Import
Rychlé shrnutí
13.07.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci výše. Index S&P500 rostl o 0.35 %, Dow Jones přidal 0.36 % a Nasdaq 0.21 %.
Analýza makroindikátorů: Zakázky rostou, chybí ale komponenty do výroby
07.07.2021 Průmyslová produkce v květnu meziměsíčně po předchozí expanzi klesla více, než se čekalo. Důvodem jsou omezené dodávky výrobních komponent. Meziroční srovnání je stále silně ovlivněno loňským propadem. Slabší průmyslová výroba se odrazila i ve snížení přebytku v zahraničním obchodě. Stavebnictví v květnu naopak mírně povyrostlo. Z hlediska finančního trhu data z výroby překvapila negativně, nicméně očekávané další utahování měnové politiky by neměla zamezit.
Zahraniční obchod v květnu přibrzdil
07.07.2021 Podle předběžných údajů ČSÚ skončila květnová bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách přebytkem 6,3 mld Kč a výrazně tím minula tržní očekávání. Medián trhu vyhlížel bilanci ve výši 25,3 mld. Kč (náš odhad 25,4 mld. Kč), přičemž i ten nejnižší odhad počítal s 20 mld. Kč.
Rychlé shrnutí
01.07.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci výše. Index S&P 500 přidal 0.12 %, zatímco Dow Jones přidal 0.61 % a Nasdaq klesl o 0.17 %.
Analýza Fidelity International: Nerovnoměrný supercyklus pro komodity?
08.06.2021 Většině komodit se v letošním roce dařilo. Jejich růst navázal na loňské oživení a podnítil úvahy o možném komoditním supercyklu. Rozdílné vyhlídky v různých zeměpisných oblastech a odvětvích však znamenají, že výnosy by nyní mohly být rozptýlenější, a že se objeví vítězové i poražení.
Průmysl má nakročeno k celoročnímu dvoucifernému růstu
07.06.2021 Průmyslová produkce v dubnu meziměsíčně pokračovala v expanzi mírně nad odhady navzdory omezeným dodávkám výrobních komponent. Meziroční srovnání je extrémně silně umocněno loňským propadem. Zahraniční obchod překvapil silným meziměsíčním růstem zejména na straně exportu. Stavebnictví v dubnu setrvalo v útlumu. Z hlediska finančního trhu data z výroby překvapila jen mírně pozitivně.
Export tažen zejména bilancí s motorovými vozidly
07.06.2021 Podle předběžných údajů ČSÚ skončila dubnová bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách přebytkem 19,3 mld Kč, tedy téměř stejně jako v březnu, kdy saldo činilo 17,6 mld. Kč.
Ranní okénko - Česká inflace v květnu zřejmě na vrcholu
07.06.2021 Ekonomický kalendář pro tento týden je nabitý důležitými údaji z tuzemska i zahraničí. Dorazí měsíční data z reálné ekonomiky, která dosáhnou meziročně nevídaně vysokých hodnot díky srovnání s propadem z loňského jara. Inflace podle nás v květnu vystoupala na 3,3 % meziročně a patrně již dosáhla vrcholu. V nejbližších měsících by měla mírně zvolnit, avšak v závěru roku počítáme s opětovným přiblížením k 3% hranici především kvůli očekávanému růstu cen potravin. Koncem týdne bude jednat ECB a dorazí také struktura HDP eurozóny za první čtvrtletí. V USA budeme sledovat zejména údaje o inflaci.
Čínský vývoz a dovoz v květnu stouply dvouciferně, zaostaly ale za odhady
07.06.2021 Čínský vývoz v květnu meziročně stoupl o 27,9 procenta na 263,9 miliardy dolarů (5,52 bilionu Kč) a dovoz se zvýšil o 51,1 procenta na 218,4 miliardy. Oznámil to dnes čínský celní úřad. Mimořádně vysoká čísla částečně souvisí s loňským propadem obchodu, který zapříčinila koronavirová pandemie. Zahraniční obchod sice roste už několik měsíců, čekalo se ale ještě silnější oživení.
Rychlé shrnutí
11.05.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci níže díky korekci v technologickém sektoru. Index S&P 500 klesl o 1.04 %, Dow Jones odepsal 0.1 % a Nasdaq 2.55 %.
Spekulanti dál investují do zemědělských komodit
07.05.2021 V posledním dubnovém týdnu, kdy futures na americké indexy začaly znovu stoupat, dolar dál klesal a výnosy z amerických vládních dluhopisů poskočily výš, i když se zatím udržely v zavedených pásmech. Komodity dál stoupaly, zejména obiloviny a měkké komodity se mohou pochlubit značnými zisky.
Zahraniční obchod přidává, nejen díky srovnávací základně
07.05.2021 Podle předběžných údajů ČSÚ skončila březnová bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách přebytkem 18,5 mld Kč, což je jen mírně za výsledkem v únoru a lednu, kdy bilance činila 22,5, respektive 24,6 mld. Kč.
Německá data jsou dobrou zprávou pro český export a průmysl
07.05.2021 Pro zbytek dne je český i celkový evropský ekonomický kalendář prázdný. Trh tak bude vyhlížet statistiku z amerického trhu práce. Indikace zlepšení tento týden již zazněla. Jak se čekalo, ukázala statistika zaměstnanosti ADP na růst pracovních míst v odvětví služeb a v pozitivním duchu se nesla i včerejší týdenní data o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Tento vývoj by měl napomoci stlačit dubnovou míru nezaměstnanosti na 5,8 % z předchozích 6,0 %. Nicméně proces uzdravení trhu práce je teprve na začátku, před covidem činila míra nezaměstnanosti 3,6 %.
Dopad ruské politiky na světové trhy a českou ekonomiku
20.04.2021 Ruská politická scéna sklízí hořké plody minulých aktivit, přičemž nyní musí vysvětlovat své vojenské aktivity v blízkosti ukrajinských hranic a obvinění z přímé spojitosti s explozí v muničním skladu ve Vrběticích. „Rostoucí diplomatické napětí mezi Českem a Ruskem by nemělo výrazněji zasáhnout českou ekonomiku. V poslední dekádě dál klesal podíl českých vývozů do Ruska, a to ze zhruba 4 % v roce 2012 na necelá 2 % celkových vývozů dnes. Pokud by z jakéhokoliv důvodu došlo k výraznému poklesu poptávky Ruska po českém a evropském zboží (stejnému jako v roce 2009), byly by dopady rozpoznatelné pouze v nejexponovanějších odvětvích – na prvním místě u strojařů, výrobců kovů a v automotive,“ uvádí ve svém komentáři Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
Rychlé shrnutí
19.04.2021 Británie přesune část své námořní flotily do Černého moře kvůli napětí mezi Ruskem a Ukrajinou.
Ranní okénko - Silná americká data potvrzují probíhající oživení
16.04.2021 Závěrem týdne nás čekají ještě dva zajímavé ekonomické ukazatele. V eurozóně bude zveřejněn zahraniční obchod za únor a konečný výsledek spotřebitelské inflace za březen. V USA bude sledovaný zejména dubnový index spotřebitelské důvěry od Michiganské univerzity.
Vývoz z Číny v březnu stoupl o 30,6 pct., dovoz rostl nejrychleji za 4 roky
13.04.2021 Vývoz z Číny pokračoval v březnu v silném růstu díky oživení globální poptávky v reakci na postup v očkování proti covidu-19. Dovoz pak rostl nejrychleji za čtyři roky, což ukazuje na silnou domácí poptávku. Údaje, které dnes zveřejnil čínský statistický úřad, jsou další známkou toho, že druhá největší ekonomika světa nabírá po poklesu na počátku loňského roku způsobeném pandemií na rychlosti, i když výhled nadále ohrožují zaostávající poptávka spotřebitelů a růst nových případů nemoci covid-19 v mnoha zemích. Přebytek zahraničního obchodu v březnu činil 13,8 miliardy USD (302 miliard Kč), výrazně tak zaostal za odhady analytiků.
Průmyslová výroba v Německu v únoru překvapivě klesla, export vzrostl
09.04.2021 Průmyslová výroba v Německu v únoru meziměsíčně klesla o 1,6 procenta. Export naopak o 0,9 procenta vzrostl, přispěl k tomu zejména růst vývozu do Číny. Vyplývá to z dnešních údajů spolkového statistického úřadu a ministerstva hospodářství. Pokles průmyslové produkce byl překvapením pro analytiky, kteří v anketě agentury Reuters předpovídali nárůst o 1,5 procenta.
Ranní okénko - Průmyslové zakázky rostly, výroba ale nečekaně klesla
09.04.2021 Dnešní ekonomický kalendář zeje prázdnotou. Odpoledne dorazí pouze údaje o amerických cenách průmyslových výrobců, od kterých se za březen čeká zrychlení meziročního růstu. Hlavní událost je již za námi. Po včerejším zveřejnění tuzemských měsíčních dat o průmyslové výrobě a zahraničním obchodu byl dnes ráno na řadě německý Destatis. Nejdříve se ale zaměříme na data z tuzemska, která přinesla překvapivý vývoj.
Ranní okénko - Potěší opět český průmysl?
08.04.2021 Dnešnímu dni budou dominovat data z České republiky, odkud v ranních hodinách dorazí únorová data o průmyslové výrobě a také zahraničním obchodu. Obě tyto oblasti přitom v období pandemie patří mezi majáky české ekonomické naděje a jako jedny z mála tak nabízejí alespoň trochu příjemné čtení. Průmysl se již v závěru roku 2020 dokázal vrátit na předkrizové objemy a místy je dokonce i překonat. Předstihové indikátory přitom ukazují, že průmyslová party ještě zdaleka neskončila a minimálně pro pár příštích měsíců v něm o poptávku nebude pouze. Naopak v poslední době čeští průmyslníci narážely spíše na kapacitní omezení, když jim v další expanzi bránily problémy v dodavatelských řetězcích či nedostatek zaměstnanců. Za únor tak očekáváme opět výsledek poblíž předkrizových objemů a trh je v tomto s námi zajedno. Prakticky to samé lze říct o bilance přeshraničního obchodu, jehož obsahem jsou velmi často právě průmyslové výrobky. Český export již předkrizové hodnoty taktéž překonal a import je naopak tlumen omezenou investiční aktivitou. Lze tak očekávat opět solidní bilanci poblíž 27 mld. Kč.
Rychlé shrnutí
22.03.2021 Akcie v Asii se dnes obchodují spíše smíšeně. ASX 200 roste o 0.66 %, Kospi je stabilní a Nikkei ztrácí 2.07 %. Futures na německý DAX signalizují začátek seance mírně v červených číslech.
Ranní okénko - Důvěra evropských investorů se vzpamatovává
09.03.2021 Dnes se dozvíme lednový údaj o bilanci českého zahraničního obchodu. Tomu se během pandemie daří velice slušně, když export průmyslového zboží poměrně svižně najel zpátky na předchozí obrátky, zatímco import zůstává v útlumu, čímž vylepšuje celkovou bilanci. I od lednového výsledku si tak slibujeme pěkných 36,1 mld. Kč, přičemž trh je jen mírně menší optimista s 32,3 mld. Kč.
Obchodní schodek USA v lednu stoupl kvůli rekordnímu dovozu zboží
05.03.2021 Obchodní deficit Spojených států v lednu vzrostl, protože dovoz zboží se v důsledku oživení spotřebitelské poptávky vyšplhal na rekordní maximum. Vyplývá to z dnešních údajů amerického ministerstva obchodu.
Ranní okénko - Německou ekonomiku podpořil export a investice ve stavebnictví
24.02.2021 Dnešek odstartuje tuzemský únorový konjunkturální průzkum. Přetrvávající ekonomické uzavírky a nepříznivá epidemická situaci budou nadále limitovat prostor ke zlepšení. Opět lze počítat s vývojem charakteristickým pro podzimní a zimní vlny pandemie, tedy že průmysl odolává, zatímco sektor služeb pokulhává, což zrcadlí i indikátory sentimentu. Vzhledem k nedávným ekonomickým údajům budou zajímavé dva body. Zaprvé, zda se nůžky mezi průmyslem a službami dále rozevřely, jak ukázal výsledek únorového PMI v Německu a eurozóně. A zadruhé, zda průzkum v odvětví průmyslu naznačí, do jaké míry jsou čeští výrobci omezeni aktuálními sílícími komplikacemi v dodavatelských řetězcích. Tato informace je směrodatná nejen pro další vývoj cen v průmyslu, které v lednu rostly dvakrát větším tempem, než se čekalo, ale i z hlediska výkonu průmyslové výroby a exportu – dvou hlavních tahounů české ekonomiky v posledních několika měsících.
Rychlé shrnutí
17.02.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci s mírnou ztrátou. Index S&P 500 klesl o 0.06 %, Nasdaq klesl o 0.34 % a Dow Jones rostl o 0.20 %.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
09.02.2021 1) Cena bitcoinu se dál prudce zvyšuje, nejznámější kryptoměna se vyšplhala na další rekord nad 48.000 dolarů (1,02 milionu Kč) a za den si připsala více než 20 %. K růstu notně přispívá pondělní oznámení americké společnosti Tesla, že nakoupila bitcoiny za 1,5 miliardy dolarů (31,9 miliardy Kč) a že začne digitální měnu přijímat i jako úhradu za své automobily. Výrazně se zvyšují také investice do kryptoměnových fondů a zvláště pak do digitální měny ethereum.
Vývoz z Německa loni klesl nejvýrazněji od finanční krize
09.02.2021 Vývoz z Německa se v loňském roce kvůli pandemii snížil o 9,3 procenta na 1,205 bilionu eur (zhruba 31 bilionů Kč). Zaznamenal tak nejprudší pokles od finanční krize z roku 2009. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad. Import loni klesl o 7,1 procenta na 1,026 bilionu eur, což je výrazně méně než export.
Analýza makroindikátorů: Český průmysl expanduje zejména díky automobilům
08.02.2021 Průmyslová výroba v prosinci opět rostla a největším tahounem byla výroba automobilů. Na počátku roku čekáme mírné oslabení výroby, ale ve zbytku roku by měl růst pokračovat a za celý rok dosáhnout téměř 10 %. Silný průmysl koresponduje s růstem exportu, což s ohledem na nízké dovozy znamená další přebytek zahraničního obchodu.
Profesionální indikátor „CUMULATIVE LEVELS“
08.02.2021 V tomto článku bychom vám s radostí představili profesionální tradingový indikátor zvaný Cumulative Levels. Není žádným tajemstvím, že pro obchodní platformu MT4 existuje doslova tisíce a tisíce různých indikátorů. Většina z nich funguje na principu kalkulovaných průměrů (moving average apod.), různých koridorů (bollinger bands apod.), či výpočtu extrémních hodnot v podobě oscilátorů (RSI apod.).
Obchodní deficit USA loni dosáhl dvanáctiletého maxima
05.02.2021 Obchodní deficit Spojených států v loňském roce vzrostl o 17,7 procenta na 679 miliard dolarů (14,6 bilionu Kč). Dosáhl tak nejvyšší úrovně za 12 let, ukázaly údaje, které dnes zveřejnilo americké ministerstvo obchodu.
Rychlé shrnutí
15.01.2021 Hlavní americké indexy zakončily seanci na nižších úrovních. S&P500 klesl o 0.38 %, Dow Jones odepsal 0.22 % a Nasdaq klesl o 0.12 %.
Analýza makroindikátorů: Zahraniční poptávka drží obchodní bilanci v plusu
06.01.2021 Bilance zahraničního obchodu dosahuje v posledních měsících vysokých aktiv díky rostoucímu exportu, zatímco import roste pomaleji. Loňský přebytek tak pravděpodobně překoná rok 2019, když celoroční pokles dovozů převáží nad poklesem vývozů. Českou korunu ale spíše než makrodata nyní ovlivňuje pozitivní sentiment na globálních trzích.
Zemědělské komodity v roce 2020
28.12.2020 Zemědělské komodity mají za sebou úspěšný rok. Podobně jako akcie se s příchodem pandemie cukr, sojové boby nebo pšenice propadly. Ve zbytku roku ale ztráty vesměs dokázaly smazat a meziročně se již obchodují v plusu. Přitom výrazně lépe se logicky dařilo čistě zemědělským komoditám a méně pak už komoditám, které se používají jak v zemědělství, tak v průmyslu.
Vývoz z Německa v říjnu proti září rostl, meziročně ale klesal
09.12.2020 Vývoz z Německa se v říjnu proti září zvýšil o 0,8 procenta, meziroční bilance ale skončila poklesem o 6,5 procenta. Dnes to oznámil Spolkový statistický úřad. O 0,3 procenta se proti září zvýšil i dovoz, který ale v meziročním srovnání o 5,9 procenta klesl. Výsledky zaostaly za očekáváním a ukazují, že německé hospodářství se stále potýká s následky pandemie nemoci covid-19.
Zahraniční obchod nadále tahounem ekonomického oživení
08.12.2020 Podle předběžných údajů ČSÚ skončila v říjnu bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách s přebytkem 33,4 mld. Kč, blízko zářijového výsledku ve výši 35,4 mld. Kč. V meziročním vyjádření se jedná o nárůst ve výši 24,4 mld. Kč. Zahraniční obchod tak opět předčil tržní očekávání.
Vývoz z Číny prudce vzrostl, obchodní přebytek s USA je rekordní
07.12.2020 Vývoz z Číny se v listopadu zvyšoval nejrychleji za téměř tři roky - meziročně vzrostl o 21,1 procenta, což je výrazně více, než se čekalo. Dovoz ale za odhady zaostal. Druhá největší ekonomika světa má tak rekordní přebytek bilance zahraničního obchodu a stejně na rekordu je i politicky citlivý obchodní přebytek se Spojenými státy. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil čínský celní úřad. Čína se dál rychle vzpamatovává z koronavirové krize.
Rychlé shrnutí
18.11.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci níže. S&P500 odepsal 0.48 %, Nasdaq klesl o 0.21 % a Dow Jones o 0.56 %.
Česko letos zatím vyvezlo o 130 miliard korun méně aut než loni, export elektroniky nebo potravin ale navzdory covidu meziročně stoupá
17.11.2020 Meziroční propad tuzemského exportu činí za uplynulá tři čtvrtletí letošního roku 9,4 procenta. Pokud bychom takový propad vyhlíželi letos v lednu, budeme za katastrofisty. Pokud bychom jej vyhlíželi letos v dubnu, pak budeme celkem za optimisty.
Průmysl i zahraniční obchod ČR překonaly očekávání, přebytek zahraničního obchodu je skoro nejvyšší v historii. Koruna v reakci posiluje na nejlepší kurs za dobu trvání druhé vlny pandemie
06.11.2020 Průmyslová produkce v ČR za měsíc září překonala očekávání trhu, když meziročně poklesla nakonec jen o 1,5 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil ČSÚ. Údaj zapadá do obrázku tuzemské ekonomiky, jež po utlumení první vlny pandemie solidně oživovala. Tento obrázek již podpořila například předběžná data za hrubý domácí produkt ve třetím letošním čtvrtletí, která rovněž předčila očekávání trhu. Rychlejší než předpokládané zotavování průmyslové výroby se v tom promítlo nemalou měrou. Meziroční propad průmyslu tlumil nejvýrazněji automobilový průmysl, který meziročně vzrostl, a to o 4,9 procenta. Naopak například strojírenský průmysl se dále propadal a zásadním způsobem se podílel na stažení celkové průmyslové výroby do červených čísel, ačkoli propad je znatelně mělčí, než se čekalo. Celkově letos průmysl poklesne o deset procent.
Deficit obchodu USA se v září díky vyššímu vývozu snížil
04.11.2020 Deficit zahraničního obchodu Spojených států se v září snížil ve srovnání s předchozím měsícem o 4,7 procenta na 63,9 miliardy USD (1,5 bilionu Kč). Ke snížení schodku přispěl vyšší vývoz potravin a kapitálového zboží, oznámilo dnes americké ministerstvo obchodu. Analytici však varují, že další zlepšení schodku by mohla mírnit nová omezující opatření, která mají v Evropě zabránit šíření nemoci covid-19.
Rychlé shrnutí
02.11.2020 Akcie v Asii během dnešní seance zatím rostou. Nikkei přidává 1.4 %, ASX 200 roste o 0.4 % a Kospi roste o 1.5 %.
Rychlé shrnutí
13.10.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci výrazným růstem. Index S&P 500 přidal 1.6 %, Dow Jones 0.9 % a Nasdaq rostl o 2.6 %. OECD nedosáhl konsenzu na zdanění velkých technologických společností.
Ranní komentář: Technologie opět tahounem růstu indexů, AUD pod tlakem
13.10.2020 Americké indexy za sebou mají další silnou seanci. Výrazně tentokrát rostl hlavně technologický sektor, v čele s největšími technologickými společnostmi, jako je Apple, Google, Amazon a Facebook. Index S&P 500 tak včera přidal 1.64 %, zatímco Nasdaq rostl o více než 2,5 %.
Ranní okénko - Zaměstnanost a ekonomika zaznamenaly rekordní propad
09.09.2020 Dnešní ekonomický kalendář nám nic zajímavého nenabízí. Za zmínku stojí snad jen údaje o vývoji žádostí o hypotéky v USA, které poskytne týdenní MBA index. Na rozdíl od většiny sektorů ekonomiky, si trh s bydlením v zámoří vedl dobře, a to i navzdory pandemické situaci. Důvodem jsou nízké úrokové sazby, které stlačily dolů i sazby hypoték.
Rychlé shrnutí
07.08.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci růstem. S&P500 přidal 0.64 %, Dow Jones rostl o 0.68 % a Nasdaq přidal 1 %.
Rychle shrnutí
21.07.2020 Pozitivní nálada zatím převládá také v Asii. Nikkei roste o 0.8 %, ASX přidává 2.3 % a Kospi 1.3 %. V zelených číslech se drží také futures na evropské a americké indexy.
Japonský export za pololetí klesl o 15,4 procenta, nejvíc od 2009
20.07.2020 Japonský export se v prvním pololetí snížil o 15,4 procenta, informovalo dnes japonské ministerstvo financí. Jedná se o největší meziroční pokles od finanční krize v roce 2009. Zahraniční poptávku po automobilech a ostatním průmyslovém zboží utlumila pandemie nemoci covid-19. Ekonomové nicméně očekávají, že v druhém pololetí se pokles vývozu zpomalí, protože mnoho zemí otevírá své ekonomiky a snaží se stimuly oživit poptávku.
Rychlé shrnutí
20.07.2020 Lídři EU se zatím neshodli na návrhu Evropské komise, která chce financí pomoc pro země EU v objemu 750 mld. euro. Jednání budou dnes pokračovat.
Čínský export a import se v červnu překvapivě zvýšily
14.07.2020 Objem vývozu z Číny se v červnu proti stejnému období loňského roku překvapivě zvýšil o půl procenta, podpořilo ho uvolňování opatření proti šíření koronaviru v zahraničí. Dovoz pak vzrostl o 2,7 procenta, a zaznamenal tak první meziroční nárůst v letošním roce. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil čínský celní úřad. Analytici v anketě agentury Reuters přitom očekávali pokles - u exportu o 1,5 procenta, u dovozu o deset procent.
Proč by obchodníci neměli ignorovat postupy centrálních bank
09.07.2020 V dnešní době již neexistuje moderní stát, který by neměl centrální banku, jež se svými zásahy snaží zajistit měnovou stabilitu dané země tak, aby se v co největší míře zabránilo neočekávaným a velkým výkyvům cen. Nestabilní měna může mít negativní vliv nejen na import a export zboží, ale také na samotný trading, jelikož pokud není měna stabilní a její kurz se rychle mění sem a tam, pak je pro podniky i obchodníky velmi obtížné, správně stanovovat hodnotu, což se může velmi negativně promítnout v konečné obchodní a účetní bilanci. A právě proto centrální banky zveřejňují důležité informace, které mají podnikům i obchodníkům pomoci v jejich budoucím oceňování.
Bláhový evropský sen o stěhování výroby
03.07.2020 Koronavirová pandemie jasně ukázala, jak moc je Evropa závislá na Asii, zejména na Číně a Indii, pokud jde o výrobu zdravotnických přístrojů a vybavení, ale i účinných složek běžně užívaných léčiv. Zatímco v 80. a 90. letech minulého století pocházelo kolem 60 % všech účinných složek z Evropy, po roce 2010 se situace zcela obrátila ve prospěch Číny a Indie, které jsou teď společně odpovědné až za 60 % celkové produkce.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
17.06.2020 1) Asijsko-pacifický region uprostřed týdne zcela nenásledoval úterní růstovou seanci na Wall Street a obchodoval se smíšeně. Zatímco hongkongský Hang Seng, jihokorejský Kospi či australský S&P/ASX 200 posílily, čínský Shangai Composite uzavřel na červené nule. Výrazněji pak oslabil japonský Nikkei, a to na pozadí příchozích dat o tamním exportu, který v květnu v meziročním vyjádření poklesl o 28,3 %. Jedná se o výrazně větší pokles objemu vývozu oproti konsensuálnímu analytickému odhadu, jenž byl posazen na 17,9% pokles. Import poklesl o 26,2 %.
Rozbřesk: OPEC+ prodlužuje produkční škrty a další adept na překvapení roku...
08.06.2020 Cenu za nejhorší odhad roku by bezesporu mohla vyhrát sázka analytiků na další růst americké nezaměstnanosti. Zatímco ekonomové očekávali na základě týdenních čísel z úřadů práce ztrátu více než sedmi milionů pracovních míst, ve skutečnosti americký trh práce zaznamenal historicky nejvyšší čistý přírůstek pracovních míst, a to více než 2,5 milionu pracovníků. Ve finále tak nedošlo ani k dalšímu nárůstu míry nezaměstnanosti na 19%, ale naopak k jejímu poklesu na 13,3%. Za velkou část překvapení mohly tři sektory, které byly v průběhu pandemie nejvíce zasaženy - pohostinství, hoteliérství, maloobchod a zdravotní péče.
Komentář k makroekonomickým indikátorům: Silný propad průmyslu v březnu potvrzen
07.05.2020 Silný propad průmyslové výroby v březnu nepřekvapil. Obchodní bilance se prudce zhoršila. Stavebnictví kleslo relativně málo. Ekonomika ve druhém čtvrtletí pravděpodobně nalézá dno hluboko pod svým potenciálem a ČNB sníží úrokové sazby.
Rychlé shrnutí
07.05.2020 Smíšená atmosféra zatím panuje také v Asii. Nikkei se obchoduje výše, ale čínské indexy ztrácejí. Pod tlakem jsou burzy i v Jižní Koreji a Austrálii. Futures na americké a evropské indexy jsou na dosah včerejších zavíracích cen.
Ekonomika na dně, ČNB dál sníží sazby
30.04.2020 Makroekonomická data zveřejňovaná v průběhu května ukáží ekonomiku která v březnu začala padat volným pádem a v průběhu dubna dosáhla pravděpodobně dna. Nyní ekonomika začíná růst, ale její útlum je stále vysoký a oživení má řadu překážek. ČNB proto pravděpodobně dál sníží úrokové sazby.
Forex: Shrnutí obchodování 15.4.2020
15.04.2020 Americké akcie během včerejšího obchodování výrazně posílily díky nadějím, že prezident Spojených států Donald Trump by mohl v brzké době zmírnit restriktivní opatření, která mají za úkol zpomalit šíření koronaviru.
Forex: Dolar oslabuje kvůli obnovenému zájmu o rizikovější aktiva
14.04.2020 Americký dolar dnes oslabuje kvůli obnovenému zájmu investorů o rizikovější aktiva po ekonomických údajích z Číny, které překonaly očekávání analytiků. Euro si kolem 17:05 SELČ vůči dolaru připisovalo zhruba půl procenta na 1,0970 EUR/USD.
Rychlé shrnutí
14.04.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci níže. S&P500 klesl o 1.01 % a Dow Jones klesl o 1.39 %. Dařilo se alespoň Nasdaqu, který přidal 0.48 %.
Forex: Chmurnou náladu na finančních trzích dnes navodí data z USA
09.04.2020 Finanční trhy z hlediska kurzotvorných informací dnes čeká poměrně chudý den. Pozornost připoutají pouze statistické údaje z USA. Zveřejněn bude tamní vývoj cen průmyslových výrobců v březnu letošního roku, kde se očekává jejich další zpomalení. O poznání důležitější však bude údaj o počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, který v minulém týdnu raketově vzrostl. K dalšímu nárůstu pravděpodobně dojde i dnes. Negativní dopady koronavirové pandemie na americkou ekonomiku bude určitě odrážet i indikátor důvěry Michiganské univerzity. My jsme včera zveřejnili naše aktualizované Ekonomické výhledy pro ČR.
Rychlé shrnutí
18.03.2020 Americké indexy včera výrazně rostly díky informacím o chystaném fiskálním stimulu ve Spojených státech. Balíček musí ale teprve projít Kongresem. S&P500 zakončil seanci výše o 6 %, Dow Jones přidal 5,2 % a Nasdaq 6,2 %.
Zákaz cestování znamená pro trhy zásah z několika stran
12.03.2020 Dnes v noci přišla ze zámoří zásadní zpráva o tom, že prezident Trump nařídil přerušit cestování z Evropy. Tento nečekaný krok znovu na trzích rozvířil paniku a i zbytek hlavních akciových indexů bez milosti poslal do medvědího trhu. Důvodů k negativní reakci je přitom víc:
Čínský vývoz se kvůli koronaviru začátkem roku prudce propadl
08.03.2020 Čínský vývoz se kvůli vypuknutí nového koronaviru začátkem roku prudce propadl. Za leden a únor se meziročně snížil o 17,2 procenta na 292,45 miliardy dolarů (6,58 bilionu Kč), tedy nejvíce od února 2019. 0 čtyři procenta zeslábl na 299,54 miliardy dolarů i dovoz, vedl si ale lépe, než očekávali analytici. Zahraniční obchod Číny se tak celkově snížil o 11 procent. Údaje, z nichž citují světové agentury, včera zveřejnil čínský celní úřad.
Rychlé shrnutí
19.02.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci níže. S&P500 klesl o 0,29 % a Dow Jones odepsal 0,56 %. Nasdaq jako jediný z velké trojky dokázal ztráty umazat a rostl o 0,02 %.
Koronavirus ochromí světovou ekonomiku. Británii se po brexitu nedaří vyjednat dohodu
07.02.2020 Po pátečním / sobotním Brexitovém dni Spojené království od pondělí začalo první pracovní týden „bez evropské unie“ a předseda vlády Boris Johnson začal svůj cyklus vyjednávání obchodních podmínek mezi UK, EU a USA.
Ranní nadhoz - Data z amerického trhu práce na pořadu dnešního dne
07.02.2020 ČNB se navzdory očekáváním rozhodla v poměru hlasů 4:3 pro zpřísnění měnové politiky. Základní úroková sazba se tak zvýšila o 25 bazických bodů na 2,25 %. Důvodem je zejména vyšší míra inflace. Ta by podle centrálních bankéřů měla v blízké době setrvat citelně nad horní hranicí tolerančního pásma inflačního cíle. Zdůvodnění nám ovšem nepřišlo přesvědčivé, jelikož na horizontu měnové politiky by se inflace měla pomalu blížit k dvouprocentnímu cíli.
Okénko finančního trhu 6.2.2020
06.02.2020 Bankovní rada ČNB dnes zaskočila trhy, když navzdory všem očekáváním rozhodla o zvýšení základní úrokové sazby o 25 bazických bodů na 2,25 %. Stalo se tak po pěti zasedáních v řadě, které zachovaly úrokovou stabilitu. Pro zpřísnění měnových podmínek se vyslovili 4 členové rady, zatímco zbylí tři preferovali stabilitu. Bankovní rada se při svém rozhodování opírala o aktualizovanou makroekonomickou prognózu, kterou dnes představila. Česká inflace by podle centrálních bankéřů měla v blízké době setrvat citelně nad horní hranicí tolerančního pásma inflačního cíle. Krok České národní banky považujeme přinejmenším za ukvapený, pozdě načasovaný, a jeho zdůvodnění za krajně nepřesvědčivé. Dostupná data nezavdávají důvod ke změně názoru na měnovou politiku a podle nás je tak pravděpodobné, že ekonomická realita přinutí ČNB tento krok velice záhy vzít zpět a sazby opět snížit.
Export za rok 2019 dosáhl rekordní hodnoty
06.02.2020 Prosincová bilance zahraničního obchodu v národním pojetí skončila schodkem 6,7 mld. Kč, což v porovnání s loňským prosincovým výsledek znamená pokles zhruba o 2 mld. Kč. Výsledek je zhruba v souladu s tržními očekáváními. Na konci roku klesl vývoz meziročně o 2,4 % a dovoz pak o 1,5 %, a to i přesto, že loňský prosinec měl o jeden pracovní den více než prosinec 2018. Opět tedy export klesal rychleji než import. Listopadový výsledek byl revidován o necelou miliardu nahoru na 11,0 mld. Kč. Meziroční propad o 5 mld. Kč zaznamenal přeshraniční obchod s motorovými vozidly. Naopak dovoz strojů či počítačů, elektronických a optických přístrojů zaznamenal meziroční pokles, což celkové bilanci pomohlo zmírnit prosincový schodek.
Běžný účet podle očekávání vykázal mírný deficit
13.01.2020 Běžný účet platební bilance dosáhl v listopadu schodku 3,2 mld. Kč, čímž naplnil naše i tržní očekávání a téměř zopakoval říjnový výsledek (-2,6 mld. Kč). Oproti listopadu roku 2018 se saldo zhoršilo o téměř 9 mld. Kč. K celkovému výsledku tradičně kladně přispěl přeshraniční obchod se zbožím a službami (23,2 mld. Kč), ovšem i zde došlo meziročně k poklesu o zhruba 9 mld. Kč. Silný byl odliv důchodů z přímých investic, který činil 26,3 mld. Kč.
Ranní nadhoz - Dohoda o brexitu prošla dolní komorou britského parlamentu
10.01.2020 Britští poslanci schválili prováděcí zákon k říjnu vyjednané brexitové dohodě. Johnsonovi v tom pomohla zejména v prosinci nabytá většina v dolní komoře. Pravděpodobnost lednového odchodu Spojeného království z EU se tak upevňuje. Návrh dále poputuje do horní komory, kde by měl bez větších potíží projít hlasováním, a následně k podpisu královně. Ratifikace Evropským parlamentem by měla proběhnout 29. ledna.
Analýza: Trumpova cla stála americké firmy 46 miliard dolarů
10.01.2020 Cla uvalená americkým prezidentem Donaldem Trumpem v rámci snahy o restrukturalizaci obchodních vztahů Spojených států stála americké podniky od února 2018 zhruba 46 miliard dolarů (více než bilion Kč). Vývoz amerických produktů, které se staly terčem odvetných opatření, navíc prudce klesl. Vyplývá to podle agentury Reuters z analýzy údajů amerického ministerstva obchodu, kterou provedla poradenská společnost Trade Partnership Worldwide.
Analýzy makroindikátorů: Ekonomika slábne, trh práce zůstává utažený
09.01.2020 Saldo zahraničního obchodu v listopadu zůstalo v přebytku. Ten ale klesl výrazně pod odhady trhu. Export klesal rychleji než import. Míra nezaměstnanosti se zvyšovala především z důvodu nástupu zimy. Ekonomické zpomalení se na trhu práce projeví více až v letošním roce.
Vývoz v listopadu klesal rychleji než dovoz
09.01.2020 Listopadová bilance zahraničního obchodu v národním pojetí skončila přebytkem 10,2 mld. Kč, což v porovnání s loňským listopadový výsledek znamená pokles o 6,9 mld. Kč. Výsledek je pro trh spíše zklamáním, jelikož očekávání byla nastavena zhruba o 6 mld. Kč výše. V listopadu klesl vývoz meziročně o 6,2 % a dovoz pak o 4,4 %, což bylo ovlivněno zejména tím, že letošní listopad měl o jeden pracovní den méně. Poprvé v loňském roce tak export klesal rychleji než import. Říjnový výsledek byl revidován o cca 1 mld. nahoru na 8,5 mld. Kč. Stále dobře si vede vývoz automobilů, kterých se v listopadu vyvezlo za 93 mld. Kč, což je ovšem zhruba o 3,5 mld. Kč méně než v loňském roce. Celkovou bilanci negativně ovlivnilo zejména výrazné prohloubení schodku bilance počítačů a elektronických a optických přístrojů, jejichž vývoz klesl meziročně o necelých 6 mld. Kč.
AlfaOmegaTrhov (18. december 2019)
18.12.2019 Dolár voči ostatným hlavným menám vykazuje zmiešané výsledky. Loonie a Aussie dosahujú výsledky lepšie a Euro a Stockie dosahujú výsledky slabšie. Meny rozvojových krajín dosahujú väčšinou slabšie výsledky. ZAR a MYR dosahujú lepšie výsledky a TRY a CZK dosahujú výsledky slabšie. V aktuálnej obchodnej seansy MSCI Asia Pacific klesol o 0,1% a Nikkei o 0,6%. MSCI rozvojových krajín doteraz vzrástol o 0,3%, pričom Šanghajský kompozit o 0,2%. Euro Stoxx 600 okolo poludnia posilnil o 0,1%, zatiaľ čo americké futures smerovali pri otvorení k vyšším hodnotám. Výnosy 10-ročného UST klesli o 1 bázický bod na 1,87%, zatiaľ čo trojmesačné až 10-ročné rozpätie kleslo o 2 bázické body na 32 bázických bodov. Ceny komodít sú väčšinou nižšie – ropa Brent oslabila o 0,4%, meď klesla o 0,7% a zlato vzrástlo o 0,2%.
Levnější ropa brzdí růst cen průmyslových výrobců
16.12.2019 V meziměsíčním srovnání se ceny průmyslových výrobců v listopadu se podle očekávání snížily o 0,1 %, jejich meziroční dynamika však zůstala stejná jako v říjnu, tedy na úrovni 0,9 %. Stejně jako předchozí měsíce tohoto roku k tomuto růstu přispívají zejména ceny v odvětví elektřiny, plynu a páry, které vzrostly o 8,7 %, zvyšovaly se i ceny v oblasti potravinářství (o 3,5 %). Naopak výrazně klesají ceny koksu a rafinovaných ropných výrobků a ceny chemických produktů, které jsou rovněž ovlivněny nižšími cenami ropy na světových trzích.
Obchodní válka mezi USA a Čínou – jaký má vliv na světovou ekonomiku?
11.12.2019 Probíhající obchodní válka mezi USA a Čínou neustále eskaluje a pravděpodobnost kýženého kompromisu rychle klesá. Tento konflikt nemá dopad pouze na zúčastněné státy, ale má samozřejmě obrovský a kritický dopad na celou světovou ekonomiku.
Proč inflace nečekaně zrychlila?
10.12.2019 Inflace v Česku nečekaně silně roste. Tempo růstu spotřebitelských cen bylo v listopadu v meziročním vyjádření nejvýraznější za celé období od října roku 2012, tedy za posledních více než sedm let. Poprvé od října 2012 také míra inflace překonala horní mez tolerančního pásma inflačního cílování České národní banky.
Zahraniční obchod v říjnu mírně zklamal
09.12.2019 Zahraniční obchod České republiky v říjnu mírně zklamal. Vykázal horší než předpokládanou výslednou bilanci, když dosáhl přebytku 7,2 miliardy korun, zatímco trh ve střední hodnotě analytických odhadů počítal s přebytkem 13,3 miliardy. Zhoršování mezinárodních obchodních podmínek, nárůst protekcionismus a související zpomalování čínské nebo německé ekonomiky tedy po průmyslu začíná doléhat také na český zahraniční obchod. Ten až do září opakovaně, měsíc za měsícem, překonával sám sebe, když překvapivě vzdoroval uvedeným potížím.
Čínský import v listopadu rostl, zatímco export zklamal
09.12.2019 Čínský import v listopadu meziročně rostl o 0,3 %, což bylo výrazně nad většinovým konsenzem, který počítal s kontrakcí o 1,4 %. Největší nárůst panoval u dovozů z Malajsie, Thajska a Nizozemska. Rostly ale také importy z USA, které se zvýšily o 2,7 %, což byla nejvyšší dynamika růstu od července 2018. I tak si ale myslíme, že je zatím stále brzy na to říci, že má čínská ekonomika to nejhorší za sebou, když například ve vztahu k USA došlo k růstu importu pouze díky vyšším dovozům zemědělských produktů, které jsou předmětem dalších vyjednávání s USA. I tak je ale import položkou, kterou se v dalších měsících rozhodně vyplatí sledovat, jelikož jeho růst může indikovat to, že se situace v Čínské ekonomice začíná stabilizovat.
Maso zdražuje nejvýrazněji za posledních více než deset let, africký mor prasat ohrožuje i Česko, v Německu mají „řízkovou nouzi“. Trumpovi ale mor nahrává ke znovuzvolení
08.12.2019 Světové ceny potravin v listopadu vyskočily na své dvouleté maximum. Vyplývá to z čerstvých údajů Organizace spojených národů, podle nichž stouply celosvětově ceny potravin meziročně o takřka deset procent. Důvodem je hlavně zdražování masa, které podle OSN podražilo mezi letošním říjnem a listopadem o 4,6 procenta, což je nejvyšší nárůst za posledních více než deset let. Zdražování masa, zejména vepřového, už pociťuje také Česko.
Deficit zahraničního obchodu USA klesl nejníže za rok a půl
05.12.2019 Deficit zahraničního obchodu Spojených států se v říjnu snížil ve srovnání s předchozím měsícem o 7,6 procenta na 47,2 miliardy USD (1,1 bilionu Kč). Dostal se tak nejníže od loňského května. Schodek klesl už druhý měsíc za sebou a procentní pokles byl nejnižší od ledna. Nižší byl i deficit obchodu s Čínou. Oznámilo to dnes americké ministerstvo obchodu.
Zpomalení světového obchodu má nejtvrdší dopad na EU
29.11.2019 Zpomalení světového obchodu má nejtvrdší dopad na Evropskou unii, která se kromě negativních důsledků obchodního konfliktu mezi Spojenými státy a Čínou potýká rovněž s nejistotou kolem odchodu Británie z EU a s útlumem německého průmyslového sektoru. Podle ekonomického listu Financial Times (FT) to vyplývá z údajů Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
Čekání je téměř u konce, recese klepe na dveře
15.11.2019 Až doteď se o recesi pouze mluvilo - vzhledem k celé řadě indikátorů naznačující fázi ekonomického útlumu. Pomalu se ale dostáváme do této fáze, která téměř klepe na dveře. Podle odhadů světových odborníků ji můžeme očekávat už v příštím roce.
Okénko trhu - Průmysl v eurozóně nadále klesá
13.11.2019 Běžný účet platební bilance dosáhl v září přebytku 7,7 mld. Kč, čímž znatelně překonal očekávání trhu. Oproti předchozímu měsíci, se saldo zvýšilo o 18,4 mld. Kč. Meziměsíční srovnání je do značné míry ovlivněno koncem léta a tedy zvýšenou výrobní aktivitou. Zároveň bylo letošní září o dva pracovní dny delší, než to loňské, což se na výsledku též podepsalo. K celkovému přebytku významně přispěl přeshraniční obchod se zbožím a službami, když export narostl ještě výrazněji než import. Tradičně silný byl odliv důchodů z přímých investic, který činil 43,7 mld. Kč. Odliv kapitálu na finančním účtu dosáhl 21,1 mld. Kč. Jak u přímých tak i portfoliových investic došlo k čistému přílivu v objemu 0,7 resp. 198 mld. Kč. Běžný účet dále překvapuje nad očekávání dobrými výsledky, když kumulativně za posledních dvanáct měsíců vykazuje přebytek na úrovni 58,6 mld. Kč. Pro zbytek roku ovšem předpokládáme, že bude vývoz slábnout.
Běžný účet v září předčil očekávání
13.11.2019 Běžný účet platební bilance dosáhl v září přebytku 7,7 mld. Kč, čímž znatelně překonal očekávání trhu. Oproti předchozímu měsíci, se saldo zvýšilo o 18,4 mld. Kč. K celkovému přebytku významně přispěl přeshraniční obchod se zbožím a službami, když export narostl ještě výrazněji než import. Tradičně silný byl odliv důchodů z přímých investic, který činil 43,7 mld. Kč.
Staví se nejvíce bytů od roku 2009. Zahraniční obchod překonává sám sebe
06.11.2019 Zahraniční obchod České republiky překonává sám sebe, překonává očekávání. V září vykázal výrazně lepší než předpokládanou výslednou bilanci, když dosáhl přebytku 25,1 miliardy korun, zatímco trh počítal s přebytkem 17,3 miliardy. Výsledek zahraniční obchodu opakovaně, měsíc za měsícem, překonává poslední dobou odhad trhu.
Zahraniční obchod má našlápnuto na další rekord
06.11.2019 Českému zahraničnímu obchodu se daří velmi dobře, a to i navzdory horší ekonomické výkonnosti našeho největšího exportního partnera, Německa, i celkovému zpomalování globální poptávky. Bilance zahraničního obchodu vykázala v září přebytek na úrovni 25,1 miliardy korun. Překonala tak nejen tržní očekávání, ale i náš optimistický odhad, který počítal s 21 miliardami korun. Celkový výsledek vylepšila především bilance s motorovými vozidly, kde byl přebytek v meziročním srovnání o 7,3 miliard korun vyšší. Rostl především vývoz automobilů. Vyšší bylo i saldo ostatních dopravních prostředků, zároveň se zmenšil deficit bilance ropy a zemního plynu. Ani Česká republika však vůči zpomalování globální poptávky nebude imunní na věky. To již pocítila například nošovická automobilka Hyundai. Ta na nižší poptávku ze zahraničí reagovala snížením výrobního plánu o 2,8 % a zavedením několika nevýrobních dní v měsíci. Nelze vyloučit, že do budoucna postihne stejný osud i další české automobilky.
Proč jsou komerční aosy nefunkční?
23.10.2019 Rozhodl jsem se v tomhle blogu podělit o svoje názory a domněnky, proč si myslím, že drtivá většina komerčních aosů (často i s na první pohled nádherným backtestem) je v reálu nefunkční. Budu vycházet z mých dosavadních poznatků a zkušeností s komerčními aosy. Sám jsem na nich začínal - i když to většinou byly vyhozené peníze, zkušenost, kterou jsem tím získal je podle mě k nezaplacení.
Hlasy odpůrců monetární politky ECB sílí. Brexit na dosah ruky, dohodu musí schválit britský parlament
18.10.2019 Čínská média v pondělí informovala, že podle zdrojů obeznámeních se situací, Čína požaduje další rozhovory, než dojde k uzavření první fáze dohody. Vývoz z Číny v září klesl meziročně o 3,2 %, zatímco analytici očekávali pokles jen o 3 %. Dovoz se pak propadl o 8,5 % a snížil se tak pátý měsíc za sebou. Podle agentury Reuters zřejmě bude zapotřebí další stimulace zpomalující čínské ekonomiky.
Zahraniční obchod překonává sám sebe, stavebnictví naráží na nedostatek kapacit - bytů se letos začalo stavět nejvíce od roku 2009
07.10.2019 Zahraniční obchod České republiky překonává sám sebe, překonává očekávání. V srpnu vykázal výrazně lepší než předpokládanou výslednou bilanci, když dosáhl přebytku 8,6 miliardy korun, zatímco trh počítal s mírným schodkem.
Deficit zahraničního obchodu USA se v srpnu po čtvrt roce zvýšil
04.10.2019 Deficit zahraničního obchodu Spojených států se v srpnu po tříměsíčním sestupu zvýšil, zatímco politicky citlivý schodek obchodu s Čínou klesl. Oznámilo to dnes americké ministerstvo obchodu, podle nějž obchodní deficit meziměsíčně narostl o 1,6 procenta na 54,9 miliardy dolarů (bezmála 1,3 miliardy Kč). Schodek obchodu s Čínou naopak klesl o 3,1 procenta na 31,8 miliardy dolarů.
Japonský export do Číny v srpnu nejslabší od roku 2016
18.09.2019 Japonská ekonomika je silně závislá na exportu, takže jsou výsledky zahraničního obchodu často velmi důležité. Dnešní čísla ale rozhodně nemůžeme označit za pozitivní. Japonský export se totiž meziročně propadl o 8,2 %, zatímco import klesal meziročně dokonce o 12 %. Na vině je hlavně zhoršení zahraničního obchodu s Čínou, kde se exporty propadly o 12,1 %, což je druhý nejhorší výsledek za poslední tři roky. Jen v srpnu se přitom exporty propadly meziměsíčně o 2,3 %. Přestože trh slabé výsledky očekával (konsenzus byl -10 %), jedná se o další potvrzení slabé kondice tamní ekonomiky, která navíc může být ještě zhoršena plánovaným zvýšením DPH, kterého bychom se měli dočkat už 1. října. Další vývoj japonské ekonomiky tak může být do značné míry závislý na tom, jak dobře se tamní politici vypořádají s negativním dopadem zvýšení daní. Vzhledem k nepříliš optimistickému výhledu pro světovou ekonomiku přitom nemůžeme vyloučit ani možnost japonské recese.
Čínský export překvapivě klesl, pociťuje důsledky obchodní války
08.09.2019 Čínský export v srpnu překvapivě klesl, a to o jedno procento na 214,8 miliardy dolarů (zhruba pět bilionů Kč). Oznámil to dnes čínský celní úřad. Na čínský vývoz má negativní dopad eskalace obchodního konfliktu mezi Pekingem a Washingtonem a rovněž slabá globální poptávka.
Raiffeisenbank: Okénko trhu - sentiment na trzích dále ovlivňován protekcionistickými opatřeními
02.09.2019 Český index nákupních manažerů ve výrobě si v srpnu oproti červenci polepšil o 1,8 bodu a dosáhl hodnoty 44,9. I přes dílčí zlepšení se ukazatel nadále pohybuje hluboko v pásmu kontrakce, což ukazuje na bídnou kondici tuzemského výrobního sektoru. Z dotazníků vyplývá, že průmyslníkům nadále klesal objem nových zakázek, v srpnu dokonce druhým nejrychlejším tempem od roku 2009. Důvěra týkající se výroby v příštích dvanácti měsících oslabila, a to na minimum od prosince 2012, zejména vlivem klesající poptávky od zahraničních klientů. Zaměstnanost, která se nepřetržitě snižuje již od března tohoto roku, v srpnu dále poklesla. Inflace cen vstupů zůstala celkově nízká, přitom větší konkurence a požadavky na slevy vedly k poklesu cen výstupů, poprvé od října 2016. Český PMI tak nadále zůstává ve vleku německého ukazatele, který rovněž v srpnu zaznamenal nepatrný nárůst. Mírné zlepšení výrobního PMI zaznamenala i eurozóna, nicméně rizika směrem do budoucna vyplývající z vývoje globální ekonomiky se zatím nezmenšují.
Forex: Koruna prochází minovým polem
02.09.2019 Koruna zahájila minulý týden korekcí po předchozím výprodeji, který byl spuštěn novým kolem cel mezi USA a Čínou. Trhy částečně uklidnila prohlášení představitelů obou velmocí, která dávala trochu naděje na uhašení sporu. Tento úspěch měl ovšem krátké trvání a koruna tak po zbytek týdne spíše sčítala ztráty. Nepomohl jí úterní potvrzený odhad německého růstu HDP, který mezikvartálně dosáhl -0,1 %, a to hlavně vlivem slábnoucího exportu. Ještě méně podpory pak koruna našla ve Spojeném království, kde premiér Johnson přišel s manévrem, který mu pomocí přerušení schůze sněmovny na další měsíc zjednoduší případný brexit bez dohody. Konec týdne pak byl přinejlepším rozporuplný, kdy na jednu stranu mírně vzrostl index ekonomické důvěry v eurozóně a podařilo se vyřešit vládní krizi v Itálii, zároveň ovšem došlo ke zhoršení nálady mezi evropskými poskytovateli služeb, a za očekáváními zaostala i německá inflace.
Rozbřesk: Návrat z prázdnin ve znamení obav - brexit, obchodní války, Argentina a další…
02.09.2019 První zářijový týden a “den práce” v USA pravidelně označují na trzích konec prázdnin. Investoři se vrací k “vážnému” obchodování a musí se rozhodnout, které z letních zpráv byly skutečně důležitými signály a které nepodstatným šumem. Během léta se dál zhoršovala ekonomická čísla (zejména v Německu a v Číně) a současně výrazně vzrostlo geopolitické napětí - jak spojené s obchodními válkami, tak i brexitem.
Analýza DAX30: Trump stupňuje obchodnú vojnu, na DAX30 CFD prebrali kontrolu medvedi
26.08.2019 Spočiatku správu o tom, že Čína bude odpovedať na posledné clá na dovoz do USA odvetnými 10% clami na import z USA v hodnote 75 miliárd USD zatienil Powellov príhovor v Jackson Hole, vďaka ktorému sa trhy stabilizovali a mierne zotavili z posledných strát.
Forex: Politika opět určí, kam se trh vydá
26.08.2019 Forex trhy budou odrážet komentář šéfa Fedu v Jackson Hole, který přinesl další střípky do skládačky americké měnové politiky. Zároveň trhy vyhodnotí i jejich kritiku ze strany prezidenta. Výsledkem by tak mělo být udržení současných očekávání trhu. Větší pozornost bude poutat další eskalace obchodního sporu USA s Čínou. V Evropě bude pokračovat italská vládní krize. Prezident bude hledat cesty, jak se vyhnout předčasným volbám.
Německo zvyšuje dovoz, obchodní přebytek klesá
09.08.2019 Obchodní přebytek Německa se v první polovině letošního roku snížil na 109,9 miliardy eur (2,8 bilionu Kč) z 122,4 miliardy před rokem, když dovoz se díky silné domácí poptávce zvyšoval rychleji než vývoz. Největší evropská ekonomika tak pomalu snižuje svou závislost na odbytu v zahraničí. Podle dnešních dat spolkového statistického úřadu se import v prvních šesti měsících letošního roku meziročně zvýšil o tři procenta na 556,2 miliardy eur a export stoupl o 0,5 procenta na 666,1 miliardy eur.
Japonská ekonomika v 2Q překvapila, smíšená data z Číny
09.08.2019 Japonská ekonomika v druhém čtvrtletí rostla o 0,4 % a výrazně tak překonala konsenzus 0,1 %. Meziroční růst za minulé čtvrtletí byl navíc výrazně revidován, a to z 2,2 % na 2,8 %. Růstu pomohla hlavně spotřeba, ale také investice, které se na meziročním růstu podílely úrovní 1,4 a 1,2 procentního bodu. Je nutno dodat, že podíl spotřeby byl v tomto ohledu nejvyšší od prvního čtvrtletí 2014. Tento růst byl ale pravděpodobně podepřen větším podílem státních svátků na čtvrtletí a také většími nákupy spotřebitelského zboží před zvýšením DPH.
Související klíčová slova:
Swing states | Německé ministerstvo hospodářství | Ekonomika Japonska | Bilanční suma | Export do Číny | Zpomalení čínské ekonomiky | Ropná krize | Sankce Spojených států | Růst v eurozóně | Realitní trh | Produkce ve stavebnictví | Uvolněné měnové politiky | Zpravodajský server | Zásoby zemního plynu | Největší producenti ropy | DuckerFrontier | Short-selling | Cap | Dlouhé pozice | Výnosy dluhopisů | Oilprice.com | Nákupy zlata centrálními bankami | Dukascopy | Geopolitické konflikty | Market conditions | Půjčky v Africe | Války | Lithium | Západní země | Vývoj | Obchodní platformy | Dolarový index DXY | Češi | Data z trhu práce | Australská centrální banka | Allianz | Akcie Barrick Gold (GOLD) | AUDCHF | Údaje z USA | Nákupu státních dluhopisů | Globální růst | Vladislav Inozemcev | Brent Crude Oil | Andrés Manuel López Obrador | Zdražovat | Analýza akcie | Co je to fundamentální | Americká automobilka | Postavení země | EUR | Gazeta Wyborcza | Cla na čínské zboží | Čína a Spojené státy | FDA | Spotřebitelské výdaje | Morning Star | Bundesbank | Outperform | Standard & Poor's | ABNB | Rizika a nejistota | Brokeři | Take Profit | Surová ropa | Cable | Itálie | Meta Trader 4 | Analytici Bank of America | Stoxx | Stavební produkce | Obchodování během volebního období | Epidemická situace | PEPP | Obchodní deficit | Vývoj ceny zlata | Akciové společnosti | Texas | Trade Partnership Worldwide | Mega Millions | Očekávání | Korelace | Jüan | Zhodnocení vašeho vkladu | Galapagos | Evropské centrální banky | Poslanci | T-Mobile | Nikl | Akcie společnosti Delta Air Lines | Dříví | Tvorba fixního kapitálu | Swiss Life | L.F. Investment | Bankovní statistika | LYNX Pro | Okénko finančního trhu | EUR USD | Novo | AUD/NZD | EUR/JPY | Kvartální výsledky | Pro investory | PrimStock | Zasedání ČNB | EURJPY | Odvetná cla | Ruské invaze na Ukrajinu | Stimulační balíček | Trh práce | Roční míra inflace | Dluhová krize | Evropská komise | Swiss | Investice | Britská centrální banka | Uranové akcie | Ekonomické zotavení | DXY | Německý automobilový koncern | Statistiky z britského trhu práce | Rozvolnění | Saldo běžného účtu | MACD | Potenciál | Dolar zpevňuje | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Support | Bulgari | Mezinárodní ratingová agentura | Edge | Akvizice | Japonské firmy | Superpočítač | Hlava a ramena | Kathimerini | Technologie blockchain | Nejdůležitější ekonomické události | South China Morning Post | Cyklus zvyšování sazeb | Dění na světových burzách | Škoda Auto | ADP report | Formule | Vývoj spreadu | Ifo | Webinář | Japonské akcie | Obchodní pravidla | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Intervence | NYSE | Výkon ekonomiky | Broadcom | E.ON | Interactive Brokers | Diverzifikace | Experti | Futures kontrakt | Raiffeisenbank | Bitcoiny | Oživení ekonomiky | Stop-Loss | Investoři do tureckých dluhopisů | Evropské měny | Zpráva z akciového trhu | FTSE MIB | Novo Nordisk A/S | Moody's Investors Service | Indicators | Společnost Apple | Úrokové sazby v USA | IHS | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | Accor | EUR/USD | Vanad | Bruno Le Maire | Výkonný ředitel | General Electric | Deficit obchodní bilance Spojených států | Cena bitcoinu | Vývoj dolarového indexu | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Japonské maloobchodní tržby | Americký soud | Saxo Bank | Švédská koruna | Český průmysl | PKN Orlen | Státní podnik | Neckline | Geopolitické napětí | Předseda představenstva | SOK | Vývoz v listopadu | Zahraniční obchod ČR | Wolters Kluwer | Konkurenti | COT report | Akcie společnosti | Stochastický oscilátor | Aktuální vývoj | Fendi | Měnový pár GBP/USD | Asijská seance | Druhá největší ekonomika | Průměrné mzdy | Force | Automobilka PSA | AdmiralMarkets | Cenné papíry | Příležitosti a rizika | Výnos | Asijské akcie | Shrnutí roku | Ocelářství | Exchange | RBS | McKesson | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Delta | Dlužník | Faktory ovlivňující měnové trendy | Vývoj na trzích | SMA | Výnosová křivka | USMCA | Vzdělávání | Denník | Americké podniky | Jeden dolar | Komoditní sektor | Růst sazeb | Strategie pro obchodování | Import kovů | Dopravci | 100 miliard dolarů | Reddit | IHNED | Index DOW | Forexový trh | Bankrot Řecka | Vývoj těžby ropy | Měnový pár USD/JPY | Německý akciový index DAX | Akcie Facebooku | Státní dluh | ČEZ | Investiční portfolio | Alcoa | MAE | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Akcie roku 2020 | Commodities | Hluboké recese | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Stabilnější měny | INR | EMISS | Online obchodování | Odhad HDP | Praxe | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | JPY | AUDUSD | Investing | Herbert Diess | Náklady na import | Poradce Bílého domu | Index Russell | Čistý příjem | BVDF | Posilování dolaru | Shanghai Composite Index | VT trader | Brent | CEO | Ekonomický sentiment | Společnost Crédit Agricole | Znehodnocení | Kontrakce | Globtrex.com | Stimul | Peníze | Bilion | Small caps | Centrální banka Japonska | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Russell 2000 | Ukazatel | Průmyslové zakázky | Baidu | Rozhovor | Aurora Cannabis | Strach | Akcie Lyft | Obavy z inflace | Šéf ECB | Chaos | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Hongkongský Hang Seng | Obchodní software | Velké problémy | Nestlé | Projekce | Efekt posilující koruny | Měnová politika Fedu | Běžný účet platební bilance | Vývoz ruské ropy | Měny | Amgen | Barel ropy | Stochastický | Americký Fed | Investiční strategie | Použití indikátoru | Nezaměstnanosti v Německu | Čínský celní úřad | Tuzemská ekonomika | Zpravodajství | Palladium | UNA | Bezpečný přístav | Ropa WTI | Lockheed Martin | Pohonné hmoty v Česku | Dividendy | Burza | Bankovní rada ČNB | Kamala Harrisová | Oslabení jüanu | Macquarie Bank | Eurostoxx 50 | ZEW index | Ruská společnost | Vakcíny proti koronaviru | Investovat do akcií | Pozornost investorů | Burzy | USD/BRL | USD/EUR | Ceny elektřiny | Jednociferná inflace | Americký prezident Joe Biden | Býčí divergence | Snížení dluhu | Vývoj ceny ropy | Plovoucí směnné kurzy | Postoj investorů | CSI300 | Broker | Daimler | Dolar (USD) | Meta Trader | Cash flow | Proražení | CapitalPanda | Pás a stezka | Posílení koruny | Backtesting | Odliv kapitálu | Export | NFLX | Obchod EU | Historická data o volatilitě | Hyperinflace | OIV | Zasedání MNB | Bond | Jak před inflací ochránit své úspory | Ekonomické výhledy | Tržní hodnota firmy | Vládní opatření | Energetická společnost | Akcie průmyslových společností | Dlouhodobý růst | Made in Germany | AI | Bilance obchodu | Michigan | Tisková konference ECB | Vzdušný prostor | Škoda | Měnové války | Obchodní platformy Metatrader | Trh s ropou | Historický vývoj inflace | Ekonomická aktivita | Regulace | GBP/CHF | FME | Zvýšená šance | Měnový fond | Kolísání měn | Fungování | Hongkong | Exekuce | Partneři | Dnešní obchodování | Bilance běžného účtu v Turecku | IPO | Cenné kovy | Mike Pompeo | Rovnováhy | Xiaomi | Tovární objednávky | Znalost | Putinův režim | Ahold Delhaize | ZAR | Fitch Ratings | Mezibankovní | Rostoucí ceny energií | Skutečný výsledek | Hospodářské výsledky | GBP/USD | P.A. | Zvýšení sazeb | Index CAC 40 | ISTAT | Bezpečné přístavy | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Vyšší náklady | Dovednosti | Měnový pár EUR/USD | Emirates | Dovozní cla | Média | Šéf francouzské firmy | UniCredit Bank | Euronext | MT5 | Zisková marže | Finanční trh | EUR/CZK | Inflační cíl | Obchodní deník | 1 milion | Šíření nemoci | Zastavení ztrát | Fincentrum | AUD CAD | Marek Mora | Pro tradery | Nový rekord | Federální rezervní systém (FED) | Americká ropa WTI | Britská banka HSBC | Ruské ropy | Caterpillar | Rekordní zisk | Světový obchod | CO2 | Makrodata | Těžba ropy v USA | Nejznámější kryptoměna | Investoři | Druhá největší ekonomika světa | MetaQuotes | Sója | Bank of England | Americké ekonomiky | Online nakupování | High-frequency trading | Největší světové ekonomiky | Nejistoty | Oddlužení | Fidelity | MiFID II | Očkování proti covidu | Výnosy z amerických dluhopisů | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Inflace v únoru 2022 | Hnědouhelné elektrárny | Negativní sentiment | BaFin | Obchodní deficit Spojených států | Podpůrné programy | Severní Korea | Index PPI | Prezident ECB | ENEL SpA | Kapitál | Dosažení zisku | FedWatch | Bayer | Jádrový index | Globální akciové trhy | Trumpova agenda | Index KOSPI | Pracovní místa | Záchranný fond | Nikkei | Commonwealth Bank | DAX30 | Hlubší pohled na fungování | Reálné ekonomiky | Posílení | Airbnb | Občané | USD | Centrální banky a měnová politika | Kč/USD | Pivovar | Buy Limit | Zápis z posledního zasedání | Current Ratio | Boeing | Tempo hospodářského růstu | Německé HDP | Oslabení trhu | Depreciace | Posilování koruny | Komodita | Qualcomm | Vývoj ceny ropy Brent | Makrokalendář | Plány | Gazprom Něfť | Ekonomika Číny | Kč/EUR | Viceguvernér ČNB | Americká média | Čínské banky | Total | FedEx | WSJ | Zisk | AT&T | Provozní marže | Odložení brexitu | Christian Lindner | GBP/EUR | Francouzská automobilka | Akcie Google | Politická nestabilita | Největší ekonomika | Německý DAX | Dynamika směnných kurzů | Farmaceutika | Sodexo | Automobilka Toyota | Růst vývozu z Číny | XTB Štěpán Hájek | Všeobecné volby | Patria | Navyšování zlatých rezerv | Analýzy | Nike | Německý export | Evropské ekonomiky | Split | Davos | JPMorgan Chase & Co | NFP report | Potenciální rizika | Garance | PXE | Vládní výdaje | Spotřebitelský sentiment | Data z ekonomiky | Pokles vývozu | Hlavní události | Bohatý | Jednotná evropská měna | Swapy | Průmyslová výroba v Německu | Růst německé ekonomiky | Miliardář George Soros | Béžová kniha | Cenové tlaky | CZK | Konflikty | Širší index S&P 500 | Zprovoznění indikátoru | Rizikové měny | Nástroje technické analýzy | Světové kryptoměny | Zvýšení úrokové sazby | Akcionáři | Ropné zásoby | Emoce | ILO | NFP | Investovat | Credit Agricole SA | Rizika a příležitosti | World Gold Council | Čínské hospodářství | Burzovní průvodce | Vít Hradil | Huawei | Euroval | Analytik Purple Trading | Zlato a.s. | Ruský prezident | CAC 40 | S&P | Chevron Corporation | Aktuální obchodní příležitosti | Úroková sazba | Zasedání Evropské centrální banky | Klíčové trhy | Nákupy dluhopisů | Handelsblatt | Průmyslové komodity | Thyssenkrupp | Chilské peso | DJIA | Larry Kudlow | Hospodářské dopady | Kurz jüanu | Rizikovější měny | Data o HDP | Obrovský potenciál | Zhodnocení koruny | Dovoz | Unie | Důležité ekonomické události | Nejlepší vanadiové akcie | Loonie | Vývoz do USA | Investice ve stavebnictví | Atlantia | NextEra | Výzkumy | Trpělivost | Uhelné elektrárny | Meta | Cena ropy na světových trzích | Deflace | Bernie Sanders | Eurostat | Short selling | Rozhodnutí čínské vlády | Politická situace | Zemědělské komodity | Petr Fiala | Prezidentské kampaně | Zahraniční investoři | Penzijní fondy | Ruský rubl | Akciové trhy ve Spojených státech | Komoditní | Turecká lira | QCOM.US | Tesco | Praha | Felbermayr | Mezinárodní agentura pro energii | Berkshire Hathaway | The New York Times | Blue chip akcie | Plovoucí směnný kurz | Zlato.cz | Der Spiegel | Investiční centrum | Ekonomický kalendář | Průmyslové objednávky | Konflikt mezi Izraelem | Prezident | Členové Evropské unie | Vybírání zisků | Investing.com | Myšlení | ZEW | APD.US | Čínské zboží | Index cen domů | Michail Mišustin | Warren Buffett | Financial Times (FT) | Poker | Výsledky | Coca-Cola | FFcal | eTrader | Měnové trendy | Finanční služby | Ekonomické oživení | Statistický úřad Eurostat | Globální ekonomiky | DailyFX | Swiss Life Select | Americké centrální banky | Euro Stoxx 50 | HUF | Inflační tlaky | Západní sankce | Průzkum | Siemens | Minulá výkonnost | Portfolio | Oslabení liry | Zadlužování | Richard Bechník | Cena ropy WTI | Bank of America | Swing | Fundamentální analýza | Mluvčí ČEZ | Dovoz ropy | Petr Lajsek | Financial Markets | Retracement | Stavebnictví v květnu | Americký index | TIM | Následky pandemie | Nízké úrokové sazby | Energie | Fundamentální zprávy | Zůstatek | OPEC+ | Růst inflace | P/E | Fiskální rok | Obchod Amazon | Commodity futures trading | Air Products (APD.US) | BHS | Investiční horizont | Raytheon | Ropné společnosti | Airbnb (ABNB.US) | DMA | Energetický trh | Pesimismus | Objem | Dobré výsledky | Ministerstvo obchodu | Oživení v Číně | Cena mědi | Čeští exportéři | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Chemické společnosti | Tržní kapitalizace | Deprese | Vývoj měnového páru | Cenné papíry a burzy | Ceny plynu v Evropě | Propuštění | Trendová čára | Aktivity v Rusku | Národní měny | IEA | Inflace v květnu | Swingový výhled | Sloučení | Ekonomický vývoj | Regulátor | Ukazatel Běžné likvidity | Barack Obama | Firmy | Investiční aktivita | Easing | Předstihové indikátory | Rozpoutání války | Ole Hansen | Hlavní úroková sazba | WHEAT | FTSEurofirst | Aussie | Obchodní příležitost | Dolar včera | Ekonomika Německa | Pfizer | Viceprezidentka Kamala Harrisová | RWE | Medvědí divergence | AFP | Studie | SaxoBank | Velmi bohatý | Euro dnes | MPO | Směřování ekonomiky | EUR/PLN | Odhad analytiků | Slabší koruna | Nástroj | Zpráva | Ekonomické dopady | Vliv na ekonomiku | Polsko | Válka | Prémie | IPO akcií | Ratingová agentura | Francouzský ministr | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | Představitelé Fedu | FRA | CFDs | Tencent | Akcie Volkswagen | Inflace v Česku | Performance | Překreslování indikátorů | Britský FTSE 100 | Cenová hladina | Měna | Bankéř | Zprávy | Dovoz hlavních průmyslových kovů | Kering | iPhone | Životní úroveň Rusů | Členské země EU | United Airlines | Janet Yellenová | Plynovody | Hypotéky | Hrubý domácí produkt (HDP) | Ceny ropy | Pohyb kurzu | Ruské společnosti | Recep Tayyip Erdogan | Nasdaq | Státní rozpočet | Australský dolar | Čínský vývoz v květnu | Aktuální hodnoty měny | Deficit | Lukáš Kovanda | Tržní podmínky | Market Data | Zasedání Fedu | RoboMarkets | Jackson Hole | Ropný kartel | Live účet | Tvrdý brexit | Nárůst cen ropy | Globální obchod | Geopolitická situace | HUF/EUR | Ceny zemědělských výrobců | Jak zhodnotit peníze | USD/PLN | OPEC | Amazon (AMZN.US) | Vedoucí představitelé | Cena eura | Ukrajina | Bloomberg | Jednání FOMC | GBP | CME FedWatch | ADR | Egypt | XM | Johnson & Johnson | Růst úrokových sazeb úvěrů | Udržitelnost | Dopady na ekonomiku | Nabídka | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | NYSE Euronext | Ekonomický šok | Čínský dovoz | Bezpečné útočiště | Rekordní hodnoty | Program nákupu dluhopisů | Akcie včera | Maloobchod | Centrální banky | Oslabení amerického dolaru | GAAP | Index výrobních cen | Tiffany | Admiral Markets | Investice do platiny | CME FedWatch Tool | Zpomalení ekonomického růstu | Trump | Alert | Hospodářský propad | FactSet | NICKEL | Dow Jonesův index | Šedá ekonomika | Prohloubení schodku | FTSEurofirst 300 | Vysoký přebytek | Bydlení | Aktuální inflace | Hlavní indexy | Akcie v Asii | Silnější dolar | Vysoké ceny energií | Obavy z recese | Urals | Obchodování v Asii | Patenty | Dolary | FB | Federální rezervní systém | TSMC | Akcie Barrick Gold | BREAKING | Eurokomisař pro ekonomiku | Evropské trhy | Dow Jones index | Čínský export a import | Averze k riziku | GBPUSD | Rusové | Treasuries | Christopher Dembik | Digitální měny | USDCAD | Odhady trhu | Near term | Dnešní makroekonomické ukazatele | Americký dolarový index | Instituce | COPPER | Evropské akcie | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Commodity Futures Trading Commission | Americké objednávky | Chamtivost | Podnikatelská důvěra | Silný růst | Ropa Brent | iFX | Výrobce léků | Mexiko | Earnings | Bankhaus Lampe | Evropský statistický úřad Eurostat | Býčí signál | Libra vůči dolaru | Rozhodnutí vlády | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Americké akcie | Údaje ministerstva | Vyhlídky | BBC | Silná ekonomika | CZ | Cena ropy brent | MetaTrader | Ex-dividend | GBPCHF | Vývoj měnového páru USD/JPY | Tempo růstu CPI | Analýza sentimentu | Hong Kong | Evropská ekonomika | CVS Health | Zlatý standard | Zvýšená volatilita | Program nákupu aktiv | Depozitní sazby | Tapering | Reakce trhu | Tradestation | Index spotřebitelské důvěry | Spalování ropy | Pokles tržeb | Obchodníci s ropou | Údaje o obchodu | Pandemie nemoci COVID-19 | Trh | Divize | Audi | Snížení těžby | Komise | Kurz EUR/USD | Pád rublu | Moët | Crown | Války na Ukrajině | Rosněfť | Analytik TopForex | České koruny | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | ArcelorMittal | ABNB.US | Bailout | PLATINUM | Lídři EU | Emerging Market Bond Index | Korekce | Asociace | Zpřesněný odhad | Vývoz ropy | IAG | Upozornění | Čínské továrny | ProCent | Výrazný pokles | Skupina Erste Group | Buffett | Money management | Největší ekonomika světa | Pražské burzy | Cla na dovoz hliníku | Technologický vliv | Globální ceny | Asie | Francie | Obchodní strategie | Barrick Gold | Konkurenceschopnost | Pokles HDP | Průzkumy | Dopady koronaviru | Platit daně | Objem exportu | S&P/ASX 200 | CNOOC | Yahoo | Oživení české ekonomiky | Index cen průmyslových výrobců | Skalping | Propad | Posílení dolaru | Trigger | Jacobs | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Turecko | Stock | Americké zásoby ropy | Přechod na plovoucí směnné kurzy | Obranný průmysl | HDP Británie | Firemní investice | Stimulační opatření | Zisk na devizovém trhu | HDP eurozóny | LBMA | Obchodní systém | Britská banka | Historický vývoj inflace v ČR | Rating | Ekonomické výkonnosti | Exxon Mobil | Ekonomické události | Agentura S&P | Výnosy u dluhopisů | Pandemie koronaviru | SNB | Koronavirová pandemie | Microsoft | Příležitosti | Technické analýzy | xStation | Pohled do budoucnosti | Hospodářský růst v eurozóně | Spotřeba ropy | Alibaba | Posílení kurzu | Technologické společnosti | Agentura Bloomberg | Patria Forex | Daňové úlevy | Výsledky průzkumu | SBUX | Eurokomisař | Mzda v ČR | HighSky | Commission | Spotřebitelská inflace | Server BBC | Správci aktiv | ANO | Světová měna | Hrubý domácí produkt | Long pozice | Podnikatelé | Sázka | Znalost měnových trendů | Automobilky | Zhoršení nálady | LYNX webinář | Kurz dolarů | CVS | Televize CNBC | Obnovitelné zdroje energie | Známý investor | Exporty | Národní ekonomická rada vlády | Drahé energie | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Alrosa | Index Nasdaq | Data z USA | Jihokorejská vláda | Penzijní fond | EEX | Agentura AP | Obchodní praktiky | Zotavování světové ekonomiky | Futures na DAX | Rizikovější aktiva | Pozitivní seance | Pojišťovny | Směnárny | Donald Trump | Spotřební zboží | Downtrend | Výsledky společnosti | Obchodování se CFD | Tržní odhad | Čínské státní půjčky v Africe | Výpadky | Vývoz do Číny | Objem obchodů | CFTC | Graf | FIAT | Čínský akciový index | Pokles eura | Odliv dividend | Nifty 50 | Gazprom | Akciový index | Centrální banka | Vliv na investice | Významné zprávy | Trumpova administrativa | Životní prostředí | Přehled | Farmaceutické firmy | Růst dovozu | Bossa.cz | Euro k dolaru | Plyn | LYNX | Pár EUR/USD | Zahraniční bilance | Eurodolar | Čistý zisk | Výnosové křivky | Jádrová inflace | Patrik Urban | Internetové televize | Hennessy | Stavebnictví | Hospodaření | Zveřejněná data | Fundamentální faktory | Bank of China | Zpomalení ekonomiky | Fed | Americká centrální banka | Index volatility | Overbought | Počet pracovních míst | Růst spotřebitelských cen | Pokračování expanze | Institut Ifo | Turecká centrální banka | Strop na ruskou ropu | Krátkodobé obchody | Měnový trh | S&P 500 a Nasdaq | Medián | CI Komodity | API | Index Nikkei | G10 | Vydělat peníze | Měsíční data | Další růst | PHIA | Nízká volatilita | HDP USA | Údaje o inflaci | Link | Běžný účet | Ekonomické ukazatele | Budoucí vývoj ceny | Demand | Makro data | Zahraniční obchod | Investovat v roce 2020 | Karel Nedvěd | MetaTrader 4 | Reuters | Britská měna | Exchange Traded Commodity | Přebytek zahraničního obchodu | Unilever | Klíčový údaj | Situace na Ukrajině | QCOM | Hodnota měny | FX Empire | Brexit | Chevron | Ceny ve výrobě | Kompozitní index | Investment | Vývoj USD | Volatilita na trzích | Markets | Depozitní sazba | Výrobní aktivita | Obchody | Forex trhy | VTB | Měny zemí | Rekordní maximum | Take-Profit | Ruská ropa | Cena Brentu | Oilprice | Zavedení cenového stropu | Utahování měnové politiky | Deficit zahraničního obchodu | Pozornost | BHS Štěpán Křeček | Firma | Profit Target | EURUSD | Míra inflace v Evropské unii | Oslabování dolaru | Traders | Akcie v USA | Česká měna | S&P 500 | Čínský statistický úřad | Profesionální indikátor | Commodity index | Poslanci Evropského parlamentu | Příkaz | Směnný kurz | Data z amerického trhu práce | Zvýšení úrokových sazeb | Organizace ADP | Záporné sazby | Obchodování | Americký dolar dnes | Wall Street Journal (WSJ) | Alfa Bank | Zemní plyn | Předseda | Fiskální stimul | Marketingový trik | Libra | Devizové trhy | Duke Energy (DUK.US) | xPartners | Investovaný kapitál | Opatření centrálních bank | SOCAR | Zvýšení základní úrokové sazby | CFD | Přímé zahraniční investice | Volby v Řecku | PSA | SMA 100 | Český trh práce | Dopad na ekonomiku | Naše ekonomika | Open | Cena akcie | Indikátory sentimentu | Zajišťování proti kurzovým ztrátám | Fiat Chrysler Automobiles | Evropská měna | Počet obětí koronaviru | Analýza trhu | Události roku | Zvýšení základní sazby | Marže | Financovat | Jihokorejský KOSPI | Dluh vládních institucí | Čínské měny | GBP/CAD | DIP | Řecko | Propad exportu | Jednání o brexitu | Philip Morris | Hurikán Irma | ING | Airbus | Míra | Natixis | Ministři financí | Hedgeové fondy | Úroky | Saxo Capital Markets | HDP v USA | Plodiny | Ekonomická stagnace | MT4 | Finančnictví | Ranní nadhoz | Očekávání analytiků | Nomura | United Airlines Holdings | Investiční banky | Květnová inflace | Napětí na finančních trzích | Makroekonomické údaje | Investice do akcií | Předstihové ukazatele | Úroda | Apple | AUD/JPY | Energetická společnost ČEZ | Budoucí vývoj | ASML Holding NV | Dogecoin | Money-Management | Air | WEN | Akcie dnes | Fed Funds Rate | Káva | IG Markets | Izrael | Ceny akcií | Indikace | Klíčové oblasti | Saúdskoarabské ministerstvo energetiky | Japonsko | S&P500 | Royal Bank of Scotland | Klesající trend | EBay | Telekomunikační společnost | Japonská automobilka Toyota | MUFG | Čínská ekonomika | Ázerbájdžán | ECB | Ceny | Dior | Koronakrize | Technologie | Angela Merkelová | CHF | Japonská vláda | Energetická krize | MetaTrader 5 | Index výrobních cen (PPI) | Paypal Holdings | ČNB | Horší data | Evropská unie | Devizoví obchodníci | Těžba ropy | VW | High risk | Představitel ECB | Ekonomické fórum | Jiří Rusnok | Pokles | Americké ministerstvo obchodu | Spot | USD/HKD | Aktiva Sberbank | Výběr zisků | Focus | Velký růst | ex | Onemocnění | Rating AAA | Vývoj akciového indexu | Carry trade | Biogen | Tržní ceny | Země EU | Asijské indexy | Americké společnosti | Americký dolar | Kryptoměna | MJ | Pokles cen ropy | Hedge | LIBOR | Globální rizika | Poplatek | FXlift | Rabobank | ACS | Naked Short Selling | Mercedes | Investování na burze | Tržní očekávání | NET4GAS | Zisky dolaru | Americká ekonomika | Měny&Sazby | NVDA | Index AEX | Stellar | Podpora | Nejistota | Obchodník | Situace na ropě | Americká firma | Doporučení | Embargo na ropu | Invest | ABN AMRO Bank | PVM | Americká společnost | COVID-19 | PYPL | Data z reálné ekonomiky | Economic | Finanční krize | Česká republika | Společnost XTB | Regulátoři | Sberbank | Harrisová | ROE | RISE | Nižší růst | BHS Timur Barotov | FFcal při obchodování | Index cen | Průmyslové sektory | Německý ministr financí | Tick | Čínská vláda | Index PX | EBIT | Daně | Portugalsko | Globální finanční trhy | Lídři | Portfólia | Čistý zisk skupiny ČEZ | OECD | Pivot | Měna Bitcoin | Dnešní fundamenty | Zprávy z trhů | Životní úroveň | Zásoby ropy v USA | FXCM | Dovoz z Číny | Jackpot | Historická data | Vývoj měnových kurzů | Pozitivní sentiment | Akcie Shell | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Centrum | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Zisky | Range | FCA | Současné ceny | Fio banka, a.s. | BNP Paribas | Prezident Trump | Nevýhody | Oslabení koruny | Flat | Bankovní rada České národní banky | EURIBOR | Sell | Snížení sazeb | Americká data | E-commerce | Globální ekonomika | Rétorika centrálních bank | Nvidia | Intervence na devizovém trhu | Banka HSBC | Prezidentský cyklus | Ceny komodit | Japonský export | Thomas Jordan | Taper | USD/TRY | Summit G20 | Stoxx 600 | Nejprudší pokles | Boris Johnson | Řízení rizika | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Cisco Systems | ČEZ ESCO | Kurzový závazek | Rozvojová banka | Toyota | Delta Air Lines | Klesající tendence | Ratingové agentury | Alerty | Cena zlata | Indikátor FFcal | Přehled o dění na světových burzách | Světové obchodní organizace | HSBC | Zvýšení ceny | První peníze | Otočení trendu | Organizace zemí vyvážejících ropu | Jiří Tyleček | Vývoj měnového páru GBP/USD | Kladné swapy | Trinity Bank | Flash Crash | Vice | Breakout | Turecký prezident | Tamás Varga | Pojištění vkladů | Stabilní společnosti | Zboží dlouhodobé spotřeby | Míra nezaměstnanosti v Austrálii | Statistické údaje z USA | Růst cen | Signál na akcie | Riksbank | Světové ekonomické fórum | Trendline | Vývoj úrokových sazeb | Risk | Federální rezervní banka | Momentum | RSI | HDP Singapuru | Exxon | Akcie Intel | FXstreet | Swap | SPX500 | Premiér Petr Fiala | Asset management | Německá vláda | EURAUD | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Výdaje | Dnes na trzích | Financování | Akcie čínské společnosti | Čínské státní půjčky | ČSÚ | Severomořská ropa | Zasedání RBA | Finance | Americký vládní Úřad pro energetické informace | JDE | Makroekonomické ukazatele | Omezení dodávek | Stres | Alexander Krüger | Začínající obchodník | Index nákupních manažerů | Automobilový průmysl | Margin | Zasedání americké centrální banky | Hotovost | Lyft (LYFT) | Americká lehká ropa | Ekonomický a strategický výzkum | Hedge fondy | Americké sankce | Pokles ekonomiky | Růst měny | Celkový deficit | Technický pohled | USDJPY | Globální poptávka | Šíření nemoci COVID-19 | Investiční poradenství | Společnosti | Systém obchodování | Maďarský forint | Wells Fargo | Tata Steel | Ceny zboží | Los Angeles | Rozhodnutí ČNB | Line | Prezident Joe Biden | Vývoz z Německa do Turecka | Akcie roku | Velké banky | Tvrdé sankce | Tempo růstu CPI v USA | Vyšší ceny | Opatření proti šíření koronaviru | Nálady investorů | FT | ERA | QE | opPORTUnity | Američtí investoři | Průměrná mzda | Cena | Malé podniky | Bollinger Bands | ECB dnes | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | CME | Profesionální obchodník | Hospodářský růst | BAT | Prezident Fedu | Kurz čínského jüanu | Šíření koronavirové nákazy | Kurz měny | Elvira Nabiullinová | Data o volatilitě | Posílení eura | Turecké akcie | Pěstitel marihuany | Odhodlání | HAS | Kartel OPEC | WTI | Světová banka | Mexické peso | Bod | Miliardy korun | Přenos | Americké akciové trhy | Starbucks | Federal Reserve | Shares | Prodej dolaru | Obchodování s Čínou | Silnější koruna | Investice do energetiky | RBNZ | Polský zlotý | PRIBOR | Paládium | Macao | Pokladniční poukázky | Opel | Reserve Bank of Australia | Ceny sójových bobů | Obchodování s měnami | Cena ropy dnes | Next | Spekulace | Mitsubishi UFJ Morgan Stanley Securities | Haruhiko Kuroda | Rate Hike | Republikáni | Pracovní síla | Nord Stream | EMU | Evropské indexy | Konjunkturální průzkum | Hospodářské výsledky letecké společnosti | Saúdská Arábie | CVX | Zpomalení globální ekonomiky | Tradeři | Novozélandský dolar | Domácnosti | Sázet | FTSE | Silný propad | Cena ropy | Kyrgyzstán | Plyn z Norska | Intraday | Inflace | Ocel | U.S. Bank | NYMEX | Tržby | Drobní investoři | Tržní sentiment | Slabé euro | Využití kapacit | Účet platební bilance | Ranní zpráva z akciového trhu | Situace | GMT | Statistiky z trhu práce | Státy EU | Zlato a stříbro | Fungování měnových trendů | Německý Ifo index | Historické rekordy | Diskont | Zvýšení inflace | Vzdělávací webináře | Ekonomie | Bill Gates | Oživení globální poptávky | Erste Group | Daně z příjmů | Twitter | Statistické údaje | Forex trh | Dotace | Vývoj měnového páru USD/TRY | BOOST | Euro vůči dolaru | Růst dolaru | Ripple | Prosus | Televize Netflix | Kurz USD | Řízení měnových trendů | Alphabet | Ceny akcií PKN Orlen | Bilance běžného účtu | Růst HDP Německa | Spotová cena | Zkušenosti | Emmanuel Macron | Nové zakázky | Venezuelský prezident | Lira | INSEE | Vývoj kurzu EUR/USD | USD/CZK | Risk Management | Obchodování na zámořských trzích | US100 | IHS Markit | Statistiky | Ekonomické recese | Peněžní zásoba | Liz Trussová | Světová ekonomika | Růst průmyslu | WIFO | Čínský index | SAP | Spolkový statistický úřad | FX | Index tokijské burzy | ConocoPhillips | Global Markets | Ben Bernanke | Aukce | Růst mezd | Embargo na dovoz ruské ropy | Americký dolar vůči japonskému jenu | Royal Dutch Shell | RUB | Finanční systém | Sazby beze změny | Arnault | Tým RoboMarkets | Kurz | Market | Vývoj HDP Německa | Evropská centrální banka | Vývoj měnového páru USD/RUB | IFO index | Tamas Varga | Nezaměstnanost mladých | IMPOSSIBLE | Pandemie covidu | ISM | Google | Unicredit | Realizovat zisk | Ropa a Plyn | EUR/MWh | Stagnace | Zasedání Bank of England | Ekonomické zpomalení | Inside | CME Group | Close | Rozkolísaný | Kazachstán | Grafy | UST | Žádosti o podporu | Pokles zásob | Intradenní výhled | USD/SEK | Obchodování ropy | ASEAN | Ceny pšenice | Kybernetická měna Bitcoin | Forex.com | Inovace | Pandemie nemoci | Aktivum | Rate cut | Makroekonomické faktory | Ruská invaze na Ukrajinu | Abbott Laboratories | Řecký parlament | Conference Board | Nižší ceny ropy | Boční trend | Žlutý kov | Destatis | EUR/HUF | Investujte | EUR/RUB | Měď | Úspory | Dodávky suroviny | Konsensus | Ruský plyn | Řetězec | Lego | Rozvíjející se trhy | Odpor | AUD | Bod zlomu | RBI | PEPSICO | Ranní okénko | Historická minima | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Světové měny | Spuštění hyperinflace | Breakout Trader | Ekonomické výhledy pro ČR | Vývoz z Německa | Předvolební průzkumy | Import DLL | Import kovů z Ruska | SPAD | EURNOK | Predikce | Fibo | Německý vývoz | Analytici | JD.com | Právo | Měnové intervence | Úřad práce | Kurz koruny | Citigroup | Vývoj ceny ruské ropy Urals | Dluhy | Mario Draghi | Kybernetická měna | Index VIX | Vysoká inflace | DUK.US | Provozní zisk | Hospodářství | MFF | Euro STOXX | EV | Členské země eurozóny | Equity | Snižování úrokových sazeb | Cena ruské ropy | Guvernér Fedu | Pozice spekulantů | Akcie Apple | Úspěch v tradingu | BlackRock | Import průmyslových kovů z Ruska | Intermediate | Zaměstnanost a ekonomika | Konglomerát | Jefferies | Alokace | Cenové stability | Zasedání ECB | Posílení kapacit LNG | Zóna obchodníka | Credit Suisse | Portfolia | Fresenius Medical | Růst důvěry | Oddo | Poptávka | Měnověpolitické zasedání | NN Group | Expert | Koronavirové krize | Dopady koronavirové pandemie | Nástroje měnové politiky | Vývoz | AlfaOmegaTrhov | Mark Zuckerberg | Světové finanční krize | Webináře | Moody's | Theresa May | Záchranný program | První odhad | Ziskovost | Extension | Miliardy eur | Recese | Konsenzus | Bernard Arnault | Kazuo Ueda | Nákup komodit | Makro | ASML | Záloha | EUR AUD | Švýcarský frank | Německý ZEW index | Čisté krátké pozice | Erdogan | Import průmyslových kovů | Mnoho ziskových obchodů | CZK/EUR | Růst globální ekonomiky | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Začít investovat | Burzovní indexy | Největší propad | Stavební povolení | Globtrex | Počet nových žádostí o podporu | Růst americké ekonomiky | Výrobce hraček | Signály | TLTRO | Klouzavý průměr | Koronavirové pandemie | Příjmy a výdaje | Americké státní dluhopisy | Air Products | Štěpán Křeček | Fosilní paliva | Americké burzy | Devizový trh | Silná americká data | Japonský Nikkei 225 | Slušné zisky | Frank | Ministři | Cenový strop na ruskou ropu | Balance | Negativní nálada | Kurz eura | Strategické partnerství | Růst čínské ekonomiky | Mezinárodní organizace práce | Market sentiment | Čínské indexy | Resistance | Nikkei225 | Americká centrální banka (Fed) | Kurz eurodolaru | Obchodní přebytek Německa | Ceny energií | Fáze obchodní dohody | Americké indexy | Globální HDP | Washington | Snížení produkce | Těžařská skupina | Ceny potravin | Futures kontrakty | Pšenice | Fitch | Politická nejistota | Býčí trh | Přebytek bilance | Globální trh | Index důvěry | Capital | Měnový kurz | Finanční skupina | Základní sazby | Nejrychleji rostoucí | Brent (OIL) | Japonský premiér | Argentina | Rizika | Etiopie | Eurozóna | Trading Station | Kiwi | MQL4 | Prezident Donald Trump | USDCHF | Americké banky | Průmyslové zboží | CySEC | Francouzský CAC 40 | Aeroflot | Saxo | Svíčkové formace | Technologický sektor | OSN | Soud | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Společnost ČEZ | A350 | Pokles dovozů | Shanghai Composite | Globální trhy | Výrazný pohyb | Opatření proti šíření nemoci | Henry Hub | Blockchain | Sankce USA | Agentura Fitch | Postoj investorů k riziku | Sell Stop | Hang Seng | Předpovědi | Bondy | Finanční prostředky | Inflace v Turecku | Ceny pohonných hmot v ČR | Challenge | Zásoby ropy | Americké volby | Ceny plynu | Světové ekonomiky | ROCE | Dukascopy Europe | Růst HDP | Benzín | Čínské ministerstvo | Rusal | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | ABBV | EUR/NZD | Střadatelé | Akcie a ETF | Adidas | Obilniny | Dow Jones Industrial | Obchodování zpráv | ETF roku 2020 | Zásoby plynu | Majors | Vstoupit do obchodu | Celkový výsledek | Časový rámec | Míra inflace | Fyzické zlato | Rollover | Přebytek obchodu | Ekonomické údaje | Spotřebitelská důvěra | MMF | Michala Moravcová | Soukromý sektor | Biotechnologické společnosti | CNN | USD/RUB | Technologické inovace | Spotify | Tradingový indikátor | Čínské akciové trhy | EBITDA | Objem objednávek | Snížení emisí | Nařízení | Sázkové kanceláře | HDP Francie | Ropné akcie | Nemovitostní trh | Americký Senát | Indexy | Citi | COST | Gabriel Štefaňák | Zvyšování sazeb | Mayzus | Odborníci | Vývoj inflace | Oživení poptávky | Mizuho | Důvěra evropských investorů | Severomořská ropa Brent | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Japonská měna | Mezinárodní měnový fond | Transparentnost | Gold | Peking | Průmysl | Bazický bod | Hrubý domácí produkt Německa | Dluhopisový trh | Vývoj ropy | Podnikání | Makroekonomické strategie | Curve-fitting | Pokles průmyslové produkce | Monetární politika | Tempo růstu | Pokles akcií | American Airlines Group | Naftogaz | GfK | Aktivita firem | Citrix Systems Inc | Bankovnictví | Trim Broker | Aerolinky | USD index | Asijské obchodování | Americké dluhopisy | Čínský export | NBP | Ministerstvo dopravy | Ekonomický poradce Bílého domu | Biliony | Divergence | Cena cukru | Zdražování energií | Bilion dolarů | Nejvyšší růst | ETF | Nové dluhopisy | Použití FFcal | Průmysl a zahraniční obchod | Akciové trhy | Struktura HDP | Zajímavé akcie | T-Mobile US | Úrokové sazby | Vývoz plynu | Deficit zahraničního obchodu Spojených států | Redukce | Myšlenka | Varování | Afghánistán | Německý index DAX | Družba | Reporty | Bankéři | Palladiové akcie | Koloběh zadlužení | Kurz amerického dolaru | Investiční výdaje | Ekonomika Spojených států | Long | Western Digital | Rally | Washington Post | AMGN | Bankovní rada | Větší pokles | Komoditní index | Recese v USA | Pojišťovna | Macron | DAX | Obchodní zásoby | Zasedání České národní banky | Naše prognóza | Státní půjčky v Africe | Internetový obchod | Co bude | Payrolls | Intesa Sanpaolo | Osobní příjmy | Aktiva | Použití finanční páky | Fundamentální analýzy | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | NextEra Energy | SWIFT | Fiskální politika | Yield | Indexy na Wall Street | Ekonomové | Výnosy z dluhopisů | Tuzemský průmysl | Business | GBPJPY | Facebook | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Horizon Europe | Prezident USA | Paolo Gentiloni | Indikátor | Hlavní americké indexy | Vrcholy | Barclays | Pokles cen | Prodej aut | Royal Dutch | Algoritmus | Růst ceny | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Tempo růstu ekonomiky | SP500 | Technologická společnost | Měnové kurzy | Abú Dhabí | Prodej zlata | Jihokorejská automobilka | Vysoké inflace | Raiffeisenbank a.s. | ANZ | Cena benzínu | FedWatch Tool | Program kvantitativního uvolňování | Výsledky amerických společností | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Měny regionu | Aktivita zpracovatelského průmyslu | Long signál na akcie | Zdravotnictví | Akcie Tesly | Know-how | Long signál | CPI index | Čínské akcie | Euro | Riziko ztráty | Ministryně financí | Graf ropy | Technologický pokrok | Kurz USD/EUR | Hospodářské vyhlídky | Hliník | Akcie bank | Vývoj na finančních trzích | Sentix | Snížení cen | Technology | Zákaz cestování | JPY USD | Řetězec lékáren | Německý statistický úřad | Joseph Stiglitz | Pochybnosti | Erste | ON Semiconductor | Futures na ropu | Kurz australského dolaru | Schodek zahraničního obchodu | Reálné příjmy | Micron Technology | Protekcionismus | Trinity | Stratég | FOREX | Majetek | Ekonomika eurozóny | Debata | Členské země Evropské unie | Omezení těžby | Fio banka | Řetězce | Americký index S&P 500 | Sentiment | Kurzy.cz | Order | Forexu | Bývalý ministr financí | Události ve světové ekonomice | Maďarská centrální banka | Stoxx Europe 600 | Trendový kanál | Breaking | Šéf společnosti | Jaroslav Ton | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Fiskální stimuly | Analýzy makroindikátorů | Bývalý prezident | Infineon Technologies | Politika | Konkurence | Pozornost trhu | Banka Barclays | Commodity futures | Letecké společnosti | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Zdanění | Komoditní stratég | Rentabilita | Míra nezaměstnanosti | Konjukturální průzkum | Analytika | Lot | Obchodujeme | Profit-Target | AMZN.US | Komunikace | NEST | Ceny průmyslových výrobců | Německá ekonomika | Zasedání centrální banky | Stop-Lossy | Dnešní seance | Tier 1 | Americké futures | Prognóza kurzu koruny | ECOFIN | BHP | Deutsche Bank | Deutsche Telekom | Indikátory důvěry | Poplatky | Měnová politika ECB | Forint | Výprodej | GDP | Velká Británie | Zelené energie | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Index Exportu | Dnes zveřejněná data | Ekonom | Optimismus | Pokles průmyslové výroby | Otevírání ekonomiky | Akcie Exxon Mobil | Výhody a nevýhody | Indexy S&P | MPSV | Patrik Mackových | George Soros | Obchodování na devizovém trhu | General Electric (GE) | Tightening | SaxoTrader | Znehodnocení měny | Trader | Zavedení cel | Geopolitická rizika | NZD USD | Indie | FAO | Nákupy | ForexFactory | Očekávání trhu | Výsledek zahraničního obchodu | Technologické akcie | Měnové politiky | Cenový graf | Akciové indexy | Index volatility VIX | Řecká ekonomika | HighSky Brokers | Koncern Volkswagen | Obchodní válka | Výprodej akcií | Růst vývozu | Oxford Economics | Cizí měny | Mercedes-Benz | Zpomalení světové ekonomiky | Historická maxima | Ekonomická data | Byznys | Elektřina | WTO | Otto Daněk | Ruská společnost Gazprom | Výrobní index PMI | Vyzkoušet si trading | Obchod s Kyrgyzstánem | Dohoda o brexitu | Karanténa | Janet Yellen | Zlevnění ropy | Invaze | Reserve Bank of New Zealand | SYRIZA | Šance reakce trhu | Investiční aktivity | Britská firma | Commerzbank | Zhodnocení | Dolar | INTL FCStone Financial | Parita | Ceny zlata | Výhled | Timeframe | Jan Kovalovský | ESM | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Erste Group Bank | Růst akcií | Kurzy měn | Technologický Nasdaq | Dividenda | Kukuřice | Obchodování měn | Americký akciový index | Auta | Federální rezervní banky | Komerční banky | Worldometers | Americké ministerstvo | Rada ČNB | Precedens | Národní bezpečnost | Spojené státy a Čína | Timur Barotov | Kurz domácí měny | Světové produkce | Americký trh práce | Hodnoty měny | Obchodní účet | Intervence centrální banky | Deriváty | Ethereum | Nejlepší blue chip akcie | Embargo | Zpomalení hospodářského růstu | Economist | Počasí | GOOGL | Indexy nákupních manažerů | Počty nakažených | Buy Stop | Expert Advisor | Propouštění | Index Hang Seng | Ceny dováženého zboží | Zaměstnanci | PayPal | Bankovní krize | FRED | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Medvědi | Finanční trhy | Statistický úřad | Zlaté rezervy | Pákistán | Cyrrus | Komunistická strana | Klid | Data o inflaci | Expanze | eBook | Balík sankcí | Světová obchodní organizace (WTO) | Makroekonomické analýzy | Znovuotevření ekonomiky | General Motors | Fondy | Euro Stoxx 600 | Walt Disney | Výnosy státních dluhopisů | Bílý dům | Komoditní trhy | OSVČ | Kyjev | Situace v Číně | Cenové hladiny | Austrálie | Stagflace | Německé ekonomiky | Apple Music | China Development Bank | Financial Times | Technologický index | Členské státy EU | USD za barel | Italský módní dům | Poslanecká sněmovna | Nikkei 225 | Počet nakažených | Nový týden | Spread | Schodek | Obavy investorů | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | MetLife | Tržní změny | New York | BinckBank | MSFT | Retail Investor | Saldo zahraničního obchodu | Bernstein | Video | Spready | Pád akcií | Akcie ropných společností | Dividendový výnos | Rekordní propad | Ekonomika | Zajišťování | Westpac | Obchodní bilance | Euro včera | Posílení kurzu koruny | EU | Německé tovární objednávky | Obchodovat na forexu | Vliv měnových trendů na ekonomiku | Energetické společnosti | Problémy | Zpomalení růstu | Zpřesněná data | Risk Off | Vysoké ceny ropy | AOS | WP | Exotické měny | EURCHF | Purple Trading Petr Lajsek | G20 | Currencies | Akcie roku 2019 | Členské státy | Prezident Erdogan | Portfolio akcií | Rally na ropě | Prezidentské volby | Dollar | Výnosy německých dluhopisů | Základní úrokové sazby | Rozhodnutí Bank of England | Nezaměstnanost | Transakční náklady | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Návod na zprovoznění indikátoru | Měnová politika ČNB | Americké výnosy | USA a Čína | Objem investic | Inflace v Německu | Ruská agrese | Ekonomická rizika | Dopad na akcie | Ropa | Rezervy | Dodávky zemního plynu | České vlády | DIHK | Kalendář ekonomických událostí | Dluhopis | Jak začít investovat | Vývoz do Spojených států | Rozvoj | Makroekonomická data | Fox News | Embargo EU | Klouzavé průměry | Asociace exportérů | Bloomberg Commodity Index | OIL.WTI | xStation 5 | Měnové příjmy | Capital Economics | Nálada na trhu | Transakce | Indická rupie | HealthCare | Sterling | Silné euro | Stratég Saxo Bank | Vývoj indexu S&P 500 | FAST | Sudán | Prodeje existujících domů | Ekonomka | Snížení úrokových sazeb | Růst nezaměstnanosti | UnitedHealth | Vzestup inflace | Export v červenci | Poradenské společnosti | Inflace v Japonsku | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Glencore | Irsko | Černé zlato | Rozjednané prodeje domů | Důležité zprávy | Americká výnosová křivka | Podkladové aktivum | Výprodeje | Spotřeba domácností | Index MSCI | Sentix index | NZDUSD | Slabší dolar | AUDJPY | DE30 | USDX | Tisknout peníze | Klenotnictví | Indikátor Cumulative Levels | Ruský rozpočet | Dodávky plynu | Pokles ekonomické aktivity | The Wall Street Journal | Finanční sektor | Daňové příjmy | Oslabení eura | Bankovní sektor | Pimco | Uvolnění měnové politiky | Hodnota rublu | Futures trading | MSCI | Negativní zprávy | Seasonax.com | Australská ekonomika | KeyBanc | Thomson Reuters | Investiční omezení | Guvernér Rusnok | RBA | Spotřebitelská poptávka | Walgreens | Obchodování s emisemi | Měnové páry | Christine Lagarde | Politická stabilita | Indikátor důvěry | Báze | MetaTrader4 | Opatření na podporu ekonomiky | Velké ekonomiky | 3М | Dlužníci | Index S&P/ASX 200 | JP Morgan | Oscilátory | Obchod | Úroveň rezistence | Zahájení ruské invaze | Data z Německa | Risk On | Regionální měny | Siemens Healthineers | Algoritmické obchodování | Šance na úspěch | EFSF | Oslabení | Carry trades | Ruský prezident Vladimir Putin | Anexe Krymu | Sentiment na trzích | IPO Facebooku | Čínská měna | ABN Amro | Pohonné hmoty | Globální finanční krize | EIA | Platformy | Objem německého vývozu | Asijské akcie dnes | Rusko | Vysoké riziko | ROIC | Ceny výrobců | Úsilí | Nižší kurz | Kurzový zisk | Purple Trading | Guardian | Miliardy USD | Snižování daní | EUR/TRY | Poradce | WEF | Obchodní den | Spojené státy | Zkušenost | Plánování | Hodnota indexu | Obchodní rozhodnutí | Vývoj kurzu eura | Pakt stability | Signál | Ekonomický výhled | Nominální mzda | Samsung | Írán | Zdražování | Objem půjček | ING Bank | Afrika | Ekonomické krize | Energetické krize | Development | Ředitelka | Inflace v Evropské unii | Britská vláda | Investoři a obchodníci | Vývoj cen akcií | Pips | EPS | Komerční banka | Pohled na trh | ADP | Vanadiové akcie | Typ obchodování | Gazprombank | PMI ve službách | Biliony dolarů | Kupní síla | Trhy | CPI v USA | Short squeeze | Federální vláda | Termínový kontrakt | Sankce | Rozdílové smlouvy | Ropy | Úspěšné obchodování | LYNX WhatsApp | Platforma | Ekonomka Raiffeisenbank | Výnosnost | Devizové rezervy | NFIB | Obiloviny | Druhá vlna pandemie | JD | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Uvalené sankce | Smartphony | Vývoj německého exportu | Korelační koeficient | Profesor ekonomie | Společnost | Akcie ropy | Rezervní měny | Časové období | Úspěch | Důchody | Firma McDonald's | PinBar | Sázky | ASX 200 | KBC | Obchodujte | Přístup veřejnosti | Disclaimer | Allergan | Swiss National Bank | Ceny ropy Brent | Šéfka Fedu | AXA | Hry | Tržní pohyb | Utažení měnové politiky | Vysoká volatilita | Generální ředitel | SEC | Úvěrový rating | BMW | Cena akcií | Mark Carney | Ukrajinská ekonomika | Non-Farm Payrolls | Investment Banking | ASX | Objem nákupů | Upozornění na rizika | Rozšíření | Dnešní údaje | CAC40 | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ropný trh | České maloobchodní tržby | United Technologies | Americké ministerstvo financí | Nálada | Forex Factory | Volume | Akcie energetických společností | Umělé inteligence | Míra nejistoty | Indikátory | Eura | Fixing | Vysoké ceny | Japonská ekonomika | CanniMed Therapeutics | Nízká nezaměstnanost | Organizace | Automobilový koncern | Odpovědnost | Brazílie | AAPL | Hrubá marže | Základy fundamentální analýzy | Ryanair | Obilí | Deník The Wall Street Journal | Ceny stavebních prací | Gap | Ceny pohonných hmot | Ratingová agentura Fitch | Leverage | VIX | Růst | Ministři financí zemí platících eurem | Akciové futures | Měnové unie | Riziková aktiva | Securities Research & Consulting | Trading.com | Příjmy | Zvyšování úrokových sazeb | Vývoj amerického dolaru | Europe 1 | Událostí ve světové ekonomice | Helena Horská | Finanční situace | Keystone XL | Politické události | Risk-off | Výsledková sezóna v USA | Investujte zodpovědně | Zajištění | Levels | Počet potvrzených případů | Slovensko | Propad cen ropy | Síla měn | Pandemie | Růst průmyslové výroby | Overweight | Index | Wall Street Journal | Poskytování úvěrů | Investiční příležitosti | Indikátor MACD | Lockdown | Wirecard | Expanzivní měnová politika | Směřování FEDu | Čínský trh | Martin Gürtler | Společnost AT&T | Bohatství | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Úročení | Jižní Korea | Státní půjčky | Cenové stropy | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Farmaceutická společnost | Iniciativa | Engulfing | Obchodní přebytek | MXN | Volby | LTRO | Obchodovaný měnový pár | Výrobce elektromobilů | Salmán | Výroba v Německu | JPMorgan | Úřad pro energetické informace | US akcie | Realita | Válka mezi USA a Čínou | HDP Německa | Martingale | Norilsk | AMZN | Dmitrij Peskov | MasterCard | FX trh | Japonský index Nikkei | Cíle | Instrumenty | Michal Brožka | Bezpečnost | Růst světového obchodu | Historie | Forex trading | Zveřejněné údaje | Politici | Carlsberg | Politická rozhodnutí | Jednání ČNB | CORN | Volatilita směnných kurzů | Trumpova cla | McKesson Corp | Dnešní ekonomický kalendář | Zrušení superhrubé mzdy | Rušení pracovních míst | FCStone Financial | Ropa OIL.WTI | Novinky | Unipetrol | Klíčové faktory | Nissan | Obchodní dohody | Evropská rada | Africký mor prasat | Foreign Exchange | Vývoj bilance běžného účtu v Turecku | Gilead Sciences | Výkyvy | Pokles dolaru | Súdán | Volatilní | Čínský Shanghai Composite | Aktuální kurzy měn | Země používající euro | Kurz euro | Potlačení reexportu | Světové ceny potravin | Nejbližší rezistence | Odhad letošního růstu | Banky | Buy | Německý průmysl | Zvýšené riziko | 4Trans | Prodeje | Zahraniční obchod České republiky | Zlotý | Diskuzní fórum | Analýza makroindikátorů | Americká politika | Jaké jsou měnové trendy? | Bankovní skupina | Okénko trhu | Západní ekonomiky | Světové indexy | Retail | TradingEconomics | Války v Evropě | Zavedení embarga | CNY | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Nezaměstnanost v březnu | Posílení rublu | Islámský stát | Rozsáhlé sankce | Program nákupů dluhopisů | Analytický report | GBP USD | Obchodník s cennými papíry | NZDJPY | Aleš Mendl | Olívia Lacenová | Meta Platforms | Benchmark | Investice v Číně | Index Russell 2000 | Stochastic | Kupci | Česká inflace | 1D | Sankce EU | Poradenská společnost | Evropské dluhopisy | Vyplácet dividendy | Dow Jones | Výhled růstu ekonomiky | Nastavení indikátorů | Platinové akcie | Komise v přenesené pravomoci | Snížení nákladů | FDX | Šance | Sanofi | Čtení grafu | Rychlý zisk | Předseda Evropské komise | Finanční války | Index cen domů v USA | Africký mor | Technický výhled | Obchodní nastavení | Oslabení dolaru | Ruský export | Hedžové fondy | Podnikání na kapitálovém trhu | Úvěr | MF | Měnové riziko | Globální krize | Covid | Fio | Výrobní ceny | Express | Intradenní obchodník | Americké firmy | Odvětví | Šok | Zpomalení růstu ekonomiky | Rozpočtový deficit | Kuaishou | INTC | Měnové trhy | XTB Jiří Tyleček | Dlouhodobí investoři | Rakousko | USDPLN | Druhá vlna | Analytický tým FXstreet.cz | Měnové krize | Dna | Gazeta | Ministerstvo energetiky | Investiční společnosti | Prudké oslabení | Meziroční vývoj inflace v Turecku | Jobs Plan | Maďarsko | Průmyslníci | Nepřízeň počasí | Volumes | Akcie GoPro | Výrobní sektor | Cenové pohyby | Barrick Gold (GOLD) | Ondřej Hartman | Oslabování eura | Inflace v České republice | Fincentrum & Swiss Life Select | Řízení rizik | Shrnutí obchodování | Oscilátor | FOMC | Investors | Overnight | Převzetí firmy | Poradenství | NZD/USD | Kurz NZD | Vývoj inflace v ČR | Marek Chudoba | Intradenní obchodování | Volby v USA | LVMH | Raghuram Rajan | Action Economics | Decision | Čisté nákupy zlata | Carry obchody | Akcie společnosti Apple | SIX | Ruská vláda | Retailový trh | Dánsko | Data ČSÚ | AMS | Klienti Purple Trading | Ovlivňování | Prodeje aut | HDP EU | Obchodní příležitosti | Kamala | Risk-off sentiment | Forward | Dollar Index | Fox | Backtest | Upravený zisk | Benchmarky | Tržní hodnota | VaR | Buyout | Technická analýza | Bělorusko | Čínský vývoz a dovoz | Na burze | Agentura Reuters | Akcie | Investiční analytik | Očkování proti covidu-19 | PX Pražské burzy | Resistence | Grexit | Obchodování s akciemi | Ekonomické aktivity | Měnový pár | Zásoby zemního plynu v USA | PEG | Analytička | Blue chip | Zisk na akcii | London Bullion Market Association | Import ruské ropy | PSA Group | Dopady pandemie | Úrok | Novo Nordisk | Výroba počítačů | Akcie Exxon | Středoevropské měny | Ekonomiky | Obchodování české koruny | Sell Limit | Očekávaný růst | Vývoj ceny akcií | Měnová politika | Current ratio | Zhoršení epidemické situace | Obchodní plán | Sazby hypoték | Evropa | Nejlepší ropné akcie | Nasdaq Composite | Nové příležitosti | Bankrot | Americké prezidentské volby | Hyundai | Světové akciové indexy | Moskva | Obchodní deficit USA | Posilování amerického dolaru | Stabilita | Směnné kurzy měn | Negativní dopad | Americký prezident | Mzda | Natural Gas | Aberdeen Asset Management | Daiwa Securities | Chrysler | Konec obchodní války | Vyšší úrokové sazby | Zpřísňování měnové politiky | Radek Špicar | Ekonom BHS | Leasingové společnosti | GM | Export zboží | Bank of Canada | Norilsk Nickel | Německá spotřebitelská důvěra | Miliardář | Problémy v dodavatelských řetězcích | Bilance zahraničního obchodu | Zdravotní péče | Obchodní schodek USA | Británie | Obchodní dohoda | Evropský parlament | Jak se stát lepším investorem | Komoditní měny | Marketingová komunikace | Celní úřad | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Akciové burzy | EURNZD | Měny rozvíjejících se ekonomik | Produkce ropy | Makroekonomické data | TRY | Předpověď | Obchodní napětí | Summit G7 | PMI pro sektor | mmBtu | Prohlášení | Poradci | Směnné kurzy | Nový Zéland | Kurz dolaru | Formule 1 | Šéf japonské centrální banky | WGC | Ekonomický růst | Brexit bez dohody | Spike | West Texas Intermediate (WTI) | EURPLN | 5G | Oslabení měny | Comtrade | WELL | Krize | Automobilka | Tesla | Zajišťovací obchody | Hodnota firmy | Banka | MT4 návod | Podnikatelská aktivita | Management | XAU/USD | Oversold | Vyšetřování | Odezvy trhu | Halifax | Reakce centrální banky | Nesoulad | Kvantitativní uvolňování | Světové trhy | AUD NZD | Ray Dalio | Panika | CNBC | Míra nezaměstnanosti v březnu | Diskusní fórum | High | Japonský vývoz | Ruská invaze | Železná ruda | Ekonomická teorie | Epidemické situace | US dollar | UBS | NATO | Fundamentální analýza akcie | Údaje | Rozpočtový schodek | Mitsubishi UFJ Financial Group | Ekonomický cyklus | Sójové boby | Okamžitý vliv | Zamyšlení | Ministr obchodu | Čínský akciový index Shanghai Composite | Société Générale | Analytický tým | Correction | Země eurozóny | Volby v USA 2024 | Důvěra investorů | Obchodovat s akciemi | Průlom | RDSA | Obchodování na forexu | Suroviny | Rates | IronFX | Summit EU | American Airlines | Forex.cz | Rozpad eura | Kupující | Ekonomické uzavírky | Halliburton | Pokles exportu | Shell | Financial | Výhody | Španělská ekonomika | Ekonomiky eurozóny | Postupy centrálních bank | CAD | USA Joe Biden | Short | Sedmadvacítka | Převodník měn | Podíl nezaměstnaných | Dovoz do USA | Drawdown | Beta | Target | Snižování sazeb | Zdraví | Vývoj ceny sojových bobů | Objem transakce | Ministr průmyslu a obchodu | Přebytek obchodu se Spojenými státy | Obchodní komora | Macquarie | Měnové otázky | ING Groep NV | Capital Markets | Intel | Odhad vývoje HDP | Geopolitické události | Rozvoj obnovitelných zdrojů | Investiční společnost | Brokers | USD/CHF | Hospodářská výkonnost | Nemovitosti | Vlastnictví | Stříbro | Visa | Zhodnocování měny | Moving Average | Ceny ropy WTI | Nadnárodní společnosti | Práce | Ceny akcií PKN | Pražská burza | Zdroje energie | Supercyklus | Kvartální vývoj HDP | Mzdová dynamika | Kolísání trhu | Cukr | Dax index | Růst cen průmyslových výrobců | Inflace výhledově | Vývoj trhu | NAFTA | Lufthansa | Prezident Biden | Diverzifikace portfolia | Reshoring | Podniky | Investiční firmy | Americká měna | Liberálové | Agresivní zpřísňování měnové politiky | Arbitráže | Hospodářské politiky | Cartier | Konsolidace | S&P 500 a HDP | Tlak Číny | Aramco | Chance | Američtí regulátoři | Kanada | Jakub Matis | Očkování | Vývoj ceny akcií PKN Orlen | Ziskové strategie | Zvýšení mezd | Norinchukin Research Institute | Finanční ztráty | Inflace v únoru | Prosincová bilance zahraničního obchodu | Zdravotnické technologie | Američané | Volatility | Jihokorejský Kospi | Enel | Ministr financí | Levnější ropa | Peter Bukov | Lehman Brothers | Rubl | Index Nasdaq Composite | Ztráta | Rozpočet | xStation5 | Domácí měny | Celní režim | Kraft Heinz | EU a USA | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Astrazeneca | Historický okamžik | Index spotřebitelských cen | Řízení cen | Pakt stability a růstu | Zajištění kurzu české koruny | City | Pozitivní vliv | Techničtí obchodníci | Švédsko | Pracovní síly | Směřování | ForexFactory.com | AUD/USD | Jamie Dimon | Pandemie covidu-19 | Kapitálové kontroly | Irák | Ruské banky | Volkswagen | Vývoz z Číny | Guvernér ČNB | Instrument | Koruna dnes | Standard Chartered | Inženýrské stavitelství | Potíže v dodavatelských řetězcích | Inflace v eurozóně | Německo | Vliv na mezinárodní obchod | Chudé země | Czech Fund | Energetický index | Toky investic | Odhady analytiků | Kia | Index technologického trhu Nasdaq | USD/JPY | European Commission | Algotrading | Biden | Ruská centrální banka | Jihokorejské akcie | Mitsubishi | Gruzie | Měnový výbor | Dukascopy Europe Team | Marketscope | Fear & Greed Index | NASDAQ 100 | Růst české ekonomiky | Spekulativní kapitál | Britská ministryně | Britské společnosti | Akciový trh | Ceny na čerpacích stanicích | Belt and Road Initiative | VP Bank | Ekonomické prostředí | Duke Energy | The Guardian | Dlouhodobé trendy | Viceprezident | Ztráty | Ladislav Kříž | Čisté nákupy zlata centrálními bankami | Růst ceny ropy | Japonský jen | Offshore | Automotive | Zpomalování světové ekonomiky | FXstreet.cz | Bilance | Ceny zemního plynu | Tokai Tokyo Research Center | Ruský HDP | Makléřské společnosti | Hospodářské výsledky společnosti | Výpočet Raiffeisenbank | Obchodní bilance Číny | STMicroelectronics | Dividendové akcie | Funkce měnových trendů | Země G20 | Embargo EU na ruskou ropu | Vývoj ceny mědi | FX systém | L.F. Investment Limited | Crédit Agricole | NZD | Válka Ruska proti Ukrajině | MWh | Investice do zlata | Hospodářské dopady koronaviru | Air France-KLM | EUR/GBP | Koš | Investování | TradingView | Akumulace | Mišustin | Kotace | Strategie pro obchodování české koruny | Oslabování koruny | Mzdy | HDP v eurozóně | Zvýšení těžby | Čínské investice | WHO | Důležité nástroje | Australský S&P/ASX | Zadlužení | Dovoz oceli | Obchodníci | Zahraniční investice | Nicolás Maduro | Dovoz aut | Lukoil | Hamás | Decline | Zambie | Ukazatele | Státní dluhopisy | Notesco Financial Limited | Pozice | Dovoz z Ruska do EU | US dolar | Setkání G20 | Nízká inflace | Altria Group | Harrisové agenda | Dluhopisy | Trading | Měkké komodity | Platební bilance | EK | Investiční produkty | Vivendi | Americké obchodování | Bid | Makroekonomický kalendář | Baker Hughes | Bank of New York Mellon | Ceny zemního plynu v USA | Chudoba | Kurz kanadského dolaru | Seasonax | AbbVie | Varovné znamení | Fibonacci | WKL | Turecké liry | Společnost Norilsk Nickel | REGN | Akciový index DAX | Fidelity International | Čína | Inflace v ČR | Koruna | Co je to fundamentální analýza? | Tchaj-wan | Olaf Scholz | Dovoz z Ruska | Trade | ČR | Citrix | MIFID | Nastavení měnové politiky | Currency | Statut | Zlepšení nálady | KOSPI | Ministerstvo financí | Globální ekonomický růst | Kapitálové trhy | Společnost Norilsk | Očekávané Earnings | APD | MF Global | BBVA | Guvernér | Průměrná mzda v ČR | Platina | Low | Turistická sezona | Býčí trend | EURGBP | Louis Vuitton | Rezistence | Umělá inteligence | Úrokový diferenciál | Turecká ekonomika | Společnost Microsoft | Obchodování na burze | Agentura Moody's | Ford Motor | 4Cast | USA | Zemědělství | David Marášek | Praní špinavých peněz | Japonská automobilka | Zpracovatelský průmysl | J.P. Morgan | Šíření koronaviru | Kanadský dolar | JPMorgan Chase | Pozitivní zpráva | Sazby | López Obrador | XTB | NERV | Mechanismus měnových trendů | DLL | Netflix | Paul Volcker | Graf akcie | Communication | ABBV.US | Ticker | Vladimir Putin | Největší pokles | Obchodní omezení | Riziko | Dluh Ruska | Cla na americké zboží | Dluhové krize | Politické faktory | Subdodávky | Ruská politická scéna | Americký dolar (USD) | Kontrakt | Německé hospodářství | Miliardy dolarů | SPOT | Vliv na ekonomickou stabilitu | SPX | Export za rok 2019 | Intervence na forexovém trhu | Poptávka po ropě | Burzovní zpravodajství | Obchodní schodek | Letecká společnost | Hlavní ekonom | Paul Samuelson | Infineon | Ruští ekonomové | Ekonomický indikátor | AAA | Role hedgeových fondů | Zahraniční forex | Ocenění | Burze | Spojené arabské emiráty | OTC | Francouzský ministr financí | Brazilský real | Investovat peníze | Meziroční inflace | Ekonomické prognózy | Forex brokeři | Sektor služeb | Výsledky letecké společnosti | Maloobchodní prodej | Černá labuť | Velký problém | PGNiG | American Express | Saudi Aramco | Hwabao Trust | Česká vláda | Forex Zone | Zisk na akcii (EPS) | Domácí poptávka | Zásobníky | CBOT | Marc Jacobs | Formace Evening Star | Ekonomické zprávy | Ekonomický poradce | Zajištění proti inflaci | US měna | Walgreens Boots Alliance | Stimuly | Denní graf | Fed fund futures | VIAC | Protiruské sankce | Úroková míra | Dovoz z Británie | Ekonomické sankce | Dlouhodobý investor | Vital Knowledge | Americké trhy | Americký ministr financí | Globální sentiment | Arménie | Inflace v USA | XTB Research | Období volatility | Vliv geopolitických událostí | Vysoká rizika | Obchodní sankce | Investiční stratég | Vývoz do Británie | Analytik | CAPEX | Statistika | Klíčové problémy | Král Salmán | ENEL | COT | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Další pokles | USD/KRW | HFT | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Zvyšování dovozu | Koncern | Vývoj euro | Index eura | Meziroční vývoj inflace | Dovoz do Číny | Dopad na spotřebitele | Fiat Chrysler | Ekonomika Německo | Hlubší pohled | World Markets | MQL | Vývoj měnového páru EUR/TRY | Obchod s Ruskem | Intervenovat | Finanční kapitál | Ministerstvo hospodářství | Emise | Streamovací služby | Politická scéna | Moët Hennessy Louis Vuitton | Jednání mezi USA a Čínou | LNG | Solidní výsledky | Čínská burza | AEX index | Dovoz ruské ropy | Export z Německa | Ruský premiér | News | Dodavatelské řetězce | Obchodní přebytek Číny | Kvantitativní utahování | Nové peníze | Zdroj příjmů | Politico | Ruská ekonomika | Katar | USD JPY | Sociální sítě | Dmitrij Někrasov | Válka na Ukrajině | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Pražský PX | Tick data suite | Více peněz | Vzácné kovy | Prodej | Nervozita | Steven Mnuchin | Analytik XTB | Vývoz ze země | BOSSA | Japonská centrální banka | Euforie | Čínská banka | Bez rizika | Thomas Gitzel | Martin Winterkorn | Investiční | AbbVie (ABBV.US) | Nastavení úrokových sazeb | Vývoj ceny cukru | Státní pomoc | Spekulovat | Snížení daní | Oznámení | Údaje o vývoji HDP | Ekonomika USA | Produktivita práce | Výsledek jednání ČNB | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Průmyslová výroba | Cena plynu | CISCO | Německý HDP | Softwarový gigant | PetroChina | Expanzivní politika | Opce | Bitcoin | Kuaishou Technology | Výkonnost | Americké produkce | Tisková konference Fedu | Česká ekonomika | Štěpán Hájek | Futures trhy | Výroba aut | Přebytek obchodní bilance | West Texas Intermediate | Růst cen ropy | Cena komodit | Bunds | FxOpen | Energetický sektor | Růst poptávky | Budoucnost | Vývoj bilance běžného účtu | Partners | Vakcína | Eurobondy | Rozhodování | Index CPI | Obchodní války | Zlatý index | EUR GBP | Opatření | Sankce Rusko | Walmart | Distribuce | Dovoz čínského zboží | Index S&P 500 | WisdomTree | Investice do kryptoměnových fondů | Zásoby benzinu | Referendum | Intradenní analýza | Stock market | Ekonomická situace | DPA | Závislost | Česká koruna | Sony | Obnovitelné zdroje | Index inflace | Sankce uvalené na Rusko | Úřad pro energetické informace (EIA) | Propad průmyslu | USD HKD | Ranní komentář | Bank of Scotland | Zlato | HDP | Balance sheet | Delta Airlines | Index německé akciové burzy DAX | Investování je rizikové | Zisk skupiny ČEZ | Christian Dior | Mizuho Research Institute | Jozef Síkela | Restrikce | Indická firma | Maloobchodní tržby | Rakouská bankovní skupina | Eskalace konfliktu | Deficit zahraničního obchodu USA | Likvidita | CL | PBOC | Přehled o dění | Investiční rozhodnutí | DAX 30 | TopForex | Problémy německého průmyslu | Zprávy a události | Mikro loty | EURCAD | Výroba automobilů | Obchodní partner | Prognóza IE | Belt and Road | Členské země | New York Times | Cla na dovoz | Fond | Blue chips | Dow Jones Industrial Average | Podnik | Luboš Růžička | Forex kalendář | CUMULATIVE LEVELS | PMI index | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Kurzy | Jozo Perić | Vývoj inflace v Turecku | Institucionální trh | Statistici | Hlavní ekonomka | Vývoj cen ropy | Spekulanti | Carsten Brzeski | Dnešní zprávy | Slušný zisk | Cena digitální měny | Světová obchodní organizace | Objednávky | Microchip Technology | Inflační očekávání | Jednání mezi EU a Británií | Růst průměrné mzdy | Stavební výroba | Joe Biden | Čínský vývoz | G7 | Evropské akciové trhy | Zastavení dodávek | Ronald Ižip | Index NFIB | BH Securities | USD kurz | Evropské země | USD/CAD | Ropovody | Underweight | Vývoj měn | Čínský vývoz a dovoz v květnu | Výrobci čipů | Westpac Banking | Komoditní index DJ-USB | Averze vůči riziku | Uhlí | ISO | Fundamenty | Obchodování na newyorské burze | Japonský Nikkei | Růst ekonomiky | Hedging | Index PMI | Americká cla | Jihokorejský won | BIS | Throwback | Tokai Tokyo | Demo účet | CZK/USD | Analýza | Crédit Agricole CIB | Nejbohatší člověk | ČNB dnes | OilPrice | Renault | Komodity | Pražský index PX | Citrix Systems | Výrobní náklady | Správa | Síkela | Společnost Gazprom | Odkup akcií | Miliardy | Výnosy | Burzovně obchodované produkty | Index FTSE 100 | Česká národní banka (ČNB) | Put | Tomáš Raputa | Obchodní systémy | Disney | Applied Materials | Mezinárodní obchod | Vlády | Měnové páry na forexu | DAX30 CFD | Kryptoměny | Investiční doporučení | RSIS | Velkoobchodní tržby | Kurz ruského rublu | Katastrofy | Holding | Odhad letošního růstu HDP | Cena kávy | Flexibilita | Vítězství | Nákupy zlata | Ekonomické indikátory | Průmyslové kovy | Vývoz do Kazachstánu | Medvědí trend | Těžba ropy v Rusku | Koronavirus | Ratingový výhled | Kurz EUR | Centrální bankéři | Kurz koruny vůči euru | Belgie | Plyn přes Ukrajinu | Slábnoucí americký dolar | Indikátor ekonomického sentimentu | Investor | Zlepšení | Index amerického dolaru | Jaký je výhled? | Nonfarm Payrolls | ČTK | PMI pro sektor služeb | Počet volných míst | Cristian Maggio | Session | USD/CNY | Válečná ekonomika | Sentiment trhu | Princip struktury trhu | Ruské firmy | Výrobci aut | Dnešní události | Americké akciové indexy | Výhled měnové politiky | Amazon | Americká vláda | Česká průmyslová výroba | Dovoz ruského plynu | Španělsko | Výrobní inflace | Arbitrážníci | Jerome Powell | Automobilka Hyundai | Emerging markets | Vysoké úrokové sazby | IBEX | Česká národní banka | Wall Street | Očkování v zemi | Výrobce elektromobilů Tesla | Vývoj úrokových sazeb ČNB | Změny úrokových sazeb | ONE | Nebankovní devizoví obchodníci | Time frame | Bavlna | Zůstatek na účtu | Index DAX | Listopadová bilance zahraničního obchodu | Základní úroková sazba | Mluvčí Kremlu | Nastavení FFCal | Nebezpečí | Markit | Vývoz do Německa | Nákup dluhopisů | Američtí zákonodárci | Recese americké ekonomiky | Denní obchodníci | Graf dne | UBI | Australský index | Highsky.cz | Hike | Zpomalení světového obchodu | IronFX Global Ltd | Americké vlády | Tržní cena | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot