Růst cen ropy
Forbes: Ruští miliardáři přišli od napadení Ukrajiny o 40 miliard dolarů
25.02.2022 Ruští miliardáři přišli kvůli vojenské operaci na Ukrajině během jediného dne o téměř 40 miliard dolarů (893 miliard Kč). Napsal to dnes server ruskojazyčné verze časopisu Forbes v souvislosti s agresí vůči Ukrajině, kterou ráno na pokyn prezidenta Vladimira Putina zahájila ruská vojska.
Válka mezi Ruskem a Ukrajinou způsobuje prudký růst cen ropy a plynu
24.02.2022 Referenční ceny ropy okamžitě reagovaly na invazi ruské armády na Ukrajinu. Cena dubnových futures na Brent na londýnské burze ICE Futures tak ve čtvrtek vzrostla o 7 % na 101,21 USD za barel. Pozoruhodné je, že cena ropy Brent dnes poprvé od září 2014 překročila 100 USD. Na konci středečního obchodování byly tyto kontrakty na 96,84 USD.
Analýza: Eskalace konfliktu na Ukrajině povede ke zvýšení inflace v ČR
24.02.2022 Eskalace konfliktu na Ukrajině povede ke zvýšení inflace v ČR. Důvodem bude růst cen ropy a plynu, dále nárůst cen obilovin a potravin a odchod investorů více na západ. Vyplývá to z analýzy společnosti Portu. Zvýšení ceny ropy se projeví v peněženkách občanů nejen vyššími cenami pohonných hmot na benzinových stanicích, ale i zvýšením cen dalšího zboží, jehož producenti si zvýšené náklady promítnou do cen, a vyššími cenami za vytápění, řekl dnes ČTK analytik Portu Filip Louženský.
Evropské akcie kvůli bojům na Ukrajině odepisují přes tři procenta
24.02.2022 Evropské akcie zahájily dnešní obchodování výrazným propadem, panevropský index STOXX Europe 600 odepisoval přes tři procenta a dostal se nejníže od loňského jara. Zároveň je v pásmu korekce, což znamená, že z lednového maxima už klesl o více než deset procent. Trh reaguje na oznámení ruského prezidenta Vladimira Putina, který řekl, že dal svolení ke speciální vojenské operaci na ukrajinském Donbasu.
Komodity: Ceny ropy rostou, v centru pozornosti zůstává vývoj kolem Ukrajiny
23.02.2022 Ceny ropy se dnes zvyšují po zprávách o tom, že Ukrajina čelí dalšímu kybernetickému útoku. Severomořská ropa Brent kolem 17:30 SEČ vykazovala nárůst o zhruba 0,9 procenta na 97,68 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala také zhruba 0,9 procenta a prodávala se za 92,71 dolaru za barel.
Akcie Shell na vzestupu i díky rostoucím cenám ropy. Překoná cena akcie Shell 25 USD?
23.02.2022 Akcie Shell jsou zrovna v období, kdy se jim fundamentálně vcelku daří. A to především díky rychlému růstu ceny ropy. Ten by navíc mohl v blízké době pokračovat zejména kvůli eskalaci konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou. Ukážeme si, jak je na tom aktuálně trh s ropou a jaký by mohl být další vývoj ceny akcie Shell. Nebude chybět fundamentální analýza nejnovějších hospodářských výsledků, ani technická analýza cenového grafu a aktuální novinky ohledně Shell.
Akcie v Evropě kvůli Ukrajině zahájily den propadem skoro o dvě procenta
22.02.2022 Akcie v Evropě oslabují, kvůli vývoji na východě Ukrajiny zahájily obchodování propadem zhruba o 1,9 procenta a jsou nejníže za sedm měsíců. Navazují tak na vývoj v Asii, kde hlavní akciové indexy rovněž citelně oslabily. Investory znepokojují vyhlídky na tvrdé sankce proti Rusku a jejich dopady i na firmy v jiných zemích. Ztrácejí automobilky či banky, silně klesají akcie v Německu.
Komodity: Ropa zdražuje, napětí mezi Ruskem a Západem umocňuje obavy ohledně dodávek
21.02.2022 Ropa dnes zdražuje. Napětí mezi Ruskem a Západem kvůli Ukrajině umocňuje obavy ohledně dodávek této suroviny. To její ceny udržuje v blízkosti 100 dolarů za barel, napsala agentura Reuters.
Ceny ropy se zmírňujícím se napětí klesají
21.02.2022 Předpokládalo se, že ropa Brent v pátek klesne na 90 USD za barel. Na pozadí eskalace napětí na východě Ukrajiny však v průběhu dne ztráty vyrovnala. Po nové vlně eskalace rusko-ukrajinského konfliktu a vysoké pravděpodobnosti západních sankcí vůči Rusku se ropě Brent podařilo posílit nad 93 USD.
Benzín je dnes v Česku nejdražší od roku 2012, Nafta zase od roku 2014, i přes loňské snížení spotřební daně z ní. Může za to hrozba ruské invaze na Ukrajině
18.02.2022 Nafta se nyní v Česku prodává nejdráže od října 2014. Přestože loni došlo ke snížení spotřební daně z ní o jednu korunu na litr. Litr nafty průměrně stojí 36,12 Kč, jak vyplývá z dnes zveřejněných údajů CCS, platných ke včerejšímu dni. Benzín včera vyšel na 37,20 Kč/l, čímž dorovnal svá loňska maxima za celé období od roku 2012. Vzhledem k pokračujícímu tlaku na růst cen pohonných hmot, lze předpokládat, že právě dnes se benzín prodává nejdráže od října 2012.
Nervozita pomáhá dluhopisům a doléhá na akcie. Ropa z ní překvapivě netěží
17.02.2022 Akciové trhy obrátily dolů. Evropa po dopolední nerozhodnosti nabrala ztráty, aby se je aktuálně snažila trochu zmenšit. Klíčové indexy až na výjimky ztrácejí kolem procenta. Amerika otevřela směrem dolů, přičemž S&P 500 je dole o 1,1 pct.
Pohonné hmoty v ČR dále zdraží, okamžitě dodávaná ropa Brent nyní totiž zdražuje nad 100 dolarů za barel, poprvé od roku 2014. Kvůli nepolevujícímu napětí na rusko-ukrajinské hranici
17.02.2022 Ceny pohonných hmot v ČR pokračují ve svém růstu. Benzín i nafta však v uplynulých sedmi dnech zdražily nepatrně méně výrazně než o týden dříve.
Cestovní ruch v ČR loni těžce trpěl, jako v roce 2020, s tím je ale konec. Svět se ocitá v horečce zájmu o nákup letních zájezdů, v ČR je hitem Turecko
09.02.2022 Turistický ruch v ČR má za sebou druhý velmi slabý rok. Oproti roku 2020 loni ještě o něco ubylo návštěvníků ze zahraničí. Mírný vzestup počtu domácích turistů i jejich přenocování situaci rozhodně nezachránil. Takže celkový počet hostů jen nepatrně převyšuje polovinu jejich počtu v dosud rekordním – a posledním předpandemickém – roce 2019. Letos by však měla být situace mnohem lepší. Počet hostů by se i přes pomalý rozjezd v prvním, probíhajícím čtvrtletí mohl dostat na úroveň 80 až 85 procent předpandemické úrovně. Turistický ruch totiž v posledních týdnech velmi výrazně oživuje. U nás i v zahraničí.
Svět se ocitá v horečce zájmu o nákup letních zájezdů, v ČR je hitem Turecko. Největší světová cestovka hlásí mimořádný růst sháňky, jenž i o 20 % předčí zájem z doby před pandemií
08.02.2022 Hotely a dovolenkové lety pro nadcházející letní sezónu si lidé v těchto hodinách a dnech celosvětově zamlouvají zcela mimořádným tempem. Horečka zájmu o koupi dovolené se nevyhýbá ani Česku. Akcie největší světové cestovky, TUI, dnes na londýnské burze přidaly až dvě procenta. Firma oznámila, že tempo objednávání zájezdů na letošní léto dokonce předčí úrovně před pandemií.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
03.02.2022 1) Koruna dnes kolem poledne, několik hodin před zveřejněním rozhodnutí bankovní rady České národní banky o úrokových sazbách, zpevnila k euru na 24,10 Kč/EUR. Naposledy byla silnější před 11 lety. Vyplynulo to z informací na serveru Patria Online. Podle něj se koruna ve 12:14 obchodovala za 24,10 Kč/EUR, poté mírně oslabila a krátce před 13:00 byla na 24,13 Kč/EUR.
Zdražování pohonných hmot nabírá na obrátkách, hrozí ropa za 100 dolarů za barel. Jedinou úlevou je Polsko – benzín je hned za hranicemi levnější o osm korun na litr
03.02.2022 Zdražování pohonných hmot v ČR nabírá na obrátkách. V uplynulém týdnu zdražily jak benzín, tak nafta o více než dvacet haléřů na litr. V rozsahu kolem dvaceti haléřů na litr zdraží i v příštích sedmi dnech. Navzdory sílící koruně. Ta se včera ocitla ne své nejsilnější úrovni vůči euru od září 2011, když poprvé od té do by prolomila psychologickou hranici 24,20 koruny za euro. Jak benzín, tak nafta jsou nyní v Česku ale nejdražší od poloviny loňského prosince.
EU vyjadřuje obavy ze závislosti na ruském plynu
01.02.2022 Zhruba za měsíc bude energetický sektor nadále býčí. V souvislosti s rostoucí inflací pokračuje také růst cen ropy, což zvyšuje náklady spotřebitelů na pohonné hmoty.
Trhy se nacházejí blízko základny a americký dolar se pohybuje kolem lokálního maxima. Je pravděpodobné, že brzy začne pullback v opačném směru
28.01.2022 Po výsledcích zasedání Fedu J. Powell skutečně oznámil, kdy lze očekávat první zvýšení úrokových sazeb, a lze připomenout, že to bude v březnu. Nyní je hlavním tématem tempo, jakým tento proces proběhne.
Ropa letos v létě za 100 dolarů?
26.01.2022 Zatímco pozornost obchodníků je zaměřena na klesající akciový trh a v hlavě se jim honí otázky o hloubce propadu, je čas zamyslet se nad tím, co se nyní z pohledu prosté lidské logiky zdá nemožné: je ropa na 100 USD snem nebo budoucí realitou?
Trhy očekávají tvrdý postoj Fedu, ale situace se nemusí vyvinout podle očekávání
25.01.2022 Pondělí bylo před lednovým měnověpolitickým zasedáním Fedu ve znamení masivních výprodejů na světových akciových trzích, které s sebou stáhly i komoditní aktiva.
Ranní okénko - Fed by mohl na zasedání signalizovat březnové zvýšení sazeb
24.01.2022 Výsledky německého a amerického HDP za poslední loňské čtvrtletí, PMI indexy, konjunkturální průzkum, prezidentské volby v Itálii, a především pak zasedání Fedu – tento týden nás čeká mnoho důležitých dat a událostí.
Rostoucí ceny ropy podněcují inflaci
20.01.2022 Pokud bude ropa dál stoupat, bude Fed nucen zesílit boj proti inflaci. Podle Bloomberg Intelligence vyvíjejí rostoucí ceny ropy tlak na inflaci, což by mohl být pro Fed, který už teď bojuje se silnými cenovými tlaky, problém.
Komodity: Ropa je nejdražší od roku 2014, Brent je nad 88 dolary za barel
19.01.2022 Ceny ropy se čtvrtým dnem zvyšují a surovina je teď nejdražší od roku 2014. K růstu její ceny přispívá i přerušení dodávek v turecko-iráckém ropovodu v důsledku požáru, který zvýšil obavy z už tak napjatého krátkodobého výhledu dodávek, uvedla agentura Reuters.
Evropské akciové trhy v úterý klesly téměř o 1 %
19.01.2022 Kompozitní index největších společností v regionu Stoxx Europe 600 v úterý klesl o 0,97 % a dosáhl 479,79 bodů. Německý index DAX ztratil 1,01 %, francouzský CAC 40 0,94 % a britský FTSE 100 0,62 %. Španělský IBEX 35 a italský FTSE MIB klesly o 0,65 %, resp. 0,74 %.
Brent prudce vzrostl nad 88 USD a může pokračovat v růstu
18.01.2022 V úterý ceny ropy poprvé od října 2014 přesáhly 88 dolarů za barel. Obavy investorů z narušení ropného dodavatelského řetězce kvůli situaci na Blízkém východě odstartovaly růst cen ropy. Futures na ropu Brent vzrostly na 87,5 USD za barel, WTI se vyšplhala na 84,85 USD za barel. Dříve Brent přesáhl 88 dolarů a WTI prudce vzrostl nad 85 dolarů za barel.
Proč ropa stoupá?
14.01.2022 Celosvětová spotřeba ropy překonala její těžbu už šesté čtvrtletí po sobě – konče čtvrtým čtvrtletím roku 2021. Podnítila tak neustálé snižování globálních ropných rezerv a výrazný růst cen ropy.
Ceny ropy by mohly překročit 100 USD
13.01.2022 Ceny ropy by mohly do konce roku dosáhnout 100 USD, předpověděl Eric Nuttall, senior portfolio manažer společnosti Ninepoint Partners LP.
Šance, že v pátek uvidíme silnou zprávu o zaměstnanosti je vyšší, přičemž americký dolar získal další impuls. Přehled USD, CAD a JPY
06.01.2022 Údaje o zaměstnanosti v soukromém sektoru USA za prosinec znatelně překonaly prognózy, nárůst o 807 tisíc nových pracovních míst je nejvyšší za posledních 7 měsíců. Je jasné, že mezi ADP a Nonfarm daty neexistuje žádná přímá souvislost, ale jak se často stává, slabá Nonfarm data vyjdou po silném ADP reportu nebo naopak. Nyní lze předpokládat, že pravděpodobnost, že v pátek uvidíme silné údaje o zaměstnanosti, se zvýšila.
Co nás v roce 2022 čeká a nemine v ekonomice? Osm hlavních změn a očekávání
01.01.2022 Česko od dneška hospodaří v režimu rozpočtového provizoria. Musí totiž začít osekávat pandemické dluhy. Nejen státní zaměstnanci a důchodci se tak musí připravit na hubenější čas, i když ne nutně od letoška. Inflace, která však letos udeří, v tomto měsíci až desetiprocentní, způsobí výrazné pokles kupní síly obyvatelstva – a tedy jeho životní úrovně. Na co dalšího je letos třeba se v ekonomické a finanční oblasti připravit. Zde osmero hlavních změn a očekávání roku 2022, níže jsou pak představeny blíže.
V roce 2022 hrozí, že pohonné hmoty zdraží na 40 korun za litr. Zatím ale zlevňují a zlevní také v prvním týdnu nového roku
30.12.2021 V roce 2022 existuje značné riziko, že ceny pohonných hmot v ČR vystoupají na svoji historicky rekordní úroveň. Jak benzín, tak nafta by se poprvé v historii mohly průměrně prodávat za ceny na úrovni 40 korun za litr či i mírně vyšší.
Denní aktualizace akciového trhu: rally akcií se kvůli dalšímu šíření covidu zastavila
30.12.2021 Americké akcie se včera zastavily poblíž ročních maxim, protože podle zpráv došlo po celém světě včetně Spojených států k prudkému nárůstu případů covidu.
Drahé Vánoce? Nic proti příštímu roku… Štědrovečerní hostina citelně zdraží, i proto dnes Česká národní banka opět nadstandardně zvedne své úroky
22.12.2021 Ke štědrovečerní hostině si letos všichni dáme inflaci. Která bude navíc jenom předznamenáním toho, co nastane v příštím roce. Česká národní banka přitom nyní může krotit převážně jen inflaci, jež nastane o příštích Vánocích, těch roku 2022, a pak dále. Takže s růstem hladiny spotřebitelských cen příštích dnů, týdnů a měsíců nic moc nezmůže. I tak ale musí vyslat signál. A nadělit pod letošní stromeček další nadstandardní zvýšení základní úrokové sazby. Proto na svém dnešním měnověpolitickém zasedání její bankovní rada nejspíše většinově odhlasuje růst základního úroku o 0,75 procentního bodu, na 3,5 procenta.
Ceny v průmyslové výrobě v ČR rostou nejrychleji od vzniku samostatné republiky v roce 1993. ČNB bude muset opět výrazně utáhnout šrouby
16.12.2021 Ceny v tuzemské průmyslové výrobě rostou historicky rekordním tempem. Průmyslová výroba zdražila v listopadu meziročně o 13,5 procenta, tedy nejvýrazněji od ledna 1992.
Wall Street při pátku rostla
13.12.2021 Páteční seance přinesla všem třem hlavním indexům plusové body. Wall Street závěr: Dow Jones +0,6 %; S&P 500 +0,95 %; Nasdaq Comp. +0,72 %. Růst cen ropy a energií povzbudil průmyslový Dow Jones. Akcie Apple dosáhly rekordních hodnot 179,49 USD (+2,8 %) a pomohly tak ostatním dvou indexům v růstu. Rostly rovněž akcie Microsoft (2,8 %). Po výborných kvartálních číslech přidávaly i akcie Broadcomm (8,3 %), nebo Oracale (+16 %).
Komodity: Ceny ropy se dnes mírně zvyšují, směřují k silnému týdennímu nárůstu
10.12.2021 Ceny ropy se dnes mírně zvyšují, za celý týden by si tak mohly připsat zhruba sedm procent. Za zdražováním ropy stojí pokles obav z negativních dopadů nové koronavirové varianty omikron na hospodářský růst a poptávku po pohonných hmotách.
USD/CAD: Kanadský dolar se pohybuje na tenkém ledě
10.12.2021 Kanadský dolar se snaží najít rovnováhu poté, co před středečním zasedáním Bank of Canada mírně vzrostl. Na svém posledním zasedání 8. prosince ponechala kanadská centrální banka klíčovou úrokovou sazbu beze změny na úrovni 0,25 %. Bank of Canada rozhodla, že v současné době není čas na jestřábí změnu politiky a že současný ekonomický útlum bude zmírněn do poloviny roku 2022.
Ropa reaguje na klíčovou technickou rezistenci
09.12.2021 Volatilita na trzích je dnes docela nízká. Růst cen ropy, který povzbudil pokles obav z mutace Omicron, zastavila technická rezistence ve formě klesající trendové čáry. Mimo technických faktorů dnes vystoupil irácký ministr pro ropu. Řekl, že plánované uvolnění strategických rezerv může cenu ropy negativně ovlivnit, i když očekává pouze nízký dopad.
Omikron zlevňuje českým řidičům benzín i naftu, poprvé v letošním roce. Zlevňování bude pokračovat, pokud a dokud se obavy z dopadu šíření omikronu nerozptýlí
02.12.2021 Pohonné hmoty v ČR začaly v uplynulém týdnu prakticky poprvé v tomto roce klesat. Benzín zlevnil o 17 haléřů na 37,03 koruny za litr, zatímco nafta dokonce o 26 haléřů na 35,79. Důvodem cenového poklesu je zlevnění ropy na světových trzích, k němuž dochází v posledních dnech v obavě z dopadu šíření nové varianty covidu, omikronu.
Rozhodnutí uvolnit ropu ze strategických rezerv vedlo k růstu cen. Přehled USD, CAD a JPY
24.11.2021 Cena ropy v úterý vykázala rychlý růst poté, co Spojené státy oznámily uvolnění 50 milionů barelů ropy ze strategických ropných rezerv. Čína, Japonsko, Velká Británie, Indie jsou připraveny se připojit k tomuto rozhodnutí, které bude celkově znamenat dalších 15-20 milionů barelů.
Forex: Shrnutí obchodování 24.11.2021
24.11.2021 Americké akciové indexy Dow Jones a S&P 500 včera vzrostly, protože investoři prodávali akcie citlivé na vyšší úrokové sazby a kupovali akcie v sektorech jako energetika a finance. Technologický index pak již druhou seanci za sebou klesl, protože růst výnosů amerických dluhopisů přiměl investory prodávat velká technologická jména, jako Tesla a Microsoft. Vývoj na trhu ovlivňuje také skutečnost, že ve čtvrtek bude trh kvůli svátku zavřený a v pátek obchodování zkrácené.
Benzín v ČR už stojí přes 37 korun za litr, je nejdražší za posledních více než devět let. Zastavit zdražování může sílící koruna a prezident Biden
11.11.2021 Benzín Natural 95 se včera u českých čerpacích stanic prodával v průměru za 37,13 koruny za litr, plyne z dnešních dat CCS. Je tak nejdražší za celé období od října 2012, tedy za více než devět let. Nafta včera stála 36,05 koruny za litr. Nafta je tak nejdražší od října 2014. Její cena je z historického hlediska níže než cena benzínu, neboť vláda letos snížila spotřební daň z motorové nafty, což její cenu o několik desítek haléřů stlačuje.
Benzín v ČR už stojí přes 37 korun za litr, je nejdražší za posledních více než devět let. Zastavit zdražování může sílící koruna a prezident Biden
08.11.2021 Benzín Natural 95 se včera u českých čerpacích stanic prodával v průměru za 37,07 koruny za litr, plyne z dnešních dat CCS. Je tak nejdražší za celé období od října 2012, tedy za více než devět let. Nafta včera stála bez dvou haléřů 36 korun za litr. Nafta je nejdražší od října 2014. Její cena je z historického hlediska níže než cena benzínu, neboť vláda letos snížila spotřební daň z motorové nafty, což její cenu o několik desítek haléřů stlačuje.
Pohonné hmoty nadále zdražují, benzín ke 37 korunám za litr. Washington se pouští do „ropné války“ s Moskvou či Rijádem
04.11.2021 Benzín i nafta v Česku dále citelně zdražují. Benzín stojí bez osmi haléřů 37 korun za litr. Přitom 37 a více korun stále naposledy v létě roku 2013. Nafta vyjde na 35,89 koruny za litr, takže je nejdražší od října 2014. Pohonné hmoty zdraží i v příštím týdnu, a to o zhruba 20 haléřů na litr. Benzín tak překročí úroveň 37 a nafta 36 korun za litr.
Hlavní index francouzských akcií překonal předchozí rekord z roku 2000
03.11.2021 Hlavní index francouzských akcií CAC 40 včera uzavřel na rekordní hodnotě 6927,03 bodu. Překonal tak předchozí závěrečný rekord ze září 2000. Indexu pomáhá růst poptávky po luxusním zboží a oživení energetických a bankovních akcií, uvedla agentura Bloomberg.
Z nuly na sto. Měl by mimořádný růst ceny ropy znepokojovat investory?
29.10.2021 Krize spojená s pandemií covid-19 způsobila, že se loni v dubnu cena ropy krátce propadla k nulovým, dokonce i záporným hodnotám. Panika, lockdowny a absolutně plné zásobníky způsobily, že v jednu chvíli byla ropa drahá i zadarmo. Následovalo rychlé zotavení a za posledních dvanáct měsíců se cena černého zlata zdvojnásobila. Mimochodem, to se stalo v posledních 80 letech jen pětkrát. Měl by investory současný růst ropy znepokojovat?
Komodity: Ropa výrazně zlevňuje po zprávě o růstu zásob v USA
27.10.2021 Ceny ropy se dnes výrazně snižují po zprávě o růstu zásob suroviny ve Spojených státech. Severomořská ropa Brent krátce před 19:00 SELČ ztrácela 2,4 procenta na 84,31 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu vykazovala pokles o 2,5 procenta na 82,53 dolaru za barel.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
27.10.2021 1) Většina české populace si není příliš jistá svými znalostmi na poli investic. Nejvyšší hodnotu Indexu investiční gramotnosti se chlubí lidé na území Prahy, naopak nejhůře dopadli respondenti ve Středočeském kraji. Velkou sebedůvěru v oboru financí mají mladší respondenti (18–26 let), jejich znalosti jsou však paradoxně nejnižší. Ukazuje to průzkum investiční platformy Portu vypracovaný s agenturou IPSOS, který realizovala u příležitosti světového dne spoření připadajícího na 31.10.
Rozbřesk: Míří ropa vstříc 100 dolarům?
27.10.2021 Ceny energií v posledních týdnech atakují mnohaletá maxima a výjimkou není ani severomořská ropa Brent. Její cena se v těchto dnech vyšplhala již nad hranici 85 dolarů za barel, což je nejvyšší úroveň za poslední tři roky. Aktuální vývoj na poptávkové i nabídkové straně trhu přitom vytváří prostor pro pokračující růst cen ropy v nejbližších měsících.
Ranní glosa: Míří ropa vstříc 100 dolarům?
27.10.2021 Ceny energií v posledních týdnech atakují mnohaletá maxima a výjimkou není ani severomořská ropa Brent. Její cena se v těchto dnech vyšplhala již nad hranici 85 dolarů za barel, což je nejvyšší úroveň za poslední tři roky. Aktuální vývoj na poptávkové i nabídkové straně trhu přitom vytváří prostor pro pokračující růst cen ropy v nejbližších měsících. Od počátku října se ropa veze zejména na vlně raketově rostoucí velkoobchodní ceny plynu. Ta má totiž za následek vyšší poptávku po ropě, jež se stává levnější alternativou, ať již pro účely vytápění, nebo výrobu elektrické energie.
Komodity: Ceny ropy jsou díky nízké nabídce na několikaletých maximech
25.10.2021 Ropa díky nízké nabídce a sílící poptávce po pohonných hmotách pokračuje v ziscích z minulého týdne. Ceny se v úvodu týdne vyšplhaly na několikaletá maxima.
Cena ropy stoupá. Dočkáme se dalšího růstu Exxon Mobil akcie?
22.10.2021 V dnešní technické a fundamentální analýze se zaměříme na Exxon Mobil akcie. Vzhledem k tomu, že se jedná o ropnou společnost, hodnota titulu je přirozeně svázaná s cenou ropy a jiných energií, které poslední dobou rychle rostou. V článku se podíváme na aktuální trh s ropou a rozebereme si vývoj ceny akcie XOM.
Komodity: Cena ropy odepisuje přes dvě procenta, předtím vystoupala nejvýše za tři roky
21.10.2021 Cena severomořské ropy Brent dnes vlivem omezené nabídky a globální energetické krize vystoupala nad 86 dolarů za barel, tedy nejvýše za tři roky. Později se vývoj obrátil a ceny ropy odepisují přes dvě procenta, protože někteří investoři vybírají zisky.
Drahá ropa zvýšila majetek ruského státního investičního fondu na rekord
14.10.2021 Růst cen ropy a zemního plynu zvýšil hodnotu majetku v ruském státním investičním fondu na rekordní úroveň. Prezident Vladimir Putin si ale přeje schovat rezervy na horší časy. Když letos schválil 35 miliard dolarů (765,5 miliardy Kč) na infrastrukturní projekty, nařídil vládě další výdaje omezit. Podle informovaných zdrojů není na cestě mnoho dobře připravených projektů, uvedla dnes agentura Bloomberg.
Ranní okénko - Co čekat od dnešního zveřejnění americké inflace?
13.10.2021 Makroekonomické dění se dnes bude soustředit zejména na USA. Vyjde zářijová inflace a Fed zveřejní zápis z posledního zasedání. Důležité události se ale odehrají i v Evropě. Ve Vídni vydá OPEC, seskupení států vyvážejících ropu, měsíční zprávu o situaci na trhu. Ta bude pro investory s ohledem na růst cen ropy a dalších komodit, včetně zdražování energií, zajímavější než za normálních okolností. Jak se růst nákladů a celkově napjatá situace v dodavatelských řetězcích odráží na objemu výroby, nastíní dnes dopoledne údaj o průmyslové výrobě v eurozóně.
Bloomberg: Růst cen ropy a plynu zvyšuje zájem investorů o Rusko
11.10.2021 Vytrvalý růst cen ropy a chaos na trzích s energií začíná měnit priority investorů. Ve skupině rozvíjejících se zemí teď preferují Rusko, což je znát i na zpevnění rublu. Za poslední měsíc kurz ruské měny zpevnil nejvíce ze všech měn v uvedené skupině zemí a tento trend bude zřejmě pokračovat. Shodují se na tom analytici, které oslovila agentura Bloomberg.
Pohonné hmoty skokově zdražily, nafta se blíží 33 korunám za litr
07.10.2021 Pohonné hmoty v Česku za poslední týden skokově zdražily. Cena nafty stoupla o 86 haléřů na 32,91 koruny za litr, což je největší týdenní nárůst od prosince 2010. Naftu tak nyní motoristé nakupují nejdráž od prosince 2018. O desítky haléřů zdražil také benzin. Vyplývá to z dat společnosti CCS, která ceny sleduje. Podle analytiků bude růst cen pokračovat i nadále.
Hrozí benzín za 40 korun, ropa totiž citelně zdražuje. Rusko či Saúdská Arábie se totiž „pakují“ v době vysokých cen plynu, než na trh dorazí iránská a americká ropa
07.10.2021 Ropa citelně zdražuje, benzín za 40 korun již tuto zimu nelze vyloučit. Rusko či Saúdská Arábie se totiž „pakují“ v době vysokých cen plynu, než na trh dorazí iránská a americká ropa
Rozbřesk: OPEC+ ropnému trhu neulevil, na Wall Street další výplach technologií
05.10.2021 Cenový šok v podobě raketového zdražení zemního plynu, uhlí nebo elektřiny se zvolna přelévá také na globální ropný trh, a to navzdory včerejší dohodě států OPEC+ na dalším rozvolnění produkčních škrtů. Minimálně část trhu totiž očekávala ještě agresivnější růst produkce ze strany Saúdské Arábie a spol. než finálních 400 tis. barelů denně (v listopadu), díky čemuž se ropa Brent vyhoupla až k hranici 82 dolarů za barel, tj. nejvyšší úrovni za poslední tři roky.
Ranní glosa: OPEC+ ropnému trhu neulevil, cena ropy míří vzhůru
05.10.2021 Cenový šok v podobě raketového zdražení zemního plynu, uhlí nebo elektřiny se zvolna přelévá také na globální ropný trh, a to navzdory včerejší dohodě států OPEC+ na dalším rozvolnění produkčních škrtů.
Ropa citelně zdražuje, benzín za 40 korun již tuto zimu nelze vyloučit. Rusko či Saúdská Arábie se totiž „pakují“ v době vysokých cen plynu, než na trh dorazí iránská a americká ropa
04.10.2021 Cena ropy Brent dnes odpoledne středoevropského času citelně roste. Poprvé od října 2018 dosáhla cenové úrovně 82 dolarů za barel, plyne z údajů Bloombergu. Důvodem výrazného růstu je dnešní rozhodnutí kartelu OPEC a jeho spojenců v čele s Ruskem nijak nezrychlovat již domluvené tempo měsíčního navyšování těžby.
Forex: Náladu průmyslníků v eurozóně kazí problémy s dodávkami komponent
29.09.2021 Po včerejším svátku se dnes na korunový trh vrátí obchodníci, ani tak ale před zítřejším zasedáním ČNB nelze očekávat větší obchodní aktivitu. Trh plně počítá se zvýšením klíčové dvoutýdenní repo sazby o 50 bb. Globální ekonomický kalendář přinese zářijové sentiment indikátory z dílny Evropské komise. Národní ukazatele i již publikovaná spotřebitelská důvěra nabádají k mírnému optimismu. Zvednutý varovný prst je u průmyslu, kde může náladu zkazit eskalace problémů s dodávkami.
Forex: Nejenom koruně se na svatého Václava nedařilo
28.09.2021 První polovina týdne se na globálních trzích nesla ve znamení obav z přetrvávajících problémů na produkční straně, kdy drhnou a prodražují se dodávky surovin a materiálů. Obavy, že se může jednat o dlouhodobější fenomén tlačí výše inflační očekávání. V tomto světle samozřejmě příliš optimismu nedodal ani růst cen ropy; ta včera překonala 80 USD za barel. Tato situace jenom povzbuzuje trhy v očekávání brzkého zahájení konce programu kvantitativního uvolňování v USA. A tento pohled potvrdil včera relativně ostrým vyjádřením sám šéf americké centrální banky J. Powell. Výnosy amerických státních dluhopisů se tak tlačí výše, u toho s desetiletou splatností bylo překonáno 1,5 %. Toto situaci začínají negativně vnímat akciové trhy, všechny významné světové indexy se dnes nacházely v červených číslech. Na globálním devizovém trhu z této situace profitoval americký dolar.
Forex: Shrnutí obchodování 28.9.2021
28.09.2021 Akcie ve Spojených státech uzavřely včerejší obchodování bez jasného směru. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si připsal 0,21 procenta a uzavřel na 34.869,37 bodu. Širší index S&P 500 ale 0,28 procenta odepsal a skončil na 4443,11 bodu, index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, klesl o 0,52 procenta na 14.969,96 bodu. Na forexovém trhu pokračoval v růstu americký dolar.
Pohonné hmoty budou déle zdražovat. Svět totiž setřásá obavu z delta mutace, Spojené státy umožní přicestování očkovaným zahraničním turistům
23.09.2021 Pohonné hmoty budou zdražovat také v příštím týdnu, v rozsahu kolem 15 haléřů na litr. Důvodem je růst cen ropy na světových trzích. Ropa typu Brent za posledních čtrnáct dní zdražila o více než pět dolarů na barel, z úrovně 71,30 na více než 76,30 dolaru za barel. Tuto zdražení tuzemští čerpadláři teprve ještě do cen benzínu a nafty v ČR promítnou.
Pohonné hmoty v Česku dále zdraží, zdraží kvůli tomu třeba i pečivo, až o 30 %. Důvodem je i evropský energetický šok
16.09.2021 Pohonné hmoty v ČR budou v příštích dnech dále zdražovat, v rozsahu kolem 15 haléřů na litr. Důvodem je růst cen ropy na světových trzích k maximům za celé období od roku 2018. Ropa Brent se aktuálně prodává za více než 75 dolarů za barel. Za posledních třicet dní přidala 13,5 procenta.
Moody's: Emise islámských dluhopisů letos poprvé po pěti letech neporostou
10.09.2021 Objem nových emisí islámských dluhopisů, nazývaných sukuk, v letošním roce poprvé po pěti letech silného růstu mírně klesne nebo bude stagnovat, protože růst cen ropy snížil potřebu vlád zemí z Perského zálivu získat dodatečné finance. Vyplývá to ze zprávy agentury Moody's. Za celý rok má celková emise sukuků činit 190 až 200 miliard USD (4,1 bilionu až 4,3 bilionu Kč). Loni činila rekordních 205 miliard USD.
Ruský rozpočet bude v letech 2022 a 2023 v přebytku, pak vykáže deficit
08.09.2021 Ruský rozpočet skončí v letech 2022 a 2023 v mírném přebytku, v roce 2024 ale vykáže deficit. Uvedl to dnes ministr financí Anton Siluanov. Vláda podle něj plánuje v nejbližších letech zvýšit výdaje a sáhne i do fondu národního blahobytu. Ministr hospodářství Maxim Rešetnikov pak na finanční konferenci v Moskvě dnes uvedl, že hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se v letošním roce zvýší nejméně o 4,2 procenta. Doposud ministerstvo počítalo s růstem o 3,8 procenta.
Cena emisních povolenek v EU vystoupila na rekordních více než 60 eur za tunu
30.08.2021 Cena emisních povolenek v Evropské unii dnes poprvé překročila 60 eur (přes 1500 Kč) za tunu. Informovala o tom agentura Reuters. Systém obchodování s povolenkami je hlavním nástrojem EU k omezování emisí skleníkových plynů a byl zprovozněn v roce 2005.
🛢Cena ropy opět roste, dnes + 1,5 %
24.08.2021 Oba hlavní ropné benchmarky dnes rostou o přibližně 1,5 %, i když růst už přesahoval i 2 %. Růst cen ropy je svázán s poklesem amerického dolaru a sázkami trhů na ponechání rekordního stimulu. Navíc se objevují spekulace, že čínské vedení by mohlo podpořit klíčové sektory jako výrobu nebo dopravní sektor. Klíčovým faktorem je zvyšující se mobilita, a to i přes zhoršování pandemické situace v mnoha zemích. Zatím se nejedná o výrazný trend, nicméně dává naději na zvýšení poptávky po ropě v nadcházejících týdnech.
Forex: Shrnutí obchodování 11.8.2021
11.08.2021 Americké akciové indexy Dow Jones a S&P 500 včera stouply na nový rekord díky schválení plánu investic do americké infrastruktury v Senátu Kongresu USA, které podpořilo zisky akcií firem citlivých na vývoj ekonomiky. Technologický index však klesl.
Meziroční inflace v červenci nejvyšší za rok, překonala očekávání trhu i ČNB
10.08.2021 Spotřebitelské ceny v Česku v červenci meziročně stouply nejvíce za rok. Inflace dosáhla 3,4 procenta a proti červnu zrychlila o 0,6 procentního bodu, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Růst cen tak překonal očekávání trhu i České národní banky (ČNB), která v prognóze odhadovala o 0,4 bodu nižší inflaci. Vývoj ovlivnilo zejména zdražení pohonných hmot a aut. Podle analytiků, které oslovila ČTK, se inflace v nejbližších měsících nevrátí pod tři procenta, a koncem roku se dokonce přiblíží ke čtyřem procentům. To podle nich odporuje scénář dalšího růstu úrokových sazeb centrální banky.
Komodity: Ceny ropy po zprávě o poklesu zásob v USA přidávají asi dvě procenta
09.07.2021 Ceny ropy se dnes na světových trzích zvyšují o více než dvě procenta, přispěla k tomu zpráva o poklesu zásob ve Spojených státech. Za celý týden jsou ale ceny nižší, a to kvůli nejistotě ohledně dalších dodávek na trh po kolapsu jednání o těžbě mezi Organizací zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejími spojenci v čele s Ruskem, tedy skupinou známou jako OPEC+.
Benzín i nafta v ČR dále zdražují, naftu však mají Češi čtvrtou nejlevnější v EU. Cenu ropy stahuje dolů obava z delta mutace covidu či vyhlídka na olympiádu ve stavu nouze
08.07.2021 Pohonné hmoty v Česku dále zdražují. Cena benzínu činí 33,11 koruny za litr a je tak nejvyšší od června 2019. Litr nafty stojí 31,05 koruny. Nafta je nejdražší od loňského března. Důvodem zdražování pohonných hmot je citelný růst cena ropy na světových trzích. Ropa Brent v tomto týdnu poprvé od října 2018 překročila hranici 77 dolarů za barel.
Zkrachovala jednání kartelu OPEC a jeho spojenců v čele s Ruskem. Benzín v ČR může ještě během léta zdražit až o čtyři koruny za litr, na 37 korun
05.07.2021 Cena ropy Brent dnes odpoledne středoevropského času poprvé od října 2018 překročila hranici 77 dolarů za barel a vcelku rychle může pokořit dokonce i metu 90 dolarů za barel. Tak drahý byl barel Brentu naposledy v roce 2014. Pokud by ropa skutečně zdražila trvaleji až tak výrazně, cena benzínu v ČR se přiblíží úrovni 37 korun za litr. Litr nafty by pak vyšel až na 35 korun. To znamená, že jak řidiči benzínových vozů, tak řidiči dieselů by platili o zhruba čtyři koruny na litr více než teď. Benzín Natural 95 teď stojí průměrně bez jednoho haléře 33 korun za litr, takže je už teď nejdražší za takřka dva roky, nafta stojí bez devíti haléřů 31 korun za litr.
Ropní vládci se vzácně rozhádali, cena pohonných v ČR může vyletět vzhůru
05.07.2021 Cena ropy se drží poblíž svého maxima za celé období od října 2018, přičemž nelze vyloučit další citelný cenový nárůst. Klíčoví ropní těžaři se totiž rozhádali. Růst cen ropy by dále zdražil pohonné hmoty v ČR. Nyní se barel ropy Brent prodává za 76,2 dolaru. Benzín Natural 95 stojí průměrně bez jednoho haléře 33 korun za litr, takže je už teď nejdražší za takřka dva roky.
Reuters: Ruské firmy letos získaly z primárních nabídek nejvíce peněz od r. 2013
28.06.2021 Objem primárních veřejných nabídek (IPO) akcií ruských firem za prvních šest měsíců letošního roku vystoupil na nejvyšší úroveň od zavedení západních sankcí vůči Moskvě. Podle propočtů agentury Reuters si ruské firmy zajistily na burze více než 2,4 miliardy USD (51,4 miliardy Kč). To je více, než kolik se jim od roku 2013 podařilo získat vždy za celý rok. Analytici banky UBS na začátku roku očekávali, že ruské firmy by letos mohly získat až deset miliard USD. Ruský producent zlata Nordgold se ale rozhodl svůj možná až několikamiliardový debut na burze v Londýně odložit, což vyvolává mezi analytiky obavy, že vlna vstupů ruských firem na burzu možná končí.
Komodity: Ropa klesá, výhled na oživení poptávky ji ale drží poblíž tříletých maxim
24.06.2021 Ceny ropy dnes mírně klesají, díky výhledu na oživení poptávky se ale drží poblíž téměř tříletého maxima. Podporuje je pokles amerických ropných zásob a zrychlování ekonomické aktivity v Německu.
Benzín a nafta zrychlují tempo svého zdražování. A bude hůře, cena ropy totiž včera vylétla nejvýše do října 2018
24.06.2021 Benzin i nafta Česku v uplynulém týdnu zrychlily v tempu svého zdražování. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 32,54 koruny, před týdnem byl o šestnáct haléřů levnější. Průměrná cena nafty činí 30,51 koruny za litr, o devatenáct haléřů více než před týdnem. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin nejdražší od začátku října 2019, nafta pak od poloviny loňského března. Nafta však zdražuje mírněji zejména kvůli letošnímu snížení spotřební daně z ní.
Ranní komentář: Akcie korigují ztráty z minulého týdne, krypto pokračuje v korekci
22.06.2021 Akciové trhy včera korigovaly část svých pátečních ztrát. Nejvíce rostl hlavně americký Dow Jones, který přidal 1.76 %, zatímco indexy S&P 500 a Nasdaq rostly o 1.40 % a 0.79 %. Sektorově se dařilo hlavně energetickým společnostem, kterým pomohl další růst cen ropy. Silnější byly tentokrát i banky, které pozitivně reagovaly na návrat desetiletých výnosů zpět ke hranici 1.5 %. Mírnou korekcí si pak prošel dolar, který si ale většinu svých zisků z konce minulého týdne udržuje.
Benzín i nafta dále zdražují – a budou dále. O prázdninách dají řidiči za litr benzínu 33 korun, za litr nafty 31 korun
17.06.2021 Benzin i nafta Česku v uplynulém týdnu opět zdražovaly. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 32,38 koruny, před týdnem byl o devět haléřů levnější. Průměrná cena nafty činí 30,32 koruny za litr, o devatenáct haléřů více než před týdnem. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin nejdražší od poloviny loňského ledna, tedy od doby ještě před propuknutím pandemie, nafta pak od poloviny loňského března. Nafta zdražuje mírněji zejména kvůli letošnímu snížení spotřební daně z ní.
Průměrná úroková sazba u hypotečních úvěrů v květnu vzrostla na 2,15 %, cena úvěru je nyní o 30 % vyšší než před dvěma lety
16.06.2021 Úrokové sazby u hypoték míří už čtvrtý měsíc v řadě vzhůru. To potvrdily i aktuální výsledky Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů, podle kterých v květnu vzrostly průměrné sazby na úroveň 2,15 %. Odborníci očekávají, že ke konci roku se sazby mohou vyšplhat až k hranici 3 %. V důsledku rostoucích cen nemovitostí současně roste i průměrná cena hypotéky, která aktuálně dosahuje 2 925 582 korun. Před dvěma lety přitom byla o 30 % níže.
Ranní komentář: Ropa (WTI) nad 72 USD, dnes zasedání Fedu
16.06.2021 Akciové trhy včera mírně korigovaly. Index S&P 500 odepsal 0.20 %, Dow Jones 0.27 % a Nasdaq klesl o 0.71 %. Ke korekci přispěly slabší výsledky z USA, kde byly zveřejněny horší než očekávané maloobchdoní prodeje, které navíc byly doprovázeny výraznějším než očekávaným růstem PPI. Ten meziměsíčně vyskočil o 0.8 %, což přispělo k meziročnímu růstu indexu o 6.6 %.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
15.06.2021 1) Akcie v asijsko-pacifickém regionu reagovaly dnes na nová maxima indexů S&P 500 a Nasdaq smíšeně. Trhy nadále očekávají především výsledky dalšího zasedání americké centrální banky (Fed), které probíhá tento týden. Ze zápisu ze zasedání australské centrální banky vyplynulo, že její radní stále považují ukončení současného programu nákupu dluhopisů za předčasné.
Ruské akcie jsou na rekordu, před schůzkou Putin/Biden zpevňuje i rubl
15.06.2021 Ruské akcie dnes vystoupily na rekord, pomohl jim zejména růst cen ropy na světových trzích. Před schůzkou mezi americkým a ruským prezidentem Joem Bidenem a Vladimirem Putinem zpevňuje i rubl. Dolar k němu ztrácel asi 0,4 procenta na 71,80 rublu za dolar a byl v těsné blízkosti maxima od konce loňského července. Obchodníci se zaměřují i na zasedání americké centrální banky (Fed), která ve středu oznámí další postup ve své měnové politice.
Benzín i nafta dále zdražují – a budou dále. Cena ropy se včera dostala nejvýše za poslední více než dva roky. Cesta do Chorvatska a zpět letos řidiče vyjde dráž, než loni na 3400 korun
10.06.2021 Benzin i nafta Česku v uplynulém týdnu dály zdražovaly. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 32,29 koruny, před týdnem byl o třináct haléřů levnější. Průměrná cena nafty činí 30,13 koruny za litr. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin nejdražší od loňského ledna, tedy od doby ještě před propuknutím pandemie, nafta pak od loňského března. Nafta zdražuje mírněji zejména kvůli letošnímu snížení spotřební daně z ní.
Analýza Fidelity International: Nerovnoměrný supercyklus pro komodity?
08.06.2021 Většině komodit se v letošním roce dařilo. Jejich růst navázal na loňské oživení a podnítil úvahy o možném komoditním supercyklu. Rozdílné vyhlídky v různých zeměpisných oblastech a odvětvích však znamenají, že výnosy by nyní mohly být rozptýlenější, a že se objeví vítězové i poražení.
Průmysl má nakročeno k celoročnímu dvoucifernému růstu
07.06.2021 Průmyslová produkce v dubnu meziměsíčně pokračovala v expanzi mírně nad odhady navzdory omezeným dodávkám výrobních komponent. Meziroční srovnání je extrémně silně umocněno loňským propadem. Zahraniční obchod překvapil silným meziměsíčním růstem zejména na straně exportu. Stavebnictví v dubnu setrvalo v útlumu. Z hlediska finančního trhu data z výroby překvapila jen mírně pozitivně.
Loňský lockdown vylepšil statistiku zahraničního obchodu
07.06.2021 Zahraniční obchod skončil v dubnu s přebytem 19,3 mld. Kč, což je ve srovnání se stejným obdobím loňského roku o 43,6 mld. Kč lepší výsledek. Za vysokými čísly však opět stojí hlavně nízká srovnávací základna, kdy v dubnu loňského roku byly česká ekonomika v lockdownu. Nejvíce je tento vliv patrný na přebytku obchodu s motorovými vozidly, kdy uzavření automobilového průmyslu v loňském roce výrazně vylepšuje letošní statistiky. Přebytek obchodu s motorovými vozidly byl tak meziročně o 44,4 mld. vyšší, a to především díky jejich výrazně vyššímu vývozu (o 79,8 mld. Kč). Do kladného salda se v dubnu přehoupla i bilance obchodu s počítači, elektronickými a optickými přístroji a s textiliemi. Stejně jako v březnu se i v dubnu na bilanci zahraničního obchodu projevily stoupající ceny na komoditních trzích i větší dovezený objem zemního plynu. Další růst cen ropy ale v letošním roce, ani v tom příštím, již nepředpokládáme, takže tento negativní vliv bude postupně slábnout. Vliv nízké srovnávací základny byl patrný i na tempu vývozu a dovozu. Vývoz v dubnu meziročně vzrostl o 78,3 %, dovoz pak o 49,8 %. Meziměsíčně se po sezónním očištění zvýšil vývoz o 8,1 % a dovoz o 5,3 %.
Benzín dále zdražuje – a bude dále. Cena ropy se dnes dostala nejvýše za poslední více než dva roky. Cesta do Chorvatska a zpět letos řidiče vyjde dráž, než loni na 3400 korun
03.06.2021 Benzin Česku v uplynulém týdnu dále zdražoval, i když mírně. Nafta o haléř zlevnila. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 32,16 koruny, před týdnem byl o čtyři haléřů levnější. Průměrná cena nafty činí 29,92 koruny za litr. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin nejdražší od začátku loňského února, tedy od doby ještě před propuknutím pandemie, nafta pak od loňského března. Nafta zdražuje mírněji zejména kvůli letošnímu snížení spotřební daně z ní.
Benzín stojí prvně od loňské zimy přes 32 korun za litr, pohonné hmoty budou zdražovat i dále. Kvůli Íránu se řidiči zlevnění nedočkají
20.05.2021 Benzin i nafta v Česku v uplynulém týdnu opět zdražovaly. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 32,06 koruny, před týdnem byl o osmnáct haléřů levnější. Průměrná cena nafty stoupla o 14 haléřů, na 29,89 koruny za litr. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin nejdražší od loňského února, tedy od doby ještě před začátkem pandemie, nafta pak od loňského března. Nafta zdražuje mírněji zejména kvůli letošnímu snížení spotřební daně z ní.
Míra inflace v Británii se v dubnu více než zdvojnásobila na 1,5 procenta
19.05.2021 Růst spotřebitelských cen v Británii v dubnu zrychlil a míra inflace se více než zdvojnásobila. Vystoupila na 1,5 procenta, zatímco v březnu činila 0,7 procenta, oznámil dnes britský statistický úřad (ONS). Zdražoval plyn, elektřina, oblečení i obuv - ceny jsou nejvyšší od loňského března, kdy vypukla pandemie. Britská centrální banka doufá, že je to přechodný jev způsobený tím, jak se ekonomika vzpamatovává z loňského propadu a poklesu cen, který zapříčinila koronavirová krize.
Světová ekonomika se „otřepává“ z pandemické kocoviny
10.05.2021 Nejnovější ekonomický průzkum mezinárodní asociace ACCA (The Association of Chartered Certified Accountants) ukazuje nárůst důvěry v globální ekonomiku – ať již jde o růst zakázek, zaměstnanosti a investic. Do konce tohoto roku by se mohla globální ekonomika vrátit na stejnou úroveň jako před Covidem. Rostou však obavy z inflace a nejistota v ekonomice stále trvá.
Analýza makroindikátorů: Průmysl roste, i když chybí výrobní vstupy
07.05.2021 Průmyslová produkce v březnu meziměsíčně expandovala nad odhady navzdory omezeným dodávkám výrobních komponent. Meziroční srovnání je navíc umocněno loňským propadem. Pozitivní vývoj ve výrobě se přelévá i do rychlého růstu vývozu i dovozu ze zahraničí. Stavebnictví v březnu potěšilo díky infrastrukturním investicím.
Zahraniční obchod vylepšila srovnávací základna
07.05.2021 Bilance zahraničního obchodu skončila v březnu přebytkem 18,5 mld. Kč, tedy o pět miliard větším, než jsme čekali. Na datech se již výrazně projevuje vliv nízké srovnávací základny loňského jara, kdy domácí ekonomiku zasáhla první vlna pandemické krize. Automobilový průmysl byl loni touto dobou v lockdownu, což je vidět na letošních březnových číslech. Přebytek obchodu s motorovými vozidly byl ve srovnání s loňským rokem o 20,9 mld. Kč vyšší, jejich vývoz byl pak meziročně silnější o 37,4 mld. Kč. I přes nedostatek některých výrobních komponent předpokládáme, že automobilový průmysl bude k příznivému vývoji zahraničního obchodu přispívat i nadále. Dle Sdružení automobilového průmyslu byla výroba automobilů v březnu ve srovnání s loňským rokem o 50 % vyšší. K optimismu přispívá i rostoucí zahraniční poptávka.
Komodity: Ceny ropy smazaly počáteční zisky a klesají
05.05.2021 Ceny ropy dnes nejprve rostly a v naději na zvýšení poptávky díky omezení restrikcí v USA a části Evropy stouply nejvýše od poloviny března. Pozdě odpoledne však zvrátily trend a klesají. Podle analytiků investoři využili nejnovější zprávu o zásobách v USA ke snížení ceny, která se dostává k hranici 70 dolarů za barel. Nad tuto cenu však zatím nejsou ochotni investoři ropu dostat, protože v některých zemích světa, v čele s Indií, se nedaří dostat boj s nemocí covid-19 pod kontrolu.
Komodity: Ceny ropy díky naději na oživení poptávky v USA a Číně rostou
03.05.2021 Ceny ropy dnes rostou. Pomáhá jim optimismus z oživení poptávky v zemích jako Spojené státy a Čína, který zmírňuje obavy z růstu počtu nových případů nemoci covid-19 v Indii a ze zvýšení těžby skupinou OPEC+.
Ranní komentář: Banky reportují další skvělé čtvrtletí. Coinbase uzavřela první seanci na 65 mld. USD
15.04.2021 Včerejší seance se na finančních trzích točila hlavně okolo kryptoměn. Na burzu byla včera zalistována Coinbase, která si v jedu chvíli sáhla na valuaci až nad 100 mld. dolarů, aby nakonec seanci zakončila s valuací na 65 mld. Vysokou cenu si dál držel bitcoin, zatímco ethereum pokračovalo v navyšování historického maxima, které se dnes ráno posunulo nad 2 450 dolarů.
Shrnutí páteční seance: Akcie v USA vzrostly, investoři doufají v silné oživení ekonomiky
28.03.2021 Americké akcie v pátek posílily, k růstu přispěly například energetické a finanční podniky. Investoři nyní sázejí na výrazné oživení ekonomiky Spojených států z útlumu, který způsobila pandemie nemoci covid-19.
Wall Street zaostává za Evropou, inflační očekávání poskočila výš
26.03.2021 Evropské akcie si v závěru týdne drží pěkné zisky, Wall Street za nimi zaostává. Indexy Stoxx Europe 600 nebo DAX jsou o 0,8 pct výš, S&P 500 přidává 0,5 pct a Nasdaq Comp. ještě o trochu méně. Eurodolar stoupl zpět k hranici 1,1800.
Zablokovaný Suez může dále zdražit pohonné hmoty v ČR, ty letí vzhůru i tak
25.03.2021 Ceny pohonných hmot letí vzhůru. V polovině března například benzín Natural 95 zdražoval tempem přes 80 haléřů na litr za jediný týden. Takto citelně jeho cena naposledy rostla v prosinci 2010. V uplynulém týdnu sice zdražování zmírnilo, nicméně i tak benzín podražil o dalších 38 haléřů na cenu 31,17 koruny za litr. Nafta je dražší o 26 haléřů než před sedmi dny, když stojí 29,48 koruny. Jak benzín, tak nafta jsou tedy nyní nejdražší za poslední více než rok. Důvodem je hlavně růst cen ropy na světových trzích. Ta nejnověji zdražuje kvůli situaci v Suezském průplavu, jejž za písečné bouře najetím na mělčinu zablokoval obří tchaj-wanský supertanker.
Související klíčová slova:
Střední Evropa | Inflační šok | Zvyšováním těžby | Akcie Enbridge | Útok na Izrael | Čína a USA | Vyspělé země | Obchodní pásmo | Trump Media | Zpomalení čínské ekonomiky | Gary Dugan | Uvolněné měnové politiky | Ruský soud | Tuzemské automobilky | Největší ruská banka | Scorpio Tankers (STNG) | Produkce ve stavebnictví | ChatGPT | Jak fungují akcie | Zásoby zemního plynu | Balík rozpočtových opatření | Výplach | Ziskový potenciál | Euro k americkému dolaru | Klid před bouří | Jack Ablin | Zvyšování cen | Dokončený brexit | Dlouhé pozice | Výnosy dluhopisů | Knorr-Bremse | Války | Pád libry | Lithium | Západní země | Vývoj | Oděvy | Jakub Seidler | Češi | Data z trhu práce | TD Securities | Australská centrální banka | Rada guvernérů ECB | Panevropský index | Údaje z USA | Snížení těžby skupinou OPEC+ | Globální růst | InstaForex | Nákup ropy | Brent Crude Oil | Jana Steckerová | Česká ekonomika letos | Zdražovat | Analýza akcie | DPH | EUR | Spotřebitelské výdaje | Indická ekonomika | Bundesbank | Akcie H&M | CrowdStrike Holdings | Paušální daně | Transněfť | Americké ropné zásoby | Standard & Poor's | Ceny akcie RWE | Oznámení snížení těžby | Snížit úrokové sazby | Yandex | Take Profit | Spotřební sektor | Hlavní úrokové sazby | American Petroleum Institute (API) | Salesforce | Investice do ropných akcií | Podnikatel | XOM | Výsledky technologických gigantů | Itálie | Organizace Conference Board | Stoxx | Stavební produkce | Emise islámských dluhopisů | Cena emisních povolenek v EU | Obchodní deficit | Vývoj ceny zlata | Texas | Akcie firmy | Další snížení těžby | Akcie čínských společností | Finanční aktiva | Ropná zařízení v Saúdské Arábii | Očekávání | Wormhole | Korelace | Finanční injekce | Jüan | Posílení japonského jenu | Evropské centrální banky | CPI v Británii | Nikl | CMC Markets | New York - Nymex | Korelace s cenou ropy | Stavebnictví v březnu | L.F. Investment | Primární nabídka | Tlak na Rusko | Aktivita v americkém sektoru služeb | Přehled komoditních trhů | EUR/JPY | Sílící koruna | Kvartální výsledky | Pro investory | Londýnské burzy | Zasedání ČNB | Rozvoj umělé inteligence | Veřejné finance | Venezuela | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Varianta omikron | Příležitost k nákupu | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Společnost Delta Air | Roční míra inflace | Chaos na trzích s energií | Evropská komise | Saúdská ropná zařízení | Skupina G7 | Swiss | Investice | U.S. Bank Wealth Management | Britská centrální banka | Ekonomické zotavení | DXY | Rozvolnění | Spotřebitelský sektor | Geopolitické riziko | MACD | Potenciál | Kurzy akcií | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Support | CPI v Kanadě | Podnikatelské aktivity | Lednová inflace | Nejdůležitější ekonomické události | Cyklus zvyšování sazeb | Škoda Auto | Růst amerického dolaru | Ifo | Webinář | Index spotřebitelské důvěry | Japonské akcie | Zisk před zdaněním | Argos Capital | Norwegian Cruise Line Holdings | Invaze na Ukrajinu | Situace kolem Ukrajiny | Prognózy | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | NYSE | Intervence | Výkon ekonomiky | Broadcom | E.ON | Jaroslav Tupý | Slabá koruna | Diverzifikace | Klesly akcie | Akcie Renaultu | Experti | Počáteční zisky | LSEG | Futures a opce | Futures kontrakt | Rekord | Zachary Hill | Vstupní náklady | Raiffeisenbank | Zpevňování koruny | Investice do rozšíření těžby | Ropná infrastruktura | Výprodeje akcií | Oživení ekonomiky | Návrh zákona | Evropský index | Evropské měny | FTSE MIB | Evropský systém obchodování | Nápojové společnosti | Creditas | Dění na trzích | Objem ropy | Klesající ceny | Bidenova administrativa | Úrokové sazby v USA | IHS | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Černé labutě | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | FiveThirtyEight | EUR/USD | Carmen Reinhartová | Vanad | Vanguard | Vývoj dolarového indexu | Akcie Walt Disney | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Trend USD/SEK | Von der Leyenová | Geopolitické napětí | Saxo Bank | Chování | Konflikt mezi Íránem a Izraelem | Bill Merz | Guyana | Švédská koruna | PKN Orlen | Horizon Investments | Finanční páka | Čerpací stanice v ČR | Price Action | Akcie společnosti | Mrazivé počasí | Letecké palivo | ETH | Chování trhu | Agentura AFP | Komunikační služby | Tuzemské hospodářství | Australská centrální banka (RBA) | Slevy na dani | CSI 300 | Aktuální vývoj | Cena pšenice | Rostoucí výnosy | Opatrný optimismus | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Americké farmaceutické společnosti | Druhá největší ekonomika | Stav trhů | Průměrné mzdy | Spotřební daň z nafty | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | EY ITEM | Výnos | Celosvětová poptávka po ropě | Poškodit ekonomiku | Americký dolar včera | Oxfam | RBC Capital | Ropné zásoby | Exchange | Sektorové metriky | Goldman Sachs | Media & Technology | Tisk peněz | Delta | Obchodování na burzách | Uzavření příměří | LYNX Trading | Výnosová křivka | Šéf Fedu | Opatření v Číně | Kontrariánské pozice | Akcie těžařů | Čekající příkazy | Růst sazeb | Dopravci | Rozhodnutí o sazbách | Jeden dolar | IHNED | Julius Bär | Marathon Oil | Eskalace geopolitického napětí | Nejprudší jednodenní pokles | Zkrocení inflace | Index DOW | Import | Jednotná evropská měna | Analytik Broker Consulting | Forexový trh | Producenti ropy | Překvapivý růst | Richmondský Fed index | Cena emisních povolenek | Měnový pár USD/JPY | Akcie Facebooku | Dopad cen ropy | ČEZ | Zscaler Inc | Alcoa | Dopad na finanční trh | Těžaři | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) | Nikkei | Zastavení dodávek plynu | Přebytek ropy | Akcie roku 2020 | MRO | Růst akciových indexů | Důvěra v ekonomiku | Graf zlata | Kontrakty | Akcie RWE | Akcie Under Armour | Projev šéfky ECB Lagardové | Ferrari | Propad cen | Průraz | Online obchodování | Americký akciový trh | Odhad HDP | Praxe | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Sentiment na trhu | JPY | Úročení spořicích účtů | AUDUSD | H&M | Metaverse | Investing | Posílení české měny | Ekonomika Velké Británie | Poradce Bílého domu | Index Russell | Čínská aktiva | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Posilování dolaru | Pár USD/CAD | Brent | Německá společnost | Uber Technologies | Společnosti obchodující s kovy | Stimul | Peníze | Americké centrální banky | Infekce Covid | Robert Habeck | Small caps | Investment Institute | Suezský průplav | Petr Král | Růst měnového páru | Strach | Pandemie COVID-19 | Russell 2000 | Ukazatel | Průmyslové zakázky | Nákup českého dluhu | Title Transfer Facility | Nakupovat akcie | Baidu | Rozhovor | Americká ropa | Americká lehká ropa WTI | Obavy z inflace | Certifikáty | Ministerstvo obchodu | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Služby | Pokles úrokových sazeb | Měnová politika Fedu | Graf ropy WTI | Běžný účet platební bilance | Analytici společnosti | Pokles ceny ropy | Vývoz ruské ropy | Měny | Barel ropy | Midstream | Americký Fed | Artem Abramov | Zasedání OPEC | Investiční strategie | Krátkodobé příležitosti | Globální hospodářský růst | Vývoj měnového páru AUD/USD | Americký ropný průmysl | Tuzemská ekonomika | Zpravodajství | Palladium | Micron | Burzovní obchodníci | Výsledek hospodaření | Bezpečný přístav | Ropa WTI | Lockheed Martin | Pohonné hmoty v Česku | Dividendy | Burza | Napětí mezi Íránem a USA | Ceny dluhopisů | Projev Jeroma Powella | Akcie bankovních společností | Bankovní domy | Dell Technologies | Oživení čínské ekonomiky | ZEW index | Rosněfť | Vakcíny proti koronaviru | Vývoj ceny ropy | Pozornost investorů | Mike Pompeo | Burzy | Norwegian Cruise | Efekt na trhy | Německý ministr hospodářství | USD/EUR | Komoditní trh | Zotavení v Německu | Výrazný vzestup | GAM | Nový premiér | Americký prezident Joe Biden | Dolar dnes | Výraznější impuls | Hlavní zjištění | Internetový gigant | Broker | Cash flow | Proražení | Představitelé ECB | Státní ropná společnost | Posílení koruny | Odliv kapitálu | Export | Zisk společnosti | OXY.US | Turbulentní volatilita | First Republic | Hyperinflace | Zasedání MNB | Prodej automobilů | Ekonomické výhledy | Nejvyšší produkce | EUR/CZK | Odhad růstu HDP | Centrální banky USA (Fed) | Energetická společnost | Ropná krize | Pokles nákladů | AI | Bilance obchodu | Ropná zařízení | Michigan | Největší krádež kryptoměn | Škoda | British Petroleum | Objem nových emisí | Bernie Sanders | Rozvahy Fedu | Trh s ropou | Fialova vláda | Ekonomická aktivita | Regulace | Bezpečná měna | Ranní zpráva pro tradery | Projev šéfky ECB | Plynové zásobníky | Noviny | Tadeáš Chmelíček | Dnešní obchodování | Ceny Bitcoinu | ISM pro sektor služeb | IPO | Inflační spirála | Hospodářské výsledky | Tovární objednávky | Litva | První část obchodní dohody | ProCent | Reálné hodnoty | Fitch Ratings | Nejhorší scénář | Parlamentní volby | Čtvrtletní výsledky | Polymetal International | GBP/USD | Globální akciový index MSCI | SlateStone Wealth | Zvýšení sazeb | Index CAC 40 | Bezpečné přístavy | Vyšší náklady | Měnový pár EUR/USD | Nárůst ceny | Wells Fargo Asset Management | Johan Sverdrup | Oživení trhu | Média | Světové ceny ropy | UniCredit Bank | Izraelský premiér | Obchodní deník | Zisková marže | Finanční trh | Uklidnění situace | Vyšší hodnoty | Inflační cíl | Slábnutí koruny | 1 milion | Šíření nemoci | Stratégové | Historický vývoj ceny ropy | Pro tradery | Nový rekord | Firma Meta Platforms | Federální rezervní systém (FED) | Výkonnost společnosti | Otřesy na finančních trzích | Americká ropa WTI | Vývoj ceny akcie RWE | Banka JPMorgan | Ruské ropy | Komoditní dolary | Caterpillar | Rekordní zisk | Údaje o ekonomice | Světový obchod | Zveřejnění zprávy | Makrodata | FANG | Investoři | Jestřábí postoj | Sója | Zesílení inflačních tlaků | Upstream | Bank of England | Americké ekonomiky | Největší světové ekonomiky | Nejistoty | Fidelity | MiFID II | Očkování proti covidu | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Index technologického trhu Nasdaq Composite | AMD | Akciový index MOEX | Akcie ve Spojených státech | Negativní sentiment | Scorpio Tankers | Severní Korea | Kapitál | FedWatch | Jádrový index | Globální akciové trhy | Německý export | Další růst | Pracovní místa | Firma Meta | Mimořádná opatření | Kontrakty na ropu | Ministr hospodářství | Hugo | ACCA | Commonwealth Bank | Nižší daně | Reálné ekonomiky | Posílení | Dluhopisové výnosy | Obchodní dny | Vývoj ceny zemního plynu | Pohyb trhu | Měny v regionu | USD | Cenový skok | Rijád | Zápis z posledního zasedání | Dot plot | Current Ratio | Ropné a plynárenské společnosti | Boeing | Německé HDP | Polymetal | Růst v Číně | Posilování koruny | Zoom Video | Evropské PMI | Qualcomm | Vývoj ceny ropy Brent | Akcie Google | Dvoutýdenní repo sazby | Nižší poptávka | Drahý plyn | Plány | Sestupný trend | Banka Goldman Sachs | Funkční období | WIZZ | Celosvětová spotřeba | Kč/EUR | Total | Zisk | Jestřábí komentáře | Provozní marže | Euro dnes | TTF | Tempo zdražování | Klaus Wohlrabe | GBP/EUR | Sentiment indikátory | Cestování | Politická nestabilita | Největší ekonomika | Německý DAX | BP | Again Capital LLC | Narušení dodávek ropy | Patria | Akcie a dluhopisy | Analýzy | Nike | Omezení dividend | Obchodování ropných akcií | Evropské ekonomiky | Split | Energetický gigant | Americké HDP | DJI | Kybernetický útok | Akcie Ralph Lauren | Spotřebitelský sentiment | Data z ekonomiky | Čínské úřady | Nárůst zásob v USA | Aker BP | Pokles vývozu | Hlavní události | Cena železa | Swapy | Cenové tlaky | CZK | Širší index S&P 500 | Rizikové měny | Investice do dluhopisů | Akcie společnosti Walt Disney | WIG20 | Zvýšení úrokové sazby | Akcionáři | Cenové úrovně | Emoce | Sundar Pichai | Pověst | Kabinet | NFP | Vysoké sazby | Heraeus Alexander Zumpfe | Forbes Real Time | Investovat | Inflační situace | Peso | Rizika a příležitosti | Vít Hradil | Uber | Patria Online | Demokraté | Hospodářský vývoj | Huawei | Dodávky na trh | Analytik Purple Trading | Ruský prezident | CAC 40 | S&P | Brusel | Chevron Corporation | Aktuální obchodní příležitosti | Agentura AP | Úroková sazba | Pokles spotřebitelských cen | Zasedání Evropské centrální banky | Nákupy dluhopisů | Thyssenkrupp | Americké ministerstvo energetiky | Larry Kudlow | Zvýšení daní | Mimořádný růst | Rizikovější měny | Sankce namířené proti Rusku | Dovoz | Unie | Nejlepší vanadiové akcie | Ziskové obchodování komodit | Loonie | Dobrá nálada | Výzkumy | Meta | Cena ropy na světových trzích | Deflace | Cena povolenek | Zahraniční investoři | Vítězství Joe Bidena | Nemovitostní fondy | Mutace omicron | Čtvrtletní zisk | Investiční banka | Zpráva o vývoji nezaměstnanosti | Nízké úrokové sazby | Iman Nasseri | Ruský rubl | Occidental Petroleum | Úrokové míry | Komoditní | Turecká lira | Primární nabídky akcií | Hlavní index frankfurtské burzy | Nasdaq a S&P | Praha | Mezinárodní agentura pro energii | Berkshire Hathaway | CFD (Rozdílové smlouvy) | The New York Times | MOEX | Raketové útoky | Investiční centrum | Ekonomický kalendář | Konflikt mezi Izraelem | Prezident | Společnost Shell | Mrazivé počasí v americkém státě Texas | Piráti | Narušení dodávek | Vybírání zisků | Volný čas | Investing.com | Inflace v květnu | Vzdělání | Nerozhodnost | Zprávy | ZEW | Vývoj na Blízkém východě | Trh s komoditami | Powell dnes | Očekávání úrokových sazeb | Čínské zboží | Index cen domů | Ceny zemědělských výrobců | Spotřebitelské ceny v USA | Warren Buffett | CME FedWatch | Tiff Macklem | Studená válka | Růst zadlužení | Výsledky | Události tohoto týdne | Coca-Cola | Finanční služby | Ekonomické oživení | Statistický úřad Eurostat | Globální ekonomiky | ČNB Petr Král | Zlepšení sentimentu | Euro Stoxx 50 | HUF | Inflační tlaky | Západní sankce | Ekonom Ifo | Průzkum | Siemens | Minulá výkonnost | Portfolio | Zadlužování | Cena ropy WTI | Bank of America | Warranty | RBI | Zdražování pohonných hmot | Komodita | Celkový objem obchodů | Asie | Fundamentální analýza | Dovoz ropy | AvtoVAZ | Petr Lajsek | Broker Consulting Index | Ralph Lauren | Ochota riskovat | Retracement | Americký index | Omezené dodávky suroviny | Investice do kobaltu | TIM | Rystad Energy | Eurostat | Akciový index S&P 500 | Vypnutí plynu | Energie | Futures na S&P 500 | Jak ceny komodit ovlivňují různá odvětví | Silný dolar | Napadení Ukrajiny ruskou armádou | Fundamentální zprávy | Fiskální rok | Tempo růstu CPI | Šokující předpovědi Saxo Bank | OPEC+ | Růst inflace | P/E | SAE | Obchod Amazon | Program odkupu akcií | US500 | BHS | Boom | Makroekonomický výhled | For Traders | Ropné společnosti | Kapitálové rezervy | Blizzard | DMA | Objem | Dobré výsledky | Dluhopisové fondy | Akcie leteckých společností | Stimulační opatření v Číně | Oživení v Číně | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Tržní kapitalizace | Jednotné měny | Boj s inflací | Důsledky na investiční strategie | Cestovní kanceláře | Graf vývoje | Obchodování a investice | Vývoj měnového páru | Hypoteční trh | Vlastníci jaderných elektráren | Mary Dalyová | Zákonodárci | Cenový vrchol | Ceny plynu v Evropě | Velké firmy | Podnikatelská nálada | Propuštění | Bloomberg News | Aktivity v Rusku | Tržní podíl | Národní měny | IEA | Swingový výhled | Britský FTSE 100 | Index Stoxx 600 | Mimořádné situace | Ekonomický vývoj | ETS | Devizový trh | Regulátor | Ukazatel Běžné likvidity | Firmy | Macrotrends | Dlouhodobé pozice | Zvýšení dluhového stropu | Dlouhodobý výhled | Australský dolar | Digitální zlato | Bydlení | Investiční platforma | Ole Hansen | Ocado | Šéf centrální banky | Důchod | AMC | Aussie | Páka | Dolar včera | Pfizer | Posílení amerického dolaru | Agentura Bloomberg | RWE | ZS | Medvědí divergence | Zabití íránského generála | AFP | Studie | Blízký východ | Josep Borrell | Data z průmyslu | Výkonnost indexu | Znehodnocení koruny | Období stagflace | EUR/PLN | Odhad analytiků | Třída aktiv | Slabší koruna | Nástroj | Zpráva | S&P 500 Index | Ekonomické dopady | Válka | Polsko | Vývoj devizových rezerv ČNB | Německý výrobce | Cestovní ruch | Prémie | Představitelé Fedu | Recese ve Spojených státech | Index RTS | Inflace v Česku | Cenová hladina | Měna | Bankéř | Rok 2024 | Kering | Poptávka po pohonných hmotách | Ceny domů | United Airlines | Technologický index Nasdaq Composite | Janet Yellenová | Hrubý domácí produkt (HDP) | Hypotéky | Ceny ropy | Akcionáři společnosti | Pohyb kurzu | Státní rozpočet | Nasdaq | Současná situace | Aktuální hodnoty měny | Obchodování komodit | Nájmy | Raketový útok | JOLTS | Stratég firmy | Finanční operace | Manchester United | André Kostolany | Deficit | Lukáš Kovanda | Tržní podmínky | Zasedání Fedu | Česká spořitelna | Jackson Hole | Ropný kartel | Celková inflace | Nárůst cen ropy | Globální obchod | Geopolitická situace | HUF/EUR | Natland Petr Bartoň | Korekční pohyb | Americká ropná společnost | Komoditní fondy | OPEC | USD/PLN | Vedoucí představitelé | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Ropná společnost | Bloomberg | ANZ | Mladé generace | Specialista na online obchodování | GBP | Dopady na ekonomiku | KB | Nabídka | Bezpečné útočiště | Rekordní hodnoty | Kurz akcií | Program nákupu dluhopisů | Akcie včera | S&P Global | Centrální banky | Maloobchod | Optimistická očekávání | Jádrový index spotřebitelských cen | Obchodní týden | Logistika | Oslabení amerického dolaru | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Analytická společnost | CME FedWatch Tool | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Trump | Zpomalení ekonomického růstu | NY Empire state index | Dow Jonesův index | Prohloubení schodku | Index Dow Jones Industrial Average | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Hlavní indexy | Silnější dolar | Obavy z recese | Obchodování v Asii | Pohyby cen | PMI ve výrobě | Index STOXX Europe | Dolary | Reálné mzdy | Federální rezervní systém | Vstupy | TSMC | Dlouhodobé investování | Cenový šok | Rystad | Agentura EFE | Index pařížské burzy | Hackeři | Evropské trhy | Ministerstvo práce | Averze k riziku | Politické riziko Japonska | Rychlejší růst inflace | Britský statistický úřad | Index pařížské burzy CAC 40 | USDCAD | Dnešní makroekonomické ukazatele | Americký dolarový index | Risk | Instituce | Constellation | COPPER | Evropské akcie | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Americké objednávky | Chamtivost | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Apple | Odborníci na energetiku | Silný růst | Ropa Brent | Western Alliance | Broker Trust | Evropský statistický úřad Eurostat | Býčí signál | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Snížení DPH | Rozhodnutí vlády | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Americké akcie | Purple Trading Jaroslav Tupý | Vyhlídky | BBC | Vojenský konflikt | CZ | Technologické podniky | UBS Group | Cena ropy brent | Drahé uhlí | Dopad pandemie | Kongres | Inflační situace v ČR | Výdělky | Vývoj měnového páru USD/JPY | PANW | Index cen výrobců | Evropská ekonomika | Obchodní dohoda s Čínou | Natland | Ficova vláda | Program nákupu aktiv | SVB a Signature | Rallye | Reakce trhu | Úrokový rozdíl | Equinor | Propad amerického akciového trhu | Obchodníci s ropou | Pandemie nemoci COVID-19 | Trh | Divize | Tým InstaForex | Nárůst zásob | Současný trend | Obchodovat na finančních trzích | Snížení těžby | Inflace ve Spojených státech | Komise | University of Michigan | Oživení inflace | Čínský akciový index | Války na Ukrajině | Kanadská měna | PLUG | Viktor Orbán | EY | Výrazný růst | Příjmy z prodeje ropy | České koruny | Index londýnské burzy | Cena zlata dnes | Korekce | Zpřesněný odhad | Vývoz ropy | Upozornění | Ministerstvo financí USA | Výrazný pokles | Ekonomiky zemí Perského zálivu | Buffett | Money management | AA | Vývoj ekonomiky | Centrální instituce | Vyšší poptávka | Největší ekonomika světa | Bidenův obří balík | Průzkumy | Krátkodobé obchodování | Zveřejnění výsledků | Odveta | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Prezident Emmanuel Macron | Francie | Vietnam | Obchodní strategie | Pokles HDP | Dopad na trhy | Globální recese | Chaos po volbách | Index Standard & Poor's | Naučte se obchodovat | Lowe's | Yahoo | Oživení české ekonomiky | Propad | Philip Lowe | Ruské úřady | Zasedání Světového ekonomického fóra | Trigger | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Pokračující pokles | Sazby ČNB | Období nejistoty | Turecko | Stock | Americké zásoby ropy | Devalvace amerického dolaru | Stimulační opatření | Měnové politiky centrálních bank | Ekonomický propad | Nižší low | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Rating | Dezinflace | Exxon Mobil | Brian Klimke | Ekonomické události | Agentura S&P | Pandemie koronaviru | Likvidní | Výkonnost indexů | Microsoft | Trh dnes | Příležitosti | Technické analýzy | xStation | Spotřeba ropy | Alibaba | Propad hodnoty | Japonský index | Jak obchodovat na finančních trzích | Technologické společnosti | Vládní dluhopisy | Produkce zlata | Obavy z růstu inflace | Výsledky průzkumu | Maso | Spotřebitelská inflace | Shortování | Akcenta | Změny cen | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Odvětví cestovního ruchu | Demokratické strany | ANO | Hrubý domácí produkt | Michelle Bowmanová | Kjódó | Letadla | Finanční rezervy | Long pozice | Sázka | Automobilky | Obchodní instrument | Zpomalování ekonomiky | LYNX webinář | Obnovitelné zdroje energie | Exporty | Národní ekonomická rada vlády | Drahé energie | Masivní propad | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Deficit nabídky | Index Nasdaq | Data z USA | Britské libry | Srovnávací základna | Počet pracovních míst | EEX | Zahraniční obchod | Rostoucí akcie | Příjmy z ropy | Futures na DAX | Rizikovější aktiva | Devalvace | Donald Trump | Index hypotéčních úvěrů | Výsledky společnosti | Medián | Americké měny | Paušální daň | Vysoký výnos | Výpadky | Vývoz do Číny | Objem obchodů | Revize amerického HDP | CFTC | Graf | FIAT | Makroekonomické zprávy | Ceny ropy v dolarech | FRS | Ekonomové | Murphy & Sylvest Wealth Management | Gazprom | Akciový index | Centrální banka | Zisky akcií | Hráči na trhu | Trumpova administrativa | Přehled | Farmaceutické firmy | Zpráva o inflaci | Enbridge | Fondy peněžního trhu | Riziková přirážka | Plyn | Záporné reálné úrokové sazby | Inflační vývoj | Trendové linie | LYNX | Pár EUR/USD | Eurodolar | Spotřebitelská nálada | Cena ropy aktuálně | Čistý zisk | Výnosové křivky | Jádrová inflace | Andrew Bailey | Kovy | Stavebnictví | Kanadská ekonomika | Rychlé peníze | Margin call | High Ridge Futures | Hospodaření | Zveřejněná data | Fundamentální faktory | Luhanské lidové republiky | Zpomalení ekonomiky | Fed | Americká centrální banka | TUI | Zahraniční bilance | Růst spotřebitelských cen | Washington Post | Institut Ifo | Pin Bar | Turecká centrální banka | Bankovní tituly | Vyloučení Ruska | Aktivní obchodování | Bezpečnostní situace | Globální index | Cenovka | S&P 500 a Nasdaq | Březnová inflace | Zvýšení těžby ropy | Cena severomořské ropy | API | Devizové trhy | Růst eura | Devon Energy | Zastavení růstu | HDP USA | Údaje o inflaci | Běžný účet | Ekonomické ukazatele | Index frankfurtské burzy | Různé názory | Makro data | Prodej akcií | Hermes International | Reuters | Britská měna | Akcie finančních společností | AMC Entertainment | Přebytek zahraničního obchodu | Portu | Unilever | Počasí v americkém státě Texas | Rezervy bank | Sinopec | Situace na Ukrajině | Brexit | Manažeři společnosti | Chevron | Hodnota dolaru | Kompozitní index | Investment | W1 | Směnný kurz | Volatilita na trzích | Produkce ropy ve Spojených státech | Londýnské akciové burzy | Markets | Depozitní sazba | Výrobní aktivita | Prodeje domů | Obchody | Souhrnný index | Rekordní minimum | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Analytik Trinity Bank | Rolování | VTB | Měny zemí | Rekordní maximum | Palo Alto | Zásoby ropy ve Spojených státech | ING | Ruská ropa | Cena Brentu | Cetera Investment Management | Utahování měnové politiky | Finanční svět | Deficit zahraničního obchodu | Kontrakty na zlato | Pozornost | Společnost NOC | Dnešní výsledky | Odhady analytiků z Wall Street | Trading.com | Firma | EURUSD | Snížení těžby ropy | Dopravní sektor | Traders | Akcie v USA | Automobilový trh | Česká měna | Akcie evropských bank | S&P 500 | Starboard Value | FIL | Příležitosti pro krátkodobé obchodování | Rekordní růst | Nižší růst | Wealth | Dow Jones a S&P 500 | Příkaz | Futures na ropu WTI | KLM | Data z amerického trhu práce | Krátká pozice | Zvýšení úrokových sazeb | Ruské síly | Obchodování | Rychlý růst | Americký dolar dnes | Zemní plyn | Předseda | Fiskální stimul | Libra | Nigérie | Zpomalující inflace | Koronavirová krize | Společnost Rosněfť | Americký dolar | Dluh USA | Kroger | Investovaný kapitál | Opatření centrálních bank | Zvýšení základní úrokové sazby | Wealthspire Advisors | Ztráty peněz | Druhy ropy | CFD | Stoxx 600 | Rekordní inflace | PSA | OpenAI | Snížení sazeb | Zasedání Bank of Canada | Open | Cena akcie | Růst ceny zlata | Reverze k průměru | Změna režimu | Pokles sentimentu | Evropská měna | Exchange Traded Commodity | Investment management | Zvýšení základní sazby | Pomoc ekonomice | Financovat | Porušování lidských práv | Příprava | Jihokorejský KOSPI | Aleš Michl | Pohyby na trhu | Řecko | Kurz EUR/CZK | Aktuální cena | Rostoucí náklady | Green Deal | Nálada investorů | Válka o ropu | Karty | Alena Schillerová | Dlouhé pozice v koruně | Celkový trend | Airbus | Volební pat | Míra | Ministři financí | Ceny obilovin | Ropné futures | Úroky | Refinitiv | HDP v USA | Plodiny | MT4 | Peněžní prostředky | Ipsos | Zvýšení inflace v ČR | Vysoká nezaměstnanost | Očekávání analytiků | Silné oživení | Nomura | NYT | United Airlines Holdings | Růst světové ekonomiky | Investiční banky | Hlavní index francouzských akcií | Signály z Fedu | Květnová inflace | Napětí na finančních trzích | Makroekonomické údaje | Investice do akcií | ERÚ | AUD/JPY | Budoucí vývoj | Diamondback Energy Inc | Silný trh | Průmyslová výroba v ČR | Air | Akcie dnes | Káva | Americký Úřad pro energetické informace | Izrael | Ceny akcií | Financování vlády | Novozélandská ekonomika | Defenzivní akcie | Indikace | Zájem o hypotéky | Extrémní bohatství | Giovanni Staunovo | Japonsko | S&P500 | Klesající trend | Analytik Raiffeisenbank | Epidemie | Čínská ekonomika | Chris Turner | ECB | Ceny | Prudký pokles | Koronakrize | Technologie | CHF | Japonská vláda | Energetická krize | ČNB | Rumunsko | Horší data | Evropská unie | Christopher Waller | Těžba ropy | VW | Akcie Microsoft | Akcie Gazpromu | Jiří Rusnok | Ranní zpráva | Global Times | Pokles | Prognóza ČNB | Surové ropy | Ztrátové pozice | Velký růst | Skupina OPEC | Onemocnění | Vývoj akciového indexu | Carry trade | Tržní ceny | Rekordní zisky | Země EU | Americké společnosti | Vývoj na akciovém trhu ve Spojených státech | DOT | MJ | Jan Vejmělek | Pokles cen ropy | Pokles výnosů dluhopisů | Rezervní měna | Apache | Vývoj dolaru | Poplatek | Nejvýraznější pokles | Index ISM | Tržní očekávání | ATH | Americká ekonomika | Měny&Sazby | Postoj USA | Vysoké ztráty | Finanční deriváty | Nové rekordy | Michal Valentík | Nová mutace koronaviru | Nejistota | Podpora | Obchodník | Portfolio manažer | Doporučení | Integrovaná ropná společnost | Akcie s LYNX | Plynárenská společnost | PVM | Ruský akciový trh | Americká společnost | COVID-19 | Výhled na příští rok | Economic | IBEX 35 | Finanční krize | Pokles ceny | Česká republika | Společnost XTB | Leasing | Sberbank | Tempo poklesu | ROE | Oživení světové ekonomiky | BHS Timur Barotov | Index cen | Dodavatelský řetězec | Banka Credit Suisse | Čínská vláda | Index PX | EBIT | Daně | Největší americká banka | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Globální finanční trhy | Lídři | Portfólia | Inflace v červenci | Spotová cena zlata | Investment Management | OECD | Francouzský index | Potravinářství | Dnešní fundamenty | Pokles indexu | Český stát | Zásoby ropy v USA | Pozitivní sentiment | Akcie Shell | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Napětí na Ukrajině | CBOE | Vývoje ceny | Konsorcium | Finanční podniky | Centrum | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Růst zisků | Zisky | Index moskevské burzy | Ekonom UniCredit Bank | Caspian Pipeline Consorcium (CPC) | FCA | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Současné ceny | Index Nikkei | Prezident Trump | BNP Paribas | Oslabení koruny | ROE (Return on Equity) | Drahý kov | Spirit Airlines | Americká data | Globální ekonomika | Nvidia | Fatih Birol | Broker Consulting | Ceny komodit | Kristina Hooper | Summit G20 | Nejprudší pokles | Odhad letošního růstu | Vývoj HDP | Oklahoma | Boris Johnson | Růst výnosů | Jestřábí hlasy | Riziko Japonska | Řízení rizika | Evropský systém | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Turistický ruch v ČR | Delta Air Lines | Klesající tendence | Ratingové agentury | Cena zlata | Světové obchodní organizace | Fundamentální ukazatele | HSBC | Pullback | Zvýšení ceny | Mero | Akcie finančního sektoru | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Trinity Bank | Přecenění | Vice | Breakout | Rusko-ukrajinský konflikt | Tamás Varga | F-35 | Drahota | Íránský útok | Ruský akciový index | Růst cen | Signál na akcie | Rizikové investice | Velký makroekonomický výhled | Akcie LVMH | Vývoj úrokových sazeb | Kryštof Míšek | Sada dat | Federální rezervní banka | Momentum | Zdravotní pojištění | Cenový pohyb | Inflační výhled | RSI | Celosvětová poptávka | Exxon | Akcie Intel | Asset management | Delaware | MSCI World | Energetické trhy | Repo sazby | Německá vláda | Inflace v Británii | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Výdaje | Financování | Akcie Boeingu | ČSÚ | Plány Fedu | Finanční společnosti | Severomořská ropa | Šíření viru | Jednání OPEC | Finance | Výkon akcií | Americký vládní Úřad pro energetické informace | JDE | Velké zisky | Makroekonomické ukazatele | Výnos desetiletých amerických dluhopisů | Omezení dodávek | Akcie AMC | Automobilový průmysl | Medtronic | Britský trh práce | Margin | Zasedání americké centrální banky | Dolar vůči koruně | Vyšší úroky | Hotovost | Barel ruské ropy | Americká lehká ropa | Ekonomický a strategický výzkum | Babišova vláda | Pokles ekonomiky | Objem akcií | Růst úroků | Pozornost obchodníků | Ninepoint Partners | Oživení poptávky po ropě | Obchodujte akcie | Dolar vůči jenu | Globální poptávka | Šíření nemoci COVID-19 | Investiční poradenství | Společnosti | Systém obchodování | Maďarský forint | Wells Fargo | Los Angeles | Termínové kontrakty | Prezident Joe Biden | Akcie roku | Inflační náraz | Dílčí index | Vyšší ceny | Průměrná hodnota | Opatření proti šíření koronaviru | Šokující předpovědi | ERA | Nájemné | Kov | Statistika z USA | Geopolitické faktory | Zvýšení inflace | QE | Skokové oslabení | Investice do ropy | ISIN | DNO | Cena | Malé podniky | Dnešní čísla | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Akciové indexy v USA | Pokles trhů | Největší ropný areál světa | CME | Hlavní akciové indexy v USA | Spotřebitel | Odpojení EU od ruského plynu | Hospodářský růst | BAT | Prezident Fedu | Šíření koronavirové nákazy | Odhodlání | Kartel OPEC | Proočkovanost | Prodávající | WTI | FinTech | Hrozba recese | Standard & Poor's 500 | Mexické peso | Bod | Miliardy korun | Zemědělci | Americké akciové trhy | Jemenští povstalci | Antony Blinken | Zpřísnění finančních podmínek | Silnější koruna | Klesající trendové čáry | RBNZ | Polský zlotý | Index MOEX | Reserve Bank of Australia | Americké maloobchodní prodeje | Cena ropy dnes | Únorová inflace | Spekulace | Pfizer a BioNTech | Invaze ruských vojsk | Repo sazba | Produkce kartelu OPEC | Republikáni | BNP | Nord Stream | Evropské indexy | Íránský konflikt | Akcie ConocoPhillips | Konjunkturální průzkum | Překoupené zóny | Saúdská Arábie | CVX | Trendy komodit | OCI | Domácnosti | FTSE | Cena ropy | Světová rezervní měna | Inflace | U.S. Bank | Boris Tomčiak | NYMEX | Tržby | Jasný směr | Kurzový vývoj | Marže | Slabé euro | Účet platební bilance | Petr Bartoň | Fed dnes | Situace | GMT | Státy EU | Obchodování s povolenkami | Japonské banky | Zlato a stříbro | Historické rekordy | Diskont | Vzdělávací webináře | Ekonomie | Americký ropný institut | Daně z příjmů | Twitter | Statistické údaje | Euro vůči dolaru | Růst dolaru | Dolar k japonskému jenu | Ropa typu Brent | Televize Netflix | Krach | Zprostředkovatelé | Zvýšení úroků v USA | Alphabet | Vývoj indexu energetických společností | Bilance běžného účtu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Vedení společnosti | Spotová cena | Zkušenosti | Výprodej na Wall Street | Ursula von der Leyenová | Emmanuel Macron | Americká průmyslová produkce | Počet žádostí o podporu | Venezuelský prezident | Bezpečný přístav japonský jen | Spotřební daně | Telecom | Nálada na trzích | Super Micro Computer | Lira | USD/CZK | Europe 600 | Výrazný růst cen ropy | Sektor zdravotnictví | Rafinérie | IHS Markit | Období zvýšené inflace | Obchodování akcie | Statistiky | Ekonomické recese | FXstreet | Podrobný pohled | Úrok na českých dluhopisech | Světová ekonomika | Čínský index | Moneta | Vládní pomoc | Analytici z Wall Street | Ceny v eurozóně | Diverzifikovat | FX | ConocoPhillips | Global Markets | Pokles prodeje | Aukce | Růst mezd | Royal Dutch Shell | RUB | Sazby beze změny | Pohonné hmoty v ČR | Georgia | Sdružení automobilového průmyslu | Kurz | Air France | Market | Evropská centrální banka | Nadbytek ropy | IFO index | Tamas Varga | Používání kryptoměn | ISM | Google | 256/2004 | Unicredit | Světová válka | EUR/MWh | Stagnace | Pokles výnosů | Zasedání Bank of England | Nákup akcií | Hugo Boss | CME Group | Rozkolísaný | Kazachstán | Horizon | UST | Pokles zásob | Lockdowny | USD/SEK | Míra úspor domácností | Occidental | Americká letecká společnost | Mezinárodní investoři | Thomas Hayes | Obchodování ropy | Ceny pšenice | Oblasti rezistence | Vládní koalice | Pandemie nemoci | Aktivum | Oracle | Medvědí scénář | Ruská invaze na Ukrajinu | Dlouhodobý nákup | Naše prognóza | Tradingové webináře zdarma | Propad akcií | Conference Board | Nižší ceny ropy | Zastavení války | Prudký růst cen | Prezidentské volby v USA | Investujte | Zvýšení volatility | EUR/RUB | Měď | Úspory | Proinflační | Šokující předpovědi Saxo | Akcie Exxon Mobil (XOM) | Dodávky suroviny | Konsensus | Otevírání ekonomik | Ruský plyn | Řetězec | Analytik | Obchod s ropou | Best Buy | Jeffrey Halley | Odpor | AUD | Největší evropská ekonomika | Ranní okénko | Akcioví investoři | Akciový býčí trh | Nižší produkce | Breakout Trader | Broker Consulting index hypotéčních úvěrů | Predikce | Fibo | Analytici | NATGAS | JD.com | Íránská ropa | Splatnost | Prima | Delta mutace | Kurz koruny | Nedostatek surovin | Citigroup | Důvěra v eurozóně | Přehled kurzů | Dluhy | Vysoká inflace | Rada guvernérů | Pád cen | Hospodářství | Výkonnost akcií | Euro STOXX | COVID-19 omikron | Novatek | FedWatch společnosti CME | Americké rozjednané prodeje domů | Vývoj na akciových trzích | Equity | Vyšší sazby | Snižování úrokových sazeb | Cena ruské ropy | Kirkúku | Akcie Apple | BlackRock | Intermediate | Globální akciový index | Změny ve vedení | Nižší ceny | Paul Nolte | Společnost ExxonMobil | Konglomerát | Jefferies | Ceny hliníku | Alokace | Cenové stability | Coinbase | USA inflace | Zasedání ECB | Fundamentální analýza akciových trhů | Credit Suisse | Portfolia | Michal Koubek | Růst důvěry | Výsledkové sezóny v USA | Napětí mezi USA a Íránem | Poptávka | Měnověpolitické zasedání | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Vývoz | Energetické firmy | Prodeje akcií | Londýn - ICE | Světové finanční krize | Webináře | Moody's | Ziskovost | Miliardy eur | Recese | Hospodářský pokles | Konsenzus | Nárůst výnosů | Celosvětový růst | Makro | Ropný gigant | Globální indexy | Švýcarský frank | Obavy o poptávku | Capital Partners | Chuť riskovat | Obchodní smlouvy | Invaze Ruska | Ríjál | Banka Morgan Stanley | CZK/EUR | Nálada spotřebitelů | Růst globální ekonomiky | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Napjatá situace na trzích | Situace na Blízkém východě | Prostor pro pokles | Největší propad | Největší zisky | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Sekce měnové | Signály | Klouzavý průměr | Koronavirové pandemie | Produkce zemního plynu | Příjmy a výdaje | Americké státní dluhopisy | Ekonomický výzkum | Silný support | Inflace ve Spojeném království | Štěpán Křeček | Fosilní paliva | Realitní společnosti | Alea iacta est | Frank | Nejnovější statistické údaje | Mizuho Bob Yawger | Ministři | Změna politiky | Kapitálové výdaje | Mutace koronaviru | Inflace v listopadu | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | Dnešní zpráva | Centrální banka USA | Čínské indexy | Americká centrální banka (Fed) | Kurz eurodolaru | Ceny energií | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Recese světové ekonomiky | Americké indexy | Globální HDP | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Kathleen Brooksová | Futures kontrakty | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Pšenice | Fitch | Býčí trh | Přebytek bilance | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Capital | Ali Akay | Daňové přiznání | Břidlicové ropy | Základní sazby | Investiční příležitosti | Polská centrální banka (NBP) | Index euro stoxx 50 | Rizika | Eurozóna | Psychologie | Ruská plynárenská společnost | Kiwi | Ekonomická recese | Prezident Donald Trump | USDCHF | Intervenovat na devizovém trhu | Americké banky | CySEC | Zvýšení cen ropy | Rostoucí inflace | Zvýšení produkce | Proražený support | Francouzský CAC 40 | Saxo | Technologický sektor | OSN | Soud | IG | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Komunita | Pokles dovozů | Shanghai Composite | Projev šéfa Fedu | Globální trhy | Výkon amerického dolaru | Předpovědi Saxo Bank | Fond národního blahobytu | Euro posiluje | Summit Evropské unie | Hlavní trend | Hang Seng | PMI indexy | Předpovědi | Prodeje ropy | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Martin Novák | Finanční prostředky | Inflace v Turecku | Ceny pohonných hmot v ČR | Zásoby ropy | Zpomalující růst | Ceny plynu | Světové ekonomiky | ROCE | Nord Stream 1 | Růst HDP | Benzín | CrowdStrike | Dopad konfliktu v Izraeli | Rostoucí ceny | Růst cen nemovitostí | Živnostníci | Trend | Obchodovat | Vývoj indexu energetických společností v S&P 500 | Akcie a ETF | Pokles sazeb | Rozhodnutí australské centrální banky | Útok na největší ropný areál | Dow Jones Industrial | Automobil | OXY | ETF roku 2020 | Akcie na burze | Kroky Fedu | Americký dolar k japonskému jenu | Míra inflace | Fyzické zlato | Fundamentální data | Přebytek obchodu | Zdražování ropy | Energetika | Ekonomické údaje | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | Průmyslová výroba v eurozóně | USD/RUB | Ruská banka | Spotify | EBITDA | Snížení emisí | Nařízení | Pioneer Natural Resources | Ropné akcie | Sazba hypoték | Vzestup ceny | Pokles cen zlata | Nemovitostní trh | Farmaceutické společnosti | Izraelský konflikt | Fed index | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Kurz akcie | Odborníci | Vývoj inflace | Hospodářské krize | Oživení poptávky | Mizuho | Severomořská ropa Brent | Ceny paliv | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Cena severomořské ropy Brent | Hurikány | Mezinárodní měnový fond | Gold | Peking | Průmysl | Bulharsko | Body | Očekávané výsledky | Americké žádostí o podporu | Lehká ropa WTI | Americké akcie včera | Market Profile | Míra inflace v Turecku | Východní Asie | Dluhopisový trh | Napjatá situace | Podnikání | Tempo růstu | Marže společností | InPost | Pokles akcií | American Airlines Group | GfK | Snížení daně | Libye | Aerolinky | USD index | Americké dluhopisy | Čínský export | Uniper | Reakce eura | NBP | Shell Plc | Gamble | Ekonomický poradce Bílého domu | Divergence | Zdražování energií | Nejvyšší růst | ETF | Ceny pohonných hmot v Česku | Arcadium Lithium | Investujte do akcií | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Zajímavé akcie | Úrokové sazby | Měnový výbor Fedu | Redukce | Myšlenka | Moneta Money Bank | Saúdové | Ceny drahých kovů | Spotřebitelské ceny v Česku | Německý index DAX | Družba | Důvěra v Německu | Obavy z omikronu | Snižování úroků v USA | Akcie výrobců vakcín | Hapag | Situace na trhu | Bankéři | Kurz amerického dolaru | Obchodní aktivity | Investiční výdaje | Uhlíková stopa | Bankovní společnosti | Long | Rally | Bankovní rada | Recese v USA | Macron | DAX | Nálady na trhu | Spokojenost | Co bude | Payrolls | Aktiva | Osobní příjmy | Pokles inflace | První dluhopisy | Použití finanční páky | Fundamentální analýzy | PDD | Prodejní tlak | Širší index | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | SWIFT | Fiskální stimuly | Fiskální politika | Discovery | Indexy na Wall Street | World Bank | České měny | Veolia | P/E Ratio | Ceny ropy dnes | Nárůst cen energií | Business | Facebook | Podíl na trhu | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Prezident USA | Freeport-McMoRan | Emise oxidu uhličitého | Zájem o akcie | Albemarle | Ceny výrobců v eurozóně | Arizona | Indikátor | Barclays | Světové poptávky | Základní úrok | Pokles cen | Royal Dutch | Plug Power | Investments | Růst ceny | Akciové ceny | SP500 | BCS Global Markets | Vysoké inflace | Ekonomické vyhlídky | Proinflační riziko | Raiffeisenbank a.s. | Kurz rublu | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Snížení úrokových sazeb v USA | Řízení výnosové křivky | Cena benzínu | FedWatch Tool | Index londýnské akciové burzy | Program kvantitativního uvolňování | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Long signál na akcie | Globální emise | Index euro | Zdravotnictví | Cykly | Počet akcií | Akcie Tesly | Long signál | Euro | Riziko ztráty | Ministryně financí | Jednání kartelu OPEC | Graf ropy | Opatřením na podporu ekonomiky | Diskontní sazba | Hliník | Akcie bank | Ekonom Komerční banky | Trhy dnes | Vzrušení | Technology | Materiály | Německý statistický úřad | Pochybnosti | Erste | Ceny nafty | Výsledek voleb | Nemovitosti v Česku | Futures na ropu | Snížení ratingu | Micron Technology | Německé společnosti | Deliveroo | Trinity | Stratég | Dodávky ropy | Hizballáh | Hlavní indikátor | FOREX | Čínský akciový trh | Podnikatelská nálada v Německu | Majetek | Ekonomika eurozóny | Omezení těžby | Zbrojovky | Načasování | WTI ropa | Řetězce | Americký index S&P 500 | Sentiment | Zrychlení inflace | Forexu | Index DAX burzy | Stoxx Europe 600 | Růst úrokových sazeb | Počet stavebních povolení | Zasedání centrální banky | Politika | Konkurence | Útok na saúdská ropná zařízení | Letecké společnosti | Generativní AI | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Zdanění | Komoditní stratég | Rentabilita | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Cena barelu ropy | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Německá ekonomika | Investiční ředitel | Výrobce sportovního oblečení | Americké futures | Novavax | Yahoo Finance | Alternativní taxislužby | Exinity Han Tan | Izrael a Palestina | Deutsche Bank | Východní Evropa | Poplatky | Forint | Výprodej | Americké akcie dnes | Ceny zeleniny | Velká Británie | Evergrande | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Citibank | Hormuzský průliv | Anton Siluanov | Dnes zveřejněná data | Zasedání FED | Ekonom | Optimismus | Pokles průmyslové výroby | Japonský akciový index | Akcie Exxon Mobil | Spotřebitelská důvěra v Německu | Cena pohonných hmot | Objemy obchodů | Indexy S&P | Tlak na akcie | Výkon dolaru | Trader | Geopolitická rizika | Letectví | Indie | FAO | Zasedání amerického Fedu | Nákupy | Očekávání trhu | Energetická krize v Evropě | Obchodní spor | Technologické akcie | Měnové politiky | Výrazná inflace | Cenový graf | Centrální bankéř | Vnímání | JPM | Akciové indexy | Obchodní válka | Jak obchodovat | Výkonnost indexu S&P 500 | Pohyb ceny | Zpomalení světové ekonomiky | Historická maxima | Ekonomická data | Byznys | Elektřina | WTO | EMA | Poskytování hypoték | Obchodování s cizími měnami | Warner Bros | Zlevnění ropy | Komoditní bilance | Invaze | Reserve Bank of New Zealand | Británie | Více riskovat | Investiční aktivity | Fiskální balíček | Commerzbank | Zhodnocení | Proinflační působení | Dolar | Spořící účty | Snížení základní úrokové sazby | Ceny zlata | Scotiabank | Výhled | Index technologického trhu | Klesající cena | Eskalace napětí | Prodejní cena | Akcie Deutsche Bank (DBK) | FOMC | Růst akcií | Technologický Nasdaq | Kurzy měn | Dividenda | Kukuřice | Akcie technologických firem | Americký akciový index | Auta | Federální rezervní banky | Akcie v Hongkongu | Oživení akcií | Komerční banky | Americké ministerstvo | Národní bezpečnost | Spojené státy a Čína | Timur Barotov | Světové produkce | Zisk firmy | Americký trh práce | Ropovod CPC | Hodnoty měny | Ropovod Caspian Pipeline Consorcium | Obchodní analýza | Deriváty | Occidental Petroleum (OXY.US) | Ethereum | Embargo | Zpomalení hospodářského růstu | Filadelfský Fed | Economist | Rakouský kancléř | Vývoj kurzu rublu | Počasí | Poptávka po dolaru | Centrální banky USA | Počty nakažených | OK POINT | Propouštění | Trendové čáry | Bloomberg Intelligence | Zaměstnanci | PayPal | Bankovní krize | Agentura DPA | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Čerpací stanice | Evropský trh | Medvědi | Finanční trhy | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Miliardáři | Sukuk | Statistický úřad | Nízké ceny ropy | Statistiky ECB | FTSE/MIB | Vyšší daně | Aliance | Cyrrus | Dobrý výsledek | Klid | PacWest | Data o inflaci | Fundamentální pozadí | Expanze | eBook | Turistický ruch | Růst cen energií | Fondy | Downstream | Banka First Republic | Walt Disney | Ukrajinský prezident | Tony Sycamore | Výnosy státních dluhopisů | Bílý dům | Komoditní trhy | OSVČ | Situace v Číně | Cenové hladiny | Austrálie | Stagflace | HDP Číny | Německé ekonomiky | Růst průmyslové produkce | Financial Times | USD za barel | Philips | Počet nakažených | Nový týden | Schodek | Vývoj ceny akcie | Obavy investorů | Pracovní trh | Jaderné elektrárny | Vývoj měnového páru EUR/USD | Nevada | Futures na americké akciové indexy | Under Armour | Obchodní aktivita | New York | Tradingové webináře | Emisní povolenky | Úroková sazba u hypotečních úvěrů | Dřevo | Facts Global Energy | Bernstein | Video | Akcie ropných společností | Dividendový výnos | Zvýšení úroků | Ekonomika | Průměrná úroková sazba | Zajišťování | Westpac | Vojenská operace | Obchodní bilance | Euro včera | Americké ministerstvo obrany | Daňové zvýhodnění | EU | USD/MXN | Energetické společnosti | Klesající trendová linie | Problémy | Zpomalení růstu | Mezinárodní banky | Jednotná měna | Situace na trzích | Vysoké ceny ropy | Omezení produkce | Zpětný odkup akcií | WP | Krize na Ukrajině | G20 | Pokles poptávky | Pozitivní očekávání | Akcie roku 2019 | Napadení Ukrajiny | Údaje Eurostatu | Slabší kurz | Globální investoři | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Warner Bros Discovery | Dodávky plynovodem | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Rozhodnutí Bank of England | Nezaměstnanost | Hlavní akciový index | Úročení vkladů | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Íránská měna | Evropský akciový trh | USA a Čína | Ekonomická rizika | Dopad na akcie | Ropa | Ceny aktiv | Rezervy | Barel WTI | České vlády | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Semináře | Provozní náklady | Dluhopis | Geopolitika | Ruská aktiva | Americká inflace | Rozvoj | Makroekonomická data | Izraelská armáda | Embargo EU | Klouzavé průměry | Dnes na světových trzích | Trh se zlatem | OIL.WTI | Dovoz uhlí | xStation 5 | Akciové tipy | Obchodování s CFD | Vývoj ceny platiny | Capital Economics | Dlouhá pozice | Španělský IBEX | Nálada na trhu | Manažerka | Transakce | Snížení spotřební daně | Vývoj indexu S&P 500 | Mimořádná situace | Akcie PayPal | Filadelfský Fed index | Ekonomka | Pokles EUR/USD | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Sezónnost | Desetileté dluhopisy | Commonwealth Bank of Australia | Hry | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Glencore | Rozjednané prodeje domů | MIB | Cenový vývoj | Bankovní sektor | Výprodeje | Spotřeba domácností | Index MSCI | Ekonomika EU | NZDUSD | Míra inflace v eurozóně | Sankce proti Rusku | Průzkum společnosti | Inflace v březnu | USDX | Index PCE | Meziroční růst spotřebitelských cen | Index londýnské burzy FTSE | Zscaler | Inflace v prosinci | Ruský rozpočet | Dodávky plynu | Společnosti z indexu | Jasný signál | Politické riziko | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Finanční sektor | Oslabení eura | Ropa dnes | Internet of Things | Situace na trhu s ropou | Uvolnění měnové politiky | Hodnota rublu | Verizon Communications | Analytik skupiny | MSCI | Ceny benzínu | Karanténní opatření | Euro na dolar | Australská ekonomika | Kypr | Thomson Reuters | Zvyšování úrokových sazeb | Investiční ředitel společnosti | Index podnikatelské aktivity | RBA | Spotřebitelská poptávka | Obchodování s emisemi | FED sazby | Opatření na podporu ekonomiky | Velké ekonomiky | 3М | Nový trend | Dlužníci | JP Morgan | Oscilátory | Obchod | Indexy PMI | PriceWaterhouseCoopers | Výhled pro rok 2024 | Index polovodičů | Úroveň rezistence | Zahájení ruské invaze | Globální poptávka po ropě | Eni | Optimismus na trhu | Otevření ekonomik | Klíčová rezistence | Výnosy desetiletých dluhopisů | Oslabení | Globální ekonomický kalendář | Burzovní cena | Investování do zlata | Patria.cz | USD za tunu | Seminář | Zemní plyn (LNG) | Ruský prezident Vladimir Putin | Náklady na obsluhu dluhu | Sentiment na trzích | Pravděpodobnost recese | Pohonné hmoty | Globální finanční krize | EIA | Stav trhu s ropou | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Bezpečnější investice | Rusko | Smíšené výsledky | Vysoké riziko | ROIC | Ceny výrobců | Úsilí | Purple Trading | Miliardy USD | Snižování daní | Poradce | WEF | Empire State Index | Reálné úrokové sazby | Obchodní den | Další růst sazeb | Nejlepší výsledky | Tržní hráči | Spojené státy | Makroekonomické události | Míra inflace v Británii | Signál | Index polovodičů Philadelphia SE | Írán | Zdražování | CMC | Afrika | Federální vláda | Ekonomické krize | Energetické krize | Výsledkové sezóny | Ředitelka | Investoři a obchodníci | EPS | Komerční banka | Výkonnost společností | Poptávka po americkém dolaru | ADP | Vanadiové akcie | PMI ve službách | Projev šéfa Fedu Powella | Kupní síla | Trhy | Ceny americké ropy WTI | Sankce | Optimistická nálada | Ropy | Růst eurozóny | Rozdílové smlouvy | Malé zisky | Akcie Citigroup | Důvěra amerických spotřebitelů | Nové žádosti o podporu | Platforma | Singapur | Míra úspor | Další kryptoměny | Falešný break | Mrazy v USA | Obiloviny | Druhá vlna pandemie | Institut GfK | JD | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Žádosti o podporu | Uvalené sankce | Korelační koeficient | Profesor ekonomie | Ekonomický dopad | Úřad pro energetické informace | Rafinerie | Společnost | Členové OPEC | Petr Dufek | Akcie ropy | Globální trh | Return on Equity | Rezervní měny | Úspěch | ESPN | Ceny zlata (GOLD) | Důchody | Plynárenské společnosti | David Meger | Firma McDonald's | Sázky | Představitelé centrální banky | Diamondback Energy | Forbes | Index MSCI World | Obchodujte | Apple Inc. | Ceny americké ropy | Futures na indexy | Ceny ropy Brent | AXA | Majetek ruského státního investičního fondu | SVB | Ukončení války | Dnešní údaje | Retailoví investoři | Utažení měnové politiky | Patová situace | Generální ředitel | SEC | Cena akcií | Ropný a plynárenský průmysl | Volatilita trhů | Cushing | Slovensko | Objem nákupů | Rozšíření | Společná evropská měna | NBER | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Riziková aktiva | Hrubá marže | Technologický index | Volatilita | Situace v USA | IKL | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Země OPEC | Ropný trh | Nálada | Akcie energetických společností | Americká spotřebitelská důvěra | Rishi Sunak | Umělé inteligence | Dow Jones Industrial Average (DJI) | Indikátory | Tisková konference | Eura | Invaze Ruska na Ukrajinu | Iniciativa | Vysoké ceny | Bidenův obří balík rozpočtových opatření | Nizozemsko | Britský akciový index | Bankovní systém | Organizace | Odpovědnost | Brazílie | Ryanair | Obilí | Invesco Ltd. | Vrcholoví manažeři | Ceny stavebních prací | Poptávka po akciích | Gap | Ceny pohonných hmot | Akcie Deutsche Bank | Services | Řízení kapitálu | VIX | Sankce na Rusko | Růst | Banka Creditas | Zájem investorů o Rusko | Covidové restrikce | DoorDash | Index Dow Jones Industrial | Ceny surovin | Finlord Boris Tomčiak | Akciové futures | Sjednocení Irska | Polská centrální banka | Pojišťovací společnosti | Příjmy | Benjamin Netanjahu | OMV | Cena ropy za barel | Finanční situace | Skupina firem | Michal Brožka | Risk-off | Investujte zodpovědně | Aukce státních dluhopisů | Zajištění | Administrativa | Výnosy amerických státních dluhopisů | Nastavení sazeb | Propad cen ropy | Snížení inflace | Pandemie | Investiční cíle | JPMorgan | Plynárenský průmysl | Růst průmyslové výroby | Index | Buy | Wall Street Journal | Poskytování úvěrů | Těžaři ropy | Přirážka | Rychlý růst cen | Lockdown | Porsche | Růst spotřebitelských cen v Británii | Hlavní rizika | Bohatství | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Úročení | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Hlavní investiční analytik | Nekonvenční měnové politiky | Cestovní omezení | Arca | Index STOXX Europe 600 | Valuace | Hospodářské noviny | Politici | Volby | Obchodní dohody | Britské ropné společnosti | Ústup rizik | Pokles na trzích | Výrobce elektromobilů | EFE | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Historie | Jak investovat | Obchodní podmínky | Výrobce luxusního zboží | Zvýšení daně | Společnost Delta Air Lines | Šekel | Rizikový kapitál | Nejvíce peněz | Izraelské akcie | Přezásobený ropný trh | MasterCard | Japonský index Nikkei | Cíle | Instrumenty | Britský FTSE | Objemy ropy | Bezpečnost | Nejbližší rezistence | Německé banky | Obchodní vztahy s Ruskem | Hútiové | Zveřejněné údaje | Covidové vakcíny | Zrušení superhrubé mzdy | Nynější krize | Situace na světovém trhu | Obchodování s emisemi ETS | Aktuální situace | Nizozemská vláda | Vyšší úroveň | Nákup zlata | Světové indexy | Odhady růstu | Francouzské akcie | Foreign Exchange | STNG | Inflační riziko | Rusko a OPEC | Výkyvy | Pokles dolaru | Taiwan Semiconductor | Exxon Mobil (XOM) | Ministryně financí Alena Schillerová | Volatilní | Jak komoditní trhy fungují? | Stephen Innes | GameStop | Vývoj ceny americké ropy WTI | Makroekonomický výhled pro rok 2024 | Aktuální kurzy měn | Diverzifikovat portfolio | Shrnutí obchodní seance | Světové ceny potravin | Akcie vzrostly | Banky | Komise v přenesené pravomoci | Ceny slunečnicového oleje | Koruna oslabuje | Volatilita cen | Carrhae Capital | Západní ekonomiky | Základní sazba | 1D | Brewin Dolphin | Český statistický úřad (ČSÚ) | Zvýšené riziko | Ministerstvo spravedlnosti | Těžba ropy na polích v USA | EY Item Club | Prodeje | Cenu plynu | Zahraniční obchod České republiky | Pokles výnosů amerických státních dluhopisů | Americké statistiky | Ceny letenek | Analýza makroindikátorů | TradingEconomics | Obchodníci s velkými zásobami | Pandemická krize | Metriky a ukazatele | Vliv na akcie | CNY | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Program nákupů dluhopisů | Dow Jones | Ruský producent zlata | Doněcké lidové republiky | Země Perského zálivu | Americké firmy | Finanční prostředí | Politický tlak | Kartel OPEC+ | Čistý dluh | Březnová data | Meta Platforms | ANZ Bank | Benchmark | Elektronické obchody | Vanda Insights | Globální akcie | Index Russell 2000 | Kupci | Změny cen komodit | Člen Rady guvernérů Fedu | Česká inflace | Čtvrtletní zprávy | Again Capital | Sankce EU | Úvěr | Posílení středoevropských měn | Medvědí postoj | Vyplácet dividendy | Intradenní obchodník | Dodávky ruského plynu | Měnové trhy | Akcie výrobce elektromobilů | Šance | Účinné vakcíny | Klesající inflace | Citelné zdražování | Manažer hedgeového fondu | Ekonomika Španělska | Zdražení dovozů | Index cen domů v USA | Ceny v dopravě | Technický výhled | Oslabení dolaru | Ukazatele sentimentu | Internetový gigant Yandex | Hrubý domácí produkt (HDP) Venezuely | Nová auta | Podnikání na kapitálovém trhu | MF | Pád cen ropy | Rizika na Blízkém východě | Oživení globální ekonomiky | Globální krize | Covid | Americká administrativa | Nová historická maxima | Američtí vojáci | Výrobní ceny | Skokové oslabení koruny | Omezené dodávky | Zbyněk Stanjura | Odvětví | Šok | Britská společnost | Hrozba recese v USA | Pokračování expanze | Odvětví ropy | Francouzský prezident | Dlouhodobí investoři | Úrokové sazby ČNB | Rakousko | Obchodní příležitosti | Druhá vlna | Edward Moya | Analytický tým FXstreet.cz | Dna | Ministerstvo energetiky | Index podílových fondů | Investorský sentiment | Investiční společnosti | Historický vývoj ceny ropy Brent | Exinity | Maďarsko | Průmyslníci | Výsledky americké banky | Tlak na zvyšování sazeb | Další drahé kovy | Výrobní sektor | John Kilduff | Cenové pohyby | Euro roste | Rostoucí trend | Agentura IEA | Oslabování eura | Zvýšení slevy na poplatníka | Mzda | Vývoj devizových rezerv | Shrnutí obchodování | Dopady koronavirové krize | Grexit | Platby za plyn | Poradenství | Lodní společnosti | Měnový pár | LVMH | Co jsou komoditní trhy? | Pumpaři | Korunový trh | Včerejší statistika | Volby v USA | SMCI | Očekávaný růst | Situace na trhu s plynem | Nord Stream 2 | Cílová cena | Sentiment investorů | Ruská vláda | Výkyvy na měnových trzích | Růst cen komodit | Dánsko | CIPS | Indikátor vývoje cen akcií | Konkurenční společnost | Fundamentální výhled | Investiční platformy | David Vagenknecht | Prodeje aut | Banka | Akcie Royal Dutch Shell | Jestřáb | Risk-off sentiment | Minima eurodolaru | ExxonMobil | Znovuotevření čínské ekonomiky | Akcie Sberbank | Cenové války | Technické ukazatele | Bias | PDD Holdings | Delta Air | Vakcinace | Amín Násir | Benchmarky | Title Transfer Facility (TTF) | VaR | Americká sněmovna reprezentantů | Technická analýza | Na burze | Agentura Reuters | Akcie | Přebytek běžného účtu | Investiční analytik | Kanadská centrální banka | Očkování proti covidu-19 | Sílící dolar | Konflikt na Blízkém východě | Resistence | Vyšší ceny ropy | Významný dopad | Obchodování s akciemi | Ropovod | Ekonomické aktivity | Ceny povolenek | Sazba u hypotečních úvěrů | Inflace v USA | Analytička | Blue chip | ČSOB | Obchodní myšlenka | Zisk na akcii | Snižování úroků | Nárůst poptávky | Dopady pandemie | Pozitivní signál | Úrok | Novo Nordisk | David Marek | Akcie Exxon | Středoevropské měny | Ekonomiky | Světové trhy | Měnová politika | Current ratio | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | Akcie Mastercard | Zasedání FOMC | Obchodní plán | Evropa | Nejlepší ropné akcie | Nasdaq Composite | Ifo Klaus Wohlrabe | Extrémní volatilita | Přehřátí ekonomiky | Horší časy | John Williams | Tesla | Hedgové fondy | Americké prezidentské volby | Hyundai | Rekordní maxima | Bloomberg Economics | Moskva | Norsko | Budoucí vývoj úrokových sazeb | Největší ztráty | Vývoj cen pohonných hmot | Posilování amerického dolaru | Globální ekonomické vyhlídky | Negativní dopad | Vliv na akciové trhy | Snížení ratingu USA | Ruské akcie | Oanda | Americký prezident | Dluhové papíry | Cestovní kancelář | Prohlášení | Vyšší úrokové sazby | Telecom Italia | Zpřísňování měnové politiky | Prognózy ČNB | Britský premiér | Bank of Canada | Americké ministerstvo spravedlnosti | Celoroční výhled | Lyft | Rostoucí ceny ropy | APA | Wizz Air | Bilance zahraničního obchodu | Lídři zemí EU | Zdravotní péče | Vivek Dhar | Obchodní dohoda | Ropa roste | Jak se stát lepším investorem | Konzistentní zisky | Komoditní měny | Marketingová komunikace | Zdravé firmy | Húsíové | Akciové burzy | Produkce ropy | TRY | Evropská komise (EK) | Předpověď | Skupina OPEC+ | PMI pro sektor | Bob Yawger | Volatilní položky | Moderna | Míra inflace v dubnu | Snižování nákupu aktiv | Velké ztráty | Americký ministr obchodu | Société Générale | Ekonomický růst | Ruský plynovod | Banka ANZ | Spike | Vzestupný trend | West Texas Intermediate (WTI) | Míra inflace v Kanadě | Oslabení měny | The Association of Chartered Certified Accountants | Index francouzských akcií | Krize | PVM Oil Associates | Asociace | Výplaty dividendy | Carnival | Podnikatelská aktivita | Počet zaměstnaných | Management | Průlom | HEICO | Farmaceutický sektor | Podíl eura | Pokračování trendu | Čínské realitní společnosti | Hospodářská katastrofa | Kvantitativní uvolňování | Venezuelská vláda | Pražská burza | Panika | CNBC | Výrazný přebytek | High | Ruská invaze | Železná ruda | Phillips 66 | Ropné zásoby ve Spojených státech | UBS | NATO | Americký trh | Fundamentální analýza akcie | Indikátor vývoje cen | Údaje | Analytický tým | Získat kapitál | Euro klesá | Vývoj na akciovém trhu | Sójové boby | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Ubisoft | Americký akciový index S&P 500 | Ministr obchodu | Základní úrokové sazby ČNB | Lídři G7 | Obchodování na trzích | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Informovaní investoři | Halliburton | 737 MAX | Důvěra investorů | Zkapalněný zemní plyn | Obchodovat s akciemi | RDSA | Ropa WTI na D1 | Suroviny | Snižování cen | Ruská ropná společnost | American Airlines | Skutečný brexit | Zasedání OPEC+ | Kupující | Společnost Boeing | Ken Polcari | Shell | Financial | Riziko recese | Měnová politika v USA | COMP | Konec roku | Ekonomiky eurozóny | Broker Consulting Index podílových fondů | CAD | USA Joe Biden | Webináře zdarma | Short | Krátkodobý výhled | Varianty covidu | Převodník měn | Zpráva IEA | Beta | Posilování české koruny | Růst cen průmyslových výrobců | Jak obchodovat ropu | Volná pracovní místa | Snižování sazeb | Proinflační faktory | Alexander Zumpfe | Poskytnutí kapitálu | Intel | Evropský statistický úřad | Investiční společnost | Northrop Grumman | Rostoucí ceny komodit | Royal Bank of Canada | Nemovitosti | Oliver Pursche | Začátek výsledkové sezóny | Stříbro | Visa | Ceny ropy WTI | Prodej eura | Práce | FNB | Zdroje energie | Stock picking | Caspian Pipeline Consorcium | Supercyklus | Zdražení ropy | Omezení dodávek ropy | Asijské akciové trhy | Spoření | Vývoj trhu | NAFTA | Cestovní ruch v ČR | Podniky | Lufthansa | Prezident Biden | Španělský IBEX 35 | Regulace AI | Průmysl v eurozóně | Investiční firmy | Snížení produkce ropy | Americká měna | Teherán | Odvětví těžby ropy | Případová studie | Konsolidace | Aramco | Pozastavit obchodování | Americké tovární objednávky | Hnutí Hamás | Kanada | Jakub Matis | Očkování | Nakoupit ve výprodeji | Certifikace | Portfolio management | Reuters analytik | Finanční ztráty | Inflace v únoru | Astrazeneca | Index spotřebitelských cen | Místní centrální banka | Akcie firem | Liberty Ostrava | Heraeus | Ceny ropy a plynu | Američané | Volatility | Německá míra nezaměstnanosti | Ministr financí | Ceny v Česku | RBC | Rubl | Index Nasdaq Composite | Ztráta | Rozpočet | Globální emise oxidu uhličitého | Bezpečná aktiva | xStation5 | Jmenování Powella | Naréndra Módí | HDP Ruska | ENB | Poptávka po ropných produktech | Nasdaq a S&P 500 | Julius Baer | Americké zásoby zemního plynu | Ceny energetických komodit | Poptávky po ropě | Vývoj na trhu | Ziskové obchodování | Maloobchodní prodeje | Americký ministr zahraničí | Vánoce | Pozitivní vliv | Nejnovější údaje | Analýza akciových trhů | Pracovní síly | Dividendový aristokrat | Ropný institut | Směřování | Stimuly v USA | AUD/USD | Pandemie covidu-19 | Dostatek likvidity | Intuitive Surgical | Irák | Bezpečného útočiště | Ropa cena | Předpokládaný vývoj | Guvernér ČNB | Odhady analytiků | Trendová linie | Instrument | Marathon | Koruna dnes | Inženýrské stavitelství | Inflace v eurozóně | Peněžní statistiky ECB | Německo | Czech Fund | Ropní vládci | Index technologického trhu Nasdaq | USD/JPY | Štěstí | Polský podnik | Biden | Ruská centrální banka | OPEC (Organizace zemí vyvážejících ropu) | Měnový výbor | Výhled cen | Nerovnováha | Růstový potenciál | NASDAQ 100 | Zrychlení růstu | Britské společnosti | Akciový trh | Členové kartelu OPEC | Hospodaření firem | Fujitomi Securities | Bankovní prázdniny | Letečtí dopravci | Směrnice | Výsledky hospodaření | Šíření nákazy | Nejprodávanější | Alexandre Baradez | Ztráty | Výnosy dvouletých dluhopisů | Eskalace | Chaos na trzích | Kurz rublu k dolaru | Růst ceny ropy | Japonský jen | BioNTech | Offshore | Průzkum IHS Markit | Automotive | Zpomalování světové ekonomiky | FXstreet.cz | Euro vůči americkému dolaru | Vývoj měnového páru USD/MXN | Bilance | Ceny zemního plynu | Růst cen zlata | Makléřské společnosti | I-Trader | Dubnová inflace | Hospodářské výsledky společnosti | Dividendové akcie | Překoupenost | Obchodovat ropu | Orbán | Embargo EU na ruskou ropu | Sektor nemovitostí | L.F. Investment Limited | CRWD | NZD | Institut API | MWh | Investice do zlata | Investování | Omicron | Pierre Andurand | IG France | EOG Resources | Pocity | Jamal | TradingView | Odpojení EU od ruských energií | Příjmy Ruské federace z prodeje ropy | Mediální společnosti | Norwegian Cruise Line | Kotace | Ceny kovů | Nákupy luxusního zboží | Oslabování koruny | Mzdy | Obchodování ceny | Zvýšení těžby | UBS Group AG | Sazby Fedu | Nejvyšší rating | Zadlužení | Dovoz oceli | Obchodníci | Nicolás Maduro | Philadelphia SE Semiconductor | Vývoj ceny americké ropy | Hamás | Citi Research | Ukazatele | Státní dluhopisy | Íránský útok na Izrael | Pozice | Světové akciové trhy | Dvojité dno | Vandana Hariová | Zvýšený objem | Nízká inflace | Zhoršování pandemické situace | Dluhopisy | Trading | Politická opatření | Internet of Things (IoT) | Platební bilance | Slabost dolaru | Předsedkyně Evropské komise | EK | Účastníci trhu | Výrobce letadel | ETC | Propad indexu | Poptávky po dolaru | Ziskovost a marže | Ministři financí EU | Včerejší statistika z USA | Šéf banky | Fiskální pomoc | Baker Hughes | Chudoba | Situace na trhu práce | Psychologické úrovně | Turecké liry | Celkové ztráty | Opatření vlády | Rekordní pokles | Fidelity International | Historický vývoj ceny platiny | Čína | Inflace v ČR | Koruna | Ranní glosa | Nárůst nezaměstnanosti | Olaf Scholz | Dovoz z Ruska | Trade | Záporné ceny | ČR | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | MIFID | Institute for Supply Management (ISM) | Rumuni | Nastavení měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Francine | Chuť k riziku | Statut | Zlepšení nálady | Microsoft Corp | Evropské akciové indexy | Norská koruna | KOSPI | Ministerstvo financí | Globální ekonomický růst | Kapitálové trhy | Han Tan | Růst výnosů dluhopisů | Průměrná sazba hypoték | Guvernér | Obchodní model | Napětí mezi USA a Čínou | Platina | Low | Býčí trend | Rezistence | Umělá inteligence | Úrokový diferenciál | Korporace | Akcie Spotify | Ministr zahraničí | Emitenti | Světová poptávka | USA | Zemědělství | J.P. Morgan | Citelná inflace | Šíření koronaviru | Výraznější pokles | Kanadský dolar | Evropská spotřebitelská důvěra | JPMorgan Chase | Sazby | Black Friday | Makléř | Letecká doprava | Short pozice | Technologické odvětví | Li Auto | XTB | Rozuzlení ukrajinské války | NERV | Výsledkové zprávy | Útlum domácí poptávky | Konzultant | Zdražování hypoték | Netflix | Čínské centrální banky | Paul Volcker | Graf akcie | Nakoupit ropu | Vladimir Putin | Největší pokles | Riziko | Analytici banky | České dluhové papíry | Průmyslový index Dow Jones | Kontrakt | Miliardy dolarů | Protesty v Hong Kongu | SPX | Nejnovější statistika | Riziková prémie | Poptávka po ropě | Letecká společnost | Hlavní ekonom | Ceny v průmyslu | Riziko a výnos | Bankovní asociace | Deloitte | Vývoj mezd | Zahraniční forex | Ocenění | Spojené arabské emiráty | Burze | Lockheed | Wedbush | Investovat peníze | Rusko a Ukrajina | Meziroční inflace | Sektor služeb | Maloobchodní prodej | Ruská armáda | Černá labuť | Výkon | Obavy z globální recese | Americký kongres | Saudi Aramco | Česká vláda | Komoditní ropa | Ycharts | Zisk na akcii (EPS) | Libyjská Národní ropná společnost | Palo Alto Networks | Domácí poptávka | Zásobníky | S&P 500 (SPX) | Great Hill Capital | Premiér Boris Johnson | Stíhačky F-35 | Volatilita na finančních trzích | NewYorská burza | Banka Sberbank | Ceny cukru | Ekonomické zprávy | Ekonomický poradce | Stimuly | Zisky společnosti | Proč investovat | Světové centrální banky | Denní graf | Fond národního blahobytu (FNB) | Zasedání měnového výboru | Izraelský šekel | Ekonomické sankce | Ceny rýže | Akcie společnosti Pfizer | Americké trhy | Dlouhodobý investor | Aker | Akcie společnosti Uber | Ruský akciový index MOEX | Proočkování populace | Akcie výrobce elektrických aut | Vyšší výnosy | XTB Research | Fraport | Nafta v ČR | Tim Ghriskey | Rostoucí úrokové sazby | Snížení geopolitického rizika | Statistika | Stíhačky | COT | Další pokles | Vývoj ceny | ONS | Tým FXstreet.cz | Vlastní akcie | Dluhopis Republiky | Vyhlídky dolaru | Indonésie | Levi Strauss | Graf vývoje ceny ropy | Sankce vůči Rusku | Sankce EU proti Rusku | Futures kontrakty na zlato | Kancléřka Merkelová | Tropická bouře | Inverness Counsel | CPC | Intervenovat | Ministerstvo hospodářství | Emise | Streamovací služby | Poptávka po plynu | Nečekaná zpráva | Prodeje domů v USA | Správci majetku | Fiskální stimul v USA | Jednání mezi USA a Čínou | LNG | Novorossijsk | Týdenní nárůst | Ceny producentů | Globální ekonomické aktivity | Dodávky ruského plynu a ropy | Německá inflace | Ztráta ruského trhu | Americká investiční banka | Vývoj měnového páru USD/SEK | Dovoz ruské ropy | Vojenská operace Izraele | Wealth Management | Dodavatelské řetězce | Kvantitativní utahování | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | Chování spotřebitelů | Ropný institut API | Ruská ekonomika | Katar | Cena americké ropy | Velké pohyby | Sociální sítě | Burza v New Yorku | Válka na Ukrajině | Tvorba pracovních míst | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Všechny akcie | Pražský PX | LMT | Více peněz | Vzácné kovy | Prodej | Nervozita | Vývoj měnového páru EUR/RUB | Britský akciový index FTSE 100 | Euforie | Trump Media & Technology | Co se děje na finančních trzích | Invesco | Eli Lilly | Analytici Morgan Stanley | Implikace | Polská NBP | Investiční | Živý komentář | Nastavení úrokových sazeb | Spekulovat | Snížení daní | Efekt sankcí | IOT | Vagit Alekperov | Oznámení | Ruští miliardáři | Activision | Ekonomika USA | Sukuky | Akciová maxima | Průmyslová výroba | Louise Dicksonová | Cena plynu | Snížení těžby skupinou OPEC | Moskevská burza | Rozbor | RIA Novosti | Index FTSE MIB | Obavy ze zrychlení inflace | Krádež kryptoměn | Včerejší obchodování | Pozice v koruně | Očekávaný růst poptávky | Odvětví a akcie | Opce | Neuspokojivé výsledky | Bitcoin | HICP | Výkonnost | Americké produkce | Česká ekonomika | Zvýšení inflačního cíle | Výroba aut | Nejbližší support | Přebytek obchodní bilance | Akcie v Evropě | Dodávky ropy a plynu | West Texas Intermediate | Zájem investorů | Dění na Ukrajině | Energetický sektor | OPEC & Friends | HDP v Kanadě | EURCZK | Americká banka | Růst poptávky | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Technické indikátory | Panevropský index STOXX 600 | Hospodářské oživení | Těžba OPEC | Budoucnost | Steen Jakobsen | Trumpova opce | Tempo růstu spotřebitelských cen | Monopoly | Partners | Celkový sentiment | Rovnováha | Očekávaná data | Vakcína | Eurobondy | Nákupy akcií | Schlumberger | Rozhodování | Obchodní války | Opatření | Oligopol | Nancy Pelosiová | Walmart | Distribuce | Index S&P 500 | WisdomTree | Experimentální vakcína | Zásoby benzinu | Thajsko | Příměří v obchodních válkách | Ekonomická situace | DPA | Závislost | Vývoj akcie | Česká koruna | Dopad cen ropy na energetický sektor | Akcie energetických podniků | Obnovitelné zdroje | Budoucnost ropy | Přebytek bilance běžného účtu | Sankce uvalené na Rusko | Úřad pro energetické informace (EIA) | Krypto | Ranní komentář | Zlato | HDP | Zpráva pro tradery | Maersk | Investování je rizikové | Obchodní řetězce | Jens Stoltenberg | Charter Communications | Krize v Evropě | Restrikce | Představitel Fedu | Výhled pro rok | Maloobchodní tržby | Eskalace konfliktu | Deficit zahraničního obchodu USA | Rozhodnutí bankovní rady | Global Economic Conditions Survey | Likvidita | CL | Vývoj na měnových trzích | Pohyb kurzu EUR/CZK | Rok 2025 | AxiCorp | Hlavní akciové indexy | Peněžní statistiky | Výroba automobilů | Vyšší riziko | Letiště | Trumpův tweet | Finlord | Akcie American Airlines | New York Times | Fond | Dow Jones Industrial Average | Podnik | Akcie Scorpio Tankers | PMI index | Znovuzvolení Donalda Trumpa | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Kurzy | OANDA Edward Moya | Philadelphia SE | Přebytek běžného účtu Ruska | Verizon | Americká WTI ropa | Voda | Vývoj cen ropy | Nabídka ropy | Tržní fundamenty | Spekulanti | Americká ministryně financí | Exxon Mobil akcie | Restrukturalizace | Realitní sektor | Měkké přistání | Světová poptávka po ropě | Zdanění bohatých | Index londýnské burzy FTSE 100 | Ruská měna | Objednávky | Nejvyšší zhodnocení | Inflační očekávání | Růst průměrné mzdy | Korporátní dluhopisy | ABC | Joe Biden | G7 | Situace na trzích s energiemi | Evropské akciové trhy | Zastavení dodávek | Úroveň supportu | BH Securities | Venezuelská ekonomika | Evropské země | USD/CAD | Premiér Viktor Orbán | Analytik Portu | Výrobci čipů | Čínské vlády | Investiční banka Goldman Sachs | Enbridge (ENB) | Uhlí | Fundamenty | Omikron | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb | Cenový pokles | Vývoj měnového páru USD/CAD | Růst ekonomiky | Hedging | Index PMI | Raketový růst | BIS | Průměrná cena | Význam pro akciové trhy | CZK/USD | Analýza | Vyšší inflace | Údaje o nezaměstnanosti | Státní banka | Trhy v USA | Renault | Očkovací program | Nordgold | Putin/Biden | Komodity | Výrobní náklady | Krypto aktiva | Šok na trhu | Drahá ropa | Společnost Gazprom | Odkup akcií | Online obchodování a investice | Zákaz dovozu ruské ropy | Německé akcie | Miliardy | Výnosy | Logistické společnosti | Index FTSE 100 | Česká národní banka (ČNB) | Producent zlata | Napětí mezi Ruskem a Západem | Put | Banky v eurozóně | Activision Blizzard | Tomáš Raputa | Internetové monopoly | Disney | Pozitivní výhled | Mezinárodní obchod | Akcie automobilky | Vlády | Caixin | Kryptoměny | Investiční doporučení | Burzovní společnosti | BCS | American Petroleum Institute | Tina Tengová | Kurz ruského rublu | Vedlejší účinky | Podnikatelská aktivita v USA | Halving | Stav americké ekonomiky | Navyšování cen | Flexibilita | Průmyslové kovy | Ropný kartel OPEC | Koronavirus | Kurz EUR | Centrální bankéři | Obraz trhu | Islamistické hnutí | Inflace v Kanadě | Elizabeth Warrenová | Investor | Průmyslové odvětví | Zlepšení | Index amerického dolaru | Solidní růst | Remy Cointreau | Růst poptávky po ropě | Nejvyšší výnosy | Nonfarm Payrolls | Pokles německé ekonomiky | ČTK | Nižší úrokové sazby | Stav trhu práce | Ropné království | Prudký pokles cen | Ruské firmy | Americké akciové indexy | Amazon | Americká vláda | Kurs koruny | Španělsko | Tržby společnosti | TotalEnergies | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Jerome Powell | Emerging markets | Vysoké úrokové sazby | Vývoj amerických ropných rezerv | IBEX | Zvyšování úroků | Česká národní banka | Analýza ceny | Růst měnového páru GBP/USD | Wall Street | Pozornost forexového trhu | Zvolení Bidena | Ropný průmysl | Výrobce elektromobilů Tesla | Vítězství Donalda Trumpa | Změny úrokových sazeb | Leonhard Birnbaum | Nakupovat švédskou korunu | Bavlna | Index DAX | Těžební kapacity | Základní úroková sazba | Nepokoje na Blízkém východě | Ropné písky | Markit | Nákup dluhopisů | Ceny mědi | Čínské firmy | Prezident Federální rezervní banky | ECI | Nakupovat | Zoom Video Communications | Americké vlády | Manažeři | Tržní cena | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot