Pátek 27. září 2024 00:25
reklama
Purple Indexy
reklama
Purple Branding (vzdělávání umíme)
reklama
Investingfox Partner
reklama
Purple webinář Smart Money Concepts

Osobní příjmy

img

Ranní okénko - Německý index cen dovozů je rekordně vysoko, tamní spotřebitelská důvěra pozitivně překvapila

27.10.2021 Dnes dorazí statistika objednávek dlouhodobé spotřeby v USA. V Německu byly ráno zveřejněny ceny importu a spotřebitelská důvěra GfK. Ekonomický kalendář eurozóny i ČR je pro dnešek prázdný. Koruna se oproti euru stále drží na slabší úrovni EUR/CZK 25,71. České měně ani ostatním měnám středoevropského regionu se včera moc nedařilo. Za tím lze z části hledat jízdu dolaru, který v porovnání se začátkem týdne vůči euru přechodně posílil až o 0,6 %.
img

Ranní okénko - Ekonomický sentiment v Česku se dál zhoršuje

26.10.2021 Evropský kalendář je pro dnešek prázdný a prvním významnějším makroekonomickým ukazatelem tak bude odpolední vydání průzkumu spotřebitelské důvěry ve Spojených státech. Ta dosáhla svého post-pandemického maxima v červnu na hodnotě 128,9, tedy necelé 4 body pod úrovní z února 2020, těsně před příchodem koronaviru. Od té doby setrvale klesá a tento trend by podle odhadů měl pokračovat i nyní, když se čeká snížení ze zářijových 109,3 na 108,3. Naopak růst si trh slibuje od říjnového Richmond Fed indexu ze zpracovatelského sektoru. Ten se v září mohutně propadl, když dosáhl hodnoty -3 body, a nyní by mělo dojít ke korekci směrem k +5.
img

Ranní okénko - Jak se dařilo ekonomice USA, eurozóny a ČR v Q3

25.10.2021 Čeká nás nabitý týden: HDP za třetí kvartál, inflace v eurozóně a zasedání ECB. Navíc dorazí důležité měkké indikátory v čele s německým Ifo indexem a českým konjunkturálním průzkumem. Údaje o HDP pro eurozónu i její členské země by dle očekávání trhu měly být vesměs povzbudivé, poblíž 2% mezikvartálně. Zvýšené riziko platí především pro ekonomiky popoháněné průmyslem, kam kromě například Německa či Slovenska spadá i Česko. Je otázkou, do jaké míry letní oživení poptávky, především ve službách, vykompenzuje nižší aktivitu v průmyslu kvůli komplikacím na straně nabídky. Inflace v eurozóně měla vzrůst z 3,4 % na 3,7 % z titulu dražších energií a vyšších cen u čerpacích stanic. Od ECB nečekáme změnu rétoriky.
img

Ranní okénko - PMI poskytne nové údaje o problémech v dodavatelských řetězcích

01.10.2021 Z českých údajů je dnes na řadě PMI ve zpracovatelském sektoru a měsíční statistika státního rozpočtu ke konci září. ČNB včera přistoupila k razantnímu kroku, když navýšila hlavní úrokovou sazbu o 75bp na 1,50 %. Silnější, než předpokládané navýšení vedlo ke skokovému posílení koruny vůči euru z 25,50 na 25,30. Aktuálně se kurz pohybuje u 25,34. Vzhůru se po rozhodnutí vydaly také výnosy státních dluhopisů. Ze zahraničních událostí je dnes nejdůležitější inflace v eurozóně. Z USA odpoledne dorazí statistika osobních příjmů a výdajů.
img

Ranní okénko - Od německé inflace se čeká další zrychlení

30.09.2021 Hlavní dnešní událostí bude odpolední měnověpolitické zasedání České národní banky. Členové bankovní rady si v uplynulých týdnech dali záležet na tom, aby trh připravili na ne zcela obvyklý krok, tedy zvýšení základní sazby o více než standardních 25 bazických bodů, k čemuž nedošlo od roku 1997. Nabádá je k tomu svižná dynamika tuzemských spotřebitelských cen i rostoucí obavy z nich napříč populací. Na rozdíl od amerického Fedu či ECB tak čeští bankéři evidentně nehodlají opakovat mantru o přechodnosti inflace, která má momentálně z velké části kořeny na nabídkové spíše než poptávkové straně, a jsou připraveni konat. Jejich dosavadní komunikace trh na tento krok dostatečně připravila, a samotné rozhodnutí tak zde těžko způsobí jakékoliv pozdvižení. Prostor pro překvapení tak skýtá spíše následná tisková konference guvernéra Rusnoka, který patrně bude chtít přitvrdit ve své jindy veskrze umírněné rétorice.
img

Ranní okénko - Důvěra v ekonomiku eurozóny patrně mírně poklesla

29.09.2021 Evropská komise dnes zveřejní výsledek konjunkturálního průzkum za září včetně inflačních očekávání. Tuzemský i globální ekonomický kalendář je prázdný s výjimkou sekundárního ukazatele prodeje domů v USA během srpna.
img

Ranní okénko - ČNB rozhodne o nastavení úrokových sazeb

27.09.2021 Očekávanou událostí tohoto týdne je bezpochyby zasedání ČNB, na kterém by mělo dojít k navýšení hlavní úrokové sazby z 0,75 % na 1,25 %. Sledované budou také inflační statistiky z Německa a eurozóny za září. Z tuzemské ekonomiky koncem týdne dorazí index PMI ve výrobní sféře a Ministerstvo financí zveřejní údaje o státním rozpočtu. Z globální ekonomiky pak během týdne dorazí indikátory sentimentu.
img

Ranní okénko - Jackson Hole, inflace a trh práce

27.08.2021 Hlavní událostí dne bude vystoupení šéfa Fedu Powella na symposiu v Jackson Hole, které se bude konat online po 16 hodině. Před tím ale ještě stihnou dorazit americké osobní výdaje a příjmy za červenec. Těsně před tím, než se Powell ujme slova, vyjde cenový index PCE, který Fed sleduje pro zhodnocení vývoje domácích inflačních tlaků. Budou následovat po včerejším zveřejnění týdenních dat z trhu práce o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Vedle amerického kalendáře je ten evropský i tuzemský prázdný. Z pohledu globální ekonomiky stojí za zmínku pouze dnes ráno zveřejněné zisky čínských průmyslových podniků. V červenci vzrostly meziročně o 16,4 % a zaostaly tak za očekáváním 20 %. Signalizuje to nižší, než očekávaný objem výroby anebo hromadící se stav zásob hotových výrobků.
img

Co přijde po skvělých výsledcích? Obavy drží akcie níž, stoupá zájem o dluhopisy

30.07.2021 Závěr týdne stále negativně ovlivňují výhledy některých z velkých technologických jmen, aktuálně především Amazonu. V podstatě se vracíme k naší otázce před startem výsledkové sezóny, tedy zda se trh nechá unést dobrými čísly, nebo přesune pozornost k už ne tak hvězdným příštím kvartálům. Dá se říci, že na investory zatím funguje obojí, ovšem momentálně převládá pohled dopředu a ten je spojen s obavami.
img

Evropa se snaží korigovat úvodní ztráty. Závěr týdne kazí Amazon, ustal i růst v Číně

30.07.2021 Výsledky velkých technologických firem jsou v této sezóně smíšené. Trhy nepotěšily výhledy poskytnuté Applem či Facebookem a nově se na negativní stranu přidává také Amazon, jehož tržby nedosáhly na odhady. Dopad na sentiment byl znát u amerických futures i otevření evropských burz. K tomu se koncem týdne, zdá se, vyčerpalo krátkodobé vzedmutí čínského trhu po předchozím propadu způsobeném obavami z utahující se regulace.
img

Ranní okénko - Evropské ekonomiky zpět v růstu

30.07.2021 Dnes ráno budou statistické úřady v řadě evropských států zveřejňovat předběžné odhady HDP za druhé čtvrtletí. Obecně se počítá s citelným mezikvartálním oživením, které je v meziročním srovnání umocněno nízkou srovnávací základnou. Z hlediska profilu růstu se na výsledku mělo významně podílet oživení spotřeby domácností díky rozvolňování restrikcí. Jako první dorazil výsledek z Francie, kde HDP reálně vzrostlo o 0,9 % k/k, téměř v souladu s mediánem odhadu 0,8 % k/k. Naopak výsledek z USA dorazil již včera a za odhady mírně zaostal. To napomohlo euru k posílení vůči dolaru, což se pozitivně odrazilo i v kurzu koruny.
img

Ranní okénko - Fed drží linii

29.07.2021 Z Německa dnes dorazí hned dva klíčové makroekonomické údaje. Jako první je na řadě červencová míra nezaměstnanosti, která by podle tržního odhadu měla poklesnout o jednu desetinu procentního bodu a zakotvit tak na hodnotě 5,8 %. K předpandemickým 5,0 % by tak stále něco chybělo, ovšem oproti vrcholu z loňského léta (6,4 %) se jedná o zřetelný pokrok. Nelze ovšem nezmínit, že v Německu, podobně jako v České republice, byl nárůst počtu oficiálně nezaměstnaných významně tlumen vládními podpůrnými programy. V odpoledních hodinách pak z Německa dorazí i údaj o červencové inflaci v evropském harmonizovaném vyjádření. Ta by měla oproti červnu citelně zrychlit a po 2,1 % tentokrát vykázat 2,9 % meziročně. Takto svižný cenový růst nebyl touto metodikou u našeho západního souseda naměřen od září roku 2008.
img

Ranní okénko - Fed bude čelit otázkám o inflaci a rizikům ekonomického oživení

28.07.2021 Dnes večer se koná měnověpolitické zasedání Fedu následované tiskovou konferencí. U nastavení měnové politiky s největší pravděpodobností nedojde ke změnám. Úrokové sazby setrvají na stávajících nízkých úrovních. Obecně trh ani neočekává, že by Fed zmínil konkrétní období, ve kterém by začal se snižováním objemu nákupu aktiv. K přesnější komunikaci ohledně nákupu aktiv by Fed mohl spíše využít blížící se konferenci v Jackson Hole, či příští měnové zasedání, kdy již bude dostupná další měsíční statistika z trhu práce.
img

Ranní okénko - Červenec přinesl ochlazení sentimentu napříč státy

27.07.2021 Pro makroekonomická data dnes budeme muset za oceán, odkud se dočkáme hned tří zajímavých údajů. Jako první dorazí červnová informace o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby, které podle odhadů mírně zpomalí svoji dynamiku a po květnových 2,3 % tentokrát narostou o 2,1 % meziměsíčně. Následovat bude červencový průzkum spotřebitelské důvěry, která by po impozantní šňůře nepřetržitého růstu, který trval od ledna letošního roku, měla tentokrát poklesnout ze 127,3 na 123,9 bodu. Nestačila by tak ještě ani vyrovnat předpandemické skóre z loňského února, kdy dosahovala 132,6 bodu. Den uzavře další průzkum jedné z poboček amerického Fedu, tentokrát půjde o ten z Richmondu. I jeho šetření mezi zpracovateli by podle odhadů mělo ukázat na ochlazení, které se bohužel stává společným jmenovatelem průmyslu napříč zeměmi. Trh po červnových 22 tentokrát počítá s 20 body.
img

Ranní okénko - HDP, inflace a Fed…nadcházející týden je nabitý

26.07.2021 K nejdůležitějším událostem nastávajícího týdne patří údaje o HDP za druhé čtvrtletí, inflace a zasedání Fedu, které by mohlo zvýšit volatilitu na trhu s dluhopisy. Navíc dorazí důležité indikátory sentimentu včetně německého Ifo indexu.
img

Infrastrukturní plán, dividendy a odpoledne zajímavá data

25.06.2021 Páteční dopoledne je na hlavních finančních trzích nevýrazné. Akcie v Evropě na včerejší růst nenavázaly a na klíčových indexech sledujeme smíšený vývoj při menších odchylkách od včerejšího závěru. K žádnému podstatnému posunu nedochází na dluhopisovém trhu a příliš se nemění ani kurz eurodolaru, který dnes jen lehce stoupá na aktuálních 1,1940. Růst dnes převažuje na komoditách. Koruna se po lehkém oslabení ustálila.
img

Ranní okénko - Indikátory sentimentu rostou díky zmírňování restriktivních nařízení

25.06.2021 V dnešním ekonomickém kalendáři jsou pouze dva údaje. V Německu byla před necelou hodinou zveřejněna spotřebitelská důvěra od GfK. Navázala na pozitivní vlnu ostatních „měkkých“ indikátorů, které v posledních dnech dorazily. V USA pak odpoledne zveřejní statistiku osobních příjmů a výdajů. Prezident Biden včera uzavřel dohodu o fiskálním balíčku v USA.
img

Ranní okénko - Indikátory Ifo nastíní stav ekonomické aktivity v Německu

24.06.2021 Dnes máme v ekonomickém kalendáři především data z USA. Dorazí finální odhad HPD za Q1, který by měl potvrdit mezikvartální růst o 1,6 %. V Q2 dle konsensu trhu HDP vzrostlo o 2,5 % a svižný růst by se měl udržet i po zbytek roku. Za celý letošní rok by výkon americké ekonomiky měl dosáhnout 6,6 %. Pro srovnání: v eurozóně počítáme s růstem o 4,3 %. Nutno ale podotknout, že americká ekonomika je s rozvolňováním restrikcí napřed, a navíc popoháněná masivním fiskálním stimulem. Dále budou zveřejněny objednávky zboží dlouhodobé spotřeby, které v poslední době hlásily sílící poptávku po elektronice a komponentách k jejich výrobě, a také po plechu reflektující oživující poptávku po automobilech. Na závěr dorazí týdenní statistika o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti, která posledně přerušila zlepšující se trend.
img

Ranní okénko - Zvýší dnes ČNB úrokové sazby?

23.06.2021 Maďarská centrální banka včera zvýšila v souladu s očekáváním úrokovou sazbu z 0,6 % na 0,9 % a započala tak cyklus měnového utahování, které se bude v dalších měsících odvíjet především od vývoje inflace. Dnes je na řadě ČNB. Rozhodnutí, zda se centrální bankéři odhodlají k navýšení úrokových sazeb již nyní či až v srpnu na pozadí nové makroekonomické prognózy, není zcela jednoznačné. Dle posledních vyjádření členů bankovní rady je ale dnešní zvýšení hlavní úrokové sazby z 0,25 % na 0,5 % velmi pravděpodobné.
img

Ranní okénko - Další zlepšení spotřebitelské důvěry v eurozóně

22.06.2021 Dnešní ekonomický kalendář nabízí jen druhořadá ekonomická data, a trh tak bude mít možnost připravit se na zítřejší zasedání ČNB. Od minulé středy platí mediální karanténa. Od centrálních bankéřů tak do samotného měnověpolitického jednání již žádný názor neuslyšíme. Komentářů ale v posledních dnech zaznělo dostatek a v souhrnu naznačují, že se bankovní rada ČNB nakonec rozhodne ve prospěch zvýšení základní úrokové sazby z 0,25 % na 0,50 % již zítra. Sázky trhu na červnové zvýšení úrokové sazby během minulého týdne vzrostly.
img

Ranní okénko - Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb již tento týden vrostla

21.06.2021 Hlavní událostí příštích dnů bude zasedání ČNB. Poslední vyjádření členů bankovní rady ČNB v uplynulých dnech zvýšila pravděpodobnost, že hlavní úroková sazba bude posunuta z 0,25 % na 0,50 % již tento týden. Již o den dříve by ale měla utahování politiky v regionu CEE odstartovat maďarská centrální banka. Na globálních trzích budou dominovat především červnové PMI indikátory a sledovat budeme také Ifo index. Z USA dorazí data až koncem týdne v čele s cenovým indexem PCE spolu se statistikou osobních výdajů a příjmů.
img

Vyšší inflace je pouze přechodný jev, tvrdí Powell. Světová banka zamítla bitcoin jako měnu Salvadoru

18.06.2021 Japonská centrální banka (BoJ) se rozhodla na svém posledním zasedání ponechat základní úrokovou sazbu na -0,1 %, což nebylo žádným překvapením, jelikož Japonsko po delší dobu bojuje s deflací, i když se jádrové inflaci v květnu podařilo se dostat do kladných hodnot.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Data z amerického trhu práce potěší centrální bankéře

31.05.2021 Klíčovou globální událostí tohoto týdne je páteční publikace květnových statistik z amerického trhu práce. Ty ukáží na další zlepšení, které může odstartovat diskusi nad tím, kdy začne Fed ustupovat od programu kvantitativního uvolňování. V Evropě bude pozornost zaměřena na inflační data. Ta za eurozónu by měla ukázat rovná dvě procenta. Z domova se zítra dočkáme struktury HDP za Q1 21, kde by měl být patrný dopad uzavření ekonomiky, květnový PMI pak potvrdí, že od té doby se sentiment výrazně zlepšil. Závěr týdne pak odhalí, jak se vyvíjely tuzemské mzdy během prvních třech měsíců roku. Oproti konsensu čekáme výrazně lepší výsledek.
img

Forex: Závěr týdne znamenal pro korunu klid, dolar si polepšil

28.05.2021 Závěr týdne se na globálním trhu opět nesl ve znamení optimismu, což ukazuje pohled na opětovně rostoucí akciové indexy na obou stranách atlantického oceánu. Na lokálním devizovém trhu se to ale příliš neprojevilo, kurz koruny se držel bez významnějšího zájmu obchodníků v úzkém pásmu mezi 25,43 až 25,46 CZK/EUR. Na trhu eura vůči dolaru se nakonec prosadila americká měna. Euro ještě dopoledne držela solidní data z eurozóny.
img

Slušná data před víkendem podporují sázky na oživení

28.05.2021 Zaměření investorů na růst za trvající hospodářskopolitické podpory před víkendem ještě zesílilo. Aspoň tedy v Evropě, kde hlavní akciové indexy zvýraznily své zisky. DAX a AEX jsou výš o 0,8 pct, lehce zaostává CAC 40, skromnějších 0,3 pct pak přidává FTSE 100. Podobně jako londýnský index jsou na tom pak indexy v zámoří.
img

Akcie jsou růstově naladěny před rozpočtem a daty

28.05.2021 Evropské akciové trhy vykazují zisky zhruba do půl procenta, přičemž slušně se vede třeba DAXu. Včerejším zprávám se podařilo pozornost investorů přitáhnout zpět k tématu oživení, a třebaže se s tím pojí i předpoklad vyšších inflačních tlaků, efekt na akcie je celkově pozitivní. Preference se stěhují lehce k cyklickým sektorům.
img

Ranní okénko - Cenový PCE index tažen nabídkovými i poptávkovými vlivy

28.05.2021 Závěru týdne budou dominovat data z USA. Dorazí dubnová statistika osobních příjmů a výdajů a cenový index PCE – centrální bankou preferovaný ukazatel inflace. Trh bude dále bedlivě sledovat dění v tamní politice. Prezident Biden předloží návrh rozpočtu na příští rok, který bude obsahovat rekordně vysoké výdaje. Nicméně finální verze rozpočtu je ještě vzdálena. Lze očekávat opozici mezi republikány. Evropský kalendář nabídne sentiment a inflační očekávání.
img

Ranní okénko - Další hlas z Fedu mluví o tlumení QE

27.05.2021 Evropský kalendář dnes žádné makroekonomické vzrušení nenabízí a zraky se tak budou upínat spíše za oceán. Dozvíme se dubnový údaj o amerických objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby, které by podle odhadů měly meziměsíčně narůst o 0,8 %, tedy jen mírně méně, než o měsíc dříve (1,0 %). K dalšímu mírnému uklidnění by mělo dojít i na tamním trhu práce, kde by mělo v týdnu končícím 22. května přibýt již „jen“ 425 tisíc nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti, zatímco o týden dříve jich bylo zhruba o 20 tisíc více. Jednalo by se tak o nejlepší výsledek od počátku pandemie, byť k oproti období před ní jde nadále zhruba o dvojnásobek běžných hodnot. Dočkáme se i druhého odhadu vývoje amerického hrubého domácího produktu za první kvartál letošního roku. Čeká se kosmetické zlepšení předchozího údaje a americká ekonomika by tak měla v anualizovaném vyjádření mezičtvrtletně narůst o 6,5 %, přičemž lví podíl bude patřit spotřebě domácností, jež narostla o zhruba 11 %. Den uzavřeme pohledem na zpracovatelský sektor ve Spojených státech, jehož aktivitu monitoruje index sestavovaný kansaskou pobočkou Fedu. Po dubnovém absolutním rekordu, kdy index dosáhl hodnoty 31 bodů, se čeká jen nepatrný pokles na úroveň 30. Zajímavější budou ovšem detaily tohoto průzkumu, které by mohly napovědět, jak napjatá situace aktuálně panuje v oblasti logistiky a obstarávání výrobních vstupů, což nadále představuje hlavní brzdu růstu mezi zpracovateli nejen v USA, ale i například v Evropě.
img

Ranní okénko - Ifo index na dvouletém maximu

26.05.2021 Dnešní ekonomický kalendář je prázdný. Zajímavé bude pokračování vývoje dolaru, akciových trhů a amerických státních dluhopisů. Výnos 10letého dluhopisu během včerejšího dne klesl na 1,57 % (v březnu dosahoval až na 1,80 %), dolar oproti euru oslaboval, zatímco akciové indexy si připsaly zisky. Za vývojem lze hledat sázky investorů, že Fed nebude reagovat na riziko inflačních tlaků a ponechá jak nastavení úrokových sazeb, tak i nákup aktiv, ještě nějakou dobu beze změny. To ukazuje, že trh sdílí pohled americké centrální banky, že aktuální inflační tlaky budou pouze přechodné.
img

Ranní okénko - Ekonomický sentiment roste v ČR i v Německu

25.05.2021 Nejzajímavější dnešní evropskou makroekonomickou událostí bude zveřejnění květnové edice německého IFO indexu. Jeho nejsledovanější podsložka – index očekávání – by měla vykázat meziměsíční růst o 1,5 bodu a zakotvit na hodnotě 101,0. Zlepšit by se mělo i hodnocení aktuální situace, které podle trhu míří do okolí 95,5 bodů, což by byl nejlepší výsledek od začátku pandemie. V souhrnu by tak IFO index mohl dosáhnout až na skóre 98,0.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 24.5.2021

24.05.2021 Na kryptoměnách jsme v uplynulých dnech byli svědky výrazných pohybů. Ty pravděpodobně přetrvají i v následujících dnech. Faktorem, který spustil otřesy na bitcoinu bylo rozhodnutí čínských autorit zakázat tamním finančním institucím podílet se na transakcích s kryptoměnami. Lokální vlády v Číně se také snaží podnikat kroky proti těžbě bitcoinů – Čína patří mezi velmoci v těžbě bitcoinů. Další ze série negativních zpráv pro virtuální mince je plán Bidenovy administrativy, aby transakce s kryptoměnami nad $10k byly součástí daňových přiznání. V posledních týdnech se také množí studie centrálních bank ohledně možnosti vývoje vlastních digitálních měn – tzv. central bank digital currency (CBDC). Lze očekávat, že CBDC by měly výraznější podporu ze strany vlád a proto by mohly vést k omezení zájmu o soukromé kryptoměny. Tj. vidíme více negativních faktorů, které promlouvají do propadů na trzích kryptoaktiv. Přestože kryptoměny stále představují poměrně okrajový trh, bylo patrné, že otřesy na této třídě aktiv promlouvaly do širšího negativního sentimentu na trzích.
img

Ranní okénko - Částečné rozvolnění restrikcí podpoří indikátory sentimentu

24.05.2021 Týden odstartujeme jediným údajem v českém ekonomickém kalendáři. Statistický úřad zveřejní květnový konjunkturální průzkum. Všechny jeho subindikátory v dubnu zaznamenaly zlepšení a s další vlnou optimismu lze díky částečnému rozvolnění vládních nařízení počítat i v květnové edici průzkumu. Největší potenciál ke zlepšení má index v sektoru služeb, které byly vlivem uzavírek zasaženy nejsilněji. Po zbytek týdne nás čeká řada měkkých indikátorů v čele s německým Ifo indexem. V Německu a USA bude zveřejněn zpřesněný odhad HDP v Q1.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Předstihové indikátory v eurozóně ovlivní vlna euforie

24.05.2021 Tento týden se ponese ve znamení zveřejňování indikátorů důvěry. Spotřebitelskou důvěru ve Spojených státech čeká vzhledem k mimořádnému dubnovému růstu korekce. Poklesu se nevyhnou ani osobní příjmy Američanů, které již nebudou navyšovány jednorázovými dávkami. Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby mají naopak našlápnuto k dalšímu růstu. Ekonomickou důvěru v eurozóně, německé IFO i francouzskou podnikatelskou důvěru ovlivní euforie spojená s rozvolňováním pandemických opatření. Lepší náladu by mohl ukázat i český konjunkturální průzkum. Maďarská centrální banka tento týden ponechá sazby beze změny, v červnu ale podle našeho odhadu měnovou politiku utáhne.
img

Ranní okénko - Přichází data o HDP

30.04.2021 Hlavní událostí dnešního dne bude bezesporu zveřejnění údaje o českém hrubém domácím produktu za první čtvrtletí. Poslední kvartál loňského roku přinesl meziroční propad o 4,8 % a vzhledem k nepříznivé epidemické situaci patrně k velkému zlepšení nedojde. Rozptyl odhadů výsledku je tentokrát mimořádně veliký a sahá od -5,4 až k -1,5 %. Podle našeho názoru česká ekonomika vykáže meziroční pokles o 3 procenta, což by v mezičtvrtletním vyjádření odpovídalo -1,2 %.
img

Ranní okénko - Ekonomika USA potvrdí svůj náskok

29.04.2021 První na řadě se zveřejněním výsledků HDP za první kvartál 2021 jsou v tomto týdnu Spojené státy. Americká ekonomika měla dle odhadů v 1Q21 růst mezikvartálně o (neanualizovaných) 1,7 % (po 1,1 % k/k v 4Q20). S ohledem na jednorázové šeky domácnostem a postupné otevírání ekonomiky se profil růstu oproti 4Q20 pravděpodobně lišil: hlavním tahounem měla být spotřeba a již méně růst investic. Pozorovatelný by měl být také nárůst výdajů v sektoru služeb v relativním srovnání se spotřebou zboží. Jako limitující faktor se patrně ukáže být zahraniční ochod. Silná domácí poptávka měla tendenci působit ve směru růstu importů, zatímco objemy exportů byly tlumeny nízkou poptávkou například v eurozóně.
img

Ranní okénko - Fed nemá kam spěchat

28.04.2021 Dnešní ekonomický kalendář nabízí jen dvě události. Německý Gfk index měřící spotřebitelskou důvěru, který byl zveřejněn zkraje dne, a měnověpolitické zasedání amerického Fedu, na které si však budeme muset počkat až do večerních hodin.
img

Ranní okénko - Ekonomický sentiment v Česku se zlepšuje

27.04.2021 Pro makroekonomická data dnes budeme muset do Spojených států. V odpoledních hodinách našeho času odtud dorazí dubnová edice průzkumu spotřebitelské důvěry a trh je na ni již dopředu optimisticky naladěn. Již březen přinesl výrazné zlepšení spotřebitelského sentimentu, když ten pod vlivem štědré fiskální podpory a částečného uvolňování restrikcí vystřelil o téměř dvacet bodů a dosáhl hodnoty 109,7 bodu. Vzhledem k nadále se zlepšující epidemické situaci, klesajícímu počtu Američanů bez práce a postupujícímu očkování lze pozitivní vývoj očekávat i tentokrát. Trh sází na výsledek 113,0 bodu, což by sice stále nestačilo na předpandemických cca 130 bodů, ovšem bylo by to již velice blízko dlouhodobému průměru.
img

Ranní okénko - ČR zveřejní výsledek HDP za Q1 jako první z regionu

26.04.2021 V posledním dubnovém týdnu nás budou zajímat především předběžné údaje o HDP. Jako první z regionu střední a východní Evropy zveřejnění výsledek Český statistický úřad. Data o HDP dorazí také pro Německo, eurozónu i USA. Dále nás čeká zasedání Fedu, míra inflace v eurozóně a výsledky německého Ifo indexu. Ten je s tuzemským konjunkturálním průzkumem první událostí v týdenním ekonomickém kalendáři.
img

Ranní okénko - Další zrychlení inflace v eurozóně

29.03.2021 Ekonomický kalendář tento týden plní sada indikátorů sentimentu. Eurostat zveřejní březnový konjunkturální průzkum, od kterého si navzdory neutěšené pandemické situace slibujeme zlepšení. Menší prostor pro růst pak vidíme v případě tuzemského PMI ve výrobě. Vedle „měkkých“ indikátorů si pozornost trhu jistě získá i březnová inflace v eurozóně a Německu, respektive míra jejího zrychlení. Ke konci týdne nás čekají informace o rozpočtu českých státních financí a měsíční zpráva z amerického trhu práce.
img

Wall Street zaostává za Evropou, inflační očekávání poskočila výš

26.03.2021 Evropské akcie si v závěru týdne drží pěkné zisky, Wall Street za nimi zaostává. Indexy Stoxx Europe 600 nebo DAX jsou o 0,8 pct výš, S&P 500 přidává 0,5 pct a Nasdaq Comp. ještě o trochu méně. Eurodolar stoupl zpět k hranici 1,1800.
img

Akcie i výnosy rostou, ropu tlačí výš Suez

26.03.2021 Páteční obchodování v Evropě se odvíjí v pozitivním duchu. Akciové indexy rostou, Stoxx Europe 600 je o 0,7 pct výš, DAX přidává 0,9 procenta. Americké futures zaostávají, ale nacházejí se rovněž v zeleném. Eurodolar přerušil svůj pokles a mírně se zvedá na 1,1790.
img

Akcie i výnosy rostou, ropu tlačí výš Suez

26.03.2021 Páteční obchodování v Evropě se odvíjí v pozitivním duchu. Akciové indexy rostou, Stoxx Europe 600 je o 0,7 pct výš, D...
img

Rozbřesk: Velké trable slabého zlotého

26.03.2021 Polský zlotý je slabý a to tak, že velmi. Zlotý nejenže trvale znehodnocuje proti hlavní měnám jako jsou euro a dolar, ale ztrácí i proti svým regionálním konkurentům. Proti koruně je například polská měna na nejslabších úrovních za posledních deset let. Jak k tomu došlo, když polská ekonomika je fundamentálně zdravá, a navíc si průběžně užívá štědrého finančního polštáře v podobě dotací z fondů EU?
img

Ranní okénko - Ifo index patrně naváže na únorový růst

26.03.2021 Dnes pokračuje EU summit, na kterém lídři členských zemí budou debatovat především strategii k potlačení pandemie. Z pohledu ekonomických dat bude hlavní událostí dne zveřejnění německého Ifo indexu. Ten je dobrým ukazatelem stavu tamní ekonomiky, a bude tak bedlivě sledován. Společně s konsensem tržního odhadu očekáváme, že březnové vydání indexu přinese zlepšení ve všech jeho složkách. Znamenalo by to růst druhý měsíc v řadě.
img

Rozbřesk: Velké trable slabého zlotého

26.03.2021 Polský zlotý je slabý a to tak, že velmi. Zlotý nejenže trvale znehodnocuje proti hlavní měnám jako jsou euro a dolar,...
img

Evropská spotřebitelská důvěra roste, Česko výjimkou

25.03.2021 Včerejší vydatný makroekonomický den poněkud vyčerpal kalendář tohoto týdne, a pro dnešek v něm mnoho nezbylo. Prakticky jedinou událostí hodnou pozornosti tak bude pravidelný report z amerického trhu práce, ze kterého přijde informace o nových i pokračujících žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Trh u obou předpokládá další pokles, když nových žádostí by mělo v týdnu končícím 20. března dorazit 730 tisíc a těch pokračujících by (o týden dříve) měly být 4 miliony. V obou případech tak navzdory pozitivnímu trendu zůstávají předpandemické běžné počty stále neporovnatelně nižší.
img

Ranní okénko - Powell se inflace nebojí

24.03.2021 Dnešní den zahájí zveřejnění výsledků březnového konjunkturálního průzkumu Českým statistickým úřadem. V posledních měsících průzkum nenabízel právě příjemné čtení, když vlivem pandemie hlásila téměř všechna sledovaná odvětví alarmující skepsi. Podobně dopadne s největší pravděpodobností i aktuální edice, když vzhledem k pokračujícím ekonomickým uzavírkám nelze čekat mnoho optimismu ani od českých domácností, ani od většiny podnikatelského sektoru.
img

Ranní okénko - Index ekonomické aktivity v USA nečekaně poklesl

23.03.2021 Jediným dnešním významnějším makroekonomickým ukazatelem bude v odpoledních hodinách zveřejněný březnový průzkum mezi americkými zpracovateli od Fed z Richmondu. Po únorové stagnaci na úrovni 14 bodů si od něj trh tentokrát slibuje nárůst a dosažení hodnoty 16 bodů. Vzhledem k dosavadnímu trendu oživení speciálně v americkém zpracovatelském sektoru by návrat na růstovou trajektorii skutečně nemusel být problémem. Patrně nesledovanější složkou indexu tentokráte bude statistika zaměstnanosti, který zůstává největší překážkou americkému oživení. Spíše než nezájem o nové pracovníky, ji podle předchozích výsledků průzkumu přitom brzdí naopak nedostatek dostupné pracovní síly s odpovídající kvalifikací.
img

Přichází týden předstihových indikátorů

22.03.2021 Týden zahájí pondělní informace o únorovém americkém indexu ekonomické aktivity z dílny chicagského Fedu. Trh si od něj slibuje pokračování předchozího mírně rostoucího trendu, tedy podobný signál, jaké americká ekonomika v posledních týdnech vysílá téměř ve všech oblastech.
img

Ranní okénko - Za výsledkem HDP v závěru roku stál patrně zejména čistý vývoz

01.03.2021 Z českých dat budeme tento týden sledovat zejména zpřesněný odhad HDP včetně jeho detailní struktury. Před tím je ale na řadě PMI ve výrobě, který sice nebude reflektovat aktuální vypjatou epidemickou situaci, přinese ale nové informace o komplikacích v dodavatelských řetězcích a tím pádem o vývoji nákladových tlaků. Český kalendář nakonec uzavře údaj o únorové nezaměstnanosti. Z ekonomiky eurozóny bude stěžejní předběžný odhad spotřebitelské inflace. V USA je na řadě měsíční statistika z trhu práce.
img

Ranní okénko - Výnosy amerických státních dluhopisů pokračovaly v růstu

26.02.2021 V domácí ekonomice nejsou na pořadu dne žádná data, budeme tak sledovat především jednání vlády ohledně žádosti prodloužení nouzového stavu a rozhodnutí o pandemickém zákonu, který Senát včera vrátil Poslanecké sněmovně. Prázdný je také kalendář pro eurozónu. Jediná data nás čekají až odpoledne, kdy budou v USA zveřejněny osobní příjmy a výdaje.
img

Ranní komentář: Růst výnosů pomohl akciím ke korekci, USD z jejich růstu naopak těží

26.02.2021 Akciové trhy včera zasáhla vlna výprodejů, která se dotkla především dříve populárních a technologických akcií. Zatímco S&P 500 klesl o 2.45 %, Nasdaq odepsal 3.52 %, přičemž výrazným pádem si opět procházely akcie společností, jako je například Tesla, která včera odepsala 8 % a od začátku měsíce ztratila více než 20 %.
img

Ranní okénko - Trhy znervózňuje horšící se epidemická situace

25.02.2021 V Evropě jsou dnes na pořadu dne „měkké“ indikátory. Z Německa dorazil údaj o spotřebitelské důvěře z dílny GfK. Na výsledky konjunkturálního šetření za únor v eurozóně si ještě chvíli počkáme. Z USA pak přijde druhý odhad vývoje ekonomiky v posledním čtvrtletí minulého roku, jehož součástí bude i detailní struktura. Domácí ekonomický kalendář je prázdný, bude tak dominovat napjatá situace ohledně zpřísnění protiepidemických opatření. Komentáře vlády bude netrpělivě vyhlížet koruna, jejíž včerejší vývoj odráží zvýšenou averzi k riziku. Negativní zprávy o pandemickém vývoji ji koncem dne vyhnaly až nepatrně nad hranici EUR/CZK 26,00, na pozadí klesajících tržních úrokových sazeb a slabšího eura vůči dolaru.
img

Ranní okénko - Německou ekonomiku podpořil export a investice ve stavebnictví

24.02.2021 Dnešek odstartuje tuzemský únorový konjunkturální průzkum. Přetrvávající ekonomické uzavírky a nepříznivá epidemická situaci budou nadále limitovat prostor ke zlepšení. Opět lze počítat s vývojem charakteristickým pro podzimní a zimní vlny pandemie, tedy že průmysl odolává, zatímco sektor služeb pokulhává, což zrcadlí i indikátory sentimentu. Vzhledem k nedávným ekonomickým údajům budou zajímavé dva body. Zaprvé, zda se nůžky mezi průmyslem a službami dále rozevřely, jak ukázal výsledek únorového PMI v Německu a eurozóně. A zadruhé, zda průzkum v odvětví průmyslu naznačí, do jaké míry jsou čeští výrobci omezeni aktuálními sílícími komplikacemi v dodavatelských řetězcích. Tato informace je směrodatná nejen pro další vývoj cen v průmyslu, které v lednu rostly dvakrát větším tempem, než se čekalo, ale i z hlediska výkonu průmyslové výroby a exportu – dvou hlavních tahounů české ekonomiky v posledních několika měsících.
img

Ranní okénko - Sentiment v Americe se svižně zlepšuje

23.02.2021 Dnes nás čeká zpráva o vývoji dynamiky českých cen průmyslových výrobců. Stejně jako trh i my čekáme za leden meziměsíční růst o 0,7 %, přičemž vzhůru budou ceny tlačit pandemické potíže v rámci dodavatelských řetězců, zatímco v opačném směru budou působit obavy z nadále křehké poptávky. V meziročním srovnání by to podle nás mělo ovšem představovat pokles cen o 0,5 %.
img

Ranní okénko - Cenové tlaky ve výrobním sektoru sílí

22.02.2021 Týden zahájíme německým Ifo indexem pro měsíc únor. Trh ani RBI nepočítá s výraznějším pohybem jak v subindexu hodnocení aktuální situace, tak ani ve vpředhledící složce. Důvodem je, že index slučuje data ze sektoru služeb i průmyslu, jejichž protichůdný vývoj by měl konečný výsledek vybalancovat.
img

Nervozita se před víkendem drží, nepomohly ani zprávy o vakcíně

29.01.2021 Po červeném úvodu se akciové trhy snažily během dne ztráty setřásat, ale daří se to jen částečně. V Evropě je DAX dole o procento, ale Londýn či Paříž klesají o 1,3 pct. Dole pak otevřela také Wall Street při poklesu indexu S&P 500 o 0,8 pct.
img

Ranní okénko - Německá ekonomika v závěru roku pravděpodobně stagnovala

29.01.2021 Dnes dorazí data o vývoji HDP v závěrečném čtvrtletí minulého roku hned v několika evropských ekonomikách. Předběžné údaje naznačily, že ekonomika Německa minulý rok poklesla o 5,0 %. Tento údaj by měl dnes potvrdit výsledek za čtvrtý kvartál, pro který trh vyhlíží mezičtvrtletně stagnaci. Německo však není výjimkou, obecně lze říct, že si ekonomiky ve čtvrtém čtvrtletí dokázaly oproti jarním měsícům lépe poradit s pandemií.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 25.1.2021

25.01.2021 V očkování nastává určitý progres, celkově však proces stále výrazně pokulhává za původními plány. Negativní zprávou je pravděpodobný výpadek dodávek vakcín společnosti Astra Zeneca pro EU. USA se v počtu vakcín přehouply přes úroveň 20m – tu původně plánovaly na prosinec.
img

Ranní okénko - Spotřebitelská nálada v USA citelně ochladla

23.12.2020 Evropský ekonomický kalendář je pro dnešek prázdný a budeme odtud tak sledovat hlavně další dějství nekonečných vyjednávání o brexitové dohodě. Navzdory tomu, že již byl několikrát překročen „nejzazší možný termín“, jednání pokračují, a oficiálně nepotvrzené informace naznačují možný posun.
img

Ranní okénko - Americký podpůrný balíček schválen

22.12.2020 Kongres Spojených států včera podle očekávání schválil podpůrný ekonomický balíček v hodnotě 900 mld. dolarů, který zahrnuje mimo jiné přímou platbu 600 dolarů jednotlivým Američanům, navýšení podpory v nezaměstnanosti či dodatečné výdaje ve prospěch zdravotního systému. Ačkoliv se jedná o druhou největší jednorázovou vládní ekonomickou injekci v americké historii (první příčka patří programu v hodnotě 2,3 bilionu dolarů z letošního jara), již nyní se množí volání po další podpoře, která zřejmě bude mezi prvními významnějšími kroky nastupující Bidenovi administrativy.
img

Ranní okénko - Brexitové drama pokračuje

21.12.2020 Týden zahájí pondělní informace o prosincové spotřebitelské důvěře v eurozóně. Ta se po jarním drtivém propadu stačila během léta zotavit jen částečně a s příchodem druhé vlny pandemie pochopitelně začala opět ztrácet. Poslední údaj z listopadu činil -17,6 bodu a pro prosinec trh očekává přibližnou stagnaci. Naši vídeňští kolegové jsou pak ještě mírně pesimističtější, když vyhlížejí pokles indexu na -18,2 bodů. Vzhledem ke zpoždění mezi sběrem dat a jejich zveřejněním je pak vysoce pravděpodobné, že skutečná nálada evropských spotřebitelů je ještě o něco chmurnější, jelikož průzkum nebude reflektovat nejčerstvější vlnu ekonomických omezení, které před Vánoci přibývají napříč evropskými zeměmi.
img

Akcie mírně zlevnily a výnosy dnes klesají. Ropa jede dál

25.11.2020 Dnešní vývoj na hlavních finančních trzích můžeme nazvat konsolidací či mírnou krátkodobou korekcí předchozího pohybu. Sledujeme ji na akciích a dluhopisech, ale už ne na ropě nebo eurodolaru. Zásadní důvody za dnešními pohyby trhů nevidíme. Nejsou tu důležité příspěvky k aktuálním tématům ani se neobjevily nové problémy. Americká data byla sice dohromady horší, než se čekalo, ale to je až odpolední záležitost, kdy už sledujeme na trzích spíše dozvuky.
img

Ranní okénko - Druhý odhad amerického HDP by měl potvrdit ekonomické oživení

25.11.2020 Dnešní evropský ekonomický kalendář je prázdný, odpoledne ovšem dorazí řada důležitých dat z USA. Jako jeden z prvních je na řadě týdenní údaj o stavu tamního trhu práce, který je tentokrát kvůli Dnu díkuvzdání zveřejněn s jednodenním předstihem. Dle odhadu trhu došlo v týdnu končícím 21. listopadu k nepatrnému poklesu počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti z 742 na 730 tisíc. Počet pokračujících žádostí měl poklesnout zhruba o 370 tisíc na 6 milionů. Lze předpokládat, že v následujících týdnech bude počet lidí zaregistrovaných v podpůrných programech klesat jen pozvolna, jelikož druhá pandemická vlna lidem komplikuje sehnání práce.
img

Forex: Růst amerického HDP bude potvrzen na vysoké úrovni

25.11.2020 Před dnem díkůvzdání bude americký kalendář nabitý událostmi. Zveřejněn bude zpřesněný odhad HDP za Q3, kde ale žádné velké změny nečekáme. Zatímco výdaje Američanů v říjnu zřejmě rostly, jejich příjmy naopak klesaly. Dnes zveřejněný počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti potvrdí, že to s příjmy nebude růžové ani do budoucna. Koruna pravděpodobně i nadále pojede na zelené vlně zlepšující se pandemické situace a rostoucích domácích tržních úrokových sazeb. Prostor pro další posilování už ale vidíme jako limitovaný.
img

Ranní okénko - Série údajů o HDP by měla potvrdit oživení

30.10.2020 Dnes budeme vyhlížet zveřejnění odhadu tuzemského HDP za třetí kvartál. Ve druhém čtvrtletí jsme byli svědky bezprecedentního propadu ekonomiky, když oproti prvnímu kvartálu došlo k poklesu reálného HDP o 8,7 %. Poslední měsíční data ovšem ukazují, že během třetího čtvrtletí došlo k překvapivě svižnému oživení – s uvolněním restriktivních opatření rostla poptávka v odvětví obchodu i služeb a křivka klíčových odvětví ekonomiky následovala tvar písmene „V“. Nicméně v srpnu se dostavilo mírné zadrhnutí ekonomického oživení, což bylo viditelné zejména na vývoji průmyslové výroby nebo exportu. V září se navíc začala zhoršovat epidemiologická situace, která posléze silně udeřila v říjnu. Náš alternativní scénář druhé vlny pandemie jsme tak převzali jako náš základní. Za třetí kvartál počítáme s mezičtvrtletním růstem ekonomiky o 4,9 %, což v meziročním vyjádření znamená pokles o 7,0 %.
img

Ranní okénko - Čeká nás den nabitý informacemi

01.10.2020 Dnes se dozvíme údaj o českém indexu nákupních manažerů ze zpracovatelského sektoru. Na rozdíl od mnoha jiných evropských zemí se v tuzemsku po jarní vlně pandemie dosud nepodařilo překročit padesátibodovou hranici oddělujícího útlum od expanze. Trh věří, že k jejímu prolomení dojde právě dnes, když vyhlíží nárůst ze srpnových 49,1 na 51 bodů.
img

Ranní nadhoz - Dorazí údaje o mzdách, HDP i maloobchodu

31.08.2020 V pátek zveřejněné výsledky průzkumu mezi podnikateli a spotřebiteli prováděné Evropskou komisí zaznamenaly zlepšení prakticky ve všech složkách. Celkově důvěra v ekonomiku eurozóny poskočila z červencových 82,4 na 87,7 bodů. Z historického pohledu se však stále jedná o slabý výsledek relativně k předkrizovým hodnotám i dlouhodobému průměru.
img

Ranní nadhoz - Očekává se růst ekonomické důvěry v eurozóně

28.08.2020 Ekonomika USA ve druhém čtvrtletí poklesla v anualizovaném mezikvartálním vyjádření o -31,7 %, namísto původně avizovaných -32,9 %. Pokles byl znatelný prakticky ve všech oblastech. Soukromé investice ubraly 46,2 %, spotřeba 34,1 % a export 63,2 %. Fiskální záchranné balíčky se pozitivně odrazily ve vládní spotřebě, která nakonec vykázala +2,8 %.
img

Ranní nadhoz - Trh bude sledovat projev šéfa Fedu

27.08.2020 Trh se dnes bude soustředit na rétoriku centrálních bankéřů, kteří se zúčastní ekonomické konference Jackson Hole pojmenované po městečku ve Wyomingu, kde se tradičně pořádá. Vzhledem na pandemickou situaci se ale tento rok konference přesune do virtuálního prostoru. Hlavní projev bude mít šéf amerického Fedu Jerome Powell. Investoři budou sledovat, zda nepadne pár náznaků k délce trvání podpůrných programů, tolerování inflace nad 2% pásmo, nebo třeba dlouhodobější strategii měnové politiky.
img

Ranní nadhoz - Nálada amerických spotřebitelů se propadla

26.08.2020 Německý IFO index v souladu s předpoklady přinesl další mírné zlepšení tamního sentimentu. Jeho srpnové vydání zaznamenalo meziměsíční nárůst ve všech složkách, tedy v hodnocení podnikatelského prostředí (zvýšení o 2,2 bodu na 92,6), očekávání do budoucna (o 0,8 bodu na 97,5) i náhledu na současnou situaci (o 3,4 bodu na 87,9). Zatímco hodnocení aktuální situace se tak jen pomalu vrací k předkrizovým hodnotám, na které stále schází více než 10 bodů, složka očekávání je momentálně nejvýše od roku 2018.
img

Ranní nadhoz - Sada Ifo indexů nám nastíní náladu v německých firmách

25.08.2020 Včerejší výsledek konjunkturálního průzkumu za srpen indikoval, že důvěra v českou ekonomiku polevila v růstu. Zatímco v červenci se souhrnný ekonomický index meziměsíčně zvýšil o 9,5 bodu, v srpnu vzrostl oproti červenci o pouhých 0,3 bodů na úroveň 87,0. Indikátor spotřebitelské důvěry poklesl na 94,4 z červencových 96,0 bodů. Mezi lidmi se zvýšily obavy o vlastní budoucí finanční situaci. Nadále přetrvávají i obavy z růstu cen a ztráty zaměstnání. Úmysl spořit však poklesl. Na druhé straně indikátor důvěry mezi podnikateli si meziměsíčně mírně polepšil o 0,8 bodů na 85,5. Zlepšení nálady bylo zaznamenáno v sektoru průmyslu, stavebnictví a obchodu. Důvěra ve službách se naopak zhoršila. Tento vývoj je obdobný s výsledky PMI indikátorů v eurozóně z minulého pátku.
img

Ekonomický kalendář: Na začátku rušného týdne akcie rostou

24.08.2020 Na globálních finančních trzích jsme na počátku nového týdne svědky pozitivní nálady. Index US500 povyskočil nad 3 400 bodů poprvé v historii. Sentiment na trhu bude rozhodující, protože dnešní kalendář je takřka prázdný. Nicméně zbytek týdne už bude o něčem jiném. V druhé polovině týdne se američtí centrální bankéři sejdou ve wyomingském Jackson Hole. Na sympóziu vystoupí ve čtvrtek guvernér Fedu Powell se široce očekávaným projevem. Powell by mohl nastínit směr dalšího směřování americké měnové politiky. Mimo to se dnes sejdou vyjednavači EU a Velké Británie k dalšímu kolu rozhovorů. Čas rychle běží a dle posledních vyjádření vyjednavačů nepostupují jednání dostatečně rychle. Níže naleznete nejdůležitější fundamenty, které během týdne očekáváme.
img

Ranní nadhoz - Údaje o spotřebitelské důvěře napoví o tempu zotavování české ekonomiky

24.08.2020 V pátek zveřejněné první odhady PMI indexů nákupních manažerů za srpen vyslaly na trh rozpolcené signály. PMI indikátory naznačují, že zatímco ekonomické zotavování v eurozóně zvolnilo tempo, v USA se aktivita zvýšila. Kompozitní PMI index v eurozóně spadl z 54,9 na 51,6 bodů, zatímco v USA stoupl z 50,3 na 54,7 bodů. Důvodem pro protichůdný vývoj je rozdílný výsledek subindexu PMI ve službách. Pozoruhodné je, že i když oba kontinenty zaznamenaly v posledních týdnech nárůst výskytu počtu případů nákazy Covid-19, poptávka v sektoru služeb v eurozóně poklesla, zatímco v USA posílila. Konkrétně se subindex služeb v eurozóně snížil na 50,1 z červencových 54,7 bodů, přičemž v USA vzrostl na 54,8 z 50,0 bodů.
img

Ranní nadhoz - Čeká nás týden plný dat z tuzemska

03.08.2020 Český hrubý domácí produkt ve druhém čtvrtletí 2020 meziročně poklesl o 10,7 %, což odpovídá snížení o 8,4 % oproti předchozímu kvartálu. Ačkoliv se jedná o historicky největší propad, výsledek pozitivně předčil konsensus analytiků. Lze předpokládat, že nejpozitivnější složkou HDP byly výdaje veřejného sektoru. Pokud jde o jednotlivé sektory, pokles vykázaly téměř všechny, speciálně pak průmysl, obchod, doprava, ubytování a pohostinství.
img

Data vyjevila míru poklesu evropského HDP

31.07.2020 Dnes zveřejněná data nám nadále ucelují pohled na ekonomický dopad pandemie Covid-19 na starém kontinentě. Český hrubý domácí produkt ve druhém čtvrtletí 2020 meziročně poklesl o 10,7 %, což odpovídá snížení o 8,4 % oproti předchozímu kvartálu. Ačkoliv se jedná o historicky největší propad, výsledek pozitivně předčil konsensus analytiků. Navíc pokles českého HDP v porovnání se sousedními státy (-11,7 % r/r Německo a -12,8 % r/r Rakousko) nevychází nijak zle. Lze předpokládat, že nejpozitivnější složkou HDP byly výdaje veřejného sektoru. Pokud jde o jednotlivé sektory, pokles vykázaly téměř všechny, speciálně pak průmysl, obchod, doprava, ubytování a pohostinství. Na to, jak jednotlivé faktory skutečně ovlivnily dynamiku HDP, je třeba počkat na podrobnější data, které budou k dispozici na začátku září.
img

Ranní nadhoz - Vyhlížíme české a evropské HDP

31.07.2020 Německá míra nezaměstnanosti dosáhla v červenci hodnoty 6,4 % a zůstala tak oproti červnu nezměněna. Trh vyhlížel mírné zvýšení o desetinu procentního bodu, když se čekalo 41 tisíc nových nezaměstnaných. Těch namísto toho 18 tisíc ubylo.
C:\fakepath\EURUSDH1.png

Forex: Dolar mírně posiluje kvůli poklesu zájmu o rizikovější aktiva

26.06.2020 Americký dolar dnes mírně posiluje kvůli poklesu zájmu investorů o rizikovější aktiva. Euro krátce před 19:00 SELČ vůči dolaru ztrácelo zhruba desetinu procenta a pohybovalo se těsně nad 1,1200 EUR/USD.
img

Omezení dividend a virus motivací k rotaci z amerických do evropských akcií

26.06.2020 Pátek začal pro evropské akcie dobře, ačkoli úvodní zisky se už trochu ztenčily. V případě indexu Stoxx Europe 600 vidíme nyní růst na úrovni 0,7 procenta. To je daleko lepší výkon než u amerických futures, jež se zanořily do červeného. Vypadá to na rotaci z Ameriky do Evropy, které nahrávají poslední zprávy.
img

Trump zkazil trhům náladu a poslal akcie dolů. Dnes promluví o Číně

29.05.2020 Finanční trhy si užívaly několik dní bez závažných negativních zpráv, což ale neznamená, že riziková témata zmizela. Upozornil na to včera americký prezident. Ten jednak vystartoval po sociálních sítích, když Twitter přidal k jeho příspěvkům výzvu, aby si čtenáři ověřili fakta. Především ale ohlásil na dnešek tiskovou konferenci o Číně, která i přes protesty utáhla svou kontrolu nad Hongkongem.
img

Opatrná ECB, slabá data, Fed a negativní závěr týdne

30.04.2020 Koronakrize se v Evropě rozjela o pár týdnů dříve než v USA a je to vidět i na makroekonomických statistikách. HDP v eurozóně v 1Q mezikvartálně spadl o 3,8 procenta, což je o dost horší výsledek než včera ze zámoří. Bez anualizace by americké HDP vykázalo 1,2procentní pokles. Je to však údaj na úrovni tržních odhadů, takže nezpůsobil velké pozdvižení.
img

Ekonomický kalendář: ECB rozhoduje o sazbách a budou zveřejněny reporty HDP

30.04.2020 Na trzích vládne dobrá nálada. Trhy potěšila zpráva, že lék Remdesivir společnosti Gilead Science ukázal pozitivní účinky v boji proti Covid-19. Americká administrativa oznámila, že společnost se bude snažit lék co nejrychleji poskytnout. Dodala tak zprávě na důvěryhodnosti. Investoři dnes očekávají řádku důležitých makrodat, včetně HDP zemí eurozóny a žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA. ECB ve 13:45 zveřejní rozhodnutí o sazbách, ovšem nečeká se žádná změna. Větší pozornost se zaměří na tiskovou konferenci guvernérky Lagardové ve 14:30.
img

S&P 500 i Dow Jones na rekordních maximech.

21.09.2018 Vítězný tanec býků pokračoval i minulý týden. Naleznou medvědi podporu pro své tlapy někdy v blízké budoucnosti? Býci si připsaly i další vítězný týden, kdy jsme byli opět svědky nových all-time high, na které se podívaly hlavní US indexy. Další a další vyostřování obchodní války Trump vs Čína? Bez odezvy. Problémy ve vyjednání Brexitu na summitu v Salzburgu? Nezájem. Možné zvýšení sazeb FEDu příští týden? Ale kdepak.
Canada USA.png

Komoditní měny oslabují

03.08.2011 Kanadský dolar (CAD) pokračuje stejně jako další měny vázané na komodity v propadu, protože perspektivy dalšího globálního vývoje jsou nejasné.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Banco Santander | Odhad vývoje ekonomiky | První odhad HDP | Aktualizovaný výhled | Dassault Systemes | Ruský akciový index MOEX | Uvolněné měnové politiky | Začínající obchodníci | Klid před bouří | ABT | Výnosy dluhopisů | Války | Americký ADP | Údaje z USA | Vývoj | Češi | Data z trhu práce | Trh nemovitostí | LHA | Silná rezistence | Zveřejněné údaje | Americká obchodní bilance | EUR/CAD | Jana Steckerová | Haruhiko Kuroda | DPH | General Dynamics | EUR | Očekávání do budoucnosti | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Snížit úrokové sazby | Devon Energy | Take Profit | Nezaměstnanost v eurozóně | TSCO | Brent | Yandex | Accenture | Hlavní úrokové sazby | Salesforce | Roche | Wal-Mart Stores | Ekonomické uzavírky | XOM | Itálie | McDonald's | S&P 500 | Stoxx | S&P 500 a Nasdaq | Epidemická situace | PEPP | Galapagos | Texas | Německé ceny výrobců | Údaj o HDP | CBDC | Očekávání | Edison | Inflace v září | Evropské centrální banky | Poslanci | Vyhlídky do budoucnosti | T-Mobile | Souhrnný indikátor | Pro investory | Nezaměstnanost v červenci | Varianta omikron | Aktuální kurzy měn | Pozitivní nálada | Londýnské burzy | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Nálada amerických spotřebitelů | Novartis | Odhady PMI indexu | Trh práce | Evropská komise | Dopady energetické krize | Philip Morris ČR | iShares | Investice | US Bancorp | Rozvolnění | Geopolitické riziko | MACD | Potenciál | Nálada v ČR | Dnešní datový kalendář | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Support | XEL | Akvizice | ServiceNow | Lednová inflace | Index aktivity | Hlava a ramena | LVMH | Cyklus zvyšování sazeb | Dění na světových burzách | Škoda Auto | Jak číst grafy | ADP report | Módní společnosti | Ifo | Webinář | Nálada v eurozóně | Blackstone | Prognózy | Německý průmysl | Oživení ekonomiky | Šéf Fedu Powell | Transakce s kryptoměnami | Intervence | NYSE | Výkon ekonomiky | Pokles investic | Broadcom | Administrativa prezidenta | Micron Technology Inc | MiFID II | Futures kontrakt | Dnešní obchodování | Snowflake | Rekord | Raiffeisenbank | Člen bankovní rady ČNB | Index ekonomické nálady | Evropské měny | Nákupy aktiv | FTSE MIB | ČNB úrokové sazby | Dopad na sentiment | Vyrovnat ztráty | IHS | Uvolňování měnové politiky | Uzdravování | Obchodní seance | Boris Johnson | Impuls | Český statistický úřad | EUR/USD | General Electric | Chování | Nálada v průmyslu | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Recese v eurozóně | Český průmysl | Výraznější impuls | COT report | Akcie společnosti | Základní pravidla obchodování | Tuzemské hospodářství | Pesimistická nálada | Cenová stagnace | Rostoucí výnosy | Opatrný optimismus | Lagardeová | Nejvyšší soud | Průměrné mzdy | Měnové zasedání | Cenné papíry | Výnos | DAI | Covidová situace | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Zpřesněné údaje | IHNED | Delta | Pandemický program | Vývoj na trzích | PACCAR | SMA | Vzdělávání | Kurz jednotné evropské měny | Základní pravidla | Americké podniky | Šéf Fedu | Výkon průmyslu | Soukromá spotřeba | Slabá poptávka | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Důvěra v ekonomiku | Index DOW | Import | ČEZ | Reálné ekonomiky | Poradci | Německý akciový index DAX | Airbus SE | Ferrari | Exchange | Colgate-Palmolive (CL.US) | Hluboké recese | Kontrakty | Růst spotřebitelských výdajů | První hike ECB | Závislost na Rusku | Praxe | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Sentiment na trhu | JPY | H&M | Spotřebitelské inflace | Philip Morris International | Odhad HDP | Stimul | Russell 2000 | Best Buy | SoftBank Group | PAYX | Posilování dolaru | Ekonomický sentiment | Rozhovor | Baidu | Uber Technologies | AXP | Evropský kalendář | Kontrakce | Peníze | Acacia Communications | Pandemie COVID-19 | Klíčový údaj | Výhled do budoucna | Ukazatel | Projekce | Suezský průplav | Bankovní rady ČNB | Měny | Měnověpolitické zasedání Fedu | Průmyslové zakázky | PEG | Meziroční růst cen | Investiční strategie | Nestlé | Obavy z inflace | Prognóza | Strach | FTSE 100 | Nezaměstnanosti v Německu | Služby | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Hlavní zprávy | Burza | Inflace ve Španělsku | Měnová politika Fedu | Dlouhodobý trend | Běžný účet platební bilance | Tuzemská ekonomika | Anthem | Amgen | Palladium | Americký Fed | Britský premiér | Ropa WTI | Micron | Hasbro | Výsledek hospodaření | Lockheed Martin | Tempo zdražování | Alaska Air Group | Bankovní rada ČNB | Graf EURUSD | Zastropování cen | Lék remdesivir | Představitelé ECB | Americký index | Dell Technologies | ZEW index | Akcie Alibaba Group | Pracovní místa | Dolar dnes | Pozornost investorů | Burzy | USD/EUR | Ceny elektřiny | Snížení dluhu | Spotřebitelská nálada v eurozóně | Bond | Posílení koruny | Export | Příjmy a výdaje domácností | Postupné otevírání ekonomiky | Daimler | NFLX | DTE | WASDE | DISCA | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Vyšší poptávka | Zynga | Reálný HDP | Gilead | Comcast | Southwest Airlines | Data o vývoji HDP | Zveřejněná data | Šok | Hodnocení současné situace | Riziková averze | L3Harris Technologies | Evropská inflace | Futures v Evropě | Komunikace ČNB | Trh s ropou | Ekonomická aktivita | Regulace | Kofola | LMT | FME | SPGI | Škoda | Měnový fond | Inflační cíl | Ekonomické zotavení | Finanční trh | Tovární objednávky | ZAR | Zvyšování sazeb Fedu | Skutečný výsledek | Odhad inflace | Aktuální kurzy | Oživení trhu | Růst ekonomiky USA | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Vnímání rizika | Hershey | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | 3M (MMM.US) | Caterpillar | Americké ekonomiky | VIX index | Chicagský index nákupních manažerů | Největší světové ekonomiky | EOG | Výrobní ceny | Jádrová PCE inflace | Wells Fargo | Ceny zboží | EUR/CZK | Ceny ropy | Intercontinental Exchange | USD | Silný růst | Euforie | Posílení | Vývoj měnového páru | Měny v regionu | Makrodata | Histogram | Maloobchodní prodejce | Investoři | Pokles libry | Shopify | Nejistoty | Německé HDP | Fidelity | Nejnovější výsledky | Negativní sentiment | Posilování koruny | Evropská měna | Vienna Insurance Group | AMD | Včerejší seance | Růst v Číně | Qualcomm | Jádrový index | Ekonomická situace | Uvolnění rezerv | Zisk | Jestřábí komentáře | Vyšší hodnoty | GBP/EUR | Cestování | Total | Makroekonomická prognóza | Bank of England | Forward guidance | Ekonomický sentiment v Česku | Volatilita na trzích | Sentiment indikátory | Vývoj sazeb | AT&T | Zápis z posledního zasedání | Tvorba pracovních míst | Maďarsko | Nike | Anheuser-Busch InBev | Cíl ČNB | Růst výrobních cen | Oslabování eura | VIG | Cenový skok | Nižší poptávka | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | FedEx | Garance | Makrokalendář | Bundesbanka | WYNN | České koruny | Ekonomika Číny | Spekulovat | Cenové tlaky | Růst v oblasti služeb | Nord Stream 2 | Odhad spotřebitelské důvěry | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Analýzy | CZK | Třetí vlna | Podpůrné programy | Americký S&P 500 | TTF | Včerejší obchodování | Prognózy ČNB | Bitcoin | Akcionáři | Altria | Invesco | Německý DAX | Hlavní události | Důvěra domácností | Deliveroo | Výsledek inflace | NFP | Úroková sazba | Americká centrální banka | Vít Hradil | Avast | CSCO | Textron | Výkon | Státní výdaje | Evropské ekonomiky | Dovoz | Vysoké úrokové sazby | Beyond Meat | Zasedání Evropské centrální banky | Americké HDP | Unie | Vládní výdaje | Spotřebitelský sentiment | PFE | Bohatý | Aktuální prognózy | Technologické tituly | Nikkei | Letní měsíce | Reakce trhu | Zvýšení úrokové sazby | CISCO | Dot plot | Grayscale | Komoditní | Pozitivní zprávy | Zvýšení daní | Ekonomika USA | NFP report | Uber | Demokraté | Shenzhen Composite | Ruský prezident | S&P | Data z amerického trhu práce | Viceguvernérka | Meta | Válka na Ukrajině | Simon Property Group | Akcie společnosti Intel | Průmyslové komodity | NextEra | Progres | Obchodování | UnitedHealth Group | Růst dolaru | Investovat | Hlavní kryptoměny | Pokles tuzemské ekonomiky | Hospodaření státního rozpočtu | Poradci Bílého domu | PG | Akciové indexy | XYL | Objem dluhopisů | Evropská data | ZEW | Vesmírné akcie | Moskevská burza | Warren Buffett | Zpomalující inflace | Dubnová čísla | Christine Lagardeová | MOEX | Investice ve stavebnictví | Coca-Cola | Cílování inflace | Německé firmy | Occidental Petroleum | Euro Stoxx 50 | Zlepšení sentimentu | Globální ekonomiky | Ekonomický kalendář | Berkshire Hathaway | Americká banka First Republic | Finanční instituce | Ekonomika Francie | Průmyslové objednávky | Důvěra spotřebitelů | Eurostat | Akciový index S&P 500 | Prezident | CAC 40 | Očekávání úrokových sazeb | Dnešní data | Futures na S&P 500 | Ekonomický balíček | Silný dolar | Globální vývoj | Index výroby | Kevin Tran Nguyen | Zadlužování | Úsporný tarif | Růst inflace | Index cen domů | Monster Beverage | Britské akcie | Boom | Raytheon | 3M | Výsledky | HUF | Finanční ztráty | Ekonomické oživení | Pesimismus | Dnes ČNB | Indikátory v eurozóně | Spoluředitel | Boj s inflací | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Waste Management | První hike | Bank of America | Odhady analytiků | Měnové politiky v USA | Nejdůležitější události | Velké firmy | TIM | Americké centrální banky | Očkování v USA | Průzkum | Retracement | Ekonomický vývoj | Výnosové křivky | Investiční aktivita | Cenový index PCE | Hlavní úroková sazba | Raiffeisen | US500 | Colgate-Palmolive | Medvědí divergence | Data z průmyslu | OPEC+ | Obchodní plán | Odhad analytiků | Objem | Nástroj | Zpráva | Reakce trhů | Dění na finančních trzích | Představitelé Fedu | IPO Aston Martin | Česká měna | Deník N | Colt CZ | Performance | Rok 2024 | Platební neschopnost | Klima | Inverze výnosové křivky | Hrubý domácí produkt (HDP) | JOLTS | Zákonodárci | Cenné papíry a burzy | Podnikatelská nálada | Zasedání Fedu | Geopolitická situace | Nucor | Bloomberg | Roche Holding | Eli Lilly | Nová prognóza | GBP | Raytheon Technologies Corp | Státní rozpočet | XM | Nabídka | Rekordní hodnoty | Měna | S&P Global | Zvyšování mezd | Vývoj akcií | Nasdaq | Důchod | Německé ceny | GAAP | Ekonomika Německa | Pfizer | Case-Shiller | Prezidentka ECB | Posílení amerického dolaru | Dobré výsledky | Vývoj inflačních očekávání | Covestro | Studie | Vesmírné akcie 2021 | British American Tobacco | Zprávy | Rozhodnutí bankovní rady ČNB | Class A | Exact Sciences | Deficit | S&P 500 Index | FB | Pohyby cen | Federální rezervní systém | Polsko | BREAKING | Rio Tinto | Cenový šok | Reálné mzdy | Společnost Nvidia | FRA | Evropské trhy | Cenová hladina | Centene | Akcie v Evropě | Kering | Hypotéky | Evropské HDP | Evropské akcie | Současná situace | Aktuální hodnoty měny | Vládní dluh | Volkswagen AG | LEN | Hlavní indexy | Evropa | Silné cenové tlaky | Jackson Hole | Covid | Světová banka | HUF/EUR | Předstihové indikátory | Covidové krize | USD/PLN | Airbus | OPEC | Zájem investorů | Ukrajina | Bydlení | Vyhlídky | Tiffany | Santander | CZ | Index výrobních cen | Johnson & Johnson | Průmyslová výroba | EW | Bezpečné útočiště | Průraz | Dnešní makroekonomické ukazatele | Akcie včera | Program nákupu dluhopisů | Maloobchod | Obrat v měnové politice | Míra | Index ekonomické aktivity v USA | Oslabení amerického dolaru | EURCZK | Marathon | Earnings | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Depozitní sazby | Trump | Program nákupu aktiv | Brands | Kurzarbeit | Foot Locker | Kurz EUR/USD | Britský FTSE 100 | UPS | Commitments of Traders (COT) | Ceny domů | Obchodování v Asii | Vstupy | Zpřesněný odhad | Jednoduché tipy pro začátečníky | Inflace ve Francii | Komoditní měny | Zboží dlouhodobé spotřeby | Finanční služby | Výrazný pokles | Problémy se subdodávkami | USDCAD | Constellation | Instituce | Restriktivní opatření | Francie | Bank of Japan | Futures na evropské indexy | Vakcína a covid | Předpověď | Americké objednávky | Podnikatelská důvěra | Index cen průmyslových výrobců | S&P/ASX 200 | L'Oréal | LNG | Dealer | Sazby ČNB | Trigger | Dobrá data | Marka | Americké akcie | Silná ekonomika | Výsledky firem | HDP eurozóny | UBS Group | Údaje | Vakcína | Očekávání investorů | Dopad pandemie | Rozhodování | Ex-dividend | Hlavní měny | Kongres | Vysoké ceny energií | Výdělky | Iberdrola | Dění v USA | Ameriprise Financial | Obchodní války | Americká banka | Evropská ekonomika | Report ADP | xStation | Výsledky HDP | Indikátor RSI | Audi | Čeští exportéři | Alibaba | Zvýšená volatilita | Komise pro cenné papíry a burzy | Robert Half International | Equinor | Rakousko | Průzkumy | Trh | Komise | University of Michigan | Crown | Války na Ukrajině | Poptávka po úvěrech | WMT | Zájem o dluhopisy | Britské libry | Srovnávací základna | CBRE | Časový plán | Korekce | Výsledky společnosti | Spotřebitelská důvěra v USA | Graf | ZIL | Illumina | Buffett | Vývoj ekonomiky | Největší ekonomika světa | Ropa Brent | Omezené riziko | Hrubý domácí produkt | Pražské burzy | Zvýšené riziko | Zveřejnění výsledků | Přehled | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | SAP AG | Dopad na trhy | Short | Plyn | Ekonomické události | Akcie 2021 | Lowe's | Neutrální výhled | CAD/JPY | SolarEdge Technologies | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Stock | ANO | Německý akciový index | United Parcel Service | Index volatility | VZ | Ústup inflace | Dezinflace | Moët | PYPL | Euroskupina | Merck & Company | SNB | Rostoucí trend | Spotřebitelské výdaje v USA | High | Finanční krize | Růst eura | Microsoft | Měsíční data | Pokles ceny | Trh dnes | Příležitosti | Německý Ifo index | Ukazatel inflace | Vládní dluhopisy | Indikace | Data z USA | Odhad růstu HDP | Turecká centrální banka | Členové Fedu | Inflační vývoj | Spotřebitelská inflace | Shell Plc | Česká koruna | Futures trhy | Pokles sentimentu | Zasedání americké centrální banky | Mondelez International | Long pozice | Obchody | LYNX webinář | Exporty | Conference Board | CHF | Samsung Electronics | Ekonomická důvěra | Důvěra | Pravděpodobnost | IRBT | Deficit nabídky | Růst amerického HDP | Spolková vláda | Údaje o inflaci | Aktuální sentiment | Pokles české ekonomiky | Futures na DAX | Zpřísnění sankcí | Rizikovější aktiva | Prezident Trump | Ekonomické ukazatele | Oslabení koruny | Reportované výsledky | Pokles úrokových sazeb | Pokračování expanze | Ziskové marže | Americká data | PSA | GDPNow | Trendové linie | Zisky akcií | Tomáš Pfeiler | Naše ekonomika | Pokles eura | Nejprudší pokles | Harmonizovaná inflace | INTC | Expedia | HDP v ČR | Centrální banka | Pokles akcií | Technologické firmy | Zahraniční obchod | Meta Platforms Inc | Životní prostředí | James Bullard | Spojené království | Dluhopisoví investoři | Mutace viru | Odhad vývoje HDP | CAT | LYNX | Negativní zpráva | Pozornost | Čistý zisk | Jádrová inflace | CMG | Kovy | Medián | Bohemia Energy | Jednání OPEC | Index nákupních manažerů (PMI) | Zprávy o vakcíně | Podpora | Zvýšení mezd | Zpracovatelský sektor | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Společnosti | MWh | Změny sazeb | Březnová inflace | API | CMS | UnitedHealth Group Incorporated | QE | Slabé výsledky | Ekonom ECB | CME | Akcie roku | Reuters | Unilever | Důvěra v průmyslu | Ekonomický a strategický výzkum | Situace na Ukrajině | QCOM | Chevron | Kompozitní index | Guvernér Michl | EUR/MWh | Kalendář ekonomických událostí | L3Harris | Index US500 | Depozitní sazba | Hermes International | MT4 | Souhrnný index | Asijské indexy | Palo Alto | Cyklus růstu | Předseda | CL | Flat | Nákup dluhopisů | Výkyvy kurzu koruny | Slušné zisky | Fond | Utahování měnové politiky | Prezidentská debata | Deutsche Boerse | Platforms | Chipotle Mexican Grill | Měny&Sazby | Traders | Dnešní report | Riksbank | Silná data | Boeing | Indikátory sentimentu | Vstup na burzu | Fortune | Akcie Aston Martin | Rychlý růst | Americký dolar dnes | Libra | WM | Jádrová spotřebitelská inflace | JPMorgan Chase & Co | Wynn Resorts | Nejistota | Polský zlotý | Rozhodnutí ČNB | Nová data | Evropská unie | Podnikatelé | Vlnová struktura | Biden | Zvýšení základní sazby | Konference FOMC | Financovat | EU | XOM.US | FTSE | Hospodaření | Čínské měny | Pohyby na trhu | Řecko | Kurz EUR/CZK | Jednání o brexitu | Ekonomické zpomalení | Silný propad | Míra úspor domácností | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Estee Lauder | Měnověpolitické zasedání | Úroky | Budoucí vývoj | Krach | Státní svátek | BIIB | Ranní nadhoz | Silné oživení | Největší kryptoměna | Snížení spotřeby plynu | Thermo Fisher Scientific | Vývoj české ekonomiky | Makroekonomické údaje | Předstihové ukazatele | BNP | Ceny komodit | Boční trend | GWW | Indikátory ekonomického sentimentu | ASML Holding NV | Silný trh | Air | Akcie dnes | Economic | ECB dnes | Sada dat | Ztráta | Zápis z posledního zasedání Fedu | Ceny akcií | Česká republika | Novozélandský dolar | Podpůrný balíček | Devizové trhy | Japonsko | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Český hrubý domácí produkt | Německá vláda | Tržní sentiment | Apreciace | Dění na Ukrajině | S&P500 | WFC | EBay | Erik Bregar | Zadlužení | Nájemné | Dna | Ceny | Dior | Prudký pokles | Akcie Coca-Cola | Koronakrize | Technologie | Hypoteční sazby | Finální odhad | ČNB | Twitter | Šíření nákazy | IHS Markit Ltd | MJ | VW | Nálada spotřebitelů | Cena | Comcast Corp | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Analytici | Fed dnes | Pokles | MGM | Konjunkturální průzkum | CVX | Kalendář tento týden | Nárůst výdajů | Velikonoce | Polská ekonomika | Biogen | ConocoPhillips | Nvidia | ING | Americké společnosti | Poptávka investorů | Druhá největší kryptoměna | Grafy | Situace | USD/CZK | Hotelnictví | Utahování měnových podmínek | Jan Vejmělek | Charles Schwab | Kurz koruny | Společnost XTB | Royal Caribbean | EUR/HUF | Merck & Co | Fiserv | Euro vůči dolaru | Erste Group | Mercedes | DISH | Index ISM | Přehled o dění | Tržní očekávání | Evropské indexy | Americká ekonomika | PEPSICO | Úspory | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Index nákupních manažerů | Intuit | CVX.US | Překoupené zóny | Ceny zemního plynu | Domácnosti | Alibaba Group Holding | COVID-19 | Počet žádostí o podporu | Americký dolar | Data z reálné ekonomiky | Obchodování na americkém trhu | Hewlett Packard | Inflace v listopadu | CF Industries | Druhý odhad amerického HDP | Tempo poklesu | Dobré zprávy | Remdesivir | Ekonomické výsledky | Jednání ECB | Důvěra v eurozóně | Index cen | Paypal Holdings | Zpomalení globální ekonomiky | Index PX | Daně | Lídři | PHIA | Americký trh | Equity | Investiční doporučení | Kryptoměna | MRO | Negativní dopad | Snižování úrokových sazeb | České HDP | Pokles indexu | RHI | Nové zakázky | Interpretace | Dostupná data | MGM Resorts International | Guvernér Fedu | Brexitové dohody | Žádosti o podporu v USA | Snížení úroků | US100 | Cheniere Energy | Momentum | Daně z příjmů | Pozitivní sentiment | Akumulace | CBOE | Šance | London Stock Exchange Group | Mattel | Dow Jones Industrial Average | Zisky | ISM indexy | Ceny v eurozóně | Dobrá nálada | Kellogg | Obchodování forexu | CME Group | Moody's | Makro | Stagnace | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Současné ceny | Tržby | BNP Paribas | E*Trade Financial | Luboš Růžička | Růst mezd | Snížení sazeb | Růst americké ekonomiky | Příjmy a výdaje | Evropská centrální banka | Kofola ČeskoSlovensko | Závislost | Nižší růst | DOT | Eurozóna | GRMN | Obchodovat | Vývoj HDP | Ztráty zaměstnání | Cisco Systems | Close | Moneta | Ustupující inflace | Koronavirová situace | Futures kontrakty | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Delta Air Lines | Očekávání do budoucna | Marketingová komunikace | Cena zlata | Rizika | Česká ekonomika | HSBC | Pullback | Vládní koalice | Bělorusko | Rizikové averze | Americké hospodářství | Abbott Laboratories | Přecenění | Vývoj německé ekonomiky | Ceny domů v USA | Destatis | Hongkongský index Hang Seng | Růst cen | Konsensus | Největší evropská ekonomika | Ekonomické údaje | Prudký růst cen | ECB | Růst cen nemovitostí | Dluhový strop | RSI | Řetězec | Americký zpracovatelský průmysl | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | COST | Vývoj inflace | Repo sazby | Výše úrokových sazeb | HICP | NBP | IFO index | Financování | Nižší produkce | ČSÚ | Ranní okénko | Oslabení forintu | Kurz české koruny | AWK | Pozitivní výsledek | Sazby ECB | Omezení dodávek | Stres | Nálada v USA | Occidental | Přehled kurzů | FXstreet | WBA | Ekonomiky eurozóny | Epidemiologická situace | MLM | KSU | Zprávy z USA | Drahé kovy | Stabilita sazeb | Freeport-McMoRan | Indikátor | Vyšší sazby | Forward | Maloobchodní tržby | Vysoké inflace | Ekonomické vyhlídky | PMI ve výrobě | Průměrná hodnota | ISM | ERA | Statistici | Obchodování na akciových trzích | FOREX | Průměrná mzda | Konsenzus | Akciový trh v USA | Maďarská centrální banka | Úřad pro ekonomickou analýzu | Pozornost trhu | SolarEdge | Prostor pro pokles | Colt CZ Group | Finance | Hospodářský růst | Prezident Fedu | Doporučení | S&P/Case-Shiller | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | Měny vázané na komodity | HAS | Palo Alto Networks | WTI | Infrastrukturní plán | Inflační očekávání | Hrozba recese | Poptávka | Bod | Miliardy korun | Index pražské burzy PX | Alphabet (Google) | Obchodníci | Sazby beze změny | Otevírání ekonomiky | CBOT | Japonský jen | Shares | Silnější koruna | RBNZ | Zvýšená volatilita na trzích | Ekonomická data z USA | Index MOEX | Tempo inflace | Guvernér | Globální trhy | Hang Seng | Očekávání trhu | Americká měna | Honeywell International | Nord Stream | EMU | Růst HDP | Body | Hlavní ekonomické události | KMX | OCI | Ziskovost | Southwest | Dluhopisový trh | PSX | Cena ropy | HDP v Evropě | Nejlepší 5G akcie | Zvýšení inflace | Inflace | Advanced Micro Devices | Honeywell | Index výdajů | Zvýšení DPH | Drobní investoři | Marže | Využití kapacit | Účet platební bilance | Domácí měna | Nárůst výnosů | Německá ekonomika | Technologický Nasdaq | Statistiky z trhu práce | Dividenda | Předběžné výsledky | Reporty | Nová makrodata | Index pražské burzy | Prosus | Počasí | Mírná korekce | GfK | Alphabet | Struktura | Co bude | GM | Medvědi | Zkušenosti | Statistický úřad | Německý index DAX | RBI | Index DAX | Klouzavý průměr | Signály | PCE inflace | Spotřební daně | Turistický ruch | Microsoft Corp | Hermes | Bankéři | AAL | Meta Platforms | TJX | JPMorgan Chase | MCD | Payrolls | Euro | IHS Markit | Peněžní zásoba | Statistiky | Investice v zahraničí | Poslanecká sněmovna | Podnikání | SAP | HDP | Počet prodaných nových domů | Odhad růstu ekonomiky | Projevy centrálních bankéřů | ROCE | Největší ekonomiky | Kurz | Market | Spekulace | Problémy | Technology | Důvěra v Německu | DAX | Hodnota HDP | 256/2004 | Měny regionu | Firma | Pokles výnosů | Celková inflace | Participace | Záchranné balíčky | Spotřeby plynu | Micron Technology | Devizový trh | Fiskální politika | Načasování | Vysoké zisky | Celkový výsledek | Ropa | Úspěšný týden | Monetární politika | Obnovení růstu | Deutsche Bank | Ekonom | Costco | MPSV | Phillips 66 (PSX.US) | Investujte | Evropská spotřebitelská důvěra | Proinflační | Raiffeisenbank a.s. | Tržby v maloobchodě | Rozvíjející se trhy | Index PMI | AUD | Facebook | Objem dovozu | BBY | Polská měna | Optimismus | JPM | Pilulka Lékárny | Snížení spotřební daně | Fiskální balíček | Forexu | Podnikání na kapitálovém trhu | Přerušení dodávek ruského plynu | Zasedání amerického Fedu | Predikce | Fibo | Merck | Dolar | Tyson Foods | Citigroup | Napadení Ukrajiny Ruskem | Softbank | Datový kalendář | Hospodářství | Debata | MIB | Index výdajů na osobní spotřebu | Naše prognóza | Hodnoty měny | Průzkum společnosti | FED sazby | Negativní vývoj | Politické rozhodnutí | Kukuřice | Akcie na pražské burze | Banka First Republic | Ranní komentář | Investování je rizikové | Pražský index PX | Klid | MetLife | Indikátor důvěry | Zpřísňováním měnové politiky | Obchodní válka | Výnosy státních dluhopisů | Lennar | Lockdowny | Vítězství nad inflací | Sony | Bank of New York Mellon | Cenové stability | Fiskální stimuly | Mercedes-Benz | Janet Yellen | Spojené státy americké | Zasedání ECB | Gamble | DBK | Portfolia | Fresenius Medical | Růst důvěry | Převis | Maloobchodní tržby v Německu | Tempo růstu HDP | Dividendový výnos | Odhady PMI | Ohlédnutí | Ekonomové | Deutsche Lufthansa | Koronavirové krize | Vývoz | Týdenní zpráva | Americké ceny | Recese | ZNGA | Navýšení úrokových sazeb | Zpomalení růstu | Obchod | Fibonacciho úrovně | Mzdový růst | Růst ekonomiky | ASML | Švýcarský frank | Bank of Canada | Německý ZEW index | Dolarové úrokové sazby | Virtuální měny | CZK/EUR | Index Dow Jones | Hodnota indexu | Sněmovna reprezentantů | Hewlett Packard Enterprise | Stagflace | Výrobní index | Největší propad | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Meziměsíční inflace | USD/CAD | Růstový trend | Silný support | Hlavní ekonomka | Rada ČNB | Anheuser-Busch inBev | Zrychlení inflace v eurozóně | Frank | ETN | Změna politiky | Balance | Mondelez | Negativní nálada | Spojené státy | Miliardy | Objem investic | Redukce | Goodyear | Čínské indexy | Polská průmyslová produkce | Změna sazeb | Uznání nezávislosti | Kurz eurodolaru | Ceny energií | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Samsung | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Politická nejistota | Zpomalování inflace | Meziroční míra inflace | PEP | Index důvěry | Základní sazby | Regeneron Pharmaceuticals | xStation 5 | Vyšší volatilita | Zisk a tržby | Silná poptávka | Advance | Geopolitika | Inflace v Německu | Technologický sektor | Soud | Projev šéfa Fedu | Výrazný pohyb | Booking | LyondellBasell | Cena elektřiny | Kanadský dolar | Barel WTI | PMI indexy | Konflikt na Ukrajině | Vlna výprodejů | Bondy | ASX 200 | Mince | Evropské méně | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Americké ceny nemovitostí | Nord Stream 1 | CrowdStrike | Rostoucí ceny | Trend | Pozitivní výsledky | Fresenius SE | Cenový vývoj | Pokles sazeb | Prodeje existujících domů | CEE | Dow Jones Industrial | OXY | Tesla a Alphabet | Zásoby plynu | Kroky Fedu | SEC | Míra inflace | Měnová politika ECB | Vládní bondy | AXA | Manufacturing | Míra nejistoty | Spotřebitelská důvěra | Pomalé oživení | Spotify | Ekonomický výhled | Impulzy | Nařízení | Hlavní americké indexy | Pioneer Natural Resources | HDP Francie | SWIFT | Vyšší inflace | Šéf amerického Fedu | Nemovitostní trh | Schodek | Společná evropská měna | Fed index | Bankovní sektor | KOSPI | Indexy | Negativní zprávy | Obchodování v Evropě | Zvyšování sazeb | Měnové podmínky | Odborníci | Indikátory | Obchodní bilance | Hospodářské krize | Oživení poptávky | Ticker | M2 | Německý index IFO | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | | Průmysl | Prohlášení | Air Liquide | Očekávané výsledky | Philip Lane | Indexy PMI | Tempo růstu | American Airlines Group | Snížení daně | Citrix Systems Inc | Bankovnictví | STOXX50 | Americké dluhopisy | Odkup akcií | Empire State Index | Anexe Krymu | Continental | Divergence | ETF | Marathon Oil | Akciové trhy | Průmysl a stavebnictví | Struktura HDP | Kurzy měn | CarMax | T-Mobile US | Hlavní evropské indexy | Oslabení | Měnový výbor Fedu | Finanční situace | Zhoršení výhledu | Nasdaq-100 (US100) | Moneta Money Bank | UnitedHealth | Humana | Akciové futures | Guidance | Pohonné hmoty | Trade Financial | Počty nových žádostí o podporu | LLY | GSK | Údaje o nezaměstnanosti | Peněžní zásoby | EOG Resources Inc | Zpracovatelský průmysl | Long | Tomáš Holub | Rally | Western Digital | Bankovní rada | Recese v USA | Výrazný propad | Pandemie | Zasedání České národní banky | Členství v EU | BASF | Týdenní nárůst | Aktiva | Pokles inflace | Použití finanční páky | Dnešní ekonomický kalendář | Prodejní tlak | HDP za Q2 | Joe Biden | Růst zaměstnanosti | NextEra Energy | Zasedání centrální banky | Výprodej | HDP report | Discovery | Problémy v dodavatelských řetězcích | Indexy na Wall Street | České měny | Očekávaný vývoj | Tuzemský průmysl | Nezaměstnanost v Německu | Business | Komise v přenesené pravomoci (EU) | MGM Resorts | Pokles cen | Automatic Data Processing | Akcie Nvidia | Práce | Jan Procházka | Ministerstvo financí | Zvedání úrokových sazeb | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Dnešní údaje | Helena Horská | Krach banky | ČBA | Nový týden | Chevron (CVX.US) | Schwab | Otevření ekonomik | Fiskální politiky | Western Union | Aston Martin | Průmyslový sektor | Zdravotnictví | Energetické krize | Riziko ztráty | Ministryně financí | Tipy pro začátečníky | Časový úsek | Dluh eurozóny | Vývoj na finančních trzích | Sentix | Trhy dnes | Německý statistický úřad | Pochybnosti | První odhad | PMI ve službách | Členské země | Prodeje automobilů | Čínský akciový trh | Ekonomika eurozóny | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Raytheon Technologies | Spekulanti | Řetězce | Sentiment | Zrychlení inflace | Short pozice | Zvyšování úrokových sazeb | Stoxx Europe 600 | Breaking | Růst úrokových sazeb | Politika | Nálada na trhu | AAPL | Riziková aktiva | PLN | Kapitalizace | ECB Christine Lagardeová | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | AMZN | Konsensus trhu | Indikátor MACD | Dnešní seance | Americké futures | Strach z inflace | Martin Gürtler | JPMorgan | Deutsche Telekom | Indikátory důvěry | Forint | EQT | Evergrande | Makroekonomická data | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Cíle | Dnes zveřejněná data | Skepse | Zasedání FED | Osobní jádrová spotřeba | Zrušení superhrubé mzdy | Spotřebitelská důvěra v Německu | Real Estate | Členové bankovní rady | Dnešní kalendář | Indexy S&P | Napětí kolem Ukrajiny | Míra inflace v eurozóně | IPO Deliveroo | Symantec | Letectví | CZK/USD | Nákupy | Měnové politiky | Snížení základní úrokové sazby | Výrazná inflace | Vnímání | Intel | Předstihový ukazatel | Ekonomika | První zvýšení sazeb | Výnosová křivka | Tightening | Ekonomická data | Historická maxima | Žádosti o podporu | Situace v průmyslu | Výrobní index PMI | Dobrá zpráva | Karanténa | Nastavení sazeb | Proticyklické kapitálové rezervy | Investiční aktivity | Sankce | Zhodnocení | Americký kongres | 5G akcie | Úrokové sazby ECB | Ceny zlata | Výhled | Futures na indexy | Zerohedge | Erste Group Bank | Auta | Americký akciový index | Komerční banky | PCAR | Sazby | Americký trh práce | Celsius | Colt CZ Group SE | Ethereum | Vysoké ceny | Bilance Fedu | Akciový index DAX | Odpovědnost | iRobot | Francouzský index | Aktuální situace | Indexy nákupních manažerů | Energetické společnosti | Index Hang Seng | Sentix index | FAST | Bloomberg Intelligence | PayPal | Bankovní krize | Politika Fedu | Finanční trhy | Volby | Cyrrus | Dobrý výsledek | Data o inflaci | Expanze | Jednání ČNB | Největší ekonomika | Advance Auto Parts | Index pro zpracovatelský průmysl | Růst cen energií | Znovuotevření ekonomiky | General Motors | Komise pro cenné papíry | Walt Disney | Bílý dům | Situace v Číně | STT | Cenové hladiny | Německé ekonomiky | Data ze Spojených států | Philips | USD za barel | Nikkei 225 | Počet nakažených | Člen bankovní rady | Spread | Historie | Vývoj měnového páru EUR/USD | Peněžní trhy | Under Armour | Zlepšení nálady | New York | Anadarko Petroleum | BinckBank | St. Louis | MSFT | UAL | GS | Saldo zahraničního obchodu | CFG | AIG | Fresenius | Euro včera | Constellation Brands | ČNB dnes | Německé tovární objednávky | Zotavení ekonomiky | Applied Materials | AOS | Zpětný odkup akcií | Kraft Heinz | Pokles poptávky | NKE | Navyšování cen | Napadení Ukrajiny | Slabší kurz | Meziroční míra inflace v eurozóně | Dollar | Odhady růstu | Výdaje | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Indikátor CCI | BlackRock | Premiér Boris Johnson | Obchodování opcí | Americké výnosy | Index ekonomické aktivity | Zásobníky | STZ | Tržní predikce | Newmont Mining | Měnový pár | Britský FTSE | Americká inflace | Rozvoj | Akcie roku 2021 | Lufthansa | Dostatek likvidity | Úrokové sazby | Španělský IBEX | Transakce | Trh s kryptoměnami | Zhoršení epidemické situace | Snížení úrokových sazeb | Prodeje | Sezónnost | Růst cen potravin | MasterCard | UNH | Raymond James | Zaměstnanost | Banky | MNB | Profitovat | ISRG | Maloobchodní prodej | Důležité zprávy | Základní sazba | WU | Výprodeje | Spotřeba domácností | Březnová data | Zlotý | Slabší dolar | Vývoj koruny | Pharming Group NV | Měnový výbor | Inflace v březnu | Heineken | Jasný signál | Pracovní síly | Údaje o HDP | Dílčí indexy | Marathon Petroleum | Stimuly | Výrobní inflace | Ropa dnes | Daň z příjmu | Silný pokles | Internet of Things | Uvolnění měnové politiky | Index podnikatelské nálady | Jádrová inflace v eurozóně | MSCI | Ztráty | Pozice dolaru | Pravidla obchodování | Thomson Reuters | Obchodní podmínky | Snap | Guvernér Rusnok | Spotřebitelská poptávka | Walgreens | Guvernér ČNB | Bilance zahraničního obchodu | Opatření na podporu ekonomiky | Rozhodnutí centrální banky | SPWR | Hyundai Motor | Data z Německa | Trade | Regionální měny | PayPal Holdings Inc | Eni | Solidní růst | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Globální ekonomický kalendář | Americký ISM | IBEX | Gilead Sciences | Sentiment na trzích | Prezident Putin | Akciový trh | Pravděpodobnost recese | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Výsledky hospodaření | Miliardy USD | Osobní výdaje | Obchodní den | Signál | Digitální měna | Zdražování | Výsledkové sezóny | State Street | EPS | ADP | 1D | Projev šéfa Fedu Powella | Repo sazba | Číst grafy | Kupní síla | Centrální bankéři | Vypuknutí pandemie | Ropy | Rozdílové smlouvy | Důvěra amerických spotřebitelů | Nové žádosti o podporu | Virtuální mince | Norfolk | Míra úspor | Devizové rezervy | Dow Jones | Automotive | Produkce energií | Guvernér české národní banky | Změny trendu | Silný trend | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Společnost | Komise v přenesené pravomoci | Xilinx | LTV | Úvěrová aktivita | Sanofi | Alexion Pharmaceuticals | Firma McDonald's | Sázky | Nové prognózy | Historicky nejnižší | Patová situace | Negativní výhled | AUD/USD | Očekávaná inflace | Jestřábí Fed | Cena akcií | Výkon německé ekonomiky | ASX | ALXN | Špatná data | CAC40 | Tesla | NBER | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Volatilita | Situace v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Německé hospodářství | United Technologies | FDX | Nálada | Americká spotřebitelská důvěra | Umělé inteligence | Burze | Britské měny | Buy | ASM International | Eura | Tisková konference | Výsledek HDP | Nasdaq Inc | Citrix | Nesoulad | Nízká nezaměstnanost | Nizozemsko | LyondellBasell Industries | Bilance | KO | Ekonomické prostředí | Obilí | Vítězství Donalda Trumpa | CBI | Gap | Ceny pohonných hmot | Services | VIX | Americké statistiky | Inflační data | Zasedání bankovní rady | Stock Exchange | Růst | STMicroelectronics | Vyšší úroveň | Akcie společnosti Alphabet | Kansas City Southern | Fed včera | TotalEnergies | Polská centrální banka | Goldman Sachs Group | Energetické komodity | Příjmy | Rusko a Ukrajina | Investujte zodpovědně | VMware | Zajištění | Dominion Energy | Trading | Domácí měny | Administrativa | Letecká společnost | Výnosy amerických státních dluhopisů | CNY | Snížení inflace | Colt | BIDU | Trend klesající | Index | PCE index | Align Technology | Lockdown | Akcie Alibaba | Cenový index | Stříbro a platina | Dnešní události | Eva Zamrazilová | Šéfka ECB | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Útlum ekonomiky | Thermo Fisher | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Konsolidační balíček | Varovné signály | Abbott | ISM index | Valuace | Express | Index Fedu | Zpráva WASDE | Otřesy na trzích | Pracovní trh | Klesající inflace | Kurz EUR | Odhady HDP | Americký akciový index S&P 500 | Nakupovat | Zítřejší kalendář | ENEL | Marsh & McLennan | Výkyvy | Volatilní | Podnikatelské klima | GameStop | Hypoteční sazba | Schodek státního rozpočtu | Ford Motor | Markit | PMI v eurozóně | Hlavní ekonom ECB | Altria Group | Pražská burza | Eskalace konfliktu | Fundamenty | Zisky čínských průmyslových podniků | Nálada v ekonomice | Šéf Fedu Jerome Powell | CMI | Program nákupů dluhopisů | Německá nezaměstnanost | HDP Německa | Spotřebitelská důvěra podle Conference Board | City | Volatilita na finančních trzích | Investice firem | Růst ekonomické důvěry | Očekávaný růst | Spotřebitelské výdaje ve Francii | Průmyslníci | Sazby Fedu | Ekonomické aktivity | PPF | Kansas City | Kompenzace | Zasilatelské společnosti | Netflix | Randal Quarles | Británie | Oslabení dolaru | Stabilita | BUD.US | Daňový balíček | Vakcinace | MF | Index spotřebitelských cen | Americká administrativa | Nová historická maxima | Páteční NFP | Zisk na akcii | Výrobní sektor | Tržby v Německu | Best Buy (BBY.US) | Na burze | Odvětví | Euro dolů | ENEL SpA | Výhled v eurozóně | Hike | Pozitivní signál | Wall Street | Akcie společnosti Apple | Vývoj cen komodit | Polský zlotý a maďarský forint | Obchodníci dnes | Viceguvernér ČNB | Události v eurozóně | TJX Companies | EURUSD | Dění na finančním trhu | Vývoj peněžní zásoby | AEX | Obchodování na finančních trzích | Halliburton | ExxonMobil | Středoevropské měny | Ekonomiky | Index volatility CBOE | TXN | ČSOB | Analytička | Nezaměstnanost v březnu | Nasdaq Composite | Cena zemního plynu | PMI ze sektoru služeb | Pokles reálných mezd | Fiskální rok | ONE | Podniky | Hyundai | Epidemické situace | Očkování | Vyšší úrokové sazby | Německá spotřebitelská důvěra | Finanční polštář | Centrální banky | NAHB | Americký prezident | HDP v USA | Obavy z recese | Exxon Mobil (XOM.US) | Symposium v Jackson Hole | Tržní kapitalizace | Týden na finančních trzích | Souhrn finančních trhů | Firmy | Nejnovější data | Zpřísňování měnové politiky | Booking Holdings | ADS | Institut Ifo | NBH | Hong Kong Exchanges & Clearing | Energie | Prémie | Američané | Omezení dividend | Ekonomické podmínky | Český PMI index | Situace na americkém trhu práce | Finanční zprávy společností | PMI z výroby | Phillips 66 | CCI | PMI pro sektor | Moderna | Procter & Gamble | Snižování cen | Pokračující pokles | Tapering | Vyšší mzdy | Španělsko | Electronic Arts | Úroková sazba v Maďarsku | Významné události | TechnipFMC | Management | XTB | Spotřebitelská nálada | Vývoje kurzu | Větší pokles | Financial | Schlumberger | Harley-Davidson | Inflace ve službách | Projev Jeroma Powella | Ekonomický růst | Tisková konference ČNB | MRK | Den díkůvzdání | Odhady trhu | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Riziko recese | UBS | E*Trade | CSX | BBY.US | Výsledky průzkumu | Očekávání analytiků | Astrazeneca | Stimulační opatření | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Exxon Mobil | Index S&P 500 | Inflace v eurozóně | Odhad amerického HDP | Důvěra investorů | Carnival | Propad | Pokles HDP | American Airlines | Společnost Boeing | Všechny indikátory | Koruny vůči euru | Hennessy | Fed | Shell | Globální dodavatelské řetězce | COMP | Futures | Dopady války na Ukrajině | Průmysl v eurozóně | Český index nákupních manažerů | DTE Energy | Index spotřebitelské důvěry | AbbVie | HDP z Kanady | Snížení spotřeby | Stavebnictví | Podíl nezaměstnaných | Nemovitosti | Zhoršení nálady | Tisková konference FOMC | Indikátor ekonomického sentimentu | Eurodolar | G10 | Německé volby | Dnešní fundamenty | Snižování sazeb | Zdražení ropy | Dezinflační proces | Americké měny | Aktualizace softwaru | Průzkum ČSÚ | Běžný účet | Pár EUR/USD | Alexion | Přehled o dění na světových burzách | Uvolňování měnové politiky v USA | Northrop Grumman | Distribuce | ANTM | Pobočka FEDu | London Stock Exchange | Inflace v Evropě | Stříbro | Akciový index | Zpráva o inflaci | Bund | Meta (Facebook) | Spotové ceny | EUR Index | Xylem | Klesající trend | Rubl | Nárůst volatility | Stavební povolenky | Počet pracovních míst | Vývoj na trhu | Další růst | Viceguvernérka ČNB | Důvěra ve výrobním sektoru | Export do Ruska | FXstreet.cz | Vývoj na komoditních trzích | CMA | Míra nezaměstnanosti v Německu | ABB | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Volatility | Důvěra v českou ekonomiku | Baker Hughes | Osobní příjem | Zvýšení úrokových sazeb | Blue chips | ČR | Růst výnosů | JNJ | Finanční zprávy | Concho | Kanada | Medtronic | Snižování inflace | EU summit | Clearing | Vývoj peněžního agregátu | Německá míra nezaměstnanosti | UBS Group AG | Aleš Michl | Ekonomika Rakouska | xStation5 | First Republic | Vstupu do EU | Euro STOXX | Maďarský forint | Směřování | HDP v eurozóně | Korunové sazby | Verbální intervence | Pokles cen ropy | Rozpočet | Celsius Holdings | Intuitive Surgical | Prognóza ČNB | Enel | Exxon | Ceny zemního plynu v USA | Nejnovější údaje | S&P Global Inc | Raymond James Financial | Virus | Koruna dnes | Německo | Prodeje domů | Rada guvernérů | Formace hlava a ramena | Uptrend | Walmart | Sektor služeb | Ruská centrální banka | Americké akciové trhy | Google | Visa | Růst české ekonomiky | Jednoduché tipy | Japonská centrální banka | Hike ECB | Vice | Inflace spotřebitelských cen | Vysoká inflace | DSTI | Nejnovější zprávy | Směrnice | Hospodářské výsledky společnosti | Eskalace | Cinemark | Český HDP | Platební bilance | Erste | Emise | Manufacturing PMI | Státní dluhopisy | Situace na trhu práce | Salvador | Splatnost | Silná americká data | VaR | Ceny v průmyslu | IPO Uber | Zrychlení růstu | Linde | Ekonomická nálada | FIS | Newmont | Shanghai Composite | Měsíční report | Vinci | Nastavení měnové politiky | Další pokles | Množství objednávek | TLTRO | Conference Board index | Kurzy | Oslabování koruny | Prognóza vývoje | Pšenice | Nastavení trhů | Cenový PCE index | Lockheed | Royal Caribbean Cruises | Úrokový diferenciál | Charter Communications | Průmysl a zahraniční obchod | Pozice | Zveřejňování výsledků | Americký index S&P 500 | Sílící euro | HSBC Holdings | UTC | AMGN | Dluhopisy | Býčí trend | Evropské akciové indexy | Novartis AG | Vzrušení | Fiskální pomoc | Makroekonomický kalendář | Čína | Londýnský index | Restrikce | Konjukturální průzkum | REGN | Ekonomické sankce | Ekonomka | Proinflační faktor | Nárůst nezaměstnanosti | Koruna | MIFID | USA | Americká vláda | Výraznější pokles | Spotřebitelské ceny | Analytik | Christine Lagarde | UK100 | FOMC | Zasedání centrálních bank | Očekávané Earnings | Pandemická situace | Přístup k inflaci | Riziko | Verizon | Rezistence | Výplaty dividend | Meziroční inflace | Pozitivní zpráva | Dividendy | Verizon Communications | Motivace | Firemní sektor | Banka | Americký HDP | Q1 HDP | Největší pokles | Vývoj mezd | MMM.US | Hospodářské výsledky | Americké trhy | DPH v Německu | CAD | IPO | Dodavatelské řetězce | Volkswagen | Mzdová dynamika | Zastropování cen plynu | Optimistický sentiment | Intervenovat proti vlastní měně | Podnikatelské investice | Sankce vůči Rusku | Intervenovat | Statistika | SEDG | Oživení německé ekonomiky | Novo Nordisk | EOG Resources | Americký akciový trh | Travelers | Home Depot | Exchange Bank of Canada | Plány | Meziroční inflace v Německu | RTX | TWS | Data o HDP | Prodeje domů v USA | ex | Hong Kong | Obchodní tipy | EUR/PLN | Autozone | Michigan Consumer Sentiment | Philip Morris | Odpojení Ruska | Páteční NFP report | Zasedání MNB | Zhoršování situace | Vyjednavači EU | Komerční banka | Depreciace | Nálada spotřebitelů v USA | InterContinental | Aktivita v průmyslu | Budoucnost | Sezónní vlivy | Obchodní signály | Události tohoto týdne | Portfolio | Investment | Obchodování na Wall Street | Kapitálové rezervy | Voda | Investiční | Krize | Akciový index MOEX | Prodej | Nastavení úrokových sazeb | Celoroční výhled | Rozbor | Index CPI | Reckitt Benckiser | Disney | Rostoucí nezaměstnanost | JDE | Technická recese | Data z americké ekonomiky | Výkonnost | Úrovně supportu | HDP USA | Akcie společnosti ČEZ | Údaje o sentimentu | Snížení DPH | DGX | Evropská ekonomická důvěra | Růst poptávky | Sentiment v Americe | Šíření nákazy COVID-19 | Omikron | Statistické údaje | Poskytování hypoték | Růst cen ropy | Luxusní značky | Zadlužení v eurozóně | Rozhodnutí bankovní rady | Makroekonomické ukazatele | Tempo růstu spotřebitelských cen | Kurz české měny | 5G | HDP ČR | Fed Williams | Rozvolnění restrikcí | Měnová politika | Změna trendu | Pořízení vlastního bydlení | Index spotřebitelské důvěry GfK | Poklidné obchodování | Situace na trhu | ALGN | Opatření | Výroba automobilů | Christian Dior | Zisky společnosti | Hospodářské oživení | Spotřebitelská nálada v USA | Apple | Španělský CPI | Nové zdroje | Parlamentní volby | Hlavní akciové indexy | Richemont | Cenový index výdajů | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Nákup aktiv | Bristol-Myers | Index inflace | Uzavření trhů | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Likvidita | Currency | Index PCE | Evropské země | Nárůst rizikové averze | Inflace CPI | Zlato | Poradenství | ECB rozhodnutí o sazbách | Dezinflační trend | Zaměření investorů | Výrobní náklady | Ústup pandemie | David Vagenknecht | Výsledky společnosti Nvidia | TSLA | Výprodej dluhopisů | Banka UBS | NZD | Rolls-Royce | Etsy | PMI pro sektor služeb | Ukazatele | PMI index | Akcie | Zahraniční forex | Kontrakt | Ruský akciový index | Inflační cíl 2 % | American Express | Investiční záměry | Walgreens Boots Alliance | Amazon | Caixin | Kryptoměny | Objednávky | TWTR | Konsolidace | Ekonomické restrikce | Put | PSX.US | Chování spotřebitelů | Evropské akciové trhy | Jan Frait | HealthCare | V4 | Roche Holding AG | Zveřejnění výsledků HDP | Zájem o riziková aktiva | Holding | GOOGL | ČTK | Kurz koruny vůči euru | CMCSA | Kia | Kimberly-Clark | Zlepšení | Komodity | Investování | Americké vlády | Analýza | Belgie | Paychex | Vítězství | Globální sentiment | Rusko-Ukrajinská krize | Evropské akcie dnes | Americká centrální banka FED | Microsoft Corporation | Česká národní banka | Nonfarm Payrolls | Platina | Ocenění | Domácí poptávka | Jerome Powell | Výnosy | Inflace v USA | Hlavní ekonom | Texas Instruments | Stravenkový paušál | MMM | Dollar General | Šíření koronaviru | PCE inflace v USA | Bavlna | COT | Palo Alto Networks Inc | Poptávka po státních dluhopisech | Société Générale | Pražský PX | Ekonomické zotavování | Mzdy | Čínské firmy | Futures na americké indexy | Základní úroková sazba | Mzda | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Německá Bundesbanka | Německá inflace | Citrix Systems | Míra inflace v Německu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Růst | Trading | FOREX | Pokles | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

OSN
OSN a NATO
OSN a WTO
OSN v Glasgow
Osobní finance
Osobní jádrová spotřeba
Osobní konzultace
Osobní počítače
Osobní příjem
Osobní příjem a spotřeba

Následující klíčová slova

Osobní rozvoj
Osobní růst
Osobní růst a vývoj
Osobní selhání
Osobní výdaje
Osobní zkušenost
Osobnosti tradera
Osobnost tradera
O společnosti ActivTrades
OSTAR
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít