Pondělí 04. listopadu 2024 20:01
reklama
Investingfox Nastroje
reklama
SAB Finance
reklama
eightcap krypto
reklama
InstaForex rijen 2024

Trhy se soustředí na zprávy o HDP v USA a Velké Británii

29.03.2023 10:55  Autor: Admiral Markets  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Pozornost investorů a obchodníků přitahují zprávy o HDP USA a Spojeného království za čtvrté čtvrtletí roku 2022. V Japonsku odstupující guvernér BoJ Haruhiko Kuroda uvedl, že "ekonomika je blíže než dříve k udržitelnému dosažení 2% inflačního cíle".

Australská inflace CPI dosáhla v únoru meziročně 6,8 %, přičemž analytici ANZ ve své zprávě uvedli, že "měsíční ukazatel CPI v Austrálii ukázal, že dynamika inflace zůstává silná a nezpomaluje se tolik, jak by naznačoval pokles meziroční inflace. Spolu s předchozími zveřejněnými údaji nás to utvrzuje v našem názoru, že RBA na dubnovém zasedání zvýší hotovostní sazbu o 25 bazických bodů."

Zpráva institutu GfK zveřejněná dříve ráno ukázala, že důvěra německých spotřebitelů se v dubnu již šestý měsíc po sobě zlepší, protože ceny energií ustoupily z rekordních hodnot. Ekonomové GfK poznamenali, že "předpokládaná ztráta kupní síly brání trvalému oživení domácí poptávky. To naznačuje i stále velmi nízká úroveň spotřebitelské důvěry".

Zpráva o HDP USA za 4. čtvrtletí 2022

Ve čtvrtek zveřejní americký Úřad pro ekonomickou analýzu (BEA) údaje o růstu HDP USA v posledním čtvrtletí roku 2022. Ekonomové předpokládají, že americká ekonomika ve 4. čtvrtletí 2022 mezikvartálně vzrostla o 2,7 %. Je třeba poznamenat, že ve třetím čtvrtletí loňského roku ekonomika země vzrostla o 3,2 %.

Průzkum Amerického statistického úřadu ukázal, že obchodní mezera ve zboží se mírně zvýšila na 91,6 miliardy USD z lednových 91,1 miliardy USD. Maloobchodní zásoby v tomto měsíci vyskočily o 0,8 %, přičemž ekonomové naznačují, že vyšší zásoby by mohly podpořit růst HDP, a předpokládají, že v prvním čtvrtletí roku 2023 dosáhnou 1-3 %.

V pátek budou zveřejněny údaje o HDP Spojeného království za 4. čtvrtletí 2022

V pátek budou mít obchodníci možnost podrobně prozkoumat údaje o HDP Spojeného království za čtvrté čtvrtletí roku 2022, které poskytl Národní statistický úřad (ONS). Analytici trhu očekávají, že údaje ukáží, že ekonomika se v posledním čtvrtletí nezměnila.

Průzkum ONS zveřejněný 10. března ukázal, že ekonomika Spojeného království v lednu meziměsíčně vzrostla o 0,3 %, což je více, než ekonomové očekávali na úrovni 0,1 %. Spojené království zůstává jedinou ekonomikou skupiny G7, která se ještě plně nezotavila z následků pandemie koronaviru. Bank of England a Úřad pro rozpočtovou odpovědnost (OBR) předpovídají pětikvartální recesi začínající v prvním čtvrtletí roku 2023, ale zveřejněné údaje se nezdají být v souladu s jejich prognózami.

Únorová inflace CPI v Tokiu

Ve čtvrtek večer by měl Japonský statistický úřad zveřejnit březnové údaje o indexu spotřebitelských cen v Tokiu. Analytici trhu předpokládají, že inflace v meziročním srovnání dosáhne 3,2 %. Ekonomové zdůrazňují, že celková inflace CPI v Japonsku v únoru klesla zejména v důsledku zavedení vládních dotací na energie.

Čína: NBS výrobní/nevýrobní indexy PMI v březnu

Čínská federace logistiky a nákupu (CFLP) zveřejní údaje týkající se výrobních a nevýrobních PMI v březnu. Tržní analytici předpokládají, že výrobní PMI dosáhne hodnoty 51,2 a nevýrobní PMI 54,9 bodu. Očekává se, že oba údaje budou nižší než únorové hodnoty.

Analytici ING upozornili, že udržitelnost únorového oživení bude nejistá, a zopakovali, že čínský průmysl služeb v letošním roce pravděpodobně překoná výrobní sektor.

Zajímá vás obchodování na základě makroekonomických zpráv? Zjistěte, jak tento přístup funguje, na našich bezplatných webových seminářích. Setkejte se a komunikujte s odbornými obchodníky. Sledujte a učte se z živých obchodních seancí.

 

Tradingové webináře zdarma

Nalaďte se na živé webové semináře pořádané našimi tradingovými experty.

ZAREGISTROVAT SE ZDARMA

 

Tento materiál neobsahuje a neměl by být vykládán jako materiál obsahující investiční poradenství, investiční doporučení, nabídku nebo výzvu k jakýmkoli transakcím s finančními nástroji. Vezměte prosím na vědomí, že tato obchodní analýza není spolehlivým ukazatelem jakékoli současné nebo budoucí výkonnosti, protože okolnosti se mohou v průběhu času měnit. Před přijetím jakéhokoli investičního rozhodnutí byste měli požádat o radu nezávislého finančního poradce, abyste se ujistili, že rozumíte rizikům.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Trhy se připravují na zasedání Fedu
    V průběhu včerejšího obchodování se euro vůči dolaru vrátilo zpět nad úroveň 1,1000 EUR/USD. Odpoledne však své zisky umazalo a den uzavřelo se ztrátou 0,1 %.
  • Trhy se s eskalací obchodní války vypořádaly nečekaně dobře, eurodolar se drží u 1,17
    Hlavním tématem dne byla pro finanční trhy cla. Včera po závěru Ameriky ohlásil prezident Trump dlouho avizovaný balík cel na zboží za 200 mld. USD. Sazba je sice jen 10 procent, ale má na přelomu roku narůst na 25. Čína záhy odpověděla vlastními cly na americké zboží za 60 mld. USD. Donald Trump přitom varoval, že takovýto čínský krok bude znamenat uvalení cel na prakticky celý zbytek čínského dovozu do USA.
  • Trhy se snaží korigovat negativní úvod, pozornost dál míří k retailu
    Po včerejším nádechu byl vstup do dnešního obchodování opět značně negativní. Na asijské trhy působily obavy z vysychání likvidity před přestávkou na oslavu lunárního nového roku. Na západních trzích se pak řeší hlavně možný dopad koordinovaného přelévání retailových peněz.
  • Trhy se snaží korigovat včerejšek, Trump poslal ropu opět dolů
    Po včerejším výprodeji evropských, a hlavně amerických akcií, se trhy dnes dopoledne snaží zvedat. Evropské indexy začaly v plusu a návrat investorů do rizika naznačuje také jejich ústup z dluhopisů. Výnosy po Evropě dnes stoupají prakticky plošně. O něco více než ostatní jdou nahoru italské výnosy, které mají o důvod navíc v rozpočtových problémech země.
  • Trhy se snaží otřepat po dalším celním úderu. Akcie, výnosy i dolar se opatrně zvedají
    Čína a USA na sebe vzájemně vypálily nová cla, kterými celkem pochopitelně dost pokazily náladu finančním trhům. Stalo se tak ale v pátek a přes víkend, takže hráči na trzích už měli nějaký čas informace strávit. Pondělí proto neznamená další panické výprodeje akcií a přesun peněz do dluhopisů a zlata. Spíše naopak - akcie v Evropě se začaly lehce zvedat a dluhopisové výnosy rovněž. Zlato se drží u páteční hladiny.
  • Trhy se snaží setřást dopad bezpečnostních rizik, jen ztrácí, eurodolar roste
    Finanční trhy se dostaly pod tlak bezpečnostních rizik. Jejich pozornost na sebe od dobrých firemních výsledků a makro...
  • Trhy se snaží setřást dopad bezpečnostních rizik, jen ztrácí, eurodolar roste
    Finanční trhy se dostaly pod tlak bezpečnostních rizik. Jejich pozornost na sebe od dobrých firemních výsledků a makro...
  • Trhy se snaží vypořádat s drtivým začátkem na Wall Street. Strach ze zpomalování zpět na scéně
    Podobně jako včera i dnes otevření amerických trhů s sebou přineslo zhoršení tržního vývoje. Už Evropa sice během dne citelně klesala, ale byla to znovu Wall Street, která pokles akcií umocnila. Momentálně se hlavní indexy snaží vrátit aspoň na úvodní hladinu, která je však stále hodně pod včerejším závěrem. S&P500 aktuálně -1,7 procenta.
  • Trhy se snaží vzpamatovat z americké inflace, Británie vysílá smíšené signály
    Během dnešního dne dokázala finanční trhy pozitivně naladit zpráva o tom, že britská vláda pracuje na obratu ve svém daňovém plánu. Pak se ale ukázalo, že jde o vypracování různých variant dalšího postupu. Navíc ministr Kwarteng později odpoledne zůstal u svého předchozího postoje: Vláda jde dál za svým tzv. mini-rozpočtem, pozice vůči daním se nemění a sám Kwarteng se k odchodu nechystá.
  • Trhy se soustředí na důležité měnověpolitické zasedání Fedu
    V úterý finanční trhy po celém světě nadále kolísaly v prostředí vysoké volatility před pravděpodobně nadějným výsledkem měnověpolitického zasedání Fedu. Investoři jsou zvědaví, zda J. Powell oznámí, že k prvnímu zvýšení úrokových sazeb po pandemii dojde na březnovém zasedání, či nikoli.
  • Trhy se těší na pokrok v americko-čínských jednáních, dolar roste
    Zprávy o pokroku v americko-čínských obchodních jednáních, ať už v podobě Trumpových tweetů, nebo ve formě spekulací, vlily odpoledne krev do žil akciovým trhům v Evropě i na Wall Street. Evropský akciový index Euro Stoxx 600 mířil s více než 2procentním růstem k největšímu dennímu zisku od začátku dubna. Hlavní indexy na Wall Street měly na začátku seance zhruba 1,4 % k dobru, a pokud se optimismus nevyčerpá, mohly by růst druhým dnem za sebou.
  • Trhy se těší na rozhodnutí FED
    Důležité makroekonomické statistické výkazy včera nebyly publikovány v USA, díky čemuž nebyl nijak zvlášť ovlivněn výv...
  • Trhy se těší na rozhodnutí FED
    Důležité makroekonomické statistické výkazy včera nebyly publikovány v USA, díky čemuž nebyl nijak zvlášť ovlivněn výv...
  • Trhy setřásly obavy, akcie se vydaly vzhůru a americké výnosy stoupají
    Dnešní ráno navázalo na rozpačitý včerejšek, během dne se však na hlavních trzích celkem slušně upevnila poptávka po riziku. Nákupy směrují do akcií, které rostou napříč sektory, snad s výjimkou evropských bank. Investoři se naopak stahují z dluhopisů a zejména americké výnosy tak dnes citelně rostou. Nedávný propad tím ale stále nenahradily.
  • Trhy setřásly strach z viru, akcie v USA i v Evropě rostou
    Americké akcie se zotavily z nejhoršího výprodeje za čtyři měsíce. Index S&P 500 táhnou vzhůru technologie a finanční akcie. Nahoru míří také výrobci čipů a provozovatelé kasin, kterých se výplach způsobený šířením nového viru z Číny dotkl obzvláště těžce. Teď ale trhy jako by věřily, že šíření koronaviru se díky globálnímu úsilí o ekonomický propad nepostará. Ropa po těžkých ztrátách z předešlých dní osciluje mezi zisky a ztrátami. Vzhůru jdou také velké západoevropské burzy, které si spravují chuť po nervózním pondělku.
  • Trhy se uklidňují ale vyhráno zatím nemají. Libra díky inflaci i technice znovu ztrácí
    Finanční trhy si pomalu sedají a volatilita na většině aktiv pozvolna klesá. Po včerejším růstu v USA dnes evropské indexy zůstávají v okolí včerejšího close a zdá se že si začínají procházet konsolidací. Obchodování přitom probíhá i dnes na zvýšených objemech, které jsou v Evropě zhruba 10 – 15 procent nad průměrem z posledních třiceti obchodních seancí. K úplnému zklidnění však zatím máme ještě daleko a například výnosy z Evropských dluhopisů i přes dnešní mírný pád zůstávají i nadále na zvýšených úrovních. Obchodníci jsou tak začátkem týdne opatrní a podle nás rozhodně dělají dobře. Přestože jsme považovali korekci z konce minulého týdne za technickou záležitost, prostor k dalšímu pádu akcií se určitě zcela nevyčerpal a pokud se indexům nepodaří ztráty rychle zlikvidovat, „druhá noha“ výprodejů je stále něčím, s čím bychom měli i nadále počítat. V případě Německého DAXu se například po prolomení konsolidačního pásma otevírá stále prostor až někam k úrovni srpnového low, které se nachází v okolí 10 000 – 10 100 euro.
  • Trhy se vracejí k růstu
    Po středečním výprodeji v závěru obchodování se včera zámořské trhy odhodlaly smazat alespoň část ztrát. Z korporátní sféry můžeme zmínit Boeing, který narostl o 0,6 %. Micron Technology představil solidní výsledky s meziročním nárůstem výnosů o 16 % na 4,73 mld USD. Spotify narostl o 2,1 % díky zvýšenému doporučení na nákup od analytické společnosti Pivotal, která zároveň posunula i cílovou cenu ze 170 USD na 265 USD (aktuální cena akcie Spotify je 193,05 USD). Společnost Warner Bros Discovery poklesla o 1,5 % a společnost Paramount dokonce o 2,8 %.
  • Trhy se vrací do zajetých kolejí, GBP tlačí dolů nové výsledky průzkumů veřejného mínění
    Po včerejší divoké seanci se dnes obchodování na finančních trzích vrací zpět do zajetých kolejí. Evropské indexy si s...
  • Trhy sevřel strach ze záchrany celého Španělska a neochoty dále pomáhat Řecku. Indexy až -5 %, banky až -10 %
    Evropské akciové trhy i euro zažívají prudké výprodeje v čele s finančním sekto...
  • Trhy se vzpamatovávají. Na jak dlouho?
    V prosinci jste možná zaznamenali výrazný pokles, který byl ke konci měsíce aspoň trochu napraven. Nic to však nemění na věci, že největší akciové indexy za rok 2018 skončily ve ztrátě. O to horší je, že se trh otáčel po vytvoření nového vrcholu. Stále se může jednat pouze o korekci.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple ebook obchodování ropy