Úterý 03. prosince 2024 18:06
reklama
Dukascopy new
reklama
Investingfox Partner
reklama
Investingfox Partner
reklama
InstaForex rijen 2024

Ekonomický kalendář: Údaje o indexu cen výrobců v USA, spotřebitelský sentiment UoM

11.08.2023 19:09  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk
  • Evropské indexy otevřou níže
  • GBP po solidních údajích o HDP za 2. čtvrtletí prudce roste
  • Na pořadu dne je index PPI a index Michiganské univerzity v USA

Futures na evropské indexy ukazují na nižší otevření hotovostní seance na starém kontinentu. Děje se tak po dnešním poklesu obchodování v Asii a po včerejší smíšené seanci na Wall Street.

Nejvýkonnější hlavní měnou je britská libra po zveřejnění lepší než očekávané zprávy o HDP za 2. čtvrtletí 2023. AUD rovněž získává po výpovědi guvernéra RBA Lowea. Naopak NZD je nejhorší poté, co údaje o indexu PMI za červenec ukázaly, že výrobní sektor zůstává v kontrakci již pátý měsíc v řadě.

Ekonomický kalendář pro nadcházející den je nevýrazný. Z Evropy dnes již nejsou zveřejněny žádné významné ekonomické zprávy. Poněkud zajímavější situace nastane odpoledne, kdy budou zveřejněny americké údaje o inflaci PPI za červenec a bleskové údaje Michiganské univerzity za srpen.

9:00 CET - Španělsko, inflace CPI za červenec (konečná). První zveřejnění: 2,3 % meziročně

14:30 CET- USA, inflace PPI za červenec.

  • Hlavní údaje: Očekává se 0,7 % meziročně. Předchozí: 0,1 % r/r
  • Jádrová. Očekávání: 2,3 % r/r. Předchozí: 2,4 % r/r

16:00 CET- Údaje Michiganské univerzity za srpen. 

  • Index spotřebitelské nálady. Očekává se: 71,0. Předchozí: 71,6
  • Dílčí index současných podmínek. Očekávání: 76,9. Předchozí: 76,6
  • Dílčí index očekávání. Očekávaná hodnota: 67,3. Předchozí: 68,3
  • Jednoletá inflační očekávání. Očekávaný: 3.5%. Předchozí: 3,4 %
  • Dlouhodobá inflační očekávání. Očekávané: 3.0%. Předchozí: 3,0 %

Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A. organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Ekonomický kalendář: Údaje JOLTS z USA v centru pozornosti
    Navzdory značné volatilitě pozorované na začátku dne (nové rekordy na australském a americkém trhu) je makrokalendář naplánovaný na dnešní seanci poměrně prázdný. Jediným pozoruhodným čtením mohou být údaje JOLTS z amerického trhu práce.
  • Ekonomický kalendář: Údaje NFP z amerického trhu práce v centru pozornosti 📣
    Klíčovou událostí dnešního dne bude zveřejnění údajů o trhu práce NFP z USA.Po středečním rozhodnutí FOMC můžeme vidět, že trh práce získává v rozhodovacím procesu Fedu stále větší význam, takže dnešní zveřejnění údajů bude ještě důležitější. Trh práce se rychle ochlazuje, a pokud se ukáže, že údaje jsou mnohem horší, než se očekávalo, mohlo by to rozhodnout o rychlejším tempu snižování úrokových sazeb v USA.
  • Ekonomický kalendář: Údaje o americkém trhu s bydlením, zpráva DOE
    Futures trhy naznačují na vyšší otevření evropské seance pro blue chip indexy. Trhy se začaly ohlížet za rusko-ukrajinskou válkou, zatímco intenzita bojů v předchozích dnech údajně polevila. Zajímavé je, že technologické akcie byly včera na Wall Street nejvýkonnější, což signalizovalo, že trh se možná také přehlíží brozbu zpřísnění Fedu.
  • Ekonomický kalendář: Údaje o bydlení - klíčová zpráva dne 📃
    Po včerejším intenzivním dni dnes investory čeká další porce informací z americké ekonomiky.Klíčovou zprávou bude zveřejnění údajů o počtech zahájených bytů a stavebních povolení.
  • Ekonomický kalendář: Údaje o CPI z Kanady a výsledky bank na Wall Street
    Futures ukazují na nižší otevření úterní seance v Evropě. Stalo se tak po relativně slabé seanci na trzích APAC, kterou vyvolaly rostoucí výnosy dluhových cenných papírů. Výnosy amerických desetiletých dluhopisů se vrátily nad 4% hranici.
  • Ekonomický kalendář: Údaje o HDP v Evropě a USA a rozpočet Spojeného království v centru pozornosti
    Dnešní ekonomický kalendář obsahuje klíčové údaje o HDP z hlavních evropských ekonomik a Spojených států a také podzimní prognózu Spojeného království.Účastníci trhu budou pozorně sledovat údaje o inflaci ze Španělska a Německa a americkou zprávu o zaměstnanosti ADP.Po skončení tržních hodin budou v centru pozornosti klíčové technologické výsledky společností Meta a Microsoft.
  • Ekonomický kalendář: Údaje o HDP za Q2 v Evropě, výsledky Microsoftu a AMD
    Futures na evropské indexy naznačují, že hlavní indexy ze starého kontinentu otevřou dnešní peněžní seanci beze změny nebo mírně níže. Stalo se tak po spíše poklesu během dnešní asijsko-pacifické seance a po včerejším smíšeném obchodování na Wall Street. Příliv zpráv během asijsko-pacifického obchodování byl nevýrazný a zdá se, že investoři se před klíčovými událostmi tohoto týdne – rozhodnutími centrálních bank a výsledky hospodaření velkých technologických společností – dostávají do režimu „vyčkávání“.
  • Ekonomický kalendář: Údaje o HDP za 4. čtvrtletí v USA v centru pozornosti!
    Trhy s futures naznačují vyšší otevření evropské hotovostní obchodní seance. Ekonomický kalendář pro dopolední evropské obchodování je prázdný a nejsou naplánovány žádné významné události. Zajímavější to však bude odpoledne, kdy je na 14:30 naplánováno zveřejnění řady amerických makroekonomických údajů. Největší pozornost vzbudí blesková zpráva o HDP za 4. čtvrtletí 2022, která by měla ukázat zpomalení anualizovaného tempa růstu na 2,6 %. Obchodníci s energiemi se zaměří na zprávu EIA v 16:30, protože může vyvolat určitou větší volatilitu na trhu se zemním plynem. V neposlední řadě dnes bude zveřejňovat hospodářské výsledky řada amerických společností, mezi nimiž vynikají společnosti Intel, Visa a Mastercard.
  • Ekonomický kalendář: Údaje o HDP z Evropy a čtvrtletní výsledky společností Amazon a AMD 📌
    Dnes je naplánováno několik zpráv o HDP za první čtvrtletí roku 2024 z členských zemí eurozóny a v 11:00 zpráva za celou eurozónu. Očekávání naznačují mírné hodnoty, přičemž HDP eurozóny by měl meziročně činit 0,2 % a mezičtvrtletně 0,1 %.
  • Ekonomický kalendář: Údaje o HDP z USA a Kanady, projevy členů ECB
    Evropské indexy zahájily dnešní obchodování s malými změnami, a to navzdory včerejšímu optimistickému obchodování na Wall Street a poměrně smíšené seanci v Asii na začátku dne. Trhy se dostávají do sváteční nálady, většina trhů bude zítra zavřená. To znamená, že dnes je poslední obchodní seance před prodlouženým víkendem, což může ovlivnit náladu na trhu. Navíc se jedná také o poslední seanci 1. čtvrtletí 2024, což znamená, že se mohou objevit i určité rebalanční toky.
  • Ekonomický kalendář: údaje o indexu spotřebitelských cen v EU a žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA!
    Futures kontrakty naznačují mírně vyšší otevření dnešní hotovostní seance v Evropě. Německý index DAX posiluje o něco více než 0,10 %. Z Německa jsme se dnes již dočkali údajů o maloobchodních tržbách, které zaostaly za očekáváním. Oproti předpokládanému růstu o 0,3 % meziměsíčně vykázaly konečné údaje pokles o -0,8 % meziměsíčně, tedy stejně jako minulý měsíc v červenci.
  • Ekonomický kalendář: Údaje o inflaci v eurozóně a Kanadě
    Evropské akciové indexy zahájily dnešní obchodování mírným poklesem, který následoval po nevýrazném obchodování během dnešní asijsko-pacifické seance. Zdá se, že trhy jsou ve vyčkávacím režimu před maratonem událostí nejvyššího významu v druhé polovině týdne, včetně FOMC, BoE a bleskových PMI za září.
  • Ekonomický kalendář: Údaje o inflaci v USA v centru pozornosti
    Futures na evropské indexy naznačují, že hlavní akciové indexy ze starého kontinentu otevřou dnešní peněžní seanci beze změny nebo mírně níže. Stalo se tak po nevýrazné asijsko-pacifické seanci, během níž se regionální indexy snažily najít společný směr. Zdá se, že trhy jsou před zveřejněním klíčových údajů koncem tohoto týdne a před obávaným íránským útokem na Izrael, ať už k němu dojde kdykoli, ve vyčkávacím režimu.
  • Ekonomický kalendář: Údaje o inflaci z Evropy a Spojených států
    Evropské akciové indexy zahájily dnešní obchodování mírným růstem po optimistickém obchodování během asijsko-pacifické seance. Rozsah zisků není masivní, ale většina indexů blue chips ze západní Evropy se obchoduje o 0,2-0,5 % výše.
  • Ekonomický kalendář: Údaje o inflaci z Evropy a Spojených států
    Futures na evropské indexy naznačují, že hlavní akciové indexy ze starého kontinentu otevřou dnešní peněžní seanci beze změny nebo mírně níže. Stalo se tak po smíšeném obchodování během dnešní asijsko-pacifické seance. Kryptoměny zůstávají volatilní, přičemž bitcoin vystoupal až na 63 500 dolarů a poté se stáhl zpět na 62 500 dolarů. Nejvýkonnějšími hlavními měnami jsou JPY a AUD, zatímco NZD a EUR nejvíce zaostávají.
  • Ekonomický kalendář: Údaje o inflaci z Evropy a USA
    Futures na evropské indexy naznačují mírně nižší nebo stabilní otevření dnešní hotovostní obchodní seance na starém kontinentu. Futures na Eurostoxx se před otevřením obchodují přibližně o 0,1-0,2 % níže. Děje se tak po včerejším nevýrazném obchodování na Wall Street a také po smíšené asijské seanci na začátku dneška. Japonský jen má za sebou volatilní seanci po záhadném rozhodnutí Bank of Japan. BoJ sice ponechala úrokové sazby a kontrolní pásmo výnosové křivky beze změny, banka však uvedla, že umožní větší flexibilitu, pokud jde o cílový výnos.
  • Ekonomický kalendář: Údaje o inflaci z Německa v centru pozornosti
    Pondělní seance začíná skokovým nárůstem volatility na širokém asijském trhu. Nová stimulační opatření na trhu s nemovitostmi dnes ženou šanghajské indexy vzhůru o více než 7 %, zatímco v Japonsku se investoři obávají, že nový premiér Išiba bude ochoten zavést vyšší daně pro podniky a na kapitálové zisky, což zvedá index Nikkei o téměř 5 % níže. V samotné Evropě se dnes pozornost investorů obrací k údajům o indexu spotřebitelských cen z Německa, které budou zveřejněny ve 14:00, a z jednotlivých států v 10:00.
  • Ekonomický kalendář: Údaje o inflaci z USA a Evropy
    Futures na evropské indexy naznačují, že hotovostní seance na starém kontinentu začne beze změny nebo mírně níže. Stalo se tak po včerejší poklesové seanci na Wall Street a po dnešní růstové asijsko-pacifické seanci. Energetické komodity, drahé kovy a hlavní kryptoměny klesají. Z hlavních měn si nejlépe vedou NZD, AUD a CAD, zatímco EUR a CHF zaostávají nejvíce.
  • Ekonomický kalendář: Údaje o ISM ve službách v USA, Bitcoin na rekordních hodnotách
    Futures na evropské indexy ukazují na nižší otevření dnešní hotovostní seance na starém kontinentu. Bitcoin během dnešní asijsko-pacifické seance vyskočil nad 68 000 USD a obchodoval se necelých 300 USD pod historickými maximy z listopadu 2021. Od té doby se však mince stáhla zpět do oblasti 67 000 USD. ZLATO se obchoduje o 0,1 % výše poté, co zaznamenalo první denní závěr nad 2 100 USD za unci v historii. Nejvýkonnějšími hlavními měnami jsou USD a JPY, zatímco AUD a NZD nejvíce zaostávají.
  • Ekonomický kalendář: Údaje o maloobchodních tržbách a PPI ze Spojených států amerických
    Futures na evropské indexy naznačují, že hlavní indexy blue chips ze starého kontinentu otevřou dnešní peněžní seanci beze změny nebo mírně níže. Stalo se tak po včerejším smíšeném obchodování na Wall Street a během dnešní asijsko-pacifické seance. JPY stahuje navzdory velkému zvýšení mezd, o kterém jednají odbory. Bitcoin tiká výše a dnes testuje oblast 73 500 dolarů.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
eightcap forex