Pondělí 04. listopadu 2024 20:11
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new
reklama
Swissquote Bank
reklama
CapXmaster

Raiffeisenbank: Okénko trhu 30.1.2017

30.01.2017 15:18  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Na českém trhu na sebe tento týden strhne pozornost zasedání České národní banky ve čtvrtek. Vzhledem k výsledku prosincové inflace, očekáváme, že v nově zveřejněné prognóze ČNB se dočkáme revize spotřebitelské inflace směrem nahoru.

Ekonomická důvěra v eurozóně za leden mírně předčila očekávání, když vzrostla o 0,4 b. z prosincové hodnoty 107,8 bodů. Trh očekával stagnaci. Vzrostla jak důvěra v průmyslovém odvětví, tak i ve službách. Očekávání předčila i spotřebitelská důvěra, jejíž předběžný údaj za leden byl upraven směrem nahoru o 0,2 b. na úroveň -4,7 bodů.

Spotřebitelské ceny v Německu v lednu meziměsíčně klesly o 0,6 %, což je o desetinu více, než očekával trh. Meziročně pak německá inflace jen o desetinu nedosáhla na očekávané 2 %. Vývoj spotřebitelských cen v eurozóně, stejně jako první odhad HDP za 4. čtvrtletí loňského roku, bude zveřejněn zítra. Očekává se, že spotřebitelská inflace v eurozóně v lednu vzroste na 1,5 %, což je v porovnání s prosincem více o 0,4 p.b. HDP v eurozóně by pak mělo podle očekávání vzrůst mezikvartálně o 0,4 %, což je o desetinku výše než ve třetím čtvrtletí. Ve čtvrtek bude ještě v eurozóně zveřejněn index cen průmyslových výrobců.

Tento týden je však ve znamení amerických dat. Dnes byla zveřejněna statistika osobních příjmů a výdajů za prosinec, podle které rostly příjmy amerických domácností o 0,3 % m/m (o desetinu víc, než předpokládal trh) a výdaje o 0,5 % (v souladu s očekáváním). PCE deflátor, který preferuje americká centrální banka jako ukazatel inflace, se v prosinci držel na listopadové hodnotě 1,7 %, což je o 0,3 p.b. pod cílovou inflací Fedu.

Zítra nás ještě na americkém trhu čeká zveřejnění spotřebitelské důvěry a Chicago PMI index, který by měl vzrůst o více než 1 bod na 55 bodů. Ve středu bude zveřejněn ISM index, který by měl zaznamenat mírný nárůst o 0,5 bodu na 55 bodů. Nejsledovanějším makroekonomickým ukazatelem však tento týden budou data z amerického trhu práce zveřejněná v pátek. Náš tým očekává, že v lednu vzniklo 175 tisíc nových pracovních míst mimo zemědělský sektor, což by odpovídalo měsíčnímu průměru roku 2016. Zároveň očekáváme růst hodinové mzdy o 0,3 % m/m.

Dolar oproti euru dnes posílil téměř o 1 % a obchoduje okolo EUR/USD 1,062.

Autor: Monika Junicke, analytik, 234 401 070
Editor: Daniela Milučká, analytik

Tým ekonomického výzkumu Raiffeisenbank a.s.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 29.11.2017
    Dnes byl zveřejněn druhý odhad amerického HDP za třetí čtvrtletí, které bylo oproti prvnímu odhadu navýšeno o tři desetiny procentního bodu na 3,3 % č/č anualizovaně. Původní odhad trhu byl tak překonán o necelé procento. Za vyšším výkonem ekonomiky stojí růst přímých zahraničních investic, vyšší vládní výdaje a růst domácích soukromých investic. Na druhou stranu spotřebitelská poptávka, která tvoří kolem sedmdesáti procent tamní ekonomiky, mírně poklesla oproti první odhadu. I přes to se jedná o nejrychlejší růst americké ekonomiky za poslední tři roky. V kombinaci s dalším utahováním trhu práce a souvisejícím růstem mezd se jedná třetí nejdelší expanzi ekonomiky v moderní historii Spojených států. Pro rok 2017 očekáváme růst ekonomiky na 2,4 % a v roce následujícím počítáme s postupným obracením cyklu a pomalejším růstem na 2,2 %.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 29.1.2018
    PCE deflátor, což je typ měření růstu cen, který významně vstupuje do měnověpolitického rozhodování Fedu, v prosinci meziročně poklesl o desetinu procentního bodu na 1,7 %. Meziměsíčně dosáhl růst cen zboží a služeb podle PCE deflátoru 0,1 %, také o desetinu méně než v listopadu. Obě hodnoty odpovídají mediánu odhadů trhu. Americká centrální banka ve svých posledních vyjádřeních vyjadřovala rostoucí znepokojení z chabého růstu cen a prosincový pokles PCE deflátoru, byť je mírný, může hrát proti projektovaným trojím navýšením úrokových sazeb Fedu v letošním roce. Nicméně příjmy spotřebitelů v prosinci nad očekávání vzrostly o 0,4 % a stejný růst zaznamenaly i jejich spotřebitelské výdaje, což vedlo k nejnižší míře spoření za 12 let. I přes měnověpolitickou inflaci pod svým cílem tak americká ekonomika projevuje jisté známky přehřívání a v současné chvíli nelze očekávat, že americká centrální banka zvolí jinou strategii, než nastínila v projekcích členů své měnověpolitické rady. První letošní měnověpolitické zasedání Fedu proběhne už tuto středu, ale podle očekávání trhu bude americká centrální banka navyšovat sazby nejdříve v březnu.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 29.12.2017
    Německá harmonizovaná spotřebitelská inflace dosáhla v prosinci meziměsíčně 0,8 %. Jedná se 0,5 p.b. rychlejší meziměsíční tempo růstu cen v porovnání s listopadem. Nicméně meziroční tempo růstu spotřebitelských cen mírně zpomalilo o dvě desetiny procentního bodu na 1,6 %. I tak meziroční inflace leží 0,2 p.b. nad mediánem odhadů trhu. I přes rekordně nízkou nezaměstnanost, vysoký růst exportu a silnou investiční aktivitu zůstává meziroční inflace bez výrazných změn. Podobný výsledek zaznamenalo Španělsko, kde meziroční inflace výrazně zpomalila na 1,3 %. Německé a španělské statistiky růstu cen přicházejí s týdenním předstihem před harmonizovanou inflací pro celou eurozónu. Vzhledem ke zpomalení tempa růstu cen v obou zemích lze očekávat, že příští týden bude potvrzeno odhadované zpomalení i pro celou eurozónu. To může přidělat vrásky na čele členům výkonné rady ECB, kteří se v příštím roce připravují na ukončování programu kvantitativního uvolňování. I když podle ECB dobře ekonomická situace v eurozóně bude v příštích letech napomáhat pozvolnému růstu inflace, guvernér ECB M. Draghi před několika týdny prohlásil, že inflace pravděpodobně nedosáhne svého dvouprocentního cíle ani v roce 2020. Ve svém včerejším ekonomickém bulletinu ECB potvrdila, že dosažení inflačního cíle bude vyžadovat pokračování určité měnověpolitické podpory.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 29.3.2017
    Dnešní den je chudý na zajímavá makroekonomická data. Veškerá pozornost trhu je směrována na Velkou Británii, kde premiérka T. May včera podepsala formální dopis D. Tuskovi, předsedovi Evropské rady. V dopise T. May požádá oficiálně o spuštění článku 50 Lisabonské smlouvy, které znamená faktické vystoupení Velké Británie z Evropské Unie. Dopis, který zahájí celý proces, byl doručen dnes v 13.30 hodin středoevropského času. Na vyjednání podmínek odchodu tak má vláda Velké Británie ode dneška dva roky. Během této doby se musí obě strany dohodnout na tom, jak řešit zbývající finanční závazky nebo práva migrantů. Důležitým bodem bude také dohoda o vzájemném obchodu a pohybu zboží, kapitálu i osob. T. May se vyjádřila, že silná Evropská unie je v zájmu všech a že Velké Británie zůstane blízkým a angažovaným spojencem EU. Britská libra od včerejška oslabila o téměř 1 % k EUR/GBP 0,873, následně však zkorigovala a obchoduje se okolo EUR/GBP 0,863.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 29.5.2017
    V Evropském parlamentu dnes odpoledne vystoupí se svým projevem guvernér ECB M. Draghi. Trh bude sledovat, zda M. Draghi naznačí kroky ECB s ohledem na příští zasedání v červnu. Tématem může být také pomalejší inflace v zemích eurozóny a to i přesto, že ekonomika stabilně roste. Německá inflace, která vyjde zítra, by podle odhadů trhu měla zpomalit na 1,6 % r/r z dubnových 2 %. Středeční statistika by pak měla ukázat, že i inflace eurozóny zpomalila na 1,5 % z dubnových 1,9 %. Jak v Německu, tak i v celé eurozóně inflace zpomaluje v důsledku nižší ceny ropy a potravin.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 29.6.2017
    Česká národní banka na svém měnověpolitickém zasedání ponechala sazby na 0,05 %. Guvernér J. Rusnok na tiskové konferenci zopakoval, že dubnové opuštění kurzového závazku bylo prvním krokem k normalizaci všech klíčových makroekonomických veličin. Dále sdělil, že rada na datech pozoruje naplnění předpokladů prognózy a tedy nárůst úrokových sazeb v třetím čtvrtletí tohoto roku je tak konzistentní s prognózou: „větší riziko pro oddalování sazeb nevidíme.“ Koruna reagovala oslabením o necelých 0,4 % na EUR/CZK 26,17, ale poté začala pomalu korigovat svoji hodnotu.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 29.8.2017
    Spotřebitelská důvěra v Německu za měsíc září nepatrně poskočila o 0,1 b. na 10,9 b. a je tak nejvyšší od října 2001. Většina německých předstihových indikátorů se drží na vysokých hodnotách (PMI 59,4 b., IFO index podnikatelského prostředí 115,9 b., ZEW hodnocení současné situace 86,7 b.), což naznačuje, že by si německá ekonomika mohla udržet solidní růst z druhého čtvrtletí (0,6 č/č a 2,1 % r/r) i nadále.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 29.9.2017
    Německá míra nezaměstnanosti klesla v září na 5,6 %. Prohlubuje se tak historicky nejnižší hodnota v novodobých dějinách Německa. Jedná se o jednu desetinu procenta lepší hodnotu než naznačoval medián odhadů trhu. Německé maloobchodní tržby vzrostly meziročně o 2,8 % a meziměsíčně poklesly o 0,4 %. V obou případech se jedná o hodnoty pod očekáváním trhu.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 30.10.2017
    Harmonizovaná spotřebitelská inflace v Německu za říjen klesla na -0,1 % v meziměsíčním srovnání. Meziročně harmonizovaná inflace klesla o 0,2 p.b. na 1,5 %. Obě hodnoty jsou pod očekáváním trhu. Harmonizovaný CPI index podle metodiky Eurostatu používá stejný spotřební koš ve všech zemích eurozóny a nabízí tak jednodušší srovnání vývoje inflace mezi členskými státy. Nedává ale velkou váhu cenám bydlení. Zohlední-li se růst cen imputovaných nájmů v rámci německé metodiky CPI, tak inflace klesla na 0 % m/m a 1,6 % r/r. Růst cen se drží na výjimečně nízkých hodnotách i přesto, že německá domácí spotřeba je na solidní úrovni a nezaměstnanost na rekordně nízkých hodnotách. Lze očekávat, že německá statistika do velké míry ovlivní i zítřejší hodnotu harmonizované inflace pro celou eurozónu. Dlouhodobě nízká inflace pod 2% cílem v Německu i v celé eurozóně přidává na důležitosti opatrné strategii Evropské centrální banky ohledně ukončování kvantitativního uvolňování. Guvernér ECB M. Draghi předpokládá dočasné zpomalení tempa růstu cen do konce roku 2017, nicméně v příštím roce by mělo zrychlit díky odeznění vlivu nízkých cen energií. Pokud se ale bude inflace v eurozóně držet výrazně pod svým cílem, ECB bude podle Draghiho připravena prodloužit svůj program nákupu finančních aktiv i po září 2018.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 30.11.2017
    Počet nezaměstnaných v Německu poklesl v listopadu o 18 tisíc (sezóně očištěno), což je o 8 tisíc větší pokles než odhadoval medián trhu. Míra nezaměstnanosti zůstala na rekordně nízké úrovni 5,6 %. Pokles počtu nezaměstnaných byl tradičně silnější ve více industrializovaném západním Německu, kde činil 10 tisíc, v porovnání s 8 tisíci ve východním Německu. Německý pracovní trh je hnán vysokou důvěrou výrobců – listopadový PMI index překonal odhady úrovní 62,5 bodů a Ifo index podnikatelského prostředí je na své nejvyšší hodnotě v historii. K tomu se přidává obnovený růst německých sousedů v eurozóně a pokračování uvolněné politiky ECB. Současný pokles lidí hledajících práci ale může přidat k již nadměrnému tlaku na limity výrobních kapacit německých exportérů. Nicméně podle průzkumu PMI němečtí výrobci v říjnu tvořily pracovní místa nejrychlejším tempem za poslední dvě dekády, což povede k pokračování nízké úrovni nezaměstnanosti. Politická nejistota spojená s vyjednáváním o příští vládě A. Merkel již uvadá a německá ekonomika má tak letos našlápnuto k nejsilnějšímu růstu za posledních šest let.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 30.1.2018
    Růst HDP eurozóny ve čtvrtém čtvrtletí dosáhl 0,6 % č/č a 2,7 % r/r, v souladu s očekáváním trhu. Růst za 3. čtvrtletí byl revidován o 0,2 p.b. na 2,8 % r/r. Ekonomika eurozóny tak zakončila rok 2017 ve velkém stylu a za celý rok vzrostla o 2,5 %, nejrychleji za poslední desetiletí. Struktura HDP bude zveřejněna až příští měsíc. Nicméně lze očekávat, že útrata domácností výrazně přispěla k expanzi ekonomiky měnové unie. Ačkoliv se eurozóna zřejmě nachází na vrcholu růstu s nezaměstnaností na úrovni 8,7 %, spotřebitelská inflace stále výrazně zaostává. Inflace na ekonomický růst reaguje se zpožděním okolo šesti čtvrtletí a na robustnější růst cen si tak budeme muset počkat až do příštího roku. Pro rok 2018 tým RBI odhaduje růst 2,5 %. Euro reagovalo posílením vůči dolaru nad EUR/USD 1,24.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 30.3.2017
    Česká národní banka dnes žádnou změnu v měnové politice neudělala. Kurzový závazek i úrokové sazby zůstaly beze změny. Nicméně ČNB vypustila zmínku o pravděpodobném ukončení kurzového závazku, který doposud komunikovala na polovinu letošního roku. Podle guvernéra Rusnoka ČNB již nebude naznačovat, kdy může k exitu dojít a opět potvrdil, že po 31. březnu může exit přijít kdykoliv. To znamená, že od příštího týdne na jakémkoliv jednání bankovní rady můžou ohlásit exit. Podle guvernéra ČNB bude informovat o tomto exitu v řádu desítek minut nebo hodin.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 30.5.2017
    Německá spotřebitelská inflace v květnu zpomalila na 1,5 % r/r z dubnového tempa 2,0 % r/r. To odpovídá poklesu o 0,2 % oproti předchozímu měsíci. Trh čekal o desetinku vyšší tempa. Zpomalení čekáme v květnu také u české inflace, nicméně pořád by se měla udržet těsně nad 2,0 % r/r. Údaje o české inflaci budou zveřejněny na konci příštího týdne. Dnes byly zveřejněné také indikátory důvěry za celou eurozónu. Celková ekonomická důvěra v květnu mírně klesla z téměř 10letého maxima, i když se čekal její nepatrný nárůst. Snížil se indikátor podnikatelského prostředí a důvěry v sektoru služeb. Naopak důvěra v průmyslu se nepatrně zvýšila a dosáhla nejvyšší úrovně od roku 2011.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 30.6.2017
    Třetí odhad českého HDP upravil růst české ekonomiky v prvním čtvrtletí nahoru. Česká ekonomika tak v Q1 rostla mezičtvrtletním tempem 1,5 %, což je o dvě desetiny více než ukazoval předchozí odhad. Meziročně to odpovídá tempu 3 %. Reálný příjem domácností v prvním čtvrtletí vzrostl o 1,4 % r/r, zatímco reálná spotřeba vzrostla o 2,7 % r/r a průměrný nominální měsíční příjem ze zaměstnání meziročně vzrostl o 3,2 % na 29 313 Kč. Měsíční spotřeba pak v průměru na jednoho obyvatele činila 21 300 Kč. Míra úspor domácností se snížila na 9 %, pro srovnání v prvním čtvrtletí minulého roku činila 10,5 %. V podnikatelské sféře se míra zisku snížila meziročně o 0,7 p.b. na 49 %, především kvůli vyšším mzdovým nákladům, kterým podniky musí vzhledem k utaženému trhu práce čelit.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 30.8.2017
    Finální statistika spotřebitelské důvěry v eurozóně nepřinesla žádnou korekci a zůstává tak na hodnotě -1,5 b. Relativně vysoká důvěra plyne z klesající nezaměstnanosti a pomalého růstu cen. V předchozím měsíci byla spotřebitelská důvěra na lehce nižší hodnotě -1,7 b.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 3.10.2017
    Finální statistika českého HDP zůstala nezměněná na 2,5 % č/č a 4,7 % r/r. Byla také zveřejněna detailní struktura čtvrtletních sektorových účtů. Z ní plyne, že ve druhém čtvrtletí klesla míra zisku nefinančních podniků o 2,9 p.b. na 49,6 % a to zejména kvůli vyšším nákladům na mzdy (+9,4 % r/r). Naopak míra investic vzrostla meziročně o 0,6 p.b. na 28,1 %. Reálné příjmy domácností vzrostly meziročně o 2,6 % a reálný příjem ze zaměstnání o 4,4 %. V případě reálných příjmů domácností se jedná o 1,7 p.b. pomalejší tempo růstu než ve stejném období minulého roku, v případě příjmů ze zaměstnání se jedná o zpomalení o 0,5 p.b.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 31.10.2017
    Ekonomika eurozóny ve třetím čtvrtletí vzrostla mezičtvrtletně o 0,6 % a meziročně o 2,5 %. V obou případech se jedná o překonání odhadu trhu o 0,1 p.b. Meziročně tak HDP zrychlilo oproti minulému čtvrtletí (Q2 2,3 % r/r). Překvapila i míra nezaměstnanosti, která klesla na 8,9 %, která je nejnižší od ledna 2009. Ekonomika eurozóny tak pokračuje v solidním růstu, který nabrala ke konci roku 2016. Vysoká důvěra spotřebitelů i podnikatelů, a úbytek nezaměstnanosti nadále poukazuje na svižné tempo růstu. Euro reagovalo mírným posílením nad EUR/USD 1,164.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 3.11.2017
    Zahraniční obchod za září vykázal přebytek 20,2 mld. Kč. Oproti září minulého roku je tak saldo zahraničního obchodu důsledkem nižšího dovozu vyšší o 0,9 mld. Kč. Medián odhadů trhu naznačoval deficit zahraničního obchodu ve výši 18 mld. Kč. Vývoz vzrostl meziročně o 1,8 % a dovoz o 1,6 %. Výrazný nárůst vývozu zaznamenaly tabákové výrobky, produkty související s odpadními vodami a koks s rafinovanými produkty. Naopak propadl vývoz produktů zemědělství a ropy a zemního plynu. Oproti září minulého roku však dovážíme mnohem více základních kovů, ropy a zemního plynu. Za prvních devět měsíců tohoto roku dosáhl přebytek obchodní bilance 139,3 mld. Kč, tedy o 9,7 mld. Kč méně než za stejné období loňského roku.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 31.1.2017
    Dnes zveřejněná makrodata z eurozóny předčila očekávání trhu. Podle údajů Eurostatu nezaměstnanost v eurozóně klesla v prosinci na 9,6 %, přičemž trh čekal o dvě desetinky vyšší hodnotu. Nezaměstnanost v zemích Evropské unie zůstala nezměněná na 8,2 %. Mimo nezaměstnanost byl zveřejněn také odhad HDP a inflace. Podle rychlého odhadu Eurostatu zrychlila inflace v eurozóně na tříleté maximum 1,8 % z předchozího tempa 1,1 %. Rychleji rostly ceny potravin i energií. Když pomineme tyto volailní složky spotřebního koše, setrvala (jádrová) inflace na 0,9 %. HDP eurozóny vzrostlo ve čtvrtém čtvrtletí o 0,5 % mezičtvrtletně a o 1,8 % meziročně, což bylo o desetinku nad odhadem trhu. Navíc údaje za třetí čtvrtletí byly revidované mírně nahoru. Oživování ekonomiky eurozóny by mělo v letošním roce pokračovat. RBI odhaduje průměrné tempo růstu HDP kolem 1,5 %, tedy o jeden procentní bod pomaleji, než by měla podle našich odhadů růst česká ekonomika.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 31.1.2018
    Podle dnes zveřejněné prognózy MF ČR očekává růst ekonomiky v uplynulém roce 2017 tempem 4,3 %. V roce současném a následujícím očekává ministerstvo zpomalení růstu k 3,4 resp. 2,6 %. Ve srovnání s předchozí prognózou tak mírně zvýšilo své odhady pro roky 2017 a 2018. Mezi hlavní rizika řadí vývoj v zahraničí, zejména našich hlavních obchodních partnerů. Jako hlavní riziko tuzemské ekonomiky vidí prognóza nedostatek zaměstnanců s vhodnou kvalifikací. Nezanedbatelné riziko představuje také pokračování rychlého růstu úvěrů na bydlení a cen nemovitostí. Ministertsvo bývá ve svých odhadech spíše konzervativní. Naše prognóza ve srovnání s ministerstvem počítá s nižším zpomalením ekonomiky zejména v roce 2019 (3,2 %) nebo např. s rychlejším posilováním koruny.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI