Středa 10. července 2024 12:16
reklama
FTMO férovost
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
CapXmaster
reklama
Dukascopy new

EMU

img

Ranní zpráva z akciového trhu: Fortuna končí na pražském i varšavském parketu

19.02.2018 Americký index S&P 500 se udržel během páteční seance v zisku a nakonec si připsal čtyři setiny procenta. Uplynulý týden se akciovému trhu v zámoří vydařil, když celkově přidal 4,3 %, což znamenalo nejvyšší týdenní zisk od roku 2013. Investoři tak využili silnou korekci v předchozím týdnu k opětovnému otevírání nových dlouhých pozic. Podporou je akciím probíhající výsledková sezóna či i přes klopýtnutí v minulém týdnu v podobě slabších maloobchodních tržeb a průmyslové výroby makroekonomický obrázek. Dnes jsou trhy ve Spojených státech kvůli svátku zavřeny.
img

Týdenní zpráva z finančního trhu 12.2.2018

12.02.2018 Na hlavních trzích se dočkáme sady důležitých dat ve středu. Hlavní pozornost bude upřena na americkou inflaci, protože vyšší tlaky na růst cen se podílely na výprodejích v minulém týdnu. Meziroční dynamika cen v USA by sice měla zpomalit, náš výhled nicméně předpokládá o něco vyšší tempo než trh. V eurozóně budou zveřejněna data o HDP v Q4 17. Německá ekonomika zřejmě v závěru loňského roku zrychlila růst na sedmileté maximum. V Česku se také dočkáme HDP za Q4 17, který by měl být velmi silný. Cenová hladina se v lednu zřejmě zvýšila o 0,6 % m/m, meziroční inflace ale zpomalila kvůli vyšší srovnávací základně. Investoři tento vývoj čekají, takže by to pro korunu nemělo představovat negativní zprávu. Její kurz bude v nadcházejícím týdnu záviset především na zprávách z globálních trhů.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Dobrá výsledková sezóna by mohla pomoci akciovým trhům ke vzchopení

12.02.2018 Americký index S&P 500 uzavřel velmi neúspěšný týden růstem o 1,5 %. Podařilo se mu tak částečně zkorigovat své hluboké ztráty, když v posledních pěti seancích přišel o více jak 5 %. Jednalo se o nejhorší týden pro americký akciový trh za poslední dva roky. S výjimkou energetických titulů (-0,4 %) k jeho růstu přispěly všechny sektory v čele s informačními technologiemi, které připsaly 2,5 %. Přes dvě procenta posílili ještě realitní developeři a utility.
img

Týdenní zpráva z finančního trhu 5.2.2018

05.02.2018 Ekonomický kalendář je v nadcházejícím týdnu spíše kratší. Na hlavních trzích se dočkáme údajů z Německa, kde průmysl i zahraniční obchod zakončil loňský rok pravděpodobně v solidním tempu. Dobrá ekonomická výkonnost by mohla udržet euro vysoko. V Česku se dočkáme především prosincových údajů o průmyslu a maloobchodních tržbách. Díky velmi dobré situaci na trhu práce byly loňské Vánoce zřejmě velmi štědré, na což ukázal i výběr DPH v plnění státního rozpočtu.
img

Rozbřesk: Eurozóna roste nejrychleji za posledních deset let

31.01.2018 Jak naznačil včera zveřejněný bleskový odhad HDP, výsledky eurozóny nejspíše opět překonaly již tak optimistickou prognózu ECB. HDP eurozóny totiž vzrostl podle odhadu Eurostatu mezičtvrtletně o 0,6 %, což v meziročním vyjádření znamenalo přírůstek 2,7 %. Navíc statistický úřad zrevidoval i předchozí číslo, takže šlo vlastně o nejrychlejší růst za posledních deset let. Jde samozřejmě o první čísla, která projdou řadou dalších zpřesnění, nicméně i tak se dá říct, že se kondice eurozóny stále zlepšuje. Nakonec už minulý týden první letošní PMI potvrdily, že i start do nového roku byl z pohledu evropských firem velmi příznivý. Proto by se dále měla zlepšovat i situace na trhu práce většiny zemí eurozóny. Ostatně nezaměstnanost klesá už čtyři roky za sebou a loni na podzim se už dostala pod hranici devíti procent, zatímco ještě v roce 2013 přesáhla 12% úroveň. I dnešní čísla o nezaměstnanosti v EMU by už s ohledem na rychlý růst ekonomiky měla vyznít pozitivně.
img

Fundamentální analýza: Úterý přináší příznivá čísla z evropské ekonomiky

30.01.2018 Dnešní údaje o důvěře v evropskou ekonomiku i dynamika HDP v Q4 17 přinesou dobré zprávy pro euro, ale i pro české hospodářství. Zdá se totiž, že poptávka z EMU bude nadále silná. Trh s korunou se připravuje na čtvrteční zasedání ČNB. V pondělí ještě zůstala koruna silná, nicméně samotné jednání centrální banky může přinést korekci. Domníváme se totiž, že se ČNB bude snažit posilování koruny zbrzdit – podle nás totiž preferuje utahování měnových podmínek prostřednictvím vyšších sazeb.
img

První krůčky koruny v tomto roce

22.01.2018 Koruna se v minulém týdnu poprvé od začátku tohoto roku odhodlala k pohybu. Poté, co člen bankovní rady ČNB V. Benda v rozhovoru uvedl, že inflační rizika v ekonomice jsou mírně vyšší a vytváří tak prostor pro rychlejší růst úrokových sazeb, se koruna posunula pod hranici EUR/CZK 25,50. Následně však tento výrok mírnil jeho kolega T. Nidetzký. Předpokládá, že dvě zvýšení úrokových sazeb budou letos stačit. Podle jeho slov neočekává, že se nová makroekonomická prognóza ČNB bude lišit od té listopadové. Ta počítá maximálně s dvěma zvýšeními sazeb právě v prvním a posledním čtvrtletí tohoto roku. Koruna tak opět zažila zchlazení a od konce minulého týdne se stabilně drží kolem úrovně EUR/CZK 25,40. Nicméně do středy, kdy je poslední den před začátkem mediální karantény bankovní rady, lze očekávat další prohlášení jejích členů. Měnovépolitické jednání je naplánováno na 1. února, kdy bude zveřejněna i nová prognóza včetně očekávaného vývoje kurzu koruny. Ten centrální banka přestala zveřejňovat se začátkem kurzového závazku v listopadu 2013. Lze tedy očekávat, že se členové bankovní rady budou před tím snažit verbálními intervencemi posunout kurz koruny na úroveň, se kterou počítá prognóza.
img

Rozbřesk: ECB se nelíbí silné euro, těžko ho ale dokáže zastavit…

18.01.2018 Evropští centrální bankéři bijí na poplach. Prudké zisky eura se jim přestávají líbit. Ekonomika eurozóny sice jede na plný plyn, ale inflace zatím rozhodně nepředvádí žádné zázraky - aktuálně se pohybuje na 1,4 % a podle poslední prognózy ECB se k 2% cíli nevrátí ani do roku 2020. Poslední prosincová prognóza ECB přitom navíc staví svůj odhad inflace na kurzu 1,17 EUR/USD - dnešní kurz eura je přitom o více než 5 % silnější! I proto řada centrálních bankéřů z ECB včetně viceprezidenta Constancia v posledních dnech silné euro kritizovala. Otázkou je, zda ECB dokáže v boji proti silnému euru nabídnout něco jiného než “pouhé” slovní intervence…, tomu popravdě moc nevěříme.
img

Ranní zpráva z finančního trhu: Americká ekonomika stále vytváří nová pracovní místa

05.01.2018 Konec tohoto týdne přináší první zajímavá data letošního roku. Data z amerického trhu práce ukáží, že americké hospodářství stále vytváří pracovní místa ve velkém. Naznačí tak, že postupná normalizace měnové politiky může pokračovat. Na druhé straně statistici v eurozóně ukáží, že inflace v EMU je stále slabá. Celkově by tak dnešní data měla svědčit zeleným bankovkám.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Globální makro tlačí akciové burzy k rekordům

05.01.2018 I třetí letošní seance ve Spojených státech přinesla vylepšení historických rekordů. Všechny tři hlavní indexy si polepšily, nejvíce vzrostl průmyslový index Dow Jones (+0,6 %), následovaný 0,4% zisky indexu S&P 500 a třetí příčku tentokrát obsadil technologický Nasdaq s růstem o 0,2 %. Dařilo se ale i malým a středním podnikům, jejichž index Russell 2000 uzavřel o 0,2 % výše. V rámci indexu S&P 500 posilovaly všechny sektory vyjma dvou propadlíků, kterými se staly sektory utilit (-0,9 %) a realitních developerů (-1,7 %). Kromě pozitivního globálního sentimentu pomohly akciím i včera zveřejněný ADP report, který překvapil výrazně vyšší tvorbou nových pracovních míst v soukromém sektoru. Dnes se dočkáme ucelených statistik za celou ekonomiku a v kontextu včerejších dat mohou aktuální odhady vypadat spíše konzervativně. Důležité budou i hodinové výdělky, které mají skrze vyšší poptávku po zboží a službách podstatný dopad do inflace. Lepší než očekávaná data by přilila vodu na mlýn akciovým trhům i přesto, že by zvýšila očekávání na další zpřísňování měnové politiky Fedu. Méně razantní reakci lze očekávat u více zadlužených sektorů jako telekomunikace, utility nebo realitní developeři.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Americké akcie pokračují ve spanilé jízdě

04.01.2018 Americké akciové indexy včera opět vylepšily svoje historická maxima. Průmyslový Dow Jones vzrostl o 0,4 %, S&P 500 o 0,6 % a technologický Nasdaq dokonce o 0,8 %. V rámci nejširšího indexu byly nejúspěšnější energetické tituly, které si odnesly zisky ve výši 1,5 %. Přes jedno procento se přehouply i informační technologie. Naopak největším propadlíkem byly telekomunikace, které odevzdaly 2,2 %. K optimismu nakupovat akcie pomohly i zveřejněné indexy ISM, které ukázaly na nejrychleji rostoucí ekonomickou aktivitu za poslední tři měsíce. Zápis z posledního zasedání Fedu potvrdil, že centrální banka bude letos pokračovat v postupném zvyšování úrokových sazeb.
img

Ranní zpráva z finančního trhu: Evropské PMI potvrdí vysokou aktivitu na přelomu roku

04.01.2018 Evropské finální PMI za prosinec potvrdí vysokou aktivity v sektorech průmyslu i služeb. Růstové momentum z konce roku je příslibem i pro úspěšný vstup do roku 2018. ADP report by měl potvrdit oprávněnost optimistických očekávání před zítřejšími statistikami z amerického trhu práce za prosinec. Středoevropský kalendář je dnes prázdný.
img

Týdenní zpráva z finančního trhu: Koruna druhou nejúspěšnější měnou roku 2017; letos bude dál posilovat

02.01.2018 První týden nového roku přináší na hlavních trzích kalendář plný indikátorů PMI, které by měly ukázat na pokračující růst ekonomiky na přelomu roku. Prosincová statistika z amerického trhu práce by měla přinést další solidní nárůst počtu pracovních míst. Ve střední Evropě se kromě příznivých PMI dočkáme i závěrečné bilance českého státního rozpočtu za rok 2017, kde očekáváme schodek 25 mld. CZK.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Pozornost celého finančního světa se upře na zasedání americké centrální banky

13.12.2017 Americký index S&P 500 pokračuje v lámání rekordů a v průběhu včerejší seance jej posunul o dalších 0,15 % výše. Jednoznačně hlavním tahounem byly americké finanční domy, jejichž akcie včera přidaly jedno procento. Určitou vzpruhu jim mohly dodat včera zveřejněné ceny průmyslových výrobců, které překvapily vyšším růstem a podporují zvyšování úrokových sazeb v USA. Nejvíce však včera posílily telekomunikační společnosti, které si připsaly 2,8 %. Naopak největším propadlíkem s 1,8% ztrátou se staly akcie utilit.
img

Technická analýza: Koruna s daty našla opět sílu

08.12.2017  Česká koruna po krátkém výletu k hodnotě 25,70 se začala opět vracet na silnější hodnoty. Během týdne tak proti euru přidala ztracených 15 haléřů a opět atakuje klíčovou úroveň 25,50 EURCZK. Sílu koruna našla v dnešních makro číslech o nezaměstnanosti, která je nejnižší za posledních 20 let. Jestřábí komentáře z ČNB pak jen přiživují spekulace na další růst, a tak bychom v brzké době mohli vidět atak nových postintervenčních úrovní.
img

Týden technicky: Koruna a euro ustupují z maxim, libra útočí

01.12.2017  Koruna tento týden neudržela své zisky a dovolila euru vrátit se nad hodnotu 25,50 EURCZK. Z technického pohledu aktuálně nemá prostor k proražení hodnoty 25,40 EURCZK. Poměrně dobře si evropská měna vedla také na páru s dolarem, zde se stále drží nad nebo v supportním pásmu, které dolar nedokáže definitivně prorazit. To se ale následující týden může změnit.
img

Ranní zpráva z finančního trhu: Evropská inflace zrychlí, americký senát by měl hlasovat o daňovém balíčku

30.11.2017 Ve Spojených státech by měl dnes tamní Senát hlasovat o balíčku daňových změn, přičemž šance na jeho přijetí rostou. Dolar by tak mohl dále posilovat. V eurozóně bude zveřejněna inflace, která by měla v listopadu dočasně zrychlit. V České republice je dnes kalendář ekonomických událostí prázdný. Koruna pořád setrvává pod 25,50 CZK/EUR.
img

Týdenní zpráva z finančního trhu: Koruna posiluje, může se dostat i k 25,30 CZK/EUR

27.11.2017 Během nadcházejícího týdne by měl americký Senát hlasovat o balíčku daňových změn. Očekává se velmi těsné rozhodnutí, jehož výsledek by mohl trhy výrazně ovlivnit. Z pohledu ekonomických dat bude tento týden patřit inflaci, a to jak ve Spojených státech tak v eurozóně. V listopadu by růst cen měl na obou březích Atlantiku zrychlit. V Česku budou tento týden investoři čekat především na druhý odhad růstu HDP ve třetím čtvrtletí. ČSÚ zveřejní i jeho strukturu, kde nás bude zajímat především podíl investic na velmi slušné dynamice ekonomiky v letních měsících (první odhad růstu HDP byl 0,5 % q/q).
img

Ranní zpráva z finančního trhu: Pro korunu se otevírá pásmo 25,30-25,50 CZK/EUR

23.11.2017 Koruně se včera podařilo prorazit úroveň 25,50 CZK/EUR, což ji může v příštích dnech nasměrovat až k úrovni 25,30. Pomohly by jí k tomu především nová příznivá ekonomická data či vyjádření centrálních bankéřů o možném zvyšování sazeb. Dnes je nicméně kalendář ekonomických dat v Česku prázdný, stejně jako ve zbytku střední Evropy. I světové trhy čeká pravděpodobně klidný den. V USA totiž zůstanou obchodníci doma na Den díkuvzdání.
img

Přichází desinflace – a slabší koruna

21.11.2017 Česká (měnově-politická) inflace se v říjnu vyšplhala na 3 %, což je její nejvyšší hodnota od roku 2008. ČNB na svém zasedání počátkem listopadu zvažovala i růst repo sazby o netradičních 0,5 p.b. Analytici volají po sérii utažení, koruna pak tato očekávání reflektuje kontinuálním posunem k silnějším úrovním. Je inflace skutečně takovou hrozbou? A má ČNB co dohánět, nejlépe již na prosincovém zasedání?
img

Týden technicky: Euro se bez boje nevzdává

17.11.2017  Měna EMU tento týden korigovala předchozí ztráty a otočila směr na páru s dolarem. Koruna své pozice neopustila a drží se dál při hodnotě 25,50 EURCZK.
img

Ranní zpráva z finančního trhu 14.11.2017

14.11.2017 Růst české ekonomiky v minulém čtvrtletí zřejmě výrazně zpomalil kvůli letním dovoleným v průmyslu a jejich problematickému sezónnímu očištění. Na příznivém hodnocení českého hospodářství by to ale nemělo nic změnit. Už ráno byla zveřejněna překvapivě silná data o HDP z Německa. Velmi dobrý by měl být i německý ZEW index, který zřejmě v listopadu vzroste na nejvyšší hodnotu od roku 2015.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Index S&P 500 od začátku září poprvé s týdenní ztrátou

13.11.2017 Americký akciový trh v pátek příliš velkých změn nedoznal. Index S&P 500 ztratil necelou jednu desetinu procenta, když největším propadlíkem se staly akcie energetických společností, které přišly o 0,8 %. Velkým podílem se na tomto výsledku podepsaly i farmacie, které odevzdaly 0,7 %. Ztráty se pokoušeli limitovat prodejci zbytného i nezbytného zboží, když jejich akcie si připsaly 1,0 %, respektive 0,3 %. V celém uplynulém týdnu si index pohoršil o 0,2 % a jednalo se tak o první ztrátový týden od počátku letošního září.
img

Rozbřesk: Proč koruna po zvýšení sazeb oslabila? Přijde další růst v prosinci?

03.11.2017 Česká národní banka zvýšila sazby, jak slíbila, a koruna v reakci oslabila ke 25,70 EUR/CZK. Jaký je důvod, a jsou ztr...
img

Rozbřesk: Koruna po zvýšení sazeb oslabila, proč? Přinese prosinec další zvýšení sazeb?

03.11.2017 Česká národní banka zvýšila sazby, jak slíbila, a koruna v reakci oslabila ke 25,70 EUR/CZK. Jaký je důvod, a jsou ztráty trvalé?
img

Ranní zpráva z finančního trhu: Říjnová důvěra v českou ekonomiku by mohla přinést další dobré zprávy

24.10.2017 V eurozóně dnes budou zveřejněny říjnové indexy nákupních manažerů za celý měnový blok a hlavní národní státy. Očekáváme, že zůstanou na velmi slušných úrovních. V Česku se dočkáme konjunkturálního průzkumu ČSÚ, který by mohl z domácí ekonomiky přinést další dobré zprávy jak od spotřebitelů, tak od podnikatelů.
img

Makro vyhlídky: Co provedla extrémně uvolněná politika ECB?

18.10.2017 Jednou možností, jak zhodnotit dopady expanzivní monetární politiky na ekonomický růst, je podívat se na ekonomickou teorii – v tomto případě na rychlost oběhu peněz. Jak si pamatuje každý student ekonomie, rychlost oběhu peněz vnímáme jako množství nominálního HDP, které lze koupit za jedno euro. Lze to shrnout pomocí následující rovnice: V=PY/M, kde V je rychlost, M je peněžní zásoba, a nominální HDP je uvedeno jako výsledek cenové hladiny (P) a skutečného HDP (Y).
img

Rozbřesk: Vysokou ziskovost si tuzemské firmy udržely i ve druhém čtvrtletí

04.10.2017 Další zpřesnění českého HDP za druhý kvartál letošního roku už s celkovými čísly nijak nezahýbalo, nicméně přineslo řadu zajímavých podrobností. Ekonomika skutečně dosáhla nevídaného mezičtvrtletního růstu 2,5 % a v meziročním srovnání už moc nechybělo a dosáhla pětiprocentního tempa. Hlavní zásluhu si na nabídkové straně opět připsal průmysl, na straně poptávky spotřeba domácností a čistý export.
img

Týdenní zpráva z finančního trhu: Katalánské referendum v novém týdnu oslabuje euro

02.10.2017 Nejsledovanějším ekonomickým ukazatelem tohoto týdne bude páteční statistika pracovních míst z USA. Očekáváme, že kvůli dopadům hurikánů počet pracovních míst poprvé za sedm let poklesl. Právě efekty počasí vypovídací schopnost těchto čísel snižují. V eurozóně budou zveřejněny zářijové PMI, ať už revize z hlavních zemí měnového bloku nebo nová čísla z ostatních zemí. Pozornost trhů ale bude v Evropě poutat povolební vyjednávání v Německu a akutně i situace ve Španělsku po neklidném katalánském referendu. Euro už dnes ráno v reakci na vystupňování problémů oslabuje vůči dolaru. V České republice bude zveřejněn indikátor PMI za září, u kterého očekáváme mírný pokles, a srpnové maloobchodní tržby. Ty sice meziročně zpomalí, meziměsíční dynamika ale odhalí pokračující růst domácí poptávky. Koruna by proti euru mohla v následujících týdnech dosáhnout dalších zisků, když se jí konečně podařilo prolomit hranici 26,00 CZK/EUR, a to navíc na konci měsíce a čtvrtletí.
img

Forex: Povolební nejistota v Německu oslabuje euro

26.09.2017 Kalendář ekonomických dat je dnes krátký. Investoři na hlavních světových trzích budou sledovat povolební vyjednávání v Německu. Tamní výsledek nedělního hlasování totiž způsobil oslabení eura na nejnižší hodnotu od začátku září. Ve střední Evropě budeme vyčkávat na zítřejší zasedání ČNB. Koruna pravděpodobně zůstane jen těsně nad úrovní 26,00 CZK/EUR.
img

Rozbřesk: Evropská inflace se probouzí, i když celkem pomalu

19.09.2017 Pokud bude chtít ECB oddalovat konec své extrémně uvolněné politiky, nebude to mít jednoduché. Čísla z eurozóny vypadají velmi příznivě, počínaje rychlejším růstem ekonomiky, až na výjimky celkem se zlepšujícím obrázkem trhu práce, oživením úvěrů a konče vyšší inflací a pozitivními očekáváními pro další měsíce. Jako tradičně, vždy lze najít nějaké to ALE, za které může posloužit tradičně nižší jádrová inflace, pomalejší růst mezd nebo třeba silnější euro, které sice nemusí vadit německým exportérům, avšak těm dalším nepřidá.
img

Týdenní zpráva z finančního trhu: Fed zřejmě ve středu oznámí snižování své bilanční sumy

18.09.2017 Hlavní událostí nadcházejícího týdne je zasedání Komise pro otevřené trhy amerického Fedu. Centrální bankéři podle našeho očekávání sice nezmění sazby, oznámí však postupné omezování obrovské bilance Fedu. Tržní reakce by ale měla být klidná, protože investoři s touto strategií počítají. Kalendář ekonomických dat je jinak krátký. Pozornost si zaslouží indikátory sentimentu v Evropě: německý ZEW a PMI v eurozóně. Tato čísla by měla přinést příznivé zprávy z ekonomiky EMU. Poté se o víkendu odehrají volby v Německu. V Česku budou zveřejněny srpnové produkční ceny, ale především budeme vyčkávat na nové zprávy z ČNB. Centrální bankéři mají čas na další vyjádření o měnové politice do čtvrtka, kdy začíná mediální karanténa před zasedáním na konci měsíce.
img

Technická analýza: ECB stále hledá recept na rostoucí euro

08.09.2017 Po včerejším zasedání ECB je opět jasné, že Draghi stále krotí růst eura. Je potřeba dodat, že neúspěšně. Jeho snahám měna EMU prostě nevěří a stále roste. Snad změnu přinese již to příští, kde by centrální banka EU představit reálné plány pro rok 2018.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Akciové trhy umazaly část ztrát z počátku týdne

31.08.2017 Americkým akciím se včera celkově dařilo. Index S&P 500 vzrostl o půl procenta a vévodily mu se ziskem 0,8 % informační technologie. Naopak v červeném uzavřely defenzivní tituly z odvětví telekomunikací, utilit a prodejců nezbytného zboží. Zveřejněné statistiky o HDP a počtu nově vytvořených pracovních míst do jisté míry mohly přidat na sentimentu, nicméně na cenách akciích se bezprostředně neprojevily.
img

Rozbřesk: Dopady hurikánu Harvey na trh s ropou jako z učebnice

31.08.2017 Hurikán Harvey dále pustoší jih USA. Uvidíme, jaké bude mít nakonec ekonomické dopady (Katrina v roce 2005 ekonomiku USA výrazněji neovlivnila), ale dopady na trh s ropou jsou patrné již nyní a jsou jako z učebnice. Na jižním pobřeží USA (PADD III) se totiž kromě nalezišť ropy nachází i nejvýznamnější část americké rafinační kapacity (asi polovina) a na první pohled možná trochu paradoxně tak v současnosti trpí hlavně ceny ropy, které tlačí dolů právě nižší poptávka rafinerií spojená s jejich odstávkami.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Škody způsobené hurikánem Harvey zřejmě přibrzdí růst akciových trhů

28.08.2017 Americký akciový index S&P 500 v pátek zakončil růstem o 0,2 % a za celý uplynulý týden si připsal 0,7 %. V pátek se dařilo především telekomunikačním společnostem, které přidaly 0,8 %. Rostoucí ceny ropy pak pomohly k mírným ziskům energetického sektoru (+0,5 %). Naopak duo propadlíků utvořily informační technologie a farmaceutické společnosti, které přišly o 0,1 %. Projev Janet Yellen v Jackson Hole vyzněl pro akciové trhy mírně příznivě, když její postoj k měnové politice Fedu nebyl natolik jestřábí, jak někteří investoři očekávali.
img

Meeting v Jackson Hole & FOREX & Opce

26.08.2017  Sympozium Jackson Hole začíná dnes, ale trhy možná budou muset počkat až na zítřek, aby získaly informace ze zásadních projevů, jak prezidenta ECB Maria Draghiho, tak prezidenta Fedu Janet Yellen. Lze předpokládat poměrně málo inovativních, či provokativních myšlenek v interview, to jak na hlavní scéně, tak v kuloárech, nebo zcela marginálních úniků mimo kongresové sály, i když se trhy právě podle těchto typ zpráv formují.
img

Rozbřesk: PMI nejspíše potvrdí dobrou kondici ekonomiky většiny zemí eurozóny

23.08.2017 Eurozónu dnes čeká další nadílka měkkých dat v podobě indexů nákupních manažerů v průmyslu a ve službách, které naznačí, jak se asi dařilo ekonomikám v rámci eurozóny v srpnu. Slovo „asi“ je zcela na místě, protože půjde o první odhad, po němž bude jako již tradičně následovat na začátku září zpřesnění.
img

Obrázky dňa: Dolár kopíruje popularitu Trumpa

01.08.2017 To, že dolár prestal v posledných mesiacoch reflektovať úrokový diferenciál medzi USA a eurozónou, môže mať korene v dôvere v Trumpa a jeho schopnosť presadiť sľubované reformy (nižšie dane, vyššie investície do infraštruktúry). Čím bude jeho popularita nižšia, tým väčší problém ich bude mať totiž presadiť. Korelácia medzi percentom ľudí, ktorí ho schvaľujú a dolárovým indexom je totiž jednoznačná (@IIF):
img

Fundamentální analýza: Růst HDP v eurozóně potvrdí zlepšenou ekonomickou výkonnost EMU

01.08.2017 HDP v eurozóně za druhé čtvrtletí by dnes měl potvrdit dobrou ekonomickou výkonnost zemí platících eurem v první polovině letošního roku. Silnější hospodářský růst se projevuje také na trhu práce. Ten německý by měl vykázat pokles počtu nezaměstnaných. Na druhé straně čísla z USA nenadchnou, a tak by se dnes měly potvrdit včerejší zisky společné evropské měny proti dolaru.
img

Rozbřesk: Návrat Řecka na trh dluhopisů jako důkaz uvolněných finančních podmínek

26.07.2017 Řecká ekonomika se jako bájný pták Fénix zvedá z popela a euro s ní. Včera totiž nedávno zbankrotovaný řecký stát upsal poprvé za poslední tři roky na trhu dluhopisy a nadšení z tohoto počinu oslavil eurodolar dotykem hranice 1,17.
img

Forex: Zasedání Fedu nepřinese změnu měnové politiky, může oslabit dolar

24.07.2017 Hlavní událostí ve světě bude zasedání měnového výboru amerického Fedu. Tamní centrální bankéři zřejmě ponechají měnovou politiku beze změn, ale zajímavé budou jakékoliv náznaky ohledně budoucího růstu sazeb a omezování obrovské bilance Fedu. Zatímco část trhu předpokládá, že Fed oznámí plány na snížení bilance už ve středu, my tento krok očekáváme až v září, což by v důsledku mohlo dále oslabit dolar. Výraznějším ztrátám americké měny vůči euru by naopak mohl zabránit očekávaný pokles indikátorů ekonomického sentimentu v EMU. Údaje z reálné ekonomiky (první odhady HDP za Q2 17) by však měly být velmi dobré. V České republice budou investoři v první polovině týdne vyčkávat na jakékoliv náznaky směřování měnové politiky ČNB. Ve čtvrtek totiž začne mediální karanténa členů bankovní rady před zasedáním 3. srpna.
img

Rozbřesk: Česká potravinová inflace

18.07.2017 Spokojená s inflací už nemusí být jen ČNB, ale jak to tak vypadá i ECB. Včera potvrzená inflační data sice ukazují pokles celkové inflace v eurozóně, ale jádrové indexy vesměs všechny míří pomalu a jistě nahoru. Ať už se podíváme na inflaci bez potravin, bez energií či další subindexy, drží se tyto sledované ukazatele mírně nad jedničkou a jejich další nárůst je velmi pravděpodobný.
img

Je brzké zvýšení sazeb ČNB nutnost?

17.07.2017 ČNB na svém zasedání koncem června zopakovala, že „s ohledem na vyznění stávající prognózy a bilanci jejích rizik je pravděpodobné, že ke zvýšení úrokových sazeb přistoupí v souladu s predikcí“, tj. někdy ve třetím čtvrtletí. Po nedávno zveřejněných inflačních datech za červen však na intenzitě nabývá pocit, že pokud to udělá, více než nutností krotit hrozící inflaci to bude z důvodu jiného: protože to už slíbila. Podobně jako FED, který už dva roky prognózou hrozící inflace odůvodňuje nutnost utažení měnové politiky. To samé nyní tvrdí i ČNB, když ve své prognóze říká, že bez jejího zásahu se tempo růstu cen urychlí nad cílenou úroveň. Na to však červnová inflační data neukazují.
img

Týdenní zpráva z finančního trhu: Mario Draghi se na zasedání ECB zřejmě pokusí uklidnit trhy

17.07.2017 Nejdůležitější událostí nadcházejícího týdne bude zasedání ECB. Projev Maria Draghiho v portugalské Sintře na konci června způsobil na trzích velký rozruch, který se Draghi a jeho kolegové zřejmě ve čtvrtek pokusí zkrotit. Konkrétní nové kroky očekáváme od ECB až v září. Ve Spojených státech je tento týden kalendář poloprázdný, k čemuž přispívá i mediální karanténa centrálních bankéřů před zasedáním příští týden. V České republice budou zveřejněny pouze červnové ceny výrobců. Investoři se nadále budou připravovat na srpnové zasedání ČNB, kde očekáváme zvýšení sazeb.
img

Ozvěny trhu: Průmysl v unii jede naplno

13.07.2017 Ve včerejší záplavě domácích inflačních čísel a statistik z trhu práce poněkud zapadly výsledky květnové průmyslové výrově v Evropě jako celku. A nutno podotknout, že čísla byla, a to ne překvapivě, opravdu povzbudivá. Za samotný květen produkce průmyslu v EU 28 přidala 1,2 %, za eurozónu bylo číslo ještě o desetinu procentního bodu vyšší. V meziročním vyjádření růst dosáhl 4 %, a to v EMU i EU. V takto dobré kondici byl průmysl na starém kontinentě naposledy před téměř šesti lety.
img

Týdenní zpráva z finančního trhu: Spotřebitelská inflace v červnu zpomalila

10.07.2017 Prezidentka Fedu J. Yellen bude s americkými zákonodárci diskutovat nastavení měnové politiky. Evropská průmyslová produkce po výsledcích v jednotlivých velkých státech Evropy vykáže také silný růst. Česká spotřebitelská inflace v červnu meziměsíčně stagnovala a meziročně zpomalila. Jádrové ceny ovšem vzrostly, ačkoliv růst byl mírný.
img

Ranní zpráva z finančního trhu 4.7.2017

04.07.2017 Koruna se vůči euru dostala v pondělí na nejsilnější úroveň od konce kurzového závazku. Pomáhá jí očekávání růstu sazeb centrální banky, které my čekáme už 3. srpna. Dnes by korunu měla na silných úrovních udržet příznivá bilance zahraničního obchodu za květen. Na hlavních trzích je dnes kalendář ekonomických dat velmi krátký. Do dynamiky evropských průmyslových cen v květnu zřejmě zasáhl pokles cen ropy.
img

Forex: Data o inflaci by mohla dále posílit euro

30.06.2017 Pátek bude patřit údajům o růstu cen v eurozóně i ve Spojených státech. Po včerejší silné německé inflaci revidovali ekonomové SG svůj výhled pro růst cen v EMU směrem nahoru, ukazatel jádrové inflace by dokonce měl překonat konsenzus trhu. Naopak ve Spojených státech očekáváme zklamání, a to i z pohledu dat o reálné ekonomice. Euro by tak mohlo proti dolaru dále posílit.
img

Akciové výhledy: Akciím ještě pára nedochází

26.06.2017 Růstový trend na globálních akciových trzích v druhém čtvrtletí zvolnil. Přestože makroekonomické podmínky pokračovaly v pozitivním vývoji, akciové trhy ve větším rozletu brzdily především politické události.
img

Ranní zpráva z finančního trhu: Macron dnes otestuje své ideje na zasedání Evropské rady

22.06.2017 Spotřebitelská důvěra v eurozóně se nachází na téměř desetiletém maximu a v červnu zřejmě zaznamenala další zlepšení. Vzestup nálady by měl být patrný i mezi francouzskými průmyslníky. Vysoké indikátory důvěry by měly nahrávat francouzskému prezidentovi v prosazování jeho idejí ohledně dalšího fungování EU. Testem může být dnes začínající dvoudenní summit EU. Americké týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti podpoří obrázek utaženého trhu práce. Těžko to ale bude stačit na výraznější posílení americké měny.
img

Rozbřesk: Macron dostává od voličů silný mandát, týden bude ale ve znamení zasedání Fedu

12.06.2017 Zdá se, že nový francouzský prezident Macron od voličů dostane skutečně silný mandát. Po vítězství v prezidentských volbách totiž jeho hnutí Republika v pohybu (REM) společně se spřáteleným hnutím MoDem dosáhly přesvědčivého vítězství (32,32 %) i v prvním kole parlamentních voleb, což může vést k zisku jedné z nejsilnějších pozic ve francouzském parlamentu v poválečné historii. Uvidíme, jak dopadne druhé kolo voleb příští neděli. Nejistotu totiž zvyšuje rekordně nízká účast voličů v kole prvním (méně než 50 %).
img

Rozbřesk: Macron dostává od voličů silný mandát, týden bude ale ve znamení zasedání Fedu

12.06.2017 Zdá se, že nový francouzský prezident Macron od voličů dostane skutečně silný mandát. Po vítězství v prezidentských vo...
img

Rozbřesk: Noční můra Theresy Mayové, britská libra zažívá další povolební šok

09.06.2017 Britská libra zažívá další povolební šok. Britská premiérka Theresa Mayová chtěla v předčasných volbách posílit svoje postavení v parlamentu i uvnitř konzervativní strany, aby se jí snadněji dohodl brexit. Stal se však pravý opak. Ze včerejších voleb odchází ona i celá konzervativní strana výrazně oslabená. V dolní komoře parlamentu nebude mít většinu a bude se pravděpodobně muset spolehnout na těsnou koaliční většinu s demokratickou unií (DUP). Libra se dostala okamžitě pod tlak a je zjevné, že pro investory už je v tuto chvíli na britském stole nejistot až až? Pro trhy a libru bude v nejbližších dnech klíčové především to, jak se nová politická nejistota odrazí ve vyjednáváních o brexitu. Co tedy čekat dál?
img

Týdenní zpráva: Česká meziroční inflace v květnu zřejmě setrvala na 2 %

05.06.2017 Na hlavních světových trzích se pozornost investorů zaměří na zasedání ECB a předčasné volby ve Spojeném království, obě události přijdou ve čtvrtek. ECB by měla ponechat měnovou politiku beze změn, trhy však bude zajímat hodnocení rizik a náznaky vývoje politiky ECB do budoucna. V České republice se dočkáme várky ekonomických dat. Dubnové údaje z reálné ekonomiky budou brzdit nepříznivé kalendářní vlivy. Květnová meziroční inflace zřejmě setrvá na 2 %, což by mohlo zklamat investory a dočasně oslabit korunu.
img

Technická analýza: Kurz eurodolaru je i přes pozitivní data z EMU zpět pod 1,12

24.05.2017 Index podnikatelské nálady PMI v eurozóně včera vystoupal na šestiletá maxima a index podnikatelské nálady IFO v Německu se dostal na historicky nejvyšší čísla. Tato pozitivní data však euro nedokázalo využít ve svůj prospěch a posunulo se zpět pod hodnotu 1,1200 EURUSD. Euro se dnes může opřít o supportní oblast u hodnoty 1,1170 EURUSD a v průběhu dne se pokoušet vrátit nad denní pivot. Zabránit mu v tom mohou odpolední makrodata z USA a zveřejnění zápisu FOMC.
img

Dluhopisový trh ČR: Čeká nás propad cen?

17.05.2017 Během dubna došlo k výraznému poklesu sklonu české výnosové křivky. Ten byl způsobený jak růstem výnosů na krátkém konci, tak - byť mírnějším - poklesem výnosů na dlouhém konci. Růst výnosů na krátkém konci byl evidentně důsledkem ukončení intervenčního režimu ČNB, po jehož ohlášení poskočily dvouleté výnosy o zhruba 30 b.b. nahoru, a dostaly se tak na dohled nulové hranice. Důvodem bylo očekávání trhu, že bude následovat výprodej spekulativních pozic v české koruně, k němuž však zatím nedošlo. Dlouhé výnosy také vyrostly, po ohlášení exitu se dostaly na dohled 1 % a riziková prémie vůči německým dluhopisům se tak na desetileté splatnosti dostala až na hodnoty neviděné od konce roku 2012. Poté, co se po ukončení intervencí nic zvláštního nestalo, se na dluhopisový trh opatrně začala vracet domácí investorská báze, tj. domácí finanční instituce. To vedlo koncem měsíce k poklesu dlouhých výnosů zpátky pod 80 b.b. tj. na úrovně nižší než na jeho začátku
img

Rozbřesk: ČNB ve starých dobrých kolejích

05.05.2017 Od prvního měnově politického zasedání bankovní rady po opuštění kurzového režimu se v podstatě nic moc neočekávalo a ČNB v tomto směru ani nezklamala. Na programu byla nová prognóza, která lehce vylepšila výhled české ekonomiky pro letošní rok a stejně jako všechny ostatní za poslední dva roky předpokládá rychlý nárůst tržních úrokových sazeb. Je ovšem zřejmé, že ke zvyšování sazeb ČNB prozatím nic nenutí.
img

Technická analýza: Technický pohled dnes může narušit inflace z EU a HDP z USA

28.04.2017 Včerejší zasedání ECB způsobilo nejdříve krátkodobé posílení eura a následně, při udržení holubičí rétoriky, posílení dolaru. Měnový pár se tedy vrátil pod hodnotu 1,0900 EURUSD. Dnes může dolar zkoušet opět testovat hodnotu 1,0850 EURUSD a pokoušet se prorazit k dalším úrovním. Do hry však dnes vstupují silná makrodata. Dopoledne bude zveřejněna inflace z EMU a odpoledne důležité číslo HDP v USA.
img

Rozbřesk: Ropné cestování časem

26.04.2017 Vypadá to, jako bychom se tak trochu vrátili zpět v čase. Podobně jako vloni na podzim se totiž blíží zasedání OPECu (25.5.) a před ním, již asi od poloviny dubna, znovu narůstají i tlaky na pokles cen ropy. Kromě klesajících (spotových) cen se znovu prohlubuje pozitivní sklon krátkého konce forwardové křivky, který je patrný na kontraktech na ropu Brent obchodovaných na burze ICE.
img

Exit ČNB nyní může přijít každý den

03.04.2017 V pátek vypršel příslib ČNB neukončit kurzový závazek. Nyní může exit přijít každý den. Nejpříhodnější se zdají čtvrtky, kdy se bankovní rada pravidelně schází. Z našeho pohledu se právě tento týden a čtvrtek 20. dubna zdají být nejpříhodnější data. Data z eurozóny i USA ukazují na dobrou kondici globální ekonomiky. Záznam ze zasedání ECB by tak mohl ukázat na větší optimismus a naznačit, jak a kdy ECB plánuje ukončit svůj program nákupu aktiv.
img

Fundamentální analýza: Domácí trh zaplavila nervozita před dnešním zasedáním ČNB

30.03.2017 Domácí trh byl již včera nervózní před dnešním zasedáním ČNB. Ačkoliv neočekáváme, že by centrální banka dnes zrušila svůj závazek, určitá šance zde je. Spíše ale ČNB potvrdí svůj dosavadní scénář, že pravděpodobný exit vidí v polovině roku. Do karet by ji mohla hrát nižší inflace v Německu. Ta by se v březnu měla vrátit hluboko pod 2 %.
img

Poslední týden s tvrdým závazkem ČNB, exit je za dveřmi

27.03.2017 Pozornost investorů na hlavních trzích se přesune k inflačním údajům. Růst cen v eurozóně by měl v březnu zpomalit, což pravděpodobně omezí tlak na ECB. Jádrový deflátor osobní spotřeby v USA bude stagnovat na 1,7 %, tedy stále pod cílem Fedu. V České republice se odehraje poslední zasedání ČNB před koncem tvrdého závazku. Očekáváme, že centrální bankéři budou nadále oficiálně cílovat „exit“ na polovinu roku. My nadále předpokládáme, že se odehraje už 4. května. A rostou šance, že se tak stane dokonce už v dubnu.
img

Veletoče kolem intervencí

22.03.2017 Už jenom dva týdny bude ČNB garantovat, že koruna nebude silnější než 27 korun za euro: 1. dubna končí pevný závazek ČNB („intervenční režim neskončí dříve než ve 2.čtrvletí 2017“) a ohlášení konce více než tři roky trvajícího režimu tak poté může přijít teoreticky kdykoliv. Není tak divu, že stoupá nervozita a že se objevují první veletoče. Tak např. soudě z vývoje na trhu českých dluhopisů a na delším konci forwardové křivky v posledních dvou týdnech část spekulantů svou sázku na to, že koruna po exitu nezřízené posílí, již vzdává - ještě pár týdnů zpátky přitom musela ČNB intervenovat jako nikdy předtím, aby poptávku spekulantů po koruně uspokojila.
img

Rozbřesk: Eurozóna ve střehu - kandidáti na francouzského prezidenta se utkají v TV debatě

20.03.2017 Na globálních a regionálních trzích vstupujeme do celkem hluchého týdne, kdy bude možné nabrat síly před koncem března, který může být hektičtější. Přesto se tento týden nemusíme úplně nudit, neboť již dnes večer může trhy oslovit TV debata prezidentských kandidátů ve Francii.
eurusd-05032017-tydenik1.png

Týdenní komentář FXstreet.cz (6.3.2017)

06.03.2017 Minulý týden jsme se dočkali pouze aktivace short obchodu podle obchodního nastavení z mého týdenního komentáře. Nejprve se EUR/USD vydal níže pod vyznačenou S/R zónu, ovšem odrazil se od ní zpět k vyšším hodnotám. Pokud vám pohyb pár pips pod S/R zónu aktivoval short, tak záleželo, kde jste měli nastaven Stop-Loss, protože růst dlouho nevydržel EUR/USD se poslušně vydal opět dolů (kdo byl vyhozen na SL, mohl znovu vstoupit do shortu), aby aktivoval Profit-Target 1 (PT1). Zde se znovu odrazil výše a po zbytek týdne již jen posiloval. K aktivaci další spodní S/R zóny (PT2) již tedy nedošlo. Celkově tak týden mohl skončit pro mnoho traderů mírným ziskem nebo nulou (Break/Even).
img

Technická analýza: Euro i dnes na páru s dolarem může dále bránit hodnotu 1,05

02.03.2017 Sázky na růst úrokových sazeb v USA v březnu jsou již na 86 %. Lze tedy očekávat, že Fed zvedne sazby na nejbližším zasedání. Je tak zcela reálné očekávat pohyb eurodolaru směrem pod hodnotu 1,0500 EURUSD. Na druhou stranu slibná makrodata z EU brzdí tisky dolaru. Inflace v Německu se totiž přehoupla přes 2 % a lze očekávat, že inflace EMU může atakovat cíl ECB, který leží na hodnotě 2 %.
euro 08012013-2.png

Před 15 lety se euro stalo měnou zemí EMU

28.02.2017 Před patnácti lety, 1. března 2002, se ve 12 zemích Evropské měnové unie (EMU) stalo jedinou měnou euro, které bylo do oběhu uvedeno 1. ledna 2002 a po dva měsíce se používalo současně s národními měnami. Společnou evropskou měnu v současnosti používá již 19 států, objevují se ale i úvahy zpochybňující její další existenci.
img

Fundamentální analýza: Týdenní zpráva z finančního trhu 27.2.2017

27.02.2017 Tento týden bude patřit inflaci. V eurozóně by měla dosáhnout svého letošního maxima, když meziroční růst cen v únoru stoupnul již pošesté v řadě a pouze o desetinu procentního bodu nedosáhne na inflační cíl ECB. V USA by inflace měřená deflátorem soukromé spotřeby na 2 % vyrůst měla. Oproti eurozóně na tom ale má mnohem větší podíl jádrová složka. Další indikátory budou potvrzovat sílu světové ekonomiky na přelomu loňského a letošního roku. Rozklad českého HDP naopak ukáže, proč se česká ekonomika k dobrým číslům ze světa v posledním čtvrtletí ani nepřiblížila.
img

Fundamentální analýza: Růst české ekonomiky v Q4 16 pravděpodobně výrazně zrychlil

14.02.2017 Údaje o HDP by měly v eurozóně potvrdit příznivý konec loňského roku. Velmi dobré číslo očekáváme i z české ekonomiky, což by mohlo přinést další tlak na kurzový závazek ČNB.
img

Fundamentální analýza: Týdenní zpráva z finančního trhu 6.2.2017

06.02.2017 Na hlavních světových trzích je ekonomický kalendář oproti minulému týdnu poloprázdný. Hlavní zprávou je zveřejnění dat o německém průmyslu. Pozornost investorů se zaměří také na zprávu MMF o Řecku a další čtení zákona o brexitu v britském parlamentu. Plný kalendář je naopak v České republice. Závěr roku 2016 pravděpodobně přinesl příznivé údaje z reálné ekonomiky. Inflace v lednu podle našich odhadů dosáhla meziročně 2,1 % a nad cílem ČNB zůstane po celý letošní rok.
img

Fundamentální analýza: Dnes zasedá ČNB, přijde revize inflačního výhledu

02.02.2017 První zasedání ČNB v roce 2017 přinese zřejmě prudkou revizi inflační prognózy. Růst cen v posledních měsících totiž centrální banku překvapil. Změnu měnové politiky ani termín očekáváného ukončení kurzového závazku neočekáváme. Podle našeho výhledu přestane ČNB bránit hladinu 27 CZK/EUR na svém zasedání 4. května.
img

Zahraniční investoři s rekordní porcí českého státního dluhu

31.01.2017 Není to tak dávno, kdy zahraniční investoři jevili jen minimální zájem o české státní dluhopisy. Financovali fakticky...
img

Rozbřesk: Jak se poperou dluhopisy s dalším růstem evropské inflace?

31.01.2017 Německé dluhopisy se v předvečer důležitých makroúdajů z eurozóny stabilizovaly a zastavily své novoroční ztráty. Uvidíme, jak dlouho jim to vydrží. Dnes by měl totiž Eurostat ukázat, že eurozóna ke konci roku 2016 zrychlila (na 0,4 % mezikvartálně a 1,7 % meziročně) a současně lednová euro-inflace vyskočí do blízkosti čtyřletých maxim (náš odhad 1,5 %).
img

Fundamentální analýza: PMI potvrdí dobrý vstup eurozóny do nového roku

24.01.2017 Americká data dnes přinesou mírné zklamání, když by prodeje stávajících nemovitostí měly mírně klesnout ze svého dlouhodobého maxima. Naopak velmi dobrá čísla bychom měli zaznamenat z eurozóny, kde si PMI do nového roku převádějí své velmi slušné hodnoty z roku 2016. V Evropě se navíc dočkáme dvou důležitých soudních rozhodnutí. Ve Velké Británii vrchní soud rozhodne, jestli vláda skutečně musí s parlamentem konzultovat spuštění článku 50. V Itálii ústavní soud vydá stanovisko k platnosti nového volebního zákona.
img

Fundamentální analýza: Donald Trump dnes převezme prezidentský úřad

20.01.2017 Donald Trump dnes bude inaugurován jako 45. prezident Spojených států amerických. Začne tak jeho čtyřleté prezidentské období. Trhy budou vstřebávat včerejší rozhodnutí Evropské centrální banky a její následnou tiskovou konferenci. Žádná důležitá data totiž nepřijdou a vývoj by tak měl zůstat relativně klidný.
img

Důležitý den pro korunu: Prosincový růst inflace a noví členové bankovní rady

10.01.2017 Zatímco ve světě budou zveřejněny spíše druhořadé indikátory, českou ekonomiku čekají mimořádně důležité události. Zrychlení prosincové inflace těsně pod 2% cíl ČNB by mělo potvrdit náš výhled, že centrální banka ukončí kurzový závazek už v Q2 17. Tato statistika může zároveň zrychlit příliv spekulativního kapitálu. Oznámení dvou nových členů bankovní rady ČNB by sice na brzkém konci kurzového závazku nemělo nic změnit, ovlivní však dlouhodobou politiku centrální banky.
img

Fundamentální analýza: Rok 2017 přinese konec kurzového závazku ČNB

02.01.2017 První týden nového roku přinese prudké zrychlení inflace v eurozóně, potvrzení příznivých trendů na trhu práce v USA, zlepšení dynamiky českého průmyslu a přebytek státního rozpočtu. Kurz koruny by měl zůstat na hranici kurzového závazku díky dobrým fundamentům české ekonomiky a rostoucím spekulacím na posílení domácí měny.
mapaeurozony.png

Euro používá 19 z 28 členských zemí EU

01.01.2017 Základní fakta k dnešnímu 15. výročí zavedení eura do oběhu v zemích Evropské měnové unie (EMU): - Evropská měnová unie (EMU) byla vytvořena na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se po dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
img

Rok 2017: Hybatelem trhů bude ekonomika

30.12.2016 Rok 2016 patřil investičně mezi roky úspěšné, jak pro dluhopisové tak pro akciové investory. Hlavní akciové trhy s největší pravděpodobností skončí rok 2016 výše, než kde končily rok přechozí, a také vládní dluhopisové trhy navzdory výprodejům v posledních týdnech letošek zakončí v lehce černých číslech. Z pohledu na grafy a celkem nízkou letošní volatilitu to vypadá, jak kdyby letošek byl nejnudnějším rokem za posledních alespoň pět, a že se toho opravdu moc nestalo.
img

Pět věcí, které byste měli používat ve svém každodenním forex obchodování

19.12.2016 Každý, kdo někdy obchodoval na forexu ví, že to je ošemetná hra. Ve skutečnosti jsou to znalosti, které mají zásadní význam pro inteligentní a opatrné forex obchodování. Zatímco nedostatek důvěry v důsledku chybějící obchodní strategie může způsobit ve forex obchodování katastrofu, totéž se může stát i v případě příliš velkého sebevědomí.
img

Co čekat od Fedu?

14.12.2016 Včera začalo poslední letošní zasedání FEDu. Výsledek je skoro jistý a skoro jistě trhy nepřekvapí: po roce dojde ke druhému utažení americké měnové politiky za posledních deset let, čímž se sice horní hranice klíčové sazby posune na 0,75%.
img

„Zpomal a prodluž“ z Frankfurtu.

12.12.2016 „Zpomal a prodluž“ je nový plán ECB. Ta se totiž ve čtvrtek rozhodla prodloužit program ECB za březen 2017, kdy dle původního plánu z minulého roku měl skončit, a to minimálně do prosince 2017. Samozřejmě s otevřenou možností, že ani to nebude ještě definitivní konec. Naproti tomu – trochu nečekaně - také snížila tempo odkupu dluhopisů o 20 mld. na 60 mld. EUR měsíčně, tj. na úroveň ze začátku března 2016.
img

Fed po roce zvýší úrokové sazby

12.12.2016 Nejdůležitější událostí nadcházejícího týdne je zasedání americké centrální banky. Konsenzus trhu předpokládá, že Fed po roce opět zvýší měnově-politické sazby, a to díky růstu inflace a dobrému stavu americké ekonomiky. Ve středoevropském regionu je kalendář ekonomických dat poloprázdný. Po pátečním zveřejnění překvapivě rychlého růstu cen v České republice se pozornost investorů zřejmě opět zaměří na ČNB a její další kroky.
img

Technická analýza - Dnes je potřeba mít se na pozoru při zasedáním ECB, lze očekávat vyšší volatilitu

08.12.2016 EURUSD: Měnový pár se pohybuje pod denní rezistencí R1. Oscilátor relativní síly RSI se nachází v neutrální oblasti. Aktuálně při 59 bodech. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje downtrend.
img

Ranní zpráva z finančního trhu 22.11.2016

22.11.2016 Počátek týdne je z pohledu makroekonomických událostí klidný a úterý nebude výjimkou. V eurozóně by se měla vylepšit spotřebitelská důvěra, kurz USD/EUR ale neovlivní. Ve střední Evropě se pozornost trhů zaměří na maďarskou centrální banku, která ale měnovou politiku nezmění. Kurzový závazek ČNB není v posledních dnech pod tlakem a centrální banka tak zřejmě není nucena intervenovat.
img

Týdenní zpráva z finančního trhu 21.11.2016

21.11.2016 Údaje zveřejněné tento týden potvrdí dobrý výhled pro hlavní ekonomiky v posledním čtvrtletí letošního roku. Navíc budou zveřejněny struktury HDP v Německu a ve Velké Británii. Dozvíme se tedy, proč německá ekonomika nečekaně zpomalila, zatímco britská si udržela velmi slušnou růstovou dynamiku. Česká ekonomická důvěra by měla zůstat silná a i data z Polska budou naladěna spíše na optimistickou notu.
img

Ranní zpráva z finančního trhu 1.11.2016

01.11.2016 Včerejší statistiky ukázaly, že evropský HDP si ve třetím čtvrtletí zachoval své růstové tempo a předstihové indikátory naznačují, že expanze pokračuje i ve čtvrtém kvartále. Dnes bude v USA zveřejněn index ISM. Ten bude podle nás slabší, než očekává trh. Vzhledem k tomu, že to bude jediné významné zveřejněné číslo, můžeme očekávat mírné oslabování dolaru. V Česku by PMI indikátory měly ukázat na zlepšující se náladu v průmyslu a statní rozpočet by i říjnu měl pokračovat ve vykazování kladného salda.
img

Ranní zpráva z finančního trhu 6.10.2016

06.10.2016 Čtvrtek by měl být na hlavních i regionálních trzích klidný. Hlavní události tohoto týdne, reportu z amerického trhu práce, se totiž dočkáme až zítra. ČSÚ dnes zveřejní první z pravidelných měsíčních indikátorů o české ekonomice. Maloobchod by měl za srpen dosáhnout solidního růstu a aspoň částečně vykompenzovat své červencové zpomalení.
img

Forex: Zasedání Fedu tento týden změnu sazeb nepřinese

19.09.2016 Hlavní událostí týdne je zasedání americké centrální banky. Konsenzem trhu je ponechání měnové politiky beze změn. SG ale očekává, že hodnocení ekonomiky bude pozitivní, což naznačí úmysl Fedu zvýšit sazby na prosincovém jednání. Dolaru by se tak mohlo v příštích dnech dařit. Na domácím trhu opadly akutní spekulace proti kurzovému závazku. Investoři však budou nadále monitorovat prohlášení centrálních bankéřů ohledně délky trvání současné politiky.
img

Technická analýza - DAX nabírá síly po nevydařeném pondělku. ZEW zaostalo za odhady.

13.09.2016 DAX : Trendový indikátor rozdílů exponenciálních klouzavých průměrů MACD inklinuje k novému down trendu. Index relativní síly RSI se nachází v neutrálních hodnotách při 46 bodech. Týdenní Put/Call sentiment derivátové burzy ve Frankfurtu se nachází na úrovních 0,47/0,52.
img

Technická analýza - ADP dolaru zisky nepřineslo, sada dat dnes bude pokračovat

01.09.2016 EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje těsně pod hladinou denního pivotu na 1,1147 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se pohybuje v nižším neutrálním pásmu, aktuálně se nachází při hodnotě 44. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje down-trend. Ukazatel změny trendu Fractal signalizuje také downtrend.
img

Technická analýza - Dnešek ve znamení makrodat může pozitivněji vyznít pro euro

12.08.2016  Komentář: Americké žádosti o dávky v nezaměstnanosti podle očekávání zůstávají na nízké úrovni. I díky nim mohl včera měnový pár konsolidovat. Dnes nás čeká několik makrodat, která mohou měnový pár ovlivnit. Dopoledne to bude především HDP v EMU a odpoledne už se pozornost přesune na druhou stranu Atlantiku. I proto dnes může euro dopoledne mírně posilovat a pokusit se přiblížit k Fibonacciho úrovni 76,4 %.
img

Ranní zpráva z finančního trhu 4.8.2016

04.08.2016 Soukromý sektor americké ekonomiky vytvořil v červenci podle údajů institutu ADP 179 tis. pracovních míst (trh 170 tis.)...
eurozona.jpg

Zpracovatelský průmysl v eurozóně zpomaluje

01.08.2016 Růst zpracovatelského průmyslu v zemích eura v červenci zpomalil. Ukázaly to dnešní konečné výsledky průzkumu...
img

Technická analýza - Euro včera nadvakrát nedokázalo ubránit hranici 1,1100 EURUSD

29.07.2016 EURUSD: Měnový pár se pohybuje nad denním pivotem. Oscilátor relativní síly RSI se nachází v neutrální oblasti. Aktuálně při 55 bodech. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje up-trend.
img

Francouzský HDP naznačil ještě větší zpomalení ekonomiky EMU

29.07.2016 Vývoj eurodolarového měnového páru se po středečních dolarových ztrátách zkonsolidoval. Trhy totiž včera odpočívaly před dnešním přídělem ekonomických zpráv.
img

Bude dnes Bank of England preventivně hasit Brexit snížením úroků?

14.07.2016 Kvartální výsledková sezóna ještě ani pořádně nezačala a akciové trhy stále rostou jako z vody. Pro akcie Brexit jako kdyby neexistoval a klíčové indexy (včetně emerging markets) dokonce ignorují, že se ropě příliš nedaří. Averze k riziku tedy klesá, ale s ní překvapivě nejde ruku v ruce pokles zájmu o bezpečná aktiva v čele s vládními dluhopisy.
ECB-Front.jpg

Třetina vládních dluhopisů EMU je mimo dosah ECB

07.07.2016 Téměř třetina vládních dluhopisů eurozóny již nesplňuje podmínky programu nákupů těchto a dalších cenných papírů...
img

Technická analýza - Dolar se dnes může pokusit atakovat úroveň 1,1000 EURUSD

01.07.2016 EURUSD: Měnový pár se pohybuje u denního pivotu. Oscilátor relativní síly RSI se nachází v neutrální oblasti. Aktuáln...
Související klíčová slova: Střední Evropa | Zvyšování sazeb ČNB | Hospodářská situace | Růst v eurozóně | Kurz eura dnes ČNB | Realitní trh | Aktuální kurz akcie ČEZ | Onemocnění Donalda Trumpa | Odvrátit deflaci | Týdenní makrokalendář | Cap | Kurzy euro | Výnosy dluhopisů | Ozvěny trhu | Války | Vývoj | Míra nezaměstnanosti v USA | Státní dluhopis | USA inflace | Obchodní platformy | Údaje z USA | Data z trhu práce | Chování centrálních bank | Allianz | Trh nemovitostí | Panevropský index | US2000 | Globální růst | Další snížení těžby | Zasedání Bank of England | Sázkaři | EUR/CAD | Hospodaření firmy | DPH | EUR | Dnešní kurz eura | FDA | Spotřebitelské výdaje | HCOB PMI | Bundesbank | Přijmout euro | Paul Krugman | Akcie provozovatelů kasin | Celní války | Nezaměstnanost v eurozóně | Standard & Poor's | Záchranný bankovní fond | Kalifornie | Cable | ABNB | Brokeři | Hlavní úrokové sazby | Kurz měn online | Návrat Řecka na trh dluhopisů | Kurz libry na korunu | XOM | Výkyvy | Itálie | Euro proti dolaru | Stoxx | Rozmach Číny | PEPP | Obchodní deficit | CBDC | Texas | Aktuální cena pšenice | Finanční aktiva | Pip | Rozpočet EU | Očekávání | Korelace | Volatilní | Cena žlutého kovu | Evropské centrální banky | Aktuální kurzy měn | Státy eurozóny | Aktivita na kapitálových trzích | Inflační riziko | EUR USD | EUR/JPY | Zasedání ČNB | Investice do čínských firem | PMI v eurozóně | Veřejné finance | EURJPY | Aktuální kurz anglické libry | Ark | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Aktuální kurs | Evropská komise | WeCHat | Pro investory | Rozpočtová pravidla | Skupina G7 | Crypto | Swiss | Investice | Britská centrální banka | DXY | USD/ZAR | Geopolitické riziko | Saldo běžného účtu | MACD | Potenciál | Zpráva z akciového trhu | Vládní fond | Support | Evropské záležitosti | Akvizice | Finanční stabilita | Devon Energy | Lednová inflace | Index aktivity | Konec eura | Cyklus zvyšování sazeb | ADP report | Ifo | Japonské akcie | Nálada v eurozóně | Invaze na Ukrajinu | Modern Land | Prognózy | Britská libra | Stimul | Šéf Fedu Powell | Intervence | Kryptoburzy | Broadcom | Situace kolem SVB | Experti | Měna v Anglii | Futures kontrakt | Chování | Rekord | Nižší sazby | Raiffeisenbank | Bitcoiny | Aktuální kurz eura | Madrid | Stop-Loss | Evropské měny | Nákupy aktiv | FTSE MIB | Evropská investiční banka | Dění na trzích | Kurz eura v České spořitelně | Reálné ekonomiky | Hodnota eura | Úrokové sazby v USA | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Obchodní seance | Impuls | Český statistický úřad | EUR/USD | Call option | General Electric | Tradiční měny | Sentiment na kryptoměnách | Morgan Stanley | Spotřebitelé | Hedžové fondy | Digitální aktiva | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Bezpečný přístav | Český průmysl | Cena bitcoinu | Anglické libry | Nejlepší účet | Price Action | Akcie společnosti | Měnové kurzy Česká spořitelna | ETH | Vývoj na dluhopisovém trhu | Důvěra v ekonomiku | Benchmark | Druhá největší ekonomika | Lagardeová | Fortuna | Cenné papíry | Evropská měnová unie | Petr Zahradník | Výnos | Poškodit ekonomiku | Inflace ze Spojených států | Nová prognóza ČNB | Investorský sentiment | Kurz měny USD | Měnový pár USD/JPY | Dolarové ztráty | Brent | Výkon průmyslu | IHNED | Asijské akcie | Delta | Americký akciový trh | Vývoj na trzích | Cena Brentu | Vzdělávání | Russell 2000 | Denník | Šéf Fedu | Slabá poptávka | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Reddit | Technické rezistence | Zavedení eura v ČR | ESG | Index DOW | Import | Zájem zahraničních investorů | Euro CZK | Kurz eura KB | Devizové kurzy ČNB | Posílení | Euronext | Americké makro | Airbus SE | Exchange | Alcoa | Německé CPI | Investiční strategie | MAE | Zasedání centrálních bank | Kontrakty | Strach | Vstup na burzu | Americká nezaměstnanost | Graf EURUSD | Peníze z vrtulníku | MiFID II | BrokerJet | Aktuální kurz eura ČNB | Měna převodník | AUDUSD | Index spekulativního sentimentu | Kurz libry Komerční banka | Praxe | Zdravý rozum | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Colgate-Palmolive (CL.US) | Měny sazby | Obavy z brexitu | JPY | Čínské stimuly | Trendový indikátor | Nejvýraznější růst | Spotřebitelské inflace | Americká investiční banka | AI | EURUSD | NFP | Odhad HDP | Pfizer (PFE.US) | Směřování trhu | Ekonomický sentiment | Drachma | Projekce | Kontrakce | Peníze | Globtrex.com | Infekce Covid | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | Výrobní sektor | Béžová kniha | Unie | Investovat | Investiční aktiva | Shanghai Composite Index | Nakupovat akcie | Coinmarketcap | ČNB Rusnok | Meziroční růst cen | Nestlé | Spekulativní investoři | Hlavní centrální banky | NFP report | Prognóza | FTSE 100 | Evropské firmy | Výrazný vzestup | Čínská banka | Bezpečné přístavy | Odpor | Obchodní signály | Inflace ve Španělsku | Měnová politika Fedu | Saxo Bank | Aker BP | Běžný účet platební bilance | Tuzemská ekonomika | HDP v USA | Index CAC 40 | Aktuální kurz dolaru ke koruně | Představitelé ECB | Stavební výdaje | Aktuální cena stříbra | Nejznámější kryptoměna | NBC | Ropa WTI | Kurz dolaru ČNB | Micron | Výsledek hospodaření | Zasedání FOMC | Bankovní rada ČNB | CISCO | Americké trhy | Developeři | Bankovní domy | Brexit | Eurostoxx 50 | AEX | ZEW index | Poker | Růst akciových trhů | Kurz eura k dolaru | Evropské burzy | Moderna | Valná hromada | Pozornost investorů | Růst trhu | Burzy | Největší světové ekonomiky | USD/EUR | Resistence | Americké ekonomiky | Kapitál | Člen ECB | Robinhood | Cestování | Souhrn finančních trhů | Investiční horizont | Odliv kapitálu | Bond | Broker | Dot plot | Analytik Saxo Bank | Záchranný fond | Posílení koruny | Aktuální hodnota dolar | USD | Tempo hospodářského růstu | Export | Kontrakt na WTI | Německé HDP | Čínské technologické firmy | Britský akciový index FTSE 100 | Britové | Technická analýza | Krafton | Občané | Energetické akcie | Koruna česká | Plán na snížení emisí | Posilování koruny | Šéf Bílého domu | Kurz eura spořitelna | Kurz maďarský forint kalkulačka | Jestřábí komentáře | Plány | Na burze | Nová prognóza | Šok | Varianta delta | Riziková averze | ČSOB | Evropská inflace | Globální krize | ByteDance | Evropský systém centrálních bank | Zavedení eura | Trh s ropou | Ekonomická aktivita | Regulace | Aktuální kurz eura česká spořitelna | Senátní volby | Maďarsko | Akciové burzy | SPGI | Pokles kurzu | Garance | Exekuce | Američtí centrální bankéři | Korunový trh | Úroková sazba | Makrodata EMU | Cenné kovy | Kabinet | Kurz eura ke zlotému | Index ISM ve službách | Litva | Tovární objednávky | Vyšší mzdy | Spekulovat | Swapy | Cenové tlaky | Sociální sítě | P.A. | Česká zbrojovka | Snižování úroků | Janet Yellenová | Kapitálový trh | Širší index S&P 500 | Program nákupu aktiv | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Výsledek inflace | Vládní výdaje | Covid | Euroval | Středoevropské měny | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Důvěra investorů | Patria Online | Dovoz | Zvednutí sazeb | Vliv na ceny | Caterpillar | Lenovo | Aktuální kurzy | VIX index | Vlastní digitální měny | Bidenovy plány | Pozitivní zprávy | Nikkei | The New York Times | Konvergence | Výrobní ceny | Komoditní | Vakcína a covid | Oldřich Dědek | Světová finanční krize | Tržní reakce | Venture Capital | Ruské banky | Evropské trhy | Frankfurtský DAX | Kurz jüanu | Rekordní maxima | Progres | Vybírání zisků | Největší ztráty | EUR/CZK | Data z amerického trhu práce | Zájem investorů | Blockchainové technologie | Válka na Ukrajině | Kurz euro CZK | Euforie | Finančník | Nejlepší kurzy měn | Makrodata | Sell Limit | Akciové indexy | Investoři | Malta | Obchodní deník | Portfolio | Myšlení | Petr Pavel | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Fidelity | Řecké volby | Německá průmyslová produkce | MetaQuotes | Evropská měna | Firemní zisky | Coca-Cola | AMD | Finanční ústavy | Prezident ECB | Inflační čísla | Vyšší úrokové sazby | Christine Lagardeová | Index PPI | Automobilky | Euro Stoxx 50 | Grayscale | Mário Centeno | Ropné firmy | ČSOB Finanční trhy | Tranše | Jádrový index | Dovoz ropy | Zisk | Zpřísňování měnové politiky | Aktuální kurz euro | Biden | Rekordní minima | Globální akciové trhy | Inflace v lednu | Futures na S&P 500 | Průmyslové objednávky | DAX30 | Finanční instituce | Index KOSPI | Kosdaq | Bank of England | Instrument | Airbnb | Forward guidance | Měnový konvertor | Fannie Mae | Zveřejnění zprávy | CAC 40 | S&P/ASX 200 | Pojišťovny | WTI a Brent | Prezident | Zápis z posledního zasedání | Denní minima | HDP USA | Anheuser-Busch InBev | BP | Britské akcie | Intradenní analýza | Commodity futures trading | Hold | Nastavení úrokových sazeb | Aktuální kurz australského dolaru | Institucionální objednávky | Makrokalendář | Evropský statistický úřad Eurostat | London Stock Exchange | Ropné společnosti | Nemovitosti | Akcie společnosti Tesla | Ekonomika Číny | Kč/EUR | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Boj s inflací | Analýzy | Finanční pomoc | Jednotné měny | Přeprodaný trh | Kurz měn Exchange | AMC.US | Investiční | Průzkum | Dopady pandemie COVID-19 | Vývoj měnového páru | Inflační překvapení | Britské banky | Hlavní úroková sazba | ExxonMobil | Markets.com, | IEA | Meme akcie | Demokraté | Platforma pro obchodování | Německý DAX | Den D | Brusel | Hlavní události | Patria | EP | Tržní podíl | TRY | Data z ekonomiky | Válka | Evropské ekonomiky | Obchodní příležitost | Jednotná evropská měna | Americké HDP | Agentura Reuters | Akcie Nike | Data z průmyslu | Obchodní plán | Prodej | Znárodnění | P/E | Cestovní ruch | Spike | PFE | Zpráva | Bohatý | Technologické tituly | EUR/PLN | Prémie | Představitelé Fedu | Tržní kapitalizace | Bitcoin | Švýcarská banka | Růstové akcie | Futures | Ekonomické dopady | Huawei | Tencent | Kybernetické měny | Emoce | Dluhopisové výnosy | S&P | Oslabování dolaru | Česká měna | Hospodářský vývoj | Vzdělání | iPhone | Hrubý domácí produkt (HDP) | Členské země EU | Equal weight | Handelsblatt | Obchodování | Zvýšení daní | Kurz měny dolarů | Viceguvernérka | Zasedání Fedu | Objem intervencí | Tisková konference ECB | Brexit bez dohody | Spotřebitelské ceny v USA | JOLTS | Automobilka | Meta | S&P Global | Rekordní minimum | Nákupy dluhopisů | Nabídka | GBP | Průmyslové komodity | Management | HDP Německa | Podpora | INSEE | Ekonomie | ZEW | Obchodní týden | Dobré výsledky | Zahraniční investoři | Zasedání OPEC | Centrální banky | Prezidentka ECB | České firmy | Ministři financí eurozóny | Fenomén | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Prodej dluhopisů | Japonská vláda | Polská vláda | Pákový efekt | Objem dluhopisů | Eurostat | Majitel | Zprávy | Oanda | Deflace | Nejznámější kryptoměny | Tovární objednávky v USA | Akcie v Asii | BREAKING | TLTRO III | Nezaměstnanost v USA | Petr Fiala | Turecká lira | Cílování inflace | Měna ve Švýcarsku | CCI | Investiční banka | Akciový analytik | Pozornost finančních trhů | Averze k riziku | Occidental Petroleum | Americký maloobchod | Medián | Praha | Ceny ropy | Berkshire Hathaway | Akcie v Evropě | Hazardní hry | Euro klesá | Distribuce | Příjmy a výdaje | Evropské akcie | Tržní úrokové sazby | Ceny Bitcoinu | 3M | Silný růst | Covidové krize | YCC | Evropská dluhová krize | Airbus | Průmysl v eurozóně | Očekávání úrokových sazeb | Měnové kurzy dolar | Dnešní data | Intradenní obchodování | Vyhlídky | Odhad inflace | Firmy | CZ | NATO | Zadlužování | Put opce | Cena ropy brent | Index cen domů | Míra | Nástroj | Výsledky | HUF | Depozitní sazby | Obchodovanie | EURCZK | Hong Kong | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Hospodaření státu | Tapering | Kurz libry ČNB | Fundamentální zprávy | Inflace v Česku | Phillips 66 | Hedgeové fondy | Aktuální kurz eura KB | GME | Státy Evropské unie | Kurz EUR/USD | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Digitální měny | Bank of America | TIM | Kurz dolaru | Fundamentální analýza | Víkendové parlamentní volby | Odhady trhu | Vakcína | Silný dolar | Australský dolar | Hlavní burzovní indexy | Zpřesněný odhad | Finanční domy | Retracement | Projev Jeroma Powella | Meziroční inflace v eurozóně | Koruna | Výrazný pokles | Technický pohled | Commodity Futures Trading Commission | Proměny automobilového průmyslu | EUR/NOK | American Airlines | Aktuální devizové kurzy ČNB | DJIA | Colgate-Palmolive | Cities 40 | Včerejší obchodování | Decentralizace | OPEC+ | Francie | Pandemie nemoci COVID-19 | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Hermes International | Obchodní instrumenty | Poklesy HDP | Onemocnění | Sazby ČNB | Index cen průmyslových výrobců | DMA | Objem | Propad | Airbnb (ABNB.US) | Zvyšování mezd | Růst cen v eurozóně | Evropský stabilizační mechanismus | Swapová výnosová křivka | Obavy z recese | Halifax | Nové akcie | Trigger | Výkonnost | Výsledky firem | HDP eurozóny | Měnové kurzy kalkulátor | Federální rezervní systém | Oslabení měny | Údaje | Oficiální úroková sazba | Cenový šok | Politika centrální banky | Report ADP | Zákonodárci | Podnikatelská nálada | Exxon Mobil | Český index nákupních manažerů | Očekávání analytiků | Investoři z Redditu | Alibaba | Pakt stability a růstu | Stablecoiny | Regulátor | HighSky | Průzkumy | Shortovat | Revize strategie | Státní rozpočet | Hlavní indexy | Zavedení eura v Chorvatsku | RMB | Devizové kurzy | Digitální zlato | Ask | Průmyslová výroba | Zpomalování ekonomiky | Kurz české měny | Bilion | AMC | Aussie | Pfizer | Case-Shiller | Posílení amerického dolaru | Obchodování s akciemi | Směřování | Studie | Cena eura | První obchodní den | Aktivita retailových investorů | Deficit | EDF | Graf | Polsko | Kolaps | Index S&P 500 | Ratingová agentura | Reakce trhu | Zbrojovka | FRA | Odliv dividend | Masivní nákupy | Plyn | Majoritní vlastník | Cenová hladina | Ropa Brent | Kering | Maturity | Výnosové křivky | Fibonacci retracement | Hypotéky | Upgrade | Hrubý domácí produkt | Aktuální hodnoty měny | Kurz eura online | Přijetí | Evropa | Index Nifty 50 | Oživení americké ekonomiky | Česká spořitelna | Jackson Hole | Aukce | HUF/EUR | SBUX.US | Korporátní daně | Německý Ifo index | Energetický sektor | OPEC | Short | USD/PLN | Ekonomické události | STAN | Ukrajina | Jednání FOMC | Masivní výprodeje | Parlamentní volby | Maďarský forint | Pár EUR/USD | Index výrobních cen | Investice do nemovitostí | Fotovoltaika | Eurodolar | Deficit rozpočtu | Dnešní makroekonomické ukazatele | Program nákupu dluhopisů | Disciplína | Maloobchod | Dluhový trh | USD/SEK | Měna v Kanadě | Oslabení amerického dolaru | JD.com | Zveřejněná data | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Americký dolar | Zpomalení inflace | Maastrichtská kritéria | Trump | Stavebnictví | Devalvace | Grafy | Italská vláda | Měsíční data | Index volatility | Vir | Ústup inflace | Dow Jonesův index | Kurzarbeit | ForexLive | Chudé země | Euroskupina | MIFID | Ekonomická aktivita v eurozóně | Obchodování v Asii | Mexiko | Aktuální kurz eura ČNB střed | Spotřebitelské výdaje v USA | Finanční krize | High | Portfolio manager | Ekonomická situace | Akcie ve Spojených státech | Euro dnes | Kartel OPEC | Obchodní strategie | FXstreet.cz | Inflace ve Francii | Index spotřebitelské důvěry | GBPUSD | TIPS | Indikace | Americká data | Rakousko | Stříbro | Švédsko | USDCAD | Equity | CHF | Údaje o inflaci | Instituce | James Bullard | Česká koruna | Turecko | Restriktivní opatření | Bank of Japan | CVX.US | OECD | Kurz CZK | Čínský akciový index | Podnikatelská důvěra | Odvaha | Index Nikkei | Americké CPI | G10 | Videohry | Markets.com | Brokers | Dobrá data | Japonská centrální banka | Guvernér ČNB Rusnok | Americké akcie | Profit Target | Situace | Ekonomická důvěra | Reálný účet | Společnost XTB | Řecká krize | MetaTrader | Růst amerického HDP | Nový výhled | Běžný účet | Kongres | Výdělky | Backtestovat | Aktuální kurz eura prodej | Melvin | Oslabení koruny | Spot | Pozitivní vliv | Zvýšení úrokových sazeb | Vývoj měnového páru USD/JPY | Index cen výrobců | Ziskové marže | ex | Evropská ekonomika | Las Vegas | Platby v bitcoinech | Rozpočtový deficit | Ztráty zaměstnání | Naše ekonomika | Domácnosti | Apple | Výsledky HDP | Zvýšená volatilita | Kurz maďarského forintu kalkulačka | Klesající tendence | Zvýšení sazeb ČNB | Růst výnosů | Mario Draghi | Obchodníci s ropou | Trh | Obchodování na zámořských trzích | Snížení těžby | Komise | Technologické firmy | Francouzská vláda | Války na Ukrajině | Index nákupních manažerů | Volby v USA | Rate Hike | Velké technologické firmy | Výrazný růst | USD/CZK | Dluhopisoví investoři | Otočení trendu | Fed | ABNB.US | Analytici | Zahraniční obchod | Aktuální ceny zlata dnes | Společnost ByteDance | Velké americké banky | Bailout | Korekce | Rubl | Premiér Petr Fiala | Kurz dolar | Mario Centeno | Důvěra spotřebitelů | Trendline | Pozornost | Země EU | Kurz ČNB | Prosincová inflace | Money management | Počet pracovních míst | Španělská ekonomika | Největší ekonomika světa | Kurz forintu | Kurz měna USD | Elektromobily | Aktuální kurz eura Exchange | Pražské burzy | Snížení sazeb | Downtrend | Zveřejnění výsledků | Dluhopisy | Další rozvoj | Dlouhodobé investice | Sázení | Konkurenceschopnost | Kasina | Dopad na trhy | S&P 500 | Globální recese | ICBC | Hackerský útok | Akciové indexy v USA | Automobilový průmysl | Výběr brokera | NZD JPY | Indikátory sentimentu | Luis De Guindos | Kanada | Oživení české ekonomiky | Stagnace | Ekonomický a strategický výzkum | Kurz eura graf EMU | Volná pracovní místa | Makro | Dolar vůči jenu | JDE | Zvýšení mezd | Posílení dolaru | Philip Lane | ANO | Kurz měny GE money | Stock | Marriott | XOM.US | Volatility | Zemní plyn | Firemní investice | DOT | ProCent | Ministři financí | Obchodní systém | Ceny zboží | Trumpova administrativa | Rating | Dezinflace | Agentura S&P | SNB | Kurz libra Česká spořitelna | Dílčí index | Snižování úrokových sazeb | Velké banky | Microsoft | USD/CHF | Wells Fargo | Příležitosti | Dluhopisy a zlato | Covid v Číně | Natixis | Vládní dluhopisy | Data z USA | Patria Forex | Nejistota | Utahování měnových podmínek | SBUX | Američtí investoři | Repo operace | Růst tržeb | Inflační vývoj | Forwardy | CME | Spotřebitelská inflace | Commission | HDP v eurozóně | Den nezávislosti | Ceny v průmyslu | Sell | Demokratické strany | CL | Měny&Sazby | Vývoj inflace | Makroekonomické údaje | Long pozice | Fiskální balíček | Obchodování akcií | Německý index DAX | Kurz dolarů | Známý investor | Intradenní výhled | Masivní propad | Ekonomické problémy | Důvěra | Programování | Asijské indexy | Pravděpodobnost | Vývoj eura | Markets | Světová banka | Představitelé americké centrální banky | Index Nasdaq | Unce zlata | ADP report zaměstnanosti | ECB dnes | Penzijní fond | Jednotný řešící mechanismus (SRM) | Futures na DAX | Rizikovější aktiva | Vítězství Bidena | Představenstvo | Futures kontrakty | Pokles úrokových sazeb | Kurz měnový | Vývoj úrokových sazeb | Trendové linie | Range | CFTC | Závazek | Podpůrná opatření | Tomáš Pfeiler | Japonsko | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | Nifty 50 | Hodnota akcií | Tržby | Centrální banka | Kurz eura v Komerční bance | Očekávané výnosy | Riksbank | Výkyvy kurzu koruny | Životní prostředí | Exxon | Devizové intervence | Prezidentské volby v USA | Řízení rizika | NYMEX | Polský zlotý | Německá vláda | Apreciace | QE | Měnové otázky | Ranní zpráva z akciového trhu | Kurzový závazek | MJ | Kurz eura Česká národní banka | Bankovky | Vystoupení šéfa Fedu | Bund | Donald Trump | Investičníweb.cz | Eurozóna | Čistý zisk | Pozitivní zpráva | Jádrová inflace | Patrik Urban | Makroekonomické ukazatele | Nejnovější údaje | Twitter | Marriott International | Fluktuace | Sazby ECB | Rumunsko | Zasedání americké centrální banky | Portugalsko | Intervenční nákupy | Společnosti | Kurz eura nákup prodej | Bank of China | Zpomalení ekonomiky | Další růst | Nejvýraznější pokles | Vládní koalice | Prohlášení | Výsledky bank | Damoklův meč | TLTRO | Analytika | Potíže s likviditou | Forwardový kurz | Asijské země | Prudký růst cen | Nárůst objemů | ABBV | Globální index | Březnová inflace | Záchranný program | API | Obchodníci | Měnové kurzy | Maloobchodní tržby | Globtrex | Očekávání trhu | Shanghai Composite | Komodita | Kurz kryptoměny | Fiskální politika | CZK | Reuters | AMC Entertainment | Baidu | Růst HDP | Chevron | Nárůst výnosů | Kompozitní index | Makro prostředí | SPGI.US | Invaze | Bulharsko | PFE.US | Guvernér Michl | Kurz eura u Komerční banky | Volby v Řecku | Depozitní sazba | Výrobní aktivita | ISM | Souhrnný index | Overbalance | Primární emise | Sazby beze změny | Finanční trhy dnes | Výnos u desetiletých dluhopisů | Americký index S&P 500 | Nákupy vládních dluhopisů | Utahování měnové politiky | Británie | Kurz měny bank | Americké akciové trhy | Kurz mexického peso | Růstový impuls | Růst produktivity | MetaQuotes Software Corp. | Traders | Výrobní aktivity | Performance | Boeing | Příkaz | Ekonomiky | Akcie Netflixu | Daniel Beneš | Záporné sazby | EURNOK | Popírání | Fiskální stimul | Evropské banky | Libra | Anheuser-Busch inBev | GameStop | Kurz eura vůči dolaru | ERM II | JPMorgan Chase | Vláda ČR | Nová data | eMarketer | Evropská unie | Open | Cena akcie | Barclays | Nejlepší kurzy | Cvičení | Covidová krize | US100 | Financovat | Příprava | Čínské měny | Pohyby na trhu | Řecko | BRICS | Konjunkturální průzkum | Finanční instrumenty | Směřování trhů | EUR/HUF | Aktuální cena | Platební bilance | Jednání o brexitu | Hlavní akciové indexy | Naše burza | Debata | AMD.US | Investice peněz | Zlotý kurz | Desetiletí v ekonomice | Akcie Fortuny | Nejlepší investice | Alibaba Group | USA | Nálada na globálních trzích | Úroky | Economic | Kontraindikátor SSI | Plodiny | Konec kurzového závazku | DPA | PSX.US | Akce centrálních bank | Kurz eura ČNB | Ranní nadhoz | Cena | Investiční banky | Aktuální cena stříbra za 1g | Makroekonomické data | Slabé euro | Oživení na americkém trhu práce | Předstihové ukazatele | Silný trh | Guvernér Fedu | ING | Air | Růst ekonomiky eurozóny | Akcie dnes | Ztráta | Inflační očekávání | Ceny akcií | Rozpočet | Huawei Technologies | FTSE | CVX | E-shopy | Akciové výhledy | S&P500 | EBay | Dolar | Orbán | Čínská ekonomika | Setkání centrálních bankéřů | Ceny | Koronakrize | Technologie | Opce | Eurobondy | Standard Chartered | Nouzový stav | Finální odhad | ČNB | StopLoss | Zoetis Inc | European Stability Mechanism | Kurz eura na korunu | Nobelovy ceny | Přenos | EURGBP | Ranní zpráva | Pokles | Zavedení jednotné měny | Contango | Ceny komodit | Margin | Aktuální kurz dolar | Nvidia | Rating AAA | US dolar | Polská ekonomika | Norwegian Cruise Line | Index spotřebitelských cen | Nowcast | Mosaic | Kurz eura dnes Česká spořitelna | Švýcarská centrální banka | Jan Vejmělek | Hedge | CARA | Česká republika | Biliony USD | Euro vůči dolaru | Světové měny | Mercedes | Tržní očekávání | Index ISM | Velké korporace | Americká ekonomika | Europe 600 | NVDA | Kurz koruny | WBD | Stop Limit | Obchodník | Portfolio manažer | Odhady ekonomů | Snížení těžby ropy | Rada guvernérů | Tomáš Holub | COVID-19 | Negativní dopad | Google | Růst mezd | Regulátoři | ISM indexy | Tempo poklesu | Evropská centrální banka | Index cen | Banka Credit Suisse | Čínská vláda | Index PX | GE money | Vánoce | Růst americké ekonomiky | Daně | Lídři | Moneta | Mutace koronaviru | Pivot | TSLA | Rizika | Kryptoměna | ECB | Close | Pracovní trh | České HDP | Zprávy z trhů | Coinbase | Česká ekonomika | Data z pracovního trhu | Institucionální investoři | SEC | Pandemie nemoci | Kurz měn ČNB historie | Momentum | Daně z příjmů | Pozitivní sentiment | Horší data | Kurzy | Marketingová komunikace | Bankovky a mince | Pšenice | Fond | Evropský systém | Měna zlotý kurz | Finanční prostředky | Čína | Růst zisků | Zisky | HICP | Černá Hora | Low | Partners | Konsensus | FCA | CHN.cash | Ekonomické údaje | Současné ceny | Konsenzus | BNP Paribas | Conference Board | Výše úrokových sazeb | EURIBOR | Globální ekonomika | Dnešní PMI | Mayzus | Pew Research Center | Allianz SE | Summit G20 | Swap | Spotový kurz | Vývoj HDP | Jestřábí hlasy | Aktuální kurz dolaru | Benchmarky | Přehled kurzů | Ranní okénko | Cisco Systems | Zboží dlouhodobé spotřeby | Indikátor | NBP | Nižší ceny ropy | Ustupující inflace | Členské země eurozóny | Starbucks | Splatnost | Vysoké valuace | Kurs euro koruna | Ratingové agentury | Manuál | Očekávání do budoucna | Vývoj cen ropy | Cena zlata | Forward | Verbální intervence | Světové obchodní organizace | Kurz měn on line | Hedge fondy | HSBC | Conseq | Ekonomiky eurozóny | Americké hospodářství | Rizikové averze | Uvedení na burzu | Euro STOXX | Breakout | Pojištění vkladů | RRR | Trh práce v USA | Hospodářská krize | Růst cen | Měna v Rakousku | Drahé kovy | Moskva | RSI | Výhodně investovat | Inflace zpomaluje | Měnová politika | Vysoké inflace | SPX500 | Alokace | PMI ve výrobě | ERA | Saxo | MSCI World | Indexy pohyb | Repo sazby | Francouzský prezident | Vega | Ekonomická nálada | Kurz australského dolaru | IFO index | Statistici | Financování | Byznys | Index pražské burzy | Nastavení měnové politiky | ČSÚ | Inflace v ČR | Ekonomka | Měny online | Fitch | NZD kurz | Internetové společnosti | Slušný zisk | Finance | Omezení dodávek | Akcie AMC | Stres | GMT | Guvernér | Occidental | Pokles ekonomiky | Solana | Republikáni | Psychologie | USDJPY | Kurz libra česká koruna | Investiční poradenství | Obchodování eura | Poptávka | Zlepšení ekonomického výhledu | Line | Zvýšení produkce | Americké banky | Rozpočtové politiky | Kurzy Česká spořitelna | SSI | Cloud Village | Hodnoty měny | Jedno euro | Ústup rizik | Investor | Recesia | Pierre Moscovici | DNO | Dolarové sazby | Obchodovat | Naše prognóza | PSX | Holubice | Konečná sazba | Zvýšení inflace | Defenzivní tituly | Spotřebitel | Ekonomická data z USA | Pokles akcií | Hospodářský růst | Prezident Fedu | Kurz měny | Posílení eura | Parita | Odhodlání | Inflace v Maďarsku | Technologický Nasdaq | Akcie Gamestop | Směnárna | Dluhová krize | Čínské Lenovo | WTI | Resistance | Bod | Stavební výroba | Koncentrace | Počasí | Reporty | Zpřísnění finančních podmínek | Obchodování dolaru | Hrubý domácí produkt Německa | Medvědi | Silnější koruna | USD kurz | Redukce | GfK | PRIBOR | Kryptotrh | Úrokový diferenciál | Co bude | Reserve Bank of Australia | Data PMI | Únorová inflace | Problémy Credit Suisse | Růst akcií | Pfizer a BioNTech | Vydávání dluhopisů | NEST | Exekutivní příkaz | RBI | Vyšší daně | Americká měna | Investiční výdaje | Saúdská Arábie | Kurz eura prodej ČNB | Ziskovost | Payrolls | Bankéři | Sázet | Podnikání | Měny regionu | Cena ropy | Poptávka v eurozóně | Oscilátory | Inflace | Aktuální kurz anglická libra | Utáhnout měnovou politiku | Problémy | Drobní investoři | Marže | Valuace akcií | Účet platební bilance | Využití kapacit | ROCE | Domácí měna | Dna | Německá ekonomika | Státy EU | DAX | HDP | Tisková konference Fedu | Předběžné výsledky | Projevy centrálních bankéřů | Kurz USD | Recenze | Alphabet | Graf dne | Měnové kurzy euro | Systémové riziko | Zkušenosti | Firma | Karty | Vzrušení | Bilance zahraničního obchodu | Signály | Protekcionismus | LEND | Micron Technology | Warner Bros Discovery | Devizový trh | Lira | Vývoj kurzu EUR/USD | Načasování | Pokles cen akcií | Erste | Lend | Komerční banka | Ropa | Statistiky | Peněžní zásoba | Záchranný bankovní fond (SRF) | Ether | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | Monetární politika | Dluhopisové trhy | Konzervativci | FX | Index PMI | Ben Bernanke | Předsednictví EU | Ekonom | Propad HDP | Pojistka proti inflaci | Kalendář ekonomických událostí | Deutsche Bank | RUB | MPSV | Krize eura | Američané | Kurz | Market | Forexu | Referendum | Měna v Norsku | Home Credit | Raiffeisenbank a.s. | 256/2004 | Zasedání amerického Fedu | Pokles výnosů | Indexy PMI | Měnový převodník | Polská měna | UST | Měna v Turecku | Akciové příležitosti | Restrikce | JPM | Merck | Optimismus | Konjukturální průzkum | Facebook | Rozhodování | Investiční doporučení | Federal Funds Rate | Kurz měny US | Anglická libra | Oracle | Profit-Target | C40 | Break/Even | Kurz měna zlotých za euro | Binární opce | Costco | Fibonacciho retracement | Měď | Burzovní debut | Proinflační | Fiskální stimuly | Bezpečné dluhopisy | Rozvíjející se trhy | Euro | AUD | Datový kalendář | Bod zlomu | Reputace | SGD | Binance | Statistiky ECB | EuroStoxx50 | Objem devizových intervencí | Úsilí | Obchodování forex | Počet zaměstnaných | Pegas Nonwovens | Aktuální kurs euro koruna | Risk | Predikce | Fibo | PMI ve službách | Rozpočtové schodky | Zpracovatelský průmysl | Prima | Bank of New York Mellon | Kypr | Citigroup | Index VIX | Hospodářství | MSCI index | Kurz eura u České spořitelny | Stagflace | Japonský Nikkei | Indikátor důvěry | EBITDA | FXstreet.com | Ohlédnutí | JP Morgan | Zpomalení růstu | Obchod | Paralýza | Růst ekonomiky | Dnešní asijské obchodování | Vývoj kurzu eura | Program OMT | Rada ČNB | Hlavní ekonomka | Ranní glosa | Čínská měna | Prodeje existujících domů | HCOB | EU | Ekonomická expanze | Revalvace | Riziko systematické | Cenové stability | Zasedání ECB | Credit Suisse | Britské referendum | Portfolia | Převis | Precedens | Odhady PMI | Inflace v Německu | Kurz domácí měny | Koronavirové krize | Kurz měn online kalkulačka | Spready mezi dluhopisy | Prodeje akcií | Norská měna | Světové finanční krize | Theresa May | Recese | Cyklus utahování měnové politiky | Empire State Index | Kurs euro | Kurz eura ČSOB | Báze | Bank of Canada | Výprodeje na akciových trzích | Měnová politika ČNB | Mercedes-Benz | CZK/EUR | NZDUSD | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Ministři financí EU | Digitalizace | Burzovní indexy | Největší propad | MQL5.com | Stavební povolení | Deflační tlaky | Sekce měnové | Miliardy | Spekulace | Globální finanční krize | Nákupní doporučení | Dohoda mezi EU a Čínou | Americké burzy | Daňové reformy | Frank | Ministři | EUR/SEK | ERM | Změna politiky | Balance | Negativní nálada | Kurz měny euro | Kurz eura | Kurz eura na Slovensku | Pips | Swapová křivka | Čínské indexy | Vystoupení z EU | Nikkei225 | Silné euro | Bankovní unie | Patria Finance | Aktuální kurs koruny k euru | Ceny energií | Česká swapová křivka | Americké indexy | Globální HDP | Dávky v nezaměstnanosti | Unipetrol | Snížení produkce | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Politická nejistota | Ropný kartel OPEC | Přebytek bilance | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Index důvěry | Index FTSE 100 | Měnový kurz | Úspěchy | Kiwi | Buy the dip | MQL4 | Vyšší volatilita | Atlantik | USDCHF | Multi-Asset obchodování | Rostoucí inflace | Zoetis | Kurz bitcoinu | Technologický sektor | Eskalace napětí | Panika | Henry Hub | Výrazný pohyb | Kanadský dolar | Summit Evropské unie | Agentura Fitch | Pozitivní výsledky | Sterling | Makroekonomické prostředí | Předpovědi | Představitelé centrální banky | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Mince | SPD | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Evropské méně | Nejlevnější stříbro | Benzín | Produktivita práce | Channel | Rostoucí ceny | Trend | Trailing Stop | Cenová válka | Pokles sazeb | Adidas | Dow Jones Industrial | Růst eurozóny | Kurz libry ke koruně | Las Vegas Sands | Oslabení | Dnešní kurz | Časový rámec | Míra inflace | Fundamentální data | Platforma | Měnová politika ECB | Vládní bondy | Akcie energetických společností | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | PBOC | MMF | Trhy v USA | Ekonomický výhled | Kurz eura on line | Finanční situace | Snížení emisí | Nařízení | HDP Francie | Harmonised Index of Consumer Prices | Jak obchodovat | SWIFT | Negativní zprávy | Prezident Petr Pavel | Schodek | Farmaceutické společnosti | Bankovní sektor | KOSPI | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Kurz akcie | Odborníci | Obchodní bilance | Hospodářské krize | M2 | ASX 200 | Pimco | Německý index IFO | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Měnové kurzy ČSOB | Mezinárodní měnový fond | Japonská měna | Gold | Průmysl | Očekávané výsledky | Kurz eura kalkulačka | Emise akcií | Akcie KB | Výrobní inflace | Tempo růstu | Odkup akcií | Kurz koruny ČNB | Bilance ECB | Bankovnictví | Infrastrukturní balíček | Aerolinky | Scotiabank | STOXX50 | Asijské obchodování | Forex obchodování | Francouzská ekonomika | Air Liquide | Break-Even | Biliony | Bankovní index | Divergence | Bilion dolarů | ETF | Akciové trhy | Kurzy měn | Struktura HDP | Hlavní evropské indexy | Kurz libry na euro | Moneta Money Bank | Centrální bankéři | Guidance | Invaze Ruska | Kurz lístek | Cena zemního plynu | Černé zlato | APP | Šéfka Fedu | Ekonomické výhledy | Long | Rally | Reálná ekonomika | Inverzní výnosová křivka | Bankovní rada | Růstové tituly | Futures na VIX | Macron | Klíčový support | Pandemie | Cenové indexy | Zasedání České národní banky | Měnové trhy | Členství v EU | Globální ekonomický výhled | Bear | Aktiva | Osobní příjmy | SXXP | Klid | FOMC | Začátek výsledkové sezóny | Měna v Dánsku | Prodejní tlak | Růst zaměstnanosti | Ministerstvo financí | Zasedání centrální banky | Výprodej | Discovery | České měny | Výnosy z dluhopisů | Měna v JAR | Tuzemský průmysl | Fibonacci | GBPJPY | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | US akcie | Pokles cen | TikTok | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Tempo růstu ekonomiky | Cena stříbra | SP500 | Index euro | Kurz rublu | Peněžní trh | Podvědomí | Helena Horská | Program kvantitativního uvolňování | Vývoj kurzu | Kurz eura výhled | Paschal Donohoe | Konsolidace | Průmyslový sektor | Energetické krize | Spekulanti | Čínské akcie | Komise v přenesené pravomoci | Makrodata EU | Opatřením na podporu ekonomiky | Brazílie | Robert Holzmann | Sentix | Trhy dnes | | Pochybnosti | Výsledek voleb | Členské země | Pracovní den | Měna ve Slovinsku | Prodeje automobilů | Zisky firem | Podnikatelská nálada v Německu | Fond obnovy | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Členské země Evropské unie | Big tech | Setrvání Británie v EU | Zrychlení inflace | Sentiment | Short pozice | Virtuální mince | Lucembursko | Měnová unie | Industrial and Commercial Bank of China | Stoxx Europe 600 | Breaking | Růst úrokových sazeb | Politika | Měna v Japonsku | Nálada na trhu | Commodity futures | Riziková aktiva | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Měna ve Švédsku | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Konsensus trhu | Čínský prezident | Americké futures | Nike | Indikátory důvěry | Poplatky | Oslabování eura | Měny kurzy | Forint | GDP | Velká Británie | Evergrande | Makroekonomická data | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Investment Banking | Si Ťin-pching | Zasedání FED | Dnešní kalendář | Objemy obchodů | Akcie | SaxoTrader | EURHUF | Nálada | Indie | Měnové páry | Technologické akcie | Obchodní spor | ProShares | EdF | Měnové politiky | Vnímání | Chevron (CVX.US) | Intel | SVB | Index volatility VIX | Řecká ekonomika | HighSky Brokers | Dnešní ekonomický kalendář | Ekonomika | První zvýšení sazeb | Německé automobilky | Zklidnění situace | Výnosová křivka | Historická maxima | Ekonomická data | WTO | Dobrá zpráva | Warner Bros | Nastavení sazeb | SYRIZA | Sankce | Zhodnocení | Výkyvy kurzu | Grexit | Americký kongres | Ceny zlata | Výhled | Timeframe | Jan Kovalovský | ESM | Americký akciový index | GBTC | Americké ministerstvo | Měny převodník | Kurz eura v KB | Kurz měna Švédsko | Americký trh práce | Americká centrální banka FED | Summit EU | Deriváty | Ethereum | Akciový trh | Japonská ekonomika | Vysoké ceny | Bilance Fedu | Economist | Hry | Akciový index DAX | Odpovědnost | Indexy nákupních manažerů | Index Hang Seng | Propouštění | Fundamenty | Bloomberg Intelligence | Měnové unie | Bankovní krize | Politika Fedu | Evropský trh | Finanční trhy | Nízké ceny ropy | Česká národní banka | Dobrý výsledek | Cyrrus | Data o inflaci | Expanze | Zklamání investorů | eBook | Šíření koronaviru | Největší ekonomika | Znovuotevření ekonomiky | Provize | Fondy | Ekonomické prognózy | Kalendář makroekonomických dat | Komise pro cenné papíry | ČEZ | Austrálie | Cenové hladiny | HDP Číny | Riziko | Německé ekonomiky | Financial Times | Tesla Motors | PMI za leden | Nikkei 225 | Počet nakažených | Spread | CZK/USD | Iniciativa | Bankovní fond | Obavy investorů | Aktuální situace | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | Koronavirus dopady | Peněžní trhy | Under Armour | New York | St. Louis | Swing | GS | Krize | Odhady HDP | Růst cen výrobců | Depozitní sazba ECB | ČNB dnes | Německé tovární objednávky | Obchodní dohody | Applied Materials | Riziko likvidity | IBEX | Vysoké ceny ropy | Aktuální kurz eura nákup | Kraft Heinz | Šance | EURCHF | G20 | Rekordní schodek | Oslabení dolaru | CEO | Objednávky | Obchodní přebytek | Kurz libry | Strategy Research | Prezidentské volby | Oscilátor | Dollar | Výnosy německých dluhopisů | Vratislav Zámiš | Objemy na kryptoburzách | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Kurz eura ke koruně ČNB | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Pozitivní trendy | Boj proti inflaci | Big Tech | Sazby | Mezibankovní | US30 | Index ekonomické aktivity | Forex zprávy | Invaze Ruska na Ukrajinu | Ceny aktiv | Devizové rezervy | Akcie Stock | Cíle | Politická rozhodnutí | Zisk na akcii | Burza | Ekonomický kalendář | SPX 500 | LTRO | Index MSCI | Guvernér Rusnok | Měnový prémiový vklad | První odhad | Zvyšování úrokových sazeb | Americká inflace | Rozvoj | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Klouzavé průměry | RBA | Likvidita | Jestřábí přístup | Žádosti o podporu | Americká administrativa | Reinvestice | Výprodeje | Průměrná míra inflace | Druhá největší ekonomika světa | Rozhovor | Wall Street výsledky | Spotřeba domácností | Transakce | Dnešní údaje | Slabší dolar | Evropská rada | Banka | Měny | Snížení úrokových sazeb | Vývoj koruny | Sankce proti Rusku | Sezónnost | MasterCard | Vzestup inflace | Stabilita | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Slovensko | Glencore | Maloobchodní prodej | Irsko | Nová historická maxima | Energie | Zpravodajství | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Tradeři | DE30 | Nezaměstnanosti v Německu | Nabídka a poptávka | Měna | Osobní výdaje | Jasný signál | Pokles ekonomické aktivity | Údaje o HDP | Trading | Renminbi | Finanční sektor | Oslabení eura | CAD | Intradenní pohyby | Kotace | Zásoby benzinu | Silný pokles | Situace na trhu s ropou | Ukončení obchodní války | Uvolnění měnové politiky | Futures trading | Indický index | Sympozium | MSCI | Burzovní index | Thomson Reuters | Výnosy | Poradenství | Kurz eura ke koruně | Ekonomické zotavení | W1 | Miliardy dolarů | Německý ústavní soud | Dubnová inflace | Kurz eura v ČSOB | Finanční trh | Opatření na podporu ekonomiky | Nabídková cena | JPMorgan | Země eurozóny | Uhlí | Reakce investorů | Data z Německa | Risk On | Nové prognózy | Bloky | EFSF | Patria.cz | Carry trades | Starbucks (SBUX.US) | Zlotý | EIA | Aktuální kurs akcie KB | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | IPO | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Rusko | Ceny výrobců | Akcionář | Provozní marže | Rates | Reálné úrokové sazby | Další růst sazeb | Obchodní den | Makroekonomické události | Zkušenost | Pakt stability | GBP/EUR | Signál | Jerome Powell | Zdražování | S/R zóny | Nejlepší investice peněz | Předstihové indikátory | Výsledkové sezóny | ADP | Jim Rogers | Repo sazba | Přijetí eura | Biliony dolarů | CPI v USA | Úbytek | Joe Biden | Ropy | Klesající inflace | Historie | Úspěšné obchodování | Singapur | Americké akciové indexy | CHNComp | Základní sazba | Míra úspor | Opce na akcie | Člen bankovní rady | Druhá vlna pandemie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výdaje | Koruna posílila | Společnost | Wolfgang Schäuble | Kurz koruny vůči euru | Obchodní systémy | Sázky | Stimuly | Maloobchodní tržby v USA | Ocenění akcií | Implikovaná volatilita | Retailoví investoři | Utažení měnové politiky | Vysoká volatilita | Očekávaná inflace | Jestřábí Fed | BMW | Cena akcií | Guvernér ČNB | AMC Entertainment (AMC.US) | Non-Farm Payrolls | ASX | Špatná data | Rozšíření | CAC40 | Kurz měn ČNB | Ekonomické indikátory | Volatilita | Německé hospodářství | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ropný trh | Americké ministerstvo financí | Plán zavedení eura | DAX 30 | Vienna Insurance Group | Burze | Buy | Eura | Tisková konference | Ztráty | Lehman Brothers | Inflační cíl | Zpomalení v Číně | Nizozemsko | Bankovní systém | Organizace | Alipay | Gap | Ceny pohonných hmot | Americké firmy | VIX | Inflační data | Stock Exchange | Růst | Kalendář ekonomických dat | Vyšší úroveň | Intradenní obchodníci | Durace | Polská centrální banka | Akcie ČEZ | Inflační výhled | Příjmy | Komodity | Vývoj amerického dolaru | Průmyslová produkce v eurozóně | Hospodářské výsledky | Pohyby na trzích | Výsledková sezóna v USA | VMware | Zajištění | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Domácí měny | Německé dluhopisy | Výnosy amerických státních dluhopisů | CNY | Propad cen ropy | Linie podpory | Zasedání MMF | Fúze | Overweight | Index | Wall Street Journal | XTB Research | Dow Jones | Lockdown | Akcie Alibaba | Americké vládní dluhopisy | Bohatství | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Index německé burzy | Akcie čínských firem | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | ČTK | Kurz euro | Valuace | Futures na americké indexy | Návratnost investice | Nejlevnější zlato | Kurz libry Česká spořitelna | Kalendář dnešních ekonomických událostí | Inverze americké výnosové křivky | Index Fedu | Nákupy přes internet | Dluhopis | Boston Consulting Group | Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) | Vlády | Vyspělé technologie | Kurz eura ČS spořitelna | Forex broker | Kurz eura graf | Akcie AMD | Dividendová sezóna | Základní úroková sazba | Evropský průmysl | Politická scéna | Pražská burza | Mladší investoři | Naučte se investovat | Vystoupení šéfa Fedu Powella | Plán EU | Naplnění inflačního cíle | Zahraniční FX | Kurz eura ČNB střed | Britské dluhopisy | Kosovo | Volby ve Španělsku | Kurz anglická libra | Program nákupů dluhopisů | Kurzy ČNB | Posuvný Stop | Kurz JPY | Regulatorní prostředí | Plus 500 | Průmyslový index Dow Jones | Investování | Micron Technology Inc | Andorra | Rezistence | Kurz eura dnes | Graf EUR/USD | Kurz eura prodej | Vatikán | David Vagenknecht | Zajímavý rozhovor | Pandemická paralýza | Aktuální denní kurz ČNB | Dnešní obchodování | Bankovní regulace | Kurz anglické libry | Průlom | Boston Consulting Group (BCG) | Melvin Capital | Čínská makrodata | Prezidentská debata | Zotavení ekonomik | Španělsko | CIPS | Futures v Evropě | Analýza | Čeští centrální bankéři | Američtí regulátoři | Odvětví | Pracovní místa | Jihokorejské akcie | Fiskální pakt | Spotový kurz koruny | Měny v Evropě | Dění na finančním trhu | Úbytek pracovních míst | Akcionáři | Vakcinace | ECB minutes | AbbVie (ABBV.US) | Index SPX | Depreciace | Kurz eura nákup | Prognóza Evropské komise | Výprodeje na trzích | Belt and Road Initiative | Rekordní růst | Česká vláda | Analytička | Nasdaq Composite | Španělská vláda | Silnější americký dolar | Trpělivost | Jádrová spotřebitelská inflace | Burza Euronext | Dislokace | Ekonomika USA | Cenové války | Norsko | Vstup do eurozóny | Velké pohyby na trhu | Nízká inflace | Sazby Fedu | Globální akcie | Institut ZEW | Odhady analytiků | Akciový index S&P 500 | Americký index | Další pokles | Index výroby | Praní špinavých peněz | MQL5 | Visa | Kurz lira italská | Vývoj středoevropských měn | Hodnotové akcie | Americké centrální banky | Zemědělství | Tradeweb | Primární emise akcií | Symposium v Jackson Hole | Makrodata USA | Ministr financí | Osobní příjem | Bloomberg | Podnikatelská nálada v eurozóně | ADR | Omicron | AbbVie | Počet nezaměstnaných | Bydlení | Reálné mzdy | UBS | Měnové kurzy ČNB | Kurz měn euro | Eurosystém | Pokles HDP | České koruny | Předpověď | Sektor služeb | Zprávy z Řecka | Repo obchody | Nejvyšší výnos | Čtení grafu | Časové pásmo | Dnešní datový kalendář | Obchodní války | Flat | Napětí mezi USA a Čínou | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Black Friday | Krizový fond | Snižování sazeb | ABBV.US | Měna v Chorvatsku | EK | Carry trade | Čínský akciový index Shanghai Composite | Propad akcií | Fundamentální informace | Zahraniční forex | AUD/JPY | Investiční výzkum | Hlavní ekonom | Hospodaření | Ruská ekonomika | Odchod z EU | Dluhové krize | XTB | Konec roku | Měna převody | Kurz eura Exchange | Boris Johnson | Index CPI | Denní kurz ČNB | Kontrakt | Harmonizovaná inflace | Prezident Trump | Budoucnost automobilového průmyslu | Americké měny | Akciový index | Německé volby | Přehled | Euro k dolaru | Domácí poptávka | Útlum ekonomické aktivity | Mikro loty | Prognóza ČNB | Globální sentiment | Ekonomické zpomalení | Nárůst nových infekcí | Aktuální kurz eura graf | Evropská opatření | Platina | Americké úrokové sazby | Aktuální kurz eura ČSOB | Index pražské burzy PX | Belt and Road | Rostoucí příjmy | E-commerce | Měnový kurz ČNB | xStation5 | AAA | Spotřebitelské ceny | Německo | Aleš Michl | Prohlášení Powella | MT4 | Hospodářský růst v Číně | Americký HDP | Zablokování Suezského průplavu | EURAUD | Koruna posiluje | Walmart | Analytik | Zpřísňováním měnové politiky | Zadlužení | Měna v Řecku | Stabilizační mechanismus | Vice | Kurzy ČSOB | Kapitálové trhy | Kurz eura Česká spořitelna | Server Finančník | Bid | První odhady HDP | Chorvatsko | Italské dluhopisy | Trader | Aktivum | Měna v Polsku | Uptrend | Prognózy inflace | TopForex recenze | Marc Faber | TopForex | Státní dluhopisy | Zprávy z ekonomiky | Kurzy devizového trhu | Financnik.cz | Kurzy dolar | Výraznější pokles | Statistika | IG | Ruská centrální banka | WBD.US | Tým FXstreet.cz | DPH v Německu | Vysoká inflace | Oživení německé ekonomiky | Pozice | Zvýšení korporátní daně | Konfluence | Aker | Hospodaření českého státu | Dolarové dluhopisy | Evropské akcie dnes | Výrazné contango | Uzavření vzdušného prostoru | Globální trhy | Ceny v eurozóně | Obchody | Spready | Kurz USD/EUR | Koncern | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Závislost | Orderflow | Krypto | Dluhopisový trh | Nonfarm Payrolls | Nástroje peněžního trhu | Kvantitativní utahování | EUR/GBP | Iniciativa Pásu a cesty | Globální ekonomický růst | Destatis | Druhá vlna | Vývoj EUR/USD | FX strategie | Šéfka ECB | Měna v Maďarsku | Dnešní makrodata | Firemní data USA | Vývoj na akciích | BIS | Americké investiční banky | Měnověpolitické zasedání | Zvyšování úroků | Výhled trhů | Šíření nákazy | HDP (Hrubý domácí produkt) | Evropské indexy | Mimořádná valná hromada | Čínské fondy | Nárůst sazeb | Makroekonomický kalendář | Kurs koruny | Čínské podniky | Put | Objem měsíčních nákupů dluhopisů | Kurz eura směnárna | Bavlna | Americké vlády | CEE | Virus | Fond ESM | Kurz měn | Ceteris paribus | AUD/USD | Fiskální stimul v USA | Inflační index | Index PCE | Obchodní příležitosti | Kurz dolaru ke koruně | Akcie GME | Podnikatelé | Nižší úrokové sazby | CPI v eurozóně | Měna ve Francii | Finanční systém | Polská NBP | Meziroční inflace | Caixin | Podnikání na kapitálovém trhu | Tesla | Společnost Microsoft | Budoucnost | Banky | American Express | Systematické riziko | Intervenovat | Kurz EUR | Mutace omicron | NASDAQ 100 | Peking | Merck KGaA | Řešení krizí | Čínské centrální banky | Čínské vlády | Aktuální kurz | Doporučení | Geopolitika | Lockdowny | Očekávaný růst | Nákup dluhopisů | Astrazeneca | Koš | Emerging markets | IMF | Evropské země | Vývoj mezd | Aktuální cena plynu | PPF | Měnový pár | Průmysl a zahraniční obchod | Ocenění | ERM-2 | Italský bankovní sektor | Celková inflace | Meziroční inflace v Německu | EMA | Opatření | Velcí institucionální investoři | Didi | Úroková míra | Výhled centrální banky | Úrokové sazby | Firemní data | Obchodní válka | Vyšší výnosy | London Stock Exchange Group | Donohoe | Pokračující protekcionismus | Názory analytiků | Asijské akciové trhy | FXstreet | Bilance | Vývoj ceny | Obchodní nastavení | Ekonomický růst | BCG | Nasdaq | Dnešní události | Dekarbonizace | Společná evropská měna | FED sazby | Evropský fond finanční stability | Volkswagen | Země G7 | Posílení domácí měny | Hang Seng | Výsledky hospodaření | MIC | Geopolitické napětí | Cenový vývoj | Hike | Vyšší inflace | CFA | Práce | FOREX | JD | Stažení akcií | Polský zlotý a maďarský forint | Restrukturalizace | Vývoj likvidity | Akcie Twitter | Investment | Trade.com | Regulatorní riziko | Prognóza ECB | Index DAX | Očekávání budoucího ekonomického růstu | PMI index | Maďarská centrální banka | Dubnová inflace v eurozóně | Firemní výsledky | Největší ekonomika eurozóny | Kurz libra nákup | Ochota investovat | Ropný kartel | Globální obchod | Spojené státy | Aktuální cena akcie ČEZ | Výprodej dluhopisů | Janet Yellen | Volatilní obchodování | Warner Bros Discovery (WBD.US) | Nový Zéland | STP | Německá inflace | Kurz měna | Kryptoměny | Banky pro mezinárodní platby | Poptávka investorů | Ark Invest | Evropské akciové trhy | Extrémní volatilita | Ministři financí zemí Evropské unie | Kurs koruny k euru | Prodej aut | Kurz libra | Úvěr | Mzdy | Úspěch | Dopady pandemie | Uvolnit měnovou politiku | Rozhodnutí bankovní rady | Ekonomové | Tiering | Používání eura | G7 | Dluh Itálie | IPO Robinhood | Volby | Statistický úřad | Ukazatele | Obchodní podmínky | Zlepšení | Volatilita na EURUSD | Američtí zákonodárci | Nárůst volatility | Obchodník s cennými papíry | Čínské firmy | Evropské dluhopisy | Aktuální kurz dolaru ČNB | Index relativní síly | Vojtěch Benda | Zlato | Americká vláda | Nansen | Ondřej Hartman | USD/JPY | Overnight | Koronavirus | Dánsko | Belgie | Kurz eura ke koruně dnes | Phillips 66 (PSX.US) | NZD | ČR | Podniky | Genscape | Obchodování na burze | Akcie v Číně | Index německé burzy DAX | Kritéria konvergence | Ekonomické aktivity | Inflace v USA | Kurz EURUSD | Netflix | Obchodování na koruně | Enel | Analytický tým | Société Générale | Dollar General | Očkování | Instrumenty | Světové trhy | Obchodní styl | Bankrot | Ekonomika Slovenska | Měnové podmínky | Setkání v Jackson Hole | Highsky.cz | Průmysl eurozóny | Amazon | Aktuální cena eura | Produkce ropy | Wall Street | Dodavatelské řetězce | Aktuální kurz eura online | Sentiment trhu | Indikátory z ekonomiky | Markit | Kanadská data | Klidné obchodování | Snížení úroků | CNBC | Emise | SPX | Obchodování na forexu | Olaf Scholz
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Emoční vzorce
EMPIREGAIN TRADE
Empire Options
Empire Signals
Empire State Index
EMPIRES TRADE FX
Employment Cost Index
Empresa Media
EM Quest Capital
EMS

Následující klíčová slova

EMUN Partners Family Office
ENA
EnAppSys
ENAS Energy Services
ENB
Enbridge
Enbridge (ENB)
Encore Capitals
ENCOREFX GLOBAL
ENCOREMINING
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster srovnani
Potvrďte prosím... Zavřít