Pracovní trh
Nezaměstnanost ČR 10/2022 – 3,5 %
08.11.2022 „Je až k neuvěření, jak je český pracovní trh stabilní a nenáchylný k otřesům zvenčí. Česká nezaměstnanost je stále jednou z nejnižších v Evropě a zatím ji tolik neovlivňují zvýšené ceny vstupních surovin pro zaměstnavatele. Nyní ale vstupujeme do náročné éry, kdy bude těžké udržet si všechny zaměstnance. Odhaduji, že řada firem začne propouštět na přelomu roku. V konečném důsledku by se počet lidí bez práce mohl příští rok vyšplhat přes 5 procent, což ale pro ekonomiku ani rozpočet není vůbec fatalní. Naopak to vytvoří zdravou konkurenci v boji o pracovní místo.“
FED pokračuje ve zvyšování sazeb, ty by se mohly dostat nad plánovanou úroveň
03.11.2022 Inflace v USA vykázala třetí měsíc po sobě mírné známky poklesu, avšak stále se dle očekávání mohutně nachází nad 2 % inflačním cílem Fedu, což rozhodně není uspokojivé. Americká centrální banka tak včera již počtvrté za sebou zvýšila úrokové sazby o 75 bazických bodů na rozmezí 3,75 % až 4 % ve snaze snížit poptávku po zboží a službách. Na dalším zasedání v prosinci chce Fed zvyšovat mírněji, bude však záležet na vývoji inflace a důležitých makrodatech z trhu práce.
Vztah mezi sazbami a cenami akcií
03.10.2022 Americká centrální banka (Fed) v druhé polovině roku prudce šlape na brzdu. Kromě zvyšování úrokových sazeb také prodává ze své rozvahy vládní dluhopisy a provádí kvantitativní utahování. Obě tyto akce tlačí vzhůru výnosy dluhopisů, které začínají být konkurencí pro akcie, zvyšují požadovanou návratnost akciových investorů, čímž samotné ceny akcií posílají níže.
SKUTEČNĚ ČESKU HROZÍ REALITNÍ BUBLINA, KTERÁ MŮŽE PRASKNOUT?
13.09.2022 Hospodářský vývoj probíhá v cyklech, kdy je ekonomický růst ve společnosti střídán poklesem – a my jsme právě ve fázi, kdy nás po bohatším období čeká vlivem nejrůznějších faktorů opět období recese. Je na tom ale Česká republika skutečně tak zle, jak uvádí některá média? Jakkoli jsou jakékoli predikce v současné době poněkud ošemetné, moje odpověď zní „NE“.
Reuters: Německé ministerstvo hospodářství ve druhém pololetí nevylučuje recesi
13.09.2022 Německá ekonomika se ve druhém pololetí může dostat do stagnace a případně i do recese. Uvádí to zpráva spolkového ministerstva hospodářství, na kterou se odvolává agentura Reuters. Zpráva také zmiňuje rostoucí počet insolvencí.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
31.08.2022 1) Míra inflace v eurozóně v srpnu zdolala další rekord. Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen zrychlilo na 9,1 procenta z červencových 8,9 procenta. Ve svém rychlém odhadu to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat. Za vysokou inflací stojí zejména pokračující prudký růst cen energií. Údaje za celou Evropskou unii předběžný odhad neobsahuje.
Míra nezaměstnanosti v Německu v srpnu vystoupila na 5,6 procenta
31.08.2022 Míra nezaměstnanosti v Německu se v srpnu zvýšila proti předchozímu měsíci o 0,2 procentního bodu na 5,6 procenta. Dnes to na tiskové konferenci oznámila šéfka spolkového úřadu práce Andrea Nahlesová. Poznamenala přitom, že výraznější nárůst nezaměstnanosti způsobily registrace ukrajinských válečných uprchlíků a že německý pracovní trh je i přes současné potíže silný.
Apple představí iPhone 14 📈📱
19.08.2022 Akcie společnosti Apple se od začátku roku obchodují s vyššími zisky než akcie ostatních gigantů Silicon Valley, jako jsou Amazon, Microsoft, Alphabet nebo Meta Platforms. Akcie Apple rostou od doby, kdy společnost představila solidní výsledky za 2. kvartál letošního roku, přičemž poptávka nepolevuje ani při prezentaci nových výrobků. Očekává se, že lepší čtvrtletí pro Apple teprve příjdou. Fanoušci moderních technologií totiž nyní vyhlíží uvedení na trh nového modelu iPhone 14.
Analýza: Český HDP na počátku roku stále nepřekonal předpandemickou úroveň
25.07.2022 Hrubý domácí produkt ČR byl na začátku letošního roku stále pod úrovní konce roku 2019, tedy období před pandemií covidu. Na konci roku 2021 dosahoval 97,8 procenta hodnoty z konce roku 2019. Na předpandemickou úroveň HDP nedostalo deset zemí EU. Horší hospodářské vypořádání s pandemií bylo pouze ve Španělsku, Portugalsku, Itálii a Rakousku, vyplývá z analýzy poradenské skupiny Moore CR.
BREAKING: USD posiluje po pozitivních výsledcích NFP
08.07.2022 Americká ekonomika neočekávaně přidala 372 000 pracovních míst ve srovnání s květnovým navýšením, které činilo 390 000, přičemž trh očekával nárůst o 270 000. Údaje byly v souladu s průměrným měsíčním ziskem z posledních 3 měsíců, který činil 383 000. Nadále to však poukazuje na napjatý pracovní trh. K rapidnímu nárůstu pracovních míst došlo v odvětvích profesních a obchodních služeb, v pohostinství a odvětvím spojených s volným časem a ve zdravotnictví.
BREAKING: Kanadský pracovní trh vykázal smíšená data
08.07.2022 Data z kanadského pracovního trhu za červen. Zveřejněno ve 14:30: Změna zaměstnanosti: Skutečný počet: -43 200; Očekáváno: 23 500; Dřívější údaj: 39 800. Míra nezaměstnanosti: Skutečná: 4,9 %; Očekávaná: 5,1 %; Dřívější: 5,1 %.
Co sledovat příští týden? (17.06.2022)
17.06.2022 Tento týden byl ryze v režii centrálních bank. Fed zvýšil sazby nejvíce za 30 let, Švýcarská národní banka neočekávaně zvýšila sazby, zatímco BoE provedla malý hike ve výši 25 bp. Monetární politika zůstane v pozoru i příští týden, kdy guvernér fedu Powell oznámí pololetní výhled před komisí ve Washingtonu a proběhne taktéž rozhodnutí o sazbách v Turecku. Obchodníci mohou také sledovat evropská PMI data. V nadcházejícím tydnu stojí za sledování Zlato, DE30 a USDTRY.
Na trhu práce k ochlazení zatím nedochází
08.06.2022 Podíl nezaměstnaných osob poklesl v květnu z dubnových 3,3 % na 3,2 %. Klesal počet uchazečů o zaměstnání, ale i volných pracovních míst. Úřad práce tak eviduje nejméně uchazečů od roku 2020, zároveň ale i nejméně otevřených pozic za poslední rok. Výrazněji se v datech zatím neprojevila zhoršující se situace v průmyslu, kdy některé ukazatele varovaly před opatrnějším přístupem v nabírání nových pracovních sil.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 30.05.2022
30.05.2022 Během minulého týdne došlo na burzách k růstu. Volatilita zůstává zvýšená (VIX na 25), ale vidíme pozvolný návrat k normálnějším hodnotám. S&P 500 přerušil 7-týdenní poklesovou šňůru a zpevnil o 6,6 % - jde o nejlepší týdenní výkonnost od listopadu 2020. K euforii z minulého týdne přispěly povzbudivější výsledky některých řetězců supermarketů, lepší makrodata v US, pokles inflačních očekávání a skutečnost, že investoři zredukovali počet hiků, které letos očekávají od Fedu. Roli hrálo i pozicování – docházelo k masivnímu uzavírání short pozic.
Ekonomové: Inflace by mohla klesnout v červenci, bez války už by byla nižší
30.05.2022 Inflace v České republice by podle ekonomů mohla klesnout v červenci. Za květen a červen by se mohla dostat nad 15 procent. Nebýt války na Ukrajině, spotřebitelské ceny by už byly nižší. Na jednociferná čísla se inflace zřejmě dostane až příští rok. Situace by nemusela být výrazně lepší, ani kdyby se v ČR platilo eurem. V boji proti růstu inflace pomůže zvyšování úrokových sazeb, ale vláda by také měla zpomalovat růst mezd. Ekonomičtí experti to včera řekli v diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce.
Jak inflace ohrožuje růst?
24.05.2022 Dnešní výsledky evropských květnových podnikatelských nálad ukážou, do jaké míry začíná vysoká inflace ohrožovat hospodářský růst. Budeme chtít vidět, jak podniky v eurozóně přenášejí vysoké vstupní náklady na své zákazníky a jak na vyšší ceny reaguje poptávka. To je klíčová informace pro centrální bankéře. Pokud tváří v tvář vysoké inflaci bude poptávka sama šlapat výrazně na brzdu, nemusí na ni tak agresivně šlapat centrální banka.
Rozbřesk: Dnešní data napoví, nakolik se inflace 'zakusuje' do evropského růstu
24.05.2022 Dnešní výsledky evropských květnových podnikatelských nálad zveřejněné v 10:00 ukážou, do jaké míry začíná vysoká inflace ohrožovat hospodářský růst. Budeme chtít vidět, jak podniky v eurozóně přenášejí vysoké vstupní náklady na své zákazníky a jak na vyšší ceny reaguje poptávka. To je klíčová informace pro centrální bankéře. Pokud tváří v tvář vysoké inflaci bude poptávka sama šlapat výrazně na brzdu, nemusí na ni tak agresivně šlapat centrální banka. A naopak, pokud uvidíme v ekonomice mzdy dorovnávající inflaci a zrychlování nákupů domácností, které chtějí nakoupit “ještě za levno”, musí být centrální banka ve své reakci agresivnější.
Přehřátý pracovní trh zhoršil náladu
09.05.2022 Americké akcie v pátek zažily turbulentní seanci. Špatné náladě přispěly dobré údaje z trhu práce. Index S&P 500 zamířil k pátému ztrátovému týdnu v řadě. V pátek to nejvíce odnesl technologický index Nasdaq, který přišel o více jak 1 %. Výnosy desetiletých státních dluhopisů přesáhly 3,1 %. Index S&P 500 zaznamenal ke konci minulého týdne nejhorší první čtyři měsíce roku od roku 1939. Základním scénářem zůstává dosahování akciových minim, zatímco výnosových maxim na dluhopisech bude zřejmě teprve dosaženo. Wall Street závěr: Dow Jones -0,3 %; S&P 500 -0,6 %; Nasdaq Composite -1,4 %.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 4.4.2022
04.04.2022 V reakci na ústup ruské armády z předměstí Kyjeva, vyplývají na povrch pravděpodobné válečné zločiny. V reakci na tyto skutečnosti zvažuje EU zpřísnění sankcí. K jednání o sankcích by mělo dojít ve středu. Více se skloňují restrikce na dovoz energetických komodit z Ruska. V praxi bych však zavedení tohoto opatření neočekával.
Forex: Trh zvyšuje sázky na výraznější reakci Fedu
11.02.2022 Dnes bude v Americe zveřejněna únorová důvěra spotřebitelů, která sice nejspíš zůstala poměrně nízko, avšak další měsíce by již měly přinést postupné zlepšení. V regionu se dnes dočkáme maďarské inflace za leden, která může v případě výraznějšího překvapení leccos napovědět i o tuzemském cenovém růstu na začátku roku, který bude zveřejněn příští pondělí. Zajímavé informace ve vztahu k domácí měnové politice by mohlo přinést i dnešní zveřejnění zápisu z poledního měnového jednání bankovní rady ČNB a publikace kompletní zimní Zprávy o měnové politice.
Čekání na akciový odraz
09.02.2022 Investoři by měli mít s akciovým trhem trpělivost. Podle Richarda Bechníka, hlavního analytika Fincentrum & Swiss Life Select, není ještě zdaleka jednoznačně rozhodnuto, zda si sáhl na své dno. „Na potvrzení odrazového trendu si ještě budeme muset počkat. Do budoucna tak můžeme očekávat zvýšenou volatilitu s postupně převažujícím růstovým trendem. Bude to ale vyžadovat trpělivost. Zvlášť důležité je dodržování staré známé pravdy, že by investor měl v době proměnlivého prostředí zvolit spíše pravidelnou investici. Pro tento rok bychom měli volit alespoň pět měsíců,“ doporučuje ve svém komentáři Richard Bechník, hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
📈Americké indexy otevřely smíšeně
28.01.2022 Index US500 a další indexy dnes pozitivně reagovaly na data z USA. Index nákladů na pracovní sílu ukázal jejich zpomalení v Q4 2021. To by mohlo znamenat, že pracovní trh v USA se nasytil, takže inflační tlaky by nemusely být tak vysoké, jak se dosud spekulovalo. A Fed by nemusel zvyšovat sazby tak razantně, jak vyplynulo z posledního zasedání v tomto týdnu.
Ministr: Tempo hospodářského oživení bude v Německu pomalejší, poroste inflace
26.01.2022 Německé hospodářství se bude s následky pandemie nemoci covid-19 potýkat déle, než se předpokládalo. Německá vláda nově pro letošní rok počítá s růstem hrubého domácího produktu (HDP) o 3,6 procenta, zatímco dosud počítala s růstem o 4,1 procenta. Na tiskové konferenci to dnes oznámil ministr hospodářství a ochrany klimatu Robert Habeck. Řekl také, že spotřebitelské ceny by se letos mohly zvýšit o 3,3 procenta a že na cílová dvě procenta se dostanou příští rok. Loni činila míra inflace v Německu 3,1 procenta, což bylo nejvíce od roku 1993.
Krypto talenty jsou na roztrhání. Počty pracovních pozic pro odborníky na kryptoměny se zvýšily během jednoho roku o stovky procent
25.01.2022 Pracovní trh se oficiálně otevřel těm, kteří mají co říci ke kryptoměnám a k blockchainu. Potvrzují to data publikovaná provozovatelem nejznámější profesní sociální platformy LinkedIn, ale i report vydaný společností Bloomberg. Ten dokonce upozorňuje na 615% nárůst počtu pracovních inzerátů souvisejících s blockchainem a kryptoměnami v USA, a to v období od srpna 2020 do srpna 2021.
ILO: Nejistota kolem pandemie a omikronu zpozdí oživení pracovního trhu
17.01.2022 Oživení globálního trhu práce potrvá déle, než se původně předpokládalo, a nezaměstnanost zůstane nad úrovní z doby před pandemií nejméně do roku 2023. Důvodem je nejistota ohledně dalšího vývoje a trvání pandemie. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila Mezinárodní organizace práce (ILO).
Podpoří NFP americký Fed v utahování❓
02.12.2021 V pátek ve 14:30 bude zveřejněn oficiální report z amerického pracovního trhu. Přestože tato data jsou vždy podrobně sledována, tak tentokrát by jejich výsledky mohly mít ještě vyšší váhu než obvykle. Z posledních vyjádření představitelů Fedu je patrné, že by se americká centrální banka mohla rozhodnout utahovat měnovou politiku rychleji, než zveřejnila na svém minulém zasedání. Vývoj na trhu práce je zásadním faktorem, na který se Fed soustředí a může o dalším vývoji měnové politiky rozhodnout.
Inflační světlo na konci tunelu?
18.10.2021 Americká inflace v září mírně vzrostla z 5,2 na 5,4 % a kvůli zdražujícím energiím a nákladům na bydlení zřejmě v následujících měsících žádný výrazný obrat směrem dolů neuvidíme. Přesto je zde několik faktorů, které by měly zabránit neustále rostoucí inflaci a opakování 70. let.
Nobelovu cenu za ekonomii mají David Card, Joshua Angrist a Guido Imbens
11.10.2021 Letošní Nobelovu cenu za ekonomii získali vědci působící ve Spojených státech David Card, Joshua Angrist a Guido Imbens. Američan kanadského původu Card byl oceněn za svůj empirický přínos ekonomii práce, která se snaží pochopit vztah mezi prací a mzdou. Američan Angrist a americký expert nizozemského původu Imbens byli vyznamenáni za metodologický přístup k analýze kauzálních vztahů, kde prokázali, jak jsou přírodní experimenty cenným zdrojem poznání. Oznámila to dnes švédská Královská akademie věd.
Nobelovu cenu za ekonomii získává i muž, na nějž nedají dopustit odboráři a stoupenci imigrace
11.10.2021 Letošní Nobelova cena za ekonomii je nezvykle rozdělena na tři nestejné části. Polovina ceny míří Davidu Cardovi za výzkum v oblasti trhu práce. O zbylou polovinu se pak rovným dílem dělí Joshua Angrist a Guido Imbens za metodologické obohacení analýzy příčinných vztahů.
Shrnutí páteční seance: Akcie v USA oslabily, přispěla k tomu neuspokojivá zpráva o vývoji trhu práce
10.10.2021 Americké akcie v pátek oslabily. Americký pracovní trh vytvořil v září výrazně méně pracovních míst, než se čekalo. Investoři nicméně sázejí na to, že americkou centrální banku (Fed) tato data o americkém trhu práce neodradí a začne ještě tento rok omezovat nákup aktiv, napsala agentura Reuters.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 16.8.2021
16.08.2021 Nový pětiletý plán naznačuje, že regulatorní tlaky zesílí a rozšíří se i do jiných odvětví. Některé firmy na situaci spojenou s regulatorními riziky reagují. Cloud Village, společnost na streamování hudby, odložila plánované IPO na Hong Kongské burze. Investiční banky totiž neregistrovaly dostatečný zájem investorů. S úspěchem se nesetkalo IPO herní společnosti Krafton na burze v Soulu. Za společností stojí skupina Tencent a jednalo se nejobjemnější letošní listing na jihokorejském trhu. Akcie po primárním úpisu ztrácely 20 %. K poklesu přispěl regulatorní zátah čínských autorit proti herním společnostem. Investoři se přesouvají ze sektorů u nichž hrozí regulatorní riziko, např. e-commerce, do těch, které jsou čínskou vládou preferovány – např. polovodiče.
Biden podepsal zákon na podporu konkurenceschopnosti americké ekonomiky
11.07.2021 Americký prezident Joe Biden v pátek podepsal zákon na podporu větší konkurenceschopnosti americké ekonomiky. Vyzval úřady, aby zasahovaly proti nekalým praktikám v oblastech od zemědělství přes léky až po pracovní trh. Po zavedení zákona by se Američanům například měly snížit náklady na internet, vrátit poplatky za zpožděné kufry při létání, snížit ceny některých léků na předpis a podobně. Informují o tom tiskové agentury.
ECB oznámila 2% inflační cíl. Pracovní trh v USA začíná ztrácet na síle
09.07.2021 Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA v minulém týdnu vzrostly na 373 000 oproti 371 000 z předminulého týdne. Trh počítal s poklesem k 350 000. Před vypuknutím pandemie se počty žádosti pohybovaly pod hranicí 200 000. Počet dlouhodobých žádostí o podporu se snížit o 145 000 na 3,34 mil. Trh se však nyní obává, že US pracovní trh začíná ztrácet na síle z první poloviny roku a mohl by nadále čelit těžkostem.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
08.07.2021 1) Investory do akcií asijsko-pacifického regionu dnes znepokojil narůstající počet infekcí covidem-19 v Japonsku, Jižní Koreji i Austrálii. Čínský technologický sektor pak tvrdě zasáhla zpráva o jeho regulaci ze strany tamní vlády, společnosti Tencent, Alibaba či index Hang Seng Tech odepsaly kolem 4 %.
🗓 Dočkáme se od NFP pozitivního překvapení?
01.07.2021 V posledních měsících jsme byli svědky spíše horších dat z amerického trhu práce. Přes postpandemický vzestup ekonomiky se Američanům kvůli různým pobídkám do práce příliš nechtělo. Existují nějaké signály zlepšení situace? Jak se vyvíjejí mzdy, které jsou stěžejní pro odhad dalšího cenového vývoje? A jaký dopad můžeme čekat na trzích?
Ranní okénko - Evropská inflace mírně zpomalila
01.07.2021 Dnešek zahájíme pohledem na tuzemský index nákupních manažerů z výrobního sektoru. Ten se již delší dobu drží na historicky nevídaně vysokých hodnotách, a patrně tomu tak bude i nadále. Kromě pokračující silné poptávky má na tomto svůj podíl i komplikovaná situace v dodavatelských řetězcích, která přispívá k přehřívání sektoru. Po květnových 61,8 bodech tentokrát očekáváme výsledek na úrovni 62,1 a trh je v tomto názoru s námi zajedno. Dále z tuzemska dorazí červnová data o plnění státního rozpočtu. Zde se prakticky jistě dočkáme dalšího rekordního deficitu.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 28.6.2021
28.06.2021 V reakci na opětovný nárůst delších inflačních očekávání se výnosy desetiletých amerických vládních papírů vrátily nad úroveň 1,5 %. O dalším směřování výnosů rozhodne zejména tržní zaceňování blížícího se taperingu a termínu pro prvotní zvýšení sazeb. Trh věří v zahájení procesu redukce nákupů vládních bondů v prosinci. Nicméně v případě významně optimistických makrodat – zejména trh práce a inflace – je ve hře i zářijové zahájení taperingu. Takový scénář by se značnou pravděpodobností vyvolal otřesy na burzách. Proto budou páteční payrolls ostře sledovaným makročíslem s potenciálně výrazným kurzotvorným dopadem na dluhový i akciový trh. Proti citelnému nárůstu dluhopisových výnosů působí robustní nákupy ze strany amerických bank. Vzhledem k silnému zvyšování depozit a pomalému tempu růstu poptávky po úvěrech, lze předpokládat, že zájem zařazovat do svých bilancí vládní papíry u finančních domů přetrvá.
Rozbřesk: Červen ukáže, jak vážně berou centrální banky inflaci. V centru pozornosti je tento týden Fed
14.06.2021 Červen bude měsícem, který ukáže, jak vážně berou různé centrální banky poslední překvapivý nárůst inflace. ECB v uplynulém týdnu jasně dala najevo, že vnímá inflační tlaky spojené s koncem pandemie jako dočasné a nehodlá na ně nijak reagovat. V podobném duchu se nesla i slova šéfa polské NBP - první středoevropské centrální banky, která již v červnu měla zasedání. Útlum nákupů vládních dluhopisů vysvětlil guvernér sezónností v nákupech a zatím odmítá hovořit o obratu v měnové politice.
Pokoří akcie nová maxima?
07.06.2021 Páteční report z amerického trhu práce pomohl akciím. Přírůstek pracovních míst se totiž nadále drží pod očekáváním trhů. To značí, že největší světová ekonomika nemá až tak raketovou únikovou rychlost, aby musel Jerome Powell a jeho tým předčasně šlapat na brzdu a sebrat akciovým trhům tak oblíbené kvantitativní uvolňování (QE), které stále dodává do systému 120 miliard nových dolarů měsíčně. Wall Street se tak paradoxně raduje, že pracovní trh není tak silný.
Rozevírají se české mzdové nůžky, je tu „krize typu písmene K“. Mzdy rostou pomalu, důchodci nebo zdravotníci si ale stěžovat nemohou, zato kuchaři, číšníci nebo recepční pláčou
04.06.2021 Růst mezd v ČR v letošním prvním čtvrtletí zaostal za očekáváním. Průměrná hrubá měsíční mzda totiž stoupla reálně meziročně o rovné jedno procento. Vzhledem k inflaci čítající 2,2 procenta to znamená, že nominálně průměrná mzda přidala 3,2 procenta. Trh přitom předpokládal růst reálné mzdy čítající 1,7 procenta.
Accenture: Trh práce v EU se patrně zotaví pomaleji než národní ekonomiky
26.05.2021 Trh práce v Evropské unii se z dopadů pandemie zřejmě zotaví později než ekonomika sedmadvacítky. Vyplývá to ze studie společnosti Accenture, na kterou dnes upozornila agentura Bloomberg. Loni v regionu zaniklo 3,5 milionu pracovních míst a jejich plnou obnovu pravděpodobně nelze čekat dříve než v roce 2023. To znamená až rok poté, co se hrubý domácí produkt (HDP) poslední z unijních ekonomik vrátí na úroveň před pandemií.
Pandemii navzdory, nezaměstnanost klesá
07.05.2021 Registrovaná míra nezaměstnanosti v Česku podruhé za sebou poklesla a v dubnu tak dosáhla 4,1 %. Počet nezaměstnaných se meziměsíčně snížil o téměř 9 tisíc, zatímco počet volných pracovních míst narostl o 4,5 tisíc. Za tímto vývojem patrně stojí hlavně standardní náběh sezónních prací, který v jarních měsících míru nezaměstnanosti pravidelně snižuje. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku je ovšem patrné zhoršení, když se míra nezaměstnanosti zvýšila o 0,7 procentního bodu a počet lidí bez práce narostl o více než 43 tisíc. Na jedno pracovní místo v Česku aktuálně připadá 0,9 uchazeče.
Česká ekonomika letos jede lépe, než se čekalo. Neskolil ji ani celosvětový výpadek v dodávkách čipů
30.04.2021 V letošním prvním čtvrtletí se tuzemské ekonomice dařilo nad očekávání dobře. Hrubý domácí produkt České republiky klesl meziročně reálně o 2,1 procenta, ačkoli se obecně čekal spíše propad o přibližně tři procenta. Důvodem poklesu je to, že letošní první tři měsíce roku byly dopady pandemie poznamenány zcela, zatímco období ledna až března roku loňského v zásadě jen ze zhruba jedné šestiny. Zmíněný údaj za letošním první kvartál je předběžný a vzhledem k velké míře nejistoty, dané pandemickou situací, se může ještě výrazněji, než je běžné, měnit oběma směry v rámci dalších jeho zpřesnění ze strany ČSÚ. Tudíž je třeba jej brát s větší než obvyklou rezervou. I tak však ale ukazuje na příznivější než předpokládaný vývoj.
Německé hospodářství letos podle vlády poroste rychleji, než se čekalo
27.04.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v letošním roce i přes pokračující pandemii zvýší o 3,5 procenta. Aktualizovaný odhad vlády, který je proti výhledu z ledna o půl procentního bodu vyšší, dnes představil německý ministr hospodářství Peter Altmaier. Řekl také, že v příštím roce vláda očekává růst ekonomiky o 3,6 procenta.
Počet nezaměstnaných klesá. Program Antivirus můžeme ukončit
07.04.2021 „Díky programu Antivirus jsme v průběhu pandemie koronaviru nezaznamenali výrazný růst nezaměstnanosti. Jeho další fungování však již není přínosné, protože brání přechodu zaměstnanců do nových pracovních pozic, které s oživením ekonomiky vznikají,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
31.03.2021 1) Asijské akciové trhy uzavřely dnes převážně v minusu. Posílení hlavním indexům v regionu nedokázaly zajistit ani čínské indexy nákupních manažerů, které ukázaly na pokračující ožívání tamní ekonomiky.
Lidí bez práce v Německu ubylo, míra nezaměstnanosti zůstala na šesti procentech
31.03.2021 Počet lidí bez práce v Německu v březnu podle sezonně přepočtených údajů klesl o 8000 na 2,745 milionu, zatímco míra nezaměstnanosti zůstala na šesti procentech, kde byla i v únoru. Oznámil to dnes spolkový úřad práce. Uzávěry, které vláda zavedla ve snaze zpomalit šíření epidemie, na pracovní trh příliš velký vliv neměly.
Míra nezaměstnanosti v Británii nečekaně klesla na pět procent
23.03.2021 Míra nezaměstnanosti v Británii klesla za tři měsíce do konce ledna navzdory koronavirové krizi na pět procent z 5,1 v posledních třech loňských měsících. Práci tak podle britského statistického úřadu (ONS) hledalo 1,7 milionu lidí. Čekal se přitom nárůst nezaměstnanosti. Přesto v zemi pracovalo o 693.000 lidí méně, než loni v únoru a tedy před tím, než byla zavedena opatření proti šíření pandemie covidu-19.
Únorová nezaměstnanost podle očekávání stagnovala
05.03.2021 Tuzemská míra nezaměstnanosti v únoru setrvala na lednových 4,3 % a oproti prosinci je tak o tři desetiny procentního bodu vyšší. Nicméně nemalou roli v nárůstu za poslední měsíce sehrály sezónní faktory. Po sezónním očištění se míra nezaměstnanosti v únoru meziměsíčně zvýšila pouze nepatrně z 3,89 % na 3,97 %, přičemž v květnu minulého roku byla na 3,82 %. Za posledních deset měsíců se tak očištěná míra nezaměstnanosti pohybuje mezi 3,8 – 4,0 %, zatímco sezónně neočištěná v podstatně širším koridoru mezi 3,6 – 4,3 %.
Ranní okénko - Míra nezaměstnanosti pravděpodobně stagnovala
05.03.2021 Po německých továrních objednávkách, které dle dnes zveřejněného výsledku v únoru vzrostly meziročně o 2,5 % oproti předchozím 6,1 %, je další na řadě tuzemská míra nezaměstnanosti. Český pracovní trh je nadále stabilizován vládními podpůrnými programy, které limitují negativní dopad pandemie. Míra nezaměstnanosti tak narůstá vzhledem k okolnostem pouze pozvolna. Podpora zůstala v platnosti i během února a z šetření mezi nákupními manažery ve zpracovatelském sektoru (PMI) dokonce vyplývá, že přetrvávající tlak na zvyšování objemů výroby vedl firmy k nabírání nových zaměstnanců. Jak ale odhalila lednová data, nesoulad mezi potřebami pracovního trhu a strukturou uchazečů stále přetrvává a s pokračujícími vládními programy lze čekat jeho prohloubení. Dle našeho odhadu míra nezaměstnanosti v únoru stagnovala na 4,3 %, přičemž v prosinci činila 4,0 %.
Bloomberg: Lidé v době pandemie ušetřili 2,9 bilionu USD
03.03.2021 Spotřebitelé v největších ekonomikách světa nashromáždili v době omezení pohybu souvisejícího s pandemií dodatečných 2,9 bilionu dolarů (62,7 bilionu Kč). To je značná hotovost, která vytváří potenciál pro silné oživení z recese způsobené pandemií, uvedla s odvoláním na své výpočty agentura Bloomberg.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 1.3.2021
01.03.2021 Hlavní téma, které rozhodne o dalším směřování trhů, je vývoj výnosů amerických vládních bondů. Desetiletá splatnost se nyní drží na úrovni okolo 1,4 %. Zvýšení souvisí především s citelným nárůstem reálných dluhopisových výnosů. Ty vystřelily až na -0,6 % a poté opět spadly o něco hlouběji do záporu. Současně dochází k propadu inflačních očekávání. Taková konstelace značí obavy, že se investoři navzdory rétorice Jeroma Powella obávají obratu v měnové politice. K růstu výnosů vedly i specifické faktory. Vzhledem k vyšším sazbám výrazně poklesl podíl refinancovaných hypoték a bankám tak vzrostla durace portfolií. Aby tento ukazatel opět stlačily, přistupovaly finanční domy k výprodejům delších vládních obligací. Nárůst výnosů vedl k poklesu cen rizikových aktiv. Cena zlata, která velmi citlivě reaguje na úroveň reálných výnosů, spadla na nejslabší úrovně od června. Výrazně ztrácely technologické tituly, které jsou jako tzv. long duration stocks nejcitlivější na změny dluhopisových sazeb. Očekáváme, že nákupy institucionálních investorů a americké centrální banky nezřízený nárůst výnosů opět utlumí.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 1.2.2021
01.02.2021 Přehnaná aktivita retailových investorů pravděpodobně přetrvá i v následujících dnech. U retailových brokerů dochází k opětovnému uvolnění restrikcí na nákup některých titulů. Znovu tak můžeme být svědky nárůstu volatility na titulech s vysokým short interestem. Nicméně lze očekávat i tvrdší regulaci diskusních fór, jelikož praktiky retailových traderů, kteří jednají ve shodě, připomínají manipulaci s trhem. Shortovat některé přepálené tituly, jako například GME však nedoporučuji. Květnová at the money put opce na akcie GME odpovídá cca na 68 %, ceny akcií!!! To souvisí s obrovskou volatilitou. Pro srovnání stejný kontrakt by v případě Apple vyšel na cca 10 % z ceny akcie. Některé firmy se snaží masivního cenového vzestupu využít a emitují nové akcie. Například American Airlines vydaly nové akcie za 1,1 mld. dolarů
Ranní okénko - Nálada evropských investorů se zlepšuje
12.01.2021 Jedinými dnešními významnějšími makroekonomickými indikátory budou index optimismu mezi americkými malými podniky, jehož prosincové výsledky se dozvíme v poledne, a tamní zpráva o tvorbě pracovních míst. Optimismus amerických podniků se oproti Evropě zotavoval po jarních uzavírkách o něco rychleji, když z jarního minima poblíž 90 bodů průběžně rostl a koncem léta již dohnal prakticky veškeré předchozí ztráty. Podzim se již vydařil méně, když pod tíhou druhé vlny pandemie, která právě na menší podniky dopadá disproporčně silně, počal opět klesat. Jeho další snížení trh vyhlíží i tentokrát, když předpokládá výsledek 100,2 po listopadových 101,4 bodech. I tak by se mělo jednat o hodnotu poblíž pětiletého průměru a pro americkou ekonomiku to tak nevěstí žádnou tragédii. Mírné ochlazení aktivity se očekává i na americkém trhu práce, kde trh předpovídá za listopad 6,4 milionu volných pracovních pozic, tedy o přibližně 250 tisíc méně než v předcházejícím měsíci. Právě pracovní trh je aktuálně největší překážkou amerického ekonomického zotavení, jelikož se na něm od jara vyskytuje nebývale vysoký počet nezaměstnaných a nová místa pro ně vznikají jen pomalu. Zatímco zpracovatelský sektor nemá o poptávku nouzi a v rámci možností se snaží zvyšovat stavy, ve službách nadále pokračuje obtížná situace a významnější nabírání nových pracovníků zde v dohledné době čekat spíše nelze.
Indická ekonomika je kvůli koronaviru poprvé v historii v recesi
27.11.2020 Indická ekonomika je kvůli koronaviru poprvé v historii v recesi. Hrubý domácí produkt (HDP) nejlidnatější demokracie světa ve třetím čtvrtletí meziročně klesl o 7,5 procenta po rekordním propadu o 23,9 procenta v předchozím kvartálu. Hospodářství ale po uvolnění protipandemických opatření ukazuje známky oživení. Uvedl to dnes podle světových agentur indický statistický úřad.
ACI Europe: Dvěma stovkám evropských letišť hrozí insolvence
27.10.2020 Téměř dvěma stům evropských letišť hrozí v následujících měsících insolvence, pokud se letecká doprava pasažérů nezačne na konci roku zotavovat. Uvedla to dnes asociace evropských letišť ACI Europe. Za ohrožené považuje 193 letišť, která k hrubému domácímu produktu (HDP) v Evropě přispěla částkou 12,4 miliardy eur (339,1 miliardy Kč) a která vytvořila 277.000 pracovních míst.
Market Alert: Co očekávat od statistik z amerického trhu práce?
01.10.2020 Americký trh práce zůstává pod drobnohledem. Ekonomika se stále vzpamatovává z pandemického propadu a NFP report je stěžejním dokumentem pro finanční trhy. Přečtěte si naši analýzu, proč by páteční report neměl uniknout vaší pozornosti.
Počet zaměstnaných na kurzarbeit v Německu výrazně klesl
29.09.2020 Počet lidí zaměstnaných na kurzarbeit, tedy v režimu, kdy jim mzdu dorovnává stát, v Německu v září činil 3,7 milionu. To je výrazný pokles proti srpnu, kdy jich bylo 4,7 milionu. Uvedl to dnes ekonomický institut Ifo. Podíl takto pracujících lidí na celkovém počtu zaměstnaných se tak snížil na 11 ze 14 procent v předchozím měsíci. Je to znamení, že největší evropská ekonomika se dál částečně zotavuje z dopadů koronavirové krize, poznamenala agentura Reuters.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 7.9.2020
07.09.2020 Propad trhů kromě klasické korekce na technologických titulech souvisí i s aktivitou na opčním trhu. Patrná výrazná převaha call opcí - na indexu S&P 500 se hodnota poměru nakupovaných prodejních a kupních opcí propadla na 0,4, což představuje nejslabší úroveň za cca měsíc a půl. V případě individuálních technologických akcií, např. Apple, propadla hodnota ukazatele na mnohaletá minima. Nákupy call opcí hnaly technologické akcie dále nahoru. Dále platí, že banky, od kterých investoři opce nakupují se zajišťují prostřednictvím nákupů podkladových akcií. Tyto mechanismy brutální cenový vzestup trhů umocňovaly. Jedním z klíčových hráčů se ukázala japonská Softbank, která nakoupila opce v hodnotě asi $4 mld. přičemž hodnota podkladových akcií, dosáhla $30 mld. V posledních týdnech se objem obchodů s opcemi ztrojnásobil, což svědčí o horečnaté spekulativní aktivitě. Mnozí investoři považovali za varovný signál růst akcií doprovázený růstem VIXu – VIX totiž standardně roste pokud trhy ztrácí. V následujících dnech tak na trzích přetrvá zvýšená rozkolísanost. Fakt, že technologické akcie nehnala nahoru důvěra investorů, ale spekulace s opcemi, může taktéž vyvolat tlak na pokles.
Ekonomický kalendář: Obchodníci čekají na výsledky z amerického trhu práce
04.09.2020 Globální akciové trhy se vzpamatovávají po včerejším panickém výprodeji na amerických indexech. Evropské futures dnes otevřely velmi zajímavě s velkými rozdíly. Španělský IBEX či švédský OMX rostou krátce po otevření o více než 1 %. Většina ostatních indexů včetně německého DAXu se pohybuje mírně v negativním teritoriu. Německé tovární objednávky byly zveřejněny v 8:00 a ukázaly na růst o 2,8 % MoM místo očekávaných 5 % MoM. Meziročně byly tovární objednávky nižší o 7,3 %.
Ekonomický kalendář: Překvapí ISM z amerického nevýrobního sektoru?
03.09.2020 Evropské indexy dnes opět otevřely do pozitivního teritoria a následovaly tak včerejší výrazné zisky na Wall Street. Ráno už byly zveřejněny revize PMI ze služeb z některých evropských zemí, ale jejich dopad na trhy byl zanedbatelný. Odpoledne ve 14:30 však budou zveřejněna pravidelná data žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA. Očekává se výsledek 950 tisíc žádostí. Po včerejším horším ADP reportu by mohl být pracovní trh opět pod drobnohledem. V16:00 je pak na programu ISM z nevýrobního sektoru v USA. Očekává se zhoršení, tak uvidíme, jestli se nedočkáme pozitivního překvapení podobně jako v případě výrobního sektoru.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 31.08.2020
31.08.2020 Dnes ráno vyšly indexy nákupních manažerů v Číně. Výroba mírně zaostala za očekáváním: 51 vs odhad 51,2. Pozitivně překvapily služby, které se vyšplhaly na 55,2 a pokořily tak konsensuální očekávání ve výši 54,2. Kompozitní ukazatel se tak dostal na hodnotu 54,5, nejvyšší hodnotu od ledna 2018. Dobrý výsledek služeb hodnotí investoři pozitivně. V minulosti se vynořily obavy, že dobrý výkon čínského průmyslu souvisí s mohutnými státními intervencemi. Např. minulý týden vyšla data, že profit průmyslových společností se v červenci meziročně zvýšil o 19,6%. Naproti tomu zlepšení v segmentu služeb poukazuje na zvýšení spotřeby – ta souvisí s návratem důvěry čínských domácností. Investoři vnímají oživení spotřeby jako udržitelnější.
Ranní nadhoz - Očekává se růst ekonomické důvěry v eurozóně
28.08.2020 Ekonomika USA ve druhém čtvrtletí poklesla v anualizovaném mezikvartálním vyjádření o -31,7 %, namísto původně avizovaných -32,9 %. Pokles byl znatelný prakticky ve všech oblastech. Soukromé investice ubraly 46,2 %, spotřeba 34,1 % a export 63,2 %. Fiskální záchranné balíčky se pozitivně odrazily ve vládní spotřebě, která nakonec vykázala +2,8 %.
Proč citelná česká inflace není zlé znamení
15.08.2020 Růst cen v Česku ani po půl roce koronakrize nepolevuje. Ale je to stále ještě docela přijatelná daň za jen velmi pomalu rostoucí nezaměstnanost.
Okénko trhu - Americká nezaměstnanost poklesla
07.08.2020 Americký pracovní trh v červenci zaznamenal zlepšení: míra nezaměstnanosti spadla na 10,2 % oproti předešlému měsíci, ve kterém vykázala 11,1 %, a předčila tak analytiky očekávaných 10,6 %. I počet nových pracovních míst v nezemědělském sektoru v červenci stoupl více než se odhadovalo. Konkrétně za minulý měsíc přibylo 1,76 milionů pracovních míst (oproti červnovým 4,8 milionům) přičemž trh očekával růst o 1,48 milionů. Růst pracovních míst v nezemědelském sektoru tak pokračuje již třetí měsíc po silném propadu v dubnu, kdy se počet nových pracovních míst snížil o přibližně 20 milionů.
Ranní nadhoz finančních trhů 7.8.2020
07.08.2020 Průmyslová výroba v tuzemsku přinesla v červnu dobré zprávy, když neočištěně oproti loňskému roku odepsala jen 7 %, zatímco odhady činily -11,4 %. Ve srovnání s květnem tento výsledek po sezónním očištění odpovídá zvýšení objemu výroby o 13,4 %.
Temná data ADP americké akcie nezastavila, dolar klesá a koruna nejsilnější od března
05.08.2020 Americké i evropské akcie dnes rostou. Dobré zprávy přišly z vakcínové fronty, k tomu se přidaly spekulace o pokroku v jednáních o novém podpůrném programu pro americkou ekonomiku a především pro tamní pracovní trh. Z něj dnes přišla poměrně ponurá data od institutu ADP, podle kterých tvorba pracovních míst v americkém soukromém sektoru v červenci prudce šlápla na brzdu.
Rozbřesk: Jak se proinvestovat z krize?
30.07.2020 Investice mají na rozdíl od spotřeby domácností nebo vlády hned dvojí pozitivní efekt. Nejprve podobně jako spotřeba podporují poptávku - investující firma tím, že staví nebo nakupuje stroje, jednoduše utrácí peníze a dává “okamžitě” práci řadě jiných firem v dalších odvětvích (například ve stavebnictví). Ne každá nová poptávka ovšem podpoří českou ekonomiku stejně. Důležité je, jaké navazující obory ovlivní. Klíčové je, kolik benefitující firmy vytvoří přidané hodnoty v Česku a kolik z ní nakonec rozdělí mezi zaměstnance na mzdách, které oni zase mohou utratit za nové zboží a služby. Jednoduše řečeno, je velký rozdíl mezi investicí, která znamená nákup drahého stroje vytvořeného z větší části firmami v Německu a v Číně a mezi investicí, která znamená výstavbu nové výrobní haly menší domácí stavební firmou zaměstnávající domácí stavaře.
Atradius čeká nejhorší světovou hospodářskou recesi od r. 1980
08.07.2020 Úvěrová pojišťovna Atradius očekává nejhorší celosvětovou hospodářskou recesi od roku 1980. Její závažnost umocňuje její celosvětový rozsah, neboť téměř ve všech zemích světa je v roce 2020 předpovídán hospodářský pokles. Závažnost recese ovlivní rychlost přípravy vakcíny i tempo uvolňování restriktivních opatření, informovala dnes ČTK pojišťovna v tiskové zprávě. Atradius patří mezi světové lídry v pojištění pohledávek, poskytování záruk a vymáhání pohledávek. Působí v 54 zemích po celém světě.
Nezaměstnanost v Německu v červnu vystoupila na 6,2 procenta
01.07.2020 Počet nezaměstnaných v Německu se v červnu v důsledku koronavirové krize zvýšil o dalších 40.000 a dostal se na celkových 2,85 milionu. Nezaměstnanost se tak zvýšila o 0,1 procentního bodu na 6,2 procenta. Informoval o tom dnes německý úřad práce, podle něhož je v meziročním srovnání nezaměstnaných o 637.000 více.
Nezaměstnanost v Austrálii vystoupila na 19leté maximum
18.06.2020 Míra nezaměstnanosti v Austrálii vystoupila v květnu na 7,1 procenta a je nejvýše od října 2001. Kvůli koronavirovým uzávěrkám přišlo minulý měsíc o práci 227.000 lidí. Dnes to oznámil australský statistický úřad. V meziměsíčním srovnání je nárůst podle agentury DPA druhý největší od roku 1978, kdy se údaj začal zveřejňovat.
Z 23 milionů pracovních míst v Itálii s krizí 3 miliony zanikly
15.06.2020 Z italské pracovní síly čítající před koronavirovou krizí zhruba 23 milionů lidí nebylo třem milionům obnoveno pracovní místo, uvedl dnes Andrea Malacrida, který vede italskou divizi personální agentury Adecco. Nejvíce bylo podle něj postiženo odvětví turistického ruchu, zábavní sektor a jim podobná odvětví. Pokud se chce Itálie vymanit z ničivého dopadu pandemie na pracovní trh, musí zaměstnance rekvalifikovat, a ne pouze chránit, myslí si.
AP: Mnoho Američanů ztrácí naději, že se vrátí do původní práce
15.06.2020 Když grafická návrhářská firma v Atlantě v březnu Erika Benze propustila, neměl velké obavy. Byl si jist, že jakmile začne pandemie opadat a klienti zase začnou utrácet, najmou ho zpět. Uplynuly tři měsíce a nikdo nevolá. Benz požádal o místo doručovatele společnosti Instacart, napsala agentura AP.
Na kurzarbeit pracuje v Německu rekordních 7,3 milionu lidí, uvádí Ifo
02.06.2020 V režimu kurzarbeit pracovalo v Německu v květnu rekordních 7,3 milionu lidí a koronavirová krize zasáhla téměř všechna odvětví ekonomiky. Dnes to uvedl hospodářský institut Ifo. V období finanční krize v květnu 2009 jich bylo jen necelých 1,5 milionu. "To číslo ještě nikdy nebylo tak vysoké," řekl Sebastian Link, který se v Ifo zaměřuje na pracovní trh.
Forex: Shrnutí obchodování 24.4.2020
24.04.2020 Hlavní indexy americké akciové burzy včera víceméně stagnovaly. Nahoru je nejprve táhl optimismus, že dopad pandemie na pracovní trh ve Spojených státech se snižuje. Většinu zisků však smazaly po zprávě, kterou přinesl list Financial Times (FT), že experimentální antivirotikum remdesivir od společnosti Gilead Sciences selhalo při své první klinické studii léčby nemoci covid-19.
Nezaměstnanost v Evropě se může až zdvojnásobit
20.04.2020 Nezaměstnanost v Evropě by se v příštích měsících mohla kvůli koronavirové krizi téměř zdvojnásobit. V ohrožení by se kvůli škrtům, snižování mezd a pracovních hodin mohlo ocitnout asi 59 milionů pracovních míst. Odhadují to analytici poradenské společnosti McKinsey.
Koronavirus v Africe ohrožuje možnosti obživy mnoha lidí
06.04.2020 Více než polovina z 54 afrických států zavedla omezení pohybu, dopravní omezení nebo jiná opatření ve snaze zabránit šíření koronaviru. Kvůli těmto restrikcím i hospodářské situaci ve světě přicházejí miliony Afričanů o práci. Mnoho z nich přitom žije ze dne na den a nemá žádné úspory, napsala agentura AP.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 6.4.2020
06.04.2020 V mnoha zemích dochází k poklesu tempa růstu nových infekcí. To signalizuje, že se tvrdá opatření začínají vyplácet. Spousta států začíná debatovat o možnosti dřívějšího uvolnění restrikcí. Tj. v rámci Evropy lze očekávat přechody do volnějšího režimu po Velikonocích. Na druhou stranu nelze podceňovat riziko druhé vlny nákazy a proto musí vlády postupovat obezřetně. Trhy reagují pozitivně na to, že rekordní čísla denních přírůstků nově nakažených máme pravděpodobně za sebou.
Koronavirus změní trh práce na podzim. V ohrožení jsou zaměstnanci v průmyslu, ale nově také službách a pohostinství.
03.04.2020 Dle nejtemnějších scénářů Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) způsobí světová pandemie koronaviru zpomalení globální ekonomiky v roce 2020 až o polovinu. Tvrdý dopad to bude mít i na pracovní trh, a to na mezinárodní i národní úrovní. Podle ekonoma Lukáše Kovandy se to ovšem neprojeví hned, zaměstnanci v nejvíce ohrožených sektorech ekonomiky by se však měli připravit na změny, které trh práce pocítí pravděpodobně letos na podzim.
Měsíční předpovědi: Recese začíná tentokrát trhem práce
31.03.2020 Většina makroekonomických dat zveřejněných v průběhu dubna bude ukazovat na ekonomickou aktivitu před vypuknutí pandemie. Vzpomeňme, že výkon ekonomiky byl před tímto šokem s výjimkou zpracovatelského průmyslu relativně dobrý. Hlavní pozornost se ale nyní stáčí na údaje, které již budou odrážet propad ekonomiky v důsledku vynucené hibernace. A tím údajem za březen bude zejména nárůst nezaměstnanosti a propad indexu nákupních manažerů. Současně je otázkou, jak pandemie ovlivní samotný sběr dat a výpočet všech statistik.
Státy EU chtějí rychle použít kohezní peníze na boj s koronavirem
27.03.2020 Státy Evropské unie dnes vyzvaly Evropskou komisi (EK), aby umožnila co nejpružnější a nejrychlejší využití peněz ze strukturálních fondů na boj s koronavirem a jeho následky. Podle chorvatského předsednictví EU se na tom shodli unijní ministři během dnešní videokonference věnované kohezní politice.
Shrnutí páteční seance: Akcie v USA sestoupily z maxim
09.02.2020 Americké akcie v pátek po čtyřdenním růstu sestoupily ze svých maxim. Investoři vyhodnocovali zprávu o zvýšení počtu pracovních míst ve Spojených státech a odhadovali další vývoj kolem koronaviru šířícího se z Číny. Za celý týden ale akcie posílily. Zpevňoval americký dolar.
Tvorba pracovních míst v USA v lednu překonala očekávání
07.02.2020 Ekonomika Spojených států v lednu vytvořila asi 225.000 pracovních míst, což je mnohem více, než se čekalo. Míra nezaměstnanosti se ale zvýšila na 3,6 z prosincových 3,5 procenta, a to v důsledku přílivu nových lidí na pracovní trh. Oznámilo to dnes americké ministerstvo práce.
Průmyslová výroba ve Francii kvůli stávce klesla nejvíc za 2 roky
07.02.2020 Průmyslová výroba ve Francii v prosinci klesla ve srovnání s předchozím měsícem o 2,8 procenta, což byl největší propad za téměř dva roky. Přispěly k tomu celonárodní stávky v dopravě a také zpomalení hospodářského růstu v širší Evropě. Oznámil to dnes francouzský statistický úřad INSEE.
V Německu ubylo lidí bez práce
30.01.2020 Míra nezaměstnanosti v Německu v lednu zůstala na pěti procentech, a nadále je tak nejníže od znovusjednocení země v roce 1990. Vyplývá to ze sezonně očištěných údajů, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce. Počet nezaměstnaných se proti prosinci ale překvapivě snížil, a to zhruba o 2000 na 2,277 milionu lidí.
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (27.1.2020)
27.01.2020 V minulém týdnu došlo na měnovém páru EUR/USD k aktivaci dvou obchodů podle mého týdenního komentáře. Jako první došlo k prolomení horní vstupní S/R zóny, čímž došlo k aktivaci long obchodu, který přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Následně došlo k prolomení dolní vstupní S/R zóny, čímž se aktivoval short obchod, který však skončil na Stop-Lossu (falešný průraz). Následující den však došlo k opětovnému prolomení této hladiny podle pravidel mé strategie a tím k opětovnému short obchodu, který následně již pokračoval dle plánu do zisku, nicméně nestihl dorazit do na svůj plný Profit-Target, jelikož trh zavřel svou páteční obchodní seanci. Celkově tak týden skončil v zisku.
Nezaměstnanost v Británii zůstává 3,8 pct, nejníže od roku 1975
21.01.2020 Britský pracovní trh si za tři měsíce do konce listopadu, v době politických otřesů, nadále vedl dobře. Míra nezaměstnanosti zůstala na téměř 45letém minimu 3,8 procenta a počet nezaměstnaných klesl. Míra zaměstnanosti se pak vyšplhala na rekord, uvedl dnes britský statistický úřad.
Forex: Výhled na rok 2020
06.01.2020 Čeká nás rok plný událostí či procesů, které budou silně ovlivňovat finanční trhy. V USA se dočkáme prezidentských voleb, v eurozóně zase nového přístupu k měnové politice, členové OPEC budou muset ladit přezásobený ropný trh a možná přijde i skutečný brexit. Tradičně se proto podíváme na výhled hlavních měnových párů a dalších hojně obchodovaných aktiv.
Indická centrální banka snížila úroky
05.04.2016 Indická centrální banka dnes snížila svou hlavní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 6,5 procenta, nejníže od roku 2011. Cílem opatření je zvýšit likviditu a podpořit růst ekonomiky. Banka uvedla, že snížení hlavní úrokové sazby, za kterou půjčuje komerčním bankám, umožnilo zmírnění inflace.
Nezaměstnanost v Austrálii výrazně klesla
10.12.2015 Dnes ráno byly zveřejněny údaje z pracovního trhu v Austrálii. Pracovní trh dokázal za měsíc listopad vytvořit velmi slušných 71 400 nových pracovních míst, což je velmi dobrý výsledek oproti minulému měsíci, kdy tamní pracovní trh vytvořil 56 100 pracovních míst. Dnešní ranní výsledek naprosto předčil očekávání, která počítala naopak s úbytkem 10 000 pracovních míst.
Americký dolar sílí, výborná data z trhu práce USA zvyšují sázky na růst úrokových sazeb v USA, ECB monetární politika beze změny, naděje na QE zůstává, dnes Den nezávislosti v USA; přehled událostí
04.07.2014 Americký dolar včera nabral na síle, když pracovní trh USA vytvořil v červnu neuvěřitelných 288 000 nových pracovních míst mimo zemědělský sektor a míra nezaměstnanosti klesla z 6,3 na 6,1 procenta, což je nejnižší hodnota od září 2008 (pád Lehman Brothers). Čísla z trhu práce nastartovala i americké akciové indexy, které ve čtvrtek uzavřely na nových maximech. Naděje na ekonomické oživení ve 2. kvartále 2014 tak nabírají na síle a některé předpovědi počítají až se 4 procentním růstem americké ekonomiky v měsících duben – červen.
Nálada mezi německými spotřebiteli se zlepšila
27.11.2013 Nálada mezi německými spotřebiteli se zlepšila a její index na prosinec se dostal na nejvyšší úroveň za šest let. Vyplývá to z výsledků průzkumu, které dnes zveřejnil výzkumný institut GfK. Údaje podle ekonomů potvrzují názor, že solidní soukromá spotřeba vykompenzuje slabší vývoz a pomůže největší evropské ekonomice, aby pokračovala v růstu.
Švédsko: Nové Švýcarsko... a bezpečný přístav v době krize eurozóny
29.06.2012 Steen Jakobsen, hlavní ekonom Saxo BankV této perfektní bouři dávám strašně nerad jakákoliv velká doporučení. Každému,...
Švédsko: Nové Švýcarsko... a bezpečný přístav v době krize eurozóny
29.06.2012 Steen Jakobsen, hlavní ekonom Saxo BankV této perfektní bouři dávám strašně nerad jakákoliv velká doporučení. Každému,...
Švédsko: Nové Švýcarsko... a bezpečný přístav v době krize eurozóny
29.06.2012
Steen Jakobsen, hlavní ekonom Saxo Bank
V této perfektní bouři dávám strašně nerad jakákoliv velká
doporučení. Ka...
Je na záchranu španělských bank už příliš pozdě? Tomas Berggren, akciový analytik Saxo Bank Španělský bankovní systém je “zlomovým bodem” pro existenci eura. A španělská vláda si to uvědomuje. Proto také premiér Rajoy ohlásil, že země zdraví svého b...
04.06.2012
Tomas Berggren,
akciový analytik Saxo Bank
Španělský bankovní
systém je “zlomovým bodem” pro existenci eura. A šp...
Je na záchranu španělských bank už příliš pozdě? Tomas Berggren, akciový analytik Saxo Bank Španělský bankovní systém je “zlomovým bodem” pro existenci eura. A španělská vláda si to uvědomuje. Proto také premiér Rajoy ohlásil, že země zdraví svého b...
04.06.2012 Tomas Berggren, akciový analytik Saxo BankŠpanělský bankovní systém je “zlomovým bodem” pro existenci eura. A španělsk...
Je na záchranu španělských bank už příliš pozdě? Tomas Berggren, akciový analytik Saxo Bank Španělský bankovní systém je “zlomovým bodem” pro existenci eura. A španělská vláda si to uvědomuje. Proto také premiér Rajoy ohlásil, že země zdraví svého b...
04.06.2012 Tomas Berggren, akciový analytik Saxo BankŠpanělský bankovní systém je “zlomovým bodem” pro existenci eura. A španělsk...
Je na záchranu španělských bank už příliš pozdě? Tomas Berggren, akciový analytik Saxo Bank Španělský bankovní systém je “zlomovým bodem” pro existenci eura. A španělská vláda si to uvědomuje. Proto také premiér Rajoy ohlásil, že země zdraví svého b...
04.06.2012 Tomas Berggren, akciový analytik Saxo BankŠpanělský bankovní systém je “zlomovým bodem” pro existenci eura. A španělsk...
Související klíčová slova:
Škálování | Akciové trhy | Akciové společnosti | Österreichische Post | Technologie Metaverse | Fibo | Retracement | Albemarle (ALB.US) | Přezásobený ropný trh | Snížení cen | Vakcinace | Měsíční předpovědi | PAYX | Deloitte | Výnosy dluhopisů | HSBC | Akcie Charter Communications | Holubičí tón | Special Purpose Acquisition Company | LYNX | Richard Rumpel | Analytický tým FXstreet.cz | Jackson Hole | Dominik Rusinko | Vládní dluhopisy | AMC | Tvorba pracovních míst | Ukončení kvantitativního uvolňování | Výkon | Zvyšování sazeb | Monarchie | Hlavní ekonom | Silný support | Daňové reformy | Fiskální stimul | Overbalance | Výzkumy | Egypt | Maďarská inflace | Australská centrální banka | Zkušenosti | Cenová hladina | Cap | Marsh & McLennan | Matěj Široký | Nárůst objemů | Alphabet | Refinitiv | Guido Imbens | Uber | Zpracovatelský sektor | Pozitivní vliv | USD/PLN | Exporty | Zpřísnění sankcí | Koronavirové krize | Inflace v září | Klíčový prvek | Veřejné finance | Měnový kurz | Vývoj indexu jádrové inflace | Ztráty peněz | Javier Milei | Selhání remdesiviru | Meziroční vývoj spotřebitelské inflace | Obchodník | Silicon Valley Bank | EUR | Rostoucí trendová čára | Řecko | Mince | Trend | Trh práce v EU | Plynárenská společnost | Průměrná míra nezaměstnanosti | Pokles sazeb | Olga Hyklová | Kroky Fedu | Dění na světových burzách | Pokles akciových trhů | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | Inflační čísla | Důchody | Dávky v nezaměstnanosti | Bank of Japan | ChainLink | Wal-Mart Stores | Životní prostředí | Nafouknutá bublina | Volatility | Dow Jones Industrial | Sanofi | Financial Times (FT) | Take Profit | Výrobní PMI | Global Forex | Pokles indexu | Ekonomické dopady pandemie | Mezinárodní měnový fond | Hospodářské problémy | Podnikatel | Automobilka Volkswagen | Alligator | Nejnovější data | Statistiky | Index výdajů na osobní spotřebu | Tempo růstu | Charakteristiky růstových odvětví | Očekávání do budoucnosti | Investiční banky | Korelace | Dovednosti | Kdy přijde otočka | Long pozice | Úřad práce | Výkyvy | Dlouhodobé pozice | SEDG | Pojišťovna | Britská libra | Aktiva | Úroveň inovací | Ruské invaze na Ukrajinu | Dlouhodobý úspěch | Zdražující bydlení | Bezpečné útočiště | Smart money concept | Line | Širší index | Podíl na trhu | Škoda Auto | Unilever | Evropská komise | Index US500 | Burzy v Evropě | Americký státní dluh | Mazars | Albemarle | Záznam konference | Japonský akciový trh | Pravděpodobnost | Švédské koruny | Organizace zemí vyvážejících ropu | Migrační dohoda | Zvýšení cel | Střední Evropa | Index aktivity | Přesnost | Počet akcií | Řízení výnosové křivky | Nejvyšší nezaměstnanost | Situace na Ukrajině | Reakce eura | Tuzemská ekonomika | Špatná nálada | ISM ve službách | Cenové stability | Vývoj míry nezaměstnanosti v USA | Tyson Foods | Předpandemické hodnoty | Zpráva IEA | Index PX | GameStop akcie | Letecké společnosti | Nositel Nobelovy ceny | HDP za Q2 | Automobilový trh | Energetika | Zasedání ECB | FTSE MIB | Deflační tlaky | Diverzifikace | Rozvíjející se země | Míra nezaměstnanosti v ČR | Gold | Solidární daň | Depozitní sazba | Sebevědomí | Nezaměstnanost v Česku | Eskalace války | Míra úspor | Šéf Fedu Jerome Powell | Goldman Sachs | Indexy S&P | Zhodnocení peněz | Mezinárodní ratingová agentura | Hluboká recese | Reality | Výkon amerického dolaru | Tropická bouře | PLN | Lagardeová | J.P. Morgan Asset Management | Poplatky | Vývoj na trzích | Rostoucí ceny | Zprávy z USA | Dow Jonesův index | Asijské akcie | Přísnější Fed | Ropa Brent | Deindustrializace | Saúdská ropná zařízení | Softwarové společnosti | Růst sazeb | Německý DAX | Financial Times | Expanze | Exchange | Hrubý domácí produkt České republiky | Quadruple witching | Ministryně hospodářství | Směřování měnové politiky | Vyrovnaný rozpočet | Americký akciový index | Break-Even | Investing | Propad cen | Rostoucí inflace | Snižování úroků v USA | PwC ČR Jiří Moser | Školení | Infrastrukturní balíček | Saúdská Arábie | Dolar index | Philip Morris International | Kulturní vliv | Nová data | Vývoj spotřebitelské inflace v Číně | Nezaměstnanost | Vratislav Zámiš | Dopad na ekonomiku | Pandemie | Americké výnosy | Růst cen | Klouzavé průměry | Deflace | Pandemie COVID-19 | Vliv růstových odvětví na ekonomiku | Průměrné hodinové mzdy | Konzervativní strana | Velké problémy | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | Trumpův projev | Pokles ceny ropy | Nová historická maxima | Směrnice | Reálné zhodnocení | Silné oživení | Tlak na zvyšování sazeb | ČSÚ | Dolarový index | Ropa WTI a Brent | Odvětví české ekonomiky | Strach | Dividendy | Inflace v prosinci | Ekonomika Spojených států | Nobelova cena za ekonomii | Analýzy | Burza | Situace na trhu s ropou | Korelační strategie obchodování | Brexit | Saadia Zahidi | Analýza trhu | Představitelé ECB | Náklady na obsluhu dluhu | Produkce energií | Privatizace | Vysoké riziko | Cena zlata | Comcast | Zvýšení úrokové sazby | Pád Lehman Brothers | Politická scéna | Trendová čára | Akcie dnes | Dolary | ČSOB | Americká inflace | Inovátoři | Akciové ceny | Kreativita a inovace | Politické změny | Termínované vklady | SAB Finance | Včerejší obchodování | Vývoj ceny ropy WTI | Základní úrokové sazby | Porsche Automobil Holding | Ošetřovné | Soukromé podniky | Americké ministerstvo financí | Diverzifikované ETF | Gap | Analytici poradenské společnosti | Spotřeba ropy | Identifikace růstových odvětví | Maloobchod | Vývoj cen akcií | Propad cen ropy | Propouštění zaměstnanců | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Růst zaměstnanosti | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Backwardation | Ministr hospodářství | Bohumil Trampota | EUR/PLN | Nové akcie | Evropská měna | Ceny aktiv | Invesco | Pokles dolaru | Vývoj ceny ropy Brent | Růst mezd v ČR | Viceguvernér ČNB | WSJ | Ekonomické zotavení | Grayscale | Zveřejněná data | Spoření na důchod | BP | VIG | Tiskové agentury | Index ISM ve službách | Německý export | Uvolnění měnové politiky | Proražení | CZK | Ojetiny | Podpůrné programy | Vývoj měnového páru USD/SEK | Širší index S&P 500 | Implikace | Nálada mezi německými spotřebiteli | Advance | Vysoké sazby | CISCO | Osobní růst | Zvýšení inflačního cíle | Výpadky proudu | Nálada na americkém akciovém trhu | Porovnání vývoje | Výhled | Rating USA | Philip Morris | Sazby hypoték | Oznámení | Trpělivost | Nezaměstnanost v červenci | Reálné výnosy | Pokles nezaměstnanosti | Charu Chanana | Heureka | EIA | Americký prezident | Data Watch | Praní špinavých peněz | Trumpová | Covid | Co čeká investory? | Reverze k průměru | Wall Street Journal | VIV | Snížení nákladů | Korekční pohyb | Německé tovární objednávky | Průzkum PwC | Pozitivní sentiment | Nowcast | Minima eurodolaru | Bed Bath & Beyond | Boom | Společnost PwC | Průmysl | Jednotný kapitálový trh | Snižování nákupu aktiv | Inflace | Průběžné vzdělávání | Vývoj měnového páru | HUF | Pád akciových trhů | Roche Holding | Lepší výsledky | Globální konkurence | Antivirotika | Irsko | Centrální banky | Směr trhu | Prodej elektromobilů | Tržní reakce | ACI Europe | Postoj FOMC | Česká měna | Disciplína | Dohoda EU | Christine Lagarde | Přijetí | Geopolitická situace | Globální obchod | IT společnosti | Nové byty v Praze | Výrazný růst | NFP report | Zasedání Evropské centrální banky | Zasedání Světového ekonomického fóra | Dobré výsledky | Tradiční odvětví | Ratingová agentura | Dnešní makroekonomické ukazatele | Timeframe | Oživování ekonomiky | Pečlivé plánování | Invaze | Nastartování české ekonomiky | Fáze trhu | Marshallův plán | Kongres | Ztrátové obchody | American Airlines | Pokles na trzích | Reakce trhu | Tapering | Hedgeové fondy | Práce v Německu | Macron | Vládní dluh | Vzestup inflace | Advantage Consulting | Výsledky firem | Vysoké ceny energií | Válka | Pandemie koronaviru | Alibaba | Snižování sazeb | Asociace ACI Europe | Poptávka po úvěrech | Bilion | Czech Fund | Investiční ředitelé | Zasedání FOMC | Nakoupit ve výprodeji | Vladimír Pikora | Investiční analytik | Izrael | Vice | Zpráva o inflaci | Výroba počítačů | Italská centrální banka | Nick Timiraos | CRYFIN | Futures | Reálná očekávání | Pavel Krumpár | Přehnaná reakce | Růst nezaměstnanosti | Snižování inflace | Česká nezaměstnanost | Nord Stream | Přehled o dění na světových burzách | Antivirus | Důvěra spotřebitelů | Zmírnění inflace | Breaking | Donald Trump | Exodus | Hospodářská katastrofa | Citlivost trhu | Výsledky průzkumu | Obchodní seance | Cestovní ruch | LOGeco | Nižší náklady | Lepší budoucnost | Zpráva pro dolar | Faktory ovlivňující růstová odvětví | Fiskální politiky | Dluhopisy Saxo Bank | SolarEdge Technologies | Obnovitelné zdroje energie | Jak fungují růstová odvětví | Polovodičový průmysl | Prodej v USA | Utahování měnové politiky | Zadlužení státu | Rozvoj společnosti | Globální dostupnost | JPM | Korelační strategie | Volná pracovní místa | Budoucí úspěch | Substituce od ropy | Moderna | Štěpán Hájek | Marathon | CAT | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Implementace AI | MIFID | YPF | Ekonom UniCredit Bank | Ministr spravedlnosti | Indikátor RSI | Intuit | Domácnosti | Investiční brambora | Zpomalení globální ekonomiky | Plán vlády | Workshopy | Guvernér Fedu | Volodymyr Zelenskyj | Dluhopisy Saxo | Korelační strategie obchodování s ropou | Soukromá společnost | Ukončení činnosti | Krize eurozóny | Moody's | Intraday | Coca-Cola | Indexová iluze | Rekordní minimum | Darden Restaurants | Trumpova protekcionistická politika | Zvyšování mezd | Moneta | Slábnutí inflačních tlaků | Aspekty růstových odvětví | Ministerstvo hospodářství | Očekávání analytiků | Erste Group | CL | Evropské společnosti | Ekonomické ukazatele | Link | Míra úspor domácností | Německý autoprůmysl | Inflace zpomaluje | Analytici | Francine | Rozbité prasátko | Předstihové indikátory | MarketResearch | Joseph Schumpeter | Akcie AMC | Australská měna | Zvládání stresu | FRED | Poskytování hypoték | Čínský drak | Dokončený brexit | Big data | Marketingová komunikace | Člen představenstva | Quantitative tightening | Rostoucí prodej elektromobilů | HeadHunter | Politické a legislativní faktory | Nižší produkce | Bílý dům | Starší populace | Imigrační politika | Byznys | Země EU | Růst akcií | Analytik Saxo Bank | Washington | Dopady války na Ukrajině | Market alert | Krafton | Martin Gregor | Aktuální hodnoty měny | Směřování trhů | Strojové učení | Videokonference | Vývoj míry nezaměstnanosti | Gabriela Ivanco | Pokles ceny | Data z USA | Graf | Velké zadlužení státu | Vývoj ceny na ropě | Manažeři | Zdravotní péče | Snižování úroků | Zprávy a analýzy | Aktivita retailových investorů | Úsilí | Očekávání trhu | Čech | Fair Value | Býčí signál | Environmentální udržitelnost | Výkonná ředitelka | Asijské indexy | Flexibilita | Asociace evropských letišť | Globální ekonomiky | Překoupenost dolaru | Vývoj výnosů amerických desetiletých dluhopisů | Snižování úrokových sazeb | Obavy společnosti | Odhodlání | PwC | Šíření nákazy | Význam vzdělávání | Údaje o inflaci | Mezinárodní instituce | Matematika | Dluhopisy | ČSOB Data Watch | Počet pracovních míst | ČSOB Data | Elektrovozy | Výkon francouzské ekonomiky | Ekonomický boom | Monetární politika | Nvidia (NVDA.US) | Silnější euro | Úspěšné obchodování | Zaměstnanost | Rychlý růst mezd | Mentoring | Příchod recese | Ekonomiky | Jana Mücková | Sledování vývoje | L3Harris | Investice do AI | Kreativita | Konglomerát | Berkeley | Oculus Quest | Petr Hykel | Země OPEC | Odliv investic | Čínský jüan | PLN/EUR | RBI | Zasedání FED | Regulatorní riziko | Evropský statistický úřad Eurostat | Maďarsko | Výnosy z desetiletých dluhopisů | Německá automobilka | Pohyb kurzu EUR/CZK | Hrubý domácí produkt (HDP) | Poptávka | Tržní sentiment | Trend USD/SEK | Foreign Exchange | BIDU | Český trh práce | Průmyslová produkce | Lednová inflace v USA | Americké prezidentské volby | Marc Chandler | Výhled německé ekonomiky | Silný americký trh práce | Hlavní ekonom Saxo Bank | Asie | Pokles valuací | Průměrná hrubá měsíční mzda | Analýza výkonu | Cenové hladiny | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Státní dluh | Sazby v USA | PEPSICO | Bydlení | Splátky úroků | Výsledky NFP | Peníze | Realitní bubliny | Největší evropská ekonomika | BH Securities | Dobrá zpráva pro dolar | Nobelova cena | Portu | CySEC | Sociální sítě | Zveřejňování výsledků hospodaření | Propad exportu | Brent | Člen bankovní rady České národní banky | Maloobchodní tržby | Čínský dovoz | Epidemická situace | Politika | Hamás | HUF/EUR | Stimul | Snížení zadlužení | Nesoulad | xStation | Obchodní instrument | Jüan | Očekávání | Daňové úlevy | Shell Plc | Vývoj úrokových sazeb v USA | Státy eurozóny | Inflační spirála | Expert | Pohonné hmoty | Vstupu do EU | Vybírání zisků | Fio | Denisa Janatová | Inflační riziko | Příležitost k nákupu | Výhled na rok | Nejnovější údaje | Cisco Systems | Vyšší výnosy | Kapitalismus | Zvýšení sazeb | Období finanční krize | Gabriela Hanslíková | Elektroauto | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Northrop Grumman | Robotaxi | Uvolňování karanténních opatření | Výnosy na dluhopisech | Výzkumný institut | Války na Ukrajině | Americké ministerstvo práce | Výnosy | ETF fondy | Invaze na Ukrajinu | Tržní prostředí | Základní sazby | Pohled do budoucnosti | Měnový fond | Přesun výroby | Financovat | ZEN | Automobil | Negativní dopad | Blockchain | Hlavní úrokové sazby | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Malá likvidita | Jana Steckerová | InstaForex | P/E | Akcie Comcastu | Aktuální vývoj ceny na ropě | Medvědí FVG | Další růst | Inflace cen | Inverze výnosové křivky | Prohlášení | CZK/EUR | Lukáš Kovanda | Růst | Ceny bydlení | Analytika | Zboží dlouhodobé spotřeby | Nabídka | Profesionálové | Akademie věd | Americký index | Příležitosti | Rozhodnutí ČNB | Itálie | Snížit úrokové sazby | Výpadky | EUR/CZK | Inovační potenciál | Hackerský útok | MiFID II | Cable | MetaTrader | Růst mezd v USA | Hlavní akciové indexy | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Světové finanční krize | Fundamentální analýza | Nižší úroky | BreakEven | Nižší daně | Počet lidí bez práce | Výsledky Apple | Prognóza | Investorky | L.F. Investment | Výnosová křivka | Prodávat akcie | Generální ředitelé | Analytik ČSOB | Souhrnný index | Rozvoj umělé inteligence | Denys Šmyhal | Použití finanční páky | Asset management | Trh práce | Výzva | E-commerce | Prezident Fedu | Potenciál pro růst | Abiy Ahmed | Swiss | Růstový impuls | Německý ministr hospodářství | Mercedes | Trumpův návrat | Aktuální kurzy měn | Polovodiče | Vysoká inflace | Regulace a legislativa | Zotavení v Německu | Akvizice | Rychlý růst zaměstnanosti | Meziroční inflace v Německu | Nové technologie | Spotřebitel | Ropný trh | Změny na trhu práce | Asociace vyjednavačů | Růst amerického dolaru | Dopad na existující odvětví | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Pochybnosti | Rozvoj měst | Smíšená realita | Investiční svět | Španělský IBEX | Samsung | Akcie GME | Republikáni | Akciová maxima | Conference Board | Duke Energy Corp | Nastavení měnové politiky | Objem obchodů | Hlavní indexy americké akciové burzy | Organizační schopnosti | Obchodování v pátek | Ekonomické zpomalení | Záporné reálné úrokové sazby | Dobrý výsledek | Růst cen v Česku | Tomáš Kudela | Koronavirová krize | Velká Británie | Úrokové sazby v USA | Pohyb kurzu | Znalost | Spolupráce | Walt Disney Co | Evropské ekonomiky | Dopad pandemie | Americká centrální banka | Indikátor | Technologické akcie | Zpomalení hospodářského růstu | Cena bitcoinu | Ceny výrobců | Karanténní opatření | Long | Chování | Velká krize | Cyklus růstu | Kontrakty | Tržní úrokové sazby | Konference 2024 | Inflace v eurozóně | Zpomalení ekonomiky | Evropská inflace | Cambria | Lira | Umělá inteligence | Koruna posílila | Koruna | Online obchodování | Geopolitická rizika | Odvětví | Národní ekonomická rada vlády | Thermo Fisher Scientific | Investiční portfolio | Saxo | Franklin Technology | Melvin Capital | AUD | Výnosové křivky | Přehřátý trh práce | JOLTS | Americké akciové burzy | Úrokový rozdíl | Příměří v obchodních válkách | Vývoj měnového páru GBP/USD | Caterpillar | OPEC & Friends | Nasdaq100 | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | S&P500 | Zpřesněný odhad | Pracovní den | Úrokové sazby | GME | Theones | Nejznámější kryptoměny | Sjednocení Irska | Argentinský prezident | Americké státní dluhopisy | Oxford Economics | Investujte zodpovědně | Trh s dluhopisy | Baidu | Fincentrum | Trh | Acacia Communications | Sezónnost | Barel ropy | Index výrobní aktivity | iPhone 14 | BIS Oxford Economics | Ruský plyn | Deficit rozpočtu | Elizabeth Warrenová | Digitální aktiva | Utility | Zkušenost | Cykličnost | Shanghai Composite | DRI | Portfolio manažer | Vakcína a covid | Friedrich Merz | Americká nezaměstnanost | Dotace na elektromobily | EMU | Australská centrální banka (RBA) | Britský pracovní trh | Pokračující expanze | Zdroje energie | Problémy | Akciový býčí trh | Prezident Evropské centrální banky | Oživení české ekonomiky | Nové restrikce | Intervenční režim | Retailoví investoři | Průměrné mzdy | Spořící účty | Odhad bankovní krize | Technologický vývoj | Analýza trhů | Antivirotika remdesivir | Počasí | Vysoká úroveň inovací | Vztah k riziku | Square | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Kapitálový trh | Dot plot | Index | Verizon Communications Inc. | Bollingerova pásma | Korektivní pohyb | Studie | Průzkum společnosti | Reálné úrokové sazby | Nezaměstnanost v Německu | Historie | SaxoStrats | Zpomalení v Číně | Ekonomický institut Ifo | Zpráva o vývoji trhu práce | MMF | Zpřísnění měnové politiky | Nejoblíbenější strategie | Eura | Penzijní fondy | Komise | Čínská makrodata | Nejistoty | Dolarové likvidity | Kapitál | Značka VW | Fungování | Tržby v eurozóně | Investice do akcií | Posílení | Scion Asset | Nejrychleji rostoucí ekonomiky | Představitelé Fedu | Agentura Reuters | Přebytek běžného účtu | Althea Spinozzi | Nájemní smlouvy | Pandemie covidu-19 | Michael Porter | Pavel Sobíšek | Majitel | Index STOXX Europe | Ministerstvo práce | NVDA.US | S&P | Regulátoři | Index S&P 500 (US500) | Vít Hradil | Tržní podmínky | Americké měny | CSCO | Buenos Aires | Unie | Masivní investice | Velké zisky | Inflace ve Spojených státech | Medvědí svíčka | Investiční analytička | Důvěra investorů | American Express Company | Influenceři | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | JPMorgan Chase | Odvětví vzdělávání | Akciové indexy | Nejnižší cena | Coinbase | Shell | Ekonomický kalendář | Kvantitativní zpřísňování | Průzkum Fidelity | Soukromý sektor | Bernie Sanders | Polský zlotý | Stárnutí populace | Recenze | Ukázka tržní síly | Bankovní rada České národní banky | Technické analýzy | Obchodní napětí | Analytici Goldman Sachs | HDP v Číně | Dlouhodobý vývoj | Activision Blizzard | Swing | Snížení úrokové sazby | Balík peněz | Podniky v eurozóně | Souhrn finančních trhů | IEA | Ekonomický vývoj | Růst cen stavebních materiálů | Klesající trend | Podílové fondy | Závislost | Cloud Village | AA | Participace | Manažer Cyrrus | Investiční horizont | Možnost práce z domova | Vývoj inflace | Hang Seng | MarketResearch.com | Kritické myšlení | Sociální a kulturní vliv | Migrace | Deficit | Pandemie COVID | Vývoj akcií Alibaby | Komerční banka | Objem dluhopisů | Firma | Nezaměstnanost v USA | Dlouhodobé investování | BREAKING | Optimistický signál | Short pozice | Poměr rizika a zisku | Počet nezaměstnaných | Statistický úřad | Konzultační společnosti | Průmysl a zahraniční obchod | Nobelovy ceny za ekonomii | Měsíční mzda | Český vývoz | Počet investorů | Dollar General Corporation | Podnikání | Seznam Zprávy | Čtyřdenní pracovní týden | Budoucnost | Virus | Mediánová mzda | Technologický index Nasdaq | Fair Value Gapy | Julija Svyrydenková | KOL | Sektor služeb | Odpor | Index Hang Seng | Kurz koruny | Dow Jones Industrial Average | Akcie Bed Bath & Beyond | Dovednosti a vzdělání | Výroba v Německu | Paul Romer | Barclays | Panika versus racionální přístup | Vyšší úroky | Eskalace | Peter Altmaier | AMAT | Vlastní digitální měny | Premiér Denys Šmyhal | Výroba aut | Dividendový výnos | Rada guvernérů | Koronavirus v Africe | Česká koruna | Gilead Sciences | Nord Stream 1 | Člen bankovní rady Aleš Michl | DTE Energy Company | Roche | Opatření | Nezaměstnanost v Británii | Rally na akciích | Fincentrum & Swiss Life Select | Analytický tým | Podnikatelé | Vývoj spotřebitelské inflace | Akciový index | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Pozornost | Nejvyšší objem | Prudký propad | Prezident Asociace vyjednavačů | Index Nasdaq Composite | BIS | Silicon Valley | 3М | Bankéři | Bidenovy plány | Ekonomické vyhlídky | Elektromobily | Index českého investora | HDP na obyvatele | Student ekonomiky | Závazek | Dluhopis | Ranní okénko | Hodnotové akcie | Americké úrokové sazby | Průmyslová výroba ve Francii | Meziroční míra inflace | Podnikání na kapitálovém trhu | Profit-Target | Index českého investora CII750 | CEO Survey | Big Short | Bohatství | Příležitosti pro krátkodobé obchodování | Ifo | Trumpovo vítězství | Momentum | ECB a monetární politika | Virtuální realita | Onboarding | Aukce | Náklady | Úvěrové podmínky | Celkový provoz | Odbory | Generální tajemník | Index nákupních manažerů | Byty v Praze | Ekonomika sdílení | Koronavirová pandemie | Šíření varianty omikron | Světová pandemie | První dojem | Americká měna | Vysoká volatilita | Daně z příjmů | Hospodářská odvětví | Akcie Apple | Equity | Počet žádostí o podporu | Průmyslové podniky | Nejlepší způsob | Bitcoin | Mezinárodní organizace práce | Člen bankovní rady | Slabá čísla | Investice a financování | Pandemie nemoci | Austan Goolsbee | Nástup elektromobility | Balance | Řetězec | Substituce | Spořicí produkty | Hang Seng Tech | ISM index | Plánování | Vyšší sazby | Vysoké inflace | Applied Materials | Vývoj HDP v Číně | Inflace v Turecku | Hlavní investiční analytik | Omezování výroby | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Větší pokles | Obchodníci | Vliv na rozvoj měst | Finanční influenceři | Cenový graf | Očekávání ziskovosti | Obchodovat | Petra Turzová | Platforma | Proinflační rizika | Koronavirus | Důležité aspekty růstových odvětví | Koncentrace | Kontrariánské pozice | Obnovitelné energie | Jak to vidí OPEC | Analytik Portu | Burze | Scott Morrison | Ajťáci | Celková inflace | Tovární objednávky | Americké indexy | AMZN.US | Objednávky | Největší ekonomika | Finance | Válka na Ukrajině | Trh práce v USA | Porsche Automobil Holding SE | Norsko | USA | Růst úrokových sazeb | Popírání | Pražský index PX | Platformy | Dnešní údaje | Prezident Donald Trump | Raiffeisenbank a.s. | Kvalitní vzdělání | Pár EUR/USD | Tržní síly | Místní centrální banka | Spotřebitelské inflace | Naše prognóza | Kapitálové trhy | Zelená energetika | Prostor pro další růst | Index PMI | Rozpočtové schodky | Výkon dolaru | Dny v týdnu | Ekonomické aktivity | Růst měnového páru | Manažerka | Cenový index | Inflace ve Francii | Stres | Stříbro | Sankce | Dollar General | Snížení stresu | NetApp | Británie | Politická rozhodnutí | Pokles cen | Počet volných míst | Šéfové českých firem | Iniciativa | Volby | Ropa | Joe Biden | Vstup do EU | Osobní rozvoj | Poskytování úvěrů | Výdaje | Michigan | Přijetí eura | ETF | Přístup k inflaci | Základní pravidla systému obchodování | Kurzové změny | Růst ekonomické důvěry | Jakub Dvořák | Evropský statistický úřad | Investice v Číně | Pracovní trh 2024 | Durace | Cenový index PCE | Následky pandemie | Robert Solow | Prezident Javier Milei | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Neformální sektor | British American Tobacco | Německé hospodářství | Indexy PMI | Dow Jones | Společnosti z technologického sektoru | Investiční činnost | Zpomalení inflace | Velké částky | Ekonomové | CMCSA | Dnešní ekonomický kalendář | Depozitní sazby | Ekologie | Globální inflace | Důležitý support | Spojené státy | Analýza poptávky na trhu | Změny životního stylu | Pozice v koruně | IBEX | Underweight | Propad české ekonomiky | Trading | CDU/CSU | Ex-dividend | Růst HDP | Investiční cíle | Celosvětová poptávka po ropě | Pokles trhů | Samsung Solve for Tomorrow | Euro vůči dolaru | Velké zadlužení | Nový model iPhone | Hospodaření státního rozpočtu | Zvyšování úrokových sazeb | Sázka | Skutečný brexit | Američtí politici | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Nasdaq (US100) | iPhone city | Marcela Vyskoková | Hensoldt | Vývoj nezaměstnanosti | Japonský Nikkei 225 | Česká ekonomika letos | Euro vůči americkému dolaru | Zákonodárce | Režim devizových intervencí | Fidelity Funds | Vývoj | Výrobní aktivita | Jiří Moser | Přední ekonomové | Výkon ekonomiky | Útok na saúdská ropná zařízení | Úroková sazba | Svět investování | Republikánská většina | Inflační výhled | Paul Krugman | Vyhlídky amerického dolaru | Český stát | Start-upy | Války s Izraelem | Riziko inflace | Kurz kryptoměny | BHS Timur Barotov | PPF | Technologický index | Poptávka po produktech Apple | Podnikatelská nálada | Amazon | Investiční poradenství | Rolf Bürkl | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Agentura Fitch | Rizikové averze | Investiční doporučení | Konkurenceschopnost | Ruská plynárenská společnost | Ropná zařízení | Hospodářství subsaharské Afriky | Facebook | Americké akcie | Generali Investments CEE | Starbucks Corporation | Pracovní síla | Výsledek NFP | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Růst poptávky po ropě | ManpowerGroup | České měny | Data z průmyslu | Migrační dohoda EU | Kathy Lienová | Utáhnout měnovou politiku | Vliv na ekonomiku | Volatilní | Roche Holding AG | Kdo to řídí | Riziko ztráty | EUR/USD | Zemědělství | Varování | OSN | Dopady pandemie | Blackstone | Portfolio manažer Cyrrus | Zbrojaři | Racionální přístup | Spotřebitelská důvěra | Vstupní náklady | Analýza makroekonomických zpráv | Další vývoj | Dnes zveřejněná data | První odhad | Vývoj amerického akciového indexu | Recese v USA | Měnové politiky | G20 | Porsche | Finanční služby | S&P/ASX 200 | Onemocnění | Finanční domy | Rok 2025 | Ceny nemovitostí | Dánové | Aktuální situace | Nevýhody | Míra nezaměstnanosti v Německu | CSR | Fiskální politika | Manufacturing | Rozhodnutí o sazbách | Znovuotevření ekonomiky | Intuit Inc. | Měnový výbor | Zlotý | Výdělky | Bezpečný přístav na technologickém trhu | Spojené státy a Čína | Indická centrální banka | Mediální podnik | Ekonomická situace | Ekonomika Velké Británie | Odhad HDP | Celkový stav ekonomiky | Citlivost trhu na zprávy | Dna | CNY | Centrální bankéři | Pravidla systému obchodování | Fio banka, a.s. | KOSPI | AXP | FCA | JD | Časovat trh | Čínské indexy | Milei | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Fair Value Gap | Vítězství | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Úvěrová pojišťovna | Příliv migrantů | DTE | Etiopský premiér | Nobelovy ceny | Pakt stability | Zpomalení růstu ekonomiky | Miliardy dolarů | ADP | AI | Nové byty | Snížení úroků | Geopolitické vlivy | IRBT | Daňová poradkyně | Global forex | Vládní výdaje | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Prezidentské volby | Miliardy korun | ENGETO | Tisková konference | Bankovní systém | Platební bilance | Comfort Finance Group | Thermo Fisher | Bývalý premiér | Růst mezd | Automobilka | Snížení inflace | Začátek trendu | Sazby | Inflace v České republice | GBP/EUR | Daň z příjmu | Americký index S&P 500 | Guidance | Růstové akcie | Komise v přenesené pravomoci | Vývoj akciového indexu | Správný odhad bankovní krize | Manažeři VW | Zprávy o trhu | Míra nezaměstnanosti v Británii | Oživení německé ekonomiky | Investovat | Václav Holler | Trumpova opce | Přehřátý trh | Konsolidační balíček | Akciový vývoj | Členka Rady guvernérů | Expanzivní fiskální politika | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Hotovost | Průmyslové objednávky | Spolupráce s akademickým sektorem | Investiční fondy | Knihomol | Boj s inflací | Investování peněz | Berlín | Průzkum | Firmy | Program Antivirus | Ropné cenové války | Zvýšení mezd | Nespokojenost | JRD | Strategie obchodování s ropou | Rozšíření umělé inteligence | HDP Německa | Růst cen ropy | Panika | Práce v EU | Zajištění | Reálné mzdy | Hospodářské zpomalení | Averze k riziku | Napětí mezi USA a Čínou | Zájem investorů | Práce z domova | Partnerství | PwC ČR | Ekonomické podmínky | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Růst cen komodit | Repo sazby | Nakupovat švédskou korunu | Provozní zisk | Ekonomický propad | Dlouhodobé investice | Podíl nezaměstnaných | Omezení stimulů | Zaznamenávání | Comcast Corporation | Argentina | Ahunna Eziakonwová | Investování | Distribuce | Nápad | Fed | Nonfarm Payrolls | Maďarský forint | Rusko dnes | Řízení růstových odvětví | NASDAQ 100 | Vyšetřování | Americká WTI ropa | Boris Johnson | Volatilní obchodování | Technologický Nasdaq | Celosvětová poptávka | Pokračující růst | Ratingová agentura Fitch | Automobilový průmysl | Počet nezaměstnaných v Německu | Generali Investments | Česká vláda | Poradenské společnosti | Dílčí index | Společnost Meta | Trhy | Paypal Holdings | Akcie v USA | Monetizace | Fluktuace | Růst akcií společností | Hongkongský Hang Seng | ČSOB Dominik Rusinko | FTSE | Potenciál zisků | Růst české ekonomiky | Měnové trhy | Australský S&P/ASX | Přehled o dění | Německá automobilka Volkswagen | Zelená politika | Rizika | Kellogg | Zájem firem | Vánoce | Žlutý kov | Varování před riziky | Eurozóna | Fond | Denní obchodování | Zakotvená inflace | ISM | Velký růst | Správný odhad | Zvýšení volatility | Restrukturalizace | Indexy pohyb | Charter Communications | Globální trhy | Oculus | Fitch | Index Hang Seng Tech | Kancléř Olaf Scholz | Dluhopisový trh | Nezaměstnanost v Austrálii | Celkový výsledek | Úspory | Implementace | Předvolební průzkumy | JD.com | Lamač David | Pokles cen akcií | Ekonomika Gazy | MIB | Vývoj indexu jádrové inflace v USA | Generativní AI | Fire Sales | Japonský Nikkei | Úvěrový rating | Kyjev | Energetické společnosti | Verizon Communications | Nominální růst | xStation 5 | Zkrachovalé banky | Vysoké ceny | Ondřej Koběrský | Riziková aktiva | Britský FTSE | Růst ekonomiky | Stagflace | Ředitelka | Cenový vývoj | Investor Michael Burry | Tempo snižování sazeb | TradingEconomics | ADP report z pracovního trhu | Žádosti o podporu | Výsledky hospodaření | Ministerstvo financí | Bilance | Federální rezervy | Americké akciové indexy | CEE | Ondřej Hartman | Růst měnového páru GBP/USD | Čínský Shanghai Composite | Tesla | Oculus Quest 2 | Nejslabší růst | Patrik Novotný | Záporné úrokové sazby | Automobilky Volkswagen | Odliv mozků | Americký akciový index S&P 500 | Low | David Vagenknecht | Stabilita | Španělsko | XTB Research | Náctiletý podnikatel | Index průmyslové výroby | Růstové sektory | Ekonomický růst | Vývoj měnového páru USD/CNY | Globální ekonomický růst | Mezinárodní konkurenceschopnost | Euro 6 | Rick Rieder | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | Mzdy | Poradenství | Royal Caribbean | FXDAILY | General Motors | CAD | Cenové války | Doporučený zdroj | Odhady analytiků | Radim Pařík | Africký pracovní trh | Sentiment trhu | Shares | Průmyslová výroba v tuzemsku | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Deeskalace | Na burze | Solve for Tomorrow | Kurzarbeit v Německu | Analytička | Automobilka Tesla | Dlouhé pozice v koruně | Získat zkušenosti | Společnost | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | Advanced Micro Devices | Velké firmy | Expertka | Inovátor | Alert | Evropské trhy | Raphael Bostic | Nový argentinský prezident | Hospodaření | Online investiční konference | Členka rady guvernérů | Dnešní výsledky | Zahraniční obchod | Ztráta | Indikátory sentimentu | Odhady nezaměstnanosti | Wells Fargo | USD/SEK | Dolar k japonskému jenu | EUR/HUF | USDIDX | Colosseum | Ekonomické výsledky | SolarEdge | Ztráty zaměstnání | Institucionální investoři | Situace na trhu práce | FXstreet | Reporty | Světová poptávka po ropě | Nabídka ropy | Globalizace | Kukuřice | Obchod | Purple Trading | Likvidita trhu | Tomáš Raputa | Negativní zprávy | Obchodní rozhodnutí | Ekonomika Pásma Gazy | Silná konkurence | Ceny ropy Brent | Volkswagen | AUD/USD | Největší ekonomika Jižní Ameriky | Astrazeneca | Vývoj na trhu | EK | Zahraniční forex | Nejlepší investiční příležitosti | Riziko | Průmyslové společnosti | Míra inflace v Německu | Analytik | Emise | Pražský PX | Trinity | MAM | Právo | JPY | Zdravotní pojištění | Zasedání ČNB | FT | Citi | Swiss Life | Binance | RSI | Bank of America | AIG | Transakce | USDX | Šok | Finanční trh | MGM | Meta | Turecká lira | Portfolio | Pesimismus | Nástroj | GBP | Akciový analytik | NATO | Plyn | Kristina Hooper | Karty | INSEE | Německá ekonomika | Čína | Pokles akcií | Know-how | Nezaměstnanost v ČR | Naučte se obchodovat | Inovace | Úrovně supportu | J.P. Morgan | CZK/USD | Západní ekonomiky | USD/CNY | Aktuálně trh | Ceny | Siemens | Představenstvo | Financování | Recese | Zahraniční kapitál | Pokles | Gazprom | Oslabení amerického dolaru | XEL | Short obchod | FTSE 100 | Mírná korekce | Produkce zemního plynu | Mondelez | Války | Impuls | Ukrajina | Raiffeisenbank | Data z trhu práce | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Centrální banka | BBC | Předpovědi | DPH | Predikce | Softbank | P/E poměr | Zhodnocení akcií | Největší světová ekonomika | VW | Americký dolar k japonskému jenu | WTI | Algorand | Zápis z posledního zasedání | Salesforce | Salesforce (CRM.US) | Mileniálové | Státy EU | Praxe | Biliony | Instituty | Euro 7 | Uvolněné měnové | GameStop | Evropské centrální banky | Moneta Money Bank | MACD | EUR/JPY | Libra | Mondelez International | Intuice | Nedostatky | Comcast Corp | Trump dnes | Philip Morris ČR | Odborníci | Rozvolnění | Investments | ServiceNow | Vyplnění GAPU | Zákonodárci | NTAP | USD/EUR | Slábnoucí dolar | Sentix | Stratég | Instituce | SXXP | Biotechnologické společnosti | Propuštění | Forint | Amazon (AMZN.US) | Důchod | Novavax | Morgan Stanley | Živobytí | EV | Náklady na financování | Výnos | Bankovní krize | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | eBook | ESG | Růst cen energií | Index DOW | IHNED | ČEZ | Německé ekonomiky | Kapitálové výdaje | Index Nasdaq | CFD | Metaverse | Roční výkonnost | Green Deal | Prostor pro růst | Discovery | CEO | Budoucí trendy | 256/2004 | Trinity Bank | Rozhovor | Spotřeba domácností | Slabší kurz | Austrálie | Silný pokles | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Historická maxima | Posílení koruny | Miliardy USD | Stoxx Europe 600 | Akcie týdne | Forex trader | Vietnam | Ceny akcií | Ceny energií | Cílování inflace | Reálné hodnoty | S/R zóny | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | ASX | Zotavení ekonomiky | AAPL.US | Inflační cíl | Vrcholoví manažeři | VIX | Výběr zisků | Pravděpodobnost recese | Jaromír Gec | Akcie společnosti Apple | EPS | Biliony dolarů | Vývoj sazeb | McKinsey | Očekávané Earnings | Index STOXX Europe 600 | Jasný signál | Apple (AAPL.US) | Údaje o průmyslové výrobě | Čínské zboží | Histogram | Pracovní místa | Křiž smrti | Káva | Shopify | Bez rizika | Ukrajinská ekonomika | Evropské PMI | Vyšší hodnoty | CRM | Zisk | Biotechnologie | Přizpůsobovat se | ČNB | Bank of England | Katar | Sociální média | WTI a Brent | Sezónní vlivy | EURUSD | Fóra | Pokles kurzu | Demokraté | Spekulovat | Nord Stream 2 | CBO | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Aktuální kurzy | Venture Capital | Německé maloobchodní tržby | České hospodářství | CFD (Rozdílové smlouvy) | Vklady | Progres | Obchodování | Zajištění na stáří | Rizika a výzvy | Obchodování ropy | Vzdělání | Nové prognózy | Dnešní data | Posílení dolaru | Úroky | Monitorování | Prezident | Eurostat | Akciový index S&P 500 | Růst inflace | Marek Pokorný | Finanční pomoc | Jednotná evropská měna | Odhad analytiků | Shortovat | PRIMOCO | Prémie | Oslabování dolaru | Colt CZ | Statistiky z trhu práce | TradingFloor.com | Evropa | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Technický signál | Zprávy | Class A | Ceny ropy | Byty | Zprávy z trhů | Obchodování s ropou | Úspěch v obchodování | Francie | Předpověď | CII750 | L'Oréal | Index cen průmyslových výrobců | Zelenskyj | Trigger | Údaje | Dodávky plynu | Technologické společnosti | Spoření | Automobilky | Pojišťovny | Vstup short | Inflace v Evropě | Inflační vývoj | List Financial Times | Omezení pohybu | Eurodolar | Biden | Italská vláda | Finanční krize | DPA | Indikace | FXstreet.cz | Obchody | Růst amerického HDP | ex | Inflace v Polsku | Expedia | Snížení daní | Jakub Matis | Technologické firmy | Španělská ekonomika | Medián | Index CPI | Dezinflační tendence | xStation5 | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Ukotvení | Finančnictví | PRIBOR | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Portfólia | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Zemní plyn | Marže | J P Morgan Chase & Co | JPMorgan Chase & Co | Směřování | Hospodářský institut Ifo | Visa | Český trh | Grafy | Aktivum | Large Cap | Značný zájem | Společnost XTB | Primoco | Nákladová inflace | CARA | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Europe 600 | Nové zakázky | Dostupná data | Epidemiologické situace | CRM.US | Google | Miliardy eur | Tržby | Stagnace | Roční výnos | Snižování produkce | Časový horizont | Vyplácet dividendy | Konsensus | Aktuální prognóza | Dekret | Dluhy | Hedge fondy | NATGAS | Prodej aut | Velký problém | Býčí trh | FOREX | Konsenzus | Signály | Inflace v ČR | DISH | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Expirace | Americké akciové trhy | Dodavatelský řetězec | Dividenda | Peking | GfK | Záhada | Ranní komentář | Výrobní aktivity | HDP | Technology | Důvěra v Německu | Načasování | WTI ropa | Zvýšení dovozních cel | Manufacturing PMI | Protekcionismus | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Čínské vlády | Ekonomka | Dolar | Euro | Klid | Investování je rizikové | FED sazby | Výnosy státních dluhopisů | JP Morgan | Zpomalení růstu | Ohlédnutí | NEST | Pandemická situace | HCOB | Globální investoři | Politici | Dopady na ekonomiku | Obchodní bilance | Index PCE | Vyšší inflace | iRobot | Brazílie | Členské země | Známky oživení | Výprodej | Tomáš Holub | Členové OPEC | Falešný break | Tisknout peníze | AAPL | Slovensko | Míra inflace v eurozóně | Vývoj trhu | JPMorgan | Private equity | AMZN | Zdraví | Premiér Boris Johnson | ČTK | Lehman Brothers | Novinky | Odhad letošního růstu | Navýšení kapitálu | Vyšší úroveň | Stimuly | Hlavní město Praha | Ztráty | Dekarbonizace | Osobní výdaje | Česká národní banka | Analýza indikátorů | Česká inflace | 1D | Paychex | Obchodní nastavení | Růst průměrné mzdy | Americké firmy | Životní styl | Opce na akcie | Meziroční inflace | Japonský jen | Čínské firmy | Klesající inflace | FOMC | Akcie | Investice firem | Průmyslníci | Měnové podmínky | Kupci | Mzda | Pavel Peterka | Vývoj jádrové inflace | Nákup aktiv | NERV | Návratnost | Vzestupný trend | Výhody | Pražská burza | Očkování | Sociální demokraté | Přizpůsobivost | Podniky | SPAC | Američtí regulátoři | Hnutí Hamás | PayPal Holdings Inc | Index spotřebitelských cen | Předpokládaný vývoj | City | Vývoj indexu Nasdaq | Propad indexu | Downgrade | AbbVie | Demografické trendy | Napětí na trzích | Státní podpora | Cardano | Zveřejňování výsledků | Český HDP | AAA | ONS | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Akciový index Nikkei | Dodavatelské řetězce | SPD | Index cen | Světová ekonomika | Češi | Změny na trhu | Německé ministerstvo hospodářství | Tuzemské hospodářství | VZ | ADP report | Obavy z inflace | Podpora ekonomiky | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | PEPP | Globální ekonomika | Index VIX | Zasedání měnového výboru | Úroková míra | Bear market | Logistika | Price Action | Vývoj ekonomiky | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Technologie | Koronakrize | Emmanuel Macron | Společnost Apple | Uvolněné měnové politiky | Vydělávání peněz | Prognózy | Zvyšování cen | Daniel Gladiš | Euro k americkému dolaru | Kurz | SBUX | Druhá největší ekonomika | Daně | Dnešní zpráva | Ministři | Růst zisků | Švýcarská národní banka | Využití kapacit | Jádrová inflace | Veřejné služby | Americká ekonomika | AMD | Americký prezident Joe Biden | Úspěchy | Index cen výrobců | Den obchodování | Nezaměstnanost v eurozóně | Měnová politika Fedu | Pokladniční poukázky | Rekord | Světové ekonomiky | NVDA | Analýza fundamentálních událostí | Výsledky | Míra inflace | BHS | Aerolinky | Růst trhu | Rychlý růst | Bankovní rada | Uber Technologies | Bear | Investice | Osobní příjmy | CBDC | Microsoft | Business | Pro investory | Fidelity | Akcie Salesforce | Potenciál | Zdravotnictví | Joshua Angrist | Robinhood | Ohodnocení | Automatizace | Rally | Investujte | Životní pojišťovny | Členství v EU | Londýn | Konkurence | Pokles inflace | Ranní nadhoz | Švédská koruna | Obchodování akcií | Vládní bondy | Komunikace | Remdesivir | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Americké futures | Zynga | Černé labutě | Indie | Bod | Vnímání | Ekonomika eurozóny | Value Gap | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Stratég firmy | Makrodata | Zisky | Investiční stratég | Výkon průmyslu | Soukromá spotřeba | Delta | Regulace | Zaměstnanci | Šéf Fedu | Cyrrus | Fondy | Comfort Finance | OSVČ | USD za barel | Základní pravidla | Walt Disney | Hospodářství | Zotavení | Timur Barotov | MSFT | Důvěra | WHO | Daňové zvýhodnění | Krátkodobé výnosy | Oslabení dolaru | Kontrakce | Výrazný růst cen ropy | PMI za leden | Americký akciový trh | Výhled do budoucna | Bannockburn Global Forex | Russell 2000 | Ukazatel | Korporátní zprávy | Evropské firmy | Exotické měny | Měny | Dollar | DE30 | Tvorba pracovních míst v USA | Předběžné výsledky | Nezaměstnanosti v Německu | Ropa WTI | Finanční sektor | Daňové příjmy | Advance Auto Parts | Burzy | Pokles ekonomické aktivity | Hospodářský růst | Cena akcie | Thomson Reuters | Opatření na podporu ekonomiky | UST | Cash flow | Trh s ropou | Ekonomický institut | Obchodování s cizími měnami | Export | Milník | Michael Burry | Rusko | Poradce | Vývoj ceny ropy | Většinový podíl | Signál | Roční růst | Nové žádosti o podporu | Úbytek | České firmy | Unicredit | NFIB | Institut GfK | Řízení rizik | Partneři | Radomír Jáč | Letectví | BHS Štěpán Křeček | Munger | GRMN | UniCredit Bank | Hospodářský institut | Zhodnocení | Organizace | Index NASDAQ 100 | Nervozita | Brands | 1 milion | Federální rezervní systém (FED) | Praha | Inflace v Číně | Fortinet | Ekonomický rozvoj | Média | Medvědí scénář | Globální akciové trhy | Valuace | Výsledková sezóna | Rozšíření | Shrnutí obchodování | Zelená budoucnost | Stav ekonomiky | Plány | Nižší poptávka | CEO společnosti | Home office | Týdenní výkon | Administrativa | COVID-19 | Propad HDP | USD/oz | Cenové tlaky | Silný trh | Průměrný český investor | Příliv investic | Brusel | NFP | DAWN | Hypotéky | David Card | Nikkei | Konvergence | Ekonomika USA | Akcie Alibaba | Dubnová čísla | Data z amerického trhu práce | Průmyslová výroba v Německu | FDP | Myšlení | Úrokový výnos | ZEW | Fenomén | Evropské akcie | Schopnost rychle reagovat | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Energie | ZNGA | Objem | Umělé inteligence | Španělská vláda | Investiční | Nálada | Ženy | Americké centrální banky | Ekonom BHS | Příjmy | Omezený čas | Insolvence | FVG | Očekávaný růst poptávky | INTU | Bondy | Ekonomické dopady | Prodej | Onemocnění COVID-19 | Rok 2024 | Financial | Zasedání Fedu | Bloomberg | Trh kryptoměn | Dotace | Evropská unie | Růst amerických výnosů | Vliv na ceny | Kurzarbeit | Britský FTSE 100 | Rozvoj | Hlavní indexy | Capital Economics | Rozhodnutí vlády | Silný růst | Rutina | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Míra | Slabý dolar | Colt | Pandemie nemoci COVID-19 | Vyšší mzdy | University of Michigan | Růst poptávky | Korekce | Odhady trhu | Špatné výsledky | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Letní měsíce | Riziko recese | Melvin | Asociace | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Vakcína | Výkonnost | Pomoc Ukrajině | Moore Czech Republic | Spotřebitelská inflace | Průzkumy | Televize CNBC | Index S&P 500 | Instrument | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Trendové linie | Short | Tomáš Pfeiler | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | Institut Ifo | High | Novela zákona | Tým InstaForex | OECD | CHF | Měnový trh | Obnovitelné zdroje | Ekonomická důvěra | Centrum | Index Nikkei | Oslabení koruny | Nízká nezaměstnanost | ABB | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Odhad amerického HDP | BK Asset Management | DTE Energy | Zakladatel | Příliv kapitálu | Instant Trading EU | Bohemia Energy | Průmysl v eurozóně | S&P 500 | JDE | Podpora | Prezident Joe Biden | Obchodování s CFD | QE | MT4 | Řešení problémů | Růst tržeb | NFP data | Amundi | Cena | Maloobchodní prodeje | EU a USA | S&P Global Inc | ILO | Německá vláda | Překoupenost | Německo | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | Upozornění | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Evropské indexy | Steen Jakobsen | Americký trh | Arlington Asset Investment | Dobrá nálada | Snížení sazeb | Prime | DOT | CME Group | TSLA | Burza Coinbase | Česká ekonomika | Kurzy | IG | Finanční prostředky | Prudký růst cen | Partners | Ekonomické údaje | Pozitivní korelace | Ekonomická data | Situace na trhu | Fidelity International | Přehled kurzů | Cenové formace | Drahé kovy | Odvody | Francouzský statistický úřad | Zastavení výroby | Pád cen | Výhledy | Úrokový diferenciál | Co bude | Akciové fondy | Medvědi | Bloomberg Economics | Strategie obchodování | DAX | Záchranné balíčky | Data z pracovního trhu | Erste | Rezervy | Podnik | Pasivní investování | Zavedení cel | Fiskální balíček | Ukončení konfliktu | EMA | Kurzy měn | Akcie společnosti | DG | Obchodní válka | Kypr | Fiskální stimuly | Tempo růstu HDP | Zastavení dodávek | Zlato | Ekonomika | Ján Hájek | Měny&Sazby | WEF | Ekonomické teorie | PEP | Inflace v Německu | Akcie Alibaby | Denní graf | CFA | SEC | Schodek | Indikátory | Ticker | Odpovědnost | Kultura | Sankce na Rusko | Oslabení | Verizon | Finanční situace | Ekonomické krize | Indikátor MACD | Energetické krize | Práce | Úspěch | Investiční příležitosti | Banky pro mezinárodní platby | Intel | LTRO | Tightening | Likvidita | Jihokorejský Kospi | SPWR | Cíle | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Bezpečnost | Maloobchodní prodej | Odhady růstu | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Potenciál zisku | Index Nasdaq (US100) | Holding | Banky | BlackRock | Produktivita práce | Výrobci čipů | Bublina | Microsoft Corporation | Zisky společnosti | Situace ve světě | Vlády | Express | Investiční společnosti | Investiční skupina | Vývoj ceny americké ropy | Šance | Biliony USD | Tržby společnosti | FIXED | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Očekávaný růst | Maloobchodní tržby v eurozóně | Poradenské služby | Poptávka po ropě | Wedbush | Zisk na akcii | Černá labuť | GM | Správa | L3Harris Technologies | Ray Dalio | Wall Street | Instrumenty | Analýza | KO | Velké ztráty | Ministr financí | Umění | Elektroauta | Dobrá čísla | Zlepšení | L.F. Investment Limited | Sazby Fedu | Duke Energy | ČR | Dot-com | XTB | Kontrakt | Meta Platforms | Ministerstvo financí dnes | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Asijské akciové trhy | Výraznější pokles | Intervenovat | Kvantitativní utahování | Bavlna | Solidní výsledky | Americký Fed | Čínské akcie | API | Pozice | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | Rozvahy Fedu | ChatGPT | Německá průmyslová výroba | Finance Group | Mzdový růst | Demokratické strany | Příprava | Štěpán Křeček | Ředitel banky | Dlouhé pozice | Nejistota kolem pandemie | Kovy | Vývoj měnového páru USD/JPY | Robert Habeck | Hedge | Foxconn | Slabší koruna | Historický milník | Market | Technologický sektor | Výzvy a rizika | Nákupu státních dluhopisů | Varianta delta | Stoxx | Lídři | Německé vlády | Medvědí trh | LSEG | Indická ekonomika | Vývoj HDP | Support | Průměrná mzda | Dluhový strop | Yandex | Accenture | Farmaceutické společnosti | Živnostníci | Výzkum a vývoj | Vláda USA | FX | Náklady na úvěry | Obchodní deficit | Krypto burzy | Bilion dolarů | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Europoslanci | Telekomunikace | Finální odhad | Spokojenost | Služby | Lednová inflace | Xcel Energy Inc. | Zvýšená volatilita | Spotřební zboží | Tržní očekávání | Návrat inflace | OPEC | Technologický pokrok | Úroková sazba Fedu | Peněžní zásoby | Fio banka | Řetězce | Sentiment | Jestřábí hlasy | Index ISM | Experti | Investoři | Nižší sazby | Míra nezaměstnanosti | Okénko trhu | Evropský index | Bohatý | Stop-Loss | Nákupy aktiv | Pokles zisku | Průměrná hodnota | Spotřebitelská důvěra v Německu | Spotřebitelé | Ziskovosti společnosti | Výstupy | Rheinmetall | Rostoucí výnosy | Míra inflace v Polsku | Fiskální impuls | Investiční ředitel | Vzdělávání | Regulatorní prostředí | Vstupovat do obchodu | Růst hrubého domácího produktu | Indexy nákupních manažerů | Politika Fedu | Polsko | Čínská vláda | Reddit | Guyana | Šéfové | Začít investovat | Ceny potravin | Nikkei 225 | AUDUSD | Zvýšení produktivity | Rezistence | Bankovní rady ČNB | Index Dow Jones | Gemini | Auta | Projekce | Centrální banka USA | Saxo Bank | Klíčový support | W1 | Ichimoku | LinkedIn | Put opce | BofA Global Research | Nařízení | Snižování daní | Bond | Zdražování | Ropy | RBA | Struktura | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | Zvolený prezident | Meme akcie | Ocenění akcií | P.A. | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Škoda | Pokles poptávky | Invesco Ltd. | Generace Z | Hospodářské výsledky | Americké ekonomiky | Zájem zahraničních investorů | Jádrový index | Obchodní vztahy | Úročení | Inflace v lednu | Deficit státního rozpočtu | USD | Bannockburn | Občané | CAC40 | Vývoj dolarového indexu | Růst v Číně | Trh s nemovitostmi | Ceny americké ropy WTI | Kabinet | Hospodářský vývoj | Zvýšení daní | Legislativa | Technologické tituly | Nové příležitosti | PayPal | Čínské úřady | Počet nových žádostí o podporu | Ekonomické recese | D1 | Investing.com | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Richard Bechník | Dominik Stroukal | Minimální mzda | BMW | 3M | Dluhopisové fondy | Nízké úrokové sazby | Svět kryptoměn | Tržní podíl | Odhad inflace | Hlavní úroková sazba | US500 | Tencent | Země G20 | iPhone | Vývoj akcií | Cena ropy | Prezidentka ECB | Obavy z recese | Exact Sciences | Akciové burzy | Federální rezervní systém | Situace v průmyslu | Prognózy ČNB | Britský statistický úřad | mmBtu | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Kupní síla | CZ | Earnings | YCC | Průraz | Krátkodobé obchodování | Digitální měny | Australský dolar | Propad | Konec roku | Bankovnictví | Dezinflace | Sezónní faktory | Rakousko | ANO | WMT | Britské libry | Tempo růstu spotřebitelských cen | United Parcel Service | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Agentura AP | Economic | Nemovitosti | Ceny ropy WTI | Turecká centrální banka | Evropský trh | Jihokorejský KOSPI | Markets | Úrokové sazby Fedu | Eskalace války na Ukrajině | Odvětví v ekonomice | Dluhopisoví investoři | Rok 2024 | Aleš Michl | Kanada | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Nejistota | Plný úvazek | CME | Den nezávislosti | 3M PRIBOR | Světová poptávka | Ekonomie | Instant Trading EU Ltd. | Nejvýraznější pokles | Míra nezaměstnanosti v Austrálii | Makroekonomický kalendář | Opce | Vládní pomoc | Smart money | Nvidia | Investment | Dlouhodobí investoři | Česká republika | Fixed income | Indexy | DIP | BofA | Státní dluhopisy | Americký dolar | Splácení dluhu | RISE | Nízké ceny ropy | US100 | Makro | Vinci | Příjmy a výdaje | Evropská centrální banka | Ceny v průmyslu | Letadlo | Americká centrální banka (Fed) | Starbucks | Švédsko | Německá centrální banka | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | Obchodovat ropu | ECB | HICP | NBP | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Vysoká poptávka | Měnová politika | Ziskovost | Doporučení | Objem fúzí a akvizic | Inflační očekávání | Technologické inovace | Cisco Systems, Inc. | Body | Konečná sazba | Výhled na rok 2025 | Zvýšení inflace | Index výdajů | Swiss Life Select | Korekční fáze | Německé podniky | Růst produktivity | Soběstačnost | Krypto | Evropské země | Payrolls | Světové poptávky | Jaderné elektrárny | Počet lidí bez práce v Německu | Charlie Munger | Vývoj měn | ROCE | Spekulace | Reálné příjmy | Navýšení | Omikron | MPSV | Zasedání amerického Fedu | Hodnoty měny | Clemens Fuest | Konzervativci | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Redukce | Miliardy | FX strategie | ASX 200 | Úroveň supportu | Společná evropská měna | Americký dluh | Zpracovatelský průmysl | Western Union | PMI ve službách | Spekulanti | IG Metall | Ukrajinský premiér | MasterCard | Pravidelnost | SVB | Protiepidemická opatření | Poptávky po ropě | Applied Materials | Kraft Heinz | Vývoj ceny americké ropy WTI | WU | Základní sazba | Pracovní síly | Fúze | Akciový trh | Uhlí | Rizikový apetit | Virtuální mince | Zasedání bankovní rady | Investovat peníze | Investor | Nákup dluhopisů | USD/JPY | Put | Analytické nástroje | Sazba Fedu | Trump 2.0 | Americké vlády | Volný obchod | Jerome Powell | Ukazatele | American Express | Měnový pár | Korporace | Šíření koronaviru | Společnost Gazprom | Banka | Produkce ropy | Autoprůmysl | Vybrání likvidity | Zvýšený zájem | Brent a WTI | Situace na americkém trhu práce | Index technologického trhu Nasdaq | Úřady | Američané | Vysoké školy | Počet zaměstnaných | Český investor | Olaf Scholz | CNBC | Oživení ekonomik | SPX | Domácí poptávka | Statistika | Koncern | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Domácí průmysl | Německá inflace | Disney | Ocenění
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | Růst | ČTK | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot