Středa 10. července 2024 12:22
reklama
FTMO král
reklama
Purple trading AI
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei ProTrader

EMU

img

Ekonomický kalendár: správy o HDP z Európy, hospodárske výsledky

29.10.2021 Európske indexové futures poukazujú na nižšie otvorenie obchodnej seansy na starom kontinente. Slabé zisky od Apple a Amazonu ovplyvňujú sentiment. Na dnes je však naplánovaných veľa zverejnení, ktoré môžu rozjasniť obraz. Správy o HDP za 3. štvrťrok z krajín EMU budú zverejnené počas dopoludnia, pričom najsledovanejšie bude nemecké dáta (10:00). Údaje z Francúzska zo začiatku dnešného dňa ukázali oveľa vyšší rast, ako sa očakávalo (3,0 % medzikvartálne vs. 2,1 % medzikvartálne sa očakávalo), takže prekvapenia môžeme vidieť aj v iných správach. USD sa môže stať o niečo volatilnejším v skorých popoludňajších hodinách, keď budú zverejnené mesačné základné údaje PCE. Medzi dnešnými reportérmi ziskov investori nájdu veľké ropné spoločnosti v USA – ExxonMobil, Chevron a Phillips 66.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 25.10.2021

25.10.2021 Čínský developer překvapivě splatil úroky na dolarových dluhopisech. Stalo se tak v pátek, tedy den před koncem třicetidenní lhůty. Tato zpráva však není v kontextu celkového hospodaření firmy až tak zásadní. Evergrande si pouze koupila čas. Již tento pátek skončí lhůta pro možnost splacení další dlužné úrokové platby ($47 m). Určitá forma restrukturalizace je takřka nevyhnutelná. Pravděpodobný scénář je převzetí operací firmy lokálními vládami. Vyplacení kupónu znamená, že firma prozatím nebude čelit žalobám a vyhne se jednání s věřiteli. K mírně pozitivnímu sentimentu přispěly i informace o obnově některých pozastavených rezidenčních projektů v jižní Číně.
img

Cesta do ekonomického pekla je dlážděna dobrými úmysly. Fyzický svět je pro zelenou vizi příliš malý

18.10.2021 „V průběhu dějin si bohaté i chudé země během nejrůznějších finančních krizí půjčovaly, nebo půjčovaly jiným, bankrotovaly a znovu se vzpamatovávaly. A odborníci pokaždé tvrdili, že „tentokrát je to jiné“, že přestala platit stará pravidla oceňování a nová situace se jen v máločem podobá katastrofám minulosti.“
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 18.10.2021

18.10.2021 Tuto sobotu (23.10.) skončí třicetidenní lhůta, během které může Evergrande splatit dlužnou úrokovou platbu. Pokud nezaplatí ani do tohoto termínu, formálně nastává default. Podle zástupců držitelů dolarových dluhopisů se management firmy výrazněji neangažuje. Default tak představuje velmi reálnou variantu. Čínská centrální banka vydala zprávu, že má situaci prozatím pod kontrolou a k šíření nákazy ve finančním systému by dojít nemělo. Nejpravděpodobnější scénář představuje částečné znárodnění operací společnosti kombinované s prodejem některých aktiv zájemcům ze soukromého sektoru. V zájmu čínských autorit je především dokončení některých projektů s cílem zamezit možné sociální nestabilitě.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 27.09.2021

27.09.2021 Firma minulý týden nezaplatila úroky na dolarových bondech. Od čtvrtka tak běží 30 denní lhůta, dokdy společnost může prostředky řádně splatit. Pokud nesežene peníze ani po této době, dochází k defaultu. Aktuálně nelze předpokládat, že by čínská vláda Evergrande sanovala. Tamní politické vedení se snaží snížit závislost na stavebním sektoru. Na konci minulého roku stanovili regulátoři přísná pravidla pro zadlužení developerů. Pokud poruší některé limity na cizí kapitál, nemohou jim banky poskytnout financování. Pokud by Čína pomohla, znamenalo by to příliš citelný odklon od této politiky. Určitá forma restrukturalizace je tudíž nevyhnutelná. Jedním ze scénářů je, že by mohly aktivity Evergande převzít regionální vlády. Troufám si tvrdit, že čínské autority by zakročily pouze v případě systémového stresu.
img

Rozbřesk: Vzkaz německého voliče: rudo-zelená koalice nebude

27.09.2021 Německý volič vyslal v neděli rozporuplný signál: nechal sice zvítězit sociálně-demokratickou stranu (SPD), ale na druhou stranu nedal šanci na vznik „melounové“ či rudo-zelené koalici. Němečtí Zelení totiž nakonec nezískali, to co by si ještě před pár měsíci přáli (14,8 %) a postkomunistická levice lavírovala na (5 %) hraně volitelnosti.
img

Forex: ČNB velmi pravděpodobně zvýší úrokové sazby o 50 bps

27.09.2021 Prodloužený víkend v ČR zkrátí koruně vyčkávání na čtvrteční zasedání ČNB, které může být celkem zásadní. Nejenže centrální banka velmi pravděpodobně zvýší úrokové sazby o 50 bazických bodů, ale může zveřejnit i poměrně jestřábí prognózu. Obecně vzato může středoevropské měny tento týden znervózňovat nepříjemná kombinace rostoucích úrokových sazeb na hlavních trzích a eventuální (nový) závan averze rizika (spojený např. s kauzou dluhového limitu v USA či vysokou inflací v EMU).
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 20.09.2021

20.09.2021 Za poslední oběť čínských regulátorů padly společnosti zabývající se estetickou chirurgií. Ty nezapadají do konceptu společné prosperity, kterou čínské vedení nyní vehementně prosazuje. Ztrácely taktéž akcie provozovatelů kasin, jelikož se autority zaměřují i na hazardní hry. Tvrdě postupují regulátoři i v případě Alipay. Již v minulosti požadovali rozdělení společnosti. Nyní navíc chtějí, aby Alipay poskytla dozorovým orgánům uživatelská data. Pozorovatelé mají na regulaci různé názory. První skupina tvrdí, že Čína pouze dohání západní trhy. Začala však pomalu a proto nyní musí jednat rázně. Druhá skupina vnímá tyto snahy jako jednoznačné ambice vlády dominovat i soukromému sektoru. Investice do čínských firem nyní vnímáme jako velmi rizikové.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 16.8.2021

16.08.2021 Nový pětiletý plán naznačuje, že regulatorní tlaky zesílí a rozšíří se i do jiných odvětví. Některé firmy na situaci spojenou s regulatorními riziky reagují. Cloud Village, společnost na streamování hudby, odložila plánované IPO na Hong Kongské burze. Investiční banky totiž neregistrovaly dostatečný zájem investorů. S úspěchem se nesetkalo IPO herní společnosti Krafton na burze v Soulu. Za společností stojí skupina Tencent a jednalo se nejobjemnější letošní listing na jihokorejském trhu. Akcie po primárním úpisu ztrácely 20 %. K poklesu přispěl regulatorní zátah čínských autorit proti herním společnostem. Investoři se přesouvají ze sektorů u nichž hrozí regulatorní riziko, např. e-commerce, do těch, které jsou čínskou vládou preferovány – např. polovodiče.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 9.8.2021

09.08.2021 Společnost ByteDance, majitel TikTok, oznámila plán IPO na hongkongské burze a to navzdory nepříznivému regulatornímu prostředí. Primární emise akcií by se mohla uskutečnit během 4Q21, případně začátkem příštího roku. Toto IPO bude čelit řadě regulatorních překážek. Vzhledem k počtu uživatelů budou čínské autority rozhodovat o tom, zda úpis povolí. Nicméně jde o určitý znak, že čínské firmy zcela neopouští kapitálový trh.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 2.8.2021

02.08.2021 Čínská vláda oficiálně kvůli větší dostupnosti vzdělávání zakázala soukromým čínským vzdělávacím institucím fungovat na principu dosahování zisku. Kromě toho zakázaly tamní autority vzdělávacím společnostem získávat kapitál na zahraničních burzách nebo od zahraničních investorů obecně. Objevily se obavy, že tento regulatorní zásah může mít za následek konec současné praxe, kdy čínské firmy získávaly kapitál na zahraničních burzách.
img

Rozbřesk: Týden o HDP a Fedu. Nová prognóza ČNB naznačí rychlejší růst sazeb?

26.07.2021 Startuje poslední červencový týden, ve kterém bude pozornost finančních trhů směřovat na čerstvé odhady HDP za druhé čtvrtletí v hlavních ekonomikách a také zasedání amerického Fedu. Navzdory přísným karanténním opatření na počátku minulého čtvrtletí očekáváme, že páteční čísla HDP potvrdí návrat hospodářského růstu v české ekonomice i eurozóně.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 26.07.2021

26.07.2021 Tento týden se uskuteční zasedání Fedu. Na červencovém setkání centrální bankéřů s největší pravděpodobností zásadní informace nezazní. Vzhledem k obavám z dopadu varianty delta na ekonomický růst můžeme jakoukoliv zmínku o taperingu prozatím vyloučit. Relevantnější tak bude až zářijové zasedání amerických centrálních bankéřů, na kterém již vyjdou aktualizované ekonomické prognózy. Lze předpokládat, že první náznaky taperingu uslyšíme právě na zářijovém meetingu FOMC. Čistě teoreticky by mohla první slova padnout i na setkání v Jackson Hole, které se koná koncem srpna. Na zářijovém zasedání taktéž dojde k publikaci aktualizované projekce sazeb – tzv. dot plot. Zde nelze vyloučit další jestřábí překvapení – např. predikce prvního zvýšení úroků v roce 2022 nebo větší počet hiků v letech následujících.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 12.7.2021

12.07.2021 Během minulého týdne se na burzách začaly objevovat pochybnosti ohledně udržitelnosti robustního ekonomického růstu. Na obou stranách Atlantiku vidíme určitou rotaci z cyklických do defenzivních sektorů. V posledním týdnu výrazněji ztrácely energetické akcie, zatímco posilovaly defenzivní nemovitosti. Investoři se obávají varianty delta – rostoucí počet nových infekcí by mohl vést k zavedení dalších lockdownů, což by se podepsalo na slabší ekonomické dynamice. Podle mnohých ekonomů jsme nyní dosáhli vrcholného tempa hospodářského růstu. V dalších kvartálech se již staneme svědky zpomalování. Do budoucna již nelze počítat s dodatečnými fiskálními impulsy. Vidíme robustní výkonnost defenzivních aktiv: dolar, americké nebo německé vládní dluhopisy, stoupla i cena zlata. Na druhou stranu akcie zůstávají na historických maximech a dařilo se i velkým technologickým korporacím. K dobré výkonnosti akciových titulů přispívá i pozicování. Řada investorů vyčkává na korekci a proto využívá sebemenšího poklesu – viz. čtvrteční propad a páteční růst. Retailoví spekulanti mají tendenci vstupovat do trhu obzvláště brzy po korekcích.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 28.6.2021

28.06.2021 V reakci na opětovný nárůst delších inflačních očekávání se výnosy desetiletých amerických vládních papírů vrátily nad úroveň 1,5 %. O dalším směřování výnosů rozhodne zejména tržní zaceňování blížícího se taperingu a termínu pro prvotní zvýšení sazeb. Trh věří v zahájení procesu redukce nákupů vládních bondů v prosinci. Nicméně v případě významně optimistických makrodat – zejména trh práce a inflace – je ve hře i zářijové zahájení taperingu. Takový scénář by se značnou pravděpodobností vyvolal otřesy na burzách. Proto budou páteční payrolls ostře sledovaným makročíslem s potenciálně výrazným kurzotvorným dopadem na dluhový i akciový trh. Proti citelnému nárůstu dluhopisových výnosů působí robustní nákupy ze strany amerických bank. Vzhledem k silnému zvyšování depozit a pomalému tempu růstu poptávky po úvěrech, lze předpokládat, že zájem zařazovat do svých bilancí vládní papíry u finančních domů přetrvá.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 14.6.2021

14.06.2021 V úterý a středu se uskuteční zasedání Fedu. Investoři věří, že na červnovém zasedání americká centrální banka debaty o taperingu spíše nezahájí. Jako reálnější termín se jeví spíše září. V takovém případě by redukce dluhopisových nákupů mohla začít na konci letošního roku. Fed taktéž zveřejní ekonomickou prognózu, včetně oficiální predikce sazeb, tzv. dot plot. Předpokládáme, že se centrální bankéři přikloní k prvnímu zvýšení úroků v roce 2023 – podle březnového dot plotu by měly zůstat sazby na současných úrovních až do konce roku 2023.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 17.5.2021

17.05.2021 Bitcoin prudce padá. Bezprostřední rozbuškou pro pokles bylo oznámení Elona Muska. Tesla již neakceptuje platby v bitcoinech kvůli ekologické náročnosti těžby. To znamená, že rychlá akceptace nejznámější virtuální mince napříč korporátní sférou nenastane. Vyzdvihnutí nepříznivých ekologických aspektů může být v dnešní době zcela zásadní. Mladší investoři, kteří patří mezi velké podporovatele kryptoměn, kladou značný důraz na udržitelnost. Pokud převládne názor o devastujících účincích těžby na životní prostředí, může to otřást investiční tezí pro bitcoin.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 10.5.2021

10.05.2021 Výnosy desetiletých amerických vládních bondů na konci týdne zůstaly těsně pod hladinou 1,6 %. Prudce propadly reálné výnosy, které se aktuálně nachází na úrovni -0,93%, tedy nejhlouběji v záporném teritoriu od půlky února. Naproti tomu desetileté break-eveny vystřelily nad hodnotu 2,5 %, nachází se tedy nejvýše od začátku rok 2013. Kombinace klesajících reálných výnosů a rostoucích break-evenů značí, že trhy věří v pozdější utahování měnové politiky, než se očekávalo. Tuto tezi podpořila špatná data z US trhu práce. Nicméně se očekává, že v květnu budou vycházet velmi dobrá makrodata. Reálné výnosy by tak měly opět vzrůst.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 3.5.2021

03.05.2021 Výnosy desetiletých amerických vládních bondů se vyšplhaly nad úroveň 1,6 %. Mírně se zvedly i reálné výnosy. Desetileté break-eveny (inflace implikovaná z protiinflačních bondů) se poprvé za 8 let vyšplhaly nad úroveň 2,4 %. Mírný nárůst výnosů z minulého týdne souvisí s taktickými prodeji investorů, kteří se připravují na robustní makrodata za duben. Pokud dochází k významně pozitivním ekonomickým překvapením, mají dluhopisové výnosy tendenci zvyšovat se a jejich nárůst je tažen reálnými výnosy. Některé investiční banky předpovídají, že efekt ultra-pozitivních makrodat bude částečně kompenzovat nižší než očekávaná emisní aktivita amerického ministerstva financí. Nicméně snížení objemů v rámci pravidelných aukcí by reálně nastalo nejdříve ve 3Q. Proto očekáváme růst výnosů delších UST během května.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 26.4.2021

26.04.2021 Ve středu učiní Fed monetárně-politické rozhodnutí, změna nastavení politiky se neočekává. Dubnové zasedání bývá tradičně spíše nudné. Zásadnější informace může přinést nadcházející červnové setkání, na kterém americká centrální banka bude mít k dispozici aktualizovanou ekonomickou prognózu i nový dot plot. I tak budou ve středu investoři bedlivě sledovat komentáře guvernéra Powella. Od posledního zasedání totiž vyšla řada výrazně optimistických makrodat. Maloobchodní tržby v březnu expandovaly tempem mírně pod 10 %. Šéf Fedu prozatím upozornil, že předčasné utažení měnové politiky nepřipadá v úvahu. Aby zahájil debatu o taperingu (tedy postupném snižování tempa nakupovaných bondů), musela by americká ekonomika v několika po sobě jdoucích měsících vygenerovat přírůstek nových pracovních míst okolo jednoho milionu. Na druhou stranu lze očekávat, že v květnu začnou vycházet velmi silná makročísla. Diskuse o taperingu tak mohou být reálně zahájeny na červnovém zasedání.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 12.4.2021

12.04.2021 Velké banky tento týden tradičně zahájí americkou výsledkovou sezónu za první kvartál. Ve středu reportují JP Morgan, Goldman Sachs a Wells Fargo. Ve čtvrtek Bank of America a Citigroup. Vše napovídá tomu, že americké finanční instituce zažily velmi úspěšný první kvartál. Vyšší prognózy ekonomického růstu znamenají, že peněžní ústavy mohly během 1Q přistoupit k významnému rozvolňování rezerv, což se propíše do lepších profitů. Horečnatá aktivita na kapitálovém trhu se promítne do pozitivního výsledku segmentu investičního bankovnictví. Pro celý index S&P 500 se předpokládá meziroční nárůst zisků o téměř 25 %. To představuje poměrně výraznou revizi směrem nahoru – ještě na konci roku se pro 1Q21 očekávalo meziroční zvýšení profitů o 16 %. Je však nutno dodat, že očekávání jsou velmi vysoká. Vzhledem k našponovaným valuacím může být jakékoliv klopýtnutí následováno značně negativní povýsledkovou reakcí.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 6.4.2021

06.04.2021 Fed ve středu zveřejní zápisky z březnového zasedání. Investory bude zajímat zejména postoj amerických centrálních bankéřů k rostoucím výnosům tamních vládních bondů. Klíčová desetiletá splatnost aktuálně nese 1,7 %. Guvernér Powell prozatím prohlásil, že nevidí důvod proti růstu výnosů intervenovat. Mnozí investoři se ze zápiskou budou snažit vyčíst úroveň výnosů, při které by Fed objemy dluhopisových nákupů zvýšil. Aktuálně výnosy tlačí nahoru velmi příznivá makrodata – např. ISM a trh práce. Na druhou stranu vyšší úroveň výnosů by již měla být dostatečná k přilákání velkých institucionálních hráčů (amerických i zahraničních). Vzhledem k tomu, že vyšší výnosy s lepšími makrodaty, nevyvolává jejich nárůst otřesy na akciových trzích.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 29.3.2021

29.03.2021 V posledních březnovém týdnu lze očekávat určitou rotaci investorů z akcií do dluhopisů. Na konci měsíců a kvartálů se totiž fondy snaží narovnávat na své plánované alokace. Předchozí pokles cen dluhopisů vede k významnému poklesu vah této třídy aktiv v portfoliích velkých institucionálních hráčů. Například cena desetiletých amerických vládních bondů se od začátku roku propadla o zhruba 6,5 %. Aby institucionální hráči toto odchýlení napravili, prodávají akcie a nakupují vládní bondy. Tato dynamika by měla přispět k dočasnému pozastavení růstu dluhopisových výnosů. Zároveň by měla způsobit určité oslabení akciových trhů. Prodeje akcií by se měly pohybovat v řádech stovek miliard dolarů. Samozřejmě nelze předpovídat načasování takových výprodejů, tradičně se jich však značná část odehraje právě v závěrečném týdnu měsíce.
img

RANNÍ SOUHRN AKCIOVÝCH TRHŮ PRO DEN 9.3.2021

09.03.2021 Hlavním faktorem, který o směřování rozhodl byly opět dluhopisové výnosy, ty se včera držely na úrovni 1,6 %.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 1.3.2021

01.03.2021 Hlavní téma, které rozhodne o dalším směřování trhů, je vývoj výnosů amerických vládních bondů. Desetiletá splatnost se nyní drží na úrovni okolo 1,4 %. Zvýšení souvisí především s citelným nárůstem reálných dluhopisových výnosů. Ty vystřelily až na -0,6 % a poté opět spadly o něco hlouběji do záporu. Současně dochází k propadu inflačních očekávání. Taková konstelace značí obavy, že se investoři navzdory rétorice Jeroma Powella obávají obratu v měnové politice. K růstu výnosů vedly i specifické faktory. Vzhledem k vyšším sazbám výrazně poklesl podíl refinancovaných hypoték a bankám tak vzrostla durace portfolií. Aby tento ukazatel opět stlačily, přistupovaly finanční domy k výprodejům delších vládních obligací. Nárůst výnosů vedl k poklesu cen rizikových aktiv. Cena zlata, která velmi citlivě reaguje na úroveň reálných výnosů, spadla na nejslabší úrovně od června. Výrazně ztrácely technologické tituly, které jsou jako tzv. long duration stocks nejcitlivější na změny dluhopisových sazeb. Očekáváme, že nákupy institucionálních investorů a americké centrální banky nezřízený nárůst výnosů opět utlumí.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 15.2.2021

15.02.2021 V očkování nastává určitý progres, celkově však proces stále pokulhává za původními plány. Vidíme, že v EU se stále očkuje výrazně pomaleji než v USA. Hrozbu představují nové mutace koronaviru. Vůči těm nejsou některé vakcíny efektivní. Pokud by se nové mutace rychle šířily, znamenalo by to delší trvání opatření společenského distancování. Obzvláště nebezpečná je tzv. jihoafrická mutace.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 8.2.2021

08.02.2021 V očkování nastává určitý progres, celkově však proces stále pokulhává za původními plány. Vidíme, že EU stále zaostává za USA. V Izraeli data ukazují, že vzhledem k proočkovanosti výrazně klesá podíl hospitalizovaných ve věkové kategorii nad 60 let. Hrozbu představují nové mutace koronaviru. Vůči těm nejsou některé vakcíny efektivní. Pokud by se nové mutace rychle šířily, znamenalo by to delší trvání opatření společenského distancování.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 1.2.2021

01.02.2021 Přehnaná aktivita retailových investorů pravděpodobně přetrvá i v následujících dnech. U retailových brokerů dochází k opětovnému uvolnění restrikcí na nákup některých titulů. Znovu tak můžeme být svědky nárůstu volatility na titulech s vysokým short interestem. Nicméně lze očekávat i tvrdší regulaci diskusních fór, jelikož praktiky retailových traderů, kteří jednají ve shodě, připomínají manipulaci s trhem. Shortovat některé přepálené tituly, jako například GME však nedoporučuji. Květnová at the money put opce na akcie GME odpovídá cca na 68 %, ceny akcií!!! To souvisí s obrovskou volatilitou. Pro srovnání stejný kontrakt by v případě Apple vyšel na cca 10 % z ceny akcie. Některé firmy se snaží masivního cenového vzestupu využít a emitují nové akcie. Například American Airlines vydaly nové akcie za 1,1 mld. dolarů
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 11.1.2021

11.01.2021 Tempo očkování stále zaostává za původními plány. V USA je aktuálně naočkovaných asi 6 milionů osob, v Číně 4,5m, v Británii 1,3m a v Německu 417 000. Autority slibují rychlý progres. Mezi populací přetrvává značná neochota nechat se očkovat. Podle některých odhadů se vakcinaci brání až 30 % amerických zdravotníků. Rychlá a plošná vakcinace je potřebná pro zrušení opatření společenského distancování a brzkému návratu k normálu.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 4.1.2021

04.01.2021 Rostou šance na vítězství demokratických kandidátů v druhém kole senátních voleb v Georgii. Ty se uskuteční zítra. Republikánům škodí roztržka s odcházejícím prezidentem. Donald Trump prosazuje robustnější fiskální stimulus, konkrétně navýšení plateb pro domácnosti z $600 na $2000. To řada Republikánů odmítá, zatímco Demokraté jsou výraznějším dávkám nakloněni. V konečném výsledku tak nelze vyloučit scénář, že obě strany získají v horní komoře kongresu 50 křesel. V takovém případě by byl rozhodující hlas viceprezidentky, díky kterému by Demokraté získali mírnou většinu. Ani tato konstelace by však neumožnila provést zásadnější reformy či prosadit rozsáhlejší vládní výdaje.
C:\fakepath\ekonomika-01012021.jpg

Uplynulé desetiletí v ekonomice: krize, rozmach Číny, alternativy

01.01.2021 Turbulentní rok 2020 je již minulostí a společně s ním skončilo také další desetiletí, ve kterém jsme byli svědky mnoha důležitých událostí. V dnešním článku se proto ohlédneme za poslední dekádou. Přinášíme výběr pěti nejdůležitějších událostí a trendů ve světové ekonomice v uplynulém desetiletí.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 30.11.2020

30.11.2020 Souhrnný globální index MSCI World má s aktuálním listopadovým zhodnocením 13,6% nakročeno ke druhé nejlepší měsíční výkonnosti v historii. Dominantním faktorem se stal hmatatelný progres ve vývoji vakcíny. V této fázi se již vakcíny několika farmaceutických firem nachází ve třetí fázi klinického testování. Zahájení očkování lze s vysokou pravděpodobností očekávat v polovině prosince. Pokrok na poli boje s covidem tak vede investory k očekávání rychlejšího návratu k normálu. V takovém prostředí nastává rotace investorů z růstových do hodnotových sektorů. Ty výrazněji zasáhla pandemie a jejich valuace se nyní stále nachází na zajímavých úrovních. Více hodnotové indexy, jako např. Stoxx Europe 600, v listopadu překonaly výkonnost růstových indexů, např S&P 500. Aktuální listopadová výkonnost Stoxx Europe 600 činí 14,9%, což značí nejlepší měsíční zhodnocení v historii. S&P 500 přidává 11,3%, což představuje méně než během letošního dubna. Růstové sektory totiž oživením prošly již ve dřívějších fázích covidové krize.
img

Rozbřesk: Týden napoví o dopadu druhé vlny pandemie na ekonomiky. Ke slovu znovu brexit?

23.11.2020 Do Vánoc zbývá již jen pár týdnů a konec roku pravděpodobně bude ve znamení dvou větších témat – druhá vlna pandemie a brexit. To vše za předpokladu, že nás ještě něčím v nejbližších týdnech nepřekvapí Donald Trump.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 23.11.2020

23.11.2020 Rytmus trhům stále určuje vakcína. Pfizer již podal k FDA oficiální žádost ohledně schválení vakcíny. K prvnímu očkování v USA by tak mohlo dojít v půlce prosince. Ve střednědobém horizontu tak stále zůstává hlavním tématem rotace z hodnotových do růstových titulů. Respektive v případě tříd aktiv rotace z vládních dluhopisů do korporátních či akcií obecně. Krátkodobě však může dojít k taktické pauze – zejména pokud strmě porostou nové infekce covid-19.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 16.11.2020

16.11.2020 Současné ocenění trhů vysílá velmi optimistické signály. Přitom samotná distribuce vakcíny bude velmi složitá. Je potřeba uchovávat ji v teplotách -70 °C. V případě masivních dodávek vakcíny může toto omezení představovat značný problém. Diskutabilní zůstává samotná ochota lidí nechat se očkovat. Významná neochota by mohla znesnadnit získání stádní imunity. Podle posledního výzkumu, z konce září, by se nechalo očkovat jen asi 51% dospělých Američanů. Navíc mnoho vlád v posledních týdnech sáhlo k přísným lockdownům. K opatřením společenského distancování přistoupí i americká vláda. V následujících týdnech tak může následovat výrazný útlum ekonomické aktivity. Burzy tak opět může zachvátit volatilita. Finanční trhy jsou však ze své podstaty tzv. „forward looking“ (dopředu hledící) a proto převažuje pozitivní vliv budoucího střednědobého výhledu nad nejistými příštími týdny.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 02.11.2020

02.11.2020 Zítra se uskuteční prezidentské volby v USA. Jako reálnější se jeví vítězství Joea Bidena. Implikovaná pravděpodobnost z průměrného kurzu sázkových kanceláří dosahuje 65%. Na druhou stranu klání stále zůstává zdrojem nejistoty. Těsný výsledek může znamenat, že Donald Trump nepřizná porážku. Navíc sčítání korespondenčních hlasů se může protáhnout, takže s největší šancí ve středu ráno ještě vítěz definitivně potvrzen nebude. Trhy aktuálně hodnotí možný nástup Bidena pozitivně. Vnímají, že demokratická administrativa dokáže prosadit robustní fiskální balíčky. Pozitivní tržní reakci by tak vyvolala situace, kdy Demokraté získají přesvědčivou většinu v Senátu. Dluhový trh nyní taktéž signalizuje rostoucí pravděpodobnost vítězství Demokratů. Výnosy amerických vládních bondů rostou, což reflektuje vyšší šanci na prosazení rozsáhlých fiskálních stimulů. Ty by měly nastartovat ekonomický růst a propsat se i do nárůstu inflačních očekávání, což je negativní pro dluhopisy. Jejich se jejich výnosy zvyšují.
img

Rozbřesk: Čeští centrální bankéři se do snižování sazeb nehrnou

26.10.2020 Na úvod nového týdne ještě stojí za to ohlédnout se za pátečními předběžnými výsledky indexu nákupních manažerů v eurozóně, který v mezičase, než budou k dispozici zpožděná tvrdá data, indikuje dění v průmyslu i ve službách. Tentokrát celkový index pod vlivem nastupující druhé vlny pandemie zamířil zpět pod padesátku. O pokles se postaraly služby, které tíží obavy z dalších potenciálních proti-pandemických omezení, zatímco průmysl dál pokračoval v růstu v dosahovaní krátkodobých maxim. Situace v německém průmyslu, na který je do jisté míry navázán i ten tuzemský, zůstává velmi příznivá nejenom z pohledu aktuálního růstu, ale i nových zakázek.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 26.10.2020

26.10.2020 Ve čtvrtek se uskuteční zasedání ECB. Očekává se, že frankfurtská instituce ponechá sazby beze změny, ani nenavýší objem dluhopisů, které nakupuje v rámci svého protipandemického programu (PEPP). Předpokládá se však, že ECB přistoupí navýšení PEPP o dalších €500 mld. na svém prosincovém zasedání. Eurozóna se aktuálně potýká s deflačními tlaky – ceny na meziroční bázi již poklesly dva měsíce po sobě, což se naposledy odehrálo v roce 2016. Zároveň ochabuje ekonomická aktivita v EMU. Lagardeová by mohla přijít alespoň s detaily o budoucím navýšení PEPP.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 12.10.2020

12.10.2020 V následujících dnech investoři opět upnou svůj zrak k přicházejícím makrodatům. Netrpělivě očekávají zejména maloobchodní tržby v USA, které budou zveřejněny v pátek. Předpokládá se, že ty udrží rostoucí tempo a během září se zvětší o 0,8%. V eurozóně vyjde ve středu průmyslová produkce za srpen. V osmém měsíce by se měl tento indikátor meziměsíčně zvětšit o 0,7%. V obou regionech však rostou obavy, že se přibývající infekce covid-19. Hrozba těchto obav se naplno projevuje zejména v eurozóně, kde nové infekce přibývají rychlejším tempem. Na souhrnném indexu ekonomických překvapení v USA i EU jde vidět pokles – to signalizuje určité zpomalení probíhajícího hospodářského zotavení.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 5.10.2020

05.10.2020 Onemocnění Donalda Trumpa zvyšuje předvolební nejistotu. Pro investory znamená tato situace další riziko a tak se raději uchylují k tradičním bezpečným přístavům. Interpretace Trumpovy nemoci nejsou jednoznačné. Někteří tvrdí, že mu ubírá šance v následujících volbách, jelikož se šéf Bílého domu nemůže zúčastnit řady předvolebních meetingů. Jiní zase tvrdí, že rychlé zotavení z nemoci může Trumpovi pomoci. Aktuální zprávy naznačují, že se stav amerického prezidenta lepší. Částečně dobrou zprávou je, že Donald Trump apeloval na co nejrychlejší schválení dodatečných fiskálních stimulů. Jednání o schválení nového balíčku od minulého týdne stojí na mrtvém bodě.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 14.9.2020

14.09.2020 Na trhu dle očekávání přetrvává volatilita. Americké akcie předvedly první dvoutýdenní pokles od března. Podle nových informací se do opčního obchodování kromě institucionálních hráčů ve velkém zapojili i drobní investoři. Ti často preferují velmi krátké opce – odhaduje se, až 20% opcí na S&P 500 mělo splatnost kratší než 24 hodin, přičemž standardní splatnost opcí je cca 3 měsíce. Opce, které jsou tzv. at the money a mají krátkou dobu do splatnosti, jsou velmi volatilní. Celkově tak přispívají k nárůstu celkové volatility. Větší procento investorů si začíná uvědomovat, že současná rally na technologických akciích nestojí na pevných základech a začínají se akcií zbavovat – valuace jsou stále vysoké. Turbulence přetrvají i v dalších týdnech.
img

Rozbřesk: Nákaza v Česku se rychle šíří, koruna slábne a může dojít na negativní scénář ČNB

14.09.2020 Česká národní banka může být spokojena. Koruna v posledním týdnu viditelně ztrácí a přiblížila se úrovním předpokládaným poslední prognózou centrální banky. Problém je, že na vině, krom poklesů akciových trhů, je i rychlý růst nakažených v Česku.
img

⏫ EURUSD a ZLATO zaznamenali nárast po zasadaní ECB 🥇

10.09.2020 Veľmi očakávané zasadanie ECB neviedlo k žiadnym zmenám politiky, malo však dosť veľký vplyv na trhy. Christine Lagardeová, prezidentka ECB, odmietla hovoriť o eure a trvala na tom, že inflácia v EMÚ nie je znepokojujúca. Vydláždila tak cestu pre ďalšie zisky EURUSD a pár stúpol nad hladinu 1,19.
img

RANNÍ SOUHRN AKCIOVÝCH TRHŮ PRO DEN 1.9.2020

01.09.2020 Investorům pomohl i slabší dolar, díky kterému jsou americké akcie atraktivnější pro zahraniční investory.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 31.08.2020

31.08.2020 Dnes ráno vyšly indexy nákupních manažerů v Číně. Výroba mírně zaostala za očekáváním: 51 vs odhad 51,2. Pozitivně překvapily služby, které se vyšplhaly na 55,2 a pokořily tak konsensuální očekávání ve výši 54,2. Kompozitní ukazatel se tak dostal na hodnotu 54,5, nejvyšší hodnotu od ledna 2018. Dobrý výsledek služeb hodnotí investoři pozitivně. V minulosti se vynořily obavy, že dobrý výkon čínského průmyslu souvisí s mohutnými státními intervencemi. Např. minulý týden vyšla data, že profit průmyslových společností se v červenci meziročně zvýšil o 19,6%. Naproti tomu zlepšení v segmentu služeb poukazuje na zvýšení spotřeby – ta souvisí s návratem důvěry čínských domácností. Investoři vnímají oživení spotřeby jako udržitelnější.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 17.8.2020

17.08.2020 Čínská centrální banka poskytla bankám dodatečnou likviditu v hodnotě $100 mld. To poslalo podpořilo čínské indexy. Akce centrální banky souvisí jednak se zhoršováním americko-čínských vztahů. Autority v největší asijské zemi tak chtějí zabránit oslabení trhů. Dalším důvodem, proč se i čínská centrální banka rozhoupala ke stimulům, je méně výrazné oživení na straně spotřeby. Průmyslová produkce zaznamenala výraznější zotavení, což zohledňuje předchozí stimuly ze strany čínské vlády.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 10.8.2020

10.08.2020 Spojené státy uvalily sankce na vybrané osoby v souvislosti s děním na Hong Kongu. Tento krok přidává olej do ohně v již tak napjatých čínsko-amerických vztazích. Kromě toho Trumpova administrativa zakázala americkým firmám spolupracovat se společnostmi WeChat a TikTok. Za WeChat stojí Tencent, což spustilo pokles cen akcií této technologické firmy. V následujících dnech budeme svědky dalšího vývoje vztahů mezi dvěma globálními velmocemi. Lze očekávat, že Donald Trump před volbami zaujme tvrdší postoj vůči Číně.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 3.8.2020

03.08.2020 Donald Trump zakázal používání populární sociální sítě Tik Tok, která má čínské vlastníky. Toto rozhodnutí pramení z obav ohledně možného zneužití osobních dat více než 100m uživatelů. Americké aktivity Tik Tok by ráda odkoupila společnost Microsoft a nyní probíhají jednání. USA rovněž kritizovaly plánovaný odklad voleb do městské rady v Hong Kongu. Tyto kroky mohou opět vyhrotit vztahy mezi největšími ekonomickými velmocemi a zbrzdit dosažení finální obchodní dohody.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 27.7.2020

27.07.2020 V minulých týdnech jsme byli svědky opětovného zhoršení vztahů mezi USA a Čínou – zavírání konzulátů. Zatímco obě strany prozatím plní dohodu fáze 1, aktuální geopolitická roztržka může zbrzdit cestu k finální obchodní dohodě. Navíc s blížící se prezidentskou volbou v USA lze očekávat tvrdší postoj obou kandidátů vůči Číně. Obchodní války se tak pro následující týdny a měsíce stanou vedle koronaviru jedním z hlavních témat.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 15.6.2020

15.06.2020 Americké futures a asijské trhy výrazně ztrácí v reakci na nárůst nových infekcí v Číně a některých amerických státech, např. Florida. Přestože v této fázi je předběžné mluvit o nástupu druhé vlny infekcí, dokazují výprodeje, že předchozí ocenění trhů vycházelo z velmi optimistických předpokladů. Úprk ke kvalitě vyvolala kombinace několika faktorů. Roli sehrál Fed a jeho chmurný výhled na vývoj pracovního trhu, stále vysoké přírůstky nových infekcí v USA, hrozba výraznějšího než očekávaného poklesu globální ekonomiky v roce 2020, nevyřešený obchodní spor mezi USA a Čínou a volby v USA. Investoři utekli ke kvalitě. Desetiletý americký vládní bond nese 0,65%. V následujících týdnech lze očekávat nepřiměřené reakce na zveřejněná makrodata.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 8.6.2020

08.06.2020 Ve středu zasedá Fed. Na posledním zasedání vyloučil guvernér Powell záporné sazby. Aktuálně zřejmě nelze očekávat navýšení stimulů. Fed se nyní například podílí i na nákupech dluhopisů, jejichž rating se nachází ve spekulativním stupni. Někteří pozorovatelé očekávají, že by americká centrální banka mohla přijít s tzv. forward guidance. Ta by mohla být navázaná na zaměstnanost nebo inflaci. Např. sazby zůstanou na současných úrovních, dokud americká ekonomika nedosáhne plné zaměstnanosti. Dalším krokem může být tzv. kontrola výnosové křivky. Fed by se zavázal svými nákupy udržovat dluhopisové výnosy na určité úrovni, dokud se nezaměstnanost či inflace nedostanou na konkrétní úrovně. Vzhledem k tomu, že zatím nebyla schválena forward guidance, jeví se kontrola výnosové křivky pravděpodobnější na dalších zasedáních.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 1.6.2020

01.06.2020 Ve čtvrtek zasedá ECB. Sazby zřejmě zůstanou beze změny. Očekává se, že Evropská centrální banka zvýší objem dluhopisů, který nakupuje v rámci protipandemického programu asi o 500 mld. EUR. Banka v rámci programu zatím nakoupila necelých €200 mld. vládních dluhopisů zemí eurozóny. Tímto tempem by objemy schválené v březnu vyčerpala asi do října. ECB pomohla svými akcemi k poklesu kreditních prémií u bondů jižního křídla eurozóny. Obecně se předpokládá, že nález německého ústavního soudu budou centrální bankéři ignorovat.
img

Rozbřesk: Po nabídkovém šoku přichází ten poptávkový

29.05.2020 Ekonomika se už pozvolna zase rozbíhá, ale na to, aby se dostala do původní kondice, ji čeká ještě hodně dlouhá cesta. A nenaznačují to jen zpožděná tvrdá data, ale především aktuální průzkumy důvěry a nálady v jednotlivých odvětvích. Ten poslední, vydávaný pod hlavičkou Evropské komise, nevyznívá příliš povzbudivě. Celkově sice došlo k drobnému zlepšení důvěry v ekonomice, zejména díky lepšímu spotřebitelskému sentimentu a dílčímu zlepšení nálad v průmyslu a obchodě. Za souhrnnými čísly se však skrývají i docela zajímavé trendy, které s celkovým vyzněním průzkumu docela kontrastují.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 18.5.2020

18.05.2020 Rozvolňování karantén se zatím daří bez opětovného nárůstu nových infekcí. Mnohé státy oznamují dřívější otevírání hranic. Přestože návrat k normálu ještě potrvá, lze pozorovat, že se ekonomická aktivita odrazila ode dna. Právě uvolňování karantén, které nedoprovází nárůst nových infekcí pomáhá představuje pro akciové indexy klíčovou podporu.
img

Ropa se dnes zkouší stabilizovat, akcie v plusu

22.04.2020 Propad cen ropy zůstává mezi tím nejzajímavějším, co se na trzích momentálně děje. Ropa dnes registruje další ztráty, když Brent padá o 10 procent. 11 dolarů na WTI ale znamená už relativně drobný pokles a trh se dopoledne snaží aspoň stabilizovat.
img

Rozbřesk: Skryté signály českého trhu práce

09.04.2020 Čísla, která reprezentují vývoj po startu nákazy, na sebe strhávají větší pozornost než jakákoliv z období před korona-krizí. Ať už šlo o indexy nákupních manažerů po celé Evropě nebo aktuální statistiky z jednotlivých trhů práce, které začínají ukazovat první reakce firem na kombinovaný nabídkový a poptávkový šok. Březnové výsledky, jejichž kompletní sada byla zveřejněna teprve včera (byť o míře nezaměstnanosti MPSV informovalo už před několika dny) naznačují, že velké drama se v závěru předchozího měsíce ještě rozhodně neodehrálo.
img

Rozbřesk: Start největší státní podpory v dějinách ČR

31.03.2020 Už od 12. března platí na území ČR nouzový stav a ještě (minimálně) do 11. dubna platit bude. Nástup restrikcí spolu s propadem domácí i zahraniční poptávky tvrdě zasáhl tuzemský podnikatelský sektor, který dnes bude s napětím vyčkávat na rozhodnutí o asi nejvýznamnějších vládních opatřeních na jeho podporu.
img

Lehce negativní dopoledne. Rizikem americká data, debata o eurobondu a doma ČNB

26.03.2020 Pro dnešní den, který se pro hlavní trhy rozjíždí zatím negativně, se rýsuje několik důležitých témat. Na globálních trzích to budou americké statistiky z trhu práce, debata o krizovém eurobondu a pozornost se podle nás bude stáčet i zpět k nákaze v USA. Domácí scénu pak opanuje zasedání ČNB.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 23.3.2020

23.03.2020 Podle některých odhadů by HDP eurozóny mohlo v případě tříměsíčního přetrvání karantén a uzavřených hranic poklesnout v roce 2020 asi o 4%. Stejný, tedy 4% pokles, předpovídají mnozí i pro USA. Největší propad zaznamená ekonomika ve druhém kvartále, kdy se naplno projeví dopad současných tvrdých opatření. Očekává se, že americké hospodářství může předvést svůj nejhorší kvartální pokles v moderní historii. Sestupné tendence nastanou i v případě firemních zisků. Např. Goldman Sachs očekává, že korporátní zisky v roce 2020 propadnou o 33%. Dominantním scénáře většiny prognóz zatím zůstává silné hospodářské oživení v roce 2021.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 2.3.2020

02.03.2020 Pro následující týden bude rozhodující počet nově nakažených v Evropě. Na starém kontinentě se virus začíná šířit do většiny zemí. Na druhou stranu výrazně klesá počet nových infekcí v Číně. Za včerejšek pouze 202 nových případů. Čínské firmy již začínají obnovovat výrobu. Pokud bude rychle přibývat počet nakažených v Evropě, případně dojde k vyhlašování rozsáhlých karantén, mohou trhy dále oslabovat. Prudce se v posledních dnech zvyšoval počet nakažených v Itálii. Je třeba dodat, že celosvětově se z 89 000 nakažených již více než 45 000 vyléčilo.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 17.2.2020

17.02.2020 Čínská centrální banka snížila mezibankovní sazbu o 10 bps. Investoři očekávají masivnější stimulus srovnatelný s rokem 2015. Před pěti lety dosáhla celková velikost stimulů až 10% HDP. Shanghai Composite přidává 2,3%.
img

Rozbřesk: Napětí na českém trhu práce zatím jen symbolicky polevuje

11.02.2020 Napětí na českém trhu nepolevuje, i když nezaměstnanost v posledních měsících narůstá. Tedy alespoň podle údajů z úřadů práce, podle kterých se v lednu zvýšila na 3,1 %, zatímco ještě před dvěma měsíci byla o půl procentního bodu níže. S přelomem roku nicméně přichází pravidelné zvyšování počtu nezaměstnaných v důsledku vypršení úvazků na dobu určitou, sezónních prací nebo optimalizace zaměstnanosti ve firmách. Není to nic nového, překvapivého a vlastně ani veskrze dramatického. Stále totiž byla lednová nezaměstnanost nejnižší minimálně od roku 2005 (dřívější data jsou počítána odlišným způsobem, a tak jsou nesrovnatelná) a pokud ji očistíme o sezónnost, tak je stále pod hranicí tří procent. Když k tomu připočteme další nárůst volných pracovních míst, kterých je stále více než nezaměstnaných – v některých okresech dokonce desetinásobně – vypadá to, že na českém trhu práce zůstává vše při starém.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 10.2.2020

10.02.2020 Další vývoj zůstává nejasný. Podle odhadů by měl počet nakažených kulminovat začátkem března. Poslední prognózy však naznačují, že by se koronavirus nemusel na poklesu tempa růstu globálního HDP až tak výrazně podepsat. Pokud se epidemii podaří zastavit do konce 1Q, sníží se dynamika světového ekonomického růstu o 0,1% až 0,2% na 3,3%. V případě, že by se problémy protáhly do 2Q, můžeme očekávat markantnější dopad. Globální ekonomika by tak v roce 2020 expandovala pouze tempem 3,1%. Čínské hospodářství pravděpodobně vzroste v roce 2020 o 5,5%, původní prognózy počítaly s růstem 5,9%. Samozřejmě, že kvartální propady mohou být prudší, očekává se však, že je vykompenzuje zvýšená aktivita v následujících čtvrtletích. V případě signifikantního vlivu na globální HDP by centrální banky přistoupily k dalšímu uvolňování politiky.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 3.2.2020

03.02.2020 Množí se obavy, že se hysterie kolem koronaviru podepíše na globálním ekonomickém růstu. Zastavení výroby v Číně, či přerušení dočasné migrace pracovníků podle některých odhadů vyvolá pokles čínského HDP v 1Q o 1 procentní bod na 5% (anualizovaných). Na druhou stranu lze očekávat, že čínská vláda ekonomice pomůže. Již včera oznámila tamní centrální banka zahájení monetárního stimulu v objemu $170 mld. Půjde zejména o operace na volném trhu a snížení reposazby. Ani silná reakce ze strany centrální banky však nepomohla zabránit prudkému poklesu trhů, které otevřely po pauze kvůli lunárnímu roku. Shanghai Composite i Shenzen Composite odepisují okolo 8%. V pátek výrazně ztrácely i americké indexy: S&P 500 odepsal 1,8% a umazal tak veškeré letošní zisky. Pro další vývoj bude důležité za jak dlouho dojde k obnovení výroby a přestanou platit zákazy cestování.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 27.1.2020

27.01.2020 Americká centrální banka ponechá s nejvyšší pravděpodobností sazby beze změny. Trhy aktuálně dokonce přisuzují asi 12% pravděpodobnost scénáři, že by centrální bankéři úroky zvedli. Navzdory deeskalaci obchodního sporu však takovou variantu vnímáme jako nepravděpodobnou. Fed zřejmě oznámí své záměry na trhu s repo obchody, kde s největší pravděpodobností zůstane i nadále aktivní. Americká centrální banka pravděpodobně bude pokračovat v nákupech pokladničních poukázek, což lze brát jako ekvivalent QE (vede k nárůstu bankovních rezerv).
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 6.1.2020

06.01.2020 V tomto týdnu se zraky (nejen) investorů upřou na Blízký východ. Irán již oznámil odvrácení od jaderné dohody. Výroky amerického prezidenta k uklidnění situace rovněž příliš nepřispívají. Vzhledem k potenciální vážnosti konfliktu se však domníváme, že se všechny strany pokusí situaci deeskalovat. Krátkodobě nelze vyloučit záchvaty volatility a s nimi spojené úprky investorů z rizikových aktiv. Pro širší propady indexů však neexistují fundamentální důvody.
img

Rozbřesk: Ekonomické trendy nastupující dekády, aneb na co se připravit?

02.01.2020 Posledním dnem roku 2019 uzavřela svou kapitolu také minulá dekáda, jejíž začátek poznamenaly následky velké hospodářské krize, zatímco jejímu konci dominovaly obavy z blížící se recese. Ty se sice prozatím nenaplnily, nicméně vše nasvědčuje tomu, že nejistota ohledně vývoje světové ekonomiky přetrvá i v tomto roce. Co dalšího nám minulá dekáda může napovědět o hlavních trendech pro nastupující dvacátá léta?
img

RANNÍ SOUHRN AKCIOVÝCH TRHŮ PRO DEN 13.12.2019

13.12.2019 S&P přidává 0,9% a znovu tak překonal historické maximum. Od začátku roku přidal hlavní americký akciový index 26,4%. Donald Trump podepsal obchodní dohodu s Čínou. Od 15.12. tak nedojde k uvalení nových cel na čínské spotřební zboží.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 25.11.2019

25.11.2019 Hlavní americký index poprvé v historii pokořil hranici 3 100 bodů. S&P 500 posiluje již šestý týden v řadě. Jde tak o nejdelší růstovou šňůru od podzimu 2017. Tenkrát posiloval osm týdnů v řadě. Do rekordních výšin vyhnala nejznámější světový akciový benchmark uvolněná měnová politika, deeskalace tenzí v mezinárodním obchodě, uklidnění situace okolo vystoupení Spojeného království z Evropské unie a probíhající výsledková sezóna, která se zatím ukazuje jako úspěšná (průměrné překvapení na úrovni zisků ve výši 4,7%). Faktor, který akciovým trhům rovněž pomáhá je vysoký objem buybacků. Jen za 3Q dosáhl objemu $170 mld.
img

Jak tiering pomáhá bankám eurozóny?

22.11.2019 Banky eurozóny lze bez nadsázky označit za jednu z kolaterálních obětí politiky ultra-nízkých sazeb. Záporné úroky promluvily do poklesu ziskových marží a způsobily značný propad valuací finančních domů v EMU. Peněžní ústavy obsažené v indexu Stoxx Europe 600 se obchodují v průměru na 70 % své účetní hodnoty. Bankovní index testoval letos v srpnu téměř osmiletá minima. Od léta se však situace stabilizovala a index posílil o více než 17 %. Co za obratem stálo?
img

Rozbřesk: V říjnu byl největší zájem o nová auta v EU za 10 let

19.11.2019 Evropský automobilový trh se konečně vzmáhá. Tak jednoduše by se daly hodnotit říjnové výsledky registrací nových osobních aut v jednotlivých zemích EU zveřejněné dnes ráno. Podle těchto statistik se počet nově registrovaných aut v EU tentokrát zvýšil o 8,7 % na téměř 1,2 milionů. Vysoký nárůst je nepochybně dobrou zprávou pro automobilový průmysl, nicméně přehlédnout nelze, z jak nízkého základu je tento nárůst počítán. Ještě loni v říjnu totiž stále dozníval efekt nových emisních pravidel a celý trh tehdy padal o více než 7 %. Za nejnovějším výsledkem stojí především srovnávací základ. Nelze však nepřehlédnout i určité první náznaky zlepšování situace na evropském trhu (konvenčních) automobilů.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 18.11.2019

18.11.2019 Hlavní americký index poprvé v historii pokořil hranici 3 100 bodů. S&P 500 posiluje již šestý týden v řadě. Jde tak o nejdelší růstovou šňůru od podzimu 2017. Tenkrát posiloval osm týdnů v řadě. Do rekordních výšin vyhnala nejznámější světový akciový benchmark uvolněná měnová politika, deeskalace tenzí v mezinárodním obchodě, uklidnění situace okolo vystoupení Spojeného království z Evropské unie a probíhající výsledková sezóna, která se zatím ukazuje jako úspěšná (průměrné překvapení na úrovni zisků ve výši 4,7%). Faktor, který akciovým trhům rovněž pomáhá je vysoký objem buybacků. Jen za 3Q dosáhl objemu $170 mld.
img

Rozbřesk: Zamíří Německo do recese? Tento týden bude jasno

13.11.2019 Tento týden se “rozlouskne” jedna důležitá otázka. Ve čtvrtek zveřejní český i německý statistický úřad první odhady HDP za třetí kvartál. A bude tím pádem jasno, zda Německo skutečně zamířilo do recese i to, jak silné dozvuky to nakonec mělo v třetím kvartále v Česku. Co tedy čekat?
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 23.9.2019

23.09.2019 Minulý týden prudce vyskočily repo sazby. Americká centrální banka poskytla bankám krátkodobou likviditu. Očekává se, že tento týden dodávky likvidity ještě zvýší, aby situaci na trhu stabilizovala. Nyní se hovoří o krátkodobé lince v objemu $90 mld. Problém souvisí s koncem kvartálu a faktem, že minulý týden mnoho korporací potřebovalo hotovost na zaplacení daní. Někteří se obávají, že záležitost souvisí s redukcí bilance Fedu. Ta vedla ke snížení bankovních rezerv. Powell naznačil, že by mohla bilance opět začít expandovat. Nicméně tato situace by se měla uklidnit a neměla by mít výraznější tržní vliv na trhy.
img

Rozbřesk: Ostře sledované Jackson Hole. Zklame Fed Donalda Trumpa?

19.08.2019 Šéf Fedu Jerome Powell nebude mít vůbec jednoduchý týden. Po opětovném rozjezdu obchodní války s Čínou jsou jeho kroky pod drobnohledem administrativy Donalda Trumpa. Navíc horší čísla z Číny a Evropy v kombinaci s propady akciových trhů přispěly k tomu, že výrazně vzrostly sázky trhů na pokles amerických sazeb.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 29.7.2019

29.07.2019 Fed by měl poprvé od roku 2008 snížit úrokové sazby. Redukci o 25 bps berou trhy jako hotovou věc, razantnější akce se nyní jeví jako nepravděpodobná. Kromě samotného měnově politického rozhodnutí budou klíčové další komentáře představitelů Fed, které pomohou poodhalit, zda se jedná o ojedinělé opatření, či začátek série snižování úrokových sazeb.
img

Ekonomický kalendář: Klidný den na trzích

04.07.2019 Rozhodnutí o sazbách v Rumunsku: Rumunská centrální banka v roce 2018 zvýšila sazby několikrát až na 2,5 %. Od poloviny minulého roku ale byly sazby stabilní navzdory skutečnosti, že inflace zůstává nad 4 % a deficit běžného účtu vzrostl nad 4 % HDP.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 21.6.2019

21.06.2019 Červnový index spotřebitelské důvěry v Eurozóně vykázal oproti květnu pokles o 0,7 bodu a zastavil se na hodnotě -7,2. Evropané tak optimismem sice neoplývají, nicméně v dlouhodobém srovnání se nejedná o nijak varovné hodnoty a oproti posledním měsícům lze hovořit o stagnaci.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

EK vyzvala členské země k práci na prohloubení měnové unie

12.06.2019 Na hlavních rysech budoucího rozpočtového nástroje eurozóny by se podle názoru Evropské komise (EK) měli koncem příštího týdne shodnout premiéři a prezidenti členských zemí EU. Komise dnes před červnovým summitem EU vybídla šéfy států a vlád bloku k několika konkrétním krokům směrem k větší integraci evropské hospodářské a měnové unie (EMU).
img

Týdenní výhled akciových trhů CYRRUS

05.06.2019 Obchodní válka USA - Čína pokračuje. Čína kontruje protiopatřeními. Stále existuje značná šance na dohodu, ale je těžké odhadnout její načasování a parametry.
img

Obchodní válka, špatná data a málo holubičí Fed. Akcie znovu padají a poptávka míří do dluhopisů

23.05.2019 Vstup do čtvrtečního obchodování byl pro evropské trhy dosti negativní, a to - jak jinak - kvůli návratu obav z dalšího průběhu obchodní války Čína - USA. Hrozbou jsou jak nová americká cla, tak vyhrocení technologických sankcí z obou stran.
img

Rozbřesk: Vyšší sazby navzdory horšímu výhledu

03.05.2019 Na svém květnovém zasedání se bankovní rada ČNB rozhodla po krátké přestávce opět zvýšit své úrokové sazby. Dvoutýdenní repo sazba se tak dostala na úroveň 2 %, kde byla naposledy před deseti lety. Rozhodnutí bylo jednomyslné a centrální banka k němu přistoupila navzdory faktu, že zhoršila svůj výhled pro českou ekonomiku pro tento i příští rok. Současně navýšila odhad letošní inflace, nicméně na horizontu měnové politiky, kam má směřovat její primární pozornost, se na jejím inflačním očekávání nezměnilo téměř nic.
img

EUR / USD – 30. 4. 2019

30.04.2019 Pár dále rozšiřoval zisky na širokém oslabení USD a pozitivních datech z EZ. Pár se aktuálně se obchoduje na úrovni 1,1223, +0,34 procenta (1240 GMT). EMU HDP za první čtvrtletí překvapil, když vzrostl o 0,4 procenta, což představuje nárůst o 0,2 procenta. Míra nezaměstnanosti klesla na 7,7 procenta, tj. nejnižší úroveň od září 2008.
img

Rozbřesk: ECB chce snížit dopad negativních sazeb na banky

01.04.2019 Ani stabilizace domácích PMI (podnikatelská nálada v průmyslu) pravděpodobně ČNB nepřiblíží k růstu sazeb. Dál počítáme s tím, že sazby znovu zamíří vzhůru až ve druhé polovině tohoto roku. Vnější rizika a nejistoty (slabé Německo, brexit, obchodní války) jsou stále dostatečně velkým strašákem. Navíc ECB znovu poměrně výrazně otočila kormidlo holubičím směrem - možná tak rychle, až se toho Mario Draghi sám zalekl. Na konci uplynulého týdne varoval před škodlivým dopadem dlouhodobě negativních úrokových sazeb na hospodaření bank a jejich schopnost poskytovat úvěry.
img

EUR / CAD – 19. 2. 2019

19.02.2019 EUR/CAD se ostře propadl z vrcholu na úrovni 1,50. Aktuálně se pari obchoduje kolem 1,4950. Upside páru je uzavřena pod 20-DMA a nelze čekat jakýkoliv pohyb vzhůru, pouze pokud dojde k prolomení nad tuto hladinu. Jednotná evropská měna je pod tlakem po smíšeném tónu ZEW Survey z dnešního dopoledne. Běžný účet EMU se v prosinci snížil na sezónně očištěných 16,2 miliardy EUR z 22,7 miliardy EUR v předchozím měsíci. Ekonomický sentiment v Německu se zlepšil na -13,4 (fcast -14,1 prev -15), zatímco současné ekonomické podmínky klesly na 15,0, pod tržní konsenzus (fcast 23 prev 27,6). Širší euro sentiment také překvapil růstem, a to na úrovni -16,6 (fcast -18,2 prev. -20,9)
img

Rozbřesk: Ekonomika eurozóny ztrácí na tempu

01.02.2019 Nepřekvapil, a tak ani nezarmoutil. Asi tak se dá zhodnotit bleskový odhad HDP eurozóny za čtvrtý kvartál loňského roku. Podle odhadu Eurostatu si hospodářství eurozóny udrželo mezičtvrtletní tempo 0,2 %, což v meziročním srovnání znamenalo zpomalení růstu ze 1,6 % na 1,2 %. Ještě v prvním pololetí přitom ekonomika eurozóny rostla svižným tempem překonávajícím dvě procenta, nicméně s tím, jak začal ztrácet dech průmysl – zvláště pak ten automobilový ovlivněný jednak nasycením poptávky, ale i novými emisními regulacemi – se nenašlo žádné další odvětví, které by tento výpadek dokázalo dostatečně vyvážit. A jak naznačují poslední PMI, na restart průmyslu to nevypadá ani v úvodu letošního roku. Navzdory přehršli levných peněz natištěných ECB a uvolněné fiskální politice v řadě zemí Unie. Když k tomu připočteme nejistotu kolem brexitu a zpomalování čínské poptávky, důvod k optimismu se hledá jen těžko.
img

Rozbřesk: Konjunktura v USA se zadrhává, jasně signalizuje pád indexu ISM

04.01.2019 Až do včerejšího dne se zdálo, že klacky, které americké ekonomice házejí pod nohy tvůrci hospodářské politiky této země, mnoho škody nenapáchají. Snížení daní naordinované Republikány fungovalo jako solidní makroekonomický štít proti nejistotě ve věci celní politiky, měnové restrikci Fedu a v neposlední řadě absurdním rozpočtovým hrátkám znamenajícím nefunkčnost některých úřadů americké federální vlády. Včerejší velmi slabá data ze strany respektovaného indexu podnikatelské nálady v americkém průmyslu (ISM) však tento konejšivý pohled na největší ekonomiku světa dost zásadně nabourala.
C:\fakepath\euro3.png

Euro používá 19 z 28 členských zemí EU

30.12.2018 Základní fakta k 20. výročí (1. ledna 1999) zahájení užívání jednotné evropské měny euro v obchodním a bankovním styku:
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Evropský HDP si zachoval stabilní růst i v Q3

30.10.2018 Dnes budou hrát prim všechna možná čísla z Evropy. HDP za celou eurozónu za třetí čtvrtletí by mělo vykázat stejný růst jako v tom druhém, zatímco indikátory důvěry naznačí, že ke konci roku ke zrychlení ekonomik nedochází. Na druhé straně data z německého trhu práce ukáží na další pokles počtu nezaměstnaných a tamní inflace by kvůli vyšším cenám energií měla zrychlit. Celkově by dnešní statistiky mohly euru poskytnout oporu. V regionu se ničeho zajímavého nedočkáme, ale jestli chcete vědět více o současnosti a budoucnosti české ekonomiky přečtěte si naše České ekonomické výhledy, které jsme včera vydali.
img

Rozbřesk: Co čekat od dnešní ECB?

25.10.2018 Dnešní zasedání ECB nepřinese nové revoluční kroky a rozhodnutí. Přesto se může Mario Draghi na tiskové konferenci pěkně zapotit pod palbou otázek směřujících především k postoji ECB k italské otázce.
img

Rozbřesk: Německo míří k maastrichtské dluhové hranici. Co koruna před ČNB?

23.10.2018 Konec kvantitativního uvolňování, respektive nákupů dluhopisů do portfolií ECB, se pomalu a jistě blíží ke svému konci a členské země eurozóny se tak budou muset opět plně spoléhat při svém zadlužování na „libovůli“ finančních trhů. ECB se za dobu trvání tohoto posledního programu podařilo nashromáždit dluhopisy za více než 2,1 bilionů eur a stala se tak vlastně největším věřitelem zemí EMU. Vlastní německé bondy za více než 509 mld. eur, francouzské za 414 mld., italské v objemu 360 mld. a tak bychom mohli pokračovat dále. Vzhledem k tomu, že průměrná splatnost těchto papírů dosahuje 7,5 let, tak nebude muset být ECB příliš aktivní ani při udržování svého portfolia.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Převzetím hypotečních agentur v USA naplno vypukla krize

04.09.2018 Dosud poslední celosvětová hospodářská krize sice vypukla naplno před deseti lety, 7. září 2008, převzetím polostátních hypotečních agentur Fannie Mae a Freddie Mac americkou vládou, problémy se ale objevily dříve. Již na konci roku 2006 se totiž začal otřásat hypoteční trh v USA, jehož kolaps postupně přerostl v globální krizi.
img

Ozvěny trhu: Akciové příležitosti stále existují

21.06.2018 Americký akciový trh byl v dosavadním průběhu tohoto roku podpořen silnou výsledkovou sezónou. V současnosti již ale naráží na své mantinely, když rostoucí napětí ze zaváděných celních opatření, zvyšování úrokových sazeb a vyšší volatilita jsou hlavními zdroji rizik. Makroekonomické prostředí zůstává nadále pro akciové trhy příznivé. Budoucí zpřísňování měnové politiky s rostoucími očekáváními na zvyšování sazeb i v EMU budou obecně negativní zprávou pro evropské akciové investory. Trpět však budou především růstové akcie s vysokým dluhem a slabším ratingovým hodnocením, například v Itálii nebo Španělsku.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Trhy budou vstřebávat rozhodnutí ECB; euro dále oslabuje

15.06.2018 ECB včera oznámila plány na ukončení kvantitativního uvolňování, zároveň však naznačila pozdější zvyšování sazeb, než trh očekával. V důsledku toho prudce oslabilo euro a jeho pád může dále pokračovat. Kurz totiž dnes ráno testuje hranici 1,1550 EUR/USD. Kalendář ekonomických událostí je dnes prázdnější. Investory budou zajímat především finální údaje o květnové inflaci v eurozóně, která podle prvních odhadů zrychlila především kvůli dražší ropě.
img

Akcie: Čeká nás týden politických událostí

11.06.2018 Americký akciový trh si v pátek podle indexu S&P 500 polepšil o třetinu procenta. Nejziskovějším sektorem byly maloobchodní řetězce, které přidaly 1,3 %. S odstupem je následovaly farmacie s růstem o 0,7 %. Naopak energetické tituly jako jediné ztratily, a to 0,2 %. V zisku uzavřel i průmyslový Dow Jones (+0,3 %) a technologický Nasdaq (+0,1 %).
img

Rozbřesk: Evropská inflace nabírá na tempu

31.05.2018 Zatímco hlavním tématem pro finanční trhy zůstává i nadále Itálie a Turecko, ECB se možná přiblížila zásadnímu rozhodnutí o konci nekonvenční velkorysé politiky kvantitativního uvolňování. Podle členky výkonné rady ECB Sabine Lautenschlägerové by totiž o tomto kroku mohla centrální banka rozhodnout už během následujícího měsíce. Vyřešila by se tak konečně otázka, zda bude na podzim mezi centrálními bankéři existovat dostatečně silná vůle nepokračovat v zalévání trhů novou likviditou a zvýšila by se dokonce šance na normalizaci cen evropských dluhopisů. Tedy nejenom těch italských, které se pod tlakem nepřehledného vývoje na politické scéně staly horkým zbožím.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: ČNB sazby nezvedne a znovu představí opatrnou prognózu

03.05.2018 Inflace v eurozóně by v dubnu měla zůstat na 1,3 % i přes oslabení jádrové složky. Její dynamiku podporují hlavně ceny energií. Zvolňující cenový růst bude hlavním tématem pro dnešní zasedání ČNB. Ta sazby nezvedne. Trhy budou hlavně sledovat, jak moc se kvůli nízké inflaci a slabšímu kurzu změnil výhled pro růst sazeb.
img

Ranní zpráva z finančního trhu: Důvěra evropských spotřebitelů zůstává vysoká

20.04.2018 Závěr týdne bude na trzích klidný. V hlavních světových ekonomikách bude během dne zveřejněna jen evropská spotřebitelská důvěra. Ta by sice měla mírně klesnout, pořád ale zůstane oproti svému dlouhodobému průměru vysoko. V regionu je dnešní kalendář prázdný.
img

Ranní zpráva z finančního trhu: PMI v regionu zřejmě poklesnou, ale nadále budou příznivé

01.03.2018 Ve Spojených státech bude dnes zveřejněna dynamika osobní spotřeby a její deflátory. Tato data můžou zchladit nedávné nákupy dolaru, které ho na konci února dostaly k úrovni 1,2200 EUR/USD. V regionu se dočkáme indikátorů PMI. Ty zřejmě v únoru mírně zkorigovaly, ale pořád ukazují na velmi slušný růst průmyslu.
img

Rozbřesk: Od Škodovky k Lidlu aneb jak v Česku sílí mzdové tlaky…

22.02.2018 Mzdové vyjednávání v mladoboleslavské Škodovce jenom potvrzuje, že na českém trhu práce začíná být čím dál větší “teplo”. Odboráři poměrně jednoznačně odmítli nárůst mezd o 15 procent za dva a čtvrt roku, a to samé požadují již během následujících dvanácti měsíců. A popravdě není se čemu divit, protože zaměstnanců je nedostatek a mzdy zrychlují, kam se jen člověk podívá. V uplynulém roce jejich růst pravděpodobně překonal 7 % a na některých pozicích se přidává výrazně více - jak ostatně včera připomněl řetězec Lidl, který znovu zvýšil nástupní plat svým prodavačům o 20 % (na 28 tisíc hrubého). Při pohledu na úřady práce je jasně vidět, že jsme nikdy v historii neměli tolik neobsazených míst. Firmy v tuto chvíli nemohou sehnat přes 230 tisíc pracovníků, a to především s nižší kvalifikací - chybí zejména montážní dělníci, pomocní pracovníci ve stavebnictví nebo řidiči…, tedy vesměs profese s podprůměrnou mzdou. O ty probíhá největší přetahovaná, a právě tam může docházet k největšímu nárůstu mezd.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Zvyšování sazeb ČNB | Hospodářská situace | Růst v eurozóně | Kurz eura dnes ČNB | Realitní trh | Aktuální kurz akcie ČEZ | Onemocnění Donalda Trumpa | Odvrátit deflaci | Cap | Kurzy euro | Výnosy dluhopisů | Týdenní makrokalendář | Ozvěny trhu | Války | Vývoj | Míra nezaměstnanosti v USA | Státní dluhopis | USA inflace | Obchodní platformy | Údaje z USA | Data z trhu práce | Chování centrálních bank | Allianz | Trh nemovitostí | Panevropský index | US2000 | Globální růst | Další snížení těžby | Zasedání Bank of England | Sázkaři | EUR/CAD | Hospodaření firmy | DPH | EUR | Dnešní kurz eura | FDA | Spotřebitelské výdaje | HCOB PMI | Bundesbank | Přijmout euro | Celní války | Paul Krugman | Akcie provozovatelů kasin | Nezaměstnanost v eurozóně | Standard & Poor's | Záchranný bankovní fond | Kalifornie | Cable | ABNB | Brokeři | Hlavní úrokové sazby | Kurz měn online | Návrat Řecka na trh dluhopisů | Kurz libry na korunu | XOM | Výkyvy | Itálie | Euro proti dolaru | Stoxx | Rozmach Číny | PEPP | Obchodní deficit | CBDC | Texas | Aktuální cena pšenice | Finanční aktiva | Pip | Rozpočet EU | Očekávání | Korelace | Volatilní | Cena žlutého kovu | Evropské centrální banky | Aktuální kurzy měn | Státy eurozóny | Aktivita na kapitálových trzích | Inflační riziko | EUR USD | EUR/JPY | Zasedání ČNB | PMI v eurozóně | Veřejné finance | EURJPY | Investice do čínských firem | Aktuální kurz anglické libry | Ark | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Aktuální kurs | Evropská komise | WeCHat | Pro investory | Rozpočtová pravidla | Skupina G7 | Crypto | Swiss | Investice | Britská centrální banka | DXY | USD/ZAR | Geopolitické riziko | Saldo běžného účtu | MACD | Potenciál | Zpráva z akciového trhu | Vládní fond | Support | Evropské záležitosti | Akvizice | Finanční stabilita | Devon Energy | Lednová inflace | Index aktivity | Konec eura | Cyklus zvyšování sazeb | ADP report | Ifo | Japonské akcie | Nálada v eurozóně | Invaze na Ukrajinu | Modern Land | Prognózy | Britská libra | Stimul | Šéf Fedu Powell | Intervence | Kryptoburzy | Broadcom | Situace kolem SVB | Experti | Měna v Anglii | Futures kontrakt | Chování | Rekord | Nižší sazby | Raiffeisenbank | Bitcoiny | Aktuální kurz eura | Madrid | Stop-Loss | Evropské měny | Nákupy aktiv | FTSE MIB | Evropská investiční banka | Dění na trzích | Kurz eura v České spořitelně | Reálné ekonomiky | Hodnota eura | Úrokové sazby v USA | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Call option | General Electric | Tradiční měny | Sentiment na kryptoměnách | Morgan Stanley | Spotřebitelé | Hedžové fondy | Digitální aktiva | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Bezpečný přístav | Český průmysl | Cena bitcoinu | Anglické libry | Nejlepší účet | Price Action | Akcie společnosti | Měnové kurzy Česká spořitelna | ETH | Vývoj na dluhopisovém trhu | Důvěra v ekonomiku | Benchmark | Druhá největší ekonomika | Lagardeová | Fortuna | Cenné papíry | Evropská měnová unie | Petr Zahradník | Výnos | Poškodit ekonomiku | Inflace ze Spojených států | Nová prognóza ČNB | Investorský sentiment | Kurz měny USD | Měnový pár USD/JPY | Dolarové ztráty | Brent | Výkon průmyslu | IHNED | Asijské akcie | Delta | Americký akciový trh | Vývoj na trzích | Cena Brentu | Vzdělávání | Russell 2000 | Denník | Šéf Fedu | Slabá poptávka | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Reddit | Technické rezistence | Zavedení eura v ČR | ESG | Index DOW | Import | Zájem zahraničních investorů | Euro CZK | Kurz eura KB | Devizové kurzy ČNB | Posílení | Euronext | Americké makro | Airbus SE | Exchange | Alcoa | Německé CPI | Investiční strategie | MAE | Zasedání centrálních bank | Kontrakty | Strach | Vstup na burzu | Americká nezaměstnanost | Graf EURUSD | Peníze z vrtulníku | MiFID II | BrokerJet | Aktuální kurz eura ČNB | Měna převodník | AUDUSD | Index spekulativního sentimentu | Kurz libry Komerční banka | Praxe | Zdravý rozum | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Colgate-Palmolive (CL.US) | Měny sazby | Obavy z brexitu | JPY | Čínské stimuly | Trendový indikátor | Nejvýraznější růst | Spotřebitelské inflace | Americká investiční banka | AI | EURUSD | NFP | Odhad HDP | Pfizer (PFE.US) | Směřování trhu | Ekonomický sentiment | Drachma | Projekce | Kontrakce | Peníze | Globtrex.com | Infekce Covid | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | Výrobní sektor | Béžová kniha | Unie | Investovat | Investiční aktiva | Shanghai Composite Index | Nakupovat akcie | Coinmarketcap | ČNB Rusnok | Meziroční růst cen | Nestlé | Spekulativní investoři | Hlavní centrální banky | NFP report | Prognóza | FTSE 100 | Evropské firmy | Výrazný vzestup | Čínská banka | Aker BP | Bezpečné přístavy | Odpor | Obchodní signály | Inflace ve Španělsku | Měnová politika Fedu | Saxo Bank | Běžný účet platební bilance | Tuzemská ekonomika | HDP v USA | Index CAC 40 | Aktuální kurz dolaru ke koruně | Představitelé ECB | Stavební výdaje | Aktuální cena stříbra | Nejznámější kryptoměna | NBC | Ropa WTI | Kurz dolaru ČNB | Micron | Výsledek hospodaření | Zasedání FOMC | Bankovní rada ČNB | CISCO | Americké trhy | Developeři | Bankovní domy | Brexit | Eurostoxx 50 | AEX | ZEW index | Poker | Růst akciových trhů | Kurz eura k dolaru | Evropské burzy | Moderna | Valná hromada | Pozornost investorů | Růst trhu | Burzy | Největší světové ekonomiky | USD/EUR | Resistence | Americké ekonomiky | Kapitál | Člen ECB | Robinhood | Cestování | Souhrn finančních trhů | Investiční horizont | Odliv kapitálu | Bond | Broker | Dot plot | Analytik Saxo Bank | Záchranný fond | Posílení koruny | Aktuální hodnota dolar | USD | Tempo hospodářského růstu | Export | Německé HDP | Kontrakt na WTI | Čínské technologické firmy | Britský akciový index FTSE 100 | Britové | Technická analýza | Krafton | Občané | Energetické akcie | Koruna česká | Plán na snížení emisí | Posilování koruny | Šéf Bílého domu | Kurz eura spořitelna | Kurz maďarský forint kalkulačka | Jestřábí komentáře | Plány | Na burze | Nová prognóza | Šok | Varianta delta | Riziková averze | ČSOB | Evropská inflace | Globální krize | ByteDance | Evropský systém centrálních bank | Zavedení eura | Trh s ropou | Ekonomická aktivita | Regulace | Aktuální kurz eura česká spořitelna | Senátní volby | Maďarsko | Akciové burzy | SPGI | Pokles kurzu | Garance | Exekuce | Američtí centrální bankéři | Korunový trh | Úroková sazba | Makrodata EMU | Cenné kovy | Kabinet | Kurz eura ke zlotému | Index ISM ve službách | Litva | Tovární objednávky | Vyšší mzdy | Spekulovat | Swapy | Cenové tlaky | Sociální sítě | P.A. | Česká zbrojovka | Snižování úroků | Janet Yellenová | Kapitálový trh | Širší index S&P 500 | Program nákupu aktiv | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Výsledek inflace | Vládní výdaje | Covid | Euroval | Středoevropské měny | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Důvěra investorů | Patria Online | Dovoz | Zvednutí sazeb | Vliv na ceny | Caterpillar | Lenovo | Aktuální kurzy | VIX index | Vlastní digitální měny | Bidenovy plány | Pozitivní zprávy | Nikkei | The New York Times | Konvergence | Výrobní ceny | Komoditní | Vakcína a covid | Oldřich Dědek | Světová finanční krize | Tržní reakce | Venture Capital | Ruské banky | Evropské trhy | Kurz jüanu | Frankfurtský DAX | Rekordní maxima | Progres | Vybírání zisků | Největší ztráty | EUR/CZK | Data z amerického trhu práce | Zájem investorů | Blockchainové technologie | Válka na Ukrajině | Kurz euro CZK | Euforie | Finančník | Nejlepší kurzy měn | Makrodata | Sell Limit | Akciové indexy | Investoři | Malta | Obchodní deník | Portfolio | Myšlení | Petr Pavel | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Fidelity | Řecké volby | Německá průmyslová produkce | MetaQuotes | Evropská měna | Firemní zisky | Coca-Cola | AMD | Finanční ústavy | Prezident ECB | Inflační čísla | Vyšší úrokové sazby | Christine Lagardeová | Index PPI | Automobilky | Euro Stoxx 50 | Grayscale | Mário Centeno | Ropné firmy | ČSOB Finanční trhy | Tranše | Jádrový index | Dovoz ropy | Zisk | Zpřísňování měnové politiky | Aktuální kurz euro | Biden | Rekordní minima | Globální akciové trhy | Inflace v lednu | Futures na S&P 500 | Průmyslové objednávky | DAX30 | Finanční instituce | Index KOSPI | Kosdaq | Bank of England | Instrument | Airbnb | Forward guidance | Měnový konvertor | Fannie Mae | Zveřejnění zprávy | CAC 40 | S&P/ASX 200 | Pojišťovny | WTI a Brent | Intradenní analýza | Prezident | Zápis z posledního zasedání | Denní minima | HDP USA | Anheuser-Busch InBev | BP | Britské akcie | Commodity futures trading | Hold | Nastavení úrokových sazeb | Aktuální kurz australského dolaru | Institucionální objednávky | Makrokalendář | Evropský statistický úřad Eurostat | London Stock Exchange | Ropné společnosti | Nemovitosti | Akcie společnosti Tesla | Ekonomika Číny | Kč/EUR | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Boj s inflací | Analýzy | Finanční pomoc | Jednotné měny | Přeprodaný trh | Kurz měn Exchange | AMC.US | Investiční | Průzkum | Dopady pandemie COVID-19 | Vývoj měnového páru | Inflační překvapení | Britské banky | Hlavní úroková sazba | ExxonMobil | Markets.com, | IEA | Meme akcie | Demokraté | Platforma pro obchodování | Německý DAX | Den D | Brusel | Hlavní události | Patria | EP | Tržní podíl | TRY | Data z ekonomiky | Válka | Evropské ekonomiky | Obchodní příležitost | Jednotná evropská měna | Americké HDP | Agentura Reuters | Akcie Nike | Data z průmyslu | Obchodní plán | Prodej | Znárodnění | P/E | Cestovní ruch | Spike | PFE | Zpráva | Bohatý | Technologické tituly | EUR/PLN | Prémie | Představitelé Fedu | Tržní kapitalizace | Bitcoin | Švýcarská banka | Růstové akcie | Futures | Ekonomické dopady | Huawei | Tencent | Kybernetické měny | Emoce | Dluhopisové výnosy | S&P | Oslabování dolaru | Česká měna | Hospodářský vývoj | Vzdělání | iPhone | Hrubý domácí produkt (HDP) | Členské země EU | Handelsblatt | Obchodování | Zvýšení daní | Kurz měny dolarů | Viceguvernérka | Zasedání Fedu | Objem intervencí | Tisková konference ECB | Brexit bez dohody | Spotřebitelské ceny v USA | JOLTS | Automobilka | Meta | S&P Global | Rekordní minimum | Nákupy dluhopisů | Nabídka | GBP | Průmyslové komodity | Management | HDP Německa | Podpora | INSEE | Equal weight | Ekonomie | ZEW | Obchodní týden | Dobré výsledky | Zahraniční investoři | Zasedání OPEC | Centrální banky | Prezidentka ECB | České firmy | Ministři financí eurozóny | Fenomén | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Prodej dluhopisů | Japonská vláda | Polská vláda | Pákový efekt | Objem dluhopisů | Eurostat | Majitel | Zprávy | Oanda | Deflace | Nejznámější kryptoměny | Tovární objednávky v USA | Akcie v Asii | BREAKING | TLTRO III | Nezaměstnanost v USA | Petr Fiala | Turecká lira | Cílování inflace | Měna ve Švýcarsku | CCI | Investiční banka | Akciový analytik | Pozornost finančních trhů | Averze k riziku | Occidental Petroleum | Americký maloobchod | Medián | Praha | Ceny ropy | Berkshire Hathaway | Akcie v Evropě | Hazardní hry | Euro klesá | Distribuce | Příjmy a výdaje | Evropské akcie | Tržní úrokové sazby | Ceny Bitcoinu | 3M | Silný růst | Covidové krize | YCC | Evropská dluhová krize | Airbus | Průmysl v eurozóně | Očekávání úrokových sazeb | Měnové kurzy dolar | Dnešní data | Intradenní obchodování | Vyhlídky | Odhad inflace | Firmy | CZ | NATO | Zadlužování | Put opce | Cena ropy brent | Index cen domů | Míra | Nástroj | Výsledky | HUF | Depozitní sazby | Obchodovanie | EURCZK | Hong Kong | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Hospodaření státu | Tapering | Kurz libry ČNB | Fundamentální zprávy | Inflace v Česku | Phillips 66 | Hedgeové fondy | Aktuální kurz eura KB | GME | Státy Evropské unie | Kurz EUR/USD | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Digitální měny | Bank of America | TIM | Kurz dolaru | Fundamentální analýza | Odhady trhu | Vakcína | Silný dolar | Víkendové parlamentní volby | Australský dolar | Zpřesněný odhad | Finanční domy | Retracement | Projev Jeroma Powella | Hlavní burzovní indexy | Meziroční inflace v eurozóně | Koruna | Výrazný pokles | Technický pohled | Commodity Futures Trading Commission | Proměny automobilového průmyslu | EUR/NOK | American Airlines | Aktuální devizové kurzy ČNB | DJIA | Colgate-Palmolive | Hermes International | Cities 40 | Včerejší obchodování | Decentralizace | OPEC+ | Francie | Pandemie nemoci COVID-19 | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Obchodní instrumenty | Poklesy HDP | Onemocnění | Sazby ČNB | Index cen průmyslových výrobců | DMA | Objem | Propad | Airbnb (ABNB.US) | Zvyšování mezd | Růst cen v eurozóně | Evropský stabilizační mechanismus | Swapová výnosová křivka | Obavy z recese | Halifax | Nové akcie | Trigger | Výkonnost | Výsledky firem | HDP eurozóny | Měnové kurzy kalkulátor | Federální rezervní systém | Oslabení měny | Údaje | Oficiální úroková sazba | Cenový šok | Politika centrální banky | Pakt stability a růstu | Report ADP | Zákonodárci | Podnikatelská nálada | Exxon Mobil | Český index nákupních manažerů | Očekávání analytiků | Investoři z Redditu | Alibaba | Stablecoiny | Revize strategie | Regulátor | HighSky | Průzkumy | Shortovat | Státní rozpočet | Hlavní indexy | Zavedení eura v Chorvatsku | RMB | Devizové kurzy | Digitální zlato | Ask | Průmyslová výroba | Zpomalování ekonomiky | Kurz české měny | Bilion | AMC | Aussie | Pfizer | Case-Shiller | Posílení amerického dolaru | Obchodování s akciemi | Směřování | Studie | Cena eura | První obchodní den | Aktivita retailových investorů | Deficit | EDF | Graf | Polsko | Kolaps | Index S&P 500 | Ratingová agentura | Reakce trhu | Zbrojovka | FRA | Odliv dividend | Masivní nákupy | Plyn | Majoritní vlastník | Cenová hladina | Ropa Brent | Kering | Maturity | Výnosové křivky | Fibonacci retracement | Hypotéky | Upgrade | Hrubý domácí produkt | Aktuální hodnoty měny | Kurz eura online | Přijetí | Evropa | Index Nifty 50 | Oživení americké ekonomiky | Česká spořitelna | Jackson Hole | Aukce | HUF/EUR | SBUX.US | Korporátní daně | Německý Ifo index | Energetický sektor | OPEC | Short | USD/PLN | Ekonomické události | STAN | Ukrajina | Jednání FOMC | Masivní výprodeje | Parlamentní volby | Maďarský forint | Pár EUR/USD | Index výrobních cen | Investice do nemovitostí | Fotovoltaika | Eurodolar | Deficit rozpočtu | Dnešní makroekonomické ukazatele | Program nákupu dluhopisů | Disciplína | Maloobchod | USD/SEK | Měna v Kanadě | Oslabení amerického dolaru | Dluhový trh | JD.com | Zveřejněná data | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Americký dolar | Zpomalení inflace | Maastrichtská kritéria | Trump | Stavebnictví | Devalvace | Grafy | Italská vláda | Měsíční data | Index volatility | Vir | Ústup inflace | Dow Jonesův index | Kurzarbeit | ForexLive | Chudé země | Euroskupina | MIFID | Ekonomická aktivita v eurozóně | Obchodování v Asii | Mexiko | Aktuální kurz eura ČNB střed | Spotřebitelské výdaje v USA | Finanční krize | High | Portfolio manager | Ekonomická situace | Akcie ve Spojených státech | Euro dnes | Kartel OPEC | Obchodní strategie | FXstreet.cz | Inflace ve Francii | Index spotřebitelské důvěry | GBPUSD | TIPS | Indikace | Americká data | Rakousko | Stříbro | Švédsko | USDCAD | Equity | CHF | Údaje o inflaci | Instituce | James Bullard | Česká koruna | Turecko | Restriktivní opatření | Bank of Japan | CVX.US | OECD | Kurz CZK | Čínský akciový index | Podnikatelská důvěra | Odvaha | Index Nikkei | Americké CPI | G10 | Videohry | Markets.com | Brokers | Dobrá data | Japonská centrální banka | Guvernér ČNB Rusnok | Americké akcie | Profit Target | Situace | Ekonomická důvěra | Reálný účet | Společnost XTB | Řecká krize | MetaTrader | Růst amerického HDP | Nový výhled | Běžný účet | Kongres | Výdělky | Backtestovat | Aktuální kurz eura prodej | Melvin | Oslabení koruny | Spot | Pozitivní vliv | Zvýšení úrokových sazeb | Vývoj měnového páru USD/JPY | Index cen výrobců | Ziskové marže | ex | Evropská ekonomika | Las Vegas | Platby v bitcoinech | Rozpočtový deficit | Ztráty zaměstnání | Naše ekonomika | Domácnosti | Apple | Výsledky HDP | Zvýšená volatilita | Kurz maďarského forintu kalkulačka | Klesající tendence | Zvýšení sazeb ČNB | Růst výnosů | Mario Draghi | Obchodníci s ropou | Trh | Obchodování na zámořských trzích | Snížení těžby | Komise | Technologické firmy | Francouzská vláda | Války na Ukrajině | Index nákupních manažerů | Volby v USA | Rate Hike | Výrazný růst | USD/CZK | Dluhopisoví investoři | Otočení trendu | Fed | ABNB.US | Analytici | Zahraniční obchod | Aktuální ceny zlata dnes | Společnost ByteDance | Velké americké banky | Bailout | Korekce | Rubl | Premiér Petr Fiala | Kurz dolar | Mario Centeno | Důvěra spotřebitelů | Trendline | Pozornost | Země EU | Kurz ČNB | Prosincová inflace | Money management | Počet pracovních míst | Španělská ekonomika | Největší ekonomika světa | Kurz forintu | Kurz měna USD | Elektromobily | Aktuální kurz eura Exchange | Pražské burzy | Snížení sazeb | Downtrend | Zveřejnění výsledků | Dluhopisy | Další rozvoj | Dlouhodobé investice | Sázení | Konkurenceschopnost | Kasina | Dopad na trhy | S&P 500 | Globální recese | ICBC | Hackerský útok | Akciové indexy v USA | Automobilový průmysl | Výběr brokera | NZD JPY | Indikátory sentimentu | Luis De Guindos | Kanada | Oživení české ekonomiky | Stagnace | Ekonomický a strategický výzkum | Kurz eura graf EMU | Volná pracovní místa | Makro | Dolar vůči jenu | JDE | Zvýšení mezd | Posílení dolaru | Philip Lane | ANO | Kurz měny GE money | Stock | Marriott | XOM.US | Volatility | Zemní plyn | Firemní investice | DOT | ProCent | Ministři financí | Obchodní systém | Ceny zboží | Trumpova administrativa | Rating | Dezinflace | Agentura S&P | SNB | Kurz libra Česká spořitelna | Dílčí index | Snižování úrokových sazeb | Velké banky | Microsoft | USD/CHF | Wells Fargo | Příležitosti | Dluhopisy a zlato | Covid v Číně | Natixis | Vládní dluhopisy | Data z USA | Patria Forex | Nejistota | Vítězství Bidena | Utahování měnových podmínek | SBUX | Američtí investoři | Repo operace | Růst tržeb | Inflační vývoj | Forwardy | CME | Spotřebitelská inflace | Commission | HDP v eurozóně | Den nezávislosti | Ceny v průmyslu | Sell | Demokratické strany | CL | Měny&Sazby | Vývoj inflace | Makroekonomické údaje | Long pozice | Fiskální balíček | Obchodování akcií | Německý index DAX | Kurz dolarů | Známý investor | Intradenní výhled | Masivní propad | Ekonomické problémy | Důvěra | Programování | Asijské indexy | Pravděpodobnost | Vývoj eura | Markets | Světová banka | Představitelé americké centrální banky | Index Nasdaq | Unce zlata | ADP report zaměstnanosti | ECB dnes | Penzijní fond | Jednotný řešící mechanismus (SRM) | Futures na DAX | Rizikovější aktiva | Představenstvo | Futures kontrakty | Pokles úrokových sazeb | Kurz měnový | Vývoj úrokových sazeb | Trendové linie | Range | CFTC | Závazek | Podpůrná opatření | Tomáš Pfeiler | Japonsko | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | Nifty 50 | Hodnota akcií | Tržby | Centrální banka | Kurz eura v Komerční bance | Investičníweb.cz | Očekávané výnosy | Riksbank | Výkyvy kurzu koruny | Životní prostředí | Exxon | Devizové intervence | Prezidentské volby v USA | Řízení rizika | NYMEX | Polský zlotý | Německá vláda | Apreciace | QE | Měnové otázky | Ranní zpráva z akciového trhu | Kurzový závazek | MJ | Kurz eura Česká národní banka | Bankovky | Vystoupení šéfa Fedu | Bund | Donald Trump | Eurozóna | Čistý zisk | Pozitivní zpráva | Jádrová inflace | Patrik Urban | Makroekonomické ukazatele | Nejnovější údaje | Twitter | Marriott International | Fluktuace | Sazby ECB | Rumunsko | Zasedání americké centrální banky | Damoklův meč | Portugalsko | Intervenční nákupy | Společnosti | Kurz eura nákup prodej | Bank of China | Zpomalení ekonomiky | Další růst | Nejvýraznější pokles | Vládní koalice | Prohlášení | Výsledky bank | TLTRO | Analytika | Potíže s likviditou | Forwardový kurz | Asijské země | Prudký růst cen | Nárůst objemů | ABBV | Globální index | Březnová inflace | Kurz kryptoměny | Záchranný program | API | Obchodníci | Měnové kurzy | Maloobchodní tržby | Globtrex | Očekávání trhu | Shanghai Composite | Komodita | Fiskální politika | CZK | Reuters | AMC Entertainment | Velké technologické firmy | Baidu | Růst HDP | Chevron | Nárůst výnosů | Kompozitní index | SPGI.US | Invaze | Bulharsko | PFE.US | Guvernér Michl | Makro prostředí | Kurz eura u Komerční banky | Volby v Řecku | Depozitní sazba | Výrobní aktivita | ISM | Souhrnný index | Overbalance | Primární emise | Sazby beze změny | Finanční trhy dnes | Americký index S&P 500 | Nákupy vládních dluhopisů | Utahování měnové politiky | Británie | Kurz měny bank | Kurz mexického peso | Výnos u desetiletých dluhopisů | Růstový impuls | Růst produktivity | Americké akciové trhy | Traders | MetaQuotes Software Corp. | Výrobní aktivity | Performance | Boeing | Příkaz | Ekonomiky | Akcie Netflixu | Daniel Beneš | Záporné sazby | Popírání | Fiskální stimul | Evropské banky | Libra | Anheuser-Busch inBev | GameStop | Kurz eura vůči dolaru | ERM II | EURNOK | JPMorgan Chase | Vláda ČR | Nová data | Evropská unie | Open | Cena akcie | Barclays | Cvičení | Covidová krize | US100 | eMarketer | Financovat | Příprava | Čínské měny | Pohyby na trhu | Řecko | Nejlepší kurzy | BRICS | Konjunkturální průzkum | Finanční instrumenty | Směřování trhů | EUR/HUF | Aktuální cena | Platební bilance | Jednání o brexitu | Hlavní akciové indexy | Debata | AMD.US | Investice peněz | Zlotý kurz | Desetiletí v ekonomice | Akcie Fortuny | Nejlepší investice | Alibaba Group | USA | Nálada na globálních trzích | Úroky | Economic | Kontraindikátor SSI | Plodiny | Konec kurzového závazku | DPA | PSX.US | Naše burza | Akce centrálních bank | Kurz eura ČNB | Ranní nadhoz | Cena | Investiční banky | Makroekonomické data | Aktuální cena stříbra za 1g | Slabé euro | Předstihové ukazatele | Silný trh | Guvernér Fedu | ING | Air | Růst ekonomiky eurozóny | Akcie dnes | Ztráta | Inflační očekávání | Ceny akcií | Rozpočet | Huawei Technologies | FTSE | CVX | E-shopy | Oživení na americkém trhu práce | Akciové výhledy | S&P500 | EBay | Dolar | Orbán | Čínská ekonomika | Setkání centrálních bankéřů | Ceny | Koronakrize | Technologie | Opce | Eurobondy | Standard Chartered | Nouzový stav | Finální odhad | ČNB | StopLoss | Zoetis Inc | European Stability Mechanism | Kurz eura na korunu | Nobelovy ceny | Přenos | EURGBP | Ranní zpráva | Pokles | Contango | Ceny komodit | Margin | Aktuální kurz dolar | Nvidia | Rating AAA | US dolar | Polská ekonomika | Norwegian Cruise Line | Index spotřebitelských cen | Nowcast | Mosaic | Zavedení jednotné měny | Kurz eura dnes Česká spořitelna | Švýcarská centrální banka | Jan Vejmělek | Hedge | CARA | Česká republika | Biliony USD | Euro vůči dolaru | Světové měny | Mercedes | Tržní očekávání | Index ISM | Velké korporace | Americká ekonomika | Europe 600 | NVDA | Kurz koruny | WBD | Stop Limit | Obchodník | Portfolio manažer | Odhady ekonomů | Snížení těžby ropy | Rada guvernérů | Tomáš Holub | COVID-19 | Negativní dopad | Google | Růst mezd | Regulátoři | ISM indexy | Tempo poklesu | Evropská centrální banka | Index cen | Banka Credit Suisse | Čínská vláda | Index PX | GE money | Vánoce | Růst americké ekonomiky | Daně | Lídři | Moneta | Mutace koronaviru | Pivot | TSLA | Rizika | Kryptoměna | ECB | Close | Pracovní trh | České HDP | Zprávy z trhů | Coinbase | Česká ekonomika | Data z pracovního trhu | Institucionální investoři | SEC | Pandemie nemoci | Kurz měn ČNB historie | Momentum | Daně z příjmů | Pozitivní sentiment | Horší data | Kurzy | Marketingová komunikace | Bankovky a mince | Pšenice | Fond | Evropský systém | Měna zlotý kurz | Finanční prostředky | Čína | Růst zisků | Zisky | HICP | Černá Hora | Low | Partners | Konsensus | FCA | CHN.cash | Ekonomické údaje | Současné ceny | Konsenzus | BNP Paribas | Conference Board | Výše úrokových sazeb | EURIBOR | Globální ekonomika | Mayzus | Pew Research Center | Allianz SE | Summit G20 | Swap | Spotový kurz | Dnešní PMI | Vývoj HDP | Jestřábí hlasy | Benchmarky | Přehled kurzů | Ranní okénko | Cisco Systems | Zboží dlouhodobé spotřeby | Indikátor | NBP | Nižší ceny ropy | Ustupující inflace | Členské země eurozóny | Starbucks | Splatnost | Vysoké valuace | Kurs euro koruna | Ratingové agentury | Manuál | Očekávání do budoucna | Vývoj cen ropy | Cena zlata | Aktuální kurz dolaru | Forward | Verbální intervence | Světové obchodní organizace | Kurz měn on line | Hedge fondy | HSBC | Conseq | Ekonomiky eurozóny | Americké hospodářství | Rizikové averze | Uvedení na burzu | Euro STOXX | Breakout | Pojištění vkladů | RRR | Trh práce v USA | Hospodářská krize | Růst cen | Měna v Rakousku | Drahé kovy | Moskva | RSI | Výhodně investovat | Inflace zpomaluje | Měnová politika | Vysoké inflace | SPX500 | Alokace | PMI ve výrobě | ERA | Saxo | MSCI World | Indexy pohyb | Repo sazby | Francouzský prezident | Vega | Ekonomická nálada | Kurz australského dolaru | IFO index | Statistici | Financování | Byznys | Index pražské burzy | Nastavení měnové politiky | ČSÚ | Inflace v ČR | Ekonomka | Měny online | Fitch | NZD kurz | Internetové společnosti | Slušný zisk | Finance | Omezení dodávek | Akcie AMC | Stres | GMT | Guvernér | Occidental | Pokles ekonomiky | Solana | Republikáni | Psychologie | USDJPY | Kurz libra česká koruna | Investiční poradenství | Poptávka | Zlepšení ekonomického výhledu | Line | Zvýšení produkce | Americké banky | Obchodování eura | Rozpočtové politiky | Kurzy Česká spořitelna | SSI | Cloud Village | Hodnoty měny | Jedno euro | Investor | Recesia | Pierre Moscovici | DNO | Dolarové sazby | Obchodovat | Naše prognóza | PSX | Holubice | Konečná sazba | Zvýšení inflace | Defenzivní tituly | Spotřebitel | Ekonomická data z USA | Pokles akcií | Hospodářský růst | Prezident Fedu | Kurz měny | Posílení eura | Parita | Odhodlání | Ústup rizik | Inflace v Maďarsku | Technologický Nasdaq | Akcie Gamestop | Směnárna | Dluhová krize | Čínské Lenovo | WTI | Resistance | Bod | Stavební výroba | Koncentrace | Počasí | Reporty | Zpřísnění finančních podmínek | Obchodování dolaru | Hrubý domácí produkt Německa | Medvědi | Silnější koruna | USD kurz | Redukce | GfK | PRIBOR | Exekutivní příkaz | Kryptotrh | Úrokový diferenciál | Co bude | Reserve Bank of Australia | Data PMI | Únorová inflace | Problémy Credit Suisse | Růst akcií | Pfizer a BioNTech | Vydávání dluhopisů | NEST | RBI | Vyšší daně | Americká měna | Investiční výdaje | Saúdská Arábie | Kurz eura prodej ČNB | Ziskovost | Payrolls | Bankéři | Sázet | Podnikání | Měny regionu | Cena ropy | Poptávka v eurozóně | Oscilátory | Inflace | Aktuální kurz anglická libra | Utáhnout měnovou politiku | Problémy | Drobní investoři | Marže | Valuace akcií | Účet platební bilance | Využití kapacit | ROCE | Domácí měna | Dna | Německá ekonomika | Státy EU | DAX | HDP | Tisková konference Fedu | Předběžné výsledky | Projevy centrálních bankéřů | Kurz USD | Recenze | Alphabet | Graf dne | Měnové kurzy euro | Systémové riziko | Zkušenosti | Firma | Karty | Vzrušení | Bilance zahraničního obchodu | Signály | Protekcionismus | LEND | Micron Technology | Warner Bros Discovery | Devizový trh | Lira | Vývoj kurzu EUR/USD | Načasování | Pokles cen akcií | Erste | Lend | Komerční banka | Ropa | Statistiky | Peněžní zásoba | Záchranný bankovní fond (SRF) | Ether | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | Monetární politika | Dluhopisové trhy | Konzervativci | FX | Index PMI | Ben Bernanke | Předsednictví EU | Ekonom | Propad HDP | Pojistka proti inflaci | Kalendář ekonomických událostí | Deutsche Bank | RUB | MPSV | Krize eura | Američané | Kurz | Market | Forexu | Referendum | Měna v Norsku | Home Credit | Raiffeisenbank a.s. | 256/2004 | Zasedání amerického Fedu | Pokles výnosů | Indexy PMI | Měnový převodník | Polská měna | UST | Měna v Turecku | Akciové příležitosti | Restrikce | JPM | Merck | Optimismus | Konjukturální průzkum | Facebook | Rozhodování | Investiční doporučení | Federal Funds Rate | Kurz měny US | Anglická libra | Oracle | Profit-Target | C40 | Break/Even | Kurz měna zlotých za euro | Binární opce | Costco | Fibonacciho retracement | Měď | Burzovní debut | Proinflační | Fiskální stimuly | Bezpečné dluhopisy | Rozvíjející se trhy | Euro | AUD | Datový kalendář | Bod zlomu | Reputace | SGD | Binance | Statistiky ECB | EuroStoxx50 | Objem devizových intervencí | Úsilí | Obchodování forex | Počet zaměstnaných | Pegas Nonwovens | Aktuální kurs euro koruna | Risk | Predikce | Fibo | PMI ve službách | Rozpočtové schodky | Zpracovatelský průmysl | Prima | Bank of New York Mellon | Kypr | Citigroup | Index VIX | Hospodářství | MSCI index | Kurz eura u České spořitelny | Stagflace | Japonský Nikkei | Indikátor důvěry | EBITDA | FXstreet.com | Ohlédnutí | JP Morgan | Zpomalení růstu | Obchod | Paralýza | Růst ekonomiky | Dnešní asijské obchodování | Vývoj kurzu eura | Program OMT | Rada ČNB | Hlavní ekonomka | Ranní glosa | Čínská měna | Prodeje existujících domů | HCOB | EU | Ekonomická expanze | Revalvace | Riziko systematické | Cenové stability | Zasedání ECB | Credit Suisse | Britské referendum | Portfolia | Převis | Precedens | Odhady PMI | Inflace v Německu | Kurz domácí měny | Koronavirové krize | Kurz měn online kalkulačka | Spready mezi dluhopisy | Prodeje akcií | Norská měna | Světové finanční krize | Theresa May | Recese | Cyklus utahování měnové politiky | Empire State Index | Kurs euro | Kurz eura ČSOB | Báze | Bank of Canada | Výprodeje na akciových trzích | Měnová politika ČNB | Mercedes-Benz | CZK/EUR | NZDUSD | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Ministři financí EU | Digitalizace | Burzovní indexy | Největší propad | MQL5.com | Stavební povolení | Deflační tlaky | Sekce měnové | Miliardy | Spekulace | Globální finanční krize | Nákupní doporučení | Dohoda mezi EU a Čínou | Americké burzy | Daňové reformy | Frank | Ministři | EUR/SEK | ERM | Změna politiky | Balance | Negativní nálada | Kurz měny euro | Kurz eura | Kurz eura na Slovensku | Pips | Swapová křivka | Čínské indexy | Vystoupení z EU | Nikkei225 | Silné euro | Bankovní unie | Patria Finance | Aktuální kurs koruny k euru | Ceny energií | Česká swapová křivka | Americké indexy | Globální HDP | Dávky v nezaměstnanosti | Unipetrol | Snížení produkce | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Politická nejistota | Ropný kartel OPEC | Přebytek bilance | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Index důvěry | Index FTSE 100 | Měnový kurz | Úspěchy | Kiwi | Buy the dip | MQL4 | Vyšší volatilita | Atlantik | USDCHF | Multi-Asset obchodování | Rostoucí inflace | Zoetis | Kurz bitcoinu | Technologický sektor | Eskalace napětí | Panika | Henry Hub | Výrazný pohyb | Kanadský dolar | Summit Evropské unie | Agentura Fitch | Pozitivní výsledky | Sterling | Makroekonomické prostředí | Předpovědi | Představitelé centrální banky | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Mince | SPD | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Evropské méně | Nejlevnější stříbro | Benzín | Produktivita práce | Channel | Rostoucí ceny | Trend | Trailing Stop | Cenová válka | Pokles sazeb | Adidas | Dow Jones Industrial | Růst eurozóny | Kurz libry ke koruně | Las Vegas Sands | Oslabení | Dnešní kurz | Časový rámec | Míra inflace | Fundamentální data | Platforma | Měnová politika ECB | Vládní bondy | Akcie energetických společností | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | PBOC | MMF | Trhy v USA | Ekonomický výhled | Kurz eura on line | Finanční situace | Snížení emisí | Nařízení | HDP Francie | Harmonised Index of Consumer Prices | Jak obchodovat | SWIFT | Negativní zprávy | Prezident Petr Pavel | Schodek | Farmaceutické společnosti | Bankovní sektor | KOSPI | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Kurz akcie | Odborníci | Obchodní bilance | Hospodářské krize | M2 | ASX 200 | Pimco | Německý index IFO | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Měnové kurzy ČSOB | Mezinárodní měnový fond | Japonská měna | Gold | Průmysl | Očekávané výsledky | Kurz eura kalkulačka | Emise akcií | Akcie KB | Výrobní inflace | Tempo růstu | Odkup akcií | Kurz koruny ČNB | Bilance ECB | Bankovnictví | Infrastrukturní balíček | Aerolinky | Scotiabank | STOXX50 | Asijské obchodování | Forex obchodování | Francouzská ekonomika | Air Liquide | Break-Even | Biliony | Bankovní index | Divergence | Bilion dolarů | ETF | Akciové trhy | Kurzy měn | Struktura HDP | Hlavní evropské indexy | Kurz libry na euro | Moneta Money Bank | Centrální bankéři | Guidance | Invaze Ruska | Kurz lístek | Cena zemního plynu | Černé zlato | APP | Šéfka Fedu | Ekonomické výhledy | Long | Rally | Reálná ekonomika | Inverzní výnosová křivka | Bankovní rada | Růstové tituly | Futures na VIX | Macron | Klíčový support | Pandemie | Cenové indexy | Zasedání České národní banky | Měnové trhy | Členství v EU | Globální ekonomický výhled | Bear | Aktiva | Osobní příjmy | SXXP | Klid | FOMC | Začátek výsledkové sezóny | Měna v Dánsku | Prodejní tlak | Růst zaměstnanosti | Ministerstvo financí | Zasedání centrální banky | Výprodej | Discovery | České měny | Výnosy z dluhopisů | Měna v JAR | Tuzemský průmysl | Fibonacci | GBPJPY | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | US akcie | Pokles cen | TikTok | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Tempo růstu ekonomiky | Cena stříbra | SP500 | Index euro | Kurz rublu | Peněžní trh | Podvědomí | Helena Horská | Program kvantitativního uvolňování | Vývoj kurzu | Kurz eura výhled | Paschal Donohoe | Konsolidace | Průmyslový sektor | Energetické krize | Spekulanti | Čínské akcie | Komise v přenesené pravomoci | Makrodata EU | Opatřením na podporu ekonomiky | Brazílie | Robert Holzmann | Sentix | Trhy dnes | | Pochybnosti | Výsledek voleb | Členské země | Pracovní den | Měna ve Slovinsku | Prodeje automobilů | Zisky firem | Podnikatelská nálada v Německu | Fond obnovy | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Členské země Evropské unie | Big tech | Setrvání Británie v EU | Zrychlení inflace | Sentiment | Short pozice | Virtuální mince | Lucembursko | Měnová unie | Industrial and Commercial Bank of China | Stoxx Europe 600 | Breaking | Růst úrokových sazeb | Politika | Měna v Japonsku | Nálada na trhu | Commodity futures | Riziková aktiva | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Měna ve Švédsku | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Konsensus trhu | Čínský prezident | Americké futures | Nike | Indikátory důvěry | Poplatky | Oslabování eura | Měny kurzy | Forint | GDP | Velká Británie | Evergrande | Makroekonomická data | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Investment Banking | Si Ťin-pching | Zasedání FED | Dnešní kalendář | Objemy obchodů | Akcie | SaxoTrader | EURHUF | Nálada | Indie | Měnové páry | Technologické akcie | Obchodní spor | ProShares | EdF | Měnové politiky | Vnímání | Chevron (CVX.US) | Intel | SVB | Index volatility VIX | Řecká ekonomika | HighSky Brokers | Dnešní ekonomický kalendář | Ekonomika | První zvýšení sazeb | Německé automobilky | Zklidnění situace | Výnosová křivka | Historická maxima | Ekonomická data | WTO | Dobrá zpráva | Warner Bros | Nastavení sazeb | SYRIZA | Sankce | Zhodnocení | Výkyvy kurzu | Grexit | Americký kongres | Ceny zlata | Výhled | Timeframe | Jan Kovalovský | ESM | Americký akciový index | GBTC | Americké ministerstvo | Měny převodník | Kurz eura v KB | Kurz měna Švédsko | Americký trh práce | Americká centrální banka FED | Summit EU | Deriváty | Ethereum | Akciový trh | Japonská ekonomika | Vysoké ceny | Bilance Fedu | Economist | Hry | Akciový index DAX | Odpovědnost | Indexy nákupních manažerů | Index Hang Seng | Propouštění | Fundamenty | Bloomberg Intelligence | Měnové unie | Bankovní krize | Politika Fedu | Evropský trh | Finanční trhy | Nízké ceny ropy | Česká národní banka | Dobrý výsledek | Cyrrus | Data o inflaci | Expanze | Zklamání investorů | eBook | Šíření koronaviru | Největší ekonomika | Znovuotevření ekonomiky | Provize | Fondy | Ekonomické prognózy | Kalendář makroekonomických dat | Komise pro cenné papíry | ČEZ | Austrálie | Cenové hladiny | HDP Číny | Riziko | Německé ekonomiky | Financial Times | Tesla Motors | PMI za leden | Nikkei 225 | Počet nakažených | Spread | CZK/USD | Iniciativa | Bankovní fond | Obavy investorů | Aktuální situace | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | Koronavirus dopady | Peněžní trhy | Under Armour | New York | St. Louis | Swing | GS | Krize | Odhady HDP | Růst cen výrobců | Depozitní sazba ECB | ČNB dnes | Německé tovární objednávky | Obchodní dohody | Applied Materials | Riziko likvidity | IBEX | Vysoké ceny ropy | Aktuální kurz eura nákup | Kraft Heinz | Šance | EURCHF | G20 | Rekordní schodek | Oslabení dolaru | CEO | Objednávky | Obchodní přebytek | Kurz libry | Strategy Research | Prezidentské volby | Oscilátor | Dollar | Výnosy německých dluhopisů | Vratislav Zámiš | Objemy na kryptoburzách | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Kurz eura ke koruně ČNB | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Pozitivní trendy | Boj proti inflaci | Big Tech | Sazby | Mezibankovní | US30 | Index ekonomické aktivity | Forex zprávy | Invaze Ruska na Ukrajinu | Ceny aktiv | Devizové rezervy | Akcie Stock | Cíle | Politická rozhodnutí | Zisk na akcii | Burza | Ekonomický kalendář | SPX 500 | LTRO | Index MSCI | Guvernér Rusnok | Měnový prémiový vklad | První odhad | Zvyšování úrokových sazeb | Americká inflace | Rozvoj | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Klouzavé průměry | RBA | Likvidita | Jestřábí přístup | Žádosti o podporu | Americká administrativa | Reinvestice | Výprodeje | Průměrná míra inflace | Druhá největší ekonomika světa | Rozhovor | Wall Street výsledky | Spotřeba domácností | Transakce | Dnešní údaje | Slabší dolar | Evropská rada | Banka | Měny | Snížení úrokových sazeb | Vývoj koruny | Sankce proti Rusku | Sezónnost | MasterCard | Vzestup inflace | Stabilita | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Slovensko | Glencore | Maloobchodní prodej | Irsko | Nová historická maxima | Energie | Zpravodajství | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Tradeři | DE30 | Nezaměstnanosti v Německu | Nabídka a poptávka | Měna | Osobní výdaje | Jasný signál | Pokles ekonomické aktivity | Údaje o HDP | Trading | Renminbi | Finanční sektor | Oslabení eura | CAD | Intradenní pohyby | Kotace | Zásoby benzinu | Silný pokles | Situace na trhu s ropou | Ukončení obchodní války | Uvolnění měnové politiky | Futures trading | Indický index | Sympozium | MSCI | Burzovní index | Thomson Reuters | Výnosy | Poradenství | Kurz eura ke koruně | Ekonomické zotavení | W1 | Miliardy dolarů | Německý ústavní soud | Dubnová inflace | Kurz eura v ČSOB | Finanční trh | Opatření na podporu ekonomiky | Nabídková cena | JPMorgan | Země eurozóny | Uhlí | Reakce investorů | Data z Německa | Risk On | Nové prognózy | Bloky | EFSF | Patria.cz | Carry trades | Starbucks (SBUX.US) | Zlotý | EIA | Aktuální kurs akcie KB | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | IPO | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Rusko | Ceny výrobců | Akcionář | Provozní marže | Rates | Reálné úrokové sazby | Další růst sazeb | Obchodní den | Makroekonomické události | Zkušenost | Pakt stability | GBP/EUR | Signál | Jerome Powell | Zdražování | S/R zóny | Nejlepší investice peněz | Předstihové indikátory | Výsledkové sezóny | ADP | Jim Rogers | Repo sazba | Přijetí eura | Biliony dolarů | CPI v USA | Úbytek | Joe Biden | Ropy | Klesající inflace | Historie | Úspěšné obchodování | Singapur | Americké akciové indexy | CHNComp | Základní sazba | Míra úspor | Opce na akcie | Člen bankovní rady | Druhá vlna pandemie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výdaje | Koruna posílila | Společnost | Wolfgang Schäuble | Kurz koruny vůči euru | Obchodní systémy | Sázky | Stimuly | Maloobchodní tržby v USA | Ocenění akcií | Implikovaná volatilita | Retailoví investoři | Utažení měnové politiky | Vysoká volatilita | Očekávaná inflace | Jestřábí Fed | BMW | Cena akcií | Guvernér ČNB | AMC Entertainment (AMC.US) | Non-Farm Payrolls | ASX | Špatná data | Rozšíření | CAC40 | Kurz měn ČNB | Ekonomické indikátory | Volatilita | Německé hospodářství | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ropný trh | Americké ministerstvo financí | Plán zavedení eura | DAX 30 | Vienna Insurance Group | Burze | Buy | Eura | Tisková konference | Ztráty | Lehman Brothers | Inflační cíl | Zpomalení v Číně | Nizozemsko | Bankovní systém | Organizace | Alipay | Gap | Ceny pohonných hmot | Americké firmy | VIX | Inflační data | Stock Exchange | Růst | Kalendář ekonomických dat | Vyšší úroveň | Intradenní obchodníci | Durace | Polská centrální banka | Akcie ČEZ | Inflační výhled | Příjmy | Komodity | Vývoj amerického dolaru | Průmyslová produkce v eurozóně | Hospodářské výsledky | Pohyby na trzích | Výsledková sezóna v USA | VMware | Zajištění | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Domácí měny | Německé dluhopisy | Výnosy amerických státních dluhopisů | CNY | Propad cen ropy | Linie podpory | Zasedání MMF | Fúze | Overweight | Index | Wall Street Journal | XTB Research | Dow Jones | Lockdown | Akcie Alibaba | Americké vládní dluhopisy | Bohatství | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Index německé burzy | Akcie čínských firem | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | ČTK | Kurz euro | Valuace | Futures na americké indexy | Návratnost investice | Nejlevnější zlato | Kurz libry Česká spořitelna | Kalendář dnešních ekonomických událostí | Inverze americké výnosové křivky | Index Fedu | Nákupy přes internet | Dluhopis | Boston Consulting Group | Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) | Vlády | Vyspělé technologie | Kurz eura ČS spořitelna | Forex broker | Kurz eura graf | Akcie AMD | Základní úroková sazba | Evropský průmysl | Politická scéna | Pražská burza | Mladší investoři | Naučte se investovat | Dividendová sezóna | Vystoupení šéfa Fedu Powella | Plán EU | Naplnění inflačního cíle | Zahraniční FX | Kurz eura ČNB střed | Britské dluhopisy | Kosovo | Volby ve Španělsku | Kurz anglická libra | Program nákupů dluhopisů | Kurzy ČNB | Posuvný Stop | Kurz JPY | Regulatorní prostředí | Plus 500 | Průmyslový index Dow Jones | Investování | Micron Technology Inc | Andorra | Rezistence | Kurz eura dnes | Graf EUR/USD | Kurz eura prodej | Vatikán | David Vagenknecht | Zajímavý rozhovor | Pandemická paralýza | Aktuální denní kurz ČNB | Dnešní obchodování | Bankovní regulace | Kurz anglické libry | Průlom | Boston Consulting Group (BCG) | Melvin Capital | Čínská makrodata | Prezidentská debata | Zotavení ekonomik | Španělsko | CIPS | Futures v Evropě | Analýza | Čeští centrální bankéři | Američtí regulátoři | Odvětví | Pracovní místa | Jihokorejské akcie | Fiskální pakt | Spotový kurz koruny | Měny v Evropě | Dění na finančním trhu | Úbytek pracovních míst | Akcionáři | Vakcinace | ECB minutes | AbbVie (ABBV.US) | Index SPX | Depreciace | Kurz eura nákup | Prognóza Evropské komise | Výprodeje na trzích | Belt and Road Initiative | Rekordní růst | Česká vláda | Analytička | Nasdaq Composite | Španělská vláda | Silnější americký dolar | Trpělivost | Jádrová spotřebitelská inflace | Burza Euronext | Dislokace | Ekonomika USA | Cenové války | Norsko | Vstup do eurozóny | Velké pohyby na trhu | Nízká inflace | Sazby Fedu | Globální akcie | Institut ZEW | Odhady analytiků | Akciový index S&P 500 | Americký index | Další pokles | Index výroby | Praní špinavých peněz | MQL5 | Visa | Kurz lira italská | Vývoj středoevropských měn | Hodnotové akcie | Americké centrální banky | Zemědělství | Tradeweb | Primární emise akcií | Symposium v Jackson Hole | Makrodata USA | Ministr financí | Bloomberg | ADR | Omicron | AbbVie | Počet nezaměstnaných | Bydlení | Reálné mzdy | UBS | Měnové kurzy ČNB | Kurz měn euro | Eurosystém | Pokles HDP | Osobní příjem | Podnikatelská nálada v eurozóně | České koruny | Předpověď | Sektor služeb | Zprávy z Řecka | Repo obchody | Nejvyšší výnos | Čtení grafu | Časové pásmo | Dnešní datový kalendář | Obchodní války | Flat | Napětí mezi USA a Čínou | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Black Friday | Krizový fond | Snižování sazeb | ABBV.US | Měna v Chorvatsku | EK | Carry trade | Čínský akciový index Shanghai Composite | Propad akcií | Fundamentální informace | Zahraniční forex | AUD/JPY | Investiční výzkum | Hlavní ekonom | Hospodaření | Ruská ekonomika | Odchod z EU | Dluhové krize | XTB | Konec roku | Měna převody | Kurz eura Exchange | Boris Johnson | Index CPI | Denní kurz ČNB | Kontrakt | Harmonizovaná inflace | Prezident Trump | Budoucnost automobilového průmyslu | Americké měny | Akciový index | Německé volby | Přehled | Euro k dolaru | Domácí poptávka | Útlum ekonomické aktivity | Mikro loty | Prognóza ČNB | Globální sentiment | Ekonomické zpomalení | Nárůst nových infekcí | Aktuální kurz eura graf | Evropská opatření | Platina | Americké úrokové sazby | Aktuální kurz eura ČSOB | Index pražské burzy PX | Belt and Road | Rostoucí příjmy | E-commerce | Měnový kurz ČNB | xStation5 | AAA | Spotřebitelské ceny | Německo | Aleš Michl | Prohlášení Powella | Kurzy ČSOB | MT4 | Hospodářský růst v Číně | Americký HDP | Zablokování Suezského průplavu | EURAUD | Koruna posiluje | Walmart | Analytik | Zpřísňováním měnové politiky | Zadlužení | Měna v Řecku | Stabilizační mechanismus | Vice | Kapitálové trhy | Kurz eura Česká spořitelna | Server Finančník | Bid | První odhady HDP | Chorvatsko | Italské dluhopisy | Trader | Aktivum | Měna v Polsku | Uptrend | Prognózy inflace | TopForex recenze | Marc Faber | TopForex | Státní dluhopisy | Zprávy z ekonomiky | Kurzy devizového trhu | Financnik.cz | Kurzy dolar | Výraznější pokles | Statistika | IG | Ruská centrální banka | WBD.US | Tým FXstreet.cz | DPH v Německu | Vysoká inflace | Oživení německé ekonomiky | Pozice | Zvýšení korporátní daně | Konfluence | Aker | Hospodaření českého státu | Dolarové dluhopisy | Evropské akcie dnes | Výrazné contango | Uzavření vzdušného prostoru | Globální trhy | Ceny v eurozóně | Obchody | Spready | Kurz USD/EUR | Koncern | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Závislost | Orderflow | Krypto | Dluhopisový trh | Nonfarm Payrolls | Nástroje peněžního trhu | Kvantitativní utahování | EUR/GBP | Iniciativa Pásu a cesty | Globální ekonomický růst | Destatis | Druhá vlna | Vývoj EUR/USD | Fiskální stimul v USA | FX strategie | Šéfka ECB | Měna v Maďarsku | Dnešní makrodata | Firemní data USA | Vývoj na akciích | BIS | Americké investiční banky | Měnověpolitické zasedání | Zvyšování úroků | Výhled trhů | Šíření nákazy | HDP (Hrubý domácí produkt) | Evropské indexy | Mimořádná valná hromada | Čínské fondy | Nárůst sazeb | Makroekonomický kalendář | Kurs koruny | Čínské podniky | Put | Objem měsíčních nákupů dluhopisů | Kurz eura směnárna | Bavlna | Americké vlády | CEE | Virus | Fond ESM | Kurz měn | Ceteris paribus | AUD/USD | Inflační index | Index PCE | Obchodní příležitosti | Kurz dolaru ke koruně | Akcie GME | Podnikatelé | Nižší úrokové sazby | CPI v eurozóně | Měna ve Francii | Finanční systém | Polská NBP | Meziroční inflace | Caixin | Podnikání na kapitálovém trhu | Tesla | Společnost Microsoft | Budoucnost | Banky | American Express | Systematické riziko | Intervenovat | Kurz EUR | Mutace omicron | NASDAQ 100 | Peking | Merck KGaA | Řešení krizí | Čínské centrální banky | Čínské vlády | Aktuální kurz | Doporučení | Geopolitika | Lockdowny | Očekávaný růst | Nákup dluhopisů | Astrazeneca | Koš | Emerging markets | IMF | Evropské země | Vývoj mezd | Aktuální cena plynu | PPF | Měnový pár | Průmysl a zahraniční obchod | Ocenění | ERM-2 | Italský bankovní sektor | Celková inflace | Meziroční inflace v Německu | EMA | Opatření | Velcí institucionální investoři | Didi | Úroková míra | Výhled centrální banky | Úrokové sazby | Firemní data | Obchodní válka | Vyšší výnosy | London Stock Exchange Group | Donohoe | Pokračující protekcionismus | Názory analytiků | Asijské akciové trhy | FXstreet | Bilance | Vývoj ceny | Obchodní nastavení | Ekonomický růst | BCG | Nasdaq | Dnešní události | Dekarbonizace | Společná evropská měna | FED sazby | Evropský fond finanční stability | Volkswagen | Země G7 | Posílení domácí měny | Hang Seng | Výsledky hospodaření | MIC | Geopolitické napětí | Cenový vývoj | Hike | Vyšší inflace | CFA | Práce | FOREX | JD | Stažení akcií | Polský zlotý a maďarský forint | Restrukturalizace | Vývoj likvidity | Akcie Twitter | Investment | Trade.com | Regulatorní riziko | Prognóza ECB | Index DAX | Očekávání budoucího ekonomického růstu | PMI index | Maďarská centrální banka | Dubnová inflace v eurozóně | Firemní výsledky | Největší ekonomika eurozóny | Kurz libra nákup | Ochota investovat | Ropný kartel | Globální obchod | Spojené státy | Aktuální cena akcie ČEZ | Výprodej dluhopisů | Janet Yellen | Volatilní obchodování | Warner Bros Discovery (WBD.US) | Nový Zéland | STP | Německá inflace | Kurz měna | Kryptoměny | Banky pro mezinárodní platby | Poptávka investorů | Ark Invest | Evropské akciové trhy | Extrémní volatilita | Ministři financí zemí Evropské unie | Kurs koruny k euru | Prodej aut | Kurz libra | Úvěr | Mzdy | Úspěch | Dopady pandemie | Uvolnit měnovou politiku | Rozhodnutí bankovní rady | Ekonomové | Tiering | Používání eura | G7 | Dluh Itálie | IPO Robinhood | Volby | Statistický úřad | Ukazatele | Obchodní podmínky | Zlepšení | Volatilita na EURUSD | Američtí zákonodárci | Nárůst volatility | Obchodník s cennými papíry | Čínské firmy | Evropské dluhopisy | Aktuální kurz dolaru ČNB | Index relativní síly | Vojtěch Benda | Zlato | Americká vláda | Nansen | Ondřej Hartman | USD/JPY | Overnight | Koronavirus | Dánsko | Belgie | Kurz eura ke koruně dnes | Phillips 66 (PSX.US) | NZD | ČR | Podniky | Genscape | Obchodování na burze | Akcie v Číně | Index německé burzy DAX | Kritéria konvergence | Ekonomické aktivity | Inflace v USA | Kurz EURUSD | Netflix | Obchodování na koruně | Enel | Analytický tým | Société Générale | Dollar General | Očkování | Instrumenty | Světové trhy | Obchodní styl | Bankrot | Ekonomika Slovenska | Měnové podmínky | Setkání v Jackson Hole | Highsky.cz | Průmysl eurozóny | Amazon | Aktuální cena eura | Produkce ropy | Wall Street | Dodavatelské řetězce | Aktuální kurz eura online | Sentiment trhu | Indikátory z ekonomiky | Markit | Kanadská data | Klidné obchodování | Snížení úroků | CNBC | Emise | SPX | Obchodování na forexu | Olaf Scholz
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Emoční vzorce
EMPIREGAIN TRADE
Empire Options
Empire Signals
Empire State Index
EMPIRES TRADE FX
Employment Cost Index
Empresa Media
EM Quest Capital
EMS

Následující klíčová slova

EMUN Partners Family Office
ENA
EnAppSys
ENAS Energy Services
ENB
Enbridge
Enbridge (ENB)
Encore Capitals
ENCOREFX GLOBAL
ENCOREMINING
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
Potvrďte prosím... Zavřít