Čtvrtek 21. listopadu 2024 13:02
reklama
InstaForex rijen 2024
reklama
Investingfox Nastroje
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
Investingfox Partner

Indexy nákupních manažerů

img

Ranní okénko - Evropské PMI spíše zklamaly

24.09.2021 Dnešní den zahájíme zářijovým vydáním konjunkturálního průzkumu od Českého statistického úřadu. Zde jsme se v srpnu dočkali protichůdných signálů, když narostla spotřebitelská důvěra, zatímco ta podnikatelská vykázala pokles. Právě v podnikatelské sféře patrně nelze zázraky čekat ani tentokrát, když se předchozí problémy s nedostatky výrobních vstupů spíše dále prohlubovaly. Spotřebitelé by ovšem vzhledem k nadále prakticky neexistující nezaměstnanosti a rostoucím mzdám optimismus ztrácet nemuseli.
img

Pozitivní vývoj pokračuje. Fed trhy nezaskočil, slabá data nevadí

23.09.2021 Zářijové zasedání Fedu máme za sebou a žádné zásadní překvapení, které by trhy mělo vystrašit, se nekonalo. Lehce jestřábí signály sice zazněly, ale spolu s nimi také předpokládaná podmíněnost příštích kroků zejména situací na trhu práce. Pevný termín tedy nemáme, ale je možné, že měsíční nákupy v rámci QE se začnou zmenšovat už na příštím, listopadovém zasedání. Úplně by pak mohly přestat v polovině příštího roku.
img

Růstové ráno pro akcie a dolar

04.08.2021 Ačkoli se občas vracejí zmínky o problémech s koronavirem varianty delta, investoři se více zaměřují na dobré firemní výsledky. Mírně pozitivně může působit hlas z ECB, podle něhož by vysílání signálu o změnách v programu PEPP bylo v září ještě předčasné. To koresponduje s předpokladem déle trvající podpory. Naproti tomu byly dopoledne revidovány směrem dolů indexy nákupních manažerů ve službách v eurozóně, což je ovšem málo podstatná informace. .
img

Rozbřesk: Kondice průmyslu zůstala i v červenci příznivá

03.08.2021 Série příznivých zpráv z eurozóny pokračovala i včera, když byly zveřejněny finální červencové výsledky indexů nákupních manažerů v průmyslu. Za celou eurozónu sice mírně poklesly a dostaly se tak na tří až čtyřměsíční minima, nicméně i nadále zůstávají většinou nad hranicí šedesáti bodů. Znamená to jen zpomalování dosavadního boomu tohoto odvětví, které rozhodně nemá nouzi o zakázky.
img

Americký dolar koriguje na měsíční minima

02.08.2021 Minulý týden americký dolar konečně podlehl pozitivnímu sentimentu na finančních trzích a korigoval na jednoměsíční minima. Investoři se rozhodli pro rizikovější měny, zatímco akciové indexy si udržely nebo testovaly nová historická maxima a komoditní index CRB zaznamenal nové maximum cyklu. Na trzích nadále převládá pozitivní nálada a investoři si vybírají rizikovější nástroje, které odrážejí dobrou ekonomickou situaci.
img

Vstup do nového týdne je pozitivní. Inspirací Čína a výsledky

02.08.2021 Začátek týdne je na evropských trzích pozitivní. Španělské akcie dopoledne přidávají 1,5 procenta, kolem procenta v plusu se nacházejí Londýn či Paříž. Německý DAX zaostává s +0,2 pct. Důležitou roli při formování tržního sentimentu hraje nadále Čína, které pomáhá další uklidňování ze strany zdejších představitelů a návrat kupců do levnějších akcií. Zdejší situace pak přispívá k růstu i Evropě. Zároveň jsou tu ale také dobré firemní výsledky a drobný vliv může přicházet ze strany makrodat.
img

Rozbřesk: ECB si vytváří prostor pro delší měnovou expanzi

23.07.2021 Hlavní událostí včerejšího dne bylo pro trhy nepochybně zasedání ECB, které mělo ukázat naplňování nedávno oznámené nové strategie v praxi. A nešlo pouze o dříve avizovaný symetrický cíl ve výši dvou procent, který v podstatě znamená zvýšení původního inflačního cíle o několik desetin procentního bodu, ale také o posuzování jeho plnění.
img

Rozbřesk: Evropský PMI na patnáctiletém maximu

07.07.2021 Zatímco jsme si v ČR mohli užít díky státním svátkům prodlouženého víkendu, finanční trhy dostaly další sadu nových ekonomických dat. Týden odstartovaly nové zakázky německého průmyslu za květen, které nedopadly zrovna povzbudivě. Zatímco ty domácí pokračovaly v růstu, zahraniční objednávky byly tentokrát slabší. A to jak v případě zemí EU, tak zejména těch neunijních. Výrazný pokles zakázek zaznamenal i německý automobilový a elektrotechnický průmysl, které se navíc potýkají s přetrvávajícím globálním nedostatkem komponent.
C:\fakepath\top-05072021-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.07.2021 1) Obchodování na akciových trzích v asijsko-pacifickém regionu dnes skončilo smíšeně. Z makrodat investoři vyhodnocovali indexy nákupních manažerů v sektoru služeb. Na burze v Hongkongu ztrácely cenné papíry velkých technologických firem kvůli obavám z možných zásahů regulátorů.
img

Týden na akciových trzích: Amerika opět na rekordech, Praha ztrácela

25.06.2021 Od čtvrtka je americký S&P500 opět na rekordech, pomohl další již několikátý balíček fiskální pomoci, který tentokrát bude směřovat do infrastruktury. Další jestřábí komenty byly slyšet od několika guvernérů Fedu o tom, že snižování výkupu aktiv by mělo přijít dříve, než se čeká. Tento jestřábí komentář poslal index ve středu do mínusu.
img

Eurodolar roste na komentářích i datech, koruna vyhlíží vyšší sazby

23.06.2021 Včerejší vystoupení Jeroma Powella nakonec naplnilo očekávání. Šéf Fedu se snažil otupit jestřábí signály, které vyslalo poslední zasedání měnového výboru, dál zdůrazňoval přechodnost inflace a naznačoval, že s utahováním politiky nehodlá centrální banka nijak spěchat.
img

Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (31.5.2021)

31.05.2021 Máme za sebou klidný týden. Akciové indexy mírně rostly v čele s technologiemi. Také na komoditách převážily růsty. Naopak výnosy mírně klesaly. Výnosy z amerických desetiletých dluhopisů klesly pod 1,6 %. O dobré náladě na trhu svědčí i pokles rizikových přirážek. Index volatility VIX se dostal pod 17. A v neposlední řadě opět roste zájem o „meme“ akcie typu AMC nebo GameStop, kam se přesunula část spekulantů z nejistého trhu s kryptoměnami. Z makrodat byl zajímavý trh s bydlením v USA, kde se snižují prodeje nových domů kvůli nedostatečné nabídce na trhu. Naopak medián ceny nového domu vzrostl meziročně o 19,1 %! Boom na trhu s bydlením v USA však začíná alespoň v některých ohledech slábnout. Ceny dřeva klesly ze svého historického maxima dosaženého před 3 týdny už o více než pětinu.
img

Páteční odpoledne už není tak přesvědčivé, eurodolar klesá

21.05.2021 Vylepšit situaci na hlavních trzích v závěru týdne pomohla data z eurozóny. Indexy nákupních manažerů stále na vysokých úrovních a také nad odhady znamenají podporu pro tezi o pokračování cyklického oživení v Evropě, čímž pomohly odhlédnout od jiných témat a problémů.
img

Evropa roste, data nahrávají cyklické hře

21.05.2021 Po včerejším pozitivním dni na tom hlavní akciové trhy nejsou zle ani dnes dopoledne. Pátek přináší většině hlavních evropských indexů růst, který se postupně upevňuje a Stoxx Europe už přidává přes půl procenta. FTSE 100 zaostává, ale i ten se už dostal aspoň k nule.
img

Ranní okénko - PMI indexy ukážou zlepšující se sentiment ve službách

21.05.2021 Dnes jsou na řadě očekávané výsledky průzkumu mezi nákupními manažery (PMI) za květen. Dorazí z Německa, eurozóny a USA. PMI indexy pro průmyslový sektor na obou stranách oceánu od minulého léta (s občasnými zádrhely) stoupají. Oba se nacházejí nad 60 body, tedy hluboko v pásmu expanze. Nicméně je to zčásti dáno metodikou PMI, která vyhodnocuje současnou situaci v dodavatelských řetězcích, jako například prodlužování dodavatelských lhůt, jako přehřívání sektoru, ačkoliv se ve skutečnosti jedná o důsledek pandemie a souvisejících ekonomických uzavírek. I přesto jsou ale viditelné známky zlepšujících se podmínek jako například plnící se objednávkové knihy, nebo růst zaměstnanosti.
img

Ranní okénko - Fed se do zpřísňování politiky příliš nehrne

20.05.2021 V Evropě se dnes žádných významnějších makroekonomických údajů nedočkáme a budeme tak pro ně muset za oceán. V odpoledních hodinách našeho času dorazí ze Spojených států květnová edice Philadelphia Fed indexu aktivity v podnikatelském sektoru.
img

Ranní okénko - Ekonomický vývoj v Q1 byl v Evropě nejednotný

19.05.2021 Z ekonomických dat dnes dorazí finální výsledek dubnové inflace v eurozóně. Měl by být potvrzen předchozí odhad, tedy meziroční růst o 1,6 % r/r (0,6 % m/m), zatímco dynamika jádrové inflace zůstala téměř beze změny na 0,8 % r/r. Vzhledem ke zvýšené volatilitě inflace, nejen v eurozóně, ovšem nelze případnou revizi vyloučit. Dalším zajímavým údajem bude statistika o prodeji automobilů v EU, kterou vydá Evropské sdružení automobilových výrobců (ACEA). Počet nových registrací osobních automobilů značně ožil (v březnu+59,5 % r/r očištěno od kalendářní vlivy). Za silným nárůstem ale stojí pokles z jara minulého roku (v březnu 2020 -54,0 % r/r).
img

Ranní okénko - Američtí zpracovatelé dál hlásí silnou expanzi

18.05.2021 Dnes na programu mnoho významnějších makroekonomických událostí není a jedinou výjimkou bude sada informací o vývoji v eurozóně. Její bilance zahraničního obchodu by v březnu podle odhadů měla prakticky zopakovat únorový výsledek a dosáhnout přebytku 18,7 mld. EUR. Dočkáme se i zpřesněného odhadu vývoje hrubého domácího produktu. Ten podle první informace vykázal v prvním čtvrtletí letošního roku mezikvartální pokles o 0,6 % a za loňskem tak zaostal o 1,8 %.
img

Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (17.5.2021)

17.05.2021 Akciovým trhům se v minulém týdnu nedařilo. Studenou sprchou bylo úterní zveřejnění americké inflace v USA, která meziročně zrychlila na 4,2 %. Index S&P 500 ztrácel ze svých maxim až 5 %, nicméně v závěru týdne se mu podařilo většinu ztrát zlikvidovat. Pondělní seance zatím ukazuje červená čísla. Trhy spekulují, zda je růst inflace vyšší, než Fed očekával. Pokud by tomu tak bylo a začaly by růst výnosy, tak akcie by mohly mít to nejlepší na nějakou dobu za sebou. Situace se nevyvíjela pozitivně ani na kryptoměnách a komoditách, kde jsme byli svědky nejvyšších propadů na zrninách a některých průmyslových kovech.
img

Ranní okénko - Zápis z jednání ČNB naznačil, že zvýšení úrokových sazeb se blíží

17.05.2021 Tento týden je v českém kalendáři pouze dubnová statistika cen průmyslových výrobců, kterou ČSÚ zveřejní již za několik málo minut. V nastávajících dnech nás potom čeká zpřesněný odhad HDP eurozóny, předběžné výsledky HDP budou ale reportovat i Slovensko a Maďarsko. Americký Fed zveřejní zápis z posledního jednání, který patrně nepřinese nové informace a pouze potvrdí, že diskuse o utahování měnové politiky jsou předčasné. Závěrem týdne dorazí indexy nákupních manažerů za květen.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Předstihové indikátory ukáží v květnu expanzi služeb i výroby

17.05.2021 Indexy nákupních manažerů v eurozóně ukáží zvýšení aktivity ve službách za květen. Ve výrobním sektoru by indexy měly mírně klesnout po předchozích rekordních nárůstech, i tak však bude jejích úroveň stále velmi vysoko. Zápis ze zasedání Fedu by mohl poukázat na to, jak jeho členové smýšlejí o rizicích inflace. České výrobní ceny by měly ukázat další citelný nárůst.
img

Rozbřesk: Eurozóna v druhé recesi. A dolar sílí...na vlně rychlého oživení

03.05.2021 HDP v eurozóně spadlo do druhé pandemické recese. Poklesy ale nejsou tak výrazné, jak ukazovaly na základě měsíčních statistik naše (nowcast) modely. HDP v eurozóně spadlo o 0,6 % mezikvartálně, zejména kvůli výraznému poklesu německého hospodářství.
img

BREAKING: Americké PMI vyskočily nad odhady

23.04.2021 V USA byly zveřejněny indexy nákupních manažerů PMI (flash). Výrobní PMI index v dubnu vzrostl na 60,6 bodů z březnových 59,1 bodů. Očekávání bylo nastaveno na 60,5 bodů. Výsledek ukázal na další zrychlení expanze výrobního sektoru. PMI roste nejvíce od února 2020.
img

Ranní okénko - PMI opět zhodnotí situaci v dodavatelských řetězcích

23.04.2021 Hlavní události týdne jsou koncentrovány do závěrečných dvou dnů. Včera proběhlo měnověpolitické zasedání ECB a jak se předpokládalo, došlo jen k potvrzení dřívější komunikace. Dubnová edice evropského průzkumu spotřebitelské důvěry dopadla lépe, než odhady naznačovaly. Dnes trh již upíná svou pozornost ke zveřejnění průzkumu mezi nákupními manažery (PMI), které dorazí nejprve z eurozóny, včetně Německa, a odpoledne z USA.
img

Ranní okénko - Podle Rusnoka se ekonomický výhled zhoršil

22.04.2021 Evropská centrální banka má dnes na programu pravidelné měnověpolitické zasedání. Vzhledem k okolnostem ovšem nebude patřit mezi ta nejzajímavější, jelikož se neočekává žádná změna v nastavení politiky, ani výraznější posun v rétorice. ECB již minule ústy své šéfky Lagardeové vystoupila proti nedávnému svižnému růstu výnosů na evropských dluhopisech, který podle ní neodrážel kondici ekonomiky ani výhled na inflaci a hrozil tak předčasně utáhnout měnové podmínky. Kromě verbálního zásahu došlo i k přesměrování části objemu prostředků vyhrazených na nákupy aktiv ze speciálního pandemického programu do nejbližších týdnů a měsíců. Situace na dluhopisovém trhu se mezitím stabilizovala a ECB tak patrně nebude mít důvod na svém postoji mnoho měnit.
img

Ranní okénko - Ceny výrobců si patrně udrží svižné tempo i v nejbližších měsících

21.04.2021 Podrobněji jsme se březnové statistice cen českých výrobců věnovali v komentáři. Ceny výrobců v průmyslu meziměsíčně přidaly 1,4 %, oproti předchozím 0,7 %, čímž se meziročně dostaly na 3,3 %, po minulých 1,4 %. Za celé první čtvrtletí si v průměru připsaly +1,6 % r/r. Kromě vyšších cen energií (+5,6 % r/r), přispělo k celkovému březnovému růstu průmyslových cen také zdražení meziproduktů (+5,4 % r/r). Vývoj tak reflektuje růst cen komodit zejména ropy či například kovů, jež vede k vyšším nákladům. K růstu cen došlo i v ostatních kategoriích – ve stavebních pracích o 1,9 % r/r (v únoru o 1,8 %) a v zemědělství o 0,4 % r/r (v únoru ještě pokles o 1,6 %). Ke zvolnění meziroční dynamiky cen došlo pouze ve službách v podnikatelské sféře, z 1,4 % na 0,7 %.
img

Ranní okénko - Ceny výrobců nabírají tempo

20.04.2021 Jedinou významnější makroekonomickou událostí dnešního dne bude zveřejnění březnového údaje o vývoji cen průmyslových výrobců v tuzemsku. Ty budou podle nás taženy hlavně cenami produktů navázaných na zdražující ropu a svou roli sehrají i zádrhely v dodavatelských řetězcích. Po ještě relativně umírněné cenové dynamice z února (1,4 % meziročně), tak očekáváme svižné zrychlení až na 2,8 %, což by v meziměsíčním srovnání odpovídalo 0,9 %. Se svým odhadem se tak nacházíme mírně nad konsenzem trhu, ovšem dnes ráno zveřejněný údaj z Německa, který právě tržní odhady citelně předčil, naznačuje, že bychom se překvapivě svižné cenové dynamiky mohli dočkat i u nás.
img

Ranní okénko - PMI odhalí rozevírající se nůžky mezi sektorem služeb v eurozóně a USA

19.04.2021 V tomto týdnu budou klíčovou událostí dubnové PMI indikátory pro eurozónu a USA. Bude nás zajímat nejen vývoj ve službách a výrobě, ale i informace o tom, zda přetrvávají, či se dokonce nezhoršují podmínky v dodavatelsko-odběratelských řetězcích. Ty jednak limitují výrobu a jednak tlačí ceny vstupů vzhůru. V tomto směru budou zajímavé také březnové ceny průmyslových výrobců, jež dorazí z tuzemska i Německa. Kromě ekonomických dat se koná zasedání ECB, od kterého nečekáme změnu jak v nastavení sazeb, tak v komunikaci měnové politiky.
C:\fakepath\top-07042021-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.04.2021 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří skončilo dnes smíšeně. Indická centrální banka potvrdila nastavení základní úrokové sazby na 4 % a zopakovala, že je připravena držet měnovou politiku ve směru podpory ekonomiky tak dlouho, jak to bude třeba.
img

Forex: Český maloobchod potvrdí oslabenou pozici

07.04.2021 Indexy nákupních manažerů ve službách eurozóny pravděpodobně podlehnou mírné revizi směrem dolů. Zápis z minulého jednání Fedu poodhalí, jak bankéři smýšlejí o nutnosti ponechat ultrauvolněnou měnovou politiku dlouhou dobu beze změny. České maloobchodní tržby za únor vykáží podobný meziroční pokles jako v lednu. Polsko ponechá nastavení měnové politiky bez změny, ale tématem na jednání bude vyšší inflace.
C:\fakepath\top-31032021-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.03.2021 1) Asijské akciové trhy uzavřely dnes převážně v minusu. Posílení hlavním indexům v regionu nedokázaly zajistit ani čínské indexy nákupních manažerů, které ukázaly na pokračující ožívání tamní ekonomiky.
img

Rozbřesk: Přijde náznak dobré kondice českého průmyslu? Špunt v Suezu povoluje

29.03.2021 Nejenom finanční trhy uklidnila minulý týden umírněná rétorika ČNB, která dala jasně najevo, že ke zvyšování úrokových sazeb přistoupí teprve tehdy, až bude zvládnuta pandemie v ČR a dojde i k oživení ekonomiky. Předběžné indexy nákupních manažerů z Německa pak ukázaly, že minimálně naše nejbližší okolí vytváří příznivé podmínky pro návrat konjunktury už nyní, a tak jen zbývá doma zvládnout pandemii a postupně se vracet do dřívějších kolejí. Plán rozvolňování asi ještě tento týden nespatří světlo světa, nicméně po Velikonocích by se mohlo ukázat, že si ČR může dovolit učinit první kroky na cestě k normálu. V první fázi nicméně půjde nejspíše o návrat žáků a studentů do škol a o odstranění restrikcí ve službách půjde teprve až v druhém sledu. V každém případě pandemická čísla zůstanou i nadále v centru pozornosti.
img

Slušná evropská data, německý obrat a vyčkávající ČNB

24.03.2021 Česká národní banka podle očekávání nechala úrokové sazby beze změny. V souladu s předpoklady také banka naznačila, že období stabilních sazeb se může ještě protáhnout. Vyjádřila to podstatnými riziky pro prognózu v souvislosti s pandemií, kvůli nimž akomodativní politika může trvat déle. Guvernér Rusnok neupřesnil termín možného budoucího zvedání sazeb, ale prohlásil, že podle bankovní rady by větší chybou bylo předčasné utažení. Bude se tak vyčkávat na vyřešení pandemické situace. Koruna výsledkem jednání nijak překvapena nebyla. Její kurz oslabil hned zrána, načež měl tendenci se postupně vracet.
img

Po negativním úvodu zlepšení. Obavy z uzávěr tlumí dobrá data

24.03.2021 Během letošního roku jsme si zvykli na to, že dluhopisový trh umí určovat směr toho akciového, přičemž korelace na cenách je pozitivní. Včera to ale vypadalo spíše na klasický risk-off, tedy prodeje (rizikových) akcií či komodit a přesun do (bezpečnějších) dluhopisů a dolaru.
img

Rozbřesk: ČNB zřejmě na čas odloží své jestřábí záměry

24.03.2021 Hlavní tuzemskou událostí dnešního dne bude nepochybně zasedání bankovní rady ČNB. Sice se nedá předpokládat, že by ČNB dnes sáhla na úrokové sazby, nicméně něco málo by mohli centrální bankéři naznačit ohledně svých dalších záměrů. Stále totiž platí prognóza, podle které by už ve druhém čtvrtletí měla ČNB začít zvyšovat úrokové sazby a jen v letošním roce tak učinit celkem třikrát. S ohledem na pandemickou situaci i nerovnoměrný vývoj ekonomiky je pravděpodobné, že tento ambiciózní „plán“ nevyjde, a to zřejmě i navzdory prozatím vyšší než očekávané inflaci.
img

Rozbřesk: ČNB vyjasní svůj postoj k růstu sazeb

22.03.2021 Hlavní událostí tohoto týdne bude na domácím poli, pomineme-li veškeré dění kolem pandemie, nepochybně zasedání bankovní rady ČNB. Proběhne tentokrát už ve středu a sice se od něj nečeká žádná změna sazeb, zajímavé být přesto může. Bankovní rada se totiž bude moci opět jasněji vymezit vůči jestřábí prognóze předpokládající start utahování měnové politiky už ve druhém kvartále letošního roku.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Předstihové indikátory v eurozóně odrážejí stále nepříznivou epidemickou situaci

22.03.2021 Zasedání Evropské rady tento týden bude diskutovat distribuci vakcíny proti Covid-19 a evropský očkovací pas. Indexy nákupních manažerů v eurozóně budou odrážet nadále nepříznivou epidemickou situaci. Fiskální balíčky v USA přinášejí vysokou rozkolísanost příjmů i výdajů amerických domácností. Zasedání ČNB změnu nastavení měnové politiky nepřinese.
img

Další obrat akcií přináší růst, výnosy však míří rychle nahoru

03.03.2021 Akcie se sice houpou nahoru a dolů, ale na rozdíl od konce února se posouvají výš. Za dnešním růstem v Evropě opět nevidíme žádné zásadní zprávy. Indexy nákupních manažerů v eurozóně byly pro sektor služeb revidovány vzhůru, ale to můžeme těžko označit za podstatnou motivaci pro trhy. Frankfurt, Londýn, Paříž i Milán si dopoledne připisují více než procento.
img

Ranní okénko - Výrobní ceny v eurozóně by měly reflektovat rostoucí náklady

03.03.2021 Evropský kalendář dnes nabídne lednový index průmyslových cen, kterému bude trh věnovat pozornost s ohledem na rekordně svižný růst cen vstupů, jež odhalily výsledky PMI indexů. Z USA dorazí údaj o sentimentu v průmyslu a o zaměstnanosti v soukromém sektoru.
img

Ranní okénko - Německé maloobchodní tržby se propadly

02.03.2021 Dnes dorazí zpřesněný odhad vývoje českého HDP v posledním čtvrtletí loňského roku z dílny Českého statistického úřadu. Kromě tradičních detailnějších informací o vývoji tuzemského hospodářství bude dnešní údaj zajímavý i z pohledu případné revize. Vzhledem k dynamice vývoje je totiž tato eventualita pravděpodobnější než obvykle a data naznačují, že by mohlo dojít k mírnému zlepšení původně udávaného poklesu o 5 % meziročně.
img

Ranní okénko - Za výsledkem HDP v závěru roku stál patrně zejména čistý vývoz

01.03.2021 Z českých dat budeme tento týden sledovat zejména zpřesněný odhad HDP včetně jeho detailní struktury. Před tím je ale na řadě PMI ve výrobě, který sice nebude reflektovat aktuální vypjatou epidemickou situaci, přinese ale nové informace o komplikacích v dodavatelských řetězcích a tím pádem o vývoji nákladových tlaků. Český kalendář nakonec uzavře údaj o únorové nezaměstnanosti. Z ekonomiky eurozóny bude stěžejní předběžný odhad spotřebitelské inflace. V USA je na řadě měsíční statistika z trhu práce.
img

Rozbřesk: Ifo potvrzuje příznivější očekávání německých firem

23.02.2021 Už páteční indexy nákupních manažerů naznačily zlepšování situace v německém průmyslu a včerejší výsledky Ifa tento závěr znovu potvrdily. Celkově se Ifo opět zlepšilo, a to jak z pohledu hodnocení současné situace firem, tak jejich očekávání pro příští měsíce. Už potřetí za sebou se tak zvyšuje optimismus německých firem, dokonce navzdory tamnímu lockdownu.
img

Rozbřesk: Průmysl zadržuje propad ekonomiky a ztráty dluhopisů neberou konce

22.02.2021 Kontrast, který vidíme v Česku, ve vývoji nálad i tržeb mezi průmyslem a službami, není v Evropském měřítku nijak výjimečný. Potvrdily ho i v pátek zveřejněné předběžné indexy nákupních manažerů ve vybraných zemích eurozóny. Nepřekvapily slabší výsledky PMI za služby, na které primárně směřují restrikce, ale spíš velmi silná čísla u průmyslu.
img

Ranní okénko - PMI indexy patrně odhalí brzdící tempo výroby

19.02.2021 Trh dnes bude vyhlížet očekávánou únorovou várku průzkumu mezi nákupními manažery (PMI), které dorazí pro Německo, eurozónu i USA. Indexy by měly zůstat stabilizované na lednových hodnotách. Prostoru pro zlepšení moc není, jelikož aktivitu stále sužují omezení spojené s pandemií a nové, rychleji se šířící mutace viru vnesly další obavy. Znovu by tak měl být potvrzen již známý příběh o solidním tempu průmyslu a utlumeném sektoru služeb. V případě průmyslu bude mimo jiné zajímavý vývoj komplikací v dodavatelských řetězcích a přílivu nových zakázek.
img

Forex: Aktivita ve službách i ve výrobě by měla brzdit

19.02.2021 Čekáme, že indexy nákupních manažerů v eurozóně, Německu i v USA za únor vykáží pokles. V případě výrobního sektoru půjde o indikaci zpomalení růstu, zatímco ve službách v Evropě o prohloubení poklesu. Situace ve službách v USA stále vykazuje expanzi, naopak indexy v Evropě ukáží na prohloubení propadu.
img

Ranní okénko - Evropská spotřebitelská důvěra zřejmě zůstane utlumená

18.02.2021 Dnes se dočkáme předběžného výsledku průzkumu spotřebitelské důvěry v zemích eurozóny. Zde se zázraky neočekávají, když trh vyhlíží jen nepatrný růst z -15,5 na -15 bodů, přičemž odhad RBI je ještě mírně pesimističtější s -15,6. Sentiment evropských spotřebitelů se přitom ani v létě nestačil vzpamatovat z první vlny pandemie, když po propadu k -22 bodům stačil vzrůst jen k letním zhruba -14 a od té doby paběrkuje poblíž této hodnoty. Ještě před příchodem koronaviru přitom činil -6,4 bodu a jeho pětiletá průměrná úroveň činí -8,0. Těžko se ovšem evropským spotřebitelům divit, když měsíce neslyší o ničem jiném, než dalších a dalších kolech ekonomických uzavírek.
img

Ranní okénko - Americký maloobchod má potenciál ke zlepšení

17.02.2021 Americký Fed dnes zveřejnění zápis z posledního zasedání. Z USA dále dorazí sada ekonomických dat za měsíc leden včetně maloobchodních tržeb a průmyslové výroby. Lednový údaj o maloobchodních tržbách ukáže, zda na přelomu roku posílila spotřebitelská poptávka. Konsensus trhu počítá s růstem tržeb meziměsíčně blízko 1% bez i se zahrnutím prodeje automobilů. Jednalo by se o zlepšení oproti prosinci, kdy se dostavil pokles o 0,7 % (vyjma automobilů o 1,4 %), čímž byl překonán i ten nejpesimističtější odhad. Naději dodává snižující se dynamika počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti v posledních týdnech. Na druhé straně ukazují výsledky šetření mezi spotřebiteli na zhoršení sentimentu – v únoru spotřebitelská důvěra dokonce sestoupila až na šestiměsíční minimum. Navíc údaje zachycující změny ve statistice o žádostech o podporu v nezaměstnanosti jsou ovlivňovány sezónními faktory, které můžou v takto atypickém období zkreslovat skutečný vývoj. Příkladem je třeba obvyklé sezónní nabírání nových zaměstnanců, které je pandemií narušeno.
img

Ranní okénko - Evropský průmysl opět chladne

16.02.2021 Dnes v dopoledních hodinách dorazí únorové vydání ZEW indexu pro Německo i celou eurozónu. Oproti lednu se tentokrát pro Německo neočekává velká změna, když by hodnocení aktuální situace mělo stagnovat poblíž -66,5 bodu, tedy sice výše, než činila nejslabší hodnota z loňské první vlny pandemie (-93,5), ovšem nadále suverénně pod pětiletým průměrem (28,2). Příčinou této skepse jsou pochopitelně pokračující epidemické uzavírky. Naději nabízí alespoň druhá složka indexu, tedy očekávání do budoucna, která by měla zůstat poblíž 60 bodů. To je z historického pohledu výrazně nadprůměrný výsledek, byť je nutné jej brát s rezervou, jelikož reflektuje vidinu odražení od skutečně velice hlubokého dna. Podobným vývojem patrně projde i index očekávání v celé eurozóně, který v lednu vykázal 58,3 bodu a přibližně tak kopíruje ten německý.
img

Ranní okénko - Sentiment v ekonomice zůstal patrně bez větších změn

15.02.2021 V následujících dnech dorazí únorové „měkké“ indikátory z eurozóny i USA, které poskytnou čerstvé informace o dopadu aktuálních protipandemických opatřeních na ekonomickou aktivitu. Současně budou zveřejněna poslední chybějící data z prosince, díky nimž bude možné uzavřít a zhodnotit ekonomické ztráty za minulý rok. FED i ECB zveřejnění zápis z posledního měnového zasedání. Po nesouhlasu Sněmovny se hejtmani dohodli s vládou na vyhlášení nouzového stavu na dalších 14 dní počínaje dneškem.
img

V Americe by měl narůst optimismus mezi podniky

09.02.2021 Pro dnešek není na ekonomickém radaru mnoho zajímavých událostí a patrně jedinou výjimku představuje lednové vydání amerického NFIB průzkumu optimismu mezi malými podniky. Těm se sice po jarních uzavírkách nálada poměrně rychle vrátila, když z dubnového dna poblíž 90 bodů rychle vystoupala až k zářijovým 104 bodům, ovšem následně byla opět rychle zchlazena druhou vlnou pandemie. Po několikaměsíčních poklesech, které vyústily až v prosincových 95,9 bodu nyní trh doufá v obrat k růstu k 97. Malé podniky by tak měly reflektovat masivní fiskální podporu, postupné rušení uzavírek i naději na blížící se proočkování populace.
img

Český průmysl nezklamal a zůstává tahounem

08.02.2021 Prosincový objem průmyslové výroby bez očištění o kalendářní vlivy předčil tržní odhad, když meziročně narostl o 5,8 %. Nepřekvapil ovšem nás, kteří jsme přesně v takový výkon věřili. Po očištění o efekt dvou bonusových pracovních dnů oproti předchozímu roku pak tento výsledek stačil na růst o 0,5 %. Meziměsíčně tak ve srovnání s listopadem průmysl přidal 0,2 %. Rok 2020 skončil výsledkem -8,0 %, což jen o chlup překonal náš výhled, který činil -8,4 %. Za největší úspěch lze považovat poslední čtvrtletí roku, které navzdory pandemickým uzavírkám a restrikcím přineslo meziroční růst výroby o 0,8 %.
C:\fakepath\top-03022021-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.02.2021 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří dnes skončilo v plusu. Pod nulou den zakončila z hlavních trhů jen burza v Šanghaji. Investoři se zaměřili na finální lednové indexy nákupních manažerů ve službách.
img

Stříbro koriguje růst, Gamestop klesá, akciovým trhům se však v úvodu týdne daří

01.02.2021 Cena stříbra, na které se obrátila masivní retailová poptávka, je asi o 6 procent v plusu, takže od rána své zisky citelně redukovala. Také Gamestop, na který stále míří velká pozornost, dnes propadl. Cena se snižuje asi o čtvrtinu, poté co se peníze investorů rozmělnily do dalších jmen či zmíněného stříbra, ale také po zprávě o snížení short interestu na titulu. Podle IHS Markit klesly tyto sázky na pokles (skrze krátké pozice i deriváty) na 39 pct z extrémních 114 procent free floatu (na trhu dostupných akcií). To je už na tuto akcii vcelku normální hodnota, takže očekávání dalších masivních nucených nákupů mohou polevit a mezi spekulanty v dlouhých pozicích poroste napětí, zda radši nevybrat tučné zisky mezi prvními.
img

Ranní okénko - Poslední data ukazují na mírnější pokles české ekonomiky

01.02.2021 Ekonomická data očekávaná tento týden nám umožní vyčíslit ekonomické ztráty za minulý rok. Budou zveřejněny předběžné odhady HDP za čtvrtý kvartál jak pro ekonomiku českou, tak i eurozóny. Současně dorazí indexy nákupních manažerů, díky nimž budeme moc zaktualizovat stav ekonomik v právě probíhajícím čtvrtletí. Neméně důležité bude zasedání ČNB.
img

Ranní okénko - Předběžné odhady HDP za čtvrtý kvartál ukážou, že druhý lockdown byl méně ničivý, než ten první

25.01.2021 Z pohledu českých dat ekonomický kalendář nabídne pouze konjunkturální šetření ČSÚ. Hlavní událostí týdne budou předběžné výsledky HDP za čtvrtý kvartál některých evropských států (v čele s Německem, Francií a Španělskem) a také USA, kde navíc Fed rozhodne o nastavení úrokových sazeb.
img

Negativní dopoledne. Investoři si všimli, že koronavirus zůstává problémem

22.01.2021 Konec týdne zatím akciím na globálních trzích nesvědčí. Po poklesu asijských trhů zamířily dolů také ty evropské, kde sledujeme v případě hlavních indexů ztráty: DAX -0,7 pct, CAC 40 -0,9 pct, FTSE 100 -0,5 pct. Třeba milánská burza se však propadá o 1,8 procenta. Spolu s tím oživil zájem o státní dluhopisy, přičemž ale pokles výnosů u těch hlavních je zatím mírný. Zlato se obchoduje lehce v červeném.
img

BREAKING: PMI z Francie a Německa nenadchlo

22.01.2021 Dnešní data nezklamala, ale nelze hovořit ani o pozitivním překvapení. Ve statistikách je vidět výrazný dopad koronavirových opatření. Sektor služeb pokračuje v poklesu, ovšem výrobní sektor vykazuje pěkný růst. Akciové indexy reagovaly nejprve na zveřejněná data negativně, ale po zveřejnění výsledků z Německa se pokles zastavil. DE30 pokračuje v obchodování v blízkosti úrovně 13 800 bodů.
img

Ranní okénko - PMI indexy nejspíš poklesly v odvětví výroby i služeb, ECB beze změny

22.01.2021 Včerejší zasedání evropské centrální banky potvrdilo očekávaný průběh. Sazby byly ponechány beze změny a opět bylo zdůrazněno, že výhodné podmínky financování vydrží i v delším časovém horizontu. Prezidentka ECB Lagarde upozornila, že vzhledem k aktuálnímu pandemickému vývoji je ekonomický výhled z krátkodobého pohledu zatížen riziky. Nicméně na druhé straně konstatovala očekáváný nástup oživení v průběhu roku. Inflační tlaky by měly dle ECB setrvat i nadále nízké v důsledku snížené poptávky, nízké mzdové dynamiky a silnějšímu euru. Nicméně výhledově lze během roku očekávat zesílení tempa inflace, což je v souladu i s naším výhledem. V roce 2021 očekáváme, že inflace v eurozóně dosáhne 1,1 %.
img

Forex: Indexy nákupních manažerů klesnou

22.01.2021 Indexy nákupních manažerů v eurozóně za leden ukáží nižší růst výroby a klesající aktivitu ve službách. V prvním čtvrtletí se Evropa stále potýká s rizikem recese, což ovlivní i očekávání vůči středoevropským ekonomikám a měnám. Index PMI pravděpodobně klesl i v USA, kde má ovšem menší sledovanost.
img

Ranní okénko - Německé ceny výrobců překvapily růstem

21.01.2021 Dnešní měnověpolitické zasedání Evropské centrální banky podle nás změnu v nastavení měnových podmínek nepřinese. Úprava sazeb prakticky nepřichází v úvahu a alternativní nástroje, jako jsou programy TLTRO či PEPP byly čerstvě rekalibrovány na zasedání předchozím. Přesto budeme pozorně sledovat, jak se ECB alespoň rétoricky vyrovná s nečekaně tvrdým dopadem dalších pandemických vln na evropské ekonomiky. Prezidentka Christine Lagardová by také mohla naznačit, jakým směrem se ubírá připravovaná změna dlouhodobé strategie ECB, která je avizována na léto letošního roku.
img

Joe Biden zahájí čtyřleté období ve funkci prezidenta USA

20.01.2021 Dnes je v kalendáři inaugurace nadcházejícího prezidenta USA Joe Bidena. A ačkoliv je samotná ceremonie ryze symbolická, představuje předání moci v Bílém domě pro ekonomiku, finanční trhy i zahraniční politiku významné změny. Z ekonomického hlediska lze od administrativy Bidena počítat s více expanzivní fiskální politikou čítající například výraznější podpůrný vládní balíček, což by se mělo promítnout ve vyšším ekonomickém růstu. Současně to s sebou nese riziko směrem k vyšší inflaci. Trhem očekávaná inflace měřená inflačním swapem 5Y5Y stoupla od konce listopadu z 2,15 % na 2,45 %. Na straně druhé je však třeba očekávat vyšší daně v korporátním sektoru (28 % namísto 21 %) a výraznější progresivní zdanění přesahující 39 % pro nejvyšší příjmovou kategorii. To vládě sice vygeneruje vyšší příjmy, nicméně na seznamu jsou vysokonákladové položky, které státní pokladnu naopak zatíží. Příkladem je dosažení emisních cílů „Green Deal“ nebo navázání na tzv. Obamacare, která představuje alternativu k privátnímu zdravotnímu pojištění především pro nízkopříjmové skupiny. Z politického hlediska lze od Bidena očekávat distancování od „America first“ přístupu a návrat k multilateralismu. Na domácí scéně pak bude Joe Biden čelit polarizaci společnosti. Jistou výzvou bude obnovit v očích veřejnosti přesvědčení, že republikáni a demokraté usilují o spolupráci a nestojí si vždy v cestě.
img

Ranní okénko - Od německého ZEW indexu zázraky nečekáme

19.01.2021 Český statistický úřad dnes zveřejní prosincová data o vývoji tuzemského indexu cen průmyslových výrobců. Po listopadovém poklesu o 0,5 % meziměsíčně tentokrát očekáváme nárůst o 0,2 %, což by v meziročním srovnání odpovídalo cenové stagnaci. Trh je v tomto odhadu s námi zajedno. Na rozdíl od služeb nevykazuje český průmyslu momentálně problémy s odbytem či poptávkou, což vytváří prostor pro růst cen. Zároveň platí, že některé konkrétní výrobní vstupy se mohou vlivem pandemických restrikcí stávat dočasně nedostatkovými, či obtížně přepravitelnými, což je prodražuje.
img

Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (18.1.2021)

18.01.2021 Začíná důležitý týden pro Spojené státy a důvodem není pondělní státní svátek, který v tento den omezí obchodování na trzích. Ve středu proběhne inaugurace Joe Bidena, který se stane 46. prezidentem Spojených států. Bezpečnostní služba je ve střehu s cílem zamezit podobnému chaosu, jakého jsme byli svědky 6. ledna při útoku na Kapitol. V tomto týdnu nebude zveřejněno velké množství důležitých fundamentů. Větší pozornosti investorů by se mohlo dostat výsledkové sezóně v USA a důležité by měly být také novinové titulky v souvislosti s předáváním moci nové americké administrativě.
img

Ranní okénko - PMI indexy si pravděpodobně mírně pohoršily, od ECB mnoho nového nezazní

18.01.2021 V nastávajícím týdnu Český statistický úřad zveřejní ceny průmyslových výrobců za prosinec. ECB rozhodne o úrokových sazbách a sledované budou také výsledky šetření mezi nákupními manažery (PMI). Čekají nás ovšem i důležité politické události, kterým bude dominovat inaugurace nového prezidenta USA.
img

Demokrati o krok blíž ovládnutí Senátu. Špatná zpráva pro Nasdaq, dluhopisy a dolar

06.01.2021 Pozornost finančních trhů se momentálně soustřeďuje hlavně na výsledky druhého kola senátních voleb v americké Georgii. Reakce ukazuje, že si zřejmě velká část investorů dosud nepřipouštěla, že by mohlo dojít ke změně rozložení sil v Senátu. Volatilita stoupla a americké akciové futures míří dolů. Nejvíce, 2,2 procenta, ztrácí Nasdaq , neboť technologické tituly se asi nejvíce mohou obávat vyšších daní a tvrdší regulace. Pro americké dluhopisy jsou zase nebezpečím rozpočtové plány demokratů - ovládnutí Senátu by otevřelo cestu navýšení fiskálního stimulu.
img

Ranní okénko - Od českého průmyslu se čeká dobrý výsledek

04.01.2021 První týden roku 2021 bude odstartován indexy nákupních manažerů (PMI) za prosinec. Zajímavý bude především tuzemský index PMI ve výrobě, jelikož z ekonomiky Německa, eurozóny i USA již dorazí pouze finální výsledky, u kterých trh nepočítá s výraznějšími odchylkami – mělo by tak být potvrzeno zlepšení oproti listopadovému výsledku. To indikuje pozitivní vývoj i u českého PMI. Počítáme s dalším posunutím do pásma expanze z 53,9 na 54,8 bodů.
img

Nadšení před Fedem vyprchává

16.12.2020 Dnešek začal pro hlavní trhy velice dobře, když se podporou stala rostoucí důvěra v příznivý výsledek jednání o americkém fiskálním balíku a obchodní dohodě EU s Británií, dále rozjezd očkování v USA a nová data. Indexy nákupních manažerů v eurozóně dopadly lépe, než se čekalo, a naznačily, že ekonomická aktivita koncem roku příliš neklesá.
img

Překvapení od ČNB pod stromeček nečekejme

16.12.2020 Úrokové sazby centrální banky zůstanou pravděpodobně po prosincovém jednání beze změny. Výkon ekonomiky byl sice ve třetím čtvrtletí lepší, než ČNB čekala, další vývoj pandemie je však i nadále nejistý. Zvýšení úrokových sazeb z důvodu vyšší inflace by mohlo narušit již tak zkoušenou finanční stabilitu. Důvodem pro jejich nárůst není podle ČNB ani plánované snížení daní. Úrokové sazby tak podle našeho základního scénáře setrvají na současné úrovni až do konce příštího roku. Rizikem vyšších sazeb v druhé půli roku 2021 je zejména možná vyšší odolnost průmyslového sektoru, či rychlé proočkování populace.
img

Ranní okénko - Fed by mohl komentovat budoucí trajektorii nákupu aktiv

16.12.2020 Dnešní ekonomický kalendář odstartuje index cen českých průmyslových výrobců následovaný indikátory PMI pro eurozónu a USA. Odpoledne upoutá pozornost trhu zasedání americké centrální banky Fed.
img

Převážně pozitivní den díky spekulacím o hlavních tématech

16.12.2020 Zatímco včera ještě některé trhy váhaly, dnes ráno optimismus propuká naplno. Hlavní akciové trhy míří strmě vzhůru, znovu v čele s DAXem (+1,3 pct). Dluhopisové výnosy rostou (německý 10Y o 2 bps) a eurodolar stoupá nad 1,22. Zatímco ropa jen drží pozice, zlato využívá k růstu slabší dolar. Libra se proti dolaru už dostala nad 1,35, dál však nepokračuje.
img

BREAKING: Německé a francouzské PMI ve službách vzrostly nad očekávání

16.12.2020 Flash PMI indexy nákupních manažerů za prosinec v hlavních evropských ekonomikách byly právě zveřejněny. Francouzská data (9:15) ukázaly růst výroby z 49,6 na 51,1 bodů (oček. 50,1 bodů) a růst služeb z 38,8 bodů na 49,2 bodů (oček. 40,0 bodů). Německá data (9:30) ukázala růst výroby z 57,8 bodů na 58,6 bodů (oček. 56,4 bodů) a růst služeb z 46,0 bodů na 47,7 bodů (oček. 44,0 bodů).
img

Ranní okénko - Americký průmysl během pandemie patrně mírně snížil tempo

15.12.2020 Dnešní ekonomický kalendář nabídne údaje z ekonomiky USA. Z tuzemska ani z eurozóny žádná důležitá data nedorazí. Koronavirová situace se opět ubírá nepříznivým směrem, Česko tak od pátku přejde do 4. stupně protiepidemického systému spojeného se zpřísněním restriktivních opatření.
img

Ranní okénko - Od ČNB změny úrokových sazeb neočekáváme

14.12.2020 V předvánočním týdnu zasedne k jednacímu stolu bankovní rada ČNB a také Fedu. Ani v jednom případě neočekáváme změnu nastavení úrokových sazeb. Ekonomickým datům budou dominovat přední ukazatele za prosinec v čele s PMI indikátory. Opět by se měl potvrdit rozdílný vývoj v průmyslu a odvětví služeb.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Od ČNB žádné překvapení pod stromeček nečekejme

14.12.2020 ČNB ani na prosincovém zasedání nastavení měnové politiky měnit nebude. Vývoj ekonomiky ve třetím čtvrtletí byl sice lepší, než centrální banka čekala, nejistota ohledně dalšího průběhu koronavirové pandemie je však i nadále vysoká. Výrobní sektor ale vůči její druhé vlně zůstává poměrně odolný. Průmyslová produkce v eurozóně tak podle našeho odhadu v říjnu vzrostla meziměsíčně o 2,1 %, ta americká však po předchozích nárůstech již zřejmě v listopadu pouze stagnovala. Výhled evropského výrobního sektoru zůstává optimistický také pro zbylé dva měsíce roku. Potvrdit by to měly prosincové indexy PMI nebo německé IFO. Tento týden zasedá i americký Fed, ten však nastavení své měnové politiky zřejmě také měnit nebude.
img

Akciové trhy: Nové rekordy ze začátku týdne vystřídalo vybírání zisků

11.12.2020 Ještě v úterý dosáhly indexy S&P 500 a technologická NASDAQ svých historických maxim. Ale to bylo vše. Po zbytek týdne oslabovaly.
img

Pražská burza posiluje 5. týden v řadě

04.12.2020 Tento týden se nesl na globálních akciových v pozitivní, duchu. Indexy se v týdenním hodnocení posílily a dosáhly nových rekordů.
img

Powell ocenil vakcínu, indexy aktivity zatím dobré. Akcie míří opět vzhůru

01.12.2020 Také v úterý ráno přišla slušná data z Číny - další z indexů aktivity ukázal její výraznější listopadové zrychlení, než se čekalo. Stejně tak může stále na trhu rezonovat poslední příznivý vývoj v oblasti vakcín, zvláště když ho i předseda Fedu Powell označil za velice pozitivní pro střednědobý výhled. Na opačné straně jako riziko zůstávají neshody v EU ohrožující fiskální balík, případně brexit. V příštích dvou dnech údajně má přijít oznámení, zda EU spouští opatření připravená pro případ, že se dohoda s Británií nepovede.
img

Ranní okénko - Zápis ze zasedání ECB stvrzuje očekávání dalšího stimulu

27.11.2020 Zápis z říjnového zasedání ECB ukázal rostoucí pesimismus ohledně očekávaného vývoje inflace. Bankovní rada očekává, že spotřebitelské ceny setrvají v negativním teritoriu déle, než naznačoval jejich odhad ze září. Inflační vývoj se tak více přibližuje k negativnímu scénáři, který ECB v září zveřejnila. Centrální bankéři dále vyslovili obavu, že negativní dopad koronaviru na ekonomiku by mohl být dlouhodobější a snížit její celkový potenciál. Komentář banky k dosavadní situaci potvrzuje očekávání dalšího měnového stimulu na prosincovém zasedání. Jako nejpravděpodobnější se nadále jeví prodloužení a navýšení programu nákupu aktiv (PEPP) a prodloužení výhodných úvěrů bankám (TLTRO III).
img

Rozbřesk: Průmysl brzdí pád evropské ekonomiky, Yellenová americkou ministryní financí?

24.11.2020 Ještě chvíli bude trvat, než se druhá vlna pandemie v EU propíše do tvrdých dat, nicméně první signály podzimního útlumu už přinášejí předběžné indexy nákupních manažerů v eurozóně. Celkový PMI tam v listopadu propadl na šestiměsíční minimum (z 50 bodů na 45,1) v důsledku silného zhoršení situace ve službách. Jde o v podstatě pochopitelnou a vlastně i nepřekvapivou reakci na restriktivní opatření zavedená v řadě zemí v reakci na druhou vlnu koronaviru. Na rozdíl od jara však tentokrát dostaly zásah „jen“ služby, neboť průmysl se dál držel nad hranicí padesáti a oproti předchozím výsledkům jeho PMI korigoval víceméně jen drobně. Listopad sice přinesl i zpomalení trendu nových zakázek, nicméně ty i nadále pokračovaly v růstu.
img

Dolar posílil, zatímco růst akcií odpoledne vyprchává

23.11.2020 Úvodní růst evropských akcií do značné míry odpoledne vyprchal, když se Stoxx Europe 600 drží už jen těsně v zeleném. Zátěží jsou hlavně londýnské tituly, zatímco kontinent je na tom lépe a vykazuje mírný růst. V zámoří se vede dobře hlavně cyklickým sektorům zaměřeným na tradiční ekonomiku, zatímco technologie zaostávají. S&P 500 je v plusu o 0,4 procenta.
img

Forex: Koruna bude sledovat dění v Bruselu

23.11.2020 Minulý týden byl na makroekonomická data spíše skoupý a poměrně klidná tak byla i koruna. Pokračovala sice v načatém trendu postupování k silnějším pozicím, ovšem již výrazně mírnějším tempem, když z počátečních EUR/CZK 26,43 za sedm dní došla k EUR/CZK 26,35. Potvrzuje se tak pozorované uklidnění trhů, které se stále více kloní k vidině dohledného zkrocení pandemie a umírněnější geopolitiky po výměně v Bílém domě. Z tuzemska korunu nerozházel ani poměrně dramatický průběh jednání o daňovém balíčku, který Poslanecká sněmovna schválila v podobě, která přinese poměrně výrazné snížení zdanění příjmů za cenu znatelného nárůstu deficitu veřejných financí.
img

Vakcína už brzy, nadějná čísla o nákaze a solidní data

23.11.2020 Začátek nového týdne vypadá na trzích lépe než konec toho předcházejícího. Vše se přitom stále točí kolem stejného tématu, jímž je průběh pandemie a boj proti ní. Dočkali jsme se několika příznivých signálů. Jednak jde samozřejmě o vakcíny, kde to vypadá, že už v půli prosince mohou být dostupné první dávky. Navíc ale také samotný průběh nákazy vypadá o poznání lépe než před pár týdny. Evropa vypadá celkem jasně za vrcholem současné vlny a zdá se, že vrcholu by nyní mohlo dosahovat i tempo šíření nákazy v USA. Strach z nových restriktivních opatření tak může klesat. Do toho se přidávají ještě solidní data.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Naděje na vakcínu versus přítomnost druhé vlny

23.11.2020 Obchodní aktivitu tento týden utlumí svátek Dne díkuvzdání v USA. Nových dat ale nebude málo. Pozornost budou poutat především předstihové indikátory, které vlivem druhé vlny pandemie pravděpodobně klesnou. U nás i ve světě trh sleduje významná jednání o nastavení fiskální politiky. V případě USA jde stimulační balíček, v EU o záchranný plán a v ČR o snižování daní. Náladu nad vodou drží předchozí dobré zprávy o vývoji vakcíny.
img

Forex: Ekonomická aktivita v eurozóně zpomalí

23.10.2020 Indexy nákupních manažerů ze zemí eurozóny by již měli odrážet zhoršenou epidemickou situaci, ale o žádné drama by se zatím jednat nemělo. Pro čtvrté čtvrtletí v tuto chvíli v eurozóně převažuje očekávání růstu ekonomiky.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Nástup druhé vlny koronaviru vede k poklesu ekonomického sentimentu

19.10.2020 Se zvyšujícím se a ve většině evropských států také s rekordním počtem nových případů nemoci covid-19 je zřejmé, že její druhá vlna je v plném proudu. To se zcela jistě odrazí v horších datech za čtvrté čtvrtletí. První vlaštovkou by tento týden měly být říjnové indikátory ekonomického sentimentu. Německé a celoevropské PMI ze zpracovatelského průmyslu se pravděpodobně mírně sníží, i nadále však setrvají nad 50 body. V oblasti služeb došlo k výraznějšímu poklesu důvěry již v přechozích měsících a pro říjen se tak očekává stabilita poblíž 50 bodů. Výhled pro další měsíce však moc optimistický není. Pokles s největší pravděpodobností zaznamená i spotřebitelská důvěra v eurozóně.
img

Akcie začínají týden růstově, Trumpa možná pustí z nemocnice už dnes

05.10.2020 Finančním trhům při rozjezdu do nového týdne vylepšily náladu zprávy o prezidentu Trumpovi a fiskálním balíku. Prezident by podle lékařů mohl být propuštěn z nemocnice už dnes a zároveň také vyzval k dohodě na fiskální podpoře. Nadějně se vyjádřila i šéfka Sněmovny, takže to vypadá, že fiskální balík ještě není ztracený. Dá se navíc předpokládat, že republikánům se teď bude hůř bojovat proti velké finanční podpoře, když cílí na překonání následků koronaviru.
img

Prezidentská debata trhy nenadchla. Biden nepropadl, na programy nedošlo

30.09.2020 První prezidentská debata v zámoří se odehrála až po závěru tamních trhů. Asi jsme byli naivní, když jsme si mysleli, že by za dvě hodiny řečnění mohlo zaznít něco k důležitým tématům. Nakonec to bylo spíše o osočování, konfrontaci a osobních útocích. Debata potvrdila, že Američané stojí před nelehkou volbou. Těžko v ní někoho označit za vítěze, což je ale vlastně plus pro Bidena, neboť ten je obecně vnímán jako slabší v podobných střetech. Sázky na jeho vítězství trochu narostly.
img

Euro z růstu akcií zatím nic nevytěžilo, koruna před ČNB vyčkává

23.09.2020 Středeční obchodování začalo pro evropské akcie velmi dobře. Hlavní zdejší indexy poměrně strmě rostou, když si Frankfurt, Londýn i Paříž připisují 1,5-1,7 procenta k dobru. Nepříjemné zprávy z úvodu týdne už z hlavních stránek zmizely a pozornost se stočila k těm příznivějším, které dál lákají investory k návratu do levnějších akcií.
img

BREAKING: Výroba v Německu vyskočila strmě vzhůru! Služby jsou však zklamáním

23.09.2020 Indexy nákupních manažerů (PMI) byly před chvílí zveřejněny pro Německo a Francii. Výsledky nejsou jednoznačné. Největším pozitivním překvapením je strmě rostoucí výroba v Německu. Naopak sektor služeb se v obou zemích nachází v kontrakci pod 50 body.
img

Dnešní zasedání ČNB by nemělo být překvapením

23.09.2020 Hlavní ekonomickou událostí dne bude odpolední zasedání bankovní rady České národní banky. Neočekáváme změnu v nastavení úrokových sazeb a ani v komentáři. Hlavní úroková sazba zůstane na 0,25 % a diskontní sazba na 0,05 %. Na těchto hodnotách by měly setrvat po zbytek letošního roku i po celý rok 2021. Alternativní měnové nástroje, jako například kurzový závazek nebo méně pravděpodobný scénář nákupu aktiv v rámci kvantitativního uvolňování, nejsou aktuálně zapotřebí.
img

Prodeje rodinných domů v USA dále rostou, předkrizové hodnoty již byly pokořeny

22.09.2020 Spotřebitelská důvěra v eurozóně by měla dle předběžných odhadů v září setrvat na předešlé hodnotě -14,7. Tržní odhad tak již zohledňuje nedávné zhoršení koronavirové situace. Naši vídeňští kolegové dokonce očekávají, že nálada v sektoru služeb poklesla, což souvisí s předpokladem snížené dynamiky oživení ve službách.
img

Pandemie otestuje indikátory sentimentu

21.09.2020 Dnešní ekonomický kalendář žádné důležité informace nepřinese. Zajímavá je ale informace o rezignaci ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Zítra očekáváme předběžný údaj o spotřebitelské důvěře v eurozóně. Bude zajímavé sledovat, do jaké míry byly vyhlídky do budoucna zasaženy nedávným vzestupem šíření koronaviru.
img

Euro ani koruna už neprofitují z růstu akcií

03.09.2020 Čtvrteční dopoledne přináší nové zisky evropským akciím. Trochu zaostává Londýn, ale na burzy na kontinentě poměrně rychle rostou a Stoxx Europe 600 se nachází 1,1 pct v plusu. Do hry příliš nepromlouvají nová data. Sice vycházejí indexy nákupních manažerů napříč Evropou, ale jde o indexy z méně vlivného sektoru služeb, a to v případě největších zemí pouze o jejich revize. Větší dopad však případně může mít odpolední americký index stejného ražení a pravidelná týdenní zpráva z trhu práce o nových žádostech.
img

Okénko trhu - Inflace v Německu je nadále nízká

31.08.2020 Český export se po skončení karanténních opatření odrazil od meziročního dubnového poklesu o -38,3 % a dostal se zpět alespoň na úrovně z roku 2016. Index Exportu od Raiffeisenbank ukazuje, že v příštích třech měsících by český export měl pozvolna růst. „Zdaleka ale nepůjde o návrat na předkovidové hodnoty exportu“, komentuje vývoj hlavní ekonomka Helena Horská. Hodnoty indexu zůstávají v období od července do listopadu záporná, což znamená, že vývoz zůstane pod hodnotami z minulého roku. Na jedné straně mají zlepšující se měkké indikátory, jako například indexy nákupních manažerů v eurozóně a Německu, pozitivní efekt na český export. K tomu lze přičíst i rostoucí počet zakázek ve výrobním sektoru. Na druhé straně působí mírné zpomalení ekonomického oživování a obavy z dalšího nárůstu šíření onemocnění Covid-19 jako brzda vývozu. Původně se přitom počítalo s oživením ekonomiky čistě následující trajektorii písmena V.
img

Pozitivní začátek pro akcie, zatímco euro pouze drží pozice

31.08.2020 Úvod týdne se na evropských finančních trzích nese v pozitivním duchu. Potěšila data z Asie, kde japonská průmyslová výroba výrazně zrychlila a překonala očekávání, a slušné byly i indexy nákupních manažerů z čínské ekonomiky. Vedle toho se příznivě projevuje nárůst cen ropy. Předpokládáme ovšem, že se také zapojila tendence chytit se Ameriky, za kterou evropské trhy poslední dobou zaostávají.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 31.08.2020

31.08.2020 Dnes ráno vyšly indexy nákupních manažerů v Číně. Výroba mírně zaostala za očekáváním: 51 vs odhad 51,2. Pozitivně překvapily služby, které se vyšplhaly na 55,2 a pokořily tak konsensuální očekávání ve výši 54,2. Kompozitní ukazatel se tak dostal na hodnotu 54,5, nejvyšší hodnotu od ledna 2018. Dobrý výsledek služeb hodnotí investoři pozitivně. V minulosti se vynořily obavy, že dobrý výkon čínského průmyslu souvisí s mohutnými státními intervencemi. Např. minulý týden vyšla data, že profit průmyslových společností se v červenci meziročně zvýšil o 19,6%. Naproti tomu zlepšení v segmentu služeb poukazuje na zvýšení spotřeby – ta souvisí s návratem důvěry čínských domácností. Investoři vnímají oživení spotřeby jako udržitelnější.
img

Okénko trhu - IFO index potvrdil nadějný výhled pro německou ekonomiku

25.08.2020 Německý IFO index v souladu s předpoklady přinesl další mírné zlepšení tamního sentimentu. Jeho srpnové vydání zaznamenalo meziměsíční nárůst ve všech složkách, tedy v hodnocení podnikatelského prostředí (zvýšení o 2,2 bodu na 92,6), očekávání do budoucna (o 0,8 bodu na 97,5) i náhledu na současnou situaci (o 3,4 bodu na 87,9). Zatímco hodnocení aktuální situace se tak jen pomalu vrací k předkrizovým hodnotám, na které stále schází více než 10 bodů, složka očekávání je momentálně nejvýše od roku 2018. Jedná se tak o další sadu poněkud smíšených signálů, které v poslední době z německé ekonomiky přicházejí. Na jednu stranu tamní podniky evidentně neopouští naděje na dohledné zotavení a i dnes zveřejněné zpřesněné údaje o růstu HDP za druhé čtvrtletí přinesly příjemné překvapení, když ukázaly menší než původně avizovaný propad. Zároveň se ovšem poněkud zadrhává předchozí pozitivní vývoj některých měkkých indikátorů, jako jsou indexy nákupních manažerů či právě IFO index současnosti. Může se jednat o efekt opětovného vzniku izolovaných ohnisek koronaviru, která se po uvolnění preventivních opatření začala objevovat v různých částech Evropy. Za předpokladu, že nedojde k intenzivní druhé vlně epidemie, lze ovšem německá data z posledních týdnů interpretovat jako signál, že by virový ekonomický propad mohl být nakonec o něco mírnější, než se předpokládalo.
img

Rozbřesk: Optimističtí podnikatelé, pesimističtí spotřebitelé, ropu zdražují hurikány

25.08.2020 Dnes finanční trhy čeká nová série dat Ifa, která ukáže, jakým tempem pokračuje zlepšování situace největší evropské ekonomiky. Konkrétně, zda se potvrdí, co už naznačily indexy nákupních manažerů v pátek, a sice, že naděje na oživení ve tvaru písmena V nevypadají až tak žhavě jako před měsícem v důsledku zhoršení ve službách. Odhady trhů jsou optimistické, ať už jde o celkový index nebo subindex očekávání. Důležité výsledky, které ukážou i situaci v hlavních odvětvích, přijdou na řadu už v deset hodin a budou mít ambici ovlivnit i vývoj kurzu eurodolaru. Nepochybně budou i významným signálem z pohledu českého hospodářství, které je na německých trendech silně závislé.
img

Slabá data dolehla na euro, akcie odolávají

21.08.2020 Ze středy na čtvrtek dostal finanční trhy pod tlak nepříznivý výhled Fedu pro druhé letošní pololetí. Zatímco akcie následně své ztráty korigovaly, závěrem týdne přichází další zkouška odolnosti. Vypadá to totiž, že srpnová data dávají Fedu za pravdu v tom, že se ekonomická aktivita po odrazu vzhůru zadrhává.
img

Ekonomický kalendář: Čeká nás záplava indexů PMI

21.08.2020 Evropské akciové indexy by měly otevřít na vyšších úrovních. Společnost Pfizer oznámila pozitivní zprávy ohledně vývoje vakcíny na koronavirus, což přineslo optimismus na finanční trhy. Krátce po začátku evropské seance budou zveřejněny indexy PMI, které by mohly náladu výrazně ovlivnit. Indexy nákupních manažerů budou zveřejněny také odpoledne v USA, kde by kvůli nedostatku dalšího makra mohly pomoci určit směr americké seance.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Další snižování sazeb | HSBC Holdings | Cenový kanál | První odhad HDP | Dynamický růst | Měsíčník finančních trhů | Propad ekonomiky | Uvolněné měnové politiky | Zrušení cel | Dlouhé pozice | Výnosy dluhopisů | Vývoj míry nezaměstnanosti | Války | Vývoj | Jakub Seidler | Dolarový index DXY | Data z trhu práce | Australská centrální banka | Allianz | Trh nemovitostí | Panevropský index | Globální růst | Americká automobilka | EUR | Spotřebitelské výdaje | Nezaměstnanost v eurozóně | Take Profit | ICT | Hlavní úrokové sazby | Index CSI300 | Itálie | Organizace Conference Board | Stoxx | Epidemická situace | PEPP | Texas | Rozpočet EU | Očekávání | Korelace | Vyhlášení nouzového stavu | Finanční injekce | Cena žlutého kovu | Trh dluhopisů | Evropské centrální banky | Úrokové sazby v eurozóně | Pavel Hadroušek | Růst amerických akcií | Souhrnný indikátor | EUR/JPY | Kvartální výsledky | Pro investory | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Trh práce | Tovární objednávky z Německa | Roční míra inflace | Dnešní makrodata | Evropská komise | Dopady energetické krize | Philip Morris ČR | Investice | Ekonomické zotavení | DXY | Rozvolnění | Geopolitické riziko | Saldo běžného účtu | Produkční ceny | MACD | Potenciál | Nízké sazby | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Support | Podnikatelské aktivity | Lednová inflace | Index aktivity | PMI v eurozóně | ADP report | Ifo | Index spotřebitelské důvěry | Japonské akcie | Nálada v eurozóně | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Intervence | Špatná nálada | Výkon ekonomiky | Nižší sazby | Slabá koruna | Rekord | Raiffeisenbank | Růst podnikatelské aktivity v eurozóně | Oživení ekonomiky | Stop-Loss | Evropský index | Evropské měny | Nákupy aktiv | Měsíční předpovědi | PMI z Německa | Administrativa prezidenta | Hodnota eura | IHS | Uvolňování měnové politiky | Pokles zisku | Asijské trhy | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Nálada v průmyslu | Vývoj dolarového indexu | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Morgan Stanley | Saxo Bank | Chování | Český průmysl | Pokles aktivity v průmyslu | COT report | Akcie společnosti | Aktuální vývoj | Měnový pár GBP/USD | Ruské embargo | Lagardeová | Průměrné mzdy | Wood&Company | Měnové zasedání | Cenné papíry | Výnos | P/S | Nová prognóza ČNB | Asijské akcie | Goldman Sachs | Delta | Hospodářský růst v Evropě | Vývoj na trzích | Výnosová křivka | Šéf Fedu | Soukromá spotřeba | BreakEven | Kurzotvorné informace | Růst sazeb | 100 miliard dolarů | Rozhodnutí o sazbách | Techy | Reddit | IHNED | Jiné měny | Akcie Erste | Index DOW | Import | Firma ČEZ | Mimořádná valná hromada | Měnový pár USD/JPY | ČEZ | Airbus SE | Alcoa | Nikkei | Zpomalující ekonomika | Hluboké recese | Základní pravidla | Důvěra v ekonomiku | Směřování měnové politiky | Konsenzus ekonomů | Propad cen | Průraz | Americký akciový trh | Odhad HDP | Investiční výhled | Průmyslové objednávky | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | JPY | AUDUSD | Investing | Růst hrubého domácího produktu | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Brent | Ekonomický sentiment | Očekávání ČNB | Evropská data | Podnikové objednávky | Kontrakce | Covid19 | Stimul | Peníze | Americké centrální banky | Strach | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | Průmyslové zakázky | Meziroční růst cen | ČNB Rusnok | Rozhovor | Prezidenti a premiéři | Obavy z inflace | Prognóza | FTSE 100 | Projekce | Události ve světě | Měnová politika Fedu | Čerpání peněz | Běžný účet platební bilance | Měny | Barel ropy | Výhled v eurozóně | Americký Fed | Zasedání OPEC | Investiční strategie | Výsledek hospodaření | Ropa WTI | Lockheed Martin | Dividendy | Burza | Bankovní rada ČNB | Viceguvernérka | Oživení čínské ekonomiky | ZEW index | Tržby v Německu | Vakcíny proti koronaviru | Vysoké ceny energií | Evropské burzy | Valná hromada | Medvědí signál | Burzy | USD/EUR | Ceny elektřiny | Americký prezident Joe Biden | Akciový výhled | CSI300 | Daimler | Analytik Saxo Bank | Posílení koruny | Export | Základní pravidla systému obchodování | Zisk společnosti | Dluhopisový index | Obavy z pandemie | Prodej automobilů | Euroskupina | Poptávka po úvěrech | Velká krize | EUR/CZK | Vládní opatření | Centrální banky USA (Fed) | Nervozita na finančních trzích | Energetická společnost | Vyšší dividenda | Pokles nákladů | Michigan | Riziková averze | Škoda | Ekonom společnosti | Evropská inflace | Průměrná volatilita | Trh s ropou | Pokles úrokových sazeb | Ekonomická aktivita | Regulace | Optimismus mezi podniky | Kofola | Hongkong | Dnešní obchodování | Hospodářské výsledky | Bankroty | Tovární objednávky | ProCent | Zátěžový test | Světová finanční krize | Devizové rezervy České národní banky | Čtvrtletní výsledky | Market open | GBP/USD | Zvýšení sazeb | Nadějné zprávy | Měnový pár EUR/USD | Jeff Bezos | Média | Produkce v průmyslu | Finanční trh | Inflační cíl | Marek Mora | Růst ekonomiky USA | Federální rezervní systém (FED) | FedEx | Obchodování na Wall Street | GBP/JPY | Tržby maloobchodníků | Caterpillar | Makrodata | Investoři | Jestřábí postoj | Růst akciových trhů | Forward guidance | Bank of England | Americké ekonomiky | Nejistoty | Fidelity | MiFID II | Nejnovější výsledky | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Inflační čísla | Index PPI | Liz Truss | MSCI Emerging Markets | Kapitál | Uvolnění rezerv | Globální akciové trhy | Další růst | Pracovní místa | Mimořádná opatření | Záchranný fond | Ministr hospodářství | Inflace v lednu | Reálné ekonomiky | Posílení | Dluhopisové výnosy | Histogram | Měny v regionu | USD | Kč/USD | Vývoj sazeb | Makroekonomická prognóza | Akciové trhy v Evropě | Zápis z posledního zasedání | Boeing | Posilování koruny | Evropské PMI | Data o HDP | Plány | Německé ceny výrobců | Kč/EUR | Viceguvernér ČNB | Total | Odhad spotřebitelské důvěry | Zisk | AT&T | Průmyslová výroba v Německu | Jestřábí komentáře | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Americký S&P 500 | GBP/EUR | Čínské stimuly | Home office | Zasedání turecké centrální banky | Německý DAX | Eurostat | Důvěra domácností | BP | Lepší výsledky | Veřejný rozpočet Německa | Patria | Analýzy | Nike | Evropské ekonomiky | Americké HDP | Vládní výdaje | Spotřebitelský sentiment | Data z ekonomiky | Hlavní události | Bohatý | Swapy | Béžová kniha | O2 | Cenové tlaky | CZK | Česká zbrojovka | Pokles cen komodit | Rizikové měny | Největší firmy | Akcionáři | NFP | Investovat | Vít Hradil | Avast | Patria Online | Demokraté | Rozhodnutí centrálních bank | Zajímavé zisky | CAC 40 | S&P | Úroková sazba | Pokles spotřebitelských cen | Zasedání Evropské centrální banky | Britské volby | Mzdový nárůst | Pokles nákladů na financování | Legislativa | Rizikovější měny | Pandemie COVID 19 | Dovoz | Unie | Technologické tituly | Německé ceny | Obchodování na finančních trzích | Deflace | Tovární objednávky v USA | Zahraniční investoři | Německé firmy | Pozitivní zprávy | Německé maloobchodní tržby | Komoditní | Turecká lira | České hospodářství | Praha | Charu Chanana | Ekonomický kalendář | Pokles ceny akcií | Prezident | Vybírání zisků | Investing.com | Inflace v květnu | Zprávy | ZEW | Dnešní data | Obrat trendu | Firemní zisky | Nejistota na trzích | Ceny zemědělských výrobců | Tiff Macklem | Výsledky | Události tohoto týdne | Coca-Cola | François Villeroy de Galhau | Ekonomické oživení | Statistický úřad Eurostat | Globální ekonomiky | Kryptoměnové burzy | Zlepšení sentimentu | Euro Stoxx 50 | HUF | Inflační tlaky | Průzkum | Minulá výkonnost | Portfolio | Bank of America | Asie | Petr Lajsek | Středoevropské trhy | Ochota riskovat | Americký index | TIM | Energie | Silný dolar | OPEC+ | Růst inflace | P/E | SAE | Tržní úrokové sazby | US500 | Čeští centrální bankéři | Makroekonomický výhled | Veřejný rozpočet | Ropné společnosti | Kapitálové rezervy | DMA | Pesimismus | Objem | Dobré výsledky | Indikátory v eurozóně | Bezprecedentní propad | Klima | Tržní kapitalizace | Colt CZ | Vývoj měnového páru | Podnikatelská nálada | Souhrn finančních trhů | Ekonomický vývoj | Supreme Edition | Devizový trh | Regulátor | Firmy | Investiční aktivita | Australský dolar | Vývoj akcií | Předstihové indikátory | Bydlení | Ask | Hlavní úroková sazba | AMC | Ekonomika Německa | Pfizer | Posílení amerického dolaru | Medvědí divergence | Studie | PMI z výroby | EUR/PLN | Odhad analytiků | Slabší koruna | Nástroj | Zpráva | Polsko | Cestovní ruch | Prémie | Ratingová agentura | Zbrojovka | Panika na trzích | Měna | Bankéř | Rok 2024 | Technologický index Nasdaq Composite | Ceny ropy | Nasdaq | Státní rozpočet | Aktuální hodnoty měny | Deficit | Telekom | Zasedání Fedu | Jackson Hole | Tvrdý brexit | Pokles produkce | Celková inflace | Nárůst cen ropy | HUF/EUR | OPEC | USD/PLN | Výroba v eurozóně | Bloomberg | Zhoršování situace | Jednání FOMC | Nová prognóza | GBP | ADR | KB | Nabídka | Rekordní hodnoty | S&P Global | Centrální banky | Maloobchod | Logistika | Index výrobních cen | Admiral Markets | Zpomalení ekonomického růstu | Trump | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Prezidentka ECB | Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv | Výsledky firem | Prohloubení schodku | Hlavní indexy | Silnější dolar | Obavy z recese | Ekonomická aktivita v eurozóně | Obchodování v Asii | PMI ve výrobě | Murray | Akciový analytik | Index STOXX Europe | Dolary | Reálné mzdy | Federální rezervní systém | Vstupy | BREAKING | Evropské trhy | Averze k riziku | GBPUSD | Kurzarbeit | Akcie Komerční banky | Britský statistický úřad | Digitální měny | Odhady trhu | Dnešní makroekonomické ukazatele | Risk | Korporátní výsledky | Evropské akcie | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Americké objednávky | Podnikatelská důvěra | Apple | Silný růst | Ropa Brent | Evropský statistický úřad Eurostat | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Dobrá data | Vývoj středoevropských měn | Guvernér ČNB Rusnok | Americké akcie | Vyhlídky | Finanční domy | CZ | Cena ropy brent | Dopad pandemie | Kongres | Listopadová inflace | Vývoj měnového páru USD/JPY | Hong Kong | Evropská ekonomika | Výsledky HDP | Program nákupu aktiv | Depozitní sazby | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Trh | Korporátní zprávy | Současný trend | Snížení těžby | Komise | University of Michigan | Kurz EUR/USD | Války na Ukrajině | Erste Bank | Opatření proti koronaviru | Nový výhled | CNN Prima News | České koruny | Ekonomické škody | Lídři EU | Korekce | Zpřesněný odhad | Spotřebitelská důvěra v USA | Výrazný pokles | Vývoj ekonomiky | Pražské burzy | Průzkumy | Videokonference | Zveřejnění výsledků | Francie | Barrick Gold | Konkurenceschopnost | Pokles HDP | Den díkůvzdání | Index cen průmyslových výrobců | Propad | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Sazby ČNB | Turecko | Stock | Pozitivní impulz | IRS | Ekonomický propad | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Rating | Dezinflace | Exxon Mobil | Ekonomické události | Pandemie koronaviru | Likvidní | Microsoft | Příležitosti | Makléř Fio banky | Alibaba | Technologické společnosti | Vládní dluhopisy | Výsledky průzkumu | Vlnová struktura | MFČR | Scorecard | Členové Fedu | Trh s futures | Spotřebitelská inflace | ANO | Hospodaření státního rozpočtu | Hrubý domácí produkt | Letadla | Long pozice | Podnikatelé | Sázka | Automobilky | Zhoršení nálady | Zpomalování ekonomiky | Kurz dolarů | Exporty | Masivní propad | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Deficit nabídky | Index Nasdaq | Data z USA | Britské libry | Likérka Stock | Počet pracovních míst | Zahraniční obchod | MT4 Supreme Edition | Představenstvo | Pojišťovny | Poměr P/E | Donald Trump | Downtrend | Výsledky společnosti | Medián | Americké měny | Výpadky | Revize amerického HDP | CFTC | Graf | Odliv dividend | Ekonomové | Akciový index | Centrální banka | Dolar vůči japonskému jenu | Růst tržeb | Deutsche Börse | Trumpova administrativa | Přehled | Oživení americké ekonomiky | Kontext | Euro k dolaru | Plyn | Inflační vývoj | Trendové linie | Mutace viru | Tomáš Pfeiler | Pár EUR/USD | ADP report zaměstnanosti | Eurodolar | Stabilní hospodaření | Spotřebitelská nálada | Čistý zisk | Výnosové křivky | Jádrová inflace | Andrew Bailey | Stavebnictví | Akcie a dolar | Hospodaření | Zveřejněná data | Akciový růst | Zpomalení ekonomiky | Fed | Americká centrální banka | Index volatility | Růst spotřebitelských cen | Zpracovatelský sektor | Institut Ifo | Turecká centrální banka | Italská vláda | Měsíční data | Luis De Guindos | HDP USA | Běžný účet | Ekonomické ukazatele | Reuters | Britská měna | Vývoj kurzu koruny | Rezervy bank | Zvýšení sazeb ČNB | Klíčové události ve světě | Brexit | Chevron | Kompozitní index | Guvernér Michl | Německý PMI | Data z americké ekonomiky | Markets | Vysoká cena | Depozitní sazba | Prodeje domů | Obchody | Forex trhy | Souhrnný index | Ceny dřeva | Palo Alto | Zápis z jednání ČNB | ING | Sazby ECB | Utahování měnové politiky | Prezidentská debata | Pozornost | Výkon indexu | Růstový impuls | Firma | VIG | EURUSD | Platební bilance ČR | Nálada domácností | Oslabování dolaru | Česká měna | S&P 500 | Ekonomika Rakouska | Výroky z ECB | Slabé výsledky | Rekordní růst | Nižší růst | Data z amerického trhu práce | Zvýšení úrokových sazeb | Záporné sazby | Obchodování | Zemní plyn | Český hrubý domácí produkt | Předseda | Fiskální stimul | Libra | Zpomalující inflace | Americký dolar | Snížení sazeb | Nová data | 3M | Naše ekonomika | Open | Cena akcie | Indikátory sentimentu | Pokles české ekonomiky | Pokles sentimentu | Evropská měna | Zvýšení základní sazby | Indikátory ekonomického sentimentu | Financovat | Počet lidí bez práce | Vývoj inflačních očekávání | Příprava | Kurz EUR/CZK | Rostoucí náklady | Jednání o brexitu | Philip Morris | Alena Schillerová | Airbus | Míra | Předsedové vlád | Ministři financí | Hospodaření státu | Bankéři z Fedu | Úroky | HDP v USA | Aktivita v čínském průmyslu | Americký průmysl | MT4 | Akce centrálních bank | Ranní nadhoz | Očekávání analytiků | Silné oživení | Růst světové ekonomiky | Makroekonomické údaje | Předstihové ukazatele | Budoucí vývoj | ASML Holding NV | Silný trh | Air | Akcie dnes | Růst ekonomiky eurozóny | Zápis z posledního zasedání Fedu | Ceny akcií | Financování vlády | Indikace | Japonsko | S&P500 | Největší pády | Čínská ekonomika | ECB | Ceny | Prudký pokles | Koronakrize | Technologie | CHF | Energetická krize | ČNB | Horší data | Tuzemské banky | Jiří Rusnok | Ranní zpráva | Pokles | Prognóza ČNB | První obchodní den | Zprávy o vakcíně | Surové ropy | Kalendář tento týden | Globální inflace | Skupina OPEC | Onemocnění | Helena Horská | Podvážení | Země EU | Asijské indexy | DOT | MJ | Jan Vejmělek | Korunový devizový trh | Nejvýraznější pokles | Problémy české ekonomiky | Index ISM | Tržní očekávání | Americká ekonomika | Měny&Sazby | Nové rekordy | NVDA | Podpora | Nejistota | Obchodník | Doporučení | COVID-19 | Zboží dlouhodobé spotřeby | Data z reálné ekonomiky | Spotřebitelské výdaje v USA | Economic | IBEX 35 | Finanční krize | Pokles ceny | Česká republika | Společnost XTB | Očekávání firem | Index cen | Zestátnění | Čínská vláda | Index PX | Daně | Globální finanční trhy | Lídři | Inflace v červenci | OECD | Pivot | Francouzský index | České HDP | Pokles indexu | Dovoz z Číny | CBP | Pozitivní sentiment | Ekonomická důvěra | Centrum | Zisky | Současné ceny | Fio banka, a.s. | Index Nikkei | Prezident Trump | Americká data | Globální ekonomika | Nvidia | ACEA | Ceny komodit | Allianz SE | Kristina Hooper | PX index | Boris Johnson | Růst výnosů | Cena hliníku | Koronavirová situace | Kurzový závazek | Společná měna | EUR Index | Cena zlata | Fundamentální ukazatele | HSBC | Koronavirus dopady | Administrativa prezidenta Bidena | Akcie finančního sektoru | Jiří Tyleček | Rizikové averze | Americké hospodářství | Latinská Amerika | Vice | Turecký prezident | Pojištění vkladů | Navýšení kapitálu | Růst cen | Riksbank | Sada dat | Momentum | Inflační výhled | RSI | Útlum aktivity | Exxon | Dopad konfliktu na Ukrajině | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Repo sazby | Výdaje | Index nákupních manažerů (PMI) | Útok na Ukrajinu | Financování | ČSÚ | Severomořská ropa | Zasedání RBA | Šíření viru | Finance | Andy Jassy | JDE | Makroekonomické ukazatele | Omezení dodávek | Stres | Index nákupních manažerů | Automobilový průmysl | Medtronic | Margin | Zasedání americké centrální banky | Ekonomický a strategický výzkum | Pokles ekonomiky | Dolar vůči jenu | USDJPY | UTC | Zprávy z USA | Společnosti | Maďarský forint | Wells Fargo | Růst spotřebitelských cen v Německu | Ceny zboží | Obchodní spory | Virus | Rozhodnutí ČNB | Prezident Joe Biden | Dílčí index | Opatření proti šíření koronaviru | Německá recese | Kov | Zvýšení inflace | QE | Obchodování na akciových trzích | Makrodata ve Spojených státech | Průměrná mzda | Cena | Malé podniky | Český maloobchod | Dnešní čísla | ECB dnes | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | CME | Spotřebitel | Pojišťovna VIG | Hospodářský růst | RBI | Tržní sazby | Posílení eura | Úvěrové podmínky | Odhodlání | Posilování kurzu koruny | Důvěra v průmyslu | Akcie Gamestop | Spojené království | Bohumil Trampota | WTI | Bod | Americké akciové trhy | Podmínky na trhu | Silnější koruna | Historické maximum | Polský zlotý | Investiční Memento | Reserve Bank of Australia | Spekulace | Haruhiko Kuroda | O2 CR | Republikáni | Obchodování na americkém trhu | EMU | Evropské indexy | Konjunkturální průzkum | Kurz CZK | Saúdská Arábie | PMČR | Domácnosti | Sázet | FTSE | Cena ropy | Dopad krize | Inflace | Tržby | Tržní sentiment | Marže | Využití kapacit | Účet platební bilance | Fed dnes | Domácí měna | Situace | Statistiky z trhu práce | Státy EU | Německý Ifo index | Historické rekordy | Předběžné výsledky | Erste Group | Daně z příjmů | Twitter | Euro vůči dolaru | Dolar k japonskému jenu | Nižší zisky | Mírná korekce | Krach | Alphabet | Struktura | Zkušenosti | Klaas Knot | Aktivita v průmyslu | Covidová opatření | Americká průmyslová produkce | Nové zakázky | Portfolio manager | Lira | INSEE | USD/CZK | US100 | Europe 600 | Samou | IHS Markit | Statistiky | Peněžní zásoba | FXstreet | Světová ekonomika | Moneta | SAP | Dluhopisové trhy | Ceny v eurozóně | FX | Aukce | Propad HDP | Růst mezd | ISM indexy | Očekávání do budoucna | RUB | Sazby beze změny | Sdružení automobilového průmyslu | Kurz | Market | Americký PMI | Evropská centrální banka | IFO index | Nezaměstnanost mladých | ISM | Unicredit | Stagnace | Pokles výnosů | Zasedání Bank of England | Příležitosti k prodeji | Close | Rozkolísaný | Pokles zásob | Lockdowny | Aktivum | Internetové společnosti | Investiční plány | Ruská invaze na Ukrajinu | Úspěšný týden | Naše prognóza | Propad akcií | Conference Board | Fixed income | Deficit státního rozpočtu | Destatis | EUR/HUF | Čínský růst | Úspory | Conseq | Proinflační | Stock Spirits | Konsensus | Analytik | Rozvíjející se trhy | Odpor | AUD | Největší evropská ekonomika | Ranní okénko | Binance | Primoco | Historická minima | Světové měny | Pozitivní výsledek | Německá průmyslová výroba | Predikce | Analytici | Splatnost | Prima | Dobré zprávy | Úřad práce | Kurz koruny | Důvěra v eurozóně | Přehled kurzů | Dluhy | Mario Draghi | Vysoká inflace | Vývoj německé ekonomiky | Hospodářství | Akciové alokace | Cenné papíry Komerční banky | Euro STOXX | Evropská léková agentura (EMA) | Ekonomické aktivity v eurozóně | Tuzemská inflace | Vyšší sazby | Zprávy z ekonomiky | Snižování úrokových sazeb | Akcie Apple | Globální akciový index | Premiér Babiš | Alokace | USA inflace | Philadelphia Fed index | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Maloobchodní tržby v Německu | Potíže s likviditou | Poptávka | Měnověpolitické zasedání | Koronavirové krize | Vývoz | Index výrobní aktivity | Energetické firmy | Týdenní zpráva | Aktivity v eurozóně | Slabost v průmyslu | Týden na akciových trzích | První odhad | Miliardy eur | Finanční tituly | Recese | Konsenzus | Nárůst výnosů | Makro | Mzdový růst | ASML | Globální indexy | Německý ZEW index | Erdogan | Obchodní smlouvy | Vývoj pandemie | CZK/EUR | Nálada spotřebitelů | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Digitalizace | Implikovaná volatilita | Společnost IHS Markit | Největší propad | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Růst americké ekonomiky | Signály | TLTRO | Koronavirové pandemie | Nákupní doporučení | Produkce zemního plynu | Příjmy a výdaje | František Táborský | Kofola ČeskoSlovensko | Nálada na akciových trzích | Slušné zisky | Negativní nálada | Inflace v listopadu | Kurz eura | Centrální banka USA | Ztráty zaměstnání | Čínské indexy | Změna sazeb | Počet lidí bez práce v Německu | Ceny energií | Fáze obchodní dohody | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Americké indexy | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Fitch | Průmyslová výroba v lednu | Rychlý růst mezd | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Břidlicové ropy | Základní sazby | Index euro stoxx 50 | Rizika | Eurozóna | Čínský průmysl | Úspěchy | Náklady na práci | Prezident Donald Trump | Intervenovat na devizovém trhu | Nastavení trhů | Saxo | Technologický sektor | Společnost ČEZ | Projev šéfa Fedu | Globální trhy | Agentura Fitch | PMI indexy | Předpovědi | Inflace v Turecku | Mince | Zásoby ropy | Americké volby | Zpomalující růst | Ceny plynu | Světové ekonomiky | ROCE | Růst HDP | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Pokles sazeb | Rozhodnutí australské centrální banky | Dow Jones Industrial | Celkový výsledek | Míra inflace | Antivirus | Energetika | Ekonomické údaje | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | Průmyslová výroba v eurozóně | CNN | Pomalé oživení | EBITDA | Nařízení | Fed index | Indexy | Citi | Obchodování v Evropě | Zvyšování sazeb | Vývoj inflace | Oživení poptávky | Mizuho | Severomořská ropa Brent | Tweet | Německý index IFO | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Gold | Kancléř Olaf Scholz | Guvernér centrální banky | Průmysl | Bazický bod | Body | Očekávané výsledky | Dluhopisový trh | Podnikání | Tempo růstu | Úřad celní a hraniční ochrany | GfK | Snížení daně | Bankovnictví | Aerolinky | Americké dluhopisy | Francouzská ekonomika | Nadhodnocení | NBP | Gamble | Biliony | Divergence | ETF | Průmysl a zahraniční obchod | Nákupní pozice | Akciové trhy | Úrokové sazby | Měnový výbor Fedu | Redukce | Myšlenka | Moneta Money Bank | Slabší ekonomika | Saúdové | Varování | Guidance | Datový kalendář | Německý index DAX | Důvěra v Německu | Viceprezident ECB | Reporty | APP | Bankéři | Obchodní aktivity | Investiční výdaje | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | Long | Rally | Bankovní rada | Komoditní index | Smíšené obchodování | Recese v USA | Pojišťovna | Asset alokace | Macron | DAX | Zasedání České národní banky | Co bude | Payrolls | Mezinárodní dohody | Osobní příjmy | Aktiva | Pokles inflace | Prodejní tlak | Německý kancléř Olaf Scholz | Růst zaměstnanosti | Vakcíny proti COVID-19 | SWIFT | Fiskální stimuly | Yield | České měny | Tuzemský průmysl | Zlepšení ekonomického výhledu | Business | Facebook | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Freeport-McMoRan | Výběr cel | Indikátor | Projevy centrálních bankéřů | Pokles cen | Prodej aut | Guvernér japonské centrální banky | Překvapení trhu | Růst ceny | Akcie O2 | SP500 | Ekonomické vyhlídky | Raiffeisenbank a.s. | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Snížení úrokových sazeb v USA | Výsledky amerických společností | Vývoj kurzu | Měny regionu | Fiskální politiky | Index euro | Akcie Tesly | Čínské akcie | Euro | Ministryně financí | Hlavní index PX | Diskontní sazba | Vývoj na finančních trzích | Sentix | Trhy dnes | Německý statistický úřad | Pochybnosti | Erste | Stratég | FOREX | Prodeje automobilů | Fond obnovy | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Debata | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Zbrojovky | Fio banka | Řetězce | Americký index S&P 500 | Sentiment | Hlubší pokles | Maďarská centrální banka | Stoxx Europe 600 | Breaking | Růst úrokových sazeb | Analýzy makroindikátorů | EUR/SEK | Akcie padají | Zasedání centrální banky | Politika | Pozornost trhu | Akcie ČEZu | PLN | Kapitalizace | Zdanění | Míra nezaměstnanosti | Konjukturální průzkum | Ben Laidler | Komunikace | Obnovení růstu | Ceny průmyslových výrobců | Německá ekonomika | Americké futures | BHP | Deutsche Bank | Deutsche Telekom | Indikátory důvěry | Forint | Výprodej | Velká Británie | Evergrande | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Index Exportu | Zasedání FED | Ekonom | Optimismus | Otevírání ekonomiky | Spotřebitelská důvěra v Německu | Členové bankovní rady | Průzkum PMI | MPSV | Úrokový výnos | Optimismus investorů | Aktivita ve službách | Indie | Zasedání amerického Fedu | Očekávání trhu | Výsledek zahraničního obchodu | Obchodní spor | Měnové politiky | Vnímání | JPM | Akciové indexy | Index volatility VIX | Obchodní válka | Hlavní ekonomické události | Tomáš Holub | Vývoj hlavní úrokové sazby | Historická maxima | Ekonomická data | Byznys | Elektřina | Situace v průmyslu | EMA | Dohoda o brexitu | Poskytování hypoték | Janet Yellen | Invaze | Proticyklické kapitálové rezervy | Investiční aktivity | Varianty koronaviru | Zhodnocení | Dolar | Úrokové sazby ECB | Ceny zlata | Výhled | BofAML | Operátor O2 | Úrovně rezistence | FOMC | Erste Group Bank | Růst akcií | Kurzy měn | Technologický Nasdaq | Dividenda | Komerční banky | Rada ČNB | Americký trh práce | Hodnoty měny | Nová makrodata | Deriváty | Embargo | Filadelfský Fed | Index pražské burzy | Počasí | Centrální banky USA | Počty nakažených | Propouštění | Zaměstnanci | Bankovní krize | Jaromír Gec | FRED | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Medvědi | Finanční trhy | Statistický úřad | Noví členové bankovní rady ČNB | Nízké ceny ropy | Vyšší daně | Negativní vývoj | Cyrrus | Dobrý výsledek | Klid | Data o inflaci | Expanze | Rizikový sentiment | Znovuotevření ekonomiky | Fiskální balík | Komise pro cenné papíry | Walt Disney | Týdenní výkon | Situace v Číně | Cenové hladiny | Austrálie | Německé ekonomiky | Růst průmyslové produkce | Poslanecká sněmovna | Nikkei 225 | Počet nakažených | Nový týden | Schodek | Obavy investorů | Pracovní trh | Vývoj měnového páru EUR/USD | Významné riziko | Obchodní aktivita | New York | Aktuální kurz | Ekonomika | Obchodní bilance | Euro včera | EU | Ropné nadšení | Energetické společnosti | Problémy | Zpomalení růstu | Situace na trzích | Pokles poptávky | Informace z trhu | Rekordní schodek | Pozitivní očekávání | Členské státy | Prezident Erdogan | Meziroční míra inflace v eurozóně | Prezidentské volby | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Rozhodnutí Bank of England | Nezaměstnanost | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Indikátor CCI | Úrovně supportu | Evropský akciový trh | Americké výnosy | Inflace v Německu | Index ekonomické aktivity | Ropa | Ceny aktiv | Rezervy | Barel WTI | Sázky na pokles | Josef Dudek | Kalendář ekonomických událostí | Dluhopis | Americká inflace | Rozvoj | Makroekonomická data | Denní změna | Znovusjednocení země | Nálada na trhu | Transakce | Prodeje existujících domů | Růst podnikatelské aktivity | M2 | Filadelfský Fed index | Ekonomka | Snížení úrokových sazeb | Sezónnost | Oslabení české koruny | Hry | Inflace v Japonsku | Zaměstnanost | Profitovat | Glencore | Cenový vývoj | Americká výnosová křivka | Bankovní sektor | Reinvestice | Spotřeba domácností | Index MSCI | Sentix index | Míra inflace v eurozóně | Slabší dolar | Vývoj koruny | Vánoční svátky | Program QE | Značný pokles | DE30 | USDX | CFA | Meziroční růst spotřebitelských cen | Inaugurace | Inflace v prosinci | Akcie aerolinek | Dodávky plynu | Jasný signál | Pokles ekonomické aktivity | Údaje o HDP | Finanční sektor | Jestřábí přístup | Ropa dnes | Silný pokles | Uvolnění měnové politiky | Index podnikatelské nálady | MSCI | Karanténní opatření | Negativní zprávy | Thomson Reuters | Ekonomické restrikce | Snap | Zvyšování úrokových sazeb | Index podnikatelské aktivity | Guvernér Rusnok | RBA | Spotřebitelská poptávka | Christine Lagarde | Růst aktivity | Indikátor důvěry | Báze | Opatření na podporu ekonomiky | | Obchod | Indexy PMI | Navýšení úrokových sazeb | Data z Německa | Regionální měny | Burza dnes | Oslabení | Patria.cz | Stav ekonomiky | Měnový pár EUR/SEK | Sentiment na trzích | Prognóza ECB | Světová zdravotnická organizace | Obor podnikání | Fibonacciho úrovně | Pravděpodobnost recese | Globální finanční krize | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemická situace | Rusko | Smíšené výsledky | Spotřebitelská důvěra v Británii | Ceny výrobců | Úsilí | Purple Trading | Poradce | Empire State Index | Obchodní den | Další růst sazeb | BASF | Tržní hráči | Spojené státy | Makroekonomické události | Evropské méně | Zkušenost | Hodnota indexu | Signál | Ekonomický výhled | Zdražování | Měny rozvíjejících se trhů | Energetické krize | Člen bankovní rady | Výsledkové sezóny | Investoři a obchodníci | EPS | Cena stříbra | Komerční banka | ADP | RISK-ON | PMI ve službách | Biliony dolarů | Trhy | Úbytek | Sankce | Ropy | Ekonomka Raiffeisenbank | Míra úspor | Devizové rezervy | NFIB | Druhá vlna pandemie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Žádosti o podporu | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Záchranný balíček | Guvernér české národní banky | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Zisk EBITDA | Společnost | Úspěch | Úvěrová aktivita | ZEW index ekonomického sentimentu | Sázky | Nové prognózy | Dynamika mezd | Pozitivní výsledky | Kurzotvorné zprávy | Šéfka Fedu | Dnešní údaje | Generální ředitel | SEC | Cena akcií | Výkon německé ekonomiky | Slovensko | Špatná data | Rozšíření | Dopad koronaviru | CAC40 | Společná evropská měna | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Riziková aktiva | ECB Christine Lagardeová | Technologický index | Volatilita | Situace v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | HoReCa | České maloobchodní tržby | Zpomalování americké ekonomiky | Nálada | Americká spotřebitelská důvěra | Míra nejistoty | Britské měny | Indikátory | Tisková konference | Eura | Výsledek HDP | Vysoké ceny | Nízká nezaměstnanost | Nizozemsko | Bankovní systém | Organizace | Digitální daň | Brazílie | Obilí | Invesco Ltd. | Ceny stavebních prací | Ceny pohonných hmot | Ratingová agentura Fitch | VIX | Růst | Série příznivých zpráv | Akciové futures | Jednání ČNB | Polská centrální banka | Silné momentum | Letošní maximum | Příjmy | Hospodářský cyklus | Finanční situace | Výroba v Německu | Michal Brožka | Politické události | Risk-off | Propad ceny | Výsledková sezóna v USA | Zajištění | Administrativa | Výnosy amerických státních dluhopisů | Nastavení sazeb | Propad cen ropy | Colt | Pandemie | Repo sazba | America first | Růst průmyslové výroby | Index | Český státní rozpočet | PCE index | Výsledky maloobchodních tržeb | Nálada podnikatelů | Indikátor MACD | Lockdown | Cenový index | Nekonvenční měnové politiky | Fundament | Martin Gürtler | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Útlum ekonomiky | Thermo Fisher | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Farmaceutická společnost | Vyjednávání o brexitu | Vysoká dividenda | Index STOXX Europe 600 | ISM index | Valuace | Politici | Volby | Obchodní dohody | Vytěsnění | Ústup rizik | Pokles na trzích | Historie | Protiepidemická opatření | Rušení pracovních míst | Rychlé zisky | Americká burza | Dnešní ekonomický kalendář | MasterCard | Inflační data | Západoevropské burzy | Cíle | Instrumenty | Závěrečná aukce | Bezpečnost | Zveřejněné údaje | Inditex | MSCI All Country World | Zlotý | Aktuální situace | Palo Alto Networks Inc | Evropská rada | Výkyvy | Ministryně financí Alena Schillerová | Volatilní | GameStop | Osobní výdaje | Aktuální kurzy měn | Schodek státního rozpočtu | Banky | Evropské dluhopisy | Komise v přenesené pravomoci | Uvolňování měnových politik | Německý průmysl | Západní ekonomiky | Základní sazba | 1D | Prodeje | Úrokový hike | Okénko trhu | TradingEconomics | Týden na trhu | CNY | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Odhady HDP | Prodeje rodinných domů | Dow Jones | Vývoj indexu PMI | Nástup druhé vlny koronaviru | Březnová data | Úvěr | INTC | Zhoršení epidemické situace | Šance | Bankovní rady ČNB | Účinné vakcíny | Klesající inflace | Vývoj hlavní úrokové sazby v eurozóně | Společnost S&P Global | Problémy Evergrande | Oslabení dolaru | Ceny akcií ČEZu | FIXED | Podnikání na kapitálovém trhu | Průmyslová výroba v USA | Americké vládní dluhopisy | MF | Oživení globální ekonomiky | Británie | Covid | Americká administrativa | Fio | Výrobní ceny | Znovuotevření Číny | Odvětví | Šok | Pokračování expanze | Americké makro | Rekordní deficit | Akciové trhy v Asii | Report ADP | Úrokové sazby ČNB | Rakousko | Druhá vlna | Podnikatelská důvěra v Německu | Analytický tým FXstreet.cz | Dna | Indexy aktivity | Stát New York | Bývalý premiér | Maďarsko | Průmyslníci | Výrobní sektor | Mzda | Inflace v České republice | Deeskalace | Zavírací cena | Vývoj koronavirové pandemie | Poradenství | Měnový pár | Nervozita na trzích | Volby v USA | Růst cen komodit | Dánsko | David Vagenknecht | Index MSCI Emerging Markets | Chemický průmysl | Vlna koronaviru | Forward | Cenové války | Index nákupních manažerů v ČR | AEX | Vakcinace | Benchmarky | Výrobní ceny v eurozóně | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Na burze | Agentura Reuters | Akcie | Christine Lagardeová | Prodeje rodinných domů v USA | Události v ČR | Ekonomické aktivity | Inflace v USA | Analytička | ČSOB | Zisk na akcii | Rozhodnutí americké centrální banky | Dopady pandemie | Banka | Středoevropské měny | Ekonomiky | Meme akcie | PMI ze sektoru služeb | Měnová politika | Akcie Mastercard | Zasedání FOMC | Sazby hypoték | Evropa | Zápis ze zasedání Fedu | Nasdaq Composite | Tesla | Stabilita | Negativní dopad | Ruské akcie | Americký prezident | Obchodní příměří | Prohlášení | Vyšší úrokové sazby | Celoroční projekce | Zpřísňování měnové politiky | Americký maloobchod | Prognózy ČNB | Dynamika HDP | Onemocnění COVID-19 | Zápis z Fedu | Britský premiér | Bank of Canada | Vývoji vakcín | Koruny vůči euru | Bilance zahraničního obchodu | Zdravotní péče | Obchodní dohoda | Komoditní měny | Marketingová komunikace | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Lepší zítřky | Polská průmyslová výroba | Měny rozvíjejících se ekonomik | Pokles hodnoty | TRY | Předpověď | Skupina OPEC+ | PMI pro sektor | Kurz dolaru | Daňový balíček | CCI | Ekonomický růst | Brexit bez dohody | Země eurozóny | 5G | Oslabení měny | Krize | Automobilka | Evropská léková agentura | Naše burza | Asociace | Podnikatelská aktivita | Management | Průlom | PPF | Pandemie COVID | Kvantitativní uvolňování | Pražská burza | Panika | Ceny stříbra | CNBC | High | Ruská invaze | Hospodářská politika | Epidemické situace | NATO | Výsledky společnosti Nvidia | Americký trh | Údaje | Analytický tým | Rotace | Reportované výsledky | Obchodování na trzích | Prognóza Ministerstva financí | Halliburton | Důvěra investorů | Summit EU | American Airlines | Ekonomické uzavírky | Shell | Riziko recese | Evropské indexy nákupních manažerů | Hlavní úrokové sazby v eurozóně | Konec roku | Ekonomiky eurozóny | Michal Bárta | CAD | Short | Záznam z minulého zasedání ECB | Podíl nezaměstnaných | Beta | Počty žadatelů o podporu | PFNonwovens | Snižování sazeb | Důvěra spotřebitelů | Intel | Evropský statistický úřad | Rostoucí ceny komodit | Nemovitosti | Stříbro | Visa | Fúze s Nortonem | Běžný účet platební bilance ČR | Práce | Procter & Gamble | Americký trh nemovitostí | Mzdová dynamika | Zprávy o vakcínách | Spor mezi USA a Čínou | Vakcíny na koronavirus | Asijské akciové trhy | Vývoj trhu | Podniky | Průmysl v eurozóně | Dny v týdnu | Christine Lagardová | Burza v Šanghaji | Polský zlotý a maďarský forint | Kanada | Očkování | Index spotřebitelských cen | Američané | Volatility | Ministr financí | Lehman Brothers | Rubl | Index Nasdaq Composite | Ztráta | Rozpočet | xStation5 | Klíčová rizika | Výhled eura | Dopad koronaviru na ekonomiku | Poptávky po ropě | Maloobchodní prodeje | Listopadové maloobchodní tržby | Vánoce | Pozitivní vliv | Švédsko | AUD/USD | Pandemie covidu-19 | Dostatek likvidity | Intuitive Surgical | Volkswagen | Úroveň parity | Uptrend | Guvernér ČNB | Odhady analytiků | Amazon Jeff Bezos | Trendová linie | Čistá úroková marže | Podstatné kurzotvorné zprávy | Index Nasdaq (US100) | Koruna dnes | Inflace v eurozóně | Německo | Kalendář událostí | Americký ISM | USD/JPY | Bankovky | Český index nákupních manažerů | Biden | Objem zakázek | Měnový výbor | ZIL | Zrychlení růstu | Průmyslové oživení | Akciový trh | Šíření nákazy | Viceprezident | Ztráty | MF ČR | Japonský jen | Vývoj měnového agregátu | Automotive | Stav nouze | Zpomalování světové ekonomiky | FXstreet.cz | Bilance | Dubnová inflace | Šéfka ECB | EUR/GBP | Setkání centrálních bankéřů | Splácení dluhu | Kotace | Oslabování koruny | Pracovní den | Mzdy | HDP v eurozóně | Zpožděné indikátory | Výkyvy kurzu | WHO | Boom na trhu | Průzkum ČSÚ | Realizace zisku | Merkelová | Obchodníci | Jednoduché tipy | Ukazatele | Státní dluhopisy | Pozice | Sázka na nejistotu | Nízká inflace | Kvalitní akcie | Dluhopisy | Trading | Platební bilance | Expirace | Bid | V4 | Inflace zpomaluje | Makroekonomický kalendář | Zakázky německého průmyslu | Noví členové bankovní rady | Situace na trhu práce | Fibonacci | Turecké liry | Fidelity International | Čína | Inflace v ČR | Koruna | Ranní glosa | Evropský průmysl | Olaf Scholz | ČR | MIFID | Komunální dluhopisy | Podnikatelská nálada v eurozóně | Akcie na pražské burze | Nastavení měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Kompenzace | Stabilita sazeb | Vydávání dluhopisů | Zlepšení nálady | Růst cen ve výrobě | Překážky | Microsoft Corp | Evropské akciové indexy | Forward P/E | Ministerstvo financí | Zasedání centrálních bank | Růst výnosů dluhopisů | Hospodaření českého státu | Guvernér | Napětí mezi USA a Čínou | Německý kancléř | Býčí trend | Rezistence | Úrokový diferenciál | Ministr zahraničí | USA | Zemědělství | Zpracovatelský průmysl | J.P. Morgan | Šíření koronaviru | Hlavní akciové trhy | Evropská spotřebitelská důvěra | Sazby | Makléř | Valné hromady | Short pozice | XTB | ECB Luis De Guindos | Americké příjmy | Netflix | Výsledky ČEZu | Předkrizové úrovně | Největší pokles | Riziko | Německé hospodářství | Miliardy dolarů | Vývoj jádrové inflace | Peter Garnry | SPX | Mylan | Jan Frait | Hlavní ekonom | Ceny v průmyslu | Bankovní asociace | Odliv vkladů | Zahraniční forex | Ocenění | Burze | Spojené arabské emiráty | Hodnocení ekonomiky | Durace | WU | Podnikové investice | Meziroční inflace | Ekonomické prognózy | Sektor služeb | Výkon | Počet nezaměstnaných | Česká vláda | Palo Alto Networks | Fúze | Domácí poptávka | Before market open | Prognóza americké centrální banky | Stimuly | Denní graf | Nasdaq (US100) | Zasedání měnového výboru | Tržby v maloobchodě | Vojtěch Benda | Americké trhy | Situace na forexovém trhu | Index DAX 30 | Americký ministr financí | Globální sentiment | Proočkování populace | Zpřísňováním měnové politiky | XTB Research | Statistika | COT | Další pokles | Slabší libra | Americký HDP | Vývoj ceny | Cíl hospodářského růstu | Tým FXstreet.cz | Doporučení pro obchodování | Členové bankovní rady ČNB | Kancléřka Merkelová | Tropická bouře | ČNB úrokové sazby | Intervenovat | Emise | Americký Úřad celní a hraniční ochrany | Rozpočet Německa | TLTRO III | LNG | Solidní výsledky | Německá inflace | Německé dluhopisy | Index očekávání firem | Průzkum Reuters | Sentiment v ekonomice | Dodavatelské řetězce | Chování spotřebitelů | Sociální sítě | Válka na Ukrajině | Čínská makrodata | Ohlédnutí | Aktuální kurzy | Globální vývoj | Prodej | Šíření onemocnění | Nervozita | Home Depot | Colin Asher | Analytik XTB | Japonská centrální banka | Euforie | Člen bankovní rady České národní banky | Invesco | Eli Lilly | Plynová krize v Evropě | Výsledek inflace | Investiční | Zavedení digitální daně | Nastavení úrokových sazeb | Spekulovat | Snížení daní | Průmyslová výroba | Cena plynu | Moskevská burza | Progres | Důvěra spotřebitelů v evropskou ekonomiku | CVC | Pozornost finančních trhů | Neuspokojivé výsledky | Bitcoin | Výkonnost | Česká ekonomika | Ztráta indexu | Výroba aut | Pochybení | Akcie v Evropě | HDP v ČR | Dění na Ukrajině | Práce z domova | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Hospodářské oživení | Budoucnost | Vakcína | Schlumberger | Rozhodování | Obchodní války | Opatření | Walmart | Distribuce | Index S&P 500 | HCOB | Závislost | Česká koruna | Stimulační program | Kurz české měny | Nouzový stav | Uzavření trhů | Propad průmyslu | Růst sazeb ČNB | Zlato | HDP | Delta Airlines | WFC | Index CRB | Zprávy z pražské burzy | Ekonomická nálada | Krize v Evropě | Restrikce | Maloobchodní tržby | Eskalace konfliktu | Rozhodnutí bankovní rady | Likvidita | CL | Investiční rozhodnutí | DAX 30 | Hlavní akciové indexy | Etoro | Členské země | Milánská burza | Fond | Luboš Růžička | PMI index | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Kurzy | Restriktivní politika | Voda | Hlavní ekonomka | Spekulanti | Klíčové zasedání | Dnešní zprávy | Světová obchodní organizace | Objednávky | Inflační očekávání | Růst průměrné mzdy | Stavební výroba | Korporátní dluhopisy | Aktualizovaná prognóza | Joe Biden | Začátek summitu | Viceprezident ECB Luis de Guindos | Evropské akciové trhy | Pandemie Covid19 | Úroveň supportu | Index Nikkei 225 | Evropské země | Výrobní aktivity | Čínské vlády | Averze vůči riziku | Uhlí | Fundamenty | Dnešní zasedání ČNB | Omikron | Růst ekonomiky | Index PMI | Polská měna | Americká cla | Pravidla systému obchodování | CZK/USD | Analýza | Vyšší inflace | ČNB dnes | Trhy v USA | Německé státní dluhopisy | Komodity | Pražský index PX | Firemní výsledky | Tuzemská nezaměstnanost | Miliardy | Výnosy | Maloobchodní tržby v USA | Tomáš Raputa | Podnikatelské klima | Disney | Applied Materials | Mezinárodní obchod | Vlády | Návrh dividendy | Kryptoměny | Plynová krize | Investiční doporučení | Firemní zprávy | Zadluženost | Holding | Údaje o vývoji trhu práce | Akcie ČEZ | Akcie Erste Bank | Medvědí trend | Jádrová inflace v eurozóně | Koronavirus | Nálada na finančních trzích | Kurz EUR | Centrální bankéři | Kurz koruny vůči euru | Investor | Zlepšení | Britské firmy | Vypuknutí pandemie | Strategie řízení | Pokles německé ekonomiky | ČTK | Nižší úrokové sazby | PMI pro sektor služeb | Evropské maloobchodní tržby | Oživení ekonomik | Měnové podmínky | Devizy | Stav ekonomik | Americké akciové indexy | Amazon | Americká vláda | Texas Instruments | Španělsko | Výrobní inflace | Největší banky | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Jerome Powell | Emerging markets | CEE | IBEX | Česká národní banka | Západoevropské trhy | Epidemie koronaviru | Významné události | KBW | Wall Street | Kalendář ekonomických dat | Alokace aktiv | Změny úrokových sazeb | Index DAX | Základní úroková sazba | Aktuální konsenzus ekonomů | Markit | Vývoz do Německa | Graf dne | Čínské firmy | Ministerstvo financí České republiky | Index MSCI All Country World | Hike | Nakupovat | Americké vlády | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Indexy
Indexy akcií
Indexy akcií pevninské Číny
Indexy akciové
Indexy a komodity
Indexy aktivity
Indexy amerického akciového trhu
Indexy CFD
Indexy Dow Jones a S&P 500
Indexy důvěry

Následující klíčová slova

Indexy na Wall Street
Indexy PMI
Indexy pohyb
Indexy pro kryptoměny
Indexy sledující výkonnost ESG
Indexy sledující výkonnost ESG segmentu
Indexy S&P
Indexy v Asii
Indexy v Číně
Index životních nákladů
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FX Global
FXDD
CapXmaster
reklama
InstaForex rijen 2024
Potvrďte prosím... Zavřít