Pátek 05. července 2024 11:20
reklama
InstaForex Autochartist_
reklama
Purple trading AI
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new

Měny&Sazby

img

Mimořádné daně také v Americe. Akcie v zámoří drží dole i techy

31.10.2022 V Evropě se během pondělka upevňuje růst hlavních akciových trhů, ačkoli třeba DAX zůstává u celkem skromných +0,3 pct. Amerika se však k růstu nepřidává, ačkoli se snažila. Stále svítí na S&P 500 asi půlprocentní ztráta.
img

Evropa opatrně pozitivní, data překvapila směrem nahoru

31.10.2022 V Evropě po rozpačitém úvodu začal převládat růst a hlavní akciové indexy se nacházejí většinou pár desetin procenta v plusu. Amerika však naznačuje spíše korekci pátečního rychlého růstu. Mezitím na dluhopisových trzích vidíme nárůst výnosů, a to na obou stranách Atlantiku. Eurodolar se po poklesu stabilizuje u 0,9935. Koruna k euru zůstává u 24,50.
img

Akcie chycené mezi fundamentem a sentimentem

27.10.2022 Současná situace na akciových trzích stále působí zvláštně. Vyhlídky pro fundament nejsou dobré a dá se čekat zhoršování reportovaných čísel. To se však projevuje hlavně na těch pár nešťastnících, kteří jdou zrovna s výsledky ven. Zbytek je na tom relativně dobře a naopak těží ze sentimentu podpořeného důvěrou v měkčí přístup centrálních bank.
img

Akcie zvedají hlavu po další ráně a čekají na ECB a americké HDP

27.10.2022 Meta, tedy bývalý Facebook, už po vytrvalém poklesu zdaleka není takovou těžkou vahou, jakou bývala. I tak ale jde o velmi sledovanou akcii z kategorie velkých techů. Akcii, které se potýká s problémy už delší dobu a jevila se určitá naděje, že je mnohé v ceně už zahrnuto. Nebylo. Soudě podle reakce možná není hlavní problém v samotných výsledcích, ale trh nevěří, že utápění dalších miliard v projektu metaverse v dohledné době přinese kýžené ovoce. Akcie v premarketu padají o dalších 20 procent.
img

Akcie se rychle vzpamatovávají z výsledkového šoku

26.10.2022 Sentiment na hlavních trzích zůstává narušený špatnými výsledky Alphabetu a Microsoftu, tyto firmy také padají zhruba o 6 procent. Celkově se však trhy snaží tento negativní efekt setřásat a docela se jím to daří. Nasdaq zůstává už jen mírně v záporu, ale index S&P 500 se přehoupl půl procenta do plusu. Evropské indexy se mezitím posouvají více do zeleného a DAX si připisuje už přes procento k dobru.
img

Zklamání z velkých techů se postavilo do cesty růstu akcií, eurodolar ale stoupá nad paritu

26.10.2022 Ještě včera to vypadalo, že mají trhy našlápnuto k další bear-market rally, ale Alphabet s Microsoftem mění plány. Výsledky těchto dvou technologických obrů zklamaly a poslaly akcie v premarketu výrazně dolů. A nejde pouze o ně. Varování přichází i ze strany Texas Instruments, která představila slabší výhled, případně od pesimistických komentářů k polovodičovému trhu od menších zástupců v sektoru. Další výsledky velkých jmen v sektoru se tak namísto naděje budou čekat spíš s obavami.
img

Sázky na Fed a výsledky dnes pomáhají akciím i dluhopisům

25.10.2022 Ačkoli ranní obchodování ještě nebylo tak přesvědčivé, odpoledne zesílil pozitivní vývoj na akciích i dluhopisech. V zásadě se děje to, co jsme popisovali v dopoledním komentáři. Trhy sázejí na měkčí přístup centrálních bank, respektive na zpomalení růstu sazeb. Dnes je v tom mohla ujistit čísla ukazující pokles cen domů v USA za srpen či další propad spotřebitelské důvěry Američanů.
img

Sazby zpomalí a vše bude lepší? Investoři znovu hledají naději u Fedu

25.10.2022 Podobně jako letos už několikrát se pozornost trhů stáčí k centrálním bankám v naději, že by mohly přece jen postupovat mírněji. V Evropě se dá čekat přibývání evidence o recesi, v zámoří se investoři upínají k drobným náznakům ochlazování trhu práce. ECB jedná ve čtvrtek, Fed naváže příští týden. Ani v jednom případě se podle nás nedá čekat, že by bankéři slevili ze zvýšení sazeb o 75 bazických bodů, ale klíčový je výhled, a právě v něm se mohou objevit náznaky pomalejšího utahování politiky.
img

Západní trhy setřásají čínský problém, Nasdaq zaostává kvůli výnosům

24.10.2022 Čínské akcie dnes výrazně odnesly zprávy z tamní politické scény a částečně se efekt přenesl i na západní trhy. Ty ale nakonec odolávají docela dobře. Evropské akciové indexy se drží v zeleném; AEX sice minimálně, ale DAX přidává 1,5 procenta a třeba FTSE MIB je nahoře o 2 pct. V zámoří už to není tak slavné, když S&P 500 roste o půl procenta, zatímco Nasdaq zůstává mírně v záporu.
img

Doznívá naděje o Fedu, ale o slovo se přihlásila čínská rizika

24.10.2022 Akcie se při pátku nadechly v naději, že Fed výhledově zpomalí nárůst sazeb. Takové názory se v měnovém výboru podle některých komentářů objevují a investory to potěšilo. Jenže je tu nový týden a nadšení vyprchává. Důvodem jsou částečně slabší indexy PMI z Evropy, ale hlavně zprávy z Číny.
img

Amerika se odráží vzhůru, když tlak na dluhopisy polevuje

21.10.2022 Pozornost hlavních akciových trhů míří stále především na firemní výsledky a ještě více na vývoj dluhopisových výnosů. Na jejich pohybu lze dobře sledovat, nakolik je trh nervózní z budoucí politiky Fedu, a zároveň se od nich odvíjejí i rizika pro ekonomiku či nebezpečí nějaké té kreditní nehody.
img

Neústupnost Fedu tlačí výnosy vzhůru a znervózňuje investory

21.10.2022 Na hlavních trzích nadále vidíme nervozitu způsobenou výhledem tvrdší politiky Fedu i poměrně velké reakce na zveřejňované firemní výsledky. Výnosy dluhopisů v USA i Evropě pokračují v růstu, přičemž od Fedu se už čeká zvýšení sazeb nad 5 procent. Zároveň trh stále méně spekuluje na otočku a snížení sazeb ještě během příštího roku. Odrazem toho jsou přísnější měnové podmínky - nejvíc od poloviny roku 2010 - či 30Y sazba hypoték v zámoří nad 7,3 pct. Dál stoupá také reálný výnos.
img

Trussová končí, data jsou slabší, akcie obracejí nahoru

20.10.2022 Zprávou dne je odstoupení britské premiérky Trussové. Spekulovalo se o něm už při konci ministra Kwartenga a nakonec přichází krátce poté. Finanční trhy to neberou nijak dramaticky, libra příliš nereagovala, britské dluhopisy jen korigovaly denní zisky. Končí tak další velké fiasko konzervativců, kteří vybrali vládu s programem, který následně téměř přivodil finanční krizi. Nový premiér má být zvolen ještě před koncem měsíce, kdy bude představen nový fiskální plán. A naplňují se i další spekulace - mezi kandidáty má být bývalý premiér Johnson. Doufejme jen, že jakékoli pokračování tohoto bizarního příběhu se už obejde bez šoků na finančních trzích.
img

Výnosy míří dál vzhůru a dolar je za 150 jenů

20.10.2022 Tlak na hlavní akciové trhy dál vyvíjejí především rostoucí dluhopisové výnosy. Včerejší série komentářů bankéřů z Fedu jen utvrdila investory v očekávání, že centrální banka jen tak neuhne. James Bullard naopak naznačil možnost urychlit cestu sazeb na vrchol. Ten se mezitím v tržních očekáváních posouvá na 5 procent.
img

Ve světě jsou problém rostoucí výnosy, doma zmatek kolem daní

19.10.2022 Hlavní akciové trhy dnes opustila růstová nálada a vývoj na klíčových trzích je při nejlepším nerozhodný. Momentálně převládá pokles, přičemž v Evropě jsou ztráty většinou jen mírné a zámořský S&P 500 klesá o necelé půlprocento. Investoři se sice mohou těšit z dobrých firemních výsledků, jenže problémem se znovu stávají výnosy.
img

Optimismus uvadá i přes další dobré výsledky. Dluhopisy znovu pod tlakem

19.10.2022 Libra dnes oslabuje. Jedním důvodem je trochu paradoxně vyšší britská inflace, která tlačí BoE do akce a zvedá rizika pro dluhopisový trh. Dalším mohou být spekulace, že mezi konzervativci sílí snaha odvolat premiérku Trussovou a vrátit do funkce Borise Johnsona. To už snad není ani vtipné a evidentně se nebaví libra ani dluhopisy.
img

Náladu investorů dnes podpořila GS, energie zlevňují

18.10.2022 Zprvu jsme na hlavních trzích sledovali růst akcií a opatrnost dluhopisů, které příliš neměnily své pozice. Dluhopisové trhy se později přidaly k růstu, ale ten není příliš výrazný. Akcie v USA odstartovaly vysoko v zeleném a následně se stahují o trochu níž a přidávají asi 1,5 procenta.
img

Jízda na akciích pokračuje, euro drží zisky

18.10.2022 Výrazné zlepšení nálady na hlavních trzích táhne klíčové akciové indexy opět strmě vzhůru. Po rally na Wall Street si Evropa připisuje zhruba 1,5 procenta a podobně jsou na tom americké futures naznačující situaci před odpoledním startem nové seance.
img

Trhům vládne zelená. Wall Street zavelela ke zrychlení dnešního růstu

17.10.2022 Už od rána se hlavním akciovým a dluhopisovým trhům vedlo dobře a akcie postupně navyšovaly své zisky. Odstartování amerického obchodování ale spustilo ještě rychlejší vzestup. V čele nyní kráčí Nasdaq s růstem o 3,3 procenta. Mezitím dluhopisy spíše část zisků vracejí, ale na klíčových trzích nadále vidíme výnosy pod pátečními úrovněmi. Eurodolar si polepšil na 0,9800.
img

Po víkendu obracejí vzhůru akcie i dluhopisy

17.10.2022 Akcie i dluhopisy na hlavních trzích začínají nový týden úspěšně a obracejí tak po negativním vývoji v pátek. Na obzoru máme řadu firemních výsledků, které by měly hrát zásadní roli během nejbližších dní, a mohou směr obchodování dál různě měnit. V kalendáři však nejsou už tak zásadní makroekonomické události, jako byla nedávná americká inflace, takže aspoň z tohoto pohledu může napětí trochu polevit. Možná i díky tomu jsou dnes na tom trhy dobře, když se ruší další z výrazných sázek na pokles.
img

Slušné výsledky nestačí, britská vláda ustupuje a MNB pomáhá forintu

14.10.2022 Závěr týdne přinesl nakonec poměrně solidní výsledky velkých amerických bank; s výjimkou Morgan Stanley jejich akcie zareagovaly pěkným růstem. Ten ovšem dál vypadá hodně nervózně při rychlém střídání směrů. Evropské akcie sice ještě navázaly na včerejší úspěch Wall Street a ta začala novou seanci růstově, jenže od té chvíle míří dolů a noří se do červeného. S&P 500 je nyní dole o 1,2 pct.
img

Po velké otočce se čeká na výsledky a ústup britské vlády

14.10.2022 Včerejší obchodování na hlavních trzích znamenalo divoký obrat pro akcie, které se z hlubokého záporu zvedly vysoko do plusu. Pomohlo tomu rušení krátkých pozic, když trh byl pravděpodobně příliš nastaven na pokles akcií. Důvody mimo tyto technické se špatně hledají a stejně tak je otázkou, jak dlouho může pozitivní vývoj vydržet. Evropa dnes na Ameriku logicky navazuje růstově, ale americké futures jsou před novým obchodním dnem v zámoří už v záporu.
img

Trhy se snaží vzpamatovat z americké inflace, Británie vysílá smíšené signály

13.10.2022 Během dnešního dne dokázala finanční trhy pozitivně naladit zpráva o tom, že britská vláda pracuje na obratu ve svém daňovém plánu. Pak se ale ukázalo, že jde o vypracování různých variant dalšího postupu. Navíc ministr Kwarteng později odpoledne zůstal u svého předchozího postoje: Vláda jde dál za svým tzv. mini-rozpočtem, pozice vůči daním se nemění a sám Kwarteng se k odchodu nechystá.
img

Při čekání na inflační report se investoři nepouštějí do větších akcí

13.10.2022 Sice už dostáváme řadu důležitých zpráv z firemního sektoru, ale stejně se dnes bude čekat hlavně na americkou inflaci. Report, který byl roky přehlížený, dnes dodá informace, které rozhodnou o nejbližším směru akcií i dluhopisů.
img

PPI ani Fed nepřekvapily, akcie jsou nerozhodné

12.10.2022 Finanční trhy dnes dostaly údaje o průmyslové výrobě v eurozóně, které byly lepší, než se čekalo. Důležitější však data vyšla odpoledne, a to americké PPI. Když vezmeme report celkově, tedy posoudíme vývoj výrobních cen včetně očištěných indexů a zpětných revizí, tak data ukázala zhruba to, co se čekalo: Výrobní ceny trochu zvolňují, ale je to hlavně díky energiím a nejde o velkou změnu oproti obrázku z předchozího měsíce. Lehce nervózní reakce souvisí hlavně s tím, že zítra vyjde spotřebitelská inflace a PPI může být určitým (nespolehlivým) vodítkem.
img

Blížící se inflace a britská pokerová partie

12.10.2022 Středeční dopoledne se pro hlavní evropské akciové indexy mění na pozitivní, ačkoli úvod byl ještě směrem dolů. Na programu je dnes americké PPI, které bude určitým předskokanem sledovanější spotřebitelské inflace. Naznačí cenové tlaky z nákladové strany za září. Poté přidá Fed zápis ze svého posledního zasedání, takže zřejmě přibude další evidence jeho odhodlanosti jít se sazbami ještě podstatně výš. To však těžko překvapí.
img

Další zhoršení výhledu, další varování. Akcie zůstávají pod tlakem

11.10.2022 Finanční trhy, už tak nervózní z toho, co přinesou inflační data a firemní výsledky, dnes dostaly pro jistotu další negativní impuls v podobě zhoršeného výhledu MMF. Měnový fond sice posunul odhad růstu globální ekonomiky v příštím roce jen o dvě desetinky na 2,7 z 2,9 pct, to by ale znamenalo nejhorší výkon od roku 2009. MMF také přidal varování, že riziko propadu se týká třetiny světa, že roste nebezpečí chyb v hospodářské politice a že důsledky utahování Fedu a silného dolaru se projeví globálně. Fond v reportu přímo píše, že to nejhorší je zatím ještě před námi.
img

Inflace, výsledky i fiskál. Zdroje obav nevysychají

11.10.2022 Investoři mají stále dost důvodů k nervozitě a podle toho to také na trzích vypadá. Důležitou roli hrají události, které jsou na programu tento týden, a to americká inflace za září a start výsledkové sezóny. Podmínky nedovolující Fedu ustoupit z protiinflační politiky i pravděpodobné zhoršení výhledů pro zisky firem jsou jasným problémem na obzoru.
img

Negativní odpoledne táhnou polovodiče a energie

10.10.2022 Otevření amerického obchodování znamená pro hlavní trhy zhoršení kondice. Akciové indexy na Wall Street citelně klesají a stahují o něco níž také Evropu. Ta se však stále relativně drží a zdejší ztráty většinou nejsou velké.
img

Lehce negativní pondělí. Blížící se události budou udržovat napětí

10.10.2022 Evropské trhy začínají nový týden opatrně. Na hlavních akciových indexech sice převládá červená, ale pokles je většinou mírný a najdeme i zelená čísla (DAX). Dluhopisy v Evropě jsou na tom smíšeně, většinou se jim daří, ale třeba britské gilty jsou pod tlakem.
img

Závěr týdne v červeném s přispěním dat i Fedu

07.10.2022 Konec týdne se nevydařil. Většina dne byla spíše vyčkávací a většinou i pozitivní, ale o směru nakonec rozhodla nová americká data. Trh práce sice nijak výrazně nepřekvapil, ale tím, že potvrdil svou sílu, dokázal náladu investorů náležitě pokazit. S ochlazením, které by v návaznosti motivovalo Fed k mírnějšímu přístupu, to opět nevyšlo, a naděje z posledních dnů byly zklamány.
img

Trhy dopoledne jen přešlapují a přejí si slabá makrodata

07.10.2022 Bankéři z Fedu se drží jestřábího postoje a nedávají tak investorům možnost stavět na nadějích, které se rozšířily začátkem týdne. Přicházející makrodata jsou tím, co může s výhledem měnové politiky hýbat, ale zatím v nich nevidíme impuls k podstatné změně. Ten by přitom musel být velmi silný a nikoli pouze jeden. Ve stejném duchu se ostatně včera vyjádřila Loretta Mesterová z Fedu.
img

Pevný postoj Fedu tlačí výnosy nahoru, akcie pod tlakem

06.10.2022 Neel Kashkari platil za jednu z velkých holubic v měnovém výboru Fedu, ale poslední dobou je všechno jinak. Také dnes. Kashkari přímo říká, že Fed je docela hodně daleko od přestávky ve zvyšování sazeb a ke změně současného postoje by musel dostat opravdu velmi silný důvod. Stále podle něj chybí důkazy, že by inflační tlaky dosáhly vrcholu. Loretta Mesterová, zastupující dlouhodobě jestřábí tábor, dodává, že se Spojené státy nacházejí v prostředí nepřijatelně vysoké inflace. Krom toho dnes vyšly počty žádostí o dávky v nezaměstnanosti, které sice byly vyšší než odhady, ale absolutně jde stále o velmi nízké číslo svědčící o utaženém trhu práce. Oficiální měsíční data o zaměstnanosti jsou na programu hned zítra.
img

Trhy jsou nerozhodné. Fed a blížící se data zdrojem opatrnosti

06.10.2022 Dnešní den sice začal pro hlavní evropské akciové trhy růstově, ale zisky se postupně ztenčují a přecházíme ke smíšenému vývoji. Dluhopisy vykazují podobně jako akcie jen drobné změny ve srovnání se včerejškem. Eurodolar momentálně koriguje menší zisky a obchoduje se mírně pod 0,99.
img

Nové zprávy tlumí naději a tlačí dolů ceny akcií i dluhopisů

05.10.2022 Americký trh práce zřejmě zůstává silný a aktivita ve službách také. Zpráva ADP hovoří o 208 tisících nových zaměstnaných ve firemním sektoru, což je číslo mírně nad odhady a konsistentní se stále velmi utaženým trhem práce. Pozornost se nyní přesune na páteční oficiální vládní statistiky za září, přičemž investoři budou zřejmě velmi opatrní. Dalším dnešním údajem je index ISM ze sektoru služeb. Zatímco průmysl v září začal prakticky stagnovat, služby se drží solidního růstu, který navíc nečekaně ještě zrychlil oproti předchozímu měsíci.
img

Raketový start Wall Street navazuje na optimismus v Evropě

04.10.2022 Evropské akcie se po silném úvodu trochu zklidnily, ale zisky navyšují dál. Amerika začala rovnou skokem nahoru a zisky drží. Na hlavních indexech vidíme běžně růst přes 3 procenta. Dluhopisům se také daří dobře, třebaže výnosy už nepadají tak strmě jako včera. Mezitím eurodolar navyšuje své zisky a už je jen půl procenta pod paritou. Libra se k dolaru dostává nad 1,1400.
img

Dopoledne ve znamení silného růstu. Pesimismus polevuje, znovu se sází na mírnější Fed

04.10.2022 Úterní obchodování je znovu výrazně pozitivní jak pro akcie, tak pro dluhopisy. Index DAX přidává 2,6 procenta, futures na S&P 500 jsou nahoře o 1,5 pct. Vedle toho se dál citelně snižují dluhopisové výnosy v Evropě i v zámoří. Euro se proti dolaru zvedá na 0,9875, libra stoupá na 1,1385.
img

Akcie se nadechly k růstu spolu s propadem dluhopisových výnosů

03.10.2022 Pondělí se i přes nervózní začátek přetočilo do příznivého dne pro akcie i dluhopisy. Úvod hodně poznamenaly obavy z dalšího osudu Credit Suisse, když se trh podivoval nad pátečním ujišťováním jejího šéfa, že žádné velké problémy nehrozí. Další zprávy však k tématu nejsou a postupně se akcie uklidnila a nahradila většinu ztrát. Bohužel to samé zatím nevidíme na CDS, které zůstávají nepříjemně vysoko.
img

Zelený závěr týdne pokračuje, ale ani tentokrát není růst přesvědčivý

30.09.2022 Hlavní evropské akciové indexy se drží v zeleném s výjimkou Londýna. Zisky však nejsou velké a Amerika je na tom pouze smíšeně. Lepší situace je na dluhopisech, kterým se daří napříč trhy. Eurodolar lehce koriguje své zisky na 0,9760. Koruna si oslabení nakonec rozmyslela a za dnešek své pozice víceméně drží.
img

Přestávka v negativním vývoji - akcie i dluhopisy se koncem týdne zvedají

30.09.2022 Hlavní ekonom ECB Philip Lane přišel s komentářem, ve kterém říká, že je sazby třeba jen dostat na neutrální úroveň, a čeká tento proces rozložený do řady měsíců, přičemž je podle něj brzy se vyjadřovat k nejbližšímu zasedání. Zároveň se snaží zmírnit nervozitu, že by na eurozónu mohly přeskočit aktuální problémy z Británie. Nečeká také, že by politika ECB byla upravována kvůli kurzu eura.
img

Neústupnost Fedu, silný trh práce a další propad na trzích

29.09.2022 Na trzích rychle vyprchala dobrá nálada, kterou zařídila Bank of England obranou dluhopisového trhu. Největší problém se tím odložil, ale neblahé důsledky vládní politiky nepůjdou jen tak obejít. Navíc během dne přibyly zprávy z oblasti, na kterou jsou investoři citliví.
img

Výplach Wall Street pokračuje, rezonují obavy z blížící se recese

29.09.2022 Wall Street pokračuje ve výplachu i dnes. Technologický Nasdaq padá o 3 %. S&P 500 ztrácí dalších 2,3 % a od začátku měsíce je již o 8 % níže. Trhem rezonuje nervozita z blížící se recese. Z 500 firem jsou pouze dvě, které dnes neztrácejí. Jsou jimi Citrix Systems a Visa. Jejich dnešní rezistence není ale podložena žádnými pozitivními zprávami a taktéž jejich zisky nepřesahují ani 0,5 %.
img

BoE jeden požár hasí a druhý rozdmýchává. Prvotní nadšení vyprchalo

29.09.2022 Při popisu dnešního dění na hlavních finančních trzích se neškodí vrátit ještě k hlavní pozitivní události včerejšího dne - zásahu Bank of England na obranu britských dluhopisů. Při podrobnějším pohledu totiž negativní tržní obrat příliš nepřekvapí.
img

Děravý Nord Stream, příprava na akci BoE a klesající ceny domů

27.09.2022 Dnešní obchodování přináší akciovým trhům konečně úlevu od tlaku, pod kterým se dosud nacházely. Bohužel to vypadá, že nejde o víc než přechodné vzedmutí, ke kterým po vytrvalém propadu dochází. Během dne sice přišly i pozitivní zprávy, ale celkový mix je smíšený a hlavní problémy zůstávají.
img

Po negativní sérii si trhy vybírají oddechový čas, akcie a dluhopisy opatrně rostou

27.09.2022 Série propadů na akciích a dluhopisech se dnes dopoledne přerušuje. Klíčové evropské indexy rostou kolem půl procenta, přičemž už trochu slevily z denních maxim. Přes procento v plusu jsou však stále americké futures. Zároveň klesají výnosy dluhopisů, především v zámoří. Libra si na páru s dolarem připisuje přes procento a koriguje tak mohutný propad z předchozích dní. Podobně se části ztrát zbavují i britské dluhopisy. Eurodolar pouze drží pozice.
img

Spekulace o zásahu BoE a lehké odpolední zlepšení nálady

26.09.2022 Odpoledne není na hlavních trzích už tak špatné jako ráno, ale o nějakém obratu či optimismu hovořit nemůžeme. Naopak, mírně zelené akciové indexy nevypadají zrovna přesvědčené o růstu. Také na dluhopisech probíhá spíše konsolidace po značných ztrátách. Eurodolar se momentálně aspoň stabilizuje u 0,9650.
img

Itálie, Británie a další pokles trhů na úvod týdne

26.09.2022 Také začátek dalšího týdne je pro hlavní finanční trhy negativní. Stále pokračuje proces smiřování se s horší ekonomickou realitou. Dokládá to třeba další snížení vyhlídek pro globální HDP od OECD. Dalším příkladem je slabší německý index Ifo, který zase ukazuje rostoucí pesimismus mezi tamními firmami.
img

Britská vláda zmasakrovala dluhopisy i libru. Závěr týdne pod tíhou špatných zpráv

23.09.2022 Náladu investorů v posledních týdnech podlomila americká inflace spolu s jestřábím Fedem. Výrazně propadly dluhopisy, nárůst výnosů dostal pod tlak akcie a jejich kondici dál sráží klesající výhled pro fundament. Z tohoto soudku je například dnešní série horších indexů nákupních manažerů z eurozóny. Jenže to není vše. Že se podmínky zhoršují, dokládají přehodnocené výhledy pro akcie od velkých amerických bank. Dále to stále více vypadá, že strmý nárůst hypotéčních sazeb převáží zamrzající americký realitní trh směrem dolů. A k tomu se samozřejmě přidává technické varování s tím, jak se trhy blíží minimům z června.
img

Evropská data podpořila obavy investorů, trhy znovu červené

23.09.2022 Následujících pár měsíců bude podle nás jednoznačně ve znamení fundamentu, přičemž dost pravděpodobně bude muset dojít k dalšímu přehodnocení výhledu k horšímu. Týká se to jak vývoje ekonomiky, tak firemních zisků, takže nová makrodata či firemní výhledy jsou velkým rizikem. Dnes obavy podpořily nové indexy nákupních manažerů z eurozóny, které dopadly hůř, než se čekalo.
img

Recese, nezaměstnanost a ochlazení realit. Powell přiživil negativní sentiment

22.09.2022 Včerejší zasedání amerického Fedu vyvolalo negativní reakci. Trhy nakonec nedostaly šanci, aby se konsolidovaly předtím, než se naplno zaměří na výhled recese a rizika spojená s výsledkovou sezónou. Centrální banka debatu o recesi a s ní spojených problémech rozproudila rovnou.
img

Euro dál trpí, ale akcie čekají na Fed v zeleném

21.09.2022 Dnes ráno trhy zasáhla zpráva o částečné ruské mobilizaci, která hrozí dál vyhrotit válečný konflikt. Během dne ovšem většina trhů dokázala nové informace vstřebat. Výjimkou je euro, které zůstává pod tlakem a vůči dolaru oslabuje na 0,9875.
img

Putinova eskalace zasáhla trhy ještě před Fedem

21.09.2022 Abychom se při vyčkávání na večerní Fed nenudili, spustil ruský prezident Putin částečnou mobilizaci a vystrašil trhy další eskalací konfliktu na Ukrajině. Tato možnost byla diskutována už dlouho dopředu. Bude tedy volně pokračovat debata, jak velkou hrozbu pro Ukrajinu představuje potenciální lidská vlna špatně vyzbrojených a vycvičených záložáků i jaká je mobilizace hrozba pro samotný ruský režim. Ani jedno z toho není radno podceňovat. Finanční trhy samozřejmě takové zprávy netěší, ale úplně se z toho také nehroutí.
img

Slábnoucí dluhopisy a firemní varování stahují akcie dolů

20.09.2022 Dnešní pozitivní úvod v Evropě velmi rychle odezněl a zbytek dne je jasně negativní. Značně v červeném začala Wall Street, načež se ztráty hlavních indexů aspoň zmenšují. Stále však sledujeme pokles S&P 500 či DAXu asi o procento, zatímco FTSE 100 nebo AEX klesají asi o 0,7 pct.
img

Evropa neudržela úvodní zisky, převažuje vyčkávání

20.09.2022 Po včerejší zelené seanci na Wall Street si také Evropa vzala inspiraci a otevřela do plusu. Zisky však nevydržely a následuje posun lehce do červeného. Podle očekávání jsme před rozhodnutím Fedu přešli k opatrnému obchodování beze směru. Trhy se momentálně nemají o co opřít a těžko hledají motivaci k větším akcím.
img

Odpoledne přináší zlepšení akciím i euru, které dál osciluje kolem parity

19.09.2022 Na akciových trzích během dne částečně vyprchávala silně negativní nálada, kterou si přinesly z minulého týdne. Americké indexy jsou sice lehce v červeném, ale Evropa je na tom smíšeně a většina indexů se drží v plusu. Například DAX je +0,5 pct. Zdá se tedy, že vychází náš předpoklad, že na úvod týdne bude vrcholit příprava na zasedání Fedu, načež by se trhy mohly stabilizovat.
img

Negativní rozjezd může přejít ve vyčkávání na Fed

19.09.2022 Začátek týdne je na hlavních evropských trzích negativní. Investoři od otevření převážně prodávají a hlavní indexy nabírají další ztráty. Čínské město Čcheng-tu končí covidovou uzávěru, což je určitě dobrá zpráva, ale nestačí. Pozornost investorů poutá hlavně středeční Fed a přípravy na něj evidentně probíhají v obavách. Evropské dluhopisové výnosy opět rostou, ovšem dolar se po posílení drží u 0,9975.
img

Červený konec týdne. Bát se víc inflace, nebo recese?

16.09.2022 Největší ránu tento týden zasadil finančním trhům inflační report z USA, který všechny ujistil, že na nějakou podporu ze strany Fedu není radno v dohledné době sázet. Měnová politika naopak bude ještě podstatně přitvrzovat a očekávání se jasně posouvají tímto směrem. Z toho důvodu jsme také viděli další významný nárůst dluhopisových výnosů.
img

Prodeje akcií a vyšší výnosy znovu hrají do karet dolaru

16.09.2022 Dnes ráno jsme dostali o něco lepší data z čínské ekonomiky, kde průmyslová výroba i maloobchodní tržby za srpen rostly výrazněji, než se čekalo. Na vylepšení sentimentu na západních trzích to však nestačí. Investoři s obavami vyhlížení zasedání Fedu, kde dojde k dalšímu výraznému zvýšení sazeb, přičemž se spekuluje až o 100 bazických bodech. Výnosy dluhopisů se dál postupně zvedají a zrcadlí předpoklad přísnější měnové politiky.
img

S akciemi hýbou očekávání o Fedu, nová data náladu zvednout nedokázala

15.09.2022 Dobrou zprávou dnešního dne je předběžná dohoda, které dosáhli američtí železničáři s vedením firem, a to za přispění vlády včetně prezidenta Bidena. Sice ještě nejde o finální schválení, ale je tu slušná šance, že tento potenciálně vážný problém se podaří zažehnat ještě předtím, než napáchá na ekonomice škody.
img

Hrozící stávka a nová data na programu. Dopoledne je zatím opatrné

15.09.2022 Nové informace, které dnes chodí, nebo jsou na programu, se znovu dotýkají citlivého tématu inflace. V USA vyjdou maloobchodní tržby, které odrážejí platby spotřebitelů za zboží a měly by stagnovat až mírně klesnout. To znamená, že se od reálné poptávky čeká drobný pokles, neboť ceny v srpnu nepatrně stouply. Trhy by asi v současné situaci uvítaly spíše silnější než slabší data o maloobchodu, ovšem na druhou stranu stále platí, že příliš silná poptávka jakožto zdroj inflace znamená argument pro agresivní měnovou politiku.
img

Amerika roste, ale sentiment dostal ránu a nervozita z Fedu je zpět

14.09.2022 Dnešek dodal slabší data o evropské průmyslové výrobě a smíšené údaje o amerických výrobních cenách. Celkový PPI hodně zpomalil díky energiím, zatímco u jádrového indexu vidíme zpomalení mírnější a tento údaj zůstal nad očekáváními. Nová data však skoro nehýbala s finančními trhy, které dál vstřebávají důsledky včerejších inflačních čísel.
img

Po včerejším výplachu se trhy snaží konsolidovat, eurodolar zpět na paritě

14.09.2022 Evropské akcie začínaly ještě poklesem, ale úvodní ztráty se snaží dorovnat, což se v případě některých indexů už i povedlo. Americké futures naznačují zelený start na Wall Street, tedy aspoň drobnou korekci včerejšího pádu. Do otevření však ještě zbývá hodně času.
img

Inflace dnes tvrdě dopadá na dluhopisy i akcie

13.09.2022 Srpnová inflační data z USA trhy zrovna nepotěšila, když byla vyšší, než se čekalo. Rozebrali jsme je už v samostatné zprávě. Z tržního pohledu je klíčové, že padla jedna z nadějí, ke kterým se investoři v posledních pozitivních dnech upínali. Tedy že po dosažení vrcholu inflace Fed postupně zmírní rétoriku a dočkáme se i příznivější měnové politiky.
img

Všechny sázky na nízkou inflaci. Investorů se drží optimismus

13.09.2022 Ačkoli se na pozitivním obratu na finančních trzích podílelo více faktorů, dnešek směřuje prakticky veškerou pozornost k americké inflaci za srpen, která vyjde ve 14:30. Tématu se věnujeme už déle, takže jen připomeneme, že tržní konsensus je nastaven na 8,1 a pro jádrovou inflaci na 6,1 procenta. A vzhledem k optimismu, který v posledních dnech sledujeme, je dost možné, že jsou akcie nastaveny na hodnoty ještě pod konsensem.
img

Wall Street znovu naskakuje na zelenou vlnu. Na důležité zprávy se teprve čeká

12.09.2022 Dnešek nepřináší zásadní zprávy, které by mohly měnit dosavadní příznivý sentiment na finančních trzích. Na pozitivní straně stále vidíme hlavně výhled nižší americké inflace za srpen a nižší ceny energií v Evropě, příspěvkem může být vývoj na ukrajinském bojišti.
img

Evropské trhy i euro po víkendu pokračují vzhůru

12.09.2022 Investoři mohou dál čerpat podporu pro svou pozitivní náladu z několika stran. V úvodu týdne evidentně stále fungují očekávání poklesu americké inflace, jež je na programu na zítřek. Dále je tu pokles cen energií a spolu s tím zmenšování negativního tlaku na Evropu. Nově může sentiment podporovat i velký ukrajinský úspěch na charkovském úseku fronty, ačkoli těžko čekat nějaký materiální dopad na trhy.
img

Akciová jízda se prodlužuje, zatímco euro směr neudrželo

09.09.2022 Závěr týdne zůstává výrazně pozitivní pro akciové trhy, které navyšují své zisky. Náladu vylepšují vyhlídky snížení americké inflace, přičemž se sází jak na srpnové číslo, tak na další výhled. Naproti tomu James Bullard z Fedu varoval, že se Fed z rychlého zvedání sazeb nedá vykolejit a že trh podceňuje možnost, že je bude držet příští rok nahoře. Jde však od tohoto jestřába o obvyklou rétoriku a trh na ni nereaguje.
img

Negativní série přerušena. Trhy se srovnaly s Fedem, s energetickou krizí to vypadá o něco líp

09.09.2022 Pozitivní obrat, který započal včera odpoledne, dnes získává na síle. Zisky hlavních evropských akciových indexů se pohybují kolem 1,6 pct, Amerika zatím podle futures vypadá na 0,7procentní růst. Vedle toho se výrazně výš odrazilo euro, které se dnes proti dolaru obchoduje u 1,0100. Dluhopisy v Evropě zůstávají pod mírným tlakem, zatímco americkým papírům se daří a jejich výnosy dopoledne míří dolů.
img

ECB i Fed potvrzují protiinflační politiku. Dluhopisy pod tlakem, akciím se daří

08.09.2022 Evropská centrální banka zvedla úrokové sazby o 75 bazických bodů, přičemž TLTRO ani kvantitativní utahování dnes neřešila. To je v souladu s odhady. Hlavním poselstvím dnešního zasedání je ale jednomyslná shoda na utažení sazeb a poskytnutý výhled, že sazby porostou i na několika dalších zasedáních. Banka se přimkla k boji proti inflaci, a to i přes rizika, která to představuje pro ekonomiku.
img

ECB dnes zvedne sazby kvůli euru a bude s obavami sledovat výnosy

08.09.2022 Dneškem si od problémů energetického rázu odskočíme k měnové politice a pokračujícímu dilematu ECB. Ta dnes pravděpodobně zvedne úrokové sazby rovnou o 75 bazických bodů, čímž dál zrychlí i proti překvapivě velkému červencovému kroku (50 bps).
img

Strop pro elektřinu a levnější ropa. Trhy se snaží přerušit negativní sérii

07.09.2022 Ani dnešek nedovolil investorům spustit zrak z energií, ale tentokrát je efekt pozitivní. Šéfka EK von der Leyenová dnes potvrdila záměr zavést hned několik opatření proti krizi, jimž vévodí strop na ceny elektřiny na úrovni 200 EUR. To nakoplo akcie evropských utilit, které jsou schopny vyrábět elektřinu výrazně pod touto úrovní. Detaily návrhu a představu o faktickém fungování trhu po zavedení opatření se však dozvíme až v pátek.
img

Dluhopisům se dnes daří, zatímco akcie dál sužuje energetická krize

07.09.2022 Na včerejší negativní obchodování na Wall Street dnes navazuje Evropa dalším poklesem. Po úvodním propadu se však ztráty přece jen zmenšují a činí u hlavních indexů už jen několik desetin procenta. Zásadním tématem zůstávají energie, přičemž v Evropě se vede debata o úsporách plynu a dopadů na ekonomiku, které jsou stále zřejmější. Odtud pak vede přímá linka k revizím odhadů pro firemní zisky směrem dolů. Nic na tom nemění ani pěkný výkon eurozóny ve 2Q - růst HDP za toto období byl dnes dokonce revidován vzhůru na 4,1 pct meziročně.
img

Americké výnosy strmě rostou, akcie střídají směry

06.09.2022 Ceny energií dnes klesají, zásadní informace k chystanému evropskému řešení se neobjevily a napětí v této oblasti zůstává. Mezitím vyšla slabá data z německého průmyslu a naopak překvapivě dobrá čísla z amerického sektoru služeb.
img

Index S&P 500 v úvodu hledá směr při silné krátkodobé přeprodanosti

06.09.2022 Americké trhy hledají směr při silné krátkodobé přeprodanosti. Index S&P 500 ztratil za předešlých šest dní přibližně 7 %, když zaznamenal pět klesajících dní. Index aktivity ISM ve službách ukázal na slušnou sílu americké ekonomiky, když v srpnu vzrostl na 56,9 b., zatímco analytici v průměru očekávali pokles na 55,4 b. Investoři čekají na další důležité zasedání Fedu, které se uskuteční 21. září a kde centrální bankéři mohou dále zvýšit sazby o 0,75 %.
img

Růst v Evropě je velmi křehký, euro se dnes drží

06.09.2022 Na hlavních evropských trzích se stále přetřásá hlavně otázka energií a navrhovaných státních zásahů. V úvodu to vypadalo na pozitivní reakci ve víře, že společné řešení energetickou krizi, a s ní i dopady na ekonomiku, zmírní. Ceny plynu a elektřiny v Evropě také zamířily dolů. Následně však zlepšená nálada vyprchává a úvodní zisky hlavních akciových indexů se ztenčují. Většina z nich už se obchoduje pouze lehce nad nulou. Americe, která se rozjede po včerejším svátku, futures zatím věstí asi půl procenta růstu.
img

Začátek týdne byl o energiích. Plyn s elektřinou korigují růst, ropa se vydává vzhůru

05.09.2022 Start do nového týdne v Evropě poznamenal dopad vypnutí plynu Gazpromem. Prvotní šok však během dne vyprchával a negativní efekt na trhy se zmenšoval. Z hlavních akciových trhů momentálně obchoduje beze ztrát i tak pouze Londýn. Zbytek Evropy se drží více či méně v červeném a třeba DAXu zůstává velmi citelný, více než 2procentní pokles. V Americe se dnes kvůli svátku neobchoduje.
img

Energetická krize znovu drtí trhy, začátek týdne je výrazně negativní

05.09.2022 Už v pátek trhy zaskočila zpráva, že Gazprom na dobu neurčitou zastaví dodávky plynu do Evropy, a to poté, co chodily naopak spíše nadějné informace. Podle nás je s podivem, že ještě někdo stále doufá v ruskou vstřícnost v této oblasti. Už od doby, kdy vyšlo najevo, že jsou zásobníky plnější, než se plánovalo, je jasné, že s tím Rusko bude chtít něco udělat, neboť z evropské energetické krize potřebuje vydobýt maximum. Přišla tady další záminka a další uzavření kohoutů.
img

Závěr týdne je zelený díky datům i energiím

02.09.2022 Akcie i dluhopisy na hlavních trzích si v samotném závěru týdne připisují velmi pěkné zisky. Hlavní americké akciové indexy rostou přes procento a v Evropě vidíme na DAXu růst až přes 3 pct. Velmi dobře se daří i dluhopisům, především těm s kratší splatností. Výnosy v USA padají o 8, v Německu o 9 bazických bodů na 2Y splatnosti. Eurodolar během dneška vytrvale stoupá a nachází se na 1,0025.
img

Další propad v řadě. Uzavírka v Číně, ISM ukazuje zrychlení aktivity

01.09.2022 Negativní zprávy dnes dodávala Čína. Jednak spouští uzávěru dalšího velkého města a může čekat nové dopady na ekonomiku, dále pak zveřejnila index nákupních manažerů, který podstřelil odhady. Obdobný index z německého průmyslu byl mimochodem dnes revidován dolů, zatímco index za eurozónu se upravoval minimálně.
img

Covid se vrací na scénu, Čína sahá k uzávěrám. Akcie drží směr dolů

01.09.2022 Aby problémů nebylo málo, vrací se jeden velmi známý - covid. Západní svět dávno řeší jiné věci, ale Čína se drží své politiky nulové tolerance a zavírá město Čcheng-tu o 21 milionech obyvatel. Sice nejde o takové ekonomické centrum a dopravní uzel jako dříve zavřená Šanghaj, ale i tak je to průmyslově velmi významné město, kde vyrábí i řada západních firem. A vzhledem k tomu, že dopady uzavření Šanghaje jsou v živé paměti a podepsaly se i na výkonu čínské ekonomiky, nové zprávy rozhodně nezapadly bez odezvy. Svou roli sehrál i horší čínský index PMI za srpen.
img

Euro se zvedá, trh spekuluje o velkém zvýšení sazeb ECB

31.08.2022 Akcie dnes mění směry, ovšem i přes dílčí úspěchy to zatím vypadá, že se jim ani tentokrát růst nepodaří. Slušný nástup Ameriky z úvodu znovu vyprchal a indexy klesají mírně do červeného. Evropa v minusu zůstává. Výnosy dluhopisů v USA nárůst neudržely a vrátily se níž. Na evropských papírech však zůstávají výnosy za dnešek výš. Eurodolar spolu s tím roste na 1,0050.
img

Odpolední obrat - ztráty navyšují akcie i dluhopisy

30.08.2022 Dnešek v Evropě vypadal dlouho dobře, když podle nás trhu pomáhal hlavně propad cen elektřiny v Evropě, snižující strach z ještě většího dopadu energetické krize. Akciím i dluhopisům však došel dech. Amerika sice ještě otevírala v plusu, ale zisky rychle zmizely.
img

Akcie obracejí vzhůru. Elektřina padá a Evropě se daří plnit zásobníky

30.08.2022 Energie dál vylepšují sentiment na hlavních trzích a klíčovým evropským indexům se většinou daří růst přes procento. Jak zatím naznačují americké futures, podobně by na tom mohla být po otevření také Wall Street.
img

Odpoledne dál převládá červená, energie však náladu trochu zlepšují

29.08.2022 Během pondělka jsme se nedočkali zásadních dat či firemních zpráv. Akcie zůstávají v červeném, ovšem svou pozici do rána přece jen zlepšily a hlavní indexy ztráty omezily. Dluhopisy si trochu polepšily v případě amerických krátkých splatností, jinak zůstávají výnosy nahoře. A eurodolar se dokázal vyhoupnout o půl procenta vzhůru, těsně nad paritu.
img

Centrální banky znovu zdrojem obav, k Fedu se přidává i ECB

29.08.2022 Začátek nového týdne stále ještě formují zprávy z pátku a víkendu. Trhy se musejí srovnat s novými informacemi, než svou pozornost stočí k dalším věcem, třeba evropské snaze řešit energetickou krizi nebo novým makrodatům v kalendáři.
img

Fed musí opustit některé prvky své politiky a srovnat tržní očekávání. Jackson Hole nabízí příležitost

26.08.2022 Závěr týdne opanují centrální bankéři a nová data zůstanou v jejich stínu. Už během včerejška jsme zaznamenali několik vystoupení zástupců Fedu. Mířila vesměs jestřábím směrem, což jen potvrdil večerní komentář Jamese Bullarda. Ten se drží svého postoje, tedy že by Fed měl zvednout sazby už letos na 3,75-4,00 procenta a utahovat politiku více s předstihem. Finanční trhy podle Bullarda podceňují riziko trvalejší inflace.
img

Fiskální pomoc dnes vylepšuje sentiment na akciích

25.08.2022 Čekání na klíčové vystoupení šéfa Fedu si investoři krátí sledováním dílčích dat, výsledků či prohlášení politiků. Momentálně se pozornosti dostává hlavně těm posledním. V USA byl už včera odpoledne oznámen masivní program na finanční pomoc se studentskými půjčkami. Je to předvolební gesto ve stylu "kapitalizace zisků, znárodnění ztrát". Dluhy soukromých osob se přenesou na erár, zřejmě dojde k mírné podpoře spotřeby a inflační tlaky trochu narostou. Podle odhadů by však mělo jít u inflaci cca o 0,2 procentního bodu v příštím roce, takže nic dramatického a nic, co by mělo trhy vybízet k velké reakci.
img

Plyn znovu zdražuje, výnosy rostou a euro se odpoledne snaží bojovat

24.08.2022 Dluhopisům se odpoledne nedaří, akcie jsou na tom lépe. Americký dvouletý výnos se šplhá na 3,37 procenta, tedy do blízkosti červnových maxim, a celá výnosová křivka je asi o 7 bodů výš. V Evropě je posun výnosů ještě výraznější.
img

Holubice nemluví jako holubice a trhů se drží opatrnost

24.08.2022 Obchodování na hlavních finančních trzích zůstává opatrné a nejisté. Hlavní evropské akciové indexy se nacházejí mírně v záporu, naopak americké futures mírně v plusu. Dluhopisy vykazují jen další dílčí pohyby, přičemž změna oproti včerejšku je malá. Eurodolar se ustálil mírně pod paritou, aktuálně u 0,9950. Koruna sbírá drobné zisky.
img

Eurodolar zpět u jedničky, zajímavá data a rozcházející se energie

23.08.2022 Během dneška na sebe upoutala pozornost nová data. Nejprve to byly evropské indexy nákupních manažerů, které v případě eurozóny dopadly celkem dobře, a to překvapivě s přispěním německého průmyslu. Chmurnější vizi nabídly v obdobném průzkumu britské firmy, zato tamní sektor služeb je na tom slušně.
img

Německu pomáhají do plusu průmyslové tituly a automobilky, Praze ČEZ

23.08.2022 Evropské trhy dnes dopoledne obchodují převážně v plusových hodnotách, Index DAX roste o +0,3 % a po včerejších výprodejích mu nahoru pomáhají průmyslové tituly a automobilky (BASF +1,5%; Volkswagen 1,75%; Thyssen Krupp +3,7%). Daří se rovněž evropským bankám (Unicredit +2,2%; SocGen +1,2%; Credit Suisse +2,7%; ING +1,7%), základním materiálům (Glencore, BHP +1,%), nebo ropným společnostem (Shell +1,6%; Total +1,4%). Indexy nákupních manažerů v eurozóně však dopadly lehce za odhady a evropské trhy tak postrádají impulz k dalšímu růstu.
img

Ceny energií a nová data dopřávají trhům klidnější dopoledne

23.08.2022 Ačkoli v Asii to ještě nebylo nic moc a zdejší akcie klesaly, Evropa přece jen opatrně zvedá hlavu. Obchodování je smíšené, na klíčových indexech však převažuje mírný růst. Spolu s tím přerušil eurodolar svůj pokles a drží se kolem 0,9930.
img

Eurodolar pod paritou. K akciovému propadu se přidávají dluhopisy

22.08.2022 Dnešek nezačal pro akcie dobře, načež se jejich kondice odpoledne dál zhoršila a ztráty po otevření Ameriky narůstají. Klíčovým faktorem je nadále strach z toho, co si na páteční vystoupení nachystá šéf Fedu. Ačkoli může celé Jackson Hole vyznít snadno do prázdna, ve hře je určitě i signál, že se centrální banka dál zaměřuje na tlumení inflace a dílčí zpomalení cen ji neodradí.
img

Fed a energie barví úvod týdne na červeno

22.08.2022 Start do nového týdne není na hlavních západních trzích zrovna povzbudivý. Akcie v Evropě navazují dalším propadem a například DAX odepisuje 2 procenta. Červené jsou rovněž americké futures, které naznačují pokles přes jedno procento. Dluhopisy byly pod tlakem už v předchozích dnech a dnes nevykazují významný posun, když výnosy zatím dorovnaly úvodní lehký pokles. Eurodolar se ráno podíval těsně pod paritu a dál se kurz pohybuje těsně kolem jedničky.
img

Další výprodej akcií odnášejí především technologie. Euro zpět u parity s dolarem

19.08.2022 Opatrnost kvůli předpokládanému dalšímu zvyšování amerických úrokových sazeb je zpět a zámořské akciové trhy v úvodu...
img

Americké akcie před zápisem Fedu klesají, ropě pomáhají data o zásobách

17.08.2022 Americké akcie zahájily dnešní obchodování poklesem. V indexu S&P 500 se nedařilo žádnému z 11 sektorů. Pod dalším tlakem se ocitly také růstové akcie, zatímco výnosy dluhopisů rostly. Večerní zápis z posledního zasedání americké centrální banky může pomoci vyjasnit, co by její představitele přimělo k v pořadí třetímu zvýšení sazeb o tři čtvrtě bodu a jak jsou citliví na potenciální horší zprávy z americké ekonomiky. Podle těch dnešních maloobchodní tržby minulý měsíc stagnovaly. Méně se prodávala auta a nižší byly i tržby z prodeje pohonných hmot, protože benzín Američanům v červenci zlevňoval. Jiné kategorie ale naznačují, že spotřebitelské výdaje jsou pořád odolné.
img

Další smíšená data z americké ekonomiky. Výnosy rostou, akciovým ztrátám vévodí technologie

16.08.2022 Výsledky amerických maloobchodních řetězců Walmart a Home Depot dodávají vítr do plachet i dalším akciím ze sektoru amerického retailu a hlavní akciový index Dow Jones je opatrně v zeleném. Zbytku zámořského trhu s akciemi se tolik nedaří. Na Nasdaq a S&P 500 dolehly náznaky zpomalující globální ekonomiky i pokles cen růstových akcií s velkou tržní kapitalizací. Euru se v podvečer daří umazat průběžné denní ztráty k dolaru a hlavní měnový pár je na 1,017 EURUSD.
img

Akcie v USA po slabých datech obracejí dolů, a ropa rozhodně nepomáhá

15.08.2022 Po neuspokojivých datech z Číny prudce spadly ceny ropy. Oba hlavní ukazatele globálních cen této strategické suroviny, Brent a WTI, odepisovaly dnes i přes pět procent, což odráží obavy z vývoje poptávky v druhé největší světové ekonomice, i když čínská centrální banka po nepříznivé statistice obratem snížila hlavní úrokové sazby, aby podepřela poptávku. Propad ropy se propsal do cen energetických titul na Wall Street. Jejich sektor tak dnes po otevření Wall Street polykal největší ztráty ze všech 11 sektorů z indexu S&P 500.
img

Akciové trhy data o inflaci vítají. Výnosy dluhopisů otočily dolů

10.08.2022 Akcie rostou, výnosy dluhopisů klesají. Tak se dá shrnout reakce trhů na data o inflaci, která skončila níže, než se očekávalo, a podpořila sázky na to, že by Fed mohl zvyšovat sazby méně razantně.
img

K obavám z recese se přidává špatný výhled čipaře Micron Technology. Trhy vyčkávají na zítřejší data o inflaci

09.08.2022 Akciové trhy dnes klesají, když se k obavám z recese přidává nepříznivý výhled dalšího gigantického výrobce čipů. Mezitím obchodníci čekají na středeční zprávu o inflaci, která by mohla poodhalit budoucí utahování ze strany Fedu. Silnější než očekávaná ekonomická data z pracovního trhu na jednu zmírnila obavy z recese, ale také otupila optimismus, že Fed zmírní tempo zvyšování sazeb. Otázkou nyní zůstává, zda index spotřebitelských cen v USA mohl být v červnu na svém vrcholu.
Související klíčová slova: Čína a USA | Střední Evropa | Počet nakažených koronavirem | Zdražuje zlato | Brazilský real | První odhad HDP | Aktualizovaný výhled | Britské maloobchodní tržby | Dynamický růst | Propad ekonomiky | Zpomalení čínské ekonomiky | Firemní sektor | Uvolněné měnové politiky | Realitní trh | Stlačení inflace | Stabilita sazeb | ZIL | Čínské strany | Kupovat dluhopisy | Problémy Evropy | Prostor k růstu | Sazba PRIBOR | Výplach | Euro k americkému dolaru | Neel Kashkari | Poptávka po riziku | Americký epidemiolog | Výnosy dluhopisů | Dopad omikronu | Světové akcie | Spekulace na růst sazeb | Plánované otevírání ekonomik | Války | Akciový propad | Akcie amerických bank | Fiskální politika | Foxconn | Míra nezaměstnanosti v USA | Vývoj | Pokerová partie | Státní dluhopis | Rychlé zisky | Data z trhu práce | Kurz čínské měny | Australská centrální banka | Superúterý | Panevropský index | Globální růst | Velký propad | Zdražovat | DPH | EUR | FDA | Spotřebitelské výdaje | Finančníci | Bundesbank | Outperform | Záznam z jednání ČNB | Výprodeje dluhopisů | Depozitum | Pokračování růstu | Kalifornie | Hlavní úrokové sazby | Salesforce | Realitní firmy | Dnešní obchodování | Index hongkongské burzy | Výkyvy | Itálie | Euro proti dolaru | Organizace Conference Board | Obchodování v New Yorku | Stoxx | Klíčový ukazatel | Epidemická situace | PEPP | Obchodní deficit | Vývoj ceny zlata | Akcie firmy | Texas | Tencent Holdings | Finanční aktiva | Údaj o HDP | Německé průmyslové objednávky | Očekávání | Korelace | Volatilní | Cena žlutého kovu | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | Varianta omikron | Aktuální kurzy měn | Státy eurozóny | Nikl | JAR | Negativní data | Růst amerických akcií | Inflační riziko | Britské parlamentní volby | Pozitivní nálada | Akcie opatrně | Kvartální výsledky | Londýnské burzy | Zasedání ČNB | Dolarové ztráty | PMI v eurozóně | Nálada amerických spotřebitelů | Novartis | Odvetná cla | Pravděpodobnost zvýšení sazeb ČNB | Plynová krize v Evropě | Trh práce | Evropská komise | WeCHat | Pro investory | Rozpočtová pravidla | Philip Morris ČR | Oživení ekonomiky | Aramco | Crypto | Investice | Britská centrální banka | Rozvolnění | Akcie Salesforce | Potenciál | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Růst akciových indexů | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Index aktivity | Oslabování měny | Dopad na akcie | Česká měna dnes | Cyklus zvyšování sazeb | Výrobní podniky | Škoda Auto | EURUSD | Ifo | Japonské akcie | Hlavní index německých akcií DAX | Invaze na Ukrajinu | Domácí poptávka | Nová vakcína | Situace kolem Ukrajiny | Prognózy | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | Těžaři | Šéf Fedu Powell | Intervence | NYSE | Špatná nálada | Výkon ekonomiky | Klesly akcie | Analytik Patrie | Chování | Rekord | Nižší sazby | Člen bankovní rady ČNB | Madrid | Návrh zákona | Maloobchodní tržby v Číně | Evropský index | Evropské měny | Inflační očekávání | Nákupy aktiv | FTSE MIB | Burza v Hongkongu | Dění na trzích | Zvýšená nervozita | Měnový pár GBP/USD | Největší světová ekonomika | IHS | Uvolňování měnové politiky | Výhled poptávky | Zákon o vnitřním trhu | Asijské trhy | Obchodní seance | Impuls | Jednání mezi USA a Čínou | Vypnutí plynu | EUR/USD | Obchodní bariéry | Index ekonomické nálady | General Electric | Administrativa prezidenta | Dění ve světě | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Von der Leyenová | Reality | Šéf Fedu Jerome Powell | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Švédská koruna | Bezpečný přístav | Český průmysl | Americký soud | Provozní zisk před odpisy | PMI z Německa | Akciové burzy | Akcie společnosti | Uzdravování | Chování trhu | Agentura AFP | Vývoj na dluhopisovém trhu | Softwarová společnost | Aktuální vývoj | Desetileté výnosy | Benchmark | Rostoucí výnosy | Zápis z jednání ČNB | Roční zhodnocení | Zprávy z finančních trhů | Druhá největší ekonomika | Lagardeová | Nejvyšší soud | Měnové zasedání | Cenné papíry | Americké podniky | Index milánské burzy | Výnos | Nárůst výdajů | Tržby v Německu | Investorský sentiment | Nárůst ceny | Nikola | RBC Capital | RBS | Trh s dluhopisy | Brent | Soukromá spotřeba | IHNED | Jestřábi z Fedu | Asijské akcie | Delta | Meituan | Americký akciový trh | Vývoj na trzích | USMCA | Vzdělávání | Šéf Fedu | Evropské aerolinky | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Maloobchodní tržby | Zkrocení inflace | Šéfové | Jiné měny | Akcie Erste | Index DOW | Import | Překvapivý růst | Bankrot Řecka | Německý akciový index DAX | Akcie Facebooku | Euronext | Airbus SE | Cíl Evropské centrální banky | Exchange | Alcoa | Proti tržnímu sentimentu | Cena Brentu | Index NASDAQ 100 | Státní dluh | Zasedání centrálních bank | Euro roste | Akcionáři | Zájem o stříbro | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Strach | Peníze z vrtulníku | Propad cen | Kancléřka Merkelová | Bulharsko | Praxe | Nasdaq100 | Platební neschopnosti | Jednání OPEC+ | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Makroekonomické statistiky | Labouristé | Sentiment na trhu | JPY | SMIC | Nová bankovní aféra | Michel Barnier | Metaverse | Členové eurozóny | Americká sněmovna reprezentantů | Spotřebitelské inflace | Směřování trhů | Instituty | Analytici Patria Finance | Ekonomika Velké Británie | Odhad HDP | Poradce Bílého domu | Investovat | Růst v Číně | Posilování dolaru | Směřování trhu | Společnost Crédit Agricole | Akcie Alibaba Group | Nouzový stav | Projekce | Peníze | Infekce Covid | Propad průmyslu | Ukazatel | Suezský průplav | Výrobní sektor | Béžová kniha | Unie | Kauza Archegos | FTX | Meziroční růst cen | Americká ropa | Obavy z inflace | Hlavní centrální banky | Šéf ECB | Zlepšení sentimentu na trzích | Prognóza | FTSE 100 | Dodávky ruského plynu | Pokles ceny ropy | FedEx | Bezpečné přístavy | Měnová politika Fedu | Makro | Běžný účet platební bilance | Barel ropy | BlueBay | Index CAC 40 | Palladium | Americký Fed | Představitelé ECB | Vakcíny proti koronaviru | Ropa WTI | Micron | Obchodní transakce | Zasedání FOMC | Lockheed Martin | Bankovní rada ČNB | CISCO | Developeři | Bankovní domy | Brexit | AEX | Růst britské ekonomiky | Burza cenných papírů Praha | Americké akciové burzy | Růst akciových trhů | Kurz eura k dolaru | Neshody OPEC+ | Dolar dnes | Evropské burzy | Moderna | Problémy s Covidem | Růst trhu | Pozornost investorů | Burzy | Největší světové ekonomiky | Německý ministr hospodářství | USD/EUR | Pesimismus | Výkonnost zlata | Resistence | Americké ekonomiky | Ceny elektřiny | Kapitál | Americký prezident Joe Biden | Vývoj epidemie | Události tohoto týdne | Objemy na devizovém trhu | Robinhood | Cestování | Dění kolem Ukrajiny | Bond | TerraUSD | David Solomon | Proražení | Záchranný fond | Prodeje aut | Zvyšování dodávek | Posílení koruny | Zisky pro akcie | USD | Důvěra investorů | Export | Německé HDP | Bankovní aféra | Kontrakt na WTI | Index MSCI Emerging Markets | Posilování koruny | Zrušení cel | Trh s nemovitostmi | Dnešní statistika | Rozhodnutí ECB o sazbách | Deficit zahraničního obchodu | Šéf Bílého domu | Americká ropa WTI | Dluhové krize | Blizzard | Třída aktiv | Qualcomm | Extrémní nárůst | Globální sentiment | USA inflace | Nové mutace | Ant Group | Americká média | Jestřábí komentáře | Více peněz | Plány | Na burze | Blue chip | Šok | Ropná zařízení | Varianta delta | Hodnocení současné situace | ČSOB | Měnové války | Hongkong | Evropská inflace | Tvorba pracovních míst | Trh s ropou | Total | Ekonomická aktivita | Regulace | Béžová kniha Fedu | Investiční plány | Kofola | Maďarsko | EVN | Pokles kurzu | Měnový fond | Hertz | Čtvrtý balík sankcí | Korunový trh | Prohlášení politiků | Úroková sazba | Očkování proti covidu-19 | Ahold Delhaize | Růst výrobních cen | Kabinet | Index volatility CBOE | Index ISM ve službách | Spekulovat | Fitch Ratings | Nord Stream 2 | Cenové tlaky | Swapy | Sociální sítě | Ruský prezident | Česká zbrojovka | Zhoršování situace | Podpůrné programy | Akciové deriváty | Čtvrtletní výsledky | Janet Yellenová | Širší index S&P 500 | Nálada na trzích | Zajímavé zisky | Oživení trhu | Avast | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Vládní výdaje | Zámořské indexy | Covid | Panevropský akciový index | Středoevropské měny | Akciové trhy v Evropě | Sýrie | Nervozita | Dluhopisy | FX Trading | Dovoz | Sazby hypoték | Akcie Airbus | Zvednutí sazeb | Skupina OPEC+ | Šíření nemoci | Caterpillar | NextEra | Viry | Nejbohatší | Obchodování na finančních trzích | Aktuální kurzy | Bidenovy plány | Pozitivní zprávy | Penzijní fondy | Nikkei | Obchodování s dluhopisy | Fúze AT&T | Nominální hodnota | Růst cen ropy | Bankroty | 1 milion | Stratégové | Výrobní ceny | Čtvrtletní zisk | Čínské úřady | Komoditní | Marek Mora | Tržní reakce | PMI ze sektoru služeb | Světový obchod | Tálibán | Evropské trhy | Kurz jüanu | Vývoj akcií | Rekordní maxima | Vybírání zisků | Největší ztráty | EUR/CZK | Data z amerického trhu práce | Zájem investorů | Nové zprávy | Válka na Ukrajině | Předáním moci | Průmyslová výroba v Německu | Elon Musk | Euforie | Steven Mnuchin | FANG | Makrodata | Akciové indexy | Obrat trendu | Investoři | Spotové ceny | Pomoc ekonomice | Index asijsko-pacifických akcií | Rizikovost | Portfolio | Data o HDP | Čeští centrální bankéři | Sója | Instrument | Globální ekonomiky | Podnikové dluhopisy | Nejistoty | Americký prezident | Dolar roste | Koninklijke Ahold Delhaize | Situace kolem koronaviru | Prodat část akcií | Německá průmyslová produkce | BaFin | Nejnovější výsledky | Očkování proti covidu | Nálada v Evropě | Negativní sentiment | Firemní zisky | Evropská měna | Coca-Cola | AMD | Prezident ECB | Inflační čísla | Vyšší úrokové sazby | Sazby beze změny | Kurz japonského jenu | Christine Lagardeová | Obchodní napětí | Mezinárodní agentura pro energii | Euro Stoxx 50 | MSCI Emerging Markets | Tranše | Jádrový index | Čína | Zisk | Zlepšení sentimentu | Zpřísňování měnové politiky | Rekordní minima | Korporátní daň | Vyšší hodnoty | Globální akciové trhy | Červencová inflace | Aukce | Futures na S&P 500 | Průmyslové objednávky | Údaje o průmyslové výrobě | Situace na finančních trzích | Index KOSPI | Ruské ropy | Bank of England | Den díkůvzdání | Forward guidance | CAC 40 | Britský premiér | Pojišťovny | VIG | Prezident | Xetra | AT&T | Rostoucí ceny ropy | Zápis z posledního zasedání | Denní minima | Odložení brexitu | BABA | Energetický gigant | Nárůst výnosů | Mimořádná opatření | BP | Britské akcie | Dvoutýdenní repo sazby | Nastavení úrokových sazeb | Hold | Asijské burzy | Bed Bath & Beyond | Růst německé ekonomiky | Nemovitosti | Jan Frait | Sestupný trend | CDC | Cena mědi | Ropné společnosti | Akcie a dolar | Delisting v USA | Kapitálové rezervy | Riziko recese | Ochota riskovat | Spready | Boj s inflací | Analýzy | Finanční pomoc | Americký S&P 500 | Akcie Cineworld | Investiční | Průzkum | Inflační překvapení | Britské banky | Zasedání Evropské centrální banky | Mary Dalyová | Berlín | Meme akcie | IEA | Kurz koruny k euru | Německý DAX | Hlavní události | Patria | Anglie | Realitní společnost | Mezinárodní instituce | Tržní podíl | Ekonomický vývoj | Akcie a dluhopisy | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Vývoj kurzu USD/EUR | TRY | Data z ekonomiky | Úrok | Pár euro-dolar | Evropské ekonomiky | Beyond Meat | Důvěra v eurozóně | Americké HDP | Agentura Reuters | Fiskální rok | Přímé zahraniční investice | Evropský blue chip index | Sentiment investorů | Spotřebitelský sentiment | Prodej | Znárodnění | Cestovní ruch | Zpráva | Bohatý | Technologické tituly | Pfizer/BioNTech | EUR/PLN | Prémie | Vítězství Joe Bidena | Představitelé Fedu | Tržní kapitalizace | Bitcoin | Růstové akcie | Ekonomické dopady | Futures | Rozpočtová politika | Huawei | Akcie VIG | Tencent | Firemní daně | Nový koronavirus | Emoce | Dluhopisové výnosy | S&P | Oslabování dolaru | Česká měna | Hospodářské dopady | Evropská data | Obchodování | Zvýšení daní | Výrazné ztráty | Zasedání Fedu | Svátek v USA | Tržby z prodeje | Brexit bez dohody | Spotřebitelské ceny v USA | Nová prognóza | Meta | S&P Global | Nákupy dluhopisů | Nabídka | GBP | Průmyslové komodity | J&J | Akciové futures | Rekordní hodnoty | Thyssenkrupp | Management | Posilování eura | Strop na ruskou ropu | ZEW | Merrill Lynch | TSMC | Dobré výsledky | Zasedání bankovní rady | Zahraniční investoři | Zasedání OPEC | Centrální banky | Prezidentka ECB | Fungování trhů | Zpomalení ekonomického růstu | Eurostat | Paradox | Medián | Reakce centrální banky | Zprávy | Ruský rubl | Deflace | Růst amerických výnosů | Investiční aktivita | Ralph Lauren | Dolary | Moskevská burza | Akcie v Asii | TLTRO III | Dubnová čísla | Růst inflace | Americké trhy | Turecká lira | Index STOXX Europe | Obchodování na Wall Street | Podpora | Obchodování na pražské burze | Cílování inflace | Investiční banka | Pozornost finančních trhů | Prognózy ČNB | Averze k riziku | Larry Kudlow | Britský ministr financí | Offshore | Události ve světě | Treasuries | Americký maloobchod | Index Stoxx 600 | Praha | Ceny ropy | Berkshire Hathaway | Evropský parlament | Akcie v Evropě | Příjmy Ruska | Euro klesá | Silné cenové tlaky | Distribuce | Příjmy a výdaje | Makroekonomické reporty | Evropské akcie | 3M | Silný růst | Výroba v Británii | Bezpečné investice | Evropská dluhová krize | Airbus | Mutace delta | Devizové trhy | Stimulační balík | Prognóza Fedu | Dnešní data | Volný čas | Vyhlídky | Odhad inflace | Firmy | CZ | Index německých akcií | NATO | Nordea | Pozitivní výsledek | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Tržní podmínky | Cena ropy brent | Virgin Galactic | Čínské zboží | Index cen domů | Lyft | Zastavení produkce | Listopadová inflace | Míra | François Villeroy de Galhau | Obchodování na trzích | Program nákupu aktiv | Nástroj | Výsledky | West Texas Intermediate | HUF | Depozitní sazby | Ekonomické oživení | Dění na finančních trzích | Slabý dolar | EURCZK | Zápis ze zasedání Fedu | Tapering | Irská pojistka | Fundamentální zprávy | Inflační tlaky | Siemens | Šok na trhu | Stellantis | Typ koronaviru | Cena ropy WTI | Bank of America | Špatné výsledky | Opatření proti koronaviru | TIM | Kurz dolaru | Odhady trhu | Vakcína | Silný dolar | Australský dolar | Zelená čísla | Projev Jeroma Powella | Cena zlata dnes | Koruna | Komoditní měny | Eli Lilly | Finanční služby | Cenový index PCE | Výrazný pokles | American Airlines | DJIA | Obchodní přebytky | Shell | Finanční výsledky | Včerejší obchodování | OPEC+ | Hospodářská politika | Francie | Panevropský index STOXX 600 | SAE | Americký výrobce | Onemocnění | Automobilky | Sazby ČNB | Index cen průmyslových výrobců | Dopady koronaviru | Objem | Propad | Britské státní dluhopisy | Platit daně | Oldřich Dědek | Výnosy po inflaci | Výplach na kryptoměnách | Applied Materials | Obavy z recese | Výsledky firem | Výkonnost | HDP eurozóny | Pandemie koronaviru | Oživení v Číně | Oslabení měny | Údaje | Klima | Inverze výnosové křivky | Politika centrální banky | Australské akcie | Asie | Debata | Rozmach nákazy | Aktivita čínských továren | Akcie Volkswagen | Report ADP | Výsledky společnosti | Ceny plynu v Evropě | Exxon Mobil | Český index nákupních manažerů | Očekávání analytiků | Čínské ministerstvo obchodu | Alibaba | Chuck Schumer | Růst spotřebitelských cen v USA | Výsledky průzkumu | Maďarský forint | Regulátor | Průzkumy | Strach z druhé vlny | Nomura | Hlavní indexy | Státní rozpočet | Cena ropy dnes | Republikánští senátoři | Devizové kurzy | IBEX 35 | Průmyslová výroba | Zpomalování ekonomiky | Čínský vicepremiér | Bilion | AMC | NEST | Zájem o dluhopisy | Pfizer | Case-Shiller | Britské libry | Obchodování s akciemi | Sázka | AFP | Studie | EEX | Likérka Stock | Tempo růstu spotřebitelských cen | Joachim Nagel | Dolar | Slabší koruna | První obchodní den | Ant | Cena plynu | Šéf německé centrální banky | Deficit | EDF | Graf | Polsko | Kolaps | Index S&P 500 | Ratingová agentura | Zbrojovka | Reakce trhu | Akcie Bed Bath & Beyond | FRA | Masivní nákupy | Plyn | Patenty | Investiční firmy | Patrick Harker | Tržní situace | Bankéř | Tlumení QE | Ropa Brent | Kering | Posílení libry | Ceny domů | Velmi divoká ropa | Euforie na akciích | Výnosové křivky | Německý akciový index | Pohyb kurzu | Hrubý domácí produkt | Současná situace | Hráči na trhu | Přijetí | Evropa | Nárůst cen ropy | Technické ukazatele | Jackson Hole | Tvrdý brexit | Korporátní daně | HUF/EUR | Energetický sektor | OPEC | Short | Ekonomické události | Argentinské peso | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Snížení sazeb | Poptávka po bezpečných aktivech | Jednání FOMC | Tiffany | Parlamentní volby | Index výrobních cen | Institut Ifo | Johnson & Johnson | Eurodolar | Dopady na ekonomiku | KB | Akciový růst | Akcie Nvidie | Kartel OPEC | Deficit rozpočtu | Bezpečné útočiště | Čínský dovoz | Úspory | Akcie včera | Program nákupu dluhopisů | Thajský baht | Maloobchod | Optimistická očekávání | Růst maďarských sazeb | CVC | Hlavní akciové trhy | Zveřejněná data | Earnings | Americká centrální banka | Inflace v eurozóně | Spotřebitelská nálada | Trump | Dolar k japonskému jenu | Stavebnictví | Devalvace | Hospodářské oživení | Měsíční data | Index volatility | Dnešní růst | Brands | Vir | FTSEurofirst | Index Dow Jones Industrial Average | Britský FTSE 100 | UPS | Silnější dolar | Euroskupina | Výhled na příští rok | Ekonomická aktivita v eurozóně | Dobrá čísla | Obchodování v Asii | High | Finanční krize | Ekonomická situace | Akcie ve Spojených státech | Japonská centrální banka | Euro dnes | Vstupy | Inflace ve Spojených státech | Inflace ve Francii | Index spotřebitelské důvěry | Makro data | GBPUSD | European Energy Exchange (EEX) | Akcie Komerční banky | Indikace | Vysoká cena | Rakousko | Americká data | Turecká centrální banka | Stříbro | Dobré zprávy | Švédsko | TTWO | CHF | Údaje o inflaci | Platby za plyn | James Bullard | Česká koruna | Turecko | Restriktivní opatření | Dopady inflace | Bank of Japan | Vlna koronaviru | OECD | Fáze obchodní dohody | Americké objednávky | Ruský plyn | Investiční společnost | Odvaha | Index Nikkei | Data z americké ekonomiky | LNG | Aktuální problémy | Burza cenných papírů | Libra vůči dolaru | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Dobrá data | Americké akcie | Ceny zemního plynu | Index nákupních manažerů | Britská měna | Dopad pandemie | Nový výhled | Běžný účet | Kongres | Obchodní rozhovory | Domácnosti | Analytici | Divize | Ekonomické ukazatele | Oslabení koruny | Seznam Zprávy | Pozitivní vliv | Drahý kov | Zvýšení úrokových sazeb | Index cen výrobců | Obchodování s korunou | Počet nových žádostí o dávky | Evropská ekonomika | Ziskové marže | Nákupy akcií | Rally na akciích | Dnešní aukce | Biliony USD | Rozpočtový deficit | Útok na Polsko | European Energy Exchange | Audi | Zvýšená volatilita | Nejprudší pokles | Zvýšení sazeb ČNB | Růst výnosů | Mario Draghi | Korporátní zprávy | Trh | Zájem o dolar | Odhad amerického HDP | Snížení daní | Růst sazeb ČNB | Komise | Imperial Brands | Technologické firmy | Volby v USA | Vládní podpory | Erste Bank | JD.com | Americký dolar | Akcie firem | Výrazný růst | Dluhopisoví investoři | Index AEX | Světové ekonomické fórum | Sentiment spotřebitelů | Fed | Indexy PMI | Situace | Zahraniční obchod | Akcie Monety | Splácení dluhu | Velké americké banky | Korekce | Klesající trend | Rakouská vláda | Upozornění | United Airlines Holdings | Rubl | Spotřebitelská důvěra v USA | Důvěra spotřebitelů | Kurz dolar | Pozornost | Země EU | Akcie Pfizeru | Vývoj ekonomiky | Arbitráže | Jednání OPEC | Analytici Morgan Stanley | Pražské burzy | Zveřejnění výsledků | Krize eurozóny | Odveta | Dopad na trhy | S&P 500 | NAFTA | Snižování úrokových sazeb | Akciové indexy v USA | Akcie McDonald’s | Německý soud | Volby v Británii | CNOOC | Luis De Guindos | Kanada | Stagnace | Balík stimulačních opatření | Dolar vůči jenu | JDE | Posílení dolaru | Opatření proti nákaze | Philip Lane | ANO | Stock | Americké zásoby ropy | Volatility | Růst spotřebitelských cen | Firemní investice | ProCent | RBC Capital Markets | Ministři financí | Ceny zboží | Data z pracovního trhu | Rating | Trumpova administrativa | MWh | Futures na Wall Street | Agentura S&P | Miroslav Singer | SNB | Prezident Joe Biden | Dílčí index | Velké banky | Microsoft | Wells Fargo | Trh dnes | Budoucí vývoj | Snížení dividendy | Příležitosti | Tržby | Statistika z USA | Nová strategie | Vládní dluhopisy | Patria Forex | Data z USA | Nejistota | Evropské obchodování | Daňové úlevy | Unijní země | Repo operace | Růst tržeb | Britské firmy | Inflační vývoj | CME | Spotřebitelská inflace | Bitstamp | Pokles cen ropy | HDP v eurozóně | Den nezávislosti | Změny cen | Demokratické strany | Síla dolaru | Pohyby na finančních trzích | Finanční rezervy | Long pozice | Siemens Energy | Dollar Tree | Obchodování akcií | Kurz dolarů | Nižší růst | Silnější euro | Exporty | CME Group | Jihokorejský won | Výskyt koronaviru | Drahé energie | Masivní propad | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Vývoj eura | Světová banka | Deficit nabídky | Index Nasdaq | Představitelé americké centrální banky | Mexické peso | Úsilí | ECB dnes | Penzijní fond | Bankovní akcie | ABN AMRO Bank | Zpřísnění sankcí | Rizikovější aktiva | Obchodování na forexovém trhu | Pokles úrokových sazeb | Vývoj úrokových sazeb | Eurozóna | Výpadky | Objem obchodů | Zisky akcií | Velké zisky | FIAT | Podpůrná opatření | Japonsko | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | Propad evropských akcií | Kurzový vývoj | Akcie ConocoPhillips | Koruna dnes | Zrušení plánovaných cel | TLTRO | Gazprom | Akcie v USA | Centrální banka | Klíčové centrální banky | Andrew Bailey | Inflace v Británii | Exxon | Zájem o rizikovější aktiva | Vlny koronaviru | Devizové intervence | Vývoj dolaru | Polský zlotý | Německá vláda | Tržní sentiment | Apreciace | QE | Pohyb trhu | Útok na Ukrajinu | Nový šéf Fedu | Kurzový závazek | Zpracovatelský průmysl | Vystoupení šéfa Fedu | Bund | Patria Plus | Plány Fedu | Donald Trump | Čistý zisk | Pozitivní zpráva | Jádrová inflace | Twitter | Cílová cena | Fluktuace | Krach | Impeachment | Zasedání americké centrální banky | Odpor | Activision | Výhled poptávky po ropě | Margin call | Centrum | Portugalsko | Společnosti | Spotová cena | Zpomalení ekonomiky | Další růst | Aktivita v průmyslu | Zprávy o vakcíně | Výsledky bank | Kurz české měny | Řetězec | Reálné ekonomiky | Bankovní tituly | PEPSICO | Nepříznivý vývoj epidemie | Pensylvánie | Euro Stoxx Banks | Robert Kaplan | La Repubblica | Realizace zisku | Záchranný program | Rizikovější investice | Český maloobchod | Německá kancléřka | Nízká volatilita | Certifikace | Komodita | Dopad na sentiment | Activision Blizzard | CZK | Reuters | AMC Entertainment | Přebytek zahraničního obchodu | Růst cen plynu v Evropě | Baidu | Londýnská burza | Růst HDP | Situace na Ukrajině | Zprávy z Fedu | Evropské akciové indexy | Chevron | Kurzy koruny | Kompozitní index | Patria finance a.s. | Škoda | Negativní vývoj na akciových trzích | Německý index DAX | Americká centrální banka FED | Depozitní sazba | Vakcína proti koronaviru | Propad na Wall Street | Akciový index Dow Jones | Obavy o poptávku | ISM | Rolování | Zásoby ropy ve Spojených státech | Předseda | Finanční trhy dnes | Zavedení cenového stropu | Utahování měnové politiky | Obavy z brexitu | Růst dluhopisových výnosů | FTSEMIB | Růstový impuls | Obchodníci | Index nových zakázek | Tištění peněz | Velké technologické firmy | Čínské akciové trhy | Indexy aktivity | Přerušení dodávek zemního plynu z Ruska | Boeing | Dow Jones a S&P 500 | Příkaz | HDP v USA | Ekonomiky | Akcie Netflixu | Organizace ADP | Bernie Sanders | Záporné sazby | Bělorusko | Rychlý růst | Reakce koruny | Fundamenty | Tržní optimismus | Analytika | Signály Fedu | Fiskální stimul | Evropské banky | Série poklesů | Apple | Libra | Jerome Powell | GameStop | Opatření centrálních bank | Bidenův plán | Zvýšení základní úrokové sazby | Dna | CFD | Nová data | Provozní zisk | Evropská unie | Růst ceny zlata | Cvičení | Zvýšení základní sazby | Financovat | Obchodní dohoda s Čínou | Návrat poptávky | USDCZK | Příprava | ConocoPhillips | Čínské měny | Řecko | Eric Rosengren | Panické výprodeje | EUR/HUF | Platební bilance | Nálada investorů | Jednání o brexitu | Hlavní akciové indexy | Londýnský index FTSE 100 | Akciové zisky | Americký index S&P 500 | Jednání ECB | Alibaba Group | Nový rekord | Bankéři z Fedu | Obchodní spory | Nálada na globálních trzích | Úroky | Nová mutace koronaviru | Severomořská ropa | Refinitiv | Mandát ECB | Plodiny | Americký průmysl | Analytici Patria | Vyhlášení obchodní války | Pokračování expanze | Akce centrálních bank | Cyklické akcie | Banka | Cena | Silné oživení | Mimořádné vládní podpory | Finanční rizika | Levnější ropa | Silný trh | Objem peněz | ING | Air | Růst ekonomiky eurozóny | Akcie dnes | Invaze | Globální rizika | Ztráta | Růst pražské burzy | Zápis z posledního zasedání Fedu | Izrael | Ceny akcií | Financování vlády | Inspirace | Rozpočet | Měny rozvíjejících se zemí | TABAK | FTSE | Mezinárodní investoři | Klíčové oblasti | Obchodování Futures | S&P500 | Prodeje domů | Největší pády | Orbán | Čínská ekonomika | MUFG | Ceny | Prudký pokles | Koronakrize | Technologie | Energetická krize | Dopolední obchodování | ČNB | Šíření viru | Přenos | Ekonomické fórum | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Ranní zpráva | BioNTech | Pokles | Ceny komodit | Zahraniční investice | Výběr zisků | Útlum aktivity | Margin | Nvidia | Velikonoce | Rating AAA | Biogen | Zaměření investorů | Vyšší riziko | Růst firemních zisků | Bilance běžného účtu | Dolarové páry | Úvěrové podmínky | Vliv na obchodování | Švýcarská centrální banka | Akcie Tencent | Česká republika | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Rezervní měna | Prohlášení | Americký trh | Konkrétní plán | Rabobank | Vybírat zisky | Euro vůči dolaru | Index ISM | Tržní očekávání | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Zisky dolaru | Koruna sílí | Americká ekonomika | Akcie Virgin | Zelené energie | NVDA | Kurz koruny | Počet žádostí o podporu | Maďarský premiér | Tržní panika | Americké státy | Akcie Siemens | Vývoj kurzu koruny k euru | Rada guvernérů | Tomáš Holub | Alibaba Group Holding | Centrální bankéři | COVID-19 | Negativní dopad | BlueBay Asset Management | Google | Blue chips | Interpretace | Růst mezd | Regulátoři | Blue-chip | Remdesivir | Ropná pole | Evropská centrální banka | Index cen | Německý ministr financí | Dow Jones Industrial Average | Dodávky plynu do Evropy | Slušné zisky | Neshody OPEC | Index PX | Čínská vláda | Vánoce | Daně | Růst americké ekonomiky | Akcie Activision Blizzard | Lídři | Moneta | Spotová cena zlata | Mutace koronaviru | První fáze | Rizika | Kryptoměna | ECB | Růst cen nemovitostí | BAT | Pracovní trh | Zprávy z trhů | Pokles indexu | Úrokové sazby | Brokerské společnosti | Coinbase | Argentina | Česká ekonomika | Americké produkce | Institucionální investoři | Momentum | Řešení Brexitu | Daně z příjmů | British Airways | Pozitivní sentiment | Akcie Shell | Horší data | Kurzy | Pšenice | CBOE | Fond | Finanční prostředky | Růst zisků | Zisky | Velký růst | Best Buy | Konsensus | Ekonomické údaje | Epidemiolog | BNP Paribas | Conference Board | Akcie Boeingu | Historické rekordy | Obchod s ropou | Globální ekonomika | Osobní výdaje | Konsolidace na akciích | Vývoj inflace | Kurz české koruny | Summit G20 | Miliardy eur | Akcie Visa | Čínský růst | Výnos desetiletých dluhopisů | Růst ceny | Benchmarky | Nákupy Fedu | Přehled kurzů | Ministr zahraničí | Zboží dlouhodobé spotřeby | Voda | Indikátor | NBP | Situace na trhu práce | Splatnost | Vysoké valuace | Delta Air Lines | Ratingové agentury | Manuál | Společná měna | Vývoj cen ropy | Cena zlata | Propady na akciových trzích | Forward | SPAD | HSBC | Množství peněz | Ekonomiky eurozóny | Dnešní zprávy | Zinek | Euro STOXX | Otevírání ekonomik | Zlepšení nálady | Turecký prezident | Tržní nálada | Navýšení kapitálu | Epidemiologická situace | Růst cen | Spekulace na růst | Drahé kovy | Vyšší sazby | Dluhový strop | Moskva | Měnová politika | Akcie Apple | Řešení obchodního sporu | Asset management | Býčí trh | MSCI World | IOER | Nová makrodata | Repo sazby | Pád cen | Dolar a ropa | Dnes na trzích | Statistici | Financování | Byznys | Index pražské burzy | Nastavení měnové politiky | Růst čínské ekonomiky | Etherea | Fitch | Trumpův impeachment | Historická minima | Výrobce čipů | Slušný zisk | Finance | Otevírání ekonomiky | Omezení dodávek | Stres | Prostor pro pokles | Guvernér | Americká lehká ropa | Pozastavení obchodování | Turecké liry | Kroky ČNB | Pokles ekonomiky | Oslabení japonského jenu | Republikáni | Psychologie | USDJPY | Zprávy z USA | Velké riziko | Poptávka | Express | Zasedání Bank of England | Zavedená cla | Zvýšení produkce | Americké banky | Rozpočtové politiky | Globální trhy | Denní pokles | Politické napětí | Obchodování na akciových trzích | Investor | Maďarská měna | Pierre Moscovici | Obchodovat | Dnešní čísla | Korekce na akciích | EUR/MWh | Zvýšení inflace | Spotřebitel | Britský trh práce | Pokles akcií | Hospodářský růst | Prezident Fedu | Nové rekordy | Kurz měny | Posílení eura | Parita | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | Vývoz plynu | Akcie technologických firem | Akciová rally | Uzavření trhů | Technologický Nasdaq | Dluhová krize | WTI | Otevřená pozice | Bod | Stavební výroba | Solidní růst | Počasí | Podmínky na trhu | Reporty | Medvědi | Naftogaz | GfK | PRIBOR | Pokladniční poukázky | Úrokový diferenciál | Euro-dolar | Obchodování dnes | Co bude | Data PMI | Pfizer a BioNTech | Klouzavý průměr | Růst akcií | Ruský ministr | Akcie PepsiCo | Fiskální balík | Americká měna | Vyšší daně | Nord Stream | EMU | Saúdská Arábie | Zájem o akcie | Christine Lagardová | Pokles zásob | Ziskovost | Bankéři | Ropný průmysl | Sázet | Podnikání | Měny regionu | Cena ropy | Jaderné elektrárny | Inflace | Problémy | Ocel | Obavy z koronaviru | HZL | Inflace ve Velké Británii | Marže | Valuace akcií | Využití kapacit | Akcie bank | ROCE | Domácí měna | Německá ekonomika | Statistiky z trhu práce | Zobchodované objemy | Nejlepší kurzy | Státy EU | DAX | HDP | Diskont | Předběžné výsledky | Trh kryptoměn | Odhad růstu ekonomiky | Alphabet | Členské státy | Zkušenosti | Firma | Zasedání měnového výboru | Zbrojovky | Signály | Omikron | Protekcionismus | Micron Technology | Vysoké zisky | Lira | Devizový trh | Lídr republikánů | Načasování | Futures na ropu | Erste | Komerční banka | IHS Markit | Ropa | Výplach na trzích | WELL | Ekonomické recese | Statistiky | Ekonomická rizika | Stoxx 600 | Zahájení obchodování | Světová ekonomika | Růst průmyslu | Čínský index | SAP | Dluhopisové trhy | Hlavní index PX | Konzervativci | Makléř | FX | Index PMI | Ben Bernanke | Ekonom | Morrisons | Neomezené množství | Nový typ koronaviru | Světové finanční trhy | Deutsche Bank | Čínské investice | Kartel OPEC+ | Američané | Kurz | Market | Referendum | Nancy Pelosiová | Unicredit | Ropa a Plyn | Strop pro elektřinu | Zasedání amerického Fedu | Pokles výnosů | Bali | Akcie padají | Milánská burza | Reakce eura | Polská měna | Francouzská centrální banka | Vývoj komodit | Restrikce | Program pomoci | JPM | Strach z viru | Merck | Optimismus | Facebook | Rozhodování | Pohyby eura | Cena ropy klesá | Hliník | Růst dolaru | Rozjednané prodeje domů v USA | Situace v Hongkongu | Krize v eurozóně | Holubice | Francouzský CAC 40 | Index Euro Stoxx 600 | Washington Post | Prezident USA | Měď | Proinflační | Stock Spirits | Fiskální stimuly | Boj s koronavirem | Negativní vývoj | Bezpečné dluhopisy | Konglomerát | Prohlášení guvernéra Rusnoka | Rozvíjející se trhy | Akcie na pražské burze | Euro | AUD | Bod zlomu | Evropské akciové burzy | Výsledek amerických voleb | Dohoda mezi EU a Británií | Empire State Index | Schodek rozpočtu | Německá průmyslová výroba | Akcie na Wall Street | Kurz franku | Spekulace na pokles | Odložení voleb | Pegas Nonwovens | Domácí data | Jasný směr | Přerušení dodávek ruského plynu | Risk | Dodávky ropy | Statistiky z eurozóny | Predikce | Zavření škol | Prima | Kypr | Citigroup | Čínský vývoz | Christine Lagarde | České výnosy | Hospodářství | MIB | Hlavní akciové indexy v USA | Čínský export | Stagflace | Pražský index PX | Výnosy státních dluhopisů | EV | EBITDA | JP Morgan | Obchod | Zpomalení růstu | Obchodní aktivita | Nálada na Wall Street | Růst ekonomiky | Vývoj kurzu eura | Navýšení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomické aktivity | Ekonomové | Santa Claus Rally | Trh je nervózní | Vývoj na akciových trzích | Jednání ČNB | Rada ČNB | Základní úroková sazba | Prodeje existujících domů | Intermediate | Globální akciový index | EU | MSCI All-Country | Cenové stability | Archegos | Zasedání ECB | Credit Suisse | Take-Two Interactive | Portfolia | Akciové trhy v Asii | Převis | Maloobchodní tržby v Německu | Inflace v Německu | Kurz domácí měny | Kotace | Deutsche Lufthansa | Koronavirové krize | Vývoz | Index výrobní aktivity | Energetické firmy | Prodeje akcií | Světové finanční krize | Počty nových případů | Týdenní zpráva | Aktivity v eurozóně | Členské státy EU | Akcie Credit Suisse | Televize Sky News | Finanční tituly | Samsung | Recese | Slabší akcie | Opatrnost před daty | Akcie a euro | ASML | Nízká inflace | Švýcarský frank | Báze | Chuť riskovat | Erdogan | Obchodní smlouvy | Technologický index Nasdaq Composite | Průmyslová výroba v Británii | CZK/EUR | Růst globální ekonomiky | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Akcie Applu | Eskalace konfliktu | Kyjev | Burzovní indexy | Největší propad | Úroky z dolarových dluhopisů | Počet nových žádostí o podporu | Miliardy | Firemní dluhopisy | Spekulace | Koronavirové pandemie | Ropa roste | Růstový trend | Americké burzy | Hodnota indexu | Internetové firmy | Daňové reformy | Nálada na akciových trzích | Fúze AT&T s Discovery | Know-how | Frank | Goldman Sachs Group | Ministři | Prudký propad | Změna politiky | Cenový strop na ruskou ropu | Negativní nálada | Kurz eura | Durace | Dnešní zpráva | Větší korekce | Čínské indexy | Vystoupení z EU | Británie-EU | Silné euro | Ekonomický poradce | Změna sazeb | Uznání nezávislosti | Kurz eurodolaru | Patria Finance | Ceny energií | Lufthansa | Hospodářské vyhlídky | Americké indexy | Washington | Globální HDP | Dávky v nezaměstnanosti | Unipetrol | Snížení produkce | Výkon dolaru | Ratingová agentura S&P | Ceny potravin | Politická nejistota | Rychlý růst mezd | Japonský jen | Index důvěry | Desetileté dluhopisy | Index FTSE 100 | Měnový kurz | Základní sazby | Japonský premiér | Likvidita trhu | Čínský průmysl | Úspěchy | Zápis z Fedu | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Averze vůči riziku | Atlantik | Denní změna | Prezident Donald Trump | Rostoucí inflace | Předpokládaný vývoj | Technologický sektor | OSN | Soud | Panika | Výrazný pohyb | Nákaza koronavirem | Cena elektřiny | Euro posiluje | Blockchain | Kanadský dolar | Summit Evropské unie | Agentura Fitch | Údaje z Číny | Vlna výprodejů | Bondy | Intervence centrální banky | Zásoby ropy | Americké volby | Evropské méně | Ceny plynu | Ruský Gazprom | Světové ekonomiky | Nord Stream 1 | Benzín | Produktivita práce | Česká vláda | Rostoucí ceny | Trend | Trailing Stop | Cenová válka | Pokles sazeb | Dow Jones Industrial | Výprodej dluhopisů | Oslabení | Kroky Fedu | Dnešní kurz | Směr trhu | Míra inflace | Windfall tax | Předseda Evropské rady | Manufacturing | PBOC | Spotřebitelská důvěra | MMF | Biotechnologické společnosti | United Airlines | Průmyslová výroba v eurozóně | CNN | Pomalé oživení | Spotify | Ekonomický výhled | Finanční ukazatele | Snížení emisí | Nařízení | Americká cla | Verizon Communications | Míra nejistoty | Sazba hypoték | Vzestup ceny | Ceny benzínu | RISK-ON | Americký IT sektor | Negativní zprávy | Schodek | Americký Senát | Bankovní sektor | Indexy | Citi | Obchodování v Evropě | Zvyšování sazeb | Odliv peněz | Oživení poptávky | Obchodní bilance | Severomořská ropa Brent | Pimco | Německý index IFO | Zpřísnění měnové politiky | Finanční polštář | Mezinárodní měnový fond | Japonská měna | Guvernér centrální banky | Fixing | Průmysl | Bazický bod | Nizozemský premiér | Očekávané výsledky | Lehká ropa WTI | Verizon | Výrobní inflace | Tempo růstu | Meziroční růst spotřebitelských cen | Odkup akcií | Snížení daně | Bilance ECB | Aktivita firem | Bankovnictví | Libye | Aerolinky | Pohonné hmoty | Asijské obchodování | Americké dluhopisy | Forex obchodování | BASF | Americká výnosová křivka | Biliony | Divergence | Faktor Trump | Bilion dolarů | ETF | Trend dolů | Akcie klesají | Akciové trhy | Výprodeje akcií | Kurzy měn | České dluhopisy | Červnový kontrakt | Hlavní evropské indexy | Omezení těžby | Měnový výbor Fedu | Větší zisky | Myšlenka | Moneta Money Bank | Saúdové | Ceny drahých kovů | Varování | Guidance | Družba | Obavy z omikronu | Akcie výrobců vakcín | Černé zlato | Šéfka Fedu | APP | Ekonomika Spojených států | Ministr zdravotnictví | Akcie aerolinek | Long | PFNonwovens | Rally | Reálná ekonomika | Western Digital | Inverzní výnosová křivka | Bankovní rada | Smíšené obchodování | Komoditní index | Euro Stoxx 600 | Růstové tituly | Macron | Výrazný propad | Pandemie | Cenové indexy | Zasedání České národní banky | SARS | Členství v EU | Bear | Výplatní poměr | Klid | Osobní příjmy | Aktiva | Pokles inflace | Neomezené nákupy Fedu | Začátek výsledkové sezóny | Prodejní tlak | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | Vývoj finančních trhů | Ministerstvo financí | Zasedání centrální banky | Výprodej | Discovery | FOMC | Indexy na Wall Street | Problémy v dodavatelských řetězcích | České měny | Index německých akcií DAX | Ceny ropy dnes | Akcie Deutsche Bank | Business | Evropští investoři | Investiční společnosti | Indikátory | Arizona | Protiinflační kroky ČNB | Obor podnikání | Slábnoucí dolar | Zdanění | Pokles cen | TikTok | Čínská centrální banka | Cena stříbra | Index euro | YouGov | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Program kvantitativního uvolňování | Nový týden | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | ČNB Tomáš Nidetzký | Fiskální politiky | Španělský IBEX 35 | Zdravotnictví | Energetické krize | Akcie Tesly | NZD/USD | Výnosnost | Spekulanti | Čínské akcie | Ministryně financí | Diskontní sazba | Brazílie | Vývoj na finančních trzích | Jihoafrická republika | Sentix | Robert Holzmann | Trhy dnes | Zákaz cestování | | Pochybnosti | Transakce s kryptoměnami | Výsledek voleb | Černý pátek | Členské země | Špatné zprávy | Zisky firem | Majetek | Ruská vláda | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Sky News | Akcie Sanofi | Řetězce | Období nejistoty | Sentiment | Zrychlení inflace | Dnešní statistiky | Kurzové riziko | WEF | Stoxx Europe 600 | Šéf společnosti | Růst úrokových sazeb | Politika | Hospodářské recese | Nálada na trhu | Riziková aktiva | Hospodářskopolitické stimuly | Letecké společnosti | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Reálné výnosy | Komunikace | Čínský prezident | Dnešní seance | Novavax | Americké futures | Strach z inflace | BHP | Pravidla hry | Nike | Oslabování eura | Forint | Nálada podnikatelů | Americké akcie dnes | Velká Británie | Evergrande | Německý průmysl | Makroekonomická data | PLN/EUR | Nová čísla z Německa | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Citibank | Si Ťin-pching | Zasedání FED | Pokles průmyslové výroby | Členové bankovní rady | Dnešní kalendář | Průzkum PMI | Úrokový výnos | Obchodování na devizovém trhu | Optimismus investorů | Nálada | Aktivita ve službách | Indie | Letectví | Měnové páry | Energetická krize v Evropě | Technologické akcie | Obchodní spor | EdF | Měnové politiky | Komoditní index Bloombergu | Centrální bankéř | Intel | Země eurozóny | Index volatility VIX | Výprodej akcií | Hospodářská recese | Ekonomika | První zvýšení sazeb | Oxford Economics | Výnosová křivka | Zpomalení světové ekonomiky | Historická maxima | Ekonomická data | Elektřina | WTO | Politika centrálních bank | Situace v průmyslu | Fiskální strana | Hospodářské noviny | Úroková sazba ECB | Karanténa | Zlevnění ropy | Pandemický program | Investiční aktivity | Sankce | Soukromí zaměstnavatelé | Commerzbank | Varianty koronaviru | Společnost Macy’s | Zhodnocení | Výkyvy kurzu | Americký kongres | Ceny zlata | Výplaty dividend | Výhled | Vývoj trhu | Velmi volatilní | Členové OPEC | Jan Kovalovský | České akcie | Futures na indexy | ESM | Halliburton | Auta | Americký akciový index | Akcie v Hongkongu | Komerční banky | Vypálení íránských raket | Evropský blue chip | Strach z koronaviru | Americký trh práce | Summit EU | Deriváty | Ethereum | Akciový trh | Akcie Moderna | Vysoké ceny | Japonská ekonomika | Embargo | Zápis Fedu | Bilance Fedu | Hry | Digitální daň | Tlak na akcie | Akciový index DAX | Indexy nákupních manažerů | Počty nakažených | Nový býčí trh | LVMH | Energetické společnosti | Krátkodobé dluhopisy | Propouštění | Česká inflace | Zaměstnanci | PayPal | Hodnocení ekonomiky | Technologický index Nasdaq | Politika Fedu | Evropský trh | Hrozící lockdowny | Finanční trhy | Optimismus na trzích | Česká národní banka | Burza dnes | Výsledek zasedání Fedu | Skeptický Fed | Dobrý výsledek | Data o inflaci | Expanze | Balík sankcí | Index DJIA | Největší ekonomika | Hospodářský cyklus | Šance | Fondy | Dlouhodobý trend | Konsolidace | Poptávka po dolaru | Londýnský index | Komise pro cenné papíry | Ukrajinský prezident | Bílý dům | Situace v Číně | ČEZ | Austrálie | Financial Times | USD za barel | Philips | Nikkei 225 | Počet nakažených | Poptávky po ropě | Spread | CZK/USD | Obavy investorů | Aktuální situace | Theresa Mayová | Nevada | FOMO | New York | Riziko korekce | St. Louis | GS | Saldo zahraničního obchodu | Krize | Bernstein | Obligace | Pád akcií | Rizikový apetit | Ceny ropy Brent | Zajišťování | Růst cen výrobců | Epidemie koronaviru | ČNB dnes | Zotavení ekonomiky | Zájem o riziko | Obchodní dohody | Situace v Afghánistánu | Ekonomické zprávy | Zpřesněná data | Applied Materials | Intradenní vývoj kurzu | Situace na trzích | IBEX | Omezení produkce | Zpětný odkup akcií | Republikánský prezident | Uvalení sankcí | Ceny plynu a elektřiny | Mimořádný stav | G20 | Currencies | Slabá čísla | Pokles poptávky | Oslabení dolaru | Společnost Moderna | Objednávky | Kurz libry | Pozitivní očekávání | Akcie ve světě | Prezident Erdogan | APEC | Rally na ropě | Prezidentské volby | Dollar | Výnosy německých dluhopisů | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Akcie Meta | Dolarový index | Deeskalace | Globální trh | Boj proti inflaci | Sazby | Americké výnosy | Generální ředitel | Ceny aktiv | HN | Devizové rezervy | Akcie Stock | Sázky na pokles | Problémy v Číně | Cíle | Burza | Vyšší inflace v Německu | Semináře | Ceny dluhopisů | SPX 500 | LTRO | Index MSCI | Guvernér Rusnok | První odhad | Americká inflace | Zvyšování úrokových sazeb | Investovat do akcií | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Likvidita | Žádosti o podporu | Americká administrativa | Reinvestice | Zákaz výplaty dividend | Test na koronavirus | Rozhovor | Porsche | Španělský IBEX | Švýcarské banky | Transakce | BMO | Účinnosti vakcín | Březnová data | Dnešní údaje | Slabší dolar | Technologický index | Devizy | Měny | Obchodní jednání | Trh s kryptoměnami | Snížení úrokových sazeb | Vývoj koruny | Sankce proti Rusku | Firemní zprávy | MasterCard | Vzestup inflace | Bezpečnost | Zaměstnanost | Výroba v Německu | Profitovat | MNB | Glencore | Irsko | Rozjednané prodeje domů | Energie | Důležité zprávy | Plynová krize | Justice | Rolování kontraktů | Prezidenti a premiéři | Macy’s | Tradeři | Značný pokles | Fed dnes | Dividendy | Finanční centrum | Měna | Inflace v prosinci | Jasný signál | Dodávky plynu | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Jamie Dimon | Trading | Finanční sektor | Oslabení eura | Ropa dnes | Teroristický útok | Uvolnění měnové politiky | Sympozium | MSCI | Salesforce.com | Karanténní opatření | Dílčí indexy | Patria Direct | Snap | Index podnikatelské aktivity | Výnosy | Spotřebitelská poptávka | Ekonomické zotavení | Miliardy dolarů | Libra k dolaru | Růst aktivity | Nové restrikce | Růst poptávky | Opatření na podporu ekonomiky | Nabídková cena | Přelom roku | JPMorgan | Německé akcie | Akcie Erste Bank | Uhlí | Reakce investorů | Data z Německa | Regionální měny | Globální finanční trhy | Nové prognózy | EFSF | Patria.cz | Sberbank | Sentiment na trzích | Světová zdravotnická organizace | Západní ekonomiky | ABN Amro | Prezident Putin | Zlotý | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Odhad letošního růstu ekonomiky | Partneři | IPO | Rusko | Smíšené výsledky | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Akcionář | Snižování daní | Fixní kurz | Provozní marže | Vicepremiér | Poradce | Mojmír Hampl | Reálné úrokové sazby | Obchodní den | Pinduoduo | Další růst sazeb | Růst cen plynu | Makroekonomické události | Zkušenost | Pakt stability | GBP/EUR | Signál | Írán | Zdražování | Protiepidemická opatření | Růst na pražské burze | Výsledkové sezóny | Západoevropské akcie | Britská vláda | Citrix Systems | Rotace | České sazby | Výsledky německých voleb | ADP | Obavy z viru | Square | Gazprombank | Napětí mezi Čínou a USA | Repo sazba | Biliony dolarů | Kupní síla | Úbytek | Joe Biden | Termínový kontrakt | Ropy | Historie | Volné peníze | Důvěra amerických spotřebitelů | Nové žádosti o podporu | Americké akciové indexy | Základní sazba | Pracovní síly | Člen bankovní rady | Větší riziko | Výdaje | Guvernér české národní banky | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Společnost | List The Wall Street Journal | Aktivita v sektoru služeb | Sázky | Stimuly | Ministr hospodářství | Diamondback Energy | Mezinárodní obchod | Maloobchodní tržby v USA | Dnešní německé Ifo | Zvýšení volatility | Zmírnění rizik | Kurzotvorné zprávy | BlackRock | Utažení měnové politiky | Negativní výhled | Vysoká volatilita | Kurz britské libry | Zisky dluhopisů | BMW | Jestřábí Fed | Cena akcií | Guvernér ČNB | Target | Bezpečné měny | Volatilita trhů | Mark Carney | Regulace technologických firem | Výkon německé ekonomiky | Špatná data | Upozornění na rizika | Rozšíření | Dopad koronaviru | CAC40 | Akcie Biogen | BBVA | Západoevropské trhy | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Země OPEC | Ropný trh | Americká spotřebitelská důvěra | Rishi Sunak | Burze | Buy | Eura | Tisková konference | Neúspěch | Citrix | Koruna posiluje | Měna eura | Ztráty | Obchodní příměří | Nízká nezaměstnanost | Inflační cíl | Nizozemsko | Organizace | Fiskální balík v Německu | Výrobci aut | Alipay | Britský FTSE | DIW | Ryanair | Poptávka po akciích | Americké firmy | VIX | Inflační data | Trumpův projev | Růst | Problémy s likviditou | Dopad na finanční trhy | Vyšší úroveň | Akcie společnosti Alphabet | Hodně peněz | Index Dow Jones Industrial | Ceny surovin | Fed včera | Polská centrální banka | Evropský akciový trh | Akcie ČEZ | Energetické komodity | Inflační výhled | Příjmy | Komodity | Pohyby cen | Kmen koronaviru | Hospodářské výsledky | Pohyby na trzích | Odhad letošního růstu | Risk-off | Zajištění | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Domácí měny | IAG | Měnový výbor | Inflace v Číně | Výnosy amerických státních dluhopisů | Akcie Goldman Sachs | CNY | Propad cen ropy | Snížení inflace | Stabilita | Americký ISM | Daň z mimořádných zisků | Fúze | Růst průmyslové výroby | Oživení globální ekonomiky | Americké statistiky | Index | Wall Street Journal | Market rally | Expirace opcí | Pohyby kurzu | Dow Jones | Investiční tipy | Rychlý růst cen | Lockdown | Merkelová | Hlavní americké indexy | Akcie Alibaba | Cenový index | Čínský trh | Fundament | Měnové stimulace | Bohatství | Kanadská centrální banka | PMI pro sektor služeb | Malý prostor | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Obchodní vztahy | Úročení | Útlum ekonomiky | Akcie čínských firem | Výsledková sezóna | Měnové trhy | Ceny nemovitostí | ČTK | Kurz euro | Index STOXX Europe 600 | Valuace | Futures na americké indexy | Vývoj eurodolaru | Akciové indexy na Wall Street | Volatilita na finančních trzích | Dluhopis | Platina | Pád libry | Sbor volitelů | Vladimir Putin | PPF | Šíření nákazy | Dluhopisy Itálie | Druhá vlna | Bolševické revoluce | Uvolnění rezerv | Průmyslové kovy | Amsterdam | Propad zaměstnanosti | Archegos Capital | Vlna na akciích | Akcie | Forex.cz | Velké ztráty | Nervozita na trzích | CAD | Posilování domácí měny | Nálada na finančních trzích | Zásah centrálních bank | Americká cla na čínské zboží | American Express | Výplach akcií | Astrazeneca | Dolar zpevňuje | Ministři financí eurozóny | Eurodolar dnes | Britské dluhopisy | Plán EU | VAT | Ministři financí EU | Put | Prodloužení přechodného období | Akcie Salesforce.com | Výkon domácí ekonomiky | Analýza | Uklidnění v Číně | Vývoj kurzu USD | Program nákupů dluhopisů | Strach ze sankcí | Americké vlády | Dolar slábne | Bilance zahraničního obchodu | Týden na trzích | Rostoucí šance | Odhady analytiků | Zoom Video Communications | Poptávka po ropě | Důsledky koronaviru | Investování | Akcie farmaceutických firem | Randal Quarles | Statistiky z Číny | Stimul | Dluhopisy EU | Rezistence | Ekonomický růst | Průzkum Reuters | Sektor služeb | Zesílení inflačních tlaků | Obnova ekonomiky | Účinné vakcíny | Akcie Lyft | Napětí mezi USA a Čínou | MF Global | Španělsko | Využití ESM | Jestřáb | Ruský útok na Ukrajinu | Napětí na trzích | Zisky české měny | Měnové krize | USD JPY | Neomezené nákupy | Omezení kvůli koronaviru | Očekávaný růst | Daimler | Propad indexu | Riot Blockchain | Prezidentská debata | Efekt na trhy | Akcie Biogenu | Nákup aktiv | Posílení | Ministr obchodu | Bydlení | Zemědělství | Odvětví | Pracovní místa | Japonský index Nikkei | Krypto trh | Velká akvizice | Protistrana | Měny v regionu | Globální akcie | Vakcinace | Ericsson | Včerejší seance | Extrémní růst | SEC | Viceguvernér ČNB | Průmyslové podniky | Energetické problémy | Riziko | O2 | Aktivita ve výrobním sektoru | Italský dluh | Poradce premiéra | Americký dolar dnes | PMI pro sektor | Průmyslová výroba v Evropské unii | Oživit ekonomiku | Železná ruda | Nasdaq Composite | Trpělivost | Ekonomika USA | Německé maloobchodní tržby | Cenové války | Data z trhu práce USA | Slabé měny | AbbVie | Rozhodnutí britské centrální banky | Čínské akcie dnes | Nejistota na trzích | Sazby Fedu | Ceny energií v Evropě | Akciový index S&P 500 | Hlavní akciové indexy na Wall Street | Situace na akciových trzích | Americký index | After-market | Omezení dividend | Šéf banky | Praní špinavých peněz | Patrie | Vláda v Berlíně | Obchodní dohoda | Výnosy italských dluhopisů | Covidové uzávěry | Velké firmy | Visa | M5S | Americké centrální banky | Evropské indexy nákupních manažerů | Zdravotní péče | Turecké akcie | Tajné služby | První obchod | Bezpečnostní situace | IPO Ant Group | Symposium v Jackson Hole | Solidní výsledky | Ministr financí | Počet nezaměstnaných | AAA | Bloomberg | ADR | Zpřesněná data o HDP | Platby za plyn v rublech | Brexitová jednání | Kvantitativní utahování | FTSEurofirst 300 | Ministerstvo obchodu | EK | Nové regulace | UBS | Světové akciové trhy | IT sektor | Tomáš Vlk | Experimentální vakcíny | Nový kmen koronaviru | Lael Brainardová | České koruny | Maloobchodní sektor | Objem stimulů | Výnosy řeckých dluhopisů | Ruské akcie | Hlavní ekonom | Zadlužení | Zprávy z Řecka | Recese v Evropě | Richard Clarida | Týdenní výhled | Burza FTX | Obchodní války | Spoření | IPO Porsche | Vakcína na koronavirus | Technologické společnosti | Indigo | Snižování sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Zhoršení nálady | Revize amerického HDP | Propad akcií | Libra klesá | Pokles ceny | Zdražení ropy | Akcie Activision | Statistika | Louis Vuitton | Hospodaření | Masivní pohyby | Štěstí | Akcie v Americe | Dění kolem brexitu | Odchod z EU | Konec roku | Propad ropy | Motivace | Další pokles | HDP USA | Úrokové sazby Fedu | Obchodování s českou korunou | Rozhodnutí Číny | Dividenda | Boris Johnson | Dění na Ukrajině | Malé ztráty | Drahé komodity | Posilování české koruny | Analytik | Rekordní minimum | Slabší euro | Cena železné rudy | Prezident Trump | Burzy cenných papírů | Americké měny | Mutace viru | Kapitálové trhy | Akciový index | Německé volby | Přehled | Euro k dolaru | Dnešek na trzích | Spotřebitelské ceny | Aktuální prognóza | Vývoj kolem brexitu | Prognóza ČNB | Očekávání trhu | Oživení světové ekonomiky | Neomezené QE | Maersk | Dnešní makrodata | Intervence NBP | Akcie v západní Evropě | Zasedání britské centrální banky | Zvýšení těžby | Koruna euro | Novozélandský dolar | Krátkodobé dno | Americké úrokové sazby | Japonský HDP | Vyhlídky ekonomiky | Čínské oživení | Dolar vůči koruně | Michael Bloomberg | Akcie Alibaby | Index Nasdaq Composite | Hotovost | Ford Motor | Německo | Aleš Michl | Home Depot | Dobrá nálada | Německé dluhopisy | Výnosy britských dluhopisů | Disney | Americký HDP | Zajištění proti inflaci | Setkání G20 | Pražský PX | Walmart | Přerušení dodávek zemního plynu | Vice | Americká centrální banka dnes | Sílící dolar | COMP | Americký desetiletý výnos | Výraznější pokles | Lék na COVID-19 | Slabé euro | Jihoafrický rand | Bezpečnější měny | Aktivum | Americké akciové trhy | Kov | Podstupování rizika | Viceprezident | Prognózy inflace | Ruská ropa | Objem poskytnutých úvěrů | Státní dluhopisy | Zprávy z ekonomiky | Výprodej na Wall Street | Moody's | Vývoj ropy | Čínská makrodata | BofA | Charles Michel | Dnešní PMI | 2222 | Fiskální pomoc | Průmyslový index Dow Jones | Americká ministryně financí | Vývoj vakcíny | Vysoká inflace | Pozice | Zhoršený sentiment | Americké desetileté výnosy | Propady na akciích | Sentiment trhu | Očekávaná data | Italské dluhopisy | Techy | Ceny hliníku | Akcie Take Two Interactive | Hlavní finanční trhy | Obavy ze stagflace | Kurz euro-koruna | Zablokování Suezského průplavu | Divoká ropa | Tržby v maloobchodě | Obchody | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Nárůst objemu obchodů | Kurz koruny k dolaru | Závislost | Šíření koronaviru | Krypto | Dluhopisový trh | Capital Markets | Cla na zboží | Dluhy | Ruské firmy | Vývoj na akciích | Vývoj vakcín | Americká politika | Celoevropský Euro Stoxx 50 | Index amerického dolaru | Oslabování koruny | Akcie velkých bank | WHO | Šéfka ECB | Amerika dnes | Internetový gigant | Delisting | Recese ekonomiky | Německý ústavní soud | Nové peníze | Stav nouze | Ekonomické vyhlídky | Irák | Měnověpolitické zasedání | Intervence centrálních bank | Podnikatelská aktivita | Obálka | Evropské indexy | Slabší libra | Výnosy bezpečných dluhopisů | Nárůst sazeb | Americký ministr financí | Hedging | CEE | Virus | Redukce | City | Měnová stimulace | Turecká ekonomika | Nesoulad | Index euro stoxx 50 | Daňové změny | MSCI All-Country World | Investiční divize | AUD/USD | Index PCE | Británie | Podnikatelé | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Finanční systém | Reálná očekávání | Meziroční inflace | Zisk na akcii | Nadějné zprávy | Pokles libry | Caixin | Nové signály | Výprodej ropy | Tesla | Krize v Evropě | Zrychlení růstu | Biden | Růst poptávky po ropě | Budoucnost | GM | Banky | Intervenovat | Panika na trzích | Bilance | Klesá dolar | NASDAQ 100 | Peking | Devizový kurz | 737 MAX | Restrukturalizace | Nastavení trhů | Přístup k inflaci | Expirace | Britská společnost | Čínské centrální banky | Klaas Knot | Čínské vlády | Akcie Eli Lilly | Cyklické sektory | Největší pokles | Pozornost trhu | Aktuální kurz | Doporučení | Lockdowny | Nákup dluhopisů | Sanofi | Emerging markets | Evropské země | Vývoj mezd | Antimonopolní úřad | Měnový pár | Obchodování na globálních trzích | Ocenění | PX Pražské burzy | Šíření nového koronaviru | Dnešní události | Video | Kupci | Celková inflace | GSK | Zelená politika | Index spotřebitelských cen | EMA | Současný propad | Tržby v eurozóně | Opatření | Pokles aktivity v průmyslu | Sláva | Fiskální plány | Raketový růst | Didi | Americké obchodování | Šéf NATO | Podpora ekonomice | Západoevropské burzy | Návrat do práce | Kontrakt | USA | Žlutý kov | Firemní data | Akcie Virgin Galactic | Obchodní válka | Vyšší výnosy | Prodeje domů v USA | Koruna oslabuje | Evergrande dnes | Akciový býčí trh | Index Nikkei 225 | Otřesy na trzích | Inflační report | Asijské akciové trhy | Inflační šok | Růst úrokových sazeb ČNB | Hlavní akciový index | Vývoj ceny | Chování spotřebitelů | Underperform | Philip Morris | Nasdaq | Společná evropská měna | FED sazby | Reckitt Benckiser | PMI ve službách | Volkswagen | Evropská spotřebitelská důvěra | Země G7 | Indonésie | Výsledky hospodaření | MIC | Blue chip index | Ministerstvo práce | Cenový vývoj | Psychologický efekt | Trh s ojetinami | Balík pomoci ekonomice | Richemont | Akciový index Nikkei | Slabý trh | Vyšší inflace | Rušení cel | Efekt sankcí | Pražská burza | Práce | FOREX | Nasdaq akcie | BIC | JD | Společnost JPMorgan | Rolls-Royce | Americké energetické firmy | CZG | Účinnost vakcíny | Průmyslová produkce v únoru | Akcie evropských bank | Průlom | Prognóza ECB | Index DAX | Zásobníky | Zprávy z Ruska | Měnová politika v USA | Prostor pro další růst | Maďarská centrální banka | Britské volby | Cestovní omezení | Firemní výsledky | Ropný kartel | Globální obchod | Tržní hráči | Spojené státy | Zadluženost | Zpomalení hospodářského růstu | Volatilní obchodování | Daně z příjmů právnických osob | Zprávy o vakcínách | Statistiky ze stavebního sektoru | Nový Zéland | Německá inflace | Balík na podporu ekonomiky | Kryptoměny | Poptávka investorů | Crédit Agricole | Oživení ekonomik | Evropské akciové trhy | Americká seance | Tržní vývoj | Kurz libra | Euro-koruna | Situace na trhu | Mzdy | Úspěch | Akciové obchodování | Realitní sektor | G7 | Slabší ekonomika | Volby | Ukazatele | Větší pokles | Zlepšení | Američtí zákonodárci | Údaje o zásobách v USA | Hospodaření firem | Čínské firmy | Evropské dluhopisy | Euro vůči americkému dolaru | Vojtěch Benda | Zprávy z Německa | Zlato | Průmyslová výroba v USA | Šéfka EK | Fio | Cineworld | Kurzový zisk | Americká vláda | Začátek summitu | Uvalení cel | Záporné úrokové sazby | Fúze s Nortonem | Ceny mědi | Koronavirus | Ukrajinská vláda | Čínské burzy | Dánsko | Maloobchodní tržby v eurozóně | Norská koruna | Belgie | NZD | ČR | Podniky | Růst japonské ekonomiky | Významné události | Ekonomické aktivity | Inflace v USA | Kurz EURUSD | Protesty v Hong Kongu | Netflix | Tomáš Nidetzký | Politici | Infrastrukturní plán | Analytický tým | Protiinflační kroky | Akciový optimismus | Société Générale | Očkování | Důsledky epidemie | Íránské rakety | Instrumenty | Pozitivní sentiment trhů | Světové trhy | Sentiment ve světě | Politický tlak | Bankrot | Měnové podmínky | Setkání v Jackson Hole | Meta Platforms | Obchodní komora | Dodatečný kapitál | Amazon | Citlivost trhu | Produkce ropy | Měnové manipulace | Wall Street | Plánovaná cla | Poptávka po surovině | Markit | Robert Lighthizer | Britská burza | Nálada v ekonomice | Klidné obchodování | Bezpečná aktiva | Český HDP | CNBC | Emise | SPX | Ever Given
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Měny online
Měny považované za bezpečné
Měny převodník
Měny regionu
Měny ropných velmocí
Měny ropných vývozců
Měny rozvíjejících se ekonomik
Měny rozvíjejících se trhů
Měny rozvíjejících se zemí
Měny sazby

Následující klíčová slova

Měny střední a východní Evropy
Měny světa
Měny s vysokým výnosem
Měny účtu
Měny účtů
Měny vázané na komodity
Měny v Evropě
Měny v oběhu
Měny v regionu
Měny vyspělých trhů
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei Payout
Potvrďte prosím... Zavřít