Úterý 01. dubna 2025 07:04
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
XTB Online trading konference

HDP v eurozóně

img

Bod zlomu pro euro?

21.05.2018 Eurozóna si na podzim malovala velmi optimistický obrázek ekonomické konjuktury a instituce se předháněly s prognózami růstu blížící se k 3 %, což je na poměry západní Evropy opravdu mimořádná expanze. Na základě očekávaného ukončení kvantitativního uvolňování a možného brzkého růstu úrokových sazeb se euro obchodovalo až za 1,25 amerického dolaru. Už první čtvrtletí letošního roku ale eurové býky zklamalo, když eurozóna výrazně snížila svou únikovou rychlost.
img

Okénko finančního trhu 14.5.2018

14.05.2018 Běžný účet platební bilance ČR v březnu spadl do deficitu 5,6 mld. Kč. Trh odhadoval přebytek 30, mld. KČ, my 26,3 mld. Kč. Důvodem náhlého zhoršení bilance na běžném účtu je zejména dřívější start sezóny odlivu dividend. Odliv důchodů z přímých investic v březnu narostl na 51 mld. Kč - v loňském roce byl na podobné úrovni až v červnu. Tuzemským firmám výrazně vzrostly zisky a zahraničním investorům se dosud projevená důvěra v naší ekonomiku vyplácí na vyšších dividendách. Zároveň se změnila pozice ČR jako čistého příjemce přímých zahraničních investic: tok investic plynoucí z ČR do zahraničí dosáhl 4,2 mld. Kč a zároveň z ČR vyputovaly investice zahraničních investorů v objemu 1,6 mld. Kč. Česká republika tak investovala v zahraničí o 5,8 mld. více, než kolik zahraniční investoři nechali u nás. Oba faktory budou v následujících měsících pravděpodobně brzdit posilování koruny a udrží běžný účet v deficitu. Přesto v našem odhadu počítáme, že za celý rok 2018 dosáhne běžný účet přebytku kolem 40 mld. Kč.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: ČNB sazby nezvedne a znovu představí opatrnou prognózu

03.05.2018 Inflace v eurozóně by v dubnu měla zůstat na 1,3 % i přes oslabení jádrové složky. Její dynamiku podporují hlavně ceny energií. Zvolňující cenový růst bude hlavním tématem pro dnešní zasedání ČNB. Ta sazby nezvedne. Trhy budou hlavně sledovat, jak moc se kvůli nízké inflaci a slabšímu kurzu změnil výhled pro růst sazeb.
img

Hospodářský růst eurozóny podle očekávání zpomalil

02.05.2018 Dnes byly zveřejněny předběžné výsledky odhadu HDP v Eurozóně a potvrzují to, co jsme si již mysleli. Růst HDP za první čtvrtletí o 0,4% je nejhorší expanze za posledních 6 kvartálů. Jedná se o pokles z 0,7%, kterých dokázal dosáhnout hospodářský růst poslední 3 kvartály po sobě. Meziročně rostlo HDP o 2,5%, kdy se však také jedná o pokles z 2,7%. Ekonomové s podobným zpomalením počítali a trhy zůstaly téměř bez reakce. Jedná se však o další z fundamentů hovořící pro pokles evropské měny. Zatímco Mario Draghi přikládal horší čísla především sezonnosti a horšímu počasí v prvních třech měsících, výrobní sektor pokračuje v oslabování a některé firmy se obávají stále silného eura.
img

Rozbřesk: Přijde náznak zpomalení české ekonomiky?

02.05.2018 Už zítra čeká tuzemské finanční trhy velká událost v podobě měnově-politického zasedání bankovní rady ČNB, od kterého si sice neslibujeme změnu úrokových sazeb, ale o to víc se může vyjasnit postoj centrální banky k aktuálně slabé koruně. ČNB totiž ve své dosud platné prognóze počítala s rychlým posilováním za hranici 25 korun za euro, nicméně aktuálně je kurz koruny vůči euru o téměř 80 haléřů (cca 3 %) slabší.
img

Ranní komentář: Dolar prolomil hranici 1,20 EURUSD, dnes zasedá Fed

02.05.2018 Včerejší seance se na akciových trzích díky svátku v Evropě nesla v klidném duchu. Velmi rušno bylo ale znovu na devizovém trhu, kde pokračoval v růstu americký dolar, kterému se i tentokrát dařilo především na páru s eurem a britskou librou. Dolar tak po breakoutu z minulého týdne začíná pomalu útočit na svá letošní maxima a o tom, zda se na ně dostane ještě v tomto týdnu, může rozhodnout už dnešní seance. Ta totiž přinese zasedání americké centrální banky a i když od Fedu trh čeká zvýšení sazeb až na příštím zasedání, doprovodný komentář dnes může dolarové páry rozhodně výrazněji rozvlnit.
img

Okénko trhu 30.4.2018

30.04.2018 Spotřebitelská inflace v Německu v dubnu oslabila na 1,4 % meziročně. Meziměsíčně hladina spotřebitelských cen dokonce poklesla o 0,1 %. Odhad trhu pro obě hodnoty ležel o desetinu procentního bodu výše a zpomalení růstu cen tak nebylo obecně očekáváno. Výsledek podpoří opatrný režim Evropské centrální banky, která se zatím příliš nemá k ukončování kvantitativního uvolňování (QE) a na svém posledním jednání ani jasně nespecifikovala kdy QE ukončí. Otázkou je, jestli slabší dubnový výsledek inflace v Německu dočasným výkyvem, nebo známkou začínajícího hlubšího trendu. Přestože jede německý trh práce na plné obrátky, expanze průmyslu již začíná zpomalovat. Nicméně podle výroků guvernéra M. Draghiho z minulého týdne jsou obavy o hospodářský růst eurozóny zatím zbytečné. Pokud konec QE nepřijde v září, do konce roku se určitě dočkáme.
img

Obchodní válka je blíž, nálada opět klesá. Hlavní měny jsou ovšem klidné

07.03.2018 Téma amerického protekcionismu znovu dusí náladu na finančních trzích. Notně k tomu přispěla rezignace Trumpova poradce Garyho Cohna, který se stavěl proti nově zaváděným clům a jakožto ekonom s historií z Wall Street byl považován za jakousi hráz vůči protitržním nápadům šéfa Bílého domu. Jeho odstoupením se otevírá prostor pro Petera Navarra, který je naopak velkým zastáncem protekcionismu a zvláště opatření namířených proti Číně, takže bude v Donaldu Trumpovi podobné tendence živit. Nebezpečí, že bude aktuální kauza vyhrocena až k obchodní válce, proto roste.
img

Fundamentální analýza: Růst HDP v eurozóně táhne domácí i zahraniční poptávka

07.03.2018 Únorový ADP report ve Spojených státech ukáže solidní počet volných pracovních míst. V eurozóně se dozvíme, co bylo hlavním zdrojem růstu HDP v závěrečném čtvrtletí loňského roku. Podle nás to byly čisté exporty a spotřeba domácností. Polská centrální banka ponechá úrokové sazby beze změny. Pozornost by mohlo přitáhnout zveřejnění její nové Inflační zprávy.
img

Ranní videokomentář: Dolar začíná znovu ztrácet, dnes americká inflace

14.02.2018 Včerejší seance na akciové trhy žádnou větší změnu nepřinesla, což je ale pro indexy dobrá zpráva, protože postupně získávají pevnější půdu pod nohama, zatímco volatilita a úroveň rizikových přirážek postupně klesá. Na devizovém trhu se dařilo hlavně rizikovějším měnám na páru s dolarem, i když za sebou má docela zajímavou seanci také JPY, který vůči dolaru prolamuje důležitý support na úrovni minima z loňského září. Dnes čekáme hlavně na americké makro v čele s výsledky inflace.
img

Týdenní zpráva z finančního trhu 12.2.2018

12.02.2018 Na hlavních trzích se dočkáme sady důležitých dat ve středu. Hlavní pozornost bude upřena na americkou inflaci, protože vyšší tlaky na růst cen se podílely na výprodejích v minulém týdnu. Meziroční dynamika cen v USA by sice měla zpomalit, náš výhled nicméně předpokládá o něco vyšší tempo než trh. V eurozóně budou zveřejněna data o HDP v Q4 17. Německá ekonomika zřejmě v závěru loňského roku zrychlila růst na sedmileté maximum. V Česku se také dočkáme HDP za Q4 17, který by měl být velmi silný. Cenová hladina se v lednu zřejmě zvýšila o 0,6 % m/m, meziroční inflace ale zpomalila kvůli vyšší srovnávací základně. Investoři tento vývoj čekají, takže by to pro korunu nemělo představovat negativní zprávu. Její kurz bude v nadcházejícím týdnu záviset především na zprávách z globálních trhů.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 31.1.2018

31.01.2018 Dnes vyjde lednová statistika míry nezaměstnanosti v Německu. Podle mediánu trhu i našeho odhadu by měla poklesnout o desetinu procentního bodu na 5,4 %. Celkový počet nezaměstnaných by podle mediánu trhu měl poklesnout o 17 tisíc.
img

Euro se může těšit na potvrzení rychlého růstu eurozóny

30.01.2018 Dluhopisové trhy se dnes vzchopily a po včerejším propadu se mírně zvedají. Výnosy klesají více u evropských než u amerických papírů, což ale dolaru k dalším ziskům nepřispívá. Americká měna ranní zisky na párech s eurem či librou postupně umazává. Na akciových trzích pokračuje pokles, který ale v Evropě nedosahuje takových rozměrů jako předtím v Asii.
img

Ranní zpráva z akciového trhu 30.1.2018

30.01.2018 Globálně neúspěšnou pondělní seanci na akciových trzích uzavřely americké akcie rovněž poklesem. Index S&P 500 přišel o dvě třetiny procenta své hodnoty, podobně na tom byl i průmyslový Dow Jones a půl procenta ztratil technologický Nasdaq. Jednalo se tak o největší pokles za téměř pět měsíců. Důvodem byly především rostoucí výnosy dluhopisů, které se nejvíce podepsaly na propadech akcií telekomunikací a utilit. Ztrácely však všechny hlavní sektory. Energetické tituly byly negativně zasaženy i klesajícími cenami ropy. Akcie technologických společností pak ovlivnil i dvouprocentní pokles Apple, jenž zapříčinily obavy z poptávky po nejnovějším produktu iPhone X. Firma zveřejní výsledky ve čtvrtek.
img

Ranní videokomentář: VIX na dosah 14b., dnes evropské HDP a projev Carneyho

30.01.2018 Začátek týdne proběhl na trzích v relativním klidu, když obchodníci spíše jen vyčkávali na důležitější fundamenty, které nás čekají až v polovině týdne. Indexy tak mírně korigovaly vysoké zisky z minulých dnů, zatímco si naopak korekcí nedávných ztrát procházel na většině měnových párů dolar. Jeho zpevnění dostalo pod tlak hlavně komodity v čele s drahými kovy a ropou, které ztrácejí také v průběhu dnešního rána. Úterní seance bude na data o něco bohatší, když přinese například výsledky evropského HDP, nebo americké spotřebitelské důvěry. Počítáme proto s o něco aktivnějším obchodováním, i když dál platí, že bude větší část trhu spíše čekat na středeční projev Donalda Trumpa a zasedání Fedu.
img

Eurodolar se drží mírně pod 1,18, jen ztrácí kouzlo

07.12.2017 Po nevýrazném výsledku amerického obchodování se sentiment na hlavních trzích zlepšuje. Evropské akcie míří sice nevýrazně, ale vzhůru, vedle toho klesají drahé kovy. Dluhopisy jsou na tom smíšeně, přičemž výnosové křivky mají tendenci mírně zestrmět.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 15.11.2017

15.11.2017 Nejdůležitější zprávou pro dnešní ráno je mírný pád cen akcií a komodit v asijských zemích. Japonský Nikkei 225 klesl šestý den v řadě k dnešním 22028,32 bodům. Cena ropy Brent včera spadla k 61,59 dolarům za barel kvůli převisu nabídky v Asii.
img

Euro se vrací nad 1,17 EURUSD, indexy také dnes lehce ztrácí

14.11.2017 Po mírně nervózní včerejší seanci se akciové indexy v Evropě i dnes vracejí do červených čísel. Ani tentokrát ale ztráty nejsou nijak velké, i když objemy viditelně vzrostly a například na německé burze jsou dnes přibližně čtvrtinu nad dlouhodobým průměrem. DAX zatím zůstává nad hranicí 13 000 euro a obchodníci dál trpělivě čekají na důležitější fundamenty, které by měly potenciál stojaté vody na trzích rozpohybovat.
img

Koruna navyšuje zisky díky rychlejší ekonomice

14.11.2017 Data o českém hospodářském růstu pozitivně překvapila. Pětiprocentní meziroční tempo HDP za 3. čtvrtletí znamená zrychlení, které se promítá i do kurzu české měny. Její zisky nejsou velké - zatím se dostává na 25,53 za euro - ale během dne ještě může koruna něco málo přidat. Přesto to podle vlažné úvodní reakce vypadá, že kurz dnes 25,50 nepokoří.
img

Ranní videokomentář: Bank of Japan na své měnové politice nic nezměnila, dnes HDP Kanady a eurozóny

31.10.2017 Začátek týdne na trhy žádné větší změny nepřinesl. Akcie si své pozice držely a podobně na tom byla také většina měn, když obchodníci vyčkávají na důležitější fundamenty, které nás čekají až v druhé polovině týdne. Dnešní ráno přineslo zasedání Bank of Japan, která potvrdila, že na své extrémně uvolněné měnové politice zatím nemá důvod v dohledné době cokoliv měnit. Dopoledne pozor na evropskou inflaci a odpoledne pak mohou stát za pozornost hlavně data z Kanady (HDP), která by v případě pozitivního překvapení mohla konečně umožnit CAD likvidaci části vysokých ztrát, které v posledních dvou týdnech na páru s USD utrpěl.
img

Rozbřesk: ECB je garantem světa „bez rizika”. A co tento týden čekat od ČNB?

30.10.2017 Podle šéfa ECB je nejistota na trzích a v ekonomice stále vysoká a nelze zbrkle otáčet kormidlem měnové politiky a nerozvážně utahovat měnové šrouby. Kde Mario Draghi nejistotu vidí, je trochu záhadou. Na trzích je jí jako šafránu. Index strachu VIX (implikovaná volatilita na S&P 500) spadl ke konci uplynulého týdne opětovně do blízkosti historických minim…
img

Párty na európskom úverovom trhu pokračuje

25.10.2017 To, že ako sa bude vyvíjať ekonomika eurozóny v najbližších mesiacoch neurčujú primárne ukazovatele ako IFO index podnikateľskej dôvery (ktorý sa dnes vyšplhal na najvyššiu úroveň od roku 1969!), ale to, že ako ochotné budú banky požičiavať. Lebo keď zastane na úverovom trhu hudba, tak ako v roku 2008, resp. 2011 (tento rok platí len pre Európu), tak sa „pokazia“ aj ostatné ukazovatele z ekonomiky.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 7.9.2017

07.09.2017 Událostí dne bude zasedání Evropské centrální banky. Trh ani náš tým neočekává žádnou změnu v nastavení měnové politiky. Je také nepravděpodobné, že po dnešním zasedání bude veřejnosti představen plán na snižování objemů nákupů aktiv. Ten očekáváme až v říjnu. Přesto by rétorika ECB mohla nastínit jednotlivé varianty. Očekáváme však, že na tiskové konferenci bude guvernér M. Draghi držet holubičí linii.
img

Makroekonomický výhled Saxo Bank pro 3. čtvrtletí 2017: Evropa se vrací zpět do kondice

21.08.2017 Poprvé od dluhové krize v roce 2012 dnes převládá optimismus vůči dalšímu osudu eurozóny. Silné argumenty podporují tvrzení, že ekonomická aktivita nadále poroste.
img

Ozvěny trhu: Jaderná krize a akcie

17.08.2017 Atomové harašení mezi Washingtonem a Pchjongjangem v minulém týdnu vyděsilo investory napříč kontinenty a způsobilo výrazné propady na globálních akciových trzích. Investoři v obavách z vyhrocení konfliktu přesouvali část svých portfolií do bezpečných aktiv. Cena zlata posílila ke svým několikaměsíčním maximům a globální akciové indexy letěly střemhlav dolů.
img

Ranní videokomentář: Bezpečné přístavy zůstávají pod tlakem, dnes zápis ze zasedání Fedu

16.08.2017 Postupné zklidňování napětí z minulého týdne na finančních trzích pokračovalo také včera, když volatilita znovu klesla, zatímco indexy si své ceny dokázaly udržet nebo dokonce znovu mírně rostly. Z nového makra zaujaly hlavně výsledky britské inflace, které dostaly pod tlak britskou libru a za pozornost stály také nečekaně dobrá data z USA v podobě maloobchodních tržeb a NY indexu výrobní aktivity. Dnešek bude na data opět docela zajímavý. Pozor hlavně na britské statistiky z trhu práce a večer na zveřejnění zápisu z nedávného zasedání americké centrální banky.
img

Týdenní zpráva z finančního trhu: Český i německý HDP vykáží za druhé čtvrtletí další silný růst

14.08.2017 Tento týden přinese smíšená data ze světové ekonomiky. Zatímco očekáváme, že statistici zveřejní velmi silná čísla růstu HDP v Německu, Itálii, Japonsku ale i Česku, zklamání přinesou údaje o ekonomické aktivitě v Číně a slabší by se měl ukázat i maloobchod v USA. Do diskuze ohledně rozpouštění rezerv Fedu a prodloužení programu odkupu aktiv ECB přispějí zápisy z jednání obou centrálních bank.
img

Pět let poté, co Mario Draghi svým projevem zachránil eurozónu

08.08.2017 Tři slova Maria Draghiho (whatever it takes) před 5 lety změnila vývoj evropské dluhové krize. Jenom pár dní před zahájením letních olympijských her v Londýně řekl šéf Evropské centrální banky (ECB) na Globální investiční konferenci, že banka udělá vše v rámci svého mandátu, aby zachovala euro. Následně dodal: "Věřte mi, bude to stačit." ("Within our mandate, the ECB is ready to do whatever it takes to preserve the euro. And believe me, it will be enough.") A skutečně to stačilo.
img

Měsíční předpovědi - srpen 2017

03.08.2017 Revize národních účtů ukázaly, že v prvním čtvrtletí ekonomika vyskočila o 1,5 % q/q. Druhé čtvrtletí by mělo být podobně úspěšné, když očekáváme růst o 1,3 %. Dobrý výsledek celé ekonomiky bude podpořen slušnými čísly z jednotlivých sektorů. Průmyslová produkce by totiž měla ukázat dobrý výsledek, který je tažený přetrvávající silnou zahraniční poptávkou. Domácí poptávka se zvyšuje, což by měl odrážet další růst maloobchodních tržeb. Inflace zůstane na 2,3 % a její dlouhodobé přestřelování 2% cíle bude důvodem pro dnešní zvýšení sazeb.
img

Fundamentální analýza: Růst HDP v eurozóně potvrdí zlepšenou ekonomickou výkonnost EMU

01.08.2017 HDP v eurozóně za druhé čtvrtletí by dnes měl potvrdit dobrou ekonomickou výkonnost zemí platících eurem v první polovině letošního roku. Silnější hospodářský růst se projevuje také na trhu práce. Ten německý by měl vykázat pokles počtu nezaměstnaných. Na druhé straně čísla z USA nenadchnou, a tak by se dnes měly potvrdit včerejší zisky společné evropské měny proti dolaru.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 31.7.2017

31.07.2017 Německá spotřebitelská inflace překvapila trh, když meziročně zrychlila tempo na 1,7 % z červnových 1,6 %. Trh odhadoval pokles na 1,5 % r/r. Meziměsíčně inflace rostla tempem 0,4 % oproti červnovým 0,2 %.
img

Fundamentální analýza: Evropský HDP sílí, ale v inflaci to zatím vidět není

31.07.2017 Po údajích o vývoji spotřebitelské inflace v jednotlivých ekonomikách eurozóny publikovaných minulý týden bude dnes zveřejněn i první odhad za eurozónu jako celek. Ten by podle odhadu ekonomů SG měl stagnovat na úrovni 1,3 % y/y. Volatilní složky potravin a cen energií by se v červenci mohly mírně zvýšit, protože pozitivní efekty statistické základy budou vykompenzovány nižší cenou ropy. Dokonce roku by tempo spotřebitelských cen mělo zůstat na úrovni 1,3 % y/y v důsledku nižších cen ropy a nižšího odhadu jejího dalšího vývoje.
img

ECB měnovou politiku nemění, EUR.USD roste na roční maxima. V USA vrcholí výsledková sezóna

21.07.2017 Na čtvrtečním zasedání evropská centrální banka investory nijak nepřekvapila. Podle očekávání svou měnovou politiku zatím nemění. Euro po tomto rozhodnutí sice krátkodobě zkorigovalo až na své denní dno, nicméně v průběhu dalších hodin své ztráty umazalo a pokračovalo v nastaveném růstovém režimu. ECB oznámila, že aktuální nakupovaná aktiva v objemu ?60 mld. Eur by měly pokračovat až do konce letošního roku, případně i déle.
img

V Řecku žádný fénix není, Londýn může být nahrazen Frankfurtem

12.06.2017 Zrovna jsem se vrátil ze služební cesty z Athén a mám pocit, že vzhledem k událostem z konce týdne potřebuji napsat stručnou analýzu trhů. Zde jsou tedy mé soukromé názory na celou řadu témat, kterými dnes finanční trhy žijí.
img

Fed zvýší sazby; řešení splátky řeckého dluhu bude nejspíš opět odloženo

12.06.2017 Očekáváme, že Fed tento týden zvýší sazby o 0,25 pb a ve svém vyjádření by se také měl vyjádřit ke spekulacím ohledně blížícího se postupu při snižování jeho bilance. V Evropě se schází euroskupina, která by měla dojít k dohodě ohledně financování Řečka, ale pravděpodobně tomu tak opět nebude. České průmyslové ceny v květnu podle všecho meziměsíčně poklesly a bilance běžného účtu zaznamenala v dubnu schodek.
img

Fundamentální analýza: Předstihové indikátory ukáží na zpomalení růstu v eurozóně

22.05.2017 Tento týden začíná summitem euroskupiny ohledně Řecka. Nicméně k dohodě dnes ještě dojít nemusí. Úterý přinese druhý odhad růstu německého HDP a odhalí i strukturu jeho dynamiky. Podle nás by se mělo ukázat, že za silným růstem stojí zejména domácí poptávka. Nicméně vpředhledící indikátory zveřejněné tento týden by měly ukázat, že růst HDP v eurozóně včetně Německa v druhém čtvrtletí mírně oslabí. To samé se dá čekat od českého konjunkturálního průzkumu.
img

Ranní videokomentář: Evropské akcie dál navyšují svá maxima, dnes pozor na britskou inflaci

16.05.2017 Včerejší seance byla hlavně o dolaru a o ropě. Zatímco ropě pomohly zprávy o tom, že se Saúdové a Rusové shodli na prodloužení dohody o snížení ropné produkce, dolar navázal na výprodej z konce minulého týdne, který ale na rozdíl od minulého pátku tentokrát nebyl tažen žádným novým fundamentem ani dalším pádem dluhopisových výnosů. Akcie mezitím dál pozvolna rosou a navyšují svá historická maxima, když se jen německý DAX vystoupal nad hranici 12 800 euro. Dnešní seance přinese ze zajímavých fundamentů hlavně britskou inflaci a v odpoledních hodinách také několik statistik ze Spojených států.
img

Fundamentální analýza: HDP za celou eurozónu vykáže za Q1 17 slušný růst

03.05.2017 Americká centrální banka ponechá dnes sazby beze změny. Výrazněji zřejmě nezmění ani svoji rétoriku. HDP eurozóny za Q1 17 by měl vzrůst o 0,5 % q/q. Rizika jsou vychýlená směrem nahoru. Počet nezaměstnaných v Německu v dubnu zřejmě opět poklesl. V regionu dnes žádná zajímavá data zveřejněna nebudou.
img

Ranní komentář: Euro se drží nad 1,09 EURUSD, dnes zasedá Fed

03.05.2017 Včerejší seance pomohla evropským indexům navýšit své dřívější zisky a na celkové situaci na trzích příliš nezaměnila. Nálada zůstává optimistická a volatilita extrémně nízká, takže trhy i nadále zůstávají zcela beze strachu, a to bez ohledu na blížící se druhé kolo francouzských prezidentských voleb, které se podle průzkumů zdá být již rozhodnuto. Dnešek přinese zajímavé fundamenty především z USA, kde budou zveřejněny výsledky ADP reportu, ISM a kde hlavně ve večerních hodinách bude rozhodovat o sazbách americká centrální banka.
img

Rozbřesk: Nekompromisní start jednání o brexitu

02.05.2017 Uplynulý víkend potvrdil strategii, s jakou se hodlají státy EU-27 rozejít s Velkou Británií v rámci tzv. brexitu. Poměrně rychle se shodly na tom, že nejprve je třeba dohodnout se na rozchodu s Británií a teprve poté se začít bavit o uspořádání budoucích vztahů. Primárně jde tedy o to, přimět odchozí zemi dostát všem jejím závazkům a teprve následně nalajnovat hřiště pro svobodný obchod. Zda se to takto podaří, není vzhledem k ráznému až nekompromisnímu postoji Británie preferující souběžná jednání vůbec jasné. Na druhou stranu, pokud by Británie měla všem stávajícím závazkům vůči rozpočtu EU i legislativě dostát, tak by samotný brexit mohl vypadat spíše jako virtuální než skutečný odchod.
img

Forex: Koruna se podívala zpět nad hladinu 27 korun za euro

21.04.2017 Nervozita ohledně francouzských voleb se výrazně projevila na kurzu koruny, který se vrátil zpět nad hladinu 27 korun za euro. Nejistota by se měla projevit také na předstihových indikátorech PMI z eurozóny. Očekáváme jejich zhoršení již ve dnes zveřejněných údajích za duben.
img

Fundamentální analýza: Americký Fed podle všeho tento týden zvýší sazby

13.03.2017 V centru pozornosti bude tento týden zasedání amerického Fedu a volby v Holandsku. Fed by měl podle nás zvýšit své sazby, nicméně tento krok nebude pro trhy žádné překvapení, protože je již v cenách plně započítán. Zajímavé bude sledovat vývoj dalšího očekávání ohledně budoucí trajektorie sazeb. Volby v Holandsku sice pravděpodobně neskončí vládou protievropského PVV, vláda se ale bude skládat pomalu a bolestně.
img

Fundamentální analýza: ECB bude s dalším krokem vyčkávat na rozjasnění ekonomických vyhlídek

06.03.2017 V tomto týdnu se nejdůležitější události budou kumulovat do jeho závěru. Zasedání ECB ve čtvrtek změnu měnové politiky nepřinese. Z pohledu rady guvernérů jsou vyhlídky ekonomiky eurozóny zamlžené kvůli politickým nejistotám a vnější poptávce, inflační tlaky jsou nepřesvědčivé a navíc celková inflace zpomalí s vyprcháváním efektu statistické základny energetických surovin. Naproti tomu velmi dobrá sada dat o vývoji amerického trhu práce za leden nebude hovořit proti březnovému zvýšení úrokových sazeb Fedu, jak bylo komunikováno minulý týden.
img

Fundamentální analýza: Předstihové indikátory potvrdí dobrou kondici evropské ekonomiky

20.02.2017 Tento týden budou hrát hlavní roli data z Evropy. Německý statistický úřad by měl potvrdit, že hlavním tahounem tamní ekonomiky je domácí spotřeba. Předstihové indikátory by zase měly ukázat, že německá ekonomika, ale ani hospodářství eurozóny jako celku, neztratily na začátku roku svou velmi slušnou dynamiku z posledního čtvrtletí předešlého roku. Setkání euroskupiny by se mělo věnovat hlavně Řecku. Nicméně neočekáváme, že evropští politici dosáhnou alespoň dočasného řešení. Zápis ze zasedání Fedu prozradí, jestli američtí centrální bankéři vedli diskuzi o utlumování reinvestic aktiv, která Fed nakoupil v rámci programu QE.
img

Ranní videokomentář: Americké akcie navyšují svá maxima, dnes projev Janet Yellenové

14.02.2017 Americké akciové indexy včera znovu navýšily svá historická maxima a společně s nimi dokázaly růst indexy také v Evropě. Včerejší seance nabídla jen minimum fundamentů, takže se nijak nezměnil ani celkově pozitivní sentiment, který na trzích vládne již několik měsíců. Dnešek bude z fundamentálního hlediska ale mnohem zajímavější, protože nás vedle několika zajímavých dat čeká odpoledne hlavně letos první vystoupení Janet Yellenové na půdě amerického senátu. Trh samozřejmě netrpělivě čeká na jakoukoli signalizaci dalšího růstu úrokových sazeb.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 30.1.2017

30.01.2017 Na českém trhu na sebe tento týden strhne pozornost zasedání České národní banky ve čtvrtek. Vzhledem k výsledku prosincové inflace, očekáváme, že v nově zveřejněné prognóze ČNB se dočkáme revize spotřebitelské inflace směrem nahoru.
img

Fundamentální analýza: PMI potvrdí dobrý vstup eurozóny do nového roku

24.01.2017 Americká data dnes přinesou mírné zklamání, když by prodeje stávajících nemovitostí měly mírně klesnout ze svého dlouhodobého maxima. Naopak velmi dobrá čísla bychom měli zaznamenat z eurozóny, kde si PMI do nového roku převádějí své velmi slušné hodnoty z roku 2016. V Evropě se navíc dočkáme dvou důležitých soudních rozhodnutí. Ve Velké Británii vrchní soud rozhodne, jestli vláda skutečně musí s parlamentem konzultovat spuštění článku 50. V Itálii ústavní soud vydá stanovisko k platnosti nového volebního zákona.
img

Fundamentální analýza: Do hlavních zemí eurozóny se vrací inflace

03.01.2017 ISM index ze Spojených států by měl potvrdit sílu americké ekonomiky a správnost rozhodnutí o zvýšení úrokových sazeb. Francouzská i německá harmonizovaná inflace by měla zrychlit nad 1 % a v obou případech tak překonat svá několikaletá maxima. Zveřejněn bude také výsledek hospodaření českého státního rozpočtu. Ten by měl poprvé od roku 1995 vykázat přebytek.
nemecko 08012014-3.png

Důvěra v německou ekonomiku je stabilní

13.12.2016 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v prosinci nezměnila a navzdory ekonomickým rizikům ve zbylé části Evropy zůstává příznivá. Vyplývá to z výsledků průzkumu institutu ZEW, jehož index na prosinec zůstal na listopadových 13,8 bodu. Příznivé hodnocení podporují i zprávy o růstu HDP v eurozóně.
img

Ranní videokomentář: Akciové trhy i euro italské referendum zvládly. Trhy se rychle vracejí do zajetých kolejí

06.12.2016 Finanční trhy se s výsledky evropského referenda dokázaly poprat překvapivě dobře a po prvotní nervózní reakci se situace na trzích rychle stabilizovala. Většina evropských indexů tedy začátek týdne dokázala uzavřít v zelených číslech a se zisky nakonec začátek týdne zakončila také evropská měna, která se na páru s dolarem vyhoupla až nad hranici 1,0700 EUR/USD. Nervozita tak velmi rychle polevila a dnešní obchodní seance by už měla probíhat v poklidném duchu a na nízké volatilitě.
img

Ranní zpráva z finančního trhu 1.12.2016

01.12.2016 Po včerejších údajích o cenách se dnes na obou březích Atlantiku dočkáme předstihových indikátorů. Americký ISM by si měl mírně pohoršit, zatímco PMI z eurozóny by měl potvrdit velmi dobrý výsledek, který již představily předběžné odhady. Na devizové trhy by to tak mělo přinést klid před zítřejším zveřejněním údajů z trhu práce.
img

Ranní videokomentář: Dolar pokračuje v navyšování zisků, dnes britská inflace a americké tržby

15.11.2016 Evropské i americké akciové indexy si své páteční ceny včera podržely a potvrdily tak, že se situace na trzích začíná postupně stabilizovat. Včerejší seance byla bez klíčových fundamentů a obchodníci tak zatím spíše jen čekají na nové impulsy. Dnešní seance přinese ze zajímavých výsledků především britskou inflaci a za pozornost budou stát i odpoledne výsledky z amerického maloobchodu. Zajímavá pro libru pak může být také prezentace inflačního reportu v britském parlamentu. Guvernér Carney se sice již k reportu vyjádřil na minulém zasedání Bank of England, jeho další případné pozitivní komentáře na adresu britské ekonomiky by však libře mohly pomoci i tentokrát.
img

Ranní zpráva z finančního trhu 1.11.2016

01.11.2016 Včerejší statistiky ukázaly, že evropský HDP si ve třetím čtvrtletí zachoval své růstové tempo a předstihové indikátory naznačují, že expanze pokračuje i ve čtvrtém kvartále. Dnes bude v USA zveřejněn index ISM. Ten bude podle nás slabší, než očekává trh. Vzhledem k tomu, že to bude jediné významné zveřejněné číslo, můžeme očekávat mírné oslabování dolaru. V Česku by PMI indikátory měly ukázat na zlepšující se náladu v průmyslu a statní rozpočet by i říjnu měl pokračovat ve vykazování kladného salda.
img

Technická analýza - Euro na páru s dolarem usiluje o hodnotu 1,1000, i dnes však vítězem může být dolar

01.11.2016 EURUSD: Měnový pár se pohybuje nad denním pivotem. Oscilátor relativní síly RSI se nachází ve vyšší neutrální oblasti. Aktuálně při 64 bodech. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje uptrend.
img

Týdenní zpráva z finančního trhu 24.10.2016

24.10.2016 Tento týden opanují data z Evropy. Inflace ve Francii a Německu by měla zrychlit. HDP ve Francii a Španělsku ukáže solidní tempo růstu, tak jako předstihové indikátory, které by už pro probíhající čtvrté čtvrtletí mělo indikovat růst HDP v eurozóně o 0,3 % q/q. Americká ekonomika by kromě probíhající prezidentské kampaně měla tento týden být spíše v mediálním stínu. Předpověď solidních výsledků publikovaných dat prospěje kurzu eura vůči americké měně a zkoriguje tak jeho posilování z minulých dvou týdnů.
img

Ropa odevzdává včerejší zisky, zlato na svůj růst naopak dokázalo navázat

06.09.2016 V úterý se na finanční trhy sice vrátily objemy, většina finančních aktiv si ale svou cenu drží. Evropské akciové trhy dnes ve většině případů znovu mírně rostou, i když jsou i tentokrát zisky spíše jen standardním pohybem v rámci intradeního šumu. Německý DAX si připisuje 0,4 %, díky čemuž se vyhoupl zpět nad hranici 10 700b. DAX se v tomto pásmu drží již od začátku minulého měsíce a obchodníci tak i nadále vyčkávají na nové impulsy, které by takto stabilní trhy mohly vykolejit z rovnováhy.
img

Co přinese podzim na finanční trhy:

10.08.2016 V období mezi 26. zářím a 8. listopadem se v Evropě a ve Spojených státech budou konat šestery klíčové volby a referenda. V USA změří v prezidentských volbách své síly Hillary Clintonová a Donald Trump. Prezidenstké volby čekají i Rakousko. Minimálně jedny volby budou v Španělsku. Italské referendum může vyústit až v rezignaci ministerského předsedy Mattea Renziho. Referendum o migračních kvótách v Maďarsku by mohlo potvrdit nezadržitelný nárůst populismu v Evropě, což by byl pouhých několik měsíců po Brexitu další nezdar Evropské unie. Podle Christophera Dembika, vedoucího oddělení makroanalýz Saxo Bank, právě akumulace politických rizik ve velmi krátkém časovém období by mohla mít negativní dopad na finanční trhy. Od září už investoři nebudou mít čas si vydechnout. Politická rizika jsou na předním místě agendy.
img

Trhy vyhlíží HDP v eurozóně i v USA a zátěžové testy italských bank

29.07.2016 Dnes čekáme silnější čísla z USA a na druhé straně Atlantiku o něco slabší hospodářské výsledky eurozóny. Navíc EU dnes zveřejní zátěžové testy velkých evropských bank, které mají potenciál znovu uvést do varu především italský a portugalský bankovní sektor. Celkově by tak z konce týdne mohl těžit spíše americký dolar, který se může pokusit otočit lehkou defenzivu nastartovanou posledním zasedáním Fedu.
img

Slabá data snižují očekávání investorů ohledně růstu úrokových sazeb

06.06.2016 Data z americké ekonomiky byly víceméně negativní. Janet Yellen, předsedkyně FED, ale dle jejího vyjádření stále očeká...
img

Technická analýza - Dolar na páru s eurem dnes pravděpodobně bude vyčkávat na večerní projev Janet Yellenové

06.06.2016 EURUSD: Měnový pár se pohybuje nad denním pivotem. Oscilátor relativní síly RSI se nachází v překoupené oblasti. Aktu...
img

Market Color, aneb co se děje na trhu s analýzou EUR/CHF

24.05.2016 Německý složený index nákupních manažerů (PMI), založený na průzkumu ve firmách pokrývajících dvě třetiny německé ekonomiky a považovaný za dobrý indikátor ekonomického růstu, se podle předběžných údajů společnosti Markit v květnu zvýšil na 54,7 bodu z dubnových 53,6 bodu. Jedná se o nejlepší výsledek od prosince. Index naznačil, že největší evropská ekonomika pokračuje v překvapivě silném startu do druhého čtvrtletí. Výsledek složeného indexu PMI stojí 37 měsíců v řadě bezpečně nad hranicí 50 bodů oddělujících růst ekonomiky od poklesu.
img

Libra zasedání BoE ustála, dnes americké maloobchodní prodeje

13.05.2016 Páteční seance byla hlavně o zasedání Bank of England. Ta ale svým rozhodnutím o sazbách nepřekvapila a jen mírně rozv...
img

Eurozóna znovu spúšťa fiškálnu expanziu, pomôcť to môže aj euru

10.12.2015 V utorok vyšli detaily zmeny HDP v eurozóne. A zaujímavo dopadla spotreba vlády. Tá rástla v treťom kvartáli oproti pr...
img

Technická analýza - Bez kurzotvorných makrodat bude dolar bojovat o ztracené úrovně z minulého týdne

07.12.2015 EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje pod hladinou denního pivotu na 1,0892 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se poh...
img

Týdenní shrnutí v kostce: Eurodolar se zuby nehty držel, akciové indexy a komodity ale propadly

13.11.2015 Po prudkých pohybech na sklonku minulého týdne máme za sebou méně volatilní seance. Trhy vstřebaly výrazný nárůst pravděpodobnosti růstu sazeb ve Spojených státech již v tomto roce a také další poznámky z ECB na téma možného rozšíření monetárního stimulu na prosincovém zasedání. Eurodolar už ovšem měl dost pádů za poslední týdny a v pátek v podvečer stagnoval okolo pondělních otevíracích hodnot. Na akciových indexech se ukázalo, že když chybí impulsy k růstu, hrozí pád do červených čísel ... a stalo se. Mohou za to částečně také komodity, které padaly napříč jednotlivými skupinami a podrážely ceny akcií jejich producentů. Z pohledu fundamentů máme za sebou standardně klidnější druhý týden v měsíci. V úterý nepotěšila inflační data z Číny, která by mohla ukazovat na vyšší ekonomický pokles. Na druhou stranu se rozšířily možnosti dalšího monetárního stimulu PBoC (ve stylu špatné zprávy jsou vlastně dobré). Středeční data z britského trhu práce nenadchla. Hlavně neakceleroval růst mezd. Čtvrtek byl zajímavý hlavně z hlediska projevů šéfa ECB M. Draghiho a více členů FOMC americké centrální banky. Zatímco Draghi opět zdůraznil odhodlanost v boji s inflací, tak představitelé Fedu přestali s prosincovým růstem sazeb tlačit na pilu. Že by jim vadilo posílení dolaru? Páteční statistiky růstu HDP v eurozóně nenaplnily střídmé očekávání. Následná data maloobchodních prodejů USA zklamala v jádrovém i klasickém vyjádření a znovu rozvířila spekulace, zda excelentní výsledky z trhu práce budou pro Fedu dostatečným důvodem k růstu sazeb. Výborné výsledky z jiných oblastí aby totiž pohledal...
img

Neslaný nemastný ekonomický vývoj v Evropě podporuje další stimul ECB

13.11.2015 Dnešní data ekonomického vývoje v Evropě ve třetím kvartálu příliš nevybočila z posledních výsledků. HDP eurozóny rost...
img

Euro ztrácí a ani výhled není příznivý

11.11.2015 V průběhu včerejšího obchodování kurz eura vůči dolaru opět ztrácel. Ze svého konta si odepsal 0,6 % a posunul se na další nejslabší úroveň...
img

Obrázky dňa (9.10.2015)

09.10.2015 Vyzerá to, že kolaps EM mien sa nateraz zastavil. Je to zlepšením vyhliadok pre emerging ekonomiky, alebo viac holubič...
img

Obrázky dňa (9.9.2015)

09.09.2015 Podľa predstihových indikátorov OECD bude v najbližších kvartáloch ťahať svetový rast Eurozóna. Mám rovnaký názor, via...
img

Technická analýza - Den nabitý makrodaty bude velkou výzvou pro eurodolar

14.08.2015 EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje při denním pivotu 1,1141 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI klesá pod hodnotu 5...
img

Překvapí eurozóna a Německo odhadovaným růstem HDP?

10.08.2015 I přes mírné posílení ke konci minulého týdne se cena ropy řítí stále dolů. Tento týden se již dostala na hranici $44....
img

Makro: Veřejný dluh eurozóny se v 1Q15 prohloubil

22.07.2015 V prvním čtvrtletí 2015 se veřejný dluh eurozóny v poměru k HDP zvýšil na 92,9% z 92,0% ve čtvrtém...
img

EUR/USD

05.06.2015 Dnes se trh zaměří na čtvrletní HDP v eurozóně a makrodat o nezaměstnanosti v USA. Včera se měnový pár dostal na hladi...
img

Po zasedání ECB, před NFP; analýza EUR/USD, CAD/JPY, AUD/NZD

06.03.2015  Evropská centrální banka (ECB) ponechala včera monetární politiku beze změny, když základní úroková sazba zůstala...
img

Nabitý makroekonomický týden: Makrodata na 2.-6.3

03.03.2015 Nabitý makroekonomický týden - makrodata na 2.3.2015 do 6.3. 2015 od brokerské společnosti LYNX...
EURUSD H1 13022015.PNG

EUR/USD roste díky řadě faktorů

13.02.2015 Americká ekonomika aktuálně vysílá velice smíšené signály, které si tak hrají s kolísající hodnotou USD...
img

Forex: Údaje o evropském HDP potvrdí nerovnoměrný vývoj v EMU

13.02.2015 Po klidné první polovině týdne přinesl čtvrtek na trh eura s dolarem zvýšenou volatilitu. Společné evropské měně prospěla dohoda o uzavření...
img

Dolaru v závěru týdne pomohly údaje z trhu práce v USA

09.02.2015 Kurz eura proti dolaru se v minulém týdnu pohyboval v pásmu 1,1300-1,1500 EUR/USD, když poměrně prudce reagoval na zveřejněné makroekonomické...
img

Makro: Veřejný dluh eurozóny se ve 3Q snížil

22.01.2015 Veřejný dluh eurozóny v poměru k HDP ve třetím čtvrtletí 2014 poklesl na 92,1% z 92,7% ve druhém čtvrtl...
img

Uvolní Mario Draghi měnovou politiku ECB? – Makrodata na 1.-5.12

01.12.2014 Jako již tradičně nás čeká makroekonomickými nabitý první týden v měsíci. European Central Bank, Bank of England a Res...
img

Hlasování amerického Senátu o kanadském ropovodu Keystone XL, inflace a HDP v eurozóně slábnou, vyhlásí Japonsko v prosinci volby? Analýza EUR/USD, NZD/USD - hlava ramena, STŘÍBRA, USD/JPY

13.11.2014  V noci byla zveřejněna série dat z druhé největší ekonomiky světa. Čínské maloobchodní prodeje v říjnu meziročně posílily o 11,5 procenta, což se na první pohled může zdát jako ohromující číslo. Nicméně jde o nejpomalejší růst od října 2006. Průmyslová produkce v říjnu meziročně vzrostla o 7,7 procenta, což je o 0,3 procenta méně, než byla očekávání a výsledek v září. Kapitálové investice od začátku roku posílily o 15,9 procenta ve srovnání se stejným obdobím loňského roku, což je nejpomalejší růst v historii dostupných dat.
img

Ohlásí Mario Draghi počátek QE? – Týdenní makroekonomická data

29.09.2014 Zprávami nabitý týden čeká na investory. Hlavní otázkou bude, zda Mario Draghi oznámí uvedení kvantitativního uvolňová...
img

Tři věci, které nelze dlouho skrývat: Slunce, Měsíc a pravda

07.08.2014 Co se bude dít dál? Konsenzuální předpovědi vývoje trhu se zřejmě brzy zhroutí. Hlavní ekonom a investiční ředitel Sax...
img

Německo je sice světovým šampionem ve fotbale, jeho ekonomika ale rychle ztrácí tempo

21.07.2014 Je třeba počítat s trojím zklamáním: konkrétně s přehodnocováním asijské strategie, pomalým tempem ameri...
img

Forex: Euro vyčkává na zasedání ECB

04.06.2014 Během včerejšího obchodování euro krátce oslabilo až pod hladinu 1,3590 EUR/USD. Potom však pravděpodobně spíše na základě technických...
eurusdh1 22052014.png

Dnes rozhodne PMI v eurozóně

22.05.2014 Čtvrteční příval makroekonomických reportů znamená, že by se měl forex po několika dnech letargie pořádně...
img

Sektoru služeb se v eurozóně daří nejlépe od června 2011, analýza EUR/GBP

23.04.2014  Francouzská výroba a služby se dočkaly nečekaného zpomalení. Index nákupních manažerů (PMI) za výrobu oslabil o 0...
eurozona vlajky.jpg

HDP v eurozóně se vrátil k růstu

02.04.2014 Hrubý domácí produkt eurozóny v loňském čtvrtém čtvrtletí meziročně stoupl o 0,5 procenta po poklesu o 0,3 procenta...
img

Ekonomická aktivita v Británii a eurozóně roste, analýza EUR/GBP

05.03.2014 Španělský sektor služeb zpomalil poprvé za posledních 5měsíců. Oslabení indexu nákupních manažerů (PMI) je překvapením, protože se počítalo...
img

Analýza: Euro long - Nůžky v objemu tištění peněz mezi ECB a Fedem se stále rozevírají

03.03.2014 27. července 2013 jsme doporučovali nakupovat euro s cílovou hodnotou 1,45 USD za euro. Od té doby euro realizovalo růst z 1,32 USD za euro na současných 1,36 USD za euro. Máme za to, že fundamentální důvody pro původní cíl zůstávají stejné a stále existuje prostor na trhu pro další růst ceny eura vůči dolaru. USA a Eurozóna procházejí od roku 2008 výraznou finanční a dluhovou krizí. Nárůst dluhů v obou regiónech je dramatický, přesto je na tom eurozóna, alespoň z pohledu růstu dluhu i celkového objemu zadlužení, lépe než USA.
img

Forex: Dolar v minulém týdnu v defenzívě

10.02.2014 Uplynulý týden přinesl několik dobrých zpráv pro euro a naopak uštědřil dolaru několik ran. Ze začátku týdne byl vývoj na hlavním měnovém páru ještě...
img

Dopolední seance přinesla smíšená data PMI z Evropy a Británie, analýza EUR/GBP

04.12.2013 Španělský sektor služebpřekvapil pozitivně eurozónu, tamní index nákupních manažerů (PMI) totiž vykázal v listopa...
img

Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY a DOW JONES

04.12.2013 Index cen výrobců (PPI) klesl v říjnu v eurozóně o 0,5 procenta, v celé Evropské unii si pak meziměsíčně pohoršil...
img

Proč vůbec vlastnit eura?

20.11.2013 Pravidelní čtenáři okénka fundamentální analýzy si zřejmě všimli, že často píšu o pokračování dlouhodobého klesajícího trendu na eurodolaru, pro který hovoří spousta indikátorů v čele s americkou břidlicovou revolucí a rekordní nezaměstnaností v eurozóně. Je však čas si zahrát na ďáblova advokáta a tuto tezi se snažit vyvrátit. Jedna z hlavních makroekonomických veličin totiž do obrázku silnějšího dolaru nezapadá a tím je dynamika bilance běžného účtu na obou stranách Atlantiku.
img

Eurodolar poslaly vzhůru komentáře z Fedu, evropská data mají zatím nevýrazný vliv

14.11.2013 Včerejší americké obchodování přineslo eurodolaru růst až těsně pod 1,3500. Podporou byly především holubičí komentáře...
img

Centralní Bank Japonská zanechal měnovou politiku beze změn.

05.09.2013 Hlavní indexy na asijských trzích se pohybují v různých směrech, pravděpodobně z nedostatku pokynů pro dlouhodobé inve...
img

Ekonomiky Německa i Francie příjemně překvapily

14.08.2013 Společná evropská měna včera proti dolaru oslabila o necelého půl procenta až na 1,3250 EUR/USD. Důvodem byly...
euro zona a penize.jpg

Belgie v 1Q stagnovala na pokraji recese

06.06.2013 Belgická ekonomika v prvním čtvrtletí nerostla, ale stagnovala, a těsně se tak vyhnula recesi....
img

Dolar testuje vrchol roku 2012. Co potom?

15.05.2013 Série dat o propadu HDP v eurozóně přispěla k ponoru EUR/USD na hranici 1,2842, kde kurz krátkodobě konsoliduje...
img

VIDEO: Týdenní výhled pro EUR/USD

14.05.2013 Hlavní ekonomickou událostí tohoto týdne bude zveřejnění dat HDP v eurozóně za první tři měsíce letošního ...
Související klíčová slova: Kiwi | Tempo růstu | Nečekané pohyby | Premiér Andrej Babiš | Fibo | Bankéř | Ekonomické indikátory | Měsíční předpovědi | Inverze americké výnosové křivky | Pohonné hmoty | Evropská komise | Vládní opatření | LYNX | Primární emise | HSBC | Regeneron Pharmaceuticals | Jackson Hole | Deficit veřejných financí | Vládní dluhopisy | Deflace | SEDG | Výsledek hospodaření | PPI v USA | Fiskální stimul | Maďarská inflace | Ferrari | Australská centrální banka | Zkušenosti | Cenová hladina | Cap | Jack Ma | Konsorcium | Akciové trhy | Alphabet | Vstupy | FDA | Prohloubení schodku | USD/PLN | Exporty | Nowcast | Pfizer | Pozitivní vliv | PLN | Spolkový statistický úřad | Rolování | Údaje z USA | EUR | Vratislav Zámiš | Řecko | Pokles sazeb | Tuzemský průmysl | Micron Technology | Průmyslová výroba v eurozóně | Trend | Dávky v nezaměstnanosti | Bank of Japan | Inflační čísla | Německý ministr financí | Momentum | Zajištěné fondy | Komerční banka | Libra vůči dolaru | Eurostoxx 50 | Take Profit | Výrobní PMI | Dění na světových burzách | Dow Jones Industrial | Oznámení výsledků | Očekávané výsledky | Christine Lagarde | Statistiky | Patria Finance | Investiční banky | Korelace | Trim Broker | EMS | Německá průmyslová produkce | Tržby ve službách | Agentura S&P | Fio | Hlavní evropské indexy | Asijské akcie | Long pozice | Úřad práce | Výhled růstu HDP | Britská libra | Aktiva | Citigroup | Růst průmyslové produkce | Michala Moravcová | WTO | Tvorba fixního kapitálu | Záporné sazby | Depozitní sazba | Amazon | Intesa Sanpaolo | Pojišťovna | Zakladatel Alibaby | Střední Evropa | Lockheed Martin | Index strachu | O2 Czech Republic | Frankfurt | Asijské obchodování | FB | Další snižování sazeb | Zasedání ECB | Komunita | Dnešní datový kalendář | UPS | Unilever | Výnosy dluhopisů | Kvantitativní uvolňování (QE) | Oživení v Číně | Index PX | Albemarle | Výhled ekonomiky | Forwardový kurz | Futures kontrakt | Analýzy | Financial Times | Pravděpodobnost | Hlavní centrální banky | Návratnost investice | Break-Even | Cenové stability | Berkshire Hathaway | Výnos do splatnosti | Americký prezident | Lagardeová | Data o vývoji HDP | GDP | Rostoucí ceny | Zprávy z USA | Americká inflace | Stagnace HDP | Růst sazeb | Expanze | Exchange | Šéf Fedu Jerome Powell | Německý DAX | Reserve Bank of Australia | Analytický tým FXstreet.cz | Výkyvy | Propad cen | Tuzemská ekonomika | APP | Saúdská Arábie | Akcie roku 2019 | Český statistický úřad | Goldman Sachs | Citibank | Společnost Crédit Agricole | Širší index S&P 500 | Nová data | Finanční trhy dnes | Profit Taking | Zlepšování sentimentu | Směrnice | Strach | Ekonomika Spojených států | Bankovní rada ČNB | EUR/PLN | Data z Německa | Österreichische Post | Velké ekonomiky | Nezaměstnanost | Maďarská vláda | František Táborský | Zahraniční obchod ČR | Zvýšení úrokové sazby | Představitelé ECB | Hospodářský růst eurozóny | Sankce | Ceny ve výrobě | Akcie dnes | Celková inflace | Inflace | Ekonomika Německa | Průmysl a zahraniční obchod | Karanténní opatření | Průzkum PMI | Americké ministerstvo financí | Produkce v průmyslu | Desinflační trend | Inflace v Maďarsku | Proinflační rizika | Burza | Inflace v eurozóně a ve Spojených státech | Vývoj mzdového indikátoru | Vývoj inflace | EURCHF | Růst zaměstnanosti | Cena Brentu | Hlavní události | Americký akciový index | České vlády | Pokles dolaru | FME | Wilbur Ross | Základní úrokové sazby | Statistiky z pracovního trhu | Organizace ADP | Platforma pro obchodování | Růst cen | Výsledkové sezóny | Britové | Týden na trhu | Proražení | Brexit | Advance | Oznámení | Specifikace kontraktu | Comcast | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | ČSOB | Švédská koruna kurz | Philip Morris | Indikátor ekonomického růstu | Černé pondělí | Propad cen ropy | Brenntag | Výsledek inflace | Tuzemská měna | VIG | Porovnání vývoje | Make America Great Again | Uber | Vývoj na trzích | Regionální měny | Dnešní makroekonomické ukazatele | Francouzské společnosti | ČSOB Finanční trhy | Nastavení úrokových sazeb | Harris | Žádosti o pracovní podpory | Výhled růstu HDP v eurozóně | Cena zlata | Nizozemsko | New York | Tipy pro začínající obchodníky | Snížení úrokových sazeb | NFP report | Fundamentální analýza pro začátečníky | Tržní reakce | Výroba v eurozóně | Rostoucí obavy | Výhled | Kurz turecké liry | Fraport | Podnikatelská důvěra | Vývoj ceny zemního plynu | Novozélandský dolar | Vysoké riziko | Zasedání Evropské centrální banky | American Airlines | Zápis ze zasedání Fedu | Výrazný růst | Rubl | Výkon | YTD | CZK | Změny HDP | Forward guidance | Kurz EUR/USD | EIA | Dolarový index | Zasedání FOMC | Reakce trhu | HDP za Q2 | Bank of Canada | Projev šéfa Fedu | Cenový šok | Výnosové křivky | Pokles hospodářství | Metro AG | Důležité zprávy | Vývoj měnového páru | Rozhodnutí ECB o sazbách | Bossa.cz | Nižší ceny | NZD/USD | Gap | Oslabení polského zlotého | Cellnex | Odezva finančních trhů | Evropská měna | Akcie v roce 2020 | Dow Jones Newswire | Inflační výhled | Bohumil Trampota | Události tohoto týdne | Dovoz ropy | Cenové rozpětí | Obavy investorů | Dividendy | Volatility | Americké výnosy | Breaking | Activision Blizzard | Reakce ČNB | Obchodní seance | Maloobchod | BT Group | Bloomberg TV | PST | Graf | Utahování měnové politiky | Jakub Němec | Aktuální spready | Globální obchod | Nabídka | HoReCa | ČSÚ | Kurz české měny | Trápení | Uvolnění měnové politiky | BP | HUF | Průmysl | Míra zadlužení | Zpomalení globální ekonomiky | Orderflow | Porovnání dluhu | Donald Trump | Vakcinace | Tyson Foods | Slábnutí inflačních tlaků | Zásoby ropy ve světě | Očekávání analytiků | Centrální banky | Zpráva | Obchodní plán | Důvěra ve zpracovatelském průmyslu | UnitedHealth Group | Zvyšování sazeb | Henkel | Nový týden | Trpělivost | Zotavování v USA | Dobré výsledky | Marine Le Pen | USD index | Více obchodů | Britské akcie | Irsko | Odliv dividend | EFSF | Data z USA | Opatření | EURCZK | Komoditní měny | xStation | Vít Hradil | Záplava dat | RWE | Znak dolar | Coca-Cola | Zlato v minci | Covid | Nerovnováhy | Optimismus investorů | Futures | Naše prognóza | Zveřejněná data | Ceny elektřiny | Česká měna | Dolary | HeidelbergCement | Jednoduché tipy | Úřad Eurostat | Credit Agricole SA | Nákup dolaru | Washington | Aktuální hodnoty měny | Vesmírné akcie | United Technologies | Výsledky firem | Zlato investiční cena kurzy | Dění na Ukrajině | Štěpán Hájek | Medvědí signál | Nezaměstnanost v USA | Globální ekonomiky | WSM robot | United Airlines Holdings | Odhodlání | Vývoj jádrové inflace v eurozóně | E15 | CISCO | CNH Industrial | Vývoj eura | Viacom | Dění na finančních trzích | Ceny pohonných hmot | Ruská invaze na Ukrajinu | Polská centrální banka | Ekonomiky | CL | Snižování úroků | Diamondback Energy | Ranní okénko | Země OPEC | PLN/EUR | Zasedání FED | Volatilita | BDX | Obchodní války | Maďarsko | Rozsah konfliktů | Členové bankovní rady | První zvýšení sazeb | Hrubý domácí produkt (HDP) | BIDU | Vysoké ceny energií | Fitch rating | Český trh práce | Airbus | Průmyslová produkce | Surové ropy | Euro včera | Americké státní dluhopisy | Devon Energy (DVN.US) | Economist | Zaměstnanost | PEPSICO | Cenové hladiny | Flat | Státní dluh | Sazby v USA | Průmyslová produkce v eurozóně | Předstihové indikátory | Bydlení | Japonská vláda | World Systems Market inc | Zveřejněné údaje | Peníze | Štěpení cenného papíru | Pojišťovna VIG | Turecko | ECB dnes | Brent | Trumpův plán | Globtrex.com | Pozornost trhu | Stavební produkce | Epidemická situace | Politika | Hlavní úrokové sazby v USA | Tvrdá ekonomická data | Tržní sentiment | HUF/EUR | Stimul | Booking | Akcie roku 2021 | Obchodní instrument | Anheuser-Busch inBev | Očekávání | Daňové úlevy | Kurz EUR/CZK | Snižování sazeb | NN Group | Ekonomika EU | Měď | NFLX | Palladium | Index cen domů | Vybírání zisků | Inflační riziko | Disciplína | Cisco Systems | Theresa Mayová | Spotřebitelský indikátor | První odhad HDP | Posílení eura | Růst globální ekonomiky | Zvýšení sazeb | Švýcarský frank kurz | Asijské indexy | Mezinárodní firmy | Prodeje akcií | Ozvěny trhu | Směnný kurz | Války na Ukrajině | Konflikt na Blízkém východě | Akciové trhy jako celek | Invaze na Ukrajinu | Jysk | Allianz | Nová prognóza ČNB | Evropské měny | Ekonomické výhledy | Hlavní úrokové sazby | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Spotové operace | Jana Steckerová | InstaForex | Zásoby ropy | Americké volby | Kurz eurodolaru | Politická nejistota | Hedgeové fondy | Janet Yellenová | Vanad | Obchodní signály | CZK/EUR | xTrade | Nákupy | Růst | Ceny bydlení | WKL | Beztrendové obchodování | Vesmírné akcie 2021 | Abbott Laboratories | Americký index | Pioneer Natural Resources | Americké HDP | Itálie | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Neckline | IOT | Program kvantitativního uvolňování | MiFID II | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Krize eura | Fundamentální analýza | BreakEven | WSM | Slovenská ekonomika | Brokerská společnost Cyrrus | Jednání FOMC | Nálada v Evropě | Včerejší obchodování | Palladiové akcie | Fair Value | Prognóza | Výnosová křivka | Švýcarský frank měna | Souhrnný index | EUR/MWh | Použití finanční páky | Volná pracovní místa | RBI | Trh práce | Prezident Fedu | Swiss | Dnešní seance | US Bancorp | Nike | Britská centrální banka | Veřejný dluh | Aktuální kurzy měn | Kongres | Vysoká inflace | Allianz Trade | Růst amerického dolaru | Pochybnosti | Wolters Kluwer | Španělský IBEX | Šíření nemoci COVID-19 | Technická recese | Hlavní ekonom | Exxon Mobil | Sell | Obchodování v pátek | Dobrý výsledek | Švýcarský frank bankovky | Koronavirová krize | Velká Británie | Intradenní obchodování | Úrokové sazby v USA | Evropské ekonomiky | Obrat trendu | Americká centrální banka | Nordea | Zew Survey Index | Technologické akcie | Klíčové události | Ropný trh | Sodexo | Blog | Ceny výrobců | Long | Trendová linie | Tržní úrokové sazby | Kontrakty | Zpomalení ekonomiky | Ropné společnosti | Evropský statistický úřad Eurostat | Evropská inflace | Německé tovární objednávky | Obchodování na koruně | Výkon francouzské ekonomiky | Evergrande | Sentix index | Vysoké inflace | Lira | Úrokové sazby | Ropa Brent | Prezident Trump | Koruna | Ranní zpráva z akciového trhu | Futures euro | Zasedání centrálních bank | Výroba v Německu | Thyssenkrupp | AUD | DJIA | JOLTS | Inflace v eurozóně | xTrade Brokers | Akcie ČEZu | Klesající trend | Chicago Mercantile Exchange | Vlády NATO | Vývoj měnového páru GBP/USD | Caterpillar | Kurz bitcoinu | Oslabování koruny | Snižování úrokových sazeb v USA | IPO Robinhood | Uzavření trhů | S&P500 | Zpřesněný odhad | Energetická krize v Evropě | Meziroční růst | EBay | Cvičení | SolarEdge Technologies | Tapering | Investujte zodpovědně | Vývoj kurzu | Baidu | Měny v regionu | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Nastavení měnové politiky | Trh | Acacia Communications | Sezónnost | Barel ropy | Francouzský CAC 40 | Deficit zahraničního obchodu | Období nejistoty | Deficit rozpočtu | Kapitálové strategie | Makroekonomické události | MSCI | Posílení kurzu | EMU | Cestovní ruch | Australská centrální banka (RBA) | Ekonomika Evropské unie | Riziková averze | Počasí | Splátky úroků | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Pozitivní zpráva | Průměrné mzdy | Falešné signály | Tempo růstu PPI v USA | Dollar Index | Země EU | Porovnání meziročního vývoje | Recese ve Spojených státech | Představitelé Fedu | Pandemie koronaviru | Korunové úrokové sazby | Výhled eura | Jestřábi z Fedu | Rozdílové smlouvy | Dot plot | Index | Opatření proti šíření koronaviru | Studie | Bollingerova pásma | Data z reálné ekonomiky | Vice | Bezpečné dluhopisy | Evropské dividendové akcie | Elektřina | MMF | Wolfstreet | Měsíční data | Obchodní bilance eurozóny | Letošní maximum | Výrobní ceny | Videokonference | Odhad vývoje HDP | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Důvěra amerických spotřebitelů | Penzijní fondy | Údaje o inflaci | Komise | Mzda v ČR | Nejistoty | Participace | Dnešní kalendář | Kapitál | Mediánová mzda | Jiří Rusnok | Posílení | Devalvace | Mezičtvrtletní vývoj HDP | Upravený zisk | Margin | Agentura Reuters | Platební neschopnost | Obavy z brexitu | Společnosti | Alstom | TLTRO | Bankovky | Internet of Things (IoT) | Negativní dopad | Blue chip | Index STOXX Europe | HDP v Maďarsku | S&P | Regulátoři | Big Tech | Polský zlotý | Brokerská společnost | CSCO | Unie | Omezení dodávek | Inflace ve Spojených státech | Důvěra investorů | Devizové trhy | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Analytický tým | Data z tuzemské ekonomiky | Moody's | Narušení dodávek | Akciové indexy | Rizika ve světové ekonomice | Christine Lagardeová | Ekonomický kalendář | Bod zlomu | Vývoj hrubého domácího produktu | Domácnosti | Ekonomické aktivity | Britský premiér | Mário Centeno | Obchodní napětí | Souhrn finančních trhů | IEA | Ekonomický vývoj | Siemens Gamesa | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Regrese | Reakce trhů | Vývoj meziročního růstu reálného HDP | Tuzemský maloobchod | Kartel OPEC | EUR/GBP | Vývoj inflačních očekávání | Ropný kartel | Nová prognóza | Marathon | Deficit | Koronavirová epidemie | BREAKING | Sentix indikátor | Aktivita v americkém průmyslu | Index Stoxx 600 | Zařízení | Ceny Bitcoinu | Invaze | Technické analýzy | Futures trhy | Slabá čísla | Měsíční mzda | Řízení rizika | MFČR | Ideální čas | ABN AMRO Bank | Fed dnes | Polská inflace | Implikovaná volatilita | Budoucnost | Ekonomická aktivita v USA | Index produkčních cen | Virus | MF | Kontraindikátor SSI | Pokračující pokles | G7 | Snižování úrokových sazeb | Mírný růst | Členské státy | Týdenní makrokalendář | Kurz koruny | CAH | Nálada nákupních manažerů | Přehled o dění na světových burzách | Spotový kurz koruny | Eskalace | Obchodování s českou korunou | Ústup inflace | Prodej akcií | Výroba aut | IBEX 35 | Royal Dutch Shell | Market Color | Automobilový sektor | BNP Paribas | Česká koruna | Brokers | Moneta | Přebytek bilance běžného účtu | Twitter | Benzín | Zajištěné fondy České spořitelny | MIFID | Podnikatelé | Harmonizovaná inflace | Akciový index | Hang Seng | Pozornost | Inside | Aareal | Prudký propad | Makroekonomická data | Index Nasdaq Composite | Fiskální politiky | Bank of New York Mellon | Globální finanční krize | WSM facebook | Vývoj středoevropských měn | Miroslav Singer | Korunové sazby | Nákup akcií | Evropská opatření | Bankovní rada České národní banky | Úsilí | Poptávka | Energetický sektor | Vyhlídky ekonomiky | Americké úrokové sazby | Meziroční míra inflace | Slabé výsledky | Devizové intervence | Cardinal Health | Kurzový vývoj | Maloobchodní tržby | Bohatství | Dluhopisy | Indikátor | eTrading | Ifo | Offshore | Obchodování na zámořských trzích | Nárůst výnosů | Odpor | Podnikání | Rumunsko | Raiffeisenbank a.s. | ERA | Cena ropy dnes | Ekonomika aktuálně | Index nákupních manažerů | Hermes International | Směřování FEDu | Krize v Evropě | Vývoj mezd | Americká měna | Další růst | Imperial Brands | Statistický úřad | Cena komodit | Zastavení dodávek ruského plynu | Bitcoin | Shanghai Composite | Zboží dlouhodobé spotřeby | Počet žádostí o podporu | Uniper | Deliveroo | Albemarle Corp | Člen bankovní rady | Ceny výrobců v USA | Mario Centeno | Balance | Pandemický program | Konjunkturální průzkum | Štěpení cenných papírů (split) | Vývoj kurzu eura | Ceny zemního plynu | ISM index | Šíření viru | Depozitní sazby ECB | Applied Materials | JPM | Pravidla obchodního systému | Tuzemská inflace | Volby do Evropského parlamentu | Data o inflaci | Obchodovat | Intervence centrální banky | Investice do palladia | JPMorgan Chase | Video | Marketingová komunikace | Cena palladia | Technologický index Nasdaq | Očekávání trhu | Růst eurozóny | Čínské renminbi | Tovární objednávky | Americké indexy | Pohyby na trzích | Největší ekonomika | Obchodníci | Válka na Ukrajině | Norsko | Kroky ČNB | Finance | Růst úrokových sazeb | Pandemie nemoci | Equity | Prezident Donald Trump | Odkup akcií | Pár EUR/USD | Tržní hráči | Analytici | Trh práce v USA | Čistý zisk | Aktivity v Číně | Dividendový výnos | Aukce | Peter Altmaier | Problémy | Brexitová sága | Růst měnového páru | DIA | Cenový index | Inflace ve Francii | Index pražské burzy PX | Výzva | Index PMI | Stříbro | Zlato step | Horší data z Německa | Finanční instituce | Internet of Things | Pandemie | Kanadský dolar | Telefónica | Úrovně rezistence | ProSiebenSat.1 | Pokles cen | Ropa | Bankéři | Monetární politika | Indikátor CCI | Michigan | ETF | Deutsche Bank | Základní pravidla systému obchodování | Znovuotevření Číny | PMI index | Průmyslové komodity | Lineární regrese | Firma | Keystone XL | Politické rozhodnutí | Nesoulad | Vývoj rublu | Euro vůči americkému dolaru | Short pozice | Růst akcií | Zasedání Bank of England | Barclays | Investiční aktivita | Janet Yellen | Prohlášení | Kurz domácí měny | Snížení úroků | GLOBEX | | Politické napětí | Jak obchodovat | Protiinflační kroky ČNB | AXA | BIS | Nastavení sazeb | MetLife | Evropský statistický úřad | Platforma | Statistici | Signál k nákupu | Gilead Sciences | Bloomberg Commodity Index | Zpomalování americké ekonomiky | Indexy PMI | Zpomalení inflace | Ekonomové | Oslabení české koruny | Naplnění inflačního cíle | České mzdy | Ceny ve výrobě v USA | Depozitní sazby | Zemědělství | Růst průmyslových cen | USA | Bankovní unie | Hike | Spojené státy | Dnešní ekonomický kalendář | Japonská ekonomika | NZDUSD | Španělský IBEX 35 | Potenciál dalšího růstu | SIE | Ex-dividend | Růst HDP | Volby | WSP | Rusko a Ukrajina | Objednávky | Zadluženost vlastního jmění (debt ratio) | Euro vůči dolaru | Nálada na trhu | Summit EU | Komentář Radomíra Jáče | World Systems Market | Šíření nemoci | Výnosy | Vývoj mezičtvrtletní změny HDP | Zvyšování úrokových sazeb | Konsolidace | Burze | Index volatility | Oslabení trhu | Jednání ČNB | Obchodní dohody | Snížení základní úrokové sazby | Empire State Index | Qualcomm | Boeing | Dostatek likvidity | Vývoj nezaměstnanosti | Americká data | Jestřábí komentáře | ASML Holding NV | Vývoj | Inside Bar | Americké burzy | Michal Brožka | Belgie | Výkon ekonomiky | Velké technologické firmy | Euro posiluje | Porovnání vývoje jádrové inflace | Úroková sazba | Dow Jones | Výdaje | Mezičtvrtletní vývoj HDP v eurozóně | Dluhová krize | HDP v zemích EU | AUD/NZD | HDP Francie | IBEX | Technologický index | Blue chip akcie | Protiinflační kroky | Devizové rezervy ČNB | Investiční poradenství | Rizikové averze | Německé průmyslové objednávky | Konkurenceschopnost | Vítězství Donalda Trumpa | Podnikání na kapitálovém trhu | Facebook | Americké akcie | Investiční doporučení | Ruská centrální banka | Zasedání České národní banky | RISK-ON | Dnešní zasedání Fedu | Struktura HDP | Švícarský frank | České měny | Růst americké ekonomiky | Data z průmyslu | Dnešní zprávy | Zlatý dolar | Spotřebitelská důvěra v USA | Volatilní | Členské země EU | Šéfka ECB | Riziko ztráty | Ekonomické zotavování | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Zahájení obchodování | Vývoj spreadu | Intervence | Průmysl v Německu | Pozitivní faktor | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Analýza makroekonomických zpráv | Pokles cen energií | Rostoucí úrokové sazby | LVMH | Další vývoj | První odhad | Ekonomika Španělska | Recesia | Měnové politiky | G20 | Země platící eurem | Colosseum.cz | Odvětví | Onemocnění | Jacobs | Finanční domy | Sazby ČNB | Akcie v Číně | Rok 2025 | Ceny nemovitostí | Aktuální situace | Španělsko - burza | Parita kupní síly | Koronavirus | Hodnocení rizik | Fiskální politika | Manufacturing | Americký ministr obchodu | ProSiebenSat.1 Media | Británie | Zlotý | Výdělky | Společnost Cyrrus | IPO Luckin Coffee | Ekonomická situace | Odhad HDP | Objem zakázek v německém průmyslu | Pokles evropské ekonomiky | Euro Stoxx 600 | Ekonomický sentiment | Cenová válka | Růstový potenciál | Dna | Výsledky maloobchodních tržeb | Centrální bankéři | CNY | Pravidla systému obchodování | Fio banka, a.s. | Intradenní strategie | Jak se stát lepším investorem | Dluhopis | Porovnání dluhu centrální vlády | Obchodní jednání | Bilance ECB | JD | Čínské indexy | Vítězství | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Částečný úvazek | Proražení supportu | Nejsilnější růst | Atlanta Fed | DVN.US | Odliv kapitálu | DTE | Dividendová sezóna | Christopher Waller | RDSA | Miliardy dolarů | Investorský sentiment | ADP | Setkání v Jackson Hole | Uptrend | Druhá vlna pandemie | Daimler | Silný trend | IRBT | Vládní výdaje | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Odolnost ekonomiky | Prezidentské volby | Počet nezaměstnaných | Silná koruna | Světový obchod | Obchodování na pražské burze | EuroCOIN | Eskalace na Blízkém východě | Historický vývoj indexu S&P 500 | Obchodovat s cennými papíry | Platební bilance | Růst mezd | Prezident ECB | Tempo růstu PPI | Rotace k riziku | Reálné ekonomiky | Růst cen nemovitostí | Posilování koruny | Finsko | Ford Motor | Sazby | GBP/EUR | Lufthansa | PMI ve výrobě | Růst průmyslové výroby | Pozorování | Patria | WSM robot.com | Americký index S&P 500 | Guidance | Otevření obchodu | České koruny | Objem zakázek | Tempo zdražování | Komise v přenesené pravomoci | Zvýšení produkce | Vývoj akciového indexu | Výrazný zisk | Úrok | Investovat | Komoditní | Konsolidační balíček | Data o HDP | Ekonomické oživení | Průmyslové objednávky | Vývoj mzdového indikátoru atlantského Fedu | Obchodní dohoda | České maloobchodní tržby | Boj s inflací | Odhad HDP v eurozóně | Průzkum | Firmy | Medvědí divergence | Polská ekonomika | Inflace v Česku | Objem intervencí | Tvrdý brexit | Budoucí vývoj | Index výrobních cen | Panika | Murray | Zajištění | Reálné mzdy | Averze k riziku | Zájem investorů | Cena ropy brent | Vyšší ceny | Finanční smršť | Air France | Euro dnes | Aramco | Money management | Ekonomické podmínky | Růst cen komodit | Repo sazby | Dlouhodobé investice | Maďarská ekonomika | Podíl nezaměstnaných | Představitelé americké centrální banky | Odhad růstu HDP | Brokerské společnosti | Investování | Didi | Zpráva o měnové politice | Fed | Nonfarm Payrolls | MRK | Euroskupina | Index spotřebitelské důvěry | Maďarský forint | Dnešní fundamenty | Rozpočtový deficit | Nárůst HDP | Boris Johnson | Volatilní obchodování | Účastníci trhu | Prodejní signál | Technologický Nasdaq | Pokračující růst | Automobilový průmysl | Generali Investments | Česká vláda | Ústup rizik | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Trhy | Trade | Paypal Holdings | Sada dat | Polská měna | Emerging markets | Kurzový závazek | Walmart | Aareal Bank | HNonline.sk | Vystoupení šéfa Fedu | Průměrná mzda v ČR | FTSE | Vývoj USD | Růst české ekonomiky | Výprodejní tlak | Index Sentix | Měnové trhy | Přehled o dění | Oscilátor | Americké ceny výrobců | Rizika | Kellogg | Chicago Mercantile Exchange (CME) | Luboš Růžička | Rada ČNB | Eurozóna | Portugalsko | Horší data | Commitment of Traders | Fond | USA inflace | ISM | Sdružení automobilového průmyslu | Meziroční změny HDP | Měnověpolitické zasedání | Globální trhy | Páteční NFP | Fitch | Pšenice | Dluhopisový trh | HDP v Evropě | Ropa a Plyn | Nákup eura | Celkový výsledek | Úspory | JD.com | Porovnání hlavní úrokové sazby | Kalendář ekonomických událostí | Akcie 2020 | Výkyvy kurzu | Předkrizové úrovně | Dánsko | Vývoj německého indexu ZEW | Velcí hráči | Japonský Nikkei | Úvěrový rating | Vývoj HDP v eurozóně | Verizon Communications | Ministr obchodu | Nominální růst | xStation 5 | Diamondback Energy Inc | Zasedání centrální banky | Vysoké ceny | Obnovení růstu | Investment Banking | Riziková aktiva | Růst ekonomiky | Stagflace | Renminbi | UnitedHealth | NKE | Říjnová inflace v eurozóně | TradingEconomics | STMicroelectronics | Goldman Sachs Group | UBI | Odhady HDP | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Bilance | Sentiment v eurozóně | Americké akciové indexy | Citrix | CEE | Holubice | Švýcarsko - burza | Tesla | Ekonomické zotavování v USA | Americký akciový index S&P 500 | Low | David Vagenknecht | Stabilita | Španělsko | Burza dnes | Solidní růst | Nárůst volatility | Ekonomický růst | YTM (výnos do splatnosti) | Globální ekonomický růst | RBNZ | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | St. Louis | Potenciál poklesu | Index spekulativního sentimentu | GS | Druhá vlna | Mzdy | Poradenství | Royal Caribbean | Evropský průmysl | General Motors | Finanční ústavy | CAD | Švédsko ekonomika | Odhady analytiků | Růst ekonomiky eurozóny | ZEW index ekonomického sentimentu | Shares | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Makroekonomická prognóza | Peněžní trh | Včerejší seance | Vstup na burzu | Na burze | Akcionáři | Cenové úrovně | Analytička | Společnost | Spotřebitelské ceny v USA | Zpřísňování měnové politiky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Evropská dluhová krize | Forex blog | Růst sentimentu | Evropské trhy | Obchodování na trzích | Raphael Bostic | Meziroční inflace v eurozóně | Frank kurz | Hospodaření | Dnešní výsledky | Český hrubý domácí produkt | Zahraniční obchod | Ztráta | Indikátory sentimentu | Wells Fargo | Severomořská ropa | Dluhové krize | Nákupy dolaru | EUR/HUF | Colosseum | SolarEdge | Institucionální investoři | Situace na trhu práce | FXstreet | Maďarská centrální banka | EBITDA | Reporty | Finanční podmínky | Fundamentální pozadí | Obchod | Investoři a obchodníci | Prodeje existujících domů | Tomáš Raputa | Tripadvisor | Bilance Fedu | Obchodní rozhodnutí | Tradeři | Kurz koruny vůči euru | Volkswagen | AUD/USD | Oživení globální ekonomiky | EK | Zahraniční forex | Riziko | Jan Frait | Analytik | Emise | Poptávka po plynu | Pražský PX | MAM | Nájemné | JPY | E-mini | Pražské burzy | Vývoj EUR/USD | Zasedání ČNB | Adidas | Citi | Pivot | Continental | Pokles výnosů | Binance | RSI | Bank of America | AIG | Cenový strop | USDX | Údaje o HDP | Šok | Evropské obchodování | Finanční trh | MGM | CashFlow | Turecká lira | Portfolio | Pesimismus | Nástroj | United Airlines | GBP | Akciový analytik | NATO | Plyn | Pokles cen ropy | INSEE | Německá ekonomika | Čína | Pokles akcií | Risk | Nezaměstnanost v ČR | Úrovně supportu | US akcie | CZK/USD | Ceny | Prognóza vývoje | Siemens | Spotový kurz | Financování | Recese | Vyjádření představitelů | Pokles | Celosvětový růst | Kompozitní index | Německý ZEW index | FTSE 100 | Mírná korekce | Mondelez | Ben Bernanke | Války | Změna politiky | Impuls | Ukrajina | Čínské měny | Raiffeisenbank | Bundesbank | Přebytek bilance | Data z trhu práce | Proinflační | Předstihové ukazatele | Centrální banka | Předpovědi | DPH | Predikce | SAP AG | Softbank | ABNB | OXY | USD/TRY | ASML | WTI | Prosus | USD/RUB | Zápis z posledního zasedání | Objem objednávek | Stavební povolení | Fed index | Restriktivní opatření | Hurikány | Praxe | Biliony | Divergence | Fresenius Medical | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | CFTC | Libra | Philip Morris ČR | Odborníci | Rozvolnění | USD/EUR | Sentix | Slábnoucí dolar | Nejvyšší růst | Webinář | Výsledek voleb | Stratég | Prodeje automobilů | Instituce | SXXP | Forint | Anomálie | Accor | Morgan Stanley | ABNB.US | Říjnová inflace | Commerzbank | Výnos | Michal Bárta | Bankovní krize | Zasedání RBA | Pokles ekonomiky | eBook | IHNED | Trhy dnes | ČEZ | Německé ekonomiky | Frank | Index Nasdaq | Nájmy | Benchmark | Zpětný odkup akcií | 256/2004 | Domácí měna | Dobrá zpráva | Rozhovor | Spotřeba domácností | MNB | Austrálie | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Zastropování cen | Eni | Historická maxima | Posílení koruny | Rozhodnutí FOMC | Průměrná volatilita | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Obchodní tipy | Ceny akcií | Ceny energií | Ahold Delhaize | Cena akcií | Utažení měnové politiky | Energetická krize | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | Bezpečné přístavy | Inflační cíl | Ryanair | Obchodní analýza | VIX | RUB | Jaromír Gec | Nejlepší palladiové akcie | BOSSA | Malta | Růst akciových trhů | Euforie | Írán | Největší světové ekonomiky | Rychlý růst cen | EPS | Očekávané Earnings | Index STOXX Europe 600 | Makroekonomický výhled | Akcionář | Obchodní deník | Histogram | Pracovní místa | Protistrana | Káva | Shopify | FRA | Akciové trhy v USA | Stav devizových rezerv | Coty | Funkční období | Část zisků | Vedení ECB | Zisk | AT&T | Globální krize | Total | Devalvace měny | Xetra | ČNB | Bank of England | American Airlines Group | PCE index | Sezónní vlivy | EURUSD | FedEx | Demokraté | Swapy | Jan Kubíček | Překoupené oblasti | ACS | Středoevropské měny | Avast | Mzdový nárůst | ExxonMobil | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Aktuální kurzy | Tržní sazby | Wolfgang Schäuble | České hospodářství | Obchodování | Jan Vejmělek | Vzdělání | Nové prognózy | Dnešní data | Posílení dolaru | Úroky | Zlepšení sentimentu | Eurostat | Prezident | Akciový index S&P 500 | Varovné signály | Růst inflace | Raytheon | Patrie | Akciové trhy ve Spojených státech | TRY | Prémie | Oslabování dolaru | Statistiky z trhu práce | TradingFloor.com | Státní rozpočet | Evropa | Měna | Management | Citrix Systems Inc | Nasdaq | Trump | Zprávy | Dow Jones index | CCI | Ceny ropy | Francie | Předpověď | Epidemické situace | Den díkůvzdání | Index cen průmyslových výrobců | Trigger | Údaje | Dolarové sazby | Automobilky | Srovnávací základna | Pojišťovny | CAD/JPY | Eurodolar | Biden | Booking Holdings | PYPL | ADBE | Zaknihované akcie | Finanční krize | Indikace | FXstreet.cz | Obchody | Britská měna | Růst amerického HDP | Běžný účet | ex | Expedia | Snížení daní | Technologické firmy | Španělská ekonomika | Medián | Index CPI | xStation5 | Electronic Arts | Obchodní konflikt | Marriott | Růst spotřebitelských cen | Deutsche Telekom | Natixis | Value at Risk | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Portfólia | Japonsko | Exxon | Zemní plyn | Zasedání RBNZ | Historické rekordy | Zasedání americké centrální banky | Marže | Spotová cena | JPMorgan Chase & Co | Směřování | Tržní situace | ConocoPhillips | Visa | Velké objemy | Inflace v říjnu | Grafy | Posílení kurzu koruny | Aktivum | Japonská centrální banka | Přenos | Společnost XTB | Výroba automobilů | CARA | Velcí institucionální investoři | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | PHIA | Kamala Harris | Růst dolaru | Google | Stagnace | Tržby | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Konsensus | Aktuální prognóza | Pozitivní výsledek | Hedge fondy | Euro STOXX | Býčí trh | FOREX | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Turecké liry | Signály | Inflace v ČR | DISH | Sazby beze změny | Guvernér | Jasný směr | Americké akciové trhy | Dividenda | Index pražské burzy | GfK | Ranní komentář | Philadelphia Fed index | UniCredit SpA | Globtrex | Axel Springer | Hospodářské noviny | Spready | HDP | Devizový trh | Načasování | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Čínské vlády | Dolar | Euro | Deere | Klid | Investování je rizikové | Výnosy státních dluhopisů | Deutsche Post | Zpomalení růstu | Ohlédnutí | NEST | Index euro | Etoro | USD/CAD | Rizikové prémie | Šéf amerického Fedu | Obchodní bilance | Celý svět | Vyšší inflace | iRobot | Členské země | Výprodej | Měnové páry | HDP report | Symantec | Tomáš Holub | To nejdůležitější | AAPL | Slovensko | Microchip Technology | Martin Gürtler | Vývoj trhu | JPMorgan | AMZN | Akumulace | Provize | EUR/CHF | Zdraví | Premiér Boris Johnson | ČTK | Lehman Brothers | Infineon | UNH | Guvernér ČNB | Ztráty | Zásobníky | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | IPO Deliveroo | 1D | Crédit Agricole | Růst průměrné mzdy | Philip Lane | Technický výhled | Recese americké ekonomiky | Japonský jen | Meziroční inflace | Čínské firmy | Nakupovat | FOMC | Mylan | Akcie | Norská koruna | Fundamentální výhled | Turecká ekonomika | Kupci | Mzda | Výsledek amerických voleb | Nižší úrokové sazby | Míra inflace v USA | Vývoj jádrové inflace | Nákup aktiv | Nový Zéland | Société Générale | 5G | Rates | John Hardy | Důležitá zpráva | Vzestupný trend | Pražská burza | Očkování | Podniky | Index spotřebitelských cen | Předpokládaný vývoj | AbbVie | Zrychlení růstu | Asijské seance | Louis Vuitton | Český HDP | AAA | Tržby v maloobchodě | Vývoj ceny | Býčí trend | Mzdová dynamika | Tým FXstreet.cz | Buy signály | Dodavatelské řetězce | BBVA | Index cen | Světová ekonomika | Převis | ADP report | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | PEPP | Globální ekonomika | Jednání o brexitu | Americké ceny | USDJPY | Index VIX | Růst v eurozóně | Index PPI | Přeprodané oblasti | Britská ekonomika | Technologie | Největší propad | Koronakrize | Analýza EUR/USD | Prognózy | SSI | Airbnb | Kurz | SBUX | Daně | Ministři | DXY | Makrokalendář | Růst zisků | Globální růst | Využití kapacit | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Lenka Kalivodová | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | Růstový trend | Panevropský index | AMD | Index cen výrobců | Nezaměstnanost v eurozóně | Světové ekonomiky | NVDA | Analýza fundamentálních událostí | Výsledky | Míra inflace | Unipetrol | Zdražování energií | Biogen | Silnější dolar | Rychlý růst | Počty nových žádostí o podporu | Galapagos | Bankovní rada | Uber Technologies | Gilead | Peněžní zásoba | Investice | Osobní příjmy | Evropské banky | Microsoft | Business | Pro investory | Traders | Potenciál | QCOM | Robinhood | Kevin Tran Nguyen | Rally | Investujte | Ranní nadhoz | Kapitalizace | Švédská koruna | Obchodování akcií | Vládní bondy | Komunikace | Remdesivir | HDP v EU | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Devon Energy | Zpráva z akciového trhu | Macrotrends.net | Americké futures | Zynga | Lehká ropa WTI | Indie | Bod | Vnímání | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Tipy pro začínající | Makrodata | Obchodování měn | Zisky | ECOFIN | Výkon průmyslu | Soukromá spotřeba | tradingeconomics.com | Delta | Regulace | Deriváty | Šéf Fedu | Cyrrus | Dluhopisové trhy | Účet platební bilance | Fondy | USD za barel | Kurz eura | Akcie roku 2020 | SAP | Základní pravidla | Walt Disney | Hospodářství | MSFT | Důvěra | Pád akcií | WHO | Oslabení dolaru | Kontrakce | CAC 40 | Americký akciový trh | Ukazatel | Běžný účet platební bilance | Index MSCI | Amgen | Měny | Dollar | Značný pokles | DE30 | Nezaměstnanosti v Německu | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Prodej automobilů | Advance Auto Parts | Burzy | Pokles ekonomické aktivity | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Spread | UST | Cash flow | Patria.cz | Export | UNA | Páteční NFP report | Diskontní sazba | Finanční rizika | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Signál | Čínská firma | Číst grafy | FANG | Vanadiové akcie | Silná inflace | Nové žádosti o podporu | Kofola | Unicredit | NFIB | GBPUSD | Italská ekonomika | Partneři | Firma McDonald's | Čtvrtletní výsledky | Allergan | GRMN | Britské měny | Euronext | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Brands | Ceny dřeva | Nemovitostní trh | Stock Exchange | Výsledky HDP | Eva Zamrazilová | Koninklijke Ahold Delhaize | Negativní sentiment | Globální akciové trhy | Valuace | Prodeje aut | Výsledková sezóna | FedWatch | Air | Rozšíření | Technická analýza | Nejlepší blue chip akcie | AEX | Stav ekonomiky | Smíšené výsledky | Resistence | Důležitá data | Odložení brexitu | Fed včera | Makroekonomické analýzy | Trendový indikátor | COVID-19 | Ranní zpráva | Propad HDP | Béžová kniha | Cenové tlaky | Silný trh | ATVI | Dluhopisové výnosy | NFP | Devizové rezervy | Hypotéky | Nejlepší vanadiové akcie | Rekordní růst | Nikkei | Konvergence | Signál k prodeji | Ekonomika USA | Data z amerického trhu práce | Průmyslová výroba v Německu | Oživení evropské ekonomiky | ZEW | Prognóza Fedu | Macrotrends | Evropské akcie | eTrader | Euro Stoxx 50 | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Energie | ZNGA | Objem | Investiční | Britské banky | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Bondy | Prodej | Onemocnění COVID-19 | Evropská komise (EK) | Zasedání Fedu | Jobless Claims | Bloomberg | Zhoršování situace | XM | Inflace v květnu | Admiral Markets | Evropská unie | Halifax | Kurzarbeit | Ústavní soud | Akcie v Evropě | Inflace v červenci | Hlavní indexy | Saxo PrivatBank | Silný růst | Vyhlídky | iFX | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Komoditní trhy | Pandemie nemoci COVID-19 | University of Michigan | Korekce | Odhady trhu | Reálná mzda | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Obchodní strategie | Riziko recese | HDP eurozóny | Výkonnost | Spotřebitelská inflace | Průzkumy | Pokles libry | Nvidia Corp | CBRE | Carry trade | Intervence ČNB | Index S&P 500 | Instrument | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Přehled | Zhoršení nálady | Trendové linie | Short | Tomáš Pfeiler | Akcie 2021 | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | Investiční výzkum | Oživení světové ekonomiky | Beta | Euler Hermes | Tým InstaForex | Měnové otázky | OECD | Napětí kolem Ukrajiny | CHF | Měnový trh | Ekonomická důvěra | HDP USA | Index Nikkei | Oslabení koruny | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Volby v USA | Dlouhé (long) pozice | Zpráva o zaměstnanosti | S&P 500 | Průmysl v eurozóně | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Podpora | Vonovia | Ministři financí | MWh | Prognóza ČNB | QE | MT4 | Růst tržeb | Pohyby na finančních trzích | Japonský premiér | Mexické peso | Cena | Maloobchodní prodeje | Vystoupení z EU | Očekávané výnosy | NYMEX | Německá vláda | Společnost Gilead | Německo | Digitalizace | 5G akcie | Makroekonomické ukazatele | MJ | CNN | Komerční banky | Jádrový index spotřebitelských cen | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Indikátory ekonomického sentimentu | Setkání centrálních bankéřů | Obchodní partner | Evropské indexy | Steen Jakobsen | Ekonomické aktivity v eurozóně | Americký trh | Dobrá nálada | Snížení sazeb | DOT | CME Group | Česká ekonomika | Kurzy | Ekonomické údaje | Pozitivní korelace | Ekonomická data | Situace na trhu | Přehled kurzů | Otevírání ekonomik | Kurz eura k americkému dolaru | Silná americká data | Spekulace na růst | Drahé kovy | Propad ropy | Maďarská měna | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | Microsoft Corp | Zveřejnění zpráv | Technologický index Nasdaq Composite | Odhad růstu ekonomiky | DAX | Data z pracovního trhu | Tweety | Infineon Technologies | Erste | Ekonomická rizika | Fiskální balíček | Forexu | Merck | Debata | Kurzy měn | Datový kalendář | Čínský vývoz | Kypr | Obchodní válka | Tempo růstu HDP | Indikátor důvěry | Báze | Zastavení dodávek | Oscilátory | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | Evropské méně | PEP | Inflace v Německu | Pozitivní výsledky | Denní graf | SEC | Mzdové požadavky | Impulzy | Schodek | Míra nejistoty | Indikátory | Ticker | Odpovědnost | Dividendové akcie 2020 | Verizon | Oslabení | Finanční situace | Ekonomické krize | Indikátor MACD | Energetické krize | Šéfka Fedu | Práce | Výnosnost | Úspěch | Intel | Depozitní sazba ECB | LTRO | Likvidita | SPWR | Cíle | ČNB dnes | Prognóza ECB | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Repo sazba | Bezpečnost | Maloobchodní prodej | Odhady růstu | Evropský akciový trh | Likvidní | Banky | BlackRock | Buy | Obchodní podmínky | Produktivita práce | Petr Veselý | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Nižší hodnoty | Země G7 | Automotive | FDX | Vlády | Express | INTC | Kotace | Šance | Altria Group | Ministři financí eurozóny | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Bankrot | Očekávaný růst | PMI v eurozóně | Netflix | Zisk na akcii | Černá labuť | GM | Citrix Systems | Wall Street | ING Groep NV | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Procter & Gamble | Ministr financí | Kurz EUR | Měnové politiky v USA | Zlepšení | Omicron | Sazby Fedu | ČR | Vyšší ceny ropy | Vivendi | XTB | Kontrakt | Linde | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Kurz EURUSD | Výraznější pokles | Intervenovat | Německé státní dluhopisy | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | API | Ratingové agentury | Jádrový CPI | Pozice | Euro proti dolaru | Stock | Čínská ekonomika | Portfolia | Americké zásoby ropy | Ekonomická expanze | Potenciální zisk | Aktivity v eurozóně | Mzdový růst | LES | Saldo běžného účtu | Dlouhé pozice | Chevron | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Hillary Clintonová | Hedge | Market | Cenné papíry | PMI indexy | Bankrot Řecka | Theresa May | Stoxx | Sestupný trend | LSEG | Americká lehká ropa WTI | Vývoj HDP | Support | General Electric | Průměrná mzda | Yandex | Valná hromada | Pandora | Waste Management | FX | Rozvíjející se trhy | Náklady na úvěry | Obchodní deficit | Texas | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Soud | Import | Londýnské burzy | Finální odhad | Služby | Lednová inflace | Ceny energetických komodit | Litva | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Zvýšená volatilita | Snižování sazeb ČNB | Tržní očekávání | Návrat inflace | OPEC | Ministryně financí | Jak číst grafy | Broker | Fio banka | Řetězce | Sentiment | SNB | Experti | Investoři | Nižší sazby | Míra nezaměstnanosti | Okénko trhu | Evropský index | Bohatý | Guvernér Michl | Stop-Loss | Indikátory důvěry | Největší pokles | REGN | Nákupy aktiv | Occidental Petroleum | Pokles průmyslové výroby | Americké objednávky | Spotřebitelé | Program nákupů dluhopisů | Karanténa | Vzdělávání | Regulatorní prostředí | Měnový pár GBP/USD | Růst hrubého domácího produktu | Indexy nákupních manažerů | Polsko | Meituan | Čínská vláda | Burzovní debut | Airbnb (ABNB.US) | Šéfové | Ceny potravin | Nikkei 225 | AUDUSD | Rezistence | Meziroční růst cen | Index Dow Jones | ZEW index | Saxo Bank | Zpráva COT | Zpravodajství | Pharming Group NV | Multi-Asset obchodování | Spotřebitelská poptávka | Oživení čínské ekonomiky | W1 | Ichimoku | Obchodujte | Nařízení | Zavedení eura | Bond | Měny rozvíjejících se trhů | České sazby | Zdražování | Ropy | Guvernér Rusnok | Ben Laidler | RBA | Makroekonomická situace | Hodnocení současné situace | Struktura | ABN Amro | Výrobní sektor | IPO | Dnešní obchodování | Bilance obchodu | Očekávaná inflace | P.A. | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Výsledek HDP | Koruna posiluje | Pokles poptávky | Hospodářské výsledky | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Wirecard | Jádrový index | Únorová inflace | Krátké (short) pozice | Vývoj průmyslu | Inflace v lednu | USD | Kamala | Nová makroekonomická prognóza | Logistické problémy | AMS | Tištění peněz | Split | Růst aktivity | O2 | Kabinet | Zvýšení daní | Technologické tituly | PayPal | Počet nových žádostí o podporu | Inflace ve Spojeném království | Eurex | HDP v USA | Investice ve stavebnictví | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Výroční zpráva | Globální vývoj | Minimální mzda | BMW | 3M | Zlato akcie | Nízké úrokové sazby | Růst cen v eurozóně | Odhad inflace | US500 | Posilování amerického dolaru | Dnešní čísla | iPhone | Posilování eura | Cena ropy | Zpomalení ekonomického růstu | Prezidentka ECB | Exact Sciences | Federální rezervní systém | Americký maloobchod | Přebytek obchodní bilance | Americké ministerstvo | Kupní síla | CZ | Earnings | Průraz | Program nákupu aktiv | Meziroční vývoj jádrové inflace | Australský dolar | Korporátní daně | IAG | Pokles HDP | Propad | Konec roku | Bankovnictví | Dezinflace | Rakousko | WMT | Britské libry | Pokles eura | Významné zprávy | Úvěrové pojišťovny | Objemy obchodů | Proinflační faktory | Hlavní akciové trhy | Finanční ztráty | Economic | Růst eura | Nemovitosti | Andrej Babiš | Makro data | Evropský trh | Data z americké ekonomiky | Markets | Úrokové sazby Fedu | Dluhopisoví investoři | Rok 2024 | Dividendové akcie | Levnější ropa | Aleš Michl | Kanada | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Ruská invaze | COT (Commitment of Traders) | Nejistota | Akcie roku | CME | Makroekonomické údaje | Německý Ifo index | Marriott International | Nejvýraznější pokles | Makroekonomický kalendář | Investment | ING | Dluhový trh | Zahraniční investice | Česká republika | Ceny komodit | Indexy | Bilance běžného účtu | Break Even | Státní dluhopisy | Americký dolar | VaR | Blue chips | Nízké ceny ropy | Makro | Evropská centrální banka | Telecom | Americká centrální banka (Fed) | Starbucks | Švédsko | Prezidentské volby v USA | Německá centrální banka | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | HICP | Stoxx 600 | NBP | Sazby ECB | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Velikost pozice | Hospodářská krize | Zlepšení ekonomického výhledu | Stabilita sazeb | Forward | Měnová politika | Index euro stoxx 50 | Doporučení | Inflační očekávání | Srovnávací základny | Konec kurzového závazku | Makroekonomické data | Body | Nejlepší 5G akcie | Zvýšení inflace | Parita | Růst produktivity | Stavební výroba | Krypto | Turistický ruch | Payrolls | Holubičí postoj | AMGN | ROCE | Spekulace | Měny regionu | Vzrušení | HDP v ČR | Navýšení | MPSV | Referendum | Konjukturální průzkum | Vývoj indexu S&P 500 | Zasedání amerického Fedu | Hodnoty měny | GOOGL | Qiagen | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | PBOC | Černé zlato | KBC | Silné euro | Politické riziko | Společná evropská měna | Zlato to je in | Caixin | Zpracovatelský průmysl | Western Union | Tržní ocenění | PMI ve službách | Spekulanti | Obchodní hodiny | Graf měnového páru | MasterCard | Marathon Petroleum | Globální finanční trhy | Bezpečné měny | Applied Materials | Hermes | Kraft Heinz | Nákupní signál | Prodeje | WU | Pracovní síly | Akciový trh | Zasedání bankovní rady | Air France-KLM | Investor | USD/JPY | Sazba Fedu | Akciové trhy v Asii | Bloky | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | American Express | Měnový pár | Obchodování na burze | Americké obchodování | Šíření koronaviru | Strategy Research | Dynamika HDP | Banka | Produkce ropy | CPI v eurozóně | Země eurozóny | Obchodování na forexu | Růst cen průmyslových výrobců | Polský zlotý a maďarský forint | Markit | Významné události | Baker Hughes | Enel | CNBC | SPX | Domácí poptávka | Statistika | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Americký HDP | COT | Hospodářský výhled | Německá inflace | Disney | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

HDP Ukrajiny
HDP USA
HDP USA 2014
HDP v Americe
HDP v Číně
HDP v ČR
HDP ve Francii
HDP ve Spojeném království
HDP ve Spojených státech
HDP v EU

Následující klíčová slova

HDP v Evropě
HDP v Kanadě
HDP v Maďarsku
HDP v USA
HDP v zemích EU
HDP za Q2
HDP z Číny
HDP země
HDP z Kanady
HD.US
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RebelsFunding
Potvrďte prosím... Zavřít