Kanadské maloobchodní prodeje
Ekonomický kalendář: Kanadské maloobchodní prodeje, API reportuje stav zásob ropy
20.12.2022 Evropská seance otevřela do červených čísel. Překvapením dnešního rána je rozšíření pásma pro výnosy z desetiletých japonských dluhopisů na 0,5 % ze strany BoJ. Japonská měna vystřelila vzhůru, naopak akcie klesly. Zatímco indexům se podařilo smazat část ztrát, tak USDJPY pokračuje v obchodování v blízkosti denních minim.
BREAKING: Kanadské maloobchodní prodeje dopadly nad konsenzus
21.06.2022 Údaje o kanadských maloobchodních tržbách za duben byly zveřejněny ve 14:30. Zpráva dopadla lépe, než se očekávalo, ale nezpůsobila žádné velké pohyby na trhu. Nejdůležitější zprávy:
BREAKING: Kanadské maloobchodní prodeje dopadly nad očekávání
18.03.2022 Údaje o maloobchodních tržbách v Kanadě za leden byly zveřejněny ve 13:30. Výsledek dopadl lépe, než se očekávalo, ale nezpůsobila větší pohyby na trzích.
Ranní komentář: Růstové akcie znovu pod tlakem, po včerejší korekci dnes indexy v zelených číslech
18.02.2022 Včera se na finanční trhy opět vrátila nervozita, které je dále spojována především se situací na rusko-ukrajinské hranici. Akcie tak zamířily do červených čísel, přičemž korekce se i tentokrát soustředila hlavně na dražší růstové tituly. Dnes ráno je situace na trzích o něco klidnější. Pomáhají hlavně zprávy o tom, že se americký a ruský šéf diplomacie sejdou a budou jednat o situaci na Ukraijně.
Ekonomický kalendář: Na programu jsou kanadské maloobchodní prodeje a projev Lagardové
21.01.2022 Evropské akciové trhy otevřely do negativního teritoria. Německý DAX i další hlavní evropské indexy ztrácejí více než 1 % po začátku dnešní standardní obchodní seance. Nálada se zhoršila po včerejším výprodeji na Wall Street, který byl doprovázen silnými poklesy na kryptoměnách. Dokonce i ropa, která v posledních seancích sílila, musela před nárůstem rizikové averze kapitulovat.
Ranní komentář: Akcie po nervózním začátku týdne začínají opět růst
21.12.2021 Americké indexy včera klesaly už třetím dnem v řadě. Dnes ráno se ale situace na trzích otáčí a futures na americké i evropské indexy přidávají okolo procenta. Sentiment se tak částečně stabilizuje, i když se situace může díky omikronu prakticky kdykoliv znovu změnit k horšímu. Téma dalšího šíření omicronu a případných restrikcí ze strany jednotlivých vlád pravděpodobně bude patřit i v nadcházejících dnech mezi dominantní.
Ranní komentář: Fed začne s omezováním QE už brzy, sazby by mohly růst už příští rok
23.09.2021 Americká centrální banka včera ponechala sazby i kvantitativní uvolňování podle očekávání beze změny. J. Powell uvedl, že by mírné omezení v nákupech dluhopisů mohlo začít už brzy. Přesný termín stanoven nebyl, ale trh dále počítá s listopadem. Nákupy by pak mohly skončit už v polovině roku 2022, přičemž podle výhledu Fedu pro sazby existuje docela vysoká šance na to, že by sazby mohly růst v tom samém roce. S jejich růstem v roce 2022 totiž počítá polovina členů FOMC.
Ranní komentář: Akcie postupně likvidují ztráty z minulého týdne, volatilní seance na kryptu
23.06.2021 Včerejší seance větší změny na finanční trhy nepřinesla. Zaujal hlavně projev J. Powella před americkými zákonodárci. Powell naznačil, že i když Fed začne mluvit o možnostech utahování měnové politiky, samotné zvyšování sazeb je ještě stále velmi daleko. V podobném duchu se přitom vyjádřili včera i někteří jeho kolegové z FOMC.
Ranní komentář: Výsledková sezóna zatím úspěšná, BTC na 55 tis. USD, ETH krátce na novém maximu
28.04.2021 Akciové indexy si včera své pozice podržely a situace na většině z nich zůstává stabilizovaná. Včera však pokračovala výsledková sezóna a i nadále platí, že je většina společností schopna bez větších problémů potvrdit, nebo překonat očekávání. Velmi silná čísla po uzavření trhu reportovaly například společnosti Alphabet a AMD, které v after-market obchodování rostly o přibližně 4 %.
Ekonomický kalendář: Druhý den americko - čínských rozhovorů
19.03.2021 Evropské akciové trhy otevřely níže po včerejším výprodeji na Wall Street a červené Asii. Indexy reagovaly na prudký růst výnosů v USA. Nicméně na výnosech došlo ke korekci a tlak na pokles se snížil také na ropě.
Ranní komentář: Libra silnější na většině FX párů, akciové indexy mírně korigují
19.02.2021 Akciové trhy včera pokračovaly v pozvolné korekci. Americké indexy se dostaly až na dvoutýdenní low, když nakonec seanci zakončily se ztrátou na úrovni několika desetin procenta. Včera jsme byli svědky snižování cen ropy a zemního plynu, které těžily z toho, že se postupně začíná stabilizovat energetická situace v Texasu. Pod tlakem pak zůstalo zlato, které dostávají pod tlak vyšší americké výnosy. Na FX v růstu naopak pokračovala libra, která zpevňovala na většině hlavních světových měn.
Ranní komentář: Americké indexy drží vysoké valuace, bitcoin ráno klesl pod 30 tis. USD
22.01.2021 Situace na akciových trzích se včera v USA stabilizovala. Technologie s Nasdaqem sice pokračovaly v mírném růstu, S&P 500 a Dow Jones si ale své ceny držely, zatímco v Evropě indexy zamířily do červených čísel a odepsaly několik desetin procenta.
Ranní komentář: Americké indexy na nových maximech, jednání o brexitu zatím bez výsledku
18.12.2020 Akciové trhy včera pokračovaly v pozvolném růstu, díky kterému se například americký Nasdaq a S&P 500 dostaly na nová historická maxima. Sentimentu výrazně pomáhá hlavně pokračující vakcinace a skutečnost, že je za dveřmi schválení další vakcíny, tentokrát od společnosti Moderna. Pokračují pak také jednání o fiskálním stimulu, který by snad měl být potvrzen ještě před vánoční přestávkou amerického kongresu
Ekonomický kalendář: Trhy řeší neshody mezi Fedem a americkým ministerstvem financí
20.11.2020 Evropské trhy se krátce po otevření pohybovaly v černých číslech. DAX přidával dvě desetiny procenta a držel se nad úrovní 13 100 bodů. Ekonomický kalendář dnes toho mnoho nenabízí. Hvězdou programu jsou kanadské maloobchodní prodeje. Sentiment by se tak mohl zaměřit na nové zprávy a neshody mezi americkým ministerstvem financí a Fedem. Ministr financí Steven Mnuchin řekl, že úřad neprodlouží několik záchranných úvěrových programů, které byly vytvořeny s Fedem na podporu ekonomiky. Mnuchin také požaduje, aby Fed vrátil veškeré nevyužité fondy, které byly alokovány do programů do konce roku. Fed odpověděl vydáním vlastního prohlášení, že celý program by měl být zachován. Jedná se o první vážný příznak neshody mezi ministerstvem a Fedem, který znejistil trhy.
Ranní komentář: Počet obětí koronaviru v USA vzrostl o 2 tis. Akcie si zvýšené valuace udržují
20.11.2020 Čtvrteční seance na trhy výraznější změny nepřinesla. Nálada zůstala opatrně pozitivní a většina indexů si své vysoké valuace dokázala podržet. V USA indexy mírně rostly, zatímco v Evropě několik desetin procenta ztrácely.
Ekonomický kalendář: Čekáme na data spotřebitelského sentimentu z USA a maloobchodní prodeje z Kanady
18.09.2020 Z pohledu makrodat bude dnešní seance klidná. Klíčovými statistikami jsou předběžné výsledky spotřebitelského sentimentu z USA a maloobchodní data z kanady. Do popředí by se tak mohla dostat geopolitika. Otázka přijetí Tchaj-wanu do Spojených národů způsobuje napětí mezi USA a Čínou, která dokonce pohrozila použitím "nemírových" prostředků k řešení krize. Zatím se však dostala pouze k vojenským manévrům, které provádí poblíž tchajwanských břehů. Obchodníci také stále sledují vývoj vakcíny proti Covid-19. Trumpova administrativa tlačí na co nejrychlejší schválení a uvedení na trh. Americký prezident by nejraději vakcínu schválil ještě před prezidentskými volbami, které se uskuteční na začátku listopadu.
Ranní komentář: WTI zpět nad 41 USD, zemní plyn naopak ztrácí půdu pod nohama
18.09.2020 Včerejší seance přinesla výrazné pohyby na trhu s ropou a zemním plynem. Ropě pomohly komentáře Saudského ministra pro ropu, který chce po členech OPEC+ aby prodloužili platnost těžebních kvót. Zemní plyn se naopak propadl nejvíce za poslední dva roky po zveřejnění amerických zásob, které prudce rostly a dostaly se nejen nad maximální sezónní úrovně za posledních pět let, ale také na dosah maxima skladovacích kapacit z minulého roku. Vzhledem k sezónnímu charakteru vývoje poptávky po zemním plynu přitom zásoby velmi pravděpodobně porostou u i nadále.
Ranní komentář: Technologie ženou americké indexy výše, dnes výsledky PMI z Evropy i USA
21.08.2020 Indexy v USA zakončily seanci v zelených číslech, když byl opět tahounem růstu hlavně technologický sektor. Zatímco S&P 500 a Dow Jones přidaly včera pouze 0.32 % a 0.17 %, Nasdaq rostl znovu o více než procento. Evropa mezitím ztrácela a za americkými indexy i nadále zaostává.
Ranní komentář: Evropští lídři se dohodli na fiskálním balíčku pro EU ve výši 750 mld. euro
21.07.2020 Včerejší seance se na akciovém trhu nesla v pozitivním duchu, když se do zelených čísel dostaly americké i evropské indexy. V USA byl růst tažen především technologickým sektorem, který za jeden den kompletně umazal ztráty z minulého týdne. Platilo to hlavně o Amazonu, který včera přidal téměř 8 %.
Ranní komentář: Trhy prozatím ve vyčkávacím režimu, libra po zasedání BoE pod mírným tlakem
19.06.2020 Čtvrteční seance na finanční trhy žádné větší změny nepřinesla a většina finančních aktiv si své ceny podržela. Obchodování probíhalo v klidu a na nižších objemech, i když trhy dál neví jak se postavit k rostoucímu počtu nakažených ve světě a v některých amerických státech. Pokračuje tak vyčkávání na současných zvýšených valuacích.
Související klíčová slova:
Bitcoin | Kvantitativní uvolňování | Akciové indexy | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | Rusko | USA | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Turecká lira | Kanada | Polsko | Výsledková sezóna | Akciové trhy | Sazby | Akcie | Americký dolar | Bank of England | Centrální banka | Centrální banky | DAX | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Futures | Indikátory | Komodity | Korekce | Low | MIFID | Risk | Měna | Měnový pár | Obchodní bilance | Platební bilance | Pozice | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Výkonnost | Wall Street | Zlato | Banky | Doporučení | USD | JPY | CAD | Obchodování | Evropa | Evropská ekonomika | Americký prezident | XTB | Indexy | Fundamenty | EU | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Drahé kovy | Výsledky | Japonská měna | Makro | Index cen | Obchodní seance | BTC | Zásoby ropy | Obchodníci | EURUSD | USDJPY | USDCAD | Index | Investiční strategie | Volatilní | Americká centrální banka | Banka | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Conference Board | Dolar | Ekonomický kalendář | Fondy | Investiční | Investiční doporučení | Libra | Lira | Market | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | Pšenice | Ropy | Trh | Volatility | Výnosy z dluhopisů | WTI | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Ministerstvo financí | ROCE | QE | Bohatý | Komise | Retail | Guvernér centrální banky | Zvyšování sazeb | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Podnikání | Ministr financí | Klid | Evropské trhy | Lídři | Inflační tlaky | IHS | Nervozita | Utahování měnové politiky | Kryptoměny | S&P | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Americké indexy | Historická maxima | Zasedání Bank of England | Ethereum | Hlavní evropské indexy | Krize | Výnosy | Zásoby zemního plynu | TRY | Alphabet | Konsenzus | Americké zásoby ropy | Očekávání | ex | MiFID II | ETH | Podnikání na kapitálovém trhu | Lockheed Martin | Růstové akcie | OPEC+ | Evropské akciové trhy | Geopolitika | Ruská centrální banka | Pohyby na trzích | Steven Mnuchin | Výsledková sezóna v USA | Sójové boby | Vývoj na trzích | Situace na trzích | Finanční situace | Projevy centrálních bankéřů | RISK-ON | Jednání o brexitu | Rozhodnutí americké centrální banky | Data z USA | Trh práce | Maloobchodní prodeje | Bilance | Filadelfský Fed index | Filadelfský Fed | Projev Lagardové | Christine Lagardová | Technologický sektor | Napětí mezi USA a Čínou | Breaking | Ranní komentář | Plyn | Nálada | Prohlášení | Německý PMI | Měnové politiky | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | Fed index | xStation5 | BREAKING | Ifo | Předběžné výsledky | Poradenství | Ministr financí Steven Mnuchin | Americké ministerstvo financí | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Komunikace | Prezident | Trhy | Pokles | Situace | Pandemie | Sazby beze změny | Velmi bohatý | Americké ekonomiky | Valuace | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | Americký PMI | Šéfka ECB | Vývoj | Americké výnosy | Další vývoj | Stimul | Žádosti o podporu | Prodeje domů v USA | Prodeje domů | Domácnosti | Německý index IFO | Růst | Vyšší výnosy | United Airlines | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Americká spotřebitelská důvěra | Ekonomiky | Počet obětí koronaviru | Počet obětí koronaviru v USA | Americké žádostí o podporu | Práce | Údaje | Dolar slábne | Úspory | Statistiky | Uzavření trhů | Rizikové averze | S&P500 | Americké zásoby zemního plynu | Evropské indexy | Spotřebitelský sentiment | 3M | Rozhodnutí o sazbách | Americká obchodní bilance | Růst výnosů | Snižování cen | Účet platební bilance | Sektor služeb | CL | Moderna | Fiskální stimul | JDE | Sentiment na trzích | Vysoké valuace | Britské maloobchodní prodeje | Běžný účet platební bilance USA | Projev šéfa Fedu | EU summit ke koronaviru | EU summit | Covid | Americké prodeje domů | Šance | Ceny | Společnost XTB | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Důvěra | Pandemická situace | Pandemická situace v USA | Výrobní sektor | Vývoj vakcíny | Fiskální stimul v USA | Turecká vláda | Foot Locker | Nařízení | Nové zprávy | INFO.US | Vakcinace | Dnešní zasedání Fedu | AMD | API | Dnešní kalendář | Růstové tituly | Opatření | Minulá výkonnost | Schlumberger (SLB.US) | SLB.US | Schlumberger | Společnost | 3М | Rozšíření | Desetileté výnosy | Ceny domů | Marketingová komunikace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU)
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot