Úterý 03. prosince 2024 18:24
reklama
CapXmaster
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei StartTrader
reklama
Purple ebook obchodování ropy

Výrobní sektor

img

Výhled ve výrobě kvůli poklesu zakázek dále klesá

02.05.2023 Index nákupních manažerů (PMI) pro výrobní sektor v dubnu výrazně poklesl z 44,3 bodu na 42,8 bodu. Na rozdíl od mediánu trhu jsme s poklesem počítali, tempo zhoršení ale představuje negativní překvapení. Snížení hodnoty indexu je způsobeno zejména prudkým poklesem nových zakázek a rapidním propadem výroby. To na druhou stranu snižovalo poptávku po výrobních vstupech, což vedlo k poklesu jejich cen a zlepšení dodavatelských výkonů. Prozatím se tento trend ale naplno neprojevil v cenách výstupů, které se i nadále zvyšovaly, byť nejpomalejším tempem za poslední více jak dva roky.
img

Ekonomický kalendář: RBA v centru pozornosti

02.05.2023 Dnešní ekonomický kalendář zůstává relativně lehký ve srovnání s významnými událostmi koncem tohoto týdne. Od 9:00 začnou být zveřejňovány ukazatele PMI pro hlavní ekonomiky v Evropské unii. Později během dne budou zveřejněny údaje o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby z USA, které naznačují aktuální stav amerického výrobního sektoru.
img

BREAKING: DE30 klesá po zveřejnění indexů PMI

21.04.2023 Francouzské výsledky byly smíšené - index služeb vykázal velké a neočekávané zlepšení, zatímco výrobní sektor se nečekaně ponořil do negativního teritoria. Zhoršení ve výrobě, které dosáhlo 35měsíčního minima, lze vysvětlit masivními stávkami zaměstnanců, které ve Francii probíhají v reakci na novou důchodovou reformu. Zlepšení služeb je záhadou, ale na podrobnosti si budeme muset počkat na finální verzi indexu.
img

Americký dolar během dnešní seance posiloval - EURUSD v oblasti podpory 1,09

17.04.2023 Pár EUR/USD dnes zaznamenává dynamický pokles, přičemž americký dolar na širokém devizovém trhu posiluje. Pár aktuálně ztrácí téměř 0,7 % a propadá se do blízkosti zóny podpory stanovené na úrovni 1,09. Dnes jsme se dozvěděli index newyorského Fedu za výrobní sektor a údaje ukázaly mnohem lepší než očekávaný údaj. Index nejenže zaznamenal prudký odraz, ale vychází pozitivně a je na nejvyšší úrovni od července. Důležité je, že index ISM se od listopadu pohybuje pod úrovní 50 bodů, což naznačuje pokles ekonomické aktivity. Jedna vlaštovka ovšem jaro nedělá a navíc jsme v poslední době zaznamenali vyšší ceny pohonných hmot, které mohou případnou expanzi zastavit. Nicméně dolar má stále co říci a zdá se, že s takovými údaji by měl Fed v květnu zvýšit úrokové sazby. Tento týden se dozvíme další regionální údaje a na konci týdne index PMI.
img

Oči se upírají na zprávu o NFP, RBNZ překvapuje trhy

05.04.2023 V pátek bude pozornost investorů a obchodníků upoutávat zpráva o mzdách mimo zemědělský sektor v USA. Federální rezervní systém bere zprávy NFP v úvahu při hodnocení své měnové politiky, přičemž stojí za zmínku, že údaje o NFP byly v roce 2023 konzistentně vyšší, než se očekávalo.
img

Ranní okénko - Skokový růst ceny ropy nahrál energetickému sektoru

04.04.2023 Dnes ekonomický kalendář plní spíše méně významná data, v čele s únorovými cenami výrobců v eurozóně a továrními objednávkami v USA. Mimo to ze Spojených států dorazí ještě průzkum mezi zaměstnavateli ohledně volných pracovních míst (JOLTS), hlavní čísla z trhu práce ale přijdou až v pátek. Včera trhy rozhýbal především zveřejněný index ISM pro průmysl, který skončil pod mediánem analytiků. Navzdory negativnímu vyznění přijal trh zprávu relativně pozitivně, protože zapadá do představ o dřívějším snižování sazeb a dále kvůli tomu, že podindex cen sledující ceny vstupů znovu zamířil pod hodnotu 50 bodů, která značí pokles cen.
img

Ranní komentář: OPEC+ překvapil rozhodnutím o snížení produkce, ropa WTI zpět nad 80 dolary

04.04.2023 Začátek týdne se na trzích nesl v duchu nečekaného rozhodnutí OPEC+, který rozhodl o snížení ropné produkce o milion barelů. To přispělo k prudkému růstu cen ropy, která se v případě americké WTI dostala zpět nad $80 dolarů za barel. Dařilo se tak včera hlavně energetickým akciím. Za pozornost stálo ale také americké makro. ISM pro výrobní sektor se dostal na nejnižší úrovně od května 2020 a jeho pád částečně přispěl ke snížení dluhopisových výnosů v USA.
img

Ceny vstupů ve výrobě po třech letech klesaly

03.04.2023 Index nákupních manažerů (PMI) pro výrobní sektor zaznamenal v březnu identický výsledek jako o měsíc dříve a skončil na hodnotě 44,3 bodů. Z pohledu mediánu trhu se jedná o překvapení ve směru horšího výsledku. Vůči našemu odhadu je naopak výsledek o několik desetinek lepší. Celkově ale hodnota naznačuje, že český zpracovatelský sektor se nachází hluboko pod pomyslnou hranicí 50 bodů, která odděluje expanzi od recese.
img

Trhy se soustředí na zprávy o HDP v USA a Velké Británii

29.03.2023 Pozornost investorů a obchodníků přitahují zprávy o HDP USA a Spojeného království za čtvrté čtvrtletí roku 2022. V Japonsku odstupující guvernér BoJ Haruhiko Kuroda uvedl, že "ekonomika je blíže než dříve k udržitelnému dosažení 2% inflačního cíle".
img

Ve střední a východní Evropě bylo loni uzavřeno 846 transakcí v hodnotě 39 mld. eur, trhy navzdory otřesům zažily úspěšný rok

27.03.2023 Navzdory mimořádným regionálním a globálním otřesům zaznamenaly trhy v oblasti fúzí a akvizic ve střední a východní Evropě loni opět velmi úspěšný rok. Oproti rekordnímu roku 2021 sice aktivita investorů mírně poklesla, přesto region zůstává z pohledu nákupů a prodejů firem nadále odolným a atraktivním. Počet uzavřených transakcí dosáhl 846 v celkové hodnotě 39,2 miliardy eur. Vyplývá to ze studie “Investing in CEE: Inbound M&A Report”, kterou zveřejnila mezinárodní auditorská, daňová a poradenská společnost Mazars ve spolupráci se společností Mergermarket.
img

Britská ekonomika se vyhnula recesi, ale zaostává za kontinentem

24.03.2023 ‚‚Březnové předběžné ekonomické ukazatele PMI ukazují, že se britské ekonomice opět vyhnula recese. Momentum však odkapává a Spojené království ještě rozhodně není z nejhoršího venku. Její index PMI klesl z 53,1 na 52,2, přičemž odolnost přišla ze sektoru služeb, který tvoří více než dvě třetiny britské ekonomiky, a dosáhl solidní hodnoty 52,8. V tomto případě se jedná o nejnižší hodnotu. To více než kompenzovalo výrobní sektor (48,0), který zůstal v kontrakčním pásmu již osmý měsíc.
img

Bude Fed schopen kontrolovat inflaci?

02.03.2023 Hlavní součástí včerejšího oslabení dolaru byla zpráva z Číny naznačující, že jejich výrobní sektor silně roste. Právě výrobní sektor je důležitou součástí hospodářského oživení Číny po masivním omezení ekonomiky. Dalším faktorem vyvíjejícím medvědí tlak na dolar byla síla eura. Společně tyto fundamentální události vedly k poklesu dolaru o 0,39 %.
img

Ranní okénko - Jestřábi získávají navrch. Výnosy rostou, sázky na cuty klesají

02.03.2023 Dnešní hlavní údaj představuje únorová inflace v rámci eurozóny, vzhledem k dílčím výsledkům z jednotlivých členských států je ale prostor pro překvapení jen omezený. Takřka jasné již je, že trhem očekávaných 8,3 % stačit nebude a meziroční výsledek se bude pohybovat poblíž poslední lednové hodnoty (8,6 %). Zásadní bude především statistika jádrové inflace, kde trh očekává setrvání na lednových 5,3 %.
img

Ranní komentář: Fed pivot je po ISM a vyjádření lidí z Fedu stále v nedohlednu

02.03.2023 Ve spojených státech byl včera zveřejněn ISM pro výrobní sektor. Ten po šesti měsících poprvé rostl, ale hlavně prudce rostl index měřící ceny, které firmy ve výrobním sektoru platí. To samozřejmě jen dál oddaluje Fed pivot a tlačí nahoru úrokové sazby, které v USA na desetiletých splatnostech stouply zpět nad 4 %.
img

US100 klesá kvůli jestřábí rétorice Fedu a vyšším výnosům dluhopisů

01.03.2023 Hlavní indexy na Wall Street ve středu pokračovaly v poklesu, protože vyšší než očekávaný německý index spotřebitelských cen a jestřábí komentáře členů FEDu posílily argumenty pro další zvyšování sazeb, které zastínily počáteční optimismus spojený s dobrými údaji o čínském průmyslu. Bostic z FEDu je stále přesvědčen, že základní úroková sazba americké centrální banky by měla být zvýšena do pásma 5,00-5,25 % a na této úrovni zůstat až do roku 2024.Již dříve Kashkari z FEDu uvedl, že si není jistý, zda FED bude schopen dosáhnout měkkého přistání. V návaznosti na tyto komentáře futures na krátkodobé úrokové sazby v USA klesají a oceňují zvýšení základní úrokové sazby FEDu do září do pásma 5,5-5,75 %.
img

Čínská tovární aktivita dosáhla v únoru 11letého maxima

01.03.2023 Většina asijsko-pacifických trhů dnes vzrostla, protože investoři a obchodníci vstřebali řadu pozitivních ekonomických údajů. Čínský národní statistický úřad (NBS) oznámil, že jeho výrobní index PMI v únoru vzrostl na 52,6 bodu, což je nejvyšší hodnota za posledních jedenáct let. Zpráva australského statistického úřadu (ABS) ukázala, že HDP země v posledním čtvrtletí roku 2022 vzrostl mezičtvrtletně o 0,5 %.
img

Ve výsledku PMI se těžko najdou pozitiva

01.03.2023 Index nákupních manažerů pro výrobní sektor v únoru překvapil trh ztrátou z 44,6 na 44,3 bodů. Medián trhu byl na rovných 45 bodech. PMI report hlásí další zhoršení provozních podmínek a pokles objemu výroby.
img

Ranní okénko - Čínská ekonomika nabírá tempo, optimismus vzrostl

01.03.2023 Český ekonomický kalendář dnes otevírá PMI pro výrobní sektor a následuje údaj o stavu státního rozpočtu ke konci února. Německý statistický úřad bude reportovat data o spotřebitelské inflaci a nastolí tak očekávání pro zítřejší zveřejnění pro eurozónu. Kromě Německa byla inflace reportována mimo jiné již včera ve Francii, kde byla mírně nad očekáváními (7,2 % vs 7,0 %) a ve Španělsku (6,1 % vs 5,8 %). V USA v odpoledních hodinách dorazí výsledky ISM indexů, které nastíní situaci v průmyslu nejen z pohledu objemu výroby, ale i cen.
img

Ranní okénko - Jestřábí vyznění se Fedu nepovedlo, trh mu dále nevěří

02.02.2023 Dnešek bude pokračovat v režii centrálních bank, sérii ale odstartoval již včera ve večerních hodinách Fed. Americká centrální banka podle očekávání zvýšila sazby o 25bb a nastínila, že o poslední hike se ještě nejedná. Předseda Fedu J. Powell pak nezapomněl na tiskové konferenci připomenout, že aktuální očekávání trhu (pouze březnový hike – stabilita – snižování v letošním roce) se mu nezdá reálné a sazby mohou růst výše a zůstat na restriktivních úrovních po delší dobu. Připomněl napjatý trh práce i stále vysokou inflaci ve službách.
img

PMI upozorňuje na pomalý rozjezd v 2023

01.02.2023 Index nákupních manažerů pro výrobní sektor v lednu vzrostl více než se očekávalo (na 44,6 vs. 43,4 bodů) z prosincových 42,6 bodů. Navzdory silnějšímu přírůstku ukazuje detail PMI zprávy na pokračující komplikace výrobců pramenících mimo jiné z oslabující poptávky a cenového vývoje. Poněkud optimističtějším směrem se naopak ubírají očekávání ohledně objemu výroby.
img

Lednová prognóza Federálního rezervního systému

09.01.2023 Pozorovatelé Fedu, čeká nás náročný měsíc, protože 31. ledna až 1. února proběhne první z výročních zasedání centrální...
img

Lednová prognóza Federálního rezervního systému

09.01.2023 Makroekonomické vyhlídky jsou zkaleny obavami ohledně amerického výrobního sektoru, který podle indexu nákupních manažerů (PMI) ISM ve zpracovatelském průmyslu v prosinci poklesl již druhý měsíc po sobě. Jednalo se o nejnižší hodnotu od února 2016, nepočítaje v to implozi křivky vyvolanou pandemií v dubnu 2020.
img

Ranní komentář: Energie včera nejvíce ztrátovým sektorem, čínské akcie se dál zvedají

04.01.2023 Americké indexy zahájily nový rok mírnou korekcí. Pod tlakem byly hlavně energetické společnosti, které doplácejí na klesající ceny zemního plynu a ropy. Ztrácely ale také technologie v čele s Applem, který včera odepsal více než 3 %. Výrazně pak zaostává i Tesla, která se propadla o 12 %. 
img

Začátek obchodního roku, mzdy mimo zemědělství v USA

03.01.2023 Začátek obchodního roku přináší klíčové obchodní zprávy, mezi něž patří údaje o mzdách mimo zemědělský sektor v USA (N...
img

Ranní okénko - Německá inflace dnes může překvapit

03.01.2023 Dnes dorazí zajímavější data především z Německa. Dopoledne přijde informace ohledně prosincové nezaměstnanosti, která by měla stejně jako v listopadu setrvat na úrovni 5,6 %. Důležitější ale bude odpoledne zveřejněná inflace, kde je očekáván pokles meziroční míry z listopadových 10,0 % na 9,0 %. Důvodem by měl být zejména efekt vládních opatření týkajících se cen plynu pro domácnosti. Nejasná je ovšem síla, jakou se toto opatření do spotřebitelského koše projeví, a některé odhady předpokládají i pokles meziroční míry pod 8 %. Včera nepřekvapil český PMI pro výrobu, když mírně vzrostl, stále ale zůstává hluboko v oblasti značící zpomalování výroby.
img

Nejdůležitější ekonomické události týdne 02.01.2023 - 08.01.2023

02.01.2023 Poslední obchodní týden roku 2022 skončil. V neděli 1. ledna začal nový rok 2023. Investoři se stále snaží být optimističtí i přes stávající epidemiologickou situaci v různých regionech světa (kvůli koronaviru), turbulentní geopolitickou situaci a válku na Ukrajině, nejistotu a nerovnováhu na energetickém trhu, vysokou inflaci. Přestože investoři zakončili minulý rok 2022 negativně: světové akciové indexy byly na konci roku většinou nižší. Vítězem se stal dolar. Index DXY ke konci roku vzrostl o zhruba 15 %. Mohlo to být více, kdyby po listopadovém zasedání Federálního rezervního systému nezačal klesat. Tehdy se začaly objevovat pochybnosti, že by americká centrální banka mohla udržet stejně vysoké sazby zpřísňování měnové politiky, když úroková sazba (v červnu, červenci, září, listopadu) vzrostla o 0,75 %.
img

Míra pesimismu ve výrobě roste, firmy v prosinci propouštěly

02.01.2023 Index nákupních manažerů pro výrobní sektor v prosinci mírně rostl, v souladu s tím, co jsme očekávali my i trh. Proti listopadu došlo ke zvýšení z 41,7 na 42,6 bodu a po třech měsících se podařilo zastavit sérii poklesů. Celkově ale index zůstává dále hluboko pod hranicí 50 bodů, což značí výrazné zhoršování zdraví českého zpracovatelského průmyslu.
img

Nové obzory pro euro po vstupu Chorvatska do eurozóny

09.12.2022 Euro získalo tolik potřebnou morální vzpruhu po zprávě, že po připojení Chorvatska budou společnou měnu eurozóny použí...
img

Nové obzory pro euro po vstupu Chorvatska do eurozóny

09.12.2022 Euro získalo tolik potřebnou morální vzpruhu po zprávě, že po připojení Chorvatska budou společnou měnu eurozóny použí...
img

Obavy z recese zvyšují ceny zlata

02.12.2022 Trh zlata se drží pevně nad 1 800 USD za unci, protože obavy z recese nadále rostou a výrobní sektor je na pokraji poklesu. Uvedla to nejnovější zpráva Institutu pro řízení dodávek (ISM).
img

PMI vykresluje nadále pesimistický výhled pro výrobu

01.12.2022 Výsledek PMI průzkumu pro výrobní sektor nadále vykresluje pesimistický výhled. Hodnota indikátoru se navzdory mírnému zlepšení pro Německo či eurozónu posunula nepatrně dále do kontrakce (na 41,6 z 41,7 bodů, zatímco medián odhadů se usadil na 42,5).
img

GBP/USD. Přehled pro 28. 11. 2022. Očekáváme "horký" týden

28.11.2022 Měnový pár GBP/USD zakončil předchozí obchodní týden pouze mírným pullbackem směrem dolů. Růst britské libry byl tématem diskuzí předchozího týdne, i když není zcela neopodstatněný. Připomeňme, že Skotsko požádalo o uspořádání referenda bez formálního souhlasu Londýna, ale Nejvyšší soud Spojeného království to zamítl, což znamená, že v dohledné době se referendum konat nebude, a království tak předejde ztrátě významné části svého území a ekonomiky. Tento faktor je velmi důležitý, takže obchodníci by na jeho základě mohli libru nakupovat. Navíc všechny technické faktory jsou ve prospěch vzestupného pohybu. Ve 24hodinovém časovém rámci je cena nad všemi liniemi indikátoru Ichimoku a nachází se nad linií klouzavého průměru. Navíc oba kanály lineární regrese směřují nahoru. Růst za poslední tři týdny však vyvolal určité obavy, protože byl příliš rychlý. Nejsme proti tomu, aby kotace libry dále rostly, ale myslíme si, že by mělo dojít ke korekci. Minulý týden jsme ji čekali, ale Nejvyšší soud vše "zkazil".
img

Ranní okénko - Finanční trh vyhodnocuje stanoviska centrálních bank

28.11.2022 Ekonomický kalendář tento týden obsahuje důležitá data pro globální vývoj na finančním trhu jako měsíční zprávu z amerického trhu práce či inflaci v Německu a eurozóně. Z domácího pohledu bude zajímavý PMI index pro výrobní sektor, struktura HDP v 3Q22 a státní rozpočet za listopad. Vnímání rizika mezi investory v závěru minulého týdne zklidnily zápisky ze zasedání Fedu, které indikovaly zpomalení tempa zvedání úrokových sazeb, ale současně vyšší cílovou sazbu. Opačným směrem ale na vnímání rizika působí situace v Číně, jejíž ekonomiku dusí politika nulového covidu.
img

BREAKING: Libra je stabilní po zveřejnění britského PMI

23.11.2022 GBP/USD v okamžité reakci mírně vzrostl, přestože výsledky nebyly výrazně dobré. Sektor výroby i služeb se z pohledu PMI stále nachází v negativním teritoriu (pod úrovní 50). Následně pár korigoval a pohybuje se v blízkosti úrovně 1,19.
img

Ranní okénko - PMI indikátory potvrdí očekáváné zpomalení ekonomiky eurozóny

23.11.2022 Dnes dorazí sledované PMI indexy pro ekonomiku Německa, eurozóny a USA, kde navíc Fed zveřejní zápis z posledního měnověpolitického jednání a University of Michigan vydá aktualizovaný indikátor důvěry spotřebitelů. Akciové trhy jsou po včerejšku převážně v plusu – S&P 500 (+1,4 %), DAX (+0,3 %), naopak pražská burza klesala přibližně o 0,4 %. Výnosy českých státních dluhopisů včera nepatrně poklesly napříč splatnosti. V USA se výnosy držely relativně stabilní, potenciál pro pohyb je dnes po zveřejnění zápisu Fedu, kdy by na případné upřesnění očekávání měnové politiky mohly vést k pohybu na kratším konci výnosové křivky.
img

Ranní komentář: Retaileři vracejí úder, Microsoft je top pick mezi hedge fundy a nepokoje v iPhone City

23.11.2022 Akciové trhy včera dokázaly růst a S&P 500 si společně s Nasdaqem připsal více než procento. Velmi silného růstu se včera dočkaly hlavně prodejci oblečení, poté co několik menších retailerů reportovalo nečekaně dobrá čísla za 3Q. Přidal se k nim pak i prodejce elektroniky Best Buy, jehož akcie po zveřejnění výsledků rostly o 12 %. 
img

PMI se propadl nečekaně silně

01.11.2022 Aktualizovaný říjnový PMI report nenabízí do začátku posledního letošního kvartálu optimistický pohled. Hodnota PMI pro výrobní sektor se již od června drží pod 50body značící kontrakci aktivity, počínaje Q4´22 se ale dostavil výraznější nárazový pokles z 44,7 na 41,7 bodů.
img

BREAKING: Britský výrobní PMI dopadl lépe, než se čekalo

01.11.2022 Výrobní sektor dopadl o něco lépe, než se čekalo, nicméně index se stále nachází hluboko pod středovou úrovní 50. Aktivita ve výrobním sektoru britské ekonomiky stále výrazně slábne. Dnešní výsledek se navíc nachází hluboko pod zářijovou úrovní. Libra v reakci na výsledek mírně posílila, ale do značné míry pohyb vypovídá o relativně slabém americkém dolaru na počátku tohoto týdne. Zítra čekáme na výsledky zasedání FOMC.
img

BREKING: Britský výrobní PMI dopadl lépe, než se čekalo

01.11.2022 Výrobní sektor dopadl o něco lépe, než se čekalo, nicméně index se stále nachází hluboko pod středovou úrovní 50. Aktivita ve výrobním sektoru britské ekonomiky stále výrazně slábne. Dnešní výsledek se navíc nachází hluboko pod zářijovou úrovní. Libra v reakci na výsledek mírně posílila, ale do značné míry pohyb vypovídá o relativně slabém americkém dolaru na počátku tohoto týdne. Zítra čekáme na výsledky zasedání FOMC.
img

Česká ekonomika se nad vodou neudržela

01.11.2022 Podle předběžného odhadu ČSÚ český HDP v Q3´22 poklesl o 0,4 % po růstu o 0,5 % v Q2´22 a 0,6 % v Q1´22. Že česká ekonomika pod tíhou inflace a energetické krize může sklouznout ve druhé polovině roku do kontrakce se očekávalo a dnešní výsledek tak nepředstavuje pro finanční trh překvapení. Nedostavil se ale pozitivnější vývoj jako například v Německu, kde se ekonomika ještě dokázala vyhnout poklesu a rostla o 0,3 % k/k.
img

Ranní okénko - Dnešek odstartuje výsledek českého HDP

01.11.2022 Od rána dnes budou na trh proudit česká ekonomická data. Za několik málo minut dorazí výsledek HDP, kde očekáváme stagnaci nebo jen velmi mírné zrychlení. Trh je o něco pesimističtější a medián odhadů podle Bloombergu předpokládá reálný pokles ekonomiky ve třetím čtvrtletí o 0,3 %. Po nakouknutí zpět přijde v půl desáté pohled dopředu skrze index nákupních manažerů (PMI) ve výrobním sektoru. Tržní očekávání je zde nastaveno stejně jako u nás, a předpokládá další pokles indexu na hodnotu 44,1 ze zářijových 44,7. Znamenalo by to, že index se bude pátý měsíc v řadě pohybovat pod úrovni 50 bodů, která značí zpomalování výroby. Po obědě pak dorazí ještě výsledek státního rozpočtu za prvních 10 měsíců letošního roku. Očekávat lze další prohloubení deficitu, který v září dosáhl 270 miliard Kč.
img

Ranní okénko - Od Fedu se čeká dalších 75bb, od ČNB stabilita

31.10.2022 V tomto týdnu pokračuje zveřejňování výsledků HDP včetně Česka, kde podle dostupných dat není jednoznačné, zda ekonomika ve třetím čtvrtletí poklesla či nikoliv. Náš odhad ukazuje na mírný růst okolo 0,1 %, medián trhu se zastavil na -0,2 %. Výsledek dorazí také za eurozónu. Pro HDP Česka i eurozóny (očekávání 0,1 %) je povzbuzující výsledek HDP v Německu, který se vyhnul hojně očekávánému poklesu, když mezikvartálně vzrostl o 0,3 % popoháněn výdaji domácností, které jsou zase popoháněny vládními podpůrnými programy. Kromě dalších důležitých ekonomických dat bude o měnové politice rozhodovat Fed a ČNB. Navíc v USA vyjde měsíční report z trhu práce a v eurozóně se dozvíme říjnovou inflaci. Aktéři na finančním trhu tak budou mít rušný týden.
img

BREAKING: Smíšené PMI z Francie a Německa, DE30 se pokouší zůstat nad 12,800 body

24.10.2022 Flash PMI za říjen jsou klíčovými body dnešního ekonomického kalendáře. Jako obvykle se v Evropě soustředili především na vydání z Francie a Německa. Francouzská data dorazila smíšená s tím, že údaje ve výrobě klesly méně, než se očekávalo a výrobní PMI dostalo o něco větší zásah, než si trh myslel. Podobně smíšená situace byla s německými daty, ukazatel služeb překonal očekávání, zatímco výroba minula. Německé výrobní PMI však poměrně výrazně minulo. Klíčovým přínosem však je, že výrobní sektor se ve Francii i v Německu stále klesá.
img

Fed se ve 4. čtvrtletí soustředí na inflaci, změna kurzu není pravděpodobná

10.10.2022 Obchodníci a investoři, kteří doufají v obrat Federálního rezervního systému ve 4. čtvrtletí, budou muset po včerejším...
img

EUR/USD: I když se trůn dolarového krále otřásá, trh stále pochybuje o stabilitě eura.

06.10.2022 Podle výsledků úterního obchodování dolar oproti hlavním konkurentům zlevnil o téměř 1,4 %, což je největší propad za více než dva roky.
img

Ranní komentář: Desetileté výnosy stouply nad 3.7 %, akcie pokračují v korekci

23.09.2022 Po středečním zasedání Fedu, včera sazby o 75bp. zvýšila také Švýcarská centrální banka. Bank of England pak sazby včera zvedla o 50bp. a Bank of Japan začala intervenovat na FX ve prospěch silnějšího jenu. Globální utahování měnové politiky je tedy i nadále v plném proudu, což reflektují i rostoucí výnosy. Ty se včera u desetiletých splatností v USA dostaly nad 3.7 % a jejich růst tak zůstává jednou z hlavních brzd dalšího růstu akcií.
img

Ranní komentář: Indexy jako na houpačce, dolar pokračuje v růstu. Dnes výsledky NFP

02.09.2022 Akciové trhy si včera prošly volatilní seancí. Americké indexy i přes prvotní výprodeje dokázaly růst a investoři se odpoledne opět pustili do nákupů rizikových aktiv. V propadu pokračují ceny elektřiny v Evropě. Na FX naopak zpevňuje dolar na většině měnových párů.
img

Ranní komentář: Vyšší sazby v EU a US doléhají na indexy, evropská inflace nepolevuje

01.09.2022 Poslední srpnový den americké i evropské indexy zakončily propadem. Ke korekci pomohl růst výnosů a obavy z vyšších sazeb, ke kterým včera přispěly i výsledky evropské inflace. Ta zrychlila nad očekávání hlavně kvůli vysokému růstu cen energií. Trh tak nyní počítá s tím, že by ECB mohla do konce roku zvýšit sazbu až o 150bp.
img

Analytici očekávají, že ČEZ za pololetí násobně vzrostou tržby i zisk

08.08.2022 Analytici očekávají, že energetické společnosti ČEZ vzrostou za letošní první pololetí meziročně tržby, zisk před úroky, daní a odpisy (EBITDA) i čistý zisk. Meziroční růst očekávají i za samotné druhé čtvrtletí. Výsledky ovlivní především vysoké ceny elektřiny. ČEZ zveřejní hospodářské výsledky za první pololetí v úterý 9. srpna.
img

Inflace zrychluje navzdory slábnoucí poptávce

04.08.2022 Červen byl podle našich odhadů ve znamení meziměsíčního poklesu jak v případě maloobchodních tržeb, tak i průmyslové produkce. Pozitivní trend zmírňujících se omezení v dodavatelských řetězcích sice pokračoval, výroba aut však zůstává hodně volatilní a v červnu opět klesla. Výrobní sektor navíc začíná trápit i snižující se poptávka, která již plně zasáhla sektor spotřebitelský. Důvodem je především rychlý růst spotřebitelských cen, který tvrdě dopadá na domácnosti. Inflace by přitom z důvodu výrazného zvýšení cen energií pro konečné spotřebitele měla dále zrychlit.
img

ČEZ: Vysoká cena elektřiny tahounem podstatně lepších výsledků

03.08.2022 Předpokládáme, že ČEZ zveřejní za druhý kvartál tohoto roku vysoký meziroční růst všech hospodářských ukazatelů. Za tím vidíme inflaci komodit, respektive podstatně lepší realizované ceny elektřiny. Přestože ČEZ u příležitosti reportu za první čtvrtletí zvýšil celoroční projekce, vzhledem k dalšímu růstu cen elektřiny je možné, že dojde k další aktualizaci. Nicméně cena akcií na burze se v současné době bude řídit velmi pravděpodobnou speciální daní pro výrobce elektřiny.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tuzemská inflace pravděpodobně míří ke 20 %

11.07.2022 Růst spotřebitelských cen v ČR podle našeho odhadu dále zrychlil z květnových 16,0 % na 17,4 % v červnu. V červenci by se pak inflace vlivem výrazného zdražení energií pro domácnosti měla přiblížit ke 20 %. Další akceleraci by měla zaznamenat také americká inflace. Zde čekáme její zvýšení z 8,6 % na 8,8 %. Tuzemské maloobchodní tržby v květnu pravděpodobně jen nepatrně meziměsíčně rostly, a to pouze díky vyšším prodejům automobilů. Ve zbytku maloobchodu bychom měli již vidět dopady slábnoucí poptávky. To výdaje amerických spotřebitelů a také tamní průmyslová produkce (za červen) by měly pokračovat v meziměsíčním růstu.
img

Forex: Euro je nejslabší za posledních 20 let

08.07.2022 Likvidita na finančních trzích byla sice z důvodu státních svátků nižší, za klidné a nezajímavé však obchodování v tomto týdnu označit nelze. V pondělí na nižší obchodní aktivitu v globálním měřítku působily oslavy Dne nezávislosti v USA, na což na korunovém trhu následně navázaly státní svátky v ČR. Americký dolar nadále posiloval vůči euru, když během tohoto týdne zpevnil o výrazná zhruba 3 % k 1,0150 EUR/USD.
img

Ranní okénko - Předstihové ukazatele hlásí zpomalení ekonomiky ve druhém pololetí

24.06.2022 PMI indexy během června výrazněji poklesly, a to jak v eurozóně (včetně Německa), tak v USA. Ukazují, že ekonomika na konci druhého kvartálu ztrácí dynamiku a zapadají tak do našeho výhledu slábnoucího ekonomického výkonu ve druhé polovině roku a začátkem 2023. Stejný obrázek by měl dnes naskytnout i německý Ifo index. Zajímavý je i výsledek tuzemského konjunkturálního průzkumu, který prozatím indikoval vesměs pozitivní vývoj a nebyl tak v souznění s PMI.
img

Ranní okénko - Obavy z blížící se recese doléhají na náladu na trzích, dnešní data poskytnou další indikace

23.06.2022 ČNB včera dodala další výrazný hike o 125bb. Hlavní úroková sazba se posunula na 7 %. S obměnou rady směrem k holubičímu postoji je do konce roku nejpravděpodobnější stabilita sazeb. Jejich další mírnější zvýšení se ale zcela vyloučit nedá. Během června/července ještě zesilující inflace bude znamenat, že tlak na bankovní radu zvýšit sazby půjde ze strany její analytické sekce i finančního trhu.
img

Swingový výhled 22. týden 2022

07.06.2022 Akciové indexy pokračovaly v růstu již druhým týdnem navzdory rostoucí inflaci a sankcím vůči Rusku. Ekonomické ukazatele naznačují optimistická očekávání spotřebitelů a úlevu trhům přineslo také zmírnění opatření proti Covid-19 v Číně. Kanadská centrální banka zvýšila úrokovou sazbu na 1,5 %. Inflace v eurozóně dosáhla nového rekordu 8,1 % a dala tak další palivo ECB ke zvýšení sazeb, které podporuje euro v posilování.
img

Ranní okénko - Poptávka v Německu slábne

01.06.2022 Kromě údaje o vývoji státního rozpočtu dnes dorazí PMI pro český výrobní sektor. Očekáváme v souladu s konsensem trhu, že dojde k jeho snížení z 54,4 na 54,1 bodu. PMI pro odvětví výroby bude zveřejněn také v USA, jen od jiné instituce (ISM). Očekává se pokles z 55,4 na 54,5. V eurozóně vyjde dubnová míra nezaměstnanosti, která se měla udržet na 6,8 %, což je nejméně za poslední desítky let.
C:\fakepath\eurozona2.jpg

Růst podnikatelské aktivity v eurozóně v květnu zpomalil, zůstává ale silný

24.05.2022 Růst podnikatelské aktivity v eurozóně v květnu zpomalil, růst životních nákladů totiž snížil kupní sílu spotřebitelů, zatímco nedostatek surovin zbrzdil expanzi výroby. Aktivita však prozatím zůstává silná. Ve své předběžné zprávě to dnes uvedla společnost S&P Global.
img

Ranní okénko - Koruna pokračovala v oslabování, PMI dopadlo lépe

03.05.2022 Dnes dorazí z eurozóny data o cenách výrobců a nezaměstnanosti. V obou případech ale půjde o čísla ještě za březen, kdy výsledky z řady členských států už jsou zveřejněné. Z Německa pak dorazí nezaměstnanost o měsíc aktuálnější, číselně by ale vůči březnu ke změně dojít nemělo. Včera zveřejněný český PMI pro zpracovatelský sektor klesal pomalejším tempem než jsme očekávali, výrobní sektor i tak svírají zvyšující se náklady na výrobu a zhoršující se situace v poptávce. Koruna včera dále oslabovala a v průběhu dne atakovala hranici 24,70 EUR/CZK.
img

⏬⏬Zlato klesá téměř o 2 %

02.05.2022 Zlato ztratilo v první květnové seanci téměř 2 % a obchoduje se nejníže od poloviny února. Ještě v pátek se zlato obchodovalo poblíž úrovně 1920 USD a dnes je téměř o 60 USD níže. Zlato tak překonává support spojený s 50 % retracementem celého odrazu, který trvá od února 2021. Zdá se, že zvýšení o 50 základních bodů ze strany Fedu je již plně oceněno trhem. Výnosy 10letých dluhopisů jsou téměř zpět na úrovni 3 %, což vytváří další tlak na pokles zlata. Můžeme také vidět, že ETF fondy začínají vyprodávat zlato. Klíčový support zlata se v tomto okamžiku nachází na úrovni 1825–1830 USD za unci. Věříme, že zlato má šanci se po rozhodnutí o zvýšení sazeb odrazit, pokud nedojde ke zvýšení jestřábího postoje. Silněji jestřábí sdělení by muselo obsahovat náznaky touhy výrazně snížit bilanci banky. Dnes v 16:00 ISM za výrobní sektor. To jsou důležitá data v kontextu páteční zprávy NFP.
img

Průmysl čelí vysokým cenám a upadající poptávce

02.05.2022 Dubnový PMI pro zpracovatelský sektor ztratil jen 0,3 bodu a dostal se na 54,4 na rozdíl od odhadů, které se převážně pohybovaly pod hranicí 54 bodů. Firmy hlásí pokračující, i když dále zvolňující tempo růstu výroby.
img

Zaměřeno na USA: zájem o trvanlivé zboží na pozadí vysoké inflace a posilování USD

26.04.2022 Hlavní událostí dnešního obchodního dne je klíčový ukazatel průmyslové produktivity v USA. Středem pozornosti jsou výsledky objednávek trvanlivého zboží v USA za březen v kontextu vysoké míry inflace a síly amerického dolaru.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Růst zpracovatelského průmyslu eurozóny v březnu po ruské invazi prudce zpomalil

01.04.2022 Růst aktivity ve zpracovatelském průmyslu eurozóny v březnu prudce zpomalil. Ruská invaze na Ukrajinu zasáhla dodavatelské řetězce, snížila poptávku a narušila podnikatelskou důvěru. Rostoucí náklady na energie vedly k širšímu růstu cen. Vzhledem k nejistotě plynoucí z konfliktu na Ukrajině a prohlubující se krizi životních nákladů hrozí, že by se zpracovatelský průmysl bloku mohl v tomto čtvrtletí propadnout do recese, napsala agentura Reuters.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD 1. dubna

01.04.2022 Poté, co pár GBP/USD dosáhl úrovně 1,3124, objevil se signál k prodeji. K prudkému poklesu ale nedošlo, ačkoli se linie MACD zrovna začala pohybovat od nuly dolů. Pohyb činil jen 12 pipů. Chvíli nato pár dosáhl úrovně 1,3152, kde se objevil signál k nákupu. Protože byla linie MACD už daleko od nuly, byl růstový potenciál omezený.
img

Forex: Inflace v eurozóně i americký trh práce na vzestupu

01.04.2022 Aprílový den pro tvůrce měnové politiky zřejmě příliš zábavný nebude. Březnová inflace v eurozóně by měla dosáhnout nového rekordu, a to hlavně vlivem dalšího růstu cen energií. V zámoří budou zveřejněna data z amerického trhu práce, která patrně potvrdí jeho výrazné napětí. To bude podporovat jestřábí naladění Fedu a sázky na „nadstandardní“ zvýšení sazeb.
img

Forex: ČNB nepřekvapivě zvedla sazby na 5 %

31.03.2022 ČNB dnes opět zvýšila úrokové sazby. Klíčová dvoutýdenní repo sazba vzrostla o dalších 50 bb na 5 %, což odpovídalo našim očekáváním, avšak zaostalo za finančním trhem, který se klonil spíše k nárůstu o 75 bb. Na tiskové konferenci po rozhodnutí guvernér uvedl, že bilance rizik poslední prognózy ČNB je vychýlena směrem k nižšímu ekonomickému růstu a vyšší inflaci.
img

Korekce akciových trhů před vydáním nonfarm payrolls

31.03.2022 Americké akciové indexy poprvé za pět dní klesly, protože naděje na deeskalaci konfliktu na Ukrajině slábnou. Investoři posuzovali rizika pro ekonomický růst plynoucí z akcelerující inflace a také možného uzamčení zisků uzavřením dlouhých pozic po rally před dnešními údaji o nezaměstnanosti v USA.
img

Země eurozóny pod hrozbou ekonomického zpomalení kvůli vysoké inflaci

30.03.2022 Evropská měna si razí cestu k dalším týdenním maximům a drží se na úrovni 1,1160, což potvrzuje pozitivní náladu kupců rizikových aktiv po včerejším jednání mezi Ruskem a Ukrajinou. A přestože mnozí investoři brali prohlášení s rezervou, uvolnění geopolitického napětí přispěje k dalšímu posílení páru EUR/USD.
img

Ranní komentář: Rusko a Ukrajina budou dál jednat. Po BP odchází z Ruska i Shell

01.03.2022 Nálada na trzích je po včerejšku stabilizovaná, i když některé instrumenty zahájily týden veli volatilně. Pod prudkým tlakem byly samozřejmě hlavně rubl a ruské akcie obchodované v londýně. Rostly naopak například některé zemědělské komodity (pšenice) a výrazného růstu se včera dočkal také bitcoin. Z Ruska mezitím odcházejí další západní společnosti a po BP v zemi ukončí své aktivity také Shell.
img

Ranní komentář: Putin se chystá poslat do Donbasu "mírové" jednotky. USA chystá sankce na Rusko

22.02.2022 Vladimír Putin ve včerejším projevu oznámil, že Rusko uzná samostatnost donbaských republik a že do regionu pošle vlastní jednotky. Ještě více tak přilil olej do ohně obav z eskalace konfliktu na Ukrajině. USA chystají sankce, které mají oznámit v průběhu dneška.
img

Ranní komentář: Biden je ochoten sejít se s Putinem, indexy zahajují týden růstem

21.02.2022 Minulý týden se nesl opět v nervózním duchu a většina indexů zamířila do červených čísel. Americké indexy navázaly na dřívější korekci a například S&P500 je už téměř 10 % pod historickým maximem. Minulý týden byl hlavně o situaci na ukrajinské hranici a o pokračující výsledkové sezón. Ta dál nekompromisně trestá hlavně růstové firmy, kterým dříve výrazně pomohl covid.
img

Ranní komentář: Nasdaq za dva dny +6.7 %, vysoká volatilita na trzích zatím nepolevuje

01.02.2022 Akciové trhy za sebou mají další silnou seanci a po pátečním růstu znovu prudce rostly. Dařilo se opět hlavně menším růstovým společnostem, které v řadě případů přidávaly i více než deset procent. Risk on sentiment se včera negativně podepsal na americkém dolaru, který začal odevzdávat část dřívějších zisků. Stabilní je pak situace na dluhopisových výnosech, které prozatím ve svém dalším růstu nepokračují.
img

Ranní komentář: Nasdaq 13% pod ATH, vyšší výnosy a slabší výsledková sezóna dostávají akcie pod tlak

24.01.2022 Akciové trhy za sebou mají divoký týden, během kterého jsme byli svědky výrazných výprodejů. Americký index Nasdaq ztratil během týdne 7 %, zatímco Dow Jones a S&P500 klesly o více než 5 %. K negativnímu sentimentu přispěla kombinace několika faktorů, v čele s vysokými valuacemi, rostoucími výnosy a slabším startem výsledkové sezóny, která přinesla několik negativních překvapení. Dnes ráno se situace na trzích částečně stabilizuje a futures na americké indexy mírně rostou. Nový týden přinese ze zajímavých fundamentů především zasedání americké centrální banky. Pokračovat bude samozřejmě i výslechová sezóna.
img

USD/JPY: Krátkodobá očekávání trhu a dynamika dolaru

05.01.2022 I když novoroční svátky pro některé investory a účastníky trhu pravděpodobně stále pokračují, napětí na finančním trhu roste. Tón na trhu včera udával japonský jen, který během obchodního dne aktivně oslaboval. A pár USD/JPY dosáhl na začátku včerejší obchodní seance v USA intradenního maxima 116,34, což odpovídá úrovním z ledna 2017.
img

Ranní komentář: Desetileté výnosy v USA nad 1.6 %, akcie přesto navyšují zisky

04.01.2022 Včerejší seance výraznější změny na finanční trhy nepřinesla. Americké indexy rostly navzdory vyšším dluhopisovým výnosům a navzdory zprávám o tom, že covid začíná mít negativní dopad na americké společnosti, které bojují s nedostatkem pracovní síly. Vyšší výnosy naopak dostaly mírně pod tlak zlato, zatímco pomohly americkému dolaru na párech s rizikovějšími měnami.
img

Ranní komentář: Rekordní počty nakažených covidem v Evropě i v USA, trhy zatím zůstávají v klidu

03.01.2022 Akciové trhy zakončily rok 2021 stylově a během svátků ještě navýšily již tak vysoké zisky. Americký S&P500 se dostal na nová historická maxima a za celý rok si připsal 26.9 %. Sentiment na trzích zůstává optimistický i během dnešního rána, kdy si futures na americké i evropské indexy připisují pár desetin procenta. Nic na tom nemění ani pokračující celosvětový nárůst nových případů covidu, který je rekordní v řadě evropských zemí i v USA.
img

Evropa navazuje na Ameriku. Fed nastolil růstovou náladu

16.12.2021 Nový obchodní den se v Evropě rozjíždí v dobré náladě, která se přenesla z Ameriky. Klíčové akciové indexy si připisují 1 až 1,5 procenta a klíčovou roli hraje včerejší poselství z Fedu. Šéf americké centrální banky nedávno připustil, že inflace není pouze přechodná a tlaky mohou přetrvávat. Jak ale ukázaly informace ze včerejšího zasedání, ještě to neznamená, že by proti inflaci měla přijít nějaká agresivní akce.
img

Ranní komentář: Fed příští rok zvýší sazby možná až třikrát

16.12.2021 Americká centrální banka včera podle očekávání zvýšila rychlost taperingu z 15 na 30 mld. dolarů. Od ledna tak bude nakupovat dluhopisy měsíčně za 60 mld., což je polovina původního měsíčního objemu QE. Už v březnu by pak s QE mohla skončit definitivně. To otevírá prostor k rychlejšímu zvyšování sazeb v průběhu příštího roku, kdy by sazby, podle nové prognózy FOMC, mohly růst dokonce třikrát. Fed navíc nepovažuje inflaci za dočasnou a vidí reálná rizika toho, ž by mohla zůstat delší dobu na zvýšench úrovních.
img

Zlato je pod tlakem

02.12.2021 Zlato je stále v dosahu 1 800 USD za unci, protože nejnovější údaje Institutu pro řízení dodávek (ISM) naznačují, že aktivita ve výrobním sektoru USA zůstala v listopadu nezměněna.
img

Ranní komentář: Americké akcie včera kvůli omicronu navýšily ztráty, dnes zatím americké futures rostou

02.12.2021 Akciové trhy včera vylekal první případ omicron varianty covidu v USA. Americké indexy tak seanci zakončily v červených číslech a navýšily ztráty, které začaly právě díky omicronu koncem minulého týdne nabírat. Dnes ráno je ale situace na trzích opět klidnější a futures na americké indexy přidávají přibližně půl procenta.
img

Ranní komentář: Podle Powella už inflace není transitory, bondy zůstávají v klidu

01.12.2021 Včera se na finanční trhy znovu vrátily obavy z omicron varianty covidu, které už v brzkých ranních hodinách dostaly akciové indexy a futures na indexy pod prodejní tlak. Daleko nejzajímavějším fundamentem ale nakonec byl projev šéfa Fedu Powella, který uvedl, že by se pro inflaci už nemělo používat pojmenování přechodná a zároveň naznačil, že by se Fed měl zamyslet nad agresivnějším snižováním tempa nákupů dluhopisů (taperingem).
img

Forex: Pokles aktivity v listopadu zaznamenal jak evropský průmysl, tak i služby

23.11.2021 Listopadové PMI ukážou na rozdílný vývoj ekonomické aktivity na obou stranách Atlantiku. V Evropě očekáváme další zpomalení jak v případě průmyslu, tak i služeb. Zatímco ve výrobním sektoru nadále převládá negativní vliv chybějících materiálů, služby pociťují zvyšující se riziko lockdownů. I přesto by však oba zmíněné sektory měly setrvat v pásmu expanze.
img

Ranní komentář: Powell nominován na další čtyři roky do čela Fedu. Dolar navyšuje zisky, zlato padá

23.11.2021 Šéf americké centrální banky Jerome Powell včera dostal od amerického prezidenta pověření na další čtyři roky do čela americké centrální banky. Trhy reagovaly na zprávu spíše negativně, vzhledem k tomu, že je Powell vnímán jako jestřáb v porovnání s Lael Brainardovou, která byla potenciálním protikandidátem. Výnosy tak během včerejší seance zamířily výše, zatímco akcie klesaly. Pod tlak se přitom dostaly hlavně růstové tituly a Nasdaq, který včera odepsal — %.
img

Forex: Úrokové sazby ČNB podle Holuba vzrostou nad 3 %

22.11.2021 Polský průmysl v říjnu pozitivně překvapil. Jeho produkce se zvýšila meziměsíčně o 2,3 %, zatímco se čekal pokles o 0,5 % (sezonně neočištěno). V meziročním srovnání vzrostl tamní výrobní sektor o 7,8 %, když se čekalo 5,3 %. Ukazatel ekonomické aktivity od chicagského Fedu za říjen vykázal vyšší nárůst, než jaký trh očekával. Je tak dalším důkazem, že výkon americké ekonomiky byl v říjnu slušný. Naopak spotřebitelská důvěra v eurozóně podle předběžného odhadu Evropské komise za listopad překvapila výraznějším poklesem.
img

Forex: Evropský průmysl se i v září potýkal s chybějícími vstupy do výroby

12.11.2021 Stejně jako včera toho ani dnes makroekonomický kalendář moc nenabídne. Průmyslová produkce v eurozóně podle našeho odhadu v září meziměsíčně klesla o 0,2 %. To by však nemělo být překvapením, když jsme už byli svědky slabých výsledků průmyslu v jednotlivých členských zemích, především v Německu a Francii.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Německý vývoz v září klesl druhý měsíc za sebou, meziměsíčně o 0,7 pct.

09.11.2021 Objem německého vývozu v září po očištění o sezonní a kalendářní vlivy klesl druhý měsíc za sebou. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad. Oproti srpnu klesl o 0,7 procenta na 112,3 miliardy eur (2,8 bilionu Kč). Analytici čekali, že se meziměsíčně nezmění. Dovoz téměř stagnoval. Ve srovnání se srpnem vzrostl o 0,1 procenta na 99,2 miliardy eur. Odborníci čekali, že v září posílí o 0,6 procent. Narušení dodavatelských řetězců komplikuje oživení největší evropské ekonomiky, napsala agentura Reuters.
img

Ranní komentář: RBA ustupuje od cílování výnosů. V Singapuru roste počet neodbavených lodí

02.11.2021 Začátek týdne na finančních trzích proběhl v klidu a bez větší volatility. Akciové indexy své vysoké pozice navyšovaly a přidávaly v Evropě i v USA několik desetin procenta. V prudkém růstu pokračuje Tesla, která jen za včerejšek přidala 8.9 % a za poslední měsíc roste o 55 %.
img

Index PMI svižně klesá

01.11.2021 Index nákupních manažerů z českého zpracovatelského sektoru v říjnu vykázal citelný pokles, když se oproti září propadl o téměř tři body a dosáhl hodnoty 55,1. Celkem se tak hodnocení podmínek zpracovatelů ocitlo nejníže od listopadu roku 2020. Nad hranicí 50 bodů, která odděluje útlum od expanze, se ovšem index drží již 14 měsíců v řadě.
img

Ranní komentář: Americké desetileté výnosy zpátky pod 1.6 %, energie konečně klesají

01.11.2021 Akciové trhy za sebou mají další úspěšný týden. Americké indexy se vyhouply na nové historické maximum poté, co je v růstu podepřela kombinace solidních výsledků amerických společností a klesajících úrokových sazeb. Ty se v případě desetiletých splatností dostaly v USA pod hranici 1.60 %, a to i navzdory tržnímu výhledu trhu, který počítá s tím, že by už tento týden Fed mohl začít s taperingem.
img

Ranní okénko - Finanční trh očekává výsledky PMI

22.10.2021 Ekonomický kalendář je dnes strohý, ale zajímavý. Z Evropy i USA dorazí vysoce sledované PMI indikátory – pravidelné měsíční šetření mezi nákupními manažery, tentokrát za měsíc říjen. Korekce k nižší hodnotě se očekává především u subindexu pro zpracovatelský sektor, kde nákupní manažeři zažívají úskalí nadále narušeného fungování dodavatelsko-odběratelských řetězců. V Eurozóně očekáváme pokles subindexu z 58,6 na 57 bodů. Za tím stojí především zhoršení situace v německém průmyslu.
img

Ranní komentář: SNAP a FB pod tlakem kvůli obavám ze změn v iOS, klesá i Intel

22.10.2021 Americké indexy včera znovu mírně rostly, zatímco Evropa spíše zaostávala. Trh se zaměřil znovu především na pokračující výsledkovou sezónu, která hlavně po uzavření trhu nabídla několik velmi zajímavých jmen. Intel sice očekávání dokázal překonat, i tak se ale jeho akcie v after-market hodinách propadly o více než 8 % kvůli obavám z klesajících marží. Snapchat se pak v after-market obchodování propadl o 22 % kvůli zprávám o negativním dopadu nového iOS na jeho schopnost cílovat a měřit reklamu. Korekce se přitom nevyhnula ani akciím FB, které v after-market klesaly ze stejného důvodu o 4.5 %.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 4.10.2021

04.10.2021 Během minulého týdne Evergrande opět promeškala platbu na dolarových dluhopisech. Developer v současnosti neposkytl žádný komentář. Firma prodala podíl v jedné z regionálních bank asi za $1,5 mld. V kontextu celkových závazků, které činí $300 mld. jde však o zanedbatelnou částku. Mírně pozitivní zprávou je zvýšený zájem o dluhopisy společnosti ze strany specializovaných distressed fondů. Tyto fondy se zaměřují na papíry firem, které se nachází blízko bankrotu. Záměrem takových investorů je koupit bondy za zlomek nominálu a očekávat, že během restrukturalizace se jim podaří získat zajímavější částku. Lze tak říci, že tito investoři vnímají šanci na alespoň částečně úspěšnou restrukturalizaci firmy.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Průmyslová výroba je i nadále omezována nedostatkem výrobních materiálů

04.10.2021 Statistiky z průmyslu za srpen budou zřejmě negativně ovlivněny přetrvávajícím nedostatkem výrobních materiálů, který se v tuzemsku odrazil ve výrazném poklesu produkce automobilů. Očekáváme tak pokles průmyslové produkce meziměsíčně o 3,2 %. V Německu odstávky výroby nebyly tak významné a tamní průmyslová produkce by tak podle nás měla pokračovat v meziměsíčním růstu, avšak výrazně pomalejším tempem ve výši 0,5 %. Trh však počítá dokonce s poklesem. Slabá výroba automobilů se v ČR promítá v pokračujícím poklesu jejich prodejů, zbylá část maloobchodního segmentu podle nás vykáže za srpen meziměsíční nárůst o 1,5 %. V USA budou sledovány především zářijové údaje o zaměstnanosti.
img

Rychlé shrnutí

30.09.2021 Navzdory solidnímu zotavení v Evropě se americkým indexům se tolik nedařilo. Index S&P500 přidal jen 0.16 %, Dow Jones 0.26 % a Nasdaq klesl o 0.24 %.
img

Fed ukončí nákup aktiv do pololetí 2022. Plánuje zvyšovat sazby dříve, než se očekávalo

24.09.2021 Ze zasedání měnového výboru Fedu vyplynulo, že americká centrální banka hodlá začít se zvyšováním úrokových sazeb již v příštím roce, což je dříve, než se původně předpokládalo. Pokud se bude americká ekonomika vyvíjet podle predikcí Fedu, tak k taperingu (zpomalování tempa nákupů aktiv) by mělo dojít již v tomto roce. Úplné ukončení nákupů aktiv je pak naplánováno do pololetí příštího roku.
img

Ranní komentář: Fed začne s omezováním QE už brzy, sazby by mohly růst už příští rok

23.09.2021 Americká centrální banka včera ponechala sazby i kvantitativní uvolňování podle očekávání beze změny. J. Powell uvedl, že by mírné omezení v nákupech dluhopisů mohlo začít už brzy. Přesný termín stanoven nebyl, ale trh dále počítá s listopadem. Nákupy by pak mohly skončit už v polovině roku 2022, přičemž podle výhledu Fedu pro sazby existuje docela vysoká šance na to, že by sazby mohly růst v tom samém roce. S jejich růstem v roce 2022 totiž počítá polovina členů FOMC.
img

Forex: Maďarská centrální banka dnes znovu zvýší úrokové sazby

21.09.2021 Hlavní událostí ve středoevropském regionu dnes bude zasedání maďarské centrální banky. Ta podle našeho názoru bude pokračovat se zpřísňováním své měnové politiky, když tamní růst spotřebitelských cen i nadále setrvává výrazně nad inflačním cílem. Očekáváme zvýšení základní úrokové sazby o 25 bb na 1,75 %. Pozornost mohou v regionu přitáhnout také výsledky polských maloobchodních tržeb za srpen. Kalendář makroekonomických dat pro zbytek Evropy a USA je v podstatě prázdný.
img

Forex: Většina bankovní rady ČNB je pro zvýšení sazeb o 50 bb

20.09.2021 Německé ceny průmyslových výrobců v srpnu rostly mírně pomalejším meziměsíčním tempem, které však bylo i tak oproti odhadům analytiků skoro dvojnásobné. Nastala tak podobná situace jako v případě ČR. Průmyslové ceny se u našich sousedů zvýšily oproti červenci o 1,5 %, zatímco trh očekával 0,8 %. V meziročním vyjádření jejich růst zrychlil z 10,4 % na 12,0 %. Platí tak i nadále, že výrobní sektor zůstává významným zdrojem proinflačních rizik. Polská průmyslová produkce v srpnu zaostala za očekáváními, když se meziročně zvýšila o 13,2 %, zatímco analytici očekávali růst o 14,6 %. Zde tedy pokračuje negativní vliv chybějících vstupů do výroby. Polská data jsou zároveň také negativním signálem před zveřejněním dat z českého průmyslu, k němuž dojde zhruba za dva týdny.
img

Růst mezd opticky vylepšila srovnávací základna

03.09.2021 Průměrná hrubá měsíční nominální mzda ve druhém čtvrtletí vzrostla o 11,3 %, v reálném vyjádření pak o 8,2 %. Předčila tak naše i tržní očekávání. Naopak centrální banka, která očekávala nominální růst mezd o 12 %, může být se svým odhadem spokojena. Mzdový vývoj byl však výrazně ovlivněn loňskou nízkou srovnávací základnou. Po sezónním očištění růst mezd ve srovnání s předchozím kvartálem dosáhl pouze 1,2 %, což za nějakou překotnou dynamiku rozhodně považovat nelze. Navíc se na něm z velké části podílela výplata mimořádných odměn ve zdravotnictví. Medián mezd činil ve druhém čtvrtletí 32 408 korun.
img

Ranní komentář: Evropská inflace nejvýše za deset let, trhy zůstávají v klidu

01.09.2021 Akciové indexy včera nepatrně klesaly, sentiment na trzích ale zůstává pozitivní. To naznačuje i dnešní ráno, kdy futures na většinu indexů znovu rostou. Tématem včerejší seance byla hlavně vyšší evropská inflace, které se poprvé za posledních deset let dostala na hranic 3 %. S jejím růstem se však trh vypořádal bez větších problémů a stejně jako v případě americké inflace zůstává přesvědčen o tom, že se jedná jen o dočasný fenomén.
Související klíčová slova: Americké tovární objednávky | Situace na americkém trhu práce | Střední Evropa | Ekonomika Japonska | Německé ministerstvo hospodářství | Banco Santander | Desetileté výnosy v USA | Cenový kanál | Propad ekonomiky | Akcie Sony | Futures na pšenici | Index spotřebitelských cen | Kanadský PMI | Růst zisků | Kyriakos Mitsotakis | Zásoby zemního plynu | Omicron varianty | Hodnota společnosti | Zvyšování cen | Dlouhé pozice | Mazars v Polsku | Hlasovací právo | Včerejší zpráva | Války | Americký ADP | Západní země | Míra nezaměstnanosti v USA | Vývoj | Data z trhu práce | Australská centrální banka | Allianz | Trh nemovitostí | Údaje z USA | US2000 | InstaForex | Jana Steckerová | Klíčový ukazatel | DPH | Průměrná míra nezaměstnanosti | General Dynamics | EUR | Jak na pravidelný příjem | Golden Gate Pavel Ryba | Spotřebitelské výdaje | Indická ekonomika | Bundesbank | Alexis Investment Partners | Pandemická opatření | Vládní představitelé | Take Profit | Výkon trhu | Yandex | Hlavní úrokové sazby | Falešný průraz | Salesforce | Roche | Wal-Mart Stores | Automobilový sektor | Vývoz do Británie | Itálie | Euro proti dolaru | McDonald's | Stoxx | City | Stavební produkce | Epidemická situace | PEPP | Vývoj ceny zlata | Texas | Očekávání | Zchlazení poptávky | Korelace | Jüan | Proaktivní přístup | Evropské centrální banky | Galapagos | SEDG | T-Mobile | Nikl | Uvolněné měnové | CBDC | Hormel | Nejvyšší výnos | AUD/NZD | Italský PMI | EUR/JPY | Produkce v průmyslu | Kvartální výsledky | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Pro investory | Nálada amerických spotřebitelů | Vybrat zisk | Novartis | Cena bitcoinu | Ark | Čtvrtletní pokles | Ruské invaze na Ukrajinu | Hurikán | Stimulační balíček | Trh práce | PMI v eurozóně | CPI v Británii | Německý export | Plán obchodování pro EUR/USD | Evropská komise | iShares | Investice | Britská centrální banka | DXY | Přesnost | Rozvolnění | Spotřebitelské úvěry | MACD | Lloyds Bank | Káva Arabica | Potenciál | Support | Podnikatelské aktivity | Akvizice | ServiceNow | Lednová inflace | Index aktivity | Nejdůležitější ekonomické události | Cyklus zvyšování sazeb | Dění na světových burzách | SQ | Jak číst grafy | ADP report | Přebytek obchodní bilance | Ifo | Speedway | Nálada v eurozóně | Invaze na Ukrajinu | Chování | Prognózy | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | NYSE | Intervence | IHNED | Výkon ekonomiky | Ceny kakaa | Broadcom | E.ON | Americký výrobní sektor | Experti | Počáteční zisky | Raiffeisenbank | Růst podnikatelské aktivity v eurozóně | Člen bankovní rady ČNB | Oživení ekonomiky | Evropské měny | Creditas | Marathon Oil | Coca-Cola Company | Úrokové sazby v USA | Britské maloobchodní prodeje | IHS | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Vítězství Joe Bidena | Markets | Spotřebitelé | Německý akciový index DAX | Nejnovější data | Projekce | Výhled ekonomiky eurozóny | Francouzské parlamentní volby | Český průmysl | Reality | Levice | Wolters Kluwer | COT report | Nová vakcína | Akcie společnosti | Severomořský Brent | Červencová inflace v ČR | ETH | Geopolitické napětí | Základní pravidla obchodování | Index spotřebitelské nálady | Komunikační služby | Tuzemské hospodářství | Tipy pro začínající | Aktuální vývoj | Desetileté výnosy | Rostoucí výnosy | Spotřebitelské inflace | Lagardeová | Nejvyšší soud | Průměrné mzdy | Růst cen ve výrobě | Investing | Cenné papíry | Měnový pár GBP/USD | Výnos | Odliv kapitálu | Americký dolar včera | Investment Managers | Býčí rally | Nákupy státních dluhopisů | Ocelářství | Exchange | Výhled ekonomiky | Podnikatelská nálada v eurozóně | Goldman Sachs | Delta | TNOTE | SMA | Šéf Fedu | Výkon průmyslu | Opatření v Číně | BreakEven | Slabá poptávka | Stanovený kurz | Akcie těžařů | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Očekávání ČNB | Výnosová křivka | Import | Index DXY | Ukazatel | Dlouhodobý trend | ČEZ | Státní dluh | Ekonomové | Akcie roku 2020 | Základní pravidla | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Důvěra v ekonomiku | Cena Etherea | Nákupní příležitosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Dividendy | JPY | AUDUSD | Volatilní vývoj | Členové eurozóny | Ukrajinská ministryně hospodářství | Dolar dnes | Polovodiče | IPO | Odhad HDP | SoftBank Group | Posilování dolaru | Pár USD/CAD | Brent | Ekonomický sentiment | Uber Technologies | Zdravý rozum | Kontrakce | Peníze | WKL | Nikola | Robert Habeck | UBS Global Wealth Management | Vývoj měnové politiky | Rychle rostoucí akcie | AUS200 | Russell 2000 | Stimul | Průmyslové zakázky | Plány | Baidu | Hlavní centrální banky | Trh fúzí a akvizic v České republice | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | MiFID II | Služby | Acacia Communications | Německý svaz | Měnověpolitické zasedání Fedu | Pomalý růst | Analytici společnosti | Objem německého vývozu | Krátké (short) pozice | Měny | Barel ropy | Kanadská obchodní bilance | Export | Americký Fed | Tuzemská ekonomika | Utahování měnových politik | Heatmap | Palladium | Micron | Strach | Ropa WTI | Negativní sentiment | Special Purpose Acquisition Company | Ministr hospodářství | Bankovní rada ČNB | Vít Hradil | Hlavní zprávy | Burza | Snowflake | Komoditní | USD | Dell Technologies | Eurostoxx 50 | ZEW index | Walt Disney Co | Oživení čínské ekonomiky | Australská centrální banka (RBA) | Report ADP | Růst trhu | Pozornost investorů | Burzy | Hershey | Výsledky průzkumu | USD/EUR | Cenové tlaky | Ceny elektřiny | Vývoj ceny ropy | Finanční trh | Robinhood | Medvědí signál | Graf EURUSD | Daimler | Covidová situace | Vývoj ceny palladia | Zastropování cen | Poradenská společnost | Proražení | Příjmy a výdaje domácností | BofA Global Research | Zynga | Histogram | Varianty covidu | Gilead | HUF | Vládní opatření | AI | Daimler Truck | Nervozita | Riziková averze | Nervozita na finančních trzích | Kávové akcie | Evropská inflace | Trh s ropou | Ekonom společnosti | Ekonomická aktivita | Reálné ekonomiky | Bulharsko | Schodek rozpočtu | Křížový kurz | Obchodní tipy | Ceny niklu | Výrobci luxusního zboží | Měnový fond | Boeing | Apple | Hodnocení současné situace | Cenné kovy | Henkel | Vybírání zisků | Americké prezidentské volby | Zvyšování sazeb Fedu | Tovární objednávky | TAP | Ahold Delhaize | Kanadský premiér | Čtvrtletní výsledky | Zvýšení sazeb | Vnímání rizika | FedWatch | EUR/CZK | Bilance obchodu | Nárůst ceny | GBP/USD | Klaus Wohlrabe | Oživení trhu | Měnový pár EUR/USD | HDP eurozóny | Hospodářské záležitosti | Unie | Uklidnění situace | Posílení | Souhrn finančních trhů | Data o HDP | Hospodářský institut | Euronext | Představitelé Fedu | Evropa | Stratégové | Marek Mora | Média | 1 milion | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Velké instituce | Federální rezervní systém (FED) | Ekonomický vývoj | Zasedání Fedu | SPX | Intercontinental Exchange | Annex Wealth Management | Vinci | Aktivity v USA | Makrodata | Hospodářské výsledky | Americké trhy | Investoři | Zasedání OPEC | Německá průmyslová produkce | Vlnový pattern | AMD | Nejistoty | Americké ekonomiky | Vývoj průmyslu | Vývoz do Číny | Výnosy z amerických dluhopisů | Index PPI | Aktuální kurzy | Kurz eura k dolaru | MSCI Emerging Markets | Jádrový index | Top pick | Technologičtí giganti | Anheuser-Busch InBev | Bayer | Červencová inflace | Kapitál | Falešné proražení | FXstreet.cz | Airbnb | Vývoj sazeb | Olej | Zápis z posledního zasedání | Pracovní místa | Globální ekonomiky | IBM (IBM.US) | Shopify | Bidenův Jobs Plan | Britské libry | Oeystein Olsen | Vývoj ceny ropy Brent | Reckitt Benckiser | Sestupný trend | Posilování koruny | Vývoj dolarového indexu | Zveřejnění zprávy | Včerejší seance | Qualcomm | Analýza transakcí | Jak investovat do zlata | Jestřábí komentáře | Zisk | Německý DAX | Managing Partner | Cestování | Tlak na USD | GBP/EUR | Total | Avis | Včerejší obchodování | Bank of England | Vývoj ceny | Evropské ekonomiky | Čínský statistický úřad | Beyond Meat | BP | TJX Companies | Hamburg Commercial Bank | Pozorování | Potenciální rizika | Patria | Růst výrobních cen | Nike | FRC | Roboti | Vládní výdaje | Spotřebitelský sentiment | Bohatý | FedEx | Nová bankovní rada | Zvýšené riziko | Hlavní události | Bohatí | Sebenaplňující proroctví | Swapy | Béžová kniha | HeidelbergCement | Třetí vlna | CZK | Grayscale | Coty | Energie | Akcionáři | Investice do vodíku | Emoce | WIG20 | Sektor technologií | Uber | Demokraté | Vysoké sazby | Rozhodnutí centrálních bank | Ruský prezident | Oslabení USD | S&P | Jestřábí politika | Screening akcií | Cenové úrovně | Tempo zdražování | Dluhopisové výnosy | Chevron Corporation | Akciové trhy v Evropě | NFP | Koruna | Průmyslové komodity | Dezinflace | Thyssenkrupp | Nové podmínky | Úroková sazba | Take-Profit | Zprávy o trhu | Inflace v eurozóně | CSCO | Zvýšení daní | Rady expertů | Dovoz | Německý maloobchod | Udržitelnost | JOLTS | Statistický úřad Eurostat | Macerich | Deflace | InterContinental | Nikkei | Rohlik Group | Tovární objednávky v USA | Obchodování na finančních trzích | ADBE | UnitedHealth Group | Zemědělské komodity | Meta | First Republic Bank | Portfolio | Zahraniční investoři | Occidental Petroleum | Investovat | Válka na Ukrajině | Zadlužení | Pozitivní zprávy | NFP report | Signál k prodeji | Růst dolaru | České hospodářství | Sazby v USA | Průmyslová výroba v Německu | Data z tuzemské ekonomiky | Investing.com | Býčí sentiment | Zasedání RBNZ | Vývoj středoevropských měn | Obchodní signály | Evropská data | Stimulační opatření | Veřejný sektor | ZEW | Prognóza Fedu | Investment | Obrat trendu | Oživování ekonomiky | Dnešní data | Výsledky | Tiff Macklem | Růst zadlužení | Financial Times (FT) | Den výplaty | Události tohoto týdne | Coca-Cola | Sazby | Státy Evropské unie | Inflační tlaky | Ekonomické oživení | ProCent | Siemens | Minulá výkonnost | Analytik | Waste Management | Mezinárodní agentura pro energii | Dnes ČNB | Ekonomický kalendář | Fundamentální analýza | Zadlužování | Následky pandemie | Cenový růst | Americký index | TIM | Akciový index S&P 500 | Eurostat | Prezident | Roche Holding | Pesimismus | OPEC+ | Index výroby | Obchodování na Wall Street | Index CPI | Dlouhé (long) pozice | Růst inflace | Stavebnictví | Nárůst výdajů | Britské akcie | Objem | Tipy pro začátečníky | Guvernér banky | Klima | Finanční pomoc | Populismus | Nezaměstnanost v USA | Jednotné měny | Boj s inflací | Nízké úrokové sazby | Cenné papíry a burzy | Vývoj měnového páru | Podnikatelská nálada | Předpověď | Subvence | Swingový výhled | Přehled | Regulátor | Dividendové strategie | Firmy | Odhad inflace | Investiční aktivita | Solární energie | Výrobní index ISM | Hlavní úroková sazba | Ceny platiny | AMC | Pfizer | US500 | Index US100 | SolarEdge Technologies | Covestro | Studie | Blízký východ | Velmi bohatý | RWE | Finance | Jednoduché tipy pro začátečníky | Souhrnný index nákupních manažerů | Zpráva | P/E | Polsko | Nástroj | Oživení evropské ekonomiky | Reakce trhů | Silný růst | Ratingová agentura | FRA | Válka | Pondělní obchodování | Cenová hladina | Inflace v Česku | Bankéř | Tencent | Deník N | Hypotéky | Současná situace | Rychlejší růst inflace | Aktuální hodnoty měny | Hrubý domácí produkt (HDP) | Státní rozpočet | Česká spořitelna | Jackson Hole | Lukáš Kovanda | Tvrdý brexit | HUF/EUR | Ropný kartel | JPMorgan Chase & Co | USD/PLN | OPEC | Pokles produkce | Nárůst cen ropy | Ukrajina | Čínská armáda | Zhoršování situace | Jednání FOMC | Bloomberg | Nová prognóza | Johnson & Johnson | USDA | GBP | Nabídka | Akcie včera | Program nákupu dluhopisů | Maloobchod | Měna | Optimistická očekávání | S&P Global | Centrální banky | Jádrový index spotřebitelských cen | Logistika | Oslabení amerického dolaru | Nasdaq | Obchodní týden | Mnozí investoři | Tiffany | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Trump | Indikátory sentimentu | Německé ceny | Dnešní růst | FactSet | Brands | Deficit | Data z americké ekonomiky | Dobré výsledky | Prezidentka ECB | Foot Locker | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Turecko | Silnější dolar | Santander | Zprávy | Akcie v Asii | Čínské trhy | Ekonomická aktivita v eurozóně | Obavy z recese | Obchodování v Asii | Senátní volby | Murray | Státní dluhopisy | Vstupy | Dolary | FB | Federální rezervní systém | BREAKING | HDP v Kanadě | Dnešní makroekonomické ukazatele | Reálné mzdy | Evropské trhy | GBPUSD | Ministerstvo práce | Člen bankovní rady | Beiersdorf | COT (Commitment of Traders) | Trigger | Futures | USDCAD | Britský statistický úřad | Budoucí vývoj | Korporátní výsledky | Instituce | Bydlení | Ceny ropy | Byty | Přeprodané oblasti | Restriktivní opatření | Vládní dluh | Evropské akcie | Bank of Japan | Guvernér BOJ | Hlavní indexy | Podnikatelská důvěra | Offshore | Japonská centrální banka | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Předstihové indikátory | CRISPR Therapeutics | Dobrá data | Cena elektřiny na burze | Americké akcie | Cena ropy brent | Vyhlídky | iFX | Ex-dividend | CZ | Earnings | Kongres | CDW | Výdělky | YCC | Vlny koronaviru | Retaileři | Vývoj měnového páru USD/JPY | Index cen výrobců | Průraz | Bidenův plán | Evropská ekonomika | Dolar včera | Ceny domů | Zveřejněná data | Výsledky HDP | Guvernér ČNB | Komise pro cenné papíry a burzy | Euro dnes | Program nákupu aktiv | Tapering | Reakce trhu | Trh | Snížení těžby | Komise | Oblast supportu | Ukazatel zdraví | Války na Ukrajině | Inflace ve Spojených státech | University of Michigan | Současná hodnota | České koruny | Odhady trhu | Výrazný růst | Opatření proti koronaviru | Australský dolar | Reálná hodnota | Ekonomické škody | Korekce | Upozornění | Indexy v Asii | Barrick Gold | Bollingerova pásma (Bollinger bands) | LNG | Zpřesněný odhad | Money management | Vývoj ekonomiky | Finanční služby | Výrazný pokles | Zveřejnění výsledků | Slabší makrodata | Konkurenceschopnost | XTB Research | Dopad na trhy | Akcie | Globální recese | Francie | Futures na evropské indexy | Pokles HDP | Lowe's | Repo sazba | Turecká centrální banka | Plyn | Spotové ceny ropy | Oživení české ekonomiky | S&P/ASX 200 | Posílení dolaru | Index volatility | Propad | Index cen průmyslových výrobců | Stock | Americké zásoby ropy | Sazby ČNB | Obavy z globální recese | Rating | Očekávání investorů | Údaje o obchodu | Merck & Company | Americký ADP report | Vysoké ceny energií | SNB | Microsoft | Pandemie koronaviru | Trh dnes | Příležitosti | xStation | Asie | Exxon Mobil | Vládní dluhopisy | WMT | Akciové trhy v Číně | Alibaba | Americká měna | Aktivita ruských továren | Čistý zisk skupiny ČEZ | Dividends | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Over-The-Counter | Josh Frydenberg | Kryptoměna | CRSP | Změny cen | Demokratické strany | Mondelez International | Trh s futures | Trendové linie | Long pozice | Obchodní instrument | Kurz dolarů | Automobilky | Technické indikátory | Illumina | London Stock Exchange | Exporty | Ropa Brent | Důvěra | Forwardové sazby | Pravděpodobnost | Index Nasdaq | Dividendový výnos | ANO | Zájem o dluhopisy | Index spotřebitelské důvěry GfK | Bilion | Data z USA | Bankovní akcie | Odhad růstu HDP | Rostoucí akcie | Futures na DAX | Poměr P/E | Pár EUR/USD | Evropská banka | Downtrend | Výsledky společnosti | Měnová politika | Výpadky | Podnikatelé | HICP | Historické údaje | Objem obchodů | Americké měny | Graf | Podpůrná opatření | Pokles eura | Úvěrové portfolio | Nifty 50 | Gazprom | Ekonomické události | Centrální banka | EU50 | Významné zprávy | Meta Platforms Inc | Hrubý domácí produkt | Ceny komodit | Nejlepší akcie | Běžný účet | Pokles úrokových sazeb | Množství peněz | Obraty | LYNX | Evropská centrální banka | Tomáš Pfeiler | Vlajka | Zvýšení úrokových sazeb | Čistý zisk | Jádrová inflace | Eurodolar | Omezení pohybu | Výnosové křivky | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Zpráva o inflaci | Kovy | Andrew Bailey | Německý akciový index | Tým InstaForex | Fundamentální faktory | Tripadvisor | Nakupovat státní dluhopisy | Zpomalení ekonomiky | Fed | Bilance | Mosaic | Zpracovatelský sektor | Výborné vyhlídky | Institut Ifo | Americká centrální banka | Chudí | Řecký premiér | Zoetis Inc | Automobil | Globální index | Březnová inflace | API | Naše ekonomika | CRISPR | Měsíční data | Další růst | Index Nikkei | Devon Energy | Růst eurozóny | PLUG | PMI ve výrobě | Spotřebitelské ceny v Číně | Cíl Evropské centrální banky | Zastropování cen elektřiny | Reuters | Unilever | Francouzský prezident | Platforms | Vysoká cena | Brexit | Chevron | Donald Trump | Trend měnového páru | Kompozitní index | Volatilita na trzích | Index US500 | Depozitní sazba | Výrobní aktivita | Výstupy | Analýzy | Souhrnný index | Umělá inteligence | Otevření ekonomiky | Rekordní maximum | MRK | Technologické odvětví | Finanční trhy dnes | Počet pracovních míst | FRC.US | Utahování měnové politiky | Propad ropy | Přehled o dění | ProfitLevel | Deutsche Boerse | Asijské indexy | Růstový impuls | Agentura Bloomberg | Index nových zakázek | EURUSD | J&T | Traders | Akcie v USA | Česká měna | Obchodování GBP | Admirals | Wealth | Vstup na burzu | Adyen | Příkaz | Španělské statistiky z pracovního trhu | Starbucks | Data z amerického trhu práce | Záporné sazby | Obchodování | Rychlý růst | Americký dolar dnes | Ekonomické ukazatele | Signály Fedu | Zemní plyn | G10 | Kakao | Globální výhled | Předseda | Fiskální stimul | Sazby beze změny | Německý PMI | Bankhaus Lampe | Libra | Golden Gate | Zvýšení základní úrokové sazby | Britové | Ceny emisních povolenek | Index spotřebitelské důvěry | Mezinárodní investice | Zasedání Bank of Canada | 3M | Open | Turecké liry | Shell Plc | Komentář Raiffeisenbank | Pokles sentimentu | Evropská měna | Medián | Index ISM ve službách | Ceny bavlny | Snížení daní | BofA | Financovat | Pomoc ekonomice | Akciový index | Pavel Ryba | Pohyby na trhu | Řecko | Rostoucí náklady | Tržní situace | Nervozita na trzích | Růst eura | ING | Airbus | Míra | Hospodaření státu | Hedgeové fondy | Úroky | Makroekonomický kalendář | HDP v USA | Aktivita v čínském průmyslu | Stavební výdaje | Euro STOXX | Euro k dolaru | Očekávání analytiků | Silné oživení | Segment trhu | Obchody | Vice | Uzavření trhů | Vývoj české ekonomiky | Žádosti o podporu v USA | Předstihové ukazatele | ČNB Tomáš Holub | Měnový trh | ASML Holding NV | Průmyslová výroba v ČR | TTWO | Dluhopisy | Air | Růst ekonomiky eurozóny | Akcie dnes | Káva | Růst amerického HDP | Příkaz Stop | Izrael | Indikace | TABAK | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Japonsko | S&P500 | Klesající trend | Ziskové marže | Čínská ekonomika | Ceny | Prudký pokles | Kurz dolar | Technologie | CHF | Energetická krize | Finální odhad | Jobs Plan | ČNB | Švýcarská ekonomika | Evropská unie | TSLA.US | Parlamentní volby | Jiří Rusnok | MT4 | Zahraniční obchod | Pokles | První obchodní den | MGM | Výběr zisků | Kalendář tento týden | International Flavors & Fragrances | ex | Onemocnění | Surové ropy | Pozornost | Ochranné příkazy | Uzavírání obchodů | Centrální banka Nového Zélandu | Tržní ceny | Instant Trading EU | Americké společnosti | Rumunsko | Růst české ekonomiky | Prognóza ČNB | Hedge | Cenové minimum | Ceny v eurozóně | Ceny zemního plynu | Royal Caribbean | Rabobank | Aleš Michl | Růst tržeb | Rychlé ekonomické oživení | Mercedes | Index ISM | Tržní očekávání | CSX Corporation | Omicron | Americká ekonomika | NVDA | Svět investování | ATH | Podpora | Kroger | Směnný kurz | Akcie týdne | Invest | PVM | COVID-19 | PYPL | Zboží dlouhodobé spotřeby | Economic | Finanční krize | Společnost XTB | Bezpečnostní situace | Sberbank | CF Industries | Tempo poklesu | OTC obchodování | Partners | Index cen | Index PX | Čínská vláda | Konference FOMC | Daně | ECB | Natixis | First Republic | Nejistota | Lídři | Inflace v červenci | Plný úvazek | Cena za akcii | Pivot | České HDP | Dnešní fundamenty | Pokles indexu | Český stát | Zlepšení nálady | Pozitivní sentiment | Sektor služeb | CBOE | Úrokové sazby Fedu | Ekonomická důvěra | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Zisky | Měny&Sazby | Zastavení růstu | E-commerce | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | BNP Paribas | Oslabení koruny | Náhoda | Flat | Sell | Korekce na čínských akciích | Americká data | Globální ekonomika | Podnikatelské klima | Nvidia | Regionální hotspoty | Čínská média | GRMN | Avis Budget | Expedia | Nejprudší pokles | Boj proti inflaci | Vývoj HDP | Boris Johnson | Fluktuace | Růst výnosů | Podniky | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Cisco Systems | EUR Index | Cena zlata | Marže | Přehled o dění na světových burzách | Pullback | Komodita | Jiří Tyleček | Vývoj měnového páru GBP/USD | Rizikové averze | Exponenciální klouzavý průměr | Trinity Bank | Proroctví | Růst cen | Albemarle Corp | Riksbank | iRobot | Federální rezervní banka | Dluhový strop | Momentum | Referendum | RSI | Exxon | Analytik finančního ústavu | Asset management | McDonald's Corporation | Německá vláda | Repo sazby | Inflace v Británii | Heiken Ashi | Index nákupních manažerů (PMI) | MJ | Financování | Úroková sazba v USA | ČSÚ | Zasedání RBA | Microsoft Corp | Index DAX | JDE | Makroekonomické ukazatele | Omezení dodávek | Německý index DAX | Překoupené zóny | Automobilový průmysl | Medtronic | Zasedání americké centrální banky | Hotovost | Americká lehká ropa | Ekonomický a strategický výzkum | Pokles ekonomiky | Prodávající | Obchodní válka | Severomořská ropa | CARA | Korunové sazby | USDJPY | Zprávy z USA | Akcie Starbucks | Globální poptávka | Snížení sazeb | Investiční poradenství | Společnosti | Maďarský forint | Expobank | Wells Fargo | Velké objemy | PBOC | Line | Ripple | GME | Akcie roku | Velké banky | Dílčí index | Otevření obchodu | Vyšší ceny | Opatření proti šíření koronaviru | Global Advisors | Indikátory | FT | Statistika z USA | Index nákupních manažerů ve výrobě | QE | Estee Lauder | Průměrná mzda | DNO | Tradingové webináře zdarma | Dolarové sazby | Cena | Bollinger Bands | Thermo Fisher Scientific | ECB dnes | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | První odhad | CME | Výsledek hrubého domácího produktu | Švýcarská centrální banka | Výnosy 10letých dluhopisů | Česká republika | Hospodářský růst | Analytik J&T | FTSE 250 | Kurz měny | Posílení eura | Německé hospodářství | Úvěrové podmínky | Odhodlání | Akcie Nikola | Americký dolar | US100 | Ekonomika | Bohumil Trampota | FinTech | WTI | Spojené království | Hrozba recese | ETF fondy | Bod | Miliardy korun | Zemědělci | Federal Reserve | Podmínky na trhu | Shares | MSCI ACWI | Nejlepší kávové akcie | RBNZ | Polský zlotý | Odpor | Paládium | Index nákupních manažerů | Čína | Odpovědnost | Reserve Bank of Australia | Únorová inflace | Pfizer a BioNTech | Haruhiko Kuroda | EU | Republikáni | Honeywell International | Nord Stream | EMU | Evropské indexy | Čeští spotřebitelé | Konjunkturální průzkum | Šíření nového koronaviru | Saúdská Arábie | CVX | Tesla (TSLA.US) | Novozélandský dolar | MicroStrategy | OCI | Domácnosti | Sázet | Španělsko | Inflace v ČR | Cena ropy | FTSE | Euro Stoxx 600 | Obavy trhu | Nižší výdaje | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Úrokový diferenciál | Inflace | Advanced Micro Devices | Tržní sentiment | Deutsche Post | Využití kapacit | Fed dnes | Situace | Kellogg | Statistiky z trhu práce | Zlato a stříbro | Německý Ifo index | Předběžné výsledky | MRO | Trh kryptoměn | Projevy centrálních bankéřů | Daně z příjmů | Twitter | Euro vůči dolaru | Dolar k japonskému jenu | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Mírná korekce | Alphabet | Struktura | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Instant Trading EU Ltd. | Rizika Over-The-Counter trhů | Americká průmyslová produkce | HPQ | ROCE | Počet žádostí o podporu | Významný krok | Aktivita investorů | Nálada na trzích | Koronavirus | USD/CZK | TJX | MCD | Jednání ECB | Nové zakázky | IHS Markit | Statistiky | Koruna dnes | Psychologická bariéra | Vybírat zisky | Vývoz do Spojených států | 3M Company | SAP | Spolkový statistický úřad | FX | Hospodářský institut Ifo | ConocoPhillips | Optimismus | Ekonomiky eurozóny | Situace v Německu | ISM indexy | Royal Dutch Shell | Finanční systém | Česká ekonomika | Kurz | Čtvrtletní výsledky společnosti | Sdružení automobilového průmyslu | Market | Cyberark Software Ltd | Americký PMI | Výsledky ISM | IFO index | Arlington Asset Investment | 256/2004 | London Stock Exchange Group | Růst mezd | Google | Pokles výnosů | Příležitosti k prodeji | Analýza EUR/USD | CME Group | Grafy | UST | Tržby | PMI indikátor | Míra úspor domácností | Occidental | Ceny palladia | Ceny pšenice | Institucionální investoři | Podhodnocené akcie | Oblasti rezistence | Nastavení měnové politiky | Nižší růst | Aktivum | Oracle | Ruská invaze na Ukrajinu | Úspěšný týden | Ranní okénko | Sazby ECB | Prudký růst cen | Investujte | Slabý americký dolar | Pravidelný příjem | Měď | Úspory | Přehled kurzů | Úroveň supportu | Proinflační | Splatnost | Trh práce v USA | Best Buy | Poptávka na trhu práce | AUD | PEPSICO | Caixin/Markit | Vládní intervence | FDX | Pilulka Lékárny | Vysoké ceny | Tuzemský maloobchod | Chorvatsko | Predikce | Fibo | Hewlett Packard | Německý vývoz | Prognózy inflace | Analytici | JD.com | Stimulační balík | Právo | Prima | Kurz koruny | Nedostatek surovin | Důvěra v eurozóně | Softbank | Wealth Management | Indexy v Číně | Index VIX | Vysoká inflace | Rada guvernérů | Conference Board | Pád cen | Hospodářství | Konsensus | Zpracovatelský průmysl | Rada ČNB | US akcie | Stoxx 600 | Hang Seng | Zpráva CoT | Tuzemská inflace | Equity | Epidemiologická situace | Vyšší sazby | Snižování úrokových sazeb | MGM Resorts International | Guvernér Fedu | Brexitové dohody | Commitments of Traders (COT) | Trh se zlatem | Private equity | Největší evropská ekonomika | Slovenská inflace | Intermediate | Nižší ceny | Zahájení obchodování | Ceny hliníku | Cenové stability | Investiční manažeři | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Fresenius Medical | Převis | SolarEdge | Odhady PMI | Poptávka | NN Group | Deutsche Lufthansa | Koronavirové krize | Spirit Airlines | Nástroje měnové politiky | Vývoz | Týdenní zpráva | Pozitivní výsledek | Aktivity v eurozóně | Energetické krize | Benjamin Netanjahu | Gate | Moody's | Americké ceny | Miliardy eur | Recese | Index strachu | ZNGA | Tempo inflace | Christopher Waller | Vyjádření představitelů | Bank of Canada | Makro | Mzdový růst | ASML | Globální indexy | Zdraví | FXstreet | Německý ZEW index | Představitelé centrální banky | CZK/EUR | Průmyslové ceny | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Výnosy českých státních dluhopisů | Otevírání ekonomik | Začít investovat | Největší propad | Výrobní index | Philadelphia Fed index | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Trh zlata | Meziměsíční inflace | Guvernér BoE | Koronavirové pandemie | Americké státní dluhopisy | Příjmy a výdaje | František Táborský | Air Products | Americká Komise pro cenné papíry | Realitní společnosti | Japonský Nikkei 225 | Prodeje existujících domů | Měnové páry | Guvernér | Mutace koronaviru | Mondelez | ISM | Negativní nálada | HDP v Evropě | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | Ziskovost | Předkrizové úrovně | Dnešní zpráva | Schválení spotového ETF | Ztráty zaměstnání | Čínské indexy | Konsenzus | Ceny kukuřice | Polská průmyslová produkce | Americká centrální banka (Fed) | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Závislost na Číně | Patria Finance | Ceny energií | Doporučení | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Zasedání Bank of England | Snížení produkce | Ceny potravin | Futures kontrakty | Hry | Lenka Kalivodová | Průmyslová výroba v lednu | DISH | Solana | Měnověpolitické zasedání | Býčí trh | Přebytek bilance | Globální trhy | Index důvěry | Investiční plán | Základní sazby | Webináře | Rizika | Eurozóna | Čínský průmysl | Růst čínské ekonomiky | Analytik Komerční banky | Buy the dip | Prezident Donald Trump | Silná poptávka | Pracovní síly | Průmyslové zboží | Rostoucí inflace | Advance | Zoetis | Nejnovější zpráva | Německá centrální banka | Helena Horská | Hodnota indexu | Technologický sektor | Signál ke vstupu | Soud | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Měsíční report | Projev šéfa Fedu | Henry Hub | Cena elektřiny | Sell Stop | PMI indexy | Předpovědi | Global Wealth Management | Bondy | Jasný směr | Finanční prostředky | Mince | Zásoby ropy | Americké volby | Lineární regrese | Zpomalující růst | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Nord Stream 1 | Akciový index DAX | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Akcie a ETF | Adidas | Dow Jones Industrial | OXY | Zásoby plynu | Arabica | Pokles akcií | Vstoupit do obchodu | Pokles akciových trhů | Míra inflace | Vysoká cena elektřiny | Vládní bondy | Energetika | Ekonomické údaje | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | Podnikové investice | MMF | Honeywell | Slabá čísla | Cenový vývoj | Signály | EBITDA | Lockdowny | Nařízení | Pioneer Natural Resources | Farmaceutické společnosti | BTC | Fed index | Indexy | Citi | Obchodování v Evropě | Zvyšování sazeb | PMI ve službách | Odborníci | Vývoj inflace | Oživení poptávky | Severomořská ropa Brent | Německý index IFO | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Martin Gürtler | Mezinárodní měnový fond | Gold | JWN | Annex Wealth | Pšenice | Průmysl | Investovat do zlata | Očekávané výsledky | Americké žádostí o podporu | Druhá vlna koronaviru | Podnikání | Pokles průmyslové produkce | Tempo růstu | GfK | Philip Lowe | Bankovnictví | USD index | JPMorgan | Francouzská ekonomika | Intel | Continental | Break-Even | Divergence | Počasí | Bankéři | Nejvyšší růst | ETF | Německé podniky | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Struktura HDP | Uvolněná měnová politika | SunPower | DE40 | Varování | Konsensus trhu | Spekulanti | Družba | Zlotý | Růst HDP | Situace na trhu | Reporty | Obchodní aktivity | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | Long | Koncentrace | EUR/MWh | Rally | Česká národní banka | Bankovní rada | Větší pokles | Americké banky | Recese v USA | Komoditní index | Růstové tituly | Macron | Klíčový support | Střední třída | Cenové indexy | Zasedání České národní banky | GLE | Zpomalování inflace | Výroba v Německu | Globální ekonomický výhled | Co bude | Intesa Sanpaolo | Chris Williamson | Osobní příjmy | Aktiva | SXXP | Pokles inflace | Prohloubení deficitu | Pinpoint Asset Management | Politici | Použití finanční páky | HDP za Q2 | Prodejní tlak | Německá inflace | Růst zaměstnanosti | AUDNZD | Analytik J&T Banky | Indexy na Wall Street | Ceny ropy dnes | Výnosy z dluhopisů | Tuzemský průmysl | Business | MIFID | GBPJPY | Drahé kovy | Bariéra | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Ceny výrobců v eurozóně | Albemarle | Vrcholy | Jednání ČNB | Pokles cen | Plug Power | Tržní události | Automatic Data Processing | Růst ceny | SP500 | Zvedání úrokových sazeb | Vysoké inflace | Operace na volném trhu | Ekonomické vyhlídky | EMA | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Měny regionu | Fiskální politiky | Průmyslový sektor | Zdravotnictví | RBI | Klouzavý průměr | Akcie Tesly | Čínské akcie | Riziko ztráty | Ministryně financí | Firma | Vysoké zisky | Investice do kávy | Payrolls | Vývoj na finančních trzích | Futures na ropu | Sentix | Tomáš Holub | Trhy dnes | Merck | Energy Aspects | Německý statistický úřad | Zveřejnění zpráv | Pochybnosti | Indikátor důvěry | Snížení ratingu | Trinity | Stratég | Signál k nákupu | FOREX | Prodeje automobilů | Vlnová analýza | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Vývoj ceny hliníku | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Nárůst long pozic | Načasování | Řetězce | Americký index S&P 500 | USD/JPY | Sentiment | Spekulace | Forexu | UTC | Akcie Nikola Motor | Maďarská centrální banka | Stoxx Europe 600 | Breaking | Fiskální stimuly | ALV | Infineon Technologies | Politika | Konkurence | Další posilování | Duke Energy Corp | Ceny ropy Brent | PLN | Míra nezaměstnanosti | Zkapalněný zemní plyn | Ben Laidler | Konjukturální průzkum | Komunikace | Celková inflace | Ceny průmyslových výrobců | Německá ekonomika | Dnešní seance | Novavax | Americké futures | MAM | Deutsche Bank | Východní Evropa | Deutsche Telekom | Konsolidace | Forint | Výprodej | Marathon Petroleum | Velká Británie | Evergrande | Růst libry | PLN/EUR | Další vývoj | Dnes zveřejněná data | Pomoc firmám | Ekonom | Micron Technology | Inbound M&A Report | Premiér Boris Johnson | Spotřebitelská důvěra v Německu | Energetické společnosti | Členové bankovní rady | Objemy obchodů | Průzkum PMI | Indexy S&P | Protiepidemická opatření | Zlatá horečka | 1D | Optimismus investorů | Aktivita ve službách | Indie | Nákupy | Očekávání trhu | Technologické akcie | Měnové politiky | Omyl | Expobank CZ | Vnímání | Centrální bankéř | Vliv na trh | Akciové indexy | Krátkodobý vývoj | Index volatility VIX | Řecká ekonomika | Nálada na trhu | Výprodej akcií | Mercedes-Benz | Historická maxima | Ekonomická data | Elektřina | Maloobchodní prodej | Výrobní index PMI | Dohoda o brexitu | Invaze | Desetileté dluhopisy | Fiskální balíček | Commerzbank | Zhodnocení | Euro | Omezení těžby | Úrokové sazby ECB | Ceny zlata | Výhled | Převzetí firmy Twitter | Poradci | Zerohedge | Dividenda | Technologický Nasdaq | Auta | Americký akciový index | Komerční banky | Oživení akcií | Worldometers | Americké ministerstvo | Americký trh práce | Obchodní analýza | Ethereum | STOXX50 | Kurzy měn | Přísná opatření | Zpráva o trhu práce | Embargo | Filadelfský Fed | Debata | Vysoké ocenění | Finanční podmínky | Úspěch | Nissan | Vývoj ceny kávy | Indexy nákupních manažerů | Počty nakažených | Propouštění | Index Hang Seng | Ceny dováženého zboží | Zvyšování úrokových sazeb | PayPal | Jaromír Gec | Nákup eura | Politika Fedu | Apple Inc. | Medvědi | Finanční trhy | Redukce | ANZ | Statistický úřad | Aktuální situace | Údaje o maloobchodních tržbách | Pandemie covidu-19 | Více volatilní | Vyšší daně | Naše prognóza | Pandemická omezení | Cyrrus | Začínající obchodníci | Data o inflaci | Fundamentální pozadí | Expanze | Advance Auto Parts | Volkswagen | General Motors | Fondy | Kalendář makroekonomických dat | Komise pro cenné papíry | Walt Disney | Bílý dům | Index pro zpracovatelský průmysl | Situace v Číně | Cenové hladiny | Austrálie | Kukuřice | Důvěra v Německu | Německé ekonomiky | DAX | Růst průmyslové produkce | Financial Times | Reserve Bank of New Zealand | PMI za leden | Klid | Risk | Spojené státy americké | Philips | USD za barel | Poslanecká sněmovna | Nikkei 225 | Burze | Počet nakažených | Tempo růstu HDP | Ropa roste | Obavy investorů | Vývoj měnového páru EUR/USD | Peněžní trhy | Under Armour | New York | Tradingové webináře | St. Louis | Buy Stop | GS | Siemens Healthineers | AIG | Lehman Brothers | Fresenius | HCOB | Reakce koruny | Zdanění | Německé tovární objednávky | Zotavení ekonomiky | Problémy | Zpomalení růstu | Risk Off | Situace na trzích | Eskalace napětí | Nikola Motor | Celkový výsledek | Cíle | Norská centrální banka | Participace | Pokles poptávky | Ceny domů v USA | Rozhodnutí Bank of England | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Dollar | Výnosy německých dluhopisů | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Měnové stimuly | Dolarový index | Vývoj ceny stříbra | Akciové trhy v USA | ZTS | Indikátor CCI | Obchodní aktivita | Výplata | Britský FTSE | Americké výnosy | Natixis Investment Managers | Dopad na akcie | Michal Brožka | Ropa | Ekonomka | Trhy v Číně | Semináře | Kalendář ekonomických událostí | Americká inflace | Rozvoj | Dubnový PMI | Analog Devices | Klouzavé průměry | Hliník | Výdaje | Goldman Sachs Group | OIL.WTI | Capital Economics | Kraft Heinz | Transakce | Dolar | Sankce | Růst podnikatelské aktivity | Hladiny supportu | Filadelfský Fed index | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Sezónnost | Růst nezaměstnanosti | Moving Average | Vzestup inflace | Zaměstnanost | Profitovat | Glencore | Rozjednané prodeje domů | MSCI Europe | Důležité zprávy | Tyson Foods | Hodnoty měny | Výprodeje | Japonský ministr financí | Hospodářské výsledky společnosti | Spotřeba domácností | Michel Kiviatkowski | Ekonomika EU | Vývoj koruny | Retail | Mzda | Vánoční svátky | Inflační data | Zpráva COT | DE30 | USDX | Banky pro mezinárodní platby | Federální rezervní banky | Datový kalendář | Jasný signál | Pokles ekonomické aktivity | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Finanční sektor | Oslabení eura | Dominion Energy Inc | Obchodní podmínky | Základní sazba | Ichimoku | MSCI | Salesforce.com | Ukončení nákupu aktiv | Japonský index | Pravidla obchodování | Australská ekonomika | Thomson Reuters | RBA | Guvernér Rusnok | Index podnikatelské aktivity | Spotřebitelská poptávka | Walgreens | Rizikový sentiment | Investing in CEE | Hlavní americké indexy | Růst aktivity | Nové restrikce | Opatření na podporu ekonomiky | Index polovodičů | Rozhodnutí centrální banky | Zahájení ruské invaze | Americká seance | Data z Německa | Risk On | Eni | JP Morgan | Ohlédnutí | Air Liquide | Bollingerova pásma | Data z ekonomiky USA | Britské hospodářství | Zemní plyn (LNG) | Ruský prezident Vladimir Putin | Stav ekonomiky | Sentiment na trzích | Obchod | ABN Amro | EIA | Sberbank CZ | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Rusko | Smíšené výsledky | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Měnový výbor | Úsilí | Futures na indexy | Miliardy USD | Poradce | Obchodní den | Výhodný směnný kurz | Inflace v Austrálii | Oslabení | Spojené státy | Makroekonomické události | Evropské méně | Zkušenost | Stagflace | Signál | Fibonacciho úrovně | Krajní levice | Ekonomický výhled | Írán | Zdražování | Výsledky maloobchodních tržeb | Výsledkové sezóny | State Street | Britská vláda | EPS | ADP | Square | Projev šéfa Fedu Powella | BASF | Číst grafy | FOMC | Povětrnostní podmínky | Klesající dolar | Překoupené oblasti | Americká burza | Ropy | Akcie GME | Rozdílové smlouvy | Důvěra amerických spotřebitelů | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Akciové futures | Makroekonomická data | Pohonné hmoty | Míra úspor | Devizové rezervy | Druhá vlna pandemie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Produkce energií | Silný trend | Zisk EBITDA | Společnost | Russell 3000 | Firma McDonald's | Sázky | ASX 200 | KBC | Nové prognózy | Investoři a obchodníci | Komerční banka | Nové obzory | AXA | Vývoj ceny platiny | Utažení měnové politiky | Negativní výhled | Vysoká volatilita | Obchodování páru EUR/USD | SEC | Očekávaná inflace | BMW | Cena akcií | Úrovně supportu | Inflace v Německu | Snížení základní úrokové sazby | Volatilita trhů | Ukrajinská ekonomika | Non-Farm Payrolls | ASX | Špatná data | CAC40 | Průzkum ČSÚ | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Volatilita | Situace v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | České maloobchodní tržby | Společná evropská měna | United Technologies | Nálada | Americká spotřebitelská důvěra | Umělé inteligence | Eura | Tisková konference | Výkon dolaru | UnitedHealth | Výsledek HDP | Verizon Communications | Stimuly | Zpomalení v Číně | Nizozemsko | Česká inflace | Obilí | Obchodní rozhodnutí | Invesco Ltd. | Posilování USD | CBI | Austan Goolsbee | Gap | Ceny pohonných hmot | VIX | Protikoronavirová opatření | Sankce na Rusko | Banky | Stock Exchange | Růst | Fresenius SE | Akciový trh | | Akcie v roce 2021 | Ceny výrobců v USA | Příjmy | MGM Resorts | Průmyslová produkce v eurozóně | Finanční situace | Propad ceny | Proti trendu | Výsledková sezóna v USA | Investujte zodpovědně | VMware | Zajištění | Dominion Energy | Známky oživení | Členové OPEC | Inflace v Číně | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | IPO Airbnb | Snížení inflace | BIDU | Obchodní bilance | Pandemie | Nominální mzda | Index | Indikátor MACD | Schodek | ECB Christine Lagardeová | Rychlý růst cen | Bankovní sektor | Lockdown | Wirecard | Akcie Alibaba | Cenový index | Bohatství | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Měnový pár | Thermo Fisher | Výsledková sezóna | Western Union | Ceny nemovitostí | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | ISM index | Nový týden | Valuace | Eurokoruna | Americký ADP report z pracovního trhu | Avis Budget Group | Produkce ve stavebnictví | Český výrobní sektor | Zpráva NFP | Americké statistiky | Nasdaq (US100) | Turecká krize | Šíření nákazy | HCOB PMI | Japonský index Nikkei | Italský statistický úřad | Meziroční inflace | Obchodní vztahy s Ruskem | Zveřejněné údaje | Pokles zlata | Fed Williams | Mazars | Dnešní makrodata | Tradeři | Analytický tým | Bloky | Kotace | Budoucnost firmy | LVMH | Jerome Powell | Odvětví | Dnešní datový kalendář | Poradenství | Rekordní pokles | Gilead Sciences | Výkyvy | Pokles dolaru | Německé maloobchodní tržby | Volatilní | Aktuální kurzy měn | Schodek státního rozpočtu | Index nových objednávek | Ford Motor | Optimismus spotřebitelů | Záznam z jednání ČNB | Přerušení výroby | Vývoj ceny pšenice | Société Générale | Investiční strategie | Isabel Schnabelová | Německý průmysl | Dow Jones | Dnešní ekonomický kalendář | Člen Rady guvernérů Fedu | Analýza makroindikátorů | Průmysl v Německu | Očekávaný růst | Ukazatele | Zalando | Jestřáb | MMM | CNY | Rostoucí akciové trhy | Ukazatel strachu | Program nákupů dluhopisů | Měnové podmínky | The Telegraph | Chod ekonomiky | IRBT | Nejvyšší produkce | Prohlášení | Obchodování GBP/USD | Nástup druhé vlny koronaviru | Aktivita obchodníků | Meta Platforms | Benchmark | Situace na trhu práce | Podnikatelské aktivity v USA | Růst indické ekonomiky | Banka | Sanofi | Zisk na akcii | OTC | Lukáš Baloga | Vysoká očekávání | Oslabení dolaru | Jak funguje screening akcií | Rozhodnutí ECB o sazbách | Covid | Nová historická maxima | Výrobní ceny | Šok | Costco | Americké makro | Objem maloobchodních tržeb | Low | Hospodaření | Analytický tým FXstreet.cz | Astrazeneca | Investorský sentiment | Mergermarket | Dow Chemical Company | Vladimir Putin | Vzestupný trend | CME FedWatch | Růstový potenciál | Korunový trh | State Street Global Advisors | Sentiment investorů | Aktivita ve výrobním sektoru | CIPS | Západní společnosti | Prodeje aut | Vlna koronaviru | Chemický průmysl | Aktuální očekávání | PHLX | SECO | Technické ukazatele | Trhy | Varování před riziky | Vakcinace | Americký trh nemovitostí | Tržní hodnota | Index Philadelphia | Americká sněmovna reprezentantů | Inflační vývoj | Průmyslové kovy | Na burze | Agentura Reuters | Prognóza vývoje měnového páru | Christine Lagardeová | Zasedání centrální banky | Cestovní ruch | XTB Jiří Tyleček | Očkování proti covidu-19 | Moelis | Emerging markets | Významný dopad | Volby v USA | Ekonomické aktivity | Procter & Gamble | Analytička | ČSOB | Investice do solární energie | Index volatility CBOE | HDP USA | Snižování úroků | Nárůst poptávky | MDT | Středoevropské měny | Ekonomiky | Zasedání FOMC | Obchodní plán | S&P 500 | Sazby hypoték | Nasdaq Composite | Ifo Klaus Wohlrabe | Velké ztráty | Největší ztráty | Údaje o inflaci | Rakousko | Růst britské ekonomiky | Nike, Inc. | Moskva | Americký prezident | Pokles libry | Obchodování pro EUR/USD | Soutěž ošklivek | Vyšší úrokové sazby | Zpřísňování měnové politiky | Prognózy ČNB | Americký maloobchod | Kurzové intervence | Nízká inflace | Cílová cena | Ministr financí | Britský premiér | After-market | Rostoucí ceny ropy | Problémy v dodavatelských řetězcích | NZD | Zrychlení růstu | Evropský parlament | Podnikatelská aktivita v eurozóně | xStation 5 | Trh fúzí a akvizic | Dobrá čísla | Zvýšení těžby | PMI pro sektor | Nový Zéland | Manažeři | Kurz dolaru | Moderna | Údaje ISM | Commitment of Traders | Příjem díky dividendám | CCI | Ekonomický růst | Brexit bez dohody | West Texas Intermediate (WTI) | Odhady analytiků | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Výhled hospodaření | Krize | Investiční události | Podnikatelská aktivita | Management | Společnosti v indexu S&P 500 | Pokračování trendu | Čínské realitní společnosti | Posílení libry | Obchodní tipy pro pár GBP/USD | Kvantitativní uvolňování | Akcie Daimler | Vysoká očekávání investorů | Zadluženost | Ceny stříbra | High | Ruská invaze | Negativní dopad | Phillips 66 | UBS | Fedspeak | NATO | Indikátor ekonomického sentimentu | Americký trh | Údaje | Graf EUR/USD | Nárůst rizikové averze | Index Euro Stoxx 600 | Rotace | Růst výnosů u amerických dluhopisů | Obchodníci | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Ztráty | Exact Sciences | Sazby Fedu | Důvěra investorů | Společnosti v indexu | Suroviny | Tipy pro začínající obchodníky | Snižování cen | Kupující | Psychologické odolnosti | Překážky | Duke Energy | Shell | Financial | Riziko recese | Ruské akcie | Vivendi | Plán vlády | Baker Hughes | Konec roku | Aktivita čínských továren | Webináře zdarma | Short | Eskalace | International Business Machines Corporation | Uptrend | Podíl nezaměstnaných | Investice do zlata | Zvolení Donalda Trumpa | Volná pracovní místa | Snižování sazeb | Raiffeisenbank a.s. | Manažeři hedgeových fondů | UBS Global | Odhad vývoje HDP | TOPIX | Do čeho investovat | Účastníci trhu | Nemovitosti | Stříbro | Odhadovaná cena | Akcie technologických společností | Visa | Dopady pandemie | Target | Ceny ropy WTI | Spotové ceny | Napětí na trzích | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Fed pivot | Stav americké ekonomiky | Nárůst HDP | Mzdová dynamika | Enel | Tržby Tesly | Vývoj ceny mědi | Velcí hráči | Marketingová komunikace | CSX | Průmysl v eurozóně | Varianty covidu v USA | Komunistické strany | Futures na americké indexy | Zemědělství | Canopy Growth | Britské maloobchodní tržby | Benchmarky | Inflace v únoru | Nárůst volatility | Dnešní výprodej | Hlavní ekonom | JNJ | Pandemická situace | ABB | Plán obchodování | Tesla | Volatility | CAR | Výrobní ceny v Číně | JMMC | Finanční ztráty | Ztráta | SPWR | Rozpočet | Tržby maloobchodníků | Zpřísňováním měnové politiky | xStation5 | Globální sentiment | Kanada | Vonovia | Julija Svyrydenková | Cena kukuřice | Vývoj na trhu | Maloobchodní prodeje | Tipy na obchodování páru EUR/USD | Společnost S&P | Pozitivní vliv | Závazek | Směřování | Velké americké banky | Tlumit inflační tlaky | Volný obchod | Instrument | Express | Tempo růstu CPI | Marathon | Historie | Standard Chartered | Německo | Financial Advisory Leader | Evropská rada | Druhá vlna | Kalendář událostí | Prodeje | American Express | Buy | Ministr obchodu | Země eurozóny | Zahájení invaze | Český index nákupních manažerů | Výrobní inflace | Brian Jacobsen | Spotřebitelské ceny | Průmyslové podniky | NASDAQ 100 | Společnost Amazon | Lepší zítřky | Britské společnosti | Lael Brainardová | Investování | Směrnice | Instrumenty | Vývoj jádrové inflace | Automotive | EU a USA | Bavlna | Český HDP | Kontrakt | Nejnovější údaje | Firemní investice | Žádosti o podporu | Akcie Daimler Truck | USDIDX | Riziko deflace | Ministerstvo hospodářství | Tržní šum | Tvrdá data | Makroekonomické predikce | COT | ING Groep NV | Volby | Američtí zákonodárci | MWh | Nonfarm Payrolls | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Tisková konference FOMC | Polská průmyslová výroba | Hospodářský pokles | Americký regulátor | Evropské země | Analytici banky | Ceny energie | Prognóza vývoje | Základní úroková sazba | Mzdy | L Brands | Philip Lane | Biden | Šíření koronaviru | Kupci | Volby v Georgii | Nákupní signál | Hamás | Royal Caribbean Cruises | Pravidla obchodního systému | AZN | Americké zásoby zemního plynu | Slovensko | Pozice | Americký kongres | Komoditní index agentury Bloomberg | Nvidia Corp | Ruská vláda | Bidenův stimulační balík | Statistika | Mexický prezident | Americké příjmy | Hamburg Commercial Bank (HCOB) | Podnikání na kapitálovém trhu | Merck KGaA | Polský průmysl | Zlepšení | Bilance zahraničního obchodu | Oživení globální ekonomiky | Americká zpráva | Úrokové sazby | Hlavní úrokové sazby v USA | Míra inflace v Číně | Podpora vývozu | Riziko | Fiskální programy | Vývoj ceny kukuřice | Rostoucí úrokové sazby | Nárůst nezaměstnanosti | Stabilita sazeb | Evropské akciové indexy | Poptávka po uhlí | Ministerstvo financí | Zasedání centrálních bank | Úrokové sazby ČNB | Společnost S&P Global | Očekávané Earnings | Makro z USA | Platina | Výrobce elektromobilů | Rezistence | Produkční škrty | Kanadská centrální banka | Světová poptávka | USA | Poptávky po ropě | Akcie NIO | Kanadský dolar | SS&C | Pozitivní zpráva | JPMorgan Chase | Cyrus de la Rubia | KOSPI | Cena zemního plynu | Důvody k nákupu | 2U | Ticker | Nejvýraznější propad | Největší pokles | IEA | Holubice | Krajní pravice | Nákup aktiv | EQT | Zhoršující se epidemiologická situace | Infineon | Indický index | Pražská burza | Intervenovat | Americký akciový index S&P 500 | WU | Campbell Soup | Rusko a Ukrajina | Nižší likvidita | Záznam z minulého zasedání ECB | Výkon | Ceny kávy | Průmyslová produkce v srpnu | Electronic Arts | Polský zlotý a maďarský forint | Železná ruda | Zdražování cen | IBM.US | Roche Holding AG | Hormel Foods | Centrální banky vs. inflace | Trendová linie | Pantheon Macroeconomics | Poptávka po surovině | Jestřábí ECB | Pandemie v Evropě | Richmondský Fed index | Zasedání měnového výboru | Výsledky za první pololetí | Ocenění | Úroková míra | Dovoz z Británie | Indikátor | Stephen Brennock | Jednoduché tipy | Výnosy dluhopisů | Vyšší výnosy | Snížit úrokové sazby | UK100 | Institute for Supply Management (ISM) | Dodavatelské řetězce | Agilent | Nákupy aktiv | Pokračování růstu | Další pokles | Souhrnný index nákupních manažerů (PMI) | Inflace v USA | Eurodolar dnes | Indexy PMI | Azure | Růst ekonomiky EU | Statistiky z pracovního trhu | Analytik XTB | Japonské maloobchodní tržby | Index KOSPI | Ministryně hospodářství | Lufthansa | Dluhové krize | Prodeje domů v USA | Potenciál růstu | Prudké pohyby | Důvěra v německou ekonomiku | Fintech společnosti | US30 | Caterpillar | Americký akciový trh | Komfortní zóny | Práce | Centrální bankéři | Vyrovnaný rozpočet | Index Philadelphia SE Semiconductor | Nákupní manažeři | Index agentury Bloomberg | Konvergence | NBS | Joe Biden | Tvorba pracovních míst | Růst výrobní aktivity | Americký ISM | Britské podniky | Vzácné kovy | iPhone | Poptávka po pohonných hmotách | Technický výhled | Globální vývoj | Prodej | Nezaměstnanost v březnu | Ekonomický balíček | Rostoucí trend | YNDX | Rok 2024 | Euforie | Výrobní aktivita v ČR | BOSSA | Home Depot | Invesco | Skotsko | Implikace | Výsledek inflace | GBP/JPY | Americké centrální banky | Nastavení úrokových sazeb | Iberdrola | Kanadské maloobchodní prodeje | Oznámení | Data z ekonomiky | Obchodní řetězce | Průmyslová výroba | CISCO | Regrese | Posilování eura | Průmyslové objednávky | Zakázky německého průmyslu | Alexander Krüger | Investiční | Průzkum | Honeywell International Inc. | Bitcoin dnes | Eli Lilly | Bitcoin | Růst amerických výnosů | Výkonnost | Medvědí kanál | Globální ceny | Výroba aut | NKE | West Texas Intermediate | Inflace ve službách | Růst cen ropy | Trade | ForFarmers | Vývoj ceny kakaa | Nejbližší support | Stimulační opatření v Číně | HRL | Energetický sektor | Odhad cen | Růst poptávky | Hospodářské oživení | Budoucnost | Zhoršení nálady | Anheuser-Busch inBev | PEP | Ark Invest | Vakcína | Rozhodování | Eskalace konfliktu | Underweight | Opatření | Walmart | Distribuce | Index S&P 500 | Akcie ve Spojeném království | Prodejní ceny | Ekonomické zprávy | Údaj NFP | Ekonomická situace | Růst spotřebitelských cen | Česká koruna | Závislost | Největší ekonomiky | CEE region | Obchodní tipy pro pár EUR/USD | Prodeje domů | Reopening akcie | Krypto | Daně z neočekávaných zisků | Rubl | Nejbližší rezistence | Aktivita v sektoru služeb | Objem zakázek | Převzetí firmy | KO | Štěpán Hájek | Prodejní signál | HDP | Maersk | Očekávaná data | Zisk skupiny ČEZ | Index euro | Adobe Systems | Vývoj ceny niklu | Meziroční růst spotřebitelských cen | Restrikce | Představitel Fedu | Maloobchodní tržby | Americké desetileté výnosy | CL | Výrobní sektor v USA | Hlavní akciové indexy | Výroba automobilů | GPS | Tlak na akcie | TSLA | Zasedání bankovní rady | Dolarový index (USDIDX) | Fond | Zlato | Komise v přenesené pravomoci | Inflace CPI | Dow Jones Industrial Average | Bristol-Myers | Amazon | Sazba ČNB | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Kurzy | CZK/USD | Philadelphia SE | Ranní komentář | Ekonomika nového Zélandu | Šance | Statistici | Short pozice | Hlavní ekonomka | Restrukturalizace | Evropský průmysl | Rozhodnutí bankovní rady | Úřad pro ekonomickou analýzu | Slušný zisk | Inflační očekávání | Stavební výroba | Crédit Agricole | G7 | Index ASX | Evropské akciové trhy | BH Securities | USD/CAD | Sony | NASDAQ (US100) | XTB | Výrobní aktivity | Výsledky NFP | Stabilita | Dna | Tým FXstreet.cz | Estée Lauder | Aktualizovaná prognóza | Španělský PMI | Manufacturing PMI | Růst ekonomiky | Index PMI | BIS | Australský premiér | PMI index | Nezaměstnanost v ČR | Komodity | Investování je rizikové | Japonský Nikkei | Výběr daní | Prolomení oblasti | Dnešní report | Denní graf | Údaje o nezaměstnanosti | Etoro | Poptávka po americkém dolaru | Vývoj ceny bavlny | Odliv peněz | Index FTSE 100 | Celoroční projekce | Hewlett Packard Enterprise | Maloobchodní tržby v USA | Tomáš Raputa | Aktuální volatilita | Oblasti umělé inteligence | Světové akciové indexy | Applied Materials | Miliardy | Částečný úvazek | Netflix | Kryptoměny | Ekonomické podmínky | Zásoby benzinu | Objednávky | Vlastnictví | Trhy v USA | Caixin | Očkování | GM | ADP report z pracovního trhu | Index amerického dolaru | Ropný průmysl | Belgie | CAD | Výnosy | Vladimir Medinskij | Sektor služeb v USA | Likvidita | ČTK | ČNB dnes | Novozélandská centrální banka | Philadelphia SE Semiconductor | Session | Dluhopis | Býčí trend | Výnosy z desetiletých amerických dluhopisů | Americké akciové indexy | Jak investovat | PMI pro sektor služeb | Vysoké úrokové sazby | ONS | Štěstí | Zveřejňování výsledků | Podnikatelská aktivita v USA | Vlády | Solidní růst | Uhlí | Růst průměrné mzdy | Linde | SPAC | AUD/USD | David Vagenknecht | Disney | Růst ceny ropy | CyberArk Software | Markit | Analýza | ČR | Prezident Federální rezervní banky | Hike | Americké firmy | Nakupovat | European Central Bank | Investiční doporučení | Americké vlády | Tomáš Nidetzký | Ceny mědi | Japonský jen | Oppenheimer | Šílenství měnové politiky | Medvědí trend | Kurz EURUSD | Domácí poptávka | Trading | Podnikatelské aktivity v eurozóně | CEE | Hledání podhodnocených akcií | Fundamenty | Wall Street | Británie | Počet nezaměstnaných | Nižší úrokové sazby | Nesoulad | Průlom | Vojtěch Benda | Denní obchodování | Historie kávy | Skepse | Správa
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Výrobní ceny v USA
Výrobní index
Výrobní index ISM
Výrobní index PMI
Výrobní inflace
Výrobní inflace v Číně
Výrobní komodita
Výrobní náklady
Výrobní PMI
Výrobní podniky

Následující klíčová slova

Výrobní sektor v USA
Výrobní závody
Výrobní závody v České republice
Výroby baterií
Výroby elektromobilů
Výroby osobních automobilů
Výroby v továrnách
Výročí války na Ukrajině
Výroční a čtvrtletní zprávy
Výroční konference
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple ebook obchodování ropy
Potvrďte prosím... Zavřít