Česká vláda
Vyhodila vláda za antigenní testování miliardu oknem?
18.12.2020 Od středy se mohou obyvatelé České republiky nechat dobrovolně a bezplatně antigenně testovat na přítomnost koronaviru způsobujícího onemocnění covid-19. Doposud se nechávali otestovat pedagogičtí pracovníci. Celkem by se mohly v ČR nechat otestovat zhruba 2,5 milionu dospělých lidí. Někteří však půjdou na test vícekrát. Celkový počet testů tak může činit zhruba tři miliony. Zdravotní pojišťovny proplatí nemocnicím a ordinacím 350 korun za test. Veřejnou kasu by tak jen toto proplácení vyšlo na více než miliardu korun.
Česká vláda vyhodí oknem přes miliardu korun, plyne ze závěru amerických vědců. Antigenní testy totiž podle nich nejsou plošně účinné
16.12.2020 Od dnešního dne se mohou obyvatelé České republiky nechat dobrovolně a bezplatně antigenně testovat na přítomnost koronaviru způsobujícího onemocnění covid-19. Doposud se nechávali otestovat pedagogičtí pracovníci. Celkem by se mohly v ČR nechat otestovat zhruba 2,5 milionu dospělých lidí. Někteří však půjdou na test vícekrát. Celkový počet testů tak může činit zhruba tři miliony. Zdravotní pojišťovny proplatí nemocnicím a ordinacím 350 korun za test. Veřejnou kasu by tak jen toto proplácení vyšlo na více než miliardu korun.
Rozbřesk: Česko zpět na cestě do čtvrtého stupně, v centru pozornosti brexit a evropský rozpočet
07.12.2020 Česko je zpět na cestě do čtvrtého stupně rizika protiepidemického systému PES. Od začátku posledního rozvolnění bylo jasné, že přichází stále na velice nebezpečných úrovních – přírůstky počtu nakažených byly na úrovních, kde Izrael v září připravoval “tvrdý lockdown”, vir se zjevně ve velké části republiky šířil komunitně a pozitivita testů byla vysoká. V takové situaci stačí relativně málo k tomu, abychom si rychle zadělali na nový problém.
OECD vyhlíží mnohem slabší růst české ekonomiky v roce 2021 než česká vláda, ta by měla tedy přepracovat rozpočet. Nezaměstnanost v ČR v listopadu nepatrně stoupla, příští rok bude hůř
04.12.2020 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj předpokládá, že česká ekonomika v příštím roce poroste pouze o 1,5 procenta. Jedná se o poměrně pesimistický odhad, neboť například Česká národní banka počítá ve své nejnovější prognóze s růstem 1,7 procenta. Obě instituce jsou však velkými pesimisty v porovnání s ministerstvem financí. To podle nejnovější, zářijové prognózy počítá s růstem ekonomiky hned o 3,9 procenta.
Ifo: V Německu po čase opět přibylo firem na kurzarbeitu
30.11.2020 Poměr firem, které využívají režim kurzarbeit, v Německu v listopadu vystoupil na 28 procent, zatímco v říjnu činil 24,8 procenta. Zvýšil se přitom poprvé po několika měsících, uvedl dnes na základě svých anket ekonomický institut Ifo. Nejvíce vzrostl poměr zúčastněných firem v hotelnictví a v pohostinství.
Levné energie drží ceny německých průmyslových výrobců v deflaci
20.11.2020 Před necelou hodinou zveřejněné ceny německých průmyslových výrobců za říjen vykázaly očekávaný meziroční pokles. Dnešní ekonomický kalendář dále nabídne pouze listopadový výsledek spotřebitelské poptávky v eurozóně. Česká vláda schválila prodloužení nouzového stavu do 12. prosince.
EK zmírnila odhad letošního propadu české ekonomiky
05.11.2020 České hospodářství čeká letos kvůli omezením spojeným s šířením nového koronaviru propad o 6,9 procenta, což je ale zlepšení proti dřívějším odhadům. Uvedla to dnes Evropská komise (EK). Ta ve své makroekonomické prognóze naopak zhoršila vyhlídky oživení české ekonomiky na příští rok, kdy by se hrubý domácí produkt (HDP) měl zvýšit o 3,1 procenta. To je o 1,4 procentního bodu méně, než komise předpovídala v létě.
Ranní okénko - Měsíční data zkompletují pohled na předchozí kvartál
02.11.2020 V nastávajícím týdnu budeme vyhlížet reakce vlád evropských zemí na další vlnu koronaviru. Česká vláda prodloužila trvání nouzového stavu do 20. listopadu. K uzavírkám přistoupilo také Německo, Francie a Spojené Království. Sada měsíčních tuzemských dat z průmyslu, maloobchodu a zahraničního obchodu ucelí pohled na předchozí kvartál. ČNB rozhodne o úrokových sazbách a v USA se dozvíme jméno vítěze prezidentských voleb.
Ranní okénko - Hrozí další restriktivní opatření
21.10.2020 Česká vláda dnes znovu zasedne k jednacímu stolu a zhodnotí účinnost dosavadních restriktivních opatření a případných nutných změn. Vzhledem k tomu, že denní přírůstek koronavirových případů zůstává vysoko, lze předpokládat, že vláda přistoupí ke zpřísnění restriktivních opatření. Pravděpodobně by tak došlo k dalšímu omezení ve službách a provozování obchodů, což by nás dále posunulo k lockdownu, který jsme zažili na jaře. Dnešní den je tak pravděpodobná volatilita v kurzu koruny.
Forex: Česká vláda přijme další restriktivní opatření
21.10.2020 Světový kalendář je dnes prázdný. Pozornost tak budou i nadále přitahovat americké prezidentské volby, jednání o fiskálním balíčku a Brexitu. V regionu budou zveřejněna pouze data z polské reálné ekonomiky. Domácí rybníček by mohlo zčeřit vystoupení některého z centrálních bankéřů, kterým zbývá ještě týden do mediální karantény. Kurz koruny mírně posiluje, přičemž trhy začínají opatrně umazávat pravděpodobnost snížení úrokových sazeb. Pokračující zhoršování koronavirové situace a další restriktivní opatření však mohou tyto trendy rychle zvrátit. K jednacímu stolu zasedne vláda již dnes ráno.
Remdesivir nemá podle WHO vliv na přežití pacientů s covidem
16.10.2020 Klinické testy v rámci programů Světové zdravotnické organizace (WHO) tvrdí, že podávání látky remdesivir nemá žádný či jen malý vliv na délku hospitalizace a na šanci na přežití pacientů s nemocí covid-19. K obdobným závěrům studie WHO došla i u látek hydroxychlorochin, lopinavir a interferon beta. Na studii upozornil deník Financial Times. Podle výrobce remdesiviru, americké společnosti Gilead, nejsou data z klinických testů WHO v souladu s předchozími údaji. Tento týden česká vláda objednala 10.000 dávek uvedeného léku za více než 200 milionů korun.
Ranní okénko - Česká vláda představila kompenzační programy
15.10.2020 Evropský datový kalendář je dnes prázdný a sledovat tak budeme spíše dění za oceánem. Ze Spojených států dorazí dvě sady předstihových indikátorů, přičemž od Empire State indexu zpracovatelů se čeká zhoršení hodnocení současných podmínek z předchozích 17 na 14 bodů, zatímco Philadelphia Fed index by měl stagnovat poblíž 15 bodů. V obou případech se již jedná o hodnoty, které byly běžné v dobách před příchodem koronaviru. Naopak americký trh práce se z pandemie ještě zdaleka nevzpamatoval, když se na něm každý týden objevuje přes 800 tisíc nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti. Nejinak by tomu podle trhu mělo být i tentokrát, čeká se jen mírné snížení z předchozích 840 na 825 tisíc.
Rakousko letos plánuje rozpočtový deficit 9,5 procenta HDP
14.10.2020 Rakousko plánuje kvůli pandemii na letošní rok deficit rozpočtu 9,5 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Pod limit tří procent, který stanovují rozpočtová pravidla Evropské unie, se má schodek vrátit v roce 2023. Vyplývá to z návrhu, který dnes představil ministr financí Gernot Blümel. Je to mnohem horší plán, než s jakým počítá na letošní rok česká vláda, a zhruba v souladu s tím, co na letošek chystá Slovensko.
Prognóza IMF - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments
13.10.2020 Mezinárodní měnový fond dnes zveřejnil svůj pravidelný podzimní výhled světové ekonomiky. „World Economic Outlook“ z dílny Mezinárodního měnového fondu obecně představuje nejúplnější pohled na vývoj napříč světovou ekonomiku, proto vždy poutá pozornost nejen finančních trhů.
Ranní okénko - Průmysl zklamal, potěší maloobchod?
08.10.2020 Dnes nás čeká statistika českých maloobchodních tržeb za červenec. Ve srovnání s ostatními evropskými zeměmi se čeští spotřebitelé do obchodů po pandemii příliš nadšeně nevrhali a ani efekt odložené spotřeby tak dosud tržby v žádném z letních měsíců do meziročního růstu nevytlačil. Trh s tím nepočítá ani v srpnu, když vyhlíží -2,3 %.
Počet zaměstnaných na kurzarbeit v Německu výrazně klesl
29.09.2020 Počet lidí zaměstnaných na kurzarbeit, tedy v režimu, kdy jim mzdu dorovnává stát, v Německu v září činil 3,7 milionu. To je výrazný pokles proti srpnu, kdy jich bylo 4,7 milionu. Uvedl to dnes ekonomický institut Ifo. Podíl takto pracujících lidí na celkovém počtu zaměstnaných se tak snížil na 11 ze 14 procent v předchozím měsíci. Je to znamení, že největší evropská ekonomika se dál částečně zotavuje z dopadů koronavirové krize, poznamenala agentura Reuters.
Kurzarbeit otevírá Pandořinu skříňku novodobého socialismu
25.09.2020 Vláda dnes schválila nová pravidla kurzarbeitu. Ten by se tak mohl zavést už od listopadu a plynule tudíž navázat na dosavadní program Antivirus. Nevýhodou programu Antivirus je přílišná plošnost, která ovšem plyne z extrémní pandemické situace, při které byl letos na jaře spouštěn.
Rekordní pokles švýcarské a americké ekonomiky. Výsledky online zasedání centrálních bankéřů
28.08.2020 Prodloužení programu Antivirus. Česká vláda schválila prodloužení programu Antivirus do konce října. Tento program je určen na podporu firmám i zaměstnancům před propouštěním. Původně měl program platit jen do konce srpna.
Rekordní propad americké ekonomiky o 31,7 %. Fed oznamuje agresivní inflační strategii
28.08.2020 Prodloužení programu Antivirus. Česká vláda schválila prodloužení programu Antivirus do konce října. Tento program je určen na podporu firmám i zaměstnancům před propouštěním. Původně měl program platit jen do konce srpna.
Miliardář George Soros patří k nejvýznamnějším filantropům
10.08.2020 Svůj majetek získal George Soros burzovními spekulacemi, kterými do úzkých dostal i zdánlivě neotřesitelnou britskou libru. Americký investor s maďarskými kořeny se ale vymyká vžité představě o bezskrupulózním finančním žralokovi. Jeho peníze totiž z nemalé části míří na charitu, slouží k podpoře lidských práv či k financování projektů v zemích třetího světa. Finančník a filantrop Soros 12. srpna oslaví 90. narozeniny.
Další měsíc, další rekordní deficit
03.08.2020 Jak už se stalo v době covidové tradicí, přinesl i červenec nový rekord deficitu českých veřejných financí. Není ovšem bez zajímavosti, že oproti předchozímu měsíci narostl rozdíl mezi příjmy a výdaji spíše mírně. Zatímco v červnu šlo o 195,2 mld. Kč, červenec skončil deficitem ve výši 209 mld. Kč. Důvody žalostného stavu státní pokladny, která je přitom v létě zvyklá spíše na přebytky, jsou jasné – hibernovaná ekonomika negenerovala daňové příjmy a naopak polyká miliardy ze záchranných vládních programů. Aktuální sada čísel z dílny ministerstva financí již nově počítá i s nedávno zvýšeným celoročním schodkem, který momentálně činí 500 mld. Kč.
Rozbřesk: Jaká jsou úskalí hospodářské strategie do roku 2030?
23.07.2020 Česká vláda chce připravit hospodářskou strategii do roku 2030. To na jedné straně dává smysl. Je dobré přesunout pozornost od okamžitého hašení pandemického požáru k “chytřejší” podpoře ekonomiky. Nemělo by jít už jen o to, likviditními záplatami a kurzarbeity lepit díry do zatékající lodi. S rozvolněním opatření jde čím dál víc o to, loď co nejlépe dostat do pohybu - nasadit chytré stimuly k restartu poptávky a možná i využít příležitosti k podpoře strukturálních změn v ekonomice. A to by právě měla řešit strategie 2030.
Dohoda EU je podle analytiků dobrou zprávou pro ekonomiku ČR
21.07.2020 Schválení dohody o fondu obnovy a víceletém rozpočtu EU jsou pro českou ekonomiku podle oslovených analytiků dobrou zprávou. I když peníze již neovlivní vývoj české ekonomiky letos, jde i tak podle ekonomů o významnou pomoc o velikosti zhruba 11 procent českého hrubého domácího produktu (HDP). To je podle některých analytiků více než reálná pomoc, kterou ekonomice zasažené koronavirem poskytuje česká vláda. Zároveň ekonomové upozornili, že ČR zůstane díky dohodě nadále čistým příjemcem peněz z EU. A fakt, že si EU peníze půjčí, může vést k efektivnějšímu přerozdělování a hospodaření s unijními penězi.
Na jachty letos podle Boataround.com míří o 15 pct více nováčků
12.07.2020 Na jachty, coby formu bezpečné dovolené v době koronaviru, letos míří poprvé o 15 procent Čechů více než v předchozích letech. Nováčci si nejčastěji pronajímají loď s kapitánem. Ani movitější jachtaři letos nevyrážejí na Seychely nebo do Karibiku, ale vybírají si bližší Chorvatsko. V sezoně tam za týdenní pronájem lodi zaplatí v průměru 50.000 korun. ČTK to řekl výkonný ředitel největšího vyhledávače jachet Boataround.com Pavel Přibiš. Zájem o plavby se podle plavebního úřadu projevil na vyšším počtu žadatelů o kapitánské zkoušky.
EK by mohla půjčit zemím první peníze na kurzarbeit v září
10.07.2020 Země Evropské unie by na konci prázdnin mohly začít těžit ze dvou částí společného balíčku krizové pomoci schváleného v reakci na koronavirový útlum ekonomik. První členské státy by během dvou měsíců mohly získat půjčky v rámci unijní podpory krátkodobých pracovních míst stejně jako záruky pro podniky v problémech. Po dnešním jednání ministrů financí unijních zemí to prohlásil místopředseda Evropské komise Valdis Dombrovskis.
Forex: Jednání o záchranném fondu Evropské unie začínají
09.06.2020 Dnes začínají první jednání ohledně záchranného fondu Evropské unie. Ty by měly naznačit pozice jednotlivých zemí a ukázat na sporné body návrhu. Právě původní návrh byl jedním z důvodů současného pozitivního sentimentu na finančních trzích. Problémy v jednáních by tak znamenaly tvrdou ránu aktuálním očekáváním podpory oživení evropské ekonomiky. Česká vláda schválila další zvýšení deficitu státního rozpočtu na 500 mld. CZK. To vytváří riziko pro naší prognózu emise státních dluhopisů, ačkoli prozatím nevidíme kroky vlády, které by měly vést k tak vysokému schodku. Koruna zůstává na silnějších hodnotách a pravděpodobně ji tam udrží i v nejbližších dnech nedávný nárůst úrokových sazeb na trhu. Blížící se jednání ČNB ale podle nás pro ni bude impulsem k opětovnému oslabení.
Deficit trhá rekordy
01.06.2020 Virová pandemie se během května již naplno projevila v bilanci českých veřejných financí, jejichž schodek dosáhl 157,4 mld. Kč. Zcela tak vymazal vzpomínky na krizový rok 2010, kdy za stejné období činil pouhých 95,4 mld. Kč. I po dvojité revizi, které český plán na letošní rok doznal, se zdá být krajně nepravděpodobné, že by se jej podařilo udržet. Na vině je pochopitelně dočasné uzavření velké části ekonomiky, které významně snižuje příjmy, a také podpůrná/záchranná/stabilizační opatření, která si vynucují růst výdajů. Ačkoliv se epidemiologická situace zřejmě výrazně zlepšuje, a květen tak snad na dlouhou dobu bude posledním karanténním měsícem, ani zbytek roku nevěstí pro rozpočet nic růžového. Mnoho nákladných podpůrných opatření zůstává v platnosti a po jejich odeznění se naopak zřejmě o slovo přihlásí rostoucí nezaměstnanost a pokles koupěschopnosti.
Analytici: Prosazení plánu na obnovu EU ekonomik může být složité
27.05.2020 Návrh Evropské komise na obnovu evropských ekonomik je podle analytiků třeba vnímat jako začátek debaty. Samotní ekonomové se přitom neshodnou na tom, zda je plán vůbec reálný. Prosazení a schválení plánů přitom bude podle nich velmi složité mimo jiné kvůli tomu, že by více než třetina pomoci měla směřovat jen do dvou zemí EU.
Čína osvobodí další zboží z USA od cla. Česká vláda zase zásilky z Číny zdraží.
13.05.2020 Čína představila dalších 79 amerických produktů dočasně osvobozených od odvetných cel zavedených v rámci obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou. Česká vláda naopak schválila novelu výrazně zdražující drobné zásilky z Číny.
Slíbená pomoc vlády na podporu ekonomiky je vyšší než realita
11.05.2020 Slibovaná vládní pomoc české ekonomice je mnohokrát vyšší než reálná pomoc. Jde pouze o desetiny procent HDP místo slibovaných 20 % HDP.
Zboží z čínských e-shopů od ledna 2021 podraží i o více než sto procent. Česká vláda v pondělí projedná návrh příslušné novely
10.05.2020 Vláda v pondělí projedná návrh novely zákona, která v důsledku zdraží drobné zboží, jež si Češi objednávají z e-shopů v Číně a dalších zemích mimo EU. Dosud totiž platí výjimka, takže malé zásilky v hodnotě do 22 eur jsou od DPH osvobozeny. Od 1. ledna 2021 však po pravděpodobném schválení novely, reagující na legislativu EU, už takto osvobozeny nebudou.
Komentář Raiffeisenbank: Deficit rozpočtu nabírá tempo
04.05.2020 Český státní rozpočet vykázal za první čtyři měsíce roku deficit na úrovni 93,8 mld. Kč. Překonal tak i dosud nejhorší výsledek z roku 2010, kdy vlivem světové ekonomické krize dosáhl „jen“ 78 mld. Kč. Pod tíhou ekonomických restrikcí, které si vynutila koronavirová pandemie, česká vláda opět přehodnotila svůj výhled na hospodaření za celý letošní rok. Z původně plánovaného deficitu na úrovni 40 mld. Kč se v březnu stalo 200 mld. Kč a nově pak rovnou 300 mld. Kč. S ohledem na dosavadní vývoj se nabízí otázka, zda nebude nutné přistoupit i k další revizi. Kromě nevyhnutelného propadu příjmů, které stojí a padají s výkonem aktuálně hibernované ekonomiky, si vládní protikrizová opatření vyžádají i citelný nárůst výdajů. Mnoho z nich, jako například ošetřovné, podpora OSVČ či kurzarbeit jsou navíc dále prodlužovány, a k nim přibývají návrhy nové, jako jsou příspěvky na úhradu fixních nákladů zavřených provozoven.
Schillerová: Opatření na podporu ekonomiky činí 1,2 bilionu Kč
22.04.2020 Celková opatření na podporu ekonomiky v souvislosti s dopady šíření koronaviru činí 1,19 bilionu korun. Z toho přímá podpora je 216 miliard korun a záruky na úvěry 951,5 miliardy korun. V pořadu České televize Události, komentáře to včera řekla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Dalších 22 miliard korun odhaduje ministerstvo jako stimul ekonomiky díky odkladu záloh na daních nebo odkladu elektronické evidence tržeb. Částku zpochybnil předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.
KoroNERV-20: Vládní podpora ekonomiky je nižší než jinde v EU
21.04.2020 Česká republika doposud investovala do záchrany ekonomiky postižené koronavirovou krizí výrazně nižší částky než jednotlivé členské státy EU, uvedli dnes ekonomové z občanské iniciativy KoroNERV-20. Česká vláda přitom podle nich může být díky nízkému zadlužení daleko aktivnější. Proto vyzvaly vládu, aby poskytla malým a středním podnikům a osobám samostatně výdělečně činným (OSVČ) větší přímou pomoc v podobě odkladu plateb DPH a sociálního pojištění minimálně do ledna 2021 nebo plošně poskytla garantované úvěry pro zasažené sektory.
Ranní nadhoz - Česká vláda posoudí návrh na hlubší schodek
20.04.2020 S tím jak se kvůli šířícímu se koronaviru zastavila ekonomická aktivita, významně se snížila poptávka po ropě. Cena americké WTI ropy tak dnes ráno zaznamenala propad na asijských burzách až na úroveň 14,47 dolarů za barel (propad o 21 %), cena ropy Brent se propadla o 1,1 % na 27,78 dolarů za barel.
Rozbřesk: Proč neodložit podnikům DPH?
16.04.2020 I když máme na stole první scénáře uvolňování karanténních opatření, začíná být jasné, že po celý druhý kvartál bude řada odvětví jednoduše krvácet. A to ať už skrze přímé omezení výroby, výpadky subdodávek nebo v důsledku slabé poptávky. Pokud se budou výpadky likvidity v podnikovém sektoru pohybovat v řádu vyšších stovek miliard až jednoho bilionu korun, zdá se, že česká vláda nemůže agresivnějšími krátkodobými opatřeními mnoho pokazit. Záruční úvěrové programy COVID I a COVID II měly pomalý náběh a v jejich rámci se nakonec poskytl relativně malý objem úvěrů (zatím přibližně 300 plus 600 milionu CZK). Je tedy zapotřebí, aby se co nejrychleji rozjely nové záruční programy, a to rychleji administrované a takové, na které dosáhne větší počet podniků (například připravovaný COVID III). Do té doby může česká vláda zvážit i jiné způsoby, jak ponechat dočasně více hotovosti ve firmách - například odklad plateb DPH nebo sociálního a zdravotního pojištění výměnou za rozumný úrok. Šlo by svým způsobem o rychlou překlenovací půjčku a stát by mohl úrok nastavit jednoduše a rychle například výrazným snížením sankcí za opožděné platby.
Analytici: Ekonomika by mohla těžit z dřívějšího zavedení opatření
10.04.2020 Česká ekonomika by mohla při návratu k normálu těžit z toho, že zde byla restriktivní opatření kvůli šíření koronaviru zavedena dříve než jinde. Opatření by totiž mohla být i dříve odstraněna, a zotavení ekonomiky by tak mohlo nastat dříve. Tím by měly firmy více času i možností se připravit na otevření okolních trhů. Vyplývá to z vyjádření analytiků oslovených ČTK.
Germanwings jsou jen první řadě. Čekejme bankroty i znárodňování dalších aerolinek
08.04.2020 Konec německé nízkonákladové aerolinky Germanwings je jenom první „ochutnávkou“ toho, co letos letecké přepravce, zejména evropské a částečně americké, čeká. Letecká přeprava prochází kvůli koronaviru celosvětově krizí, jakou prakticky nepamatuje v celé své historii. Kolaps Germanwings a její odchod z byznysu, tak zdaleka nemusí zůstat osamocený.
Analýza: Udržet v Británii zaměstnanost se citelně prodraží
08.04.2020 Snaha udržet v Británii zaměstnanost v časech koronavirové krize se zřejmě citelně prodraží. Jen za první tři měsíce tato opatření zemi vyjdou na 30 miliard až 40 miliard liber (927 miliard až 1,2 bilionu Kč), což je proti původním předpokladům asi trojnásobek. Je to přibližně stejná částka, jakou kabinet vynakládá na policii a bezpečnost. S odkazem na analýzu nadace Resolution Foundation, která se opírá o nejnovější údaje britské obchodní komory, to uvedl zpravodajský web BBC.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
06.04.2020 1) Francouzské hospodářství letos čeká nejhorší recese od skončení druhé světové války, odhaduje francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Propad hrubého domácího produktu by mohl přesáhnout 2,2 %, řekl dnes ministr na slyšení v komisi pro ekonomické záležitosti francouzského Senátu.
Studie: Kurzarbeit prudce zmírní dopad viru na německou ekonomiku
06.04.2020 Využívání zkrácené pracovní doby označované jako kurzarbeit zmírní propad německé ekonomiky způsobený koronavirovou krizí téměř o polovinu. Ukazují to výsledky studie, kterou vypracovala společnost IW Consult pro sdružení bavorského průmyslu. Systém kurzarabeitu se v době krize způsobené koronavirem rozhodla využít i česká vláda.
V Česku se asi bude znárodňovat. A také v Itálii, Belgii, Německu či Austrálii
05.04.2020 Český stát by mohl vstoupit do klíčových podniků, pokud by se kvůli ekonomickým dopadům epidemie koronaviru dostaly do problémů. Premiér Andrej Babiš a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček to včera připustili v České televizi. Babiš v té souvislosti zmínil leteckou společnost Smartwings.
Rozbřesk: Kurzarbeit v novém kabátě - jednodušší a snad i rychlejší…
01.04.2020 Včera česká vláda schválila další sadu opatření na boj s ekonomickými dopady epidemie COVID-19. Dobrou zprávou je, že definitivní pravidla pro kurzarbeit byla ve finále zjednodušena - k dispozici jsou dva typy podpor. První pro uzavřené provozy a zaměstnance v karanténě (80 % náhrady mzdy do 39 000 CZK) a druhá pro širší paletu podniků v případě výpadku surovin či poptávky (60 % náhrady mzdy a to do 29 000 CZK). Podle našeho průzkumu mezi podniky bude mít právě o druhý typ “plošnějšího” kurzarbeitu zájem velký počet podniků. Klíčové proto je, jak rychle nakonec bude MPSV schopné administrovat elektronické žádosti a zda skutečně peníze od podání žádosti podniky dostanou v řádu několika dní (více informací na https://www.mpsv.cz/web/cz/antivirus).
Dopady COVID-19 limitují efektivitu snižování sazeb ČNB
30.03.2020 V reakci na vládní opatření proti nekontrolovanému šíření koronavirové nákazy a jejich dopad na české hospodářství se Česká národní banka zřejmě inspirovala u amerického Federálního rezervního systému. Bankovní rada ČNB totiž v úvodu března, jen pár dní po amerických centrálních bankéřích, během mimořádného zasedání taktéž snížila svou základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu. V dalším snižování byli čeští centrální bankéři trochu trpělivější, když na rozdíl od svých amerických kolegů alespoň vyčkali na řádné zasedání.
Křetínský měl pozitivní test na koronavirus, pracuje v izolaci
30.03.2020 Podnikatel Daniel Křetínský byl 12. března pozitivně testován na nový typ koronaviru. Od té doby je v izolaci, cítí se dobře a své firmy řídí po telefonu. Podnikatel, který je podle loňského žebříčku časopisu Forbes pátým nejbohatším Čechem s odhadovaným majetkem ve výši 66 miliard korun, to řekl v rozhovoru pro dnešní deník E15. Uvedl, že předtím neměl teplotu, kašel ani jiné příznkaky, jen lehkou rýmu a normálně pracoval. U jeho spolupracovníků, rodiny ani dalších lidí, s nimiž přišel do bližšího kontaktu, se onemocnění COVID-19 nepotvrdilo.
Vláda stále nepochopila vážnost situace. Odklad hypoték je fajn, ale… musíme jít hlouběji do dluhu a umožnit kvantitativní uvolňování
29.03.2020 Ministryně financí Alena Schillerová navrhne ve středu vládě moratorium na splácení hypoték, spotřebitelských i podnikatelských úvěrů na půl roku. Zároveň by podle ní měl být po dobu přerušení splácení snížený i úrok u těchto úvěrů o „nějakou symbolickou výši“. Navrhne také vládě, aby zrušila daň z nabytí nemovitosti.
Řada států chystá bezprecedentní hospodářská opatření
23.03.2020 Německo, Spojené státy, Británie, ale i Česká republika a další země chystají rozsáhlá opatření na podporu svých ekonomik, těžce zasažených rychle se šířícím koronavirem. Jejich objem je často bezprecedentní a překonává i ta opatření, která vlády zaváděly v období světové finanční krize po roce 2008. Za normálních okolností by podpůrná opatření v tak obrovské výši vlády patrně nemohly nikdy prosadit.
Rozbřesk: Panika má ke konci daleko, co sledovat v tomto týdnu?
23.03.2020 Těžko si představit v nejbližších dnech konec tržní paniky. Přes víkend narazil záchranný balíček Donalda Trumpa v celkovém objemu 2 biliony dolarů na odpor demokratických senátorů, nové případy rostou exponenciálně jako houby po dešti (dosáhly necelých 340 tisíc), Angela Merkelová je po kontaktu s nakaženým doktorem v karanténě a jako třešinka na dortu vystoupil James Bullard z amerického Fedu s odhadem 50 procentního propadu amerického HDP ve druhém kvartále a nárůstu americké nezaměstnanosti až na 30 %. Těžko si představit horší koktejl zpráv.
Rozbřesk: Česká vláda chce pomoci s udržením pracovních míst
20.03.2020 Česká vláda dál ladí balík ekonomické pomoci. Stát uhradí ze 100 % zaměstnavatelům výdaje na náhrady mezd a platů pracovníků v karanténě (zaměstnanci dostávají v takovém případě 60 % své mzdy). Pokud někdo z důvodu nařízení vlády musí provozovnu kvůli epidemii uzavřít, vláda uhradí podnikům 80 procent z náhrady mzdy (která v takovém případě dosahuje 100 % předešlé mzdy). Podrobně zde.
Rozbřesk: Bude český záchranný balík stačit?
19.03.2020 Reakce vlád a centrálních bank na prohlubující se ekonomické propady spojené s koronavirem neberou konce. Včera česká vláda oznámila dlouho očekávaný rozpočtový balík na boj s koronavirem. Celkový objem balíku (až 1 bilion korun) konečně odpovídá vážnosti situace. Je však otázka, zda přímá finanční pomoc (plánovaná na 100 miliard korun) nakonec nebude muset být vyšší.
Ranní nadhoz - ECB rozšiřuje program nákupů aktiv
19.03.2020 Evropská centrální banka včera oznámila, že nakoupí finanční aktiva za 750 miliard eur. Měla by tak pomoci ekonomikám ochromeným šířící se epidemií koronaviru. Program poběží do konce letošního roku a bude se vztahovat na dluhopisy státního i soukromého sektoru.
Ranní zpráva z finančního trhu: Česká vláda se odhodlala razantně postavit ekonomickým dopadům pandemie
19.03.2020 Naprosto nezajímavý ekonomický kalendář znamená, že finanční trhy budou i dnes ve znamení sledování informací o šířící se pandemii koronaviru, respektive budou lačné po informacích ze strany centrálních bank či vlád. Ta česká včera oznámila razantní balíček, klíčové ale budou detaily, struktura cílené pomoci. Centrální banka se k měnové politice sejde příští týden, kde čekáme snížení sazeb o 50 bb. Nelze ale vyloučit, že se měnovou politikou bude zabývat i dnes, kdy je v plánu neměnové zasedání. Velmi snadno se může změnit na měnové. Dopady koronavirové pandemie nejen na českou ekonomiku a tuzemské finanční trhy podrobněji diskutujeme ve speciálním vydání Ekonomických výhledů zde.
Bilionový program vlády české ekonomice pomůže, možná jej ale bude třeba navýšit. Česko se naštěstí má z čeho zadlužovat, riziko jeho bankrotu je šesté nejnižší na světě
18.03.2020 Česká vláda se zařazuje po bok ekonomicky nejvyspělejších zemí světa a přichází s masivním programem na podporu české ekonomiky. Tuzemská ekonomika míří do recese, která může být hlubší než ta z roku 2009, tedy z doby světové finanční krize. Dnešní krok vlády je tedy více než žádoucí a vládě vlastně ani nic jiného nezbývalo, pokud nechtěla dopustit celkový rozvrat českého hospodářství. To je kvůli boji s šířením koronavirové nákazy z podstatné části „vypnuté“, přičemž tato vypnutá část je den o dne větší.
Analytici: Koronavirus je pro finanční trhy perfektní černá labuť
13.03.2020 Koronavirus je pro finanční trhy perfektní černá labuť. Nejistota a neznámo je totiž pro trhy to nejhorší, vysvětlují analytici současné nevídané propady akcií a jejich rozkolísanost v uplynulých týdnech. Krokům centrálních bank k uklidnění situace zatím podle nich trhy příliš nevěří. Vyplývá to z dnešní ankety ČTK mezi analytiky.
Forex: Nervozita finančního trhu roste
12.03.2020 Česká koruna dnes oslabila do blízkosti úrovně 26,30 CZK/EUR a později zkorigovala k 26,20 CZK/EUR. Koruna tak dnes prodělala největší denní ztrátu od intervencí roku 2013.
Průmysl a stavebnictví se kvůli koronaviru letos propadnou - komentář k lednovým číslům
12.03.2020 Průmyslová výroba v Česku se v lednu dle očekávání propadla, přičemž její meziroční pokles – rovněž v souladu s očekáváním – nebyl tak hluboký jako pokles z října či listopadu loňského roku. To svědčí o určitém začátku stabilizace situace, které nahrávala počínající stabilizace německé průmyslové výroby. Za stabilizací německého průmyslu stojí dílčí obchodní dohoda USA a Číny, dojednaná na sklonku roku 2019 a podepsaná letos v lednu. Ta na trhy i do mezinárodních obchodních vztahů vnesla určité uklidnění napjatí a nejisté situace.
Koronavirus se šíří, WHO vyhlásila globální stav zdravotní nouze. Británie opouští EU
31.01.2020 Ratingová agentura Fitch v pondělí potvrdila rating České republiky na stupni AA- a ponechala výhled ratingu na stabilní úrovni. Agentura očekává, že česká vláda bude pokračovat v relativně zdravé rozpočtové politice.
Ranní nadhoz - Francie digitální daň nezavede
22.01.2020 Včerejší německý ZEW index příjemně překvapil, když se vyšvihl z prosincových -19,9 bodu až na -9,5, přičemž odhady počítaly jen s hodnotou -13,5. Ještě výraznějšího zlepšení dosáhlo hodnocení výhledu investorů do blízké budoucnosti se známkou 26,7 bodu. To představuje nárůst o plných 16 bodů oproti prosinci. Pozitivní vývoj sentimentu je dán zklidněním situace v obchodních vztazích mezi USA a Čínou a tedy optimističtějším výhledem na letošní vývoj globálního obchodu. ZEW index za celou eurozónu podobně poskočil z předchozích 11,2 až na 25,6 bodů.
AFP: Francie a USA budou dál řešit digitální daň
21.01.2020 Francouzský prezident Emmanuel Macron a jeho americký protějšek Donald Trump se dohodli na prodloužení rozhovorů ohledně digitálně daně do konce roku, takže prozatím nehrozí zavedení nových amerických cel na francouzské zboží. Informovala o tom včera agentura AFP s odvoláním na zdroj z francouzské diplomacie.
Okénko trhu - stabilita sazeb je podle J. Rusnoka nejpravděpodobnější
20.01.2020 Guvernér České národní banky Jiří Rusnok v sobotním rozhovoru pro Lidové noviny znovu zopakoval, že podle jeho názoru se výše úrokových sazeb pravděpodobně měnit nebude. Diskuse na nejbližším zasedání tak bude znovu balancovat mezi stabilitou či zvýšením úroků. Inflace v závěru roku zrychlila a dostala se nad tři procenta, což podle jeho názoru jistě ovlivní vyznění aktuální makroekonomické prognózy. Pro měnovou politiku ČNB je ovšem relevantní inflace na horizontu 12 – 18 měsíců a nynější zpřísněním měnové politiky již nemůže ovlivnit růst cen v nejbližších měsících. Zároveň zmínil, že měnová politika Evropské centrální banky se letos nejspíš měnit nebude a zůstane extrémně uvolněná.
HN: USA hrozí Česku odvetou za zavedení digitální daně
20.01.2020 Spojené státy varují, že kvůli takzvané digitální dani zavedou vůči Česku odvetná opatření. Hospodářským novinám (HN) to sdělil americký vládní zdroj. Neuvedl ale, kterých výrobků by se případná cla týkala a jak velká by byla. Česká vláda sedmiprocentní digitální daň pro velké internetové firmy schválila loni, v lednu ji má začít projednávat Sněmovna. Washington daň považuje za diskriminaci vůči firmám se sídlem ve Spojených státech. Podobný spor vedou USA i s Francií, která má tříprocentní digitální daň.
Francie a USA chtějí vyřešit spor o digitální daň do dvou týdnů
07.01.2020 Francie a Spojené státy chtějí vyřešit spor o francouzskou digitální daň do dvou týdnů. Prohlásil to dnes francouzský ministr financí Bruno Le Maire, který v pondělí po telefonu o věci hovořil s americkým ministrem financí Stevenem Mnuchinem. Le Maire dodal, že Paříž má v této záležitosti podporu Evropské unie.
Francie varuje USA před odvetou za digitální daň
06.01.2020 Francouzský ministr financí Bruno Le Maire dnes varoval, že případná odveta Spojených států za francouzskou digitální daň by mohla hluboce a trvale poškodit vzájemné vztahy. Washington má obavy z negativních dopadů nové daně na americké technologické podniky a hrozí uvalením cel na vybrané francouzské zboží. Zavedení digitální daně plánuje i Česká republika.
Nejdůležitější ekonomické události roku 2019
16.12.2019 Blíží se konec roku a je na čase připomenout si nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2019. V tomto pravidelném každoročním článku se podíváme na přehledné shrnutí všech hlavních událostí, které ovlivňovaly světové finanční trhy – akcie, komodity, dluhopisy a forex. Vše je přehledně shrnuto do jednotlivých měsíců a dnů. Připomeňte si tak vše podstatné, jakými událostmi si prošly centrální banky, světové ekonomiky, akciové korporace, burzy a měny.
USA vyzvaly všechny země k pozastavení plánů na digitální daň
05.12.2019 Americký ministr financí Steven Mnuchin včera vyzval všechny země, aby pozastavily plány na zavedení takzvané digitální daně, a umožnily tak, že Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) bude moci dosáhnout mezinárodní dohody o řešení této záležitosti. Zavedení digitální daně nyní plánuje i Česká republika.
USA pohrozily až stoprocentními cly na některé zboží z Francie
03.12.2019 Americká vláda v pondělí oznámila, že by mohla uvalit až stoprocentní dodatečná cla na francouzské zboží o objemu 2,4 miliardy dolarů (55,3 miliardy Kč) včetně šumivého vína, kabelek, sýrů a dalších výrobků. Jsou to protiopatření za francouzskou digitální daň, která by podle Washingtonu mohla poškodit americké technologické firmy. Podle serveru businessinsider.com musí tento krok schválit americký prezident Donald Trump. Francouzský ministr financí Bruno Le Maire dnes označil hrozbu cly za nepřijatelnou. Dodal, že v případě zavedení cel bude Evropská unie připravena k odvetě.
AFP: USA v pondělí oznámí protiopatření za francouzskou daň
27.11.2019 Spojené státy v pondělí 2. prosince oznámí protiopatření za francouzskou digitální daň. Dnes to podle agentury AFP uvedl Úřad amerického obchodního zmocněnce (USTR). Do té doby bude podle úřadu hotova zpráva o dopadech daně na americké internetové giganty Google, Amazon, Facebook a Apple, kterých se daň týká především.
Euro je politický projekt, nikoliv finanční, míní exministr Pilný
19.11.2019 Euro je politický projekt, nikoli finanční, jehož udržitelnost není příliš velká. Na dnešní mezinárodní konferenci Od ostnatého drátu k Schengenu v Poslanecké sněmovně to řekl bývalý ministr financí a nyní pražský zastupitel Ivan Pilný (ANO). Podle ekonoma Jana Švejnara, profesora Kolumbijské univerzity v New Yorku, by na tom Česká republika naopak byla lépe, kdyby euro měla.
Ranní zpráva z FOREX trhu: Trump opět tlačí Fed k nižším sazbám
19.11.2019 Po zářijovém propadu by měly zahájené stavby v USA opět vzrůst. Finanční trhy stále ovládají kusé zprávy z vyjednávání o obchodních válkách. Trump opět tlačí Fed ke snížení úrokových sazeb. Maďarská centrální banka dnes ponechá sazby beze změny.
Chorvatsko chce přijmout euro nejpozději do začátku roku 2024
12.11.2019 Strategickým cílem Chorvatska je splnit nezbytná kritéria a přijmout euro do konce funkčního období následující vlády, respektive do roku 2024. Řekl to dnes chorvatský premiér Andrej Plenković. V červenci Chorvatsko formálně požádalo o vstup do mechanismu směnných kurzů ERM-2, který je předstupněm zavedení eura.
Ekonomika ČR by se podle člena rady ČNB do recese dostat neměla
15.10.2019 Česká ekonomiky by se neměla dostat do recese, zpomalení růstu pod potenciál ekonomiky ovšem může nastat. Vyplývá to z dnešního vyjádření člena bankovní rady České národní banky Tomáše Holuba na debatě k brexitu a obchodním válkám. Ve druhém čtvrtletí česká ekonomika vzrostla o 2,8 procenta, což je podle Holuba blízko dlouhodobě udržitelného maximálního růstu tuzemské ekonomiky.
Moody's zlepšila rating České republiky o jeden stupeň na Aa3
06.10.2019 Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service v pátek zlepšila hodnocení úvěrové spolehlivosti České republiky o jeden stupeň na úroveň Aa3 z dosavadní úrovně A1. Poukázala na zlepšující se rozpočtové ukazatele a na vládní reformy podporující ekonomiku. Výhled ratingu Moody's změnila z pozitivního na stabilní. Signalizovala tak, že další změnu ratingové známky v dohledné době nepředpokládá.
Ranní nadhoz finančních trhů 21.5.2019
21.05.2019 Meziměsíčně vzrostly ceny průmyslových výrobců v dubnu o 0,7 %, meziročně se zvýšily o 4,3 %, což je nejvyšší hodnota od prosince 2011. Největší měrou se na tom podílely ceny v odvětví elektřiny, plynu a páry a ceny v odvětví koksu a rafinovaných ropných produktů. I ve zbytku letošního roku bude dynamika produkčních cen urychlována slabší úrovní kurzu koruny společně s vyššími cenami materiálových a zejména energetických vstupů.
Okénko finančního trhu 20.5.2019
20.05.2019 Týden odstartoval daty o českých cenách výrobců. Ty meziročně výrazně narostly, konkrétně o 4,3 %, což je nejvyšší hodnota od prosince 2011. Největší měrou se na tom podílely ceny v odvětví elektřiny, plynu a páry, které vzrostly o 8,2 %, přitom ceny samotné elektřiny se zvýšily dokonce o 11,0 %. Do vyšších cen v odvětví koksu a rafinovaných ropných produktů se postupně promítají vyšší ceny ropy na globálních trzích. I ve zbytku letošního roku bude dynamika produkčních cen urychlována slabší úrovní kurzu koruny společně s vyššími cenami materiálových a energetických vstupů. V průměru by se tak měly ceny výrobců zvýšit o 3,1 %, což je o více než jeden procentní bod vyšší tempo oproti loňskému roku.
Ještě horší, než se čekalo. Německo opět snižuje svůj odhad letošního ekonomického růstu, pro příští rok se spoléhá na Čínu
17.04.2019 Německá vláda dnes dle očekávání snížila svůj odhad růstu nejsilnější evropské ekonomiky. Německé hospodářství podle ní letos poroste pouze tempem 0,5 procenta. Jedná se o další citelné snížení odhadu růstu. V lednu německé ministerstvo hospodářství redukovalo svůj odhadu růstu ekonomiky v roce 2019 z podzimní úrovně 1,8 procenta na rovné procento. Rok starý odhad pak dokonce počítal s letošním růstem ve výši 2,1 procenta. Nyní tedy následuje další, již několikáté snížení odhadu.
Rozbřesk: Eurozóna na prahu fiskální expanze?
13.02.2019 Zatímco česká vláda hledá v posledních týdnech kde uspořit, v eurozóně se začíná pozvolna mluvit o fiskální expanzi. Vzhledem ke slabým konjunkturálním číslům, jež značí prudké oslabení růstové dynamiky, nejde vlastně o nic až tak překvapivého. Nakonec, dnešní zpřesnění německého HDP za čtvrtý kvartál zřejmě potvrdí, že největší evropská ekonomika se jen těsně vyhnula technické recesi.
Euro používá 19 z 28 členských zemí EU
30.12.2018 Základní fakta k 20. výročí (1. ledna 1999) zahájení užívání jednotné evropské měny euro v obchodním a bankovním styku:
Schůzka Trump-Xi investorům udělala radost
03.12.2018 Akciové trhy ve Spojených státech zakončily páteční obchodování v ziscích. Všechny hlavní indexy, a to Dow Jones, S&P 500 a Nasdaq si shodně polepšily o 0,8 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se dařilo téměř všem sektorům s výjimkou energetických společností (-0,2 %). Nejlépe se umístila síťová odvětví se zhodnocením 1,5 %, následovaná trojicí odvětví zdravotní péče, technologií a průmyslu, která si připsala zisky ve výši 1,1 %.
Veletoče na akciových trzích
30.10.2018 Podobně jako globální akciové trhy vstoupil i ten americký do nového týdne silným růstem, když si index S&P 500 zhruba hodinu po otevření připisoval až 1,8 %. Nicméně od té doby začal své zisky postupně ztrácet a nakonec uzavřel pondělní seanci se ztrátou dvou třetin procenta. Důvodem byly opět vyostřené komentáře ze strany americké administrativy ohledně dalšího uvalování cel na čínské zboží. Na propadu se nejvíce podílely informační technologie, které spadly o 1,8 %. Naopak nejvíce mu bránily akcie finančních institucí, které si o 0,9 % polepšily.
Zpráva o Merkelové zahýbala trhy. Korunu vyvažovalo očekávání vyšších sazeb ČNB
29.10.2018 Po zprávě, že německá kancléřka Angela Merkelová nebude usilovat o opětovné zvolení do funkce předsedkyně strany po své třináctileté éry, klesl eurodolar o 0,4 procenta na denní minimum 1,136. Euro poté začalo opět posilovat až na současných 1,138.
Australská firma EMH má povolení zahájit průzkumné vrty kvůli těžbě lithia. Báňský úřad není informován.
22.10.2018 Australská společnost European Metals Holdings – EMH učinila značný pokrok v rozvoji svého projektu těžby lithia a cínu u Cínovce.
Rozbřesk: Stát dnes znovu otestuje zájem investorů o nové dluhopisy, koruně pomáhá jestřábí ČNB
17.01.2018 Ministerstvo financí dnes bude mít letos už druhou šanci otestovat zájem investorů o nové státní dluhopisy. Tu první mělo už na začátku roku a z jejích výsledků se nedá říct, že by zájem o nové státní bondy byl nějak ohromující. Z nabízených bondů za 7 mld. se na trhu podařilo uplatnit zhruba šest miliard, přičemž o nejdelší papír splatný v roce 2036 nebyl téměř žádný zájem a ani v dalších dvou případech se nedá říct, že by se investoři o nové státní dluhopisy zrovna porvali.
Strategické suroviny chce kontrolovat stát
18.10.2017 Vláda chce do budoucna více posílit kontrolu nad strategickými surovinami v České republice. Ložiska našich nerostů, jako je kobalt, wolfram, grafit i uhlí, bude do budoucna přednostně zkoumat státní podnik Diamo. Pouze v případě, že tato státní firma nebude mít o dané naleziště zájem, budou se do průzkumů moci zapojit také soukromí investoři. Tak by to mělo být. Tohle nerostné bohatství by mělo být státní a zisk by měl jít na rozvoj naší země.
Euro používá 19 z 28 členských zemí EU
01.01.2017 Základní fakta k dnešnímu 15. výročí zavedení eura do oběhu v zemích Evropské měnové unie (EMU): - Evropská měnová unie (EMU) byla vytvořena na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se po dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
Špekulácie na ukončenie pegu ČNB poslali výnosy z českých dlhopisov hlboko do mínusu
13.09.2016 Čerstvé vyjadrenia ČNB, že v polovici roka 2017 plánuje zrušiť jednostranný peg voči euru na úrovni 27 EURCZK prilákali ďalších špekulantov. Koľko nashortovali CZK zatiaľ nevedno, keďže ČNB priebežne intervenuje (teda vytvára elektronické CZK a predáva ich na devízových trhoch, aby uspokojila rastúci dopyt a udržala tým kurz stabilný). Kde sa však špekulácie pretavujú do kurzov, to sú dlhopisy. Pri jednoročných dlhopisoch klesol výnos z úrovne okolo -0,3 % za niekoľko dní až pod úroveň -0,6 %:
V eurozóně jsou dvě třetiny členů EU
29.12.2015 Základní údaje o Evropské měnové unii (EMU, eurozóna), jejímž členem se před 15 lety, 1. ledna 2001, stalo Řecko:
Česká vláda by se měla zaměřit na mikroekonomiku
10.06.2013 Karol Piovarcsy, ředitel Saxo Bank pro střední a východní Evropu. Nadále tvrdím, že by se vláda měla mnohem více...
Euro vede výš německá nezaměstnanost, v ČR dle Singera nejdřív v roce 2019
29.05.2013 Euro povzbudila k růstu data o německé míře nezaměstnanosti v květnu, která potvrdila její setrvání na úrovni 6,9 %. ...
Kalousek: Vláda navrhuje vyrovnání s církvemi formou státních dluhopisů
20.02.2013 „Česká vláda nabízí zástupcům církví v rámci vyrovnání restitučních nároků emise státních dluhopisů,“ uvedl to dnes po...
Euro začíná týden mírně slabší, koruna se zatím pro žádný směr nerozhodla
12.11.2012 Zprávy jsou v úvodu týdne smíšené. Na jednu stranu japonská ekonomika podle nových údajů ve třetím čtvrtl...
Koruna je nejslabší od srpna, tíží ji zhoršení vývoje ekonomiky. České dluhopisy ale stále táhnou
07.11.2012 Česká měna dnes pokračuje v oslabování z posledních dní a po prolomení hladiny 25,40 Kč za euro je nejslabší od 1. srpna letošního roku. Vůči dolaru se koruna opět blíží k psychologické 20korunové hladině, prozatímní denní vrchol je na 19,84 CZK/USD. Kromě akce ČNB z konce minulého týdne lze za oslabením koruny vidět také horší vývoj z průmyslu, které po včerejších českých datech dnes potvrdilo i Německo platící za našeho důležitého obchodního partnera.
Francie ratifikovala fiskální pakt EU
12.10.2012 Francie ratifikovala fiskální pakt EU. Rozpočtovou smlouvu podle agentury AFP schválil drtivou...
Pozitivní nálada se přes USA a Asii přenáší do Evropy, eurodolar je u 1,23, koruna mírně silnější
19.07.2012 Čtvrteční dopoledne se nese v pozitivním duchu. Eurodolar vystoupal nad 1,2300, ...
G20: MMF získal přísliby na víc než 430 miliard USD
21.04.2012 Mezinárodní měnový fond (MMF) získal od členských zemí závazné přísliby na více než 430 miliard dolarů.
Zaostřeno na ČNB: Středoevropské dilema - rozhodnutí již dnes
21.12.2011 Rizika narůstají a působí oběma směry. Budoucí vývoj, na který se centrální banky snaží s předstihem reagovat, je tedy značně zastřený. V zemích střední Evropy je situace v zásadě modifikací téhož dilematu: Na jedné straně se značně zhoršuje výhled pro reálnou ekonomiku a mizí poptávkové inflační tlaky, na straně druhé inflace je zvýšená a hrozí ji tlačit vzhůru slabá měna. V pozadí stojí vliv eurozóny, která se stává negativním impulsem pro ekonomiku i měny.
Zaostřeno na ČNB: Středoevropské dilema - rozhodnutí již zítra
20.12.2011 Rizika narůstají a působí oběma směry. Budoucí vývoj, na který se centrální banky snaží s předstihem reagovat, je tedy značně zastřený. V zemích střední Evropy je situace v zásadě modifikací téhož dilematu: Na jedné straně se značně zhoršuje výhled pro reálnou ekonomiku a mizí poptávkové inflační tlaky, na straně druhé inflace je zvýšená a hrozí ji tlačit vzhůru slabá měna. V pozadí stojí vliv eurozóny, která se stává negativním impulsem pro ekonomiku i měny.
Čínská ratingová agentura chválí ČR za stabilitu a rozumné zadlužení, uděluje nejvyšší rating ze CE3
21.11.2011 Čínská protiváha k trojici největších světových ratingových agentur jménem Dagon...
Týdenní přehled a forex komentář FXstreet.cz
27.06.2011 Forex - Týdenní přehled a komentář forex portálu FXstreet.cz
Související klíčová slova:
Vyjádření ekonomů | HDP Rakousko | Propad ekonomiky | Celebrity | Největší ruská banka | Index spotřebitelských cen | Martin Kupka | Objem plynu | Zvyšování cen | Cap | Ozvěny trhu | Jamal | Války | Burza v Miláně | Lithium | Vývoj | Rizikové prémie | CE3 | Poskytování cizoměnových úvěrů | Jakub Seidler | Češi | Data z trhu práce | Budapešť | Allianz | Panevropský index | Opoziční politici | Globální růst | Radim Dohnal | Velký propad | IW | Prognóza IMF | Jana Steckerová | Česká ekonomika letos | Daně z nemovitosti | Hospodaření firmy | Zdražovat | Pumpování likvidity | Analýza akcie | DPH | Zisk výrobců energie | Americká automobilka | EUR | Bundesbank | Přijmout euro | Investiční firma | Standard & Poor's | Záchranný bankovní fond | David Malpass | Přemýšlení | Automobilový sektor | Podnikatel | Itálie | Euro proti dolaru | Stoxx | Okénko finančního trhu | Epidemická situace | Vyšší důchody | Obilí z Ukrajiny | Akcie firmy | Texas | První den obchodování | Daňové povinnosti | Finanční aktiva | Cla na čínské zboží | Očekávání | Vyhlášení nouzového stavu | Skandinávské měny | Galapagos | Evropské centrální banky | Donohoe | Náklady spojené s bydlením | Poslanci | Státy eurozóny | T-Mobile | Burzovní cena plynu | Zasedání vlády | Souhrnný indikátor | Swiss Life | Soukromý investor | Nafta v ČR | Stíhačky F-35 | Index podnikatelské nálady ISM | Londýnské burzy | Filantrop | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Churajs | Pro investory | Manipulace s akciovým trhem | Nákladové tlaky | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Odvetná cla | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Výzkumný pracovník | Evropská komise | Rozpočtová pravidla | Swiss | Investice | Snížení daní na paliva | Sociální problém | Refinancování firemních úvěrů | Potenciál | Allianz Trade | Mezinárodní ratingová agentura | Akvizice | Lednová inflace | Česká měna dnes | Nejdůležitější ekonomické události | Dění na světových burzách | Škoda Auto | Německá inface | Vývoj spreadu | Ifo | Rating České republiky | Japonské akcie | Invaze na Ukrajinu | Blackstone | Chování | Prognózy | Britská libra | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Šéf Fedu Powell | Intervence | Výkon ekonomiky | Vyšší úroky | E.ON | Jaroslav Tupý | Akcionáři ČEZu | Majitel | Experti | Rekord | Ministr dopravy | Raiffeisenbank | Ropná firma Saudi Aramco | Mimořádné daně | Nezávislost | Pokles cen energií | Oživení ekonomiky | Návrh zákona | Hospodářské stimuly | Evropské měny | Hnojiva | Čerpací stanice v ČR | Creditas | Zvolení Pavla | Alexander De Croo | Moody's Investors Service | Největší světová ekonomika | Společnost Apple | Úrokové sazby v USA | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Impuls | Český statistický úřad | Accor | EUR/USD | Nabídka Aramco | Bruno Le Maire | Dividenda ČEZ | General Electric | Markets | Ranní zpráva z finančního trhu | Nálada v průmyslu | Vanguard | Dění ve světě | Morgan Stanley | Spotřebitelé | Nabídkové tlaky | Projekce | Die Welt | Výkonný ředitel | Reality | Komentář amerického prezidenta | Státní podnik | PKN Orlen | Vývoj kurzu USD | SOK | Wolters Kluwer | Price Action | Akcie společnosti | Chování trhu | Geopolitické napětí | Výnosnost | Agentura AFP | Balík akcií | Cena pšenice | Rostoucí výnosy | Společnost E.ON | Fiskální pakt | Lagardeová | Paypal Holdings | Force | Spotřební daň z nafty | Investing | Cenné papíry | Výnos | Odliv kapitálu | Rosněfť | Oxfam | Nákupy státních dluhopisů | Medvědí výhled | Soudní dvůr EU | Exchange | Goldman Sachs | Tisk peněz | USMCA | Vzdělávání | Šéf Fedu | Výrobce letecké techniky | Slabá poptávka | Akcie těžařů | Růst sazeb | Dopravci | 100 miliard dolarů | IDEA | Šéfové | Očekávané úrokové sazby | Index DOW | Import | Vývoj kurzu USD/EUR | Miliardy dolarů | Ukazatel | Cena emisních povolenek | Zákaz vývozu | Vatikán | ČEZ | Státní dluh | Gernot Blümel | Ekonomové | Snižování sazeb ČNB | Společnost Huawei | Akcie roku 2020 | Summit EU | Kontrakty | Důvěra v ekonomiku | Světový dluh | Capitalinked.com Radim Dohnal | Zastánce eura | Virgin Galactic akcie | Propad cen | Komerční banka (KOMB.CZ) | Prezidenti a premiéři | Automobilka Ford Motor | Praxe | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Labouristé | Dividendy | JPY | Premiéři zemí Evropské unie | Nejvýraznější růst | Zboží z čínských e-shopů | IPO | Posilování dolaru | Brent | Ekonomický sentiment | Uber Technologies | Dodatečný výnos | Kansas City | Kontrakce | Peníze | WKL | Propad rublu | Robert Habeck | Zahraniční forex | Přímé intervence | Pandemie COVID-19 | Stimul | Partneři | Propad příjmů | Průmyslové zakázky | Plány | Title Transfer Facility | Úsporný balíček | Meziroční růst cen | Baidu | Obavy z inflace | Škoda | Marian Jurečka | Rozhovor | Prognóza | FTSE 100 | MiFID II | MONET.CZ | Půjčka | Evropská měnová unie | Velké problémy | Nestlé | Vývoj základní úrokové sazby | Čeští ekonomové | Běžný účet platební bilance | Měny | Amgen | Barel ropy | Saxo Bank | Export | Americký Fed | Covid19 | Globální hospodářský růst | Dlouhodobý investiční produkt | Tuzemská ekonomika | Pokles reálné spotřeby | Výsledek hospodaření | Lockheed Martin | Strach | Ropa WTI | Pohonné hmoty v Česku | Ministr hospodářství | Bankovní rada ČNB | Vít Hradil | Plyn v rublech | Ceny dluhopisů | Burza | Developeři | Komoditní | USD | Rumuni | ZEW index | Valná hromada | Pozornost investorů | Burzy | Německý ministr hospodářství | USD/EUR | Cenové tlaky | Central European Media Enterprises | Ceny elektřiny | Americký prezident Joe Biden | Finanční trh | Pedro Sánchez | Graf EURUSD | Investiční příležitost | Daimler | Slovenská vláda | Izraelská ekonomika | Cena elektřiny pro německý trh | Zastropování cen | Cash flow | Posílení koruny | NFLX | Christian Lindner | OIV | Primární veřejná nabídka (IPO) | Výstavba gigafactory | Gilead | HUF | Vládní opatření | Energetická společnost | Agentura Fitch | Burzovní obchodníci | Většinový podíl | Kurz jüanu | První peníze | Ropná zařízení | Nervozita | BrandZTop | Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX) | Pokles nákladů | Kapitálové rezervy | Nižší daně | Trh s ropou | Fialova vláda | Ekonomická aktivita | Regulace | Reálné ekonomiky | Zavedení eura | Bulharsko | Schodek rozpočtu | BABA | Noviny | Měnový fond | Boeing | Apple | Inflační spirála | Vybírání zisků | Litva | Graf indexu | Americké prezidentské volby | Hypotéky v Česku | Tovární objednávky | Ahold Delhaize | Fitch Ratings | Rostoucí ceny energií | Nižší úroky | Malta | Kapitálový trh | Čtvrtletní výsledky | Zvýšení sazeb | ČEZ Annual Report | EUR/CZK | Vyšší náklady | Dovednosti | P.A. | Organizace Oxfam | Obchod Amazon | Nárůst ceny | GBP/USD | Bezpečné přístavy | UniCredit Bank | Unie | Eurové příjmy | Posílení | Data o HDP | Mzdová vyjednávání | Vzdělání | Internetový gigant | Představitelé Fedu | Evropa | ČEZ Annual Report 2022 | Šíření nemoci | Fincentrum | Marek Mora | Média | 1 milion | Jim Yong Kim | Bezprecedentní propad | Podpůrné programy | Ekonomický vývoj | Tiskové agentury | Zasedání Fedu | SPX | CO2 | Bankroty | Makrodata | Světová finanční krize | Hospodářské výsledky | Investoři | Patria Online | Sója | Ministři financí zemí Evropské unie | Nová německá vláda | Kabinet | Nejistoty | Inflační čísla | Americké ekonomiky | PGE | FDP | Aktuální kurzy | Odeznívání inflace | Jeff Bezos | Měnová krize | Finančník | PSA | Daň z nabytí | Slovenská ekonomika | Globální akciové trhy | Kapitál | Den obchodování | Fungování | Tuzemský kapitálový trh | FXstreet.cz | Záchranný fond | ING Jakub Seidler | BIC | Summit Evropské unie | Řešení krizí | Koronavir | Vývoj sazeb | Obchodní deník | Pracovní místa | Maloobchodní prodejce | Globální ekonomiky | Kč/USD | Rijád | Producent ropy | Piráti | Britské libry | Rozpočtový deficit | Dopady války na Ukrajině | WallStreetBets | Vienna Insurance Group | Posilování koruny | Americká ropa WTI | Zájem o eurové úvěry | Kč/EUR | Měnová sekce | Qualcomm | Rizikový jev | Americká média | Karlsruhe | TTF | Funkční období | KDU-ČSL | Předsevzetí | Hospodaření státního rozpočtu | Jestřábí komentáře | AT&T | Zisk | Daniel Křetínský | Propad investic | Německý koncern | Elektrické vozy | Zavedení eura v Chorvatsku | Německý DAX | Cestování | Zemědělský svaz | Total | Home office | Sodexo | Včerejší obchodování | Ruské ropy | Velikosti likvidity | Bank of England | Chřipka | Vývoj ceny | Uložení peněz | Evropské ekonomiky | Les Echos | Patria | Koncern | Nike | Spotřebitelský sentiment | Quantum | PFE | Pokles vývozu | Stellantis | Bohatý | Energetický gigant | FedEx | Garance | Rozdělení ČEZ | Hlavní události | O2 | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Trump dnes | Výhled ratingu | Swapy | Béžová kniha | Automobilka Škoda | Americká zbrojovka | CZK | Lenka Treglerová | Economic Affairs | Energie | Akcionáři | Zesílení inflačních tlaků | Výroba baterií | Japonská automobilka | Uber | Demokraté | Huawei | ATVI | Ruský prezident | Klinické testy | S&P | Brusel | Soukromé firmy | Cenové úrovně | Tempo zdražování | Futures na S&P 500 | České předsednictví | NFP | Koruna | Dezinflace | Thyssenkrupp | Úroková sazba | Inflace v eurozóně | Úsporný energetický tarif | Legislativa | HDP Německa | České firmy | Rizikovější měny | Fungování trhů | Dovoz | Udržitelnost | První obchody | Statistický úřad Eurostat | Deflace | Nikkei | Kristalina Georgievová | Model 3 | UnitedHealth Group | Miliardář George Soros | Petr Fiala | Cena povolenek | Portfolio | Internet of Things (IoT) | Německé firmy | Domino’s Pizza | Zahraniční investoři | Hypoteční trh | Investovat | Ruský rubl | Válka na Ukrajině | Zadlužení | Pozitivní zprávy | Praha | Berkshire Hathaway | Dobrá nálada | České hospodářství | Investing.com | Petrochemická společnost | Narušení dodávek | Kevin Tran Nguyen | Evropská data | Stimulační opatření | Veřejný sektor | Čínské zboží | Index cen domů | ZEW | CERGE-EI | Investment | Očekávaný vývoj | Výsledky | Premiér Kiril Petkov | Financial Times (FT) | World Economic Outlook | Zvyšování mezd | Petr Koblic | Coca-Cola | Sazby | Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) | Státy Evropské unie | Inflační tlaky | Ekonomické oživení | ProCent | Minulá výkonnost | Typ koronaviru | Boj s drahými energiemi | Analytik | Euro Stoxx 50 | Bank of America | Západní sankce | Ekonomický kalendář | Analytik portálu | Credit Agricole SA | Fundamentální analýza | Zdražování pohonných hmot | Zvyšování daní | Dominik Stroukal | ERM-2 | Zadlužování | Finanční instituce | ODS Zbyněk Stanjura | Cenový růst | Akciové tituly | TIM | Eurostat | Prezident | Obchodování s korunou | Fundamentální zprávy | OPEC+ | Raytheon | Index CPI | Úsporný tarif | Stavebnictví | Makroekonomický výhled | Tržní úrokové sazby | Bed Bath & Beyond | Ropné společnosti | Objem | Finanční pomoc | Cizoměnový dluh | Používání eura | Thierry Breton | Jednotné měny | Boj s inflací | Španělská vláda | Cestovní kanceláře | Tržní kapitalizace | Ekonom ING | Vývoj měnového páru | Central European Media Enterprises (CME) | Podnikatelská nálada | Propuštění | Nárůst nově nakažených | Ženy | Předpověď | Přehled | Akciové trhy ve Spojených státech | Program Antivirus | Firmy | Odhad inflace | Důchod | Pfizer | AFP | Studie | Velmi bohatý | RWE | Americký podnik | Finance | Data z průmyslu | Kiril Petkov | EUR/PLN | MPO | Premiér Andrej Babiš | Albánie | Zpráva | P/E | Polsko | Kolaps | Nástroj | Reálné spotřeby domácností | Zbrojovka | Empire State Index | Letošní úroda | Ratingová agentura | Francouzský ministr | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | Masivní nákupy | Válka | Prémie | Rozpočtová politika | Akcie Volkswagen | Inflace v Česku | Bankéř | Mario Centeno | Znárodnění | Podíl Evropy | KOMB.CZ | Hypotéky | EPH | České PMI | Členské země EU | Intervence ČNB | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Státní rozpočet | Přijetí | Plynovody | Obchodování komodit | Sputnik V | Jackson Hole | Lukáš Kovanda | HUF/EUR | Natland Petr Bartoň | Geopolitická situace | Ropný kartel | JPMorgan Chase & Co | Americká ropná společnost | USD/PLN | OPEC | Covidové krize | Ukrajina | Ropná společnost | Bloomberg | Masivní výprodeje | Český běžný účet | Johnson & Johnson | XM | London Stock Exchange (LSE) | Poptávka po nemovitostech | KB | USDA | GBP | Bezpečné útočiště | Graf ropy WTI | Nabídka | Maloobchod | Měna | Centrální banky | Cenový šok | Inflace v květnu | GAFA | Nasdaq | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Trump | Odhad růstu světové ekonomiky | Dolarové likvidity | Deficit | Dobré výsledky | Události, komentáře | Prezidentka ECB | Tomáš Hudeček | Ministerstvo obchodu | Prohloubení schodku | Majitel dolu Turów | Jachty | Evropský stabilizační mechanismus | Zprávy | Zahraniční dluh | Drahota | Státní dluhopisy | Alstom | Dolary | FB | Dnešní makroekonomické ukazatele | Výrobce léků | Reálné mzdy | Evropské trhy | Šéfové států | Ministerstvo práce | Člen bankovní rady | Averze k riziku | Rusové | Dovoz uhlí z Ruska | Letošní úroda obilovin | Trigger | Futures | Britský statistický úřad | Air Force Plant 4 | Budoucí vývoj | Opatření vlád | Instituce | Bydlení | Ceny ropy | Byty | Restriktivní opatření | Vládní dluh | Evropské akcie | Bank of Japan | Portu | Hlavní indexy | Podnikatelská důvěra | Dovoz ukrajinského obilí | Válečná daň | Offshore | Předstihové indikátory | Italská vláda | Energetický tarif | Snížení DPH | Americké akcie | Index investiční gramotnosti | AA | Cena ropy brent | BBC | Peloton | Vyhlídky | iFX | Dopad pandemie | Ratingové hodnocení | CZ | Earnings | Kongres | Likvidity v bankovním sektoru | Výdělky | E15 | Abhijit Banerjee | Virgin Galactic | Dění v USA | Vývoj měnového páru USD/JPY | Evropská ekonomika | List Financial Times | Zveřejněná data | Deficit rozpočtu | Natland | Obchodovaná společnost | EDF | Akcionáři ČEZ | Guvernér ČNB | Rekordní ceny | Euro dnes | Program nákupu aktiv | Obchodníci s ropou | Trh | Riziko jeho bankrotu | Komise | Divize | Pandemie nemoci COVID-19 | Války na Ukrajině | Erste Bank | University of Michigan | Viktor Orbán | Americké automobilky | Maastrichtská kritéria | České koruny | CNN Prima News | Výrazný růst | Audi | Australský dolar | Eurobarometr | Korekce | Barrick Gold | Sazby daně | LNG | St. Thomas | Koronové dluhopisy | Asociace | Zpřesněný odhad | Money management | Hnutí ANO | Výrazný pokles | Odhady ČNB | Pražské burzy | Výrobní inflace | Zveřejnění výsledků | Prezident Emmanuel Macron | Bidenův obří balík | Konkurenceschopnost | DJIA | Ministři financí | Akcie | Globální recese | Francie | Obchodní strategie | Pokles HDP | Repo sazba | Řecká vláda | Plyn | Yahoo | Oživení české ekonomiky | Stávající úrokový diferenciál | Posílení dolaru | Propad | Index cen průmyslových výrobců | Stock | Zasedání Světového ekonomického fóra | Finanční domy | Sazby ČNB | Oldřich Dědek | WIG | Revize amerického HDP | Rating | Hlavní trh | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Worldpay | Životní úroveň | Vysoké ceny energií | Koronavirová pandemie | Microsoft | Pandemie koronaviru | Příležitosti | Moore Czech Republic | Leva | KOL | Technické analýzy | Exxon Mobil | Indigo | Vládní dluhopisy | Odliv dividend | Plyn z Ruska | Daňové úlevy | Alibaba | SBUX | Eurokomisař | Mateusz Morawiecki | Společnost Tesla | Průzkumy | Akcenta | Změny cen | Videokonference | Automobilky | London Stock Exchange | Zamezení dvojího zdanění | Národní ekonomická rada vlády | Drahé energie | Ropa Brent | Masivní propad | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Index Nasdaq | Představitelé americké centrální banky | Dividendový výnos | ANO | FAANG | Bilion | Velký hráč | Penzijní fond | Sázka | Emise skleníkových plynů | Fiskální pomoc | Nákupní cena | Ministryně práce | EEX | Obnovitelné zdroje energie | Plánování | Měnová politika | Výpadky | Podnikatelé | HICP | Nový rekord | Graf | FIAT | Gazprom | Ekonomické události | Centrální banka | EU50 | Hrubý domácí produkt | FTC | Vyplacení dividendy | Hráči na trhu | Nejlepší akcie | London School of Economics | Běžný účet | ONE | HKEX | Terminál | Zdanění mimořádných zisků | Pokles úrokových sazeb | LYNX | Evropská centrální banka | Internetové akcie | Zvýšení úrokových sazeb | Čistý zisk | Jádrová inflace | Eurodolar | Výnosové křivky | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Způsob pomoci jednotlivých zemí | Tripadvisor | Zpomalení ekonomiky | Fed | Opatření vlády | Bilance | Balík rozpočtových opatření | Mimořádná daň | Ošetřovné | Institut Ifo | Americká centrální banka | Obchodování s emisními povolenkami | Merck KGaA | Bankovní tituly | Klimatický plán | Rezervy bank | Dnešní zprávy | Air Force Plant | Měsíční data | Další růst | Odchod z EU | Link | Vyšší inflace | PMI ve výrobě | Růst akcií PGE | Zastropování cen elektřiny | Reuters | Dluhopisoví investoři | Přebytek zahraničního obchodu | Unilever | Klíčový údaj | Francouzský prezident | Hlubší schodek | Vysoká cena | Brexit | Chevron | Donald Trump | Nákup plynu | Guvernér Michl | Dopady krize | Londýnské akciové burzy | Rada MMF | Embargo na dovoz uhlí | Výstupy | Akciový index Dow Jones | Analýzy | Obchodování s povolenkami | Rekordní maximum | Utahování měnové politiky | Propad ropy | Přehled o dění | Deficit veřejných financí | Společnost Pfizer | Agentura Bloomberg | Singapurský dolar | Investice do robotiky | EURUSD | J&T | Míra inflace v Evropské unii | Traders | Česká měna | Vir | CEPS | Quantum Fund | Ministr práce | Dow Jones a S&P 500 | Standard & Poor’s 500 | Orbán | Adyen | Firemní daně | AMZN | Institut pro mezinárodní finance | Starbucks | Data z amerického trhu práce | Záporné sazby | Obchodování | Elektrická energie | Rychlý růst | Americký dolar dnes | Zemní plyn | Armageddon | Předseda | Sazby beze změny | Libra | Koronavirová krize | McLaren | SOCAR | CFD | Ceny emisních povolenek | Index spotřebitelské důvěry | Český trh práce | Nová data | 3M | Open | Emise dluhopisů vlády | Cena akcie | Fiat Chrysler Automobiles | Komentář Raiffeisenbank | Evropská měna | Dnešní aukce | Energetické podniky | Investment management | Události roku | Zvýšení základní sazby | Snížení daní | Apple TV+ | Financovat | Pomoc ekonomice | Akciový index | Opatření proti šíření nemoci | Počet lidí bez práce | Úvěrový program COVID | Řecko | Qantas | BRICS | Finanční instrumenty | Aktuální cena | Green Deal | Jednání o brexitu | Tržní situace | Philip Morris | Samsung Electronics | Vývoj ceny akcií ČEZ | Alena Schillerová | ING | Hong Kong Exchanges and Clearing | Airbus | Deglobalizace | Míra | Hospodaření státu | Úroky | Makroekonomický kalendář | Refinitiv | HDP v USA | Daniel Beneš | Firma Saudi Aramco | Ipsos | Euro STOXX | Francouzský Senát | Harmony | Jiří Sýkora | Ranní nadhoz | Očekávání analytiků | Silné oživení | Nomura | Investiční banky | Obchody | Vice | Vývoj české ekonomiky | Žádosti o podporu v USA | Schodek státních financí | Květnová inflace | MONET | Úroda | ERÚ | Řetězec | ASML Holding NV | Silný trh | Dluhopisy | Air | Izrael | Ceny akcií | Indikace | TABAK | Huawei Technologies | Japonsko | Royal Bank of Scotland | Analytik Raiffeisenbank | EBay | MUFG | Pakt stability a růstu | Čínská ekonomika | Ázerbájdžán | Ceny | Koronakrize | Technologie | Angela Merkelová | Array Biopharma | CHF | Energetická krize | Hypoteční sazby | Finální odhad | ČNB | Švýcarská ekonomika | Evropská unie | Těžba ropy | Parlamentní volby | VW | Tuzemské banky | Investiční produkt | MT4 | Jiří Rusnok | Ranní zpráva | Zahraniční obchod | Pokles | Sankce Západu | Americké ministerstvo obchodu | Platební bilance | První obchodní den | Zprávy o vakcíně | DIP | Česká měnová politika | Tempo očkování | ex | Onemocnění | Surové ropy | Rakouská vláda | Pozornost | Čínská společnost | United Airlines Holdings | Tržní ceny | Polský premiér | Země EU | Americké společnosti | Rumunsko | DPH u elektřiny | Růst české ekonomiky | Conseq | Pavel Tykač | Znalost | Jan Vejmělek | Poplatek | Technologické firmy | Rychlé ekonomické oživení | NET4GAS | Tržní očekávání | Omicron | VaR | Zvýšení deficitu státního rozpočtu | Americká ekonomika | NVDA | Vyjádření premiéra | Zelené investice | Podpora | Obchodník | Akcie týdne | Plynárenská společnost | CEZ1.CZ | MRNA | Americká společnost | Thomas Cook | COVID-19 | Zboží dlouhodobé spotřeby | Economic | Finanční krize | Pokles ceny | Společnost XTB | Sberbank | Bohemia Energy | ROE | Remdesivir | Miroslav Singer | Index cen | Spotové operace | Zestátnění | Purdue Pharma | Německý ministr financí | Index PX | Čínská vláda | Daně | Novela zákona | ECB | Výrobce léků Pfizer | Nejistota | Lídři | Inflace v červenci | OECD | Investment Management | Pokles cen ropy | Zprávy z trhů | Český stát | Světová cena | Zlepšení nálady | Spekulativní útok na korunu | Pozitivní sentiment | Akcie Shell | Lot | Sektor služeb | Steven Hanke | Valdis Dombrovskis | Prezident Vladimir Putin | Výnosy tuzemských dluhopisů | Zisky | Měny&Sazby | ABN AMRO Bank | Ekonom UniCredit Bank | FCA | Byznys | BNP Paribas | Prezident Trump | RBAG.CZ | Oslabení koruny | Náhoda | Americká data | Globální ekonomika | Michal Skořepa | ACEA | Allianz SE | PX index | Růst výnosů | Řízení rizika | Podniky | Růst světové ekonomiky | Cisco Systems | Koronavirová situace | Závod Volkswagenu | Ratingové agentury | Short měnového páru | EUR Index | Marže | Přehled o dění na světových burzách | Finanční svět | Zvýšení ceny | USA inflace | Organizace zemí vyvážejících ropu | Jiří Tyleček | Trinity Bank | Přecenění | Pojištění vkladů | F-35 | Růst cen | Referendum | RSI | Exxon | Rheinmetall | Premiér Petr Fiala | Německá vláda | Repo sazby | Celosvětový problém | Inflace v Británii | Orná půda | Dnes na trzích | MJ | Financování | Přežití pražské burzy | Zrušení daně z nabytí | Polská ekonomika | ČSÚ | Finanční společnosti | Konec války na Ukrajině | Microsoft Corp | Index DAX | Andorra | JDE | Makroekonomické ukazatele | Omezení dodávek | Stres | Ruská ropa | Generali Investments | Automobilový průmysl | Obchodování na zámořských trzích | Margin | Kosovo | Daňová sazba | Hotovost | Ekonomický a strategický výzkum | Photon Energy | Babišova vláda | Vývoj kurzu koruny k euru | Pokles ekonomiky | Prodávající | Obchodní válka | Růst úroků | Severomořská ropa | Šíření nemoci COVID-19 | Snížení sazeb | AXA ČR a SR | Společnosti | Fitch | Maďarský forint | Wells Fargo | Tata Steel | Ceny zboží | Obchodní spory | Internetové firmy | Profesor Dědek | Virus | Termínové kontrakty | Line | Prezident Joe Biden | EGAP | Akcie roku | ČEZ Investor Presentation | Vyšší ceny | Indikátory | FT | Akcie jsou rekordní | Nájemné | QE | Průměrná mzda | Dolarové sazby | Cena | Akciové indexy v USA | CME | Spotřebitel | Česká republika | Hospodářský růst | BAT | Tržní sazby | Zavedení jednotné měny | Německé hospodářství | Odhodlání | Zvýšené geopolitické napětí | Americký dolar | Kartel OPEC | Ekonomika | FinTech | WTI | Standard & Poor's 500 | Plynovod Jamal | Bod | Miliardy korun | Zemědělci | Přenos | Federal Reserve | Jemenští povstalci | Shares | Kov | Polský zlotý | Odpor | PRIBOR | Amcor | Čína | Evropská průmyslová produkce | Průměrná míra inflace | EU | BNP | Nord Stream | EMU | Čeští spotřebitelé | Konjunkturální průzkum | Zákaz dovozu ukrajinského obilí | Šíření nového koronaviru | Saúdská Arábie | University of Warwick | Předseda poslaneckého klubu | Zpomalení globální ekonomiky | OCI | Domácnosti | Investování do akcií | Sázet | Španělsko | Stíhačka | LES | Cena ropy | Nejlepší internetové akcie | FTSE | Nižší výdaje | Úrokový diferenciál | Inflace | Marks & Spencer | Americký investor | Vývoj kurzu koruny | Primární nabídka akcií | Účet platební bilance | Petr Bartoň | Fed dnes | Domácí měna | Situace | Cenotvorba | Státy EU | Německý Ifo index | KoroNERV-20 | Vzdělávací webináře | Ekonomie | Capitalinked.com | Snížení schodku | Erste Group | Daně z příjmů | Euro vůči dolaru | Prosus | Inflační šok | Nižší zisky | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Mírná korekce | Rekordní propad | Alphabet | Struktura | Vedení společnosti | Spotová cena | Zkušenosti | Emmanuel Macron | Ekosystém | Maximalizace zisku | Společnost Chevron | Ceny v průmyslu | ROCE | Spotřební daně | Koronavirus | Open Society Foundations | INSEE | USD/CZK | Vláda ČR | Nákup akcií | Rafinérie | Statistiky | Interpretace | Lukáš Raška | Americké akciové trhy | Koruna dnes | Největší ropná firma světa | Přední technologické firmy | Světová ekonomika | Unijní ministři | Moneta | SAP | Vládní pomoc | Celková ekonomika | Zisk společnosti | Diverzifikovat | Ministr zahraničí | FX | ConocoPhillips | Aukce | Optimismus | SPX 500 | Propad HDP | Zdražení povolenek | British Airways | Ekonomiky eurozóny | Nový typ koronaviru | Světové finanční trhy | Germanwings | Royal Dutch Shell | Finanční systém | Česká ekonomika | NAFTA | Pohonné hmoty v ČR | Polská vláda | Stagnace | Kurz | IFO index | Unicredit | Růst mezd | Google | Pokles výnosů | TASS | Rozkolísaný | Míra inflace v květnu | UST | Tržby | Míra úspor domácností | Mimořádný zisk výrobců energie | Federal Reserve Bank of Kansas City | Mezinárodní investoři | Ceny pšenice | Nastavení měnové politiky | Pandemie nemoci | Vládní koalice | Aktivum | Epidemiolog | Akcie podniku | Ruská invaze na Ukrajinu | Ranní okénko | Letadlo | Karel Havlíček | Propad akcií | Abkajk | Francie a USA | Impérium | Deficit státního rozpočtu | Prudký růst cen | Úspory | Ekonomický institut | Proinflační | Ruský plyn | Splatnost | Lego | Povinné rezervy bank | AUD | Těžba lithia | FDX | Historická minima | Zhoršení ratingu | Vyšší úrok | Německá průmyslová výroba | Vysoké ceny | Mánie | Chorvatsko | Vynucené transakce ČEZ | Capitalinked | Zbrojovky | Analytici | Elektromobily | Prima | Dobré zprávy | Kurz koruny | Zahraniční kapitál | Citigroup | Důvěra v eurozóně | Dluhy | Mario Draghi | Index VIX | Vysoká inflace | Provozní zisk | Conference Board | Hospodářství | Konsensus | Zpracovatelský průmysl | Útok Hamásu | Cena palladia | Inflační cíle | TŽ | Zvýšení inflace | Členské země eurozóny | Rada ČNB | Utahování měnových podmínek | Výše úrokových sazeb | Tuzemská inflace | Equity | Vyšší sazby | Telekomunikační skupiny | Snižování úrokových sazeb | Guvernér Fedu | Brexitové dohody | Patria Plus | Největší evropská ekonomika | Premiér Babiš | Technologický index | Zahájení obchodování | Energie v Evropě | Německá kancléřka | Cenové stability | ERM II | Zasedání ECB | Velkoobchodní cena elektřiny | Ekonomiky EU | Fresenius Medical | Růst důvěry | Převis | Conseq Investment Management | Ceny pohonných hmot v ČR | Zahraniční firmy | Poptávka | NN Group | Deutsche Lufthansa | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Dopady koronavirové pandemie | Nástroje měnové politiky | Vývoz | Energetické firmy | Teplé počasí | Paul Volcker | Světové finanční krize | Týdenní zpráva | Energetické krize | Iniciativa | Měnové unie | City | Moody's | AKAT | Karl Popper | Bankovky a mince | Miliardy eur | Recese | Index strachu | Největší americká banka | Tempo inflace | Makro | Mzdový růst | ASML | Nissan Motor | Švýcarský frank | FXstreet | Výroby elektromobilů | Německý ZEW index | CZK/EUR | Guvernér izraelské centrální banky | Růst globální ekonomiky | Index Dow Jones | Sněmovna reprezentantů | Digitalizace | Výnosy českých státních dluhopisů | Společnost EDF | Nižší DPH | Největší propad | Philadelphia Fed index | Počet nových žádostí o podporu | Deflační tlaky | Burzovní cena | FIS | Ekonomické krize | Petr Kellner | Meziměsíční inflace | Koronavirové pandemie | Prime | Ekonomický výzkum | František Táborský | Fosilní paliva | Útok na korunu | Frank | Ministři | Odvody | ERM | Miroslav Novák | Guvernér | ISM | Negativní nálada | EASA | Ziskovost | Mezinárodní banky | Záchranný program | Ztráty zaměstnání | Automobilka Volkswagen | Celkový světový dluh | Dieselgate | Americká centrální banka (Fed) | Šíření nového typu koronaviru | Kurz eurodolaru | Konfluence | Patria Finance | Ceny energií | Doporučení | Fáze obchodní dohody | Menšinový akcionář | Protiruské sankce | Washington | Snížení produkce | Ceny potravin | Hry | Lenka Kalivodová | Politická nejistota | Rychlý růst mezd | Měnověpolitické zasedání | Býčí trh | Vstup Bulharska do eurozóny | Meziroční míra inflace | Globální trhy | Index důvěry | Měnový kurz | Japonská ekonomika | Daňové přiznání | Základní sazby | Index euro stoxx 50 | Webináře | Rizika | Japonský premiér | Nomura Securities | Eurozóna | Čínský průmysl | Růst čínské ekonomiky | Prezident Donald Trump | Pracovní síly | Kancléřka Angela Merkelová | Rostoucí inflace | Ekonomický institut Ifo | Helena Horská | WEF | Cena akcií ČEZ | Index pražské burzy PX | Svíčkové formace | OSN | Soud | Půjčky pro firmy | Cena elektřiny | Finanční výkonnost | Místopředseda představenstva | Předpovědi | Bondy | Finanční prostředky | Mince | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Nord Stream 1 | Benzín | Čínské ministerstvo | Jednotný řešící mechanismus (SRM) | Růst cen nemovitostí | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Cenová válka | Pokles sazeb | Adidas | Dow Jones Industrial | ETF roku 2020 | Zásoby plynu | Pokles akcií | Odhad letošního růstu | Míra inflace | Antivirus | Windfall tax | Europe 1 | Zdražování ropy | Energetika | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Diverzifikované portfolio | CNN | Signály | Ruská banka | EBITDA | Objem objednávek | Snížení emisí | Nařízení | Evropský statistický úřad | Sazba hypoték | Nemovitostní trh | Fed index | Plyn z Norska | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Vývoj inflace | Riziková aktiva | Severomořská ropa Brent | Zpřísnění měnové politiky | Martin Gürtler | Transparentnost | Mezinárodní měnový fond | Úrok na českých dluhopisech | Gold | Černá Hora | Guvernér centrální banky | Pšenice | Peking | Průmysl | Bolest | Moderna akcie (MRNA) | Dluhopisový trh | Východní Asie | Podnikání | Růst produktivity | Pokles průmyslové produkce | Tempo růstu | Marže společností | American Airlines Group | GfK | Snížení daně | Bankovnictví | EdF | Aerolinky | JPMorgan | Nadhodnocení | Uniper | Banka JP Morgan | Biliony | Počasí | Zdražování energií | Bankéři | Bilion dolarů | ETF | FCC | Federální obchodní komise | Akciové trhy | Analýza měnových párů | České dluhopisy | T-Mobile US | Hnědé uhlí | Europoslanci | Opatření na pomoc firmám | Varování | Konsensus trhu | Průmyslové firmy | Spekulanti | Družba | Zlotý | Růst HDP | Situace na trhu | Reporty | Peněžní zásoby | Zastoupení Evropské komise | Spojení | Bilionový program vlády | EUR/MWh | Česká národní banka | AMGN | Bankovní rada | Americké banky | Recese v USA | Macron | Průmysl a stavebnictví | Zpomalování inflace | Fidelity National Information Services | Spokojenost | Internetový obchod | Co bude | Intesa Sanpaolo | Aktiva | Politici | Invaze Ruska na Ukrajinu | PDD | Příliv krátkodobého kapitálu | Časopis Forbes | Německá inflace | Cenový strop | Průmysl a zahraniční obchod | GEVORKYAN | České měny | Výnosy z dluhopisů | Tuzemský průmysl | Business | MIFID | Objem úvěrů | Zrušení superhrubé mzdy | Paolo Gentiloni | Porsche | Jednání ČNB | Základní úrok | Pokles cen | Prodej aut | Investments | Růst ceny | Veřejný dluh | Technologická společnost | Swiss Life Select | Vysoké inflace | Ekonomické vyhlídky | Cena benzínu | INTC | Vývoj kurzu | Ruští poslanci | Průmyslový sektor | Tradingový portál | Zdravotnictví | Investice do stříbra | MPSV | RBI | Čínské akcie | Ministryně financí Alena Schillerová | Ministryně financí | Firma | Graf ropy | Kurzy.cz | Payrolls | Sentix | Tomáš Holub | Trhy dnes | Merck | Německý statistický úřad | MasterCard | Smartwings | Pochybnosti | Hospodářský model České republiky | Výsledky zbrojovky | Indikátor důvěry | Snížení ratingu | Schodek zahraničního obchodu | Německé společnosti | Bývalý šéf americké centrální banky | Trinity | Špatné zprávy | FOREX | Prodeje automobilů | Newmont | Zisky firem | Podnikatelská nálada v Německu | Fond obnovy | Majetek | Ekonomika eurozóny | Členské země Evropské unie | Sky News | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Načasování | Automatizace | Řetězce | USD/JPY | Sentiment | Zrychlení inflace | Spekulace | Forexu | UTC | Bývalý ministr financí | Události ve světové ekonomice | Měnová unie | Maďarská centrální banka | Stoxx Europe 600 | Růst úrokových sazeb | Infineon Technologies | Politika | Záchranný bankovní fond (SRF) | Konkurence | Letecké společnosti | Čínský jüan | Barclays | Globální finanční trhy | Akcie ČEZu | PLN | Pozastavení obchodování | Kapitalizace | Vyjádření analytiků | Rentabilita | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Zkapalněný zemní plyn | Jihokorejská společnost | Komunikace | Celková inflace | Ceny průmyslových výrobců | Německá ekonomika | Zvýšení daně | Alternativní taxislužby | MAM | Strach z inflace | Předsednictví EU | ECOFIN | Deutsche Bank | Pravidla hry | Akcie těžařů stříbra | Deutsche Telekom | Indikátory důvěry | Poplatky | Konsolidace | Forint | Velká Británie | Ratingová agentura Fitch | ESRB | Zelené energie | Další vývoj | Přístup ČNB | Dnes zveřejněná data | Pomoc firmám | Ekonom | Zasedání FED | Micron Technology | Tomáš Sedláček | Cena pohonných hmot | Energetické společnosti | Členové bankovní rady | George Soros | CEZ1 | Obnovení růstu | Trader | Rozpočtové politiky | Vládnoucí strana | Neplynové zdroje | Indie | Letectví | Zveřejnění hospodářských výsledků | J&T Banka | Očekávání trhu | Obchodní spor | Účetní období | Měnové politiky | Výzkumná agentura | Omyl | Vnímání | Centrální bankéř | Akciové indexy | Společnost Gilead | Koncern Volkswagen | Sentiment v USA | Živobytí | Německé automobilky | Transakce ČEZ | Ekonomická data | Elektřina | WTO | Karanténa | Invaze | Proticyklické kapitálové rezervy | Fiskální balíček | Commerzbank | Zhodnocení | Euro | Spořící účty | Omezení těžby | Výhled | Bidenův obří balík rozpočtových opatření | Zavedení cel | ESM | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiskální politika | Automobilový koncern | Devizový trh | Dividenda | Technologický Nasdaq | Auta | Komerční banky | Americké ministerstvo | Spojené státy a Čína | Americký trh práce | Sláva | Míra inflace v eurozóně | STOXX50 | Kurzy měn | Investiční prostředí | Nejlepší blue chip akcie | Embargo | Index pražské burzy | Economist | Bezprecedentní hospodářská opatření | Debata | Obchodní dohody | Bezpečné dluhopisy | Úspěch | Zlevnění potravin | GOOGL | Nissan | Indexy nákupních manažerů | Počty nakažených | Německá koalice | Propouštění | SWIFT | Euronews | Růst akcií | Zvyšování úrokových sazeb | Zaměstnanci | PayPal | Technologický index Nasdaq | Čerpací stanice | Evropský trh | Medvědi | Finanční trhy | Redukce | Statistický úřad | Aktuální situace | Pandemie covidu-19 | Daňový balíček | Naše prognóza | Data o inflaci | Expanze | Volkswagen | Růst cen energií | Fiskální balík | General Motors | Fondy | Kalendář makroekonomických dat | Místopředseda Evropské komise | Walt Disney | OSVČ | Kyjev | Cenové hladiny | Austrálie | Kukuřice | DAX | Růst průmyslové produkce | Financial Times | Klid | Členské státy EU | Poslanecká sněmovna | Nikkei 225 | Burze | Tempo růstu HDP | Spread | Bankovní fond | Pracovní trh | Jaderné elektrárny | MetLife | Návrh rozpočtu | New York | Emisní povolenky | Banka Creditas | Anadarko Petroleum | Daň z příjmu | MSFT | Agentura APA | Podhodnocený | European Metals Holdings | Průměrná úroková sazba | Zajišťování | Euro včera | Zdanění | Portál FXstreet.cz | Daňové zvýhodnění | Německé tovární objednávky | Zotavení ekonomiky | Problémy | Jednotná měna | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Ceny plynu a elektřiny | G20 | Cíle | Méně rozvinutý okrajový trh | Sledování vývoje | Norská centrální banka | Investiční společnosti | Pokles poptávky | Rekordní schodek | Index strachu VIX | Členské státy | Andrej Babiš (ANO) | Měnové spekulace | Meziroční míra inflace v eurozóně | Slabší kurz | Konzervativní strana | Erste | Prezidentské volby | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Dollar | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | ČEZ (CEZ1.CZ) | Úročení vkladů | Výplata | Snížení spotřební daně | Lucembursko | ODS | Bilionový program | Michal Brožka | Ropa | Ekonomické teorie | HN | Rezervy | České vlády | Ekonomka | Měny emerging markets | Ceny zeleniny | Newmont Mining | Americká inflace | Rozvoj | Rychlost | Výdaje | Kritéria konvergence | Likvidní | Kraft Heinz | Transakce | Dolar | Facebook | Sankce | Pin Bar | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Domácí měny | Innogy | Centrální banky USA | Gigafactory | Zaměstnanost | MNB | Irsko | Rozjednané prodeje domů | Hodnoty měny | Televize Sky News | Hotelnictví | Magdaléna Frouzová | Spotřeba domácností | Helicopter money | Index MSCI | Ekonomika EU | Vývoj koruny | Mzda | DE30 | Mzdové požadavky | 4fin | Datový kalendář | Znalosti trhu | Dodávky plynu | Jasný signál | Firmy z Jižní Koreje | Údaje o HDP | Finanční sektor | Daňové příjmy | Internet of Things | Základní sazba | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Karanténní opatření | Thomson Reuters | Kypr | Cena barelu ropy | Walgreens | Merkelová | Akcenta Miroslav Novák | Konzervativci | Opatření na podporu ekonomiky | Velké ekonomiky | Maďarská vláda | Německá automobilka | Nová vláda | Zahájení ruské invaze | Federal Reserve Bank | Dlužníci | PX (CZKCASH) | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | Regionální měny | Eni | JP Morgan | Amazon.com Inc. | Air Liquide | EFSF | Soud v Karlsruhe | Carry trades | Ruský prezident Vladimir Putin | Předseda poslaneckého klubu ODS | Primární veřejná nabídka | Světová zdravotnická organizace | Čínská měna | Obchod | ABN Amro | Cenový pokles | Globální finanční krize | EIA | Skupina G20 | Platformy | NEST | ZEN | Jiří Kovařík | Rusko | Pokles nezaměstnanosti | Ceny výrobců | Měnový výbor | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Akcionář | Úsilí | Snižování daní | Poradce | Vicepremiér | Obchodní den | Oslabení | Spojené státy | Evropské méně | Zkušenost | Stagflace | Pakt stability | Míra inflace v Británii | Tradingový portál FXstreet.cz | Signál | Ekonomický výhled | Samsung | Írán | Zdražování | Britská vláda | EPS | Inflace v Evropské unii | ADP | Přijetí eura | Biliony dolarů | FOMC | Úbytek | Ropy | Purple Trading | Jan Procházka | Úspěšné obchodování | Objem investic | Nové žádosti o podporu | Pohonné hmoty | Podmínky půjčky | Míra úspor | OMV | Devizové rezervy | Druhá vlna pandemie | Uvalené sankce | Guvernér české národní banky | Porušení pravidel | Profesor ekonomie | Ekonomický dopad | Rafinerie | Společnost | Petr Dufek | Italská ekonomika | Rezervní měny | Důchody | Firma McDonald's | PinBar | Sázky | Forbes | Obchodujte | KBC | Ředitelka | Allergan | Komerční banka | Radomír Jáč | AXA | Utažení měnové politiky | Odvolací soud | Generální ředitel | SEC | BMW | Cena akcií | Schodek veřejných financí | Mark Carney | Snížení základní úrokové sazby | Úvěrový rating | Non-Farm Payrolls | Rozšíření | Ekonomka Raiffeisenbank | Vynucené transakce | Volatilita | Zásobníky | Devizové rezervy ČNB | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Rozpočtové schodky | Ropný trh | Společná evropská měna | Hospodářská opatření | United Technologies | Nálada | Střední podniky | Umělé inteligence | Eura | Tisková konference | Kompenzační programy | UnitedHealth | Analytik skupiny | Verizon Communications | Stimuly | Nízká nezaměstnanost | Nizozemsko | RBAG | Organizace | Česká inflace | Brazílie | Obilí | Ceny pohonných hmot | I-Trader | Nemovitosti v ČR | Boeing 737 Max | VIX | Hypoindex | BlackRock | Banky | Energiewende | Stock Exchange | Epidemie koronaviru | Růst | Vlastní akcie | 3М | Pojišťovací společnosti | AAPL | Energetické komodity | Příjmy | Událostí ve světové ekonomice | Průmyslová produkce v eurozóně | Finanční situace | Výsledková sezóna v USA | Zajištění | Světové ekonomické krize | Propad poptávky | Známky oživení | Snížení inflace | BIDU | Obchodní bilance | Pandemie | Nominální mzda | Index | Wall Street Journal | Domácí průmysl | Schodek | Praktické tipy | Lockdown | Wirecard | Fundament | Eva Zamrazilová | Bohatství | Meziroční růst | Úročení | Průmyslová produkce | Měnový pár | Americký HDP | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Emise dluhopisů | WP | Cenové stropy | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Farmaceutická společnost | Konsolidační balíček | Tuzemská měna | Odkotvená inflační očekávání | ISM index | Provident | Zvýšení daně z nemovitosti | STMicroelectronics | Investiční gramotnost | Analytik skupiny AXA | Letecká společnost | Stabilizační mechanismus | Šíření nákazy | Cenu plynu | Zbrojovka Lockheed Martin | Meziroční vývoj inflace | Statut celebrity | Worldgovernmentbonds | Chudoba | Meziroční inflace | Zveřejněné údaje | Analytický tým | Bloky | Zemědělské suroviny | Kotace | SABIC | LVMH | Pracovní den | Unipetrol | Jerome Powell | Fort Worth | Odvětví | Embraer | Korunový výnos | Poradenství | Rekordní pokles | Zadlužení České republiky | Státní fond | Výkyvy | Dánsko | Tradeoff | Volatilní | Plán EU | Energetické úspory | Petr Kymlička | Aktuální kurzy měn | Schodek státního rozpočtu | Altria Group | Český premiér Petr Fiala | Ford Motor | AXA ČR | Reálná kalkulace | Třetí pilíř | Růst platů | Société Générale | Výroby baterií | Investiční strategie | Šíření koronavirové nákazy | Petr Smejkal | Německý průmysl | Dow Jones | Dnešní ekonomický kalendář | Okénko trhu | Očekávaný růst | Vyšetřování | TradingEconomics | Ukazatele | Zavedení embarga | Kompenzace | USTR | Zvolení Pavla prezidentem | Měnové podmínky | Bankrot | Cena emisních povolenek EU | Zavedení eura v ČR | Prohlášení | Downgrade | Tržní hodnota Microsoftu | Bulhaři | Portugalsko | Úroky na hypotékách | Situace na trhu práce | Index SPX | Snížení nákladů | Banka | Skupina Volkswagen | Bankovní rady ČNB | Sanofi | Bankrot Ruska | Zastropování cen energií | Evropský fond finanční stability | Embargo na ruskou ropu | Firemní výsledky | Agentura AP | Polské maloobchodní tržby | Oslabení dolaru | Produkce ropy | Covid | Spotřebitelský sentiment v USA | Výrobní ceny | Cílové ceny | Omezené dodávky | Šok | Banka Sberbank | Rekordní deficit | Low | Evropský statistický úřad Eurostat | Hospodaření | Polský podnik | Provident Financial | Analytický tým FXstreet.cz | Měnové krize | Společnost Net4Gas | Maďarsko | Průmyslníci | Společnost Sentix | Levné energie | Systémová rizika | Vladimir Putin | Podcasty | Cenové pohyby | Předpověď počasí | Zemědělské půdy | Zahraniční obchod České republiky | Zmírnění chudoby | Spor o digitální daň | Investors | Platby za plyn | Akcie bank | Lídři Evropské unie | Kursy | Oliver Blume | Petr Javůrek | Korunový trh | Nord Stream 2 | Primární nabídka Aramco | Finanční polštář | Konference v Jackson Hole | Washington Post | AMS | Západní společnosti | Clearing | Poradce předsedy vlády | Prodeje aut | Růst výroby | ExxonMobil | Cenové války | Banky v ČR | Trhy | Vakcinace | Daň z benzinu | Tržní hodnota | Technická analýza | Inflační vývoj | Na burze | Agentura Reuters | Christine Lagardeová | Zasedání centrální banky | EMH | XTB Jiří Tyleček | Emerging markets | Rozpočtové deficity | Ekonomické aktivity | Spikevax | PEG | Procter & Gamble | Analytička | Blue chip | ČSOB | Největší primární nabídka akcií | PSA Group | Úrok | David Marek | Středoevropské měny | Ekonomiky | Obchodovat s akciemi | Vývoj ceny akcií | Průmyslová výroba v Evropské unii | Prodej vozů | Kurzarbeit v Německu | Akcie Mastercard | Zasedání FOMC | S&P 500 | Sazby hypoték | IAG | Nasdaq Composite | Deloitte | Daň z cukru | Norsko | Údaje o inflaci | Panika | Agrofert | Rakousko | Růst britské ekonomiky | Moskva | Americký prezident | Pokles libry | Vstup do eurozóny | cTrader | Jana Brodani | Regulační úřad | Onemocnění COVID-19 | Kurzovní riziko | Ministr financí | Uhlobaron | EK | Německá spotřebitelská důvěra | APA | Miliardář | Lídři zemí EU | Irská ekonomika | Zdravotní péče | Zrychlení růstu | Obchodní dohoda | Evropský parlament | Jak se stát lepším investorem | Okrajový trh | Akciové burzy | Title Transfer Facility (TTF) | Evropská komise (EK) | Dobrá čísla | Institut ZEW | Nový Zéland | Manažeři | Jan Švejnar | ESMA | Moderna | Jana Maláčová | Eurové úvěry | Hlavní ekonom ING | Výdaje státního rozpočtu | Ochlazení realitního trhu | Sebastian Bleschke | Ekonomický růst | Fincentrum Hypoindex | Američané | Oslabení měny | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Pan euro | Krize | Automobilka | Management | Ratingový výhled | Počet zaměstnaných | Kvantitativní uvolňování | Křetínský | Ruská invaze | Negativní dopad | Hospodaření vlády | Epidemické situace | Cenové limity | UBS | NATO | Americký trh | Fundamentální analýza akcie | Údaje | Dodavatel plynu | Elektrická auta | Důvěra v českou ekonomiku | Sójové boby | Zamyšlení | Základní úrokové sazby ČNB | Obchodníci | Ztráty | Sazby Fedu | 737 MAX | Důvěra investorů | Měnověpolitický stimul | Generali Investments CEE | Daňová pravidla | Kupující | Všechny indikátory | Shell | Nákup ruské ropy | Financial | TABAK.CZ | Daňoví poplatníci | Riziko recese | Ruské akcie | Vivendi | Konec roku | PX Pražské burzy | Tendr | Short | Převodník měn | Kupka | Podíl nezaměstnaných | Míra zadluženosti domácího sektoru | Beta | Avon Products | Veřejně obchodovaná společnost | Americká zbrojovka Lockheed Martin | Důvěra investorů v ekonomiku | Volná pracovní místa | Snižování sazeb | Dostupná data | Raiffeisenbank a.s. | Důvěra spotřebitelů | Ministr průmyslu a obchodu | Zkapalněný plyn | Ministr práce a sociálních věcí | Odhad vývoje HDP | Rozpočtový schodek | Carlos Tavares | Daňové dohody | Do čeho investovat | Nemovitosti | Raiffeisenbank Vít Hradil | Visa | Dopady pandemie | Analytik České spořitelny | Průmyslové společnosti | Úvěrový program | Národní rozpočtová rada | Úročené vklady | Zdroje energie | Zdražení ropy | Enel | DAX (DE30) | Zákaz dovozu | GFG Alliance | Francouzská vláda | Fiskální udržitelnost | Spoření | Pravděpodobnost úspěchu | Marketingová komunikace | WIFO | Nabídka akcií | Arbitráže | Spotřeby plynu | Americké ceny výrobců | Graf akcie | Tomáš Lébl | Akciové korporace | Restart ekonomiky | Zemědělství | Průměrná sazba hypoték | Benchmarky | Hlavní ekonom | Ruská Sberbank | Tesla | Volatility | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Penále | Přesun výroby | SK Hynix | Ceny v Česku | Aramco | Richard Hindls | Pokles akcií PGE | Ztráta | Rozpočet | Globální sentiment | Elektrovozy | Kanada | Cena kukuřice | Loterie | Vývoj na trhu | Největší ropná firma | Starteepo | Výkonná ředitelka | Pozitivní vliv | Švédsko | Vývoj důvěry v ekonomiku | Předseda představenstva | Závazek | Směřování | Soudní dvůr | Plyn přes Ukrajinu | Bezpečnost | Nákladová položka | Varšava | Eurokomisař pro ekonomiku | Index pražské burzy PX (CZKCASH) | Amazon Jeff Bezos | Historie | ČNB ARAD | Standard Chartered | Financování státu | Pokles světové ekonomiky | Německo | Czech Fund | Druhá vlna | Dostatek likvidity | Prodeje | American Express | Invaze Ruska | Společnost IAG | Ministr obchodu | Země eurozóny | Bankovky | Margrethe Vestagerová | Asijské akciové trhy | Spotřebitelské ceny | Průmyslové podniky | Daň z mimořádných zisků | NASDAQ 100 | Investiční platformy | Nedostatek plynu | Francouzský ministr financí | Paschal Donohoe | České úrokové sazby | Investování | Státní dluh ČR | Směrnice | Instrumenty | Mojmír Hampl | Podíl hypoték | Automotive | Světové trhy | Klíčová rizika | Kontrakt | Nejnovější údaje | Žádosti o podporu | Tchaj-wan | Indonésie | Primární nabídka | ING Groep NV | Volby | Ropná firma | MWh | Digitální daň | Nonfarm Payrolls | Měnový výbor centrální banky | Intradenní obchodník | Jaroslav Povšík | Úroda obilovin | Evropské země | Oslabování koruny | Základní úroková sazba | Mzdy | Zbyněk Stanjura | WHO | Biden | Šíření koronaviru | Biliony USD | Poptávky po oceli | Hamás | Chrysler | Čínská poptávka | Slovensko | Pozice | Americký kongres | Nvidia Corp | Ruská vláda | Snížení úroků | Statistika | Společnost Saudi Aramco | Podnikání na kapitálovém trhu | CNBC | Výrobce letadel | Bank of New York Mellon | Analýza Moderna akcie | Zlepšení | Bilance zahraničního obchodu | Viceprezident | Hospodářské noviny | Hnutí Hamás | Úrokové sazby | Evropský datový kalendář | Riziko | Uvalení cel | Merlin Entertainments | Finanční úřad | EET | Ministři financí EU | Rostoucí úrokové sazby | Nárůst nezaměstnanosti | Stabilita sazeb | Si Ťin-pching | Ministerstvo financí | Úrokové sazby ČNB | Halliburton | Zahraniční investice | Peloton Interactive | Očekávané Earnings | Cena potravinářské pšenice | Nominální mzdový růst | Setkání centrálních bankéřů | Statut | Společnost Microsoft | Černá labuť | USA | Mário Centeno | Největší americký výrobce léků | Poptávky po ropě | Pozitivní zpráva | JPMorgan Chase | NERV | Volatilní položky | Daňová optimalizace | Cena zemního plynu | Scott "Shark" McLaren | Dopady pandemie COVID-19 | Ticker | Lobbing | IEA | Moderna akcie | Návratnost | Infineon | Fiat Chrysler (FCA) | Předčasné splacení hypotéky | Pražská burza | Intervenovat | Patrick Drahi | Stíhačky | MOL | Olaf Scholz | Saudi Aramco | Ondřej Hartman | Strukturální změny | Posilování domácí měny | Zestátnění ČEZ | Zahraniční obchod ČR | Proinflační faktor | HDP v eurozóně | Antigenní testování | INES | Ekonomická omezení | Poptávka po plynu | KOMB | Indikátor | František Bostl | Goldcorp | Výnosy dluhopisů | Liberty Ostrava | Vývoj sazeb na trhu | Odklad hypoték | Nové peníze | Opatření ECB | Obava z recese | Amir Jaron | Akcie společnosti ČEZ | Míra zadluženosti | Dodavatelské řetězce | Analytik finančních trhů | Agora | TurkStream | Italové | Propad hypotečního trhu | Americký ministr financí | Jihoevropské státy | Další pokles | Polská měna | Inflace v USA | Útlum ekonomické aktivity | Splácení dluhu | Opouští EU | Fiat Chrysler | ERSTE (RBAG.CZ) | Kanadský penzijní fond | Cena Virgin Galactic akcie | Praní špinavých peněz | Obrat hlavního indexu PX | Trpělivost | Analytik XTB | Kurzarbeit | Emise | Ministři financí Evropské unie | Ministryně hospodářství | Nemovitostní fondy | Lufthansa | Dluhové krize | Spekulativní útok | Cena akcie ČEZ | Šinzó Abe | SPCE | Terminál na LNG | Nálada na globálních trzích | Caterpillar | Daňový poplatník | Práce | Centrální bankéři | Rekordní nárůst | SH!FTS | Depozitní sazby | Nákupní manažeři | Konvergence | Sběratel | Joe Biden | Blue chip akcie | Mimořádný zisk | Více peněz | iPhone | Prodej | Nezávislé měnové politiky | Obnovitelné energie | Španělský premiér | Steven Mnuchin | Ministryně práce a sociálních věcí | Nedostatek financí | CZKCASH | Vyšší daň | Americké centrální banky | Zavedení digitální daně | ČSAV | Nastavení úrokových sazeb | Hynix | Eurokomisaři | Emise dluhopisů vlády České republiky | Spekulovat | IOT | Pojišťovny | Největší ekonomika | Hong Kong | Obchodní řetězce | Průmyslová výroba | Pohledávky | Cena plynu | Obsazenost hotelů | CISCO | Moskevská burza | Rozbor | Průmyslové objednávky | Plošné testování | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Investiční | Průzkum | Globální dluh | Baterie do elektromobilů | Britské banky | Berlín | E.ON Energie | Náklady spojené s kurzovním rizikem | Úvěr | Výkonnost | Globální ceny | Investiční fond | Andrej Babiš | Výroba aut | Cena plynu pro evropský trh | Růst cen ropy | Trade | Sentiment finančních trhů | Cena Virgin Galactic | BBVA | EURCZK | Americká banka | Hospodářské oživení | Budoucnost | Investiční příležitosti | Vakcína | Rozhodování | Obchodní války | Opatření | Polský PMI | Walmart | Skupina ČEZ | Distribuce | Dovoz čínského zboží | Index S&P 500 | Znárodnění ČEZ | Ekonomická situace | DPA | Bemis | Růst spotřebitelských cen | Česká koruna | Závislost | Kurz české měny | Novela zákona o ČNB | Obnovitelné zdroje | MIC | Nepříznivý signál | Průměrná cena | Burzy cenných papírů | Daně z neočekávaných zisků | Rubl | Výrobce aut | Veřejný dluh ČR | Růst pražské burzy | HDP | Řešení problémů | Index euro | Dopad vysokých cen energií | Baterie | Nespokojenost | Jozef Síkela | Restrikce | Maloobchodní tržby | Poradce guvernéra ČNB | CL | Seat | Hlavní index německé burzy | Eurokomisařka | Index německé burzy | Nejnovější prognóza | Fond | Zlato | Blue chips | Brazilský real | Prohlášení čínské vlády | Luboš Růžička | Vývoj na světových trzích | Amazon | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Kurzy | CZK/USD | Cena akcií podniku | Lukoil | Ropný kartel OPEC | Šance | Statistici | Členské země | Hlavní ekonomka | Automobilka Škoda Auto | Nouzový stav | Restrukturalizace | Martin Luňáček | Inflační očekávání | Microchip Technology | Fúze | Podnik | Stavební výroba | Nové zákony | Crédit Agricole | Výkon světové ekonomiky | XTB | Premiér Viktor Orbán | Analytik Portu | Clement Beaune | Uskutečnění obchodů | Stabilita | Tým FXstreet.cz | Prezident Světové banky | RDSA | Turów | Růst ekonomiky | Index PMI | Yahoo Japan | Obchodování na burze | Americká cla | Upjohn | Čínská hrozba | Ceny benzínu | Rizika vyšší inflace | Čínské vlády | Renault | Nezaměstnanost v ČR | Komodity | Základ daně | Výběr daní | Embargo na dovoz uhlí z Ruska | Denní graf | AbbVie | Americká centrální banka FED | Hedging | Záchranný balík | Agentura Moody's | Louis Vuitton | Hospodářský model | Tomáš Raputa | Zvýšení slevy na poplatníka | Michal Mejstřík | Politický tlak | Applied Materials | Tuzemská nezaměstnanost | Miliardy | Blahobyt | Dovoz uhlí | Netflix | IMF | Vysoké rozpočtové schodky | Objednávky | Růst cen průmyslových výrobců | Vlastnictví | Očkování | GM | Síkela | Zmírnění chudoby ve světě | Ruské dodávky plynu | Belgie | Dlouhodobý investor | CAD | Index německé burzy DAX | Výnosy | Zastoupení Evropské komise v ČR | Likvidita | ČTK | Důchodový systém | Dluhopis | Energetický regulační úřad | Kuny | Španělská chřipka | Daně z mimořádných zisků | Generální ředitel ČEZ | Jak investovat | Abenomika | Vysoké úrokové sazby | Štěstí | Těžba ropy v Rusku | Obchody na burze | Největší banky | Obchodování na newyorské burze | Vlády | Apple Arcade | Uhlí | Akcie ČEZ | AUD/USD | David Vagenknecht | Disney | Analytické zprávy | Agentura TASS | Francouzský parlament | Mylan | Ivan Pilný | Investor | Analýza | ČR | Cestovní kancelář | Akcie v roce 2020 | Peníze na kurzarbeit | BrandZTop 100 | Nakupovat | Americká vláda | Investiční doporučení | Listopadová bilance zahraničního obchodu | Umění | Japonský jen | Růst cen plynu | Vývoj české koruny | Tržby společnosti | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Trading | CEE | Státní podpora | Wall Street | News | Poptávka po ropě | Británie | Nižší úrokové sazby | Regulační mánie | Dnešní videokomentář | Evropské vlády | SPD | Výraznější pokles | Oživení ekonomik | Průlom | Ruská ekonomika | Podmínky ve výrobě
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot