Úterý 01. dubna 2025 06:44
reklama
RebelsFunding
reklama
Fintokei 10 000 000 Kč
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding

PEPP

img

Ranní okénko - ECB bude komunikovat svou novou strategii

19.07.2021 V nastávajícím týdnu doplní červnovou inflační statistiku výrobní ceny, které budou zveřejněny v tuzemsku a Německu. Dále dorazí indikátory PMI pro průmysl i sektor služeb. A finančnímu trhu jistě neujde zasedání ECB.
img

Euro prožívá nervózní léto před německými volbami, dolaroví medvědi v nejistotě

14.07.2021 Ve 3. čtvrtletí se bude pozornost patrně čím dál víc upírat na riziko kocoviny po zastavení stimulů v USA. Díky utrácení spotřebitelských úspor je ale možné i v tomto kvartále dosáhnout rozumného, i když postupně klesajícího růstu. A tak čekáme na 26. září, kdy se konají v Německu všeobecné volby, které mají být makroekonomickou událostí roku; a zajímalo by nás, zda americká dolarová houpačka nevystřelí po slabém druhém kvartále dolar opět vzhůru, kde se pak bude zuby nehty držet. Metafora s houpačkou je vcelku případná, protože dolar se na samém počátku prvního čtvrtletí odrazil ode dna a celý kvartál posiloval. Většinu druhého čtvrtletí se jej však investoři zbavovali. Jestli se budou věci vyvíjet podle našich očekávání, je možné, že čeká americké dolarové medvědy do konce 3. čtvrtletí ještě těžká cesta. Mezitím budou růst očekávání ohledně nových stimulů, a to nejen v USA, ale hlavně v Evropě, kde se blíží německé volby a rozhodování o další budoucnosti EU.
img

Rozbřesk: Česká inflace dočasně zvolní, ke konci roku se však vrátí na hranu tolerančního pásma

13.07.2021 Dnešní červnová inflace je jedním z posledních zajímavých domácích čísel nejbližších týdnů. Pravděpodobně oproti květnu lehce zvolnila a poklesla z 2,9 % na 2,7 % a během léta může díky vyprchávání meziročního růstu cen pohonných hmot ještě klesat. Zůstane však spolehlivě nad 2% cílem centrální banky a ke konci roku se může zase vyšplhat na hranu tolerančního pásma do blízkosti 3 %. A to zejména kvůli růstu regulovaných cen, dražším energiím a potravinám. Souběžně sice může odeznívat ze zahraničí dovážená vysoká výrobní inflace. Na druhou stranu napjatá situace na trhu práce zatím nic takového nedovolí jádrové inflaci.
img

Ranní okénko - V ČR i USA trh vyhlíží mírné zvolnění meziroční inflace

13.07.2021 V Německu byla dnes ráno potvrzena červnová inflace na 2,3 % (v květnu 2,5 %). Česká inflace na sebe nenechá dlouho čekat. ČSÚ ji zveřejní již za několik málo minut. Očekávání trhu se během včerejšího dne ještě pozměnila a medián trhu se posunul z meziročních 2,8 % na 2,7 % (v květnu 2,9 %). A tematicky budou ladit i data z USA, kde dnes taktéž vyjde červnová statistika inflace. Trh ji odhaduje na 4,9 % (v květnu 5,0 %). Kromě inflace nás čeká jen průzkum mezi malými americkými podniky (NFIB).
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 12.7.2021

12.07.2021 Během minulého týdne se na burzách začaly objevovat pochybnosti ohledně udržitelnosti robustního ekonomického růstu. Na obou stranách Atlantiku vidíme určitou rotaci z cyklických do defenzivních sektorů. V posledním týdnu výrazněji ztrácely energetické akcie, zatímco posilovaly defenzivní nemovitosti. Investoři se obávají varianty delta – rostoucí počet nových infekcí by mohl vést k zavedení dalších lockdownů, což by se podepsalo na slabší ekonomické dynamice. Podle mnohých ekonomů jsme nyní dosáhli vrcholného tempa hospodářského růstu. V dalších kvartálech se již staneme svědky zpomalování. Do budoucna již nelze počítat s dodatečnými fiskálními impulsy. Vidíme robustní výkonnost defenzivních aktiv: dolar, americké nebo německé vládní dluhopisy, stoupla i cena zlata. Na druhou stranu akcie zůstávají na historických maximech a dařilo se i velkým technologickým korporacím. K dobré výkonnosti akciových titulů přispívá i pozicování. Řada investorů vyčkává na korekci a proto využívá sebemenšího poklesu – viz. čtvrteční propad a páteční růst. Retailoví spekulanti mají tendenci vstupovat do trhu obzvláště brzy po korekcích.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

ECB v červnu debatovala o omezení stimulací, ukázal zápis z jednání

09.07.2021 Členové měnového výboru Evropské centrální banky na svém zasedání 10. června debatovali o snížení stimulačních opatření, protože oživení ekonomiky nabírá na rychlosti. Nakonec se ale shodli na zachování zvýšené úrovně podpory. Ukázal to zápis ze zasedání měnového výboru, který byl dnes zveřejněn.
img

Rozbřesk: Raketové zdražování bytů pokračuje

09.07.2021 Ceny nemovitostí v Česku na začátku roku 2021 dál zdražovaly, a to ještě rychleji než ke konci roku 2020. Podle čísel z Eurostatu se zvýšily ceny od začátku roku o 4,6 % a meziročně skoro o 12 %. Čísla z Českého statistického úřadu ukazují na ještě rychlejší růst cen bytů o 15,1 %. A to zejména kvůli rychlému růstu cen starších bytů mimo Prahu.
C:\fakepath\eurozona2.jpg

Lagardeová: Hospodářské oživení v eurozóně je zatím příliš křehké

02.07.2021 Ekonomika eurozóny se začíná zotavovat z pandemie, hospodářské oživení je ale zatím křehké. V rozhovoru s francouzským regionálním deníkem La Provence to řekla prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová. Její tým nyní zvažuje, kdy bude vhodné začít omezovat mimořádně uvolněnou měnovou politiku, kterou ECB zavedla ve snaze mírnit dopady pandemie na ekonomiku.
img

ROVNOVÁHA MEZI SPOTŘEBOU A INVESTICEMI PO PANDEMII

14.06.2021 Přirozenou lidskou reakcí v dobách nejistoty je šetření. A málokterý rok byl tak nejistý jako ten uplynulý. Evropské domácnosti v reakci na krizi způsobenou Covid-19 zvýšily ve třetím čtvrtletí roku 2020 míru úspor na více než 17 %. Podle Eurostatu (Eurostat 12. 1. 2021) se jedná o druhou nejvyšší úroveň od počátku záznamů v roce 1999.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 14.6.2021

14.06.2021 V úterý a středu se uskuteční zasedání Fedu. Investoři věří, že na červnovém zasedání americká centrální banka debaty o taperingu spíše nezahájí. Jako reálnější termín se jeví spíše září. V takovém případě by redukce dluhopisových nákupů mohla začít na konci letošního roku. Fed taktéž zveřejní ekonomickou prognózu, včetně oficiální predikce sazeb, tzv. dot plot. Předpokládáme, že se centrální bankéři přikloní k prvnímu zvýšení úroků v roce 2023 – podle březnového dot plotu by měly zůstat sazby na současných úrovních až do konce roku 2023.
img

Rychlé shrnutí

14.06.2021 Asijské indexy se dnes obchodují výše. Nikkei přidává 0.6 % a Kopsi 0.1 %. Indexy v Číně a Austrálii jsou kvůli svátku uzavřeny.
img

Země G7 se dohodly na 15% dani pro mezinárodní firmy. ECB očekává, že HDP stoupne o 4,6 %

11.06.2021 Kvůli zvyšující se inflaci se ruská centrální banka rozhodla již potřetí v tomto roce zvýšit hlavní úrokovou sazbu. Tentokrát centrální banka zvýšila sazbu o 50 bazických na 5,5 %. V doprovodném prohlášení banka oznámila, že nejspíše budou následovat další “hiky“ v příštích zasedáních.
img

Ranní okénko - Česká i americká inflace překvapila, avšak opačným směrem

11.06.2021 Ekonomický kalendář závěrem týdne nabídne jen údaj z USA. Dorazí index spotřebitelského sentimentu od University of Michigan. Aktéři na finančním trhu tak budou mít prostor vstřebat včerejší údaje, kdy česká inflace překvapila nižším a americká naopak vyšším růstem. ECB na včerejším zasedání ponechala úrokové sazby beze změny, zveřejnila novou makroekonomickou prognózu a Lagarde na tiskové konferenci zmínila, že „odstoupení od nákupu aktiv v rámci PEPP je předčasné“. Koruna v návaznosti na mírnější tempo tuzemské inflace přechodně oslabila o 6 haléřů, během dne však posilovala až na hodnotu EUR/CZK 25,34. Polský zlotý kopíroval korunu, nicméně ztráty ze začátku pak jen zkorigoval a dále neposílil. Forintu se přechodné oslabení vyhnulo a během dne by víceméně stabilní. Kurz eurodolaru se během zasedání ECB a zveřejnění americké inflace rozkolísal, k nikterak výraznému pohybu ale nedošlo.
img

Akcie zůstávají i po datech a ECB nerozhodné, eurodolar nemá směr

10.06.2021 Dnešní události vyvolaly na trzích zajímavou reakci. Americká inflace za květen stoupla výrazněji, než se čekalo. Cenový růst spočívá na širším základu a překvapil jak celkový, tak jádrový index. Přesto data evidentně nebyla tak vysoká, aby investory vystrašila a vrátila na stůl debatu o dřívějším zásahu Fedu. Toho se naopak trhy nebojí.
C:\fakepath\Lagarde.jpg

ECB měnovou politiku nezměnila, zlepšila výhled ekonomiky eurozóny

10.06.2021 Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání ponechala svou mimořádně uvolněnou měnovou politiku beze změn. Nadále tak poskytuje eurozóně zasažené pandemií rekordní podporu a hlavní úroková sazba zůstává na nule. Banka nicméně zlepšila výhled vývoje ekonomiky eurozóny na letošní i příští rok.
img

BREAKING: ECB ponechala sazby beze změny

10.06.2021 ECB nezměnila svoji měnovou politiku na svém červnovém zasedání. Úrokové sazby zůstávají na rekordně nízkých úrovních a krizový program PEPP bude pokračovat alespoň do konce března 2022. Centrální banka potvrdila objem PEPP ve výši €1,85 bln. a AAP pokračuje rychlostí €20 mld. za měsíc. Centrální banka očekává, že sazby zůstanou na současných úrovních do té doby, než se inflační výhled dostane pevně k dvouprocentní úrovni. Guvernérka Lagardová vystoupí na tiskové konferenci od 14:30. Bude komentovat ekonomický výhled eurozóny, inflaci a fiskální a monetární stimul.
img

Ranní okénko - Zasedá ECB, změny nečekáme

10.06.2021 Dnešek zahájíme informací o tuzemské inflaci spotřebitelských cen za měsíc květen. Po dubnových 3,1 % očekáváme výsledek na úrovni 3,3 %, přičemž z velké části se na tomto bude podílet efekt nízké srovnávací základny z loňska, který se týká hlavně cen pohonných hmot. V meziměsíčním srovnání by toto odpovídalo cenové dynamice na úrovni 0,7 %. Tržní odhad je o něco umírněnější, když vyhlíží 3,1 resp. 0,4 %.
img

Rozbřesk: ECB dnes jen velice mírně zvolní expanzi, převládnou holubičí hlasy

10.06.2021 Na dnešním zasedání bude ECB řešit důležitou otázku: Jak ve světle posledních vyšších inflačních čísel a rozjezdu ekonomiky naložit s mimořádnými měnově-politickými injekcemi. Konkrétně s programem PEPP, který v uplynulých měsících přispěl k rychlému nafukování bilance ECB, tedy pumpování likvidity do finančního systému. Věříme, že na dnešním zasedání ECB nakonec jen kosmeticky změní nastavení mimořádného programu PEPP. Debaty o jeho útlumu odsune do druhé poloviny roku.
img

Diskuzi kolem omezování nákupů aktiv označí ECB ve čtvrtek za předčasnou

08.06.2021 K jednacímu stolu ve čtvrtek zasedne Evropská centrální banka. Diskuze se bude točit kolem pandemického programu nákupu aktiv (PEPP) a vyhodnocení jeho dosavadní účinnosti. Vzhledem ke stávající míře nejistoty předpokládáme, že se ECB jakýmkoli náznakům o počátku omezování nákupů aktiv bude chtít vyhnout. Pandemický program tak poběží do září ve stávající výši. S jeho ukončováním ECB nebude podle našeho názoru chtít začít dříve nežli Fed. Tedy na začátku příštího roku. I pak ale předpokládáme, že konec programu bude ještě vyhlazován navýšením nákupů aktiv v rámci programu APP a prodloužením TLTRO4, a to do poloviny příštího roku. S postupujícím oživením ve druhé polovině letošního roku však bude diskuze kolem konce pandemického programu sílit, což bude vytvářet prostor pro růst evropských výnosů a potažmo i těch českých. Na své by si v tom případě měla přijít i česká koruna.
img

Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (7.6.2021)

07.06.2021 Máme za sebou opět úspěšný týden s pozitivními výsledky na finančních trzích. Páteční data z amerického trhu práce mírně zklamala, když bylo vytvořeno pouze 559 tisíc pracovních míst při tržním konsenzu ve výši 650 tisíc. Trh však reagoval pozitivně. Zlepšení na trhu práce ukázalo, že americká ekonomika pokračuje v růstovém trendu, který však zatím není tak rychlý, aby změnil holubičí rétoriku Fedu. Zastavení přílivu likvidity tak v brzké době nehrozí a „všichni jsou spokojeni“.
img

Forex: Koruna je jako přibitá

07.06.2021 Česká měna se v posledních týdnech zdá být stabilizovaná v koridoru EUR/CZK 25,40 – 25,50 a držela se v něm i posledních sedm dní. Nerozhodil ji ani nad očekávání dobrý výsledek tuzemského indexu nákupních manažerů, ani naopak mírně horší statistika o průměrné mzdě. Ani nejnovější signál z České národní banky – rozhovor viceguvernéra Marka Mory – nevyzněl jednoznačně jedním či druhým směrem a koruně tak nedal impulz k pohybu. Klid ostatně panoval i ve zbytku regionu, kde si podobným (ne)vývojem prošel polský zlotý i maďarský forint.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 7.6.2021

07.06.2021 Na akciích menších problémových firem stále viditelná zvýšená rozkolísanost. Nicméně horší report z US trhu práce a pravděpodobný benevolentnější postoj Fedu vedly k posílení indexů a tím pádem i redukci celkové volatility. Akcie AMC v pátek ztrácely -6,7 % a v rozšířeném obchodování odepsaly dalších 14,8 %. Zvýšená aktivita na meme akciích zřejmě přetrvá i v následujících týdnech. Ve střednědobém horizontu je však určitá korekce takřka nevyhnutelná. Co se kryptoměn týče, nejznámější virtuální mince, bitcoin, stále přešlapuje na místě.
img

Rozbřesk: Co tento týden změní ECB?...a překvapivé vítězství CDU v Sasku-Anhaltsku

07.06.2021 Blíží se polovina června a pozornost se pomalu začne přesouvat od makroekonomických indikátorů směrem k rozhodnutím centrálních bankéřů. Je jasné, že inflační tlaky na konci pandemie trhy trochu zaskočily vyššími celkovými a na řadě míst i jádrovými čísly. Velká část centrálních bankéřů v Evropě i v USA však zatím vnímá vyšší inflaci čistě jako dočasný fenomén daný koncem pandemie - spojený s vyššími cenami surovin, energií a řady služeb.
img

Ranní okénko - Česká inflace v květnu zřejmě na vrcholu

07.06.2021 Ekonomický kalendář pro tento týden je nabitý důležitými údaji z tuzemska i zahraničí. Dorazí měsíční data z reálné ekonomiky, která dosáhnou meziročně nevídaně vysokých hodnot díky srovnání s propadem z loňského jara. Inflace podle nás v květnu vystoupala na 3,3 % meziročně a patrně již dosáhla vrcholu. V nejbližších měsících by měla mírně zvolnit, avšak v závěru roku počítáme s opětovným přiblížením k 3% hranici především kvůli očekávanému růstu cen potravin. Koncem týdne bude jednat ECB a dorazí také struktura HDP eurozóny za první čtvrtletí. V USA budeme sledovat zejména údaje o inflaci.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 31.5.2021

31.05.2021 V posledních dnech se nadále potvrzuje konkurenční vztah mezi kryptoměnami a akciemi skomírajících firem typu GameStop nebo AMC. Zatímco v předchozích měsících dezertovali retailoví investoři z tzv. meme akcií a mohutně investovali na kryptoburzách, nyní vidíme opačný trend. Ten souvisí s propadem kurzů virtuálních mincí, za kterým stojí obavy z tvrdší regulace. Například Jižní Korea minulý týden oznámila záměr přísněji regulovat kryptoburzy. Retailoví investoři v tuto chvíli nevnímají padající digitální měny jako perspektivní a jejich pozornost se tak opět přesouvá směrem k akciím některých problémových firem. GameStop během minulého týdne přidal 26 %, provozovatel kin AMC Entertainment dokonce 116 %. Tato dynamika může spustit záchvat volatility na širších akciových indexech (po výběru zisků). Jde vidět, že drobní spekulanti zůstávají na trhu přítomní a budoucna se může vyplácet jejich kroky bedlivě sledovat.
C:\\fakepath\\ecb brusel.jpg

ECB podpůrná opatření asi ještě nezmírní, naopak ČNB se chystá zvýšit sazby

26.05.2021 Evropská centrální banka (ECB) svou podpůrnou měnovou politiku zřejmě zatím zachová, měnit ji nebude ani v červnu. Naznačují to slova člena Výkonné rady ECB Fabia Panetty, který v rozhovoru s japonským listem Nikkei řekl, že na zmírnění podpůrných opatření je zatím brzy. Naopak guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok už trh připravuje na zvýšení základní úrokové sazby. Nevyloučil, že by to mohlo být už v červnu.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 24.5.2021

24.05.2021 Na kryptoměnách jsme v uplynulých dnech byli svědky výrazných pohybů. Ty pravděpodobně přetrvají i v následujících dnech. Faktorem, který spustil otřesy na bitcoinu bylo rozhodnutí čínských autorit zakázat tamním finančním institucím podílet se na transakcích s kryptoměnami. Lokální vlády v Číně se také snaží podnikat kroky proti těžbě bitcoinů – Čína patří mezi velmoci v těžbě bitcoinů. Další ze série negativních zpráv pro virtuální mince je plán Bidenovy administrativy, aby transakce s kryptoměnami nad $10k byly součástí daňových přiznání. V posledních týdnech se také množí studie centrálních bank ohledně možnosti vývoje vlastních digitálních měn – tzv. central bank digital currency (CBDC). Lze očekávat, že CBDC by měly výraznější podporu ze strany vlád a proto by mohly vést k omezení zájmu o soukromé kryptoměny. Tj. vidíme více negativních faktorů, které promlouvají do propadů na trzích kryptoaktiv. Přestože kryptoměny stále představují poměrně okrajový trh, bylo patrné, že otřesy na této třídě aktiv promlouvaly do širšího negativního sentimentu na trzích.
C:\fakepath\Lagardeova.jpg

ECB teď neplánuje omezit pandemické nákupy dluhopisů, řekla Lagardeová

21.05.2021 Evropská centrální banka (ECB) momentálně nepočítá s tím, že by v nejbližší době omezila nákupy dluhopisů zavedené kvůli pandemii covidu-19. Po dnešním jednání s ministry financí zemí eurozóny to řekla prezidentka ECB Christine Lagardeová. Vedení banky se podle ní chce na očekávaném červnovém jednání zaměřit na zachování příznivých podmínek pro financování všech sektorů ekonomiky. Na její prohlášení vzápětí zareagovaly finanční trhy.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 17.5.2021

17.05.2021 Bitcoin prudce padá. Bezprostřední rozbuškou pro pokles bylo oznámení Elona Muska. Tesla již neakceptuje platby v bitcoinech kvůli ekologické náročnosti těžby. To znamená, že rychlá akceptace nejznámější virtuální mince napříč korporátní sférou nenastane. Vyzdvihnutí nepříznivých ekologických aspektů může být v dnešní době zcela zásadní. Mladší investoři, kteří patří mezi velké podporovatele kryptoměn, kladou značný důraz na udržitelnost. Pokud převládne názor o devastujících účincích těžby na životní prostředí, může to otřást investiční tezí pro bitcoin.
img

Komentář Fidelity International: Výhled pro druhé čtvrtletí a dál: cesta ven ze zimy plné nespokojenosti

13.05.2021 Od začátku druhého čtvrtletí 2021, tedy déle než rok od zavedení vládních omezení, pokračuje globální hospodářské oživení, přestože sílí známky zvětšujících se regionálních rozdílů. Hospodářské škody byly po zimním nárůstu počtu nakažených v některých regionech méně závažné, než se očekávalo. V další fázi pandemie tak bude rozhodující účinná vakcinace. Příběh Covid-19 ale ještě zdaleka nekončí, protože varianty viru začínají být stále problematičtější
img

Dluhopisy v době pandemie a proč rostly a zda-li ještě porostou

10.05.2021 Níže naleznete speciální Ad-hoc analýzu "Dluhopisy v době pandemie a proč rostly a zda-li ještě porostou". Pro bližší pochopení nedávného vývoje na českých dluhopisech jsme provedli dekompozici výnosů českých státních dluhopisů pomocí jednoduchého modelu. S podrobnostmi Vás seznámíme v této publikaci.
img

Rychlé shrnutí

10.05.2021 Americká vláda vyhlásila stav pohotovosti kvůli hackerskému útoku na jedno z nejvýznamnějších potrubí na přepravu rafinovaných produktů. Jeho provoz byl pozastaven.
img

Rozbřesk: Český rozpočet míří k rekordnímu schodku

04.05.2021 Český rozpočet láme nové rekordy - za první čtyři měsíce deficit narostl na rekordních 192 miliard korun (ze 125 miliard v březnu). Zatímco z počátku roku vypadal plán ministryně Schillerové počítající s deficitem 500 miliard korun jako přehnaně pesimistický, a již tradičně vytvořený s velkou rezervou, po čtyřech měsících je vše jinak. Třetina roku je za námi a pokud se něco zásadního nezmění, můžeme být za deficit okolo půl bilionu korun ještě rádi.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 26.4.2021

26.04.2021 Ve středu učiní Fed monetárně-politické rozhodnutí, změna nastavení politiky se neočekává. Dubnové zasedání bývá tradičně spíše nudné. Zásadnější informace může přinést nadcházející červnové setkání, na kterém americká centrální banka bude mít k dispozici aktualizovanou ekonomickou prognózu i nový dot plot. I tak budou ve středu investoři bedlivě sledovat komentáře guvernéra Powella. Od posledního zasedání totiž vyšla řada výrazně optimistických makrodat. Maloobchodní tržby v březnu expandovaly tempem mírně pod 10 %. Šéf Fedu prozatím upozornil, že předčasné utažení měnové politiky nepřipadá v úvahu. Aby zahájil debatu o taperingu (tedy postupném snižování tempa nakupovaných bondů), musela by americká ekonomika v několika po sobě jdoucích měsících vygenerovat přírůstek nových pracovních míst okolo jednoho milionu. Na druhou stranu lze očekávat, že v květnu začnou vycházet velmi silná makročísla. Diskuse o taperingu tak mohou být reálně zahájeny na červnovém zasedání.
img

Biden hrozí prudkým zvýšením daní z kapitálových zisků. Rusko zvyšuje úrokové sazby kvůli vysoké inflaci

23.04.2021 Kanadská centrální banka ponechala na svém dubnovém zasedání dle očekávaní úrokovou sazbu na 0,25 %. BoC však překvapila trhy oznámením, že hodlá snížit nákupy aktiv ze 4 mld. CAD týdně na 3 mld. Banka také konstatovala, že hodlá začít navyšovat úrokové sazby již ke konci roku 2022. Trh ohodnotil zasedání BoC jako jestřábí, když americký dolar vůči kanadskému zaznamenal ve středeční seanci pokles o přibližně 0,9 %.
C:\fakepath\forex-eurusd.jpg

Euro překvapivě vyhrává první poločas

23.04.2021 Za posledních 12 měsíců euro posílilo vůči americkému dolaru o 12 %. Přitom Spojené státy jsou vítězem v oživení ekonomiky i v očkování. Na poli výnosů také s přehledem vede dolar, když na 5letých dluhopisech nabízí o 2 % více. Je až s podivem, kolik kupců si měnový pár EUR/USD nad 1,2000 za dané konstelace najde.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (23.4.2021)

23.04.2021 Joe Biden podle agentury Bloomberg připravuje plán na zvýšení kapitálových daní, což dostalo pod tlak akciové trhy v USA. Americký dolar dostal pod tlak některé měny, nejvíce byla zasažena britská libra, která má velký prostor pro korekci. Zveřejněné výsledky trhy tolik nezamávaly.
img

Rozbřesk: Dluh zemí EU se přiblížil hranici 100 % HDP

23.04.2021 ECB podle očekávání ani na dubnovém zasedání nezařadila nižší rychlost v nákupech dluhopisů a hodlá tak pokračovat v tisku eur i nadále. Jen v případě nouzového pandemického programu PEPP s rámcem 1,9 bilionů hodlá pokračovat až do března příštího roku. Od loňského začátku až do poloviny letošního dubna jen v rámci tohoto nástroje již nakoupila papíry za téměř bilion eur, přičemž jen v březnu objem těchto nákupů překročil hodnotu 73 mld.
img

Ranní okénko - PMI opět zhodnotí situaci v dodavatelských řetězcích

23.04.2021 Hlavní události týdne jsou koncentrovány do závěrečných dvou dnů. Včera proběhlo měnověpolitické zasedání ECB a jak se předpokládalo, došlo jen k potvrzení dřívější komunikace. Dubnová edice evropského průzkumu spotřebitelské důvěry dopadla lépe, než odhady naznačovaly. Dnes trh již upíná svou pozornost ke zveřejnění průzkumu mezi nákupními manažery (PMI), které dorazí nejprve z eurozóny, včetně Německa, a odpoledne z USA.
C:\fakepath\Lagarde.jpg

ECB dnes ponechala měnovou politiku podle očekávání beze změn

22.04.2021 Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání ponechala svoji mimořádně uvolněnou měnovou politiku beze změn. Nadále tak poskytuje eurozóně zasažené pandemií rekordní podporu, přestože zrychlení očkovací kampaně zvyšuje naději na oživení ekonomiky. Hlavní úroková sazba tak zůstává na nule. Minulý měsíc banka rozhodla o výrazném zrychlení tempa dalšího tištění peněz ve druhém čtvrtletí, než jaké uplatňovala v prvních měsících letošního roku.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

ECB ponechala měnovou politiku podle očekávání beze změny

22.04.2021 Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání ponechala svoji mimořádně uvolněnou měnovou politiku beze změn. Nadále tak poskytuje eurozóně zasažené pandemií rekordní podporu, přestože zrychlení očkovací kampaně zvyšuje naději na oživení ekonomiky. Hlavní úroková sazba tak zůstává na nule. Minulý měsíc banka rozhodla o výrazném zrychlení tempa dalšího tištění peněz ve druhém čtvrtletí, než jaké uplatňovala v prvních měsících letošního roku. Trhy nyní čekají na tiskovou konferenci prezidentky ECB Christine Lagardeové, která začíná ve 14:30.
img

BREAKING: ECB ponecháva sadzby a nákupy dlhopisov nezmenené

22.04.2021 Podľa všeobecných očakávaní ponechala ECB svoju referenčnú úrokovú sadzbu nezmenenú na efektívnej spodnej hranici 0,25%. Rovnako sa neurobili žiadne zmeny v programe nákupu pandemických núdzových dlhopisov vo výške 1,85 bilióna EUR. Centrálna banka opätovne potvrdila, že veľkosť programu PEPP zostane na úrovni 1,85 bilióna EUR. Nákupy PEPP v aktuálnom štvrťroku budú naďalej výrazne vyššie. Nákupy QE budú pokračovať mesačným tempom 20 miliárd EUR. Investori sa teraz zamerajú na komentáre prezidentky ECB Lagardeovrj na tlačovej konferencii týkajúce sa hospodárskeho výhľadu, inflácie, fiškálnych stimulov a dopadu pomalého zavádzania očkovania.
img

Akciím se dopoledne daří, eurodolar přešlapuje před ECB

22.04.2021 Šíření koronaviru zvláště v Indii nabírá na rychlosti a vzhledem k tvaru křivky nově nakažených i velikosti populace je třeba se připravit na velká čísla. Také další asijské ekonomiky čelí rostoucímu problému, což obecně vidíme jednak jako brzdu pro investice v rozvíjejících se trzích a také, jak jsme uváděli, i pro sázky na cyklus na západních trzích. Stále platí, že problémy s koronavirem jako takové se investoři naučili přecházet, ale při absenci nových pozitivních impulsů se prostředí pro akcie přece jen zhoršuje.
img

Rozbřesk: Pátý týden dovolené by mohl stát firmy desítky miliard korun

22.04.2021 Mezi rusko-českou diplomatickou přestřelku a pandemii COVID 19 se v posledních dnech vklínilo ještě jedno téma - požadavek KSČM na povinných pět týdnů dovolené. Česko je v tuto chvíli v evropském pelotonu z pohledu délky povinné dovolené někde uprostřed, pokud tedy započítáme i státní svátky. Méně povinných dnů volna mají například v Británii nebo v Německu, více naopak v sousedním Slovensku nebo ve Francii. Řada podniků přitom v Česku používá pátý týden dovolené flexibilně jako bonus tam, kde to z jejich pohledu dává smysl - například jako věrnostní odměnu za počet odpracovaných roků.
img

Forex: ECB dnes vyhodnotí účinnost pandemického programu

22.04.2021 Klíčovou událostí dnešního dne je zasedání ECB. Těžko předpokládat nějakou změnu v nastavení měnových podmínek. Centrální bankéři vyhodnotí stávající pandemický program a naplňování březnové ekonomické prognózy. Odpolední americká data potvrdí povzbudivý výkon tamní ekonomiky. Z regionu na včerejší silná data březnových mezd a rychle rostoucích cen průmyslových výrobců v Polsku dnes naváží robustní maloobchodní tržby za stejný měsíc i lepší spotřebitelská důvěra za duben.
img

ECB bude vyhodnocovat účinnost pandemického programu

20.04.2021 K jednacímu stolu ve čtvrtek zasedne Evropská centrální banka. Diskuze se bude točit kolem pandemického programu nákupu aktiv (PEPP), vyhodnocování jeho dosavadní účinnosti i plánu, kdy a jak program ukončit. Žádné definitivní závěry v tomto ohledu však zatím nečekáme. V nejbližších měsících program poběží přibližně ve stávající výši, tedy kolem 20 mld. EUR týdně. I ve zbytku roku budou ale nákupy zřejmě přesahovat 15 mld. EUR. S ukončováním programu ECB nebude podle našeho názoru chtít začít dříve nežli Fed. Tedy na začátku příštího roku. I pak ale předpokládáme, že konec programu bude ještě vyhlazován navýšením nákupů aktiv v rámci programu APP a prodloužením TLTRO4 do poloviny příštího roku. S postupujícím oživením ve druhé polovině letošního roku však bude diskuze kolem konce pandemického programu zintenzivňovat, což bude vytvářet prostor pro další růst evropských výnosů a potažmo i těch českých. Na své by si v tom případě měla přijít i česká koruna.
img

Ranní okénko - PMI odhalí rozevírající se nůžky mezi sektorem služeb v eurozóně a USA

19.04.2021 V tomto týdnu budou klíčovou událostí dubnové PMI indikátory pro eurozónu a USA. Bude nás zajímat nejen vývoj ve službách a výrobě, ale i informace o tom, zda přetrvávají, či se dokonce nezhoršují podmínky v dodavatelsko-odběratelských řetězcích. Ty jednak limitují výrobu a jednak tlačí ceny vstupů vzhůru. V tomto směru budou zajímavé také březnové ceny průmyslových výrobců, jež dorazí z tuzemska i Německa. Kromě ekonomických dat se koná zasedání ECB, od kterého nečekáme změnu jak v nastavení sazeb, tak v komunikaci měnové politiky.
img

Rozbřesk: Česko-ruská diplomatická přestřelka na trhy nedopadá

19.04.2021 Česko žije aférou kolem vyhoštění ruských diplomatů v odvetě kvůli podezření ze zapojení příslušníků ruské tajné služby do výbuchu skladu munice ve Vrběticích v roce 2014. Napjaté vztahy s Ruskem však zatím na české trhy nijak výrazně nedopadají - česká koruna sledovala na konci uplynulého týdne s povděkem pozitivní náladu na amerických akciových trzích a relativně stabilní výnosy globálních dluhopisů a nejinak tomu bude asi i na začátku týdne nového.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 19.4.2021

19.04.2021 Velké americké banky zaznamenaly excelentní kvartál. Reportované zisky překonaly prognózy o desítky procent. Za optimistickými čísly stálo především rozvolňování rezerv a silná aktivita v segmentu investičního bankovnictví. Jediným problematickém bodem se pro peněžní ústavy ukázal pomalejší růst poptávky po úvěrech. Za slabší růstem se skrývá určitá přetrvávající nejistota, které vede k neochotě se více zadlužovat. Roli hrají i fiskální stimuly americké vlády, které do jisté vytlačují například spotřebitelské úvěry. Tento týden budou investoři bedlivě vyhlížet výsledky Netflixu. Zajímavé bude, zda firma dokáže udržet pandemické trendy ve vývoji předplatitelů. Očekává se, že poskytovatel streamovacích služeb přidal v tomto kvartálu více než 6 milionů nových předplatitelů. Firmy, které v rámci S&P 500 reportovaly své výsledky (zatím pouze 8 % firem), překonaly konsensus trhu v průměru o 55 %. Meziročně se tak jejich profity zvedly o téměř 100 %.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: ECB vyhodnotí březnové zvýšení nákupů aktiv

19.04.2021 Finanční trhy reagují na lepší výsledky z ekonomiky i pozitivní výsledkovou sezónu posunem akciových trhů na nové historické rekordy. Hlavní událostí tohoto týdne bude jednoznačně zasedání Evropské centrální banky. Ta by měla primárně vyhodnotit efekt březnového zvýšení nákupů aktiv v rámci pandemického programu PEPP. Předstihové ukazatele z eurozóny za duben ukážou mírný pokles z rekordních úrovní. Potvrdí ale odolnost ekonomiky vůči opětovnému utažení pandemických opatření. Americký kalendář bude prázdný a pozornost budou mít zejména zveřejňované firemní výsledky. Koruna zůstává uvězněna mezi pozitivním globálním vývojem a zhoršujícími se domácími podmínkami. Nižší tržní úrokové sazby snižují její atraktivitu, ale na druhou stranu nabízí možnost zajištění proti blížícímu se zvyšování úrokových sazeb ČNB.
img

Euro po zveřejnění zápisu ze zasedání ECB posiluje

08.04.2021 Bankéři zaznamenali, že růst výnosů z dluhopisů je důsledkem vyšší očekávané inflace a lepšího výhledu globální ekonomiky. Bankovní rada se nechce příliš zaobírat pohyby na dluhopisových trzích, nebo reagovat mechanicky na změny finančních podmínek
img

Ekonomický kalendář: Zápis ze zasedání ECB a Powellův projev

08.04.2021 Evropské akciové trhy otevřely ve čtvrtek na vyšších úrovních po dobrých výkonech asijských indexů. Včera zveřejněný zápis z posledního zasedání Fedu nepřinesl jakékoliv zmínky ohledně utahování měnové politiky, což pomohlo indexům na vyšší úrovně. Dnes je na programu zápis z posledního zasedání ECB. Ten obvykle na trh nemá žádný podstatný dopad, ale na posledním zasedání se ECB rozhodla urychlit nákupy prostřednictvím PEPP programu. Investory budou zajímat detaily tohoto rozhodnutí. Následně večer vystoupí guvernér Fedu Powell v panelové diskuzi o globální ekonomice, po které budou následovat otázky z publika.
img

Forex: Český průmysl se vrací k meziročnímu růstu

08.04.2021 Německý i domácí průmysl ukazují sílu i přes negativní pandemický vývoj. Předstihové ukazatele nepřestávají pozitivně překvapovat a růst indikují i pro březen. ECB zveřejní záznam z posledního jednání, kdy centrální banka potvrdila záměr nakupovat více státních dluhopisů v rámci již dříve schváleného mandátu. Koruna posílila na nejsilnější hodnoty od konce února, za čímž stojí hlavně silnější euro vůči americkému dolaru. Jeho vývoj je zároveň i aktuálně největším rizikem pro korunu v následujících dnech.
img

Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Světu už dochází úplně všechno

30.03.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, dnes publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 2. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia klientů.
img

Ranní okénko - Další zrychlení inflace v eurozóně

29.03.2021 Ekonomický kalendář tento týden plní sada indikátorů sentimentu. Eurostat zveřejní březnový konjunkturální průzkum, od kterého si navzdory neutěšené pandemické situace slibujeme zlepšení. Menší prostor pro růst pak vidíme v případě tuzemského PMI ve výrobě. Vedle „měkkých“ indikátorů si pozornost trhu jistě získá i březnová inflace v eurozóně a Německu, respektive míra jejího zrychlení. Ke konci týdne nás čekají informace o rozpočtu českých státních financí a měsíční zpráva z amerického trhu práce.
img

Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (15.3.2021)

15.03.2021 Situace na finančních trzích vypadá stále poklidně. Ke snížení rizikové averze přispěly v minulém týdnu 2 důležité události. Evropská centrální banka se rozhodla urychlit nákupy aktiv prostřednictvím krizového programu PEPP. Tento krok by měl přispět k nižší úrovni výnosů, které se v minulých týdnech staly hrozbou rally na akciích. Druhou událostí je schválení stimulačního balíčku v USA ve výši $1,9 bilionu, který mimo jiné znamená, že většina Američanů dostane šek ve výši až $1400. A část z této podpory jistě skončí na finančních trzích.
img

Forex: ECB zasáhla, Fed nezasáhne

15.03.2021 Koruna opět získala pevnější půdu pod nohama a za uplynulý týden se posunula z okolí EUR/CZK 26,35 až k dnešním cca EUR/CZK 26,17. Lví podíl na tomto vývoji přitom měl nárůst globálního optimismu, který se do našeho regionu propsal během úterý, a vzal s sebou v balíku rizikovějších aktiv i korunu. Prakticky bez překvapení se obešla únorová česká inflace a jen mírně za odhady zaostal lednový průmysl, ovšem nikoliv do té míry, aby otřásl důvěrou v celou ekonomiku. S přepokládaným (či spíše toužebně vyhlíženým) postupným zlepšováním tuzemské epidemické situace očekáváme od koruny další mírné posilování směrem k EUR/CZK 26,00.
C:\fakepath\top-15032021-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.03.2021 1) Asijské akciové trhy se dnes na směru neshodly. Investoři vyhlížejí zasedání americké centrální banky (Fed), které se bude konat v úterý a ve středu a v jehož rámci bude zveřejněna i nová makroekonomická prognóza.
img

Rozbřesk: Výnosy amerických dluhopisů na ročních maximech, jak na ně zareaguje Fed?

15.03.2021 Ztráty dluhopisů, rychlý růst tržních výnosů a s tím související tvrdší měnové podmínky - to jsou hlavní problémy, které se honí centrálním bankéřům v posledních týdnech hlavou. EVropská centrální banka již na nepříznivý vývoj zareaovala a poslala a v uplynulém týdnu oznámila, ž zrychlý nákupy vládních dluhopisů v rámci pandemického programu PEPP tak, aby dostala i delší výnosy znovu pod kontrolu.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 15.3.2021

15.03.2021 Ve středu zasedá americká centrální banka. Dluhopisové programy ani nastavení sazeb s nejvyšší pravděpodobností neupraví. Nicméně investoři budou detailně zkoumat komentáře Jeroma Powella ohledně tolerance vyšších výnosů ze strany Fed. Očekáváme, že nárůst výnosů prozatím nezpůsobil citelné utažení měnových podmínek, takže na něj představitelé Fedu nebudou příliš reagovat. Powell zřejmě upozorní, že měnová politika zůstane ještě dlouhou dobu uvolněná. Na druhou stranu americká centrální banka na březnovém zasedání tradičně updatuje své ekonomické prognózy, včetně predikce vývoje sazeb. Vzhledem ke schválení robustních fiskálních stimulů a výrazného progresu ve vakcinaci, očekáváme prudkou revizi očekávaného růstu směrem nahoru. Řada institucí nyní předpokládá, že Fed upraví svou oficiální prognózu sazeb (tzv. dot plot). Nová mediánová prognóza by měla signalizovat jedno zvýšení sazeb v roce 2023 (aktuální prognóza nenaznačuje žádné zvýšení). To by mohlo vyvolat další tlak na růst dluhopisových výnosů. V minulosti platilo, že jestřábí aktualizace dot plotu vedla ke zvýšení dluhopisových výnosů (takový růst táhly nahoru reálné výnosy).
img

Rozbřesk: Podrží průmysl evropskou ekonomiku?

12.03.2021 Dnešní lednová průmyslová výroba v eurozóně i v Česku hodně napoví, co čekat od ekonomiky na začátku roku 2021. České číslo již známe: lednový meziroční růst o 0,9 % po očištění (konsensus 0,6 %). Podnikatelské nálady doposud potvrzovaly odolnost průmyslu vůči třetím a dalším vlnám pandemie COVID 19. Vesměs ukazovaly na jedné straně zdecimované služby a na straně druhé rychlý růst zakázek i výroby v průmyslu. Je však otázkou, zda to nyní potvrdí i tvrdá čísla z výroby – dosavadní výsledky z Německa spíše zaostaly za očekáváním. To by mohlo výrazně zhoršit naše odhady růstu pro začátek roku, které zatím počítaly se stagnací evropské ekonomiky na začátku roku 2021 a s náběhem post-pandemického oživení zhruba od poloviny roku.
img

Ranní okénko - ECB zklidnila dluhopisový trh, průmysl zřejmě poklesl

12.03.2021 Dnes ráno nás čeká údaj o české průmyslové výrobě za leden. Průmyslový sektor si během pandemie vede dobře, když předstihové indikátory ukazují na jeho další expanzi. Na druhé straně se v poslední době formují komplikace. Výrobci se potýkají se zádrhely v dodavatelsko-spotřebitelských řetězcích a situace je vyostřena především v automobilovém průmyslu z důvodu nedostatku čipů potřebných pro výrobu. Jeho významná váha v celkové výrobě tak stáhne lednový výsledek dolů. Navíc měl letošní leden nevýhodu, když čítal o dva pracovní dny méně. V souhrnu očekáváme meziroční pokles průmyslové výroby o 5,5 % po prosincovému růstu o 5,8 %. Výše zmíněné komplikace dolehnou na výsledek průmyslové výroby i v dalších měsících. Technicky ale meziroční výsledek pozitivně ovlivní srovnávací základna, jelikož se začne projevovat silný propad průmyslu z jara minulého roku: v březnu a v dubnu se průmyslová výroba propadla meziročně o 10 %, respektive o 35 %.
img

Forex: Průmysl v eurozóně zůstává vůči pandemii rezistentní. Otázkou je, jak dlouho.

12.03.2021 Závěr týdne bude ve znamení zveřejněný lednových statistik průmyslové produkce. Přes utahování restriktivních opatření průmysl v eurozóně v lednu přidal, když meziměsíční růst zaznamenaly kromě Španělska všechny velké země. Pro naše průmyslníky by to měla být dobrá zpráva, obáváme se ale, že zaváží předzásobení před brexitem a problémy v dodavatelských řetězcích, což srazilo lednovou produkci tuzemského průmyslu proti prosinci do červených čísel.
img

ECB posílí nákupy, Nasdaq v čele akciového růstu

11.03.2021 Evropská centrální banka dnes na svém zasedání naplnila očekávání. Prezidentka Lagardová slovně vystoupila proti "předčasnému utahování", které se děje na trzích a banka se proti němu rozhodla i zasáhnout. Zatímco v posledních týdnech nakupovala v rámci programu PEPP méně dluhopisů, v nejbližším kvartálu by měly nákupy naopak probíhat podstatně rychleji. Lagardová však současně odmítla, že by se ECB snažila řídit výnosovou křivku.
C:\fakepath\Lagardeova.jpg

Evropská centrální banka mění tempo nákupů dluhopisů

11.03.2021 Evropská centrální banka (ECB) v příštím čtvrtletí výrazně zrychlí tempo dalšího tištění peněz, než jaké uplatňovala v prvních měsících letošního roku. ECB v tiskové zprávě po dnešním zasedání Rady guvernérů uvedla, že za tímto účelem bude rychleji nakupovat dluhopisy. Objem peněz, který má pro tento program k dispozici, však nezměnila.
img

Lagardová upozornila na rizika spojená s rostoucími výnosy

11.03.2021 Během tiskové konference EBC zdůraznila guvernérka Christine Lagardová, že poslední vzestup výnosů představuje riziko pro finanční podmínky v eurozóně. Dle jejího názoru stojí za vzestupem inflace hlavně dočasné faktory. Znovu poukázala na to, že růst tržních sazeb může způsobit předčasné utahování měnových podmínek. A tak se banka rozhodla zvýšit tempo nákupů dluhopisů v následujícím kvartále. ECB zůstává flexibilní v podmínkách současného programu nákupu aktiv. V případě postupného zlepšování nemusí být krizový program PEPP plně využitý. Lagardová také zdůraznila, že rizika spojená s pandemií zůstávají stále vysoká, ale postupně se je daří eliminovat. Krátkodobě však stále představují hrozbu, která může výrazně zhoršit výhled.
C:\fakepath\ecb brusel.jpg

Evropská centrální banka zrychlí tempo nákupů dluhopisů

11.03.2021 Evropská centrální banka (ECB) v příštím čtvrtletí výrazně zrychlí tempo dalšího tištění peněz, než jaké uplatňovala v prvních měsících letošního roku. ECB v tiskové zprávě po dnešním zasedání Rady guvernérů uvedla, že za tímto účelem bude rychleji nakupovat dluhopisy. Objem peněz, který má pro tento program k dispozici, však nezměnila. Trhy nyní čekají na tiskovou konferenci prezidentky ECB Christine Lagardeové.
img

Rozbřesk: Přijde do ČR post-koronavirový šok?

11.03.2021 Včera zveřejněná česká inflace sice dopadla o jednu desetinu procentního bodu lépe, než předpokládal trh, nicméně dál se drží nad cílem ČNB i nad její aktuální prognózou. Výrazná odchylka inflace od prognózy, která vznikla už před měsícem v důsledku rychlejšího růstu cen potravin, však alespoň lehce poklesla. Dolů zamířila i jádrová inflace, kterou ČNB rovněž sleduje, nicméně její pokles stále zaostává za očekáváním centrální banky.
img

Komentář Fidelity International k nadcházející schůzi Evropské centrální banky

09.03.2021 ECB se na nadcházejícím zasedání zaměří bezpochyby na zpřísnění finančních podmínek. Situace v posledních několika týdnech byla většinou ovlivněna celosvětovým růstem výnosů. Nedávný posun komunikace ECB je zaměřený na udržení „příznivých podmínek financování“. Anna Stupnytska, globální makroekonomka z Fidelity International očekává, že ECB zareaguje na nedávné zpřísnění zvýšením tempa nouzového pandemického programu nákupu aktiv – PEPP. Přesná týdenní částka pravděpodobně nebude oznámena. „Předpokládáme, že program je flexibilní a bude použit k nákupům v různých zemích podle potřeby. V tomto ohledu je největší růst výnosů v Itálii, rychlý a neuspořádaný. ECB se proti tomu bude pravděpodobně silně stavět,“ doplňuje Anna Stupnytska.
img

RANNÍ SOUHRN AKCIOVÝCH TRHŮ PRO DEN 9.3.2021

09.03.2021 Hlavním faktorem, který o směřování rozhodl byly opět dluhopisové výnosy, ty se včera držely na úrovni 1,6 %.
img

Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (8.3.2021)

08.03.2021 Situace na finančních trzích zůstává i nadále opatrně optimistická, i když všeobecnou rally už máme pravděpodobně za sebou. V USA by již v úterý mohl být prezidentem Joe Bidenem podepsán stimul ve výši $1,9 bilionu, i když trhy již tuto obří injekci započetli do současných cen. Investoři si více vybírají, do čeho ještě vloží peníze a co už je za hranou. Dobrým příkladem jsou technologické akcie, které nemají v posledních týdnech na růžích ustláno. Mnoho technologických vítězů pandemie se nyní sklání před cyklickými tituly. Vzestup výnosů však sebral část růstového momenta i zde. Naopak pomohl americkému dolaru, který na hlavních měnových párech v poslední době posiluje. Od počátku března nejvíce na NZD, CHF a JPY. Hlavním tématem tohoto týdne by však mohla být ropa. Překročení 70 dolarové úrovně na Brentu je na současnou dobu hodně ambiciózní. Co na to těžaři z břidlic v USA?
img

Ranní okénko - Za výsledkem HDP v závěru roku stál patrně zejména čistý vývoz

01.03.2021 Z českých dat budeme tento týden sledovat zejména zpřesněný odhad HDP včetně jeho detailní struktury. Před tím je ale na řadě PMI ve výrobě, který sice nebude reflektovat aktuální vypjatou epidemickou situaci, přinese ale nové informace o komplikacích v dodavatelských řetězcích a tím pádem o vývoji nákladových tlaků. Český kalendář nakonec uzavře údaj o únorové nezaměstnanosti. Z ekonomiky eurozóny bude stěžejní předběžný odhad spotřebitelské inflace. V USA je na řadě měsíční statistika z trhu práce.
img

Evropské trhy si možná od ECB něco slibovaly, americké podporují domácí témata

21.01.2021 Evropským akciím se odpoledne nedaří. Německý DAX odevzdal zisky, francouzský, italský či španělský trh se ponořily až o procento do červeného. Vedle toho registruje menší ztráty Londýn, ovšem zámoří jede opět vzhůru. Zisky sice nejsou velké, ale stačí k navyšování maxim. V čele znovu kráčí Nasdaq (+0,5 pct) za podpory svých největších jmen. Pražská burza dnes propadá o 1,4 pct; všechna hlavní jména klesla, největší zátěží byly banky.
img

ECB ponechala úrokové sazby beze změny

21.01.2021 ECB ponechala úrokové sazby dle očekávání beze změny a nezměnila ani výši v prosinci navýšeného záchranného programu o €500 mld. euro. Platnost programu byla zachována do března 2022. Sazby zůstanou na současných úrovních do té doby, než se výrazně změní inflační výhled. Celkový objem záchranného programu PEPP dosahuje na €1 850 miliardy. Investoři se nyní zaměří na tiskovou konferenci guvernérky Lagardové, která začíná ve 14:30. V průběhu tiskové konference jsme často svědky zvýšené volatility na eurových párech i DAXu.
img

⏰ Zasedání ECB: Co očekávat?

21.01.2021 Zasedání ECB má v dnešním kalendáři klíčovou pozici. Ve 13:45 bude zveřejněno rozhodnutí o sazbách a tisková konference guvernérky Lagardové začne o 45 minut později. Událost bude mít dopad na DE30 a EURUSD.
img

Ranní okénko - Německé ceny výrobců překvapily růstem

21.01.2021 Dnešní měnověpolitické zasedání Evropské centrální banky podle nás změnu v nastavení měnových podmínek nepřinese. Úprava sazeb prakticky nepřichází v úvahu a alternativní nástroje, jako jsou programy TLTRO či PEPP byly čerstvě rekalibrovány na zasedání předchozím. Přesto budeme pozorně sledovat, jak se ECB alespoň rétoricky vyrovná s nečekaně tvrdým dopadem dalších pandemických vln na evropské ekonomiky. Prezidentka Christine Lagardová by také mohla naznačit, jakým směrem se ubírá připravovaná změna dlouhodobé strategie ECB, která je avizována na léto letošního roku.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 18.1.2021

18.01.2021 V očkování nastává určitý progres, celkově však proces stále výrazně pokulhává za původními plány. Pro připomenutí: v USA je aktuálně naočkováno 13,7 mil. obyvatel, původní prognózy hovořily o 20 milionech naočkovaných v prosinci. V Německu a Itálii se počet vakcinací vyšplhal nad milion. Společnost Pfizer navíc upozornila, že v EU dojde ke zpoždění dodávek vakcín. To souvisí s určitými regulatorními překážkami. Čím déle proces vakcinace potrvá, tím trvalejší následky na ekonomickou aktivitu může pandemie mít.
img

Joe Biden představil podobu podpůrného balíčku

15.01.2021 Ekonomický kalendář dnes plní data z USA. Sledovaný bude především údaj o prosincových maloobchodních tržbách, jelikož americká ekonomika je z velké části poháněna domácí spotřebou. Tuto informaci doplní index spotřebitelské důvěry z dílny University of Michigan. V závěsu za ní se dozvíme výsledek průmyslové produkce. J. Biden zveřejnil plán fiskálního balíčku. Celkový obnos čítá 1,9 bilionu USD a obsahuje navýšení jednorázového šeku z 600 na 2000 amerických dolarů. Mimo dalších úprav je v plánu také navýšení minimální mzdy na 15 dolarů. Reakce finančního trhu nebyla výrazná, jelikož velkorysejší plán byl očekáván.
img

Euro zaznamenalo len malú reakciu na zápisnicu ECB

14.01.2021 Dnes boli zverejnené zápisnice z decembrového zasadania ECB. Všetci predstavitelia ECB sa zhodli, že je stále potrebná ďalšia podpora z dôvodu vysokej neistoty a obáv z rizík súvisiacich s vývojom výmenného kurzu. Tvorcovia politík tiež považujú za vhodné a primerané zvýšiť horizont čistých nákupov v rámci PEPP. Členovia si všimli, že riziko nesplnenia inflačných očakávaní je stále vysoké. Niektorí úradníci sa domnievajú, že PEPP je v súčasných pandemických podmienkach efektívnejší nástroj ako znižovanie sadzieb.
img

Ministerstvo financí i ČNB euro odmítají. ECB navýšila nákup aktiv o 500 mld. eur do března 2022

11.12.2020 Ministerstvo financí i Česká národní banka se opět shodly na tom, že zatím pro Českou republiku není vhodné přijímat euro. Toto vyplynulo z pravidelné analýzy, která vyhodnocuje plnění maastrichtských konvergenčních kritérií a úrovně sladěnosti místní ekonomiky s ekonomikou eurozóny. Vstupu do eurozóny není ani nakloněná současná vláda dle svého programového prohlášení.
img

Ranní okénko - ECB naplnila očekávání

11.12.2020 Dnes je druhý den jednání Evropské rady v Bruselu. Z Německa dorazil finální údaj o listopadovém vývoji spotřebitelských cen, který potvrdil, že tamní inflace nadále zůstává v negativním teritoriu (-0,3 % y/y). Odpoledne bude v USA zveřejněn prosincový (předběžný) výsledek indexu spotřebitelské důvěry od University of Michigan.
img

ECB toho nedodala málo. Euro posiluje, akcie tolik nadšené nejsou

10.12.2020 Poté, co došlo k faktickému odkladu řešení jak u amerického fiskálního balíku, tak u obchodní smlouvy EU s Británií, se pozornost stočila k výsledkům jednání ECB. Banka dodala očekávané navýšení programu PEPP o půl bilionu a prodloužila ho dokonce o 9 měsíců. K tomu přidala prodloužení TLTRO a ujistila, že bude dluhopisy ve své bilanci rolovat nejméně do konce roku 2023.
C:\fakepath\Lagarde.jpg

Komentář Lagardeové na konferenci ECB

10.12.2020 Evropská centrální banka (ECB) dnes rozšířila program nákupů dluhopisů o půl bilionu na 1,85 bilionu eur (48,7 bilionu Kč) a prodloužila i jeho platnost. Chce tak podpořit ekonomiku, která se potýká s dopady pandemie způsobené šířením nového koronaviru. ECB také uvedla, že hlavní úroková sazba zůstává na nula procent a zveřejnila nový hospodářský výhled.
img

Tlačová konferencia ECB Lagarde - najdôležitejšie informácie

10.12.2020 Christine Lagarde, šéfka ECB, prezentovala zmiešaný stav ekonomiky a hovorila o krokoch, ktoré banka prijala v súvislosti s prebiehajúcou pandémiou koronavírusov. Ďalej uvádzame niekoľko dôležitých informácií z tlačovej konferencie ECB.
C:\fakepath\ecb brusel.jpg

ECB rozšířila program nákupů dluhopisů, prodloužila jeho platnost

10.12.2020 Evropská centrální banka (ECB) dnes rozšířila program nákupů dluhopisů o půl bilionu na 1,85 bilionu eur (48,7 bilionu Kč) a prodloužila i jeho platnost. Chce tak podpořit ekonomiku, která se potýká s dopady pandemie způsobené šířením nového koronaviru. ECB také uvedla, že hlavní úroková sazba zůstává nula procent.
img

BREAKING: ECB udržuje sadzby nezmenené a rozširuje PEPP o 500 miliárd EUR

10.12.2020 Ako sa všeobecne očakávalo, ECB udržala svoju hlavnú refinančnú sadzbu na nezmenenej úrovni 0%. Úrokové sadzby jednodňových refinančných obchodov a jednodňových depozitných obchodov tiež zostanú stabilné na úrovni 0,25%, respektíve -0,50%. ECB do marca 2022 zvýšila objem svojho programu núdzových pandemických nákupov o 500 miliárd EUR, aby udržala likviditu a podporila ekonomiku zasiahnutú pandémiou koronavírusov.
img

Odklad řešení problémů v Evropě i USA. ECB přijde s novou podporou

10.12.2020 V některých důležitých tržních tématech došlo k posunu, ale bohužel pouze časovému. Americká Sněmovna reprezentantů schválila financování vlády na další týden a čas navíc Kongresmani využijí k jednání o komplexnějším výdajovém zákonu zahrnujícím i nový epidemický fiskální balík.
img

Ranní okénko - EU je blíže kompromisu s Maďarskem a Polskem

10.12.2020 Dnešek odstartujeme údajem o tuzemské inflaci za listopad. Očekáváme, že inflace pokračovala v postupném zpomalování, konkrétně z říjnových 2,9 % na 2,8 % meziročně. Poslední šetření cen potravin indikuje mírnější zdražení oproti říjnu. Nicméně v meziročním srovnání by ceny potravin měly nadále působit ve směru snižování dynamiky inflace. Ceny pohonných hmot by měly zhruba stagnovat, i když výhledově očekáváme, že jejich meziroční pokles bude odeznívat. Jádrová inflace setrvala v posledních měsících zvýšená (okolo 3,7 % y/y), a byla tak tahounem růstu cen. Od listopadového vývoje neočekáváme její výraznější snížení. Citelnější pokles jádrové inflace předpokládáme až v příštím roce, kdy se projeví oslabená poptávka vlivem koronaviru a posilující koruna.
img

Forex: ECB dál uvolní měnovou politiku

10.12.2020 ECB na dnešním zasedání úrokové sazby nezmění, ale dále uvolní svou měnovou politiku přes programy a parametry nákupu aktiv. Zároveň dnes začíná dvoudenní evropský summit, na kterém se bude mimo jiné jednat o brexitu a Evropském záchranném fondu. Od tuzemské inflace za listopad čekáme další mírné zpomalení.
img

Rozbřesk: Čeká nás opět napínavější zasedání ECB

10.12.2020 Dnešní zasedání ECB bude opět patřit k těm napínavějším. Centrální bankéři jsou pod tlakem - ekonomika eurozóny totiž pravděpodobně ve čtvrtém kvartále kvůli druhé vlně pandemie opět poklesne, současně vykazuje zápornou inflaci, inflační očekávání zůstávají relativně nízká a euro atakuje více než dvou a půl letá maxima. I proto již na posledním zasedání Christine Lagardová oznámila, že v prosinci představí novou sadu opatření na podporu ekonomiky a inflace. To je z českého pohledu nakonec něco těžko pochopitelného. Čeští centrální bankéři přes historicky nejhlubší hospodářskou krizi žijí v prostředí, kde se jádrová inflace pohybuje poblíž historických maxim (na úrovni 3,7 %) a situace na trhu práce se zatím nezhoršila tak výrazně, aby inflační tlaky v nejbližších měsících výrazněji zchladila. I proto guvernér Rusnok a jeho kolegové spíše odrážejí otázky týkající se možného růstu sazeb v příštím roce.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 7.12.2020

07.12.2020 ECB nejspíše navýší objem dluhopisů, které nakupuje v rámci protipandemického programu (PEPP) o dalších 500 mld. EUR. Zároveň, se očekává, že centrální banka prodlouží platnost programu do prosince 2021. Aktuálně běží do června příštího roku. Frankfurtská instituce by taktéž mohla přijít s dalším kolem zvýhodněné likvidity pro banky, tzv. TLTRO. Od Christine Lagardeové pravděpodobně zazní komentáře k vývoji eura. Silná úroveň jednotné evropské měny představuje riziko pro střednědobý inflační cíl. Na druhou stranu, ECB disponuje omezenými prostředky, jak EUR oslabit. Nejefektivnějším nástrojem by v tomto směru bylo vydat se s úroky hlouběji do záporu. Evropská centrální banka by taktéž mohla nastínit nové informace ohledně obnovení dividendové politiky mezi finančními domy eurozóny.
img

Co očekávat na zasedání ECB?

07.12.2020 Nastávající týden dorazí řada dat z české ekonomiky včetně inflace a průmyslové výroby. Pozadu nezůstane ani ekonomický kalendář pro eurozónu, kterému bude dominovat měnové zasedání ECB. Jednání o brexitu má další novou deadline, která tentokrát připadá na čtvrtek 10. prosince, kdy začíná jednání Evropské rady. Zásadní překážkou v uzavření obchodní dohody je nadále problematika rybolovu.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 30.11.2020

30.11.2020 Souhrnný globální index MSCI World má s aktuálním listopadovým zhodnocením 13,6% nakročeno ke druhé nejlepší měsíční výkonnosti v historii. Dominantním faktorem se stal hmatatelný progres ve vývoji vakcíny. V této fázi se již vakcíny několika farmaceutických firem nachází ve třetí fázi klinického testování. Zahájení očkování lze s vysokou pravděpodobností očekávat v polovině prosince. Pokrok na poli boje s covidem tak vede investory k očekávání rychlejšího návratu k normálu. V takovém prostředí nastává rotace investorů z růstových do hodnotových sektorů. Ty výrazněji zasáhla pandemie a jejich valuace se nyní stále nachází na zajímavých úrovních. Více hodnotové indexy, jako např. Stoxx Europe 600, v listopadu překonaly výkonnost růstových indexů, např S&P 500. Aktuální listopadová výkonnost Stoxx Europe 600 činí 14,9%, což značí nejlepší měsíční zhodnocení v historii. S&P 500 přidává 11,3%, což představuje méně než během letošního dubna. Růstové sektory totiž oživením prošly již ve dřívějších fázích covidové krize.
img

Ranní okénko - Zápis ze zasedání ECB stvrzuje očekávání dalšího stimulu

27.11.2020 Zápis z říjnového zasedání ECB ukázal rostoucí pesimismus ohledně očekávaného vývoje inflace. Bankovní rada očekává, že spotřebitelské ceny setrvají v negativním teritoriu déle, než naznačoval jejich odhad ze září. Inflační vývoj se tak více přibližuje k negativnímu scénáři, který ECB v září zveřejnila. Centrální bankéři dále vyslovili obavu, že negativní dopad koronaviru na ekonomiku by mohl být dlouhodobější a snížit její celkový potenciál. Komentář banky k dosavadní situaci potvrzuje očekávání dalšího měnového stimulu na prosincovém zasedání. Jako nejpravděpodobnější se nadále jeví prodloužení a navýšení programu nákupu aktiv (PEPP) a prodloužení výhodných úvěrů bankám (TLTRO III).
img

Ranní okénko - Pozornost upoutají předstihové indikátory

23.11.2020 Tuzemský ekonomický kalendář nabídne pouze výsledek listopadového konjunkturálního šetření. Pestřejší budou v tomto směru data z eurozóny, která přinesou sérii nejsledovanějších indikátorů sentimentu. Fed i ECB zveřejní zápis z posledního měnového zasedání a vyjednávací týmy EU a Velké Británie se pokusí sjednat vzájemnou obchodní dohodu.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 16.11.2020

16.11.2020 Současné ocenění trhů vysílá velmi optimistické signály. Přitom samotná distribuce vakcíny bude velmi složitá. Je potřeba uchovávat ji v teplotách -70 °C. V případě masivních dodávek vakcíny může toto omezení představovat značný problém. Diskutabilní zůstává samotná ochota lidí nechat se očkovat. Významná neochota by mohla znesnadnit získání stádní imunity. Podle posledního výzkumu, z konce září, by se nechalo očkovat jen asi 51% dospělých Američanů. Navíc mnoho vlád v posledních týdnech sáhlo k přísným lockdownům. K opatřením společenského distancování přistoupí i americká vláda. V následujících týdnech tak může následovat výrazný útlum ekonomické aktivity. Burzy tak opět může zachvátit volatilita. Finanční trhy jsou však ze své podstaty tzv. „forward looking“ (dopředu hledící) a proto převažuje pozitivní vliv budoucího střednědobého výhledu nad nejistými příštími týdny.
C:\fakepath\euro eurozona.jpg

Fond obnovy EU by podle poradců německé vlády neměl být trvalý

11.11.2020 Evropská unie by neměla učinit z fondu obnovy trvalý nástroj, pokud členské státy nepřenesou rozpočtovou suverenitu do Bruselu. Uvedl to dnes výbor nezávislých ekonomických poradců německé vlády. Fond obnovy v objemu 750 miliard eur (zhruba 20 bilionů Kč) má evropským ekonomikám pomoci dostat se z krize způsobené opatřeními proti šíření nového koronaviru.
img

DAX30 klesl pod 12 000 bodů - co může následovat?

02.11.2020 DAX zaznamenal minulý týden pokles o více než 8% a klesl pod 12 000 bodů. Jak bylo zdůrazněno v naší poslední technické analýze německého indexu, protože se nepodařilo udržitelně zachytit 12 700/730 bodů, zůstává riziko dalšího medvědího stintu a otestování oblasti 12 200 bodů, které jsme také mohli vidět minulý týden v pondělí.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 02.11.2020

02.11.2020 Zítra se uskuteční prezidentské volby v USA. Jako reálnější se jeví vítězství Joea Bidena. Implikovaná pravděpodobnost z průměrného kurzu sázkových kanceláří dosahuje 65%. Na druhou stranu klání stále zůstává zdrojem nejistoty. Těsný výsledek může znamenat, že Donald Trump nepřizná porážku. Navíc sčítání korespondenčních hlasů se může protáhnout, takže s největší šancí ve středu ráno ještě vítěz definitivně potvrzen nebude. Trhy aktuálně hodnotí možný nástup Bidena pozitivně. Vnímají, že demokratická administrativa dokáže prosadit robustní fiskální balíčky. Pozitivní tržní reakci by tak vyvolala situace, kdy Demokraté získají přesvědčivou většinu v Senátu. Dluhový trh nyní taktéž signalizuje rostoucí pravděpodobnost vítězství Demokratů. Výnosy amerických vládních bondů rostou, což reflektuje vyšší šanci na prosazení rozsáhlých fiskálních stimulů. Ty by měly nastartovat ekonomický růst a propsat se i do nárůstu inflačních očekávání, což je negativní pro dluhopisy. Jejich se jejich výnosy zvyšují.
img

Ranní okénko - Série údajů o HDP by měla potvrdit oživení

30.10.2020 Dnes budeme vyhlížet zveřejnění odhadu tuzemského HDP za třetí kvartál. Ve druhém čtvrtletí jsme byli svědky bezprecedentního propadu ekonomiky, když oproti prvnímu kvartálu došlo k poklesu reálného HDP o 8,7 %. Poslední měsíční data ovšem ukazují, že během třetího čtvrtletí došlo k překvapivě svižnému oživení – s uvolněním restriktivních opatření rostla poptávka v odvětví obchodu i služeb a křivka klíčových odvětví ekonomiky následovala tvar písmene „V“. Nicméně v srpnu se dostavilo mírné zadrhnutí ekonomického oživení, což bylo viditelné zejména na vývoji průmyslové výroby nebo exportu. V září se navíc začala zhoršovat epidemiologická situace, která posléze silně udeřila v říjnu. Náš alternativní scénář druhé vlny pandemie jsme tak převzali jako náš základní. Za třetí kvartál počítáme s mezičtvrtletním růstem ekonomiky o 4,9 %, což v meziročním vyjádření znamená pokles o 7,0 %.
Související klíčová slova: Kiwi | Tempo růstu | Role ECB | Oblasti likvidity | Zbrojovka | Zahájení výsledkové sezóny | Fibo | Akcie včera | Český průmysl | Do čeho investovat | Ekonomické indikátory | Pohonné hmoty | Evropská komise | Rostoucí ceny komodit | Člen ECB | Joe Biden | LYNX | Delta varianta | Developeři | Retracement | Jackson Hole | Deficit veřejných financí | Vládní dluhopisy | US2000 | Deflace | AMC | Rozpočet EU | SEDG | Situace v eurozóně | Znovuotevírání ekonomiky | Čtvrtletní pokles | Fiskální stimul | Deutsche Lufthansa | Maďarská inflace | Australská centrální banka | Vysoké valuace | Cenová hladina | Cap | Jack Ma | Sektor služeb | Akciové trhy | Prezident Biden | Alphabet | Vstupy | Prodeje dluhopisů | Ark | FDA | Zpracovatelský sektor | USD/PLN | Německý ukazatel | Koronavirové krize | Exporty | Inflace v září | Veřejné finance | Měnový kurz | Nákupy vládních dluhopisů | Kupovat dluhopisy | Index vládních dluhopisů | Nárůst nových infekcí | Globální dluhopisové trhy | Pfizer | Pumpování peněz | PLN | Údaje z USA | Obchodník | Program odkupu aktiv | EUR | Vratislav Zámiš | Německý vývoz | Mince | Řecko | Cenový pohyb | Produkty obchodované s finanční pákou | Pokles sazeb | Micron Technology | Průmyslová výroba v eurozóně | Index aktivity | Trend | Dávky v nezaměstnanosti | Bank of Japan | Inflační čísla | Německý ministr financí | Pokles cen zlata | Momentum | Wal-Mart Stores | Životní prostředí | Komerční banka | Hospodářský růst v Německu | Fond obnovy EU | Libra vůči dolaru | Škoda Auto | Výrobní PMI | Dění na světových burzách | Dow Jones Industrial | Státní dluhopis | Pokles indexu | Mezinárodní měnový fond | Macron | Očekávané výsledky | Hnojiva | Christine Lagarde | O2 CR | Statistiky | Fond obnovy | Šéf Fedu Powell | Investiční banky | Korelace | Oživení poptávky | Omezování nákupů dluhopisů | Index volatility VIX | Kanadský PMI | Reálná ekonomika | Britská libra | Aktiva | Citigroup | Růst průmyslové produkce | Nejvyšší výnos | Schodek státního rozpočtu | GBPJPY | Predikce vývoje | Měnové zasedání | Spojení | Index US500 | Zvýšení sazeb Fedu | Depozitní sazba | Fastenal Company | Amazon | Intesa Sanpaolo | Společnost Saxo Bank | Pojišťovna | Zakladatel Alibaby | Investment Management | Costco Wholesale Corporation | Index ekonomické nálady | Americká obchodní bilance | Střední Evropa | Americké dluhopisy | Kolaps | Situace na Ukrajině | Unce zlata | Esther Georgeová | Dopad na akcie | Špatná nálada | ISM ve službách | Asijské obchodování | Market alert | GameStop akcie | Obchodní systém | Zasedání ECB | Diverzifikace | Unilever | Pokles ceny ropy | Výnosy dluhopisů | Oživení v Číně | Zveřejnění výsledků | Index PX | Albemarle | Výhled ekonomiky | Ruské invaze na Ukrajinu | Analýzy | Asijské trhy | Financial Times | Pravděpodobnost | Hlavní centrální banky | Listopadové maloobchodní tržby | Statistika z amerického trhu práce | Bilanční suma | Break-Even | Cenové stability | Ethereum | Přerozdělení bohatství | Technologické akcie roku 2020 | Americký prezident | Lagardeová | Komentář Fidelity International | Nová prognóza ECB | Rostoucí ceny | Nákupy dluhopisů ECB | Americká inflace | Český akciový index | Růst sazeb | Pokračování poklesu | Expanze | Člen rady guvernérů | Německý DAX | Reserve Bank of Australia | Analytický tým FXstreet.cz | Výkyvy | Platby v bitcoinech | Směřování měnové politiky | Propad cen | Tuzemská ekonomika | APP | Nástroje měnové politiky | Český statistický úřad | Goldman Sachs | Aktualizovaný výhled | Pandemie COVID-19 | Graf EURUSD | Jens Klatt | Robert Kaplan | Širší index S&P 500 | Nová data | Investing | Všeobecné volby | Finanční trhy dnes | Německý rozpočet | Směrnice | Meziroční míra inflace v eurozóně | PMI z Německa | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Německé ceny výrobců | Flat pattern | Strach | Světové trhy | EUR/PLN | Data z Německa | Měsíčník finančních trhů | Klouzavé průměry | DeFi | Walgreens | Velké ekonomiky | Nárůst počtu nově nakažených | Nezaměstnanost | Nejnižší výnosy | Úspěšný týden | František Táborský | Zvýšení úrokové sazby | Představitelé ECB | Hospodářský růst eurozóny | Pokles měny | Trend měnového páru | Dnešní statistiky | Sankce | Akcie dnes | Peter Garnry | Celková inflace | Inflace | Průmysl a zahraniční obchod | Mladší investoři | Aktuální prognózy | Americké ministerstvo financí | Burza | Vývoj inflace | EURCHF | Růst zaměstnanosti | Rostoucí inflace | Cena Brentu | Hlavní události | Americký akciový index | České vlády | Dow Chemical Company | Výnosy z amerických dluhopisů | Pokles dolaru | Pumpování likvidity | Přebytek zahraničního obchodu | Spotřební koš | Základní úrokové sazby | Statistiky z pracovního trhu | Růst cen | Výsledkové sezóny | Finanční instrumenty | Proražení | Brexit | Týden na akciových trzích | Advance | Oznámení | Sentiment na trzích | Comcast | Výkonnost indexu | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | ČSOB | Akcie Alibaba Group | Philip Morris | Zdražování cen | Profesionální obchodníci | Dow Jonesův index | Tuzemská měna | Šéf německé centrální banky | VIG | Online obchodování | Banka Morgan Stanley | Uber | Grayscale | Breakout | Pád amerických bank | Vývoj na trzích | Regionální měny | Dnešní makroekonomické ukazatele | Deflační tlaky | Pandemická krize | Tvorba pracovních míst | Nastavení úrokových sazeb | Ekonomické zotavení | Dodávání likvidity | Cena zlata | Nizozemsko | New York | Snížení úrokových sazeb | Podpůrné programy | NFP report | Tržní reakce | Výroba v eurozóně | Výhled | Nejznámější kryptoměna | Události roku | Měny rozvíjejících se ekonomik | Vysoké riziko | Zasedání Evropské centrální banky | Nová historická maxima | Výrazný růst | Rubl | Šíření nových variant koronaviru | CZK | Ekonomické uzavírky | Forward guidance | Vzestup inflace | Kurz EUR/USD | EIA | Dolarový index | Zasedání FOMC | Reakce trhu | HDP za Q2 | Bank of Canada | Výsledková sezóna v USA | Nord Stream | Výnosové křivky | Index ISM ve službách | Vývoj měnového páru | Rozhodnutí ECB o sazbách | Šíření nového koronaviru | Hodinový graf | Nižší ceny | ISS | Ceny aktiv | Riziková přirážka | Bez reakce trhu | Evropská měna | Investment management | Inflační výhled | Bohumil Trampota | Události tohoto týdne | Růst nezaměstnanosti | Michal Stupavský | Obavy investorů | Melvin Capital | Pozitivní sentiment | Úsporný energetický tarif | Volatility | Americké výnosy | Covidová situace | RMB | Special Purpose Acquisition Company | Breaking | Zhodnocování eura | Klid před bouří | Obchodní seance | Maloobchod | Italské dluhopisy | Politické dilema | Poptávka po úvěrech | Graf | Utahování měnové politiky | Výhled ekonomiky eurozóny | Internetové prodeje | Texas Instruments Incorporated | Omezení cestování | Inflace spotřebitelských cen | Nabídka | HoReCa | ČSÚ | Snižování nákupu aktiv | Restricted Default | Uvolnění měnové politiky | BP | HUF | Ruská ekonomika | Průmysl | Business Outlook | Inflace ze Spojených států | Guvernér Fedu | Dluhopisy Saxo | Donald Trump | Vakcinace | Tyson Foods | Očekávání analytiků | Centrální banky | Erste Group | Zpráva | China Evergrande | UnitedHealth Group | Zvyšování sazeb | Podpůrný program | Nový týden | Zajišťování | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Trpělivost | Dobré výsledky | Český index nákupních manažerů | Denní minima | Marine Le Pen | První odhady HDP | Irsko | Odliv dividend | Alibaba | Akcie AMC | Data z USA | Opatření | Snižování inflace | Míra úspor | EURCZK | Rozhodnutí centrálních bank | xStation | Krize eurozóny | Vývoj na dluhopisovém trhu | Vít Hradil | Akcie bankovních domů | Ekonomické zpomalení | RWE | Coca-Cola | Covid | TLTRO4 | Cíl cenové stability | Optimismus investorů | Futures | Naše prognóza | Zveřejněná data | Ceny elektřiny | Česká měna | Ursula von der Leyen | Dolary | Vyšší poptávka | Rozpočtový rámec | Rozhodnutí soudu | Washington | Aktuální hodnoty měny | Jestřábí Fed | Vesmírné akcie | Informace z kryptoměnového trhu | Nové peníze | Počet pracovních míst | Index podnikatelské aktivity | Holubičí názor | United Technologies | Dění na Ukrajině | Výsledky průzkumu | Silné cenové tlaky | Býčí signál | Nezaměstnanost v USA | Globální ekonomiky | Zvýšená riziková averze | Trading | Bilion | Odhodlání | SIX | Finanční situace firem | CISCO | Lepší výsledky | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Cyklus zvyšování sazeb | Ceny pohonných hmot | Inflace a dluhopisy | Meziroční inflace v Německu | Ropné akcie | Silnější americký dolar | Úspěšné obchodování | Ruská invaze na Ukrajinu | Polská centrální banka | Norská centrální banka | Ekonomiky | CL | Snižování úroků | Ranní okénko | Země OPEC | PLN/EUR | Technická analýza EUR/USD | Zasedání FED | Volatilita | Ceny zemědělských výrobců | Český akciový index PX | Maďarsko | Členské země eurozóny | Technická analýza GBP/USD | Měnový pár EUR/PLN | Členové bankovní rady | První zvýšení sazeb | Hrubý domácí produkt (HDP) | Ekonomické ukazatele | MCD | BIDU | Britská obchodní komora | Výhled Saxo Bank | Záchranný fond | Airbus | Průmyslová produkce | Proroctví | Surové ropy | Euro včera | Americké prezidentské volby | TLTRO3 | Směřování trhu | Americké státní dluhopisy | Zaměstnanost | Zápis z posledního zasedání Fedu | PEPSICO | Cenové hladiny | Flat | Průmyslová produkce v eurozóně | Vakcína a covid | Náklady financování | Předstihové indikátory | Bydlení | Zveřejněné údaje | Peníze | Americké spotřebitelské úvěry | Výrobní index | Defenzivní akcie | Pojišťovna VIG | Glass Lewis | Turecko | Sociální sítě | ECB dnes | Brent | Akcie a dluhopisy | Pozornost trhu | Stavební produkce | Březnová inflace | Epidemická situace | Decentralizované finance | Politika | Tržní sentiment | HUF/EUR | Stimul | Akcie roku 2021 | Očekávání | Snižování sazeb | Investoři na trzích | NN Group | Měď | NFLX | Palladium | Coinmarketcap | Vybírání zisků | Výhled na rok | Disciplína | Cisco Systems | Oslabení USD | Vyšší výnosy | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Ekonomické odhady | Asijské indexy | Mezinárodní firmy | Směnný kurz | CAT | Guvernér BoE | Invaze na Ukrajinu | Úspěšnost strategie | Základní sazby | Majetek | Allianz | Guvernér české národní banky | Evropské měny | Ekonomické výhledy | Financovat | Hlavní úrokové sazby | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Spotové operace | Jana Steckerová | InstaForex | Zásoby ropy | Kurz eurodolaru | P/E | Fed Funds Rate | Situace na trzích | Výprodeje na akciových trzích | Nouzový program nákupů aktiv (PEPP) | CZK/EUR | Nákupy | Růst | WKL | Pomalé oživení | Vesmírné akcie 2021 | Abbott Laboratories | Pioneer Natural Resources | Americké HDP | Příležitosti | Euro roste | Itálie | Výpadky | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Program kvantitativního uvolňování | MiFID II | MetaTrader | EUR Index | Fundamentální analýza | Červnová inflace | Kalendář tento týden | Nižší daně | Včerejší obchodování | Prognóza | Výnosová křivka | Reinvestování | Stimulační balík | Výrazný propad | Použití finanční páky | Volná pracovní místa | Ekonomické vyhlídky | RBI | Obligace | Dislokace | Trh práce | Prezident Fedu | Výrobní inflace | Růstový impuls | US Bancorp | Rizikovější investice | Nike | Britská centrální banka | Mercedes | Fed Business Outlook | Spotřebitelské úvěry | Damoklův meč | Veřejný dluh | Aktuální kurzy měn | Kongres | Vysoká inflace | Kanadské statistiky z pracovního trhu | Spotřebitel | Vakcína proti covidu-19 | Průmyslové zakázky | Pochybnosti | Inflační trend | Wolters Kluwer | Micron | Hyundai | Technická recese | Hlavní ekonom | Exxon Mobil | Sell | Objem obchodů | Dobrý výsledek | Koronavirová krize | Velká Británie | Evropské ekonomiky | Index podnikatelské nálady | Dopad pandemie | Americká centrální banka | Nordea | Technologické akcie | Akcie ConocoPhillips | Sodexo | Cena bitcoinu | Výnos desetiletého dluhopisu | Otřesy na trzích | GME | Globální poptávka | Ceny výrobců | Long | Cyklické tituly | Chování | Tržní úrokové sazby | Kontrakty | Evropská inflace | Německé tovární objednávky | Evergrande | Sentix index | Vysoké inflace | Lira | Koruna posílila | Úrokové sazby | Supreme Edition | Ropa Brent | Prezident Trump | Honeywell International Inc. | Koruna | Americká spotřebitelská důvěra | Zasedání centrálních bank | Výroba v Německu | Kurz jednotné evropské měny | Thyssenkrupp | AUD | Conference Board | DJIA | Inflace v eurozóně | Klesající trend | Vývoj měnového páru GBP/USD | Rally na akciích | Caterpillar | Kurz bitcoinu | Uzavření trhů | S&P500 | Zpřesněný odhad | Změny ve strategii | Negativní hodnoty | Nejznámější kryptoměny | Meziroční růst | EBay | BIC | SolarEdge Technologies | Tapering | Investujte zodpovědně | Oslabení eura | Dluhopisy v době pandemie | OIL.WTI | Vývoj kurzu | Baidu | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Nastavení měnové politiky | Trh | Acacia Communications | Období nejistoty | Italské bondy | Lukáš Kovanda | Akcie Netflixu | Prezidenti a premiéři | Zkušenost | Portfolio manažer | MSCI | EMU | Uložení peněz | Výhled cen | Záporné reálné úrokové sazby | Riziková averze | Počasí | Velké fondy | Retailoví investoři | Kurzy akcií | Pozitivní zpráva | Americká sněmovna reprezentantů | Open | Představitelé Fedu | Pandemie koronaviru | Ceny plynu | Snižování cen | Nálada na akciových trzích | Výhled eura | Rozdílové smlouvy | Kapitálový trh | Dot plot | Index | Verizon Communications Inc. | Komoditní index | Studie | Data z reálné ekonomiky | Maturity | Reálné úrokové sazby | Vice | Proočkovanost | Český rozpočet | Elektřina | Breakout strategie | MMF | Měsíční data | Výrobní ceny | Skupování aktiv | Prezidentka Christine Lagardeová | Zpřísnění měnové politiky | Obchodní příležitosti | Eura | Důvěra amerických spotřebitelů | Údaje o inflaci | Komise | Mzda v ČR | Nejistoty | Dnešní kalendář | Tržní kapitalizace | Kapitál | Nálada v ekonomice | Letní obchodování | Jiří Rusnok | Merck & Company | Nový rekord | Posílení | Míra úspor domácností | Akcie Evergrande | Jednání ECB | Hlavní ekonomické události | Podnikové investice | Agentura Reuters | GBP/JPY | PPF | E-commerce | Guvernér NBP | Althea Spinozzi | Thermo Fisher Scientific | Evropské HDP | Společnosti | Ministerstvo financí České republiky | TLTRO | Američtí centrální bankéři | Týdenní shrnutí | Klimatické změny | Negativní dopad | Index STOXX Europe | Masivní pohyby | Česká zbrojovka | EP | S&P | Regulátoři | Vláda v Berlíně | Akciové trhy v Evropě | Big Tech | Šéf centrální banky | Polský zlotý | Český běžný účet | Moh Siong Sim | CSCO | Unie | Ekonomika Francie | ECB rozhodnutí o sazbách | Inflace ve Spojených státech | Bilance aktiv | VOLX | Zvýšení inflačního cíle | Data z ekonomiky | Důvěra investorů | Devizové trhy | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Analytický tým | Data z tuzemské ekonomiky | Italský dluh | Moody's | Kurz dolaru | Akciové indexy | Očekávání úrokových sazeb | Christine Lagardeová | Shell | Americké měny | Ekonomický kalendář | Tržní podmínky | Soukromý sektor | Střadatelé | Domácnosti | Ekonomické aktivity | Britský premiér | Republikáni | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Souhrn finančních trhů | Ekonomický vývoj | Investice do solární energie | Anglie | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | IRS | Reakce trhů | Rozpočtová politika | Snížení DPH | Vysoký veřejný dluh | Nová prognóza | Marathon | Rekordní hodnoty | Prodej dluhopisů | Zprávy z finančních trhů | Deficit | Pandemie COVID | Objem dluhopisů | BREAKING | Lars Feld | Ceny Bitcoinu | Invaze | Americké hospodářství | Varianty koronaviru | Energetický tarif | Zpráva o inflaci | Vzorec chování | Slabá čísla | MFČR | Dollar General Corporation | Budoucnost | Termínové kontrakty | ECB minutes | Inflace zpomaluje | Program nákupu státních dluhopisů (PEPP) | Pokles ceny | MF | Pokračující pokles | G7 | Employment Cost Index | Globální dodavatelské řetězce | Snižování úrokových sazeb | Členské státy | Americká banka | Dluhopisy Saxo Bank | ČNB euro | Kurz koruny | Coinbase | Flexibilita | Americké statistiky z pracovního trhu | Přehled o dění na světových burzách | Case-Shiller | Nové nástroje | Údaje ministerstva | Akciový index PX | Míra inflace v květnu | Obchodování s českou korunou | Fiskální programy | Royal Dutch Shell | BNP Paribas | Česká koruna | Refinanční operace | G10 | Zápis ze zasedání ECB | Vlna koronaviru | Moneta | Světové centrální banky | Twitter | MIFID | Harmonizovaná inflace | MXN | Ole Hansen | Zítřejší kalendář | Akciový index | Pozornost | Program QE | Polská vláda | Švýcarská ekonomika | Prudký propad | Makroekonomická data | Akcie a dolar | Digitální majetek | Získávání peněz | Index Nasdaq Composite | Akcie ve Spojených státech | Fiskální politiky | Akcie McDonald’s | Investice do akcií | Bank of New York Mellon | Globální finanční krize | Korunové sazby | Navýšení úrokových sazeb | Evropská opatření | MRO | Švýcarská centrální banka | Silnější euro | Úsilí | Poptávka | Závislost | Hodnotové akcie | Solární energie | Americké úrokové sazby | Meziroční míra inflace | Futures kontrakty | Maloobchodní tržby | Bohatství | Dluhopisy | Indikátor | Ifo | Propad průmyslu | Offshore | Zpráva z amerického trhu práce | Akcie v západní Evropě | Nárůst výnosů | Odpor | Podnikání | Čínská centrální banka (PBOC) | RRR | Raiffeisenbank a.s. | TLTRO III | ERA | Úvěrové podmínky | Index nákupních manažerů | Antivirus | Ministr zahraničí | Americká měna | Další růst | Daně z příjmů | Statistický úřad | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Helena Horská | Rada guvernérů | Bitcoin | Zboží dlouhodobé spotřeby | Počet žádostí o podporu | Viceprezident | Deliveroo | EURNOK | Albemarle Corp | Člen bankovní rady | Ceny výrobců v USA | Kov | 3M Company | Pandemický program | Konjunkturální průzkum | Saxo | ISM index | Šíření viru | Akcie Apple | Čínské fondy | Pozornost obchodníků | Mimořádné zasedání ECB | Nejlepší kávové akcie | Applied Materials | JPM | Guvernér japonské centrální banky | Zvýšení základního úroku | Saldo zahraničního obchodu | Růst výnosů dluhopisů | American Express Company | Směřování trhů | Oživení eurozóny | Tuzemská inflace | Epidemiologická situace | Obchodovat | Manažer Cyrrus | Turistika | JPMorgan Chase | Závazek | Marketingová komunikace | Největší evropská ekonomika | Technologický index Nasdaq | Zpomalení hospodářského růstu | Pandemická opatření | Očekávání trhu | Patria Online | Růst eurozóny | Link | Korporátní dluhopisy | Snížení ekonomické aktivity | Tovární objednávky | Americké indexy | Historická minima | Christine Lagardová | Americká centrální banka FED | Obchodníci | Strukturální faktory | Válka na Ukrajině | Finanční údaje | Finance | Důvěra v ekonomiku | Růst úrokových sazeb | Pandemie nemoci | Equity | Hospodářské škody | Index DXY | Pár EUR/USD | Durace portfolia | Nástroje peněžního trhu | Analytici | Čistý zisk | UTC | Dividendový výnos | Aukce | Peter Altmaier | Cenový graf | AMAT | Problémy | Obchodní komora | Evropská rada | Index PMI | Program OMT | Sentiment na finančním trhu | Kapitálové trhy | Stříbro | Česká národní banka (ČNB) | České výnosy | Finanční instituce | Internet of Things | Prostor pro další růst | Pandemie | Prostor pro pokles | FRED | Vyšší sazby | Koupěschopnost | Kanadský dolar | Pokles cen | Investiční banka Goldman Sachs | Závislosti na Číně | Nasdaq (US100) | Přístup k inflaci | Ropa | Společnost Deliveroo | International Business Machines Corporation | Bankéři | Monetární politika | Zvyšování sazeb Fedu | ETF | Deutsche Bank | Globální akciový index | Rozvolnění restrikcí | PMI index | Rekordní deficit | Firma | Nesoulad | Hlavní ekonomka | Forwardové ceny | Patrik Štefek | Euro vůči americkému dolaru | Short pozice | Růst akcií | Zasedání Bank of England | Barclays | ECB Christine Lagardeová | Poskytování úvěrů | Prohlášení | Program nákupu státních dluhopisů | Snížení úroků | | Intervenovat na devizovém trhu | Rozpočtová pravidla | Čínské akciové trhy | AXA | BIS | Technologická společnost | Nastavení sazeb | Pandemie covidu-19 | Silné hospodářské oživení | Gilead Sciences | Indexy PMI | DTE Energy Company | Pohyby eura | Zpomalení inflace | Ekonomové | Naplnění inflačního cíle | Ceny nových aut | České mzdy | Bitcoiny | Depozitní sazby | Kurz ruského rublu | Zemědělství | USA | CFD DAX30 | Hike | Italské maloobchodní prodeje | Důležitý support | Spojené státy | Dnešní ekonomický kalendář | Ekonomické restrikce | Výkon dolaru | Reakce eura | Zákon zakazující kryptoměny | Ex-dividend | Růst HDP | Volby | Objednávky | Poskytování likvidity | Euro vůči dolaru | Výnosy | Zvyšování úrokových sazeb | Conseq Investment Management | Sázka | DAWN akcie | Držitelé kryptoměn | Nouzový program nákupů aktiv | Kmen koronaviru | Konsolidace | Burze | Index volatility | FAST | Politická rozhodnutí | Obchodní dohody | Qualcomm | Boeing | Dostatek likvidity | Cyklus utahování měnové politiky | Americká data | Jestřábí komentáře | Kurz dolarů | Wood & Company | ASML Holding NV | Historie | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Finanční aktiva | Michal Brožka | Belgie | Výkon ekonomiky | Ekonomické faktory | Euro posiluje | Ekonomická aktivita v eurozóně | AMC Entertainment | Snížení DPH v Německu | Problémy se subdodávkami | Christopher Dembik | Úroková sazba | Dow Jones | Svět investování | Výdaje | Dluhová krize | Technologický index | Podnikatelská nálada | Německé hospodářství | Demokraté a Republikáni | Evropské maloobchodní prodeje | Investiční poradenství | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Podpůrná opatření | TikTok | Rizikové averze | LEND | Konkurenceschopnost | Podnikání na kapitálovém trhu | Facebook | Americké akcie | Investiční doporučení | Ruská centrální banka | Zasedání České národní banky | Akciový stratég | Struktura HDP | Financování vlády | Růst americké ekonomiky | Ministr zdravotnictví | Durace | Utáhnout měnovou politiku | Volatilní | Šéfka ECB | Riziko ztráty | EUR/USD | Zahájení obchodování | Zisky firem | Intervence | Bank of Singapore | Konflikt na Ukrajině | Pandemické nákupy dluhopisů | LEN | Admiral Markets Forex Kalendář | Normalizace měnové politiky | Průměrný výnos | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Sanofi | Pfizer a BioNTech | Člen bankovní rady ČNB | Chevron Corporation | Rostoucí úrokové sazby | LVMH | Finanční zdraví | QE ECB | Další vývoj | První odhad | Kryptoburzy | Vydávání dluhopisů | Dění ve světě | Portfolio manažer Cyrrus | Makroekonomické strategie | Pivot Fedu | Měnové politiky | G20 | Odvětví | Romain Boscher | CSI 300 | S&P/ASX 200 | Index MSCI Emerging Markets | Finanční domy | Sazby ČNB | Akcie v Číně | Zvýšení likvidity | Ceny nemovitostí | Aktuální situace | Klíčové zasedání | Koronavirus | Slabé akcie | Fiskální politika | Manufacturing | Rozhodnutí o sazbách | Philadelphia Fed Business Outlook | Znovuotevření ekonomiky | Británie | Investice do kávy | Měnový výbor | Zhoršení epidemické situace | Americké žádostí o podporu | Zlotý | Nejlepší technologické akcie | Operátor O2 | Peněžní trhy | Cíl Evropské centrální banky | Sazby centrální banky | Úročení rezerv | Ekonomická situace | Pandemická omezení | Odhad HDP | Ekonomický sentiment | Cenová válka | Dna | Výsledky maloobchodních tržeb | Zrychlení inflace v eurozóně | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Centrální bankéři | CNY | KOSPI | Kompenzace | Soudní dvůr | Kapitálové rezervy | AXP | Dluhopis | Americké vládní dluhopisy | Průmyslové podniky | Strategie Ondřeje Hartmana | Bilance ECB | Čínské indexy | Akcie Deutsche Bank | Vítězství | Investiční strategie | McDonald's Corporation | Bezpečný přístav | Walgreens Boots Alliance | Riziko deflace | Transakce s kryptoměnami | Americké statistiky | Nejsilnější růst | Zvýšení nákupů aktiv | Odliv kapitálu | DTE | Lídři G7 | Korekce na kryptu | Zpomalení růstu ekonomiky | Miliardy dolarů | ADP | AI | Zhodnocení situace | Rekordní ztráty | Setkání v Jackson Hole | MT5 Supreme Edition | Uptrend | Futures na americké indexy | Druhá vlna pandemie | Daimler | Manažeři | Podstatné kurzotvorné zprávy | Poptávka po bitcoinech | IRBT | Dopady pandemie | Vládní výdaje | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Akcie ropy | Prezidentské volby | Plán obnovy ruské ekonomiky | Změny úrokových sazeb | Cenové pohyby | Fabio Panetta | Volvo | Agentura Moody's | Tisková konference | Bankovní systém | Platební bilance | Honeywell International | Thermo Fisher | Růst mezd | Tempo růstu PPI | Luis De Guindos | Sazby Bank of Canada | Reálné ekonomiky | Aktuální očekávání | Ford Motor | Nákupy dluhopisů | Záchranný fond na podporu ekonomiky | Sazby | Americký trh nemovitostí | Zájem o NFT | Inflace v České republice | GBP/EUR | Daň z příjmu | Lufthansa | PMI ve výrobě | Patria | Růst výrobních cen | Cenový skok | Guidance | České koruny | Tempo zdražování | Komise v přenesené pravomoci | Zvýšení produkce | Dopad koronaviru na ekonomiku | Akcie Moderny | Úrok | Online trading | Investovat | Komoditní | Výnosy bondů | Data o HDP | H-shares | Evropská data | Technická situace | Ekonomické oživení | Hotovost | Průmyslové objednávky | Tisková konference Christine Lagardové | Dnešní asijské obchodování | Regulátor | Čeští centrální bankéři | Program skupování aktiv | Druhy akcií | Britská centrální banka dnes | Renault | Průzkum | Globální akciové indexy | Firmy | Páka | Emerging market měny | Medvědí divergence | Polská ekonomika | Inflace v Česku | Kroger | Stratég Saxo Bank | Globální index vládních dluhopisů | Global macro | Firemní výsledky | Index výrobních cen | Panika | Zajištění | Averze k riziku | Silný propad | Aktivita v průmyslu | Zájem investorů | Cena ropy brent | Vyšší ceny | DAX30 CFD | Euro dnes | Dopad na finanční trhy | Výhled růstu ekonomiky | Riziková měna | Růst cen komodit | Repo sazby | Ekonomický propad | Hypotéza | Commitments of Traders (COT) | Plány Fedu | Podíl nezaměstnaných | Představitelé americké centrální banky | Odhad růstu HDP | Lend | Investování | Distribuce | Optimismus na globálních trzích | Rozšíření programu QE | Fed | Nonfarm Payrolls | Žádosti o dávky v nezaměstnanosti | MRK | Index spotřebitelské důvěry | Maďarský forint | Globální rizika | Dnešní fundamenty | NASDAQ 100 | Historicky nejnižší výnosy | JNJ | Boris Johnson | Euro k dolaru | Technologický Nasdaq | Automobilový průmysl | Generali Investments | Jobs Plan | Novo Nordisk | Trhy | Banky v eurozóně | Sada dat | Polská měna | Monetizace | Emerging markets | Jiří Tyleček | Walmart | Eleanor Creagh | Průměrná mzda v ČR | Německé akcie | Revize strategie | Podpora finančního zdraví | FTSE | Sektor kryptoměn | Německý ústavní soud | Důvěra v eurozóně | Měnové trhy | Utahování měnových podmínek | Přehled o dění | Akcie Visa | Rizika | Kellogg | Luboš Růžička | Instinkt | Počty žadatelů o podporu | Eurozóna | Kryptoměny vs. meme akcie | Portugalsko | Investiční rozhodnutí | Fond | Toky investic | USA inflace | ISM | Zvýšení volatility | Restrukturalizace | Indexy pohyb | Měnověpolitické zasedání | Globální trhy | Zpřísňováním měnové politiky | Měkké přistání | Obchodujeme | Fitch | Americké banky | Depozitní úrokové sazby | Dluhopisový trh | HDP v Evropě | Celkový výsledek | Úspory | Poslanecká sněmovna | Fond EU | Předvolební průzkumy | Měnová politika ECB | Kalendář ekonomických událostí | Pandemie v Evropě | Japonský Nikkei | Otevírání ekonomiky | Energetické společnosti | Verizon Communications | Rostoucí mzdy | xStation 5 | Nová makrodata | Představitelé centrální banky | Zasedání centrální banky | Apple Inc. | Vysoké ceny | Obnovení růstu | Investment Banking | Riziková aktiva | Zdražování bytů | Růst ekonomiky | Stagflace | Aktivita v sektoru služeb | UnitedHealth | Cenový vývoj | NKE | Silné inflační tlaky | Goldman Sachs Group | BASF | UBI | Odhady HDP | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Bilance | Federální vláda | Federální rezervy | Americké akciové indexy | Citrix | CEE | Ondřej Hartman | Holubice | Kanadská centrální banka | Vladimir Putin | Tesla | Záporné úrokové sazby | Finanční polštář | David Vagenknecht | Stabilita | Příjmy domácností | Španělsko | Burza dnes | Solidní růst | Týdenní nárůst | Index průmyslové výroby | Růstové sektory | Forex kalendář | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Globální sentiment | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Potenciál poklesu | GS | USDCHF | Nálada na finančních trzích | Druhá vlna | Mzdy | MSCI Emerging Markets | Poradenství | Royal Caribbean | Zlepšení nálady | General Motors | Finanční ústavy | CAD | Odhady analytiků | Investiční aktiva | Komentář Fidelity | Omezování nákupů aktiv | DPH v Německu | Aktuální Price Action | Sentiment trhu | Shares | Pandemický program odkupu aktiv | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Viceprezident ECB | Investiční aktivity | Makroekonomická prognóza | Peněžní trh | Banka Goldman Sachs | Vstup na burzu | Na burze | Akcionáři | Analytička | Společnost | Tisková konference ECB | Spotřebitelské ceny v USA | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Inflační překvapení | Velké firmy | Akcie společnosti Snap | Aktuální cena ropy | Alert | Evropské trhy | Výhled vývoje ekonomiky | Obchodování na trzích | Sázet | Květnová inflace | Hospodaření | DPZ | Dnešní výsledky | Procter & Gamble Company | Zahraniční obchod | Ztráta | Indikátory sentimentu | Wells Fargo | Velké americké banky | Riksbank | Zastavení růstu | Očekávání do budoucna | Dluhové krize | Dolar k japonskému jenu | EUR/HUF | Fond na podporu ekonomiky | USDIDX | SolarEdge | Ztráty zaměstnání | Institucionální investoři | Situace na trhu práce | Conseq | FXstreet | Maďarská centrální banka | Velké riziko | Reporty | Pokles průmyslové produkce | Finanční podmínky | Projevy centrálních bankéřů | Nálada na globálních trzích | Obchod | Purple Trading | Konsensus trhu | Prodeje existujících domů | Tomáš Raputa | Výrobní náklady | Negativní zprávy | Bilance Fedu | Tradeři | Kurz koruny vůči euru | Volkswagen | MSCI All Country World | AUD/USD | Pracovní trh | Nižší volatilita | EK | Zahraniční forex | Zajištění proti inflaci | Riziko | Míra inflace v Německu | Analytik | Emise | Německé dluhopisy | Trinity | MAM | Nájemné | Právo | Benchmarky | JPY | Credit Suisse | Pražské burzy | Zasedání ČNB | Adidas | Pivot | Pokles výnosů | Binance | MSCI World Index | RSI | Bank of America | Úroková sazba ECB | AIG | Transakce | USDX | Údaje o HDP | Šok | Úvěrová aktivita | Finanční trh | MGM | Meta | Turecká lira | Portfolio | Pesimismus | Nástroj | GBP | Santander | NATO | CDW | Plyn | Veřejný sektor | BioNTech | ISM indexy | Německá ekonomika | Čína | Risk | CZK/USD | Ceny | Akcie Sony | Kaisa | Hospodaření firmy | Financování | Propad ekonomiky | FCF | Recese | Vyjádření představitelů | Pokles | XEL | Realitní trh | Německý ZEW index | Americké CPI | FTSE 100 | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Meziměsíční inflace | Realitní společnosti | General Dynamics | Mondelez | Války | Změna politiky | Impuls | Ukrajina | Zemědělské komodity | Snižování stavů | Raiffeisenbank | Bundesbank | Data z trhu práce | Finanční operace | Trh nemovitostí | Rada guvernérů ECB | Ranní glosa | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Buy the dip | Předstihové ukazatele | Centrální banka | Předpovědi | DPH | Predikce | SAP AG | Softbank | OXY | Největší světová ekonomika | ASML | WTI | Prosus | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | ČNB Jiří Rusnok | Fed index | Restriktivní opatření | Globální index | Státy EU | SMA | Nizozemský premiér | Praxe | Biliony | Divergence | GameStop | Fresenius Medical | Evropské centrální banky | EUR/JPY | CFTC | Libra | Souhrnný indikátor | Philip Morris ČR | Odborníci | Rozvolnění | ServiceNow | Norges Bank | USD/EUR | E.ON | Sentix | Vývoj na finančních trzích | Nejvyšší růst | Výsledek voleb | Stratég | Prodeje automobilů | Dobrá data | Stablecoiny | Instituce | SXXP | USDCAD | Forint | Negativní korelace | Accor | Americký ministr financí | Morgan Stanley | Prezident Vladimir Putin | Ceny zlata | Říjnová inflace | Proticyklické kapitálové rezervy | Výnos | Zlevnění potravin | Počty nakažených | Kurzotvorné informace | Zasedání RBA | Pokles ekonomiky | ESG | Růst cen energií | Index DOW | IHNED | Robert Holzmann | Trhy dnes | ČEZ | Frank | Zlevnění ropy | Index Nasdaq | Nájmy | INR | Akcie ropných společností | CFD | Defi | 256/2004 | US30 | Automatic Data Processing | Dobrá zpráva | Trinity Bank | Úrokové sazby ECB | Rozhovor | Spotřeba domácností | Vývoj koruny | MNB | Přístup k měnové politice | Kalendář makroekonomických dat | Austrálie | Minulá výkonnost | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Snap | Vývoj měnového páru EUR/USD | Trend oslabování | Růstové vyhlídky | Eni | Historická maxima | Posílení koruny | Rozhodnutí FOMC | Dluhopisový index | Obchodní den | Louisiana | Stoxx Europe 600 | ZAR | Akcie týdne | Forex trader | Švýcarské banky | Ceny energií | Ahold Delhaize | S/R zóny | Utažení měnové politiky | MetaTrader 5 | GBP/USD | ASX | Zotavení ekonomiky | Oživení trhu | Inflační cíl | VIX | Akcie společnosti Alphabet | Výběr zisků | Pravděpodobnost recese | Dopad koronaviru | Jaromír Gec | Sója | Euforie | Největší světové ekonomiky | Rychlý růst cen | EPS | Kurz eura k dolaru | Vyjednávání o brexitu | Očekávané Earnings | Index STOXX Europe 600 | Jasný signál | Dynamika mezd | Pracovní místa | Káva | Shopify | Bez rizika | FRA | Akciové trhy v USA | PG | Akcie společnosti Tesla | Vedení ECB | Zisk | Dodávky plynu do Evropy | Koronavirové pandemie | Total | Xetra | ČNB | Bank of England | Důvěra v ekonomiku eurozóny | EURUSD | FedEx | Pokles kurzu | Demokraté | Spekulovat | Swapy | Nord Stream 2 | Středoevropské měny | Avast | Rating | Dovoz | Silná data | Nasdaq Composite | Aktuální kurzy | Tržní sazby | Zahraniční investoři | Zůstatek | Pozitivní zprávy | Progres | Obchodování | Jan Vejmělek | Nové prognózy | Dnešní data | Očekávaný vývoj | Daňový poplatník | Úroky | Zlepšení sentimentu | MSCI World | Eurostat | Prezident | Varovné signály | Růst inflace | Patrie | Týden na finančních trzích | Sebenaplňující se proroctví | Jednotná evropská měna | TRY | Prémie | Statistiky z trhu práce | Tržní rizika | Poptávka po pohonných hmotách | Státní rozpočet | Evropa | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Akcie v roce 2021 | S/R zóna | Zprávy | CCI | Ceny ropy | Lockdown | Mutace delta | Kupující | Francie | Předpověď | Epidemické situace | Index cen průmyslových výrobců | Trigger | Údaje | Krize v eurozóně | Dodávky plynu | Hospodářský růst v eurozóně | Technologické společnosti | Epic Games | Dolarové sazby | Automobilky | Srovnávací základna | Nejlepší akcie | Výkonnost indexů | Ekonomické události | Inflační vývoj | Eurodolar | Omezení pohybu | Německý akciový index | Biden | Růst zlata | ADBE | Finanční krize | FXstreet.cz | Obchody | Britská měna | Běžný účet | Drahý kov | ex | Inflace v Polsku | Expedia | Technologické firmy | Medián | Index CPI | xStation5 | Electronic Arts | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Změny sazeb | Deutsche Telekom | Zvýšení těžby | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Portfólia | Haruhiko Kuroda | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zemní plyn | Historické rekordy | Značné riziko | Zasedání americké centrální banky | Marže | J P Morgan Chase & Co | JPMorgan Chase & Co | Směřování | ConocoPhillips | Visa | Caixin/Markit | Aktivum | Přenos | Společnost XTB | Výroba automobilů | CARA | Velcí institucionální investoři | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Nové zakázky | Sentiment spotřebitelů | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Finanční systém | Destatis | Konsensus | Pozitivní výsledek | Costco | Dluhy | Verbální intervence | Hedge fondy | Operace na volném trhu | NATGAS | FOREX | Růst světové ekonomiky | Turecké liry | Signály | Inflace v ČR | DISH | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Expirace | Americké akciové trhy | Dividenda | GfK | Ranní komentář | Aliance | Philadelphia Fed index | Pokles zásob | Spready | HDP | Oživení ekonomiky eurozóny | Asset alokace | Načasování | Výsledky za Q1 | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Ekonomka | Dolar | Euro | Yield | Klid | Investování je rizikové | Výnosy státních dluhopisů | JP Morgan | Zpomalení růstu | Ohlédnutí | Zdanění | NEST | Otevření ekonomik | Čínská měna | Fibonacciho úrovně | Westpac | Pandemická situace | Akciové portfolio | Ropa roste | Politici | Dopady na ekonomiku | Rizikové prémie | Hlavní americké indexy | Obchodní bilance | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Brazílie | iRobot | Trhy v USA | Členské země | Air Liquide | Výprodej | Měnové páry | Průmyslové ceny | Tomáš Holub | Slovensko | Martin Gürtler | CAR | Glapinski | Míra inflace v eurozóně | Vývoj trhu | JPMorgan | Přirážka | EUR/CHF | Premiér Boris Johnson | Nejlepší ropné akcie | ČTK | Stav trhu práce | Infineon | UNH | Vyšší úroveň | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | Osobní výdaje | Česká národní banka | Merkelová | IPO Deliveroo | Česká inflace | Brazilský real | VIAC | Obchodní nastavení | Dnešní události | Prodejní ceny | Záchranný balík | Philip Lane | Recese americké ekonomiky | Japonský jen | Meziroční inflace | Úrokové sazby ČNB | Nakupovat | FOMC | European Central Bank | Co je akcie | Akcie | Medvědí trend | Currency | Průmyslníci | Jestřábí ECB | Měnové podmínky | Mzda | Dnešní videokomentář | Daňový balíček | Vývoj jádrové inflace | Nákup aktiv | Société Générale | 5G | Návratnost | Lepší zítřky | John Hardy | Důležitá zpráva | Vzestupný trend | Železná ruda | Pražská burza | Základní úroková sazba | Zůstatek na účtu | Očkování | Přizpůsobivost | Moelis | Podniky | SPAC | Index spotřebitelských cen | Nová mutace | City | Demografické trendy | Zrychlení růstu | Louis Vuitton | Koš | ECB Luis De Guindos | Býčí trend | Mzdová dynamika | Tým FXstreet.cz | Analytik XTB | Dodavatelské řetězce | Inflační šok | Nová strategie | Index cen | Banco Santander | Světová ekonomika | VZ | ADP report | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | Hospodářská situace | Globální ekonomika | Jednání o brexitu | Zasedání měnového výboru | Růst v eurozóně | Price Action | Vývoj ekonomiky | Vývoj pandemie | Index PPI | Prostor k růstu | Sněmovna reprezentantů | Technologie | Zásoby zemního plynu | Největší propad | Koronakrize | Společnost Apple | Uvolněné měnové politiky | Analýza EUR/USD | Prognózy | Akciové výnosy | Intel Corporation | Kurz | DNO | Daně | Ministři | Zpřísnění finančních podmínek | DXY | Růst zisků | Globální růst | Švýcarská národní banka | Využití kapacit | Jádrová inflace | Rusko-ukrajinský konflikt | Lenka Kalivodová | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | Dnes na trzích | Růstový trend | Panevropský index | Americký prezident Joe Biden | Akcie ropy v roce 2021 | Nezaměstnanost v eurozóně | Měnová politika Fedu | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Údaj o HDP | Aerolinky | Zdražování energií | Silnější dolar | Rychlý růst | Druhá vlna koronaviru | Michal Stupavský, CFA | Bankovní rada | Uber Technologies | ByteDance | Gilead | Peněžní zásoba | Bear | Investice | Osobní příjmy | CBDC | Evropské banky | Microsoft | Business | Pro investory | Fidelity | Uranové akcie | Návrh zákona | Traders | Varianta omikron | Potenciál | Zdravotnictví | Podnikatelské aktivity | Česká měna dnes | QCOM | Kevin Tran Nguyen | Ohodnocení | Big tech | Společnost Cisco | Rally | Investujte | Konkurence | Vyhlídky dolaru | Pokles inflace | Ranní nadhoz | Kapitalizace | Domácí data | Komoditní stratég | Vládní bondy | Komunikace | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Devon Energy | Coca-Cola Company | Americké futures | Zynga | Americká politika | Indie | Bod | Vnímání | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Růst ceny zlata | Makrodata | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zisky | Investiční stratég | Soukromá spotřeba | Dražší energie | Delta | Regulace | Oddlužení | Šéf Fedu | Cyrrus | Dluhopisové trhy | Účet platební bilance | Fondy | Johnson & Johnson | USD za barel | Kurz eura | Akcie roku 2020 | SAP | Walt Disney | Hospodářství | Zotavení | MSFT | Důvěra | České dluhopisy | Kancléřka Merkelová | Risk Off | WHO | Růst spotřebitelských výdajů | Oslabení dolaru | Kontrakce | CAC 40 | PMI za leden | Americký akciový trh | Alokace investičních portfolií | Výhled do budoucna | Russell 2000 | Ukazatel | Běžný účet platební bilance | Reinvestice | Dlouhá pozice | Index MSCI | Slabší dolar | Amgen | Měny | Profitovat | Dollar | DE30 | Předběžné výsledky | Ropa WTI | Finanční sektor | Advance Auto Parts | Burzy | Pokles ekonomické aktivity | Očekávané události | Ukončení nákupu aktiv | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | UST | Výraznější impuls | Patria.cz | Export | Světová zdravotnická organizace | UNA | Primární veřejná nabídka | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Signál | Snížení daně | Aktuální cena | Čínská firma | FANG | Nové žádosti o podporu | Úbytek | Kofola | NFIB | GBPUSD | Volné peníze | TABAK | Firma McDonald's | Zmírnění rizik | Kurzotvorné zprávy | GRMN | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Fundamentální data | Algoritmické obchodování | Brands | Ceny stavebních prací | 1 milion | Graf indexu | Praha | Dominion Energy | Britská vláda | Eva Zamrazilová | Negativní sentiment | Jižní Korea | Medvědí scénář | Globální akciové trhy | Valuace | Prodeje aut | Výsledková sezóna | DAX30 | Rozšíření | Technická analýza | Shrnutí obchodování | AEX | Stav ekonomiky | Nové mutace | Plány | Nižší poptávka | Smíšené výsledky | Toyota | Týdenní výkon | Ropa dnes | TXN | COVID-19 | Cenové tlaky | Korunový trh | Snižování sazeb v USA | Brusel | Dluhopisové výnosy | NFP | DAWN | Rekordní nárůst | Hypotéky | Nikkei | Posílení indexu | Ekonomika USA | Akcie Alibaba | Data z amerického trhu práce | Nové zprávy | Asijská seance | Průmyslová výroba v Německu | ZEW | Prognóza Fedu | Společnost Pfizer | Evropské akcie | Americký trh práce | TIM | Energie | ZNGA | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Britské banky | Nálada | Americké centrální banky | Trh dnes | Příjmy | Bondy | Kávové akcie | Prodej | Rok 2024 | Zasedání Fedu | Bloomberg | Guvernér centrální banky | Inflace v květnu | Admiral Markets | Německé ceny | Evropská unie | Růst amerických výnosů | Ústavní soud | Hlavní indexy | Silný růst | Vyhlídky | Místopředseda Fedu | Vojenský konflikt | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Míra | Obchodovanie | Equinor | Hong Kong | Pandemie nemoci COVID-19 | Iberdrola | University of Michigan | Růst poptávky | Korekce | Výrazný pokles | Rozhodovací proces | Kvantitativní uvolňování | Riziko recese | Melvin | Asociace | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Vakcína | Výkonnost | Spotřebitelská inflace | Průzkumy | Pokles libry | Index S&P 500 | Instrument | GDPNow | Hrubý domácí produkt | Zvýšené riziko | Přehled | Technické ukazatele | Short | Tomáš Pfeiler | Akcie 2021 | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | High | Oživení světové ekonomiky | Rezervy bank | Tým InstaForex | OECD | CHF | Měnový trh | Ekonomická důvěra | Nabídka akcií | HDP USA | Oslabení koruny | Nízká nezaměstnanost | Průmyslová výroba v ČR | Supercyklus | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Inflace v únoru | DTE Energy | James Bullard | Akcie firem | Volby v USA | Drawdown | Index nákupních manažerů (PMI) | S&P 500 | Průmysl v eurozóně | Ekonomický a strategický výzkum | Prosincová inflace | JDE | Podpora | Ministři financí | Ceny zboží | Prezident Joe Biden | QE | MT4 | Růst tržeb | Evropský regulátor | Cena | Maloobchodní prodeje | Očekávané výnosy | Apache | Vlny koronaviru | Německá vláda | Německo | Digitalizace | Bund | 5G akcie | Makroekonomické ukazatele | Krach | Výsledky bank | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Komodita | Rozpočet | Setkání centrálních bankéřů | Evropské indexy | Steen Jakobsen | Americký trh | Arlington Asset Investment | Dobrá nálada | Bristol-Myers | Snížení sazeb | Prime | Nižší růst | DOT | CME Group | BAT | Česká ekonomika | Kurzy | IG | COST | Nové rekordy | Ekonomická data | Situace na trhu | Fidelity International | Přehled kurzů | Otevírání ekonomik | Spekulace na růst | Drahé kovy | Inflace v listopadu | Bankovní vklady | Ekonomická data z USA | Solana | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | Microsoft Corp | DAX | Infineon Technologies | Erste | Rezervy | Fiskální balíček | Forexu | Hliník | Merck | Debata | Kurzy měn | Datový kalendář | Inverzní výnosová křivka | Akcie společnosti | DG | Sony | Fiskální stimuly | Mercedes-Benz | Báze | Zlato | Boj s koronavirem | Ekonomika | Měny&Sazby | Plánované obchody | PEP | Slabé euro | Denní změna | Inflace v Německu | Geopolitika | Barel WTI | Graf indexu S&P 500 | Denní graf | CFA | SEC | Mzdové požadavky | Schodek | Míra nejistoty | Indikátory | Ticker | Odpovědnost | Verizon | Oslabení | Akciové futures | Finanční situace | Energetické krize | Evropské akciové trhy | Šéfka Fedu | Práce | Úspěch | OMV | Intel | Depozitní sazba ECB | LTRO | Tightening | Likvidita | SPWR | Cíle | Prognóza ECB | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Repo sazba | Bezpečnost | Inflační data | Maloobchodní prodej | Evropský akciový trh | Pokles německé ekonomiky | Cena americké ropy WTI | Banky | BlackRock | Buy | Česká průmyslová výroba | Býčí scénář | Microsoft Corporation | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Země G7 | Vypuknutí pandemie | Automotive | FDX | Americká vláda | Express | INTC | Kotace | Investiční společnosti | Šance | Biliony USD | Ark Invest | Britská společnost | Ministři financí EU | Ministři financí eurozóny | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Bankrot | Maloobchodní tržby v eurozóně | PMI v eurozóně | Netflix | Konfederace | Tisková konference šéfa Fedu | GM | Čínské realitní společnosti | Citrix Systems | Wall Street | ING Groep NV | Průlom | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Analýza | KO | Procter & Gamble | Ministr financí | cTrader | Kurz EUR | Dobrá čísla | Zlepšení | Omicron | Sazby Fedu | ČR | Vyšší ceny ropy | Vivendi | XTB | Kontrakt | Meta Platforms | Manažeři fondů | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Kurz EURUSD | Asijské akciové trhy | Index MSCI All Country World | Intervenovat | Zvyšování úroků | Agilent | Kvantitativní utahování | Bavlna | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | API | Ratingové agentury | Pozice | Euro proti dolaru | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | Německá průmyslová výroba | Teplé počasí | Mzdový růst | Pullback | Příprava | Inflace v EU | Saldo běžného účtu | Dlouhé pozice | Chevron | Švýcarský frank | Změna sazeb | Vývoj měnového páru USD/JPY | Výrobce čipů | Dolarový index DXY | Vyšší volatilita | Hedge | Silná poptávka | Market | Měnová autorita | Nákupu státních dluhopisů | Cenné papíry | PMI indexy | Stoxx | Lídři | Banka Credit Suisse | Vývoj HDP | Globální dluhopisový index | Support | Průměrná mzda | Yandex | Ekonomické statistiky | Accenture | Hold | Valná hromada | XOM | McDonald's | Waste Management | FX | Rozvíjející se trhy | Náklady na úvěry | Texas | Poslanci | Nové dluhopisy | Deutsche Bundesbank | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Soud | Pokračování růstu | Import | Obchodní aktivity | Investiční banka | Londýnské burzy | Finální odhad | Služby | Meta Platforms Inc | Ceny energetických komodit | Americký průmysl | Prudké zdražování | Xcel Energy Inc. | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Zvýšená volatilita | Tržní očekávání | Návrat inflace | OPEC | Ministryně financí | Nemovitosti v Česku | Peněžní zásoby | Řetězce | Sentiment | Zrychlení inflace | Jestřábí hlasy | SNB | Index ISM | Experti | Jaroslav Tupý | Investoři | Nižší sazby | Míra nezaměstnanosti | Okénko trhu | Alibaba Group | Bohatý | Největší pokles | Nákupy aktiv | Occidental Petroleum | Pokles průmyslové výroby | Americké objednávky | Spotřebitelé | ProShares | Výstupy | Zkrocení inflace | Program nákupů dluhopisů | Výkonný ředitel | Přecenění | Rostoucí výnosy | Vzdělávání | Regulatorní prostředí | Růst hrubého domácího produktu | Indexy nákupních manažerů | Politika Fedu | Polsko | Meituan | Čínská vláda | Report ADP | Ceny potravin | NFT | Kansas City | Rezistence | Bankovní rady ČNB | Meziroční růst cen | Index Dow Jones | ZEW index | Březnová data | Projekce | Saxo Bank | Spotřebitelská poptávka | Oživení čínské ekonomiky | Velké banky | Nová vláda | Základní úrok | Nařízení | Zavedení eura | Bond | Pinduoduo | Další růst sazeb | Měny rozvíjejících se trhů | Zdražování | Ropy | Guvernér Rusnok | RBA | Hodnocení současné situace | ABN Amro | Výrobní sektor | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | Meme akcie | Historicky nejnižší | Bilance obchodu | Očekávaná inflace | P.A. | MT5 | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Mimořádné zasedání | Škoda | Pokles poptávky | CBI | Bankroty | Hospodářské výsledky | Oracle | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Wirecard | Jádrový index | Únorová inflace | Úročení | Inflace v lednu | USD | Nová makroekonomická prognóza | Vývoj dolarového indexu | Odražení ode dna | Logistické problémy | Energetické akcie | Volatilita na trzích | Viry | Tištění peněz | Cena americké ropy | Cestování | Rozhodnutí americké centrální banky | Ekonomický dopad | Americký dolar dnes | O2 | Emoce | Zvýšení základní sazby | Zvýšení daní | Technologické tituly | Nejvolatilnější | PMI ze sektoru služeb | Počet nových žádostí o podporu | Inflace ve Spojeném království | Libra k dolaru | Eurex | Investing.com | Dluhopisy s vysokým výnosem | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Globální vývoj | Silný dolar | 3M | Obchodní smlouvy | Výkonnost dolaru | Růst cen v eurozóně | Odhad inflace | Hlavní úroková sazba | US500 | Dnešní čísla | Tencent | Posilování eura | Investujte na Forexu | Cena ropy | Prezidentka ECB | Exact Sciences | Federální rezervní systém | Index bank | Americký maloobchod | Prognózy ČNB | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Rotace | Earnings | Průraz | Program nákupu aktiv | Digitální měny | Australský dolar | Vysoké ceny ropy | Korporátní daně | Pokles HDP | Propad | Bankovnictví | Dezinflace | Zpomalování ekonomiky | ANO | WMT | Pokles eura | Hlavní akciové trhy | Akciové valuace | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Výhled na příští rok | Dopady koronavirové krize | Růst eura | Nemovitosti | Makro data | WBA | Turecká centrální banka | Data z americké ekonomiky | Markets | Počet úmrtí | Index CSI 300 | PX index | Time-Frame | Dluhopisoví investoři | Tempo očkování | Levnější ropa | Kanada | Ruská invaze | CPI v USA | Nejistota | Akcie roku | CME | HDP v eurozóně | Profesionální obchodník | CVX | Německý Ifo index | Kryptoměna | Dopady pandemie na ekonomiku | Makroekonomický kalendář | Opce | Výhled pro EUR/USD | Nvidia | Investment | ING | Dlouhodobí investoři | Dluhový trh | Federal Reserve | Česká republika | Ceny komodit | Indexy | Státní dluhopisy | Prognózy inflace | Americký dolar | Kurz eura vůči dolaru | US100 | Ceny v eurozóně | Makro | Vinci | Evropská centrální banka | Příjmy a výdaje | Mutace koronaviru | Americká centrální banka (Fed) | Koruna dnes | Prezidentské volby v USA | Německá centrální banka | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | ECB | HICP | NBP | Sazby ECB | Voda | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | HG měď | Stabilita sazeb | Růst ceny | Opatření vlády | Forward | Měnová politika | Alokace | Philadelphia Fed | Ziskovost | Doporučení | CSX Corporation | Inflační očekávání | Cisco Systems, Inc. | Body | Nejlepší 5G akcie | Zvýšení inflace | Nejlepší uranové akcie | Krypto | Evropské země | Fiskální balík | Payrolls | AMGN | ROCE | Spekulace | Měny regionu | Averze vůči riziku | Hlavní index PX | Omikron | MPSV | Raketový růst | NIESR | Negativní vývoj | Hodnoty měny | Cykly | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | Analog Devices | PBOC | ASX 200 | Černé zlato | KBC | Úroveň supportu | Firemní dluhopisy | Kmen omikron | Silné euro | Politické riziko | Společná evropská měna | Caixin | Zpracovatelský průmysl | Western Union | Poradci | PMI ve službách | Spekulanti | MasterCard | Globální finanční trhy | Zrušení superhrubé mzdy | Protiepidemická opatření | Správce aktiv | Applied Materials | Slábnoucí americký dolar | Kraft Heinz | Tržní kapitalizace kryptoměn | WU | Základní sazba | Pracovní síly | Akciový trh | Rizikový apetit | Virtuální mince | Nákup dluhopisů | Investor | USD/JPY | Put | Sazba Fedu | Americké vlády | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | American Express | Měnový pár | Merck KGaA | MMM | Šíření koronaviru | Dynamika HDP | Banka | Země eurozóny | Stav americké ekonomiky | Polský zlotý a maďarský forint | Markit | Američané | Zprávy z pražské burzy | Nový kmen koronaviru | Nízká inflace | Baker Hughes | Průmyslové kovy | Globální akcie | Olaf Scholz | Enel | Historie kávy | Richard Clarida | SPX | Domácí poptávka | Statistika | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Domácí průmysl | COT | Tajné služby | Hospodářský výhled | Lael Brainardová | Disney | Ocenění | Home Depot | Útlum ekonomické aktivity | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Penzijní společnosti
Penzijní systém
Penzijní účty
Penzisté
Penzum informací
People's Bank of China
PEP
Pepa Zeman
Pepco
P/E poměr

Následující klíčová slova

Pepperdyne
Pepper Stone
Pepperstone
PepperStone VIP
P/E (Price/Earnings ratio)
PEPSICO
PEPSICO CZ s.r.o.
Pepsi Cola
PepsiCo (PEP.US)
PEP.US
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaForex
Potvrďte prosím... Zavřít