Středa 10. července 2024 18:32
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple trading AI
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei SwiftTrader

Růst poptávky

C:\fakepath\prumysl.jpg

Růst poptávky po oceli v EU a Británii na počátku roku zpomalil

17.08.2021 Růst poptávky po oceli v Evropské unii a Británii se v prvním čtvrtletí letošního roku téměř zastavil. Mohla za to pandemie nemoci covid-19 a ekonomická nejistota. Zjevná poptávka po oceli se za leden až březen meziročně zvýšila jen o 0,9 procenta na 36,3 milionu tun, když v posledních třech měsících loňského roku díky zrušení některých koronavirových restrikcí stoupla o 3,6 procenta. Vyplývá to ze zprávy, kterou včera zveřejnila evropská asociace výrobců ocele Eurofer.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy kvůli obavám o vývoj poptávky v Číně klesají

16.08.2021 Ceny ropy zahájily týden výrazným poklesem. Může za to nejnovější statistika z Číny, která naznačila, že epidemie nemoci covid-19 sráží druhou největší ekonomiku světa.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ropa mírně oslabuje, Brent se ale drží nad 70 dolary za barel

13.08.2021 Ceny ropy v závěru týdne mírně slábnou, severomořský Brent se ale drží nad 70 dolary za barel. Trh se do značné míry vyrovnal s varováním od Mezinárodní agentury pro energii (IEA), že koronavirová varianta delta zpomaluje růst poptávky.
img

Akciové obchodování dnes poklidné, v Praze čeří vody akvizice Stock

12.08.2021 Evropské akcie se dnes obchodovaly tlumeným růstem, přetrvávající obavy z vlivu šíření varianty delta vyrovnávaly dobré výsledky ze sektoru pojišťovnictví. Americké trhy od svých maxim ustupují po zveřejnění dat z trhu práce a výrobní inflace. Index Dow Jones si brzy po otevření trhů zapsal nové intradenní maximum, následně ovšem následoval indexy S&P 500 a Nasdaq do záporu. Z jednotlivých sektorů se daří zdravotnickým a finančním titulům.
C:\fakepath\ropa-fx.png

IEA: Poptávku po ropě negativně ovlivní koronavirová varianta delta

12.08.2021 Růst poptávky po ropě se červenci prudce zastavil a do konce roku bude pomalejší, protože ho negativně ovlivní koronavirová varianta delta. Ta snižuje mobilitu a tedy spotřebu ropy. Ve své pravidelné měsíční zprávě o situaci na trhu to dnes uvedla Mezinárodní agentura pro energii (IEA), která výrazně snížila výhled růstu poptávky na druhé pololetí.
C:\fakepath\top-12082021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.08.2021 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří dnes skončilo většinou v minusu. Společnost Foxconn reportovala kvartální hospodářské výsledky, které překonaly očekávání trhu. Investoři nadále sledují i vývoj kolem pandemie covidu-19 - podle Světové zdravotnické organizace může počet nákaz koronavirem počátkem příštího roku překonat hranici 300 milionů.
img

Solidní výhled i cílová cena akcie. ČEZ však bude muset čelit výzvám

05.08.2021 Energetický gigant ČEZ se v průběhu koronavirové pandemie projevil jako stabilní společnost, která má před sebou poměrně optimistické období. Na druhé straně bude muset čelit některým výzvám, které souvisí s plánem Evropské komise na stále razantnější snižování emisí skleníkových plynů.
img

Očekávaný růst trhu elektromobilů se nemusí automaticky přenést do růstu akcií klíčových výrobců

04.08.2021 Jelikož se situace s koronavirem zejména díky očkování zlepšuje, poptávka po elektromobilech se pomalu obnovuje a blíží se k úrovni před pandemií. S rostoucí poptávkou po elektromobilech však roste i poptávka po surovinách potřebných k výrobě baterií. Očekávaným efektem je růst jejich ceny, avšak vývoj není zdaleka tak přímočarý.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ropa stagnuje, obavy z koronaviru kompenzují omezené dodávky suroviny

27.07.2021 Ceny ropy se dnes drží bez větších změn, protože obavy z případných důsledků vzestupu počtu nových případů nákazy koronavirem na poptávku kompenzují omezené dodávky suroviny na trh.
C:\fakepath\Ropa-3.jpg

Komodity: Ceny ropy se snižují, jejich pokles ale brzdí vyhlídky na růst poptávky

23.07.2021 Ceny ropy se dnes snižují. Jejich výraznějšímu propadu však brání očekávání, že těžba ropy bude zaostávat za poptávkou, a to navzdory nedávné dohodě skupiny OPEC+ na postupném zvyšování dodávek.
img

Zahraniční obchod v květnu přibrzdil

07.07.2021 Podle předběžných údajů ČSÚ skončila květnová bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách přebytkem 6,3 mld Kč a výrazně tím minula tržní očekávání. Medián trhu vyhlížel bilanci ve výši 25,3 mld. Kč (náš odhad 25,4 mld. Kč), přičemž i ten nejnižší odhad počítal s 20 mld. Kč.
C:\fakepath\ropa-fx.png

Ropa v pololetí zdražila o 45 procent, část trhu čeká cenu 100 USD za barel

02.07.2021 Ropa v prvním pololetí zdražila o více než 45 procent a část analytiků se domnívá, že růst bude pokračovat. Zmiňují přitom kombinaci faktorů, které za růstem stojí - především postup v očkování a s tím související uvolňování omezujících opatření zavedených za pandemie. Někteří z nich nevylučují, že do příštího léta může být ropa i za 100 dolarů. Tak drahá byla naposledy v roce 2014.
C:\fakepath\wti-30062021.png

Komodity: Ceny ropy díky poklesu zásob v USA a oživení poptávky rostou

30.06.2021 Ceny ropy dnes rostou a zisky si připíšou i za celý měsíc a čtvrtletí. K dnešnímu růstu pomohla zpráva o poklesu zásob ve Spojených státech a prognóza Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC), podle které nebudou letošní dodávky ropy na trh dostatečné.
C:\fakepath\eurozona2.jpg

Podnikatelská aktivita v eurozóně je díky ústupu pandemie nejvyšší za 15 let

23.06.2021 Podnikatelská aktivita v eurozóně je tento měsíc nejvyšší za posledních 15 let. K jejímu růstu přispívá silná poptávka, zejména ve službách, a obecně příznivější podmínky s tím, jak postupuje očkování proti covidu-19 a odeznívá pandemie. Ve své předběžné zprávě to dnes uvedla organizace IHS Markit.
img

Průzkum PMI a implikace pro střední Evropu - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

23.06.2021 Ekonomická aktivita v eurozóně letos v červnu dle předběžných výsledků PMI průzkumu dále zrychlila svůj růst, přičemž tempo růstu bylo nejsilnější za uplynulých 15 let.
C:\fakepath\Ropa-7.jpg

Komodity: Ceny ropy po čtvrtečním poklesu rostou díky naději na růst poptávky

18.06.2021 Ceny ropy se dnes zotavují z masivního čtvrtečního výprodeje na komoditních trzích a už čtvrtý týden za sebou směřují k týdennímu zisku. Pomáhá jim zejména optimismus z obnovení růstu globální poptávky, poznamenala agentura Bloomberg.
img

Dopad vývoje ceny dřeva na ceny nemovitostí

17.06.2021 V posledních měsících jsme svědky růstu cen komodit. Nejedná se pouze o ropu, plyn či drahé kovy, jejichž ceny jsou v médiích zmiňovány nejčastěji. Zvýšení cen se dotýká i průmyslových kovů či zemědělských produktů. Jedním z nich je stavební dřevo, které se stalo velmi sledovaným. Proto se právě na cenu komodity spojené se stavbou či vybavením nemovitostí zaměříme. Dřevo se ve velkém využívá při stavbě nemovitostí jak ve Spojených státech, tak i čím dál více v České republice.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Ropa je díky vyšší poptávce a nižším zásobám poblíž maxima z dubna 2019

16.06.2021 Ropa roste pátým dnem za sebou a severomořská ropa Brent je nejvýše od dubna 2019. Cenám ropy pomáhá silnější poptávka a pokles amerických zásob.
C:\fakepath\akcie-14062021.jpg

Evropské akcie uzavřely na rekordu, dařilo se zejména energetickému sektoru

14.06.2021 Evropské akcie dnešní obchodování uzavřely na rekordu. Výrazně posílil zejména energetický sektor, ceny ropy se dostaly na nejvyšší úroveň za více než dva roky. Panevropský akciový index STOXX 600 si za seanci připsal 0,2 procenta na 458,32 bodu.
C:\fakepath\Ropa-3.jpg

Komodity: Ceny ropy díky výhledu vyšší poptávky a nízkým dodávkám rostou

14.06.2021 Ceny ropy dnes rostou a dostaly se na nejvyšší úroveň za více než dva roky. Podporuje je ekonomické oživení a vyhlídky na růst poptávky po pohonných hmotách, protože očkování proti covidu-19 ve vyspělých zemích zrychluje.
img

Průmysl má nakročeno k celoročnímu dvoucifernému růstu

07.06.2021 Průmyslová produkce v dubnu meziměsíčně pokračovala v expanzi mírně nad odhady navzdory omezeným dodávkám výrobních komponent. Meziroční srovnání je extrémně silně umocněno loňským propadem. Zahraniční obchod překvapil silným meziměsíčním růstem zejména na straně exportu. Stavebnictví v dubnu setrvalo v útlumu. Z hlediska finančního trhu data z výroby překvapila jen mírně pozitivně.
img

Export tažen zejména bilancí s motorovými vozidly

07.06.2021 Podle předběžných údajů ČSÚ skončila dubnová bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách přebytkem 19,3 mld Kč, tedy téměř stejně jako v březnu, kdy saldo činilo 17,6 mld. Kč.
img

Český průmysl šlape

07.06.2021 Průmyslová výroba v dubnu meziměsíčně povyrostla o 1,9 %, což bylo spíše lehce nad naším očekáváním ve výši 1,5 %. V meziročním vyjádření ovšem díky nízké srovnávací základně vypadá růst 55,1 % bombasticky. Ve srovnání s očekáváním trhu ve výši 54,0 % ale jde o velmi malé pozitivní překvapení. Bombastickými meziročními údaji bychom se ale neměli nechat zmást. Hlavní a pozitivní zprávou je, že po březnovém růstu o 2,6 % pokračuje průmyslová výroba v expanzi, i když mírně pomalejším tempem.
img

Navzdory rizikům spojeným s Íránem a americkou břidlicí došlo před schůzkou OPEC+ u ropy k průlomu

03.06.2021 Před schůzkou OPEC+ se ropa Brent vyšplhala nad 70 USD, a dosáhla tak svého čtyřměsíčního maxima. I WTI se obchoduje na nejvyšší hladině od října 2018. Země OPEC+ drží svou produkci zkrátka, rostoucí proočkovanost zvyšuje mobilitu, a tak globální poptávka znovu stoupá a dohání nabídku. Za rychlým vzestupem cen, který kulminoval průlomem v polovině týdne, stojí hned několik faktorů. Tím hlavním byla ropa WTI, ale hned za ní následoval nízký stav amerických zásob benzínu před zahájením letní automobilové sezóny a stav zásob ropy v Cushingu, distribučním centru WTI, který je zhruba 17 % pod pětiletým průměrem.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ruský ministr: Ropa může při absenci investic zdražit až na 200 USD za barel

03.06.2021 Cena ropy se může vyšplhat až na 200 dolarů za barel, pokud Mezinárodní agentura pro energii (IEA) prosadí svůj záměr, aby svět přestal investovat do nových projektů těžby ropy a zemního plynu. Na ekonomickém fóru v Petrohradě to dnes řekl místopředseda ruské vlády a ministr energetiky Alexandr Novak. Cena ropy na světových trzích se od loňského podzimu vytrvale zvyšuje a severomořský typ Brent se z ceny kolem 38 dolarů vyšplhal na současných více než 70 dolarů za barel.
C:\fakepath\Austrálie2.jpg

Ekonomika Austrálie vzrostla o 1,8 procenta, je zpět na úrovni před pandemií

02.06.2021 Australská ekonomika v prvním čtvrtletí vzrostla proti předchozím třem měsícům o 1,8 procenta, čímž překonala odhady a vrátila se zpět na úroveň před pandemií. Uvedl to dnes australský statistický úřad. Hospodářství, které se loni vinou protipandemických opatření propadlo poprvé od roku 1991 do recese, pomohly vyšší výdaje spotřebitelů a firem a růst poptávky po surovinách.
C:\fakepath\eurusd-02062021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 2.6.2021

02.06.2021 Americké akciové trhy se včera vydaly oběma směry a nakonec skončily blízko úrovně z předchozího dne. Dařilo se energetickým a finanční společnostem, technologické a zdravotní firmy naopak klesly. Investoři také sledovali nejnovější statistické údaje a hledali v nich signály oživení a růstu inflace.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy díky zlepšení výhledu poptávky rostou o zhruba procento

31.05.2021 Ceny ropy dnes rostou o více než jedno procento a severomořská ropa Brent se blíží k 70 dolarům za barel. Ropě pomáhá lepší výhled vývoje poptávky po pohonných hmotách v příštím čtvrtletí. Investoři nyní čekají, jak bude na nejnovější vývoj reagovat skupina OPEC+ na svém setkání v tomto týdnu. Trhy v USA a Británii jsou však dnes kvůli státnímu svátku zavřené.
img

Měsíční předpovědi: Ekonomika v rozpuku, inflace hledá strop

31.05.2021 Data zveřejněná v červnu potvrdí mírný pokles české ekonomiky na počátku roku a zmírnění růstu průměrné mzdy. Současně měsíční údaje za duben ukáží rychle rostoucí ekonomiku v důsledku rozvolňování protipandemických opatření. Znovuotevření služeb se pravděpodobně odrazí i na dalším zrychlení inflace za květen. Od České národní banky čekáme zvýšení úrokových sazeb na zasedání v srpnu. Nicméně finanční trh počítá s jejich zvýšením už na červnovém zasedání.
C:\fakepath\Ropa-7.jpg

Komodity: Ceny ropy se téměř nemění, ovlivňují je zpráva o zásobách a vývoj v Íránu

26.05.2021 Ceny ropy se pohybují kolem závěru z předchozího dne. Nejprve ztrácely kvůli obavám z možného návratu íránské ropy na trhy, který by mohl způsobit, že nabídka převýší poptávku. Po údajích o stavu zásob v USA však ztráty smazaly, protože zpráva přinesla naději na růst poptávky po ropě před letní sezonou.
C:\fakepath\Ropa-5.jpeg

Komodity: Ceny ropy se kvůli očekávanému růstu poptávky na severní polokouli zvyšují

25.05.2021 Ceny ropy dnes rostou. Očekávaný růst poptávky po benzinu na severní polokouli a rušení koronavirových omezení převážily nad obavami z možného návratu Íránu na ropný trh, který by znamenal výrazný růst dodávek.
C:\fakepath\Ropa-4.PNG

Komodity: Ropa výrazně posiluje, očkování proti covidu-19 umocňuje poptávku

24.05.2021 Ceny ropy dnes posilují. Růst poptávky vlivem očkování proti covidu-19 zvyšuje optimismus investorů, že trh dokáže absorbovat íránskou ropu, pokud se Západ a Teherán dohodnou na obnově jaderné dohodu a padnou sankce uvalené na Írán.
C:\fakepath\fed banka.jpg

Několik členů Fedu je připraveno začít uvažovat o změně měnové politiky

20.05.2021 Členové měnového výboru centrální banky USA (Fed) byli na dubnovém zasedání ohledně výhledu oživení americké ekonomiky obezřetně optimističtí. Několik jich podle zápisu z jejich posledního zasedání naznačilo, že budou připraveni začít uvažovat o změně měnové politiky v případě pokračujícího pokroku v ekonomickém oživení. Nejnovější statistické údaje však již tuto situaci mohly změnit, napsala agentura Reuters.
img

Zahraniční obchod přidává, nejen díky srovnávací základně

07.05.2021 Podle předběžných údajů ČSÚ skončila březnová bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách přebytkem 18,5 mld Kč, což je jen mírně za výsledkem v únoru a lednu, kdy bilance činila 22,5, respektive 24,6 mld. Kč.
C:\\fakepath\\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy díky naději na vyšší poptávku výrazně rostou

04.05.2021 Ceny ropy dnes rostou a během dne si připsaly až více než dvě procenta. Pomáhá jim naděje na růst poptávky, protože další americké státy zmírnily svá protikoronavirová omezení a Evropská unie se plánuje otevřít očkovaným turistům. Podporu poskytuje cenám ropy i slabší dolar. Hrozbou i nadále zůstává růst počtu nakažených covidem-19 v Indii, který by mohl snížit poptávku.
img

Nasdaq dnes zaostává i přes pokles výnosů

03.05.2021 Evropským akciovým trhům se také odpoledne dařilo a směřují ke slušným ziskům v úvodu týdne. Hlavní trhy jako Frankfurt, Amsterdam či Paříž si připisují kolem půl procenta, na jihu EU jsou zisky ještě o poznání větší.
img

Průzkum PMI je nabytý extrémy

03.05.2021 Dubnový index PMI sice zaostal za naším očekáváním, i tak byl ale nejvyšší od ledna 2018 (58,9 bodu). Šetření je tentokrát nabyto rekordy na mnoha stranách. Problémy se subdodavatelskými řetězci byly v dubnu extrémní. Výkon dodavatelů byl nejhorší od roku 2001, kdy se index začal počítat. To se pak odrazilo v rychlém růstu cen vstupů, jehož tempo bylo nejrychlejší od roku 2003. Firmy na tento vývoj reagovaly zvýšením cen svých produktů, a to také nejvíce od roku 2003. Pokud by takovýto vývoj pokračoval i nadále, představovalo by to riziko ve směru vyšší letošní inflace. Nedostatek vstupů pak vedl k mírnému zpomalení tempa růstu výroby. I tak bylo ale nejrychlejší od března 2018. Na druhou stranu firmy zvýšily počty svých zaměstnanců nejrychleji od února 2008.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy rostou v reakci na slabší růst amerických zásob, než se čekalo

28.04.2021 Ceny ropy podporuje očekávaní vyšší poptávky po pohonných hmotách, které přebilo obavy z prudkého růstu nakažených koronavirem v Indii. Dále jim pomohla také zpráva Mezinárodní agentury pro energii (IEA) o výrazně slabším růstu amerických ropných zásob, než se čekalo.
img

Aktuality z komoditních trhů: Zotavení trhu s obilninami zvyšuje inflační napětí

27.04.2021 Ceny komodit již druhým týdnem rostou. Bloomberg Commodity Spot Index se postupně vyšplhal nad hodnotu, kterou měl před březnovou korekcí, a dosáhl nového devítiletého maxima. Za všeobecným oživením stojí oslabený dolar a nižší výnosy z dluhopisů. Nejvíce se na něm podílí pokračující vzestup klíčových zemědělských komodit, ať už jde o sojový olej, pšenici, cukr, či kukuřici.
img

Průzkum PMI a implikace pro střední Evropu - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

23.04.2021 Dubnový průzkum PMI naznačuje, že ekonomická aktivita v eurozóně zrychlila svůj růst, když souhrnný indikátor PMI vzrostl na devítiměsíční maximum. Růst aktivity ve zpracovatelském průmyslu dle průzkumu PMI zrychlil na svou historicky nejvyšší úroveň.
img

Očekávaný vývoj na měnových trzích: Slabší dolar je pro oddlužení globální ekonomiky nezbytný

20.04.2021 V našem výhledu na 1. čtvrtletí jsme řešili, proč podle nás americký dolar dlouhodoběji oslabí. Zároveň jsme však neopomněli zmínit, že mohou výrazně vyšší výnosy z amerických pokladničních poukázek a jejich strmější výnosová křivka v určitých okamžicích v očekávání obrovského přílivu stimulů vyhnat měnu výš, a zkřížit tak dolarovým medvědům plány. Ve výhledu na první kvartál jsme doslova uvedli: „Tím se dostáváme k okolnostem, které mohou pokles amerického dolaru navzdory výše uvedeným fundamentálním faktorům, jež hovoří ve prospěch dolarových medvědů, snadno zhatit. Konkrétně je to čím dál strmější výnosová křivka a další růst výnosů dlouhodobých amerických dluhopisů, které se již v prvním týdnu roku 2021 dostaly nad klíčové prahové hodnoty – jako je benchmark 10letých amerických pokladničních poukázek na hladině 1,00 %.“
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 19.4.2021

19.04.2021 Velké americké banky zaznamenaly excelentní kvartál. Reportované zisky překonaly prognózy o desítky procent. Za optimistickými čísly stálo především rozvolňování rezerv a silná aktivita v segmentu investičního bankovnictví. Jediným problematickém bodem se pro peněžní ústavy ukázal pomalejší růst poptávky po úvěrech. Za slabší růstem se skrývá určitá přetrvávající nejistota, které vede k neochotě se více zadlužovat. Roli hrají i fiskální stimuly americké vlády, které do jisté vytlačují například spotřebitelské úvěry. Tento týden budou investoři bedlivě vyhlížet výsledky Netflixu. Zajímavé bude, zda firma dokáže udržet pandemické trendy ve vývoji předplatitelů. Očekává se, že poskytovatel streamovacích služeb přidal v tomto kvartálu více než 6 milionů nových předplatitelů. Firmy, které v rámci S&P 500 reportovaly své výsledky (zatím pouze 8 % firem), překonaly konsensus trhu v průměru o 55 %. Meziročně se tak jejich profity zvedly o téměř 100 %.
img

Ranní komentář: Banky reportují další skvělé čtvrtletí. Coinbase uzavřela první seanci na 65 mld. USD

15.04.2021 Včerejší seance se na finančních trzích točila hlavně okolo kryptoměn. Na burzu byla včera zalistována Coinbase, která si v jedu chvíli sáhla na valuaci až nad 100 mld. dolarů, aby nakonec seanci zakončila s valuací na 65 mld. Vysokou cenu si dál držel bitcoin, zatímco ethereum pokračovalo v navyšování historického maxima, které se dnes ráno posunulo nad 2 450 dolarů.
img

Analýza makroindikátorů: Jádrová inflace v ČR brzdí

13.04.2021 Meziroční inflaci drží výš rostoucí ceny u čerpacích stanic a zvyšování cen tabáku v důsledku vyšší spotřební daně. Inflace za březen přesto skončila mírně pod očekáváním a kladná odchylka inflace od prognózy ČNB se snížila na 30 bp. Centrální banka bude se zvyšováním sazeb i nadále vyčkávat. Předělem by mohlo být proočkování významné části obyvatelstva.
img

Ropa drží inflaci výš

13.04.2021 Spotřebitelské ceny v ČR v březnu oproti únoru vzrostly o 0,2 %, tedy stejným tempem jako v únoru. To bylo desetinku pod očekáváním trhu i naším odhadem. Meziroční míra inflace se zvýšila na 2,3 % z předchozího tempa 2,1 %.
img

PMI ve zpracovatelském průmyslu, ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

01.04.2021 Růst aktivity v tuzemském zpracovatelském průmyslu dle průzkumu PMI v březnu vzrostl na nejvyšší úroveň od února 2018, zároveň ale v průmyslu zesilují sílí inflační tlaky a sektor se potýká s rostoucími problémy na straně dodávek.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy se vyvíjejí smíšeně, panují obavy o poptávku

31.03.2021 Ceny ropy se dnes vyvíjejí smíšeně. Podporuje je zpráva o poklesu zásob suroviny ve Spojených státech, dolů je však tlačí obavy o oživení poptávky po pohonných hmotách. Severomořská ropa Brent kolem 19:00 SELČ vykazovala pokles o 0,4 procenta na 63,90 dolaru za barel, zatímco americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala 0,8 procenta na 61,04 dolaru za barel.
img

📉Ropa padá o více než 4 %🛢

18.03.2021 Ropa se dnes obchoduje pod tlakem, padá nejvíce od listopadu. Ropný benchmark WTI ztrácí více než 4 % a obchoduje se pod úrovní $62 za barel. Brent se dostal až pod $65 dolarů, přičemž ještě v pondělí atakoval úroveň $70. Ropa padá kvůli uspokojivé nabídce na trhu a obavám o dostatečný růst poptávky kvůli přicházející další vlně koronaviru v Evropě a problémům vakcíny Astra Zeneca. Navíc Mezinárodní agentura pro energii IEA ve svém včerejším reportu zveřejnila, že poptávka po ropě by se neměla vrátit na předkrizovou úroveň do roku 2023.
img

Hledá zlato své dno?

02.03.2021 Zlato od začátku roku ztratilo ze své původní hodnoty necelých 9 % a jeho cena je pod tlakem navzdory stále nejisté situaci ohledně tempa vakcinace, pokračujícím monetárním a fiskálním stimulům a rostoucím inflačním očekáváním. K růstu mu nepomohla ani korekce na akciových trzích. Proč zlato stále klesá a kde by mohlo najít své dno?
img

Trendy komodit – benzín a zemní plyn

27.02.2021 Stejně jako ropa i ceny benzínu těžily z optimismu trhu a růst poptávky, která od loňského září vzrostla o 13%. Sněhová bouře sužující jih USA by mohla omezit dodávat a vyvíjet tlak na růst cen. Fundamenty směřují k možnému růstu cen benzínu v blízké budoucnosti.
img

Trendy komodit – ropa

27.02.2021 Cena ropy prokázala odolnost vůči druhé vlně COVID-19 a zpomalení poptávky po ropě (graf 3). Zatímco většina ropných produktů získala většinu ztrát zpět, petrolejová poptávka, především z letecké dopravy, je stále na 50% své před pandemické úrovně. Aktuálně je velmi těžké odhadnout, kdy se letecký průmysl vzpamatuje Mezinárodní organizace pro civilní letectví předpovídá, že letecké společnosti nabídnou v první polovině roku 2021 o 31% až 42% méně míst než tomu bylo v roce 2019. Nabídka od leteckých dopravců může být pouze navýšená, pokud budou zrušena mezinárodní cestovní omezení, a cestující znovu získají důvěru. Je proto těžké si představit, že by se mohla globální poptávka po ropě v intervalu let 2022–2023 zcela zotavit.
img

Euro za 26 a další strmý nárůst výnosů

24.02.2021 Zatímco USA či Británie úspěšně proočkovávají populaci (o Izraeli nemluvě) a západní Evropa zrychluje tento proces, ČR čelí novému vzedmutí nákazy. Čísla jsou znovu alarmující a vláda zvažuje utažení restrikcí. Problémy a návrat k normálu se tedy opět protahují. Dokud nebude jednoznačně před námi řešení, stěží čekat, že ČNB bude reálně zvažovat zvýšení úrokových sazeb. Právě na to si však koruna letos dělala zálusk, takže s novými zprávami přichází o lesk. Dnes vůči euru slábne nad kulatou hranici 26,00 a vrací tedy zbytek zisků v rámci tohoto měsíce.
C:\fakepath\Kryptoměny.jpg

V Česku se letos v lednu prodaly kryptoměny za půl miliardy Kč

12.02.2021 V Česku se v lednu prodaly bitcoiny a další kryptoměny za téměř půl miliardy korun. Znamená to meziroční nárůst o polovinu. Za rostoucím objemem stojí zvyšující se cena bitcoinu i stoupající poptávka, která ji doprovází. Vyplývá to z aktuálních údajů největšího tuzemského obchodníka Bitstock.com.
img

Lithium – nový investiční trh s novými hráči

10.02.2021 Podle údajů od stávajících výrobců se nedostatek získatelného lithia očekává v polovině 20. let 21. století. [1] Historicky vedl nedostatek surovin k nárůstu ceny suroviny jako takové. Proto může v budoucnu dojít ke krátkodobému tlaku na zvýšení cen lithia.
img

Výhled pro 1. kvartál 2021: Vzestup komodit bude pokračovat i v roce 2021

28.01.2021 Očekáváme, že všeobecný vzestup komodit, díky němuž Bloomberg Commodity Index v posledním čtvrtletí 2020 posílil o 10 %, bude pokračovat i v letošním roce. V jeho prospěch hovoří hned několik faktorů. Tenčící se nabídka a globální trhy zaplavené penězi přinesou vlnu spekulací a růst poptávky po inflačním zajištění. Když k tomu připočteme výhledové oslabení dolaru, oživení globální poptávky po plošném nasazení vakcíny a obavy z dalších rozmarů počasí, začínají se před námi rýsovat složky dalšího komoditního supercyklu.
img

Benzín citelně zdražuje, letos čtyřikrát výrazněji než nafta. Pohonné hmoty zdraží i příští týden

21.01.2021 Ropa Brent se obchoduje za takřka 56 dolarů za barel, tedy za prakticky nejvíce za poslední takřka rok, za celé období od propuknutí koronavirové pandemie. Čeští řidiči se tak musí v příštích týdnech připravit na zdražení pohonných hmot. Ty už v uplynulém týdnu poměrně citelně zdražovaly. Benzín Natural 95 stojí o dvacet haléřů více než před týdnem, když jeden jeho litr vyjde na 28,12 koruny, zatímco cena nafty stoupla o pět haléřů a činí nyní 27,28 koruny.
img

Lidé do 40 let si od dneška mohou žádat o výhodnější půjčku na bydlení. Mnozí o tom ale vůbec neví

15.01.2021 Program půjček na bydlení mladým, který Státní fond rozvoje bydlení, spustil v srpnu 2018, skončil fiaskem. Proto nyní stát svůj program výhodnějších půjček na bydlení upravuje a rozšiřuje. Veřejnost ale o takovém kroku není dostatečně informována.
img

Zlato, jedno z nejvýkonnějších aktiv roku 2020, co mu přinese rok 2021

15.01.2021 Cena zlata v roce 2020 byla určena především vysokou mírou rizika, nízkými úrokovými sazbami a pozitivní cenovou dynamikou. Na rok 2021 se předpovídá další stabilní růst investic do této komodity a očekává se, že se bude zvyšovat také spotřeba zlata díky hospodářskému oživení.
img

Graf dne: Na ropě vládne negativní korelace s USD

14.01.2021 Pohyb kurzu USD dlouhodobě ovlivňuje hodnotu aktiv v této měně vyjádřených. Při růstu kurzu dolaru mají ceny těchto aktiv tendenci klesat a obráceně. Někdy tento vztah funguje lépe, jindy hůře. Negativní korelace je často dobře k vidění na komoditních trzích a v současnosti jsme opět svědky jejího nárůstu na ropě. Korelační koeficient (40) klesl na -0,48, přitom ještě na konci roku se pohyboval okolo nuly. Kurz dolaru se pohybuje v blízkosti nejnižších úrovní za poslední 3 roky. Naopak ropa si užívá několikaměsíčního růstu. Brent se naopak nachází v blízkosti nejvyšších hodnot od února minulého roku (nad $55/bbl). Obchodníci sázejí na rychlý konec koronakrize a růst poptávky po ropě v tomto roce.
img

Biden v Bílém domě zdraží českým řidičům benzín i naftu. U nafty však bude zdražení mírnější, protože už se projevuje letošní snížení spotřební daně na ni

14.01.2021 Ropa Brent v tomto týdnu zdražila na své jedenáctiměsíční maximum, když se jeden její barel prodával za více než 57 dolarů. Tak drahá nebyla nikdy od propuknutí pandemie onemocnění covid-19. Čeští řidiči se tak musí v příštích týdnech připravit na zdražení pohonných hmot. Ty v uplynulém týdnu cenově stagnovaly, ba zlevnily. Benzín Natural 95 stojí stejně jako přes týdnem, když jeden jeho litr vyjde na 27,92 koruny, zatímco cena nafty se snížila o devět haléřů a činí nyní 27,23 koruny.
C:\fakepath\bitcoin2.jpg

Objem obchodování s bitcoiny v ČR letos stoupl na čtyři miliardy

29.12.2020 Objem obchodu s bitcoiny a dalšími krypto měnami v Česku letos vzrostl o třetinu na zhruba čtyři miliardy korun. Bitcoin přitom výrazně dominuje. Důvodem růstu je posilující kurz bitcoinu, koronavirová epidemie i nejistota na světových trzích. ČTK to řekl ředitel největšího tuzemského obchodníka s kryptoměnami Bitstock.com Martin Stránský.
img

Ropa je nejdražší od propuknutí pandemie. Měď je na sedmiletém maximu

18.12.2020 „Zatímco akciové trhy ve Spojených státech pokořily historická maxima, ceny komodit jsou od svých maxim výrazně vzdálené. Přesto je zřejmé, že ceny komodit začínají prudce narůstat. K obnově ekonomiky jich totiž bude zapotřebí více než doposud,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Lidé kupují méně zlatých šperků, ale více zlatých mincí a slitků

12.11.2020 Celosvětová poptávka po zlatě ve třetím čtvrtletí letošního roku značně poklesla, ve srovnání s loňským rokem zaznamenala meziroční snížení o 19 %. Vyplývá to z poslední zveřejněné zprávy Světové rady pro zlato (World Gold Council). Jedná se o nejnižší poptávka od roku 2009! Spotřebitelé a investoři přizpůsobují své chování současné situaci spojené s globální pandemií, klesají nákupy zlatých šperků, roste ale investiční zájem a také centrální banky mění své chování a zlato začaly prodávat.
img

Zákaz nedělního prodeje připraví prodejce potravin a alkoholu o stovky milionů korun týdně

01.11.2020 V loňském roce utratili lidé v České republice za potraviny a nealkoholické nápoje dohromady celkem 428,3 miliardy korun, vyplývá z údajů Eurostatu. Za alkoholické nápoje pak utratili celkem 93,5 miliardy korun. To dohromady činí 521,8 miliardy korun. Při prostém rozpočtení na jednotlivé dny roku to znamená, že průměrně vydali za potraviny, nápoje a alkohol v obchodech 1,4 miliardy korun denně a rovných 10 miliard týdně. Samozřejmě, v jednotlivých dnech i týdnech ve skutečnosti dochází k výkyvům, takže prosté rozpočtení na jednotlivé dny a týdny je pouze orientační.
img

Komodity jsou na tom před americkými volbami lépe než akcie

27.10.2020 Obecně platí, že říjen byl pro ceny komodit zatím příznivý, a jelikož se Bloomberg Commodity Index obchoduje o 4 % výš, jsou na tom komodity zhruba o 1 % lépe než akcie z indexu S&P 500. Dvěma hlavními sektory, které za tímto vzestupem stojí, jsou obiloviny a průmyslové kovy.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Zlaté rezervy centrálních bank stouply za 10 let o 5000 tun

28.09.2020 Zlaté rezervy centrálních bank stouply letos na 35.000 tun zlata, což je o 5000 tun více než v roce 2009. Od roku 2012 se celosvětově vytěží okolo 3000 tun zlata ročně, za rok 2019 se produkce přehoupla přes 3500 tun. Vyplývá to z údajů Světové rady pro zlato.
img

Centrální banky vlastní 17 % celosvětových vytěžených zásob zlata

21.09.2020 Podle Světové rady pro zlato (World Gold Council) stouply v současné době zlaté rezervy centrálních bank na 35 000 tun zlata, což je o 5 000 tun více než v roce 2009. Od roku 2012 se celosvětově vytěží okolo 3 000 tun zlata ročně, za rok 2019 se produkce přehoupla dokonce přes 3 500 tun zlata.
img

Zlato konsoliduje, ropa stále pod tlakem

14.09.2020 Bloomberg Commodity Index, který sleduje nejvýznamnější komodity, a v němž jsou zastoupeny energetika, kovy i zemědělství, se obchodoval již druhý týden níže. Ochota riskovat, která byla jasně viditelná na akciích amerických megafirem, se po horečnaté červencové a srpnové aktivitě nyní poněkud utlumila. Svou roli ale sehrálo i to, že se zastavil pokles dolaru, roste počet nakažených koronavirem a objevují se obavy z toho, kdy dorazí vakcína.
C:\fakepath\R4.jpg

Komodity: Ropa díky nadějím na další stimulační balíček v USA zdražuje

10.08.2020 Ceny ropy se zvyšují, k růstu jim pomáhá především nejnovější statistika z Číny, růst poptávky po energii a také naděje na dohodu o další koronavirové pomoci ve Spojených státech. Kolem 17:55 SELČ severomořská ropa Brent přidávala 1,5 procenta na 45,07 dolaru za barel, cena americké lehké ropy WTI vykazovala růst asi o dvě procenta na 42,05 dolaru za barel.
img

Úloha zlata jako strategického aktiva bude růst

28.07.2020 Světová ekonomika se nachází v krizi vyvolané Covidem-19 a je ovlivněna dalšími potenciálními vlnami pandemie. Do budoucna se počítá, že zotavení z krize nebude opisovat tvar písmene “V“, ale bude nahrazen pomalejším tempem spíše v linii písmene “U“. Zlato se proto v roce 2020 stává pro investory klíčové k zajištění strategického portfolia.
C:\fakepath\R6.jpg

OPEC čeká příští rok rekordní růst poptávky po ropě

14.07.2020 Poptávka po ropě by se příští rok mohla v celém světě zvýšit o rekordních sedm milion barelů denně, přispěje k tomu hlavně oživení globální ekonomiky po koronavirové pandemii. Celková poptávka ale i přes tento růst zůstane pod úrovní roku 2019. Vyplývá to z pravidelného výhledu, který dnes zveřejnila Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC).
C:\fakepath\Německo.jpg

Průmyslová výroba v Německu v květnu stoupla o 7,8 procenta

07.07.2020 Průmyslová výroba v Německu se v květnu podle sezonně upravených údajů zvýšila ve srovnání s předchozím měsícem o 7,8 procenta po poklesu o 17,5 procenta v dubnu. Údaje jsou známkou toho, že největší evropská ekonomika začíná po zahájení uvolňování omezení, která měla zabránit šíření nemoci covid-19, oživovat. Růst však byl nižší, než čekali analytici. Meziročně se pak výroba propadla o 19,3 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Zakázek v německém průmyslu přibylo méně, než se čekalo

06.07.2020 Objem zakázek v německém průmyslu se v květnu zvýšil o 10,4 procenta po celkovém propadu o 37 procent v předchozích dvou měsících. Uvedl to dnes německý statistický úřad. Růst poptávky souvisí s uvolněním protikoronavirových opatření, nárůst byl však slabší, než se čekalo. Ministerstvo hospodářství dnes uvedlo, že návrat na předkrizovou úroveň bude i přes postupné zotavování ekonomiky pomalý.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Komodity: Ropa oslabuje. Přibývání nakažených koronavirem ohrožuje poptávku

03.07.2020 Ceny ropy dnes klesají. Nárůst nově nakažených koronavirem zvyšuje obavy z toho, že se zarazí růst poptávky. Za celý týden nicméně severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI zpevnily vlivem snížení těžby a znamením oživení světové ekonomiky. Brent směřuje k týdennímu zisku kolem pěti procent.
img

Evropský maloobchod se zotavuje, ale luxusní zboží potřebuje ty, kteří hodně utrácí

02.07.2020 Evropa se začíná „oklepávat“ z omezení pohybu a podle analýzy Fidelity International ukazují čerstvá data známky oživení u maloobchodu, jednoho z nejvíce zasažených odvětví. U luxusního zboží je kvůli absenci čínských turistů, kteří hodně utrácí a představují až 40 procent poptávky v tomto sektoru, nejbližší výhled nejistý.
img

Důvěra ve zpracovatelském průmyslu vzrostla, nadále však převládá pesimismus

01.07.2020 Dnes zveřejněný index nákupních manažerů (PMI) za červen vzrostl na 44,9 b. z květnových 39,6 b. To bylo mírně pod naší prognózou, avšak v souladu s očekáváním trhu. Důvěra ve zpracovatelském průmyslu se tak zvýšila, a to především v důsledku uvolnění restriktivních vládních opatření. Většina průmyslových podniků již sice obnovila produkci, řada z nich však stále využívá jen část své výrobní kapacity. Někteří producenti tak začali propouštět. To jsou však prozatím spíše výjimečné případy, když míra nezaměstnanosti podle MPSV i v červnu zůstala pod 3,7 %. Vyšší míre propouštění nyní pravděpodobně brání vládní opatření v rámci programu Antivirus, který spočívá v proplacení části mezd zaměstnanců, v případě prokazatelného poklesu poptávky po produktech zaměstnavatele. Tento program však koncem srpna skončí a zatím nejsou dostupné informace o jeho možném prodloužení. Míra nezaměstnanosti může tudíž v druhé půli letošního roku skokově vzrůst.
img

OIL.WTI roste během pár týdnů o takřka 100 %

21.05.2020 Rally na ropných trzích stále pokračuje a OIL.WTI stojí na čele zisků. Cena dnes prorazila 34 dolarů za barel, přestože ještě 28. dubna se OIL.WTI obchodoval na úrovni 17,50 dolarů. To znamená, že za necelý měsíc cena vzrostla o takřka 100 %. Za rychlým růstem stojí omezení produkce OPEC+ spojené s oživením poptávky spojené s koncem koronavirových omezení v mnoha zemích. Včerejší data potvrdila další pokles amerických ropných zásob, i když růst poptávky se v USA zároveň ukázal jako nevýrazný.
C:\fakepath\R3.jpg

Komodity: Ceny ropy díky naději na vyšší poptávku a snížení těžby rostou

19.05.2020 Ceny ropy dnes rostou. Pomáhají jim na jedné straně zprávy, podle kterých producenti snižují svoji těžbu, jak slíbili, a na druhé pak naděje na růst poptávky, protože stále více zemí zmírňuje omezení pohybu zavedená s cílem zabránit šíření nemoci covid-19.
C:\fakepath\ropa-fx.png

Těžba ropy klesá, ale stačí to na růst cen?

11.05.2020 Ropný kartel OPEC a přidružené země v čele s Ruskem by již od začátku května měly aplikovat bezprecedentní těžební škrty ve výši 9,7 mil. barelů denně. K tomu mohutným tempem klesají dodávky ropy na trh ze zemí, jako jsou Spojené státy, Kanada a Norsko, protože tam se stává řada těžebních polí při aktuálních cenách nerentabilní.
C:\fakepath\R4.jpg

Komodity: Ceny ropy díky zdražení ropy Saúdy a čínskému vývozu rostou

07.05.2020 Ceny ropy dnes rostou. Pomohlo jim oznámení, že Saúdská Arábie zvýšila oficiální prodejní cenu své ropy, a překvapivý růst vývozu z Číny minulý měsíc, který přinesl naději na další růst poptávky po pohonných hmotách.
img

Pohonné hmoty zlevňují. Benzín prohlubuje své takřka jedenáctileté minimum a je právě teď v ČR nejdostupnější minimálně od druhé světové války

07.05.2020 Ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu zmírnily svůj propad z předešlých sedmi dní. Zlevňování je v posledních takřka čtyřech měsících prakticky soustavné. Bude navíc ještě pokračovat, byť s postupným otevíráním naší i zahraničních ekonomik během května postupně ustane.
img

Jaký další vývoj cen ropy můžeme očekávat?

06.05.2020 Cena ropy v průběhu března a dubna propadala v reakci na koronavirovou krizi. Doprava byla výrazně omezena, přičemž například letecká doprava takřka zkolabovala. Poptávka po ropě se logicky vydala stejným směrem. V dubnu klesla o 35 mil. barelů denně, což představuje přibližně třetinu globální denní poptávky. Naproti tomu nabídka ropy na trhu se téměř nezměnila. Dle dat agentury Bloomberg dosud nabídka ropy ve Q2 2020 dosahuje na 99 mil. barelů ropy denně. Oproti prvnímu kvartálu se tak jedná o pokles o pouhých 1 - 2 mil. barelů denně. Důsledkem masivního přebytku nabídky nad poptávkou je rychlý růst zásob na souši i ve formě plovoucích zásobníků (tankerů) na moři. Růst zásob byl dokonce tak rychlý, že se americká ropa poprvé v historii obchodovala v negativním teritoriu. Tuto epizodu sice máme za sebou, ale jednalo se o poslední podobnou situaci? Čeho se můžeme na ropě dočkat v následujících týdnech a měsících?
img

Cena ropy mírně stoupá

05.05.2020 Ke zvýšení ceny ropy přispívá zejména uvolňování karanténních opatření a snižování její těžby na trhu. To převažuje nad sporem USA a Číny ohledně původu koronaviru.
C:\fakepath\R1.jpg

Komodity: Ropa zdražuje. Přispívá k tomu uvolňování karanténních opatření

04.05.2020 Ropa zdražuje. Uvolňování karanténních opatření a snižování těžby na trhu převažují nad roztržkou Spojených států a Číny ohledně původu koronaviru.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Goldman Sachs: Ropa do příštího roku zdraží o víc než 100 procent

04.05.2020 Americká investiční banka Goldman Sachs na příští rok počítá s výrazným růstem cen ropy, který se podle ní dostaví v reakci na výrazné omezování produkce suroviny v hlavních těžebních zemích. Jedním z faktorů, které hovoří pro růst cen, je podle analytického týmu banky i postupný růst poptávky po ropě, jak se začíná obnovovat ekonomická aktivita.
C:\fakepath\top-04052020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.05.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří začaly týden poklesem. Největší ztráty zaznamenaly akcie v Hongkongu, kde se obchodovalo po dvou dnech volna. Náladu investorů ovlivňoval zejména opětovný růst napětí mezi USA a Čínou kvůli původu koronaviru.
img

Centrální banka znovu sníží svou základní úrokovou sazbu

30.04.2020 Česká národní banka na řádném měnově politickém zasedání ve čtvrtek 7. května pravděpodobně sníží svou základní úrokovou sazbu o dalších 50bb na 0,50%. Učiní tak v důsledku očekávání pouze pozvolného obnovení růstu zahraniční poptávky, a to i přes probíhající rozvolňování vládních nařízení v domácí ekonomice. Ve zbytku letošního roku náš základní scénář počítá již se stabilitou úrokových sazeb, rizika jsou však vychýlená směrem k jejich dalšímu poklesu. V roce 2021, kdy by česká ekonomika měla opět robustně růst, očekáváme postupnou normalizaci měnových podmínek, jak prostřednictvím vyšších úrokových sazeb, tak i posilujícího kurzu koruny. V nejbližším období však koruna setrvá na slabších hodnotách, nad hranici 28 CZK/EUR, kdy by již ČNB pravděpodobně zakročila, by se nicméně dostat neměla. Za nejpravděpodobnější nekonvenční nástroj české měnové politiky považujeme kurzový závazek, k jeho zavedení je však ještě dlouhá cesta.
C:\fakepath\bitcoin3.jpg

Bitcoin se během dvou dnů propadl na polovičních 4000 USD

13.03.2020 Kurz kryptoměny bitcoin během posledních dvou dnů klesl na polovinu a dnes ráno se propadl pod hranici 4000 dolarů. Naposledy byl takto nízko před rokem. Během dne pak měna posílila na zhruba 5700 USD. Důvodem propadu je panika na trzích v souvislosti se šířením koronaviru. Vyplývá to z údajů největšího tuzemského obchodníka s kryptoměnami WBTCB a serveru kurzy.cz.
img

Rychlé shrnutí

06.03.2020 Počet nakažených osob koronavirem vzrostl na 98,4 tis. Počet obětí dosahuje 3 387. Počet nově nakažených osob rostl rychleji než počet uzdravených včera poprvé od 17. února. V USA se počet nakažených dostal na 226. NY Times upozorňuje na to, že jen v New Yorku je zhruba 2 700 osob v dobrovolné karantnéně. Viceprezident Pence přiznal, že země nemá dostatek testů na prokázání nemoci.
img

Komoditní trh má za sebou bolestivý týden

02.03.2020 Nejhorší týden na Wall Street od roku 2011 byl jednou z příčin podobně brutálního týdne v oblasti komodit. Obecně orientovaný Bloomberg Commodity Index ztratil více než 6 % a všechny jeho komponenty se propadly do červených čísel. Za rychlým oslabováním stála nevyhnutelná zpráva, že se čínský koronavirus rozšířil z Asie i do zbytku světa.
img

Akcie výrobce roušek vzrostly o 600 procent

30.01.2020 „Panika kolem koronaviru se dostala do absurdních rozměrů. Například v japonských obchodech chybí roušky na ochranu před šířením virů. To nahrálo do karet společnosti Kawamoto, která roušky vyrábí. Cena akcií Kawamoto vzrostla přibližně o 600 procent za necelý měsíc,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Okénko trhu - sentiment v Německu i eurozóně se lepší

24.01.2020 Souhrnný indikátor ekonomického sentimentu poklesl oproti prosinci o 1 bod na hodnotu 98,1. V rámci celkového ukazatele se přitom nepatrně snížila důvěra podnikatelů o 0,1 bodu na hodnotu 96,7, výrazně však poklesl sentiment u spotřebitelů, když indikátor odepsal 5,2 bodu a dosáhl jen hodnoty 104,8 bodu. Mezi podnikateli panovala lepší nálada zejména v obchodě (+3,7 bodu) a ve službách (+1,4 bodu), když firmy v těchto sektorech očekávají růst poptávky během následujících tří měsíců. Naopak vnímání ekonomické situace v průmyslu a ve stavebnictví se zhoršilo (o 1,9 bodu resp. 2,4 bodu). V datech za průmysl lze přitom pozorovat nižší počet respondentů, kteří udávají nedostatek zaměstnanců jako překážku dalšího rozvoje, na druhé straně dále se zvýšil počet firem, které v rozvoji omezuje nedostatečná poptávka. Propad sentimentu u spotřebitelů byl podle vyjádření ČSÚ dán zejména vzrůstajícími obavami ze zhoršení ekonomické situace v příštích dvanácti měsících.
C:\fakepath\R3.jpg

Komodity: Ceny ropy po podepsání obchodní dohody mezi USA a Čínou rostou

16.01.2020 Ceny ropy dnes rostou. Podepsání počáteční obchodní dohody mezi Spojenými státy a Čínou přineslo na trhy úlevu, protože obchodní spor ohrožoval globální ekonomický růst, a tím i poptávku po ropě. Zisky však zbrzdila zpráva Mezinárodní agentury pro energii (IEA), podle které by růst těžby ropy měl letos překonat růst poptávky.
img

Rozbřesk: Zájem o nová auta nepolevuje, koruna nejvýš za 7 let a ruský rubl v klidu

16.01.2020 Nakonec to nebyl až tak špatný rok, budou si moci říct nad dnešními čísly o registracích osobních automobilů v EU některé automobilky. Sice se čekal symbolický útlum evropských prodejů, avšak ty se ve finále zvýšily o 1,2 %, hlavně díky vývoji v Německu, kde se loni registrovalo o 5 % více nových vozů než v roce 2018. Na celkovém nárůstu se pak tento samotný trh podílel z 95 %. Z pěti největších trhů v EU rostly tři, výjimkou byla pouze Velká Británie, kde v době brexitové nejistoty docházelo ke konsolidaci trhu po předchozím boomu, a Španělsko.
img

Speciální report: Zlato roste díky napětí na Středním východě

08.01.2020 Cena zlata se postupně zvyšuje už několik posledních let. V minulém roce zlato výrazně posílilo i přes dobrou náladu na finančních trzích. Obchodníci jsou si vědomi, že centrální banky se na trzích angažují stále více a snaží se diverzifikovat portfolio nákupem drahých kovů. Stimulace ekonomiky má své limity a bezpečné přístavy v portfoliu snižují riziko. Napětí na Blízkém a Středním východě je dalším faktorem, který hraje ve prospěch žlutého kovu.
C:\\fakepath\\forex.jpg

Forex: Výhled na rok 2020

06.01.2020 Čeká nás rok plný událostí či procesů, které budou silně ovlivňovat finanční trhy. V USA se dočkáme prezidentských voleb, v eurozóně zase nového přístupu k měnové politice, členové OPEC budou muset ladit přezásobený ropný trh a možná přijde i skutečný brexit. Tradičně se proto podíváme na výhled hlavních měnových párů a dalších hojně obchodovaných aktiv.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy dnes po počátečním růstu klesají

14.02.2019 Ceny ropy dnes po počátečním růstu klesají. Trh zprvu ovládal optimismus, že se brzy podaří urovnat obchodní spor mezi Spojenými státy a Čínou. Posléze jej ale zkalily nepříznivé hospodářské statistiky z Německa a Spojených států.
img

Geopolitická nejistota zvýšila cenu ropy a zlata

26.03.2018 Po rozhodnutí prezidenta Trumpa uvalit cla ve výši až 50 mld. USD na čínské zboží se situace na geopolitickém hřišti výrazně zhoršila. Čína okamžitě reagovala tím, že se zaměřila na americké vývozy v hodnotě 3 mld. USD a přemýšlí o dalších odvetných opatřeních.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ropa dnes zlevňuje

19.01.2018 Ceny ropy dnes klesají a za celý týden by jejich propad mohl být nejvýraznější od loňského října. Důvodem jsou zprávy o pokračujícím růstu těžby ropy ve Spojených státech. Severomořská ropa Brent kolem 17:10 SEČ odepisovala asi 0,7 procenta na 68,82 dolaru za barel. V pondělí přitom cena vystoupila až na 70,37 USD za barel, což byla nejvyšší hodnota od prosince 2014.
nemecko 08012014.png

Počet zaměstnaných v Německu je rekordní

31.07.2017 Počet zaměstnaných v Německu v červnu meziročně vzrostl o 1,5 procenta na rekordních 44,2 milionu. Bez práce pak bylo 1,6 milionu lidí, o 9,9 procenta méně než loni v červnu. Míra nezaměstnanosti se podle sezonně upravených údajů snížila na 3,8 procenta z 4,2 procenta před rokem. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Čínský trh s hotely | Počet nakažených koronavirem | Odhad poptávky po ropě dle OPEC | Německý regulátor | Objem transakcí | Akcie Meta Platforms | Zpomalení čínské ekonomiky | FCF | Růst v eurozóně | BCPP | Realitní trh | Cena platiny | Hlava a ramena | ChatGPT | Růst akciového trhu | Zpravodajský server | Pravděpodobné výsledky | Zásoby zemního plynu | WSA | Zvyšování cen | Výnosy dluhopisů | Dlouhé pozice | Aktualizované údaje | Světové akcie | Shandong Lukang Pharmaceutical | Americké ropné zásoby | Války | Jaké typy úrokových sazeb známe? | Lithium | Foxconn | Míra nezaměstnanosti v USA | Vývoj | Sell in May and go away | Další zasedání OPEC | Paradox | USA inflace | Údaje z USA | Češi | Globální ropný trh | Data z trhu práce | TD Securities | Rizikový faktor | Australská centrální banka | Zasedání OPEC+ | US2000 | Nákupu státních dluhopisů | Poptávka po uhlí | Marvell Technology | Globální růst | Brent Crude Oil | Jana Steckerová | Hlavní trendy | Zdražovat | EUR | New York - Nymex | Spotřebitelské výdaje | Outperform | Pokračování růstu | Zavedení embarga EU | Standard & Poor's | Vlastní prostředky | ABNB | Oznámení výsledků | Finanční ústav | Brokeři | Oživení cen | Hlavní úrokové sazby | Cena severomořské ropy | Surová ropa | Automobilový sektor | JP Morgan Chase | Výkyvy | Itálie | Zásoby zlata | McDonald's | Stoxx | Stavební produkce | Take Profit | PEPP | Vývoj ceny zlata | Texas | Finanční aktiva | Rozpočet EU | Očekávání | Ceny energetických komodit | Korelace | Jüan | Metal Focus | Volatilní | Akcie Tilray | Evropské centrální banky | Varianta omikron | Aktuální kurzy měn | Zavedení embarga | Nikl | Stimul | Výrobce roušek | CMC Markets | Varianta covidu | Nástup elektromobility | Bidenova vláda | AMC Entertainment Holdings | Chile | Výpadek příjmů | Směrnice EU | České hospodářství | Světové ceny potravin | Mzda | EUR/JPY | Alternativní investice | Kvartální výsledky | Londýnské burzy | Bob Haberkorn | Donald Trump dnes | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Evropská komise | Souhrnný indikátor | Pro investory | Ukazatel zdraví ekonomiky | Philip Morris ČR | Nervozita na finančních trzích | Oživení ekonomiky | Swiss | Investice | Britská centrální banka | Uranové akcie | DXY | Turecká lira (TRY) | Rozvolnění | Spotřebitelské úvěry | MACD | Potenciál | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Support | Diverzifikace | Invaze na Tchaj-wan | Nízké sazby | Finanční produkty | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Index aktivity | Ropné a plynárenské společnosti | Přesnost | Ekonomické dopady koronaviru | Česká měna dnes | Pokles cen energií | Azure | Alexandr Novak | Beijing Hotgen Biotech | Stephen Brennock | Tipy na obchodování páru EUR/USD | CapitalPanda | Nordson | Halloween | Míra růstu mezd | Ifo | Argos Capital | Gautam Adani | Ostatní cenové indexy | Vývoj měnového páru USD/SEK | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | Šéf Fedu Powell | NYSE | Výkon ekonomiky | Ceny kakaa | Výkonný ředitel | Energetický problém | Experti | Počáteční zisky | Produkce energie | Index exportních očekávání | Futures a opce | Chování | Náklady na financování | Skupina Saxo Bank | Rekord | Nižší sazby | Vstupní náklady | Raiffeisenbank | Zpevňování koruny | Bitcoiny | Růst podnikatelské aktivity v eurozóně | Rozvíjející se země | Evropský index | Evropské měny | Aktiva centrálních bank | Creditas | Politická a geopolitická nestabilita | WIIW | Měsíční předpovědi | Striker | Reálné ekonomiky | Bidenova administrativa | Černé labutě | IHS | Uvolňování měnové politiky | Výhled poptávky | Ropný institut API | Reálné příjmy domácností | Obchodní seance | Impuls | Český statistický úřad | Rebalance indexu | EUR/USD | Pavel Ryba | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Nejvyšší inflace | Předseda představenstva | PKN Orlen | Kontrariánské pozice | Reality | Šéf Fedu Jerome Powell | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Švédská koruna | Bezpečný přístav | Analýza makroindikátorů | Český průmysl | PMI z Německa | Vstup do trhu | Cena bitcoinu | General Motors (GM) | Kawamoto | Současná cena | Kolaps těžby | Inkaso deviz | Konkurenti | COT report | Price Action | Akcie společnosti | Streamovací služby | Zbrojařská společnost | Benchmark | Cena pšenice | Rostoucí výnosy | Axel Eggert | BitStock | Stav trhů | Průměrné mzdy | Cenné papíry | Výnos | DeFi | Celosvětová poptávka po ropě | Nová prognóza ČNB | Dlouhodobý růst | Objem obchodování s bitcoiny v ČR | Úloha zlata | Fitch Solutions | Ocelářství | Průměrné mzdy v ČR | Brent | IHNED | Tisk peněz | Delta | Dlužník | Uzavření příměří | TNOTE | Americký akciový trh | Vývoj na trzích | Společnost Rivian | Vzdělávání | Russell 2000 | Šéf Fedu | Opatření v Číně | Slabá poptávka | Růst sazeb | Cena emisních povolenek | Příklady z historie | Reddit | Pronájem nemovitosti | ESG | Index DOW | Import | Zvýšení sazeb Fedu | Společnost NOC | GenAI | Nárůst ceny | Třinecké železárny | Poptávka po zlatě | Zajímavé zhodnocení | Znehodnoceni dolaru | Exchange | NYSE: GM | Milton Friedman | Forexový trh | Ceny dřeva | Investiční strategie | Kapacita elektráren | Cena Brentu | Commodities | Prudké cenové výkyvy | Směřování měnové politiky | Kontrakty | INR | Strach | Deflační faktory | Oživení čínské ekonomiky | Propad cen | Obchodování s cennými papíry | MiFID II | Vývoz ze země | Microsoft (MSFT.US) | Očekávání ČNB | Hrubý provozní zisk | Index DXY | Zdravý rozum | Hurikán Ida | JPY | Virus SARS | Dragonfly Doji | Snižování úrokových sazeb v USA | Metaverse | Potenciál trhu | Analytický tým FXstreet.cz | Spotřebitelské inflace | Americká investiční banka | Posílení české měny | AI | NFP | Ekonomika Velké Británie | Odhad HDP | Index Russell | Růst v Číně | Posilování dolaru | Zotavení v Německu | FTT | Streamovací společnost | EURUSD | Projekce | Znehodnocení | Obchodní tipy | Kontrakce | Růst měnového páru | Peníze | Pandemie COVID-19 | NVDA.US | Ukazatel | Makroekonomická analýza | TeamViewer | Výrobní sektor | Čokoláda | Unie | FTX | Index agentury Bloomberg | Palantir Technologies (PLTR.US) | Měnověpolitické zasedání Fedu | Title Transfer Facility | Nakupovat akcie | Meziroční růst cen | Americká ropa | Výkon | Americká lehká ropa WTI | Nestlé | Obavy z inflace | Prognóza | FTSE 100 | Výrazný vzestup | Jakub Němec | Bilance obchodu | Investovat | Instrument | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Pokles ceny ropy | FedEx | Bezpečné přístavy | ALUMINIUM | Čínský celní úřad | Saxo Bank | FedWatch | Spekulativní investoři | Barel ropy | Analýza transakcí | Přebytek ropy | Palladium | Americký Fed | Ropa WTI | Vzácné kovy | Trader Lubomír | Zrušení daně | Zasedání FOMC | Federální rezervní systém (FED) | INTC.US | Bankovní rada ČNB | Americká společnost | Pokles české ekonomiky | Brexit | Ekonom IHS | Skutečný brexit | Růst akciových trhů | Kontrakty na ropu | Omezené dodávky suroviny | Evropské burzy | CSI300 | Společnost Sentix | Valná hromada | Růst trhu | Pozornost investorů | Burzy | Reverze k průměru | WallStreetBets | USD/EUR | Americké ekonomiky | Ceny elektřiny | Komoditní trh | Kapitál | GAM | ProTrader | Kč/USD | Americký prezident Joe Biden | Události tohoto týdne | Palivové trhy | Cestování | Pesimismus | Souhrn finančních trhů | Broker | Evropské PMI | Vývoj ceny palladia | Cash flow | Proražení | Prodeje aut | Magnát | Posílení koruny | Státní ropná společnost | Futures trhy | USD | Export | Banka Goldman Sachs | Upravený zisk | Růst společnosti | NFLX | Čínské technologické firmy | Technická analýza | John Kilduff | Investiční analytik | Chemický průmysl | Ceny zinku | Americká ropa WTI | Akcie společnosti Nordson | Fear of Missing Out | Qualcomm | Signály oživení | Buy the rumor, sell the news | Ruská společnost | Nové mutace | Oblečení | Vývoj ceny zemního plynu | Cena americké ropy | Jestřábí komentáře | Plány | Vládní opatření | Centrální banky USA (Fed) | Energetická společnost | Onemocnění COVID-19 | Na burze | Nová varianta covidu | Blue chip | Aktuální informace | Rebalance | London Interbank Offered Rate | Nová prognóza | Šok | Ekonomové Deutsche Bank | Ropná zařízení | Varianta delta | ČSOB | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Globální krize | EMH | Zvyšování těžby | Celoroční EBITDA | Trh s ropou | Ekonomická aktivita | Regulace | Kofola | Vývoj ceny akcií | Maďarsko | Třetí vlna | Pokles kurzu | Měnový fond | Pozitivní signál | Jak funguje inflace | Tichomoří | Úroková sazba | Očkování proti covidu-19 | Steve Smith | Ceny emisních povolenek | Nárůst nově nakažených | Latinská Amerika | Nákup stříbrných mincí | Člen představenstva | Tovární objednávky | Pověst | Roční růst | Fitch Ratings | Nord Stream 2 | Cenové tlaky | Nižší úroky | Česká zbrojovka | Janet Yellenová | Kapitálový trh | Komoditní sektor | Oživení trhu | Avast | Bogdan Maioreanu | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Šíření mutace | Vládní výdaje | Covid | Bitcoiny v ČR | Státní peníze | Panevropský akciový index | Klesající reálné příjmy domácností | Aramco | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Patria Online | Dovoz | Sazby hypoték | Obrovský potenciál | Šíření nemoci | Skupina OPEC+ | Výzkumy | Vliv na ceny | Admirals | Důvěra investorů | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Investice do těžby | Druhy CPI | Ekonomika oživuje | Nikkei | Růst cen ropy | Bankroty | Investoři v USA | 1 milion | Cenové pohyby | Stratégové | Výrobní ceny | Fincentrum | Čínské úřady | HSCEI | Komoditní | Světová finanční krize | Doji | Bundesbanka | Vybírání zisků | Největší ztráty | EUR/CZK | Krátká pozice | Data z amerického trhu práce | Zájem investorů | Válka na Ukrajině | McKinsey | Nigérie | Průmyslová výroba v Německu | Poptávka centrálních bank | Elon Musk | Ropné zásoby | Rekordní zisk | Euforie | CO2 | Liz Truss | Makrodata | Akciové indexy | Investoři | Investing.com | Poptávka a nabídka úvěrů | Portfolio | Online nakupování | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Oddlužení | Fidelity | Situace kolem koronaviru | Očkování proti covidu | Negativní sentiment | Evropská měna | Coca-Cola | AMD | Panama | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Média | Futures euro | Vyšší úrokové sazby | Severní Korea | Obchodní napětí | Mezinárodní agentura pro energii | Dosažení zisku | Západní sankce | Venezuela | Topné oleje | Omezení produkce OPEC | Dovoz ropy | Zisk | Zpřísňování měnové politiky | YTD | Mezinárodní organizace pro kakao (ICCO) | Vývoj ceny cukru | Automobilky | Finanční instituce | Ruské ropy | Bank of England | Airbnb | World Gold Council | Lepší výsledky | Forward guidance | Zveřejnění zprávy | CAC 40 | S&P/ASX 200 | Vývoj ceny pšenice | WTI a Brent | VIG | WSJ | Prezident | AT&T | Pojišťovny | Hlavní index francouzských akcií | Boom | Energetický gigant | BP | Cíl ČNB | Zotavování světové ekonomiky | Hold | Dvoutýdenní repo sazby | Nastavení úrokových sazeb | Konflikt na Blízkém východě | Sestupný trend | ICCO | Spotové ceny | Cena mědi | Výkonnost indexů | Ropné společnosti | Kapitálové rezervy | Kč/EUR | Ochota riskovat | Snížení nákladů | Kolísání cen | Boj s inflací | Analýzy | Finanční pomoc | Antivirus | Elektroautomobily | Eugen Weinberg | Biden | TTF | AMC.US | Investiční | Průzkum | Vývoj měnového páru | Růst ceny Bitcoinu | Futures na železnou rudu | Hlavní úroková sazba | Hospodářské oživení | Netflix (NFLX) | Invesco | Morningstar | Berlín | IEA | Demokraté | Kurz koruny k euru | Německý DAX | Brusel | Patria | Ekonom BHS | Analytik Purple Trading | Tržní podíl | Ekonomický vývoj | Akciové trhy ve Spojených státech | Solární energie | Firma Starbucks | Podnikatelská aktivita v eurozóně | TRY | Dlouhodobé pozice | Nemovitosti | Dodávky na trh | Válka | Úrok | US500 | Evropské ekonomiky | Jednotná evropská měna | Očekávaný růst poptávky | Index pražské burzy PX | Davos | Agentura Reuters | Půjčka | Fiskální rok | Koupit akcie | Data z průmyslu | Obchodní plán | Spotřebitelský sentiment | Prodej | Odpor | P/E | Cestovní ruch | Zpráva | Pokles vývozu | First Republic Bank | EUR/PLN | Prémie | Události roku | Představitelé Fedu | Tržní kapitalizace | Bitcoin | Švýcarská banka | Růstové akcie | Ekonomické dopady | Futures | Cena uranu | Tencent | Colt CZ | Nový koronavirus | Trump dnes | Dluhopisové výnosy | Konzistence | Finanční ředitel | S&P | Oslabování dolaru | Kávová zrna | Čínští turisté | Česká měna | Vzdělání | Quantum | Hrubý domácí produkt (HDP) | Rok 2024 | Dow Jones (US30) | Hospodářské dopady | Portu | Bydlení pro mladé | Obchodování | Zasedání Fedu | Společnost Berkshire Hathaway | Narušení dodávek | Spotřebitelské ceny v USA | Vedoucí představitelé | Plynovody | Automobilka | WGC | Meta | S&P Global | Rozhodnutí ČNB | Nabídka | Oznámení | GBP | Ceny povolenek | Olej | Rekordní hodnoty | Thyssenkrupp | Management | Nedostatek mědi | Cena ropy na světových trzích | ZEW | USDA | Trh s uranem | Ropovod | Benchmark Mineral Intelligence | TSMC | Dobré výsledky | Zahraniční investoři | Trojúhelníkové formace | Zasedání OPEC | Centrální banky | XAU/USD | Londýn - ICE | Pandemie COVID | Obchodování páru EUR/USD | Výkonnost indexu | Expanze HDP | Uran | Majitel | Wall Street Journal (WSJ) | Guru | Zprávy | Oanda | Ruský rubl | Deflace | Shell a BP | BCM | Dolary | Investiční aktivita | Akcie v Asii | Dlouhodobé investování | Zemědělské komodity | Eurofer | Růst inflace | Cena povolenek | Turecká lira | Index STOXX Europe | Investiční banka | Pozornost finančních trhů | Averze k riziku | Vývoj ceny bitcoinu | Prognózy ČNB | Rekordní minimum | Obchodování a investice | PLTR | Marek Brávník | Investiční zlato | Index Stoxx 600 | Ceny ropy | Recyklace | Berkshire Hathaway | Nárůst tržeb | CME FedWatch Tool | Distribuce | Pokles tržeb | Inteligentní investor | Byty | Příjmy a výdaje | Obchod Amazon | Evropské akcie | Ceny Bitcoinu | Tržní úrokové sazby | Silný růst | Vývoz do Asie | Investiční centrum | Airbus | Mutace delta | Závislost na ruském jaderném palivu | Medián | Volný čas | Úvěrování | Průmysl v eurozóně | Vyhlídky | Firmy | CZ | Lukáš Jankovský | Vláda USA | NATO | Zadlužování | Tržní podmínky | Cena ropy brent | Podpora | Čínské zboží | Růst zadlužení | Medvědí divergence | Vývoj ceny kakaa | Míra | Expirace finančních derivátů | Nástroj | Rekordní ceny | Výsledky | OpenAI | West Texas Intermediate | First Republic | HUF | Ekonomické oživení | Depozitní sazby | Slabý dolar | Hedgeové fondy | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Květnový kontrakt | Džajant Ačarja | PLTR.US | Nio | Současný trend | Inflační tlaky | S/R hladiny | Minulá výkonnost | Typ koronaviru | Bank of America | Cena ropy WTI | Úroda | Těžba OPEC | TIM | Kurz dolaru | Fundamentální analýza | Petr Lajsek | Vakcína | Silný dolar | Australský dolar | LIBOR | Zpřesněný odhad | XTB Jiří Tyleček | Retracement | Dopad na centrální banku | Zkapalněný zemní plyn | Summit G7 | Koruna | Komoditní měny | Rystad Energy | Kryptoměny bitcoin | Cukr | Capital Markets | Výrazný pokles | Vyšší poptávka | Průmyslové kovy | Shell | Finanční výsledky | Skupina ČEZ | Flat | Včerejší obchodování | JSW Steel | OPEC+ | Šíření koronavirové nákazy | Francie | Pandemie nemoci COVID-19 | SAE | Cena akcií společnosti | Onemocnění | Americký výrobce | Objem exportu | Sazby ČNB | Dopady koronaviru | BHS | Spotřeba uhlí v Evropě | Jakub Matis | DMA | Makroekonomický výhled | Objem | Propad | xStation | Airbnb (ABNB.US) | Asociace | Energetický trh | Applied Materials | Společnost Arm | Obavy z recese | Očekávání investorů | Hypotéza | Nové akcie | Trigger | Pokračující pokles | Výkonnost | HDP eurozóny | Futures na akcie | Pandemie koronaviru | Globální dodavatelské řetězce | Federální rezervní systém | Oživení v Číně | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Údaje | Společnost Nvidia | Klima | Politika centrální banky | Klesající reálné příjmy | Asie | Aktivita ruských továren | Zákonodárci | Cenné papíry a burzy | JCPOA | Investovat do Bitcoinu | Výsledky společnosti | Americká banka | Zvyšování dodávek | Posílení kurzu | Postavení na trhu | Očekávání analytiků | Alibaba | Světové ceny ropy | Chuck Schumer | Poptávka po pohonných hmotách | Národní měny | Regulátor | Průzkumy | Makléř Fio banky | Nomura | Státní rozpočet | Hlavní indexy | Nejvýraznější ztráty | Investice do umělé inteligence | RMB | Převodník měn | Videokonference | Ceny cukru | Klíčová rizika | Dlouhodobý výhled | Digitální zlato | Alternativa oficiálních měn | Ask | Televize CNBC | Průmyslová výroba | Bilion | AMC | Poptávka po úvěrech | Tržní kapitalizace bitcoinu | Nejbohatší muž | Snížit emise | Discount Rate | Britské libry | Bloomberg Grains Index | Studie | Emise skleníkových plynů | CME FedWatch | Tempo růstu spotřebitelských cen | Slabší koruna | Průraz | Cena plynu | Druhy ropy | Deficit | Surové ropy | Graf | Polsko | Kolaps | Rio Tinto | Koronavirové mutace | Oživení evropské ekonomiky | Index S&P 500 | Reakce trhu | Zbrojovka | Zisk energetické společnosti | Plyn | Investiční firmy | Cenová hladina | Omezené riziko | Ropa Brent | Kering | ArcelorMittal Nippon Steel | Výnosové křivky | Hypotéky | Hrubý domácí produkt | Pohyb kurzu | Lukáš Kovanda | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | Důvěra investorů v ekonomiku | Zasedání Bank of Canada | Evropa | Pokles produkce | Nárůst cen ropy | Oživení americké ekonomiky | Česká spořitelna | Změny na trhu | Směřování | HUF/EUR | Německý Ifo index | Ceny na čerpacích stanicích | OPEC | USD/PLN | Short | Amazon (AMZN.US) | Podílový list | Ukrajina | Ropná společnost | Vedení firmy | Bitcoin dnes | Poptávka po bezpečných aktivech | Tiffany | Maďarský forint | Pár EUR/USD | Index výrobních cen | Institut Ifo | Egypt | Johnson & Johnson | Poptávka po oceli v Číně | Title Transfer Facility (TTF) | Omezení pohybu | Eurodolar | Těžařská společnost | Dopady na ekonomiku | KB | Akcie Nvidie | Bezpečné útočiště | Čínský dovoz | Jiří Tyleček | Hodnocení akcií | Dnešní makroekonomické ukazatele | Open interest | Disciplína | Ceny ropy WTI | Maloobchod | Optimistická očekávání | Kurz české měny | Oslabení amerického dolaru | CVC | Zveřejněná data | Etoro | Růst zlata | Spotřebitelská nálada | Americký dolar | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Trump | Rostoucí obavy | Stavebnictví | Zahraniční forex | Předpokládaný růst | Měsíční data | Dnešní růst | Fed pivot | Dopady války na Ukrajině | Reuters analytik | Rezidenční nemovitosti | Vývoj na měnových trzích | Index Dow Jones Industrial Average | Příznivé údaje | Počet zákazníků | Energetický sektor | Nájemné | Silnější dolar | Beta | Urals | Ekonomická aktivita v eurozóně | Mexiko | Finanční krize | Rostoucí trend | Dolar k japonskému jenu | Sójové boby | Salutem | Bankovní úvěry | Prodej akcií | Obchodní strategie | Rystad | FXstreet.cz | Firma ArcelorMittal | Inflace ve Spojených státech | Alphabet (GOOGL.US) | Stimulační program | GBPUSD | TIPS | Ministerstvo energetiky | Obchodování s ropou | Další zasedání OPEC+ | Indikace | Rakousko | Grafy | Fatih Birol | Rekordní zisk energetické společnosti | Stříbro | Podstatné kurzotvorné zprávy | Švédsko | Kartel OPEC | CHF | Tým InstaForex | Údaje o inflaci | Instituce | James Bullard | Sell the news | Česká koruna | Loňský zisk | Turecko | Velcí obchodníci | Kakao | Přeprodané oblasti | Dogecoin | Restriktivní opatření | Bank of Japan | USD/SEK | Vlna koronaviru | Price Futures Group | OECD | Americké objednávky | Podnikatelská důvěra | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Investiční společnost | Jan Dvořák | Ropné futures | G10 | Dnešní fundamenty | LNG | Western Alliance | JNJ | Rizika pro společnost | Obnovitelné zdroje | Globální poptávka po uhlí | Erste Group | Americké akcie | Profit Target | Měnový trh | BBC | Dočasné zrušení daně | Czech Fund | Futures na ropu WTI | MetaTrader | Ex-dividend | Dodavatelský řetězec | Philip Newman | Hamás | Kongres | Úspory | Sankce uvalené na Rusko | Divize | Oslabení koruny | Spot | Pozitivní vliv | Zvýšení úrokových sazeb | Drahý kov | Vývoj měnového páru USD/JPY | Index cen výrobců | Společnost XTB | Čínský statistický úřad | Vyplácení dividend | Ziskové marže | ex | Evropská ekonomika | Rozpočtový deficit | Royal Dutch Shell | Apple | Výsledky HDP | Zvýšená volatilita | LemBros Commodity Advisors | Komise pro cenné papíry a burzy | Akcie Airbnb | Největší hráči | Tradestation | Růst výnosů | Obchodníci s ropou | Trh s futures | Trh | TSM | Šíření nemoci COVID-19 | Snížení těžby | Komise | Aktivita na trhu | Komise pro futures trhy | Technologické firmy | Technologické a demografické změny | Války na Ukrajině | Erste Bank | Program podpory bydlení | Ruský plyn | Eskalace | Index nákupních manažerů | Pohyby dolaru | Akcie firem | Těžba ropy | Výrazný růst | ArcelorMittal | Fed | ABNB.US | Oslabování amerického dolaru | Zahraniční obchod | Situace | Velké americké banky | Ekonomické škody | Korekce | Klesající trend | Vývoz ropy | Upozornění | Rubl | Drahota | Důvěra spotřebitelů | Spotřebitelská důvěra v USA | Pozornost | Moody's | Kov | Skupina Erste Group | Kontrakt | Celosvětová poptávka | BNP | NIO Limited | Analytici | Jednotná měna | Nové trhy | Buffett | Money management | Počet pracovních míst | Poptávka a nabídka | Koronavirová epidemie | Vývoj ekonomiky | Ceny zemního plynu | Spotřeba ropy | Elektromobily | Pražské burzy | NYSE: ALB | Trojité dno | Krátkodobé obchodování | Další rozvoj | Prezident Emmanuel Macron | Konkurenceschopnost | USD/CZK | S&P 500 | Uvolňování karanténních opatření | Globální recese | Aktivity v Číně | Globální akciový index MSCI | Automobilový průmysl | Oživení poptávky po ropě | Spotové ceny ropy | Průměrná hrubá měsíční mzda | Dealogic | Luis De Guindos | Kanada | Yahoo | Oživení české ekonomiky | Ropné velmoci | Obchodování s bitcoiny v ČR | Keynes | Analytici Morgan Stanley | Dolar vůči jenu | Objem akcií | JDE | Zvýšení mezd | Posílení dolaru | ANO | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Stock | Obranný průmysl | Volatility | Zemní plyn | Změny sazeb | Lukáš Raška | Růst spotřebitelských cen | IRS | Risk-off aktivum | Generali Investments | ProCent | Equity | Ceny zboží | Ceny kovů | Náklady na půjčky | MWh | Prezident Joe Biden | Ruská invaze | Koronavirová pandemie | Vývoj na komoditních trzích | Dílčí index | Snižování úrokových sazeb | Rivian | Velké banky | Microsoft | Příležitosti | Dopad na cenu | Sellier & Bellot | Craig Erlam | Nejistota | Cryptocompare | SBUX | Stagnace | Míra inflace v Maďarsku | Dočasné zrušení daně na benzin | Růst tržeb | CME | Spotřebitelská inflace | Commission | Pokles cen ropy | Defi | Změny cen | Sell | Demokratické strany | Makro | CL | Síla dolaru | Měny&Sazby | Letadla | Makroekonomické údaje | Důvěra v průmyslu | Long pozice | Cybertruck | Dollar Tree | Broker Consulting | Kurz dolarů | Prime | Vybírat zisky | Snížení sazeb | Nižší růst | Národní ekonomická rada vlády | Exporty | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Index Nasdaq | Roční výnos | Unce zlata | Archer Daniels Midland | Accumulate | Web3 | Spolková vláda | Znovuotevírání ekonomiky | Futures na DAX | Příjmy z ropy | Světové centrální banky | Rizikovější aktiva | Představenstvo | Letadlo | MSFT.US | Pokles úrokových sazeb | Trendové linie | Rekordní růst poptávky | Výpadky | Objem obchodů | Range | CFTC | Velké zisky | Tomáš Pfeiler | Japonsko | Pokles eura | Futures kontrakty | Ceny akcií Nvidie | Nifty 50 | Hladiny podpory | Invest | Gazprom | Růst těžby ropy | Tržby | Centrální banka | Životní náklady | Analýza Oxford Economics | Los Angeles | Světová poptávka | Federální rezervní banka | Životní prostředí | Posco Holdings | Jemenští povstalci | Vlny koronaviru | NYMEX | Koruna dnes | Polský zlotý | Německá vláda | Apreciace | QE | Kurzový závazek | LYNX | Celní úřad | Odhad poptávky po ropě | Jozo Perić | Donald Trump | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Důvěra ve zpracovatelském průmyslu | Eurozóna | Čistý zisk | Odhadovaná cena | Pozitivní zpráva | Jádrová inflace | Makroekonomické ukazatele | Kovy | Pohyb kapitálu | Krach | Rumunsko | Zasedání americké centrální banky | Výhled poptávky po ropě | Centrum | Společnosti | Fundamentální faktory | Spotová cena | Další růst | Tempo růstu britské ekonomiky | Aktivita v průmyslu | Americká průmyslová produkce | Celkový výsledek | Prohlášení | ABT | Kurz české koruny | Největší evropská ekonomika | Cenné papíry Avastu | Tendence USD | Akcie TSMC | Řetězec | Vývoj inflace | Ekonomika Austrálie | Partnerství | Cena kakaa | Prudký růst cen | Pokles dolaru | Golden Gate | Zvýšení těžby ropy | API | Rizikovější investice | Obchodníci | Ropný institut | Hlášení úrokové sazby | Komodita | Dluhopisy | CZK | Ceny akcií NIO | Reuters | AMC Entertainment | Baidu | Maloobchodní tržby | Růst HDP | Situace na Ukrajině | Očekávaný růst trhu | Růst cen zemního plynu | Chevron | Mizuho Bank | Nárůst výnosů | Expirace | Hodnota akcií automobilky | Guvernér Michl | Analytika | Přehřátí ekonomiky | Depozitní sazba | EPI | Očekávání úrokové sazby | Minima eurodolaru | ISM | Souhrnný index | Cena Facebook akcie | Rolování | Rekordní maximum | Zásoby ropy ve Spojených státech | Cyklus růstu | Primární emise | Libra šterlinků | Předseda | Levné akcie | Utahování měnové politiky | Británie | Růstový impuls | Anglo American | Bulharsko | Fond kvalifikovaných investorů | Investiční Memento | Druhy dluhopisů | Boeing | Futures na kávu | Očekávání trhu | Příkaz | Zhodnocení finančních prostředků | Ekonomiky | Sazby beze změny | Bernie Sanders | Supercyklus | Záporné sazby | Vitol | Invaze | Rychlý růst | Lipow Oil Associates | Evropské banky | Libra | Koronavirová krize | Otevření Číny | Nvidia (NVDA.US) | Návrh dividendy | CFD | Šíření nákazy | Ceny ropy v dolarech | Vláda ČR | Nová data | Hodnota akcií | Komoditní index Bloombergu | Dopad na ekonomiku | Americké akciové trhy | Open | Evropská unie | Cena akcie | Ceny lithia | Růst ceny zlata | Chicago Mercantile Exchange | Inflace v květnu | Cena severomořské ropy Brent | Americké ministerstvo obchodu | Jaderná energie | US100 | Zvýšení základní sazby | Webináře zdarma | Ceny nafty | Financovat | Úrokový rozdíl | Euro Interbank Offered Rate | EUR/HUF | Aktuální cena | Rostoucí náklady | Nálada investorů | Hlavní akciové indexy | Válka o ropu | Problém EU | Obilniny | AMD.US | Aphria | Sentiment v Německu | MIFID | Arm | Startup | Účinnosti vakcín proti variantě omikron | Objem zlata | Nový rekord | USA | Úroky | Severomořská ropa | Poptávková inflace | Refinitiv | Economic | Plodiny | Ekonom IHS Markit | Fed funds sazby | DPA | Spotřebitelská nálada v USA | Ropný zlom | Solární panely | Cena | Investiční banky | DIP | Předstihové ukazatele | Vedení ČEZ | Světová poptávka po ropě | Evropský maloobchod | ING | Akcie dnes | Káva | Ztráta | Inflační očekávání | Ceny akcií | Americký Úřad pro energetické informace | Izrael | Inspirace | Rozpočet | Kunal Kundu | TABAK | Leasing | FTSE | Aktivita v ruském zpracovatelském sektoru | S&P500 | Prodeje domů | Dolar | Čínská ekonomika | Ceny | Vyšší úroky | Prudký pokles | Koronakrize | Technologie | Opce | Standard Chartered | Energetická krize | MetaTrader 5 | Nouzový stav | Hypoteční sazby | Výkyvy cen | Finální odhad | ČNB | John Maynard Keynes | Přenos | Ekonomické fórum | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Těžaři | Ranní zpráva | Pojišťovna VIG | Pokles | USDIDX | Contango | Ceny komodit | Vyšší ceny | Překoupený trh | Margin | Globální inflace | Nvidia | Uzavření trhů | Tamas Varga | Pandemie covidu | Makroekonomická situace | Nedostatečné investice | Cena kukuřice | Vývoj akciového indexu | Růst hlavních ekonomik | Těžba v USA | Člen představenstva České spořitelny | Tencent Music | Počet uživatelů | Index spotřebitelských cen | IG France | Potenciální zisk | Ruská invaze na Ukrajinu | Hedge | Debata | CARA | Česká republika | Pokles výnosů dluhopisů | Průmyslový růst | Americký trh | Rabobank | Pokles dovozů | Nákladová inflace | Výroba ocele | Tržní očekávání | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Směrodatná odchylka | Dopad covid-19 | Americká ekonomika | Europe 600 | Zelené energie | Credit Suisse Group | NVDA | Kurz koruny | Dluh USA | Fiskální balíček | Počet žádostí o podporu | Obchodník | Akcie týdne | Federální rezervy | Snížení těžby ropy | PVM | Negativní dopad | Růst poptávky po akciích ČEZ | COVID-19 | Google | Data z reálné ekonomiky | Bitcoin a další kryptoměny | Růst mezd | Fundamentální ukazatele | Silicon Valley | ISIN | Blue-chip | ROE | DE40 | Evropská centrální banka | Index cen | Dow Jones Industrial Average | Dodávky plynu do Evropy | Slušné zisky | Banka Credit Suisse | Čínská vláda | Index PX | Růst americké ekonomiky | Daně | Palantir Technologies | Lídři | Moneta | Tradingové webináře zdarma | Spotová cena zlata | Zisk energetické společnosti ČEZ | Pivot | TSLA | Bitstock.com | Rizika | Kryptoměna | ECB | Nákup akcií | Epidemiologické situace | BAT | Pracovní trh | Coinbase | Zásoby ropy v USA | Česká ekonomika | SaxoStrats | Obavy o poptávku | Momentum | Pandemie nemoci | Skupina OPEC | Marketingová komunikace | Kurzy | Pšenice | Fond | Těžba skupiny OPEC | Konsorcium | Nálada v USA | Mánie | Čína | Finanční prostředky | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Růst zisků | Zisky | Webináře | HICP | Emisní povolenky EU | Ceny akcií GM | Konsensus | Vstup do pozice | FCA | Ekonomické údaje | Podnikání na kapitálovém trhu | BNP Paribas | Konsenzus | Historické rekordy | Lembros Commodity | EURIBOR | Signature Bank | Ceny palladia | Globální ekonomika | Obchodní pozice | Fed funds | Spekulativní pozice | Čínská média | Miliardy eur | Prodej zlata | Růst měnového páru GBP/USD | Růst ceny | Jestřábí hlasy | Benchmarky | Přehled kurzů | Ministr zahraničí | Ranní okénko | Zboží dlouhodobé spotřeby | Indikátor | Starbucks | Splatnost | Prodej ropy | Vývoj cen ropy | Cena zlata | Co jsou to úrokové sazby? | Forward | Hedge fondy | Pullback | Množství peněz | Zvýšení ceny | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vysoká poptávka | Vývoj měnového páru GBP/USD | Rizikové averze | Zinek | Trinity Bank | Zlepšení nálady | Rusko-ukrajinský konflikt | HG měď | Tamás Varga | RRR | Růst cen | Index Russell 2000 | Společnost Chevron | Drahé kovy | Freeport-McMoRan | Vyšší sazby | Cena termínového kontraktu | Kryštof Míšek | Moskva | RSI | Měnová politika | Vysoké inflace | Dovoz oceli | Přicházející recese | Alokace | PMI ve výrobě | IEA Fatih Birol | Býčí trh | Saxo | Repo sazby | Eso v rukávu | SEC | Pád cen | Statistici | IFO index | Albermarle Corp. | Financování | Obavy z globální recese | Byznys | Index pražské burzy | ČSÚ | Inflace v ČR | Fitch | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Louise Dickson | Internetové společnosti | Historická minima | Otevírání ekonomiky | Finance | Omezení dodávek | Prodávající | GMT | Guvernér | Americká lehká ropa | Návrh ministerstva financí | Sillicon Valley | Nová auta | Czechoslovak Group | Globální poptávka | Tempo inflace | Investiční poradenství | Poptávka | Společnost Kantar | Nejrozšířenější kryptoměna | Dostatek energie | Banka Morgan Stanley | Ředitel IEA | Zvýšení základního úroku | Akciový stratég | Zvýšení produkce | Tilray | Americké banky | Capital | Ceny suroviny | FT | Hodnoty měny | Obchodování na akciových trzích | Investor | Nakupovat | Měnové trhy | WTI Crude Oil | Průměrná mzda | DNO | Trend follow | Obchodovat | Naše prognóza | Akciový trh v USA | Pokles trhů | EUR/MWh | Zvýšení inflace | Spotřebitel | Index S&P 500 ve srovnání | Nákup dluhopisů | Pokles akcií | Navýšení cel | Banka Mizuho | Hospodářský růst | Prezident Fedu | Nové rekordy | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | Kybernetická měna | Inflace v Maďarsku | Zrušení daně na benzin | Technologický Nasdaq | Dluhová krize | WTI | Bohumil Trampota | Hrozba recese | Standard & Poor's 500 | ETF fondy | Barel ropy WTI | Cenu plynu | Bod | Miliardy korun | Počasí | Dnešní PMI | Reporty | Podmínky na trhu | Rozpočtové deficity | Zpřísnění finančních podmínek | Společnost TSMC | Pákistán | Nákup eura | Medvědi | Silnější koruna | USD kurz | Redukce | RBNZ | Půl milionu za měsíc | Agrokomodity | Úrokový diferenciál | Obchodování dnes | Co bude | Rekordní zisk energetické společnosti ČEZ | Americké maloobchodní prodeje | Obchodování CFD | Růst akcií | Klouzavý průměr | Vývoj ceny kávy COFFEE | Znehodnocení úspor | RBI | Americká měna | Uchovatel hodnoty | Nord Stream | Investiční výdaje | Saúdská Arábie | Vývoje ceny | Tony Sycamore | Pokles zásob | OCI | PMČR | Ziskovost | Bankéři | Sjednocení Irska | Sázet | Podnikání | Měny regionu | Cena ropy | Konkurenční společnosti | Světová ekonomická krize | Jaderné elektrárny | Nižší výdaje | Mohammed Barkindo | Inflace | Problémy | Ocel | Obavy z koronaviru | TSM.US | Zisk na akcii | Drobní investoři | Inflace ve Velké Británii | Změny klimatu | Marže | Využití kapacit | DAWN | ROCE | CCJ | Dna | Německá ekonomika | DAX | Zlato a stříbro | GM | HDP | Trh kryptoměn | Organizace pro výživu a zemědělství | Oživení globální poptávky | COMEX | Alphabet | Graf dne | Certifikace | Obchodování Bitcoinu | Důvěra v českou ekonomiku | Zkušenosti | Ceny niklu | Emmanuel Macron | Firma | Zasedání měnového výboru | Signály | Protekcionismus | Poziční trading | Omikron | Hospodářské statistiky | Spotřební daně | Vysoké zisky | Odhad cen ropy | Barel WTI | Lira | Devizový trh | Načasování | Výrazný růst cen ropy | Znovuotevření Číny | Futures na ropu | Rafinérie | Erste | Komerční banka | IHS Markit | Ropa | Statistiky | Peněžní zásoba | Stoxx 600 | Gary Dugan | Zahájení obchodování | Světová ekonomika | Růst průmyslu | Monetární politika | Manufacturing PMI | SAP | Dluhopisové trhy | Hlavní index PX | Nedostatek elektřiny v Číně | Bankovní vzdělání | Diverzifikovat | Spolkový statistický úřad | FX | Daniel Yergin | Index PMI | Ekonom | AMZN.US | Úroveň supportu | SVB a Signature | Nový typ koronaviru | Deutsche Bank | RUB | MPSV | Pohonné hmoty v ČR | Američané | Kurz | Market | Sledování vývoje | Očekávaný růst | Vývoj ceny niklu | Nancy Pelosiová | Raiffeisenbank a.s. | 256/2004 | Bloomberg Commodity Index | Obchodní dohody | Kurzy.cz | Pokles výnosů | TASS | Indexy PMI | Měny střední a východní Evropy | Rozkolísaný | Reakce eura | Restrikce | Optimismus | Facebook | Rozhodování | Předkrizové úrovně | Indická rupie | Objem zakázek v německém průmyslu | Cena ropy klesá | Investiční doporučení | Embargo na dovoz ruské ropy | Hliník | Růst dolaru | Obchodování ropy | Federal Funds Rate | Ceny pšenice | BH Securities | Trh s hotely | Oracle | Martin Gürtler | Makroekonomické faktory | Poptávka po čipech | Poměr RRR | Investiční banka Goldman Sachs | Vývoj ceny kávy | Kukuřice | Ropné dodávky | Fibonacciho retracement | Komoditní obchodní příležitosti | Prezident USA | Měď | Asie a Tichomoří | Proinflační | Gigafactory | Stock Spirits | Generativní AI | Dodávky suroviny | Fiskální stimuly | Boj s koronavirem | Negativní vývoj | World Gold Organization | Inflace cen | ANZ | Rozvíjející se trhy | Fundamentální pozadí | Euro | AUD | Jeffrey Halley | Server CNBC | Commodity | Trh se zlatem | Agentura DPA | Úsilí | Cena niklu | Risk | Predikce | Dodávky ropy | Vzdělávací materiály | Fibo | PMI ve službách | Íránská ropa | Banka | Akcie Netflix | Zpracovatelský průmysl | Úřad práce | Vliv GenAI | Kypr | Aerolinky Ryanair | Zahraniční kapitál | Citigroup | Akciové obchodování | Softbank | Heraeus | Denní graf akcie | Christine Lagarde | LME | Hospodářství | Index výdajů na osobní spotřebu | Čínský export | Stagflace | Pražský index PX | Maynard Keynes | Indikátor důvěry | Poskytování hypoték | PVM Tamas Varga | EV | Novatek | EBITDA | Německé podniky | Moody's Analytics | Ohlédnutí | JP Morgan | Zpomalení růstu | Obchod | Růst ekonomiky | Dlouhodobější výhled | ArcelorMittal Nippon Steel India | Produkční škrty | LPL Financial | Ceny pohonných hmot v ČR | Rada ČNB | Ranní komentář | Indické úřady | Jádrový CPI | Zemní plyn (LNG) | Ranní glosa | Rozhodnutí Bank of England | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Kapitalizace bitcoinu | Fibonacciho úrovně | Short obchody | Intermediate | Globální akciový index | Nižší ceny | Zisková marže | EU | Ekonomická krize | Cenové stability | Poskytování úvěrů | Volatilita akciových trhů | Credit Suisse | Portfolia | Převis | Kurz domácí měny | Koronavirové krize | Nástroje měnové politiky | Obchodování s Bitcoiny | Vývoz | CATL | Energetické firmy | Albermarle | Poptávka po americkém dolaru | Nakoupit ropu | Coffee | Aktivity v eurozóně | xStation 5 | Gate | Akcie Credit Suisse | Týden na akciových trzích | Světové poptávky | Recese | Empire State Index | Celosvětový růst | Zprávy z Německa | Sam Altman | Emisní povolenky | ASML | Švýcarský frank | RBOB | Bank of Canada | Erdogan | Energetický problém EU | Vývoj pandemie | CZK/EUR | Úřad pro energetické informace | Napětí na Blízkém východě | Analytik Portu | Index Dow Jones | Britská ekonomika | USD/CAD | Odhadnutí trendu | Výhled na rok | Situace na Blízkém východě | Čas na nákup | Eskalace konfliktu | Kyjev | Silný americký dolar | Index francouzských akcií | Miliardy | Spekulace | Denní graf | Meziměsíční inflace | Koronavirové pandemie | Manažerka | Globální finanční krize | Ropa roste | Irské aerolinky | Silný support | Štěpán Křeček | Fosilní paliva | Americké burzy | Růst průměrné mzdy | Hodnota indexu | Know-how | USD za tunu | Frank | Nejnovější statistické údaje | Prudký propad | Brazilský real | Kapitálové výdaje | Intradenní obchodník | Výroby elektromobilů | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | Investoři a obchodníci | Dnešní zpráva | Vláda Spojených států | Americké státy | ARM | Silné inflační tlaky | Investiční záměry | Centrální banka USA | Vývoj měnových párů | Čínské indexy | Nákup zlata | Ceny akcií ALB | Dieselgate | Ceny energií | WTI ropa | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Unipetrol | Snížení produkce | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Ropný kartel OPEC | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Finanční skupina | Základní sazby | Irské aerolinky Ryanair | Čínský průmysl | Úspěchy | Další kryptoměny | Buy the dip | Prezident Donald Trump | Multi-Asset obchodování | CySEC | Rostoucí inflace | Předpokládaný vývoj | Investiční poradce | Kurz bitcoinu | Světové produkce | Dodávky zemního plynu | Technologický sektor | OSN | Panika | Index energií | Výkon amerického dolaru | Odhady růstu | Henry Hub | Cena elektřiny | UCITS | Kanadský dolar | Agentura Fitch | Purple Trading Petr Lajsek | Avalanche | Pozitivní výsledky | Předpovědi | Údaje z Číny | Bondy | Ivan Vondra | Analytické společnosti | Mince | Tomáš Raputa | Růst poptávky po ropě | Vývoj ceny platiny | Silicon Valley Bank | Úrokové sazby České národní banky | Zásoby ropy | Mirabaud John Plassard | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Úspěšné obchody | Benzín | Restrukturalizace dluhu | Cena akcií Kawamoto | Rostoucí ceny | Trend | Akcie a ETF | Shrnutí obchodování | Price Futures | Pokles sazeb | Provozní zisk EBITDA | Základy fundamentální analýzy | Dow Jones Industrial | Automobil | Japonský jen (JPY) | Oslabení | TradingEconomics | Americký dolar k japonskému jenu | Míra inflace | Letecká doprava | House Price Index | Přebytek obchodu | Platforma | Francouzské akcie | Vládní bondy | Zdražování ropy | Energetika | Akcie energetických společností | Manufacturing | Akcie společnosti Nvidia | Spotřebitelská důvěra | MMF | Trhy v USA | CNN | Náklady na úvěry | Andy Lipow | Finanční situace | Finanční ukazatele | Zlaťáky | Elizabeth Warrenová | Nařízení | Pioneer Natural Resources | Míra nejistoty | Ceny benzínu | Trendy komodit | Oblasti umělé inteligence | Pokles cen zlata | Negativní zprávy | Schodek | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | Ruské exporty | Bankovní sektor | Fed index | KOSPI | Kapitálové zboží | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Obchodování v Evropě | Odborníci | Oživení poptávky | Obchodní bilance | Hospodářské krize | Mizuho | Investiční nástroj | M2 | Severomořská ropa Brent | Institut pro mezinárodní ekonomická srovnání | ASX 200 | Zpřísnění měnové politiky | Mileniálové | Mezinárodní měnový fond | Gold | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Bolest | Sankce na Rusko | Očekávané výsledky | Lehká ropa WTI | Druhá vlna koronaviru | Výrobní inflace | Tempo růstu | Nadprodukce | Meziroční růst spotřebitelských cen | Aktivita firem | Bankovnictví | Libye | Aerolinky | Pohonné hmoty | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSM.US) | Nadhodnocení | Continental | Biliony | Divergence | Cena cukru | Alexandre Baradez | Bilion dolarů | ETF | Akcie klesají | Akciové trhy | Kurzy měn | Nárůst spotřeby stříbra | Červnový kontrakt | Kartel OPEC+ | Omezení těžby | Silvergate | Moneta Money Bank | Centrální bankéři | Saúdové | Ceny drahých kovů | Varování | Inflace v Evropské unii | Guidance | Hospodářské soutěže | Družba | Cena zemního plynu | Viceprezident ECB | Údaje o nezaměstnanosti | Kurz amerického dolaru | Obchodní aktivity | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | Přerušení výroby | Cykly | Těžba kryptoměn | Long | Rally | Inverzní výnosová křivka | Bankovní rada | Recese v USA | Komoditní index | Pojišťovna | Macron | Pandemie | Cenové indexy | Růst těžby v USA | SARS | Nálady na trhu | Rychlost | Putinův režim | Internetový obchod | Chris Williamson | Aktiva | Osobní příjmy | FOMC | Ekonomické krize | Použití finanční páky | Fundamentální analýzy | Místní producenti | Joza Perića | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | Ministerstvo financí | GEVORKYAN | Výprodej | Propad těžby | Problémy v dodavatelských řetězcích | České měny | Investiční kapitál | Očekávaný vývoj | Ceny ropy dnes | Výnosy z dluhopisů | Tuzemský průmysl | Business | Poradenské firmy | Evropští investoři | Podíl na trhu | Čínský vicepremiér | Komise v přenesené pravomoci (EU) | TradingView | Investiční společnosti | Indikátory | Albemarle | Růst cen akcií | Pokles cen | Základní úrok | TikTok | Plynárenské společnosti | Akcie Nvidia | Cena stříbra | Dohoda OPEC | Vývoj měnového páru USD/CAD | Slabý kurz dolaru | Keystone XL | Peněžní trh | Nový stavební zákon | FedWatch Tool | Výsledky společnosti Nvidia | Inovace | Konsolidace | Nejlepší výsledky | Energetické krize | Obchodní rozhodnutí | Akcie Tesly | Výnosnost | Ole Hansen | NZD/USD | Spekulanti | Producenti ropy | Komise v přenesené pravomoci | Riziko ztráty | Ministryně financí | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Graf ropy | Technologický pokrok | Brazílie | Sentix | Snížení cen | Čistá zisková marže | | Německý statistický úřad | Cena olova | Pochybnosti | Philadelphia Semiconductor | Danske Bank | Orlen Unipetrol | Pracovní den | Pandemická situace | Trinity | Stratég | Signál k nákupu | Známky oživení | Prodeje automobilů | Pokračování poklesu | Majetek | Ekonomika eurozóny | Vývoj ceny hliníku | Purple Trading | Fio banka | Řetězce | Zisk na akcii (EPS) | Období nejistoty | Zrychlení inflace | Sentiment | Síla měn | Short pozice | Výzkumná společnost | CSG | Pojistky proti inflaci | Stoxx Europe 600 | Šéf společnosti | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Negativní hospodářské dopady | Výsledek zasedání | Mirabaud | Politika | Konkurence | Nálada na trhu | Letecké společnosti | Akcie ČEZu | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Budování státu | Komoditní stratég | Rentabilita | Míra nezaměstnanosti | Reálné výnosy | Ministr pro energetiku | Ben Laidler | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Backwardation | Konsensus trhu | Vídeňský institut pro mezinárodní ekonomická srovnání | Americké futures | MAM | Komoditní spread | BHP | Per rollam | Nejrozšířenější kryptoměny | Růst průmyslových cen | Americký dluh | Nike | Poplatky | I-Trader | Cushing | Forint | Řízení pozice | Negativní korelace | Velká Británie | Evergrande | Německý průmysl | PLN/EUR | Další vývoj | Citibank | Dnes zveřejněná data | Softwarové firmy | Cena pohonných hmot | Členové bankovní rady | Objemy obchodů | Průzkum PMI | Úrokový výnos | Centrální banky USA | Zdraví ekonomiky | Optimismus investorů | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Imperial Finance | Nálada | NYSE: NIO | Aktivita ve službách | Geopolitická rizika | FAO | Emise dluhopisů | Letectví | Indie | Zveřejnění hospodářských výsledků | Nákupy | Energetická krize v Evropě | Technologické akcie | Obchodní spor | Měnové politiky | Účetní období | Vnímání | Vliv na trh | Hlavní rizika | Intel | SVB | Čínský výrobce | Martin Stránský | Dnešní ekonomický kalendář | Výprodej akcií | Ekonomika | Pohyb ceny | Zklidnění situace | Oxford Economics | Internetová bublina | Výnosová křivka | Historická maxima | Marvell | Regulační orgány | Stratég Saxo Bank | Elektřina | Politika centrálních bank | Otto Daněk | Zlevnění ropy | Nastavení sazeb | Investiční aktivity | Sankce | Commerzbank | Zhodnocení | Proinflační působení | Poradenské společnosti | Ministr energetiky | Ceny zlata | Vývoj trhu | Výhled | Členové OPEC | Prodejní cena | Růst průmyslové výroby v Číně | Erste Group Bank | Auta | Komerční banky | Americké ministerstvo | Zahraniční měny | Spojené státy a Čína | Výnosný byznys | Obchodní analýza | Deriváty | Ethereum | Investiční prostředí | Akciový trh | Vysoké ceny | Embargo | Filadelfský Fed | Hry | Odpovědnost | Vysoké ocenění | Zlevnění potravin | Amín Násir | Počty nakažených | Energetické společnosti | Index Hang Seng | Propouštění | Trendové čáry | Bilance zahraničního obchodu | PGNiG | Bloomberg Intelligence | Zaměstnanci | PayPal | Bankovní krize | Čerpací stanice | Evropský trh | Finanční trhy | Nízké ceny ropy | Česká národní banka | Burza dnes | Nákupy od úzké skupiny lidí | Zlaté rezervy | Akcie | Cyrrus | Komunistická strana | PacWest | Expanze | Šíření koronaviru | Insider | LVMH | Zasedání bankovní rady | Prostor pro růst | General Motors | Prodejní signál | Dlouhodobý trend | Fondy | Poptávka po dolaru | Komise pro cenné papíry | Týdenní výkon | Epidemie nemoci | Bílý dům | Komoditní trhy | Situace v Číně | ČEZ | Austrálie | AAPL | Cenové hladiny | Riziko | Německé ekonomiky | Hrubá marže | Růst průmyslové produkce | Financial Times | Kontrola inflace | GOOGL.US | USD za barel | Philips | Počet nakažených | Poptávky po ropě | Spread | CZK/USD | Velkoobchodní cena plynu | Obavy investorů | Aktuální situace | Vývoj měnového páru EUR/USD | New York | FOMO | Riziko korekce | Tradingové webináře | MSFT | Swing | Saldo zahraničního obchodu | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Dřevo | Krize | Bernstein | Optimistický výhled | Ceny ropy Brent | Fundamenty | NERV | Zajišťování | Depozitní sazba ECB | Posílení kurzu koruny | Německé tovární objednávky | Čínská poptávka | Zotavení ekonomiky | Protipandemická opatření | Růst poptávky po oceli | Ekonomické zprávy | Sazba Fedu | Applied Materials | Situace na trzích | Omezení produkce | Světový trh s ropou | Šance | Míra inflace v eurozóně | Bitcoinový fond | Výrobci automobilů | Informace z trhu | Pokles poptávky | Oslabení dolaru | Objednávky | Prezident Erdogan | Slabší kurz | Těžař | Partnerství Boeingu a Ryanairu | Prezidentské volby | Dollar | Vratislav Zámiš | Elektrická vozidla | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Americké rafinerie | Trhy | Akcie Meta | Dolarový index | Vývoj ceny stříbra | Tripple witching | Deeskalace | Globální trh | Vývoj ceny ropy | Čínský stavební sektor | Sazby | Daně na benzin | US30 | NEV | Ředitelka | Generální ředitel | Ceny aktiv | České vlády | Sázky na pokles | Cíle | Politická rozhodnutí | Burza | Semináře | Provozní náklady | Ekonomický kalendář | Panevropský akciový index STOXX 600 | Index MSCI | Guvernér Rusnok | Zvyšování úrokových sazeb | Americká inflace | Rozvoj | Růst cen komodit | Firma ArcelorMittal Nippon Steel India | RBA | Likvidita | Žádosti o podporu | Asociace exportérů | Výprodeje | OIL.WTI | Teherán | Dlouhá pozice | Spotřeba domácností | Švýcarské banky | Transakce | Ropa WTI a Brent | Dnešní údaje | Slabší dolar | Měny | Růst podnikatelské aktivity | Filadelfský Fed index | Snížení úrokových sazeb | Sankce proti Rusku | Výnosy 10letých dluhopisů | Hrubý domácí produkt (HDP) Británie | Bezpečnost | Výroba v Německu | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Slovensko | Glencore | Maloobchodní prodej | Irsko | Regulační úřady | Energie | Analytici společnosti | Instant Trading EU | Ash Glover | Michal Brožka | Inflace v březnu | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Tradeři | USDX | BHS Štěpán Křeček | Dividendy | Nabídka a poptávka | Měna | Ruský rozpočet | Osobní výdaje | Dodávky plynu | Jasný signál | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Trading | Renminbi | Finanční sektor | Panika kolem koronaviru | CAD | Prudký pokles cen | Kotace | Ropa dnes | Zásoby benzinu | Silný pokles | Paul Volcker | Uvolnění měnové politiky | Kyperská investiční společnost | MSCI | Karanténní opatření | Hodnota bitcoinu | Australská ekonomika | Thomson Reuters | Snap | Nákupy centrálních bank | Oslabování české měny | Tržby společnosti | Výnosy | Spotřebitelská poptávka | Poradenství | Ekonomické zotavení | Miliardy dolarů | Ceny realit | Přirážka | Faktory ovlivňující inflaci a deflaci | BFM Bourse | Růst aktivity | Dodávky LNG | Finanční trh | Opatření na podporu ekonomiky | Nový trend | JPMorgan | Růstové vyhlídky | Uhlí | Půlení | Globální poptávka po ropě | Překoupené oblasti | Eni | Bloky | Prodeje | Vývoj ceny americké ropy | Nákupní signál | Západní ekonomiky | Musaffah | Hodnota dolaru | Zlotý | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | IPO | Největší švýcarské banky | Rusko | Vysoké riziko | Akcionář | Starbucks (SBUX) | Miliardy USD | Provozní marže | Poradce | Ceny komodit na světových trzích | Vicepremiér | Zkušenost | GBP/EUR | Signál | Peter Garnry | Írán | Základní druhy | Jerome Powell | Zdražování | CMC | Afrika | Předstihové indikátory | EPS | Hodnota zlata | Gazprombank | Repo sazba | Biliony dolarů | Kupní síla | ANZ Research | Ceny americké ropy WTI | Úbytek | Joe Biden | Optimistická nálada | Ropy | Rozdílové smlouvy | Historie | Úspěšné obchodování | Řízení rizik | Singapur | Americké akciové indexy | Pracovní síly | Člen bankovní rady | Spojené státy a Evropská unie | Místní centrální banka | Obiloviny | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výdaje | Evropská komise (EK) | Korelační koeficient | Změny trendu | Rafinerie | Zisk EBITDA | Společnost | Petr Dufek | John Plassard | Apple (AAPL.US) | Xilinx | Časové období | Síť X | Geopolitická nejistota | Likvidní | Aktivita v sektoru služeb | Sázky | Stimuly | Maloobchodní tržby v USA | Obchodujte | American Petroleum Institute | Ocenění akcií | Colt | Radomír Jáč | Kurzotvorné zprávy | Michael O'Leary | BlackRock | Francouzský index | Vysoká volatilita | Cena akcií | Guvernér ČNB | Target | Bezpečné měny | ASX | Objem nákupů | Plynárenské firmy | Rozšíření | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Příliv investic | Země OPEC | Cena americké ropy WTI | Ropný trh | Americké ministerstvo financí | Americká spotřebitelská důvěra | Umělé inteligence | Investiční rady | Burze | Buy | Britské měny | Eura | Energy Price Index | AAPL.US | Ztráty | Komentář Radomíra Jáče | Lehman Brothers | Zpomalení v Číně | Bankovní systém | ACT | Organizace | Ryanair | Obilí | Letecký průmysl | Posilování USD | Gap | Ceny pohonných hmot | Hrozba bankovní krize | Růst | Koronavirová opatření | Objem obchodování | Objem zakázek | Očekávání zisku | Index Dow Jones Industrial | Ceny surovin | Zobchodovaný objem | Silné momentum | Akcie ČEZ | Letošní maximum | Energetické komodity | Příjmy | Komodity | Cílová cena | Průmyslová produkce v eurozóně | Hospodářské výsledky | Odhad letošního růstu | Cameco | Risk-off | Propad ceny | Zajištění | Německé softwarové firmy | Propad poptávky | Domácí měny | Administrativa | Měnový výbor | Výnosy amerických státních dluhopisů | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | CNY | Propad cen ropy | Počet zaměstnaných v Německu | Růst průmyslové výroby | Americké statistiky | Oživení globální ekonomiky | Index | Vánoční rally | Wall Street Journal | XTB Research | Cenový pokles | Pohyby kurzu | Dow Jones | Golden Gate CZ | Rychlý růst cen | Lockdown | Cenový index | Expanzivní měnová politika | Obchodujeme komodity | Fundament | Čínský trh | Nejbližší rezistence | Bohatství | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Warner Music | Útlum ekonomiky | Napětí na trhu s kakaem | Pandemie covidu-19 | Výsledková sezóna | Vývoj ceny americké ropy WTI | Ceny nemovitostí | Hlavní investiční analytik | Nejbohatší muž v Asii | ČTK | Index STOXX Europe 600 | Valuace | Obchodování různých trhů | Šperky | Taiwan Semiconductor | Wood Mackenzie | Nejnovější statistika | Koronavirové mutace delta | Elektrárenské společnosti | Zpracovatelský sektor | Ovlivňování | Šíření koronavirové mutace | Hútiové | Aktuality z komoditních trhů | Cena akcií společnosti Boeing | Gold.plus Martin Stránský | Ropa WTI na D1 | Výborné RRR | Indický magnát | Fiskální programy | Hlášení inflace | Saxo Group | Akcie AMD | Snížit úrokové sazby | Palantir | Cena plynu pro evropský trh | Evropský průmysl | Rusko a OPEC | Výhled růstu HDP | Vladimir Putin | Krize na Blízkém východě | OPEC Monthly Report | Faktory ovlivňující inflaci | Pražská burza | Saúdská ropná zařízení | Jihoafrický rand (ZAR) | Ex-date | Federal Discount Rate | Cena kontraktu | Cenový index výdajů | Hrubý provozní zisk EBITDA | Kupci | Tomáš Kolomazník | Bulgari | Institut API | Vývoj jádrové inflace | Okénko trhu | Poptávka po ropných produktech | China National Petroleum Corporation | Vývoz obilí | Čínský renminbi | Mezinárodní organizace pro kakao | PDVSA | Německý automobilový průmysl | Geopolitické události | Světová rada pro investice do platiny | LBMA Gold | Kryptoměnové komunity | Analýza | Frakování | Index finančního sektoru | Buy pozice | Guyana | Obchodovat s akciemi | Inflace a deflace | Akcie Coltu | Investování | Index USD | Deloitte | Vývoj těžby ropy | Světové ceny kávy | Umělá inteligence | Rezistence | Pád cen ropy | BrandZ | Indikátor ekonomického sentimentu | Celoroční projekce | Čínský statistický úřad dnes | Kantar | Denní data | Zpráva CFTC | Objem maloobchodních tržeb | Návratnost | Bitcoinový trh | Rostoucí mzdy | Cílová úroková sazba | Dnešní obchodování | Průlom | Zasedání MNB | Omezení exportu | Agentura IEA | Výrobce baterií | Španělsko | GEM | Cena emisních povolenek EU | Civilní letectví | Příležitosti pro krátkodobé obchodování | Net-long pozice | Tlak na zvyšování sazeb | Sankce proti Íránu | Omezování ekonomiky | Tržby maloobchodníků | Obchody s deriváty | Odvětví | Zájem o ropu | Objem obchodování s bitcoiny | Objemy prodeje | Zhende Medical | Výpadky proudu | Zásoby ropy ve světě | Stav trhu s ropou | Posílení | Commodity index | Prodej kávy | Měny v regionu | Akcionáři | Ropný průmysl | Vakcinace | Špatné počasí | Včerejší seance | Dollar Index | Vývoj dolarového indexu | EURTRY | Uptrend USD | Kontrakt na burze | Velkoobchodní ceny plynu | Logistické problémy | Výhled pro rok 2023 | Futures euro FX | Železárny | Válka Izraele | WBTCB | Výrobci aut | Ruský Davos | Rozhodnutí americké centrální banky | Cenový skok | Americký dolar dnes | Index technologického trhu Nasdaq | Výprodeje na trzích | Divize společnosti | Elektroauta | Federal Funds Rate (FFR) | Mzdový nárůst | Index cen zemědělských výrobců | Analytička | Akciová maxima | City | Nasdaq Composite | Poptávka po stříbře | Rekordní růst | Silnější americký dolar | Vývoz LNG | Dlouhé pozice v koruně | BCM Begin Capital Markets CY | Společnost Golden Gate | Mark Cuban | Analytické prognózy | Spotřebitelské ceny | Norsko | Sazby Fedu | Mosaz | Globální akcie | Odhady analytiků | Hoteliéři | Situace na akciových trzích | Nízké úrokové sazby | Americký index | Henry Hub v Louisianě | Další pokles | Spotřeba kávy | Index výroby | TLRY | Jádrová inflace v ČR | Americké centrální banky | Lembros | Apreciace dolaru | Zdravotní péče | Klesající struktury | Treasury Yields | Akcie společnosti Snap | Období stagflace | Generativní umělé inteligence | Cenový rekord | První obchod | MinFin | Obchodování v noci | Solidní růst | Vyšší ceny ropy | Zvýšení inflačního cíle | Ceny stříbra | Louise Dicksonová | Bloomberg | Giovanni Staunovo | NY Empire state index | Indonésie | Bydlení | Ministerstvo obchodu | UBS | Cena elektřiny na burze | Pokles HDP | České koruny | OPEC & Friends | Platina | Odhad cen | Předpověď | Správci fondů | Sektor služeb | Baker Hughes | Forex kalendář | Ceny termínových kontraktů | Těžební kapacity | Spojené arabské emiráty (SAE) | Situace ve Spojených státech | Investice do platiny | Propad indexu | Obchodní války | Vysoké ceny energií | PMI indikátor | Cameco Corp | Indická rupie (INR) | Again Capital | Technologické společnosti | Rezervy centrálních bank | Hospodářský růst v eurozóně | Spoření | Dlouhodobý investor | Snižování sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Povinné očkování | Návrat poptávky | Trumpova opce | Úvěry a hypotéky | EK | Kobalt | Investice do výroby baterií | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Inflace v Evropě | Vývoj ceny mědi | Kontrakty ropy | Portfolio management | Spalování ropy | Pokles ceny | Zdražení ropy | ADNOC | Němečtí exportéři | Akumulace | Zajištění proti inflaci | Riziko stagflace | Louis Vuitton | Zdroje energie | Hospodaření | Štěstí | ATH | Manažeři | Konec roku | Společnost Boeing | Napětí mezi USA a Čínou | LBMA | Zvyšování sazeb Fedem | Vývoj ceny kukuřice | Německý PMI | Zemědělství | Úrokové sazby Fedu | Analytici finančního ústavu | Investice do podnikání | Finanční analytici | Produkce ve stavebnictví | Pokračování expanze | Plyn v rublech | Úrokové sazby ve Spojených státech | Americké měny | Mutace viru | Akciový index | Velcí spekulanti | Přehled | Hospodářská katastrofa | Domácí poptávka | USA Joe Biden | Bohemia Energy | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | Inflační faktory | Investiční mince | FOMO (Fear of missing out) | Finanční ztráty | Meta Platforms | Spotřeba uhlí | Fukušima | Desinflační trend | Společnost AMC | Oživení světové ekonomiky | Bob Yawger | Pohled na zlato | Phil Flynn | Techničtí obchodníci | Index výrobních cen (PPI) | Prognóza ČNB | Opatření proti šíření koronaviru | Čínské oživení | Nárůst nových infekcí | FiveThirtyEight | Cenové výkyvy | Zvýšení těžby | Mzdy v ČR | Novozélandský dolar | ECB Luis De Guindos | Striker Securities | Sol | Počet zaměstnaných | Vývoj ceny akcií ČEZ | Vysoká likvidita | E-commerce | Index nákupních manažerů (PMI) | Dovoz ruské ropy | Index Nasdaq Composite | Energetická agentura | Hermes International | xStation5 | Statistické údaje | Úrokové zhodnocení | Čínská společnost | Německo | Velké objemy | Premiér Naréndra Módí | Obchodní model | Cena Facebook | Aleš Michl | Modrá vlna | Průmyslové podniky | MT4 | Estee Lauder | Atas | Albemarle Corp | Continental Resources | Levnější půjčky | Ceny kukuřice | Maloobchodní prodeje | Bavlna | Důsledky koronaviru | Býčí trend | Koncern | Super Micro Computer | Vice | Tržní situace | Kapitálové trhy | Dovoz i vývoz | American Petroleum Institute (API) | POSCO | Zadlužení | VanEck | Ekonomické zpomalení | Sazby pro refinancování | Analytik | Haísám Ghais | Bid | Výroby baterií | Chorvatsko | Konkurent | Mezinárodní faktory | Zlaté rezervy centrálních bank | Trader | Trumpova vláda | Aktivum | Bidenovo vítězství | Globální riziko | Dohody OPEC+ | Credit Suisse Group AG | Domácnosti | Slabý americký dolar | Uptrend | Druhá vlna COVID-19 | Viceprezident | Ruská ropa | Vzdělávací webináře | Čínský koronavirus | Hrozba globální recese | Státní dluhopisy | Provozní zisk | IAU | NAFTA | Nové zakázky | Makléř | Dlouhodobé investice | Rozvolnění protipandemických opatření | CAPEX | Výsledky americké banky | Výraznější pokles | BofA | Investiční poptávka | Formace hlava a ramena | IG | Celková nabídka | Holubičí rétorika | Ruská centrální banka | Mediální pokrytí | Tým FXstreet.cz | Hlavní ekonom | Underweight | Americká ministryně financí | Vysoká inflace | Akciový sektor | Pozice | Veřejný sektor | Inflace spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Ceny ropy a plynu | Jihoafrický rand | Abbott Laboratories | Ceny hliníku | Index výdajů | Dokončený brexit | Průmyslníci | Globální trhy | Analytik XTB | Bezpečného útočiště | Insider trading | Cameco (CCJ.US) | XTB | Vývoj cen pohonných hmot | Obchody | Spready | Zabití íránského generála | Obchodujeme | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Závislost | Impeachment | Tvrdá práce | Krypto | Dluhopisový trh | Pohyb akcií | Faktory ovlivňující úrokové sazby | Ropa cena | Prime Rate | Největší rizika | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Neutrální úroková sazba | Velcí hráči | Měkké komodity | Těžba ropy v Rusku | CNPC | Mean reversion | Restriktivní politika | Poslední uptrend | Páteční NFP | Zotavování Číny | Americké trhy | Snížení kvantitativního uvolňování | Oslabování koruny | Poptávky po oceli | Globální ekonomický růst | Prezident El Salvadoru | Druhá vlna | WHO | Předpokládaný zisk | FFR | Týdenní nárůst | Ministerstvo hospodářství | Ekonomické vyhlídky | Zvyšování úroků | Investing | Irák | Kurz kryptoměny | Gold.plus | Americké investiční banky | RJO Futures | Měnověpolitické zasedání | Pražský PX | Komentátor | Podnikatelská aktivita | Primoco | Trend USD/SEK | Propad na finančních trzích | Estee Lauder (EL.US) | Analytici banky | Arabica | DSTI | Propad akciových trhů | Cenový index energií | Vývoj ceny zinku | Základní cenové indexy | Dividenda | Kurs koruny | Investiční rozhodnutí | Put | LIBOR (London Interbank Offered Rate) | Americké vlády | Dlouhodobí investoři | CEE | Vývoj cen zlata | Úřad pro energetické informace (EIA) | Virus | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Daňové změny | Ceny komodit na trzích | Propad ceny ropy | Dohody OPEC | AUD/USD | Statistika | Obchodní příležitosti | Růst ceny ropy | Mike Pompeo | Podnikatelé | China National Petroleum Corporation (CNPC) | Index cen nemovitostí | Nižší úrokové sazby | Vývoj amerických ropných rezerv | Abbott | CPI v eurozóně | Jakub Petruška | Společnost Oracle | Finanční systém | Rostoucí úrokové sazby | Omezené dodávky | Rozhodný den | Meziroční inflace | Konsolidace ceny | BofA Securities | Developer Evergrande | Krypto průmysl | Ruský ministr | Nabídka ropy | Tesla | COT | Krize v Evropě | Budoucnost | Banky | Ray Dalio | Intervenovat | Akcie výrobce roušek | Cena benzínu | Pokles reálných mezd | Zlaté slitky | NASDAQ 100 | Peking | Napětí na trzích | Halving | Salutem Fund | 737 MAX | Budoucí cena | Oculus | News | Ruská ekonomika | Nástroje peněžního trhu | Recese ekonomiky | Bronz | Trh s elektromobily | Čínské vlády | Největší pokles | Fio banka, a.s. | Doporučení | Barnabás Virág | Epidemie nemoci covid-19 | Přezásobený ropný trh | Účinnosti vakcín | Geopolitika | Panika na trzích | Lockdowny | Citi Research | Sójový olej | West Texas Intermediate (WTI) | Spuštění ChatGPT | Poptávka po ropě | Koš | Emerging markets | Evropské země | Poptávková strana | Nemoc COVID-19 | Půl milionu | Závislost na dolaru | Grains Index | Cílové ceny | Josef Lukáč | Měnový pár | Ocenění | Ycharts | Video | Výhledy | Vlastnictví | UCITS ETF | Zlepšení výkonnosti | Celková inflace | Net-long | Vitol Group | Opatření | Přerušení těžby | Facebook akcie | CCJ.US | Poptávka po uranu | Výsledky za první pololetí | Demografické změny | Poptávka po plynu | Cena surovin | InstaForex | Novinky | Golden Gate Pavel Ryba | Kurzotvorné události | Bloomberg Commodity Spot Index | Vývoj ceny ropy Brent | Generali Investments CEE | Retail | Úrokové sazby | Žlutý kov | Výsledky za Q2 | Obchodní válka | Vyšší výnosy | Prodeje domů v USA | Tržby Amazonu | Akcie elektrárenské společnosti | RH.US | Focus | Martin Lembák | Asijské akciové trhy | FXstreet | Bilance | Spotřeba oceli | Forex a komodity | Vývoj ceny | Philip Morris | Těžba ropy v USA | Ekonomický růst | Rozhodovací schopnosti | Nasdaq | Dekarbonizace | Americké zásoby zemního plynu | Společná evropská měna | Výkonnost dolaru | Euribor (Euro Interbank Offered Rate) | Ruský vývoz ropy | Volkswagen | Lembros Commodity Advisors LLC | Počasí v Brazílii | Geopolitická situace | Průměrná cena | Hang Seng | EL.US | Ekonomická recese | Výsledky hospodaření | Cena kávy | Ministerstvo práce | Poziční obchody | Geopolitické napětí | Zlataky.cz | Cenový vývoj | Psychologický efekt | Pozice v koruně | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | PVM Oil Associates | Boeing 737 Max | Vyšší inflace | Akciový býčí trh | Práce | FOREX | Výroba aut | Výrobní náklady | Obnovení růstu | Studená válka | Fintokei | Americký ropný institut | BloombergNEF | Souvislost s inflací | Vývoj ceny zlata XAU/USD | AMZN | CZG | Fundamentální pohled | Akcie evropských bank | Akciové ceny | Restrukturalizace | Společnost Eni | Swing Trading | Prognóza ECB | Cameco Corp. | Vývoj ceny dřeva | Zásobníky | Měnová politika v USA | Typy úrokových sazeb | Maďarská centrální banka | Ocelárny | Cestovní omezení | GOOGL | Poptávka domácností po úvěrech | Začínající obchodníci | Cenový graf | BFM | Fidelity International | Ropný kartel | Omezení produkce OPEC+ | Globální obchod | Historický propad ceny ropy | Spojené státy | BCM Begin Capital Markets | Základní CPI | LPL | Růst ruské ekonomiky | Silná koruna | Blízká budoucnost | Zpomalení hospodářského růstu | Růst cen zemního plynu v Evropě | Produkce kartelu OPEC | Estée Lauder | Vývoj na trhu | Cena dřeva | Globální investoři | Spojené arabské emiráty | Pohyb kurzu EUR/CZK | Warner Music Group | Kryptoměny | Podnik | MF | Húsíové | Druhy PPI | Jak fungují úrokové sazby? | Evropské akciové trhy | INTC | Příměří v obchodních válkách | Americká seance | Tržní vývoj | Ukazatel zdraví | Rakouský lockdown | Státní fond | Federal Funds Target Range | Jefferies | Situace na trhu | Mzdy | Boom kryptoměn | Nepříznivé počasí | Úspěch | Bitcoinové fondy | Rozhodnutí bankovní rady | Ekonomové | De-dolarizace | Realitní sektor | G7 | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Volby | Celosvětová poptávka po zlatě | Statistický úřad | Ukazatele | Rozvolnění restrikcí | Zlepšení | Výrobce elektromobilů | Sazby pro spotřebitelské úvěry | Úrokové sazby ČNB | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | Potenciál poklesu | OPEC Mohammed Barkindo | Pokračující krize | Velká očekávání | Čínské firmy | SOL Trader | Covidové restrikce | Banka First Republic | Livent | Boeing 737 | Euro vůči americkému dolaru | Akcie společnosti Cameco (CCJ.US) | Zlato | Nakupovat švédskou korunu | Útok na saúdská ropná zařízení | Fio | Krátkodobý výhled | Americká WTI ropa | Americká vláda | TPA | Dopad na ekonomiku a finanční systém | WhatsApp | Směřování ceny | Graf akcie | USD/JPY | Záporné úrokové sazby | Zrychlení růstu | Ceny mědi | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) | Koronavirus | Dohoda OPEC+ | Jak funguje inflace a deflace? | Celoroční výsledky | Belgie | Společnost S&P Global | NZD | ČR | Podniky | Nabídka úvěrů | Nakoupit ve výprodeji | Nio akcie | Zájem o nová auta | Vyšetřování | Trading analýza | Ekonomické aktivity | Inflace v USA | Úrokové výnosy | Netflix | Západní investoři | Černá labuť | LemBros | Příjmy domácností | Liberty Ostrava | Analytický tým | Société Générale | Očkování | Ceny kávy | Šíření mutace delta | Omezení investic | Instrumenty | Vývoj inflace v USA | Vysoké úrokové sazby | Světové trhy | Poptávka po státních dluhopisech | Poptávka po platině | Tchaj-wan | Naréndra Módí | Contemporary Amperex Technology | Vývoz do Německa | Bankrot | Poptávka po oceli | Ekonomika Slovenska | Měnové podmínky | Spotřebitelské ceny v ČR | Hongkongské akcie | Přilákat investice | Amazon | Čistý dluh | IDC | Poptávky po dolaru | Produkce ropy | Wall Street | Dodavatelské řetězce | Sentiment trhu | Markit | Hnutí Hamás | Hlášení inflace a deflace | Bezpečná aktiva | Ropovody | Snížení úroků | Petrodolar | CNBC | Emise | SPX | Stavební zákon | Růst cen plynu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Růstový trend
Růstový trend akciových trhů
Růstový trend ekonomiky
Růstový trendový kanál
Růst palladia
Růst platů
Růst počtu začínajících podniků
Růst podnikatelské aktivity
Růst podnikatelské aktivity v eurozóně
Růst polské ekonomiky

Následující klíčová slova

Růst poptávky po akciích ČEZ
Růst poptávky po oceli
Růst poptávky po ropě
Růst pražské burzy
Růst prodejů
Růst produktivity
Růst průměrné mzdy
Růst průmyslové produkce
Růst průmyslové produkce v Japonsku
Růst průmyslové výroby
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít