Irsko

Růst cen domů a bytů v ČR byl v 1. čtvrtletí šestý nejvyšší v EU
08.07.2020 Meziroční růst cen domů a bytů v Česku v prvním čtvrtletí zrychlil na 9,5 procenta, o čtvrtletí dřív se ceny zvýšily o 8,9 procenta. Mezi zeměmi Evropské unie byl růst šestý nejvyšší, stejně jako na konci loňského roku. V porovnání s posledním čtvrtletím loňského roku se ceny zvýšily o 2,6 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. V EU ceny meziročně vzrostly v průměru o 5,5 procenta.

Německo si na boj koronavirem letos astronomicky půjčuje, zhruba „jednu celou českou ekonomiku“. Česku je „štěstím v neštěstí“, že má za hranicemi zemi, která dává nejvíce ze všech
17.06.2020 S mírnou nadsázkou lze říci, že Německo si pro boj s koronavirem půjčuje jedno celé Česko. Německá vláda dnes schválila dodatečný rozpočet k financování opatření na podporu ekonomiky zasažené koronavirovou krizí, v jehož rámci si hodlá půjčit dalších 62,5 miliardy eur. Celková hodnota nových půjček by tak měla v letošním roce dosáhnout rekordních 218,5 miliardy eur. To je v přepočtu 5,8 bilionu korun, což je více, než kolik činil loňský hrubý domácí produkt České republiky – zhruba 5,7 bilionů.

Obří německý balík fiskálních opatření je Česku „štěstím v neštěstí“. Tuzemské ekonomice pomůže i snížení DPH v Německu, které dnes schválila tamní vláda
12.06.2020 Německá vláda na dnešní mimořádné schůzi schválila dočasné snížení daně z přidané hodnoty, od července do konce letošního roku klesne DPH z nynějších 19 na 16 procent.

Okénko trhu - evropský průmysl v dubnu rekordně propadl
12.06.2020 Dnes zveřejněná data Eurostatu ukázala na rekordní propad průmyslové výroby v dubnu, když opatření proti šíření koronaviru zastavila z velké části ekonomickou aktivitu napříč celým kontinentem. Průmyslová výroba v 19 zemích evropské měnové unie meziměsíčně spadla o 17,1 %, což znamenalo meziroční sešup o 28,0 %. Obě tyto hodnoty představují nejhlubší poklesy od zahájení sběru dat v roce 1991. Výsledky byly jen mírně lepší, než kolik činila tržní očekávání. Největší újmu utrpěla produkce zboží pro dlouhodobou spotřebu, jehož výroba klesla meziměsíčně o 28,9 % a meziročně o 47,7 %. Podobně bídně si vedla i výroba investičních statků, jejíž poklesy byly jen nepatrně mírnější (meziměsíčně o 26,6 % a meziročně o 40,9 %). Z největších ekonomik eurozóny zaznamenaly Německo meziroční propad průmyslové výroby o 30,2 %, Francie o 34,9 %, Španělsko o 34,3 % a Itálie dokonce o 42,5 %. Žebříčku nejhorších výsledků pak vévodilo Lucembursko s poklesem o 43,9%. Naopak jedinou zemí z celé 27členné Evropské unie, která v dubnu zaznamenala meziroční nárůst výroby, a sice o 5,5%, bylo Irsko. Pokud vezmeme v úvahu, že koronavirová epidemie zasáhla ještě mnohem výrazněji sektor služeb, nevypadají vyhlídky evropského hospodářství pro druhé čtvrtletí příliš růžově. Dnešní data spolu s výsledky dalších předstihových ukazatelů naznačují, že by mezikvartální pokles HDP ve druhém čtvrtletí mohl dosáhnout dvouciferných hodnot. Přitom produkt eurozóny odepsal v letošním prvním čtvrtletí 3,6 %, q-o-q.

Kritika půlbilionového schodku ze strany Národní rozpočtové rady je pochopitelná, celková vládní pomoc ekonomice je totiž o řád níže než uvažovaný schodek rozpočtu
11.06.2020 Národní rozpočtová rada považuje zvýšení schodku státního rozpočtu na 500 miliard korun za předčasné, nadměrné a neopodstatněné. Podle ní by bylo lepší vyčkat na předběžné údaje o vývoji ekonomiky za druhé čtvrtletí a další ukazatele. Tato data přitom budou k dispozici již na přelomu července a srpna.

Po nových automobilech neštěkne ani pes
19.05.2020 „Lidé mají negativní očekávání ohledně budoucnosti. Proto odkládají dražší nákupy a omezují spotřebu. Jednou z největších obětí tohoto chování je automobilový průmysl, který za duben hlásí nejvýraznější propad poptávky v historii měření,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Evropské země přijímají přísná opatření, mnohde je karanténa
20.03.2020 Výběr opatření, kterými evropské země reagují na koronavirovou pandemii (státy řazeny abecedně):

Premiér: Do konce března se v Irsku virem nakazí 15.000 lidí
17.03.2020 Irsko očekává, že se do konce března koronavirem v zemi nakazí kolem 15.000 lidí. Řekl to včera premiér Leo Varadkar, podle kterého se bude Irsko s pandemií vyrovnávat "mnoho měsíců, nikoliv týdnů". Ostrovní stát má podle aktuální bilance 223 infikovaných. Nemoci COVID-19, kterou koronvirus způsobuje, podlehli dva lidé.

Představy EU a Británie o budoucím vztahu se v mnoha bodech liší
28.02.2020 Propojení finančních služeb, pravidla hospodářské soutěže, pravomoci Soudního dvora EU nebo rybolov. Především o těchto bodech se zřejmě povedou spory při vyjednávání o novém partnerství EU a Británie, které v Bruselu začne už po víkendu. Analýzy předpovídají vypjaté rozhovory, neboť čerstvě zveřejněné vyjednávací mandáty se sice v některých ohledech podobají, u řady témat se ale představy unie a Londýna výrazně rozchází.

V Evropské unii přerozdělujeme téměř polovinu HDP
27.02.2020 „Vzhledem k tomu, že veřejné výdaje v Evropské unii dosáhly téměř poloviny hrubého domácího produktu, můžeme říct, že žijeme ve smíšeném hospodářství. Od čistě tržního systému nyní máme zhruba stejně daleko jako od centrálního plánování,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Průmyslová výroba v eurozóně i v celé EU v prosinci klesla
12.02.2020 Průmyslová výroba v zemích eurozóny i v celé Evropské unii v prosinci klesla. V zemích platících eurem se proti předchozímu měsíci snížila o 2,1 procenta, v celé EU pak o dvě procenta. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. V listopadu se výroba v obou regionech nezměnila.

20 nejlepších světových akcií roku 2020
31.01.2020 Investoři neustále hledají ty nejlepší akcie. Výběr těchto akcií je však často komplikovaný a je potřeba sledovat spoustu proměnných, abyste vybrali ty nejlukrativnější společnosti.

Brexit – od minulosti k současnosti
23.01.2020 Výstup Velké Británie z EU je již za dveřmi, ovšem chaos a nejistota do jisté míry přetrvávají. Otázkou nyní zůstává, jaké scénáře kurzového vývoje libry se nabízí nyní?

Trump hrozí obchodní válkou už i Česku. Kvůli digitální dani
20.01.2020 Česká republika rozšiřuje okruh zemí, jimž Spojené státy hrozí obchodní válkou. Důvodem je česká podoba digitální daně, kterou loni v listopadu schválila vláda. Informují o tom dnešní Hospodářské noviny.

Čína již podle USA nemanipuluje s měnou
14.01.2020 Spojené státy již nepovažují Čínu za zemi, která manipuluje se svojí měnou. Americké ministerstvo financí v noci na dnešek zrušilo rozhodnutí z loňského srpna, ve kterém označilo Čínu za měnového manipulátora. Zpráva přichází krátce před podpisem předběžné obchodní dohody mezi USA a Čínou, která by měla zmírnit 18 měsíců trvající obchodní válku, upozornila agentura Reuters.

Příjmy z firemních daní v Irsku stouply loni na nový rekord
05.01.2020 Rekordních 10,9 miliardy eur (276,2 miliardy Kč) vybralo v loňském roce Irsko od firem na daních. Částka představuje téměř pětinu všech vybraných daní. Proti plánu byly příjmy z firemních daní vyšší o 2,4 procenta, oznámilo v pátek irské ministerstvo financí.

Brazílie vítězí v americko-čínské celní válce. Proto nyní Trump zavádí cla právě i na brazilský dovoz
03.12.2019 Po několik týdnů teď americký prezident Donald Trump se světovými trhy příliš nehýbal. Burziány jeho zklidnění ukolébalo. Podstatná část jich uvěřila, že dohoda o dílčím smíru USA a Číny v celní válce, která už trvá bezmála dva roky, je opravdu „na spadnutí“. Na spadnutí jsou ale nyní spíše akcie všude možně po světě, které Trumpovo předchozí ticho vyhnalo, zdá se, neopodstatněně vysoko, takže pád je zřejmě nutný. V krajním případě si světové burzy zopakují loňský vánoční panický výprodej.

Česká republika digitální daní zbytečně riskuje. Trumpova administrativa chystá odvetu Francii za její digitální daň, pro Česko je to vztyčený prst
03.12.2019 Americká vláda včera oznámila, že by mohla uvalit až 100procentní dodatečná cla na francouzské zboží o objemu 2,4 miliardy dolarů včetně šumivého vína, kabelek, sýrů a dalších výrobků. Jsou to protiopatření za francouzskou digitální daň, která by podle Washingtonu mohla poškodit americké technologické firmy.

MSCI World Index – Průvodce indexem & 10 nejlepších ETF
28.11.2019 MSCI World Index můžeme s trochou nadsázky nazvat králem akciových indexů. Prvním důvodem je fakt, že index letos slaví 50 let, což z něj činí jeden z nejstarších akciových indexů. Zadruhé index poskytuje dokonalý obraz o vývoji globálních akciových trhů. Přibližně 1 650 akcií z celé řady průmyslových odvětví ve 23 nejdůležitějších průmyslových zemích je spojeno do jediného indexu.

Tematické analýzy: Fiskální politika nabízí eurozóně pomoc, ale ne spásu
26.11.2019 Evropské centrální bance dochází munice. Záporné úrokové sazby ani znovuspuštěný program nákupů aktiv inflaci k cíli nedotlačí. V příštím roce navíc podle naší prognózy nastoupí recese v USA, která bude postupně dopadat i na země eurozóny. Naděje se tak stále více upínají k fiskální politice. Podle našeho odhadu by fiskální impulz v příštím roce mohl dosáhnout úrovně 0,2 % HDP. Pokud by země, které nemají problém s fiskálními pravidly, využily celý svůj prostor, mohl by fiskální impulz v příštím roce dosáhnout až 0,7 % HDP eurozóny. K takovýmto krokům ale zatím chybí politická vůle. Podstatné je i to, jak bude fiskální politika realizována. Ideální by byl nárůst veřejných investic, které v eurozóně chybí. Jejich návratnost je ale dlouhá.

Česká republika digitální daní zbytečně riskuje. Daň je z mnoha hlediska problematická, riskujeme zhoršení vztahů s USA, takže je lepší počkat na mezinárodní řešení z pera OECD
19.11.2019 Zaprvé, může být v kolizi s GDPR. V praxi totiž může nastat třeba to, že pokud si Čech během dovolené ve Španělsku prostřednictvím svého mobilu otevře Google-účet, jeho mobilní telefon bude pro daňové účely považován za „španělský“, a to i přesto, že jej zakoupil v České republice a ve Španělsku je přechodně, pouze na dobu několika dní. Pro účely geolokalizace bude stále klíčová IP adresa, takže se zřejmě objeví nový typ daňového úniku, který bude zahrnovat přesměrování nebo zastření geolokalizace daného zařízení. Vyvstane zřejmě také právě otázka, zda je nabytí práv ke zdanění na španělském území na základě právě geolokalizace v souladu s legislativou GDPR, která vstoupila v platnost v roce 2018.

Ranní zpráva z FOREX trhu: Průmysl v eurozóně vstupuje do recese
13.11.2019 Inflace včetně její jádrové složky v USA v říjnu lehce zrychlila, za čímž však stojí spíše jednorázové vlivy. Průmyslová produkce v eurozóně meziměsíčně stagnovala, za celé čtvrtletí se však dostává do technické recese. Regionální kalendář nepřinese nic zásadního.

Eurostat: Česko doplácí na slabé zastoupení vědy a výzkumu a obecněji pozic s vyšší přidanou hodnotu, zato v průmyslu společně s Irskem dominuje celé EU
29.10.2019 Česká republika byla loni druhou nejprůmyslovější ekonomikou Evropské unie. Vyplývá to z nových údajů Eurostatu, které zachycují podíl jednotlivých odvětví ekonomiky na její hrubé přidané hodnotě. V ČR se loni průmyslová výroba podílela na přidané hodnotě z 30,5 procenta. Průměr EU přitom činil 19,1 procenta. Průmyslovější zemí než ČR je z pohledu statistiků v celé EU už jedině Irsko. V Irsku průmyslová výroba loni představovala 36,5 procenta hrubé přidané hodnoty.

Eurozóna trpí vyšším zadlužením než zbylé země Evropské unie
25.10.2019 „Zadlužení České republiky je v kontextu Evropské unie na velice nízké úrovni. Pouze Estonsko, Lucembursko a Bulharsko mají nižší míru zadlužení ve vztahu k hrubému domácímu produktu. Lze tedy říci, že naše země patří mezi premianty v rámci Evropské unie,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Sentiment brexitové dohody je pryč. Britská libra opět ztrácí na hodnotě
23.10.2019 Informace o předběžném dosažení brexitové dohody, které se podařilo dosáhnout vyjednavači obou stran, dokázaly poslat britskou libru koncem minulého týdne opět do zelených čísel. Obchodní den uzavřela libra na hodnotě 1,288 USD, přičemž během dne dosahovala ceny těsně pod 1,3 USD – to představuje pětiměsíční maxima. Jenže britský parlament během víkendu dohodu neschválil, Británie musí čelit opětovnému odkladu a Skotsko s Walesem chtějí další referendum, což britskou měnu oslabuje.

Okénko trhu - Vyjednavači EU a Spojeného království nalezli shodu nad brexitem
17.10.2019 Vyjednavači Evropské unie a Spojeného království dnes nalezli shodu nad podobou brexitové dohody. Podle ní by mělo zboží na území Severního Irska nadále podléhat pravidlům EU a nevznikne tak pevninská hranice mezi Irskem a Severním Irskem, což bylo klíčové. V Severním Irsku ovšem bude platit celní režim Velké Británie, a budou se tak na něj vztahovat dohody o obchodních vztazích, které si s dalšími zeměmi vyjedná Londýn. Tím bude naplněna podmínka premiéra Johnsona, který sliboval kompletní převzetí kontroly nad obchodní politikou na celém britském území. Vzhledem k tomu, že Severní Irsko bude součástí evropského trhu, budou muset ovšem tamní úřady u každého zboží, které do něj bude přivezeno, určit, zda bude pokračovat dále do EU (a bude tedy procleno podle jejích pravidel) či zůstane ve Velké Británii (a podléhá tak britskému zdanění). Dohodu se podařilo nalézt i nad způsobem výběru daně z přidané hodnoty. Speciální režim, který má zavládnout v Severním Irsku, budou mít možnost tamní zvolení zástupci ukončit nejdříve čtyři roky poté, co vstoupí v platnost.

Italská vláda schválila tříprocentní digitální daň
16.10.2019 Italská vláda schválila jako součást zákona o rozpočtu na příští rok i digitální daň, která začne automaticky platit od začátku příštího roku. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Ministerstvo financí odhaduje, že tříprocentní daň z příjmů ze služeb poskytovaných v Itálii přinese státní pokladně příští rok 600 milionů eur (15,5 miliardy Kč). Daň zasáhne i velké americké podniky, jako je Amazon, Facebook a Google.

Market alert: Libra prochází výraznými pohyby v souvislosti s Brexitem
16.10.2019 V posledním týdnu jsme svědky výrazných pohybů na britské měně. Pár GBPUSD si prošel největší dvoudenní rally za poslední více než dekádu díky rostoucím nadějím na uzavření smlouvy o Brexitu. Libra posílila o více než 600 pips z minim minulého týdne, i když se stále čeká, jak jednání o vystoupení Velké Británie z EU dopadne. Budeme svědky dalších zisků, nebo přijde prudký pád britské měny?

Rozbřesk: Británie a Irsko blízko dohodě?
11.10.2019 Včerejší nižší česká inflace (2,7%) by měla ČNB spíše uklidnit a potvrdit centrálním bankéřům, že v tuto chvíli není zapotřebí se sazbami pohybovat ani jedním směrem. Stejně si to přeložily i trhy, a proto koruna neměla zrovna na růžích ustláno. Domácí inflační tlaky jsou sice stále relativně vysoké, ale jsou pravděpodobně i podle včerejších čísel za vrcholem. A z pohledu ČNB je na druhé straně kompenzují výrazná geopolitcká rizika a do recese mířící Německo. A právě geopolitika se opět ke konci týdne dostává do centra dění a poněkud překvapivě ne v negativním slova smyslu.

GBP / USD – 10. 10. 2019
10.10.2019 Sterling se udržel nad hladinou 1,2200 díky zprávě o průlomu v otázce irské hraniční uzávěry. Ve středu deník The Times uvedl, že Brusel je připraven nabídnout mechanismus pro severoirskou hranici (Irsko-Severní Irsko, jeden z hlavních bodů sporu mezi UK a EU).

Ranní nadhoz - inflace v září lehce zpomalí
10.10.2019 Brusel odmítá návrh dohody, se kterou přišla britská vláda minulý týden. Podle ní by Severní Irsko v podstatě zůstalo v unijním jednotném trhu, kontroly by se prováděly v přístavech v Irském moři a mimo irsko-severoirskou hranici. Podle hlavního vyjednávače EU M. Barniera je tato varianta neakceptovatelná. Předseda EU J.C. Juncker vidí ještě určitou šanci na dohodu, hlavní však bude postoj Londýna. Jako nejpravděpodobnější varianta se nyní jeví další odklad brexitu.

Rozbřesk: Týden ve znamení Brexitu, obchodních válek a komentářů z Fedu
07.10.2019 V uplynulém týdnu čísla z USA ukázala, že geopolitická nákaza pomalu začíná být cítit i v největší světové ekonomice. Mizernou náladu v průmyslu tentokrát doprovodila i horší nálada v sektoru služeb a smíšené zprávy z amerického trhu práce. Poklesy akcií ale v souhrnu nebyly tak výrazné, protože současně rostly sázky na snižování amerických sazeb (v říjnu je pravděpodobnost přes 80 %).

Rozbřesk: Jedna pozitivní a jedna méně dobrá zpráva z ekonomiky
02.10.2019 Včera jsme měli možnost seznámit se snad s posledními čísly české ekonomiky za druhý kvartál a také s výsledky státního rozpočtu za prvních devět měsíců roku. Začněme tedy spíše tím pozitivním, tedy zpřesněním odhadu ekonomického růstu. Statistický úřad jej fakticky vylepšil o jednu desetinu, a tak česká ekonomika ve druhém čtvrtletí rostla dokonce o 2,8 %. Ve srovnání s vývojem v západní Evropě a především pak v Německu jde o výrazný kontrast, nicméně rozhodně ne jediný. Tentokrát však už jdou čísla více do hloubky, a tak jsme měli možnost seznámit se třeba s mírou ziskovosti či investic ve firmách, nebo s růstem příjmů tuzemských domácností. V případě profitability asi nikoho nepřekvapí, že míra ziskovosti se postupně snižuje z rekordních 52 % dosahovaných ještě v roce 2016 na aktuálních 46 % (v poměru k přidané hodnotě). Hlavním důvodem jsou i tentokrát náklady práce, které svižně rostou v důsledku přetrvávajícího napětí na trhu práce.

Draghiho „bazuce“ tleskají bankrotáři, Trump a levicoví politici jako Ocasio-Cortezová
13.09.2019 Mario Draghi, končící šéf Evropské centrální banky, včera na rozloučenou ještě jednou vytáhl „bazuku“. V hantýrce finančníků to znamená, že ECB bude s ještě větší razancí než doposud uvolňovat měnové podmínky. Tleskají mu Trump, Ocasio-Cortezová, Italové a Řekové a všichni ti, kteří míní, že lékem na současný dýchavičný růst Západu je ještě více dluhu.

Irský premiér: Po brexitu bez dohody zavedeme u hranic kontroly
06.09.2019 Irsko se připravuje na to, že po případném odchodu Británie z Evropské unie bez dohody na konci října zavede poblíž hranic se Severním Irskem kontroly zboží. Řekl to včera irský premiér Leo Varadkar, informovala agentura Reuters. Otázka budoucího režimu na hranici mezi Irskou republikou a Severním Irskem, které je součástí Spojeného království, je hlavním sporným bodem jednání o brexitové dohodě.

Tusk: Summit G7 budou těžkou zkouškou jednoty a solidarity
25.08.2019 Summit skupiny vyspělých světových ekonomik G7 bude složitou zkouškou jednoty a solidarity. Po příjezdu do jihofrancouzského letoviska Biarritzu, kde dnes večer vrcholná schůzka začne neformální večeří, to řekl předseda Evropské rady Donald Tusk. Zároveň varoval před obchodními bariérami i před návratem Ruska do skupiny G7. Tusk rovněž podpořil dohodu o volném obchodu EU se sdružením jihoamerických zemí Mercosur, aktuální požáry v Amazonii a podle některých zemí příliš vlažný postoj Brazílie k jejich hašení ale podle něj může ztížit její ratifikaci v EU.

Trump naštval Dány, nechtějí mu prodat Grónsko. Situace může nahrát Rusům a Gazpromu
21.08.2019 Americký prezident Donald Trump rozlítil Dány. Zrušil návštěvu skandinávské země, plánovanou na září, protože dánská premiérka Mette Frederiksenová s ním odmítla probírat možný prodej Grónska.

Trump chce pro USA koupit Grónsko, které jako první vystoupilo z EU. Byl by to největší realitní obchod dějin, souhlas Dánska ale nemá
18.08.2019 Ne, není to vtip. Americký prezident Donald Trump chce pro Spojené státy koupit největší ostrov světa, Grónsko. Grónsko, které jako první území vystoupilo z Evropské unie, resp. někdejšího Evropského hospodářského společenství, a to už v roce 1985, je nezávislým teritoriem pod částečnou dánskou správou. Dánsko zodpovídá za obranu a zahraniční a měnovou politiku Grónska.

Kam směřuje zlato
15.08.2019 Zlato má za sebou od začátku tisíciletí poměrně bouřlivý vývoj. V srpnu letošního roku na sebe opět upozornilo, překonalo hranici 1 500 USD za trojskou unci a je nejdražší za posledních šest let. Pro pochopení současného vývoje jeho ceny je dobré ohlédnout se zpět. Jaké faktory hnaly cenu k rekordu roku 2011? A dá se situace připodobnit té současné? Co táhne zlato vzhůru dnes?

GBP / USD – 31. 7. 2019
31.07.2019 Sterling ustálil cenový pohyb a zastavil 3-denní ztrátu před návštěvou premiéra Borise Johnsona v Severním Irsku. V úterý premiér Boris Johnson slíbil, že 31. října povede Británii z Evropské unie bez ohledu na to, jestli dosáhne dohody s EU či nikoliv. Irsko UK varovalo, že blok (EU) nebude znovu jednat o trojnásobně zamítnuté dohodě (neschopnost UK parlamentu dosáhnout dohody).

Dluh rozvíjejících se zemí vystoupil v 1Q na rekord
15.07.2019 Pokles úrokových sazeb přispěl v prvním čtvrtletí po celém světě k prudkému růstu poptávky po úvěrech. Globální dluh se díky tomu zvýšil proti předchozím třem měsícům o tři biliony USD a dluh rozvíjejících se zemí vzrostl na rekordních 69,1 bilionu USD (1,57 biliardy Kč). Dostal se tak na 216 procent hrubého domácího produktu (HDP). Ve své zprávě to dnes uvedl Institut pro mezinárodní finance (IIF).

Trump opět obvinil Evropu a Čínu z měnových manipulací
03.07.2019 Americký prezident Donald Trump dnes opět obvinil Evropu a Čínu z měnových manipulací s cílem získat konkurenční výhodu na úkor Spojených států. Uvedl rovněž, že USA by tyto manipulace neměly nechávat bez odezvy.

Počet zahraničních investic v Evropě loni poprvé od r. 2012 klesl
05.06.2019 Počet dokončený projektů přímých zahraničních investic loni v Evropě klesl o čtyři procenta, a zaznamenal tak první pokles od roku 2012. Přispěla k tomu nejistota způsobená odchodem Británie z Evropské unie. Vyplývá to z průzkumu konzultační společnosti Ernst & Young.

USA neoznačily žádnou zemi za měnového manipulátora
29.05.2019 Žádný z velkých obchodních partnerů Spojených států zatím nesplňuje podmínky, aby mohl být označen za manipulátora s měnou. Devět zemí, včetně Číny, je však potřeba pozorně sledovat. Ve své pravidelné pololetní zprávě zveřejněné v noci na dnešek to uvedlo americké ministerstvo financí.

USA rozšířily seznam zemí monitorujících kvůli možné manipulaci s měnou
29.05.2019 Americké ministerstvo financí zveřejnilo nový report na téma makroekonomické situace a devizového trhu svých největších obchodních partnerů. V tom rozhodlo přidat na list zemí monitorujících kvůli možné manipulaci s měnou pět nových států (Irsko, Itálie, Vietnam, Singapur a Malajsie). Dvě země (Švýcarsko a Indie) ze seznamu naopak odstranilo.

Ranní zpráva z FOREX trhu 15.5.2019
15.05.2019 Dubnové maloobchodní tržby ve Spojených státech zkorigují svůj excelentní březnový růst a ukáží pouze mírný nárůst. Stát by za ním měly především vyšší ceny pohonných hmot. Růst HDP v eurozóně bude zřejmě potvrzen na úrovni 0,4 % q/q. Stejnou dynamiku vykáže i česká ekonomika. Regionální partneři Polsko a Maďarsko by měly být v tomto ohledu úspěšnější.

AP: Při odložení brexitu bude hospodářství dál vězněm nejistoty
09.04.2019 Odchod Británie z Evropské unie by mohl být tento týden opět odložen, možná dokonce až o rok. Britské hospodářství by tak ale zůstalo vězněm nejistoty, která podrývá důvěru v něj, napsala agentura AP. Zatímco o přínosu brexitu se během brexitové politické krize, která rozdělila společnost, různé tábory vytrvale přely, nikdo nepopírá, že nejasnost panující kolem odchodu z EU hospodářství poškodila. Loni rostla britská ekonomika nejpomaleji od roku 2012, jen o 1,4 procenta.

čnBlog: ČNB na čele pelotonu aneb dva roky od ukončení kurzového závazku
05.04.2019 Dne 6. dubna uplynou dva roky od ukončení kurzového závazku ČNB. V dubnu 2017 si možná málokdo dovedl představit, že se po dvou letech skutečně dostaneme na dvě třetiny cesty k neutrálním sazbám, připomíná čnBlog Luboše Komárka z měnové sekce. čnBlog přebíráme se souhlasem ČNB v plném nezměněném rozsahu.

Brexit – drama na pokračování
12.03.2019 Dnešní vystoupení premiérky Mayové v britském parlamentu znamená, že brexit by mohl vstoupit do závěrečné fáze. Vzhledem k tomu, že Mayová má jen malou šanci získat podporu pro svou verzi dohody, je cesta k řešení stále stejně nejistá jako dříve.

Brexit zpomalí ekonomiku
10.03.2019 Jaký dopad bude mít odchod Británie z Evropské unie na ekonomiku, zatím nelze přesně určit, protože stále není jasné, jak bude brexit vypadat. Už teď ale britská vláda i někteří ekonomové upozorňují, že britská ekonomika na tom bude hůř, než kdyby v unii zůstala. A ještě horší by pro ekonomiku byl odchod bez dohody s unií. Ukazuje se ale, že i tak může na brexitu někdo vydělat.

ČNB se rozhodla neměnit sazbu proticyklické kapitálové rezervy
07.03.2019 ČNB se podle dnes zveřejněného stanoviska rozhodla neměnit sazbu proticyklické kapitálové rezervy. Nedojde tedy v tomto ohledu ke zpřísnění ani uvolnění úvěrových podmínek, což kromě jiného reflektuje ochlazení dynamiky v oblasti cen nemovitostí, ale i hypotečních úvěrů.

Rozbřesk: Libra je letošním rekordmanem v posilování, poslední pozitivní impuls dodala Theresa May
27.02.2019 Libra patří letos k nejrychleji posilujícím měnám, od počátku roku 2019 si připsala přes 4 %. Poslední pozitivní impuls dostala od Theresy Mayové, která připustila možnost odložení brexitu (natažení procesu podle článku 50). To v očích investorů opět o něco snižuje možnost chaotického brexitu bez dohody, který by pravděpodobně výrazněji narušil obchodní vztahy mezi Británií a Evropskou unií.

Obchodní přebytek eurozóny se loni kvůli vyššímu dovozu snížil
15.02.2019 Obchodní přebytek eurozóny s okolním světem se loni bez očištění od sezonních vlivů kvůli vyššímu dovozu snížil na 194,2 miliardy eur (pět bilionů Kč) z 234,9 miliardy v roce 2017. Zatímco import loni vzrostl o 6,2 procenta, export jen o 3,7 procenta, oznámil dnes evropský statistický úřad Eurostat.

Ranní zpráva z FOREX trhu: Statistici potvrdí slabý růst hospodářství eurozóny v posledním čtvrtletí 2018
14.02.2019 Dnešek je dnem HDP v Evropě. Čísla za eurozónu by měla vykázat nepatrný mezičtvrtletní růst. Zpomalení podle všeho zaznamenali i statistici v Polsku a Maďarsku. Americká čísla oproti tomu ukážou, že soukromá spotřeba v největší světové ekonomice je i nadále silná.

Brexit bez dohody vážně zasáhne Irsko
13.02.2019 Náhlý odchod Británie z Evropské unie bez dohody velmi vážně a okamžitě zasáhne téměř všechna odvětví irské ekonomiky. Řekl to dnes šéf irské centrální banky Philip Lane. Banka v lednu zveřejnila odhad, že pokud Británie opustí unii bez dohody, zpomalí růst irské ekonomiky v prvním roce o čtyři procentní body a za deset let až o šest procentních bodů.

Európska komisia revidovala výhľad rastu aj inflácie prudko nadol. Euro ostáva pod tlakom.
07.02.2019 Európska komisia dnes zverejnila svoj zimný makroekonomický výhľad, v ktorom došlo k výrazným revíziám smerom nadol. Začnime tým dôležitejším pre euro – infláciou. Po novom očakáva EK v roku 2019 rast cien na úrovni 1,4% a v roku 2020 na úrovni 1,5%. Na jeseň ešte pritom očakávala ich rast na úrovni 1,8%, resp. 1,6%. Vo veľkej miere je to kvôli lacnejšej rope, avšak do značnej miery to je aj nižšou projekciou jadrovej inflácie (presné číslo EK nezverejnila, len napísala, že očakáva len jemné zrýchlenie). Podobným smerom sa zrejme vyberie aj ECB, ktorá v decembri predpokladala pre roky 2019 a 2020 infláciu na úrovni 1,6%, resp. 1,7%. Zvyšovanie sadzieb sa tak pravdepodobne odloží, čo je negatívna správa pre euro, ktoré je dnes pod tlakom (aj kvôli slabým číslam z Nemecka). A pokojne môže ísť aj nižšie, keďže trhy stále prideľujú zvýšeniu sadzieb v tomto roku pravdepodobnosť viac ako 40%, čo vyzerá byť len veľmi málo reálne.

Globálna aktivita v službách tiež spomaľuje, je však podstatne lepšia ako vo výrobe
06.02.2019 V minulom týždni som sa pozeral na to, ako sa v najväčších krajinách vyvíja výrobná dôvera. Po zverejnení všetkých dát z dôvery v sektore služieb (je ich podstatne menej, len pre 14 ekonomík), sa môžeme pozrieť na to, ako sa vyvíja v jednotlivých častiach svete.

Jediným kandidátem na hlavního ekonoma ECB je Ir Philip Lane
31.01.2019 Jediným kandidátem na post hlavního ekonoma a člena Výkonné rady Evropské centrální banky (ECB) je šéf irské centrální banky Philip Lane (49). V současnosti tuto funkci zastává Peter Praet (70), kterému skončí v květnu mandát. Zvolení Lanea by znamenalo, že důležité posty v ECB budou nadále zastávat takzvané holubice, jak se říká centrálním bankéřům, kteří chtějí měnovou politikou podporovat hospodářský růst a tvorbu pracovních míst.

Rozbřesk: Pravděpodobnost divokého brexitu vzrostla, Apple ukazuje na slabou Čínu
30.01.2019 Pravděpodobnost divokého brexitu včera opět o něco vzrostla. Britská dolní sněmovna včera nakonec zamítla návrh, který by v případě krachu jednání premiérce Mayové zadal za úkol vyjednat odklad vystoupení Británie z EU. Mayová se tak bude muset vrátit zpátky do Bruselu k jednacímu stolu. A to nehledě na jasné ne, které řekli hlavní evropští státníci na adresu možných změn v dohodnuté smlouvě. Pokud Mayová v Bruselu neuspěje (nevyjedná nic nebo jen drobné symbolické ústupky), bude možná chuť britských poslanců odložit brexit vyšší. Včera ovšem pravděpodobnost odkladu klesla a libra se tak opět dostala pod tlak.

Spotrebiteľská dôvera v eurozóne klesla na dvojročné minimum
22.01.2019 V eurozóne sa zintenzívňuje pokles spotrebiteľskej dôvery. V decembri klesla z -3,9b. na -6,2b., čo predstavuje najnižšiu úroveň od februára 2017. Medzimesačný pokles o 2,3b. je najvyšší od februára 2016 a jeden z najvyšších v aktuálnej dekáde vôbec.

Tvrdý brexit je nejhorší možnost. Dohoda je mrtvá.
18.01.2019 Návrh na postup odchodu Británie z Evropské unie představí britská premiérka Theresa Mayová parlamentu příští pondělí. V úterý 29. ledna budou o plánu B poslanci jednat a hlasovat. Theresa Mayová v dopise vzkázala lídrovi opozice Jeremymu Corbynovi, že není v moci vlády vyloučit bez dohody odchod z EU. Zástupci kabinetu Theresy Mayové se utkaly s kritiky zamítnuté dohody, kterou připravili britští a unijní vyjednavači.

Výsledky hlasování o Brexitu - Libra raketově vzrostla po zdrcující porážce Mayové
16.01.2019 V úterý 15. ledna členové britského parlamentu hlasovali proti Therese Mayové a její Brexit dohodě a to většinově - 230 hlasů. Od 432 do 202 hlasů je největší porážka britského předsedy nebo předsedkyně vlády v historii země.

Najhoršie sa darí výrobnej sfére v Ázii, spomaľujú však aj viaceré západné ekonomiky
03.01.2019 Globálna aktivita vo výrobnej sfére pokračuje v poklese. Globálny index od JP Morgan klesol na najnižšiu úroveň od októbra 2016. Keď si však vezmeme vývoj od roku 2010, je to len jemný podpriemer. Vývoj je však značne nerovnomerný.

Euro používá 19 z 28 členských zemí EU
30.12.2018 Základní fakta k 20. výročí (1. ledna 1999) zahájení užívání jednotné evropské měny euro v obchodním a bankovním styku:

Bloomberg: Euro slaví 20 let
30.12.2018 Prezident Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi kdysi přirovnal euro ke čmelákovi - záhadě přírody, která by neměla být schopna létat, a přesto létá. Draghi tuto metaforu použil v roce 2012 v době vrcholící řecké dluhové krize, kdy se mnozí domnívali, že se blíží bezprostřední zánik jednotné evropské měny. Teď, dvě desetiletí po svém zrození, se euro znovu zotavuje a podle některých ukazatelů dokonce sílí. Píše to agentura Bloomberg.

Izraelské akcie zažily nejhorší den za více než sedm let
23.12.2018 Izraelské akcie dnes zažily nejhorší den za více než sedm let. Index telavivské burzy Tel Aviv 125 se propadl o 4,7 procenta a uzavřel na 1315,94 bodu. To představuje jeho nejprudší jednodenní pokles od 7. srpna 2011, uvedla agentura Reuters.

Brexit je hlavním hybatelem akciových trhů
16.12.2018 Vystoupení Velké Británie z EU je v současné době společně s obchodní válkou mezi USA a Čínou základním hybatelem dění na akciových trzích. Nejvíce negativně brexit ovlivnil akcie britských a irských firem, ze sektorů bankovnictví a maloobchod. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Do odloženého lednového hlasování o brexitu čekají značnou rozkolísanost finančních trhů.

BBC: Snaha Mayové přesvědčit odpůrce dohody není úspěšná
07.12.2018 Nabídka britské premiérky Theresy Mayové, jíž se snaží na svou stranu před úterním hlasováním získat odpůrce své dohody o brexitu, nepřináší podle BBC kýžený úspěch a stala se spíše předmětem kritiky. Mayová ve čtvrtek naznačila, že se zákonodárci jedná o možnosti, že by parlament získal kontrolu nad spuštěním takzvané irské pojistky. Premiérce nevyšel ani plán na debatu o brexitové dohodě s lídrem opozice Jeremym Corbynem. Po BBC dnes oznámila i stanice ITV, že duel v neděli vysílat nebude. Podle některých britských médií Mayová nyní uvažuje také o tom, že by se hlasování o dohodě mohlo odložit.

Británie - ve hře je referendum, volby, hrozí odchod bez dohody
25.11.2018 Premiéři a prezidenti 27 zemí Evropské unie dnes podpořili návrh dohody o odchodu Británie z EU i politickou deklaraci o budoucích vztazích. O smlouvě bude nyní jednat europarlament, zřejmě v lednu, a po jeho souhlasu se očekává, že dokument oficiálně potvrdí Rada EU, tedy členské země bloku. Na britské straně už s textem dohody souhlasila - byť za cenu několika rezignací - britská vláda. Premiérku Theresu Mayovou ale ještě čeká složitý úkol: prosadit smlouvu ve skepticky naladěném britském parlamentu. A v médiích se již objevují spekulace, co by se mohlo stát v případě, že britský parlament dohodu neschválí.

Severoirští partneři Mayové tvrdí, že dohodu o brexitu nepodpoří
25.11.2018 Šéfka severoirské Demokratické unionistické strany (DUP) Arlene Fosterová v reakci návrh dohody o brexitu připravený britskými a unijními vyjednavači uvedla, že neexistují okolnosti, za kterých by její strana dokument podpořila. Jak upozornila jen několik minut poté, co se pro dohodu vyslovil dnešní summit EU v Bruselu, ujednání je pro unionisty nepřijatelné, protože by oddělilo Severní Irsko od Spojeného království.

Hlavní body dojednané dohody o vystoupení Británie z EU
25.11.2018 Premiéři a prezidenti 27 zemí Evropské unie dnes podpořili návrh dohody o odchodu Británie z EU i politickou deklaraci o budoucích vztazích. Dohoda na 585 stranách upravuje okolnosti samotného brexitu, týká se například udržení práv občanů EU v Británii po britském odchodu z evropského bloku či vyrovnání britských finančních závazků vůči unii.

Mayová kvůli brexitu čelí doma odporu, setká se s Junckerem
21.11.2018 Britská premiérka Theresa Mayová čelí kvůli dohodě o brexitu rozkolu v britském parlamentu, kde se proti ní může postavit jak část poslanců její Konzervativní strany, tak koaliční partneři ze severoirské Demokratické unionistické strany (DUP). Ministerská předsedkyně nicméně pokračuje v jednáních s Evropskou unií a dnes bude s šéfem Evropské komise mluvit o vznikající politické deklaraci o budoucnosti vzájemných vztahů Londýna a Bruselu. Tu by spolu s připravenou dohodou o brexitu měli v neděli schválit šéfové států a vlád ostatních 27 zemí unie na mimořádném summitu.

Severoirští unionisté hrozí vládě, že nepodpoří dohodu o brexitu
20.11.2018 Poprvé v novém složení zasedla dnes v Londýně britská vláda. Severoirská Demokratická unionistická strana (DUP), která menšinový kabinet konzervativců toleruje, při té příležitosti vyzvala, aby premiérka Theresa Mayová splnila svou část ujednání v otázce brexitu. DUP v pondělí nepodpořila v parlamentu vládní návrhy k rozpočtu. Podle britských médií tím vyslala jasný signál, jak by se v případě nespokojenosti mohla při prosincovém hlasování o brexitové dohodě Británie se zbytkem Evropské unie zachovat.

Tlak na Mayovú sa zvyšuje a tlačí cenu libry nadol
19.11.2018 Po roku a pol rokovaní sa konečne otázka podmienok odchodu Británie z Európskej únie pohla ďalej. Britská premiérka Theresa Mayová si počas uplynulej stredy v päťhodinových rokovaniach vládneho kabinetu presadila návrh prechodnej dohody o brexite, ktorý nasledujúci deň oficiálne predstavila v parlamente a na verejnosti. Dokument v rozsahu 585 strán obsahuje režim pre prechodné obdobie, ktoré má Britániu a Európsku úniu pripraviť na situáciu po roku 2020. Lenže podmienky dohody spustili lavínu nesúhlasu zástancov tvrdého brexitu a Mayovej politická kariéra sa začína otriasať v základoch.

Spory v britské vládě dopadají na libru i euro
16.11.2018 Esther McVey, ministryně práce a sociálních věcí Spojeného království, je dnes již třetím členem kabinetu T. Mayové, který po včerejším návrhu dohody mezi Spojeným královstvím a Evropskou unií zaslal premiérce svoji rezignaci. Stala se třetím a pravděpodobně nikoliv posledním ministrem předsedkyně vlády Theresy Mayové, která předložila rezignaci po schůzi vlády v souvislosti s návrhem dohody, která se konala včera v odpoledních hodinách a po které britská media spekulovala o pádu celého kabinetu. Dnes v dopoledních hodinách podal rezignaci Shailesh Lakhman Vara, státní tajemník (na úrovni PM) pro Severní Irsko, a stal se prvním členem, který rezignoval. Jako další ho následoval tajemník pro Brexit Dominic Raab.

Forex: Britská libra dnes prudce klesá
15.11.2018 Britská libra po oznámení rezignace britského ministra pro brexit začala prudce klesat vůči euru i dolaru. Obchodování v Asii přitom libra zahájila růstem vůči dolaru v reakci na zprávy, že britská premiérka Theresa Mayová získala podporu svých ministrů pro připravený text dohody o odchodu Británie z Evropské unie. Z nejasností kolem dohody o brexitu těží takzvané bezpečné měny - dolar a japonský jen.

Vývoj událostí od britské vládní podpory dohody o brexitu
15.11.2018 Přehled hlavních událostí v Británii a EU od středečního oznámení o přijetí dohody o brexitu britským kabinetem:

Brexit
15.11.2018 Esther McVey, ministryně práce a sociálních věcí Spojeného království, je dnes třetím členem kabinetu T. May,. Který po včerejším návrhu dohody mezi Spojeným královstvím a Evropskou unií zaslal premiérce svoji rezignaci. Stala se třetím, pravděpodobně nikoliv posledním ministrem předsedkyně vlády Terezie Mayové, která předložila rezignaci po schůzi vlády v souvislosti s návrhem dohody, která se konala včera v odpoledních hodinách a po které britská media spekulovala o pádu celého kabinetu. Dnes v dopoledních hodinách podal rezignaci Shailesh Lakhman Vara, státní tajemní (na úrovni PM) pro Severní Irsko, a stal se prvním členem, který odešel od dohody, následovaný tajemníkem pro Brexit Dominicem Raabem.

Dohoda o brexitu oslabila britskou vládu
15.11.2018 Britská premiérka Theresa Mayová dnes v parlamentu obhajovala návrh dohody o odchodu své země z Evropské unie, který její vláda ve středu podpořila. Dokument kritizují poslanci prakticky všech parlamentních stran a kvůli nesouhlasu s ním už rezignovala dvojice ministrů. Šéf Evropské rady Donald Tusk nicméně ráno svolal na 25. listopadu mimořádný unijní summit, na kterém se mají lídři zemí EU "rozvodovou dohodou" zabývat.

Ako vyzerá návrh BrExitu? Pre Britániu nič moc. Kľúčové bude, či prejde parlamentom.
15.11.2018 Pokiaľ sa UK a EÚ dohodnú, tak môžu v podstatne neobmedzene predlžovať prechodné obdobie, počas ktorého bude UK členom EÚ. Prechodné obdobie má poskytnúť viac času pre nájdenie riešenia budúceho usporiadania obchodných vzťahov a predovšetkým formy severoírskej hranice prijateľné pre obe (resp. keď počítame aj Severné Írsko, tak pre všetky tri) strany.

Britská libra po oznámení rezignace ministra pro brexit klesá
15.11.2018 Britská libra po oznámení rezignace britského ministra pro brexit začala prudce klesat vůči euru i dolaru. Obchodování v Asii přitom libra zahájila růstem vůči dolaru v reakci na zprávy, že britská premiérka Theresa Mayová získala podporu svých ministrů pro připravený text dohody o odchodu Británie z Evropské unie.

Labouristé: Po odchodu Raaba už nemá vláda žádnou autoritu
15.11.2018 Podle britských opozičních labouristů nezůstala konzervativní vládě Theresy Mayové po dnešní rezignaci ministra pro brexit Dominica Raaba žádná autorita. Uvádí to agentura Reuters s odvoláním na prohlášení jednoho z hlavních poradců labouristického lídra Jeremyho Corbyna. Britští novináři na twitteru spekulují o dalších odchodech z kabinetu.

Britskou vládu opustili ministr pro brexit a ministryně práce
15.11.2018 Kvůli nesouhlasu s návrhem brexitové dohody, který ve středu podpořil kabinet premiérky Theresy Mayové, dnes z britské vlády odstoupili ministr pro odchod z Evropské unie Dominic Raab a ministryně práce Esther McVeyová. Rezignaci oznámil také státní tajemník pro Severní Irsko Shailesh Vara.

ARD: Britové si mohli vybrat třešničky na dortu
15.11.2018 Britové si přes opakované ujišťování evropských politiků o opaku nakonec v dohodě o brexitu přeci jen mohli vybrat pomyslné třešničky na dortu, je přesvědčen komentátor německé veřejnoprávní televize ARD. Zdaleka ne všechna německá média ale dohodu, kterou už potvrdila britská vláda, hodnotí tak kriticky.

Britský ministr pro brexit Dominic Raab rezignoval
15.11.2018 Britský ministr pro brexit Dominic Raab dnes odstoupil z funkce. Svůj krok oznámil na twitteru a rozhodnutí zdůvodnil nesouhlasem s návrhem dohody o odchodu Británie z Evropské unie. Dohodu přitom ve středu podpořil kabinet premiérky Theresy Mayové. Regulační opatření pro Severní Irsko považuje Raab za ohrožení územní celistvosti Spojeného království.

Britský ministr pro brexit Raab rezignoval, libra oslabuje
15.11.2018 Britský ministr pro brexit Dominic Raab odstoupil z funkce. Svůj krok oznámil na twitteru a rozhodnutí zdůvodnil nesouhlasem s návrhem dohody o odchodu Británie z Evropské unie. Dohodu přitom ve středu podpořil kabinet premiérky Theresy Mayové. Regulační opatření pro Severní Irsko považuje Raab za ohrožení územní celistvosti Spojeného království.

FT: Navržená severoirská pojistka brexitu nemůže fungovat
15.11.2018 Takzvaný protokol o Irsku a Severním Irsku představoval jednu z největších překážek pro dokončení čerstvě ujednané dohody o vystoupení Británie z Evropské unie. Právně závazné opatření má zajistit bezproblémový režim na irské hranici i po přechodném období po britském odchodu z evropského bloku, které je naplánováno do prosince 2020, pokud během tohoto období Brusel a Londýn nenaleznou lepší řešení. Deník Financial Times (FT) dnes ale po prozkoumání návrhu "rozvodové dohody" napsal, že severoirská pojistka, tak jak je nyní formulovaná, nemůže fungovat.

Draghi potvrdil směřování k inflačnímu cíli těsně pod 2%
12.11.2018 Draghi minulý týden na jednání v Irsku potvrdil, že by měla inflace postupně dospět k inflačnímu cíli, který je ve střednědobém horizontu těsně pod 2 %. Prezident ECB vyzval své kolegy, aby společně diskutovali o monetární politice ECB a jejími úkoly v oblastech dohledu.

Európska komisia očakáva pomalší rast ekonomiky. Inflácia by mala byť vyššia.
08.11.2018 Európska komisia dne zverejnila svoju jesennú prognózu rastu HDP. Tá potvrdila aktuálne trendy v ekonomike eurozóny a EÚ, ktorej rast podľa väčšiny indikátorov spomaľuje. V roku 2018 očakáva EK rast ekonomiky eurozóny na úrovni 2,1%. Spomalenie by malo pokračovať aj v rokoch 2019 a 2020, kedy by mala ekonomika rásť o 1,9%, resp. 1,7%. Na jar sa pre roky 2018 a 2019 prognózoval rast na úrovni 2,3% a 2,0%. Najväčším ťahúňom spomalenia rastu je Nemecko, ktorého ekonomika by v tomto roku mala rásť o 1,7% namiesto pôvodne prognózovaných 2,3%. Naopak, podstatne rýchlejší rast ako na jar sa prognózuje pre Írsko, Lotyšsko a Fínsko.

Těžba bitcoinu spotřebuje oproti těžbě zlata dvojnásobek energie
06.11.2018 Množství energie spotřebované k získání jednoho dolaru z těžby kryptoměn, jako je například bitcoin, je více než dvojnásobné v porovnání se získáním stejné hodnoty v těžbě mědi, zlata nebo platiny. Vyplývá to ze studie vědců amerického Oak Ridge Institute. Virtuální a skutečná těžba jsou si přitom podobnější, než by si kdokoli pomyslel, poznamenal server listu The Guardian.

Okénko finančního trhu 2.11.2018
02.11.2018 Nový návrh smlouvy o Brexitu počítá s kompromisem ohledně postavení Severního Irska. Podle tohoto návrhu by Severní Irsko zůstalo součástí celní unie se zbytkem Spojeného království, čímž by se předešlo vnitřním kontrolám zboží a zemědělských plodin mezi těmito dvěma územními celky. Zároveň by Spojené království zůstalo v užší celní spolupráci s EU. Znamenalo by to zachování pravidel původu zboží a společných cel na dovoz ze zemí mimo unii (a Spojené království). Tento návrh byl předložen Evropskou unií a Velká Británie se k němu vyjádří v průběhu příštího týdne. Bude-li Velká Británie nakloněna vyjednávání v duchu nového návrhu, bude to podnět pro EU ke svolání speciálního summitu k Brexitu, který by se měl konat v průběhu tohoto měsíce, jehož cílem by bylo přiblížení se společné dohodě a ve hře by stále mohl být původně plánovaný termín výstupu 29. 3. 2019. Avšak i když by se tímto dostalo Spojenému království garance, že nebude nuceno zavést kontroly zboží mezi Velkou Británií a Severním Irskem, stále by bylo vystaveno hrozbě celní unie s EU bez jasně stanoveného konce.

Týden začíná pozitivně, ale úvodní optimismus trhům nevydržel. Eurodolar vrátil zisky
22.10.2018 Vstup do nového týdne příznivě ovlivnilo několik zpráv. V Asii ještě dozníval výrazný růst čínských akcií povzbuzených ohlášeným zmírněním regulace koncem minulého týdne. Saúdská Arábie a Spojené státy krotí svou rétoriku v souvislosti s údajnou vraždou opozičního novináře a je znát, že chtějí celou záležitost zvládnout pokud možno bez zhoršení vztahů. Britská premiérka Mayová přidala nové povzbudivé zprávy z jednání o brexitu, kde zůstává vyřešit prakticky "jen" Severní Irsko.

Globální přímé zahraniční investice v pololetí prudce klesly
15.10.2018 Globální přímé zahraniční investice se v letošním prvním pololetí propadly o 41 procent na 470 miliard dolarů (zhruba 10,5 bilionu Kč). Dostaly se tak na nejnižší úroveň od roku 2005. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešních údajů Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD). Hlavní příčinou tohoto poklesu je podle UNCTAD daňová reforma ve Spojených státech, v jejímž důsledku americké podniky stahovaly do USA nahromaděné zisky svých zahraničních divizí.

Okénko finančního trhu 12.10.2018
12.10.2018 Průmyslová produkce v rámci eurozóny v srpnu meziměsíčně vzrostla o 1,0 %. Takto velký růst předčil očekávání trhu o půl procentního bodu, naopak tým RBI předpovídal, že produkce poroste ještě o desetinu rychleji. Meziročně se produkce eurozóny zvýšila o 0,9 %, což bylo pro trh překvapení, jelikož se očekávalo meziroční snížení. Ačkoliv se meziměsíční produkce vyhoupla nad dlouhodobý průměr, meziročně naopak zpomalila pod průměrné hodnoty. Produkce tedy po prvním pololetí i nadále oslabuje a nedosahuje tak loňských vysokých hodnot.

Britské menu: Brexit na tvrdo či na měkko?
10.10.2018 Rozvodové řízení Velké Británie a EU se chýlí ke konci. Podmínky rozvodu by měly být jasné ideálně do poloviny října, kdy proběhne summit EU, což se ale zřejmě nepodaří. Finální plán podle našeho názoru EU odsouhlasí až na svém prosincovém summitu. Náš hlavní scénář (dáváme mu 80% pravděpodobnost) předpokládá, že dohoda mezi VB a EU bude nakonec uzavřená. S největší pravděpodobností to bude nějaká forma plánu Chequers, v horším případě tvrdý brexit. Největším rizikem je, že plán neschválí britský parlament. Theresa Mayová by v takovém případě rezignovala a Británie by pak zřejmě opustila unii bez jakýchkoli dohod (tomuto scénáři dáváme 20% pravděpodobnost). Británii by pak čekala recese a britská centrální banka by musela reagovat uvolněním měnových podmínek. Předčasné volby ani nové referendum nepředpokládáme.

Mayové dochází čas a o brexitu zdaleka není rozhodnuto
05.10.2018 Velká Británie spolu s britským sterlingem čelí neustálé nejistotě ohledně podoby brexitu a jakým způsobem se chystá opustit EU. Podle posledních zpráv se britská premiérka Theresa Mayová bude snažit protlačit dohodu parlamentem do dvou týdnů, aby zamezila množícím se obavám o jejím sesazení z postu premiérky. Právě za dva týdny, konkrétně 17. řijna se sejdou lídři 27 zemí EU a budou diskutovat o vývoji jednání kolem brexitu. Druhý den, tedy 18. října, následuje řádný summit, který bude klíčový pro následné finální rozhodnutí na mimořádném summitu v listopadu.

Itálie trhy potrápila i dnes. Trpí akcie i dluhopisy, ztráty eura jsou však malé
01.10.2018 Téma italského rozpočtu zůstává na začátku týdne jedním z klíčových. Italské výnosy jsou během dne volatilní - dokázaly svůj růst vymazat, ale později odpoledne už opět rostou zhruba o 10 bodů. Tento vývoj doléhá na akcie a trochu i na euro, ale nespouští velkou poptávku po bezpečných papírech z jádra eurozóny.

Otázky a odpovědi kolem brexitu
28.09.2018 Půl roku před odchodem Británie z Evropské unie přinášíme odpovědi na základní otázky kolem brexitu:

Mayová opäť pohrozila tvrdým BrExitom. Pozrite si aktuálne prognózy jeho dopadu.
25.09.2018 Keďže Britská premiérka Mayová v piatok opäť vyrukovala s hrozbou tvrdého BrExitu, keď jej EÚ neustúpi (a poslala libru prudko nadol), tak sa pozrime na to, čo by takýto scenár znamenal podľa posledných prognóz.

Plán pro brexit se rozpadl a libra s ním
21.09.2018 Zprávy, že EU odmítla britský návrh úpravy budoucího vztahu, tu byly už ráno a libra zprvu celkem odolávala. Její oslabování ale nabrala na intenzitě během dne, kdy se neúspěch britské premiérky patřičně rozmázl v tisku a sama Mayová přiznala, že jednání uvízla ve slepé uličce. Obě strany jsou prý hodně vzdáleny ve dvou velkých otázkách. Těžko přitom pochybovat, že půjde o Severní Irsko a volný pohyb zboží. Libra proti dolaru dnes kvůli těmto zprávám spadla na 1,3085, čímž bezpečně vymazala předchozí zisky ze slušných makrodat.
Související klíčová slova:
Bruno Le Maire | Tempo růstu | Nejistoty na finančních trzích | Rozpad EU | Čínští developeři | SP500 | Fibo | Český průmysl | Bankéř | Valdis Dombrovskis | Mark-to-Market | Daňové výhody | Stochastický | Evropská komise | Joe Biden | LYNX | Primární emise | HSBC | Sjednané smlouvy | Developeři | Retracement | Jackson Hole | Iniciativa Pásu a cesty | Vládní dluhopisy | AMC | Investiční firma | ETC | Hlavní index německých akcií DAX | Umělá inteligence | MAE | SEDG | Kč/EUR | Deutsche Lufthansa | Egypt | Australská centrální banka | Investoři do evropských akcií | Zkušenosti | Bank of China | Cenová hladina | Světové akcie | Akcie Liberty Global | Sektor služeb | Akciové trhy | Alphabet | Zajímavé akcie | Nákupy přes internet | Inflace v zemích EU | Ropný gigant | USD/PLN | Byty v ČR | Zpřísnění sankcí | Koronavirové krize | Exporty | Inflace v září | Veřejné finance | Měnový kurz | Reality | Pfizer | Pozitivní vliv | PLN | Obchodník | Zpravodajský server | Refinitiv | EUR | Průmysl v listopadu | Vratislav Zámiš | Tradeweb | Mince | Poor's Publishing | Řecko | Peru | Stabilizační mechanismus | Pokles sazeb | Avis Budget Group | Tuzemský průmysl | Micron Technology | CRISPR | Akcie Societé Generale | GBPNZD | EURIBOR | Německý automobilový sektor | Průmyslová výroba v eurozóně | Rozmach Číny | Trend | Propad kurzu britské libry | Dávky v nezaměstnanosti | Bank of Japan | Evropské společenství uhlí | Likvidní trh | Vlna insolvencí | Postavení země | Německý ministr financí | Momentum | Wal-Mart Stores | Životní prostředí | Komerční banka | Libra vůči dolaru | Eurostoxx 50 | Koruna zpevnila | Výrobní PMI | Dění na světových burzách | Dow Jones Industrial | Státní dluhopis | Estonsko | Pokles indexu | Prosperity | Mezinárodní měnový fond | Ministr dopravy | Macron | Podnikatel | Christine Lagarde | Fortuna | Daňové povinnosti | Statistiky | Poplatky | Šéf Fedu Powell | Trumpová | Investiční banky | Trim Broker | Korelace | EMS | Německá průmyslová produkce | Trh s fyzickým zlatem v Polsku | Agentura S&P | Talent | Oživení poptávky | Prodej zboží | Londýnské akciové burzy | Hlavní evropské indexy | IHS Global Insight | Index volatility VIX | Zadlužení České republiky | Long pozice | Úřad práce | Graf EUR/USD | Sharpe ratio | Britská libra | Aktiva | Citigroup | EURJPY | Růst průmyslové produkce | Bezpečné útočiště | Schodek státního rozpočtu | Michala Moravcová | GBPJPY | Invesco | Tržní hodnota akcií | Deflace | WTO | Západoevropské akcie | Nedostatek potravin | Brown Brothers Harriman | Sazby daně | Amazon | Intesa Sanpaolo | ČSOB Asset Management | Sunbird FX | Střední Evropa | Japonské firmy | Struktury Bruselu | Schopnost řešit problémy | Dohody o globální dani | Diskont | Index strachu | Kolaps | Japonská měna | Vývoj euro | Srbsko | Asijské obchodování | Market alert | Rušení objednávek | Guinea | Letecké společnosti | Zero Hedge | James McIntyre | Cenné kovy | Zasedání ECB | Komunita | Cesta k evropské měně | Diverzifikace | FTSE MIB | Unilever | Výnosy dluhopisů | Index PX | Albemarle | Výhled ekonomiky | Futures kontrakt | Ruské invaze na Ukrajinu | Analýzy | Asijské trhy | Labouristé | Financial Times | Pravděpodobnost | Zdraví ekonomiky | Bearish Engulfing | Donohoe | Slabší libra | Největší banky | Cenové stability | Berkshire Hathaway | Mezinárodní ratingová agentura | Členské státy Evropské unie | Růst ekonomiky EU | Ethereum | Standard Bank | Agentura AFP | UNDP | Nizozemská vláda | Americký prezident | Lagardeová | Palo Alto | Commodity futures | GDP | Rostoucí ceny | Přerozdělení bohatství | Dovoz z Číny | Záchranný bankovní fond (SRF) | Americká inflace | Unijní statistický úřad | Dovoz z USA | Počet Američanů žádajících o podporu | Růst sazeb | AMC (AMC.US) | Míra inflace v EU | Míra poklesu | Expanze | Exchange | Wubbe Bos | Člen rady guvernérů | Deutsche Boerse | Německý DAX | Reserve Bank of Australia | Analytický tým FXstreet.cz | Přísná opatření | Výkyvy | Finanční metropole | Americká technologická společnost | Typ brokera | Administrativa prezidenta | Argos Capital | Ceny starších bytů | Hospodářství EU | Tuzemská ekonomika | David Marek | Regulace finančního sektoru | ESTALSE | Posilování dolaru | Školení | Petr Zahradník | Saúdská Arábie | HOPI | Afrika | ATXINDX | Český statistický úřad | Goldman Sachs | Aristoteles | Burzovní skupina | EURGBP | Společnost Crédit Agricole | Petr Fiala | Pandemie COVID-19 | Graf EURUSD | Jaroslav Brychta | Konzervativní strana | Statistics | Vývoj hlavní úrokové sazby v eurozóně | Širší index S&P 500 | Burkina Faso | Nová data | Investing | Všeobecné volby | Bazický bod | Investice do zlata | Exchange Traded Funds | Směrnice | Unijní statistický úřad Eurostat | Evropské záležitosti | Strach | Světové trhy | Ekonomika Spojených států | Americké podniky | Glencore | EUR/PLN | Akcie Groupe FFP | Walgreens | Obsah dohody | Levnější konkurence | Nejvyšší inflace | Zlato a stříbro | Geopolitické napětí | Středoafrická republika | Foreign Policy | Velké ekonomiky | Uvedení na burzu | Tempo růstu ekonomiky | Index německých akcií DAX | Nezaměstnanost | Severoirský protokol | Vicepremiér | SoftBank Group | František Táborský | CYMAP | Bez poplatku | Globální daňové dohody | Ukrajinské dluhopisy | Sankce | Trendová čára | Ceny ve výrobě | Akcie dnes | Peter Garnry | Investiční analytik | Otřesy na finančních trzích | Risk On | Celková inflace | Inflace | Ekonomika Německa | EONIA | Huawei Technologies | Zvýšení základní úrokové sazby | Mediální skupina | Měny emerging markets | Měna fondu | Vývoj inflace | Americké ministerstvo financí | Produkce v průmyslu | Členové eurozóny | David Bradbury | Inflace v Maďarsku | Proinflační rizika | Burza | Jacinda Ardernová | CF Industries | Britský premiér Sunak | Inflace v prosinci | EURCHF | Koš evropských měn | Americký akciový index | Parlament dnes | České vlády | RIGSEIN | Dow Chemical Company | Makroekonomické zprávy | Zahraniční firmy | Chorvatský parlament | Konflikty | Základní úrokové sazby | ASX200I | Pád libry | Růst cen | Více peněz | Den daňové svobody | Gold | Britové | Kurz čínské měny | Rating AAA | Společnost Alrosa | Daňová pravidla | Finanční instrumenty | Brexit | Advance | Oznámení | Trh s fyzickým zlatem | Comcast | Podporované platformy | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | ČSOB | Nike, Inc. | Philip Morris | BBB- | Onet | Průmysl eurozóny | EURPLN | Junk bonds | Dow Jonesův index | VIG | Důvěra spotřebitelů | Řekové | Britská burza | Rozpočtový přebytek | Vyšší daň | Důchody | Uber | VW Group | iShares STOXX Europe 600 UCITS ETF | Dopad na finanční trh | Nejnovější zprávy | Breakout | Vatikán | FTSE100 | Danske Bank | Výrazný přebytek | Obchodní příležitost | Regionální měny | Eurovision Stock Contest | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vývoj hodnoty eura vůči dolaru | Bohatí | Osobní finance | Obchodní sankce | Česká burza | Irská ekonomika | Nastavení úrokových sazeb | Ekonomické zotavení | Ekonomika Německo | ZTS | Standard & Poor's 500 | Glenridge Capital GMR | ROE | Situace na trhu s ropou | Přijetí | Cena zlata | Trendový kanál | Nizozemsko | Alexander De Croo | New York | Snížení úrokových sazeb | NFP report | Chaos na finančních trzích | Výroba v eurozóně | Bayer | Produkce energií | Evropský systém centrálních bank | Členství v NATO | Výhled | Události roku | Telekom | Podnikatelská důvěra | Garance | Novozélandský dolar | Světové rezervní měny | Vysoké riziko | American Airlines | Oligarcha | Výkon českého průmyslu | Nomura | Výkon | Politická situace | YTD | Fibonacci retracement | CZK | Plán fiskální podpory | Vývoj ceny ropy WTI | Minimální daně z příjmu | Belt and Road Initiative | Dosažení brexitové dohody | 20 nejlepších akcií pro rok 2020 | Měnový koš | Kurz EUR/USD | Jemen | EIA | Bidenův plán | Dolarový index | Akcie Brookfield Asset Management | Reakce trhu | POLWIGI | Zdanění nadnárodních společností | Bank of Canada | Nord Stream | Projev šéfa Fedu | Cena / účetní hodnota | Výnosové křivky | Skotsko | Alpari | Oživování ekonomiky | Vývoj měnového páru | Šíření nového koronaviru | Bossa.cz | Nižší ceny | Roadshow Bernstein Bank | NZD/USD | Gap | FX Concepts | Zhoršení ratingu Francie | Jednání Británie s EU | Evropská měna | Irský premiér | Business & Professional Women | Druhé odložení Brexitu | Dovoz ropy | EU Tax Observatory | Počet firem v insolvenci | Sukuky | Mezibankovní trh | Capital Markets | SS&C | Dividendy | Volatility | Peníze na financování | TJX | RMB | Special Purpose Acquisition Company | Svatý grál | Prima | Riziko likvidity | Rozšíření Evropské unie | Hodnota zlata | Swiss National Bank | Zavedení eura v ČR | Obchodní seance | Boom | Irské ministerstvo financí | ECU | Burzovní společnost | Maloobchod | Bloomberg TV | Pomoc ekonomice | Euroval | Graf | Jeff Bezos | Inflace v zemích Evropské Unie | Utahování měnové politiky | Nejdůležitější ekonomické události | Ziskové marže | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Daňové otázky | Světové burzy | Inflace spotřebitelských cen | Šéf britské centrální banky | Barclays Capital | Válka | Vlastní měny | CCC | Globální obchod | Nabídka | ČSÚ | Akcie ING | Příkaz | Vývoj ceny ropy Brent | Teroristické hnutí Hamás | Evropská průmyslová produkce | Předseda sněmovny | Intradenní analýza | COSEASH | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Studie EU Tax Observatory | Mutual Fund | Index Cboe VIX | Uvolnění měnové politiky | BP | Kathimerini | HUF | Ruská ekonomika | Průmysl | Daniel Křetínský | Drahé komodity | Guvernér Fedu | Donald Trump | ZuluTrade | Handelsblatt | CAAM | Barcelona | Investiční roadshow | Tyson Foods | Intradenní výhled | Očekávání analytiků | Centrální banky | Výzkumy | Dolar vůči jenu | Erste Group | Zpráva | E-Control | Členské státy EU | Czech Media Invest (CMI) | UnitedHealth Group | Onet.pl | Zvyšování sazeb | Henkel | Suroviny | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Růst německé ekonomiky | Trpělivost | Dobré výsledky | Wall Street Journal | WSJ | Denní minima | Bělorusko | Patrik Mackových | Deloitte | USD index | Britské akcie | Odliv dividend | Alibaba | EFSF | Kč/USD | Data z USA | Marta Bassaniová-Prusiková | Opatření | Komoditní měny | xStation | Nákup euro | Krize eurozóny | Vít Hradil | RWE | Coca-Cola | Pokles kurzu britské libry | Směnné kurzy | Covid | TED Spread | První odložení Brexitu | Nejchudší země | Futures | Budoucnost eura | Akcie Scorpio Tankers | Zveřejněná data | Ceny elektřiny | Akcie Discovery | Drachma | Česká měna | Dolary | HeidelbergCement | Bosna | Panama papers | Analytik eTrader | Úřad Eurostat | Fixing | Virgin America | Rozhodnutí soudu | Washington | Akcie CLP Resources | Aktuální hodnoty měny | Macerich | Vesmírné akcie | Ratingová agentura | Zavedení eura v Chorvatsku | CFD produkty | CapitalPanda | Celosvětový HDP | Spotřebitelské inflace | Kateřina Kirakosjan | Zavedení digitální daně | United Technologies | Varšava | Akcie KKR & Co Inc | Historie eura | Rabobank | Čínský akciový index Shanghai Composite | GRAGENL | Mimoburzovní obchodování | Oldřich Dědek | Štěpán Hájek | Přebytek rozpočtu | Evropská měnová unie | Poplatek | Globální ekonomiky | Premiér Sunak | LNVILSE | Trading | Kamil Boros | Financial Times (FT) | Evropský fond finanční stability | Odhodlání | Tier 1 | CISCO | Lepší výsledky | Praní špinavých peněz | Vývoj eura | Dění na finančních trzích | Last Trading Day | Ceny pohonných hmot | Izraelské akcie | Akcie s LYNX | Evropské společenství | Úroková sazba v USA | Ropné akcie | Úspěšné obchodování | Ruská invaze na Ukrajinu | Polská centrální banka | Mentoring | Článek 50 | Ekonomiky | Akcie v roce 2020 | Hospodaření státu | CL | Ghana | Ranní okénko | Jižní Sudán | Čínský jüan | PLN/EUR | Ratingové hodnocení | Ceny zemědělských výrobců | Volatilita | Forex forex | Obchodní války | Opatření proti koronaviru | Investování do ETF | Maďarsko | FXBrew | Členské země eurozóny | Členové skupiny G20 | Rezignace Theresy Mayové | Růst daní | Dlužníci | První zvýšení sazeb | Brexit bez dohody | Hrubý domácí produkt (HDP) | Carry trades | Snížení daně z příjmu | Chamtivost | Morningstar | MCD | Akcie Societé | BIDU | Vysoké ceny energií | Fitch rating | Záchranný fond | Airbus | Průmyslová produkce | Scorpio Tankers | Americké státní dluhopisy | Petr Bartoň | Economist | Breakout Trader | Zaměstnanost | Bernstein Bank | Zápis z posledního zasedání Fedu | Warranty | PEPSICO | Volby v Řecku | Rozšíření Evropské unie o další země | Riziko systematické | Cenové hladiny | Ministerstvo hospodářství | Investiční firmy | Skončení války | GOOGL.US | Státní dluh | EC Investments | Průmyslová produkce v eurozóně | Zavedení jednotné měny | Předstihové indikátory | Bydlení | Japonská vláda | Potenciál růstu | Rekordní minimum | Zveřejněné údaje | Peníze | Bill Gates | Turecko | HOPI HOLDING | CySEC | Sociální sítě | Zprávy a události | Brent | Globtrex.com | Pozornost trhu | Stavební produkce | Březnová inflace | Čínský dovoz | Natland | Prudký pokles | Politika | Tržní sentiment | HUF/EUR | Stimul | Pandora Papers | Akcie roku 2021 | Anheuser-Busch inBev | Očekávání | Společnost Alphabet | Daňové úlevy | Trh s akciemi | Odvetná cla | Státy eurozóny | Snižování sazeb | NN Group | Expert | Ekonomika EU | Nákup EUR | Mistrovství světa ve fotbale | Měď | Bankovní fond | Evropské burzy | Milánský FTSE MIB | Vývoj libry | Index cen domů | Světové finanční trhy | Státní pomoc | Mezinárodní dohody | Coinmarketcap | Průmyslová produkce v únoru | Vybírání zisků | Analýza společnosti | čnBlog | CAD NOK | Cisco Systems | Theresa Mayová | Currenex | Odchod z EU | Rada MMF | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Akcie Gazprom | metodologie | Mezinárodní firmy | Evropský stabilizační mechanismus | Pobrexitové uspořádání | Celní války | Ozvěny trhu | Zavedení globální minimální firemní daně | Směnný kurz | Index Cboe | Války na Ukrajině | Výrobce chytrých telefonů | Dnešní aukce | Konflikt na Blízkém východě | Oracle Stone | Greymountain Management | Bitcoin Cash | Deprese | Invaze na Ukrajinu | Základní sazby | Majetek | Intercontinental Exchange | Polská centrální banka (NBP) | Syndikát | Vývoj na akciových trzích | Allianz | Měnový fond | Alžírsko | Bankovní regulace | Evropské měny | Nová prognóza ČNB | Financovat | Guvernér ČNB Aleš Michl | Důvěryhodnost | Standard & Poor's | Commodity | Automobil | Ceny palladia | EUR/CAD | Mimořádný stav | Blockchain | Akciová burza | Hlavní úrokové sazby | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Jana Steckerová | InstaForex | Zásoby ropy | Americké volby | Kurz eurodolaru | P/E | Volný pohyb kapitálu | Politická nejistota | Hedgeové fondy | Hlavní úrokové sazby veurozóně | Janet Yellenová | Technický výhled trhu | Ekonomické odhady | CZK/EUR | ISM pro sektor služeb | Fortune | Energie v Evropě | Finanční otázky | Růst | David Malpass | Ceny bydlení | Finanční deriváty | Goldsaver | Vesmírné akcie 2021 | Realitní firmy | Americký index | Pioneer Natural Resources | AFP | Příležitosti | Britská banka HSBC | Bílý dům | Bankovní akcie | Itálie | Akcie a ETF | Výpadky | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Neckline | Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) | Program kvantitativního uvolňování | MiFID II | MetaTrader | Summit Evropské unie | Gilead Sciences | Akcie AstraZenecy | Downing Street | Digitální věk | Realitní bubliny | Ministři financí zemí Evropské unie | Drobní investoři | Krize eura | Světové finanční krize | Fundamentální analýza | Americká společnost Apple | BreakEven | Vysoká rizika | Tencent Holdings | Jednání FOMC | Nižší daně | NatWest | Zásoby zlata | Prognóza | L.F. Investment | Výnosová křivka | Místopředseda Evropské komise | Pohonné hmoty | Měnový pár USD/JPY | Výrazný propad | Použití finanční páky | International Flavors & Fragrances | Asset management | Hospodářský vzestup | Zásoby ropy v USA | RBI | Obligace | Roční míra inflace | Trh práce | Prezident Fedu | Změny cen | První obchodní den | Swiss | Crypto | Výrobní inflace | Dnešní seance | RBS | Nike | ETF fond | Britská centrální banka | Mercedes | Intraday | Kormidelníci Evropské unie | Veřejný dluh | Aktuální kurzy měn | Kongres | Ask | CBOE | Tempo poklesu | Vysoká inflace | Kapitálová rezerva | Allianz Trade | Akvizice | Ceny domů a bytů | Růst amerického dolaru | Průmyslové zakázky | Pochybnosti | Wolters Kluwer | Micron | Měna euro | Hlavní ekonom | Akontace | Exxon Mobil | Surové ropy | Izrael | Duke Energy Corp | Czech Fund | Sell | Objem obchodů | Cigna | Monte dei Paschi di Siena | Les Echos | Fukušima | Snížení ratingu | Koronavirová krize | Velká Británie | Intradenní obchodování | Walt Disney Co | Madrid | Evropské ekonomiky | Obrat trendu | George Soros | Centrální banka ve Frankfurtu | Americká centrální banka | Den výplaty | Tempo růstu průmyslové výroby | Technologické akcie | Ropný trh | Cena bitcoinu | Třetí odložení Brexitu | Analytik ČSOB | Otřesy na trzích | Blog | Kurz vlastní měny | Farmaceutické firmy | Craig Wright | Vyzkoušet si trading | Globální poptávka | Ceny výrobců | Long | Vývoj hlavní úrokové sazby | Akcie Delta Airlines | Nejvyšší soud | Chování | Hospodářské krize | Jihosúdánská libra | Ropné společnosti | Evropský statistický úřad Eurostat | Finanční společnosti | Zadlužení země | Pokles bitcoinu | Akciový index DAX | Lira | Možný hedging | Úrokové sazby | Tribunál Soudního dvora | Ropa Brent | LYNX Trading | Prezident Trump | Daně ve Spojených státech | Zprávy z krypto průmyslu | Honeywell International Inc. | Nigérie | Koruna | Niger | Národní ekonomická rada vlády | Burzovní regulátoři | Americká spotřebitelská důvěra | Farmaceutická společnost | Investiční portfolio | Výroba počítačů | STNG | Výroba v Německu | Thyssenkrupp | LIBOR | AUD | Plynovody | Znalost | Conference Board | 100 procent HDP | Akcie Berkshire Hathaway | DJIA | Inflace v eurozóně | PSA Group | Portál FXstreet.cz | Vývoj měnového páru GBP/USD | Caterpillar | Kurz bitcoinu | Naše prognóza | Administrativa prezidenta Donalda Trumpa | Uzavření trhů | Charles Michel | Zpřesněný odhad | FTSEurofirst 300 | Meziroční růst | EBay | Měnové stimuly | Vývoj hodnoty eura vůči koruně | Cvičení | Commodity Futures Trading Commission | SolarEdge Technologies | Zvolení Donalda Trumpa | Korporátní daň | Tapering | Oxford Economics | Investujte zodpovědně | Oslabení eura | Vývoj kurzu | Baidu | Fincentrum | Měny v regionu | Růst světového obchodu | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Nastavení měnové politiky | Acacia Communications | Trh | Systematické riziko | Listopadová inflace | Francouzský CAC 40 | Index výrobní aktivity | Společné evropské měny | Deficit rozpočtu | SAE | Globální minimální firemní daně | Lukáš Kovanda | Americké dolary | Poměr PE | Příjmy země z firemních daní | Zkušenost | Portfolio manažer | MSCI | EMU | Budoucnost automobilového průmyslu | Riziková averze | Prezident Evropské centrální banky | Britské hospodářství | Fialova vláda | Ruský prezident | Pověst | Řecká krize | LCH Clearnet | Open | Citywire | MSUKRN$ | Země EU | Zákaz dovozu diamantů | Daně z příjmů | The Washington Post | Rozdílové smlouvy | SICAV | Primární emise akcií | Kapitálový trh | Kolísání měn | Index | Investiční příležitosti v roce 2020 | Opatření proti šíření koronaviru | Studie | Bollingerova pásma | Reálné úrokové sazby | Vice | EP Logistics | Situace kolem SVB | Platidla | AUD/JPY | Alrosa | Joe Donlin | Zákon o zavedení eura | YNDX | Rezervní měny | Elektřina | MMF | Kondice ekonomiky | Irská pojistka | Parlamentní volby | Výrobní ceny | Plán na snížení daně | Zpřísnění měnové politiky | Zlaté rezervy | Eura | Penzijní fondy | Komise | Společná měna | Pojištění vkladů | Nejistoty | Finanční televize | Dnešní kalendář | Tržní kapitalizace | Obchodování na devizovém trhu | Zastánci brexitu | Stříbrné mince | Kapitál | Zvýšení dluhového stropu | Merck & Company | Šéf SB | Nový rekord | Posílení | Devalvace | Britská premiérka Liz Trussová | Britský akciový index FTSE 100 | Margin | Agentura Reuters | FND | GBP/JPY | Přebytek běžného účtu | Vývoj německého akciového indexu DAX | Ekonomika Evropské unie | Společnosti | Obchodní války mezi USA a Čínou | Investiční plány | TLTRO | Depreciace | Ruský plyn | Market update | Úvěrové krize | Bankovky | Majitel | Ministerstvo obchodu | Negativní dopad | Blue chip | Vysoké inflace | EP | S&P | Covidové krize | Hamás | Polský zlotý | Brokerská společnost | CSCO | Unie | Omezení dodávek | Ekonomika Francie | Greymountain Management Ltd | Grant Shapps | Obchodování na finančních trzích | Glenridge | Inflace ve Spojených státech | Důvěra investorů | Devizové trhy | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Analytický tým | Čínský prezident | UCITS | Vstup do eurozóny | Moody's | Kurz dolaru | Akciové indexy | Marka | CZPXIDX | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Christine Lagardeová | Shell | Steve Jobs | Prodej nových osobních automobilů | Prezident Světové banky (SB) | Roman Koděra | Ekonomický kalendář | Střadatelé | Francouzský frank | Domácnosti | Britský premiér | Irský expremiér | Fannie Mae | Fundamentální zprávy | Samou | RMBETRL | Mário Centeno | Výše daně | Kuvajt | AMC.US | Ocel | Boston Consulting Group (BCG) | IEA | Anglie | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Regrese | IRS | Soukromé firmy | Standard Chartered | Proměny automobilového průmyslu | Fitch Solutions | Volný pohyb | Počet bankrotů v Evropě | Marcin Grzesiak | Cboe VIX | ERM-2 | Firemní daně | EUR/GBP | Asie | Akcie společnosti Atos | Globální minimální daň | NAFTA | Slabost americké ekonomiky | Nová prognóza | Marathon | Frankfurtský DAX | Prodej dluhopisů | Deficit | Šedá ekonomika | Panika na finančních trzích | Objem dluhopisů | Koronavirová epidemie | Akcie Klepierre | Fiskální pakt | Index Stoxx 600 | Aktiva a pasiva | Invaze | Konzultační společnosti | Americké hospodářství | Belt and Road | Krátkodobý výhled | Míra inflace v Maďarsku | Nobelovy ceny za ekonomii | Řízení rizika | Seznam Zprávy | Hodnota kybernetické měny | Minimální firemní daně | Polská inflace | Ceny domů | Implikovaná volatilita | Budoucnost | Inflační index | C40 | Závislost na ruských energetických surovinách | MF | G7 | Pokles zájmu investorů | Hrubý domácí produkt České republiky | Globální dodavatelské řetězce | Snižování úrokových sazeb | Occidental | Mírný růst | Členské státy | Analytika | Přímé zahraniční investice | Saxo Capital Markets | Rating dlouhodobých závazků | Index Hang Seng | Kurz koruny | Hlavní měnové páry | Minimální sazby daně | Embargo na dovoz ruské ropy | Ekonomický kolaps | AA | Zátěžové testy bank | Paušální daně | NYSE Euronext | Globální ratingové agentury | Nejhorší výsledek | Evropská léková agentura (EMA) | Zavedení eura jako oficiální měny | Údaje ministerstva | eMarketer | Eskalace | Přehled o dění na světových burzách | ISEQUIT | Křetínský | Výroba aut | Unijní soud | Royal Dutch Shell | SaxoTraderGO | Oracle Stone Ltd | Automobilový sektor | BNP Paribas | Myšlenka společné evropské měny | Česká koruna | Regulátor CFTC | Objem zlata v rezervách | Konkurenční devalvace | G10 | Úřad pro energetické informace (EIA) | Brokers | Požáry v Rusku | Thajsko | Twitter | Benzín | Akcie BNP Paribas | Řešení krizí | Dohoda o globální dani | MIFID | Podnikatelé | Harmonizovaná inflace | Wall Street Journal (WSJ) | Forexové trhy | Vývoj německého akciového indexu | Akciový index | Hang Seng | Pozornost | Prudký propad | Premiér Petr Fiala | Makroekonomická data | ICBC | Zdanění firem | Hodnota všech kryptoměn | Bank of New York Mellon | Globální finanční krize | Fincentrum & Swiss Life Select | Nejprudší pokles | Lucembursko | Nákup akcií | Server BBC | Elektromobily | HDP na obyvatele | MRO | Švýcarská centrální banka | Úsilí | Růstové akcie v roce 2020 | Poptávka | Akcie Norilsk Nickel | Závislost | Akcie NN Group | Devizové intervence | Bill Gross | Futures kontrakty | Kurzový vývoj | BCG | Maloobchodní tržby | Bohatství | Ministerstvo financí ČR | Státy Evropy | Dluhopisy | Indikátor | Zisk společnosti | Ifo | Měna GBP | SWEDOMX | Sociální síť X | Offshore | Olívie Lacenová | IKEA | Akcie v západní Evropě | Platina | USDCZK | Odpor | Podnikání | Pandemie covidu | Rumunsko | Hrubý národní důchod | Raiffeisenbank a.s. | Dluh Řecka | Náklady | Úvěrové podmínky | Ekonomika aktuálně | Index nákupních manažerů | Antivirus | Restriktivní politika | Příjmy z firemních daní | Vývoj mezd | Ministr zahraničí | Americká měna | Vysoká volatilita | Koupě zlata | Další růst | Dovoz elektromobilů z Číny | Statistický úřad | Súdán | Webináře | Co je Sharpe Ratio? | Analytik TopForex | Analytici Goldman Sachs | Litecoin | Rada guvernérů | Bitcoin | Shanghai Composite | Zboží dlouhodobé spotřeby | Obyvatelé Los Angeles | Počet žádostí o podporu | Mitsubishi | Deliveroo | Filip Kalčák | Státy společenství | Albemarle Corp | Člen bankovní rady | Jozo Perić | Kov | 3M Company | Druhá největší ekonomika světa | Mario Centeno | MGM Resorts | Pandemický program | Saxo | Honeywell | Tržby v eurozóně | ISM index | Nižší minima | Cla na dovoz | Konglomerát | Slovinsko | Největší výnosy | EP Infrastructure | Nejlepší kávové akcie | JPM | Podílové fondy | Moskva | Vývoj kurzu eura | Unijní země | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Slušný zisk | Trumpovo vítězství | Prezident USA | Epidemiologická situace | Rollback | Mincovny | Obchodovat | Shell Plc | Pantheon Macroeconomics | JPMorgan Chase | Závazek | Unijní obchod | Video | Marketingová komunikace | Vládní koalice | Cena palladia | Zpomalení hospodářského růstu | Očekávání trhu | Naked Short Selling | Kurz české koruny | Tovární objednávky | Americké indexy | Historická minima | Největší ekonomika | Zákaz dovozu diamantů z Ruska | Obchodníci | Golden Gate CZ | Největší ztráty | Válka na Ukrajině | Norsko | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Investiční plán | Finance | Mezinárodní organizace práce | Economist Intelligence Unit | Pandemie nemoci | Americké technologické firmy | Technická rezistence | Platformy | Equity | Prezident Donald Trump | Odkup akcií | Národní zájmy | Pár EUR/USD | Analytici | Koncentrace | Čistý zisk | Dividendový výnos | Cyklické akcie v roce 2020 | Aukce | Peter Altmaier | Problémy | Ministři obchodu | Index Euro Stoxx 600 | Evropská rada | Harrisová | European Stability Mechanism | Evropský bankovní úřad (EBA) | Cenový index | Index PMI | Stres | Pohyb kapitálu | Stříbro | Globální dluh | Kurz USD/CZK | Přístup k informacím | Česká národní banka (ČNB) | Zmírnění obchodního napětí | AVA Trade | ETH/USD | Zřízení společné evropské měny | Finanční instituce | Internet of Things | Pokračující protekcionismus | Futures trading | Pandemie | ANZ | HDP Ukrajiny | Kanadský dolar | STP | Pokles cen | Technologické podniky | Ropa | Vývoj meziroční inflace v eurozóně | Byznys | International Business Machines Corporation | Akciový trh v Británii | Bankéři | Monetární politika | Manažerka | Indikátor CCI | IRU | Pierre Moscovici | State Street | Inflace v Evropské unii | Michigan | Přijetí eura | Short squeeze | ETF | BH Securities | Řecké volby | Větší pokles | Deutsche Bank | Kapitálové trhy | Commodity futures trading | Klouzavý průměr | MSCI index | Lineární regrese | Studie EU | Poptávka po zlatě | Firma | Iniciativa | Vstup do EU | Výnosy britských státních dluhopisů | Hlavní ekonomka | Nesoulad | Německá marka | SWIFT | Euro vůči americkému dolaru | Investujte do akcií | Short pozice | EUR USD | Růst akcií | Zasedání Bank of England | Barclays | Rozšíření sankcí | ECB Christine Lagardeová | Americká centrální banka FED | Cenový index PCE | Překážky | Bulharsko | Prohlášení | Kurz domácí měny | SLOETOP | Atraktivní příležitosti | Snížení úroků | Mezinárodní banky | GLOBEX | 3М | Rozpočtová pravidla | Majors | Vývoj hodnoty | Čínské akciové trhy | West Texas Intermediate (WTI) | CFTC (Commodity Futures Trading Commission) | AXA | Nejistota na finančních trzích | Evropská léková agentura | BIS | Technologická společnost | Ruské akcie | Evropský parlament | Ceny benzínu | Pandemie covidu-19 | Evropský statistický úřad | Platforma | Statistici | Indexy PMI | UBS | FTSEurofirst | Ekonomové | České mzdy | Bitcoiny | Depozitní sazby | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Členové Evropské unie | Zemědělství | Růst průmyslových cen | Hodnota eura | Mimoburzovní obchodování s cizími měnami | USA | Bankovní unie | Hike | Spojené státy | Dnešní ekonomický kalendář | Japonská ekonomika | NZDUSD | Ziskový obchod | Fondy ETF | Španělé | Akcie Cambria Automotive | Underweight | Rekordní propad | Nezaměstnanost v EU | Ex-dividend | Růst HDP | Nový britský premiér | Volby | Nejlepší evropské akcie | Rusko a Ukrajina | Kennedy Stewart | Objednávky | Euro vůči dolaru | Nálada na trhu | Summit EU | Finanční televize CNBC | Kalendář událostí | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Islámské dluhopisy | Šíření nemoci | Výnosy | Sudán | Zvyšování úrokových sazeb | FinWeb | Ropná společnost | Zadlužené Řecko | Dnešní údaje | Konsolidace | Vlastní investice | Burze | Řecké akcie | ZEN | Článek 50 Lisabonské smlouvy | Fáze obchodní dohody | Hodnota dolaru | Index volatility | Dubnová inflace v eurozóně | Kurz USD | Goldenmark Group | Obchodní dohody | Vysoká cena | Empire State Index | Evropské společenství uhlí a oceli | Český veřejný dluh | Boeing | Qualcomm | Kurz dolarů | Režim devizových intervencí | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Anheuser-Busch InBev | Thin Markets UK | Trade Brokers | ASML Holding NV | Historie | Propady cen | Výrobní aktivita | Vývoj | Finanční aktiva | Engulfing pattern | Americké burzy | Belgie | Výkon ekonomiky | DAXINDX | Velké technologické firmy | Záchranný bankovní fond | Férový přístup | Bertie Ahern | Akcie Hornbach | Irský bankovní sektor | Úroková sazba | Dow Jones | Svět investování | Změna cen bytů | Výdaje | Paul Krugman | Časový rámec | Digitální ekonomiky | Windfall tax | Dluhová krize | Riziko inflace | HDP v zemích EU | Vyrovnaný kurz | AUD/NZD | Analytik Czech Fund | Flag | HDP Francie | IBEX | Německý parlament | Grattan Brendan Coates | Akcie v Británii | Projekt eura | TradingView | Německé hospodářství | Global Insight | Hedge fond | XTB.cz | BPI | Investiční poradenství | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Podpůrná opatření | Mig Bank | ARM Holdings | Agentura Fitch | Yard | Nejvyšší korporátní daň | Americká firma | Konkurenceschopnost | Podnikání na kapitálovém trhu | Nejlepší internetové akcie | Výzkumná společnost | Facebook | Americké akcie | Komodity ropa | Investiční doporučení | Fibonaci | Ruská centrální banka | Akciový stratég | Washington Post | Vydání zprávy | FX Analyst | Erdogan | Struktura HDP | Akcie Applu | ManpowerGroup | Korporátní daň v EU | BRICS | Nejvyšší rating | Overnight | Investice do nemovitostí | iShares | Dnešní zprávy | USD GBP | Estée Lauder | Durace | Volatilní | Vývoj hlavní úrokové sazby v eurozóně | Členské země EU | Šíření nákazy | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Šéfka ECB | Riziko ztráty | 2U | EUR/USD | OSN | Varování | Giorgia Meloniová | Intervence | Cyberark Software Ltd | Akcie amerických bank | Konflikt na Ukrajině | Světové obchodní organizace | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Členské země Evropské unie | Sanofi | Obchody s akciemi | Chevron Corporation | Goldenmark | Pokles cen energií | Moody's Investors Service | LVMH | Zprávy z krypto | Další vývoj | Obchodní centra | Dnes zveřejněná data | West Texas Intermediate | First notice day | Recese v USA | Recesia | Měnové politiky | G20 | Investování do nemovitostí | Business & Professional Women ČR | Finanční služby | Televize ARD | Odvětví | Řecká ekonomika | Finanční domy | Rok 2025 | Ceny nemovitostí | Dánové | Objem obchodování | Atos | Předseda Evropské rady | Aktuální situace | Krotit inflaci | Fibonacci | Diamanty | Ministryně financí Alena Schillerová | Natland Petr Bartoň | Koronavirus | Fiskální politika | Manufacturing | Cities 40 | Rozhodnutí o sazbách | Británie | Investice do kávy | Měnový výbor | Evropské vlády | Zlotý | Výdělky | Spojené státy a Čína | Bernstein | Cíl Evropské centrální banky | Vyrovnaný kurz vlastní měny | Italský premiér | Odhad HDP | Poradce Bílého domu | Francouzský ministr financí | Propad průmyslové výroby | SARS-CoV-2 | Euro Stoxx 600 | Ekonomický sentiment | Akcie evropských bank | Růstový potenciál | Počet zemí s eurem | Dna | Dollar General | Centrální bankéři | CNY | Trh se zlatem | KOSPI | Značná rizika | Index FTSE 100 | Soudní dvůr | Jak se stát lepším investorem | Kapitálové rezervy | David Frost | Zavedená cla | Dohoda o přechodném období | Starší byty | Dluhopis | Small caps | Americká administrativa | Obchodní jednání | Průmyslové podniky | Zlaté a stříbrné mince | FCA | US měna | Výsledek referenda | Vítězství | Investiční strategie | Dovoz do USA | McDonald's Corporation | Tax Observatory | Bezpečný přístav | Národní banka | Rating států | Strategic Actions for a Just Economy | Airbus (AIR) | Burzovní index | Kosovo | Americké statistiky | Glenridge Capital | Záplavy v Austrálii | Irská centrální banka | Odliv kapitálu | Kuny | Měnové manipulace | Nobelovy ceny | Pakt stability | Čínské Lenovo | Reporting | Miliardy dolarů | ADP | AI | EP Logistics International | Burza cenných papírů | Uptrend | Společnost LVMH | Daimler | Volby Velké Británie | Globální přímé zahraniční investice | Analytik Komerční banky | Snaha o vstup do EU | Odbory | Manažeři | IRBT | Dopady pandemie | Status bezpečného přístavu | Kazachstán | Vládní výdaje | Eskalace obchodního napětí | Nemovitostní fond | Pandemická paralýza | Ekonomický establishment | TAP | Prezidentské volby | Globální zdanění firem | Počet nezaměstnaných | Světové měny | Sankce vůči Rusku | Světová finanční krize | Miliardy korun | Agentura Moody's | Světový obchod | Bankovní systém | Průmyslová výroba v EU | Arménie | Platební bilance | Honeywell International | Růst mezd | Prezident ECB | Nevyváženost | Polská mincovna | Eurosystém | Reálné ekonomiky | Technické indikátory | Růst cen nemovitostí | Posilování koruny | Finsko | Ford Motor | Nákupy dluhopisů | Společnost Nvidia | Sazby | Mezinárodní ratingové agentury | Solární panely | Obchodní pozice | Inflace v České republice | GBP/EUR | Invaze ruských vojsk | Daň z příjmu | HEXINDX | Lufthansa | Růst průmyslové výroby | Heritage Foundation | Patria | Obsah článku 50 | Americký index S&P 500 | Americké automobilky | OSLOASH | České koruny | Růstové akcie | Andorra | Komise v přenesené pravomoci | Vývoj akciového indexu | EP Power Europe | Úrok | Investovat | Komoditní | Rekordní maxima | Investiční specialista | Cena severomořské ropy Brent | Konsolidační balíček | Kde se platí eurem? | Generální ředitel | Ceny domů a bytů v EU | Hotovost | Průmyslové objednávky | MSSERBL | Investiční fondy | Regulátor | Přerušení výroby | Belgičané | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Berlín | Londýnská akciová burza (LSE) | Průzkum | Ava FX | Firmy | Creditreform | Program Antivirus | Energetický a průmyslový holding | Lepší výkonnost | Medvědí divergence | Polská ekonomika | Mobile trading | Ceny nových bytů | Inflace v Česku | Objem intervencí | Tvrdý brexit | Růst cen domů a bytů | Nová pravidla pro globální daň | Global macro | HDP Německa | Firemní výsledky | Index výrobních cen | Daňové dohody | Panika | Globální daň | Murray | Zajištění | Averze k riziku | Výrobce léků | Regulační prostředí | CRISPR Therapeutics | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Cena ropy brent | Partnerství | Vyšší ceny | Růst průmyslové výroby v EU | Zlatý standard | Euro dnes | Premiér Justin Trudeau | Money management | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Hlavní burzovní indexy | Platit daně | Repo sazby | Indexy v Číně | Provozní zisk | Investice do platiny | Dlouhodobé investice | Maďarská ekonomika | Ceny kovů | Oslabení měny | Dealogic | Inflace ve Velké Británii | Podíl nezaměstnaných | Globální ceny | Nikaragua | Argentina | Daňoví poplatníci | Investování | Plán zavedení eura | Distribuce | Fed | Institucionální investor | Nonfarm Payrolls | MRK | Euroskupina | M2 | Hlavní úrokové sazby v eurozóně | Maďarský forint | NASDAQ 100 | Vyšetřování | Rozpočtový deficit | Nárůst HDP | JNJ | Boris Johnson | Europe 1 | Euro k dolaru | Světové ekonomické fórum | Soren Otto Simonsen | Heiken Ashi | Automobilový průmysl | Justin Trudeau | Poradenské společnosti | Česká vláda | Novo Nordisk | Akcie bank | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Simon Coveney | Zadluženost | Míra inflace v únoru | Dovoz ruské ropy | Si Ťin-pching | Trhy | Trade | Daně z neočekávaných zisků | Akcie v USA | Rychle rostoucí ceny | Polská měna | Emerging markets | Kurzový závazek | Nejvyšší korporátní daň v EU | Walmart | Pakt stability a růstu | Teroristické hnutí | HNonline.sk | Dopady na euro | Ceny futures kontraktů | FTSE | Měnové indexy | Vývoj USD | Janis Varufakis | Finanční analýzy | Dubnová inflace | Růst české ekonomiky | Německý ústavní soud | Technologická společnost Apple | Rozšíření EU | Měnové trhy | Země OECD | Utahování měnových podmínek | Přehled o dění | Oscilátor | USD/MXN | Znovuzvolení Donalda Trumpa | Rizika | Kellogg | Růst valuací | Skutečné peníze | Nižší kurz | Žlutý kov | Zdanění prázdných bytů | Dealer | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Eurozóna | Spirit Airlines | Portugalsko | Investiční rozhodnutí | Cenová hladina v ČR | Fond | Černá středa | Riziková prémie | ISM | Sdružení automobilového průmyslu | Zvýšení volatility | Kritéria konvergence | Počet bankrotů | Globální trhy | Záchranný program | Obchodujeme | Dublin | Fitch | Pšenice | Dluhopisový trh | HDP v Evropě | Zpomalování inflace | Nákup eura | Celkový výsledek | Poslanecká sněmovna | Předvolební průzkumy | Nordic Capital | Schodek 300 miliard | Futures na ropu | Izraelské burzy | Kalendář ekonomických událostí | Výkyvy kurzu | Dánsko | Investování v zahraničí | Velcí hráči | MIB | Cena mědi na burze | Japonský Nikkei | Úvěrový rating | Ronald Ižip | Energetické společnosti | Verizon Communications | Ministr obchodu | Nominální růst | Hodnota akcií | Islandsbanki | Krize bankovního sektoru | Zasedání centrální banky | Rating bank | Vysoké ceny | Ekonomiky EU | Daňový ráj | Sedmadvacítka | Investment Banking | Industrial and Commercial Bank of China | Greymountain | Indikátory z ekonomiky | Riziková aktiva | Mnoho ziskových obchodů | Schodek rozpočtu | Úřad pro energetické informace | Růst ekonomiky | Stagflace | Renminbi | Ředitelka | UnitedHealth | Cenový vývoj | NKE | Plán obnovy | TradingEconomics | T-Bill | Goldman Sachs Group | BASF | Ekonomické průzkumy | IBEX35I | Patria Plus | Průměrná míra inflace | Paschal Donohoe | Odhady HDP | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Bilance | Státní dluh vůči HDP | Americké akciové indexy | ICEXALL | Citrix | CEE | Ondřej Hartman | Holubice | Lehký kov | PriceWaterhouseCoopers | Vladimir Putin | Tesla | Společnost eToro | Nejslabší růst | Platinové akcie | ONE | Regulační orgány | Low | Britská premiérka | David Vagenknecht | Prodej eura | Stabilita | Akcie Discovery Inc | Maroš Šefčovič | Španělsko | SWISSMI | Solidní růst | Hlavní úrokové sazby v eurozóně | Mezinárodní obchod | Mateřská společnost Googlu | Ekonomický růst | RBNZ | Český statistický úřad (ČSÚ) | Forexový trh | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | GS | USDCHF | Druhá vlna | Mzdy | MSCI Emerging Markets | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Royal Caribbean | Aktivace článku 50 | SYRIZA | Evropský průmysl | Nestlé | Arabské jaro | Cesta k euru | NLALSHR | Ekonomický plán | General Motors | CAD | Michal Teklinský | Odhady analytiků | Intervence na devizovém trhu | CTCROBE | Severní Irsko | Růst ekonomiky eurozóny | Kurz britské libry | Sentiment trhu | Shares | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | HDP EU | Rozjednané prodeje domů | Včerejší seance | Americká ropa WTI | Vstup na burzu | Na burze | Akcionáři | Analytička | Společnost | The New York Times | Tematické analýzy | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Advanced Micro Devices | Inflační překvapení | Velké firmy | Evropská dluhová krize | Alert | Evropské trhy | FRCAC40 | Meziroční inflace v eurozóně | Sázet | Air Berlin | FAANG | Vysoký výnos | Nová mutace koronaviru | Hospodaření | AVA FX | Zahraniční obchod | Ztráta | Indikátory sentimentu | Estee Lauder | Riksbank | BGBEL20 | Dluhové krize | Alphabet (GOOGL.US) | EUR/HUF | USDIDX | Růst výroby | SolarEdge | Jednotný řešící mechanismus (SRM) | POPSIGN | FXstreet | Maďarská centrální banka | Velké riziko | EBITDA | Reporty | Byty duchů | Referendum 2016 | Desetiletí v ekonomice | Reserve Bank of New Zealand | Fundamentální pozadí | Thin Markets | Světová obchodní organizace (WTO) | Obchod | Používání eura | Purple Trading | Konsensus trhu | Pips | Leo Varadkar | Prodeje existujících domů | Tomáš Raputa | Negativní zprávy | Bilance Fedu | Obchodní přebytek | Tradeři | Ceny ropy Brent | Protiinflační akce | Dohoda o digitální dani | Kurz koruny vůči euru | Americká burza | Hospodářské politiky | Volkswagen | Zotavování německé ekonomiky | Dluh eurozóny | MSCI All Country World | AUD/USD | Pracovní trh | MALTAIX | Hospodářský pokles | OTC | Astrazeneca | EK | Zahraniční forex | Nejvýraznější propad | Zajištění proti inflaci | Riziko | Jan Frait | Analytik | Emise | Poptávka po plynu | Pražský PX | Trinity | MAM | Nájemné | Právo | Benchmarky | Capitalinked | FIAT | JPY | Zdravotní pojištění | Credit Suisse | Zasedání ČNB | FT | Adidas | Rollover | Citi | Pivot | Continental | Pokles výnosů | Swiss Life | SARS | MSCI World Index | Yahoo Finance | RSI | Bank of America | Soudní dvůr EU | AIG | Semináře | Transakce | USDX | Šok | Evropské obchodování | Projev šéfa Fedu Powella | Volatilita trhů | Finanční trh | MGM | CashFlow | Meta | Portfolio | Pesimismus | Kurz měny | Nástroj | United Airlines | GBP | Ernst & Young | Akciový analytik | NATO | CDW | Plyn | ACT | Placení daní | Mali | Životní úroveň | UCITS ETF | Index tokijské burzy | Obchodujte akcie | Německá ekonomika | Čína | Capital | Pokles akcií | Americký regulátor | Libanon | Know-how | Risk | Nezisková organizace | STAR | US akcie | CZK/USD | Migrační krize | Platidlo | Ceny | Objem zlata | Siemens | ETH | Financování | Propad ekonomiky | Hrozba recese | Recese | Vyjádření představitelů | Pokles | Gazprom | Bankovní tituly | Deutsche Börse | Jak fungují akcie | Realitní trh | Německý ZEW index | FTSE 100 | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Hargreaves Lansdown | Mondelez | Ben Bernanke | Pivot Pointy | Války | Impuls | Ukrajina | Čínské měny | Raiffeisenbank | Bundesbank | Přebytek bilance | Data z trhu práce | Obchodní platformy | Trh nemovitostí | Poptávka po nemovitostech | Boston Consulting Group | Ranní glosa | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Centrální banka | BBC | FXCM | Předpovědi | DPH | Predikce | SAP AG | Softbank | Italové | Doporučení k obchodování | Novo | OXY | VW | ASML | Jedno euro | WTI | Prosus | Levné peníze | Zápis z posledního zasedání | Objem objednávek | Stavební povolení | Fed index | Malajsie | Státy EU | Yahoo | Praxe | Největší ekonomika světa | Biliony | Divergence | Mizuho | SunPower | Fresenius Medical | Úrokové sazby v eurozóně | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | CFTC | Libra | Americký Úřad pro energetické informace | Fyzické zlato | Burzovní indexy | Comcast Corp | Trump dnes | Odborníci | Cantor Fitzgerald | Rozvolnění | Cena severomořské ropy | Investments | Auditor | Aussie | USD/EUR | E.ON | Jihoafrická republika | Sentix | Nejvyšší růst | Průmyslové zboží | Webinář | Výsledek voleb | Paříž | Stratég | Index FTSEurofirst 300 | Prodeje automobilů | LYNX webinář | Evropské dluhové krize | Instituce | USDCAD | Dodávky z Ruska | Propuštění | Mateusz Morawiecki | Forint | Důchod | EP Corporate Group (EPCG) | Morgan Stanley | EURHUF | Prezident Vladimir Putin | Francouzská ekonomika | Ceny zlata | Liz Trussová | Plodiny | Indexové fondy | Commerzbank | Worldometers | Výnos | Donald Trump dnes | Výnosy z dluhopisů | Patrik Urban | Bankovní krize | Zasedání RBA | Pokles ekonomiky | X-Trade Brokers | Čínští výrobci | eBook | Insider | ESG | Bloomberg Intelligence | Index DOW | IHNED | Trhy dnes | ČEZ | Německé ekonomiky | Frank | ERM | Kapitálové výdaje | Philips | Index Nasdaq | Graf zlata | Nájmy | Marathon Oil | Fresenius | CFD | Benchmark | Zoetis | Roční výkonnost | Pasiva | Ekonomická krize | Pár USD/CAD | CEO | 256/2004 | Akcie Microsoft | Domácí měna | Zdravý rozum | Automatic Data Processing | Trinity Bank | Úrokové sazby ECB | Rozhovor | Spotřeba domácností | CMI | IIF | MNB | Vhodné podmínky | Výnos desetiletých dluhopisů | Austrálie | Minulá výkonnost | Summit G20 | Vývoj měnového páru EUR/USD | Finanční centra | Podkladové aktivum | Eni | Historická maxima | Nadnárodní firmy | Rozhodnutí FOMC | Průměrná volatilita | Obchodní den | Situace na komoditních trzích | Stoxx Europe 600 | Akcie týdne | Rostoucí ceny energií | Singapur | David Cameron | Vietnam | Ceny akcií | Hongkong | Ceny energií | Ahold Delhaize | Cena akcií | Index CAC 40 | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | ASX | Bezpečné přístavy | AAPL.US | Channel | Internetový gigant | Investoři v Evropě | Inflační cíl | VIX | Mezibankovní | Výběr zisků | Výhled pro zlato | Akcie společnosti Apple | Propad poptávky | Balík sankcí | BOSSA | Sója | Malta | Euforie | Írán | Největší světové ekonomiky | Petr Pavel | EPS | Biliony dolarů | Kurz eura k dolaru | Vyhlídky eurozóny | Očekávané Earnings | Apple (AAPL.US) | Obchodní deník | Pracovní místa | Protistrana | Shopify | Bez rizika | Vývoj meziroční inflace | CASH HISTORY | Merck & Co | FRA | Akciové trhy v USA | Tržní hodnota | Rishi Sunak | Vienna Insurance Group | ETF roku 2020 | NBS | Aktuální informace | Funkční období | Zisk | Globální krize | Koronavirové pandemie | Total | Xetra | Commission | ČNB | Bank of England | Katar | Nejprudší jednodenní pokles | Overweight | EURUSD | Fóra | Pokles kurzu | Demokraté | Swapy | Nord Stream 2 | Jan Kubíček | Huawei | Makléři | Rizikové měny | Středoevropské měny | Hospodářské dopady | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Nemovitostní fondy | Wolfgang Schäuble | České hospodářství | The Guardian | Mimoburzovní | Obchodování | Zajištění na stáří | Jan Vejmělek | Pokles ceny akcií | Vzdělání | Nové prognózy | Falešné proražení | Dnešní data | Metalurgie | Posílení dolaru | Akcie CK Hutchison | Úroky | Eurostat | Prezident | Akciový index S&P 500 | Rekordní minima | Jakub Rochlitz | Růst inflace | Cena mědi | Finanční pomoc | Jednotné měny | EP Corporate Group | Outperform | Jednotná evropská měna | Podnikatelská aktivita v eurozóně | TRY | Shortovat | Francouzský ministr | Prémie | Oslabování dolaru | Kybernetické měny | Státní rozpočet | Evropa | WGC | Klamání investorů | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | SaxoBank | Akcie v roce 2021 | Zprávy | Class A | CCI | Ceny ropy | Byty | Zprávy z trhů | Bailout | Dovoz elektromobilů | Podvážení | Uvolněná fiskální politika | Francie | Předpověď | Barrick Gold | Index cen průmyslových výrobců | Směnný kurz eura | Trigger | Měsíční časový rámec | Údaje | Krize v eurozóně | Dodávky plynu | Technologické společnosti | Převodník měn | Automobilky | Pojišťovny | Inflace v Evropě | Nejlepší akcie | Výkonnost indexů | Internetové akcie | Ekonomické události | Omezení pohybu | Eurodolar | Biden | Italská vláda | Finanční krize | DPA | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | FXstreet.cz | Teherán | Investiční společnost | Obchody | Britská měna | Vláda ČR | Běžný účet | ex | Expedia | Obchodování se CFD | Snížení daní | Technologické firmy | Španělská ekonomika | Medián | Index CPI | xStation5 | IronFX | Electronic Arts | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Deutsche Telekom | Finančnictví | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Vyspělé ekonomiky | Portfólia | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zemní plyn | Historické rekordy | Velmoci | Zasedání americké centrální banky | Index IBEX | Marže | JPMorgan Chase & Co | Směřování | Internetové firmy | Arbitráž | ConocoPhillips | Visa | Panické výprodeje | Bollinger Bands | X-Trade | Grafy | Aktivum | Bid | TopForex | Japonská centrální banka | Přenos | Velké peníze | Společnost XTB | Propad akcií | Výroba automobilů | Merrill Lynch | Chorvatsko | BNP | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Europe 600 | Nové zakázky | MGM Resorts International | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Finanční systém | EPCG | Vysoké příjmy | Konsensus | Černá Hora | ERM II | Dluhy | Hedge fondy | Euro STOXX | Mosaic | Světové války | Operace na volném trhu | Prodej aut | Golden Gate | FOREX | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Signály | Inflace v ČR | DISH | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Expirace | Počet firemních bankrotů | Americké akciové trhy | Sociální síť | Dividenda | Peking | Index pražské burzy | GfK | New York Times | Aliance | Philadelphia Fed index | Investiční výdaje | UniCredit SpA | Globtrex | Hospodářské noviny | Spready | HDP | Hlava a ramena | Devizový trh | Hlavní akciový index | Hospodářské vyhlídky | Skupina G20 | Daňové zatížení | Protekcionismus | Ekonom | Restrikce | Akciové tipy | Optimismus | Rozhodování | Demo účet | Ekonomka | Dolar | Binární opce | Euro | Pohyby ceny | Klid | Investování je rizikové | JP Morgan | Deutsche Post | Zpomalení růstu | Zdanění | NEST | Index euro | Čínská měna | Etoro | Objem investic | Politici | USD/CAD | Obchodní bilance | Index PCE | Meziroční růst spotřebitelských cen | Podíl Číny | Vyšší inflace | Brazílie | iRobot | Trhy v USA | Zhoršení ratingu | Členské země | Air Liquide | Index DJIA | Výhled na letošní rok | Nouzový stav | Výprodej | Měnové páry | Průmyslové ceny | Ekonomické zprávy | Tomáš Holub | Burzovní společnosti | Poptávka investorů | AAPL | Slovensko | Martin Gürtler | Analytik finančních trhů | CAR | Investice do komodit | Míra inflace v eurozóně | JPMorgan | Měnové unie | Akumulace | FX trh | Provize | Zdraví | EBRD | Premiér Boris Johnson | Domácí měny | Nejlepší ropné akcie | ČTK | Investiční fond | Lehman Brothers | KPMG | Investiční tipy | Infineon | UNH | Retail | Guvernér ČNB | Ztráty | TotalEnergies | Rozpočtové příjmy | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | IPO Deliveroo | 1D | VIAC | Alokace aktiv | Obchodní nastavení | Crédit Agricole | Kuba | Dnešní události | Výhled trhů | BBB | Americké firmy | Spojené arabské emiráty | Záchranný balík | Technický výhled | Úvěr | Japonský jen | Meziroční inflace | Čínské firmy | Index amerického dolaru | Coffee | Nakupovat | FOMC | US dolar | Mylan | Výběr daní | Akcie | Grexit | Zvýšení ratingu | Měnové podmínky | Jamal | Kupci | Mzda | Nervozita na trzích | Daňový balíček | WELL | Čínské podniky | Prodej podílů | Vývoj jádrové inflace | NERV | Nový Zéland | Výrobci aut | Société Générale | 5G | Návratnost | Žebříček | Rates | Vzestupný trend | Výhody | Pražská burza | Target | Očkování | Aktuální kurz | Moelis | Podniky | SPAC | Evropská investiční banka | Hnutí Hamás | Index spotřebitelských cen | Dividendový aristokrat | Štěstí | City | Downgrade | Týdenní pivot | Státní podpora | Nákupní příkazy | Zrychlení růstu | Koš | Český HDP | Obchodní výhled | AAA | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Dodavatelské řetězce | Ekonomické nejistoty | Index cen | Světová ekonomika | Češi | Tuzemské hospodářství | Převis | ADP report | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | Hospodářská situace | PEPP | Globální ekonomika | Americké ceny | USDJPY | Index VIX | Úroková míra | Radim Dohnal | Růst v eurozóně | Flash Crash | Bankovní společnost | Cenový kanál | Index PPI | Přeprodané oblasti | Britská ekonomika | Globální indexy | Celebrity | Technologie | Kryštof Míšek | Největší propad | Koronakrize | Emmanuel Macron | Společnost Apple | Ekonomický výzkum | Prognózy | SSI | Euro k americkému dolaru | Airbnb | Kurz | Druhá největší ekonomika | Daně | Ministři | DXY | Makrokalendář | Růst zisků | Sell in May and go away | Využití kapacit | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Lenka Kalivodová | Barack Obama | Příjmy z firemních daní v Irsku | Index důvěry | Americká ekonomika | Panevropský index | Americký prezident Joe Biden | Úspěchy | Společnost Deutsche Börse | Intermediate | Daňové ráje | Ekonomika Číny | Index cen výrobců | Ceny bytů | Měnová politika Fedu | Pokladniční poukázky | Společnost Microsoft | Státy Evropské unie | Japonské akcie | Americká automobilka | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | MAN | BHS | Ekonomické fórum | Hospodářské soutěže | Počty nových žádostí o podporu | Chile | Bankovní rada | Uber Technologies | Gilead | Peněžní zásoba | Bear | Investice | Osobní příjmy | Keir Starmer | Covestro | Evropské banky | Microsoft | Business | Pro investory | Skupina G7 | Návrh zákona | Nejvýraznější růst | Varianta omikron | Potenciál | Zdravotnictví | Obchodování v Asii | Zákaz cestování | QCOM | Odveta | Světové ceny potravin | Rally | Investujte | JPMorgan Chase & Co. | Členství v EU | Londýn | Konkurence | Pokles inflace | Produkce energie | Ranní nadhoz | Kapitalizace | Nezávislost | Komunikace | Kazuo Ueda | BYD | HDP v EU | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Devon Energy | Coca-Cola Company | Zynga | Indie | Bod | Die Welt | Obchodování na akciových trzích | Vnímání | Známý investor | Fitch Ratings | Obchodování na burzách | Ekonomika eurozóny | Myšlenka | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | CNN Prima News | CFDs | ESM | Makrodata | Zisky | ECOFIN | Investiční stratég | Investiční prostředí | Výkon průmyslu | Ruská vojska | Delta | Dividends | Regulace | Zaměstnanci | Deriváty | Šéf Fedu | 100 miliard dolarů | Cyrrus | Diverzifikovat | Dluhopisové trhy | Johnson & Johnson | Fondy | Německý akciový index DAX | OSVČ | Společnost Huawei | USD za barel | Kurz eura | Akcie roku 2020 | SAP | Walt Disney | Hospodářství | MSFT | Důvěra | Risk Off | Michel Barnier | WHO | Daňové zvýhodnění | Čistý příjem | Oslabení dolaru | Kontrakce | CAC 40 | ODS | Ukazatel | Běžný účet platební bilance | Reinvestice | Shanghai Composite Index | Index MSCI | Amgen | Měny | Návratnost investic | Capitalinked.com | Dollar | Bankovní domy | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Daňové příjmy | Advance Auto Parts | Burzy | Objem maloobchodních tržeb | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Spread | Investiční bankéř | Opatření na podporu ekonomiky | Krize v Řecku | Pasivní příjem | Cash flow | Trh s ropou | YouGov | Politico | Obchodování s cizími měnami | Export | Světová zdravotnická organizace | Hyperinflace | Rusko | Poradce | Většinový podíl | Vývoj ceny ropy | Robert Shiller | Signál | Snížení daně | Kering | FANG | Zahájení ruské invaze | Kanadský premiér | Výpadky v dodavatelských řetězcích | Kofola | Unicredit | GBPUSD | Devizové rezervy České národní banky | Řízení rizik | Petr Dufek | Italská ekonomika | Partneři | TABAK | Geely | Firma McDonald's | Allergan | Mark Carney | BHS Štěpán Křeček | GRMN | Britské měny | Euronext | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Výrobci elektromobilů | Brands | Ceny stavebních prací | 1 milion | Pro tradery | London metal exchange | Graf indexu | Nemovitostní trh | Prezident Petr Pavel | Stock Exchange | Výsledky HDP | Praha | Dominion Energy | Britská banka Barclays | Britská vláda | Eva Zamrazilová | Jižní Korea | BaFin | Média | Engulfing | Technologičtí giganti | Valuace | Prodeje aut | Výsledková sezóna | Tranše | Air | Rozšíření | Paládium | Technická analýza | Limitní příkazy | Ruský prezident Vladimir Putin | Plány | Odložení brexitu | Avis | Administrativa | Trendový indikátor | STAN | COVID-19 | Béžová kniha | Cenové tlaky | Silný trh | Příliv investic | Brusel | Dluhopisové výnosy | Devizové rezervy | Průmyslová výroba v Evropské unii | Hypotéky | Lenovo | Nikkei | InterContinental | Konvergence | Short selling | Ekonomika USA | Akcie Alibaba | Americké společnosti | Dubnová čísla | Čínská banka | Data z amerického trhu práce | Průmyslová výroba v Německu | Oživení evropské ekonomiky | Elon Musk | Myšlení | ZEW | Evropské akcie | eTrader | Euro Stoxx 50 | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Energie | ZNGA | S/R hladiny | Pozornost finančních trhů | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Britské banky | Nálada | Ženy | Americké centrální banky | Čínské ministerstvo obchodu | Ekonom BHS | Sloučení | Státní investiční fond | Příjmy | Česká společnost | EUR/AUD | Bondy | Kávové akcie | Ekonomické dopady | Prodej | Zobchodované objemy | Evropská komise (EK) | Recep Tayyip Erdogan | Zlaťáky | Hedge Fund | Zasedání Fedu | Bloomberg | London Stock Exchange (LSE) | Inflace v květnu | Admiral Markets | Dotace | Finanční skupina | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Evropská unie | Halifax | Pákový efekt | Zlaté mince | Vliv na ceny | Britský ministr financí | Britský FTSE 100 | Alena Schillerová | NY FED | Rozvoj | Hlavní indexy | Bezpečné investice | Rozhodnutí vlády | Silný růst | Mexiko | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Odchod z Evropské unie | Míra | Hong Kong | Pokles tržeb | Pandemie nemoci COVID-19 | Divize | University of Michigan | Růst poptávky | Korekce | Odhady trhu | Audi | LNG | Špatné výsledky | Výrazný pokles | Národní rozpočtová rada | Kvantitativní uvolňování | Akciové tituly | Obchodní strategie | Tržní ceny | Summit G7 | Americký výrobce | DMA | Rosněfť | Spekulant | Firemní investice | Asociace | Stimulační opatření | Worldpay | HDP eurozóny | Vakcína | Očekávání investorů | Výkonnost | Pomoc Ukrajině | Spotřebitelská inflace | Průzkumy | Illumina | Televize CNBC | Pokles libry | Nvidia Corp | Velikost páky | Obchodování s akciemi | Carry trade | Nižší maxima | Index S&P 500 | Instrument | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Trumpova administrativa | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Short | Akcie 2021 | Andrew Bailey | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Kanadská ekonomika | Chudé země | High | Rostoucí trend | Beta | Pivot Point | Euler Hermes | Tým InstaForex | Měnové otázky | OECD | CHF | Obchodování ETF | Měnový trh | Centrum | HDP USA | Index Nikkei | Oslabení koruny | Spot | Zvýšení úrokových sazeb | Inflace v únoru | Akcie firem | Těžba ropy | Koruny vůči euru | Frustrace | Mutace viru | Trendline | Nikkei225 | Průmysl v eurozóně | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | Prosincová inflace | JDE | Problémy s dodavatelskými řetězci | Podpora | Ministři financí | Vonovia | Prognóza ČNB | Prezident Joe Biden | QE | MT4 | Růst tržeb | Starteepo | Banka HSBC | Japonský premiér | Světová banka | Mexické peso | Cena | Maloobchodní prodeje | Tim Cook | Vystoupení z EU | EU a USA | NYMEX | Německá vláda | ILO | Německo | Digitalizace | Bund | 5G akcie | Makroekonomické ukazatele | CNN | F1 | Apple | Zadlužení | Komodita | Rozpočet | Obchodní partner | Zoetis Inc | Evropské indexy | Steen Jakobsen | Americký trh | Arlington Asset Investment | Bristol-Myers | Snížení sazeb | Prime | Nižší růst | Hospodářský růst v Číně | CME Group | BAT | Česká ekonomika | Kurzy | Finanční prostředky | Čínské ministerstvo | Partners | Ekonomické údaje | Sázkové kanceláře | Ekonomická data | Situace na trhu | Fidelity International | Přehled kurzů | Drahé kovy | Zastavení výroby | Názory analytiků | Soudní spor | Premiérka Liz Trussová | Maďarská měna | Bookmakeři | Tisková konference Fedu | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | SAIC | Microsoft Corp | Bloomberg Economics | Odhad růstu ekonomiky | DAX | Prezident Světové banky | Infineon Technologies | Erste | Ekonomická rizika | Rezervy | Předsednictví EU | Bali | Zavedení cel | Problémy v bankovním sektoru | Premiér Rishi Sunak | Velikost účtu | Světová obchodní organizace | EMA | Forexu | Hliník | Merck | Debata | Kurzy měn | Server CNBC | EuroStoxx50 | Inverzní výnosová křivka | Dominion Energy Inc | Agentura DPA | Akcie společnosti | Kypr | Obchodní válka | Tempo růstu HDP | Báze | Zastavení dodávek | Jednotná měna | Dolarové úrokové sazby | Zlato | Boj s koronavirem | Ekonomika | Měny&Sazby | Krize Řecko | WEF | Evropské méně | PEP | Slabé euro | Denní změna | Inflace v Německu | Geopolitika | Fresenius SE | SEC | Impulzy | Střední podniky | Schodek | Indikátory | Ticker | Odpovědnost | Jan Procházka | Verizon | Oslabení | Finanční situace | Tesla Motors | Ekonomické krize | Energetické krize | Práce | Úspěch | Investiční příležitosti | Intel | LTRO | Navyšování cen | Kurz čínského jüanu | Likvidita | Britské referendum | SPWR | Cíle | Novozélandská centrální banka | Stabilita úrokových sazeb | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Nákup zlata | Bezpečnost | Maloobchodní prodej | Znovuzvolení Donalda | Evropský akciový trh | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Likvidní | Holding | Banky | BlackRock | Buy | Daňové změny | DAX 30 | Produktivita práce | Země G7 | Palo Alto Networks Inc | Těžba ropy v Rusku | Automotive | Vlády | CETA | Americká vláda | Express | INTC | Investiční divize | CBOT | Investiční společnosti | Setkání lídrů | Síť X | Šance | Daně z příjmů právnických osob | Investiční platformy | Paralýza | Ministři financí EU | Ministři financí eurozóny | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Bankrot | Maloobchodní tržby v eurozóně | Výplaty dividend | Konfederace | GM | Správa | Citrix Systems | Wall Street | ING Groep NV | Halliburton | EQT | Průlom | Instrumenty | Analýza | KO | Procter & Gamble | Data ze Spojených států | CyberArk Software | Ministr financí | Kurz EUR | CSX | Zlepšení | L.F. Investment Limited | Japonský index Nikkei | Duke Energy | ČR | Vyšší ceny ropy | Vivendi | XTB | Kontrakt | Meta Platforms | Uzavření dohody | Linde | Index amerických akcií | Zahájení invaze | Kurz EURUSD | Výraznější pokles | Americká centrální banka dnes | Intervenovat | Zvyšování úroků | Agilent | Německé státní dluhopisy | Tržní kapitalizace společnosti | Bavlna | Lithium | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | API | Ratingové agentury | Snowflake | Pozice | Euro proti dolaru | Stock | Čínská ekonomika | Portfolia | ChatGPT | Oxfam | Zájem obchodníků | Francouzi | Objem transakcí | Mzdový růst | Pullback | Příprava | LES | Inflace v EU | Štěpán Křeček | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Soudní řízení | Saldo běžného účtu | Dlouhé pozice | Creditas | Platební neschopnosti | Chevron | Kovy | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | ČNB Aleš Michl | Hedge | Market | Měnová autorita | Technologický sektor | Seznam brokerů | Cenné papíry | Henry Hub | Bankrot Řecka | Theresa May | Royal Bank of Scotland | Přijmout euro | Stoxx | Lídři | Denník | Vývoj HDP | Support | General Electric | Průměrná mzda | Yandex | Hold | Pandora | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | Brokeři | McDonald's | Transparentnost | CRSP | FX | Rozvíjející se trhy | Vývoj ceny zlata | Obchodní deficit | Globální HDP | Finanční ústav | Texas | Trumpova cla | Poslanci | xPartners | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Europoslanci | Soud | Import | Kurz amerického dolaru | Investiční banka | Londýnské burzy | Služby | Lednová inflace | Okénko finančního trhu | Londýnská burza | Litva | Czech Media Invest | Stochastický oscilátor | Spotřební zboží | Tržní očekávání | OPEC | Technologie blockchain | Ministryně financí | Broker | Nemovitosti v Česku | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | SNB | Index ISM | Události ve světové ekonomice | Nízká volatilita | Evropská banka | Alcoa | NYSE | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Okénko trhu | Alibaba Group | Bohatý | Největší pokles | Pokles zisku | Occidental Petroleum | Pomoc firmám | Pokles průmyslové výroby | IHS | Technologický gigant | Spotřebitelé | Německý statistický úřad | Program nákupů dluhopisů | Výprodej akcií | Míra inflace v Evropské unii | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Německé automobilky | Erste Group Bank | Odměny | Vzdělávání | Embargo | Měnový pár GBP/USD | Růst hrubého domácího produktu | Slabá poptávka | Polsko | Čínská vláda | Jeden dolar | Report ADP | Ceny potravin | Nikkei 225 | AUDUSD | Výnosy německých dluhopisů | Rezistence | Standard Statistics | SEB | Meziroční růst cen | Výrobní index PMI | Index Dow Jones | ZEW index | Měnové riziko | Březnová data | Auta | Saxo Bank | Multi-Asset obchodování | W1 | LinkedIn | Velké banky | EP Corporate | Obchodujte | Nařízení | Zavedení eura | The Wall Street Journal | Noviny | Bond | Rostoucí náklady | Zdražování | Nízké daně | Ropy | Ben Laidler | RBA | Makroekonomická situace | Hodnocení současné situace | Struktura | ABN Amro | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | Ocenění akcií | Dnešní obchodování | Těžba bitcoinů | P.A. | MT5 | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Mimořádné zasedání | Škoda | Hospodářské výsledky | Oracle | Emitent | Americké ekonomiky | Wirecard | Jádrový index | Obchodní vztahy | Cenové stropy | Deficit státního rozpočtu | USD | Občané | CAC40 | Vývoj dolarového indexu | Satoši Nakamoto | Trh s nemovitostmi | Čínské banky | Cestování | Sentiment indikátory | TJX Companies | Ekonomický dopad | Forexové intervence | Měnová unie | Kabinet | Emoce | Legislativa | Under Armour | Der Spiegel | Libra k dolaru | Investing.com | Firemní zisky | Růst zadlužení | Tel Aviv 125 | Obchodování s komoditami | Statistický úřad Eurostat | Richard Bechník | ČSOB Petr Dufek | Minimální mzda | BMW | 3M | Nízké úrokové sazby | Tržní podíl | Dnešní čísla | Tencent | Země G20 | EPH | Vývoj akcií | Cena ropy | Zpomalení ekonomického růstu | Exact Sciences | Akciové burzy | Federální rezervní systém | Britský statistický úřad | Island | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | ATM | Kupní síla | CZ | Earnings | Průraz | Program nákupu aktiv | Digitální měny | Australský dolar | Zákaz dovozu | Korporátní daně | Pokles HDP | Maastrichtská kritéria | Propad | Dopady koronaviru | Konec roku | Bankovnictví | Poklesy HDP | Britská banka | Rakousko | Srí Lanka | Znovuzvolení | ANO | WMT | Britské libry | Tempo růstu spotřebitelských cen | Pokles eura | Guvernéři centrálních bank | Objemy obchodů | Povolení k činnosti | London Stock Exchange | Finanční ztráty | Americká společnost | Agentura AP | Economic | Dopady koronavirové krize | Nemovitosti | Makro data | Evropský trh | Čínský akciový index | Data z americké ekonomiky | Markets | USD/CHF | Investiční kovy | Čínský statistický úřad | PSA | Avis Budget | USA Donald Trump | Tempo očkování | Invest | Arbitráže | Rok 2024 | Aleš Michl | Kanada | Ruská invaze | ISIN | Nejistota | Akcie roku | CME | HDP v eurozóně | Stav nouze | Makroekonomické údaje | Royal Caribbean Cruises | Nejvyšší soud EU | Standard & Poor's (S&P) | CVX | Rizikové investice | Akcie na evropských trzích | Německý Ifo index | Ekonomie | Nejvýraznější pokles | Makroekonomický kalendář | Los Angeles | Opce | Vládní pomoc | Eurobondy | Nvidia | Investment | ING | MetaTrader 4 | Zahraniční investice | Internetové společnosti | Česká republika | Swap | Ceny komodit | Indexy | Bilance běžného účtu | Státní dluhopisy | Americký dolar | Beiersdorf | VaR | Splácení dluhu | Klíčový faktor | Blue chips | Ceny v eurozóně | Makro | Vinci | Příjmy a výdaje | Evropská centrální banka | Kofola ČeskoSlovensko | Ceny v průmyslu | Mutace koronaviru | Starbucks | Švédsko | MIG | Německá centrální banka | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | TTIP | Stoxx 600 | NBP | Sazby ECB | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Hospodářská krize | Vývoz z Německa | Bankovky a mince | Růst cen domů | Měnová politika | Alokace | Index euro stoxx 50 | Ziskovost | Doporučení | CSX Corporation | Růst čínské ekonomiky | Soud EU | Palo Alto Networks | ECN | Inflační očekávání | Rozpočtové politiky | Makroekonomické data | Tuzemský HDP | Body | Konečná sazba | Nejlepší 5G akcie | Navýšení cel | Parita | Swiss Life Select | Krypto | Americký regulátor CFTC | Evropské země | Obilniny | Pákistán | Index telavivské burzy | Fiskální balík | Revize výhledu | Payrolls | Afghánistán | Jaderné elektrárny | AMGN | ROCE | Spekulace | Měny regionu | Paradox | Aktualizovaná prognóza | Averze vůči riziku | Navýšení | Kupón | Omikron | Akcie Alphabet | Evropská spotřebitelská důvěra | Referendum | Wales | Americká cla | Hodnoty měny | GOOGL | Konzervativci | Lockdowny | Hedging | Precedens | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | Analog Devices | PBOC | ASX 200 | Černé zlato | KBC | Dostupnost bydlení | Sterling | Úroveň supportu | Firemní dluhopisy | Silné euro | Politické riziko | Společná evropská měna | Digitální daň | Pimco | Bank of America Merrill Lynch | Zpracovatelský průmysl | Western Union | Forex obchodování | Roadshow | Spekulanti | SVB | Zrušení superhrubé mzdy | Protiepidemická opatření | Poptávky po ropě | Bezpečné měny | Applied Materials | Kraft Heinz | Jak investovat | Irské hospodářství | Prodeje | WU | Výhled domácí ekonomiky | Základní sazba | Pracovní síly | Fúze | Akciový trh | Uhlí | Setrvání Británie v EU | Investovat peníze | Nákup dluhopisů | Investor | USD/JPY | Put | Doba splatnosti | Americké vlády | Jerome Powell | Uvalení cel | NZD | Ukazatele | American Express | Jestřáb | Měnový pár | Merck KGaA | MMM | Šíření koronaviru | Emitenti | Strukturální změny | Společnost Gazprom | Banka | Tchaj-wan | Země eurozóny | Premiérka | Obchodování na forexu | Markit | Nadnárodní společnosti | Index technologického trhu Nasdaq | Úřady | UNCTAD | Makléřské společnosti | Baker Hughes | Olaf Scholz | Enel | CNBC | Zákaznický servis | Historie kávy | GICS | Protiruské sankce | SPX | Domácí poptávka | Statistika | Koncern | Výzvy | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Indonésie | Disney | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | News | Ocenění | V4 | Home Depot | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | FOREX | Pivot