Čtvrtek 21. listopadu 2024 14:06
reklama
InstaForex rijen 2024
reklama
Purple ebook obchodování ropy
reklama
Investingfox Partner
reklama
Purple ebook obchodování ropy

Americký index S&P 500

img

Ranní okénko - Další cut v Polsku

05.10.2023 Dnešní den nabídne pouze každotýdenní přehled o počtu jak nových tak pokračujících žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech amerických. Tato data jsou spíše komplementárního charakteru, kdy pozornost investorů se upíná spíše ke včerejším a zítřejším údajům přesněji popisujícím situaci na americkém trhu práce, který je americkou centrální bankou pečlivě pozorován.
img

Ranní okénko - Americký trh práce překvapuje svojí sílou

04.10.2023 Dnes dorazí další údaj z amerického trhu práce, tentokrát v podobě reportu od agentury ADP. Očekáváno je zpomalení, a tedy menší počet vytvořených pracovních pozic v soukromém sektoru. To by podpořilo předpoklad trhu, že Fed na dalších setkáních již nebude zvyšovat sazby. Na druhou stranu při pohledu do historie se ukazuje, že analytici mají tendenci podstřelovat výsledek od ADP, kdy z posledních 12 výsledků byl odhad trhu v 8 případech nižší. I tentokrát by tedy mohl výsledek překvapit směrem nahoru, což by patrně vedlo k dalšímu růstu amerických výnosů a rovněž k podpoře dolaru vůči euru. Včera dolar pokračoval v posilování, kdy kurz poklesl pod hranici 1,0500 EUR/USD.
img

Ranní okénko - Zhoršení ukazatele PMI, naopak rozpočet vykázal zlepšení

03.10.2023 Tento týden je nabitý daty z amerického trhu práce a první vlaštovka přiletí během dnešního dne, kdy bude zveřejněn report JOLTS. Očekává se, že dojde ke stabilizaci počtu nově vytvořených pracovních míst po několika evidovaných poklesech v minulých měsících. Nicméně pokud se bude výsledek pohybovat okolo mediánu trhu, nedá se očekávat zásadnější reakce ze strany trhu. Ten bude vyčkávat na další údaje v tomto týdnu týkající se trhu práce, který byl a stále je označován jako jeden z proinflačních rizik.
C:\fakepath\trader-02102023-39-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.10.2023 1) Akcie ve světě letos přes zářijový propad zpevňují, S&P 500 o 12 procent. Přestože světové akcie postihl v září tradiční pokles, od začátku je většina akciových trhů v plusu. Nejsledovanější americký index S&P 500 si do konce září připsal přes 12 procent, index akcií technologických firem Nasdaq Composite 27,3 procenta. Index akcií z eurozóny Euro STOXX 50 se zhodnotil o 8,3 procenta, vyplývá ze statistik společnosti Portu.
C:\fakepath\akcie4.jpg

Akcie ve světě letos přes zářijový propad zpevňují, S&P 500 o 12 procent

02.10.2023 Přestože světové akcie postihl v září tradiční pokles, od začátku je většina akciových trhů v plusu. Nejsledovanější americký index S&P 500 si do konce září připsal přes 12 procent, index akcií technologických firem Nasdaq Composite 27,3 procenta. Index akcií z eurozóny Euro STOXX 50 se zhodnotil o 8,3 procenta, vyplývá ze statistik společnosti Portu.
img

Ranní komentář: S&P500 na tříměsíčním low, FTC žaluje Amazon

27.09.2023 Korekce na akciových trzích pokračuje. Americký index S&P 500 včera klesal o 1.5 % a dostal se až na tříměsíční low. V růstu naopak pokračuje americký dolar, který zpevňuje na většině měnových párů. Pod tlak se včera dostaly hlavně akcie Amazonu, který čelí žalobě od FTC za zneužívání svého monopolního postavení.
img

Ranní okénko - Důvěra v českou ekonomiku poklesla

26.09.2023 Dnešním dnem bude pokračovat seriál týkající se spotřebitelských nálad. Další díl se odehraje ve Spojených státech amerických, kde bude tento průzkum publikován od Conference Board. Trh očekává mírné zhoršení nálady v září v souvislosti s oznámením Fedu o potřebě držet sazby na vyšších úrovních po delší časový úsek, nicméně i tak nálada mezi spotřebiteli zůstane pozitivní. Po minulém týdnu, kdy byla vydána statistika již prodaných bytů, se v tomto týdnu dozvíme nejnovější údaje ohledně prodeje nových domů. Trh očekává, že v srpnu došlo k meziměsíčnímu poklesu prodeje nových bytů zhruba o 2 %. V rámci nemovitostního trhu vyjde také červencový údaj cen nemovitostí, kdy je predikován pátý meziměsíční nárůst v řadě (nyní o 0,65 %), což by znamenalo, že po čtyřech měsících by i v meziročním srovnání došlo k nárůstu cen v tomto segmentu.
img

Ranní okénko - Nálada v eurozóně zůstává slabá

22.09.2023 Dnes v eurozóně, ale i v USA vycházejí indexy nákupních manažerů za září. Očekávána je stabilizace poblíž srpnových hodnot, což pro eurozónu znamená, že jak index pro výrobu, tak index pro služby zůstane pod hodnotou 50 bodů, která odděluje růst od poklesu. I nadále zůstává na nižších hodnotách index pro výrobu, kde se negativně podílí zejména Německo, kterému se nedaří odrazit ode dna. I proto je pro letošní rok očekáván pokles německé ekonomiky a jen velmi vlažné oživení v roce 2024. To i přes stále vysokou inflaci nedává příliš manévrovacího prostoru ECB, která již na posledním zasedání spolu s hikem naznačila ochotu dále nezvyšovat sazby.
img

Ranní okénko - Fed nepřekvapil, pro jaký přístup se rozhodne BOE?

21.09.2023 Dnešní den bude rozmanitý na ekonomická data. Patrně tou nejzajímavější událostí bude zasedání bankovní rady Bank of England. Ta zvyšovala sazby nepřetržitě od konce roku 2021 až na současných 5,25 %, aby zkrotila rychle rostoucí inflaci, která sice od začátku tohoto roku klesá, ale stále se nachází daleko od 2% inflačního cíle BOE. I proto trh očekával s vysokou pravděpodobností, že dojde k dalšímu hike o 25bb, ale včerejší den s tímto očekáváním výrazně zamával. Důvodem je výsledek srpnové inflace, který byl výrazně pozitivnější, než jak predikoval trh. Meziměsíčně cenová hladina nakonec stoupla o 0,3 % (vs 0,7 %) a meziročně o 6,7 % (vs 7,0 %). Trh je sice stále spíše nakloněn dalšímu zvýšení sazeb, ale stabilitu sazeb nelze vyloučit. Pokud by se BOE rozhodla pro hike, mohlo by se jednat o poslední zvýšení sazeb podobně, jak naznačila i ECB po svém zasedání v minulém týdnu.
img

Ranní okénko - Inflace v eurozóně neklesá dle představ ECB

19.09.2023 Dnešní den nabídne finální údaj o inflaci v zemích eurozóny. Trh očekává potvrzení předběžného odhadu Eurostatu, kdy ceny meziměsíčně vzrostly o 0,6 % a meziročně o 5,3 %. Jádrová inflace by měla být ve stejné výši jako celková inflace. S tímto vývojem není spokojená Evropská centrální banka, která se proto rozhodla v minulém týdnu zvýšit depozitní sazbu o 25bb na 4,00 %. Další zpřísnění měnové politiky bylo učiněno i přes zhoršenou predikci růstu evropské ekonomiky v tomto i v příštím roce a ECB tak jasně ukazuje, že chce dostát svému mandátu cenové stability a dosáhnout tak svého 2% inflačního cíle, ač k tomu bude potřeba držet vyšší sazby na vyšších úrovních delší časový úsek, než bylo původně zamýšleno.
img

Ranní okénko - ECB se rozhodla nakonec pro hike

15.09.2023 Závěr týdne nabídne aktuální spotřebitelské nálady ve Spojených státech amerických pomocí indexu University of Michigan včetně inflačních očekávání v krátkodobém (1 rok) i dlouhodobém (5-10 let) horizontu. Trh očekává, že spotřebitelská nálada bude i nadále optimistická a inflační očekávání zůstanou neměnná, tedy za 1 rok se bude inflace pohybovat okolo 3,5 % a za 5 až 10 let na úrovni 3 %. Z USA dorazí ještě údaje o průmyslové výrobě, kde by mělo dojít v meziměsíčním srovnání k nárůstu v srpnu pouze o jednu desetinu, zatímco v červenci stoupla o 1 %.
img

Ranní okénko - Dnes rozhoduje ECB

14.09.2023 Ekonomický svět se po včerejší zprávě o americké inflaci obrací do Evropy, kde dnes zasedá bankovní rada ECB a její rozhodnutí není předem jasné. Depozitní sazba aktuálně činí 3,75 % a měnovou politiku ECB tak lze označit jako poměrně restriktivní. Nicméně inflace v eurozóně je stále vysoká a k inflačnímu cíli nesměřuje dostatečně rychle, což připouští i samotná Evropská centrální banka. Z tohoto pohledu by se zdálo, že ECB přistoupí k dalšímu zvýšení sazeb, na druhé straně je tu horší ekonomický výkon eurozóny jak v tomto roce, tak i pesimističtější predikce pro rok následující. Zároveň nejde opomenout ani aktuální podmínky financování, za kterých si státy půjčují na světových trzích, což se týká především států velmi zadluženého jižního křídla eurozóny. ECB tak stojí před nelehkým rozhodnutím.
img

Ranní okénko - Tempo dezinflace se v srpnu mírně zadrhlo

12.09.2023 Dnešní den je z pohledu ekonomických dat tím nejméně zajímavým v tomto týdnu. Pouze v Německu vychází ZEW index, pomocí kterého je vyjádřeno, jak analytici hodnotí aktuální ekonomickou situaci a také, jaké mají očekávání ohledně budoucnosti. Trh očekává, že aktuální situace bude hodnocena ještě hůře než v předchozích měsících. A není se úplně čemu divit, protože většina příchozích dat v poslední době naznačuje, v jakých obtížích se největší evropská ekonomika nachází. Můžeme zmínit například průmyslovou výrobu, maloobchod či tovární objednávky, tyto všechny dílčí ukazatele skončily s horším výsledkem, než bylo predikováno. Co se týká budoucnosti, tak trh zatím nevidí bod, kdy by se německá ekonomika odrazila k lepším zítřkům a vnímání trhu tak zůstává nadále značně pesimistické.
img

Ranní okénko - Průmysl i zahraniční obchod poprvé v tomto roce v červených číslech

07.09.2023 Český statistický úřad za okamžik zveřejní výsledky maloobchodu za červenec. Tržby v tomto sektoru klesají již více než rok a maloobchod už netrpělivě vyhlíží lepší zítřky. Trh očekává další meziroční pokles, zatímco my se domníváme, že právě v červenci mohlo dojít k definitivnímu obratu. Důvodem je nižší srovnávací základna z minulého roku, kdy domácnosti začaly podstatně šlapat na brzdu kvůli obavám z rostoucích životních nákladů především v souvislosti se zimou 2022/2023. Zpřesněný odhad HDP za druhý kvartál roku 2023 odhalil, že výdaje na konečnou spotřebu domácností vzrostly mezičtvrtletně poprvé po šesti kvartálech., což by se mohlo rovněž odrazit na maloobchodních tržbách.
img

Ranní okénko - Mzdově-inflační spirála se nekoná

05.09.2023 Nejdůležitější informací z dnešního dne je statistika cen výrobců v eurozóně. Ty by na rozdíl od spotřebitelských cen měly pokračovat v rychlém poklesu. V meziročním srovnání by se mělo jednat dokonce o nejrychlejší snížení cenové hladiny (o 7,6 %) od finanční krize v roce 2009. Meziměsíčně od začátku roku klesají ceny a v červenci by dle trhu mělo dojít k poklesu o 0,6 %. Zajímavým údajem bude rovněž zjištění inflačních očekávání v eurozóně na horizontu tří let, kdy se zdá, že obyvatelé jednotného evropského měnového prostoru věří, že se ECB podaří dostat inflaci zpět ke svému inflačnímu cíli.
C:\fakepath\akcie9.jpg

Akcie ve světě letos zpevňují, americký index S&P 500 zatím o 18 procent

03.09.2023 Akcie na světových trzích od začátku roku většinou posilují. Nejsledovanější americký index S&P 500 si do konce srpna připsal 18 procent, index akcií technologických firem Nasdaq Composite zhruba 35 procent. Index akcií z eurozóny Euro STOXX 50 se zhodnotil o 11,5 procenta. Hlavní akciový index v Japonsku dosáhla třicetiletého maxima, po celém světě se dařilo technologickým firmám, vyplývá ze statistik společnosti Portu.
img

Ranní okénko - Pokles inflace v eurozóně se zastavil

01.09.2023 První zářijový den nabídne plno zajímavých ekonomických údajů. Během dnešního dopoledne bude publikován výsledek indexu nákupních manažerů (PMI) v eurozóně, Německu i České republice. Prvotní odhady týkající se eurozóny a Německa naznačují mírné navýšení hodnoty, což by se mělo podepsat i na tuzemském výsledku. My očekáváme, že ve zpracovatelském průmyslu došlo k nárůstu z červencových 41,4 na 41,8.
img

Ranní okénko - Jak dlouho bude spotřeba domácností táhnout americkou ekonomiku?

31.08.2023 Po včerejších výsledcích srpnové inflace v Německu či Španělsku se dozvíme předběžný odhad i za celou eurozónu. Po meziměsíčním poklesu cenové hladiny o jednu desetinu by tentokrát mělo dojít k nárůstu o 0,4 %. Na meziroční bázi trh očekává jen mírný pokles z červencových 5,3 % na srpnových 5,1 %. Stejné tempo poklesu by mělo nastat i u jádrové inflace (z 5,5 % na 5,3 %). Inflace tak v rámci eurozóny neklesá dostatečně rychle a zatím je tak daleko od cíle ECB.
img

Ranní okénko - Trh nyní v případě ECB věří více ve stabilitu sazeb

24.08.2023 Dnes vyjde jediný údaj týkající se české ekonomiky, kdy Český statistický úřad zveřejní výsledky konjukturálního průzkumu. Vzhledem k dosavadnímu zaostávání tuzemského hospodářství se nedá očekávat, že by se nálada mezi spotřebiteli výrazněji změnila k lepšímu. Odpoledne z USA dorazí nejnovější statistiky o nových žádostech o podporu v nezaměstnanosti, jejichž množství by mělo být podobné jako v předcházejícím týdnu. Dále vyjde údaj ohledně objednávek zboží dlouhodobé spotřeby, kdy trh predikuje meziměsíčně pokles o 4 %, zatímco při minulém srovnání byl zaznamenán nárůst o 4,6 %.
img

Ranní okénko - Ceny výrobců klesají i v Německu

22.08.2023 Ani dnešek není nabitý ekonomickými údaji, a tak se dozvíme pouze dílčí výsledek z nemovitostního trhu ve Spojených státech amerických, a to konkrétně o prodeji existujících domů. Meziměsíčně se očekává, že v červenci bylo prodáno podobné množství již existujících domů jako v červnu (4,15 mil.), ale oproti červenci předchozího roku by mělo dojít k poklesu o více než 600 tis. Výsledek napoví, v jaké kondici se nachází tamní nemovitostní trh, který společně s trhem práce táhnul inflaci do této doby nahoru.
img

Ranní okénko - Ceny v zemědělství klesají, jaký dopad to bude mít na ceny potravin?

17.08.2023 Dnešní den přinese zajímavější údaje pouze z USA, kde vyjdou nejnovější údaje o počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, kdy se očekává mírný pokles oproti předchozímu týdnu. Pokud se výsledek výrazně neodchýlí od mediánu trhu a předchozí hodnotě, tak reakce trhu by měla být střízlivá. Zveřejněn bude rovněž výsledek tzv. Leadingu indexu, pomocí kterého lze odhalit signály obratu ve vývoji ekonomického cyklu. Predikce červencového výsledku ukazuje mírné zlepšení ve srovnání s červnem, ale zásadní rozdíl v dosavadním směřování americké ekonomiky by neměl přijít.
img

Ranní okénko - Ruská centrální banka reaguje na další pád rublu

16.08.2023 Dnes bude zveřejněn jediný údaj tohoto týdne, který se týká České republiky, a to ceny průmyslových výrobců. Meziměsíčně očekáváme obdobný pokles jako při předchozím srovnání (-0,3 %), zatímco trh se kloní k mírně nižšímu poklesu (-0,1 %). Růst v meziročním srovnání by podle nás měl znovu zpomalit, tentokrát z 1,9 % na 1,3 % oproti trhu, který předpovídá pokles na 1,5 %. Cenové tlaky na straně nabídky by tak měly dále ustupovat i vzhledem ke zlepšení v dodavatelsko-odběratelských řetězcích. Zároveň firmy rozpouštějí své zásoby, které z důvodu poklesu cen nemá opodstatnění dále držet. Rovněž klesají nebo nerostou tak rychle některé komodity, takže výrobci nepropisují v takové míře zvýšené náklady opětovně do cen svých výstupů.
img

Ranní okénko - Vyhlídky v Německu zůstávají pesimistické

15.08.2023 Dnes dopoledne se dozvíme nejnovější výsledky průzkumu pomocí indexu ZEW v Německu. V případě aktuálního hodnocení ekonomické situace u našeho západního souseda se očekává další meziměsíční zhoršení a není se čemu divit, protože podobně jako českou tak ani největší evropskou ekonomiku se zatím nepodařilo nastartovat.
img

Ranní okénko - Meziměsíční inflace ukazuje, že boj ještě není u konce

11.08.2023 Během dnešního dne přijdou zajímavější údaje pouze z USA. Nejprve to bude vývoj cen výrobců, kde po červnové stagnaci cen v meziročním i meziměsíčním srovnání dojde k mírnému nárůstu. Meziměsíčně se očekává růst o 0,2 % a meziročně o 0,7 %, což naznačuje další tlumení cenových tlaků na straně nabídky. Co se týká poptávky, tak ta bude vyjádřena pomocí indexu University of Michigan, kterým se měří nálada spotřebitelů a očekává se, že předběžný srpnový výsledek se nebude nijak zásadně lišit od červencového údaje. Nálada by tak měla zůstat optimistická včetně inflačních očekávání v krátkodobém (za 1 rok inflace 3,5 %) i dlouhodobém horizontu (za 5-10 let inflace 3,0 %).
img

Ranní okénko - Inflace míří pod 9 %

10.08.2023 Dnes Český statistický úřad zveřejní, jak se během července vyvíjely spotřebitelské ceny. Inflace setrvale klesá od začátku roku, v červnu zamířila konečně do jednociferného řádu a nyní trh predikuje, že se dostane pod 9 % (medián trhu 8,8 %). Naše prognóza očekává ještě mírně vyšší pokles inflace, a to na hodnotu 8,6 %.
img

Ranní okénko - Nezaměstnanost v ČR se mírně zvýší

08.08.2023 Za pár okamžiků zveřejní Ministerstvo práce a sociálních věcí aktuální výši nezaměstnanosti v České republice. Podíl nezaměstnaných v červnu činil 3,4 % a očekáváme, že v červenci došlo k nárůstu na 3,6 %. Důvodem tohoto navýšení je primárně vliv sezónnosti, kdy se na trh práce dostávají absolventi škol a rovněž již klesá počet pracujících v některých letních sezónních pracích. Neměl by to tak být začátek rostoucí nezaměstnanosti v České republice a očekáváme, že se bude pohybovat na podobných hodnotách i ve zbytku roku 2023.
img

Ranní okénko - Tento týden vyjde česká a americká inflace

07.08.2023 Tento týden je z pohledu globálních událostí odpočinkovější, snad jen s výjimkou čtvrtka, kdy vychází čísla o červencové americké inflaci. O ekonomické události se tak postará zejména tuzemský kalendář, počínaje dneškem, kdy vycházejí čísla o průmyslu a zahraničním obchodu.
img

Ranní okénko - Základní sazba zůstane na 7 %, ale jak to bude dál?

03.08.2023 Na tiskové konferenci po minulém zasedání bankovní rady České národní banky prohlásil její guvernér Aleš Michl, že dnes se bude rozhodovat o stabilitě či zvýšení úrokových sazeb. Na základě příchozích dat a postupu bankovní rady v posledních 12 měsících nelze očekávat nic jiného než stabilitu.
img

📣Fitch snižuje rating USA!

02.08.2023 Agentura Fitch na začátku srpna všechny překvapila rozhodnutím snížit úvěrový rating USA z nejvyššího možného AAA na AA+. Stalo se tak poprvé za něco málo přes 10 let, kdy se ratingová agentura rozhodla snížit důvěryhodnost amerického dluhu, což vyvolalo omezené pohyby na trhu, ale zároveň značné pobouření amerických úřadů. Co stojí za rozhodnutím agentury Fitch? Rozhodnou se i další agentury přehodnotit své ratingy? Co to znamená pro trhy a měly by se potenciálních problémů obávat i další země?
C:\fakepath\trader-1082023-32-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.08.2023 1) Akcie na světových trzích od začátku roku většinou zpevňují. Nejsledovanější americký index S&P 500 si do konce července připsal 20 procent, index akcií technologických firem Nasdaq Composite pak více než 38 procent. Index akcií z eurozóny Euro STOXX 50 se zhodnotil o více než 16 procent. Řada evropských akciových indexů dosáhla maxima, dařilo se hlavně technologickým firmám, vyplývá ze statistik.
C:\fakepath\stock-exchange.jpg

Akcie ve světě letos zpevňují, americký index S&P 500 posílil o pětinu

01.08.2023 Akcie na světových trzích od začátku roku většinou zpevňují. Nejsledovanější americký index S&P 500 si do konce července připsal 20 procent, index akcií technologických firem Nasdaq Composite pak více než 38 procent. Index akcií z eurozóny Euro STOXX 50 se zhodnotil o více než 16 procent. Řada evropských akciových indexů dosáhla maxima, dařilo se hlavně technologickým firmám, vyplývá ze statistik.
img

Ranní okénko - Růst/nerůst české ekonomiky

01.08.2023 Dnes dopoledne vyjde tuzemský index nákupních manažerů (PMI), kde očekáváme, že dojde k dalšímu meziměsíčnímu poklesu, jak naznačují předběžné výsledky v této statistice v Německu i v celé eurozóně. Tato zpráva nepotěší zpracovatelský průmysl, na druhou stranu z pohledu spotřebitelů se jedná o pozitivní signál, že inflace by měla i dále zpomalovat. Odpoledne ministerstvo financí zveřejní plnění státního rozpočtu ke konci července. Červnový výsledek dopadl lépe, než se čekalo a to zvláště kvůli přílivu peněz z Evropské unie. Uvidíme, jak se vyvíjelo hospodaření státu během posledního měsíce. Zaznamenáníhodnou zprávou z pohledu veřejných financí zajisté je, že včera prezident republiky Petr Pavel podepsal novelu zákona o zvýšení spotřební daně z nafty na původní úroveň s účinností od dnešního dne. To by mělo státnímu rozpočtu přinést každý měsíc zhruba 800 mil. Kč.
img

Ranní okénko - ECB dnes zvýší sazby. Bude to již naposled?

27.07.2023 Oči ekonomického světa se dnes přesouvají z Ameriky do Evropy. Podobně jako Fed, tak i ECB by měla na svém dnešním zasedání zvýšit sazby o 25 bb. Cokoli jiného by bylo pro trhy překvapením, a tak bude bedlivě sledována především komunikace ohledně dalšího vývoje měnové politiky. Do této chvíle byly trhy rozpolcené, zda ECB přistoupí ještě k jednomu zvýšení sazeb nebo dneškem utahování měnové politiky skončí. Je pravděpodobné, že prezidentka ECB Christine Lagarde tuto otázku jednoznačně nerozsekne. Komunikace bude nejspíše taková, že ECB počká na nejnovější příchozí data, která bude pečlivě vyhodnocovat před zářijovém zasedání. Zároveň bude zopakováno, že uvolnění měnové politiky v blízkém časovém horizontu není na pořadu dne a ECB bude postupovat tak, aby dostála svého mandátu a dostala inflaci zpět ke svému 2% cíli.
img

Ranní okénko - Patová situace ve Španělsku

25.07.2023 Dnešní den můžeme označit jako klid před bouří, než Fed a ECB na svých zasedáních ve středu a čtvrtek rozhodnou o dalším směřování své měnové politiky. Nicméně se dozvíme, jak je analytiky pomocí indexu Ifo hodnocena současná ekonomická situace včetně budoucího výhledu v Německu. Největší evropská ekonomika není v dobré kondici a neočekává se, že v brzké době dojde k obratu, proto se očekává další dílčí zhoršení v jednotlivých částech průzkumu Ifo. Z USA přijdou nejnovější údaje o tamní spotřebitelské důvěře, která pravděpodobně opět nabrala na síle. Tento výsledek by neměl přinést zvrat v uvažování Fedu a naopak by se mělo jednat o poslední dílek mozaiky, proč Fed na svém středečním měnověpolitickém jednání zvýší základní úrokovou sazbu o 25 bazických bodů.
img

Ranní okénko - Projeví se další meziroční pokles cen v zemědělství na pultech supermarketů?

20.07.2023 Statistika cen výrobců po České republice vyjde tentokrát v Německu. U našeho západního souseda ceny meziměsíčně opět poklesly (o 0,3 %), ale méně než v květnu (o 1,4 %). V meziročním srovnání se očekává stagnace. To by se mělo projevit na budoucím inflačním vývoji, a to přestože v červnu došlo k mírnému nárůstu cenové hladiny, nicméně to bylo způsobeno ukončením některých státních opatření zavedených v minulém roce.
img

Ranní okénko - Maloobchod v USA roste, ale jak ještě dlouho?

18.07.2023 V USA dnes vyjdou data týkající se maloobchodu a průmyslové výroby. V důsledku slevových nabídek by prodej aut měl maloobchodní tržby táhnout nahoru a ty by tak měly vykázat ve srovnání s květnem nárůst o 0,5 %. Nicméně ve druhé polovině roku se dá očekávat zpomalení v tomto segmentu. To průmyslová výroba by měla už v červnu stagnovat a ani její výhled do budoucna není příliš optimistický. V obou těchto ukazatelích by mělo dojít ke zhoršení, jelikož Fed na svém dalším zasedání po „pauze“ pravděpodobně opět zvýší základní úrokovou sazbu, což by se mělo projevit v nižší spotřebě domácností a v nižším množství firemních objednávek. Mělo by se ovšem jednat o poslední navýšení ze strany Fedu v tomto roce, protože zatím někde daleko za obzorem se začíná objevovat hrozba ekonomické recese, tudíž se nejspíše začne diskutovat o možném začátku postupného snižování základní úrokové míry.
img

Ranní okénko - Čeká nás zpráva nejvyšší důležitosti - vývoj české inflace

13.07.2023 Den D je tady. Český statistický úřad dnes zveřejní, jak se vyvíjí tuzemská inflace. Na tuto zprávu čeká český národ s vírou, že se konečně dostaneme pod bájnou hranici 10 %. Na základě naší predikce očekáváme, že se to podaří ale jen velmi těsně. Meziroční inflace v červnu podle nás bude činit 9,7 % a pohled dalších hráčů na trhu je velmi podobný. Hlavním důvodem je vysoká srovnávací základna a rovněž klesající ceny komodit, jako jsou pohonné hmoty, elektrická energie či zemní plyn, které v důsledku války na Ukrajině výrazně stouply. Také růst cen služeb a zboží zvolní, což se projeví ve zpomalení jádrové inflace. V meziměsíčním srovnání se předpokládá nárůst o 0,3 %, zatímco naše prognóza počítá s růstem ještě o jednu desetinu vyšším. Během dneška budou publikovány také ceny výrobců v USA a průmyslová výroba v eurozóně.
img

Ranní okénko - Inflace v Německu mírně vzrostla

12.07.2023 Ministerstvo práce a sociálních věcí dnes uveřejní, jak se vyvíjí míra nezaměstnanosti v České republice. My očekáváme, že se nezaměstnanost z květnových 3,5 % sníží na 3,4 % v červnu v důsledku sezónních vlivů, kdy jsou typicky zaměstnáváni lidé v zemědělském sektoru. I přes nepříznivou aktuální ekonomickou situaci nezaměstnanost nerostla a na tom by se nemělo nic měnit. Dnes se také dozvíme nejnovější údaje o americké inflaci. Meziměsíčně se sice inflace nejspíše zvýší, ale v meziročním srovnání by měla i nadále inflace klesat, a to až k hranici 3 %. Jádrová inflace by měla rovněž poklesnout. Nicméně ta bude stále dosahovat vyšších hodnot a zároveň klesat pomaleji než celková inflace.
img

Ranní okénko - Maloobchod vyhlíží lepší zítřky

11.07.2023 Dneškem odstartuje vlna nejnovějších informací o inflaci, a to konkrétně v Německu. V tomto případě se očekává, že proces poklesu inflace bude pozastaven. Meziroční inflace v květnu byla ve výši 6,1 %, zatímco červnová inflace je odhadována na 6,4 %. Meziměsíčně jsme byli svědky dokonce deflace (-0,1 %), ale v červnu by mělo dojít k opětovnému nárůstu cenové hladiny, a to o 0,3 % z důvodu ukončení státních regulací cen např. jízdného. Německa se bude také týkat průzkum ZEW hodnotící aktuální ekonomickou situaci a budoucí očekávání. Trh očekává v obou těchto aspektech další zhoršení vnímání ekonomiky Německa. Výsledky průzkumu ZEW ohledně budoucích očekávání budou také uveřejněny za celou eurozónu.
img

Ranní okénko - Inflace konečně pod 10 %? Pokud ano, jak moc?

10.07.2023 Nový týden bude plný zajímavých dat a bezesporu těmi nejzajímavějšími budou nejnovější údaje o inflaci. Nejprve bude zveřejněna červnová inflace v Německu, kde se očekává zastavení dezinflačního trendu v meziměsíčním i meziročním srovnání. O den později budou vydány nejaktuálnější informace o inflaci v USA. Zde by v meziměsíčním srovnání sice mělo dojít k mírnému nárůstu, ale meziročně by měla i nadále inflace klesat, a to až k hranici 3 %. I jádrová inflace bude pravděpodobně nižší, ale snižuje se pomalejším tempem a zároveň zůstává vyšší než celková inflace.
img

Ranní okénko - Šance na dodržení plánovaného deficitu státního rozpočtu na rok 2023 žije

04.07.2023 Nejdůležitější zprávou z tuzemské ekonomiky bylo plnění státního rozpočtu za první pololetí roku 2023. Deficit státního rozpočtu nyní činí 215,4 mld. Kč, což je v meziměsíčním srovnání o 56 mld. Kč méně. Výdaje rostly zejména kvůli navyšování běžných výdajů, kde největší podíl tvořily finanční prostředky na důchody (+56,5 mld. Kč). Na druhé straně vyšší příjmy byly způsobeny především přílivem finančních prostředků z Evropské unie a finančních mechanismů (44,6 mld. Kč). V průběhu roku navíc do státního rozpočtu přitečou ještě další peníze z historicky nejvyšší dividendy energetické skupiny ČEZ a z tzv. windfall tax. Přestože rizika jsou stále zřejmá, tak šance, že vláda zvládne dodržet naplánovaný rozpočet, se zvýšila.
img

Ranní okénko - Dodá červnový údaj státního rozpočtu naději na lepší zítřky?

03.07.2023 První červencový týden otevře index PMI ve výrobě, jehož výsledek bude zveřejněn v České republice, Německu, eurozóně i USA. Očekává se zhoršení tohoto ukazatele ve všech zmíněných zemích. Přestože pracovní týden v České republice bude díky státním svátkům kratší, tak se dozvíme pár zajímavých údajů o tuzemské ekonomice. Kromě zmíněného PMI ve výrobě v pondělí Ministerstvo financí představí výši plnění státního rozpočtu za první polovinu tohoto roku.
img

Akcie na pražské burze v prvním pololetí podle indexu PX stouply o 6,1 procenta

30.06.2023 Akcie na pražské burze během prvního pololetí podle indexu PX stouply o 6,11 procenta na 1275,15 bodu. Nejvíce od začátku roku posílily akcie ČEZ, které posílily o 16,88 procenta na 900 Kč. Jako jediné oslabily akcie Pilulky, a to o 38,46 procenta na 400 Kč. ČTK to řekl makléř Wood & Company Vladimír Vávra.
img

Ranní okénko - Česká ekonomika - recese či stagnace?

30.06.2023 Za chvíli Český statistický úřad zveřejní konečné číslo HDP za 1. čtvrtletí roku 2023 a očekává se, že výkon české ekonomiky bude stejný jako v posledním čtvrtletí roku 2022. Technická recese tak nejspíše skončí. V meziročním srovnání prvního kvartálu let 2023 a 2022 naše ekonomika poklesne přibližně o 0,4 %. Česká ekonomika tak stále výrazně pokulhává. Eurostat představí data týkající se červnové inflace v zemích eurozóny.
img

Ranní okénko - Konec dezinflace v Německu?

29.06.2023 Oproti včerejšku čtvrtek nabídne mnohem pestřejší paletu dat. Německým statistickým úřadem budou zveřejněny první odhady k červnové inflaci a pro německou ekonomiku to bude nejspíše další negativní zpráva. Mezi analytiky převládá názor, že se proces poklesu inflace v Německu zastaví. V meziměsíčním srovnání se očekává nárůst o 0,2 %, zatímco v květnu došlo k poklesu o 0,1 %. Meziroční inflace by se oproti předchozímu měsíci měla zvýšit z 6,1 % na 6,3 %.
img

Ranní okénko - Důvěra v českou i německou ekonomiku klesá

27.06.2023 Dnešní den nabídne zajímavější data pouze z USA. Nejprve se dozvíme předběžný květnový údaj k objednávkám na zboží dlouhodobé spotřeby. V dubnu rostly o 1,1 %, tentokrát se čeká snížení o 0,8 %. Dále budou zveřejněna květnová čísla prodejů nových bytů, kterých se nejspíše prodalo o něco málo méně než v dubnu. Podobně jako během včerejška v České republice a Německu i z Ameriky bude nabídnut nejnovější průzkum ohledně spotřebitelských nálad. Na rozdíl od nás a našeho západního souseda se ale očekává, že spotřebitelé v USA budou hodnotit ekonomickou situaci lépe než v předchozím měsíci.
img

Ranní okénko - Finální čísla HDP za 1. čtvrtletí roku 2023

26.06.2023 Poslední červnový týden nabídne nejzajímavější data z pohledu české ekonomiky ohledně finální podoby HDP za 1. čtvrtletí roku 2023. Z eurozóny dorazí předběžné údaje ohledně spotřebitelské inflace za červen a také konečný údaj květnové nezaměstnanosti. Nejvíce dat během tohoto týdne se dozvíme z USA. I zde bude zveřejněn konečný údaj HDP za 1. čtvrtletí tohoto roku včetně spotřeby za stejné období. Dále dorazí data týkající se poptávky, a to konkrétně osobní příjem a osobní výdaje za květen. V neposlední řadě bude zveřejněn index University of Michigan, který se zabývá sentimentem spotřebitelů.
img

Ranní okénko - Nečekaný 50bb hike Bank of England rozhýbal finanční trhy

23.06.2023 Závěr týdne patří předstihovým ukazatelům. První odhady indexů nákupních manažerů dorazí z hlavních ekonomik eurozóny, stejně tak z USA. Výraznější změna není očekávána, kdy v eurozóně by měl pokračovat rozkol mezi náladou v průmyslu a ve službách. V případě služeb zůstává index vysoko nad hodnotou 50 bodů, značící expanzi. Právě služby by tak měly přispívat k lepšímu výkonu evropských ekonomik v rámci nejbližších měsíců. Naopak index ve výrobě patrně zůstane hluboko v oblasti recese, kdy náš odhad pro eurozónu počítá s hodnotou 44,5.
img

Ranní okénko - Základní úroková sazba zůstává na 7 %

22.06.2023 Během dnešního odpoledne bude zveřejněna nejnovější statistika ohledně spotřebitelské důvěry v eurozóně. Trh očekává, že meziměsíčně dojde k mírnému zlepšení v tomto ukazateli, ale stále jsou ekonomické subjekty ohledně aktuálního i budoucího ekonomického vývoje pesimističtí. Důvodem je především vysoká míra inflace, která lidem ukrajuje jejich reálné peněžní zůstatky, načež lidé reagují změnou svého spotřebitelského chování – méně utrácejí, více spoří, firmy tolik neinvestují, což se v důsledku projevuje takřka nulovým ekonomickým růstem.
img

Ranní okénko - ECB s vysokou pravděpodobností dnes znova zvýší základní úrokovou sazbu o 25bb

15.06.2023 Po včerejším zasedání americké centrální banky se pozornost trhů přesouvá k ECB. Je více než pravděpodobné, že evropská centrální banka opět zvýší základní úrokovou sazbu o 25bb, a to přestože meziroční míra inflace v eurozóně v květnu zpomalila na 6,1 % ze 7 % v dubnu. To je ale stále velmi daleko od 2% inflačního cíle ECB, která tak bude chtít vyslat jasný signál, že její hlavní prioritou je pokles inflace a návrat k cenové stabilitě. Dále ECB zveřejní svou aktualizovanou prognózu o dalším směřování ekonomiky eurozóny, která pravděpodobně nabídne korekci v případě inflace a zlepšení u ekonomického růstu. To znamená, že se již může blížit konec dalšího zpřísňování monetární politiky ECB.
img

Ranní okénko - Fed dnes pravděpodobně nezvýší sazby, představí novou prognózu

14.06.2023 Dnes je o hlavní události dne jasno. Ve večerních hodinách našeho času zasedá americká centrální banka, která kromě rozhodnutí o sazbách zveřejní i novou prognózu. Očekáváme, že Fed nezvýší sazby, ale jasně trhu naznačí, že nejde o konec, nýbrž o pauzu. Americká centrální banka si tak nechá prostor pro případný červencový hike, o kterém rozhodne na základě přicházejících dat. Pozitivní překvapení pro trh by představoval více holubičí tón předsedy Fedu Powella, který by mohl označit měnovou politiku za dostatečně restriktivní. Rozhýbat trh může i dot-plot, zejména v kontextu Fedem očekávané sazby na konci letošního roku. Minulá prognóza předpokládala vrchol na současné úrovni (5,00-5,25 %), nejnovější aktualizace pravděpodobně přinese posun o jeden hike vzhůru. Větší posun by pro trh představoval negativní scénář.
img

Data z amerického trhu práce opět pozitivně překvapila, přibylo 339 tisíc nových pracovních míst!

02.06.2023 V Americké ekonomice vzrostl počet pracovních míst v květnu o 339 tis. při očekávání vzestupu o 195 tisíc. Míra nezaměstnanosti vzrostla z 3,5 % na 3,7 %.
img

Ranní okénko - Trhy vyčkávají na americké maloobchodní tržby

16.05.2023 Dnes je z pohledu ekonomických dat nejzajímavější den týdne, kdy dopoledne z Německa dorazí index ZEW, v odpoledních hodinách pak trhy může rozhýbat údaj o amerických maloobchodních tržbách spolu se statistikou průmyslové produkce. Nervozitu na trzích pak zvyšuje i diskuze v USA ohledně navýšení dluhového stropu, na kterou si investoři sice zčásti již zvyknuli, přesto určitá část obav přetrvává.
C:\fakepath\akcie3.jpg

Akcie ve světě letos zatím zpevňují, řada evropských indexů je na maximu

02.05.2023 Akcie na světových trzích v prvních čtyřech měsících letošního roku většinou posílily. Nejsledovanější americký index S&P 500 si do konce dubna připsal devět procent, evropský index Euro STOXX 50 pak více než 13 procent. Řada evropských akciových indexů dosáhla maxima, dařilo se hlavně technologickým firmám, ukazují statistiky.
img

Pražská burza v týdnu po třech týdnech růstu nepatrně oslabila o 0,1 procenta

21.04.2023 Pražská burza v týdnu po třech týdnech růstu nepatrně oslabila, index PX klesl proti minulému týdnu o 0,1 procenta na 1417 bodů. Největší nárůst zaznamenaly akcie Photon Energy, největší pokles postihl opět akcie Pilulky. Vyplývá to z internetových stránek burzy. V minulém týdnu pražská burza vzrostla o 2,7 procenta.
img

Ranní okénko - Investoři jsou zpět na jestřábí vlně

19.04.2023 Za několik málo minut dorazí z tuzemské ekonomiky jediný zápis tohoto týdne v podobě cen u českých výrobců. V případě nejsledovanějších cen v průmyslu je očekáván výsledek poblíž meziměsíční stagnace, což by díky vysoké srovnávací základně znamenalo výraznější pokles meziroční míry. Z eurozóny dnes dorazí revize březnového výsledku inflace, kde by se nic nemělo měnit na tom, že ceny rostly meziměsíčně o 0,9 %, meziročně o 6,9 %.
img

Ranní okénko - Americké nemovitosti míří do červených meziročních čísel

28.03.2023 Dnes dorazí zajímavější ekonomická data pouze ze Spojených států, z pohledu trhu jde ale spíše o méně významná čísla a nelze tak očekávat silnější reakci. Sérii odpoledne odstartuje vývoj cen na americkém nemovitostním trhu. Za leden je očekáván další meziměsíční pokles, který by při naplnění očekávání byl již sedmý v řadě. Spíše než o výrazné skoky ale jde o pomalý sestup tempem, kdy za poslední tři měsíce tempo odpovídalo zhruba -0,5 % m/m a odlišný výsledek není očekáván ani tentokrát.
img

Ranní okénko - Nálada v Německu ukáže zhoršení

21.03.2023 Dnešek odstartuje německý ZEW index, který dorazí v dopoledních hodinách. Po pěti měsících zotavení očekáváme u složky očekávání hlubší pokles reflektující zvýšenou nejistotu ohledně rychlosti desinflace. Z části do výpočtu budou již vstupovat i obavy ohledně stability finančního sektoru. Vzhledem k tomu, že index vzniká na základě průzkumu mezi profesionály ve finančním sektoru, budou tyto obavy reflektovány patrně ve větší míře než u vybraných dalších předstihových průzkumů. Složka hodnocení současné situace by naopak neměla zaznamenat větší změnu.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Fed podle nás i přes problémy v bankovním sektoru zvedne sazby o 25 bb

20.03.2023 Hlavní událostí tohoto týdne je zasedání americké centrální banky. Finanční trh po problémech v bankovním sektoru výrazně revidoval svá očekávání. Zatímco zhruba polovina investorů čeká, že Fed ve středu zvýší úrokové sazby o 25 bb, zbytek si myslí, že z důvodu opatrnosti je raději ponechá beze změny. Podle nás si však vývoj americké ekonomiky a inflace o další zvýšení sazeb říká, konkrétně čekáme +25 bb. Rizikem je samozřejmě případné opětovné zhoršení situace v bankovním sektoru, ke kterému by do středečního rozhodnutí mohlo dojít.
img

Forex: Týden ve znamení obav o zdraví bankovního sektoru

17.03.2023 Pády dvou amerických regionálních bank, větší kalifornské Silicon Valley Bank (SVB) a menší newyorské Signature Bank, vyvolaly mezi investory obavy o zdraví bankovního sektoru jako celku. To se na finančních trzích projevilo ve výrazné volatilitě cen finančních instrumentů. Nervozita investorů se krátce na to přenesla také do Evropy, kde bylo diskutováno především finanční zdraví švýcarské a pro evropský trh systémové banky Credit Suisse, která se již delší dobu potýká s jistými problémy.
img

Ranní okénko - Rychlý ústup americké inflace může zpomalit

14.02.2023 Dnes přichází brzký ekonomický vrchol tohoto týdne v podobě výsledku americké inflace za měsíc leden. Pokud nepřijde výraznější překvapení směrem dolů, patrně dnes zveřejněná čísla utvrdí trh v tom, že Fed zvýší sazby ještě o 2x25bb, a to ještě spíše s prostorem pro přísnější měnovou politiku nežli volnější.
C:\fakepath\akcie3.jpg

Akcie ve světě za leden zpevnily, americký index S&P 500 přidal 6,6 procenta

02.02.2023 Akciové trhy ve světě zahájily rok růstem, na trzích podle analytiků zatím převládá pozitivní nálada. Vyplývá to z analýzy společnosti Portu. Americký akciový index S&P 500 přidal v lednu 6,6 procenta. Českým akciím se v prvním měsíci letošního roku také dařilo, index PX v lednu posílil o 10,65 procenta.
img

Ranní okénko - Nálada v eurozóně dále opatrně roste

24.01.2023 Dnešek patří především předstihovým ukazatelům. Za několik málo minut dorazí konjukturální průzkum z dílny ČSÚ, trhy ale budou více zajímat index nákupních manažerů (PMI), které vyjdou jak pro eurozónu tak Spojené státy. Budou představovat jeden z prvních předstihových indexů, které odhalí, jaký start do letošního roku hlavní světové ekonomiky mají. Sérii měkkých ukazatelů odstartovala již ráno spotřebitelská důvěra v Německu, která výsledkem nepřekvapila a ukázala mírné zlepšení – čtvrté v řadě. Ve stejném směru šel i včera zveřejněný index spotřebitelské důvěry pro celou eurozónu, který také zaznamenal čtvrtý měsíc růstu v řadě.
img

Dolarový index dnes stoupl jen o 0,03 %. Euro čeká na projev prezidentky ECB

23.01.2023 Americký dolar se připravuje na další klesající týden, jelikož holubičí očekávání amerického FEDu se stále projevují. Podle průzkumu agentury Reuters spousta ekonomů očekává v 1. čtvrtletí roku 2023 zvýšení sazeb o 25 bazických bodů, po kterém bude následovat pauza v cyklu zpřísňování.
img

Ranní okénko - Z eurozóny dorazí tento týden zejména předstihové ukazatele, z USA výsledek HDP

23.01.2023 Zatímco první část týdne bude patřit spíše ekonomickým datům z Evropy, druhé polovině týdne budou dominovat Spojené státy. V rámci eurozóny půjde především o předstihové ukazatele – v úterý vyjdou PMI indexy, více sledovaný bude také středeční Ifo index z Německa. V USA kromě předstihových ukazatelů dorazí i reálná data, nejsledovanější bude čtvrteční údaj ohledně růstu HDP za poslední kvartál loňského roku.
img

Americký dolar začal týden negativně, Euro se dostalo za 9 měsíců na nejvyšší úrovni

17.01.2023 Americký dolar zažívá negativní začátek týdne kvůli rizikovému sentimentu, který se zatím drží na nízké úrovni. Americký dolar se vůči svým hlavním soupeřům konsoliduje na úrovni kolem 102, i když předtím během asijské seance byl na sedmiměsíčním minimu na 101,77.
img

Ranní okénko - Vychází prosincová inflace

11.01.2023 ČSÚ dnes ráno zveřejnuje měsíční statistiku inflace za prosinec. Jedná se o poslední měsíc, kdy je aktivní úsporný tarif. Impulz ze strany energií by proto měl být umírněný. V meziročním srovnání očekáváme růst regulovaných cen pouze o zhruba jeden procentní bod na 21 %. Inflaci držely v prosinci při zemi také ceny pohonných hmot, které meziměsíčně klesly v průměru okolo 12 %. Naopak ceny potravin dle předběžných dat ČSÚ působily opět ve směru vyšší inflace.
C:\fakepath\etf-01122022.jpg

Seriál o ETF: Diverzifikace a její výhody a nevýhody (díl 2.)

02.12.2022 V dnešním díle seriálu o ETF se budeme věnovat diverzifikaci. Ta je jedním ze základních a typických rysů pro ETF, pro kterou investoři, mimo jiné, ETF rádi využívají. Diverzifikace má své nesporné výhody, má ale i nevýhody, o kterých je dobré vědět.
img

Data krotí optimismus, Amerika po ISM obrací dolů

01.12.2022 Evropské akcie začínaly opatrně i po vysoce pozitivní inspiraci ve včerejším obchodování na Wall Street. Poté začaly postupně své zisky navyšovat, přičemž pozitivním faktorem bylo především poslední vystoupení šéfa Fedu a sázka na příznivější výhled měnové politiky.
img

Ranní okénko - Dnešek odstartuje výsledek českého HDP

01.11.2022 Od rána dnes budou na trh proudit česká ekonomická data. Za několik málo minut dorazí výsledek HDP, kde očekáváme stagnaci nebo jen velmi mírné zrychlení. Trh je o něco pesimističtější a medián odhadů podle Bloombergu předpokládá reálný pokles ekonomiky ve třetím čtvrtletí o 0,3 %. Po nakouknutí zpět přijde v půl desáté pohled dopředu skrze index nákupních manažerů (PMI) ve výrobním sektoru. Tržní očekávání je zde nastaveno stejně jako u nás, a předpokládá další pokles indexu na hodnotu 44,1 ze zářijových 44,7. Znamenalo by to, že index se bude pátý měsíc v řadě pohybovat pod úrovni 50 bodů, která značí zpomalování výroby. Po obědě pak dorazí ještě výsledek státního rozpočtu za prvních 10 měsíců letošního roku. Očekávat lze další prohloubení deficitu, který v září dosáhl 270 miliard Kč.
img

Ranní okénko - PMI indexy potvrdily slabý výhled v eurozóně

25.10.2022 Dnešek naváže na včera odstartované předstihové průzkumy, a to hned za chvíli německým Ifo indexem. Od toho analytici očekávají mírný pokles jak v hodnocení aktuální situace, tak i v budoucích očekáváních. Ostatně příliš nepotěšil včerejší PMI z Německa, který ukázal silnější než očekávaný propad u indexu pro výrobu. Ten poklesl na nejnižší úroveň od poloviny roku 2020. Podobně dopadl i výsledek v USA. Cena zemního plynu během včerejšího dne dále klesala a u kontraktu na měsíc dopředu se poprvé od letošního června dostala pod 100 EUR/MWh, ze srpnového maxima klesla o 70 %. Trhy zároveň reagovaly i na nového britského premiéra, kdy odpolední pokles výnosů na britských dluhopisech se v menší míře přelil i do dalších států.
img

Ranní okénko - Špatný výhled pro Německo

18.10.2022 Zatímco český ekonomický kalendář je stejně jako ve zbytku týdne prázdný, od sousedů z Německa dorazí průzkum ZEW. V rámci evropských předstihových ukazatelů půjde o první více sledovaný index reflektující říjnovou situaci. Vyhlídky analytiků ale příliš optimistické nejsou a jak u složky hodnotící aktuální situaci, tak u složky budoucích očekávání předpokládají další pokles. Ten by měl jít na vrub zejména obavám ohledně dodávek plynu a z toho celkově plynoucí zimní energetické krize. V USA pak vyjdou čísla z průmyslu, kdy v září by produkce podle odhadů měla velmi mírně růst po poklesu v srpnu. Včera v Česku překvapila silnější dynamika cen výrobců, kdy namísto očekávaného mírného meziměsíčního poklesu se dostavil další více jak procentní růst. Ten plynul zejména z cen energií.
img

S&P 500: Jaké jsou vyhlídky?

15.08.2022 Po suverénním prolomení klíčových úrovní rezistence minulý týden futures na hlavní americké akciové indexy dnes klesají. Konkrétně americký index S&P 500 (v obchodním terminálu vyjádřen jako CFD #SPX) prolomil úroveň dlouhodobé rezistence 4185,00 a minulý pátek vzrostl na 14týdenní maximum a úroveň 4277,00.
C:\fakepath\sila-men-01082022-uvod.png

Měsíční report finančních trhů (červenec 2022)

01.08.2022 Po dvouměsíčním posilování si americký dolar udělal pauzu a jako překoupené aktivum dal možnost ukázat sílu i ostatních měn. Možná právě v červenci jsme byli svědky počátku nových dlouhodobých trendů, protože měnové páry, které první polovinu roku oslabovaly, se nyní ujímají otěží. Nejsilnější měnou v červenci byl japonský jen, který vykázal posílení vůči americkému dolaru o 2,55 %. V jeho závěsu se nachází australský a novozélandský dolar, které v červenci dosáhly zhodnocení nad 1 %. Naopak nejslabší měnou měsíce se stalo euro, které ztratilo vůči americkému dolaru více než 2 %. Nyní si ukážeme cenový vývoj jednotlivých měnových párů.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tuzemská inflace pravděpodobně míří ke 20 %

11.07.2022 Růst spotřebitelských cen v ČR podle našeho odhadu dále zrychlil z květnových 16,0 % na 17,4 % v červnu. V červenci by se pak inflace vlivem výrazného zdražení energií pro domácnosti měla přiblížit ke 20 %. Další akceleraci by měla zaznamenat také americká inflace. Zde čekáme její zvýšení z 8,6 % na 8,8 %. Tuzemské maloobchodní tržby v květnu pravděpodobně jen nepatrně meziměsíčně rostly, a to pouze díky vyšším prodejům automobilů. Ve zbytku maloobchodu bychom měli již vidět dopady slábnoucí poptávky. To výdaje amerických spotřebitelů a také tamní průmyslová produkce (za červen) by měly pokračovat v meziměsíčním růstu.
img

Forex: Euro je nejslabší za posledních 20 let

08.07.2022 Likvidita na finančních trzích byla sice z důvodu státních svátků nižší, za klidné a nezajímavé však obchodování v tomto týdnu označit nelze. V pondělí na nižší obchodní aktivitu v globálním měřítku působily oslavy Dne nezávislosti v USA, na což na korunovém trhu následně navázaly státní svátky v ČR. Americký dolar nadále posiloval vůči euru, když během tohoto týdne zpevnil o výrazná zhruba 3 % k 1,0150 EUR/USD.
img

Forex: ČNB dnes zvedne úrokové sazby nejméně o 100 bb

22.06.2022 Hlavní událostí dneška je zasedání České národní banky. Ta z důvodu přetrvávajících silných inflačních tlaků pravděpodobně výrazně zvedne úrokové sazby. Repo sazba by se tak podle našeho odhadu měla vyšplhat ze současných 5,75 % na 6,75 %, rizika však vidíme vychýlená směrem k ještě vyššímu nárůstu. Finanční trh již plně zaceňuje zvýšení o 150 bb. První odhad spotřebitelské důvěry v eurozóně za červen by měl ukázat na její nepatrný nárůst. I tak by však spotřebitelský sentiment měl zůstat velmi nízký.
img

Forex: Akciové trhy mírně rostou, obavy z recese však nezmizely

21.06.2022 Růst polských mezd i tržeb z průmyslové činnosti zaostal za odhady. Průměrná hrubá mzda se v květnu zvýšila meziročně o 13,5 % (čekalo se 14,9 %), což bylo jen nepatrně méně než měsíc před tím. Dynamika mezd tak v podstatě drží krok s inflací, která za květen v Polsku dosáhla meziročních 13,9 %. Tržby za prodej průmyslového zboží v květnu rostly v reálném vyjádření meziročním tempem 15,0 %, zatímco se čekal růst o 16,7 %.
img

Rozbřesk: Riziková aktiva pod tlakem rostoucích sazeb, koruna vyčkává na ČNB

20.06.2022 Hlavní akciové trhy minulý týden zažily nejhorší chvíle od raných fází COVIDu. Americký index S&P 500 propadl o 5,8 %, zatímco evropské akcie se propadly o 4,6 % (Stoxx 600). Dramatický pokles se ale nevyhnul například ani ropě, která se v pátek mezidenně obchodovala v rozmezí 121 a 111 USD za barel. Takové obchodování lze označit různými přívlastky, ale slovo “klidné” by rozhodně nebylo jedním z nich. A celkem brutální výplach zažívá třeba i Bitcoin, jehož cena se propadla pod 20 tisíc USD.
img

Riziková aktiva pod tlakem rostoucích sazeb

20.06.2022 Hlavní akciové trhy minulý týden zažily nejhorší chvíle od raných fází COVIDu. Americký index S&P 500 propadl o 5,8 %, zatímco evropské akcie se propadly o 4,6 % (Stoxx 600). Dramatický pokles se ale nevyhnul například ani ropě, která se v pátek mezidenně obchodovala v rozmezí 121 a 111 USD za barel. Takové obchodování lze označit různými přívlastky, ale slovo “klidné” by rozhodně nebylo jedním z nich. A celkem brutální výplach zažívá třeba i Bitcoin, jehož cena se propadla pod 20 tisíc USD.
img

Ranní okénko - Další výprodej v očekávání agresivnějšího Fedu

14.06.2022 Dnes nejzajímavější série dat dorazí dopoledne z Německa. Zveřejňovat se budou červnové ZEW indexy hodnotící současnou situaci a očekávání ohledně budoucnosti. U obou se očekává mírné zlepšení, pořád ale indexy zůstanou hluboko v záporných číslech. Z Česka dorazí jen statistika platební bilance, na tu finanční trhy tradičně příliš nereagují. Z USA pak jako poslední vlaštovka před středečním zasedáním Fedu dorazí ceny výrobců. U nich se očekává mírné zpomalení meziroční dynamiky.
img

Forex: Finanční trhy pro druhé pololetí čekají výraznější reakci Fedu i ECB

14.06.2022 Německý ZEW by za červen měl ukázat na zlepšení výhledu i hodnocení současné situace, když postupně odeznívá prvotní silně negativní vliv války na Ukrajině. I přes námi očekáváné zlepšení sentimentu však půjde spíše o drobnou korekci a ten tak stále zůstane poblíž nízkých úrovní. Finální odhad německé inflace za květen by měl potvrdit její nárůst v meziročním vyjádření ze 7,8 % na 8,7 %. Meziměsíční růst cen průmyslových výrobců v USA pak pravděpodobně v květnu zrychlil za významného přispění dražší surové ropy.
img

Forex: Úrokové sazby strmě rostou, akcie naopak padají

13.06.2022 Na finančních trzích dnes pokračovala vlna výprodejů. Ta začala v druhé polovině minulého týdne po jestřábím vyznění posledního zasedání ECB a překvapivě vysoké inflaci v USA. Trhy tak na obou stranách Atlantiku pro druhou polovinu letošního roku očekávají poměrně výrazné utažení měnové politiky. Výnos na dvouletém americkém dluhopisu se aktuálně pohybuje poblíž 3,20 %, v delším horizontu se pak nedostane pod 3,25 %.
C:\fakepath\akcie6.jpg

Akciovým trhům se letos nedaří, žádný z velkých indexů není v plusu

01.06.2022 Akciovým trhům se letos nedaří, žádný z velkých indexů není podle údajů od ledna do konce května v plusu. Nejlépe se vedlo japonským akciím, které jsou do značné míry izolovány od dění ve zbytku světa, japonský Nikkei odepsal pouze 6,5 procenta. Naopak nejhůře se daří ruským akciím, řekl ČTK analytik investiční platformy Portu Filip Louženský. České akcie klesly letos o 8,1 procenta
img

Inflace rozhýbala hlavní trhy, pozitivní směr však převládá

11.05.2022 Akciové trhy se dnes opět houpou nahoru a dolů, přičemž vidíme velké rozdíly ve výkonnosti mezi indexy i jednotlivými sektory. Evropské akciové indexy si připisují místy i přes 2 procenta, poté co se během dne zhouply až do červených čísel. Bylo to po americké inflaci, která ovšem vzala investorům kuráž jen přechodně. Americký index S&P 500 se ale obchoduje v plusu jen o půl procenta a Nasdaq zhruba stejnou měrou ztrácí. Sektorově se dnes daří producentům energií či surovin, ale i bankám. Na opačném konci stojí technologie, vysvětlující zaostávání Nasdaqu.
img

Před propady na trzích se není kam, schovat. Klesá vše od akcií po dluhopisy a ETF

11.05.2022 Dopady ruské agrese na světovou ekonomiku přišly v nejméně vhodnou chvíli, kdy celý svět teprve začal boj s rostoucí inflací. Tu primárně způsobila umělá stimulace poptávky prostřednictvím navýšení objemu peněz v ekonomice. Rusko je však vývozce několika zásadních komodit jako je nikl, zinek nebo pšenice, ale především energetických komodit, jako je ropa nebo plyn.
C:\fakepath\trader-09052022-26-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.05.2022 1) Prezident Miloš Zeman ve středu jmenuje nového guvernéra České národní banky. ČTK to dnes řekl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Jméno nástupce Jiřího Rusnoka, kterému v červnu končí druhý mandát a znovu kandidovat nemůže, Pražský hrad nezveřejnil. Server Seznam Zprávy v pátek uvedl, že se jím stane člen bankovní rady Aleš Michl.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Bank of America: Akcie letos patrně čeká další výrazný propad

09.05.2022 Akciové trhy před sebou patrně mají další propad, který by mohl být výraznější než ten dosavadní. Například Bank of America odhaduje, že pokud se bude historie opakovat, pak má před sebou klíčový americký index S&P 500 letos ještě pokles o dalších asi 28 procent. Analytici se přitom opírají o data, která sahají 140 let do historie.
img

Trhy uprostřed rozhovorů o Ukrajině rostou, večer bude Fed

16.03.2022 Zprávy o pokroku v jednáních mezi Ruskem a Ukrajinou pomáhají dnes nahoru akciovým trhům na obou stranách Atlantiku. Wall Street se může těšit ještě na výsledek dvoudenního zasedání amerického centrální banky, jejíž měnový výbor poprvé od roku 2018 zvedne úrokové sazby. Trh počítá se zvýšení základní sazby o čtvrt procentního bodu. Americký dolar v průběhu dneška oslabuje, měnový pár je kolem 1,10 EURUSD.
img

Druhý týden války přinesl na trhy trochu optimismu

13.03.2022 Druhý týden válečného konfliktu na Ukrajině na trhy přinesl nepatrně optimismu. Investoři se zbavili počáteční paniky a šoku, ale trhy jsou pořád velmi volatilní a většina akciových indexů je od začátku roku ve ztrátě.
img

Forex: Spekulace o omezení dovozu energií z Ruska ženou jejich cenu strmě vzhůru

08.03.2022 Finanční trhy spekulují na zákaz dovozu energií z Ruska jako na další možné sankční opatření ze strany Západu. Vše je zatím pouze v mezích úvah, to však stačilo na to, aby ceny vybraných komodit prolomily historická maxima. Dění na Ukrajině zůstává hlavní událostí i pro dnešek. Polská centrální banka by dnes měla zvýšit úrokové sazby o 50 bb.
img

Forex: Komodity zdražují vlivem spekulace na omezení ruských dodávek

07.03.2022 Dnešek byl na finančních trzích ve znamení razantního nárůstu cen komodit, když řada z nich dosáhla historicky nejvyšších úrovní. Obavy z předchozích dní umocnily zvěsti o tom, že USA uvažují o zákazu dovozu energií z Ruska. Obdobné výzvy už zaznívají také z některých evropských států. Západ Rusko sice odřízl od velké části devizových rezerv uložených u zahraničních bank, zároveň však posílá platby za dodávky energií, což účinek tohoto opatření významně limituje.
img

Válka na Ukrajině potvrdila stabilitu dolaru

25.02.2022 Válka na Ukrajině ukázala, že dolar a USA jsou v době válečných konfliktů a nestability stabilnější měnou a regionem, než je euro a Evropa. Kapitálové trhy zažily silný propad a výrazně ztrácí.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: ČNB tento týden zvedne úrokové sazby o dalších 75 bb

31.01.2022 Tento týden přinese pro korunový trh hned dvě důležité události, kterými jsou zveřejnění tuzemského HDP za čtvrté čtvrtletí a zasedání ČNB. Česká ekonomika podle nás navázala na předchozí dvě čtvrtletí a rostla i v závěru loňského roku slušným mezičtvrtletním tempem o 1,2 %. Podobně i ČNB bude pokračovat s utahováním měnové politiky, když čekáme další zvýšení repo sazby, tentokráte o 75 bb. Z globálního hlediska bude finanční trhy zajímat především zasedání ECB, první odhad evropské inflace za leden a lednové statistiky z amerického trhu práce. Ostře sledován bude i další vývoj situace na Ukrajině.
img

Forex: Na koruně se negativně odrazil nárůst geopolitických rizik

28.01.2022 Tento týden přinesl první předběžné odhady hospodářského vývoje v posledním čtvrtletí loňského roku. Podle dnes zveřejněných čísel klesl HDP Německa mezičtvrtletně o 0,7 % po předchozím růstu o 1,7 %. To bylo více, než se čekalo, když konsensus analytiků předpokládal pokles o 0,3 %. Negativně se na vývoji tamní ekonomiky podepsalo šíření nové koronavirové mutace omikron i přetrvávající problémy s dodávkami vstupů v průmyslu.
img

Ranní komentář: Konsenzus počítá už s pětinásobným růstem sazeb v roce 2022, USD navyšuje zisky

28.01.2022 Akciové trhy pokračují v nervózním obchodování. Včera sice americké indexy dokázaly růst, seanci ale opět uzavřely v červených číslech. Americký index S&P 500 tak po nedávném výplachu už několikátým dnem hledá směr a osciluje do strany v několikaprocentním pásmu.
C:\fakepath\akcie3.jpg

Analytici: Ceny akcií ve světě letos opět porostou, ale nižším tempem než loni

05.01.2022 Ceny akcií ve světě letos opět porostou, ale nižším tempem než loni, kdy stoupaly o desítky procent. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Uklidnění pandemické situace by podle nich mělo prospět firmám z maloobchodu či restauračním řetězcům, růst úrokových sazeb pomůže bankám. Posilující dolar negativně ovlivní akcie na rozvíjejících se trzích, odhadují.
img

Americké akcie otevřely v záporu, po výrobní inflaci se pozornost obrací k Fedu

14.12.2021 Po pátečních datech o americké inflaci se tlak na americký Fed a jeho měnovou politiku dnes opět zvýšil. Výrobní ceny v největší světové ekonomice stouply v listopadu meziročně o skoro deset procent, nejvíce v historii a více, než se na trzích čekalo. Inflační tlaky by tak mohly přetrvávat hlouběji do roku 2022. Od Fedu, který ve středu završí svoje poslední měnověpolitické zasedání tohoto roku, se očekává, že pravděpodobně urychlí ukončování svého programu nákupů dluhu.
img

Data naznačují vyšší cenové tlaky, Yellenová o přehřívání nemluví. S&P 500 dnes zaostává

01.11.2021 Americký index S&P 500 nebo nizozemský AEX se odpoledne nacházejí jen na nule, ale jinak mezi hlavními indexy dál jasně převažuje zelená. Nasdaq roste o 0,3 procenta, DAX nebo FTSE 100 jsou +0,8 pct, CAC 40 se nachází procento v plusu. Výnosy dluhopisů v USA jsou na vzestupu, a to nyní na delším k kratším konci křivky. Evropa zůstává u menších změn.
img

Inflace na pořadu dne

10.08.2021 Léto je v plném proudu a většina lidí si užívá svou vytouženou a často odkládanou dovolenou z minulého roku. Může se zdát, že se na finančních trzích nic moc neděje, ale opak je pravdou. Pojďme si shrnout hlavní události, které hýbaly investorským světem za poslední měsíce.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Bankovní gigant | Banco Santander | Býčí pohyb | Minimální marže | HSBC Holdings | První odhad HDP | Dynamický růst | Akcie Meta Platforms | Makroekonomické dění | Uvolněné měnové politiky | Produkce ve stavebnictví | Makroekonomické predikce | Marlin | Jak fungují akcie | Record Date | Zásoby zemního plynu | Výplach | Euro k americkému dolaru | Klid před bouří | Filip Louženský | Dezinflace v Německu | Výnosy dluhopisů | Světové akcie | Vývoj nezaměstnanosti | Kanceláře | Ozvěny trhu | Války | Snižování stavů | Západní země | Maloobchod v USA | Výnosová křivka v USA | Online trading konference | Vývoj | Sell in May and go away | Státní dluhopis | Dluh vlád | Opětovný pokles | Češi | Hlavní fundamenty | Data z trhu práce | Allianz | Panevropský index | Údaje z USA | Nákupu státních dluhopisů | Akcie z rozvinutých zemí | Radim Dohnal | Silná rezistence | Zdražovat | DPH | General Dynamics | EUR | Golden Gate Pavel Ryba | Cla na čínské zboží | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Dividend Yield ETF | Nezaměstnanost v eurozóně | Standard & Poor's | Fiskální programy | Mistrovství světa | Člen bankovní rady Aleš Michl | Snížit úrokové sazby | Accenture | Pensylvánie | Fortinet Inc | Salesforce | Roche | Illinois | Měnový report | Automobilový sektor | Index hongkongské burzy | Itálie | Analytici Bank of America | McDonald's | Stoxx | Ex-Dividend | Vývoj ceny zlata | Akciové společnosti | Texas | Akcie firmy | Finanční aktiva | Údaj o HDP | Očekávání | Pokračování růstu | Korelace | Finanční injekce | Historické události | Komuniké | Britský akciový trh | Inflace v září | Evropské centrální banky | Vyčerpání kupců | T-Mobile | Nikl | Uvolněné měnové | B Word | Marsh & McLennan | Swiss Life | Akce vlád | L.F. Investment | Růst amerických akcií | Novo | Pozitivní nálada | Souhrnný indikátor | Alternativní investice | Pro investory | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Nálada amerických spotřebitelů | Novartis | Trh práce | Vyšší dividendový výnos | Dluhová krize | Trade Brokers | Evropská komise | Dopady energetické krize | FTSE All-World High Dividend Yield UCITS ETF | Philip Morris ČR | iShares | Swiss | Investice | Britská centrální banka | US Bancorp | DXY | Spotřebitelské úvěry | Spotřebitelský sektor | Saldo běžného účtu | MACD | Potenciál | Návrat inflace | Support | Nové technologie | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Magnificent 7 | ServiceNow | Výnosy na dluhopisech | Lednová inflace | Index aktivity | Cyklus zvyšování sazeb | Výrobní podniky | ADP report | Zajímavé výnosy | Ifo | Webinář | Rating České republiky | Japonské akcie | Nálada v eurozóně | Zisk před zdaněním | Argos Capital | Blackstone | Prognózy | Britská libra | Intervence | Špatná nálada | Výkon ekonomiky | Nižší sazby | iShares International Select Dividend | Broadcom | Declaration Date | Interactive Brokers | Diverzifikace | Právní řád | Klesly akcie | Experti | Rekord | Raiffeisenbank | Výprodeje akcií | Bitcoiny | Německá nezaměstnanost | Průměrný výnos | Oživení ekonomiky | Stop-Loss | Evropský index | Zpráva z akciového trhu | FTSE MIB | Novo Nordisk A/S | Stoxx Europe 50 | Čtyřhodinový graf | Bilance aktiv držených amerických Fedem | Největší světová ekonomika | PMI z Německa | Klesající ceny | Společnost Apple | Úrokové sazby v USA | Nákladové tlaky | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Černé labutě | Ceny v českém průmyslu | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | General Electric | Cena bitcoinu | Vanguard | Nezaměstnanost v Česku | Dění ve světě | Nabídkové tlaky | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Geopolitické napětí | Saxo Bank | Chování | Die Welt | Autodesk | Český průmysl | Neckline | Levice | Růst cen v době stagnace | Price Action | Akcie společnosti | Dánové | Komunikační služby | Tuzemské hospodářství | Náklady na financování | Stochastický oscilátor | Pesimistická nálada | CSI 300 | Aktuální vývoj | Desetileté výnosy | Rostoucí výnosy | Lagardeová | Stav trhů | Průměrné mzdy | Spotřební daň z nafty | Fortuna | Cenné papíry | Výnos | Americký dolar včera | Asijské akcie | Býčí rally | Dividendové akcie z rozvinutých zemí | McKesson | Exchange | RBS | Technická recese | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Zpřesněné údaje | Delta | Rezistentní zóny | Ziskové obchody | Vývoj na trzích | Výnosová křivka | SMA | Vzdělávání | Denník | Šéf Fedu | Výkon průmyslu | Soukromá spotřeba | Trading Contest | Slabá poptávka | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | IHNED | Zkrocení inflace | Snowflake | Akcie Erste | Index DOW | Import | Mimořádná valná hromada | Německý akciový index DAX | Měnový pár USD/JPY | Státní dluh | ČEZ | Airbus SE | Investiční portfolio | Centrální banka Japonska | Propad japonského jenu | Růst akciových indexů | Důvěra v ekonomiku | Směřování měnové politiky | Dostatek hotovosti | Ferrari | Propad cen | Průraz | Online obchodování | Americký akciový trh | Odhad HDP | Praxe | Průmyslové objednávky | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | JPY | AUDUSD | Budoucí prezident | Investing | Volatilní vývoj | Potenciál trhu | Spotřebitelské inflace | Philip Morris International | Zajištění portfolia | Index NIFTY 50 | Index Russell | Posilování dolaru | Brent | CEO | Ekonomický sentiment | Uber Technologies | Průměrné hodinové mzdy | Kontrakce | Stimul | Peníze | Martin Stránský | Americké centrální banky | Bilion | Vývoj měnové politiky | Strach | Eurohold | Pandemie COVID-19 | Financovat vládní deficit | Výhled do budoucna | REITs | Russell 2000 | Ukazatel | Kondice ekonomiky | Nakupovat akcie | Meziroční růst cen | Rozhovor | Americká ropa | Akciové trhy ve Spojených státech | Obchodní aktivum | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Supplementary Leverage Ratio | Historické zkušenosti | Služby | Měnověpolitické zasedání Fedu | Zájem o investování | Nestlé | Projekce | Události ve světě | Hlavní události tohoto týdne | Měnová politika Fedu | Cena bitcoinu dnes | Běžný účet platební bilance | Analytici společnosti | Měny | Amgen | Vývoj české inflace | Stochastický | Zkušenosti z Japonska | Americký Fed | Investiční strategie | Downside | Dragon | Nezaměstnanosti v Německu | Tuzemská ekonomika | Zpravodajství | Palladium | Micron | Tržby v Německu | Výsledek hospodaření | Ropa WTI | Lockheed Martin | Inflace ve službách | Dividendy | Burza | Akcie Photon Energy | Bankovní rada ČNB | Viceguvernérka | Ceny dluhopisů | Oslabení jüanu | Projev Jeroma Powella | Bankovní domy | Eurostoxx 50 | Oživení čínské ekonomiky | ZEW index | Řízený fond | Walt Disney Co | Investovat do akcií | Volatility report | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Evropské burzy | Valná hromada | Pozornost investorů | Růst trhu | Burzy | USD/EUR | Ceny elektřiny | Výrazný vzestup | Restriktivní opatření kvůli koronaviru | Býčí divergence | Snížení dluhu | Fondy obchodované na burze | Obchodování s českou korunou | Čokolády | Investiční příležitost | Broker | Cash flow | Proražení | ETF zaměřené na dividendové akcie | Představitelé ECB | Posílení koruny | BofA Global Research | Helium | Odliv kapitálu | Export | Nikkei | Měsíční futures report | Berkshire | Zasedání MNB | Zastavení poklesu | Bond | Gilead | Comcast | EUR/CZK | Odhad růstu HDP | Nervozita na finančních trzích | International Select Dividend ETF | AI | Ropná zařízení | Michigan | VOW3.DE | Výrazný pokles ekonomiky | Tisková konference ECB | Silvergate | Burzovní rozcvička | Akcie Avastu | Ekonomická aktivita | Regulace | Index SSE | Kofola | Měnový fond | Hodnocení současné situace | Tichomoří | Partneři | Dnešní obchodování | Měnová situace | Inflační spirála | Hospodářské výsledky | Výše dividendy | Rovnováhy | Tovární objednávky | Litva | Rozhýbání volatility | Daňové škrty | Zvyšování sazeb Fedu | Snižování cen výrobců | Největší společnosti | Francouzský akciový index | Společnost SAB Finance | Utahování měnových politik | Rebalancování indexů | Parlamentní volby | Čtvrtletní výsledky | Skutečný výsledek | GBP/USD | Kurz eura k dolaru | Zvýšení sazeb | Index CAC 40 | Index NASDAQ 100 | Český akciový index | Vyšší náklady | Dvojitý vrchol | Falešné breaky | Dovednosti | Měnový pár EUR/USD | ČNB Eva Zamrazilová | Euronext | Co bude dál? | Produkce v průmyslu | Finanční trh | iShares International Select Dividend ETF | Vyšší hodnoty | EOG | Inflační cíl | Nominální hodnota | iShares Emerging Markets Dividend ETF | Stratégové | Jak uspět | Ceny kryptoměn | Pro tradery | Obchodování na Wall Street | Americká ropa WTI | Vývoj státního rozpočtu | Britská banka HSBC | Intercontinental Exchange | Hershey | Ruské ropy | Tržní reakce | Tržby maloobchodníků | Caterpillar | Oficiální údaje | Dlouholetý trend | Makrodata | Nejznámější kryptoměna | Investoři | Růst akciových trhů | Malta | Akciová burza | Bank of England | Americké ekonomiky | Petr Pavel | Největší světové ekonomiky | Nejistoty | Fidelity | Situace kolem koronaviru | Německá průmyslová produkce | MiFID II | Nejnovější výsledky | Důvěra v ekonomiku eurozóny | AMD | Negativní sentiment | Nákupní apetit | Inflační čísla | Karina Kubelková | Primární nabídky | Index PPI | Prezident ECB | Příjmy a výdaje amerických domácností | MSCI Emerging Markets | ENEL SpA | Kapitál | Bayer | Jádrový index | Další růst | Společnost Eurohold | Pracovní místa | Mimořádná opatření | Záchranný fond | Korporátní daň | Tranše | DAX30 | Údaje o průmyslové výrobě | Reálné ekonomiky | Posílení | Dluhopisové výnosy | Reckitt Benckiser | Pád akciových trhů | Airbnb | TJX Companies | Měny v regionu | USD | Vývoj sazeb | Makroekonomická prognóza | Zápis z posledního zasedání | Dot plot | Nová makroekonomická prognóza | Depreciace | Boeing | Německé HDP | Buy obchody | Cíl ČNB | Finanční instituce | Prodávat akcie | Posilování koruny | Hold | Vienna Insurance Group | Asijské burzy | Akcie obchodované | Extrémní růst | Dvoutýdenní repo sazby | Nižší poptávka | Makrokalendář | Plány | Byznysový model | Německé ceny výrobců | Odhad spotřebitelské důvěry | Zisk | AT&T | Jestřábí komentáře | Americký S&P 500 | Slevy | Euro dnes | Cena Etherea | Tempo zdražování | Bitcoin futures | Anheuser-Busch InBev | Stimulační procesy | GBP/EUR | Altria | Cestování | Politická nestabilita | Největší ekonomika | Německý DAX | Eurostat | BP | XTB Štěpán Hájek | Monster Beverage | Lepší výsledky | Patria | Analýzy | Vysoké ceny energií | Nike | Evropské ekonomiky | Silné deflační tlaky | JPMorgan Chase & Co | České PMI | Garance | Europe Dividend Growers ETF | Spotřebitelský sentiment | Data z ekonomiky | Aker BP | Hlavní události | Bohatý | Pokles inflace v USA | Den D | Analytici XTB | Švýcarská banka | Béžová kniha | Investice do dividendových akcií | O2 | Cenové tlaky | CZK | Britské akcie | Jan Kubíček | Česká zbrojovka | High Dividend Yield | Zvýšení úrokové sazby | Akcionáři | Cenové úrovně | Vysoké sazby | Skupina PPF | Nejnižší výnosy | Investovat | Burzovní průvodce | Vít Hradil | Avast | Uber | Demokraté | Svátek v USA | Hospodářský vývoj | Euroval | Snižování sazeb v USA | CAC 40 | S&P | Úroková sazba | Dividendové strategie | Zasedání Evropské centrální banky | Inflační překvapení | Rating USA | DJIA | Česká nezaměstnanost | Dovoz | Unie | České firmy | Hospodářský kvartál | Technologické tituly | Dobrá nálada | InterContinental | SLR | NextEra | Výzkumy | Německé ceny | Trpělivost | Instagram | First Republic Bank | UnitedHealth Group | Meta | Cena ropy na světových trzích | Deflace | Burza Euronext | Nemovitostní fondy | Obchodování na pražské burze | Emerging Markets Dividend ETF | Nízké úrokové sazby | Velmi volatilní měnový pár | Penzijní fondy | Pozitivní zprávy | Occidental Petroleum | Komoditní | Turecká lira | České hospodářství | Praha | Mezinárodní agentura pro energii | Berkshire Hathaway | CFD (Rozdílové smlouvy) | MOEX | Data z tuzemské ekonomiky | Zajištění na stáří | Sazby v USA | Rostoucí trendové čáry | Ekonomický kalendář | Umělé inteligence (AI) | Prezident | Přidaná hodnota | Vybírání zisků | Investing.com | Inflace v květnu | Akcie Microsoftu | Vzdělání | Myšlení | Zprávy | ZEW | Rizikovost | Vývoj na Blízkém východě | Put opce | Dnešní data | Prognóza Fedu | Oživování ekonomiky | Čínské zboží | Index cen domů | Dolar roste | Ceny zemědělských výrobců | Růst zadlužení | World Economic Outlook | Výsledky | Události tohoto týdne | Fenomén | Coca-Cola | Evropská dluhová krize | Úroková sazba v Maďarsku | Vládní dluh | Ekonomické oživení | Statistický úřad Eurostat | Globální ekonomiky | Kryptoměnové burzy | Zlepšení sentimentu | Euro Stoxx 50 | HUF | Graf akcií | Inflační tlaky | Průzkum | Dnes ČNB | Siemens | Minulá výkonnost | Portfolio | Zadlužování | Waste Management | Cena ropy WTI | Bank of America | Swing | Nejdůležitější události | Fundamentální analýza | Akcie Moneta Money Bank | Zelená čísla | Retracement | Kosdaq | Černý kůň | Americký index | TIM | Akciový index S&P 500 | Energie | Silný dolar | Index výroby | Fundamentální zprávy | Marže prodávajících | Odhad inflace | Úsporný tarif | OPEC+ | Růst inflace | P/E | SAE | Tržní úrokové sazby | Colgate-Palmolive | US500 | BHS | Boom | Raytheon | Ropné společnosti | Kapitálové rezervy | DMA | Banky v ČR | Společnost SAB | Pesimismus | Objem | Asie | Finanční pomoc | Cena mědi | Klima | Tržní kapitalizace | Diverzifikace při investování | Boj s inflací | Velký ETF | Deprese | Colt CZ | Vývoj měnového páru | BDO | Počet pracovních míst | Podnikatelská nálada | Propuštění | Souhrn finančních trhů | Trendová čára | Tržní podíl | Národní měny | Britský FTSE 100 | Index Stoxx 600 | Ekonomický vývoj | Supreme Edition | Sledování ceny | Regulátor | Slevové akce | Výhody diverzifikace | Raytheon Technologies Corp | Firmy | Investiční riziko | Australský dolar | Vývoj akcií | Easing | Předstihové indikátory | Bydlení | Dolar včera | FVG | Hodnota indexu PX | Ekonomika Německa | Pfizer | Case-Shiller | Posílení amerického dolaru | Agentura Bloomberg | Medvědí divergence | Studie | Declaration date | Akcie Adobe | Výkonnost indexu | Tržní hodnota akcií | EUR/PLN | Slabší koruna | Nástroj | Zpráva | Ekonomické dopady | Bit.plus | Dění na finančních trzích | Polsko | Kolaps | Rio Tinto | Prémie | Koronavirové mutace | Oživení evropské ekonomiky | Ratingová agentura | Zbrojovka | Představitelé Fedu | Rozpočtová politika | FRA | Recese ve Spojených státech | Hlavní index Hang Seng | Inflace v Česku | Cenová hladina | Měna | Centene | Rok 2024 | Pokles úrokových sazeb | Kering | Ceny domů | Tiskové zprávy | Janet Yellenová | Hypotéky | Hrubý domácí produkt (HDP) | Ceny ropy | Nasdaq | Státní rozpočet | Současná situace | Aktuální hodnoty měny | Oslabování japonského jenu | JOLTS | Nadšení | Přijetí | Deficit | Tržní podmínky | Telekom | Zasedání Fedu | Vojtěch Boháč | Česká spořitelna | Jackson Hole | Ceny suroviny | Celková inflace | Nárůst cen ropy | Roche Holding | Geopolitická situace | HUF/EUR | USD/PLN | OPEC | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Bloomberg | Zhoršování situace | Jednání FOMC | Hegemonie | Lednový efekt | Nová prognóza | Index spotřebitelské důvěry | GBP | Nakupovat státní dluhopisy | Johnson & Johnson | Akcie výrobce čipů | Investice do nemovitostí | Udržitelnost | Nabídka | Program nákupu dluhopisů | Akcie včera | S&P Global | Maloobchod | Centrální banky | Obchodní týden | Ústavní soud | Inverzní vztah | Index výrobních cen | Admiral Markets | Další obchodní válka | Prodej dluhopisů | Zpomalení inflace | Pád USD | Dlouhodobé rezistence | Trump | Makroekonomický vývoj | Dnešní růst | Brands | Prezidentka ECB | Dow Jonesův index | Analytici Patria Finance | Výsledky firem | Vysoký přebytek | UPS | Hlavní indexy | Silnější dolar | Guru | Obavy z recese | Urals | Rozhodnutí bankovní rady ČNB | Akcie na rozvíjejících se trzích | Obchodování v Asii | FTSE All-World High Dividend Yield | PMI ve výrobě | Společnost Nvidia | Index STOXX Europe | Dolary | Reálné mzdy | FB | Federální rezervní systém | Vstupy | Moët | Index Nikkei | Inflace ve Francii | Evropské trhy | Rating dlouhodobých závazků | Ministerstvo práce | Averze k riziku | GBPUSD | Akcie Komerční banky | USDCAD | Odhady trhu | Poměr rizika a zisku | Dnešní makroekonomické ukazatele | Instituce | Constellation | Island | Evropské akcie | Přeprodané oblasti | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Saxo PrivatBank | Podnikatelská důvěra | Akcie německé společnosti | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Jan Dvořák | Nové signály | Apple | Silný růst | Ropa Brent | Výrobce léků | Earnings | Broker Trust | Evropský statistický úřad Eurostat | Covidové krize | Býčí signál | Americké akcie | Vyhlídky | Santander | Finanční domy | CZ | UBS Group | Cena ropy brent | MetaTrader | Ex-dividend | Kongres | Listopadová inflace | Výdělky | Vývoj akciového indexu Hang Seng | Vývoj měnového páru USD/JPY | Globální akciový index MSCI | Index cen výrobců | Deficit rozpočtu | Akcie Amazonu | Evropská ekonomika | Akcie České zbrojovky | Průměrný roční výnos | Velké pohyby na trhu | CVS Health | Indikátor RSI | Výsledky HDP | Depozitní sazby | Reakce trhu | Meziroční inflace v eurozóně | Equinor | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Pokles tržeb | Iberdrola | Trh | Divize | Snížení těžby | Inflace ve Spojených státech | Komise | University of Michigan | Kurz EUR/USD | Pád rublu | Crown | London Stock Exchange | Čínský akciový index | Války na Ukrajině | Erste Bank | Držení obchodu | EY | České koruny | Měnová autorita | Uplynulý rok | PNČ | MetaTrader 5 Supreme Edition | Cena zlata dnes | Korekce | Zpřesněný odhad | Upozornění | Spotřebitelská důvěra v USA | ProCent | Výrazný pokles | Nové trhy | Money management | AA | Vývoj ekonomiky | Vyšší poptávka | Největší ekonomika světa | Úpis nových akcií | Akciové portfolio | Pražské burzy | Průzkumy | Akciové tituly | Boháč | Zveřejnění výsledků | Tržní výhled | Francie | Barrick Gold | Konkurenceschopnost | Pokles HDP | Globální recese | Americký výrobce | Politika centrální banky | Naučte se obchodovat | Lowe's | Objem exportu | Index cen průmyslových výrobců | L'Oréal | Propad | FTC | Posílení dolaru | Trigger | Turecko | Pokračující pokles | Stock | Americké zásoby ropy | Devalvace amerického dolaru | Pozitivní impulz | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Nevýhody dividendových ETF | Očekávání investorů | Britská banka | Rating | Dezinflace | Exxon Mobil | Ekonomické události | Německý akciový index | Agentura S&P | Pandemie koronaviru | Vítězství Trumpa | Koronavirová pandemie | Lukáš Novotný | Výkonnost indexů | Microsoft | Trh dnes | Příležitosti | Technické analýzy | Předčasné parlamentní volby | Alibaba | Výběr akcií | Japonský index | Technologické společnosti | Vládní dluhopisy | Patria Forex | Daňové úlevy | Výsledky průzkumu | Společnost Tesla | Členové Fedu | Commission | Spotřebitelská inflace | Distributing | Shortování | ANO | Hospodaření státního rozpočtu | Hrubý domácí produkt | Mondelez International | Mistrovství | Nvidia Corp | Dividendy ČEZ | Podnikatelé | Znovuzvolení | Sázka | First Republic | Automobilky | Zhoršení nálady | CVS | Obnovitelné zdroje energie | Cash flow výnos | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Index Nasdaq | Wisconsin | Data z USA | Srovnávací základna | Likérka Stock | Fiserv | Zahraniční obchod | Rizikovější aktiva | Devalvace | Marriott | Makroekonomika | Donald Trump | Spotřební zboží | Výsledky společnosti | Evropská banka | Medián | Tržní odhad | Obchodování se CFD | Výpadky | Mzda v ČR | Objem obchodů | Graf | Nové all-time high | Maďarská měna | Utility | Nifty 50 | Britská obchodní bilance | Akciový index | Centrální banka | Růst tržeb | Zisky akcií | Hráči na trhu | Meta Platforms Inc | Neuspokojivé výsledky hospodaření | Přehled | Farmaceutické firmy | Zpráva o inflaci | Euro k dolaru | Úvěrové portfolio | Německý maloobchod | Plyn | Inflační vývoj | Trendové linie | Tomáš Pfeiler | LYNX | Pár EUR/USD | Eurodolar | Spotřebitelská nálada | Čistý zisk | Výnosové křivky | Jádrová inflace | Patrik Urban | Makléř Wood & Company | Výsledky hospodaření společností | Hennessy | Kovy | Stavebnictví | United Parcel Service | Tlak na nižší cenu výrobků | Hospodaření | Zveřejněná data | Bank of China | Zpomalení ekonomiky | Fed | Americká centrální banka | Index volatility | Zahraniční bilance | Růst spotřebitelských cen | Zpracovatelský sektor | Andrej Babiš | Výborné vyhlídky | Institut Ifo | Přidaná hodnota kryptoměn | Turecká centrální banka | Akcie ve Spojených státech | Viceguvernérka ČNB | Míra nezaměstnanosti v Německu | Bezpečnostní situace | Investování do akcií | Ztrátové obchody | CI Komodity | Spolková vláda | Měsíční data | Proaktivní přístup | Měnové báze | Prodej bulharských aktiv | Devon Energy | Nízká volatilita | Údaje o inflaci | HDP USA | Běžný účet | Makro data | Bitcoinové ETF | ETFs | Prodej akcií | Společnost BlackRock | Hermes International | Reuters | Britská měna | Portu | Unilever | Americké repo sazby | Podcast | Platforms | Psychologie trhu | Brexit | ZEW indexy | Chevron | Ceny ve výrobě | Kompozitní index | Investment | Trumpovy ekonomické plány | Odezva finančních trhů | Předpokládaný růst | S&P 500 Dividend Aristocrats ETF | Německý PMI | Data z americké ekonomiky | Markets | Výrobce letadel Boeing | Depozitní sazba | GSK | Výstupy | Bull | Obchody | Offshore renminbi (CNH) | Jan Procházka | Rolování | Palo Alto | Akcie CME | Exchange Traded Fund | ING | Martin Klass | Zavedení cenového stropu | Utahování měnové politiky | Finanční svět | Reakce ceny | Pozornost | FXstreet | Dezinflační proces | Chipotle Mexican Grill | Firma | VIG | EURUSD | Platební bilance ČR | Tištění peněz | J&T | Seznam Zprávy | Naředěné riziko | Akcie v USA | Česká měna | S&P 500 | EP | Fond kvalifikovaných investorů | Nižší růst | Adyen | Navyšování zadluženosti | Investice do indexových ETF | High Yield | Data z amerického trhu práce | Rozložení obchodních pozic | Zvýšení úrokových sazeb | Obchodování | Harris | Elektrická energie | Rychlý růst | Zemní plyn | Předseda | Množství akcií | Libra | Interpretace | Americký dolar | Dluh USA | Investovaný kapitál | Opatření centrálních bank | Vývoj bilance Fedu | Zvýšení základní úrokové sazby | Ztráty peněz | Opční strategie | CFD | Rekordní minima | Stoxx 600 | Graf komodity | Komodity ropa | Snížení sazeb | Zasedání Bank of Canada | 3M | Naše ekonomika | Cena akcie | Pokles sentimentu | Evropská měna | Indické akcie | Investment management | Zvýšení cel | Zvýšení základní sazby | Indikátory ekonomického sentimentu | BofA | Financovat | Harmonizovaná inflace | Vývoj inflačních očekávání | Jihokorejský KOSPI | Čínské měny | Aleš Michl | Hubnutí | Pohyby na trhu | Množství objednávek | DIP | Řecko | ECB sazby | Akciový index BIST 100 | Příliv kapitálu | Majitel | Nálada investorů | Philip Morris | Říjnová inflace | Klíčový level | L3Harris | Růst výnosů u amerických dluhopisů | Trading konference | Celkový trend | Airbus | Reliance | Míra | S&P 500 Banks | Ceny futures kontraktů | Akcie Philip Morris | Neomezené QE | Hospodaření státu | Oblečení | Úroky | Refinitiv | HDP v USA | Daniel Beneš | Americký průmysl | MT4 | Státní svátek | Ranní nadhoz | Očekávání analytiků | Investiční banky | Vývoj české ekonomiky | Květnová inflace | Investice do akcií | Marek Pokorný | Předstihové ukazatele | ERÚ | Budoucí vývoj | ASML Holding NV | Air | Relativní výkon | Akcie dnes | Růst ekonomiky eurozóny | Zápis z posledního zasedání Fedu | Izrael | Ceny akcií | Prosincová inflace | Defenzivní akcie | Indikace | Vlastnit akcie | Japonsko | S&P500 | Klesající trend | EBay | Čínská ekonomika | ECB | Ceny | Prudký pokles | Dior | Technologie | CHF | Současný stav | MetaTrader 5 | Hypoteční sazby | Central Retail | Finální odhad | Paypal Holdings | ČNB | Rumunsko | Evropská unie | Cigna | Těžba ropy | Prudké navyšování zadluženosti | Comcast Corp | Informace o vývoji inflace | Ranní zpráva | Pokles | Zprávy o vakcíně | Surové ropy | ex | Skupina OPEC | Onemocnění | Vývoj akciového indexu | Helena Horská | Volkswagen AG | Úrokové sazby v Maďarsku | Bancorp | Asijské indexy | Americké společnosti | Kryptoměna | DOT | MJ | Charles Schwab | Vývoj dolaru | Poplatek | Merck & Co | Rabobank | Technologické firmy | Mercedes | Index ISM | Tržní očekávání | Sledování ceny kryptoměn | ATH | Americká ekonomika | Měny&Sazby | Nové rekordy | Moudro | Podpora | Nejistota | FUNDING | Obchodník | Roční výnos | Doporučení | Obavy o bezpečnost | Pasivně spravované fondy | Tokio | COVID-19 | Zboží dlouhodobé spotřeby | Výhled na příští rok | Economic | Finanční krize | Pokles ceny | Zvyšování dodávek | Česká republika | Společnost XTB | Bohemia Energy | Tempo poklesu | ROE | BHS Timur Barotov | Index cen | Zestátnění | Break of Structure | Investiční nástroje | Index PX | Daně | Největší americká banka | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Globální finanční trhy | Lídři | Portfólia | Inflace v červenci | Investment Management | Pivot | Francouzský index | Navýšení sazeb | České HDP | Dnešní fundamenty | Pokles indexu | Neutrální úroková sazba | Historická data | Pozitivní sentiment | Dividendové výnosy | Ukotvení | CBOE | Centrum | Zisky | HDP ČR | Snižování inflace | Vlny koronaviru | Fio banka, a.s. | BNP Paribas | Prezident Trump | Nevýhody | Oslabení koruny | Bankovní rada České národní banky | Den nezávislosti | Signature Bank | Sell | E-commerce | Prostor pro další růst | Nvidia | Banka HSBC | Ceny komodit | Hlavní index CSI 300 | Allianz SE | Nejprudší pokles | Boris Johnson | Růst výnosů | Burzovně obchodovaný fond (ETF) | Cisco Systems | Ustupující inflace | Koronavirová situace | Společná měna | Cena zlata | HSBC | CBRT | Společnost Meta Platforms | Oblast kryptoměn | Otočení trendu | Organizace zemí vyvážejících ropu | Jiří Tyleček | Rizikové averze | Americké hospodářství | Přecenění | Vice | Příležitost ke vstupu | CARA | Turecký prezident | Pojištění vkladů | Hongkongský index Hang Seng | Růst cen | Vývoj úrokových sazeb | Kryštof Míšek | Risk | Sada dat | Momentum | Měsíční report finančních trhů | Inflační výhled | RSI | Devizový trh | Exxon | Historicky nejnižší výnosy | SPX500 | Úspěšné investování | Hospodářské výsledky firem | MSCI World | Energetické trhy | Repo sazby | Supporty | Společnosti Netflix | Antiglobalizační tlaky | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Výdaje | Index nákupních manažerů (PMI) | Výrobce čipů Nvidia | Financování | Akcie Boeingu | ČSÚ | Finanční společnosti | Technologický gigant | Zavedení dovozních cel | Akcie Pfizeru | Šíření viru | Finance | JDE | Výrobce čipů | Makroekonomické ukazatele | Omezení dodávek | Stres | Index nákupních manažerů | Automobilový průmysl | Medtronic | Zasedání americké centrální banky | Hotovost | Photon Energy | Pokles ekonomiky | Zájem o kryptoměny | Poptávková strana | Global Advisors | Vývoj akcií Nvidie | Index Sentix | MSCI Europe Dividend Growers ETF | USDJPY | Globální poptávka | Investiční poradenství | Společnosti | Maďarský forint | Wells Fargo | Akcie farmaceutické společnosti | Technologický index Nasdaq Composite | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Ceny zboží | Virus | Rozhodnutí ČNB | Cena americké ropy WTI | Vyšší ceny | Otevření obchodu | Průměrná hodnota | Graf akciového indexu S&P 500 | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Konec dezinflace | ERA | Zahájení obchodování | Statistika z USA | Zvýšení inflace | QE | Obchodování na akciových trzích | Recesia | Výborné vyhlídky do budoucnosti | Estee Lauder | Průměrná mzda | DNO | Cena | Malé podniky | Thermo Fisher Scientific | ECB dnes | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Akciové indexy v USA | Pokles trhů | Mistrovství světa v hokeji v Praze | NY FED | CME | Hlavní akciové indexy v USA | Švýcarská centrální banka | Malina | Colt CZ Group | Výplata dividend | Hospodářský růst | RBI | Analytik J&T | Prezident Fedu | Tržní sazby | Šíření koronavirové nákazy | Posílení eura | Úvěrové podmínky | Velké technologické firmy | Odhodlání | Inflace v Maďarsku | Akciová rally | APEC | Bohumil Trampota | WTI | Hrozba recese | ETF fondy | Bod | Miliardy korun | Přenos | Americké akciové trhy | Starbucks | UCITS ETF | Shares | Silnější koruna | Klesající trendové čáry | Historické maximum | RBNZ | Polský zlotý | PRIBOR | Akciové trhy jako celek | Index MOEX | Intuit | Co jsou dividendové ETF? | Finanční analytici | Reserve Bank of Australia | Únorová inflace | Spekulace | Nejziskovější | Haruhiko Kuroda | Predikce vývoje | O2 CR | Komodity zlato | Honeywell International | BNP | Nord Stream | EMU | Evropské indexy | Konjunkturální průzkum | Šíření nového koronaviru | Saúdská Arábie | Novozélandský dolar | OCI | Domácnosti | FTSE | Silný propad | Cena ropy | Inflace | Advanced Micro Devices | Ocel | X-Trade | Boris Tomčiak | Tržby | Americké desetileté výnosy | Zinek | Marže | Slabé euro | Účet platební bilance | Fed dnes | Ranní zpráva z akciového trhu | Domácí měna | Situace | Vývoj indexu volatility VIX | Statistiky z trhu práce | Německý Ifo index | Předběžné výsledky | Trh kryptoměn | Capitalinked.com | Vzdělávací webináře | Erste Group | Snížení schodku | Twitter | Velcí institucionální investoři | Prosus | Marriott International | Mírná korekce | Zprostředkovatelé | Alphabet | Struktura | Bilance běžného účtu | Vedení společnosti | Spotová cena | Zkušenosti | Americká průmyslová produkce | Nové zakázky | PCE inflace | Spotřební daně | Nálada na trzích | Lira | Vývoj kurzu EUR/USD | USD/CZK | Swingoví obchodníci | TJX | Oživení ekonomické aktivity | Index pražské burzy PX | Filip Kalčák | Obchodování na zámořských trzích | US100 | Europe 600 | Pravidelný cash flow | Statistiky | Ekonomické recese | Peněžní zásoba | Lukáš Raška | Světová ekonomika | Čínský index | Moneta | SAP | Dluhopisové trhy | ETF aktiv pod správou | FX | ConocoPhillips | Ben Bernanke | Data z pracovního trhu | Aukce | Růst mezd | Situace v Německu | Očekávání do budoucna | Mnoho ziskových obchodů | Michal Stupavský | Royal Dutch Shell | RUB | Finanční systém | Sazby beze změny | Vysoká hodnota | Polská vláda | Georgia | Kurz | Market | Americký PMI | Home Credit | Akcie Visa | Evropská centrální banka | IFO index | Index Nifty 50 | Inflace v říjnu | ISM | Google | Situace v Hongkongu | London Stock Exchange Group | Unicredit | Realizovat zisk | Ropa a Plyn | Silnější euro | Řízené fondy | EUR/MWh | Stagnace | Pokles výnosů | Dodání likvidity | Nákup akcií | CME Group | Close | Rozkolísaný | ETF podle geografie | Kazachstán | Grafy | Lockdowny | Míra úspor domácností | Occidental | Cena ropy klesá | Institucionální investoři | Vládní koalice | Aktivum | Oracle | Abbott Laboratories | Úspěšný týden | Naše prognóza | První fáze | Klouzavý průměr SMA | Antimonopolní úřad | Conference Board | EY Terence Ho | Akcie Stock | Nižší ceny ropy | Žlutý kov | Deficit státního rozpočtu | Prezidentské volby v USA | EUR/HUF | Slabý americký dolar | Měď | Conseq | Proinflační | Konsensus | Analytik | Rozvíjející se trhy | Jak vybírat dividendové ETF | Odpor | AUD | Bod zlomu | Největší evropská ekonomika | PEPSICO | Ranní okénko | Výše úrokových sazeb | Historická minima | Optimismus na akciových trzích | Pilulka Lékárny | S&P 500 Energy | All-time high | Čísla o inflaci | Pozitivní výsledek | Předvolební průzkumy | Nobelova cena | Insolvenční návrh | Pegas Nonwovens | SPAD | Capitalinked | Predikce | Fibo | Amazon Prime | Analytici | Elektromobily | Kde investovat | Splatnost | Bilance aktiv | Nejlidnatější země světa | Dobré zprávy | Kurz koruny | Citigroup | Důvěra v eurozóně | Přehled kurzů | Softbank | Mario Draghi | Vysoká inflace | Rada guvernérů | Hospodářství | Zápis ze zasedání ECB | Euro STOXX | RRR | Ekonomická zpráva | Vývoj na akciových trzích | Equity | Tuzemská inflace | Vyšší sazby | Snižování úrokových sazeb | Guvernér Fedu | Akcie Monety | Akcie Apple | Merck | BlackRock | Cheniere Energy | Short obchody | Investice do indexového ETF | AUM | Intermediate | Globální akciový index | Nižší ceny | Vítězství nad inflací | Konglomerát | Investor Plus | Alokace | Cenové stability | S&P 500 ETF | Coinbase | USA inflace | Zasedání ECB | Credit Suisse | Etherea | Portfolia | Výsledkové sezóny v USA | Maloobchodní tržby v Německu | Dynamika růstu | SolarEdge | Conseq Investment Management | Poptávka | Měnověpolitické zasedání | Koronavirové krize | Nástroje měnové politiky | Vývoz | Názory analytiků | Konfluence | Týdenní zpráva | Webináře | Gate | Akcie Credit Suisse | Moody's | Theresa May | První odhad | Ziskovost | Miliardy eur | Finanční tituly | Recese | Index strachu | Konsenzus | Nálada v USA | Makro | ASML | Švýcarský frank | Německý ZEW index | Erdogan | CZK/EUR | Nálada spotřebitelů | Růst globální ekonomiky | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Výhled na rok | Implikovaná volatilita | Equity křivky | Situace na Blízkém východě | Největší propad | Výrobní index | Stavební povolení | Deflační tlaky | Aktuální stav | Postranní pohyb | Růst americké ekonomiky | Pokles cen akcií | Signály | Klouzavý průměr | Meziměsíční inflace | Koronavirové pandemie | Nákupní doporučení | Příjmy a výdaje | Americké státní dluhopisy | Prime | SSE Composite | Možnost tvorby zisků | Kofola ČeskoSlovensko | Air Products | Štěpán Křeček | Americké burzy | Nálada na akciových trzích | Blizzard | Japonský Nikkei 225 | Slušné zisky | Frank | Prudký propad | Oscilátor | Kapitálové výdaje | Matěj Široký | Mondelez | Negativní nálada | Kurz eura | Terence Ho | Oscilátor Marlin | Honeywell | Americká centrální banka (Fed) | Patria Finance | Ceny energií | Fáze obchodní dohody | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Ceny potravin | Futures kontrakty | Lenka Kalivodová | Pšenice | Fitch | Politická nejistota | NOBL | Býčí trh | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Capital | Základní sazby | Investiční příležitosti | Index euro stoxx 50 | Rizika | Eurozóna | Psychologie | Regeneron Pharmaceuticals | Analytik Komerční banky | Kiwi | Výhledy | Hodnota akcií | Ekonomická recese | Náklady na práci | Buy the dip | Vyšší volatilita | Prezident Donald Trump | Silná poptávka | Multi-Asset obchodování | CySEC | Akcie Pilulky | Rostoucí inflace | Zoetis | Francouzský CAC 40 | Kurz bitcoinu | Saxo | OSN | Soud | Fair Value | Komunita | Měsíční report | Globální trhy | Propad ropy | Booking | Agentura Fitch | Hang Seng | Makroekonomické prostředí | PMI indexy | Místopředseda představenstva | Předpovědi | Vlna výprodejů | Finanční prostředky | Silicon Valley Bank | Zásoby ropy | Americké volby | Světové ekonomiky | ROCE | Nord Stream 1 | Růst HDP | CrowdStrike | Channel | Rostoucí ceny | Růst cen nemovitostí | Trend | Obchodovat | Adidas | Pokles sazeb | Oslabení japonského jenu | Dow Jones Industrial | USOil | Kroky Fedu | Celkový výsledek | Míra inflace | Windfall tax | Přebytek obchodu | Akcie těžařských společností | Zdražování ropy | Energetika | Ekonomické údaje | Manufacturing | Analytik J&T Banky | Spotřebitelská důvěra | Ekonomové | MMF | Michala Moravcová | Soukromý sektor | Průmyslová výroba v eurozóně | Diverzifikované portfolio | Pomalé oživení | USD/RUB | Spotify | EBITDA | Dividend Yield | Nařízení | Prospekt | Sázkové kanceláře | Pioneer Natural Resources | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Akcie automobilky Tesla | Nemovitostní trh | Farmaceutické společnosti | Aktivita v ruském zpracovatelském sektoru | Fed index | Indexy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Vývoj inflace | Hospodářské krize | Německé podniky | Stažení akcií | Zpřísnění měnové politiky | Nejnižší výnosy státních dluhopisů | Výrobní PMI | Burzovní ukazatel | Mezinárodní měnový fond | Gold | Peking | Aktuální prognóza | Průmysl | Body | Korekce na akciích | Očekávané výsledky | Market Profile | Dluhopisový trh | Rozkolísanost trhu | Druhá vlna koronaviru | Podnikání | Monetární politika | Tempo růstu | Oslabení forintu | Pokles akcií | GfK | Bankovnictví | Libye | Americké dluhopisy | NBP | Shell Plc | Gamble | Biliony | Divergence | Trend is your friend | Bilion dolarů | ETF | Průmysl a zahraniční obchod | Investiční záměry | Česká zbrojovka Group | Akcie klesají | Akciové trhy | Struktura HDP | T-Mobile US | Value Gap | Úrokové sazby | Redukce | Myšlenka | Moneta Money Bank | Varování | Německý index DAX | Důvěra v Německu | Situace na trhu | Reporty | Aktivně spravované fondy | Bankéři | Investiční výdaje | Peněžní zásoby | EOG Resources Inc | Long | Koncentrace | Rally | Bankovní rada | Komoditní index | Recese v USA | Futures na VIX | DAX | Výrazný propad | Zasedání České národní banky | Francouzský index CAC 40 | Bear | Co bude | Payrolls | Osobní příjmy | Aktiva | Pokles inflace | Prohloubení deficitu | Americký regulátor | Prodejní tlak | NextEra Energy | Analytik Wood and Company | Ozempic | Fiskální politika | Yield | Renminbi | Kmenové akcie | Indexy na Wall Street | World Bank | Výnosy z dluhopisů | Tuzemský průmysl | Nezaměstnanost v Německu | Švýcarská banka UBS | Business | Facebook | Podíl na trhu | Propady na trzích | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Freeport-McMoRan | Prezident USA | Relationship Manager | Ceny výrobců v eurozóně | Arizona | Indikátor | Hlavní americké indexy | Barclays | Růst cen akcií | Onshore renminbi (CNY) | Pokles cen | Prodej aut | Automatic Data Processing | Akcie O2 | Akcie Nvidia | Čínská centrální banka | Odhad růstu ekonomiky | SP500 | Daňové zatížení | Vysoké inflace | Proinflační riziko | Raiffeisenbank a.s. | Peněžní trh | Klub Investorů | ČBA | Holubičí tón | Program kvantitativního uvolňování | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Index euro | Zdravotnictví | MSCI World Index | Akcie Tesly | Know-how | CPI index | Čínské akcie | Euro | Riziko ztráty | Ministryně financí | Časový úsek | Vysoké zisky | Akcie bank | Sentix | Trhy dnes | Snížení cen | Vzrušení | Technology | Materiály | Německý statistický úřad | Pochybnosti | Index akcií | Erste | Ceny nafty | Obchodování s opcemi | Reálné příjmy | Micron Technology | Německé společnosti | Stratég | Špatné zprávy | FOREX | Prodeje automobilů | Zisky firem | Čínský akciový trh | Majetek | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Debata | Big tech | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Omezení těžby | Zbrojovky | Načasování | Fio banka | Řetězce | Zrychlení inflace | Relativní výkon hlavních měnových párů | Sentiment | Kurzy.cz | Order | Forexu | Investovat do ETF | Maďarská centrální banka | Stoxx Europe 600 | Trendový kanál | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Počet stavebních povolení | Zasedání centrální banky | Podílové fondy | Politika | Konkurence | Hospodářské recese | Vladimír Vávra | Pozornost trhu | Duke Energy Corp | Letecké společnosti | Čínský jüan | Akcie zbrojovky | PLN | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Konjukturální průzkum | Analytika | Obchodujeme | Komunikace | Obnovení růstu | Ceny průmyslových výrobců | Německá ekonomika | Cenový výběžek | Tier 1 | Americké futures | Novavax | Problémy v bankovním sektoru | MAM | Deutsche Bank | SAB Finance | VOW3 | Pravidla hry | Deutsche Telekom | Poplatky | Forint | Výprodej | Marathon Petroleum | Nákupní trend | Akcie společnosti Nvidia | Velká Británie | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Finanční zdraví | Další vývoj | Graf komodity Zlato | Zasedání FED | Ekonom | Průmyslové ceny | Optimismus | Výhody a nevýhody | Spotřebitelská důvěra v Německu | Členové bankovní rady | Indexy S&P | FundStrat | Úrokový výnos | Obchodování na devizovém trhu | Čínské burzy | Investování do ETF | Optimismus investorů | Trader | Zavedení cel | Geopolitická rizika | Letectví | Indie | Akcie evropských bank | J&T Banka | Zasedání amerického Fedu | Nákupy | Očekávání trhu | Výsledek zahraničního obchodu | Technologické akcie | ProShares | Měnové politiky | Výrazná inflace | Cenový graf | Vnímání | Akciové indexy | Index volatility VIX | Údaje Eurostatu | Obchodní válka | Předstihový ukazatel | Hlavní ekonomické události | STAR | Tomáš Holub | Výprodej akcií | Výkonnost indexu S&P 500 | Německé automobilky | Cizí měny | Mercedes-Benz | Spojené státy americké | Historická maxima | Ekonomická data | Byznys | Elektřina | Akciová burza v Šanghaji | Komodity ropa WTI | Situace v průmyslu | Výrobní index PMI | Vyzkoušet si trading | EMA | Dobrá zpráva | Poskytování hypoték | Obchodování s cizími měnami | Janet Yellen | Colgate | SYRIZA | Proticyklické kapitálové rezervy | Více riskovat | Investiční aktivity | Commerzbank | Zhodnocení | Dolar | Naředěný výnos | Snížení základní úrokové sazby | Ceny zlata | Silicon Valley | Portu Marek Pokorný | Akciový stratég | Vysoké zhodnocení | Výhled | České akcie | Prodejní cena | ESM | FOMC | Růst firemních zisků | Erste Group Bank | Růst akcií | Kurzy měn | Kurzotvorná informace | Technologický Nasdaq | Dividenda | Americký akciový index | Akcie v Hongkongu | Komerční banky | Rada ČNB | Precedens | Průměrná nominální mzda | Timur Barotov | Americký trh práce | Hodnoty měny | Indexové ETF | Akcie Applu | Sláva | Colt CZ Group SE | Akcie výrobce čipů Nvidia | Ethereum | Index pražské burzy | Bezpečné dluhopisy | Josef Košťál | Počasí | Magnificent | Indexy nákupních manažerů | Počty nakažených | Propouštění | Index Hang Seng | Trendové čáry | Zaměstnanci | PayPal | EuroStoxx50 | FRED | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Evropský trh | Medvědi | Finanční trhy | Statistický úřad | Údaje o maloobchodních tržbách | Negativní vývoj | Cyrrus | Dobrý výsledek | Klid | Data o inflaci | Expanze | X-Trade Brokers | Rizikový sentiment | eBook | Výhody a nevýhody | Růst cen energií | Fiskální balík | General Motors | Fondy | Ruské ministerstvo financí | Euro Stoxx 600 | Banka First Republic | Walt Disney | Výnosy státních dluhopisů | Bílý dům | Komoditní trhy | Kyjev | Cenové hladiny | Austrálie | Stagflace | Německé ekonomiky | Financial Times | Technologický index | USD za barel | Nikkei 225 | Index SSE Composite | Nový týden | Spread | Schodek | Obavy investorů | Pracovní trh | Vývoj měnového páru EUR/USD | Nevada | MetLife | Návrh rozpočtu | Obchodní aktivita | New York | Saldo zahraničního obchodu | Spready | Pád akcií | Dividendový výnos | Amazon efekt | Ekonomika | Obchodní bilance | Reakce koruny | Portál FXstreet.cz | Daňové zvýhodnění | EU | USD/MXN | Energetické společnosti | Klesající trendová linie | Problémy | Zpomalení růstu | Akcie v Japonsku | Lukáš Maxa | Zpětný odkup akcií | Prezidentské volby ve Spojených státech | Santa Claus Rally | G20 | Currencies | Pokles poptávky | Akcie ve světě | Konsensus trhu | Prezident Erdogan | Meziroční míra inflace v eurozóně | Prezidentské volby | Dollar | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Rozhodnutí Bank of England | Nezaměstnanost | Hlavní akciový index | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Anheuser-Busch inBev | Výplata | Evropský akciový trh | Inflace v Německu | Index ekonomické aktivity | Ropa | Obchodování s Bitcoiny | Ceny aktiv | Rezervy | Měnové páry | České vlády | Patria Plus | Investiční tituly | Kalendář ekonomických událostí | Dluhopis | Geopolitika | Americká inflace | Rozvoj | Makroekonomická data | Klouzavé průměry | Obchodování s CFD | Profesionální řízení | Nálada na trhu | Pasivně spravované ETF | Transakce | Švýcarské banky | HealthCare | Silné euro | Vývoj indexu S&P 500 | Obchodní jednání | Prodeje existujících domů | M2 | Graf komodity Stříbro | Ekonomka | Snížení úrokových sazeb | Sezónnost | Růst nezaměstnanosti | Akcie Alibaby | UnitedHealth | Vzestup inflace | Poradenské společnosti | Hry | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Glencore | Irsko | Černé zlato | MSCI Europe | Cenový vývoj | Americká výnosová křivka | Asie a Tichomoří | Bankovní sektor | Výprodeje | Spotřeba domácností | Index MSCI | Sentix index | Ekonomika EU | NZDUSD | Míra inflace v eurozóně | Průzkum společnosti | Hodnota kryptoměn | Investiční glosa | Značný pokles | DE30 | Enphase Energy | Index PCE | Meziroční růst spotřebitelských cen | Bilance Fedu | Odvětví vyspělých technologií | Globální trh | UCITS | Inflace v prosinci | Heineken | Jasný signál | Politické riziko | Pokles ekonomické aktivity | Finanční sektor | Daňové příjmy | Dominion Energy Inc | Silný pokles | Pimco | Uvolnění měnové politiky | Verizon Communications | MSCI | Negativní zprávy | Kypr | Thomson Reuters | Zvyšování úrokových sazeb | Firmy z USA | Tomáš Pleskač | FED sazby | Christine Lagarde | Indikátor důvěry | Analytik investiční společnosti | Teorie aukce | Báze | Nabídková cena | | JP Morgan | Obchod | Indexy PMI | Výhled pro rok 2024 | Rozhodnutí centrální banky | Data z Německa | Eni | Seriál o ETF | Siemens Healthineers | Oslabení | Patria.cz | Banka JP Morgan | Graf komodity Ropa WTI | Nominální mzda | Stav ekonomiky | Sentiment na trzích | Milník | Prognóza ECB | ABN Amro | Pohonné hmoty | Globální finanční krize | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Platformy | Rusko | Smíšené výsledky | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Úsilí | Devizový kurz | Graf akciového indexu | Akcionář | Index pro zpracovatelský průmysl | Raytheon Technologies | Purple Trading | Snižování daní | Poradce | Reálné úrokové sazby | Obchodní den | Další růst sazeb | Spojené státy | Makroekonomické události | Hodnota indexu | Signál | Ekonomický výhled | Írán | Zdražování | Vývoj akciového indexu Nasdaq 100 | Měny rozvíjejících se trhů | Energetické krize | Člen bankovní rady | Výsledkové sezóny | Ředitelka | State Street | Britská vláda | Investment Banking | Vývoj cen akcií | Pips | Cena stříbra | Komerční banka | ADP | Square | BIST 100 | PMI ve službách | Wood & Company Vladimír Vávra | Náklady na zajištění | Napětí mezi Čínou a USA | Biliony dolarů | TIPS dluhopisy | Kupní síla | Trhy | Úbytek | Sankce | Akcie mediální skupiny CME | Růst eurozóny | Ropy | Rozdílové smlouvy | Úspěšné obchodování | Důvěra amerických spotřebitelů | Singapur | Big Tech | Vývoj akciového indexu Dow Jones | Akcie Eli Lilly | Míra úspor | Výnosnost | Index S&P 500 (US500) | Devizové rezervy | Akcie kryptoměnové burzy | Falešný break | Žádosti o podporu | Koruna posílila | Společnost | Vybírání likvidity | Rezervní měny | LTV | Úspěch | Důchody | Sázky | Obchodování s kryptoměnami | Index MSCI World | KBC | Ocenění akcií | Dynamika mezd | Mateřská společnost | Historicky nejnižší | Pozitivní výsledky | Šéfka Fedu | Nifty | AXA | Salutem Fund | Utažení měnové politiky | Patová situace | Více volatilní | Vysoká volatilita | SEC | Úvěrový rating | Očekávaná inflace | Německá burza | BMW | Cena akcií | Denní graf komodity | Aktivně spravované | Non-Farm Payrolls | Výkon německé ekonomiky | Slovensko | Světové hospodářství | Upozornění na rizika | Společná evropská měna | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Volatilita | Situace v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Cyklus utahování měnové politiky | D1 | Ropný trh | Schwab | Nálada | Akcie Amazon | Volume | Americká spotřebitelská důvěra | Umělé inteligence | Míra nejistoty | Indikátory | Tisková konference | Eura | Výsledek HDP | Výkon hlavních měnových párů | Vysoké ceny | Japonská ekonomika | Index BIST 100 | Riziková aktiva | Organizace | Odpovědnost | Tržní aktuality | Gap | Ceny pohonných hmot | Spekulativní technologické tituly | Services | Leverage | VIX | Úrokové náklady | Stock Exchange | Výhled na rok 2024 | Růst | Covidové restrikce | Zobchodovaný objem | Polská centrální banka | Air Liquide | Nejnovější údaje o inflaci | Ceny výrobců v USA | Příjmy | Buy | Větší korekce | Známky oživení | Finanční situace | Volvo | VMware | Zajištění | Dominion Energy | Propad poptávky | Výnosy amerických státních dluhopisů | Fortinet | Nastavení sazeb | Snížení inflace | Colt | Pandemie | Tradeři | Investiční cíle | JPMorgan | Repo sazba | America first | Americký dluh | Tým Admiral Markets | Overweight | Index | PCE index | Výsledky maloobchodních tržeb | Rychlý růst cen | Lockdown | Porsche | Akcie Alibaba | Cenový index | Světové indexy | Fundament | Martin Gürtler | Eva Zamrazilová | Bohatství | Cenová akce | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Úročení | Akcie čínských firem | Thermo Fisher | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Hlavní investiční analytik | Konsolidační balíček | Tuzemská měna | Politika centrálních bank | Engulfing | Vysoká dividenda | Index STOXX Europe 600 | ISM index | Valuace | Slabá čísla | MXN | Růst cen výrobců | Hospodářské noviny | Volby | SVB | Tržní výhled pro rok 2024 | Akcie z rozvinutých zemí mimo USA | Private equity | Dividend Aristocrats ETF | Historie | Problémy Evropy | Distribuční ETF | Kulaté číslo | Finlord Boris Tomčiak | HDP Německa | Dodání likvidity komerčním bankám | Dassault Systemes | Rodinné rozpočty | Dividendy z ČEZ | Dnešní ekonomický kalendář | MasterCard | Obchodní dohody | Japonský index Nikkei | Investování do komodit | Cíle | Instrumenty | Britský FTSE | Bezpečnost | Tlak na nižší cenu | Zveřejněné údaje | Druhy dividendových akcií | Jak investovat | McKesson Corp | Micron Technology Inc | Aktuální situace | Návrh rozpočtu na příští rok | Nejbližší rezistence | Zpráva o vývoji inflace | Unipetrol | Kdy vyplácí dividendy | Největší společnosti na světě | Zlotý | Odhady růstu | Francouzské akcie | justETF | Foreign Exchange | Inflační riziko | Gilead Sciences | Průmysl v USA | Výkyvy | Úvěr | Nálada v ČR | Volatilní | Předčasné volby | Osobní výdaje | Špatná výkonnost | Retail | Křehký finanční systém | Aktuální kurzy měn | Schodek státního rozpočtu | RTX | Akcie z rozvíjejících se zemí | Wood & Company | Index hongkongských akcií | Banky | AWS | PCE inflace v USA | Moncler | Just-in-time manufacturing | Využití v ekonomických transakcích | Německý průmysl | Základní sazba | 1D | Český statistický úřad (ČSÚ) | Prodeje | Dividend Growth ETF | Palo Alto Networks Inc | Dluh eurozóny | Šílenství | Míra nezaměstnanosti v ČR | Komise v přenesené pravomoci | CNY | Výše aktiv pod správou | Nezaměstnanost v březnu | Koruna oslabuje | Vývoj akciového indexu Nikkei 225 | Program nákupů dluhopisů | Kurzové intervence | Dow Jones | Trend klesající | Americké firmy | ETF s nižšími poplatky | Nástup druhé vlny koronaviru | Slickcharts | Meta Platforms | Benchmark | Zadlužení v eurozóně | Kurz JPY | Index Russell 2000 | Kupci | Česká inflace | Cena zemního plynu | Express | Index čínských akcií | Globální pád akciových trhů | Květnová průmyslová produkce | Intradenní obchodník | Šance | Bankovní rady ČNB | Sanofi | Proč akcie rostou | Velikost celkové bilance | Reliance Industries | Druhy dividendových ETF | Rychlost | Společnost S&P Global | Costco | Podnikání na kapitálovém trhu | Průmyslová výroba v USA | Čistý dluh | Class A | MF | Francouzský akciový index CAC 40 | Liz McKeownová | Odhady HDP | Británie | Indikace RSI | Klesající inflace | Covid | Americká administrativa | Nová historická maxima | Nálada spotřebitelů v USA | Fio | Průmysl v Německu | Výrobní ceny | Simon Johnson | Návratnost | Index NIFTY | Bank Term Funding Program | Oslabující americký dolar | Odvětví | Šok | XTB Jiří Tyleček | Trump 2.0 | Report ADP | USDPLN | Obchodní příležitosti | Druhá vlna | Analytický tým FXstreet.cz | Dna | Aktivně řízený fond | Investiční společnosti | ProShares S&P 500 Dividend Aristocrats | Zahraniční akcie | Maďarsko | Quantitative Easing | Akcie softwarové společnosti | Výrobní sektor | Rostoucí trend | Odhad poptávky po ropě | Měnová stimulace | Ondřej Hartman | Země eurozóny | Inflace v České republice | Investors | Grexit | Nová pravidla | Poradenství | NZD/USD | Pattern dvojitý vrchol | S&P 500 Dividend Aristocrats | LVMH | EBITDA marže | Růst v oblasti služeb | Korunový trh | Nižší riziko | Volby v USA | State Street Global Advisors | Akcie společnosti Apple | Měnový pár | British American Tobacco | Růst cen komodit | Kanadská data | Cílová cena | Investiční platformy | David Vagenknecht | Index MSCI Emerging Markets | Prognóza Evropské komise | Prodeje aut | Růst výroby | Vlna koronaviru | Kamala | ExxonMobil | Obchodně vážený index | NIFTY 50 | Technické ukazatele | Index nákupních manažerů v ČR | Dividend Aristocrats | Ekonomický potenciál | AEX | Vakcinace | Tržní hodnota | Technická analýza | Důvěra ve zpracovatelském průmyslu | Na burze | Agentura Reuters | Akcie | Analytik Bank of America | Christine Lagardeová | Jan Sušánka | 3M PRIBOR | Investiční analytik | Očekávaný růst | Akciový index CAC 40 | PX Pražské burzy | Obchodování s akciemi | Teorie černé labutě | Ropovod | Ekonomické aktivity | Inflace v USA | Analytička | ČSOB | Zisk na akcii | Pozitivní signál | Novo Nordisk | Mzda | High Dividend Yield ETF | Středoevropské měny | Ekonomiky | Světové trhy | Měnová politika | Akcie společnosti Moderna | Zasedání FOMC | Obchodní plán | Sazby hypoték | Evropa | Parlamentní volby ve Francii | Zápis ze zasedání Fedu | Nasdaq Composite | Tesla | Portu Marek Malina | Obchodování s dluhopisy | Americké prezidentské volby | Sektor polovodičů | Práce v Německu | Aktivní investiční strategie | Největší ztráty | NAHB | Posilování amerického dolaru | Stabilita | Negativní dopad | Maloobchodní tržby v eurozóně | PayPal Holdings Inc | Americký prezident | Prohlášení | Inflační cíl 2 % | Konec obchodní války | Evropské ETF | Vyšší úrokové sazby | Zpřísňování měnové politiky | Prognózy ČNB | Expanzivní fiskální politika | Refinanční sazba | Strukturální změny | Onemocnění COVID-19 | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Nejvyšší objem | Bank of Canada | Turecký akciový index BIST 100 | After-market | Koruny vůči euru | Problémy v dodavatelských řetězcích | Bilance zahraničního obchodu | Růst indexu PX | Banka | Chuť investovat | Zdravotní péče | Ropa roste | Výsledek amerických voleb | Proinflační rizika | Marketingová komunikace | Lepší zítřky | Výhled pro Německo | Produkce ropy | Stability ETF | TRY | Evropská komise (EK) | Předpověď | Skupina OPEC+ | Trumpův návrat | Zpomalování inflace | Velcí hráči | Nový Zéland | Moderna | Co je diverzifikace | Tržby v eurozóně | Apple Podcasts | Société Générale | Ekonomický růst | Spike | Akumulační ETF | Silicon Valley Bank (SVB) | Hodnota HDP | Nový model | Krize | Ekonomické statistiky | Úrovně likvidity | Asociace | Management | PPF | Pandemie COVID | Největší ekonomiky | Kanadská data z pracovního trhu | Halifax | Pokračování trendu | Zoetis Inc | Vliv války | Pákový efekt | Kvantitativní uvolňování | Čínský index SSE Composite | Hlavní index čínských akcií | Pražská burza | Panika | Průmyslové aktivity | Nevyplněný Fair Value Gap | CNBC | High | Smíšené pocity | Phillips 66 | Hospodaření vlády | Epidemické situace | Reálná mzda | UBS | Výsledky společnosti Nvidia | Americký trh | Údaje | Analytický tým | Majoritní vlastník | Rozsah konfliktů | Americký akciový index S&P 500 | Obchodování na trzích | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | IMF | Halliburton | Obavy z nejistoty | Obchodovat s akciemi | Suroviny | Ceny v zemědělství | Vývoj indexu volatility | Index CSI 300 | Snižování cen | Společnost Boeing | Shell | Míra volatility | Americké dluhopisy očištěné o inflaci | Financial | Hermes | Riziko recese | Kolumbijské akcie | Sezónní faktory | Výhody | Měnové politiky v USA | Ekonomiky eurozóny | CAD | Short | Japonský akciový trh | Equinix | Akciové opce | Převodník měn | Podíl nezaměstnaných | Humana | Růst cen průmyslových výrobců | Stlačení inflace | PFNonwovens | Američtí voliči | Snižování sazeb | Proinflační faktory | Důvěra spotřebitelů | Nově zahájené stavby domů | Target | Intel | TOPIX | OIBDA | Bit.plus Martin Stránský | Evropský statistický úřad | Investiční společnost | Northrop Grumman | Booking Holdings | Brokers | USD/CHF | Nemovitosti | Inflace v Evropě | Stříbro | Visa | Nejvyšší přebytek | Práce | Zdroje energie | Vývoj peněžní zásoby | Procter & Gamble | Akcie First Republic | Mzdová dynamika | SP500 CFD | Roche Holding AG | Vývoj trhu | Podniky | Lufthansa | Průmysl v eurozóně | Americká měna | Arbitráže | Burza v Šanghaji | Hospodářské politiky | Polský zlotý a maďarský forint | Společnost S&P | Konsolidace | S&P Global Inc | Společnost Novo Nordisk | Výsledky PFN | Nárůst výdajů | Kanada | Data ze Spojených států | Aktualizace softwaru | Zvýšení mezd | Inflace v únoru | Astrazeneca | Index spotřebitelských cen | Velké dividendové ETF | Akcie firem | Segment retail trhu | Hýbat trhy | Koruna posiluje | NBH | ABB | Skepse | Indický index | Američané | Volatility | Schopnost financovat vládní deficit | Enel | Ministr financí | Fair Value Gap | Constellation Brands | Lehman Brothers | Vysoká míra volatility | Index Nasdaq Composite | Ztráta | Rozpočet | xStation5 | ProShares S&P 500 Dividend Aristocrats ETF | Income ETF | Kraft Heinz | Pandemie v Evropě | Pražský parket | Silvergate Capital | Poptávky po ropě | Kola kvantitativního uvolňování | Zvýšení cenové hladiny | Maloobchodní prodeje | Aktivně řízené fondy | HNonline.sk | Červnová inflace | Spotová volatilita | Denní graf měnového páru | Časopis Time | Autozone | Pozitivní vliv | Nejnovější údaje | Švédsko | Pracovní síly | Směřování | Dividend growth | AUD/USD | Intuitive Surgical | QQQ | Roundup | Spravované ETF | Nedostatečné investice | Volkswagen | Západoevropské akcie | Uptrend | Majitel Facebooku | Textilka PFNonwovens | Guvernér ČNB | Odhady analytiků | Trendová linie | Instrument | Čistá úroková marže | Marathon | Data o výrobní inflaci | Index Nasdaq (US100) | SMA 200 | Standard Chartered | Inflace v eurozóně | Německo | Přicházející recese | CSX | Riziko deflace | Uvolňování měnové politiky v USA | Václav Pech | List Financial Times | USD/JPY | Štěstí | Generovat zisk | Český index nákupních manažerů | Biden | Ruská centrální banka | Akcie opatrně | Měnový výbor | NASDAQ 100 | Cenové vývoje | Zrychlení růstu | Akciový trh | Assets Under Management | Duke Energy | Výsledky hospodaření | Pravidelný cash flow výnos | Ztráty | Důvěra v českou ekonomiku | Eskalace | Japonský jen | Trader 2.0 | Offshore | Automotive | FXstreet.cz | Bilance | Ceny zemního plynu | Výplata dividendy | USA prezidentské volby | Osobní příjem | Dubnová inflace | Goldman Sachs Group | Hospodářské výsledky společnosti | Dividendové akcie | Banka UBS | Pasivně spravované | Sektor nemovitostí | L.F. Investment Limited | Propad sentimentu | Vyhlídky do budoucnosti | NZD | Šéfka ECB | Kimberly-Clark | MWh | Akciový index PX | Vinci | Investování | EOG Resources | Pocity | TradingView | Setkání centrálních bankéřů | Akumulace | Marika Čupa | Kotace | Jednodenní zisk | Polská národní banka | Conference Board index | Příznivé výsledky | Oslabování koruny | Pracovní den | Mzdy | Zajištěný fond | HDP v eurozóně | UBS Group AG | WHO | Růst dividend | Investice do fondů | Aktuálně trh | Průzkum ČSÚ | Zadlužení | Obchodníci | Zahraniční investice | Výsledky kvartálního hospodaření | Nárůst rizikové averze | Eras | Hamás | Mosaic | Ukazatele | Státní dluhopisy | Deere | Pozice | Francouzský rozpočet | Světové akciové trhy | Dvojité dno | Status rezervní měny | Zvýšení dividend | Altria Group | ETF podle druhu dividendových akcií | Kvalitní akcie | Oživení německé ekonomiky | Dluhopisy | Trading | Platební bilance | Merck KGaA | Vliv války na Ukrajině | EK | Expirace | Napětí na trzích | Vysoký dividendový výnos | Výrobce letadel | Investment grade | Propad indexu | Makroekonomický kalendář | Baker Hughes | Situace na trhu práce | AbbVie | Nejnovější data | Přísná měnová politika | Turecké liry | SMA 20 | Akciový index DAX | Proinflační faktor | Currency market | Maloobchodní inflace | Čína | Inflace v ČR | Koruna | Nárůst nezaměstnanosti | Evropský průmysl | Vysoké dividendy | Politické rozhodnutí | ČR | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | MIFID | Akcie na pražské burze | Nastavení měnové politiky | Směr trhu | Zasedání bankovní rady | Currency | Rozpočtové deficity | Stabilita sazeb | Chuť k riziku | Burzovně obchodovaný fond | Zlepšení nálady | Palantir | Microsoft Corp | Evropské akciové indexy | Golden Gate | Ministerstvo financí | Kapitálové trhy | Zasedání centrálních bank | Růst výnosů dluhopisů | Nowcast | BBVA | Tvorby zisku | Guvernér | Průměrná mzda v ČR | Napětí mezi USA a Čínou | Platina | Americký bankovní sektor | Low | Novartis AG | DAX 40 | Býčí trend | Opční prémie | EURGBP | Správci fondů | DSTI | John Hardy | Rezistence | Umělá inteligence | Úrokový diferenciál | Dividend yield | Obchodování na burze | Agentura Moody's | Ford Motor | USA | Zemědělství | Zpracovatelský průmysl | Šíření koronaviru | Výraznější pokles | Hlavní akciové trhy | Odražení ode dna | Stav běžného účtu | Kanadský dolar | JPMorgan Chase | Sazby | Makléř | Short pozice | XTB | Liberty Ostrava | Strategy Research | Netflix | Communication | Znovuzvolení Donalda | Ticker | Předkrizové úrovně | Vladimir Putin | Největší pokles | Riziko | Propad akciových trhů | Průmyslový index Dow Jones | Kontrakt | Akcie na světových trzích | Německé hospodářství | Miliardy dolarů | Vývoj jádrové inflace | Peter Garnry | SPX | Diamanty | Nejnovější statistika | Poptávka po ropě | Letecká společnost | Jan Frait | Hlavní ekonom | Ceny v průmyslu | Velké technologické společnosti | Průmysl eurozóny | AAA | Vývoj mezd | Zahraniční forex | Ocenění | Burze | Lockheed | Manažeři fondů | Investovat peníze | Víra v bezpečí investic | Rusko a Ukrajina | Sezónně očištěná nezaměstnanost | Meziroční inflace | Sektor služeb | Černá labuť | Zastavení výroby | Výkon | American Express | Počet nezaměstnaných | Měsíční měnový report | Marek Malina | Akcie Meta | Palo Alto Networks | Fúze | Domácí poptávka | Volatilita na finančních trzích | Akcie BMW | Ekonomický poradce | Světové centrální banky | Tržní výhled pro rok | Denní graf | Nasdaq (US100) | Report finančních trhů | Úroková míra | Bezpečí investic | Dividendové ETF | Akcie společnosti Pfizer | Akciové výhledy | Tržby v maloobchodě | Americké trhy | Dlouhodobý investor | Index DAX 30 | Aker | Globální sentiment | Fond Salutem | Mistrovství světa v hokeji | Konsolidace ceny | Tweety Donalda Trumpa | Český akciový index PX | Zpřísňováním měnové politiky | Vyšší výnosy | XTB Research | Vysoká rizika | Týden na trzích | Linde | Jakub Kraľovanský | Rozhodování Fedu | Indikátor Purple Strike | Investiční stratég | Statistika | Norfolk Southern | Michael Hartnett | ENEL | COT | Další pokles | Očekávání do budoucnosti | Record date | Severní Karolína | Vývoj ceny | iShares Emerging Markets Dividend | Co je volatilita | Tým FXstreet.cz | Trading Places | Celní války | Sempra Energy | Mzdově-inflační spirála | Vývoj akcií Nvidie od začátku roku | Dividend History | Jak investovat do ETF? | Akcie Kofoly | Komentář amerického prezidenta | Směřování firmy | Prodat USD | Intervenovat | Emise | Průmyslové podniky | Streamovací služby | Zlevňování ropy | Standard Life | Dluhopisový fond | Akcie menších společností | Volatilní měnový pár | Hluboký propad ropy | Solidní výsledky | Bezpečnost nejbezpečnějších investic | Německé dluhopisy | Dodavatelské řetězce | Nové peníze | Chování spotřebitelů | Dividend Growth | Cena americké ropy | Milan Vaníček | Válka na Ukrajině | Ohlédnutí | Tvorba pracovních míst | Aktuální kurzy | Pražský PX | Více peněz | Purple Strike | Prodej | Nervozita | Wood and Company | Home Depot | Analytik XTB | Lael Brainardová | Obchodovanie | BOSSA | Japonská centrální banka | Euforie | Nobelova cena za ekonomii | Bez rizika | Invesco | Eli Lilly | Výsledek inflace | Investiční | Američtí centrální bankéři | Sezónní vlivy | Nastavení úrokových sazeb | MSCI Europe Dividend Growers | Martin Varecha | Spekulovat | Activision | Ekonomika USA | Průmyslová výroba | Ústup inflace | CISCO | Hypotéza | Včerejší obchodování | Cenový index PCE | Index britských akcií FTSE 100 | IBKR | Pozornost finančních trhů | Týden na finančních trzích | Opce | Neuspokojivé výsledky | Bitcoin | HICP | Výkonnost | Česká ekonomika | Štěpán Hájek | Vývoj akciového indexu Nikkei | Změna trendu | Obavy z insolvence | Daně z neočekávaných zisků | Nejbližší support | Přebytek obchodní bilance | Zisk na jednu akcii | Růst cen ropy | HDP v ČR | Zájem investorů | Dění na Ukrajině | Analog Devices | Energetický sektor | Fantastické výsledky | Americká banka | Technické indikátory | Budoucnost | Němečtí exportéři | Letní měsíce | Celkový sentiment | Běžný výnos | Vakcína | Eurobondy | Schlumberger | Rozhodování | Index CPI | Obchodní války | Platby u obchodníků | Opatření | Navýšení měnové báze | Sušánka & partneři | Ex-Dividend Date | Walmart | Distribuce | Index S&P 500 | Referendum | Ekonomická situace | Spotřebitelská nálada v USA | Česká koruna | Salutem | Obnovitelné zdroje | Ceny nájmů | Tržní kapitalizace společnosti | Uzavření trhů | Kolonizace | Výhody a nevýhody dividendových ETF | Pořízení vlastního bydlení | Ceny nových bytů | Ranní komentář | Výplata dividend investorům | Mzdy v ČR | Tisknutí peněz | Zlato | HDP | Menší stres | Vývoj akciového indexu DAX | Pay Date | Christian Dior | Výprodejní tlak | Bill Gross | Obchodní řetězce | Vývoj peněžního agregátu | Charter Communications | Restrikce | Výhled pro rok | Maloobchodní tržby | Eskalace konfliktu | Rozhodnutí bankovní rady | Likvidita | CL | PBOC | Investiční rozhodnutí | DAX 30 | Problémy německého průmyslu | Hlavní akciové indexy | Obchodní partner | Finlord | ASML Holding | Norfolk | KKR | Vládní deficit | Fond | Blue chips | Nové zdroje | Dow Jones Industrial Average | Kamala Harris | Bristol-Myers | Vývoj na světových trzích | PMI index | Znovuzvolení Donalda Trumpa | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Kurzy | Turné Eras | Verizon | Kurz eura k americkému dolaru | Hlavní ekonomka | Vývoj cen ropy | Tržní fundamenty | Jak investovat do ETF | Nižší poplatky | Oddělení forexu | Dominancia | Dnešní report | Slušný zisk | Objednávky | Inflační očekávání | Aktivně spravované ETF | Obchodování na měnových trzích | Korporátní dluhopisy | Aktualizovaná prognóza | Joe Biden | G7 | Devalvaci měn | Evropské akciové trhy | BH Securities | Online trading | Index Nikkei 225 | USD/CAD | Nedůvěra investorů | Underweight | Analytik Portu | Počet prodaných nových domů | Nezaměstnanost v ČR | Čínské vlády | Uhlí | Estée Lauder | Fundamenty | Nejhorší výsledek | Manufacturing PMI | Omikron | Japonský Nikkei | Cenový pokles | Růst ekonomiky | Index PMI | Polská měna | Důležitý support | Demo účet | NIFTY | CZK/USD | Analýza | Vyšší inflace | ČNB dnes | Novozélandská centrální banka | Údaje o nezaměstnanosti | Trhy v USA | Komodity | Pražský index PX | Akcie bankovní skupiny Erste | Odkup akcií | Firemní výsledky | Palmolive | Obchodování Bitcoin | Daňové změny | Miliardy | Výnosy | Hlavní výhody diverzifikace | Index FTSE 100 | Velmi volatilní | Put | Maloobchodní tržby v USA | Hlavní refinanční sazba | Activision Blizzard | Obchodování měnových párů | Abbott | Disney | Applied Materials | Akcie automobilky | Vlády | Vysoké sázky | T-Bill | Spravované fondy | Index S&P 500 Banks | Částečný úvazek | Kryptoměny | Úspěšný investor | Investiční doporučení | Akciové CFD | Holding | Halving | Index S&P 500 Energy | Navyšování cen | Vítězství | Tesla a Alphabet | Český HDP | Akcie ČEZ | Akcie Erste Bank | L3Harris Technologies | Koronavirus | Nálada na finančních trzích | Kurz EUR | Správce aktiv | Centrální bankéři | Brazilské akcie | Hotelnictví | Zasedání Rady guvernérů | Dollar General | Zvýšení ratingu | Indikátor ekonomického sentimentu | Investor | Objem obchodování | Zlepšení | Investování do podílových fondů | Vypuknutí pandemie | Index amerického dolaru | Solidní růst | Financování státu | Jednotlivé akcie | Pokles německé ekonomiky | ČTK | Nižší úrokové sazby | Beijing-Shanghai Speed Railway | Accumulating | Akciový index Nikkei | Tržní predikce | Stav trhu práce | Společnost Silvergate Capital | Oživení ekonomik | Měnové podmínky | Dnešní události | Americké akciové indexy | Amazon | Americká vláda | Otevřenost | Texas Instruments | Analytici Patria | Španělsko | Výrobní inflace | TotalEnergies | Jerome Powell | Výběr daní | Prodat dluhopisy | Emerging markets | Vysoké úrokové sazby | Česká národní banka | Nevýhody diverzifikace | Daron Acemoglu | XTB.cz | Výsledky voleb do Evropského parlamentu | Wall Street | Prognózovaní | Vítězství Donalda Trumpa | Alokace aktiv | Spotový VIX | Pokles reálných mezd | Příjmy domácností | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Výsledky CPI | Možné riziko | Index DAX | Základní úroková sazba | Úřady | Držení akcií | Turecký akciový index | Recese americké ekonomiky | Očekávaná devalvace | Hike | Společnost Meta | Nakupovat | Stabilita amerických akcií | Manažeři | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Americký fond
Americký fond Tiger Global
Americký Forbes
Americký HDP
Americký Henry Hub
Americký hrubý domácí produkt
Americký hrubý domácí produkt (HDP)
Americký index
Americký index CAB
Americký index Philadelphia Semiconductor

Následující klíčová slova

Americký index US100
Americký inflační report
Americký internetový obchod
Americký investiční fond
Americký investor
Americký ISM
Americký ISM pro sektor služeb
Americký IT sektor
Americký JOLTS report
Americký konglomerát
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster srovnani
Potvrďte prosím... Zavřít