Rozvíjející se trhy
Rozbřesk: Inflační očekávání rostou, trhy ale věří stabilním americkým sazbám. To drží akcie i korunu v kurzu
11.01.2021 Ovládnutí amerického Senátu demokraty ke konci uplynulého týdne jen podpořilo sázky na návrat inflace “na scénu”. V posledních několika dnech vystoupila inflační očekávání v USA na nejvyšší úrovně od druhé poloviny roku 2018 (2,1 % na desetiletém horizontu). Spolu s tím šly vzhůru i akcie a riziková aktiva. Investoři v uplynulém týdnu jednoduše přešli nepokoje v americkém Kongresu a soustředili se čistě na fenomén nastupující “modré vlny” (demokratického ovládnutí prezidentského úřadu i Kongresu).
21 nejlepších světových akcií pro rok 2021!
08.01.2021 Rok 2021 bude jistě na akciových trzích vzrušující. Rok 2020 přinesl díky COVID-19 nejprve pokles, ale v podzimních měsících došlo k opětovnému silnému nárůstu. Investice do akcií se také minulý rok staly populárnějšími mezi retailovými investory, což má obrovský dopad na akciový trh. Nadstandardně si vedly technologické akcie, které profitovaly z drastických změn v důsledku zavedení karantén po celém světě. Populární akcie, jako je například Tesla si také vedly dobře, ale došlo například k pádu německé Wirecard.
Rozbřesk: Střelba na Kapitolu trhy znejistěla, co si vezmou z rozbouřené americké politiky?
07.01.2021 Politický vývoj ve Spojených státech v posledních dnech naplňuje bohužel nejhorší obavy skeptiků. Odcházející prezident Donald Trump opakováním nepodložených tvrzení o “zfalšovaných” volbách, které odmítly zatím veškeré soudní instance v USA, mobilizoval své skalní přívržence, kteří včera napadli Kapitol, aby přerušili jmenování nového prezidenta Joea Bidena. Výsledkem byly zablokované účty prezidenta Trumpa na Twitteru a Facebooku a čtyři mrtví.
Rozbřesk: Přes střelbu na Kapitolu převládá optimismus z nástupu “modré vlny”. Dolar a dluhopisy mohou zůstat pod tlakem
07.01.2021 Politický vývoj ve Spojených státech v posledních dnech naplňuje bohužel nejhorší obavy skeptiků. Odcházející prezident Donald Trump opakováním nepodložených tvrzení o “zfalšovaných” volbách, které odmítly zatím veškeré soudní instance v USA, mobilizoval své skalní přívržence, kteří včera napadli Kapitol, aby přerušili jmenování nového prezidenta Joea Bidena. Výsledkem byly zablokované účty prezidenta Trumpa na Twitteru a Facebooku a čtyři mrtví.
Expert: Komodity i americké akcie jsou investičními příležitostmi
06.01.2021 Komodity, řada amerických akcií, ale i třeba těch ruských jsou velkými příležitostmi pro investory na světovém trhu v letošním roce. Na dnešní on-line konferenci na téma "Kam úspěšně investovat v roce 2021" to řekl šéfredaktor portálu Investičníweb.cz Petr Novotný. Aktiva budou podle něj těžit z rekordně nízkých úrokových sazeb a tištění peněz centrálními bankami.
Měsíčník finančních trhů – Prosinec 2020
06.01.2021 Globální akciové trhy pokračovaly v prosinci v růstu s tím, jak se po světě pomalu začaly v masovém měřítku aplikovat vakcíny proti koronaviru. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zisk 4,5 %. Dařilo se také globálním dluhopisovým trhů, které dle nejširšího globálního dluhopisového indexu Bloomberg Barclays připsaly zisk 1,3 %. Celý uplynulý rok 2020 byl pro globální finanční trhy velice úspěšný a to především díky bezprecedentnímu objemu kvantitativního uvolňování centrálních bank. Celkový objem nově natištěných peněz centrálními bankami v roce 2020 činil bezprecedentních 9,2 bilionu dolarů, což je trojnásobek ve srovnání s krizovým rokem 2008. Ve výsledku za celý rok 2020 připsaly globální akciové trhy zhodnocení 14,3 % a globální dluhopisové trhy 9,2 %.
Kurz EUR/USD: Velký přehled a prognóza pro rok 2021!
31.12.2020 EUR/USD je nejoblíbenější měnový pár světa. Probíhá v něm téměř čtvrtina všech měnových transakcí. S obratem více než 5 bilionů USD denně (včetně derivátů) je měnový trh největším a nejlikvidnějším trhem na světě. Díky tomu je například mnohem dynamičtější než akciový trh.
Měsíčník finančních trhů – Listopad 2020
01.12.2020 Globální akciové trhy zažily v listopadu jeden z nejlepších měsíců v historii. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž připsal fenomenální zisk 12,2 %. Tržní optimismus byl hnán především pozitivními zprávami o úspěšných testech vakcín proti koronaviru od společností Pfizer, Moderna a AstraZeneca. Investoři také ocenili poměrně jasný výsledek amerických prezidentských voleb a indikace, že předání moci proběhne v USA relativně v poklidu. Rovněž globální dluhopisové trhy zažily vynikající měsíc, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays zaznamenal zisk 1,8 %.
Týdenní tržní výhled: Zasedání FOMC a globální statistiky PMI v centru pozornosti
23.11.2020 Vzhledem k tomu, že americké trhy jsou ve čtvrtek uzavřeny kvůli svátku díkůvzdání, předem vychází několik různých ekonomických zpráv. To zahrnuje údaje PMI, úrovně důvěry spotřebitelů, údaje nezaměstnanosti, HDP a nejnovější zasedání schůze FOMC.
Průzkum: Díky vakcíně investoři vložili do akcií rekordní sumu
20.11.2020 Euforie kolem vakcíny na nový koronavirus způsobila, že investoři ochotněji nakupují rizikovější aktiva. Jen za poslední dva týdny vložili do akcií rekordních 71,4 miliardy dolarů (1,6 bilionu Kč), nakupovali zejména ty nejvíce podhodnocené tituly. Ukázaly to výsledky průzkumu, který dnes zveřejnil finanční ústav Bank of America. Klesl naopak zájem o zlato.
Jak výsledky voleb rozhýbaly akciové trhy
08.11.2020 Akcie technologických a zdravotnických firem po amerických volbách stoupají, protože Bidenovo nevyhnutelné vítězství a republikánská většina v Senátu rozptylují politickou nejistotu ohledně daní z příjmu právnických osob a zdravotnických reforem, včetně změn ceny léčiv. Zároveň jsme svědky propadu spotového indexu volatility VIX a celkového posunu křivky futures na index VIX směrem dolů, což napovídá, že se investoři po amerických volbách zbavují zajištění proti koncovému riziku. Všeobecný narativ se vrací k přetahování o akcie, protože jiná alternativa neexistuje. Skutečnost, že nedošlo k očekávané Modré vlně, vzala také prozatím vítr z plachet reflačnímu obchodování a poslala výnosy dluhopisů zase o něco níže. Celkově je tato kombinace reakcí optimální pro akciové trhy a zejména pak pro růstové akcie.
Rozbřesk: Trump blízko “překvapivé” obhajobě, avšak klíčové státy se stále dopočítávají
04.11.2020 Další čtyři roky s Trumpem - chtělo by se napsat. Nicméně přestože “Modří” už tuší, že prohráli, soupeřovu výhru nechtějí zatím uznat. Zbývá totiž v prezidentské volbě dopočítat výsledky v několika klíčových státech, které teprve rozhodnou o tom, kdo bude příští prezidentem. V těchto státech v dosavadním sčítání sice vede dosavadní prezident Trump, ale Demokraté na rozdíl například o sázkových kanceláří stále vidí jiskérku naděje pro Bidenovo vítězství. Do toho všeho pak přicházejí tweety prezidenta Trumpa, že Demokraté se pokoušejí “ukrást” volby.
Forex: Z průběžných výsledků voleb těží americký dolar
04.11.2020 Prozatímní výsledky amerických voleb ukazují na těsný souboj a dlouhé sčítání hlasů. Finanční trhy doposud vyhodnocují průběh voleb pozitivně. Poptávka po amerických dluhopisech roste, dolar posiluje a pozitivní signály vysílají i akciové trhy. Rozvíjející trhy zatím vycházejí ze souboje s mírnými ztrátami. Dlouhé sčítání hlasů napovídá, že lze očekávat zvýšenou volatilitu na trhu. PMI v eurozóně by si ve finálním zveřejnění měly lehce polepšit. Naopak zhoršení či stagnaci by měly ukázat čísla z USA.
Měsíčník finančních trhů – Říjen 2020
02.11.2020 Globální akciové trhy v říjnu pokračovaly v propadu, který se koncentroval především do posledního týdne v měsíci, a to v důsledku prudce rostoucích čísel nově nakažených na obou stranách Atlantiku a nových protikrizových opatřeních ve spoustě zemí Evropy, které budou mít na HDP v letošním posledním čtvrtletí opět silně negativní dopad. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World odepsal 2,5 %. Globální dluhopisové trhy dokázaly vykompenzovat akciové ztráty pouze omezeně, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays připsal nepatrný zisk 0,1 %.
Rozbřesk: Korunu čekají těžké týdny, druhá vlna pandemie sílí napříč Evropou
20.10.2020 Druhá vlna bude korunu v nejbližších týdnech dál dusit. A nijak jí nepomůže ani skutečnost, že nákaza zesiluje i v ostatních evropských zemích a pravděpodobně bude sílit globální nejistota před americkými prezidentskými volbami.
Měsíčník finančních trhů – Září 2020
06.10.2020 Globální akciové trhy v září korigovaly enormně silné zisky z předchozích pěti měsíců, když nejširší globální akciový index MSCI All Country World odepsal 3,4 %. Přitom jsme nebyly svědky žádného významného katalyzátoru, který by měl výprodeje spustit. Jednalo se tak pravděpodobně o prosté vybírání předchozích zisků. Přitom od začátku roku je index MSCI All Country přesně na nule. Příliš se v září nedařilo ani globálním dluhopisovým trhům, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays odepsal 0,4 %. Nicméně od začátku roku globální dluhopisové trhy stále připisují nadstandardní zhodnocení 5,7 %.
Měsíčník finančních trhů – Srpen 2020
01.09.2020 Na globálních akciových trzích se v srpnu bez zásadních nových kurzotvorných zpráv udržela velice pozitivní nálada z července, když nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 6,0 %. Přitom od začátku roku je tento index již v plusu 3,5 %. Na druhou stranu se tentokrát příliš nedařilo globálním dluhopisovým trhům, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays zaznamenal nepatrnou ztrátu -0,2 %. Nicméně od začátku roku globální dluhopisové trhy stále připisují nadstandardní zhodnocení 6,1 %.
EUR/USD – jaká je prognóza kurzu EUR/USD v roce 2020
26.08.2020 Očekávání euro-dolaru jsou pro investory a společnosti velmi důležité. EUR/USD je nejoblíbenější měnový pár světa, ve kterém probíhá téměř čtvrtina všech měnových transakcí. S obratem více než 5 bilionů USD denně (včetně derivátů) je měnový trh největším a nejlikvidnějším trhem na světě. Díky tomu je například mnohem dynamičtější než akciový trh. Směnný kurz eura k dolaru je působivě rostoucí. Mnoho investorů hledá vysvětlení a zajímá je, co mohou od tohoto měnového páru čekat po zbytek roku 2020.
Broker Consulting Index podílových fondů: Dluhopisové a peněžní fondy v červenci investory nepotěšily
12.08.2020 V červenci výkonnost některých skupin podílových fondů stále zůstávala hluboko pod nulou. Dluhopisové a peněžní fondy se v minulosti těšily skutečnosti, že nesly svým investorům od začátku roku kladné zhodnocení, ovšem v červenci si právě tyto dvě skupiny připsaly pokles. Dluhopisové fondy měly v červenci výkonnost -0,82 %, v červnu 1,40 % a peněžní fondy vykazují výkonnost mírně pod hranicí nuly, a to -0,03 %, pro připomenutí v červnu si připisovaly 4,30 % a vykazovaly tak nejvyšší výkonnosti od začátku roku ze všech skupin podílových fondů. Vyplývá to z Broker Consulting Indexu podílových fondů za červenec 2020.
Měsíčník finančních trhů – Červenec 2020
04.08.2020 Přestože to minimálně v USA momentálně vypadá na druhou velkou vlnu pandemie koronaviru a dynamika globálního ekonomického oživení na začátku třetího kvartálu zpomaluje, na globálních finančních trzích se udržela velice pozitivní nálada. Hlavní příčinou jsou pravděpodobně pokračující masivní monetární stimuly klíčových centrálních bank v čele s americkým Fedem a Evropskou centrální bankou. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 5,1 %. Přitom od začátku roku tento index ztrácí již pouze 2,4 %. Výrazně se dařilo také globálním dluhopisovým trhům, jejichž nejširší index Bloomberg Barclays zaznamenal zhodnocení 3,2 %. Od začátku roku přitom globální dluhopisové trhy připisují zhodnocení již 6,3 %.
Měsíčník finančních trhů – Červen 2020
03.07.2020 Díky pokračujícím masivním monetárním stimulům klíčových centrálních bank a postupnému otevírání ekonomik pokračovala na globálních finančních trzích pozitivní nálada. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 3,0 %. Přitom od začátku roku tento index ztrácí již „pouze“ 7,1 %.
Forex: Strach z návratu pandemie nutí trhy k opatrnosti
26.06.2020 Finanční trhy obchází strašák vyššího počtu nakažených COVID-19 a možného obnovení bezpečnostních opatření. Z toho těží bezpečná aktiva, zatímco rozvíjející se trhy trpí pod tlakem výprodejů. To neprospívá ani středoevropskému regionu včetně koruny. Ta včera testovala úroveň 26,80 za euro a podle nás na slabších hodnotách zůstane i v nejbližších dnech.
Analýza Fidelity International: GRANOLAS představují příležitost v evropských akciích
16.06.2020 Pandemie Covid-19 posílila některé trendy z posledních let. Na pořadu dne je digitalizace, inovace nebo možné přeskupení dodavatelských řetězců. To vše bude mít výrazný dopad na společnosti v Evropě a zejména na ty, které jsou považovány za GRANOLAS. Stejně jako úspěšné americké akcie FAANG se podle analýzy Fidelity International evropské společnosti GRANOLAS jeví v současném tržním prostředí jako klíčové pro úspěšné investice. Profitují i v současné koronavirové krizi a měly by se ukázat jako dlouhodobí vítězové. Fidelity International u nich předpokládá dosažení robustního dlouhodobého výkonu.
Rozbřesk: OPEC+ prodlužuje produkční škrty a další adept na překvapení roku...
08.06.2020 Cenu za nejhorší odhad roku by bezesporu mohla vyhrát sázka analytiků na další růst americké nezaměstnanosti. Zatímco ekonomové očekávali na základě týdenních čísel z úřadů práce ztrátu více než sedmi milionů pracovních míst, ve skutečnosti americký trh práce zaznamenal historicky nejvyšší čistý přírůstek pracovních míst, a to více než 2,5 milionu pracovníků. Ve finále tak nedošlo ani k dalšímu nárůstu míry nezaměstnanosti na 19%, ale naopak k jejímu poklesu na 13,3%. Za velkou část překvapení mohly tři sektory, které byly v průběhu pandemie nejvíce zasaženy - pohostinství, hoteliérství, maloobchod a zdravotní péče.
Měsíčník finančních trhů – Květen 2020
03.06.2020 Díky pokračujícím masivním monetárním stimulům klíčových centrálních bank a postupnému otevírání ekonomik pokračovala na globálních finančních trzích pozitivní nálada. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 4,1 %. Přitom od začátku roku tento index ztrácí již „pouze“ přibližně 10 %.
Proč jsou křížové páry na Forexu důležité
18.05.2020 Forex je největší trh na světě, který představuje téměř 90% všech kapitálových trhů. Jeho roční obrat je desetkrát větší než celkový světový HDP.
Měsíčník finančních trhů – Duben 2020
06.05.2020 Globální akciové trhy dosáhly lokálního minima kolem 23. března. V tomto okamžiku z historických maxim z 19. února ztratily přibližně 35 %. Americký Fed nicméně na konci března oznámil masivní program kvantitativního uvolňování, objemově násobně větší než při poslední globální finanční krizi 2008-2009. Fed se rozhodl nakupovat prakticky všechny dluhové cenné papíry a v polovině dubna dokonce ohlásil, že začne nakupovat také korporátní dluhopisy s neinvestičním spekulativním ratingem (high-yield). Také Evropská centrální banka svůj program nákupů aktiv také výrazně rozšířila. Ve výsledku se díky masivním monetárním stimulům centrálních bank podařilo situaci stabilizovat a posléze dokonce začaly globální akciové trhy velice silně růst. V dubnu si tak ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zisk 11 % a od začátku roku je v mínusu už „pouze“ 14 %.
USA musí při všech dohodách o restrukturalizaci dluhu požadovat transparentnost čínského dluhu
24.04.2020 Spojené státy musí trvat na tom, aby rozvojové země zveřejnily dluh a další závazky vůči Číně jako součást jakékoliv budoucí dohody o restrukturalizaci dluhu nebo mezinárodního balíku pomoci.
Reuters: Georgievová odvážně kormidluje MMF v koronavirové bouři
14.04.2020 V době pandemie způsobené novým koronavirem, která uvrhla svět do recese, jež může rozpoutat chaos v rozvojových zemích, se bulharská ekonomka Kristalina Georgievová jeví jako silný hlas pro chudé. Šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) vyrostla za železnou oponou a často vzpomíná, jako bolestivé pro ni bylo vidět, jak její matka během měnové krize v 90. letech přes noc přišla o životní úspory, píše agentura Reuters.
Podílové fondy spadly vesměs do ztrát, akciové ztratily 19 %
07.04.2020 Podílové fondy se vzhledem k současné situaci na českých i globálních trzích dostaly v prvním čtvrtletí do ztrát. Akciové fondy v průměru přišly o téměř 19 procent. V plusových hodnotách byly pouze fondy peněžního trhu, které si připsaly přes osm procent. Vyplývá to z Broker Consulting Indexu podílových fondů.
Měsíčních finančních trhů – Březen 2020
01.04.2020 Březen byl pro riziková aktiva nejhorším měsícem za poměrně dlouhou dobu. Na vině samozřejmě bylo masivní šíření epidemie koronaviru po celém světě. Ekonomiky se doslova zastavily. HDP výrazně poklesne a patrně půjde o nesilnější recesi od druhé světové války. Naštěstí klíčové centrální banky v čele s Fedem a ECB přispěchaly na pomoc tím, že se zavázaly k prakticky neomezeným nákupům dluhových cenných papírů. Na konci měsíce se tak investiční sentiment podařilo stabilizovat. I tak ve výsledku globální akciové trhy za celý březen ztratily 14 %. Nedařilo se přitom zejména akciím ve střední Evropě, jejichž index CECEEUR ztratil dokonce 24 %. Globální dluhopisový index ztratil 2 %, přičemž se nedařilo zejména korporátním dluhopisům s neinvestičním spekulativním ratingem (high-yield), které ztratily 14 %. Velice patně na tom byly rovněž komodity, jejichž globální index ztratil 29 % a ropa dokonce propadla o celých 55 %. Barel severomořského Brentu se tak na konci měsíce obchodoval za 23 dolarů. Výrazně vzrostla volatilita neboli kolísavost rizikových aktiv, když index strachu VIX vzrostl o 34 % na 54 bodů. Masivní výprodeje jsme využili k přikoupení akciových pozic, neboť ocenění neboli valuace globálních akciových trhů se dostaly na velice atraktivní úrovně, které pro střednědobý až dlouhodobý horizont slibují vysoce nadstandardní zhodnocení. V krátkodobém horizontu bude nicméně obchodování i nadále velice volatilní.
Měsíčních finančních trhů – Únor 2020
04.03.2020 Poslední únorový týden byl pro trhy rizikových aktiv nejhorším od globální finanční krize v roce 2008 kvůli rychlému rozšiřování epidemie koronaviru mimo Čínu. Ve výsledku globální akciové trhy únoru oslabily o 8,2 %. Naopak globální dluhopisové trhy potvrdily pověst bezpečného přístavu, když připsaly zisk 0,7 %. Průměrný globální dluhopisový výnos se dostal na historické minimum 1,07 %. Výrazně se nedařilo komoditám, jejichž globální index prodal o 8,4 %. Barel Brentu oslabil dokonce o 13,1 % na úroveň 51 dolarů za barel. Dolar oproti očekávání oslaboval. Rovněž koruna měla vůči euru tendenci oslaboval. Za celý měsíc byla slabší o 0,7 % a měsíc zakončila na úrovni 25,39 EUR/CZK. Podle posledních dostupných zpráv bude mít koronavirus enormní dopad na globální dynamiku HDP v aktuálním čtvrtletí, významný dopad bude pravděpodobně i ve čtvrtletí druhém. Nicméně například Goldman Sachs očekává, že v druhém pololetí by měla globální ekonomika dohnat, co v prvním pololetí podle očekávání ztratí. Přes mírně pozitivní globální výhled zůstáváme nicméně prozatím spíše opatrní a akciové pozice momentálně nenavyšujeme.
Měsíčník finančních trhů – Leden 2020
04.02.2020 Globální ekonomika loni vzrostla o 2,3 %, což byl nejpomalejší růst za deset let. Letos by tempo růstu mohlo zrychlit na 2,5 %. Vyplývá to ze zprávy o situaci a vyhlídkách světové ekonomiky (WESP), kterou zveřejnila OSN. OSN upozornila, že i deset let po finanční krizi je globální ekonomika pomalá. Obchodní a geopolitické napětí mohou dál podkopat její oživení. "V letošním roce je tu naděje na oživení, ale rizika poklesu a zranitelnosti zůstávají velmi výrazná," varoval vedoucí oddělení strategie pro globalizaci a rozvoj při Konferenci OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) a spoluautor studie Richard Kozul-Wright. Upozornil, že oživení z velké části bude záviset na výkonu velkých rozvíjejících se ekonomik, jako jsou Argentina, Mexiko, Turecko a Rusko. Vyhlídky letošního oživení růstu může zhatit zesílení obchodního napětí, problémy na finančních trzích nebo eskalace geopolitického napětí. Pokud by tyto problémy nastaly, růst by výrazně zpomalil a činil by zřejmě jen 1,8 %, varovala OSN. Ekonomický růst většiny rozvinutých zemí, včetně USA, zůstane podle OSN letos nevýrazný. Lépe by si mohlo vést pouze Japonsko, které letos pořádá olympijské hry. Evropa by měla růst o pouhých 1,6 %. Jedenáct zemí, které do EU vstoupily po roce 2004, tedy včetně České republiky, by však mělo růst nad průměrem celé unie a některé budou expandovat i o více než čtyři %. Výhled pro Evropu ohrožuje hlavně možná eskalace napětí v mezinárodním obchodě, výkon regionu však bude také záviset na tom, jak dopadne odchod Británie z EU a jak se bude vyvíjet měnová politika Evropské centrální banky. Světová banka předminulý týden snížila odhad globálního růstu na loňský a letošní rok kvůli pomalejšímu oživení obchodu a investic. Letos rovněž očekává globální růst o 2,5 %.
Měsíčník finančních trhů – Prosinec 2019
02.01.2020 Zemřel bývalý guvernér amerického Fedu Paul Volcker, bylo mu 92 let a proslavil se tím, že v 80. letech zavedl jako nový guvernér Fedu přísně restriktivní měnovou politiku velmi vysokých úrokových sazeb, aby skoncoval s nadměrnou inflací. Jeho boj byl úspěšný a tím se velice proslavil. Při globální finanční krizi před 10 lety stál rovněž po boku tehdejšího prezidenta Baracka Obamy jako hlavní finanční poradce pro sanaci bankovního sektoru.
5 nejlepších dividendových ETF roku 2020
02.01.2020 ETF jsou ideální investiční instrumenty pro investory, kteří nemohou, nebo nechtějí věnovat obchodování příliš mnoho času. Akcie s vysokými dividendami jsou nesmírně atraktivní pro investory, zejména se střednědobým a dlouhodobým časovým horizontem. Kombinací obou jsou pak ETF, které se soustředí na akcie s vysokými dividendami. 5 nejznámějších dividendových ETF vám představíme v následujícím článku.
EUR/USD – jaký můžeme očekávat vývoj v roce 2020?
19.12.2019 Očekávání euro-dolaru jsou pro investory a společnosti velmi důležité. Jedná se o nejoblíbenější měnový pár, ve kterém probíhá téměř čtvrtina všech měnových transakcí na světě. S obratem více než 5 bilionů USD denně (včetně derivátů) je devizový trh největším a nejlikvidnějším trhem na světě. To činí tento trh například mnohem větším než trh cenných papírů.
Měsíčník finančních trhů – Listopad 2019
02.12.2019 7. listopadu zasedala Česká národní banka a v souladu s očekáváním investorů své úrokové sazby nezměnila. Ačkoli bankovní rada pravděpodobně opět vedla debatu o jejich možném zvýšení z titulu domácích inflačních tlaků, nakonec v rozhodování převážila nejistota pramenící ze zahraničního vývoje. Další vývoj sazeb ČNB je v tuto chvíli velmi obtížné určit, protože se bude do velké míry odvíjet od vývoje v zahraničí. Pokud by světová ekonomika začala opět ožívat a přicházející čísla se začala otáčet k lepšímu, trh začne patrně brzy opět spekulovat o tom, zda ČNB sazby nezvýší. Uvedený scénář je vak prozatím předčasný a stabilita sazeb je patrně nyní nejpravděpodobnější scénář.
MSCI World Index – Průvodce indexem & 10 nejlepších ETF
28.11.2019 MSCI World Index můžeme s trochou nadsázky nazvat králem akciových indexů. Prvním důvodem je fakt, že index letos slaví 50 let, což z něj činí jeden z nejstarších akciových indexů. Zadruhé index poskytuje dokonalý obraz o vývoji globálních akciových trhů. Přibližně 1 650 akcií z celé řady průmyslových odvětví ve 23 nejdůležitějších průmyslových zemích je spojeno do jediného indexu.
Akciím stále věříme, byť jsme realizovali část zisků
22.11.2019 Akciové trhy od začátku letošního roku velice silně rostou. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World připisuje zhodnocení 20 %. Nejvíce se přitom daří akciím v USA, jejichž index S&P 500 připisuje zisk dokonce 24 %. Relativně nejméně se kvůli obchodním válkám daří akciím z rozvíjejících se trhů, jejichž index MSCI Emerging Markets připisuje zhodnocení „pouze“ 9 %.
Zaostávání rozvíjejících se trhů je způsobeno horší dynamikou korporátních zisků
15.11.2019 Globální akciové trhy zatím v letošním roce předvádí velice silnou rally. Důvodem není nic jiného než holubičí otočka klíčových centrálních bank z léta směrem k mnohem uvolněnější měnové politice. Týká se to především amerického Fedu a ECB. Výsledkem je aktuální zhodnocení nejširšího světového akciového indexu MSCI All Country World o 19 %. Vedou přitom americké akcie, jejichž hlavní index S&P 500 připisuje zhodnocení 23 %. Naopak na konci se drží akcie z rozvíjejících se trhů (emerging markets), jejichž index MSCI Emerging Markets připisuje zhodnocení „pouze“ 11 %.
Hluboká recese světové ekonomiky je velmi málo pravděpodobná
11.11.2019 Pokud se podíváme na dynamiku světové ekonomiky střednědobým pohledem, zjistíme, že dynamika světového HDP dosáhla v rámci současného hospodářského cyklu vrcholu na přelomu let 2017 a 2018 a od té doby do dnešního dne kontinuálně mírným tempem zpomaluje. Toto zpomalení má několik fundamentálních příčin.
Měsíčník finančních trhů – říjen 2019
05.11.2019 8. října USA zavedly sankce proti 28 čínským bezpečnostním úřadům i firmám kvůli účasti na porušování práv muslimské menšiny Ujgurů. Stovky tisíc z nich vláda zavírá do takzvaných převýchovných táborů, dalším omezuje svobodu pohybu, kultury či odívání. Mezi sankcionovanými je i přední výrobce kamerových systémů a bezpečnostní techniky Hikvision.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
09.10.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování smíšeně kvůli nejistotě ohledně vývoje obchodního sporu mezi USA a Čínou. Ve čtvrtek sice začne další kolo jednání, ale podle předběžných zpráv je čínská delegace skeptická ohledně vyjednání dohody.
Likvidita dolaru hlásí mračna na obzoru
07.10.2019 V tuto chvíli je důležitá pouze jedna jediná věc: globální likvidita USD. Fungujeme ve světě, kde je dolar zásadní. A proto jeho likvidita slouží jako hlavní motor globální ekonomiky a finančních trhů. Od roku 2014 se svět potýká se strukturálním problémem nedostatku dolaru. Ten je vyvolaný kvantitativním zpřísňováním politiky Fedu a nižšími cenami ropy, což vede k menšímu objemu petrodolarů v oběhu.
Makroekonomický výhled: Neřízená střela jménem dolar
04.10.2019 Rok 2019 si budou investoři pamatovat jako začátek konce největšího měnového experimentu v historii. Měnová politika se dostala na konec své dlouhé cesty, která končí jejím selháním.
Měsíčník finančních trhů – září 2019
02.10.2019 12. září proběhlo dlouho očekávané zasedání Evropské centrální banky. 1) ECB snížila hlavní depozitní sazbu o 0,1 % z -0,4 % na -0,5 %. 2) ECB od listopadu obnoví program kvantitativního uvolňování, nákupy dluhopisů, v objemu 20 miliard euro měsíčně. Program bude prozatím časově neomezený. 3) ECB zavedla tiering systém pro ukládání přebytečných bankovních rezerv. 4) ECB rovněž zmírnila náklady pro banky na dodávky dlouhodobé likvidity. Celkově můžeme říci, že někteří tržní účastníci čekali, že výstupy budou výraznější. Mluvilo se například o zavedení programu na nákup evropských akcií. Nakonec podle našeho názoru ECB dodala nezbytné minimum pro podporu relativně příznivé nálady na finančních trzích a pro podporu dynamiky HDP a inflace. Na druhou stranu je velice významné faktem skutečnost, že mimo časově neomezený program kvantitativního uvolňování byl změněn také výhled na úrokové sazby na neurčito. To implicitně znamená ještě uvolněnější měnovou politiku. Vše bude záviset na budoucím vývoji inflace a inflačních očekávání.
Srpen na finančních trzích
02.09.2019 V Itálii se rozpadla vláda. Lídr Hnutí severu Matteo Salvini doufal v předčasné volby. Ty se ale nakonec pravděpodobně konat nebudou. Dodejme, že dle historických statistik vydrží vláda v Itálii přibližně pouze rok a půl.
Maďarský forint klesl vůči euru na rekordní minimum
30.08.2019 Maďarský forint se včera vůči euru propadl na rekordní minimum, euro včera odpoledne stálo až 331,85 forintu (měnový pár EUR/HUF posílil). K poklesu kurzu měny přispívají obavy z globální recese, obchodní války a odchodu Británie z Evropské unie bez dohody.
Čekání na fiskální impuls jako čekání na Godota?
27.08.2019 Spojené státy označily Čínu za měnového manipulátora a otevřely další roční kolo jednání před uplatněním nových amerických sankcí. Centrální banky opět zachránily finanční trhy, když potvrdily, že zahajují nový cyklus uvolňování. Volatilita prudce vzrostla a dosáhla téměř svého maxima od začátku roku. Není tedy překvapením, že investoři hledají bezpečný přístav, zejména u zlata. Pokud jde o makroekonomiku, růst ani obchod se ve druhém pololetí pravděpodobně nezotaví a riziko recese evidentně vzrůstá.
Akciové trhy: výhled komplikuje obchodní válka
08.08.2019 Přes poklesly z posledních dnů, jež byly způsobeny rozjitřením obchodní (a měnové) války mezi USA a Čínou, si od začátku letošního roku připisují akciové trhy solidní zisky. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World je momentálně v pěkném 11% plusu. Jaký faktor tento růst způsobil, když dynamika korporátních zisků prudce zpomaluje, valuace – P/E, P/B, P/S či EV/EBITDA – nejsou vyloženě levné a globální ekonomika zpomaluje? Tímto primárním faktorem byla holubičí otočka centrálních bank v čele s americkým Fedem a ECB - posun měnových politik směrem k nižším úrokovým sazbám a spekulacím o znovuobnovení programu kvantitativního uvolňování (QE), tedy nákupů vládních a korporátních dluhopisů.
Klíčové události ve světě: Přehled vývoje na finančních trzích v červenci
06.08.2019 Evropská centrální banka zasedala 25. července. Výstupy byly v souladu s očekáváním investorů. ECB jednak ponechala úrokové sazby beze změny a jednak nepřímo indikovala, že kvůli perzistentně slabé inflaci pod inflačním cílem, slabému ekonomickému růstu a zhoršujícímu se výhledu by mohla úrokové sazby snížit ještě více do záporu. Většina investorů se domnívá, že ke snížení úrokových sazeb by mohlo dojít už na příštím zasedání v září. ECB rovněž nepřímo indikovala, že by mohla znovuobnovit program kvantitativního uvolňování (QE), tedy nákupy vládních a korporátních dluhopisů. K jeho oznámení by mohlo podle tržních odhadů dojít na zasedání v říjnu.
Rozbřesk: Co dnes čekat od ECB, kdy Draghi sníží sazby hlouběji do záporu?
25.07.2019 Evropská centrální banka dnes pravděpodobně udělá vše pro to, aby vyslala jasný holubičí signál a na trzích nedošlo k utažení finančních podmínek (růstu výnosů, posílení eura a pádu akcií). Poslední čísla totiž potvrzují další viditelné ochlazování Německa i celého euroklubu. Co tedy dnes můžeme od ECB čekat?
Rozbřesk: MMF výrazně srazil odhad růstu pro rozvíjející se trhy, proč jejich měny posilují?
24.07.2019 Mezinárodní měnový fond opět snížil svůj výhled. Oproti začátku roku tak srazil sázky na globální růst již o 0,3 procentního bodu na 3,2 %. Příští rok by mohl podle MMF globální růst zrychlit na 3,5 %, to ovšem pouze za předpokladu, že se zmírní geopolitické napětí, nebudou dál eskalovat obchodní spory a nedojde na scénář “divokého brexitu”. Nepřekvapí tak, že MMF dál zdůrazňuje především negativní rizika a možnost dalšího snižování odhadů.
Akciový výhled: Chystá se pořádná bouře, která zvedne vlnu inflace
04.07.2019 Centrální banky na hrozící zpomalení ekonomiky a obchodní válku reagují tím, že panicky snižují úrokové sazby a signalizují nové extrémní uvolňování. Politici se mezitím začínají klonit k myšlence „moderní monetární teorie“. Náš model naznačuje, že ve třetím čtvrtletí čeká nejnižší bod ekonomického cyklu Čínu. Pro Spojené státy, Velkou Británii a Evropu to pak bude první až druhé čtvrtletí. Navíc bychom mohli začít směřovat k masivnímu opakování globální krize.
Rozbřesk: Podaří se Fedu nezklamat?
17.06.2019 Červnové zasedání Fedu bude klíčovým momentem tohoto týdne. Trhy v posledních týdnech výrazně zvýšily své sázky na pokles amerických sazeb. Počítají s tím, že Fed do roka a do dne sníží sazby třikrát až čtyřikrát. I když málokdo sází již na červen, investoři očekávají od šéfa Fedu Jerome Powela jednoznačný holubičí vzkaz, horší prognózu a nižší očekávanou trajektorii sazeb (dot plots). V posledním průzkumu totiž centrální bankéři stále sázeli na růst sazeb v roce 2020. Je však otázkou, jak dramatickou změnu kurzu Fed trhům připraví. Pokud Jeremy POwel pouze zopakuje, že je ve světle obchodních válek nutné “bedlivě monitorovat” nově příchozí data, mohou být trhy ve finále zklamané.
Rozbřesk: Problém na obzoru - trhy ECB nevěří
10.06.2019 ECB se narůstající mračna nad globální ekonomikou vůbec nelíbí a po vzoru Fedu se pokusila minulý týden otočit měnově politickým kormidlem a zamířit zpátky do holubičích vod. Při pohledu na eurodolar je však jasné, že se jí manévr příliš nepovedl. Trhy jednoduše ECB nevěří, že se odhodlá k dalšímu snížení sazeb a i další rozjezd QE je podle nich spíše hudbou vzdálenější budoucnosti (pravděpodobně po jmenování nového šéfa ECB v říjnu). To Fed pravděpodobně zareaguje svižněji, a to okamžitě dostupnými konvenčními zbraněmi - úrokovými sazbami. Nově předpokládáme, že Fed může v tomto roce preventivně dvakrát snížit sazby. I trhy proto postupně tlačí na silnější euro, což se ECB vůbec nelíbí...
Vývoj na finančních trzích – duben 2019
06.05.2019 Evropská centrální banka zasedala 10. dubna. Centrální bankéři ve Frankfurtu v čele s prezidentem Mariem Draghim ponechali v souladu s očekáváním investorů úrokové sazby beze změny a stejně tak i úrokový výhled, v jehož rámci by měly zůstat úrokové sazby na stávající úrovni minimálně do konce letošního roku. Zásadnějších změn nedoznalo ani hodnocení výhledu ekonomického růstu a inflace. Detaily nových dlouhodobých úvěrů pro banky (TLTRO3) se přitom pravděpodobně dozvíme na červnovém zasedání.
Rozbřesk: Donald Trump přitvrzuje, Čína odmítá vyjednávat s “pistolí u hlavy”
06.05.2019 Donald Trump opět překvapivě přitvrzuje v obchodním tažení proti Číně. Donald Trump chce od pátku (podle dvou twitterových zpráv) zvýšit cla na zboží v hodnotě 200 miliard dolarů z 10 na 25 %.
EUR/USD – jaký můžeme očekávat vývoj v roce 2019?
24.04.2019 Očekávání euro-dolaru jsou pro investory a společnosti velmi důležité. Jedná se o nejoblíbenější měnový pár, ve kterém probíhá téměř čtvrtina všech měnových transakcí na světě.
Svět potřebuje oslabení dolaru
10.04.2019 Globální politická panika zaznamenána v prvním čtvrtletí letošního roku ukázala, že svět není schopen uniknout své závislosti na tištění peněz. Podpora centrálních bank je pro ekonomiky tak důležitá, že tento stav zůstane v platnosti až do úplného strukturálního selhání. Nekonečné kvantitativní uvolňování má své důsledky, vidíme ho zejména v Číně.
Možný výprodej amerických akcií je na spadnutí
10.04.2019 Očekává se, že pokles výnosů amerického benchmarku 10YT a měnového páru USD / JPY se projeví na americkém akciovém trhu výprodejem v horizontu druhé poloviny tohoto týdne nebo začátkem příštího týdne.
Koruna ve znamení Fedu a brexitu…
20.03.2019 Trochu ve stínu brexitu zůstává dnešní zasedání amerického Fedu a čtvrteční návštěva čínského prezidenta Si Ťin-pchinga na jihu Evropy. Americký Fed dnes podle našeho názoru ponechá sazby beze změny, pro reakci trhů ovšem bude důležité sledovat změny v prognóze a eventuální zastavení kvantitativního utahování (prodejů aktiv z bilance Fedu). Fed ve finále v novém výhledu (dot plots) může ponechat předpoklad jednoho růstu sazeb v tomto roce, se kterým trhy už nepočítají. To může být pro dolar lehce pozitivní. Pro rozvíjející se trhy včetně koruny to sice úplně dobrá zpráva není, ty však ve finále mohou (především v Evropě) sledovat další vývoj jednání kolem brexitu. Opravdovým rizikem pro středoevropské měny by byl nárůst pravděpodobnosti tvrdého brexitu ve chvíli, kdy by Theresa Mayová nedokázala najít kompromisní shodu ohledně podmínek odkladu brexitu. Při četbě ranních Financial Times takový scénář zatím nelze zcela vyloučit.
Rozbřesk: Týden ve znamení Fedu a hlasování o brexitu
18.03.2019 Čeká nás týden, ve kterém by měly hrát prim centrální banky a samozřejmě opět brexit. Vedle ruské a brazilské centrální banky bude v centru pozornosti zejména americký Fed a Bank of England.
Průzkum Fidelity International: Korporátní sentiment klesá, ale recese bezprostředně nehrozí
14.03.2019 Podle nejnovějšího analytického průzkumu Fidelity International klesl globální korporátní sentiment na úrovně, jaké nebyly od roku 2016 zaznamenány. Společnosti bojují se slabší spotřebou a rostoucími náklady.
Ozvěny trhu: Čína má investorům stále co nabídnout
14.03.2019 Čínskému akciovému trhu se od začátku letošního roku daří. Mnoho indexů různě složených z čínských akcií si letos polepšilo výrazně přes dvacet procent, v některých případech překonaly i 30% hranici. Nabízí se tak otázka, zda stále existuje prostor pro jejich další růst.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
12.03.2019 1) Britský parlament bude dnes večer SEČ opět hlasovat o brexitové dohodě, k níž premiérka Theresa Mayová na poslední chvíli vyjednala doplňky, jimiž chce přesvědčit dosud oponující poslance ke změně názoru. Někteří z nich včetně šéfa opozičních labouristů Jeremyho Corbyna už dali najevo, že smlouvu ani napodruhé nepodpoří.
Tlak Spojených států na nižší ceny ropy je marný. Karty má v rukou OPEC a Rusko
08.03.2019 Přestože americký prezident Donald Trump bojuje za nižší ceny ropy, tuto válku pravděpodobně nevyhraje. Saúdskoarabské a ruské ambice jsou totiž opačné. Alespoň malou útěchou pro Trumpa může být fakt, že výše cen ropy je závislá na globálním ekonomickém růstu.
Rozbřesk: Jak slabé euro souvisí s čínskými problémy
08.03.2019 ECB otočila včera kormidlo holubičím směrem především kvůli výrazně nižšímu odhadu růstu, který se nakonec propsal i do nižšího inflačního výhledu. Nová prognóza ECB tak počítá s tím, že letos ekonomika poroste jen on 1,1% a inflace zůstane viditelně pod cílem na celém horizontu prognózy až do roku 2021 (kdy odhaduje “pouze” 1,6 %).
5 nejlepších dividendových ETF roku 2019
06.03.2019 ETF jsou ideální investiční instrumenty pro investory, kteří nemohou, nebo nechtějí věnovat obchodování příliš mnoho času. Akcie s vysokými dividendami jsou nesmírně atraktivní pro investory, zejména se střednědobým a dlouhodobým časovým horizontem.
Akcie vstupují do posledního dějství
28.02.2019 Po dramatickém propadu akciových trhů na konci roku 2018 by investoři měli udržovat defenzivní postoj a hledat aktiva s nízkou volatilitou protože poměr rizika a výnosu pro rok 2019 vypadá špatně. Japonské akcie by se mohly zotavit, pokud Čína uspěje se stimulací ekonomiky a uzavře obchodní dohodu se Spojenými státy.
Budoucnost prodeje pod vlastní značkou. Příležitost, nebo hrozba?
26.02.2019 Vzhledem k rychlému tempu vývoje inovací se ve finančním odvětví nabízí otázka, jak účinně pracovat s novými technologiemi tak, aby klientům poskytovaly lepší řešení pro podnikání. Může to znít jednoduše, ale až příliš často jsme svědky polovičatých řešení. Banky se navíc potýkají se zastaralou technologií, což vede k tomu, že většina z nich rozpočet na IT využívá spíše pro údržbu než pro inovace.
Něco se začíná dít
26.02.2019 Globální úvěrový impuls opět klesá, zejména v rozvinutých tržních ekonomikách. Důvodem je hlavně normalizace monetární politiky. Pomalejší úvěrový impuls nám sděluje, že pokud největší světové ekonomiky nepřikročí v roce 2019 k masivní koordinované intervenci, čeká růst a domácí poptávku zpomalení.
Jak se obchoduje na medvědích trzích?
18.02.2019 Medvědí trhy jsou volatilní, nepředvídatelné a náročné na obchodování. V období, kdy jsou podmínky na trhu nastavené na averzi vůči riziku, je proto důležité mít dobrou strategii. Směřujeme ke globální recesi?
Vývoj na finančních trzích – leden 2019
04.02.2019 Data o růstu čínského HDP potvrdila, že druhá největší ekonomika v roce 2018 rostla nejpomaleji za posledních 28 let, konkrétně 6,6 %. Čínské vládní autority proto připravují nové fiskální stimuly na podporu ekonomického růstu. Centrální banka již měnové kohouty uvolnila.
Jaký bude podle Fidelity International rok 2019 pro dluhopisy?
24.01.2019 Kvalita a bezpečnost cenného papíru bude mít v roce 2019 rozhodující roli pro výnosy těchto nástrojů, myslí si Martin Dropkin, globální ředitel úvěrového výzkumu ve Fidelity International. Evropské dluhopisy investičního stupně nabídnou podle něho během příštích 12 měsíců lepší příležitosti než dluhopisy z USA. V roce 2018 se vysoké kolísání projevilo napříč všemi trhy. Centrální banky začaly couvat z nastavených měnových politik a s tím, jak FED omezuje svou rozvahu nebo jak se Evropská centrální banka připravuje k ukončování odkupu aktiv, se výnosy celkově přizpůsobují a rizikové prémie vstupují znovu do hry.
Investice do zlata v roce 2019
23.01.2019 Cena zlata se v minulém roce v dolarovém vyjádření nezměnila. Letos by podle Světové rady pro zlato – WGC, mělo zlato mít lepší zhodnocení zejména z následujících důvodů.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
16.01.2019 1) Britští poslanci v úterý večer podle očekávání odmítli dohodu o vystoupení Spojeného království z Evropské unie, kterou dojednala s Bruselem premiérka Theresa Mayová. Ministerská předsedkyně nyní musí do 21. ledna dolní komoře parlamentu představit plán dalšího postupu. Británie by měla unii opustit 29. března.
Rozbřesk: Rizika evropské ekonomiky narůstají
15.01.2019 Pozornost nejenom finančních trhů se bude dnes upírat především do Británie, kde má tamní parlament jednat o dohodě o vystoupení země z EU. Šance, že dojednaná smlouva hladce projde, je poměrně malá, a tak nejistota, co se bude dít dál, zůstává ve hře. Možný je tak i nadále odklad hlasování, prodloužení brexitu, nebo dokonce jeho konec či další referendum. Média rovněž zmiňují možnost dalšího hlasování v parlamentu, které tak trochu připomíná někde už osvědčenou metodu opakovaného hlasování, dokud většinová vůle nedospěje k “žádoucímu” výsledku. V tuto chvíli jsou asi všechny možnosti otevřené, což ještě dále zvyšuje riziko pro další vývoj britské a vlastně i evropské ekonomiky. Ani po dnešním hlasování tak nemusí být pro firmy a domácnosti na obou stranách kanálu zřejmé, na co se vlastně připravovat. A to není s ohledem na současnou kondici evropské ekonomiky rozhodně dobrá zpráva.
Rozbřesk: Česká koruna nejsilnější od září, co čekat dál?
08.01.2019 Česká koruna pokračuje dál na vítězné vlně a zpevňuje na nejsilnější úrovně od září 2018 - pod 25,60 EUR/CZK. Co stojí za náhlým úspěchem české měny? Máme se připravit na další zpevňování?
Jak se v roce 2019 bude dařit akciím (a kterým) ovlivní ponejvíce tři konkrétní osoby: Donald Trump, Si Ťin-pching a Jerome Powell
07.01.2019 Dění na akciových trzích v roce 2019 bude ve velké míře odvislé od toho, jak se zachovají dvě konkrétní osoby. Americký prezident Donald Trump a šéf americké centrální banky Jerome Powell. Trump je stále rozhořčenější z Powellových aktuálních kroků. Nelíbí se mu, že americká centrální banka navzdory poměrně nízké inflaci pokračuje ve zvyšování úrokových sazeb. Vyšší úrokové sazby totiž nepřejí akciovým trhům. Trump se bojí, že s pokračujícími propady akcií klesne jeho popularita u voličů, kteří mají v akciích podstatnou část majetku, a to nakonec zásadně ohrozí jeho šanci na znovuzvolení v roce 2020.
Vývoj na finančních trzích - prosinec 2018
03.01.2019 Americká centrální banka Fed v souladu s očekáváním investorů zvýšila 19. prosince základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu (0,25 %) na cílové pásmo 2,25-2,50 %. Jednalo se o čtvrté zvýšení sazeb v roce 2018 a celkově deváté zvýšení v aktuálním cyklu zvyšování úrokových sazeb, jenž započal v prosinci 2015. Fed zároveň snížil prognózu zvyšování sazeb v roce 2019 ze tří na dvě zvýšení a ponechal prognózu na jedno zvýšení v roce 2020. Celkově z tohoto zasedání Fedu žádné zásadní překvapení nevzešlo.
Zpět ke skvělému transmisnímu mechanismu
04.12.2018 Odhady rovnovážného kurzu koruny naznačují mnohem silnější hladiny než ty, které pozorujeme v poslední době. Myslíme si, že této rovnováhy koruna jen tak nedosáhne. Podle nás za tím z velké části stojí velký objem devizových rezerv ČNB. Centrální banka přitom nemá v plánu je v nejbližší době redukovat. Množství likvidity na korunovém trhu přitom narušuje tradiční kanály transmise měnové politiky. Úrokový diferenciál vůči euru například nevede k posílení koruny. Věříme, že součástí návratu k neutrální měnové politice a funkční transmisi by měla být i diskuse o redukci bilance ČNB.
Trump a Si se dohodli na obchodním příměří. Je to dobrá zpráva pro českou korunu, ČNB zřejmě před Vánoci úroky nezvýší
02.12.2018 Prezidenti Spojených států a Číny Donald Trump a Si Ťin-pching se na okraj argentinského summitu lídrů zemí skupiny G20 dohodli na devadesátidenním příměří ve vzájemných obchodních vztazích. Trumpova administrativa tudíž k 1. lednu 2019 nezvýší celní sazbu na čínský dovoz v celkovém ročním objemu 200 miliard dolarů. Washington měl až do argentinského summitu v úmyslu zvýšit tuto sazbu ze stávající úrovně deseti procent na 25 procent. Peking se v rámci dojednaného příměří zavázal neprodleně opět odebírat zemědělské, průmyslové a energetické produkty s visačkou „Made in USA“. Uleví se tak například zemědělcům na americkém Středozápadě, jejichž letošní sklizeň sójových bobů se hromadí ve skladech právě z důvodu nemožnosti vývozu do Číny. Ta je zdaleka největším světovým konzumentem sóji.
Rozbřesk: Týden ve znamení boje o Brexit a kolaps cen ropy nebere konce
26.11.2018 Theresa Mayová začne tento týden obhajovat rozvod s EU na domácí půdě a nebude mít vůbec lehkou úlohu. Proti dohodě je opozice a kritických je také skoro 90 poslanců vlastní strany. Euforii z brexitu asi také nepřiživí detailní analýza jeho dopadů z pera Bank of England, kterou centrální bankéři mají zveřejnit ve středu. Na druhou stranu zátěžový test “černého” scénáře - brexitu bez dohody - může Therese Mayové ve finále dodat silné argumenty, proč by poslanci měli podpořit jí dohodnutý více než pětisetstránkový rozvodový účet.
Kryptoměnám vládne Čína
14.11.2018 Rozvíjející se trhy hrají zásadní roli v odvětví těžby kryptoměn. Tu získaly díky nadbytečné výrobní kapacitě a levné elektrické energii. V tomto odvětví hraje hlavní roli nyní Čína. Většina výrobců specializovaného hardwaru má velkou část svého provozu právě tam. Čína má také největší hash rate (počítačovou výkonnost) ze všech zemí. Většina statistik uvádí, že podíl Číny na bitcoinové síti je více než polovina světové těžby, což znamená, že většina výnosů ze sítí kryptoměn plyne právě čínským operátorům.
Globální akcie by měly na konci roku posilovat
13.11.2018 Globálním akciovým trhům se zatím letos příliš nedaří. Nejširší globální index MSCI All Country World je přibližně v 5% mínusu a rozvíjející se trhy od začátku roku ztrácí dokonce téměř 20 %. Mezi klíčové důvody akciových poklesů patří zpomalující dynamika růstu světové ekonomiky, obchodní války mezi USA a Čínou, zpomalující růst čínské ekonomiky, která přispívá k růstu světového HDP bezprecedentní jednou třetinou, dále měnové krize v Argentině a Turecku, obavy z neřízeného Brexitu a nejistota ohledně italského rozpočtu a obrovské zadluženosti.
Rozbřesk: Akcie pod palbou, Apple táhne trh dolů. Co trh řekne na středeční čínská čísla?
13.11.2018 Akciovým trhům opět není do zpěvu. Říjnový propad indexů byl nejhorší za posledních sedm let a zdá se, že se stabilizací mají trhy stále problém. Včera americké akcie ztratily přes 2 %. Padají především technologické tituly a akcie s expozicí na rozvíjející se trhy, zejména pak na Čínu - “první na ráně” z velkých společností tak zůstal opět Appel, který ztratil přes 5 %.
Čeká dolar temná budoucnost?
09.11.2018 Čína přísahá, že se podobným směrem nevydá. To dává smysl z několika důvodů. Za prvé, silný a stabilní juan by pomohl prohloubit zájem o vyrovnávání dovozů do Číny v juanu, což představuje základní stavební kámen čínské strategie nové cesty. Za druhé, Čína má nyní, po letech obrovských přebytků, svůj běžný účet téměř vyrovnaný na nule, protože spotřeba dovozu v Číně – zejména energií – rostla daleko rychleji než vývoz. Slabší měna by pravděpodobně oslabila čínskou nákupní sílu u klíčových dovozů rychleji než by dokázal jakýkoli nárůst vývozu vyrovnat, zejména díky tomu, že čínský vývoz se posouvá vzhůru v hodnotovém řetězci alespoň tam, kde země nekonkuruje cenově.
Říjen: Vývoj na finančních trzích
01.11.2018 Globální akciové trhy v říjnu postihla negativní nálada, když nejširší globální akciový index MSCI All Country World ztratil 7,6 %.
Akciový výhled Saxo Bank: Najděte si padák, dopad už se blíží
26.10.2018 Takticky představují akcie rozvíjejících se trhů dobrý nákup díky tomu, že čínské akcie se nacházejí na medvědím trhu, avšak celkově se akciový býčí trh blíží svému konci. Na závěr představíme způsob, jak se vyrovnat s divokými náhodami na finančních trzích.
Analytici: Středeční propad amerických akcií není počátkem trendu
25.10.2018 Středeční propad amerických akcií by neměl znamenat počátek dlouhodobého poklesu světových akciových trhů, včetně toho českého. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Americký technologický index Nasdaq ve středu oslabil o 4,4 procenta, což bylo nejvíc za sedm let. Také další americké indexy už prakticky odpáraly své zisky z úvodu tohoto roku.
Výhled Saxo Bank: Čína otevírá úvěrové kohoutky
24.10.2018 Koncem roku 2017 se trhy shodly na tom, že dochází k „synchronizovanému globálnímu růstu“. O devět měsíců později analytici mluví o riziku recese ve Spojených státech, revidují předpovědi růstu směrem dolů a globální monetární obraz se prudce zhoršil.
Co stojí za výprodej akcií? Donald Trump a Fed ruku v ruce.
24.10.2018 Americký akciový výprodej neustále pokračuje. Index S&P 500 ztratil další více než 2 %. Za 2 dny se propadla hodnota světových burz dokonce o více než 2 biliony dolarů. Nejvíc utrpěly akcie Netflixu a Googlu. Analytici se domnívají, že je na vině politika Donalda Trumpa a agresivní Fed.
Komentář Fidelity International: Jak bude vypadat konec roku 2018?
23.10.2018 Po několika čtvrtletích silného a nadprůměrného růstu celosvětová ekonomika v roce 2018 zpomalila. Hlavní překážky globálního růstu jako omezování likvidity u americké měny, ekonomické zpomalení v Číně a vysoké ceny ropy se v průběhu roku nadále zintenzivňovaly a pokračovat budou pravděpodobně až do konce roku. Zvýšené napětí v mezinárodním obchodě a s tím související nejistota, by se mohly stát výraznější brzdou růstu. Tato situace je zvláště nepříznivá pro rozvíjející se trhy. Nicméně vzhledem k tomu, že americká ekonomika stále využívá fiskálních stimulů a zejména na rozvinutých trzích se aplikují akomodační politiky, celosvětová ekonomická expanze ještě může dál pokračovat, i když pomaleji.
Komodity: Trump, sankce a cla
19.10.2018 Směřování řady hlavních komodit budou i nadále ovlivňovat rozhodnutí americké vlády v posledním půlroce. Kromě počasí, které představuje problémy i příležitosti v zemědělském sektoru, stanoví náladu do konce roku hlavně Trumpova obchodní válka s Čínou a sankce proti Íránu.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
19.10.2018 1) Růst čínské ekonomiky ve třetím čtvrtletí zpomalil na 6,5 % ze 6,7 % v předchozím kvartálu a zaostal za očekáváním. Na pozadí obchodní války se Spojenými státy je nejslabší od vypuknutí finanční krize začátkem roku 2009. Informoval o tom dnes čínský statistický úřad.
Rozbřesk: Čína hlásí nejhorší HDP od krize a napětí na italských dluhopisech stoupá
19.10.2018 Čína zaznamenala nejpomalejší růst za posledních deset let (6,5 %). To není dobré znamení pro ekonomiku, která v budoucnu podle našich analýz může být jedním z epicenter finanční krize.
Vyhlídky Saxo Bank na čtvrté čtvrtletí: Nepříjemná realita vyvolá další cyklus uvolnění
17.10.2018 Přední specialista v oblasti finančních technologií Saxo Bank dnes zveřejnil své čtvrtletní vyhlídky pro globální trhy na čtvrté čtvrtletí roku 2018, včetně klíčových obchodních názorů na akcie, devizy, měny, komodity a dluhopisy i na celou řadu makroekonomických témat ovlivňujících klientská portfolia.
Analytici: Za propadem akcií jsou obavy z obchodních válek
12.10.2018 Za současným propadem světových akciových trhů, poklesem ceny ropy a nárůstem ceny zlata je hlavně souhra obav z dopadů obchodní války mezi USA a Čínou, růstu úrokových sazeb ve Spojených státech, dále ze situace v Itálii či nervozity z brexitu. Shodli se na tom dnes analytici oslovení ČTK.
Rozbřesk: Kdo může za výprodej akcií a ropa u 80 dolarů
12.10.2018 Americký akciový výprodej pokračuje. Index S&P 500 ztratil další více než 2 %. Celkově tak padá již šestým dnem v řadě a v souhrnu odmazal skoro 7 % - to je zatím nejhorší propad akcií za dobu prezidentování Donalda Trumpa. Americký prezident se i proto nechal slyšet, že na vině je americký Fed, který zvyšuje příliš zbrkle úrokové sazby. To je ale nepochopení situace.
Související klíčová slova:
Střední Evropa | Výnosy z nemovitostí | Inflační šok | Další snižování sazeb | Čína a USA | Mark-to-Market | Obchodní pásmo | Ochota více riskovat | Měsíčník finančních trhů | Zpomalení čínské ekonomiky | Živočišné pudy | Uvolněné měnové politiky | Realitní trh | Jak fungují akcie | Kyriakos Mitsotakis | Čínský prezident Si Ťin-pching | Dolarová aktiva | Hodnota společnosti | Cap | Zvyšování cen | ishares China | Pale Fire Capital | Dlouhé pozice | Výnosy dluhopisů | Světové akcie | Polovodičové společnosti | Ozvěny trhu | Války | CECEEUR | Medvědí rally | Vývoj | Simplify | Obchodní platformy | Dluh vlád | Dolarový index DXY | Češi | Data z trhu práce | Pokračování klesajícího trendu | Australská centrální banka | Allianz | Údaje z USA | Nákupu státních dluhopisů | Vyhlídky americké ekonomiky | Globální růst | InstaForex | Optimistický sentiment | David Holý | BRIC | DPH | General Dynamics | EUR | Válečné dluhopisy | Spotřebitelské výdaje | Nejlepší analytické týmy | Globální dluhopisový index | Cla na čínské zboží | Riziko inflace | Nezaměstnanost v eurozóně | Standard & Poor's | E-sports | Akciová burza dnes | Brokeři | Snížit úrokové sazby | Oživení cen | Výhled akciového trhu | Tržby ze služeb | Jardine Strategic | Finanční ústav | Automobilový sektor | Cable | Index CSI300 | Itálie | Analytici Bank of America | Value příležitosti | Stoxx | Akcie společnosti Pilulka | PEPP | Vývoj ceny zlata | Luckin Coffee | Akcie firmy | Tencent Holdings | Akcie čínských společností | Finanční aktiva | Senátní volby v Georgii | Očekávání | James Bullard | ČSOB Asset Management | Korelace | Finanční injekce | Jüan | Zásoby zlata | Michal Stupavský, CFA | GlaxoSmithKline | Evropské centrální banky | Nikl | Southwest Gas | Jan Tománek | Swiss Life | Keir Starmer | Okénko finančního trhu | Primární nabídka | Chile | Mladší investoři | Index podnikatelské nálady ISM | Novo | Americká cla na čínské zboží | Výsledky hospodaření evropských firem | EUR/JPY | Sílící koruna | Pro investory | Zasedání ČNB | Rovio Entertainment | Novartis | Příležitost k nákupu | Ruské invaze na Ukrajinu | Stimulační balíček | Trh práce | Dluhová krize | Evropská komise | Skupina G7 | Short Interest | iShares | Swiss | Investice | Mezinárodní finance | U.S. Bank Wealth Management | Britská centrální banka | Aktuální cena stříbra | Ekonomické zotavení | DXY | Spotřebitelský sektor | USD/ZAR | Geopolitické riziko | MACD | Potenciál | Návrat inflace | Support | Allianz Trade | Švédské koruny | Akvizice | ServiceNow | Finanční stabilita | Danske Bank | Oslabování měny | Index DXY | Delivery Hero | Pokročilé technologie | Cyklus zvyšování sazeb | PMI v eurozóně | Hluboká recese | ADP report | Zajímavé výnosy | Ifo | Japonské akcie | Vítězství republikánů | Invaze na Ukrajinu | Blackstone | Akcie Heijmans | Prognózy | Britská libra | Globální dluhopisové trhy | Šéf Fedu Powell | NYSE | Intervence | Broadcom | Jaroslav Tupý | Zpráva z Německa | Slabá koruna | Diverzifikace | Experti | Trendy na trhu | LSEG | Henning Stein | Skupina Saxo Bank | Rekord | Vstupní náklady | Raiffeisenbank | Hodnota equity | Oživení ekonomiky | Evropský index | Evropské měny | Nákupy aktiv | Hnojiva | FTSE MIB | Creditas | Dění na trzích | Společnost Apple | Bidenova administrativa | Úrokové sazby v USA | Akcie na trzích | Uvolňování měnové politiky | Pokles zisku | Asijské trhy | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | Příliv zahraničního kapitálu | EUR/USD | General Electric | eFXnews | Vývoj dolarového indexu | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Geopolitické napětí | Saxo Bank | JPMorgan Asset Management | Chování | Digitální aktiva | Dow Jones Newswire | Švédská koruna | Idiosynkratické prvky | Český průmysl | Akcie Sumitomo | Neckline | Předseda představenstva | Summit BRICS | Současná cena | Německý export | Spotový trh | Kurz zlata | Konkurenti | Indexové fondy | Akcie společnosti | ETH | Chování trhu | Komunikační služby | Náklady na financování | Pesimistická nálada | Výhled Saxo Bank | CSI 300 | Aktuální vývoj | Rostoucí výnosy | Lagardeová | Měnové zasedání | Fortuna | Cenné papíry | Výnos | P/S | Velcí investoři | Asijské akcie | Oxfam | Akcie CK Hutchison | Ropné zásoby | Fondy Fidelity Intenational | Exchange | Obligace | Trh gamingu | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Zlepšení výkonnosti | Delta | LYNX Trading | Výnosová křivka | Vzdělávání | Šéf Fedu | Soukromá spotřeba | Opatření v Číně | Akcie těžařů | National Alliance | Negativní účinky | Výhled Fidelity International | 100 miliard dolarů | Vale | IHNED | Zkrocení inflace | Jiné měny | Akcie Erste | ESG | Index DOW | Import | Jednotná evropská měna | Analytik Broker Consulting | Zvýšení sazeb Fedu | Měnový pár USD/JPY | Státní dluh | ČEZ | Investiční portfolio | Alcoa | Pevný výnos | Společnost Huawei | Nikkei | Hluboké recese | Důvěra v ekonomiku | Dedolarizace | Turecká měna | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Mean-reversion | Tokeny | Světový dluh | Data o HDP | Geografická diverzifikace | Konsenzus ekonomů | Nákupní příležitosti | Investiční horizont | Nástroj pro investory | Průraz | Chytrý Honza | Online obchodování | Americký akciový trh | Odhad HDP | Praxe | Investiční výhled | Platební neschopnosti | Labouristé | Špatné výsledky | Ministerstvo obchodu | Sentiment na trhu | JPY | AUDUSD | Investing | Růst hrubého domácího produktu | Polovodiče | Index Russell | Dividendové fondy | Posilování dolaru | Směřování trhu | Čínská aktiva | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Brent | CEO | IIF | Varovný signál | Simplify Asset Management | Globtrex.com | Stimul | Peníze | Bilion | Small caps | Strach | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | REITs | Russell 2000 | Ukazatel | Coinmarketcap | Baidu | Rozhovor | Měnová opatření | Americká ropa | Americká lehká ropa WTI | Obavy z inflace | Hlavní centrální banky | Certifikáty | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Vysokofrekvenční obchodování (HFT) | Služby | Hongkongský Hang Seng | Měnověpolitické zasedání Fedu | Nestlé | Události ve světě | Běžný účet platební bilance | Analytici společnosti | Měny | Americký Fed | Investiční strategie | Globální hospodářský růst | Iva Palusková | Tuzemská ekonomika | Zpravodajství | Palladium | Micron | Akcie GE | Tipy na zajímavé akcie | Simon Peters | Bezpečný přístav | Ropa WTI | Pohonné hmoty v Česku | Dividendy | Burza | Akcie Photon Energy | Výsledky společnosti Apple | Ekonomické dopady pandemie | Ceny dluhopisů | Dlouhodobý trend | Oslabení jüanu | Bankovní domy | Vakcíny proti koronaviru | Vývoj ceny ropy | Vysoké ceny energií | Roční návratnost | Evropské burzy | Pozornost investorů | Burzy | USD/BRL | USD/EUR | Akciový výhled | Čínský realitní sektor | PLUG | Graf EURUSD | MSCI World Energy | CSI300 | Investiční příležitost | Broker | Mizuho Bank | Cash flow | Proražení | Posílení koruny | BofA Global Research | Poměr výnosu | Odliv kapitálu | Export | Aukro | First Republic | Dluhopisový index | Výnos desetiletého dluhopisu | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Akcie Ahold Delhaize | Bond | Kapitálové strategie | Ekonomické výhledy | Éra levných peněz | Robert Shiller | Hlavní americké banky | EUR/CZK | AI | Ropná zařízení | Varianta delta | Tržní ekonomiky | Tisková konference ECB | Riziková averze | Měnové války | Akcie Prosus | Obchodní platformy Metatrader | Úspěšný trader | Rovnovážný kurz | AJ Bell | Fialova vláda | Prudké pohyby | Ekonomická aktivita | Regulace | GBP/CHF | Měnový fond | Hongkong | Exekuce | Akcie společnosti Microsoft | Tichomoří | Partneři | Dnešní obchodování | Měnová situace | IPO | Inflační spirála | Hospodářské výsledky | Kurz USDCAD | ProCent | Světová finanční krize | Ahold Delhaize | Zvyšování sazeb Fedu | Roční růst | Mezibankovní | Růst tržeb | Parlamentní volby | Čtvrtletní výsledky | Kapitálový trh | Dluhopisoví investoři | GBP/USD | Kurz eura k dolaru | Zvýšení sazeb | ISTAT | Index NASDAQ 100 | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Vyšší náklady | Dovednosti | Měnový pár EUR/USD | Jeff Bezos | Oživení trhu | Obchodní deník | VIX index | Finanční trh | Ingalls & Snyder | Inflační cíl | Generace Z | Investoři v USA | 1 milion | Stratégové | Jak uspět | Růst ekonomiky USA | Angry Birds | Nový rekord | Federální rezervní systém (FED) | Graf indexu | Obchodování na Wall Street | Zdravotní pojišťovna | GBP/JPY | Americká ropa WTI | Intercontinental Exchange | Světový obchod | Makrodata | FANG | Investoři | Poptávka centrálních bank | Akciová burza | Bank of England | Holdingové společnosti | Americké ekonomiky | Podnikové dluhopisy | Devalvace měny | Největší světové ekonomiky | Nejistoty | Fidelity | MiFID II | Očkování proti covidu | Důvěra v ekonomiku eurozóny | AMD | Akcie ve Spojených státech | Negativní sentiment | Měnová krize | Inflační čísla | Prezident ECB | Finančník | MSCI Emerging Markets | Kapitál | FedWatch | Jádrový index | Globální akciové trhy | Další růst | Pracovní místa | Největší nabídka akcií | Maďarská měna | Ministr financí Steven Mnuchin | Reálné ekonomiky | Posílení | Dluhopisové výnosy | Airbnb | Gary Gensler | Výkonnost fondu | USD | Protistrana | Přímé intervence | Kč/USD | Vývoj sazeb | Dot plot | Optimistické výsledky | Asociace pro kapitálový trh | Boeing | BABA | Finanční instituce | Růst společnosti | Posilování koruny | Pokles kurzu | Evropské PMI | Včerejší seance | Nové mutace | Vývoj ceny ropy Brent | Tail Risk | Plány | Banka Goldman Sachs | EMEA | Kč/EUR | Jak investovat do zlata | Trh s nemovitostmi | Zisk | Potravinové krize | Euro dnes | Klaus Wohlrabe | GBP/EUR | Xetra | Největší ekonomika | Německý DAX | Lepší výsledky | Patria | Akcie a dluhopisy | Růstové akcie | Pozorování | Analýzy | Nike | Evropské ekonomiky | Výhled na rok 2023 | JPMorgan Chase & Co | Akcie Ralph Lauren | Nobelovy ceny za ekonomii | TPG Capital | Hlavní události | Bohatý | Bohatí | Swapy | Měny na forexu | Nové mutace viru | Analytici XTB | Amerika na prvním místě | Cenové tlaky | CZK | Britské akcie | Česká zbrojovka | Makléři | Akcie VIG | CFD kontrakty | Širší index S&P 500 | Magnificent Seven | Průměrný český investor | Investice do dluhopisů | Nový koronavirus | Akcionáři | Cenové úrovně | Emoce | Kabinet | NFP | Vysoké sazby | Akcie Nio (NIO) | Investovat | CashFlow | Peso | Technická analýza EUR/USD | Vít Hradil | Patria Online | Demokraté | Huawei | Analytik Purple Trading | Shenzhen Composite | CAC 40 | S&P | Tržby z prodeje | Aktuální obchodní příležitosti | Agentura AP | Úroková sazba | Dividendové strategie | Zasedání Evropské centrální banky | Nákupy dluhopisů | Inflační překvapení | DJIA | Kurz jüanu | Dovoz | Unie | Dillí | Analytické týmy | Loonie | Technologické tituly | InterContinental | Trpělivost | Meta | Deflace | Kristalina Georgievová | Politická situace | Zahraniční investoři | Vítězství Joe Bidena | Nemovitostní fondy | Čtvrtletní zisk | Investiční banka | Nízké úrokové sazby | Ruský rubl | Occidental Petroleum | Komoditní | Turecká lira | Výroční zpráva | Mezinárodní agentura pro energii | Berkshire Hathaway | Úvěrování | Pohled na situaci | Data z tuzemské ekonomiky | Der Spiegel | Sazby v USA | Ekonomický kalendář | Umělé inteligence (AI) | Prezident | Hazardní hry | Inteligentní investor | Vybírání zisků | Investing.com | Vzdělání | Akcie s vysokými dividendami | Myšlení | Zprávy | Rizikovost | TradingFloor.com | Put opce | Očekávání úrokových sazeb | Obrat trendu | Dluhopisy s vysokým výnosem | Čínské zboží | Dolar roste | Warren Buffett | CME FedWatch | Devizový trh | Financial Times (FT) | Obchodní bilance v USA | Výsledky | Události tohoto týdne | Obchodní platforma | Evropská dluhová krize | eTrader | Finanční služby | Ekonomické oživení | Statistický úřad Eurostat | Globální ekonomiky | Swiss Life Select | Euro Stoxx 50 | HUF | Inflační tlaky | Ekonom Ifo | Průzkum | Minulá výkonnost | Portfolio | YTD | Zadlužování | Waste Management | Obrovské množství peněz | Cena ropy WTI | Bank of America | RBI | Dluh rozvíjejících se zemí | ČSOB Finanční trhy | Komodita | Asie | Seeking Alpha | Ochota investovat | Americká banka First Republic | Fundamentální analýza | Dovoz ropy | Broker Consulting Index | Ralph Lauren | Americký index | Kepler Cheuvreux | Corporate Governance | Situace na akciových trzích | Nejlepší čínské akcie | TIM | Eurostat | Energie | Silný dolar | Ant Financial | Zůstatek | Pokles cen nemovitostí | OPEC+ | Skupina BRICS | Růst inflace | P/E | Carry trading | Tržní úrokové sazby | Boom | Makroekonomický výhled | Ropné společnosti | Kapitálové rezervy | Blizzard | Kateřina Kirakosjan | Pesimismus | Objem | CDC | Dobré výsledky | Dluhopisové fondy | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Výkonnost dolaru | Klima | Tržní kapitalizace | Boj s inflací | Deprese | Britský ministr financí | Colt CZ | Obchodování a investice | Vývoj měnového páru | Týdenní pivotní body | Hypoteční trh | Zákonodárci | Mary Dalyová | Podnikatelská nálada | Technický výhled trhu | Americké centrální banky | Hodnotové akcie | Bloomberg News | Globální akciové indexy | Tržní podíl | Malajsie | IEA | Sloučení | Index Stoxx 600 | Ekonomický vývoj | Supreme Edition | Regulátor | Barack Obama | Nerovnosti bohatství | Tým XTB | Firmy | RMB | Investiční aktivita | Dlouhodobý výhled | Australský dolar | Vývoj akcií | Bydlení | Ole Hansen | Hlavní úroková sazba | Insolvence | Stáhnout z burzy | FTSEurofirst | Pfizer | Agentura Bloomberg | Situace v eurozóně | Studie | Investiční fórum | Blízký východ | SaxoBank | ROUVY | Výkonnost indexu | EUR/PLN | Třída aktiv | Ant | Nástroj | Zpráva | Strach z návratu pandemie | Ekonomické dopady | Dění na finančních trzích | Polsko | Rio Tinto | Cestovní ruch | Prémie | Ratingová agentura | Významné zisky | Zajímavé akcie a ETF | Zbrojovka | Rozpočtová politika | FRA | Recese ve Spojených státech | Tencent | Bezpečné investice | Inflace v Česku | USDRUB | Měna | Čínský sektor služeb | Rok 2024 | Platební neschopnost | iPhone | Ceny domů | United Airlines | Objem intervencí | Technologický index Nasdaq Composite | Janet Yellenová | Hrubý domácí produkt (HDP) | Hypotéky | Ceny ropy | Ruské společnosti | Státní rozpočet | Nasdaq | Současná situace | Aktuální hodnoty měny | Deficit | Lukáš Kovanda | Tržní podmínky | Postavení na trhu | Řecká burza | Zasedání Fedu | RoboMarkets | Jackson Hole | Tvrdý brexit | Nárůst cen ropy | Globální obchod | Geopolitická situace | HUF/EUR | Komoditní fondy | OPEC | USD/PLN | Výnosy domácích podílových fondů | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Ropná společnost | Bloomberg | Ruské dluhopisy | Jednání FOMC | Masivní výprodeje | Mladé generace | GBP | ADR | Johnson & Johnson | Investice do nemovitostí | Nabídka | Bezpečné útočiště | Rekordní hodnoty | Program nákupu dluhopisů | S&P Global | Cenný papír | Akcie GRPN | Maloobchod | Centrální banky | Optimistická očekávání | Oslabení amerického dolaru | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Admiral Markets | Index Bloomberg Barclays | Dlouhodobé rezistence | Zpomalení ekonomického růstu | Trump | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | FactSet | Brands | NICKEL | Šedá ekonomika | Dow Jonesův index | Výsledky firem | Index Dow Jones Industrial Average | FTSEurofirst 300 | Argentinské peso | Hlavní indexy | Akcie v Asii | Silnější dolar | Guru | Obavy z recese | Senátní volby | Zahraniční dluh | Společnost Nvidia | Akciový analytik | Dolary | Federální rezervní systém | Vstupy | Dlouhodobé investování | TSMC | Akciové výnosy | Kvantitativní zpřísňování | Evropské trhy | Averze k riziku | Růst mezd v USA | Treasuries | Akcie Komerční banky | Akcie na rozvíjejících se trzích | Byty | Christopher Dembik | Index pařížské burzy CAC 40 | USDCAD | Odhady trhu | Zpevňování dolaru | Dnešní makroekonomické ukazatele | Risk | Instituce | Evropské akcie | Investice do fondu | Bank of Japan | Saxo PrivatBank | Podnikatelská důvěra | Experimentální vakcíny | Apple | Silný růst | Akcie NN | Ropa Brent | Obchodování forex | Mexiko | Earnings | Evropský statistický úřad Eurostat | Covidové krize | Libra vůči dolaru | Vývoj středoevropských měn | Americké akcie | Purple Trading Jaroslav Tupý | Vyhlídky | Investiční výzkum | Finanční domy | CZ | Cena ropy brent | Dopad pandemie | MetaTrader | Kongres | Obchodní rozhovory | Jevgenij Suvorov | Vývoj měnového páru USD/JPY | Deficit rozpočtu | Hong Kong | Evropská ekonomika | Invesco Investment | Program nákupu aktiv | Depozitní sazby | Rallye | Reakce trhu | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Martin Krištoff | Pokles tržeb | Obchodní nápady | Pandemie nemoci COVID-19 | Iberdrola | Trh | Divize | Tým InstaForex | Inflace ve Spojených státech | Komise | Kurz EUR/USD | Války na Ukrajině | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Výrazný růst | České koruny | Měnová autorita | Equity hedgeový fond | Uplynulý rok | Dnešní zasedání Fedu | Makroekonomie | Cena zlata dnes | Korekce | Jak uspět na trzích | Tržní prostředí | Spotřebitelská důvěra v USA | Dopad na finanční trhy | Výrazný pokles | Nové trhy | Buffett | Money management | Americké dolary | Největší ekonomika světa | Dění na akciových trzích | Kauza amerického Grouponu | Akciové portfolio | Průzkumy | Zveřejnění výsledků | Výběry | Prezident Emmanuel Macron | Tržní výhled | Francie | Obchodní strategie | Konkurenceschopnost | Pokles HDP | CII750 | Rovnovážný kurz koruny | Politika centrální banky | S&P/ASX 200 | L'Oréal | Propad | Směnný kurz eura | Posílení dolaru | Trigger | Turecko | Stock | Stimulační opatření | Měnové politiky centrálních bank | Ekonomický propad | Nový ekonomický výhled | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Akcie Morgan Stanley | Rating | Dezinflace | Akcie FAANG | Agentura S&P | Pandemie koronaviru | E*Trade | SNB | Likvidní | Výkonnost indexů | Microsoft | Příležitosti | Index regionálních bank | Technické analýzy | Předčasné parlamentní volby | Spotřeba ropy | Akcie společnosti ČEZ | Alibaba | Výběr akcií | Technologické společnosti | Vládní dluhopisy | Evropské obchodování | Hodnota aktiv | Výsledky průzkumu | Zhodnocení kapitálu | Alza.cz | Spotřebitelská inflace | Změny cen | ANO | Hrubý domácí produkt | Rekordní propad | Andrew McCaffery | Podnikatelé | Sázka | Automobilky | Zpomalování ekonomiky | Kurz dolarů | Televize CNBC | JPMorgan Chase & Co. | Ekonomické problémy | FAANG | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Index Nasdaq | Britské libry | Data z USA | Obchodování ETF | Meziroční růst HDP | Penzijní fond | Bankovní akcie | Zahraniční obchod | Rizikovější aktiva | Devalvace | Představenstvo | Pojišťovny | Makroekonomika | Guvernéři centrálních bank | Donald Trump | Spotřební zboží | Výsledky společnosti | Evropská banka | Medián | Americké měny | Vysoký výnos | Výpadky | London School of Economics | Objem obchodů | CFTC | Graf | Makroekonomické zprávy | Čínská centrální banka (PBOC) | Pokles eura | Utility | Americké technologické firmy | Ekonomové | Gazprom | Akciový index | Call opce | Centrální banka | Dolar vůči japonskému jenu | Uspět na trzích | Hráči na trhu | Nejlepší akcie | Disciplína | Meta Platforms Inc | Trh státních dluhopisů | Životní prostředí | Přehled | Fondy peněžního trhu | Plyn | Inflační vývoj | Mutace viru | LYNX | Aktivita na trhu | Pár EUR/USD | Eurodolar | Spotřebitelská nálada | Čistý zisk | Výnosové křivky | Jádrová inflace | Makléř Wood & Company | Andrew Bailey | Kovy | Stavebnictví | New York Stock Exchange | Margin call | Hospodaření | Zveřejněná data | Fundamentální faktory | Akciový růst | Bank of China | Zpomalení ekonomiky | Fed | Americká centrální banka | Index volatility | Cykly | Růst spotřebitelských cen | Zpracovatelský sektor | Institut Ifo | EMEA ETF | Ether | Spoluzakladatel | Turecká centrální banka | Společnost MSCI | Obchodní přístup | Měnový trh | Globální index | S&P 500 a Nasdaq | Cena severomořské ropy | Ruský trh | G10 | Devizové trhy | Růst eura | Technologičtí giganti | Fúze a akvizice | Nízká volatilita | HDP USA | Údaje o inflaci | Běžný účet | Ekonomické ukazatele | TIPS | Fiskální situace | Forwardy | Reuters | Merrill Lynch | Portu | MetaTrader 4 | Dušan Šenkypl | Klíčové události ve světě | Situace na Ukrajině | Hillary Clintonová | Brexit | Chevron | Pinduoduo Inc | Hodnota dolaru | Kompozitní index | Investment | W1 | Směnný kurz | Předpokládaný růst | Akcie Advanced Micro Devices | Markets | Vysoká cena | Depozitní sazba | GSK | Obchody | Blog | VTB | Akcie CME | Zásoby ropy ve Spojených státech | Fluktuace | Primární emise | Exchange Traded Fund | ING | Ruská ropa | Pohyby kurzu | Cena Brentu | Paweł Majtkowski | Reakce amerického dolaru | Utahování měnové politiky | Pozornost | Země BRICS | Pohyby akciových trhů | Levné akcie | Investoři v Evropě | Růst úroků v USA | Firma | VIG | EURUSD | Tištění peněz | Oslabování dolaru | Akcie v USA | Česká měna | Čínský statistický úřad | S&P 500 | Schroder ISF Indian Equity | Politická krize | Nižší růst | Vstup na burzu | Wealth | Helena Horská | High Yield | Data z amerického trhu práce | Krátká pozice | Peníze na financování | Zvýšení úrokových sazeb | Web 3.0 | Obchodování | Rychlý růst | Zemní plyn | Předseda | Výrazné ztráty | Fiskální stimul | Evropské banky | Libra | Koronavirová krize | Eva Miklášová | Americký dolar | Investovaný kapitál | Opatření centrálních bank | Snižování rizika | Počet firem v insolvenci | CFD | Stoxx 600 | iShares China Large Cap UCITS ETF | Přímé zahraniční investice | OpenAI | Tržní hodnota akcie | Snížení sazeb | Open | Cena akcie | Růst ceny zlata | Latinskoamerické měny | Evropská měna | Indické akcie | Investment management | BofA | Financovat | Příprava | Jihokorejský KOSPI | Řecko | BRICS | Příliv kapitálu | Ziskové marže | Aktuální cena | Nálada investorů | Philip Morris | Samsung Electronics | Groupon | Hlediska technické analýzy | Deglobalizace | Míra | Alibaba Group | Natixis | Akcie Philip Morris | Ministři financí | Hedgeové fondy | Oblečení | Úroky | Finanční centra | Refinitiv | Plodiny | Akcie rozvinutých trhů | MT4 | NIKL (NICKEL) | Finančnictví | Cyklické akcie | Očekávání analytiků | Bloomberg TV | Nomura | Růst světové ekonomiky | Investiční banky | Finanční rizika | Květnová inflace | Makroekonomické údaje | Investice do akcií | Budoucí vývoj | Sumitomo | Air | WEN | Akcie dnes | Růst ekonomiky eurozóny | Fed Funds Rate | Bankovní úvěry | Izrael | Ceny akcií | Prosincová inflace | Inspirace | Defenzivní akcie | Indikace | Konference FOMC | Vlastnit akcie | Japonsko | S&P500 | Klesající trend | EBay | MUFG | Čínská ekonomika | ECB | Ceny | Prudký pokles | Angela Merkelová | Technologie | Správce amerického akciového indexu | CHF | Současný stav | Japonská vláda | Energetická krize | MetaTrader 5 | Short signál na akcie | Finální odhad | ČNB | Evropská unie | Christopher Waller | Ekonomické fórum | Jiří Rusnok | Peníze z prodeje akcií | Fundamentální informace | Pokles | Americké ministerstvo obchodu | Největší výnosy | Kupónový výnos | Prognóza ČNB | Západní firmy | Zprávy o vakcíně | Spot | Množství peněz | Surové ropy | Globální inflace | ex | Skupina OPEC | Výrobci spotřebního zboží | Makroekonomická situace | Onemocnění | Akcie Grouponu | Carry trade | Biogen | Podvážení | Investiční portfolia | Tencent Music | Scuk | Bancorp | Carl Icahn | Online zpravodajství | Americké společnosti | Kryptoměna | DOT | Charles Schwab | Pokles cen ropy | Globální rizika | Vývoj dolaru | Poplatek | Mubi | Technologické firmy | Tržní očekávání | Zisky dolaru | Globální index vládních dluhopisů | Americká ekonomika | Měny&Sazby | Nové rekordy | Kurs rublu | Index AEX | Nejistota | Podpora | Důvěryhodnost | Obchodník | Michael Curtis | Southwest | Portfolio manažer | Doporučení | Akcie s LYNX | Invest | COVID-19 | Indický trh | Zboží dlouhodobé spotřeby | Economic | Finanční krize | Pokles ceny | Česká republika | Společnost XTB | Regulátoři | Tempo poklesu | ROE | Heijmans | Oživení světové ekonomiky | Index cen | Investiční nástroje | Čínská vláda | Index PX | Daně | Forex trading | Portugalsko | Globální finanční trhy | Lídři | Portfólia | Spotová cena zlata | Akcie v roce 2022 | Investment Management | OECD | Cena za akcii | Pivot | Dnešní fundamenty | Zprávy z trhů | Pokles indexu | Historická data | Alibaba (BABA) | Pozitivní sentiment | Význam technické analýzy | Úrokové sazby Fedu | Centrum | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Narušené dodavatelské řetězce | Růst zisků | Řecká krize | Zisky | Range | CHN.cash | Snižování inflace | Vlny koronaviru | Fio banka, a.s. | Index Nikkei | Prezident Trump | BNP Paribas | Nevýhody | Oslabení koruny | Drahý kov | Americká data | Globální ekonomika | Prostor pro další růst | Nvidia | Intervence na devizovém trhu | Broker Consulting | Měnový koš | Růst EBITDA | Ceny komodit | Dlouhodobý support | Bitcoin Cash | Taper | USD/TRY | Kristina Hooper | Summit G20 | Nejprudší pokles | Odhad letošního růstu | Vývoj HDP | Růst výnosů | Řízení rizika | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Kurzový závazek | Toyota | Vysoké valuace | Delta Air Lines | Hospodaření evropských firem | Klesající tendence | Ratingové agentury | Cena zlata | Fundamentální ukazatele | HSBC | Pullback | Akcie Advanced Micro Devices (AMD) | Otočení trendu | Organizace zemí vyvážejících ropu | Rizikové averze | Americké hospodářství | Šéf OSN | Trinity Bank | Latinská Amerika | Vice | Breakout | Rusko-ukrajinský konflikt | Stabilní společnosti | Drahota | Statistické údaje z USA | Index FTSEurofirst 300 | Růst cen | Signál na akcie | Rizikové investice | The National Investor | Americké akciové trhy | Riksbank | Smíšené zprávy | Světové ekonomické fórum | Vývoj úrokových sazeb | Dluhový strop | Momentum | Cenový pohyb | RSI | Exxon | Swap | SPX500 | Asset management | MSCI World | Německá vláda | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Výdaje | Nákupní příležitost | Financování | Akcie Boeingu | ČSÚ | Finanční společnosti | Technologický gigant | Zavedení dovozních cel | Šíření viru | Finance | Tata Motors | JDE | Výrobce čipů | Makroekonomické ukazatele | Stres | Generali Investments | Index nákupních manažerů | Automobilový průmysl | Obchodovat forex | Margin | Zasedání americké centrální banky | Hotovost | Americká lehká ropa | Ekonomický a strategický výzkum | Photon Energy | Pokles ekonomiky | Růst úroků | Zavedená cla | WBA | Obchodujte akcie | Dolar vůči jenu | USDJPY | Back office | Investiční poradenství | Společnosti | Maďarský forint | Wells Fargo | Ceny zboží | Virus | Alibaba Group Holding | Cena americké ropy WTI | Velké banky | Společnost Allianz | Otevření obchodu | Průměrná hodnota | Duševní vlastnictví | Akcie ForFarmers | FT | ERA | Denní pokles | Kov | Cena zlata dnes online | QE | ISIN | Centuri | Dolarové sazby | Narůst zisků | Cena | Thermo Fisher Scientific | Korelace měn | CME | Profesionální obchodník | Spotřebitel | Švýcarská centrální banka | Hospodářský růst | BAT | Prezident Fedu | Posílení eura | Pohyb cen | Úvěrové podmínky | Velké technologické firmy | Odhodlání | Inflace v Maďarsku | Kartel OPEC | Large Cap | Proočkovanost | Ceny palladia | WTI | Spojené království | FinTech | Standard & Poor's 500 | Světová banka | Mexické peso | Bod | Miliardy korun | Přenos | Zpřísnění finančních podmínek | UCITS ETF | Společnost TSMC | Raiffeisen Bank International | NetEase | RBNZ | Polský zlotý | Reserve Bank of Australia | Melcor Developments | BIIB | Spekulace | Obchodování CFD | Vyspělé ekonomiky | Nejziskovější | Republikáni | BNP | Trading Central | EMU | Konjunkturální průzkum | Saúdská Arábie | Virtuální realita | Přehled výkonnosti | Novozélandský dolar | Očekávané výnosy | OCI | Domácnosti | Dolar vůči koruně | Týdenní tržní výhled | FTSE | Výkyvy kurzu koruny | LES | Cena ropy | HKComp | Inflace | Kauza | Advanced Micro Devices | Ocel | U.S. Bank | Devizové intervence | Markéta Šichtařová | Tržby | Forexový obchodník | Primární nabídka akcií | Drobní investoři | Apreciace | Tržní sentiment | Větší riziko | Marže | Slabé euro | Využití kapacit | Účet platební bilance | Domácí měna | Situace | Zobchodované objemy | Zlato a stříbro | Německý Ifo index | Diskont | Vzdělávací webináře | Ekonomie | Bill Gates | Daně z příjmů | Twitter | Statistické údaje | Euro vůči dolaru | Ripple | Prosus | Kurz USD | Krach | Alphabet | Struktura | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Spotová cena | Zkušenosti | Emmanuel Macron | Počet žádostí o podporu | Portfolio manager | Akcie Liberbank | První kryptoměnový broker | Spotřební daně | Nálada na trzích | Forex zpravodajství | Lira | INSEE | Vývoj kurzu EUR/USD | USD/CZK | Index pražské burzy PX | Obchodování na zámořských trzích | Jens Klatt | Výsledky bank | Statistiky | Peněžní zásoba | FXstreet | Světová ekonomika | SAP | Arbitráž | Dluhopisové trhy | Celková ekonomika | Diverzifikovat | Asijské země | Spolkový statistický úřad | FX | Index tokijské burzy | Global Markets | Ben Bernanke | Aukce | Růst mezd | Daytrip | Americký dolar vůči japonskému jenu | Michal Stupavský | Korunové sazby | RUB | Finanční systém | Sazby beze změny | Arnault | Tým RoboMarkets | Kurz | Market | Americký PMI | Evropská centrální banka | Nadbytek ropy | IFO index | Nezaměstnanost mladých | ISM | Google | Unicredit | Realizovat zisk | Silnější euro | Stagnace | Pokles výnosů | Zasedání Bank of England | Ekonomické zpomalení | Nákup akcií | CME Group | Status bezpečného přístavu | Grafy | Horizon | Pokles zásob | Lockdowny | Occidental | Mezinárodní investoři | Institucionální investoři | Inovace | Úrokové sazby v Číně | Vládní koalice | Pandemie nemoci | Aktivum | Internetové společnosti | Ruská invaze na Ukrajinu | Výnos do splatnosti | Slabší euro | Propad akcií | Conference Board | Fixed income | Žlutý kov | EUR/HUF | Čínský růst | Investujte | Pravidelný příjem | Měď | Úspory | GRPN | Ekonomický institut | Conseq | Proinflační | Animal spirits | Konsensus | Otevírání ekonomik | Analytik | Globální likvidita | Odpor | AUD | Největší evropská ekonomika | Ranní okénko | SGD | Exchange Traded Funds | Akcioví investoři | Historická minima | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Akciový býčí trh | Breakout Trader | Pozitivní výsledek | Vysokofrekvenční obchodování | Cena akcií podniku | KYC | Pegas Nonwovens | Británie | Predikce | Spiegel | Analytici | Elektromobily | JD.com | Splatnost | Nejlidnatější země světa | Kurz koruny | Zahraniční kapitál | Citigroup | Přehled kurzů | Dluhy | Mario Draghi | Index VIX | Vysoká inflace | Rada guvernérů | Provozní zisk | Důsledky krize | Hospodářství | Akciové alokace | Výkonnost akcií | OFZ | Euro STOXX | EV | Inflační cíle | Hodnota majetku | Dlouhodobé investice | Stabilní příjmy | Utahování měnových podmínek | Vývoj na akciových trzích | Equity | Tuzemská inflace | Vyšší sazby | Kurz eura vůči dolaru | Zahraniční společnosti | Jan Barta | Arm | LPL Financial | Snižování úrokových sazeb | Největší zisk | Guvernér Fedu | Monetární politika | Akcie Monety | Akcie Apple | Multi-asset | Obchodování forexu | Market Maker | Globální akciový index | Investičníweb.cz | Ekonomická krize | Alokace | Ekonomická expanze | Investiční manažeři | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Převis | Conseq Investment Management | Zahraniční firmy | Poptávka | Měnověpolitické zasedání | Holdingová společnost | NN Group | Expert | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Vývoz | Prodeje akcií | Světové finanční krize | Týdenní zpráva | Webináře | Hospodářské otázky | Moody's | Ziskovost | Regulace kryptoměn | Miliardy eur | Recese | Index strachu | Hospodářský pokles | Konsenzus | Nárůst výnosů | Celosvětový růst | Bernard Arnault | Makro | ASML | Ropný gigant | Alokace investičních portfolií | Globální indexy | Švýcarský frank | Obavy o poptávku | CZK/EUR | Růst globální ekonomiky | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Komoditní burzy | Digitalizace | Výhled na rok | Implikovaná volatilita | Hardware | Nižší DPH | Burzovní indexy | Největší propad | Stavební povolení | Silný americký dolar | Globtrex | Počet nových žádostí o podporu | Růst americké ekonomiky | Signály | TLTRO | Klouzavý průměr | Koronavirové pandemie | Příjmy a výdaje | Americké státní dluhopisy | Prime | Ekonomický výzkum | František Táborský | Indický akciový trh | Piper Sandler | 500 nejbohatších | Globální pandemie | Koruna sílí | Japonský Nikkei 225 | Frank | ERM | Změna politiky | Kapitálové výdaje | Balance | Pokles technologických akcií | Mondelez | Transparentní | HDP v Evropě | Inflace v listopadu | Výška světového dluhu | Kurz eura | David Cameron | Inflace vs. úrokové sazby | Růst čínské ekonomiky | Čínské indexy | Americká centrální banka (Fed) | Kurz eurodolaru | Patria Finance | Ceny energií | Fáze obchodní dohody | Recese světové ekonomiky | Americké indexy | Globální HDP | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Světové události | Futures kontrakty | Ceny potravin | Pšenice | Fitch | Politická nejistota | Rychlý růst mezd | Messari | Býčí trh | Meziroční míra inflace | Akcionáři firmy | Index důvěry | Břidlicové ropy | Investiční příležitosti | Index euro stoxx 50 | Japonský premiér | Argentina | Rizika | Eurozóna | Pictet | Úspěchy | Analytik Komerční banky | Vyšší volatilita | Atlantik | Prezident Donald Trump | USDCHF | Americké banky | Multi-Asset obchodování | Akcie Pilulky | Kancléřka Angela Merkelová | Rostoucí inflace | Francouzský CAC 40 | Saxo | Technologický sektor | OSN | IG | Finanční poradce | Komunita | Shanghai Composite | Globální trhy | Předpovědi Saxo Bank | Euro posiluje | Agentura Fitch | Hang Seng | Makroekonomické prostředí | Inflace cen | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Vlna výprodejů | Bondy | Finanční prostředky | Zásoby ropy | Likvidita dolaru | Americké volby | Zpomalující růst | Ceny plynu | Světové ekonomiky | ROCE | Růst HDP | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Střadatelé | Akcie a ETF | Adidas | Pokles sazeb | Produkty obchodované s finanční pákou | Oslabení japonského jenu | Dow Jones Industrial | OXY | ETF roku 2020 | Track record | Majors | Japonský jen (JPY) | Kroky Fedu | Míra inflace | Energetika | Ekonomické údaje | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | Výhled Fidelity | MMF | Průmyslová výroba v eurozóně | CNN | Náklady na úvěry | USD/RUB | Velké riziko | Spotify | Čínské akciové trhy | EBITDA | Objem objednávek | Nařízení | Sázkové kanceláře | Pioneer Natural Resources | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Vzestup ceny | Krishan Gopaul | Japonský index Nikkei 225 | Farmaceutické společnosti | BTC | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Hospodářské krize | Mizuho | Zpřísnění měnové politiky | Mileniálové | Cena severomořské ropy Brent | Spiro Sovereign Strategy | Burzovní ukazatel | Japonská měna | Mezinárodní měnový fond | Gold | Premiér Naréndra Módí | Peking | Průmysl | Investovat do zlata | Body | Akciový top pick | Očekávané výsledky | Lehká ropa WTI | Hrubý domácí produkt Německa | Dluhopisový trh | Rozkolísanost trhu | Makroekonomické strategie | Podnikání | Tempo růstu | Pokles akcií | GfK | Snížení daně | Bankovnictví | Applepay | Nárůst tržeb | Čisté úrokové výnosy | Americké dluhopisy | NBP | Shell Plc | Biliony | Divergence | Bankovní index | Akcie v eurozóně | Bilion dolarů | ETF | Průmysl a zahraniční obchod | Analýza společnosti | Investujte do akcií | Akciové trhy | Zajímavé akcie | Úrokové sazby | Měnový výbor Fedu | Lidové bouře | Zhoršení výhledu | Index energetického sektoru | Stabilní zisky | Německý index DAX | Družba | Cyklická recese | Důvěra v Německu | Odliv peněz z fondů | Reporty | APP | Bankéři | Kurz amerického dolaru | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | Long | Koncentrace | Rally | Bankovní rada | Větší pokles | Western Union Business Solutions | Komoditní index | Recese v USA | Pojišťovna | Asset alokace | Macron | DAX | Výrazný propad | Střední třída | Členství v EU | Globální ekonomický výhled | Spokojenost | Velikost pozice | Co bude | Payrolls | Aktiva | Osobní příjmy | Pokles inflace | Obchodníci s měnami | PDD | Prodejní tlak | Širší index | Růst zaměstnanosti | Vakcíny proti COVID-19 | SWIFT | Fiskální stimuly | Fiskální politika | Yield | Renminbi | Ceny ropy dnes | Výnosy z dluhopisů | Tuzemský průmysl | Business | Facebook | Vladimír Pikora | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Úrokové politiky | Indikátor | Barclays | Základní úrok | Pokles cen | Plug Power | Tržní události | Jak obchodovat forex | Automatic Data Processing | Investments | Růst ceny | Čínská centrální banka | Společnost Hyundai | Tempo růstu ekonomiky | SP500 | Technologická společnost | Měnové kurzy | YouGov | Jihokorejská automobilka | Ekonomické vyhlídky | Akcie Alphabet | Raiffeisenbank a.s. | Kurz rublu | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | STAR | Forex tipy | Program kvantitativního uvolňování | Čínští investoři | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Měny regionu | Fiskální politiky | Long signál na akcie | Index euro | Zdravotnictví | MSCI World Index | Know-how | Long signál | Čínské akcie | Euro | Ministryně financí | Vysoké zisky | Vývoj na finančních trzích | Jihoafrická republika | Sentix | Snížení cen | Poměr rizika a výnosu | Energy Aspects | Materiály | Philadelphia Semiconductor | Pochybnosti | Index akcií | Erste | Japonský index | Výsledek voleb | Kurz australského dolaru | Snížení ratingu | CK Hutchison | Protekcionismus | Trinity | Stratég | FOREX | Tweety | Zisky firem | Čínský akciový trh | Podnikatelská nálada v Německu | Fond obnovy | Majetek | Ekonomika eurozóny | Debata | Big tech | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Transparentnost čínského dluhu | Zbrojovky | Načasování | Fio banka | Řetězce | Americký index S&P 500 | Sentiment | Zrychlení inflace | Forexu | Maďarská centrální banka | Stoxx Europe 600 | Trendový kanál | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | EUR/SEK | Forex trend | Zasedání centrální banky | Podílové fondy | Politika | Konkurence | Hospodářské recese | Vladimír Vávra | Pozornost trhu | Letecké společnosti | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Zdanění | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Šéfka MMF | Reálné výnosy | Ben Laidler | Komunikace | NEST | Kurz domácí měny | Obnovení růstu | Německá ekonomika | Investiční ředitel | Čínský prezident | MAM | Deutsche Bank | Fidelity Funds | Indikátory důvěry | Poplatky | Měnová politika ECB | Forint | Akcie Alibaba (BABA) | Výprodej | Obchodní domy | Intellectual property | Velká Británie | Evergrande | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Citibank | Zasedání FED | Ekonom | Investování do nemovitostí | Optimismus | Otevírání ekonomiky | Spotřebitelská důvěra v Německu | Členové bankovní rady | Objemy obchodů | Skokový nárůst | Průzkum PMI | Indexy S&P | Zlatá horečka | George Soros | Obchodování na devizovém trhu | Tlak na akcie | Zdraví ekonomiky | Investování do ETF | SaxoTrader | Optimismus investorů | Trader | Geopolitická rizika | Indie | Zasedání amerického Fedu | Nákupy | Očekávání trhu | Obchodní spor | Technologické akcie | Měnové politiky | Výrazná inflace | Boston Consulting | Akciové indexy | Index volatility VIX | Obchodní válka | Jak obchodovat | Pivotní body | Výprodej akcií | Výkonnost indexu S&P 500 | Svenska Cellulosa SCA | Cizí měny | Zpomalení světové ekonomiky | Historická maxima | Ekonomická data | Byznys | Elektřina | CBS | WTO | Janet Yellen | Invaze | SYRIZA | Více riskovat | Varianty koronaviru | Commerzbank | Zhodnocení | Nezaměstnanost v EU | Dolar | Inflační krize | Parita | Fitch rating | Ceny zlata | Silicon Valley | Akciový stratég | Vysoké zhodnocení | Výhled | BofAML | České akcie | Eskalace napětí | Aktuální cena zlata a stříbra | FOMC | Růst akcií | Technologický Nasdaq | Kurzy měn | Dividenda | Kukuřice | Americký akciový index | Auta | Federální rezervní banky | Komerční banky | Americké ministerstvo | Rada ČNB | Národní bezpečnost | Americký trh práce | Hodnoty měny | Radim Krejčí | Akcie Applu | Obchodní účet | Finanční televize CNBC | Deriváty | Ethereum | Investiční prostředí | Embargo | Zpomalení hospodářského růstu | Economist | Index pražské burzy | Vysoké ocenění | Finanční podmínky | Bezpečné dluhopisy | Server CNBC | Počasí | Poptávka po dolaru | Reálný obchodní účet | GOOGL | Indexy nákupních manažerů | Krátkodobé dluhopisy | Propouštění | Index Hang Seng | PayPal | Bankovní krize | Agentura DPA | FRED | Technologický index Nasdaq | Evropský trh | Clemens Fuest | Medvědi | Finanční trhy | Statistický úřad | Údaje o maloobchodních tržbách | Zlaté rezervy | Cyrrus | Klid | Expanze | eBook | Makroekonomické analýzy | Fondy | Napadení Ukrajiny Ruskem | Banka First Republic | Výnosy státních dluhopisů | ARM | Komoditní trhy | Situace v Číně | Cenové hladiny | Austrálie | Stagflace | HDP Číny | Financial Times | USD za barel | Nikkei 225 | Spread | Schodek | Obavy investorů | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | New York | Retail Investor | Odliv zahraničního kapitálu | Video | Spready | Jak se obchoduje | Dividendový výnos | Optimalizace | Ekonomika | Průměrná úroková sazba | Obchodní bilance | Akcie IBM | EU | USD/MXN | Energetické společnosti | Problémy | Zpomalení růstu | Silné ekonomické údaje | Situace na trzích | Zpětný odkup akcií | WP | Exotické měny | EURCHF | G20 | Index strachu VIX | Pozitivní očekávání | Napadení Ukrajiny | NFT | Meziroční míra inflace v eurozóně | Slabší kurz | Globální investoři | Konzervativní strana | Prezidentské volby | Dollar | Výnosy německých dluhopisů | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Blockchainy | Nezaměstnanost | Údaje Eurostatu | Hlavní akciový index | Dolarový index | Podíl akcií | Edward | Evropský akciový trh | USA a Čína | Inflace v Německu | Index ekonomické aktivity | Ruská agrese | Ekonomická rizika | Ropa | Ceny aktiv | Měnové páry | Měny emerging markets | Sázky na pokles | Prostředí vysokých úrokových sazeb | WB | Kalendář ekonomických událostí | Dluhopis | Geopolitika | Americká inflace | Rozvoj | Makroekonomická data | Klouzavé průměry | Cenová bublina | Akciové tipy | Capital Economics | Dlouhá pozice | Nálada na trhu | Transakce | Indická rupie | Snížení spotřební daně | Silné euro | Stratég Saxo Bank | Obchodní jednání | Juraj Krúpa | M2 | Ekonomka | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Desetileté dluhopisy | UnitedHealth | Vzestup inflace | Hry | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Hedgeový fond | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) | Glencore | Irsko | MSCI Europe | Asie a Tichomoří | Bankovní sektor | Skupina G20 | Reinvestice | Výprodeje | Spotřeba domácností | Index MSCI | Ekonomika EU | Míra inflace v eurozóně | Pale Fire Capital (PFC) | Slabší dolar | Průzkum společnosti | USDX | CFA | Meziroční růst spotřebitelských cen | Bilance Fedu | Finanční centrum | UCITS | Analytické oddělení XTB | Jasný signál | Politické riziko | Údaje o HDP | Nárůst zisků | Finanční sektor | Oslabení eura | Indie a Čína | Aktivity společnosti | Trader Workstation | Pimco | Uvolnění měnové politiky | Společnost Amazon | Polský zlotý (PLN) | Prudké výkyvy | MSCI | Burzovní index | Kypr | Thomson Reuters | Zvyšování úrokových sazeb | MetaTrader Supreme Edition | LinkedIn | Guvernér Rusnok | RBA | Spotřebitelská poptávka | Walgreens | FED sazby | Indikátor důvěry | Index DJIA | Báze | MetaTrader4 | Opatření na podporu ekonomiky | Velké ekonomiky | Nabídková cena | Měnový stratég | EUR/TRY | 3М | Nový trend | Snižování nákladů | JP Morgan | Obchod | Indexy PMI | Výhled pro rok 2024 | Index polovodičů | Rozhodnutí centrální banky | Reakce investorů | Risk On | Burza dnes | Kapitalismus | EFSF | Oslabení | Patria.cz | Dluhopisy OFZ | Banka JP Morgan | Carry trades | Odkup vlastních akcií | Prognóza ECB | Čínská měna | Akcie Regeneron | Pravděpodobnost recese | Nižší kurz | Pohonné hmoty | Globální finanční krize | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Platformy | Pandemická situace | Rusko | Smíšené výsledky | ROIC | Ceny výrobců | Úsilí | Žádosti o podporu | Devizový kurz | Akcionář | Purple Trading | Miliardy USD | Fixní kurz | WEF | Reálné úrokové sazby | Pinduoduo | Obchodní den | BASF | Spojené státy | Makroekonomické události | Zkušenost | Ifo Clemens Fuest | Signál | Ekonomický výhled | Samsung | Zdražování | Afrika | Kurz libry | Energetické krize | Výsledkové sezóny | Ředitelka | Zajímavé investiční příležitosti | Investment Banking | Pips | EPS | Cena stříbra | Komerční banka | Obchodování ETF na burze | ADP | PMI ve službách | Wood & Company Vladimír Vávra | Biliony dolarů | Kupní síla | Trhy | Úbytek | Sankce | Short signál | Optimistická nálada | Ropy | Forex obchodování | Franklin Templeton Emerging Markets Equity | Platforma | Atraktivní příležitosti | Big Tech | CHNComp | Míra úspor | Výnosnost | Devizové rezervy | SICAV | Bankovní unie | Druhá vlna pandemie | JD | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Přikoupení | Koruna posílila | Společnost | Apple (AAPL.US) | Si Ťin-pching | AAPL | Rezervní měny | Úspěch | Geopolitická nejistota | PinBar | Sázky | ASX 200 | Forbes | Index MSCI World | Obchodujte | Ocenění akcií | Americké dividendové akcie | Historicky nejnižší | Pozitivní výsledky | Ceny ropy Brent | Šéfka Fedu | SVB | Firemní dluhopisy | Dnešní údaje | NIO Inc | Vysoká volatilita | SEC | Úvěrový rating | Kurz britské libry | Jestřábí Fed | BMW | Cena akcií | U.S. Bancorp | Volatilita trhů | ASX | Slovensko | Rozšíření | Dopad koronaviru | Akcie Biogen | Riziková aktiva | ECB Christine Lagardeová | Hrubá marže | Technologický index | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ropný trh | Vstup na pražskou burzu | Schwab | Americké ministerstvo financí | Nálada | Perzistentní inflace | Akcie energetických společností | Bezpečný dolar | Umělé inteligence | Období krize | Indikátory | Tisková konference | Eura | AAPL.US | Vysoké ceny | Japonská ekonomika | Zpomalení v Číně | Nizozemsko | Bankovní systém | IPO Airbnb | Organizace | Brazílie | Obilí | Invesco Ltd. | Gap | Ceny pohonných hmot | Spekulativní technologické tituly | VIX | Zmírnění inflace | Sankce na Rusko | Úrokové náklady | Stock Exchange | Růst | Obchodování EUR/USD | Covidové restrikce | Akcie společnosti Alphabet | Index Dow Jones Industrial | Polská centrální banka | Příjmy | Millennium | Vývoj amerického dolaru | Hospodářský cyklus | Prezident Ifo | Finanční situace | Risk-off | Depozitní sazba ECB | Zajištění | Dominion Energy | Administrativa | Výnosy amerických státních dluhopisů | Short equity | Propad cen ropy | Zprávy z krypto průmyslu | Snížení inflace | Colt | Pandemie | BIDU | JPMorgan | Společnost JPMorgan | Overweight | Index | Buy | Wall Street Journal | REIT | Výsledky maloobchodních tržeb | Golden Gate CZ | Praktické tipy | Lockdown | Wirecard | Akcie Alibaba | Alipay | Expanzivní měnová politika | BTC/USD | Martin Gürtler | Bohatství | Western Union | Akcie mediální skupiny CME | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Úročení | Jižní Korea | Thermo Fisher | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Hlavní investiční analytik | Varovné signály | Akcie Norilsk Nickel | CFDWorld | Forex zprávy | Tuzemská měna | Politika centrálních bank | Private credit | Světový hospodářský růst | ISM index | Valuace | MXN | PRIIP | Greenlight Capital | Zájem o riziko | Politici | Volby | Obchodní dohody | Private equity | Hodnota Grouponu | Časování trhu | Politická rozhodnutí | Historie | EUR/CHF | Jak investovat | Standardní odchylka | Výrobce luxusního zboží | Bezpečné měny | Nositel Nobelovy ceny | ECN broker | Měnový faktor | Boston Consulting Group | TeamIT | Japonský index Nikkei | Cíle | Instrumenty | Bezpečnost | Růst světového obchodu | ASEAN | Výhled růstu ekonomiky | Petr Krajíček | Nákupy centrálních bank | MSCI All Country World | Zlotý | Aktuální situace | Riziko poklesu cen | Long Term | Odhady růstu | Lukáš Vokel | Debata prezidentských kandidátů | Indický premiér | Výkyvy | Michael Green | Taiwan Semiconductor | Wood & Company | Jacob Pouncey | Volatilní | Tencent Music Entertainment Group | Retail | Mizuho Securities | Aktuální kurzy měn | Čínský Shanghai Composite | Nemovitostní fond | Černý pátek | Banky | Komise v přenesené pravomoci | Dimitris Melas | Uvolňování měnových politik | Německý průmysl | Západní ekonomiky | Prodeje | Výprodej amerických akcií | Pokles výnosů amerických státních dluhopisů | Zprávy z krypto | Zpomalení růstu ekonomiky | TradingEconomics | Edelman | Dluhopisové emise | Finanční analýzy | Saxo Trader | Schůzce FOMC | Rozvíjející se země | CNY | Růst v letošním roce | Program nákupů dluhopisů | Indonéská rupie | Dow Jones | Uzdravování | Americké firmy | Evropské firmy | Finanční prostředí | Čistý dluh | Meta Platforms | Benchmark | Globální akcie | Index Russell 2000 | Tvrdá aktiva | Čtvrtletní zprávy | Úvěr | Poradenská společnost | Výzkumná společnost | Snížení nákladů | Květnová průmyslová produkce | Intradenní obchodník | Měnové trhy | Šance | Sanofi | Pivot Fedu | MSCI Inc | Technický výhled | Nárůst negativního sentimentu | Odliv peněz z fondů dluhopisů | Investiční instrumenty | Vatikán | Coffee | Investiční divize | EONIA | Omezení nákupů aktiv | Oslabení dolaru | Hedžové fondy | FIXED | Podnikání na kapitálovém trhu | Americké vládní dluhopisy | Měnové riziko | Oživení globální ekonomiky | Globální krize | Covid | Malý prostor | Fio | Výrobní ceny | Investiční analytička | Návratnost | Znovuotevření Číny | Odvětví | Akcie Rio Tinto | Šok | XPEV | Hra na oliheň | Developed markets | Francouzský prezident | Akcie ruských společností | Akciové trhy v Asii | Dlouhodobí investoři | FTSE Russell | Rakousko | Obchodní příležitosti | Druhá vlna | Analytický tým FXstreet.cz | Měnové krize | Top tým | Dna | Renaissance Capital | Index podílových fondů | Investorský sentiment | Investiční společnosti | Odpojení Ruska | Investování do čínských ETF | Federal Open Market Committee | Akcie Svenska Cellulosa SCA | Jobs Plan | Sazby v Číně | Zahraniční akcie | Maďarsko | Short na Grouponu | Současné tržní prostředí | Rostoucí trend | Deeskalace | Asie a rozvíjející se trhy | Řízení rizik | M&A arbitráž | Buyout | Forex zdarma | Poradenství | NZD/USD | Ekonomický cyklus | Měnový pár | Roční zhodnocení | LVMH | Aktuální cena zlata dnes online | Volby v USA | Očekávaný růst | Carry obchody | Daně z příjmů právnických osob | Akcie společnosti Apple | Sentiment investorů | Aktuální klíčová rizika | Dánsko | Energetické krize v Evropě | Investiční platformy | David Vagenknecht | Index vládních dluhopisů | Index MSCI Emerging Markets | Prodeje aut | Výhled úrokových sazeb | Bankrot | Banka | Trh cenných papírů | ExxonMobil | Richard Kozul-Wright | Forward | Delta Air | AEX | Vakcinace | Benchmarky | Tržní hodnota | VaR | Technická analýza | Na burze | Agentura Reuters | Akcie | Ekonomická nerovnost | Christine Lagardeová | Investiční analytik | Resistence | Obchodování s akciemi | Ekonomické aktivity | Ekonomika Evropské unie | Inflace v USA | Nové údaje | Analytička | FX FORECAST | ČSOB | Zisk na akcii | Analytik Bank of America | Dopady pandemie | Pozitivní signál | Úrok | Novo Nordisk | Středoevropské měny | Schroder ISF Indian Equity A Acc | Ekonomiky | Černé pondělí | Světové trhy | Měnová politika | Regionální banky | Bloomberg komoditní index | Akcie KKR | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | Zasedání FOMC | Sazby hypoték | Výhled pro Evropu | Evropa | Roman Koděra | Nasdaq Composite | Ifo Klaus Wohlrabe | Nové příležitosti | White Label | Next Finance | Tesla | Úrokové výnosy | Obchodování s dluhopisy | Americké prezidentské volby | Sektor polovodičů | Hyundai | Rekordní maxima | Moskva | Norsko | Největší ztráty | Korelace napříč trhy | Stabilita | Negativní dopad | Ruské akcie | Vklady | Americký prezident | Oanda | Prohlášení | Vyšší úrokové sazby | Zpřísňování měnové politiky | Dynamika HDP | Obchodování Futures | Strukturální změny | EURPLN | Obchodování na forexu | Důvěra v českou ekonomiku | Bank of Canada | Celoroční výhled | Norilsk Nickel | Rostoucí ceny ropy | Problémy v dodavatelských řetězcích | Bilance zahraničního obchodu | Zdravotní péče | Jak se stát lepším investorem | Komoditní měny | Marketingová komunikace | IPS | EURNZD | Nákupy vládních dluhopisů | Měny rozvíjejících se ekonomik | Produkce ropy | Finanční výsledky | TRY | Předpověď | Obchodní napětí | Skupina OPEC+ | Akcie v Indii | Zpomalování inflace | Směnné kurzy | Velcí hráči | Globální akciové valuace | Nový Zéland | Výkonnost fondů | Kurz dolaru | Moderna | Ubisoft Entertainment | Société Générale | Příjem díky dividendám | WGC | Ekonomický růst | Brexit bez dohody | Země eurozóny | Oslabení měny | Ruská krize | Krize | Automobilka | YCC | Asociace | Energetické tituly | Podnikatelská aktivita | Munipolis | Počet zaměstnaných | Investoři z Wall Street | Management | Průlom | Nio | Kvantitativní uvolňování | Ekonomové MMF | Podíl majetku | Global Focus Fund | Pražská burza | Panika | Úrokové diferenciály | CNBC | High | SAMR | Ruská invaze | Železná ruda | Hospodářská politika | Epidemické situace | UBS | Akcie výrobce luxusního zboží | Paul Jackson | NATO | Americký trh | Údaje | Analytický tým | Tlak medvědů | Nejlepší odvětví | Ubisoft | Sazby centrálních bank | Reportované výsledky | Akcie kybernetické bezpečnosti | Krupa Global Investments | Halliburton | 737 MAX | Obavy z nejistoty | Devizové obchody | Obchodovat s akciemi | Regulační orgány | Index CSI 300 | Zajištění proti riziku | IronFX | American Airlines | Shell | Investiční teze | Financial | Prudký růst inflace | Velká korekce | Riziko recese | Český investor | Vývoj eura | Konec roku | Ekonomiky eurozóny | Broker Consulting Index podílových fondů | Aktivita čínských továren | Rostoucí mzdy | PFC SE | CAD | Short | Forma entertainmentu | Převodník měn | Beta | Humana | Posilování české koruny | Vývoj cen komodit | Maďarský forint (HUF) | Akcie NN Group | Snižování sazeb | Cyklus zvyšování úroků | Intel | TOPIX | Investiční společnost | Akcie Gazprom | USD/CHF | Nemovitosti | Začátek výsledkové sezóny | Vlastnictví | Inflace v Evropě | Stříbro | Zhodnocování měny | Frustrace | Prodej eura | Práce | Procter & Gamble | Zlomový okamžik | Refinancování dluhů | Asijské akciové trhy | Vývoj trhu | NAFTA | Podniky | Soukromé úvěry | Diverzifikace portfolia | Americká měna | Nabídka akcií | Konsolidace | Aramco | Kanada | Asijská finanční krize | Očkování | Portfolio management | Skupina Pale Fire Capital (PFC) | Astrazeneca | Index spotřebitelských cen | PFC | Akcie firem | Emerging markets (Rozvíjející se trhy) | Skepse | Pohyby na trzích | António Guterres | Američané | Volatility | Liberbank | Jihokorejský Kospi | Investiční stratégové | Ministr financí | SK Hynix | Lehman Brothers | Tisková konference FOMC | Mateřské firmy | Rubl | Index Nasdaq Composite | AJ Investments | Ztráta | Rozpočet | Bezpečná aktiva | xStation5 | Domácí měny | Naréndra Módí | Poptávka po surovině | Pozice AJ Investments | Klíčová rizika | Poptávky po ropě | Schodek rozpočtu | Web3 | Maloobchodní prodeje | Výkonná ředitelka | Červnová inflace | First Horizon | Aktuální cena zlata | Vánoce | City | Pozitivní vliv | Nejnovější údaje | Švédsko | Pracovní síly | Směřování | AUD/USD | Pandemie covidu-19 | Kurz HUF | Americké dovozy | Londýnská City | cTrader | Uptrend | Odhady analytiků | Koruna dnes | Akciové valuace | Inflace v eurozóně | Německo | Jihokorejské akcie | Czech Fund | Akcie Jardine Strategic | NTES | Index technologického trhu Nasdaq | List Financial Times | USD/JPY | Biden | Ruská centrální banka | Měnový výbor | Tourmaline | Růstový potenciál | NASDAQ 100 | Růst české ekonomiky | Xtrackers CSI 300 Swap UCITS ETF 1C | Zrychlení růstu | Akciový trh | Ekonomické prostředí | Graf EUR/USD | Mojmír Hampl | Výsledky hospodaření | Ztráty | Nálada na globálních trzích | Agdata | Japonský jen | Offshore | S&P 500 a Dow Jones | Automotive | Zpomalování světové ekonomiky | FXstreet.cz | Euro vůči americkému dolaru | Vývoj měnového páru USD/MXN | Amundi | Bilance | Ceny zemního plynu | Makléřské společnosti | Dividendové akcie | Standard & Poor’s 500 | Sektor nemovitostí | NZD | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Retail Investor Beat | Komunistické strany | Šéfka ECB | Institut API | Investice do zlata | EUR/GBP | Koš | Herní průmysl | Investování | Chování investorů | TradingView | Akumulace | Kotace | Měna fondu | Mzdy | HDP v eurozóně | Čínské investice | Vývoj EUR/USD | WHO | Investice do fondů | Sazby Fedu | Australský S&P/ASX | Zadlužení | Merkelová | Obchodníci | Zahraniční investice | Čeští investoři | Philadelphia SE Semiconductor | Standardní odchylky | Mezinárodní ratingové agentury | Nárůst rizikové averze | Směřování trhů | Zkušení investoři | Ukazatele | Státní dluhopisy | Pozice | Světové akciové trhy | Bidenovo vítězství | Status rezervní měny | BASF (BAS) | Nízká inflace | Kvalitní akcie | Dluhopisy | Akcie BASF | Trading | Platební bilance | Investiční produkty | Dot-com | Účastníci trhu | ETC | Rozvojové ekonomiky | Baker Hughes | Chudoba | Amundi CR | Měny rozvíjejících se zemí | Turecké liry | Řecké akcie | REGN | Futures v Evropě | Uvalení cel | Rekordní pokles | Fidelity International | Čína | Inflace v ČR | Koruna | Ranní glosa | Evropský průmysl | Tchaj-wan | Trade | Politické rozhodnutí | ČR | MIFID | Komunální dluhopisy | Akcie NIO | Nastavení měnové politiky | Currency | Rozpočtové deficity | Kompenzace | Firma Alphabet | Akciové fondy | Marko Kolanovic | Vydávání dluhopisů | Zlepšení nálady | Týdenní pivot | Norská koruna | KOSPI | Časový horizont | Ekonomický růst Číny | Golden Gate | Společnost AJ Investments | Ministerstvo financí | Globální ekonomický růst | Zasedání centrálních bank | Růst výnosů dluhopisů | Akcie TSMC | Guvernér | Obchodní model | Napětí mezi USA a Čínou | Platina | Ukrajinská hřivna | Býčí trend | EURGBP | John Hardy | Rezistence | Umělá inteligence | Úrokový diferenciál | Turecká ekonomika | Korporace | Emitenti | Společnost Microsoft | Posilování měn | USA | Zemědělství | Volby v Georgii | Šíření koronaviru | Advanced Micro Devices (AMD) | Kanadský dolar | JPMorgan Chase | Pozitivní zpráva | Sazby | Výhled 2024 | Makléř | Letecká doprava | Short pozice | XTB | Strategy Research | Akcie Tourmaline | Netflix | Paul Volcker | Graf akcie | Hypoindex | Ilga Haubelt | Ticker | Předkrizové úrovně | Vladimir Putin | Největší pokles | Riziko | Dluhové krize | Průmyslový index Dow Jones | Čínské devizové rezervy | Německé hospodářství | Miliardy dolarů | Peter Garnry | Diamanty | Riziková prémie | Poptávka po ropě | Výplaty dividend | Letecká společnost | Finanční televize | Hlavní ekonom | Velké technologické společnosti | Deloitte | Obchodní výhled | AAA | Zahraniční forex | Ocenění | Spojené arabské emiráty | Burze | Brazilský real | Durace | Hřivna | Podnikové investice | Rusko a Ukrajina | Meziroční inflace | Sektor služeb | Zastavení výroby | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Index měn rozvíjejících se trhů | Výkon | Počet nezaměstnaných | Světové rezervní měny | Saudi Aramco | Zisk na akcii (EPS) | Fúze | Intervence centrálních bank | Index amerických akcií | Walgreens Boots Alliance | Hyundai Motor | Stimuly | Konkurent | Denní graf | Uzavření dohody | Akcie v roce 2019 | Southwest Gas Holdings | Úroková míra | Ekonomické sankce | Nejlepší odvětví v roce 2021 | Americké trhy | Dlouhodobý investor | Americký ministr financí | CentroCreditBank | Turecká krize | Kurz EURUSD | Zpřísňováním měnové politiky | Vyšší výnosy | XTB Research | Kurz eura a dolaru | Odkup svých akcií | Tim Ghriskey | Finanční pozice | Rostoucí úrokové sazby | Investiční stratég | Bezpečné útočiště pro investory | Pozice v Activision Blizzard | CAPEX | Statistika | Michael Hartnett | Další pokles | HFT | Vývoj ceny | Azure | Tým FXstreet.cz | Vývoj meziročního růstu HDP | Long/short equity | Nejdůležitější čínské indexy | Vývoj na akciích | Thought Leadership | Aktuální ekonomické údaje | Vyhlídky dolaru | Indonésie | M&T Bank | Cena zlata a stříbra | Skupina Pale Fire Capital | Akcie Kofoly | Travelers | Pavol Krúpa | PDVSA | Intervenovat | Emise | Průmyslové podniky | Výsledky amerických voleb | Snížení cen komodit | Index českého investora CII750 | Dluhopisový fond | Akcie BASF (BAS) | Solidní výsledky | Dovoz ruské ropy | Wealth Management | News | Dodavatelské řetězce | Nové peníze | Zdroj příjmů | Rovio | VanEck | Jihoafrický rand | Ruská ekonomika | Cena americké ropy | Sociální sítě | Základní zboží | Válka na Ukrajině | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Česká koruna (CZK) | Prodej | Nervozita | Home Depot | Steven Mnuchin | Investiční plán | Japonská centrální banka | Euforie | Bez rizika | Pokles společnosti | Invesco | Měny kurz | Investiční | Poptávka po bezpečných aktivech | Top pick | Hynix | Spekulovat | Snížení daní | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | VTB Capital | Activision | Ekonomika USA | Průmyslová výroba | Posilování eura | Kurz švédské koruny | Soudní instance | Progres | Akcie Berkshire Hathaway | Softwarový gigant | Globální dluh | Včerejší obchodování | Britské banky | HKD | Swapová výnosová křivka | Pozornost finančních trhů | Čistá energie | Expanzivní politika | Opce | Svenska Cellulosa | Bitcoin | Výkonnost | Česká ekonomika | Štěpán Hájek | Long/short equity hedgeový fond | Politické napětí | ForFarmers | Zájem investorů | Ex-Cap | Dění na Ukrajině | Energetický sektor | EURCZK | Americká banka | Růst poptávky | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Hospodářské oživení | Budoucnost | Steen Jakobsen | BGF World Gold A2 USD | Turecká měnová krize | Partners | Celkový sentiment | Vakcína | Eurobondy | Obchodní války | Akcie ve Spojeném království | Opatření | Slabší makrodata | Distribuce | Index S&P 500 | Investování v Číně | Referendum | Akcie Melcor Developments | Thajsko | Ústup pandemie | Ekonomická situace | DPA | Závislost | Česká koruna | Stimulační program | Sony | Kurz české měny | EPFR Global | Tržní kapitalizace společnosti | Uzavření trhů | Propad průmyslu | Krypto | Měna AED | Kolísání směnných kurzů | Obchodní konflikt | Čínské oživení | Zlato | HDP | Balance sheet | Obchodní přebytky | Euro (EUR) | Ekonomická nálada | Krize v Evropě | Restrikce | Kryptoměnový broker | Výhled pro rok | Maloobchodní tržby | Eskalace konfliktu | ECN | Likvidita | CL | Rok 2025 | PBOC | Investiční rozhodnutí | DAX 30 | Hlavní akciové indexy | Lyxor MSCI China UCITS ETF | Ex-Cap.com | Vysoké příjmy | Vakcína proti koronaviru | Trumpův tweet | Etoro | KKR | Vládní deficit | Fond | Dow Jones Industrial Average | Podnik | Odliv peněz | Forex kalendář | Indická divize | Oslabování měn | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Kurzy | Hospodářský vzestup | Philadelphia SE | Restriktivní politika | Hlavní ekonomka | Vývoj cen ropy | Restrukturalizace | Klíčové zasedání | Oddělení forexu | Realitní sektor | Index českého investora | Dnešní zprávy | Slušný zisk | Tiering | Objednávky | Inflační očekávání | Akcie v Číně | Rozvojové země | Korporátní dluhopisy | Joe Biden | G7 | Evropské akciové trhy | BH Securities | Sociální trading | Byznys model | Index Nikkei 225 | USD/CAD | Inflace ve světě | Underweight | Vývoj měn | Výrobci čipů | Čínské vlády | UNCTAD | Uhlí | Akcie Berkshire | Fundamenty | Omikron | Durace portfolia | Japonský Nikkei | Růst ekonomiky | Index PMI | Polská měna | Americká cla | Akciové příležitosti | Jihokorejský won | BIS | Důležitý support | Britské referendum | CZK/USD | Analýza | Vyšší inflace | Americká centrální banka FED | Německé státní dluhopisy | Komodity | Program OMT | Výrobní náklady | Krypto aktiva | Odkup akcií | Firemní výsledky | Forexové obchody | Daňové změny | Miliardy | Výnosy | Oblasti umělé inteligence | Jak na pravidelný příjem | Put | Activision Blizzard | Tomáš Raputa | Dění ve společnosti Groupon | Obchodní systémy | MSCI index | Pozitivní výhled | Průměrování | Sazba Fedu | Mezinárodní obchod | Průmysl a stavebnictví | Vlády | Country Garden | Bank of America Merrill Lynch | Obchodní účty | Server FXStreet | Caixin | Bloomberg Barclays | Kryptoměny | EuroCOIN | Investiční doporučení | Napětí mezi Čínou a Spojenými státy | Majetek 500 nejbohatších lidí | Velké trhy | Vedlejší účinky | Hospodářské statistiky | Zadluženost | MSCI China | Vítězství | Akcie ČEZ | Koronavirus | Zklamání investorů | WESP | Kurz EUR | Dekarbonizace | Centrální bankéři | Investiční skupina | Kurz koruny vůči euru | Belgie | Dlouhodobá výkonnost | E-sports/gaming | Inflace v Kanadě | Slábnoucí americký dolar | Investor | Objem obchodování | Zlepšení | Solidní růst | Abenomika | ČTK | Nižší úrokové sazby | USD/CNY | Čínský renminbi | Manažer fondu | Oživení ekonomik | Prudký pokles cen | Měnové podmínky | Předsevzetí | Devizy | Ekonomické zpravodajství | Americké akciové indexy | Správné načasování | Amazon | Americká vláda | Španělsko | Největší banky | Tržby společnosti | Hodně peněz | Jerome Powell | Automobilka Hyundai | Emerging markets | Vysoké úrokové sazby | CEE | IBEX | Zvyšování úroků | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Významné události | Měny zemí G-10 | Ropné měny | Wall Street | Indexy amerického akciového trhu | Vítězství Donalda Trumpa | Alokace aktiv | XPeng | Ředitelka Mezinárodního měnového fondu | FocusEconomics | Index DAX | Základní úroková sazba | Aktuální konsenzus ekonomů | GRANOLAS | Úřady | Markit | Graf dne | Čínské firmy | Prezident Federální rezervní banky | Maruti Suzuki | Index MSCI All Country World | Tencent Music Entertainment | Manažeři | Tržní cena | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot