Splatnost

Čínský Evergrande - krize prozatím zažehnána
11.11.2021 Každý, kdo sleduje příběh čínského Evergrandu, si jistě pokládá otázku – zaplatil Evergrande ve středu 10. listopadu splatných 148 milionů dolarů nebo ne?

Conseq dokončil další úspěšnou veřejnou emisi dluhopisů. Emitentem se poprvé stala česká firma CONTEG Group a.s.
11.11.2021 Conseq Investment Management dokončil úspěšně proces přípravy a následného nabízení dluhopisů společnosti CONTEG Group a.s. Již od začátku roku 2021 probíhala diskuse a upřesňování podmínek dluhopisové emise, kde Conseq Investment Management vystupuje jako lead manažer, výhradní distributor a administrátor emise. Prvním upisovacím datem bylo 23.4.2021 v rámci neveřejné nabídky, velmi brzy poté emitent obdržel schválení prospektu od ČNB i pro veřejné nabízení. Celkový upsaný objem dluhopisů dosáhl 220 mil. CZK nominální hodnoty. Jejich splatnost je pět let a investorům nabízejí fixní výnos 5,25 % p.a.

Inflační očekávání se drží i při poklesu výnosů. Akcie lehce ustupují
09.11.2021 Akcie na hlavních trzích dnes nejen nenavyšují rekordy, ale lehce z nich ustupují. Poté, co krátkodobé pozitivní faktory přestaly táhnout, dochází k dílčímu výběru zisků, které jsou za poslední zhruba měsíc solidní. Nejsou tu přitom zásadní negativní zprávy, které by dávaly trhům impuls tímto směrem.

Smíšený vývoj převládá i po dobrých datech. Čeká se na Fed
03.11.2021 Na hlavních akciových trzích sledujeme nejednotný vývoj a týká se to Evropy i Ameriky. Indexy CAC 40, AEX nebo Nasdaq si připisují mírné zisky, zatímco S&P 500, DAX a FTSE 100 klesají. Až na Londýn jsou změny malé a trhy dál vyčkávají na 19. hodinu, kdy se dozvědí rozhodnutí Fedu o nastavení politiky. Můžeme jen zopakovat, že se dá čekat oznámení postupného útlumu QE a tržní reakce by se měla odvíjet hlavně od hodnocení inflace a náznaků rychlosti normalizace měnové politiky.

Americké akcie si vedou lépe než evropské, koruna dnes pod tlakem
18.10.2021 Vývoj na akciových trzích se odpoledne zlepšuje. Evropské indexy sice zůstávají v červeném, ale Amerika se zvedá. Zejména se to týká Nasdaqu, který stoupá o 0,3 pct, zatímco S&P 500 následuje s 0,2procentním ziskem. Evropa své denní ztráty aspoň zmenšuje, když se DAX obchoduje -0,7 pct, CAC 40 je -0,8 pct a AEX spolu s FTSE 100 ztrácí 0,4 procenta.

Optimismus nahlodala slabá čínská data, výnosy dál stoupají
18.10.2021 Úvod týdne je pro akcie negativní, což můžeme chápat jako lehkou korekci optimismu z posledních dní. Jedním z impulsů se stala ranní data z Číny. Statistiky dopadly smíšeně, ale negativní dojem přece jen převládá. HDP ve třetím čtvrtletí, poznamenaném koronavirem v regionu, zavřenými přístavy i rostoucími problémy na realitním trhu, skoro stagnoval. Meziroční růst těsně nedosáhl 5 procent a zaostal za očekáváními. Průmysl v září zpomalil na meziročních 3,1 procenta, naopak maloobchod dokázal zrychlit na 4,4 procenta. Vzhledem k tomu, že útlum realitního trhu pokračuje a přidávají se drahé energie, mohou růst obavy z vývoje ve 4Q.

Akcie inflaci zvládly, výnosová křivka však zplošťuje a zdražuje zlato
13.10.2021 Akciové trhy v Evropě si dnes udržely převážně pozitivní vývoj, a to i po zveřejnění amerických inflačních dat. V záporu je sice Itálie nebo Španělsko, ale DAX přidává 0,7 pct, CAC 40 a AEX dokonce 0,9 pct a FTSE 100 roste aspoň o 0,3 procenta. V Americe je to slabší, když sice Nasdaq stoupá o 0,4 pct, ale širší S&P 500 se nachází mírně v červeném. Do hry začala vstupovat výsledková sezóna a v případě technologií je podpůrným faktorem vývoj výnosů.

Závěr týdne je smíšený, americká data přichystala další překvapení
08.10.2021 Akcie na hlavních trzích nemají na konci týdne společný směr. Amerika míří lehce nahoru, v případě S&P 500 či Nasdaqu o 0,2 pct, zatímco v Evropě převládá pokles. FTSE 100 je +0,3 pct, zato DAX klesá o 0,2 pct, CAC a AEX ztrácejí 0,4 procenta. Příznivý je vývoj na energiích, kdy citelně klesá cena elektřiny a mírně i plyn.

Čínský Evergrande – drama pokračuje
07.10.2021 V jenom z minulých blogů jsem se zabývala situací ohledně čínské developerské společnosti Evergrande a jejími dluhovými problémy. Od 27. září 2021, kdy byl blog publikován, se událo hodně nového. Ráda bych řekla, že drama vrcholí, ale mám obavu, že jsme teprve v zahřívacím kole.

Akcie dnes drží na uzdě stále stejná rizika
04.10.2021 Začátek týdne je na hlavních trzích lehce negativní kvůli známým rizikům, které trhy tíží už nějakou dobu. Obavy z toho, že hlavní ekonomiky míří ke stagflaci, investory nepouštějí, a je otázkou, zda je data z nadcházejících dnů spíše podpoří, či naopak utlumí. Vedle toho se znovu připomněla kauza Evergrande a riziko jejího dopadu na čínský realitní sektor. Obchodování se společností bylo pozastaveno kvůli oznámenému odprodeji většiny správy nemovitostí a možným dalším oznámením.

Korekce včerejšího pádu. Nižší výnosy a nouzové řešení pro rozpočet
29.09.2021 Po včerejším propadu se akciové trhy slušně zvedají a nahrazují aspoň část ztrát. Indexy DAX , CAC 40 nebo FTSE 100 rostou kolem procenta, zatímco AEX už přidává 1,2. Včerejší výprodej přilákal kupce, nárůst dluhopisových výnosů se přerušil a přehodnocuje se, jak velkou hrozbou jsou aktuální témata.

Čínský Evergrande a co může způsobit jeho pád
27.09.2021 V posledních dnech se zejména v zahraničních finančních médiích hodně skloňuje kauza čínské společnosti Evergrande, která je rekordně zadlužená a hrozí její bankrot. Situace s Evergrande v minulých dnech hodně ovlivňovala vývoj světových akciových trhů. Co však o Evergrande víme a jaké následky může mít její případný pád? A nechá vůbec čínská vláda padnout tak velkou společnost?

Akcie se snaží setřást dvojitý čínský zásah, dluhopisy dál pod tlakem
24.09.2021 K pokračující nejistotě o úrokové splátce dolarových dluhopisů Evergrande přidala Čína odpoledne ještě prohlášení, že jakékoli transakce s kryptoměnami jsou nelegální. Potvrzení tvrdého postupu proti transakcím i těžbě poslalo ceny hlavních kryptoměn dolů a dál narušilo poptávku po riziku na trzích. Na druhou stranu pohyby o 5-10 procent nejsou nic, co bychom u těchto aktiv neznali. Později je navíc prvotní propad korigován.

Dluhopisy poslala inflace vzhůru, akciím se však dnes nedaří
14.09.2021 Klíčovým bodem odpoledního programu byla srpnová americká inflace. Nakonec vyšla nižší, než se čekalo, a vypadá to, že se už dostala za svůj vrchol. Spolu s tím ubývají důvody obávat se, že Fed zrychlí svůj ústup z QE, neboť jeho argument dočasnosti rychlejších cen je tímto posílen. Mnoho na tom pravděpodobně nezmění ani stále reálná možnost, že se inflace bude vracet dolů jen pomalu, živena například drahými energiemi.

Amerika navazuje na pokles. Dvě rizikové události přímo před námi
08.09.2021 Americké akcie se po začátku obchodování nacházejí v záporu a navazují tak na pokles evropských trhů. Ten se sice odpoledne nejprve zmírnil, ale nyní naopak nabírá na intenzitě. Index S&P 500 je 0,4 pct v červeném, Nasdaq klesá o 0,9 pct, DAX je dole o 1,5 procenta, CAC 40 ztrácí procento.

Dobrá data i ECB na obzoru. Akcie a dluhopisy v Evropě ztrácejí
07.09.2021 V úterý hned na úvod potěšila nová makrodata. V Číně došlo za srpen k většímu nárůstu vývozu i dovozu, než se čekalo. To je určitě dobrá zpráva, navíc při navýšení přebytku, jenž tím trochu pomůže ekonomice vykazující známky zpomalení. Silné exporty mohou být taženy jak doplňováním skladů po předchozích omezeních, tak urychlením objednávek před vánoční sezónou, neboť obchodníci si samozřejmě uvědomují problémy s dodávkami i sílu poptávky. Další příznivá data pak dodal německý průmysl, tentokrát přímo o výrobě.

Závěr týdne pod tlakem amerických dat. Drží se jen americké techy
03.09.2021 Finanční trhy na závěr týdne čekala důležitá data z trhu práce USA, ale nakonec se přidaly ještě další zprávy. Výsledkem je dosti rozkývané páteční odpoledne, které je pro dluhopisy a převážně i pro akcie negativní.

Akcie na hlavních trzích pouze vyčkávaly
26.08.2021 Americké výnosy byly včera na vzestupu, přičemž delší konec odpoledne doháněl ten kratší a 2Y i 10Y splatnost stoupala přes 2 bazické body. Akcie na hlavních trzích pouze vyčkávaly. V Evropě byl vývoj smíšený při poklesu DAX (-0,3 pct) nebo AEX a mírném růstu na FTSE 100 nebo CAC 40. Hlavní americké indexy se držely v plusu pouze těsně. Nového impulsu se včera trhy nedočkaly, a tak čekají, jestli koncem týdne nepřijdou důležité informace z Fedu.

Výnosy rostou, zlato padá, akcie dnes vyčkávají
25.08.2021 Za pozornost dnes určitě stojí značný nárůst výnosů v eurozóně, kde se například německý 10Y výnos zvedl o více než 5 bazických bodů. K tomuto pohybu nedaly důvod nové zprávy a index Ifo naopak v souladu s dřívějším PMI doložil problémy s výrobou, které čelí průmysl.

Rostoucí světová inflace
13.08.2021 V posledních měsících jsme svědky zrychlující se inflace napříč celým světem. Nejedná se přitom o lokální problematiku, ale o vývoj na globální úrovni. Jak na tom aktuálně jsou z hlediska inflace ekonomiky České republiky, eurozóny a Spojených států amerických?

Rozpočtový schodek USA stoupl v červenci na rekordních 302 miliardy USD
12.08.2021 Rozpočet vlády Spojených států vykázal za červenec deficit 302 miliardy USD (6,5 bilionu Kč), což je rekordní údaj pro tento měsíc. Mohou za to pokračující vysoké výdaje na programy pomoci, kterými se vláda snaží řešit dopady hospodářské krize způsobené pandemií nemoci covid-19, a pokles příjmů kvůli loňskému přesunu splatnosti daní. Loni v červenci rozpočtový deficit činil 63 miliard USD. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnilo americké ministerstvo financí.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 26.07.2021
26.07.2021 Tento týden se uskuteční zasedání Fedu. Na červencovém setkání centrální bankéřů s největší pravděpodobností zásadní informace nezazní. Vzhledem k obavám z dopadu varianty delta na ekonomický růst můžeme jakoukoliv zmínku o taperingu prozatím vyloučit. Relevantnější tak bude až zářijové zasedání amerických centrálních bankéřů, na kterém již vyjdou aktualizované ekonomické prognózy. Lze předpokládat, že první náznaky taperingu uslyšíme právě na zářijovém meetingu FOMC. Čistě teoreticky by mohla první slova padnout i na setkání v Jackson Hole, které se koná koncem srpna. Na zářijovém zasedání taktéž dojde k publikaci aktualizované projekce sazeb – tzv. dot plot. Zde nelze vyloučit další jestřábí překvapení – např. predikce prvního zvýšení úroků v roce 2022 nebo větší počet hiků v letech následujících.

Perpetuálne bondy a štátny dlh
21.07.2021 Perpetuálne dlhopisy ma oslovili hneď keď som ich pred niekoľkými rokmi objavil a doteraz som poriadne nepochopil, prečo sú takpovediac exotickým inštrumentom a nie sú oveľa viac rozšírené. Myslí, že určite stojí za to zamyslieť sa nad tým, ako by sme mohli využiť tento zaujímavý typ cenných papierov, napríklad na financovanie štátneho dlhu.

Letní prázdniny dorazily i na trh se státními dluhopisy
14.07.2021 Ministerstvo financí v dnešní aukci státních dluhopisů získalo 12,2 mld. Kč. Investoři požadovali zhruba o polovinu více. Oproti předchozím aukcích zájem o české dluhopisy výrazně poklesl, ale to vzhledem k letním měsícům není překvapením. Zajímavější pro nás tak budou až zářijová data. Navíc duben a květen lze považovat za mimořádně úspěšné měsíce z pohledu poptávky a od té doby české státní dluhopisy významně zdražily, a to jak nominálně, tak zejména vůči jiným srovnatelným aktivům na finančních trzích. Z dlouhodobého pohledu se tak dnes jednalo spíše o mírně podprůměrnou aukci. Největší zájem podle našich očekávaní byl o dluhopis s nejdelší nabízenou splatností patnáct let. Ten se prodal s průměrným výnosem do splatnosti 1,90 %. Zájem o něj byl podpořen výhodnou cenou oproti ostatním i pravděpodobně poslední aukcí tohoto dluhopis.

Korekce včerejšího propadu. Výnosy i akcie se zvedají
09.07.2021 Evropské akcie se na závěr týdne snaží setřást ztráty ze včerejšího obchodování. Klíčové indexy jsou slušně v plusu, když DAX přidává už přes procento a CAC 40 dokonce 1,9 pct. Co se týče amerických futures, ty jsou zatím jen lehce v zeleném. Dluhopisové výnosy v Evropě se v podstatě jen ustálily na nižších úrovních, zato americké výnosy se odrazily vzhůru a 10Y splatnost je už o 4 bazické body výš. Eurodolar se po včerejším nárůstu konsoliduje u 1,1840.

Pochybnosti o reflaci a růstu, propad akcií a ještě nižší výnosy
08.07.2021 ECB dnes po poledni oznámí výsledek revize své strategie. Podle zpráv v tisku by mělo jít podobně jako před rokem u Fedu o volnější přístup k inflaci. Nově by cíl byl nastaven symetricky kolem 2 procent s možností přestřelovat namísto současné snahy držet inflaci těsně pod 2 pct. Nejde o nic dramatického, což se ani nedalo čekat, ale ECB bude mít ve výsledku prostor držet politiku o něco uvolněnější. To jen potvrzuje náš předpoklad, že ústup ze současných podpůrných opatření bude velmi pozvolný, a je předčasné predikovat, kdy se základní sazba odlepí od nuly. Euro na tyto informace už dalším oslabením nereaguje a proti dolaru naopak mírně roste na 1,1820.

Evropské obchodování přináší obrat k lepšímu. Večer odhalí detaily z jestřábího jednání Fedu
07.07.2021 Zatímco americké akcie zakončily úterní obchodování negativně a navázala na ně Asie, pro Evropu se nový den zatím odvíjí v pozitivním duchu. Do hry zřejmě vstoupila nervozita z čínského regulačního tažení na poli technologií, ale těžko můžeme určit nějaké zásadní zprávy ze západních trhů, které by určovaly poslední dění.

Wall Street na rozdíl od Evropy aspoň u nuly. Další zisky pro dolar
30.06.2021 Po nepodařeném dopoledni se hlavní evropské akciové trhy snažily ve zbytku dne zmenšovat své ztráty. Jenže nedaří se to úplně dokonale. DAX je stále dole o procento, AEX ztrácí 0,6 a CAC 40 0,9 pct. Lépe je na tom po otevření Wall Street, kde se dnes daří především tradičním cyklickým sektorům. S&P 500 se nachází těsně nad nulou, Nasdaq naopak lehce ztrácí.

Zájem investorů míří k techům, když výnosy dál klesly
28.06.2021 Evropské akciové indexy zůstávají dole a odpoledne dokonce navyšují ztráty. Stoxx Europe 600 je navýšil skoro na půl procenta, DAX zůstává níž asi o 0,2 pct. Mezitím ale nabral na hloubce propad dluhopisových výnosů. 10Y splatnost v USA je dole o 4 a v Německu o 3 bazické body. A to je voda na mlýn sázce na růstové akcie, tedy hlavně techy.

Růst výnosů táhne vzhůru banky, technologie zaostávají
25.06.2021 Na Wall Street se po otevření daří více klasickým cyklickým sektorům než růstovému stylu a technologiím. Svým dílem k tomu přispěla dohoda na infrastrukturním plánu mezi vládou a skupinou republikánských senátorů. Díky tomu DJIA roste o 0,6 pct, zatímco Nasdaq je u nuly. V Evropě už mezi hlavními indexy také převládá růst. Dobře se vede FTSE 100 nebo některým menším trhům. Naproti tomu CAC 40 je stále lehce v záporu.

Odpolední korekce na výnosech pomáhá technologiím, dolar zisky drží
17.06.2021 Eurodolar se po výrazném poklesu usazuje u 1,1935, zlato spadlo pod 1780 USD, ale jinak se trhy v podstatě vydaly negovat směr, který jim včera ukázal Fed. Ten překvapivě do svého výhledu zahrnul dvojí zvýšení sazeb v roce 2023 a podpořil předpoklad, že k útlumu QE může dojít už letos.

Tlak na velké techy nakonec není velký, Evropa si odpoledne polepšila
07.06.2021 Americké akcie zahájily týden jen lehkým poklesem. Pozorně sledované velké techy jsou sice dohromady zátěží, ale nikoli výraznou. Apple klesá asi o půl procenta, ale třeba Microsoft stejnou měrou roste. Nasdaq se celkově nachází jen těsně v záporu a S&P 500 ztrácí 0,2 pct.

Minimální daň a příznivé vyšší sazby. Akcie začínají týden nerozhodně
07.06.2021 Začátek týdne přinesl slabší data o čínském vývozu a dovozu, jakožto také o německých průmyslových objednávkách. Meziroční změny jsou ve všech případech velké až obrovské, ale to nelze s ohledem na srovnávací základnu přeceňovat. Na druhou stranu jde o statistiky, ke kterým investoři obvykle přihlížejí spíše okrajově, takže velký dopad nelze čekat.

Slušný trh práce i vyšší výnosy. Daří se hlavně bankám a energiím
03.06.2021 Série dnešních dat z americké ekonomiky byla poměrně slušná. Report ADP ukázal skoro milion nových pracovních míst za květen, což je nad očekávání dobrý výsledek. Žádostí o dávky v nezaměstnanosti bylo za minulý týden očekávané množství. Zpráva ISM ze sektoru služeb pak rovněž dopadla dobře. Hlavní index aktivity se zvedl mírně nad odhady, objednávky přibývají stále vysokým tempem a podle průzkumu stoupá také zaměstnanost, ačkoli o něco pomaleji než minule. To posiluje důvěru, že se nebude zítra opakovat zklamání z počtu pracovních míst ve vládním reportu. Vadou na kráse dnešního ISM je dílčí index cen ještě vyšší než minule, naznačující silnější inflační tlaky.

Akciím se odpoledne přestalo dařit, Amerika jen u nuly. Data nepomohla
01.06.2021 Dopoledne se neslo ve znamení optimismu o hospodářském růstu, čemuž dopomohly evropské plány na rušení restrikcí, evropská data i příznivé výhledy. Hlavní akciové indexy slušně rostly.

Při nižších obavách z inflace jsou technologie dnes ve výhodě
26.05.2021 Výnosy dluhopisů se dnes znovu posouvaly dolů hlavně v Evropě, přičemž německá 10Y splatnost je o 4 bazické body dole. V USA jsou nominální výnosy blízko včerejších hodnot, ale inflační očekávání klesají, což motivuje k návratu investorů zejména do technologických akcií.

Dobré výsledky akciím ke štěstí nestačí. Fed dnes zůstane na své cestě
28.04.2021 Výsledky velkých techů začaly velice dobře, když Microsoft i Alphabet solidně překonaly očekávání. První společnosti to k růstu akcií ani tak nestačilo, zatímco ta druhá poskočila vzhůru díky většímu pozitivnímu překvapení i oznámenému zpětnému odkupu. A pouze smíšený je také dnes vývoj hlavních akciových trhů v Evropě. Londýn, Paříž a Frankfurt jsou mírně v plusu, zatímco Amsterdam, Milán a Madrid klesají.

Techy před čísly v červeném, spotřebitelská důvěra narostla
27.04.2021 Výsledky firem zůstávají tím, co momentálně akciové trhy nejvíce zajímá. Stále platí, že hlavní evropské indexy jsou v záporu. Jejich ztráty během dne narostly a třeba nizozemský AEX je dole o 0,7 pct. DAX nebo FTSE 100 však klesají o 0,3 pct a CAC 40 je jen těsně v červeném. V zámoří vidíme citelnější pokles pouze na Nasdaqu, -0,4 procenta. Pražská burza končí mírně v plusu.

Zelené energie se zelenají, na Ameriku však doléhají pochybnosti
22.04.2021 ECB podle očekávání nijak nezměnila nastavení své politiky a dala jasně najevo, že zatím nediskutuje o redukci měnového stimulu. Takový krok by byl podle prezidentky Lagardové předčasný. Otázka se tedy odsouvá na další zasedání, na němž budou mít bankéři k ruce novou prognózu.

Nižší ceny lákají do akcií kupce, výš zamířilo i zlato
21.04.2021 Evropské akciové trhy se dnes snaží setřásat včerejší ztráty a to samé platí pro Wall Street, která se po slabším úvodu vydává rovněž o něco výš. Evropě vévodí Amsterdam (+1,4 pct), zatímco třeba německý DAX si připisuje půl procenta a v zámoří roste S&P 500 o 0,4 pct. Pražskou burzu naopak stáhly Erste, Avast nebo KB skoro procento do záporu.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 19.4.2021
19.04.2021 Velké americké banky zaznamenaly excelentní kvartál. Reportované zisky překonaly prognózy o desítky procent. Za optimistickými čísly stálo především rozvolňování rezerv a silná aktivita v segmentu investičního bankovnictví. Jediným problematickém bodem se pro peněžní ústavy ukázal pomalejší růst poptávky po úvěrech. Za slabší růstem se skrývá určitá přetrvávající nejistota, které vede k neochotě se více zadlužovat. Roli hrají i fiskální stimuly americké vlády, které do jisté vytlačují například spotřebitelské úvěry. Tento týden budou investoři bedlivě vyhlížet výsledky Netflixu. Zajímavé bude, zda firma dokáže udržet pandemické trendy ve vývoji předplatitelů. Očekává se, že poskytovatel streamovacích služeb přidal v tomto kvartálu více než 6 milionů nových předplatitelů. Firmy, které v rámci S&P 500 reportovaly své výsledky (zatím pouze 8 % firem), překonaly konsensus trhu v průměru o 55 %. Meziročně se tak jejich profity zvedly o téměř 100 %.

Výnosy před aukcemi rostou, Wall Street míří dolů
12.04.2021 Akciové trhy v Evropě měly během dne tendenci se zlepšovat a indexy DAX nebo CAC 40 se dostaly do plusu. Wall Street ale zavelela k ústupu. Nasdaq padá o 0,6 pct a S&P 500 je dole o 0,2 procenta. Kvůli tomu také Evropa z většiny zůstává v záporu a zmíněné indexy se aktuálně drží už jen těsně v zeleném.

Měsíčník finančních trhů – Březen 2021
07.04.2021 Mezi klíčové události uplynulého měsíce patřily zasedání Evropské centrální banky a amerického Fedu. ECB zasedala 9. března a klíčovým výstupem bylo, že se evropská měnová autorita rozhodla výrazně akcelerovat nákupy vládních dluhopisů v příštích třech měsících tak, aby byly udrženy požadované výnosy do doby splatnosti vládních dluhopisů na historických minimech. Podle vyjádření představitelů ECB je cílem udržet co nejvíce uvolněné měnové podmínky, aby nebylo ohroženo křehké ekonomické oživení.

Americké akcie už pouze přešlapují, zatímco výnosy padají
06.04.2021 Pro Evropu začal den úspěšně, když akciové trhy reagovaly na včerejší růst v zámoří, náladu podpořila nová čínská data a výnosy amerických dluhopisů zůstaly stabilní. Mezi hlavními indexy se nejvíce daří FTSE 100, který během dne navýšil zisky na 1,5 pct, zatímco evropské benchmarky se drží velmi blízko úrovní z dnešního rána.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 6.4.2021
06.04.2021 Fed ve středu zveřejní zápisky z březnového zasedání. Investory bude zajímat zejména postoj amerických centrálních bankéřů k rostoucím výnosům tamních vládních bondů. Klíčová desetiletá splatnost aktuálně nese 1,7 %. Guvernér Powell prozatím prohlásil, že nevidí důvod proti růstu výnosů intervenovat. Mnozí investoři se ze zápiskou budou snažit vyčíst úroveň výnosů, při které by Fed objemy dluhopisových nákupů zvýšil. Aktuálně výnosy tlačí nahoru velmi příznivá makrodata – např. ISM a trh práce. Na druhou stranu vyšší úroveň výnosů by již měla být dostatečná k přilákání velkých institucionálních hráčů (amerických i zahraničních). Vzhledem k tomu, že vyšší výnosy s lepšími makrodaty, nevyvolává jejich nárůst otřesy na akciových trzích.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 29.3.2021
29.03.2021 V posledních březnovém týdnu lze očekávat určitou rotaci investorů z akcií do dluhopisů. Na konci měsíců a kvartálů se totiž fondy snaží narovnávat na své plánované alokace. Předchozí pokles cen dluhopisů vede k významnému poklesu vah této třídy aktiv v portfoliích velkých institucionálních hráčů. Například cena desetiletých amerických vládních bondů se od začátku roku propadla o zhruba 6,5 %. Aby institucionální hráči toto odchýlení napravili, prodávají akcie a nakupují vládní bondy. Tato dynamika by měla přispět k dočasnému pozastavení růstu dluhopisových výnosů. Zároveň by měla způsobit určité oslabení akciových trhů. Prodeje akcií by se měly pohybovat v řádech stovek miliard dolarů. Samozřejmě nelze předpovídat načasování takových výprodejů, tradičně se jich však značná část odehraje právě v závěrečném týdnu měsíce.

Wall Street zaostává za Evropou, inflační očekávání poskočila výš
26.03.2021 Evropské akcie si v závěru týdne drží pěkné zisky, Wall Street za nimi zaostává. Indexy Stoxx Europe 600 nebo DAX jsou o 0,8 pct výš, S&P 500 přidává 0,5 pct a Nasdaq Comp. ještě o trochu méně. Eurodolar stoupl zpět k hranici 1,1800.

Začátek týdne poznamenal propad liry, hlavní trhy se však otřepávají
22.03.2021 Strasti turecké liry obecně nejsou velkou hrozbou pro globální finanční trhy, občas ale na sebe strhnou pozornost, a to většinou v tom negativním smyslu. Poté, co turecká centrální banka minulý týden zvýšila sazby o 2 procentní body, byl její šéf odvolán a nahrazen kandidátem, jehož názory více souzní se svéráznými ekonomickými teoriemi prezidenta Erdogana. Reakce trhů byla drtivá, lira chvílemi ztrácela i přes 17 procent. Z prvotního šoku se postupně dostává, na dolar nyní ztrácí kolem 8 procent, její útrapy však zřejmě neskončily. Více se tématu věnujeme v našem Týdenním výhledu.

Nervozita před Fedem roste a stoupající výnosy doléhají na Nasdaq
17.03.2021 Dokáže Fed představit novou, o dost optimističtější prognózu, a zároveň přesvědčit o tom, že se inflace zvedne jen přechodně a nebude třeba urychlovat zpřísnění politiky? Dnešní vývoj na finančních trzích naznačuje, že tomu investoři spíš nevěří. Výnosy amerických dluhopisů míří nahoru a 10Y splatnost je o 6 bazických bodů výš na 1,68 pct.

Ministerstvo financí nechce riskovat zhoršení podmínek na finančních trzích
17.03.2021 Ministerstvo financí v dnešní aukci získalo prodejem státních dluhopisů dalších 16,9 mld. Kč. To je sice zhruba o deset miliard méně ve srovnání s předchozí aukcí, ale i dnes ministerstvo požadovalo více, než byl původní plán. Největší zájem byl o devítiletý dluhopis s průměrným výnosem 1,9 %, zatímco delší splatnost devatenácti let opakovaně nedosáhla cíleného zájmu. Aktuální podmínky na finančních trzích totiž nepřejí právě cenným papírům s delší splatností, které ztrácejí nejrychleji na ceně. Celkově ale poptávka trhu výrazně předčila nabídku, což je pravděpodobně i důvod, proč Ministerstvo financí urychluje svou emisi státních dluhopisů. V současnosti finanční trhy zhruba očekávají, že by výsledný deficit státního rozpočtu mohl být nižší, než s čím počítá schválená legislativa. Poslední vývoj pandemie a prohlášení ze strany Ministerstva financí však naznačují, že si situace vyžádá další výdaje a v krajním případě by se mohl plánovaný deficit ještě navýšit. To by znamenalo i vyšší emisi státních dluhopisů a jejich další ztráty na ceně. Pro vládu je tak výhodnější zajistit si finanční prostředky již nyní a neriskovat zhoršení podmínek na finančních trzích v průběhu roku.

Řecko poprvé od finanční krize vydává dluhopisy splatné za 30 let
17.03.2021 Řecko poprvé od finanční krize vydává dluhopisy splatné za 30 let. Dostalo nabídky za více než 17 miliard eur (444 miliard Kč), což je více, než kolik si chce vypůjčit, uvedla dnes agentura Reuters. Země se tak zcela vrátila na dluhopisové trhy, kde se může financovat sama a nespoléhat na pomoc ostatních. Řecko se po krizi z let 2007 až 2009 stalo symbolem problémů, před státním bankrotem ho musely zachránit ostatní členské země eurozóny.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 15.3.2021
15.03.2021 Ve středu zasedá americká centrální banka. Dluhopisové programy ani nastavení sazeb s nejvyšší pravděpodobností neupraví. Nicméně investoři budou detailně zkoumat komentáře Jeroma Powella ohledně tolerance vyšších výnosů ze strany Fed. Očekáváme, že nárůst výnosů prozatím nezpůsobil citelné utažení měnových podmínek, takže na něj představitelé Fedu nebudou příliš reagovat. Powell zřejmě upozorní, že měnová politika zůstane ještě dlouhou dobu uvolněná. Na druhou stranu americká centrální banka na březnovém zasedání tradičně updatuje své ekonomické prognózy, včetně predikce vývoje sazeb. Vzhledem ke schválení robustních fiskálních stimulů a výrazného progresu ve vakcinaci, očekáváme prudkou revizi očekávaného růstu směrem nahoru. Řada institucí nyní předpokládá, že Fed upraví svou oficiální prognózu sazeb (tzv. dot plot). Nová mediánová prognóza by měla signalizovat jedno zvýšení sazeb v roce 2023 (aktuální prognóza nenaznačuje žádné zvýšení). To by mohlo vyvolat další tlak na růst dluhopisových výnosů. V minulosti platilo, že jestřábí aktualizace dot plotu vedla ke zvýšení dluhopisových výnosů (takový růst táhly nahoru reálné výnosy).

Rozbřesk: Dluhopisy zažívají nejhorší start roku od osmdesátých let
08.03.2021 Trhy jako by odmítaly uvěřit americkému Fedu, že úrokové sazby skutečně ponechá v postpandemickém světě dlouhou dobu beze změny. Obavy z toho, že post-pandemické uvolnění a masivní rozpočtový stimul, který prochází Senátem (další 1,9 bilionu USD), povede k vyšší inflaci a rychlejšímu růstu amerických sazeb, dál živí výprodeje amerických dluhopisů. Ty padají již pátým týdnem v řadě – to se naposledy přihodilo v roce 2008.

Brusel schválil plán Francie na pomoc firmám zasaženým pandemií
04.03.2021 Evropská komise (EK) dnes schválila záměr Francie využít až 20 miliard eur (asi 524 miliard Kč) z peněz soukromých investorů na pomoc firmám zasaženým koronavirovou pandemií. Program předpokládá, že na pomoc se využijí takzvané účastnické úvěry i dluhopisy. Francouzská vláda poskytne garanci až na 30 procent půjček a podřízeného dluhu, který na sebe vezmou soukromé podniky.

Měsíčník finančních trhů – Únor 2021
01.03.2021 V únoru jsme zaznamenali poměrně výraznou korekci na globálních dluhopisových trzích. Důvodem byl silný nárůst inflačních očekávání kvůli silnému předpokládanému globálnímu ekonomickému růstu v průběhu letošního roku. Globální ekonomický růst by měl být podpořen jednak rychlou vakcinací populace, a jednak stále bezprecedentně uvolněnou měnovou politikou klíčových centrálních bank a velice uvolněnými fiskálními politikami. To by mělo ve výsledku výrazně podpořit právě inflaci. Ve výsledku nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond odepsal 1,7 %. Na druhou stranu akciovým trhům se dařilo poměrně dobře, když nejširší globální dluhopisový index MSCI All Country World připsal zisk 2,2 %.

Státní rozpočet za únor prohlubuje schodek na 86,1 mld. Kč
01.03.2021 Stát hospodařil za první dva měsíce letošního roku s deficitem 86,1 mld. Kč. Celkové příjmy poklesly meziročně o 5,4 % a výdaje naopak vzrostly o 18,1 %. Vzhledem k lednové statistice, domácímu vývoji pandemie a schválenému navýšení plánovaného rozpočtu není oznámený výsledek překvapením. Na příjmové straně nejvíce zaujme vývoj inkasa přímých daní. V případě daně z příjmu fyzických osob můžeme poprvé vidět čistý efekt daňových změn v letošním roce. Její inkaso kleslo meziročně o čtvrtinu, zatímco celkové daňové příjmy jsou nižší zhruba o deset procent. Do srovnání ale vstupují pouze první dva měsíce minulého roku, které ještě nebyly dotčeny covidovou krizí. Další výraznou položkou je daň z příjmu právnických osob, kterou ovlivňuje její čtvrtletní splatnost záloh. Proto aktuálně vykazuje největší ztrátu vůči plánu Ministerstva financí. Ten navíc stále počítá s původní verzí státního rozpočtu s deficitem 320 mld. Kč, čímž zveřejněný únorový výsledek ztrácí na vypovídací hodnotě.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 1.3.2021
01.03.2021 Hlavní téma, které rozhodne o dalším směřování trhů, je vývoj výnosů amerických vládních bondů. Desetiletá splatnost se nyní drží na úrovni okolo 1,4 %. Zvýšení souvisí především s citelným nárůstem reálných dluhopisových výnosů. Ty vystřelily až na -0,6 % a poté opět spadly o něco hlouběji do záporu. Současně dochází k propadu inflačních očekávání. Taková konstelace značí obavy, že se investoři navzdory rétorice Jeroma Powella obávají obratu v měnové politice. K růstu výnosů vedly i specifické faktory. Vzhledem k vyšším sazbám výrazně poklesl podíl refinancovaných hypoték a bankám tak vzrostla durace portfolií. Aby tento ukazatel opět stlačily, přistupovaly finanční domy k výprodejům delších vládních obligací. Nárůst výnosů vedl k poklesu cen rizikových aktiv. Cena zlata, která velmi citlivě reaguje na úroveň reálných výnosů, spadla na nejslabší úrovně od června. Výrazně ztrácely technologické tituly, které jsou jako tzv. long duration stocks nejcitlivější na změny dluhopisových sazeb. Očekáváme, že nákupy institucionálních investorů a americké centrální banky nezřízený nárůst výnosů opět utlumí.

Akcie navazují na včerejšek mírným poklesem, výnosy obracejí nahoru
18.02.2021 Včerejší makrodata z USA především zvedla obavy z většího růstu inflace, jejich dopad na akcie však nebyl nijak drtivý. Dnes se v úvodu trhy konsolidovaly, ale negativní vývoj stejně převažuje. Investoři stále balancují mezi vírou v silné oživení a pochybnostmi, jestli euforie nezašla už příliš daleko.

Konsolidace po včerejších pohybech, akcie převážně v plusu
11.02.2021 Hlavní finanční trhy se dnes srovnávají, poté co jsme včera odpoledne na řadě z nich viděli náhlé a poměrně značné výkyvy. V případě evropských akcií sledujeme převážný růst, kterým indexy dorovnávají včerejší ztráty. DAX se posouvá výš o 0,4 pct, panevropský Stoxx Europe 600 je výš o 0,3 pct. Také americké futures se obchodují v plusu.

Stát hospodařil v lednu se schodkem 31,5 mld. Kč
01.02.2021 Státní rozpočet skončil v lednu s deficitem 31,5 mld. Kč, což je nepřekvapivě nejhorší začátek roku v historii. Příjmy rozpočtu oproti schválenému plánu mírně zaostávají, nicméně velkou roli v tom hraje jejich splatnost. Na druhou stranu daň z příjmu fyzických osob zatím není zatížena daňovými změnami, které se projeví až od dalšího měsíce. Naopak vyšší byl výběr pojistného. Celkově tak státnímu rozpočtu chybí v rovnoměrném vyjádření 4 mld. Kč.

Nervozita pokračuje, nepomohly výsledky ani Fed
28.01.2021 Začátek evropského obchodování je znovu negativní a obavy spojené s koronavirem a vakcínou jsou pouze jedním z nepříznivých vlivů. Včerejší Fed nepřekvapil tím, že nechal nastavení politiky i svůj holubičí postoj beze změny. Na jednu stranu mohlo trhy potěšit, že podpora bude pokračovat i přes očekávané zvedání inflace. Na stranu druhou ovšem nepotěší prohlášení, že oživení po pandemii podle Fedu ztrácí tempo. Informace ze zasedání tedy náladu nezvedly.

Akcie odpoledne rychle padají, peníze rotují do dluhopisů
25.01.2021 Dluhopisy na hlavních trzích navyšují během dne své zisky a zvláště odpoledne se těší slušnému zájmu. Výnosy klesají jako obvykle výrazněji na delším konci křivky, přičemž 10Y splatnost v USA i Německu je dole asi o 4 bazické body. Na akciových trzích se sice najdou zelené sektory jako běžná spotřeba či v USA utility, ale celkově vzato je vývoj negativní, a to odpoledne čím dál víc.

První letošní aukce Ministerstva financí potvrdila hlad po českých státních dluhopisech
13.01.2021 Ministerstvo financí dnes získalo 13,1 mld. Kč, zatímco investoři poptávali více než dvojnásobek. Po prosinci, kdy nižší deficit státního rozpočtu znamenal i nižší nabídku dluhopisů, tak finanční trhy opět potvrdily hlad po českých státních dluhopisech. Ty ve srovnání se státy eurozóny nabízejí zajímavý výnos, zvláště ve světle jejich nedávného nárůstu. I nadále je vidět výrazná poptávka po dluhopisech s kratší splatností pět a devět let. Na druhou stranu dnes nejdelší nabízený dluhopis se splatností dvacet let byl jediný, který nenaplnil ambiciózní plán ministerstva (1,4 vs. 5,0 mld. Kč). Průměrný výnos dnes prodaných dluhopisů se pohyboval od 0,88 % pro nejkratší splatnost do 1,64 % pro již zmíněný dvacetiletý cenný papír.

Měsíčník finančních trhů – Prosinec 2020
06.01.2021 Globální akciové trhy pokračovaly v prosinci v růstu s tím, jak se po světě pomalu začaly v masovém měřítku aplikovat vakcíny proti koronaviru. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zisk 4,5 %. Dařilo se také globálním dluhopisovým trhů, které dle nejširšího globálního dluhopisového indexu Bloomberg Barclays připsaly zisk 1,3 %. Celý uplynulý rok 2020 byl pro globální finanční trhy velice úspěšný a to především díky bezprecedentnímu objemu kvantitativního uvolňování centrálních bank. Celkový objem nově natištěných peněz centrálními bankami v roce 2020 činil bezprecedentních 9,2 bilionu dolarů, což je trojnásobek ve srovnání s krizovým rokem 2008. Ve výsledku za celý rok 2020 připsaly globální akciové trhy zhodnocení 14,3 % a globální dluhopisové trhy 9,2 %.

Řecko plánuje další předčasnou splátku dluhu u MMF
28.12.2020 Řecko plánuje předčasně splatit další 3,6 miliardy eur (94,7 miliardy Kč) z části svých drahých dluhů u Mezinárodního měnového fondu. Oznámilo to dnes řecké ministerstvo financí.

Tématické reporty: Fed by mohl naznačit, za jakých podmínek začne omezovat program QE
15.12.2020 Parametry nastavení měnové politiky ponechá Americká centrální banka ve středu beze změny. Mohla by však naznačit, jaké podmínky budou muset být splněny, aby začala omezovat svůj program nákupů aktiv. Zveřejněna bude i nová prognóza. Ta ale zřejmě zůstane bez výraznějších změn. Inflace podle ní pravděpodobně nepřekročí 2 % ani v roce 2023, takže není překvapivé, že medián výhledu vývoje úrokových sazeb bude pro následující tři roky počítat s jejich stabilitou. My prostor pro první zvýšení sazeb vidíme ve druhé polovině roku 2023. Dolarové sazby na trhu a výnosy amerických státních dluhopisů se v polovině roku odlepily ode dna a od té doby postupně rostou. Tento trend podle nás bude v příštím roce pokračovat díky nové vakcíně proti Covid-19 a očekávanému oživení ekonomiky. To by mělo podporovat i růst korunových sazeb, které jsou stále více ovlivněny právě dolarovými sazbami.

Radost ze špatných dat? Dluhopisy padají, akciím se daří
04.12.2020 Závěr týdne přináší výraznější prodeje amerických dluhopisů. Růst výnosy vidíme místy i v Evropě, ale dnes jde hodně o americkou záležitost, přičemž zdejší 10Y splatnost je nahoře o 7 bazických bodů. Naopak se slušně daří americkým akciím, které se nacházejí, měřeno indexem S&P 500 o 0,6 pct výš. V Evropě Londýn přidává 0,9 pct, ale na kontinentě je růst stále spíše skromný.

Měsíčník finančních trhů – Listopad 2020
01.12.2020 Globální akciové trhy zažily v listopadu jeden z nejlepších měsíců v historii. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž připsal fenomenální zisk 12,2 %. Tržní optimismus byl hnán především pozitivními zprávami o úspěšných testech vakcín proti koronaviru od společností Pfizer, Moderna a AstraZeneca. Investoři také ocenili poměrně jasný výsledek amerických prezidentských voleb a indikace, že předání moci proběhne v USA relativně v poklidu. Rovněž globální dluhopisové trhy zažily vynikající měsíc, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays zaznamenal zisk 1,8 %.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 30.11.2020
30.11.2020 Souhrnný globální index MSCI World má s aktuálním listopadovým zhodnocením 13,6% nakročeno ke druhé nejlepší měsíční výkonnosti v historii. Dominantním faktorem se stal hmatatelný progres ve vývoji vakcíny. V této fázi se již vakcíny několika farmaceutických firem nachází ve třetí fázi klinického testování. Zahájení očkování lze s vysokou pravděpodobností očekávat v polovině prosince. Pokrok na poli boje s covidem tak vede investory k očekávání rychlejšího návratu k normálu. V takovém prostředí nastává rotace investorů z růstových do hodnotových sektorů. Ty výrazněji zasáhla pandemie a jejich valuace se nyní stále nachází na zajímavých úrovních. Více hodnotové indexy, jako např. Stoxx Europe 600, v listopadu překonaly výkonnost růstových indexů, např S&P 500. Aktuální listopadová výkonnost Stoxx Europe 600 činí 14,9%, což značí nejlepší měsíční zhodnocení v historii. S&P 500 přidává 11,3%, což představuje méně než během letošního dubna. Růstové sektory totiž oživením prošly již ve dřívějších fázích covidové krize.

EU prodává další speciální dluhopisy, vysoký zájem trvá
24.11.2020 Evropská unie prodává další speciální dluhopisy na podporu zaměstnanosti, tentokrát získá 8,5 miliardy eur (přes 223 miliard Kč). Vysoký zájem přitom trvá, investoři nabídli více než 90 miliard eur, poptávka tak více než desetkrát převyšuje nabídku. Uvedla to dnes agentura Reuters. Jde o třetí kolo nabídky bondů, které unie za tímto účelem vydává.

Měsíčník finančních trhů – Říjen 2020
02.11.2020 Globální akciové trhy v říjnu pokračovaly v propadu, který se koncentroval především do posledního týdne v měsíci, a to v důsledku prudce rostoucích čísel nově nakažených na obou stranách Atlantiku a nových protikrizových opatřeních ve spoustě zemí Evropy, které budou mít na HDP v letošním posledním čtvrtletí opět silně negativní dopad. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World odepsal 2,5 %. Globální dluhopisové trhy dokázaly vykompenzovat akciové ztráty pouze omezeně, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays připsal nepatrný zisk 0,1 %.

Ministerstvo financí se připravuje na zvýšené náklady spojené s druhou vlnou pandemie
21.10.2020 V dnešní aukci Ministerstvo financí prodalo státní dluhopisy v objemu 8 mld. Kč, zatímco investoři poptávali 25,1 mld. Kč. V nabídce byly bondy tři se splatností sedm, devět a dvacet let. To odpovídá aktuální strategii prodloužit průměrnou splatnost dluhu a rozložit budoucí splátky v čase. Již tradičně byl největší zájem investorů o kratší dluhopisy, poptávka ale zůstává i přes klesající tendenci vysoká, a to i v případě delších splatností.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 14.9.2020
14.09.2020 Na trhu dle očekávání přetrvává volatilita. Americké akcie předvedly první dvoutýdenní pokles od března. Podle nových informací se do opčního obchodování kromě institucionálních hráčů ve velkém zapojili i drobní investoři. Ti často preferují velmi krátké opce – odhaduje se, až 20% opcí na S&P 500 mělo splatnost kratší než 24 hodin, přičemž standardní splatnost opcí je cca 3 měsíce. Opce, které jsou tzv. at the money a mají krátkou dobu do splatnosti, jsou velmi volatilní. Celkově tak přispívají k nárůstu celkové volatility. Větší procento investorů si začíná uvědomovat, že současná rally na technologických akciích nestojí na pevných základech a začínají se akcií zbavovat – valuace jsou stále vysoké. Turbulence přetrvají i v dalších týdnech.

Klesající eurodolar, volatilní techy a slabší koruna
02.09.2020 Evropské akcie zůstávají výrazně v plusu i poté, co své intradenní zisky trochu zmírnily. Stoxx Europe 600 je oproti včerejšku o 1,6 procenta výš. Wall Street začala také velmi dobře, tažena (jak jinak) velkými technologickými jmény. Krátce po začátku se však akciím dařit přestalo a stejný sektor stáhl Nasdaq až mírně do červeného, zatímco ostatní klíčové indexy redukovaly své zisky. Pražská burza se hlavně s podporou Avastu drží o 0,4 pct v zeleném.

Měsíčník finančních trhů – Srpen 2020
01.09.2020 Na globálních akciových trzích se v srpnu bez zásadních nových kurzotvorných zpráv udržela velice pozitivní nálada z července, když nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 6,0 %. Přitom od začátku roku je tento index již v plusu 3,5 %. Na druhou stranu se tentokrát příliš nedařilo globálním dluhopisovým trhům, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays zaznamenal nepatrnou ztrátu -0,2 %. Nicméně od začátku roku globální dluhopisové trhy stále připisují nadstandardní zhodnocení 6,1 %.

Eurodolar roste, akciím se nedaří. Trump znovu vytahuje cla
28.08.2020 Japonské akcie negativně reagovaly na zprávu o rezignaci předsedy vlády Abeho ze zdravotních důvodů. Se jménem tohoto premiéra je spojena dlouholetá snaha o nastartováním hospodářského růstu a vyšší inflace skrze výrazné stimuly koordinované mezi vládou a centrální bankou. Jestliže padne vláda, s jejíž politikou byl spojen i dlouho trvající růst akcií, na trhu logicky naroste nejistota o dalším postupu, což je v tuto chvíli hlavní důvod poklesu.

Deficit rozpočtu je v USA kvůli dopadům koronaviru na rekordu
13.08.2020 Deficit rozpočtu Spojených států za prvních deset měsíců fiskálního roku do konce července vystoupil na rekordních 2,81 bilionu dolarů (63,3 bilionu Kč). Na vině jsou dopady nového koronaviru a s tím spojená opatření na podporu ekonomiky. Oznámilo to včera americké ministerstvo financí.

Argentina se dohodla s věřiteli na restrukturalizaci dluhu
04.08.2020 Argentina se dohodla se třemi skupinami věřitelů na restrukturalizaci státního dluhu v objemu více než 65 miliard USD (1,4 bilionu Kč). Dohoda prodlouží splatnost dluhu a znamená pro tuto jihoamerickou zemi významné oddlužení, oznámilo ministerstvo hospodářství. Věřitelské skupiny ale zatím dohodu nepotvrdily, uvedla dnes agentura Reuters. Argentina se potýká s vleklou hospodářskou recesí, kterou provází i velmi vysoká inflace.

Měsíčník finančních trhů – Červenec 2020
04.08.2020 Přestože to minimálně v USA momentálně vypadá na druhou velkou vlnu pandemie koronaviru a dynamika globálního ekonomického oživení na začátku třetího kvartálu zpomaluje, na globálních finančních trzích se udržela velice pozitivní nálada. Hlavní příčinou jsou pravděpodobně pokračující masivní monetární stimuly klíčových centrálních bank v čele s americkým Fedem a Evropskou centrální bankou. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 5,1 %. Přitom od začátku roku tento index ztrácí již pouze 2,4 %. Výrazně se dařilo také globálním dluhopisovým trhům, jejichž nejširší index Bloomberg Barclays zaznamenal zhodnocení 3,2 %. Od začátku roku přitom globální dluhopisové trhy připisují zhodnocení již 6,3 %.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
04.08.2020 1) Asijsko-pacifický region zakončil dnešní obchodní seanci v kladných číslech. Australský maloobchod za červen meziměsíčně vzrostl o 2,7 %, což je více něž očekávání ekonomů. Ti předpovídali jen 2,4 %. Japonské akcie navázaly na pondělní úspěch a připsaly si na hlavních trzích regionu další zisky.

Ministerstvo financí si půjčilo na finančních trzích eura se záporným výnosem
15.07.2020 Ministerstvo financí v dnešní aukci prodávalo poprvé v tomto roce státní dluhopis denominovaný v eurech se splatností sedmi let. Podle plánu touto cestou získalo na finančních trzích 300 mil. EUR. I přesto, že tento dluhopis vydávaný podle tuzemského práva nese řadu technických nevýhod, se potkal s vysokou poptávkou investorů, kteří požadovali až jednu miliardu.

Akcie v Americe ztrácejí, euro klesá. Kupují se dluhopisy
09.07.2020 Vypadá to, že si evropské a americké akciové trhy dnes tak trochu prohodily role. Zatímco Evropa se drží většinou růstu, který táhne především Německo, tak v zámoří je vývoj negativní. S&P 500 ztrácí 0,7 pct a trhy aktuálně míří více do minusu. Pražské burze pomohl k 0,7pct zisku hlavně Avast.

Měsíčník finančních trhů – Červen 2020
03.07.2020 Díky pokračujícím masivním monetárním stimulům klíčových centrálních bank a postupnému otevírání ekonomik pokračovala na globálních finančních trzích pozitivní nálada. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 3,0 %. Přitom od začátku roku tento index ztrácí již „pouze“ 7,1 %.

Měsíčník finančních trhů – Květen 2020
03.06.2020 Díky pokračujícím masivním monetárním stimulům klíčových centrálních bank a postupnému otevírání ekonomik pokračovala na globálních finančních trzích pozitivní nálada. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 4,1 %. Přitom od začátku roku tento index ztrácí již „pouze“ přibližně 10 %.

Co přinese zrušení daně z nabytí nemovitosti? Kdo si pospíší, vydělá na tom dvakrát
20.05.2020 Současná složitá situace, která se v řadě zemí nyní mění ve více ekonomických problémů než zdravotních, přinesla také u nás nejedno podpůrné opatření. K přerušení EET, zrušení Účtenkovky a podobně se trochu nečekaně rychle dostalo i na zrušení jedné z velmi diskutabilních až sporných daní – daně z nabytí nemovitých věcí. Co může tato změna v praxi přinést v oblasti financování bydlení nebo investic do nemovitostí?

Koho finanční trhy potrestají příště?
11.05.2020 Existuje rčení, které říká, že trh půjde vždy tím směrem, kde způsobí nejvíce bolesti. Restriktivní opatření kvůli koronaviru způsobila prudký pokles ekonomické aktivity, což je reflektováno v dluhopisových výnosech, které se v mnoha zemích pohybují na historických minimech. Tento fakt spolu s rekordním propadem ceny ropy způsobil, že se znovu začíná mluvit o rizicích plynoucích z poklesu cen, tedy z deflace. Na opačném konci názorového spektra se nachází velká skupina analytiků, kteří poukazují na to, že současné bezprecedentní monetární a fiskální programy spolu s kvantitativním uvolňováním prakticky všech nejdůležitějších centrálních bank naopak způsobí devalvaci měn a přinesou vysokou inflaci. Je možné, že trh si vybere třetí cestu a způsobí tak bolest oběma táborům?

Měsíčník finančních trhů – Duben 2020
06.05.2020 Globální akciové trhy dosáhly lokálního minima kolem 23. března. V tomto okamžiku z historických maxim z 19. února ztratily přibližně 35 %. Americký Fed nicméně na konci března oznámil masivní program kvantitativního uvolňování, objemově násobně větší než při poslední globální finanční krizi 2008-2009. Fed se rozhodl nakupovat prakticky všechny dluhové cenné papíry a v polovině dubna dokonce ohlásil, že začne nakupovat také korporátní dluhopisy s neinvestičním spekulativním ratingem (high-yield). Také Evropská centrální banka svůj program nákupů aktiv také výrazně rozšířila. Ve výsledku se díky masivním monetárním stimulům centrálních bank podařilo situaci stabilizovat a posléze dokonce začaly globální akciové trhy velice silně růst. V dubnu si tak ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zisk 11 % a od začátku roku je v mínusu už „pouze“ 14 %.

Nejčastější finanční otázky, které v současné době trápí Čechy
06.05.2020 Již skoro dva měsíce panuje v České republice řada omezení a vládních nařízení, která mají přímý dopad na rodinné rozpočty. Mnohé domácnosti momentálně řeší situace, na které před pár měsíci ani nepomyslely. Ze dne na den se mnozí lidé ocitli v karanténě, pracovní neschopnosti zapříčiněné nařízením vlády, nebo doma na „ošetřovačce“ s nezletilými dětmi, které mají uzavřené školy. V tom nejhorším případě byli někteří dokonce pozitivně testováni na koronavirus. Všechny tyto situace mají jedno společně: nejistotou budoucnost způsobenou snížením či výpadkem příjmů. Jaké finanční otázky tedy Češi na základě praxe konzultantů Broker Consulting řeší nejčastěji?

Evropská komise: Nadešel čas lámání chleba
22.04.2020 Na čtvrteční večer je naplánováno setkání leaderů EU, kteří mají prodiskutovat balíček návrhů na podporu krátkodobé likvidity odsouhlasený před dvěma týdny Euroskupinou. Mezitím se objevily nedořešené názorové neshody ohledně úvěrového limitu ESM a fondu na podporu zotavení, které znovu oživují spory sahající až ke krizi kolem státního dluhu členských zemí z roku 2012. Je patrné, že se blíží politická dohoda, která v této chvíli nebude zahrnovat žádný fond zotavení. Evropská rada by měla dát Euroskupině široký a nepříliš jasný mandát zkoumat možnosti podpory ekonomických aktivit ve světě po odeznění pandemie, aniž by při tom jasně zmínila mutualizaci dluhů.

ČNB má širší obchodní možnosti, prezident podepsal novelu
20.04.2020 Česká národní banka bude moci obchodovat mimo jiné s cennými papíry s delší splatností a také uzavírat obchody s více institucemi než dosud. Vyplývá to z novely zákona, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman. O podpisu novely informoval Hrad. Změnu zákona schválil Parlament ve zrychleném jednání ve stavu legislativní nouze jako jedno z protikrizových opatření. Vládě by mohla novela pomoci při vydávání státních dluhopisů.

Senát schválil rozšíření možností ČNB pro obchodování na trzích
16.04.2020 Česká národní banka se zřejmě dočká širších možností obchodování na finančních trzích. Bude moci obchodovat s cennými papíry s delší splatností a s více institucemi na finančních trzích a nakupovat více například státní dluhopisy. Počítá s tím vládní novela zákona o ČNB, kterou dnes schválil Senát. Sněmovna ji ve stavu legislativní nouze schválila minulý týden. Musí ji ještě podepsat prezident.

Investoři dnes měli opět výrazný zájem o státní dluhopisy
08.04.2020 Ministerstvo financí dnes ve třech aukcích prodalo státní dluhopisy za 28,5 miliardy korun, tedy zhruba dvakrát více než plánovalo. Vyplývá to z údajů na internetových stránkách České národní banky. Původně MF plánovalo prodat dluhopisy za maximálně 13 miliard korun. Zájem investorů o státní dluhopisy vydávané ministerstvem financí z předchozích týdnů tak pokračuje.

Sněmovna schválila širší možnosti finančních obchodů ČNB
08.04.2020 Česká národní banka bude mít zřejmě širší možnosti obchodování na trzích. Bude moci obchodovat s cennými papíry s delší splatností a s více institucemi na finančních trzích a nakupovat více například státní dluhopisy. Počítá s tím vládní novela zákona o ČNB, kterou dnes ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Proti původnímu vládnímu plánu však poslanci omezili toto rozšíření časově, a to do konce příštího roku. Předlohu musí ještě schválit Senát a podepsat prezident. Rozšíření obchodů může pomoci státu při vydávání státních dluhopisů.

Sněmovna asi omezí rozšíření obchodů ČNB jen do konce roku 2021
08.04.2020 Vládou navržené rozšíření obchodních možností České národní banky na volném trhu možná Sněmovna časově omezí tak, aby platilo jen do konce příštího roku. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) při dnešním projednávání dotyčné předlohy ve Sněmovně řekla, že podpoří příslušný pozměňovací návrh, který předkládá čtveřice opozičních i vládních poslanců a který časové omezení přináší. Sněmovna by předlohu měla schvalovat ještě dnes ve zrychleném režimu.

Výbor podpořil širší podmínky obchodování ČNB na trzích
07.04.2020 Česká národní banka by mohla získat širší možnosti obchodování na volném trhu. Mohla by nově obchodovat s cennými papíry s delší splatností a s více institucemi na finančních trzích. Mohla by se rozšířit její možnost nakupovat státní dluhopisy. Počítá s tím vládní novela zákona o ČNB, kterou včera poslancům doporučil schválit sněmovní rozpočtový výbor. Sněmovna by ji měla schvalovat ve stavu legislativní nouze na mimořádné schůzi, která začne v úterý.

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Těžké týdny za námi, špatná data před námi
06.04.2020 Tento týden přinese další kroky hospodářských politik na podporu ekonomik. Čínská centrální banka pravděpodobně sníží úrokové sazby. Ostře sledované bude úterní zasedání Euroskupiny. Eurozóna dychtivě očekává silný fiskální impuls a mocně se hovoří o možnosti emise společného eurodluhopisu. Ač je patrné, že k tomuto tématu nyní ochotněji přistupují i země jako Německo, byla by shoda již tento týden skutečně pozitivním překvapením.

Měsíčních finančních trhů – Březen 2020
01.04.2020 Březen byl pro riziková aktiva nejhorším měsícem za poměrně dlouhou dobu. Na vině samozřejmě bylo masivní šíření epidemie koronaviru po celém světě. Ekonomiky se doslova zastavily. HDP výrazně poklesne a patrně půjde o nesilnější recesi od druhé světové války. Naštěstí klíčové centrální banky v čele s Fedem a ECB přispěchaly na pomoc tím, že se zavázaly k prakticky neomezeným nákupům dluhových cenných papírů. Na konci měsíce se tak investiční sentiment podařilo stabilizovat. I tak ve výsledku globální akciové trhy za celý březen ztratily 14 %. Nedařilo se přitom zejména akciím ve střední Evropě, jejichž index CECEEUR ztratil dokonce 24 %. Globální dluhopisový index ztratil 2 %, přičemž se nedařilo zejména korporátním dluhopisům s neinvestičním spekulativním ratingem (high-yield), které ztratily 14 %. Velice patně na tom byly rovněž komodity, jejichž globální index ztratil 29 % a ropa dokonce propadla o celých 55 %. Barel severomořského Brentu se tak na konci měsíce obchodoval za 23 dolarů. Výrazně vzrostla volatilita neboli kolísavost rizikových aktiv, když index strachu VIX vzrostl o 34 % na 54 bodů. Masivní výprodeje jsme využili k přikoupení akciových pozic, neboť ocenění neboli valuace globálních akciových trhů se dostaly na velice atraktivní úrovně, které pro střednědobý až dlouhodobý horizont slibují vysoce nadstandardní zhodnocení. V krátkodobém horizontu bude nicméně obchodování i nadále velice volatilní.

Jak banky pomáhají klientům v době koronavirové krize
31.03.2020 VELKÝ PŘEHLED OPATŘENÍ BANK Z DŮVODU KORONAVIROVÉ KRIZE: Jaká opatření přinesly svým klientům tuzemské banky? Jak jsou banky vstřícné a ochotné své klienty podpořit? Které jsou aktivní a které naopak pouze zavedly odklad splátek, na kterém je ve společnosti obecný konsenzus? Vše najdete v našem velkém přehledu.

Vláda stále nepochopila vážnost situace. Odklad hypoték je fajn, ale… musíme jít hlouběji do dluhu a umožnit kvantitativní uvolňování
29.03.2020 Ministryně financí Alena Schillerová navrhne ve středu vládě moratorium na splácení hypoték, spotřebitelských i podnikatelských úvěrů na půl roku. Zároveň by podle ní měl být po dobu přerušení splácení snížený i úrok u těchto úvěrů o „nějakou symbolickou výši“. Navrhne také vládě, aby zrušila daň z nabytí nemovitosti.

Akcie obracejí dolů a dolar slábne
05.03.2020 Po jízdě amerických a poté asijských akcií je Evropa o poznání opatrnější a dopoledne ztrácí asi 0,7 procenta. Pokles sledujeme napříč sektory, přičemž relativně nejlépe se drží zdravotnictví. Americké dluhopisové výnosy se včera zvedly spolu s přesunem investorů do akcií, ale 10Y splatnost stále zůstává těsně u 1 procenta. Výnosy v jádru eurozóny dopoledne ještě trochu dohánějí Ameriku, takže zde sledujeme nárůst asi o jeden bazický bod.
Související klíčová slova:
SP500 | Klesající trend | Minimální marže | EMEA ETF | Akcie včera | Fibo | Český průmysl | Brown Brothers Harriman | Počet akcií | Bankéř | Zdražuje zlato | Akcie Komerční banky | Poskytování hypoték | Indexy PMI | Daňové výhody | Makroekonomická data | Čínské strany | Finanční tituly | Zprávy z Fedu | Dolarové dluhopisy | Index Bloomberg Barclays | Futures kontrakt | Tempo růstu | Durace | Odvětví | HSBC | Developeři | LYNX | Jackson Hole | Vládní dluhopisy | Apetit investorů | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Výnosy řeckých dluhopisů | ETC | Generování zisku | Komentář vedení | Prohlášení guvernéra Rusnoka | Výsledek hospodaření | Dnešní makrodata | Argentinský senát | Řecké referendum | Kč/EUR | Fiskální stimul | Akcie Erste | EUR | Americké dluhopisy | Valná hromada MONETA Money Bank | Zkušenosti | Cenová hladina | Bank of China | České společnosti | Matěj Široký | Akciové trhy | Alphabet | Alibaba | Akcie v roce 2019 | Australská centrální banka | Vývoj komodit | Ropný gigant | Exporty | Koronavirové krize | Měnový kurz | Jasný trend | PLN | Spolkový statistický úřad | Rolování | Marže společností | Pfizer | Dluhopisové ETF | Obchodník | Zpracovatelský sektor | Veřejné finance | Long pozice | Akcie Fortuna diskuse | Pegas Nonwovens | Mince | Řecko | Jak diverzifikovat | Roman Lux | Index vládních dluhopisů | Období volatility | Pokles sazeb | Analytik Patria Online | Burzovně obchodované fondy (ETF) | Signature Bank | EURIBOR | Víra v bezpečí investic | Analytický tým | Trend | Dávky v nezaměstnanosti | Bank of Japan | Inflační čísla | Postoj FOMC | Podnikové dluhopisy | Bankéři | BTC | Výrobní PMI | Výnos z poplatků | Flexibilita | Silicon Valley Bank | Nakoupené akcie | Podíl majetku | Státní dluhopis | Ekonomické dopady pandemie | Mezinárodní měnový fond | Macron | Podnikatel | Výnosy z 10letých dluhopisů | Frank (CHF) | Fortuna | Statistiky | Patria Finance | Přikoupení | Zpomalující ekonomika | Eurostoxx 50 | Investiční banky | Aktivita firem | Korelace | EMS | PLATINUM | Agentura S&P | Bankovní index | Hlavní evropské indexy | Dow Jones Industrial | Akcie EON Patria | Dividendy z ČEZ | Bolševické revoluce | Daňové škrty | Výše dividendy | Britská libra | Aktiva | Dividenda Apple | Expobank | Dolar (USD) | Citigroup | EURJPY | Energetika | Rakouská centrální banka | Nejvyšší výnos | Investing | Schodek státního rozpočtu | Michala Moravcová | Predikce vývoje | Daň z nabytí nemovitosti | Fondy obchodované na burze | Mimořádná situace | Investiční stratégové | Americký státní dluh | Royal Dutch | Index aktivity | Střední Evropa | Evropská komise | CECEEUR | Index strachu | Kolaps | Japonská měna | Tvorba pracovních míst | Sazba hypoték | Zprávy z Řecka | Dopad na akcie | P/S | Uhlíková stopa | Výnosová křivka v USA | Konzervativní strana | Hospodářský růst v Německu | Člen rady guvernérů | Poplatky | Pojišťovna | Kurz hřivna | Zasedání ECB | Komunita | UPS | Federální rezervní banka | Investment Management | Diverzifikace | FTSE MIB | Zajištěné fondy | Výnosy dluhopisů | Index PX | Analýzy | Financial Times | Pravděpodobnost | Akcie O2 názory diskuze | Tuzemská ekonomika | Hlavní centrální banky | Akcie Intel | Bilanční suma | Tuzemský průmysl | Sociální faktory | Cenové stability | Základní kapitál | Forwardový kurz | Společnost BP | Chudí | Agentura AFP | Zajímavé akcie | Lagardeová | ČSOB Asset Management | Deflační tlaky | Vládní opatření | E-shopy | Exxon Mobil (XOM) | Dění na trzích | Americká inflace | Akcie EON | Ceny letenek | Měnové báze | Růst sazeb | Deflace | Pokračování poklesu | Raymond James | Expanze | Exchange | Období vyšších úrokových sazeb | Rostoucí ceny | Splátky dluhů | Německý DAX | Fond obnovy | Reality | Výkyvy | Strategické řízení rizik | Rok 2025 | Zpráva z Německa | Jednání OPEC+ | Řízení volatility | Argos Capital | Dlouhodobá investice | Depozitní sazba | APP | Globální dluhopisové trhy | Český statistický úřad | Goldman Sachs | Vysoká očekávání | Citibank | Petr Fiala | Index akcií | Asijské trhy | Virtuální peněženky | Nová data | Ruské ministerstvo financí | Akcie PacWest Bancorp | Šéf Fedu Powell | Kurz euro online | Mimořádná valná hromada | Strach | Meziroční míra inflace v eurozóně | Měsíčník finančních trhů | Dluhopisové emise | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | Vývoj státního dluhu v miliardách korun | Geopolitické napětí | Snížení emisí | Velké ekonomiky | Obchodování ve ztrátě | Nezaměstnanost | Reserve Bank of Australia | Data z Německa | Bazický bod | František Táborský | Sankce | Finanční prostředí | Investiční analytik | Mezibankovní sazby | Rekordní zisk | Home Credit | Czech Credit Bureau | EONIA | Finanční centrum | Cena zlata | Průměrná úroková sazba | DZ Bank | Fondy kvalifikovaných investorů | Pokles amerických akcií | Vysoce rizikové | Akcie dnes | Kapitalismus | Burza | GDP | Koncern Volkswagen | EURCHF | Rozvojové ekonomiky | Obchodování ČNB | MFF | Globální akciové valuace | Podmínky obchodování | Hlavní události | Náklady na zajištění | Dluh státu | Růst cen v době stagnace | Graf vývoje | Centrální banka Japonska | Výnosy z amerických dluhopisů | Základní úrokové sazby | Rostoucí inflace | Nerovnosti bohatství | Makrodata USA | Dodatečný výnos | Směrnice | Výsledkové sezóny | ESG rating | Americké ministerstvo financí | Gold | Operace Twist | Konflikty | Akcie Erstebank | Finanční instrumenty | Proražení | Aktuální technická analýza | Brexit | Akcie Erste názory diskuze | Forex Exchange | Oznámení | Akcie SAP | ČSOB | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Analytický tým FXstreet.cz | Moudro | VIG | Vývoj kurzu USD | Energetická skupina ČEZ | Termínované vklady | Volby | Zhodnocení cenných papírů | Poptávka po riziku | Vydat akcie | Britské volby | Grayscale | Breakout | Dotcom | Pandemie COVID 19 | Výhled ekonomiky | Křehký finanční systém | Propad japonského jenu | Vývoj na trzích | Regionální měny | Americký prezident | Bitcoinové transakce | Měna fondu | Znehodnocení | Globální pád akciových trhů | Česká měna | Vojenské výdaje | Quantitative Easing | Technické znalosti | Podnikatelé a firmy | Bonita klienta | Irská ekonomika | Amazon | Růst cen | Varovný signál | Tradiční finanční trhy | Ekonomické zotavení | Zasedání Evropské centrální banky | Pád USD | Nadměrné investice | Pokladniční poukázka | Ombudsman klientů | Úložka | Kurz USDCAD | COMP | Zvýšení úrokové sazby | Uložení svých peněz | ROE | Přijetí | Neziskové organizace | Výdaje státního rozpočtu | BCPP | New York | Snížení úrokových sazeb | NFP report | Dr. Max | Akcie TSLA | Pandemie COVID-19 | Porovnání vývoje | Představenstvo ČEZ | Nejznámější kryptoměna | Portfolio dluhopisů | Krátkodobé dluhopisy | Tiskové agentury | Zahraniční akcie | Klíčová rezistence | Důchody | Fungování trhů | Vysoké riziko | Akcie KB | Vývoj státního dluhu | Výkon | Bohatí | Největší banky | Politická situace | Letadla | Stimulační procesy | Výpočet daně | CZK | Soukromé podniky | Bezpečí investic | Podnikání | Příjmy z tradingu | Příznivé faktory | Slevy na dani | Vojtěch Benda | Silné oživení | EIA | Země EU | Dolarový index | Aktuální klíčová rizika | Rozpočtový schodek USA | Rizika a příležitosti | Finanční produkt | Americký dolar (USD) | Technická analýza EUR/USD | Vydání dluhopisů | Výplata dividendy | Čínský finanční systém | Dividenda ČEZ | Alpari | Vývoj měnového páru | Extrémní nárůst | Vladimír Pikora | Britské státní dluhopisy | Nákup automobilů | Nižší ceny | NZD/USD | Risk On | Výnosy desetiletých dluhopisů | Inflace | Evropská měna | Investment management | Zájem o dluhopisy | Panika na trzích | ČSOB Finanční trhy | Další obchodní válka | Kapitálové trhy | Indické úřady | Obálka | Garance | Mezibankovní trh | Tržní reakce | Pozitivní sentiment | Čínský Evergrande | Dividendy | Prudké navyšování zadluženosti | Zkušenosti z Japonska | Dekabank | Americké výnosy | Představitelé ECB | Proti tržnímu sentimentu | Náklady na obsluhu dluhu | Swiss National Bank | Omezit potenciální ztráty | Philip Morris | HDP Řecka | Akcie Immofinanz | Michal Stupavský | Boom | Výrazný růst | Maloobchod | AUDNZD | Podnikatelská důvěra | Kanadský dolar | Index volatility VIX | Rozhodnutí valné hromady | Euroval | Graf | Jeff Bezos | Zahraniční dluh | Utahování měnové politiky | Skupina CFG | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Šéfka MMF | Daňové otázky | Techy | Aktuální obchodní příležitosti | Výhled | Reálné výnosy | ČSÚ | Příkaz | Restriktivní opatření kvůli koronaviru | Burza v New Yorku | Ceny aktiv | Pandemie covidu-19 | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | BP | Kathimerini | HUF | Průmysl | Míra zadlužení | Bibby Financial | Forward guidance | Guvernér Fedu | Dluhopisy Saxo | Investice do dluhopisů | Uvolnění měnové politiky | Vakcinace | Objem nových emisí | Euro vůči americkému dolaru | Očekávání analytiků | Centrální banky | Tesla Inc. | Zpráva | Zisková marže | Momentum | Spotřební daně | Silné deflační tlaky | Segment retail trhu | Ziskové marže | Zvyšování sazeb | Vládní dluh | Nárůst cen ropy | Volatilita měn | Německý export | Zajišťování | Rating ESG | Kaisa Group Holdings | Celková inflace | Hurikán Irma | WSJ | Dobré výsledky | Zpráva o vývoji nezaměstnanosti | Deloitte | Moderna | Irsko | Obchodně vážený index | EFSF | Current Ratio | Kč/USD | Vývoj bilance Fedu | xStation | HAS | Vít Hradil | Kryptoměnové burzy | Ratingová agentura | Coca-Cola | Akcie Johnson Johnson | Akcioví investoři | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Čistá úroková marže | Člen představenstva | Daňové přiznání | Perpetuum mobile | Kurz kanadský dolar | Znehodnocování měn | Stagnace HDP | Slabý trh | Zveřejněná data | Covid | Dolary | Ladislav Kříž | Hedžové fondy | Uhlíkové neutrality | Globální ekonomiky | Nabídka | Akcie v Indii | Zajištěný fond | Washington | Current ratio | Prodat USD | Nové emise | Barclays Capital | Data z USA | Pád akciových trhů | Dlouholetý trend | Naplnění inflačního cíle | Handelsblatt | Zavedení digitální daně | Dluhopisový fond | Rabobank | Inflace a dluhopisy | Financovat vládní deficit | Uvolňování měnových politik | Výsledky průzkumu | Býčí signál | Oldřich Dědek | Eurodolar dnes | RPSN | Richard Kozul-Wright | Kupónový výnos | Diskont | Vývoj čínského akciového indexu Shanghai | Restricted Default | Bankovní rada České národní banky | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Fio | Rostoucí úrokové sazby | Obavy z insolvence | Prodej státních dluhopisů | DPFO | Futures | Edelman | Kurz české měny | Úroková sazba v USA | Snižování cen | Evropské investiční banky | Tomáš Kálal | Úspěšné obchodování | Polská centrální banka | Reakce trhu | Jaroslav Ton | Ekonomiky | Výsledky firem | Snížení nákladů | Quantitative tightening | Hospodaření státu | CL | Snižování úroků | Odhodlání | Donald Trump | CISCO | Čínský jüan | Bank for International Settlements | PLN/EUR | Řešení energetické krize | Nejnižší výnosy | Volatilita | Argentinské peso | Poplatek | Nový trend | Maďarsko | Technická analýza GBP/USD | Členové bankovní rady | První zvýšení sazeb | LCH Clearnet | Hrubý domácí produkt (HDP) | Brexit bez dohody | Carry trades | Trh státních dluhopisů | Vysoké ceny energií | Akcie NWR aktuálně | Latinská Amerika | Ken Veksler | Redmond Wong | Navyšování zadluženosti | Záchranný fond | Omezení dividend | Průmyslová produkce | Ekonomika Řecka | Economist | Breakout Trader | Patrik Mackových | Dění na finančních trzích | Úvěrování | Vývoj na dluhopisovém trhu | Cenové hladiny | HDP Číny | Státní dluh | Bridgewater Associates | Sazby v USA | Náklady financování | Významné riziko | Dow Jones | Obchodní války | Bydlení | Japonská vláda | P/E | Výpadek příjmů | Uplynulý rok | Peníze | Čínský akciový index Shanghai Composite | Dr. Max Funding CR | Defenzivní akcie | Bill Gates | Obavy o bezpečnost | Obchodníci s měnami | Turecko | Splatnost daně | Trpělivost | Sociální sítě | Akcie rozvinutých trhů | ECB dnes | Brent | Investovaný kapitál | Kurz koruna euro | Britské parlamentní volby | Akcie a dluhopisy | Vývoj státního dluhu v miliardách | Prudký pokles | Politika | Exxon Mobil | HUF/EUR | Stimul | Vedení společnosti | Očekávání | Trh s akciemi | Státy eurozóny | Snižování sazeb | New York Community Bancorp | Roční zhodnocení | Zpomalení globální ekonomiky | Evropské burzy | Investiční nemovitosti | Index cen domů | Světové finanční trhy | Ministerstvo spravedlnosti | Comfort Finance Group (CFG) | Inflační riziko | Akcie InBev | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Vyšší výnosy | Investice do fondu | Dr. Max Funding | Akcie Tesla (TSLA) | Růst globální ekonomiky | Zvýšení sazeb | Alza.cz | Asijské indexy | Evropský stabilizační mechanismus | Uvolňování karanténních opatření | Finanční plánování | Prodeje akcií | Výnosy na dluhopisech | Aktivity v Rusku | Realita | Transparentní | Jan Brabec | Války na Ukrajině | Americký výrobce letadel | D.R. Horton | Americký S&P 500 | Tržní prostředí | Nakupovat akcie | Základní sazby | Majetek | Vývoj na akciových trzích | Měnový fond | Evropské měny | Financovat | Standard & Poor's | Commodity | Automobil | Vláda Spojených států | Makroekonomické prostředí | Báze indexu | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Leverage Buyout | Jana Steckerová | InstaForex | Cena elektřiny | Politická nejistota | Zrušení Účtenkovky | Fed Funds Rate | Inverze výnosové křivky | Saxo | Hedgeové fondy | Janet Yellenová | Akcie v Americe | CZK/EUR | Nákupy | Finanční otázky | Růst | Trading a daně | Americký index | Americké HDP | AFP | White & Case | Příležitosti | Itálie | Trh dluhopisů | Akcie a ETF | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Zaměstnanost | Real-time | Program kvantitativního uvolňování | 10leté vládní dluhopisy | Vanguard | Opatření centrálních bank | MiFID II | MetaTrader | Akcie firmy | Základ daně | Drobní investoři | Fundamentální analýza | Objednávky | Jednání FOMC | Vývoj kurzu USD/EUR | PacWest | Zásoby zlata | Bilion | Prognóza | Výnosová křivka | Prodávat akcie | Měnový pár USD/JPY | Informované zdroje | Plánování | Nálada investorů | Použití finanční páky | Asset management | Obligace | Trh práce | Vzpomínky | Swiss | RBS | Rizikovější investice | Britská centrální banka | Mercedes | Spotřebitelské úvěry | Veřejný dluh | Aktuální kurzy měn | Swapová křivka | ROTE | Kongres | Kurz libra | Trh s fyzickým zlatem | Akvizice | Aktuální konsenzus ekonomů | Bancorp | Buyout | Pochybnosti | Úroky z dolarových dluhopisů | Inflační trend | Finanční situace Evergrande | Růst dluhopisových výnosů | Dividendové tituly | Bitfinex | Bankrot USA | Ropná krize | Objem obchodů | Portfolio management | Dobrý výsledek | Moody's | Bilance aktiv | Koronavirová krize | Ceny dluhopisů | Velká Británie | Úrokové sazby v USA | Market Color | Madrid | Evropské ekonomiky | Čtvrtletní dividenda | Vytvoření MFF | Technologické akcie | Hodnota amerického dolaru | Ropný trh | Cena bitcoinu | Volatility | Nike | Blog | Current Yield | Long | Kontrakty | Hospodářské krize | Zpomalení ekonomiky | Ropné společnosti | Finanční společnosti | Floating | Oživit ekonomiku | Evropská inflace | Evergrande | Lira | Bilance aktiv držených amerických Fedem | Koruna posílila | ETS | Nigérie | Koruna | Krach země | Americká spotřebitelská důvěra | Investiční portfolio | Spoluředitel | Generovat zisky | Dividendy z energetické společnosti | AUD | DJIA | Inflace v eurozóně | Investiční výhled | Caterpillar | Kurz bitcoinu | Nominální hodnota | Evropský statistický úřad Eurostat | S&P500 | Zpřesněný odhad | Nejznámější kryptoměny | Opatření | Meziroční růst | Vývoj 1leté úrokové míry | CTP | Cvičení | Tapering | Investujte zodpovědně | Trh s dluhopisy | Oslabení eura | Vývoj kurzu | Derivát | Fincentrum | Měny v regionu | Akcionáři ČEZ | Trh | Barel ropy | Deficit rozpočtu | Měny rozvíjejících se ekonomik | SAE | Lukáš Kovanda | Daňové záležitosti | Utility | Americké dolary | Zkušenost | Futures na Nasdaq 100 | Czech Fund | Delisting | MSCI | Americká nezaměstnanost | Posílení kurzu | EMU | Tlak na nižší cenu | Energetické problémy | Riziková averze | Vývoj čínského akciového indexu | Portfolio akcií | Počasí | Prodávat státní dluhopisy | Velké fondy | Britská ropná společnost | Riziko volatility | Kurzy akcií | Kontraindikátor SSI | Rozpočtový schodek | Ruský prezident | Pověst | Bridgewater | Řecká krize | Spořící účty | Open | Akcie Mastercard | Finanční úřad | Představitelé Fedu | Pandemie koronaviru | PwC | Ekonom společnosti | Snižovat riziko | Rozdílové smlouvy | Dot plot | Index | Prezident Trump | Vývoj zahájených bytů v Číně | Studie | Maturity | Vice | Vyšší náklady | Měď | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Sell | Rezervní měny | Akcie Fortuna | Elektřina | Poměr rizika a výnosu | MMF | Salutem | Japonský jen (JPY) | Parlamentní volby | Výrobní ceny | Podnikatelé | Proroctví | Eura | Penzijní fondy | Komise | Spirit AeroSystems | Pojištění vkladů | Nejistoty | Novozélandský dolar | LIBOR | Pozitivní zpráva | Americká centrální banka | Finanční televize | Tržní kapitalizace | Kapitál | Ropa Brent | Jiří Rusnok | Zvýšení dluhového stropu | Posílení | Devalvace | Základní zboží | Rozhodnutí ČNB | Daně z příjmů | Agentura Reuters | Platební neschopnost | Daň z tradingu | E-commerce | Členské země eurozóny | Althea Spinozzi | Dolar vůči jenu | Společnosti | Údaje o inflaci | Klíčové události ve světě | Francouzský CAC 40 | Majitel | Ministerstvo obchodu | Klimatické změny | Hypoindex | Česká zbrojovka | S&P | Regulátoři | Akciové trhy v Evropě | Big Tech | Americké ministerstvo obchodu | Prezident Bukele | Tuzemské banky | Plán na snížení emisí | Mezinárodní instituce | Data z trhu práce USA | Obrovský potenciál | Unie | Emise státních dluhopisů | Výnosové křivky | Obchodování na finančních trzích | Jak na to | Tlak na nižší cenu výrobků | Zvýšení inflačního cíle | Data z ekonomiky | Důvěra investorů | Maloobchodní tržby | Finanční stability | Investiční portfolia | Zelený dluhopis | Sázky | Kurzy středoevropských měn | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Akciové indexy | Kurz japonský jen | Očekávání úrokových sazeb | Výrazné ztráty | Vládní představitelé | Nezaplacený dluh | Akcie na rozvíjejících se trzích | Christine Lagardeová | Shell | Komoditní index | KB forex | Vysoká inflace | Americké měny | Ekonomický kalendář | Instrukce | Soukromý sektor | Střadatelé | Desetileté výnosy | Domácnosti | Britský premiér | Americké státní dluhopisy | Energetická skupina | Wall Street Journal | Souhrn finančních trhů | Antiglobalizační tlaky | Akcie Evergrande | Fantasia Holdings Group | Delaware | IRS | Inflační výhled | Rozpočtová politika | Investiční horizont | High Yield | Prezident USA | Marže prodávajících | EUR/GBP | Měnová báze | Pozornost trhu | Ropný kartel | Martin Novák | Nová prognóza | Management Fee | Česká firma | Rostoucí HDP | Čeští tradeři | Prodej dluhopisů | Deficit | Pandemie COVID | Propad akciového indexu Nikkei | Tom Kadeřábek | Celkové daňové příjmy | Objem dluhopisů | Situace s Evergrande | Ceny Bitcoinu | Invaze | Americké hospodářství | Moskva | G7 | Řízení rizika | Vývoj akcie | Vysoké úroky | Pravidelné příjmy | Budoucnost | National Bank of Greece | ETF s pevným výnosem | Pokles ceny | Cukr | Neomezené QE | Tržní sentiment | Rada guvernérů | Republikáni | Kartel OPEC | 7 dní s korunou | Akcie Exxon Mobil (XOM) | Americká banka | Dluhopisy Saxo Bank | Analytika | Oddělení forexu | Twisto | Index Hang Seng | Kurz koruny | Větší riziko | Cena akcií podniku | Ukončení činnosti | Produkce zlata | Investiční plány | Negativní dopad | Nové peníze | Vzdělávací webináře | Devalvace amerického dolaru | Přerušení EET | Obchodování ČNB na trzích | Hlavní akciové indexy | Eskalace | Ekonomická nerovnost | Vlastní digitální měny | Fiskální programy | Prodej akcií | SaxoTraderGO | Kurz euro střed | Royal Dutch Shell | Akcie Michael Kors | ROIC | Midstream | BNP Paribas | Navýšení měnové báze | Česká koruna | Devizové trhy | TLTRO | Kapitálová pozice | Hang Seng | Moneta | Margin | Twitter | Akcie Philip Morris online | MIFID | Akciový index | Pozornost | Červnová inflace | Pololetní dividenda | Program QE | Nejvyšší objem | Polský zlotý | Premiér Petr Fiala | Fiskální politiky | Vývoj 1leté úrokové míry v Číně | Fincentrum & Swiss Life Select | Bankovní panika | Růst akcií | Vývoj inflace | Akcie Erstebank kursovní hodnota | Propad akciového indexu | Slabší ekonomika | Bezpečné dluhopisy | Hodnotové akcie | Americké úrokové sazby | Meziroční míra inflace | Konstrukce indexů | Fed dnes | Range | Záchranný fond eurozóny | Zamezení dvojího zdanění | Bohatství | Ifo | Offshore | Srovnávače dluhopisů | Akcie v západní Evropě | Futures kontrakty | Conference Board | Čínská centrální banka (PBOC) | Pandemie covidu | Tisknutí peněz | RRR | Američtí investoři | TLTRO III | Symposium v Jackson Hole | Výkyvy trhu | Náklady | Zisk na akcii (EPS) | Dluh Řecka | Exchange Traded Commodity | Znehodnocení úspor | Index nákupních manažerů | Účetní závěrky | Novela zákona o ČNB | Kaisa Group | Vývoj mezd | Akcie O2 online | Správci majetku | Americká měna | Vysoká volatilita | Statistický úřad | Systémové riziko | Webináře | EFE | Tržní nálada | Hrubý domácí produkt Německa | Salvador | Bitcoin | Akcie společnosti Gevorkyan | Propad zaměstnanosti | Poptávka | Kov | Nejziskovější | Obchodní výsledky | CZK EUR | Úrokový swap | ISM index | Shanghai Composite | Šíření viru | Uchovatel hodnoty | Nejstarší kryptoměna | Finanční poradce | Šíření nového koronaviru | Vyšší úroky | Růst výnosů dluhopisů | Snižování úrokových sazeb | ING Bank | Nárůst výnosů | Odpor | Makroekonomická zpráva | Research | Data o inflaci | Úrokové prostředí | Shell Plc | Daň z nabytí | Závazek | Vysoké inflace | Množství peněz | Odd Lots | Futures na Nasdaq | Slušný zisk | Nová emise | Burzovně obchodované fondy | Marketingová komunikace | Kurz kryptoměny | Očekávání trhu | Výhled pro Evropu | Broker Consulting Index spotřebitelských úvěrů | Patria Online | Koruna euro | Americké repo sazby | Nastavení měnové politiky | Nákupy vládních dluhopisů | Směřování trhů | Obchodovat | Americké indexy | Historická minima | Digitální zlato | Christine Lagardová | Ekonomické vztahy | Největší ekonomika | Obchodníci | Dostatek likvidity | El Salvador | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | MSCI ACWI | Kryptotrh | Nákupy státních dluhopisů | Finance | EURGBP | Korporátní dluhopisy | Rozpočtové deficity | Německý index DAX | Krize v USA | Akcie Glaxosmithkline | Dluhopisy | Indikátor | Růst úrokových sazeb | Úrokové náklady | Objem aktiv | Platformy | Equity | Prezident Donald Trump | Index DXY | Tržní hráči | Podílové fondy | Analytici | Čistý zisk | Aukce | Cenový graf | Problémy | Speciální dluhopisy | Nový fond | Dlužníci | Durace portfolia | Stres | Úsilí | Archegos | Přístup k informacím | Hodnota majetku | Průzkum společnosti | Čínský bankovní systém | Finanční instituce | FRED | Vyšší sazby | Tomáš Spurný | Zvýšení dluhového stropu USA | Pokles cen | Akcie KovoPetrol | Ropa | Spekulativní investice | Akcie Komerční banky dividenda | Monetární politika | Broker Consulting Index | Pierre Moscovici | State Street | Poskytování úvěrů | Obchodování v Evropě | ETF | BH Securities | Deutsche Bank | Zpomalení hospodářského růstu | Globální akciový index | Fiskální dominance | Klouzavý průměr | Větší pokles | Rekordní deficit | Průmyslové komodity | Primární rozpočet | Zvýšení likvidity | Firma | Analytik skupiny | Omezení těžby | SWIFT | Útlum domácí poptávky | Dluhopisomat | Zasedání Bank of England | Shengjing Bank | Short pozice | Barclays | Silicon Valley | Janet Yellen | HSBC Holdings | Tlak na akcie | Roman Kůgel | Dostatečné cash-flow | Akcie PLG | Amazon efekt | Cena ropy za barel | Fiat měny | Emise dluhopisů | Byznys | Technologická společnost | Rolls-Royce | Ekonomické aktivity | Česká národní banka (ČNB) | Raiffeisenbank a.s. | Evropský parlament | Premiér Conte | Shanghai CSI 300 | Ceny benzínu | Komerční banka | Platforma | Samsung | Cena zemního plynu | UBS | Měnové zajištění | Tématické reporty | Ekonomové | Americké dluhopisy očištěné o inflaci | Úrok z dluhopisu | Bitcoiny | Depozitní sazby | Bank of Canada | USA | Softwarové firmy | 3М | Spojené státy | Podnikové investice | Řecké akcie | NZDUSD | Nejnižší výnosy státních dluhopisů | Zpomalení světové ekonomiky | Globální finanční krize | BIS | Nezaměstnanost v EU | Německý automobilový průmysl | Další kryptoměny | Prodej zlata | Ex-dividend | Růst HDP | Evropská strategie | Celosvětová poptávka po ropě | Pandemie | Evropská rada | Podřízené dluhopisy | Euro vůči dolaru | Devalvaci měn | Nižší riziko | Pohonné hmoty | ECB Christine Lagardeová | Úrokové sazby | Finanční televize CNBC | Ekvilibrium | Akciový index DAX | Samson Mow | Hospodaření státního rozpočtu | Přístup k inflaci | Velmi volatilní | Zvyšování úrokových sazeb | Conseq Investment Management | FinWeb | Odkup akcií | Ropná společnost | Kmen koronaviru | Zadlužené Řecko | Konsolidace | OK POINT | Japonská ekonomika | Fáze obchodní dohody | Libra euro | MF | Index volatility | Czechoslovak Group | Kryptoměnová komunita | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Společnosti v České republice | Vstup na pražskou burzu | Conchagua | Financování státního dluhu | Nastavení sazeb | Boeing | Vývoj nezaměstnanosti | Americká data | Burze | Výrobce elektromobilů Tesla | Historie | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Finanční aktiva | Výnosy | Americké burzy | Obchodní dohody | Akcie mediální skupiny CME | Brent Crude Oil | Summit EU | Christopher Dembik | Schopnost financovat vládní deficit | Úroková sazba | Časový rámec | Finanční noviny | Dluhová krize | Vlastní prostředky | BHS Timur Barotov | Salutem Fund | Riziko a výnos | Hlavní finanční trhy | Prohlášení | Světové trhy | Podnikatelská nálada | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Rizikovost | Německé hospodářství | Investiční poradenství | Člen bankovní rady | TikTok | Agentura Fitch | Rizikové averze | Konkurenceschopnost | Výdaje | Ropná zařízení | Akcie padají | Americké 10leté vládní dluhopisy | Americké akcie | Facebook | Rozvaha | Horizon Therapeutics | Nákupy centrálních bank | Politika centrálních bank | Index spotřebitelských úvěrů | Růst americké ekonomiky | Bankovní účet | iShares | Daimler Truck AG | Václav Šimek | Obchodní příležitosti | Chinese Estates Holdings | Utáhnout měnovou politiku | Volatilní | Miliardář Elon Musk | Členské země EU | Riziko ztráty | EUR/USD | Tiering | Pin Bar | OSN | Zisky firem | Joe Biden | Mimořádné dividendy | Kompenzační programy | Dnešní zprávy | LEN | Fundamentální analýza akcie | Měny zemí G-10 | Průměrný výnos | Rozvahy ECB | Podnikání na kapitálovém trhu | Rezervní fond | Spotřebitelská důvěra | Scope Ratings | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Kurz libra euro | Další vývoj | Finanční zdraví | Držení akcií | Kryptoburzy | Vydávání dluhopisů | ČMZRB | Makroekonomické strategie | Dennis Shen | Recese v USA | Recesia | Měnové politiky | Čistý výnos z poplatků | G20 | Overnight | Finanční služby | FocusEconomics | Janus Henderson | Investiční doporučení | CSI 300 | Onemocnění | Index MSCI Emerging Markets | Řecká ekonomika | Finanční domy | Akcie v Číně | Česká swapová křivka | Ceny nemovitostí | Odklad digitální daně | Objem obchodování | Aktuální situace | Pracovní den | Ropné písky | New York Community | Belgie | Ministryně financí Alena Schillerová | Vývoj amerického akciového indexu | Fiskální politika | Manufacturing | Velikost celkové bilance | Americká centrální banka FED | Likvidita na trhu | Příjmy z kapitálového majetku | Pandemie v Česku | LVMH | Měnový výbor | IBEX | Americké žádostí o podporu | Trading | Výdělky | Intradenní vývoj kurzu | Vítězství Donalda Trumpa | Italský premiér | Koronavirus | GoodHao | Ekonomická situace | Odhad HDP | Klesající úrokové sazby | Ekonomický sentiment | Růstový potenciál | Čerpání peněz | Dna | Vojenské konflikty | Státní dluh České republiky | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | CNY | Centrální bankéři | Fio banka, a.s. | Akcie NWR | Indická vláda | Zombifikace | Společnost GoodHao | Small caps | Dluhopis | Americká administrativa | Tržní cena | Sektor služeb | Upisovací období | JD | Čínské indexy | Akcie Deutsche Bank | Vítězství | Investiční strategie | Bezpečný přístav | DRFG | Británie | Ifo Clemens Fuest | Vývoj ceny akcií Boeing | Riziko deflace | Snížení úroků | Letecká společnost | Úvěrové linky | Nesoulad | Pakt stability | Klíčová rizika | Zpomalení růstu ekonomiky | Miliardy dolarů | AI | ADP | ČNB na trzích | Daimler | BBC News | Futures na americké indexy | D.R. Horton (DHI.US) | Dostatečný výnos | Extrémní volatilita | Zahraniční FX | Akcie ropy | Kurz frank | Prezidentské volby | Transakce s kryptoměnami | Změny úrokových sazeb | Komerční nemovitosti. | Cenový vrchol | CRIF | Propad ceny | Miliardy korun | Setkání v Jackson Hole | Dopady pandemie | Tisková konference | Hike | Bankovní systém | Obchodovat s cennými papíry | Akcie Exxon Mobil | Platební bilance | Comfort Finance Group | Honeywell International | Růst mezd | Prezident ECB | Rolls-Royce Holdings | Riziko ztrát | Reálné ekonomiky | Posilování koruny | Nákupy dluhopisů | Agentura EFE | Sazby | TV Barrandov | Provozní marže | Akcie CHF | Inflace v České republice | GBP/EUR | Hlavní ekonom | Průmyslové podniky | Daň z příjmu | Patria | Růst výrobních cen | Strategie řízení | Důvěra v českou ekonomiku | Pohled na trh | Americký index S&P 500 | Americké automobilky | Guidance | České koruny | Makrodata EMU | Dodání likvidity komerčním bankám | Převzetí firmy | Růstové akcie | Komise v přenesené pravomoci | Kola kvantitativního uvolňování | Zamezení šíření viru | Úrok | Ministerstvo hospodářství | Investovat | Komoditní | Akcie PM | Statistiky z Číny | Inteligentní investor | Akcie NWR názory diskuze | Evropská data | Eurosystém | Úvěrový program | Comfort Finance Group CFG | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Hotovost | Průmyslové objednávky | Investiční fondy | Regulátor | Boj s inflací | Společnost Janus Henderson | Průzkum | Globální akciové indexy | Firmy | Perzistentní inflace | Medvědí divergence | Kurz koruna | Jednání OPEC | Inflace v Česku | Nabízené dluhopisy | Tvrdý brexit | Masivní výprodeje | Budoucí vývoj | Primární trh dluhopisů | Globální index vládních dluhopisů | Průměrování | Konsolidovaný obrat | Firemní výsledky | Akcie Fortuna názory diskuze | Růst cen ropy | Panika | VisualCapitalist | Reálné mzdy | Zajištění | Averze k riziku | Malé ztráty | Zájem investorů | Cena ropy brent | Phillips 66 | Hluboký propad ropy | Aramco | BANXICO | Ekonomické podmínky | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Peněžní prostředky | Platit daně | Akcie KB názory diskuze | Repo sazby | Provozní zisk | Dlouhodobé investice | Podíl nezaměstnaných | Představitelé americké centrální banky | Výsledky společnosti | Argentina | Investování | Didi | Distribuce | Fed | Euroskupina | M2 | Analytik Deutsche Bank | Čistý dluh | Nejbližší support | Zpomalování světové ekonomiky | Air Bank | Nejlepší dluhopisové ETF | Maďarský forint | Globální rizika | Výrobce letadel Boeing | NASDAQ 100 | Historicky nejnižší výnosy | Vyšetřování | Rozpočtový deficit | Boris Johnson | Euro k dolaru | Celosvětová poptávka | Ratingová agentura Fitch | Automobilový průmysl | Miroslav Zborovský | Česká vláda | Dílčí index | AUD CZK ČNB | Akcie bank | Zadluženost | Trhy | Trade | Společnost BlackRock | Bezpečnější měny | Monetizace | Emerging markets | Koronabondy | Kurz forint | Kurzový závazek | Fluktuace | HNonline.sk | Mezinárodní investoři | FTSE | Dolar koruna | Janis Varufakis | Vyšší riziko | Oscilátor | AML | Rizika | Bitcoin City | Ceny akcií Boeing | Vánoce | Rada ČNB | Eurozóna | Spirit Airlines | Portugalsko | Ropné firmy | Fond | Riziková prémie | Cena benzínu | USA inflace | ISM | Zvýšení volatility | Restrukturalizace | Počet bankrotů | Indexy pohyb | TIPS dluhopisy | Globální trhy | Dodání likvidity | Fitch | Rozpočtový úřad Kongresu (CBO) | Americké banky | Dluhopisový trh | Sociální trading | Úspory | Zdanění investičních příjmů | Měnová politika ECB | Pokles cen akcií | Bitcoin a další kryptoměny | Dánsko | Velcí hráči | Fire Sales | Úvěrový rating | Prodávající | Kyjev | Energetické společnosti | Michaela Pudilová | Hodnota akcií | Rostoucí mzdy | Oblasti umělé inteligence | Scotiabank | BofAML | Nová makrodata | Sláva | Vysoké ceny | Seminář | České státní dluhopisy | Penzijní společnosti | Výprodeje akcií | Nejlepší výsledky | Investment Banking | Riziková aktiva | Schodek rozpočtu | Růst ekonomiky | Stagflace | Ropný kartel OPEC | Ředitelka | Cenový vývoj | Francouzský parlament | Úvěr na záchranu podnikání | TradingEconomics | Patria Plus | Pohledávky | Developer CTP | Žádosti o podporu | Mojmír Hampl | Michal Lukáč | Kartel OPEC+ | Ministerstvo financí | WESP | Bilance | Federální rezervy | mBank | Situace Evergrande | Citrix | Ondřej Hartman | Holubice | Kanadská centrální banka | Obchodování dluhopisových ETF | Tesla | AUD kurz | Očekávaná devalvace | ONE | Finanční polštář | Stabilita | Miliardář | Španělsko | XTB Research | Solidní růst | Nárůst volatility | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Vývoj měnového páru USD/CNY | Bloomberg Barclays | Globální ekonomický růst | RBNZ | Kapitálová přiměřenost | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | Index spekulativního sentimentu | GS | USDCHF | Mzdy | MSCI Emerging Markets | Poradenství | SYRIZA | General Motors | Finanční ústavy | CAD | Akcie Philip Morris názory diskuze | DPH v Německu | Sentiment trhu | Kurz euro koruna | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Prezident Ifo | Společnost GEVORKYAN | Investiční aktivity | Peněžní trh | Na burze | Too Big to Fail | Kamali | Akcionáři | Peníze Ukrajině | Analytička | Společnost | The New York Times | Tisková konference ECB | Dluhopisy německé vlády | Zadlužování | Akcie KB RMS | Expertka | Obchodování na volném trhu | Evropské trhy | Obchodování na trzích | Akcie kybernetické bezpečnosti | Cyril Regner | Analytická společnost | Carry obchody | Ekonom Ifo | Jan Urban | Politika centrální banky | Vysoký výnos | Květnová inflace | Oživení americké ekonomiky | Hospodaření | Akcie CME | Zahraniční obchod | Ztráta | Wells Fargo | Velké americké banky | Bankrot neefektivních firem | Zastavení růstu | Zájem o rizikovější aktiva | Dluhové krize | Zablokování Suezského průplavu | Institucionální investoři | MREL | Conseq | FXstreet | Maďarská centrální banka | Maloobchodní inflace | EBITDA | Reporty | Výkyvy na finančních trzích | Úvěry na bydlení | Akcie KB dividenda | Obchod | Cyrrus Vít Hradil | Likvidita trhu | Tomáš Raputa | Negativní zprávy | Bilance Fedu | Hrubá marže | Tradeři | Scoring | Kurz koruny vůči euru | Hospodářské politiky | Volkswagen | MSCI All Country World | AUD/USD | Pracovní trh | Eskalace konfliktu | OTC | Astrazeneca | Tomáš Vlk | Vývoj na trhu | EK | Zahraniční forex | Zajištění proti inflaci | Riziko | Pojištění neschopnosti splácet | DHI.US | Analytik | Emise | Německé dluhopisy | Bezpečnost nejbezpečnějších investic | Trinity | MAM | Klesající ceny | Právo | Benchmarky | SPX500 | FIAT | JPY | Credit Suisse | Pražské burzy | Zasedání ČNB | FT | Adidas | Rollover | Citi | Pivot | Pokles výnosů | Swiss Life | Binance | EBIT | RSI | Úroková sazba ECB | Úrokové riziko | Obchodování s futures | Transakce | USDX | Šok | Evropské obchodování | LTV | Finanční trh | Meta | Portfolio | Nástroj | GBP | Akciový analytik | NATO | Buffett | Plyn | Mali | Veřejný sektor | Coca-Cola HBC | Úspěšný začátek | Vyšší úrok | Německá ekonomika | Čína | Capital | Pokles akcií | Know-how | Akcie O2 | Risk | WP | J.P. Morgan | CZK/USD | Prodat dluhopisy | Bonita | USD/CNY | Ceny | Představenstvo | Spotový kurz | Kaisa | EMEA | Financování | Recese | Pokles | Pohyby na trhu | Realitní trh | FTSE 100 | Ben Bernanke | Války | Impuls | Ukrajina | Jan Dvořák | Raiffeisenbank | Data z trhu práce | Finanční operace | ETN | Centrální banka | BBC | Předpovědi | DPH | Predikce | Jedno euro | WTI | ČNB Jiří Rusnok | Restriktivní opatření | Malajsie | Globální index | Státy EU | Yahoo | Praxe | Největší ekonomika světa | Biliony | Divergence | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | Zajištění portfolia | Moneta Money Bank | EUR/JPY | Libra | Finanční pozice | NYCB | Zlato a bitcoin | GEVORKYAN | Intuice | Odborníci | Zákonodárci | USD/EUR | Vývoj na finančních trzích | Webinář | Stratég | Dobrá data | Tržní výhled | LYNX webinář | Instituce | Erste Bank | SXXP | USDCAD | Dopady epidemie koronaviru | Anomálie | Morgan Stanley | Ceny zlata | Liz Trussová | Plodiny | Předseda představenstva | Indexové fondy | EV | Commerzbank | Náklady na financování | Výnos | Výnosy z dluhopisů | České akcie | Měnový systém | Vyhlášení bankrotu | Michal Bárta | Patrik Urban | Bankovní krize | Pokles ekonomiky | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | ESG | Index DOW | IHNED | Trhy dnes | ČEZ | Frank | Philips | Počet nakažených | Index Nasdaq | AOL | Akcie ropných společností | Optimalizace | CFD | Benchmark | Index strachu VIX | CEO | 256/2004 | Domácí měna | WACC | Provozní náklady | VIX index | Dobrá zpráva | Trinity Bank | Rozhovor | Spotřeba domácností | Sankce proti Rusku | IIF | Výnos desetiletých dluhopisů | Dlouhodobý trend | Austrálie | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Půlení | Podkladové aktivum | Historická maxima | Posílení koruny | Miliardy USD | Dluhopisový index | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Švýcarské banky | Ministryně práce | Ceny akcií | Ceny energií | Reálné hodnoty | Barometr | Cena akcií | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | Oživení trhu | Inflační cíl | VIX | Občanské války | Mezibankovní | Akcie Tesla | Dopad koronaviru | Německý index IFO | Jaromír Gec | BOSSA | Euforie | Írán | Největší světové ekonomiky | EPS | Biliony dolarů | Primární trh | Vývoj sazeb | Podcasty | Makroekonomický výhled | Akcionář | Čínské zboží | Horizon | FRA | Funkční období | Zisk | AT&T | Klaus Wohlrabe | Commission | ČNB | Bank of England | EURUSD | FedEx | Obchodované fondy | Demokraté | Swapy | Akcie Exxon | Huawei | Vývoj ceny akcií | CBO | Daně z příjmů fyzických osob | Středoevropské měny | Avast | ExxonMobil | Rating | Nasdaq Composite | Ifo Klaus Wohlrabe | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Wolfgang Schäuble | Zůstatek | Pozitivní zprávy | The Guardian | Vklady | Mimoburzovní | Progres | Obchodování | Valná hromada ČEZ | Daimler Truck | Společnost Shell | Nové prognózy | Statista | Úroky | Zlepšení sentimentu | MSCI World | Prezident | Eurostat | Růst inflace | Finanční pomoc | Hypoteční trh | Stellantis | Easing | Jednotná evropská měna | Prémie | Zajímavé akcie a ETF | TradingFloor.com | Akcionáři společnosti | Státní rozpočet | Evropa | André Kostolany | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Inverzní vztah | Trump | SaxoBank | Rozpočtový úřad Kongresu | Zprávy | Ceny ropy | Byty | Euro klesá | Bailout | Podvážení | Finanční výsledky | Francie | Předpověď | Barrick Gold | Trigger | Údaje | Krize v eurozóně | Western Alliance Bancorp | Technologické společnosti | Dolarové sazby | Spoření | Převodník měn | Automobilky | Pojišťovny | Inflační vývoj | List Financial Times | Eurodolar | Německý akciový index | Biden | Finanční krize | Sberbank | DPA | Indikace | FXstreet.cz | Obchody | Britská měna | Běžný účet | ex | Akcie Lufthansa | Index CPI | xStation5 | Obchodní konflikt | Investiční nástroje | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Čínská společnost | Změny sazeb | Roční maximum | PRIBOR | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Portfólia | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zemní plyn | Historické rekordy | Zasedání americké centrální banky | Marže | Internetové firmy | Arbitráž | ConocoPhillips | Visa | Nový koronavirus | Grafy | Posílení kurzu koruny | Aktivum | TopForex | Japonská centrální banka | Značný zájem | Společnost XTB | Propad akcií | Finanční svět | CARA | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Akciové alokace | Nové zakázky | Portfolio manager | Štěpení | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Finanční systém | Roční výnos | Konsensus | Dluhy | Hedge fondy | Euro STOXX | Dolarová aktiva | Býčí trh | FOREX | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Turecké liry | Signály | Sazby beze změny | Psychologie | Guvernér | Trader | Jasný směr | Expirace | Počet firemních bankrotů | Cizí měny | Americké akciové trhy | Sociální síť | Dividenda | Peking | GfK | Resistance | Investiční výdaje | Hospodářské noviny | Spready | Trh s bydlením | HDP | COMEX | Asset alokace | Devizový trh | Skupina G20 | Omyl | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Čínské vlády | Krizové situace | Dolar | Zrušení daně z nabytí | Euro | Yield | Federální rezervní banky | Zkapalněný zemní plyn | Klid | Investování je rizikové | JP Morgan | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Ohlédnutí | Zdanění | NEST | Index euro | Eskalace napětí | Etoro | Globální investoři | Průměrná cena | Politici | USD/CAD | Hlavní americké indexy | Obchodní bilance | Vládní deficit | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Brazílie | Členské země | Výprodej | Měnové páry | Tomáš Holub | Odklad hypoték | Poptávka investorů | Slovensko | Míra inflace v eurozóně | Vývoj trhu | JPMorgan | Private equity | Invaze Ruska na Ukrajinu | FX trh | Zklamání investorů | Provize | CFG | Paul Volcker | Hřivna | Domácí měny | ČTK | Lehman Brothers | Novinky | Odhad letošního růstu | Retail | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | Rozpočtové příjmy | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Soukromí investoři | Alokace aktiv | Obchodní nastavení | Crédit Agricole | Prodejní ceny | Americké firmy | Philip Lane | Úvěr | Japonský jen | Meziroční inflace | Čínské firmy | Index amerického dolaru | Nakupovat | FOMC | Akcie | Grexit | Cílová cena | Měnové podmínky | Kupci | Mzda | Nervozita na trzích | Nižší úrokové sazby | KBW | Investiční nástroj | Ekonomický cyklus | Société Générale | Návratnost | Žebříček | John Hardy | Obchodovat s akciemi | Železná ruda | Pražská burza | Základní úroková sazba | Očkování | Podniky | Američtí regulátoři | Index spotřebitelských cen | Američtí zákonodárci | City | Růst ceny ropy | Hospodářské výsledky společnosti | Švýcarský frank (CHF) | Zrychlení růstu | Koš | Zveřejňování výsledků | AAA | Vývoj ceny | Vysoké poplatky | Tým FXstreet.cz | Dodavatelské řetězce | Inflační šok | Nová strategie | FDIC | Index cen | Světová ekonomika | Češi | Převis | ADP report | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | PEPP | Globální ekonomika | Jednání o brexitu | USDJPY | Index VIX | Logistika | Index PPI | Prostor k růstu | Napětí na Blízkém východě | Globální indexy | Technologie | Kryštof Míšek | Největší propad | Emmanuel Macron | Společnost Apple | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Analýza EUR/USD | Akciové výnosy | SSI | Euro k americkému dolaru | Kurz | DNO | Daně | Velké finanční krize | DXY | Růst zisků | Makrokalendář | Globální růst | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Barack Obama | Index důvěry | Americká ekonomika | AMD | Konkurenti | Úspěchy | Analýza akcie | Ceny bytů | Měnová politika Fedu | Pokladniční poukázky | Společnost Microsoft | Japonské akcie | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | BHS | Vývoj zahájených bytů | Unipetrol | Aerolinky | Možnosti obchodování | Rychlý růst | Návrh pololetní dividendy | Vlna výprodejů | Michal Stupavský, CFA | Bankovní rada | Peněžní zásoba | Bear | Investice | Osobní příjmy | CBDC | Microsoft | Business | Pro investory | Fidelity | Návrh zákona | Fondy peněžního trhu | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Zdravotnictví | Zpětné odkupy | Ohodnocení | Big tech | Rally | Investujte | Životní pojišťovny | Konkurence | Pokles inflace | Ranní nadhoz | Kapitalizace | Domácí data | Nezávislost | Vládní bondy | Komunikace | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Devon Energy | Štěpení akcií | Americké futures | Indie | Bod | Vnímání | Fitch Ratings | Hospodářská recese | Ekonomika eurozóny | Myšlenka | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Výdaje na obranu | Růst ceny zlata | ESM | Makrodata | Zisky | ECOFIN | Investiční stratég | Ruská vojska | Makroekonomický vývoj | Delta | Regulace | Zaměstnanci | Oddlužení | Deriváty | Šéf Fedu | Cyrrus | Diverzifikovat | Dluhopisové trhy | Fondy | Comfort Finance | Německý akciový index DAX | OSVČ | USD za barel | Společnost Huawei | Kurz eura | Vývoj ceny akcie | Hospodářství | Timur Barotov | Čistá ztráta | Důvěra | Konsenzus ekonomů | Fond kvalifikovaných investorů | České dluhopisy | Rentabilita | Pevný výnos | Kancléřka Merkelová | Rating České republiky | Čistý příjem | Krátkodobé výnosy | Oslabení dolaru | Výplata | Kontrakce | CAC 40 | ODS | Sekundární trh | Alokace investičních portfolií | Výhled do budoucna | Ukazatel | Akcie Boeing | Reinvestice | Shanghai Composite Index | Index MSCI | Korporátní zprávy | Slabší dolar | Amgen | Marika Čupa | Měny | Profitovat | Ropa WTI | Daňové příjmy | Burzy | Pokles ekonomické aktivity | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Cena akcie | Snížení dluhu | Thomson Reuters | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | UST | Krize v Řecku | Akcie Shell | Cash flow | Trh s ropou | Patria.cz | Export | Prezident Putin | Diskontní sazba | Rusko | Vývoj ceny ropy | Signál | Roční růst | FANG | Nové žádosti o podporu | České firmy | Kofola | Unicredit | GBPUSD | Odkupy akcií | Řízení rizik | Partneři | Obchodování s kryptoměnami | Covidové pandemie | Společnost Intel | Mark Carney | NBER | Špatná data | Mnozí investoři | UniCredit Bank | Euronext | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Fundamentální data | Leverage | 1 milion | Services | Stock Exchange | Česká spořitelna | Praha | Britská vláda | Fundament | Globální akciové trhy | Valuace | Výsledková sezóna | Tranše | Potenciální ztráty | Rozšíření | Technická analýza | AEX | Stav ekonomiky | Dvoutýdenní repo sazby | Plány | Celkové příjmy | Makroekonomické analýzy | Politická nestabilita | Just-in-time manufacturing | Objem prostředků | Administrativa | Trendový indikátor | Ropa dnes | COVID-19 | Béžová kniha | Cenové tlaky | Silný trh | Cena ropy WTI | Brusel | Dluhopisové výnosy | Burzovní průvodce | Devizové rezervy | Potenciální zisky | Hypotéky | Akcie Google | Státní výdaje | Next Finance | Kurz zlata | Nikkei | Firma Alphabet | Ekonomika USA | Akcie Alibaba | Data z amerického trhu práce | Nové zprávy | Umělé inteligence (AI) | Elon Musk | Myšlení | Úrokový výnos | ZEW | Fenomén | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | Americký trh práce | TIM | Futures na S&P 500 | Propouštění | Energie | Objem | Umělé inteligence | Španělská vláda | Investiční | Britské banky | Nálada | Americké centrální banky | Sloučení | Příjmy | Ukazatel Běžné likvidity | Správce daně | Investiční riziko | Index US100 | Fiskální rok | EUR/AUD | Bondy | Ekonomické dopady | Prodej | Evropská komise (EK) | Rok 2024 | Financial | Podnikatelská nálada v Německu | Ministryně práce a sociálních věcí | Zasedání Fedu | Bloomberg | KB | Guvernér centrální banky | Třída aktiv | Evropská unie | Halifax | Růst amerických výnosů | Pákový efekt | Alena Schillerová | Akcie v Evropě | Rozvoj | Hlavní indexy | Saxo PrivatBank | Finanční nástroje | Silný růst | Mexiko | Rutina | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Míra | Obchodovanie | Komoditní trhy | Pokles tržeb | Divize | Růst poptávky | Korekce | LNG | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Letní měsíce | Americký výrobce | Ekonomický model | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | S&P Global Ratings | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Vakcína | Výkonnost | Průzkumy | Televize CNBC | Obchodování s akciemi | Carry trade | Index S&P 500 | Instrument | Hrubý domácí produkt | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Short | Tomáš Pfeiler | Nakupovat státní dluhopisy | Akciový růst | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Institut Ifo | Rostoucí trend | High | TIPS | Beta | Novela zákona | Tým InstaForex | OECD | CHF | Centrum | HDP USA | Index Nikkei | Oslabení koruny | Nízká nezaměstnanost | Zvýšení úrokových sazeb | Boj proti inflaci | Růst výnosů | James Bullard | Akcie firem | Otočení trendu | Nákupní příležitost | Nikkei225 | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | Prosincová inflace | JDE | Podpora | Ministři financí | Ceny zboží | MWh | QE | MT4 | Řešení problémů | Skupina ČEZ | Japonský premiér | Světová banka | Cena | Očekávané výnosy | Německá vláda | Německo | Digitalizace | Bund | Makroekonomické ukazatele | Krach | Upozornění | Volatilita cen | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Evropské indexy | Americký trh | Interpretace | Snížení sazeb | Arnault | DOT | Ochrany kapitálu | TSLA | Česká ekonomika | Kurzy | IG | Finanční prostředky | Slabší euro | Partners | Daňová sazba | Německá kancléřka | Ekonomická data | Fidelity International | Přehled kurzů | Otevírání ekonomik | Drahé kovy | Inflace v listopadu | Bukele | Bankovní vklady | Premiérka Liz Trussová | Propad ropy | Upisování | Bookmakeři | Bernard Arnault | Výhledy | PacWest Bancorp | Úrokový diferenciál | Co bude | Akciové fondy | Medvědi | ROI | Odhad růstu ekonomiky | DAX | Zbrojovky | Erste | Rezervy | Podnik | Valné hromady | Zelené energie | Fiskální balíček | Forexu | Kurzy měn | Agentura DPA | Akcie společnosti | Obchodní válka | Kypr | Fiskální stimuly | Mercedes-Benz | Indikátor důvěry | Báze | Dolarové úrokové sazby | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | WEF | Inflace v Německu | Geopolitika | Denní graf | CFA | SEC | Mzdové požadavky | Střední podniky | Poptávka po akciích | Schodek | Indikátory | Odpovědnost | Oslabení | Akciové futures | Invaze Ruska | Finanční situace | Tesla Motors | Energetické krize | Majetek 500 nejbohatších lidí | Evropské akciové trhy | Práce | Výnosnost | Úspěch | Jestřábí přístup | Investiční příležitosti | Intel | Nový býčí trh | LTRO | Tightening | Likvidita | Cíle | Prognóza ECB | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Repo sazba | EET | Bezpečnost | Evropský akciový trh | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Likvidní | Holding | Banky | BlackRock | Buy | Akcie ČEZ | DAX 30 | Zisky společnosti | Vypuknutí pandemie | I-Trader | Vlády | Americká vláda | Širší trh | Kotace | Šance | Biliony USD | FIXED | Ministři financí eurozóny | Fundamenty | Politický tlak | Bankrot | Očekávaný růst | Netflix | Poptávka po ropě | Zisk na akcii | Rozdělení zisku | Wall Street | Průlom | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Ministr financí | Umění | Kurz EUR | Zlepšení | Omicron | Japonský index Nikkei | ČR | Tomáš Nidetzký | XTB | Kontrakt | Ropný průmysl | Dlouhodobý investor | Index amerických akcií | Freedom Financial Services | Kurz EURUSD | Asijské akciové trhy | CAPEX | Index MSCI All Country World | Intervenovat | Zvyšování úroků | Kvantitativní utahování | Bavlna | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | Ratingové agentury | Tipy na zajímavé akcie | Pozice | Stock | Čínská ekonomika | Portfolia | Oxfam | Finance Group | Příprava | Reálná hodnota | Creditas | Inflační report | Platební neschopnosti | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Výrobce čipů | Dolarový index DXY | Hedge | Hospodářské cykly | Silná poptávka | Slabší koruna | Peníze z prodeje akcií | Market | Měnový index | Měnová autorita | Společnost ČEZ | Technologický sektor | Nákupu státních dluhopisů | Cenné papíry | Bankrot Řecka | Royal Bank of Scotland | Stoxx | Lídři | Medvědí trh | Globální dluhopisový index | Obchodní rozpětí | Support | General Electric | Platební systém | Valná hromada | Cenný papír | XOM | Amsterdam | Kurz akcie | Transparentnost | Kurz forintu | Vláda USA | FX | Rozvíjející se trhy | Náklady na úvěry | Obchodní deficit | Globální HDP | Finanční ústav | Poslanci | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Europoslanci | Objem 1 lotu | Investiční banka | Kvartální výsledky | Služby | Okénko finančního trhu | Americký průmysl | Marek Mora | Rizikovější aktiva | Zvýšená volatilita | Spotřební zboží | Tržní očekávání | Návrat inflace | OPEC | Ministryně financí | Broker | Peněžní zásoby | Fio banka | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | SNB | Index ISM | Evropská banka | Experti | Trendy na trhu | NYSE | Investoři | Energetický Holding Malina | Nižší sazby | Míra nezaměstnanosti | Okénko trhu | Equa Bank | Bohatý | Stop-Loss | Největší pokles | Nákupy aktiv | Pomoc firmám | Průměrná hodnota | Podíl ve firmě | Spotřebitelé | SaxoTrader | Aktivita ve službách | Program nákupů dluhopisů | Přecenění | Obchodní spor | Rostoucí výnosy | Prodejní cena | Indexy nákupních manažerů | Politika Fedu | Slabá poptávka | Polsko | Čínská vláda | Report ADP | Ceny potravin | Nikkei 225 | AUDUSD | Rezistence | Meziroční růst cen | Index Dow Jones | Měnové riziko | Projekce | Saxo Bank | Multi-Asset obchodování | Vakcíny proti koronaviru | Velké banky | Hello Bank | Obchodujte | Nařízení | Zavedení eura | The Wall Street Journal | Bond | Rostoucí náklady | Zdražování | Ropy | Guvernér Rusnok | Ben Laidler | Makroekonomická situace | Struktura | Výrobní sektor | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | Ocenění akcií | Historicky nejnižší | Dnešní obchodování | P.A. | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Bankroty | Hospodářské výsledky | Oracle | Dostatek hotovosti | Emitent | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Jádrový index | Únorová inflace | Úročení | Čínský výrobce | Deficit státního rozpočtu | USD | CAC40 | Trh s nemovitostmi | Čínské banky | Tištění peněz | Globální pandemie | Macy’s | Split | O2 | Hospodářský vývoj | Společnost ExxonMobil | Zvýšení daní | Legislativa | Kurz jüanu | Půjčka | Technologické tituly | Čínské úřady | Der Spiegel | D1 | Investing.com | Dluhopisy s vysokým výnosem | Warren Buffett | Růst zadlužení | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Provozní výnosy | 3M | Dluhopisové fondy | Výkonnost dolaru | Nízké úrokové sazby | Odhad inflace | Hlavní úroková sazba | Tencent | Western Alliance | Cena ropy | Prezidentka ECB | Federální rezervní systém | Prognózy ČNB | Události ve světě | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | CZ | Průraz | Program nákupu aktiv | Digitální měny | Výrobce letadel | Australský dolar | Zákaz dovozu | Pokles HDP | Maastrichtská kritéria | Propad | Dopady koronaviru | Konec roku | Bankovnictví | Nákupy akcií | Rakousko | Zpomalování ekonomiky | ANO | Pokles eura | Objemy obchodů | Akciové valuace | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Agentura AP | Dopady koronavirové krize | Economic | Nemovitosti | Andrej Babiš | Rezidenční nemovitosti | Turecká centrální banka | Evropský trh | Stimulační program | Čínský akciový index | Markets | Ministerstvo financí USA | USA Donald Trump | Francouzská vláda | Dluhopisoví investoři | Invest | Aleš Michl | Kanada | Zestátnění | CPI v USA | ISIN | Nejistota | CME | HDP v eurozóně | Broker Consulting | Investice do fondů | Standard & Poor's (S&P) | WisdomTree | 3M PRIBOR | Kryptoměna | Makroekonomický kalendář | Opce | Eurobondy | Nvidia | Investment | ING | Malina | Nancy Pelosiová | Dluhový trh | Česká republika | Swap | Ceny komodit | Fixed income | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | VaR | Splácení dluhu | Zamyšlení | 737 MAX | US100 | Makro | Evropská centrální banka | Příjmy a výdaje | Slušné zisky | Letadlo | Statut | Americká centrální banka (Fed) | Švédsko | Koruna dnes | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | Akcie Philip Morris | ECB | NBP | Voda | Ekonomiky eurozóny | Výkonnost akcií | Fotovoltaické elektrárny | 500 nejbohatších | Vysoká poptávka | Růst ceny | Opatření vlády | Forward | Měnová politika | Asijské země | Alokace | Index euro stoxx 50 | Ziskovost | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Inflační očekávání | Francouzský prezident | Nastavení trhů | Body | Zvýšení inflace | Swiss Life Select | Krypto | Fiskální balík | Revize výhledu | Payrolls | ROCE | Spekulace | Paradox | HDP v ČR | Averze vůči riziku | Kupón | Omikron | MPSV | Referendum | Vývoj indexu S&P 500 | Cykly | Clemens Fuest | Zemní plyn (LNG) | Precedens | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | PBOC | KBC | Dostupnost bydlení | Firemní dluhopisy | Politické riziko | Digitální daň | Pimco | Americký dluh | Zpracovatelský průmysl | REIT | Tržní ocenění | Poradci | PMI ve službách | Spekulanti | Výnosy 10letých dluhopisů | MasterCard | SVB | Globální finanční trhy | FUNDING | Kurz euro | Prodeje | WU | Pracovní síly | Výrobce elektromobilů | Fúze | Akciový trh | Uhlí | Virtuální mince | Zasedání bankovní rady | Intradenní obchodník | Investor | Nákup dluhopisů | USD/JPY | Put | Doba splatnosti | Americké vlády | Jerome Powell | Uvalení cel | NZD | Poskytovatelé úvěrů | Ukazatele | Jestřáb | Měnový pár | Obchodování na burze | Šíření koronaviru | Emitenti | Strategy Research | Banka | Saudi Aramco | Produkce ropy | Země eurozóny | Obchodování na forexu | Vlastnictví | Výnos dluhopisů | Markit | Počet zaměstnaných | Nový kmen koronaviru | UNCTAD | Globální akcie | Graf akcie | CNBC | SPX | Statistika | Koncern | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Indonésie | Lael Brainardová | Margrethe Vestagerová | Ocenění | News | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot