Neděle 18. srpna 2024 13:25
reklama
Dukascopy new
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple Indexy
reklama
Purple Indexy

Poptávky po ropě

C:\fakepath\Ropa-3.jpg

Komodity: Ropa mírně posiluje, přispívá k tomu výhled na oživení světové ekonomiky

07.04.2021 Ropa dnes mírně posiluje. Přispívá tomu výhled na oživení světové ekonomiky. Výraznějšímu zpevňování cen suroviny brání zpráva o nárůstu amerických zásob benzinu a obavy z nárůstu počtů nově nakažených koronavirem a oslabení poptávky po ropě.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ropa výrazně zlevňuje, přispívá k tomu rozhodnutí skupiny OPEC+ zvyšovat těžbu

05.04.2021 Ropa dnes výrazně zlevňuje. V náladě trhu převážil vliv rozhodnutí skupiny OPEC+ zvyšovat těžbu nad známkami ekonomického oživení ve Spojených státech a nad očekáváním širšího oživení poptávky po ropě.
img

Graf dne: OIL.WTI (01.04.2021)

01.04.2021 Ropa se dnes obchoduje v zisku. Brent se dostal zpět nad $63 a WTI koriguje zpět nad $60. Komodita je dnes kvůli schůzce OPEC+ pod drobnohledem. Zdá se pravděpodobné, že se skupina shodne na prodloužení dosavadních kvót pro nadcházející měsíce. Výhled poptávky po ropě snížil OPEC o 300 tis. barelů ropy denně. Navíc byly v tomto týdnu schváleny nové opatření lockdownu ve Francii a Kanadě. Komise JMMC organizace OPEC+ už navrhla prodloužit stávající kvóty až do září. Dle komise zůstanou globální zásoby nad průměrem let 2014 - 2019. Z technického pohledu se ropa WTI obchoduje v klesajícím kanálu. Má za sebou nevydařený průraz nad horní limitu kanálu a úrovně rezistence na $62. Pokud kvóty klesnou, tak by se ropa měla ocitnout pod tlakem. V takovém případě by mohla být důležitá úroveň supportu na $57,70. Pokud se naopak předpoklady potvrdí a kvótu zůstanou nezměněny, tak ropa by mohla opět zaútočit na horní limitu kanálu.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy se vyvíjejí smíšeně, panují obavy o poptávku

31.03.2021 Ceny ropy se dnes vyvíjejí smíšeně. Podporuje je zpráva o poklesu zásob suroviny ve Spojených státech, dolů je však tlačí obavy o oživení poptávky po pohonných hmotách. Severomořská ropa Brent kolem 19:00 SELČ vykazovala pokles o 0,4 procenta na 63,90 dolaru za barel, zatímco americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala 0,8 procenta na 61,04 dolaru za barel.
img

Ropa poklesla: lockdown v evropských zemích vyvolává obavy z poptávky

29.03.2021 Ceny ropy ve čtvrtek 25.3. oslabily kvůli pochybnostem o rychlosti oživení světové poptávky po ropě, přestože zůstává zablokován Suezský průplav, který omezuje dodávky klíčovou obchodní cestou.
C:\fakepath\Ropa-7.jpg

Komodity: Ceny ropy kvůli koronavirovým omezením v Evropě klesají

22.03.2021 Ceny ropy zahájily nový týden poklesem. Důvodem jsou obavy o poptávku, protože nová koronavirová omezení Evropě snížila pravděpodobnost rychlého oživení poptávky.
C:\fakepath\Ropa-3.jpg

Komodity: Ropa ztrácí čtyři procenta kvůli silnému dolaru a pandemii

18.03.2021 Ceny ropy ztrácejí čtyři procenta, klesají už pátý den po sobě a jsou nejníže za poslední dva týdny. Na vině je silnější dolar, růst amerických zásob a nepolevující pandemie spolu s váznoucím očkováním proti nemoci covid-19.
C:\fakepath\Ropa-8.PNG

Komodity: Ropa zlevňuje kvůli komplikacím s vakcínou od firmy AstraZeneca

16.03.2021 Ceny ropy dnes klesají, oslabují třetí den za sebou. Řada států EU přerušila očkování proti covidu-19 vakcínou od firmy AstraZeneca, což ohrožuje oživení poptávky po ropě.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ropa před jednáním skupiny OPEC+ mírně zdražuje

02.03.2021 Ropa před čtvrtečním jednáním skupiny OPEC+, která zahrnuje těžařské státy sdružené v Organizaci zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojence v čele s Ruskem, mírně zdražuje. Očekává se, že vzhledem k oživování světové ekonomiky z koronavirové krize na něm producenti přikročí ke snížení těžebních škrtů.
img

Trendy komodit – ropa

27.02.2021 Cena ropy prokázala odolnost vůči druhé vlně COVID-19 a zpomalení poptávky po ropě (graf 3). Zatímco většina ropných produktů získala většinu ztrát zpět, petrolejová poptávka, především z letecké dopravy, je stále na 50% své před pandemické úrovně. Aktuálně je velmi těžké odhadnout, kdy se letecký průmysl vzpamatuje Mezinárodní organizace pro civilní letectví předpovídá, že letecké společnosti nabídnou v první polovině roku 2021 o 31% až 42% méně míst než tomu bylo v roce 2019. Nabídka od leteckých dopravců může být pouze navýšená, pokud budou zrušena mezinárodní cestovní omezení, a cestující znovu získají důvěru. Je proto těžké si představit, že by se mohla globální poptávka po ropě v intervalu let 2022–2023 zcela zotavit.
img

Výhled pro zlato a Brent je velmi odlišný než před rokem

25.02.2021 Do posledního únorového týdne vstupujeme s velmi odlišným technickým výhledem na ceny zlata a ropy než tentokrát v loňském roce, na začátku pandemie. V únoru 2020 byl budoucí výhled zlata i ropy zcela vzestupný, respektive medvědí. Během poslední části roku a začátku roku 2021 se však zdá, že trendy v obou těchto komoditách si vyměnily místa.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Ropa dál zdražuje, těžba se v USA po mrazech obnovuje pomalu

22.02.2021 Ceny ropy na světových trzích se v úvodu týdne opět zvyšují, k růstu přispívá zejména pomalá obnova těžby na jihu Spojených států. To znamená, že nabídka zůstává omezená, a to v době, kdy se v některých zemích začíná zvyšovat poptávka z minima, kam spadla v důsledku pandemie.
img

Růst cen ropy zpomaluje, předběhl fundamenty

16.02.2021 Nejdelší vítězné tažení ropy za poslední dva roky pokračuje, i když se už objevují známky, že začíná přibržďovat. Cena za barel už od počátku listopadu stoupla o působivých 64 %. Díky zprávám o vakcíně se pozornost obrátila k zotavení a stimuly plánované americkým prezidentem Bidenem pomohly nastartovat inflační očekávání a spolu s nimi i poptávku po zajištění ve formě komodit.
img

Stimul a oživení znovu hlavním tématem. Zisky pro akcie, ztráty pro americké dluhopisy

11.02.2021 Růst akcií na hlavních trzích, ráno poměrně skromný, během dne o něco nabral na síle. V Evropě se nejvíce daří německému DAXu, jenž si připisuje 0,8 pct. V zámoří je v čele Nasdaq s 0,5pct růstem, zatímco ostatní indexy se drží stále relativně při zemi s mírnými zisky. Pražskou burzu stáhly půl procenta do záporu hlavně banky.
img

Francouzská ropná společnost Total oznamuje těžké ztráty pro rok 2020

09.02.2021 Francouzská ropná společnost Total dnes oznámila výsledky hospodaření za rok 2020. To je velmi zajímavé, protože to bylo ovlivněno situací vyvolanou pandemií a prudkým poklesem cen a poptávky po ropě za poslední rok.
img

Zisk Shellu loni kvůli koronaviru klesl o 71 procent

04.02.2021  Britsko-nizozemské ropné společnosti Royal Dutch Shell klesl v loňském roce očištěný čistý zisk o 71 procent na 4,8 miliardy USD (103,6 miliardy Kč). Ocitl se tak nejníže za nejméně dvacet let kvůli pandemii nemoci covid-19, která zasáhla poptávku po energiích po celém světě. Firma však v dnešním prohlášení uvedla, že plánuje opět zvýšit dividendu.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ropa je poblíž ročního maxima, těží z poklesu amerických zásob

03.02.2021 Ropa se dnes opět pohybuje poblíž ročního maxima. Těží z poklesu amerických zásob a ze zveřejněného odhadu Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejích spojenců včetně Ruska, který letos předpovídá deficit na trhu.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy rostou, přetrvávají však obavy o poptávku

29.01.2021 Ceny ropy se dnes zvyšují, vzhůru je tlačí plánované snížení těžby v Saúdské Arábii a klesající zásoby suroviny ve Spojených státech. Výraznějšímu růstu cen nicméně brání přetrvávající obavy ohledně poptávky po pohonných hmotách, za kterými stojí nové mutace koronaviru a nejistota ohledně tempa očkování proti nemoci covid-19.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ropa zlevňuje kvůli obavám z poklesu poptávky v Číně

22.01.2021 Ceny ropy se dnes snižují kvůli obavám, že nová opatření proti šíření koronaviru v Číně podkopají poptávku po pohonných hmotách. K poklesu cen přispěla rovněž zpráva o růstu zásob ropy ve Spojených státech.
img

Cena ropy v roce 2021: Vše, co musíte o černém zlatu vědět!

22.01.2021 Ropa je již několik desítek let nejpoužívanější surovinou na světě a její cena má velký dopad na světovou ekonomiku. Rok 2020 byl plný událostí, které s cenou ropy otřásly v základech. V jednu chvíli se dokonce cena za barel dostala do záporných hodnot. Ke konci roku se ale situace celkem stabilizovala a vývoj ceny ropy šel opět nahoru. S novým rokem ale nastává otázka, co bude dál. Má ropa již to nejhorší za sebou? Můžeme očekávat růst ceny tohoto černého zlata?
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy rostou v naději na lepší poptávku

19.01.2021 Ceny ropy rostou v naději, že vládní pobídky zvýší globální ekonomický růst a poptávku. Do pozadí se tak dostaly obavy z opětovného uzavírání ekonomik kvůli pandemii covidu-19 a ze s nimi spojeného poklesu zájmu o pohonné hmoty. Poptávku povzbudil i slabší dolar, který ropu zlevňuje držitelům jiných měn.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

IEA: Zhoršení pandemie zpomalí oživení poptávky po ropě

19.01.2021 Současný nárůst počtu případů nákazy novým koronavirem povede k pomalejšímu oživení poptávky po ropě. Ve druhé polovině roku by ale oživení mohlo podpořit rozšíření očkování a nová stimulační opatření. Ve své pravidelné měsíční zprávě o situaci na trhu to dnes uvedla Mezinárodní agentura pro energii (IEA). Snížila také výhled růstu poptávky na letošní rok o 300.000 barelů denně.
C:\fakepath\top-19012021-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.01.2021 1) Obchodování na asijských akciových trzích dnes skončilo převážně v plusu. Proti proudu šla z velkých trhů jen burza v Šanghaji. Investoři nyní čekají na vystoupení budoucí americké ministryně financí Janet Yellenové. Ta by měla podle připravených poznámek říct, že USA čeká hluboká recese, pokud nepodniknou "velké kroky".
img

Tento týden se oči trhu budou soustředit na schůzku Spojených států a ECB

18.01.2021 Tento týden začíná svátkem Martina Luthera Kinga mladšího v USA, americké akciové trhy budou uzavřeny, proto nebudeme mít možnost analyzovat americké trhy. Příští středu 20. ledna se však netrpělivě očekává, že inaugurace Joe Bidena bude významným hybatelem trhu.
C:\fakepath\ropa-fx.png

OPEC ponechal výhled poptávky beze změny, čeká vyšší těžbu v USA

15.01.2021 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) ponechala výhled poptávky po ropě beze změny, čeká však vyšší těžbu z břidlic v USA díky růstu cen ropy. Globální poptávka po ropě se má letos zvýšit o 5,9 milionu barelů denně na 95,91 milionu barelů denně. Loni naopak poptávka kvůli pandemii klesla o rekordních 9,75 milionu barelů denně.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy kvůli růstu počtu nakažených covidem-19 klesají

14.01.2021 Ceny ropy dnes převážně klesají. Růst počtu nově nakažených covidem-19 v Evropě a nová omezení v Číně obnovily obavy o další vývoj globální poptávky po ropě. Tyto obavy zastínily i příznivé zprávy o čínském dovozu a zásobách v USA.
img

Graf dne: Na ropě vládne negativní korelace s USD

14.01.2021 Pohyb kurzu USD dlouhodobě ovlivňuje hodnotu aktiv v této měně vyjádřených. Při růstu kurzu dolaru mají ceny těchto aktiv tendenci klesat a obráceně. Někdy tento vztah funguje lépe, jindy hůře. Negativní korelace je často dobře k vidění na komoditních trzích a v současnosti jsme opět svědky jejího nárůstu na ropě. Korelační koeficient (40) klesl na -0,48, přitom ještě na konci roku se pohyboval okolo nuly. Kurz dolaru se pohybuje v blízkosti nejnižších úrovní za poslední 3 roky. Naopak ropa si užívá několikaměsíčního růstu. Brent se naopak nachází v blízkosti nejvyšších hodnot od února minulého roku (nad $55/bbl). Obchodníci sázejí na rychlý konec koronakrize a růst poptávky po ropě v tomto roce.
img

Ropa navzdory pokračující pandemii vzrostla v lednu o 9%

12.01.2021 Cena ropy se blíží svým 12měsíčním maximům od začátku pandemie Covid-19 poté, co oznámila možný pokles zásob ve Spojených státech a snížení produkce Saúdskou Arábií. Tato očekávání prozatím minimalizují dopad nových omezení mobility v Evropě, aby se potlačila nákaza viru, který se váží na oživení poptávky po ropě.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ropa zlevňuje kvůli obnoveným obavám o poptávku

11.01.2021 Ceny ropy se dnes snižují kvůli obnoveným obavám z negativních dopadů šíření koronaviru na poptávku po pohonných hmotách. Krátce po 17:00 SEČ vykazovala cena severomořské ropy Brent pokles o téměř 0,8 procenta na 55,57 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela zhruba 0,3 procenta na 52,06 dolaru za barel.
img

Trhy si přejí republikánský Senát. Vydělat lze ale i na vítězství demokratů

05.01.2021 „Vítězství demokratů v senátních volbách ve Spojených státech by mohlo ohrozit velké technologické společnosti, které by mohly být nuceně rozděleny na menší části. Kvůli této nejistotě jsme včera byli svědky poklesů cen akcií společností Apple, Amazon, Microsoft, Facebook a Google,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Ropa je nejdražší od propuknutí pandemie. Měď je na sedmiletém maximu

18.12.2020 „Zatímco akciové trhy ve Spojených státech pokořily historická maxima, ceny komodit jsou od svých maxim výrazně vzdálené. Přesto je zřejmé, že ceny komodit začínají prudce narůstat. K obnově ekonomiky jich totiž bude zapotřebí více než doposud,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Ranní okénko - Fed by mohl komentovat budoucí trajektorii nákupu aktiv

16.12.2020 Dnešní ekonomický kalendář odstartuje index cen českých průmyslových výrobců následovaný indikátory PMI pro eurozónu a USA. Odpoledne upoutá pozornost trhu zasedání americké centrální banky Fed.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Mezinárodní agentura pro energii zhoršila výhled poptávky po ropě

15.12.2020 Zahájení očkování proti novému koronaviru nepovede k rychlému odstranění negativního vlivu pandemie covidu-19 na globální poptávku po ropě. Ve své pravidelné měsíční zprávě o situaci na trhu s ropou to dnes uvedla Mezinárodní agentura pro energii (IEA). Zároveň snížila odhad celosvětové poptávky po ropě na letošní i příští rok.
C:\fakepath\top-15122020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.12.2020 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří dnes skončilo v červených číslech. Makroekonomická data, která dorazila z Číny, byla sice solidní, investoři ale nakonec věnovali více pozornosti koronaviru a stále hrozícímu rozvodu Spojeného království s Evropskou unií bez dohody.
img

Nafta je nejdražší za takřka tři měsíce. Pohonné hmoty v Česku zdražuje vyhlídka plošné vakcinace, zůstávají ale levnější než na Slovensku

10.12.2020 Cena ropy na světových trzích se drží stále poměrně vysoko. Dojde proto k dalšímu zdražení pohonných hmot v ČR. Ty zdražovaly v uplynulých sedmi dnech i v předchozích dvou týdnech. V uplynulých sedmi dnech navíc zdražování jak benzínu, tak nafty zrychlilo. Průměrná cena benzínu Natural 95 se oproti situaci před týdnem zvýšila o šest haléřů na litr a činí 27,85 koruny za litr. Nafta nyní stojí 27,09 haléře za litr, tedy o čtrnáct haléřů více než před týdnem. Nafta je tak nejdražší za poslední skoro tři měsíce, od poloviny září. K jejímu zdražování – jež je výraznější než v případě benzínu – dopomáhá také probíhající topná sezóna, která zvyšuje poptávku po topné naftě, využívané například v průmyslu.
img

Ropa zdražuje kvůli vakcínám, čeští řidiči si do kapsy sáhnou hlouběji. Sílící koruna pomůže jen částečně, pomoci ovšem může možný krach jednání kartelu OPEC

03.12.2020 Cena ropy na světových trzích se drží stále poměrně vysoko. Dojde proto k dalšímu zdražení pohonných hmot v ČR. Ty zdražovaly v uplynulých sedmi dnech i o týden dříve. V uplynulých sedmi dnech zdražil jak benzín, tak nafta, i když opět jen mírně. Průměrná cena benzínu Natural 95 se oproti situaci před týdnem zvýšila o dva haléře na litr a činí 27,79 koruny za litr. Nafta nyní stojí 27,09 haléře za litr, tedy o haléř více než před týdnem.
C:\fakepath\R7.jpg

Komodity: Ropa zlevňuje kvůli nejistotě ohledně těžební politiky OPEC+

30.11.2020 Ceny ropy dnes klesají kvůli nejistotě, zda se Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci dohodnou, že prodlouží nynější omezení dodávek suroviny na trh. Od začátku měsíce si však ceny připisují přes 20 procent, a to mimo jiné kvůli optimismu ohledně vakcíny proti covidu-19.
C:\fakepath\Ropa8.png

OPEC se prý shoduje na potřebě prodloužit omezení dodávek ropy

30.11.2020 Členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se shodují na potřebě prodloužit nynější rozsah omezení dodávek ropy na trh o tři měsíce, tedy do konce března. Budou se snažit přesvědčit své spojence z širší skupiny OPEC+, aby takový krok podpořili. Uvedl to podle agentury Reuters alžírský ministr energetiky krátce před začátkem dnešního jednání ministrů OPEC.
img

Začíná dvoudenní jednání OPEC+ o těžbě ropy v příštím roce

30.11.2020 Začíná dvoudenní zasedání představitelů skupiny OPEC+, která sdružuje členy Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojence v čele s Ruskem. Jednat budou o společném postupu při těžbě ropy v příštím roce. Probírat se bude, zda pokračovat ve stejném sníženém objemu těžby jako doposud kvůli slabé poptávce zapříčiněné koronavirovou krizí, nebo zda stávající omezení od 1. ledna uvolnit. Podle zdrojů agentury Reuters se očekává, že se OPEC+ rozhodne ustoupit od zvýšení těžby o dva miliony barelů denně plánovaného původně od ledna příštího roku.
img

Ropě prudce zdražuje kvůli vakcínám, čeští řidiči si do kapsy sáhnou hlouběji. Sílící koruna nepomůže

26.11.2020 Cena ropy na světových trzích se žene vzhůru. Dojde proto k výraznějšímu zdražení pohonných hmot v ČR. Ty zdražovaly už v uplynulých sedmi dnech, a to po třech týdnech zlevňování. V uplynulých sedmi dnech zdražil jak benzín, tak nafta, i když zatím jen mírně. Průměrná cena benzínu Natural 95 se oproti situaci před týdnem zvýšila o tři haléře na litr a činí 27,77 koruny za litr. Nafta nyní stojí 27,08 haléře za litr, tedy o dva haléře více než před týdnem.
img

Čechům zdraží pohonné hmoty, a to kvůli rostoucí naději na vakcínu proti koronaviru

19.11.2020 Pohonné hmoty v uplynulých sedmi dnech třetí týden v řadě zlevňovaly. V uplynulých sedmi dnech zlevnil jak benzín, tak nafta, avšak mírnějším tempem než o týden dříve. Průměrná cena benzínu Natural 95 se oproti situaci před týdnem snížila o dva haléře na litr a činí 27,74 koruny za litr. Benzín je tak nejlevnější od konce září. Nafta nyní stojí 27,06 haléře za litr, tedy o dva haléře méně než před týdnem.
C:\fakepath\ropa33.jpg

Ropa zůstává stále levná

19.11.2020 V návaznosti na americké volby a úspěch několika vakcín vystřelily akciové indexy vzhůru. Ani průmyslové a zemědělské komodity nezůstávají pozadu a atakují letošní maxima. Jen ropa se drží při zemi, americký WTI kontrakt nemá sílu se dostat ani na letních 43 USD za barel.
C:\fakepath\Ropa.PNG

Komodity: Ropa mírně zdražuje, IEA ale zpochybňuje rychlé oživení poptávky

12.11.2020 Ceny ropy dnes mírně rostou, přestože Mezinárodní agentura pro energii (IEA) zpochybňuje rychlé oživení poptávky a navzdory zprávě o nečekaném růstu amerických zásob suroviny. Těží z naděje, že největší světoví producenti nepřistoupí k plánovanému zvýšení dodávek a z naděje na vakcínu proti nemoci covid-19.
C:\fakepath\Ropa8.png

Mezinárodní agentura pro energii snížila výhled poptávky po ropě

12.11.2020 Mezinárodní agentura pro energii (IEA) snížila výhled poptávky po ropě na letošní rok a předpověděla, že i když se podaří schválit vakcíny proti novému koronaviru, poptávku po ropě to do poloviny příštího roku zásadně neovlivní. Agentura to dnes uvedla ve své pravidelné měsíční zprávě o situaci na trhu. Příští rok se poptávka zvýší, i tak ale zůstane pod úrovní roku 2019.
img

Vyhlídky na vakcínu Pfizeru a na Bidena v Bílém domě zdraží Čechům benzín i naftu

12.11.2020 Pohonné hmoty v uplynulých sedmi dnech druhý týden v řadě zlevňovaly, a to po mnoha týdnech předchozího pozvolného zdražování. V uplynulých sedmi dnech zlevnil jak benzín, tak nafta. Průměrná cena benzínu Natural 95 se oproti situaci před týdnem snížila o osmnáct haléřů na litr a činí 27,76 koruny za litr. Benzín je tak nejlevnější od konce září. Nafta nyní stojí 27,08 haléře za litr, tedy o pět haléřů méně než před týdnem. Za pomalejším zlevňováním nafty v porovnání s benzíne, stojí nástup topné sezóny, který zvyšuje poptávku po topné naftě, využívané například v průmyslu.
C:\fakepath\R4.jpg

OPEC kvůli koronaviru dál snížil výhled růstu poptávky po ropě

11.11.2020 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) kvůli dalšímu růstu počtu infikovaných novým koronavirem opět snížila výhled celosvětového růstu poptávky po ropě na příští rok. Nyní počítá s růstem pouze o 6,25 milionu na 96,26 milionu barelů denně. To je zhruba o 300.000 barelů denně méně, než OPEC čekal před měsícem.
img

Graf dne: Brent vzrostl nad 45 dolarů za barel, OPEC ale snížil odhad poptávky po ropě

11.11.2020 Cena ropa v posledním týdnu dramaticky rostla. Z nejnižších úrovní od konce května, na kterých se Brent pohyboval ještě na počátku listopadu, dnes cena vyskočila až nad 45 dolarů za barel. Na této úrovni se Brent nacházel naposledy před 10 týdny. Růstu pomohl překvapivý pokles zásob v USA, které monitoruje organizace API, a to o 5,15 mil. barelů v minulém týdnu. Klesaly také zásoby benzínu a destilovaných paliv. Odpoledne však cena ropy korigovala v reakci na další snížení odhadu poptávky po ropě organizace OPEC. Poptávku pro toto čtvrtletí organizace snížila o 960 tis. barelů na 26,51 mil. barelů denně. OPEC i přes pozitivní zprávy o úspěšné nové experimentální vakcíně stále uvažuje o prodloužení současné výše kvót i do příštího roku. Oficiální zásoby ropy DOE budou kvůli dnešnímu svátku zveřejněny až zítra v 17:00.
img

Ropa hledá oporu po rekordním propadu

04.11.2020 Ropa se v pondělí 2. listopadu propadla na své pětiměsíční minimum, přičemž se jí krátce poté podařilo získat 12 % zpět. Vývoj, který narušil poměrně klidné období panující od letošního června, měl tři hlavní aktéry: Libyi, COVID-19 a OPEC+. Oslabení bylo - stejně jako v dubnu - způsobené poklesem poptávky a růstem produkce. Rychlý pád se zastavil, až když se trhy znovu začaly soustředit na podporu ze strany OPEC+.
img

BP vykázala za čtvrtletí zisk 86 mil. dolarů, překonala očekávání

27.10.2020 Britská ropná společnost BP vykázala za třetí čtvrtletí díky lepším cenám ropy zisk 86 milionů dolarů (bezmála dvě miliardy Kč) a překonala tak očekávání analytiků. V předchozím kvartálu měl podnik rekordní ztrátu 6,7 miliardy dolarů. Ropný gigant varoval, že zotavení z dopadů pandemie covidu-19 zůstává nejisté, což negativně ovlivňuje poptávku po ropě a zisky z rafinace.
img

Zdražuje benzín i nafta. Některé čerpací stanice ale mohou během podzimní karanténní uzavírky ekonomiky finančně vykrvácet, po jarním „lockdownu“ jsou vyčerpané

22.10.2020 Řidiči v ČR si opět sáhnou hlouběji do kapsy. V uplynulých sedmi dnech zdražil jak benzín, tak nafta, i když jen nepatrně. Průměrná cena benzínu Natural 95 se oproti situaci před týdnem zvýšila o dva haléře na litr a činí 27,97 koruny za litr. Benzín je tak nejdražší od druhé poloviny srpna. Nafta nyní stojí 27,11 haléře za litr, tedy též o dva haléře více než před týdnem.
C:\fakepath\ropa-fx.png

Komoditní obchodování: Ceny ropy po zprávě o zásobách v USA klesají

21.10.2020 Ceny ropy dnes výrazně klesají. Způsobila to zpráva o vývoji zásob v USA v uplynulém týdnu, která posílila obavy z nadměrných dodávek ropy na trhy. Další celosvětový růst počtu případů nemoci covid-19 pak zvyšuje obavy z pomalejšího oživování poptávky po ropě.
C:\fakepath\ropa.jpg

Komodity: Ceny ropy díky jednání o nové pomoci v USA rostou

20.10.2020 Ceny ropy dnes mírně rostou. Podle obchodníků ropě pomáhají jednání o nové koronavirové pomoci ve Spojených státech, růst však brzdí zvyšování počtu nově nakažených covidem-19 po světě, které vyvolává obavy o poptávku po ropě, a zvýšení těžby v Libyi.
img

Graf dne: Velcí hráči očekávají nižší poptávku po ropě v příštím roce

16.10.2020 Dle dubnové dohody OPEC+ stále platí, že by od ledna 2021 měla narůst produkce organizace o 2 mil. barelů ropy denně. Vzhledem k poslednímu vývoji situace okolo koronaviru se však zdá, že k uvolnění části těžebních kvót nedojde, tedy pokud by se neměla cena suroviny zřítit do hlubin. Důležití hráči na ropném trhu snížili v posledních měsících očekávanou globální poptávku po ropě v období Q4/2020 - Q4/2021. Odhad poptávky OPEC pokles o více než 2 mil. barelů, EIA snížila odhad o 1,2 mil. barelů a IEA o 600 tis. barelů mezi červencem a říjnem tohoto roku. Navíc dle posledních zpráv výrazně roste produkce ropy v Libyi. Po dosažení příměří už měla dle posledních zpráv vzrůst na více než 500 tis. barelů ropy denně.
C:\fakepath\ropa.jpg

Co říká OPEC na ceny ropy?

15.10.2020 Ropa WTI se už několik měsíců obchoduje blízko 40 USD za barel bez výrazného střednědobého trendu. Kartelu OPEC se tak povedlo trh stabilizovat, byť za cenu obrovských škrtů v produkci a ztráty tržního podílu. Je ropa levná nebo naopak ve světle druhé vlny nákazy znovu klesne? Na tuto otázku nepřímo odpovídá měsíční report OPEC.
C:\fakepath\ropa233.jpg

IEA: Druhá vlna covidu-19 zpomaluje poptávku po ropě

14.10.2020 Světové zásoby ropy, které se v době vrcholu pandemie zvyšovaly, nyní pokračují v setrvalém sestupu. Druhá vlna nemoci však zpomaluje poptávku a komplikuje snahy producentů o rovnováhu na trhu. V pravidelné zprávě o situaci na trhu s ropou to dnes uvedla Mezinárodní agentura pro energii (IEA).
C:\fakepath\ropa2.jpg

IEA: Pandemie může zpozdit oživení poptávky po energii do r. 2025

13.10.2020 Pomalý proces zotavování ekonomiky z pandemie způsobené šířením nového koronaviru by mohlo zpozdit plné oživení globální poptávky po energii až do roku 2025. Ve své výroční zprávě s názvem World Energy Outlook 2020 to dnes uvedla Mezinárodní agentura pro energii (IEA). V letošním roce organizace čeká pokles globální poptávky po energii o pět procent.
C:\fakepath\R6.jpg

OPEC očekává zvýšení svého podílu na globálním ropném trhu

08.10.2020 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) čeká, že se jí podaří díky pandemii zvýšit podíl na globálním prodeji ropy, protože letošní propad cen zničil některé konkurenty ve Spojených státech i jinde ve světě. Ve své dnešní zprávě OPEC zvýšil odhad svého prodeje ropy na příští čtyři roky a změnil svoji loňskou prognózu, která počítala s tím, že do poloviny desetiletí bude ztrácet podíl na trhu, upozornila agentura Bloomberg.
img

Cena ropy – Jak se bude vyvíjet kurz ropy do konce roku 2020?

01.10.2020 Vývoj ceny ropy je dnes pro mnoho investorů důležitějším faktorem pro směrování globálního růstu než ekonomická data nebo trendy na dluhopisovém a devizovém trhu. Pokud poptávka po ropě vzroste, ekonomický motor zrychluje. Alespoň se toto tvrzení jeví jako logické. Nemusí to být však vždy pravda.
C:\fakepath\ropa-zpravy.jpg

Komodity: Ceny ropy díky poklesu zásob v USA a hurikánu Sally rostou

16.09.2020 Ceny ropy dnes rostou o více než tři procenta. Přispěl k tomu nečekaný pokles zásob ropy ve Spojených státech a hurikán Sally, kvůli kterému byla přerušena část těžby v Mexickém zálivu.
C:\fakepath\R6.jpg

Mezinárodní agentura pro energii: Poptávka po ropě klesne více

15.09.2020 Mezinárodní agentura pro energii (IEA) opět zhoršila výhled poptávky po ropě na letošní rok, a to už druhý měsíc za sebou. Nově očekává, že poptávka se sníží o 200.000 barelů na 91,7 milionu barelů denně, uvedla dnes ve své pravidelné měsíční zprávě o situaci na trhu. Zdůvodnila to opatrností ohledně tempa hospodářského zotavování z dopadů pandemie nemoci covid-19.
C:\fakepath\R2.jpg

Komodity: Ropa zdražuje, většímu růstu ale brání slabý výhled poptávky

15.09.2020 Ceny ropy se dnes zvyšují především díky narušeným dodávkám ve Spojených státech, které zapříčinily obavy z hurikánu Sally. Většímu růstu ale brání slabší než očekávaný výhled zotavení poptávky po pandemii.
C:\fakepath\Ropa8.png

Kartel OPEC zhoršil výhled globální poptávky po ropě

14.09.2020 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) snížila odhad globální poptávky po ropě na letošní i příští rok. Nově předpokládá, že poptávka letos klesne o 9,46 milionu barelů denně, zatímco před měsícem OPEC počítal s poklesem o 9,06 milionu barelů denně. Kartel to dnes uvedl ve své měsíční zprávě o situaci na trhu.
C:\fakepath\R1.jpg

Komodity: Ropa mírně zlevňuje kvůli obavám o poptávku

14.09.2020 Ceny ropy dnes mírně klesají kvůli rostoucím obavám o poptávku. Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) snížila odhad globální poptávky po ropě na letošní i příští rok. K poklesu cen přispívají rovněž vyhlídky na obnovení těžby v Libyi.
img

Graf dne: Spekulace na pokles cen ropy prudce vzrostly

14.09.2020 Cena ropy WTI klesla v minulém týdnu o 7,6 % a od začátku září už ztrácí více než 12 % na aktuální cenu 37,30 dolarů za barel. Po snížení odhadu vývoje poptávky po ropě ze strany organizace OPEC se negativním teritoriu se zatím drží také dnes. Zhoršení nálady na ropných trzích potvrzují také pozice velkých obchodníků. Short pozice vystřelili v minulém týdnu o 26 % na úrovně, kde se naposledy nacházely na začátku března na 110 tis. kontraktech. Trhy mají strach o další vývoj globální poptávky. OPEC dnes snížil odhad poptávky v tomto roce o 700 tis. barelů ropy denně, příčemž produkce organizace v srpnu vzrostla o 760 tis. barelů na 24,05 mil. barelů ropy denně.
img

Nákupy v zemědělství nabývají na obrátkách

10.09.2020 Zatím poslední COT (Commitments of Traders) report řeší komoditní pozice držené a změny prováděné manažery investičních fondů v týdnu do 1. září. V tomto týdnu posílil Bloomberg Commodity Index o 2,1 % a hedgové fondy zvýšily své čisté dlouhé pozice na 24 významných trzích s futures až na maximum od roku 2018. Největší objemy nákupů zaznamenaly sojové boby, kukuřice a pšenice, zatímco většina prodejů probíhala v oblasti energií, kde došlo k největšímu propadu ropy, benzínu a nafty.
img

Cena ropy klesá. Řidiči se mohou těšit na zlevňování pohonných hmot

09.09.2020 „V případě propuknutí druhé vlny pandemie koronaviru lze očekávat výrazné snížení poptávky po ropě. V takové situaci bychom zažili další prudký pokles cen pohonných hmot,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Srpnový bleskový průzkum Fidelity International: Příprava na druhou vlnu Covid-19

07.09.2020 Společnosti jsou podle srpnového průzkumu mezi 143 analytiky Fidelity International na druhou vlnu Covid-19 dobře připravené. Pouze jeden z 20 respondentů říká, že společnosti v jeho portfoliu připravené nejsou.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (24.8.2020)

24.08.2020 V minulém týdnu nedošlo k aktivaci žádného obchodu podle mého týdenního komentáře. Trh totiž neprolomil žádnou mou vstupní S/R zónu a týden tak zůstal bez obchodu.
img

Burzy V4: Praha s Bratislavou se rychle zotavily, Varšava a Budapešť stále hluboko pod před-krizovou úrovní

21.08.2020 Půl roku od pádu v důsledku korona krize se většina ekonomik celého světa zotavuje z největší poválečné krize v historii. Země, kterých ekonomika byla navázaná na cyklická odvětví jako automobilový nebo letecký sektor zaznamenávají pomalé a těžké zotavování, stejně jako vysoko proexportně směřované ekonomiky, které jsou navázané na odběratelské země. ProfitLevel se ve své analýze zaměřil na srovnání zotavování středoevropských akciových trhů.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (17.8.2020)

17.08.2020 V minulém týdnu došlo k aktivaci jednoho obchodu podle mého týdenního komentáře. Trh prolomil spodní vstupní S/R zónu, čímž došlo ke vstupu do short pozice, která se dostala do zisku na Profit-Target 1 (PT1), kde byla ukončena část pozice, nicméně trh nepokračoval v poklesu a zbytek obchodu tak skončil na nule na Break/Evenu. K jinému obchodu v průběhu týdne nedošlo.
C:\fakepath\trhy.jpg

Ceny ropy klesají kvůli pochybám o oživení poptávky

14.08.2020 Ceny ropy dnes klesají. Přispívají tomu pochyby o oživení poptávky kvůli pandemii nemoci covid-19 a také zvýšení dodávek suroviny. Mezinárodní agentura pro energii (IEA) a Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) tento týden zhoršily letošní výhled poptávky po ropě. OPEC má navíc se svými spojenci tento měsíc zvýšit těžbu.
img

Největší ruská ropná společnost Rosněfť je zpět v zisku

14.08.2020  Největší ruská ropná společnost Rosněft má za druhé čtvrtletí díky růstu ceny ropy zisk 43 miliard rublů (12,9 miliardy Kč), zatímco v prvním čtvrtletí byla ve ztrátě. Objem produkce pak firma, v níž má pětinový podíl britský energetický kolos BP, kvůli dohodě velkých těžařů v meziročním srovnání snížila o 13 procent. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
img

Graf dne: Ropa WTI se poprvé od ledna obchoduje nad 200 denním klouzavým průměrem

13.08.2020 Ropa WTI se stále drží v mírném rostoucím trendu. Cena se v posledních dnech pohybovala až v blízkosti úrovně 43 dolarů za barel, kde se naposledy obchodovala na začátku března, když se pandemie koronaviru pořádně zakousla do poptávky po ropě a OPEC se neshodl na pokračování kvót. Dobrá nálada zvedla cenu dokonce nad 200 denní klouzavý průměr, což se stalo poprvé od ledna. Ropě pomáhá v růstu optimismus na finančních trzích. Situace se po jarních výprodejích v posledních týdnech výrazně stabilizovala a ropa neměla tendenci k poklesu ani po snížení těžebních kvót OPEC+, které přišlo s počátkem srpna. Na cenách se příliš nepodepsaly ani reporty organizací EIA, OPEC a EIA, které byly zveřejněny v tomto týdnu. Společnými pojmy všech tří reportů jsou opatrnost a nejistota výhledů. Ropa WTI naopak včera pozitivně reagovala na další pokles zásob ropy v USA, které už 3 týdny v řadě klesají výrazným tempem.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

IEA kvůli potížím letecké dopravy snížila výhled poptávky po ropě

13.08.2020 Mezinárodní agentura pro energii (IEA) zhoršila výhled poptávky po ropě na letošní rok. Kvůli propadu zájmu o leteckou dopravu se poptávka celosvětově sníží o 8,1 milionu barelů ropy denně, uvedla dnes agentura ve své pravidelné měsíční zprávě. Proti předchozímu předpokladu agentura výhled letošní poptávky zredukovala o 140.000 na 91,9 milionu barelů denně. Nadále má přitom za to, že spotřeba ropy bude příští rok o něco nižší než loni.
C:\fakepath\R1.jpg

OPEC zhoršil výhled poptávky po ropě na letošní rok

12.08.2020 Poptávka po ropě letos kvůli pandemii klesne více, než Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) čekala ve svém předchozím výhledu. Oživení poptávky je navíc nejisté, uvedl dnes OPEC ve své měsíční zprávě o situaci na trhu. Kartel odhaduje, že letos poptávka po surovině klesne o 9,06 milionu barelů denně, zatímco v červenci pokles odhadoval na 8,95 milionů barelů denně. Výhled na příští rok nicméně OPEC zachoval, ale i ten považuje za nejistý.
C:\fakepath\27c350ff6172c16fd9fb2c84a6948ce2.jpg

Komodity: Ropa zdražuje, čeká se dohoda o další koronavirové pomoci v USA

11.08.2020 Ceny ropy dnes pokračují v růstu, severomořský Brent je nad 45 dolary za barel. K růstu přispívají naděje ohledně dohody o další koronavirové pomoci ve Spojených státech a rovněž oživení poptávky po této surovině v Asii.
C:\fakepath\R4.jpg

Komodity: Ropa díky nadějím na další stimulační balíček v USA zdražuje

10.08.2020 Ceny ropy se zvyšují, k růstu jim pomáhá především nejnovější statistika z Číny, růst poptávky po energii a také naděje na dohodu o další koronavirové pomoci ve Spojených státech. Kolem 17:55 SELČ severomořská ropa Brent přidávala 1,5 procenta na 45,07 dolaru za barel, cena americké lehké ropy WTI vykazovala růst asi o dvě procenta na 42,05 dolaru za barel.
C:\fakepath\R6.jpg

Propad těžby ropy v USA byl v květnu nejvyšší za posledních 40 let

10.08.2020 Koronavirová krize a s ní související propad poptávky po ropě a dalších energetických komoditách se projevil i na produkci světových těžařů. V případě Spojených států došlo v květnu k poklesu těžby o zhruba 2 miliony barelů denně, což byl nejvyšší měsíční pokles zaznamenaný od roku 1980. Letošní květen tak překonal i září 2008, kdy těžbu omezily hurikány Gustav a Ike.
C:\fakepath\R6.jpg

Komodity: Ropa zlevňuje kvůli obavám o poptávku, Brent se vrátil pod 45 USD

07.08.2020 Ceny ropy se dnes snižují kvůli obavám, že opětovný vzestup počtu nově nakažených koronavirem zpomalí oživení poptávky. Severomořská ropa Brent kolem odpoledne SELČ ztrácela 1,4 procenta na 44,45 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu vykazovala pokles o 1,5 procenta na 41,32 dolaru za barel.
C:\fakepath\Ropa.PNG

Komodity: Ceny ropy rostou kvůli příznivým údajům o ekonomice

03.08.2020 Ceny ropy se dnes zvyšují kvůli příznivým údajům o červencovém vývoji aktivity zpracovatelského průmyslu v Asii, Spojených státech i Evropě. Na trhu nicméně přetrvávají obavy z šíření koronaviru a z nadbytečných dodávek suroviny.
C:\fakepath\ropa.jpg

Ceny ropy po zprávě o stavu zásob v USA rostou

29.07.2020 Ceny ropy dnes na trhu rostou. Může za to zpráva o překvapivém poklesu zásob ve Spojených státech. Zisky však brzdí obavy o další vývoj poptávky po ropě kvůli rekordnímu růstu případů nemoci covid-19 v některých státech USA.
img

Forex: Aktivita se pomalu zvyšuje i v americkém výrobním sektoru

15.07.2020 Dění na finanční trzích se dnes z hlediska nových makroekonomických dat odehraje v ryze prázdninovém módu. Zajímavější data přijdou totiž pouze z USA. Tamní průmyslová produkce v červnu pravděpodobně dále zrychlila a v souladu s tím vzrostlo i využití výrobních kapacit. Podnikatelé tak mají mírný důvod k optimismu, což potvrdí červencový indikátor důvěry z oblasti New Yorku. Přesto však aktivita v americkém výrobním sektoru i nadále významně zaostává za předkrizovou úrovní.
C:\fakepath\R6.jpg

OPEC čeká příští rok rekordní růst poptávky po ropě

14.07.2020 Poptávka po ropě by se příští rok mohla v celém světě zvýšit o rekordních sedm milion barelů denně, přispěje k tomu hlavně oživení globální ekonomiky po koronavirové pandemii. Celková poptávka ale i přes tento růst zůstane pod úrovní roku 2019. Vyplývá to z pravidelného výhledu, který dnes zveřejnila Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC).
img

Aktivita ve výrobním sektoru zůstává nízká a inflaci táhnou zejména pohonné hmoty

14.07.2020 Květnová průmyslová produkce v eurozóně zklamala, když vzrostla meziměsíčně o 12,4 %, zatímco analytici očekávali její nárůst o 15 %. Ve srovnání s loňským rokem je aktivita v evropském výrobním sektoru stále o zhruba pětinu nižší. K obnovení produkce dopomohlo postupné rozvolňování restriktivních opatření proti šíření koronaviru, k čemuž v květnu docházelo ve většině evropských ekonomik. V červnu již většina fyzických překážek pro podnikání padla, lze tak očekávat další nárůst produkce napříč evropským výrobním sektorem. Návratu na plné využití výrobních kapacit nicméně brání slabá poptávka. Ta se týká především investičního zboží a zboží dlouhodobé spotřeby jako jsou automobily, což jsou hlavní produkty průmyslových odvětví. Současný další narůst nejistoty spojený s opětovně se zvyšujícím počtem nových případů covid-19 ve vybraných zemích této poptávce dozajista moc nepřidá. To potvrzuje i červencový ZEW index z Německa, jehož složka hodnotící očekávání hospodářského vývoje se oproti předchozímu měsíci snížila. Nastala tak očekáváná korekce předchozí vlny optimismu. Složka hodnotící současnou situaci za očekáváními analytiků naopak zaostala, když se čekal její další nárůst, ta však nakonec setrvala na hodnotě z června. Negativním důsledkem současné situace je i narušení mezinárodních dodavatelsko-odběratelských řetězců.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

IEA zlepšila výhled poptávky po ropě pro letošní rok

10.07.2020 Mezinárodní agentura pro energii (IEA) zlepšila svůj odhad poptávky po ropě pro letošní rok na 92,1 milionu barelů denně. To je proti předchozímu odhadu z minulého měsíce o 400.000 barelů denně více. Důvodem je menší pokles poptávky ve druhém čtvrtletí, než se čekalo. Současně však varovala, že šíření nemoci covid-19 je rizikem pro další vývoj poptávky.
C:\fakepath\top-10072020-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.07.2020 1) Ceny akcií v USA jsou prakticky na maximech, relativní ocenění oproti dluhopisům ovšem slibuje jejich další posílení. Myslí si to Marko Kolanovic, vedoucí oddělení makroekonomických, kvantitativních a derivátových strategií v JP Morgan. Podpora ekonomiky ze strany centrální banky znamená pokračující příliv likvidity na trhy.
img

Rozbřesk: Vlažný restart ekonomiky

08.07.2020 Jako nepříliš svižný restart lze zhodnotit výsledky z české ekonomiky za květen, které byly zveřejněny včera. Průmysl si sice připsal oproti nejhoršímu měsíci roku – dubnu – necelých 14 %, avšak v meziročním vyjádření stále ztrácel téměř 26 %. Ještě hůře na tom byl automobilový průmysl, jehož produkce v době, kdy se rozjížděla výroba všech tří automobilek, byla ve srovnání s loňském květnem zhruba poloviční. A přibližně o polovinu nižší byly i nové zakázky pro tento u nás nejvýznamnější průmysl. A právě nové objednávky v tuto chvíli představují největší riziko pro průmysl jako takový, protože poté, co dokončí ty stávající, bude stát před otázkou, co dál.
img

Zlatí býci riskují pozdější uspokojení

02.07.2020 Ve třetím čtvrtletí se budou dopady pandemie Covidu-19 na globální ekonomiku projevovat čím dál více. Zatímco druhý kvartál jsme strávili hlavně hašením požárů a snahou zabránit naprostému kolapsu světové ekonomiky, nyní začínají práce na její obnově.
img

BP prodá své petrochemické aktivity za pět miliard USD

29.06.2020  Britský ropný koncern BP prodá své globální petrochemické aktivity za pět miliard dolarů (119 miliard Kč) britské chemické firmě Ineos. BP se tak stahuje z odvětví, které by podle odborníků mělo být v příštích desetiletích klíčovým motorem růstu poptávky po ropě. Uvedla to dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\R5.jpg

Komodity: Ceny ropy rostou díky Trumpově ujištění o obchodní dohodě s Čínou

23.06.2020 Ceny ropy dnes odpoledne obnovily růst. Nervozitu na trhu uklidnil americký prezident Donald Trump prohlášením, že americko-čínská obchodní dohoda zůstává "zcela neporušená".
C:\fakepath\ropa-zpravy.jpg

Komodity: Ropa zdražuje kvůli omezování těžby, panují však obavy o poptávku

22.06.2020 Ceny ropy se dnes zvyšují kvůli omezování dodávek suroviny na trh. Výraznějšímu zdražování nicméně brání obavy, že globální růst počtu případů nákazy koronavirem by mohl narušit oživení poptávky po ropě, napsala agentura Reuters.
img

Investoři se stále více bojí druhé vlny covidu, ropa zlevňuje

18.06.2020 Počet nakažených „pekingskou variantou“ onemocnění covid-19 se přehoupl přes 150 a úřady od včerejška v postižených oblastech čínské metropole uzavřely školy. Nákaza už ochromila také letecký provoz v Pekingu, když včera bylo zrušeno zhruba sedmdesát procent plánovaných odletů. Nová vlna nákazy se objevila také v Japonsku a na Novém Zélandu.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

IEA: Poptávka po ropě se plně neobnoví dřív než v roce 2022

16.06.2020 Celosvětová poptávka po ropě se zvyšuje, na úrovně z období před příchodem koronavirové krize se ale kvůli útlumu letecké dopravy nevrátí dřív než v roce 2022. Ve své pravidelné měsíční zprávě o situaci na trhu s ropou to dnes předpověděla Mezinárodní agentura pro energii (IEA).
C:\fakepath\top-16062020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.06.2020 1) Dluhopisové trhy po celém světě začaly růst poté, co americká centrální banka (Fed) včera uvedla, že začne nakupovat jednotlivé korporátní dluhopisy v rámci svého programu mimořádných půjček (SMCCF). Zatím skrze něj nakupovala pouze burzovně obchodované fondy (ETF). Investorům tak zlepšila náladu.
img

Britská ropná společnost BP chce propustit 10.000 zaměstnanců

08.06.2020 Britská ropná společnost BP chce propustit zhruba 10.000 zaměstnanců, což odpovídá asi 15 procentům celkové pracovní síly. Firma dnes uvedla, že pandemie nemoci covid-19 prudce snížila ceny ropy i poptávku po této surovině. Generální ředitel Bernard Looney také plánuje, že zaměření podniku posune od těžby ropy a zemního plynu více k obnovitelným zdrojům energie, informovala agentura Reuters.
img

Čína představuje hnací sílu globálního oživení poptávky po ropě

04.06.2020 Čínská poptávka po ropě se zotavila na úroveň více než 90 % původního stavu před pandemií koronaviru začátkem tohoto roku, což je překvapivě silné oživení, které by se mohlo odrazit v třetím čtvrtletí.
C:\fakepath\R3.jpg

Komodity: Ceny ropy díky naději na vyšší poptávku a snížení těžby rostou

19.05.2020 Ceny ropy dnes rostou. Pomáhají jim na jedné straně zprávy, podle kterých producenti snižují svoji těžbu, jak slíbili, a na druhé pak naděje na růst poptávky, protože stále více zemí zmírňuje omezení pohybu zavedená s cílem zabránit šíření nemoci covid-19.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

IEA i přes zlepšení výhledu čeká rekordní propad poptávky po ropě

14.05.2020 Mezinárodní agentura pro energii (IEA) mírně zlepšila výhled poklesu poptávky po ropě na letošní rok. Nyní počítá s poklesem o 690.000 barelů na 8,6 milionu barelů denně, a to díky zmírnění zákazů pohybu v některých zemích. Agentura to dnes uvedla v pravidelné měsíční zprávě o situaci na trhu s ropou. I tak ale bude letošní propad poptávky rekordní, upozornila agentura Reuters.
C:\fakepath\top-14052020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.05.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří po dvou dnech smíšených výsledků dnes už padly všechny. Na investory zase naplno doléhá nejistota ohledně opětovného šíření nemoci covid-19 po světě. Nejvyšší ztráty si připsal japonský index Nikkei 225, který odepsal 1,74 % na 19 914,78 bodu.
img

OPEC opět snižuje prognózu poptávky po ropě pro tento rok

14.05.2020 OPEC letos ve středu snížil svou prognózu globální poptávky po ropě a jeho zástupci uvedli, že toto čtvrtletí bude mít "nejstrmější" pokles. Organizace zemí vyvážejících ropu v současnosti očekává, že v roce 2020 se světová poptávka sníží o 9,07 milionu barelů denně (bpd), což představuje pokles o 9,1 %, v roce 2020. Minulý měsíc OPEC očekával pokles o 6,85 milionů barelů denně.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Měnové kontroly | Odhad poptávky po ropě dle OPEC | Aktualizovaný výhled | Vysoce riziková strategie | Rezervy ropy | Růst v eurozóně | Realitní trh | Aktuální cena ropy (graf) | Pochopení ekonomických principů | Zpravodajský server | Zásoby zemního plynu | Globální ropný trh | Státní rezervy ropy | Cap | Zvyšování cen | Dlouhé pozice | Světové akcie | Geopolitické konflikty | Války | SPI Asset Management | Opětovný pokles | Lithium | Největší ropné firmy | Prudký pokles cen | Foxconn | Vývoj | Obchodní platformy | Údaje z USA | Češi | Rychlé zisky | Americká správa | Data z trhu práce | Rizikový faktor | Allianz | ATR (Average True Range) | Panevropský index | Nákupu státních dluhopisů | US2000 | Globální růst | Zveřejněné údaje | Nákup ropy | Přehled komoditních trhů | Brent Crude Oil | Venezuela | Zdražovat | DPH | Americké ropné zásoby | Americká automobilka | EUR | Venezuelská vláda | Další zasedání OPEC | Ztrátový obchod | Euforie kolem umělé inteligence | Take Profit | Transněfť | Standard & Poor's | Cit pro dobré načasování trhu | Fiskální a měnové stimuly | Kalifornie | Finanční ústav | Apetit k riziku | Brokeři | Oživení cen | Roche | Ropný institut | OPEC Monthly Report | Surová ropa | Výprodej ropy | Institut API | OPEC+ a IEA | XOM | New York - Nymex | Itálie | Analytici Bank of America | McDonald's | Stoxx | Výměna surovin | Vývoj ceny zlata | Moment obratu trendu | World Energy Outlook | Texas | Pokles dolaru | Cena severomořské ropy | Prudce zlevňující ropa | Projev Trumpa | Očekávání | Pro investory | Korelace | Danske Bank | Australský dolar | Russell 2000 (US2000) | Růst poptávky po ropě | Evropské centrální banky | Varianta omikron | Aktuální kurzy měn | Volatilita cen | CMC Markets | Odkup svých akcií | Volatilní | Galapagos | Údaje o vývoji inflace | Swiss Life | L.F. Investment | Cukr | Oživení čínské ekonomiky | Benchmark | AUD/NZD | Sledování základních ukazatelů | EUR/JPY | Přístup k pákovému efektu | Kvartální výsledky | Caspian Pipeline Consortium | Zasedání ČNB | Taneční kroky s trhem | Veřejné finance | Oživení ekonomiky | Světové ceny potravin | Ark | Příležitost k nákupu | Ruské invaze na Ukrajinu | Stimulační balíček | Trh práce | Evropská komise | Skupina G7 | iShares | Výhled na letošní rok | Swiss | Investice | U.S. Bank Wealth Management | Uranové akcie | US Bancorp | Britská centrální banka | Plán investic | Poptávka po ropných produktech | Spotřebitelský sektor | Geopolitické riziko | Saldo běžného účtu | MACD | Potenciál | Support | Diverzifikace | Reliance Industries | Nízké sazby | Akvizice | Index aktivity | Hlava a ramena | Přesnost | Bankovní společnost | Alexandr Novak | Cyklus zvyšování sazeb | Dění na světových burzách | Hluboká recese | Škoda Auto | ADP report | Růst amerického dolaru | Inside Bary | Organizace pro výživu a zemědělství (FAO) | Pokles amerických akcií | Mike Pompeo | Ifo | Webinář | Analytický tým | Zisk před zdaněním | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | Společnost Transněfť | Intervence | Těžba ropy v USA | Kurz ropy | Výkonný ředitel | Průmyslové využití | Slabá koruna | Experti | Trendy na trhu | LSEG | Coinbase vstupuje na burzu | Veřejný dluh Británie | Futures kontrakt | Náklady na financování | Rekord | Skupina Saxo Bank | Vstupní náklady | Raiffeisenbank | Zpevňování koruny | Donald Trump dnes | Obnovitelné zdroje | Stop-Loss | Čínský statistický úřad dnes | Evropské měny | Krátkodobé cenové pohyby | Nákupy aktiv | FTSE MIB | Frakování | Bias | Bidenova administrativa | Největší světová ekonomika | Objem ropy | Metriky a ukazatele | Úrokové sazby v USA | Ben Luckock | IHS | Asijské trhy | Reálné příjmy domácností | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | Standard Oil | Accor | EUR/USD | UCITS ETF | Efektivní správa | Bruegel | General Electric | Abu Dhabi National Oil Co (ADNOC) | Vanguard | Rizika a výzvy v obchodování | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Generální ředitel IEA | Von der Leyenová | Producenti ropy | Předseda představenstva | Šéf Fedu Jerome Powell | Die Welt | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Švédská koruna | Rating USA | ČEZ | Inkaso deviz | Dobré načasování | Finanční páka | Dopad cen ropy | Covidové uzavírky | Wolters Kluwer | Spotový trh | Konkurenti | Price Action | Akcie společnosti | Výzvy v obchodování s komoditami | NLI | Květnová průmyslová produkce | Novorossijsk | Tanker Strinda | Trend na ropě | Investing | Hrozba globální recese | Cena pšenice | Stimul | Antivirotika | Potravinové zásobování | Druhá největší ekonomika | Lagardeová | Stav trhů | Schopnost rychle reagovat | Historie obchodování | Cenné papíry | Cenové pohyby | Výnos | Fatih Birol | Celosvětová poptávka po ropě | Letošní výhled poptávky po ropě | Co jsou komoditní trhy? | Bez rizika | RBC Capital | Sektorové metriky | Levná ropa | Praktické tipy pro obchodování s komoditami | Brent | IHNED | Asijské akcie | Akcie těžařů | Delta | Americký akciový trh | Rozhovor | Vývoj na trzích | Retracementy | Medvědí Pin Bar | SMA | Vzdělávání | Baidu | Russell 2000 | Šéf Fedu | Opatření v Číně | Slabá poptávka | LYNX Trading | Trh s dluhopisy | Rozhodnutí o sazbách | Příklady z historie | Vakcína na covid-19 | Zkrocení inflace | Akcie Erste | Index DOW | ESG | Ekonomové Deutsche Bank | Evropská agentura pro léčivé přípravky | Zákaz vývozu | Vstupy a výstupy | Výhled poptávky | Caspian Pipeline Consortium (CPC) | Společnost NOC | Exchange | Účinné vakcíny | Klíčový údaj | Ekonom BHS | Měny | Akcie roku 2020 | Investiční strategie | Kapacita elektráren | Daytrading | Zisk | Poradní výbor | Fénicie | Morningstar | Kontrakty | Vlna pandemie | Varianta koronaviru | Strach | Jeden dolar | Pohonné hmoty v Česku | Zastavení ekonomické aktivity | Graf EURUSD | Trpělivost | Propad cen | Vyšší úrokové sazby | Ekonomiky | AUDUSD | Cenné lekce | Jednání OPEC+ | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | UNA | Contract for Difference | JPY | Michel Barnier | Analytický tým FXstreet.cz | Spotřebitelské inflace | Boom | Americká investiční banka | Posílení české měny | Ropné trhy | Plavba na otevřeném moři | Růst hrubého domácího produktu | Poradce Bílého domu | Investice proti inflaci | Béžová kniha | Posilování dolaru | Obavy z pandemie | Znehodnocení | Ekonomika Saúdské Arábie | Vývoj ceny ropy | Peníze | Nigérie | Infekce Covid | AI | Pandemie COVID-19 | Cena Brentu | Ukazatel | Suezský průplav | Bezpečné přístavy | Coca-Cola | Daimler | Dosáhnout zisku | Postoj investorů | Title Transfer Facility | Americká ropa | Americká lehká ropa WTI | Obavy z inflace | Certifikáty | Obnovení dodávek | Velkorysost k akcionářům | Medvědí trh | Růst inflace | Prognóza | Data z ekonomiky | FTSE 100 | Výrazný vzestup | Osisko Mining Inc. | Služby | Dnešní obchodování | Pokles ceny ropy | BHS Štěpán Křeček | Zájem investorů | Vliv na akciové trhy | Saxo Bank | Finanční trh | Barel ropy | Amgen | Přebytek ropy | Stochastický | Palladium | Americký Fed | Nastavení úrokových sazeb | Medvědí signál | Ropa WTI | Akciové trhy ve Spojených státech | Lockheed Martin | Bankovní rada ČNB | Program kontroly výnosové křivky | Graf indexu | Rok 2024 | Šíření nákazy COVID-19 | Oslabení jüanu | Brexit | ZEW index | Tržní signály | China National Petroleum Corporation (CNPC) | Graf ceny zlata | Adrenalin | Podílový list | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Růst akciových trhů | Nord Stream 2 | Druhá největší ekonomika světa | Dolar dnes | Jak ceny komodit ovlivňují různá odvětví | P/E | Vývoz LNG | Pozornost investorů | Růst trhu | Burzy | Posílení | Největší světové ekonomiky | Společnost Berkshire Hathaway | Hospodářské dopady | USD/EUR | Americké ekonomiky | Kontrakty na ropu | Ceny elektřiny | Komoditní trh | Vakcinace | Americký prezident Joe Biden | Nikkei | Data z průmyslu | Společnost Sentix | Nárůst ceny | TC Energy | Broker | Sezónní změny | Kapitál | Slovenská vláda | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Cash flow | Proražení | Protistrana | Prodeje aut | Louise Dicksonová | FedWatch | USD | Státní ropná společnost | Posílení koruny | Striker | XM | Americké centrální banky | EURUSD | John Kilduff | Export | Reálné ekonomiky | Česká měna | Histogram | NFLX | Rijád | Osisko Mining | Hyperinflace | Tempo hospodářského růstu | Tiff Macklem | Ropné a plynárenské společnosti | Technická analýza | Posilování koruny | Prodej automobilů | Včerejší seance | Lembros Commodity Advisors LLC | Aktuální očekávání | ProfitLevel | Spekulovat | Jak investovat do komodit | Růst v Číně | Vládní opatření | Centrální banky USA (Fed) | Energetická společnost | Topné oleje | Americká ropa WTI | Šok | Plány | Vývoj ceny ropy Brent | Ropná zařízení | Varianta delta | Na burze | Hodnocení současné situace | AMS | Cowen | Riziková averze | Hongkong | Ekonom společnosti | Volby USA | Ministerstvo obchodu USA | Trh s nemovitostmi | Obchodní týden | Cena americké ropy | Trh s ropou | Total | Výzkumy | Fialova vláda | Ekonomická aktivita | Regulace | OXY.US | Síla amerického dolaru | FME | Zvyšování těžby | Katar | Sodexo | Měnový fond | Evropské akcie | Oživení hospodářství | Narušení dodávek ropy | Panevropský index STOXX 600 | Ahold Delhaize | Krok za krokem | Maďarsko | Zotavování světové ekonomiky | Úřad pro energetické informace (EIA) | Očištěný čistý zisk | Klimatické změny | Vývoj oficiálních úrokových sazeb | Index Stoxx 600 | Burza v Šanghaji | Tržní trendy | FedEx | Skutečný výsledek | Fitch Ratings | Evropská komise (EK) | Bleskový průzkum | Banka SEB | Nižší úroky | Cenové tlaky | Čtvrtletní výsledky | Odkupy akcií | CZK | Abu Dhabi National Oil | Třetí vlna | Snižování úroků | Oživení trhu | Úvod do světa komodit | Zpřísňování měnové politiky | WIG20 | Zvýšení sazeb | GBP/USD | CFD kontrakty | Pověst | Rychle a zběsile | Kabinet | Americké investiční banky | Klesající reálné příjmy domácností | NY Empire state index | Hospodářské záležitosti | Burzovní průvodce | Nervozita | NFP | Šíření mutace | Vít Hradil | Úroková sazba | Šíření nemoci | Caterpillar | MT5 | Suroviny | Investice do těžby | Dovoz | Historický pád cen ropy | Analytička | Mizuho Securities | Admirals | PYPL | Pro tradery | Bezprecedentní opatření | 1 milion | Rekordní růst | Šíření onemocnění | Výrobní ceny | HSCEI | Vývoz ropy ze Saúdské Arábie | Praní špinavých peněz | TRY | Světová finanční krize | Světový obchod | Politická situace | Výkonnost společnosti | Černé pondělí | Budoucnost | Jak obchodovat s komoditami | Akcie Mastercard | Doji | Trend following | EUR/CZK | CISCO | Prodej | Čínské úřady | McKinsey | Pozitivní zprávy | Banka JPMorgan | Komoditní | Commodity Channel Index | Ekonomika USA | Euforie | CFD (Rozdílové smlouvy) | Testování na covid-19 | Největší ztráty | Data z amerického trhu práce | Investoři | Sója | XTB Jiří Tyleček | Rizika a výzvy | Nejistoty | Investing.com | Oddlužení | Umělé inteligence (AI) | Stimulační opatření | Očkování proti covidu | Akciové indexy | Obchodní signály | Negativní sentiment | Paušální daně | Objem vládních stimulů | Americký prezident | Média | Trh s komoditami | Severní Korea | Index PPI | Výkonnost | Obrat trendu | Evropský datový kalendář | Dosažení zisku | Těžaři z Číny | Graf Kakaa (Cocoa) | Jádrový index | Záporná cena WTI | Berlín | Pandemie koronaviru | Propad | CME FedWatch Tool | Problémy německých průmyslových podniků | Představitelé Číny | Vyšší hodnoty | Embargo na dovoz ruské ropy | Commonwealth Bank | Statistický úřad Eurostat | Nesoulad | DAX30 | Část zisků | Obchodování s akciemi | Západní sankce | Spojené arabské emiráty (SAE) | Credit Agricole SA | Portfolio | Ruské ropy | Bank of England | Akcie fondů obchodovaných na burze | Ekonomický kalendář | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Strategie pro komoditní trading | Zveřejnění zprávy | Dovoz ropy | Britský premiér | WTI a Brent | WSJ | Tiskové agentury | AT&T | Zápis z posledního zasedání | Americký index | Britský statistický úřad | Pohyby trhu | Čínské oživení | Prezident | BP | Konflikt mezi Izraelem | Graf vývoje ceny ropy | Nižší poptávka | Kroky s trhem | Oživení americké ekonomiky | Sestupný trend | Investování do ropných akcií | Odhad poptávky po ropě | Raytheon | Čerpací stanice v ČR | Skupina ekonomicky vyspělých zemí | Investiční firmy | Analýzy | Energetické suroviny | Index CPI | Eugen Weinberg | Nárůst poptávky | Americký S&P 500 | Politická nestabilita | Cena mědi | TTF | Starověké civilizace | Výsledky společnosti | Stephen Brennock | ExxonMobil | Zasedání Evropské centrální banky | Příležitosti pro obchodování | Investiční | Alena Schillerová | Invesco | Německý DAX | Hlavní události | Intraday přístup | Pád cen ropy | Ochota riskovat | Ropa Brent | IEA | Svíčkové grafy | ATR | Převodník měn | Úrok | Dluh Británie | Americké ministerstvo energetiky | Otevření Číny | Evropské ekonomiky | Ceny na čerpacích stanicích | Zlevňující ropa | Agentura Reuters | Nejbližší support | Leona Liuová | Obchodní příležitost | Úspěšné obchodování s komoditami | Institut Ifo | Očekávaný růst poptávky | Vládní výdaje | ActivTrades | Spotřebitelský sentiment | RWE | Pokles vývozu | Bohatý | Vysoký výnos | Zájem o ropu | Francie | Kurz dolaru | Prémie | Švýcarská banka | Shell | Stříbro (XAG/USD) | Konflikty | Ekonomické dopady | Pokles cen komodit | Nový koronavirus | Trump dnes | Onemocnění | Cestovní ruch | Dluhopisové výnosy | Onemocnění COVID-19 | Vzdělání | Quantum | Rizika a příležitosti | Rozpočtový přebytek | Obchodování | Členské země EU | Poptávka po ropě v Číně | Nemovitosti | Ruské společnosti | Demokraté | ATVI | Rozhodnutí centrálních bank | Ruský prezident | Rostoucí životní náklady | S&P | Brusel | Spotřebitelské ceny v USA | Potenciální zisky | Plynovody | Meta | Financial Times (FT) | Nákupy dluhopisů | Oznámení | Průmyslové komodity | PwC Global Top | Thyssenkrupp | UnitedHealth Group | Cena ropy na světových trzích | Vítězství Joe Bidena | Investovat | Hlavní kryptoměny | Posilování eura | ADR | Rekordní hodnoty | ZEW | Základní principy technické analýzy | USDA | Šíření nemoci COVID-19 | Ropovod | Zahraniční investoři | Centrální banky | Zasedání OPEC | Management | Foreign Exchange | Fungování trhů | Christine Lagardeová | CCI | Pandemie COVID | Obchodní platforma | Letecká přeprava | G10 | Eurostat | Úrokové sazby Fedu | Růst cen ropy | Ropné zásoby | Mezinárodní agentura pro energii | Globální ekonomiky | Oanda | Ruský rubl | Zpomalující inflace | Deflace | Zprávy | Investiční aktivita | Pohyby cen | Akcie v Asii | Ministerstvo obchodu | Zemědělské komodity | FB | Nezaměstnanost v USA | Dopad cen ropy na energetický sektor | Turecká lira | Konflikt na Blízkém východě | REGN | Obchodování na Wall Street | Ropné společnosti | Německé firmy | Kapitálové rezervy | Investiční banka | Akciový analytik | Occidental Petroleum | Finanční pomoc | PwC | Boj s inflací | Tržní kapitalizace | Vývoj měnového páru | Britské banky | Ceny ropy | Praha | Berkshire Hathaway | Obchodování a investice | Nárůst nově nakažených | Příjmy Ruska | Průzkum | Souhrn finančních trhů | Akcie firem | Tržní podíl | Credit Suisse dnes | 3M | Ekonomický vývoj | Akciové obchodování | Lembros | Dolar vůči japonskému jenu | Bezpečné investice | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Měnová politika americké centrální banky | Bydlení | Squawk Box | Oživování ekonomiky | Míra | Covidové krize | Koupit akcie | Zvýšení dluhového stropu | Firmy | Graf vývoje | NATO | Česká společnost | Aktuální inflace | iFX | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Cena ropy brent | Páka | Evropské dividendové akcie | Práce z domova | Index cen domů | Představitelé Fedu | Události roku | Obraty | Recese ve Spojených státech | Opce | Snižování cen | Banka ANZ | Nástroj | Výsledky | Giovanni Staunovo | HUF | Ekonomické oživení | Dění na finančních trzích | Hrubý domácí produkt (HDP) | Slabý dolar | Corporate Governance | Obchodování komodit | Zdražování pohonných hmot | Skupina OPEC+ | Dluhopisové fondy | DailyFX | Korekční pohyb | Supreme Edition | Bloomberg | COCOA | Členové kartelu OPEC+ | Státy Evropské unie | Inflační tlaky | Kurz EUR/USD | Nová prognóza | Minulá výkonnost | GBP | Velcí spekulanti | Graf ropy WTI | Typ koronaviru | Nabídka | Olej | Cena ropy WTI | Bank of America | Úroda | Rumuni | Výnosové křivky | S&P Global | Exprezident Trump | Opatření proti koronaviru | TIM | Předpověď | Fundamentální analýza | Admiral Markets | Petr Lajsek | Japonská vláda | Silný dolar | Německé ceny | Retracement | Dobré výsledky | Raketový útok | Komoditní měny | Rystad Energy | Aktivita čínských továren | David Roche | Finanční služby | Covid Zero | Výrazný pokles | BCM | American Airlines | Vliv na ceny | BREAKING | Hypoteční trh | Kupující | Dekret | Evropské trhy | Kroky centrálních bank | Včerejší obchodování | OPEC+ | Pandemie nemoci COVID-19 | Hodnota černého zlata | SAE | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | BHS | Makroekonomický výhled | Objem | Dopravní sektor | Silný růst | Riziko recese | Obavy z recese | Globální dodavatelské řetězce | Airbus | Poptávka v Číně | Mutace delta | Sazby ČNB | Dopady koronaviru | Reliance | Vyhlídky | Akciové indexy v USA | Trigger | Obchodujte ropu | HDP Británie | Federální rezervní systém | Tržní podmínky | Oživení v Číně | CZ | Vyšší sazby | Velikost obchodu | Údaje | HDP eurozóny | Investice do platiny | Vakcína | Očekávání investorů | Vysoké ceny energií | Klesající reálné příjmy | Intradenní obchodování | Regulační orgány | Analýza trhů | West Texas Intermediate | Zákonodárci | Cenné papíry a burzy | Ropné futures | Norský tanker | Exxon Mobil | ex | Potenciální obraty | Poptávka po pohonných hmotách | mmBtu | Národní měny | Malajsie | Technologické společnosti | Očekávání analytiků | Swingový výhled | Alibaba | Regulátor | Praktické tipy pro obchodování | Státní rozpočet | Maso | Nepředvídatelnost | Bitcoin | Květnový kontrakt | Tržní hodnota Saudi Aramco | Dlouhodobý výhled | Jak si vybrat tu správnou strategii? | Průmyslová výroba | Offshore | Důchod | Zhoršování pandemické situace | Aussie | Nvidia Corp | Televize CNBC | Pfizer | Snížit emise | WMT | Vyšší poptávka | Posílení amerického dolaru | Úspěch v obchodování | Sázka | Studie | Blízký východ | CME FedWatch | Tempo růstu spotřebitelských cen | Převzetí Credit Suisse | Obnovitelné zdroje energie | Rekordní minimum | Slabší koruna | Průraz | Cena plynu | Úřad INSEE | Druhy ropy | Deficit | United Airlines Holdings | Polsko | Kolaps | Rio Tinto | Ratingová agentura | Růst cen komodit | Index cen průmyslových výrobců | Reakce trhu | Graf | Average daily range | Masivní nákupy | Finanční společnosti | Cenová hladina | Hlavní měny | Fibonacci retracement | Hypotéky | Pohyb kurzu | Hrubý domácí produkt | Lukáš Kovanda | Zvýšené riziko | Přehled | Aktuální hodnoty měny | Velké peníze | Přední světoví těžaři | Evropa | Pokles produkce | Nárůst cen ropy | xStation | Jackson Hole | Asie | HUF/EUR | Chuck Schumer | Světové ceny ropy | Distribuce | Magnificent Seven | USD/PLN | OPEC | Výsledky průzkumu | Ukrajina | Plyn | Ropná společnost | Videokonference | Ropovod Družba | Naše ekonomika | Eurodolar | Automobilky | Zpráva o inflaci | Ústavní soud | Deficit rozpočtu | Bezpečné útočiště | Čínský dovoz | Program nákupu dluhopisů | Open interest | Dnešní makroekonomické ukazatele | Zpomalování ekonomiky | Maloobchod | Bilion | Aktuální cena ropy | Oslabení amerického dolaru | Mnozí investoři | Earnings | Inflace v eurozóně | Dopady války na Ukrajině | Zpomalení inflace | Severomořská ropa | Trump | Rostoucí obavy | Zveřejněná data | Růst zlata | Futures | Stavebnictví | FactSet | Obchodovat s komoditami | Účinnosti vakcín proti variantě omikron | Kurzarbeit | Finanční ztráty | Prohloubení schodku | Index S&P 500 | Britský FTSE 100 | Americká společnost | Technické analýzy | Silnější dolar | Title Transfer Facility (TTF) | Urals | Omezené riziko | Vir | Mexiko | Zadlužení | Dlouhodobé trendy na trhu | Hráči na trhu | Nejlepší akcie | Euro dnes | Vstupy | Obchodní strategie | Nepokoje v Kazachstánu | Makro | Rystad | Inflace ve Spojených státech | Technické ukazatele | Čínská poptávka po ropě | Pákistán | GBPUSD | xForex.cz | Ministerstvo energetiky | Obchodování s ropou | Data z americké ekonomiky | Ceny ropy WTI | Energetický sektor | GBP/AUD | Ekonomická situace | Short | Ekonomické události | Stříbro | Ropa typu Brent | USDCAD | Akcie ve Spojených státech | Zpevňování dolaru | Omezení pohybu | PwC Global Top 100 | Kazachstán | Americký dolarový index | Česká koruna | Turecko | Dogecoin | Restriktivní opatření | Investiční společnost | Bank of Japan | Globální ceny | Obchody | Americká centrální banka | LNG | Western Alliance | Býčí signál | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Dobrá data | Americké akcie | Výhled na příští rok | BBC | Dopady koronavirové krize | Finanční krize | Czech Fund | Pokles ceny | Dopad pandemie | MetaTrader | Squawk Box Asia | Nový výhled | Kongres | Hlavní index čínských akcií | Sójové boby | Harry Tchilinguirian | Vývoj měnového páru USD/JPY | Tým InstaForex | Index Nikkei | Index cen výrobců | Rally na akciích | Rosněfť | OECD | Propad akciových trhů | Čínský statistický úřad | Inflace v Polsku | Německý PMI | Dnešní fundamenty | Komise pro cenné papíry a burzy | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Equinor | CHF | Kristina Hooper | Martin Krištoff | Burzovně obchodované fondy | Obchodníci s ropou | Trh | Nárůst zásob | Snížení těžby | Futures na ropu WTI | Údaje o inflaci | Komise | Běžný účet | Reálný účet | Walmart | Volby v USA | Války na Ukrajině | Erste Bank | Prezident Trump | Oslabení koruny | Ekonomické zpomalení | Viktor Orbán | Drahý kov | Americká data | Dnešní aukce | Výrazný růst | Rozpočtový deficit | Fed | Frustrace | Zahraniční obchod | Nejprudší pokles | Investování s LYNX | Ekonomické škody | Boris Johnson | Wall Street Journal (WSJ) | Korekce | Obchodování se CFD | USA Donald Trump | Klesající trend | Commodity Channel Index (CCI) | Vývoz ropy | Upozornění | Zklidnění trhů | Akciový index | Přehled o dění na světových burzách | Buffett | Money management | Akcie Alphabet Inc | Vývoj ekonomiky | Největší ekonomika světa | Oslabování amerického dolaru | Jednání OPEC | Spotřeba ropy | Pokles prodeje | Ekonomické cykly | Nákupní příležitost | Drahota | Dividendové akcie | Pozornost | Rubl | Statistické údaje z USA | Země EU | Krátkodobé obchodování | Celosvětová poptávka | Obchodní konflikt | Zveřejnění výsledků | USD/CZK | HG měď | Podpora | Švýcarská ekonomika | Světová banka (SB) | S&P 500 | Počet pracovních míst | Uvolňování karanténních opatření | Globální recese | Pohyby dolaru | Automobilový průmysl | INSEE | STEO | Spotové ceny ropy | Yahoo | Luis De Guindos | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Posílení dolaru | Kanada | Zvýšení mezd | ANO | Stock | Americké zásoby ropy | Oživení poptávky po ropě | Růst spotřebitelských cen | Geopolitické faktory | IRS | Analytik ProfitLevel | ProCent | Webináře zdarma | Nedostatek paliv | VZ | Ceny zboží | Obchodní systém | Náklady na půjčky | Julius Baer | Trumpova administrativa | Rating | Energetická agentura IEA | Dezinflace | Omezení COVID | Agentura S&P | Capital Markets | Znalost | SNB | Ruská invaze | Prezident Joe Biden | Sladká ropa | Koronavirová pandemie | Požár zásobníku ropy | Skupina ČEZ | Opatření proti šíření koronaviru | NFP data | Akcie roku | Microsoft | Wells Fargo | Trh dnes | Budoucí vývoj | Příležitosti | Dopad na cenu | Server BBC | Craig Erlam | Statistika z USA | Investice do ropy | Nejistota | Odhad růstu HDP | SBUX | Unijní země | Ropná firma | Česká ekonomika | Členové Fedu | Volatility | CME | Úspory | Spotřebitelská inflace | EMA | Změny cen | Demokratické strany | Latinská Amerika | Pokles sentimentu | Mistrovství | Long pozice | Správci fondů | Broker Consulting | LYNX webinář | Kurz dolarů | Národní ekonomická rada vlády | Exporty | INEOS | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Deficit nabídky | Světová banka | Index Nasdaq | Skluz | Mitsubishi | Eurozóna | Spolková vláda | Nízká likvidita | Měny&Sazby | Antony Blinken | ABN AMRO Bank | Příjmy z ropy | Společnost BlackRock | Pokles úrokových sazeb | Portfólia | Trendové linie | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | Paušální daň | Výpadky | Objem obchodů | Range | CFTC | FIAT | Rekordní propad poptávky po ropě | Tomáš Pfeiler | Japonsko | Zemní plyn | Invest | Závislost | Gazprom | Větší riziko | Centrální banka | Vývoj úroků | Otevřené obchody | Andrew Bailey | Statistické údaje | Světová poptávka | Důležitá rezistence | Jemenští povstalci | Zisk Shellu | Makroekonomické ukazatele | Intraday | Hongkongská burza | NYMEX | Meziroční inflace | Pojištění proti nepřízni | QE | Překoupenost | Fed úroky | Polský zlotý | Surové ropy | Pravidla regulace trhů | LYNX | Prodávající | Rozpočet | Jiří Tyleček | Donald Trump | Index Sentix | Německý Ifo index | Čistý zisk | Pozitivní zpráva | Jádrová inflace | Twitter | Kovy | Maďarský forint | Tržní situace | Instant Trading EU Ltd. | Životní náklady | Zasedání americké centrální banky | MetaTrader 5 Supreme Edition | Centrum | Krach | Směřování | Index technologického trhu Nasdaq | Nejnovější údaje | Společnosti | Výhled poptávky po ropě | Fundamentální faktory | Spotová cena | Zpomalení ekonomiky | Sinopec | Hamás | Další růst | Virus | Americká průmyslová produkce | Překoupený trh | Index nákupních manažerů ve výrobě | Historie komoditního obchodování | Těžba ropy z břidlic | Odpor | Tamas Varga | Mero | Zpracovatelské metody | Fed dnes | Cíl generovat zisk | Globální ekonomické trendy | Bezprecedentní časy | Trendy na trhu s komoditami | Developer Evergrande | Ekonomika Austrálie | Vytvoření fondu | ING | Globální index | Zvýšení těžby ropy | API | Dohoda OPEC | Ropa WTI na D1 | Propad akcií | Vysoká inflace | Nejhodnotnější firmy světa | Aktivum | Změny cen komodit | Společnost XTB | Embargo na vývoz | Aktuální ceny ropy | ECB | Reuters | Ministr financí | Unilever | Hlavní zjištění | Krátká pozice | Naeem Aslam | Podnikání na kapitálovém trhu | Snížení sazeb | Chevron | Eskalace na Blízkém východě | Kompozitní index | Největší producent ropy | Přehled o dění | Akcie Samsungu | Ruský ministr energetiky | Depozitní sazba | Výrobní aktivita | Tina Tengová | Výstupy | U.S. Bank | Dominance dolaru | Cena železa | Analytici | Státní dluhopisy | Overbalance | Vybírání zisků | Rolování | Měny zemí | Zásoby ropy ve Spojených státech | Předseda | Ekonomický institut Ifo | Evropské indexy | Saxo Capital Markets | Saudi National Bank (SNB) | City Index | Utahování měnové politiky | Zájmové skupiny | Americké banky | Royal Dutch Shell | Růstový impuls | Klíčová průmyslová komodita | Obilniny | Ekonomická recese | Maďarská ekonomika | Traders | Reálné peníze | Snižování úrokových sazeb | Technologický Nasdaq | Energetická skupina ČEZ | Poptávka a nabídka | Commodity index | Boeing | Capital | Kupci | Cenové trendy | Volby USA 2020 | Daniel Beneš | Andrew Lipow | Rychlý růst | Americký dolar dnes | Sektor zdravotnictví | Pohyb cen | FTSE | Klouzavý průměr | Etherea | Ukrajinské krize | Ruská invaze na Ukrajinu | Libra | Koronavirová krize | Technologické inovace | CFD | UCITS | Fyzické produkty | SMA 100 | Nová data | Open | Evropská unie | Disciplína | Krypto | Ceny ropy v dolarech | Narušené dodavatelské řetězce | Fiat Chrysler Automobiles | Silnější support | Trojité dno | Domácnosti | Biden | ČEZ Daniel Beneš | Pozornost trhu | Grafy | Analýza trhu | Vývoj cen ropy | Covidová krize | Zvýšení základní sazby | Financovat | Pomoc ekonomice | Světová poptávka po ropě | Hospodaření | Příprava | Zvýšení volatility | Pohyby na trhu | Řecko | Konjunkturální průzkum | Aktuální cena | Rostoucí náklady | Kartel OPEC | Válka o ropu | Zvýšení produkce | Dluhopisový trh | Americké ministerstvo obchodu | Angela Merkelová | Destabilizace | Vyšší ceny | Úroky | DAX | Refinitiv | Měsíční report | RBC Capital Markets | Plodiny | Americký ropný institut | Akce centrálních bank | Nový rekord | Ranní nadhoz | Silné oživení | ROE (Return on Equity) | Investiční banky | Vývoj české ekonomiky | Ruská ropa | Švédsko | Další zasedání OPEC+ | Burzovně obchodované fondy (ETF) | ADR (average daily range) | Fixed income | Oslabování kurzu koruny | ASML Holding NV | Fiskální politika | Silný trh | Káva | Ztráta | Viceprezident | IG Markets | Americký Úřad pro energetické informace | Izrael | Ceny akcií | Česká republika | Zájem o hypotéky | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Producent ropy | Generovat zisk | Nejnovější zprávy | Vývoz do Asie | EBay | Epidemie | Inflační očekávání | Orbán | Čínská ekonomika | MUFG | Důvěra v eurozóně | Ceny | Vyšší úroky | Prudký pokles | Koronakrize | Technologie | MetaTrader 5 | JPMorgan Chase & Co | Finální odhad | ČNB | Saudi Aramco | Maďarský premiér | Steen Jakobsen | Cena | Šíření koronavirové nákazy | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Zpomalení globální ekonomiky | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Ranní zpráva | Tipy pro obchodování | Zajímavé příležitosti | Pokles | Efektivní správa kapitálu | Contango | Ceny komodit | Šíření viru | NAFTA | Ochrana proti inflaci | Equity | CVX | Air France | E-mini | Nové zakázky | Řetězec | Kirkúku | Česká vláda | Růst hlavních ekonomik | Těžba v USA | Biogen | Investice do akcií | ConocoPhillips | Epidemie nemoci covid-19 | Centrální banka Nového Zélandu | Nvidia | Americké produkce | Abbott Laboratories | Americké společnosti | Potenciální zisk | CME Group | Dnešní aukce státních dluhopisů | Komodita | Hedge | Držitelé Bitcoinu | Setkání centrálních bankéřů | Poplatek | Dolar k japonskému jenu | EUR/HUF | Průmyslová komodita | Rabobank | Konsensus | Index nákupních manažerů | Další růst úrokových sazeb | CARA | Tržní očekávání | Štěpán Hájek | Ceny zemního plynu | Americký dolar | Americká ekonomika | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Hewlett Packard | Finanční deriváty | Situace | NVDA | Podrobný pohled | Kurz koruny | Americký trh | Obchodník | Webináře | Portfolio manažer | Odhady ekonomů | Plynárenská společnost | Konsenzus | Snížení těžby ropy | Počet žádostí o podporu | Futures kontrakty | PVM | COVID-19 | Negativní dopad | Strinda | Závazek | Adaptace | Regulátoři | Fundamentální ukazatele | ROE | Remdesivir | Cena severomořské ropy Brent | Evropská centrální banka | Dobrá nálada | Index cen | Google | Thajsko | Paypal Holdings | JPMorgan Chase | Banka Credit Suisse | Čínská vláda | Růst mezd | Luboš Růžička | Daně | Výhledy | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Rozdíly v názorech | Americká centrální banka (Fed) | Finanční systém | Prime | Průzkum hlavních trhů | Spotová cena zlata | Mutace koronaviru | Rizika | Nákup akcií | Epidemiologické situace | Expirace | Terminály na zkapalněný zemní plyn | Ekonomické faktory | Vyplácet dividendy | Výzkumná společnost | Zásoby ropy v USA | Stimulační balík | SaxoStrats | BAT | Momentum | Ropné firmy | Daně z příjmů | Pozitivní sentiment | Marketingová komunikace | Fond | Pandemie nemoci | Vývoj ceny ropy WTI | IG | Prezident Vladimir Putin | Skupina OPEC | Růst zisků | Zisky | Velký růst | Těžba skupiny OPEC | Účinnosti vakcín | Tradingové webináře zdarma | FCA | Obchodní válka | Ekonomické údaje | Obchodovat ropu | EUR/RUB | Současné ceny | BNP Paribas | Signature Bank | Conference Board | Globální ekonomika | USO | Kabelky | Pandemická situace | Identifikovat trend | USD/TRY | Miliardy eur | Anomálie | Obchod s ropou | Oklahoma | Jestřábí hlasy | Lembros Commodity | Rezervy | Benchmarky | Měnový pár | Ranní okénko | Cisco Systems | Ustupující inflace | Členské země eurozóny | Zničení poptávky | Starbucks | Situace na trhu práce | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Toyota | Výkyvy cen | Velcí hráči | Cena zlata | Dluhy | WTI (OIL.WTI) | FOREX | Voda | Přehled kurzů | HSBC | Pullback | Zvýšení ceny | Organizace zemí vyvážejících ropu | Ekonomiky eurozóny | Sledovat vývoj volatility | Trinity Bank | Otevírání ekonomik | Breakout | Prodej ropy | Silnější kurz | Tamás Varga | Epidemiologická situace | Trh práce v USA | Růst cen | Doporučení | NATGAS | Makléř | Drahé kovy | Freeport-McMoRan | Ekonomické vyhlídky | Vysoká poptávka | Vrcholy | Indikátor | Růst ceny | Zdravotní pojištění | RSI | Průlom | Obchodníci | Vysoké inflace | Měnová politika | Technologický rozvoj | Odmítnutí dohody o snížení těžby ropy | Asset management | PMI ve výrobě | Provozovatel burz | Delaware | Saxo | Americké akciové trhy | Evropské akciové indexy | Invaze | Pád cen | Coinbase | Slušný zisk | Dnes na trzích | IFO index | Statistici | Denní graf | Financování | Obavy z globální recese | ČSÚ | IEA Fatih Birol | Zasedání RBA | Moskva | Prostor pro pokles | Ursula von der Leyenová | Záchranný program | Podnikatelská aktivita | Spotřebitelské ceny v Česku | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Internetové společnosti | Historická minima | Změny v regulačních politikách | Pšenice | Omezení dodávek | Nastavení měnové politiky | Růst čínské ekonomiky | Occidental | Barel ruské ropy | Americká lehká ropa | Babišova vláda | Pokles ekonomiky | Prognóza poptávky | ERA | Cena palladia | Růst světové ekonomiky | Růst úroků | Finance | Analytika | Analýza a strategie | Republikáni | USDJPY | Inflace v ČR | Globální poptávka | Cenový propad | Investiční poradenství | Poptávka | Propad ropy | Fitch | Banka Morgan Stanley | Zlepšení ekonomického výhledu | Ředitel IEA | Nejistota kolem ukrajinské krize | Bernard Looney | Obavy o poptávku | Guvernér | Globální trhy | Premiér Babiš | Trader | IMPOSSIBLE | Ceny suroviny | Očekávání trhu | FT | Růst HDP | Bulharsko | Obchodování na akciových trzích | Stochastic oscillator | Akciové fondy | Německý index DAX | Arabica | Průměrná mzda | Pierre Moscovici | Dolarové sazby | Obchodovat | Infineon Technologies | Microsoft Corp | Spotřebitel | Tatry Mountain Resorts | Hospodářský růst | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Dividenda | Nové rekordy | Největší americká banka | Celková inflace | Indické společnosti | Dolar | Odhodlání | Gold Fields | Soběstačnost | WTI | Covid v Číně | Hrozba recese | Křiž smrti | Standard & Poor's 500 | ETF fondy | Prezident OPEC | Evercore ISI | Bod | Miliardy korun | Počasí | Ruský vicepremiér | Podmínky na trhu | Reporty | Shares | Medvědi | RBNZ | GfK | Fiskální balíček | FRED | ATR (average true range) | Co bude | Obchodování dnes | Reserve Bank of Australia | Obchodování s měnami | Zvýšené úrokové sazby | Americké maloobchodní prodeje | Pfizer a BioNTech | Obchodní příležitosti | RBI | Turistický ruch | Americká měna | Světové události | Klid | Nord Stream | Saúdská Arábie | AMGN | Zájem o akcie | Tony Sycamore | Pokles zásob | Ziskovost | Bankéři | Sázet | Podnikání | Cena ropy | Strategie obchodování | Video | Spready | HDP v ČR | Zemědělské produkty | Jaderné elektrárny | Obavy trhu | Inflace | Problémy | Ocel | Obavy z koronaviru | Ondřej Hartman | Změny klimatu | Značné riziko | Marže | Využití kapacit | ROCE | Akcie bank | Německá ekonomika | Státy EU | Zlato a stříbro | HDP | Diskont | Oživení globální poptávky | Zajištění rizika kvůli výkyvům v cenách | Akcie těžařů stříbra | BOOST | Tadawul | Obnovení růstu | Prosus | MetLife | JPMorgan | Zprostředkovatelé | Alphabet | Zkušenost s obchodováním | Zkušenosti | Ceny niklu | Firma | Strategie obchodování s komoditami | Zasedání měnového výboru | Delta Airlines | Signály | Obchodní kapitál | Graf ceny ropy | Omikron | Philip Lowe | Micron Technology | Spotřební daně | Ceny nafty | Odhad cen ropy | Restrikce | Lira | Načasování | Debata | Ceny benzínu v USA | Dnešní videokomentář | Výrazný růst cen ropy | Snížení úrokových sazeb v USA | Futures na ropu | Rafinérie | Erste | Záporná cena | IHS Markit | Ropa | Michal Brožka | Ekonomické recese | Statistiky | Byznys | Záchranné balíčky | Stoxx 600 | Volatilita ropy | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | Ochránit stávající pozice | SAP | Setkání OPEC | Dluhopisové trhy | Diverzifikovat | Spolkový statistický úřad | FX | Index PMI | Předsednictví EU | Ekonom | SVB a Signature | Nový typ koronaviru | Deutsche Bank | Uvolňování opatření proti koronaviru | RUB | Demo účet | MPSV | Pohonné hmoty v ČR | Američané | Kurz | Market | Akcie Alphabet | Silné hospodářské oživení | Raiffeisenbank a.s. | 256/2004 | Bloomberg Commodity Index | Spekulace na pokles | Růst akcií | Pokles výnosů | Odhad letošního růstu | HSI | Rozkolísaný | Ochrana zisků | Objem dovozu | Poptávka po ropě | Optimismus | Facebook | Rozhodování | Hledání bezpečných investic | Snížení spotřební daně | Investor | Cena ropy klesá | Cena barelu ropy | Obchodování ropy | Trend je tvůj přítel | Investování je rizikové | Býčí vyhlídky | Profit-Target | Akcie podniku | Kukuřice | Nálada na globálních trzích | Rizikový sentiment | Investiční banka Goldman Sachs | Železnice | Zásoby benzinu | Zvýšení slevy na poplatníka | USA | Investujte | BBVA | Reserve Bank of New Zealand | Prezident USA | Měď | Ekonomický institut | Trh se zlatem | Cena americké ropy WTI | Pracovní síly | Stock Spirits | Dodávky suroviny | Sweet Crude Oil | Boj s koronavirem | Průzkum společnosti | ANZ | Euro | Jeffrey Halley | AUD | Politické rozhodnutí | Datový kalendář | Rada ČNB | Contract | Kyjev | Hospodářský model | Server CNBC | Commodity | Breakout Trader | Mnoho ziskových obchodů | Akcie na Wall Street | Ropa roste | WTI Crude Oil | Oscilátory | Risk | Dodávky ropy | Fibo | NEST | Ropný šok | Plynárenský gigant | Íránská ropa | Bank of New York Mellon | Kypr | NZDUSD | ASX 200 | ETF na bitcoin | Citigroup | Kontrakty na ropu WTI | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Čínský vývoz | Dividendový výnos | AXA | Mnichovský ekonomický institut | Evropské společnosti | Tržní změny | Hospodářství | MIB | Čínský export | Japonský Nikkei | Africké země | Výnosy státních dluhopisů | Indikátor důvěry | Poskytování hypoték | EV | Novatek | Vyšší inflace | WEI | Míra nezaměstnanosti v Británii | Ceny v Česku | Geopolitika | JP Morgan | Ohlédnutí | Zpomalení růstu | Obchod | Mezinárodní banky | SEC | Růst ekonomiky | Výhled na rok 2024 | Banka JP Morgan | Sankce na Rusko | Ceny pohonných hmot v ČR | Slábnutí rublu | Ranní komentář | Zemní plyn (LNG) | Intermediate | Nižší ceny | Premiér Boris Johnson | EU | Strach z koronaviru | Cenové stability | Investiční manažeři | Zasedání ECB | | Credit Suisse | Portfolia | Fresenius Medical | Transakční náklady | Převis | NN Group | Komerční banka | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Dopady koronavirové pandemie | Vývoz | Index výrobní aktivity | Teplé počasí | Světové finanční krize | Verizon | Keystone XL | xStation 5 | Akcie Credit Suisse | Světové poptávky | Recese | Celosvětový růst | Zpomalování inflace | Komoditní spread | P/E Ratio | Na burze dnes | Zvyšování úrokových sazeb | ASML | Ropný gigant | World Energy Outlook 2020 | Vyhlídky eurozóny | Německý ZEW index | Bank of Canada | Erdogan | Vývoj pandemie | CZK/EUR | Růst globální ekonomiky | Napětí na Blízkém východě | Ukazatele sentimentu | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Hospodaření banky | Výhled na rok | Džidda | Eskalace konfliktu | Začít investovat | USD/CAD | Největší propad | Stavební povolení | Silný americký dolar | Počet nových žádostí o podporu | Deflační tlaky | Miliardy | Spekulace | Guvernér BoE | Koronavirové pandemie | Technologický index | Globální finanční krize | Růst těžby v USA | Produkce zemního plynu | Jak investovat | Růstový trend | Barel WTI | Silný support | Štěpán Křeček | Trendy komodit | Největší ropné firmy světa | Globální pandemie | Úspěch | Nejnovější statistické údaje | Mizuho Bob Yawger | Ministři | ETN | Prudký propad | KBC | Kapitálové výdaje | Platina (XPT/USD) | Prodeje existujících domů | Nízká cena ropy | Míra inflace v USA | Pin Bar | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | Exprezident | Trhy v USA | Zlepšení nálady | Dnešní zpráva | Regulace trhů | Hlavní americké indexy | Centrální banka USA | Dlužníci | Čínské indexy | Maloobchodní tržby ve Francii | Meziroční růst spotřebitelských cen | Kurz eurodolaru | Ceny energií | Makléřské firmy | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | AAPL | Ceny potravin | Index důvěry | Desetileté dluhopisy | Dosažení dohody | Daňové přiznání | Břidlicové ropy | Základní sazby | Brent (OIL) | Čínský průmysl | Kiwi | Averze vůči riziku | Denní změna | Atlantik | Prezident Donald Trump | Silná poptávka | CySEC | Multi-Asset obchodování | Kancléřka Angela Merkelová | Rostoucí inflace | Cena surové ropy | Předpokládaný vývoj | Vzdělávací materiály | Přírodní katastrofy | Ricardo Evangelista | Technologický sektor | OSN | Soud | Růst cen v ČR | Výkon amerického dolaru | Výhled globální poptávky po ropě | Plánování | Cena elektřiny | Kanadský dolar | Agentura Fitch | Pozitivní výsledky | Předpovědi | Prodeje ropy | Údaje z Číny | Konflikt na Ukrajině | Světové produkce | Vladimir Putin | Analytické společnosti | Úřad pro energetické informace | Tomáš Raputa | AMZN | Silicon Valley Bank | SOL Trader | Zásoby ropy | Americké volby | Světové ekonomiky | Nord Stream 1 | Úspěšné obchody | Benzín | Embargo EU | Channel | Rostoucí ceny | Živnostníci | Trend | Podniky | Cestovní omezení | Banky | Cenová válka | Akcie a ETF | Shrnutí obchodování | Stabilní výnosy | Pokles sazeb | Adidas | Dow Jones Industrial | OXY | Japonský jen (JPY) | Akcie na burze | Časový rámec | Americký dolar k japonskému jenu | Spekulanti | Pokles akciových trhů | Míra inflace | Letecká doprava | LVMH | Indexy PMI | Platforma | Rollover | Martin Gürtler | Empire State Index | Zdražování ropy | Energetika | Spotřebitelská důvěra | PBOC | MMF | Michala Moravcová | Andy Lipow | Ekonomický výhled | Finanční situace | Finanční ukazatele | Snížení emisí | Oslabení | Nařízení | Ropné akcie | Míra nejistoty | Jak obchodovat | SWIFT | Sazba hypoték | Ceny benzínu | Mnichovský ekonomický institut Ifo | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Negativní zprávy | Schodek | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | KOSPI | Bankovní sektor | Fed index | SMCCF | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Různé typy komoditních trhů | Významné výkyvy cen | Obchodní bilance | Oživení poptávky | Hospodářské krize | Ticker | Mizuho | Nouzový stav | Severomořská ropa Brent | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Renminbi | Mohammed Barkindo | Mezinárodní měnový fond | Gold | Zhoršení ratingu | Angola | Průmysl | Očekávané výsledky | Lehká ropa WTI | Historie | Úsilí | Tempo růstu | Marže společností | Nadprodukce | American Airlines Group | Úvěrový rating | Snížení daně | Aktivita firem | Citrix Systems Inc | Bankovnictví | Analytička CMC Markets | Libye | Aerolinky | Pohonné hmoty | Znehodnocení měny | Americké dluhopisy | Dow Jones | Nadhodnocení | Biliony | Price Futures | Trend is your friend | Bilion dolarů | ETF | Ceny pohonných hmot v Česku | Britský FTSE | Finanční odměny | Akciové trhy | Kurzy měn | Červnový kontrakt | Státní úřad pro hospodářské záležitosti | KCNA | Omezení těžby | Saúdové | UnitedHealth | Budoucnost těžby břidlicové ropy | Varování | Prezidentské volby USA | Hospodářské soutěže | Zisk BP | Družba | Obavy z omikronu | Černé zlato | Palladiové akcie | Kurz amerického dolaru | Ekonomika Spojených států | Spojení | Cykly | Salmán | Bankovní společnosti | Long | Rally | Inverzní výnosová křivka | Bankovní rada | Vysoké výnosy | Recese v USA | Výrazný propad | Pandemie | Úrokové sazby České národní banky | Likvidita | Výplatní poměr | Nejnovější prognóza OPEC | Intesa Sanpaolo | Aktiva | Použití finanční páky | Fundamentální analýzy | Prodejní tlak | Cenový strop | Ministerstvo financí | Zasedání centrální banky | Výprodej | AUDNZD | Propad těžby | Problémy v dodavatelských řetězcích | Indexy na Wall Street | Oživení poptávky v Číně | České měny | Žádosti o podporu | Ceny ropy dnes | Politické události | Výnosy z dluhopisů | Business | Poradenské firmy | Podíl na trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Emise oxidu uhličitého | Indikátory | Vlastnictví | American Petroleum Institute | PMI ve službách | Zdanění | Základní úrok | Pokles cen | LPR | Obchodování s komoditami | Mezinárodní obchod | Plynárenské společnosti | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Americké státy | SP500 | Pokles zlata | Začít obchodovat | Vývoj měnového páru USD/CAD | Slabý kurz dolaru | Holubičí tón | Ruský ministr pro energetiku | FedWatch Tool | Program kvantitativního uvolňování | Čínští investoři | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Inovace | Zdravotnictví | Investice do stříbra | Obchodní rozhodnutí | Makroekonomické indikátory | Ole Hansen | Výnosnost | Čínské akcie | Riziko ztráty | Ministryně financí | KGHM | Graf ropy | Dnešní ekonomický kalendář | Technologický pokrok | Průmyslové odvětví | Brazílie | Společnost BP | Sentix | Snížení úroků v Číně | Ratingová agentura Fitch | Microchip Technology | Rychlost | Snížení cen | Dodávky plynovodem | Energy Aspects | Pochybnosti | Investiční doporučení | Hospodářský model České republiky | Westpac | Členské země | Trinity | Stratég | Cenový pokles | Volkswagen | Prodeje automobilů | Známky oživení | Pokračování poklesu | Majetek | Cíle | Rozmanitost komodit | Edward | Purple Trading | Řetězce | Dividendové akcie 2020 | Zotavení | Zrychlení inflace | Sentiment | Dnešní statistiky | Short pozice | Zhoršení pandemie | Lucembursko | Stoxx Europe 600 | Šéf společnosti | Investiční fondy | Breaking | Růst úrokových sazeb | Negativní hospodářské dopady | Výsledek zasedání | Tajemník Organizace zemí vyvážejících ropu | Politika | Hospodářské recese | Nálada na trhu | Riziková aktiva | Letecké společnosti | Pražská burza | PLN | Kapitalizace | Americké rafinerie | Komoditní stratég | Dodávky z Ruska | Míra nezaměstnanosti | Burzovní cena | Reálné výnosy | Komunikace | Ministři energetiky | Futures na zemní plyn | Stop-Lossy | Indikátor MACD | Americké futures | Yahoo Finance | BHP | Pravidla hry | Deutsche Telekom | Poplatky | Nike | Cushing | Forint | Podnikatelská aktivita v USA | Úrovně supportu | Investice do zlata | Globální finanční trhy | Negativní korelace | Velká Británie | Evergrande | Makroekonomická data | PLN/EUR | Další vývoj | Si Ťin-pching | Rekordní propad | Zasedání FED | Cena pohonných hmot | Členové bankovní rady | GPS | Obchodování na devizovém trhu | Obchodní přístupy | Centrální banky USA | Optimismus investorů | Return on Equity | Občané eurozóny | Materiály | FAO | Letectví | Indie | Investovat v roce 2020 | Dna | Měnové páry | Technologické akcie | Měnové politiky | Vliv na trh | Akciový trh | Hlavní rizika | SVB | Exponenciální klouzavý průměr | Ropovod Caspian Pipeline Consortium | Výprodej akcií | Ekonomika | Růst vývozu | Pohyb ceny | Lufthansa | Výnosová křivka | Obchodovat s akciemi | Historická maxima | Ekonomická data | Obrovské snížení těžby | Stratég Saxo Bank | Výrobní index PMI | Vyzkoušet si trading | Těžaři kryptoměn | Obchodování s cizími měnami | Karanténa | Zlevnění ropy | Nákup zlata | Nastavení sazeb | Šance | Sankce | Commerzbank | Varianty koronaviru | Zhodnocení | Míra inflace v Polsku | Spořící účty | Základní sazba | Poradenské společnosti | Ministr energetiky | Americký kongres | Zvyšující se inflace | Ceny zlata | Vývoj trhu | Výhled | Členové OPEC | Timeframe | Klesající cena | Prodejní cena | Auta | Akcie v Hongkongu | Bezpečnost | Americké ministerstvo | Spojené státy a Čína | Komise v přenesené pravomoci | Americký trh práce | Obchodní účet | Omezené dodávky | Obchodní analýza | Aktuální situace | Deriváty | Ethereum | Přísná opatření | Occidental Petroleum (OXY.US) | Investiční prostředí | Japonská ekonomika | Embargo | Vysoké ceny | Filadelfský Fed | Hry | Glapinski | Odpovědnost | Obchodní dohody | Zisk na akcii | Indexy nákupních manažerů | Počty nakažených | Energetické společnosti | Cena surové ropy Brent | Zmírnění sankcí | Propouštění | Scalping | Měnové unie | Zaměstnanci | PayPal | Bankovní krize | Čerpací stanice | Evropský trh | Finanční trhy | Nízké ceny ropy | Údaje o maloobchodních tržbách | Ekonomické trendy | Burza dnes | Státní fond | Mining | Výsledek zasedání Fedu | Summit EU | Těžaři ropy | Pandemická omezení | Američtí těžaři | Oživení cen ropy | Cyrrus | PacWest | Cenové rozpětí | Expanze | Hodnota Saudi Aramco | Indikátor ADR | eBook | Největší ekonomika | Ropná dohoda OPEC | Aktuální rezistence | Znovuotevření ekonomiky | Hospodářský cyklus | General Motors | Fondy | Komise pro cenné papíry | Ruské ministerstvo financí | Walt Disney | Cenové války | Nejlepší ropné akcie | Epidemie nemoci | Bílý dům | OSVČ | Komoditní trhy | Situace v Číně | Austrálie | Rychlé rozhodování | Financial Times | Úspěch v obchodování s komoditami | Norský tanker Strinda | USD za barel | Nikkei 225 | Slábnoucí americký dolar | Počet nakažených | Spread | CZK/USD | Iniciativa | Velkoobchodní cena plynu | Obavy investorů | Average True Range | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoz saúdské ropy | New York | Tradingové webináře | MSFT | Swing | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Analytik finančních trhů | Odhady růstu | Dřevo | Bernstein | Jak se obchoduje | Optimistický výhled | Akcie ropných společností | Ceny ropy Brent | Cena kontraktu | Zvýšení úroků | Průměrná úroková sazba | Úrokové sazby | FOMC | Tolerance rizika | Euro včera | Epidemie koronaviru | Těžaři kryptoměn v Kazachstánu | Protipandemická opatření | Ekonomické zprávy | Pandemie covidu-19 | Applied Materials | IBEX | Vysoké ceny ropy | Omezení produkce | Kraft Heinz | Světový trh s ropou | Uvalení sankcí | G20 | Světové trhy | Informace z trhu | Pokles poptávky | Pozitivní očekávání | Prezident Erdogan | Slabší kurz | Cena komodity | Rally na ropě | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Dollar | Nejprudší pokles v historii | Elektrická vozidla | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Měnové stimuly | Dolarový index | Monarchie | Katastrofy | Dekarbonizace | Specifika obchodování | Dopad na akcie | Kompenzace | JAP225 | Produkce čínských továren | Semináře | Lehman Brothers | Americká inflace | Rozvoj | Investovat do akcií | Klouzavé průměry | Dnes na světových trzích | OIL.WTI | Adam Glapiński | Obchodování s CFD | Capital Economics | Dlouhá pozice | Roklen24 | Španělský IBEX | Švýcarské banky | Transakce | Technologické odvětví | Ropa WTI a Brent | Hladiny supportu | Filadelfský Fed index | Royal Dutch Shell (RDSA) | Snížení úrokových sazeb | Sezónnost | cTrader | Růst nezaměstnanosti | MasterCard | Zaměstnanost | Slovensko | Profitovat | Glencore | Irsko | Omezení dodávek ropy | Rozjednané prodeje domů | Analytici společnosti | Varšavská burza | Japonský ministr financí | Výprodeje | Analytici Capital Economics | Slabší dolar | Sankce proti Rusku | Pharming Group NV | Program QE | Ropná dohoda | USDX | Linie podpory | Daňový úřad | Finanční centrum | Nabídka a poptávka | Rozhodnutí o produkci | Výrobce elektromobilů | I-Trader | Dodávky plynu | Společnosti z indexu | Jasný signál | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Finanční sektor | Ropa dnes | Situace na trhu s ropou | Ukončení obchodní války | Zisky společnosti | MSCI | Karanténní opatření | Sezónní výkyvy | Australská ekonomika | Guvernér ČNB | Thomson Reuters | Hospodářský pokles | Investiční společnosti | Britská ropná společnost | Guvernér Rusnok | RBA | Spotřebitelská poptávka | SEB | Ash Glover | Nové restrikce | Varianta koronaviru omikron | Rozpočtové příjmy | Amín Násir | Reakce investorů | Data z Německa | Trade | Globální poptávka po ropě | Regionální měny | Netflix | Eni | Merkelová | Ruské exporty | Interfax | Ruský prezident Vladimir Putin | Gilead Sciences | Intradenní obchodník | Světová zdravotnická organizace | Musaffah | ABN Amro | Pravděpodobnost recese | EIA | Protikoronavirová opatření | Stav trhu s ropou | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Jerome Powell | Rusko | Karačaganak | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Akcionář | Miliardy USD | Evropský průmysl | Poradce | Vicepremiér | Osobní výdaje | Obchodní den | Zkušenost | Varování před riziky | Signál | Členové kartelu OPEC | Írán | Znovuotevření Číny | Fibonacci | Zdražování | S/R zóny | CMC | Globální trh s ropou | Afrika | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Předstihové indikátory | Pravidla regulace trhů s kryptoměnami | EPS | Výkonnost společností | Pohled na trh | ADP | Obrovské snížení těžby ropy | Hodnota zlata | ASEAN | Repo sazba | Dnešní zprávy | Biliony dolarů | Kupní síla | Centrální bankéři | ANZ Research | Ceny americké ropy WTI | Úbytek | Případová studie | Termínový kontrakt | Optimistická nálada | Rozdílové smlouvy | Ropy | Úspěšné obchodování | Drahokamové vlastnosti | Singapur | Americké akciové indexy | Obiloviny | Forex trader | Druhá vlna pandemie | Swingová maxima | Akcie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Prognóza OPEC | Korelační koeficient | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Rafinerie | Společnost | Covidové pandemie | Druhá vlna | ZEW index ekonomického sentimentu | Důchody | Likvidní | List The Wall Street Journal | Firma McDonald's | Sázky | Futures na americké akcie | Diamondback Energy | Obchodujte | STMicroelectronics | Obchodované fondy | Ceny americké ropy | Historicky nejnižší | Allergan | Očekávaný růst | Vývoj ceny americké ropy | Nové obzory | Brazilský real | Vysoká volatilita | Generální ředitel | Oživení globální ekonomiky | BMW | Cena akcií | ASX | Upozornění na rizika | Rozšíření | CAC40 | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Výhled růstu globální ekonomiky | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Země OPEC | Ropný trh | United Technologies | Americké ministerstvo financí | Nálada | FDX | Umělé inteligence | Burze | Eura | Investovat peníze | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Citrix | Zpomalení v Číně | Nizozemsko | Uhlí | Bankovní systém | Organizace | Trading | Mzda | Wood Mackenzie | Obilí | Analýza akciových trhů | Letecký průmysl | Kryptoburza | Gap | Ceny pohonných hmot | Leverage | Inflační data | Koruna oslabuje | Úrokové náklady | Růst | Předsedkyně Evropské komise | London metal exchange | Ceny surovin | TotalEnergies | Polská centrální banka | Letošní maximum | Výhled pro zlato | Energetické komodity | Příjmy | Nejistoty na trzích | Chalífa Haftar | TradingView | Rusko a Ukrajina | Nejlepší palladiové akcie | Světoví těžaři | Těžba ropy v Rusku | Risk-off | Propad ceny | Investujte zodpovědně | Aukce státních dluhopisů | Zajištění | Ministryně financí Alena Schillerová | Zájem analytiků | Propad poptávky | Domácí měny | Počet potvrzených případů | Obchodování na trhu | CNY | Propad cen ropy | BOSSA | USD/JPY | USD za tunu | Kartel OPEC+ | Růst průmyslové výroby | Index | Wall Street Journal | Index čínských akcií | Rychlý růst cen | Praktické tipy | Infineon | Průmyslové kovy | Lockdown | Wirecard | Nejbližší rezistence | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | Ruská vláda | Jižní Korea | Japonský jen | Útlum ekonomiky | Výsledková sezóna | Prodejní ceny | CFDWorld | Engulfing | Valuace | CPC | Země eurozóny | Výbor FOMC | Typy komoditních trhů | Gary Dugan | Guvernér polské centrální banky | MOL | NERV | MMM | Jemenští šíitští povstalci | Dnešní údaje | Bitcoincash | Dopad omikronu | Španělsko | Geopolitické události | Hedgové fondy | Sbor volitelů | Fundamenty | Nepokoje na Blízkém východě | Fyzická výměna | Stabilita | SECO | Produkční škrty | Aktuality z komoditních trhů | Snížení těžby skupinou OPEC+ | Největší švýcarské banky | Snížit úrokové sazby | Trpělivost a disciplína | Míra inflace v Argentině | Reflační obchodování | Hluboká znalost trhů | Šíření koronaviru | Korelace s cenou ropy | American Petroleum Institute (API) | Specifikace kontraktu | Úrovně pro vstupy a výstupy | Rusko a OPEC | Výkyvy | Co jsou to vlastně komodity? | Vývoj amerického dolarového indexu | Jak komoditní trhy fungují? | Federální rezervy | Přeprodané podmínky | Poptávka po surovině | Krátkodobí obchodníci | Spekulace na pokles cen | Investování | Výkyvy v cenách zemědělských produktů | Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky | Čínské centrální banky | Akcie na burze v Hongkongu | Použití Stop-Loss příkazů | Okénko trhu | Načasování trhu | Americký daňový úřad | Vliv na akcie | Guyana | Ministerstvo práce | Zavedení embarga | Rozvíjející se země | Julius Bär | Program nákupů dluhopisů | Udržitelnost | Fundamentální vs. Technická analýza | Zdraví globálního průmyslu | Investiční nástroj | Hlubší trend | Země Perského zálivu | Přerušení těžby | MF | Británie | Bankrot | Důsledná analýza trhů | Kombinace indikátorů | Zvýšení produkce ropy | Komoditní obchodníci | Ropný institut API | Nástup elektromobility | ING Groep NV | Wealth Management | Carsten Fritsch | Křížový kurz | BrandZ | CTA | Výhled globálního růstu | Potenciální obraty v trendu | Chránit svůj obchodní kapitál | Výrobní sektor | Hlavní ekonom | Bulhaři | Denní data | Očekávání inflace | Formování cenových trendů | Očkování | OX Capital Markets Ltd | Snížení úroků | Počet výdělečně činných osob | Hurikán Ida | Citrix Systems | Normalizace trhu | Výsledky americké banky | Agentura IEA | Odvětví | Faktory ovlivňující ceny komodit | Halliburton | Politické a ekonomické faktory | Znepokojení na trhu | Civilní letectví | Banka Goldman Sachs | Prohlášení | BCM Begin Capital Markets CY | MiFID II | Cestování | Hike | Čínská poptávka | Vzdělávání a analýza | AbbVie | GBP/EUR | RDSA | Těžební kapacity | Aktuální kurzy | Špatné počasí | Vývoj dolarového indexu | Dlouhodobý graf ceny ropy | Více peněz | Obchodování na trhu s virtuálními aktivy | Potenciální ztráty | Tržní hodnota | Trhy s komoditami | Válka Izraele | Bezprecedentní propad | Japonský index Nikkei | Vývoj volatility | Daň z benzinu | Očkování proti covidu-19 | Firemní výsledky | Jednání skupiny OPEC | Významný dopad | Ycharts | Aktivita ve výrobním sektoru | Rozhodnutí americké centrální banky | Mzdový nárůst | Akcie fondů | ČSOB | Nasdaq Composite | Cenový rekord | Snížení těžby skupinou OPEC | Volatility akciových trhů | Dodávky na trh | Zvýšený objem | Unie | Válka | Supporty a rezistence | Cena zemního plynu | CAD | Průmyslová výroba v Evropské unii | Hlediska technické analýzy | Technické indikátory | Norsko | Pokles na ropě | Richard Bechník | Leverage (páka) | Zpráva | Úrovně pro vstupy | Vývoj cen pohonných hmot | Aramco | Vivendi | Důsledná analýza | Kontrakt | West Texas Intermediate (WTI) | Velké americké banky | Kurz GBP | Čínský renminbi | Obchodní napětí | Přístupy k obchodování | Pesimismus | Rostoucí ceny ropy | Energie | Důvěra investorů | Omezené dodávky suroviny | Procter & Gamble | Obchodní dohoda | Vývoj ceny ropy v roce 2020 | Marko Kolanovic | Covid | United Airlines | Moderna | Futures ropy | Zasedání Fedu | Ropný tanker | Zajištění rizika | PVM Oil Associates | Možnost krátkého prodeje | Energetická skupina | Organizace pro výživu a zemědělství | Hedgeové fondy | Dolary | INES | Silicon Valley Bank (SVB) | Astrazeneca | Tradingová portfolia | Moving Average | S&P/ASX 200 | Fiona Cincottaová | Globální pandemie Covid-19 | YCC | Kweichow Moutai | Dluhopis | Velké ztráty | Budoucí pohyby | Růst výnosů | Ekonomické podmínky | Zemědělství | Prognózy na cenu ropy | Hospodářský růst v eurozóně | Ceny stříbra | Průmyslové aktivity | Důvěra investorů v ekonomiku | Elektroautomobily | Odezvy trhu | Specifické výzvy | ZIL | Studená válka | Velká ropná dohoda OPEC | Louis Vuitton | Tržní dynamika | UBS | Hnutí Hamás | Analýza komoditních trhů | Mitsubishi UFJ Financial Group | Držet pozice po delší dobu | Pokles HDP | Studium externích faktorů | Volatilita cen komodit | Kakao | Spalování ropy | Graf Kakaa | Akcie Saudi | Americká banka | Reuters analytik | Jak můžete investovat do ropy? | Těžba OPEC | Zdroje energie | Vliv členů OPEC | Teherán | Příjmy z prodeje ropy | Konec roku | Zlepšení | Fyzická výměna surovin | Instant Trading EU | Výpis z účtu | Společnost Rosněfť | Omán | Výnosová křivka v USA | Zdražení ropy | Recese v Evropě | Kurz EUR | Obchodní války | MWh | Snížení poptávky | Průzkum Fidelity | Propad poptávky po ropě | Cena za barel ropy | Moment obratu | Další finanční krize | Hospodářské oživení | Úrokové sazby ve Spojených státech | Snižování sazeb | Růst ceny ropy | Again Capital | CVC | Novozélandská ekonomika | Posílení libry | Platina | FXstreet.cz | ADNOC | Poptávková strana | Vývoz z Číny | Phil Flynn | City | Rozhodovací schopnosti | Spotové ceny | Průměrná sazba hypoték | XAG/USD | Oživení světové ekonomiky | AvaTrade | Rezervy bank | Sílící koruna | Walmart (WMT) | Rozbor | Potravinový řetězec | Skladovací kapacity | Kapitálové trhy | Zákaz dovozu | Použití Stop-Loss | Krátkodobé klouzavé průměry | Cenové výkyvy | Indikátor ADR (average daily range) | Aktuální cena ropy brent | Významné události | Graf dne | Popírání | Prezident Biden | L.F. Investment Limited | Mutace viru | Odvětví a akcie | Snížení produkce ropy | Jakub Matis | Těžba ropy | Zvýšení úrokových sazeb | Co je to ropa? | Bloomberg Grains Index | Sazby Fedu | Teroristické hnutí | Digitální euro | PwC Global Top 100 Companies | Strategie sledování trendů | Moody's | xStation5 | Saxo Group | Kontrakty ropy | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | Bruno Jean-Richard Itoua | Krátkodobý výhled | Index Nasdaq Composite | Ekonomický růst | Supporty | Institut ZEW | Výpadek těžby | Obchodník s komoditami | MT4 | First Republic | Penále | Tipy pro obchodování s komoditami | Zvýšení těžby | Investiční soutěže | Společnost Hewlett Packard | Analytici finančního ústavu | Volatilita a nejistota | Varianty covidu | Globální ceny ropy | Exxon | Průměrná hrubá měsíční mzda | Maloobchodní prodeje | Komoditní obchodování | Komoditní trading | Trendová linie | Slabý americký dolar | Průzkum ECB | CL | Český investor | Vyšší ceny ropy | Sledování globálních ekonomických trendů | Pokles cen ropy | Globální potravinové zásobování | Irák | Sójový olej | Hospodářské výsledky společnosti | Globální akcie | Situace okolo koronaviru | RBC | Druhá vlna COVID-19 | Obchodní schopnosti | Prognóza ČNB | Globální riziko | UBS Giovanni Staunovo | Nadbytek ropy | Ropné velmoci | Americký ministr zahraničí | Turbo certifikáty | Koruna dnes | Zrušení cel | Německo | LemBros Commodity Advisors | Prodeje domů | MetaTrader 4 | Kurs koruny | Formace hlava a ramena | Transakce založené na kryptoměnách | Analytické prognózy | Ruská centrální banka | Regulace trhů s kryptoměnami | OANDA Edward Moya | Makléřské společnosti | EK | AAA | Intervence České národní banky | Visa | Veřejný sektor | Zajistit si riziko | Investovat do ropy | Japonská centrální banka | Vice | Inflace spotřebitelských cen | Elektromobily | Fujitomi Securities | Arménie | Směrnice | Aktivity v Číně | Ceny hliníku | Eskalace | Propad ceny ropy | CNPC | Maximalizace zisku | Ceny kukuřice | Další pokles | Ekonomické výsledky | Cesta k mistrovství | Sofistikovanější rozhodnutí | Ruský vývoz ropy | Akcie společnosti Microsoft | Logistické problémy | Ceny kovů | Globální ekonomický růst | Sektor nemovitostí | Restart ekonomiky | XTB | COT (Commitments of Traders) | Low | Italský cestovní ruch | Indikátor ATR | Ministr pro energetiku | Psychologické úrovně | Společnost Kantar | Zahraniční forex | Restriktivní politika | Výzvy v obchodování | Analytici banky | Omezit potenciální ztráty | Vývoz obilí | Dodavatelské řetězce | Inside | Kurzy | Oslabování koruny | Měkké komodity | Sol | WHO | xForex | Obavy z recese v USA | Spekulativní pozice | Pokles průmyslové produkce | Riziko | Investiční poptávka | Haísám Ghais | Zasedání Organizace zemí vyvážejících ropu | Enel | Výstupní body | Solární panely | Saudi National Bank | Pozice | Oživování globální ekonomiky | Analýza zlata | Vývoj na měnovém trhu | Americké trhy | Společnost Saudi Aramco | Abu Dhabi National Oil Co | Dluhopisy | Pokles dovozů | Ministerstvo hospodářství | Těžaři | Maloobchodní tržby | Ropný průmysl | XTB Research | Dlouhodobí investoři | Zahraniční investice | Propad na finančních trzích | Období korekce | Makroekonomický kalendář | CNBC | Budoucí pohyby trhu | Čína | Státní úřad pro hospodářské záležitosti (SECO) | Druhá vlna covidu-19 | Principy technické analýzy | Riziko výkyvu cen | Domácí poptávka | Zasedání OPEC+ | Amazon | NFP report | Větší pozice | Riziková strategie | Fundamentální analýza akciových trhů | Koruna | Diverzifikovat portfolio | MIFID | Historický pád cen | Jak chránit svůj obchodní kapitál | Výkyvy v cenách | Krize bankovního sektoru | Emerging markets | Alžírsko | Protiruské sankce | Oživení ekonomické aktivity | Tajemník Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Podnikatelé | Burzovně obchodovaný fond | Akcie Saudi Aramco | Slevy na dani | Vstupní a výstupní body | Swiss Life Select | Býčí trend | Změny ve výrobních nákladech | Disney | Vyšší úrok | Čtení cenových patternů | Sankce vůči Rusku | Adam Dulovec | Statistika | Zvýšené volatility | Zpracování komodit | Turistická sezona | Martin Lembák | Oslabení dolaru | Londýn - ICE | Home Depot (HD) | Rezistence | Ministr zahraničí | Terminály na zkapalněný zemní plyn (LNG) | Tým FXstreet.cz | Ropa cena | Quantum Strategy | Narušení dodávek | Cena benzínu | ISM | Dobré načasování trhu | NASDAQ 100 | Analytik trhů | Dividendy | Snížení cen komodit | Burza | Znovuotevření čínské ekonomiky | Inflace v Argentině | Premiér Viktor Orbán | Zvyšováním těžby | Ropa a pohonné hmoty | Největší pokles | Zkapalněný zemní plyn | Miliardy dolarů | Lockdowny | Citi Research | Spotřebitelské ceny | Řízení rizik | Covidové restrikce | Partneři | IPO | Euro vůči americkému dolaru | Reverzní formace | Peking | Vývoj amerických ropných rezerv | Specifika obchodování s komoditami | Cena ropy za barel | Britské ropné společnosti | Tesla | Grains Index | Inflační cíl | Dow Jones 30 | Hospodářské výsledky | Ropovody | Warren Patterson | Bavlna | Celosvětová spotřeba | Šíření nového koronaviru | Očekávané Earnings | Americký dolar vůči japonskému jenu | Hedging | Šíření mutace delta | Nakoupit ropu | Znalost trhu | Zajistit si riziko výkyvu cen | Investiční cíle | Platinové akcie | Ziskové pozice | Průmyslový růst | Globální trh | Technická vs. fundamentální analýza | Opatření | Kolaps cen ropy | VanEck | Sazby | Světové akciové trhy | Silný býčí trend | InstaForex | Nafta v ČR | Index podnikatelské nálady ISM | Americká ministryně financí | China National Petroleum Corporation | Politické rozhodnutí o produkci | Manažeři | Emise | Americké zásoby zemního plynu | Klíč k úspěchu | Stephen Innes | Zavedení embarga EU | Moje strategie | Analytik XTB | Správa kapitálu | Ropa zadarmo | Ropovod CPC | Těžba ropy na polích v USA | Dluhopis Republiky | Změny v globálním ekonomickém prostředí | Prodeje | Měna | Teroristické hnutí Hamás | Philip Morris | Jednání mezi USA a Čínou | Lipow Oil Associates | Antivirotika remdesivir | Oživování světové ekonomiky | Burzovní cena plynu | Nasdaq | Geopolitická situace | Obraty trhu | Kantar | Ropný trend | Výsledky hospodaření | Zemědělské plodiny | Geopolitické napětí | Motivace | Investiční rozhodnutí | Aukce | Stříbrná horečka | Cenový vývoj | Tropická bouře | Evropský trh s plynem | Silnější kurz dolaru | Joe Biden | Měnová politika v USA | Stříbrná horečka bratrů Huntů | Potravinářské firmy | Analytik | Důsledky na investiční strategie | Efekt na trhy | Apple | Rusko dnes | Johan Sverdrup | Cena American oil future | Žlutý kov | Zvyšování úroků | Nízké úrokové sazby | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Ritterbusch and Associates | COT | EURTRY | Index Nikkei 225 | Pepa Zeman | IPO Coinbase | Dlouhodobé trendy | Obchodní strategie pro komodity | Fundamentální pohled | Velké investice | Růst poptávky | Společnost Eni | Jak se obchoduje s komoditami? | Investment | Krize | Nejnovější prognóza | Activision Blizzard | Dobré zprávy | Analýza ceny | Lukáš Baloga | Americké vlády | Gita Gopinathová | Prostor pro další růst | GOOGL | Šéf IEA | Práce | Fidelity International | OPEC (Organizace zemí vyvážejících ropu) | Evropská rada | Ropný kartel | Německý ústavní soud | Globální obchod | Historický propad ceny ropy | České PMI | Spojené státy | Strategie pro komodity | BlackRock | Indikátor ATR (average true range) | Investiční účet | Zpomalení hospodářského růstu | Sazby beze změny | Rok 2020 | Těžební technologie | Parlamentní volby | Zvýšené geopolitické napětí | Vysoké úrokové sazby | Vývoj na trhu | Zrušení superhrubé mzdy | Odhad cen | Jednání kartelu OPEC | Futures na stříbro | Podnik | Colonial Pipeline | Oživení ekonomik | DAX 30 | Evropské akciové trhy | Konsolidace | Rekordní růst poptávky | INTC | American oil future | Česká národní banka | Významné cenové výkyvy | Hmatatelné produkty | KO | EOG Resources | J.P. Morgan | Jefferies | Situace na trhu | Nejklíčovější strategie | Pozitivní výhled | Vedlejší účinky | Crédit Agricole | Ekonomové | Německý soud | Cena plynu pro evropský trh | Příjmy domácností | G7 | Price Futures Group | Volby | Statistický úřad | Banka | Index spotřebitelských cen | Striker Securities | Větší pokles | Kov | Američtí zákonodárci | Charles Michel | Obchodní nastavení | Bossa FX | Bjornar Tonhaugen | Air France-KLM | Banka First Republic | Stagnace | LemBros | Tržby | Magnificent | XPT/USD | Risk Management | Recese americké ekonomiky | Stochastic | Kolaps cen | Severomořský Brent | Průmyslová výroba v EU | Embargo na ropu | Akcie v roce 2020 | Maďarská centrální banka | Rovnováha na trhu | Americká vláda | Nejnovější statistika | Futures na železnou rudu | Nová stimulační opatření | Dynamické obchodování | Statistiky z Číny | Zrychlení růstu | Pravidla regulace | Týdenní nárůst | COVID-19 omikron | Koronavirus | FXstreet | Zásobníky | Edward Moya | Napětí v Perském zálivu | Ruský vicepremiér Alexandr Novak | Hlouběji porozumět trhu | Zvyšování úroků v USA | Asijské akciové trhy | Odhady analytiků | Vyšetřování | Ekonomické aktivity | AUD/USD | Graf platiny | Omezení cestování | Nárůst nakažených koronavirem | Bilance | Politici | Obraty v trendu | Ceny zemního plynu v USA | Bob Yawger | Dodavatelský řetězec | Správa | Evropské země | Zlato | Dovoz ruské ropy | Nemoc COVID-19 | Graf indexu Nasdaq | Vzestupný trend | Dopady pandemie | Instrumenty | Mzdy | GM | Agentura Moody's | PVM Tamas Varga | Indonésie | Výrobní náklady | Tchaj-wan | Nabídka ropy | Index DAX | Sezónní výkyvy v cenách | Akcie 2020 | Inovace v zemědělství | Ford Motor | Význam pro akciové trhy | Ekonomika Evropské unie | OPEC Mohammed Barkindo | Šíření nákazy | Bankovní vzdělání | Futures na kávu | Kotace | NZD | Húsíové | Energetická agentura | Produkce ropy | Altria Group | Rozhodnutí Číny | Wall Street | Předseda Evropské rady | Poradenství | Ruská ropná společnost | OX Capital Markets | Markit | ČR | Ukazatele | Saúdskoarabský ministr energetiky | Průměrná cena | Zákaz dovozu ruské ropy | Ministerstvo financí České republiky | American Express | Signály z Fedu | Zajištění proti inflaci | Úroveň supportu | PT. PROFITFXLEVEL | Silicon Valley | Baker Hughes | Bernstein Research | Stanovení pevných stop-lossů | Bezpečná aktiva | Čínské firmy | Tvrdá práce | Dohoda OPEC+ | Poptávka po ETF | Vývoj ropy | Graf ropy (CL) | Caixin | Kryptoměny | Začínající obchodníci | Rostoucí úrokové sazby | Vývoj ceny | Société Générale | Návratnost | Hospodářské statistiky | Tradeři | Investiční soutěž | Historie obchodování komoditních trhů | Krypto burza | Ropný kartel OPEC | Maloobchodní tržby v USA | Napětí mezi USA a Čínou | Kobalt | Tengiz | Výnosy | Objem obchodování | Zmírnění obav | Výdaje | Banka UBS | Vývoj ceny americké ropy WTI | ČTK | Stimuly | Směřování ceny | Ocenění | Vysoká rizika | Ztráty | Inflace v USA | Spojené arabské emiráty | Komodity | Ceny mědi | Aktuální Price Action | Oscilátor | Ziskovost a marže | Analýza | Společnost TC Energy | Belgie | Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG) | Podstata komodit | Politické nepokoje | Swing Trading | Home Depot | Abdalazíz bin Salmán | Růst průmyslové výroby v Číně | WKL
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | Růst | FOREX | Pokles | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Poptávka v Číně
Poptávka v eurozóně
Poptávka v Japonsku
Poptávka zahraničních investorů
Poptávková inflace
Poptávková recese
Poptávková strana
Poptávky po dolaru
Poptávky po mědi
Poptávky po oceli

Následující klíčová slova

Popularita amerického prezidenta
Popularita jaderné energie
Popularita kryptoměn
Popularita NFT
Popularita nízkonákladových investic
Popularita obchodování
Popularita obchodování s komoditami
Popularita Solany
Popularita SPAC
Popularita umělé inteligence
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít