Zadlužování
Inflace v Česku bude příští rok nezvykle nízká, jen jednoprocentní, začínají prognózovat už i české instituce. Fialova vláda tak bude v předvolebním roce moci vyhlásit své vítězství nad inflací i zadlužováním, přestože jí spíše jen „spadne do klína“
30.07.2023 Fialova vláda v příštím roce bude moci vyhlásit své vítězství nad inflací i zadlužováním. Makroekonomika jí totiž podle všeho bude mimořádně přát a pomůže zřejmě už v předvolebním roce vládním stranám citelně zvýšit preference.
Vzestup e-commerce, mladší generace mění své nákupní zvyklosti
25.07.2023 Evoluci směrem k nakupování přes internet urychlila pandemie, ale ne všechny země se v tomto ohledu vyvíjely stejně. Také různé generace se chovají po svém, pokud jde o to, co nakupují online. V kontextu současného narativu souvisejícího s možným zpomalením globální i místní ekonomiky je důležité pochopit, jak kupující mění své nákupní zvyklosti.
Koruna oslabuje nad 24 korun za euro a může spadnout až k 25. Jde o signál, že Fialova vláda bude brzy moci vyhlásit své vítězství nad inflací, zároveň ale už nebude moci tolik v inflaci a znehodnocování měny rozpouštět svůj dluh
22.07.2023 Koruna včera poprvé od letošního března oslabila natolik, že obchodování uzavřela nad psychologickou hranicí 24 korun za euro, konkrétně na hodnotě 24,02, jak plyne z dat agentury Bloomberg.
Většina Čechů zůstává nadále proti přijetí eura, ukázal nejnovější průzkum Eurobarometer. S jejich názorem výrazněji nehnula ani největší inflace za třicet let, ani rekordní zadlužování ČR
19.07.2023 Celkem 54 procent obyvatel České republiky nesouhlasí s tím, aby země přijala euro. Naopak 44 procent je pro vstup Česka do eurozóny. Čísla vycházejí z nejnovějšího šetření Eurobarometer, jehož závěry dnes zveřejnila agentura Bloomberg. Výsledky se příliš neliší od těch loňských.
V přetahované o celospolečenské bohatství loni lační manažeři firem deklasovali zaměstnance. Ti by si nyní měli část těch peněz vzít zpět, musí se přestat bát
17.07.2023 Chamtivost a strach. Tyto dvě emoce od nepaměti hýbou každou ekonomikou. Není to nic zavrženíhodného, je to motor lidského pokroku a celospolečenského vzestupu, ať se nám to líbí, nebo ne. Kdo se v Česku nyní strachuje, okrádá sám sebe. Kdo odhodí strach, utlumí chamtivost firem a jejich manažerů, která způsobila maržovou inflaci.
Americký státní dluh se vymyká kontrole
13.07.2023 Dnešní svět žije v naprosté záplavě informací. Některá témata mizí a objevují se podle toho, jak je na ně zaměřen mediální fokus. Následně, když daná událost není na prvních stránkách novin a webů, zdá se, že problém byl vyřešen. Avšak to není pravda. Americký dluhový strop byl navýšen, ale problém dluhu zůstává. Po několika měsících škrcení státních výdajů začal americký dluh znovu růst.
Míra nezaměstnanosti klesá, hlavně díky sezónním vlivům. Inflační a energetická krize ale není tak závažná, jako byla ta covidová, ukazuje i tak vývoj na českém trhu práce
12.07.2023 Míra nezaměstnanosti v Česku činila ke konci června 3,4 procenta. Na tuto úroveň, jež je nejnižší od loňského srpna, klesla v souladu s očekáváním z květnové hodnoty 3,5 procenta. Počet volných pracovních míst převyšuje počet uchazečů o zaměstnání o takřka 37 tisíc, což je o zhruba pět tisíc vyšší údaj než v květnu. Obě čísla znamenají, že tuzemský trh práce je nadále přehřátý. Pokles míry nezaměstnanosti souvisí se sezónními vlivy, kdy na jaře s nástupem teplejšího počasí a pak dále před létem a o prázdninách každoročně roste poptávka po pracovní síle pro venkovní činnosti v zemědělství, stavebnictví či lesnictví, ale třeba i v oblasti rekrace. Za celý letošní rok vykáže míra nezaměstnanosti úroveň 3,6 procenta, pročež nelze čekat její výraznější nárůst ani ve druhé polovině roku.
Úrok na českém dluhu klesá nejníže za dva roky, díky balíčku i zvládnuté energetické krizi. Rozvrat veřejných financí se z pohledu mezinárodních investorů nekoná
11.07.2023 Cena českých vládních dluhopisů znatelně stoupá, což znamená, že úrok na nich klesá. To je příznivá zpráva pro Fialovu vládu, která si tak na mezinárodních trzích může půjčovat levněji, zaplatí méně za obsluhu státního dluhu a tím pádem ji zbude více peněz k umoření stávajícího dluhu, případně k uskutečnění dodatečných výdajů investičního nebo sociálního rázu.
Více než polovina Čechů má potíže vyjít se mzdou, což je projev dramaticky se zhoršující životní úrovně lidé v Česku. Zaměstnanci se musejí přestat bát říci si o víc, firmy na to mají
09.07.2023 Hned 55 procent Čechů má potíže vyjít se mzdou, vyplývá z dat společnost LMC, jež provozuje pracovní portály Jobs.cz a Práce.cz. Na Čechy tak fatálně doléhá suverénně největší propad reálných mezd v celé historii České republiky, který je zároveň nejvýraznější ze všech zemí OECD.
Čeští občané si utahují opasky, omezují své nákupy, velké české firmy přesto bohatnou. V Česku se totiž roztočila maržově-inflační spirála
06.07.2023 Česko se tak dlouho bálo mzdově-inflační spirály, až se ve stínu strachu z ní roztočila maržově-inflační spirála. Zejména velké firmy a podniky – nejen energetické – hlásí dramatický nárůst svých zisků. Přitom Česko už několik čtvrtletí po sobě prochází spotřebitelskou recesí. Spotřeba je reálně stále pod úrovní roku 2019.
Německá vláda schválila návrh rozpočtu, Lindner ho označil za návrat k realitě
05.07.2023 Německá vláda dnes schválila návrh rozpočtu na příští rok, počítá v něm s výdaji 445,7 miliardy eur (10,6 bilionu Kč) a s novým zadlužením v objemu 16,6 miliardy eur (394 miliard Kč). Na dnešní tiskové konferenci to oznámil spolkový ministr financí Christian Lindner, podle kterého se hospodaření po letech rychlého zadlužování vrací k fiskální realitě. Poznamenal, že i přes složitou ekonomickou situaci se rozpočet obejde bez zvyšování daní a zároveň umožní rekordní investice.
Za Fialovy vlády roste veřejný dluh zatím dvakrát rychleji než za vlády Babišova kabinetu. Veřejný dluh poprvé v historii překračuje hranici tří bilionů korun
03.07.2023 Vládě Petra Fialy se zatím nedaří zbrzdit tempo zadlužování, dokonce právě naopak. Veřejný dluh za vlády současného kabinetu totiž nominálně narůstá zhruba dvojnásobným tempem v porovnání s nárůstem za vlády předchozího kabinetu Andreje Babiše. V letošním prvním čtvrtletí také veřejný dluh České republiky poprvé v historii překonal psychologickou úroveň tří bilionů korun. Vykázal úroveň bezmála 3,1 bilionu korun.
Zrušení zaručených mezd by české ekonomice prospělo
24.06.2023 České ekonomice by nejvíce prospělo, pokud by se zrušil jak institut zaručené mzdy, tak také institut mzdy minimální. Politicky je to druhé zřejmě zcela neprůchodné, takže buďme rádi za případné zrušení alespoň mezd zaručených. Jejich zrušení žádá jak Hospodářská komora, tak třeba Asociace malých a středních podnikatelů a živnostníků.
Štěpán Křeček: Když je zle, věřím dolaru. Když se situace zlepšuje, přesouvám se do koruny
19.06.2023 Koruna zůstane silná, myslí si Štěpán Křeček, hlavní ekonom BH Securities. „Je to dáno tím, že v tuzemsku jsou stále vyšší sazby než v eurozóně,“ říká Křeček. Dodává ale také, že roli hrají firemní úvěry v eurech, které podniky následně směňují do koruny a vytváří tak poptávku po české měně. Křeček také prozradil, kterým měnám aktuálně věří nejvíce. V rozhovoru se dozvíte, zda by bankovní rada ČNB měla ještě sáhnout po zvýšení úrokové sazby nebo ji naopak začít snižovat.
Nestrašme, Česko k bankrotu nemíří. Zvedat daně tedy není třeba, postačí výraznější škrty na provozu státu a dotacích
11.06.2023 Česko stále zápolí s recesí. Nečekaně. Zatím se letos nedokázalo zcela vymanit z technické recese, do níž upadlo loni ve druhém pololetí. Mezi prvním letošním čtvrtletím a tím posledním loňským totiž vykazuje stagnaci, nulový růst.
Letošní schodek vlády může být rekordní, i 450 miliard korun. I Národní rozpočtová rada v podstatě vylučuje, že by vláda mohla splnit svůj nyní plánovaný schodek
08.06.2023 Letošní schodek státního rozpočtu může překonat i dosud rekordní schodek z covidového roku 2021. Ten činil necelých 420 miliard korun.
Míra nezaměstnanosti klesá, hlavně díky nástupu teplejšího počasí. Inflační a energetická krize ale není tak závažná, jako byla ta covidová, ukazuje i tak vývoj na českém trhu práce
08.06.2023 Míra nezaměstnanosti v Česku činila ke konci května 3,5 procenta. Na tuto úroveň, jež je nejnižší od loňského listopadu, klesla v souladu s očekáváním z dubnové hodnoty 3,6 procenta. Počet volných pracovních míst převyšuje počet uchazečů o zaměstnání o takřka 32 tisíc. To je nejvyšší údaj od loňského listopadu. Obě čísla znamenají, že tuzemský trh práce je nadále přehřátý. Pokles míry nezaměstnanosti souvisí s nástupem teplejšího počasí, kdy každoročně roste poptávka po pracovní síle pro venkovní činnosti v zemědělství, stavebnictví či lesnictví apod. Za celý letošní rok vykáže míra nezaměstnanosti úroveň 3,6 procenta, pročež nelze čekat její výraznější nárůst ani ve druhé polovině roku.
Horší než za covidu, hned nadvakrát. Vláda má nyní historicky rekordní schodek rozpočtu, ale současně také důchodového účtu
05.06.2023 Vládě se nedaří plnit státní rozpočet, jak si předsevzala. Za prvních pět měsíců roku činí jeho schodek 271,4 miliardy korun. V nominálním vyjádření jde o historicky rekordní schodek za pět měsíců roku, který předčí i deficity příslušných měsíců, tedy ledna až května, covidových let 2020 nebo 2021.
Nestrašme, Česko nebankrotuje, zvedat daně netřeba
04.06.2023 Česko stále zápolí s recesí. Nečekaně. Podle zpřesněných údajů ČSÚ se totiž zatím letos nedokázalo zcela vymanit z technické recese, do níž upadlo loni ve druhém pololetí. Mezi prvním letošním čtvrtletím a tím posledním loňským totiž vykazuje stagnaci, nulový růst.
Vláda poodhalila návrh rozpočtu, deficit roste o dvě miliardy denně
02.06.2023 Státní rozpočet skončil v květnu naprostým fiaskem. Zatímco za první čtyři měsíce činil deficit 200 mld. Kč, za pět měsíců to je už 271 mld. Kč. Za jediný měsíc tak stát vykázal deficit, jaký jsme tak byli zvyklí vídat za celý rok. Vláda tak každý den navýšila dluh o více než dvě miliardy. A co hůř, při tomto tempu zadlužování budeme za pár dní tam, kde jsme měli být až koncem roku. Pro celý rok 2023 je totiž naplánován deficit jen na 295 mld. Kč.
Letošní schodek vlády může být rekordní, i 450 miliard korun. Což je jen další důvod pro ministra Stanjuru, aby rázně škrtal desítky miliard ještě letos a nad rámec balíčku, jak nově slibuje
02.06.2023 Letošní schodek státního rozpočtu může překonat i dosud rekordní schodek z covidového roku 2021. Ten činil necelých 420 miliard korun.
Vláda za pět měsíců „nesekala“ deficit přes 270 miliard korun, povolený deficit za celý rok převýší již během dvou týdnů. Stranjura tahá za záchrannou brzdu, může ale vyvolat dosud nejzávažnější pětikoaliční rozmíšku
01.06.2023 Vládě se nedaří plnit státní rozpočet, jak si předsevzala. Za prvních pět měsíců roku činí jeho schodek 271,4 miliardy korun. V nominálním vyjádření jde o historicky rekordní schodek za pět měsíců roku, který předčí i deficity příslušných měsíců, tedy ledna až května, covidových let 2020 nebo 2021.
Ozvěny trhu: Vládní konsolidační balíček má potenciál snížit inflaci, ale i růst HDP
01.06.2023 Tempo zadlužování českého veřejného sektoru bylo v letech 2020-2022 jedno z vůbec nejvyšších z celé EU. Kromě bezprostředních dopadů pandemie, války na Ukrajině a vysokých cen energií tuzemské veřejné finance zatěžuje vysoký strukturální deficit, který s pozicí ekonomiky v cyklu nesouvisí. Jiné než cyklické vlivy se podle odhadů ministerstva financí většinově podílely na schodku veřejných financí v letech 2021 i 2022. Úroveň veřejného dluhu ČR k HDP přesto v mezinárodním srovnání zůstává poměrně nízká. V rámci EU jsme s dluhem ve výši 44,1 procent HDP osmou nejméně zadluženou zemí a jen lehce nad polovinou úrovně průměru EU.
Česko není v rozvratu, zato ale ve spirále prý už ano. Hrozba inflační spirály je akutnější problém než deficitní veřejné finance
29.05.2023 Deficit českých veřejných financí v roce 2022 byl dle Eurostatu 3,6 procenta HDP. Přitom deficit veřejných financí eurozóny jako celku byl podle týchž dat Eurostatu loni rovněž 3,6 procenta HDP. Výše deficitu vyjadřuje tempo zadlužování. Nelze tedy tvrdit, že tempo zadlužování České republiky je abnormální. V rámci EU je v podstatě průměrné.
Vládní konsolidační balíček sníží inflaci i růst HDP
29.05.2023 Tempo zadlužování českého veřejného sektoru bylo v letech 2020-2022 jedno z vůbec nejvyšších z celé EU. Výše veřejného dluhu k HDP přesto v mezinárodním srovnání zůstává poměrně nízká. Schodky veřejných financí přitom v letech 2021-2022 souvisely ve větší míře se strukturálním deficitem než s ekonomickým cyklem. Pokud by byl vládní konsolidační balíček schválen v navržené podobě, která počítá s deficitem veřejných financí v příštím roce ve výši 1,8 % HDP (oproti 2,9 % HDP bez konsolidace), přispělo by to podle našich propočtů ke snížení průměrné spotřebitelské inflace v roce 2024 až o 0,4 pb a ekonomického růstu až o 0,7 pb.
Vládní konsolidační balíček sníží inflaci i růst HDP
26.05.2023 Tempo zadlužování českého veřejného sektoru bylo v letech 2020-2022 jedno z vůbec nejvyšších z celé EU. Výše veřejného dluhu k HDP přesto v mezinárodním srovnání zůstává poměrně nízká. Schodky veřejných financí přitom v letech 2021-2022 souvisely ve větší míře se strukturálním deficitem než s ekonomickým cyklem. Pokud by byl vládní konsolidační balíček schválen v navržené podobě, která počítá s deficitem veřejných financí v příštím roce ve výši 1,8 % HDP (oproti 2,9 % HDP bez konsolidace), přispělo by to podle našich propočtů ke snížení průměrné spotřebitelské inflace v roce 2024 až o 0,4 pb a ekonomického růstu až o 0,7 pb.
Nová unijní regulace kryptoaktiv favorizuje molochy na úkor inovátorů
24.05.2023 Sociální sítě nyní baví vtípek stavějící na analýze vzájemného zápolení USA a Číny. Obsahuje totiž také graf zachycující segmenty, v nichž dominují Spojené státy a ve kterých naopak Čína. Čína vede například v 5G technologiích nebo ve výrobě komerčních dronů. Spojené státy mají navrch v kvantové výpočetní technice, ve fúzní energii nebo v produkci biofarmak. „Plichta“ je to pak mezi oběma zeměmi v rozvoji umělé inteligence, ve výrobě polovodičů nebo v hi-tech průmyslové výrobě. Jistý internetový vtipálek pak ke grafu přidělal Evropu. S tím, že dominuje v jediné sféře – v regulacích.
Veřejné finance ozdraví hlavně chudnoucí střední třída. Fialova vláda tak ale svůj slib jejich ozdravení splní
22.05.2023 Nová prognóza vývoje českých veřejných financí z pera Evropské komise vyznívá pro Fialovu vládu příznivě. Prognózovaná základní stabilizace veřejných financí ČR ale proběhne z velké části skrze „inflační zdanění“ lidí. Největší tíži inflačního zdanění nese střední vrstva. Tuzemské veřejné finance tak v současnosti neozdravuje ani tak vláda, jako spíše právě střední třída, jež se na rozdíl od nejchudších a nejbohatších musí smířit s opravdu citelným propadem své životní úrovně.
Politikům a expertům se podařilo vyděsit veřejnost, že české veřejné finance jsou v rozvratu a před bankrotem
21.05.2023 Politikům a expertům se podařilo vyděsit veřejnost, že české veřejné finance jsou v rozvratu a před bankrotem. Ač data Eurostatu ukazují něco zcela jiného, podstatná část veřejnosti klamu uvěřila a o to ochotněji nyní přistoupí na zvyšování řady daní, která by jinak politikům neprošlo.
Spoléhat se dál na lavírující politiky? Zajištění na stáří je potřeba vzít do vlastních rukou. K důstojné penzi stačí překvapivě málo, ale musíte začít včas
15.05.2023 Mimořádné tempo zadlužování České republiky pokračuje. Ke konci letošního dubna činil schodek státního rozpočtu 200 miliard korun. Pokud nepočítáme období od vypuknutí koronavirové pandemie, jde o nejvyšší deficit v samostatné české historii. A to včetně krizového roku 2009 s výsledkem -192 miliard korun. Nicméně tehdy šlo o deficit za celý rok, nikoli za jeho třetinu, jako letos.
Česko už příští rok sníží schodek veřejných financí na úroveň maastrichtského limitu pro přijetí eura, prognózuje Evropská komise. Stalo by se tak poprvé od roku 2019, byl by to úspěch Fialovy vlády
15.05.2023 Česká republika podle Evropské komise už příští rok znatelně pokročí ve stabilizaci svých veřejných financí. Vyplývá to z dnes zveřejněné prognózy Bruselu. Podle ní Česko již v příštím roce stlačí schodek veřejných financí na úroveň rovných tří procent hrubého domácího produktu, a to z letošních předpokládaných 3,6 procenta HDP. Na uzdě, totiž citelně pod průměrem EU tak udrží celkové zadlužení v poměru k HDP a rovněž úrokové platby související s dluhem, které by měly letos i v roce 2024 rovněž zůstat výrazně pod úrovní průměru EU i eurozóny.
České veřejné finance jsou v příznivém stavu, říká ratingová agentura Moody's. Vláda však potřebuje vyburcovat veřejnost, aby ta snáze přijala nepopulární kroky typu osekání daní či zvýšení důchodů
10.05.2023 Vláda zítra představí konsolidační balíček a důchodovou reformu v 11:55 hodin, jak informuje na twitteru. Zřejmě tedy bude burcovat, že je „za pět minut dvanáct“, jinak rozvrácené veřejné finance skončí v bankrotu. Když totiž lidi vyburcuje dostatečně, snáze přijmou nepopulární opatření typu osekání důchodů či zvýšení daní.
Celková výše dluhu USA zhruba 573krát převyšuje roční výkon české ekonomiky, varuje dlouholetý investiční stratég George Sorose. Bankovní krize v USA přitom prý teprve začíná
03.05.2023 Celková výše dluhu USA je zhruba 200 bilionů dolarů, v přepočtu přibližně 4300 bilionů korun, varuje Stanley Druckenmiller, dlouholetý investiční stratég miliardáře George Sorose. Cituje jej agentura Bloomberg. Pro srovnání, letošní celoroční HDP Česka bude zhruba 7,5 bilionu korun. Dluh USA tedy tuto hodnotu převyšuje přibližně 573krát.
EUR/HUF poroste kvůli maďarské inflaci
21.03.2023 Maďarsko je zdaleka nejhorším bojovníkem proti inflaci v Evropské Unii. Ani s vlastní centrální bankou, která může nastavit úrokové sazby výrazně výše než třeba v Pobaltí nebo na Slovensku, se nedaří cenový růst zkrotit.
Biden chce v příštích deseti letech snížit rozpočtový deficit o 2,9 bil. USD
09.03.2023 Americký prezident Joe Biden představil svůj rozpočtový plán, který by v příštím desetiletí měl snížit deficit o 2,9 bilionu USD (64,7 bilionu Kč). To je vyšší cíl, než jaký slíbil ve svém projevu minulý měsíc, kdy uvedl, že plánuje snížení deficitu o dva biliony USD. Plán počítá hlavně s vyššími daněmi pro bohaté. Je však již jasné, že republikáni návrh odmítnou. Agentura Kjódó upozornila, že celkový rozpočtový deficit za deset let do fiskálního roku 2033 by měl činit 17,05 bilionu USD.
Bitcoin se blíží 25 tisícům dolarů
09.02.2023 Není žádným tajemstvím, že globální ekonomika v průběhu minulého roku nadále oslabovala. K tomu 19. ledna vláda Spojených států narazila na svůj „dluhový strop“, tj. celkovou sumu peněz, kterou si americké ministerstvo financí může půjčit na financování probíhajících federálních operací, což vedlo k obnovení obav, že by mohla přijít další finanční bolest a zpomalení ekonomiky.
Lídři EU budou debatovat o Ukrajině či migraci, zavítá mezi ně Zelenskyj
09.02.2023 Setkáním s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským dnes dopoledne lídři států Evropské unie zahájí mimořádný summit, jehož tématem je mimo jiné další pomoc zemi, která už téměř rok čelí ruské agresi. Kromě toho budou prezidenti a premiéři debatovat o možnostech omezení rostoucího počtu migrantů mířících do Evropy nebo o podpoře unijní ekonomiky v době masivních státních subvencí ve Spojených státech a Číně. Českou republiku bude na summitu zastupovat premiér Petr Fiala.
Podle Pavla jsou reformy penzí a daní nezbytné, je nutné je lidem vysvětlit
30.01.2023 Podle zvoleného prezidenta Petra Pavla jsou reformy penzí a daní pro Česko nezbytné, není možné je dál odkládat a je potřeba je lidem začít vysvětlovat. Řekl to včera večer v rozhovoru pro televizi Nova. Přibližování obou reforem zmínil jako součást svého plánu ve funkci. O důchodové reformě se v ČR debatuje léta. Zatím se ji nepodařilo prosadit a nenašla se na ní širší politická shoda. Podle expertů je potřeba změnit i nastavení daní. Vláda reformu penzí chystá.
Země EU se před summitem přou o nové peníze na podporu ekonomiky
25.01.2023 Dva týdny před mimořádným summitem Evropské unie začíná mezi členskými zeměmi hlasitěji rezonovat spor o další společné financování unijní ekonomiky. Návrh závěrů vrcholné schůzky počítá se zřízením nového fondu, který by v reakci na masivní americké subvence podpořil zvláště zelené a digitální evropské projekty. Zejména Francie či jihoevropské země se o fondu vyjadřují pozitivně, nizozemský premiér Mark Rutte tuto myšlenku v úterý jednoznačně odmítl.
Česko jako jediná země EU prohlubuje své zadlužení, všechny ostatní jej snižují. Těžko tedy česká vláda může zadlužování svádět jen na inflaci či dopady války, neboť s nimi se utkávají i ostatní
23.01.2023 Česká republika je jedinou zemí EU, která aktuálně navyšuje své zadlužení v poměru k hrubému domácímu produktu. V loňském třetím čtvrtletí totiž v meziročním sledování navýšila poměr tohoto ukazatele z 40,4 procenta HDP na 45,2 procenta HDP, o 4,7 procentního bodu. Všechny ostatní země EU své zadlužení v poměru k HDP naopak snižovaly (viz graf níže). Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Eurostat.
Soud: Německo může použít 60 miliard eur převedených do klimatického fondu
08.12.2022 Německá vláda může prozatím nadále používat 60 miliard eur (1,5 bilionu Kč) v klimatickém fondu. Dnes o tom ve zrychleném řízení rozhodl ústavní soud, který ale ještě případ podrobně prověří v hlavním řízení. Zmíněných 60 miliard eur bylo původně součástí schváleného zadlužení pro rozpočet roku 2021, peníze ale Německo nevyužilo, proto se vláda sociálnědemokratického kancléře Olafa Scholze rozhodla sumu převést do klimatického fondu. Opoziční konzervativní unie CDU/CSU to ale považovala za obcházení dluhové brzdy.
Michl: Základní úroková sazba je už na úrovni, která tlumí hospodářskou aktivitu
23.11.2022 Základní úroková sazba je už na úrovni, která tlumí hospodářskou aktivitu. Další zvyšování sazeb by mohlo prohloubit hospodářskou recesi, protože se účinek zvýšení sazeb projeví až se zpožděním. V přednášce na Masarykově univerzitě v Brně to dnes řekl guvernér České národní banky (ČNB) Aleš Michl. Základní úroková sazba je od června sedm procent, což je nejvyšší úroveň od roku 1999. Od Michlova červencového nástupu do čela ČNB se sazba neměnila.
Libra si prošla uličkou hanby
17.10.2022 Když se britští vládní představitelé seřadili na uličce hanby, dokázala se libra po víkendovém výprodeji do 14. října odrazit, což bylo způsobeno ukončením programu kvantitativního uvolňování Bank of England v hodnotě 65 miliard liber. Trhy jsou tak zvyklé na to, že se něco dočasného z centrální banky stane semi-permanentním, a byly tak velmi zklamané z toho, že tentokrát se všechno pokazilo.
Letošní schodek může být i 375 miliard korun. Hrozí Česku „řecký scénář“?
07.10.2022 Fialova vláda za prvních devět měsíců vlády – a de facto již po dvou novelách původního rozpočtu Babišovy vlády – neuskutečňuje žádné opravdu viditelné úspory. Nejprve sice seškrtala původní rozpočet Babišovy vlády, ale tyto škrty z velké části bere nyní zpět, když pro letošek počítá rozpočet se schodkem 330 miliard korun, namísto předchozích 280 miliard. Přitom v tom týdnu sněmovní rozpočtový výbor podpořil dva koaliční pozměňovací návrhy, které letošní schodek státního rozpočtu navyšují na 375 miliard korun. O těchto návrzích rozhodnou poslanci příští týden.
Rozbřesk: Inflace v USA nepolevuje, Fed nebude mít slitování
14.09.2022 Finanční trhy zažily včera velmi nepříjemný budíček. Před včerejším zveřejněním americké srpnové inflace v USA totiž převládalo všeobecné přesvědčení, že data jasně potvrdí, že inflační tlaky polevují. Stal se však přesný opak, neboť se ukázalo, že Fedem ostře sledovaná jádrová inflace v srpnu zřetelně akcelerovala (na 6,3 %). Důsledky vysokých inflačních dat, nehledě na to, že je ovlivnily i drahé potraviny a opět zvyšující se nájmy (propisující se do inflace se zpožděním), budou dalekosáhlé.
Inflační data spustila masivní výprodej
14.09.2022 Včerejší obchodování bylo ve znamení zmařených pozitivních očekávání. Ještě před otevřením amerického trhu panovala poměrně dobrá nálada a optimismus, že inflační data dopadnou dobře, ovšem po jejich zveřejnění se vše dramaticky změnilo. Levnější benzín totiž k nižší inflaci nepomohl, a tak nic nenaznačuje obrat v jestřábí politice FEDu. Trhy tak během včerejška ztratily v podstatě veškeré růsty z předešlých pěti obchodních dní.
Čína po slabých statických údajích za červenec nečekaně snížila úroky
15.08.2022 Čínská centrální banka dnes překvapivě snížila některé důležité úrokové sazby, aby oživila poptávku, protože nejnovější statistické údaje ukázaly, že ekonomika v červenci překvapivě zpomalila. Aktivitu v továrnách a maloobchodě utlumila politika nulové tolerance nemoci covid-19 a realitní krize, uvedla agentura Reuters.
Michl: Meziroční růst cen do konce roku dosáhne 20 procent
04.08.2022 Je téměř jisté, že meziroční růst cen do konce roku dosáhne 20 procent. V předmluvě ke Zprávě o měnové stabilitě to uvedl guvernér České národní banky Aleš Michl. To už ale podle něj v tuto chvíli centrální banka ovlivnit nemůže. "Nacházíme se v období extrémní nejistoty. Válka na Ukrajině a s ní spojené rostoucí ceny energií mohou inflaci dále přiživit," dodal.
Česko by mělo předsednictví EU využít zejména k nakročení zpět k energetické racionalitě, tedy ke zlevnění energií bez zadlužování
01.07.2022 Česko by mělo své předsednictví EU, které dneškem začíná, využít k zahájení návratu k racionalitě v energetické oblasti. Premiér Fiala tedy hovoří spíše o energetické suverenitě, ale ta dosažitelná není. Důležité je začít se vracet právě k energetické racionalitě.
Komentář: Inflace ČR 5/2022 – 16,0 % Y/Y
10.06.2022 „Inflace se dosáhla 16 %. Pomalu šplháme na vrchol, kterého bychom měli dosáhnout v letošním létě. Od podzimu by se čísla o zdražování měla uklidnit. Vyhráno ale v žádném případě nemáme. Teď bude více než kdy jindy záležet na odpovědnosti vlád v rámci utrácení veřejných peněz a dalšího zadlužování. Bude to bolet všechny, ale nesmíme se z krize vykoupit na dluh. Inflace vznikla především z důvodu extrémně velkého rozdávání peněz, a z toho bychom se měli poučit.“
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
26.05.2022 1) Ve zcela rozdílné pozici jsou před nadcházejícím mimořádným summitem Evropské unie dvě země, které řadu let spojoval spor jejich vlád s unijními institucemi o právní stát. Zatímco Maďarsko stále blokuje ostatními podporované embargo na dovoz ruské ropy a požadované peníze na ropnou infrastrukturu podle unijních činitelů patrně ještě dlouho neuvidí, polský premiér Mateusz Morawiecki se v Bruselu může dočkat odblokování mimořádných miliard pro svou zemi. Někteří diplomaté přitom soudí, že jedinou nadějí na rychlou shodu na ropném embargu je vyjít vstříc jinému maďarskému požadavku a vyjmout z něj ropu tekoucí potrubím.
ČNB by podle Michla měla držet sazby na vyšší úrovni proti normálu
26.05.2022 Česká národní banka by měla držet sazby na vyšší úrovni proti normálu, aby zabránila přeměně současné spíše nákladové inflace na poptávkovou. Zároveň je třeba podpořit vládu ve snižování míry zadlužování země a nezvyšovat mzdy více, než je růst produktivity práce. V rozhovoru pro týdeník Ekonom to uvedl člen bankovní rady ČNB Aleš Michl, který od července nastoupí do čela centrální banky. Vyslovil se pro změnu systému růstu mezd zaměstnanců ČNB, který je navázaný na inflaci. Výnos z devizových rezerv ČNB by v budoucnu podle Michla mohl financovat schodek penzijního systému.
Forex - Michl: koruna posílí při pomalejším zadlužování
26.05.2022 Nový guvernér Aleš Michl v rozhovoru pro týdeník Ekonom mluvil o tom, že pro silnou korunu potřebujeme vyrovnané veřejné finance. Opakovaně odmítá další růst sazeb s poukazem na to, že míč je teď na straně vlády, která musí tlačit na vyrovnávání veřejných financí. Apriorní odmítání dalšího růstu sazeb (se zdůvodněním, že poptávková inflace nehrozí), se pravděpodobně trhům nebude líbit.
EUR/TRY – nezastavitelný trend
20.05.2022 Turecká lira se od počátku roku až překvapivě držela stabilní vůči euru. Přitom inflace rozežírá tureckou měnu zdaleka nejvíce ze zemí OECD, v dubnu vyskočila na 70 % meziročně. Je proto zřejmé, že lira bude proti „nízkoinflačnímu“ euru muset oslabovat, aby tento cenový nárůst vykryla.
Na stát letos budeme pracovat méně než loni. Na stát Češi rekordně pracovali během pandemie
17.05.2022 Letos budou Češi na stát pracovat kratší dobu než loni. Podle Liberálního institutu odevzdáme státu vše, co si prací vyděláme od 1. ledna do 17. června. Dle společnosti Deloitte, která používá jinou metodiku výpočtu, odevzdáme státu vše, co vyděláme za období od 1. ledna do 18. června.
Projevy prezidenta Zemana a nového guvernéra ČNB Michla při dnešním jmenování
11.05.2022 Vážený pane guvernére Rusnoku, vážený pane guvernére Michle, dovolte mi, abych úvodem poděkoval Jiřímu Rusnokovi za vykonanou práci v čele České národní banky. Je mi velmi líto, že ho podle platných pravidel nemohu jmenovat znovu, ale pevně věřím, že i nadále bude platným členem expertního týmu prezidenta republiky.
Za inflaci mohou „autisté“. Návody, které píší centrálním bankéřům, jsou odtržené od politické a sociální reality
11.05.2022 Česko má nejvyšší inflaci za skoro třicet let, poprvé od prosince 1993 přesahuje čtrnáct procent. A bude hůř. Blbě jsou na tom i jinde. Třeba v Estonsku je inflace takřka devatenáctiprocentní. Takže neobstojí tvrzení, že s eurem by byla inflace v ČR nutně nižší.
Vládní dluh zemí EU loni mírně klesl, snížil se i rozpočtový deficit
22.04.2022 Vládní dluh zemí Evropské unie se loni snížil na 88,1 z předloňských 90 procent hrubého domácího produktu (HDP). Proti roku 2020, kdy na hospodářství začala dopadat koronavirová pandemie, klesl loni i rozpočtový deficit členských zemí, a to ze 6,8 na 4,7 procenta HDP. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Česká republika se podle jeho údajů řadila k menšině zemí, kde se dluh i deficit zvýšily, Česko ale stále patřilo k nejméně zadluženým státům EU.
Summit EU probere možnosti dalšího zadlužování kvůli válce na Ukrajině
11.03.2022 Vliv války na Ukrajině na zvažovanou reformu společných fiskálních pravidel Evropské unie bude hlavním tématem dnešního druhého dne neformálního jednání prezidentů a premiérů členských zemí. Bavit se budou o tom, zda se kvůli očekávanému posilování armád, odchodu od ruského plynu a dopadu protiruských sankcí společně zadlužit jako v případě krize způsobené covidem-19.
Nynější sankce Rusko nepoloží, v posledních letech se na ně pečlivě připravovalo. Putinův režim ale může zničit odstřižení od SWIFT, proti tomu je však třeba Německo a zatím také USA
25.02.2022 Rusko dosud zvládá čelit sankcím Západu, neboť po řadu let systematicky snižuje své vystavení americkému dolaru. Dolarové rezervy Ruska činily loni jen 16 procent celkových devizových rezerv země. Přitom o čtyři roky dříve to bylo více než 40 procent. Jeden příklad za všechny: od vrcholu roku 2010 Rusko snížilo objem držených amerických dluhopisů o 98 procent.
SWIFT je „Facebook pro mezinárodní banky“, v němž se místo lajků posílají dolary. Odstřižení od něj může Putinův režim zničit, Západu ale přinese inflaci, nutnost vzdát Green Deal či pád dolaru
24.02.2022 Možné odstřižení Ruska od mezinárodního platebního systému SWIFT se Západu vrátí jako bumerang. Navíc by oslabilo roli dolaru ve světové ekonomice, neboť SWIFT do značné míry stojí a padá právě s americkou měnou. To jsou klíčové důvody, proč se Západ k odstřižení Ruska zatím nemá.
Pro sazby beze změny hlasovali minulý týden opět Michl a Dědek
11.02.2022 Pro ponechání úrokových sazeb beze změny hlasovali na zasedání bankovní rady ve čtvrtek 3. února opět její členové Aleš Michl a Oldřich Dědek. Zbylých pět členů rady hlasovalo pro zvýšení základní úrokové sazby o 0,75 procentního bodu na 4,5 procenta. Vyplývá to ze záznamu z jednání, který dnes ČNB zveřejnila. Pro sazby beze změny hlasovali Michl a Dědek již na zasedání v září, v listopadu i v prosinci. Sazby rada ČNB zvyšuje kvůli rostoucí inflaci.
Saldo státního rozpočtu po dlouhé době v plusu
01.02.2022 Státní kasa započala rok 2022 lépe a po delší době (poprvé od roku 2019) před saldem rozpočtů zmizlo mínusové znaménko. Saldo rozpočtu na začátku roku vykázalo pro toto období obvyklejší přebytek, který letos dosáhl 3,9 mld. Kč. Loni v lednu přitom výdaje ještě převyšovaly příjmy o 31,5 mld. Kč. Dopad pandemie na ekonomiku a potažmo na státní rozpočet se v průběhu času zmírnil, což se pozitivně projevuje ve státní kase. Nicméně v reflexi výsledku je třeba zahrnout i rozpočtové provizorium, které omezuje některé výdaje.
Vládě hrozí, že v programovém prohlášení v oblasti veřejných financí „honí příliš zajíců naráz“
07.01.2022 Programové prohlášení vlády v ekonomické oblasti týkající se veřejných financí obsahuje řadu spíše obecnějších formulací. Vláda se například zavazuje k „co nejrychlejšímu splnění maastrichtských kritérií“. Bude tedy usilovat především o snížení schodku veřejných financí alespoň na úroveň tří procent HDP. Otázkou však zůstává, jak rychle zamýšlí tohoto cíle dosáhnout.
Ranní glosa: Česko má rekordní schodek, je třeba více škrtat?
07.01.2022 Česko v uplynulém roce hospodařilo s historicky nejhorším schodkem veřejných financí - necelých 420 miliard korun (okolo 7 % HDP). I když veřejné finance zůstávají bezesporu problémem, který nová vláda bude muset řešit, přirovnání k “hořícímu lesu”, který potřebuje rychle “uhasit”, příliš nesedí.
Rozbřesk: Česko má rekordní schodek, je třeba více škrtat?
07.01.2022 Česko v uplynulém roce hospodařilo s historicky nejhorším schodkem veřejných financí - necelých 420 miliard korun (okolo 7 % HDP). I když veřejné finance zůstávají bezesporu problémem, který nová vláda bude muset řešit, přirovnání k “hořícímu lesu”, který potřebuje rychle “uhasit”, příliš nesedí.
V roce 2022 hrozí Česku spirály inflace a dluhu, jak ví Zeman i Fiala. Klíčovým důvodem je nezvládnutá zelená transformace EU, jejíž podobu je třeba přiblížit podmínkám ČR
03.01.2022 Prezident Miloš Zeman ve svém vánočním poselství dobře pojmenoval dvě klíčové výzvy, jimž v ekonomické sféře bude nová vláda premiéra Petra Fialy v roce 2022 čelit. Ostatně sám Fiala je ve svém projevu novoročním vlastně potvrdil.
Burzám dnes hrozí panika. Americká centrální banka totiž rozhodne, jak zareaguje na nejvyšší inflaci za 40 let
15.12.2021 Burzy se dnes dost možná pořádně otřesou. Americká centrální banka – Fed – dá světu vědět, jakou cestou se bude ubírat její měnová politika. Je v pasti. Na jednu stranu by měla vyslat jasný signál, že nejvýraznější inflaci v USA za posledních takřka 40 let opravdu nehodlá tolerovat. Na stranu druhou platí, že aby tak učinila věrohodně, musí signalizovat takové kroky – takové utažení své extrémně expanzivní měnové politiky –, které snadno vženou burzy celého světa do paniky.
Německo vloží do svého klimatického fondu 60 miliard eur
13.12.2021 Německo převede do svého fondu klimatických investic 60 miliard eur (zhruba 1,5 bilionu Kč). Peníze jsou z již schváleného rozpočtového zadlužení na letošní rok, které Německo nakonec nevyužije. O převodu dnes rozhodla vláda nového německého kancléře Olafa Scholze a ve čtvrtek o tom bude jednat parlament. Ministr financí Christian Lindner označil rozpočtovou úpravu za jasný signál, že vláda je připravena plnit ekologické sliby bez nového zadlužování.
Tři důvody, proč bychom měli ČNB děkovat
30.11.2021 ČNB se již dvakrát v řadě odhodlala ke dvacet let neviděné akci – k růstu sazeb o víc než čtvrt procentního bodu na jednom zasedání. A aby toho nebylo málo, dodala, že s utahováním měnové politiky není u konce.
Rozvrat státních financí a koruna
05.11.2021 Včerejší skokové zvýšení základní úrokové sazby z 1,50 % na 2,75 % zdá se překvapilo i centrální bankéře samotné. Koruna si oproti euru připsala zhruba 15 haléřů, což vzhledem k silně jestřábímu vyznění zasedání bylo ještě docela málo. Další zisky korunu proto mohou čekat.
Hypotéky v Česku rapidně zdraží, česká vláda čelí nejvyššímu úroku na svém dluhu od roku 2012
20.10.2021 Hypotéky v Česku zdražují nejvýraznějším tempem od konce roku 2018. V září jejich průměrná úroková sazba stoupla z 2,32 na 2,43 procenta, vyplývá z dnes zveřejněných údajů Fincentrum Hypoindex. Z měsíce na měsíc tak průměrná sazba poskočila hned o 0,11 procentního bodu. Rapidněji meziměsíčně stoupala naposledy v prosinci 2018. Jde však stále jen o „zahřívací kolo“. Hypotéky budou dále a ještě rychleji zdražovat v příštích měsících. Kdo tedy potřebuje v nejbližším roce až dvou letech hypotéku, neměl by otálet a vyčkávat, ale naopak si ji okamžitě sjednat.
Ceny českých výrobců dramaticky rostou, v průmyslu nejvíce za skoro 30 let. Hrozí inflační spirála, zejména kvůli o 100 % dražší ropě – úrok na českém dluhu je nejvyšší od roku 2014
18.10.2021 České výrobní ceny prudce rostou. Jejich dramatický růst předznamenává, že brzy podstatnou část tohoto cenového nárůstu pocítí na svých peněženkách běžní spotřebitelé v obchodech.
Drahá ropa zvýšila majetek ruského státního investičního fondu na rekord
14.10.2021 Růst cen ropy a zemního plynu zvýšil hodnotu majetku v ruském státním investičním fondu na rekordní úroveň. Prezident Vladimir Putin si ale přeje schovat rezervy na horší časy. Když letos schválil 35 miliard dolarů (765,5 miliardy Kč) na infrastrukturní projekty, nařídil vládě další výdaje omezit. Podle informovaných zdrojů není na cestě mnoho dobře připravených projektů, uvedla dnes agentura Bloomberg.
Analytici: Nová vláda zřejmě povede k odpovědnější rozpočtové politice
10.10.2021 Nová vláda, která zřejmě vzejde z parlamentních koalic, pravděpodobně povede k odpovědnější rozpočtové politice. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Zásadnější reformy vzhledem k roztříštěnosti koaličních stran nečekají. Šance hnutí ANO na vytvoření stabilní vlády jsou minimální. Většinu v dolní komoře Parlamentu získají volební koalice Spolu, kterou tvoří ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, a Pirátů se Starosty.
Schodek státního rozpočtu se dále varovně prohlubuje, letos bude rekordní, přes 400 miliard. Ministerstvo financí musí přijít s plánem konsolidace, ratingové agentury nebudou shovívavé věčně
01.10.2021 Měsíční tempo prohlubování schodku státního rozpočtu bylo dle dnešních údajů ministerstva financí v září nejvyšší od května, když celkový letošní schodek překročil úroveň 300 miliard korun. Státní rozpočet letos vykáže historicky rekordní schodek, mírně přesahující 400 miliard korun.
Česku hrozí dluhová spirála, dluh enormně roste. Úrok na vládním dluhu přitom po včerejším zvýšení sazeb ČNB stoupá na víceletá maxima
01.10.2021 Veřejný dluh ČR dosahoval ve druhém letošním čtvrtletí úrovně 42,7 procenta hrubého domácího produktu, plyne z dnes zveřejněných údajů ČSÚ. To představuje nárůst o více než deset procentních bodů v porovnání s druhým čtvrtletím předpandemického roku 2019. Takový vzestup zadlužení je mimořádný. Vzhledem k pandemickým okolnostem však opodstatnitelný a v mezinárodním kontextu nijak vybočující. Česko naopak stále těží z toho, že vstupní úroveň jeho veřejného zadlužení při propuknutí pandemie byla jedna z nejnižších v celém ekonomicky vyspělém světě.
Novou německou vládu čekají klimatické, finanční a hospodářské úkoly
22.09.2021 Budoucí německou vládu, ať už ji povedou sociální demokraté (SPD), nebo opět konzervativci z unie CDU/CSU, čeká řada úkolů, jejichž vyřešení nebude snadné a ani levné. Země musí pokročit v energetické transformaci, aby dosáhla svých emisních cílů, musí zajistit obnovu ekonomiky po pandemii nemoci covid-19, musí dát do pořádku rozpočtové hospodaření a musí učinit dlouho odkládaný pokrok v digitalizaci,
⛩Je Evergrande čínským Lehman Brothers?
20.09.2021 Evergrande je druhým největším čínským developerem v objemech prodejů. Má téměř 200 tisíc zaměstnanců a pracovně je s touto společností spjato téměř 4 miliony lidí. Více než 70 tisíc investorů drží dluhové cenné papíry společnosti, a to včetně několika stovek bank (i evropských) a dalších finančních ústavů. Ve výstavbě má Evergrande 1 - 1,5 mil. bytů a stará se o 2 800 čtvrtí ve více než 300 městech. Společnost navíc podniká v sektorech zdravotnictví, spotřebního zboží, zábavy a také elektromobilů.
Lidem v ČR nebývale zdraží pečivo. Může za to vládní zadlužování i zelené politiky EU
15.09.2021 Pečivo v Česku od podzimu razantně podraží. Vyplývá to ze slov představitelů pekárenského průmyslu, která zazněla dnes na pardubických Dnech chleba. Někteří pekaři a zástupci pekařského svazu dokonce upozorňují, že ceny pečiva mohou vyskočit až o třicet procent.
Dvojka na čínském realitním trhu má vážné problémy
01.09.2021 „Od začátku roku oslabily akcie společností Evergrande o 70,16 procenta a nadále jsou pod prodejním tlakem. Investoři se obávají, že předlužený realitní gigant může poškodit čínský finanční systém,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Pád Kábulu může oslabit euro, dát vydělat Erdoganovi a poničit pákistánskou ekonomiku
16.08.2021 Nečekaně rychlé přebírání moci Tálibánu nad Afganistánem, jehož vyvrcholení představuje probíhající pád metropole Kábulu, bude mít dalekosáhlé důsledky. A to nejen politické a geopolitické, nýbrž i mezinárodně ekonomické.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 19.07.2021
19.07.2021 Tento týden se uskuteční zasedání ECB. Na červencovém setkání centrální bankéřů se žádná zásadní změna neočekává. Většina trhu se přiklání k názoru, že k případnému oznámení redukce tempa nákupů v rámci PEPP dojde až v září, kdy budou k dispozici aktualizované prognózy. Samotná změna inflačního cíle na symetrický by neměla mít bezprostřední vliv na monetárně politická rozhodnutí. Strategická revize se projeví spíše uvolněnější politikou v delším období. I tak investoři vyčkávají na komentáře centrálních bankéřů – budou sledovat jednotnost bankovní rady v pohledu na měnovou politiku.
MF: Státní dluh ve druhém čtvrtletí klesl o 3,6 miliardy korun
16.07.2021 Státní dluh klesl ve druhém čtvrtletí o 3,6 miliardy na 2,416 bilionu korun. Informovalo o tom dnes ministerstvo financí. Na každého Čecha tak hypoteticky připadá dluh 225.900 korun.
Dvanáct pandemických trendů českého trhu s nemovitostmi
24.06.2021 V únoru 2021 se průměrná sazba hypoték dostala na své pandemické dno, 1,93 procenta. V březnu už nepatrně vzrostla na 1,94 procent – růst pak pokračoval i nadále, v květnu dokonce nad úroveň dvou procent. Mnohaleté dno je tedy již za námi. Hypotéky jsou ale z dlouhodobého hlediska stále levné. Jejich cena půjde už jen nahoru, bankám totiž citelně zdražují zdroje, jimiž poskytované hypotéky kryjí. Češi se proto snaží vzít si hypotéku právě nyní, když je stále velmi levná, a nechtějí tak propásnout příležitost. Mezinárodní investoři nyní očekávají, že Česká národní banka kvůli inflační hrozbě zvýší v příštích dvanácti měsících svou základní úrokovou sazbu hned čtyřikrát, ze současné úrovně 0,25 až na 1,25 procenta. V rámci skupiny 37 zemí organizace OECD očekávají mezinárodní investoři agresivnější zvyšování základní sazby než v ČR už jen ve třech zemích, a to v Kolumbii, Chile a Mexiku. Dramaticky vyšší sazby ČNB jsou příznakem nového makroekonomického prostředí v ČR, v němž citelně půjdou nahoru – budou muset – také sazby hypoték.
Německá vláda plánuje na příští rok rozpočtový schodek téměř 100 miliard eur
23.06.2021 Státní rozpočet Německa v příštím roce skončí deficitem ve výši 99,7 miliardy eur (2,5 bilionu Kč). Německý ministr financí Olaf Scholz na dnešní tiskové konferenci oznámil, že návrh rozpočtu vláda jednomyslně schválila. Rychlé zadlužování, které souvisí se snahou zmírnit hospodářské dopady pandemie, se zastaví v roce 2023, kdy Německo opět zatáhne za takzvanou dluhovou brzdu.
Pravidla pro hospodaření zemí EU zůstanou pozastavena i v roce 2022
02.06.2021 „Mnohé státy v Evropské unii si půjčují peníze za záporné úrokové sazby. Jejich motivace splácet dluhy je tedy velice nízká. Nově se nemusí ohlížet ani na pravidla Paktu stability a růstu, která byla v rámci řešení pandemie pozastavena o další rok,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Loni se v Česku vytěžilo rekordně dříví, dochází k drancování lesů. Cena dřeva spadla loni na dvé dno, nyní roste, takže lidé by se měli předzásobit
31.05.2021 V roce 2020 došlo k opětovnému nárůstu těžby dřeva, a to na historicky rekordní úroveň 35,8 milionu metrů krychlových dřeva bez kůry. Téměř veškeré vytěžené dříví, takřka 95 procent, přitom pocházelo z nahodilé těžby. Do ní spadá i likvidace kůrovcových kalamit. Z bezmála 97 procent je vytěžené dřevo z jehličnanů, vyplývá z dnes zveřejněných údajů ČSÚ.
Maláčová chce v čase enormního zadlužování vytáhnout z peněz daňových poplatníků dalších skoro 9 miliard na důchody „navíc“, Babiš příliš nezaostává. Nesmysl
26.05.2021 Především otázky spojené se státním rozpočtem na příští rok by měla na dnešním jednání probírat koaliční rada ANO a ČSSD. Zabývat by se tak podle ministryně práce Jany Maláčové (ČSSD) měla mimo jiné navýšením důchodů v příštím roce, aby kabinet předpis schválil nejlépe na svém pátečním jednání.
Deset důvodů, proč si Češi rekordně berou hypotéky: Tak jak svět čekají citelný růst úroků v ČR v následujících dvanácti měsících, zároveň své hypotéky rekordně refinancují - tedy si je zlevňují
19.05.2021 Češi doslova šílí po hypotékách. V dubnu proto banky v ČR sjednaly hypotéky za více než 39 miliard korun, což je druhý nejvyšší objem v historii ČR, po letošním březnu.
EU vydala dluhopisy na podporu zaměstnanosti, trh ale není v dobré kondici
18.05.2021 Evropská unie dnes vydala dluhopisy, které doplní rozsáhlé financování na podporu zaměstnanosti z unijního programu SURE. Papíry ale vstupují na trh, který není v nejlepší kondici - výnosy státních dluhopisů jsou totiž na mnohaměsíčních maximech. Unie nabídla takzvané sociální dluhopisy se splatností osm a 25 let a z jejich prodeje získá 14,1 miliardy eur (přes 358 miliard Kč), informovala agentura Reuters.
Pandemie zdražuje kola i auta, zdražovat budou hospodští i kadeřnictví. Čechy po otevření ekonomiky čeká drahota, na kterou nejsou zvyklí
16.05.2021 Rok pandemie celkově přinesl poměrně značné zdražení. To však nemusí být nic proti tomu, co nás čeká v nadcházející době.
Za čtyři měsíce roku je schodek státního rozpočtu na úrovni schodku za celý rok 2009, kdy vrcholila světová finanční krize. Vláda nepřichází se strategií ozdravení veřejných financí a ratingovým agenturám dochází trpělivost
03.05.2021 Státní rozpočet je po prvních čtyřech měsících roku v rekordním schodku 192 miliard korun. Loni deficit činil za měsíce leden až duben „pouze“ necelých 94 miliard. Letos je tedy schodek o takřka sto miliard hlubší než za stejné období loňského roku. Pandemickou situací ovšem loni na rozdíl od letoška prakticky nebyl dotčen vývoj státních financí v měsících lednu a únoru. I tak je letošní situace závažná.
Akcie bank jsou překvapivě nízko
03.05.2021 Bombastický růst technologických akcií pořád nekončí. Naopak na vlně rozvolňování a stimulů americké vlády se přidává k akciové horečce i retail, automotive a ostatní průmysl. Index Nasdaq od předpandemického maxima v únoru 2020 přidal 42 %, index S&P 500 mu zdatně sekunduje s růstem o 25 % za stejné období.
Německo bude mít letos rekordní rozpočtový schodek 240 miliard eur
23.04.2021 Letošní rozpočet Německa skončí rekordním schodkem 240,2 miliardy eur (6,2 bilionu Kč). Dnes s tím souhlasil Spolkový sněm, který schválil dodatečné zvýšení dluhu o 60,4 miliardy eur (1,6 bilionu Kč). O zvýšení schodku požádal ministr financí Olaf Scholz kvůli zvýšeným výdajům na zvládání následků pandemie nemoci covid-19.
10 důvodů, proč si Češi rekordně berou hypotéky
21.04.2021 Češi doslova šílí po hypotékách. V březnu proto banky v ČR poskytly hypotéky za naprosto rekordních 44,7 miliardy korun. To je o skoro 50 procent více, než kolik činil dosavadní rekord. Ten z letošního února, kdy banky „udaly“ hypotéky za 29,9 miliardy korun.
Proč česká vláda platí (skoro) nejvyšší úrok v EU... Vyšší než Bulhaři, Řekové, Chorvati, Slováci...
14.04.2021 Česká vláda nyní čelí jednomu z nejvyšších úročení svého dluhu mezi všemi zeměmi EU. Za to, aby poskytli desetiletou půjčku, žádají mezinárodní investoři vyšší úrok už jen od vlády maďarské a rumunské (viz Obrázek 1 pod textem). V posledním zhruba měsíci se navíc Česko ocitá v historicky nebývalé situaci, kdy za svůj desetiletý dluh platí o více než dva procentní body než Slovensko (viz Obrázek 2 pod textem). Český desetiletý vládní dluh je tak úročen nejméně výhodně v porovnání s desetiletým dluhem slovenské vlády za celé období od rozdělení společné federace před skoro třiceti lety.
Utrácí se za jiné věci než covid, chátrají mosty, miliardy na digitalizaci nejsou vidět. Nejvyšší kontrolní úřad tepe vládu a stát, někde je však jeho kritika sporná
06.04.2021 Nejvyšší kontrolní úřad ve své výroční zprávě za rok 2020 nekompromisně účtuje se státem a vládou. Kritice podrobuje celou řadu oblastí státní správy, v některých aspektech je ale jeho kritika sporná.
Rozbřesk: Státní rozpočet ukázuje na další prohlubování schodku, dluh letos může překonat 2,5 bilionu korun
01.04.2021 Dnešní výsledky státního rozpočtu za březen potvrzují, že je Česko na cestě k nejhlubšímu schodku veřejných financí v historii – až 500 miliard korun. Na jedné straně čelíme výrazným výpadkům příjmů, které jsou jednak důsledkem pandemie, ale také současně daňových změn – zrušení superhrubé mzdy a zvýšení slevy na poplatníka vedou zatím k poklesu výběru daně z příjmu fyzických osob skoro o 30 %. Na druhé straně samozřejmě také rostou rychle výdaje, a to zejména kvůli proti-pandemickým opatřením jako jsou kompenzační bonusy nebo programy COVID-gastro.
Nemovitosti v ČR budou nejspíše dále trendově zdražovat. Pokud se však dostaví výraznější inflace, vývoj je nejednoznačný
31.03.2021 Trh s nemovitostmi v ČR zůstává jako celek nečekaně odolný vůči dopadům probíhající koronavirové situace. Ceny nemovitostí v souhrnu dále rostly i v roce 2020 a v růstu pokračují i letos. Cenový pokles zaznamenaly jen jisté segmenty trhu s nájemním bydlením. Kvůli odlivu poptávky zahraničních turistů po krátkodobých pronájmech zejména klesla loni cena nájmů v historickém jádru Prahy.
Související klíčová slova:
Úvěrové závazky | Společnost Synot Invest | Odhad vývoje ekonomiky | Propad ekonomiky | Hospodářská situace | Zpomalení čínské ekonomiky | Vývoj deficitu | BCPP | Bitcoinizace státu | Realitní trh | Vývoj inflace ve službách | Majstrštyk | Prostor k růstu | Růst zisků | Soft-landing | Nárůst objemů | Automotodrom | Jack Ablin | Nejznámější akciové indexy | Neel Kashkari | Průmyslově-technologický holding | Dlouhé pozice | Vývoj nezaměstnanosti | Ozvěny trhu | Rekordní pokles HDP | Války | Lithium | Západní země | Míra nezaměstnanosti v USA | Vývoj | Češi | Data z trhu práce | Allianz | Německá vládní koalice | Panevropský index | Nákupu státních dluhopisů | Dana Drábová | US2000 | Radim Dohnal | Sázkaři | Skupina Colt | IW | Následky krize | Jana Steckerová | Daně z nemovitosti | Zdražovat | DPH | EUR | Kryptoaktiva | Spotřebitelské výdaje | Přijmout euro | Vysoké zdanění | Vývoj měnového páru EUR/GBP | Inflace spotřebitelských cen | Úvěrový trh | Vládní představitelé | Dříví | Standard & Poor's | Podíl bitcoinů | David Malpass | Společnost GasNet | Hlavní úrokové sazby | Zásoby zlata | Monarchie | Garanční systém | JP Morgan Chase | Podnikatel | Markets in Crypto-assets | Itálie | Stoxx | PEPP | Bitcoinové měny | Vývoj ceny zlata | Ochránit úspory | Očekávání | Zchlazení poptávky | Mezinárodní finance | Korelace | Zadlužování země | Inflace v září | Trh dluhopisů | Britská letecká společnost | Evropské centrální banky | Investor Ray Dalio | Poslanci | Bankovní krize v USA | Eurový úvěr | Swiss Life | Rozpočtový schodek USA | Filantrop | Veřejné finance | Pro investory | Cena bitcoinu | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Venezuela | Rizikovější investice | Cantor Fitzgerald | Trh práce | PMI v eurozóně | Evropská komise | Skupina Creditas | Cena palivového dříví | Rozpočtová pravidla | Celková výplata | Swiss | Crypto | Czech Media Invest | Investice | Plán investic | Online prostředí | Rozvolnění | Potenciál | Nízké sazby | Support | Reálné příjmy obyvatelstva | Ekonom BH Securities | Mezinárodní ratingová agentura | Akvizice | Výnosy na dluhopisech | Hráči na Wall Street | Oslabování měny | Macquarie Asset Management (MAM) | Škoda Auto | Hluboká recese | Evropské dluhové krize | Zajímavé výnosy | Miliony dolarů | Ifo | Argos Capital | Blackstone | Chování | Prognózy | ČNB Jiří Rusnok | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Daňové škrty | Julius Bär | Intervence | Kupování nemovitostí za účelem investice | Výkon ekonomiky | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Výdaje mimo kontrolu | Vyšší úroky | E.ON | Problém s dodávkami plynu | Bidenova vláda | Majitel | Experti | Německý parlament | Loterijní společnosti | Rekord | Ministr dopravy | Raiffeisenbank | Mimořádné daně | Nezávislost | Bitcoiny | Průměrný výnos | Člen bankovní rady ČNB | Investoři do tureckých dluhopisů | Oživení ekonomiky | Evropské měny | Hnojiva | Creditas | Zvýšení minimální mzdy | Moody's Investors Service | Největší světová ekonomika | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Reálné příjmy domácností | Investiční strategie | Impuls | Český statistický úřad | EUR/USD | Satoshi Nakamoto | Dividenda ČEZ | General Electric | Markets | Nezaměstnanost v Česku | Kolaps HDP | Morgan Stanley | Nejvyšší inflace | Spotřebitelé | Projekce | Von der Leyenová | Offline Štěpána Křečka | Mediální společnost | Digitální aktiva | Český průmysl | Reality | Saldo hospodaření | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Současná cena | Finanční páka | Levice | Dluh americké federální vlády | Konkurenti | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Dánové | Výnosnost | Agentura AFP | Aktuální vývoj | Hospodářské noviny (HN) | Rostoucí výnosy | Generální ředitel BlackRock | Společnost E.ON | Spotřebitelské inflace | Vydavatelství Editis | Druhá největší ekonomika | Investiční stratég | Paypal Holdings | Průměrné mzdy | Investing | Evropské záležitosti | Cenné papíry | Federální vlády USA | Výnos | DeFi | Mimořádná inflace | Asijské akcie | Automotodrom Brno | Ocelářství | Exchange | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Delta | Parlamentní volby ve Velké Británii | Americké univerzity | Soukromá spotřeba | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Růst sazeb | 100 miliard dolarů | Zkrocení inflace | Šéfové | Nejvíce zlata | Jiné měny | Výnosová křivka | Index DOW | Import | Inflation Reduction Act (IRA) | Miliardy dolarů | Ukazatel | ČEZ | Letošní rozpočet | Státy po světě | O2 Czech Republic | Warsh | Státní dluh | Ekonomové | KLDR | Hodnota realit | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Hluboké recese | Summit EU | Kontrakty | Kamala Harrisová | LNG terminály | Obrovský potenciál | Světový dluh | Ferrari | Nákupní příležitosti | Propad cen | Virtuální měna | Prezidenti a premiéři | Praxe | Platební neschopnosti | Prezident Světové banky (SB) | Labouristé | Dividendy | Sentiment na trhu | Investovat do akcií | Nejvýraznější růst | Instituty | Růst hrubého domácího produktu | IPO | Odhad HDP | Casino | Posilování dolaru | Brent | CEO | Německá společnost | ÚOHS | Dodatečný výnos | Němečtí politici | Nexen | Peníze | Robert Habeck | Pandemie COVID-19 | Russell 2000 | Stimul | Partneři | Plány | Společnost Kofola | Úsporný balíček | Meziroční růst cen | Obavy z inflace | Škoda | Marian Jurečka | Prognóza | MiFID II | Služby | Zisky bank | Bankovní regulace | Uchovatel hodnoty | El-Erian | Dnešní obchodování | Volby ve Velké Británii | Měny | Amgen | Export | Americký Fed | Tuzemská ekonomika | Zpravodajství | Pokles reálné spotřeby | Výsledek hospodaření | Strach | Ropa WTI | Ministr hospodářství | Bankovní rada ČNB | Aktuální výhled | Ekonomické dopady pandemie | Burza | USD | ZEW index | Společnost NJJ | Oživení čínské ekonomiky | Český ministr | Valná hromada | Burzy | Výsledky průzkumu | Německý ministr hospodářství | USD/EUR | Růst Německa | Ceny elektřiny | Výrazný vzestup | Americký prezident Joe Biden | Snížení dluhu | Bogdan Maioreanu | Vývoj ceny ropy | Hello Bank | Nižší poptávka | Zadlužení v % HDP | Dolar (USD) | Zastropování cen | Japonské vlády | Česká pošta | Posílení koruny | Znovuzvolení Donalda | Úrokové míry | Quantitative tightening | Christian Lindner | Ekonomické zotavení | Primární veřejná nabídka (IPO) | Výnos desetiletého dluhopisu | Světové hospodářské krize | Kryptoměna Bitcoin | Výstavba gigafactory | Celkový objem obchodů | Komárek | Výroční zprávy | HUF | Data o vývoji HDP | Vládní opatření | Energetická společnost | Agentura Fitch | Většinový podíl | Turecká lira | InterGen | AI | Nervozita | Petr Pavel | Vývoj ceny akcie Komerční banky | ProSiebenSat.1 | Rozvahy Fedu | Kapitálové rezervy | PPF Telecom Group | Společnost Emirates | Nižší daně | Trh s ropou | Ekonom společnosti | Fialova vláda | Regulace | Reálné ekonomiky | Zavedení eura | Bulharsko | Kofola | Schodek rozpočtu | Bridgewater | Noviny | Měnový fond | Apple | Švýcarská banka | Hodnocení současné situace | Inflační spirála | Cenné kovy | Hertz | Vybírání zisků | Bilance běžného účtu v Turecku | Americké prezidentské volby | Hypotéky v Česku | Fitch Ratings | Rostoucí ceny energií | Malta | CASH HISTORY | Akcie společnosti Tesla | Zvýšení sazeb | FedWatch | EUR/CZK | P.A. | Emirates | GBP/USD | Applied Materials (AMAT.US) | Oficiální měny | Měnový pár EUR/USD | HDP eurozóny | Unie | Eurové příjmy | Posílení | Souhrn finančních trhů | Hospodářský institut | Hlavní analytik | Generace Z | Vzdělání | Evropa | Inflační cíl | Fincentrum | Marek Mora | Média | Investoři v USA | Rozdávání peněz | Podpůrné programy | Federální rezervní systém (FED) | Tiskové agentury | Zasedání Fedu | Ministerstvo životního prostředí | Recep Tayyip Erdogan | Bankroty | Makrodata | Světová finanční krize | Hospodářské výsledky | Investoři | BTC/CZK | Online nakupování | Šéf Bílého domu | Fidelity | Pohyb dluhu | Kabinet | Poptávka centrálních bank | Východní blok | Růst akciových trhů | AMD | Nejistoty | Skupina EPH | Czechoslovak Group (CSG) | Největší světové ekonomiky | Americké ekonomiky | Hospodářský vývoj | Vývoz do Číny | FDP | Automobilka Toyota | Průmyslový Dow Jones | Společnost Wirecard | Finančník | Korporátní daň | Kontrakty na ropu | Kapitál | Fungování | Vývoj bilance běžného účtu | Výhled Číny | FXstreet.cz | Ziskovost bank | Dividendová politika | Pracovní místa | Globální ekonomiky | Fialův kabinet | Kč/USD | Rijád | Občané | Piráti | Rozpočtový deficit | Dopady války na Ukrajině | Německé hospodářské instituty | Technologické tituly | Kč/EUR | Směřování trhů | Trh s nemovitostmi | Největší švýcarská banka | Funkční období | KDU-ČSL | Ant Group | Hospodaření státního rozpočtu | Jestřábí komentáře | Derivátový produkt | WSJ | Zisk | Minimální mzda | Daniel Křetínský | Německý DAX | Cestování | LMC | Zemědělský svaz | Migrace | Home office | Včerejší obchodování | Akcie a dluhopisy | Ruské ropy | Bank of England | Chřipka | Sankce Rusko | Oživení hospodářství | Uložení peněz | Evropské ekonomiky | Čínský statistický úřad | Nabídka bytů | Americké HDP | Patria | Nobelovy ceny za ekonomii | Roboti | Vládní výdaje | Emma Capital | Spotřebitelský sentiment | Aktuální prognózy | Růst německé ekonomiky | DJI | Konopí | Nová bankovní rada | Zvýšené riziko | Federální vlády | Jan Kubíček | Hlavní události | O2 | Index STOXX Europe | Tvůrce bitcoinu | Bohatí | Výhled ratingu | Zvýšení úrokové sazby | Automobilka Škoda | Pivovar | Den daňové svobody | CZK | Grayscale | Skupina PPF | Energie | World Gold Council | Akcionáři | Emoce | Demokraté | Wienerberger | Sundar Pichai | Snižování sazeb v USA | CBO | S&P | Brusel | Dluhopisové výnosy | Russell Price | České předsednictví | Spolkový sněm | Nákupy dluhopisů | Koruna | Středoafrická republika | Nové podmínky | Úroková sazba | Státní výdaje | Handelsblatt | Inflace v eurozóně | Baterie do elektroaut | Zvýšení daní | Legislativa | Larry Fink | Hospodářské dopady | České firmy | Zasedání Evropské centrální banky | Rady expertů | Inflační překvapení | Dovoz | Ekonomické expanze | Udržitelnost | Vývoj sektorového bankovního akciového indexu S&P | Statistický úřad Eurostat | Kryptoaktivum | Deflace | Nikkei | Zelenskyj | Uhelné elektrárny | Nejbohatší | Meta | Petr Fiala | Úrokové krytí | Bitcoinový projekt | Politická situace | Portfolio | Německé firmy | Prezidentské kampaně | Zahraniční investoři | Nejznámější kryptoměny | Hypoteční trh | Investovat | Penzijní fondy | Válka na Ukrajině | Zadlužení | Skupina KKCG | Americká společnost Intel | Hlavní kryptoměny | Praha | Dobrá nálada | Zajištění na stáří | České hospodářství | Hospodářské cykly | Boom | Složené úročení | Nové ETF | Investing.com | Vláda USA | Kevin Tran Nguyen | Přebytek bilance běžného účtu | Petr Novotný | Křetínského konsorcium | Stimulační opatření | Veřejný sektor | ZEW | Prognóza Fedu | Dluhy domácností u bank | Investment | Obrat trendu | Výsledky | Růst zadlužení | Financial Times (FT) | Sociální demokraté (SPD) | Zvyšování mezd | Sazby | Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) | Inflační tlaky | 100 procent HDP | Ekonomické oživení | Soukromé banky | ProCent | Minulá výkonnost | Analytik | Bank of America | Český rozpočet | Dnes ČNB | Analytik portálu | Richard Bechník | Zvyšování daní | Finanční instituce | Následky pandemie | Cenový růst | Americký index | TIM | Eurostat | Prezident | Nejbohatší lidé | Pesimismus | Silný dolar | OPEC+ | Pokles cen nemovitostí | Britská banka | Výplaty dividendy | Růst inflace | BHS | Stavebnictví | NKÚ | Carlyle | Akcie Societé | Tržní úrokové sazby | Nárůst výdajů | Britské akcie | Objem | Oživení v Číně | Zvýšení sazeb ČNB | Klima | Populismus | Boj s inflací | Cestovní kanceláře | BDO | Tržní kapitalizace | Nízké úrokové sazby | Míra inflace ve Spojených státech | Zákonodárci | RWE Gas | Investovat do Bitcoinu | Vývoj měnového páru | Propuštění | Velké firmy | Wall Street Journal (WSJ) | Stablecoiny | Malajsie | Předpověď | Subvence | METROSTAV | Marek Španěl | Program Antivirus | Paraguay | Firmy | Odhad inflace | Demokraté a Republikáni | Digitální zlato | Dluhy domácností | Investiční aktivita | Hlavní úroková sazba | Easing | Slavomír Pavlíček | Důchod | Energetický a průmyslový holding | Colt CZ | Fiskální rok | AFP | Studie | RWE | Finance | Hertz Global | Škoda Group | Ant | EUR/PLN | MPO | Premiér Andrej Babiš | Česká společnost | Zpráva | P/E | Polsko | Kolaps | Nástroj | Odebrání bankovní licence | Investiční skupina KKCG | Reálné spotřeby domácností | Ekonomické dopady | Silný růst | Ratingová agentura | Dění na finančních trzích | Válka | Prémie | Rozpočtová politika | Cenová hladina | Inflace v Česku | Bankéř | Tencent | Hypotéky | EPH | Členské země EU | Intervence ČNB | Janet Yellenová | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | tradingeconomics.com | Hrubý domácí produkt (HDP) | Státní rozpočet | Přijetí | Česká spořitelna | Lukáš Kovanda | Natland Petr Bartoň | Technologické společnosti | Geopolitická situace | USD/PLN | OPEC | Jednání FOMC | Bloomberg | Rezervy na ochranu úvěrového trhu | Nová prognóza | Johnson & Johnson | Investice do nemovitostí | Poptávka po nemovitostech | GBP | Úvěry v eurech | Bezpečné útočiště | Nabídka | Britský ministr financí | Maloobchod | Měna | Rekordní hodnoty | S&P Global | Centrální banky | Rozhodnutí soudu | Řetězec Casino | Oslabení amerického dolaru | Nasdaq | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Trump | Makroekonomický vývoj | Deficit | Tom Kadeřábek | Dopad na finanční trhy | Prezidentka ECB | Sazba proticyklické kapitálové rezervy | Index Dow Jones Industrial Average | Turecko | Cena dřeva | Silnější dolar | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Velká změna | Zprávy | Čínské trhy | Zahraniční dluh | Drahota | Spořící účet | Nadšení | Státní dluhopisy | Ceny Bitcoinu | Dolary | Federální rezervní systém | Liberální svobodní demokraté | TSMC | Dnešní makroekonomické ukazatele | Reálné mzdy | Evropské trhy | GBPUSD | Člen bankovní rady | Akcie Komerční banky | Telecom | Společnost Czech Media Invest | Letošní úroda obilovin | Futures | Maspex | Ústavní soud | Budoucí vývoj | Instituce | Bydlení | Ceny ropy | Byty | Dopady inflace | Ceny kovů | Vládní dluh | Toyota Motor | Hlavní indexy | Chamtivost | Bitcoin bez internetu | Japonská centrální banka | Býčí signál | Snížení DPH | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Americké akcie | Mexiko | AA | Cena ropy brent | BBC | Sorgem Évaluation | Dnešní výsledky | Vyhlídky | Dopad pandemie | Ratingové hodnocení | CZ | Objem úvěrů na bydlení | Kongres | Prodeje dluhopisů | Výdělky | Ameriprise Financial | Účet v bance | Index cen výrobců | Evropská ekonomika | Švédská centrální banka | List Financial Times | Slevy oproti nabídkové ceně | Finanční výsledky | Bitcoin a další kryptoměny | Zveřejněná data | Natland | EDF | Menšinový podíl | Akcionáři ČEZ | Guvernér ČNB | Rekordní ceny | Kolínská automobilka | Vrtulníkové peníze | Obchodníci s ropou | Trh | Komise | Ptačí chřipka | Divize | Pandemie nemoci COVID-19 | Války na Ukrajině | Inflace ve Spojených státech | Erste Bank | Zavedení bitcoinové měny | Borgis | České koruny | Nové úvěry | Výrazný růst | Snížení zadlužení | Nejstarší kryptoměna | Lídři EU | Korekce | Zákonodárce | LNG | China Evergrande | Asociace | Zpřesněný odhad | Korporátní daně | Hnutí ANO | Vývoj ekonomiky | Ministr dopravy Kupka | Finanční služby | Výrazný pokles | Kurz forintu | Pražské burzy | Vyšší poptávka | Česká bankovní asociace | Rating zemí | Prezident Emmanuel Macron | Míra zadlužení | Konkurenceschopnost | Akcie | Zakladatel Bridgewater Associates | Jün-nan | Francie | Investiční skupina Penta | Pokles HDP | Repo sazba | Plyn | Yahoo | Posílení dolaru | Deutschlandfunk | Propad | Kupní cena | Finanční domy | Sazby ČNB | Oldřich Dědek | Rating | Ekonomický propad | STV | Hlavní trh | Měsíční časový rámec | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Agentura S&P | Životní úroveň | Terminály na zkapalněný zemní plyn | Pravidla EU | Vysoké ceny energií | Koronavirová pandemie | Microsoft | Pandemie koronaviru | Snížení poptávky | Příležitosti | Strop energií | Leva | Sellier & Bellot | Předčasné parlamentní volby | Asie | Vládní dluhopisy | Daňové úlevy | Alibaba | Eurokomisař | Mateusz Morawiecki | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Defi | Liberálové | Kryptoměna | Změny cen | MFČR | Demokratické strany | Macquarie Asset Management | Příjmy z prodeje ropy | CVC Capital | Letiště Václava Havla | Pomoc Ukrajině | Exporty | Národní ekonomická rada vlády | Znovuzvolení | Ropa Brent | Důvěra | Pravděpodobnost | Index Nasdaq | Dividendový výnos | Poptávka po úvěrech | ANO | Zájem o dluhopisy | Bilion | Sázka | Srovnávací základna | Příjmy z ropy | Představenstvo | Ukončení intervencí | Ministryně práce | Kjódó | IATA | Pár EUR/USD | Makroekonomika | Obnovitelné zdroje energie | Plánování | Výsledky společnosti | Měnová politika | Výpadky | Podnikatelé | HICP | Objem obchodů | Americké měny | Nový rekord | Graf | Nákup libry | Vysoké úroky | Britští konzervativci | Gazprom | Sazby na hypotékách | Centrální banka | Hrubý domácí produkt | Daň z nabytí | Životní prostředí | Ceny komodit | Běžný účet | ONE | Pokles úrokových sazeb | Množství peněz | Příjmy Ruské federace z prodeje ropy | Legální platidlo | Evropská centrální banka | Tomáš Pfeiler | Roční výkon | Zvýšení úrokových sazeb | Čistý zisk | Jádrová inflace | Eurodolar | Stabilní hospodaření | Výnosové křivky | Kovy | Devalvace | Kontext | Nakupovat státní dluhopisy | Zpomalení ekonomiky | Zadlužení státu | Fed | Dluhopisové investice | Bilance | Výrobce munice | New Deal | Institut Ifo | Americká centrální banka | Chudí | Čínský prezident Si Ťin-pching | Spoluzakladatel | Oběd zadarmo | Finanční společnost | Dnešní zprávy | Nejvýraznější pokles | Další růst | Vyšší inflace | Aktuální prognóza | ČNB Aleš Michl | Analytik Cyrrusu | Jak se stanovuje cena elektřiny | Reuters | Přebytek zahraničního obchodu | Páka | Francouzský prezident | Vysoká cena | Brexit | Donald Trump | Kompozitní index | Analýzy | Ceny dřeva | Rolování | Poklesy HDP | Intuit | Utahování měnové politiky | Vývoj hlavní úrokové sazby Bank of England | Deficit veřejných financí | Politické události | Asijské indexy | BHS Štěpán Křeček | Nákupy vládních dluhopisů | Agentura Bloomberg | Dluhopisy německé vlády | Tištění peněz | Zdeněk Nekula | Embargo na dovoz ruské ropy | Česká měna | CEPS | Ministr práce | Institut DIW | SAZKAmobil | Wealth | Dokončení transakce | Rezidenční nemovitosti | Firemní daně | Institut pro mezinárodní finance | Data z amerického trhu práce | Index Nasdaq Composite | Obchodování | Harris | PwC | Vývoj výnosu amerického 10leté vládního dluhopisu | Velký problém | Zemní plyn | G10 | Empresa Media | Předseda | Spolková vláda | Fiskální stimul | Sazby beze změny | Libra | Koronavirová krize | Zvýšení základní úrokové sazby | TOP 09 | Přímé zahraniční investice | Agentura Kjódó | Index spotřebitelské důvěry | Český trh práce | Nová data | Michael Kellner | Růst ceny zlata | Medián | Investment management | Covidová krize | Události roku | Zvýšení základní sazby | Snížení daní | BofA | Financovat | Pomoc ekonomice | Příprava | Jihokorejský KOSPI | Trumpova administrativa | Řecko | Úřad pro regulaci finančního trhu | Rostoucí náklady | Green Deal | Výše amerického federálního dluhu | Alena Schillerová | ING | Ambice Ruska | Míra | Koruna oslabuje | Stefan Kooths | Hospodaření státu | Úroky | Makroekonomický kalendář | Refinitiv | HDP v USA | Peněžní prostředky | Applied Materials | Ipsos | Očekávání analytiků | Pevné terminály | Nomura | NJJ Presse | Ceny akcie Komerční banky | Investiční banky | Tržní kapitalizace bitcoinu | Obchody | Vice | Květnová inflace | Investice do akcií | Úroda | ERÚ | Řetězec | Severní křídlo | Dluhopisy | Larry Summers | Dluh USA | Izrael | Ceny akcií | Skupiny PPF | TABAK | E-shopy | Japonsko | Ladoga | Pakt stability a růstu | Čínská ekonomika | Pokles úroků | Ceny | Technologie | Kevin McCarthy | Současný stav | Energetická krize | Hypoteční sazby | Finální odhad | Jan Čermák | ČNB | Evropská unie | Parlamentní volby | Tuzemské banky | Ekonomické fórum | Jiří Rusnok | MT4 | Inflace zpomaluje | Krize v USA | Zahraniční obchod | Pokles | Contango | Platební bilance | Spot | Czech Media Invest (CMI) | Zakladatel | Onemocnění | Carry trade | Pozornost | Příliv kapitálu | Finance Group | Polský premiér | Země EU | Rumunsko | Conseq | Prognóza ČNB | Poplatek | Aleš Michl | Technologické firmy | Růst tržeb | NET4GAS | Bukele | Americká ekonomika | Společnost Automotodrom Brno | Podpora | Inflation Reduction Act | Akcie Apple | Čepro | Společnost Aramco | Invest | Americká společnost | COVID-19 | Data z reálné ekonomiky | Economic | Finanční krize | Pokles ceny | Společnost XTB | Hello bank | Regulátoři | Sberbank | BHS Timur Barotov | Partners | Index cen | Zestátnění | Kde se bitcoinem platí? | Německý ministr financí | Změny klimatu | Investiční nástroje | Index PX | EBIT | Daně | Novela zákona | ECB | Tlaky na růst mezd | Nejistota | Focus | Společnost Automotodrom | Lídři | Úrokové sazby centrálních bank | Epiq | Finanční sektor v ČR | OECD | Investment Management | Portfólia | Největší ekonomika eurozóny | Sport | Navýšení sazeb | Médea | Sektor služeb | Úrokové sazby Fedu | Konsorcium | Centrum | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Cykly | Řecká krize | Zisky | E-commerce | Omezení COVID | Byznys | BNP Paribas | Oslabení koruny | Náhoda | Drahý kov | ILO | Těžaři | Zvýšení korporátní daně | Trh s nemovitostmi v ČR | Globální ekonomika | Nvidia | ACEA | Anomálie | Boj proti inflaci | Výnos desetiletých dluhopisů | Boris Johnson | Růst výnosů | Podniky | Růst světové ekonomiky | Toyota | Ratingové agentury | Společná měna | Cena zlata | Marže | HSBC | Finanční svět | Zvýšení ceny | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Trinity Bank | Přecenění | Turecký prezident | F-35 | Navýšení kapitálu | Hongkongský index Hang Seng | MiCA | Růst cen | Silky | Světové ekonomické fórum | Skupina Colt CZ Group SE | Kryštof Míšek | Dluhový strop | Momentum | Zdravotní pojištění | Ekonomický kolaps | AMAT.US | Premiér Petr Fiala | Asset management | Německá vláda | Repo sazby | JPM | Index nákupních manažerů (PMI) | Dnes na trzích | Nákupní příležitost | MJ | Financování | Zrušení daně z nabytí | ČSÚ | Tameh Czech | Česká firma | Zavedení dovozních cel | Index DAX | JDE | Makroekonomické ukazatele | Stres | Generali Investments | Automobilový průmysl | PRAŽSKÁ PLYNÁRENSKÁ | Hotovost | Babišova vláda | Prodávající | Editis | Růst úroků | Celkový deficit | Energetická společnost ČEZ | Czechoslovak Group | Snížení sazeb | Společnosti | Fitch | Maďarský forint | Wells Fargo | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Německý kancléř Olaf Scholz | Termínové kontrakty | Line | Prezident Joe Biden | EGAP | Propady na akciových trzích | Vyšší ceny | Indikátory | FT | ERA | Mero | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Nájemné | QE | Průměrná mzda | DNO | Dolarové sazby | Cena | NÚKIB | Závislost na Rusku | České dráhy | CME | Spotřebitel | Malina | Colt CZ Group | Česká republika | Hospodářský růst | BAT | Kontroly na úvěry | Německé hospodářství | Vlastní nemovitost | Továrny na čipy | Americký dolar | US100 | Ekonomika | WTI | ETF fondy | Bod | Miliardy korun | Markets in Crypto-Assets | Zemědělci | Přenos | Merrill Lynch | Kov | Evropské investiční banky | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Polský zlotý | Odpor | Index nákupních manažerů | Macao | Pokladniční poukázky | Čína | Odpovědnost | Reserve Bank of Australia | Plán Evropské komise | Volební výsledek | Letecká doprava | Průměrná míra inflace | EU | O2 CR | Republikáni | BNP | Peter Altmaier | EMU | Evropské indexy | Čeští spotřebitelé | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Saúdská Arábie | Novozélandský dolar | OCI | Zadlužení firem | Domácnosti | Nákladová inflace | Politická opatření | Sázet | Španělsko | Inflace v ČR | Cena ropy | Nexen Tire u Žatce | e& | Nižší výdaje | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Inflace | Utáhnout měnovou politiku | Kellnerová | SEV.EN GLOBAL INVESTMENTS | Drobní investoři | Zinek | Využití kapacit | Petr Bartoň | Situace | ProSiebenSat.1 Media SE | Elliott | Historické rekordy | Vývoj inflace v Turecku | Světově největší | Ekonomie | Snížení schodku | Daně z příjmů | Statistické údaje | Dotace | Euro vůči dolaru | Investiční příběh | Počet žádostí o bankrot ve Spojených státech | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Krach | Zprostředkovatelé | Rekordní propad | Alphabet | Struktura | Bilance běžného účtu | Harrisová | Spotová cena | Borealis | Zkušenosti | RISE | Ursula von der Leyenová | Emmanuel Macron | ROCE | Spotřební daně | Vývoj výše federálního dluhu USA | Koronavirus | Lira | USD/CZK | Vývoj reálných výdajů na výstavbu | Filip Kalčák | Podílový list | Vláda ČR | Kurzová rizika | Nákup akcií | Europe 600 | Samou | Sektor zdravotnictví | Rafinérie | Výsledky bank | Nové zakázky | Statistiky | Ekonomické recese | Peněžní zásoba | Liz Trussová | Americké akciové trhy | Pivovary | Vybírat zisky | Světová ekonomika | SAP | Arbitráž | Dluhopisové trhy | Vládní pomoc | Optimismus | Propad HDP | Očekávání do budoucna | Finanční systém | Česká ekonomika | NAFTA | Pohonné hmoty v ČR | Stagnace | Kurz | Sdružení automobilového průmyslu | Vodafone | IFO index | Pandemie covidu | Inflace v říjnu | 256/2004 | Letošní úroda | Rudolf Špoták | Unicredit | Bonusy | Růst mezd | Google | Rozpočtová pravidla EU | CME Group | Poptávková inflace | Mattoni | Kazachstán | UST | Tržby | Největší kontrakt | Vývoj nominální výše amerického federálního dluhu | Cena ropy klesá | Mezinárodní investoři | Dluhový trh | Institucionální investoři | Zisk bank | Nastavení měnové politiky | Pandemie nemoci | Vládní koalice | Aktivum | Majitel firmy | Ranní okénko | Burzy celého světa | Sazby ECB | Greensill | Žlutý kov | Deficit státního rozpočtu | Prezident Pavel | EUR/HUF | Investujte | Salvadorský prezident | Zvýšení firemní daně | Úspory | Ekonomický institut | Proinflační | Ruský plyn | Splatnost | Průměrná mzda v ČR | Rozvíjející se trhy | AUD | Těžba lithia | Bod zlomu | Nakupovat nemovitosti | Vládní intervence | Binance | Zhoršení ratingu | IfW | Vyšší úrok | Čísla o inflaci | Vysoké ceny | Colosseum | Insolvenční návrh | Chorvatsko | Predikce | Skokový nárůst cen energií | Analytici | JD.com | Elektromobily | Právo | Propad cen akcií | Celkový globální dluh | Prima | Guvernér NBP | Dobré zprávy | Kurz koruny | Zahraniční kapitál | Citigroup | Důvěra v eurozóně | Dluhy | Evropský blok | Mario Draghi | Vysoká inflace | Hospodářství | Konsensus | Výkonnost akcií | Zisk bank a spořitelen | EV | TŽ | Členské země eurozóny | Rada ČNB | Zákonné platidlo | Výše úrokových sazeb | Cointelegraph | Hang Seng | FedWatch společnosti CME | Šmejc | DIW Marcel Fratzscher | Jamie Dimon | Tuzemská inflace | Burzovně obchodované fondy | Vyšší sazby | Bitcoinový fond od BlackRocku | Snižování úrokových sazeb | Guvernér Fedu | Trh Prime | Akcie Monety | Penta Real Estate | Akcioví investoři | Premiér Babiš | Vítězství nad inflací | Lidstvo | Technologický index | Ekonomická krize | ERM II | Zasedání ECB | Ekonomiky EU | Portfolia | Conseq Investment Management | Poptávka | Dealing | Expert | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Dopady koronavirové pandemie | Vývoz | Fialův slib | Prodeje akcií | Světové finanční krize | Týdenní zpráva | Energetické krize | Měnové unie | Moody's | Americké ceny | Miliardy eur | Epiq AACER | Recese | Index strachu | Rafinérie v Litvínově | HSI | Prezidentské volby v USA | Makro | Mzdový růst | Zdraví | FXstreet | Německý ZEW index | Capital Partners | Erdogan | CZK/EUR | Reformy penzí a daní | Růst globální ekonomiky | Prostředí pro bitcoin | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Digitalizace | Ministr pro evropské záležitosti | Situace na Blízkém východě | Nižší DPH | Největší propad | Burzovní cena | Zbohatnutí | Sekce měnové | Ekonomické krize | Koronavirové pandemie | Americké státní dluhopisy | Příjmy a výdaje | Prime | Kofola ČeskoSlovensko | Štěpán Křeček | Cena elektřiny v Německu | Instinkt | GasNet | Hard-landing | Japonský Nikkei 225 | Nejnovější statistické údaje | Odvody | ERM | Kapitálové výdaje | Matěj Široký | Guvernér | Negativní nálada | HDP v Evropě | Americký dluh | Nárůst výnosů | Velká rizika | Ziskovost | Mezinárodní banky | Vláda Spojených států | Rekordní schodek rozpočtu | Mezinárodní organizace práce | Centrální banka USA | Ztráty zaměstnání | Výhled české ekonomiky | Čínské indexy | Předčasné volby | Vystoupení z EU | Pivovary CZ Group | Celkový světový dluh | Dieselgate | Americká centrální banka (Fed) | Šíření nového typu koronaviru | Ceny energií | Celkové daňové příjmy | Doporučení | Americké indexy | Washington | Ratingová agentura S&P | Ceny potravin | Futures kontrakty | Hry | Srovnávací základny | Přebytek bilance | Úrokové platby | Capital | Sociální síť | Měnový kurz | Základní sazby | Rizika | Nomura Securities | Eurozóna | Čínský průmysl | Ekonomická recese | Dluh zemí eurozóny | Prezident Donald Trump | Intervenovat na devizovém trhu | Silná poptávka | Pracovní síly | Rostoucí inflace | Ekonomický institut Ifo | OSN | Technologický sektor | Velké technologické firmy | Soud | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Energetická skupina ČEZ | Společnost ČEZ | Hang Seng (CHNComp) | Fond národního blahobytu | Cena elektřiny | Blockchain | Předpovědi | Prodeje ropy | Bondy | Finanční prostředky | Inflace v Turecku | Mince | Silicon Valley Bank | Výrobce pálených cihel | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Benzín | Channel | Sporting Products | Růst cen nemovitostí | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Pokles sazeb | Dluh vlád jednotlivých zemí | Dow Jones Industrial | Plán restrukturalizace | Meziroční inflace v září | Pokles akcií | Chamtivost a strach | Kroky Fedu | Časový rámec | Odhad letošního růstu | Míra inflace | Rostoucí ceny komodit | Daňové změny | Antivirus | Vládní bondy | Hertz Global Holding | Energetika | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Honeywell | Biotechnologické společnosti | Cenový vývoj | Signály | EBITDA | Nařízení | Evropský statistický úřad | Sazba hypoték | Nemovitostní trh | BTC | Indexy | Zvyšování sazeb | PMI ve službách | Odborníci | Vývoj inflace | Kryptotrh | Hospodářské krize | Riziková aktiva | Miliarda | Mileniálové | Mezinárodní měnový fond | Gold | Kancléř Olaf Scholz | Akciová společnost | Černá Hora | Pšenice | Peking | Průmysl | Bazický bod | Body | Bolest | Nizozemský premiér | Očekávané výsledky | Bridgewater Associates | Podíl Daniela Křetínského | Dluhopisový trh | Druhá vlna koronaviru | Podnikání | Růst produktivity | Monetární politika | Tempo růstu | Snížení daně | Bankovnictví | EdF | Český státní rozpočet | Aerolinky | Skupina Colt CZ Group | JPMorgan | Intel | Nadhodnocení | NBP | Ministerstvo dopravy | Gamble | Biliony | Počasí | Zdražování energií | Bankéři | Bilion dolarů | ETF | Automobilka BMW | Dluhopisový trh USA | Mohamed El-Erian | Akciové trhy | Zhoršení výhledu | Varování | Průmyslové firmy | LATAM Airlines | Hospodářské soutěže | Počet firemních bankrotů | NJJ | Zlotý | Růst HDP | Reporty | Temelín | Kurz amerického dolaru | Ekonomika Spojených států | Spojení | Ministr zdravotnictví | Long | Koncentrace | Reálná ekonomika | Rally | Česká národní banka | AMGN | Úvěry na bydlení | Bankovní rada | Americké banky | Pojišťovna | Macron | Výrazný propad | Střední třída | Zpomalování inflace | ČT Jan Souček | Spokojenost | Internetový obchod | Co bude | Osobní příjmy | Aktiva | Pražský městský soud | Pokles inflace | Politici | Použití finanční páky | Invaze Ruska na Ukrajinu | Časopis Forbes | Cenový strop | Peníze z EU | Vakcíny proti COVID-19 | Průmysl a zahraniční obchod | NVAX | GEVORKYAN | Indexy na Wall Street | České měny | Věřitelé Arca Investments | Spotřebitelské ceny v Česku | Nárůst cen energií | Business | MIFID | Vladimír Pikora | Objem úvěrů | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Zrušení superhrubé mzdy | Sev.en Global | Vrcholy | Pokles cen | Prodej aut | TikTok | Algoritmus | Tvůrce kryptoměny | Toyota Motor Manufacturing | Investments | Růst ceny | Akcie Nvidia | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Swiss Life Select | Vysoké inflace | Cena benzínu | ČBA | Program kvantitativního uvolňování | Kupování nemovitostí | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Nákupy centrálních bank | Zdravotnictví | RBI | Kapitalizace bitcoinu | Pandemie letos | Čínské akcie | Riziko ztráty | Ministryně financí Alena Schillerová | Ministryně financí | Firma | Poptávka po zlatě | Vysoké zisky | Paradox | Technologický pokrok | Diskontní sazba | Payrolls | Vývoj na finančních trzích | Tomáš Holub | Snížení cen | Sklizeň obilovin | Záchranné balíčky | Avalanche | Vývoj indexu Dow Jones US Banks | Výsledek voleb | Snížení ratingu | Trinity | Stratég | FOREX | Tweety | Zisky firem | Fond obnovy | Majetek | Ekonomika eurozóny | Holding Czechoslovak Group | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Ředitel HSBC | Načasování | Automatizace | Řetězce | Zotavení | Americký index S&P 500 | Sentiment | Order | Spekulace | Mauricius | Měnová unie | Maďarská centrální banka | Stoxx Europe 600 | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Bývalý prezident | Fiskální stimuly | Úrokové sazby na hypotékách | Doporučení Koupit | Infineon Technologies | Politika | Konkurence | CoinShares | Barclays | PLN | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Zkapalněný zemní plyn | Konjukturální průzkum | Komunikace | Celková inflace | Ceny průmyslových výrobců | Německá ekonomika | Generální ředitel JPMorgan Chase | Investiční ředitel | Čínský prezident | Novavax | Skandály | Americké futures | Yahoo Finance | MAM | Novinky.cz | Strach z inflace | Předsednictví EU | Deutsche Bank | Pravidla hry | Indikátory důvěry | Poplatky | Konsolidace | Forint | Výprodej | GDP | Karel Komárek | Velká Británie | Ratingová agentura Fitch | Evergrande | Další vývoj | Chuť nakupovat nemovitosti | Vývoj státního dluhu | Durace | Dnes zveřejněná data | Ekonom | Premiér Boris Johnson | Semi | Real Estate | Členové bankovní rady | George Soros | Společnost Kofola ČeskoSlovensko | Garanční systém finančního trhu | Politická rozhodnutí | Rozpočtové politiky | Vládnoucí strana | Geopolitická rizika | Nejrozšířenější kryptoměna | Indie | Výrobní inflace | Nákupy | Očekávání trhu | Technologické akcie | Měnové politiky | Omyl | Huť Liberty | Centrální bankéř | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Akciové indexy | Poskytování hypoték | Koncern Volkswagen | Kupón | Vasky | Vývoj hlavní úrokové sazby | Světové poptávky | Historická maxima | Elektřina | Karanténa | Invaze | Proticyklické kapitálové rezervy | Commerzbank | Výroba elektřiny | Zhodnocení | Euro | Inflační krize | Reálné příjmy | Úrokové sazby ECB | Ceny zlata | Analytické společnosti | Výhled | PPF Renáta Kellnerová | Menší poptávka | Fiskální politika | Dividenda | Auta | Komerční banky | Americké ministerstvo | Timur Barotov | Colt CZ Group SE | Huť Liberty Ostrava | Embargo | Economist | Debata | Úspěch | Počty nakažených | AMAT | Propouštění | Prezident Nayib Bukele | Index Hang Seng | SWIFT | Zvyšování úrokových sazeb | Zaměstnanci | PayPal | Meopta | Bankovní krize | Jaromír Gec | Agentura DPA | Technologický index Nasdaq | Medvědi | Finanční trhy | Redukce | Statistický úřad | Údaje o maloobchodních tržbách | Pandemie covidu-19 | Daňový balíček | Vyšší daně | Vládní konsolidační balíček | Pákistán | Cyrrus | Expanze | Jiří Šmejc | Turistický ruch | Volkswagen | Růst cen energií | Fondy | Comfort Finance | Ekonomické vzdělání | Bílý dům | OSVČ | Kyjev | Cenové hladiny | HDP Číny | DAX | ASEAN | Financial Times | Reformy penzí | Klid | Spojené státy americké | USD za barel | Poslanecká sněmovna | Nikkei 225 | Burze | Vývoj ceny akcie | Pracovní trh | Společnost Intel | Výnosy státních dluhopisů | Jaderné elektrárny | Vývoj měnového páru EUR/USD | Peněžní trhy | Návrh rozpočtu | Emisní povolenky | Místní rozvoj | ProSieben | Daň z příjmu | Úrokové sazby Bank of England | Nejvyšší kontrolní úřad | GS | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | Lehman Brothers | Optimalizace | Dodávky ropy | STV Group | Průměrná úroková sazba | Zdanění | Portál FXstreet.cz | Podnikový dluh | Synot | Luxusní zboží | Problémy | Jednotná měna | Renáta Kellnerová s rodinou | Akcie v Japonsku | Situace na trzích | Vysoké ceny ropy | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Silný fundament | Světový trh s ropou | CoinGecko | Cíle | Společnost GEVORKYAN | Bitcoinový fond | Investiční společnosti | Participace | Pokles poptávky | Rozvrat státních financí | Zkrachovalé společnosti | Rekordní schodek | Členské státy | Andrej Babiš (ANO) | Prezident Erdogan | Erste | Prezidentské volby | Dollar | Nálada na Wall Street | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Úročení vkladů | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Výplata | Navýšení | Správa železnic | Akciový optimismus | Snížení spotřební daně | Lucembursko | ODS | Sekyra Group | Ropa | Ceny aktiv | HN | Rezervy | České vlády | Ekonomka | Holding Agrofert | Ceny zeleniny | Skupina Colt CZ | Investiční skupiny | Rozvoj | Dnes na světových trzích | Rychlost | Výdaje | Silná konkurence | Katastrofy | Měna euro | Capital Economics | Transakce | Dolar | Facebook | Premiér Fiala | Sankce | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Turistické sezóny | Růst nezaměstnanosti | Gigafactory | Hello bank! | Paroplynové elektrárny | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Irsko | MSCI Europe | Hodnoty měny | Otevřenost | Výprodeje | Hotelnictví | Spotřeba domácností | Slabší dolar | Krajský soud | Pád Kábulu | Retail | Mzda | Inflační data | Exprezident | Státní veterinární správa | Načasování krize 2008 | Banky pro mezinárodní platby | Společnosti z indexu | Jasný signál | The Wall Street Journal | Finanční sektor | Nárůst zisků | Daňové příjmy | Příležitosti k nákupu | Oslabení eura | Rada ČTK | Ropovod TAL | Silný pokles | Renáta Kellnerová | Ministr zemědělství | MSCI | Fnac Darty | Instant Research | Thomson Reuters | Mnichovský ekonomický institut | Kypr | Spotřebitelská poptávka | Merkelová | Ceny realit | Veřejný dluh Spojených států | Konzervativci | Investiční ředitel společnosti | Vývoj předvolebních průzkumů | Daliova hrozba | Nová vláda | Půlení | Virgin Atlantic | Regionální měny | JP Morgan | Optimismus na trhu | Kapitalismus | Ohlédnutí | Šance na úspěch | Patria.cz | Souhrnný čistý zisk | Intervence centrální banky | Eurový příjem | Zemní plyn (LNG) | Vládní deficit | Náklady na obsluhu dluhu | Primární veřejná nabídka | Inovace | Obchod | ABN Amro | Cenový pokles | Globální finanční krize | Sberbank CZ | Platformy | NEST | Televizní studio | ZEN | Rusko | Vysoké riziko | Politické změny | Ceny výrobců | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Úsilí | Miliardy USD | Snižování daní | Vicepremiér | Vlna inflace | Reálné úrokové sazby | Další růst sazeb | EUR/TRY | Pád Lehman Brothers | Oslabení | Spojené státy | Makroekonomické události | Zkušenost | Stagflace | Vývoj deficitu federální vlády USA | Pakt stability | Signál | Ekonomický výhled | Hlavní úrokové sazby Bank of England | Írán | Zdražování | Afrika | Sev.en | Pozemky | Development | CV90 | Hodnota zlata | Přijetí eura | Biliony dolarů | Kupní síla | FOMC | Nejvyšší deficit | Úbytek | Ropy | Rozdílové smlouvy | Jan Procházka | Makroekonomická data | Singapur | Pohonné hmoty | CHNComp | Devizové rezervy | Obiloviny | Větrná energetika | NewYorská burza | Guvernér české národní banky | Možnost dalšího růstu | Ekonomický dopad | Rafinerie | Společnost | Petr Dufek | Covidové pandemie | Rezervní měny | CBC | Hospodářské politiky | Důchody | List The Wall Street Journal | Sázky | Futures na americké akcie | Forbes | Akcez | Ocenění akcií | Obchodované fondy | Nové prognózy | Ředitelka | Dluhy českých domácností | Komerční banka | Radomír Jáč | Thomas Barkin | Utažení měnové politiky | Generální ředitel | BMW | Aplikace TikTok | Výrobní závody | Schodek veřejných financí | CFA | Snížení základní úrokové sazby | Opakování načasování krize | BNP Paribas Personal Finance | Světové hospodářství | Rozšíření | Geopolitika | Novinky | Volatilita | Zásobníky | Situace v USA | D1 | Další kryptoměny | Americké ministerstvo financí | Nálada | Střední podniky | Poradenské společnosti | Rishi Sunak | Umělé inteligence | Eura | Neúspěch | Výsledek HDP | Analytik skupiny | Verizon Communications | Plán obnovy | Stimuly | Penta | Nízká nezaměstnanost | Nizozemsko | Bankovní systém | ACT | Organizace | Česká inflace | Brazílie | Obilí | DIW | Our Media | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Nemovitosti v ČR | Hypoindex | BlackRock | Obchodníci s cennými papíry | Úrokové náklady | Banky | Energiewende | Růst | Problémy s likviditou | Index Dow Jones Industrial | Akciový trh | Michelin | 3М | Pojišťovací společnosti | Příjmy | Aktuální prognóza ČNB | WSF | Průmyslová produkce v eurozóně | Finanční situace | Mnichovský ekonomický institut Ifo | Propad ceny | Investujte zodpovědně | Zajištění | Objem prostředků | Administrativa | Výnosy amerických státních dluhopisů | Investiční glosa | Silicon Valley | Snížení inflace | Colt | Pandemie | Index | Wall Street Journal | Finančníci | Schodek | Bankovní sektor | Lockdown | Wirecard | Premiérka | Americký dolar (USD) | Majetek ruského státního investičního fondu | Fundament | Eva Zamrazilová | Bohatství | Nejlepší rating | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Úročení | Měnový pár | Emise dluhopisů | Cenové stropy | Výsledková sezóna | Ruth Brandová | Ceny nemovitostí | Konsolidační balíček | Vista Outdoor | Virtuální mince | Vysoká dividenda | Nová sazba | Arca | Index STOXX Europe 600 | Tlak na růst inflace | Letecká společnost | Televize ARD | Proč akcie rostou | Zbyněk Stanjura | Investiční skupina | Meziroční vývoj inflace ve službách | Meziroční inflace | Valorizace | Nebezpečí | Mazars | Bitcoinový boom | Veřejné finance ČR | Tradeři | Experimentální lék | Analytický tým | Bloky | Americký státní dluh | Trumpova cla | Tightening | Úrokové výnosy | Jerome Powell | Odvětví | Congressional Budget Office | Google Trends | Poradenství | Vývoj bilance běžného účtu v Turecku | Rekordní pokles | Zadlužení České republiky | Potravinářská společnost | Výkyvy | Dánsko | Mzdově-inflační spirála | Celní politiky | Těžba dřeva | Francouzská banka | Schodek státního rozpočtu | Slevy na dani | Růst platů | Obligace | Société Générale | Německý průmysl | Český statistický úřad (ČSÚ) | Dow Jones | Výše federálního dluhu | Klesající inflace | Psychologický efekt | Ochrany klimatu | Vyšetřování | TradingEconomics | Ukazatele | Kompenzace | IIF | Posílení rublu | Měnové podmínky | Bankrot | Uzdravování | Prezident Salvadoru | CDU/CSU | Ministr vnitra | Prohlášení | Portugalsko | Velké zadlužování | Cenově mzdová spirála | Bankovní asociace | Příjmy domácností | Banka | ProSiebenSat.1 Media | Bankovní rady ČNB | Meziroční vývoj inflace v Turecku | Zastropování cen energií | Ředitel JPMorgan Chase | Nominální dluh | CMI | Capital.com | Problémy Evergrande | Jana Mücková | Ekologové | Seznam.cz | Růst cen zemního plynu | Covid | Americká administrativa | Nová historická maxima | Výrobní ceny | Virtuální platební sítě | Česká bankovní asociace (ČBA) | Návratnost investic | Dynamika HDP | Šok | Společnost Applied Materials | Mzdy v Česku | Používaná platidla | Nejznámější kryptoměna | Platidla | Podíl dolaru | Evropský statistický úřad Eurostat | Hospodaření | Provident Financial | Analytický tým FXstreet.cz | Vývoj výše federálního dluhu | Fond od BlackRocku | Léto | Vývoj měnového páru EUR/HUF | Maďarsko | Quantitative Easing | Tatra Trucks | Zloba | Vladimir Putin | Výrobní sektor | Centrální bankovnictví | Cenové pohyby | Vlastní jmění | Nakamoto | Fiskální strana | PPF | Zrušení daně | Akcie bank | Fiskální pravidla | CVC Capital Partners | Petr Javůrek | Vývoj deficitu federální vlády | Výhody | Regulační orgány | Kyle Rodda | Zemědělský svaz ČR | Platby na eura | Tučné zisky | Prodeje aut | Vlna koronaviru | Kamala | Forward | Rozšiřování kapacit | Kolísání trhu | Banky v ČR | Trhy | Pokles reálných mezd | Vakcinace | Tržní hodnota | Firemní úvěry | Inflační vývoj | Na burze | Agentura Reuters | Mladší generace | Řídit riziko | FOMO (Fear of missing out) | Cestovní ruch | Těžební kapacity | Rozpočtové deficity | Vztahy mezi Čínou a Spojenými státy | Volby v USA | Ropovod | Ekonomické aktivity | Půl milionu | Procter & Gamble | Arca Investments | ČSOB | Nárůst poptávky | Úrok | Menší investoři | David Marek | FNB | Středoevropské měny | KKCG | Ekonomiky | Trump trade | S&P 500 | Sazby hypoték | Nasdaq Composite | 10leté bondy | LOGeco | Deloitte | Norsko | Finanční výsledky společnosti | Údaje o inflaci | Panika | Agrofert | Vývoj kurzu bitcoinu | Rakousko | Index spotřebitelských cen | Americký prezident | Vývoj amerického dolarového indexu | Vstup do eurozóny | Vývoj reálných výdajů na výstavbu v průmyslu v USA | Kurz EUR | Metalurgie | Vyšší úrokové sazby | Kodiaq | Regulační úřad | Zpřísňování měnové politiky | Prognózy ČNB | Pardubický pivovar | Nízká inflace | Cílová cena | Onemocnění COVID-19 | Ministr financí | Ekonom BHS | Britský premiér | Synot Invest | EK | Věřitelé Arca | Aktuální kurz | Krize 2008 | Kuvajt | Evropská komise (EK) | TRY | Nabídka nemovitostí | Pesimistické scénáře | Závislost na dolaru | Pozitivní seance | Jan Švejnar | Manažeři | Historický kontext | Jana Maláčová | Poptávka v Číně | Eurové úvěry | Cenový rekord | Výdaje státního rozpočtu | Škoda Transportation | Ekonomický růst | Fincentrum Hypoindex | Američané | Odhady analytiků | Oslabení měny | Wolfstreet | Nový model | Krize | Automobilka | Úrovně likvidity | Prezidentský kandidát | Hodnota firmy | Management | Pandemie COVID | Načasování krize | Posílení libry | Ratingový výhled | Počet zaměstnaných | Kvantitativní uvolňování | Firemní úvěry v eurech | Křetínský | Zadluženost | Snížení daně z příjmu | Nová Čína | Bohatí lidé | Výše federálního dluhu USA | Negativní dopad | UBS | Recese v Evropě | NATO | Údaje | Investor Jan Čermák | Zavádění odvodů | Hodnota všech kryptoměn | PPF Jiří Šmejc | Zadlužení veřejného sektoru | Sazby centrálních bank | Vyšší mzdy | Hlavní rizika | Základní úrokové sazby ČNB | Obchodníci | White paper | Ztráty | Společnost Tameh Czech | Pokles životní úrovně | Sazby Fedu | Generali Investments CEE | Hospodářský vývoj v Německu | Společnost Czech Media Invest (CMI) | Energetická skupina | Financial | Stanley Druckenmiller | Vládní úsporný balíček | Vivendi | COMP | PX Pražské burzy | Tendr | ARD | Short | Zvolení Donalda Trumpa | PPF Telecom | Snižování sazeb | Dostupná data | Raiffeisenbank a.s. | Ministr průmyslu a obchodu | Macquarie | Packeta | Rozpočtový schodek | Salvador | Země Latinské Ameriky | Prudký ekonomický propad | Účastníci trhu | Nemovitosti | Horší časy | Dopady pandemie | Frustrace | Spotové ceny | Raphael Bostic | Národní rozpočtová rada | Úročené vklady | Zdroje energie | Čeští zákonodárci | Zdražení ropy | Cukr | Propad české ekonomiky | Forward PE | Francouzská vláda | Fiskální udržitelnost | Spoření | Velcí hráči | Peníze do bank | Marketingová komunikace | CSG | Nabídka akcií | Arbitráže | Zahraniční forex | Státní kasa | Zemědělství | Průměrná sazba hypoték | Naše hospodářství | Zvýšení mezd | Krajský soud v Ostravě | Podstoupení rizika | Akcie firem | Hlavní ekonom | Adam Tooze | Pandemická situace | Bublina na trhu | Škrtání dotací | Tesla | Volatility | Jihokorejský Kospi | Přesun výroby | Ceny v Česku | Ameriprise | Aramco | Patrik Novotný | Finanční ztráty | Drahá ropa | Rozpočet | Zpřísňováním měnové politiky | xStation5 | Kanada | Chat GPT | Vývoj na trhu | Akcie Societé Generale | Nové daně | AAA | SPX | Fiskální odpovědnost | Pozitivní vliv | Švédsko | Daně z příjmů fyzických osob | Lex Babiš | Závazek | Invaze ruských vojsk | Směřování | Bezpečnost | Index Hang Seng (CHNComp) | Výhodný nákup | Pád dolaru | Dodávky energií | Instrument | Historie | Hazard | Standard Chartered | Německo | Nejrozšířenější kryptoměny | Czech Fund | Platy státních zaměstnanců | Druhá vlna | Dostatek likvidity | Prodeje | Vývoj ceny | Invaze Ruska | Země eurozóny | Ruská centrální banka | Le Penová | Marcel Fratzscher | Společnost MSCI | Nerovnováha | Spotřebitelské ceny | Průmyslové podniky | Plynárenské společnosti | Nedostatek plynu | Přírodní katastrofy | Basilejský výbor | Investování | Státní dluh ČR | 5G | Směrnice | Provident | Instrumenty | Průmyslová výroba v Číně | Kontrakt | Nejnovější údaje | USDIDX | Jihoevropské země | Znehodnoceni dolaru | Meziroční vývoj inflace | Volby | Firma Wienerberger | Závislost na americkém dolaru | Sněmovní volby | MWh | Úrokové sazby v Česku | Výroba v Číně | EUR/GBP | Zájem investora | Úroda obilovin | Evropské země | Oslabování koruny | Prognóza vývoje | Německá finanční společnost | Základní úroková sazba | Mzdy | Biden | Celková investice | Šíření koronaviru | Biliony USD | Čistý dluh | Míra nezaměstnanosti v EU | Primární veřejné nabídky akcií | Slovensko | Pozice | Silky Zdeňka Porybného | Ruská vláda | Obchodní aplikace | Statistika | Inflace v zemích EU | Německý kancléř | BHS expres | Podnikání na kapitálovém trhu | Jižní Amerika | Navyšování mezd | Rozpočtové opatření | Green Deal EU | Zlepšení | Dluh státu | Hospodářské noviny | Úrokové sazby | Riziko | Následky Covidu-19 | Záporné úrokové sazby | Globální veřejný dluh | Ranní glosa | Nárůst nezaměstnanosti | US Treasury | Halving | Si Ťin-pching | Ministerstvo financí | Navýšení dluhového stropu | Dluhopisy zemí eurozóny | Nižší volatilita | Úrokové sazby ČNB | Rating Česka | Zahraniční investice | Společnost S&P Global | Klíčové zasedání | Turistická sezona | Bankovní statistika | Globalizace | Rezistence | Česká vláda | USA | Poptávky po ropě | JPMorgan Chase | Zdroj příjmů | Drahá elektřina | NERV | KOSPI | Server HN.cz | BTC/USD | Forvis Mazars | Největší pokles | Koncern | Zisky na komoditním trhu | Návratnost | Infineon | Vývoj mezd | Předčasné splacení hypotéky | Intervenovat | MF | Olaf Scholz | Ondřej Hartman | Výkon | Comfort Finance Group | Zestátnění ČEZ | Bitcoinové fondy | Africká země | Výnos dluhopisů | Vliv války na Ukrajině | Odstřižení od SWIFT | Zlínská obuvnická firma Vasky | Pandemie v Evropě | Fond národního blahobytu (FNB) | Obsluha státního dluhu | Ocenění | Pražský PX | Indikátor | Dluh vlád | Výnosy dluhopisů | Liberty Ostrava | Nové peníze | Vyšší výnosy | Snížit úrokové sazby | DSTI | Premiér Mark Rutte | Hlavní analytik FXstreet.cz | UK100 | Výprodeje akcií | Směřování americké zahraniční politiky | Rozpočtové krize | Federální dluh | Měnový pár EUR/HUF | Rozpočtové deficity vlád | Analytik finančních trhů | Italové | Parlamentní listy | Závislost na Rusku v oblasti energií | Další pokles | V4 | Daň z nabytí nemovitosti | Zavedení bitcoinu | Poměrové ukazatele | Cenový strop energií | Kevin Warsh | Inflace v USA | Covidová pandemie | Splácení dluhu | GP Alliance | Inflační vlna | Dluhy českých domácností u bank | Platba | Indexy PMI | Dovoz ruské ropy | Trpělivost | Deficity vlád | Vývoj měnového páru EUR/TRY | Emise | Německý rozpočet | Index KOSPI | Krátkodobé výnosy | Znehodnocení | Dluhové krize | Výsledky amerických voleb | Rozpočet Německa | Fear of Missing Out | Důvěra v německou ekonomiku | Figúra | Euforie na trzích | Americký akciový trh | Modrá vlna | Regulační úřady | Daňový poplatník | Práce | Centrální bankéři | Vyrovnaný rozpočet | Sazby na dluhopisech | Bitcoinizace | Sociální sítě | Systematické riziko | Joe Biden | Liberty Ostrava (LO) | Časový test | Návyk | Více peněz | Prodej | Těžba bitcoinů | Rostoucí trend | Rok 2024 | Ministryně práce a sociálních věcí | Nedostatek financí | Euforie | Implikace | Americké centrální banky | Velké fondy | Plovoucí LNG terminály | Američtí centrální bankéři | Index US2000 | Celní spor | Spekulovat | Pojišťovny | Oznámení | Největší ekonomika | Ekonomika USA | Nobelovy ceny | Hong Kong | Pojišťovna EGAP | Průmyslová výroba | Objem dluhopisů | Cena plynu | Obsazenost hotelů | Agentura Standard & Poor's | Oslabení liry | Myšlenkové schéma | Progres | Země platící eurem | Investiční | Hypotéza | Průzkum | Digitální měny | Krize na energetickém trhu | Globální dluh | Baterie do elektromobilů | Britské banky | Bitcoin dnes | Expanzivní politika | Investiční produkty | Bitcoin | Martin Dvořák | Úvěr | Výkonnost | Mzda v ČR | SYNTHESIA | Investiční fond | Andrej Babiš | Propady HDP | Výroba aut | Daně z příjmů právnických osob | Inflace ve službách | Růst cen ropy | Trade | Sociální demokraté | Ředitel skupiny PPF | Změny daní | Studie poradenské společnosti | IWH | Technologický holding | Kontrakty na zlato | Růst poptávky | Hospodářské oživení | Budoucnost | Opce | Tempo růstu průmyslové výroby | Vakcína | Rozhodování | CVC | Velký bitcoinový boom | Opatření | Skupina ČEZ | Distribuce | FOMO | Ředitel BlackRock | Index S&P 500 | Ekonomická situace | DPA | Růst spotřebitelských cen | Česká koruna | Závislost | Futures kontrakty na ropu | Novela zákona o ČNB | Obnovitelné zdroje | Největší ekonomiky | MIC | Nayib Bukele | Průměrná cena | Krypto | Daně z neočekávaných zisků | Veřejný dluh ČR | Tisknutí peněz | HDP | Verizon | Ekonom Jan Švejnar | Ekologie | Mzdová spirála | Dotovaná sazba | Hlavní ekonom BH Securities | Baterie | Nespokojenost | ABN | Znehodnocení úspor | Vývoj úroků | Jozef Síkela | Meziroční růst spotřebitelských cen | Restrikce | Vnitřní hodnota | Maloobchodní tržby | Rozpočtová krize | CL | Seat | Podíl státního dluhu k HDP | Trh s bydlením | Automobilka Toyota Motor | Vysoké příjmy | Tlak na akcie | Obchodní partner | TSLA | Zasedání bankovní rady | Fond | Zlato | Blue chips | Komise v přenesené pravomoci | Vyšší cla | Dow Jones Industrial Average | Amazon | Zakladatel Bridgewater | Znovuzvolení Donalda Trumpa | Premiérka Liz Trussová | Šance | Mezinárodní obchod | Statistici | Short pozice | Voda | Členské země | Automobilka Škoda Auto | CETIN | Restrukturalizace | Zavádění odvodů na zaměstnance | Zdanění bohatých | Kurz kryptoměny | Ether | Inflační očekávání | Podnik | Stavební výroba | Korporátní dluhopisy | G7 | Hospodářské instituty | Evropské akciové trhy | Podíl obnovitelných zdrojů | BH Securities | XTB | Stabilita | Dna | Tým FXstreet.cz | Prezident Světové banky | Turów | Omikron | Růst ekonomiky | Index PMI | Jan Souček | Černá díra | Guvernér ČNB Aleš Michl | Nexen Tire | Komodity | Investování je rizikové | Japonský Nikkei | Výběr daní | Podíl eura | Denní graf | Vyhozené peníze | Americká centrální banka FED | Etoro | Pandemie v Německu | Agentura Moody's | Zelená energetika | Odliv peněz | Hospodářský model | Konzervativní unie | Tomáš Raputa | Veřejné zadlužení | Applied Materials | Příjmy obyvatelstva | Miliardy | Blahobyt | Česká národní banka (ČNB) | Netflix | Dow Jones US Banks | Kryptoměny | Výrobní náklady | Průměrování | Investment Banking | Vlastnictví | Bitcoin jako platidlo | Trhy v USA | Očkování | Síkela | Ray Dalio | Trh s kryptoměnami | DIESEL | Bojkot | Index amerického dolaru | Belgie | Příležitost vstoupit na trh | Dlouhodobý investor | General Plastic | Výnosy | Nastavení celní politiky | Likvidita | Vliv války | ČTK | ČNB dnes | Důchodový systém | Dluhopis | Mark Rutte | Energetický regulační úřad | Vedlejší účinky | Daně z mimořádných zisků | Realitní sektor | Jan Frait | Americké akciové indexy | Návrh rozpočtu na příští rok | Vysoké úrokové sazby | Štěstí | Vlády | Uhlí | Růst průměrné mzdy | Pivovary CZ | Dluh eurozóny | Mediální společnosti | Platidlo | Vítězství Donalda Trumpa | Investor | Put | Bankovní licence | Analýza | ČR | Poptávka po státních dluhopisech | Kvantitativní utahování | Průběžné výsledky | Australský index | Hike | Americké firmy | Nakupovat | Americká vláda | Investiční doporučení | Americké vlády | Zadlužení Číny | Tomáš Nidetzký | Ceny mědi | Financování státního dluhu | Vývoj české koruny | Domácí poptávka | Trading | Vítězství | CEE | Fundamenty | Regulace kryptoaktiv | Rozšíření EU | Wall Street | Británie | SPOT | Nižší úrokové sazby | Konfederace | Zásah centrálních bank | SPD | Riziková prémie | Nesoulad | Výnosy italských dluhopisů | Průlom | Vojtěch Benda | Nákupy zlata | Správa | Sazby Bank of England
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot