Středa 10. července 2024 12:15
reklama
FTMO férovost
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei Payout

Zahraniční forex

img

Rozbřesk: Německo o vlásek uniklo “technické” recesi, Česko roste nejpomaleji za 3 roky

14.11.2019 Česká ekonomika dnes ohlásila nejslabší tempo růstu za poslední tři roky. I tak jde ovšem o na evropské poměry velice slušný výsledek - mezikvartální růst o 0,3 % (který udržel meziroční dynamiku na 2,5 %). Na ekonomiku dopadá stagnující průmysl, který začíná cítit první výraznější dozvuky německé průmyslové recese. Ta se projevuje naplno v odvětvích jako je strojírenství nebo výroba kovů, průmysl naopak poněkud překvapivě udržuje nad vodou dobrý výkon automobilek. Pro celou ekonomiku jsou ale stěžejní zejména dobré výkony sektoru služeb v čele s maloobchodem, který živí více než sedmiprocentní růst mezd.
img

Rozbřesk: Zamíří Německo do recese? Tento týden bude jasno

13.11.2019 Tento týden se “rozlouskne” jedna důležitá otázka. Ve čtvrtek zveřejní český i německý statistický úřad první odhady HDP za třetí kvartál. A bude tím pádem jasno, zda Německo skutečně zamířilo do recese i to, jak silné dozvuky to nakonec mělo v třetím kvartále v Česku. Co tedy čekat?
img

Rozbřesk: První a úspěšný test nové prognózy ČNB

12.11.2019 ČNB měla hned v pondělí možnost otestovat si svoji nejnovější prognózu, a sice její nejdůležitější parametr - inflaci. A byla to zkouška v podstatě úspěšná, neboť listopadová inflace zaostala za očekáváním centrální banky pouze o 0,1 procentního bodu. Spotřebitelské ceny se meziročně zvýšily o 2,7 %, mimochodem stejně jako v předchozích dvou měsících, a fakticky se nezměnily ani inflační faktory. I nadále platí, že zhruba polovinu inflace obstarává dražší bydlení v podobě rostoucích cen nemovitostí a nájemného, energií a dalších navázaných služeb, tedy ceny, na které má měnová politika ČNB jen velmi omezený dosah. A v podstatě stejný závěr bychom mohli udělat u potravin, které se na inflaci podílejí aktuálně zhruba půl procentním bodem. Takže jen bydlení a potraviny generují dvě třetiny české inflace a zbylá jedna třetina pak připadá na vše ostatní - zejména na ceny stravovacích a ubytovacích služeb, alkoholu a cigaret, dovolených atp.
img

Rozbřesk: ČNB oslabila výhled na korunu

11.11.2019 Česká národní banka na pátečním setkání rozkryla záhadu toho, proč je koruna v jejich výhledu najednou o tolik slabší. ČNB teď očekává, že kurz v roce 2020 prakticky neposílí a v průměru se bude pohybovat okolo 25,40 EUR/CZK.
img

Rozbřesk: Akční prognóza ČNB - slabší růst & vyšší sazby

08.11.2019 Ač bylo listopadové zasedání bankovní rady delší než obvykle, ke zvýšení úrokových sazeb nakonec nevedlo. Stejně jako v září se pro zpřísnění měnové politiky našly jen dva hlasy, zatímco většina bankéřů ve světle přetrvávajících rizik a nejistot zahraničního původu zvolila taktiku vyčkávání. Hlavní úroková sazba ČNB tak i nadále zůstává na úrovni dvou procent, nicméně k vyšším sazbám se nejspíše stočí i příští debata centrálních bankéřů. Už proto, že k tomuto kroku je bude dál „nabádat“ nová prognóza předpokládající zhruba blízké dvojí zvýšení sazeb, které má ovšem už v polovině příštího roku vystřídat jejich rychlé snižování. A to dokonce možná až pod současnou úroveň. Nová prognóza je tedy ještě více akční než ta minulá, a tak si nepochybně zaslouží i větší pozornost finančních trhů.
img

Rozbřesk: Trhy čekají na razanci poselství českých centrálních bankéřů

07.11.2019 Projednat poslední letošní prognózu a především rozhodnout o nastavení úrokových sazeb dnes čeká bankovní radu ČNB. Na zářijovém zasedání centrálních bankéřů se našly dva hlasy pro zvýšení sazeb a šéf centrální banky pak na tiskové konferenci připustil, že otázka zpřísnění měnové politiky se nejspíše vrátí na stůl i v listopadu. Vývoj v mezičase od posledního měnového sezení ČNB však ani nezmírnil vnější rizika a nejistoty (pouze opět odsunul brexit a naznačil možnost ukončení obchodních válek) a nepřinesl ani žádná povzbudivá čísla ze zahraničí, nemluvě o těch domácích. Když k tomu připočteme vývoj koruny, která výrazně snížila svůj odstup od stávající prognózy, tak důvodů k dalšímu zvýšení sazeb v čase, kdy velké centrální banky své sazby snižují, příliš mnoho nenajdeme. Samozřejmě je možné mluvit o (dočasně) vyšších inflačních tlacích nebo přetrvávajícím napětí na pracovním či realitním trhu, avšak je otázkou, nakolik jde o argumenty v tomto čase silné, a navíc ovlivnitelné ze strany centrální banky.
img

Rozbřesk: Proč je poslední propad euro-inflace pro ekonomiku dobrou zprávou?

06.11.2019 Inflace v eurozóně v říjnu spadla na 0,7 % a dál se vzdaluje od cíle ECB. Je ale otázkou, zda je v tuto chvíli třeba bít tolik na poplach. Nízko-inflační prostředí v eurozóně je realitou, ale možná ne realitou až tak škodlivou, jak by se mohlo na první pohled zdát.
img

Rozbřesk: Výnosy dluhopisů směřují globálně vzhůru, akcie na nová maxima

05.11.2019 Včerejší finální říjnové výsledky indexů nákupních manažerů (PMI) za zpracovatelský průmysl v eurozóně a zvláště pak v Německu dávají tušit, že se toho za poslední měsíc až tolik nezměnilo. Celkový index skončil jen těsně nad nedávno dosaženým šestiletým minimem a navíc „radost“ nad tímto symbolickým zlepšením zakalil komentář o slabých zakázkách, které sice nepadaly už tak dramaticky jako v září, ale stále jich ubývalo. A samozřejmě se na tomto mizerném výsledku eurozóny podílelo největší měrou Německo.
img

Rozbřesk: Co čekat tento týden od ČNB

04.11.2019 Není jednoduché se rozhodovat, když máte u každého ucha jiného rádce a ten vám našeptává zcela protichůdné rady. V podobné situaci je nyní ČNB. Řeší problém, který se jmenuje duální ekonomika. Vše orientované ven začíná vypadat slabě - zejména na exportně orientovaný průmysl pomalu doléhají první známky rok trvající německé průmyslové recese. Na druhou stranu domácí trh práce se stále potýká s nedostatkem pracovníků a solidními inflačními tlaky - nezaměstnanost na historických minimech, počet neobsazených pracovních míst narůstá a tempo růstu mezd se drží nad sedmi procenty. Na jedné straně tedy chuť dělat vlastní měnovou politiku šitou na míru domácím podmínkám a potěšení z toho, že si na rozdíl od ECB ČNB podaří znormalizovat sazby. Na druhé straně strach z toho, že nás negativní vývoj v Německu dříve nebo později dožene. Co si z toho ČNB tento týden vezme?
img

Rozbřesk: Přinesl říjen pro Německo obrat k lepšímu?

01.11.2019 V říjnu jako by se ve světové ekonomice začaly věci obracet k lepšímu a některé černé mraky již zdaleka nevypadají tak děsivě. Čína a Spojené státy v obchodní válce vyjednaly dočasné příměří a snaží se dospět k první (minimalistické) fázi dohody. V případě brexitu viditelně poklesla pravděpodobnost chaotického odchodu Británie bez dohody - souboj před prosincovými volbami se mezi dvěma hlavními stranami vede o to, zda přijmout dohodu Borise Johnsona nebo vypsat nové referendum. Současně Fed znovu uvolnil měnové kohouty a americké korporace hlásí slušnou výsledkovou sezónu. Tento koktejl dohromady přispěl na trzích k velké úlevě a rizikovým aktivům se jednoduše dařilo - akciové indexy si připsaly mezi 2-5 %, viditelně posílilo euro na frontě s dolarem a daří se i české koruně.
img

Rozbřesk: Fed redukuje sazby, ale rád by si dal pauzu

31.10.2019 Fed naplnil všeobecná očekávání a snížil hlavní úrokovou sazbu o 25 bazických bodů, a to už potřetí v řadě. Kromě toho americká centrální banka ovšem počítá s “dočasným” dodáváním likvidity, které potrvá až do druhého kvartálu příštího roku.
img

Rozbřesk: Nová čísla asi potvrdí útlum ekonomik

30.10.2019 Odklad brexitu na příští rok a předčasné volby v prosinci. Asi tak by se dal stručně shrnout nejnovější pokrok projektu odchodu Velké Británie z EU. Zemi tak čeká předvolební kampaň, která si bude pohrávat i s myšlenkou setrvání, nicméně pro finanční trhy se alespoň na čas a vlastně na poslední chvíli téma brexitu odsouvá na druhou kolej a do popředí se dostanou jiné události. Tou aktuální je nepochybně zasedání Fedu, které by mělo přinést další snížení amerických úrokových sazeb. Trhy budou vnímat nejenom pokles (letos už třetí) jako takový, ale zejména další implikace z dnes končícího jednání. Zda půjde skutečně o krok poslední, nebo se na obzoru začne rýsovat další uvolňování měnové politiky v USA. Napovědět však může nejenom aktuální zasedání FOMC, ale i výsledek HDP, který přijde na řadu už dnes odpoledne. A trhy nečekají zrovna ohromující číslo.
img

Rozbřesk: Deadline brexitu se prodlužuje o další tři měsíce

29.10.2019 Už čtyři dny před termínem (v pondělí) se vyjasnilo, jakým směrem bude pokračovat brexit. A „překvapivě“ tím stejným jako doposud, neboť Británie dostala další tři měsíce na to, aby svůj odchod z unie završila. Do konce ledna tak možná bude jasné, zda Británie skutečně z unie odejde či nikoliv. Avšak je to přece jen dlouhá doba, během níž se může stát leccos - ať už jde o možnost předčasných voleb nebo referendového reparátu. Ve hře ovšem současně zůstává možnost divokého odchodu stejně jako zrušení brexitu. Pro firmy i finanční trhy se tak jen prodlužuje doba nejistoty a pro britské zákonodárce čas na to, aby si rozmysleli, jak dál.
img

Rozbřesk: Optimismus vyprchává i v české ekonomice

25.10.2019 Na novou várku tvrdých a současně zpožděných dat z české ekonomiky si musíme ještě přibližně dva týdny počkat, nicméně už teď jsou k ruce alespoň nejnovější průzkumy důvěry, které mimochodem nedopadají zrovna nejlépe. V průmyslu – největším tuzemském odvětví – se po krátké přestávce znovu začíná šířit pesimismus, za nímž můžeme najít především zhoršený výhled poptávky pro nejbližší tři měsíce. A to přitom ani hodnocení současné poptávky není rozhodně nijak pozitivní. Z podrobnějších výsledků pak vyplývá, že právě slabá poptávka je stále větší bariérou pro další růst a dotýká se už více než 37 % firem. Zatímco ještě na začátku roku bránil firmám v rozletu nedostatek zaměstnanců, nyní je to stále ve větší míře potenciální zájem zákazníků. Říjnový průzkum důvěry v průmyslu je tak vlastně další indikací, že situace v ekonomice se mění, i když na opožděných tvrdých datech to nemusí být až tak zřetelně vidět.
img

Rozbřesk: Addio SuperMario

24.10.2019 Poslední tisková konference Maria Draghiho komentujícího zasedání ECB měla být oslavná rozlučková párty s odcházející legendou, jež udržela pohromadě největší měnovou unii novodobé historie. Namísto toho však může být odchod patrně nejvlivnějšího centrálního bankéře posledních pěti či sedmi let zastíněn spory vně i uvnitř ECB o to, zda poslední expanzivní opatření vyšperkovaná rozjezdem dalších nákupů dluhopisů je opravdu zapotřebí a zdali v kombinaci s hluboce zápornými úrokovými sazbami nezpůsobí více škody než makroekonomického užitku.
img

Rozbřesk: Boris Johnson uspěl, ale dojednat brexit do konce října asi nestihne…

23.10.2019 Mezinárodní měnový fond uplynulý týden snížil výhled pro globální růst na nejnižší úroveň od velké finanční krize po pádu Lehman Brothers. Hlavním problémem je podle očekávání napětí v globálním obchodě způsobené obchodními válkami a brexitem, které vedlo MMF ke snížení výhledu pro rok 2019 o dalších 0,3 procentního bodu na 3 % (nejslabší tempo od roku 2009).
img

Rozbřesk: Dluhy v unii klesají pomalu

22.10.2019 Určitě by bylo možné věnovat další úvodník „vděčnému“ tématu brexitu poté, co se situace deset dní před posledním platným termínem odchodu Velké Británie opět zkomplikovala, když šéf tamní sněmovny nepřipustil opětovné hlasování o nové rozvodové smlouvě. Nicméně vzhledem k dynamice událostí kolem brexitu bude asi vhodnější počkat si na nějaký skutečný posun, který bude konečně mezníkem na cestě Británie z unie, nebo alespoň jejího setrvání. Vzhledem k tomu, že pomyslný míč je na druhé straně kanálu La Manche, nezbývá vyčkat na další tah britského premiéra a doufat, že firmy jsou na zvýšenou (případnou) hrozbu divokého brexitu dostatečně připraveny (předzásobeny).
img

Rozbřesk: Čekají nás klíčové brexitové dny, libra nervózně vyčkává

21.10.2019 Tak ani po víkendu nemáme jasno a tento týden bude opět ústředním hybatelem tržní nálady brexit. Co nás tedy čeká? Boris Johnson o víkendu sice v parlamentu se svojí dohodou o brexitu neuspěl, poslanci ovšem také nedostali šanci ji zamítnout. Hlavním hnacím motorem řady poslanců byl strach z toho, že Boris Johnson bude v případě neúspěchu prosazovat cestu tvrdého brexitu bez dohody. Poslanci tedy nakonec přijali takzvaný Letwinův dodatek, který chce po premiérovi, aby nejprve požádal Brusel o další odklad brexitu. Avšak pouze jako pojistku pro případ, že by se při přijímání prováděcích předpisů něco zadrhlo a Británie by samospádem vykročila na cestu tvrdého brexitu bez dohody.
img

Rozbřesk: Projde dohoda o brexitu britským parlamentem? Velká otázka pro trhy

18.10.2019 Brexit naplno hýbe trhy. Po včerejším uzavření dohody mezi Spojeným královstvím a Evropskou unií posílila prudce nejen libra, ale i česká koruna - ta během několika minut zpevnila o více než deset haléřů. Obě dvě měny ale své zisky v zásadě smazaly ve chvíli, kdy vyšlo najevo, že Boris Johnson nemá vůbec jistou podporu v parlamentu. Jeho tradiční spojenci ze severního Irska (DUP) jsou proti dohodě, která počítá se zaváděním celních kontrol mezi severním Irskem a zbytkem Spojeného království. A je otázkou, zda sežene podporu ve zbytku poslanecké sněmovny v dvou kriticky důležitých frakcích - mezi konzervativními euroskeptiky a labouristy z okrsků silně podporujících brexit.
img

Rozbřesk: Klíčový summit o brexitu začíná

17.10.2019 Obchodní nejistota měřená nový indexem z dílny Mezinárodního měnového fondu je na historických maximech. Je pravda, že časová řada je relativně krátká (od počátku devadesátých let). Hlavní zpráva je ovšem jasná, oproti posledním třiceti letům, kdy globalizace vládla světu a dveře obchodu se otevíraly, se situace v posledních dvou letech s brexitem a s eskalací obchodních válek diametrálně proměnila.
img

Rozbřesk: Nová čísla z autoprůmyslu sama trend nezmění

16.10.2019 Možná dohoda, která by zažehnala tvrdý brexit a po třech letech by konečně dala jasnou odpověď na otázku, zda a jak Británie z EU odejde, by nepochybně pomohla evropskému automobilovému průmyslu, který rozhodně neprožívá svoje nejlepší období. A nic na tom nemění ani dnes zveřejněná zářijová čísla evropských registrací nových osobních automobilů. Než totiž začneme jásat nad jejich dvojciferným meziročním růstem (+14,5 %), musíme vzít v úvahu, že toto číslo vychází z loňského super nízkého základu. Tehdy se totiž – „díky“ přípravě na nová emisní pravidla – propadly registrace o 23,5 %. Takže když letošní září porovnáme jen tak cvičně se zářím 2017, tak je trh stále o více než o 12 % v mínusu, ale to jen tak mimochodem.
img

Rozbřesk: Polský hospodářský zázrak versus Kaczyńského staronová vláda

15.10.2019 Když v roce 2015 v polských parlamentních volbách překvapivě získala strana Právo a spravedlnost (PiS) nadpoloviční většinu křesel a začala realizovat svůj křesťansko-sociální program, byl to pro mnohé šok. Překvapena byla mimo jiné i přední ratingová agenturu S&P, která byla tak vystrašena, že již na počátku roku 2016 snížila Polsku rating.
img

Rozbřesk: Dočasné příměří USA - Čína povzbudilo trhy. Čeká nás rozuzlení brexitu

14.10.2019 A máme tu další týden ve znamení geopolitických třenic. Během pátečního obchodování trhy příjemně překvapila dohoda mezi USA a Čínou na dočasném příměří. I když ji Donald Trump označil za průlom a první fázi nadcházející velké obchodní dohody, nejedná se zatím podle nás o nic jiného než o dočasný klid zbraní...
img

Rozbřesk: Británie a Irsko blízko dohodě?

11.10.2019 Včerejší nižší česká inflace (2,7%) by měla ČNB spíše uklidnit a potvrdit centrálním bankéřům, že v tuto chvíli není zapotřebí se sazbami pohybovat ani jedním směrem. Stejně si to přeložily i trhy, a proto koruna neměla zrovna na růžích ustláno. Domácí inflační tlaky jsou sice stále relativně vysoké, ale jsou pravděpodobně i podle včerejších čísel za vrcholem. A z pohledu ČNB je na druhé straně kompenzují výrazná geopolitcká rizika a do recese mířící Německo. A právě geopolitika se opět ke konci týdne dostává do centra dění a poněkud překvapivě ne v negativním slova smyslu.
img

Rozbřesk: Proč Česko zatím nedoplácí na obchodní války tolik jako Německo?

10.10.2019 Střet Číny a USA začíná mít řadu nezamýšlených důsledků. Posledním z nich jsou problémy americké NBA s odchodem skoro všech čínských sponzorů. To vše po nevinném tweetu generálního ředitele Houston Rockets, ve kterém podpořil protesty v Hongkongu. I když byl tweet rychle smazán a následovala omluva soudruhům v Pekingu, bylo pozdě.
img

Rozbřesk: Nezaměstnanost už nemá kam klesat

09.10.2019 Míra nezaměstnanost vypočítaná z dat úřadů práce v září setrvala na úrovni 2,7 % a potvrdila tak očekávání, že prostor pro její další pokles je již silně omezený. Ve srovnání s loňským zářím byla o tři desetiny procentního bodu nižší. V dalších měsících předpokládáme její sezónní pokles o jednu desetinu a v závěru roku opět návrat do blízkosti tří procent.
img

Rozbřesk: První známky zpomalování české ekonomiky

08.10.2019 Nová sada srpnových dat zveřejněná včera nevyznívá pro českou ekonomiku až tak zle. Meziroční výkon průmyslu byl sice slabší, nicméně se zpomalováním tohoto největšího tuzemského odvětví se počítalo. Dalo by se vlastně říct, že to dopadlo ještě o něco lépe, než se očekávalo. Oproti loňskému srpnu se výroba snížila o 1,2 %, přičemž ve srovnání s předchozím měsícem jen o 0,1 %. Navíc produkce automobilového průmyslu jako největší části tohoto odvětví dokonce vzrostla o 4,5 %. Když vezmeme v úvahu, že ve všech automobilkách právě v tomto měsíci probíhaly dovolené (loni byly v červenci), jde o úctyhodný výsledek. Zvlášť s ohledem na padající evropský automobilový trh, kam směřuje většina tuzemské produkce. Sázka výrobců na nové modely se tak evidentně stále vyplácí, a tak jako jedni z mála dokážou zvyšovat svoje tržní podíly.
img

Rozbřesk: Týden ve znamení Brexitu, obchodních válek a komentářů z Fedu

07.10.2019 V uplynulém týdnu čísla z USA ukázala, že geopolitická nákaza pomalu začíná být cítit i v největší světové ekonomice. Mizernou náladu v průmyslu tentokrát doprovodila i horší nálada v sektoru služeb a smíšené zprávy z amerického trhu práce. Poklesy akcií ale v souhrnu nebyly tak výrazné, protože současně rostly sázky na snižování amerických sazeb (v říjnu je pravděpodobnost přes 80 %).
img

Rozbřesk: Proč se německá vláda zatím brání rozpočtové injekci?

04.10.2019 Tlak na německou vládu roste. Poslední čísla z Německa podle našich odhadů ukazují na další pokles ekonomiky ve třetím kvartále a jenom velice pomalé oživení v roce 2020 (za předpokladu absence nových negativních šoků). Hlavní německé ekonomické instituty proto v tomto týdnu srazily své odhady růstu na tento a příští rok na 0,5% a 1,1% (my jsme ještě pesimističtějsí 0,4% a 0,8%). A s tím sílí i volání po rozpočtovém stimulu do slábnoucí ekonomiky. To je však slyšet především ze zahraničí. Zdá se, že v tuto chvíli se v samotném Německu k ničemu velkému neschyluje.
img

Rozbřesk: WTO verdiktem v kauze Airbus otevírá novou frontu obchodní války

03.10.2019 Obchodní války postupují do další fáze. Donald Trump slaví první vítězství na půdě Světové obchodní organizace (WTO). Ta rozhodla v kauze Airbus v neprospěch Evropské unie - označila státní podporu výrobci letadel za nepřípustnou a umožnila uvalit USA cla ve výši až 100 % na zboží v hodnotě 7,5 miliardy dolaru. Vítězství ovšem může brzy Donaldu Trumpovi zhořknout - WTO by měla brzy rozhodnout o proti-žalobě Bruselu na americký Boeing, kde verdikt s vysokou pravděpodobností bude podobný. Jen rozhodnutí v kauze Airbus přišlo o něco dříve, a to je možná trochu problém…
img

Rozbřesk: Jedna pozitivní a jedna méně dobrá zpráva z ekonomiky

02.10.2019 Včera jsme měli možnost seznámit se snad s posledními čísly české ekonomiky za druhý kvartál a také s výsledky státního rozpočtu za prvních devět měsíců roku. Začněme tedy spíše tím pozitivním, tedy zpřesněním odhadu ekonomického růstu. Statistický úřad jej fakticky vylepšil o jednu desetinu, a tak česká ekonomika ve druhém čtvrtletí rostla dokonce o 2,8 %. Ve srovnání s vývojem v západní Evropě a především pak v Německu jde o výrazný kontrast, nicméně rozhodně ne jediný. Tentokrát však už jdou čísla více do hloubky, a tak jsme měli možnost seznámit se třeba s mírou ziskovosti či investic ve firmách, nebo s růstem příjmů tuzemských domácností. V případě profitability asi nikoho nepřekvapí, že míra ziskovosti se postupně snižuje z rekordních 52 % dosahovaných ještě v roce 2016 na aktuálních 46 % (v poměru k přidané hodnotě). Hlavním důvodem jsou i tentokrát náklady práce, které svižně rostou v důsledku přetrvávajícího napětí na trhu práce.
img

Rozbřesk: Nezaměstnanost v eurozóně na minimu

01.10.2019 Výkon evropské ekonomiky není zatím nijak přesvědčivý, německá ekonomika už nejspíše prožívá recesi, přesto se situace na trhu práce ve většině zemí Unie podle srpnových dat zlepšuje a míra nezaměstnanosti se dostala na minima. V eurozóně na téměř dvanáctileté (7,4 %), v osmadvacítce dokonce na historické (6,2 %), přesněji na dvacetileté, neboť dál už srovnatelná časová řada do minulosti nesahá.
img

Rozbřesk: Hlavní obětí obchodních válek je Německo

30.09.2019 Tento týden nastartoval lepším výsledkem čínských podnikatelských nálad PMI. To jen potvrzuje, že hlavní obětí současného nárůstu geopolitického napětí nejsou ani Čína ani Spojené státy, ale Německo. Tam index PMI v průmyslu v září spadl na nejnižší úrovně od roku 2009 a finální čísla tento týden to jen potvrdí. Ekonomika USA je na první pohled z velkých hráčů nejodolnější, ovšem i tam index ISM v průmyslu spadl v posledním měsíci překvapivě pod klíčovou hodnotu 50 bodů. I proto tento týden budou v centru pozornosti vedle slušných čísel z amerického trhu práce právě čerstvé výsledky nálad z průmyslu.
img

Rozbřesk: Proč zůstat se sázkami na korunu raději při zemi nehledě na jestřábí ČNB?

27.09.2019 Českou korunu překvapila relativně jestřábí nálada mezi členy bankovní rady a tento týden si dovolila po delší době viditelněji posílit. Měnový pár se posunul ke 25,75 EUR/CZK, kde se pohyboval naposledy na začátku srpna. Sílu k dalším ziskům ovšem bude shánět složitě.
img

Rozbřesk: Jestřábi z ČNB čekají na svou příležitost v listopadu

26.09.2019 I ve stínu německé recese se české ekonomice daří růst, přetrvávají inflační tlaky a bankovní rada ČNB řeší, co se sazbami. Už před dnešním zasedáním bylo zřejmé, že debata se bude točit okolo otázky, zda sazby ponechat či zvýšit, nicméně dva hlasy pro jejich navýšení a docela jestřábí komentář guvernéra na tiskové konferenci jsou přece jen trochu překvapením. Nelze opomenout ani kontrast mezi tóny linoucími se z centrální banky v Praze a ve Frankfurtu. Ale popořadě.
img

Rozbřesk: ČNB sazby nezmění, ponechá ve hře pro rok 2020 možnost zvýšení?

25.09.2019 Zasedání ČNB dnes pravděpodobně přinese další verdikt “beze změny”. I trhy s tím prakticky ze 100 procent počítají. Otázkou bude, co naznačí Jiří Rusnok ve výhledu pro rok 2020?
img

Rozbřesk: Auta udávají směr nejenom německé ekonomice

24.09.2019 Ani září, jak se zdá, nepřineslo žádoucí obrat ve vývoji německého hospodářství. Podle předběžného a tedy i neúplného indexu nákupních manažerů se situace ani nezačala stabilizovat a dále se zhoršuje. Už samotný výčet aktuálních hodnot PMI dává tušit, že německá recese je skutečností a náznak jejího konce vidět není. Pokles zaznamenal nejenom celkový PMI, ale i služby, a zvláště pak průmyslový index nákupních manažerů, který se dostal dokonce na více než desetileté minimum.
img

Rozbřesk: Po centrálních bankách se pozornost stáčí k náladě v eurozóně…

23.09.2019 Po hektických týdnech, kterým kraloval Fed a ECB s dalším uvolněním měnových šroubů, by mělo přijít zklidnění. Start do tohoto týdne pravděpodobně bude na vlně lehkého pesimismu. Čínská delegace v pátek oznámila zkrácení své návštěvy v USA, což trhy interpretují jako klesající šanci na dohodu v nejbližších měsících (i když se to snažila americká strana později zpochybnit). Nic dobrého také nepřináší dnešní zpráva amerického ministerstva spravedlnosti, která ukazuje na narůstající čínské krádeže na poli duševního vlastnictví a obchodních tajemství.
img

Rozbřesk: O patáliích Fedu a ECB a vyčkávání na ČNB

20.09.2019 Výrazná volatilita na dolarovém peněžním trhu ukazuje, že ne vždy je implementace měnové politiky zcela hladká. Americký Fed třetí den v řadě pumpoval na trh hotovost a i dnes chystá další repo-operaci v celkovém objemu 75 miliard dolarů. I když se napětí zklidnilo, investoři zatím zcela s reakcí Fedu spokojení nejsou (většina by ocenila delší repo).
img

Rozbřesk: Nejednotný Fed sice snížil úroky, ale v prognóze už s jejich další redukcí nepočítá

19.09.2019 Vedení americké centrální banky sice v souladu s očekáváním snížilo úrokové sazby o dalších 25 bazických bodů, ale je jasné, že stále hůře hledá konsensus k dalším krokům v měnové politice. Roztříštěnost názorů uvnitř je totiž patrná nejen z výsledku hlasování výboru FOMC, kde tři z deseti členů hlasovali proti včerejšímu rozhodnutí, ale také velké variability v názorech, kam by se měly úrokové sazby ubírat letos a příští rok. V prognóze úrokových sazeb se navíc skrývalo druhé velké překvapení, neboť mediánová trajektorie budoucího vývoje sazeb Fedu již nepočítá s žádnou další redukcí. To je v příkrém rozporu s tím, co si myslí trh a v tomto smyslu by šlo hodnotit výsledek zářijového zasedání Fedu jako zjevně jestřábí.
img

Rozbřesk: Fed dnes sníží úrokové sazby, ty na trhu jsou však o dost výše

18.09.2019 Sešlo se to docela hezky: v okamžiku kdy Fed musel provést největší likviditní intervenci na peněžním trhu od dob finanční krize, aby zkrotil krátkodobé úrokové sazby, jednají američtí centrální bankéři o tom, kterak upravit měnovou politiku. Od Fedu se každopádně dnes očekává snížení oficiální úrokové sazby (o dalších 25 bps), takže pokud se tak stane, nemělo by to trhy výrazněji rozhodit.
img

Rozbřesk: Nová pracovní místa v Evropě nepřibývají

17.09.2019 I když ekonomický růst EU rozhodně neatakuje žádné rekordy, situace na trhu práce se v posledních měsících stále zlepšuje. Potvrzuje to míra nezaměstnanosti, která sice dosahuje 6,3 % a na naše poměry je ještě docela vysoká, nicméně pořád je to nejnižší číslo za posledních dvacet let.
img

Rozbřesk: Panika na ropném trhu: útok na Saúdskou Arábii žene cenu ropy vzhůru

16.09.2019 Globální ropný trh zachvátila panika. Sobotní útok na ropné komplexy Abkajk a Churajs vyřadil z provozu více než polovinu saúdské produkce ropy (5,7 mil. barelů denně), ekvivalent celých pěti procent globální nabídky. To je z historického pohledu zcela bezprecedentní situace, která překonává výpadky spojené s válkou v Zálivu (1991) a islámskou revolucí v Íránu (1979), a má za následek skokový růst cen ropy Brent o aktuálních více než deset procent (při otevření trhu ropa zdražila dokonce o dvacet procent!).
img

Rozbřesk: ECB spouští neomezené QE, výnosy italského dluhu na historických minimech

13.09.2019 Evropská centrální banka se nakonec ve světle německé recese a nejistoty spojené s brexitem a obchodními válkami rozhodla přijmout relativně ambiciózní stimulační balík. Zásadní je, že v něm přes kritické hlasy z Německa, Francie, Nizozemí nebo Rakouska nechybí nová vlna kvantitativního uvolňování (QE 2). To má sice relativně malý objem (20 miliard euro měsíčně), na druhou stranu bylo vyhlášeno od 1. listopadu defacto na dobu neurčitou.
img

Rozbřesk: Podaří se dnes ECB nezklamat?

12.09.2019 Mario Draghi na dnešním zasedání ECB nebude mít vůbec jednoduchou roli. Ve světle startující německé recese a nejistoty spojené s brexitem od něj trhy budou čekat velký balík opatření. To ostatně slíbil na svém vystoupení v Sintře a později jeho závazek potvrdil hlavní ekonom ECB Oli Rehn. Problém může být v tom, že řadě národních centrálních bankéřů má se nazamlouvá restart politiky kvantitativního uvolňování (QE). Proti se se vyjádřili centrální bankéři z Německa, Rakouska, Nizozemí, ale zdrženlivý postoj zaujal i Villeroy z francouzské centrální banky. Hlavní otázka tedy zní, jak velký nakonec bude stimulační balík a bude v něm QE?
img

Rozbřesk: Inflace stále nad prognózou ČNB, výprodej dluhopisů pokračuje

11.09.2019 Zatímco ECB má starost, jak nabudit inflaci v eurozóně a uvažuje o ještě nižších záporných sazbách a novém kole kvantitativního uvolňování, ČNB je v situaci přesně obrácené. Svoji hlavní úrokovou sazbu od konce kurzového režimu zvýšila už osmkrát, a přesto růst cen dál překonává stanovenou rychlost dvou procent, a to nejenom v případě celkové inflace, ale i té tzv. čisté, jádrové či měnově politické. Inflace přitom překonává nejen samotný cíl centrální banky, zaostává i její nejnovější prognóza. Aktuálně celkem o tři desetiny procentního bodu v případě celkové inflace, zatímco u měnově politické inflace se odchylka dostala už na čtyři desetiny procentního bodu. Česká inflace totiž v srpnu setrvala na předchozích 2,9 %, měnově politická na 3,0 %, zatímco čistá se zvýšila na 2,8 % a jádrová zkorigovala na 2,7 %.
img

Rozbřesk: Situace na trhu práce zůstává stále velmi napjatá

10.09.2019 V české ekonomice sice nepanuje nijak extra euforická nálada, v průmyslu panují stále horší a horší očekávání, nicméně na trhu práce se v posledních měsících prakticky nic dramatického neděje. A potvrdily to i včerejší statistiky nezaměstnanosti. Podle nich zůstala i v srpnu nezaměstnanost na úrovni 2,7 %, nejníže za celou dobu, co máme tento ukazatel v současné podobě k dispozici. Současně se opět zvýšila poptávka po zaměstnancích na více než 350 tisíc. Na jednoho disponibilního člověka bez práce tak připadají vlastně dvě pracovní místa, samozřejmě s velkými regionálními rozdíly. Ale to fakticky není nic nového, a tak tu máme okresy, kde si jeden uchazeč teoreticky může vybírat z deseti volných míst současně a na straně druhé Karvinou, kde se o jedno místo může zajímat až šest lidí bez práce.
img

Rozbřesk: Týden ve znamení brexitu a ECB

09.09.2019 Tento týden pravděpodobně trhy nejvíce rozhýbe opět dění kolem brexitu a posléze ECB. V pondělí má Boris Johnson namířeno do Dublinu a bude vyjednávat o možných změnách v irské pojistce/nových hranicích (irský premiér od schůzky příliš nečeká). Později během dne bude britský parlament hlasovat o předčasných volbách, které s vysokou pravděpodobností zamítne. Boris Johnson tak může víc a víc koketovat s možnostmi, jak odbojný parlament obejít (ústavní soud, neuposlechnutí parlamentu). I když věříme, že nakonec bude rozhodnutí parlamentu respektovat, další zisky libry zatím nepovažujeme za pravděpodobné.
img

Rozbřesk: Německé dluhopisy zažily nejprudší výprodej za poslední 4 roky

06.09.2019 Trhy prošly jedním z největších dluhopisových výprodejů v posledních letech. Výnosy amerických dluhopisů šly vzhůru o více než 10 bps a ještě výraznější byly výprodeje na německém bundu, který se na třicetileté splatnosti dokonce vrátil na chvíli s výnosem nad nulu (největší ztráty za poslední čtyři roky).
img

Rozbřesk: Čekání na nová čísla z automobilek

05.09.2019 Po letní přestávce se nám už brzy začne konečně skládat dohromady obrázek situace automobilového průmyslu. Ten tuzemský si doposud nevedl tak zle jako třeba ten německý, když vezmeme v úvahu finální producenty a jejich výkon za prvních sedm měsíců roku. Teprve v pátek se dozvíme, jak si vede celý tento průmysl, který je mimochodem tím největším v tuzemsku a současně i tím nejvýznamnějším ve srovnání s ostatními zeměmi EU, a současně poodkryje něco málo ze své blízké perspektivy, když dojde i na zveřejnění jeho nových zakázek.
img

Rozbřesk: Napětí na českém trhu práce tlačí mzdy stále nahoru, libra si trochu ulevila

04.09.2019 Zatímco potvrzený výsledek HDP za druhé čtvrtletí odpovídal přesně poslední prognóze ČNB, vývoj mezd ji dokonce předčil. Podle včera zveřejněných údajů dosáhlo v tomto období tempo růstu průměrné mzdy v ČR 7,2 % a bylo tak jen o tři desetiny procentního bodu pomalejší než v úvodu roku. Reálně si zaměstnanci polepšili meziročně o 4,3 %. Samozřejmě jde jen o průměrná čísla, na která jako tradičně nedohlédnou dvě třetiny pracovníků, nicméně zle si nevedl ani medián, který se tentokrát zvýšil o 6,9 %. Je na něm vidět nejenom samotné zpomalení růstu hranice, která dělí zaměstnance na dvě poloviny, ale i jeho zaostávání za průměrem. Ukazuje totiž, že po třech letech, kdy se zvyšovaly především nižší mzdy, se tentokrát rychlejší navyšování mezd (a platů) odehrává u zaměstnanců s vyššími příjmy, a tak nepřekvapí dvojciferný nárůst platů ve školství nebo necelých devět procent ve zdravotnictví, tj. odvětví pod dominantní kontrolou státu.
img

Rozbřesk: Boris Johnson vyhrožuje předčasnými volbami, libra i koruna pod tlakem

03.09.2019 Brexit v tomto týdnu opět obstarává notnou dávku tržní nervozity. Boris Johnson pohrozil rebelům ve vlastní straně novými předčasnými volbami. V Parlamentu se totiž utvořila skupina poslanců, kteří chtějí zabránit za každou cenu tvrdému brexitu. Chtějí Borise Johnsona zaúkolovat, aby v případě krachu jednání s Bruselem musel požádat o další odklad brexitu. A členy této skupiny je i řada rebelujících poslanců z vlastní strany.
img

Rozbřesk: Návrat z prázdnin ve znamení obav - brexit, obchodní války, Argentina a další…

02.09.2019 První zářijový týden a “den práce” v USA pravidelně označují na trzích konec prázdnin. Investoři se vrací k “vážnému” obchodování a musí se rozhodnout, které z letních zpráv byly skutečně důležitými signály a které nepodstatným šumem. Během léta se dál zhoršovala ekonomická čísla (zejména v Německu a v Číně) a současně výrazně vzrostlo geopolitické napětí - jak spojené s obchodními válkami, tak i brexitem.
img

Rozbřesk: Jak dlouho může Česko odolávat slabému Německu?

30.08.2019 Špatné zprávy z Německa jako by se staly běžným denním chlebem. Velice slabé výsledky indexu Ifo v kombinaci s propady vývozů do Číny o více než 7 % meziročně a do Británie o více než 12 % meziročně ukazují, jak moc je německá ekonomika zranitelná vůči propadům globálního obchodu (meziročně klesá o necelé 1,5 %). Nepříjemné navíc je, že se špatná nálada, soudě alespoň podle posledních výsledků indexu Ifo, pomalu rozšiřuje ze sektoru pro-exportně orientovaného průmyslu do sektoru služeb. Ten doposud těžil z dobré situace na trhu práce a z růstu příjmů domácností. Špatná průmyslová nálada ovšem začíná spotřebitele čím dál víc ovlivňovat. Ti tak mohou být v následujících měsících o něco opatrnější v útratách, což se může projevit ve slabších číslech za maloobchod. Zajímavé ovšem je, že se horší čísla z Německa zatím nepromítají v Česku. Čím to?
img

Rozbřesk: Brexit opět potápí všechna riziková aktiva včetně koruny

29.08.2019 Jen se trochu zklidnilo napětí okolo obchodních válek, na stůl se vrací v plné kráse brexit. Britský premiér Boris Johnson se rozhodl pohybovat na hraně ústavních zvyklostí a rozpustí v kritickém období před brexitem parlament na nejdelší období od konce druhé světové války. Taktický manévr, který posvětila královna, má jeden hlavní cíl - znemožnit odpůrcům brexitu, aby šli proti jeho vládě, která má v dolní sněmovně pouze těsnou většinu jednoho hlasu.
img

Rozbřesk: Český průmysl ovládl pesimismus

28.08.2019 S předběžně odhadnutým růstem o 0,6 % si česká ekonomika ve druhém kvartále nevedla vůbec zle ve srovnání s tím zbytkem Evropy, který vůbec dokázal své HDP ve stejném čase odhadnout či vypočítat. Co přesně za tímto výsledkem stálo, se dozvíme sice až v pátek, ale už podle prvního komentáře statistického úřadu je zřejmé, že motorem ekonomického růstu tentokrát nebylo největší tuzemské odvětví – průmysl – ale některé služby. Navzdory (zřejmě) počínající německé recesi se ekonomice podařilo udržet si tempo nastavené už na začátku roku, se kterým sice nemůžeme soupeřit s Maďarskem nebo Polskem, avšak stále trojnásobným ve srovnání třeba s eurozónou.
img

Rozbřesk: Nálada na bodu mrazu

27.08.2019 Podnikatelé v Německu se do budoucna dívají stále s větší nedůvěrou. Takto jednoduše lze shrnout včerejší neslavný výsledek Ifo, který potvrzuje rostoucí obavy nejenom v průmyslu, ale i ve stavebnictví, obchodě i ve službách. Očekávání podnikatelů jsou v tuto chvíli už níže než při poslední krátké recesi a dají se tak porovnávat pouze s vývojem v roce 2009. Navíc dál padají a vůbec nesignalizují ani náznak stabilizace, jak se mohlo zdát po výsledcích PMI zveřejněných minulý týden.
img

Rozbřesk: Obchodní válka 3.0. Americké firmy pryč z Číny, jüan na 11letých minimech, ropa pod tlakem

26.08.2019 Obchodní válka mezi Čínou a USA je v plném proudu. Na konci uplynulého týdne nejprve Čína zavedla odvetná cla v hodnotě 5-10 % na zboží v celkovém objemu 75 miliard euro. Donald Trump s odpovědí dlouho nečekal. Nejprve vzkázal americkým firmám, aby s čínským trhem pro jistotu vůbec nepočítaly a následně oznámil zvýšení cel (ze stávajících 25 na 30 % a plánovaných od 1. září na 15 z 10 %). Nová vlna nejistoty trhy okamžitě zchladila a nepomohly ani relativně holubičí komentáře šéfa Fedu Jeremyho Powella - americké akcie (S&P 500) propadly o 2,6 % (za celý týden o 1,4 %) a jedná se o čtvrtý týdenní pokles v řadě. Výnosy dluhopisů šly dolů a půdu pod nohama, pro někoho možná překvapivě, ztrácel i americký dolar. Trhy jednoduše věří, že ve světle rostoucího globálního napětí bude Fed nakonec agresivnější.
img

Rozbřesk: Německé firmy pod tlakem klesajících zakázek

23.08.2019 Britský premiér nepochodil ani v Berlíně, ani v Paříži, a tak možnost tvrdého brexitu na konci října zůstává stále ve hře. V době, kdy evropské ekonomiky procházejí obdobím útlumu, německá je zřejmě už dokonce v recesi, to není rozhodně dobrá zpráva. Nejbližší a současně největší riziko pro další vývoj evropského hospodářství tak bez jakéhokoliv posunu přetrvává a dál bude ovlivňovat už tak nahnuté nálady podnikatelského sektoru na obou stranách La Manche.
img

Rozbřesk: Šéf Fedu pod nebývalou politickou palbou. Trhy čekají na Jackson Hole

22.08.2019 Šéf Fedu Jeremy Powell je v posledních týdnech pod nebývalým politickým tlakem. Ve středu vyvrcholila twitterová palba Donalda Trumpa, ve které obvinil Powella z nedostatku vize a svedl na něj většinu problémů, se kterými se může potýkat v nejbližší době americká ekonomika. Současně mu navrhl, aby snížil úrokové sazby alespoň o jeden procentní bod a znovu rozjel politiku kvantitativního uvolňování.
img

Rozbřesk: Italská vláda padla, trhům to však zatím nevadí

21.08.2019 Italská vláda včera podle očekávání padla. V zemi, která po druhé světové válce vystřídala již šedesát jedna vlád, se ovšem nejedná o nic zcela mimořádného. Na politickou nejistotu jsou trhy v zásadě zvyklé. Potíž je dnes ovšem v tom, že italská ekonomika může v druhé polovině roku opět spadnout do recese a její veřejné finance se tak automaticky dostávají pod větší tlak. Příprava italského rozpočtu na rok 2020 je proto v Bruselu ostře sledovaná. Současná dohoda zní jasně, pokud Italové nenajdou v rozpočtu na příští rok dostatečné úspory, dojde automaticky k navýšení DPH. To by mohlo poškodit již tak slabou spotřebu italských domácností.
img

Rozbřesk: Inflace dodává ECB argument k akci

20.08.2019 V ECB v tento čas nejspíše vrcholí práce na přípravě podzimního překvapení, jehož cílem má být další uvolnění měnové politiky v podobě ještě nižších záporných úrokových sazeb a dalšího kola kvantitativního uvolňování. Připravuje tak plán, jak již tak lehce dostupná eura učinit ještě dostupnějšími. Cynik by asi řekl, jak učinit dluhopisy a fyzická aktiva ještě dražšími, vládní zadlužování ještě výhodnějším, euro ještě slabším atp.
img

Rozbřesk: Ostře sledované Jackson Hole. Zklame Fed Donalda Trumpa?

19.08.2019 Šéf Fedu Jerome Powell nebude mít vůbec jednoduchý týden. Po opětovném rozjezdu obchodní války s Čínou jsou jeho kroky pod drobnohledem administrativy Donalda Trumpa. Navíc horší čísla z Číny a Evropy v kombinaci s propady akciových trhů přispěly k tomu, že výrazně vzrostly sázky trhů na pokles amerických sazeb.
img

Rozbřesk: ECB chce trhy v září překvapit, spadnou španělské výnosy pod nulu?

16.08.2019 Recese je výraz skloňovaný doslova na každém kroku. Po slabých číslech z Německa a z Číny zažily akcie ve středu nejhorší den letošního roku. Ve čtvrtek se sice po silném americkém maloobchodu trochu oklepaly z nejhoršího, k návratu pohody a optimismu je ovšem hodně daleko. To ostatně potvrzují i dluhopisové trhy - delší výnosy v USA i v Německu pokračují v poklesu a desetiletý německý výnos označkoval nová minima pod -0,70 %.
img

Rozbřesk: Česká ekonomika si (zatím) udržela tempo. Je na spadnutí americká recese?

15.08.2019 První odhad růstu české ekonomiky za druhé čtvrtletí naznačuje, že si tuzemské hospodářství rozhodně v této době nevedlo špatně. Mezikvartálních 0,6 % odpovídá i výsledku v prvním čtvrtletí a v meziročním vyjádření se také nedá mluvit o nějakém dramatickém zpomalení (2,7 %). Podle očekávání byla hnací silou ekonomiky především domácí poptávka, konkrétně spotřeba domácností podpořená rostoucí zaměstnaností a mzdami, avšak svým dílem přispěl dokonce zahraniční obchod. Navzdory slábnoucí zahraniční poptávce a kumulujícím se rizikům a nejistotám. I když se může zdát, že se toho až tolik nezměnilo, přece jen některé dílčí posuny jsou patrné i ze strohých předběžných čísel a komentáře statistického úřadu. Jednou z patrných změn je menší role investic, které se dřív na růstu ekonomiky podílely docela výrazným způsobem. Jedním vysvětlením by mohlo být, že už dosáhly takové úrovně, že nemají kam příliš růst (jak ty soukromé, tak ty veřejné). Jiným zase, že dřívější velké investice se zrealizovaly a nyní je budou firmy „vytěžovat“. Můžeme však najít i méně příznivé vysvětlení, a sice obavy z dalšího vývoje poptávky, které vedou k odkladům žádoucích investic třeba do automatizace a robotizace. Kde přesně je pravda, však bude jasné až na konci srpna, kdy budou k dispozici přece jen podrobnější data.
img

Rozbřesk: Další zvrat v obchodní válce, USA odkládají platnost nových cel

14.08.2019 Donald Trump včera zmírnil obavy z globální obchodní války, když odložil uvalení cel na některé výrobky a jiné ze “sankčního seznamu” úplně vyškrtl. Cla na telefony a vybranou elektroniku budou nově uvalena až od poloviny prosince a dovozy farmaceutického zboží a výrobků důležitých pro národní bezpečnost byly ze sankčního seznamu úplně vyškrtnuty. Trhy přivítaly tento krok s nadšením. Akcie táhly vzhůru zejména technologické tituly - Apple si připsal přes 4 % a širší index S&P 500 povyskočil vzhůru o 1,5 %. Naopak bezpečné dluhopisy smazaly trochu ze svých masivních zisků z posledních seancí, stejně jako zlato, které spadlo ze šestiletých maxim.
img

Rozbřesk: Inflace se opět přiblížila třem procentům

13.08.2019 Nová inflační prognóza založená na novém modelu centrální banky včera prošla prvním testem v podobě červencové inflace. Zatímco bankovní rada na svém zasedání před necelými dvěma týdny konstatovala, že prognóza je na horizontu měnové politiky mírně protiinflační, aktuální inflace už podle komentáře ČNB představuje „lehké proinflační riziko“ aktuální prognózy. Inflace totiž skončila dvě desetiny procentního bodu nad očekáváním centrální banky a dostala se tak až téměř na samotnou horní hranici tolerančního intervalu, a navíc ještě v důsledku růstu jádrové inflace, která už třetí měsíc za sebou roste a aktuálně dosahuje 2,8 %. A nahoru přitom míří i další cenové sub-indexy, které centrální banka sleduje, ať už jde o měnově-politickou inflaci (3,0 %) nebo čistou inflaci (2,7 %).
img

Rozbřesk: Italská koaliční krize a německé HDP rozhodnou o náladě v Evropě

12.08.2019 Jako by nejistoty na trzích nebylo málo, a tak ke konci týdne přišel nový zásah z Itálie. Liga severu chce konec koalice a předčasné volby. Pokud to potvrdí parlament, můžeme mít v horším případě v Itálii předčasné volby již v říjnu (v lepším až v Q1 2020), a to by se trhům vůbec nemuselo líbit. Jednak proto, že nemusí být dost času na schválení rozpočtu pro rok 2020, který je v případě Itálie v posledních letech vždy velice pečlivě prověřován v Bruselu. Současně také proto, že by se italské předčasné volby trefily prakticky přesně do plánovaného odchodu Británie z EU (31. října).
img

Rozbřesk: Mají výnosy německého bundu šanci na obrat?

09.08.2019 Nálada na trzích se za posledních 24 hodin vylepšila a má to jeden hlavní důvod. Investoři přestávají mít strach, že obchodní válka v dohledné době přeroste v divoký měnový konflikt. Čína v posledních dnech dává najevo, že nemá zájem na výraznějších ztrátách juanu a jeho dalším pohybu nad 7 juanů za dolar.
img

Rozbřesk: Vstupujeme do německé recese?

08.08.2019 Poslední čísla z Německa vyslala velice nepříjemný a jednoznačně negativní signál. Průmyslová produkce v červnu propadla o dalších 1,5 procenta meziměsíčně (meziročně o více než 5 %). Průmysl tak dokončil kvartál hrůzy, ve kterém kumulativně propadl nejvíce od roku 2012. Tedy od chvíle, kdy vrcholila finanční krize na periferiích eurozóny.
img

Rozbřesk: Průmysl zamířil do útlumu

07.08.2019 Včera zveřejněné výsledky průmyslu, mimochodem největšího tuzemského odvětví, které udává směr téměř celé ekonomice, rozhodně příliš neladí s optimistickým tónem nejnovější prognózy z dílny centrální banky. Průmysl má za sebou velmi slabý měsíc a nic zatím nenasvědčuje tomu, že by šlo jen o nahodilý výkyv.
img

Rozbřesk: Česká nezaměstnanost na novém minimu

06.08.2019 Zatímco ve světě eskalují obchodní války, Německo stále více pociťuje důsledky slábnoucí čínské poptávky a automobilový průmysl ve světle nižších prodejů řeší svoji novou „zelenou“ budoucnost, v české ekonomice zůstává na první pohled vše při starém. Firmám se stále nedostávají zaměstnanci, nezaměstnanost klesá na nová minima a v ekonomice pracuje nejvyšší počet lidí v novodobé historii ČR, nejenom těch domácích.
img

Rozbřesk: Začátek týdne ve znamení obchodních válek

05.08.2019 Nový týden začne pravděpodobně opět ve znamení strachu z obchodních válek. Kombinace lehce jestřábího Fedu a oznámení nového balíku cel na dovoz čínského zboží do USA připravila trhům ke konci uplynulého týdne nebezpečnou číši bolehlavu. A její účinky budou pravděpodobně patrné i na začátku tohoto týdne. První protiúder z Číny totiž již přišel.
img

Rozbřesk: ČNB ponechává svoji politiku beze změny. Koruna však dále ztrácí…

02.08.2019 Bankovní rada ČNB se na včerejším zasedání jednohlasně rozhodla ponechat úrokové sazby beze změny. Současně prezentovala novou prognózu, která je jak pro letošní, tak pro příští rok optimističtější než ta minulá. Zatímco v zahraničí rostou obavy z divokého brexitu, obchodních válek, cyklického zpomalení a dalších rizikových faktorů, ČNB hledí do budoucna pozitivně. Pro letošní rok tak zvýšila prognózu českého růstu na 2,6 %, pro příští rok dokonce na 2,9 %. Inflační tlaky by měly ještě nějaký čas přetrvávat a teprve později by se inflace měla pozvolna vracet k cíli. Proto i prognóza předpokládá, respektive je s ní konzistentní, ještě jedno zvýšení úrokových sazeb během letošního roku a dvojí pokles v roce následujícím. A to je možná druhý bod – vedle optimistického výhledu na HDP, který může vyvolávat pochyby. Proč vlastně na zhruba půl roku zvýšit sazby s vidinou jejich následného poklesu. Navíc v době, kdy má kulminovat brexit a ECB zřejmě spustí další kolo uvolňování měnových šroubů. V první řadě je třeba vzít v úvahu, že jde jen o prognózu, nikoliv scénář, podle kterého centrální bankéři musí postupovat. Mohou se vymezovat, nesouhlasit, stejně jako hlasovat podle svého. A tak i nadále předpokládáme, že zvolí spíše cestu delší stability sazeb, i když guvernér znovu diplomaticky hovořil o možném pohybu sazeb oběma směry.
img

Rozbřesk: Fed snížil úroky “jen” o čtvrt bodu, koruna před zasedáním ČNB pod tlakem

01.08.2019 Americká centrální banka ignorovala apely prezidenta Trumpa, aby snížila oficiální úrokovou sazbu o pořádný kus, a zredukovala ji “jen” o čtvrt procentního bodu. Fed sice zároveň s okamžitou platností ukončil restriktivní prodeje dluhopisů ze své bilance, avšak tento ekonomice a trhům nápomocný krok kompenzuje pohled strukturu hlasování členů FOMC. Dva jestřábi hlasovali pro ponechání úrokových sazeb beze změny a nenašel se nikdo, kdo by zvedl ruku pro snížení o 50 bazických bodů, což si před zasedáním přála nemalá část trhu.
img

Rozbřesk: Fed (po)otáčí kormidlo, ostatní se přidávají

31.07.2019 Americká centrální banka dnes poprvé v této dekádě sníží hlavní úrokovou sazbu. Oproti minulým epizodám se však tentokrát Fed ocitá na prahu nového cyklu s výrazně nižšími sazbami (2,25 - 2,50 %), a tudíž s omezeným manévrovacím prostorem. Tento fakt nicméně nemusí - alespoň prozatím - centrální bankéře dvakrát trápit, neboť americká ekonomika není v situaci, která by si agresivní povolování měnových šroubů žádala.
img

Rozbřesk: ČNB vs. velká očekávání trhu

30.07.2019 Zatímco ECB vymýšlí, jakým způsobem stimulovat inflaci v eurozóně tak, aby konečně dosáhla dvouprocentního cíle, ČNB je tohoto problému stále ušetřena. Inflace se v ČR nachází v horní polovině tolerančního pásma, ať už se díváme na tu celkovou (2,7 %), čistou (2,5 %), jádrovou (2,7 %) nebo měnově politickou (2,8 %). Přitom tuzemská centrální banka ani nestačila završit tzv. normalizaci úrokových sazeb a finanční trhy implicitně předpokládají, že své sazby začne poměrně svižně snižovat.
img

Rozbřesk: Startuje týden centrálních bank

29.07.2019 Podle očekávání minulý týden rozhodně nebyl ve znamení dobrých zpráv z ekonomiky, zvláště ne té evropské. Mizerné výsledky indexů nákupních manažerů naznačují další zhoršování očekávání v Německu, stejně jako ostře sledované Ifo, které navíc žádnou naději na brzký obrat ani nenaznačilo. Na vině jsou především nižší zakázky a situace v automobilovém průmyslu. Jmenovatelem pak je, jako v posledních měsících už tradičně, slábnoucí poptávka ovlivněná zpomalením v Číně, strachem z obchodních válek, divokého brexitu a v neposlední řadě i sílící regulací. Část trhu nenadchla ani ECB, která dala jasně najevo, že udělá vše možné, aby vrátila inflaci k cíli, ale vlastně může v takové situaci přinést další snížení již tak záporné úrokové sazby nebo další vlna kvantitativního uvolňování, která je úspěšná především v deformování dluhopisového trhu.
img

Rozbřesk: ECB si připravuje zbrojní arzenál, výnosy českých dluhopisů dál padají

26.07.2019 Evropská centrální banka sice mohla zklamat část trhu tím, že nesnížila úrokové sazby již včera. Na druhou stranu doprovodné prohlášení přineslo jednoznačný holubičí signál ukazující na snížení sazeb a možná i další kroky na zářijovém zasedání.
img

Rozbřesk: Co dnes čekat od ECB, kdy Draghi sníží sazby hlouběji do záporu?

25.07.2019 Evropská centrální banka dnes pravděpodobně udělá vše pro to, aby vyslala jasný holubičí signál a na trzích nedošlo k utažení finančních podmínek (růstu výnosů, posílení eura a pádu akcií). Poslední čísla totiž potvrzují další viditelné ochlazování Německa i celého euroklubu. Co tedy dnes můžeme od ECB čekat?
img

Rozbřesk: MMF výrazně srazil odhad růstu pro rozvíjející se trhy, proč jejich měny posilují?

24.07.2019 Mezinárodní měnový fond opět snížil svůj výhled. Oproti začátku roku tak srazil sázky na globální růst již o 0,3 procentního bodu na 3,2 %. Příští rok by mohl podle MMF globální růst zrychlit na 3,5 %, to ovšem pouze za předpokladu, že se zmírní geopolitické napětí, nebudou dál eskalovat obchodní spory a nedojde na scénář “divokého brexitu”. Nepřekvapí tak, že MMF dál zdůrazňuje především negativní rizika a možnost dalšího snižování odhadů.
img

Rozbřesk: Proč přes lepší výkony stále koruně příliš nevěříme?

23.07.2019 V průběhu jara jsme výrazněji oslabili náš výhled na českou korunu. Především třetí kvartál měl být kvůli vrcholícímu brexitu a slabým číslům z Německa přehlídkou výprodejních tlaků v celém středoevropském regionu. Realita je však zatím o poznání příznivější. Německá ekonomika se sice v polovině roku pravděpodobně znovu propadla a nejistota spojená s brexitem je vysoká, to vše zatím středoevropským měnám příliš nevadí. Koruně a jejím sousedům totiž výrazně pomáhají holubičí plány ECB i amerického Fedu.
img

Rozbřesk: PMI a Ifo naznačí kondici největší evropské ekonomiky

22.07.2019 Je za námi další prázdninový týden, o kterém se rozhodně nedá říct, že by byl na události nebo čísla zrovna nejbohatší. V tuzemsku jsme mohli zaznamenat další přebytek běžného účtu platební bilance, který ovšem z pohledu ročního vývoje žádnou změnu trendu nenaznačuje. V kumulovaném vyjádření se drží v blízkosti nuly, a tak časy, kdy kladné saldo vnějších běžných transakcí nepřímo pohánělo korunu k novým ziskům, jsou nyní minulostí. Sic v mírném plusu nicméně nesrovnatelném vzhledem k pozici nerezidentů na českém finančním trhu příliš koruně sílu nedodá. Ta se tak může spoléhat pouze na velkorysý úrokový diferenciál, slušné výkony ekonomiky v době slábnoucí evropské a asijské poptávky a samozřejmě i na nízkou averzi k riziku.
img

Rozbřesk: Libra made in Facebook a nový globální měnový (ne)pořádek

19.07.2019 Okurková sezóna a absurdně nízké úrovně volatility na finančních trzích si žádají uchopit nějaké nadčasovější atraktivně-odlehčené téma. Přesně takovým se nabízí být libra. Řeč přitom tentokrát není o britské měně a tisíckrát omílaném brexitu, ale o digitální měně, kterou do svého ekosystému hodlá vpustit Facebook. O tom, že se opravdu jedná o žhavé téma svědčí, že na rozdíl jiných digitálních měn, které vznikly nedávno na zelené louce a požírají zcela zbytečně nezanedbatelnou část elektrické energie, libra opravdu zvedla ze židle nejednoho regulátora či tvůrce hospodářské politiky. Proč ale takový poprask kvůli konceptu, který je zatím jen na papíře?
img

Rozbřesk: Evropská inflace stále hluboko pod cílem ECB

18.07.2019 Finální statistiky potvrdily, že inflace v eurozóně zůstává i nadále velmi utlumená. Zatímco ještě před rokem se na chvíli dotkla cíle ECB, v letošním roce se od něj spíše vzdaluje. Červnové 1,3 % u celkové inflace a ještě o něco nižší jádrová inflace snad už ani nikoho nepřekvapily. Jde samozřejmě o průměr a inflaci na této úrovni má aktuálně jen Belgie, zatímco inflace v jednotlivých zemích eurozóny se pohybuje mezi 0,2 % a 3,1 % shodou okolností podle toho, v jaké kondici je ta která ekonomika.
img

Rozbřesk: Deficit pozitivních zpráv narůstá

17.07.2019 Jestli je v posledních měsících nadbytek něčeho, tak především nepříznivých ekonomických zpráv z našeho blízkého okolí. Ať už jsou to stále jasnější známky slábnoucí evropské ekonomiky nebo zhoršující se nálady firem (viz Ifo) a analytiků (včerejší ZEW). Kdybychom měli hledat společného jmenovatele s touto expanzí negativismu, bude to nepochybně obava ze zhoršení mezinárodního obchodu, respektive potenciálního vyhrocení tzv. obchodních válek s následnými dopady na zahraniční trhy.
img

Rozbřesk: Globální dluh znovu na vzestupu

16.07.2019 Zatímco minulý rok se nesl ve znamení stagnace globálního zadlužení, včera zveřejněná data washingtonského Institutu pro mezinárodní finance (IIF) potvrzují návrat růstového trendu. Jen za první čtvrtletí roku 2019 totiž vzrostl globální dluh o tři biliony dolarů celkem na 247 bilionů dolarů, což představuje téměř 320 procent světového hrubého domácího produktu.
img

Rozbřesk: Nová čísla automobilky asi moc nepotěší

15.07.2019 Kdybychom měli soudit podle výsledků z minulého týdne, nevedla si česká, a nakonec ani evropská, ekonomika v posledních měsících zrovna nejhůř. Alespoň ne tak, jak stále naznačují soft ukazatele za poslední více než rok. Na jedné straně jsme zde viděli slušný růst průmyslové výroby (včetně produkce automobilů) podpořený i solidním přírůstkem nových zakázek, na straně druhé slabší čísla ze stavebnictví, nižší inflaci a také pomalejší tvorbu nových pracovních míst. Jde samozřejmě o neúplný vzorek, nicméně tragickému obrazu panujících nálad v podnikovém sektoru až tak přece jen neodpovídá.
img

Rozbřesk: Ustupující inflace ponechá ČNB v klidu

12.07.2019 Poslední červnová čísla naznačila, že inflace začíná v ČR pomalu ustupovat. Zatímco ještě v březnu a v květnu se pohybovala na samé horní hranici tolerančního intervalu ČNB, v červnu již poklesla na 2,7 %. Sice je stále tři desetiny procenta nad prognózou a výrazně nad cílem, přesto může ponechat centrální banku v klidovém stavu. Stojí za ní totiž především rostoucí náklady na bydlení, včetně energií, které spolu dohromady generují více než polovinu celkové inflace. Volatilní, o to hůře předvídatelné a ovlivnitelné ceny potravin se na inflaci podílejí půl procentním bodem. Spolu dohromady tyto dvě nejvýznamnější složky spotřebitelského koše tvoří téměř tři čtvrtiny aktuální inflace.
img

Rozbřesk: Powell zacementoval očekávání na červencovou redukci úroků Fedu

11.07.2019 Vypadá to, že alespoň nějaký čas by mohl Powellův Fed dělat prezidentu Trumpovi radost. Včerejší vystoupení šéfa americké centrální banky v americkém Kongresu totiž vyznělo jako srozumitelný signál toho, že se oficiální úrokové sazby budou snižovat již na konci tohoto měsíce. Fed tak bude fakticky negovat na poslední zvýšení úrokových sazeb, provedené v prosinci minulého roku, které prezident Trump označoval za zásadní chybu.
img

Rozbřesk: Erdoganomika, aneb makroekonomické voodoo v praxi

10.07.2019 Netrvalo příliš dlouho a v Turecku se opět dějí věci. Jen co vstřebal bolestivou porážku v místních volbách v Istanbulu se turecký prezident Erdogan rozhodl odvolat guvernéra centrální banky a opět si znepřátelit trhy. Samozvanému bojovníkovi proti vysokým úrokovým sazbám se totiž nelíbí – podobně jako jeho americkému protějšku – příliš restriktivní politika centrální banky. Na rozdíl od Trumpa však Erdogan koncentruje výrazně větší rozhodovací pravomoci, díky kterým má přímý vliv nejen na fiskální, ale také měnovou politiku.
img

Rozbřesk: Česká ekonomika se stále drží

09.07.2019 Včera zveřejněné výsledky průmyslu za květen není možné vůbec považovat za špatné. Výroba v největším tuzemském odvětví dále roste, i když pomalejším tempem, než na jaké jsme byli ještě nedávno zvyklí. Nicméně pořád je to stabilní růst. Pozitivně přitom dopadly i nové zakázky, které naznačují, jakým směrem se bude vyvíjet průmysl i v dalších měsících.
img

Rozbřesk: Týden ukáže, zda je česká ekonomika v kondici nebo ve vleku

08.07.2019 Indexy nákupních manažerů už minulé pondělí znovu ukázaly zhoršující se náladu v tuzemských průmyslových firmách. Dnešní čísla z průmyslu, která přišla na řadu v devět hodit, dále napovídají, zda tato nálada či očekávání mají skutečnou oporu v reálných číslech z ekonomiky. Zda nejde jen o omezený problém části jednoho průmyslového oboru – výroby osobních automobilů – či fenomén slabé zahraniční poptávky zhoršuje perspektivu i dalších průmyslových exportně orientovaných oborů.
img

Rozbřesk: Průmysl už brzy odhalí kondici české ekonomiky

04.07.2019 Tento týden sice nebyl nijak bohatý na zprávy a data z tuzemské ekonomiky, nicméně už ten následující může docela jasně naznačit, v jaké kondici bylo české hospodářství ve druhém čtvrtletí letošního roku. Přijdou totiž na řadu statistiky z průmyslu, stavebnictví a obchodu za květen a chybět nebudou ani červnová čísla z trhu práce a nakonec ani inflace. Možná z celé nadílky nebude tentokrát ani tak zajímavá inflace, neboť ČNB už dala jasně najevo, že nyní preferuje delší stabilitu sazeb, a tak pozornost trhů a nejen jejich by měly spíš upoutat výsledky největšího tuzemského odvětví – průmyslu. Už třeba proto, že dlouhodobě a zcela zřetelně udává směr české ekonomiky a její vlastní úspěch tak vždy přímo či nepřímo souvisí se situací právě v tomto odvětví.
img

Rozbřesk: Klíčové posty obsazeny: co přinese Lagardeová do vedení ECB?

03.07.2019 “Všechno musí být jednou poprvé“, odpověděla Angela Merkelová na otázku, zda nebude nové šéfce ECB Christine Lagardeové na obtíž absence jakýchkoliv zkušeností s měnovou politikou. A podobně pozitivně přijmou pravděpodobně její jmenování i trhy.
img

Rozbřesk: OPEC+ pokračuje v těžebních škrtech. Kdo je vítěz a kdo poražený?

02.07.2019 Producentské státy kartelu OPEC včera oficiálně potvrdily prodloužení dohody na omezení těžby o dalších devět měsíců. Šlo vlastně o formální razítko na politickou dohodu mezi ruským prezidentem Putinem a saúdským princem bin Salmánem, kteří oznámili pokračující těžební škrty v rozsahu 1,2 mil. barelů denně jako hotovou věc již na víkendovém summitu G20 v Japonsku. Ropný trh s tímto scénářem fakticky počítal, proto ani cenová reakce nebyla nikterak dramatická. Jestli je však na aktuální dohodě něco fascinujícího, pak je to pozadí jejího zrodu a následná komunikace.
img

Rozbřesk: Trhy řeší, jak dočasné bude nové obchodní příměří mezi Čínou a USA?

01.07.2019 Zasedání G20 překvapilo i nepřekvapilo. Návrat Američanů a Číňanů k jednacímu stolu se trhům bude líbit. Na druhou stranu jde na první pohled jen o dočasné příměří, kterému nepředcházejí žádné zásadní ústupky na jedné, ani na druhé straně. Donald Trump pouze slíbil pozdržet nově naplánovaná cla na zboží v hodnotě 300 miliard dolarů a Čína se zavázala více nakupovat zboží, které stejně potřebuje, od amerických firem.
img

Rozbřesk: Chmury exportně orientovaného evropského průmyslu

28.06.2019 Dva dny zbývají do konce druhého čtvrtletí, které z pohledu výsledků ekonomiky eurozóny nebude nejspíše zdaleka tak úspěšné, jako bylo to první. Napověděly to nejenom indexy nákupních manažerů, ale i ukazatele důvěry, které zveřejňuje Evropská komise. Zvlášť tristně vyznívá situace v průmyslu, kterou ovlivňují především pesimistická očekávání dalšího vývoje výroby, stav zakázek a v neposlední řadě i úroveň zásob hotových výrobků. Nálada v průmyslu se nejenom propadla pod úroveň dlouhodobého průměru, ale dostala se až na úroveň roku 2013, kdy eurozóna prožívala svoji prozatím poslední recesi. Výsledky průmyslu částečně vyvažují služby, i když i v tomto případě je vidět pokles důvěry trvající vlastně už od začátku roku 2018.
img

Rozbřesk: ČNB v neutrálním módu

27.06.2019 Sice se jí nepodařilo dojít na cestě k neutrálním úrokovým sazbám až k cíli, nicméně na rozdíl od ECB rozhodně ČNB urazila velký kus cesty. V posledních zhruba dvou letech nejenže opustila kurzový režim, ale dostala svoji hlavní sazbu až na úroveň dvou procent, zatímco evropská centrální banka přemýšlí nad tím, jak ještě víc uvolnit svoji již tak super uvolněnou měnovou politiku. ČNB může po osmém zvýšení sazeb s klidem vyčkávat na další zprávy z ekonomiky a delší čas třeba nedělat s nastavením měnové politiky nic. A to se s ohledem na přetrvávající nejistoty v zahraničí nepochybně hodí.
img

Rozbřesk: Výbušná zjištění ECB aneb proč záporné sazby “údajně” fungují

26.06.2019 Měli jsme spolu s většinou trhu za to, že záporné sazby se v eurozóně příliš neosvědčily. Strach přenášet je na klienty a z toho vyplývající negativní dopad do hospodaření mohl některým evropským bankám omezit objem dostupného kapitálu a teoreticky tak zúžit prostor pro poskytování nových úvěrů. Tedy pravý opak toho, co centrální banka zamýšlela. Nový výzkum ECB z června 2019 však tvrdí opak. A to je i jeden z důvodů, proč Mario Draghi před týdnem v Sintře vrátil záporné úrokové sazby zpět do zbrojního arzenálu.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Zvyšování sazeb ČNB | Počet nakažených koronavirem | Čekací doba | Marshallův plán | První odhad HDP | Australská vláda | Maďarská inflace | Propad ekonomiky | Republikánský prezident | Zpomalení čínské ekonomiky | Růst v eurozóně | Uvolněné měnové politiky | Realitní trh | Subdodávky | Zásoby zemního plynu | Church & Dwight | Výplach | Nárůst výdajů na obranu | Klid před bouří | Výnosy dluhopisů | Dlouhé pozice | Vývoj nezaměstnanosti | Války | Opětovný pokles | Lithium | Posílení dnes | Vývoj | Míra nezaměstnanosti v USA | Globální měny | Češi | Rychlé zisky | Data z trhu práce | Zveřejněné údaje | Nákupu státních dluhopisů | Globální růst | Výsledky HDP eurozóny | Ceny bytů | Zasedání Bank of England | Sázkaři | Nákup ropy | Zasedání vlády | Zdražovat | Měnový pár EUR/CZK | DPH | EUR | Dnešní kurz eura | FDA | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Přehřáté ekonomiky | Pokračování růstu | Kurz PLN | Nedostatek čipů | Kalifornie | Oživení cen | Hlavní úrokové sazby | Cena severomořské ropy | Epidemie SARS | Surová ropa | Návrat Řecka na trh dluhopisů | XOM | Výkyvy | Itálie | Euro proti dolaru | Epidemická situace | PEPP | Texas | Senátní volby v Georgii | Rozpočet EU | Očekávání | Korelace | Vyhlášení nouzového stavu | Finanční injekce | Jüan | Ceny nových aut | Volatilní | Trh dluhopisů | Shazování peněz z vrtulníku | Cla na čínské zboží | Varianta omikron | Poslanci | Státy eurozóny | Inflační riziko | Pokles hospodářství | Výpadek příjmů | Akcie opatrně | Alternativní investice | Kvartální výsledky | Zasedání ČNB | PMI v eurozóně | Veřejné finance | Dluh státu | Schodek státního rozpočtu | Odvetná cla | FAA | Ark | Ruské invaze na Ukrajinu | Stimulační balíček | Trh práce | Ministerstvo financí ČR | Roční míra inflace | Evropská komise | Pro investory | Rozpočtová pravidla | Oživení ekonomiky | Investice | Britská centrální banka | Rozvolnění | Geopolitické riziko | Potenciál | Vypořádání kontraktu | Varianta covidu | TPCA | Support | Diverzifikace | Akvizice | Devon Energy | Lednová inflace | Cyklus zvyšování sazeb | Hluboká recese | Škoda Auto | ADP report | Negativní hodnoty | Úroková sazba Fedu | Ifo | Nálada v eurozóně | Norwegian Cruise Line Holdings | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Stimul | Šéf Fedu Powell | Špatná nálada | Intervence | Výkon ekonomiky | Společnost Cisco | Slabá koruna | Počáteční zisky | Futures kontrakt | Chování | Nižší sazby | Vývoj české inflace | Bitcoiny | Bankovní skupina | Návrh zákona | Kauza brexitu | Evropské měny | Nákupy aktiv | Ceny amerických akcií | Výraznější impuls | Reálné ekonomiky | Společnost Apple | Úrokové sazby v USA | IHS | Uvolňování měnové politiky | Výhled poptávky | Asijské trhy | Obchodní seance | Impuls | Český statistický úřad | ČNB kurz | EUR/USD | Index ekonomické nálady | General Electric | Zdražování cen | Nálada v průmyslu | Morgan Stanley | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Šéf Fedu Jerome Powell | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Bezpečný přístav | Český průmysl | Cena bitcoinu | ČNB úrokové sazby | Současná cena | Situace na komoditních trzích | Akcie společnosti | Chování trhu | Vývoj na dluhopisovém trhu | Důvěra v ekonomiku | Aktuální vývoj | Rostoucí výnosy | Lagardeová | Nejvyšší soud | Průměrné mzdy | Měnové zasedání | Cenné papíry | Výnos | Nová prognóza ČNB | Investorský sentiment | Oxfam | Nákupy státních dluhopisů | Nikola | Trh s dluhopisy | Brent | Výkon průmyslu | IHNED | Tisk peněz | BreakEven | Delta | Vývoj na trzích | Cena Brentu | Otevírání americké ekonomiky | Vzdělávání | Šéf Fedu | Slabá poptávka | Ursula von der Leyen | Růst sazeb | Dopravci | Reddit | Jiné měny | Viceguvernér ČNB | Index DOW | Import | Zájem zahraničních investorů | Varianta koronaviru | Akcie Facebooku | Posílení | Vývoj koronavirové pandemie | Americké makro | Alcoa | Forexový trh | Investiční strategie | Index NASDAQ 100 | Státní dluh | Zasedání centrálních bank | Jednání centrálních bankéřů | Turecká měna | Kontrakty | Jednání o státním rozpočtu | Strach | Jeden dolar | The Economist | Vývoj polské zlotého | Propad cen | Kancléřka Merkelová | Očekávání ČNB | Praxe | Jednání OPEC+ | Platební neschopnosti | Zdravý rozum | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | App Store | Hasbro | Obavy z brexitu | Sentiment na trhu | JPY | Dlouhodobější dopady | Ceny ve výrobě | EURUSD | Odhad HDP | Poradce Bílého domu | Lámání rekordů | Posilování dolaru | Ekonomický sentiment | Uber Technologies | Akcie Alibaba Group | Zesílení inflačních tlaků | Nová bankovní rada | Tweety Donalda Trumpa | Projekce | Znehodnocení | Peníze | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | Bankovní rady ČNB | Vývoj měnové politiky | Béžová kniha | Unie | Výprodej na globálních akciových trzích | Investovat | Průmyslové zakázky | ČNB Rusnok | Meziroční růst cen | Americká lehká ropa WTI | Hurikán Irma | Sentiment na akciových trzích | Obavy z inflace | Pohyby akciových trhů | Šéf ECB | Medvědí trh | Prognóza | Evropské firmy | Hlavní události tohoto týdne | FedEx | Bezpečné přístavy | Rekordní deficit | Odpor | Měnová politika Fedu | Čerpání peněz | Běžný účet platební bilance | Tuzemská ekonomika | HDP v USA | Barel ropy | Přebytek ropy | Americký Fed | Představitelé ECB | Vakcíny proti koronaviru | Medvědí signál | Ropa WTI | Měnové zajištění | Koaliční partneři | Micron | Výsledek hospodaření | Vývoji vakcín | Zasedání FOMC | Produkce v průmyslu | Fyzický trh s ropou | Bankovní rada ČNB | CISCO | Oslabení jüanu | Americké trhy | Brexit | Moderna | Bezprecedentní propad | Pozornost investorů | Burzy | Norwegian Cruise | Největší světové ekonomiky | Pesimismus | Americké ekonomiky | Ceny elektřiny | Kapitál | Komoditní trh | Český trh práce | Události tohoto týdne | Cestování | Odliv kapitálu | Bond | Evropské PMI | Švýcarská centrální banka (SNB) | Proražení | Záchranný fond | Prodeje aut | Posílení koruny | USD | Hýbat trhy | Tempo hospodářského růstu | Export | Banka Goldman Sachs | Příjmy a výdaje domácností | Německé HDP | Britové | Technická analýza | Společnost Pfizer | Výnos desetiletého dluhopisu | Posilování koruny | Silné akcie | Zastavení poklesu | Americká ropa WTI | Gilead | Qualcomm | Signály oživení | Nové mutace | Tržní volatilita | Karlsruhe | Southwest Airlines | Cena americké ropy | Jestřábí komentáře | Více peněz | Plány | Vládní opatření | Na burze | Nová varianta covidu | TLTRO3 | Akcie Novavax | Nová prognóza | Mladé generace | Šok | Ropná zařízení | Varianta delta | Hodnocení současné situace | Dodávky ropy a plynu | ČSOB | Měnové války | Hongkong | Počáteční kapitál | Zavedení eura | Total | Trh s ropou | Snižování cen | Ekonomická aktivita | Regulace | Home office | Senátní volby | Maďarsko | Třetí vlna | Bridgewater | Garance | Noviny | Měnový fond | Američtí centrální bankéři | Korunový trh | Rychlé zhodnocení | Úroková sazba | Nárůst nově nakažených | Kabinet | Slabé akcie | Index ISM ve službách | Nezávislost centrální banky | Prohlášení politiků | Vyšší mzdy | Vývoj oficiálních úrokových sazeb | Zvyšování sazeb Fedu | Spekulovat | ATVI | Nord Stream 2 | Virgin Galactic | Swapy | Cenové tlaky | Sociální sítě | Ruský prezident | P.A. | Podpůrné programy | Snižování úroků | Čtvrtletní výsledky | Janet Yellenová | Kapitálový trh | Širší index S&P 500 | Program nákupu aktiv | Oživení trhu | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Aramco | Zámořské indexy | Covid | Velikost fondu | Středoevropské měny | Akciové trhy v Evropě | Rekordní nárůst | Sýrie | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | SIX | Skupování aktiv | Dovoz | Automobilka Tesla | Caterpillar | Pozitivní zprávy | Akcie Mastercard | Hyundai | Dodávky čipů | Obchodování s dluhopisy | Růst cen ropy | Akcie Bank of America | Generace Z | 1 milion | Letecká přeprava | Výrobní ceny | Čínské úřady | Politická situace | Marek Mora | Komoditní | Oldřich Dědek | Tržní reakce | Světový obchod | Soudní instance | Ekonomická teorie | Evropské trhy | Bundesbanka | Kurz jüanu | Vývoj akcií | Rekordní maxima | Progres | Vybírání zisků | Největší ztráty | EUR/CZK | Data z amerického trhu práce | Zájem investorů | Nové zprávy | Válka na Ukrajině | McKinsey | Nigérie | Elon Musk | Euforie | Makrodata | Akciové indexy | Obrat trendu | Tesla Elon Musk | Investoři | Pomoc ekonomice | Index asijsko-pacifických akcií | Portfolio | Data o HDP | Myšlení | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Oddlužení | Nejnovější výsledky | Globální dluh | Negativní sentiment | Evropská měna | AMD | Prezident ECB | Inflační čísla | Vyšší úrokové sazby | Christine Lagardeová | Automobilky | Obchodní napětí | MSCI Emerging Markets | Venezuela | ČSOB Finanční trhy | Tranše | Jádrový index | Zisk | Zpřísňování měnové politiky | Biden | Rekordní minima | Globální akciové trhy | Inflace v lednu | Průmyslové objednávky | Finanční instituce | Makroekonomická prognóza | Bank of England | Instrument | Airbnb | Lepší výsledky | Forward guidance | Den díkůvzdání | Britský premiér | Volatilita na trzích | Pojišťovny | Roboti | Akciové zisky | Prezident | AT&T | Zápis z posledního zasedání | Rostoucí ceny ropy | Denní minima | Boom | Odložení brexitu | Hospodářské oživení | BABA | Výkon evropské ekonomiky | Mimořádná opatření | BP | Cíl ČNB | Dvoutýdenní repo sazby | Nastavení úrokových sazeb | Ropné společnosti | Nemovitosti | Kapitálové rezervy | Cestovní kanceláře | Analýzy | Znovuzavedení šrotovného | Finanční pomoc | Americký S&P 500 | TTF | Investiční | Průzkum | Vývoj měnového páru | Inflační překvapení | Výhled pro rok 2021 | Hlavní úroková sazba | Invesco | IEA | Demokraté | Kurz koruny k euru | Německý DAX | Den D | Brusel | Hlavní události | Patria | Finanční krize 2008 | Anglie | Tržní podíl | Uber | Ekonomický vývoj | TRY | Data z ekonomiky | Program Antivirus | Úrok | Carl Icahn | Evropské ekonomiky | Beyond Meat | Insolvence | Americké HDP | Agentura Reuters | Půjčka | Akcie Nike | Data z průmyslu | Rozhodnutí soudu | Prodej | Cestovní ruch | PFE | Zpráva | Bohatý | Aktuální prognózy | Hlavní kryptoměny | Technologické tituly | Manpower | EUR/PLN | Prémie | Český rozpočet | Představitelé Fedu | Tržní kapitalizace | Onemocnění COVID-19 | Tulipány | Bitcoin | Futures | Ekonomické dopady | Rozpočtová politika | Jan Kubíček | Nový koronavirus | Státní pomoc | Dluhopisové výnosy | Pokračování expanze | Zvýšení úrokové sazby | Automobilka Škoda | S&P | Oslabování dolaru | Cena barelu ropy | Expanzivní politika | Česká měna | Vzdělání | iPhone | Členské země EU | Hospodářské dopady | Evropská data | Obchodování | Zvýšení daní | Výrazné ztráty | Rizikovější měny | Legislativa | Zasedání Fedu | Brexit bez dohody | Perpetuum mobile | Spotřebitelské ceny v USA | Novela zákona | Automobilka | Meta | Nákupy dluhopisů | Nabídka | Rozhodnutí ČNB | GBP | J&J | Management | HDP Německa | Posilování eura | Podpora | INSEE | Akcie finančního sektoru | ZEW | USDA | Obchodní týden | Ropovod | Jednání o brexitové dohodě | Prudké oslabení | Pandemie COVID 19 | Dobré výsledky | Zahraniční investoři | Zasedání OPEC | Centrální banky | Prezidentka ECB | České firmy | Pandemie COVID | Ministři financí eurozóny | Změny ve strategii | Prodej dluhopisů | Zpomalení ekonomického růstu | Eurostat | Guru | Zprávy | Ruský rubl | Zpomalující inflace | Deflace | Macau | Růst amerických výnosů | Dolary | Nejznámější kryptoměny | Investiční aktivita | Růst inflace | Turecká lira | Obchodování na Wall Street | Cílování inflace | Německé firmy | Emerging market měny | Přebytek obchodní bilance | Investiční banka | Pozornost finančních trhů | Averze k riziku | Prognózy ČNB | Larry Kudlow | Dow Jones index | Americký maloobchod | Praha | Ceny ropy | Berkshire Hathaway | Raketové útoky | Silné cenové tlaky | Distribuce | Pokles tržeb | Byty | Příjmy a výdaje | Obchod Amazon | Evropské akcie | Tržní úrokové sazby | Udržitelnost | 3M | Hospodářský výhled | Silný růst | Měsíční report | Průmysl v eurozóně | Prognóza Fedu | Očekávání úrokových sazeb | Dnešní data | Volný čas | Merkelová a Macron | České banky | Aktuální inflace | Vyhlídky | Odhad inflace | Firmy | CZ | NATO | Zadlužování | Pozitivní výsledek | Inflace v říjnu | Cena ropy brent | Růst zadlužení | Listopadová inflace | Míra | Obchodování na trzích | Nástroj | Rekordní ceny | Výsledky | Boj s drahými energiemi | HUF | Ekonomické oživení | Depozitní sazby | Dění na finančních trzích | Slabý dolar | EURCZK | Zápis ze zasedání Fedu | Hospodaření státu | Tapering | Zdražování pohonných hmot | Fundamentální zprávy | Dnes ČNB | Inflace v Česku | Electronic Arts | Hedgeové fondy | Inflační tlaky | Digitální měny | Bank of America | Cena ropy WTI | Úroda | Špatné výsledky | BNTX | TIM | Kurz dolaru | Carnival | Víkendové parlamentní volby | Výrobce letadel | Odhady trhu | Vakcína | Silný dolar | Australský dolar | LIBOR | Zpřesněný odhad | Finanční domy | Raketový útok | Koruna | Komoditní měny | Eli Lilly | Pokles investic | E15 | Finanční služby | Výrazný pokles | Ekonomický propad | Vyšší poptávka | American Airlines | Tržní ceny | DJIA | Shell | Včerejší obchodování | Hospodářská politika | OPEC+ | Francie | Šíření koronavirové nákazy | Epidemické situace | Onemocnění | Sazby ČNB | Dopady koronaviru | DMA | Makroekonomický výhled | Objem | Propad | Obavy z recese | Marka | Výkonnost | Výsledky firem | HDP eurozóny | Pandemie koronaviru | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Údaje | Oficiální úroková sazba | Cenový šok | Měnový pár EUR/PLN | Politika centrální banky | Deprese | Vakcína proti covidu-19 | Výsledky společnosti | Americká banka | Leva | Podnikatelská nálada | Exxon Mobil | Český index nákupních manažerů | Sazby centrální banky | Očekávání analytiků | Alibaba | Intervence ČNB | Výsledky průzkumu | Regulátor | Průzkumy | Strach z druhé vlny | Státní rozpočet | Hlavní indexy | Hospodaření státního rozpočtu | Videokonference | Dlouhodobý výhled | Digitální zlato | Průmyslová výroba | Šéf centrální banky | Zpomalování ekonomiky | Kurz české měny | AMC | Tržní kapitalizace bitcoinu | Uzavírání pozic | Ekonomika Německa | Pfizer | Britské libry | Situace v eurozóně | Sázka | Studie | Zelená politika | Slabší koruna | První obchodní den | Cena plynu | Globální dění | Deficit | Surové ropy | Graf | Polsko | Kolaps | Index S&P 500 | Mediánová mzda | Reakce trhu | FRA | Odliv dividend | Devizové trhy | Masivní nákupy | Plyn | Forexové intervence | Cenová hladina | Bankéř | Nárůst výdajů | Ropa Brent | Nájemné | Marathon | Maturity | Americké automobilky | Výnosové křivky | Hypotéky | Nájmy | Evropa | Oživení americké ekonomiky | Jackson Hole | Tvrdý brexit | DPH u elektřiny | Aukce | Energetický sektor | CVS | OPEC | Short | Ekonomické události | Argentinské peso | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Zelené investice | Jednání FOMC | Arbitráž | Masivní výprodeje | Parlamentní volby | Maďarský forint | Lednový efekt | Pár EUR/USD | Egypt | Investice do nemovitostí | Omezení pohybu | Eurodolar | KB | Fiskální situace | Ústavní soud | Deficit rozpočtu | Bezpečné útočiště | Akcie včera | Program nákupu dluhopisů | Disciplína | Maloobchod | Nakupovat státní dluhopisy | Optimistická očekávání | Logistika | Udržení inflace | Hlavní akciové trhy | Zveřejněná data | Růst zlata | Spotřebitelská nálada | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Americký dolar | Zpomalení inflace | Trump | Stavebnictví | Devalvace | Grafy | Italská vláda | Měsíční data | Index volatility | Dnešní růst | Dolarové likvidity | Vir | Kurzarbeit | Prohloubení schodku | Silnější dolar | Beta | Euroskupina | Urals | Výhled na příští rok | Dobrá čísla | Zahraniční dluh | Spotřebitelské výdaje v USA | Finanční krize | High | Ekonomická situace | Euro dnes | Vstupy | Kartel OPEC | Makro data | Akciový výprodej | Indikace | Americká data | Rakousko | Problémy se subdodávkami | Turecká centrální banka | Stříbro | Švédsko | Investiční plány | Opatření vlád | Ruský plyn | CHF | Údaje o inflaci | Instituce | Výkon průmyslu v Česku | James Bullard | Česká koruna | Turecko | Restriktivní opatření | Bank of Japan | OECD | Akcie farmaceutických společností | Odvaha | Data z americké ekonomiky | Úspory | Napětí na akciových trzích | LNG | JNJ | Býčí signál | Počet úmrtí | Dobrá data | Japonská centrální banka | Guvernér ČNB Rusnok | Americké akcie | Napětí na Ukrajině | Situace | Intervence polské centrální banky | Výroba automobilů | Britská měna | Do čeho investovat | Dopad pandemie | Růst amerického HDP | Nový výhled | Běžný účet | Kongres | Dění v USA | Oslabení koruny | Pozitivní vliv | Drahý kov | Zvýšení úrokových sazeb | Akcie Amazonu | Obchodování s korunou | ex | Evropská ekonomika | GDPNow | Rosněfť | Las Vegas | PSA | Rozpočtový deficit | Inflace v Polsku | Naše ekonomika | Domácnosti | CVS Health | Apple | Výsledky HDP | Zvýšená volatilita | Zvýšení sazeb ČNB | Růst výnosů | Mario Draghi | Obchodníci s ropou | Trh | Odhad amerického HDP | Snížení daní | Snížení těžby | Kurz švýcarského franku | Komise | Cyklus zvyšování úroků | Německý HDP | Index nákupních manažerů | Volby v USA | Vládní podpory | Viktor Orbán | Těžba ropy | Guvernér NBP | Výrazný růst | Forexové trhy | Dluhopisoví investoři | Ekonomické výsledky | Fed | Polský centrální bankéř | Frustrace | Analytici | Zahraniční obchod | Tempo očkování | Dnešní zasedání Fedu | Velké americké banky | Bailout | Ekonomické škody | Lídři EU | Korekce | Rubl | Pozornost | Moody's | Kov | Země EU | Finanční společnosti | Prosincová inflace | Španělská ekonomika | Výnosy dvouletých dluhopisů | Vývoj ekonomiky | Jednání OPEC | Ceny zemního plynu | Spotřeba ropy | Kurz forintu | Nákupní příležitost | Elektromobily | Zpráva pro dolar | Snížení sazeb | Dobré zprávy | Zveřejnění výsledků | Dluhopisy | Další rozvoj | Dlouhodobé investice | Kasina | Dopad na trhy | S&P 500 | Důvěra v eurozóně | Uvolňování karanténních opatření | Globální recese | Akciové indexy v USA | Automobilový průmysl | Volby v Británii | Kanada | Oživení české ekonomiky | Stagnace | Volná pracovní místa | Makro | JDE | Posílení dolaru | Fond EU | Philip Lane | ANO | Volatility | Zemní plyn | Růst spotřebitelských cen | IRS | Firemní investice | Kroger | DOT | Ministři financí | Měna Bitcoin | Ceny zboží | Koruna sílí | Ceny kovů | Splácení dluhu | Trumpova administrativa | Rating | MWh | Dezinflace | Kurz české koruny | Agentura S&P | Inflace v listopadu | SNB | Ruská invaze | Koronavirová pandemie | Snižování úrokových sazeb | Velké banky | Microsoft | Trh dnes | Wells Fargo | Příležitosti | Polská inflace | Turecká vláda | Vládní dluhopisy | Data z USA | Nejistota | Odhad růstu HDP | Daňové úlevy | Repo operace | Růst tržeb | Inflační vývoj | Forwardy | Spotřebitelská inflace | Pokles cen ropy | Zpomalující růst | HDP v eurozóně | Ceny v průmyslu | Demokratické strany | Vývoj inflace | Důvěra v průmyslu | Finanční rezervy | Fiskální balíček | Německý index DAX | Kurz dolarů | Nižší růst | Fáze obchodní dohody | Světové centrální banky | Peugeot | Exporty | Drahé energie | Masivní propad | Důvěra | Pravděpodobnost | Vývoj eura | Markets | Světová banka | Index Nasdaq | Skluz | Mexické peso | Unce zlata | Meziroční růst HDP | ECB dnes | Impeachment | Rizikovější aktiva | Futures kontrakty | Pokles úrokových sazeb | Největší evropská ekonomika | Vývoj úrokových sazeb | Výpadky | Objem obchodů | Zisky akcií | CFTC | Velké zisky | Závazek | FIAT | Antivirus | Japonsko | Makroekonomické zprávy | TD Ameritrade | Akcie ConocoPhillips | Silnější euro | Hodnota akcií | Tržby | Akcie v USA | Centrální banka | Silný propad | Výkyvy kurzu koruny | Exxon | Devizové intervence | Prezidentské volby v USA | Koruna dnes | Polský zlotý | Německá vláda | Tržní sentiment | Apreciace | QE | Kurzový závazek | MJ | Bund | Červnová inflace | Donald Trump | Eurozóna | Čistý zisk | BIIB | Pozitivní zpráva | Jádrová inflace | Twitter | Fluktuace | Krach | Sazby ECB | Rostoucí ceny komodit | Zasedání americké centrální banky | Activision | Technické problémy | Portugalsko | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | Další růst | Aktivita v průmyslu | Vládní koalice | Stabilita sazeb | Zprávy o vakcíně | Newmont | Celkový výsledek | Výroba průmyslu | Prohlášení | Stimulační balík | Měnový pár EUR/HUF | Zkapalněný zemní plyn | TLTRO | Analytika | Oslabení forintu | Ekonomika aktuálně | Forwardový kurz | Březnová inflace | Záchranný program | API | Český maloobchod | Obchodníci | Nová varianta omikron | Maloobchodní tržby | Nízká volatilita | Očekávání trhu | Komodita | Fiskální politika | CZK | Reuters | AMC Entertainment | Prodeje nových aut | Růst HDP | Intervenovat proti vlastní měně | Chevron | Nárůst výnosů | Kompozitní index | Expirace | Invaze | Bulharsko | Škoda | Horší americká data | Depozitní sazba | Dluhy | Výstupy | ISM | Souhrnný index | Rolování | Cyklus růstu | Primární emise | Předseda | Sazby beze změny | Americký index S&P 500 | Kurz liry | Nákupy vládních dluhopisů | Utahování měnové politiky | čnBlog | Británie | Americké akciové trhy | Deficit veřejných financí | Indexy aktivity | Výhled eura | Automobilový trh | Cena severomořské ropy Brent | Boeing | Politická krize | Rozpočtový schodek | Ekonomiky | Názory na měnovou politiku | Záporné sazby | Rychlý růst | Fiskální stimul | Libra | Koronavirová krize | Problémy české ekonomiky | GameStop | JPMorgan Chase | Brexitové dohody | Nová data | Evropská unie | Barclays | Aktuální ceny ropy | Zvýšení základní sazby | Výrobce letadel Boeing | Dnešní výsledky | Financovat | ONE | ConocoPhillips | Příprava | Čínské měny | Oslabení kurzu | Tisková konference šéfa Fedu Powella | Bydlení v Evropě | Řecko | Kurz EUR/CZK | Konjunkturální průzkum | EUR/HUF | Panické výprodeje | Aktuální cena | Rostoucí náklady | Platební bilance | Jednání o brexitu | Hlavní akciové indexy | Říjnová inflace | Debata | Aphria | Jednání ECB | Nálada na dluhopisových trzích | Alibaba Group | Květnová inflace | Nový rekord | Bankéři z Fedu | USA | Nálada na globálních trzích | Úroky | Severomořská ropa | Spotřebitelská nálada v USA | Stavební boom | Akce centrálních bank | Cena | Silné oživení | Investiční banky | Vývoj české ekonomiky | Slabé euro | Oživení na americkém trhu práce | Předstihové ukazatele | Rezervy bank | Guvernér Fedu | Air | Růst ekonomiky eurozóny | Fed Funds Rate | Káva | Globální rizika | Ztráta | Inflační očekávání | Zápis z posledního zasedání Fedu | Ruská agrese | NCLH | Ceny akcií | Izrael | Financování vlády | Rozpočet | TABAK | CVX | E-shopy | S&P500 | Varšava | EBay | Dolar | Ruský trh | Vakcína proti koronaviru | Orbán | Čínská ekonomika | MUFG | Setkání centrálních bankéřů | Ceny | Prudký pokles | Koronakrize | Technologie | Eurobondy | Energetická krize | Nouzový stav | Šíření viru | ČNB | VW | Přenos | Jiří Rusnok | Těžaři | BioNTech | Pokles | Contango | Ceny komodit | Výběr zisků | Nvidia | Makroekonomická situace | Polská ekonomika | Biogen | Norwegian Cruise Line | Úvěrové podmínky | Index spotřebitelských cen | Proočkovanost | KBC | Ruská invaze na Ukrajinu | Švýcarská centrální banka | Charles Schwab | Rezervní měna | Americký trh | Royal Caribbean | Průmysl a stavebnictví | Zemědělci | Cizí měny | Tržní očekávání | Index ISM | Tuzemský maloobchod | Zpomalení globální ekonomiky | Zisky dolaru | Americká ekonomika | Čeští spotřebitelé | NVDA | Kurz koruny | Dluh USA | Počet žádostí o podporu | Obchodník | IKEA | Ekonomické aktivity v eurozóně | MRNA | Tomáš Holub | COVID-19 | Negativní dopad | Data z reálné ekonomiky | Google | Blue chips | Interpretace | Růst mezd | Regulátoři | Tempo poklesu | ROE | Evropská centrální banka | Index pojišťoven | Dow Jones Industrial Average | Slušné zisky | Čínská vláda | Vánoce | Růst americké ekonomiky | Daně | Lídři | Napětí mezi Ruskem a Západem | Inflace v červenci | Mutace koronaviru | Statut | TSLA | První fáze | Rizika | Kryptoměna | ECB | BAT | Epidemiologické situace | Růst cen nemovitostí | Close | Pracovní trh | České HDP | Burza s kryptoměnami | Zprávy z trhů | Český stát | Argentina | Žádosti o podporu v USA | Česká ekonomika | Vyplácet dividendy | Americké produkce | SEC | Momentum | Daně z příjmů | Období zvýšené inflace | Pozitivní sentiment | Horší data | Kurzy | Pšenice | Fond | Nálada v USA | Čína | Verizon | Zisky | HICP | Konsensus | FCA | Epidemiolog | Oslabování libry | Konsenzus | Conference Board | Akcie Boeingu | Historické rekordy | Zátěžový test | EURIBOR | Globální ekonomika | Dnešní PMI | Spekulativní pozice | ACEA | USD/TRY | Summit G20 | Swap | Anomálie | Blizzard | Akcie Visa | Spotový kurz | Růst ceny | Vývoj HDP | Jestřábí hlasy | Benchmarky | Ministr zahraničí | Voda | Indikátor | NBP | Ustupující inflace | Členské země eurozóny | Koronavirová situace | Situace na trhu práce | Starbucks | Splatnost | Toyota | Tuzemská inflace | Ratingové agentury | Společná měna | Vývoj cen ropy | Cena zlata | Výsledkové sezóny v USA | Forward | Verbální intervence | Zastavení výroby | Světové obchodní organizace | Ekonomiky eurozóny | Dlouhodobé dluhopisy | Zlepšení nálady | Turecký prezident | Epidemiologická situace | Růst cen | Vývoj výstavby nových bytů | Drahé kovy | Freeport-McMoRan | Vyšší sazby | Moskva | Měnová politika | Akcie Apple | SPX500 | Býčí trh | ERA | MSCI World | Nová makrodata | Repo sazby | Francouzský prezident | Dnes na trzích | Statistici | Financování | Úroková sazba v USA | Byznys | Měkké přistání | Nastavení měnové politiky | ČSÚ | Inflace v ČR | Růst čínské ekonomiky | Ekonomka | Ursula von der Leyenová | Akcie Walmart | Fitch | Historická minima | Otevírání ekonomiky | Finance | Omezení dodávek | Stres | Prodávající | Guvernér | Americká lehká ropa | Turecké liry | Pokles ekonomiky | Růst úroků | Republikáni | Odliv zahraničního kapitálu | Zprávy z USA | Cenový propad | Velké riziko | Poptávka | Banka Morgan Stanley | Sentiment v eurozóně | Zvýšení produkce | EGAP | Americké banky | Zavedení záporných úrokových sazeb | Rozpočtové politiky | Průměrná hodnota | Státní rozpočty | Denní pokles | Politické napětí | Přístup k inflaci | Pfizer/BioNTech | Obchodování na akciových trzích | Investor | Louisiana | Maďarská měna | Průměrná mzda | DNO | Dolarové sazby | Obchodovat | Dnešní čísla | Holubice | EUR/MWh | Zvýšení inflace | Spotřebitel | Pokles akcií | Hospodářský růst | Kalendář událostí | Prezident Fedu | Nové rekordy | Tržní sazby | Kurz měny | Posílení eura | Sociální síť | Odhodlání | Rafal Sura | Technologický Nasdaq | Akcie Gamestop | Dluhová krize | WTI | Německé průmyslové podniky | Bod | Miliardy korun | Počasí | Řízení měnového rizika | Reporty | Medvědi | Silnější koruna | Redukce | PRIBOR | FRED | Pokladniční poukázky | Úrokový diferenciál | Co bude | Reserve Bank of Australia | Záhada | Únorová inflace | Růst akcií | Pfizer a BioNTech | Klouzavý průměr | Vydávání dluhopisů | NEST | Fiskální balík | Americká měna | Nord Stream | EMU | Investiční výdaje | Saúdská Arábie | Christine Lagardová | Pokles zásob | Ziskovost | Payrolls | Revize výhledu | Bankéři | Poslanecká sněmovna | Sázet | Podnikání | Zahraniční firmy | LES | Cena ropy | Obavy trhu | Inflace | Utáhnout měnovou politiku | Problémy | Obavy z koronaviru | Očkování v USA | Marže | Účet platební bilance | Využití kapacit | Akcie bank | ROCE | Dna | Německá ekonomika | Zobchodované objemy | Statistiky z trhu práce | DAX | HDP | Předběžné výsledky | Projevy centrálních bankéřů | Index bank | Kurz USD | Alphabet | Ztráty dolaru | Důvěra v českou ekonomiku | Členské státy | Zkušenosti | Emmanuel Macron | Firma | Vzrušení | Delta Airlines | Signály | Omikron | Spotřební daně | Vysoké zisky | Tweety | Barel WTI | Devizový trh | Lira | Načasování | Letošní úroda | Výrazný růst cen ropy | USA a Čína | Ropa | Statistiky | Pohyb kurzu libry | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | Dluhopisové trhy | Analytici z Wall Street | Konzervativci | Oslabuje dolar | FX | Index PMI | Ekonom | Propad HDP | Česká průmyslová výroba | Kalendář ekonomických událostí | Světové finanční trhy | RUB | MPSV | Američané | Kurz | Market | Forexu | Referendum | Battery Day | Ropa a Plyn | Zasedání amerického Fedu | Pokles výnosů | Indexy PMI | Dostupnost bydlení | Polská měna | UST | Restrikce | Zavedení cel | Merck | Optimismus | Facebook | Rozhodování | Jednání ČNB | Předkrizové úrovně | Hliník | Ceny pšenice | Holubičí názor | Světová obchodní organizace | Investiční banka Goldman Sachs | Aktuální nálada | Kukuřice | Deficit státního rozpočtu | Měď | Proinflační | Brazilský real | Fiskální stimuly | Boj s koronavirem | Negativní vývoj | Bezpečné dluhopisy | Rozvíjející se trhy | Euro | AUD | Akcie na Wall Street | Úsilí | Počet zaměstnaných | Pocity | Predikce | Dodávky ropy | PMI ve službách | Ropný šok | Activision Blizzard | Akcie Netflix | Světová obchodní organizace (WTO) | Zpracovatelský průmysl | Úřad práce | Bank of New York Mellon | Kypr | Zahraniční kapitál | Citigroup | Rozkolísanost trhu | Index VIX | Hospodářství | Hlavní akciové indexy v USA | Odkup vlastních akcií | Výnosy státních dluhopisů | Poskytování hypoték | Ohlédnutí | Zastavení dodávek | JP Morgan | Zpomalení růstu | Obchod | Obchodní aktivita | Růst ekonomiky | Navýšení úrokových sazeb | Vývoj na akciových trzích | Automotive | Automobilka Škoda Auto | Labouristická strana | Majors | Rada ČNB | Ranní glosa | Nárůst nezaměstnanosti | Kapitalizace bitcoinu | Čínská měna | EU | Ekonomická krize | Cenové stability | Poskytování úvěrů | Zasedání ECB | Nová auta | Cigarety | Portfolia | Růst důvěry | Převis | Napětí mezi USA a Íránem | Nastavení intervenčního režimu | Precedens | Inflace v Německu | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Nástroje měnové politiky | Vývoz | Světové finanční krize | Počty nových případů | Aktivity v eurozóně | Theresa May | Finanční tituly | Recese | Index strachu | Cyklus utahování měnové politiky | Akciové futures | Zoufalství | Zprávy z Německa | Emisní povolenky | ASML | Záloha | Švýcarský frank | Vyhlídky eurozóny | Bank of Canada | Výprodeje na akciových trzích | Erdogan | Technologický index Nasdaq Composite | Měnová politika ČNB | Vývoj pandemie | CZK/EUR | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Ministři financí EU | Digitalizace | Akcie Applu | Nižší DPH | Největší propad | Stavební povolení | Deflační tlaky | Sekce měnové | Miliardy | Spekulace | Manažerka | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Nákupní doporučení | Ekonomický výzkum | Průzkum statistického úřadu | Akcie PayPal | Nálada na akciových trzích | Frank | Ministři | Prudký propad | Negativní nálada | Kurz eura | Objem investic | Dnešní zpráva | Helicopter money | Americké státy | Swapová křivka | Dlužníci | Investiční záměry | Vystoupení z EU | Polská intervence | Silné euro | Změna sazeb | Bankovní unie | Kurz eurodolaru | Patria Finance | Ceny energií | Hospodářské vyhlídky | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Ceny potravin | Politická nejistota | Rychlý růst mezd | Gilead Sciences | Ropný kartel OPEC | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Měnový kurz | Břidlicové ropy | Základní sazby | Likvidita trhu | Čínský průmysl | Averze vůči riziku | Vyšší volatilita | Atlantik | Prezident Donald Trump | Akcie Facebook | Rostoucí inflace | Kurz bitcoinu | Technologický sektor | OSN | Soud | Eskalace napětí | Investice do infrastruktury | Panika | Projev šéfa Fedu | Odhady růstu | Euro posiluje | Cena elektřiny | Kanadský dolar | Agentura Fitch | Politické riziko | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Vlna výprodejů | Bondy | Intervence centrální banky | Prudké výkyvy | SPD | Zásoby ropy | Americké volby | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Evropské méně | Nord Stream 1 | Benzín | Produktivita práce | Rostoucí ceny | Trend | Cenová válka | Střadatelé | Pokles sazeb | Dění na trhu | Dow Jones Industrial | Růst eurozóny | Las Vegas Sands | Oslabení | Střední podniky | Dnešní kurz | Míra inflace | Letecká doprava | Fundamentální data | Přebytek obchodu | Platforma | Měnová politika ECB | Zdražování ropy | Spotřebitelská důvěra | Sekundární trh | MMF | Soukromý sektor | United Airlines | Trhy v USA | Průmyslová výroba v eurozóně | CNN | Pomalé oživení | Nekonvenční měnové politiky | Ekonomický výhled | Finanční situace | GM | Nařízení | Americká cla | Míra nejistoty | SWIFT | Ceny benzínu | Negativní zprávy | Schodek | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | Bankovní sektor | KOSPI | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Obchodní bilance | Hospodářské krize | Severomořská ropa Brent | Německý index IFO | Zpřísnění měnové politiky | Mileniálové | Mezinárodní měnový fond | Gold | Guvernér centrální banky | Průmysl | Očekávané výsledky | Lehká ropa WTI | Výrobní inflace | Tempo růstu | Podnikatel | Odkup akcií | Kurz koruny ČNB | Bilance ECB | Bankovnictví | Ruská vláda | Aerolinky | Pohonné hmoty | Americké dluhopisy | Francouzská ekonomika | Nadhodnocení | Americká výnosová křivka | Biliony | Divergence | Cena cukru | Zdražování energií | Počet nakažených koronavirem ve Spojených státech | Návrat volatility | ETF | Phillipsova křivka | Nové dluhopisy | Akciové trhy | Výprodeje akcií | Kurzy měn | České dluhopisy | Červnový kontrakt | Omezení těžby | Měnový výbor Fedu | Silná inflace | Myšlenka | Centrální bankéři | UnitedHealth | Saúdové | Vánoční svátky | Cena zemního plynu | Černé zlato | Šéfka Fedu | Peněžní zásoby | Přerušení výroby | Ministr zdravotnictví | Ekonomické výhledy | Akcie aerolinek | Rally | Inverzní výnosová křivka | Bankovní rada | Napětí mezi Íránem a USA | Smíšené obchodování | Komoditní index | Růstové tituly | Macron | Výrazný propad | Pandemie | Cenové indexy | SARS | Tripadvisor | Aktiva | Osobní příjmy | Klid | FOMC | PDD | Prodejní tlak | Ceny v zemědělství | Ministerstvo financí | Zasedání centrální banky | Výprodej | Discovery | Indexy na Wall Street | Problémy v dodavatelských řetězcích | České měny | Tuzemský průmysl | Business | Podíl na trhu | Politika ČNB | Indikátory | Albemarle | Slábnoucí dolar | Zdanění | Pokles cen | TikTok | Plug Power | Překvapení trhu | Algoritmus | Obchodování s komoditami | Akcie Nvidia | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | SP500 | Jan Procházka | Technologická společnost | Průmyslové ceny | Rubikon | YouGov | Kurz rublu | Peněžní trh | Brexitová sága | Podvědomí | Program kvantitativního uvolňování | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Otevření ekonomik | Fiskální politiky | Inovace | Konsolidace | Zdravotnictví | MSCI World Index | Energetické krize | Akcie Tesly | Spekulanti | Čínské akcie | Ministryně financí | Diskontní sazba | Brazílie | Vývoj na finančních trzích | Bonusy | Sentix | Trhy dnes | | Pochybnosti | Výsledek voleb | Černý pátek | Nemovitosti v Česku | Členské země | Vedení ECB | Pandemická situace | Nájemní bydlení | Špatné zprávy | Mateřská společnost | Známky oživení | Prodeje automobilů | Zisky firem | Podnikatelská nálada v Německu | Fond obnovy | Majetek | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Big tech | Setrvání Británie v EU | Řetězce | Schwab | Období nejistoty | Zrychlení inflace | Sentiment | Dnešní statistiky | Zhoršení pandemie | Bývalý ministr financí | Šéf společnosti | Růst úrokových sazeb | ECB Christine Lagardeová | Výsledek zasedání | Politika | Nálada na trhu | Riziková aktiva | Letecké společnosti | Čínský jüan | Schvalování vakcín | PLN | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Šéfka MMF | Komunikace | Backwardation | Čínský prezident | Dnešní seance | Novavax | Strach z inflace | Akcie AbbVie | Růst průmyslových cen | Nike | Oslabování eura | Forint | Velká Británie | Evergrande | Německý průmysl | Makroekonomická data | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Rekordní propad | Evropské společnosti | Členové bankovní rady | Dnešní kalendář | Objemy obchodů | Akcie | Úrokový výnos | Nálada | Geopolitická rizika | Letectví | Indie | Emise dluhopisů | Měnové páry | Technologické akcie | Měnové politiky | Technologičtí giganti | Snížení základní úrokové sazby | Centrální bankéř | Hlavní rizika | Intel | Devizové rezervy ČNB | Index volatility VIX | Řecká ekonomika | Výprodej akcií | Ekonomika | První zvýšení sazeb | Německé automobilky | Výnosová křivka | Zpomalení světové ekonomiky | Historická maxima | Ekonomická data | Elektřina | WTO | Situace v průmyslu | Dohoda o brexitu | Dobrá zpráva | Hospodářské noviny | Úroková sazba ECB | Karanténa | Pandemický program | Investiční aktivity | Sankce | Zhodnocení peněz | Commerzbank | Varianty koronaviru | Nezaměstnanost v EU | Zhodnocení | Ministr energetiky | Americký kongres | Úrokové sazby ECB | Ceny zlata | Výhled | Členové OPEC | ESM | Auta | Americký akciový index | Komerční banky | Americké ministerstvo | Spojené státy a Čína | Strach z koronaviru | Americký trh práce | Summit EU | Deriváty | Ethereum | Přísná opatření | Akciový trh | Japonská ekonomika | Vysoké ceny | Embargo | Bilance Fedu | Economist | Hry | Ekologie | Digitální daň | Glapinski | Akcie Micron | Indexy nákupních manažerů | Počty nakažených | Energetické společnosti | Propouštění | Fundamenty | Česká inflace | Měnové unie | Zaměstnanci | PayPal | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Evropský trh | Finanční trhy | Schodek rozpočtu | Nízké ceny ropy | Česká národní banka | Výsledek zasedání Fedu | Zlaté rezervy | Propad daňových příjmů | Oživení cen ropy | Dobrý výsledek | Data o inflaci | Expanze | Šíření koronaviru | Index DJIA | Insider | Zasedání bankovní rady | Akcie Intelu | Hospodářský cyklus | Prostor pro růst | Znovuotevření ekonomiky | General Motors | Fondy | Walt Disney | Bílý dům | Komoditní trhy | ČEZ | Apple Inc. | Austrálie | AAPL | Riziko | Financial Times | USD za barel | Philips | Počet nakažených | Poptávky po ropě | Spread | Iniciativa | Obavy investorů | Theresa Mayová | Český státní rozpočet | S&P 500 Insurance | Peněžní trhy | Migrační krize | New York | St. Louis | MSFT | Dřevo | Krize | Akcie ropných společností | Ceny ropy Brent | Zvýšení úroků | Odhady HDP | Depozitní sazba ECB | Euro včera | Epidemie koronaviru | ČNB dnes | Zotavení ekonomiky | Obchodní dohody | Pasiva | Ekonomické zprávy | Applied Materials | Situace na trzích | Vysoké ceny ropy | Omezení produkce | Šance | G20 | Norská centrální banka | Slabá čísla | Rekordní schodek | Oslabení dolaru | CEO | Společnost Moderna | Objednávky | Kurz libry | Navyšování cen | Pozitivní očekávání | Prezident Erdogan | Slabost dolaru | Slabší kurz | Nervozita na trzích | Prezidentské volby | Dollar | Výnosy německých dluhopisů | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Úročení vkladů | Dolarový index | Silné měny | Akciové trhy v USA | Globální trh | Vývoj ceny ropy | Big Tech | Zrušení superhrubé mzdy | Sazby | Americké výnosy | Akcie Tesla | Turbulence na finančních trzích | Inflace v české ekonomice | HN | Devizové rezervy | Měny emerging markets | Sázky na pokles | Cíle | Politická rozhodnutí | Zisk na akcii | Burza | Semináře | Ceny dluhopisů | SPX 500 | LTRO | Index MSCI | Guvernér Rusnok | Akcie společnosti Apple | První odhad | Zvyšování úrokových sazeb | Americká inflace | Rozvoj | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Růst cen komodit | Klouzavé průměry | Likvidita | Žádosti o podporu | Americká administrativa | Reinvestice | Rozhovor | Spotřeba domácností | Transakce | Dnešní údaje | Březnová data | Slabší dolar | Evropská rada | Banka | Devizy | Technologický index | Měny | Obchodní jednání | Snížení úrokových sazeb | Vývoj koruny | Sankce proti Rusku | Růst cen potravin | Sezónnost | MasterCard | Přístup k měnové politice | Raymond James | Stabilita | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Slovensko | Irsko | Energie | Plynová krize | Macy’s | Tradeři | Nezaměstnanosti v Německu | Inaugurace | Dividendy | Měna | Inflace v prosinci | Osobní výdaje | Dodávky plynu | Jasný signál | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Trading | HoReCa | Finanční sektor | Daňové příjmy | Příležitosti k nákupu | Oslabení eura | CAD | Kotace | Silný pokles | Uvolnění měnové politiky | Vedlejší účinky | Index podnikatelské nálady | Kurz polské měny | Sympozium | MSCI | EUR/CHF | Karanténní opatření | Dílčí indexy | Snap | Tisková konference šéfa Fedu | Výnosy | Spotřebitelská poptávka | Walgreens | Miliardy dolarů | Ceny realit | Německý ústavní soud | Dubnová inflace | Růst aktivity | Finanční trh | Nové restrikce | Růst poptávky | Opatření na podporu ekonomiky | Přelom roku | Nový trend | JPMorgan | Nová vláda | Země eurozóny | Rozhodnutí centrální banky | Uhlí | Data z Německa | Regionální měny | Cena komodity | Globální finanční trhy | Nové prognózy | Britské hospodářství | Mylan | Patria.cz | Vyspělé ekonomiky | Zprávy o Brexitu | Náklady na obsluhu dluhu | Sentiment na trzích | Ministři energetiky | Zlotý | EIA | Partneři | IPO | Rusko | Smíšené výsledky | Ceny výrobců | Poradce | Mojmír Hampl | Reálné úrokové sazby | Další růst sazeb | Obchodní den | Makroekonomické události | Zkušenost | Signál | Digitální měna | Írán | Jerome Powell | Zdražování | Chudoba | Předstihové indikátory | Výsledkové sezóny | Tržby obchodníků | Britská vláda | České sazby | ADP | Projev šéfa Fedu Powella | Repo sazba | Přijetí eura | Biliony dolarů | Kupní síla | Úbytek | Joe Biden | Ropy | Historie | Ekonomický cyklus | Nové žádosti o podporu | EET | Americké akciové indexy | Zadlužení země | Základní sazba | Pracovní síly | Míra úspor | Člen bankovní rady | Druhá vlna pandemie | Výdaje | Korelační koeficient | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Společnost | Petr Dufek | Kurz koruny vůči euru | Rezervní měny | LTV | Úvěrová aktivita | Likvidní | Sázky | Stimuly | Mezinárodní obchod | Maloobchodní tržby v USA | Dynamika mezd | Implikovaná volatilita | Historicky nejnižší | Halliburton | Utažení měnové politiky | Vysoká volatilita | Očekávaná inflace | Jestřábí Fed | BMW | Guvernér ČNB | Bezpečné měny | Volatilita trhů | Mark Carney | Rozšíření | Dopad koronaviru | Volatilita | Německé hospodářství | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Cena americké ropy WTI | Ropný trh | Americké ministerstvo financí | Burze | Buy | Eura | Tisková konference | Výsledek HDP | Ztráty | Nízká nezaměstnanost | Lehman Brothers | Inflační cíl | Bankovní systém | Organizace | Ceny stavebních prací | Gap | Ceny pohonných hmot | Americké firmy | Ruská měna | Úrokové swapy | VIX | Inflační data | Premiér Boris Johnson | Růst | Kalendář ekonomických dat | Série příznivých zpráv | Primární trh | Objem zakázek | Ceny surovin | Cathie Wood | Fed včera | Durace | Polská centrální banka | Inflační výhled | Příjmy | Komodity | Nejistoty na trzích | Rusko a Ukrajina | Hospodářské výsledky | Propad ceny | Výsledková sezóna v USA | Zajištění | Aukce státních dluhopisů | Propad poptávky | Domácí měny | Německé dluhopisy | Měnový výbor | CNY | Propad cen ropy | BIDU | Zasedání MMF | Index | Americké statistiky | Wall Street Journal | PCE index | Pohyby kurzu | Dow Jones | Rychlý růst cen | Lockdown | Hlavní americké indexy | Merkelová | Akcie Alibaba | Expanzivní měnová politika | Americké vládní dluhopisy | Čínský trh | Měnové stimulace | Bohatství | Malý prostor | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Obchodní vztahy | Úročení | Útlum ekonomiky | Akcie čínských firem | Thermo Fisher | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Farmaceutická společnost | ČTK | Vyjednávání o brexitu | Valuace | COMP | Státy OPEC | Jestřáb | Uvolnění ekonomiky | Tržby ve službách | Inverze americké výnosové křivky | Hodnocení ekonomiky | Nejhorší výprodej | Nákupy přes internet | Dluhopis | Ekonomické následky | Růst světového obchodu | Americké rafinerie | Snížit úrokové sazby | Dividendová sezóna | Jednání mezi EU a Británií | Debata prezidentských kandidátů | Středoevropské devizové trhy | Evropský průmysl | Vladimir Putin | Posilování domácí měny | Ukončení kvantitativního uvolňování | Nálada na finančních trzích | Pražská burza | Index podnikatelské nálady ISM | Výsledek britských voleb | Saúdská ropná zařízení | Pumpování likvidity | Plán EU | Reakce dolaru | Institut API | Vývoj jádrové inflace | Měnové manipulace | Zahraniční FX | Ropné vrty | Vlna omikronu | Program nákupů dluhopisů | Komentář amerického prezidenta | Investice firem | Akceptovat ztráty | Květnová průmyslová produkce | Průmyslový index Dow Jones | Letní obchodování | Investování | Výsledek jednání ČNB | Deloitte | Ekonomiky v eurozóně | Rezistence | Zhoršování pandemické situace | Účinné vakcíny | American Eagle | Vlna pandemie | Makro zprávy | iPhone 12 | Průmyslové recese | Poměr cen | Ropné měny | Měnové krize | Dnešní obchodování | Bankovní regulace | Průlom | Američtí politici | Španělsko | Prodloužení těžebních škrtů | Prodeje potravin | Tvrdý lockdown | Analýza | Čeští centrální bankéři | Solidní růst | Odvětví | Pracovní místa | Velké ztráty | Měny v Evropě | Nižší daně | Měny v regionu | Akcionáři | Ropný průmysl | Vakcinace | Přebytek běžného účtu | Logistické problémy | Akcie HP | Index SPX | Depreciace | Akcie Discovery | Cenový skok | Přebytky zahraničního obchodu | České předsednictví | Rekordní růst | Česká vláda | City | Nasdaq Composite | Silnější americký dolar | Trpělivost | Casper | Ekonomika USA | Cenové války | Norsko | Investoři na trzích | Koronavir | Nízká inflace | Nejistota na trzích | Rozdávání peněz | Sazby Fedu | Globální akcie | Propad indexu | Odhady analytiků | Akciový index S&P 500 | Nízké úrokové sazby | Americký index | Středoevropské trhy | Ministři energetiky EU | Další pokles | Praní špinavých peněz | Vyšší ceny ropy | Patrie | Obchodní dohoda | Obchodní příměří | Velké firmy | Visa | Čínské investice | Americké centrální banky | Zemědělství | Naplnění prognózy | Zdravotní péče | DZ Bank | Akcie Evergrande | Symposium v Jackson Hole | Zvýšení inflačního cíle | Ministr financí | Platební neschopnost | Bloomberg | Angela Merkelová | Podnikatelská nálada v eurozóně | ADR | Baker Hughes | Omicron | AbbVie | Bydlení | Ministerstvo obchodu | Reálné mzdy | UBS | DSTI | Vojenský konflikt | Pokles HDP | EURRUB | Zlatý standard | Ekonomické sankce | České koruny | Manažeři | Posilování měn | Globální spotřeba ropy | Předpověď | Sektor služeb | Růst cen ve výrobě | Výsledek hlasování | Obchodní války | Imperial College | Nová šéfka MMF | Akcie Moderny | Abbott Labs | Napětí mezi USA a Čínou | Volby v Turecku | Státní podpora | Black Friday | Rozšiřování úrokového diferenciálu | Krizový fond | Snižování sazeb | Kritický týden | EK | Úvěrové pojišťovny | Zamyšlení | Propad akcií | Velkoobchodní ceny elektřiny | Pokles ceny | Agentura Moody's | Investiční výzkum | Polský premiér | Hlavní ekonom | Hospodaření | Disney | Štěstí | Ruská ekonomika | Odchod z EU | Dluhové krize | Konec roku | Novela zákona o ČNB | PLUG | Mzdová dynamika | Akcie Uberu | Pokles české ekonomiky | Propad průmyslu | Úrokové sazby Fedu | Německý PMI | Severokorejský vůdce | Boris Johnson | Strategie řízení | Evropské indexy nákupních manažerů | Dění na Ukrajině | Drahé komodity | Inflace v únoru | Kontrakt | Projev šéfky ECB | Prezident Trump | Americké měny | Akciový index | Přehled | Domácí poptávka | Slabý jüan | Varianty covidu | Výhled cen | Meta Platforms | Akcie GoPro | Desinflační trend | Obchodní konflikt | Ceny nových bytů | Internetové prodeje | Prognóza ČNB | Intervence NBP | Globální sentiment | Zvýšení těžby | Novozélandský dolar | Americké úrokové sazby | Čínský koronavirus | Důsledky koronaviru | E-commerce | Index nákupních manažerů (PMI) | Index Nasdaq Composite | Situace okolo koronaviru | Latinská Amerika | Spotřebitelské ceny | Hotovost | Weibo | Německo | Dramatické dopady | Sada dat | Aleš Michl | Dnešní zprávy | Americký HDP | Setkání G20 | Ceny kukuřice | Walmart | Rostoucí úrokové sazby | Analytik | Guvernér polské centrální banky | Sdružení automobilového průmyslu | Růst české ekonomiky | Zpřísňováním měnové politiky | Zadlužení | Výhled pro rok | Vice | Turecká krize | Kapitálové trhy | Jan Frait | Sílící dolar | Odvětví české ekonomiky | Motivace | První odhady HDP | Produkční ceny | New Deal | Obchodování Futures | Šířící se koronavirus | Italské dluhopisy | Pandemie v Evropě | Akcie Alibaby | Racionalizace | Začít intervenovat | Aktivum | Bidenovo vítězství | Viceprezident | Moderna Inc. | Ústup pandemie | Ruská ropa | Silný frank | Státní dluhopisy | NAFTA | Dobrá nálada | Zakázky německého průmyslu | Zprávy z ekonomiky | Nové zakázky | Průmyslové podniky | Výprodej na Wall Street | Velcí hráči | Statistika | Slabší euro | Rovnovážný kurz | Ruská centrální banka | Vysoká inflace | Trumpův tweet | Pozice | Veřejný sektor | Býčí trend | Termínové kontrakty | Nižší volatilita | Jihoafrický rand | Výdaje státního rozpočtu | České PMI | Zpráva Evropské komise | Oživení eurozóny | Průmyslníci | Globální trhy | Ceny v eurozóně | Nárůst počtu nově nakažených | Vývoj kolem brexitu | Obchody | Spready | Propad ropy | Závislost | Dnešní zasedání ČNB | Týdenní nárůst | Dluhopisový trh | Sílící euro | Kvantitativní utahování | EUR/GBP | Měnové zasedání bankovní rady | Nejistota na finančních trzích | Měkké komodity | Restriktivní politika | Lael Brainardová | Tajné služby | Oslabování koruny | Druhá vlna | WHO | FX strategie | Šéfka ECB | Volby v Georgii | Růst výnosů dluhopisů | Ekonomické vyhlídky | Vývoj na akciích | Irák | Guvernér Glapinski | BIS | Výnosy italských dluhopisů | Deficit hospodaření státu | Americké investiční banky | Nový šéf Fedu | Nové peníze | Zvyšování úroků | Daňový balíček | Ekonomika Německo | Pohyb koruny | Šíření nákazy | Koronavirová nákaza | Evropské indexy | Nárůst sazeb | Makroekonomický kalendář | Americký ministr financí | Investiční rozhodnutí | Americké vlády | Mark Zuckerberg | Virus | Výplaty dividend | Nesoulad | Fond ESM | Daňové změny | Cíl hospodářského růstu | Obavy z varianty omikron | Barrick Gold | Federální úřad pro letectví | Solidní výsledky | Ceteris paribus | FDX | Fiskální stimul v USA | Podnikatelé | Nižší úrokové sazby | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Adam Glapiński | Finanční systém | Polská NBP | Meziroční inflace | Nadějné zprávy | Oživení hospodářství | Tesla | Dobrá zpráva pro dolar | HDP EU | Budoucnost | Banky | American Express | Ray Dalio | Centrální bankéři z Fedu | ViacomCBS | Intervenovat | Kurz EUR | NASDAQ 100 | Peking | Napětí na trzích | Výsledek amerických voleb | Devizový kurz | 737 MAX | Nastavení trhů | Chuť investovat | Rostoucí počty nakažených | Země platící eurem | Čínské vlády | Mzda | Vysoké ceny bytů | Největší pokles | Pozornost trhu | Aktuální kurz | Doporučení | Ceny PHM | Účinnosti vakcín | Geopolitika | Lockdowny | Dolarová výnosová křivka | Vítězství Donalda Trumpa | Poptávka po ropě | Očekávaný růst | Nákup dluhopisů | Astrazeneca | Apache | Emerging markets | Balík na podporu ekonomiky | ZIL | Evropské země | Vývoj mezd | Volby v Německu | Odezvy trhu | Impulzy | Měnový pár | Turecká ekonomika | Průmysl a zahraniční obchod | Americká obchodní bilance | Ocenění | České mzdy | Šíření nového koronaviru | Video | Nákup aktiv | Celková inflace | Německý rozpočet | Opatření | Výkon českého průmyslu | Raketový růst | Data ze Spojených států | Didi | Proti-inflační riziko | Podpora ekonomice | Autoprůmysl | Proočkování populace | Delta varianta | Výhled centrální banky | Úrokové sazby | Strach z Brexitu | Žlutý kov | Obchodní válka | Vyšší výnosy | Italský průmysl | Zásoby hotovosti | Nejvyšší nezaměstnanost | Vakcinační strategie | Inflační šok | Italové | Bilance | Vývoj ceny | Chování spotřebitelů | Daň z příjmu | Labor Day | Zastropování cen | Philip Morris | Ekonomický růst | Nasdaq | Společná evropská měna | Globální výhled | Volkswagen | Geopolitická situace | WirtschaftsWoche | Hang Seng | Výsledky hospodaření | MIC | Dolarové úrokové sazby | Geopolitické napětí | Vývoj na burze | Oslabení liry | Cenový vývoj | Tropická bouře | Zdražování bytů | Vyšší inflace | Práce | Etsy | FOREX | Výroba aut | Akcie GE | Inverzní vztah | Currency | BIC | Nedostatek zakázek | Fundamentální pohled | Vývoj likvidity | Akcie Twitter | Americké obchodování | Prognóza ECB | Rychlé očkování | Index DAX | Zásobníky | Důležitý support | PMI index | Maďarská centrální banka | Britské volby | GOOGL | Ochota investovat | Ropný kartel | Globální obchod | Tržní hráči | Spojené státy | Zadluženost | Riziková prémie | Výprodej dluhopisů | Zpomalení hospodářského růstu | Volatilní obchodování | Globální investoři | Nový Zéland | Německá inflace | Kryptoměny | Podnik | MF | Oživení ekonomik | Holubičí Fed | Přístup ČNB | Vývoj cen komodit | INTC | Kryptoměny aktuálně | Extrémní volatilita | Rakouský lockdown | Prodej aut | COVID-19 omikron | Vakcíny J&J | Miliardář | Jefferies | Situace na trhu | Úvěr | Mzdy | Úspěch | Dopady pandemie | Uvolnit měnovou politiku | Rozhodnutí bankovní rady | Ekonomové | G7 | Dluh Itálie | Volby | Statistický úřad | Ukazatele | Větší pokles | Zlepšení | Američtí zákonodárci | Nárůst volatility | USD/CNY | Úrokové sazby ČNB | Čínské firmy | Kurz GBP | Záchranný balík | Vojtěch Benda | Akciové obchody | Kolaps cen | Zlato | Pozitivní komentáře | Institucionální obchodníci | Doba splatnosti | Restart ekonomiky | Americká vláda | Největší obchod | Overnight | Záporné úrokové sazby | Koronavirus | Dánsko | Norská koruna | Belgie | ČR | Podniky | Genscape | Velké trhy | Fundamentální výhled | Zájem o nová auta | Ekonomické aktivity | Inflace v USA | Netflix | Politici | Downgrade | Černá labuť | Očkování | Jaroslav Povšík | Důsledky epidemie | Instrumenty | Průmysl v březnu | Členové kartelu OPEC | Světové trhy | Růst cen průmyslových výrobců | Poptávka po státních dluhopisech | Podíl firem | Kurzy libry | Bankrot | Pandemie v Česku | Měnové podmínky | Setkání lídrů | Setkání v Jackson Hole | Amazon | Klíčové zasedání | Produkce ropy | Dluhopisy s kratší splatností | Automobilka Hyundai | Wall Street | Dodavatelské řetězce | Sentiment trhu | Výnosy bezpečných dluhopisů | Markit | Snížení úroků | Český HDP | CNBC | Emise | SPX | Olaf Scholz | Nálada v české ekonomice
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Zahraniční brokeři
Zahraniční burzy
Zahraniční dividendy
Zahraniční dluh
Zahraniční dluh ČR
Zahraniční dluh Ruska
Zahraniční držba dluhopisů
Zahraniční ekonomická aktivita
Zahraniční firmy
Zahraniční fondy

Následující klíčová slova

Zahraniční FX
Zahraniční intervence
Zahraniční investice
Zahraniční investice v Číně
Zahraniční investice v Německu
Zahraniční investoři
Zahraniční kapitál
Zahraniční měny
Zahraniční návštěvníci
Zahraniční obchod
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaForex ETF
Potvrďte prosím... Zavřít