Úterý 09. července 2024 13:22
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Dukascopy new

Veřejný dluh

img

Forex: Nižší růst ekonomiky při vyšší inflaci

18.03.2022 Válka na Ukrajině ovlivnila vývoj globální ekonomiky. Obavy ohledně možného přerušení dodávek energií z Ruska vyhnaly ceny komodit směrem vzhůru, což jen přiživí již tak silné inflační tlaky. Nedostatek energií z Ruska by navíc mohl negativně dopadnout na reálný výkon ekonomik, především těch evropských, které jsou na těchto dovozech vysoce závislé.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

Vybrané ekonomické údaje Ruska a Ukrajiny

03.03.2022 Ruská ekonomika závisí zejména na využívání bohatých přírodních zdrojů a rozsáhlém zbrojním průmyslu. Země má největší rezervy zemního plynu na světě, druhé největší zásoby uhlí a osmé největší zásoby ropy. Rusko je předním světovým vývozcem zemního plynu, druhým největším vývozcem ropy a druhým největším exportérem zbraní. Hodnota přírodních zdrojů tvoří podle odhadu z roku 2019 zhruba 60 procent ruského HDP. Příjmy z prodeje ropy a zemního plynu podle ruského ministerstva financí tvořily v loňském roce 36 procent příjmů státního rozpočtu.
C:\fakepath\euro zone.jpg

Před 20 lety se euro stalo jedinou měnou 12 zemí EMU

28.02.2022 Euro jako jedinou měnu v současnosti používá 19 z 27 členských zemí Evropské unie. Euro mají i Kosovo a Černá Hora a na základě smluv s EU také Andorra, Monako, Vatikán a San Marino. Evropská měnová unie (EMU) byla vytvořena na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později, 1. ledna 2000, převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se po dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Ifo: Koronavirová pandemie způsobila Německu ekonomické ztráty 330 miliard eur

17.02.2022 Náklady na koronavirovou krizi v letech 2020 a 2021 v Německu dosáhly 330 miliard eur (osm bilionů Kč). To odpovídá ztrátě deseti procent hrubého domácího produktu (HDP) za rok 2019, uvedl dnes na základě svých propočtů ekonomický institut Ifo.
C:\fakepath\recko vlajka lod.jpg

Řecko do konce března splatí poslední půjčky od MMF, řekl ministr financí

14.02.2022 Řecko do konce března splatí poslední tranše záchranných půjček od Mezinárodního měnového fondu (MMF) a v příštím roce bude mít primární přebytek. Agentuře Reuters to dnes řekl ministr financí Christos Staikuras. Primární přebytek nebere v úvahu platby úroků, a pokud země zbývající peníze do konce března splatí, bude to o dva roky dříve, než se zavázala.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

ČNB zlepšila odhad vývoje veřejných financí, nižší odhaduje i zadlužení

04.02.2022 Česká národní banka očekává za loňský rok nárůst deficitu veřejných financí na 6,4 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z předloňských 5,6 procenta. Letos by pak měl schodek klesnout na 4,1 procenta a v roce 2023 na 3,9 procenta. ČNB tak odhad pro všechny tři roky zlepšila. V listopadu banka očekávala pro loňský rok deficit 6,9 procenta, letos 4,4 procenta a v roce 2023 pak 4,2 procenta. Vyplývá to z dnes zveřejněné tabulky klíčových makroekonomických indikátorů, které jsou součástí aktuální zprávy o měnové politice. Celou zprávu zveřejní ČNB v pátek 11. února.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 27. ledna 2022

27.01.2022 Mezinárodní měnový fond je znepokojen riziky souvisejícími s dluhopisy krytými bitcoinem, které vydává Salvador. Následně byl Salvador vyzván, aby bitcoiny co nejdříve přestal používat jako zákonné platidlo.
img

Kde může škrtat Stanjura

23.01.2022 Nová vláda je pod tlakem: musí hledat úspory naléhavěji než jakákoli jiná před ní v novodobé historii země. Důležitější než hon za letošními škrty ve výši 80 miliard však bude rozvážná a odvážná proměna rozpočtu na rok 2023.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

MF zhoršilo odhad růstu HDP pro letošní rok, inflaci čeká 8,5 pct.

20.01.2022 Ministerstvo financí v nové prognóze zhoršilo odhad růstu ekonomiky v letošním roce na 3,1 procenta z listopadových 4,1 procenta. Zároveň úřad čeká proti odhadům z listopadu vyšší průměrnou inflaci za celý letošní rok, a to 8,5 procenta. V listopadu MF počítalo pro letošní rok s inflací 6,1 procenta. Prognózu dnes ministerstvo zveřejnilo. Dokument bude sloužit jako podklad pro přípravu návrhu státního rozpočtu na letošní rok.
img

Fed nechce a nemůže zvyšovat sazby

18.01.2022 Finanční trh v USA byl včera uzavřen z důvodu svátku – Dne Martina L. Kinga. Evropský trh se mezitím obchodoval v kladném pásmu v souvislosti s očekáváním, že ECB možná zvýší svou klíčovou úrokovou sazbu do konce letošního roku o 20 bazických bodů, a nikoliv o 17, jak se očekávalo před týdnem.
C:\\fakepath\\ceskakoruna.jpg

Deloitte: Ekonomika letos stoupne o 4 pct a dostane se na úroveň před pandemií

11.01.2022 Růst české ekonomiky letos zrychlí na čtyři procenta z loňských 2,4 procenta. Na konci roku by se tak česká ekonomika mohla dostat na předpandemickou úroveň. Vyplývá to z analýzy ekonomického výhledu pro rok 2022, který sestavil ekonomický tým společnosti Deloitte.
img

Dluh Česka stále dramaticky roste. Vláda čelí dvojímu problému: citelně stoupá „jistina“ dluhu, jež je letos historicky rekordní, i úrok na něm, ten je na maximu od půle roku 2012

10.01.2022 Veřejný dluh České republiky meziročně dále narůstá, ačkoli tempo růstu se zpomalilo. Ve třetím loňském čtvrtletí činil dluh 40,5 procenta HDP. Předloni ve třetím čtvrtletí to přitom bylo 38,1 procenta HDP. Vzestup tedy odpovídá 2,4 procentního bodu. Mezi třetím čtvrtletím 2019, tedy předposledním čtvrtletím před propuknutím pandemie, a třetím čtvrtletím 2020 se dluh zvýšil z 31,3 procenta HDP na zmíněných 38,1 procenta HDP, tedy o 6,8 procentního bodu.
C:\fakepath\euro5.jpg

Euro používá 19 z 27 členských zemí EU

30.12.2021 Základní fakta o evropské měně euro k 20. výročí (1. ledna) zavedení eura do oběhu v zemích Evropské měnové unie (EMU):
img

Fundamentální analýza EUR/USD a GBP/USD na 17. 12. 2021

17.12.2021 Euro upevnilo svou pozici poté, co ECB oznámila své rozhodnutí, ale nedokázalo opustit širší boční kanál, který začal 30. 11. 2021. Libra prudce vzrostla na základě zvýšení úrokové sazby Bank of England.
img

Západu hrozí „druhý čínský šok“. Přesně před 20 lety Západ přijal Čínu do Světové obchodní organizace, a učinil tak svojí možná největší chybu vůbec

12.12.2021 Přesně před dvaceti lety učinil Západ podle mnohých možná svoji největší chybu vůbec. V čele s Washingtonem podpořil vstup Číny do Světové obchodní organizace (WTO). Členem se někdejší „dílna světa“ stala 11. prosince 2001. Vstup Západu způsobil šok, „čínský šok“, z něhož se dodnes nevzpamatoval.
img

Světově významná ratingová agentura Fitch potvrzuje Česku rating. Rizikem může být příliš nesourodá koalice Fialovy nastupující vlády, provizorium samo o sobě ne

12.12.2021 Světově významná ratingová agentura Fitch Ratings opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti České republiky na stupni AA-. Naposledy tak učinila koncem letošního června.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

ČNB zlepšila odhad vývoje veřejných financí

05.11.2021 Česká národní banka očekává letos nárůst deficitu veřejných financí na 6,9 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z loňských 5,6 procenta. Příští rok by pak měl schodek klesnout na 4,4 procenta a v roce 2023 na 4,2 procenta. ČNB tak odhad pro všechny tři roky zlepšila. V srpnu banka očekávala letos deficit 7,5 procenta, příští rok 5,3 procenta a v roce 2023 5,1 procenta. Vyplývá to z dnes zveřejněné tabulky klíčových makroekonomických indikátorů, které jsou součástí aktuální zprávy o měnové politice. Celou zprávu zveřejní ČNB v pátek 12. listopadu.
C:\fakepath\euro-17062015.jpg

EU zahájila debatu o postpandemické podobě rozpočtových a dluhových pravidel

19.10.2021 Evropská komise dnes zahájila se státy Evropské unie konzultace, na jejichž základě chce aktualizovat rozpočtová a dluhová pravidla bloku, jež řada zemí není schopna plnit. Podle unijní exekutivy by se měla pravidla zjednodušit a lépe přizpůsobit zejména potřebám masivních investic do klimaticky šetrného hospodářství. Státy přitom mají různý pohled na to, jak moc má unie výši veřejných dluhů a rozpočtových schodků hlídat.
img

Nad Českem se strhává „dokonalá bouře“ ekonomických trablů, Fiala povládne za trest. Bude čelit drahotě, energetické krizi, krizi autoprůmyslu, nutnosti osekávat stamiliardy…

15.10.2021 Dobře už bylo. Rodící se vláda pravděpodobného premiéra Petra Fialy si to alespoň z hlediska aktuálního ekonomického dění a jeho perspektivy pořádně „vyžere“. Nad Českem – a nejen nad ním – se totiž strhává „dokonalá bouře“ drahoty, plynové a energetické krize, „čipového hladomoru“, mezinárodní výrobní i přepravní krize, krize autoprůmyslu, nutnosti plnit zadání Green Dealu EU či nutnosti radikálně osekávat veřejný dluh o (před volbami slíbené) stovky miliard. Poslední jmenované znamená snižování růstu starobních důchodů, škrty v sociální oblasti či ve zdravotnictví a mnohé další nepříjemné. Třeba koalicí Spolu slibované rozsáhlé propouštění ve státní sféře, případně i privatizace velkých zaměstnavatelů České pošty nebo Českých drah, která povede k propouštění taktéž.
img

Schodek státního rozpočtu se dále varovně prohlubuje, letos bude rekordní, přes 400 miliard. Ministerstvo financí musí přijít s plánem konsolidace, ratingové agentury nebudou shovívavé věčně

01.10.2021 Měsíční tempo prohlubování schodku státního rozpočtu bylo dle dnešních údajů ministerstva financí v září nejvyšší od května, když celkový letošní schodek překročil úroveň 300 miliard korun. Státní rozpočet letos vykáže historicky rekordní schodek, mírně přesahující 400 miliard korun.
img

Česku hrozí dluhová spirála, dluh enormně roste. Úrok na vládním dluhu přitom po včerejším zvýšení sazeb ČNB stoupá na víceletá maxima

01.10.2021 Veřejný dluh ČR dosahoval ve druhém letošním čtvrtletí úrovně 42,7 procenta hrubého domácího produktu, plyne z dnes zveřejněných údajů ČSÚ. To představuje nárůst o více než deset procentních bodů v porovnání s druhým čtvrtletím předpandemického roku 2019. Takový vzestup zadlužení je mimořádný. Vzhledem k pandemickým okolnostem však opodstatnitelný a v mezinárodním kontextu nijak vybočující. Česko naopak stále těží z toho, že vstupní úroveň jeho veřejného zadlužení při propuknutí pandemie byla jedna z nejnižších v celém ekonomicky vyspělém světě.
img

Vláda pomůže domácnostem v ČR s úhradou plynu či elektřiny, zelenající EU se tak Čechům už nyní notně prodražuje

24.09.2021 Česká vláda v nejbližších dnech představí dotační program, jenž domácnostem s nižšími příjmy pomůže hradit účty za energie. Cena elektřiny či plynu nyní na velkoobchodním trhu EU prudce roste a v blízké době se tento nárůst promítne také na účtech, které platí domácnosti. Cena elektřiny jim v nejbližších měsících vzroste až zhruba o dvacet procent, plyn zdraží o patnáct procent, teplo o deset. Růst cen energií bude ale pokračovat i v dalších letech.
img

Vstoupí Chorvatsko do eurozóny?

22.09.2021 Při nedávné návštěvě výkonného více prezidenta Evropské komise pro ekonomiku, Valdise Dombrovskise, byly s chorvatskými partnery detailně probírány aspekty blížícího se zavedení eura. Přijetí společné evropské měny v Chorvatsku by mělo nastat k 1.1.2023. Platby za veškeré ekonomické aktivity, tedy i s Českou republikou, budou od tohoto data v eurech. Členem Evropské unie je Chorvatsko od roku 2013, od 10.7. 2020 je kandidátem do eurozóny. V současné době se v zemi používají chorvatské kuny. Tato měna je v Chorvatsku od roku 1994, před ní platil chorvatský dinár.
img

Česko bude muset na elektřinu či plyn chudším přispívat trvaleji. Zátěž to bude hlavně pro střední třídu, hrozí nástup politických extrémistů

20.09.2021 Česká vláda v nejbližších dnech představí dotační program, jenž domácnostem s nižšími příjmy pomůže hradit účty za energie. Cena elektřiny či plynu nyní na velkoobchodním trhu EU prudce roste a v blízké době se tento nárůst promítne také na účtech, které platí domácnosti. Cena elektřiny jim v nejbližších měsících vzroste zhruba o dvacet procent, plyn zdraží o patnáct procent, teplo o deset. Růst cen energií bude ale pokračovat i v dalších letech.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

ČNB zlepšila výhled veřejných financí

22.08.2021 Česká národní banka očekává letos nárůst deficitu veřejných financí na 7,5 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z loňských 6,1 procenta. Příští rok by pak měl schodek klesnout na 5,3 procenta a v roce 2023 na 5,1 procenta. ČNB tak odhad pro letošní a příští rok zlepšila. V květnu banka očekávala letos deficit 8,2 procenta a příští rok 5,4 procenta. Vyplývá to aktuální srpnové zprávy o měnové politice ČNB.
img

Pád Kábulu může oslabit euro, dát vydělat Erdoganovi a poničit pákistánskou ekonomiku

16.08.2021 Nečekaně rychlé přebírání moci Tálibánu nad Afganistánem, jehož vyvrcholení představuje probíhající pád metropole Kábulu, bude mít dalekosáhlé důsledky. A to nejen politické a geopolitické, nýbrž i mezinárodně ekonomické.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Bankovní asociace zlepšila odhad letošního růstu ekonomiky na 3,4 pct.

12.08.2021 Česká bankovní asociace (ČBA) v nové prognóze očekává na základě odhadů ekonomů českých bank, že ekonomika letos stoupne o 3,4 procenta. Příští rok by měl růst ekonomiky zrychlit na 4,5 procenta. Asociace o tom dnes informovala na tiskové konferenci. V květnové prognóze asociace počítala letos s růstem hrubého domácího produktu o 3,3 procenta a příští rok s růstem o 4,3 procenta.
C:\fakepath\euro3.png

Průzkum: Přijetí eura podporuje 57 pct českých exportérů, čtvrtina je proti

14.07.2021 Přijetí eura v současné době podle průzkumu Raiffeisenbank a Asociace exportérů podporuje 57 procent českých vývozců, 29 procent z nich by uskutečnění tohoto kroku uvítalo v co nejkratší době. Společnou evropskou měnu naopak zcela odmítá čtvrtina vývozců, obávají se na příklad rozpadu eurozóny nebo krize eura. Výsledky průzkumu uskutečněným mezi čtyřmi desítkami exportérů dnes na on-line tiskové konferenci představila hlavní ekonomka Raiffeisenbank Helena Horská.
img

ECB se změní, bude tolerantnější k inflaci, za což jí tleskají země jako Řecko či Itálie. Více si posvítí na klimatické změny a do inflace více zahrne ceny realit, resp. vlastnického bydlení

08.07.2021 Evropská centrální banka dnes zveřejnila výsledky přezkumu své měnové politiky, který probíhal po takřka dvaceti letech od začátku loňského roku. Na jeho základě přelomově upravuje svoji měnovou politiku přijetím nového inflačního cíle ve výši dvou procent. Dosud cíl ECB odpovídal hodnotě poblíž, avšak pod dvouprocentní hranicí.
img

Pokutování za volný byt, volební priorita ČSSD, nás přibližuje 50. létům

28.06.2021 Minulý týden představené priority volebního programu ČSSD zřetelně dokumentují, že vládní strana po volbách bude usilovat o to, aby prudce rostoucí veřejný dluh spláceli zejména ti nejmajetnější. V tomto smyslu program naplňuje klasickou definici levicovosti. V některých případech však zachází na samou hranu, či dokonce za ni, toho, co je ještě v rozvinuté demokratické a svobodné společnosti běžně přijatelné.
img

ČSSD chce po volbách lidi pokutovat za volné byty. Bude je pokutovat také třeba za vlastněné autoveterány, vždyť i ty zabírají místo v garážích, ač je nikdo v dopravě běžně neupotřebí?

22.06.2021 Dnes představené priority volebního programu ČSSD zřetelně dokumentují, že vládní strana po volbách bude usilovat o to, aby prudce rostoucí veřejný dluh spláceli zejména ti nejmajetnější. V tomto smyslu program naplňuje klasickou definici levicovosti. V některých případech však zachází na samou hranu, či dokonce za ni, toho, co je ještě v rozvinuté demokratické a svobodné společnosti běžně přijatelné.
img

Pravidla pro hospodaření zemí EU zůstanou pozastavena i v roce 2022

02.06.2021 „Mnohé státy v Evropské unii si půjčují peníze za záporné úrokové sazby. Jejich motivace splácet dluhy je tedy velice nízká. Nově se nemusí ohlížet ani na pravidla Paktu stability a růstu, která byla v rámci řešení pandemie pozastavena o další rok,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\EU staty.jpg

EK vyzvala státy k další podpoře ekonomik, návrat k pravidům chce v roce 2023

02.06.2021 Země Evropské unie by měly pokračovat ve fiskální podpoře svých ekonomik na cestě k oživení z pandemické krize i v příštím roce. V rámci pravidelného jarního balíčku hodnocení hospodářské kondice unijních států k tomu dnes vyzvala Evropská komise (EK). Skupina zemí s nejvyšším veřejným dluhem, do níž patří například Německo, Francie či Itálie, by přitom podle komise měla být při využívání veřejných peněz opatrnější než další státy.
C:\fakepath\ecb brusel.jpg

ECB: Největšími riziky pro eurozónu jsou vysoké zadlužení a realitní bublina

19.05.2021 Vysoké zadlužení a realitní bublina patří mezi největší rizika pro ekonomiku eurozóny a její oživení z recese způsobené pandemií nemoci covid-19. Vysoké vládní podpory držely nad vodou velkou část eurozóny v době pandemie. Rušení pomoci však bude obtížné, protože by mohlo zvýšit bankroty a nezaměstnanost, což by zbrzdilo růst a ohrozilo banky. Uvedla to ve své pravidelné zprávě o stabilitě Evropská centrální banka (ECB).
img

K programu Pirátů a STAN: Bez realistického plánu rozpočtových škrtů přijde euro a daň z nemovitostí, v režii Pirátů a STAN

18.05.2021 Minulý týden zveřejněná jarní prognóza Evropské komise je pro Česko varovná z hlediska udržitelnosti veřejných financí. Bohužel, ani koalice SPOLU není s to toto varování reflektovat. Nelze tak vyloučit, že Česko pod taktovkou Pirátů a STAN nastoupí cestu k euru či k citelnému navýšení daně z nemovitostí, nakonec nejen těch komerčních.
img

Komentář Fidelity International: Výhled pro druhé čtvrtletí a dál: cesta ven ze zimy plné nespokojenosti

13.05.2021 Od začátku druhého čtvrtletí 2021, tedy déle než rok od zavedení vládních omezení, pokračuje globální hospodářské oživení, přestože sílí známky zvětšujících se regionálních rozdílů. Hospodářské škody byly po zimním nárůstu počtu nakažených v některých regionech méně závažné, než se očekávalo. V další fázi pandemie tak bude rozhodující účinná vakcinace. Příběh Covid-19 ale ještě zdaleka nekončí, protože varianty viru začínají být stále problematičtější
img

Evropská komise řadí ČR mezi pět zemí EU, které pandemii zvládají nejhůře z hlediska veřejných financí. ODS zrušením superhrubé mzdy poskytuje rivalům záminku k přijetí eura

12.05.2021 Dnes zveřejněná prognóza Evropské komise je pro Česko varovná z hlediska udržitelnosti veřejných financí. Prognóza totiž počítá s tím, že ČR letos vykáže schodek veřejných financí 8,5 procenta a v příštím roce pak 5,4 procenta. Průměrný schodek za oba roky tak má činit bezmála sedm procent. To je pátá nejvyšší hodnota v EU.
C:\fakepath\koruna.jpeg

ČNB zhoršila výhled veřejných financí pro letošní rok

07.05.2021 Česká národní banka očekává letos nárůst deficitu veřejných financí na 8,2 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z loňských 6,2 procenta. Příští rok by se pak měl schodek zmírnit na 5,4 procenta. ČNB tak odhad pro letošek zhoršila a pro příští rok zlepšila. V únoru očekávala pro letošní rok schodek 6,5 procenta HDP a pro příští rok 5,6 procenta HDP. Vyplývá to ze zveřejněných makroekonomických ukazatelů, které jsou součástí Zprávy o měnové politice. Celou zprávu zveřejní ČNB za týden.
C:\fakepath\eu-05052021-lv.jpg

Šéf fondu ESM: Strop zadlužení 60 procent HDP pro země EU již nedává smysl

05.05.2021 Dluhový strop 60 procent hrubého domácího produktu (HDP) stanovený v Paktu stability a růstu již nemá smysl a měl by být revidován v rámci reformy fiskálních pravidel EU. Uvedl to dnes šéf záchranného fondu eurozóny (ESM) Klaus Regling na semináři belgické centrální banky.
C:\fakepath\Madarsko.png

Maďarská vláda chce příští rok snížit rozpočtový deficit

04.05.2021 Maďarská vláda plánuje v příštím roce snížit rozpočtový deficit na 5,9 procenta hrubého domácího produktu (HDP) ze 7,5 procenta, s nimiž počítá na letošek. Uvedl to maďarský ministr financí Mihály Varga, který dnes návrh rozpočtu předložil parlamentu. Vláda nicméně ignoruje varování ze strany maďarské rozpočtové rady, podle které by se měly rozpočtové deficity a veřejný dluh snižovat výrazněji, informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\i-26042021-lv.gif

Italský premiér představil ekonomický plán v hodnotě 222 miliard eur

26.04.2021 Italský premiér Mario Draghi dnes představil parlamentu plán v hodnotě 222 miliard eur (4,75 bilionu Kč), který má pomoci oživit italskou ekonomiku po útlumu způsobeném pandemií nemoci covid-19. Informovala o tom agentura Reuters.
img

Převis slovenského dluhu na českým je nejvyšší od roku 2001. Převis slovenských úroků z něj nad těmi z dluhu českého je ovšem v porovnání s tehdejší dobou jen sedminový

22.04.2021 Převis slovenského veřejného dluhu nad českým byl v roce 2020 nejvyšší od roku 2001. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Eurostat. V případě Slovenska činil loni veřejný dluh v poměru k hrubému domácímu produktu rekordních 60,6 procenta (viz Graf 1 níže). Dosud Slovensko vykázalo nejvyšší dluh ve své novodobé historii v roce 2013, a sice 54,7 procenta. Český veřejný dluh v poměru k HDP loni dosáhl úrovně 38,1 procenta.
C:\\fakepath\\Itálie.jpeg

Italská vláda zhoršila výhled ekonomiky, schválila nové stimuly

15.04.2021 Italská vláda dnes snížila odhad letošního růstu domácí ekonomiky na 4,5 procenta z dříve předpokládaných šesti procent. Schválila rovněž nový balík stimulačních opatření v hodnotě 40 miliard eur (zhruba bilion Kč). Rozpočtový schodek se podle vlády letos vyšplhá na nejvyšší úroveň za 20 let. Pokračující šíření koronaviru v Itálii podkopává hospodářské vyhlídky a zvyšuje vládní výdaje, píše agentura Reuters.
img

Proč česká vláda platí (skoro) nejvyšší úrok v EU... Vyšší než Bulhaři, Řekové, Chorvati, Slováci...

14.04.2021 Česká vláda nyní čelí jednomu z nejvyšších úročení svého dluhu mezi všemi zeměmi EU. Za to, aby poskytli desetiletou půjčku, žádají mezinárodní investoři vyšší úrok už jen od vlády maďarské a rumunské (viz Obrázek 1 pod textem). V posledním zhruba měsíci se navíc Česko ocitá v historicky nebývalé situaci, kdy za svůj desetiletý dluh platí o více než dva procentní body než Slovensko (viz Obrázek 2 pod textem). Český desetiletý vládní dluh je tak úročen nejméně výhodně v porovnání s desetiletým dluhem slovenské vlády za celé období od rozdělení společné federace před skoro třiceti lety.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Musíme si přiznat, že na naše výdaje naše příjmy dlouhodobě nestačí, řekl Rusnok

12.04.2021 Musíme si přiznat, že na naše výdaje naše příjmy dlouhodobě nestačí. V diskuzním pořadu České televize Otázky Václava Moravce to včera řekl guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok. Změny podle něj budou zřejmě nutné například ve valorizování klíčových položek sociálních transferů včetně důchodů. Předsedkyně Národní rozpočtové rady Eva Zamrazilová zopakovala, že ČR narazí kvůli vývoji veřejného dluhu na takzvanou dluhovou brzdu již v roce 2024.
C:\fakepath\i-08042021-lv.gif

Itálie připravuje nový stimulační balík za více než 30 miliard eur

08.04.2021 Italská vláda připravuje nový stimulační balík v hodnotě více než 30 miliard eur (775,3 miliardy Kč) na podporu domácí ekonomiky zasažené koronavirovou krizí. Pomoc zvýší letošní deficit veřejných financí nad deset procent hrubého domácího produktu, řekl dnes agentuře Reuters zdroj z vlády. Rozpočtový schodek Itálie byl naposledy nad deseti procenty na počátku 90. let minulého století.
img

Utrácí se za jiné věci než covid, chátrají mosty, miliardy na digitalizaci nejsou vidět. Nejvyšší kontrolní úřad tepe vládu a stát, někde je však jeho kritika sporná

06.04.2021 Nejvyšší kontrolní úřad ve své výroční zprávě za rok 2020 nekompromisně účtuje se státem a vládou. Kritice podrobuje celou řadu oblastí státní správy, v některých aspektech je ale jeho kritika sporná.
img

Veřejný dluh ČR loni rostl nejdramatičtěji v historii země, přesto však pomaleji než v dalších zemích Visegrádu. Hrozí zhoršení ratingu a dluhová spirála

01.04.2021 Veřejný dluh ČR stoupl loni v poměru k hrubému domácímu produktu nejvýše od roku 2016, když podle dnes zveřejněných údajů ČSÚ dosáhl úrovně 38,1 procenta. Oproti roku 2019 tak narostl poměrně dramaticky, totiž z úrovně 30,2 procenta, tedy o bezmála osm procentních bodů. Jedná se o nejvýraznější meziroční nárůst dluhu v poměru k HDP v historii ČR. Nárůst odpovídající 7,9 procentního bodu předčí jak dosavadní rekordní nárůst z roku 2001, o 5,7 procentního bodu, tak i ten z roku 2009, kdy vrcholila světová finanční krize – tehdy nárůst odpovídal 5,3 procentního bodu.
img

Centrální banka může trvale ulevovat vládě od dluhu i v ČR, dnes totiž prošla novela zákona o ČNB. Je to dobře, ekonomika s národní měnou vyžaduje silnou národní banku

24.03.2021 Přelomovou povahu některých dějů leckdy odhalí až časový odstup. Dějiny. Až se budou psát dějiny českého centrálního bankovnictví, nepochybným milníkem bude dnešek. Ode dneška se Česká národní banka (ČNB) trvale řadí mezi centrální banky, jež mohou takzvaně kvantitativně uvolňovat. Tedy tisknout a vytvářet nové peníze, aby za ně bez výraznějšího omezení nakupovaly vládní dluh. Poslanecká sněmovna totiž dnes dopoledne schválila příslušnou novelu zákona o ČNB.
img

Investice do nemovitostí je obranou proti inflaci

18.03.2021 V roce 2020 dosáhla průměrná míra roční inflace v České republice výše 3,2 %, což je osmileté maximum. V meziročním porovnání je to zvýšení o 0,4procentního bodu. Letos prognózy hovoří o jejím poklesu, přesto se s největší pravděpodobností hodnota inflace udrží nad 2procentním cílem České národní banky. Investoři, kteří chtějí nadinflační zhodnocení, budou muset pečlivě vážit, do čeho vložit své peníze.
img

Řecká dluhová krize dneškem definitivně končí, Atény po třinácti letech vydávají 30letý dluhopis. Řecko si nyní půjčuje za polovinu toho, zač Česko

17.03.2021 Řecká vláda si jde na trh půjčit si na třicet let. Poprvé od roku 2008 proto vydává svůj dluhopis s nejdelší dobou splatnosti. Představuje to symbolickou tečku za řeckou dluhovou krizí. Ta ekonomicky vrcholila v letech 2009 až 2012, politicky pak v roce 2015, kdy vážně hrozil takzvaný grexit, tedy vystoupení Řecka z eurozóny, ba dokonce z EU (právně není možné opustit eurozónu, jedinou možností, jak se vrátit k národní měně, je vystoupit z EU).
C:\fakepath\Italie2.png

Italská ekonomika loni klesla; dluh vzrostl méně, než se čekalo

01.03.2021 Italská ekonomika loni klesla o 8,9 procenta po růstu o 0,3 procenta v předchozím roce. Oznámil to dnes italský statistický úřad ISTAT. Italskou ekonomiku tvrdě zasáhla pandemie, pokles je zhruba v souladu s očekáváním. Rozpočtový deficit a veřejný dluh se loni zvýšily, avšak méně, než se čekalo.
img

Návrh předsedy Senátu Vystrčila nebezpečně podsouvá, že Češi nejsou solidární. Přitom už nyní nadmíru solidárně pomáhají pandemií poškozeným spoluobčanům, zaměstnancům i živnostníkům

01.03.2021 Předseda Senátu Miloš Vystrčil dnes vyzval ke sdílené solidaritě mez lidmi. V televizním vystoupení navrhl, aby část platu lidí, kteří pracují z domova, většinou úředníků, šla jiným.
img

Další uzavírka obchodů těžce dopadne na živnostníky a firmy. Z jejich zisků přitom stát žije a podporuje zaměstnanost

26.02.2021 Tuzemští živnostníci trpí, a ještě více budou trpět při chystaném rozšíření uzavírky ekonomiky. O tom není pochyb. Jejich strádání ovšem není až tak dramatické, jak se médii či opozičními lavicemi ve Sněmovně mnohdy nese. V loňském roce jich totiž citelně přibylo.
C:\fakepath\euro3.jpg

Rumunsko posouvá plán zavedení eura na rok 2027

19.02.2021 Rumuni nezačnou eurem platit do roku 2024, jak dosud plánovali, ale nejdříve v období 2027 až 2028. V rozhovoru se soukromou rumunskou televizní stanicí Digi24 to dnes řekl rumunský ministr financí Florin Citsu. Bukurešť musí podle něj nejprve napravit ekonomickou nerovnováhu.
img

Rozbřesk: Proč si Italové půjčují rekordně levně, když dluh atakuje 160 % HDP?

15.02.2021 Výnosy italských vládních dluhopisů ke konci uplynulého týdne spadly na historicky nejnižší úrovně – italská vláda si je tak schopná na deset let půjčit za méně než 0,5% úrok. To vše ve chvíli, kdy podle čerstvé prognózy Evropské komise Itálie nedosáhne na předkrizové úrovně HDP ani na konci příštího roku a veřejné zadlužení letos překročí 160 % HDP. Proč tolik optimismu?
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (1.2.2021)

01.02.2021 V minulém týdnu jsme se na měnovém páru EUR/USD nedočkali žádného obchodu podle mého týdenního komentáře, jelikož nedošlo k prolomení žádné vstupní S/R zóny. Volatilita na hlavních měnových párech byla relativně nízká.
C:\fakepath\global economy.jpg

MMF: Globální dluh kvůli pandemii stoupl loni na 97,6 procent HDP

28.01.2021 Globální veřejný dluh na konci loňského roku dosáhl 97,6 procenta hrubého domácího produktu. Vyplývá to z předběžného odhadu Mezinárodního měnového fondu (MMF). Údaj je mnohem vyšší, než MMF původně očekával, kvůli pandemii nemoci covid-19, která přiměla vlády přijmout fiskální opatření na podporu ekonomik za téměř 14 bilionů dolarů (301 bilionů Kč).
img

CapitalPanda: „covid-krize“ neodvrátí přijetí Eura v Chorvatsku v roce 2023

21.01.2021 Současná krize způsobená pandemií COVID-19 pravděpodobně o několik měsíců posune termín přijetí eura v Chorvatsku. Zatím je chorvatskou vládou a centrální bankou oficiálně uváděn na 1. leden 2023. S rokem 2023 se jako s nejbližším termínem počítá i díky silné podpoře veřejnosti, kterou přijetí eura v Chorvatsku má.
img

Nemovitosti v Česku stále rychle zdražují, za posledních pět let druhým nejrychlejším tempem v EU. Dvakrát rychleji než v EU jako celku

17.01.2021 V Česku v uplynulých pěti letech rostly realizační ceny rezidenčních nemovitostí druhým nejrychlejším tempem v EU. Vyplývá to z údajů, které nově zveřejnil Eurostat. V loňském třetím čtvrtletí – za něž jsou k dispozici nejnovější dostupná data – vzrostly v porovnání s průměrem roku 2015 ceny bytů a domů v ČR o 55,4 procenta. Výrazněji v celé EU zdražovaly v daném období ceny rezidenčních realit už pouze v Maďarsku, a to o 80,1 procenta. V Evropské unii jako celku, bez zahrnutí Británie, vzrostly v letech 2015 až 2020 ceny o 27,60, tedy jen zhruba polovičním tempem v porovnání s vývojem v ČR.
img

Nemovitosti v Česku zdražují během pandemie podobně jako před ní, na úrovni celé EU dokonce ještě rychleji. Lidé napříč Evropou se totiž v rostoucí míře bojí inflačního znehodnocení úspor

14.01.2021 Ve třetím loňském čtvrtletí zdražovaly nemovitosti v ČR pátým nejrychlejším tempem v EU, meziročně o 8,4 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Eurostat. Rychleji nemovitosti zdražovaly už pouze v Lucembursku a v sousedních zemích Polsku, Rakousku a na Slovensku.
img

Česko ve třetím čtvrtletí 2020 korigovalo svůj veřejný dluh, ten se však letos dostane nad úroveň 40 procent. Hrozí zhoršení ratingu

11.01.2021 Česká republika loni ve třetím čtvrtletí vykázala druhý nejvyšší veřejný dluh ve své historii. Dosáhl úrovně 2,17 bilionu korun. Podruhé v historii čtvrtletních sledování tak převýšil úroveň dvou bilionů korun. Poprvé se tak stalo v loňském druhém čtvrtletí, kdy činil dokonce 2,26 bilionu korun.
img

Hospodaření státu končí rekordní „sekerou“ dějin. Mezi nejdražší položky patří „rouškovné“ pro důchodce, výdaje na zdravotní pomůcky, testy a vakcíny a na programy Antivirus

05.01.2021 Hospodaření českého státního rozpočtu za rok 2020 končí suverénně největší „sekerou“ v historii veřejných financí České republiky. Výsledný schodek 367,4 miliardy korun by byl ještě začátkem roku 2020 zcela z říše sci-fi. Bohužel, v důsledku koronavirové krize se stává smutnou skutečností. Jen slabou útěchou je to, že deficit je od poloviny loňského roku plánován na 500 miliard korun. Toto číslo je třeba vnímat v kontextu tuzemského legislativního procesu jako maximální možné, nikoli jako částku, s níž bychom měli poměřovat nynější výsledek.
C:\fakepath\Weidman.jpg

Weidmann: Vlády nemohou donekonečna spoléhat na nízké úroky

31.12.2020 Vlády členských zemí eurozóny, které v důsledku pandemie covidu-19 výrazně zvýšily veřejný dluh, by se neměly spoléhat na to, že Evropská centrální banka (ECB) bude donekonečna držet úrokové sazby na nízké úrovni. Uvedl to podle agentury Reuters šéf německé centrální banky Jens Weidmann v rozhovoru s listem Rheinische Post.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Britská ekonomika ve čtvrtletí vzrostla o rekordních 16 procent

22.12.2020 Britská ekonomika ve třetím čtvrtletí vzrostla o rekordních 16 procent, což je lepší výsledek, než ukazovaly předběžné údaje. V konečné zprávě to dnes oznámil britský statistický úřad. Země tak částečně smazala propad z předchozích třech měsíců, kdy již naplno čelila dopadům pandemie. Rekordní jsou ale také objemy peněz, které si vláda právě na řešení dopadů pandemie půjčuje.
img

Poslanci dnes zřejmě definitivně schválí daňový balíček, a tedy i další obrovské zadlužení. Snížení daní by však mělo usnadnit zotavení české ekonomiky v příštích dvou letech

22.12.2020 Poslanecká sněmovna dnes rozhodne o konečné podobě vládního daňového balíčku, přičemž prezident Miloš Zeman uvedl, že jej vetovat nebude. Poté, co balíček v listopadu Sněmovna schválila zejména díky hlasům poslanců hnutí ANO a ODS, dočkal se poměrně mírného přepracování v Senátu. Senát zejména prosadil snížení sumy, o kterou se má navýšit základní sleva na dani na poplatníka. Zatímco ze Sněmovny šel do Senátu návrh na zvýšení této slevy z nynějších 24 840 korun na 34 125 korun, senátní návrh počítá jen s navýšením na 27 840 korun. To ve výsledku znamená, že zaměstnanci si stále výrazně polepší, ale přece jenom o něco méně, než pokud by prošla původní, sněmovní verze balíčku.
C:\fakepath\japonsky-jen.jpg

Japonská vláda kvůli pandemii schválila rekordní rozpočet

21.12.2020 Japonská vláda dnes schválila návrh rozpočtu na příští fiskální rok v rekordním objemu 106,61 bilionu jenů (22,3 bilionu Kč). Země se potýká s dopady pandemie způsobené šířením nového koronaviru a se stárnutím populace, což je v Japonsku vleklý problém. V poslední době se ale tématem stávají i bezpečnostní problémy, uvedla agentura Kjódó. Rozpočet bude v rekordním objemu už devátým rokem a nyní počítá i s rezervou pěti bilionů jenů na budoucí dopady pandemie. Fiskální rok v Japonsku začíná v dubnu.
C:\fakepath\economy-corona-virus.png

Koronavirus - propady HDP a některých oborů, velké zadlužování

18.12.2020 Koronavirus je hlavním tématem tohoto roku, a jelikož se rok 2020 pomalu chýlí ke konci, tak jsme pro naše čtenáře připravili další ze série článků na toto téma. Tentokrát přinášíme výběr dopadů šíření nového typu koronaviru na světovou ekonomiku a na vybrané obory v letošním roce.
C:\fakepath\japonsky-jen.jpg

Japonsko chystá kvůli pandemii rozpočet v rekordním objemu

17.12.2020 Japonsko plánuje na příští finanční rok základní rozpočet v rekordním objemu 106,61 bilionu jenů (22,1 bilionu Kč). Rekordní bude už devátým rokem a nyní počítá i s rezervou pěti bilionů jenů na budoucí dopady koronavirové pandemie. S odvoláním na vládní zdroje to dnes uvedla agentura Kjódó. Fiskální rok v Japonsku začíná v dubnu.
C:\fakepath\koronavirus-2020.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2020

14.12.2020 Rok 2020 se zcela jistě zapíše do historie. Byl to neuvěřitelný rok plný šílených událostí a v podstatě vše se točilo kolem koronaviru. A jelikož se blíží konec roku, tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice v tomto roce.
img

Daňový balíček usnadní návrat do normálu. Výraznější veřejné zadlužování je vždy varovné

06.12.2020 Veřejná debata, jež se velmi živě rozproudila po sněmovním schválení daňového balíčku, je začasté především smutnou přehlídkou široce rozšířené nevíry ve schopnost jednotlivého občana vzít svůj osud pevněji do rukou. A díky snížení daní ze mzdy rozhodovat po svém o větším objemu peněz. Zřejmě jde ještě od důsledek socialistického kolektivismu, jehož pozůstatky ulpěly hluboce v duši a mysli mnohých z nás.
C:\fakepath\Forex22.jpg

Faktory, které determinují kurzy měn

01.12.2020 Devizový trh je ve srovnání s akciovými či dluhopisovými trhy mnohem komplikovanější. Predikce směnného kurzu zahrnuje predikci výkonnosti celých ekonomik. Při určování směnných kurzů hraje roli řada faktorů. Tento článek uvádí a vysvětluje některé důležité faktory, které mají zásadní vliv na měnové kurzy.
C:\fakepath\Británie.jpg

Británie si kvůli koronaviru dál půjčuje rekordní částky

20.11.2020 Britská vláda si v říjnu vypůjčila 22,3 miliardy liber (656,8 miliardy Kč), což je rekord za jakýkoliv dosavadní říjen. Země se dalším zadlužováním snaží získat peníze na podporu ekonomiky zasažené koronavirovou krizí. Částka za letošní říjen je o 94 procent vyšší než loni v říjnu, ukazují dnešní data britského statistického úřadu. Měsíčně se tyto údaje v Británii začaly zveřejňovat v roce 1993, uvedl server BBC.
C:\fakepath\mm-19112020-lv.gif

MMF: Globální ekonomika oživuje, ale může ztrácet tempo

19.11.2020 Globální ekonomika oživuje z hluboké koronavirové krize, ale objevují se signály zpomalení v zemích, kde se zvyšuje počet nemocných. Uvedl to Mezinárodní měnový fond (MMF) ve své zprávě zveřejněné před schůzkou představitelů skupiny 20 největších ekonomik světa G20. Zpráva zdůrazňuje, že globální oživení je nerovnoměrné, a varuje, že krize pravděpodobně zanechá hluboké a rozdílné jizvy.
img

Dluh eurozóny byl letos v polovině roku vůči dluhu České republiky nejvyšší v tomto tisíciletí. Česko bylo loni druhou nejprůmyslovější ekonomikou v EU, vyplývá z nových dat Eurostatu.

28.10.2020 Letos v prvním pololetí došlo k citelnému růstu zadlužení napříč Evropou. Vyžádala si jej protipandemická opatření, resp. nutnost boje s jejich ekonomickým dopadem. V České republice narostl veřejný dluh v poměru k hrubému domácímu produktu z úrovně 30,2 procenta na začátku roku na 39,9 procenta k 30. červnu. To představuje nárůst o 9,7 procentního bodu.
img

Česko se kvůli koronaviru zadlužilo měně výrazně než v průměru země EU. Reakce trhů na poslední debatu Trump–Biden je omezená: Trump se prý sice zlepšil, Bidenův náskok ale nedotáhne

23.10.2020 Česko se v letošním prvním pololetí, v době vrcholící koronavirové krize, zadlužilo méně než země EU v průměru. Veřejný dluh v poměru k hrubému domácímu produktu narostla mezi druhým čtvrtletým roku 2019 a druhým čtvrtletím roku letošního z 32,6 na 39,9 procenta, tedy o 7,3 procentního bodu. Průměrně v EU přitom v témže období došlo k nárůstu o 8,1 procentního bodu.
img

Dluh Británie přesahuje 2 biliony GBP a dosahuje nejvyšší úrovně za posledních šest desetiletí

21.10.2020 Celkový veřejný dluh Velké Británie dosáhl v září výše 2 bilionů GBP, což podle úřadu pro národní statistiku (ONS) představuje 103.5% hrubého domácího produktu (HDP) a nejvyšší úroveň od roku 1960. Jen za měsíc září dosáhla zadluženost země 36.1 miliard liber, což je nad prognózami a nejvyšší zaznamenanou měsíční hodnotou.
C:\fakepath\top-21102020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.10.2020 1) Jak vstupujeme do posledního čtvrtletí roku, u něhož si asi nejeden člověk přeje, aby nikdy nenastal, přetrvávají výrazné dopady globální pandemie na nejrůznější sektory - od energetiky až po zemědělství. Protože virus zuří dál a na vakcínu budeme nejspíš čekat ještě celé měsíce, je naší jedinou jistotou nejistota. Na trhu tak bude nadále panovat volatilita a nepředvídatelné podmínky. K tomu se navíc přidávají geopolitická rizika - zejména s ohledem na nadcházející americké prezidentské volby, které budou 3. listopadu pravděpodobně mnohem těsnější, než naznačují průzkumy.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Británie si rekordně půjčuje, dluh dosáhl 103,5 procenta HDP

21.10.2020 Britská vláda si v prvním fiskálním pololetí kvůli pandemii způsobené šířením nového koronaviru půjčila rekordních 208,5 miliardy liber (6,2 bilionu Kč). Veřejný dluh tak dosáhl 2,06 bilionu liber (61,3 bilionu Kč), což bylo 103,5 procenta hrubého domácího produktu (HDP). To představuje nejvyšší podíl dluhu na výkonu ekonomiky od roku 1960, uvedla dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\coronavirus.jpg

MMF: Vyspělé státy nebudou muset kvůli pandemii moc šetřit

15.10.2020 Vyspělé státy, které mají přístup k úvěrům, si nebudou muset kvůli koronavirové krizi pro zdraví svých veřejných financí příliš utahovat opasek. V rozhovoru s listem Financial Times (FT) to řekl Vítor Gaspar, který má v Mezinárodním měnovém fondu (MMF) na starosti rozpočtovou politiku. Za globální finanční krize, která vrcholila v roce 2009, přitom MMF nabádal k šetření, připomíná britský ekonomický deník.
C:\fakepath\global economy.jpg

MMF: Globální veřejný dluh dosáhne téměř 100 procent HDP

14.10.2020 Globální veřejný dluh se letos v důsledku rozsáhlých vládních výdajů souvisejících s pandemií covidu-19 vyšplhá na rekord, který dosáhne téměř 100 procent ročního výkonu světové ekonomiky. Předpověděl to dnes Mezinárodní měnový fond (MMF). Rozpočtové deficity vlád se letos podle fondu zvýší na 12,7 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z loňských 3,9 procenta.
img

Český veřejný dluh poprvé v historii přesahuje dva biliony korun. Za rok a půl, do konce letošního prvního pololetí, se Česko zadlužilo o více než 500 miliard, dluh přitom dále poroste

05.10.2020 Česká republika je zadlužená tolik jako nikdy ve své historii. Ve druhém letošním čtvrtletí totiž její veřejný dluh dosáhl úrovně 2,26 bilionu korun. Dosud přitom své nejvyšší úrovně dosáhl v prvním čtvrtletí roku 2017, kdy činil 1,92 bilionu. Tehdy ovšem zadlužení rostlo jen přechodně, a to kvůli spekulacím investorů na posílení koruny po ukončení kurzového závazku České národní banky a také kvůli souvisejícím extrémně nízkým úrokovým sazbám zejména na krátkodobém českém dluhu. Takže veřejný dluh se posléze poměrně citelně snížil. Například ve čtvrtém čtvrtletí 2018 už dosahoval jen 1,73 bilionu korun.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (24.8.2020)

24.08.2020 V minulém týdnu nedošlo k aktivaci žádného obchodu podle mého týdenního komentáře. Trh totiž neprolomil žádnou mou vstupní S/R zónu a týden tak zůstal bez obchodu.
C:\fakepath\top-21082020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.08.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří dnes posílily po zveřejnění ekonomických údajů Z USA. Americké ministerstvo práce ve čtvrtek uvedlo, že týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti opět stoupl nad milion. To bylo více, než odhalovali analytici.
C:\fakepath\london3.jpg

Veřejný dluh Británie poprvé překročil dva biliony liber

21.08.2020 Veřejný dluh Británie v červenci poprvé překročil dva biliony liber (zhruba 58 bilionů Kč), protože koronavirová krize vedla k růstu veřejných výdajů a k poklesu daňových příjmů. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešních oficiálních údajů.
img

Přijetí eura? Aktuálně ani nesplňujeme kritéria

19.08.2020 Nejasný postoj Česka k přijetí společné evropské měny nadále platí. Aktuálně je potvrdil premiér Andrej Babiš v rozhovoru pro Harvard International Review: na vstup je prý Česko připraveno, ale nejprve musí proběhnout v EU reformy, které mimo jiné přimějí jižní členy k větší rozpočtové kázni.
img

Objem čerpání v rámci programu COVID III činí po více než dvou měsících 0,9 procenta celkové potenciálně čerpatelné částky. Cely program by se dosavadním tempem dočerpal za necelých 20 let

18.08.2020 Za úvodní více než dva měsíce plného provozu programu COVID III, od začátku června do 7. srpna 2020, z něj firmy reálně čerpaly prostředky v objemu 4,51 miliardy korun. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila Česká národní banka. To odpovídá 0,91 procenta jeho celkové „palebné síly“, tedy celkového potenciálně využitelného objemu, jenž činí 495 miliard korun.
img

Babiš si nepřeje vyšší dluh, než jaký vytvořil Kalousek, a navíc pozorně naslouchá důchodcům. I proto je čerpání z programu COVID III pomalé, celý by se vyčerpal za 22 let

11.08.2020 Za první dva měsíce plného provozu programu COVID III, od začátku června do 31. 7. 2020, z něj firmy reálně čerpaly prostředky v objemu 3,83 miliardy korun. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila Česká národní banka. To odpovídá 0,77 procenta jeho celkové „palebné síly“, tedy celkového potenciálně využitelného objemu, jenž činí 495 miliard korun.
C:\fakepath\usa4.jpg

Agentura Fitch zhoršila výhled ratingu USA na negativní

02.08.2020 Mezinárodní ratingová agentura Fitch zhoršila výhled ratingu Spojených států na negativní z dosavadního stabilního. To znamená, že by hodnocení úvěrové spolehlivosti země mohla brzy snížit. Své rozhodnutí odůvodnila zhoršením veřejných financí a absencí důvěryhodného plánu fiskální konsolidace, uvedla agentura Reuters. Spojené státy mají u agentury Fitch rating na stupni AAA, což je nejvyšší možná známka.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Ekonomika letos podle odhadů bankovní asociace klesne o 7,5 pct.

23.07.2020 Česká bankovní asociace v nové prognóze očekává na základě odhadů ekonomů českých bank, že ekonomika letos klesne kvůli dopadům šíření koronaviru v průměru o 7,5 procenta. Příští rok by se pak měla ekonomika vrátit k růstu 5,3 procenta. Asociace o tom dnes informovala na tiskové konferenci.
img

Dluh státu narostl o více než 500 miliard už během prvního pololetí, je historicky suverénně nejvyšší. Mezinárodní investoři ale vládě ochotně půjčují, poměrně v klidu budou i ratingové agentury

17.07.2020 Za první letošní pololetí stoupla úroveň státního dluhu o bezmála 517 miliard korun. Výsledkem je tak suverénně nejvyšší veřejný dluh v historii, dosahující bezmála 2157 miliard korun.
C:\fakepath\fitch agentura.jpg

Fitch v pololetí zhoršila rekordní počet státních ratingů

03.07.2020 Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings v prvním pololetí v důsledku negativních dopadů koronavirové krize na veřejné finance zhoršila rekordních 33 státních ratingů. Zhoršování hodnocení úvěrové spolehlivosti států navíc patrně ještě není u konce. Informuje o tom dnes server televize CNBC.
img

Veřejný dluh vzrostl na 1 894 miliard korun

01.07.2020 „Řešení důsledků pandemie by nemělo zastavit reformní snahy v rámci důchodového a zdravotního systému. Nepříznivá demografická situace vede naši zemi na cestu k neudržitelným veřejným financím. Koronavirová krize nás na této cestě popohnala o mnoho kroků vpřed,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Americký domeček z karet je na spadnutí

26.06.2020 Spojené státy čeká horký podzim. I bez efektu možné druhé vlny COVID-19 (pokud aktuální vlna do té doby bude vůbec kulminovat a opadne) budou prezidentské volby jedny z nejstěžejnějších v posledních desetiletích. USA vykazují enormní dluhovou zátěž, když veřejný dluh na konci roku 2019 dosáhl úrovně 107 % HDP a dá se jen tušit, do jakých výšin se dostane letos.
img

Pokud nepůjdeme do schodku a nepodpoříme české firmy, skoupí je za hubičku Němci, Rusové, Číňané… Schodek ale zaplatí řadoví Češi, vyššími daněmi a zdražením zboží

23.06.2020 Otázka dne dnes zní, zda se máme se z koronakrize prodloužit, nebo proškrtat. Schodek půlbilionu korun by byl ještě před několika měsíci špatným sci-fi. Vždyť pro tři čtvrtiny republiky je už pouhé slovo „bilion“ astronomicky nepředstavitelné, asi jako dobývání cizích světů. Dnes však právě takový schodek budou projednávat poslanci.
C:\fakepath\depositphotos-336415384-s-2019.jpg

Covid se rychle šíří v Americe či Indii, EU jedná o fondu obnovy

19.06.2020 Nemoc covid-19 se podle Světové zdravotnické organizace (WHO) ve světě velmi rychle šíří, za poslední den přibylo rekordních 150.000 potvrzených případů, z toho téměř polovina na obou amerických kontinentech. Většina Evropy má zřejmě co do šíření nákazy nejhorší za sebou, teď ji čeká řešení ekonomických dopadů této pandemie. O společném plánu oživení ekonomik dnes prostřednictvím videokonference jednali prezidenti a premiéři zemí Evropské unie, zatím se ale neshodli.
C:\fakepath\FX5.jpeg

Forex: Dolar jako bezpečná měna roste vlivem obav z druhé vlny pandemie

19.06.2020 Dolar zpevňuje. Investoři se k němu uchylují jako k bezpečné měně kvůli obavám z druhé vlny pandemie covidu-19. Americká měna je na cestě k nejlepšímu týdnu za celý měsíc, ke koši měn za něj posílila o půl procenta. Výrazně oslabila britská libra kvůli zprávě o rekordně vysokém veřejném dluhu Británie.
C:\fakepath\top-19062020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.06.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří dnes posilovaly i přes přetrvávající nejistotu ohledně rostoucího počtu nakažených nemocí covid-19 v USA a Číně. Investoři se dnes soustředí spíše na pomoc centrálních bank a riziko pandemie odsunuli na vedlejší kolej.
C:\\fakepath\\britska libra.jpg

Dluh Británie poprvé od roku 1963 přesáhl 100 procent HDP

19.06.2020 Britská vláda si v květnu kvůli rozsáhlým nákladům na podporu ekonomiky v době koronavirové krize půjčila rekordních 55,2 miliardy liber (1,6 bilionu Kč). Veřejný dluh Británie tak poprvé od roku 1963 přesáhl sto procent hrubého domácího produktu (HDP). Vyplývá to z dnešních údajů britského statistického úřadu.
img

Německo si na boj koronavirem letos astronomicky půjčuje, zhruba „jednu celou českou ekonomiku“. Česku je „štěstím v neštěstí“, že má za hranicemi zemi, která dává nejvíce ze všech

17.06.2020 S mírnou nadsázkou lze říci, že Německo si pro boj s koronavirem půjčuje jedno celé Česko. Německá vláda dnes schválila dodatečný rozpočet k financování opatření na podporu ekonomiky zasažené koronavirovou krizí, v jehož rámci si hodlá půjčit dalších 62,5 miliardy eur. Celková hodnota nových půjček by tak měla v letošním roce dosáhnout rekordních 218,5 miliardy eur. To je v přepočtu 5,8 bilionu korun, což je více, než kolik činil loňský hrubý domácí produkt České republiky – zhruba 5,7 bilionů.
Související klíčová slova: Burza cenných papírů Praha (BCPP) | Zvyšování sazeb ČNB | Autopůjčovna Hertz | Odhad vývoje ekonomiky | Hospodářská situace | Renaissance Capital | Letecká společnost | Cenový kanál | Zhoršení ratingu Francie | BCPP | Zpravodajské události | Problémy Evropy | Jak fungují akcie | Ošetřovné | Nexi | Měnové zóny | Výnosy dluhopisů | GFCF | Klimatická opatření | Dukascopy | Války | Lithium | Vývoj | Formace Bearish Engulfing | Jakub Seidler | Češi | Propad zaměstnanosti | Panevropský index | Globální růst | Sociální faktory | Ceny bytů | Radim Dohnal | Vládní pomoc | Tempo ekonomického růstu | Federální dluh | Jana Steckerová | Zdražovat | DPH | Americká automobilka | EUR | Norwegian Air Shuttle | Zvyšování úroků | Bundesbank | Přijmout euro | Kurz kuny | Standard & Poor's | Záchranný bankovní fond | Rozpočtový schodek USA | Finanční ústav | Veřejný dluh USA | Hlavní úrokové sazby | Salesforce | Cena severomořské ropy | Digitální převody peněz | Paříž | Itálie | Stoxx | PEPP | Obchodní deficit | Vývoj ceny zlata | Finanční aktiva | Společnost Avast | Očekávání | Korelace | Jüan | Možnosti obchodování | Volatilní | DPFO | Inflace v září | Britská letecká společnost | Evropské centrální banky | Poslanci | Státy eurozóny | Brand Finance | Americké univerzity | Goldenburg Group | Londýnské burzy | Veřejné finance | Dluh státu | Schodek státního rozpočtu | FAA | Ruské invaze na Ukrajinu | Stimulační balíček | Trh práce | Plyn v EU | Evropská komise | Německý Spolkový sněm | Pro investory | Největší IPO | Rozpočtová pravidla | Oživení ekonomiky | Aramco | Investice | Britská centrální banka | Německý automobilový koncern | Saldo běžného účtu | Potenciál | Návrat inflace | Support | Mezinárodní ratingová agentura | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Japonské firmy | Nejdůležitější ekonomické události | Hluboká recese | Škoda Auto | ADP report | Ifo | Japonské akcie | Úbytek pracovních míst | Zisk před zdaněním | Úspěšnost strategie | Invaze na Ukrajinu | Olívia Lacenová | Prognózy | Britská libra | Navýšení důchodů | Intervence | Výkon ekonomiky | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Odklad splátek | Christos Staikuras | Interactive Brokers | Experti | Německý parlament | Veřejný dluh Británie | Chování | Mimořádné daně | Náklady na financování | Rekord | Nižší sazby | Objemy obchodů na akciovém trhu | Raiffeisenbank | Bitcoiny | Reformy fiskálních pravidel EU | Rozvíjející se země | Bankovní skupina | Stabilita | Návrh zákona | Evropské měny | Ministři financí Evropské unie | Výraznější impuls | Moody's Investors Service | Měnový pár GBP/USD | Společnost Apple | IHS | Index prosperity | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Bruno Le Maire | Bruegel | Technická analýza GBP/USD | Rozpočtové deficity vlád | Morgan Stanley | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Reality | PKN Orlen | Šéf Fedu Jerome Powell | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Bezpečný přístav | Americký soud | Rozhodnutí o úrokové sazbě | General Motors (GM) | Současná cena | Finanční páka | SOK | Akcie stabilních společností | Price Action | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Akcie společnosti | Zadlužení EU | Agentura AFP | Solidarita | Francouzský dluh | Rostoucí výnosy | Nejvíce zlata | Rozsáhlé propouštění | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Druhá největší ekonomika | Lagardeová | Nejvyšší soud | Znepokojení na trhu | Automobilka PSA | Úvěrový rating a státní dluh | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Výnos | Ocelářství | 100 miliard dolarů | Měnový pár USD/JPY | Next Finance | Brent | Soukromá spotřeba | Tisk peněz | Delta | Rozdíl mezi měnovou a fiskální politikou | Dlužník | Vývoj na trzích | USMCA | Vzdělávání | Výrobce letecké techniky | Šéf Fedu | Small caps | LYNX Trading | Růst sazeb | Dopravci | Reddit | Technické rezistence | Zkrocení inflace | Šéfové | Jiné měny | Akcie Erste | Index DOW | Import | Posílení | Euronext | Exchange | Investiční portfolio | Výdaje na osobní spotřebu (PCE) | Forexový trh | Investiční strategie | Společnost Huawei | KLDR | Státní dluh | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Investor Warren Buffett | Kontrakty | Strach | Dopady krize | Způsob obchodování | Capitalinked.com Radim Dohnal | Tržní hodnota | Peníze z vrtulníku | Propad cen | MiFID II | Praxe | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | JPY | EURUSD | Akcionáři | Premiéři zemí Evropské unie | Členové eurozóny | Nejvýraznější růst | Analytický tým FXstreet.cz | Spotřebitelské inflace | Jana Maláčová | NFP | Instituty | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Průmyslová výroba v Evropské unii | Lámání rekordů | Uber Technologies | Podnikové objednávky | Znehodnocení | Peníze | Globtrex.com | Nabídky akcií | Výhled do budoucna | Chilské peso | Americké ministerstvo spravedlnosti | Ukazatel | Bankovní rady ČNB | Podnikatelé a firmy | Unie | Béžová kniha | Výkon | Investovat | Americká lehká ropa WTI | Hlavní centrální banky | Platidla | Šéf ECB | Prognóza | FTSE 100 | Výrazný vzestup | Služby | Tržní rizika | Evropský výrobce letecké techniky | Plaza Accord | Long obchod | Tuzemská ekonomika | Americký Fed | Představitelé ECB | Ropa WTI | Vzácné kovy | Ministryně hospodářství | Přímé zahraniční investice | Výsledek hospodaření | Zasedání FOMC | Jednotný řešící mechanismus (SRM) | Bankovní rada ČNB | Tiff Macklem | Minimální mzda | Disney | Brexit | Burza cenných papírů Praha | Růst akciových trhů | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Dolar dnes | Burzy | Invaze | Americké ekonomiky | Kapitál | Nižší náklady | Nová prognóza | Kč/USD | Snížení dluhu | Fondy obchodované na burze | Robinhood | Počet dolarových milionářů | Cestování | Dopady koronavirové krize | Cash flow | Posílení koruny | USD | Tempo hospodářského růstu | Export | Odškodné | Vysoký veřejný dluh | Technická analýza | Fiskální pravidla | Rekordní rozpočet | Mezinárodní vztahy a obchod | Gilead | GM | David Marek | Propady HDP | Karlsruhe | Ant Group | Data o vývoji HDP | Více peněz | Plány | Na burze | Šok | ČSOB | Italský premiér | Zavedení eura | Fialova vláda | Ekonomická aktivita | Regulace | Důvěra investorů | Bezpečná měna | Maďarsko | Značka Amazon | Noviny | Měnový fond | Hertz | Investor Warren | Úroková sazba | Kabinet | Klimatické změny | Litva | Tovární objednávky | Hypotéky v Česku | Daňové škrty | Roční růst | Fitch Ratings | Nord Stream 2 | Tempo zdražování | Sociální sítě | P.A. | Česká zbrojovka | Podpůrné programy | Giuseppe Conte | Kapitálový trh | CBO | Úroveň důvěry veřejnosti | Avast | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Spolkový sněm | Vládní výdaje | Covid | Rekordní nárůst | Vyšší náklady | SkyBridge Capital | Měnový pár EUR/USD | Agentura Kjódó | Patria Online | Dovoz | Viry | Pozitivní zprávy | Ekonomika oživuje | Bankroty | Letecká přeprava | Konvergence | Výrobní ceny | Politická situace | Obchodní deficit USA | Britský statistický úřad | Marek Mora | Světová finanční krize | Světový obchod | Ekonomická teorie | Biden | Příjmy z prodeje ropy | Rekordní maxima | EUR/CZK | Data z amerického trhu práce | Válka na Ukrajině | Nigérie | Poptávka centrálních bank | Der Spiegel | Turecký statistický úřad | London Stock Exchange | Nerovnováha | Akciové indexy | Francouzská automobilka | Čínští výrobci | Investoři | Malta | Revolut | Pomoc ekonomice | Investing.com | World Wealth | Obchodní deník | Fungování | Portfolio | Vládní představitelé | Západní společnosti | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Oddlužení | Fidelity | Globální dluh | Slovenská ekonomika | Evropská měna | Jeff Bezos | Vyšší úrokové sazby | Christine Lagardeová | Metalurgie | Index PPI | Mezinárodní agentura pro energii | Společnost Wirecard | AA | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Mário Centeno | Ropné firmy | Tranše | Základní úrokové sazby ČNB | Statistický úřad Eurostat | Zisk | SZIF | Soud v Haagu | Revize fiskálních pravidel | Evropský statistický úřad Eurostat | ČSSD | Americká společnost | ONS | Fiskální pravidla EU | Finanční instituce | Makroekonomická prognóza | USA | Bank of England | Airbnb | Vládní nástroj | Britský premiér | Uložení peněz | Volatilita na trzích | WSJ | Prezident | Americké prezidentské volby | Burzy cenných papírů | Růst německé ekonomiky | Deficit rozpočtu Itálie | Funkční období | Nemovitosti | Sestupný trend | Cena mědi | Ropné společnosti | Kurz jenu | Kč/EUR | Jak se stát lepším investorem | Snížení nákladů | Cestovní kanceláře | Technická analýza EUR/USD | Budoucnost eura | Boj s inflací | Analýzy | Finanční pomoc | Jednotné měny | Německý výrobce | Investiční | CRFB | Průzkum | Podpora | Týdenní pivotní body | Poradenská společnost | Vývoj měnového páru | Borsa Italiana | Berlín | Sociální nepokoje | IEA | Demokraté | Důvěra domácností | Brusel | Patria | Ekonom BHS | Tržní podíl | Mezinárodní instituce | Uber | Ekonomický vývoj | Hrubý domácí produkt České republiky | Program Antivirus | Úrok | Dluh Británie | Válka | Evropské ekonomiky | Les Echos | Jednotná evropská měna | Porovnání vývoje | Agentura Reuters | Fiskální rok | Nobelovy ceny za ekonomii | Andrej Babiš | World Wealth Report | Spotřebitelský sentiment | Prodej | Znárodnění | Cestovní ruch | Zpráva | Bohatý | Prémie | Rizikové měny | Události roku | Tržní kapitalizace | Bitcoin | Růstové akcie | Ekonomické dopady | Futures | Rozpočtová politika | Konflikty | Huawei | Vakcína proti covidu | Výhled ratingu | Zvýšení úrokové sazby | Automobilka Škoda | Warren Buffett | S&P | Oslabování dolaru | Expanzivní politika | Česká měna | Hospodářský vývoj | Vzdělání | Hrubý domácí produkt (HDP) | Členské země EU | Rok 2024 | Hospodářské dopady | Portu | Letecká společnost Virgin Atlantic | Česká firma | Rozpočtový přebytek | Obchodování | Zvýšení daní | Legislativa | Tisková konference ECB | Novela zákona | Breakout strategie | Plynovody | Automobilka | S&P Global | Financial Times (FT) | Nákupy dluhopisů | Nabídka | GBP | Wall Street Journal (WSJ) | HDP Německa | Management | Ekonomie | Ruská agrese | Admiral Markets | Mechanismus ERM | Dobré výsledky | Zahraniční investoři | Centrální banky | Prezidentka ECB | České firmy | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Japonská vláda | Alert | Historický vývoj | Eurostat | Majitel | Zprávy | Zpomalení růstu ekonomiky | Úřad Eurostat | Ruský rubl | Deflace | Daňový poplatník | BCM | Kristalina Georgievová | Týdenní shrnutí | Murray | Nejznámější kryptoměny | Investiční aktivita | Akcie v Asii | Růst inflace | Petr Fiala | Alena Schillerová | CCI | Německé firmy | Britský ministr financí | PwC | Index Stoxx 600 | Praha | Ceny ropy | Evropský parlament | Japonské ministerstvo financí | Raketové útoky | Hospodářské cykly | Příjmy a výdaje | Evropské akcie | Tržní úrokové sazby | Udržitelnost | 3M | Nejdůležitější události | Silný růst | Covidové krize | Evropská dluhová krize | Airbus | Nájemné | Americká centrální banka (Fed) | Devizové trhy | Dnešní data | Vývoj ukrajinské ekonomiky | Vyhlídky | Odhad inflace | Firmy | Snížení DPH | CZ | Rumuni | Kevin Tran Nguyen | NATO | Zadlužování | Tržní podmínky | Ratingové hodnocení | Páka | Práce z domova | Index cen domů | Růst zadlužení | Míra | Státní dluh ČR | Obchodování na trzích | Alstom | Nástroj | Rekordní ceny | Reálné spotřeby domácností | Výsledky | HUF | Ekonomické oživení | Hospodaření státu | Inflace v Česku | Národní rozpočtová rada | Sazby centrálních bank | Docomo | Současný trend | Státy Evropské unie | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Stellantis | Digitální měny | Český plynárenský svaz | Bank of America | Cena ropy WTI | Úroda | Dluh rozvíjejících se zemí | TIM | Opatření proti koronaviru | Stimulační balík | Fundamentální analýza | Výrobce letadel | Vakcína | Zvyšování daní | Koruna | ČSOB Petr Dufek | Následky pandemie | Kryptoměny bitcoin | Ekonomický propad | Vyšší poptávka | American Airlines | Analytická společnost | Míra zadlužení | PSA Group | Fiat Chrysler | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Hypoteční trh | Včerejší obchodování | OPEC+ | Hospodářská politika | Francie | Panevropský index STOXX 600 | Pandemie nemoci COVID-19 | Poklesy HDP | COVID III | Automobilky | Americký výrobce | Onemocnění | Sazby ČNB | Dopady koronaviru | Předseda dozorčí rady | BHS | Jakub Matis | Objem | Propad | Platit daně | Asociace | Evropský stabilizační mechanismus | ČR do ERM | Obavy z recese | Marka | Trigger | Výkonnost | HDP eurozóny | HDP Británie | Pandemie koronaviru | Rozpočtový deficit Itálie | Federální rezervní systém | Stimulační opatření | Oslabení měny | Údaje | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Šíření koronavirové nákazy | Šéfové států | Vakcína proti covidu-19 | Zákonodárci | Cenné papíry a burzy | Posílení kurzu | Podnikatelská nálada | Exxon Mobil | Očekávání analytiků | Alibaba | Ruský plyn | Výsledky průzkumu | Regulátor | Vládní dluh | Průzkumy | Státní rozpočet | Zavedení eura v Chorvatsku | Podíl nezaměstnaných | Hospodaření státního rozpočtu | Zadlužení v EU | Převodník měn | Videokonference | Televize CNBC | Průmyslová výroba | Bilion | Důchod | MMF Kristalina Georgievová | Pravděpodobnost intervence | Goldenburg | Toyota Motor | Sázka | AFP | Studie | Srovnávací základna | Americký podnik | Obnovitelné zdroje energie | Kazachstán | Ant | Nárůst výdajů | London Stock Exchange (LSE) | Premiér Andrej Babiš | Deficit | Bit.plus | Graf | Polsko | Ratingová agentura | Francouzský ministr | Reakce trhu | Zbrojovka | Plyn | Investiční firmy | Forexové intervence | Sazby na hypotékách | Masivní spekulace | Ropa Brent | Výnosové křivky | Daně z neočekávaných zisků | Hypotéky | Hrubý domácí produkt | Recep Tayyip Erdogan | Lukáš Kovanda | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | tradingeconomics.com | Ministryně práce a sociálních věcí | Přijetí | Přední světoví těžaři | Evropa | Jackson Hole | Střední kurz | Aukce | Energetický sektor | USD/PLN | OPEC | Short | Ekonomické události | STAN | Ukrajina | Česká bankovní asociace (ČBA) | Snížení sazeb | Zelené investice | Tiffany | Parlamentní volby | Maďarský forint | Pár EUR/USD | Institut Ifo | Investice do nemovitostí | Omezení pohybu | Eurodolar | KB | Dopady na ekonomiku | Ekonomické ztráty | Fiskální situace | Kontext | Deficit rozpočtu | Bezpečné útočiště | Čínský dovoz | Program nákupu dluhopisů | Dnešní makroekonomické ukazatele | Oslabení amerického dolaru | Žebříček miliardářů | Zveřejněná data | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Americký dolar | Maastrichtská kritéria | Trump | Devalvace | Stavebnictví | Grafy | Hospodářské oživení | Italská vláda | Vstup do ERM | Ústup inflace | Dow Jonesův index | Kurzarbeit | Dopady války na Ukrajině | Prohloubení schodku | Rezidenční nemovitosti | Thomas Cook | Silnější dolar | Beta | Euroskupina | MIFID | Úspory | High | Finanční krize | Rostoucí trend | Ekonomická situace | Salutem | FXstreet.cz | Index spotřebitelské důvěry | Čeští exportéři | Největší banky | Rakousko | EUR/USD a GBP/USD | Švédsko | WIFO | Pivot Point | CHF | Údaje o inflaci | Instituce | Česká koruna | Turecko | Restriktivní opatření | Dopady inflace | Investice do fondu | Bank of Japan | Vlna koronaviru | Úvěry britské vlády | OECD | SARS-CoV-2 | Podnikatelská důvěra | Jan Dvořák | FAANG | Dopady epidemie koronaviru | LNG | Brokers | Burza cenných papírů | Obnovitelné zdroje | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Největší IPO roku | Japonská centrální banka | Rozhodnutí vlády | Erste Group | Situace | BBC | Český veřejný dluh | Julie Kozacková | Czech Fund | Společnost XTB | Řecká krize | Dopad pandemie | MetaTrader | Běžný účet | Kongres | Výdělky | Divize | Ekonomické ukazatele | Oslabení koruny | Zvýšení úrokových sazeb | Vývoj měnového páru USD/JPY | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Index cen výrobců | Rosněfť | PSA | Rozpočtový deficit | Nárůst HDP | Naše ekonomika | Domácnosti | Apple | Komise pro cenné papíry a burzy | Zpráva CNBC | Jan Švejnar | VDA | Zvýšení sazeb ČNB | Time-Frame | Růst výnosů | Mario Draghi | USD/CZK | BlackBerry | Trh | Snížení daní | Snížení těžby | Růst sazeb ČNB | Komise | Francouzská vláda | Války na Ukrajině | Index nákupních manažerů | Erste Bank | Vládní podpory | Zakladatel | Viktor Orbán | Těžba ropy | Americká centrální banka FED | Výrazný růst | Forexové trhy | Koruny vůči euru | Fed | Analytici | Zahraniční obchod | Snížení zadlužení | Strategie Ondřeje Hartmana | Ekonomické škody | Lídři EU | Korekce | Klesající trend | Propad poptávky po ropě | Rubl | Premiér Petr Fiala | Kurz dolar | Mario Centeno | Pozornost | Moody's | Kov | Země EU | Skupina Erste Group | Očekávání trhu | Prosincová inflace | Nové trhy | Buffett | Money management | Hnutí ANO | Španělská ekonomika | Makro | Vývoj ekonomiky | Heiken Ashi | Veřejný dluh ČR | Pražské burzy | Kjódó | Chod firem | Dobré zprávy | Česká bankovní asociace | Krize eurozóny | Konkurenceschopnost | S&P 500 | Uvolňování karanténních opatření | Automobilový průmysl | Stagnace | Ekonomický a strategický výzkum | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Chesapeake Energy | JDE | Revize fiskálních pravidel EU | ANO | Stock | Volatility | Zemní plyn | Růst spotřebitelských cen | ProCent | Těžba ropy v Angole | Ministři financí | Ceny zboží | Obchodní systém | Trumpova administrativa | Rating | Jozo Perić | Agentura S&P | Inflace v listopadu | Ruská invaze | Koronavirová pandemie | Snižování úrokových sazeb | Hospodářský růst v Německu | Akcie roku | Microsoft | Nejziskovější | Bulharsko | Zpomalování inflace | Vládní dluhopisy | Nejistota | Ekonomické vztahy | Odhad růstu HDP | Dnes ČTK | Unijní země | Eurokomisař | Úrokové sazby centrálních bank | CME | Spotřebitelská inflace | Pokles cen ropy | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Ceny v průmyslu | Sell | Demokratické strany | CL | Výroba aut v Německu | Finanční rezervy | Long pozice | Nižší růst | Pomoc Ukrajině | Národní ekonomická rada vlády | Exporty | Dražší energie | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Světová banka | Index Nasdaq | Mexické peso | Meziroční růst HDP | Investice do fondů | ECB dnes | Faktory ovlivňující fiskální politiku | Short obchod | Ministryně práce | IATA | Pokles úrokových sazeb | Agentura AP | Spotřební zboží | Evropská banka | Výpadky | Objem obchodů | Závazek | FIAT | Podpůrná opatření | Antivirus | Japonsko | Damoklův meč | Gazprom | Tržby | Akcie v USA | Centrální banka | Analytika | Platinové akcie | Počet živnostníků | Andrew Bailey | Hazard | Federální rezervní banka | Exxon | Globtrex | Řízení rizika | Měnové kurzy | ILO | Koruna dnes | Fondy peněžního trhu | Německá vláda | Dluhopisy | Bankovky | LYNX | Celní úřad | Internetové akcie | Donald Trump | Eurozóna | Čistý zisk | Standard & Poor’s 500 | Makroekonomické ukazatele | Jádrová inflace | Rakouská bankovní skupina | 3M PRIBOR | Rumunsko | Zneužití tržní síly | Portugalsko | Společnosti | Spotová cena | Zpomalení ekonomiky | Další růst | Nejvýraznější pokles | Vládní koalice | Celkový výsledek | Prohlášení | Věřitelé USA | HDP Ruska | Takata | Odvody | Rumunský ministr financí | Prudký růst cen | Jak to ovlivňuje forex | Záchranný program | Obchodníci | Německá kancléřka | Maloobchodní tržby | Český premiér Petr Fiala | Gauti Eggertson | Fiskální politika | Mluvčí | Analytik Cyrrusu | CZK | Reuters | Unilever | ETC | Růst HDP | Chevron | Úroveň důvěry | Škoda | Přehřátí ekonomiky | Londýnské akciové burzy | Rada MMF | Dluhy | Výstupy | Akciový index Dow Jones | ISM | Negativní úrokové sazby | OX Capital Markets Ltd | Předseda | Wealth | Sazby beze změny | Premiér Mario Draghi | Růst cen nájmů | Deficit veřejných financí | Růstový impuls | Fond kvalifikovaných investorů | TradeCentrum | Boeing | Rozpočtový schodek | Ekonomiky | Rychlý růst | Postmates | Evropské banky | Pokutování za volný byt | Libra | Koronavirová krize | Zvýšení základní úrokové sazby | ERM II | CFD | Vláda ČR | Vzdělávací články | Uvolněná měnová politika | Vysoké úroky | Dividenda | Nová data | Provozní zisk | Dopad na ekonomiku | Open | Evropská unie | Vyjádření premiéra | Americké ministerstvo obchodu | Analýza trhu | Výrobce letadel Boeing | Financovat | ONE | Řecko | EUR/HUF | Rostoucí náklady | Green Deal | Platební bilance | Hlavní akciové indexy | Snížení daně z příjmu | Arm | Nejnižší dluh | Nový rekord | Úroky | Severomořská ropa | Economic | DPA | Ranní nadhoz | Investice do akcií | Cena | Nabídka akcií | Bearish Engulfing | Silný trh | Air | Ztráta | Inflační očekávání | Vysoké příjmy | Ceny akcií | Izrael | Defenzivní akcie | Rozpočet | Huawei Technologies | FTSE | E-shopy | Mezinárodní investoři | Životní úroveň | Prodeje domů | Dolar | Roční maximum | Orbán | Termínované vklady | Čínská ekonomika | Vyšší úroky | Pokles úroků | Ceny | Prudký pokles | Koronakrize | Technologie | Opce | Eurobondy | Energetická krize | MetaTrader 5 | Finální odhad | Šíření viru | ČNB | Celkový deficit | Nobelovy ceny | Akcie Microsoft | Přenos | Investujeme | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Těžaři | Pokles | SEC | Ceny komodit | Zahraniční investice | Margin | Nvidia | Pandemie covidu | Guvernér australské centrální banky | Index spotřebitelských cen | Americké společnosti | Finančnictví | Ruská invaze na Ukrajinu | Jan Vejmělek | Cena severomořské ropy Brent | Česká republika | Poplatek | Server BBC | Pokles dovozů | Euro vůči dolaru | Index ISM | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | NTT | Štěpán Hájek | Velké korporace | Americká ekonomika | Kurz koruny | Dluh USA | Srovnání fiskální politiky | Počet žádostí o podporu | Americký výrobce letadel | Obchodník | Philip Lowe | Rada guvernérů | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | Tomáš Holub | COVID-19 | Negativní dopad | Google | Růst mezd | Veřejné investice | ISIN | Evropská centrální banka | Index cen | Splátky úroků | Paypal Holdings | Luboš Růžička | Debata | Index PX | Salvador | Růst americké ekonomiky | Daně | Lídři | Automobilka Renault | Vyšší úrok | Pivot | Statut | Rizika | Kryptoměna | ECB | Mezinárodní organizace práce | BAT | Růst cen nemovitostí | Český stát | Česká ekonomika | Pandemie nemoci | Momentum | Daně z příjmů | British Airways | Pozitivní sentiment | Ekonomický institut Ifo | Kurzy | Marketingová komunikace | Bankovky a mince | Pšenice | Valdis Dombrovskis | Fond | Finanční prostředky | Čína | Růst zisků | Zisky | HICP | Černá Hora | Low | Partners | Konsensus | FCA | Ekonomické údaje | BNP Paribas | Conference Board | Raiffeisenbank Helena Horská | Globální ekonomika | Deficit italského rozpočtu | Ekonomická realita | Nové peníze | ACEA | Vývoj inflace | Miliardy eur | Daňové zatížení | Forexové intervence Bank of Japan | Výnos desetiletých dluhopisů | Růst ceny | Obrovské ztráty | Jestřábí hlasy | Úroda obilovin | Indikátor | NBP | Členské země eurozóny | Situace na trhu práce | Splatnost | Toyota | Ratingové agentury | Společná měna | Vývoj cen ropy | Cena zlata | Světové obchodní organizace | HSBC | Opatření vlády | Zvýšení ceny | Výhled ratingu USA | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Rizikové averze | Trinity Bank | Otevírání ekonomik | Flash Crash | Breakout | Turecký prezident | Chorvatská ekonomika | Pojištění vkladů | Měnové intervence | Růst cen | Spiegel | Rating vyšší | Drahé kovy | Dluhový strop | Zdravotní pojištění | Moskva | Redukce | Vysoké inflace | Měnová politika | Operace na volném trhu | Akcie Apple | PMI ve výrobě | ERA | Tržní síly | Dnes na trzích | IFO index | Financování | Byznys | Měkké přistání | ČSÚ | Inflace v ČR | Ekonomka | Organizace spojených národů | Ursula von der Leyenová | Fitch | Historická minima | Otevírání ekonomiky | Finance | Prodávající | Nálada spotřebitelů | Guvernér | Occidental | Americká lehká ropa | Čínské akciové trhy | Babišova vláda | Pokles ekonomiky | Růst úroků | Oslabení japonského jenu | Bukurešť | USDJPY | Změny HDP | Tempo inflace | Investiční poradenství | Poptávka | Investiční byt | Hodnota amerického dolaru | Premiér Babiš | Dukascopy Europe | Rozpočtové politiky | Capital | Výhled České republiky | FT | Kancléř Olaf Scholz | Investor | Pierre Moscovici | Průměrná mzda | Dolarové sazby | Malé podniky | Obchodovat | Pivotní body | Potravinová krize | Německé vládní strany | Banka Mizuho | Hospodářský růst | Bankovní rada České národní banky | XTB Štěpán Hájek | Parita | Odhodlání | Dluhová krize | WTI | Studie World Wealth | Bod | Cenu plynu | Miliardy korun | Koncentrace | Počasí | Rozpočtové deficity | Reporty | Akcie americké společnosti | Zpřísnění finančních podmínek | Pákistán | Medvědi | Bloomberg Economics | RBNZ | GfK | PRIBOR | FRED | Úrokový diferenciál | Co bude | Reserve Bank of Australia | Vydávání dluhopisů | Výsledky makroekonomických statistik | Znehodnocení úspor | Turistický ruch | Fiskální balík | Vyšší daně | Americká měna | Aliance | Nord Stream | EMU | Dluhová pravidla | Saúdská Arábie | Ziskovost | Payrolls | Zadlužení firem | Bankéři | Poslanecká sněmovna | Podnikání | Zahraniční firmy | LES | Cena ropy | Nejlepší internetové akcie | Výhled německé ekonomiky | Inflace | Veřejný dluh Francie | Problémy | Intradenní obchodník | Ruský ministr financí | Značné riziko | Marže | Zavedení rozpočtových a dluhových pravidel | ROCE | Německá ekonomika | Státy EU | HDP | Koruna zpevnila | Capitalinked.com | Bill Gates | Plánované obchody | Odhad růstu ekonomiky | Riziko | Kurz USD | Zprostředkovatelé | Členské státy | Zkušenosti | Agentura Scope | Emmanuel Macron | Firma | Německý kancléř Olaf Scholz | Signály | Omikron | Přizpůsobovat se | Spotřební daně | Devizový trh | Načasování | Jens Klatt | Erste | Lot | Komerční banka | IHS Markit | Ropa | Statistiky | Peněžní zásoba | Záchranný bankovní fond (SRF) | Záchranné balíčky | Stoxx 600 | Hlavní refinanční sazba | Světová ekonomika | Monetární politika | Zavedení jednotné měny | Martin Gürtler | Dluhopisové trhy | Nákup ruské ropy | FX | Index PMI | Ekonom | Předsednictví EU | Světové finanční trhy | Deutsche Bank | MPSV | Krize eura | Pohonné hmoty v ČR | Američané | Kurz | Market | Forexu | Používání kryptoměn | Raiffeisenbank a.s. | Pokles výnosů | TASS | Akciové tipy | Analýza EUR/USD | Indexy PMI | Dostupnost bydlení | Francouzská centrální banka | Restrikce | Optimismus | Thomas Schäfer | Menší poptávka | Rozhodování | Snížení spotřební daně | Předkrizové úrovně | Alexandre de Juniac | Veřejné zadlužení | Světová obchodní organizace | Makroekonomické faktory | Čínský vicepremiér Liou Che | Kukuřice | Deficit státního rozpočtu | Capgemini | Půjčky od MMF | Reserve Bank of New Zealand | Paolo Gentiloni | Ekonomický institut | Proinflační | Jednotná měna | Boj s koronavirem | ANZ | Fundamentální pozadí | Euro | AUD | Mezinárodní dluhopisy | Agentura DPA | Podhodnocený | Breakout Trader | Úsilí | Clemens Fuest | Přerušení dodávek ruského plynu | Capitalinked | Risk | Dodávky ropy | Predikce | Covid-krize | Nejlidnatější země světa | Rozpočtové schodky | Světová obchodní organizace (WTO) | Kypr | Citigroup | Zahraniční kapitál | Měnové reformy | Softbank | Dividendový výnos | Christine Lagarde | Hospodářství | Výnosy státních dluhopisů | EBITDA | Moody's Analytics | JP Morgan | Zpomalení růstu | Obchod | Mezinárodní vztahy | Růst ekonomiky | Navýšení úrokových sazeb | Automobilka Škoda Auto | Labouristická strana | Rada ČNB | Hlavní ekonomka | Soud v Karlsruhe | EU | Šéf fondu ESM | Ekonomická krize | Cenové stability | Zasedání ECB | Navýšení dluhového stropu | Odhad vývoje veřejných financí | Credit Suisse | Společnost British Airways | Portfolia | Převis | Kurz domácí měny | Inflace v Německu | Expert | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Dopady koronavirové pandemie | Vývoz | Taro Aso | Světové finanční krize | Aktivity v eurozóně | Server Meduza | Měnová reforma | Recese | Zoufalství | Emisní povolenky | Ropný gigant | Záloha | Renault | Bank of Canada | Erdogan | Virtuální měny | CZK/EUR | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Ministři financí EU | Digitalizace | Společnost IHS Markit | Kyjev | Burzovní indexy | Výrobní index | Největší propad | Stavební povolení | Aktuální stav | Počet nových žádostí o podporu | Sekce měnové | Miliardy | Spekulace | Petr Kellner | Investiční nemovitosti | Denní graf | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Růstový trend | Štěpán Křeček | Globální pandemie | Daňové reformy | Český statistický úřad (ČSÚ) | Know-how | Ministři | Prudký propad | ERM | Ekonomické teorie | Kapitálové výdaje | Reformy fiskálních pravidel | Americké ministerstvo práce | Pips | Centrální banka USA | Dlužníci | Automobilka Volkswagen | Vystoupení z EU | Ekonomické analýzy | Šíření nového typu koronaviru | Bankovní unie | Britský veřejný dluh | Kurz eurodolaru | Lufthansa | Ceny energií | Společnost Cineworld | Hospodářské vyhlídky | Makléřské firmy | Washington | Výkon dolaru | Ratingová agentura S&P | Ceny potravin | Politická nejistota | Gilead Sciences | Japonský jen | Desetileté dluhopisy | Index FTSE 100 | Měnový kurz | Břidlicové ropy | Základní sazby | Ekonomka Raiffeisenbank | Vyšší volatilita | Prezident Donald Trump | CySEC | Kancléřka Angela Merkelová | Potravinová a energetická krize | Technologický sektor | OSN | Soud | Investice do infrastruktury | Panika | Komunita | Demografické trendy | Cena elektřiny | Summit Evropské unie | Agentura Fitch | Předpovědi | Prodeje ropy | Mince | Dluhová pravidla Evropské unie | Tomáš Raputa | Zásoby ropy | Evropské méně | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Rostoucí ceny | Trend | Živnostníci | Akcie a ETF | Produkty obchodované s finanční pákou | Finanční společnost | Pierpaolo Benigno | Oslabení | TradingEconomics | Míra inflace | Letecká doprava | Windfall tax | Fundamentální data | Platforma | Norwegian Air | Hertz Global Holding | Energetika | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Náklady na úvěry | Ekonomický výhled | Finanční situace | Fiat Chrysler (FCA) | Nařízení | UNCTAD | Sazba hypoték | RISK-ON | Nemovitostní trh | Schodek | Unijní instituce | Převody peněz | BTC | Bankovní sektor | Indexy | Citi | Gabriel Štefaňák | Zvyšování sazeb | Odborníci | Hospodářské krize | Obchodní bilance | Mizuho | M2 | Severomořská ropa Brent | Zpřísnění měnové politiky | Jukos | Obchody pro EUR/USD | Mezinárodní měnový fond | Japonská měna | Zhoršení ratingu | Air France-KLM | Angola | Politické fráze | Průmysl | Americké žádostí o podporu | Lehká ropa WTI | Druhá vlna koronaviru | Airbus Group | Tempo růstu | Marže společností | Prezidenti Turecka | Meziroční růst spotřebitelských cen | Úvěrový rating | Snížení daně | Digi24 | Bankovnictví | Aerolinky | Pohonné hmoty | Znehodnocení měny | Americké dluhopisy | Forex obchodování | Francouzská ekonomika | Nadhodnocení | Závislost na americkém dolaru | Biliony | Bonita | Divergence | ETF | Plán obnovy | Česká zbrojovka Group | Investujte do akcií | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Kurzy měn | Julija Svyrydenková | Vylepšení teorie aukcí | Omezení těžby | FOMC | Myšlenka | Centrální bankéři | Varování | LATAM Airlines | Hospodářské soutěže | Cena zemního plynu | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | Cykly | Long | Rally | Bankovní rada | Macron | Technický výhled | Pandemie | SARS | Mezinárodní ratingové agentury | Internetový obchod | Fischer | Zadlužení Německa | Aktiva | Pokles inflace | Ekonomické krize | Použití finanční páky | Fundamentální analýzy | Časopis Forbes | Vývoj finančních trhů | Ministerstvo financí | Zasedání centrální banky | Výprodej | České měny | ARM Holdings | Tuzemský průmysl | Kvantitativní uvolňování ČNB | Business | Poradenské firmy | Vladimír Pikora | Čínský vicepremiér | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Investiční společnosti | Indikátory | Úrokové sazby v Česku | Zdanění | Odvolací soud | Základní úrok | Pokles cen | TikTok | Tempo růstu ekonomiky | Platební společnost | Americký Federální úřad pro letectví | Helena Horská | Nový stavební zákon | ČBA | Španělé | Program kvantitativního uvolňování | Výsledky voleb | Otevření ekonomik | Fiskální politiky | Paschal Donohoe | Konsolidace | Zdravotnictví | Energetické krize | Inflační vlna | Výnosnost | Komise v přenesené pravomoci | Ministryně financí | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Brazílie | Ekonom Komerční banky | Sentix | Zbyněk Stanjura | Ratingová agentura Fitch | Ifo Clemens Fuest | | Německý statistický úřad | Smartwings | Joseph Stiglitz | Nemovitosti v Česku | Členské země | Zákonné platidlo | Vedení ECB | Pandemická situace | Trinity | Stratég | Odklad hypoték | Dluhopisy řecké vlády | Podnikatelská nálada v Německu | Majetek | Ekonomika eurozóny | Členské země Evropské unie | Řetězce | Sentiment | Zrychlení inflace | Kurzové riziko | Lucembursko | Události ve světové ekonomice | Měnová unie | Trendový kanál | Růst úrokových sazeb | ECB Christine Lagardeová | Negativní hospodářské dopady | Politika | La Stampa | Poradenství | Konkurence | Letecké společnosti | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Grexit | Tisknout peníze | Organizace spojených národů (OSN) | Míra nezaměstnanosti | Šéfka MMF | Komunikace | Burzovní hodnota | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | MAM | Strach z inflace | Panika na ropě | Deutsche Telekom | Poplatky | Forint | GDP | Velká Británie | Rating České republiky | Zprávy z krypto | Ziskový obchod | Makroekonomická data | Anton Siluanov | Rekordní propad | Investování do nemovitostí | Pokles průmyslové výroby | Objemy obchodů | Akcie | Finančníci | Rozpočtový deficit USA | Centrální banky USA | Nálada | Geopolitická rizika | FAO | Letectví | Indie | Emise dluhopisů | Společnost Virgin Atlantic | Nákupy | Technologické akcie | Měnové politiky | Výrazná inflace | Aktuální Price Action | Společnost Gilead | Řecká ekonomika | Koncern Volkswagen | Plánované obchody pro EUR/USD | Ekonomika | První zvýšení sazeb | Vývoj hlavní úrokové sazby | Letošní úroda obilovin | Výnosová křivka | Investiční doporučení | Elektřina | WTO | Volný byt | Výrobní index PMI | Sněmovna reprezentantů USA | Flexibilita | Investiční aktivity | Commerzbank | Zhodnocení | Spořící účty | Poradenské společnosti | Fitch rating | Ceny zlata | Vývoj trhu | Výhled | Timeframe | České akcie | ESM | Analytik skupiny | Auta | Americký akciový index | Komerční banky | Americké ministerstvo | Americký trh práce | Automobilový koncern | Banka pro mezinárodní platby (BIS) | Summit EU | Ethereum | Fialův kabinet | Japonská ekonomika | Embargo | Kótování | Vysoké ceny | Economist | Nemovitosti v ČR | Dostatek likvidity | Roberto Azevedo | Energetické společnosti | Americká společnost Apple | Propouštění | Zaměstnanci | Měnové unie | PayPal | Trans Adriatic Pipeline | Jaromír Gec | Čerpací stanice | Evropský trh | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Finanční trhy | Schodek rozpočtu | Nízké ceny ropy | Česká národní banka | Cyrrus | Expanze | eBook | Šíření koronaviru | LVMH | Největší ekonomika | Růst cen energií | General Motors | Fondy | Poptávka po dolaru | Investiční příležitosti | Ekonomické prognózy | Komise pro cenné papíry | Londýnský index | Místopředseda Evropské komise | Obrovská panika | Český vývoz | Walt Disney | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Bílý dům | OSVČ | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | HDP Číny | Německé ekonomiky | Financial Times | Kontrola inflace | Silné hospodářské oživení | Počet nakažených | Poptávky po ropě | Dluhopisy Saúdské Arábie | Spread | Bankovní fond | Vývoj měnového páru EUR/USD | Významné riziko | Riziko korekce | Analytik finančních trhů | ČR do ERM II | Krize | Srovnání měnové politiky | Výbor pro zodpovědný federální rozpočet | Paul Tudor Jones | NERV | Epidemie koronaviru | Změny úrokových sazeb | Obchodní dohody | Sedmadvacítka | Uvolnění rozpočtových pravidel | Británie | Šance | G20 | Pokles poptávky | Rekordní schodek | Investiční bankovnictví | Objednávky | Akcie roku 2019 | Akcie ve světě | Společnost Walt Disney | Výhled veřejných financí | Konzervativní strana | Prezidentské volby | Burzy v Šanghaji | David Einhorn | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Úročení vkladů | Dolarový index | Indikátor CCI | Globální trh | Boj proti inflaci | Poradci | Zrušení superhrubé mzdy | Sazby | ODS | Generální ředitel | Kompenzace | Devizové rezervy | České vlády | Cíle | Politická rozhodnutí | Zisk na akcii | Burza | Ceny dluhopisů | Ekonomický kalendář | První odhad | Zvyšování úrokových sazeb | Rozvoj | RBA | Likvidita | Žádosti o podporu | Asociace exportérů | Reinvestice | Průměrná míra inflace | Rozhovor | Spotřeba domácností | Švýcarské banky | Investiční rating | Dnešní údaje | Banka | Měny | Premiér Fiala | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Ekonomické vysoké školy | Bezpečnost | Zaměstnanost | Slovensko | MNB | Profitovat | Irsko | Ekonom Jan Švejnar | Pád Kábulu | Energie | Rozjednané prodeje domů | Analytici společnosti | Prezidenti a premiéři | Ekonomika EU | IPO roku | Tradeři | USDX | Obchody s akciemi | Pozitivní výhled | BTC/USD | BHS Štěpán Křeček | Dividendy | Měna | Osobní výdaje | Dodávky plynu | The Wall Street Journal | Trading | Finanční sektor | Daňové příjmy | Oslabení eura | Kotace | Řecké dluhopisy | Ukrajinská agentura | Ukončení obchodní války | Česká zbrojovka Group SE | Salesforce.com | Thomson Reuters | Nákupy centrálních bank | Index podnikatelské aktivity | Výnosy | Paul Milgrom | Miliardy dolarů | W1 | Libra k dolaru | Ceny realit | Veřejný dluh Spojených států | Politická stabilita | Finanční trh | Opatření na podporu ekonomiky | Maďarská vláda | Robert Wilson | JPMorgan | Německá automobilka | Meduza | Nová vláda | Růstové vyhlídky | Země eurozóny | Rozhodnutí centrální banky | Uhlí | Zahájení ruské invaze | Virgin Atlantic | Nové prognózy | EFSF | Prodeje | Vývoj ceny americké ropy | Stav ekonomiky | Náklady na obsluhu dluhu | Světová zdravotnická organizace | EIA | Odhad letošního růstu ekonomiky | IPO | Partneři | Rusko | Vysoké riziko | Nissan | Tudor Jones | Iracionální | Miliardy USD | Snižování daní | Vicepremiér | Reálné úrokové sazby | Další růst sazeb | Vývoz z Číny | Pakt stability | Signál | Jerome Powell | Zdražování | S/R zóny | Carige | M1 | Afrika | Chudoba | Předstihové indikátory | Britská vláda | Rotace | Nejvyšší rozpočtový deficit | ADP | Hodnota zlata | Repo sazba | Přijetí eura | Biliony dolarů | Kupní síla | Ceny americké ropy WTI | Úbytek | Joe Biden | Ropy | Rozdílové smlouvy | Historie | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Zadlužení země | Podmínky půjčky | TCL | Pracovní síly | Forex trader | Výdaje | Guvernér české národní banky | Evropská komise (EK) | Ekonomický dopad | Společnost | Petr Dufek | Italská ekonomika | Covidové pandemie | LTV | Rezervní měny | Časové období | Úvěrová aktivita | Důchody | Likvidní | List The Wall Street Journal | Stimuly | Ministr hospodářství | Koronové dluhopisy | Forbes | Obchodujte | Historicky nejnižší | Ratingový výhled | BlackRock | Halliburton | Negativní výhled | Chování čínských spotřebitelů | BMW | Cena akcií | Guvernér ČNB | Primární veřejné nabídky akcií | Mark Carney | Ukrajinská ekonomika | Světové hospodářství | Upozornění na rizika | Rozšíření | Schodek veřejných financí | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Britská společnost Cineworld | Americké ministerstvo financí | Rishi Sunak | Umělé inteligence | Burze | Eura | Tisková konference | Neúspěch | Ztráty | Lehman Brothers | Nizozemsko | Bankovní systém | Organizace | Akcie Erste Group | Bankovní asociace | Ryanair | Obilí | Ceny pohonných hmot | Celkové příjmy | Skvělý zisk | VIX | Stock Exchange | Filip Kalčák | Premiér Boris Johnson | Růst | Objem obchodování | Znovuzavedení fiskálních pravidel | Příjmy | Komodity | Agentura Standard & Poor's | Událostí ve světové ekonomice | Hospodářské výsledky | Prezident Ifo | Pohyby na trzích | Světoví těžaři | Odhad letošního růstu | Next Finance Vladimír Pikora | Risk-off | Propad ceny | Volvo | Aukce státních dluhopisů | Zajištění | Ministryně financí Alena Schillerová | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Propad poptávky | Domácí měny | CzechTrade | Propad veřejných financí | CNY | Propad cen ropy | Zprávy z krypto průmyslu | BOSSA | Snížení inflace | Daň z mimořádných zisků | Fúze | Kompenzační programy | Růst průmyslové výroby | Index | Wall Street Journal | Rostoucí mzdy | XTB Research | Dow Jones | Wirecard | Čínský trh | Odpůrci eura | Eva Zamrazilová | Bohatství | Investiční fond | Malý prostor | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | 5G | Jižní Korea | Dohoda z Plazy | Dluh eurozóny | Pandemie covidu-19 | Vývoj ceny americké ropy WTI | Měnové trhy | Ceny nemovitostí | Farmaceutická společnost | Konsolidační balíček | Florin Citsu | ČTK | Engulfing | ISM index | Návratnost investice | Italský premiér Giuseppe Conte | Obsluha státního dluhu | Italský statistický úřad | Jihoevropské země | Štempl | Ovlivňování | Celkové investice | Podnikání na kapitálovém trhu | Oděvy | Vlády | Výzvy a rizika | Svíčková formace | Saudi Aramco | Snížit úrokové sazby | Valorizace | Investiční platformy | Fungování fiskální politiky | Unijní činitelé | Posílení japonského jenu | Zadlužení České republiky | Vladimir Putin | CECE | Dluhopis | Nulový úrok | Dolar zpevňuje | Kosovo | Chrysler | Solidní růst | Estonsko | Pražská burza | Program nákupů dluhopisů | Americké vlády | Výdaje na osobní spotřebu | Shazování peněz z vrtulníku | Výkonná rada MMF | Václav Klaus | Obchodovat s akciemi | Liou Che | Ferrari | Investování | Pokrok ve vývoji | Deloitte | Čínská poptávka | Velké zadlužování | Společnost Uber | Rezistence | Rozhodnutí japonské centrální banky | Andorra | Společnost PwC | Čeští ekonomové | Velké hospodářské krize | Snowflake | Cílové priority | Ekonomický plán | Vatikán | CapitalPanda | Zajímavý rozhovor | Trend oslabování | Obchodování na forexových trzích | Italský premiér Mario Draghi | Dinár | Investiční apetit | Evropská měnová unie | Směnný kurz | Španělsko | Analýza | ISTAT | Akciové burzy | Fiskální pakt | Odvětví | Pracovní místa | Italský dluh | Daň z mimořádného zisku | Vlastní jmění | NFP report | Vakcinace | Výhled růstu Japonska | Vývoj dolarového indexu | Týdenní pivot | Plán zavedení eura | Devalvace měny | Počet nemocných | Významný dopad | Prognóza Evropské komise | Pivovar | České předsednictví | Vít Hradil | Rekordní růst | Česká vláda | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Železná ruda | Analytička | Ukrajinská ministryně hospodářství | Trpělivost | BCM Begin Capital Markets CY | Úrokové míry | Ekonomika USA | Nízká inflace | Vklady | Zhodnocení měny | Průměrný kurz koruny | Norsko | Vstup do eurozóny | Dluhové krize | Roubini | Globální akcie | Nemoc covid-19 | Expanzivní fiskální politika | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Fundamentální analýza forexu | Odhady analytiků | Nízké úrokové sazby | Realitní bublina | Hertz Global | Další pokles | Plaza v New Yorku | Velké firmy | M5S | Veřejné finance ČR | Hodnotové akcie | Americké centrální banky | Zadlužení Evropské unie | Zdravotní péče | Akcie v Indii | První obchod | Ministr financí | Hlavní ekonom | Angela Merkelová | Bloomberg | Zákon o sankcích | Baker Hughes | Zahraniční forex | Vláda a kongres | Zemědělství | Agentura Moody's | Průměrná sazba hypoték | Rating dlouhodobých závazků | Bydlení | Ministerstvo obchodu | Reálné mzdy | Komentář Fidelity | XTB | Italský statistický úřad ISTAT | Refinanční sazba | Banka pro mezinárodní platby | Pokles HDP | České koruny | Výhled hodnocení úvěrové spolehlivosti | Eurokomisař pro ekonomiku | Političtí vůdci | Maloobchodní sektor | Výnosy řeckých dluhopisů | Předpověď | Komentář Fidelity International | Analytik XTB | Investice do platiny | Tudor | Obchodní války | Vysoká nezaměstnanost | Vysoké ceny energií | Spoření | Technologické společnosti | Státní svátek | Vypuknutí pandemie | Hodnota primární veřejné nabídky | OX Capital Markets | Míra inflace v Německu | Snižování sazeb | Mluvčí MMF | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Goldenburg Group Ltd | Kobalt | EK | Kontrakt | Vývoj úroků | SABIC | Graf páru | Ministerstvo spravedlnosti | Michal Dvořák | Zdražení ropy | Platina | Zdroje energie | Hospodaření | Odchod z EU | Konec roku | Novela zákona o ČNB | HDP USA | Pokles české ekonomiky | Německý PMI | Deficit Itálie | Vstup do ERM II | Boris Johnson | AAA | Index CPI | Ruská ekonomika | Posilování české koruny | Inflace v únoru | Posílení kapacit LNG | Harmonizovaná inflace | Cena železné rudy | Akciový index | Přehled | Domácí poptávka | Růst úroků v USA | Záporné reálné úrokové sazby | Dluh Řecka | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | Finanční ztráty | Koncern | Nízké úroky | Obchodní konflikt | Primární nabídka | Úvěrový program | Opatření proti šíření koronaviru | Ekonomické zpomalení | New Deal | Bezpečnostní situace | Intervence Bank of Japan | Prezident Biden | Hospodářský šok | Hospodářské škody | xStation5 | Pakt stability a růstu | Fiskální udržitelnost | Spotřebitelské ceny | Hotovost | Německý kancléř | Čínská společnost | Německo | Obchodní model | Aleš Michl | Obchodní výhled | Obchodovat s cennými papíry | MT4 | Profesionální obchodník | Úrokové sazby na nízké úrovni | Sněmovní volby | Levnější půjčky | Analytik | Růst české ekonomiky | Devalvaci měn | Videosummit | Zadlužení | Stabilizační mechanismus | Vice | Hlubší deficit | Kapitálové trhy | CVVM | Tým FXstreet.cz | Inflace v Německu v prosinci | Premiér Viktor Orbán | Šok na trhu | CIC | Chorvatsko | Italské dluhopisy | Co je to fiskální politika? | Trader | Poskytování likvidity | Primární nabídka akcií | Finanční svět | Prognózy inflace | Nuance | Ruská ropa | Balík stimulačních opatření | TopForex | Státní dluhopisy | NAFTA | Finanční architektura | Nové zakázky | VaR | Ruská centrální banka | Vysoká inflace | Hospodářský růst Evropy | Pozice | Letošní úroda | Veřejný sektor | Záchranné programy | Celosvětový dluh | Rheinische Post | Cena libry | Výdaje státního rozpočtu | Fyzické akcie | Ekonomiky zasažené krizí | Antiticyklické akcie | Rating Česka | Il Sole 24 Ore | Obchody | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Závislost | Země G20 | Krypto | Dluhopisový trh | Německá finanční společnost | Capital Markets | Globální veřejný dluh | EUR/GBP | Největší rizika | Druhá vlna | WHO | Pravidla EU | Snížení schodku | Investing | BIS | Chesapeake | Daňový balíček | Podnikatelská aktivita | Hans Dieter Pötsch | Šíření nákazy | Kurzové intervence | Bitcoinové investičních fondy | Market alert | Dun & Bradstreet | Investiční rozhodnutí | Romain Boscher | Trh s bydlením | Nemoc COVID-19 | Mimořádná inflace | Rozvojové země | Virus | Wealth Report | Nesoulad | Daňové změny | Federální úřad pro letectví | AUD/USD | Počet výdělečně činných osob | Legendární investor | Stimulace hospodářského růstu | Alžírsko | Podnikatelé | Základní úroková sazba | Nižší úrokové sazby | Finanční systém | Meziroční inflace | MOL | Oslabení české koruny | Ruský ministr | Il Sole 24 | Oživení hospodářství | Tesla | Budoucnost | Banky | Američtí politici | Intervenovat | Studie World Wealth Report | NASDAQ 100 | Peking | Pomoc pro Ukrajinu | Salutem Fund | 737 MAX | 100 procent HDP | Řešení krizí | Scope | Mzda | Mechanismus ERM II | Pozornost trhu | Greenlight Capital | Aktuální kurz | Doporučení | Vysoké školy | Geopolitika | Lockdowny | Poptávka po ropě | Nákup dluhopisů | Astrazeneca | Emerging markets | Evropské země | Závislost na dolaru | Veřejný dluh zemí eurozóny | Měnový pár | Ocenění | PX Pražské burzy | České mzdy | Předsedkyně Evropské komise | Šíření nového koronaviru | ERM-2 | Ziskovost bank | Kupci | Vlastnictví | Celková inflace | Německý rozpočet | Opatření | Přerušení těžby | Poptávka po plynu | Cyklické růstové akcie | Návrat do práce | Období krize | Objemy peněz | Jednání ministrů financí | Tvorba hrubého fixního kapitálu | Úrokové sazby | EBRD | Obchodní válka | Vyšší výnosy | Donohoe | Závěr dnešního obchodování | Šéf euroskupiny | Ekonomické prostředí | Italové | FXstreet | Bilance | Vývoj ceny | Daň z příjmu | Zastropování cen | Obchodní nastavení | Investiční glosa | Ceny v Česku | Ekonomický růst | Nasdaq | Společná evropská měna | Nouriel Roubini | Poměrové ukazatele | Evropský fond finanční stability | Volkswagen | Masivní investice | Evropské dluhové krize | MIC | Vítězství | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | Cenový vývoj | Nominální růst | Slabý trh | Boeing 737 Max | Global macro | Zadluženost Španělska | Práce | FOREX | Výroba aut | Obnovení růstu | Herbert Diess | Japonská společnost | Růstové sektory | Řecká vláda | Zásobníky | Zadlužení státu | Maďarská centrální banka | Největší ekonomika eurozóny | Fidelity International | Odhad letošního růstu HDP | Spojené státy | Zadluženost | Růst ruské ekonomiky | Vládní konsolidační balíček | Úvěrové ratingy | Kryptoměny | Banky pro mezinárodní platby | Poptávka investorů | Řecký dluh | Bublina v USA | Podnik | Crédit Agricole | MF | Oživení ekonomik | Evropské akciové trhy | Klaus Regling | Výrobce elektromobilů Tesla | Ministři financí zemí Evropské unie | Prodej aut | Úvěr | Situace na trhu | Mzdy | Úspěch | Dopady pandemie | Ekonomové | Používání eura | G7 | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Dluh Itálie | Volby | Statistický úřad | Ukazatele | Obchodní podmínky | Omezení cestování | Zlepšení | Volby do Kongresu | Výrobce elektromobilů | USD/CNY | Úrokové sazby ČNB | Nový virus | Deficity vlád | Čínské firmy | Výbor pro zodpovědný federální rozpočet (CRFB) | Evropské dluhopisy | Euro vůči americkému dolaru | Vojtěch Benda | Dluh zemí eurozóny | Zlato | Cineworld | Anticyklické akcie | Premiér Giuseppe Conte | Ondřej Hartman | USD/JPY | Záporné úrokové sazby | Koronavirus | Dánsko | Belgie | ČR | Podniky | Obchodování na burze | Německá automobilka Volkswagen | Kritéria konvergence | Ekonomické aktivity | Inflace v USA | Ministr financí Jeremy Hunt | Eugal | Politici | Situace evropských bank | Pravidla Evropské unie | Skupina Volkswagen | Francouzský ministr financí | Příjmy domácností | Analytický tým | Očkování | Rozpočtovaný schodek | Platidlo | Politický tlak | Výnos dluhopisů | Bankrot | Spotřebitelské ceny v ČR | Britská společnost | Amazon | Čistý dluh | Světové rezervní měny | Stephen Poloz | Produkce ropy | Výhled úvěrového ratingu | Wall Street | Dopady koronaviru na ekonomiku | Markit | DRFG | Snížení úroků | CNBC | Emise | Obchodování na forexu | Olaf Scholz | Stavební zákon | Růst cen plynu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Veřejné investice
Veřejně nedostupné informace
Veřejně obchodovaná společnost
Veřejně obchodované fondy
Veřejné obchodování
Veřejné rozpočty zemí
Veřejné služby
Veřejné společnosti
Veřejné zadlužení
Veřejné zdraví

Následující klíčová slova

Veřejný dluh Británie
Veřejný dluh ČR
Veřejný dluh Francie
Veřejný dluh Spojených států
Veřejný dluh USA
Veřejný dluh v USA
Veřejný dluh zemí eurozóny
Veřejný rozpočet
Veřejný rozpočet Německa
Veřejný sektor
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei Payout
Potvrďte prosím... Zavřít