Pátek 27. září 2024 05:46
reklama
Purple Indexy
reklama
Dukascopy new
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy new

David Vagenknecht

img

Ranní okénko - Dnešek je o Fedu, zvýší o 50 nebo 75bb?

15.06.2022 Investoři vyčkávají dnešní zasedání Fedu (v 20h středoevropského času). Před tím z USA dorazí maloobchodní tržby a Empire Manufacturing index mapující situaci v průmyslu. V eurozóně bude zveřejněna dubnová statistika průmyslové výroby. Akciové i dluhopisové trhy zůstávají nadále ve výprodejním režimu kvůli vysoké inflaci a očekávanému agresivnímu utahování měnové politiky ze strany hlavních světových centrálních bank. ECB má dnes v plánu krizový meeting ohledně rozprodeje dluhopisů.
img

Ranní okénko - Další výprodej v očekávání agresivnějšího Fedu

14.06.2022 Dnes nejzajímavější série dat dorazí dopoledne z Německa. Zveřejňovat se budou červnové ZEW indexy hodnotící současnou situaci a očekávání ohledně budoucnosti. U obou se očekává mírné zlepšení, pořád ale indexy zůstanou hluboko v záporných číslech. Z Česka dorazí jen statistika platební bilance, na tu finanční trhy tradičně příliš nereagují. Z USA pak jako poslední vlaštovka před středečním zasedáním Fedu dorazí ceny výrobců. U nich se očekává mírné zpomalení meziroční dynamiky.
img

Ranní okénko - Od Fedu se čeká zvýšení sazeb o 50bb, ve hře je i hike o 75bb

13.06.2022 O nastavení úrokových sazeb tento týden rozhodne americký Fed. Zasedání budou předcházet data o vývoji cen amerických výrobců a výsledek maloobchodních tržeb. V čele evropského kalendáře je údaj o průmyslové výrobě v eurozóně a předstihový indikátor ZEW. Z české ekonomiky nás čekají pouze ceny výrobců. Finanční trh má za sebou náročný závěr týden, kdy došlo k výprodeji na akciových a dluhopisových trzích na pozadí vyšší než očekávané inflace v USA ukazující na možný agresivnější postup Fedu.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Analytici: ČNB kvůli inflaci v červnu opět výrazně zvýší úrokové sazby

10.06.2022 Překvapivě vysoká inflace v květnu povede k dalšímu výraznému zvýšení úrokových sazeb České národní banky (ČNB), a to minimálně o 0,75 procentního bodu. Většinou ale ekonomové odhadují růst sazeb o jeden procentní bod i více. Základní úroková sazba nyní činí 5,75 procenta. Tahounem květnové inflace bylo především zdražování potravin. Ceny by přitom měly růst dále a inflace by měla kulminovat ve třetím čtvrtletí až kolem 17 procent, odhadují ekonomové. Podle některých se tak zvyšuje pravděpodobnost, že se ekonomika dostane do recese.
img

Ranní okénko - ECB chce zvýšit sazby v červenci o 25bb, inflace v ČR znovu zesílila, v USA její tempo zvolňuje

10.06.2022 Údaj o květnové inflaci dnes dorazí z Česka i USA, kde se k tomu ještě přidá průzkum od University of Michigan. Zatímco v Česku inflace ještě sílí, podle nás v květnu dosáhla na 15,7 % z předchozích 14,2 %, v USA její meziroční tempo mírně zvolnilo blíže k 8 %. ECB včera zvolila opatrnější přístup a pro nastávající červencové zasedání vyloučila hike o 50bb, nechala si ale otevřené dveře pro září.
img

Ranní okénko - ECB dnes oznámí plán snižování sazeb

09.06.2022 Dnešek patří ECB, která s největší pravděpodobností oznámí konec nákupu aktiv a naznačí další cestu zvyšování sazeb. Trhy budou hledat především jakýkoliv náznak možnosti budoucího dvojnásobného hiku, důležitá ale bude i prognóza a možné komentáře k ohrožení finanční stability hluboce zadlužených států. Včera dorazila z ČR statistika nezaměstnanosti, která ukázala na další mírný pokles k 3,2 %. Německý průmysl po březnovém propadu dokázal v dubnu meziměsíčně mírně posílit, i tak ale výsledek skončil pod očekáváním trhu.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Inflace podle analytiků v květnu překonala 15 procent, vrchol to ještě nebude

08.06.2022 Meziroční inflace v květnu dále stoupla na průměrných 15,6 procenta z dubnových 14,2 procenta. Vrcholu by přitom měla inflace dosáhnout až v červnu nebo červenci, kdy by mohla překonat 16procentní hranici. Vyplývá to z odhadů analytiků, které dnes ČTK oslovila. Podle ekonomů zdražovaly prakticky všechny položky spotřebního koše, tahounem růstu ale jsou nadále ceny potravin, energií a pohonných hmot. Český statistický úřad zveřejní data o inflaci za květen v pátek 10. června.
img

Ranní okénko - Dnes se dozvíme složení bankovní rady ČNB

08.06.2022 Podíl nezaměstnaných v květnu podle našeho odhadu stagnoval na 3,3 % s prostorem pro odchylku směrem k 3,2 %. Pro korunový trh je dnes důležitý den. Prezident Zeman by měl ve 14h jmenovat členy do ještě třech neobsazených pozic v bankovní radě ČNB. Složení bankovní rady by tak mělo být konečně finální.
img

Ranní okénko - Slabý start české ekonomiky do druhého čtvrtletí

07.06.2022 Hned od rána budou z Česka proudit další ekonomická data. Za několik málo minut dorazí čísla z maloobchodu, které ukážou nakolik vysoká inflace brzdí domácí poptávku. Ve stejný čas bude zveřejněna i dynamika mezd v prvním čtvrtletí letošního roku, kdy nominální růst nepokryje inflaci a mzdy tak budou reálně klesat. O hodinu později přijde statistika devizových rezerv za květen, která by prozradila, pokud by ČNB v dubnu byla aktivní na devizovém trhu.
img

Ranní okénko - Česká inflace těsně pod 16 %, zasedání ECB a data z reálné ekonomiky

06.06.2022 Pozornost investorů v tomto týdnu upoutá především zasedání ECB, která sazby ještě nezvýší, bude ale komunikovat postup normalizování měnové politiky. V USA je hlavním údajem inflace, která měla v květnu setrvat na 8,3 % r/r. Český kalendář je plný důležitých údajů. Dorazí trojice dat z reálné ekonomiky, data z trhu práce a výsledek květnové inflace. Oproti USA se ale čeká další navýšení dynamiky z 14,2 % 15,5 %. My očekáváme inflaci mírně vyšší na 15,7 %.
img

Ranní okénko - Růst zaměstnanosti v USA zvolňuje

03.06.2022 V závěru týdne plní ekonomický kalendář maloobchodní tržby v eurozóně, německý zahraniční obchod a z pohledu důležitosti pro finanční trhy především měsíční zpráva z amerického trhu práce. OPEC+ se rozhodl, že přes léto navýší produkci ropy ve výši 0,4 % globální poptávky. Rozhodnutí následuje po nedávném uvalení částečného embarga na ruskou ropu. Cena ropy zatím nijak výrazněji nereagovala.
img

Ranní okénko - Ropa se dnes může ocitnout pod tlakem

02.06.2022 Závěr tohoto týdne bude patřit zejména datům z amerického trhu práce. Největší část dorazí v pátek, ale předzvěst dnes bude představovat report od ADP. Z eurozóny pak dorazí vývoj cen výrobců, kde se čeká další meziroční zrychlení. Včera nepřekvapila nezaměstnanost v eurozóně, která setrvala na 6,8 %. V Česku naopak zaskočil PMI ze zpracovatelského sektoru, který klesal rychleji než se čekalo a ukazuje na relativně svižné ochlazování poptávky. Doposavad přitom výrobce trápily spíše problémy na nabídkové straně. Státní rozpočet se propadl do již takřka 200miliardového manka a letošní novelizace se zdá nevyhnutelná.
img

Ranní okénko - Poptávka v Německu slábne

01.06.2022 Kromě údaje o vývoji státního rozpočtu dnes dorazí PMI pro český výrobní sektor. Očekáváme v souladu s konsensem trhu, že dojde k jeho snížení z 54,4 na 54,1 bodu. PMI pro odvětví výroby bude zveřejněn také v USA, jen od jiné instituce (ISM). Očekává se pokles z 55,4 na 54,5. V eurozóně vyjde dubnová míra nezaměstnanosti, která se měla udržet na 6,8 %, což je nejméně za poslední desítky let.
img

Ranní okénko - Německá inflace překvapila, dnes přijde z eurozóny

31.05.2022 Z domácí ekonomiky dnes dorazí zpřesněný údaj ohledně HDP za první kvartál letošního roku. Mnohem pozorněji ale trhy budou sledovat inflaci v eurozóně. Včerejší vysoký výsledek ze Španělska a Německa naznačil, že se díky silnějšímu šoku ze strany potravin budeme pravděpodobně pohybovat nad odhadem trhu. Z Německa pak dorazí květnový údaj ohledně nezaměstnanosti, z USA např. index spotřebitelské důvěry.
img

Ranní okénko - Inflace v eurozóně a americký trh práce

30.05.2022 Hlavním údajem v evropském ekonomickém kalendáři pro tento týden je květnová inflace. Jako obvykle bude nejprve zveřejněna v Německu a řadě dalších členských zemí, což poslouží jako indikace pro výsledek za celou eurozónu. Očekáváme nepatrný nárůst míry meziroční inflace v eurozóně z 7,5 % na 7,6 %, medián trhu je na 7,8 %. Kromě inflace dorazí indikátory sentimentu. V USA se investoři zaměří na měsíční statistiku z trhu práce. Očekává se další pokles nezaměstnanosti, růst mezd a oproti minule o něco nižší přírůstek nových pracovních míst.
img

Ranní okénko - Solidní tempo spotřebitelských výdajů v USA popohání HDP, ale i inflaci

27.05.2022 Ekonomický kalendář v závěru týdne přináší data o výdajích a příjmech amerických domácností a vývoji peněžní zásoby v eurozóně. Zpřesněný odhad amerického HDP v Q1´22 byl nakonec revidován o desetinku dolů, z -1,4 % na -1,5 % - očekávání, že silný maloobchod nakonec vytáhl výsledek HDP mírně k lepšímu, se nenaplnila. Koruna se od středečního odpoledne pohybuje v rozpětí 24,60-24,70 EUR/CZK a na poklidné obchodování ukazuje i kurz ostatních měn regionu, zlotého a forintu.
img

Ranní okénko - Porostou sazby v USA nad neutrální úroveň?

26.05.2022 Dnešek bude díky státnímu svátku v řadě evropských zemí poměrně klidný a důležitější data dorazí jen z USA. Upřesnění a podrobnějšího rozkladu se dočká výsledek HDP za první kvartál, chybět nebudou ani tradiční data ohledně týdenních žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Ty již ovšem nejsou tak sledované jako například po vypuknutí pandemie a dopad na trhy bude jen tlumený. Menší pozornost na sebe dnes strhne i ruská centrální banka, která bude rozhodovat o dalším nastavení sazeb.
img

Ranní okénko - Odolnost a současně i rizika pro německou ekonomiku

25.05.2022 Dnes ráno vyšla struktura německého HDP za Q1´22. Hlavním tahounem mezikvartálního růstu byly investice, které vzrostly o 2,7 %, a zabránily tím technické recesi ekonomiky (HDP vzrostl o 0,2 % po předchozím poklesu o 0,3 %). Zbytek evropského kalendáře je prázdný, pár důležitých údajů je plánováno pro USA.
img

Ranní okénko - Série PMI dnes ukáže postupné zpomalování napříč světem

24.05.2022 Dnešek za několik málo minut odstartuje konjukturální průzkum z dílny ČSÚ. Čekat lze pokračující rozkol mezi sentimentem domácností a firem, kdy spotřebitelé jsou výrazně negativněji naladění v důsledku vysokých přírůstků cen. Na česká data naváže série zahraničních PMI z výroby a služeb. Předběžná data dorazí mj. z Německa, eurozóny a USA. V Evropě budou indexy s největší pravděpodobností pokračovat v poklesu a naznačí tak i pomalejší růst HDP v Q2. Pokles by ale index poprvé od začátku roku měl vykázat i v USA.
img

Ranní okénko - První hike ECB koncem července se stává pravděpodobnější

23.05.2022 PMI indexy nastíní, jak si v eurozóně vede výroba v prostředí sílících inflačních tlaků a komplikací v dodavatelských řetězcích. Údaje ze sektoru služeb naopak zhodnotí situaci v poptávce. Pro tuzemskou ekonomiku vyjdou PMI indexy sice až začátkem června, nicméně stav nálady v ekonomice odhalí konjunkturální průzkum od ČSÚ. Důležité údaje dorazí z Německa v čele s IFO indexem a strukturou HDP za Q1´22. V USA bude zveřejněn zápis z posledního měnověpolitického zasedání Fedu. Náhled do startu druhého čtvrtletí poskytnou objednávky dlouhodobé spotřeby a příjmy a výdaje domácností.
img

Ranní okénko - Spotřebitelská nálada v eurozóně zůstane na bodu mrazu

20.05.2022 Dnešek před pár minutami odstartoval vývoj cen německých výrobců. Meziroční přírůstek překonal i nejčernější očekávání trhu a opět se ukazuje, že jak výrobní, tak následně spotřebitelská inflace, bude ustupovat pomaleji než se čekalo. K tomu se odpoledne přidá index spotřebitelské důvěry v eurozóně, který ve výsledku tak trochu představuje reakci na cenový vývoj a očekávat proto lze další velmi nízké číslo. Včera zveřejněné zápisky ze zasedání ECB utvrdily trh v názoru, že sazby se začnou zvyšovat již v červenci. Trh tak aktuálně zaceňuje, že se bude hikovat od července na všech letošních zasedáních, tudíž 4x.
img

Ranní okénko - Inflace v Česku je třetí největší v rámci EU

19.05.2022 Dnešek je z pohledu významnějších ekonomických dat prázdný. Eurostat nezměnil údaj ohledně dubnové inflace v eurozóně, ale doplnil čísla i o státy EU. Inflace v ČR byla podle jeho metodiky v dubnu třetí nejvyšší (+13,2 %). Rychleji ceny rostly jen v Litvě (+16,6 %) a Estonsku (+19,1 %). Celkově v eurozóně dosáhla inflace potvrzených 7,4 %, v celé EU pak 8,1 %.
img

Ranní okénko - Na blížící se recesi v USA to podle dostupných dat moc nevypadá

18.05.2022 V dnešním ekonomickém kalendáři je jen finální výsledek inflace v eurozóně. Čeká se nepatrná revize meziročního tempa na 7,5 % z 7,4 %. Zajímavější byla včerejší data, především v USA, kde to na recesi podle přicházejících dat zatím moc nevypadá. Dubnová čísla maloobchodních tržeb byla solidní (+0,9 % m/m) a k lepšímu byl revidován i výsledek za březen (z 0,5 % na 1,4 %), což by mohlo vést i k revizi HDP za Q1´22.
img

Ranní okénko - Česká ekonomika letos podle EK přidá pod 2 %

17.05.2022 Česko má díky včerejším cenám výrobců pro zbytek týdne hotovo. Dnes jsou na pořadu dne data hlavně z americké reálné ekonomiky. Zatímco maloobchod bude dál držet solidní tempo, průmysl ukáže známky zpomalování. Včerejší ceny průmyslových výrobců rostly rychlejším tempem než se očekávalo a to se může promítnout v dalším zdražování pro spotřebitele. Evropská komise zveřejnila prognózu, podle které letos české ekonomika poroste o necelá dvě procenta. Příští rok ale očekávají oživení.
img

Ranní okénko - Zdražování ve výrobě indikuje pokračující růst spotřebitelských cen

16.05.2022 První údaj týdne je růst cen českých průmyslových výrobců, které vzrostly o 2,3 % meziměsíčně, mírně více, než jsme očekávali (1,9 %). Současně jde o poslední údaj z české ekonomiky v tomto týdnu. Během něj nás čekají první data z reálné ekonomiky USA, které by měly potvrdit dobrý vstup do druhého čtvrtletí a zmírnit tím obavy investorů o rychlém zpomalování tamní ekonomiky. V eurozóně vyjde zápis z měnového zasedání ECB a zpřesněný údaj o výkonu ekonomiky během Q1´22 by měl potvrdit mezikvartální nárůst o 0,2 %. Za zmínku stojí také nová makroekonomická prognóza Evropské komise, od které se dá čekat revize růstu HDP eurozóny pod 3 % a letošní inflaci poblíž 6 %.
img

Ranní okénko - Intervence ČNB dostaly korunu zpět pod 25 EUR/CZK

13.05.2022 Dnes bude zveřejněn zápis z posledního měnového zasedání ČNB. Z ekonomických dat nás čeká březnový běžný účet platební bilance. V eurozóně bude zveřejněn výsledek průmyslové produkce za březen a v USA vyjde šetření spotřebitelské nálady z dílny University of Michigan. ČNB včera intervenovala na devizovém trhu s cílem posílit korunu, která se následně dostala pod 25 EUR/CZK.
img

Ranní okénko - Americká inflace zpomalila, koruna dál oslabuje

12.05.2022 Dnes budou z důležitějších dat zveřejňovány jen ceny amerických výrobců. Navážou tak na včera odhalenou dubnovou inflaci. Její meziroční tempo sice mírně zvolnilo, výsledek je ale plný rozpaků. Asi nejvíce trhy postrašila jádrová inflace, která meziměsíčně nabrala na tempu a rozhodně nepřinesla kýžené potvrzení, že Fed na 100 % zavrhne 75bb hike. Včerejší jmenování Aleše Michla guvernérem naopak zavrhlo spekulace trhu o možné změně na poslední chvíli a koruna tak skokově znovu oslabila.
img

Ranní okénko - Domácí inflace výrazně vzrostla, v USA se měla naopak snížit

11.05.2022 Po včerejším překvapení ze strany české inflace je dnes na řadě USA, kde růst spotřebitelských cen měl během dubna značně zpomalit z 1,2 % na 0,2 % meziměsíčně, což by znamenalo meziročních 8,1 % z 8,5 % v březnu. Pro korunový trh je dnes významný den. Prezident Zeman jmenuje nového guvernéra ČNB. Podle dosavadních informací je nejpravděpodobnější scénář, že nástupcem Jiřího Rusnoka se stane Aleš Michl. Ten byl spolu s Oldřichem Dědkem odpůrcem zvyšování úrokových sazeb. Navíc zůstávají ve hře i další tři místa z celkové sedmičlenné bankovní rady. Pokud by i ta byla obsazena holubičími radními, tak by se jednalo o změnu ve směřování měnové politiky.
img

Ranní okénko - Inflace dnes opět zrychlí, nálada dále klesá

10.05.2022 I dnes budou proudit z českého trhu ekonomická data, v čele s inflací za duben. Ta podle našeho odhadu opět zrychlí, dynamika by ale měla být snesitelnější než v předchozích měsících. Kromě inflace dorazí i čísla z tuzemského maloobchodu, který by při nezahrnutí aut měl skončit v plusu. Z nejbližšího okolí pak bude zajímavý německý ZEW index. Ten u západních sousedů ukáže nejspíš další pokles sentimentu. Včera pozitivně překvapil český průmysl, když se těsně udržel v plusu. U zahraničního obchodu se deficit opět zvýšil a nezaměstnanost si připsala další mírný pokles.
img

Ranní okénko - Český průmysl a zahraniční obchod - první data z reálné ekonomiky od vypuknutí války

09.05.2022 Týden odstartují data z české ekonomiky. Březnový výsledek průmyslu a zahraničního obchodu budou první data z reálné ekonomiky zahrnující dopad války na Ukrajině. Duo doplní míra nezaměstnanosti za duben. Zítra následuje inflace, která o den později vyjde i v USA.
C:\\fakepath\\cesko-inflace.jpg

Meziroční inflace podle odhadů v dubnu překonala 13 procent

08.05.2022 Meziroční inflace v dubnu zřejmě překonala 13procentní úroveň. Podle odhadů ekonomů, které ČTK oslovila, inflace stoupla na průměrných 13,2 procenta z březnových 12,7 procenta. Za nárůstem jsou především zvyšující se náklady na bydlení včetně energií a zdražování potravin. Český statistický úřad zveřejní data o dubnové inflaci v úterý 10. května. Vrchol inflace lze podle ekonomů čekat na přelomu druhého a třetího čtvrtletí.
img

Ranní okénko - ČNB zvýšila sazby na 5,75 %, data z německé ekonomiky ukazují první dopady války

06.05.2022 ČNB včera zvýšila hlavní úrokovou sazbu o 75bb na 5,75 %, trh jednotně čekal 50bb. Centrální polská banka také doručila hike o 75bb, čekalo se ale 100bb. Překvapení rozcházející se do opačných směrů reflektoval i vývoj na devizovém trhu. Zatímco koruna po oznámení vůči euru posílila, zlotý oslabil. Obě centrální banky se již blíží vrcholu cyklu utahování měnových podmínek.
img

Ranní okénko - Fed potěšil trhy, dnes je na řadě ČNB

05.05.2022 Po včerejším zasedání Fedu je dnes na řadě domácí centrální banka. Analytici (včetně nás) jednomyslně očekávají zvýšení sazeb o 50bb, neznamená to ale, že ČNB nemůže překvapit. Fed včera trhy uklidnil. Doručil očekávané zvýšení sazeb o 50bb a nepřichystal překvapení v podobě nečekaně rychlejšího zvýšení. O něco pomalejší bude v prvních měsících i snižování bilance. Neobvykle konkrétní tisková konference navíc vyloučila jakékoliv pochyby ohledně dalších dvou zasedáních, kde přijdou znovu hiky o 50bb. Není proto překvapením, že americký akciový trh si díky tomu zažil nejlepší den za poslední dva roky.
img

Ranní okénko - Od Fedu se dnes čeká hike o 50bb, poprvé za 22 let

04.05.2022 Dlouho očekáváné zasedání Fedu je tu. Americká centrální banka dnes podle našeho i tržního odhadu zahájí cyklus zvyšování úrokových sazeb hikem o 50bb. K takovému kroku přistoupila naposledy v květnu roku 2000. Úrokové sazby se tím dostanou do koridoru 0,75 – 1,00 %. Fed dále okomentuje plánovaný postup kvanitativního uvolňování, tedy snižování své bilanční sumy, která během covidu podstatně vzrostla. V pozadí si mezitím ECB chystá půdu, aby Fed mohla ve zvedání sazeb následovat.
img

Ranní okénko - Koruna pokračovala v oslabování, PMI dopadlo lépe

03.05.2022 Dnes dorazí z eurozóny data o cenách výrobců a nezaměstnanosti. V obou případech ale půjde o čísla ještě za březen, kdy výsledky z řady členských států už jsou zveřejněné. Z Německa pak dorazí nezaměstnanost o měsíc aktuálnější, číselně by ale vůči březnu ke změně dojít nemělo. Včera zveřejněný český PMI pro zpracovatelský sektor klesal pomalejším tempem než jsme očekávali, výrobní sektor i tak svírají zvyšující se náklady na výrobu a zhoršující se situace v poptávce. Koruna včera dále oslabovala a v průběhu dne atakovala hranici 24,70 EUR/CZK.
img

Ranní okénko - Fed a ČNB, zvýší obě banky sazby o 50bb?

02.05.2022 Tématem tohoto týdne jsou centrální banky. O měnové politice rozhodne ČNB, Fed a také Bank of England (BoE). Fed zvedne sazby patrně o 50bb a začne současně snižovat svou bilanci, která díky podpory během kovidového období vystoupala historicky vysoko. BoE by měla pokračovat v již započatém cyklu zvedání sazeb. ČNB se naopak blíží ke konci.
C:\fakepath\CNB3.jpg

ČNB ve čtvrtek podle ekonomů nejpravděpodobněji zvýší sazby o 0,5 pct. bodu

01.05.2022 Bankovní rada České národní banky na svém zasedání ve čtvrtek zvýší úrokové sazby o 0,5 procentního bodu. Podle odhadů ekonomů, které ČTK oslovila, je to nejpravděpodobnější varianta. Základní úroková sazba by tak stoupla na 5,5 procenta. Takto vysoko byla základní úroková sazba naposledy v roce 1999. Někteří ekonomové ale nevylučují zvýšení jen o 0,25 procentního bodu nebo o 0,75 procentního bodu. Důvodem zvyšování sazeb je nadále rostoucí inflace umocněná válkou na Ukrajině a snaha centrální banky tlumit inflační očekávání, tedy že inflace nadále rychle poroste.
img

Ranní okénko - Evropa reportuje HDP za Q1´22, jak si vedlo ČR?

29.04.2022 Evropské země včetně Česka dnes reportují předběžné odhady HDP za první letošní kvartál. USA již má zveřejnění za sebou. Výsledek citelně minul odhady (-1,4 % v anualizovaném mezikvartálním srovnání oproti mediánu odhadu +1 %). Zatímco samotné číslo by investory mohlo znervóznit, pohled na důvody poklesu naopak zklidní. I odhady pro evropské ekonomiky jsou převážně optimistické a většinou se pohybují okolo 0,5 % mezikvartálně.
img

Ranní okénko - Německá inflace zpomalí, nemusí ale nutně jít o dno

28.04.2022 Dnes bude pomyslným vrcholem americké HDP za první čtvrtletí, v rámci Evropy pak německá inflace. Přeneseně ale bude platit, že čtvrtek je malý pátek, a většina statistik o HDP a inflaci dorazí až v úplném závěru týdne. Evropský finanční trh bude zpracovávat především zprávy o plynu. Informace ohledně ukončení dodávek ruského plynu do Polska a Bulharska kvůli neakceptování plateb v rublech nebyly vyloučeny.
img

Ranní okénko - S finančními trhy znovu hýbe geopolitika

27.04.2022 Z pohledu dat patří dnešek k těm klidným, napětí na finančním trhu ale přesto nechybí. Dle agenturních zpráv Rusko přeruší dodávky zemního plynu do Polska i do Bulharska poté, co země odmítly platit v rublech. To vyslalo euro k nejslabší úrovni od konce roku 2016, kdy se měnový pár EUR/USD dotknul dna u 1,0520. Aktuálně se obchoduje za 1,0630.
img

Ranní okénko - Ifo index pozitivně překvapil, zůstává ale stále velmi nízko

26.04.2022 Dnes důležitější ekonomická data dorazí jen z USA, tam se ale hlavní pozornosti dočkává spíše výsledková sezóna, kdy tento týden reportuje výkon za první čtvrtletí většina nejvýznamnějších amerických firem. Včerejší německý Ifo index překvapil pozitivně na všech frontách, z dlouhodobějšího pohledu je ale stále velmi nízko.
img

Ranní okénko - HDP data za Q1 ještě solidní, inflace v Německu snad již za vrcholem

25.04.2022 Finanční trhy mají za sebou náročný závěr týdne. Na pozadí narůstajících očekávání ohledně zvyšování amerických sazeb se nedařilo akciovým ani dluhopisovým trhům. Tento týden by si trh mohl trochu oddychnout. Zaprvé E. Macron vyhrál ve francouzských prezidentských volbách a čeká ho další pětiletý mandát. Za druhé důležité údaje o HDP za Q1 22 by měly vyznít pozitivně. Jedná se sice o pohled zpět, ovšem solidní výkon na začátku roku by znamenal, že by průměrné HDP za celý rok nemuselo být špatné navzdory očekávaným potížím v příštích kvartálech. V neposlední řadě se od dubnové inflace v eurozóně čeká stagnace, v Německu snížení o 0,1 procentního bodu.
img

Ranní okénko - Fed vysílá jestřábí signály, to prospívá dolaru

22.04.2022 V závěru týdne dorazí dubnové PMI indexy z Evropy i USA. Blíží se také francouzské prezidentské volby – vítěze budeme znát v neděli. Marine Le Pen tak už nezbývá moc času uzavřít náskok současného francouzského prezidenta Macrona, na který ukazují poslední průzkumy. Z pohledu finančních trhů by vítězství Macrona mělo uklidňující efekt.
img

Ranní okénko - Spotřebitelská důvěra v eurozóně opět klesne

21.04.2022 Po včerejším dalším vysokém nárůstu cen ve výrobě má český ekonomický kalendář do konce týdne volno. Naopak z eurozóny dorazí údaj o spotřebitelské důvěře, která se s největší pravděpodobností opět propadla. V souladu s očekáváním dopadl v eurozóně průmysl, který – jak již naznačovaly výsledky z některých zemích – udržel tempo a připsal si v únoru meziměsíční nárůst.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analytici: Zrychlení růstu cen výrobců znamená, že inflace bude ještě kulminovat

20.04.2022 Březnové zrychlení cen výrobců znamená, že inflační vlna bude v Česku teprve kulminovat. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Za rostoucími cenami stálo podle nich především zdražení komodit včetně energií. V zemědělství se meziročně ceny výrobců zvýšily o 27,2 procenta, v průmyslu zrychlil růst na 24,7 procenta a ve stavebnictví na 10,4 procenta.
img

Ranní okénko - Ceny výrobců pod tlakem zdražujících energií

20.04.2022 Dnes se podíváme na inflaci z jiného úhlu pohledu. V Německu dnes ráno vyšla březnová statistika cen průmyslových výrobců a za několik málo minut následuje zveřejnění tuzemských cen. Výrazně silnější meziměsíční zdražení německých výrobců (o 4,9 % namísto očekávaných 2,7 %) je varováním, že podobné překvapení se může objevit i ve zprávě ČSÚ. Mezi hlavními důvody březnového zdražení u německých výrobců je nárůst cen energií (+10,4 % m/m), především pak dovozních cen zemního plynu.
img

Ranní okénko - ECB nepřekvapila, zvyšovat sazby začne pravděpodobně v Q3

19.04.2022 Po prodlouženém víkendu bude dnes ekonomický kalendář pokračovat v odpočinkovém tempu. Z Česka a jeho okolí zásadnější data nedorazí. Z USA pak jen informace ohledně nově stavěných domů. Minulý čtvrtek zasedala ECB, žádné překvapení podle očekávání nepřišlo a program APP by měl skončit ve třetím čtvrtletí. Americká data z konce týdne pak potěšila především na straně průmyslu meziměsíčním růstem napříč odvětvími.
img

Ranní okénko - Od ČNB očekáváme ještě tři hiky, ECB dnes může jen překvapit

14.04.2022 Období Velikonoc přinese na většinu trhů klid a významnější ekonomická data začnou proudit zase až v příštím týdnu. Dnes bude každopádně o zábavu postaráno, protože zasedá Evropská centrální banka. Konkrétnější informace ohledně zvyšování sazeb nečekáme, zaznít by ale teoreticky mohly bližší náznaky o konci aktuálního QE, což je nezbytnou podmínkou pro odstartování navyšovacího cyklu. Z USA dnes dorazí data z maloobchodu, zítra pak z průmyslu.
img

Ranní okénko - S americkou březnovou inflací to není tak špatné, jak se na první pohled zdá

13.04.2022 Bilance českého běžného účtu se dle konsensu odhadů v březnu dostala mírně do deficitu poblíž 3,5 mld. Kč. Ovšem horší, než očekáváný výsledek obchodní bilance je rizikem ještě o něco zápornějšího salda. Viditelná reakce na devizovém trhu je nepravděpodobná. Koruna nechává zveřejnění běžného účtu tradičně bez povšimnutí. Americká inflace se dle včera zveřejněných dat vyšplhala během března na 8,5 % – nejvíce za posledních 40 let. Pod rekordně vysokým číslem se ale v detailu statistiky skrývají pozitiva. Po včerejších spotřebitelských cenách jsou dnes na řadě ceny amerických výrobců.
img

Ranní okénko - Inflace v USA by mohla dnes dosáhnout svého vrcholu, v Česku bude dál sílit

12.04.2022 Dnes se čeká zejména na odpolední informaci ohledně růstu spotřebitelských cen v USA. Meziroční tempo by mělo být nejvyšší za posledních let. Z Evropy dorazí hned ráno ZEW index, který ukáže sentiment subjektů finančního trhu. Pro nás nejzajímavější je samotný ZEW index za Německo. Ten jak v hodnocení aktuální situace tak v budoucích očekáváních s největší pravděpodobností ukáže další propad. Včera zveřejňovaná česká inflace vystoupala v březnu na 12,7 %.
img

Ranní okénko - Česká inflace na 12,7 %, zítra vyjde v USA

11.04.2022 První údaj tohoto týdne je hned jeden z těch klíčových. Před několika málo minutami dorazila tuzemská inflace za březen. Po únorových 11,1 % trh očekával 12,4 %. Výsledek byl nakonec 12,7 %, tedy na desetinu stejný jako náš odhad. Současně s tím byly zveřejněny i dovozní a vývozní ceny. Březnové údaje o vývoji inflace byly posledními před dalším zasedáním ČNB začátkem května. Evropskému kalendáři dominuje zasedání ECB a v USA také vyjde březnová inflace.
img

Ranní okénko - Zápis z jednání ČNB ukáže postoj k inflaci

08.04.2022 Dnes dorazí údaj o české míře nezaměstnanosti za březen. Odhadujeme pokles z 3,5 % na 3,4 %. ČNB dnes zveřejní zápis z posledního měnového zasedání, na kterém byla hlavní úroková sazba zvýšena o 50bb. Globální ekonomický kalendář je pro dnešek prázdný. Lídři EU se dohodli na uvalení dalšího balíčku sankcí vůči Rusku. Ty nově cílí importy ruského uhlí. Ovšem hlasování v Evropském parlamentu ukázalo i sílící odhodlání omezit dodávky ropy i zemního plynu.
img

Ranní okénko - Fed nepřekvapil a bude upouštět 95 miliard dolarů měsíčně

07.04.2022 Dnes z tuzemské ekonomiky kromě stavu devizových rezerv nová ekonomická data nedorazí. Nejzajímavější tak bude informace z eurozóny ohledně vývoje maloobchodních tržeb. Včera nepotěšila tuzemská data ohledně průmyslu a zahraničního obchodu. Kombinace neuspokojivých dat potlačí dolů i výsledek HDP za první čtvrtletí. Růst cen výrobců v eurozóně znovu překonal 30 % a dynamika opět zrychlila. V Polsku překvapila centrální banka když v boji proti inflaci doručila čtyřnásobný hike. Zápisky ze zasedání Fedu větší překvapení nepřinesly a rychlost zpomalování byla trhem víceméně očekávaná.
img

Ranní okénko - Jestřábí Fed a data z tuzemské reálné ekonomiky

06.04.2022 Dnes pokračuje série dat z tuzemské ekonomiky. Po včerejších maloobchodních tržbách dnes ráno vyjde únorová průmyslová výroba a statistika zahraničního ochodu. V eurozóně budou zveřejněny ceny průmyslových výrobců, které jsou relevantní z pohledu ČNB, jelikož indikují sílu externích cenových tlaků, a tedy dovážené inflace. Dnes ve večerních hodinách bude zveřejněn zápis z posledního jednání Fedu. To podstatné již ale zmínila během včerejška guvernérka Lael Brainard.
img

Ranní okénko - EU zvažuje přitvrzení sankcí vůči Rusku

05.04.2022 USA se tento týden proti Rusku chystá uvalit další sankce a tlak na jejich zpřísnění panuje i v Evropě. Ceny komodit jsou znovu pod tlakem. Dolar během včerejška posílil vůči euru z 1,1000 na 1,0900. Zátěží bylo zvažování sankcí ze strany EU a silnější než očekávaný propad Sentix indexu. Koruna byla stabilní a pohybovala se mezi 24,35 – 24,32 EUR/CZK.
img

Ranní okénko - Dorazí data z průmyslu, maloobchodu a trhu práce

04.04.2022 Český ekonomický kalendář tento týdne nabízí data z tuzemské reálné ekonomiky. První na řadě je zítra statistika maloobchodu za únor, ve středu následuje průmysl a zahraniční obchod. V závěru týdne dorazí údaj o březnové nezaměstnanosti. Koruna od zasedání ČNB posilovala, aktuálně je na 24,35 EUR/CZK, podobné úrovni jako v první půlce února. Zápis z jednání Fedu, ve středu, naznačí další kroky ohledně snižování bilance centrální banky.
img

Ranní okénko - ČNB bude dál zvyšovat, inflace v eurozóně překoná 7 %

01.04.2022 Dnes je na pořadu dne další dávka ekonomických dat. Z Česka dorazí březnový PMI index, který by měl zaznamenat mírný pokles. Po dílčích datech z jednotlivých států dorazí dopoledne inflace za celou eurozónu a již nyní je jisté, že se bude pohybovat nad odhadem trhu. Pátek na přelomu měsíce pak patří také datům z amerického trhu práce, kde bude sledovaný hlavně počet nových míst a míra nezaměstnanosti. Včera ČNB zvýšila repo sazbu o 50 bazických bodů a otevřela dveře pro pokračující zvyšování. Přeci jen ale mírně ztlumila vysoká očekávání trhu.
img

Ranní okénko - ČNB dnes zvýší sazby a poodhalí další postup

31.03.2022 Dnes bude nejdůležitějším bodem zasedání ČNB a následná tisková konference. Místo jemného dolaďování to totiž vypadá, že zvyšovací jízda bude i nadále pokračovat a všechny bude zajímat, kde vlastně skončí. Kromě změny sazeb dorazí finální údaj ohledně vývoje české ekonomiky ve Q4 minulého roku, druhá revize už ale změny obvykle nepřináší. Z eurozóny dnes dorazí informace ohledně únorové nezaměstnanosti a z dalších evropských států data o inflaci – včerejší čísla z Německa a Španělska ukázala, že o překvapení na vyšší straně nebude nouze. V USA bude stát za pozornost informace a osobních příjmech a výdajích.
img

Ranní okénko - Inflace v Německu míří k 6 %

30.03.2022 Některé evropské země včetně Německa či Španělska dnes reportují výsledky březnové inflace. Následovat bude konjunkturální průzkum v eurozóně. Oba ukazatele již obsahují dopady války na Ukrajině. Inflace se tedy posune výše a důvěra v ekonomiku naopak spadne. Odpoledne vyjde americký ADP, který patrně ukáže na svižný růst nových pracovních míst.
img

Ranní okénko - Výprodej dluhopisů pokračuje, německé výnosy se dostávají ze záporu

29.03.2022 Dnes ráno se zveřejnění dočkal ukazatel spotřebitelské nálady v Německu, který podle očekávání vykázal ochlazení – index za duben od GfK klesl na nejnižší úroveň za poslední rok. Konjukturální průzkumy nálady (za březen) začnou dorážet z okolních evropských zemí – obecně lze očekávat že čím víc na východ a čím větší závislost na Rusku, tím výraznější propad bude. Dnes je na pořadu dne například Francie, za celou eurozónu dorazí výsledek zítra. Výsledek spotřebitelské nálady dorazí v odpoledních hodinách i z USA.
img

Ranní okénko - ČNB zvýší sazby, inflace v Evropě na vzestupu

28.03.2022 V tomto týdnu rozhodne o úrokových sazbách ČNB. Stejně jako většina trhu očekáváme navýšení sazeb o 50bb na 5 %. V eurozóně bude klíčovou událostí březnová statistika inflace, která mohla zrychlit z 5,9 % na 6,5 %. V USA je ekonomický kalendář tento týden plný dat v čele s měsíční zprávou z trhu práce. Trh očekává 475 tisíc nově vytvořených míst a pokles nezaměstnanosti z 3,8 % na 3,7 %. Koruna v pátek posílila z 24,70 EUR/CZK k 24,60, kde se drží i dnes ráno.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Rada ČNB podle odhadů ve čtvrtek opět výrazně zvýší úrokové sazby

27.03.2022 Bankovní rada České národní banky ve čtvrtek zvýší základní úrokovou sazbu zřejmě o 0,5 procentního bodu na pět procent. Počítají s tím odhady ekonomů, které ČTK oslovila. Takto vysoko byla základní úroková sazba naposledy v roce 2001. Ekonomové ale nevylučují zvýšení základní sazby i o 0,75 procentního bodu. Důvodem zvyšování sazeb je nadále rostoucí inflace umocněná válkou na Ukrajině a snaha centrální banky tlumit inflační očekávání, tedy že inflace nadále rychle poroste.
img

Ranní okénko - Ifo index ukáže propad očekávání, embargo na ruské energie se dohodnout nepovedlo

25.03.2022 Závěr týdne by měl být klidný, a to alespoň z pohledu zveřejňovaných čísel. Největší pozornost přiláká německý Ifo index, který by měl ukázat pokles ekonomické důvěry, a to především v oblasti budoucích očekávání. U nás propad zaznamenal již včera indikátor důvěry, který v rámci konjukturálních průzkumů sestavuje ČSÚ. Naopak PMI indikátory v Evropě dopadly lépe, než se čekalo.
img

Ranní okénko - Předstihové ukazatele dnes pod tíhou války, repo sazba v Česku může růst nad 5 %

24.03.2022 Po delší době dorazí zajímavější data i z Česka, a to hned po ránu v podobě konjukturálního průzkumu za březen. Půjde o první zevrubnější průzkum ohledně ekonomické důvěry po napadení Ukrajiny Ruskem. Očekávat lze pokles, otázkou zůstává jak výrazný. Předstihové ukazatele dorazí i ze zahraničí, předběžný březnový PMI dnes vyjde v Německu, eurozóně ale i v USA. Z Ameriky dorazí mimo jiné i týdenní data ohledně žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Pozornost bude směřovat i do Bruselu, kam dnes na summit přiletí americký prezident Joe Biden.
img

Ranní okénko - Spotřebitelská důvěra zřejmě poklesla, ale méně než během pandemie

23.03.2022 Spotřebitelská důvěra v eurozóně zřejmě poklesla v důsledku negativních ekonomických dopadů války na Ukrajině. Avšak například v porovnání s příchodem pandemie, kdy se index spotřebitelské důvěry propadl během dvou měsíců o 15,5 bodů, očekáváme mírnější efekt: z únorových -8,8 bodů se index podle nás dostal na -11,8. Spotřebitelská důvěra totiž byla v eurozóně na ústupu už v závěru minulého roku především kvůli zvyšující se inflaci. Ruská válka na Ukrajině tento problém ještě umocňuje a k tomu ohrožuje ekonomické oživení.
img

Ranní okénko - Cena ropy opět roste, EU by mohla odříznout ropu a nechat plyn

22.03.2022 Dnes budou pokračovat jednání na úrovni EU ohledně možných omezení na ruské energie. Z nejbližšího okolí v rámci dne budou vycházet data ohledně stavební produkce a běžného účtu platební bilance v eurozóně. Prudké zvyšování sazeb má na pořadu dne maďarská centrální banka a spíše méně významná data dorazí ze Spojených států. Včera finanční trhy postrašil předseda Fedu Jerome Powell, když uvedl, že v případě potřeby je Fed připravený zvyšovat sazby i o 50 bb a přivést úroky na restriktivní úroveň. Posunul tak očekávání trhů směrem k mírně rychlejšímu zvyšování v rámci tohoto roku, ale ve výsledku neřekl nic, co by se alespoň částečně nečekalo.
img

Ranní okénko - Předstihové indikátory naznačí vývoj ekonomik pro nejbližší období

21.03.2022 V tomto týdnu očekáváme převážně předstihové indikátory z evropských ekonomik i USA. Jedná se o data za březen, která nastíní, jak disruptivní efekt má válka na Ukrajině na ekonomickou aktivitu. Dorazí indexy nákupních manažerů PMI, německý Ifo a český konjunkturální průzkum. Kromě ekonomických dat bude stěžejním tématem pokračování vyjednávání v konfliktu na Ukrajině.
img

Ranní okénko - Fed musí být opatrný v prostředí zplošťující se výnosové křivky

18.03.2022 Eurostat dnes zveřejní aktualizaci indexu nákladů práce v eurozóně pro Q4´21. Index měří změny v kompenzaci zaměstnanců včetně mezd, bonusů a dalších benefitů, ale zahrnuje i třeba odvody sociálního pojištění. Poskytuje tím důležitou informaci ohledně budoucího vývoje cen, jelikož náklady na práci tvoří značnou část celkových produkčních nákladů, které pak firmy propisují do spotřebitelských cen.
img

Ranní okénko - Fed zvýšil sazby, zvýší i na každém dalším zasedání v tomto roce

17.03.2022 Napjaté trhy se konečně dočkaly prvního navýšení sazeb ze strany Fedu. Co stojí za to si ze včerejška ve zkratce odnést? Letos bude ještě šest zasedání, na každém z nich Fed zvýší sazby, ke konci roku by se chtěl dostat na 1,9 %. Menší polovina členů se kloní ještě k rychlejšímu tempu, což by znamenalo minimálně jeden hike o 0,5. Ke konci roku 23 by se sazby měly dostat na 2,8 %, a být tak nad rovnovážnou úrovní = ochlazování ekonomiky. Ohledně snižování bilance se více dozvíme až na květnovém setkání.
img

Ranní okénko - Americký Fed dnes odstartuje cyklus zvyšování úrokových sazeb

16.03.2022 Dnes ráno ČSÚ zveřejní údaje platební bilance za leden. Trh počítá se 7 mld. Kč (-18,3 mld. předtím). Do kladných hodnot mělo bilanci napomoci kladné saldo zahraničního obchodu. Koruna na tento údaj tradičně reagovat nebude. Hlavní dnešní událostí je zasedání amerického Fedu, které přinese dlouho očekávané první zvýšení úrokových sazeb a také představení nové makroekonomické prognózy. Evropský ekonomický kalendář je pro dnešek prázdný.
img

Ranní okénko - Ceny výrobců rostou o více než 21 %, první ukazatele projeví vliv války na Ukrajině

15.03.2022 Ekonomický kalendář dnes v 9 odstartovaly české ceny průmyslových výrobců, které meziročně ukázaly opět pádivé hodnoty okolo 20 %. Německý ZEW index, měřící sentiment u aktérů na finančním trhu, bude jedním z prvních měkkých ukazatelů reflektujících válku na Ukrajině a čeká ho tak s největší pravděpodobností strmý pád. Lednový průmysl z eurozóny ještě „postižený“ válkou nebude a proti prosinci by měl víceméně stagnovat.
img

Ranní okénko - Fed odstartuje cyklus zvyšování úrokových sazeb

14.03.2022 První událostí tohoto týdne jsou tuzemské maloobchodní tržby. Ovšem v popředí bude i nadále vývoj na straně sankcí vůči Rusku a měnověpolitické zasedání amerického Fedu a Bank of England. Od Fedu se čeká první zvýšení úrokových sazeb, od centrální banky Velké Británie pak pokračování ve zvyšování. Válka na Ukrajině a její dopad do ekonomiky, vyšší inflace a menší růst, dávají centrální banky do složité pozice. Až moc silný zásah proti inflaci by mohl způsobit recesi. V opačném případě by příliš uvolněná politika podporovala poptávku při válkou zasažené nabídkové straně, a posílila by tím inflační tlaky.
img

Ranní okénko - ECB bude pokračovat ve snižování tempa nákupu aktiv

11.03.2022 Dnes se dozvíme, jak si na začátku roku vedl český průmysl. Oproti prosinci se mělo dostavit zlepšení a v meziročním srovnání odhadujeme vyšší objem produkce o 4,2 %. K dobru měl ale letošní leden jeden pracovní den navíc, po očištění tak bude výsledek nižší. Z USA odpoledne dorazí index od University of Michigan, který by měl poukázat mírný pokles spotřebitelské důvěry a další navýšení inflačních očekávání.
img

Ranní okénko - Česká inflace překročí 10 %, koruna posiluje, Lagardeovou čeká grilování od novinářů

10.03.2022 Dnešní ekonomický kalendář je pořádně nabitý. Odstartuje ho během několika minut česká inflace, kterou bude odpoledne následovat únorový růst spotřebitelských cen v USA. Důležitou událostí bude i zasedání ECB, kdy se Evropská centrální banka bude moct opřít o novou prognózu. Včera přinesl pozitivní čísla český zahraniční obchod a mírně překvapila vyšší maďarská inflace.
img

Ranní okénko - Cena ropy na 130 USD/barel - reaguje na odříznutí od ruských dodávek

09.03.2022 Sankce proti Rusku dosahují dalšího milníku. Včera USA oznámily pozastavení ruských dovozů ropy a zemního plynu. Částečně se přidala i Velká Británie, která bude postupně snižovat odběr. Evropské státy, které jsou na dodávkách z Ruska více závislé, jako například Německo, se zatím nepřipojily. Tyto informace rozkolísaly cenu ropy.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Meziroční inflace v únoru podle odhadů překonala hranici deseti procent

08.03.2022 Meziroční inflace v únoru stoupla na 10,3 až 10,6 procenta z lednových 9,9 procenta. Růst cen přitom pokračuje v téměř všech složkách spotřebního koše, přičemž se to týká především pohonných hmot, potravin a nákladů na bydlení včetně energií. Vyplývá to z odhadů analytiků, které oslovila ČTK. Inflace by přitom podle ekonomů v nejbližších měsících měla nadále růst a podle některých může překonat i hranici 11 procent. Nad desetiprocentní hranicí byla inflace naposledy v červenci 1998. Data zveřejní Český statistický úřad ve čtvrtek 10. února.
img

Ranní okénko - Nezaměstnanost by dnes měla klesat, mzdy reálně v záporných číslech

08.03.2022 Za několik málo okamžiků zjistíme, jak se na začátku roku vyvíjela nezaměstnanost v ČR. Následovat bude upřesnění HDP v eurozóně za poslední kvartál minulého roku a odpoledne čeká Polskou národní banku rozhodnutí ohledně navýšení sazeb. Před pár minutami zveřejnil čísla o průmyslu Spolkový statistický úřad a víme tak, že meziročně se v lednu průmyslová výroba zvýšila o 1,8 %, namísto očekávaného poklesu o 1,7 %. Výraznější revize směrem vzhůru se dočkal i prosincový výsledek. Včera přinesla menší zklamání informace ohledně dynamiky průměrné české mzdy ve 4. čtvrtletí 2021, která reálně poklesla o 2 %.
img

Ranní okénko - ECB bude v komunikaci opatrná, inflace v ČR patrně poblíž 10,3 %

07.03.2022 Tento týden bude z pohledu finančních trhů opět ve znamení volatility a zvýšené nervozity. Válka na Ukrajině pokračuje a s tím lze čekat i rozšiřování sankcí. Hlavním pohybem na trzích byl únik z rizikového kapitálu do bezpečných přístavů a jinak by tomu nemělo být ani tento týden. Koruna tak bude i nadále pod tlakem. Ekonomický kalendář je tento týden nabitý. Odstartovaly ho české mzdy za 4Q 21, které po očištění o inflaci skončily v mínusu více než se čekalo, o 2 %.
img

Ranní okénko - Nezaměstnanost v eurozóně klesá, ceny výrobců prudce rostou

04.03.2022 První pátek v měsíci je doménou zejména amerických dat z trhu práce. Dozvíme se tak jestli v únoru poklesla míra nezaměstnanosti pod 4 %, kolik pracovních míst bylo vytvořeno nebo jakým tempem rostly mzdy. Z Evropy pak dorazí z různých zemí data ohledně lednového maloobchodu a s tím i čísla za celou eurozónu. V Česku je z pohledu ekonomických dat klid před bouří, kdy příští týden dorazí čísla o mzdách, nezaměstnanosti, inflaci anebo průmyslu.
img

Ranní okénko - Inflace v eurozóně na maximech, ropa nejdražší za posledních 7 let

03.03.2022 Finanční trhy dále zpracovávají agresi Ruska vůči Ukrajině a přeceňování je tak v plném proudu. Ropa stoupla na nejvyšší úroveň od roku 2014 a obchoduje se v případě obou hlavních kontraktů nad 110 dolary. Koruna naopak během včerejšího dopoledne pokračovala (mj. spolu s polským zlotým a maďarským forintem) v oslabení a nebezpečně se přiblížila k 26 EUR/CZK. V průběhu dne se ji ale podařilo částečně odrazit a aktuálně se obchoduje v úrovni 25,65 Kč za euro. Dnes bude k nejzajímavějším informacím patřit nezaměstnanost v eurozóně, která bude následovat včerejší nad očekávání vysokou euro-inflaci.
img

Ranní okénko - Inflaci letos poženou vzhůru energie

02.03.2022 Česká ekonomická data byla během včerejška pro tento týden vyčerpána, v příštích dnech nás čekají především údaje z ekonomiky eurozóny a USA. Hlavními informace dneška jsou inflace v eurozóně a statistika z amerického trhu práce z dílny ADP, která měla oproti lednu doznat zlepšení.
img

Ranní okénko - Koruna pokračuje v oslabování, ruské akcie se nebudou obchodovat ani dnes

01.03.2022 Vzhledem k aktuální situaci se nabízí začít krátkým finančním shrnutím ve vztahu k válce na Ukrajině. Rubl během včerejšího dne a dnešního rána odmazal část ztrát a aktuálně se vrátil k úrovni 92 rublů za dolar. Během pondělka se podíval až ke 117. Ruský akciový trh včera neotevřel vůbec a před pár hodinami centrální banka uvedla, že ani dnes se k tomu nechystá. Indicii, jak to asi bude vypadat, nabízí některé burzovně obchodovatelné fondy zaměřené na ruský trh, které během včerejšího dne odepsaly v rozmezí 25-30 %. Koruna pokračovala v oslabování vůči euru, dnes ráno ale ztrátu koriguje a aktuální kurz se pohybuje okolo 25,05 EUR/CZK.
img

Ranní okénko - Ruská centrální banka reaguje zvýšením úrokové sazby na 20 %

28.02.2022 Na finančních trzích bude i nadále hlavním hybatelem vývoj války na Ukrajině. V závěru minulého týdne sice došlo k částečné korekci předchozích výkyvů, kdy aktéři na finančním trhu patrně čekali silnější sankce ze strany EU a USA, nicméně během víkendu přeci jen došlo ke shodě o těch nejtvrdších ekonomických sankcích: odříznutí vybraných ruských bank od systému SWIFT, který umožnuje přeshraniční bankovní transfery, a zamrazení transakcí ruské centrální banky. Obě opatření Rusko, jedenáctou největší ekonomiku světa, značně izolují od globálního finančního systému.
img

Ranní okénko - Na finančním trhu došlo k částečné korekci včerejších výkyvů

25.02.2022 Na finančním trhu během včerejška docházelo k úprku do bezpečnějších aktiv. Rostla například cena zlata, dolar posílil na 1,1200 za euro a zvýšila se poptávka po státních dluhopisech vnímaných jako prakticky bezrizikových. Následně padaly jejich výnosy, u amerického 10letého dluhopisu poklesl o téměř 7 % během několika hodin. Rizikovější aktiva byla naopak pod tlakem úprku investorů. Česká koruna otestovala hranici 25 EUR/CZK a aktuálně je na 24,76. Značná volatilita byla patrná i v obchodování českých státních dluhopisů. Výnosy na kratším konci splatnosti vystřelily nahoru o necelých 10 % a odpoledne se vrátily zpět na předchozí úroveň.
img

Ranní okénko - Válka na Ukrajině představuje pro Evropu hrozbu stagflace

24.02.2022 Válka na Ukrajině začala. Dnes ve čtyři hodiny ráno oznámil ruský prezident Putin zahájení „vojenské operace“ na území Ukrajiny. Televizní projev následovaly první zprávy o výbuších a střelbě v řadě měst, včetně Kyjeva. Finanční trhy tak vstávají do úprku k „bezpečným přístavům“ a následující dny půjde o hlavní faktor ovlivňující dění. Ropa WTI stoupá od rána o 5 %, Rubl se vůči dolaru na mezibankovním trhu propadl o 10 % na nejslabší úroveň v historii a moskevská burza oznámila přerušení obchodování. Po znovuotevření, které se odehrálo před několika minutami, odepsal index MOEX přes 30 %.
img

Ranní okénko - Rusko-Ukrajinská krize je proinflačním rizikem

23.02.2022 Den zahájí zveřejnění lednového vývoje českých průmyslových cen. Náš odhad pracuje se zdražením o 0,6 % oproti prosinci, nicméně přicházející výsledky z regionu (například Polska), či nečekaný skok cen v Německu (přesahující 2 %), naznačují větší nárůst cen průmyslových výrobců i v české ekonomice.
img

Ranní okénko - PMI, Ifo a zvýšení cen v průmyslu

21.02.2022 Vpřehledící ukazatele jako například Ifo či PMI indexy přinesou v tomto týdnu čerstvé informace o ekonomické aktivitě v Evropě a USA. V Česku očekáváme výsledek konjunkturálního průzkumu za únor a lednový vývoj cen českých průmyslových výrobců. Dále kolegové ve Vídní aktualizovali výhled na úrokové sazby ECB.
img

Ranní okénko - Poslanecká sněmovna dnes schvaluje státní rozpočet

18.02.2022 Poslanecká sněmovna dnes bude hlasovat o schválení návrhu státního rozpočtu na rok 2022. Novou vládou přepracovaný návrh představuje oproti původnímu návrhu úsporu ve výši 97 miliard Kč. Přepracovaný státní rozpočet je ambicióznější než "zlaté pravidlo" konsolidace, které radí seškrtat schodek veřejných rozpočtů z 1/3 skrz vyšší příjmy a ze 2/3 skrz nižší výdaje. Nicméně spíše, než detailní nastavení parametrů rozpočtu je důležité, že vysílá správný signál, tedy nastolení trendu udržitelného hospodaření. Na systémové změny je pak prostor v následujících letech.
img

Ranní okénko - Zápisky Fedu nepřekvapily a přibrzďují sázky na dvojnásobné zvýšení sazeb

17.02.2022 Dnes v Evropě příliš nových ekonomických dat nevychází a větší šanci promlouvat do vývoje na finančních trzích tak má jedině vývoj na rusko-ukrajinské hranici. I přes mírnou deeskalaci je situace stále velmi složitá, a trhy napjatě vyčkávají na další vývoj. V USA dnes vychází data o výstavbě nových domů a také tradiční týdenní čísla ohledně počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Ani jedna statistika by neměla přinést zásadnější překvapení a trhy tak budou spíše ještě trávit včerejší zápisky z posledního zasedání Fedu.
img

Ranní okénko - Fedu přibývají důvody pro nadstandardní hike

16.02.2022 V eurozóně vyjdou údaje o výkonu průmyslu z prosince. Stejná data pak v odpoledních hodinách dorazí i z USA společně s tržbami v maloobchodu. Z hlediska očekávání tempa utahování měnových podmínek ze strany Fedu bude důležitý zápis z posledního měnového zasedání. Politická situace mezi Ruskem a Ukrajinou dle dostupných informací mírně de-eskalovala, což patrně pomohlo i koruně. Koruna i měny regionu, zlotý a forint, během včerejška posílily vůči euru mezi 0,5 až 0,8 %. Česká měna se dostala z 24,57 na 24,36 EUR/CZK.
img

Ranní okénko - Polsko a Česko s 10% inflací, americké ceny výrobců v poklesu

15.02.2022 Z pohledu českých ekonomických dat je dnes klid, a tak pohledy trhu míří více do zahraničí. Po téměř 10% české inflaci je v našem regionu na řadě dnes Polsko, kde bychom se mohli dočkat velmi podobného čísla, a tudíž dalšího zrychlení vůči prosinci. Z eurozóny se v průběhu dopoledne dočkáme upřesnění ohledně růstu HDP za poslední čtvrtletí roku 2021 a z Německa pak šetření mezi aktéry na finančním trhu v podobě ZEW indexu. Za pozornost bude stát i vývoj cen amerických výrobců, kde by podruhé za sebou mohla meziroční dynamika zpomalit.
img

Ranní okénko - Kam až se vyšplhá inflace?

14.02.2022 Za několik málo minut ČSÚ zveřejní lednovou míru inflace. Otázkou je, zda dosáhla dvouciferného tempa, nebo skončila mezi 9-10 %, jak ukazuje většina odhadů. Nad 9 % se inflace patrně dostala i v Polsku, výsledek bude oznámen zítra. V eurozóně vyjde zpřesněný odhad HDP a údaje o průmyslové výrobě ke konci minulého roku. V USA je ekonomický kalendář pestřejší. Kromě měsíčních dat z ekonomiky stojí za zmínku ceny průmyslových výrobců, u kterých se čeká zvolnění meziroční dynamiky. Pro investory bude zajímavou informací zápis z posledního zasedání Fedu.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Inflace v lednu podle ekonomů mohla překonat desetiprocentní hranici

13.02.2022 Meziroční inflace v lednu výrazně stoupla a mohla se přiblížit hranici 11 procent. Vyplývá to z odhadů analytiků oslovených ČTK. Ti kvůli zdražování energií včetně obnovení plateb DPH pro domácnosti, celkové tradiční lednové změně ceníků zboží a služeb a očekávanému zdražení potravin očekávají inflaci mezi 8,6 až 10,9 procenta, v průměru tedy 9,8 procenta. Zároveň se shodují, že odhadovat lednovou inflaci, zvláště letos, je velmi obtížné. Český statistický úřad zveřejní údaje o lednové inflaci v pondělí 14. února. V prosinci byla meziroční inflace 6,6 procenta. Podle údajů ČSÚ byla meziroční inflace nad deseti procenty naposledy v červenci 1998.
img

Ranní okénko - Zvýšení amerických sazeb o 50bb je po čerstvých datech pravděpodobnější

11.02.2022 ČNB dnes zveřejní zápis z posledního zasedání (3. února), na kterém navýšila hlavní úrokovou sazbu o 75 bazických bodů na 4,75 %. V odpoledních hodinách bude v USA zveřejněn výsledek indikátoru od University of Michigan. Evropský kalendář je dnes prázdný s výjimkou lednové inflace v Maďarsku. Ta by měla stagnovat na 7,4 %. To neplatí pro Česko, kde se inflace v lednu podle nás vyšplhala z 6,6 % až na 9,5 %. A nestagnovala ani v USA, kde spotřebitelské ceny překvapily růstem o 7,5 % (po prosincových 7,0 %), což předčilo většinu odhadů. Koruna v průběhu týdne oproti euru oslabila o 0,5 % a aktuálně se pohybuje v blízkosti EUR/CZK 24,32.
img

Ranní okénko - Dvojnásobné zvýšení sazeb ze strany Fedu závisí na dnešní inflaci

10.02.2022 Dnes globální trhy vyhlíží zejména avizovanou americkou inflaci za leden, které se dočkáme pro nás v poobědovém čase. Meziročně se od cen ve Spojených státech očekává další zrychlování růstu a otázkou tak zůstává zejména o kolik a v jaké struktuře. To totiž bude bedlivě sledovat Federální rezervní systém, pro který jsou dnešní data jednou z posledních indicií před březnovým zasedáním.
img

Ranní okénko - Finanční trh vyčkává na americkou inflaci

09.02.2022 Dnes je ekonomický kalendář z pohledu důležitějších čísel zcela prázdný a globální trhy již netrpělivě vyčkávají na čtvrteční americkou inflaci. Ta by se v lednu měla dostat na nejvyšší úroveň za posledních 40 let. Obdobné statistiky z Česka se pak dočkáme až na začátku příštího týdne, i zde s největší pravděpodobností půjde o nejrychlejší dynamiku za posledních 23 let. Včera žádné výraznější překvapení nepřinesly data z tuzemského trhu práce, když nezaměstnanost mírně vzrostla zejména kvůli opakujícím se sezónním faktorům.
img

Ranní okénko - Průmysl na konci roku zklamal, nezaměstnanost dnes pravděpodobně poroste

08.02.2022 Dnes má český ekonomický kalendář na pořadu hned dvě výraznější události. Po ránu dojde ke zveřejnění statistiky ohledně maloobchodních tržeb, kde očekáváme slušný meziroční růst. Ten ale bude dán zejména slabší srovnávací základnou. Hodinu na to budou následovat data z trhu práce, kde by nezaměstnanost měla vlivem sezónních faktorů stoupnout na 3,7 %. Včera nijak nenadchnuly čísla z tuzemského průmyslu, který po očištění o kalendářní vlivy skončil v červených číslech. O něco vyšším než očekáváným deficitem zakončil prosinec zahraniční obchod a dostal se tak po 11 letech v rámci celého roku do mínusových hodnot.
img

Ranní okénko / ECB mění kurz, silný trh práce v USA a další zvýšení inflace potvrzují březnový hike

07.02.2022 V tomto týdnu nás čeká trojice dat z tuzemské ekonomiky – maloobchod, průmysl a zahraniční obchod. Jedná se o data za prosinec, což umožní zhodnotit vývoj za uplynulý rok. Současně budou prosincová čísla indicií pro strukturu růstu HDP v Q4´21, kterou ČSÚ zveřejnění během března. Ekonomický kalendář eurozóny je prázdný, z pohledu české ekonomiky ale bude zajímavý výkon německého průmyslu. Hlavní událostí v USA je lednová inflace.
img

Ranní okénko - ČNB stojí před cílem, ECB odolává vstupu na start

04.02.2022 Po včerejším zasedání ČNB je dnešní tuzemský kalendář prázdný. V Evropě budou zveřejňována data z maloobchodu, ale hlavní pozornost bude směřovat do Spojených států. Zde se totiž dočkáme pravidelného měsíčního reportu z trhu práce. Od něj lze vzhledem k variantě omikron očekávat slabší data, což už ostatně naznačil v rámci soukromého sektoru středeční report ADP. Včerejší zasedání ČNB dopadlo v souladu s naší prognózou a bankovní rada rozhodla o zvýšení hlavní úrokové sazby o 75 bazických bodů na 4,5 %. Evropská centrální banka také nijak nepřekvapila, a případná výraznější rozhodnutí ohledně dalšího směru odložila až na březnové zasedání.
C:\fakepath\trader-03022022-23-zm.jpg

ČNB opět výrazně zvýšila úrokové sazby, už se tak zřejmě blíží vrcholu

03.02.2022 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu na 4,5 procenta. Důvodem je rostoucí inflace a s tím spojená snaha centrální banky tlumit inflační očekávání, tedy že inflace nadále rychle poroste. Základní úroková sazba je tak nejvyšší od počátku roku 2002. Zároveň šlo o čtvrté nadstandardní zvýšení základní sazby o více než 0,25 procentního bodu v řadě za sebou. Podle guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka další výrazné zvyšování úrokových sazeb by již nemělo být zapotřebí. Podmínkou ale je, že se naplní odhady vývoje v nové prognóze. Rovněž podle ekonomů se úrokové sazby blíží svému vrcholu.
Související klíčová slova: Banco Santander | Odhad vývoje ekonomiky | První odhad HDP | Vyjádření ekonomů | Aktualizovaný výhled | Německý automobilový sektor | Makroekonomické predikce | Dynamický růst | Maďarská inflace | Propad ekonomiky | Role ECB | Uvolněné měnové politiky | Tržby v eurozóně | Klid před bouří | Zvyšování cen | Výnosy dluhopisů | Války | Snižování stavů | Americký ADP | Vývoj | Státní dluhopis | Jakub Seidler | Data z trhu práce | Převzetí banky | Allianz | Zveřejněné údaje | Jana Steckerová | Česká ekonomika letos | Evropský datový kalendář | Hrozba recese v eurozóně | DPH | General Dynamics | EUR | Bundesbank | Nezaměstnanost v eurozóně | Brent | Oživení cen | Accenture | Očekávání do budoucnosti | Fortinet Inc | Hlavní úrokové sazby | Salesforce | Roche | Automobilový sektor | Pokračování růstu | Itálie | Euro proti dolaru | McDonald's | S&P 500 | Růst cen průmyslových výrobců | Stoxx | Stavební produkce | Nezaměstnanost v lednu | Epidemická situace | PEPP | Texas | Údaj o HDP | Německé průmyslové objednávky | Očekávání | Saúdská ropná zařízení | Vyhlášení nouzového stavu | Ceny energetických komodit | Analytik České bankovní asociace | Inflace v září | Evropské centrální banky | Nejvyšší výnos | Státy eurozóny | T-Mobile | Nikl | Souhrnný indikátor | Pro investory | Varianta omikron | Zasedání ČNB | Devon Energy | Veřejné finance | Robert Kaplan | Novartis | Trh práce | Evropská komise | Masivní propouštění | Dnešní datový kalendář | Crypto | Investice | US Bancorp | Rozvolnění | Spotřebitelské úvěry | Geopolitické riziko | Saldo běžného účtu | Potenciál | Nižší sazby | ServiceNow | Finanční stabilita | Lednová inflace | Index aktivity | Cyklus zvyšování sazeb | Škoda Auto | ADP report | Ifo | Webinář | Nálada v eurozóně | Invaze na Ukrajinu | Blackstone | Prognózy | Německý průmysl | Oživení ekonomiky | ČNB Jiří Rusnok | Šéf Fedu Powell | Intervence | Špatná nálada | Výkon ekonomiky | Pokles investic | Broadcom | Experti | Futures kontrakt | Rekord | Vlna omikronu | Raiffeisenbank | Člen bankovní rady ČNB | PMI z Německa | Index ekonomické nálady | Evropský index | Evropské měny | Nákupy aktiv | Creditas | Zvýšení minimální mzdy | Reality | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Uzdravování | Obchodní seance | Impuls | Český statistický úřad | HDP v Maďarsku | EUR/USD | General Electric | Snowflake | Nezaměstnanost v Česku | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Micron Technology Inc | Recese v eurozóně | Český průmysl | Zastropování cen elektřiny | Asijské akcie | Fondee | Pesimistická nálada | Aktuální vývoj | Opatrný optimismus | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Druhá největší ekonomika | Lagardeová | Cenné papíry | Výraznější impuls | Optimismus spotřebitelů | Výnos | Goldman Sachs | Zpřesněné údaje | IHNED | Delta | Pandemický program | SMA | Šéf Fedu | Dnešní obchodování | Výkon průmyslu | Soukromá spotřeba | Opatření v Číně | Slabá poptávka | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Důvěra v ekonomiku | Překvapivý růst | ČEZ | Airbus SE | Exchange | Zápis z jednání ČNB | MAE | Zastavení dodávek plynu | Hluboké recese | Směřování měnové politiky | Kontrakty | První hike ECB | Závislost na Rusku | Platební neschopnosti | Spotřebitelské inflace | Philip Morris International | Reakce ČNB | Odhad HDP | Stimul | Posilování dolaru | Ekonomický sentiment | Rozhovor | Uber Technologies | Evropský kalendář | Kontrakce | Peníze | Klíčový údaj | Výhled do budoucna | Ukazatel | Projekce | Bankovní rady ČNB | Covidová situace | Business Outlook | Měny | Měnověpolitické zasedání Fedu | Průmyslové zakázky | Meziroční růst cen | ČNB Rusnok | Dragon | Nestlé | Obavy z inflace | Reálné ekonomiky | Prognóza | Strach | Nezaměstnanosti v Německu | Vlna pandemie | Prezidenti a premiéři | Burza | ALUMINIUM | Inflace ve Španělsku | Běžný účet platební bilance | Tuzemská ekonomika | Amgen | Apetit investorů | Americký Fed | Ropa WTI | Micron | Lockheed Martin | Tempo zdražování | Walt Disney Co | Bankovní rada ČNB | Předstihové indexy | Jednání centrálních bankéřů | Zastropování cen | Představitelé ČNB | Developeři | Představitelé ECB | Americký index | ZEW index | Pracovní místa | Pozornost investorů | Burzy | Obavy z pandemie | USD/EUR | Ceny elektřiny | Americký prezident Joe Biden | Vývoj ceny ropy | Repo operace | Spotřebitelská nálada v eurozóně | Odliv kapitálu | Bond | Posílení koruny | Export | Příjmy a výdaje domácností | Postupné otevírání ekonomiky | Daimler | Partneři | Reálný HDP | Gilead | Comcast | Zveřejněná data | Vládní opatření | Šok | Ropná zařízení | Hodnocení současné situace | Evropská inflace | Rozvahy Fedu | Futures v Evropě | Zavedení eura | Ekonomická aktivita | Regulace | Česká nezaměstnanost | Americký průmyslový sektor | Noviny | Škoda | Měnový fond | Mzdová vyjednávání | ISM pro sektor služeb | Finanční trh | Tovární objednávky | Hlasy pro zvýšení sazeb | UniCredit Bank | Zvyšování sazeb Fedu | Daňové škrty | Inflace v Česku | Ekonomika USA | Rostoucí ceny energií | Oživení trhu | Zvýšení sazeb | Vnímání rizika | Hershey | Vyšší náklady | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Druhá největší ekonomika světa | Caterpillar | Americké ekonomiky | VIX index | Chicagský index nákupních manažerů | EOG | Výrobní ceny | Marek Mora | Vývoj průmyslu | Kapitál | Bayer | Wells Fargo | Ceny zboží | EUR/CZK | Ceny ropy | Globální výhled | Intercontinental Exchange | USD | Euforie | Posílení | Liz Truss | Měny v regionu | Vývoj devizových rezerv | Prodeje rodinných domů | Investoři | Kč/USD | Nordstream | Přebytek obchodní bilance | Odhad inflace | Nejistoty | Nová makroekonomická prognóza | Fidelity | Německá průmyslová produkce | Stav devizových rezerv | Zvedání sazeb | Negativní sentiment | Posilování koruny | Vienna Insurance Group | Deficit zahraničního obchodu | AMD | Vývoj měnového páru | Karina Kubelková | Inflační čísla | Qualcomm | Nové mutace | Zisk | Jestřábí komentáře | Vyšší hodnoty | Inflace v lednu | Údaje o průmyslové výrobě | Nová prognóza Fedu | Makroekonomická prognóza | Bank of England | Airbnb | Forward guidance | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Ekonomický sentiment v Česku | Volatilita na trzích | Vývoj sazeb | AT&T | Zápis z posledního zasedání | Tvorba pracovních míst | Maďarsko | Nike | Anheuser-Busch InBev | Mimořádná opatření | BP | Růst výrobních cen | Asijské burzy | Cenový skok | Nižší poptávka | Funkční období | České koruny | Ekonomika Číny | Kč/EUR | Spekulovat | Cenové tlaky | Nord Stream 2 | Swapy | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Analýzy | CZK | Ekonomické dopady | Podpůrné programy | Americký S&P 500 | Korunový trh | TTF | Prognózy ČNB | Inflace v květnu | Altria | Německý DAX | Hlavní události | Patria | Šíření mutace | Výsledek inflace | Úroková sazba | Vít Hradil | Bunds | Státní výdaje | Evropské ekonomiky | Dovoz | Zasedání Evropské centrální banky | Americké HDP | Obchodní ředitel | Unie | Vládní výdaje | Spotřebitelský sentiment | Spotřebitelský sentiment v USA | Bohatý | Aktuální prognózy | Ekonomika oživuje | Technologické tituly | Nikkei | Růst německé ekonomiky | Silný růst | Švýcarská banka | Data z ekonomiky | Politická situace | Reakce trhu | Emoce | Zvýšení úrokové sazby | CISCO | Dot plot | Inflační situace | Handelsblatt | Pozitivní zprávy | Německé maloobchodní tržby | Uber | Demokraté | Vyšší poptávka | Ruský prezident | S&P | Data z amerického trhu práce | Viceguvernérka | Meta | Válka na Ukrajině | Oslabování dolaru | NextEra | Progres | Obchodování | UnitedHealth Group | Včerejší obchodování | Data z tuzemské ekonomiky | Investovat | Zasedání OPEC | Akciové indexy | Objem dluhopisů | ZEW | Obrat trendu | Deflace | Pokles polské ekonomiky | Moskevská burza | Zpomalující inflace | Asociace | Dubnová čísla | MOEX | Turecká lira | Coca-Cola | Occidental Petroleum | PwC | Euro Stoxx 50 | Zlepšení sentimentu | Globální ekonomiky | Ekonomický kalendář | Berkshire Hathaway | Americká banka First Republic | Lepší výsledky | Finanční instituce | Průmyslové objednávky | Důvěra spotřebitelů | Eurostat | Akciový index S&P 500 | Prezident | Očekávání úrokových sazeb | Prognóza Fedu | Dnešní data | Větší riziko | Futures na S&P 500 | Silný dolar | Globální vývoj | Index výroby | Úsporný tarif | Americká centrální banka | Růst inflace | Minimální mzda | Monster Beverage | Boom | Raytheon | 3M | Výsledky | Ekonomické oživení | Pesimismus | Zdražování pohonných hmot | Dnes ČNB | Cena mědi | ČNB Petr Král | Boj s inflací | Inflační tlaky | Siemens | Inflační překvapení | Waste Management | První hike | Bank of America | Odhady analytiků | TIM | Americké centrální banky | Průzkum | Zelená čísla | Ekonomický vývoj | Výnosové křivky | Investiční aktivita | Cenový index PCE | Výrobní index ISM | Hlavní úroková sazba | Colgate-Palmolive | Hypoteční trh | Data z průmyslu | OPEC+ | Ekonomická situace | Odhad analytiků | Objem | Nástroj | Tržní ocenění | Zpráva | Dění na finančních trzích | Cestovní ruch | Zpomalení české ekonomiky | Představitelé Fedu | Česká měna | Colt CZ | Platební neschopnost | Klima | Inverze výnosové křivky | Hrubý domácí produkt (HDP) | JOLTS | Zákonodárci | Telekom | Podnikatelská nálada | Zasedání Fedu | Automobilka | Bloomberg | Roche Holding | Eli Lilly | Nová prognóza | Prosincová inflace | Raytheon Technologies Corp | Státní rozpočet | Nabídka | Posilování eura | Měna | S&P Global | Zvyšování mezd | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Nasdaq | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Ekonomika Německa | Pfizer | Case-Shiller | Prezidentka ECB | Dobré výsledky | Studie | British American Tobacco | Akcie v Asii | Zprávy | Slabší koruna | Rozhodnutí bankovní rady ČNB | Dolary | Údaje z německé ekonomiky | Nezaměstnanost v USA | Chybějící poptávka | Deficit | S&P 500 Index | Federální rezervní systém | Polsko | Kolaps | Rio Tinto | Cenový šok | Reálné mzdy | Americký maloobchod | FRA | Evropské trhy | Averze k riziku | S&P Case-Shiller index | Cenová hladina | Centene | Akcie v Evropě | Kering | Hypotéky | Evropské akcie | Inflace v Polsku | Lukáš Kovanda | Aktuální hodnoty měny | Růst výnosů u amerických dluhopisů | Finanční operace | Evropa | Nárůst cen ropy | Česká spořitelna | Silné cenové tlaky | Jackson Hole | Covid | Údaje o vývoji HDP | Předstihové indikátory | USD/PLN | Airbus | OPEC | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Vývoj středoevropských měn | Jednání FOMC | Bydlení | Vyhlídky | Santander | CZ | Johnson & Johnson | Ceny zemědělských výrobců | Export do Ruska | Průmyslová výroba | Listopadová inflace | Dnešní makroekonomické ukazatele | Akcie včera | Maloobchod | Deficit rozpočtu | Obrat v měnové politice | Míra | Index nákupních manažerů ve výrobě | EDF | Zpomalení inflace | Depozitní sazby | Program nákupu aktiv | Brands | Dolarové likvidity | Pokles tržeb | Kurz EUR/USD | Silnější dolar | Ekonomika Francie | Polská inflace | Obchodování v Asii | Vstupy | Volkswagen AG | Cena plynu | Zpřesněný odhad | Inflace ve Spojených státech | E15 | Akcie Komerční banky | Výrazný pokles | Akcie bankovních společností | Americký dolarový index | Constellation | Instituce | Francie | Bank of Japan | Předpověď | Podnikatelská důvěra | Objem exportu | L'Oréal | LNG | Western Alliance | Sazby ČNB | Jednání ECB | Rozhodnutí vlády | Marka | Guvernér ČNB Rusnok | Americké akcie | Výsledky firem | HDP eurozóny | UBS Group | Údaje | Očekávání investorů | Dopad pandemie | Rozhodování | Kongres | Vysoké ceny energií | Marathon | Iberdrola | Pozitivní vliv | Index cen výrobců | Americká banka | Report ADP | Western Alliance Bancorp | CVS Health | Výsledky HDP | Audi | Zvýšená volatilita | Equinor | Průzkumy | Trh | Snížení těžby | Komise | Růst spotřebitelských cen v USA | University of Michigan | Automobilky | Crown | Války na Ukrajině | Forwardové sazby | Výrazný růst | Nvidia Corp | Srovnávací základna | Dnešní zasedání Fedu | Časový plán | Lídři EU | Korekce | Výsledky společnosti | Intervence ČNB | Spotřebitelská důvěra v USA | Energetický sektor | Graf | Inflace v říjnu | Odliv dividend | Vývoj ekonomiky | Největší ekonomika světa | Ropa Brent | Hrubý domácí produkt | Pražské burzy | Zvýšené riziko | Česká bankovní asociace | Zveřejnění výsledků | Dopad na trhy | Plyn | Ekonomické události | Lowe's | ČNB Tomáš Holub | Posílení dolaru | Stock | ANO | Nakupovat státní dluhopisy | United Parcel Service | Ústup inflace | Rating | Pozitivní impulz | Dezinflace | Moët | Ruský akciový trh | SNB | Sušánka & partneři | CVS | Microsoft | Měsíční data | Pokles ceny | Trh dnes | Příležitosti | Makro data | Německý Ifo index | Vládní dluhopisy | Indikace | Data z USA | Daňové úlevy | Odhad růstu HDP | Turecká centrální banka | Nově zahájené stavby domů | Členové Fedu | Inflační vývoj | Spotřebitelská inflace | Akcenta | Změny cen | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Česká koruna | OECD | Pokles sentimentu | Ebury | Zasedání americké centrální banky | Mondelez International | Obchody | Exporty | Dražší energie | Drahé energie | Ekonomická důvěra | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Dnešní výsledky | Index Nasdaq | Zboží dlouhodobé spotřeby | Údaje o inflaci | Ekonom UniCredit Bank | Zpřísnění sankcí | Rizikovější aktiva | Ekonomické ukazatele | Oslabení koruny | Reportované výsledky | Americká data | Tržní odhad | Výpadky | PX index | Zvýšení sazeb ČNB | Výkyvy cen | Gazprom | Centrální banka | Kevin McCarthy | Zahraniční obchod | Meta Platforms Inc | James Bullard | Rekordní minimum | Odhad vývoje HDP | Pozornost | Jádrová inflace | Medián | Automobilový průmysl | Zpomalení ekonomiky | Index nákupních manažerů (PMI) | Podpora | Tuzemské státní dluhopisy | Zpracovatelský sektor | Conference Board | Shell Plc | Ministři financí | Společnosti | Bankovní tituly | Plynovod Nord Stream | MWh | Změny sazeb | Březnová inflace | QE | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Situace kolem SVB | CME | Analytik Cyrrusu | Reuters | Přebytek zahraničního obchodu | Unilever | Důvěra v průmyslu | Londýnská burza | Situace na Ukrajině | Chevron | Ceny ve výrobě | ADP report zaměstnanosti | Guvernér Michl | EUR/MWh | L3Harris | Depozitní sazba | Hermes International | Výstupy | MT4 | Souhrnný index | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Palo Alto | Předseda | CL | Investiční nálada | Nákup dluhopisů | Fond | Utahování měnové politiky | Vlny koronaviru | Chipotle Mexican Grill | Tržní úrokové sazby | Boeing | Indikátory sentimentu | Politická krize | Rychlý růst | HDP v Evropě | Dnešní ADP report | Fiskální stimul | Jádrová spotřebitelská inflace | JPMorgan Chase & Co | Nejistota | Zvýšení základní úrokové sazby | Analytik České spořitelny | Polský zlotý | Úrokový diferenciál | Rozhodnutí ČNB | Nová data | Evropská unie | Podnikatelé | Biden | Zvýšení základní sazby | Český maloobchod | Hospodaření | Cena hliníku | Activision | Kurz EUR/CZK | Rostoucí náklady | Zdanění energií | Říjnová inflace | Ekonomické zpomalení | Silný propad | Vývoj úrokových sazeb | Poptávková inflace | Růst spotřebitelských cen | Estee Lauder | Index euro stoxx 50 | Měnověpolitické zasedání | Kartel OPEC | Úroky | Nová mutace koronaviru | Americký průmysl | Prezident Joe Biden | Budoucí vývoj | Krach | Nálada na finančních trzích | Statistika z USA | Snížení DPH v Německu | Snížení spotřeby plynu | Thermo Fisher Scientific | Květnová inflace | Vývoj české ekonomiky | Makroekonomické údaje | Předstihové ukazatele | BNP | Ceny komodit | ASML Holding NV | Silný trh | Air | Akcie dnes | Růst ekonomiky eurozóny | Economic | ECB dnes | Sada dat | Ztráta | Zápis z posledního zasedání Fedu | Česká republika | Podpůrný balíček | TABAK | Devizové intervence | S&P500 | Analytik Raiffeisenbank | Zadlužení | Nájemné | Čínská ekonomika | Dna | Zemní plyn | Ceny | Vyšší úroky | Dior | Prudký pokles | Technologie | Energetická krize | Finální odhad | ČNB | Tuzemský maloobchod | Cigna | Šíření nákazy | MJ | VW | Nálada spotřebitelů | Cena | Comcast Corp | Ekonomické fórum | Jiří Rusnok | Analytici | Fed dnes | Pokles | Výnosy českých státních dluhopisů | Konjunkturální průzkum | Aktuální kurz | Kalendář tento týden | Nárůst výdajů | ConocoPhillips | Historická data | Nvidia | Situace | Daně z neočekávaných zisků | USD/CZK | Utahování měnových podmínek | Jan Vejmělek | Švýcarská centrální banka | Výhled trhů | Kurz koruny | Aktivum | Fiserv | Euro vůči dolaru | Erste Group | Mercedes | Index ISM | Tržní očekávání | Evropské indexy | Americká ekonomika | PEPSICO | Úspory | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Index nákupních manažerů | Intuit | Bilance běžného účtu | Ceny zemního plynu | Domácnosti | COVID-19 | Zoetis Inc | Počet žádostí o podporu | Americký dolar | Data z reálné ekonomiky | Obchodování na americkém trhu | Růst výroby | Inflace v listopadu | Tempo poklesu | Dobré zprávy | Štěpán Hájek | Důvěra v eurozóně | Index cen | Dodávky plynu do Evropy | Paypal Holdings | Banka Credit Suisse | Odhady ekonomů | Zpomalení globální ekonomiky | Čínská vláda | Index PX | Daně | Lídři | Inflace v červenci | Americký trh | Kurz eura vůči dolaru | Negativní dopad | Snižování úrokových sazeb | České HDP | Pokles indexu | Dostupná data | Cheniere Energy | Momentum | London Stock Exchange Group | Zisky | ISM indexy | Ceny v eurozóně | Dobrá nálada | CME Group | Moody's | Makro | Stagnace | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Současné ceny | Tržby | BNP Paribas | Mutace koronaviru | Růst mezd | Snížení sazeb | Příjmy a výdaje | Evropská centrální banka | Vánoce | Závislost | Nižší růst | DOT | Prognóza České národní banky | Eurozóna | Allianz SE | Swap | Obchodovat | Jestřábí hlasy | Ztráty zaměstnání | Cisco Systems | Moneta | Ustupující inflace | Koronavirová situace | Starbucks | Futures kontrakty | Očekávání do budoucna | Cena zlata | Rizika | Česká ekonomika | Bancorp | Intervenovat na devizovém trhu | HSBC | Bělorusko | IG | Rizikové averze | Americké hospodářství | Abbott Laboratories | Trinity Bank | Vývoj německé ekonomiky | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Data z ekonomiky USA | Pojištění vkladů | Růst cen | Konsensus | Prudký růst cen | ECB | Růst cen nemovitostí | Dluhový strop | Cenový pohyb | Aktuální prognóza | Řetězec | Útok na saúdská ropná zařízení | USA inflace | EU | Vývoj inflace | Repo sazby | Společnosti Netflix | Výše úrokových sazeb | HICP | NBP | IFO index | Financování | Oslabení kurzu | Rozvolnění protipandemických opatření | ČSÚ | Ranní okénko | Počet nových míst | Pozitivní výsledek | Sazby ECB | Omezení dodávek | Stres | Nálada v USA | Tuzemská nezaměstnanost | Occidental | Photon Energy | Pokles ekonomiky | Růst úroků | Ekonomiky eurozóny | Tovární objednávky v Německu | Trh práce v USA | Švýcarská národní banka | Globální poptávka | Stabilita sazeb | Freeport-McMoRan | Indikátor | Vyšší sazby | Růst ceny | Forward | Maloobchodní tržby | Vysoké inflace | Ekonomické vyhlídky | Line | PMI ve výrobě | ISM | ERA | MSCI index | Statistici | Názory analytiků | FOREX | Louisiana | Průměrná mzda | Konsenzus | Měkké přistání | Dnešní čísla | Akciový trh v USA | Maďarská centrální banka | Philadelphia Fed | Pozornost trhu | Prostor pro pokles | Colt CZ Group | Finance | Prezident Fedu | Tržní sazby | Analytika | Doporučení | XTB Štěpán Hájek | Posílení eura | S&P/Case-Shiller | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | Inflace v Maďarsku | Palo Alto Networks | WTI | Inflační očekávání | Hrozba recese | Poptávka | Bod | Fitch | Index pražské burzy PX | Obchodníci | Sazby beze změny | Otevírání ekonomiky | Shares | Index Exportu | Silnější koruna | Zvýšená volatilita na trzích | Ekonomická data z USA | Zasedání Bank of England | Index MOEX | Psychologie | Tempo inflace | Obchodování dnes | Guvernér | Únorová inflace | Globální trhy | Očekávání trhu | Expirace | Honeywell International | Nord Stream | EMU | Bulharsko | Nominální růst | Aktuální nálada | Růst HDP | Depozitní úrokové sazby | Saúdská Arábie | Hlavní ekonomické události | Ziskovost | Zvýšení produkce | Sázet | Dluhopisový trh | Cena ropy | Investor | Nižší výdaje | Zvýšení inflace | Inflace | Advanced Micro Devices | Honeywell | Marže | Využití kapacit | Účet platební bilance | Domácí měna | Nárůst výnosů | Německá ekonomika | Technologický Nasdaq | Statistiky z trhu práce | Státy EU | Dividenda | Předběžné výsledky | Tisková konference Fedu | Reporty | Index pražské burzy | Bankovní rada České národní banky | Koncentrace | Počasí | Mírná korekce | GfK | Alphabet | Co bude | Zkušenosti | Statistický úřad | Německý index DAX | Emmanuel Macron | RBI | Index DAX | Signály | Philadelphia Fed index | Spotřební daně | Turistický ruch | Microsoft Corp | Bankéři | Nárůst sazeb | Spotřebitelské ceny v Česku | Lira | Meta Platforms | TJX | Pokles zásob | JPMorgan Chase | Payrolls | Euro | Peněžní zásoba | Statistiky | Prohloubení deficitu | Investice v zahraničí | Poslanecká sněmovna | Stoxx 600 | Jaderné elektrárny | SAP | Dluhopisové trhy | Inflace ve Velké Británii | Spolkový statistický úřad | FX | HDP | RUB | Odhad růstu ekonomiky | ROCE | Kurz | Market | Spekulace | Problémy | Americký PMI | Důvěra v Německu | DAX | Unicredit | Měsíční mzda | Měny regionu | Pokles výnosů | Celková inflace | Participace | Spotřeby plynu | Rozkolísaný | UST | Micron Technology | Fiskální politika | Načasování | Celkový výsledek | BH Securities | Ropa | Oracle | Akcenta Miroslav Novák | Ekonom | Costco | Deficit státního rozpočtu | Dubnový PMI | MPSV | Evropská spotřebitelská důvěra | Proinflační | Raiffeisenbank a.s. | Rozvíjející se trhy | Index PMI | Setkání OPEC | Objem dovozu | Optimismus | Pilulka Lékárny | Předkrizové úrovně | Snížení spotřební daně | Šíření varianty omikron | Fiskální balíček | Německá průmyslová výroba | Domácí data | Přerušení dodávek ruského plynu | Zasedání amerického Fedu | Dodávky ropy | Predikce | Merck | Dolar | Citigroup | Napadení Ukrajiny Ruskem | Datový kalendář | Hospodářství | Debata | Naše prognóza | Hodnoty měny | FED sazby | Negativní vývoj | Banka First Republic | Deere | Objem devizových intervencí | Cena niklu | Dominion Energy Inc | Klid | MetLife | Indikátor důvěry | Zpřísňováním měnové politiky | Výnosy státních dluhopisů | Šance | Lockdowny | Druhý odhad amerického HDP | Riziko systematické | Mercedes-Benz | Zasedání ECB | Gamble | Credit Suisse | Portfolia | Převis | Ohlédnutí | Expert | Ekonomové | Koronavirové krize | Vývoz | Teplé počasí | Týdenní zpráva | Zastavení dodávek | Evropské maloobchodní tržby | Americké ceny | Recese | Navýšení úrokových sazeb | Zpomalení růstu | Obchod | Mzdový růst | Růst ekonomiky | PPI index | ASML | Německý ZEW index | Erdogan | Vývoj pandemie | Siemens Healthineers | Hodnota indexu | Stagflace | Výrobní index | Největší propad | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Sekce měnové | Sentiment amerických spotřebitelů | Ruský trh | Meziměsíční inflace | Růstový trend | Air Products | Štěpán Křeček | Hlavní ekonomka | Rada ČNB | Anheuser-Busch inBev | Nálada na akciových trzích | Ministři | Kapitálové výdaje | Mondelez | Kurz eura | Spojené státy | Zpráva z amerického trhu práce | Miliardy | Objem investic | Redukce | Změna sazeb | Kurz eurodolaru | Patria Finance | Statistika z amerického trhu práce | Ceny energií | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Americké indexy | Snížení produkce | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Politická nejistota | Přebytek bilance | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Základní sazby | Regeneron Pharmaceuticals | Analytik Komerční banky | Vyšší volatilita | Dostupnost bydlení | Rostoucí inflace | Geopolitika | Zoetis | Napětí mezi Ruskem a Západem | Inflace v Německu | Dodávky zemního plynu | OSN | Projev šéfa Fedu | Výrazný pohyb | Booking | Cena elektřiny | Desetileté dluhopisy | PMI indexy | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Česká průmyslová výroba | Evropské méně | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Nord Stream 1 | Rostoucí ceny | Trend | Pozitivní výsledky | Cenový vývoj | Pokles sazeb | Prodeje existujících domů | CEE | Meziroční růst spotřebitelských cen | Meziroční inflace v září | Zásoby plynu | Kroky Fedu | Míra inflace | Reposazba | Windfall tax | Přebytek obchodu | Měnová politika ECB | AXA | Manufacturing | Míra nejistoty | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Průmyslová výroba v eurozóně | Pomalé oživení | USD/RUB | Ekonomický výhled | Objem objednávek | Impulzy | Silicon Valley | Pioneer Natural Resources | HDP Francie | České mzdy | SWIFT | Vyšší inflace | Nemovitostní trh | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Schodek | Fed index | Bankovní sektor | Indexy | Negativní zprávy | Obchodování v Evropě | Měnové podmínky | Zvyšování sazeb | Indikátory | Obchodní bilance | Oživení poptávky | M2 | Německý index IFO | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | | Česká národní banka (ČNB) | Prohlášení | Průmysl | Air Liquide | Očekávané výsledky | Philip Lane | Japonský akciový index Nikkei | Indexy PMI | Napjatá situace | Tempo růstu | Snížení daně | Bilance ECB | Bankovnictví | STOXX50 | Americké dluhopisy | Anexe Krymu | Empire State Index | Zdražování energií | ETF | Akcie evropských bank | Nové dluhopisy | Akciové trhy | Struktura HDP | České dluhopisy | T-Mobile US | Americký tapering | Loterie | Oslabení | Finanční situace | Zhoršení výhledu | Moneta Money Bank | UnitedHealth | Humana | Akciové futures | Guidance | Pohonné hmoty | Počty nových žádostí o podporu | Viceprezident ECB | Reinvestování | APP | GSK | Peněžní zásoby | EOG Resources Inc | Tomáš Holub | Rally | Reálná ekonomika | Bankovní rada | Macron | Výrazný propad | Pandemie | Impulzy k posílení | Zasedání České národní banky | Globální ekonomický výhled | Aktiva | Osobní příjmy | Pokles inflace | Dnešní ekonomický kalendář | HDP za Q2 | Ceny v zemědělství | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | NextEra Energy | Výprodej | Problémy v dodavatelských řetězcích | České měny | Oživení poptávky v Číně | Očekávaný vývoj | Tuzemský průmysl | Nezaměstnanost v Německu | Business | Ceny výrobců v eurozóně | Omezené dodávky | Zdanění | Pokles cen | Automatic Data Processing | Práce | Joe Biden | Ministerstvo financí | Index euro | Zvedání úrokových sazeb | Řešení energetické krize | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Dnešní údaje | Helena Horská | Cyklus utahování měnové politiky | Krach banky | ČBA | Holubičí tón | Nový týden | Otevření ekonomik | Fiskální politiky | Průmyslový sektor | Zdravotnictví | Energetické krize | Výnosnost | Vývoj na finančních trzích | Ekonom Komerční banky | Sentix | Německý statistický úřad | První odhad | Výsledek voleb | PMI ve službách | Členské země | Trinity | Stratég | Špatné zprávy | Prodeje automobilů | Čínský akciový trh | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Raytheon Technologies | Řetězce | Sentiment | Zrychlení inflace | Zhoršení pandemie | Zvyšování úrokových sazeb | Růst úrokových sazeb | EdF | Politika | Hospodářské recese | Nálada na trhu | Duke Energy Corp | Akcie ČEZu | Riziková aktiva | PLN | Míra nezaměstnanosti | Strop úrokových sazeb | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Konsensus trhu | Americké futures | Martin Gürtler | Strach z inflace | ECOFIN | JPMorgan | Deutsche Telekom | Indikátory důvěry | Forint | GDP | Velká Británie | Evergrande | Makroekonomická data | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Cíle | Zasedání FED | Dnešní události | Pokles průmyslové výroby | Zrušení superhrubé mzdy | Japonský akciový index | Spotřebitelská důvěra v Německu | Členové bankovní rady | Dnešní kalendář | Míra inflace v eurozóně | Aktivita ve službách | Geopolitická rizika | FAO | Energetická krize v Evropě | Měnové politiky | Výrazná inflace | Vnímání | Intel | SVB | Sentiment v USA | Ekonomika | První zvýšení sazeb | Zklidnění situace | Výnosová křivka | Tightening | Ekonomická data | Historická maxima | Žádosti o podporu | Elektřina | Situace v průmyslu | Karanténa | Nastavení sazeb | Investiční aktivity | Sankce | Varianty koronaviru | Proinflační působení | Zhodnocení | Americký kongres | Úrokové sazby ECB | Michal Brožka | Výhled | Klesající cena | Erste Group Bank | Americký akciový index | Komerční banky | Americké ministerstvo | Sazby | Americký trh práce | Hospodářské noviny | Colt CZ Group SE | Embargo | Vysoké ceny | Zápis Fedu | Bilance Fedu | Ekonomické prognózy | Aktuální situace | Indexy nákupních manažerů | Propouštění | Sentix index | Měnové unie | Zaměstnanci | PayPal | Bankovní krize | Evropský trh | Finanční trhy | Volby | Cyrrus | Dobrý výsledek | PacWest | Data o inflaci | Expanze | Americké firmy | Jednání ČNB | Největší ekonomika | Růst cen energií | Znovuotevření ekonomiky | General Motors | Fondy | Walt Disney | Bílý dům | Situace v Číně | Inflace v české ekonomice | Cenové hladiny | Austrálie | Ekonomika Španělska | Německé ekonomiky | Data ze Spojených států | Růst průmyslové produkce | Nikkei 225 | Počet nakažených | Člen bankovní rady | Spread | Historie | Obavy investorů | Zlepšení nálady | New York | St. Louis | Saldo zahraničního obchodu | Dřevo | Zajišťování | Růst cen výrobců | Euro včera | Constellation Brands | ČNB dnes | Německé tovární objednávky | Protipandemická opatření | Zpřesněná data | Applied Materials | Riziko likvidity | Kraft Heinz | Psychologický efekt | Ceny plynu a elektřiny | Informace z trhu | Navyšování cen | Pozitivní očekávání | Napadení Ukrajiny | Prezident Erdogan | Slabší kurz | Meziroční míra inflace v eurozóně | Prezidentské volby | Dollar | Výdaje | Výnosy německých dluhopisů | FX trh | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Akciové trhy v USA | Dolarový index | BlackRock | Výplata | Index ekonomické aktivity | ODS | Omezení nákupů aktiv | Zásobníky | LVMH | Nejvyšší deficit | Americká inflace | Úrokové sazby | Dostatek likvidity | Transakce | Pocity | Snížení úrokových sazeb | Sezónnost | Růst cen potravin | Růst nezaměstnanosti | MasterCard | P&G | Vzestup inflace | Výroba v Německu | Zaměstnanost | Banky | Slovensko | Glencore | Irsko | Základní sazba | Reinvestice | Spotřeba domácností | Březnová data | Zlotý | Slabší dolar | Vývoj koruny | Sankce proti Rusku | Inflace v březnu | Značný pokles | Tvorba pracovních míst v USA | Inflace v prosinci | Úrokové sazby ČNB | Dodávky plynu | Jasný signál | Pracovní síly | Pokles ekonomické aktivity | Údaje o HDP | Finanční sektor | Marathon Petroleum | Výrobní inflace | Silný pokles | Situace na trhu s ropou | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Ukončení nákupu aktiv | Ztráty | Thomson Reuters | Guvernér Rusnok | Spotřebitelská poptávka | Guvernér ČNB | Bilance zahraničního obchodu | Velké ekonomiky | Reakce investorů | Data z Německa | PayPal Holdings Inc | Eni | Dnešní ADP | Globální ekonomický kalendář | Americký ISM | Stav ekonomiky | Gilead Sciences | Sentiment na trzích | Prezident Putin | Akciový trh | Pravděpodobnost recese | Rusko | Smíšené výsledky | Ceny výrobců | Český statistický úřad (ČSÚ) | Osobní výdaje | Reálné úrokové sazby | Další růst sazeb | Zkušenost | Dopad vysokých cen energií | Signál | Zdražování | Tržby obchodníků | Britská vláda | ADP | Projev šéfa Fedu Powella | Repo sazba | Kupní síla | Vypuknutí pandemie | Centrální bankéři | Uhlí | Ropy | Měnový pár | Česká inflace | Míra úspor | NFIB | Devizové rezervy | Produktivita práce | Automotive | Uvalené sankce | Zhoršení epidemické situace | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Společnost | Petr Dufek | Sanofi | Maloobchodní tržby v listopadu | Sázky | Aktivita v sektoru služeb | Futures na americké akcie | Nové prognózy | Dynamika mezd | Historicky nejnižší | Radomír Jáč | Negativní výhled | Očekávaná inflace | Jestřábí Fed | Německá burza | Dubnová inflace | Non-Farm Payrolls | Výkon německé ekonomiky | Rozšíření | NBER | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Německé hospodářství | České maloobchodní tržby | Americké ministerstvo financí | Nálada | Burze | Eura | Tisková konference | Výsledek HDP | Čas na nákup | Bilance | Organizace | Ceny pohonných hmot | Úrokové swapy | VIX | Koruna oslabuje | Zmírnění inflace | Zasedání bankovní rady | Stock Exchange | Růst | Objem zakázek | Vývoj jádrové inflace | Vyšší úroveň | Fed včera | TotalEnergies | Polská centrální banka | Goldman Sachs Group | Ceny výrobců v USA | Příjmy | Průmyslová produkce v eurozóně | Devizové rezervy ČNB | Pohyby na trzích | Proti trendu | Podnikové investice | VMware | Zajištění | Dominion Energy | Domácí měny | Výnosy amerických státních dluhopisů | Fortinet | Snížení inflace | Colt | Ekonomický indikátor | Kartel OPEC+ | Index | Wall Street Journal | PCE index | Rychlý růst cen | Cenový index | Eva Zamrazilová | Šéfka ECB | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Thermo Fisher | Cenové stropy | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Varovné signály | Abbott | ISM index | Maloobchodní tržby v eurozóně | Express | Americké ceny nemovitostí | Tesla | L3Harris Technologies | Pracovní den | Dopad omikronu | KBW | Pracovní trh | Odhady HDP | Americký akciový index S&P 500 | ENEL | Výkyvy | Dlouhodobější výhled | Volatilní | Schodek státního rozpočtu | Ford Motor | Ceny v dopravě | PMI v eurozóně | Altria Group | Míra inflace v USA | Eskalace konfliktu | Fundamenty | Zisky čínských průmyslových podniků | Kurz EUR | Šéf Fedu Jerome Powell | Vliv války na Ukrajině | Německá nezaměstnanost | HDP Německa | Spotřebitelská důvěra podle Conference Board | TLTRO III | Nesoulad | US dluhopisy | Jestřábí ECB | Očekávaný růst | Vliv války | ZEW indexy | Ekonomické aktivity | Kompenzace | Pražská burza | Netflix | Změny HDP | Randal Quarles | Británie | Oslabení dolaru | Panika | Stabilita | Bankovní asociace | Vakcinace | Index spotřebitelských cen | Nová historická maxima | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Investorský sentiment | Výrobní sektor | Na burze | Odvětví | ENEL SpA | Konference v Jackson Hole | Hike | Wall Street | Chemický průmysl | Americké tovární objednávky | Target | Polský zlotý a maďarský forint | Lepší zítřky | Viceguvernér ČNB | Dluhopis | Duke Energy | Prodeje aut | Aktuální očekávání | TJX Companies | Dění na finančním trhu | IMF | Výrobní ceny v eurozóně | Podnikatelské klima | Obchodování na finančních trzích | Investorská nálada | Růst cen nájmů | Ekonomiky | Analytička | Nezaměstnanost v březnu | Průmyslová výroba v Německu | David Marek | Cena zemního plynu | Prognóza Evropské komise | Nízké úrokové sazby | Fannie Mae | Dluhopisy s kratší splatností | Pokles reálných mezd | Podniky | Zvednutí sazeb | Epidemické situace | Očkování | Nálada v ekonomice | Největší ztráty | Vyšší úrokové sazby | Německá spotřebitelská důvěra | Centrální banky | NAHB | Zahájení intervencí | Americký prezident | Vývoj státního rozpočtu | HDP v USA | Obavy z recese | Symposium v Jackson Hole | Firmy | Zpřísňování měnové politiky | Booking Holdings | Expanzivní fiskální politika | Omicron | Solidní růst | Energie | Prémie | Američané | Český PMI index | Situace na americkém trhu práce | PMI z výroby | Phillips 66 | PMI pro sektor | Ministr financí | Moderna | Procter & Gamble | Snižování nákupu aktiv | Snižování cen | Tapering | Vyšší mzdy | Španělsko | Pokračování trendu | Petr Král | Management | XTB | Vývoj na devizovém trhu | Normalizace měnové politiky | Spotřebitelská nálada | Větší pokles | Výkonost průmyslu | Inflační situace v ČR | Marriott | Schlumberger | Ekonomický růst | Den díkůvzdání | Odhady trhu | Riziko recese | UBS | Cukr | Výsledky průzkumu | Očekávání analytiků | Astrazeneca | Zamyšlení | Základní úrokové sazby ČNB | Český běžný účet | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Exxon Mobil | Index S&P 500 | Inflace v eurozóně | Normalizace úrokových sazeb | Odhad amerického HDP | Důvěra investorů | Propad | Pokles HDP | CSX | Konec roku | Výnosová křivka v USA | Hennessy | Fed | Shell | Globální dodavatelské řetězce | Futures | Dopady války na Ukrajině | Průmysl v eurozóně | Český index nákupních manažerů | Index spotřebitelské důvěry | AbbVie | Snížení spotřeby | Stavebnictví | Podíl nezaměstnaných | Dopady pandemie | Kurz koruny k euru | Nemovitosti | Zhoršení nálady | Dopady koronavirové krize | Předpokládaný růst | Vyšší inflace v Německu | Eurodolar | Německé volby | Snižování sazeb | Zdražení ropy | Proinflační faktory | Sazby Fedu | Americké měny | Běžný účet | Pár EUR/USD | Bezpečná aktiva | Northrop Grumman | Distribuce | Manažeři | London Stock Exchange | PMI indikátor | Akciový index | Snížení daní | Bund | Spotové ceny | EUR Index | Pokles exportu | Klesající trend | Rubl | Zhoršování pandemické situace | Počet pracovních míst | Vývoj na trhu | Další růst | Generali Investments | Země EU | Deloitte | Míra nezaměstnanosti v Německu | ABB | Měnový trh | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Volatility | Schönfeld & Co | Důvěra v českou ekonomiku | Zvýšení úrokových sazeb | ČR | Růst výnosů | Inflace v únoru | Tomáš Kudla | Růst cen ve výrobě | Koruna posiluje | Medtronic | Průmyslová produkce v srpnu | Německá míra nezaměstnanosti | Ceny v Česku | Propad indexu | UBS Group AG | Aleš Michl | Prognóza České národní banky (ČNB) | First Republic | Výroby osobních automobilů | Euro STOXX | Maďarský forint | Miloš Filip | HDP v eurozóně | Korunové sazby | Ošetřovné | Verbální intervence | Rozpočet | Intuitive Surgical | Ruský plyn | Zemědělství | Prognóza ČNB | Enel | Exxon | Marriott International | Úroveň parity | S&P Global Inc | EK | Nejnovější prognóza | Koruna dnes | Německo | Jiří Polanský | Prodeje domů | Sentiment na finančním trhu | Walmart | Sektor služeb | Ruská centrální banka | Zprávy z ekonomiky | Americké akciové trhy | Maloobchod v USA | Google | Visa | Růst české ekonomiky | Veřejný sektor | Japonská centrální banka | Hike ECB | Vice | Oslabení kurzu koruny | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Vysoká inflace | Průzkum ČSÚ | Viceprezident | Český HDP | Platební bilance | Erste | Emerging markets | Makro prostředí | Státní dluhopisy | Situace na trhu práce | Ceny v průmyslu | Zrychlení růstu | Linde | Ekonomická nálada | Měsíční report | Vinci | Nastavení měnové politiky | Další pokles | Invaze | Antivirus | TLTRO | Analytik Trinity Bank | Analytik XTB | Světové centrální banky | Americké banky | Conference Board index | Inflace v ČR | Mediánová mzda | České ceny | Cenový PCE index | Podpůrný program | Miroslav Novák | Problémy Credit Suisse | Charter Communications | Průmysl a zahraniční obchod | Pozice | Zveřejňování výsledků | Americký index S&P 500 | PwC Petr Kříž | HSBC Holdings | Dluhopisy | Počet nezaměstnaných | PacWest Bancorp | Evropské akciové indexy | Fed Business Outlook | Narůstající ceny | Tuzemská inflace | Členské státy | Makroekonomický kalendář | Východní Evropa | Čína | Restrikce | Konjukturální průzkum | Koupěschopnost | Ekonomka | Průměrná hrubá měsíční mzda | Nárůst nezaměstnanosti | Koruna | Blizzard | USA | Americká vláda | Výraznější pokles | Spotřebitelské ceny | Pandemie v Německu | FOMC | Časový horizont | Zasedání centrálních bank | Česká vláda | Pandemická situace | Volby do Poslanecké sněmovny | Riziko | Vojtěch Benda | Verizon | Meziroční inflace | Rozpočtové schodky | Výsledky ISM | Pozitivní zpráva | Vývoj ceny | Verizon Communications | Analytik | Motivace | Banka | Firemní sektor | Příjmy domácností | Index NFIB | Americké ceny výrobců | Největší pokles | Americká centrální banka dnes | Pavel Štěpánek | Miliardy dolarů | Pravděpodobnost hospodářské recese | Vývoj mezd | České sazby | Evropský průmysl | Sempra Energy | Míra nezaměstnanosti v dubnu | Hospodářské výsledky | Americké trhy | DPH v Německu | Globální trh | Dodavatelské řetězce | Volkswagen | Mzdová dynamika | Zastropování cen plynu | Úroková míra | Vývoj komodit | Český výrobní sektor | Průmyslová výroba v září | Podnikatelské investice | Sankce vůči Rusku | SPD | Intervenovat | Statistika | Oživení německé ekonomiky | Investiční stratég | Novo Nordisk | Ceny energie | EOG Resources | Americký akciový trh | Home Depot | Plány | Nárůst sazeb ČNB | Meziroční inflace v Německu | Data o HDP | Prodeje domů v USA | Autozone | Český trh práce | Philip Morris | Zhoršování situace | Nákupní manažeři | Bilance obchodu | Zdražování cen | Komerční banka | InterContinental | Události tohoto týdne | Portfolio | Zbyněk Stanjura | Voda | Investiční | Krize | Krize v Evropě | Forwardy | Prodej | Nastavení úrokových sazeb | Rozbor | Reckitt Benckiser | Disney | Nezaměstnanost ve Spojených státech | JDE | Technická recese | Více peněz | Globální obchod | Data z americké ekonomiky | Dopad na finanční trhy | Systematické riziko | Růst tržeb | Snížení DPH | Zvýšení limitu pro zadlužení | Evropská ekonomická důvěra | Výhled pro Německo | Index Nikkei | Omikron | Výroba aut | IG Metall | Růst cen ropy | Rozhodnutí bankovní rady | Makroekonomické ukazatele | Tempo růstu spotřebitelských cen | Státní rozpočet ČR | Rozvolnění restrikcí | Zdražování potravin | Měnová politika | Sazba ČNB | Pořízení vlastního bydlení | Index spotřebitelské důvěry GfK | Poklidné obchodování | Situace na trhu | Opatření | Výroba automobilů | Christian Dior | Hospodářské oživení | Apple | Očekávaná data | Počet nezaměstnaných v Německu | CEE region | Parlamentní volby | Získávání peněz | Nákup aktiv | Bristol-Myers | Průmysl eurozóny | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Likvidita | Index PCE | G7 | Pavel Sobíšek | Evropské země | Zlato | Bilance aktiv | Výrobní náklady | Výprodej dluhopisů | Banka UBS | Nedostatek zboží | Prognóza ECB | Zápis ze zasedání ECB | Ruské akcie | Ceny nemovitostí v USA | Růst ceny ropy | PMI pro sektor služeb | Activision Blizzard | Akciový index Nikkei | Ukazatele | PMI index | Akcie | Kontrakt | Banky v eurozóně | American Express | Amazon | Vývoj obchodní bilance | Inflační šok | Objednávky | Konsolidace | Aktualizovaná prognóza | Sentiment trhu | Jan Frait | Index Nikkei 225 | Roche Holding AG | Zveřejnění výsledků HDP | Vývoj na akciovém trhu | ČTK | Nezaměstnanost v ČR | Silná koruna | Estée Lauder | Ceny mědi | Generali Investments CEE | Zlepšení | Komodity | Americké vlády | Globální sentiment | Rusko-Ukrajinská krize | Evropské akcie dnes | Trhy v USA | Česká národní banka | Naše hospodářství | Nonfarm Payrolls | Ocenění | Nová mutace | Domácí poptávka | Jerome Powell | Výnosy | Inflace v USA | Maloobchodní tržby v USA | Hlavní ekonom | Jestřáb | Dollar General | Šíření koronaviru | Ovlivňování | Palo Alto Networks Inc | Ruská ekonomika | Poptávka po státních dluhopisech | Pražský PX | Mzdy | Ekonomika Slovenska | Tomáš Nidetzký | Základní úroková sazba | Vývoj inflace v ČR | Petr Kříž | Merck KGaA | Philadelphia Fed Business Outlook | Mzda | Cena kontraktu | Jan Sušánka | Německá inflace | Tisková konference šéfa Fedu | Míra inflace v Německu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Růst | Trading | FOREX | Pokles | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

David Schwartz
David Sneyd
David Solomon
David Swartz
David Šimek
David Šmejkal
David Šnajdr
David Štýbr
David Teece
David Trojan

Následující klíčová slova

David Varga
David Velvéthy
David Vondra
Davis Stockman
Dávky v nezaměstnanosti
Davos
Davová psychóza
Davové psychózy
Davový efekt
Dav z Redditu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít