Převis
Komodity: Ropa kvůli vyhlídce na převis poptávky nad nabídkou dál zdražuje
22.07.2021 Ropa dnes navazuje na své předchozí zisky. Vzhůru jí pomáhá vyhlídka na převis poptávky nad nabídkou ve druhém pololetí díky zotavování globální ekonomiky z koronavirové krize.
Oživení ekonomiky se po rozvolnění podepsalo na poklesu nezaměstnanosti
09.07.2021 Situace na trhu práce se během června dále zlepšila. Podíl nezaměstnaných klesl z květnových 3,9 % na 3,7 %. Jedná se o nejnižší hodnotu za posledního tři čtvrtě roku. Během června klesl počet nezaměstnaných o 12,5 tisíce. Oproti loňskému červnu je nezaměstnaných pouze o necelé čtyři tisíce více.
Nvidia akcie a jejich famózní růst. Je správný čas investovat?
08.07.2021 V dnešní analýze se po několika týdnech vrátíme do světa výpočetní techniky, neboť se zaměříme na Nvidia akcie. Cena akcie NVDA zažívá silný růst zejména v důsledku dlouhodobého nedostatku čipů na trhu.
Zájem o investiční byty je enormní a banky nestíhají vyřizovat hypotéky. Vyplatí se investice do nemovitosti?
30.06.2021 Pandemie covidu-19 nezastavila růst cen nemovitostí, ani neoslabila poptávku po bytech jakožto investičním nástroji. Spíše naopak, stále více Čechů vnímá investici do nemovitosti jako jeden z mála bezpečných a racionálních způsobů, jak zhodnotit úspory. Kvalitní nemovitosti v žádaných lokalitách se ale prodávají okamžitě a prodlužující se vyřizování hypoték může zkomplikovat situaci investorům, kteří potřebují jednat rychle. Na trhu však existují i speciální investiční hypotéky poskytované v řádu dnů. Investovat do čehokoliv jen kvůli obavám z ujíždějícího vlaku ale není podle odborníků rozumné. Nemovitosti nejsou automaticky zlatým dolem.
Akcie a ropa rostou, když se pozornost stočila k oživení
01.06.2021 Pozornost investorů se během úterka stáčí k ekonomickému oživení, a to především v Evropě. Drobným příspěvkem byla revize PMI v eurozóně směrem nahoru, přispívají plány na další rušení koronavirových omezení. Vliv na sentiment má také odhad OPECu, že se trh s ropou bude díky poptávce utahovat a převis zásob mizet. Během dneška členy rozšířeného kartelu ještě čeká jednání o tom, jestli chce v druhém pololetí pokračovat v navyšování dodávek.
HB Index: Ceny realit v ČR vzrostly nejvíce za posledních 10 let
18.05.2021 Tržní ceny bytů, rodinných domů a pozemků v Česku v prvním čtvrtletí mezičtvrtletně vzrostly nejvíce za posledních deset let. Nejvíce u pozemků, o 5,2 procentního bodu. Pozemky zdražily nejvíce také v meziročním srovnání, o 15,8 procentního bodu. Od roku 2010 jsou jejich ceny téměř dvojnásobné. Vyplývá to z HB Indexu Hypoteční banky, jehož výsledky zveřejnila na webových stránkách. Základní hodnotu indexu 100 bodů představují skutečné ceny nemovitostí k 1. lednu 2010.
Česko si na dluh kupuje nízkou nezaměstnanost, ve stavebnictví přitom zoufale chybí lidi, takže budou chybět i byty
07.05.2021 Míra nezaměstnanosti v ČR v dubnu klesla z březnové úrovně 4,2 na 4,1 procenta. Počet uchazečů o zaměstnání opět klesl pod 300 tisíc a je nižší než prakticky za celé takřka devatenáctileté období od poloviny roku 1998 do poloviny roku 2017. Třetí měsíc v řadě se v dubnu zvyšoval převis volných pracovních míst, kterých bylo 343,4 tisíce, právě nad počtem uchazečů, jejichž počet činil 297,9 tisíce. Tento převis dosáhl 45,5 tisíce, a byl tak nejvyšší od loňského srpna. To svědčí o tom, že situace na trhu práce se v porovnání s loňskem stabilizuje, aniž přitom loni došlo k výraznějšímu propadu zaměstnanosti. Z dlouhodobého hlediska – čistě dle statistických údajů – je situace na trhu práce stále nadprůměrně příznivá, což lze vzhledem k pandemické situaci považovat za „malý zázrak“.
Český průmysl letos v březnu vzrostl nejvýrazněji za posledních více než dvacet let. Nezlomil jej ani nedostatek čipů
07.05.2021 Průmyslová výroba v ČR letos v březnu meziročně stoupla o 14,9 procenta v očištěném vyjádření, a dokonce o 18,2 procenta ve vyjádření neočištěném. V neočištěném vyjádření se jedná o nejvyšší nárůst od ledna 2001, v očištěném za ještě delší dobu. Jedná se o lepší výsledek, než jaký analytici předpokládali. Částečně je samozřejmě dán poníženou srovnávací základnou loňského března, kdy tuzemskou průmyslovou výrobu zasáhly první závažné projevy pandemie covid-19 a opatření zavádění za účelem jejího potlačení. Dařilo se například výrobě automobilů.
Stav českého průmyslu se zlepšuje jedním z nejrychlejších temp v historii. Příznivý výsledek je však zčásti statistickým zkreslením, neboť svět svírá mohutný výpadek subdodávek typu čipů
03.05.2021 Podmínky v českém zpracovatelském průmyslu se v dubnu meziměsíčně zlepšovaly jedním z nejvýraznějších temp v historii sledování od začátku milénia. Příslušný index, který sestavuje společnost Markit, vykázal hodnotu 58,9 bodu. Jakákoli hodnota nad úrovní padesáti bodů přitom dokládá meziměsíční zlepšování podmínek.
Problém s nedostatkem čipů bude trvat několik let, varuje šéf Intelu. Mezi poškozené patří Škoda, Apple a vlastně celý svět
03.05.2021 Celosvětové výpadky v dodávkách čipů, které omezují výrobu i v tuzemských automobilkách, budou trvat léta. Americké televizi CBS to řekl nový šéf Intelu Pat Gelsinger.
Převis slovenského dluhu na českým je nejvyšší od roku 2001. Převis slovenských úroků z něj nad těmi z dluhu českého je ovšem v porovnání s tehdejší dobou jen sedminový
22.04.2021 Převis slovenského veřejného dluhu nad českým byl v roce 2020 nejvyšší od roku 2001. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Eurostat. V případě Slovenska činil loni veřejný dluh v poměru k hrubému domácímu produktu rekordních 60,6 procenta (viz Graf 1 níže). Dosud Slovensko vykázalo nejvyšší dluh ve své novodobé historii v roce 2013, a sice 54,7 procenta. Český veřejný dluh v poměru k HDP loni dosáhl úrovně 38,1 procenta.
Česko bude během tří lety ekonomicky výkonnější než Japonsko, prognózuje Mezinárodní měnový fond
18.04.2021 Už v roce 2024 by Česká republika měla být ekonomicky výkonnější než Japonsko. Vyplývá to z nejnovější, dubnové prognózy Mezinárodního měnového fondu. MMF počítá s tím, že za tři roky bude Česko vykazovat hrubý domácí produkt přepočtený ne jednoho obyvatele v paritě kupní síly měny celkem bezmála 44 389 dolarů. Japonsko v té době bude vykazovat hodnotu téhož ukazatele čítající jen necelých 43 912 dolarů (viz graf níže).
Kam až stoupne inflace? Akcie dopoledne lehce v plusu
13.04.2021 Včerejší aukce amerických dluhopisů nedopadly špatně, převis poptávky byl 2,3-2,4x. Taková poptávka však v rámci letoška patří k podprůměrným, takže efekt na výnosy byl dohromady malý. Dnes se navíc výnosy v USA vydávají nahoru, na 10Y o 2 bazické body.
Nabídkové deficity ženou cenu komodit stále výš
12.04.2021 Komodity dál přitahují zvýšenou pozornost i poptávku. Oživení globálních aktivit po nasazení vakcín v kombinaci se zelenou transformací a počínajícím nedostatkem hned několika klíčových komodit způsobilo, že Bloomberg Commodity Index od loňského dubna, kdy se svět zmítal v hlubinách koronavirového zoufalství, stoupl o 45 %. Díky tomu se akcie spojené s komoditami za poslední rok vyšplhaly mezi nejlepší tematicky zaměřené akciové koše Saxo.
Výnosy rostou moc rychle, co na to Fed? Akcie se sbírají po propadu
26.02.2021 Dluhopisový trh, hlavně ten americký, se naplno stal středobodem dění na finančních trzích. Nárůst výnosů není nový fenomén, trvá už půl roku. Tempo však začíná být varovné, na což včerejšek rázně upozornil. Spolu s tím zintenzivněl výprodej akcií s vysokými valuacemi či stojícími na růstu budoucích peněžních toků, pod tlak se dostalo zlato i průmyslové kovy. Dolaru naopak taková situace vyhovuje.
3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (23.2.2020)
23.02.2021 Začátkem týdne zesílil tlak na technologické akcie, což bylo opět vyústěním rostoucích výnosů z amerických státních dluhopisů. Mezitím zrychlil přesun z růstových do hodnotových titulů. Na devizovém trhu opět rostlo euro a libra. Ropa díky lepšícímu se výhledu pro poptávku zpevňuje nad 62 dolarů.
Britové míří do dalšího lockdownu
05.01.2021 Dnes se dozvíme konečný stav českých státních financí za rok 2020. Jejich deficit dosáhl již v listopadu zhruba 340 mld. Kč a podle předběžných indikací, které médiím poskytla ministryně financí, mezitím narostl o dalších přibližně 30 až 40 mld. Loňský rok tak přinese nejvyšší schodek rozpočtu v české historii, ovšem tento primát mu nemusí dlouho vydržet. Vzhledem k nedávno schválenému daňovému balíčku i pokračujícím restriktivním opatřením a s nimi spojeným kompenzacím bude rozpočet hned v příštím roce zřejmě opět atakovat podobné úrovně.
Reakce komodit na další vakcínu
25.11.2020 Poslední 2 týdny cena zlata oscilovala mezi hodnotou 1850 až 1900 dolarů za unci. Nyní zlato opět zažívá korekci a pokles. Může za to pomalu končící pandemie a oznámení farmaceutické společnosti AstraZeneca, která zveřejnila úspěšné výsledky své vakcíny.
Ropa hledá oporu po rekordním propadu
04.11.2020 Ropa se v pondělí 2. listopadu propadla na své pětiměsíční minimum, přičemž se jí krátce poté podařilo získat 12 % zpět. Vývoj, který narušil poměrně klidné období panující od letošního června, měl tři hlavní aktéry: Libyi, COVID-19 a OPEC+. Oslabení bylo - stejně jako v dubnu - způsobené poklesem poptávky a růstem produkce. Rychlý pád se zastavil, až když se trhy znovu začaly soustředit na podporu ze strany OPEC+.
Rozbřesk: Pandemie tlačí na zvyšování dluhu ČR, jak moc 2. vlna spláchne evropské PMI a euro?
23.10.2020 Nová vlna pandemie, ať už jí budeme označovat jako druhou nebo považovat za pokračování té první, nejenže přepíše ekonomické výhledy, ale výrazně zasáhne do hospodaření státu v letošním i příštím roce. Do konce září to sice vypadalo, že zdaleka nevyužije prostor, který mu dává schválený rozpočet s půl biliónovým schodkem, avšak částečné uzavření ekonomiky situaci mění.
Cena ropy – Jak se bude vyvíjet kurz ropy do konce roku 2020?
01.10.2020 Vývoj ceny ropy je dnes pro mnoho investorů důležitějším faktorem pro směrování globálního růstu než ekonomická data nebo trendy na dluhopisovém a devizovém trhu. Pokud poptávka po ropě vzroste, ekonomický motor zrychluje. Alespoň se toto tvrzení jeví jako logické. Nemusí to být však vždy pravda.
Nemovitostní trh v době pandemie
18.09.2020 Nemovitosti jsou v českém prostředí tradičně považovány za jedno z nejbezpečnějších investičních aktiv. Turbulence, kterými si ekonomika a vývoj na kapitálových trzích v letošním roce prochází, se ale úplně nevyhnuly ani jim. Bezbřehý optimismus narazil na dříve nepředstavitelná rizika. Koronavirus usměrnil přemýšlení prodávajících i kupujících, mnoho projektů a transakcí je pozastavených a na trhu panuje obezřetnost. Trhy se sice opět rozběhnou, v budoucnu ale budou pamatovat na více rizik. Alespoň to si myslí expert na investiční nemovitosti společnosti BHS Pavel Borovička, kterého pro portál Investice.cz vyzpovídal hlavní ekonom BHS, Štěpán Křeček.
Rozbřesk: Proč slabý dolar znamená silné akcie?
27.08.2020 Silné akcie a slabý dolar – to je jeden z hlavních tržních příběhů letošního léta. Americký dolar od června spadl z okolí 1,13 až do blízkosti 1,20 EUR/USD a současně s tím americké akciové indexy zdolaly nová historická maxima – jako by žádná pandemie COVID 19 ani nikdy nebyla.
Ranní nadhoz - Čeká nás týden plný dat z tuzemska
03.08.2020 Český hrubý domácí produkt ve druhém čtvrtletí 2020 meziročně poklesl o 10,7 %, což odpovídá snížení o 8,4 % oproti předchozímu kvartálu. Ačkoliv se jedná o historicky největší propad, výsledek pozitivně předčil konsensus analytiků. Lze předpokládat, že nejpozitivnější složkou HDP byly výdaje veřejného sektoru. Pokud jde o jednotlivé sektory, pokles vykázaly téměř všechny, speciálně pak průmysl, obchod, doprava, ubytování a pohostinství.
Investice do stříbra – nejlepší akcie těžařů stříbra v roce 2020
23.07.2020 Vzácné kovy byly od krize COVID-19 ve středu zájmu mnoha investorů a po letech bočního pohybu jsme opět zaznamenali rostoucí trendy. Akcie těžařů stříbra a zlata se v posledních měsících vyvíjely velmi pozitivně. Hlavním důvodem je fakt, že investoři, kteří reagovali na prudký pokles globálního růstu v důsledku pandemie COVID-19, považují drahé kovy za tradičně bezpečná útočiště.
Ceny ropy konsolidují kvůli novým obavám z koronaviru
15.06.2020 Během uplynulého týdne se na trzích objevil pocit déjà vu a někteří aktéři se začali chovat stejně jako v 1. čtvrtletí, kdy pandemie viru Covid-19 poslala výnosy z akcií i obligací rychle ke dnu. Od dubna už dokázalo masivní zotavení celosvětových akciových trhů zahladit ekonomické dopady měsíců v karanténě.
Ropa zdražuje kvůli uvolňování opatření proti koronaviru
08.05.2020 Ceny ropy se dnes zvyšují, protože stále více zemí zmírňuje opatření proti šíření koronaviru, která těžce zasáhla ekonomickou aktivitu. Severomořská ropa Brent si kolem 17:10 SELČ připisovala 1,6 procenta na 29,94 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI vykazovala nárůst o tři procenta na 24,25 dolaru za barel.
Euronav má rekordní zisk díky poptávce po skladování ropy
08.05.2020 Přední světový provozovatel tankerů Euronav vykázal v prvním čtvrtletí rekordní zisk. Firmě pomohla vysoká poptávka po místech na skladování ropy, protože na trhu je kvůli koronaviru vysoký převis nabídky ropy nad poptávkou a jednou z možností je uložení ropy v tankerech na moři. Hrubý provozní zisk EBITDA firmy se díky tomu v prvním čtvrtletí zvýšil o 162 procent na 327,9 milionu USD (8,3 miliardy Kč).
Rozbřesk: Vytáhne ČNB něco nového ze zbrojního arzenálu?
04.05.2020 Česká národní banka tento týden pravděpodobně opět bude chtít ekonomice podat pomocnou ruku. Počítáme s dalším snížením sazeb o 0,5 procentního bodu na 0,5 %. Otázkou spíše je, zda se ČNB s rozšířenými pravomocemi (po novele zákona) nakonec rozhodne sáhnout i po nových méně ortodoxních zbraních.
Poprvé za více než jedenáct let teď stojí benzín i nafta méně než 26 korun na litr. Pohonné hmoty jsou nyní nejdostupnější v tomto tisíciletí – a bude ještě lépe
03.05.2020 Průměrná cena obou základních druhů pohonných hmot, benzínu Natural 95 a nafty, včera poprvé za více než jedenáct let činila méně než 26 korun na litr. Vyplývá to z dnešních dat společnosti CCS. Benzín se včera prodával průměrně za 25,79 koruny za litr, nafta za 25,98 koruny za litr. Naposledy stál litr obou těchto pohonných hmot méně než 26 korun dne 22. dubna 2009, tedy před více než jedenácti lety, vyplývá dále z dat CCS. Na přelomu let 2008 a 2009 klesala cena ropy – a tedy i pohonných hmot v ČR – v důsledku tehdejší světové finanční krize.
Ceny ropy se zahájením platnosti dohody OPEC+ téměř nemění
02.05.2020 Ceny ropy se po prudkém čtvrtečním růstu včera pohybovaly v blízkosti závěru z předchozího dne. Ropný kartel OPEC a jeho spojenci včera začali snižovat produkci ropy, aby tak vyřešili problém s nadměrnými dodávkami na trhy v době koronavirové krize.
Ropa udržuje napětí na trzích. Kolaps nebyl jen o květnovém kontraktu
21.04.2020 Na finančních trzích ani dnes není moc veselo a přispívá k tomu vývoj obchodování s ropou. Svět oblétla zpráva, že se cena květnového kontraktu dostala hluboko do záporu, jenže problém evidentně není pouze krátkodobý přetlak dodávek. Také následující červnový kontrakt na WTI je dnes pod výrazným tlakem a hluboko propadá také cena Brentu, který by díky širším možnostem dodání měl být odolnější proti plnícím se kapacitám zásobníků.
Cena americké ropy je po masivním propadu zpět v kladném pásmu
21.04.2020 Cena americké lehké ropy West Texas Intermediate (WTI) se dnes vrátila do kladného pásma. V pondělí prudce klesla a poprvé za dobu trvání těchto obchodů se dostala do minusu. Jde ale o květnový kontrakt, jehož platnost končí dnes a který tudíž nemá velkou vypovídací hodnotu. Ropa WTI k dodání v červnu se prodává asi za 21 dolarů, kontrakty na pozdější dodání suroviny jsou ještě dražší.
Ropa WTI klesla o 306 procent, prodávající musí ještě zaplatit
20.04.2020 Cena ropy poprvé ztratila za jediný den veškerou svou hodnotu. Kontrakt na americkou lehkou ropu West Texas Intermediate (WTI) s dodáním v květnu dnes klesl o 306 procent a uzavřel na minus 37,63 dolaru za barel. To znamená, že prodávající nejenže za svou ropu nic nedostane, kupujícímu ještě musí za každý odebraný barel zaplatit.
Cena americké ropy WTI spadla pod devět USD na rekordní minimum
20.04.2020 Ropa dnes na světových trzích výrazně zlevňuje, vliv na pokles její ceny mají negativní dopady koronavirové krize na poptávku a částečně také obavy z nedostatku kapacit pro skladování suroviny ve Spojených státech. Cena americké lehké ropy West Texas Intermediate (WTI) s dodáním v květnu od rána odepsala více než 50 procent a sestoupila na rekordní minimum.
Cena americké ropy WTI spadla na nejnižší úroveň za 21 let
20.04.2020 Ropa dnes na světových trzích výrazně zlevňuje, vliv na pokles její ceny mají negativní dopady koronavirové krize na poptávku a částečně také obavy z nedostatku kapacit pro skladování suroviny ve Spojených státech. Cena americké lehké ropy West Texas Intermediate (WTI) s dodáním v květnu od rána odepsala více než třetinu hodnoty a sestoupila nejníže od roku 1999.
Komodity: Ropa zlevňuje - snížení těžby nezahnalo strach z poklesu poptávky
14.04.2020 Ceny ropy dnes klesají, protože ani rekordní produkční škrty nezahnaly obavy investorů z poklesu poptávky, který způsobuje koronavirus.
IMF výrazně přehodnotil výhledy
14.04.2020 Spotřebitelské ceny klesly v březnu oproti únoru o 0,1 %, v meziročním srovnání to znamenalo zpomalení inflace z únorových 3,7 %na 3,4 %. Tato hodnota je o desetinu procentního bodu pod naším odhadem i konsenzem trhu. Zpomalení cenového růstu bylo dáno zejména nižšími cenami rekreačních a kulturních služeb. Současně nižší ceny ropy na světových trzích přispěly k výraznému poklesu cen pohonných hmot. Na druhé straně pokračoval růst cen elektřiny, oproti únoru se zvedly i ceny potravin a také alkoholických nápojů, u kterých se projevuje zpožděný dopad vyšší spotřební daně. Vlivem aktuální epidemie koronaviru a jejích dopadů na ekonomickou aktivitu i chování zákazníků očekáváme, že spotřebitelská inflace bude v následujících měsících rychleji ztrácet dynamiku. Podle našich odhadů by se růst spotřebitelských cen měl na konci letošního roku dostat mírně pod dvouprocentní cíl ČNB.
Ropa v reakci na včerejší mezinárodní dohodu o omezení těžby zlevňuje, převis nabídky je stále silný. Pohonné hmoty v ČR budou zlevňovat i nadále
13.04.2020 Obchodníci s ropou a další investoři nevěří, že včera dojednaná mezinárodní dohoda o masivní redukci těžby cenu ropy stabilizuje. Světový trh tak signalizuje, že by nadále měly klesat ceny pohonných hmot v České republice, byť mírnějším tempem než v uplynulých týdnech. Cenová válka Saúdské Arábie a Ruska sice díky dohodě končí, omezení těžby však zřejmě nebude stačit na to, aby se trh při stávající cenové úrovni dostal do rovnováhy.
Rozbřesk: Kurzarbeit v novém kabátě - jednodušší a snad i rychlejší…
01.04.2020 Včera česká vláda schválila další sadu opatření na boj s ekonomickými dopady epidemie COVID-19. Dobrou zprávou je, že definitivní pravidla pro kurzarbeit byla ve finále zjednodušena - k dispozici jsou dva typy podpor. První pro uzavřené provozy a zaměstnance v karanténě (80 % náhrady mzdy do 39 000 CZK) a druhá pro širší paletu podniků v případě výpadku surovin či poptávky (60 % náhrady mzdy a to do 29 000 CZK). Podle našeho průzkumu mezi podniky bude mít právě o druhý typ “plošnějšího” kurzarbeitu zájem velký počet podniků. Klíčové proto je, jak rychle nakonec bude MPSV schopné administrovat elektronické žádosti a zda skutečně peníze od podání žádosti podniky dostanou v řádu několika dní (více informací na https://www.mpsv.cz/web/cz/antivirus).
Amerika velí k růstu akcií. Trump prodlužuje omezení a chce podpořit ropu
30.03.2020 Začátek týdne ještě nepřinesl zásadní makrodata, a tak dal prostor pro přelévání spekulací o koronaviru, délce útlumu ekonomiky a načasování odrazu trhů. Prezident Trump ustoupil ze své představy, že o Velikonocích se začne ekonomika postupně otevírat, a prodloužil doporučení nevycházet až do konce dubna. Na jednu stranu to znamená, že ekonomické dopady budou horší, ale s tím se zřejmě už počítalo a oznámení je spíše vnímáno jako srovnání kroku s realitou.
Rozbřesk: Co dnes čekat od České národní banky?
26.03.2020 ČNB dnes bude opět řešit, jak co nejlépe pomoci v boji s ekonomickými důsledky koronaviru. Po mimořádném snížení sazeb o 50 bps pravděpodobně přijde další snížení o stejnou dávku na 1,25 %. Pro trhy a korunu to však nebude velké překvapení - očekávání většiny investorů jsou ještě agresivnější a počítají s tím, že úrokové sazby do tří měsíců klesnou až na 0,5 %. Podle našeho názoru ČNB nemusí být nutně tak agresivní s dalším snižováním úrokových sazeb. Rychlé pohyby mohou nastartovat na málo likvidních českých trzích novou volatilitu a zrychlit odliv kapitálu do zahraničí. A je otázka, zda nižší sazby nutně musí vždy převážit náklady spojené s vysokou volatilitou. I proto čekáme, že například na rozdíl od amerického Fedu, může být další snižování sazeb v Česku spíše postupné.
Rozbřesk: Automobilový průmysl přepisuje výhled české ekonomiky
18.03.2020 Podle nejnovějších výsledků se automobilový trh v zemích EU v prvních dvou měsících roku – a tedy před rozvinutím koronavirové nákazy – meziročně propadl o 7,4 %. Poptávka na pěti největších národních trzích v rámci EU stejně jako na britském klesá, a tak zvýšený zájem o nové vozy na několika málo nejmenších tento trend nemohlo nijak citelně ovlivnit. Nejvíce tento útlum zatím pocítily francouzské a italské automobilky, nicméně je jen otázkou krátkého času, kdy pokles zájmu zaznamenají asi všichni. Poté, co někteří výrobci začali mít problém s dodávkami komponent z Číny, se tak rýsuje problém úplně jiný a mnohem zásadnější.
Rozbřesk: ČNB mimořádně zasahuje, ropa pod 30 USD/barel
17.03.2020 Bankovní rada ČNB na včerejším mimořádném zasedání snížila úrokové sazby o půl procentního bodu. Umazala tak nejenom překvapivé únorové navýšení repo sazby, ale dokonce ji vrátila na úroveň před loňským květnem. Vzhledem k tomu, že tento krok udělala zcela mimo svůj harmonogram a navíc i v době korunového výprodeje, je evidentní, že ČNB odstavila kurz na druhou kolej, byť sám o sobě uvolňuje měnové podmínky, a navíc je připravena dál jednat.
Rozbřesk: Jaké nástroje zbyly ECB pro boj s koronavirem?
12.03.2020 Christine Lagardeová má dnes nezávidění hodnou roli. Měla by investorům nabídnout lék na tržní paniku, ale má už prakticky vybraný zbrojní arzenál. Epidemie koronaviru zastihla ECB se sazbami v hlubokém záporu (-0,5 %) a s rozjetou politikou kvantitativního uvolňování. Přesto pravděpodobně nebude chtít stát se založenýma rukama. Zvlášť, když panika po mimořádných opatřeních Donalda Trumpa zastavující jakékoliv cesty z Evropy do USA pravděpodobně paniku ještě přiživí. Co tedy ECB dnes může nabídnout?
Ceny pohonných hmot v ČR padají. Propad ještě zrychlí, a to i kvůli nynějšímu Trumpovu zákazu cest Evropanů do USA
12.03.2020 Pohonné hmoty v ČR zrychlují tempo svého cenového poklesu. Za uplynulé dva dny zlevnil jak benzín, tak nafta o více než dvacet haléřů na litr. V uplynulém týdnu zlevnil benzín o 55 haléřů na litr, nafta pak o 53 haléřů.
Rozbřesk: Nejhorší výprodeje od roku 2008, trhy čekají na reakce politiků a centrálních bankéřů
10.03.2020 Akciové trhy zažily nejhorší výprodej od roku 2008. Americké trhy musely být několik minut po otevření na 15 minut uzavřeny, protože ztráty rychle překročily povolených 7 %. I když se v pozdějším obchodování po znovu-otevření snažily trhy nalézt pevnou půdu pod nohama, nepovedlo se. Konečné ztráty tak překročily 7,5 %. Masivní výprodeje akcií reagující na extrémní nejistotu spojenou s koronavirem a padající ropou dostávají pod velký tlak vlády a centrální banky.
Vláda dělá hrubou ekonomickou chybu, když reguluje cenu respirátorů. Celospolečensky by bylo prospěšnější nechat ji volnou, navzdory „obchodování se strachem“
05.03.2020 Ministerstvo financí začalo regulovat ceny respirátorů. V případě respirátorů vyrobených v EU úřad stanovil maximální cenu pro konečné spotřebitele na 175 korun bez DPH. U respirátorů vyrobených mimo EU je limit stanoven na 350 korun bez DPH.
Černá labuť je tu, jmenuje koronavirus
05.03.2020 Tak je to oficiální. Obávaná „černá labuť“ je tu, po dvanácti letech uplynuvších od světové finanční krize. V konečném důsledku může i tato černá labuť připravit o práci třeba statisíce Čechů.
Trhy po celém světě dostávají koňskou dávku finanční podpory pro boj s koronavirem. Americká centrální banka poprvé od roku 2008 nouzově snižuje úrokové sazby
03.03.2020 Americká centrální banka dnes poprvé od roku 2008 mimořádně a nouzově snížila svoji základní úrokovou sazbu, a to hned o půl procentního bodu. Tržní úrokové sazby již nějakou dobu takovéto masivní snížení sazeb signalizovaly. Bez nich by hrozil další mohutný propad trhů. Trhy takto dostávají do žil „koňskou dávku“ finanční podpory, která by měla utišit nynější panické stavy způsobené dopady – nynějšími, ale zejména vyhlíženými – šíření koronavirové nákazy.
Rozbřesk: Dopady koronaviru na střední Evropu mohou být vážné, pokud bude paralyzován čínský průmysl
12.02.2020 Dopady koronaviru na globální ekonomiku i střední Evropu zůstávají nejisté. Naše analýzy nicméně ukazují, že hodně záleží na tom, zda epidemie výrazněji naruší i fungování čínského průmyslu nebo primárně zasáhne pouze sektor služeb. Pak by zejména dopad na Německo zkoušené skoro dva roky průmyslovou recesí byl výrazný a i dozvuky v Česku by byly jasnější.
Rozbřesk: Ekonomické trendy nastupující dekády, aneb na co se připravit?
02.01.2020 Posledním dnem roku 2019 uzavřela svou kapitolu také minulá dekáda, jejíž začátek poznamenaly následky velké hospodářské krize, zatímco jejímu konci dominovaly obavy z blížící se recese. Ty se sice prozatím nenaplnily, nicméně vše nasvědčuje tomu, že nejistota ohledně vývoje světové ekonomiky přetrvá i v tomto roce. Co dalšího nám minulá dekáda může napovědět o hlavních trendech pro nastupující dvacátá léta?
Rozbřesk: Týden ve znamení britských voleb, zasedání Fedu a ECB
09.12.2019 Čeká nás jeden z posledních předvánočních týdnů, který ještě může investory nadzvednout ze židle a rozpohybovat obchody. Na programu je totiž kromě klíčových britských voleb i zasedání Fedu a ECB. To vše ve chvíli, kdy poslední čísla z Německa ukazují, že průmysl v Evropě si ještě ke konci roku 2019 bude muset najít své dno.
Ranní nadhoz finančních trhů 9.12.2019
09.12.2019 Čínský zahraniční obchod doplácí na americká cla. Export meziročně poklesl o 1,1% a nejvýznamněji se snížil vývoz do samotných USA a to o 23 %. Meziměsíční pokles se u čínského exportu do USA drží již dvanáct měsíců v řadě a zároveň se jedná o nejhorší výsledek od února letošního roku.
Rozbřesk: Růst trhů se opírá o optimismus USA - Čína
27.11.2019 Klíčovým motorem tržní dynamiky dál zůstávají čínsko-americká jednání. Růst akciových trhů jde do značné míry právě za rostoucími šancemi na uzavření první fáze obchodní dohody. Po včerejším telefonátu hlavního čínského vyjednavače se svými protějšky, zněla čínská strana nebývale optimisticky. V podobném duchu vyzněly i výroky Donalda Trumpa, který potvrdil, že “obchodní jednání jsou v poslední fázi”. I proto si akciové trhy sahají, tedy alespoň v USA, na nová maxima. Dál ovšem platí, že akcie zůstávají relativně drahé a prostor pro další zisky v případě uzavření dohody je rozhodně menší než prostor pro ztráty v případě krachu jednání.
Rozbřesk: Střední Evropa odolává německému zpomalení
20.11.2019 Zatímco hospodářský růst v eurozóně zaostává v tomto roce za očekáváním, region střední Evropy se může chlubit solidní růstovou dynamikou. Ta vyniká především v porovnání se slabým výkonem německé ekonomiky, která se ve třetím čtvrtletí jen těsně vyhnula (technické) recesi. Navzdory silné obchodní provázanosti největší evropské ekonomiky s ekonomikami visegrádské čtyřky tak nadále platí, že region jako celek zůstává relativně odolný vůči německé nákaze.
Ranní nadhoz - Míra nezaměstnanosti za říjen opět klesne
08.11.2019 Bankovní rada České národní banky rozhodla včera o zachování základní úrokové sazby na úrovni 2 %. Nově zveřejněná prognóza revidovala předpokládaný růst tuzemské ekonomiky pro příští rok o půl procentního bodu dolů na 2,4 %. Naopak inflaci vidí ČNB výš, na čemž se podílí zvýšení daní i rychlejší růst regulovaných cen. Kurz EUR/CZK na prognóze pozvolna posiluje. Modelová trajektorie úrokových sazeb předpokládá zvýšení dohromady o 50 bb v tomto a příštím čtvrtletí a od poloviny příštího roku jejich postupný pokles zpět ke dvěma procentům. Na následné tiskové konferenci guvernér J. Rusnok zopakoval, že se bankovní rada bude snažit o vyhlazování sazeb.
Jak porozumět technické analýze: Pět nástrojů, které vám pomohou obchodovat na nestabilních trzích
05.11.2019 Technická analýza je častou volbou mezi pokročilými obchodníky – představuje nástroje, které mohou být ku prospěchu každému obchodníkovi a investorovi. V podstatě jde o to, jak vykládat pohyby na trhu, a tak lépe porozumět náladě trhu, identifikovat obchodní příležitosti a řídit rizika.
Říjnová bilance rozpočtu dosáhla -19,6 mld. Kč
01.11.2019 Po třech po sobě jdoucích letech, kdy rozpočet v říjnu vykazoval kladné hodnoty, byl tentokrát převis výdajů nad příjmy 19,6 mld. Kč. Oproti předchozím měsícům se mírně zlepšila statistika výběru DPH, která dosud významně pokulhávala. Nadále ovšem daňové příjmy zaostávají za plánem, a to jak v případě DPH, tak i daní z příjmů fyzických osob, právnických osob či pojistného na sociální zabezpečení. Celkem stát na daních plánoval vybrat v tomto období zhruba o 29 mld. Kč více, než se reálně podařilo. Vzhledem k tomu, že na výdajové straně mnoho prostoru pro pozitivní překvapení ve zbytku roku nezbývá a výběr daní s původními představami příliš nekoresponduje, může být plánovaného deficitu ve výši 40 mld. Kč za letošní rok ještě náročné dosáhnout.
Okénko trhu - americký trh práce nadále robustní
01.11.2019 Index nákupních manažerů si v říjnu sice o desetinu polepšil na 45 bodu a dosáhl nejvyšší hodnoty za poslední čtyři měsíce, nadále se však nachází hluboko v pásmu kontrakce. Podle průzkumu klesá výroba napříč celým zpracovatelským sektorem, nižší jsou celkové i exportní zakázky. Hlavními důvody jsou slábnoucí odbyt u významných exportních partnerů i u zákazníků z automobilového sektoru. Nižší požadavky na výrobu spolu se snahou o redukci nákladů pak vedly k nejvýraznějšímu snížení pracovních sil za posledních deset let, současně dochází i k optimalizaci skladových zásob. Rovněž ohledně budoucího vývoje jsou průmysloví manažeři skeptičtí, očekávají další oslabení poptávky s dopady na úroveň produkce. Tyto nejistoty pak ovlivňují i investiční aktivitu firem. V nadcházejících čtvrtletích tak bude česká ekonomika zpomalovat, průměrný růst HDP v roce 2020 odhadujeme pouze na úrovni 2 %.
Rozbřesk: Deadline brexitu se prodlužuje o další tři měsíce
29.10.2019 Už čtyři dny před termínem (v pondělí) se vyjasnilo, jakým směrem bude pokračovat brexit. A „překvapivě“ tím stejným jako doposud, neboť Británie dostala další tři měsíce na to, aby svůj odchod z unie završila. Do konce ledna tak možná bude jasné, zda Británie skutečně z unie odejde či nikoliv. Avšak je to přece jen dlouhá doba, během níž se může stát leccos - ať už jde o možnost předčasných voleb nebo referendového reparátu. Ve hře ovšem současně zůstává možnost divokého odchodu stejně jako zrušení brexitu. Pro firmy i finanční trhy se tak jen prodlužuje doba nejistoty a pro britské zákonodárce čas na to, aby si rozmysleli, jak dál.
Rozbřesk: Británie a Irsko blízko dohodě?
11.10.2019 Včerejší nižší česká inflace (2,7%) by měla ČNB spíše uklidnit a potvrdit centrálním bankéřům, že v tuto chvíli není zapotřebí se sazbami pohybovat ani jedním směrem. Stejně si to přeložily i trhy, a proto koruna neměla zrovna na růžích ustláno. Domácí inflační tlaky jsou sice stále relativně vysoké, ale jsou pravděpodobně i podle včerejších čísel za vrcholem. A z pohledu ČNB je na druhé straně kompenzují výrazná geopolitcká rizika a do recese mířící Německo. A právě geopolitika se opět ke konci týdne dostává do centra dění a poněkud překvapivě ne v negativním slova smyslu.
Rozbřesk: Napětí na českém trhu práce tlačí mzdy stále nahoru, libra si trochu ulevila
04.09.2019 Zatímco potvrzený výsledek HDP za druhé čtvrtletí odpovídal přesně poslední prognóze ČNB, vývoj mezd ji dokonce předčil. Podle včera zveřejněných údajů dosáhlo v tomto období tempo růstu průměrné mzdy v ČR 7,2 % a bylo tak jen o tři desetiny procentního bodu pomalejší než v úvodu roku. Reálně si zaměstnanci polepšili meziročně o 4,3 %. Samozřejmě jde jen o průměrná čísla, na která jako tradičně nedohlédnou dvě třetiny pracovníků, nicméně zle si nevedl ani medián, který se tentokrát zvýšil o 6,9 %. Je na něm vidět nejenom samotné zpomalení růstu hranice, která dělí zaměstnance na dvě poloviny, ale i jeho zaostávání za průměrem. Ukazuje totiž, že po třech letech, kdy se zvyšovaly především nižší mzdy, se tentokrát rychlejší navyšování mezd (a platů) odehrává u zaměstnanců s vyššími příjmy, a tak nepřekvapí dvojciferný nárůst platů ve školství nebo necelých devět procent ve zdravotnictví, tj. odvětví pod dominantní kontrolou státu.
Komodity: Ropa zlevňuje kvůli přetrvávajícím obavám ohledně poptávky
20.08.2019 Ceny ropy se dnes snižují kvůli přetrvávajícím obavám ohledně budoucího vývoje poptávky. Výraznějšímu propadu cen nicméně brání známky poklesu obchodního napětí mezi Spojenými státy a Čínou i naděje, že globální hospodářský růst by mohla podpořit stimulační opatření předních ekonomik.
Moje příležitost na zemním plynu
28.07.2019 Zemní plyn a vše kolem něj je v současnosti aktuální téma. Není se čemu divit. Cena této komodity na týdenním grafu vykresluje nová a nová minima. Investoři již cítí svou příležitost. Sleduji tuto komoditu asi půl roku. V té době jsem zde na webu četl blog kolegy, který se mu již věnoval. Při analýze mne zemní plyn zaujal natolik, že jsem se rozhodl ho zařadit do investičního portfolia částečně jako diverzifikaci k akciím. Ovšem v případě, když se bude historie opakovat a dostanu skvělou nabídku co se neodmítá.
Okénko finančního trhu 15.7.2019
15.07.2019 Výsledek běžného účtu platební bilance v květnu pozitivně překvapil, když skončil přebytkem 11,2 mld. Kč. Saldo běžného účtu bylo tradičně příznivě ovlivněno přeshraničním obchodem, který vykázal převis vývozů nad dovozy v hodnotě téměř 43 miliard. To v předstihu signalizoval už výsledek zahraničního obchodu, který skončil v květnu o 17 mld. lepším výsledkem oproti stejnému měsíci loňského roku, i přes to, že exportéři jsou vystaveni nepříznivé zahraničí ekonomické situaci. Bilance běžného účtu byla naopak negativně ovlivněna odlivem důchodů z přímých i portfoliových investic a to v úrovních -33,6 mld. resp. -3,7 mld. Kč. Vlivem příznivějších květnových údajů se saldo běžného účtu v úhrnu za posledních 12 měsíců drží v kladných číslech. Za celý rok 2019 nicméně očekáváme přibližně vyrovnanou bilanci běžného účtu, což odpovídá meziročnímu zhoršení přibližně o patnáct miliard Kč. V druhé polovině roku se do ní podle našeho odhadu bude negativně promítat vliv slábnoucí poptávky po českém zboží v zahraničí i vyšší odliv dividend do zahraničí.
Rozbřesk: OPEC+ pokračuje v těžebních škrtech. Kdo je vítěz a kdo poražený?
02.07.2019 Producentské státy kartelu OPEC včera oficiálně potvrdily prodloužení dohody na omezení těžby o dalších devět měsíců. Šlo vlastně o formální razítko na politickou dohodu mezi ruským prezidentem Putinem a saúdským princem bin Salmánem, kteří oznámili pokračující těžební škrty v rozsahu 1,2 mil. barelů denně jako hotovou věc již na víkendovém summitu G20 v Japonsku. Ropný trh s tímto scénářem fakticky počítal, proto ani cenová reakce nebyla nikterak dramatická. Jestli je však na aktuální dohodě něco fascinujícího, pak je to pozadí jejího zrodu a následná komunikace.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Týden centrálních bankéřů
03.06.2019 Tento týden se ponese ve znamení klíčových centrálních bank. ECB nám ve čtvrtek přinese zveřejnění detailů připravovaného programu TLTRO3. Ve srovnání s předchozím kolem bude program méně robustní, i když pozorujeme zvyšující se tlaky, aby prezident M. Draghi překvapil a zastavil klesající inflační očekávání. Data mu příliš nenahrají. Květnová inflace klesne, dubnové statistiky potvrdí přetrvávající slabost v německém průmyslu. Již zítra začíná dvoudenní konference chicagského Fedu, kde J. Powell otevře diskusi ohledně inflačního cílování v situaci duálního mandátu Fedu. Jako druhý cíl má americká centrální banka na starosti zaměstnanost. Páteční zveřejnění květnových statistik potvrdí vysokou zaměstnanost.
Jedna velká konsolidace
16.04.2019 Mnoho obchodníkům příliš nevoní aktuální rozpoložení na většině devizových trhů, které se dlouhodobě spíše hledají, a trendovější pohyb bychom hledali velmi těžko. Většina trhů konsoliduje v širším obchodním pásmu a čas od času trhy vykolejí z jejich klidného průběhu zveřejnění nějakého fundamentu. Jak dlouho budeme muset ještě čekat, než se trhy rozhoupou k nějaké větší akci? Stojí za aktuálním sentimentem geopolitické faktory nebo nejistota z vývoje globálního růstu?
Rozbřesk: Eurozóna na prahu fiskální expanze?
13.02.2019 Zatímco česká vláda hledá v posledních týdnech kde uspořit, v eurozóně se začíná pozvolna mluvit o fiskální expanzi. Vzhledem ke slabým konjunkturálním číslům, jež značí prudké oslabení růstové dynamiky, nejde vlastně o nic až tak překvapivého. Nakonec, dnešní zpřesnění německého HDP za čtvrtý kvartál zřejmě potvrdí, že největší evropská ekonomika se jen těsně vyhnula technické recesi.
FUS500 a FOIL hledají dno
20.12.2018 Index FUS500 po včerejším komentáři FOMC a FEDu hledá nové dno. Většina obchodníků očekávala záchranu a nastolení opětovného růstového trendu, FUS500 namísto toho zamířil dolů.
Technická analýza: Ropa na letošním dně
19.12.2018 Výprodeje na trhu s ropou neberou konce a investoři se pomalu začínají smiřovat s nástupem medvědího trendu. Ropa se nyní potácí na nejnižších hodnotách za posledních 16 měsíců a za uplynulý rok ztratila ze své hodnoty již více než 23 %. Experti z řad finančních analytiků nepovažují za nemožné, že se cena ropy v dohledné době podívá pod hranici 40 USD/barel. Momentální situace se pro ně navíc jeví natolik nepřehledná, že jsou velice opatrní s jakýmkoli doporučením ať už k nákupu nebo prodeji černého zlata.
Rozbřesk: Fed dnes zvedne úroky, ale jinak dá sbohem postupnému zvyšování sazeb
19.12.2018 Globální akciové trhy, jež si lížou rány po posledním výplachu, vzhlížejí k dnešnímu zasedání Fedu ve Washingtonu jako k poslední instanci, která by mohla korigovat celkově mizerný konec roku. Pravda je taková, že dnešní zasedání Fedu bude tím nejdůležitějším za posledních několik let. Bude to mimo jiné proto, že tentokrát trh se zvýšením úrokům ne zcela počítá, resp. existuje podle něj zhruba 30% pravděpodobnost, že Fed dnes sazby nezmění.
Komodity: Cena ropy dnes vzrostla
13.12.2018 Cena severomořské ropy Brent se dnes vrátila pod hranici 60 dolarů za barel, později však zamířila vzhůru. Kolem 17:15 SEČ si Brent připisoval 0,9 procenta na 60,70 dolaru za barel, předtím sestoupil až na 59,33 USD. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) kolem 17:15 SEČ vykazovala nárůst asi o jedno procento na 51,66 dolaru za barel.
Ceny ropy tlačí dolů pokračující oslabování akcií
10.12.2018 Ceny ropy dnes klesají po výrazném nárůstu v závěru minulého týdne, za kterým stála dohoda Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejích spojenců na snížení těžby. Ropný trh dnes reaguje mimo jiné na pokračující pokles na globálních akciových burzách.
Rozbřesk: Růst mezd nepřekvapuje ničím
05.12.2018 Rychlý růst mezd pokračoval podle očekávání i ve třetím čtvrtletí letošního roku. Meziročně se průměrná mzda zvýšila o 8,5 % (reálně o 6 %) a dosáhla v tomto období 31.516 korun. Jak je vidět ze srovnání s vývojem předchozích kvartálů, na dynamice mezd se téměř nic nezměnilo. A nemění se vlastně ani důvody takto rychlého mzdového růstu. Tím prvním je samozřejmě pokračující napětí na trhu práce, kde stále výrazně přebývá volných pracovních míst nad množstvím uchazečů skutečně si hledajících práci. Jde tedy o výsledek dosavadního růstu ekonomiky založeného na stále větší potřebě pracovníků.
Komodity: Ceny ropy jsou dnes takřka beze změn
27.11.2018 Ceny ropy jsou dnes takřka beze změn, večer ale měly snahu mírně růst. Přispívají k tomu vyhlídky na omezení těžby ze strany Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC), které by kartel mohl schválit na svém zasedání příští týden. Vyššímu růstu cen ale brání rekordní těžba v Saúdské Arábii.
Rozbřesk: Poslední letošní emise státních dluhopisů
21.11.2018 Dnes vstupuje Ministerstvo financí ČR s nabídkou nových státních dluhopisů na tuzemský kapitálový trh. Tentokrát půjde o bondy splatné za jedenáct a patnáct let v maximálním objemu pět miliard korun. Poté až do konce roku by podle dřívějších informací MF neměly na trh zamířit žádné další střednědobé nebo dlouhé státní bondy, pouze krátkodobé státní pokladní poukázky v objemu do deseti miliard korun, a to ještě v závislosti „na očekávaném výsledku hospodaření státního rozpočtu v roce 2018“.
Forex: Růst cen výrobců pomohl koruně zpět pod 26 CZK/EUR
16.11.2018 Ceny ve všech primárních okruzích jdou nahoru. Ropa zapříčinila zdražování v průmyslu, nedostatek kapacit postupně zvyšuje ceny stavebních prací a potraviny budou i nadále zdražovat v důsledku letošní spíše horší úrody. Ceny pro spotřebitele vylétnou skoro ke třem procentům na začátku roku. V únoru na to podle nás ČNB zareaguje zvýšením sazeb.
Ranní zpráva z FOREX trhu: Inflační tlaky v české ekonomice přetrvávají
09.11.2018 Zasedání americké centrální banky žádnou změnu v měnové politice nepřineslo. Výhled Evropské komise vyzněl pro celkovou ekonomiku Evropské unie příznivě, moc radosti ale neudělal italské vládě. Ekonomika Spojeného království rostla podle našeho odhadu ve třetím čtvrtletí nejrychleji za poslední dva roky. Dnešní čísla ukážou, že česká inflace v říjnu stagnovala, pořád ale zůstává nad cílem ČNB.
Forex: Koruna opět prolomila hranici 25,90 CZK/EUR
08.11.2018 Koruna se dnes pohybovala kolem 25,88 CZK/EUR, krátce po poledni však překročila magickou hranici 25,90 CZK/EUR. Koruna spíše než na domácí statistiky reagovala na vývoj eura proti dolaru. Společná evropská měna totiž mírně oslabila poté, co Evropské komise představila svůj ekonomický výhled. Všechny oči byly upřeny především na prognózu Itálie. Podle Evropské komise bude italský ekonomický růst slabší, než tamější vláda očekávala a tudíž povede k hlubšímu deficitu.
Ropa zlevňuje kvůli růstu zásob v USA a propadu akcií
11.10.2018 Ceny ropy během dnešního obchodování sestoupily na dvoutýdenní minima, dolů je tlačí překvapivě silný růst zásob suroviny ve Spojených státech a propad na globálních akciových trzích. Cena severomořské ropy Brent vykazovala kolem 17:30 SELČ pokles o 2,5 procenta na 81,04 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela rovněž 2,5 procenta na 71,37 dolaru za barel.
5 tipů jak obchodovat forex při propadu na burze
20.09.2018 Krach. Propad. Korekce. Panika. Tyhle slova naposledy plnily titulky novin v roce 2008. Před pár dny jsme si připomněli desáté výročí události, která zakcelerovala propad na burzách po celém světě – bankrot Lehman Brothers. Na dnešních trzích, které v posledních letech boří rekord za rekordem, slouží tato připomínka jako výstraha.
Ranní nadhoz finančních trhů 4.9.2018
04.09.2018 Akciové trhy rozvíjejících se ekonomik posledních pár dní silně ztrácí pod hrozbou nákazy krize z Turecka nebo Argentiny. Koruna prozatím zůstává stabilní a v současnosti se obchoduje na úrovni EUR/CZK 25,73. Nicméně negativní geopolitický sentiment ji v blízké době nedovolí přilepšit si.
Okénko finančního trhu 3.9.2018
03.09.2018 Srpnový PMI ve výrobě v ČR poklesl o 0,5 bodu na 54,9 bodů. Za poklesem indexu stojí především slabší růst výroby, který byl nejpomalejší od loňského srpna. Zpomalil také růst nových zakázek. Ten je podle firem sice stále solidní, ale nepravidelnější. Firmám také vzrostly ceny vstupů, kvůli rostoucím cenám materiálů a problémům v dodavatelském řetězci. Důvěra respondentů poklesla na nejnižší úroveň od roku 2016. Navzdory sestupnému trendu současná úroveň indexu ve výrobě nadále naznačuje pokračování nadprůměrného růstu české ekonomiky. Pro tento rok odhadujeme průměrný růst HDP nad 3 %.
Forex Edge: Aktuální trading příležitosti na trzích EUR/USD a XAU/USD
16.08.2018 Aktuálně se na trhu nachází velmi zajímavé nastavení na měnových párech EUR/USD a XAU/USD. Forexový newsletter Forex Edge představuje níže úrovně pro vstup a výstup z pozic. Newsletter vytváří pravidelně každé dva týdny dlouholetý forex trader Martin Bartoš ze společnosti LYNX.
Rozbřesk: Napětí na trhu práce se dále stupňuje
08.08.2018 Tuzemským firmám stále více chybějí zaměstnanci a červencové mírné zvýšení nezaměstnanosti v tomto směru nepřinese žádnou změnu. Nárůst počtu nezaměstnaných na začátku prázdnin je v podstatě vždy jen krátkodobou záležitostí spojenou mimo jiné s příchodem absolventů na trh práce, kteří poté co se rozkoukají, si rychle práci najdou. Proto by titulky o zvýšené nezaměstnanosti neměly vlastně ani nikoho vzrušovat. Obrovský převis volných pracovních míst na trhu práce totiž přetrvá až do příští recese, takže několik málo tisíc nezaměstnaných navíc s ním vlastně ani nic udělat nemůže.
Ranní zpráva z FOREX trhu: Očekávání finančních analytiků ohledně Německa by se konečně mělo zlepšit
10.07.2018 Německý ZEW dnes ukončí šňůru poklesů, které byly patrné celé první pololetí. Zajímavostí dne je publikování prvních měsíčních odhadů HDP ve Velké Británii, a to za květen. Tuto událost ale zastiňují problémy vlády T. Mayové. Z regionu se dočkáme vzestupu červnové inflace v Maďarsku. Nás tato informace čeká až zítra.
Komodity: Ceny ropy se pohybují bez jasného směru
12.06.2018 Ceny ropy se dnes pohybují bez jasného směru a zatímco americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) zdražuje, severomořský Brent má nepatrné ztráty. Investoři se připravují na klíčovou schůzku zástupců Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a dalších těžařských států, které se uskuteční příští týden.
Obchodování pšenice na burze a její sezónní cyklus
25.05.2018 Pšenice hrála zásadní roli při vývoji lidstva. Jako první plodina byla pěstována na velkých rozlohách a mohla být dlouhou dobu skladována. I proto se stale velmi zajímavou pro obchodníky, kteří jsou aktivní na komoditních burzách. Její význam pro lidstvo byl, je a i přes současnou módu bezlepkových diet bude vždy obrovský.
Býčí trend ropy k nezastavení, dostane se cena až na $100 za barel?
18.05.2018 Akciové trhy v USA tento týden spíše konsolidovaly, obchodování probíhalo v poklidném duchu a nepřineslo žádná velká překvapení. Nepatrně volatilnější byla čtvrteční seance, která v polovině nabrala jižní směr patrně v reakci na výroky amerického prezidenta Donalda Trumpa ohledně mezinárodního obchodu. Indexy nakonec skončily plus mínus kolem nuly.
Technická analýza: OPEC nakrmil ropné býky, pro růst komodity ale již mnoho prostoru nezbývá
17.05.2018 Uplynulý týden dál úspěšně krmil ropné býky pro ně pozitivními zprávami. Kompletně pozitivní byl tento týden zveřejněný report kartelu OPEC. V prvé řadě je, dle statistik organizace, zcela pryč převis zásob ropy, který ropný trh sužoval poslední tři roky. Za druhé, vyhlídky pro tento rok jsou stále velmi solidní, co se růstu globální spotřeby týče. Třešničkou na dortu pak bylo tvrzení, že expanzi břidlicové ropy v USA budou v budoucnu brzdit logistické nároky.
Rozbřesk: Itálie v novém kabátě - přehled hlavních “třecích ploch”
15.05.2018 Vzestup italských anti-evropských stran není pro Brusel ničím příjemným. V nejbližších kvartálech může přinést EU problém hned v několika rovinách:
Nejsilnější komoditou je letos kakao, nejslabší je cukr
07.05.2018 Dosavadní letošní komoditní trh má překvapivého vítěze i poraženého. Nejsilnější komoditou se nestal ani kov, ani energetická surovina, ale kakao, které vydělalo skoro polovinu své hodnoty. Naopak nejhůře ze všech komodit se dařilo cukru, který od počátku roku ztratil necelou čtvrtinu ceny.
11 tržních korelací, které by měl používat úspěšný trader
24.04.2018 Každý obchodník hledá něco, co mu poskytne výhodu či náskok před ostatními. Obchodování jako takové je jedna velká soutěž, kde na jedné straně jsou vítězové a na druhé poražení. Jako v každé soutěži na sobě musíme neustále pracovat. Stát na místě znamená nechat se předběhnout konkurencí.
Forex: Nová prognóza Fedu je jestřábí, dolar však nepodpořila
22.03.2018 Americká centrální banka zvýšila úrokovou sazbu o 0,25pb na 1,5 % a i projev guvernéra Powella se nesl v jestřábím duchu. Přesto dolar reagoval oslabením. Dnes bude stát za pozornost jednání britské centrální banky, kde se však žádná změna v měnové politice nečeká.
Dolaru se dnes dařilo, pomohly rostoucí výnosy i nová data
20.03.2018 Na hlavních trzích se dnes obchodovalo oproti včerejšku v pozitivním duchu. Výrazné zisky si připisuje ropa, která přidává zhruba 2,5 procenta. Ropě pomáhá nejistota kolem budoucí americké zahraniční politiky. Nejvíc jde o dohodu s Íránem, kterou chce Donald Trump vypovědět. Dnes se ovšem objevil i silnější impuls k růstu, a to odhad narovnávání trhu. Přišla s ním skupina producentů - v zásadě OPEC plus Rusko - která se snaží omezením produkce snižovat převis nabídky. Podle nových odhadů by se rovnováha nabídky a poptávky na trhu měla obnovit do září. Krom toho se účastníci údajně v únoru drželi dohodnutých nižších objemů produkce.
Rozbřesk: Praha patří k nejrychleji zdražujícím se místům na světě
15.03.2018 Nejdražším městem na světě je podle čerstvě sestaveného žebříčku týdeníku The Economist Singapur, následovaný Paříží a Curychem. Nejlevněji je naopak v Damašku a Caracasu. To má samozřejmě své důvody a Damašek kvůli tomu rozhodně nebude populárnějším místem k životu. Jinak tomu může být u relativně drahých měst, která v poslední době viditelněji zlevnila - z první desítky například kvůli slabšímu dolaru vypadla všechna americká města včetně New Yorku. A pozornost si zaslouží také města, která naopak v posledních 12 měsících nejvíce zdražila. Do této skupiny patří i Praha, která poskočila dopředu o třináct příček a je osmdesátým druhým nejdražším místem na světě - cenová úroveň podle The Economist dosahuje 67 % úrovně New Yorku a Praha je tak dražší než Moskva nebo Petrohrad.
Rozbřesk: Praha patří k nejrychleji zdražujícím místům na světě
15.03.2018 Nejdražším městem na světě je podle čerstvě sestaveného žebříčku týdeníku The Economist Singapur, následovaný Paříží a Curychem. Nejlevněji je naopak v Damašku a Caracasu. To má samozřejmě své důvody a Damašek kvůli tomu rozhodně nebude populárnějším místem k životu. Jinak tomu může být u relativně drahých měst, která v poslední době viditelněji zlevnila - z první desítky například kvůli slabšímu dolaru vypadla všechna americká města včetně New Yorku. A pozornost si zaslouží také města, která naopak v posledních 12 měsících nejvíce zdražila. Do této skupiny patří i Praha, která poskočila dopředu o třináct příček a je osmdesátým druhým nejdražším místem na světě - cenová úroveň podle The Economist dosahuje 67 % úrovně New Yorku a Praha je tak dražší než Moskva nebo Petrohrad.
Obrázky dňa: Nemeckým odborom sa podarilo vyjednať najrýchlejší rast miezd za 25 rokov. V ECB majú radosť
08.02.2018 V ECB musia mať ohromnú radosť. Najväčším nemeckým odborom IG Metall, ktoré pôsobia v hutníckom a čiastočne aj v strojárskom sektore, sa podarilo vyjednať od apríla medziročný rast miezd o 4,3%. V grafe síce aktuálny rast miezd ešte nie je, len požiadavky odborov, je však z neho očividné, že sa jedná o najrýchlejší rast miezd od roku 1992. Keby odborom išlo len o mzdy, možno by ešte vyjednali aj viac, pretože sa im okrem toho podarilo skrátiť pracovný týždeň na 28 hodín. Silná ekonomika a nedostatok pracovníkov teda tlačí nahor mzdy, tak ako si to želá ECB. Ďalším krokom by mala byť podľa ECB vyššia inflácia, ktorá je hlboko pod jej cieľom. Tá by mala byť dielom silnejšej spotreby v dôsledku rýchlejšieho rastu miezd. Uvidíme, či sa to podarí (@Fmirw):
Související klíčová slova:
Střední Evropa | Čekací doba | Retonkil | Dynamický růst | Realitní trh | Euro k americkému dolaru | Růst zisků | Tržní ceny bytů | Jak fungují akcie | Zásoby zemního plynu | Největší producenti ropy | Sektor komerčních nemovitostí | Dělení (split) | Vývoj na kapitálových trzích | Dlouhé pozice | Nákupy zlata centrálními bankami | Ozvěny trhu | Války | Lithium | Vývoj | Obchodní platformy | Češi | Data z trhu práce | Forexové signály | Trh nemovitostí | Start-up Rubrik | Minas Gerais | Globální růst | InstaForex | Ceny bytů | Brent Crude Oil | Jana Steckerová | Česká ekonomika letos | Daně z nemovitosti | Objemy ropy | Zdražovat | Analýza akcie | DPH | Průměrná míra nezaměstnanosti | EUR | Bundesbank | Standard & Poor's | Infografika | Nedostatek čipů | Kalifornie | Oživení cen | Bull run | Surová ropa | Automobilový sektor | Cable | Itálie | Meta Trader 4 | Obchodování v New Yorku | Stoxx | Okénko finančního trhu | Vývoj ceny zlata | Akcie firmy | Texas | New York - Nymex | Finanční aktiva | Archer Daniels Midland (ADM.US) | Očekávání | Korelace | Evropské centrální banky | Nikl | JAR | CMC Markets | Souhrnný indikátor | Chile | Pozitivní nálada | Index podnikatelské nálady ISM | Skupina těžařů | Cena hypoték | Kvartální výsledky | Podnikání společnosti | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Pro investory | Institut API | Cena bitcoinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Hurikán | Trh práce | PMI v eurozóně | Evropská komise | Masivní propouštění | P/B | Crypto | Investice | Britská centrální banka | Počáteční marže | Společnost Equinor | MAERSKA.DK | Rozvolnění | Saldo běžného účtu | MACD | Káva Arabica | Potenciál | Nízké sazby | TPCA | Support | Nové technologie | PAAS | Mezinárodní ratingová agentura | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Hospodářský růst eurozóny | Frankfurt | Cyklus zvyšování sazeb | Škoda Auto | Hluboká recese | ADP report | Ifo | Webinář | Nákupní centra | Invaze na Ukrajinu | Chování | Prognózy | Britská libra | NYSE | Intervence | IHNED | Nižší sazby | Kurz ropy | Ceny kakaa | Tržby v maloobchodě | LYNX Trading | Majitel | Experti | Počáteční zisky | Diverzifikace | Futures kontrakt | Rekord | Raiffeisenbank | Bitcoiny | Akcie prodat | Pokles cen energií | Průměrný výnos | Oživení ekonomiky | Stop-Loss | Evropské měny | Zpráva z akciového trhu | Inflační výhled | Administrativa prezidenta | Společnost Apple | Akcie Lululemon | Uvolňování měnové politiky | Oxford Economics | Obchodní seance | Investiční strategie | EUR/USD | Ceny bydlení | Markets | Akcie na trzích | Nezaměstnanost v Česku | Morgan Stanley | Spotřebitelé | Projekce | Český průmysl | Neckline | Období poklesu | Výhled Fidelity International | Současná cena | Indexové fondy | COT report | Price Action | Akcie společnosti | Chování trhu | Geopolitické napětí | Výnosnost | Donald Trump dnes | Aktuální vývoj | Cena pšenice | Rostoucí výnosy | Spotřebitelské inflace | Lagardeová | Průměrné mzdy | Vlna pandemie | Investing | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Fortuna | Cenné papíry | Výnos | Odliv kapitálu | Rosněfť | Asijské akcie | Medvědí výhled | Exchange | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Delta | First Citizens | Likvidita na trhu | Vzdělávání | Šéf Fedu | Soukromá spotřeba | Akcie těžařů | Růst sazeb | Zkrocení inflace | Výnosová křivka | Index DOW | Úspěšný trader | Producenti ropy | Miliardy dolarů | Ukazatel | Zákaz vývozu | ČEZ | Londýn | Státní dluh | Jeden dolar | Ekonomové | MAE | Akcie roku 2020 | Graf zlata | Kontrakty | Důvěra v ekonomiku | Qualcomm (QCOM) | Obnovení rovnováhy na trhu | Hrubý provozní zisk | Ferrari | Virgin Galactic akcie | Praxe | Jednání OPEC+ | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Americká technologická společnost | Dividendy | Ruský ministr energetiky | JPY | Akcie Palo Alto Networks | Investovat do akcií | AUDUSD | Ropný trend | Počet živě narozených | Dolar dnes | IPO | Odhad HDP | Školení Finmex | Brent | CEO | Ekonomický sentiment | Společnost Crédit Agricole | Jaguar Land Rover | Peníze | Infekce Covid | WACC | M&M Reality | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Stimul | Průmyslové zakázky | Plány | Americká lehká ropa WTI | Obavy z inflace | Škoda | Odlesňování | Certifikáty | Nitesh Shah | Rozhovor | Velký kapitál | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Výhled poptávky | MiFID II | Služby | Cena americké ropy | Dnešní obchodování | ALUMINIUM | Možnost diverzifikace | Výsledný zisk | Tržní ekonomiky | Čerpání peněz | Ekonomické výhledy | Běžný účet platební bilance | Pokles ceny ropy | Měny | Barel ropy | Saxo Bank | Export | Americký Fed | Globální hospodářský růst | Tuzemská ekonomika | Přebytek ropy | Zpravodajství | Palladium | Micron | Zájem obchodníků | Tipy na zajímavé akcie | Bezpečný přístav | Varianta koronaviru | Strach | Ropa WTI | Bankovní rada ČNB | Vít Hradil | Burza | Omega | Developeři | Bankovní domy | Komoditní | USD | ZEW index | Oživení čínské ekonomiky | Pozornost investorů | Burzy | USD/EUR | Cenové tlaky | Ceny elektřiny | Komoditní trh | Americký prezident Joe Biden | Vývoj ceny ropy | Finanční trh | Medvědí signál | Nižší poptávka | Investiční příležitost | Broker | Meta Trader | Poradenská společnost | Proražení | Cash flow | Forex strategy | Jak na obchodování | FX Update | Ekonomické zotavení | Míra nezaměstnanosti v české ekonomice | BMI Research | HUF | Vládní opatření | Agentura Fitch | Akcie Novavax | AI | Ropná zařízení | Nervozita | Trh s ropou | The Washington Post | Performance | Ekonomická aktivita | Regulace | Reálné ekonomiky | Bulharsko | Schodek rozpočtu | Index technologického trhu Nasdaq Composite | USD/oz | NIKKEI Index | Měnový fond | Exekuce | Boeing | Apple | Hodnocení současné situace | Cenné kovy | Vybírání zisků | Graf indexu | Kurz USDCAD | Tovární objednávky | Fitch Ratings | Rostoucí ceny energií | PVM Oil Associates | Zvyšování těžby | Malta | Kapitálový trh | Zvýšení sazeb | EUR/CZK | Nárůst ceny | Johan Sverdrup | Bezpečné přístavy | Oživení trhu | Měnový pár EUR/USD | HDP eurozóny | Akcie Tesla (TSLA) | Tyche Capital Advisors | Unie | Posílení | Aktuální cena ropy brent | Nominální hodnota | Model Y | Vzdělání | Představitelé Fedu | Evropa | Inflační cíl | Fincentrum | 1 milion | Pro tradery | Rozdávání peněz | Bezprecedentní propad | Akcie společnosti Intel | Podpůrné programy | Izraelský premiér | Akcie Tesla | Nové mutace | Mezibankovní | Zasedání Fedu | Dlouhodobý graf ceny ropy | Rekordní zisk | Makrodata | Hlavní manažer | Hospodářské výsledky | Investoři | Sója | Tržní reakce | Podnikové dluhopisy | Fidelity | HB Index | AMD | Nejistoty | Největší světové ekonomiky | Inflační čísla | Americké ekonomiky | Výnosy z amerických dluhopisů | Index PPI | Aktuální kurzy | Kovy vzácných zemin | Uvolnění rezerv | Jeff Bezos | Jádrový index | Prezident ECB | Technologičtí giganti | Globální akciové trhy | Kapitál | ADM.US | FXstreet.cz | Regulace ceny | Airbnb | Obchodní platforma | Vývoj sazeb | Hugo | Obchodní deník | Zápis z posledního zasedání | Pracovní místa | Current Ratio | Globální ekonomiky | Zisková marže | Cíl ČNB | Rijád | Wheaton Precious Metals | Britské libry | WallStreetBets | Německé HDP | Evropské PMI | HDP v EU | Vývoj ceny ropy Brent | Jak investovat do komodit | Petr Plecháč | Poptávka po stříbře | Americká ropa WTI | Vývoj dolarového indexu | Qualcomm | Trh s nemovitostmi | Výzkumy | Jestřábí komentáře | Provozní marže | Zisk | Německý DAX | Důvěra domácností | GBP/EUR | Total | Home office | Bank of England | Evropské ekonomiky | Náklady financování | BP | Patria | Cenový skok | Vládní výdaje | Stellantis | Bohatý | Růst německé ekonomiky | Split | Trump dnes | Béžová kniha | Rizikové měny | CZK | CFD kontrakty | Energie | Hypotéky v ČR | World Gold Council | Úvěrové krize | Akcionáři | CashFlow | Emoce | Širší index S&P 500 | Demokraté | S&P | Brusel | Dodávky na trh | Cenové úrovně | AP Moller-Maersk | Burzovní průvodce | Myšlení | NFP | Koruna | Aktuální obchodní příležitosti | Dezinflace | Globální investoři | Úroková sazba | De Stoop | Inflace v eurozóně | Rivan Automotive | Dovoz | Deflace | Nikkei | Nejbohatší | Model 3 | Meta | Portfolio | Investiční banka | Zahraniční investoři | Investovat | Ruský rubl | Válka na Ukrajině | Zadlužení | Spekulativní investoři | Praha | Růst dolaru | Berkshire Hathaway | Dubnová čísla | Bilion eur | The New York Times | Investiční centrum | Napětí mezi USA a Čínou | Dopady koronavirové krize | Investing.com | Dubnová inflace v eurozóně | Obchodní příležitost | Recyklace | Narušení dodávek | ForexLive | Strach z koronaviru | Inteligentní investor | Kevin Tran Nguyen | Rizikovost | Konopné akcie | Stimulační opatření | Veřejný sektor | Index cen domů | ZEW | Investment | Obrat trendu | Dnešní data | Cena mědi | Firemní zisky | Inflace v Polsku | Výsledky | Rare Earths Norway | Tiff Macklem | Premiér Benjamin Netanjahu | Index výrobních cen | Zvyšování mezd | Statista | Fenomén | RIC | Sazby | Inflační tlaky | Ekonomické oživení | Soukromé banky | ProCent | Minulá výkonnost | Analytik | Ropné zásoby | Mezinárodní agentura pro energii | Cena ropy WTI | Bank of America | Dnes ČNB | Ekonomický kalendář | Fundamentální analýza | Dovoz ropy | Výroční zpráva | Retracement | Finanční instituce | Americký index | Ayers Alliance | TIM | Střední cena | Eurostat | Prezident | CAC 40 | Extrémní nárůst | Silný dolar | Fundamentální zprávy | OPEC+ | Index CPI | Rodinné domy | Aktuální cena ropy | BHS | Stavebnictví | Tržní úrokové sazby | Vývoj akcií | S/R hladiny | Ropné společnosti | Hodnota černého zlata | Objem | Jak můžete investovat do ropy? | Sladká ropa | Boj s inflací | Graf vývoje | Tržní kapitalizace | České banky | Vývoj měnového páru | Forex software | Týdenní pivotní body | Propuštění | Swing | Propouštění zaměstnanců | Aktivity v Rusku | Předpověď | Přehled | Růst cen zlata | Tržní podíl | Equinor | Akciové trhy ve Spojených státech | Program Antivirus | Firmy | Ukazatel Běžné likvidity | Odhad inflace | Hlavní úroková sazba | Otevření Číny | Důchod | Snížit emise | Case-Shiller | Studie | Jednotná evropská měna | Finance | Psychika | Výroba v Británii | EUR/PLN | Zpráva | P/E | Polsko | Kolaps | Nástroj | Ekonomické dopady | Silný růst | Ratingová agentura | Dění na finančních trzích | Válka | Prémie | Tennessee | Zajímavé akcie a ETF | Cenová hladina | Inflace v Česku | David Eim | Investiční horizont | Hypotéky | České PMI | Školení | Janet Yellenová | Aktuální hodnoty měny | Hrubý domácí produkt (HDP) | Akcie Qualcomm | Státní rozpočet | Viceguvernérka | Jackson Hole | Lukáš Kovanda | HUF/EUR | Ropný kartel | USD/PLN | OPEC | Ukrajina | Raketový útok | Jednání FOMC | Bloomberg | Masivní výprodeje | Nová prognóza | Johnson & Johnson | TLTRO3 | Investice do nemovitostí | GBP | Oživení inflace | Graf ropy WTI | Nabídka | Program nákupu dluhopisů | Maloobchod | Měna | Rekordní hodnoty | Optimistická očekávání | S&P Global | Centrální banky | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Logistika | SaxoBank | Nasdaq | LEN | Admiral Markets | Prodej dluhopisů | Trump | FactSet | Dolarové likvidity | Deficit | Dow Jonesův index | Burzovně obchodované produkty | Index Dow Jones Industrial Average | Turecko | Silnější dolar | Zprávy | Akcie v Asii | Obavy z recese | Obchodování v Asii | Drahota | Formace technické analýzy | Státní dluhopisy | Ceny Bitcoinu | Dolary | Dnešní makroekonomické ukazatele | Reálné mzdy | GBPUSD | Ministerstvo práce | Člen bankovní rady | Averze k riziku | Vývoj ceny bitcoinu | Květnový kontrakt | Suezmax | Trigger | Futures | USDCAD | Budoucí vývoj | Instituce | Bydlení | Ceny ropy | Byty | Obchodování ETF | Evropské akcie | Bank of Japan | Hlavní indexy | Listopadová inflace | Chamtivost | Podnikatelská důvěra | Dovoz ukrajinského obilí | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Bezpečné investice | Býčí signál | Propad do chudoby | Předstihové indikátory | Vladimír Dlouhý | Italská vláda | Broker Trust | Americké akcie | Mexiko | Cena ropy brent | BBC | Vyhlídky | Obchodujte ropu | Dopad pandemie | MetaTrader | Ex-dividend | CZ | Earnings | Kongres | Prodeje dluhopisů | Denní rozpětí | Virgin Galactic | PANW | Průraz | Akcie Amazonu | Evropská ekonomika | Zveřejněná data | Výsledky HDP | Obrat velkých německých podniků | Zvýšená volatilita | Guvernér ČNB | Rekordní ceny | Obchodníci s ropou | Megatankery | Trh | Nárůst zásob | Snížení těžby | Komise | Divize | Pandemie nemoci COVID-19 | Technická recese | Úřad pro energetické informace | Vládní podpory | Americké automobilky | Ropné velmoci | České koruny | Opatření proti koronaviru | Audi | Australský dolar | Vývoj ceny akcií Nio | Investování s LYNX | Korekce | LNG | Akcie Pan American Silver (PAAS) | Asociace | Zpřesněný odhad | Buffett | Money management | Vývoj ekonomiky | Finanční služby | Největší ekonomika světa | Výrazný pokles | Česká bankovní asociace | Sázení | Vietnam | Konkurenceschopnost | XTB Research | Kroky centrálních bank | DJIA | Akcie | Globální recese | Francie | Obchodní strategie | Pokles HDP | Repo sazba | Volby v Británii | Plyn | Yahoo | Posílení dolaru | Index volatility | Propad | Index cen průmyslových výrobců | Stock | Tržní nálada | Dopady koronaviru | Televize CNBC | IRS | Sazby ČNB | Obchodní systém | Rating | Sledování obchodovaného objemu | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Agentura S&P | Životní úroveň | Investice do platiny | Polská inflace | SNB | Cena akcií firmy | Trh se stříbrem | Microsoft | Pandemie koronaviru | Příležitosti | Dopad na cenu | Premiér Benjamin | xStation | Asie | Technické analýzy | Exxon Mobil | Hodnota investic | Vládní dluhopisy | Patria Forex | Odliv dividend | Akcie Twitter | Světové ceny ropy | Americká měna | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | HighSky | Kryptoměna | Stanovení ceny | Trendové linie | Long pozice | LYNX webinář | Kurz dolarů | Automobilky | Technické indikátory | Exporty | Národní ekonomická rada vlády | Ropa Brent | Důvěra | Pravděpodobnost | Index Nasdaq | Dividendový výnos | Unce zlata | Bilion | Sázka | Srovnávací základna | Rizikovější aktiva | Investiční rozhodnutí | Obnovitelné zdroje energie | Downtrend | Výsledky společnosti | Měnová politika | Výpadky | Podnikatelé | Nový rekord | CFTC | Graf | CFRA | Výprodej na Wall Street | Úvěrové portfolio | Gazprom | Centrální banka | Technický výhled na trh | Hrubý domácí produkt | Životní prostředí | Ceny komodit | Ropná krize | Archer Daniels Midland | Nejlepší akcie | Běžný účet | Terminál | LYNX | Archer Daniels | Evropská centrální banka | Zvýšení úrokových sazeb | Čistý zisk | Jádrová inflace | Eurodolar | Výnosové křivky | Kovy | Li Auto | Andrew Bailey | Tým InstaForex | Nakupovat státní dluhopisy | Zpomalení ekonomiky | Fed | Bilance | Výhled pro Evropu | Nová auta | Axios | Oficiální úroková sazba | Oceňování majetku | Zpracovatelský sektor | Americká centrální banka | Prodeje rodinných domů | Automobil | SaxoTraderGO | Cena severomořské ropy | API | Krize eurozóny | Další růst | Index Nikkei | Odchod z EU | Turbo certifikáty | ČSOB Data Watch | Růst eurozóny | Hrubý provozní zisk EBITDA | Vyšší inflace | Kontrakt na WTI | Aktuální prognóza | Zdroje Bloombergu | Nadbytek ropy | Investovat v roce 2020 | Reuters | Přebytek zahraničního obchodu | Spekulativní investice | Silný kurz dolaru | Blog | Londýnská burza | Sinopec | QCOM | Brexit | Chevron | Donald Trump | Rubrik | Depozitní sazba | Výstupy | Analýzy | Umělá inteligence | Krize v Řecku | Rolování | Otevření ekonomiky | Palo Alto | Rekordní maximum | Zásoby ropy ve Spojených státech | Cena Brentu | Poklesy HDP | Počet pracovních míst | Cena ropy na světových trzích | Utahování měnové politiky | Propad ropy | Deficit veřejných financí | EURUSD | Akcie v USA | Automobilový trh | Česká měna | Vir | Learn forex | Commodity index | Slabé výsledky | Fond kvalifikovaných investorů | VisualCapitalist | Rekordní růst | Slabé euro | Rezidenční nemovitosti | Příkaz | Data z amerického trhu práce | Obchodování | PwC | Rychlý růst | Americký dolar dnes | Zemní plyn | Armageddon | Kakao | Český hrubý domácí produkt | Předseda | Fiskální stimul | Evropské banky | Sazby beze změny | Nigérie | Libra | Koronavirová krize | Investovaný kapitál | Britové | Druhy ropy | CFD | Rekordní inflace | Český trh práce | Nová data | Zasedání Bank of Canada | Cena akcie | Know-how | Silnější support | Evropská měna | Medián | Covidová krize | Financovat | Akciový index | Trumpova administrativa | Řecko | Kurz EUR/CZK | Finanční instrumenty | Aktuální cena | FDIC | ING | Currency | Míra | Hospodaření státu | Hedgeové fondy | Bankéři z Fedu | Reálný účet | Úroky | Makroekonomický kalendář | Plodiny | Trojité dno | Euro STOXX | Ranní nadhoz | Očekávání analytiků | Denní graf akcie | Investiční banky | Obchody | Vice | Finanční rizika | Předstihové ukazatele | Úroda | Řetězec | J&J | Měnový trh | Silný trh | Průmyslová výroba v ČR | Dluhopisy | Růst ekonomiky eurozóny | Akcie dnes | Káva | Aktuální cena dolaru | Příkaz Stop | NIESR | Zápis z posledního zasedání Fedu | Izrael | Ceny akcií | Ceny akcií NIO | Forex spread | Zájem o hypotéky | Japonsko | S&P500 | Klesající trend | Analytici Citi | Čínská ekonomika | Ceny | Prudký pokles | Technologie | CHF | Japonská vláda | Finální odhad | ČNB | Hladiny podpory | Evropská unie | Těžba ropy | Parlamentní volby | Akcie Microsoft | Jiří Rusnok | MT4 | Fundamentální informace | Zahraniční obchod | Pokles | Contango | Platební bilance | Snížení těžby ropy | Spot | Pokles zásob | Oslabování akcií | E-mini | Výběr zisků | Ztrátové pozice | ARM Holdings | Bund | ex | Makroekonomická situace | Surové ropy | Vývoj akciového indexu | Carry trade | Pozornost | Příliv kapitálu | Změny sazeb | Štěpení akcií | Tržní ceny | Finance Group | Země EU | Caprock Risk Management | Rumunsko | Druhá největší kryptoměna | Růst české ekonomiky | Znalost | Jan Vejmělek | Prognóza ČNB | Aleš Michl | Technologické firmy | Růst tržeb | Vývoj dolaru | Index ISM | Tržní očekávání | VaR | Bukele | Americká ekonomika | NVDA | Nová mutace koronaviru | Michal Valentík | Podpora | Obchodník | Akcie Apple | Směnný kurz | Akcie týdne | Invest | PVM | Americká společnost | COVID-19 | Ceny futures kontraktů | Economic | Finanční krize | Pokles ceny | Společnost XTB | Leasing | ROE | BHS Timur Barotov | Partners | Index cen | Kancelářské nemovitosti | Čínská vláda | EBIT | Daně | ECB | Natixis | Tým Admiral Markets | Nejistota | Lídři | Plný úvazek | Standard & Poor's (S&P) | OECD | Portfólia | Pivot | Pokles cen ropy | České HDP | Dnešní fundamenty | Trading Station | Světová cena | Fundamentální pohled | Obchodování binarní opce | Pozitivní sentiment | Dividendové výnosy | Český veřejný dluh | Jaguar | Dlouhodobí investoři | Centrum | Vývoj ceny ropy WTI | Cykly | Řecká krize | Zisky | Měny&Sazby | E-commerce | Zájem o akcie | Byznys | BNP Paribas | Prezident Trump | Drahý kov | Těžaři | Americká data | Rally na akciích | Globální ekonomika | Nvidia | Akcie firmy Rubrik | Stříbrné mince | Provozovatel tankerů Euronav | Nejprudší pokles | Oklahoma | Boris Johnson | Fluktuace | Růst výnosů | Řízení rizika | Podniky | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Devizové trhy | Toyota | Ratingové agentury | EUR Index | Cena zlata | Marže | HSBC | Pullback | Zvýšení ceny | USA inflace | Komodita | Organizace zemí vyvážejících ropu | Trinity Bank | Kapitálové trhy | Breakout | Pojištění vkladů | Růst cen | Signál na akcie | Rozvolnění restrikcí | Momentum | Provozní zisk EBITDA | Referendum | Technický pohled a výhled | RSI | Exxon | Dnes na trzích | Útok na Ukrajinu | Financování | Polská ekonomika | ČSÚ | Jednání OPEC | Index DAX | Bitcoin City | Americký vládní Úřad pro energetické informace | JDE | Výrobce čipů | Makroekonomické ukazatele | Německý index DAX | Stres | Generali Investments | Výhled poptávky po ropě | Automobilový průmysl | Obchodovat forex | Obchodování na zámořských trzích | Margin | Zasedání americké centrální banky | Hotovost | Americká lehká ropa | Ekonomický a strategický výzkum | Technická rezistence | Prodávající | USDCZK | Zlaté ETF | Severomořská ropa | CARA | Korunové sazby | Oživení poptávky po ropě | Technický pohled | USDJPY | Globální poptávka | Snížení sazeb | Investiční poradenství | Společnosti | Fitch | Maďarský forint | MAG Silver | Wells Fargo | Ceny realit v ČR | Zisk na akcii (EPS) | Vývoj akcií Evergrande | Virus | PBOC | Termínové kontrakty | Prezident Joe Biden | Akcie roku | Těžařská společnost | Dílčí index | Vyšší ceny | Kurz ropy Brent | Opatření proti šíření koronaviru | MetaTrader 4 | ICE | Indikátory | MU.US | HG měď | ERA | Craig Erlam | Nájemné | Řetězec lékáren | Geopolitické faktory | QE | Investice do ropy | ISIN | Louisiana | Recesia | Průměrná mzda | Tradingové webináře zdarma | Mali | Cena | Dnešní čísla | První odhad | Akciové indexy v USA | Pokles trhů | Swap | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | CME | ICT | Spotřebitel | Průmyslová výroba v USA | Česká republika | Hospodářský růst | Prezident Fedu | Tržní sazby | Posílení eura | Společenské změny | Odhodlání | Americký dolar | Kartel OPEC | US100 | Index tokijské burzy | Ekonomika | WTI | Akcie energetických společností | Světová banka | Bod | Miliardy korun | Zemědělci | Přenos | Podmínky na trhu | Kov | RBNZ | Polský zlotý | Odpor | Paládium | BoE Andrew Bailey | Index nákupních manažerů | Pokladniční poukázky | Čína | Odpovědnost | Cena ropy dnes | Nejziskovější | Největší kryptoměna | EU | Papírové zlato | Nord Stream | EMU | Fundamentální ukazatele | Správy majetku | Zpráva Morgan Stanley | Saúdská Arábie | Zpomalení globální ekonomiky | Otevřené obchody | Novozélandský dolar | Očekávané výnosy | Domácnosti | Investování do akcií | Sázet | Španělsko | Silný propad | Výkyvy kurzu koruny | Cena ropy | FTSE | Průměrná hrubá měsíční mzda | Euro Stoxx 600 | Úrokový diferenciál | Inflace | Advanced Micro Devices | NYMEX | Apreciace | Tržní sentiment | Využívání robotů | Zinek | Poptávka po skladování ropy | Využití kapacit | Účet platební bilance | Ranní zpráva z akciového trhu | Situace | Zlato a stříbro | Německý Ifo index | Vzdělávací webináře | Daně z příjmů | Aktuální ceny ropy | Statistické údaje | Twitter | Váš trading | Euro vůči dolaru | Destatis | Krach | Alphabet | Vedení společnosti | Harrisová | Spotová cena | Zkušenosti | Obchodování komodity | Nákup zlata | Nové rekordy | ROCE | Investovat do ropy | Koronavirus | INSEE | USD/CZK | Nákup akcií | Oanda curency | Jednání ECB | Statistiky | Ekonomické recese | Peněžní zásoba | Akcie Palo Alto | Výhled Fidelity | Interpretace | Americké akciové trhy | Světová ekonomika | Arbitráž | Dluhopisové trhy | Zisk společnosti | Diverzifikovat | Ministr zahraničí | Spolkový statistický úřad | FX | Ben Bernanke | Aukce | Optimismus | FCNCA.US | Ekonomiky eurozóny | RUB | Royal Dutch Shell | Finanční systém | Česká ekonomika | NAFTA | Pohonné hmoty v ČR | Stagnace | Kurz | Market | Skupina OPEC | Uložení ropy v tankerech | Intervenční nákupy | IFO index | 256/2004 | Měsíční mzda | Růst mezd | Google | Pokles výnosů | RBRK | CME Group | Close | Status bezpečného přístavu | Grafy | Bilance Fedu | Tržby | Risk Management | Price Futures Group | Obchodování ropy | Ceny pšenice | Cenový cíl | Rizikovost investice | WPIC | Pandemie nemoci | Nižší růst | Aktivum | Investiční plány | Ranní okénko | Propad akcií | Žlutý kov | Důležité fundamenty | EUR/HUF | Investujte | Salvadorský prezident | EUR/RUB | Měď | Úspory | Přehled kurzů | Proinflační | Splatnost | Sweet Crude Oil | Rozvíjející se trhy | Strach z poklesu poptávky | Trh práce v USA | AUD | Průměrný zaměstnanec | Prezident Bukele | Historická minima | Odliv zahraničního kapitálu | Commodity | Breakout Trader | Vysoké ceny | Predikce | Fibo | Analytici | NATGAS | Elektromobily | Cena Facebook akcie | Potenciální riziko pro investory | Dobré zprávy | Úřad práce | Kurz koruny | Citigroup | Dluhy | Mario Draghi | Index VIX | Vysoká inflace | Provozní zisk | Conference Board | Hospodářství | Konsensus | Zpracovatelský průmysl | EV | Cena palladia | TŽ | Zvýšení inflace | Růst cen stříbra | Rada ČNB | Zákonné platidlo | Polovodičové společnosti | US akcie | Stoxx 600 | Hang Seng | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Nízká likvidita | Uzavření továren | Tuzemská inflace | Burzovně obchodované fondy | Vyšší sazby | Kurz eura vůči dolaru | LPL Financial | Snižování úrokových sazeb | Labouristická strana | Trh se zlatem | Investiční poptávka | Intermediate | Konglomerát | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Ceny pohonných hmot v ČR | Poptávka | Expert | Koronavirové krize | Velký růst | Vývoz | Prodeje akcií | Nižší ceny ropy | Světové finanční krize | Týdenní zpráva | Benjamin Netanjahu | Iniciativa | Miliardy eur | Recese | Index strachu | Finanční plán | Bank of Canada | Makro | Globální indexy | FXstreet | Německý ZEW index | Banka Morgan Stanley | CZK/EUR | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Největší propad | Jak obchodovat | Počet nových žádostí o podporu | Burzovní cena | Investiční nemovitosti | Guvernér BoE | Koronavirové pandemie | Štěpán Křeček | Americké burzy | Globální pandemie | Ochrana před inflací | Prodeje existujících domů | Frank | Měnové politiky centrální banky | ETN | Prudký propad | Měnové páry | Kapitálové výdaje | Matěj Široký | Nízká cena ropy | Guvernér | Mutace koronaviru | ISM | Inflace v listopadu | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | Bull | Ziskovost | Genscape | Vláda Spojených států | Market sentiment | Vystoupení z EU | Expirace | Trh s elektromobily | Konsenzus | Obchodujte akcie | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Kurz eurodolaru | Ceny energií | Doporučení | Fáze obchodní dohody | Makléřské firmy | Americké indexy | Ruský útok | Washington | Snížení produkce | Ceny potravin | Futures kontrakty | Lenka Kalivodová | Politická nejistota | Rychlý růst mezd | Měnověpolitické zasedání | Býčí trh | REIT | Meziroční míra inflace | Globální trhy | Index důvěry | Japonská ekonomika | Nákupní tlak | Břidlicové ropy | Brent (OIL) | Webináře | Rizika | Eurozóna | Čínský průmysl | Růst čínské ekonomiky | Automotive | Výhledy | Hodnota akcií | Prezident Donald Trump | Vyšší volatilita | Nepříznivé počasí | Silná poptávka | Pracovní síly | Multi-Asset obchodování | Nejnovější zpráva | Intel (INTC) | Svíčkové formace | OSN | Velké technologické firmy | Soud | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | IG | Komunita | Shanghai Composite | Projev šéfa Fedu | Saxo | PMI indexy | Předpovědi | Bondy | Mince | Silicon Valley Bank | Zásoby ropy | Americké volby | Kurz koruny vůči euru | Světové ekonomiky | Benzín | Růst cen nemovitostí | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Cenová válka | Akcie a ETF | Pokles sazeb | Dow Jones Industrial | Arabica | Pokles akcií | USOil | Chamtivost a strach | Odhad letošního růstu | Míra inflace | Antivirus | Fundamentální data | Akcie těžařských společností | Zdražování ropy | Ekonomické údaje | Manufacturing | Bankovní vklady | Sekundární trh | Spotřebitelská důvěra | MMF | Michala Moravcová | Soukromý sektor | Cenový vývoj | Velké riziko | Signály | EBITDA | CBOT | Hrubý národní důchod | Snížení emisí | Nařízení | Cyklus utahování měnové politiky | Ropné akcie | Sazba hypoték | Nemovitostní trh | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | BTC | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Kurz akcie | Vývoj inflace | Hospodářské krize | Oživení poptávky | Mizuho | Riziková aktiva | Severomořská ropa Brent | Martin Gürtler | Transparentnost | Mezinárodní měnový fond | Gold | Managed forex accounts | Angola | Pšenice | Průmysl | Nio akcie | Lehká ropa WTI | Mediální štvanice | Dluhopisový trh | Tržní cena | Napjatá situace | Podnikání | Monetární politika | Tempo růstu | GfK | Index relativní síly | Čisté úrokové výnosy | JPMorgan | SVB | Intel | Gamble | Počasí | Trend is your friend | Bankéři | Ceny suroviny | Nejvyšší růst | ETF | Akciové trhy | Zajímavé akcie | Červnový kontrakt | Měnový výbor Fedu | Silná inflace | Ceny drahých kovů | Spekulanti | Počty nových žádostí o podporu | Snížení volatility | Zlotý | Růst HDP | Situace na trhu | Reporty | APP | Palladiové akcie | Dluhová krize | Wells Fargo & Co. | Ekonomika Spojených států | Investiční výdaje | Spojení | Long | Rally | Silná koruna | Česká národní banka | Bankovní rada | Recese v USA | Komoditní index | Střední třída | Zasedání České národní banky | Globální ekonomický výhled | MT4 Multiterminal | Velikost pozice | Co bude | Intesa Sanpaolo | Osobní příjmy | Aktiva | Africké země | Politici | Obchodníci s měnami | Sentix index | Použití finanční páky | Analýza zlata | Německá inflace | Růst zaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Investiční možnosti | Výnosy z dluhopisů | Jednoduchý klouzavý průměr | Tuzemský průmysl | Business | MIFID | Vladimír Pikora | Drahé kovy | Walgreens Boots Alliance | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Vrcholy | Růst cen akcií | Jednání ČNB | Pokles cen | LPR | Jak obchodovat forex | Investments | Růst ceny | Veřejný dluh | SP500 | Technologická společnost | Vysoké inflace | Ekonomické vyhlídky | Proinflační riziko | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Cena benzínu | ČBA | Program kvantitativního uvolňování | INTC | Season Algo | Obchodování forex | Fiskální politiky | Global Risk Management | Long signál na akcie | Zdravotnictví | Investice do stříbra | MPSV | Firemní data USA | RBI | Klouzavý průměr | Počet akcií | Futures na kávu | MST Marquee | Akcie Tesly | Long signál | Čínské akcie | Riziko ztráty | Cena severomořské ropy Brent | Ministryně financí | Firma | KGHM | Graf ropy | Poptávka po zlatě | Růst firemních zisků | Sentix | Tomáš Holub | Index relativní síly (RSI) | Energy Aspects | MasterCard | Indikátor důvěry | Kurz australského dolaru | Forex account | Trinity | Stratég | Špatné zprávy | FOREX | Zisky firem | Čínský akciový trh | Majetek | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Načasování | Řetězce | Zotavení | USD/JPY | Sentiment | Zrychlení inflace | Spekulace | Forexu | Maďarská centrální banka | Stoxx Europe 600 | Trendový kanál | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Politika | Makléřské zkoušky | Konkurence | Pozornost trhu | Čínský jüan | Barclays | Globální finanční trhy | Ceny ropy Brent | PLN | Kapitalizace | Komoditní stratég | Rentabilita | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Profit-Target | Komunikace | Celková inflace | Ceny průmyslových výrobců | Akciový stratég | Stop-Lossy | Reakce komodit | Dnešní seance | Tier 1 | Novavax | M&M Reality pro Prahu | Strach z inflace | Deutsche Bank | Plány společnosti | Pravidla hry | VLCC | Akcie těžařů stříbra | Indikátory důvěry | Poplatky | Konsolidace | Forint | Výprodej | Obchodní domy | Velká Británie | Evergrande | PLN/EUR | Další vývoj | Durace | Ekonom | Premiér Boris Johnson | Akcie Exxon Mobil | Softwarové firmy | Cena pohonných hmot | Dnešní kalendář | Objemy obchodů | Úrokový výnos | Napětí kolem Ukrajiny | Trader | Mohammed Barkindo | Indie | Zveřejnění hospodářských výsledků | Zasedání amerického Fedu | Nákupy | Očekávání trhu | Technologické akcie | Měnové politiky | Dnešní cena ropy | Cenový graf | Vnímání | Oregon | Akciové indexy | Index volatility VIX | HighSky Brokers | Koncern Volkswagen | Jiří Feix | Nálada na trhu | Výprodej akcií | Pivotní body | Hospodářská recese | Pohyb ceny | Zpomalení světové ekonomiky | Historická maxima | Ekonomická data | Elektřina | CBS | WTO | Cena kávy | Futures trading software | Janet Yellen | Zlevnění ropy | Invaze | Commerzbank | Britská firma | Zhodnocení | Euro | Omezení těžby | Ministr energetiky | Ceny zlata | Poptávka po čipech | Výhled | Timeframe | Jan Kovalovský | Josh Gilbert | Devizový trh | Dividenda | Auta | Komerční banky | Americké ministerstvo | Timur Barotov | Americký trh práce | Obchodní účet | Cloudové služby | Obchodní analýza | Binární opce | Deriváty | Kurzy měn | Embargo | Economist | Debata | Obchodní dohody | Úspěch | Propouštění | Prezident Nayib Bukele | Zvyšování úrokových sazeb | Zaměstnanci | Komoditní index DJ-USB | Bankovní krize | Medvědi | Finanční trhy | Redukce | Statistický úřad | Aktuální situace | Nízké ceny ropy | Pandemie covidu-19 | Naše prognóza | Poptávka investorů | Američtí těžaři | Dobrý výsledek | Cenové rozpětí | Expanze | Klesající úrokové sazby | Volkswagen | Růst cen energií | General Motors | Fondy | Comfort Finance | Tony Sycamore | Komoditní trhy | Situace v Číně | Austrálie | Kukuřice | HDP Číny | Německé ekonomiky | DAX | Obchodní hodiny forex | Jiří Mazur | Financial Times | Investiční soutěž | Klid | Risk | Dopady pandemie covidu-19 | USD za barel | Poslanecká sněmovna | Nikkei 225 | Burze | Spread | Obavy investorů | Společnost Intel | Výnosy státních dluhopisů | Vývoj měnového páru EUR/USD | New York | Tradingové webináře | Emisní povolenky | Yield | Realitní bubliny | Video | Spready | Velkoobchodní tržby | Lehman Brothers | Linie podpory | Dodávky ropy | Školení Finmex academy | Akcie SSR Mining | Protipandemická opatření | Luxusní zboží | Problémy | Zpomalení růstu | Zpřesněná data | Situace na trzích | Omezení produkce | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Eskalace napětí | Zpětný odkup akcií | Světový trh s ropou | Exotické měny | EURCHF | Celkový výsledek | G20 | Cíle | Období krize | Investiční společnosti | Participace | Pokles poptávky | Členské státy | Erste | Prezidentské volby | Dollar | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Bilance rozpočtu | Nezaměstnanost | Dolarový index | Vývoj ceny stříbra | Akciové trhy v USA | Výplata | Americké výnosy | Recese ekonomiky | Ropa | Turbulence na finančních trzích | Rezervy | Graf ceny ropy | Semináře | Provozní náklady | Kalendář ekonomických událostí | Americká inflace | Rozvoj | Klouzavé průměry | Cenová bublina | Akcie Boeing | Výdaje | Bloomberg Commodity Index | Goldman Sachs Group | Likvidní | Obchodování s CFD | Capital Economics | Cena americké ropy WTI | Dlouhá pozice | Transakce | Dolar | B.1.1.529 | Akcie Deutsche Bank | Facebook | Obchodní jednání | Sankce | Osobní výdaje | Pin Bar | Obchody a nákupní centra | Snížení úrokových sazeb | Royal Dutch Shell (RDSA) | Růst cen potravin | Sezónnost | Růst nezaměstnanosti | Lululemon | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Irsko | Rozjednané prodeje domů | Ibotta | Dobrá investice | Cena surové ropy | Výprodeje | Japonský ministr financí | Hospodářské výsledky společnosti | Spotřeba domácností | Helicopter money | NZDUSD | Slabší dolar | Mzda | DE30 | USDX | Dotcom | Zero Covid | Dodávky plynu | Finanční sektor | Daňové příjmy | Oslabení eura | Zemětřesení v Turecku | Ropa dnes | Silný pokles | Trader Workstation | Základní sazba | Uvolnění měnové politiky | Situace na trhu s ropou | Forex simulator | Futures trading | MSCI | Karanténní opatření | M2 | Thomson Reuters | Cena barelu ropy | Cushing | Provozovatel tankerů | Walgreens | Ceny realit | SEB | Výpadky v dodávkách čipů | Opatření na podporu ekonomiky | LME | Hugo De Stoop | Růstové vyhlídky | Data z Německa | Dvojité dno | Dlužníci | Globální poptávka po ropě | Regionální měny | Daniel Münich | JP Morgan | Klíčová rezistence | Bollingerova pásma | Investování do zlata | Patria.cz | Obchod | ABN Amro | Pravděpodobnost recese | EIA | Mt. Gox | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | NEST | Rusko | Čínský výrobce | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Měnový výbor | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Iracionální | Akcionář | Úsilí | Miliardy USD | Snižování daní | Poradce | Stav českého průmyslu | Obchodní den | Další růst sazeb | Ole Hansen | Oslabení | Spojené státy | Makroekonomické události | Evropské méně | Zkušenost | Signál | Ekonomický výhled | Samsung | Írán | Zdražování | CMC | Pozemky | EPS | Likvidita trhu | Pips | ADP | Lite Forex | Kupní síla | FOMC | Povětrnostní podmínky | Úbytek | Termínový kontrakt | Ropy | Purple Trading | Rozdílové smlouvy | Zkušenost s obchodováním | Úspěšné obchodování | Objem investic | Akciové futures | Makroekonomická data | Platforma | Singapur | Pohonné hmoty | Míra úspor | Devizové rezervy | Obiloviny | Forex trader | Guvernér české národní banky | Zisk EBITDA | Společnost | Důchody | Sázky | Obchodujte | Investoři a obchodníci | Komerční banka | Radomír Jáč | Ukončení války | Transakční náklady | Futures broker | Fondy kvalifikovaných investorů | Generální ředitel | SEC | Očekávaná inflace | BMW | Cena akcií | Radim Maštalíř | Silné euro | Peter Markovič | Inflace v Německu | Volatilita trhů | Úvěrový rating | EBITDA firmy | Geopolitika | Volatilita | Zásobníky | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Země OPEC | Ropný trh | Společná evropská měna | Nálada | Střední podniky | Společnost Rubrik | Umělé inteligence | Obchodník s cennými papíry | List The New York Times | Eura | Stimuly | Nízká nezaměstnanost | Nizozemsko | Bankovní systém | ACT | Organizace | Česká inflace | Managed forex account | Brazílie | Obilí | Ceny stavebních prací | Gap | Ceny pohonných hmot | Celkové příjmy | Nemovitosti v ČR | Services | Ken Veksler | VIX | Hypoindex | Banky | Epidemie koronaviru | Růst | Index Dow Jones Industrial | Akciový trh | Polská centrální banka | Silné momentum | 3М | Materiály | AP Moller-Maersk (MAERSKA.DK) | Výhled pro zlato | Příjmy | Stratég Saxo Bank | Průmyslová produkce v eurozóně | Nejlepší palladiové akcie | Finanční situace | Světoví těžaři | Volvo | Investujte zodpovědně | Zajištění | Propad poptávky | Význam trendů | Členové OPEC | Politické riziko | Silicon Valley | Šéfka Fedu | Ekonomický rozvoj | Propad cen ropy | Zprávy z krypto průmyslu | Obchodní bilance | Pandemie | Index | Wall Street Journal | Schodek | Praktické tipy | Bankovní sektor | Lockdown | Sebevědomí | Poradce premiéra | Nálada podnikatelů | Cena stříbra | Čínský trh | Fundament | Kryptoměnová burza | Bohatství | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Měnový pár | WP | Ceny nemovitostí | Konsolidační balíček | BHS Real Estate Fund | Tuzemská měna | ISM index | Gepard Finance | Index Fedu | Hodnoty P/B | Čokoláda | Jeff Burnstein | Kávovníky | Japonský index Nikkei | Obchodování na burze demo | Meziroční inflace | Investice do marihuany | Finanční cíle | Analytický tým | Zemědělské suroviny | Problém s nedostatkem čipů | Akcie Micron | Mizuho Securities | HZL | Úrokové výnosy | Jerome Powell | Intradenní obchodník | Odvětví | Highsky.cz | Poradenství | Výkyvy | Dánsko | Volatilní | Stephen Innes | Aktuální kurzy měn | Obchodní příležitosti | Komoditní spready | Přerušení výroby | Provozní výnos | Obligace | Société Générale | Šíření koronavirové nákazy | Německý průmysl | Fresnillo | Dow Jones | Dnešní ekonomický kalendář | Analýza makroindikátorů | Okénko trhu | Vyšetřování | Míra nezaměstnanosti v ČR | Zprávy z krypto | Platinové akcie | Ukazatele | Atraktivní investice | CNY | Ruský útok na Ukrajinu | Program nákupů dluhopisů | Měnové podmínky | Fundamentální výhled | Bankrot | Obchod s akciemi | Prohlášení | Downgrade | Portugalsko | Březnová data | Benchmark | Situace na trhu práce | LULU | Bankovní asociace | Snížení nákladů | Banka | Bankovní rady ČNB | Hecla Mining | Krátkodobá rezistence | Černá labuť | Zisk na akcii | Psychologie | OTC | Prodej státních dluhopisů | FCNCA | Oslabení dolaru | Produkce ropy | Akcie AMD | Hedžové fondy | Covid | Americká administrativa | Nová historická maxima | Česká bankovní asociace (ČBA) | Šok | Celková míra nezaměstnanosti | Mzdy v Česku | Low | Nucená správa | Akcie Retonkil | Fannie Mae | First Citizens BancShares | John Hardy | Hospodaření | Bitcoin jako zákonné platidlo | Analytický tým FXstreet.cz | Astrazeneca | Cena dolaru | Akcie výrobců elektromobilů | Maďarsko | Průmyslníci | Jefferies | First Majestic Silver | Vývoj cen komodit | Výrobní sektor | Vzestupný trend | Agentura IEA | Oslabování eura | Cena kontraktu | Vývoj akcií Tesla | Trading příležitosti | Vzestup zlata | Řízení rizik | Přerušení těžby | NZD/USD | Zlaté slitky | Nord Stream 2 | Carry obchody | Hamburk | Akcie TSLA | Data ČSÚ | Washington Post | Klidný trh | Prodeje aut | Letní období | Data Watch | ExxonMobil | Cenové války | Smart money | Technické ukazatele | Vývoj na devizovém trhu | Trhy | Pokles reálných mezd | Upravený zisk | Federální rezervy | Change | Ekonomický cyklus | New York Times | Poptávka po platině | Technická analýza | Průmyslové kovy | Na burze | Trh s kávou | Agentura Reuters | Přebytek běžného účtu | Christine Lagardeová | Investiční analytik | Cestovní ruch | Resistence | Emerging markets | Obchodování s akciemi | Ekonomické aktivity | Objem vládních stimulů | Procter & Gamble | Analytička | ČSOB | HDP USA | Snižování úroků | Nárůst poptávky | Úrok | Akcie Exxon | Středoevropské měny | Aktuální cena benzínu v USA | Ekonomiky | Obchodovat s akciemi | Černé pondělí | Vývoj ceny akcií | Vývoj technologií | Current ratio | Šíření mutace | Akcie Mastercard | Futures trader | S&P 500 | Sazby hypoték | Nasdaq Composite | Obchodování s dluhopisy | Rekordní maxima | Norsko | Londýnská burza kovů LME | WhatsApp | Údaje o inflaci | Panika | Posilování amerického dolaru | Index spotřebitelských cen | Elon Musk | Vklady | Český nemovitostní trh | Oanda | Americký prezident | cTrader | Kurz EUR | Finmex Academy | Vyšší úrokové sazby | Nová mutace | Nízká inflace | Ministr financí | Index technologického trhu Nasdaq | Ekonom BHS | Britský premiér | EK | Lukáš Lipovský | Problémy v dodavatelských řetězcích | NZD | Zrychlení růstu | Jak se stát lepším investorem | Komoditní měny | Akciové burzy | Aktuální kurz | Munich | Zvýšení těžby | Skupina OPEC+ | mmBtu | Nový Zéland | Manažeři | Kurz dolaru | American oil future | Prohlášení politiků | City | Forex psychologie | Poptávka v Číně | Obchodní systémy forex | Výdaje státního rozpočtu | Poměr cen | Ekonomický růst | Brexit bez dohody | West Texas Intermediate (WTI) | Fincentrum Hypoindex | Trian Partners | Krize | Automobilka | Silné akcie | Management | Nio | XAU/USD | ROIC | Pandemie COVID | Obchodování s deriváty | Denní obchodníci | Pokračování trendu | Čistá úroková marže | Kvantitativní uvolňování | Cenotvorby | Fortuna Silver Mines | Ceny stříbra | High | Negativní dopad | US dollar | UBS | Americký trh | Fundamentální analýza akcie | Údaje | Graf EUR/USD | Slabý dolar | Osobní příjem | Sójové boby | Buy | Základní úrokové sazby ČNB | Obchodníci | Ztráty | Akcie kybernetické bezpečnosti | Čínské sankce | Důvěra investorů | Generali Investments CEE | Suroviny | Snižování cen | Zvýšení dluhového limitu | Kupující | Micron (MU.US) | Shell | Riziko recese | Baker Hughes | Vývoj eura | Konec roku | Euro vůči americkému dolaru | Webináře zdarma | Short | Opačný trend | Eskalace | Uptrend | Převodník měn | Podíl nezaměstnaných | Beta | Investice do zlata | Zvolení Donalda Trumpa | Týdenní pivot | Volná pracovní místa | Vývoj ceny ropy v roce 2020 | Snižování sazeb | Raiffeisenbank a.s. | Důvěra spotřebitelů | Obratové formace | Nová verze koronaviru | Rozpočtový schodek | Salvador | FUS500 | Brokers | Nemovitosti | Stříbro | Odhadovaná cena | Horší časy | Dopady pandemie | Ceny ropy WTI | Trh s platinou | Tesla Inc. | Příliv investorů | Obchodní výhled | Napětí na trzích | Zdroje energie | Apreciace dolaru | Supercyklus | Globální pandemie Covid-19 | Zdražení ropy | DAX (DE30) | Akcie společnosti AP Moller-Maersk | Cukr | Příležitosti na trzích | Odhady HDP | Obchodní model | Velcí hráči | Bob Yawger | Marketingová komunikace | Rizikovost čínských investic | Bossa FX | Uvolňování opatření proti koronaviru | Diverzifikace portfolia | Spotřeby plynu | Graf akcie | Zahraniční forex | Pozitivní komentáře | Výpis z účtu | Zemědělství | Průměrná sazba hypoték | Obchodovat ropu | Kolaps cen ropy | Akcie firem | Hlavní ekonom | JNJ | Pandemická situace | Manažer Finmex Academy | Tesla | Monetární unie | Volatility | Nižší náklady | SK Hynix | Akcie Lufthansa | Co je to ropa? | Aramco | Finanční ztráty | Ztráta | Rozpočet | xStation5 | Investiční soutěže | Kanada | Strategie komodit | Kobalt | Cena kukuřice | Varianty covidu | Vývoj na trhu | Maloobchodní prodeje | SPX | Pozitivní vliv | Švédsko | Aktuální cena zlata | Předseda představenstva | Závazek | Akcie First Citizens | Měkké komodity | Pád dolaru | Instrument | Historie | Hazard | Důsledky koronaviru | Německo | Snížení úrokových sazeb v USA | Czech Fund | Klidné obchodování | Americké trhy | Druhá vlna | Prodeje | Vývoj ceny | Země eurozóny | Český index nákupních manažerů | Ruská centrální banka | Vánoční sezóna | Mitsubishi | Spotřebitelské ceny | Průmyslové podniky | EBITDA marže | NASDAQ 100 | Land Rover | Investování do ropných akcií | Lael Brainardová | Shazování peněz z vrtulníku | Společnost Rare Earths Norway | Investování | Směrnice | Instrumenty | Oživení podnikatelské aktivity | Investiční nástroj | Světové trhy | Nejprodávanější | Bavlna | Kontrakt | Žádosti o podporu | Měnové trhy | Západoafrické země | Xella | COT | Volby | Odhady růstu | MWh | Bilance zahraničního obchodu | Sentiment trhu | Evropské země | Akumulace | Oslabování koruny | Základní úroková sazba | Mzdy | Biden | Šíření koronaviru | Kupci | Bankovní unie | Velké investice | Generovat zisk | Silvercorp Metals | Čínská poptávka | Euronav | MAERSKA | CoinDesk | Hrubá marže | Slovensko | Pozice | Statistika | Podnikání na kapitálovém trhu | CNBC | ETC | Warren Buffett | Globální trh | Zlepšení | Makléř | GBPNZD | Úrokové sazby | Nemovitostní fond | Riziko | Akcie Wheaton Precious Metals | Světová rada pro investice do platiny | Rostoucí úrokové sazby | Futures forex | Nárůst nezaměstnanosti | Ministerstvo financí | Úrokové sazby ČNB | Halliburton | Zahraniční investice | Čínské centrální banky | Cena potravinářské pšenice | Cena za barel ropy | Platina | Norská společnost | Výrobce elektromobilů | OPEC Mohammed Barkindo | EURGBP | Obavy z ekonomického dopadu | Rezistence | Česká vláda | USA | Psychologické úrovně | Obchodování Futures | Poptávky po ropě | Kanadský dolar | JPMorgan Chase | NERV | Freedom Financial Services | USD za tunu | Cena zemního plynu | Ticker | BTC/USD | Největší pokles | IEA | Luxusní segment | Aktuální cena stříbra | Peter Garnry | Koncern | Růst mědi | Riziko pro investory | Návratnost | Odliv vkladů | Vývoj mezd | Pražská burza | Intervenovat | Aktuální cena ropy (graf) | Stabilnější měny | MF | Saudi Aramco | Zajímavé peníze | Výkon | Comfort Finance Group | Ceny kávy | Železná ruda | OTC market | Bytové jednotky | Výnos dluhopisů | HDP v eurozóně | Ministerstvo financí dnes | Freyer Battery | Moller-Maersk | Londýn - ICE | Ocenění | Úroková míra | Akcie Qualcomm (QCOM) | Indikátor | Goldcorp | Výnosy dluhopisů | Hodnota vašich investic | Růst výnosů dluhopisů | Fidelity International | Vyšší výnosy | Rizikový faktor | Výprodeje akcií | Dodavatelské řetězce | American Petroleum Institute (API) | Analytik finančních trhů | Adam Jonas | Nvidia akcie | Americký ministr financí | Petromatrix | Další pokles | Levná ropa | Nejvyšší nezaměstnanost | Převis poptávky | Inflace v USA | WEI | Cena Virgin Galactic akcie | Ceny nových aut | Obchod na burze | Analytik XTB | Kurzarbeit | Emise | Nemovitostní fondy | Firemní data | Lufthansa | Dluhové krize | Fotovoltaika | Facebook akcie | Bid | RBN Energy | SSR Mining | SPCE | Cena American oil future | Měny v regionu | Aktuální technická analýza | Carsten Fritsch | Michael McCarthy | Globální trh s ropou | Práce | Centrální bankéři | Anglo American Platinum | Depozitní sazby | Vliv členů OPEC | Joe Biden | Americký ISM | Více peněz | Vzácné kovy | Poptávka po pohonných hmotách | Technický výhled | Průměrné mzdy v ČR | Prodej | Anglo American | Automatické systémy | Rok 2024 | Euforie | BOSSA | Implikace | Květnový kontrakt na WTI | Americké centrální banky | Nastavení úrokových sazeb | Overnight | Spekulovat | ZINC | Pojišťovny | Všechny akcie | Oznámení | Průmyslová výroba | Cena plynu | Finmex | Průmyslové objednávky | Německý HDP | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Investiční | Průzkum | Managed forex | Berlín | Pozornost finančních trhů | Forex services | Bitcoin | Úvěr | Výkonnost | Globální ceny | Ceny ropy v dolarech | Zasedání Rady guvernérů | Výroba aut | Ústup inflace | Akcie v Evropě | West Texas Intermediate | Daně z příjmů právnických osob | Prognózy na cenu ropy | Zájem investorů | Trade | Práce z domova | Cena Virgin Galactic | Cena komodit | Energetický sektor | Palo Alto Networks | Martin Maršovský | Růst poptávky | Americká banka | WisdomTree | Hospodářské oživení | Budoucnost | LOUDA AUTO | Futures trading system | Investiční atraktivita | Skladování ropy | Zprávy z Řecka | Tempo růstu spotřebitelských cen | Nestabilní situace | Letní měsíce | Opce | Obchodní války mezi USA a Čínou | Dubnová inflace | Investiční příležitosti | Volatilní období | Obchodní války | JBC Energy | Investiční kovy | All Time High | Opatření | BPI | Index S&P 500 | USO | Ekonomická situace | Růst spotřebitelských cen | Česká koruna | Závislost | Obnovitelné zdroje | Úřad pro energetické informace (EIA) | Prodeje domů | Nayib Bukele | Průměrná cena | Cena Facebook | Krypto | Daně z neočekávaných zisků | Nejlepší ropné akcie | Rubl | KO | Štěpán Hájek | HDP | Maersk | Průmyslová výroba v Británii | Celková nabídka | Mzdy v ČR | Cena hypoték v ČR | Restrikce | Maloobchodní tržby | CL | Forex market | AxiCorp | Trh s bydlením | Nižší zisk | Výroba automobilů | Vyšší riziko | TSLA | Členské země kartelu OPEC | Zasedání bankovní rady | Fond | Zlato | Komise v přenesené pravomoci | Dow Jones Industrial Average | Štěpení | Amazon | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Kurzy | CZK/USD | Aktuální graf zlata | Zájem o investiční byty | Trading systém | Ropný kartel OPEC | Šance | Short pozice | Oscilátor | Kurz eura k americkému dolaru | Členské země | Nabídka ropy | Fed Rate Monitor Tool | Nouzový stav | Restrukturalizace | Evropský průmysl | Oddělení forexu | CoreLogic | Slušný zisk | Ether | Inflační očekávání | Podnik | Stavební výroba | Crédit Agricole | Korporátní dluhopisy | BH Securities | Životní styl | USD/CAD | Freight Services International | XTB | Stabilita | Dna | RDSA | Ztráty dolaru | Omikron | Růst ekonomiky | Index PMI | BIS | Obchodování na burze | Americká cla | Pan American Silver | Akcií těžařů | Demo účet | Nezaměstnanost v ČR | Komodity | Investování je rizikové | Japonský Nikkei | Denní graf | Makléřské společnosti | Odkup akcií | Americká centrální banka FED | Hedging | Etoro | Grexit | Emirates NBD | MyFxBook | Miliardy | Investice do komodit | Oanda currency | Španělé | Netflix | Kryptoměny | IMF | Výrobní náklady | Zásoby benzinu | Trading software | Čínské burzy | Objednávky | Investment Banking | Vlastnictví | Velmi volatilní | Trhy v USA | Očkování | GM | Hedgové fondy | Sucha | Cennější než zlato | Trend je tvůj přítel | Čínské akcie dnes | Trading analýza | Annalena Baerbocková | Ropný průmysl | Belgie | Dlouhodobý investor | AUD kurz | Forex accounts | CAD | Výnosy | Objem obchodování | Robusta | Likvidita | ČTK | ČNB dnes | Irák | Novozélandská centrální banka | Investiční byty | Obchodní systémy | Realitní sektor | American Petroleum Institute | Americké akciové indexy | Manažer Finmex | Konkurent | Jak investovat | Vysoké úrokové sazby | Upisovací cena akcií | Snižování nezaměstnanosti | Ocelárny | Powerhouse | IBEX | Uhlí | Objem klesá | Produktivita práce | Důsledky epidemie | Růst průměrné mzdy | Analýza ceny | AUD/USD | Výrobce elektromobilů Tesla | David Vagenknecht | XPeng | ČSOB Data | Růst ceny ropy | Platidlo | Měny zemí G-10 | Investor | Futures brokers | Protiinflační kroky | Nárůst ceny akcií | Kolaps cen | Markit | Analýza | ČR | Nízké úroky | Počet zemřelých | Kvantitativní utahování | Akcie v roce 2020 | Lululemon Athletica | Hike | Intradenní rally | Nakupovat | Americká vláda | Spojené arabské emiráty | Možné riziko | Investiční doporučení | Poptávka po oceli | Ceny mědi | Japonský jen | Aktuální situace v Česku | Medvědí trend | Kurz EURUSD | Trading | Vítězství | Akcie Lululemon Athletica | Robert Novoměstský | Varianta koronaviru omikron | CEE | Fundamenty | MF Global | Wall Street | Strategy Research | Manažeři fondů | Poptávka po ropě | Británie | Počet nezaměstnaných | Nižší úrokové sazby | Míra inflace v USA | Zhodnocování dolaru | Nesoulad | Výraznější pokles | Průlom | Vojtěch Benda | Nákupy zlata | Nepokoje na Blízkém východě | Ruská ekonomika | Silnější americký dolar | Správa
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot