Střední Evropa
Pochybnosti o reflaci a růstu, propad akcií a ještě nižší výnosy
08.07.2021 ECB dnes po poledni oznámí výsledek revize své strategie. Podle zpráv v tisku by mělo jít podobně jako před rokem u Fedu o volnější přístup k inflaci. Nově by cíl byl nastaven symetricky kolem 2 procent s možností přestřelovat namísto současné snahy držet inflaci těsně pod 2 pct. Nejde o nic dramatického, což se ani nedalo čekat, ale ECB bude mít ve výsledku prostor držet politiku o něco uvolněnější. To jen potvrzuje náš předpoklad, že ústup ze současných podpůrných opatření bude velmi pozvolný, a je předčasné predikovat, kdy se základní sazba odlepí od nuly. Euro na tyto informace už dalším oslabením nereaguje a proti dolaru naopak mírně roste na 1,1820.
Amerika po slibném úvodu obrátila dolů. Dolar posiluje i při propadu výnosů
07.07.2021 Po dnešním úspěchu evropských akcií začaly dobře také ty americké. Trvalo to však jen krátce a následoval rázný pokles, během kterého se hlavní indexy na Wall Street zanořily do červeného. Zatímco S&P 500 je zatím jen mírně pod nulou, Nasdaq klesá o 0,3 procenta. V Evropě klesá jižní křídlo a mírně i Francie, ale německý DAX se drží 0,9 pct v plusu.
Evropské obchodování přináší obrat k lepšímu. Večer odhalí detaily z jestřábího jednání Fedu
07.07.2021 Zatímco americké akcie zakončily úterní obchodování negativně a navázala na ně Asie, pro Evropu se nový den zatím odvíjí v pozitivním duchu. Do hry zřejmě vstoupila nervozita z čínského regulačního tažení na poli technologií, ale těžko můžeme určit nějaké zásadní zprávy ze západních trhů, které by určovaly poslední dění.
Růstový závěr klidného dne v Evropě. Ropou ale cloumá hádka klíčových producentů
05.07.2021 Evropské akcie dnes rostly, index 600 předních evropských firem přidával 0,3 procenta. Náladu zlepšila data, podle kterých podnikatelská aktivita v eurozóně rostla v červnu nejrychleji za 15 let, ale také novinky na poli akvizic. O 11 procent na maxima od roku 2018 zpevnily akcie britského řetězce Morrisons, o který se vede intenzivní akviziční válka Obchodní aktivita je ale dnes v Evropě slabá, protože na Wall Street se kvůli svátku dnes neobchoduje. Také pražská burze je dnes kvůli svátku zavřená, obchodování se na ní znovu rozběhne až ve středu.
Dluhopisům se koncem týdne daří, růst akcií tak přesvědčivý není
02.07.2021 Závěr týdne vede k poklesu dluhopisových výnosů jak v Evropě, tak v zámoří. Německý 10Y výnos klesá o 3 bazické body, americký o necelé 2. Také kratší americké výnosy se ale snižují. Od tohoto pohybu se pak částečně odvíjí obchodování na akciích. Dolů míří banky, tradiční cyklické sektory výkonnostně zaostávají a v čele naopak kráčejí technologie. Nejhůř je na tom energetický sektor poté, co ropa přestala růst a lehce koriguje zisky, jež jí dodaly zprávy z jednání OPEC+.
Klíčová data na programu. Evropa po dobrém začátku koriguje zisky
02.07.2021 Ačkoli obavy z šíření koronaviru ve verzi delta jsou stále na trzích přítomné, trochu je mohly utlumit poslední zprávy o tom, že vakcíny od Moderny a J&J proti dané variantě zabírají. Evropské akcie také v úvodu nakročily slušně směrem vzhůru, jenže jejich zisky se následně ztenčují. DAX nebo FTSE 100 jsou nahoře o 0,2 pct, CAC 40 už pouze stagnuje. Americké futures zatím také naznačují obchodování bez jasného směru, což se ovšem může snadno změnit.
Energie rostou, techy míří dolů a stahují Nasdaq
01.07.2021 Dnešní americká data nevyznívají úplně jednoznačně. Index ISM naznačil zpomalení průmyslové aktivity, která však zůstala na velice slušné úrovni. Zároveň překvapivě ukázal také další navýšení cenových tlaků ve výrobě. Vedle toho se nečekaně snížily výdaje ve stavebnictví. Smíšeně dopadla zpráva o žádostech o dávky v nezaměstnanosti.
Evropa obrací nahoru, ropa roste před rozhodnutím OPEC
01.07.2021 Po včerejším slabém výkonu míří evropské akciové trhy strmě nahoru. Zisky nabírají hned od začátku obchodování a DAX nebo FTSE 100 si už připisují přes procento. Lehce pozadu zůstává CAC 40 či nizozemský AEX. Výnosy dluhopisů drobně stoupají.
Wall Street na rozdíl od Evropy aspoň u nuly. Další zisky pro dolar
30.06.2021 Po nepodařeném dopoledni se hlavní evropské akciové trhy snažily ve zbytku dne zmenšovat své ztráty. Jenže nedaří se to úplně dokonale. DAX je stále dole o procento, AEX ztrácí 0,6 a CAC 40 0,9 pct. Lépe je na tom po otevření Wall Street, kde se dnes daří především tradičním cyklickým sektorům. S&P 500 se nachází těsně nad nulou, Nasdaq naopak lehce ztrácí.
Evropa ráno rudne, hlavní indexy odepisují přes procento
30.06.2021 Evropské akcie začaly den pádem, který rychle vymazal včerejší růst a přinesl dodatečné ztráty. DAX , CAC 40 i FTSE 100 už ztrácejí přes procento, jižní křídlo ještě víc, naopak relativně lépe je na tom nizozemský AEX. Samozřejmě na trhy může působit opatrnost před americkými daty či obavy z budoucího ekonomického výkonu ve světle slabší hospodářskopolitické podpory a obnovených problémů s pandemií. Zásadní zpráva, která by sentiment zhoršovala, tu však není a je těžké určit, co nyní sentiment řídí nejvíc.
Nasdaq dnes zaostává. Eurodolar se podíval pod 1,19
29.06.2021 V Evropě během dne akcie navyšovaly zisky, načež něco ubraly, ale zůstávají v drtivé většině v plusu. Obavy z koronaviru se přehnaly a bude třeba dalších zpráv, aby se v nějaké formě vracely. V čele kráčí DAX , jenž si momentálně připisuje +0,9 pct. Zámoří už tak přesvědčené o dalším vzestupu není, naopak se objevují názory o krátkodobé překoupenosti, a to zvláště na úspěšném Nasdaqu. Ten dnes také zaostává a obchoduje se pouze u včerejšího závěru. S&P 500 je mírně v plusu.
Evropa v plusu, poté co Asii táhly dolů obavy z koronaviru
29.06.2021 Obavy z nového šíření koronaviru se přenesly ještě do Asie a dolehly ráno na tamní trhy. Také v Evropě je zajímavé sledovat, jak se rychle rozjíždí další vlna nákazy třeba ve vysoce proočkované Británii. Zdejší trhy však dopoledne už tímto tématem tolik netrpí a rostou. DAX si připisuje přes půl procenta, další z hlavních indexů registrují skromnější zisky. Opadnutí strachu je vidět také na lehkém růstu dluhopisových výnosů, které však mají stále daleko na včerejší maxima.
Zájem investorů míří k techům, když výnosy dál klesly
28.06.2021 Evropské akciové indexy zůstávají dole a odpoledne dokonce navyšují ztráty. Stoxx Europe 600 je navýšil skoro na půl procenta, DAX zůstává níž asi o 0,2 pct. Mezitím ale nabral na hloubce propad dluhopisových výnosů. 10Y splatnost v USA je dole o 4 a v Německu o 3 bazické body. A to je voda na mlýn sázce na růstové akcie, tedy hlavně techy.
Problémy s Covidem nezmizely, Evropa začíná týden negativně
28.06.2021 Vstup evropských akciových trhů do nového týdne je ve znamení poklesu. Ještě relativně dobře jen a tom DAX (-0,2 pct), ale další indexy registrují větší ztráty až po 1,3 pct, které vidíme ve Španělsku. Spolu s tím roste poptávka po dluhopisech, jejichž výnosy dnes dopoledne lehce klesají na obou stranách Atlantiku.
Růst výnosů táhne vzhůru banky, technologie zaostávají
25.06.2021 Na Wall Street se po otevření daří více klasickým cyklickým sektorům než růstovému stylu a technologiím. Svým dílem k tomu přispěla dohoda na infrastrukturním plánu mezi vládou a skupinou republikánských senátorů. Díky tomu DJIA roste o 0,6 pct, zatímco Nasdaq je u nuly. V Evropě už mezi hlavními indexy také převládá růst. Dobře se vede FTSE 100 nebo některým menším trhům. Naproti tomu CAC 40 je stále lehce v záporu.
Infrastrukturní plán, dividendy a odpoledne zajímavá data
25.06.2021 Páteční dopoledne je na hlavních finančních trzích nevýrazné. Akcie v Evropě na včerejší růst nenavázaly a na klíčových indexech sledujeme smíšený vývoj při menších odchylkách od včerejšího závěru. K žádnému podstatnému posunu nedochází na dluhopisovém trhu a příliš se nemění ani kurz eurodolaru, který dnes jen lehce stoupá na aktuálních 1,1940. Růst dnes převažuje na komoditách. Koruna se po lehkém oslabení ustálila.
Akciím se odpoledne slušně daří i bez zásadních impulsů
24.06.2021 Pro akcie je dnešek ve znamení růstu. Sice mají lehce navrch sektory charakterem spíše růstové, ale špatně si nevedou ani ty, jež představují sázku na cyklus. Výnosy dluhopisů v USA klesly zpět na včerejší úroveň a jsou tak prakticky beze změny. V Evropě převládá na výnosech pokles, což ovšem do rotací na akciovém trhu zdaleka tolik nepromlouvá.
Evropa koriguje ztráty. Otázky kolem Fedu zůstávají
24.06.2021 Po nevýrazné včerejší seanci na Wall Street se evropské akcie jaly v úvodu aspoň částečně napravit své ztráty. Nárůst hlavních indexů na kontinentě dosahuje zhruba půl procenta. Slabší je růst v Londýně, který ale zase včera méně klesal.
Střední Evropa zvyšuje sazby + analýza USDCZK
23.06.2021 Česká národní banka dnes zvýšila sazby o 0,25 bps na 0,5 %. Již včera se k obdobnému kroku rozhodla maďarská centrální banka, která zvýšila sazby z 0,6 % na 0,9 %. Jednalo se o první zvýšení sazeb v Maďarsku za posledních téměř 10 let.
Akcie pod tlakem, koruna se zisky díky ČNB
23.06.2021 Klíčovou domácí zprávou je dnes samozřejmě zvýšení úrokových sazeb ČNB. To doprovodila informace od guvernéra Rusnoka, že sazby porostou dál a mohou stoupat na každém dalším zasedání. Sám prý ale doufá, že zvýšení na každém jednání nebude třeba. Pro korunu bylo potvrzení začátku série utahování impulsem k posílení pod 25,40.
Eurodolar roste na komentářích i datech, koruna vyhlíží vyšší sazby
23.06.2021 Včerejší vystoupení Jeroma Powella nakonec naplnilo očekávání. Šéf Fedu se snažil otupit jestřábí signály, které vyslalo poslední zasedání měnového výboru, dál zdůrazňoval přechodnost inflace a naznačoval, že s utahováním politiky nehodlá centrální banka nijak spěchat.
Rozbřesk: ČNB zvýší sazby a naznačí jejich další růst
23.06.2021 Česká národní banka dnes pravděpodobně bude následovat včerejší rozhodnutí maďarské MNB a poprvé po startu pandemie zvýší úrokové sazby. Střední Evropa se tak dostává do hledáčku investorů jako místo, kde se probíhající inflační vlna bere vážněji než v eurozóně. A to po právu. Jak už jsme psali na začátku týdne, riziko průsaku dnešní vysoké výrobní inflace do mzdových vyjednávání je na přehřívajícím se českém pracovním trhu výrazně vyšší než ve většině zemí eurozóny.
Akcie nerozhodné před Powellem. Forintu pomohly vyšší sazby
22.06.2021 Nerozhodnost se z evropských akciových trhů odpoledne přesunula za oceán. Zdejší hlavní indexy svorně balancují kolem včerejšího závěru. V Evropě u klíčových indexů přece jen převládá růst, ale je většinou velmi skromný. Z řady vystupuje AEX s půlprocentním ziskem.
Výnosy dál rostou, akcie beze směru. Šéf Fedu bude večer tlumit napětí
22.06.2021 V pátek dolů, v pondělí zpátky, dnes zatím do strany. Hlavní akciové indexy dopoledne nemají jasný směr a vykazují většinou jen malý odstup od včerejších hodnot. To platí jak pro evropské trhy, tak pro americké futures, kde ovšem přece jen převládá pokles.
Evropa překonala negativní úvod, hlavním tématem zůstává Fed
21.06.2021 Po propadu na Wall Street i v Asii se na úvod týdne vydala dolů také Evropa. Zdejší akciové indexy však prvotní ztráty zdárně nahradily a míří do zeleného. DAX a AEX jsou jedni z nejlepších se ziskem přes půl procenta.
Jestřábí Bullard poslal Wall Street ještě níže. Dolar je nejvýše od jara
18.06.2021 Dozvuky nečekaně jestřábího Fedu rezonují trhy i v závěru obchodního týdne. Americký dolar pokračuje v růstu třetím dnem za sebou a ke koši měn se obchoduje nejvýše za poslední dva měsíce. Euro k němu naposledy ztrácelo na 1,185 EURUSD. Akcie klesají už čtvrtým dnem a pro hlavní americký akciový index Dow Jones může být tento týden nejhorším od ledna.
Odpolední korekce na výnosech pomáhá technologiím, dolar zisky drží
17.06.2021 Eurodolar se po výrazném poklesu usazuje u 1,1935, zlato spadlo pod 1780 USD, ale jinak se trhy v podstatě vydaly negovat směr, který jim včera ukázal Fed. Ten překvapivě do svého výhledu zahrnul dvojí zvýšení sazeb v roce 2023 a podpořil předpoklad, že k útlumu QE může dojít už letos.
Jestřábí poselství Fedu poslalo vzhůru dolar, dopad na akcie není dramatický
17.06.2021 Stabilní politika výhledově už nebude tak stabilní - útlum QE je ve hře už letos a sazby zřejmě půjdou nahoru rychleji. Takový jestřábí vzkaz vyslal včera americký Fed a trhům potvrdil, že přes veškeré uklidňování bylo dobré zachovat ostražitost.
Kdy začne Fed debatovat o změně politiky? Před výsledkem jednání panuje napětí
16.06.2021 Akcie na hlavních trzích nemají jasný směr a klíčové indexy se většinou nacházejí nedaleko včerejších hodnot. Podobné je to s dluhopisy nebo eurodolarem, na němž také nevidíme tendenci se někam posouvat. Stabilní je zlato, zatímco měď nebo ropa se odpoledne zvedly.
Vyšší sazby už v červnu a zpomalující Čína
16.06.2021 Čínský průmysl i maloobchod postupně ztrácí tempo. S tím se sice počítalo, tempo zůstává velmi slušné, ale zpomalení bylo v květnu výraznější, než se čekalo. Sama o sobě tato data náladu na západních finančních trzích příliš neovlivní, ovšem jde o další drobný příspěvek do diskuse o síle budoucího oživení. Čína je vzhledem k načasování epidemie do značné míry předstihovým ukazatelem pro západní ekonomiky a poskytuje tak další argument, proč očekávání o síle oživení zřejmě dosáhla vrcholu, na kterém se mohou stabilizovat, případně lehce poklesnout.
Červen vs. srpen, data a soustředění na Fed
15.06.2021 Čeští centrální bankéři využívají posledních příležitostí ke komentářům o měnové politice před zasedáním příští týden. Jako poslední se vyjádřil Marek Mora, který se podle svých slov kloní k červnovému termínu zvýšení sazeb. Zařadil by se tak po bok Tomáše Holuba, zatímco Oldřich Dědek by pro takový krok zatím nebyl. Pravděpodobnost, že sazby stoupnou už v příštím týdnu, narostla. Hlasování o tom, jestli červen, nebo až srpen, může být docela těsné, koruna načasování ale příliš neřeší. Dnes na hlavních párech nepatrně oslabuje, ale to bude spojeno spíše s růstem výnosů ve světě.
Pravděpodobnost zvýšení sazeb ČNB už v červnu vzrostla. Tématem pro trhy také data a Fed
15.06.2021 Čeští centrální bankéři využívají posledních příležitostí ke komentářům o měnové politice před zasedáním příští týden. Jako poslední se vyjádřil Marek Mora, který se podle svých slov kloní k červnovému termínu zvýšení sazeb. Zařadil by se tak po bok Tomáše Holuba, zatímco Oldřich Dědek by pro takový krok zatím nebyl. Pravděpodobnost, že sazby stoupnou už v příštím týdnu, narostla. Hlasování o tom, jestli červen, nebo až srpen, může být docela těsné, koruna načasování ale příliš neřeší. Dnes na hlavních párech nepatrně oslabuje, ale to bude spojeno spíše s růstem výnosů ve světě.
Akcie i eurodolar opatrně rostou před bohatým přídělem dat
15.06.2021 Poté, co včera zabral v zámoří Nasdaq , se dnes v úvodu vydaly také evropské akciové trhy. Na pozitivní strunu zahrálo třeba řešení sporu Boeing-Airbus, ke kterému dnes dospěli zástupci EU a USA, ale i tak akciím záhy dochází dech. Itálie se Španělskem se už ponořily do červeného, CAC 40 nebo FTSE 100 hájí skromné zisky, zatímco DAX si drží stále slušných 0,6 pct.
Výnosy stouply, ale technologie se drží. Koruna nakonec bez zisků
14.06.2021 Silné impulsy k akci investoři začátkem týdne postrádají. Pozornost míří především ke středečnímu zasedání Fedu, které sice nepřinese žádné změny politiky a může dopadnout naprosto neutrálně, ale je tu i možnost signálu o začínající debatě na téma budoucích úprav. Do té doby je prostor ke spekulacím, vedle nichž dostane menší prostor i pohled na nová makrodata.
Akcie začínají růstově, dluhopisy stabilní. Holub je pro vyšší sazby už v červnu
14.06.2021 Evropské trhy v úvodu nového týdne navazují na samotný závěr amerického obchodování, který akcie nasměroval výš. Hlavní indexy se dnes dopoledne posouvají nahoru: CAC 40 +0,4 pct, AEX +0,4 pct, DAX a FTSE 100 +0,3 pct. Dluhopisy se nehýbou a výnosy se nacházejí vesměs jen těsně nad pátečními úrovněmi.
Výnosy dluhopisů stoupají, eurodolar klesl až na 1,21
11.06.2021 Americkým dluhopisům se odpoledne nedaří. Výnosy stoupají na 10Y už o více než 3 bazické body, čímž zatím jen korigují předchozí propad a na jejich sestupné tendenci to mnoho nemění. Na trhy to ale vliv má. V Evropě jsou výnosy většinou dole a americký náskok ze včerejška se tím částečně srovnává.
Akcie navazují na pozitivní včerejšek, dluhopisy vysílají zajímavé signály
11.06.2021 Hlavní trhy i při pátku pokračují v pozitivním vývoji. Akcie ve Francii, Británii či Španělsku si připisují kolem půl procenta. Zpět zůstává Německo či Nizozemsko, které se nacházejí jen u včerejšího závěru. Daří se také evropským dluhopisům, na nichž sledujeme další pokles výnosů. Německý 10Y výnos je o 2 bazické body níž. Americké výnosy se naproti tomu pouze konsolidují na nižších úrovních, kam klesly včera. Na ceně stoupají průmyslové kovy i ropa a lehké zisky si drží také zlato.
Akcie zůstávají i po datech a ECB nerozhodné, eurodolar nemá směr
10.06.2021 Dnešní události vyvolaly na trzích zajímavou reakci. Americká inflace za květen stoupla výrazněji, než se čekalo. Cenový růst spočívá na širším základu a překvapil jak celkový, tak jádrový index. Přesto data evidentně nebyla tak vysoká, aby investory vystrašila a vrátila na stůl debatu o dřívějším zásahu Fedu. Toho se naopak trhy nebojí.
Sázka na defenzivu i spekulativní aktiva
09.06.2021 Hlavní akciové indexy jsou na tom stále pouze smíšeně. Amerika sice roste o pár desetin procenta, ale Evropa se na směru neshodne. Frankfurt či Londýn ztrácejí, zatímco Amsterdam, Paříž a další si připisují lehké zisky. Zájem investorů dnes míří do oblíbených spekulativních jmen, kryptoměn a dál také do dluhopisů. Výnosy sice odpoledne svůj pokles přerušily, ale zůstávají níž - v USA či Německu na 10 letech asi o 3 bazické body.
Evropa přešlapuje nerozhodně na místě, čínská data směr neukázala
09.06.2021 Výrobní inflace v Číně dosáhla v květnu vysokých 9 procent, přičemž se čekalo zrychlení z 6,8 jen na 8,5 pct. Spolu se svou produkcí tak bude Čína do světa v nejbližší době vyvážet také o něco vyšší cenové tlaky. Jak se to projeví v cenách spotřebitelských, závisí na řadě dalších faktorů. Konkrétně v Číně jsou spotřebitelské ceny meziročně jen o 1,3 pct výš a inflace tak za květen zaostala za odhady. Toto číslo bude mezi investory tlumit obavy z promítání cenových tlaků z nákladové strany. Na inflační data z USA si počkáme do zítřka.
Amerika otočila do červeného, řeší se inflace a odpoledne mají navrch dluhopisy
08.06.2021 Evropské akcie na tom během dne byly poměrně dobře a také Wall Street otevřela výš, ovšem to bylo prozatím vše. Následuje pokles, který dostává S&P 500 i Nasdaq zhruba o 0,3 procenta níž. Amerika pokazila den také Evropě, kde se některé indexy rovněž zanořily do červeného. DAX ztrácí 0,2 pct, naproti tomu třeba CAC 40 nebo AEX se drží lehce v plusu.
Dnešní makrodata na trhy nezapůsobila, Evropa vyčkává na hlavní události v lehce pozitivní náladě
08.06.2021 Začátek obchodování na evropských akciových trzích je spíše směrem nahoru, ale zisky na hlavních indexech jsou skromné. Včerejší zprávy byly vstřebány rychle - nešlo o nic, co by mělo trhům ukazovat směr delší dobu. Dnes ráno vyšla další makrodata, od nichž se ovšem také dalo těžko čekat něco velkého. Nezapůsobila revize japonského HDP směrem nahoru ani horší průmyslová výroba v Německu. Český maloobchod za duben vykázal vysoký meziroční růst, který však nedosáhl na odhady.
Tlak na velké techy nakonec není velký, Evropa si odpoledne polepšila
07.06.2021 Americké akcie zahájily týden jen lehkým poklesem. Pozorně sledované velké techy jsou sice dohromady zátěží, ale nikoli výraznou. Apple klesá asi o půl procenta, ale třeba Microsoft stejnou měrou roste. Nasdaq se celkově nachází jen těsně v záporu a S&P 500 ztrácí 0,2 pct.
Minimální daň a příznivé vyšší sazby. Akcie začínají týden nerozhodně
07.06.2021 Začátek týdne přinesl slabší data o čínském vývozu a dovozu, jakožto také o německých průmyslových objednávkách. Meziroční změny jsou ve všech případech velké až obrovské, ale to nelze s ohledem na srovnávací základnu přeceňovat. Na druhou stranu jde o statistiky, ke kterým investoři obvykle přihlížejí spíše okrajově, takže velký dopad nelze čekat.
Data dnes pomohla hlavně dluhopisům, polepšily si i akcie
04.06.2021 Nový návrh infrastrukturního plánu od demokratů ze Sněmovny reprezentantů ani 15% minimální korporátní daň prezentovaná prezidentem Bidenem dnes nepřilákaly velkou pozornost trhů. V centru zájmu stála čísla z trhu práce, která nakonec byla horší, než se čekalo, ale akciím to nakonec prospělo.
Chce se Američanům zpět do práce? Akcie i dluhopisy jsou dopoledne opatrné
04.06.2021 Závěr týdne bude hlavně o amerických datech z trhu práce. Ta přitáhnou pozornost o to víc, o co byl předchozí dubnový report nečekaně slabý. U nejsledovanějšího údaje o změně zaměstnanosti se čeká návrat na podstatně vyšší úrovně. Po 266 tis. v dubnu by to za květen mohlo podle tržního odhadu být kolem 670 tisíc, ovšem reálně mohou být očekávání nastavena ještě výš po posledním pozitivně vyznívajícím reportu ADP. Teoreticky by vyšší číslo nahrávalo sázkám na pokračující oživení, jenže tato hra je v případě zámoří už notně ohraná a včera to nevypadalo, že by ADP investory naplnilo euforií.
Slušný trh práce i vyšší výnosy. Daří se hlavně bankám a energiím
03.06.2021 Série dnešních dat z americké ekonomiky byla poměrně slušná. Report ADP ukázal skoro milion nových pracovních míst za květen, což je nad očekávání dobrý výsledek. Žádostí o dávky v nezaměstnanosti bylo za minulý týden očekávané množství. Zpráva ISM ze sektoru služeb pak rovněž dopadla dobře. Hlavní index aktivity se zvedl mírně nad odhady, objednávky přibývají stále vysokým tempem a podle průzkumu stoupá také zaměstnanost, ačkoli o něco pomaleji než minule. To posiluje důvěru, že se nebude zítra opakovat zklamání z počtu pracovních míst ve vládním reportu. Vadou na kráse dnešního ISM je dílčí index cen ještě vyšší než minule, naznačující silnější inflační tlaky.
Chystá se mix čísel o trhu práce, přináší nervozitu
03.06.2021 Čínský index nákupních manažerů ze sektoru služeb zaostal za odhady, když se v květnu překvapivě zhoršil. Naproti tomu ovšem podle zpráv prezident Biden hodlá poupravit americký zákaz investic do firem, které jsou nějak napojeny na čínskou armádu a trh si slibuje mírnější znění, poté co ten původní zkoumá soud. Co se týče posledních komentářů z Fedu, převládá známá rétorika, přesto se však občas objevují výzvy k začátku debaty o zmírnění měnové podpory, které náladě na trzích moc nepřidávají.
Rizikové sázky při mírném vzestupu akciových indexů a dluhopisů
02.06.2021 Během dnešního dne se investoři znovu opřeli do kryptoměn, případně akcií typu AMC, hnaných vzhůru na vlně retailových spekulací. Na úrovni hlavních indexů jsou však akciové trhy dnes poněkud líné a postrádající nové impulsy.
Dolar koriguje ztráty při smíšeném úvodu evropských akcií
02.06.2021 Poté, co se včera americké trhy snažily aspoň uhájit pozice, není ani začátek dnešního dne v Evropě nijak oslnivý. Hlavní akciové indexy jsou na tom smíšeně, slušně je na tom Londýn, ale jinak převládá pohyb kolem včerejšího závěru.
Akciím se odpoledne přestalo dařit, Amerika jen u nuly. Data nepomohla
01.06.2021 Dopoledne se neslo ve znamení optimismu o hospodářském růstu, čemuž dopomohly evropské plány na rušení restrikcí, evropská data i příznivé výhledy. Hlavní akciové indexy slušně rostly.
Akcie a ropa rostou, když se pozornost stočila k oživení
01.06.2021 Pozornost investorů se během úterka stáčí k ekonomickému oživení, a to především v Evropě. Drobným příspěvkem byla revize PMI v eurozóně směrem nahoru, přispívají plány na další rušení koronavirových omezení. Vliv na sentiment má také odhad OPECu, že se trh s ropou bude díky poptávce utahovat a převis zásob mizet. Během dneška členy rozšířeného kartelu ještě čeká jednání o tom, jestli chce v druhém pololetí pokračovat v navyšování dodávek.
Evropské akcie s mírnou ztrátou, dluhopisy zpět na svém. Odpoledne tentokrát bez Ameriky
31.05.2021 Hlavní finanční trhy si pro nás při pondělku nepřipravily žádné velké příběhy. Odpolední aktivita je negativně ovlivněna absencí amerických hráčů a svátek omezil i přísun nových zpráv. Ranní statistiky PMI z Číny vyšly v souladu s odhady a příliš se neodchýlila ani předběžná německá inflace. Z USA začnou chodit zajímavé statistiky až od zítřka.
Smíšený začátek týdne pro akcie, zisky pro komodity
31.05.2021 Začátek týdne je na hlavních evropských akciových trzích nevýrazný a indexy se při smíšeném pohybu nacházejí nedaleko pátečních hodnot. Kvůli svátku absentuje Londýn a odpoledne se navíc nepřipojí New York. Při takových situacích bývají zbylé trhy opatrnější a méně aktivní.
Slušná data před víkendem podporují sázky na oživení
28.05.2021 Zaměření investorů na růst za trvající hospodářskopolitické podpory před víkendem ještě zesílilo. Aspoň tedy v Evropě, kde hlavní akciové indexy zvýraznily své zisky. DAX a AEX jsou výš o 0,8 pct, lehce zaostává CAC 40, skromnějších 0,3 pct pak přidává FTSE 100. Podobně jako londýnský index jsou na tom pak indexy v zámoří.
Akcie jsou růstově naladěny před rozpočtem a daty
28.05.2021 Evropské akciové trhy vykazují zisky zhruba do půl procenta, přičemž slušně se vede třeba DAXu. Včerejším zprávám se podařilo pozornost investorů přitáhnout zpět k tématu oživení, a třebaže se s tím pojí i předpoklad vyšších inflačních tlaků, efekt na akcie je celkově pozitivní. Preference se stěhují lehce k cyklickým sektorům.
Yellenová čeká vyšší inflaci až do konce roku, Biden představí rozpočet s rekordními výdaji
27.05.2021 Situace na evropských akciových trzích se odpoledne posunula pozitivním směrem, ale DAX , AEX nebo FTSE 100 jsou stále těsně v záporu. Na druhé straně se ovšem daří solidně růst francouzskému (+0,8 pct) nebo italskému (+1,1 pct) trhu. V zámoří mají tentokrát navrch tradiční sektory, díky čemuž si DJIA připisuje 0,3 pct, zatímco Nasdaq jen 0,1.
Smíšený vývoj v Evropě. Fed opatrně připouští debatu o změnách politiky
27.05.2021 Za včerejším slušným výkonem Nasdaqu zaostal S&P 500 a dnes na něj nenavazují ani evropské trhy. Tedy aspoň ne všechny. Hlavní indexy jsou na tom smíšeně, přičemž DAX padá o 0,4 pct, zatímco CAC 40 stejnou měrou roste a FTSE 100 se drží u nulové změny.
Při nižších obavách z inflace jsou technologie dnes ve výhodě
26.05.2021 Výnosy dluhopisů se dnes znovu posouvaly dolů hlavně v Evropě, přičemž německá 10Y splatnost je o 4 bazické body dole. V USA jsou nominální výnosy blízko včerejších hodnot, ale inflační očekávání klesají, což motivuje k návratu investorů zejména do technologických akcií.
České sazby stoupnou možná už za měsíc. Hlavní trhy hledají inspiraci
26.05.2021 Kondice akciových trhů se zhoršovala už včera v USA a Evropa dnes navazuje ne příliš přesvědčivým růstem. Hlavní indexy přidávají doslova pár desetin procenta a stejně jsou na tom americké futures. Investoři se momentálně nemají moc čeho chytit.
Akcie a sentiment spotřebitelů ztrácejí sílu, dluhopisům se dál daří
25.05.2021 Během odpoledne se dál daří dluhopisům na obou stranách Atlantiku. Výnos na 10Y splatnosti je v zámoří už přes 2 bazické body pod včerejší úrovní. Stejné je to v Německu. Na trhy dál působí uklidňující komentáře bankéřů z Fedu, kteří se pevně drží rétoriky přechodné inflace a trvající podpory. Oproti ránu je tu ale přece jen změna, neboť inflační očekávání obsažená v dluhopisovém trhu se začala opět posouvat nahoru.
Fed znovu pracuje s očekáváními. Akcie i dluhopisy rostou
25.05.2021 Úterní dopoledne je pro evropské akciové trhy pozitivní snad jen s výjimkou Londýna, který balancuje kolem nuly. Slušné zisky si připisuje zejména DAX (+0,8 pct). Vedle toho se daří také dluhopisům, jejichž výnosy klesají v Evropě i zámoří. Na 10Y splatnosti je to v USA či Německu pokles o 1-2 bazické body. Euro stoupá proti dolaru na 1,2250 a průmyslové komodity mají tendenci klesat na ceně.
Technologie setřásly další bitcoinový veletoč a pomáhají Wall Street nahoru
24.05.2021 Hlavní akciové indexy na Wall Street zahájily týden růstem. Pomáhají energetické tituly skrze rostoucí ceny ropy, zájem je ale i o technologická jména, která investoři tento měsíc ve duelu mezi silnými daty z ekonomiky a obavami z rostoucích cen spíše házeli přes palubu.
Páteční odpoledne už není tak přesvědčivé, eurodolar klesá
21.05.2021 Vylepšit situaci na hlavních trzích v závěru týdne pomohla data z eurozóny. Indexy nákupních manažerů stále na vysokých úrovních a také nad odhady znamenají podporu pro tezi o pokračování cyklického oživení v Evropě, čímž pomohly odhlédnout od jiných témat a problémů.
Evropa roste, data nahrávají cyklické hře
21.05.2021 Po včerejším pozitivním dni na tom hlavní akciové trhy nejsou zle ani dnes dopoledne. Pátek přináší většině hlavních evropských indexů růst, který se postupně upevňuje a Stoxx Europe už přidává přes půl procenta. FTSE 100 zaostává, ale i ten se už dostal aspoň k nule.
Nižší ceny znovu lákají. Amerika otevírá růstově, Evropa navyšuje zisky
20.05.2021 Vlna výprodejů opadla už nejen na akciích, ale zvedají se i kryptoměny. Komodity zkoušely totéž, ale momentálně jsou tlačeny mírně dolů. Na dluhopisech sledujeme smíšený vývoj při malých změnách - americké výnosy jsou mírně dole, německé naopak. Eurodolar v podstatě smazal pokles, který přišel včera po zasedání Fedu, a nachází se na 1,2215.
Evropské akcie napodobují Ameriku, která se dokázala po propadu zvednout
20.05.2021 Včerejší úvodní výprodej na Wall Street nakonec trval jen krátce a akcie se vydaly vzhůru. Hlavní indexy své ztráty buď smazaly, nebo aspoň výrazně redukovaly. To vše po zápisu z jednání Fedu, který naznačil, že někteří jeho zástupci jsou otevření debatě o budoucím ústupu z QE. To je přitom věc, která by akciím svědčit neměla, jakkoli Fed nadále zdůrazňuje přechodnost inflace, na niž tedy netřeba reagovat. Nižší ceny však zřejmě znovu přilákaly peníze investorů.
Výplach na kryptoměnách a komoditách strhává i akcie
19.05.2021 Některé segmenty finančních trhů dnes procházejí masivními výprodeji. Kryptoměny strmě padají, když Bitcoin ztrácí 15 a Ethereum až 26 procent, a právě to zřejmě ukazuje směr i dalším.
Nervózní akcie dnes klesají spolu s dluhopisy i komoditami
19.05.2021 Poslední dění na finančních trzích podle nás stále svědčí o tom, že investoři nemají úplně jasno v pohledu na inflační rizika a jejich pohledy kmitají mezi cenovým vývojem a pokračujícím cyklickým oživením. Vývoj na jednotlivých trzích přestává tvořit ucelený obrázek, když se při nejistotě dostávají do hry ještě prodeje valuačně relativně dražších akcií.
Obchodování je smíšené, ale technologie si odpoledne připisují zisky
18.05.2021 Evropské akcie po pozitivním úvodu přešly ke smíšenému obchodování, přičemž odchylky hlavních indexů od včerejšího závěru jsou jen drobné. V Americe se daří technologickému sektoru a cyklické spotřebě, přičemž z indexů slušně roste Nasdaq (+0,7 pct). Širší S&P 500 je ale pouze u nuly, pod vahou energií a průmyslu.
Evropa jako sázka na cyklus, eurodolar míří vzhůru
18.05.2021 Zatímco včera trhy ještě brzdily v rozletu obavy z inflace, dnes se už pozornost přesouvá o něco více k cyklickému oživení. Americkým akciovým trhům se tak nepodařilo dostat ze záporu, ale evropské indexy už rostou. DAX je +0,3 pct, nizozemský AEX roste o 0,7 procenta. Výnosy dluhopisů na hlavních trzích vykazují minimální změny.
Zdražující železo a zlevňující technologie
17.05.2021 Finanční trhy začátkem týdne zajímalo dění na kryptoměnách a fúze AT&T s Discovery, zatímco makrodata se s vážnou odezvou nesetkala. Vzhůru se však vydaly komodity, takže se pozornost opět vrací k inflaci a jejím nákladovým zdrojům. Železná ruda je dražší o 3,6 pct, měď o 1,2 a ropa o 0,9 procenta.
Čínská data nezaujala, trhy se budou snažit odpoutat od inflace
17.05.2021 Týden začíná pro hlavní evropské trhy celkem nevýrazně. Horší data o čínském maloobchodu na sentiment zásadní dopad nemají. Čínský průmysl svým dubnovým výkonem očekávání splnil. V případě Bitcoinu se dál řeší, jestli ho Muskova Tesla bude prodávat, či nikoli, ale tradiční aktiva impulsy postrádají.
Zelený závěr týdne. Strach poklesl a nižší ceny lákají
14.05.2021 Podobně jako v minulých dnech nepotěšil příděl nových makrodat ani dnes. Investorům to však na konci týdne nijak nevadí a vracejí se do akcií. Ty si v Evropě připisují zhruba procento, měřeno hlavními indexy. V zámoří je na tom podobně S&P 500, zatímco Nasdaq stoupá o 1,8 pct a už skoro dorovnává středeční ztrátu. Vedle toho jsou na tom celkem dobře i dluhopisy - v USA výnosy klesají, v Německu aspoň nerostou. Slušně stoupá ropa a na ceně přidává také zlato.
Pokračující konsolidace za podpory Fedu. Americký maloobchod by měl být slušný
14.05.2021 Hlavní akciové trhy pokračují v nápravě po propadech během týdne. Evropské indexy si připisují zhruba půlprocentní zisky. Krom toho se daří také dluhopisům, jejichž výnosy klesají více v zámoří než v Evropě. Inflační očekávání přitom zůstávají zhruba stabilní. Eurodolar se při momentálním oživení zájmu o riziko posouvá výš na 1,2120. Roste zlato a ropa, zatímco cena mědi se sesouvá níž.
Akcie obracejí vzhůru. A znovu s vyššími inflačními čísly
13.05.2021 Dnešní sada inflačních čísel, tentokrát o výrobních cenách v USA, už podle očekávání nepřitáhla takovou pozornost. A překvapivě byla navíc přijata kladně, ačkoli hodnoty překonaly odhady. Inflace ve výrobních cenách za duben stoupla na 6,2 z 4,2 procenta, zatímco konsensus byl nastaven na 5,8. Podobné to bylo s jádrovou výrobní inflací, jež stoupla na 4,1 pct oproti odhadovaným 4,3.
Evropa neodolala a padá také. Do debaty o inflaci promluví další důležitá data i bankéři z Fedu
13.05.2021 Zatímco včera ještě evropské akcie negativnímu tlaku odolaly, dnes už nikoli. Hlavní indexy následují Ameriku směrem dolů a za všechny - Stoxx Europe 600 je -1,6 procenta. Dál nahoru se vydávají výnosy dluhopisů, přičemž změna oproti včerejšku je zatím mírná. Eurodolar se po poklesu stabilizuje u 1,2080, ropa koriguje zisky a níž se obchoduje také měď.
Reakce na inflační čísla nabrala na síle, rostoucí výnosy doléhají na akcie
12.05.2021 Spotřebitelská inflace v zámoří byla v dubnu vyšší, než se čekalo. Ačkoli podle nás nebyla čísla tak strašná a první reakce trhů byla hodně rozpačitá, postupně se směr vyjasnil.
Výprodeje akcií ustaly. Inflace klíčovou událostí, ale je třeba hledět i dál
12.05.2021 Už včera během amerického obchodování se začaly akcie zvedat s tím, jak nižší ceny přilákaly znovu kupce. Následně můžeme sledovat určitou nerozhodnost, jak nastavit pozice před důležitými americkými daty o inflaci. Evropské akciové indexy jsou na tom smíšeně, americké futures se obchodují v záporu. Výnosy na hlavních dluhopisových trzích se po výkyvech drží u včerejších hodnot. Inflační očekávání jsou stabilní. Eurodolar klesl a usazuje se u 1,2135.
Spolu s akciemi klesají i dluhopisy nebo zlato. Nervozita je vysoko
11.05.2021 Hlavní finanční trhy nadále svírá velká nervozita. Dnes vyšel lepší průzkum ZEW svědčící o rychlejším vylepšování očekávání o německé ekonomice, to ale investory stěží zajímá. V podvečer bude zveřejněn výsledek americké 3leté aukce a také vystoupí řada zástupců Fedu.
Strach z inflace dál dusí akcie, Evropa hluboko v záporu
11.05.2021 Inflace nepřestává být dominantním tématem na finančních trzích. Inflační očekávání obsažená v cenách amerických státních dluhopisů včera v jednu chvíli skočila vzhůru dost prudce, načež sice přišla korekce, ale dnes znovu sledujeme postupný nárůst. Do očekávání hodně promlouvají ceny komodit, takže nepřekvapí, že něco podobného můžeme vidět třeba na ceně mědi nebo železné rudy. Ropa vzestupný trend v posledních dnech nesdílí, posouvá se zhruba do strany a konkrétně dnes dokonce klesá.
Rostoucí inflační očekávání doléhají na technologie
10.05.2021 Klíčové téma poslední doby - inflace - se na trhy opakovaně vrací. Nadšení z velmi slabých čísel z trhu práce tak netrvalo dlouho. Investoři jsou evidentně nervózní zveřejněním amerických spotřebitelských i výrobních cen dál během týdne. Inflační očekávání stoupají a roste zájem o inflačně zajištěné dluhopisy.
Komodity dále rostou, úvod týdne je pro akcie smíšený
10.05.2021 Hlavní trhy při vstupu do nového týdne už nevykazují takové nadšení jako na konci toho minulého. Akciové indexy v západní Evropě jsou na tom pouze smíšeně, většinou při malých změnách. Americké futures, především na Nasdaq , jsou v červeném.
Akcie, dluhopisy i zlato nadšené ze špatných dat
07.05.2021 V ranním komentáři k trhům jsme spekulovali o tom, že investoři budou na dnešní data z amerického trhu práce nahlížet hlavně optikou inflace a měnové politiky, zatímco samotná informace o míře oživení nemusí být tak důležitá. To se naplno potvrdilo, jakkoli očekávání o datech se nepotvrdila vůbec...
Je silný trh práce plus, nebo minus? Na akciích převládá růst, dolar ztrácí
07.05.2021 Už včerejší závěrečná část obchodování na Wall Street byla pozitivní a také evropské trhy se v úvodu vydaly nahoru, aby následně jejich postup ustal. Nejlépe je na tom DAX s růstem o 0,8 pct, zatímco ostatní indexy předvádějí skromnější výkony a americké futures naznačují prakticky nulovou změnu. Zatímco eurodolar se posunul ještě výš na 1,2080, výnosy na hlavních dluhopisových trzích zůstávají v klidu.
Akcie pod tlakem, koruně přinesla zisky ČNB
06.05.2021 Žádné velké nadšení dnes na hlavních finančních trzích není vidět. Akcie v USA jsou pod tlakem a červená barva už převažuje i v Evropě. O 0,7 pct padá Nasdaq , S&P 500 je dole o 0,2 pct a menší pokles většinou sledujeme také na evropských indexech.
Hlavní trhy přešlapují, ČNB zůstane u výhledu vyšších sazeb
06.05.2021 Americké akcie včera nebyly zdaleka tak úspěšné v nahrazování předchozích ztrát jako evropské trhy. Platí to zejména pro Nasdaq , který nadále působí "těžce". Dnes dopoledne navazují evropské akciové trhy nepřesvědčivým výkonem, kdy sice řada národních indexů lehce stoupá, ale třeba panevropský Stoxx Europe 600 se nachází mírně v záporu. Americké futures jsou lehce v zeleném.
Ameriku při dohánění včerejšku brzdí slabší data
05.05.2021 Zatímco evropské akciové indexy se obchodují výrazně nahoře, americké trhy ze začátku vypadaly, že to s nápravou včerejška až tak vážně nemyslí. Pak se ale také chytily a postupují vzhůru.
Po propadu se akcie odrážejí vzhůru, dolar dál posiluje
05.05.2021 Včerejší korekci na akciovém trhu táhly zejména americké technologické tituly. Futures dnes dopoledne naznačují, že se Amerika asi bude zvedat, ale zatím jsou v plusu jen mírně. Zato Evropa rychle smazala větší část včerejších ztrát. Stoxx Europe 600 stoupá o 1,3 procenta a dobře jsou na tom i "národní" indexy.
Techy v čele propadu. Korekce po vyčerpání pozitivních témat?
04.05.2021 Odpolední vývoj na hlavních akciových trzích nabral výrazně negativní směr, a to především v technologickém sektoru. Nasdaq padá o 2,9 procenta, S&P 500 je dole o 1,5 pct. Dobře na tom není ani Evropa, kde třeba DAX klesá o 2,4 pct.
Dolar posiluje k 1,20, akcie zatím hledají téma a směr
04.05.2021 Pro evropské akciové trh je úterní dopoledne smíšené. Dolů míří především německý index DAX , ztrácející půl procenta. Zhruba stejnou měrou ale naopak roste FTSE 100 a ještě víc přidávají některé menší trhy (Rakousko).
Nasdaq dnes zaostává i přes pokles výnosů
03.05.2021 Evropským akciovým trhům se také odpoledne dařilo a směřují ke slušným ziskům v úvodu týdne. Hlavní trhy jako Frankfurt, Amsterdam či Paříž si připisují kolem půl procenta, na jihu EU jsou zisky ještě o poznání větší.
Akcie i výnosy v Evropě začaly růstem. Data naznačí sílu průmyslu
03.05.2021 Týden začíná bez účasti Japonska, Číny a nyní Londýna, kde se nahrazuje svátek 1. Máje připadající na víkend. Akcie v Evropě začaly dobře, ale jejich růst už během dopoledne vadne. DAX je v plusu o 0,3 pct, CAC 40 přidává jen 0,1 procenta. Spolu s tím sledujeme nárůst výnosů na evropských trzích. Postupné posouvání nahoru trvalo v podstatě celý duben a třeba německý 10Y výnos se celkem nenápadně dostal nejvýš od brutálních výkyvů loni v březnu.
Akcie míří dolů, dolar posiluje. Nové zprávy pozitivní vývoj nezařídily
30.04.2021 Data o HDP sice potvrdila recesi eurozóny, ale nakonec byla o chlup lepší, než se čekalo. To platí i pro německé HDP, kde ovšem o technickou recesi nejde. Odpolední čísla potvrdila výrazný nárůst utrácení mezi americkými spotřebiteli. Ještě daleko větší nárůst však vidíme u osobních příjmů díky vládní podpoře i rychle stoupající zaměstnanosti. Oba údaje dokázaly překonat odhady. A nad očekávání se zvedl také chicagský index podnikatelské aktivity. Hodnota indexu 72,1 bodu je vysoká ve srovnání s neutrálními 50 body i v historickém kontextu, neboť jde o maximum od roku 1983.
Závěr týdne zatím v klidu, ale DAX dohání ztrátu. Eurodolar zpět u 1,21
30.04.2021 Sérii dobrých zpráv po zavření amerických trhů ještě doplnil Amazon. Naopak výsledky Twitteru nepotěšily, ale ten přece jen nepatří mezi ta největší jména. Dnes ráno zaostaly za odhady čínské "vládní" indexy PMI, které naznačily dubnové zpomalení aktivity v průmyslu i ve službách. Naopak průmyslový PMI od Caixin, zaměřený na menší firmy, se v dubnu zlepšil.
Dobré i skvělé zprávy, ale co dál? Akcie dnes nemají jasný směr
29.04.2021 Stále vysoce podpůrný Fed, nový plán výdajů představený prezidentem Bidenem, velice dobré firemní výsledky, jimž vévodí velké technologické firmy. A také potvrzení, že americká ekonomika rychle roste, tažena vzedmutím spotřebitelských výdajů. Samé dobré zprávy... které trh stihl z velké většiny zahrnout do cen už v minulých měsících. Co bude dál? Po reportech od firem i z ekonomiky, jež potvrdily, že oživení v 1Q bylo opravdu silné, je třeba hledat nové zdroje růstu, které ale na obzoru zatím nevidíme.
Techy pokračují ve skvělých výsledcích a investoři požadují totéž od HDP
29.04.2021 Výsledek včerejšího zasedání Fedu nepřekvapil prakticky ničím. Rychlá ekonomika centrální bankéře k odbourávání podpory nepřiměje a rovněž o inflaci má Fed stále jasno - její případný nárůst bude přechodným jevem. Zato překvapily další výsledky velkých technologických firem a opět pozitivně. Vyšly až po závěru obchodování, takže efekt se promítá až do dnešního evropského obchodování a do cen futures.
Evropské akcie stoupají, Amerika beze směru před dalšími výsledky a Fedem
28.04.2021 Americké trhy se na úrovni hlavních indexů drží blízko včerejšího hodnot. Zatímco S&P 500 je mírně v plusu, Nasdaq naopak v červeném, když ho tíží například Microsoft. Dnes však budou reportovat další důležitá jména - Apple, Facebook, Qualcomm, Ford a spousta jiných a obrázek se tak může podstatně změnit. Evropa se mezitím rozhodla růst a indexy jako DAX , CAC 40 nebo FTSE 100 přidávají kolem půl procenta.
Dobré výsledky akciím ke štěstí nestačí. Fed dnes zůstane na své cestě
28.04.2021 Výsledky velkých techů začaly velice dobře, když Microsoft i Alphabet solidně překonaly očekávání. První společnosti to k růstu akcií ani tak nestačilo, zatímco ta druhá poskočila vzhůru díky většímu pozitivnímu překvapení i oznámenému zpětnému odkupu. A pouze smíšený je také dnes vývoj hlavních akciových trhů v Evropě. Londýn, Paříž a Frankfurt jsou mírně v plusu, zatímco Amsterdam, Milán a Madrid klesají.
Techy před čísly v červeném, spotřebitelská důvěra narostla
27.04.2021 Výsledky firem zůstávají tím, co momentálně akciové trhy nejvíce zajímá. Stále platí, že hlavní evropské indexy jsou v záporu. Jejich ztráty během dne narostly a třeba nizozemský AEX je dole o 0,7 pct. DAX nebo FTSE 100 však klesají o 0,3 pct a CAC 40 je jen těsně v červeném. V zámoří vidíme citelnější pokles pouze na Nasdaqu, -0,4 procenta. Pražská burza končí mírně v plusu.
Související klíčová slova:
Větší korekce | Počet nakažených koronavirem | První odhad HDP | Aktualizovaný výhled | Dynamický růst | Měsíčník finančních trhů | Propad ekonomiky | Realitní trh | Uvolněné měnové politiky | Prostor k růstu | Republikánský prezident | Výplach | Návrat do práce | Čínské strany | Neel Kashkari | Globální dluhopisový index | Výnosy dluhopisů | Světové akcie | Propad zaměstnanosti | Přerušení dodávek zemního plynu | Války | Míra nezaměstnanosti v USA | Vývoj | Pokerová partie | Státní dluhopis | Foxconn | Cena železné rudy | Dolarový index DXY | Data z trhu práce | Australská centrální banka | Northern Rock | Panevropský index | Velký propad | Delisting | Zdražovat | DPH | EUR | FDA | Spotřebitelské výdaje | Stavebnictví | Outperform | Velké finanční krize | Index spotřebitelských cen | Nepříznivý vývoj epidemie | Kalifornie | Člen bankovní rady Aleš Michl | Archegos Capital | Hlavní úrokové sazby | Salesforce | Realitní firmy | Klíčový ukazatel | Automobilový sektor | Itálie | Euro proti dolaru | Stoxx | Epidemická situace | PEPP | Vývoj ceny zlata | Akcie firmy | Texas | Tencent Holdings | Společnost Avast | Údaj o HDP | Německé průmyslové objednávky | Očekávání | Korelace | Posilování domácí měny | Michal Stupavský, CFA | Cena žlutého kovu | Pensylvánie | Evropské centrální banky | Státy eurozóny | Nikl | JAR | Dříví | Swiss Life | Růst amerických akcií | Nový americký prezident | Pozitivní nálada | Kvartální výsledky | Pro investory | Londýnské burzy | Zasedání ČNB | Americký desetiletý výnos | Nálada amerických spotřebitelů | Novartis | Varianta omikron | Pravděpodobnost zvýšení sazeb ČNB | Trh práce | Evropská komise | WeCHat | Dnešní makrodata | Cena palivového dříví | Philip Morris ČR | Swiss | Crypto | Investice | Britská centrální banka | Plán EU | DXY | Ekonomické zotavení | Nervozita | Rozvolnění | Akcie Salesforce | Potenciál | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Dolar zpevňuje | Support | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Index aktivity | Oslabování měny | Negativní vývoj na akciových trzích | Česká měna dnes | Investiční stratég | Cyklus zvyšování sazeb | PMI v eurozóně | Výrobní podniky | Ifo | Intervence NBP | Japonské akcie | Hlavní index německých akcií DAX | Invaze na Ukrajinu | Situace kolem Ukrajiny | Prognózy | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | Šéf Fedu Powell | NYSE | Intervence | Špatná nálada | Výkon ekonomiky | Britské dluhopisy | Klesly akcie | Prodloužení přechodného období | Diverzifikace | Rekord | Raiffeisenbank | Člen bankovní rady ČNB | Oživení ekonomiky | Návrh zákona | Maloobchodní tržby v Číně | Evropský index | Evropské měny | Nákupy aktiv | FTSE MIB | Madrid | Dění na trzích | Miroslav Plojhar | Největší světová ekonomika | IHS | Uvolňování měnové politiky | Trh s ojetinami | Asijské trhy | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Výkon domácí ekonomiky | Dění ve světě | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Americký soud | Von der Leyenová | Chování | Boeing | Český průmysl | Reality | Dopad na sentiment | Geopolitické napětí | Pokles aktivity v průmyslu | Předseda představenstva | Patria | Covid panika | Akcie společnosti | Bankroty | Chování trhu | Agentura AFP | Německý automobilový průmysl | Tuzemské hospodářství | Softwarová společnost | Aktuální vývoj | Desetileté výnosy | Měnový pár GBP/USD | Index DXY | Rostoucí výnosy | Lagardeová | Nejvyšší soud | Měnové zasedání | Cenné papíry | Výnos | P/S | Rostoucí šance | Asijské akcie | Exchange | Meituan | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Delta | Apple | Vývoj na trzích | Výnosová křivka | Vzdělávání | Šéf Fedu | Soukromá spotřeba | HDP eurozóny | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | IHNED | Zkrocení inflace | Šéfové | Jiné měny | Index DOW | Překvapivý růst | Metody analýzy trhu | Pandemický program | Německý akciový index DAX | Akcie Facebooku | Státní dluh | Podstupování rizika | ČEZ | Airbus SE | Alcoa | Těžaři | Zastavení dodávek plynu | Dnešní statistika | Akcie farmaceutických firem | Růst akciových indexů | Podpora ekonomice | Směřování měnové politiky | Dnes ČNB | Propad cen | Dluhopisy EU | Odhad HDP | Investiční výhled | Jednání OPEC+ | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | AGROP NOVA | Podnikání v ČR | Sentiment na trhu | JPY | Nová bankovní aféra | Michel Barnier | Metaverse | SMIC | Jestřábi z Fedu | Spotřebitelské inflace | Ekonomika Velké Británie | Poradce Bílého domu | Fed vs. ECB | Trh s dluhopisy | Odhad letošního růstu ekonomiky | Posilování dolaru | Směřování trhu | Brent | Relief rally | Stimul | Peníze | Infekce Covid | Nikola | Suezský průplav | Prémie | Kauza Archegos | Ukazatel | Eric Rosengren | Meziroční růst cen | Baidu | Rozhovor | Americká ropa | Strach | Akcie Lyft | Obavy z inflace | Evergrande dnes | Hlavní centrální banky | Šéf ECB | Prognóza | FTSE 100 | Prezidenti a premiéři | Projekce | Silný růst | Měnová politika Fedu | Plaza Accord | Pokles ceny ropy | Proti tržnímu sentimentu | Měny | Barel ropy | Americký Fed | Nové signály | Nezaměstnanosti v Německu | Micron | Palladium | Výsledek hospodaření | Bezpečný přístav | Ropa WTI | Lockheed Martin | Dividendy | Burza | Prezidentka ECB | Hlavní indexy | Výhled poptávky | Ceny dluhopisů | Dlouhodobý trend | Developeři | Bankovní domy | Vakcíny proti koronaviru | CZK | Evropské burzy | Nová prognóza | Pozornost investorů | Růst trhu | Burzy | Německý ministr hospodářství | USD/EUR | Vývoj vakcíny | Ceny elektřiny | FTX | Americký prezident Joe Biden | Robinhood | Dolar dnes | Daimler | David Solomon | Proražení | Cash flow | Představitelé ECB | Export | Společnost Macy’s | Akcie Alibaba Group | Dluhopisový index | Bankovní aféra | Bond | Index MSCI Europe | Chuck Schumer | Burza cenných papírů | Ropná zařízení | Varianta delta | Evropská inflace | Trh s ropou | Béžová kniha Fedu | Ekonomická aktivita | Regulace | Kofola | Měnový fond | Hongkong | Hodnocení současné situace | Hertz | Inflační swapy | IPO | Ahold Delhaize | Jestřábí komentáře | Dnešní obchodování | Čtvrtletní výsledky | GBP/USD | Sympozium | Situace na finančních trzích | Zvýšení sazeb | Index CAC 40 | Index NASDAQ 100 | Bezpečné přístavy | Vnímání rizika | Panevropský akciový index | O2 | Německé HDP | Nadějné zprávy | GBP/EUR | Nárůst ceny | Škoda | Kurz eura k dolaru | Fungování | Oživení trhu | Euronext | Finanční trh | Bidenovy plány | Inflační cíl | EUR/CZK | Provozní marže | Stratégové | Akcie Airbus | Šíření nemoci | Marek Mora | Tržní reakce | Americká ropa WTI | Caterpillar | Světový obchod | Válka | Makrodata | FANG | Burza cenných papírů Praha | Viceguvernér ČNB | Investoři | Růst akciových trhů | Forward guidance | Problémy s Covidem | Americké ekonomiky | Podnikové dluhopisy | Nejistoty | Největší světové ekonomiky | Situace kolem koronaviru | Německá průmyslová produkce | Nejnovější výsledky | Očkování proti covidu | Zisk | Koninklijke Ahold Delhaize | AMD | Hrubý domácí produkt | Evropské aerolinky | Negativní sentiment | Bezpečnostní situace | Inflační čísla | Karina Kubelková | MSCI Emerging Markets | Včerejší seance | Jádrový index | Uvolnění rezerv | Kapitál | Globální akciové trhy | Pracovní místa | Spotřebitelské ceny v USA | Index asijsko-pacifických akcií | Velké firmy | Forwardy | Ministr hospodářství | CDS v regionu | Korporátní daň | Červencová inflace | BP | Údaje o průmyslové výrobě | Slabý trh | Posílení | Zisky pro akcie | Česká zbrojovka | USD | Reálné ekonomiky | Měny v regionu | Zápis z posledního zasedání | BABA | Hlavní události | Reckitt Benckiser | Hold | Asijské burzy | Meta | Posilování koruny | Nové mutace | Zvýšení sazeb ČNB | Plány | Sestupný trend | Ant Group | Vyšší hodnoty | Růst v Číně | Qualcomm | Dvoutýdenní repo sazby | Americká média | Válka na Ukrajině | TerraUSD | Akciové trhy v Evropě | Dluhopisové výnosy | Americký S&P 500 | AT&T | Viry | Odložení brexitu | Pozice tradera | Kolísání cen | Německý DAX | Cestování | Total | P/E | Migrace | Šéf Bílého domu | Ruské ropy | Bank of England | Nejbohatší | Růst tržeb | Akcie a dluhopisy | Analýzy | Evropské ekonomiky | Beyond Meat | Nike | Růst výrobních cen | Energetický gigant | Americké HDP | Potenciální rizika | Vládní výdaje | Spotřebitelský sentiment | François Villeroy de Galhau | FedEx | Bohatý | Pokles kurzu | Investovat | Růst německé ekonomiky | Vítězství Joe Bidena | Aleš Michl | Cenové tlaky | Swapy | Béžová kniha | Nikkei | Růst dluhopisových výnosů | Podpůrné programy | Situace na akciových trzích | Pověst | Kabinet | Zesílení inflačních tlaků | Avast | Delisting v USA | Svátek v USA | Bidenův plán | Huawei | Zámořské indexy | Zajímavé zisky | Ruský prezident | S&P | Tržby z prodeje | Růstové akcie | Finanční ředitel | Nákupy dluhopisů | Úroková sazba | Průmyslové komodity | Zvýšení daní | Přerušení dodávek zemního plynu z Ruska | Data o HDP | Hospodářské dopady | Zasedání Evropské centrální banky | Dolar roste | Dovoz | Unie | Fungování trhů | Ralph Lauren | Technologické tituly | NextEra | Realitní společnost | Obchodování na finančních trzích | Aktuální kurzy | Stávka | EMA | Cílování inflace | Zahraniční investoři | Investiční banka | Obchodování s českou korunou | Čtvrtletní zisk | Pozitivní zprávy | Čínské úřady | Penzijní fondy | Ruský rubl | Komoditní | Německé maloobchodní tržby | Praha | Dubnová čísla | Berkshire Hathaway | Turecká lira | Průmyslová výroba v Německu | Nové zprávy | Data z trhu práce USA | Forecasty | Zlepšení sentimentu na trzích | Příjmy Ruska | Tálibán | Volný čas | Cena ropy brent | Vzdělání | Rizikovost | Evropská data | Dnešní data | ZEW | Prognóza Fedu | Obrat trendu | Index výrobních cen | Čínské zboží | Index cen domů | Firemní zisky | Výsledky | Objem | Financial Times (FT) | Patrie | Události tohoto týdne | Coca-Cola | Ceny energií v Evropě | Dolarové páry | Pesimismus | Ekonomický vývoj | Mary Dalyová | Ekonomické oživení | Mezinárodní agentura pro energii | Inflační tlaky | Siemens | HUF | Globální ekonomiky | Euro Stoxx 50 | Zlepšení sentimentu | Portfolio | Cena ropy WTI | Bank of America | Hlavní akciové indexy na Wall Street | Richard Bechník | Zelená čísla | Retracement | Řecké banky | Řešení Brexitu | Indexy aktivity | Americký index | Akciový index S&P 500 | Index STOXX Europe | Extrémní nárůst | TIM | Energie | Omezení dividend | Prezident | CAC 40 | Vypnutí plynu | Odhad inflace | Futures na S&P 500 | Fundamentální zprávy | Silný dolar | OPEC+ | Růst inflace | SAE | Bed Bath & Beyond | Čeští centrální bankéři | Obchodování na Wall Street | Britské akcie | Výplach na kryptoměnách | Cestovní ruch | Znárodnění | Oživení v Číně | Cena mědi | Výnosy po inflaci | CDC | Klima | Tržní kapitalizace | Inverze výnosové křivky | Finanční pomoc | Boj s inflací | Inflační překvapení | Graf vývoje | Zpráva | Výkonnost dolaru | Nízké úrokové sazby | Ceny plynu v Evropě | Bloomberg | Ochota riskovat | Rumunsko | Akcie v Americe | Regulátor | Globální akciové indexy | Tržní podíl | IEA | Anglie | Firmy | Řetězec | AMC | Pár euro-dolar | Pfizer | Zisky akcií | Case-Shiller | Fiskální rok | Zpomalení ekonomického růstu | AFP | Studie | Expertka | Slabší koruna | Ant | Šéf německé centrální banky | Inflace ve Spojených státech | Ekonomické dopady | Symposium v Jackson Hole | Polsko | Kolaps | Nástroj | Zbrojovka | Ratingová agentura | Dění na finančních trzích | Představitelé Fedu | Si Ťin-pching | Rozpočtová politika | Tencent | Akcie Volkswagen | Bankéř | Efekt sankcí | Kering | Pohyb kurzu | Firemní daně | Série poklesů | Současná situace | Janet Yellenová | IPO Ant Group | TSMC | United Airlines | Přijetí | Lukáš Kovanda | Česká spořitelna | Jackson Hole | Ropný kartel | Zasedání Fedu | HUF/EUR | OPEC | Nárůst cen ropy | Vedoucí představitelé | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Jednání FOMC | Zhoršování situace | GBP | Johnson & Johnson | Týdenní výhled | Dopady na ekonomiku | KB | Nabídka | Bezpečné útočiště | Akcie včera | Program nákupu dluhopisů | Maloobchod | Měna | Rekordní hodnoty | Optimistická očekávání | S&P Global | Nasdaq akcie | Centrální banky | Růst maďarských sazeb | Vývoj akcií | Nasdaq | Index Bloomberg Barclays | Trump | Dnešní růst | Deficit | Brands | Třída aktiv | Klouzavý průměr | Dobré výsledky | Index Dow Jones Industrial Average | FTSEurofirst 300 | UPS | Turecko | Silnější dolar | Zprávy | Akcie v Asii | Ekonomická aktivita v eurozóně | Obchodování v Asii | Obavy z recese | Vstupy | Patenty | Dolary | Pohyby cen | Program nákupu aktiv | Inflace ve Francii | Evropské trhy | Cvičení | GBPUSD | Ministerstvo práce | European Energy Exchange (EEX) | Averze k riziku | Pandemie nemoci COVID-19 | Akcie Komerční banky | Listopadová inflace | Bydlení | Treasuries | Britský ministr financí | Události ve světě | Britský FTSE 100 | Pokles akcií | Vývoj cen palivového dřeva | IT sektor | Ceny ropy | Restriktivní opatření | Dopady inflace | Bank of Japan | Evropské akcie | Americké objednávky | Nový týden | Výroba v Británii | Oldřich Dědek | Experimentální vakcíny | Silné cenové tlaky | Aktuální problémy | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Dobrá data | Analytici Patria Finance | Americké akcie | FTSEurofirst | Vyhlídky | Dopad pandemie | CZ | Tržní podmínky | Earnings | Kongres | Virgin Galactic | České koruny | Bilion | Zastavení produkce | Průraz | Index cen výrobců | Joachim Nagel | Deficit rozpočtu | Zbrojovky | Evropská ekonomika | Las Vegas | Zpomalení německé ekonomiky | Dopad na finanční trhy | EDF | Zvýšená volatilita | Ruské akcie | Depozitní sazby | Akcie Netflixu | Reakce trhu | Tapering | Korporátní zprávy | Trh | Euro dnes | Komise | Divize | Vládní podpory | Erste Bank | Ceny domů | Opatření proti koronaviru | Rakouská vláda | Výrazný růst | Měnová autorita | Audi | Australský dolar | Nový výhled | Cena zlata dnes | Korekce | Pandemie koronaviru | Upozornění | Tržní prostředí | Spotřebitelská důvěra v USA | LNG | Špatné výsledky | Korporátní daně | Zpřesněný odhad | Výrazný pokles | Sazby ČNB | Vývoj ekonomiky | Pražské burzy | Zveřejnění výsledků | Palivové dřevo | Odveta | Francie | Včerejší obchodování | Balík pomoci ekonomice | Dopad na trhy | Výprodeje akcií | Den díkůvzdání | CNOOC | Americký výrobce | Americká centrální banka | Posílení dolaru | DJIA | Propad | Stock | Americké zásoby ropy | IRS | Optimismus | Rating | Konzervativci | Výsledky firem | Politika centrální banky | Agentura S&P | Rozmach nákazy | SNB | Microsoft | Trh dnes | Zájem o stříbro | Příležitosti | Snížení dividendy | Ropa Brent | Exxon Mobil | Burza FTX | Nová strategie | Asie | Vládní dluhopisy | Průzkumy | Evropské obchodování | Alibaba | Daňové úlevy | Japonský HDP | Technologické společnosti | Výsledky průzkumu | Spotřebitelská inflace | AGROP NOVA a.s. | Změny cen | Růst spotřebitelských cen v USA | Demokratické strany | Finanční rezervy | Siemens Energy | Dollar Tree | Obchodování akcií | Zpomalování ekonomiky | Kurz dolarů | Automobilky | Exporty | Drahé energie | Masivní propad | ANO | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Deficit nabídky | Představitelé americké centrální banky | Index Nasdaq | Strop na ruskou ropu | Sázka | Zájem o dluhopisy | Britské libry | Data z USA | Bankovní akcie | Index spotřebitelské důvěry | Zpřísnění sankcí | Rizikovější aktiva | EEX | Akcie a dolar | Kurz koruny k euru | Futures | Donald Trump | Spotřebitelská nálada | Downtrend | Evropská banka | Pojišťovny | Výsledky společnosti | Druhá vlna | Výpadky | Nový rekord | Americké měny | Graf | Revize amerického HDP | Podpůrná opatření | Index volatility | Akcie Bed Bath & Beyond | Didi | Kurz euro | Patrick Harker | Gazprom | Centrální banka | Euforie na akciích | Hráči na trhu | Trumpova administrativa | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Výnosové křivky | Plyn | Inflační vývoj | Čistý zisk | Jádrová inflace | Eurodolar | Agentura Bloomberg | Andrew Bailey | Margin call | Německý akciový index | Zpomalení ekonomiky | Hospodaření | Fed | Akciový růst | Zveřejněná data | Americké desetileté výnosy | Vysoká cena | Bankovní tituly | Teroristický útok | Krátkodobé obchody | Globální index | Cena severomořské ropy | Euro k dolaru | Neomezené QE | Další růst | Měsíční data | Údaje o inflaci | Běžný účet | Turecká centrální banka | Cíl Evropské centrální banky | Akciový index | Reuters | Britská měna | AMC Entertainment | Přebytek zahraničního obchodu | Současný propad | Londýnská burza | Situace na Ukrajině | Zahraniční obchod | Brexit | Chevron | Negativní data | Snížení daní | TTWO | Data z americké ekonomiky | Markets | Depozitní sazba | Akciový index Dow Jones | Obchody | Ceny dřeva | Rolování | Zásoby ropy ve Spojených státech | Zápis z jednání ČNB | Pohyby kurzu | Finanční trhy dnes | Akcie Cineworld | Index Nikkei | Zavedení cenového stropu | Ekonomické ukazatele | Utahování měnové politiky | Prezidentská debata | Investice firem | Deficit zahraničního obchodu | Pozornost | Evropský blue chip index | FTSEMIB | Index nových zakázek | VIG | EURUSD | Propad na Wall Street | Tištění peněz | Seznam Zprávy | Akcie v USA | Česká měna | Tomáš Holub | Cestovní omezení | Dow Jones a S&P 500 | James Bullard | Data z amerického trhu práce | Zvýšení úrokových sazeb | Technologický index Nasdaq Composite | Obchodování | Rychlý růst | Americký dolar dnes | Zemní plyn | Dluhopisoví investoři | Drahé komodity | Výrazné ztráty | Předseda | Rekordní minimum | Fiskální stimul | Libra | Akcie v západní Evropě | Investovaný kapitál | Opatření centrálních bank | Zvýšení základní úrokové sazby | CFD | Nová data | 3M | Evropská měna | Medián | Index ISM ve službách | Investment management | Zvýšení základní sazby | Dění na Ukrajině | Pokračování expanze | BofA | Pomoc ekonomice | Financovat | Příprava | Ziskové marže | Aktuální cena | Nálada investorů | Jednání o brexitu | Philip Morris | Londýnský index FTSE 100 | Investment | S&P 500 | ING | Airbus | Míra | Alibaba Group | Bankéři z Fedu | Slabé měny | Úroky | Refinitiv | HDP v USA | Americký průmysl | USDCZK | Applied Materials | Cyklické akcie | Silné oživení | Nomura | Mutace viru | Mimořádné vládní podpory | Zpřesněná data o HDP | ProCent | Předstihové ukazatele | J&J | Luis De Guindos | Silný trh | Objem peněz | Air | Akcie dnes | Zápis z posledního zasedání Fedu | Izrael | Ceny akcií | Financování vlády | Inspirace | Indikace | TABAK | Klíčové oblasti | Japonsko | S&P500 | Nové regulace | Porsche | Největší pády | MUFG | Čínská ekonomika | ECB | Ceny | Prudký pokles | Koronakrize | Technologie | CHF | Energetická krize | ČNB | Evropská unie | VW | Jiří Rusnok | Ranní zpráva | Pokles | První obchodní den | Zprávy o vakcíně | Spot | Surové ropy | Výběr zisků | Index německých akcií | Bund | Onemocnění | Velikonoce | Budoucí vývoj | Biogen | Investiční portfolia | Podvážení | Země EU | Korekce na akciích | Kryptoměna | Finanční svět | Akcie Tencent | Hedge | Pokles cen ropy | PMI ve službách | Účinnost vakcíny | Vývoj na komoditních trzích | Technologické firmy | Index ISM | Tržní očekávání | Zisky dolaru | Měny&Sazby | Americká ekonomika | NVDA | Index AEX | Nová mutace koronaviru | Nejistota | Podpora | Obchodník | Americké akciové burzy | Technologický index | ABN AMRO Bank | COVID-19 | Zboží dlouhodobé spotřeby | Výhled na příští rok | IBEX 35 | Finanční krize | Pokles ceny | Česká republika | Zvyšování dodávek | Regulátoři | Sberbank | Blue-chip | Oživení světové ekonomiky | Útok na Polsko | Index cen | Dodávky plynu do Evropy | Brexitová jednání | Neshody OPEC | Index PX | Čínská vláda | Daně | Lídři | Portfólia | Spotová cena zlata | OECD | Investment Management | Pokles indexu | Plány Fedu | Vystoupení šéfa Fedu | Platby za plyn v rublech | Pozitivní sentiment | Akcie Shell | Napětí na Ukrajině | CBOE | Vývoje ceny | Centrum | Měna eura | Růst zisků | Zisky | Komodita | Index euro | Vlny koronaviru | Unijní země | BNP Paribas | Prezident Trump | Oslabení koruny | Nevýhody | Drahý kov | Marže | Den nezávislosti | Americká data | Rally na akciích | Globální ekonomika | Prostor pro další růst | Nvidia | Euro-dolar | Ekonomiky ve střední Evropě | PX index | Nejprudší pokles | Boj proti inflaci | Výnos desetiletých dluhopisů | Fluktuace | Růst výnosů | Řízení rizika | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Vysoké valuace | Delta Air Lines | Ratingové agentury | Společná měna | Akcie Deutsche Bank | Cena zlata | Světové obchodní organizace | HSBC | Vice | Imperial Brands | Turecký prezident | Navýšení kapitálu | Americké akciové trhy | Růst cen | První vlna inflace | Dluhový strop | Útlum aktivity | Exxon | Asset management | MSCI World | Německá vláda | Repo sazby | Inflace v Británii | Dnes na trzích | Útok na Ukrajinu | Financování | Polská ekonomika | Akcie Boeingu | ČSÚ | Severomořská ropa | Akcie Pfizeru | Jednání OPEC | Šíření viru | JDE | Výrobce čipů | Velké zisky | Omezení dodávek | Stres | Ruská ropa | Výhled poptávky po ropě | Automobilový průmysl | Margin | Zasedání americké centrální banky | Vyšší úroky | Hotovost | Americká lehká ropa | Pokles ekonomiky | Zdražuje zlato | Zprávy z USA | Snížení sazeb | Společnosti | Krátkodobé dno | Maďarský forint | Wells Fargo | Ceny zboží | Internetové firmy | Obchodní spory | Virus | Vyhlídky ekonomiky | Alibaba Group Holding | Prezident Joe Biden | Index nákupních manažerů | Velké banky | Dílčí index | Propady na akciových trzích | FT | Síla dolaru | Kov | Denní pokles | Statistika z USA | QE | Obchodování na akciových trzích | Cena | Český maloobchod | Dnešní čísla | ECB dnes | Akciové indexy v USA | Ceny komodit | Spotřebitel | Švýcarská centrální banka | Hospodářský růst | BAT | Propad evropských akcií | Velké technologické firmy | Úvěrové podmínky | Odhodlání | Americký dolar | Kartel OPEC | Akciová rally | WTI | Světová banka | Bod | Začátek summitu | Podmínky na trhu | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Polský zlotý | Americké úrokové sazby | Množství peněz | Obchodování dnes | Data PMI | Dobrá nálada | Zvýšení inflace | Pfizer a BioNTech | Ziskovost | Republikáni | Nord Stream | EMU | Evropské indexy | Akcie ConocoPhillips | Saúdská Arábie | Domácnosti | Sázet | Cena ropy | FTSE | Ekonomové | Zájem o rizikovější aktiva | Inflace | Ocel | Apreciace | Tržní sentiment | Větší riziko | Zinek | Valuace akcií | Využití kapacit | Fed dnes | Situace | Domácí měna | Zobchodované objemy | Statistiky z trhu práce | Státy EU | Historické rekordy | Diskont | Předběžné výsledky | Trh kryptoměn | Twitter | Euro vůči dolaru | Dolar k japonskému jenu | Krach | Alphabet | Bilance běžného účtu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Spotová cena | Philip Lane | USA inflace | Výprodej na Wall Street | Zkušenosti | Aktivita v průmyslu | Maďarský premiér | Nové rekordy | Česká ekonomika | Počet žádostí o podporu | Stagnace | Hlavní akciové indexy v USA | Nálada na trzích | Lira | Evropská centrální banka | EUR/MWh | Výsledky bank | Jednání ECB | Nové zakázky | IHS Markit | Sentiment spotřebitelů | Statistiky | Ekonomické recese | Interpretace | Drahé dovozy | Akcie | Vybírat zisky | Světová ekonomika | Růst průmyslu | Čínský index | Moneta | SAP | Dluhopisové trhy | ConocoPhillips | Jasný směr | Aukce | Růst mezd | Cíle | Světové finanční trhy | Akcie Nvidie | Michal Stupavský | Impeachment | Kurz | Market | Akcie Visa | Pohyb trhu | Unicredit | Ropa a Plyn | Silnější euro | Google | Pokles výnosů | Horší data | Kazachstán | Tržby | Cena ropy klesá | Mezinárodní investoři | Indikátory | Institucionální investoři | Krize v eurozóně | Historie | Pandemie nemoci | Vliv na obchodování | Aktivum | Nižší růst | Odpor | Investiční plány | Akcie Activision Blizzard | Slabší euro | Propad akcií | První fáze | Žlutý kov | Finance | EUR/HUF | Čínský růst | Měď | Úspory | Kurz české koruny | Proinflační | Conseq | Stock Spirits | Konsensus | Otevírání ekonomik | Ruský plyn | Rozvíjející se trhy | Klaas Knot | Best Buy | AUD | Americké produkce | PEPSICO | Historická minima | Akciový býčí trh | Pozitivní výsledek | Německá průmyslová výroba | Antimonopolní úřad | Domácí data | SPAD | Italské dluhopisy | Fibo | Prognózy inflace | Analytici | JD.com | Splatnost | Prima | Dobré zprávy | Kurz koruny | Dnešní německé Ifo | Analýzy trhu | Citigroup | Přehled kurzů | Dluhy | Mario Draghi | Vysoká inflace | Rada guvernérů | Provozní zisk | Conference Board | Evropské akciové burzy | Pád cen | Hospodářství | Euro STOXX | Zaměření investorů | Akcie Siemens | EV | Stimulační balík | Stoxx 600 | Hliník | Epidemiolog | Zpomalení čínské ekonomické aktivity | Vývoj na akciových trzích | Epidemiologická situace | Vyšší sazby | Konkrétní plán | Americké firmy | Snižování úrokových sazeb | Nárůst sazeb | Zablokování Suezského průplavu | Guvernér Fedu | Akcie Monety | Merck | Akcie Apple | Akciové trhy v Asii | Intermediate | Globální akciový index | Konglomerát | Ceny hliníku | Zahájení obchodování | Německá kancléřka | Cenové stability | Coinbase | Zasedání ECB | Etherea | Credit Suisse | Take-Two Interactive | Portfolia | Převis | Maloobchodní tržby v Německu | Conseq Investment Management | Poptávka | Měnověpolitické zasedání | Expert | Deutsche Lufthansa | Koronavirové krize | Velký růst | Vývoz | Energetické firmy | Prodeje akcií | Týdenní zpráva | Aktivity v eurozóně | Akcie Credit Suisse | Kroky ČNB | Záchranný program | Miliardy eur | Finanční tituly | Recese | Začínající tradeři | Hospodářské vyhlídky | Sazby beze změny | Opatrnost před daty | Rostoucí ceny plynu | Akcie a euro | Makro | ASML | Alokace investičních portfolií | Globální indexy | Švýcarský frank | Obavy o poptávku | FXstreet | Chuť riskovat | Erdogan | Obchodní smlouvy | CZK/EUR | Růst globální ekonomiky | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Čtvrtý balík sankcí | Prostor pro pokles | Burzovní indexy | Největší propad | Počet nových žádostí o podporu | Růst americké ekonomiky | Signály | Alokace | Koronavirové pandemie | Příjmy a výdaje | Americké státní dluhopisy | Růstový trend | Americké burzy | Daňové reformy | Nálada na akciových trzích | Spekulace na růst | Koruna sílí | Slušné zisky | Frank | Ministři | Prudký propad | Změna politiky | Cenový strop na ruskou ropu | ISM | Mutace koronaviru | Negativní nálada | Kurz eura | Nárůst výnosů | Dnešní zpráva | Čínské indexy | Británie-EU | Změna sazeb | Uznání nezávislosti | Kurz eurodolaru | Patria Finance | Ceny energií | Fáze obchodní dohody | Americké indexy | Washington | Globální HDP | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Ratingová agentura S&P | Ceny potravin | Pšenice | Fitch | Býčí trh | Meziroční míra inflace | Měnový kurz | Doporučení | Základní sazby | Index euro stoxx 50 | Rizika | Argentina | Brokerské společnosti | Eurozóna | Psychologie | Čínský průmysl | Růst čínské ekonomiky | Úspěchy | Prezident Donald Trump | Rostoucí inflace | Zvýšení produkce | Francouzský CAC 40 | Nastavení trhů | Technologický sektor | Soud | Slabší ekonomika | Výrazný pohyb | Propad ropy | Nákaza koronavirem | Euro posiluje | Blockchain | Cena elektřiny | Summit Evropské unie | Údaje z Číny | Vlna výprodejů | Bondy | Zásoby ropy | Americké volby | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Růst HDP | Nord Stream 1 | Benzín | Růst cen nemovitostí | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Palivové dříví | Index Euro Stoxx 600 | Pokles sazeb | Dow Jones Industrial | Las Vegas Sands | Odbory | Kroky Fedu | TLTRO | Míra inflace | Windfall tax | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Biotechnologické společnosti | Průmyslová výroba v eurozóně | CNN | Velké riziko | Pomalé oživení | Spotify | Čínské akciové trhy | EBITDA | Snížení emisí | Nařízení | Sazba hypoték | Vzestup ceny | Americký IT sektor | Americký Senát | Indexy | Citi | Obchodování v Evropě | Zvyšování sazeb | Vývoj inflace | Oživení poptávky | ROCE | Severomořská ropa Brent | Německý index IFO | Zpřísnění měnové politiky | První odhad | Japonská měna | Mezinárodní měnový fond | Peking | Aktuální prognóza | Průmysl | Bulharsko | Bazický bod | Nizozemský premiér | Očekávané výsledky | Lehká ropa WTI | Dluhopisový trh | Podnikání | Devizový trh | Tempo růstu | Naftogaz | Snížení daně | Aktivita firem | Bankovnictví | Akcie PepsiCo | Libye | Aerolinky | Asijské obchodování | Americké dluhopisy | NBP | Data z pracovního trhu | Biliony | Divergence | Globální trhy | Bankéři | Počasí | Bilion dolarů | ETF | Akcie klesají | Akciové trhy | České dluhopisy | Vývoz plynu | Hlavní evropské indexy | Měnový výbor Fedu | Větší zisky | Moneta Money Bank | Saúdové | Varování | Ceny drahých kovů | Guidance | Německý index DAX | Družba | Britský trh práce | Obavy z omikronu | Akcie výrobců vakcín | Situace na trhu | Reporty | APP | Ministr zdravotnictví | Koncentrace | Reálná ekonomika | Western Digital | Rally | Bankovní rada | Větší pokles | Americké banky | Komoditní index | Smíšené obchodování | Růstové tituly | Macron | Výrazný propad | Cenové indexy | Zasedání České národní banky | Bear | Cena severomořské ropy Brent | Výplatní poměr | Co bude | Osobní příjmy | Pokles inflace | Aktiva | Prodejní tlak | Cenový strop | Rakouský lockdown | Růst zaměstnanosti | Vývoj finančních trhů | Fiskální politika | Yield | Discovery | Indexy na Wall Street | České měny | Index německých akcií DAX | Ceny ropy dnes | Evropští investoři | Drahé kovy | Indikátor | Arizona | Protiinflační kroky ČNB | Barclays | Tlak na akcie | Slábnoucí dolar | Pokles cen | TikTok | Překvapení trhu | Růst ceny | Čínská centrální banka | Swiss Life Select | Dílčí indexy | Ekonomické vyhlídky | Raiffeisenbank a.s. | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Výsledky voleb | Měny regionu | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Tradingový portál | Pokles cen akcií | Zdravotnictví | Akcie Tesly | Čínské akcie | Ministryně financí | Firma | Vysoké zisky | Paradox | Akcie bank | Vývoj na finančních trzích | Futures na ropu | Jihoafrická republika | Robert Holzmann | Trhy dnes | Obavy z koronaviru | Pochybnosti | Výsledek voleb | Výnosy státních dluhopisů | Micron Technology | Stratég | Špatné zprávy | FOREX | Zisky firem | Majetek | ISM ve službách | Debata | Ekonomika eurozóny | Čínské burzy | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Načasování | Řetězce | Americký index S&P 500 | Sentiment | Zrychlení inflace | Spekulace | Forexu | Dnešní statistiky | Kurzové riziko | Maďarská centrální banka | Stoxx Europe 600 | Růst úrokových sazeb | Fiskální stimuly | Akcie padají | Politika | Hospodářské recese | Pozornost trhu | Letecké společnosti | PLN | Pozastavení obchodování | Kapitalizace | Analytika | Míra nezaměstnanosti | Reálné výnosy | Komunikace | Celková inflace | Německá ekonomika | Čínský prezident | Dění kolem brexitu | Dnešní seance | Americké futures | Novavax | MAM | Strach z inflace | BHP | Deutsche Bank | Pravidla hry | Výprodej | Forint | Americké akcie dnes | Velká Británie | Evergrande | Zelené energie | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Citibank | Zasedání FED | Ekonom | Pokles průmyslové výroby | Otevírání ekonomiky | Členové bankovní rady | Dnešní kalendář | Průzkum PMI | Úrokový výnos | Obchodování na devizovém trhu | Richemont | Optimismus investorů | Rozpočtové politiky | Americká výnosová křivka | Aktivita ve službách | Indie | Letectví | Zasedání amerického Fedu | Očekávání trhu | Energetická krize v Evropě | Technologické akcie | Měnové politiky | Vnímání | Centrální bankéř | JPM | Akciové indexy | Recese ekonomiky | Obchodní válka | Strop pro elektřinu | Výprodej akcií | Hospodářská recese | První zvýšení sazeb | Německé automobilky | Statistiky z eurozóny | Ekonomická data | Elektřina | Morrisons | WTO | Lockdowny | Situace v průmyslu | Karanténa | Invaze | Desetileté dluhopisy | Investiční aktivity | Soukromí zaměstnavatelé | Varianty koronaviru | Zhodnocení | Dolar | Euro | Inflační krize | Omezení těžby | Parita | Ceny zlata | Výhled | Reakce eura | Akcie Sanofi | SWIFT | ESM | Dividenda | Technologický Nasdaq | Akcie technologických firem | Auta | Americký akciový index | Akcie v Hongkongu | Komerční banky | Ekonomka | Americký trh práce | Akcie Applu | Nová makrodata | Deriváty | Kurzy měn | Ethereum | Embargo | Zápis Fedu | Index pražské burzy | Graf vývoje ceny dřeva | Bezpečné dluhopisy | Risk | Indexy nákupních manažerů | Počty nakažených | Krátkodobé dluhopisy | Propouštění | Růst akcií | PayPal | Zaměstnanci | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Evropský trh | Hrozící lockdowny | Medvědi | Finanční trhy | Ruský ministr | Výsledek zasedání Fedu | Vyšší daně | Negativní vývoj | Dobrý výsledek | Klid | Data o inflaci | Expanze | Balík sankcí | Zpomalení hospodářského růstu | Fiskální balík | Fondy | Komise pro cenné papíry | Odhad růstu ekonomiky | Zavření škol | Ukrajinský prezident | Bílý dům | Kyjev | Situace v Číně | Austrálie | HDP Číny | Stagflace | DAX | Financial Times | Členské státy EU | Philips | USD za barel | Nikkei 225 | Odložení voleb | Počet nakažených | Spread | Ropa roste | Obavy investorů | Pracovní trh | Jaderné elektrárny | Nevada | Asset alokace | Obchodní aktivita | New York | Kurz domácí měny | St. Louis | Inflace ve Velké Británii | GS | Saldo zahraničního obchodu | Dřevo | Bernstein | Video | Spready | Dividendový výnos | Obavy z viru | Ekonomika | Zajišťování | Reakce koruny | Zdanění | Portál FXstreet.cz | EU | Situace v Afghánistánu | Problémy | Zpomalení růstu | Zpřesněná data | Situace na trzích | Nálada na Wall Street | Omezení produkce | Zpětný odkup akcií | Uvalení sankcí | Santa Claus Rally | Ceny plynu a elektřiny | G20 | Pokles poptávky | Členské státy | Pozitivní očekávání | Akcie ve světě | Prezident Erdogan | Rally na ropě | Erste | Prezidentské volby | Dollar | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Hlavní akciový index | Dolarový index | Počty nových případů | Počet nových žádostí o dávky | Neomezené množství | Evropský akciový trh | Americké výnosy | Ekonomická rizika | Ropa | Dopad na akcie | Ceny aktiv | HN | Sázky na pokles | Hlavní index PX | Problémy v Číně | Výkon dolaru | Akcie Virgin Galactic | Protekcionismus | Americká inflace | Rozvoj | Burza dnes | Denní změna | Akcie Alibaby | Španělský IBEX | Transakce | Blizzard | Facebook | Tržní hráči | Sankce | Snížení úrokových sazeb | Výroba v Německu | Vzestup inflace | EdF | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Glencore | Irsko | Riziková aktiva | Rozjednané prodeje domů | MSCI Europe | Důležité zprávy | MIB | Cena surové ropy | Reinvestice | Index MSCI | Štěstí | Sankce proti Rusku | Slabší dolar | Justice | Značný pokles | Zájem o riziko | Finanční centrum | Inflace v prosinci | Akcie aerolinek | Jasný signál | Dodávky plynu | Palivové dříví v Česku | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Finanční sektor | Byznys | Akcie na Wall Street | Redukce | Ropa dnes | Hlavní americké indexy | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Salesforce.com | Spekulace na pokles | Karanténní opatření | Snap | Guvernér Rusnok | Index podnikatelské aktivity | Spotřebitelská poptávka | FED sazby | Christine Lagarde | Růst aktivity | Schodek | Nové restrikce | Nabídková cena | Nový trend | Obchod | Německá automobilka | Navýšení úrokových sazeb | Reakce investorů | Data z Německa | Regionální měny | JP Morgan | Zasedání centrální banky | Dolarové úrokové sazby | Patria.cz | Intervence centrální banky | Euro Stoxx 600 | Sentiment na trzích | Černé zlato | Celý svět | ABN Amro | Prezident Putin | Globální finanční krize | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Bankovní sektor | Negativní zprávy | Indexy PMI | Pandemická situace | Rusko | Smíšené výsledky | Výskyt koronaviru | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Přístup k inflaci | Akcionář | Úsilí | Fixní kurz | Snižování daní | BMO | Poradce | Vicepremiér | Vlna inflace | Reálné úrokové sazby | Obchodní den | Další růst sazeb | Pinduoduo | Oslabení | Obchodní bilance | Spojené státy | Makroekonomické události | Evropské méně | Zkušenost | Hodnota indexu | Tradingový portál FXstreet.cz | Signál | Ekonomický výhled | Samsung | Zdražování | Archegos | Výsledkové sezóny | Optimismus na trzích | Britská vláda | Futures na indexy | Likvidita trhu | ADP | Komerční banka | Square | Gazprombank | Napětí mezi Čínou a USA | BASF | Biliony dolarů | Kupní síla | Úbytek | Empire State Index | Termínový kontrakt | Ropy | Inflace v Německu | Volné peníze | Důvěra amerických spotřebitelů | Nové žádosti o podporu | Akciové futures | Makroekonomická data | Pohonné hmoty | Akcie Eli Lilly | Devizové rezervy | Globální finanční trhy | Druhá vlna pandemie | JD | Cyklické sektory | Zákaz výplaty dividend | RISK-ON | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Trend dolů | Společnost | List The Wall Street Journal | Index DJIA | Sázky | Libra k dolaru | Diamondback Energy | Ocenění akcií | Cenový vývoj | Nové prognózy | Zmírnění rizik | Kurzotvorné zprávy | Utažení měnové politiky | Negativní výhled | Generální ředitel | SEC | Jestřábí Fed | BMW | Fibo retracement | Cena akcií | CFA | Volatilita trhů | Ukrajinská ekonomika | Výkon německé ekonomiky | Špatná data | Upozornění na rizika | Rozšíření | Dopad koronaviru | CAC40 | Akcie Biogen | Velké centrální banky | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Společná evropská měna | Nálada | Americká spotřebitelská důvěra | Rishi Sunak | Míra nejistoty | Index PCE | Eura | Tisková konference | Neúspěch | Meziroční růst spotřebitelských cen | Verizon Communications | Nízká nezaměstnanost | Nizozemsko | Organizace | Brazílie | Ryanair | Energetické krize | Poptávka po akciích | Ceny pohonných hmot | Vysoké ceny | Japonská ekonomika | Bilance Fedu | VIX | Růst | ČNB Tomáš Nidetzký | Americké státy | Problémy s likviditou | Akcie společnosti Alphabet | Index Dow Jones Industrial | Ceny surovin | Fed včera | Pimco | Polská centrální banka | 3М | Energetické komodity | Příjmy | Kmen koronaviru | Hospodářský cyklus | Risk-off | Dna | Zajištění | Členové OPEC | Úspěch | Výnosy amerických státních dluhopisů | Inflace v Číně | Ruský Gazprom | Hry | Snížení inflace | Pandemie | Růst průmyslové výroby | Index | Wall Street Journal | Poskytování úvěrů | Úrokové sazby | Obor podnikání | Společnost JPMorgan | Rychlý růst cen | Lockdown | Akcie Alibaba | Cenový index | Čínský trh | Cena stříbra | Fundament | Eva Zamrazilová | Měnové stimulace | Bohatství | Obchodní vztahy | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | Útlum ekonomiky | Akcie čínských firem | Cenové stropy | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Zvyšování úrokových sazeb | Politika centrálních bank | Index STOXX Europe 600 | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Valuace | Slabá čísla | Kurz libry | Volby | CECEEUR | Amerika dnes | Problémy Evropy | JPMorgan | Britské maloobchodní tržby | Akciový propad | Jednání ČNB | Rychlé zisky | Dopad omikronu | MasterCard | Poptávka investorů | Robert Kaplan | Spekulace na růst sazeb | Slovensko | Klesá dolar | Kartel OPEC+ | Investiční příležitosti | Akcie Salesforce.com | Bezpečnost | Nový býčí trh | Tradeři | MSCI All Country World | Americký státní dluh | Amsterdam | Výhled snižování sazeb | Růst cen výrobců | Čínská makrodata | 2222 | Globální trh | Kanadská centrální banka | Work & Travel | Ceny ropy Brent | Zhoršený sentiment | Inflační riziko | Americká seance | Výkyvy | BlueBay | Americké centrální banky | Volatilní | Obchodování na globálních trzích | GameStop | Politici | Pandemie v Česku | Aktuální kurzy měn | Banky | Vyšší úroveň | Oživení globální ekonomiky | Obchodní dohody | Německý průmysl | Předčasné volby | Zákon o vnitřním trhu | Alipay | Inflační výhled | Inflační data | Futures na Wall Street | Americká politika | Makroekonomické reporty | Záznam z jednání ČNB | Britský FTSE | Analytik Patrie | Depozitum | Výdaje | CNY | Šéf Fedu Jerome Powell | Výplach akcií | Obchodní dohoda s Čínou | Americké energetické firmy | Program nákupů dluhopisů | Uklidnění v Číně | Odhad letošního růstu | Uzdravování | Buy | Zlotý | Cena surové ropy Brent | Market rally | Březnová data | Meta Platforms | Bělorusko | Benchmark | Západní ekonomiky | Kupci | Dodávky ruského plynu | Účinné vakcíny | Sanofi | Obálka | Osobní výdaje | Randal Quarles | Tržní optimismus | Politický tlak | Oslabení dolaru | Stellantis | Česká inflace | Cena dřeva | Rozhodnutí ECB o sazbách | Program pomoci | Rizikový apetit | Flow z ekonomiky | Energetické problémy | Covid | Americká administrativa | Výrobní ceny | Šok | European Energy Exchange | British Airways | Dnešek na trzích | Instrumenty | Americké statistiky | Fio | Report ADP | Rakousko | Dodatečný kapitál | Pokles libry | Měnové krize | Tlumení QE | Investorský sentiment | Maďarsko | Výrobní sektor | Express | Ministr financí | Euro roste | Investiční divize | Měnová stimulace | Oslabování eura | Hedging strategie | Deeskalace | Úroky z dolarových dluhopisů | Fiskální strana | Řízení rizik | Dění kolem Ukrajiny | Sentiment ve světě | Platby za plyn | Objem poskytnutých úvěrů | Úvěr | Roční zhodnocení | Korunový trh | Nervozita na trzích | Volby v USA | Nord Stream 2 | Sentiment investorů | Šance | Aktivita ve výrobním sektoru | Italský dluh | Index MSCI Emerging Markets | Prodeje aut | Biliony USD | Vlna koronaviru | Nová čísla z Německa | Forward | Fúze AT&T | Cenové války | Technické ukazatele | Britská společnost | Balík na podporu ekonomiky | AEX | Vakcinace | Benchmarky | Evropský blue chip | VaR | Americká sněmovna reprezentantů | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Čistý dluh | Na burze | LVMH | Agentura Reuters | Christine Lagardeová | Macy’s | Sílící dolar | Očkování proti covidu-19 | PX Pražské burzy | Dnešní údaje | Setkání v Jackson Hole | Obchodování s akciemi | Ekonomické aktivity | Riot Blockchain | Největší banky v Česku | Blue chip | ČSOB | Aktuální kurz | Index volatility CBOE | Úrok | Středoevropské měny | Kolísání cen dřeva | Ekonomiky | Meme akcie | PMI ze sektoru služeb | Měnová politika | Průmyslová výroba v Evropské unii | Akcie Mastercard | Sýrie | Zasedání FOMC | Sazby hypoték | Evropa | Citrix Systems | Zápis ze zasedání Fedu | Nasdaq Composite | CZG | Žádosti o podporu | Obchodování s dluhopisy | Zvednutí sazeb | Rekordní maxima | Jestřáb | Moskva | Milánská burza | Největší ztráty | Nálada v Evropě | Negativní dopad | Růst britské ekonomiky | Maloobchodní tržby v eurozóně | Elon Musk | Americký prezident | Vyšší úrokové sazby | Mutace delta | Zpřísňování měnové politiky | Prognózy ČNB | Americký maloobchod | Zasedání britské centrální banky | Britský premiér | Lyft | Zajímavé investiční příležitosti | Maloobchodní sektor | After-market | Rostoucí ceny ropy | Problémy v dodavatelských řetězcích | Bilance zahraničního obchodu | Očekávaný růst | Zdravotní péče | Stratég finančních trhů | Čínské akcie dnes | Obchodní dohoda | Evropský parlament | Covidové uzávěry | Člen bankovní rady | Výsledek amerických voleb | Předáním moci | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Akciové burzy | Aktuální situace | Robert Lighthizer | Obchodování Futures | Nákupy vládních dluhopisů | Produkce ropy | Finanční výsledky | TRY | PMI pro sektor | Globální akciové valuace | Kurz dolaru | Moderna | Prohlášení politiků | Prohlášení | Ekonomický růst | Banka | Brexit bez dohody | Analýza USDCZK | Oslabení měny | Futures na americké indexy | Dnešní PMI | Investiční tipy | Krize | Automobilka | Nálada v ekonomice | Podnikatelská aktivita | Management | Základní sazba | Pokračování trendu | Zisk na akcii | Reakce centrální banky | Posílení libry | Kvantitativní uvolňování | Panika | CNBC | High | Akcie Virgin | Železná ruda | Hospodářská politika | UBS | Recese v Evropě | NATO | Americký trh | Údaje | Slabý dolar | Britská burza | Euro klesá | Rotace | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Světové trhy | Obchodování na trzích | Přelom roku | Sbor volitelů | Evropské dluhopisy | Černý pátek | Tesla | 737 MAX | Důvěra investorů | Dow Jones | Tomáš Vlk | Američané | EK | American Airlines | Fondy a ETF | Société Générale | Shell | Riziko recese | Předseda dozorčí rady | Měnová politika v USA | Tržby v eurozóně | COMP | Výhody | Konec roku | Nesoulad | CAD | Short | Globální akcie | SPX 500 | Posilování české koruny | Holubice | Stlačení inflace | Protiepidemická opatření | Snižování sazeb | Provozní zisk před odpisy | Halliburton | Mezinárodní obchod | Důvěra spotřebitelů | Akcie velkých bank | Intel | PPF | Odvaha | Investiční společnost | Ministr obchodu | Nemovitosti | Začátek výsledkové sezóny | Stříbro | Visa | Růst cen plynu | Target | Fúze s Nortonem | Spotové ceny | Práce | Automobilka BMW | Zdražení ropy | Zprávy o vakcínách | Statistiky z Číny | Vyšší inflace v Německu | Odvětví | Zájem o dolar | FOMC | Ropný průmysl | Spoření | Vývoj trhu | Akciové deriváty | Lufthansa | Španělský IBEX 35 | Investiční firmy | Americká měna | Christine Lagardová | Arbitráže | Předseda Evropské rady | Růst japonské ekonomiky | Konsolidace | Podniky | Měnový pár | Nárůst výdajů | Kanada | Německé volby | Bankrot | Certifikace | Dopolední obchodování | Akcie firem | Koruna posiluje | Pohyby na trzích | Volatility | Očkování | Investiční stratégové | Levnější ropa | Obavy ze stagflace | Akciové indexy na Wall Street | Rubl | Index Nasdaq Composite | Ztráta | Rozpočet | Bezpečná aktiva | xStation5 | Domácí měny | Akcie McDonald’s | Vývoj eurodolaru | Vstupu do EU | Klíčová rizika | Poptávky po ropě | Vývoj epidemie | Akcie Take Two Interactive | Vánoce | Malé ztráty | City | Pozitivní vliv | Statistiky ze stavebního sektoru | Velké ztráty | Pracovní síly | Sázka na růst | Jamie Dimon | AUD/USD | Velké americké banky | Vývoj na dluhopisovém trhu | Inflace v české ekonomice | Trumpův impeachment | Newton | Strach z druhé vlny | Volkswagen | Guvernér ČNB | Koruna dnes | Akciové valuace | Inflace v eurozóně | Německo | Daň z mimořádných zisků | Investiční společnosti | Americký ISM | Práce na sobě | Odhady analytiků | List Financial Times | HZL | Český index nákupních manažerů | Biden | Zvýšená nervozita | Předpokládaný vývoj | Akcie opatrně | Měnový výbor | Dobrá čísla | NASDAQ 100 | Zrychlení růstu | Země G7 | ZIL | Propady na akciích | Akciový trh | Výkonnost zlata | Hospodaření firem | Výsledky hospodaření | Ruská vláda | Šíření nákazy | Viceprezident | Ztráty | Eskalace | Nálada na globálních trzích | Japonský jen | BioNTech | Důsledky koronaviru | Solidní růst | FXstreet.cz | Odhad amerického HDP | Bilance | Ceny zemního plynu | Lael Brainardová | Goldman Sachs Group | Orbán | VaR modely | Irák | Globální ekonomický růst | Šéfka ECB | MWh | Nový kmen koronaviru | Investování | Finančníci | Vývoj ropy | Splácení dluhu | Norwegian Cruise Line | Oslabování koruny | Mzdy | Kontrakt | Index amerických akcií | HDP v eurozóně | Zvýšení těžby | Výkyvy kurzu | Tržní nálada | WHO | Tržní situace | Sazby Fedu | Hlavní ekonom | Zadlužení | Merkelová | Prodat část akcií | GM | Obchodníci | Směřování trhů | Průmyslová výroba v Británii | Týden na trzích | Ukazatele | Státní dluhopisy | První obchod | Pozice | Pohyb dolaru | Nízká inflace | Americké trhy | Dluhopisy | Platební bilance | Expirace | Americké obchodování | Propad indexu | Šéf banky | Fiskální pomoc | EVN | Bali | Evropské indexy nákupních manažerů | Napětí na trzích | Situace na trhu práce | Turecké liry | Výplach na trzích | Poradce premiéra | Akciový index DAX | Čína | Koruna | Tchaj-wan | Rozhodnutí Číny | Trade | ČR | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Regulace technologických firem | Citrix | Akcie na pražské burze | Nastavení měnové politiky | Směr trhu | Zasedání bankovní rady | Retailový obchodník | Tomáš Nidetzký | Stabilita sazeb | Zlepšení nálady | Eurodolar dnes | Evropské akciové indexy | Norská koruna | Psychologický efekt | Ministerstvo financí | Kapitálové trhy | Zasedání centrálních bank | Richard Clarida | Oživení ekonomik | Guvernér | Přerušení dodávek ruského plynu | Platina | Napětí mezi USA a Čínou | Kurz euro-koruna | Rezistence | Úrokový diferenciál | Ministr zahraničí | FOMO | Nákup aktiv | Bolševické revoluce | Ford Motor | České výnosy | USA | Zemědělství | SPOT | Zpracovatelský průmysl | Omezení kvůli koronaviru | Šíření koronaviru | J.P. Morgan | Hlavní akciové trhy | Kanadský dolar | Evropská spotřebitelská důvěra | Pozitivní zpráva | Sazby | Makléř | Black Friday | Aktivita v sektoru služeb | Netflix | Čínské centrální banky | Dohoda mezi EU a Británií | Největší pokles | Dluhové krize | Průmyslový index Dow Jones | BlueBay Asset Management | Miliardy dolarů | SPX | Poptávka po ropě | Riziková prémie | Výplaty dividend | Jan Frait | Zahraniční forex | Ocenění | České sazby | Burze | Hodnocení ekonomiky | Durace | Ruský útok na Ukrajinu | Jiří Oslizlo | Blue chip index | Ericsson | Meziroční inflace | Výraznější pokles | Citlivost trhu | Počet nezaměstnaných | Sektor služeb | Tajné služby | Neshody OPEC+ | Velká akvizice | Výprodej dluhopisů | Finanční polštář | American Express | Americký kongres | Expirace opcí | Riziko | Akcie Meta | Domácí poptávka | Fúze | Intervence centrálních bank | Zásobníky | Výprodeje dluhopisů | Zajištění proti inflaci | Tržní vývoj | Stimuly | Pražská burza | Klíčové centrální banky | Vývoj komodit | Zasedání měnového výboru | Oživit ekonomiku | Ever Given | Tržby v maloobchodě | Šéf NATO | Globální sentiment | Disney | Vláda v Berlíně | Kurz EURUSD | Kupovat dluhopisy | Růst úrokových sazeb ČNB | EPC | Poptávka po riziku | Vyšší výnosy | Motivace | Dodavatelské řetězce | Inflační report | Akcie Activision | Indonésie | Americký ministr financí | Pokračování růstu | Slabší libra | Další pokles | Americký HDP | Fiskální plány | Kurz PLN | Inflace v USA | Vývoj na akciích | Americká centrální banka dnes | Akcie amerických bank | Vývoj vakcín | Inflační hedge | Kancléřka Merkelová | Treasury v České spořitelně | Emise | Vývoj ceny | Prodeje domů v USA | Prohlášení guvernéra Rusnoka | Dluhopisový fond | Solidní výsledky | Velké varování | Inflační šok | Německé dluhopisy | Riziko měřené z minulé volatility | Nová vakcína | Americký akciový trh | Průzkum Reuters | Více akcií | Techy | Kurzy koruny | Patria finance a.s. | Sentiment trhu | Newton Investment Management | Růst cen plynu v Evropě | Katar | Sociální sítě | Zisky české měny | Nové peníze | Japonské společnosti | Tvorba pracovních míst | Pražský PX | Dolar slábne | Více peněz | Prodej | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Krypto trh | Tržby v Německu | Efekt na trhy | Euforie | Home Depot | Chování spotřebitelů | Tvrdý lockdown | Plynová krize v Evropě | Spekulovat | Data z ekonomiky | Activision | Ekonomika USA | Průmyslová výroba | Cena plynu | CISCO | Moskevská burza | Posilování eura | Průmyslové objednávky | Investiční | Průzkum | Index Stoxx 600 | Tomáš Kálal | Cenový index PCE | Berlín | Pozornost finančních trhů | Eli Lilly | Bitcoin | Výkonnost | Signály Fedu | Zprávy z finančních trhů | Pohyby na finančních trzích | Akcie v Evropě | West Texas Intermediate | Růst cen ropy | Zájem investorů | Denní minima | Energetický sektor | EURCZK | Růst poptávky | Panevropský index STOXX 600 | Hospodářské oživení | Budoucnost | J.P. Morgan v Londýně | Zhoršení nálady | Průmyslová produkce v únoru | Tempo růstu spotřebitelských cen | Vakcína | Nákupy akcií | Rozhodování | Obchodní války | CVC | Charles Michel | Opatření | Návrat poptávky | Nancy Pelosiová | Walmart | Distribuce | Index S&P 500 | Akciové zisky | Zprávy z Ruska | Závislost | Růst spotřebitelských cen | Česká koruna | Růst pražské burzy | Mandát ECB | Prodeje domů | Růst sazeb ČNB | Krypto | Burzy cenných papírů | Strach z koronaviru | Japonská centrální banka | HDP | Maersk | Londýnský index | Očekávaná data | Britské státní dluhopisy | Ropná pole | Jens Stoltenberg | Krize v Evropě | Restrikce | Maloobchodní tržby | Rozhodnutí bankovní rady | Likvidita | Libra klesá | DAX 30 | Hlavní akciové indexy | Eskalace konfliktu | Vakcína proti koronaviru | Vyšší riziko | Reálná očekávání | IPO Porsche | Fond | Zlato | Blue chips | Stabilita | Balík stimulačních opatření | Dow Jones Industrial Average | Odliv peněz | Zápis z Fedu | Uzavření trhů | Poptávka po surovině | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Kurzy | Dluhopisy Itálie | Pokles zásob | Euro-koruna | Verizon | Statistici | Voda | Členské země | Spekulanti | Americká ministryně financí | Nouzový stav | Restrukturalizace | IOER | Realitní sektor | Slušný zisk | Objednávky | Inflační očekávání | Růst firemních zisků | Zpracování kovů | Korporátní dluhopisy | Hospodářskopolitické stimuly | Joe Biden | Čínský vývoz | G7 | Evropské akciové trhy | Zastavení dodávek | Vývoj české koruny | Vojtěch Benda | Index Nikkei 225 | Evropské země | Trh je nervózní | Čínské vlády | Uhlí | Lídr republikánů | Dnešní zprávy | Pfizer/BioNTech | Rolls-Royce | Omikron | Durace portfolia | Růst ekonomiky | Hedging | Index PMI | Polská měna | Raketový růst | Jihokorejský won | Americká cla | Akcie Biogenu | Boj s koronavirem | Průměrná cena | Rozjednané prodeje domů v USA | CZK/USD | Akcie Moderna | Vyšší inflace | Ceny benzínu | ČNB dnes | Americká centrální banka FED | Komodity | Pražský index PX | Trh s kryptoměnami | GSK | Ukrajinská vláda | Šéfka EK | Odkup akcií | Miliardy | Výnosy | EBRD | Index FTSE 100 | Velmi volatilní | Maloobchodní tržby v USA | Activision Blizzard | Republikánští senátoři | Applied Materials | Trhy | WELL | Caixin | Bloomberg Barclays | Kryptoměny | Plynová krize | Hlavní finanční trhy | Dluhopis | Kvantitativní utahování | Firemní zprávy | Akciové obchodování | Zadluženost | Výsledky německých voleb | Pozitivní sentiment trhů | Zprávy z Fedu | Průmyslové kovy | Akcie ČEZ | Koronavirus | Nálada na finančních trzích | Centrální bankéři | Belgie | Akcie Goldman Sachs | Cla na zboží | Investor | Put | Zlepšení | Britské firmy | Akciový optimismus | Fúze AT&T s Discovery | Růst poptávky po ropě | ČTK | PMI pro sektor služeb | Test na koronavirus | Ruské firmy | Fundamenty | Měnové podmínky | Devizy | Růst na pražské burze | Dnešní události | Výrobci aut | Statistika | Český HDP | Americké akciové indexy | Amazon | Důsledky epidemie | Americká vláda | Analytici Patria | Asijské akciové trhy | Španělsko | Transakce s kryptoměnami | Výrobní inflace | Největší banky | Hodně peněz | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Volatilní obchodování | Jerome Powell | Británie | Emerging markets | CEE | IBEX | Česká národní banka | Západoevropské trhy | Epidemie koronaviru | Wall Street | Konsolidace na akciích | Kalendář ekonomických dat | Infrastrukturní plán | Alokace aktiv | Protiinflační kroky | Německá inflace | Průlom | Akciový index Nikkei | Index DAX | Firemní výsledky | Základní úroková sazba | Analytik | Ruská ekonomika | Markit | Analýza | Nákup dluhopisů | Američtí zákonodárci | Ceny mědi | Čínské firmy | Cineworld | Index MSCI All Country World | Průmyslové podniky | Zoom Video Communications | Americké vlády | Významné události | Spotřebitelské ceny | Účinnosti vakcín | Astrazeneca
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot