Úterý 01. dubna 2025 18:28
reklama
Dukascopy new
reklama
XTB Online trading konference
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding

Emerging markets

img

Rozbřesk: Jak dlouho může Česko odolávat slabému Německu?

30.08.2019 Špatné zprávy z Německa jako by se staly běžným denním chlebem. Velice slabé výsledky indexu Ifo v kombinaci s propady vývozů do Číny o více než 7 % meziročně a do Británie o více než 12 % meziročně ukazují, jak moc je německá ekonomika zranitelná vůči propadům globálního obchodu (meziročně klesá o necelé 1,5 %). Nepříjemné navíc je, že se špatná nálada, soudě alespoň podle posledních výsledků indexu Ifo, pomalu rozšiřuje ze sektoru pro-exportně orientovaného průmyslu do sektoru služeb. Ten doposud těžil z dobré situace na trhu práce a z růstu příjmů domácností. Špatná průmyslová nálada ovšem začíná spotřebitele čím dál víc ovlivňovat. Ti tak mohou být v následujících měsících o něco opatrnější v útratách, což se může projevit ve slabších číslech za maloobchod. Zajímavé ovšem je, že se horší čísla z Německa zatím nepromítají v Česku. Čím to?
img

Ranní komentář: Zápis Fedu žádný rychlý pokles sazeb nezaručil, dopoledne pozor na PMI z Evropy

22.08.2019 Finanční trhy mají za sebou po úterní pauze opět pozitivní seanci. Dočkali jsme se globálního růstu akciových trhů v čele s Evropou. Německý DAX přidal 1,3 % na 11802 bodů. Nejrychleji ovšem rostl hlavní italský index (+1,77%), a to hlavně díky dobrým šancím na rychlé řešení politické krize. Wall Street tentokrát mírně zaostala. Index S&P 500 přidal 0,82 % na 2924 bodů. Naopak asijská seance už tolik optimismu nezaznamenala. Futures na evropské a americké indexy se krátce před osmou hodinou ranní pohybovaly v negativním teritoriu.
img

Akcie versus dluhopisy – Jak to bude dál?

19.08.2019 Globálním finančním trhům se zatím v letošní roce, celkem vzato, daří na výbornou. Naprostá většina investorů si připisuje zisky. Především je v letošním roce zajímavý fakt, že akciím se z celkového globálního pohledu daří téměř stejně jako dluhopisům. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World si ke dnešnímu dni připisuje zhodnocení 9 %, zatímco globální dluhopisový index Bloomberg Barclays připisuje zisk 8 %.
img

PLN je dnes z měn rozvíjejících se zemí nejsilnější

16.08.2019 Na konci dalšího bouřlivého týdne se nálada na trzích zlepšuje, což se výrazně pozitivně projevuje na měnách Emerging Markets. Pár CHFPLN klesá o výrazných 0,9 % a EURPLN o 0,8 %. Polský zlotý je dnes společně se ZAR a TRY z měn rozvíjejících se zemí nejsilnější. Korekce a pozitivní sentiment se projevuje také na Ropě Brent, která dnes zatím přidává 1,5 %.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 15.8.2019

15.08.2019 Český hrubý domácí produkt vzrostl ve druhém čtvrtletí o 0,6 % mezikvartálně a o 2,7 % meziročně. Tuzemská ekonomika tak stále vykazuje solidní tempo, a to i přes slabý růst v eurozóně a hrozbu recese u našeho hlavního obchodního partnera Německa. Hlavními přispěvateli k růstu produktu byly spotřeba domácností a zahraniční poptávka, naopak došlo k dalšímu poklesu dynamiky investic. V souhrnu za celý rok očekáváme růst HDP o 2,4 %.
img

Asijské indexy následují korekci v USA

13.08.2019 První seance tohoto týdne se nesla v duchu dalších výprodejů na globálních trzích s Wall Street klesající o více než 1 %. Výprodej byl do značné míry způsoben situací na emerging markets v čele s kolapsem argentinského pesa, které začalo prudce klesat v reakci na výsledky prezidentských primárek, ve kterých utrpěl současný prezident drtivou porážku. Argentinský akciový index se navíc včera propadl o téměř 40 % a v dolarech dokonce klesal o více než polovinu, což byl jeho druhý nejhorší jednodenní výsledek za posledních 70 let. Negativní sentiment se díky tomu nesl napříč emerging markets měnami a negativně ovlivnil například také jihoafrický rand, nebo mexické peso. V reakci na růst averze k riziku pak začaly novu růst také americké dluhopisy, jejichž výnosy u 10 letých splatností klesly z 1,74 % zpět na 1,64 %.
img

Akciové trhy: výhled komplikuje obchodní válka

08.08.2019 Přes poklesly z posledních dnů, jež byly způsobeny rozjitřením obchodní (a měnové) války mezi USA a Čínou, si od začátku letošního roku připisují akciové trhy solidní zisky. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World je momentálně v pěkném 11% plusu. Jaký faktor tento růst způsobil, když dynamika korporátních zisků prudce zpomaluje, valuace – P/E, P/B, P/S či EV/EBITDA – nejsou vyloženě levné a globální ekonomika zpomaluje? Tímto primárním faktorem byla holubičí otočka centrálních bank v čele s americkým Fedem a ECB - posun měnových politik směrem k nižším úrokovým sazbám a spekulacím o znovuobnovení programu kvantitativního uvolňování (QE), tedy nákupů vládních a korporátních dluhopisů.
img

Americké akcie začali obchodovanie v červených číslach, pretože sa opäť obnovil tlak na oslabovanie čínskej meny

07.08.2019 Akciové indexy zaznamenali dnes ráno oživenie, ale americké akcie začali obchodovanie poklesom, keďže sa obnovil opäť tlak na čínsku menu. US500 zaznamenal pokles o 1,1% a US30 o 1,3%, zatiaľ čo nemecký DE30 klesol pod úroveň 11 600 bodov. Zároveň sú aj meny „emerging markets“ pod tlakom, pretože investori sa snažia presunúť svoje investície do bezpečia: dlhopisy, zlato (+1,7%) a striebro (+3,1%!).
img

Klíčové události ve světě: Přehled vývoje na finančních trzích v červenci

06.08.2019 Evropská centrální banka zasedala 25. července. Výstupy byly v souladu s očekáváním investorů. ECB jednak ponechala úrokové sazby beze změny a jednak nepřímo indikovala, že kvůli perzistentně slabé inflaci pod inflačním cílem, slabému ekonomickému růstu a zhoršujícímu se výhledu by mohla úrokové sazby snížit ještě více do záporu. Většina investorů se domnívá, že ke snížení úrokových sazeb by mohlo dojít už na příštím zasedání v září. ECB rovněž nepřímo indikovala, že by mohla znovuobnovit program kvantitativního uvolňování (QE), tedy nákupy vládních a korporátních dluhopisů. K jeho oznámení by mohlo podle tržních odhadů dojít na zasedání v říjnu.
img

Rozbřesk: Začátek týdne ve znamení obchodních válek

05.08.2019 Nový týden začne pravděpodobně opět ve znamení strachu z obchodních válek. Kombinace lehce jestřábího Fedu a oznámení nového balíku cel na dovoz čínského zboží do USA připravila trhům ke konci uplynulého týdne nebezpečnou číši bolehlavu. A její účinky budou pravděpodobně patrné i na začátku tohoto týdne. První protiúder z Číny totiž již přišel.
img

Rozbřesk: ČNB ponechává svoji politiku beze změny. Koruna však dále ztrácí…

02.08.2019 Bankovní rada ČNB se na včerejším zasedání jednohlasně rozhodla ponechat úrokové sazby beze změny. Současně prezentovala novou prognózu, která je jak pro letošní, tak pro příští rok optimističtější než ta minulá. Zatímco v zahraničí rostou obavy z divokého brexitu, obchodních válek, cyklického zpomalení a dalších rizikových faktorů, ČNB hledí do budoucna pozitivně. Pro letošní rok tak zvýšila prognózu českého růstu na 2,6 %, pro příští rok dokonce na 2,9 %. Inflační tlaky by měly ještě nějaký čas přetrvávat a teprve později by se inflace měla pozvolna vracet k cíli. Proto i prognóza předpokládá, respektive je s ní konzistentní, ještě jedno zvýšení úrokových sazeb během letošního roku a dvojí pokles v roce následujícím. A to je možná druhý bod – vedle optimistického výhledu na HDP, který může vyvolávat pochyby. Proč vlastně na zhruba půl roku zvýšit sazby s vidinou jejich následného poklesu. Navíc v době, kdy má kulminovat brexit a ECB zřejmě spustí další kolo uvolňování měnových šroubů. V první řadě je třeba vzít v úvahu, že jde jen o prognózu, nikoliv scénář, podle kterého centrální bankéři musí postupovat. Mohou se vymezovat, nesouhlasit, stejně jako hlasovat podle svého. A tak i nadále předpokládáme, že zvolí spíše cestu delší stability sazeb, i když guvernér znovu diplomaticky hovořil o možném pohybu sazeb oběma směry.
img

Okénko finančního trhu 1.8.2019

01.08.2019 Bankovní rada ČNB dnes v souladu s očekáváním ponechala stávající nastavení úrokových sazeb. I přesto, že inflační tlaky z domácí ekonomiky přetrvávají a inflace se nachází poblíž horní hranice pásma inflačního cíle, nepříznivé vyhlídky na růst globální i evropské ekonomiky a kroky Fedu i ECB směrem k měnovému uvolňování přinutily centrální bankéře vyčkat. Kromě měnového rozhodnutí zveřejnila ČNB i novou makroekonomickou prognózu vytvořenou upraveným makroekonomickým modelem. Podle ní růst HDP v příštím roce zrychlí na 2,9 %, cenový růst bude vyšší (ovlivněno zvýšením spotřebních daní na alkohol a tabák) a koruna bude posilovat. Úrokové sazby by měly nejprve lehce vzrůst a v příštím roce naopak poklesnout.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 1.8.2019

01.08.2019 Americká centrální banka na včerejším zasedání podle očekávání snížila úrokové sazby o 25 bazických bodů na 2,25 % (resp. 2 %). Podle následného prohlášení šéfa J. Powella se však jedná jen o úpravu měnové politiky v polovině cyklu, nikoliv začátek cyklu snižování sazeb. K tomuto rozhodnutí je přivedla obava o vývoj globální ekonomiky a nízká inflace v USA. Zároveň připustil možnost, že by úroky mohly dále klesat, avšak nejednalo by se o dlouhodobý cyklus snižování sazeb. Fed nyní hodlá pozorně sledovat data především z domácí ekonomiky.
img

Rozbřesk: MMF výrazně srazil odhad růstu pro rozvíjející se trhy, proč jejich měny posilují?

24.07.2019 Mezinárodní měnový fond opět snížil svůj výhled. Oproti začátku roku tak srazil sázky na globální růst již o 0,3 procentního bodu na 3,2 %. Příští rok by mohl podle MMF globální růst zrychlit na 3,5 %, to ovšem pouze za předpokladu, že se zmírní geopolitické napětí, nebudou dál eskalovat obchodní spory a nedojde na scénář “divokého brexitu”. Nepřekvapí tak, že MMF dál zdůrazňuje především negativní rizika a možnost dalšího snižování odhadů.
img

Rozbřesk: Libra made in Facebook a nový globální měnový (ne)pořádek

19.07.2019 Okurková sezóna a absurdně nízké úrovně volatility na finančních trzích si žádají uchopit nějaké nadčasovější atraktivně-odlehčené téma. Přesně takovým se nabízí být libra. Řeč přitom tentokrát není o britské měně a tisíckrát omílaném brexitu, ale o digitální měně, kterou do svého ekosystému hodlá vpustit Facebook. O tom, že se opravdu jedná o žhavé téma svědčí, že na rozdíl jiných digitálních měn, které vznikly nedávno na zelené louce a požírají zcela zbytečně nezanedbatelnou část elektrické energie, libra opravdu zvedla ze židle nejednoho regulátora či tvůrce hospodářské politiky. Proč ale takový poprask kvůli konceptu, který je zatím jen na papíře?
img

Rozbřesk: Česká ekonomika se stále drží

09.07.2019 Včera zveřejněné výsledky průmyslu za květen není možné vůbec považovat za špatné. Výroba v největším tuzemském odvětví dále roste, i když pomalejším tempem, než na jaké jsme byli ještě nedávno zvyklí. Nicméně pořád je to stabilní růst. Pozitivně přitom dopadly i nové zakázky, které naznačují, jakým směrem se bude vyvíjet průmysl i v dalších měsících.
C:\fakepath\meny3.jpg

Pozor na měny emerging markets

08.07.2019 Měnám rozvíjejících se trhů se v posledních měsících dařilo ruku v ruce s tím, jak se zvyšovalo očekávání ohledně uvolnění měnové politiky americkým Fedem. Výnosy dluhopisů v USA klesaly a kapitál začal proudit směrem do rizikovějších aktiv včetně české koruny.
img

Investície do rozvojových krajín

27.06.2019 Rozvojové krajiny sú špecifické vysokým potenciálom ekonomického rastu, čo na jednej strane môže byť lukratívne pre investorov, ale na druhej strane, pri tzv. „emerging markets“ existuje zvýšené riziko nestability. To súvisí predovšetkým s politickým, ekonomickým a právnym rizikom. Za pozitívne rozvojové sa regióny s vysokým potenciálom rastu považujem napríklad: Indiu a Čínou. Tieto regióny majú vysoký potenciál hospodárskeho rastu, keďže rastový potenciál ekonomiky skrz úroveň nezamestnanosti nie je plne využitý, čo odzrkadľuje aj diskrepancia medzi potenciálnym a reálnym HDP.
img

Oživení světové ekonomiky v nedohlednu

06.06.2019 Finanční trhy čelí v posledních týdnech sérii negativních překvapení. Ať už jde o nárůst politických rizik v Evropě, napětí mezi USA a Čínou nebo spor mezi USA a Íránem. Vše nasvědčuje tomu, že v dohledné době nebudeme svědky oživení světové ekonomiky.
C:\fakepath\cinsky juan.jpg

Akcie čínských firem v USA klesají

24.05.2019 Zhoršující se obchodní válka mezi Spojenými státy a Čínou způsobuje nejprudší výprodej čínských akcií obchodovaných v USA od globální finanční krize. Index S&P/BNY Mellon amerických depozitních poukázek (ADR) vydaných čínskými společnostmi od začátku tohoto měsíce klesl o 15 procent. Je tak na cestě vykázat nejhorší měsíční výkon od října 2008, uvedla agentura Bloomberg.
C:\fakepath\nemecko2.png

Dokdy bude růst Německá ekonomika?

23.05.2019 V Německu se letos opakovaně snížil odhad růstu HDP. Co je příčinou? Co můžeme očekávat do budoucna a jaký to bude mít vliv na akcie a DAX 30? Pokud chcete vědět, čtěte dále...
img

Která měna je další na ráně?

20.05.2019 Turecko v loňském roce ukázalo učebnicový příklad měnové krize. Místní centrální banka ve světle slábnoucího kurzu domácí měny a rostoucí inflace až příliš dlouho váhala se zvyšováním úrokových sazeb, aby podpořila politicky žádoucí ekonomický růst. Po výprodejích tureckých aktiv zahraničními investory se nyní turecká lira nachází o několik desítek procent níže, země je bez devizových rezerv a potácí se v recesi doprovázenou 20procentní inflací.
img

Rozbřesk: Českou korunu čeká slabší růst a svazuje ji i strach z obchodní války

13.05.2019 Tento týden bude pro českou korunu klíčové sledovat na jedné straně domácí čísla, na straně druhé ovšem i další vývoj obchodního střetu mezi USA a Čínou. Ten může nepříjemně “zatopit” všem rozvíjejícím se trhům, a to by pro korunu bezesporu nebyl dobrý signál.
img

Rozbřesk: Maloobchod potvrdil ochotu domácností utrácet

07.05.2019 Dnešní maloobchod ukázal na slušnou ochotu utrácet. Maloobchodní tržby bez motorových vozidel vzrostly v březnu meziročně o 4,3 % a mírně podstřelily odhad 4,5 %. Tržby včetně prodejů aut vzrostly o 2,7 % a odhady naopak výrazně přestřelily.
img

Vývoj na finančních trzích – duben 2019

06.05.2019 Evropská centrální banka zasedala 10. dubna. Centrální bankéři ve Frankfurtu v čele s prezidentem Mariem Draghim ponechali v souladu s očekáváním investorů úrokové sazby beze změny a stejně tak i úrokový výhled, v jehož rámci by měly zůstat úrokové sazby na stávající úrovni minimálně do konce letošního roku. Zásadnějších změn nedoznalo ani hodnocení výhledu ekonomického růstu a inflace. Detaily nových dlouhodobých úvěrů pro banky (TLTRO3) se přitom pravděpodobně dozvíme na červnovém zasedání.
img

Rozbřesk: Donald Trump přitvrzuje, Čína odmítá vyjednávat s “pistolí u hlavy”

06.05.2019 Donald Trump opět překvapivě přitvrzuje v obchodním tažení proti Číně. Donald Trump chce od pátku (podle dvou twitterových zpráv) zvýšit cla na zboží v hodnotě 200 miliard dolarů z 10 na 25 %.
img

Trumpův tweet šokoval trhy

06.05.2019 Americký prezident si o víkendu zahrál na nervy všech, kteří věří v konec obchodní války Spojených států a Číny. S platností od pátku totiž nařídil zvýšit clo na cca dvě pětiny dováženého zboží z Číny z 10 na 25 %. Prý je potřeba na druhou světovou velmoc zatlačit, protože vyjednávání o nové obchodní dohodě pokračují moc pomalu.
img

Rozbřesk: Vyšší sazby navzdory horšímu výhledu

03.05.2019 Na svém květnovém zasedání se bankovní rada ČNB rozhodla po krátké přestávce opět zvýšit své úrokové sazby. Dvoutýdenní repo sazba se tak dostala na úroveň 2 %, kde byla naposledy před deseti lety. Rozhodnutí bylo jednomyslné a centrální banka k němu přistoupila navzdory faktu, že zhoršila svůj výhled pro českou ekonomiku pro tento i příští rok. Současně navýšila odhad letošní inflace, nicméně na horizontu měnové politiky, kam má směřovat její primární pozornost, se na jejím inflačním očekávání nezměnilo téměř nic.
img

Rozbřesk: Fed vidí zpomalení inflace jako dočasné a politiku nemění

02.05.2019 Americká centrální banka sice začíná být lehce nervózní z inflace, která se stále nachází pod 2% cílem, ale prozatím s tímto faktem nehodlá aktivně bojovat. Šéf Fedu Powell a jeho kolegové totiž stále věří, že (jádrová) inflace bude pod cílem jen přechodně. Jinak řečeno Fed se zatím nechystá provést preventivní snížení úroků, které by fungovalo jako pojištění proti nízké inflaci a poklesu dlouhodobých inflačních očekávání. Dodejme, že za takovou akci nelze považovat aktuální snížení úrokové sazby, kterou Fed úročí dobrovolné rezervy bank. Jak J. Powell na tiskovce zdůraznil - toto kosmetické snížení z 2,40 % na 2,35 % není měnově-politickou akcí.
img

Rozbřesk: Turecká lira opět na tapetě

26.04.2019 Silný dolar versus slabší měny v emerging markets - tato čas od času se opakující konstelace opět zavítala na globální devizové trhy. Zatímco příběh sílícího dolaru vypovídá něco o relativní kondici americké ekonomiky a ostatních zemí G7, pak situace v emerging markets je košatější. Jestliže na jedné straně existují měny, kterým se v poslední době vcelku daří (viz např. rubl), pak zde máme vyloženě slabé kusy, jež jsou potenciálním zdrojem finanční nákazy. V čele zranitelných měn stojí aktuálně turecká lira, která je v dubnu vůbec nejhůře performující měnou.
img

Turecká lira padá po zveřejnění prudkého růstu nezaměstnanosti

15.04.2019 Turecká lira dnes vede pořadí nejvíce ztrátových měn. Negativně reagovala na zveřejněná data z trhu práce. Míra nezaměstnanosti v Turecku vyskočila na 14,7 % - nejvýše za posledních 10 let. Lira už v dubnu ztrácí na páru s americkým dolarem téměř 4 %, přestože naprostá většina dalších měn Emerging Markets v tomto časovém období posílila. USDTRY se obchoduje na úrovni 5,80 a nachází se tak už v blízkosti lokálních maxim 5,8425 z konce března. Od dalšího oslabení ji zatím chrání silná zóna mezi 5,90 a psychologickou úrovní 6,00 USDTRY.
img

Měny rozvíjejících se ekonomik jsou stále atraktivní investice

09.04.2019 Výrazným výprodejem si minulý rok prošly měny rozvíjejících se ekonomik a nebyla za tím vždy špatná kondice v domácí ekonomice. Růst úrokových sazeb v USA a s tím spojený silnější americký dolar se z velké části podepsaly na horším sentimentu. Již koncem roku se některé měny zdály silně podhodnocené, a ačkoliv za první kvartál žádné výraznější zpevnění nepřišlo, index MSCI naznačuje, že zde prostor pro zpevnění stále je.
img

Rozbřesk: Rekordní investice v české ekonomice

03.04.2019 Určitě by bylo zajímavé věnovat se dynamice přípravy na brexit, avšak vzhledem k tomu, že kromě aktuálního avíza další žádosti o prodloužení doby odchodu Británie z Unie s otevřením všech dřívějších možností včetně ne-brexitu se nic nového vlastně neodehrálo, věnujme pozornost spíše zprávám z tuzemské ekonomiky. A tou hlavní bylo včera další zpřesnění odhadu HDP za poslední kvartál roku a zveřejnění podrobností o chování jednotlivých sektorů v našem hospodářství.
img

Vyplatí se na aktuálních úrovních shortovat EUR/CZK?

01.04.2019 Česká koruna vůči euru během března postupně slábla a nic na tom nezměnilo ani zasedání České národní banky (ČNB) minulý čtvrtek, které proběhlo přesně dle očekávání, tj. ponechání úrokových sazeb na 1,75 % a revize možného budoucího zvyšování směrem dolů.
img

Divoké pohyby na turecké liře potápějí také další Emerging Markets

27.03.2019 Turecká lira dnes opět ztrácí pevnou půdu pod nohama. V pondělí a v úterý ovšem rostla o přibližně 8 % po omezení likvidity centrální banky, která chtěla výprodeje na liře omezit. Dopadem byl růst "overnight" sazeb až o více než 1000 % v průběhu dopoledne. Investoři se obávají, že nepřátelský postoj k cizím finančním institucím před nedělními regionálními volbami může mít nakonec přesně obrácený efekt, než turecká vláda zamýšlela. Důsledkem je také růst nervozity na dalších Emerging Markets trzích. Pár USDZAR roste o 1,6 %, USDBRL o 1,4 % a USDMXN přidává 0,9 %.
img

Rozbřesk: Nálady obrat k lepšímu zatím nevěstí

26.03.2019 Po pátečních žalostných výsledcích PMI za Německo, který se v průmyslu propadl na šest a půl leté minimum, si trhy mohly spravit náladu o něco příznivějším vývojem Ifa. To dopadlo lépe než minule, a to jak z pohledu hodnocení současnosti, tak i očekávání 9 000 německých firem. Na první pohled tak vidíme kontrast mezi PMI a čísly Ifa, nicméně až tak dramaticky rozdílnou informaci nám podávat nemusejí, když se podíváme o něco více do hloubky.
img

Rozbřesk: Propad amerických úrokových sazeb vytlačil eurodolar nad 1,14

21.03.2019 Kapitulace americké centrální banky na měnovou restrikci je téměř dokonána. Podle nové prognózy vedení Fedu již letos neočekává žádné další zvýšení úroků a restriktivní politika redukce bilance velmi pravděpodobně skončí již 30. září. Když k tomu připočteme snížení odhadů pro růst a (celkovou) inflaci v roce 2019, tak nezbývá než konstatovat, že přeměna jestřábího Fedu ve vrkající holubičku se odehrála v rekordně krátkém čase jednoho čtvrtletí.
img

Koruna ve znamení Fedu a brexitu…

20.03.2019 Trochu ve stínu brexitu zůstává dnešní zasedání amerického Fedu a čtvrteční návštěva čínského prezidenta Si Ťin-pchinga na jihu Evropy. Americký Fed dnes podle našeho názoru ponechá sazby beze změny, pro reakci trhů ovšem bude důležité sledovat změny v prognóze a eventuální zastavení kvantitativního utahování (prodejů aktiv z bilance Fedu). Fed ve finále v novém výhledu (dot plots) může ponechat předpoklad jednoho růstu sazeb v tomto roce, se kterým trhy už nepočítají. To může být pro dolar lehce pozitivní. Pro rozvíjející se trhy včetně koruny to sice úplně dobrá zpráva není, ty však ve finále mohou (především v Evropě) sledovat další vývoj jednání kolem brexitu. Opravdovým rizikem pro středoevropské měny by byl nárůst pravděpodobnosti tvrdého brexitu ve chvíli, kdy by Theresa Mayová nedokázala najít kompromisní shodu ohledně podmínek odkladu brexitu. Při četbě ranních Financial Times takový scénář zatím nelze zcela vyloučit.
img

Co znamená růst cen ropy pro finanční trhy?

14.03.2019 Od počátku roku vzrostly ceny ropy o více než 30 %. Ještě před několika týdny jsem varoval před případnou korekcí, protože trh vykazoval známky překoupení a kvůli zpomalení poptávky z Evropy a Číny se zdálo být ropy na trhu až příliš. Ceny ropy WTI se tedy delší dobu stagnovaly v blízkosti 56 USD za barel a hledaly nový trend.
C:\fakepath\TOP5-12032019-LV-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.03.2019 1) Britský parlament bude dnes večer SEČ opět hlasovat o brexitové dohodě, k níž premiérka Theresa Mayová na poslední chvíli vyjednala doplňky, jimiž chce přesvědčit dosud oponující poslance ke změně názoru. Někteří z nich včetně šéfa opozičních labouristů Jeremyho Corbyna už dali najevo, že smlouvu ani napodruhé nepodpoří.
img

5 nejlepších dividendových ETF roku 2019

06.03.2019 ETF jsou ideální investiční instrumenty pro investory, kteří nemohou, nebo nechtějí věnovat obchodování příliš mnoho času. Akcie s vysokými dividendami jsou nesmírně atraktivní pro investory, zejména se střednědobým a dlouhodobým časovým horizontem.
img

Tvrdý brexit může oslabit korunu vůči euru

15.02.2019 Ačkoli je česká koruna silně navázaná na vývoj hodnoty eura, může nejhorší varianta brexitu způsobit i turbulenci ve vývoji páru EUR/CZK. Jisté je, že samotný způsob brexitu ovlivní přímým způsobem hodnotu britské libry.
img

Investori sú skeptickí voči ekonomike, akcie však podľa nich ešte môžu vzrásť

13.02.2019 Včera bol zverejnený aktuálny prieskum medzi veľkými globálnymi fondmi, ktorý ukazuje aktuálne nálady medzi veľkými hráčmi.
img

TOP grafy tohoto týdne

12.02.2019 První týdny nového roku byly pro investory do amerických akcií optimistické. Pokud se podíváme na Dow Jones (US30), tak je zřetelné, že blue chips vymazaly téměř 3/4 ze svého podzimního propadu. Z prosincových minim už index vzrostl o 18 %. Je zjevné, že americkým akciím pomáhá holubičí Fed a také naděje na uzavření nové obchodní dohody mezi USA a Čínou. Díky těmto faktorům se indexu Dow Jones podařilo dostat přes úroveň 200 DMA. Navíc se cena probila přes klesající trendovou přímku, i když se v posledních seancích měl index tendenci k ní navracet. Další rezistenci vidíme na úrovni 25 800/26 000 bodů. Jedná se zároveň o úroveň 78,6 % Fibo retracementu předchozího medvědího pohybu.
img

Rozbřesk: Koruna na vedlejší koleji

08.02.2019 Půl hodiny navíc na únorovém zasedání potřebovali centrální bankéři k potvrzení stávajících úrokových sazeb. Podle očekávání se sice hlasy pro vyšší sazby našly i tentokrát, nicméně zůstaly ve výrazné menšině. ČNB s ohledem na rizika a nejistoty dala přednost stabilitě, avšak možnost zvýšení sazeb v letošním roce samozřejmě vůbec nevyloučila. Rozhodnutí bankovní rady podpořila i nová prognóza, která předpokládá nejenom téměř neměnné sazby na horizontu 1,5 roku, ale opět i výrazné posílení koruny.
img

Vývoj na finančních trzích – leden 2019

04.02.2019 Data o růstu čínského HDP potvrdila, že druhá největší ekonomika v roce 2018 rostla nejpomaleji za posledních 28 let, konkrétně 6,6 %. Čínské vládní autority proto připravují nové fiskální stimuly na podporu ekonomického růstu. Centrální banka již měnové kohouty uvolnila.
img

Americká data přejí rizikovým měnám

04.02.2019 Byť byla páteční data z amerického trhu práce ovlivněna částečným zavřením vládní úřadů, statistiky ukazují na trend, který by mohl vlít nový optimismus investorům do rizikových měn včetně české koruny. Největší světová ekonomika totiž příliš nezpomaluje a zároveň také nevytváří inflační tlaky, což je ideální mix pro měny emerging markets i komoditní měny, které potřebují nízké úrokové sazby a zároveň slušně rostoucí globální HDP.
C:\fakepath\TOP-29012018-LV-21.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.01.2019 1) Většina asijských akciových trhů dnes klesla, když byly pod tlakem obav investorů ze zpomalující čínské ekonomiky a také z vyostření sporu mezi Spojenými státy a Čínou. Důvodem bylo obvinění finanční ředitelky Huawei ze strany USA.
img

Obavy veľkých fondov ohľadom obchodných vojen ustúpili

16.01.2019 Januárový prieskum nálady medzi globálnymi fondmi (teda veľkými hráčmi) z dielne Bank of America Merill Lynch je už von. Celkom prekvapivý vývoj badať v oblasti najväčšieho „krajného“ rizika, ktoré by mohlo poslať trhy ešte výraznejšie nižšie. Podiel respondentov, podľa ktorých sú práve obchodné vojny najväčším rizikom, v januári výrazne klesol. Buď teda ich obavy klesli, alebo podľa nich obchodné vojny už napáchali na akciách väčšinu škôd, ktoré mohli. Tak či onak, je to možné interpretovať, že obavy o dopady obchodných vojen sú pri aktuálnych oceneniach akcií nižšie, čo vyzerá byť jedno z vysvetlení, prečo sa aktuálne akciám darí (tým druhým je holubičí FED)
img

Rozbřesk: Konjunktura v USA se zadrhává, jasně signalizuje pád indexu ISM

04.01.2019 Až do včerejšího dne se zdálo, že klacky, které americké ekonomice házejí pod nohy tvůrci hospodářské politiky této země, mnoho škody nenapáchají. Snížení daní naordinované Republikány fungovalo jako solidní makroekonomický štít proti nejistotě ve věci celní politiky, měnové restrikci Fedu a v neposlední řadě absurdním rozpočtovým hrátkám znamenajícím nefunkčnost některých úřadů americké federální vlády. Včerejší velmi slabá data ze strany respektovaného indexu podnikatelské nálady v americkém průmyslu (ISM) však tento konejšivý pohled na největší ekonomiku světa dost zásadně nabourala.
img

Vývoj na finančních trzích - prosinec 2018

03.01.2019 Americká centrální banka Fed v souladu s očekáváním investorů zvýšila 19. prosince základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu (0,25 %) na cílové pásmo 2,25-2,50 %. Jednalo se o čtvrté zvýšení sazeb v roce 2018 a celkově deváté zvýšení v aktuálním cyklu zvyšování úrokových sazeb, jenž započal v prosinci 2015. Fed zároveň snížil prognózu zvyšování sazeb v roce 2019 ze tří na dvě zvýšení a ponechal prognózu na jedno zvýšení v roce 2020. Celkově z tohoto zasedání Fedu žádné zásadní překvapení nevzešlo.
img

Rozbřesk: O kartelu OPEC a varování Applu, které rozhodilo i forex

03.01.2019 Ačkoli se v minulém roce mnohé očekávalo od komodit, kterým se tradičně daří na vrcholu hospodářského cyklu, podobně jako většina ostatních aktiv zklamaly. Výjimkou není ani ropa, která prožila rok 2018 jako na houpačce a do nového roku se probudila s nepříjemnou kocovinou. Prudký růst její ceny až k 90 dolarům za barel byl totiž v říjnu vystřídán ještě prudším propadem o téměř 40 %, což nakonec přineslo první meziroční pokles cen od roku 2015.
C:\fakepath\forex2.png

2018 – rok návratu silného dolaru a krachu kryptoměn

24.12.2018 Blíží se konec roku a je tedy čas zhodnotit vývoj měnových trhů a také jej porovnat s naší celoroční prognózou, kterou jste si mohli přečíst přímo na Nový rok. Letošní rok se nesl v duchu silné americké ekonomiky, která chytnula druhý dech po snížení daní prosazené prezidentem Trumpem. Zbytek světa od Číny přes Japonsko až k eurozóně ztratil růstové momentum a na měnových trzích byla tato dominance Spojených států znát.
img

Grafy dňa: Rok 2018 je pre investorov najhorší v histórii

21.12.2018 Rok 2018 je zatiaľ investične najhorší v histórii, klesali akcie, dlhopisy, komodity... až 93% aktív je v tomto roku v mínuse, to je najviac od začiatku 20. storočia (@Schuldensuehner):
img

Emerging aktívam sa v posledných týždňoch prekvapivo darí. Signalizuje to zlepšenie nálady?

13.12.2018 V posledných týždňoch sa deje v jedna zaujímavá vec – aktívam emerging markets sa darí relatívne dobre. Takmer stále je to pritom tak, že v čase negatívnej nálady na trhoch sa im nedarí, pretože ich ekonomiky bývajú viac zraniteľné (sú viac závislé na zahraničnom dopyte a aj zahraničnom kapitáli).
img

Rozbřesk: ECB dnes nepřekvapí, trhy zajímá sága brexit

13.12.2018 Britská premiérka Theresa Mayová včera v podvečer přežila hlasování o nedůvěře a povzbuzena podporou vlastní strany míří na summit EU vyjednat lepší podmínky rozvodové smlouvy. Ve světle zdánlivě nekonečné ságy brexitu tak trhy nevěnují tolik pozornosti ostatním událostem, a to včetně dnešního posledního zasedání ECB v tomto roce.
img

Rozbřesk: Šéf Fedu říká, že sazby jsou nedaleko neutrálních úrovní

29.11.2018 Americké akcie raketově rostou a smazaly během jediného dne své listopadové ztráty. Tak velkou moc mají slova prvního muže Fedu Powella. Ten řekl, že sazby Fedu jsou “těsně pod neutrální úrovní” - takovou, která ekonomiku ani nestimuluje ani nebrzdí. Je to poměrně velký posun od říjnových výroků, kdy v neřízené debatě prohodil, že k neutrálním úrovním mají sazby ještě “dalekou cestu”. Jeho včerejší slova si trhy vyložily poměrně jednoznačně jako signál, že v příštím roce růst sazeb zpomalí…
img

Nastane přesun peněz zpět do emerging markets ekonomik?

27.11.2018 Jak už to ve světě finančních aktiv bývá, peníze se přelévají z jednoho místa na druhé. Jednou za to může nervozita na trzích, jindy geopolitická rizika a někdy pouhý sentiment na trzích. Občas se stane, že se sejde několik důvodů pro přesun peněz do jiných aktiv a trhy pak působí možná trochu zmateně. Máme před sebou poslední měsíc roku 2018 a můžeme říci, že obrovský objem peněz, který zavalil rozvíjející se ekonomiky, se v letošním roce vrátil zpět do Spojených států. Ty se koncem roku zdají být podhodnocené a mnoho investičních bank se shoduje, že by rok 2019 mohl patřit opět rozvíjejícím se ekonomikám.
img

Rozbřesk: Cena ropy ve volném pádu: bude se opakovat kolaps z roku 2014?

14.11.2018 Kartel OPEC má zaděláno na pořádný problém. Byť to ještě před několika týdny vypadalo na poklidný konec roku, nyní se ceny ropy ocitly ve volném pádu. I přes verbální intervenci Saúdské Arábie ztratila ropa Brent od začátku října již 25 %, přičemž jen během včerejšího dne to bylo 7 %. Rekordní dvanáctý den v řadě již klesá také cena lehké americké ropy (WTI). Co se na ropném trhu vlastně děje?
img

Říjen: Vývoj na finančních trzích

01.11.2018 Globální akciové trhy v říjnu postihla negativní nálada, když nejširší globální akciový index MSCI All Country World ztratil 7,6 %.
img

Rozbřesk: Koruna vyhlíží zvýšení sazeb a čínská měna nebezpečně padá

30.10.2018 Dobrých zpráv není zřejmě nikdy dost, a to platí dvojnásob v případě ekonomik zemí EU, které se zrovna záplavou výborných zpráv v posledních měsících rozhodně pochlubit nemohou. Ať už vezmeme v úvahu měkké ukazatele v podobě nálad, indexů nákupních manažerů nebo posledního Ifa, které naznačilo klesající optimismus i v případě dosavadního motoru eurozóny – Německa. Tyto indikátory mají výhodu v tom, že jsou rychleji dostupné oproti tvrdým datům přicházejícím se zpožděním někdy až několika měsíců. Vedle své hlavní výhody – rychlosti – však mají oproti suchému účetnictví i jeden potenciální handicap, a tím jsou pocity respondentů. Někdy jsou oprávněné, jindy spíše odrážejí potenciální rizika a nejistoty, která se časem vůbec nemusí materializovat. Přesto jejich výhoda včasnosti bude ještě dlouho tou hlavní předností, které oproti tvrdým datům z ekonomiky budou mít.
C:\fakepath\TOP5-19102018-LV-20.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.10.2018 1) Růst čínské ekonomiky ve třetím čtvrtletí zpomalil na 6,5 % ze 6,7 % v předchozím kvartálu a zaostal za očekáváním. Na pozadí obchodní války se Spojenými státy je nejslabší od vypuknutí finanční krize začátkem roku 2009. Informoval o tom dnes čínský statistický úřad.
img

Emerging meny sa stabilizovali. Počas negatívnej nálady na trhoch dokonca rástli.

18.10.2018 V rámci všetkých možných rizík v posledných dňoch zanikla jedna dobrá správa. Skončili sa výpredaje aktív emerging ekonomík. Tie dokázali rásť aj napriek negatívnej nálade na trhoch, ktorá im obvykle nepraje. Od 9.10., teda od zatváracej hodnoty pred silnými výpredajmi na akciách, získala turecká líra voči doláru viac ako 10%, viac ako 3% získal juhoafrický rand a zhruba 3% argentínske peso. Celkovo väčšina EM mien voči doláru za tento čas posilnila. Zopár ich aj oslabilo, boli to však minimálne poklesy – čínsky juan a peruánsky sol stratili len 0,27%.
img

Je na čase nakupovat měny emerging markets?

15.10.2018 Minulý týden jsem se zde věnoval reakci na náhlý propad akciových trhů u hlavních měnových párů v čele s USD/JPY. Dnes se podíváme, v jaké situaci se nyní nachází ruský rubl, turecká lira či brazilský real a jestli má důvod obávat se v tomto ohledu dalšího výplachu na Wall Street.
img

Rozbřesk: Wall Street zažil nejhorší výprodej od února, Asie jej dnes následuje

11.10.2018 Finanční podmínky ve světě (odrážející dostupnost peněz) se zhoršují a rizika narůstají, říká poslední zpráva o finanční stabilitě Mezinárodního měnového fondu (MMF). Poněkud symbolicky ve stejný den americké akcie zažily největší propad od února tohoto roku (3,3 %). MMF již podruhé v řadě, a poměrně nahlas, varuje před kombinací vysoké zadluženosti a příliš drahých aktiv - především akcií a nemovitostí. Nejzranitelnější je podle MMF rozvíjející se svět, kde v posledních deseti letech rostlo zadlužení nefinančního sektoru nejrychleji, jak ostatně potvrzují i naše analýzy finančního cyklu. To ovšem neznamená, že vyspělé ekonomiky jsou zcela bezproblémové. Opakovaně je kritizována americká administrativa za nerozumný nárůst vládního dluhu na vrcholu hospodářského cyklu. V rámci rozvíjejícího se světa je vytažena na první místo Čína, kde dramaticky vzrostlo zadlužení podniků i domácností a bez dalšího nárůstu dluhu se dostane do slepé pasti stávající model růstu, který příliš spoléhá na investice (tvoří skoro polovinu HDP).
img

Technická analýza: Dolar v hluboké defenzivě a výběr zisků z koruny

21.09.2018 Posilování koruny vůči euru dosáhlo svého maxima v polovině týdne v těsné blízkosti ceny 25,40 EURCZK, kde se následně bez konkrétního důvodu změnil aktuální trend vývoje. Na vině může být částečně vybírání rychlých zisků z minulého týdne, čemuž nahrává i fakt, že tuzemskou měnu stále drží celá řada zahraničních spekulantů. Během posledních dvou dnů tak euro poskočilo o 20 haléřů a momentálně se pár obchoduje na úrovni 25,60 EURCZK.
img

Obrázky dňa: Investori začali vo veľkom nakupovať ETF emerging markets. Chýlia sa výpredaje ku koncu?

20.09.2018 Vyzerá to tak, že niektorým investorom prídu emerging markets aktíva prilacné. V posledných dvoch dňoch toky peňazí do EM aktív výrazne poskočili. Dokonca sú najvyššie za viac ako rok. Žeby sa črtal obrat sentimentu? (@Schuldensuehner):
img

Co dává dolaru největší sílu?

17.09.2018 Americký dolarový index od února letošního roku nepřetržitě roste. Zdá se, že všechny faktory hrají v jeho prospěch. Ať už jde o vysoký hospodářský růst podpořený razantním snížením daní, zrychlující inflaci, obchodní válku, úprk kapitálu z rozvíjejících se zemí a neposlední řadě rostoucí úrokové sazby v USA. To vše dokázalo vyšroubovat hodnotu dolaru proti koši měn do blízkosti historického maxima, kterého dosáhl krátce po zvolení Donalda Trumpa prezidentem. Může tato krasojízda pokračovat dále? A na jaké proměnné si dát největší pozor?
img

První krok ke stabilitě trhů?

16.09.2018 Není si co nalhávat. Nynější turbulence v emerging markets světě má na svědomí s velkým náskokem přede všemi Turecko. Obrovské zahraniční dluhy, deficit na běžném účtu a především pak tvrdohlavost při nastavení měnové politiky v Ankaře způsobily škody všude po světě. Prohlášení prezidenta Erdogana o vysokých sazbách způsobujících inflaci lze bez mrknutí oka nazvat „fake news“.
img

Zářijové zasedání ECB nepřineslo žádné překvapení

14.09.2018 Ve čtvrtek 13. září proběhlo zasedání Evropské centrální banky (ECB). Žádná překvapen, v souladu s očekáváním, nepřišla. ECB rozhodla o snížení měsíčního objemu nákupu aktiv v rámci programu kvantitativního uvolňování (QE) na 15 miliard euro ze současných 30 miliard, a to od října. Všechny ostatní parametry měnové politiky ECB zůstaly beze změny: úrokové sazby na technické nule, očekávání ukončení programu kvantitativního uvolňování ke konci letošního roku i výhled na úrokové sazby, které by měly zůstat na aktuální úrovni minimálně do léta příštího roku.
img

10 let od krize. Čeká nás další?

14.09.2018 Letos v září si připomínáme desáté výročí od pádu americké banky Lehman Brothers a od globální finanční krize. Poučili jsme se, anebo se opět řítíme do dluhové pasti? A jak zareagují na další případnou dluhovou krizi centrální banky?
img

Rozbřesk: Koruna na vzestupné dráze, proč?

14.09.2018 Česká koruna je na vzestupné dráze, a to zvlášť na frontě s dolarem, vůči kterému posílila od začátku týdne o skoro 2 %. Proč? Je to výsledek působení hned tří sil.
img

Trhy dnes: ECB a americká inflácia poslali EURUSD nahor. Líra zažíva ultra-volatilný deň.

13.09.2018 Udalosťou číslo jeden bolo zasadnutie ECB. Vzhľadom na to, že sa žiadne významnejšie zmeny nečakali, tak sa pozornosť sústredila na Draghiho tlačovú konferenciu. Na nej odznelo nasledovné:
img

Preview zasadnutia ECB: Dôjde k ďalšiemu zníženiu prognóz. Draghi však ostane optimistický.

13.09.2018 Dnes sa svet dozvie výsledok zasadnutia ECB. O 13:45 bude zverejnené tlačová správa a o 14:30 bude mať tlačovku jej šéf Draghi. Vzhľadom na to, že sa od ECB žiadna zmena politiky nečaká, tak správa o 13:45 by mala byť bezpredmetná a sledovať sa bude predovšetkým Draghiho tlačovka. Tou najzaujímavejšou vecou by mali byť nové projekcie ECB. Tie by mali ísť nadol.
img

Rozbřesk: Proč guvernér Rusnok hovoří o možnosti dvojitého růstu sazeb do konce roku?

13.09.2018 Guvernér Rusnok včera trhy překvapil, když přiznal, že sazby mohou jít tento rok vzhůru ještě dvakrát. S jedním růstem sazeb do konce roku jsme my i trhy počítali, druhý růst ale poslední prognóza v zásadě připouští jen v náznacích. Proč tedy guvernér Rusnok hovoří o možnosti druhého růstu sazeb právě teď?
img

Americké akcie si žijú vlastným životom. Vďaka technologickým firmám.

11.09.2018 Pozrel som sa na to, ako sa vyvíja ocenenie jednotlivých akciových indexov (pomer ceny k očakávaným ročným ziskom). Konkrétne som porovnával jeho aktuálny stav s päťročným priemerom. Takmer všetky indexy, na ktoré som sa pozeral, majú ocenenie hlboko pod päťročným priemerom. Hlavnými dôvodmi sa javia byť obavy o dopady obchodných vojen a o dopady aktuálneho výplachu mien rozvíjajúcich sa ekonomík. V praxi to znamená, že vyzerajú byť lacné a že pokiaľ sa nenaplnia aktuálne obavy, tak môžu ísť akcie vyššie.
img

Rozbřesk: Inflace dává ČNB argumenty pro růst sazeb

11.09.2018 Inflace se po krátké přestávce opět vrátila do těsné blízkosti prognózy centrální banky, která tak může spokojeně konstatovat naplňování prognózy a pokračovat v normalizaci úrokových sazeb. Když k tomu připočteme fakt, že nahoru zamířila měnově-politická inflace i korigovaná inflace bez pohonných hmot označovaná někdy za jádrovou inflaci, nemusí centrální banka s dalším – letos už čtvrtým zvýšením úrokových sazeb – opravdu otálet. Nakonec jasné jestřábí poselství, byť ne celé bankovní rady, zaznělo už několikrát, takže trh by na zářijový růst sazeb připraven být měl.
img

Rozbřesk: Týden ve znamení ECB a rozvíjejících se trhů

10.09.2018 Páteční čísla z amerického trhu práce nemohla dopadnout lépe a dala dolaru jasný signál, že se má o co opřít. Mzdy šláply na plyn a rostly v srpnu o 2,9 % - to je nejrychlejší tempo za posledních devět let. O důvod víc, proč věřit ještě dvojitému růstu sazeb Fedu v tomto roce (na ten po pátečních datech trhy sází zhruba ze 70 %). Na druhé straně je to i o důvod navíc, proč by se měly bát rozvíjející se trhy. Právě zdražující dolar obnažuje problémy těch nejzranitelnějších. Navíc vidina vyšších úrokových sazeb v USA dráždí Donalda Trumpa, pro kterého to může být argumentem pro vystupňování svého obchodního válečného úsilí na frontě s Čínou. Donald Trump může v nejbližší době uvalit nová cla na čínské zboží v hodnotě až 200 miliard USD. To straší řadu především asijských trhů navázaných na Čínu, a pokud by čínská vláda v obranném manévru nechala oslabit měnu nad hranici 7 juanů za dolar, dýchalo by se celému rozvíjejícímu světu velice těžko. Tento týden může alespoň částečné uklidnění rozvíjejícímu se světu přinést turecká centrální banka, která by konečně mohla “vzít rozum do hrsti” a nehledě na názor prezidenta Erdogana zvýšit úrokové sazby.
img

Ranní videokomentář: Dolar díky makru silnější na většině párů, na akciích se drží mírná nervozita

10.09.2018 Závěr minulého týdne přinesl velmi zajímavé výsledky z amerického trhu práce, které díky nečekaně silnému růstu mezd pomohly americké měně zpevnit na většině měnových párů. Mzdy v USA nyní rostou meziročně nejrychleji od roku 2009, což může být dobrý argument pro americkou centrální banku, aby pokračovala v utahování měnové politiky, díky kterému fundament na dolaru zůstane pravděpodobně i nadále silný. Nový týden bude na fundamenty bohatší a bude velmi zajímavý hlavně pro FX, protože nás čeká zasedání ECB, BoE, nebo také výsledky americké inflace. Trhy pak dál bude zajímat dění na emerging markets měnách a hlavně to, zda americká administrativa oznámí nová cla na Čínu.
C:\\fakepath\\TOP5-07092018-LV-14.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.09.2018 1) Rozvíjející se trhy se znovu vracejí do medvědího teritoria. S blížícím se výročím pádu Lehman Brothers jako by znovu ztrácely půdu pod nohama - index MSCI emerging markets je opět oproti svým lednovým historickým maximům o více než 20 % níže. Na vině nejsou pouze tradiční “otloukánci” jako Turecko nebo Argentina, ale především strach z opětovné eskalace obchodního napětí mezi USA a Čínou.
img

Špatný týden pro technologické akcie. Netflix -6%

07.09.2018 Minulý týden, zkrácený o pondělní Svátek práce v USA a Kanadě, nám konečně přinesl trochu volatility a vzruchu na akciové trhy. Naplní se historická pověst září, jako měsíce nepřátelského k akciím?
img

Rozbřesk: Rozvíjející se trhy znovu klepou na “medvědí bránu”

07.09.2018 Rozvíjející se trhy se znovu vracejí do medvědího teritoria. S blížícím se výročím pádu Lehman Brothers jako by znovu ztrácely půdu pod nohama - index MSCI emerging markets je opět oproti svým lednovým historickým maximům o více než 20 % níže. Na vině nejsou pouze tradiční “otloukánci” jako Turecko nebo Argentina, ale především strach z opětovné eskalace obchodního napětí mezi USA a Čínou.
img

Velké srovnání komoditních měn

06.09.2018 Ropa, zemní plyn i uhlí se vezou již pěknou řádku měsíců na růstové vlně. U jejich producentů ale žádné pozitivní signály nevidíme – kanadský i australský dolar nebo ruský rubl jsou pod tlakem a ztrácejí hodnotu. Čím si tuto vzácnou negativní korelaci vysvětlit a znamená to, že jsou komoditní měny nyní levné?
img

Kto môže nasledovať Turecko a Argentínu? (Prehľad zraniteľnosti rozvíjajúcich sa ekonomík)

06.09.2018 Ako som prisľúbil v pondelkovom poste ku kolapsu tureckej líry a argentínskeho pesa, tak som pripravil prehľad zraniteľnosti popredných emerging markets mien. Vybral som 10 najväčších emerging ekonomík (nepočítam tam ázijské tigre a postsocialistické krajiny EÚ, ich meny sa podľa mňa riadia inými zákonitosťami a podľa mňa do tejto kategórie nepatria) plus dve ďalšie (J. Afrika, Čile), ktorých meny je tiež možné obchodovať prostredníctvom XTB. Spolu majú tieto ekonomiky podiel na globálnom nominálnom HDP okolo 30%.
img

Rozbřesk: Nová čísla potvrdila kondici české ekonomiky

06.09.2018 Včera zveřejněná data z maloobchodu jasně potvrdila, že čeští spotřebitelé nemají hluboko do kapsy a rozhodně se nebojí ani případného zhoršení ekonomického vývoje v ČR. Dnes můžeme očekávat další nadílku tvrdých dat, která nám ukáže, jak se české ekonomice vedlo v červenci.
img

Libře pomohly zprávy o ústupcích Německa v jednání o Brexitu, akcie zatím zůstávají v červených číslech

05.09.2018 Akciové indexy dnes navazují na včerejší nevydařenou seanci a opět se dostávají do červených čísel. I tentokrát se přitom nervozita točí především kolem měn emerging markets ekonomik, jejichž pokračující výprodej v tomto týdnu zůstává jedním z největších rizik. Za pozornost ale dnes stál i výplach na burzách v Asii, které doplácí na stále nedořešený spor mezi USA a Čínou ohledně uvalení dalších celních opatření. Čínské indexy za sebou mají dnes více než 2% výprodej, který negativně dolehl také na ocenění indexů v Evropě a v USA. Ty sice ztrácejí o poznání méně, i tak je ale záplava červené na světových indexech docela výmluvná.
img

Minuta s XTB

05.09.2018 Dnes s Jaroslavem Brychtou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o poklesu měn Emerging Markets a odpoledním zasedání Bank of Canada.
img

Rozbřesk: Blíží se desetileté výročí Lehman Brothers, odkud čekat další ránu?

05.09.2018 Blíží se desetileté výročí pádu investiční banky Lehman Brothers a investoři po letech víceméně “bezstarostného” růstu vyhlížejí nová nebezpečí. Pokud mluvíme o bezstarostném růstu, tak je třeba říci, že se jedná primárně o USA. Evropa si prošla po pádu Lehman Brothers dvojitou recesí a některé ekonomiky včetně Itálie začaly rozumně růst až v minulém roce. Hrozí tedy dnes vyspělým ekonomikám podobné nebezpečí?
img

Ranní komentář: Pád na EM měnách začíná znovu doléhat na trhy, dnes zasedá Bank of Canada

05.09.2018 Včerejší seance přinesla na finanční trhy návrat nervozity, ke kterému přispěl hlavně opětovný výprodej na měnách emerging markets (EM) ekonomik. Ty začínají znovu slábnout, což může dostat pod tlak rizikovější aktiva, a tak by si obchodníci měli dát do dalších dnů pozor hlavně na opětovný růst dolaru, který by EM měny mohl začít opět výrazněji potápět. I přes růst rizikové averze ale zatím úroveň rizikových přirážek zůstává nízká a například americké indexy si většinu svých pozic udržují. Dnešek bude na FX velmi zajímavý hlavně pro CAD, který čeká zasedání Bank of Canada. Ta má sice sazby ponechat beze změny, trh ale doufá v jasný signál, že by sazby mohla zvýšit už na svém říjnovém zasedání.
img

Akcie začínají ztrácet, dolar díky růstu rizikové averze znovu zpevňuje

04.09.2018 Po včerejším klidném startu nového týdne se dnes na finanční trhy začínají vracet objemy. Ty přitom v Evropě posílají většinu akciových indexů do červených čísel, přičemž pod tlakem jsou dnes také futures na indexy v USA. Nálada na trzích se tak pomalu mění znovu k horšímu, i když jsou korekce zatím jen relativně nízké, stejně tak jako je nízká i úroveň rizikových přirážek.
img

Ranní komentář: Libra likviduje zisky z minulého týdne, dnes americký ISM

04.09.2018 Začátek týdne se na trzích nesl v poklidném duchu, za což do značné míry mohl i svátek v USA, díky kterému se na amerických burzách včera neobchodovalo. Absence volume v USA byla vidět na většině trhů, které si tak své pozice jen v klidu udržovaly. Pár výjimek se ale přeci jen našlo, když se pod tlak dostaly znovu měny emerging markets ekonomik (hlavně Turecka a Argentiny) a společně s nimi začala výrazněji ztrácet také britská libra, které nepomohlo vyjádření hlavního vyjednavače za EU k plánu Theresy Mayové na obchodní dohodu. Dnešek by na trzích už měl být díky otevřeným trhům v USA aktivnější. Pomoci k tomu mohou i nově příchozí data, v čele s výsledky amerického ISM.
img

Trhy dnes: EM meny ďalej padajú. Nedarí sa ani GBP.

03.09.2018 Témou číslo jeden ostáva vývoj mien rozvíjajúcich sa ekonomík na čele s tureckou lírou a argentínskym pesom. Predajný tlak pokračuje, hoci už nie je extrémny. Obe tieto meny dnes popoludní strácajú zhruba 1,5%, stiahli však so sebou aj ďalšie zraniteľné meny – brazílsky real a juhoafrický rand.
img

Môže kolaps líry a pesa ohroziť globálnu ekonomiku?

03.09.2018 V pretekoch o najslabšiu menu v tomto roku po najväčšom výplachu od uvoľnenia kurzu meny v decembri 2015 prebralo opäť od tureckej líry prvenstvo argentínske peso. To aktuálne stráca medziročne zhruba 50%, pri líre je to niečo cez 40%. Klesajú aj ďalšie emerging markets meny, na tieto dve sa však ani zďaleka nechytajú.
img

Obrázky dňa: Investori špekulujú proti medvediemu trhu na akciách. V rekordných objemoch.

03.09.2018 Kombinované short pozície na zlato, VIX a americké 10-ročné dlhopisy sú s odstupom najvyššie v histórii. Dá sa to interpretovať aj tak, že špekulanti sú v rekordnom shorte voči medvediemu trhu, keďže sú v shorte na inštrumenty, ktoré slúžia na zaistenie rizika voči nemu. Ešte nejaký čas to na medvedí trh podľa všetkého nevyzerá, miera špekulácií na to, že sa tak nestane, mi však vzhľadom na aktuálne riziká (obchodné vojny, kolaps niektorých emerging markets mien, uťahovanie politík centrálnych bánk) príde prehnaná (@crescatkevin):
img

Rozbřesk: Jak si povedou rozvíjející se trhy po konci prázdnin?

03.09.2018 Školní rok začíná na trzích klasicky pomaleji, protože v USA je na programu ještě Labour day. Hlavní díl pozornosti v následujících čtrnácti dnech ovšem tak jako tak padne na to, jak návrat větších objemů na trh ovlivní vrtkavou náladu na rozvíjejících se trzích. Nejslabší z nich (Argentina, Turecko) neprožily vůbec hezké léto a z návratu do školy mají strach. Argentinské peso se v závěru uplynulého týdne dostalo znovu pod tlak poté, co prezident Mauricio Macri žádal přes YouTube Mezinárodní měnový fond, aby urychlil platby ze záchranného balíku. Na jeho žádost reagovaly trhy 12% propadem pesa (35 % za posledních čtrnáct dní !) a centrální banka musela pro jeho stabilizaci sáhnout k dalšímu zvýšení úrokových sazeb - o 15 % na 60 %.
img

Ranní komentář: Trump hrozí novými cly Číně, ropa WTI se dostala na měsíční maximum

31.08.2018 Včerejší seance znamenala návrat rizikové averze na finanční trhy. Německý DAX klesl nejvíce za dva týdny a v červených číslech skončila také Wall Street po zprávách, že americký prezident Trump zvažuje další cla na čínské zboží. Nového kola obchodních válek se polekala také další riziková aktiva. Situace neprospěla měnám Emerging Markets v čele s tureckou lirou nebo argentinským pesem. V čele výkonnosti na forexu se naopak držely bezpečné přístavy japonského jenu, švýcarského franku či amerického dolaru. Texaský ropný benchmark WTI se dostal nad 70 dolarů. Kromě poklesu zásob v USA mu pomohla stagnace těžby v této zemi a blížící se sankce na íránskou ropu.
img

Patria Finance se stává přímým členem atraktivně rostoucí budapešťské burzy

27.08.2018 Čelní tuzemský obchodník s cennými papíry, společnost Patria Finance, se ke dnešnímu dni stává přímým členem atraktivně se rozvíjející burzy cenných papírů v Budapešti a zařadí se mezi největší obchodníky s akciemi na tamním trhu. Pro klienty Patria Finance členství znamená další zlepšení služeb v podobě výrazného zrychlení, zefektivnění i zlevnění obchodů. Společnosti Patria Finance krok otevírá další z cest k oslovení nových klientů a přináší vyšší konkurenceschopnost v souladu s cílem dalšího rozvoje a růstu v regionu střední a východní Evropy.
img

Rozbřesk: Po setkání v Jackson Hole trhy stále počítají s 2 růsty amerických sazeb do konce roku

27.08.2018 Setkání centrálních bankéřů v Jackson Hole nenechalo nikoho na pochybách, sazby v USA půjdou brzy opět vzhůru. Šéf Fedu Jerome Powell mluvil o tom, že americká ekonomika je v dobré kondici a je na místě, aby “pokračoval postupný proces normalizace měnové politiky”. Po jeho slovech trhy počítají prakticky stoprocentně s růstem sazeb v září a nadále zhruba z 60 % s dalším zvýšením v prosinci. Vedle Jeroma Powella byli na opatrně jestřábí notu naladěni i další členové Fedu - Esther George, Robert Kaplan, Raphael Bostic nebo Loretta Mester…, ta upozornila, že nelze brát příliš vážně zploštělou výnosovou křivku, která byla tradičně brána jako indikátor blížící se recese. Podle Mesterové se její vypovídací schopnost změnila.
img

Nejlepší reálné obchody XTB minulého týdne

23.08.2018 Do čela tabulek nejlepších obchodů se už druhý týden v řadě probojoval měnový pár EURTRY. Tentokrát zásluhou pondělní volatility, která mávala s měnami Emerging Markets. Trader z Česka si přišel na zisk takřka 419 tisíc korun. Obchod realizoval s vysokým objemem ve výši 10 lotů. Sell pozici otevřel v pondělí v 16:55 na úrovni 7,90551 EURTRY a k realizaci došlo následující den ráno na úrovni 7,78139. Pohyb ve prospěch obchodu dosáhl na 124 pips.
img

Ruský rubl přehlíží rally na ropě

23.08.2018 Za posledních 12 měsíců vyrostly ceny ropy o 40 % a ruský rubl za stejné období odepsal více než 10 %. Přitom ropné futures a měnový pár USD/RUB se tradičně pohybují proti sobě. Co za tímto nezvyklým pohybem stojí a vytváří se obchodní příležitost?
Související klíčová slova: Global Investors | Tempo růstu | Kiwi | Dividend Aristocrats ETF | Rozpad EU | Dividend growth | SP500 | Fibo | Index Bloomberg Barclays | Český průmysl | Bankéř | Ekonomické problémy | Akcie Komerční banky | Inflační hedge | Oživení poptávky v Číně | Evropská komise | Vládní opatření | Joe Biden | LYNX | HSBC | Jackson Hole | Odvětví těžby ropy | Mean-reversion | Vládní dluhopisy | ETC | Velké dividendové ETF | Umělá inteligence | MAE | SEDG | Přísnější Fed | Výsledek hospodaření | Kč/EUR | Fiskální stimul | Overbalance | Ceny plynu v Evropě | Australská centrální banka | Vysoké valuace | Politika amerického Fedu | Zkušenosti | Bank of China | Cenová hladina | Republikánský prezident | Cap | Světové akcie | Sektor služeb | Akciové trhy | Alphabet | Vstupy | Akcie v roce 2019 | FDA | Výhled 2024 | Zpracovatelský sektor | Ropný gigant | USD/PLN | Koronavirové krize | Exporty | Veřejné finance | Měnový kurz | Žebříček nejúspěšnějších fondů | Výplata dividend | Opětovný pokles | Poradenská společnost | Globální dluhopisové trhy | Akcie z rozvinutých zemí | Pfizer | Pozitivní vliv | PLN | Geopolitické riziko | Spolkový statistický úřad | Rolování | Tempo hospodářského růstu | PLATINUM | Údaje z USA | Coinmarketcap.com | Obchodník | Dluhopisové ETF | Refinitiv | EUR | Podíl na trhu | Vratislav Zámiš | Měnový pár EUR/CZK | Pegas Nonwovens | Mince | Řecko | J&T | Časování trhu | Nositel Nobelovy ceny | Index vládních dluhopisů | Slušný ekonomický růst | Philadelphia Semiconductor | Pokles sazeb | USD/IDR | Tuzemský průmysl | FTSE All-World High Dividend Yield UCITS ETF | Celkový zisk | EURIBOR | Průmyslová výroba v eurozóně | Trend | Dávky v nezaměstnanosti | Bank of Japan | Inflační čísla | Tomáš Jaroš | Stlačení inflace | Otevřené pozice | Momentum | Mexická centrální banka | Eurostoxx 50 | MetaTrader 4 Supreme Edition | Take Profit | Výrobní PMI | USD/ZAR | Dění na světových burzách | Dow Jones Industrial | Pokles indexu | Událost roku | Americký dolarový index | Mezinárodní měnový fond | Macron | Bezpečné útočiště pro investory | Očekávané výsledky | Kroky Fedu | IG Markets | Statistiky | Patria Finance | Fond obnovy | Zhodnocení jednotlivých měn | Přikoupení | Měny vyspělých trhů | Poplatky | Rozjezd turistické sezóny | Šéf Fedu Powell | Investiční banky | Trim Broker | Korelace | Vládní fond | Agentura S&P | Optimistické výsledky | Bankovní index | Oživení poptávky | Fio | Prodej zboží | Asijské akcie | Příležitost vydělat na Bitcoinu | Výše dividendy | Index volatility VIX | Long pozice | Sharpe ratio | Investiční certifikát | Plán EU | Kopírování strategií | Reálná ekonomika | Britská libra | Aktiva | Růst měnového páru EUR/USD | Ukončení kvantitativního uvolňování | Citigroup | EURJPY | Bezpečné útočiště | Nejvyšší výnos | Vanguard S&P 500 | Širší index | GBPJPY | Predikce vývoje | Invesco | Indexy na Wall Street | Měnové zasedání | Deflace | Fondy obchodované na burze | BrokerJet | WTO | Záporné sazby | Chování centrálních bank | Úrokové sazby v Turecku | Sektor informačních technologií | Depozitní sazba | Nulový úrok | Amazon | Překvapení trhu | Obnovitelné energie | Pojišťovna | Zvýšení cel | Hormel | Střední Evropa | Arizona | Eurokoruna | Oslabování měny | Implikace | Diskont | CECEEUR | Americké dluhopisy | Index strachu | Kolaps | Japonská měna | Conseq Michal Stupavský | CDS v regionu | Raiffeisen Bank International | Unce zlata | P/S | Špatná nálada | Asijské obchodování | Riziko měřené z minulé volatility | Svátek v USA | Úrokový spread | Letecké společnosti | Šíření nákazy COVID-19 | Zero Hedge | Energetika | Cenné kovy | Zasedání ECB | Zhodnocení peněz | Chování investorů | Nákup fyzického zlata | Investment Management | Vývoj výnosů dluhopisů | Nifty 50 | Diverzifikace | Diverzifikované portfolio | FTSE MIB | Výnosy dluhopisů | Čisté úrokové výnosy | Index PX | U.S. Bank Wealth Management | Výhled ekonomiky | EUR/RON | Bitcoin a Zlato | Futures kontrakt | Hormel Foods | Ruské invaze na Ukrajinu | Vývoj ceny železné rudy | Analýzy | Index čínských firem | Uchování reálné kupní síly | Asijské trhy | Financial Times | Pravděpodobnost | Největší společnosti na světě | Spořící účet v korunách | Středoevropské devizové trhy | Největší banky | Break-Even | Indexy S&P | Hluboká recese | Bidenova administrativa | HRL | Indické akcie | Chování trhu | Ethereum | Volatility report | Oslabení čínského jüanu | USD/BRL | Fed vs. ECB | Reálné zisky | M&T Bank | Americký prezident | Lagardeová | Spořící účet | Zápis Fedu | iShares Emerging Markets Dividend | GDP | Rostoucí ceny | Dovoz z Číny | Dění na trzích | Americká inflace | Významné zisky | Údaje o maloobchodních tržbách | Tvrdá ekonomická data | Portu Marek Malina | Růst sazeb | Investice do dividendových akcií | Generální ředitel Swiss Life Select | Akcie na trzích | Ředitel Swiss Life Select | Tvrdá recese | Vývoj meziročního růstu HDP | Pensylvánie | Expanze | Exchange | Šéf Fedu Jerome Powell | Člen rady guvernérů | Důležité fundamenty | Německý DAX | Zpráva z Německa | Analytický tým FXstreet.cz | Výkyvy | Analytik Patria Finance | Vývoj tržní kapitalizace | Vývoj ceny benzínu | Směřování měnové politiky | Podíl čínského jüanu | Jan Kovalovský | Propad cen | Eurokrize | Tuzemská ekonomika | Účet v bance | Posilování dolaru | Saúdská Arábie | Měnový pár EUR/HUF | Pokles kurzu čínského jüanu | Britský akciový trh | Český statistický úřad | Akciová burza dnes | Goldman Sachs | Ekonomika Indie | Banka BNP | Citibank | U.S. Dollar index | EURGBP | Index hongkongské burzy | Index akcií | Dividendové fondy | Graf EURUSD | Ruský trh | Konzervativní strana | Evropské finanční trhy | Širší index S&P 500 | FIL Investment Management | Jak investovat do ETF? | Nová data | Index akciové burzy | Investing | Politická scéna | Work & Travel | Record date | Akcie Novavax | Přímé intervence | Growth Stocks | Exchange Traded Funds | Pozitivní carry | Meziroční míra inflace v eurozóně | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Peníze z vrtulníku | Strach | Světové trhy | Odvětví vyspělých technologií | Ekonomika Spojených států | Bankovní rada ČNB | REITs | Glencore | EUR/PLN | Měsíčník finančních trhů | Znehodnocení | Investičně-poradenské firmy | Walgreens | Zahraniční politika | Franklin Templeton Emerging Markets Equity | Zlato a stříbro | Index DAX 30 | Geopolitické napětí | Vývoj na akciích | Snížení emisí | HAS | Velké ekonomiky | Tempo růstu ekonomiky | ETF zaměřené na dividendové akcie | Aktivně řízené fondy | Communication Services | Nezaměstnanost | Turecká krize | Vývoj celkové a jádrové inflace v USA | Index spotřebitelské nálady | Konzervativní fondy | Zvýšení úrokové sazby | PFE | Akcie výrobce luxusního zboží | Sankce | Akcie dnes | Peter Garnry | Kategorie Progresivní dluhopisové fondy | Kapitalismus | Investiční analytik | Celková inflace | ProShares S&P 500 Dividend Aristocrats | Inflace | Výhled Saxo | Revolut Securities Europe | SAB Finance | Měny emerging markets | Karanténní opatření | DZ Bank | Průměrná úroková sazba | Měna fondu | Změny trendu | Vývoj inflace | Rizika a příležitosti | Snížení cen | Miroslav Plojhar | Silný frank | Burza | Optimistická nálada | Nákupy vládních dluhopisů | Brazilský real (BRL) | Spekulace na oslabení | Dodávky čipů | EURCHF | Upisovat nové akcie | Declaration Date | Pád Lehman Brothers | Kryptozima | Naréndra Módí | Uvolnění zákazů | Cena Brentu | Index podnikatelské nálady ISM | Index NIFTY 50 | JWN | Hlavní události | Americký akciový index | Relief rally | iShares International Select Dividend | České vlády | Očima tradera | Makroekonomické zprávy | Smíšené fondy | Zahraniční firmy | Nákupní párty | Statistické údaje z USA | Jihoafrický rand (ZAR) | Přebytek zahraničního obchodu | USD/INR | Ukončení měnových intervencí | Hlavní úrokové sazby amerického Fedu | Akcie Darden Restaurants | Základní úrokové sazby | Development | Úrokový rozdíl | Pád libry | Růst cen | Výsledkové sezóny | FedWatch Tool | Gold | Britové | Kurz čínské měny | ETF portfolio | Treasury v České spořitelně | Brexit | Newton Investment Management | Institut API | Advance | Oznámení | Výkonnost indexu | Špatná výkonnost | Raymond James | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | ČSOB | Philip Morris | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Velké recese | Propad cen ropy | Akče | Druhy dividendových ETF | Průměrné hodinové mzdy | Tuzemská měna | Velké varování | VIG | Polský zlotý (PLN) | Porovnání vývoje | Zpomalování růstu světové ekonomiky | BRIC | Online obchodování | Banka Morgan Stanley | Akcie automobilky Tesla | Uber | Delta Air | Centrální banky vs. inflace | Růst ekonomiky USA | Medicare | Volební pat | Breakout | Společnost MSCI | Danske Bank | Index ADR | Vývoj na trzích | Obchodní příležitost | Dnešní makroekonomické ukazatele | Kdy vyplácí dividendy | Dividend Growth | Varovný signál | Atraktivní investice | Obchodovat intradenně | Spravované ETF | Bohatí | ETF (Exchange-Traded Fund) | Riziko skutečné stagflace | ČSOB Finanční trhy | Akcie z rozvíjejících se zemí | Nastavení úrokových sazeb | Nacenění kontraktu | Dividendové akcie z rozvinutých zemí | Vývoj amerického dolaru | Komerční banka | Harris | Opakování dluhové krize | MSCI China ETF | Evropské ETF | Ekonomické indikátory | Přijetí | Cena zlata | Trendový kanál | Rezervní měna | Nizozemsko | New York | Výhled pro Evropu | Snížení úrokových sazeb | NFP report | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Kurz PLN | Mutace omicron | Vývoz LNG | Grand | Výroba v eurozóně | Bayer | Standard and Poor's | Výhled | Evropská obchodní seance | Největší společnosti | Vývoj těžby zemního plynu v USA | Podnikatelská důvěra | Garance | Online život | Novozélandský dolar | Měny rozvíjejících se ekonomik | Silné stagflace | Vysoké riziko | Zasedání Evropské centrální banky | American Airlines | Nová historická maxima | Michael Green | Zápis ze zasedání Fedu | Uzavření pozice | Akcie Wells Fargo | Výrazný růst | Nomura | Rubl | Výkon | S&P 500 Dividend Aristocrats ETF | YTD | CZK | Vývoj ceny ropy WTI | Podnikatelský sektor | Posilování japonského jenu | US High Yield | Race to the bottom | Inflační swapy | ICO (initial coin offering) | Vývoj španělského akciového indexu IBEX 35 | Investiční certifikáty | Rizika na Blízkém východě | Vývoj objemu ruských devizových rezerv | Vývoj inflace a mezd | Kurz EUR/USD | EIA | High Dividend Yield | Dolarový index | Zasedání FOMC | Růst mezd v USA | Reakce trhu | Money Expo | Bank of Canada | Swiss Life Select Investice | Očekávané úrokové sazby | Nord Stream | Devalvace čínské měny | Cenový šok | Distribuční ETF | Vysoká zadluženost | Výnosové křivky | Pokles hospodářství | Nejlevnější měna | Oživování ekonomiky | Vývoj měnového páru | Nižší ceny | Developer Evergrande | Ceny aktiv | Vývoj jádrové inflace v USA | Vývoj těžby ropy | NZD/USD | Gap | eFXnews | Emerging Markets Dividend ETF | AIA | Výnosy desetiletých dluhopisů | Kurz JPY | Jamie Cox | Investovaný kapitál | Invesco Global High Yield Corporate Bond ESG UCITS ETF | Evropská měna | Investment management | Výprodejová vlna | Vývoj měnového kurzu | Správci fondů | Akcie Gamestop | Hugo | Brokerské domy | Michal Stupavský | Dovoz ropy | Charu Chanana | Wealth | Podíl majetku | Obavy investorů | Vývoj měnového páru USD/BRL | Backtesty | Vývoj tržní kapitalizace kryptoměnového trhu | Harris Financial Group | Darden Restaurants | Capital Markets | Pozitivní sentiment | Dividendy | Volatility | Americké výnosy | RMB | Marek Odehnal | Breaking | Record Date | Měnová opatření | EUR/NOK | CFETS | Ukončení intervencí | Reálné výnosy | MSCI World UCITS ETF | Klid před bouří | Aktuální klíčová rizika | Obchodní seance | Brazilská ekonomika | Boom | ECU | Akciové zisky | Maloobchod | Koaliční partneři | Vládní dluh | Forecasty | Akcie USA | Světové rezervní měny | Čínský koronavirus | Bloomberg TV | Pomoc ekonomice | Euroval | Graf | Jeff Bezos | Utahování měnové politiky | Akce centrálních bank | Medtronic | Top pick | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | SPDR Gold Shares (GLD) | Conservative FOREX Trading | Znehodnocení hodnoty měny | Válka | Geopolitická situace | Globální obchod | ForexFactory | Nabídka | Sílící koruna | ČSÚ | Příkaz | Vývoj ceny ropy Brent | Intradenní analýza | Podílový fond | Index Cboe VIX | Uvolnění měnové politiky | BP | Kathimerini | HUF | Ruská ekonomika | Průmysl | Revolut Securities | Pohonné hmoty v Česku | BAML | Obchodní účet | Zpomalení globální ekonomiky | Středoevropské trhy | Guvernér Fedu | mBTU | Donald Trump | Odliv zahraničního kapitálu | Investice do dluhopisů | Carry trade obchody | Meziroční vývoj jádrové inflace v USA | Vývoj měnového páru EUR/RUB | Vakcinace | Reálné zisky nad inflací | Obchodní zkušenosti | Tyson Foods | Intradenní výhled | Růst dividend | Očekávání analytiků | Centrální banky | Dolar vůči jenu | Erste Group | Společnost HARDWARIO | Zpráva | Obrat v měnové politice | Konzervativní uložení finančních prostředků | High Dividend Yield ETF | UnitedHealth Group | Index těžařů | Zvyšování sazeb | Nižší provize | Henkel | Parlamentní volby ve Francii | Korelační strategie | Dimitris Melas | Německý export | Zajišťování | Skokové oslabení koruny | Znovurozšíření pandemie | Vývoj zlatých rezerv | Vývoj akciového indexu Hang Seng | Trpělivost | Výkyvy v hodnotě | Dobré výsledky | Indonéská rupie | Český index nákupních manažerů | Wall Street Journal | Dividend Growth ETF | WSJ | Denní minima | Výrazný potenciál | Junk bonds | Bělorusko | První odhady HDP | USD index | Vývoj indexu spotřebitelské důvěry | Britské akcie | Moderna | Irsko | Aktuální kurz eur | Alibaba | Atlantis Medium | Status rezervní měny | EFSF | Kč/USD | Opatření | Snižování inflace | EURCZK | Rozhodnutí centrálních bank | Komoditní měny | Výprodej na Wall Street | Nové trhy | Ekonomiky v eurozóně | Europe Dividend Growers ETF | Boston Consulting | Ekonomické zpomalení | Situace na DAXu | Coca-Cola | Dluhopisový fond | Měnový pár USD/CNY | Outsider | Směnné kurzy | Covid | Stability ETF | Energy S&P US Select Sector UCITS ETF | Optimismus investorů | Investiční teze | Futures | Zpevňování dolaru | Uvolňování měnových politik | Automatické systémy | Co je bitcoin | Biofarmaceutické společnosti | Historický vývoj | Česká měna | Dolary | Invesco EUR Corporate Bond ESG Short Duration Multi-Factor UCITS ETF | Vyšší poptávka | Ingalls & Snyder | Hedžové fondy | Ceny benzínu v USA | Úrokové míry | Washington | Nové emise | Oanda | Aktuální hodnoty měny | Jestřábí Fed | TSMC | Nástroj pro investory | Status bezpečné měny | ETF portfolia | Dodávky a cenu plynu | Major index | Adobe Systems | Ratingová agentura | Aktuální ekonomické údaje | Fedspeak | Nové peníze | Investovat do fondů | Celosvětový HDP | Výprodeje | Over-The-Counter | Dividend Aristocrats | Výsledky firem | VTB | Výplata dividend investorům | Dodávky ropy | Další vývoj Bitcoinu | Čínský akciový index Shanghai Composite | Tiff Macklem | Vakcína Pfizer | Výsledky průzkumu | Vývoj ceny zlata v CZK za unci | Statut bezpečného přístavu | Štěpán Hájek | Průzkum společnosti | Evropská měnová unie | Kurz USD/MXN | Vybavení na home office | Indická rupie | Poplatek | Globální ekonomiky | Richard Kozul-Wright | Měna AED | Declaration date | Globální akciový index MSCI | Trading | Financial Times (FT) | Odhodlání | Tier 1 | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Finance.cz | CISCO | Vývoj španělského akciového indexu | Vývoj eura | Dění na finančních trzích | ETF podle geografie | Snižování nákladů | MSCI Europe Dividend Growers | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Akcie na rozvíjejících se trzích | justETF | Ministr spravedlnosti | Dnes ČNB | Australská měna | Edelman | TD Securities | Raiffeisen | Retailový obchodník | Úroková sazba v USA | Řízený fond | Příležitosti na trzích | Silnější americký dolar | Akcie v Indii | Zisky a ztráty | Úspěšné obchodování | Ruská invaze na Ukrajinu | Polská centrální banka | Rychlý růst mezd | Ekonomiky | Hospodaření státu | Investiční instrument | ETF aktiv pod správou | FTSE Emerging Markets High Dividend Low Volatility UCITS ETF | Snižování úroků | Finanční analytici | Oblečení | Likvidní měny | Ranní okénko | Čínský jüan | PLN/EUR | FRA40 | Celoroční výhled | USDMXN | Soukromé úvěry | Volatilita | Argentinské peso | Obchodní války | Vývoj zlatých rezerv Turecka | Opatření proti koronaviru | Nový trend | Investování do ETF | Maďarsko | Emerging Market Bond Index | CBRT | Měnový pár EUR/PLN | Treasury Yields | Intradenní obchodníci | Členové bankovní rady | Poptávka po bezpečném přístavu | První zvýšení sazeb | Brexit bez dohody | Hrubý domácí produkt (HDP) | Carry trades | Jak vybírat dividendové ETF | Morningstar | Ekonomické ukazatele | BIDU | Italské dluhopisy | Nalezení brokera | Latinská Amerika | Český trh práce | Záchranný fond | Průmyslová produkce | Směřování trhu | Americké státní dluhopisy | Zajištění dodávek plynu | GPS | Sektorové akciové portfolio | Economist | Úrokové zhodnocení | Plynový armageddon | Palmary Strategy | Breakout Trader | Zaměstnanost | Současný stav | Bilance ČNB | Úvěrování | PEPSICO | HDP Číny | Cenové hladiny | Meta (Facebook) | Oslabení jüanu | Státní dluh | Sazby v USA | Commodities | Bydlení | Japonská vláda | Dealing | US High Yield Fallen Angels UCITS ETF | Turecké akcie | René Remšík | Uplynulý rok | Rekordní minimum | Zveřejněné údaje | Peníze | Vývoz ropy | Bill Gates | Special Report | Turecko | Sociální sítě | Konference FOMC | Brent | Ipsos | Akcie a dluhopisy | Pozornost trhu | Komoditní sektor | Velcí obchodníci | Čínský dovoz | Epidemická situace | Prudký pokles | Politika | Zahraniční FX | Alphabet (Google) | Tržní sentiment | HUF/EUR | Stimul | Americký akciový býčí trh | Jüan | Očekávání | Daňové úlevy | Přebytky zahraničního obchodu | Klíčové události ve světě | Rumunský lei | Odvetná cla | Kurz EUR/CZK | Snižování sazeb | NN Group | Global High Yield Corporate Bond ESG UCITS ETF | Roční zhodnocení | Mistrovství světa ve fotbale | Měď | Zpomalení čínské ekonomiky | Evropské burzy | Palladium | Perpetuum Exclusive | Světové finanční trhy | Státní pomoc | Plaza Accord | Sušánka & partneři | Coinmarketcap | Vybírání zisků | Analýza společnosti | Inflační riziko | Invesco KBW NASDAQ Fintech UCITS ETF | Výhled na rok | Disciplína | Investiční centrum | Cisco Systems | Theresa Mayová | Kurs euro turecká lira | Investiční cíle | Vyšší výnosy | Investice do fondu | Posílení eura | XOP | Růst globální ekonomiky | Zvýšení sazeb | Index-tracking | Obchodní příkazy | Alza.cz | Asijské indexy | Zvýšení minimální mzdy | Pád rublu | Prodeje akcií | Výnosy na dluhopisech | MDT | Assets Under Management | Minuta s XTB | Odvětví české ekonomiky | Transparentní | Realita | Hlavní akciové indexy | Směnný kurz | Index Cboe | Viktor Valent | ETF fondy | Bitcoin Cash | Deprese | Americký S&P 500 | Online prostředí | Invaze na Ukrajinu | Tržní prostředí | Obchodování ETF na burze | Základní sazby | Majetek | Intercontinental Exchange | Vývoj na akciových trzích | Allianz | Alžírsko | Guvernér české národní banky | Evropské měny | Financovat | Důvěryhodnost | Nahromaděný dluh | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Standard & Poor's | Sentiment investorů | Ceny palladia | Blockchain | Akciová burza | Hlavní úrokové sazby | Makroekonomické prostředí | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zdražovat | Denní pokles | Zásoby ropy | Americké volby | Optimistický sentiment | Kurz eurodolaru | P/E | Politická nejistota | Omezení QE | Fed Funds Rate | Hedgeové fondy | Janet Yellenová | Majors měnové páry | CZK/EUR | Nákupy | Růst | Silné oživení | Dlouhodobý investiční produkt | Vítězové a poražení | Investiční rizika | Americký index | Ruské dluhopisy | Eva Miklášová | Příležitosti | Bílý dům | Pasivně spravované fondy | Akcie rozvinutých trhů | HARDWARIO | Trh dluhopisů | Itálie | Akcie a ETF | Výpadky | Snížit úrokové sazby | Strategie fondů | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Real-time | IOT | Program kvantitativního uvolňování | Vanguard | Wood and Company | Zasedání OPEC+ | Cable | MetaTrader | Akcie firmy | Gilead Sciences | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Světové finanční krize | Fundamentální analýza | Ex-Dividend | Vysoká rizika | Červnová inflace | Tencent Holdings | Offshore jüan | Německé firmy | Ochota investovat | Jednání FOMC | Nižší daně | Včerejší obchodování | Sentiment na trhu | Celková ekonomika | Charles Schwab | Kurzu měn | Prognóza | Výnosová křivka | Pohonné hmoty | Vývoj cen ropy | USDRUB | Globální spolupráce | Souhrnný index | Měnový pár USD/JPY | Stimulační balík | Vládní podpory | Pasivně spravované | Rakouský lockdown | Použití finanční páky | Asset management | RBI | Velký ETF | Kmenové akcie | Trh práce | Prezident Fedu | Swiss | Crypto | Venezuela | Rumunské úrokové sazby | Dnešní seance | RBS | Nike | Růst cen akcií | Dividend yield | ETF fond | Britská centrální banka | Mercedes | Currencies | Veřejný dluh | Aktuální kurzy měn | Výkonnost fondu | Polovodiče | Portfolio fondu | Kongres | Allianz Global | Ask | CBOE | Příručka tradera | Akcie ve světě | Vysoká inflace | Hrozba | Akvizice | Goldman Sachs Asset Management | Nové technologie | Spotřebitel | Fungování ČNB | Bancorp | Pochybnosti | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Nákup indexu S&P 500 | Analytické shrnutí | Micron | Španělský IBEX | Vývoj na rozvíjejících se trzích | Hlavní ekonom | Northern Rock | Akcie s malou tržní kapitalizací | Surové ropy | Izrael | Investiční fórum | Sell | Objem obchodů | Portfolio management | Nižší poplatky | Kurz libry | Newton | Koronavirová krize | Ceny dluhopisů | Velká Británie | Intradenní obchodování | Úrokové sazby v USA | Extrémně silný dolar | Index NIFTY | Spolupráce | Opatrný optimismus | Evropské ekonomiky | Index podnikatelské nálady | Deglobalizace | Obrat trendu | Rostoucí počty nakažených | Americká centrální banka | CME FedWatch | Technologické akcie | Investopedia | Klíčové události | Hodnota amerického dolaru | FiveThirtyEight | Ropný trh | Cena bitcoinu | Měny vyspělých zemí | DailyFX | Výnos desetiletého dluhopisu | Blog | GME | Vyzkoušet si trading | Invesco MSCI World UCITS ETF | Long | Vývoj hlavní úrokové sazby | Chování | Kategorie Konzervativní fondy | Akcie s vysokými dividendami | Kontrakty | Insider trading | Zpomalení ekonomiky | Rumunská centrální banka | Ropné společnosti | Evropský statistický úřad Eurostat | Software pro online život | Floating | Finanční společnosti | Vývoj amerického akciového indexu | Výhody a nevýhody dividendových ETF | Evergrande | Sentix index | Pokles bitcoinu | Akciový index DAX | Lira | Správci aktiv | Koruna posílila | Nové akcie | Úrokové sazby | Ceny PHM | iShares Emerging Markets Dividend ETF | Ropa Brent | LYNX Trading | Prezident Trump | Stratég finančních trhů | CI Komodity | Kurs euro | Nigérie | Koruna | Geopolitická rizika | Farmaceutická společnost | Investiční portfolio | Dlouhodobý investiční produkt (DIP) | CSI China | Zisky nad inflací | Macroeconomic Advisers | Turecká lira (TRY) | LIBOR | AUD | Plynovody | Znalost | Retail Investor | Conference Board | S&P 500 Dividend Aristocrats | Dřevo | DJIA | Stock-picking | Inflace v eurozóně | Investiční výhled | Portál FXstreet.cz | Klesající trend | Lockdowny v Číně | Vývoj měnového páru GBP/USD | Caterpillar | Kurz bitcoinu | Tok kapitálu | Hang Seng China Enterprises | Oslabování koruny | Uzavření trhů | S&P500 | Zpřesněný odhad | Zdravotní péče | FTSEurofirst 300 | Nejznámější kryptoměny | Regulační úřady | Meziroční růst | Portu | BIC | Vývoj ceny palladia v USD | Indigo | Rozhodnutí ČNB | SolarEdge Technologies | Nákup put opce | Wealth and Trading (EHP) | Tapering | Oxford Economics | Investiční tituly | EURPLN | Fundamentální pohled | Oslabení eura | Podíl eura | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | OIL.WTI | Vývoj devizových rezerv | Baidu | Drahé energie | Dluh Itálie | Fincentrum | Devalvace liry | Měny v regionu | Růst světového obchodu | Nízká likvidita | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Nastavení měnové politiky | Globální akciové valuace | Income ETF | Skupina Kofola | Acacia Communications | Trh | Barel ropy | Francouzský CAC 40 | Kurzy EUR | Forex tipy | Lukáš Kovanda | Švédská centrální banka | Výhled snižování sazeb | Fondy a ETF | Mizuho Bank | ForFarmers | Utility | Americké dolary | Německý index DAX | Kapitálové strategie | Makroekonomické události | Zkušenost | Hlavní index CSI 300 | Cox | Bankovní úvěry | Portfolio manažer | MSCI | Ropné trhy | EMU | Uložení peněz | Riziková averze | Černý čtvrtek | Počasí | Oživení české ekonomiky | Index polovodičů | Burza s kryptoměnami | Pozitivní zpráva | Global Clean Energy UCITS ETF | Tržní kapitalizace kryptoměnového trhu | Bridgewater | Dollar Index | Akcie menších společností | MICEX | Vývoj ceny amerického zemního plynu | Co je volatilita | International Select Dividend ETF | First Horizon | Daně z příjmů | Dividend History | Představitelé Fedu | Pandemie koronaviru | Ceny plynu | PwC | Meziroční vývoj inflace | Nálada na akciových trzích | Money Flow Index | Výhled eura | GBP/CAD | Rozdílové smlouvy | Swapové body | Kolísání měn | Fiskální stimul v USA | Index | Vydělat na Bitcoinu | Komoditní index | Opatření proti šíření koronaviru | Dlouhodobý růst | Studie | Hedgeový fond | Reálné úrokové sazby | Maturity | Vice | Distributing | Proočkovanost | Komentář amerického prezidenta | Rozšiřování kapacit | AUD/JPY | Trh Start | Cash flow výnos | Bezpečné dluhopisy | Krátkodobé investice | Vítězné fondy | Supplementary Leverage Ratio | Branislav Soták | Růst výnosové křivky | Zpomalení v Číně | Rezervní měny | Elektřina | MMF | iShares International Select Dividend ETF | Zobchodovaný objem | Pozice tradera | Odhady výsledků | Parlamentní volby | Pravidelný cash flow výnos | Zpřísnění měnové politiky | Nevýhody dividendových ETF | Zlaté rezervy | Eura | Speedway | Penzijní fondy | Komise | Společná měna | Vývoj rumunské úrokové sazby | Nejistoty | Developed markets | Trumpův tweet | Finanční televize | Tržní kapitalizace | Obchodování na devizovém trhu | Dolarová rally | Kapitál | Fungování | Index asijsko-pacifických akcií | Diverzifikovaná portfolia | Jiří Rusnok | Vývoj ceny ropy WTI v USD | Nový rekord | Druhy dividendových akcií | FinTech | Posílení | Základní zboží | Devalvace | Covid panika | Britský akciový index FTSE 100 | Margin | Podnikové investice | Agentura Reuters | GBP/JPY | Přebytek běžného účtu | E-commerce | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Vývoj měnového páru EUR/RON | Společnosti | Co jsou ETF | Nejsledovanější index | Investiční plány | TLTRO | Depreciace | Úvěrové krize | Thajský bat | Majitel | Ministerstvo obchodu | Allianz Global Investors | Negativní dopad | Blue chip | Index STOXX Europe | Nulové úroky | Česká zbrojovka | Miners | EP | Německé volby | Akcie ruských společností | S&P | Zámořské indexy | Měnové obchody | Akciový býčí trh | Big Tech | Jednotlivé akcie | Koronavirové lockdowny v Číně | Americké ministerstvo obchodu | Polský zlotý | Výkon evropské ekonomiky | Brokerská společnost | CSCO | BNP Paribas Asset Management | Plán na snížení emisí | Robo poradce | Tržní kapitalizace bitcoinu | Unie | Omezení dodávek | Investiční analytička | Data z ekonomiky | Důvěra investorů | Obchodní příležitosti | Politická rizika | Trump vs. Harrisová | Základy obchodování | Devizové trhy | Investiční portfolia | Sázky | Sentiment na Wall Street | Analytický tým | Čínský prezident | UCITS | Moody's | Kurz dolaru | Uložení finančních prostředků | Indexové ETF | Akciové indexy | Akcie Amazon | VOW3.DE | Výrazné ztráty | Očekávání úrokových sazeb | Christine Lagardeová | Shell | Americké měny | QQQ | Ekonomický kalendář | Kvantitativní zpřísňování | Bod zlomu | Ekonomická nerovnost | Speciální strategie | Domácnosti | Ekonomické aktivity | Fannie Mae | Obchodování na Wall Street | Republikáni | Obchodní napětí | NCLH | Index S&P/ASX 200 | Přeprodaný trh | Day-tradeři | Swing | Index akciové burzy v Hongkongu | Souhrn finančních trhů | Bloomberg News | IEA | Výše aktiv pod správou | FTSE All-World High Dividend Yield | USD za mBTU | Dynamické portfolio | Vývoj zlata | IRS | Technologický fond | Ceny železné rudy | Standard Chartered | Reakce trhů | Rozpočtová politika | Broker roku | Investiční horizont | Kartel OPEC | High Yield | Cboe VIX | CoinDesk | Dividend Yield ETF | EUR/GBP | Asie | Global Technology | Tlak na akcie | NAFTA | Manažeři hedgeových fondů | Marathon | Rekordní hodnoty | Deficit | Tom Kadeřábek | Objem dluhopisů | Dopad brexitu | BREAKING | USDPLN | Index Stoxx 600 | Investiční stratégové | Poměr rizika a zisku | Očekávané zhodnocení | Ceny Bitcoinu | Invaze | Americké hospodářství | Pohled na situaci | Invesco Investment | Nobelovy ceny za ekonomii | Wealth and Trading | Technické analýzy | Futures trhy | Slabá čísla | Řízení rizika | Angela Merkelová | Inflační vlny | Velké zisky | Kolumbijské akcie | Nejnovější makroekonomické údaje | Nerovnosti bohatství | Implikovaná volatilita | Budoucnost | Back office | Vývoj rumunské bilance běžného účtu | J.P. Morgan v Londýně | Koruna sílí | Pokles ceny | Cukr | Virus | Akcie farmaceutické společnosti | MF | Nástroj moci | Polovodičové společnosti | G7 | Fixed income desk | Nejnovější údaje | Snižování úrokových sazeb | Objemy peněz | ANZ Bank | Trendový růst | Analytika | Přímé zahraniční investice | Saxo Capital Markets | Index Hang Seng | Kurz koruny | Dluhové problémy | Coinbase | Cena akcií podniku | Hlavní měnové páry | Potíže s likviditou | MSCI USA | Zátěžové testy bank | Lockdowny v Evropě | NYSE Euronext | DAX 40 | CHFPLN | Kontraindikátor SSI | Finanční poradce | Návrat růstu cen na cíl | Eskalace | Přehled o dění na světových burzách | Nejvyšší zhodnocení | Broad index | Obchodování s českou korunou | Ústup inflace | Pavel Drahotský | Aktivně řízený fond | Krátkodobé obchody | Vir | IBEX 35 | ROIC | BNP Paribas | Hospodářská politika | Mexické peso (MXN) | Česká koruna | G10 | Statistické údaje | Brokers | Rozdíl úrokové míry | KOSP200 | Bitcoinové ETF | Moneta | Světové centrální banky | Thajsko | Twitter | Michael Curtis | Benzín | Ex-Dividend Date | Zvýšení sazeb ČNB | MXN | Forexové trhy | Překoupenost dolaru | Akciový index | Hang Seng | Pozornost | Příliv dolarů | Zadlužení 100 % HDP | Klientské operace | Propad amerického akciového trhu | Koronavirové lockdowny | Makroekonomická data | Aktivně spravované | Index Nasdaq Composite | Fiskální politiky | Investice do akcií | Trh ETF | Futures zlata | Globální finanční krize | Fincentrum & Swiss Life Select | Miroslav Singer | Nejprudší pokles | Cena drahých kovů | Lucembursko | Nákup akcií | Elektromobily | ETF podle druhu dividendových akcií | Úsilí | Poptávka | Energetický sektor | High-yield | Závislost | Marc Faber | Hodnotové akcie | Americké úrokové sazby | Meziroční míra inflace | Měny rozvíjejících se zemí | Range | Devizové intervence | Bill Gross | Futures kontrakty | Maloobchodní tržby | Bohatství | Hydrogen Economy UCITS ETF | NOBL | Dluhopisy | Indikátor | Stratégové | Ifo | Dow Jones Industrial Average | Invesco S&P 500 High Dividend Low Volatility UCITS ETF | Turecká měnová krize | Offshore | Margin cally | Americká rozpočtová politika | Platina | Nárůst výnosů | Odpor | Podnikání | Čínská centrální banka (PBOC) | Vývoj kurzu libry | Rumunsko | Zboží z Mexika | Američtí investoři | Swiss Life Select Investice roku | Raiffeisenbank a.s. | ETF bestsellery | Náklady | China ETF | CELO | Investoři se strategií | Ekonomika aktuálně | Index nákupních manažerů | Euro-koruna | Antivirus | Restriktivní politika | Ministr zahraničí | Volatilita emerging markets | Pokles technologických akcií | Americká měna | Vysoká volatilita | Fidelity Funds - Global Technology | Další růst | Statistický úřad | Správce amerického akciového indexu | S&P 500 UCITS ETF | Australská vláda | Analytik TopForex | Litecoin | Kryptotrh | Progresivní dluhopisové fondy | Bitcoin | Shanghai Composite | Počet žádostí o podporu | EURNOK | Invesco S&P 500 UCITS ETF | Člen bankovní rady | Cena plynu | Peníze z vrtulníků | Kov | EUR/RUB | Atraktivita americké měny | Králem bude hotovost | Balance | Vývoj meziročního růstu HDP v USA | Nejziskovější | Řetězec | Globální index MSCI | Saxo | Úrokový swap | Nové ekonomiky | Akcie Apple | Ilga Haubelt | Investiční služby v EHP | Piper Sandler | JPM | Podílové fondy | Moskva | Rozpočtový schodek | Hlavní investiční analytik | Vyšší úroky | Harris Financial | Oslabení forintu | Akumulační ETF | Slušný zisk | Směřování trhů | Akcie z rozvinutých zemí mimo USA | Pracovní den | Obchodovat | Invesco Real Estate S&P US Select Sector UCITS ETF | Shell Plc | JPMorgan Chase | Pasivně spravované ETF | Korekce na akciích | Technologický index Nasdaq | Zpomalení hospodářského růstu | Vývoj ceny zlata v USD | Dominance USD | Drahé dovozy | Indická rupie (INR) | Burzovně obchodované fondy | Metody analýzy trhu | Hedging strategie | Očekávání trhu | Patria Online | Buy-and-Hold | SNY | Profitabilní obchodování | Hrubý domácí produkt Německa | Korporátní dluhopisy | Japonský index | Snižování rizika | Americké indexy | Historická minima | Největší ekonomika | Obchodníci | Největší ztráty | Válka na Ukrajině | Akcie TSMC | Akcie GM | Norsko | Investiční plán | Finance | ETF s nižšími poplatky | xPuls | Rozpočtové deficity | Dlouhodobě profitabilní | Růst úrokových sazeb | Pandemie nemoci | Philadelphia SE | Dolar vůči japonskému jenu | Úrokové náklady | Nákup komodit | Platformy | Pravidelný cash flow | Equity | EUR/BRL | Prezident Donald Trump | Index DXY | Pár EUR/USD | Durace portfolia | Analytici | Uskutečnění obchodů | Čistý zisk | Dividendový výnos | Aukce | Příležitosti na měnách | Cenový graf | Problémy | Funding currency | Růst měnového páru | Harrisová | Pimco Total Return Fund | Skončení intervencí | Index pražské burzy PX | Volatilita je nízká | Index PMI | Čínské devizové rezervy | Stříbro | Patria Finance Branislav Soták | Kurz USD/CZK | eXchange | Vstup na pražskou burzu | Česká národní banka (ČNB) | Hodnota majetku | Vítězné fondy Swiss Life Select | Short měnového páru | Finanční instituce | Obchodní zásoby | NZD/JPY | Spojené státy americké | Pandemie | FRED | Vyšší sazby | Invesco Global Clean Energy UCITS ETF | Menší úrok | ANZ | Kanadský dolar | Short EUR/CZK | Držení short pozice | Pohyby na trzích | Pokles cen | index CECEEUR | Technický pohled | Vývoj americké fiskální bilance | Závislosti na Číně | Nasdaq (US100) | Ropa | Byznys | Pojistka proti inflaci | Cena barelu ropy | Bankéři | Pfizer/BioNTech | Monetární politika | Real Estate S&P US Select Sector UCITS ETF | Certifikáty | Samsung | State Street | Prodej zlata | Short squeeze | Německé banky | ETF | Kam investovat | Sdílené strategie | Vývoj běžného účtu platební bilance | BH Securities | Větší pokles | Deutsche Bank | Globální akciový index | Kapitálové trhy | Uzavření suezského průplavu | BMO Capital Markets | Klouzavý průměr | MSCI index | Průmyslové komodity | Nárůst zisků | Poptávka po zlatě | Firma | Akcie na pražské burze | Iniciativa | Politické rozhodnutí | Omezení těžby | Nesoulad | SWIFT | Můj trading | Short pozice | Analytik Portu | Nálada na trzích | Růst akcií | Korelace měn | Zasedání Bank of England | Barclays | ECB Christine Lagardeová | Poskytování úvěrů | Janet Yellen | Americká centrální banka FED | Překážky | Bulharsko | Prohlášení | Přístup ČNB | | Politické napětí | Majors | Jak obchodovat | Čínské akciové trhy | West Texas Intermediate (WTI) | Řecká burza | Nejistota na finančních trzích | BIS | Technologická společnost | Ruské akcie | Short měnových párů | Rolls-Royce | Spekulace na pokles | Tomáš Cverna | Ceny benzínu | Pokračování trendu | Banka pro mezinárodní vypořádání | Rozpočtové schodky | Bloomberg Commodity Index | ETFs | Indexy PMI | UBS | Maďarský forint (HUF) | Začátek výsledkové sezóny | Zpomalení inflace | FTSEurofirst | Ekonomové | Oslabení české koruny | Konzervativní portfolio | Investování do akcií | Fidelity Funds | Globální akciové portfolio | Kurz ruského rublu | Uzavření obchodu | Zemědělství | Currency market | USA | Predikce finančních trhů | Globální inflace | Oslabování libry | Vysoká likvidita | Bankovní unie | Invesco Energy S&P US Select Sector UCITS ETF | Důležitý support | Spojené státy | Japonská ekonomika | NZDUSD | Španělský IBEX 35 | Fondy ETF | Zpomalení světové ekonomiky | Underweight | Nezaměstnanost v EU | Stoxx Europe 50 | Ex-dividend | Růst HDP | Volby | Rusko a Ukrajina | Trailing Stop | Propad měn | Objednávky | Medvědí trh - trend (bear) | Ocelářství | Trading.com | World Crypto Strategy | Nižší riziko | Kurzové výkyvy | Národní bezpečnost | Nálada na trhu | Objem devizových intervencí | Summit EU | Finanční televize CNBC | Výnosy | FTSE Russell | Ruské obcházení západních sankcí | Zvyšování úrokových sazeb | Conseq Investment Management | FinWeb | Sázka | Ropná společnost | Dnešní údaje | Hra na oliheň | Konsolidace | Burze | Fáze obchodní dohody | Živočišné pudy | Akcie mediální skupiny CME | Hodnota dolaru | Index volatility | Kategorie Smíšené fondy | Kurz USD | Brazilské akcie | Revalvace | Koruna česká | Oslabení kurzu | Politická rozhodnutí | Jak investovat do ETF | Obchodní dohody | Vysoká cena | Snížení základní úrokové sazby | Firemní zprávy | Slabé peso | Boeing | Qualcomm | Zisky dolaru | Koš hlavních světových měn | Stabilní společnosti | Japonský Nikkei 225 | MM desk | Americká data | Kurz dolarů | Spravované fondy | Trade Brokers | Historie | Propady cen | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Finanční aktiva | Výraznější recese | Americké burzy | Michal Brožka | Belgie | Velké technologické firmy | Zajímavé zisky | Vyhlídky americké ekonomiky | Portfolia Purple Trading | Christopher Dembik | Úroková sazba | EHP | Dow Jones | Vývoj meziroční inflace v ČR | Výdaje | Indexy amerického akciového trhu | Hypoindex | Nákupy centrálních bank | Digitální ekonomiky | Accumulating | Dluhová krize | Novodobé investice | BHS Timur Barotov | AUD/NZD | Vývoj rumunské meziroční inflace | Růst průmyslu | Uchování reálné kupní síly peněz | Kurs dolar | IBEX | Technologický index | Blue chip akcie | Mistrovství světa | Podnikatelská nálada | TradingView | Německé hospodářství | S&P/BNY Mellon | Podpůrná opatření | Finanční ukazatele | Agentura Fitch | Rizikové averze | Západní sankce | Konkurenceschopnost | Vítězství Donalda Trumpa | Index S&P 500 Energy | Ropná zařízení | Corporate Governance | Důsledky epidemie | Ceny drahých kovů | Místní centrální banka | Čínské internetové firmy | Facebook | Americké akcie | Pokles cen nemovitostí | Koruna oslabuje | Investiční doporučení | Ruská centrální banka | Zasedání České národní banky | Akciový stratég | Washington Post | Inflační epizoda | Dnešní zasedání Fedu | Erdogan | Rostoucí ceny ropy | Akcie Applu | Rolandas Juteika | BRICS | České měny | Růst americké ekonomiky | Overnight | Ministr zdravotnictví | iShares Global Clean Energy | Investice do nemovitostí | Průmysl v březnu | iShares | Free Market | Durace | Akcie softwarové společnosti | Volatilní | Šíření nákazy | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Šéfka ECB | VaR modely | EUR/USD | FocusEconomics | Severomořská ropa Brent | Správné načasování | Zahájení obchodování | Bidenovo vítězství | Nárůst negativního sentimentu | Tiering | Vývoj spreadu | BNY Mellon | S&P 500 High Dividend Low Volatility UCITS ETF | OSN | Varování | Zisky firem | Blackstone | Intervence | Konflikt na Ukrajině | LEN | Průměrný výnos | Pozitivní faktor | Spotřebitelská důvěra | Pfizer a BioNTech | Kvalitní akcie | Rostoucí úrokové sazby | LVMH | MSCI Inc | Další vývoj | Rekordní pokles | West Texas Intermediate | Aktuální konsenzus ekonomů | Halving | Kopírování obchodů | Zvýšená nejistota na trzích | L Brands | Vysokoúročené měny | Strach z inflace | Makroekonomické strategie | Recese v USA | Recesia | Měnové politiky | G20 | Investování do nemovitostí | Vývoj akciového indexu Nikkei 225 | Růst poptávky po ropě | Finanční služby | Odvětví | Sázka na růst | CSI 300 | Onemocnění | S&P/ASX 200 | Kapitalizace bitcoinu | Index MSCI Emerging Markets | Akcie Amazonu | Řecká ekonomika | Finanční domy | Sazby ČNB | Akcie v Číně | Rok 2025 | Ceny nemovitostí | Objem obchodování | Aktuální situace | Highsky.cz | Palantir | Fondy Fidelity Intenational | Koronavirus | Nevýhody | Fiskální politika | Manufacturing | Marek Malina | Scoach | Rozhodnutí o sazbách | Vysoký dividendový výnos | Znovuotevření ekonomiky | Británie | Protesty v Hong Kongu | Správce portfolia | Zlotý | Uvolnit měnovou politiku | Sankce proti Íránu | Pečlivé analýzy | Vývoj cen LNG plynu | Výnosy bezpečných dluhopisů | Ekonomická situace | Index kanadského dolaru | Odhad HDP | Klesající úrokové sazby | Prezident Erdogan | Index Russell | Světové ceny kávy | Ekonomický sentiment | Jan Sušánka | ETF portfolia Purple Trading | Růstový potenciál | Hlavní americký akciový index | Vývoj celkové a jádrové inflace | Investice roku | Dna | Penzijní fond | Hongkongský index Hang Seng | Výsledky maloobchodních tržeb | Všechny ETF | ODEHNAL & PARTNEŘI | Centrální bankéři | CNY | Pasivně investovat | KOSPI | Nearshoring | Index FTSE 100 | Jak se stát lepším investorem | Dluhopis | Small caps | Americká administrativa | Tržní cena | Průmyslové podniky | FCA | Bilance ECB | Čínské indexy | Apple Podcasts | Akcie Deutsche Bank | Vítězství | Investiční strategie | Výhled pro rok 2024 | Největší banky v Česku | Bezpečný přístav | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Partners Capital International | Národní banka | Midjourney | Walgreens Boots Alliance | Ifo Clemens Fuest | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Burzovní index | Kurzové zisky | Outsorcing | Forex broker | Rozhodnutí centrální banky | Copytrading | Cena zemního plynu | Burzovní ukazatel | Odliv kapitálu | Invesco Hydrogen Economy UCITS ETF | Objem obchodů na forexu | Jaroslav Povšík | Klíčová rizika | Investorský sentiment | Miliardy dolarů | Londýnská City | ADP | AI | Burza cenných papírů | Akciový top pick | Revolut Securities Europe UAB | Druhá vlna pandemie | Manažeři | IRBT | Klidné obchodování | Dopady pandemie | Kazachstán | Bezpečné hlavní měny | Decline | Vývoj hlavní úrokové sazby amerického Fedu | Vládní výdaje | Dlouhodobé dluhopisy | Nemovitostní fond | Prezidentské volby | Výsledky voleb do Evropského parlamentu | Dakota Wealth | Světové měny | Zdravotní pojišťovna | Sankce vůči Rusku | Světová finanční krize | Propad ceny | Miliardy korun | Světový obchod | Tisková konference | Český lockdown | Výplata dividendy | Robert Novoměstský | Platební bilance | Thermo Fisher | Aktuální kurz rublu | Růst mezd | Prezident ECB | Generali Investments CEE | Automobilka | Zelené dluhopisy | Ruská politická scéna | Vývoj meziroční inflace ve Švýcarsku | Reálné ekonomiky | Posilování koruny | Nákupy dluhopisů | Společnost Nvidia | Sazby | Invesco FTSE Emerging Markets High Dividend Low Volatility UCITS ETF | Invesco MSCI USA ESG Climate Paris Aligned UCITS ETF | Provozní marže | Důsledky koronaviru | Provozovatel sociální sítě | GBP/EUR | Inflační situace | PMI ve výrobě | Patria | Invesco Euro Cash 3 Months UCITS ETF | Strategie řízení | Kategorie Akciové fondy | Roboti | Práce na sobě | Důvěra v českou ekonomiku | Investiční produkt | Americký index S&P 500 | Guidance | České koruny | Růstové akcie | EURRON | Vývoj akciového indexu | Akcie Moderny | Zasedání OPEC | Úrok | Online trading | Pozitivní swapy | Investovat | Komoditní | Kurz koruny ČNB | Rekordní maxima | Cena severomořské ropy Brent | Sell Limit | Vývoj ceny zlata v CZK | Cyklická recese | Množství akcií | Franklin Templeton Investments | Kurz lei | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Mezinárodní agentura pro energii | Hotovost | Průmyslové objednávky | Investiční fondy | Regulátor | Hynix | Pokračování expanze | Průzkum | Globální akciové indexy | Firmy | Santa Claus Rally | Perzistentní inflace | TARP | Emerging market měny | Euro Cash 3 Months UCITS ETF | MRNA | Polská ekonomika | Inflace v Česku | Kroger | Institut pro mezinárodní finance | Ruské společnosti | Tvrdý brexit | Masivní výprodeje | Budoucí vývoj | Globální index vládních dluhopisů | Private credit | Firemní výsledky | Růst cen ropy | Panika | Zajištění | Averze k riziku | ProShares S&P 500 Dividend Aristocrats ETF | Napětí mezi USA a Čínou | Fundamentální informace | Zájem investorů | Cena ropy brent | Vývoj amerického dolarového indexu | Vyšší ceny | DAX30 CFD | Euro dnes | Pay Date | Aramco | Money management | Zasedání Bank of Canada | Zlaté ETF | Ekonomické podmínky | Ruská ropa | S&P 500 Energy | Růst cen komodit | Kategorie Trend | Maďarská ekonomika | Oslabení měny | Index regionálních bank | Šílenství měnové politiky | Terminál Bloomberg | Zhodnocení kapitálu | Obchodník s cennými papíry | Odhad růstu HDP | Výsledky společnosti | Co jsou dividendové ETF? | Brokerské společnosti | Vývoj těžby zemního plynu | Investování | Pokles EUR/CZK | Distribuce | Stanovení ceny | Fed | MRK | Euroskupina | Magnificent | Flow z ekonomiky | Spotřebitelské výdaje v USA | M2 | EUR Corporate Bond ESG Short Duration Multi-Factor UCITS ETF | Index spotřebitelské důvěry | Čistý dluh | Americká ministryně financí | Multi-asset | Vakcína Pfizer/BionTech | Zpomalování světové ekonomiky | Výsledkové sezóny v USA | Nejlepší dluhopisové ETF | Maďarský forint | Aktuální zpomalení inflace | Kurz hřivny | Globální rizika | Dnešní fundamenty | NASDAQ 100 | Profesionální řízení | Forwardy | Rozpočtový deficit | Boris Johnson | Účastníci trhu | Marže obchodníků | Prodejní signál | Dluh Ruska | Rozvíjející se ekonomiky | Splasknutí kryptobubliny | Technologický Nasdaq | Oficiální úroková sazba | Automobilový průmysl | Generali Investments | Sillicon Valley | Česká vláda | Hry | Akcie bank | Narůst zisků | KBW NASDAQ Fintech UCITS ETF | Bestsellery podle Patria | Zadluženost | Si Ťin-pching | Trhy | Výprodej měny | Trade | Peter Bukov | Value Stocks | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Nasdaq a S&P 500 | Technologické bubliny | Akcie v USA | Bezpečnější měny | Polská měna | Monetizace | Fluktuace | Jiří Tyleček | Představitel Fedu | Walmart | Překoupení | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Chránit kapitál | Ceny futures kontraktů | Mezinárodní investoři | Refinancování dluhů | FTSE | Měnové indexy | Vývoj ceny benzínu v USA | Rychlé ekonomické oživení | Vývoj USD | Dlouhodobé posilování | Vyšší riziko | Problémy Číny | Finanční analýzy | Mark Zuckerberg | Měnové trhy | Přehled o dění | Kurzy měnových párů | Oscilátor | USD/MXN | Online obchodování a investice | Rizika | Americký dolar vůči japonskému jenu | Invesco EURO STOXX High Dividend Low Volatility UCITS ETF | Pokles cen dovážených energií | Vánoce | Rada ČNB | Žlutý kov | Dealer | Eurozóna | Portugalsko | První vlna inflace | Investiční rozhodnutí | Commitment of Traders | Fond | Riziková prémie | ISM | Přicházející recese | Emerging markets (Rozvíjející se trhy) | Zvýšení volatility | Aktuální nálada | Index Nifty 50 | Indexy pohyb | Globální trhy | Záchranný program | Řízené fondy | Měkké přistání | Obchodujeme | Fitch | Pšenice | Nárůst tržeb | Recese světové ekonomiky | Americké banky | Dluhopisový trh | Analýzy trhu | Olive Garden | Nákup eura | IPO Coinbase | Úspory | AJ Bell | Implementace | JD.com | Vývoj meziroční jádrové inflace v eurozóně | Ceny niklu | Pokles cen akcií | Animal spirits | xPuls.cz | Pandemie v Evropě | Dánsko | Index energetického sektoru | Velcí hráči | Akcie výrobce čipů Nvidia | Obavy z recese v USA | Vývoj zlatých rezerv v Rusku | Japonský Nikkei | Obchodování měnových párů | Vývoj měnového páru USD/CAD | Fundamentální základ | Aktivně spravované ETF | Otevírání ekonomiky | Energetické společnosti | Verizon Communications | Oblasti umělé inteligence | Pravidelné investice | BofAML | Atlantis Low | Zasedání centrální banky | Pictet | MSCI Europe Dividend Growers ETF | ISO | Společnost JPMorgan | Velké prohlášení | Global X | Výprodeje akcií | Zahraniční měny | Mateřská společnost | Riziková aktiva | Mnoho ziskových obchodů | Schodek rozpočtu | Britský FTSE | Růst ekonomiky | Stagflace | Ředitelka | UnitedHealth | Cenový vývoj | NKE | TradingEconomics | Cenu plynu | BASF | Odhady HDP | EdF | Žádosti o podporu | Výsledky hospodaření | Ministerstvo financí | WESP | Bilance | Karel Šulc | Americké akciové indexy | Citrix | CEE | Ondřej Hartman | Očekávaný průměrný roční výnos | Holubice | Americký kongres | Oslabení EUR/CZK | Obchodování dluhopisových ETF | Vladimir Putin | Tesla | Záporné úrokové sazby | ONE | Americký akciový index S&P 500 | Zájem o nová auta | Low | David Vagenknecht | Stabilita | Hodnocení ekonomiky | Španělsko | Burza dnes | XTB Research | Solidní růst | Koronavirus dopady | BNP Paribas Disruptive Technology | Mezinárodní obchod | Mateřská společnost Googlu | Ekonomický růst | Vývoj měnového páru USD/CNY | Bloomberg Barclays | Globální ekonomický růst | Globální sentiment | RBNZ | Forexový trh | Americké trhy | FX desk | Cla na zboží | Inflace v USA | Komodity | St. Louis | EURO STOXX High Dividend Low Volatility UCITS ETF | Index spekulativního sentimentu | GS | USDCHF | Nálada na finančních trzích | Akcie Meta | Druhá vlna | Mzdy | Silné ekonomické údaje | MSCI Emerging Markets | Royal Caribbean | Nejvyšší výnosy | Zlepšení nálady | SYRIZA | General Motors | CAD | Cenové války | Odhady analytiků | Investiční aktiva | Nadšení akciových trhů | Růst ekonomiky eurozóny | Investors | DPH v Německu | Sentiment trhu | Shares | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Prezident Ifo | Měnová krize | Situace na finančních trzích | Peněžní trh | Americká ropa WTI | Shortování | EURTRY | Na burze | Pandemická křivka | Nově registrovaná ETF | Vývoj jádrové inflace v Rusku | Akcionáři | Analytička | Společnost | Ruský rubl | Meziroční inflace ve Švýcarsku | Tisková konference ECB | Zpřísňování měnové politiky | Aerospace & Defense | Filipínské peso | Inflační překvapení | Evropská dluhová krize | Evropské trhy | Obchodování na trzích | SPDR S&P Oil & Gas Exploration | Carry obchody | Ekonom Ifo | Sázet | Meziroční růst HDP | Posilování české koruny | Květnová inflace | Hospodaření | Vývoj indexu volatility | Index S&P/BNY Mellon | Akcie CME | Zahraniční obchod | Vybírání zisků investorů | Invesco US High Yield Fallen Angels UCITS ETF | Ztráta | Wells Fargo | Estee Lauder | Investiční strategie (Copytrading) | Význam technické analýzy | Riksbank | Návrat růstu cen | Dividendové výnosy | Severomořská ropa | Očekávání do budoucna | Dluhové krize | EUR/HUF | Dlouhodobé posilování koruny | Hewlett Packard | Ekonomické výsledky | SolarEdge | Investice do rozšiřování kapacit | Ztráty zaměstnání | Institucionální investoři | Měna na forexu | Situace na trhu práce | Obchodování na měnovém trhu | Conseq | FXstreet | Maďarská centrální banka | Velké riziko | EBITDA | Reporty | Finanční podmínky | Globalizace | Obchod | Purple Trading | Pips | Likvidita trhu | Obcházení západních sankcí | Prodeje existujících domů | Tomáš Raputa | Bilance Fedu | Vývoj australského dolaru | Akcie automobilky | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) | Velké investiční fondy | David Krůta | Tradeři | Ceny ropy Brent | Vývoj bilance ČNB | Kurz koruny vůči euru | Francouzský index | Obchodování opcí | PRIIP | Americká burza | Volkswagen | Ruská měna | MSCI All Country World | AUD/USD | Nová auta | Long Term | Hospodářský pokles | OTC | Vítěz na forexu | Carry tradeři | Astrazeneca | Hongkongské akcie | Vývoj na trhu | Bezpečná aktiva | EK | Zahraniční forex | Riziko | Jak vydělat | Jan Frait | Analytik | Emise | Německé dluhopisy | Travelers | Poptávka po plynu | Trinity | MAM | Benchmarky | SPX500 | JPY | Credit Suisse | Pražské burzy | Zasedání ČNB | FT | Rollover | Prohlášení Fedu | Citi | Evoluce | Pivot | Pokles výnosů | Swiss Life | EBIT | Kurz rublu | MSCI World Index | Bankovní skupina | Chance | RSI | Bank of America | AIG | Úrokové riziko | Transakce | USDX | Šok | Volatilita trhů | Finanční trh | MGM | CashFlow | Short Term | Meta | Turecká lira | Portfolio | Carry trading | Pesimismus | Kurz měny | Nástroj | United Airlines | GBP | Akciový analytik | Trading konference | NATO | Buffett | Plyn | Kristina Hooper | Mali | Pokles cen ropy | Vývoj dolaru | UCITS ETF | Německá ekonomika | Čína | Capital | Pokles akcií | Risk | Inovace | Commonwealth Bank of Australia | J.P. Morgan | US akcie | CZK/USD | Západní ekonomiky | MSCI Asia Pacific | Migrační krize | USD/CNY | Platidlo | Ceny | Objem zlata | Turistická sezona | Financování | Akcie Meta Platforms | Recese | Zahraniční kapitál | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Kompozitní index | Deutsche Börse | Jak fungují akcie | Realitní trh | FactSet | FTSE 100 | Foot Locker | Mondelez | Ben Bernanke | Kasino | Války | Impuls | Ukrajina | Čínské měny | Dopravci | Raiffeisenbank | Bundesbank | Břidlicové ropy | Data z trhu práce | Simplify | Boston Consulting Group | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Centrální banka | Předpovědi | DPH | Predikce | SAP AG | USD/TRY | VW | ASML | WTI | USD/RUB | Zápis z posledního zasedání | Silný americký dolar | Stavební povolení | Salesforce | Fed index | Restriktivní opatření | Malajsie | Globální index | Tim Ghriskey | Blízký východ | Praxe | Dividend Yield | Největší ekonomika světa | Demand | Vyhlášení nouzového stavu | Biliony | Divergence | Mizuho | GameStop | Uvolněné měnové | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | EUR/JPY | CFTC | Libra | Futures na VIX | Finanční pozice | Zlato a bitcoin | Burzovní indexy | GEVORKYAN | Philip Morris ČR | Odborníci | Rozvolnění | Cena severomořské ropy | Investments | Vnímání rizika | Dopad na trhy | Celní politiky | Aussie | Tradingový portál | USD/EUR | E.ON | Sentix | Vývoj na finančních trzích | Webinář | Výsledek voleb | Stratég | Index FTSEurofirst 300 | Dobrá data | Broadcom | Kurzové riziko | LYNX webinář | Evropské dluhové krize | Instituce | SXXP | USDCAD | Dodávky z Ruska | FinTech akcie | Forint | Negativní korelace | Novavax | Americký ministr financí | Morgan Stanley | EURHUF | Ceny zlata | Plodiny | Indexové fondy | EV | Commerzbank | Inflační krize | Stop-Lossy | Výnos | Výnosy z dluhopisů | České akcie | Počty nakažených | Bankovní krize | Výsledky amerických voleb | Pokles ekonomiky | Zlepšení výkonnosti | X-Trade Brokers | eBook | Insider | Snížení odměny | ESG | Podcast | Index DOW | IHNED | Producenti ropy | Prognostici | Trhy dnes | ČEZ | Frank | Patria Forex | Index Nasdaq | Optimalizace | CFD | Benchmark | Index strachu VIX | Ekonomická krize | Investované peníze | CEO | US30 | Domácí měna | Dominance amerického dolaru | Zdravý rozum | Specialista na online obchodování | Vývoj ceny palladia | Trinity Bank | Rozhovor | Nové sankce | IIF | Burzovně obchodovaný fond | MNB | Přebytek ropy | 4fin | Obchodníci na finančních trzích | ERÚ | Austrálie | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Měnové krize | Finanční centra | Podkladové aktivum | Historická maxima | Posílení koruny | Rozhodnutí FOMC | Miliardy USD | Dluhopisový index | Zasedání MNB | Tradingový portál FXstreet.cz | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | ZAR | Hodnota investic | Vietnam | Švýcarské banky | Ceny akcií | Hongkong | Ceny energií | Fintech společnosti | Zboží z Číny | Disclaimer | Cena akcií | Utažení měnové politiky | Index CAC 40 | Energetická krize | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | ASX | Vzácné kovy | Bezpečné přístavy | Oživení trhu | RBAG | Investoři v Evropě | Inflační cíl | VIX | Index Dow Jones Industrial | Mezibankovní | RUB | Akcie společnosti Alphabet | Výběr zisků | Pravděpodobnost recese | MarketWatch | Výhled pro zlato | BOSSA | Sója | Euforie | Írán | Největší světové ekonomiky | EPS | Biliony dolarů | Výhody a nevýhody | Očekávané Earnings | Index STOXX Europe 600 | Makroekonomický výhled | Jasný signál | Obchodní deník | Čínské zboží | Horizon | Současné tržní prostředí | Káva | Shopify | Bez rizika | Vývoj meziroční inflace | Vývoj měnového páru EUR/PLN | FRA | Akciové trhy v USA | Coty | ETF roku 2020 | Zisk | AT&T | Klaus Wohlrabe | Total | Xetra | ČNB | Bank of England | Katar | Mimořádná opatření | World Gold Council | Nejprudší jednodenní pokles | Overweight | EURUSD | FedEx | Pokles kurzu | Nová bankovní rada | Obchodované fondy | Bundesbanka | Demokraté | Spekulovat | Swapy | Měny na forexu | Nord Stream 2 | Nominální růst HDP | Huawei | Rizikové měny | Středoevropské měny | Avast | Rizikovější měny | Rating | Dovoz | Silná data | Nasdaq Composite | Reálné obchody | Ifo Klaus Wohlrabe | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Tržní sazby | Zahraniční investoři | Nemovitostní fondy | Pozitivní zprávy | Ruské banky | Krátká pozice | Progres | Obchodování | Armageddon | Zajištění na stáří | Vzdělání | Dnešní data | Očekávaný vývoj | Certifikát | Metalurgie | Posílení dolaru | Úroky | Sell Stop | Výběr akcií | MSCI World | Eurostat | Prezident | Akciový index S&P 500 | Rekordní minima | Ropovod | Růst inflace | Marek Pokorný | Obavy trhu | Hypoteční trh | Easing | TRY | Shortovat | Prémie | Oslabování dolaru | Expanzivní politika | Vývoj indexu volatility VIX | Colt CZ | Performance | Státní rozpočet | Atraktivita zlata | Evropa | WGC | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Inverzní vztah | Trump | Tiffany | Strategie investování | Zprávy | Reakce centrální banky | Dow Jones index | Ceny ropy | Lockdown | Zprávy z trhů | Bailout | Podvážení | Vývoj bilance běžného účtu | Finanční výsledky | Francie | Předpověď | Trigger | Údaje | Hlavní měny | Technologické společnosti | Dolarové sazby | Převodník měn | Automobilky | Výkonnost indexů | Ekonomické události | Inflační vývoj | List Financial Times | Eurodolar | Biden | ADBE | Finanční krize | Sberbank | Indikace | FXstreet.cz | Investiční společnost | Německý PMI | Obchody | Britská měna | Běžný účet | SGD | Drahý kov | ex | Inflace v Polsku | Naše ekonomika | Expedia | Obchodování se CFD | Snížení daní | Technologické firmy | Exchange Traded Fund | Index CPI | Bankovní tradeři | FinTech akcie 2021 | xStation5 | Obchodní konflikt | Electronic Arts | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Atentát na Donalda Trumpa | Platforms | Svíčkový graf | Finančnictví | Společnost TSMC | PRIBOR | SK Hynix | Vyspělé ekonomiky | Portfólia | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Výkyvy kurzu koruny | Exxon | Zemní plyn | Historické rekordy | Zasedání americké centrální banky | Marže | Spotová cena | Americké sankce | JPMorgan Chase & Co | Směřování | EURSEK | Výhled pro rok | Internetové firmy | Arbitráž | Visa | Panické výprodeje | Nový koronavirus | X-Trade | FIL | Grafy | Aktivum | Bid | TopForex | Japonská centrální banka | Přenos | Propad akcií | Vývoj měnového páru USD/TRY | Finanční svět | Ursula von der Leyenová | Merrill Lynch | Chorvatsko | GMT | U.S. Bank | Dobré zprávy | BNP | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Akciové alokace | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Europe 600 | Nové zakázky | Portfolio manager | Fundamentální ukazatele | Růst dolaru | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Index Russell 2000 | Finanční systém | Roční výnos | Snižování produkce | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Časový horizont | Vysoké příjmy | Konsensus | AMEX | Pozitivní výsledek | Dluhy | Hedge fondy | Francouzský index CAC 40 | Euro STOXX | Dolarová aktiva | Předpovídání | Německá burza | Býčí trh | FOREX | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Turecké liry | Signály | Inflace v ČR | DISH | Sazby beze změny | Investiční produkty | Obavy o poptávku | Psychologie | Guvernér | Trader | Expirace | Živé obchodování | Cizí měny | Americké akciové trhy | Dividenda | Peking | Index pražské burzy | GfK | New York Times | Resistance | Ranní komentář | Aliance | Pokles zásob | Sázka na pokles | Spready | Trh s bydlením | HDP | Měnové kurzy | Technology | Důvěra v Německu | Asset alokace | Devizový trh | Načasování | Hlavní akciový index | Hospodářské vyhlídky | Východní Evropa | Dodávky zemního plynu | Protekcionismus | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Index Nikkei 225 | Demo účet | Čínské vlády | Dolar | Euro | Yield | Skokový nárůst | Klid | Akcie Netflix | FED sazby | JP Morgan | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Ohlédnutí | Zdanění | NEST | Index euro | Otevření ekonomik | Radim Krejčí | Eskalace napětí | Čínská měna | Westpac | Pandemická situace | HCOB | Akciové portfolio | Turistické sezóny | Politici | USD/CAD | Dopady na ekonomiku | Obchodní bilance | Zadlužení Německa | Vyšší inflace | Brazílie | iRobot | Prudké výkyvy | Trhy v USA | Nouzový stav | Známky oživení | Russell 3000 | Růst těžby v USA | Poradenské firmy | Výprodej | Měnové páry | Ekonomické zprávy | U.S. Bancorp | Vysoká dividenda | Slovensko | Analytik finančních trhů | Míra inflace v eurozóně | Vývoj trhu | JPMorgan | Akumulace | FX trh | Zklamání investorů | Provize | Obchodní systémy | EUR/CHF | Westpac Banking | Výrobce luxusního zboží | Paul Volcker | Domácí měny | ČTK | Lehman Brothers | Session | Pozitivní výhled | Odhad letošního růstu | Investiční tipy | Infineon | UNH | Holubičí Fed | Retail | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | Zásobníky | Česká národní banka | Merkelová | Epidemie koronaviru | Brazilský real | VIAC | Alokace aktiv | Zprávy z Německa | Obchodní nastavení | Americké firmy | Index čínských akcií | Úvěr | Japonský jen | Meziroční inflace | Čínské firmy | Vývoj české koruny | Nakupovat | FOMC | US dolar | European Central Bank | USD/HUF | NIFTY | Přísná měnová politika | Akcie | Currency | Norská koruna | Grexit | Psychologický efekt | Turecká ekonomika | Jestřábí ECB | Měnové podmínky | Nervozita na trzích | Nižší úrokové sazby | MSCI China | Dramatický dopad | KBW | Vývoj jádrové inflace | Investiční nástroj | Nový Zéland | Ekonomický cyklus | Société Générale | Návratnost | Žebříček | Rates | Lepší zítřky | Obchodovat s akciemi | Výhody | Železná ruda | Pražská burza | Target | Základní úroková sazba | Očkování | Aktuální kurz | Podniky | Obchodní aplikace | Index spotřebitelských cen | ZIL | Nová mutace | Štěstí | City | Ropné měny | Vstup do dlouhé pozice | Propad indexu | Napětí na trzích | Makléř | Dobrý obchod | Koš | Český HDP | AAA | SPOT | Vývoj ceny | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | Wealth Management | Analytik XTB | Dodavatelské řetězce | Akcie Facebook | Vývoj měnového páru USD/MXN | SPD | VanEck | BBVA | Index cen | Světová ekonomika | Rekordní zisky | Češi | Alternativní investice | Převis | ADP report | Podpora ekonomiky | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Hospodářská situace | PEPP | Globální ekonomika | Jednání o brexitu | Libra šterlinků | USDJPY | Index VIX | IoT | Zasedání měnového výboru | Silná měna | Logistika | Price Action | Flash Crash | Vývoj ekonomiky | Ekonomické škody | Index PPI | Napětí na Blízkém východě | Sněmovna reprezentantů | Britská ekonomika | Globální indexy | Technologie | Největší propad | Dividendové ETF | Koronakrize | Společnost Apple | Uvolněné měnové politiky | Pokles úroků | Prognózy | Globální recese | Akciové výnosy | SSI | Kurz | MSCI Europe | DNO | Daně | Velké finanční krize | Neel Kashkari | Tichomoří | Negativní nálada | DXY | Commonwealth Bank | RBC Capital | Makrokalendář | Růst zisků | Globální růst | Index Dow Jones Industrial Average | Švýcarská národní banka | Využití kapacit | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Barack Obama | Pozornost investorů | Index důvěry | Online trading konference | Americká ekonomika | Růstový trend | Panevropský index | Atlantik | Konkurenti | AMD | Americký prezident Joe Biden | Úspěchy | Společnost Invesco | Sázkaři | Intermediate | Daňové ráje | Index cen výrobců | Vývoj ceny Bitcoinu v USD | Měnová politika Fedu | Pokladniční poukázky | Jiné měny | Společnost Microsoft | Japonské akcie | Rekord | Světové ekonomiky | NVDA | Výsledky | Míra inflace | BHS | Vyšší dividendový výnos | Aerolinky | Zdražování energií | Růst trhu | Saúdové | Silnější dolar | Rychlý růst | S&P 500 a Nasdaq | Michal Stupavský, CFA | Bankovní rada | Uber Technologies | Gilead | Peněžní zásoba | Bear | Investice | Microsoft | Business | Pro investory | Fidelity | Traders | Fondy peněžního trhu | Potenciál | Zdravotnictví | Česká měna dnes | Zákaz cestování | QCOM | Big tech | Automatizace | Buy and hold | Rally | Investujte | JPMorgan Chase & Co. | Londýn | Konkurence | Vyhlídky dolaru | Pokles inflace | Ranní nadhoz | Kapitalizace | Švédská koruna | Nezávislost | Vládní bondy | Komunikace | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Photon Energy | COPPER | Americké futures | Zynga | Lehká ropa WTI | Indie | Bod | Obchodování na akciových trzích | Vnímání | Známý investor | HighSky Brokers | Výkonnost indexu S&P 500 | Hospodářská recese | Ekonomika eurozóny | Myšlenka | Ekonomická aktivita | Růst ceny zlata | CFDs | ESM | Makrodata | Obchodování měn | Zisky | ECOFIN | Investiční stratég | Investiční prostředí | Conference Board index | tradingeconomics.com | Delta | Masivní nákupy | Regulace | Zaměstnanci | Oddlužení | Deriváty | Šéf Fedu | Cyrrus | Diverzifikovat | Dluhopisové trhy | Účet platební bilance | Johnson & Johnson | Fondy | Německý akciový index DAX | Společnost Huawei | USD za barel | Kurz eura | SAP | Walt Disney | Hospodářství | Zotavení | Turecká měna | Timur Barotov | MSFT | Důvěra | Konsenzus ekonomů | Pevný výnos | Risk Off | S&P 500 nebo Nasdaq | WHO | GBPCHF | Čistý příjem | Oslabení dolaru | Výplata | CAC 40 | Očekávání ČNB | HN | Sekundární trh | Americký akciový trh | Alokace investičních portfolií | Výhled do budoucna | Delta Air Lines | DIHK | Russell 2000 | Ukazatel | Prodej EUR | Běžný účet platební bilance | Reinvestice | Index MSCI | Amgen | Obchodní politika | Exotické měny | Marika Čupa | Měny | Profitovat | Historické pohyby | Dollar | Silné měny | DE30 | Předběžné výsledky | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Daňové příjmy | Advance Auto Parts | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Cena akcie | Chaos | Thomson Reuters | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | BOOST | UST | Výraznější impuls | CSI300 | Pasivní příjem | Cash flow | Patria.cz | Politico | Export | Milník | Hyperinflace | Rusko | Poradce | Vývoj ceny ropy | Robert Shiller | Signál | Kering | Aktuální cena | Jim Rogers | FANG | Nové žádosti o podporu | Investovat do akcií | Kofola | Unicredit | GBPUSD | Partneři | Real Estate | Geopolitická nejistota | Čtvrtletní výsledky | Letectví | Mark Carney | Zvýšení úroků | UniCredit Bank | Euronext | Zhodnocení | Index NASDAQ 100 | Nervozita | Leverage | Brands | Ceny dřeva | 1 milion | Reakce investorů | Pro tradery | Services | Federální rezervní systém (FED) | London metal exchange | HSCEI | Graf indexu | Stock Exchange | USD MXN | Česká spořitelna | Praha | Dominion Energy | Neúspěch | Výhled úrokových sazeb | Britská vláda | Eva Zamrazilová | Negativní sentiment | Fundament | Jižní Korea | Technologičtí giganti | Pokles společnosti | Globální akciové trhy | Valuace | Optimistický výhled | Fischer | Prodeje aut | Výsledková sezóna | Pokles výnosů dluhopisů | DAX30 | Tranše | FedWatch | Air | Rozšíření | Paládium | Technická analýza | Akcie čínských firem | Limitní příkazy | Stav ekonomiky | Plány | Smíšené výsledky | Nižší poptávka | Fixní kurz | Fed včera | Politická nestabilita | Home office | Revolut | Administrativa | Trendový indikátor | COVID-19 | Propad HDP | Ceny americké ropy | Béžová kniha | Cenové tlaky | Cena ropy WTI | Korunový trh | WIG20 | Volatilita na forexu | Pozitivní signál | Příliv investic | Dluhopisové výnosy | Burzovní průvodce | Dodávky na trh | Regionální banky | Devizové rezervy | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | Rekordní růst | Kurz zlata | Nikkei | InterContinental | Firma Alphabet | Ekonomika oživuje | Instagram | Short selling | Čtvrtletní zisk | Ekonomika USA | Americké společnosti | State Street Global Advisors | Data z amerického trhu práce | Nové zprávy | Asijská seance | Umělé inteligence (AI) | Úrokový výnos | ZEW | Prognóza Fedu | Fenomén | Vlna inflace | Evropské akcie | eTrader | Euro Stoxx 50 | Inflace v Rusku | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Energie | ZNGA | Supporty a rezistence | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Britské banky | Nálada | Americké centrální banky | Dividendové strategie | Příjmy | Investiční riziko | Insolvence | Fiskální rok | Investice do technologií | Investiční manažeři | Bondy | Prodej | Zobchodované objemy | Rok 2024 | Znárodnění | Financial | Podnikatelská nálada v Německu | Vývoj akciového indexu Nikkei | Zasedání Fedu | Bloomberg | Eli Lilly | KB | Guvernér centrální banky | ADR | Admiral Markets | Třída aktiv | Evropská unie | Růst amerických výnosů | Vliv na ceny | Dopady na trhy | Kurzarbeit | Vývoj ceny bitcoinu | Britský FTSE 100 | Obchodování a investice | Ústavní soud | Rozvoj | Hlavní indexy | Capital Economics | Silný růst | Mexiko | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | PEG | Míra | Colt | Komoditní trhy | Pandemie nemoci COVID-19 | Divize | Růst poptávky | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Korekce | Odhady trhu | LNG | Zklidnění situace | Výrazný pokles | Makroekonomie | Kvantitativní uvolňování | Akciové tituly | Obchodní strategie | Tržní ceny | Panevropský index STOXX 600 | DMA | Riziko recese | Spekulant | US dollar | Stimulační opatření | ForexLive | HDP eurozóny | Vakcína | Očekávání investorů | Forward PE | Výkonnost | Výnosy u dluhopisů | Předčasné parlamentní volby | Průzkumy | Televize CNBC | Pokles libry | Nvidia Corp | Obchodování s akciemi | Akcie výrobce čipů | Kurz koruny k euru | Downtrend | Carry trade | Intervence ČNB | Index S&P 500 | Instrument | Hrubý domácí produkt | Zvýšené riziko | Přehled | Short | Tomáš Pfeiler | Akcie 2021 | Aktivita na trhu | Akciový růst | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Institut Ifo | Investiční výzkum | Stock market | High | Oživení světové ekonomiky | Beta | Sójové boby | Rezervy bank | Guvernér banky | OECD | GameStop (GME) | Odvaha | CHF | Obchodování ETF | Měnový trh | Centrum | HDP USA | Index Nikkei | Oslabení koruny | Spot | Nízká nezaměstnanost | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Změna trendu | James Bullard | Akcie firem | Těžba ropy | Otočení trendu | USD/NOK | Turecký prezident | Příliv kapitálu | Inflace v Británii | Index nákupních manažerů (PMI) | National Australia Bank | S&P 500 | Prosincová inflace | JDE | Podpora | Vonovia | Ceny zboží | Prognóza ČNB | Prezident Joe Biden | QE | Skokové oslabení | MT4 | Focus | Růst tržeb | Amundi | Japonský premiér | Světová banka | Mexické peso | Cena | Vývoj akciového indexu DAX | Maloobchodní prodeje | Vystoupení z EU | Očekávané výnosy | Vývoje ceny | NYMEX | Německá vláda | Překoupenost | Německo | Digitalizace | Bund | Makroekonomické ukazatele | MJ | Upozornění | CNN | Komerční banky | Investiční služby | Apple | Zadlužení | Komodita | Rozpočet | HPQ | Setkání centrálních bankéřů | MSCI USA ESG Climate Paris Aligned UCITS ETF | Evropské indexy | Steen Jakobsen | Americký trh | Arm | Dow Jones (US30) | Dobrá nálada | Snížení sazeb | Arnault | Prime | DOT | CME Group | Close | BAT | Česká ekonomika | Rate cut | Kurzy | IG | Finanční prostředky | Partners | Ekonomické údaje | Rozvolnění protipandemických opatření | Risk Management | Nové rekordy | Ekonomická data | Situace na trhu | Fidelity International | Přehled kurzů | Otevírání ekonomik | Drahé kovy | Inflace v listopadu | Rozhodnutí bankovní rady | Názory analytiků | Evropské akciové indexy | Hlavní akciový index S&P 500 | Richemont | Maďarská měna | Analytik J&T Banky | Bernard Arnault | Výhledy | Úrokový diferenciál | Co bude | Akciové fondy | Medvědi | Technologický index Nasdaq Composite | DAX | Zbrojovky | Tweety | Uvolněná měnová politika | Erste | Rezervy | Zavedení cel | Fiskální balíček | EMA | Forexu | Japonský trh | Merck | Zájem o riziková aktiva | Debata | Kurzy měn | EuroStoxx50 | Podhodnocený | Akcie společnosti | Vzdělávací článek | Kypr | Obchodní válka | Fiskální stimuly | Indikátor důvěry | Báze | Měnový stratég | Zastavení dodávek | Dolarové úrokové sazby | Zlato | Hewlett Packard Enterprise | Ekonomika | Měny&Sazby | WEF | Ekonomické teorie | PEP | Inflace v Německu | Geopolitika | Barel WTI | Pozitivní výsledky | Denní graf | CFA | SEC | Schodek | Volume | Indikátory | Ticker | Sankce na Rusko | Výhled na rok 2024 | Ruleta | Verizon | Oslabení | Akciové futures | EUR/TRY | Tesla Motors | Energetické krize | Majetek 500 nejbohatších lidí | Evropské akciové trhy | Šéfka Fedu | Práce | Výnosnost | Schwab | Úspěch | Jestřábí přístup | Investiční příležitosti | Banky pro mezinárodní platby | Strategie carry trade | Intel | LTRO | Nový býčí trh | Tightening | Kurz čínského jüanu | Ceny kávy | Likvidita | Britské referendum | SPWR | Cíle | ČNB dnes | Kryptoměny | Forex trading | Repo sazba | Inflační data | Bezpečnost | Maloobchodní prodej | Vývoj meziroční jádrové inflace | Evropský akciový trh | Zásoby benzinu | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Nifty | Likvidní | Cena americké ropy WTI | Banky | BlackRock | Buy | Daňové změny | DAX 30 | Obchodní podmínky | Produktivita práce | Výrobci čipů | Automotive | FDX | Vlády | Americká vláda | Express | INTC | Investiční divize | CBOT | Kotace | Rychlost | Taiwan Semiconductor | Vývoj ceny americké ropy | Malý prostor | Šance | Tržby společnosti | Investiční instrumenty | FIXED | Ruská vláda | Fundamenty | NIFTY 50 | Bankrot | Očekávaný růst | Úrokové výnosy | Čínské centrální banky | Netflix | Poptávka po ropě | Výplaty dividend | Zisk na akcii | Černá labuť | GM | Správa | Ray Dalio | Citrix Systems | Volatilita na finančních trzích | Wall Street | Halliburton | Průlom | Instrumenty | Historie se opakuje | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Procter & Gamble | Ministr financí | Kurz EUR | Tisková konference FOMC | Zlepšení | Japonský index Nikkei | Omicron | Irák | Sazby Fedu | Světové akciové trhy | Clearing | ČR | Vyšší ceny ropy | Dot-com | Manažer fondu | XTB | Kontrakt | Akcie na světových trzích | Communication | Meta Platforms | Uzavření dohody | Manažeři fondů | Burzy v Hongkongu | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Index amerických akcií | Freedom Financial Services | Index MSCI All Country World | Intervenovat | Německé státní dluhopisy | Kvantitativní utahování | Tržní kapitalizace společnosti | Bavlna | Solidní výsledky | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | Ratingové agentury | Pozice | Stock | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | Americké zásoby ropy | ChatGPT | Oxfam | Spotová cena zlata | OCI | Začínající tradeři | Pullback | Příprava | Saldo běžného účtu | Dlouhé pozice | Příležitosti pro nákup | Chevron | Akcie Morgan Stanley | Kovy | Švýcarský frank | Změna sazeb | Vývoj měnového páru USD/JPY | Výrobce čipů | Dolarový index DXY | Hedge | Kancléřka Angela Merkelová | Slabší koruna | Peníze z prodeje akcií | Market | Měnový index | Měnová autorita | Technologický sektor | Cenné papíry | Henry Hub | Theresa May | Royal Bank of Scotland | Stoxx | Lídři | Průměrný roční výnos | Medvědí trh | Bankéři z Fedu | Otevřená pozice | LSEG | Denník | Hlavní trendy | Americká lehká ropa WTI | Globální dluhopisový index | Support | General Electric | Yandex | Accenture | Hold | Cenný papír | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | Brokeři | Transparentnost | Zajímavé výnosy | FX | Rozvíjející se trhy | Vývoj ceny zlata | Obchodní deficit | Globální HDP | Finanční ústav | Texas | Posílení amerického dolaru | Bilion dolarů | Poslanci | xPartners | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Akcie čínských společností | Soud | Pokračování růstu | Import | Kurz amerického dolaru | Vysoké výnosy | Investiční banka | Kvartální výsledky | Služby | Okénko finančního trhu | Volný čas | Prudké zdražování | Spotřební zboží | Rizikovější aktiva | Zvýšená volatilita | Návrat inflace | OPEC | Měnové války | Plynovod Nord Stream | Ministryně financí | Technologický pokrok | Broker | Pokročilé technologie | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Jestřábí hlasy | SNB | Nízká volatilita | Experti | Trendy na trhu | Pokles výnosů amerických státních dluhopisů | NYSE | Investoři | Americká ropa | Nižší sazby | Míra nezaměstnanosti | Spotify | Šílenství | Evropský index | Alibaba Group | Bohatý | Stop-Loss | Největší pokles | Nákupy aktiv | Pokles zisku | Spotřebitelská důvěra v Německu | IHS | Technologický gigant | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Kryptoměnový gigant | ProShares | Centrální bankéř | Výstupy | Zkrocení inflace | Program nákupů dluhopisů | Výprodej akcií | Výkonný ředitel | Vývoj měnové politiky | Obchodní spor | Rostoucí výnosy | Investiční ředitel | Vzdělávání | AdmiralMarkets | Měnový pár GBP/USD | Indexy nákupních manažerů | Politika Fedu | Polsko | Reddit | Začít investovat | Zastavení dodávek plynu | Čtvrtletní zprávy | Jeden dolar | Report ADP | Ceny potravin | Nikkei 225 | AUDUSD | Výnosy německých dluhopisů | Rezistence | Index Dow Jones | ZEW index | Měnové riziko | Simplify Asset Management | Projekce | Saxo Bank | Zpravodajství | Multi-Asset obchodování | Robert Pavlik | Spotřebitelská poptávka | Vakcíny proti koronaviru | W1 | Vyvážené portfolio | Velké banky | Put opce | Obchodujte | Nařízení | Zavedení eura | Snižování daní | Salesforce.com | Bond | Měny rozvíjejících se trhů | Zdražování | Ropy | RBA | Stabilní zisky | Makroekonomická situace | Korelační koeficient | S&P 500 a Dow Jones | Výrobní sektor | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | XTB Tomáš Cverna | Zvolený prezident | Pomalý růst | Ocenění akcií | Dnešní obchodování | Příjmy společnosti | Očekávaná inflace | P.A. | Měnový pár EUR/USD | Levné akcie | Předseda | Výsledek HDP | Slovník pojmů | CBI | Invesco Ltd. | Velké centrální banky | Energetické komodity | Hospodářské výsledky | Oracle | Emitent | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Měnové stimulace | Zvedání sazeb | Jádrový index | Nárůst ceny | Únorová inflace | Úročení | Cenové stropy | Deficit státního rozpočtu | USD | Světové hospodářství | CAC40 | WallStreetBets | Vývoj dolarového indexu | Trh s nemovitostmi | Tištění peněz | Cena americké ropy | Investovat do ETF | Cestování | Globální pandemie | Peso | Ceny americké ropy WTI | Ekonomický dopad | Forexové intervence | Contango | Kabinet | Emoce | Kurz jüanu | Nové příležitosti | Nejvolatilnější | Sektor polovodičů | Nasdaq a S&P | Der Spiegel | Eurex | D1 | Investing.com | Trh s komoditami | HDP v USA | Firemní zisky | Warren Buffett | Obchodování s komoditami | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Richard Bechník | Výroční zpráva | Vyšší zhodnocení | Aerospace | Silný dolar | BMW | Dluhopisové fondy | Výkonnost dolaru | Výkonnost fondů | Nízké úrokové sazby | SLR | Tržní podíl | Hlavní úroková sazba | US500 | Tencent | Posilování eura | Kurz akcií | Vývoj akcií | Cena ropy | CME FedWatch Tool | Analytička společnosti | Prezidentka ECB | AUM | Obavy z recese | Exact Sciences | Akciové burzy | Federální rezervní systém | Paul Jackson | Události ve světě | Britský statistický úřad | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | CZ | Earnings | Krátkodobé obchodování | EDF | Program nákupu aktiv | Meziroční vývoj jádrové inflace | Australský dolar | New York Stock Exchange | IAG | Pokles HDP | Propad | Konec roku | Bankovnictví | Propad hodnoty | Rakousko | HighSky | Mistrovství | Reddit WallStreetBets | ANO | WMT | Britské libry | Pokles eura | Magnificent Seven | Objemy obchodů | Thajský baht | Akciové valuace | London Stock Exchange | Hospodářské oživení | Agentura AP | Economic | Nemovitosti | Makro data | WBA | Turecká centrální banka | Stimulační program | Čínský akciový index | Data z americké ekonomiky | Markets | USD/CHF | Samsung Electronics | High risk | Repo operace | Čínský statistický úřad | Index CSI 300 | Inflace ve Švýcarsku | PX index | Dluhopisoví investoři | Oslabování amerického dolaru | Smíšené zprávy | Invest | Arbitráže | Rok 2024 | Dividendové akcie | Výrobce čipů Nvidia | Další rozvoj | Aleš Michl | Kanada | Ruská invaze | CPI v USA | ISIN | Nejistota | CME | HDP v eurozóně | Makroekonomické údaje | Investice do fondů | Apreciace | Monetizovat | Kryptoměna | Ekonomie | Nejvýraznější pokles | Makroekonomický kalendář | Opce | Vládní pomoc | Eurobondy | Smart money | Nvidia | Investment | ING | Malina | Britský regulátor | MetaTrader 4 | Zahraniční investice | Federal Reserve | Česká republika | Swap | Ceny komodit | Fixed income | Indexy | Bilance běžného účtu | DIP | Státní dluhopisy | Americký dolar | VaR | Kupní síly peněz | Zamyšlení | Blue chips | Nízké ceny ropy | US100 | Global Advisors | Makro | Evropská centrální banka | Ceny v průmyslu | Slušné zisky | Statut | Market sentiment | Americká centrální banka (Fed) | Švédsko | Koruna dnes | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | Stoxx 600 | NBP | Voda | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Výkonnost akcií | 500 nejbohatších | Spiegel | Těžaři | Vysoká poptávka | Růst ceny | Forward | Měnová politika | Asijské země | Alokace | Index euro stoxx 50 | Ziskovost | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Vysoké dividendy | Inflační očekávání | Technologické inovace | Francouzský prezident | Body | Rozkolísanost trhu | Konečná sazba | Výhled na rok 2025 | Parita | Swiss Life Select | Růst produktivity | Krypto | Evropské země | Obilniny | Turistický ruch | Fiskální balík | Payrolls | AMGN | Vývoj měn | ROCE | Spekulace | Vysoké zisky | Lot | Averze vůči riziku | Kupón | Omikron | VOW3 | Referendum | Konjukturální průzkum | Americká cla | RBC Capital Markets | Zasedání amerického Fedu | Americká výnosová křivka | Hodnoty měny | Výhody a nevýhody | Vánoční svátky | GOOGL | Clemens Fuest | Lockdowny | Banka JP Morgan | Hedging | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | Portu Marek Pokorný | ARM | PBOC | ASX 200 | KBC | Americké dividendové akcie | Silné euro | Politické riziko | Společná evropská měna | Pimco | Bank of America Merrill Lynch | Síla měn | Zpracovatelský průmysl | REIT | MIC | Western Union | Poradci | PMI ve službách | Roadshow | Spekulanti | Federal Funds Rate | MasterCard | Globální trh | SVB | Globální finanční trhy | Poptávky po ropě | Bezpečné měny | Applied Materials | Slábnoucí americký dolar | Kraft Heinz | Vývoj ceny americké ropy WTI | Jak investovat | Vedlejší účinky | Prodeje | Devizy | WU | Základní sazba | Pracovní síly | Fúze | Akciový trh | Uhlí | Rizikový apetit | Virtuální mince | Zasedání bankovní rady | Investovat peníze | Intradenní obchodník | Nákup dluhopisů | Investor | USD/JPY | Put | Doba splatnosti | ITA | Předsedkyně Evropské komise | Americké vlády | Jerome Powell | Uvalení cel | NZD | Ukazatele | American Express | Měnový pár | Korporace | Prudký pokles cen | Šíření koronaviru | Průmyslový index Dow Jones | Nové údaje | Dynamika HDP | Strukturální změny | Obchodování Futures | Saudi Aramco | Banka | Produkce ropy | Jihokorejský won | Tchaj-wan | Země eurozóny | Obchodování na forexu | Výnos dluhopisů | Brent a WTI | Nákupy zlata | Nasdaq Composite Index | Campbell Soup | Markit | Úřady | Graf dne | UNCTAD | Philadelphia SE Semiconductor | Nízká inflace | Baker Hughes | Průmyslové kovy | Globální akcie | Pohyb dolaru | CNBC | Konkurent | SPX | Statistika | Koncern | Výzvy | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Indonésie | Jihoafrický rand | Disney | News | Snížení cen komodit | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Emcro Worldwide Payments
Emden Research
EMEA
EMEA ETF
EMEA Insurance Client Solutions
EMEIA
EMERALD-DOT
EMERALD-DOT.NET
Emerging Market Bond Index
Emerging market měny

Následující klíčová slova

Emerging Markets Dividend ETF
Emerging markets (Rozvíjející se trhy)
EMH
EMICA CAPITAL PARTNERS
Emilio Pucci
Emil Sedlařík
Emi Martinez
E-mini
Emini
E-mini futures
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei StartTrader
Potvrďte prosím... Zavřít