Pondělí 23. prosince 2024 04:39
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
Dukascopy new
reklama
Investingfox Partner
reklama
Dukascopy new

Zahraniční forex

img

Rozbřesk: Pád české ekonomiky zbrzdily stavební investice

02.09.2020 Včera se trhy konečně dočkaly podrobných výsledků české ekonomiky za druhý kvartál, které nakonec moc překvapivého nepřinesly. HDP sice v tomto období padal o něco rychleji, než naznačoval předběžný odhad, nicméně odchylka nebyla nijak zásadní. Ve srovnání s předchozím čtvrtletím výkon ekonomiky poklesl o 8,7 %, což v meziročním srovnání „vyneslo“ -11 %. Čísla jsou ve srovnání s unijními výsledky o něco příznivější, stejně jako při porovnání s prognózou tuzemské centrální banky.
img

Rozbřesk: Co přinese nejistý podzim – rychlejší šíření nákazy a snahu udržet ekonomiku v chodu

01.09.2020 Počet nových případů ve Francii a ve Španělsku je opět poblíž dubnových maxim a nové případy rostou i v Německu a v Itálii. A v Česku nově nakažení v některých dnech lámou nové rekordy. Začíná podzim, kdy vlády v Evropě budou připomínat provazochodce na laně, který se opatrně snaží udržet balanc mezi riziky zdravotními a ekonomickými.
img

Rozbřesk: Zrušení superhrubé mzdy je drahý krok, který nemusí příliš pomoci

31.08.2020 Zrušení superhrubé mzdy a zavedení nové daňové sazby 15 % (ponechána bude sazba 23 % pro příjmy nad 139 tis. korun) povede ke značnému snížení daňové zátěže prakticky pro všechny zaměstnance. Je to však relativně málo promyšlený krok, který má řadu zádrhelů, a v tuto chvíli by vláda mohla peníze použít rozumněji.
img

Rozbřesk: Český kurzarbeit na obzoru, Fed mění přístup k inflaci i nezaměstnanosti

28.08.2020 Firmy sice z programu Antivirus A a B čerpají stále méně peněz, avšak s nezaměstnaností v ČR to zatím vůbec nic nedělá. Z přehledu MPSV vyplývá, že boom čerpání „dotací“ na mzdy v rámci české obdoby kurzarbeitu již skončil. I když tyto programy mají fungovat ještě další dva měsíce, od dubna se čerpání peněz postupně snižuje.
img

Rozbřesk: Proč slabý dolar znamená silné akcie?

27.08.2020 Silné akcie a slabý dolar – to je jeden z hlavních tržních příběhů letošního léta. Americký dolar od června spadl z okolí 1,13 až do blízkosti 1,20 EUR/USD a současně s tím americké akciové indexy zdolaly nová historická maxima – jako by žádná pandemie COVID 19 ani nikdy nebyla.
img

Rozbřesk: Německo hlásí silnější oživení než zbytek Evropy, podzimní rizika jsou však vysoká

26.08.2020 Německo je na tom opět o něco lépe než zbytek eurozóny, tedy alespoň podle posledních srpnových podnikatelských nálad. I když se nálada podle indexu PMI v srpnu v celé eurozóně po třech měsících růstu zhoršila, bylo to pravděpodobně zejména kvůli Španělsku, Itálii i Francii, kde vidíme výraznější riziko druhé vlny pandemie. Lepší vývoj v Německu potvrdil i srpnový výsledek indexu německé podnikatelské nálady Ifo – ten podobně jako německé PMI roste čtvrtý měsíc v řadě. Nálada se navíc vylepšila napříč sledovanými odvětvími – nejvíce v průmyslu a službách, ale vzhůru šel i sentiment ve stavebnictví, v maloobchodě a velkoobchodě. Oživení v Německu tak na rozdíl od zbytku eurozóny zatím neztrácí na síle. Na velké oslavy to však zatím rozhodně není.
img

Rozbřesk: Optimističtí podnikatelé, pesimističtí spotřebitelé, ropu zdražují hurikány

25.08.2020 Dnes finanční trhy čeká nová série dat Ifa, která ukáže, jakým tempem pokračuje zlepšování situace největší evropské ekonomiky. Konkrétně, zda se potvrdí, co už naznačily indexy nákupních manažerů v pátek, a sice, že naděje na oživení ve tvaru písmena V nevypadají až tak žhavě jako před měsícem v důsledku zhoršení ve službách. Odhady trhů jsou optimistické, ať už jde o celkový index nebo subindex očekávání. Důležité výsledky, které ukážou i situaci v hlavních odvětvích, přijdou na řadu už v deset hodin a budou mít ambici ovlivnit i vývoj kurzu eurodolaru. Nepochybně budou i významným signálem z pohledu českého hospodářství, které je na německých trendech silně závislé.
img

Rozbřesk: Rostoucí počty nových případů covid a za rohem Jackson Hole

24.08.2020 Počty nových případů nakažených před koncem prázdnin napříč Evropou zrychlují a roste napětí z toho, do jaké reality se probudí evropská ekonomika na podzim. Ve Francii počet nově nakažených dosáhl skoro 5000 - nejvíce od poloviny dubna. Počet nově nakažených jde přitom rychle vzhůru i v Itálii a Německu a v Česku na konci týdne přírůstky nových nakažených lámaly historické rekordy.
img

Rozbřesk: Výroba automobilů zaostává o 30 % za loňskem

21.08.2020 Zatímco na první červencové statistiky z ekonomiky si budeme muset počkat ještě více než čtrnáct dní, čísla z největšího tuzemského průmyslu – výroby automobilů – už k dispozici jsou. Podle nich se jen v tomto měsíci v ČR vyrobilo téměř 83 tisíc automobilů, což bylo o 5,2 % méně než v loňském roce. Výrazný nárůst zaznamenala Škoda Auto, v mínusu naproti tomu byly dvě zbylé automobilky. Hodnoty jsou však jako obvykle v tomto čase ovlivněny načasováním celozávodních dovolených, které nejsou vždy ve stejném termínu. Proto jednoduše říct, že jsou aktuální výsledky pozitivní nebo negativní, bude možné nejdříve až za měsíc, kdy budou k dispozici i čísla za srpen.
img

Rozbřesk: Konec superhrubé mzdy na obzoru

20.08.2020 S blížícím se koncem léta obvykle přichází na řadu diskuse o státním rozpočtu na další rok a letos i diskuse o novém nastavení daně z příjmu fyzických osob. Na mále tak má superhrubá mzda, jejíž zrušení se stalo takřka politickým cílem. Přitom nejde o nic jiného než o výpočet, díky kterému každý poplatník i jeho zaměstnavatel přesně vidí, kolik odvádí z mezd do veřejných rozpočtů.
img

Rozbřesk: Americké akcie lámou nové rekordy, odtrhl se Wall street a “main street”?

19.08.2020 Americké akcie dosáhly nových historických maxim a na Wall street to tak vypadá, jako by žádná COVID krize ani nebyla. Přitom americká ekonomika stejně jako evropská dosáhne předkrizového výkonu (nejen podle našich výhledů) nejdříve v průběhu příštího roku. Množí se tedy oprávněné obavy, že Wall street se zase po nějaké době utrhl od života “main street” - tedy obyčejných lidí a podniků. Strach z korekce navíc přiživuje skutečnost, že zisky jsou koncentrovány do technologického segmentu, zatímco ostatní sektory viditelně zaostávají.
img

Rozbřesk: Konec moratoria může české a německé ekonomice “zatopit”

18.08.2020 Od září zase do našich životů naplno vstoupí roušky a připomenou nám, že boj s virem ještě zdaleka není u konce. A i když akciové trhy zkouší zdolat nová maxima, ani v ekonomice není vyhráno. Největší zátěž pro podniky a domácnosti může přijít paradoxně až na podzim.
img

Rozbřesk: Vydrží podnikům červencový optimismus i při rostoucím počtu nakažených?

17.08.2020 Rostoucí počty nakažených napříč Evropou a strach z druhé vlny pandemie je realitou – denní přírůstky nakažených v Německu i Francii jsou nejvyšší od konce dubna a v Česku je situace podobná. V tomto týdnu se ukáže, zda to má dopad na náladu mezi podniky. Řada zemí (Česko zatím ne) zveřejní první odhady podnikatelských nálad (PMI).
img

Rozbřesk: Červencová inflace dopadla podle očekávání ČNB, Francie vysílá proti Turecku letadlovou loď

14.08.2020 Červencová inflace dopadla tak, jak ve své nejnovější prognóze předpokládala ČNB a nenaplnila se proto nižší očekávání trhu. Meziroční inflace vzrostla o jednu desetinu procentního bodu na 3,4 % a opět se tak vzdálila horní hranici cílového intervalu centrální banky. Jádrová inflace dokonce vzrostla na 3,7 % a byla tak nejvyšší od roku 2007 (delší srovnatelná časová řada není k dispozici). Potvrdilo se, že inflační tlaky v ekonomice zůstávají vysoké a nic na tom nezměnila ani recese, respektive hluboký propad poptávky v první polovině roku.
img

Rozbřesk: Evropský průmysl se odrazil ode dna

13.08.2020 Červnové výsledky evropského průmyslu sice nepřekonaly optimistická očekávání trhů, nicméně více než devítiprocentní růst ve srovnání s květnem znamená další umazání alespoň části předchozích ztrát výstupu, jak to ostatně již naznačoval index nákupních manažerů PMI. V dubnu, kdy v eurozóně vrcholily odstávky se zpracovatelský průmysl oproti únoru propadl o 30 %. Nyní na únorovou hodnotu ztrácí už jen 12 %. Základní otázkou však zůstává, nakolik jde o nový business či zda tento „návrat“ probíhá pouze na vrub zásoby starších objednávek, zatímco průmysl stejně jako služby dál čelí poptávkovému šoku.
img

Rozbřesk: Turecká lira prudce oslabuje, ekonomika je na hraně další měnové krize

12.08.2020 Zatímco se vyspělé ekonomiky napříč světem pomalu vzpamatovávají z drtivého dopadu pandemie, některé rozvíjející se ekonomiky jsou na tom podstatně hůře. Příkladem budiž Turecko, které se souběžně s korona krizí ocitá na prahu krize měnové; lira v posledních dnech rekordně oslabuje, což evokuje vzpomínky na kolaps turecké měny z léta roku 2018.
img

Rozbřesk: Zlato, jakožto globální anti-dolar, září díky koroně ještě více než předtím

11.08.2020 Zlato od finanční krize 2008 září. Korona-krize však žlutému kovu dodala daleko blyštivější lesk. Nehledě na aktuální korekci dolarová cena zlata letos stoupla o 32 %, v korunách pak nárůst činí téměř 30 %.
img

Rozbřesk: Nový odhad HDP EU, data z amerického trhu práce pomohla dolaru

10.08.2020 ČR má už tu nejzajímavější várku dat za sebou, stejně jako srpnové zasedání bankovní rady ČNB i s novou prognózou. Na řadu tak nyní přijdou evropská data, z nichž nejzajímavější bude průmyslová výroba ve středu a další odhad HDP za druhý kvartál v pátek.
img

Rozbřesk: ČNB znovu zhoršila výhled české ekonomiky

07.08.2020 Stabilní sazby, žádné nekonvenční přístupy a vedle toho zhoršení výhledu ekonomiky. Tak by se dalo ve stručnosti shrnout včerejší zasedání bankovní rady ČNB. Centrální bankéři tak dali najevo, že ČNB již v dané fázi udělala vše, co bylo zapotřebí, a nyní budou vyčkávat, dokud se ekonomika nevzchopí.
img

Rozbřesk: ČNB ponechá sazby beze změny, čekala ještě horší dopad koronaviru

06.08.2020 Česká národní banka dnes bude mít po delší době trochu klidnější zasedání. Se sazbami blízko technické nuly má prozatím “splněno” a nemusí na nastavení měnové politiky nic měnit – tedy alespoň prozatím.
img

Rozbřesk: Česko jako ekonomika dvou tváří, slabý dolar a zlato nad 2000 USD

05.08.2020 Česká ekonomika jako by měla dvě tváře. Na jedné ještě stín pandemie COVID 19 není poznat a převažují pozitivní plány na budoucna, zatímco na druhé se tvoří velké vrásky a škrtá se, kde může.
img

Rozbřesk: Evropské firmy čekají výrazné zlepšení situace v průmyslu

04.08.2020 Předběžný odhad HDP indikující hloubku propadu ekonomiky ve druhém kvartále, nicméně bez jakýchkoliv dalších podrobností, je už za námi, ale červnové statistiky z jednotlivých odvětví přijdou na řadu až ve druhé polovině tohoto týdne. Dozvíme se nejenom to, zda pokračoval nákupní boom českých spotřebitelů, ale zejména, zda se firmám v průmyslu a ve stavebnictví začaly opět plnit zakázkové knihy nebo zda spíš jen finalizují dřívější objednávky a vyčkávají – se zaměstnanci na kurzarbeitu – co bude dál.
img

Rozbřesk: Pozornost se obrací k ČNB. Eurodolar testoval 1,20

03.08.2020 Zrychlující šíření pandemie napříč Evropou a neschopnost Spojených států dohodnout se na pokračování koronavirové pomoci ekonomice asi budou hýbat trhy na počátku nového týdne. Nová čísla včetně statistiky z amerického trhu práce (payrolls) nakonec mohou být odcloněna na vedlejší kolej…, a to i kdyby v červenci ukázaly na další silný přírůstek pracovních sil (blížících se 1,5 milionu).
img

Rozbřesk: Přepisování historických rekordů pokračuje

31.07.2020 Už včera zveřejněné předběžné výsledky americké a německé ekonomiky ukázaly, že dopad korona-krize je naprosto nebývalý. Dvouciferný propad, k němuž přispěl nejdříve rozpad dodavatelských řetězců a následně restrikce a opatrnost spotřebitelů a v neposlední řadě i obezřetnost firem. Nepřekvapí proto, že na poklesu německé ekonomiky o více než 10 procent se podílely všechny složky poptávky s výjimkou vlády. Zadrhnul se zahraniční obchod, spotřebitelé omezovali své výdaje a firmy investice. A tak jediný, kdo utrácel více, byla nakonec vláda. A s obdobným scénářem můžeme počítat i pro další evropské země včetně ČR, která dnes zveřejnila svá předběžná čísla za druhé čtvrtletí. Lišit se bude jen rychlost pádu, která byla „úměrná“ načasování, míře dopadu koronaviru a restrikcí s ním spojených v každé jednotlivé zemi.
img

Rozbřesk: Jak se proinvestovat z krize?

30.07.2020 Investice mají na rozdíl od spotřeby domácností nebo vlády hned dvojí pozitivní efekt. Nejprve podobně jako spotřeba podporují poptávku - investující firma tím, že staví nebo nakupuje stroje, jednoduše utrácí peníze a dává “okamžitě” práci řadě jiných firem v dalších odvětvích (například ve stavebnictví). Ne každá nová poptávka ovšem podpoří českou ekonomiku stejně. Důležité je, jaké navazující obory ovlivní. Klíčové je, kolik benefitující firmy vytvoří přidané hodnoty v Česku a kolik z ní nakonec rozdělí mezi zaměstnance na mzdách, které oni zase mohou utratit za nové zboží a služby. Jednoduše řečeno, je velký rozdíl mezi investicí, která znamená nákup drahého stroje vytvořeného z větší části firmami v Německu a v Číně a mezi investicí, která znamená výstavbu nové výrobní haly menší domácí stavební firmou zaměstnávající domácí stavaře.
img

Rozbřesk: Jsou zisky koruny udržitelné a co může nastartovat korekci?

29.07.2020 Denní přírůstky nakažených opět rostou a nejistota spojená s dalším vývojem pandemie zůstává vysoká. To ovšem nebránilo české měně smazat většinu pandemických ztrát a podívat se na nejsilnější úrovně od počátku března. Dávají však zisky koruny smysl a jsou znovu dobyté pozice udržitelné?
img

Rozbřesk: O revizi měnové politiky Fedu, kontrole výnosové křivky a slabém dolaru

28.07.2020 Termíny jako kontrola americké výnosové křivky či revize rámce měnové politiky Fedu nejsou zcela jistě témata pro letní čtení. Nicméně ti, kdož jsou závislí na síle americké dolaru, by je neměli ignorovat, neboť by se jim to nemuselo vyplatit. O co tedy jde?
img

Rozbřesk: Česká nás kritický letní týden, HDP odhalí “skutečnou” hloubku propadu

27.07.2020 Začíná jeden z kritických týdnů tohoto léta. Budou zveřejněny odhady HDP za druhý kvartál - pro globální ekonomiku pravděpodobně nejhorší kvartál v poválečné historii. Nepůjde sice o novou zprávu - propad hospodářství jasně předznamenala čísla z průmyslu a maloobchodu - bude ale jasno ohledně skutečné míry COVID propadu v první polovině roku. A tím pádem bude jasněji i ohledně odhadů délky návratu do normálu nebo potřeby hospodářských stimulů.
img

Rozbřesk: ECB posiluje svoji pozici největšího věřitele eurozóny

24.07.2020 Ještě týden si musíme počkat na první inventuru druhého kvartálu, který byl zřejmě nejhorším v novodobé historii. Předběžný odhad HDP zřejmě odhalí dvouciferný propad ekonomiky, a to nejenom té české. V mezičase však ještě budeme moci alespoň trochu nahlédnout na to, co se děje v průmyslu a ve službách v letních měsících. Dnes jsou třeba na pořadu dne předběžné výsledky indexů nákupních manažerů ve Francii, Německu a v eurozóně. Už ty minulé dopadly docela dobře (zejména pokud šlo o Francii), avšak pořád bylo těžké zbavit se pocitu, že za celkovým relativně příznivým číslem chybí i zmínka o rostoucích zakázkách.
img

Rozbřesk: Jaká jsou úskalí hospodářské strategie do roku 2030?

23.07.2020 Česká vláda chce připravit hospodářskou strategii do roku 2030. To na jedné straně dává smysl. Je dobré přesunout pozornost od okamžitého hašení pandemického požáru k “chytřejší” podpoře ekonomiky. Nemělo by jít už jen o to, likviditními záplatami a kurzarbeity lepit díry do zatékající lodi. S rozvolněním opatření jde čím dál víc o to, loď co nejlépe dostat do pohybu - nasadit chytré stimuly k restartu poptávky a možná i využít příležitosti k podpoře strukturálních změn v ekonomice. A to by právě měla řešit strategie 2030.
img

Rozbřesk: Společný záchranný fond je přelomový, euro po právu sílí

22.07.2020 Nemožné se stává skutečností, dalo by se říct po maratonu jednání o záchranném fondu EU. Před rokem by vidina společného záchranného fondu, který dohromady s tradičním rozpočtovým rámcem bude přesahovat 15 % HDP eurozóny, budila úsměv na rtech. COVID vše změnil.
img

Rozbřesk: EU se "konečně" dohodla a srazila italské výnosy. Maďaři dnes zřejmě sníží sazby

21.07.2020 Skoro nejdelší summit EU dospěl do finále a dohoda o největším dluhovém programu v historii EU je na světě. Oproti původnímu záměru sice došlo k určitým modifikacím, ale podstata zůstává stejná. Tou je 750 mld. eur, které si EU nejprve dlouhodobě vypůjčí na finančních trzích a pak rozdělí v rámci dotací a půjček jednotlivým zemím na základě daných kritérií.
img

Rozbřesk: Víkendový krach jednání EU není překvapením, Merkelová a Macron mají trpělivosti dost

20.07.2020 Krach jednání o záchranném fondu EU asi dnes pošle trhy dolů, je to však tak velké překvapení? Po pravdě ne. Návrh, který dostaly národní delegace na stůl je totiž v mnoha ohledech revoluční…za prvé, objem společně rozdělovaných prostředků se oproti minulé finanční perspektivě více než zdvojnásobil - celkový objem peněz v následujících sedmi letech má překonat včetně prostředků ve víceletém finančním rámci 2 biliony eur ( skoro 17% HDP). To už není jen “plácnutí do vody”, ale balík objemem srovnatelný nebo v jistých aspektech dokonce převyšující fiskální reakci Spojených států. A právě velikost fondu byla největším kamenem úrazu v průběhu víkendových jednání.
img

Rozbřesk: Barel ropy za 100 dolarů? Zapomeňte…

17.07.2020 Březnový výplach, dubnový kolaps, květnová rally a konečně červnová a červencová nuda. Tak by se dalo ve zkratce shrnout dění na ropném trhu posledních pěti měsíců, kterému nejprve dominovala extrémní volatilita, jež v průběhu léta vystřídala nebývalá cenová stabilita, když se ropa Brent zatvrzele drží na úrovni 40 USD/barel. Aktuální obchodní seance tak sice příliš vzrušení nenabízejí, za pozornost nicméně stojí, jak vlastně korona-krize poznamenala střednědobý a dlouhodobý výhled na cenu ropy.
img

Rozbřesk: Nové registrace aut v EU zmírňují propad, OPEC+ od srpna zvýší produkci

16.07.2020 S opětovným rozběhem výroby a znovuotevřením autosalónů se propad prodejů automobilů v zemích EU začíná zmírňovat. Alespoň to naznačují červnové statistiky registrací nových osobních aut zveřejněné dnes ráno. Ve srovnání s loňským červnem celý trh propadl o 22,3 %, respektive o 273 tisíc vozů. Propad od začátku roku nicméně stále dosahuje více než 38 %, což konkrétně znamená, že se trh EU (bez Velké Británie) zmenšil o více než 2,6 mil. automobilů a k historickému minimu dosaženému při minulé recesi už zbývá jen velmi malý krůček.
img

Rozbřesk: Evropský průmysl se odrazil ode dna

15.07.2020 To nejhorší mají průmyslové firmy za sebou, avšak rizika a nejistoty zdaleka ještě nepominuly. Asi tak by se daly jednoduše hodnotit výsledky průmyslové výroby ve většině zemí EU za květen, kdy už docházelo k odstraňování nejvíce restriktivních opatření a končily i dobrovolné odstávky v automobilovém průmyslu.
img

Rozbřesk: Hlavní úkolem staronového polského prezidenta je udržení štědrého penězovodu z EU

14.07.2020 Zachování stávajícího stavu v Polsku - tedy alespoň do roku 2023. Tak by se dal stručně shrnout výsledek druhého kola prezidentských voleb v Polsku, kterého proběhlo o víkendu a v nichž těsně obhájil svůj post dosavadní prezident Duda. Prezidentský mandát je sice v Polsku na pět let, ale současná vláda pod vedením sociálně-konzervativní strany Právo a spravedlnost s níž Duda sympatizuje, bude v Polsku vládnout minimálně do roku 2023, kdy v zemi mají proběhnout řádné parlamentní volby.
img

Rozbřesk: Týden ve znamení amerických dat, projevů a výsledkové sezóny

13.07.2020 Je za námi týden ve znamení českých dat, která ukázala, jak se po začátku tzv. rozvolňování začala ekonomika postupně vracet do normálu. Někde to bylo vidět docela zřetelně – třeba v maloobchodě, který se dokonce vrátil k růstu, jinde to bylo slabší – třeba ve zpracovatelském průmyslu. A někde se květen v podstatě zas tak moc nelišil od kritického dubna – příkladem budiž letecká doprava, ubytování nebo chcete-li vše, co souvisí s cestovním ruchem.
img

Rozbřesk: Opice v Thajsku bez práce, aneb o povaze šoků

10.07.2020 Opice v Thajsku přišly o práci. Nedávné rozhodnutí britských maloobchodních řetězců vyhlásit bojkot na kokosové ořechy sbírané opicemi dost možná osvobodí řady makaků od stereotypní otrocké práce. Na druhou stranu bojkot kokosových produktů ze strany západních řetězců představuje jen další negativní ekonomický šok v tomto již tak zpackaném roce.
img

Rozbřesk: Svět po koronaviru - jak se vypořádat s monstrózními dluhy?

09.07.2020 Zatímco další vývoj koronavirové pandemie zůstává nadále zatížen významnou nejistotou, již nyní je zřejmé, že jedním z jejích makroekonomických důsledků bude prudký nárůst státního zadlužení. To se přitom bude týkat nejen fiskálně zodpovědných jako například Německa, které si to s dluhem 60 % HDP může dovolit, ale také Itálie a spol., u nichž dluhové břemeno významně přesahuje hranici 100 % HDP.
img

Rozbřesk: Vlažný restart ekonomiky

08.07.2020 Jako nepříliš svižný restart lze zhodnotit výsledky z české ekonomiky za květen, které byly zveřejněny včera. Průmysl si sice připsal oproti nejhoršímu měsíci roku – dubnu – necelých 14 %, avšak v meziročním vyjádření stále ztrácel téměř 26 %. Ještě hůře na tom byl automobilový průmysl, jehož produkce v době, kdy se rozjížděla výroba všech tří automobilek, byla ve srovnání s loňském květnem zhruba poloviční. A přibližně o polovinu nižší byly i nové zakázky pro tento u nás nejvýznamnější průmysl. A právě nové objednávky v tuto chvíli představují největší riziko pro průmysl jako takový, protože poté, co dokončí ty stávající, bude stát před otázkou, co dál.
img

Rozbřesk: Jak se ekonomika vzpamatovává z karantény

07.07.2020 Tento týden bude ve znamení nových reálných dat z ekonomiky, která ukážou, v jakém stavu se nacházely největší odvětví po začátku uvolňování restriktivních opatření zaměřených na boj s koronavirem, a to nejenom u nás, ale i v blízkém okolí. Už včera se trhy měly možnost podívat na vývoj nových zakázek v německém průmyslu, který byl v důsledku své exportní orientace koronakrizí zasažen extrémně silně. Květnová data naznačují, že z nejhoršího je německý průmysl už venku, avšak k předkrizové úrovni zakázek má stále ještě velmi daleko. Proto lze více než desetiprocentní meziměsíční nárůst objednávek jistě uvítat, avšak současně se nedá přehlédnout, že jsou stále o téměř 30 % pod úrovní loňského května nebo o 31 % pod únorovou hodnotou. V případě automobilového průmyslu, jehož dodavatelské řetězce sahají i do ČR, byly květnové zakázky v podstatě jen poloviční.
img

Rozbřesk: Díky vládním opatřením se nezaměstnanost drží v Evropě stále nízko

03.07.2020 Recese, která v Evropě odstartovala už v prvním čtvrtletí, se zatím na trhu práce na první pohled nijak dramaticky nepodepsala. Alespoň to lze na první pohled vyčíst z vývoje míry nezaměstnanosti, která na konci května dosáhla 6,7 %. V eurozóně se sice dostala ještě o něco výše (na 7,4 %), avšak ani tam nelze hovořit o jejím dramatickém nárůstu. Už vůbec není její vývoj srovnatelný s tím, co se odehrávalo po pádu banky Lehman Brothers nebo po roce 2012, kdy bylo bez práce víc než 12 % lidí. Přesto nejsou aktuální (květnové) údaje důvodem k uspokojení z mírného průběhu recese.
img

Rozbřesk: Stále slabé zakázky, Fed zkoumá kontrolu výnosové křivky

02.07.2020 Včera zveřejněné finální PMI za eurozónu potvrdily, že se situace v evropském průmyslu začala stabilizovat. Po skončení většiny restriktivních opatření se firmy začaly vracet do normálního režimu a k před-koronovým úrovním se vrátily i indexy nákupních manažerů. Na první pohled tedy mohou potěšit tří nebo čtyřměsíční maxima PMI v jednotlivých zemích eurozóny (s výjimkou Francie, kde je PMI na téměř dvouletém maximu), avšak stále nelze tak úplně přehlédnout, že ve většině z nich je PMI stále pod hranicí padesáti, takže se dál obecně počítá se slabší výrobní aktivitou pro další měsíce. Nadějně nevypadají ani statistiky nových zakázek nebo vyhlídky zaměstnanosti, která dál padá.
img

Rozbřesk: Evropské vlády mluví o “New deal”, realita je však zcela jiná

01.07.2020 Potřebujeme nový “Marshallův plán” nebo Rooseveltův “New deal” - z krize se musíme proinvestovat. To jsou častá zvolání nejen českých politiků, avšak mezi rétorikou a realitou se vytvořila ohromná propast. Rozpočtová pomoc zatím na rozdíl od té měnově-politické vypadá jako chudý příbuzný, mělo by tomu přitom být naopak.
img

Rozbřesk: Restart pandemie dusí poptávku a zadělává na větší problémy automobilek

30.06.2020 Nové případy koronaviru opět rychle rostou - globální denní přírůstky se pohybují již okolo 160 tisíc a celkový počet nakažených prolomil hranici 10 milionů. I když v Česku šly v posledních týdnech čísla také vzhůru, EU v globálním srovnání vypadá stále relativně klidně. Denní přírůstky nakažených v Německu, Francii, Itálii nebo Španělsku se pohybují mezi 100-300 novými případy (2-4 případy na 1 mil. populace). To je přece jen trochu jiná káva než Kalifornie, Florida, nebo Texas, kde denní přírůstky dosahují 5-7 tisíc nových případů (200-250 na 1M populace).
img

Rozbřesk: Strach z druhé vlny žene akcie do defenzivy, v centru pozornosti budou čísla z trhu práce

29.06.2020 Vývoj pandemie na přelomu pololetí nenabízí trhům příliš jistoty. V tomto týdnu pravděpodobně celkový počet nakažených překoná 10 milionů s tím, že na řadě míst dochází k opětovnému rozjezdu epidemie. Nejpatrnější je to v USA, kde se řada “otevřených” států opět uzavírá do sítě karantén a kontrol. A to se odráží na daleko menším sebevědomí globálních investorů.
img

Rozbřesk: OPEC+ je připraven dále podpořit cenu ropy. Na jak dlouho?

26.06.2020 Ropa Brent se v posledních týdnech usadila poblíž úrovně 40 dolarů za barel, povzbuzena postupujícím rebalancováním ropného trhu. Ten sice nadále zůstává v poměrně citelném přebytku, oproti dubnovému kolapsu se však jedná o významný progres, který by měl v příštích měsících dále nabírat na síle. Zásluhu na tom bude mít jak oživení ropné poptávky v souvislosti s otevíráním ekonomik, tak rekordní omezování produkce členskými zeměmi OPEC+.
img

Rozbřesk: ČNB se na nekonvenční politiku zatím nechystá

25.06.2020 Včerejší zasedání bankovní rady ČNB nepřineslo podle očekávání žádnou změnu úrokových sazeb a vlastně ani žádné novinky v oblasti nekonvenční měnové politiky. ČNB je vlastně spokojena s tím, jak se naplňuje její prognóza, a považuje svůj díl práce v tuto chvíli za splněný. Nejenom že letos snížila sazby o 200 základních bodů, ale rovněž zavedla nástroje na podporu likvidity finančního sektoru, uvolnila pravidla pro poskytování hypoték a výrazně snížila proticyklickou kapitálovou rezervu bank.
img

Rozbřesk: Co čekat od dnešního zasedání ČNB?

24.06.2020 Centrální banka na svém červnovém zasedání po agresivním snížení sazeb pravděpodobně bude “jen” vyčkávat a hodnotit. To však neznamená, že se nebude “na co dívat”.
img

Rozbřesk: Slabá koruna zahýbala i se zahraničním dluhem ČR

23.06.2020 Hlavní událostí dnešního dne budou nepochybně červnové indexy nákupních manažerů za Německo, Francii a rovněž i celou eurozónu, které ukážou, zda jsou tamní ekonomiky již z nejhoršího venku, respektive jak se daří tamnímu průmyslu a službám po uvolnění restrikcí návrat k normálu. Netřeba asi příliš rozvádět, jak moc je úspěch českého průmyslu závislý na vývoji v největší evropské ekonomice, takže dnešní čísla nám mohou dost napovědět i o aktuální situaci v domácí ekonomice. Nezbývá než dodat, že série PMI odstartuje už v 9:15 daty z Francie.
img

Rozbřesk: Německo versus Slovensko - čí poptávka pomáhá Česku nejvíce

22.06.2020 Investoři na trzích věří, že vlády dělají pro restart ekonomiky velké věci. A mají částečně pravdu. Deficity veřejných financí v největších evropských ekonomikách, podobně jako v Česku, se mohou letos pohybovat okolo 10 % HDP. Problém je, že za velkou částí deficitů bude stát čistě propad daňových příjmů nebo opatření udržující dočasně “nezaměstnané zaměstnance” v práci - chytřejší dávky v nezaměstnanosti.
img

Rozbřesk: ČNB dál uvolňuje úvěrové podmínky

19.06.2020 Červnové měnové zasedání bankovní rady ČNB se sice odehraje až příští středu, nicméně i včerejší zasedání centrálních bankéřů stojí za pozornost. Byla totiž představena Zpráva o finanční stabilitě 2019/2020 a současně oznámeny změny regulatorních parametrů ovlivňujících bankovní business v ČR, respektive dostupnost úvěrů zejména pro domácnosti. A tím je především opuštění druhého ze tří stávajících parametrů při poskytování hypoték.
img

Rozbřesk: Polská COVID křivka není ještě plochá, zlotý může zažít těžší časy

18.06.2020 Střední Evropa bývá občas dávána za vzor regionu, kde se boj s epidemií daří. Tato generalizace má však jednu výjimku, a to Polsko. Zde se COVID stále nedaří zcela zploštit (včerejší denní přírůstek činil 506 případů), což může mít nepříjemné vedlejší efekty pro všechny sousedy nejen ze zdravotního, ale i ekonomického hlediska. Konec konců polská ekonomika je největší v regionu (nepočítáme-li Německo) a v uplynulých letech se jí extrémně dařilo, z čehož těžila i ČR.
img

Rozbřesk: Automobilový průmysl na dně

17.06.2020 V březnu o více než polovinu, v dubnu o tři čtvrtiny a v květnu znovu o polovinu propadl trh s novými osobními automobily v EU. Alespoň tak vyznívají výsledky registrací nových vozů, které dnes zveřejnila belgická ACEA. Za prvních pět měsíců letošního roku se tak trh měřený počtem registrací smrsknul o téměř 42 %, respektive o 2,3 milionů vozů. Důvody netřeba dalece hledat, je to koronavirus a vše s ním spojené, co se dá označit jako nabídkový šok.
img

Rozbřesk: Proč je Česko ve střední Evropě nejzranitelnější?

16.06.2020 OECD nevěští Česku vůbec nic pěkného. Podle posledního červnového výhledu této organizace bude Česko patřit do pětice nejpostiženějších ekonomik na světě - dopad do HDP v roce 2020 bude podle OECD viditelně vyšší než u dalších zemí v regionu, zejména Polska a Maďarska. Proč by tomu tak mělo být?
img

Rozbřesk: Volatilita na trzích stoupá, koruna opět pod tlakem

15.06.2020 Jako na horské dráze se opět pohybovaly akcie v uplynulém týdnu. Akciový index S&P 500 se v jednu chvíli přehoupl z celoročního pohledu do plusových hodnot. Byl to však krátký výlet, který rychle přešel do největšího mezidenního výprodeje od března 2020.
img

Rozbřesk: Co dále čekat na ropném trhu?

12.06.2020 Akciové trhy v průběhu včerejška prudce obrátily směr, a pod silný tlak se tak společně s nimi dostala většina rizikových aktiv. Výjimkou nebyla ani ropa Brent, která v posledních týdnech profitovala z poklesu globální averze k riziku a zakotvila u hranice 40 dolarů za barel. Primárním motorem vyšších cen ropy, které se od dubnových minim zdvojnásobily, je však zlepšující se fundamentální obrázek, jenž by měl limitovat prostor pro cenovou korekci směrem dolů.
img

Rozbřesk: Relativně pesimistický Fed přinesl na forexový trh vyšší volatilitu

11.06.2020 Fed tentokrát nemusel přijít s novou měnově-politickou akcí a přesto měl výsledek jeho zasedání na trhy výrazný dopad. Stojí za tím zveřejnění nové prognózy, v níž Fed namaloval nulové úrokové sazby až do konce roku 2022. Velmi holubičí úroková prognóza Fedu má zafungovat jako předzvěst toho, že oficiální sazby zůstanou velmi dlouho velmi nízko. To by mělo většinu výnosové křivky ukotvit v blízkosti nuly. Tato politika, která se skrývá za anglickou frází “forward guidance”, by měla nejen pomoci ekonomice vzpamatovat se z koronakrize, ale navíc zajistit “levné” financování rychle rostoucího vládního dluhu.
img

Rozbřesk: Je německý záchranný balík skutečně chytrý? Dolar je nervózní z Fedu

10.06.2020 Německo v evropských tabulkách srovnávajících výši pomoci jednoznačně vyčnívá. Celkový objem oznámené pomoci blíží 50 % HDP. Většina doposud oznámených opatření však byla šita na míru první fázi krize, kde jde o to zabránit v “zamrzlé ekonomice” vlně insolvencí a propouštění. I proto se jednalo zejména o garantované půjčky a odklady splátek daní, a co se týká přímé finanční pomoci, mířila do ekonomiky zatím zejména skrze kurzerbeit - odrazující od okamžitého propouštění, které jsme viděli například v USA.
img

Rozbřesk: Bezprecedentní propad výroby i zakázek v průmyslu, korunu ale nechávají čísla zcela chladnou

09.06.2020 Včera zveřejněné dubnová čísla z průmyslu docela zřetelně ukázaly, jak to dopadne, když zamrznou dodavatelské řetězce a firmy v největším tuzemském průmyslu se rozhodnou dobrovolně zastavit výrobu. Výsledkem pak je propad produkce, který nemá v naší historii obdoby. Výroba se v tomto měsíci propadla ve srovnání se stejným obdobím minulého roku o více než třetinu a v automobilovém průmyslu – výkladní skříni a motoru ekonomiky – dokonce o osmdesát procent.
img

Rozbřesk: OPEC+ prodlužuje produkční škrty a další adept na překvapení roku...

08.06.2020 Cenu za nejhorší odhad roku by bezesporu mohla vyhrát sázka analytiků na další růst americké nezaměstnanosti. Zatímco ekonomové očekávali na základě týdenních čísel z úřadů práce ztrátu více než sedmi milionů pracovních míst, ve skutečnosti americký trh práce zaznamenal historicky nejvyšší čistý přírůstek pracovních míst, a to více než 2,5 milionu pracovníků. Ve finále tak nedošlo ani k dalšímu nárůstu míry nezaměstnanosti na 19%, ale naopak k jejímu poklesu na 13,3%. Za velkou část překvapení mohly tři sektory, které byly v průběhu pandemie nejvíce zasaženy - pohostinství, hoteliérství, maloobchod a zdravotní péče.
img

Rozbřesk: Mzdy brzdí, nezaměstnanost narůstá a guvernér ČNB očekává stabilizaci koruny

05.06.2020 Včera zveřejněné mzdy v podstatě uzavřely sadu dat za první kvartál a docela jasně naznačily, že doba jejich rychlého zvyšování už skončila. Nejpomalejší růst průměrné mzdy za poslední tři roky nebo té reálné dokonce za posledních šest let ukazuje, že se poměry na dříve stále více napjatém trhu práce začínají v důsledku koronakrize měnit.
img

Rozbřesk: Druhá vlna šoků do české ekonomiky - kdo je nejvíc zranitelný?

04.06.2020 Globální trhy jedou na vlně optimismu. Uvolňování karanténních opatření napříč vyspělým světem v kombinaci s masivní reakcí centrálních bank žene akcie vzhůru. Realita v podnikovém sektoru je však stále hodně komplikovaná. Anketa mezi (převážně středně velkými) podniky na naší poslední Ranní kávě z konce května ukázala, že více než 40 % podniků pociťuje přes uvolňování vládních opatření jen velice pomalý návrat k normálu, a proto de facto odkládají všechny naplánované investice.
img

Rozbřesk: Jak se ECB popere s námitkami německých ústavních soudců?

03.06.2020 Na čtvrtečním zasedání ECB bude jedním z “nejžhavějších témat” přestřelka mezi Frankfurtem a Karlsruhe - přesně řečeno mezi Evropskou centrální bankou a německým ústavním soudem.
img

Rozbřesk: Česko s historicky nejvyšším deficitem rozpočtu, středoevropské měny před zasedáním ECB dále posilují

02.06.2020 Zas takové překvapení to vzhledem k vývoji ekonomiky, respektive koronakrizi není, ale rozhodně něco takového tu ještě nebylo. Řeč je o výsledku státního rozpočtu za prvních pět měsíců roku. Z dubnových necelých 94 mld. korun se deficit státních financí vyšplhal během jediného měsíce na rekordních 157,4 mld. Za tímto číslem můžeme hledat především vládní kroky v boji s koronakrizí, které se promítly jak do vývoje příjmů, tak i výdajů.
img

Rozbřesk: Deficit překoná 100 miliard korun, ekonomika se bez pomoci na nohy ale nepostaví

01.06.2020 Český státní rozpočet v květnu pravděpodobně propadl do výraznějšího deficitu. Už ke konci dubna se hospodaření státu propadlo do deficitu skoro 94 miliard korun a v květnu pravděpodobně daleko výrazněji na stát dopadnou jednak výpadky daní (dané propadem aktivity i odklady) a současně postupně se rozjíždějící výdajové programy (jako programy Antivirus). Pomoc v Česku se rozbíhala spíše pomalu, ale i tak určité náklady (v řádu nižších desítek miliard korun) by měly být v květnovém rozpočtu vidět - deficit pravděpodobně výrazně přesáhne 100 miliard korun a za celý rok si lze představit i úrovně přesahující 500 miliard korun.
img

Rozbřesk: Po nabídkovém šoku přichází ten poptávkový

29.05.2020 Ekonomika se už pozvolna zase rozbíhá, ale na to, aby se dostala do původní kondice, ji čeká ještě hodně dlouhá cesta. A nenaznačují to jen zpožděná tvrdá data, ale především aktuální průzkumy důvěry a nálady v jednotlivých odvětvích. Ten poslední, vydávaný pod hlavičkou Evropské komise, nevyznívá příliš povzbudivě. Celkově sice došlo k drobnému zlepšení důvěry v ekonomice, zejména díky lepšímu spotřebitelskému sentimentu a dílčímu zlepšení nálad v průmyslu a obchodě. Za souhrnnými čísly se však skrývají i docela zajímavé trendy, které s celkovým vyzněním průzkumu docela kontrastují.
img

Rozbřesk: Druhá fáze krize: Omezit plošnost, zachovat kurzarbeit, oživit investiční pobídky

28.05.2020 V posledních týdnech jsme si zvykli pozorně sledovat mezinárodní srovnávání výše a rychlosti vládní pomoci. Ve srovnávacích tabulkách zatím Česko hraje “první ligu” ve slibech, ale “okresní přebor” v reálném plnění. Situace se ale s přijetím masivního programu COVID III snad bude obracet k lepšímu, a pozornost by se proto měla časem přesunout jinam. Posouváme se také postupně do druhé fáze krize - rozmrazování ekonomiky - ve které nejsou důležité vždy plošnost a poskytnutý objem prostředků, ale naopak chytrost, s jakou ekonomiku stimulujete.
img

Rozbřesk: Vládní daňový balíček míří mimo cíl aneb proč se vyhnout “loss carryback”

27.05.2020 Vláda tento týden přijala daňový balíček, který má bohužel řadu mezer. Pomoc v první fázi krize by měla být dočasná a měla by současně řešit výpadky hotovosti ve firmách a stimulovat udržení zaměstnanosti. A to nejlépe skrze všeobecně dostupné nástroje - krize postihuje podniky napříč celou ekonomikou.
img

Rozbřesk: To nejhorší za námi? Koruna dál těží ze zklidnění situace kolem záporných sazeb

26.05.2020 Vzhledem k tomu, s jakým zpožděním přicházejí z ekonomiky tvrdá data, nezbývá než – zvlášť v těchto dynamických časech – věnovat pozornost těm měkkým. Včera zveřejněná sada tuzemských indikátorů nálady ukázala, že i v květnu se důvěra v české ekonomice mírně zvýšila, i když se dál držela blízko svého dna. Zvlášť patrný byl kontrast mezi tím, jak situaci vnímala firemní sféra a spotřebitelé. Zatímco podniky zůstaly i po prvním „rozvolňování“ restriktivních opatření dál velmi skeptické, předchozí spotřebitelský pesimismus se výrazně zmírnil. Ale popořadě.
img

Rozbřesk: Jak dopadne bitva “jihu proti severu” o záchranný fond EU?

25.05.2020 Tento týden se rozhodne o tom, zda má plán Německa a Francie na společný záchranný fond šanci na úspěch. Trhy návrh společného záchranného mechanismu přijaly velmi pozitivně, zvlášť po té, co německý ústavní soud komplikuje komplikuje život ECB. Nový záchranný fond by mohl poskytnout přímou finanční pomoc (formou grantů nikoliv úvěrů) v celkovém objemu 500 miliard euro (zhruba 5% HDP EU). Důležité je, že se má jednat o nevratnou finanční pomoc, a to ve vyšším objemu než původně navrhovala Komise.
img

Rozbřesk: Aktivita ve firmách se začíná vzpamatovávat, k dobrým časům je ale hodně daleko

22.05.2020 To nejhorší je za námi, ale vyhráno zdaleka není. Asi tak nějak by se daly shrnout včera zveřejněné květnové indexy nákupních manažerů za eurozónu. Nový výsledek potvrdil, že dubnová čísla byla (prozatím) naprostým dnem firemní aktivity a ekonomika se začíná pomalu vzpamatovávat s tím, jak opadávají restrikce a podniky ukončují nucené i dobrovolné odstávky. Celkový kompozitní PMI vyšplhal z předchozích 13,6 na 30,5 bodu, avšak k neutrální padesátkové hranici zbývá ještě extra velký kus cesty. A totéž vlastně platí i pro všechny zveřejněné dílčí subindexy, tedy pro výrobu, nové zakázky i zaměstnanost nebo pro jednotlivé země, jejichž předběžné výsledky byly včera rovněž zveřejněny.
img

Rozbřesk: ČNB s nekonvenčními nástroji nebude spěchat

21.05.2020 Tomáš Holub z ČNB včera podobně jako guvernér mírnil obavy trhů z opětovného zavedení kurzového závazku (intervence proti koruně 2). Jakoukoliv debatu nad nekonvenčními nástroji v tuto chvíli označil za hypotetickou. Česká koruna tak díky tomu dobývá zpět ztracené pozice a vrací se ke 27,30 EUR/CZK.
img

Rozbřesk: Česko musí zrychlit vlastní pomoc ekonomice, nové peníze z EU jsou vzdálené

20.05.2020 Slibný zárodek evropského fondu na řešení krize z dílny Francie a Německa začíná narážet. Jeho spuštění dřív než v roce 2021 není podle francouzského ministra financí pravděpodobné, a tak se členské země budou muset primárně spolehnout na pomoc z domácích zdrojů. Objem prostředků (500 miliard euro) by přitom v případě, že by šlo o přímou finanční podporu (ne úvěry) byl už zajímavý. Z pohledu Česka bude tak jako tak kriticky důležité, jak bude definován postižený region, popřípadě odvětví nebo podnik.
img

Rozbřesk: Další propad prodejů aut v EU, tentokrát o více než tři čtvrtiny

19.05.2020 Už v březnu se evropský trh s osobními automobily, měřený registracemi nových osobních aut, propadl o více než polovinu, v dubnu to bylo meziročně dokonce o tři čtvrtiny. Pandemie koronaviru a s ní spojené restrikce a dobrovolné odstávky výrobců v podstatě zcela ochromily prodej osobních vozů napříč kontinentem a výrazný pokles prodejů byl patrný i v zemích, které k žádným razantním restrikcím nepřistoupily. Prozatím šlo o tzv. nákladový šok, který kromě zmíněných restrikcí a odstávek umocnilo i zamrznutí dodavatelských řetězců v rámci některých výrobních skupin.
img

Rozbřesk: Kdo si v Evropě vede nejlépe a kdo nejhůře? Česko uprostřed pelotonu

18.05.2020 České HDP kleslo už za první kvartál poměrně výrazně (o 3,6% mezikvartálně). To je sice méně než v nejvíce postižených lokalitách na jihu Evropy - HDP v Itálii pokleslo o 4,7%, ve Španělsku o 5,2% a ve Francii dokonce o 5,8%. Na druhou stranu v Česku je situace viditelně horší než v sousedním Německu, kde HDP pokleslo “pouze” o 2,2%. Čím to je?
img

Rozbřesk: Česko čeká na HDP, pro investory je ale důležitější úspěšný přechod na chytrou karanténu

14.05.2020 I Česko se na konci týdne dozví, jaké jsou první reálné dozvuky epidemie v ekonomice - v pátek bude zveřejněn odhad HDP za první kvartál a podle březnových propadů průmyslu a maloobchodu se karanténní opatření v tomto měsíci již naplno zakousla do ekonomického výkonu. Počítáme s tím, že více než v sousedním Německu, kde byl náběh karanténních omezení mírnější a pomoc podnikům a domácnostem přicházela rychleji. I proto počítáme s mezikvartálním propadem mezi 3-4 %.
img

Rozbřesk: Proč “nové” intervence proti koruně nejsou žádoucí?

13.05.2020 Uvolňování karanténních opatření nebude ve finále nic jednoduchého. Včera jeden z hlavních epidemiologů z amerického vládního týmu varoval Donalda Trumpa před fatálními důsledky rychlého rozvolňování karanténních opatření (které je podpořeno více tlakem byznysu než seriózními daty). Strach z druhé vlny epidemií navíc přiživují negativní zprávy o nových případech z Koreje a Číny. A to je důležitá zpráva i pro Česko, kde tento týden nastartovala zatím nejvýraznější vlna uvolňování karantény a ČNB současně představila alternativní scénář počítající s opětovným startem epidemie, který nevypadá vůbec pěkně.
img

Rozbřesk: ČNB nevylučuje záporné sazby ani znovuzavedení kurzového závazku, korunu svými řešeními vylekala

12.05.2020 Určitě by stálo za to, podívat se na nejnovější čísla ze služeb, která ukazují, jak se restrikcemi, respektive s šířením koronaviru popasovala tato významná část ekonomiky. Jak hotely přišly za ani ne tři týdny o dvě třetiny tržeb, cestovní kanceláře nebo letecké společnosti o zhruba polovinu, restaurace o dvě pětiny atp. Stejně tak bychom našli i malou část služeb, kterým i v této době příjmy narůstaly. Šlo o právníky a účetní a vedle nich IT firmy, kterým práce v nouzovém stavu přibyla.
img

Rozbřesk: Propadla česká ekonomika více než německá?

11.05.2020 Nehledě na nejhorší výsledek americké nezaměstnanosti od velké hospodářské deprese - třicátých letech (dvacátého století) - se akciím a rizikovým aktivům daří velice dobře. V dubnu počet zaměstnaných Američanů poklesl o více než 20 milionů a nezaměstnanost vystřelila na 14,7¨%. Akciový index S&P 500 si i tak připsal v uplynulém týdnu přes 3,5 % (v pátek více než +1,5 %). Investoři se v tuto chvíli zjevně dívají za mizerná aktuální čísla a věří, že díky uvolňování karanténních opatření a masivní reakci centrálních bank budeme z nejhoršího venku. Nejhorší čísla nás ale z řady míst teprve čekají a pořád není vůbec jasné, zda rozvolňování opatření nebude jen “dočasnou úlevou”. I proto možná česká koruna a obecně devizové trhy reagují o něco opatrněji. Měnový pár se drží nad 27,00 EUR/CZK a do dalších zisků se mu příliš nechce.
img

Rozbřesk: ČNB sníží sazby a odkryje míru svého pesimismu

07.05.2020 Hlavní událostí dnešního dne bude nepochybně zasedání bankovní rady ČNB, od kterého se čeká nejenom snížení sazeb o dalšího půlprocentního bodu, ale také nová prognóza a případně i osvětlení záměrů centrální banky na dluhopisovém trhu.
img

Rozbřesk: Revoluční rozhodnutí německých soudců: proč ECB překročila mantinely?

06.05.2020 Německý ústavní soud překročil Rubikon - historicky poprvé se postavil proti názoru Evropského soudního dvoru a označil hlavní politiku kvantitativního uvolňování ECB (program PSPP) jako teoreticky protiústavní. Pokud se ECB nevypořádá s námitkami německých soudců do tří měsíců, bude se německá Bundesbanka muset přestat podílet na této politice ECB.
img

Rozbřesk: Nabídkový šok drtí český průmysl, koruna vyčkává na novinky z ČNB

05.05.2020 Ještě sice nemáme v rukou ani březnové výsledky průmyslu, které ukážou, jak na toto největší tuzemské odvětví dopadl nabídkový šok, respektive dobrovolné odstávky v autoprůmyslu nebo zamrznutí dodavatelských řetězců, a už je k dispozici soft náhled na dubnový vývoj v podobě indexu nákupních manažerů (PMI).
img

Rozbřesk: Vytáhne ČNB něco nového ze zbrojního arzenálu?

04.05.2020 Česká národní banka tento týden pravděpodobně opět bude chtít ekonomice podat pomocnou ruku. Počítáme s dalším snížením sazeb o 0,5 procentního bodu na 0,5 %. Otázkou spíše je, zda se ČNB s rozšířenými pravomocemi (po novele zákona) nakonec rozhodne sáhnout i po nových méně ortodoxních zbraních.
img

Rozbřesk: Fed čeká oživení U, co nového dnes představí ECB?

30.04.2020 Jak se dalo očekávat, tak Fed svou politiku na dubnovém zasedání nikterak nezměnil, neboť již během března prakticky vystřílel celou svoji munici. Oficiální úrokové sazby v USA tedy zůstávají na technické nule a Fed bude nakupovat vládní a hypoteční dluhopisy tak, jak to bude potřebovat. Americká centrální banka je však připravena dělat více, byť si je dobře vědoma svých limitů, a proto ústy svého šéfa J. Powella vybízí Kongres, aby byl fiskálně ještě agresivnější. Fed je přitom evidentně připraven rozpočtovou robustní expanzi podporovat svou uvolněnou politikou, přičemž má v záloze i další úvěrové programy. Alespoň tak v kostce vyzněla první tisková videokonference šéfa FOMC, kterou zorganizovala pandemie.
img

Rozbřesk: Další snížení sazeb ČNB na spadnutí. Americká recese a maďarské QE?

29.04.2020 Už příští čtvrtek bude centrální banka znovu rozhodovat o snížení její hlavní úrokové sazby. Na rozdíl od předchozích dvou jednání, kdy celkem repo sazbu ČNB srazila o 125 základních bodů na aktuální jedno procento, se budou centrální bankéři rozhodovat nad regulérní prognózou, o jejímž vyznění lze samozřejmě jen spekulovat. ČNB totiž prozatím nijak nenaznačila, s jak hlubokým a dlouhým propadem ekonomiky vlastně „počítá“. Nedávné komentáře o čtyř až pětiprocentním poklesu jsou nejspíše už pasé, a proto samotná prognóza bude tentokrát ostřeji sledovaným výstupem než kdykoliv jindy.
img

Rozbřesk: Navrhované odklady plateb sociálního a zdravotního pojištění = krok správným směrem

28.04.2020 Odklady plateb sociálního a zdravotního pojištění jsou přesně tím nástrojem, který v tuto chvíli velká část podniků skutečně potřebuje a ocení je. Pokud návrh projde, může přinést krátkodobě významnou úlevu. Z poslední ankety mezi podniky na Ranní kávě hlavního ekonoma Patrie Jana Bureše a jeho hostů vyplynulo, že vysoké procento (skoro polovina) bude do měsíce řešit likvidní problémy. A skoro třetina z dotázaných by si jako nástroj pomoci vybrala na prvním místě právě odklady plateb sociálního a zdravotního pojištění.
img

Rozbřesk: S&P nakonec rating Itálii nesnížila a italské dluhopisy i euro si ulevily

27.04.2020 Itálie si může oddechnout, agentura S&P podobě jako Moody's rozhodla ponechat Itálii její investiční rating (BBB). Italské dluhopisy přitom byly v uplynulém týdnu pod tlakem kvůli neschopnosti evropských lídrů eurozóny dohodnout se na společném financování záchranných prací a právě kvůli strachu ze snížení ratingu. Mezi hlavními důvody, proč Itálii nadále věřit, S&P uvedla domácí úspory a nízkou míru soukromého zadlužení. To by však samo o sobě určitě nestačilo ve chvíli, kdy se čeká masivní nárůst veřejného zadlužení - v případě Itálie může jít bez problémů o rychlý nárůst veřejného dluhu o více než 20 % HDP. Hlavní důvod, proč tedy S&P Itálii věří, je jiný - je to důvěra v to, že ECB bude hrát v případě Itálie roli věřitele poslední instance a jednoduše ji v těžkých chvílích na trzích pomůže (i to je v důvodech explicitně zmíněno).
img

Rozbřesk: EU řeší, zda půjčovat nebo rozdávat

24.04.2020 V Evropě i u nás se začínají stále více rozvolňovat restriktivní opatření a členské země EU diskutují nad podobou unijní podpory strádající ekonomice. Ve vzduchu poletují biliónová čísla, avšak to podstatné, zda půjde o půjčky nebo jen o rozdávání peněz jasné vůbec není.
img

Rozbřesk: Proč odklad sociálního a zdravotního může Česku pomoci

23.04.2020 Česko podle řady měřítek zaostává v pomoci postiženým odvětvím a domácnostem, a to zvlášť při porovnání se sousedním Německem. Tam zatím plánovaná pomoc státu čítající kromě přímé pomoci, odklad plateb státu a garantovaných úvěrů může dosáhnout více než 50 % HDP (viz statistiky think tanku Bruegel). V Česku i kvůli pomalému startu garantovaných úvěrů (zatím COVID I a II) bude náběh celkové pomoci daleko pomalejší (pokud vše půjde tak jako doposud, odhadujeme do 10 % HDP). I proto se nabízí úvahy záplatovat výpadky likvidity v podnikovém sektoru dočasně plošnějšími rychlými nástroji - například novými odklady plateb daní.
img

Rozbřesk: Produkce aut v dubnu -90 %, výplach na ropě pokračuje

22.04.2020 Nových dat, která by ilustrovala vývoj české ekonomiky po nástupu korona-krize či nouzového stavu, je zatím poskrovnu, nicméně první střípky obrázku „nové“ ekonomiky se už pomalu a jistě začínají skládat. Mezi prvními tvrdými daty vynikají především čísla ze tří tuzemských automobilek, které v průběhu března zastavily výrobu vlastně největšího tuzemského průmyslu, který přímo i nepřímo generuje zhruba 10 % HDP. Odstávky přitom začaly ke konci druhé dekády března a ve dvou ze tří finalistů ještě ani neskončily.
img

Rozbřesk: Ropný trh v deliriu, ceny poprvé v historii záporné

21.04.2020 Koupil bych barel ropy, kolik mi zaplatíte? Že vám na té otázce něco nesedí? Po dluhopisových trzích a záporných úrokových sazbách se nyní staví na hlavu také globální ropný trh. Ten čelí největší krizi v historii, což během včerejšího obchodování vyústilo v propad květnového futures kontraktu na severoamerickou ropu WTI o nevídaných 300 % (!). Poprvé v historii tak lehká ropa WTI zakončila obchodování v záporu, a to konkrétně na ceně -37 dolarů za jeden barel.
img

Rozbřesk: Schodek rozpočtu může být ještě vyšší, je správné, že si stát tvoří zásoby hotovosti

20.04.2020 Nový návrh státního rozpočtu počítá s deficitem 300 miliard korun, ale ani to s vysokou pravděpodobností nebude konečná. Jenom výpadky daňových příjmů pravděpodobně dosáhnou stovek miliard korun a nová opatření také nebudou zadarmo. Na druhou stranu, je pochopitelné, že ministerstvo financí v tuto chvíli podobně jako většina hráčů na trhu jednoduše neví, jak velký bude celkový účet za pandemickou krizi. Je tedy dobře, že na trhu shání peníze “do zásoby”. Jen uplynulý týden ministerstvo na trzích sehnalo skoro 90 miliard korun a díky zrychlenému prodeji dluhopisů si tak od začátku roku půjčilo již přes čtvrt bilionu korun.
img

Rozbřesk: Evropský automobilový trh padá o 55 %. Remdesvir zabijákem koronaviru? Trhy to tak vidí...

17.04.2020 Zatímco řada zemí EU ještě nestihla dát do kupy statistiky z reálné ekonomiky za únor, k dispozici jsou už březnová tvrdá data z evropského automobilového trhu. Podle dnes zveřejněných výsledků se registrace nových vozů v EU meziročně propadly o 55 %, respektive téměř o 700 tisíc vozů. Na vině je nástup korona-krize, který vedl k uzavírání autosalonů a celkově přesměroval pozornost zákazníků úplně jiným směrem.
img

Rozbřesk: Proč neodložit podnikům DPH?

16.04.2020 I když máme na stole první scénáře uvolňování karanténních opatření, začíná být jasné, že po celý druhý kvartál bude řada odvětví jednoduše krvácet. A to ať už skrze přímé omezení výroby, výpadky subdodávek nebo v důsledku slabé poptávky. Pokud se budou výpadky likvidity v podnikovém sektoru pohybovat v řádu vyšších stovek miliard až jednoho bilionu korun, zdá se, že česká vláda nemůže agresivnějšími krátkodobými opatřeními mnoho pokazit. Záruční úvěrové programy COVID I a COVID II měly pomalý náběh a v jejich rámci se nakonec poskytl relativně malý objem úvěrů (zatím přibližně 300 plus 600 milionu CZK). Je tedy zapotřebí, aby se co nejrychleji rozjely nové záruční programy, a to rychleji administrované a takové, na které dosáhne větší počet podniků (například připravovaný COVID III). Do té doby může česká vláda zvážit i jiné způsoby, jak ponechat dočasně více hotovosti ve firmách - například odklad plateb DPH nebo sociálního a zdravotního pojištění výměnou za rozumný úrok. Šlo by svým způsobem o rychlou překlenovací půjčku a stát by mohl úrok nastavit jednoduše a rychle například výrazným snížením sankcí za opožděné platby.
img

Rozbřesk: Inflace na rychlém ústupu, vláda narýsovala jízdní řád pro rozvolňování karantény

15.04.2020 Chod české ekonomiky budou ještě dva měsíce (přesněji do 8. června) ovlivňovat vládní regulace. Až v tomto termínu, pokud vše půjde dobře, se budou moci uvolnit poslední služby, tedy hotely a restaurace, obchody nad 1000 metrů čtverečních (které nejsou v nákupních centrech), taxislužby, divadla apod. Ale ani to nebude znamenat úplný návrat do před korona-krizových podmínek, protože například hromadné kulturní akce zůstanou i nadále zapovězeny. Velkou neznámou navíc zůstává návrat běžného režimu na české hranice, a tedy i celkové uvolnění turistického ruchu. Budou to celkem tedy více než tři měsíce fungování ekonomiky v omezeném režimu, který se nepochybně výrazně projeví na jejím výkonu.
img

Rozbřesk: Fed odkrývá detaily masivního stimulu, dveře QE může pootevřít i ČNB

14.04.2020 Na konci uplynulého týdne Fed oznámil některé klíčové detaily spojené s novou vlnou masivní měnové expanze. A zdá se, že nakonec do bilance bude nakupovat cenné papíry, což bylo dříve těžko představitelné. Konkrétně korporátní dluhopisy podniků, které před 22. březnem měly investiční rating (alespoň BBB). To zavání poměrně velkým morálním hazardem - řada BBB podniků na americkém trhu kvůli výraznějšímu zadlužování a zpětnému odkupu akcií zaznamenala v posledních dvou letech zhoršení ratingu a je pravděpodobné, že kvůli současné epidemii dříve nebo později o svůj investiční rating přijdou.
img

Rozbřesk: Skryté signály českého trhu práce

09.04.2020 Čísla, která reprezentují vývoj po startu nákazy, na sebe strhávají větší pozornost než jakákoliv z období před korona-krizí. Ať už šlo o indexy nákupních manažerů po celé Evropě nebo aktuální statistiky z jednotlivých trhů práce, které začínají ukazovat první reakce firem na kombinovaný nabídkový a poptávkový šok. Březnové výsledky, jejichž kompletní sada byla zveřejněna teprve včera (byť o míře nezaměstnanosti MPSV informovalo už před několika dny) naznačují, že velké drama se v závěru předchozího měsíce ještě rozhodně neodehrálo.
img

Rozbřesk: Jak zamává epidemie českým trhem práce - dnes částečně napovídají březnová data

08.04.2020 Dnes se i Česko dozvídá velice důležitou první zprávu o dopadu koronaviru do ekonomiky - březnová čísla z trhu práce. Ta potvrdila náš předpoklad, že by (narozdíl od USA) zatím nemělo dojít k masivnímu nárůstu nezaměstnaných. Březnová nezaměstnanost byla potvrzena na únorové úrovni 3,0 %. Za prvé proto, že eventuální výpovědi jsou v Česku spojeny s dvouměsíční výpovědní lhůtou. A za druhé, situace na trhu práce byla extrémně napjatá a Česko patřilo k zemím s největším počtem neobsazených pracovních míst.
Související klíčová slova: Maďarská inflace | Guvernér polské centrální banky | Míra nezaměstnanosti v USA | Čekací doba | Zpomalení čínské ekonomiky | Racionalizace | Jüan | Realitní trh | Uvolněné měnové politiky | Turecká krize | Dnešní kurz eura | Nákupu státních dluhopisů | Zásoby zemního plynu | Marshallův plán | Růst v eurozóně | Počet nakažených koronavirem | Klid před bouří | Měnový pár EUR/HUF | Dlouhé pozice | Vývoj nezaměstnanosti | Pozornost investorů | Ekonomika aktuálně | Války | Forwardový kurz | Lithium | Vývoj | Opětovný pokles | Propad ekonomiky | Data z trhu práce | Výplach | Investiční aktivita | Debata prezidentských kandidátů | Posilování domácí měny | Americká obchodní bilance | Globální růst | Zdravý rozum | Sázkaři | Nákup ropy | Akcie opatrně | Zdražovat | Měnový pár EUR/CZK | DPH | Labor Day | EUR | Cíl hospodářského růstu | FDA | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Saúdská ropná zařízení | Pumpování likvidity | Kalifornie | Oživení cen | Hlavní úrokové sazby | První odhady HDP | Plán EU | Surová ropa | Podnikatel | Návrat Řecka na trh dluhopisů | XOM | Itálie | Euro proti dolaru | Deficit hospodaření státu | Epidemická situace | PEPP | Texas | Produkční ceny | Cla na čínské zboží | Senátní volby v Georgii | Rozpočet EU | Očekávání | Korelace | Vyhlášení nouzového stavu | Finanční injekce | Trh dluhopisů | Poslanci | Státy eurozóny | První odhad HDP | Imperial College | Cena bitcoinu | ČNB úrokové sazby | Nedostatek čipů | Výhled eura | Zasedání vlády | Akcie Bank of America | Americký ministr financí | Německý rozpočet | Nové zprávy | Češi | Subdodávky | Delta varianta | Výpadek příjmů | Chování | Alternativní investice | Kvartální výsledky | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Pro investory | Odvetná cla | FAA | Ark | Venezuela | Stimulační balíček | Trh práce | Varianta omikron | Roční míra inflace | Nákupy aktiv | Evropská komise | Rozpočtová pravidla | Koronavirová nákaza | Investice | Britská centrální banka | Rozvolnění | Geopolitické riziko | Potenciál | Vypořádání kontraktu | TPCA | Support | PMI v eurozóně | Akvizice | Lednová inflace | Evropská data | Cyklus zvyšování sazeb | Stavební boom | Hluboká recese | Škoda Auto | ADP report | Úroková sazba Fedu | Průmyslové objednávky | Ifo | Ruské invaze na Ukrajinu | Nálada v eurozóně | Norwegian Cruise Line Holdings | Invaze na Ukrajinu | Intervence NBP | Prognózy | Britská libra | Šéf Fedu Powell | Špatná nálada | Intervence | Výkon ekonomiky | Společnost Cisco | Nižší sazby | Kancléřka Merkelová | Slabá koruna | Počáteční zisky | Americké centrální banky | Diverzifikace | Forexový trh | Futures kontrakt | Očekávání ČNB | Bitcoiny | Ekonomiky v eurozóně | Negativní hodnoty | Nárůst výdajů na obranu | Oživení ekonomiky | Zásoby hotovosti | Kauza brexitu | Návrh zákona | Tesla Elon Musk | Evropské měny | Didi | Vývoj ceny ropy | Společnost Apple | Úrokové sazby v USA | IHS | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Obchodní seance | Impuls | Český statistický úřad | EUR/USD | CZ | General Electric | Index ekonomické nálady | Nálada v průmyslu | Projekce | Nejvyšší nezaměstnanost | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Von der Leyenová | Český průmysl | Komentář amerického prezidenta | Abbott Labs | Současná cena | Účinné vakcíny | Akcie společnosti | Chování trhu | Geopolitické napětí | ČNB kurz | Prodeje nových aut | Aktuální vývoj | Varianta koronaviru | Rostoucí výnosy | Makroekonomický kalendář | Lagardeová | Nejvyšší soud | Průměrné mzdy | Měnové zasedání | Cenné papíry | Výnos | Nová prognóza ČNB | IHNED | Brexit | Oxfam | Nákupy státních dluhopisů | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Tisk peněz | Poradce Bílého domu | Delta | Vývoj na trzích | Volby v Turecku | Vzdělávání | Šéf Fedu | Výkon průmyslu | BreakEven | Slabá poptávka | Růst sazeb | Dopravci | Reddit | Zájem zahraničních investorů | Jiné měny | Výnosová křivka | Index DOW | Import | Zvyšování sazeb Fedu | Pandemický program | Akcie Facebooku | ČEZ | Caterpillar | Alcoa | Státní dluh | Kurz polské měny | Turecká měna | Kontrakty | Jeden dolar | Důvěra v ekonomiku | Podpora ekonomice | Propad cen | Praxe | Jednání OPEC+ | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Sentiment na trhu | JPY | Zavedení eura | Nakupovat státní dluhopisy | Trh s dluhopisy | Evropská centrální banka | Reálné ekonomiky | Odhad HDP | Dnešní obchodování | Posilování dolaru | Výprodej na globálních akciových trzích | Brent | CEO | Ekonomický sentiment | Uber Technologies | Produkce v průmyslu | Nejnovější výsledky | Peníze | Nikola | Vývoj měnové politiky | Pandemie COVID-19 | Stimul | Ukazatel | Index NASDAQ 100 | Průmyslové zakázky | Nike | ČNB Rusnok | Meziroční růst cen | Americká lehká ropa WTI | Nezaměstnanosti v Německu | Obavy z inflace | Rozhovor | Šéf ECB | Medvědí trh | Prognóza | Světový obchod | Hlavní události tohoto týdne | Napětí mezi Íránem a USA | Měnová politika Fedu | Čerpání peněz | Běžný účet platební bilance | Měny | Vývoj české inflace | Barel ropy | Americký Fed | Měnové zajištění | Tuzemská ekonomika | Přebytek ropy | Vakcíny proti koronaviru | Micron | Akcie GE | Export | Bezpečný přístav | Výsledek hospodaření | Schvalování vakcín | Strach | Ropa WTI | Výsledky HDP | Dividendy | Představitelé ECB | Dvoutýdenní repo sazby | Výhled poptávky | Bankovní rada ČNB | Ruský prezident | Odliv kapitálu | Burza | Ceny dluhopisů | Vývoj polské zlotého | Oslabení jüanu | Nákupy dluhopisů | Vakcína | Burzy | Norwegian Cruise | Ceny elektřiny | Komoditní trh | Americké ekonomiky | Boeing | Počáteční kapitál | Miliardy dolarů | Hasbro | Ekonomické výhledy | Výraznější impuls | Medvědí signál | Momentum | American Eagle | Měny v Evropě | Tvrdý lockdown | Zastropování cen | Proražení | Odložení brexitu | Bankovní regulace | Posílení koruny | Jednání centrálních bankéřů | Partneři | Akcie Alibaba Group | Výnos desetiletého dluhopisu | Vedení ECB | Zastavení poklesu | Bond | Finanční trh | Gilead | Southwest Airlines | Tržní volatilita | Obavy z brexitu | Vládní opatření | Lámání rekordů | Akcie Novavax | Index S&P 500 | Ropná zařízení | Varianta delta | Měnové války | Škoda | Ceteris paribus | Nová varianta covidu | Depreciace | Nižší daně | Trh s ropou | Ekonomická aktivita | Regulace | Bridgewater | Noviny | Tvrdý brexit | Měnový fond | Negativní sentiment | Hodnocení současné situace | Slabé akcie | Devizové intervence | Na burze | Tržní úrokové sazby | Hongkong | IPO | Vývoj oficiálních úrokových sazeb | Nadějné zprávy | Švýcarská centrální banka (SNB) | Kapitálový trh | USD | Zvýšení sazeb | Velikost fondu | Hospodářské dopady | EUR/CZK | P.A. | Centrální bankéři z Fedu | ViacomCBS | GBP/USD | BABA | Bezpečné přístavy | Oživení trhu | Ceny kovů | Měnový pár EUR/USD | Nastavení měnové politiky | Sympozium | Rozdávání peněz | PMI index | Generace Z | Inflační cíl | Nervozita | Marek Mora | 1 milion | Pokles úrokových sazeb | CISCO | Členské země EU | Akcie Tesla | Nové mutace | Růst inflace | čnBlog | Skupování aktiv | Makrodata | Hospodářské výsledky | Investoři | Kurz koruny ČNB | Tržní reakce | Největší ztráty | Oddlužení | Rovnovážný kurz | AMD | Měny v regionu | Nejistoty | Program Antivirus | KB | Největší světové ekonomiky | Inflační čísla | MSCI Emerging Markets | HUF | Jádrový index | Inflace v lednu | Firmy | Prezident ECB | Kurz jüanu | Vývoj koronavirové pandemie | McKinsey | Technologičtí giganti | Globální akciové trhy | Kapitál | Záchranný fond | Index asijsko-pacifických akcií | Viceguvernér ČNB | Airbnb | Výnosy státních dluhopisů | Tranše | Koronavir | Posílení | Zápis z posledního zasedání | Americký prezident | Pracovní místa | Udržitelnost | Půjčka | Cíl ČNB | Jednání o státním rozpočtu | Německé HDP | Turecká centrální banka | Tempo hospodářského růstu | Maďarská centrální banka | Makroekonomická prognóza | Americká ropa WTI | Deficit rozpočtu | Posilování koruny | Průzkumy | Rakousko | Qualcomm | Evropské PMI | Ekonomické zprávy | Logistické problémy | Americký S&P 500 | Ropné společnosti | TTF | Plány | Banka Goldman Sachs | Zisk | Evropský trh | Ropa Brent | Německý DAX | Karlsruhe | AT&T | Cestování | Jestřábí komentáře | Cenové tlaky | Total | Cena americké ropy | Dlouhodobější dopady | Fyzický trh s ropou | Bank of England | GBP | Elon Musk | Home office | Oživení hospodářství | Dodávky ropy a plynu | Evropské ekonomiky | Beyond Meat | Finanční krize 2008 | BP | Zadlužování | Americké HDP | PFE | Bohatý | Aktuální prognózy | Cenový šok | Patria | Akciový index S&P 500 | FedEx | Nová bankovní rada | Cenový skok | Bundesbanka | Jan Kubíček | Investiční rozhodnutí | Hlavní události | Nový koronavirus | Zvýšení úrokové sazby | Swapy | Béžová kniha | Automobilka Škoda | Dobrá zpráva pro dolar | Garance | Předstihové indikátory | Zpráva Evropské komise | Akcionáři | Kapitálové rezervy | Den D | Uber | Úspěch | Demokraté | ATVI | The Economist | CZK | Třetí vlna | Automobilka Tesla | Zámořské indexy | Dluhopisové výnosy | Podpůrné programy | Širší index S&P 500 | Zesílení inflačních tlaků | České předsednictví | Ekonomická situace | Ochota investovat | Americké investiční banky | Brusel | Reakce trhu | Státní pomoc | Akciové trhy v Evropě | Obchod Amazon | Prosincová inflace | Pandemie COVID 19 | Zvýšení daní | Úroková sazba | České firmy | Legislativa | Rizikovější měny | Unie | Bank of New York Mellon | Technologické tituly | Macau | Deflace | Meta | Politická situace | Cílování inflace | Německé firmy | Hlavní úroková sazba | Investiční banka | Trpělivost | Pozitivní zprávy | Praha | Berkshire Hathaway | Zasedání OPEC | Zahraniční investoři | Symposium v Jackson Hole | Raketové útoky | Hlavní kryptoměny | Čínské úřady | Investovat | Ruský rubl | Komoditní | Turecká lira | Guvernér | Prodej | Válka na Ukrajině | Progres | Volný čas | Spotřebitelské ceny v USA | Boom | Data o HDP | Vybírání zisků | Vzdělání | Myšlení | Výsledky | Nejistota na trzích | Dnešní data | ZEW | Očekávání úrokových sazeb | Prognóza Fedu | Obrat trendu | Marka | Události tohoto týdne | Inflační tlaky | Spotřebitelská nálada | Cena ropy WTI | Bank of America | Tulipány | Ekonomické oživení | Zdražování pohonných hmot | Agentura Fitch | Český státní rozpočet | Boj s drahými energiemi | Portfolio | Globální ekonomiky | Výkon průmyslu v Česku | Finanční instituce | Dnes ČNB | ČSOB Finanční trhy | Pandemie koronaviru | Americký index | Lepší výsledky | Prezident | Eurostat | Růst cen ropy | Indexy aktivity | Rostoucí počty nakažených | Silný dolar | OPEC+ | HDP Německa | Obchodování na Wall Street | TIM | Reálné mzdy | Kurzarbeit | BNTX | Australský dolar | Makroekonomický výhled | Fundamentální zprávy | Sociální síť | Inverzní vztah | Energie | Praní špinavých peněz | Objem | Distribuce | Čeští centrální bankéři | Deprese | Finanční pomoc | Cestovní kanceláře | Inflační překvapení | Pesimismus | Silné akcie | Vývoj měnového páru | Podnikatelská nálada | Nárůst nově nakažených | Patrie | Velké firmy | Přebytek obchodní bilance | Energetický sektor | Tržní kapitalizace | Regulátor | Nízké úrokové sazby | České banky | Dlouhodobý výhled | Odhad inflace | Digitální zlato | Šéf centrální banky | Hlavní indexy | AMC | Tržní podíl | Uzavírání pozic | Ekonomika Německa | Pfizer | Nezávislost centrální banky | Ekonomický vývoj | Situace v eurozóně | Ropný kartel | Anglie | Studie | E15 | Slabší koruna | Data z průmyslu | Globální dění | Zpráva | Polsko | Kolaps | Nástroj | Insolvence | Ekonomické dopady | FRA | Dění na finančních trzích | Masivní nákupy | ADR | Dezinflace | Forexové intervence | Cenová hladina | Bankéř | Cena plynu | Názory na měnovou politiku | EUR/PLN | Prémie | Hypotéky | Nájmy | Janet Yellenová | Rozpočtová politika | Představitelé Fedu | Jackson Hole | Inflace v Česku | Nejznámější kryptoměny | Platební neschopnost | OPEC | Fed | Ukrajina | Jednání FOMC | Masivní výprodeje | Období nejistoty | Lednový efekt | Egypt | Bloomberg | Mladé generace | Investice do nemovitostí | Tapering | Státní rozpočet | United Airlines | Bezpečné útočiště | Výroba v eurozóně | Raketový útok | Akcie včera | Program nákupu dluhopisů | Fond EU | Maloobchod | Předpověď | Optimistická očekávání | Vládní podpory | Zasedání Fedu | Logistika | Udržení inflace | Globální obchod | Vývoj akcií | Evropa | Centrální banky | Zpomalení inflace | Dnešní růst | Dolarové likvidity | Ústavní soud | Prohloubení schodku | Dobré výsledky | Nová prognóza | USDA | Silnější dolar | Jednání o brexitové dohodě | Nabídka | Prezidentka ECB | Virus | Urals | Zahraniční dluh | Měna | Data z USA | Rozhodnutí soudu | Vstupy | Nasdaq | Dolary | Obchodní týden | Trump | Prodej dluhopisů | Zpráva pro dolar | Deficit | Zpomalení ekonomického růstu | Letecká přeprava | BIC | Problémy se subdodávkami | Ministerstvo obchodu | Argentinské peso | Zprávy | Obavy z recese | Údaje | Opatření vlád | Guru | Instituce | Ceny ropy | Vývoj likvidity | Byty | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Evropské akcie | Výkonnost | Listopadová inflace | Evropské trhy | Averze k riziku | Rychlé zhodnocení | Býčí signál | Dow Jones index | Dobrá data | Index Nasdaq Composite | Guvernér ČNB Rusnok | Americké akcie | Kongres | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Finanční služby | EURRUB | Intervence polské centrální banky | Alibaba | Dopad pandemie | Vojenský konflikt | Cena ropy brent | Dění v USA | Silné cenové tlaky | Akcie Amazonu | Evropská ekonomika | Silný růst | Las Vegas | Česká koruna | Aktuální inflace | CVS Health | Zvýšená volatilita | Zájem investorů | Bydlení | Problémy české ekonomiky | Vyhlídky | Obchodníci s ropou | Výdaje | Trh | Virgin Galactic | Snížení těžby | Komise | Euro dnes | Pokles tržeb | Viktor Orbán | Zemní plyn | Premiér Boris Johnson | Zlatý standard | Depozitní sazby | Dnešní zasedání Fedu | Rekordní ceny | Leva | Ekonomické škody | Program nákupu aktiv | Lídři EU | Korekce | Výrazný pokles | Bailout | LNG | Kurz koruny k euru | Vývoj ekonomiky | Americké automobilky | Digitální měny | Globální spotřeba ropy | Kurz forintu | Výrazný růst | Odhady trhu | České koruny | Oldřich Dědek | Zveřejnění výsledků | Nový výhled | Dopad na trhy | Uvolňování karanténních opatření | Globální recese | Zpřesněný odhad | Koruna | Volby v Británii | Pokles investic | Oživení české ekonomiky | Kypr | Posílení dolaru | Vyšší poptávka | DJIA | IRS | Včerejší obchodování | Vice | Výkon evropské ekonomiky | Trumpova administrativa | Odhad růstu HDP | Francie | Rating | Barrick Gold | Agentura S&P | Obchodování s korunou | Oživení americké ekonomiky | Den díkůvzdání | DMA | Volby v Georgii | SNB | Koronavirová pandemie | HDP | Rosněfť | Propad | Microsoft | Trh dnes | Příležitosti | Omezení pohybu | Ekonomický propad | Finanční domy | Sazby ČNB | Turecko | Dopady koronaviru | Fluktuace | Manažeři | Vládní dluhopisy | Výsledky firem | Daňové úlevy | HDP eurozóny | Politika centrální banky | Český index nákupních manažerů | Nový rekord | Polská inflace | Spotřebitelská nálada v USA | Demokratické strany | Index volatility | Úvěrové pojišťovny | Finanční rezervy | Vakcína proti covidu-19 | Měnový pár EUR/PLN | Kurz dolarů | Exxon Mobil | CVS | Peugeot | Exporty | Drahé energie | Masivní propad | Důvěra | Pravděpodobnost | Zvýšení úrokových sazeb | Hospodaření státního rozpočtu | Index Nasdaq | Rakouský lockdown | Spotřeba ropy | Novela zákona o ČNB | Ceny PHM | Unce zlata | Spotřebitelská inflace | Meziroční růst HDP | Konjunkturální průzkum | Zpomalování ekonomiky | ANO | Rizikovější aktiva | Videokonference | Americké měny | Výpadky | Objem obchodů | Automobilky | CFTC | FIAT | Výsledky společnosti | Makroekonomické zprávy | Odchod z EU | Nové zakázky | Graf | Centrální banka | Odliv dividend | Britské libry | Sázka | Aphria | Pojišťovny | Intervence ČNB | Data z americké ekonomiky | Ekonomiky eurozóny | Čistý zisk | Jádrová inflace | Plyn | Ekonomické události | Short | Eurodolar | Zpomalení ekonomiky | Výnosové křivky | Přehled | Výroba průmyslu | Ekonomické následky | Krizový fond | Splatnost | Výhled pro rok | Pár EUR/USD | Březnová inflace | Cena severomořské ropy | API | Italská vláda | Ruský trh | Španělská ekonomika | Devon Energy | Nízká volatilita | Kapitalizace bitcoinu | Maloobchodní tržby v USA | Přebytky zahraničního obchodu | Makro data | Měď | Rezervy bank | Fiskální situace | Hlavní akciové trhy | Reuters | AMC Entertainment | Prodloužení těžebních škrtů | Akcie Boeingu | Emerging market měny | Chevron | Inflace v eurozóně | Devalvace | Ceny ve výrobě | Kompozitní index | Hospodářské oživení | Volatilita na trzích | Donald Trump | Měkké přistání | Dílčí indexy | Depozitní sazba | Výstupy | Akcie Twitter | Měsíční data | Analýzy | Souhrnný index | Britská měna | GOOGL | Rolování | Ropa | Cyklus růstu | Primární emise | Pohyby kurzu | Stavebnictví | Cena Brentu | Pokles české ekonomiky | Podvědomí | Utahování měnové politiky | Deficit veřejných financí | Pohyby akciových trhů | Silný frank | Společnost Pfizer | EURUSD | Česká měna | Automobilový trh | Slabý jüan | Politická krize | Rekordní růst | Americká centrální banka | Oslabování dolaru | Černé zlato | Ekonomické vyhlídky | Zveřejněná data | Data z amerického trhu práce | PLUG | Německý HDP | Obchodování | Záporné sazby | Repo operace | Rychlý růst | Forwardy | Prudké výkyvy | Předseda | Výrazné ztráty | Fiskální stimul | Vir | Zpomalující inflace | Libra | Nigérie | Koronavirová krize | Inovace | Splácení dluhu | Britové | Rekordní minima | Český trh práce | Nová data | Běžný účet | Google | 3M | Rozpočtový deficit | Evropská měna | Index ISM ve službách | Dění na Ukrajině | Zvýšení základní sazby | Pomoc ekonomice | Financovat | PSA | Příprava | Čínské měny | Řecko | Kurz EUR/CZK | Rostoucí náklady | Odhad amerického HDP | Aktuální cena | Jednání o brexitu | Philip Morris | Zvýšení sazeb ČNB | Říjnová inflace | Kurzový závazek | Hurikán Irma | Akciový index | Míra | Nálada na dluhopisových trzích | Alibaba Group | Zisky akcií | Úrokové sazby Fedu | Hospodaření státu | Hedgeové fondy | Dnešní výsledky | Bankéři z Fedu | Víkendové parlamentní volby | Úroky | Omezení těžby | HDP v USA | Tržby | Akce centrálních bank | Marže | Očekávání analytiků | Německé hospodářství | Domácí měny | Silné oživení | Inflace v Polsku | Investiční banky | Tržní kapitalizace bitcoinu | Obchody | Vývoj české ekonomiky | Volby v USA | Květnová inflace | Naše ekonomika | Předstihové ukazatele | Úroda | J&J | Perpetuum mobile | Air | Snížení daní | Růst ekonomiky eurozóny | Fed Funds Rate | Káva | Růst amerického HDP | Zápis z posledního zasedání Fedu | Ceny akcií | Izrael | Financování vlády | Indikace | Ministři energetiky EU | TABAK | E-shopy | S&P500 | EBay | MUFG | Čínská ekonomika | Počet úmrtí | Ceny | Prudký pokles | Koronakrize | Technologie | Angela Merkelová | CHF | Energetická krize | ČNB | Evropská unie | JDE | Těžba ropy | Sada dat | Parlamentní volby | VW | Oficiální úroková sazba | Forexové trhy | Podpora | Jiří Rusnok | Mediánová mzda | Zahraniční obchod | Pokles | Contango | James Bullard | První obchodní den | Veřejný sektor | Institucionální obchodníci | Zprávy o vakcíně | Finanční systém | Výběr zisků | Surové ropy | Ceny v průmyslu | Tempo očkování | ex | Makroekonomická situace | Onemocnění | Biogen | Pozornost | Bydlení v Evropě | Tržní ceny | Období zvýšené inflace | Země EU | Carl Icahn | Další rozvoj | Historické rekordy | Nová šéfka MMF | Charles Schwab | Prognóza ČNB | Rezervní měna | Royal Caribbean | Globální rizika | Kasina | Aleš Michl | Ministři financí | Volatility | Index ISM | Tržní očekávání | Nejistota | Brazilský real | Zisky dolaru | Americká ekonomika | NVDA | Zelené investice | Obchodník | Kroger | Vývoj úrokových sazeb | Polský premiér | Zelená politika | Červnová inflace | MRNA | Ceny zemního plynu | COVID-19 | Data z reálné ekonomiky | Spotřebitelské výdaje v USA | Výhled na příští rok | Finanční krize | Pokles ceny | Regulátoři | Výhled pro rok 2021 | Tempo poklesu | ROE | Znovuzavedení šrotovného | Šíření koronaviru | Apple | Čínská vláda | Růst tržeb | Novela zákona | Daně | Lídři | Inflace v červenci | OECD | Japonská ekonomika | Měna Bitcoin | České HDP | Zprávy z trhů | Český stát | NCLH | Pozitivní sentiment | Hodnota akcií | Intervence centrální banky | Napětí na Ukrajině | Čínský koronavirus | Zisky | FCA | Prezident Trump | Oslabení koruny | Drahý kov | Pokles cen ropy | EURIBOR | Americká data | Globální ekonomika | Termínové kontrakty | ACEA | Summit G20 | USD/TRY | Zisk na akcii | Anomálie | Spotový kurz | Vývoj HDP | Boris Johnson | Růst výnosů | Jestřábí hlasy | Ustupující inflace | Koronavirová situace | Toyota | Ratingové agentury | Společná měna | Cena zlata | Skluz | Dluh USA | Světové obchodní organizace | Japonsko | Akcie finančního sektoru | Sdružení automobilového průmyslu | Latinská Amerika | Dlouhodobé dluhopisy | Fundamentální pohled | Turecký prezident | Růst cen | Vývoj výstavby nových bytů | Akcie v USA | Overnight | Letecká doprava | První fáze | Apache | SPX500 | Žádosti o podporu v USA | MSCI World | Repo sazby | Index nákupních manažerů (PMI) | Konsensus | Dnes na trzích | Nákupní příležitost | Financování | Exxon | Úroková sazba v USA | Polská ekonomika | ČSÚ | Finanční společnosti | E-commerce | Jednání OPEC | Akcie Walmart | MJ | Omezení dodávek | Stres | Kryptoměna | Automobilový průmysl | Kryptoměny aktuálně | Americká lehká ropa | Bund | Domácnosti | Pokles ekonomiky | Velké zisky | Orbán | Růst úroků | Republikáni | Pokles zásob | Zprávy z USA | Hotovost | Společnosti | Wells Fargo | Ceny zboží | Situace okolo koronaviru | Panické výprodeje | EGAP | Velké banky | Zadlužení | Průměrná hodnota | Denní pokles | LIBOR | QE | Výhled cen | Obchodování na akciových trzích | Schodek rozpočtu | Louisiana | Průměrná mzda | DNO | Dolarové sazby | Cena | Dnešní čísla | Motivace | ECB dnes | Akcie | Akciové indexy v USA | Rozhodnutí ČNB | Akciové futures | Spotřebitel | Švýcarská centrální banka | Opatření | Hospodářský růst | Prezident Fedu | Tržní sazby | Kurz měny | Ústup pandemie | Šíření viru | Severomořská ropa | Devizové trhy | Posílení eura | Video | Odhodlání | TD Ameritrade | Důvěra v průmyslu | Rafal Sura | Kartel OPEC | Český maloobchod | Akcie Gamestop | Kurz švýcarského franku | WTI | Světová banka | Mexické peso | Bod | Miliardy korun | Úspory | Nájemné | Dluhové krize | Platební bilance | Silnější koruna | Polský zlotý | PRIBOR | Americké úrokové sazby | Komodita | Pokladniční poukázky | Reserve Bank of Australia | Únorová inflace | BIIB | Vyspělé ekonomiky | Pfizer a BioNTech | Nord Stream | EMU | Akcie ConocoPhillips | Šíření nového koronaviru | Japonská centrální banka | Saúdská Arábie | Přenos | CVX | Hry | Novozélandský dolar | Sázet | Silný propad | Úvěrové podmínky | Výkyvy kurzu koruny | Šíření koronavirové nákazy | LES | Cena ropy | Proočkovanost | Obavy trhu | Inflace | Utáhnout měnovou politiku | Inflace v ČR | Koruna sílí | Apreciace | Růst české ekonomiky | Tržní sentiment | Investiční plány | Využití kapacit | Účet platební bilance | Zemědělci | INSEE | Zobchodované objemy | Statistiky z trhu práce | Předběžné výsledky | Close | DAX | Twitter | Silné euro | Index nákupních manažerů | Swap | Kurz USD | Krach | Ceny komodit | Daně z příjmů | ECB | Alphabet | Turecká vláda | Ruská ropa | EUR/HUF | Situace | Kov | Zkušenosti | Intervenovat | Počet žádostí o podporu | Norwegian Cruise Line | Aktivita v průmyslu | Emmanuel Macron | DOT | Americký dolar | Spotřební daně | Ursula von der Leyenová | Lira | Výroba automobilů | Výrazný růst cen ropy | Statistiky | Americká měna | New Deal | Světová ekonomika | Spready | Arbitráž | Dluhopisové trhy | Maturity | Analytici z Wall Street | Zpomalení globální ekonomiky | Státní dluhopisy | FX | ConocoPhillips | Aukce | Propad HDP | Světové finanční trhy | RUB | Kurz | Market | Výprodej na Wall Street | Evropské indexy | Inflace v říjnu | Ropa a Plyn | Pokles výnosů | Grafy | UST | Čeští spotřebitelé | Severokorejský vůdce | Jednání ECB | Výnosy dvouletých dluhopisů | Stimulační balík | Ceny pšenice | Interpretace | Velcí hráči | Aktivum | Tomáš Holub | Ruská invaze na Ukrajinu | Blue chips | Propad akcií | Deficit státního rozpočtu | Růst mezd | Akcie Visa | Proinflační | Index pojišťoven | Stagnace | Ruský plyn | NAFTA | Rozvíjející se trhy | AUD | Holubičí názor | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Česká ekonomika | Snížení sazeb | Nižší růst | Závislost | Tuzemský maloobchod | Cena severomořské ropy Brent | Predikce | Polský centrální bankéř | Analytici | Elektromobily | BAT | Dobré zprávy | Úřad práce | Kurz koruny | Žlutý kov | Zahraniční kapitál | Citigroup | Ekonomické výsledky | Důvěra v eurozóně | Mario Draghi | Silnější euro | Index VIX | Vysoká inflace | Conference Board | Geopolitika | Hospodářství | Historická minima | Koruna dnes | TSLA | Dlouhodobé investice | Členské země eurozóny | Americké produkce | Ekonomické aktivity v eurozóně | Vývoj na akciových trzích | Zprávy z ekonomiky | Horší data | Snižování úrokových sazeb | Chování spotřebitelů | Labouristická strana | Guvernér Fedu | Brexitové dohody | Epidemiologické situace | Obchodní aktivita | Německé průmyslové podniky | Akcie bank | Ministr zahraničí | Vládní koalice | Nové rekordy | Konsenzus | Ekonomická krize | Cenové stability | Zasedání ECB | Dluhopisový trh | Pozitivní výsledek | Cigarety | Portfolia | Růst důvěry | Převis | Tuzemská inflace | Napětí mezi USA a Íránem | Zahraniční firmy | Koronavirové krize | Podpora ekonomiky | Nástroje měnové politiky | Vývoz | Oslabuje dolar | Světové finanční krize | Aktivity v eurozóně | Riziko | Moody's | Theresa May | Šířící se koronavirus | Finanční tituly | Sazby beze změny | Recese | Zoufalství | Prezidentské volby v USA | Makro | Epidemiolog | ASML | Záloha | Švýcarský frank | Vyhlídky eurozóny | Výprodeje na akciových trzích | Erdogan | Vývoj pandemie | CZK/EUR | Sankce | Poskytování hypoték | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Digitalizace | Největší evropská ekonomika | Nižší DPH | Největší propad | Stavební povolení | Deflační tlaky | Sekce měnové | Růst americké ekonomiky | Zastavení výroby | Nákupní doporučení | Příjmy a výdaje | Ekonomický výzkum | HICP | Měnová politika | Záchranný program | Nálada na akciových trzích | Slušné zisky | Frank | Epidemiologická situace | Ministři | Prudký propad | Mutace koronaviru | ISM | Negativní nálada | Inflace v listopadu | Kurz eura | Dnešní zpráva | Swapová křivka | Vystoupení z EU | Nálada v USA | Polská intervence | Ceny kukuřice | Změna sazeb | Kurz eurodolaru | Patria Finance | Ceny energií | Doporučení | Fáze obchodní dohody | Americké indexy | Washington | Šéfka ECB | Dávky v nezaměstnanosti | Futures kontrakty | Ceny potravin | Sazby ECB | Politická nejistota | Rychlý růst mezd | Býčí trh | Meziroční míra inflace | Měnový kurz | Načasování | Břidlicové ropy | Dluhy | Základní sazby | Kurz české koruny | Argentina | Rizika | Eurozóna | Průmyslový index Dow Jones | Čínský průmysl | ERA | Vyšší volatilita | Atlantik | Prezident Donald Trump | Voda | Rostoucí inflace | Ziskovost | Kurz bitcoinu | Technologický sektor | OSN | Soud | Investice do infrastruktury | Měsíční report | Projev šéfa Fedu | Euro posiluje | Cena elektřiny | Těžaři | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Vlna výprodejů | Bondy | Dluhopisy | Odpor | Verbální intervence | Zásoby ropy | Turecké liry | Americké volby | Zpomalující růst | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Nord Stream 1 | Benzín | Majors | Rostoucí ceny | Růst cen nemovitostí | Trend | Obchodovat | Cenová válka | Střadatelé | Pokles sazeb | Dění na trhu | Dow Jones Industrial | Las Vegas Sands | Dnešní kurz | Míra inflace | Zrušení superhrubé mzdy | Antivirus | Kurzy měn | Fundamentální data | Přebytek obchodu | Zdražování ropy | Sekundární trh | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Průmyslová výroba v eurozóně | CNN | Pomalé oživení | Vakcína proti koronaviru | Ekonomové | Signály | Kapitálové trhy | Nařízení | Poptávka | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | Francouzský prezident | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Začít intervenovat | Vývoj inflace | Hospodářské krize | Severomořská ropa Brent | Nákupy vládních dluhopisů | Německý index IFO | Zpřísnění měnové politiky | Mileniálové | Tisková konference šéfa Fedu Powella | Vyšší sazby | Mezinárodní měnový fond | Gold | Růst čínské ekonomiky | Guvernér centrální banky | Průmysl | Oslabení kurzu | Očekávané výsledky | Akcie Apple | Lehká ropa WTI | Tempo růstu | Oslabení forintu | FDX | Expirace | Bilance ECB | Bankovnictví | Barel WTI | Propad ropy | Vysoké zisky | Aerolinky | Podnik | Americké dluhopisy | Francouzská ekonomika | Nadhodnocení | Projevy centrálních bankéřů | NBP | Divergence | Biliony | Cena cukru | Zdražování energií | Prodávající | Návrat volatility | ETF | Nové dluhopisy | Firma | Akciové trhy | České dluhopisy | Červnový kontrakt | Měnový výbor Fedu | Silná inflace | Dlužníci | Myšlenka | Saúdové | Vakcíny J&J | TLTRO | Výsledkové sezóny v USA | Situace na trhu | Německá ekonomika | Pokles akcií | Peněžní zásoby | Ministr zdravotnictví | Zvýšení inflace | Rally | Bankovní rada | Hlavní akciové indexy v USA | Komoditní index | Smíšené obchodování | Růstové tituly | Macron | Výrazný propad | Cenové indexy | SARS | Ropný šok | Osobní příjmy | Aktiva | Banka Morgan Stanley | PDD | Prodejní tlak | EUR/MWh | Velkoobchodní ceny elektřiny | Velké riziko | Discovery | Indexy na Wall Street | České měny | Zkapalněný zemní plyn | DSTI | Tuzemský průmysl | Finance | Business | Podíl na trhu | Drahé kovy | Freeport-McMoRan | Albemarle | Oslabení | SPX 500 | Slábnoucí dolar | Jednání ČNB | Pokles cen | Prodej aut | TikTok | Plug Power | Překvapení trhu | Algoritmus | Vydávání dluhopisů | Obchodování s komoditami | Růst ceny | Akcie Nvidia | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | SP500 | Technologická společnost | Investiční banka Goldman Sachs | Rubikon | YouGov | Úsilí | Kurz rublu | Společná evropská měna | Peněžní trh | Brexitová sága | Nárůst výnosů | Výprodeje akcií | Program kvantitativního uvolňování | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Vysoké ceny | Zdravotnictví | MSCI World Index | Růst HDP | Akcie Tesly | Americké banky | Čínské akcie | Fitch | Výprodej | Zvýšení produkce | Ministryně financí | Pšenice | Globální trhy | Kritický týden | Bankéři | Diskontní sazba | Restart ekonomiky | Vývoj na finančních trzích | Sentix | Trhy dnes | Vzrušení | Akcie na Wall Street | Impulzy | Indexy PMI | Pochybnosti | Výsledek voleb | Nemovitosti v Česku | Hang Seng | Zasedání Bank of England | Nájemní bydlení | Zpomalení hospodářského růstu | Špatné zprávy | Úrokový diferenciál | FOREX | Prodeje automobilů | Newmont | Zisky firem | Podnikatelská nálada v Německu | Strach z koronaviru | Fond obnovy | Negativní zprávy | Majetek | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Big tech | Řetězce | Americký index S&P 500 | Zrychlení inflace | Sentiment | Zhoršení pandemie | Dnešní statistiky | Bývalý ministr financí | Šéf společnosti | Růst úrokových sazeb | Výsledek zasedání | Průmysl a zahraniční obchod | Politika | Napětí mezi Ruskem a Západem | Pozornost trhu | Letecké společnosti | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Analytika | Míra nezaměstnanosti | Šéfka MMF | Poskytování úvěrů | Komunikace | Bulharsko | Backwardation | Čínský prezident | Barclays | Dnešní seance | Novavax | Politické napětí | Reporty | Devizový kurz | Strach z inflace | Světová obchodní organizace | Technologický index Nasdaq Composite | Forint | Rozkolísanost trhu | Velká Británie | Evergrande | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Revize výhledu | Omikron | Otevírání ekonomiky | Členové bankovní rady | Dnešní kalendář | Objemy obchodů | Záhada | Úrokový výnos | Church & Dwight | Miliardy | Americké státy | Americké akciové trhy | Rozpočtové politiky | Geopolitická rizika | Letectví | Indie | Očekávání trhu | Technologické akcie | Měnové politiky | Měnová politika ČNB | Centrální bankéř | Akciové indexy | Index volatility VIX | Řecká ekonomika | American Express | Výprodej akcií | První zvýšení sazeb | Německé automobilky | Rekordní propad | Cizí měny | Zpomalení světové ekonomiky | Historická maxima | Ekonomická data | Elektřina | WTO | Situace v průmyslu | Peking | Dohoda o brexitu | Dobrá zpráva | Úroková sazba ECB | Karanténa | Růst ekonomiky | Zdanění | Invaze | Investiční aktivity | Commerzbank | Zhodnocení peněz | Varianty koronaviru | Nezaměstnanost v EU | Zhodnocení | Dluhová krize | Ministr energetiky | Úrokové sazby ECB | Ceny zlata | Výhled | USA a Čína | Počasí | ESM | Fiskální politika | Technologický Nasdaq | Auta | Americký akciový index | Komerční banky | Americké ministerstvo | Spojené státy a Čína | Americký trh práce | Nová makrodata | Co bude | Deriváty | Přísná opatření | Ethereum | Trhy | Embargo | Economist | Předkrizové úrovně | Zdražování bytů | Členské státy | Indexy nákupních manažerů | Počty nakažených | Propouštění | Rozhodování | SWIFT | Zaměstnanci | PayPal | FRED | Investiční výdaje | Ceny ropy Brent | Nárůst sazeb | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Klouzavý průměr | Merck | Medvědi | Finanční trhy | Statistický úřad | Nízké ceny ropy | Výsledek zasedání Fedu | Zlaté rezervy | Oživení cen ropy | Dobrý výsledek | Data o inflaci | Expanze | Insider | Znovuotevření ekonomiky | Prostor pro růst | Fiskální balík | General Motors | ROCE | Fondy | Walt Disney | Bílý dům | Rada ČNB | Komoditní trhy | Austrálie | Zlato | Financial Times | Philips | USD za barel | Poslanecká sněmovna | Počet nakažených | Payrolls | Spread | Obavy investorů | Pracovní trh | Theresa Mayová | Index DJIA | S&P 500 Insurance | Peněžní trhy | New York | Emisní povolenky | St. Louis | MSFT | Nouzový stav | Kurz koruny vůči euru | Dřevo | Větší pokles | Pohonné hmoty | Obavy z koronaviru | Akcie ropných společností | Zvýšení úroků | Euro včera | Tweety | Zotavení ekonomiky | Pasiva | Problémy | Activision Blizzard | Situace na trzích | Vysoké ceny ropy | Omezení produkce | Spekulace | Celkový výsledek | G20 | Norská centrální banka | Průzkum statistického úřadu | Rekordní schodek | Pozitivní očekávání | Prezident Erdogan | Nálada na globálních trzích | Slabší kurz | Schodek | Prezidentské volby | Dollar | Výnosy německých dluhopisů | Základní úrokové sazby | Měnová politika ECB | Nezaměstnanost | Úročení vkladů | Silné měny | Akciové trhy v USA | Dolarový index | Celková inflace | Facebook | Snížení základní úrokové sazby | Dodávky ropy | Americké výnosy | Devizový trh | Globální investoři | Hospodářské vyhlídky | Turbulence na finančních trzích | HN | Měny emerging markets | Sázky na pokles | Semináře | Kalendář ekonomických událostí | Americká inflace | Rozvoj | Klouzavé průměry | Největší obchod | Implikovaná volatilita | Transakce | Blizzard | MPSV | Obchodní jednání | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Sezónnost | Referendum | Přístup k měnové politice | Dolarové úrokové sazby | Raymond James | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Irsko | Spojené státy | Manažerka | Polská měna | Reinvestice | Index MSCI | Spotřeba domácností | Slabší dolar | Vývoj koruny | Sankce proti Rusku | Energetické krize | Zavedení cel | Optimismus | Vánoční svátky | Inaugurace | Inflace v prosinci | Akcie aerolinek | Dodávky plynu | Jasný signál | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Finanční sektor | Příležitosti k nákupu | Daňové příjmy | Inflace v Německu | Oslabení eura | Klid | Ekonomka | Silný pokles | Forexu | Zasedání amerického Fedu | Uvolnění měnové politiky | Index podnikatelské nálady | Akcie Netflix | MSCI | Akcie Applu | Zastavení dodávek | Lockdowny | Hlavní americké indexy | Karanténní opatření | Hliník | Cena barelu ropy | Snap | Guvernér Rusnok | Dolar | Spotřebitelská poptávka | Walgreens | Inverzní výnosová křivka | Ceny realit | Růst aktivity | SEC | Nové restrikce | Intel | Debata | Opatření na podporu ekonomiky | Nový trend | Negativní vývoj | Nová vláda | Rozhodnutí centrální banky | Bezpečné dluhopisy | Data z Německa | Regionální měny | Byznys | Iniciativa | Britské hospodářství | Patria.cz | Daňové změny | Rychlé očkování | Náklady na obsluhu dluhu | Sentiment na trzích | Nálada na trhu | Zavedení záporných úrokových sazeb | EIA | NEST | Redukce | Rusko | Smíšené výsledky | Ceny výrobců | Nejistota na finančních trzích | Kukuřice | Otevření ekonomik | Politické riziko | Poradce | Reálné úrokové sazby | Obchodní den | Další růst sazeb | Konzervativci | Makroekonomické události | Zkušenost | Fiskální stimuly | Světová obchodní organizace (WTO) | Prognóza ECB | Signál | Obchodní válka | Digitální měna | Írán | Zdražování | Zasedání centrální banky | Bank of Canada | Výsledkové sezóny | Tržby obchodníků | Britská vláda | ADP | Projev šéfa Fedu Powella | Přijetí eura | Biliony dolarů | Kupní síla | Úbytek | Zpomalení růstu | Ropy | Eskalace napětí | Nové žádosti o podporu | Ohlédnutí | Obchod | Big Tech | Akcie PayPal | Zadlužení země | Navýšení úrokových sazeb | Míra úspor | JP Morgan | Devizové rezervy | Druhá vlna pandemie | Uhlí | Korelační koeficient | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Společnost | Petr Dufek | Rezervní měny | LTV | Úvěrová aktivita | Schwab | Sázky | Battery Day | Nové prognózy | Dynamika mezd | Historicky nejnižší | Růst akcií | Precedens | Čínská měna | Ekonomika | Utažení měnové politiky | Vysoká volatilita | Summit EU | Očekávaná inflace | Jestřábí Fed | BMW | Globální finanční krize | Volatilita trhů | Mark Carney | Ruská agrese | Rozšíření | Dopad koronaviru | Nastavení intervenčního režimu | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | HoReCa | Ropný trh | Odkup vlastních akcií | Americké ministerstvo financí | Nálada | Akcie Alibaby | Evropské méně | Energetické společnosti | Tisková konference | Eura | Ekonomický výhled | Výsledek HDP | UnitedHealth | Likvidita trhu | Tržní hráči | Nízká nezaměstnanost | Bankovní systém | Organizace | Bezpečné měny | Propad daňových příjmů | Ceny stavebních prací | Gap | Ceny pohonných hmot | Úrokové swapy | VIX | Evropská rada | Růst | Série příznivých zpráv | Primární trh | Růst eurozóny | ČTK | Slabé euro | Ceny surovin | Fed včera | Polská centrální banka | Ceny v zemědělství | Příjmy | Makroekonomická data | Objem investic | Helicopter money | Propad ceny | Evropské společnosti | Výsledková sezóna v USA | Aukce státních dluhopisů | Zajištění | Propad poptávky | Propad cen ropy | Platforma | Důležitý support | BIDU | Zasedání MMF | Index | Cenový vývoj | Wall Street Journal | PCE index | Rychlý růst cen | Bankovní sektor | Lockdown | Akcie Alibaba | Tripadvisor | Expanzivní měnová politika | Čínský trh | Rostoucí ceny komodit | Měnové stimulace | Bohatství | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Úročení | Obchodní bilance | Australská vláda | Útlum ekonomiky | Thermo Fisher | Akcie čínských firem | KBC | Objednávky | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Farmaceutická společnost | Vyjednávání o brexitu | Dostupnost bydlení | Valuace | | Tržby ve službách | Italský průmysl | Střední podniky | Dánsko | Ukazatele | Česká průmyslová výroba | Bilance Fedu | Výsledky HDP eurozóny | Brazílie | Střední Evropa | Ztráty | Rychlé zisky | Jan Procházka | Nejhorší výprodej | Gilead Sciences | Daň z příjmu | Vlna omikronu | Koronavirové pandemie | Zveřejněné údaje | Členové kartelu OPEC | Merkelová | Bonusy | Akcie Facebook | Vítězství Donalda Trumpa | Čínské firmy | Kurz libry | Čtvrtletní výsledky | Depozitní sazba ECB | Inflační riziko | Výkyvy | Volatilní | Británie | Bilance | GameStop | Konsolidace | Schodek státního rozpočtu | Akcie Micron | Technologický index | Tradeři | Měnové unie | Výsledek britských voleb | Setrvání Británie v EU | Etsy | Reakce dolaru | Výkon českého průmyslu | Investiční strategie | Podíl firem | Německý průmysl | Bankovní skupina | Dna | Strategie řízení | Hodnocení ekonomiky | Ekologie | Cena americké ropy WTI | Šéf Fedu Jerome Powell | Nový Zéland | Inverze americké výnosové křivky | Světové trhy | Program nákupů dluhopisů | Evropské firmy | Koronavirus | Ministři financí eurozóny | Březnová data | Inflace v české ekonomice | Ministerstvo financí ČR | Zvýšení inflačního cíle | Květnová průmyslová produkce | Bankovní rady ČNB | Investice firem | iPhone 12 | Dnešní zprávy | Forward guidance | Oslabení dolaru | Bankrot | Banky | Fundamentální výhled | Covid | Americká administrativa | Evropský průmysl | Výrobní ceny | Šok | Americké makro | Akciové zisky | Rekordní deficit | Zájem o nová auta | Situace na trhu práce | Hospodaření | Společnost Moderna | Měnové krize | Investorský sentiment | Investování | Maďarsko | Český rozpočet | Pokračování expanze | Jefferies | Dow Jones | Prudké oslabení | Oslabování eura | Očkování | Netflix | Internetové prodeje | Deloitte | Portugalsko | Průmysl a stavebnictví | Měnové manipulace | Americké statistiky | Nižší úrokové sazby | Korunový trh | Nord Stream 2 | Dnešní údaje | Akcie společnosti Apple | SIX | Růst cen komodit | Otevírání americké ekonomiky | Prodeje aut | MF | HDP EU | Žádosti o podporu | Wall Street | Kotace | Manpower | Signály oživení | Šance | Vakcinace | WirtschaftsWoche | Technická analýza | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Inflační vývoj | App Store | Agentura Reuters | Přebytek běžného účtu | Christine Lagardeová | Cestovní ruch | Macy’s | Sílící dolar | Prodeje potravin | Ropovod | Výprodej dluhopisů | Napětí na akciových trzích | ČSOB | Investor | Riziková aktiva | Snižování úroků | Úrok | Investiční záměry | Středoevropské měny | Ray Dalio | Ekonomiky | Halliburton | Akcie Nike | Zahraniční FX | Země eurozóny | Produkce ropy | Investiční výzkum | Akcie Mastercard | Sýrie | Zasedání FOMC | Technické problémy | S&P 500 | Zápis ze zasedání Fedu | Nasdaq Composite | Markit | Miliardář | Obchodování s dluhopisy | Hyundai | Rekordní maxima | Indikátory | Norsko | Forward | Údaje o inflaci | Cyklus utahování měnové politiky | Balík na podporu ekonomiky | Moskva | Vyšší úrokové sazby | Zpřísňování měnové politiky | Americký maloobchod | Prognózy ČNB | Bidenovo vítězství | Onemocnění COVID-19 | Britský premiér | Průmyslové ceny | Rostoucí ceny ropy | Problémy v dodavatelských řetězcích | Maďarská měna | Zdravotní péče | LTRO | Obchodní dohoda | Komoditní měny | Americké rafinerie | TRY | Obchodní napětí | Zvýšení těžby | Slabá čísla | Kurz dolaru | Moderna | Prohlášení politiků | CAD | Výdaje státního rozpočtu | Finanční situace | Cenové války | Brexit bez dohody | Spekulativní pozice | Data ze Spojených států | Krize | Automobilka | Cíle | Currency | Carnival | Management | Instrumenty | Pandemie COVID | Stabilita | Záchranný balík | Odezvy trhu | Kvantitativní uvolňování | Index bank | Američtí zákonodárci | Mezinárodní obchod | Americké obchodování | Hlavní ekonom | High | Ruská invaze | Negativní dopad | Hospodářská politika | Epidemické situace | Ekonomická teorie | UBS | Jestřáb | Česká vláda | NATO | Americký trh | Slabý dolar | Dividendová sezóna | Dramatické dopady | Zprávy z Německa | Pohyb kurzu libry | Zamyšlení | Vyšší mzdy | Akcie farmaceutických společností | Průmyslníci | Obchodování na trzích | Nervozita na trzích | Nálada v české ekonomice | Ministr financí | 737 MAX | Růst cen průmyslových výrobců | Počet nakažených koronavirem ve Spojených státech | Ceny benzínu | Repo sazba | Sazby | Dluhopisy s kratší splatností | Snižování cen | American Airlines | Analýza | Shell | Impeachment | Práce | COMP | Aktuální kurz | Vývoj eura | Konec roku | Dluh Itálie | Podniky | Záporné úrokové sazby | Vysoké ceny bytů | Američané | Pracovní síly | Dobrá čísla | Osobní výdaje | Beta | Likvidní | Volná pracovní místa | Míra nejistoty | Snižování sazeb | Vyšší inflace | Cyklus zvyšování úroků | Ropné vrty | Dodavatelské řetězce | Nejistoty na trzích | Základní sazba | Kurz EUR | Tisková konference šéfa Fedu | Známky oživení | Astrazeneca | Uvolnit měnovou politiku | Výplaty dividend | Rozpočtový schodek | Volatilní obchodování | Odvaha | Pandemie | Američtí politici | Do čeho investovat | Politika ČNB | Výrobní inflace | Kontrakt | Nemovitosti | Stříbro | Visa | Černá labuť | Frustrace | Vyplácet dividendy | Activision | Cathie Wood | Nákup aktiv | Riziková prémie | GDPNow | České mzdy | Mateřská společnost | Genscape | Dopady pandemie | MIC | Tesla | Průmysl v eurozóně | Hospodářský cyklus | Christine Lagardová | Durace | Členové OPEC | AAPL | ECB Christine Lagardeová | ZIL | ČR | Ekonomický cyklus | Zpracovatelský průmysl | Obchodní příměří | Přerušení výroby | Zvyšování úrokových sazeb | Měnové páry | Hlavní rizika | Benchmarky | Inflace v únoru | Volby v Německu | Panika | Dluhopis | Poměr cen | JNJ | Pandemická situace | PMI ve službách | Aramco | Downgrade | Cena komodity | Ztráta | Rozpočet | Pozitivní komentáře | Desinflační trend | Hýbat trhy | Kanada | Zhoršování pandemické situace | Přístup ČNB | Nárůst volatility | Velké trhy | Nižší volatilita | Úvěr | Podnikatelská nálada v eurozóně | Pražská burza | Proti-inflační riziko | Pozitivní vliv | Počet zaměstnaných | Švédsko | Zadluženost | Závazek | Výrobce letadel Boeing | Autoprůmysl | Velké americké banky | EUR/CHF | MasterCard | Průlom | Poptávka po ropě | Vánoce | Měkké komodity | Strach z druhé vlny | FOMC | Inflace v USA | Varšava | JPMorgan | Instrument | Marathon | Cena zemního plynu | Německo | Odhady HDP | Globální finanční trhy | Baker Hughes | Kalendář událostí | AbbVie | Akcie Intelu | Měnové zasedání bankovní rady | Ruská centrální banka | Setkání lídrů | Nová auta | Propad indexu | Politici | Jan Frait | Historie | Špatné výsledky | NASDAQ 100 | Velké ztráty | Migrační krize | Americké trhy | Sazby Fedu | Politická rozhodnutí | Shazování peněz z vrtulníku | Extrémní volatilita | Snížení úroků | Automobilka Hyundai | Řízení měnového rizika | Měnový pár | Automotive | Rozšiřování úrokového diferenciálu | Index spotřebitelských cen | Black Friday | Firemní investice | Naplnění prognózy | Omicron | ONE | Turecká ekonomika | Zlepšení nálady | Důvěra v českou ekonomiku | Odhady analytiků | EK | Inflační výhled | Volby | Akcie HP | Odhady růstu | Zásobníky | Španělsko | Globální akcie | Pocity | MWh | Digitální daň | EUR/GBP | Akciový trh | Důsledky epidemie | Lehman Brothers | Doba splatnosti | Evropské země | Mojmír Hampl | Oslabování koruny | Měnový výbor | CNBC | Státy OPEC | WHO | Biden | Analytik | Zlotý | Státní podpora | Bankovní unie | Zlepšení | Slovensko | Pozice | Růst cen ve výrobě | Americký kongres | Mzda | Stimuly | Setkání G20 | Ocenění | Nízká inflace | Burze | Ekonomické sankce | Vývoj ceny | Epidemie koronaviru | Guvernér ČNB | Výrobce letadel | Irák | Obchodování Futures | Globální trh | Česká národní banka | Viceprezident | Hospodářské noviny | Úrokové sazby | Zprávy o Brexitu | Posilování měn | Přehřáté ekonomiky | Centrální bankéři | CNY | Český HDP | Přelom roku | Čínské investice | Phillipsova křivka | Česká inflace | Kalendář ekonomických dat | EET | Automobilka Škoda Auto | Ministři financí EU | Výsledek hlasování | Holubičí Fed | Ranní glosa | Nárůst nezaměstnanosti | Stabilita sazeb | Strach z Brexitu | Průmysl v březnu | Ministerstvo financí | Prohlášení | Očekávaný růst | Zasedání centrálních bank | Belgie | Šíření nákazy | Mimořádná opatření | Olaf Scholz | Setkání centrálních bankéřů | Kolaps cen | Federální úřad pro letectví | Rezistence | Úrokové sazby ČNB | Statut | Dodávky čipů | Dubnová inflace | Poptávka po státních dluhopisech | Německé dluhopisy | Zasedání bankovní rady | USA | USD/CNY | Devizové rezervy ČNB | Vyšší ceny ropy | Daňový balíček | Poptávky po ropě | Kanadský dolar | Zemědělství | JPMorgan Chase | Pozitivní zpráva | Proočkování populace | KOSPI | Situace na komoditních trzích | Ropný průmysl | INTC | Adam Glapiński | Největší pokles | IEA | Oživení ekonomik | Holubice | Nákup dluhopisů | Americký HDP | Jaroslav Povšík | Kurzy libry | Norská koruna | Mzdová dynamika | Banka | Fundamenty | Emise | Mzdy | Výhled centrální banky | Vývoj mezd | České sazby | Hospodářský výhled | Zpřísňováním měnové politiky | Philip Lane | Druhá vlna | Vývoj jádrové inflace | Rusko a Ukrajina | Malý prostor | Meziroční inflace | Další pokles | Statistika | Electronic Arts | HDP v eurozóně | Americké vlády | Mylan | Trading | Kurz GBP | Jerome Powell | Německý ústavní soud | Ruská vláda | BioNTech | Uvolnění ekonomiky | Průmyslové podniky | Sílící euro | Meta Platforms | Posílení dnes | Výnosy dluhopisů | Kvantitativní utahování | Býčí trend | Růst světového obchodu | Tweety Donalda Trumpa | Globální měny | Ceny bytů | Nové peníze | Republikánský prezident | Inflační šok | Vyšší výnosy | Snížit úrokové sazby | Ukončení kvantitativního uvolňování | SPD | Solidní výsledky | Index DAX | Index podnikatelské nálady ISM | Nákupy přes internet | Index strachu | Intervenovat proti vlastní měně | Kurz PLN | Německá inflace | Nárůst počtu nově nakažených | Pokles hospodářství | Italové | Epidemie SARS | Pokračování růstu | Dluh státu | Emerging markets | Vývoj na akciích | Weibo | Příjmy a výdaje domácností | Horší americká data | Institut API | Vakcinační strategie | Varianta covidu | Ceny nových aut | S&P | Ceny amerických akcií | Vlna pandemie | Tropická bouře | Výsledek jednání ČNB | Středoevropské devizové trhy | Znehodnocení | Investoři na trzích | Vývoj na dluhopisovém trhu | Dolarová výnosová křivka | Zdražování cen | České PMI | Sentiment na akciových trzích | Fond ESM | Nová varianta omikron | Akcie Evergrande | Roboti | Rekordní nárůst | Bezprecedentní propad | Členské země | Guvernér Glapinski | Zvyšování sazeb ČNB | Zvyšování úroků | Více peněz | Ursula von der Leyen | Euforie | Projev šéfky ECB | Markets | Polská NBP | Trumpův tweet | IKEA | Američtí centrální bankéři | Pandemie v Evropě | Německý PMI | Spekulovat | Sociální sítě | Podnikatelé | Dovoz | Růst zadlužení | Kurz liry | Data z ekonomiky | Ekonomika USA | Koaliční partneři | Geopolitická situace | Invesco | Euroskupina | Vojtěch Benda | Akcie Discovery | Larry Kudlow | Dluhopisoví investoři | Casper | Posilování eura | Kabinet | Maďarský forint | Průzkum | Britské volby | Globální dluh | Nvidia | Merkelová a Macron | Soudní instance | Průmyslové recese | Zasedání americké centrální banky | Eli Lilly | Investiční | Růst amerických výnosů | Vývoj na burze | Oslabení liry | Nastavení trhů | Vývoji vakcín | Středoevropské trhy | Expanzivní politika | Nastavení úrokových sazeb | Přístup k inflaci | Výroba aut | Pozornost finančních trhů | Země platící eurem | Pokles HDP | Denní minima | EURCZK | DZ Bank | Obavy z varianty omikron | Americká banka | Růst poptávky | Budoucnost | Obchodní konflikt | iPhone | Dnešní PMI | Odliv zahraničního kapitálu | Obchodní války | Průmyslová výroba | TLTRO3 | Senátní volby | Nový šéf Fedu | Globální výhled | Akcie AbbVie | Akcie GoPro | Index SPX | Počty nových případů | Státní rozpočty | Další růst | Výsledky průzkumu | Kurz české měny | Bitcoin | Ceny nových bytů | Rubl | Dobrá nálada | Emise dluhopisů | Nekonvenční měnové politiky | Růst zlata | Futures | Volkswagen | Starbucks | Indikátor | Vývoj kolem brexitu | Sazby centrální banky | Disciplína | Světové centrální banky | Mark Zuckerberg | GM | Podnikání | Očkování v USA | Drahé komodity | Německá vláda | Apple Inc. | Dow Jones Industrial Average | Pandemie v Česku | Změny ve strategii | Růst spotřebitelských cen | Restrikce | Výnosy bezpečných dluhopisů | Chudoba | Komodity | Černý pátek | Spekulanti | Eurobondy | Ekonomické aktivity | Fond | Inflační data | Hlavní akciové indexy | Burza s kryptoměnami | Produktivita práce | Obchodní dohody | Statistici | Vladimir Putin | Americká vláda | Walmart | Akceptovat ztráty | Setkání v Jackson Hole | Nárůst výdajů | Jednání mezi EU a Británií | Oslabování libry | Letní obchodování | Guvernér NBP | Ropné měny | Kurzy | Ceny v eurozóně | Propad průmyslu | Zátěžový test | Zakázky německého průmyslu | Růst výnosů dluhopisů | Inflační očekávání | Slabší euro | COVID-19 omikron | Buy | Applied Materials | G7 | Domácí poptávka | Odvětví české ekonomiky | Akcie Moderny | Akcie Uberu | Evropské indexy nákupních manažerů | Vývoj cen ropy | Restriktivní politika | Americké vládní dluhopisy | Odvětví | Varianty covidu | Moderna Inc. | Amazon | Korporátní dluhopisy | Napětí mezi USA a Čínou | Ekonom | Maloobchodní tržby | Čína | Důsledky koronaviru | Rozhodnutí bankovní rady | Výsledek amerických voleb | Rostoucí úrokové sazby | Averze vůči riziku | DPH u elektřiny | Makro zprávy | Cenový propad | Verizon | Obchodníci | Výsledky hospodaření | Nesoulad | Solidní růst | Delta Airlines | První odhad | SPX | Disney | Německý index DAX | ČNB dnes | Akciový výprodej | Lael Brainardová | Výnosy italských dluhopisů | Oživení eurozóny | Ruská měna | Ekonomika Německo | Italské dluhopisy | Pohyb koruny | Boj s koronavirem | Globální sentiment | Štěstí | City | Sentiment v eurozóně | Ekonomický růst | Index PMI | Fiskální stimul v USA | Aktuální ceny ropy | Pfizer/BioNTech | Ztráty dolaru | Tajné služby | Účinnosti vakcín | Raketový růst | Americká výnosová křivka | Americké firmy | Fiskální balíček | Jihoafrický rand | Čínské vlády | Vývoj cen komodit | Napětí na trzích | Klíčové zasedání | Akciové obchody | Silnější americký dolar | FX strategie | Sektor služeb | Spotřebitelské ceny | Sentiment trhu | Dnešní zasedání ČNB | Chuť investovat | Odkup akcií | Letošní úroda | Nedostatek zakázek | Oživení na americkém trhu práce | Americká cla | Trhy v USA | Objem zakázek | Aktuální nálada | Euro | Šéfka Fedu | Joe Biden | Růst průmyslových cen | Ruská ekonomika | Likvidita | EU | Glapinski | BIS | Japonský jen | Kryptoměny | Týdenní nárůst | Ropný kartel OPEC | Devizy | Člen bankovní rady | Agentura Moody's | Plynová krize | Ministři energetiky | Výnosy | Navyšování cen | Vedlejší účinky | Americké akciové indexy | Nálada na finančních trzích | Slabost dolaru | Měnové podmínky
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Zahraniční brokeři
Zahraniční burzy
Zahraniční dividendy
Zahraniční dluh
Zahraniční dluh ČR
Zahraniční dluh Ruska
Zahraniční držba dluhopisů
Zahraniční ekonomická aktivita
Zahraniční firmy
Zahraniční fondy

Následující klíčová slova

Zahraniční FX
Zahraniční intervence
Zahraniční investice
Zahraniční investice v Číně
Zahraniční investice v Německu
Zahraniční investoři
Zahraniční kapitál
Zahraniční měny
Zahraniční návštěvníci
Zahraniční obchod
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Purple ebook obchodování ropy
Potvrďte prosím... Zavřít