purple Trading Jaroslav Tupý | Hospodaření státního rozpočtu | Přístup k inflaci | Zranitelnost měn rozvíjejících se trhů | Zvyšování úrokových sazeb | Sázka | Helena Horská | Konsolidace | Rozdíl mezi úrokovými sazbami | Japonská ekonomika | Intervence centrální banky | MF | Snížení základní úrokové sazby | Zpracování kovů | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Filip Louženský | Oslabení kurzu | Jednání ČNB | Empire State Index | Boeing | Index Fedu | Stabilní společnosti | Česká ekonomika letos | Americká data | Kurz dolarů | Burze | Cyklus utahování měnové politiky | Mistrovství světa v hokeji v Praze | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Finanční aktiva | Dnešní údaje | Zvýšení daně | Výkon ekonomiky | Nastavení sazeb | Výroba v Německu | Snížení DPH v Německu | Summit EU | Úroková sazba | Český stát | Sazby v eurozóně | Meziroční inflace v září | Windfall tax | Kalifornie | HDP Francie | Prohlášení | Sektor služeb v USA | Mistrovství světa | Podnikatelská nálada | Růst cen výrobců | Michal Brožka | Demokraté a Republikáni | Výnosy | Člen bankovní rady | Podpůrná opatření | TikTok | Agentura Fitch | Německé průmyslové objednávky | Konkurenceschopnost | Výdaje | Dnešní ekonomický kalendář | Americké akcie | Facebook | Vývoj důvěry v ekonomiku | Wood & Company | Zasedání České národní banky | Nový americký prezident | PPI index | Struktura HDP | Důvěra domácností | Stravenkový paušál | České měny | Data z průmyslu | Spotřebitelská důvěra v USA | Analytik Czech Fund | Průběžné výsledky | Volatilní | EUR/USD | Zahájení obchodování | Konkurenceschopnost EU | Situace kolem Ukrajiny | Intervence | Konflikt na Ukrajině | Joe Biden | Šéfka ECB | Počet potvrzených případů nákazy | Spotřebitelská důvěra | Šíření nákazy | Ceny průmyslových výrobců | Sanofi | Člen bankovní rady ČNB | Pokles cen energií | Koruna oslabuje | Další vývoj | Dnes zveřejněná data | Měnové politiky | Zisk Komerční banky | Hlavní ekonom Cyrrusu | Ekonomické zotavování | CSI 300 | Onemocnění | Sazby ČNB | Zbyněk Stanjura | Ceny nemovitostí | Dánové | Aktuální situace | Pracovní den | Belgie | Ministryně financí Alena Schillerová | Natland Petr Bartoň | Devizové rezervy ČNB | Fiskální politika | Manufacturing | Americká centrální banka FED | Rozhodnutí o sazbách | Znovuotevření ekonomiky | LVMH | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Ekonomický přístup | Měnový výbor | Trading | Zlotý | Akcenta Miroslav Novák | Koronavirus | Ekonomická situace | Odhad HDP | Ekonomický sentiment | Cenová válka | Čínský HDP | Podnikové objednávky | Petr Kříž | Dna | Citelné zdražování | Dnešní ADP | Centrální bankéři | Vývoz do Německa | Zpomalení inflace v ČR | Americká administrativa | Obchodní jednání | Objem zakázek v německém průmyslu | Vítězství | Podpůrný balíček | DRFG | Národní banka | Hypoteční sazby | Společnost Cyrrus | Británie | Zhoršení epidemické situace | Zrychlení inflace v eurozóně | Republikánští senátoři | Fingood | Sektor služeb | Nesoulad | Strop úrokových sazeb | Miliardy dolarů | Investorský sentiment | Nervozita na finančních trzích | ADP | Druhá vlna pandemie | Daimler | Analytik Komerční banky | Světové rezervní měny | Vládní výdaje | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Obilí | Tvorba hrubého fixního kapitálu | Prezidentské volby | Silná koruna | Globální ekonomický kalendář | Cenové pohyby | CRIF | Miliardy korun | Volvo | Tisková konference | Eskalace na Blízkém východě | Brexitové dohody | Platební bilance | Ruské akcie | Thermo Fisher | Růst mezd | Liberty Ostrava | Zemědělství | Stoupající sentiment | Snížení inflace | Reálné ekonomiky | Britská dolní komora | Levnější půjčky | Ministerstvo financí České republiky | Nedostatek zboží | Růst cen nemovitostí | Překážky | Posilování koruny | Nákupy dluhopisů | Sazby | ČR do ERM II | Americký trh nemovitostí | Hlavní ekonom | Průmyslové podniky | Inflační situace | Daň z příjmu | Evropské maloobchodní tržby | Lufthansa | Investiční očekávání | PMI ve výrobě | Růst průmyslové výroby | Patria | Růst výrobních cen | Důvěra v českou ekonomiku | Cenový skok | Slábnoucí inflační tlaky | Americký index S&P 500 | Důvěra investorů v německou ekonomiku | České koruny | Objem zakázek | Tempo zdražování | Místopředseda představenstva | Růst ekonomické důvěry | Úrok | Dopad vysokých cen energií | Investovat | Cena severomořské ropy Brent | Konsolidační balíček | Přidaná hodnota | Data o HDP | Provident Financial | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Snížení úrokových sazeb v USA | České ceny výrobců | Průmyslové objednávky | Výnosy italských dluhopisů | České maloobchodní tržby | Boj s inflací | Pokračování expanze | Nárůst nově nakažených | Průzkum | Hlavní analytik | Firmy | Páka | Inflace v Česku | Zvýšení mezd | Kroger | Budoucí vývoj | Podmínky ve výrobě | Počet potvrzených případů | Český státní rozpočet | Celkový sentiment | HDP Německa | Svaz průmyslu a dopravy | Index výrobních cen | Růst cen ropy | Zajištění | Reálné mzdy | Averze k riziku | Silný propad | Správní rada | Aktivita v průmyslu | Zájem investorů | Cena ropy brent | Banka Creditas | Vyšší ceny | Změna rétoriky centrálních bankéřů | Euro dnes | ČSOB Jan Bureš | Cena zemního plynu v Evropě | PwC ČR | Ekonomické podmínky | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Růst cen komodit | Repo sazby | Současná hodnota | Odhady ekonomů | Pokračování rostoucího trendu | Odvětví cestovního ruchu | Podíl nezaměstnaných | Odhad růstu HDP | Česká a slovenská UniCredit Bank | Očekávání firem | Distribuce | Splacení dluhu | Fed | Nonfarm Payrolls | Viceguvernérka ČNB | M2 | Index spotřebitelské důvěry | Vliv války | Air Bank | Maďarský forint | Předpokládaný růst | Vyšetřování | Rozpočtový deficit | Boris Johnson | Obchodování s Ruskem | Pokračující růst | Index NFIB | Ratingová agentura Fitch | Automobilový průmysl | Generali Investments | Česká vláda | Poradenské společnosti | INVESTIKA | Hry | Novo Nordisk | Míra inflace v únoru | Trhy | Sada dat | Motorová nafta | Jiří Tyleček | Walmart | Období zvýšené inflace | ČSOB Dominik Rusinko | Index nákupních manažerů ve výrobě | Průměrná mzda v ČR | Mezinárodní investoři | Dubnová inflace | Růst české ekonomiky | Důvěra v eurozóně | Index Sentix | Měnové trhy | Analytik České spořitelny | Zelená politika | Americké ceny výrobců | Rizika | Luboš Růžička | Rada ČNB | Počty žadatelů o podporu | Eurozóna | Portugalsko | Horší data | Investiční rozhodnutí | Fond | Výše úrokových sazeb | USA inflace | ISM | Kritéria konvergence | Restrukturalizace | Počet bankrotů | Vládní krize | Měnověpolitické zasedání | Ekonomická nálada | Globální trhy | Poptávková inflace | Průzkum ČSÚ | Fitch | Pšenice | Dluhopisový trh | Zpomalování inflace | Celkový výsledek | Úspory | Poslanecká sněmovna | JD.com | Pandemie v Evropě | Předkrizové úrovně | Dánsko | Prodávající | Otevírání ekonomiky | Energetické společnosti | Nominální růst | Vysoké ceny | PMI indikátor | České státní dluhopisy | Vládní krize v Německu | Obnovení růstu | Schodek rozpočtu | Růst ekonomiky | Hospodářský model | Stagflace | UnitedHealth | Cenový vývoj | Průměrná míra inflace | Odhady HDP | Žádosti o podporu | Sektorová daň | Ministerstvo financí | Společnost S&P Global | Bilance | Sentiment v eurozóně | Příliv přímých zahraničních investic | Stav ekonomik | CEE | Volby v Německu | Obchodní řetězce | Americký kongres | Bankovní asociace | Vladimir Putin | Zúčtování plateb | Tesla | Sportovní události | David Vagenknecht | Stabilita | Příjmy domácností | Pavel Štěpánek | Španělsko | Růst průmyslové výroby v eurozóně | Solidní růst | Týdenní nárůst | Pohled bankéřů | Menšinový | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Český statistický úřad (ČSÚ) | Forexový trh | Inflace v USA | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | Druhá vlna | Mzdy | Poradenství | Krátkodobé posílení | Royal Caribbean | Zlepšení nálady | Evropský průmysl | Nestlé | Analýza Cyrrus | General Motors | CAD | Cenové války | Odhady analytiků | Růst ekonomiky eurozóny | DPH v Německu | ZEW index ekonomického sentimentu | Průmyslová výroba v tuzemsku | Financování dluhu | Měnová krize | Investiční aktivity | Makroekonomická prognóza | Signály oživení | Na burze | Významný dopad | Cenové úrovně | Analytička | Společnost | François Villeroy de Galhau | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Velké firmy | Expertka | Ekonom Cyrrusu | Analytická společnost | Sázet | Meziroční růst HDP | Posilování české koruny | Květnová inflace | Hospodaření | Český hrubý domácí produkt | Zahraniční obchod | Ztráta | Indikátory sentimentu | Wells Fargo | ADP report zaměstnanosti | Očekávání do budoucna | Nákupy dolaru | Růst výroby | Ztráty zaměstnání | Sentiment v Americe | Situace na trhu práce | Maďarská centrální banka | Velké riziko | Expobank CZ | Pokles průmyslové produkce | Změna sazeb ČNB | Obchod | Cyrrus Vít Hradil | Purple Trading | Konsensus trhu | Negativní zprávy | Oživování v průmyslu | Ceny ropy Brent | Kurz koruny vůči euru | Inflace v české ekonomice | Cenový pokles | Hospodářské politiky | Volkswagen | Průmyslová výroba v USA | Pracovní trh | Pokles reálných mezd | Astrazeneca | EK | Riziko | Míra inflace v Německu | Jan Frait | Analytik | Emise | Trinity | MAM | Klesající ceny | Nájemné | Capitalinked | FIAT | JPY | Credit Suisse | Pražské burzy | Zasedání ČNB | Adidas | SARS | Růst platů | Slabá koruna | Bank of America | Hnutí ANO | Cenový strop | Transakce | Údaje o HDP | Šok | Finanční trh | Turecká lira | Portfolio | Pesimismus | Závěr roku | Kurz měny | Nástroj | GBP | Nadšení | NATO | Plyn | Mimořádná daň | Pokles cen ropy | Životní úroveň | Úspěšný začátek | Lukáš Raška | ISM indexy | Nálada v USA | Německá ekonomika | Čína | CZK/USD | Ceny | T-Mobile | Siemens | Financování | Vyjádření ekonomů | Dynamický růst | Propad ekonomiky | Recese | Vyjádření představitelů | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Kompozitní index | Německý ZEW index | Americké CPI | Meziměsíční inflace | Mírná korekce | Produkce zemního plynu | Mondelez | Války | Změna politiky | Impuls | Ukrajina | Raiffeisenbank | Bundesbank | Přebytek bilance | Data z trhu práce | Guvernér ČNB Rusnok | Trh nemovitostí | ČNB Rusnok | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Předstihové ukazatele | Centrální banka | Předpovědi | DPH | Predikce | Softbank | VW | ASML | Jedno euro | WTI | Tržní odhad | Zápis z posledního zasedání | Objem objednávek | Stavební povolení | ČNB Jiří Rusnok | Salesforce | Fed index | Restriktivní opatření | Státy EU | Praxe | Největší ekonomika světa | Vyhlášení nouzového stavu | Úrokové sazby v eurozóně | Evropské centrální banky | Moneta Money Bank | Libra | Novartis | Intuice | Souhrnný indikátor | Odborníci | Rozvolnění | Cena severomořské ropy | Investments | Údaje o vývoji inflace | Dlužník | Průmyslový sektor | E.ON | Sentix | Výsledek voleb | Prodeje automobilů | Dobrá data | Instituce | Dopady epidemie koronaviru | Forint | Americký ministr financí | Morgan Stanley | Prezident Vladimir Putin | Říjnová inflace | Předseda představenstva | Commerzbank | Inflační krize | Výnos | Růst důvěry | Přecenění zboží | Zlevnění potravin | Počty nakažených | Prodeje domů v USA | Výsledky amerických voleb | Pokles ekonomiky | ESG | Růst cen energií | IHNED | ČEZ | Německé ekonomiky | Frank | Zlevnění ropy | ERM | Počet nakažených | Green Deal | Domácí měna | Provozní náklady | Dobrá zpráva | Trinity Bank | Hospodářský propad | Rozhovor | Spotřeba domácností | Vývoj koruny | Slabší kurz | Zhoršení výhledu | 4fin | ERÚ | Dlouhodobý trend | Silný pokles | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Vývoj měnového páru EUR/USD | Měnové krize | Historická maxima | Posílení koruny | Obchodní den | ZAR | Rostoucí ceny energií | Ministryně práce | Ceny energií | Energetická krize | Bezpečné přístavy | Zotavení ekonomiky | Oživení trhu | Inflační cíl | Tovární objednávky v USA | RTS | Ryanair | Dopad koronaviru | Německý index IFO | Jaromír Gec | Propad poptávky | Balík sankcí | Euforie | Rychlý růst cen | Petr Pavel | Vývoj sazeb | Makroekonomický výhled | Jasný signál | Údaje o průmyslové výrobě | Dynamika mezd | Pracovní místa | ACEA | Lídři zemí EU | Evropské PMI | Funkční období | Zisk | AT&T | Koronavirové pandemie | Total | ČNB | Bank of England | Oživení hospodářství | Důvěra v ekonomiku eurozóny | FedEx | Bundesbanka | Demokraté | Pozitiva | Spekulovat | Nord Stream 2 | Swapy | Jan Kubíček | Rizikové měny | Středoevropské měny | Analytik Purple Trading | Šíření mutace | Finanční ředitel | Mzdový nárůst | ExxonMobil | Rating | Dovoz | Cena ropy na světových trzích | Prezidentské kampaně | Zahraniční investoři | Pozitivní zprávy | Německé maloobchodní tržby | České hospodářství | Vklady | Progres | Obchodování | Jan Vejmělek | Nové prognózy | Dnešní data | Očekávaný vývoj | Posílení dolaru | Úroky | Zlepšení sentimentu | Cenový růst | Eurostat | Prezident | Akciový index S&P 500 | Varovné signály | Úsporný tarif | NKÚ | Růst inflace | Raytheon | Obavy trhu | Marek Pokorný | Finanční pomoc | Ekonom ING | Hypoteční trh | Jednotná evropská měna | Expanzivní politika | Statistiky z trhu práce | Státní rozpočet | Evropa | Cena eura | Měna | S&P Global | Management | Trump | Tiffany | Zprávy | Reakce centrální banky | Rozhodnutí bankovní rady ČNB | Ceny ropy | Lockdown | Zprávy z trhů | Nový výhled | Francie | Barrick Gold | Epidemické situace | Den díkůvzdání | Index cen průmyslových výrobců | XTB Jiří Tyleček | Údaje | Maso | Automobilky | Srovnávací základna | Poklidné obchodování | Ekonomické události | Inflační vývoj | Eurodolar | Biden | Italská vláda | Finanční krize | EGAP | Indikace | Německý PMI | Obchody | Běžný účet | Ekonomika ČR | Pokles české ekonomiky | Naše ekonomika | Expedia | Snížení daní | Medián | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Změny sazeb | Deutsche Telekom | Statistika z USA | Zvýšení těžby | Japonsko | Exxon | Zemní plyn | Historické rekordy | Zasedání americké centrální banky | Marže | Psychologické faktory | Demokratka | Směřování | Výhled pro rok | Visa | Inflace v říjnu | České ceny | Aktivum | Dohoda o brexitu | Pokles spotřebitelských cen | Výroba automobilů | Chorvatsko | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Dostupná data | Nové zakázky | Sentiment spotřebitelů | Stagnace | Tržby | Časový horizont | Destatis | Konsensus | Vládní politika | ERM II | Pozitivní výsledek | Costco | Dluhy | Proinflační riziko | Velký problém | FOREX | Konsenzus | Turecké liry | Signály | Inflace v ČR | Sazby beze změny | Guvernér | Počet firemních bankrotů | GfK | Aliance | Philadelphia Fed index | Investiční výdaje | Výrobní aktivity | Spotřebitelské ceny v Česku | Hospodářské noviny | Spready | HDP | Důvěra v Německu | Načasování | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Nákupní aktivita | Rozhodování | Kurzy.cz | Ekonomka | Dolar | Euro | Klid | FED sazby | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Zdanění | Otevření ekonomik | Radim Krejčí | Pandemická situace | Turistické sezóny | Ekonomka Raiffeisenbank | Politici | Obchodní bilance | Šéf amerického Fedu | Index PCE | Nedostatek zakázek | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Členské země | Nejnovější údaje o inflaci | Nouzový stav | Známky oživení | Politika ČNB | Výprodej | Tomáš Holub | Slovensko | Martin Gürtler | Míra inflace v eurozóně | JPMorgan | Akumulace | Premiér Boris Johnson | Realitní sektor | Domácí měny | ČTK | Pozitivní výhled | Odhad letošního růstu | Infineon | Vyšší úroveň | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | Dekarbonizace | Osobní výdaje | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Americký ISM | Česká inflace | Dnešní události | Pozitivní sentiment na trzích | Růst průměrné mzdy | Americké firmy | Mluvčí ČNB | Philip Lane | Úvěr | Meziroční inflace | Klesající inflace | Úrokové sazby ČNB | FOMC | Akcie | Ukrajina a Rusko | Průmyslníci | Měnové podmínky | Mzda | Daňový balíček | Pavel Peterka | Vývoj jádrové inflace | Nákup aktiv | NERV | Société Générale | Lepší zítřky | Základní úroková sazba | Očkování | Aktuální kurz | Podniky | Index spotřebitelských cen | Američtí zákonodárci | City | AbbVie | Makléř | Zrychlení růstu | Louis Vuitton | Zveřejňování výsledků | Český HDP | Tržby v maloobchodě | Vývoj ceny | Mzdová dynamika | Analytik XTB | Dodavatelské řetězce | Ceny energie | Inflační šok | SPD | Index cen | Světová ekonomika | Češi | Tuzemské hospodářství | Převis | ADP report | Capitalinked.com Radim Dohnal | Obavy z inflace | Podpora ekonomiky | Vývoz | Reuters | Týdenní zpráva | PEPP | Globální ekonomika | Jednání o brexitu | Americké ceny | Úroková míra | Radim Dohnal | Nálada v průmyslu | Vývoj ekonomiky | Prostor k růstu | Napětí na Blízkém východě | Sněmovna reprezentantů | Technologie | Největší propad | Výplach | Pokles vývozu | Emmanuel Macron | Uvolněné měnové politiky | Pokles úroků | Prognózy | Maloobchodní tržby v Německu | Airbnb | Kurz | Druhá největší ekonomika | SOK | Daně | DNO | Ministři | Asijské burzy | Jádrová inflace | Využití kapacit | Spotřebitelské výdaje | Lenka Kalivodová | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | AMD | Úspěchy | Ceny bytů | Nezaměstnanost v eurozóně | Měnová politika Fedu | Pokladniční poukázky | Státy Evropské unie | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | BHS | Bolest | Údaj o HDP | Zdražování energií | Měnový výbor Fedu | Dopady koronavirové pandemie | Rychlý růst | Napjatá situace | Bankovní rada | Peněžní zásoba | Investice | Osobní příjmy | Evropské banky | Microsoft | Business | Pro investory | Návrh zákona | Nejvýraznější růst | Potenciál | Zdravotnictví | Česká měna dnes | Zákaz cestování | Špatné zprávy | Členství v EU | Pokles inflace | Ranní nadhoz | Vyjádření analytiků | Komunikace | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Bod | Vnímání | Ekonomika eurozóny | Myšlenka | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | CNN Prima News | Výdaje na obranu | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zisky | Investiční prostředí | Soukromá spotřeba | Výkon průmyslu | Makroekonomický vývoj | Zpřesněné údaje | Dražší energie | Delta | Regulace | Zaměstnanci | Colorado | Šéf Fedu | 100 miliard dolarů | Diverzifikovat | Cyrrus | Účet platební bilance | Johnson & Johnson | Fondy | USD za barel | Kurz eura | SAP | Walt Disney | Hospodářství | Zotavení | Důvěra | České dluhopisy | Vítězství republikánů | Úročení vkladů | Výplata | Kontrakce | Data z Ameriky | PMI za leden | Očekávání ČNB | ODS | Výhled do budoucna | Ukazatel | Prodej EUR | Běžný účet platební bilance | Roklen | Vítězství Harrisové | Slabší dolar | Amgen | Obchodní politika | Měny | Profitovat | Capitalinked.com | Inaugurace | Značný pokles | Předběžné výsledky | Nezaměstnanosti v Německu | Ropa WTI | Prodej automobilů | Finanční sektor | Daňové příjmy | Burzy | Americké makro | Pokles ekonomické aktivity | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Chaos | Thomson Reuters | Opatření na podporu ekonomiky | UST | Optimismus na trhu | Cash flow | Trh s ropou | Dynamika růstu | Patria.cz | Ekonomický institut | Export | Diskontní sazba | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Iracionální | Poradce | Vývoj ceny ropy | Signál | Snížení daně | Nové žádosti o podporu | Úbytek | České firmy | Unicredit | NFIB | Devizové rezervy České národní banky | Záchranný balíček | Petr Dufek | Partneři | TABAK | Radomír Jáč | Ukončení války | Letectví | Allergan | BHS Štěpán Křeček | Zvýšení úroků | UniCredit Bank | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Ceny stavebních prací | Reakce investorů | Services | Výsledky HDP | Česká spořitelna | Britská vláda | Eva Zamrazilová | Negativní sentiment | Média | Valuace | Optimistický výhled | Prodeje aut | Air | Rozšíření | Ruský prezident Vladimir Putin | Stav ekonomiky | Plány | Nižší poptávka | Fed včera | Administrativa | STAN | COVID-19 | Propad HDP | Béžová kniha | Cenové tlaky | Silný trh | Pozitivní signál | Dluhopisové výnosy | Devizové rezervy | Hypotéky | Státní výdaje | Next Finance | Česká televize | Konvergence | Ekonomika USA | Americké společnosti | Zbohatnutí | Data z amerického trhu práce | Průmyslová výroba v Německu | FDP | ZEW | Evropské akcie | Analytik portálu | EOS | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Ekonom BHS | Příjmy | Česká společnost | Ekonomické dopady | Prodej | Onemocnění COVID-19 | Evropská komise (EK) | Rok 2024 | Financial | Podnikatelská nálada v Německu | Ministryně práce a sociálních věcí | Zasedání Fedu | Bloomberg | KB | Inflace v květnu | Německé ceny | Finanční skupina | Evropská unie | Kurzarbeit | Alena Schillerová | Inflace v červenci | Americký PMI | Rozvoj | Silný růst | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Míra | Equinor | Pokles tržeb | Vyšší mzdy | University of Michigan | Růst poptávky | Korekce | Audi | Odhady trhu | Reálná mzda | Výrazný pokles | Národní rozpočtová rada | Kvantitativní uvolňování | Tržní ceny | Firemní investice | Asociace | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Vakcína | Očekávání investorů | Výkonnost | Spotřebitelská inflace | Průzkumy | Kurz koruny k euru | Intervence ČNB | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Zvýšené riziko | Vývoje kurzu | Přehled | Zhoršení nálady | Pokles úrokových sazeb | Tomáš Pfeiler | ČNB Tomáš Holub | Makléř Wood & Company | Andrew Bailey | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Společnost S&P | Krize | Koronavirová situace | Institut Ifo | Rostoucí trend | Měnové otázky | OECD | CHF | Ekonomická důvěra | HDP USA | Oslabení koruny | Zprávy o vakcíně | Nízká nezaměstnanost | Průmyslová výroba v ČR | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Odhad amerického HDP | Inflace v únoru | Akcie firem | Otočení trendu | Koruny vůči euru | Zakladatel | Mutace viru | Penále | Útlum aktivity | Index nákupních manažerů (PMI) | Průmysl v eurozóně | S&P 500 | Prosincová inflace | JDE | Podpora | Ceny zboží | Prognóza ČNB | QE | MT4 | Růst tržeb | Skupina ČEZ | Důvěra v průmyslu | Světová banka | Cena | Maloobchodní prodeje | Posilování kurzu koruny | Vystoupení z EU | EU a USA | Vlny koronaviru | Markéta Šichtařová | Německá vláda | Německo | Prodeje domů | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | Krach | MJ | CNN | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Indikátory ekonomického sentimentu | Obchodní partner | Čeští spotřebitelé | Americký trh | Splácení dluhů | Dobrá nálada | Snížení sazeb | BAT | Česká ekonomika | Kurzy | Prudký růst cen | Raiffeisenbank Helena Horská | Nové rekordy | Ekonomická data | Situace na trhu | Otevírání ekonomik | Kurz eura k americkému dolaru | Silnější kurz | Inflace v listopadu | Zastavení výroby | Next | Rozhodnutí bankovní rady | Názory analytiků | Tempo inflace | Výhledy | Banka CREDITAS | Úrokový diferenciál | Co bude | Emisní povolenky | Odhad růstu ekonomiky | Záchranné balíčky | Erste | Podnik | Objem dovozu | Zavedení cel | Fiskální balíček | Světová obchodní organizace | Merck | Debata | Kurzy měn | Datový kalendář | Obchodní válka | Fiskální stimuly | Indikátor důvěry | Zlato | Ekonomika | Devizový kurz | Evropské méně | Ekonomické teorie | Inflace v Německu | Hlavní rizika | Denní graf | Mzdové požadavky | Střední podniky | Schodek | Míra nejistoty | Indikátory | Kultura | Jan Procházka | ČNB Tomáš Nidetzký | Oslabení | Finanční situace | Politické události | Ekonomické krize | Nálada podnikatelů | Energetické krize | Práce | Úspěch | OMV | Intel | LTRO | Cíle | ČNB dnes | Prognóza ECB | Stabilita úrokových sazeb | Ekonomické prognózy | Maloobchodní tržby v USA | Repo sazba | Inflační data | Bezpečnost | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Banky | Předčasné volby | BlackRock | Ceny v Česku | Buy | Česká průmyslová výroba | Daňové změny | Obchodní podmínky | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Nižší hodnoty | Automotive | Vlády | Americká vláda | Úrokové sazby v Česku | Rychlost | Investiční společnosti | Šance | Daně z příjmů právnických osob | Investiční platformy | Bilance zahraničního obchodu | Bankrot | Očekávaný růst | Maloobchodní tržby v eurozóně | PMI v eurozóně | Netflix | Poptávka po ropě | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Prodeje potravin | Analýza | Nepokoje na Blízkém východě | Procter & Gamble | Americké tovární objednávky | Ministr financí | Kurz EUR | Zlepšení | Jan Bureš | Sazby Fedu | Světové akciové trhy | ČR | Vyšší ceny ropy | Horší časy | Tomáš Nidetzký | XTB | Jednatel | Linde | Výraznější pokles | Zvyšování úroků | Americký Fed | Pozice | Euro proti dolaru | Čínská ekonomika | Portfolia | Německá průmyslová výroba | Mzdový růst | Singapurský dolar | Příprava | Inflace v EU | Štěpán Křeček | Měnové politiky centrální banky | Creditas | Chevron | Změna sazeb | Obchodní ředitel | Jakub Seidler | Červencová inflace | Čokoláda | ČNB Aleš Michl | Vyšší volatilita | Slabší koruna | Tovární objednávky v Německu | Oděvy | Cenné papíry | PMI indexy | ČNB Petr Král | Stoxx | Lídři | Vývoj HDP | General Electric | Průměrná mzda | Dluhový strop | Oživení globální poptávky | Americký Senát | Waste Management | Rozvíjející se trhy | Texas | Poslanci | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Europoslanci | Pokračování růstu | Import | Vysoké výnosy | Finální odhad | Služby | Lednová inflace | Americký průmysl | Výsledek prezidentských voleb | Marek Mora | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Zvýšená volatilita | Snižování sazeb ČNB | Tržní očekávání | Návrat inflace | OPEC | Ministryně financí | Broker | Peněžní zásoby | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Zhoršení pandemie | Index ISM | Experti | Jaroslav Tupý | Investoři | Nižší sazby | Míra nezaměstnanosti | Evropský index | Bohatý | Guvernér Michl | Petr Lajsek | Indikátory důvěry | Největší pokles | Nákupy aktiv | Spotřebitelská důvěra v Německu | Pokles průmyslové výroby | IHS | Americké objednávky | Spotřebitelé | Akcenta | Německý statistický úřad | Zkrocení inflace | Přecenění | Rostoucí výnosy | Proinflační působení | Investovat do Bitcoinu | Růst hrubého domácího produktu | Indexy nákupních manažerů | Politika Fedu | Slabá poptávka | Polsko | Šéfové | Jeden dolar | Report ADP | Ceny potravin | Bankovní rady ČNB | Meziroční růst cen | ZEW index | Březnová data | Auta | Analytici společnosti | Inflace v březnu | Spotřebitelská poptávka | Nařízení | Noviny | Další růst sazeb | České sazby | Rostoucí náklady | Zdražování | Ropy | Guvernér Rusnok | Hodnocení současné situace | Struktura | Výrobní sektor | XTB Tomáš Cverna | Předseda | Výsledek HDP | Škoda | Bankroty | Hospodářské výsledky | Oracle | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Wirecard | Únorová inflace | Úročení | Vývoj průmyslu | Karina Kubelková | Cenové stropy | Inflace v lednu | Deficit státního rozpočtu | USD | Kamala | Nová makroekonomická prognóza | Odražení ode dna | Trh s nemovitostmi | Cestování | Dnešní statistika | Macy’s | Rozhodnutí americké centrální banky | Ekonomický dopad | Forexové intervence | ING Jakub Seidler | Kabinet | Zvýšení základní sazby | Zvýšení daní | PayPal | PMI ze sektoru služeb | Produkty a služby | Počet nových žádostí o podporu | Ekonomické recese | Delta mutace | D1 | Investice ve stavebnictví | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Zdražování pohonných hmot | Globální vývoj | ČSOB Petr Dufek | BMW | 3M | Cestovní kanceláře | Nízké úrokové sazby | Růst cen v eurozóně | Odhad inflace | Hlavní úroková sazba | Posilování amerického dolaru | Reálné spotřeby domácností | Dnešní čísla | Tencent | Hlavní ekonom ING | Viceguvernérka | Posilování eura | Cena ropy | Prezidentka ECB | Situace v průmyslu | Americký maloobchod | Prognózy ČNB | Britský statistický úřad | Kupní síla | CZ | Index RTS | Program nákupu aktiv | Pokles investic | Inflace ve službách | Pokles HDP | Objem exportu | Fiat Chrysler | Propad | Maastrichtská kritéria | Dopady koronaviru | Konec roku | Bankovnictví | Dezinflace | Čeští exportéři | Rakousko | Srí Lanka | Mistrovství | Zpomalování ekonomiky | ANO | Tempo růstu spotřebitelských cen | Časové období | Pokles sentimentu | Oživení inflace | Proinflační faktory | Hospodářské oživení | FinGO | Nemovitosti | Andrej Babiš | Ebury | Data z americké ekonomiky | finGOOD | Růst spotřebitelských cen v Německu | Index CSI 300 | USA Donald Trump | Rok 2024 | Aleš Michl | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Nejistota | Dnes ČTK | HDP v eurozóně | Makroekonomické údaje | Broker Consulting | Německý Ifo index | Nejvýraznější pokles | Makroekonomický kalendář | Počet zákazníků | Nvidia | Investment | Český maloobchod | ING | Česká republika | Swap | Ceny komodit | Indexy | Vývoj kurzu koruny | Státní dluhopisy | Americký dolar | Splácení dluhu | Kurz eura vůči dolaru | Nízké ceny ropy | Ceny v eurozóně | Makro | Evropská centrální banka | Příjmy a výdaje | Ceny v průmyslu | Mutace koronaviru | Švédsko | Koruna dnes | Německá centrální banka | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | Analytik Trinity Bank | ECB | HICP | Stoxx 600 | Nižší ceny ropy | NBP | SPAD | Voda | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | XTB Štěpán Hájek | Vývoz z Německa | Stabilita sazeb | Forward | Měnová politika | Alokace | Menší riziko | Nálada spotřebitelů | Ziskovost | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Inflační očekávání | Srovnávací základny | Rozpočtové politiky | Náklady na práci | Body | Zvýšení inflace | Parita | Stavební výroba | Vyšší daně | Evropské země | Pákistán | Turistický ruch | Payrolls | Reakce koruny | ROCE | Spekulace | Měny regionu | Vzrušení | Reálné příjmy | Aktualizovaná prognóza | HDP v ČR | MPSV | Evropská spotřebitelská důvěra | Referendum | Dovozní ceny | Zasedání amerického Fedu | Hodnoty měny | Konzervativci | OsMA | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Koronavirové epidemie | Ekonomický výhled | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | Portu Marek Pokorný | Společná evropská měna | Caixin | Zpracovatelský průmysl | Inflační vlna | PMI ve službách | MasterCard | Zrušení superhrubé mzdy | Protiepidemická opatření | Poptávky po ropě | Kraft Heinz | PMI pro sektor služeb | Schodek veřejných financí | Devizy | Základní sazba | Pracovní síly | Daň z mimořádných zisků | Uhlí | Zasedání bankovní rady | Předsedkyně Evropské komise | Americké vlády | Volný obchod | Jerome Powell | Uvalení cel | NZD | Ukazatele | American Express | Měnový pár | Korporace | Merck KGaA | Šíření koronaviru | Spotřebitelské ceny v ČR | Ovlivňování | Dynamika HDP | Banka | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Země eurozóny | Zvýšený zájem | Stav americké ekonomiky | Růst cen průmyslových výrobců | Polský zlotý a maďarský forint | Campbell Soup | Markit | Situace na americkém trhu práce | Podnikatelské klima | Američané | Indikátor ekonomického sentimentu | Nízká inflace | Enel | Domácí poptávka | Statistika | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Americký HDP | Německá inflace | Disney | Strukturální problémy | News
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | | Pivot

Předchozí klíčová slova

Vítězství nad inflací
Vítězství na trzích
Vítězství Německa
Vítězství Německa nad Francií
Vítězství prezidenta
Vítězství prezidenta Erdogana
Vítězství republikánů
Vítězství Trumpa
Vítězství v Georgii
Vít Horák

Následující klíčová slova

Vítkova CPI
Vítkova CPI Property
Vítkovce Heavy Machinery
Vítkovice Steel
Vít Kučera
Vít Kutnar
Vitol
Vitol Group
Vitro FX
Vittorio Colao
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei 10 000 000 Kč
Potvrďte prosím... Zavřít