Neděle 04. srpna 2024 19:16
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Purple trading AI
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple Branding (vzdělávání umíme)

EUR/HUF

img

Rozbřesk: Dopady koronaviru na střední Evropu mohou být vážné, pokud bude paralyzován čínský průmysl

12.02.2020 Dopady koronaviru na globální ekonomiku i střední Evropu zůstávají nejisté. Naše analýzy nicméně ukazují, že hodně záleží na tom, zda epidemie výrazněji naruší i fungování čínského průmyslu nebo primárně zasáhne pouze sektor služeb. Pak by zejména dopad na Německo zkoušené skoro dva roky průmyslovou recesí byl výrazný a i dozvuky v Česku by byly jasnější.
img

Rozbřesk: ECB startuje velkou revizi měnové politiky, co čekat?

23.01.2020 ECB dnes oficiálně nastartuje velkou revizi měnové politiky, která pravděpodobně bude trvat až do konce roku 2020. Dnes bude ovšem trhy zajímat především celkový záběr chystané revize. Podle našeho názoru bude mít skutečně široký záběr a bude řešit hned několik velkých otázek.
img

Rozbřesk: MMF zhoršuje globální výhled, startuje setkání v Davosu

21.01.2020 Mezinárodní měnový fond zhoršil výhled pro tento i příští rok a současně snížil odhad růstu za rok 2019. Globální ekonomika v roce 2019 rostla podle odhadů MMF nejslabším tempem od roku 2009, a to pouze o 2,9 %. A ani plánované oživení růstu není nijak silné - v následujících dvou letech má globální ekonomika zrychlit na 3,3 a 3,4 %.
img

Rozbřesk: Čína roste nejpomaleji za 29 let a těžko nabere rychle novou sílu

17.01.2020 I když včera americké akcie podporovány úlevou okolo obchodních válek a solidními zisky lámaly nová maxima, Čína jako by zvedala varovný prst. HDP v roce 2019 rostlo nejpomaleji za posledních dvacet devět let s tím, že výsledek za poslední kvartál ještě lehce zaostal za očekáváním trhů. Pohled na čínská čísla, i když jim nemusíte stoprocentně věřit, ukazuje na prohlubující se strukturální problémy světové ekonomické dvojky. Přeinvestovanost řady odvětví, slabý finanční systém a stárnoucí populace jsou problémy, které tu byly před obchodní válkou s USA a zůstanou tady i po středečním uzavření dočasného příměří.
img

Rozbřesk: Česká inflace ještě výše nad cílem

14.01.2020 Česká inflace se v prosinci opět vzdálila od prognózy centrální banky i od horní hranice jejího tolerančního intervalu. Odchylka v prvním případě odpovídá třem desetinám procentního bodu, ve druhém pak dvěma. Na první pohled je tedy ideálním důvodem k tomu, aby centrální bankéři znovu sáhli na úrokové sazby a posunuli je směrem k vytoužené neutrální úrovni. Takto by mohlo být rozhodování velmi snadné, nicméně museli by zároveň zcela odhlédnout od všeho ostatního. Od politiky ECB, stejně jako od faktu, že naše ekonomika teprve se zpožděním následuje západní Evropu a zpomaluje.
img

Rozbřesk: Jakože nízká inflace? To si asi děláte…

10.01.2020 Chodíte do obchodů? Jako normálně nakupovat? A máte pocit, že by ceny rostly v posledních letech v průměru jen o 2 % ročně? Já, když ráno vytáhnu peněženku, abych si zaplatil snídani, mám tíživý pocit, že tomu tak není. Centrální bankéři nás přitom neustále přesvědčují o tom, že inflace je proklatě nízko, ve světě plno rizik a proto je třeba stále přilévat olej do ohně (čti držet úroky blízko nuly a tisknout masivní objemy peněz). Přitom, když už se inflace ocitne viditelně nad inflačním cílem, tak centrální bankéři spustí oblíbenou písničku o tom, že vysoká inflace je způsobena faktory mimo jejich kontrolu. K tomu obvykle dodají, že centrální banka vlastně cílí na úplně něco jiného, než je růst agregovaného spotřebitelské koše, s nímž je konfrontována normální domácnost, která potřebuje nakrmit své děti, svítit a občas jezdit autem. K tomu dvě hezké historky z poslední dnů…
C:\fakepath\trader2.jpg

Nejzranitelnější měna na forexu

30.12.2019 Kombinace nízkých až záporných úrokových sazeb, zvyšující se inflace, překotně rostoucích investic a s tím spojeným prohlubujícím se deficitem na běžném účtu je smrtící kombinace pro hodnotu domácí měny. Zvlášť pak když jde o měnu, kterou už předem finanční trhy klasifikují jako „rizikovou“. Při ztrátě důvěry zahraničních investorů dochází k náhlému úprku kapitálu a znehodnocení měny o desítky procent.
img

Rozbřesk: Anatomie strachu z krachu americko-čínských jednání

22.11.2019 Akciové trhy zaznamenaly třetí ztrátu v řadě. Hlavním důvodem je pokračující nejistota ohledně výsledku americko-čínských jednání. Pozitivní vývoj na trzích v posledních týdnech totiž do značné míry souvisel právě se sázkami na brzké uzavření čínsko-americké dohody. Poslední výsledková sezóna by sama o sobě takový důvod k optimismu a dobývání nových historických maxim nevyvolala - zisky sice zhruba v 80 % překvapily pozitivně, ovšem tržby jenom v 60 % a značná část podniků opět nakonec přepisovala své výhledy na příští rok směrem dolů. Slábnoucí globální růst se tak na výhledu na příští rok začíná víc a víc podepisovat. Kombinace slabších odhadovaných zisků a vyšších cen akcií se podepisuje na napjatých valuacích - akcie v USA začínají být viditelně drahé. Odchylka poměru ceny a očekávaných zisků (PE) od dlouhodobého průměru přesahuje dlouhodobý průměr o více než dvě směrodatné odchylky. Není tedy divu, že jsou akcie z případného krachu americko-čínských rozhovorů nervózní.
img

Rozbřesk: První a úspěšný test nové prognózy ČNB

12.11.2019 ČNB měla hned v pondělí možnost otestovat si svoji nejnovější prognózu, a sice její nejdůležitější parametr - inflaci. A byla to zkouška v podstatě úspěšná, neboť listopadová inflace zaostala za očekáváním centrální banky pouze o 0,1 procentního bodu. Spotřebitelské ceny se meziročně zvýšily o 2,7 %, mimochodem stejně jako v předchozích dvou měsících, a fakticky se nezměnily ani inflační faktory. I nadále platí, že zhruba polovinu inflace obstarává dražší bydlení v podobě rostoucích cen nemovitostí a nájemného, energií a dalších navázaných služeb, tedy ceny, na které má měnová politika ČNB jen velmi omezený dosah. A v podstatě stejný závěr bychom mohli udělat u potravin, které se na inflaci podílejí aktuálně zhruba půl procentním bodem. Takže jen bydlení a potraviny generují dvě třetiny české inflace a zbylá jedna třetina pak připadá na vše ostatní - zejména na ceny stravovacích a ubytovacích služeb, alkoholu a cigaret, dovolených atp.
C:\fakepath\EURCZK-daily-26092019.PNG

Kde hledat zisky ve středoevropském regionu?

26.09.2019 Česká národní banka (ČNB) včera překvapila trhy svým jestřábím tónem. V době, kdy Evropská centrální banka (ECB) i americký Fed snižují úrokové sazby, jde ČNB proti proudu. Dva členové bankovní rady dokonce hlasovali o zvýšení úrokových sazeb z nynějších 2,00 % na 2,25 % a zdá se, že tato diskuze bude ještě výraznější na příštím zasedání na začátku listopadu. Trh tak přestává sázet na pokles českých sazeb, což pomáhá koruně, která si od včerejší tiskové konference guvernéra Rusnoka drží zhruba 10haléřový zisk proti euru.
img

Rozbřesk: Fed dnes sníží úrokové sazby, ty na trhu jsou však o dost výše

18.09.2019 Sešlo se to docela hezky: v okamžiku kdy Fed musel provést největší likviditní intervenci na peněžním trhu od dob finanční krize, aby zkrotil krátkodobé úrokové sazby, jednají američtí centrální bankéři o tom, kterak upravit měnovou politiku. Od Fedu se každopádně dnes očekává snížení oficiální úrokové sazby (o dalších 25 bps), takže pokud se tak stane, nemělo by to trhy výrazněji rozhodit.
C:\fakepath\eurhuf-30082019-1.png

Maďarský forint klesl vůči euru na rekordní minimum

30.08.2019 Maďarský forint se včera vůči euru propadl na rekordní minimum, euro včera odpoledne stálo až 331,85 forintu (měnový pár EUR/HUF posílil). K poklesu kurzu měny přispívají obavy z globální recese, obchodní války a odchodu Británie z Evropské unie bez dohody.
img

Rozbřesk: Brexit opět potápí všechna riziková aktiva včetně koruny

29.08.2019 Jen se trochu zklidnilo napětí okolo obchodních válek, na stůl se vrací v plné kráse brexit. Britský premiér Boris Johnson se rozhodl pohybovat na hraně ústavních zvyklostí a rozpustí v kritickém období před brexitem parlament na nejdelší období od konce druhé světové války. Taktický manévr, který posvětila královna, má jeden hlavní cíl - znemožnit odpůrcům brexitu, aby šli proti jeho vládě, která má v dolní sněmovně pouze těsnou většinu jednoho hlasu.
img

Rozbřesk: Český průmysl ovládl pesimismus

28.08.2019 S předběžně odhadnutým růstem o 0,6 % si česká ekonomika ve druhém kvartále nevedla vůbec zle ve srovnání s tím zbytkem Evropy, který vůbec dokázal své HDP ve stejném čase odhadnout či vypočítat. Co přesně za tímto výsledkem stálo, se dozvíme sice až v pátek, ale už podle prvního komentáře statistického úřadu je zřejmé, že motorem ekonomického růstu tentokrát nebylo největší tuzemské odvětví – průmysl – ale některé služby. Navzdory (zřejmě) počínající německé recesi se ekonomice podařilo udržet si tempo nastavené už na začátku roku, se kterým sice nemůžeme soupeřit s Maďarskem nebo Polskem, avšak stále trojnásobným ve srovnání třeba s eurozónou.
img

Rozbřesk: Proč jsou automobilky kritickým motorem německých investic?

22.05.2019 Německý průmysl zvedá hlavu z písku. K tomu aby fungoval opět jako tahoun celé eurozóny, má ovšem daleko. Uvidíme, jaký obrázek narýsují tento týden podnikatelské nálady Ifo a PMI, které v dubnu překvapivě poklesly. Květnová čísla (na programu ve čtvrtek) by ještě neměla být zatížená opětovným rozjezdem obchodního válčení mezi USA a Čínou, a i proto mohou zaznamenat lehké vylepšení. Kritická ovšem stejně nakonec budou tvrdá data z jednotlivých průmyslových odvětví, která se od nálad poměrně výrazně odlišovala. A to zejména ze dvou, která se nejvíce zasloužila o průmyslovou recesi na konci roku 2018 - v automobilovém a farmaceutickém průmyslu.
img

Která měna je další na ráně?

20.05.2019 Turecko v loňském roce ukázalo učebnicový příklad měnové krize. Místní centrální banka ve světle slábnoucího kurzu domácí měny a rostoucí inflace až příliš dlouho váhala se zvyšováním úrokových sazeb, aby podpořila politicky žádoucí ekonomický růst. Po výprodejích tureckých aktiv zahraničními investory se nyní turecká lira nachází o několik desítek procent níže, země je bez devizových rezerv a potácí se v recesi doprovázenou 20procentní inflací.
img

Rozbřesk: Volby do Evropského parlamentu mohou na trhy přinést nové napětí

20.05.2019 Po velmi slušném výsledku HDP za první kvartál projde v tomto týdnu Evropa dvěma dalšími testy. Za prvé dostaneme první várku podnikatelských nálad za květen. V dubnu přitom klíčové nálady PMI a německé Ifo znovu překvapivě poklesly a jsou poblíž dvouletých minim. To ukazuje na o poznání slabší růst než 0,4 % mezikvartálně zaznamenaných na začátku roku. Situace se však podle nás začala zejména v problematickém průmyslu postupně vylepšovat a květnová čísla by mohla přinést lehký nárůst nálad. Pro trhy to však výrazná vzpruha nebude, protože v květnových číslech ještě nemůže být zachycena poslední eskalace obchodního napětí mezi USA a Čínou.
img

Rozbřesk: Google a strach z klesajících marží

30.04.2019 Špatné výsledky Googlu jako by nečekaně přerušily jinak velice dobrou výsledkovou sezónu v USA. Hlavní pozornost trhů se soustředila na překvapivě slabé tržby technologického gigantu a stranou zůstala otázka setrvale klesajících marží - ty poklesly meziročně z 25 % na 18 %. Jsou to přitom právě vysoké marže, které jsou podle nedávné (inspirativní) studie Bridgewater klíčové pro udržení současných valuací amerických akcií. Pokud by se měl zlomit více než dvacetiletý trend nárůstu marží na americkém trhu a ty se začaly z okolí 20 % vracet k historickým průměrům, jsou americké akcie pravděpodobně příliš drahé.
img

Rozbřesk: Pohádka o toleranci Maďarů k vyšší inflaci a relativně slabém forintu

12.04.2019 Zatímco česká koruna a polský zlotý zvolna posilují, tak třetí měna do středoevropské party - maďarský forint naopak zvolna slábne. Děje se s maďarskou ekonomikou něco zásadního, co by jí trápilo více než ekonomiku českou či polskou?
img

Rozbřesk: Libra je letošním rekordmanem v posilování, poslední pozitivní impuls dodala Theresa May

27.02.2019 Libra patří letos k nejrychleji posilujícím měnám, od počátku roku 2019 si připsala přes 4 %. Poslední pozitivní impuls dostala od Theresy Mayové, která připustila možnost odložení brexitu (natažení procesu podle článku 50). To v očích investorů opět o něco snižuje možnost chaotického brexitu bez dohody, který by pravděpodobně výrazněji narušil obchodní vztahy mezi Británií a Evropskou unií.
img

Mají středoevropské měny potenciál?

19.11.2018 Česká koruna během podzimu oslabila až k 26 korunám za euro i přes prudké zvyšování úrokových sazeb Českou národní bankou. Jak se s negativním sentimentem a odlivem kapitálu ze střední Evropy vypořádaly polský zlotý a maďarský forint, když obě místní centrální banky drží své úrokové sazby na historickém minimu již přes 2 roky?
img

Okénko finančního trhu 21.8.2018

21.08.2018 Maďarská centrální banka ponechala úrokové sazby na stejné úrovni. Klíčová (tří měsíční) sazba tak zůstala na 0,9 % již 27. měsíc a jednodenní depositní sazba na -0,15 %, v souladu s odhadem trhu.
img

Forint na historických minimech vůči euru

08.08.2018 Letos v létě mnozí z 9,8 milionu Maďarů upřednostnili pro svou dovolenou domácí jezero Balaton. Důvodem může být slabý forint (HUF). Od opětovného jmenování premiéra Viktora Orbána, známého intervenční ekonomickou politikou, národní měna kontinuálně klesá.
img

Rozbřesk: Jestřábi z ČNB v akci

28.06.2018 Neuplynuly ani celé dva měsíce a ČNB radikálně změnila svůj postoj a zvýšila své úrokové sazby. Zatímco při minulém zasedání centrální bankéři hovořili o růstu sazeb na přelomu roku, slábnoucí koruna spolu s přehřívajícím se pracovním a realitním trhem je přesvědčily zasáhnout výrazně dříve. Hlavní úroková sazba ČNB se tak po včerejšku dostala na úroveň 1 %, kde byla naposledy v roce 2009. Diskontní sazbu, za kterou si banky ukládají volnou likviditu na jeden den, ponechala na 0,05 %, lombardní zvedla na 2 %. Vrací se tedy k rozpětí, kdy se tyto mezní sazby pohybují jeden procentní bod od dvoutýdenního repa.
img

Rozbřesk: OPEC+ na rozcestí: dojde k navýšení těžby?

22.06.2018 Vídeňská centrála kartelu OPEC zažila již nespočet napjatých jednání, dnes a zítra tomu nebude jinak. Po 18 měsících, kdy kartel společně s dalšími 10 zeměmi tlumí produkci, nastává zlomový moment. Producenti budou totiž rozhodovat o postupném uvolňování těžebních limitů, což sice není po chuti všem členským zemím, nicméně dva hlavní pilíře dohody – Saúdská Arábie a Rusko – jsou v tomto zdá se zajedno.
img

Výhľad na forex exotiky

20.06.2018 V tomto blogu vám ukážem ako vidím vývoj na vybraných menových pároch a ako je možné ich zobchodovať pomocou jednoduchej price action. EUR/HUF short, EUR/PLN neutral a USD/NOK short.
img

Rozbřesk: Další rok s deficitem. Ropa Brent u 75 dolarů

20.06.2018 Ačkoliv se české ekonomice velmi dobře daří a daňové příjmy narůstají, má státní rozpočet v letošním a stejně tak i v příštím roce hospodařit se schodkem 50 mld. korun. Alespoň s tím počítá návrh rozpočtu pro následující rok, který je postaven na více než tříprocentním růstu HDP, rekordně nízké nezaměstnanosti a solidním růstu mezd v ekonomice.
img

Okénko finančního trhu 19.6.2018

19.06.2018 Americká administrativa zvažuje druhé okolo obchodních sankcí vůči Číně jako odpověď na čínská protiopatření. Na rozdíl od prvotních sankcí, které cílovaly primárně průmyslové výrobky, druhý balíček opatření by se zaměřil na mnohem širší spektrum produktů. Po prvotních clech v hodnotě 50 mld. dolarů by výše dalších restrikcí mohla dosáhnout hodnoty až 200 mld. dolarů. Čína slíbila odvetné opatření. Nicméně ve stejné výši to nezvládne, jelikož za minulý rok dovezla z USA zboží v hodnotě pouhých 130 mld. dolarů. Amerika tak minulý rok dosáhla vůči Číně deficitu ve výši 376 mld. dolarů. Kroky americké administrativy kromě Evropské unie sledují také asijské země, jelikož řada z nich patří do čínského dodavatelského řetězce, např. elektronických produktů. Pro Ameriku by to znamenalo vyšší ceny dováženého zboží, které by srazily dolů spotřebitelský optimismus a zvýšily tlaky na již tak rychle rostoucí spotřebitelskou inflaci.
img

Rozbřesk: Nedostatek lidí bariérou pro další růst české ekonomiky, obchodní válka eskaluje

19.06.2018 Napětí na českém trhu práce je čím dál větší, jak už ostatně každý měsíc naznačují statistiky nezaměstnanosti i volných pracovních míst. Míra nezaměstnanosti klesá a vlastně je už nejnižší v historii samostatné ČR a vlastně i ve srovnání se všemi ostatními členskými zeměmi EU. Podle domácích statistik jsou nyní tři procenta lidí bez práce, nicméně pokud se podíváme na srovnatelná data za celou Unii, tak míra nezaměstnanosti dosahuje aktuálně jen 2,2 %. Lidí, kteří si aktivně hledají práci a jsou do ní schopni (či ochotni) nastoupit během dvou týdnů, je výrazně méně, než naznačují data z úřadů práce. Pak nám vychází, že vlastně na jedno volné pracovní místo nepřipadá jeden nezaměstnaný, ale že jeden člověk bez práce si může (v průměru) vybírat hned ze dvou volných míst. A těch je aktuálně něco přes 280 tisíc, tedy pokud budeme brát v úvahu údaje pouze tak, jak jsou uvedena ve statistikách úřadů práce.
img

Rozbřesk: Nový šéf Fedu nechce přehřát ekonomiku, euro čeká na inflaci a forint krvácí

28.02.2018 Nový šéf Fedu Jeremy Powell se představil trhům bez “velkých” překvapení, byť na nich hned na poprvé zanechal viditelnou stopu. Trh totiž již během jeho vystoupení v Kongresu začal sázet na agresivnější růst oficiálních úrokových sazeb v USA.
img

Výhľad forex tradera na exotiky

26.02.2018 V dnešnom blogu vám ukážem ako vidím vývoj na vybraných pároch a ako ich plánujem zobchodovať. Tento výhľad je spravený špeciálne na exotické menové páry a obchody na nich sú dlhodobejšie – na niekoľko týždňov až mesiacov. Žiadne swingové či intraday obchody.
img

Technická analýza na exotiky

21.11.2017 V tomto blogu by som Vám chcel ukázať nadchádzajúce príležitosti na exotických menových pároch. Táto analýza je hlavne pre dlhodobejších obchodníkov, pretože to nebudú obchody na pár dní, ale skôr pár týždňov.
img

Rozbřesk: Fed před dalším mezníkem: spustí kvantitativní utahování, aneb prodeje dluhopisů

20.09.2017 Nejvýznamnější událostí tohoto týdne je nepochybně zasedání amerického Fedu, od kterého se očekává představení úrokového výhledu na další roky. Zda se naplní očekávání trhu, že Fed nebude s růstem úrokových sazeb nijak pospíchat a soustředí se na kvantitativní utahování, nebo zda skutečně bude chtít centrální banka jít po dosavadní linii návratu k novému dlouhodobému normálu (viz zahraniční forex).
img

Rozbřesk: Fed před dalším mezníkem. Začne prodávat dluhopisy?

20.09.2017 Nejvýznamnější událostí tohoto týdne je nepochybně zasedání amerického Fedu, od kterého se očekává představení úrokového výhledu na další roky. Zda se naplní očekávání trhu, že Fed nebude s růstem úrokových sazeb nijak pospíchat a soustředí se na kvantitativní utahování, nebo zda skutečně bude chtít centrální banka jít po dosavadní linii návratu k novému dlouhodobému normálu (viz zahraniční forex).
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 19.9.2017

19.09.2017 Německý ZEW index hodnocení současné situace za září vzrostl o 1,2 b. na 87,9 b. navzdory mírné nejistotě plynoucí z voleb v Německu tento víkend. Průměr za třetí čtvrtletí činí rovných 87,0 bodů a je o 3 b. vyšší než v předchozím čtvrtletí. Ukazatel tak indikuje další zlepšení německé ekonomiky. Bylo by však unáhlené tvrdit, že ekonomika poroste rychleji. ZEW index očekávání vzrostl o 7 b. na 17 b. a vymazal tak srpnový propad (10 b.). Za třetí čtvrtletí činí průměr 14,8 b., což je podstatně méně než ve druhém čtvrtletí (19,6 b.).
img

Rozbřesk: Evropská inflace se probouzí, i když celkem pomalu

19.09.2017 Pokud bude chtít ECB oddalovat konec své extrémně uvolněné politiky, nebude to mít jednoduché. Čísla z eurozóny vypadají velmi příznivě, počínaje rychlejším růstem ekonomiky, až na výjimky celkem se zlepšujícím obrázkem trhu práce, oživením úvěrů a konče vyšší inflací a pozitivními očekáváními pro další měsíce. Jako tradičně, vždy lze najít nějaké to ALE, za které může posloužit tradičně nižší jádrová inflace, pomalejší růst mezd nebo třeba silnější euro, které sice nemusí vadit německým exportérům, avšak těm dalším nepřidá.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 26.4.2017

26.04.2017 Americký prezident D. Trump dnes oznámí plány na změny daňového systému. Nejzásadnější změnou by mělo být snížení korporátní daně z dosavadních 35 % na 15 %. Tato sazba by se v budoucnu měla vztahovat také na malé podniky a mikro-subjekty. Snížení daňové sazby by mělo v americkém státním rozpočtu být kompenzováno zrušením mnoha odečitatelných výdajů i vyšším ekonomickým růstem. Trumpova reforma by pak měla celý daňový systém zjednodušit, profitovat by měla také nižší a střední třída. Tolik očekávání, ale nakolik se podaří takové návrhy prosadit, zůstává stále velmi nejisté.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 25.4.2017

25.04.2017 Guvernér ČNB J. Rusnok v rozhovoru pro Respekt řekl, že mu nebude vadit, když po nějakou dobu bude inflace nad 2 % inflačním cílem. Dále dodal, že ČNB nechce trh ovlivňovat svými indikacemi na vývoj kurzu. Trh by se podle Rusnoka měl sám „probublat“ ke kurzu, který vycítí jako správný – to ale může trvat týdny, možná i měsíce? Naše prognóza předpokládá posílení koruny do konce roku k EUR/CZK 25,90.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 12.4.2017

12.04.2017 Cena ropy Brent dnes vzrostla nad 56,50 dolarů za barel, což je nejvýš od začátku března. K růstu jí pomohly mimo jiné nové zprávy o možném prodloužení dohody o omezování produkce ropných velmocí. Saudská Arábie by zřejmě byla ochotna prodloužit dohodu do druhé poloviny roku. Příznivě nakloněný je i Kuvajt. Ovšem důležitý bude postoj zemí jako Irán, Irák či Rusko. Země OPEC doposud implementovaly dohodnuté těžební limity téměř ze 100 %. Od začátku roku Saudská Arábie snížila těžbu ropy dokonce víc, než o kolik se zavázala v dohodě. Nicméně zásoby ropy jsou v současné době na vysokých úrovních. U amerických zásob se odhaduje, že jsou přibližně 35 % nad 5letým průměrem.
img

Rozbřesk: OPEC a spol. v dubnu zhodnotí možnost prodloužení dohody

27.03.2017 OPEC a další producenti ropy, kteří se v závěru loňského roku dohodli na omezení těžby, měli o víkendu další šanci zareagovat na nepříznivý vývoj na trhu (neboli pokles ceny) v posledních týdnech. Proběhla totiž další schůzka tzv. monitorovací komise, jež má na plnění dohody dohlížet.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 28.2.2017

28.02.2017 Podle dnes zveřejněné statistiky Českého statistického úřadu vzrostly ceny průmyslových výrobců v lednu o 0,7 % m/m. Meziročně se tempo růstu cen výrobců zrychlilo na 2,1 % z předchozího tempa -0,4 %. Ceny průmyslových výrobců na začátku roku rostly nad očekávání trhu a po třech letech se jejich meziroční tempo růstu dostalo zpět do kladných čísel. Za jeho nárůstem stojí jak nízká srovnávací základna, tak i vyšší cena ropy, která je oproti stejnému období minulého roku téměř dvojnásobná.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 23.2.2017

23.02.2017 Včera zveřejněný zápis z únorového zasedání americké centrální banky ukázal, že centrální bankéři považuji za vhodné zvýšit úrokové sazby „fairly soon“, tedy docela brzy. Ovšem dolar na zveřejnění zápisu nereagoval posílením. Dnes se eurodolar pohybuje poblíž EUR/USD 1,056. Pravděpodobnost, se kterou peněžní trh započítává zvýšení úrokových sazeb na březen a květen, se po zveřejnění zápisu viditelně nezměnila. Trh nadále připisuje březnovému zvýšení sazeb zhruba 30 % pravděpodobnost a květnovému 60 %. Jelikož ECB v nejbližších měsících velmi pravděpodobně neoznámí změnu v měnové politice, má dolar potenciál pro posilování. Naši kolegové z Vídně očekávají dolar na konci března poblíž EUR/USD 1,04 a v červnu u EUR/USD 1,02.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 16.2.2017

16.02.2017 Vystoupení guvernérky americké centrální banky J. Yellenové před Kongresem, které se se konalo v úterý a ve středu, ovlivnilo očekávání trhu. Ještě předtím, než Yellenová promluvila před oběma komorami Kongresu, přisuzoval peněžní trh 30 % pravděpodobnost, že by k zvýšení úrokových sazeb Fedu mohlo dojít v březnu a 48 % dával trh květnu. Po vystoupení Yellenové se pravděpodobnosti na dřívější zvýšení úrokových sazeb zvýšily. Peněžní trh nyní připisuje 36 % pravděpodobnost, že by k zvýšení sazeb došlo v březnu a zhruba 60 % dává květnu. Naši kolegové z Vídně se domnívají, že březnové zvýšení úrokových sazeb je málo pravděpodobné. Nejistota kolem fiskálního impulsu je totiž vysoká a pořád není k dispozici dost nových informací ohledně plánovaných daňových úprav. Navíc několik posledních dat z trhu práce bylo solidních, ale ne skvělých. V lednové statistice počet nově vytvořených pracovních míst mimo zemědělský sektor sice překonal očekávaní trhu, ale tempo růstu mezd bylo slabší a nezaměstnanost vzrostla, i když se čekala její stagnace.
img

Rozbřesk: Proč se dolar nemusí bát Trumpa?

08.02.2017  Americký dolar se na frontě s eurem v posledních dvou dnech znovu postavil na nohy. Při pohledu na růst krátkých amerických sazeb od začátku roku však má dost prostoru pro další postup vpřed. Hlavním důvodem jeho “váhavosti? je nedávná kritika silného dolaru z úst Donalda Trumpa.
img

Rozbřesk: Jak se poperou dluhopisy s dalším růstem evropské inflace?

31.01.2017 Německé dluhopisy se v předvečer důležitých makroúdajů z eurozóny stabilizovaly a zastavily své novoroční ztráty. Uvidíme, jak dlouho jim to vydrží. Dnes by měl totiž Eurostat ukázat, že eurozóna ke konci roku 2016 zrychlila (na 0,4 % mezikvartálně a 1,7 % meziročně) a současně lednová euro-inflace vyskočí do blízkosti čtyřletých maxim (náš odhad 1,5 %).
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 24.1.2017

24.01.2017 Podle údajů Českého statistického úřadu v lednu celková důvěra v domácí ekonomiku meziměsíčně mírně vzrostla na hodnotu 14,7 b. Hodnoty za poslední tři měsíce tak patří k nejvyšším od roku 2008. Indikátor důvěry podnikatelů klesl o 0,2 b. na 16,5 b. Dotazovaní z průmyslového sektoru očekávají, že v následujících třech měsících výrobní činnost poroste vyšším tempem a měla by růst i zaměstnanost. Zvýšil se však počet podniků, které znepokojuje nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců. Rovněž ve stavebnictví by podle dotazovaných mělo během příštích třech měsíců dojít k růstu tempa produkce, zaměstnanost by se však měla snížit. Indikátor důvěry spotřebitelů vzrostl o 1,2 b. na 7,5 b. a je tak na své nejvyšší úrovni v historii. Spotřebitelé se však více obávají výraznějšího růstu cen. Oproti lednu 2016 celková důvěra vzrostla.
img

Rozbřesk: Trump začal úřadovat zostra. Jeho ministr financí opět intervenuje proti dolaru

24.01.2017 Nový americký prezident začal úřadovat pěkně zostra. Oficiálně vypověděl obchodní smlouvu TPP a pozval si na kobereček šéfy velkých amerických nadnárodních firem. V Bílém domě pak generálním ředitelům vysvětlil, že pokud budou vyvážet pracovní místa z USA, aby v zahraničí s pomocí svého know-how smontovali zboží, které zpátky dovezou do USA, a pak je prodali svým propuštěným spoluobčanům, tak jejich firmy čeká nemalá dovozní daň. Na oplátku bylo kapitánům amerického průmyslu přislíbeno, že je nový prezident zbaví zbytečné regulace (dokonce padlo i konkrétní číslo - 75 %) a budou plošně sníženy daně.
img

Rozbřesk – I přes spokojenost OPECu a spol. je na posouzení dodržování dohody producentů brzy

23.01.2017 Máme za sebou první schůzku komise, jež by měla dohlížet na dodržování loňských dohod producentů ropy na omezení její těžby. Zástupci pěti států v čele s předsedajícím Katarem se shodli na tom, že vše prozatím probíhá podle plánu.
img

Rozbřesk – Jak moc jsou vlastně italské banky solventní?

28.12.2016  Nejstarší banka světa Monte dei Paschi bude pro italskou vládu tvrdším oříškem, než původně myslela. Namísto původně požadovaných 5 miliard euro bude muset sehnat kapitál ve skoro dvojnásobném objemu (8,8 miliard euro). Takto výrazná revize požadavků na kapitál jednak citelně prodraží záchranu samotné Monte dei Paschi a současně přinese značnou nejistotu ohledně toho, kolik budou italské banky jako celek ve finále potřebovat kapitálu. ECB totiž bohužel své rozhodnutí navýšit kapitálový požadavek nijak blíže nezdůvodnila. V oznámení se uvádí pouze, že bance výrazně poklesla likvidita (1 měsíční z 12,1 miliard dolaru na 7,7 miliard dolaru). Pokles likvidity ale těžko může být sám o sobě důvodem k navýšení kapitálových požadavků - i když pokles likvidity bance výrazně ztěžuje život, likvidita a kapitál jsou dvě různé věci.
img

Rozbřesk – Co bude hýbat evropskou ekonomikou v příštím roce?

27.12.2016 Příští rok bude Evropa do velké míry žít opět politikou. Index hospodářsko-politické nejistoty v Evropě (http://www.policyuncertainty.com/europe_monthly.html) vystoupal v roce 2016 kvůli brexitu, pádu italské vlády a volbám v USA k historickým maximům. Dobrou zprávou je, že to zatím není nijak výrazně cítit v tržním napětí ani ve výkonu ekonomiky. Nikde ale není psáno, že se ekonomika tak lehce vyrovná s politickým napětím i v roce 2017.
img

Rozbřesk – Potvrdí ČNB plánovaný konec intervencí v příštím roce?

22.12.2016 Dnes bude naposledy v tomto roce zasedat Česká národní banka. Žádnou revoluci nečekáme a počítáme s tím, že Česká národní banka ponechá v platnosti jak (tvrdý) závazek intervenovat alespoň do konce prvního kvartálu 2017, tak (měkké) vodítko indikující pravděpodobný konec intervencí okolo poloviny roku 2017. Domácí faktory ovlivňující inflaci mohou ČNB podle našeho názoru dělat radost, a tak se pozornost zaměří především na hodnocení vnějších rizik a na to, jak načasováním intervenčního exitu zamíchá delší politika “tisku peněz? v eurozóně.
img

Růst české ekonomiky ve třetím čtvrtletí asi zpomalil

15.11.2016 Na pozadí masivního globálního výprodeje vládních dluhopisů, který zasáhl nejen eurozónu, ale i střední Evropu (speciálně pak Polsko), bude dnes Eurostat prezentovat čísla HDP za třetí kvartál roku a to napříč celou EU.
img

Vítězství Donalda Trumpa dolehlo na okamžik i na českou korunu

14.11.2016  Dozvuky vítězství Donalda Trumpa byly v pátek cítit i na české koruně, která nečekaně oslabila a alespoň na okamžik si užila pobyt nad 27,10 EUR/CZK. A nebyla sama, pod tlakem jsou od vyhlášení výsledku amerických voleb prakticky všechny měny rozvíjejících se trhů - polský zlotý a maďarský forint již ztratily přes 3 %. Důvody však nejsou tak přímočaré, jak by se mohlo zdát. Rozvíjející trhy neděsí jeden z mnoha předvolebních slibů namířených směrem k většímu protekcionismu (vystoupení z NAFTY apod.) nebo větší geopolitické napětí. Od řady “extrémních? slibů zdá se Donald Trump v tuto chvíli ustupuje.
img

Evropa čeká na HDP a inflaci, Amerika na Fed a volby

31.10.2016 Na globálních trzích tento týden nejprve přitáhnou pozornost čísla z eurozóny. Dnes čekáme, že HDP za třetí kvartál skončí relativně slušným výsledkem - eurozóna by měla dál růst tempem 0,3 % mezikvartálně a meziročně jen kosmeticky zpomalit na 1,5 %. To by se mělo Evropské centrální bance líbit. A podobně tomu bude i s prvním odhadem inflace za říjen - počítáme s nárůstem na 0,6 %. To by měla být nejvyšší hodnota od dubna 2014, kdy právě pod vlivem rostoucí inflace zažily velice nepříjemné výprodeje eurové dluhopisy. V tuto chvíli budou trhy primárně čekat na to, zda dobrá čísla nakonec povedou ECB k oznámení ústupu od politiky QE. I když čísla tento týden budou dobrá, nebudou natolik silná, aby dala jednoznačný signál ohledně prosincového zasedání ECB. Škraloupem na jinak dobrém výsledku zůstane podle nás přetrvávající nízká jádrová inflace.
img

Ruský prezident Putin se přidal k volání po dražší ropě

11.10.2016 Cena ropy Brent včera vystoupala na svá letošní maxima nad 53 USD/barel. Ta se přitom nachází takřka o 100 % výše, než lednové dno (27,10 USD/barel). Za růstem stojí komentáře ruského prezidenta Putina, který se připojil k výzvě “ke zmrazení či dokonce omezení? produkce ropy.
img

Masivní výprodej libry pokračuje. V Asii byl pár GBP/USD dole o 6 % za dvě minuty

07.10.2016 Libra zůstává pod masivním tlakem. Zprávy o tom, že francouzský prezident a především německá kancléřka zpřísňují svou pozici vůči Británii, sebraly libře veškerou chuť k životu. K prudkému šestiprocentnímu propadu zdá se v hubenějším asijském obchodování přispěly automatické algoritmické obchodní systémy. Francouzský prezident a německá kancléřka se vzájemně shodli, že pokud si Británie (na základě posledních výroků Theresy Mayové) zvolí tvrdý brexit, nedá se jednoduše nic dělat? Bez volného pohybu osob, ale nejde čerpat výhody z přístupu na jednotný evropský trh se zbožím, službami a s kapitálem. Angela Merkelová také jasně říká, že vyjednávání nezačnou dříve, než bude aktivován článek 50 (Theresa Mayová slíbila do března 2017). Tvrdé vyjednávací pozice pravděpodobně povedou k tomu, že vyjednání celého systému nových obchodních dohod s EU zabere nějaký čas a v přechodném období mezi brexitem (asi polovina roku 2019) a novou obchodní dohodou se budou řídit obchodní vztahy pravidly WTO.
eurhuf-26042016.png

Maďarsko snížilo úrok na nové minimum

26.04.2016 Maďarská centrální banka se dnes podle očekávání rozhodla snížit svou základní úrokovou sazbu o 0,15...
img

Týden ovládnou americká data ISM a payrolls

04.01.2016 Čínské akciové trhy vstupují do nového roku masivním výprodejem - po pádu o 7 % došlo k přerušení obchodování. To není pro rozvíjející se...
img

Mezníky roku 2016? Nahlédněme do kalendáře Fedu a ČNB?

29.12.2015 Čas mezi svátky, resp. těch pár dní, co zbývá do konce roku, přímo vybízí k tomu, aby se hodily do placu pokud možno ty nejzajímavější...
img

Rozbřesk – Odpočítávání před Fedem pokračuje

11.12.2015 Pokračuje odpočítávání před prosincovým zasedáním Fedu. A málokdo je na pochybách, že americká centrální banka po historicky dlouhé...
img

Maďarský forint povyskočil vzhůru, snižování úroků by měl být konec

21.07.2015 Maďarský Forint je dnes neúspěšnější měnou Emerging Markets a dobře si vede také k hlavním světovým měnám. Na páru s eurem rostl až o procento na 306,88 EUR/HUF. Pár se dostal na nejnižší hodnoty od konce května. Od počátku měsíce už EUR/HUF klesl o 2,6 % a o 3,1 % jen za poslední 2 týdny.
img

Na ktorých menách sa oplatí špekulovať na trend a na ktorých na návrat k priemeru?

21.05.2015 Tá časť obchodníkov, ktorá sa zaujíma o držanie pozícií na dlhšie obdobie, stojí pred dilemou. Short alebo long? Pri a...
img

Středoevropské měny v nové éře

19.03.2014 Po odeznění evropské dluhové krize nabraly středoevropské ekonomiky slušné tempo růstu – HDP Polska i Maďarska meziročně přidávají 3 % a výhled je velice dobrý.
img

Euro se po zveřejnění indexu PMI propadá

20.02.2014 Únorový index nákupních manažerů (PMI) ze sektoru výroby Francie klesl hlouběji do kontrakčních hodnot na 48,5 bo...
img

Středoevropské měny skrývají slušný potenciál

21.08.2013 V dnešním článku se podíváme na středoevropské měny z pohledu fundamentální analýzy, jelikož dle mého názoru skrývají slušný potenciál.
img

Česká koruna - nejsilnější v regionu díky dobrým číslům HDP

18.08.2013 Středoevropské měny se minulý týden obchodovaly v negativním teritoriu. Jejich vývoj byl kromě domácích makroe...
img

Týdenní přehled zpráv z regionu (31.týden)

05.08.2013  Vývoj měn ve středoevropském regionu (CZK, PLN, HUF) byl tento týden ovlivněn nejen domácím děním ale i globálním sentimentem, jež určovalo zasedání americké centrální banky (Fed). Ve středu dorazily ze Spojených států pozitivní data v podobě HDP za 2. kvartál 2013 a vyššího nárůstu pracovních míst v soukromém sektoru. Právě příznivá makroekonomická čísla by mohla být důvodem k zahájení snižování objemu nákupu dluhopisů v rámci programu měnového uvolňování (QE), což by ve výsledku znamenalo odliv „levných“ peněz z rizikových aktiv (nabízejí vyšší výnos), mezi něž se zařazují i aktiva CEE regionu. V reakci na dobrá americká čísla všechny měny v regionu ve středu oslabily. Šéf Fedu Ben Bernanke však ve svém večerním proslovu nenaznačil, že by již na příštím zářijovém zasedání banky mělo dojít ke snížení objemu QE, na což měny ve středu večer a ve čtvrtek dopoledne reagovaly pozitivně. Ve čtvrtek povzbudil náladu ve středoevropském regionu rovněž index nákupních manažerů (PMI) z eurozóny ze sektoru výroby, který dosáhl dvouletého maxima a posílil tak na 50,3 bodů. Produkce ve společné měnové unii vzrostla poprvé od února 2012 a vyslala tak pozitivní signál do budoucna. Indexy PMI ve čtvrtek rovněž poukázaly na zlepšení ekonomiky v Polsku a Česku, naopak v Maďarsku potvrdily zhoršení situace pod vlivem nejistoty z tamní politické scény.
img

Zprávy z regionu; týdenní souhrn událostí – 30. týden

30.07.2013 Maďarsko Maďarský forint (HUF) má za sebou druhý ztrátový týden v řadě, když oslabil vůči euru o 0,6 procenta....
img

Zprávy z regionu; týdenní souhrn událostí – 29. týden

21.07.2013 Polsko Polský zlotý (PLN) v průběhu celého týdne (15. - 19. červenec) vůči euru posiloval, když nakonec uzavře...
img

Zprávy z regionu; středoevropské měny kvůli Fedu pod tlakem; analýza EUR/PLN, EUR/CZK, EUR/HUF

20.06.2013 Obchodování měn v středoevropském regionu (CEE) dnes bylo ovlivněno včerejším večerním proslovem šé...
img

Zprávy z regionu – CZK ovlivňují více komentáře ČNB než aktuální politická situace; analýza EUR/CZK, EUR/PLN, EUR/HUF

18.06.2013 Středoevropské měny v průběhu úterní obchodní seance oslabovaly v nesmělém obchodování před středeč...
img

Zprávy z regionu, analýza EUR/CZK, EUR/PLN

30.05.2013 V regionu střední Evropy dnes dominovalo obchodování na maďarském forintu (HUF), na kterém nastala po měsíčním po...
img

Lepší data z USA potěšila korunu, ale oslabila dolar

07.10.2011 Korunu dnes nezviklaly zprávy o snížení ratingu britských a portugalských bank a...
img

Maďarsko chce direktivně vyřešit nesplatitelné úvěry v CHF a EUR. Bankám hrozí ztráty a sektoru otřes. Burza -7 %, OTP -8 %

09.09.2011 Donutit banky k absorbování ztrát, které vytvářejí nesplatitelné úvěry, přijaté ...
img

Forex: Zlotý s forintom v piatok strácali

19.07.2010 Piatkové obchodovanie bolo poznačené silnejšími predajnými aktivitami celého spektra finančných...
img

Forex: Zlotý ani v stredu neprerušil desaťdňovú rastovú sériu

15.07.2010 Poľský zlotý ani v stredu neprerušil rastovú sériu, keď za posledných desať dní voči spoločnej mene posil...
img

Forex: Štvrtkový optimizmus podporil zlotý (close 4,0727 EUR/PLN) s forintom (close 279,36 EUR/PLN)

09.07.2010 Optimizmus zo všetkých strán sa valil aj počas štvrtkového obchodovania, pri ktorom rástli ...
img

Forex: Priemyselná produkcia Maďarska prekvapila

08.07.2010 Maďarská priemyselná produkcia v máji medziročne vzrástla o 13,7%, pričom analytici očakávali ra...
img

Forex: V utorok sa darilo zlotému i forintu

07.07.2010 Poľskej a maďarskej mene sa v utorok darilo, obidve profitovali z dobrej situácie ...
img

Forex: Poľský PMI potešil, maďarský PMI naplnil očakávania

02.07.2010 Včera bol zverejnený poľský a maďarský index nákupných manažérov vo výrobnom sektore. Júnový PMI v poľskej ekonomik...
img

Forex: Poľská centrálna banka ponechala sadzby na nezmenenej úrovni

01.07.2010 Dôležitou udalosťou včerajšieho dňa bolo zasadanie Národnej banky Poľska, ktorá rozhodoval...
img

Forex: Maďarská nezamestnanosť lepšia ako očakávania

30.06.2010 Včerajšia nervozita na trhu, vyplývala z obáv o budúcnosť finančného sektora. Vo štvrtok stia...
img

Forex: Piatková nervozita priniesla malý profit zlotému

28.06.2010 Piatkové obchodovanie bolo poznačené zasadaním G20 v Toronte, ktorá priniesla na trh ner...
img

Forex: V Poľsku rástli maloobchodné tržby a klesala nezamestnanosť

25.06.2010 Včerajšie obchodovanie bolo poznačené negatívnym sentimentom a odklonom investorov od ...
img

Forex: Poľský minister financií potvrdzuje prognózu rastu HDP v roku 2010 o 3,5%

24.06.2010 Na včerajšie obchodovanie so zlotým a forintom vplývali nové správy z americkej ekonomiky, pre...
img

Forex: Poľská jadrová inflácia v máji vzrástla o 1,6%

23.06.2010 V utorok poľský štatistický úrad zverejnil údaje o jadrovej inflácii za mesiac máj, tá medziročne vz...
img

Forex: Maďarská centrálna banka úrokové sadzby nezmenila

22.06.2010 Menová rada maďarskej centrálnej banky preskúmala posledný hospodársky a finančný vývoj a hlasovala za...
img

Forex: Poľské priemyslové tržby zaznamenali rast o 14%

21.06.2010 Z poľského hospodárstva boli v piatok zverejnené dve správy, prvá hovorila o májových priemysel...
img

Forex: Priemerná hrubá mzda v poľskom hospodárstve rástla o 4,8%

18.06.2010 Štvrtkové obchodovaniu so zlotým a forintom bolo opatrné, z rána za týmto vývojom stála emisia španie...
img

Forex: Poľsko požiadalo o predĺženie úverovej linky od MMF

17.06.2010 Včerajšie obchodovanie prinieslo oslabenie rizikovejších mien oproti euru. Príčinou ...
img

Forex: Májové spotrebiteľské ceny v Poľsku medziročne vzrástli o 2,2%

16.06.2010 Spotrebiteľské ceny v Poľsku zaznamenávajú už štvrtý mesiac za sebou klesajúci trend, keď svoj vr...
img

Forex: Forint v pondelok posilnil o 1%

15.06.2010 Pondelkové obchodovanie prinieslo posilnenie regionálnych mien voči spoločnej mene. Ma...
img

Forex: Maďarský priemysel vrástol o 9,7%, spotrebiteľské ceny o 5,1%

14.06.2010 V piatok maďarský štatistický úrad zverejnil dve správy, prvá sa týkala aprílovej priemyselnej výroby a dr...
img

Forex: Zlotý s forintom profitovali z pozitívnej nálady na trhoch

11.06.2010 Včerajšie obchodovanie sa nieslo v duchu korekcie predchádzajúcich strát, zlotý s forintom be...
img

Forex: HDP Maďarska vzrástlo medziročne o 0,1%, medzikvartálne o 0,9%

10.06.2010 Včera maďarský štatistický úrad zverejnil správu o hrubom domácom produkte krajiny, ten oproti m...
img

Forex: Zlotý s forintom v pondelok posilňovali

08.06.2010 Včerajšie obchodovanie s forintom sa nieslo v duchu stabilizácie, pretože maďarskí pre...
img

Forex: Maďarskí predstavitelia vystrašili trhy

07.06.2010 Piatkové obchodovanie bolo poznačené vyjadrením maďarských predstaviteľov, ktorí vyslovili poch...
img

Forex: Maďarský májový index nákupných manažérov (PMI) sklamal

02.06.2010 Včera bol zverejnený maďarský index nákupných manažérov (PMI) za mesiac máj, ktorý klesol na 49,6 bodov z ...
img

Forex: Maďarské sadzby bez zmeny, HDP Poľska o 0,1% nižší ako očakávania

01.06.2010 Maďarská centrálna banka ponechala úrokové sadzby podľa očakávania nezmenené na úrovni 5,25%. Podľa ...
img

Forex: Maďarsko rozhoduje o úrokových sadzbách

31.05.2010 Piatkové obchodovanie negatívne narušilo zníženie ratingu Španielska agentúrou Fitch na ...
Související klíčová slova: Další snižování sazeb | Střední Evropa | Bilanční suma | Maďarská inflace | Uvolněné měnové politiky | Realitní trh | Stabilizační mechanismus | Zpravodajský server | Výplach | Euro k americkému dolaru | Zvyšování cen | Výnosy dluhopisů | Oslabení maďarského forintu | Vývoj nezaměstnanosti | Války | Americký ADP | Vývoj | Měnový pár EUR/HUF | Data z trhu práce | Budapešť | Zveřejněné údaje | Trh nemovitostí | Zisk na akcii | Globální růst | Jana Steckerová | TV Nova | Měnový pár EUR/CZK | Klíčový ukazatel | DPH | EUR | Spotřebitelské výdaje | Nejlepší analytické týmy | Výkon domácí ekonomiky | Nový dolar | Evropský kalendář | Debata prezidentských kandidátů | Posilování domácí měny | Hlavní úrokové sazby | Automobilový sektor | Index spotřebitelských cen | Sankce na ruskou ropu | Itálie | Stoxx | Stavební produkce | Okénko finančního trhu | Epidemická situace | PEPP | Údaj o HDP | Očekávání | Volatilní | Inflace v září | Evropské centrální banky | Aktuální kurzy měn | L.F. Investment | PMI ve službách v eurozóně | False breakout | EUR/JPY | Kvartální výsledky | Zasedání ČNB | PMI v eurozóně | Veřejné finance | Trh práce | Evropská komise | Dopady energetické krize | Souhrnný indikátor | Pro investory | Rozpočtová pravidla | Oživení ekonomiky | Crypto | Investice | Britská centrální banka | Rozvolnění | Saldo běžného účtu | Potenciál | MACD | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Návrat inflace | Diverzifikace | Support | Index měn rozvíjejících se trhů | CPI ve Španělsku | Finanční stabilita | Posílení | Lednová inflace | Index aktivity | Oslabování měny | Hlava a ramena | Pokles cen energií | Cyklus zvyšování sazeb | Škoda Auto | ADP report | Vývoj spreadu | Ifo | Nálada v eurozóně | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Šéf Fedu Powell | Špatná nálada | Intervence | Výkon ekonomiky | Jaroslav Tupý | Slabá koruna | Béžová kniha | Chování | Rekord | Vstupní náklady | Raiffeisenbank | Nezávislost | Člen bankovní rady ČNB | Stop-Loss | Evropský index | Evropské měny | Nákupy aktiv | Vývoj indexu výrobních cen v Maďarsku | Zvýšení minimální mzdy | Měnový pár GBP/USD | ČEZ | Společnost Apple | Úrokové sazby v USA | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | ČNB kurz | EUR/USD | General Electric | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Šéf Fedu Jerome Powell | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Bezpečný přístav | Investing | Český průmysl | Neckline | Price Action | Akcie společnosti | Pesimistická nálada | Důvěra v ekonomiku | Kurs zlotých vůči české koruně | Aktuální vývoj | Opatrný optimismus | Stimul | Covidová situace | Rozhovor | Lagardeová | Průměrné mzdy | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Výnos | Nová prognóza ČNB | Výraznější impuls | Přecenění zboží | Růst bitcoinu | Měnový pár USD/JPY | Trh s dluhopisy | Brent | Výkon průmyslu | IHNED | Měny | Delta | Vývoj na trzích | Denník | Šéf Fedu | Opatření v Číně | Slabá poptávka | Růst sazeb | Zkrocení inflace | Akcie Erste | Měnové krize | Index DOW | Import | Exchange | Investro | Investiční strategie | Hlavní hybatelé na forexu | Oslabující americký dolar | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Páteční NFP report | Strach | Vývoj ceny ropy | Oživení čínské ekonomiky | Dnešní obchodování | AUDUSD | Praxe | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Makroekonomické statistiky | Včerejší seance | Vývoj české obchodní bilance | JPY | Analytický tým FXstreet.cz | Spotřebitelské inflace | Maďarská média | Import ruské ropy | Odhad HDP | CZK | Škoda | Posilování dolaru | Směřování trhu | Ekonomický sentiment | Projekce | Měny v regionu | Investiční inspirace | Kontrakce | Růst měnového páru | Peníze | Finanční trh | Mezibankovní | Ukazatel | Bankovní rady ČNB | Vývoj měnové politiky | FTX | ČNB Rusnok | Meziroční růst cen | DOGE | Šéf ECB | Medvědí trh | Prognóza | Pohyby kurzu | Hlavní události tohoto týdne | Čerpání peněz | Běžný účet platební bilance | Tuzemská ekonomika | Nárůst ceny | Vývoj státního rozpočtu | Americký Fed | Představitelé ECB | Energetický tarif | Bankovní rada ČNB | Snižování sazeb v USA | Inflace v zemích EU | Nová makroekonomická prognóza | Brexit | ZEW index | Nemovitostní trh v USA | Kurz eura k dolaru | Dolar dnes | CSI300 | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Viceguvernér ČNB | Burzy | Největší světové ekonomiky | USD/EUR | Americké ekonomiky | Ceny elektřiny | Kapitál | Český trh práce | Býčí divergence | Článek 50 | Člen ECB | Cestování | Španělsko | Platební bilance | Odliv kapitálu | Maďarsko | Evropské PMI | Záchranný fond | Prodeje aut | Německé maloobchodní tržby | Středoevropské trhy | Američtí centrální bankéři | Posílení koruny | USD | Vývoj devizových rezerv | Export | Německé HDP | Upravený zisk | Technická analýza | Vývoj měnového páru EUR/PLN | Trh s nemovitostmi | Dnešní statistika | Meziměsíční růst spotřebitelských cen v USA | Stav devizových rezerv | Deficit zahraničního obchodu | Prodej automobilů | Nové mutace | Data o vývoji HDP | Cena americké ropy | Plány | Vládní opatření | Vyšší dividenda | Míra zisku | Šok | Varianta delta | NFP | Hodnocení současné situace | Riziková averze | ČSOB | Evropská inflace | Tvorba pracovních míst | Dot plot | Trh s ropou | Regulace | Bridgewater | Pokles kurzu | Noviny | Měnový fond | Důvěra investorů | Korunový trh | Rekordní růst | Úroková sazba | Růst výrobních cen | Kabinet | Index ISM ve službách | Tovární objednávky | Daňové škrty | Zvyšování sazeb Fedu | Analytici XTB | Investovat | Evropská komise (EK) | Swapy | Cenové tlaky | Sociální sítě | Rostoucí ceny energií | Data z tuzemské ekonomiky | P.A. | Snižování úroků | Širší index S&P 500 | Oživení trhu | Česká ekonomika | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Výsledek inflace | Vládní výdaje | Středoevropské měny | Rekordní nárůst | Dvojitý vrchol | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Dovoz | Výzkumy | HDP v USA | Aktuální kurzy | Obchodování na finančních trzích | Ekonomiky | Zpráva | Pozitivní zprávy | Nikkei | Penzijní fondy | Pro tradery | 1 milion | Globální vývoj | Výrobní ceny | Čínské úřady | Marek Mora | Nejsilnější růst | Tržní reakce | Vývoj meziroční inflace | Ekonomický kalendář | CFD (Rozdílové smlouvy) | Rekordní maxima | Americké centrální banky | Vybírání zisků | EUR/CZK | Největší ztráty | Data z amerického trhu práce | Americký index | Nové zprávy | Válka na Ukrajině | Euforie | Liz Truss | Akciové indexy | Makrodata | Investoři | Investing.com | Rizikovost | Energie | Portfolio | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Čeští centrální bankéři | Německá průmyslová produkce | Slovenská ekonomika | Negativní sentiment | Evropská měna | AMD | Karina Kubelková | Média | Inflační čísla | Vyšší úrokové sazby | Christine Lagardeová | Index PPI | Obchodní napětí | Euro Stoxx 50 | ČSOB Finanční trhy | Jádrový index | Dovoz ropy | Zisk | Zlepšení sentimentu | Zpřísňování měnové politiky | Makro data | Globální akciové trhy | Inflace v lednu | Průmyslové objednávky | Cenový růst | Finanční instituce | Situace na finančních trzích | Makroekonomická prognóza | Bank of England | Lepší výsledky | Spotřebitelské inflace v Maďarsku | Inflace zpomaluje | Britský premiér | NAHB | Prezident | Zápis z posledního zasedání | Zhoršování situace | Odložení brexitu | BP | Cíl ČNB | Carry trading | Prodej | Nastavení úrokových sazeb | Německá spotřebitelská důvěra | Růst německé ekonomiky | EUR/AUD | Sabotáž | Bydlení | Zahraniční investice | Ropné společnosti | Kč/EUR | Kapitálové rezervy | Janet Yellenová | Boj s inflací | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Analýzy | Finanční pomoc | Politická nestabilita | Investiční | Průzkum | Vývoj měnového páru | Inflační překvapení | Den díkůvzdání | Hlavní úroková sazba | Zasedání Evropské centrální banky | Bloomberg | IEA | Hlavní úrokové sazby v Maďarsku | Německý DAX | Důvěra domácností | Den D | Hlavní události | Brusel | Patria | Nová prognóza | Finanční krize 2008 | EP | Ekonomický vývoj | Inflace v květnu | Předstihové indikátory v eurozóně | TRY | Short selling | Válka | Úrok | Evropské ekonomiky | Jednotná evropská měna | Očekávaný růst poptávky | Americké HDP | Agentura Reuters | Data z průmyslu | Silnější zlotý | Reálné mzdy | Spotřebitelský sentiment | Technologické tituly | Prémie | EUR/PLN | Tržní kapitalizace | Evropské trhy | Ekonomické dopady | Rozpočtová politika | Jan Kubíček | Dluhopisové výnosy | Zvýšení úrokové sazby | S&P | Česká měna | Vzdělání | Covid | Rok 2024 | Obchodování | Zvýšení daní | Legislativa | Viceguvernérka | Zasedání Fedu | Spotřebitelské ceny v USA | JOLTS | Meta | Financial Times (FT) | Nabídka | Nákupy dluhopisů | GBP | Management | Posilování eura | Problémy v bankovním sektoru | Euro k dolaru | ZEW | Úsporný energetický tarif | Reálná mzda | František Burda | Dobré výsledky | Zahraniční investoři | Centrální banky | Zasedání OPEC | Prezidentka ECB | Vývoj rumunské bilance běžného účtu | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Zpomalení ekonomického růstu | Eurostat | Kartel OPEC | Zprávy | Ruský rubl | Zpomalující inflace | Intervenovat na devizovém trhu | Dolary | Investiční aktivita | Vysoký přebytek | BREAKING | Růst inflace | Nezaměstnanost v USA | Turecká lira | Asijská seance | Přebytek obchodní bilance | Přehled | Budoucnost | Pozornost finančních trhů | Averze k riziku | Prognózy ČNB | České koruny | Americký maloobchod | Události ve světě | Ceny ropy | Míra | Vysoké ceny energií | Předpověď | Silné cenové tlaky | Tržní úrokové sazby | Kurz dolaru | Program nákupu aktiv | 3M | Nejdůležitější události | Silný růst | Instrument | Covidové krize | Pšenice | DJIA | Všechny indikátory | Prognóza Fedu | Dnešní data | Volný čas | Vyhlídky | Odhad inflace | Firmy | CZ | Snížení DPH | Kevin Tran Nguyen | NATO | Snížení sazeb | Zadlužování | Ratingové hodnocení | Cena ropy brent | Index cen domů | Medvědí divergence | Listopadová inflace | Nástroj | Výsledky | Snížení poptávky | HUF | Depozitní sazby | Obchodovanie | Dění na finančních trzích | EURCZK | Zápis ze zasedání Fedu | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Hospodaření státu | Špatné výsledky | Inflace v Česku | Automobilky | Technická recese | Bitcoin | Kurz EUR/USD | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Bilion | Cena ropy WTI | Bank of America | Snižování sazeb | TIM | René Remšík | Silný dolar | Zpřesněný odhad | Finanční domy | János Bóka | Sázka | Summit G7 | Koruna | Výrazný pokles | Ekonomický propad | Prezident Trump | Boris Johnson | Carry trade | American Airlines | Inflace v únoru | EURRON | Inflace v zemích Evropské Unie | Včerejší obchodování | OPEC+ | Francie | Riziko recese | Bossa.cz | Dopady války na Ukrajině | Oldřich Dědek | První fáze | Dopady koronaviru | Objem | Propad | Zvyšování mezd | Asociace | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Evropský stabilizační mechanismus | Obavy z recese | Vývoj reálných investic | Pokračující pokles | Výsledky firem | Výkonnost | HDP eurozóny | Údaje | Oslabení měny | Posílení kurzu | Podnikatelská nálada | Exxon Mobil | Český index nákupních manažerů | Prodeje domů | Očekávání analytiků | Nemovitosti | Alibaba | Růst spotřebitelských cen v USA | Pád ceny | Výsledky průzkumu | Ocenění | Dolar | Průzkumy | Shortovat | Hlavní indexy | Státní rozpočet | Hospodaření státního rozpočtu | Ekonomická situace | Průmyslová výroba | Investiční výzkum | Forwardové sazby | Pfizer | Britské libry | Posílení amerického dolaru | Odchod z EU | Srovnávací základna | Hybatelé na forexu | Slabší koruna | Obchody | Německý PMI | Cena plynu | Irák | Deficit | Intervence ČNB | Graf | Polsko | Domácí události | Investiční společnost | Index S&P 500 | Odliv dividend | Piotr Bartkiewicz | Plyn | Data z americké ekonomiky | Cenová hladina | Bankéř | Ropa Brent | Výnosové křivky | Hrubý domácí produkt | Současná situace | Vývoje kurzu | LEN | Přijetí | Evropa | Pokles produkce | Obchodování s českou korunou | Jackson Hole | Tvrdý brexit | Korporátní daně | HUF/EUR | Ceny na čerpacích stanicích | Obraty | Short | USD/PLN | OPEC | Zdražení ropy | Ukrajina | Harmonizovaná inflace | Výroba v eurozóně | Jednání FOMC | James Bullard | Pár EUR/USD | Neutrální výhled | Ceny zemědělských výrobců | Investice do nemovitostí | Eurodolar | Poptávka po nemovitostech | Ústavní soud | Maloobchod | Akciový index | SEC | Zveřejněná data | Mnozí investoři | Americká centrální banka | Spotřebitelská nálada | Inflace v eurozóně | Zpomalení inflace | Oblečení | Trump | Stavebnictví | Devalvace | Rekordní minimum | Vir | Ústup inflace | Prohloubení schodku | Dluhové krize | Silnější dolar | Euroskupina | Obchodování v Asii | Finanční krize | High | Spotřebitelské výdaje v USA | Euro dnes | Úrokové sazby v Maďarsku | Vstupy | Měsíční data | FXstreet.cz | Inflace ve Spojených státech | GBPUSD | Snížení spotřeby | Indikace | Rakousko | Zvýšení počtu nově nakažených | Problémy se subdodávkami | USDCAD | Medián | Opatření vlád | CHF | Instituce | Česká koruna | Turecko | Dezinflační tendence | Bank of Japan | Průmysl v eurozóně | Americké objednávky | Podnikatelská důvěra | G10 | Podpora | LNG | Foreign Exchange | Nejistota | Dobrá data | Guvernér ČNB Rusnok | Americké akcie | Profit Target | Ekonomická důvěra | Úrokové sazby Fedu | Britská měna | Měnový trh | Výroba automobilů | Běžný účet | Aukce | Výdělky | Pokles cen ropy | Pozitivní vliv | Vývoj měnového páru USD/JPY | Solidní růst | Oslabení koruny | Obchodování s korunou | Seznam Zprávy | Ziskové marže | Evropská ekonomika | Americká data | Inflace v Polsku | Maďarská ekonomika | COIN | Naše ekonomika | Fed dnes | Výsledky HDP | Rozpočtový deficit | Polský premiér | ING | Průzkum ECB | Zvýšení sazeb ČNB | Jednání ECB | Slabé výsledky | Trh | Odhad amerického HDP | Komise | Pád rublu | List Financial Times | Volby v USA | Britská premiérka Liz Trussová | Erste Bank | Viktor Orbán | Výrazný růst | Německý HDP | CNN Prima News | Fed | Zahraniční obchod | Dluhopisoví investoři | Lídři EU | Korekce | Klesající trend | Rubl | Spotřebitelská důvěra v USA | Důvěra spotřebitelů | Pozornost | Trendline | Země EU | Emerging market měny | Vývoj ekonomiky | Makro | Kurz forintu | Odliv zahraničního kapitálu | JOLTS report | USD/NOK | Downtrend | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Konkurenceschopnost | S&P 500 | Makroekonomické ukazatele | Příjmy a výdaje | Automobilový průmysl | Indikátory sentimentu | Luis De Guindos | Oživení české ekonomiky | Prosincová inflace | JDE | Ekonomie | Posílení dolaru | Zvýšení mezd | Propouštění zaměstnanců | ANO | Maďarský forint | Aktivita v průmyslu | Růst spotřebitelských cen | Euro vůči dolaru | ProCent | Ministři financí | Nejvýraznější pokles | Ceny zboží | Rating | MWh | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Dezinflace | Walmart | Miroslav Singer | StopLoss | ISM | Americký ADP report | Výprodej na Wall Street | Rozhodnutí ČNB | Znalost | Ruská invaze | Vývoj na komoditních trzích | Chorvatsko | Dílčí index | Microsoft | Wells Fargo | EURSEK | Příležitosti | Polská inflace | Vládní dluhopisy | Data z USA | Odhad růstu HDP | Vývoj kurzu koruny | Analytici | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Růst tržeb | Volatility | Inflační vývoj | Úspory | Spotřebitelská inflace | Zadlužení | Sell | Apple | Měny&Sazby | Dluh Itálie | Letadla | Důvěra v průmyslu | Long pozice | Kurz dolarů | Ruská invaze na Ukrajinu | BNP | Pomoc Ukrajině | Exporty | Drahé energie | Energetický sektor | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Vývoj eura | Představitelé americké centrální banky | Index Nasdaq | Pandemie covidu | Low | Mexické peso | Maloobchodní tržby | ECB dnes | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Rizikovější aktiva | USD/CZK | Směřování | Pokles úrokových sazeb | Společnost XTB | Inflační očekávání | Horší data | Marathon | Výpadky | Pozitivní výsledek | FIAT | Podpůrná opatření | Devizové trhy | Japonsko | Celkový sentiment | TD Ameritrade | FTSE | Nájemné | Akcie v USA | Centrální banka | Riksbank | Inflace v říjnu | Exxon | Intraday | Devizové intervence | Ruský plyn | Grafy | QE | Polský zlotý | Surové ropy | Měnové otázky | Kurzový závazek | Červnová inflace | Donald Trump | Německý Ifo index | Jádrová inflace | Míra úspor domácností | Fluktuace | Rumunsko | Zasedání americké centrální banky | Riziko | Akcie | Nejnovější údaje | Společnosti | Spotová cena | Zpomalení ekonomiky | Rozpočet | Další růst | Americká průmyslová produkce | XTB | Měnové zóny | Skutečné peníze | Březnová inflace | API | Český maloobchod | Vládní koalice | Zrušení sankcí | Údaje o inflaci | Závazek | Riziko recese v Evropě | ČNB Aleš Michl | Reuters | Nižší růst | Zvýšení korporátní daně | Fáze obchodní dohody | Čína | Přebytek zahraničního obchodu | Čínské akciové trhy | Chevron | Kompozitní index | Guvernér Michl | Zajímavý rozhovor | Depozitní sazba | Krypto | Cyklus růstu | Sazby ECB | Rumunský lei (RON) | Finanční trhy dnes | Slábnutí koruny | Utahování měnové politiky | Globální výhled | TLTRO | Vývoj měnového páru EUR/RUB | Automobilový trh | Silná data | Utahování měnových podmínek | Vývoj cen ropy | EUR HUF | Záporné sazby | Společnost Walmart | Rychlý růst | Rostoucí ceny komodit | Nezaměstnanost v Polsku | Ukrajinské krize | Libra | Martin Gürtler | xPartners | Zvýšení základní úrokové sazby | Nový šéf Fedu | Ztráty peněz | CFD | Vývoj spreadu výnosu | Nová data | Evropská unie | Biden | Pomoc pro Ukrajinu | DOT | Zvýšení základní sazby | Inflace v listopadu | Financovat | Americký ISM | Hospodaření | Příprava | Řecko | Finanční instrumenty | Konjunkturální průzkum | Cvičení | Říjnová inflace | Pozornost trhu | Konsenzus | Úroky | Viceprezident | Americký průmysl | Vývoj devizových rezerv ČNB | Nový rekord | Ranní nadhoz | Květnová inflace | Předstihové ukazatele | ČNB na trzích | Propad kurzu forintu | Silný trh | Doporučení | Růst ekonomiky eurozóny | Ztráta | FOREX | Zápis z posledního zasedání Fedu | Ceny akcií | Česká republika | Inspirace | Dění na Ukrajině | EBay | Odhad HDP v eurozóně | Nákup měnových párů | Ruský trh | Guvernér Maďarské národní banky | Orbán | Čínská ekonomika | Právo | Ceny | Vyšší úroky | Energetická krize | Hypoteční sazby | Mario Draghi | Finální odhad | Vývoj měnového páru EUR/RON | ČNB | Snižování úrokových sazeb | Cena | Joseph Trevisani | Snížení DPH v Německu | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Pokles | Fond | Ceny komodit | Konkrétní měny | Kalendář tento týden | DPH u elektřiny | Řetězec | Výraznější pokles | Polská ekonomika | Varšava | Nvidia | Vyšší riziko | Finančnictví | Charles Schwab | Jan Vejmělek | Setkání centrálních bankéřů | Úvěrové podmínky | Dolar k japonskému jenu | Index nákupních manažerů | Odpor | Bilance běžného účtu | Index ISM | Tržní očekávání | Velké korporace | Prognózy inflace | Americký dolar | Americká ekonomika | Situace | Kurz koruny | Americký trh | Konkrétní plán | Obchodník | Kurz eura vůči dolaru | Čeští spotřebitelé | Ekonomické aktivity v eurozóně | Rada guvernérů | Počet žádostí o podporu | Negativní dopad | COVID-19 | Meziroční růst spotřebitelských cen | Data z reálné ekonomiky | Interpretace | Tempo poklesu | Evropská centrální banka | Dobrá nálada | Index cen | Spotové operace | Čínská vláda | Růst mezd | Daně | Finanční systém | Lídři | Rizika | Silnější euro | Výsledek amerických voleb | České HDP | Pokles indexu | Oslabování měn | Žádosti o podporu v USA | BAT | Close | Momentum | Nálada spotřebitelů v eurozóně | Daně z příjmů | Pozitivní sentiment | Koruna dnes | Marketingová komunikace | Zisky | HICP | Konsensus | EUR/RUB | BNP Paribas | Globální ekonomika | Směřování trhů | Výše úrokových sazeb | Vývoj inflace | Swap | Miliardy eur | Vývoj HDP | Zboží dlouhodobé spotřeby | NBP | Situace na trhu práce | Členské země eurozóny | Očekávání do budoucna | Společná měna | Cena zlata | Dluhopisy | Pullback | Růst ceny | Ekonomiky eurozóny | Rizikové averze | Rostoucí úrokové sazby | Euro STOXX | Přecenění | Flash Crash | Breakout | Rakouský lockdown | Tuzemská inflace | Turecký prezident | Chorvatská ekonomika | RRR | Růst cen | Vyšší sazby | Emise | Nová prognóza ECB | Indikátor | Forward | Vysoké inflace | Měnová politika | Repo sazby | Americké akciové trhy | IFO index | EURPLN | Financování | ČSÚ | Prostor pro pokles | Ursula von der Leyenová | Akcie Walmart | Fitch | Historická minima | Omezení dodávek | Nastavení měnové politiky | Nálada spotřebitelů | Mimořádné zasedání ECB | Occidental | Turecké liry | Pokles ekonomiky | Kurzové výkyvy | Růst úroků | Finance | Obchodníci | EURGBP | Dividenda | Republikáni | USDJPY | Globální poptávka | Inflace v ČR | Investiční poradenství | Poptávka | Růst HDP | Invaze | Guvernér | Globální trhy | Rozpočtové politiky | Očekávání trhu | FT | Odklon od rizikových aktiv | Výsledek zahraničního obchodu | Christopher Waller | Maďarská měna | DNO | Dolarové sazby | Mali | Obchodovat | Dnešní čísla | Nárůst sazeb | EUR/MWh | Zvýšení inflace | Hospodářský růst | Kalendář událostí | Tržní sazby | Kurz měny | Parita | Posílení eura | Sociální síť | Payrolls | Odhodlání | Inflace v Maďarsku | Růst produktivity | Prohloubení deficitu | Technologický Nasdaq | WTI | Trading | Bod | Miliardy korun | Stavební výroba | Počasí | Spready | Raiffeisen Bank International | Medvědi | Silnější koruna | GfK | PRIBOR | FRED | Úrokový diferenciál | Co bude | Záhada | Únorová inflace | Euro kurz | Turistický ruch | Pracovní den | Americká měna | Měna na forexu | Nord Stream | EMU | Investiční výdaje | Geopolitické události | Saúdská Arábie | Pokles zásob | Kompenzace | Bankéři | Barclays | Sázet | Podnikání | Cena ropy | Konec cyklu zvyšování úrokových sazeb | Restrikce | Nižší výdaje | Inflace | Problémy | Utáhnout měnovou politiku | Cena americké ropy WTI | Trhy v USA | Vývoj zisků | Obnovení růstu | Vývoj měn | Marže | Využití kapacit | Účet platební bilance | ROCE | Domácí měna | Německá ekonomika | Zobchodované objemy | Statistiky z trhu práce | Celkový výsledek | Participace | DAX | HDP | Debata | Fiskální balíček | Koruna zpevnila | Předběžné výsledky | Projevy centrálních bankéřů | Oživení ekonomiky eurozóny | Mírná korekce | Důvěra v Německu | Alphabet | Struktura | Dostupnost bydlení | Zkušenosti | Firma | Karty | Zasedání měnového výboru | Tuzemský HDP | Signály | Omikron | Reálné příjmy | Spotřební daně | Lira | Devizový trh | Načasování | Tomáš Holub | Vyšší inflace | Erste | Ropa | Statistiky | Peněžní zásoba | Klid | Liz Trussová | Byznys | | Raketový růst | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Světová ekonomika | Růst průmyslu | Dluhopisové trhy | Vývoj jádrové inflace | FX | Index PMI | Ben Bernanke | Ekonom | Kalendář ekonomických událostí | Báze | RUB | Kurz | Market | Referendum | Americký PMI | Forexu | Geopolitika | Zvyšování úrokových sazeb | 256/2004 | Růst akcií | Bývalý šéf | Naše prognóza | Rozkolísaný | Polská měna | Optimismus | Konjukturální průzkum | Statistika | Facebook | Rozhodování | Předkrizové úrovně | První odhad | Ceny pšenice | Růst měnového páru EUR/HUF | Likvidita | Úspěšný týden | Investiční cíle | USA | Deficit státního rozpočtu | Úrokové sazby | Schwab | Proinflační | Negativní vývoj | Rozvíjející se trhy | Euro | AUD | Datový kalendář | Rada ČNB | Nálada německých spotřebitelů | Investro.com | NZDUSD | Bilance zahraničního obchodu | Podhodnocený | Německá průmyslová výroba | Akcie na Wall Street | Kurz franku | Měnový výbor | Společná evropská měna | Domácí data | Oscilátory | Jasný směr | Přerušení dodávek ruského plynu | Risk | Predikce | Dodávky ropy | Fibo | NEST | Prima | Úřad práce | Kypr | Zahraniční kapitál | Citigroup | Christine Lagarde | Hospodářství | Stagflace | Indikátor důvěry | Poskytování hypoték | FXstreet.com | JP Morgan | Zpomalení růstu | Obchod | Růst ekonomiky | Vývoj kurzu eura | Vývoj na akciových trzích | Oslabování libry | Fiat měny | Měny střední a východní Evropy | Majors | Nižší ceny | EU | Redukce | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Převis | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Precedens | Odhady PMI | Kurz domácí měny | Pokles nezaměstnanosti | Komerční banka | Koronavirové krize | Vývoz | Teplé počasí | Týdenní zpráva | Aktivity v eurozóně | Theresa May | Americké ceny | Recese | Inflace v Německu | Porovnání meziroční inflace | Mzdový růst | Švýcarský frank | Turistické sezóny | Německý ZEW index | Chuť riskovat | Erdogan | Měnová politika ČNB | CZK/EUR | Rozpočtové schodky | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Výhled na rok | Eskalace konfliktu | USD/CAD | Největší propad | Měna euro | Počet nových žádostí o podporu | Sekce měnové | Miliardy | Spekulace | Denní graf | Koronavirové pandemie | Růstový trend | Aktuální kurz | Barel WTI | Nálada na akciových trzích | Know-how | Ochrana před inflací | Sazby maďarské centrální banky | Frank | Ministři | EUR/SEK | ERM | RBroker | Balance | Negativní nálada | Pin Bar | Kurz eura | Zlepšení nálady | Pips | BCH | Silné inflační tlaky | Vystoupení z EU | EUR/CHF | Silné euro | Polská průmyslová produkce | Změna sazeb | Kurz eurodolaru | Patria Finance | Statistika z amerického trhu práce | Ceny energií | Maďarský list | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Americké indexy | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Ceny potravin | Politická nejistota | Přebytek bilance | Japonský jen | Index důvěry | Měnový kurz | Základní sazby | Polská centrální banka (NBP) | Čínský průmysl | Úspěchy | Globální sentiment | Averze vůči riziku | CySEC | Rostoucí inflace | Technologický sektor | OSN | Soud | Omicron | Výrazný pohyb | Euro posiluje | Cena elektřiny | Agentura Fitch | Sterling | PMI indexy | Předpovědi | Představitelé centrální banky | Vlna výprodejů | Bondy | Tomáš Raputa | Investiční stratég | Zásoby ropy | Americké volby | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Evropské méně | Daně z příjmů právnických osob | Nord Stream 1 | Druhá vlna | Produktivita práce | Rostoucí ceny | Trend | Aktuální situace | Pokles sazeb | CEE | MXN | Japonský jen (JPY) | Chuť investovat | Kroky Fedu | Míra inflace | Windfall tax | Indexy PMI | Spotřebitelská důvěra | MMF | Průmyslová výroba v eurozóně | CNN | Náklady na úvěry | USD/RUB | Finanční situace | Oslabení | Nařízení | HDP Francie | Nemovitostní trh | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Schodek | Bankovní sektor | Fed index | Indexy | Zvyšování sazeb | Oživení poptávky | Obchodní bilance | Pracovní trh | Nominální mzda | Nouzový stav | Čeští podnikatelé | Zpřísnění měnové politiky | Mezinárodní měnový fond | Guvernér centrální banky | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Očekávané výsledky | Úsilí | Výrobní inflace | Tempo růstu | Premiér Boris Johnson | Aktivita firem | Tržní ocenění | Aerolinky | Nejnovější údaje o inflaci | Pohonné hmoty | Zpracovatelský průmysl | Vývoj inflace v USA | Divergence | Bilion dolarů | Nejvyšší růst | Akciové trhy | Kurzy měn | České dluhopisy | Struktura HDP | Banky | Omezení těžby | Zlotý | Počty nových žádostí o podporu | Družba | Viceprezident ECB | Reinvestování | APP | Kurz amerického dolaru | Obchodní aktivity | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | Ekonomické výhledy | Long | Rally | Bankovní rada | Recese v USA | Macron | Výrazný propad | Pandemie | Zasedání České národní banky | Nálady na trhu | Hospodářské noviny | Spokojenost | Intesa Sanpaolo | Osobní příjmy | Aktiva | Pokles inflace | HDP za Q2 | Růst zaměstnanosti | Ministerstvo financí | Zasedání centrální banky | Výprodej | Problémy v dodavatelských řetězcích | České měny | Žádosti o podporu | Výnosy z dluhopisů | Tuzemský průmysl | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | PMI ve službách | Základní úrok | Pokles cen | Překvapení trhu | Veřejný dluh | SP500 | Jan Procházka | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Cyklus utahování měnové politiky | Holubičí tón | Program kvantitativního uvolňování | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Konsolidace | Průmyslový sektor | Zdravotnictví | Energetické krize | Makroekonomické indikátory | Riziko ztráty | Vývoj na finančních trzích | Český rozhlas | Sentix | Robert Holzmann | Trhy dnes | Pochybnosti | Členské země | Pandemická situace | Špatné zprávy | Prodeje automobilů | Známky oživení | Zisky firem | Fond obnovy | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Purple Trading | Období nejistoty | Zrychlení inflace | Sentiment | Dnešní statistiky | Short pozice | Stoxx Europe 600 | Trendový kanál | Breaking | Růst úrokových sazeb | Politika | Riziková aktiva | Pražská burza | PLN | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Dnešní seance | Novavax | Vývoj hlavní úrokové sazby v Maďarsku | Indikátory důvěry | Oslabování eura | Forint | Evergrande | Německý průmysl | Makroekonomická data | PLN/EUR | Zahraniční politika | Další vývoj | Dnes zveřejněná data | Zasedání FED | Cíle | Pokles průmyslové výroby | Spotřebitelská důvěra v Německu | Členové bankovní rady | Dnešní kalendář | Průzkum PMI | Napětí kolem Ukrajiny | EURHUF | Indie | Nákupy | Úrokové sazby maďarské centrální banky | Měnové páry | Měnové politiky | Snížení základní úrokové sazby | Centrální bankéř | Vnímání | Řecká ekonomika | Nezávislost justice | Výprodej akcií | Sentiment v USA | Ekonomika | Růst vývozu | První zvýšení sazeb | Vývoj hlavní úrokové sazby | Výnosová křivka | Ekonomická data | Historická maxima | WTO | Americký HDP | Obchodování s cizími měnami | Jerome Powell | Pandemický program | Proticyklické kapitálové rezervy | Investiční aktivity | Sankce | Commerzbank | Proinflační působení | Zhodnocení | S&P/Case-Schiller index | Výhled | Velmi volatilní | Timeframe | ESM | Jednání ČNB | Obchodování měn | Auta | Komise v přenesené pravomoci | Americký trh práce | Summit EU | Vysoké ceny | Filadelfský Fed | Bilance Fedu | Hry | Odpovědnost | Obchodní dohody | Vývoj důvěry v ekonomiku | Dnes na forexovém trhu | Indexy nákupních manažerů | Energetické společnosti | Sympozium v Jackson Hole | Propouštění | Investovat peníze | Měnové unie | Zaměstnanci | Jaromír Gec | Vypuknutí pandemie | Evropský trh | Finanční trhy | Středoevropské devizové trhy | Expanze | Zklamání investorů | eBook | Index DJIA | Prostor pro růst | Znovuotevření ekonomiky | Fondy | Kalendář makroekonomických dat | EUR/TRY | Situace v Číně | Austrálie | Cenové hladiny | Německé ekonomiky | Růst průmyslové produkce | Financial Times | USD za barel | Nikkei 225 | Poptávky po ropě | Spread | CZK/USD | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | Schodek rozpočtu | Dna | New York | Euro včera | ČNB dnes | Posílení kurzu koruny | Invaze ruských vojsk | Německé tovární objednávky | Protipandemická opatření | USD/MXN | Zpřesněná data | Ukrajinská krize | Situace na trzích | Exotické měny | Ceny plynu a elektřiny | G20 | Prezident Erdogan | Slabší kurz | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Výplata | Maďarský HDP | Americké výnosy | Index ekonomické aktivity | Philip Lane | Dnešní zprávy | Semináře | Lehman Brothers | Americká inflace | Nové sankce | Obchodování s CFD | Roklen24 | Švýcarské banky | Transakce | Filadelfský Fed index | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Růst nezaměstnanosti | MasterCard | Přístup k měnové politice | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Slovensko | Irsko | Fundamenty | Výprodeje | Reinvestice | Spotřeba domácností | Březnová data | Slabší dolar | Program QE | Justice | USDX | Tvorba pracovních míst v USA | Inflace v prosinci | Analytické oddělení XTB | USD/HUF | Jasný signál | Pokles ekonomické aktivity | Finanční sektor | Daňové příjmy | Oslabení eura | Silný pokles | Uvolnění měnové politiky | Index podnikatelské nálady | Americké statistiky | MSCI | Ukončení nákupu aktiv | Americké počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Guvernér Rusnok | Spotřebitelská poptávka | Růst aktivity | Květnový růst | Velké ekonomiky | Seznam.cz | Maďarská vláda | JPMorgan | Vývoj depozitní úrokové sazby | Rozhodnutí centrální banky | Data z Německa | Trade | Regionální měny | Patria.cz | Globální ekonomický kalendář | Zasedání bankovní rady | Sentiment na trzích | Milník | EIA | Rusko | Vysoké riziko | Vývoj globální poptávky | Snižování daní | Poradce | Stabilita | Osobní výdaje | Reálné úrokové sazby | Další růst sazeb | Obchodní den | Makroekonomické události | Centrální bankéři | Signál | Zdražování | Předstihové indikátory | Meziroční inflace | Tržby obchodníků | FX FORECAST | Britská vláda | Nejvolatilnější | České sazby | ADP | Repo sazba | Kupní síla | Úbytek | Rozdílové smlouvy | Ropy | Historie | Důvěra amerických spotřebitelů | Nové žádosti o podporu | Americké akciové indexy | Míra úspor | Devizové rezervy | Druhá vlna pandemie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Produkce energií | Koruna posílila | Společnost | Italská ekonomika | Obchodní systémy | Úvěrová aktivita | Sázky | Předsedkyně Evropské komise | Nové prognózy | Historicky nejnižší | Utažení měnové politiky | Výnosy bezpečných dluhopisů | Brazilský real | Očekávaná inflace | Cena akcií | Nálada nákupních manažerů | Non-Farm Payrolls | Česká inflace | Špatná data | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Země OPEC | Mimořádné zasedání | Panika | Ropný trh | České maloobchodní tržby | Nálada | Americká spotřebitelská důvěra | Burze | Buy | Britské měny | Tisková konference | Eura | Evropský průmysl | Výsledek HDP | Šance | Nízká nezaměstnanost | Halliburton | Organizace | Pekao | Uptrend | Kryptoburza | Ceny pohonných hmot | Inflační data | Růst | Primární trh | Objem zakázek | Vyšší úroveň | Analytické týmy | Polská centrální banka | Příjmy | Zemědělství | Průmyslová produkce v eurozóně | Ministři EU | Tesla | Domácí měny | Investiční společnosti | Jestřáb | TradingEconomics | BOSSA | Snížení inflace | Index | Mzda | Wall Street Journal | Lockdown | Cenový index | Ondřej Hartman | Eva Zamrazilová | Trend ceny | Bohatství | Klesající inflace | Průmysl v březnu | Británie | Prohlášení | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | Pandemie covidu-19 | Cenové stropy | Výsledková sezóna | Jestřábí politika | Ceny nemovitostí | Americká centrální banka FED | Tuzemská měna | Vyjednávání o brexitu | Engulfing | ISM index | Šíření koronaviru | Dynamika HDP | ECB ve Frankfurtu | Polský průmysl | Úrokové sazby v Polsku | Měnový výbor maďarské centrální banky | Sektor služeb | Snížit úrokové sazby | Evropská průmyslová produkce | Riziková nálada | Výkyvy | Zlepšování sentimentu | Kurz PLN | CAD | Očekávaný růst | Pumpování likvidity | Holubice | Rubl k dolaru | TLTRO4 | Naplnění inflačního cíle | Okénko trhu | Investice firem | Průmyslníci | Zpřísňováním měnové politiky | CELO | Poskytování likvidity | Polský zlotý a maďarský forint | EUR/RON | Jihokorejský won | Měsíční forwardové ceny | Kurzy koruny | Základní úroková sazba | Target | Nezaměstnanosti v Německu | Růstové momentum | Nálada domácností | Rumunský lei | Vývoj měnového páru EUR/HUF | Úroky na hypotékách | Kondice ekonomiky | Bilance ČNB | Růst Bitcoinů | Odvětví | Sympozium | Země eurozóny | MiFID II | Visegrádské měny | Reálné ekonomiky | Pracovní místa | Podniky | Vývoj dolarového indexu | Ministr financí | Přebytek běžného účtu | EURUSD | ERM II | Zelené dluhopisy | Polské maloobchodní tržby | Crypto Eboy - René Remšík | Sazby Fedu | Sentiment indikátory | Ekonomický růst | Kontrakt | Dubnový vývoj | Růst cen průmyslových výrobců | Nasdaq Composite | Longovat | Londýnská City | Unie | Obchodní příměří | Domácí poptávka | Tým XTB | Spotřebitelský sentiment v USA | Zasedání FOMC | Mutace omicron | Barnabás Virág | Ekonomika USA | Exotické měnové páry | Symposium v Jackson Hole | Maďarský list Telex | L.F. Investment Limited | Události tohoto týdne | Pesimismus | Vývoj peněžní zásoby | Forex tradeři | Naplnění prognózy | Indikátory v eurozóně | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Průmyslová produkce v únoru | Britská premiérka | Podíl nezaměstnaných | Český PMI index | Forwardové ceny | CL | Vyšší ceny | Důvěra v domácí ekonomiku | Snížení úroků | UBS | Úroková sazba v Maďarsku | City | Pokles HDP | Krátkodobý výhled | Kurz EUR | Zasedání OPECu | Kurzy | Nepříznivý signál | NBH | Dobré zprávy | Ceny v průmyslu | Konec roku | Růst čínského HDP | Zhoršení nálady | Klidné obchodování | Recese v Evropě | Ruské akcie | Obchodní války | Vývoj meziroční spotřebitelské inflace | Polský PMI | Newstream | Zlepšení | Těžaři | Telex | Inspirace pro rok 2023 | Výrazný přebytek | Průmyslová produkce v srpnu | Oživení světové ekonomiky | Dezinflační proces | Rumunská centrální banka | Zvýšení úrokových sazeb | Index CPI | Francouzský prezident | Český rozpočet | Prezident Biden | ISM indexy | Snížení produkce ropy | Index nákupních manažerů (PMI) | Euro vůči americkému dolaru | xStation5 | Aleš Michl | Tlumit inflační tlaky | MT4 | Prognóza ČNB | Vyhlídky ekonomiky | Důvěra v eurozóně | HDP v eurozóně | Přerušení dodávek zemního plynu | Nízká inflace | Maloobchodní prodeje | Vojtěch Benda | Německo | Zchlazení poptávky | Bankovky | Omezování nákupů aktiv | Zelená politika | EK | ECB Luis De Guindos | Zahraniční forex | Odhady HDP | Jan Frait | Vice | Náměstek ministra financí | Průzkum ČSÚ | Domácnosti | Riziková měna | USDMXN | Tržby v maloobchodě | Páteční NFP | AAA | Vysoká inflace | Emerging markets | Hlavní ekonom | DPH v Německu | Směrnice | Slabší euro | Počet nezaměstnaných | Ceny v eurozóně | Vysoké devizové rezervy | Závislost | ECB | Oslabení forintu | Vývoj měnového páru USD/RUB | Další pokles | EUR/GBP | Kurz eura k americkému dolaru | Dezinflační proces v eurozóně | Damoklův meč | Restriktivní politika | Mzdová dynamika | Tým FXstreet.cz | Oslabování koruny | České ceny | Německé dluhopisy | Forexoví tradeři | Americká centrální banka dnes | Sílící euro | Americké trhy | Dluhopisový trh | Růst cen ve Spojených státech | Zasedání Bank of England | Sazby beze změny | Šéfka ECB | Depozitní úrokové sazby | Mihály Varga | Pozice | Evropské indexy | HDP v Evropě | Makroekonomický kalendář | Zvyšování úroků | Guvernér ČNB Aleš Michl | Poptávka po plynu | NFP report | Revize výhledu | MIFID | Spotřebitelské ceny | Podnikatelé | Zasedání amerického Fedu | Amazon | Hlubší deficit | Poptávka po ropě | Oslabení dolaru | Rezistence | Nižší produkce | Intervenovat | FOMC | Aktivum | Burza | Objem devizových intervencí | Premiér Viktor Orbán | Lockdowny | Partneři | Apache | Vývoj mezd | Inflační cíl | Poskytování úvěrů | Hospodářské výsledky | Měnový pár | Premiérka Liz Trussová | Výhled na rok 2024 | Hnutí pěti hvězd | EURRUB | Měnové trhy | Nálada českých spotřebitelů | Dolarové dluhopisy | Celková inflace | Opatření | Společnost MSCI | Sazby | Kvantitativní utahování | Člen bankovní rady | Sazby v eurozóně | Evropská rada | Index eura | Vývoj meziroční jádrové inflace | Inflační výhled | Vývoj meziročního růstu HDP | Volkswagen | Poklidné obchodování | Vývoj kurzu dolaru | Prodeje | Základní sazba | Dow Jones | Měna | Pracovní síly | Guvernér ČNB | Jádrová inflace v eurozóně | Sazby v Polsku | Revize fiskálních pravidel | Nízké úrokové sazby | Nasdaq | Česká národní banka | Země G7 | Výsledky hospodaření | MIC | Geopolitické napětí | Mojmír Hampl | Listopadové maloobchodní tržby | Růst poptávky | Investiční rozhodnutí | Dubnová inflace v eurozóně | Cenový vývoj | Zasedání MNB | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Dubnová inflace | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Výroba aut | USD/JPY | Napětí na trzích | Česká koruna (CZK) | Oživení v automobilovém průmyslu | Čínské vlády | Financování výdajů | Investment | Krize | Prognóza ECB | UDI | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Underweight | PMI index | Prostor pro další růst | VIAC | Maďarská centrální banka | Ceny v dopravě | Podnikání na kapitálovém trhu | Práce | Polský HDP | Maďarský forint dnes | Spojené státy | Intervence centrálních bank | Zpracování kovů | Novinky | Levnější ropa | Vysoké úrokové sazby | Čerpání peněz z fondů | Vývoj na trhu | Globální investoři | Středoevropské měny dnes | Kryptoměny | Fundamentální výhled | Podnik | Evropská spotřebitelská důvěra | Vývoj likvidity | Forint dnes | Šéf amerického Fedu | MF | Evropské akciové trhy | Oficiální úroková sazba | Pohyby na kurzu české koruny | Viceguvernérka ČNB | MJ | Jefferies | Situace na trhu | Mártiňš Kazáks | Investiční doporučení | Úspěch | Ekonomové | Volný obchod | Kurz české měny | Příjmy domácností | G7 | Hlavní akciové indexy | Volby | Statistický úřad | Aktivita na finančních trzích | Banka | Vývoj měnových párů | Stagnace | Tržby | Eurozóna | Očekávaná data | Overnight | Záporné úrokové sazby | Zrychlení růstu | Kurz české koruny | Koronavirus | Americký trh nemovitostí | FXstreet | Zásobníky | Odhady analytiků | Ekonomické aktivity | AUD/USD | Bilance | Politici | Data ze Spojených států | Analytický tým | Zlato | Vzestupný trend | Instrumenty | Mzdy | Světové trhy | Měnové podmínky | Spotřebitelské ceny v ČR | Šíření nákazy | Produkce ropy | Crypto Eboy | Wall Street | Krize v Turecku | Poradenství | Maďarský forint (HUF) | ČR | Ukazatele | Průměrná cena | Důvěra v českou ekonomiku | Nonfarm Payrolls | Německá inflace | Impulzy | Výkyvy kurzu | Slábnoucí euro | Členové bankovní rady ČNB | Ekonomické sankce | Objednávky | Obchodní příležitosti | Vývoj ceny | Polský zlotý (PLN) | Analytik | Průmyslová výroba v USA | Tradeři | Maloobchodní tržby v USA | Výnosy | Výdaje | ČTK | Vysoké rozpočtové schodky | Stimuly | Inflace v USA | Ztráty | Indikátor ekonomického sentimentu | Komodity | Finanční situace firem | Změny úrokových sazeb | Důvěra v německou ekonomiku | Analýza | XTB Research | Home Depot
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

EUR/DKK
EUR (ECB)
EUREKA FOREX TRADE
Eurex
Eurex Clearing
EUR GBP
EUR/GBP
EURGBP
EUR HKD
EUR HUF

Následující klíčová slova

EURHUF
EUR CHF
EUR/CHF
EURCHF
EURIBID
EURIBOR
Euribor (Euro Interbank Offered Rate)
EUR Index
EUR JPY
EUR/JPY
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Fio banka
CentroFX
eTrader
reklama
InstaForex
Potvrďte prosím... Zavřít