Obchodní dohody
Podpis na spadnutí, pokles daní a slabší výsledky. Trhy zůstávají nejednotné
15.01.2020 Na podpis obchodní dohody se čeká, mělo by k němu dojít už brzy. Poslední prohlášení ministra financí Mnuchina trhy příliš nenadchlo, když naznačilo odklad rušení některých cel v podstatě na období po amerických prezidentských volbách. Poté odhalil pár konkrétních bodů ze smlouvy také Larry Kudlow. Šlo o přislíbené čínské nákupy amerického průmyslového zboží, energií a služeb, příslib okamžitého zahájení jednání o fázi dvě i možnost uplatnit sankce v případě čínského neplnění dohody. Také podle něj odbourávání cel bude záležet na dodržování a přístupu k dalším jednáním.
TOP 3 grafy tohoto týdne: Zlato, Bitcoin, Tesla
15.01.2020 Rok 2020 začal na finančních trzích aktivně. Zlato výrazně vzrostlo kvůli růstu napětí na Středním východě. A výrazným vzestupem si těchto dnech prochází také Bitcoin. Na akciích jsme svědky extrémního nárůstu cen akcií automobilky Tesla. Dnes se podíváme na tyto finanční aktiva, a to také z pohledu technické analýzy.
Analytici: Koruna sílí díky vývoji ve světě a rostoucí inflaci
15.01.2020 Posilující koruna těží z lepší nálady na trhu, který očekává uzavření obchodní dohody mezi USA a Čínou, a z růstu inflace v tuzemsku, jenž vrátil do hry možný růst úrokových sazeb v ČR, shodli se analytici oslovení ČTK. Českou měnu podle nich kupují investoři ze spekulativních důvodů. Koruna dnes k euru zpevnila na nejsilnější úroveň za sedm let 25,11 Kč/EUR. Dostala se tak i na nejsilnější hodnotu vůči jednotné evropské měně od ukončení intervenčního režimu ČNB z dubna 2017.
Okénko trhu - USA a Čína dnes podepíší první část obchodní dohody
15.01.2020 Německý hrubý domácí produkt podle předběžného odhadu spolkového statistického úřadu vzrostl v minulém roce o 0,6 %, což je nejnižší nárůst od roku 2013. V minulém roce přitom ekonomika našeho západního souseda vzrostla o 1,5 %. Německo se celý loňský rok potýkalo s výrazným ochlazením. Obavy z propadu do technické recese byly v třetím čtvrtletí zažehnány. Za zpomalení v celém loňském roce stálo jak celkové zbrzdění globálního obchodu, tak velká míra nejistoty vzniklá obchodními konflikty mezi USA a Čínou či EU a také odkládaný brexit. Výraznou podporou Německu i nadále zůstala domácí poptávka, tedy spotřeba domácností a také vlády. Utažený trh práce a solidní růst mezd zaručuje spotřebitelům dostatečný disponibilní příjem. Německo podle odhadu týmu RBI poroste obdobným tempem také v tomto roce. Přestože se jedná o významné meziroční zpomalení, roste Německo nepřetržitě již 10 let v kuse a neočekáváme, že by se tento trend měl v následujících letech změnit. To je dobrá zpráva také pro Českou republiku. Jelikož je tuzemský průmysl výrazně spjatý s tím německým, propad Německa do recese by tak pro českou ekonomiku znamenal značné problémy s poptávkou.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
15.01.2020 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v minusu, když investoři vyhlíželi podpis první fáze obchodní dohody mezi Spojenými státy a Čínou. Delegace obou zemí mají dnes dohodu stvrdit ve Washingtonu.
Graf dne: Česká koruna je k euru nejsilnější za posledních 7 let
15.01.2020 Nový rok české koruně svědčí. Dopoledne se EURCZK dostal až na úroveň 25,1180 a prorazil tak pointervenční minima v blízkosti 25,1800 EURCZK, kterých měnový pár dosáhl v lednu 2018. Koruna byla silnější než dnes naposledy na počátku ledna 2013. Na české měně se sešlo několik pozitivních faktorů. Jedním z nejdůležitějších jsou Carry Trades ( investiční strategie, která využívá rozdílu úrokové míry). Investoři si čím dál více půjčují nízko úročené měny (stále častěji eura) a investují do více úročených aktiv (koruna i další středoevropské měny). Díky rostoucí inflaci (v prosinci na 3,2 % dle ČSÚ) a tedy očekávání zvýšených úrokových sazeb se potenciál koruny dále zvyšuje. Hlavní úroková sazba ČNB vystoupala v minulém roce na 2 % a výrazně tak převyšuje základní úroky, které nabízejí hlavní světové centrální banky. Koruně také pomáhá nízká riziková averze spojená s podpisem obchodní dohody mezi USA a Čínou a relativně příznivá makrodata z domácí ekonomiky.
USA nezruší podle ministra čínská cla před uzavřením druhé části dohody
15.01.2020 Spojené státy nezruší cla na čínské zboží do doby, než bude dokončena druhá fáze čínsko-americké obchodní smlouvy. V úterý to řekl americký ministr financí Steven Mnuchin. Dnes by měla přitom v Bílém Domě být podepsána první části smlouvy. Dokončení druhé části dohody se ale podle informovaných zdrojů agentury Bloomberg neočekává před listopadovými prezidentskými volbami v USA.
Minuta s XTB
15.01.2020 Dnes s Ladislavem Moravcem ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o finančních výsledcích amerických bank a podpisu obchodní dohody mezi USA a Čínou.
Česká koruna k euru je nejsilnější za 7 let. Rušení cel se možná zdrží, světové trhy jsou opatrné
15.01.2020 Dnešek má přinést podpis první fáze obchodní dohody mezi USA a Čínou. Jde o záležitost, která už od posledního loňského kvartálu výrazně zvedá náladu investorů, čímž vyhnala západní akcie na nová historická maxima. Nyní přijde formální potvrzení už za situace, kdy byl možný pozitivní efekt dohody už hodně započten do cen. Maxim za 7 let dnes dosáhla česká koruna k euru.
Čína zvýší dovozy ze Spojených států. Obchodní válka vstupuje do nové fáze
15.01.2020 „Akciové trhy již počítají s uzavřením obchodní dohody mezi Spojenými státy a Čínou. Nelze proto předpokládat, že by po podpisu smlouvy výrazně vzrostly akciové indexy. Růstu akcií by pomohlo, kdyby se Spojené státy a Čína rychle dohodly na dalších fázích konce obchodní války, které by zrušily veškerá cla a výrazně navýšily objem mezinárodního obchodu,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Rozbřesk: Českou korunu posiluje vyšší inflace a optimismus. Co čekat dál?
15.01.2020 Česká koruna včera vyrazila vstříc novým ziskům a dostala se až do okolí 25,15 EUR/CZK. Od nového roku si tak připsala skoro jeden a půl procenta (optikou posledních let nebývale prudký zisk) a je na dostřel od post-intervenčních maxim. Co stojí za poslední vlnou optimismu a má šanci vydržet?
Ranní komentář: USA do listopadových voleb další cla na Čínu snižovat nebudou
15.01.2020 Po včerejší klidné seanci se dnes na finanční trhy vrací lehká nejistota. Pomáhají k tomu zprávy o tom, že americká cla na Čínu zůstanou v současné podobě i po podpisu první fáze obchodní dohody, a to minimálně až do listopadových prezidentských voleb v USA. Až po nich se pak bude rozhodovat o jejich případném snížení, které bude vázáno na to, jak Čína plní podmínky první fáze obchodní dohody. Indexy dnes lehce ztrácejí, i když jsou ztráty zatím relativně malé.
USA a Čína plánují podepsat první část obchodní dohody
15.01.2020 Téměř dva roky od začátku obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou chtějí obě země dnes uzavřít první část obchodní dohody. Obsah tohoto dokumentu, který má být v přítomnosti amerického prezidenta Donalda Trumpa a vysokých čínských představitelů podepsán v Bílém domě, zatím nebyl zveřejněn.
Forex: Kurz dolaru zůstává beze změny, japonský jen klesl na osmiměsíční minimum
14.01.2020 Kurz dolaru vůči koši předních světových měn se dnes téměř nemění. Čínský jüan dříve dosáhl vůči dolaru maxima od července a nyní klesá, zatímco japonský jen spadl na osmiměsíční minimum. Zástupci Spojených státy a Číny mají tento týden ve Washingtonu podepsat předběžnou obchodní dohodu.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
14.01.2020 1) Spojené státy již nepovažují Čínu za zemi, která manipuluje se svojí měnou. Americké ministerstvo financí v noci na dnešek zrušilo rozhodnutí z loňského srpna, ve kterém označilo Čínu za měnového manipulátora. Zpráva přichází krátce před podpisem předběžné obchodní dohody mezi USA a Čínou, která by měla zmírnit 18 měsíců trvající obchodní válku, upozornila agentura Reuters.
Minuta s XTB
14.01.2020 Dnes s Jaroslavem Brychtou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) a pozitivním makru z Číny a optimismu okolo podpisu obchodní dohody mezi USA a Čínou.
Ranní nadhoz - Koruna je nejsilnější za poslední dva roky
14.01.2020 Včera začala horní komora britského parlamentu projednávat návrh dohody o brexitu. Do konce ledna, kdy je odchod plánovaný, ji musí ještě schválit Evropský parlament. Není očekáváno, že by došlo v této fázi schvalovacího procesu k potížím. Po konci ledna ovšem Británii a zejména jejího premiéra B. Johnsona čeká ještě obtížnější část a to je vyjednání o obchodní dohodě, na kterou si Johnson dal šibeniční termín pouhých jedenácti měsíců. Běžně přitom dohoda takového rozsahu trvá dojednat i roky. Tedy i za předpokladu, že Spojené království opustí EU podle nejnovějšího plánu k 31. lednu, čeká nás z této strany ještě napínavý rok.
Evropské akcie míří dolů navzdory Americe a dobrým datům
14.01.2020 Po včerejším opatrném obchodování s evropskými akciemi, které většinou mířily dolů, překvapila Wall Street růstem na nová maxima. Jenže Evropa si inspiraci nevzala a dál jde vlastní cestou. Pokles hlavních indexů dnes dopoledne činí kolem 0,6 procenta.
Čína již podle USA nemanipuluje s měnou
14.01.2020 Spojené státy již nepovažují Čínu za zemi, která manipuluje se svojí měnou. Americké ministerstvo financí v noci na dnešek zrušilo rozhodnutí z loňského srpna, ve kterém označilo Čínu za měnového manipulátora. Zpráva přichází krátce před podpisem předběžné obchodní dohody mezi USA a Čínou, která by měla zmírnit 18 měsíců trvající obchodní válku, upozornila agentura Reuters.
Rozbřesk: Česká inflace ještě výše nad cílem
14.01.2020 Česká inflace se v prosinci opět vzdálila od prognózy centrální banky i od horní hranice jejího tolerančního intervalu. Odchylka v prvním případě odpovídá třem desetinám procentního bodu, ve druhém pak dvěma. Na první pohled je tedy ideálním důvodem k tomu, aby centrální bankéři znovu sáhli na úrokové sazby a posunuli je směrem k vytoužené neutrální úrovni. Takto by mohlo být rozhodování velmi snadné, nicméně museli by zároveň zcela odhlédnout od všeho ostatního. Od politiky ECB, stejně jako od faktu, že naše ekonomika teprve se zpožděním následuje západní Evropu a zpomaluje.
Ranní komentář: Čínský zahraniční obchod příjemně překvapil, dnes americká inflace
14.01.2020 Risk-on sentiment na finančních trzích dál žene akciové indexy na nová historická maxima. Ty k tomu mají ale dobrý důvod, když jsou podpírány uvolněnou měnovou politikou, ale i pozitivními zprávami z celého světa. Trhy vyčkávají na podpis americko-čínské obchodní dohody, zatímco lepšící se vztahy mezi oběma zeměmi přiměly USA vymazat Čínu ze seznamu měnových manipulátorů. Čína pak dnes ráno příjemně překvapila lepšími výsledky zahraničního obchodu, které dál podpírají názor, že se ekonomická situaci v čínské ale i ve světové ekonomice začíná postupně stabilizovat.
Forex: Shrnutí obchodování 14.1.2020
14.01.2020 Akcie ve Spojených státech zahájily nový týden růstem. Náladu na burze podporuje optimismus z podpisu první fáze obchodní dohody mezi Spojenými státy a Čínou, a také očekávaní příznivých výsledků hospodaření firem za čtvrté čtvrtletí. Dařilo se hlavně technologickým firmám, v čele s akciemi Applu, Facebooku, Netflixu, Microsoftu a Amazonu.
Týden na trhu (13.1 - 19.1): Statistika a rozhodnutí centrálních bank
13.01.2020 Nový lednový týden se jeví poměrně obvykle. Svět zaznamenal několik statistických, politických i monetárních rozhodnutí a zdá se, že světové ekonomiky i kapitálové trhy fungují po vánočních a novoročních svátcích naplno.
Forex: Kurz dolaru dnes zůstává beze změny, čeká se na statistiku z USA
13.01.2020 Kurz dolaru vůči koši předních světových měn se dnes téměř nemění. Obchodníci spíše vyčkávají, protože tento týden budou zveřejněny nové důležité statistické údaje z USA. Blížící se podpis první fáze americko-čínské obchodní dohody také zlepšil náladu a poptávku po rizikovějších měnách. Výraznější pohyb dnes zaznamenala pouze britská libra, která klesá, protože údaje o slabém ekonomickém růstu zvýšily pravděpodobnost, že britská centrální banka tento měsíc sníží úroky.
Komodity: Ropa mírně zlevňuje, investoři čekají na detaily smlouvy USA-Čína
13.01.2020 Ropa se začátkem týdne obchoduje bez výrazných změn a okolo 17:05 SEČ mírně zlevňuje. Pozornost investorů se podle agentury Reuters přesouvá z Blízkého východu k tento týden plánovanému podpisu první části americko-čínské obchodní dohody, jejíž detaily zatím nejsou známy.
Dluhopisy a evropské akcie začaly ztrácet. Že by přece jen pochybnosti?
13.01.2020 Při vyčkávání na podpis obchodní dohody mezi USA a Čínou trhy postrádají silný motiv k pohybu a takový stav jim doposud naprosto vyhovoval. Nadcházející události by podle nás měly vyvolávat aspoň pochybnosti, ale stále budou konfrontovat poměrně silný tržní optimismus, díky kterému investoři v poslední době dokázali vytěsnit už různé nepříznivé zprávy.
Graf dne: Výnosy z německých desetiletých dluhopisů vystoupaly nejvýše od května
13.01.2020 Výnosy z německých dluhopisů se nezadržitelně derou na vyšší úrovně. Dnešní závěr by mohl výnos z desetiletého dluhopisu zastihnout na nejvyšší úrovni od května, i když stále v negativním teritoriu. Aktuálně se pohybuje na -0,16 %. Rostoucí výnos z německých dluhopisů je důsledkem naděje na lepší ekonomický vývoj v Německu a poklesu rizikové averze, která snižuje poptávku po bezpečných přístavech. Obchodníci mají vysoká očekávání ohledně středečního podpisu obchodní dohody mezi USA a Čínou, tedy země absorbující přibližně 7 % německých exportů. Německo dnes zároveň oznámilo rekordní rozpočtový přebytek v roce 2019 ve výši 13,5 mld. euro. Do konce roku 2023 by země měla snížit veřejný dluh k HDP na 51 % z 61,9 % v roce 2018.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
13.01.2020 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní seanci v zelených číslech, když investoři vyhlíželi podepsání první fáze obchodní dohody mezi Spojenými státy a Čínou, ke kterému má dojít ve středu.
Úvod týdne lehce pozitivní, na programu smlouva i série dat
13.01.2020 Evropské finanční trhy vstupují do nového týdne mírně pozitivně. Těžko hledat nové zprávy, které by investory měly příznivě naladit, to však není třeba. Stále se držíme toho, že pozitivní sentiment se trhů udrží až do nějakého silnějšího šoku, případně do nárůstu pochybností, zda se příliš neodchýlil od fundamentu.
Dosáhnou býci na německém indexu DAX30 nových historických maxim?
13.01.2020 Vzhledem ke slabému ekonomickému kalendáři - podpisu obchodní dohody mezi USA a Čínou (ve středu 15. ledna) - a bez dalších geopolitických napětí mezi USA a Íránem, by měla volatilita na CFD DAX30 zůstat utlumená.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Česká inflace se dále vzdaluje inflačnímu cíli
13.01.2020 Klíčovou tuzemskou událostí je dnešní zveřejnění prosincových inflačních čísel. Obáváme se dalšího zrychlení meziroční dynamiky spotřebitelských cen, a to na 3,2 %. Přelomovou událostí na globální scéně bude středeční podpis první části obchodní dohody mezi Spojenými státy a Čínou. Doufejme, že to tedy nedopadne jako v loňském květnu a dohoda skutečně bude podepsána. Bylo by to v situaci, kdy se globální obchod odráží od svého dna. Pozitivní ekonomická data čekáme z Číny, Spojených států i eurozóny.
WSJ: USA a Čína se dohodly na novém dialogu o reformách
12.01.2020 Spojené státy a Čína se dohodly, že se budou scházet dvakrát do roka, aby jednaly o reformách v obou zemích a řešily vzájemné spory. Jednání budou probíhat mimo rámec rozhovorů o druhé fázi americko-čínské obchodní dohody. Na svém webu o tom včera informoval list The Wall Street Journal (WSJ). Washington a Peking spolu již dva roky vedou obchodní válku a na své zboží vzájemně uvalují cla.
Americko-íránský vojenský konflikt eskaluje. BoE se přiklání k omezenému snížení sazeb
10.01.2020 Australský premiér Scott John Morrison se v pondělí zavázal, že uvolní 2 miliardy USD k obnovení škod, které napáchaly požáry. Podle průzkumu společnosti Sentix důvěra investorů v ekonomiku eurozóny v lednu rostla již třetím měsícem. Agentura Reuters v úterý zveřejnila, že vedoucí úředník pro zemědělství Han Jun údajně konstatoval, že Čína nezvýší roční dovozní kvóty na zemědělské produkty z USA.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
10.01.2020 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v zelených číslech, když se na ně přenesl pozitivní sentiment z předcházející rekordní seance na Wall Street. Investoři se soustředili na zprávy týkající se napětí mezi Íránem a Spojenými státy a čekali, jak dopadnou víkendové parlamentní a prezidentské volby na Tchaj-wanu.
Jak se vedlo komoditám ve stínu napětí na Středním východě
10.01.2020 Zpráva COT týkající se týdne končícího 31. prosincem ukázala průběžnou akumulaci spekulativních dlouhých pozic. Po rekordním srpnovém propadu dosáhla čistá dlouhá pozice 24 termínovaných kontraktů na komodity svého 18měsíčního maxima. V neposlední řadě se nakupovaly drahé kovy a energie, než obnovené napětí na Středním východě znovu vyhnalo jejich ceny vzhůru.
Forex: Shrnutí obchodování 10.1.2020
10.01.2020 Americké akcie uzavřely včerejší obchodování na maximech. Přispělo k tomu snížení napětí na Blízkém východě, posílení naděje na americko-čínskou obchodní dohodu a výrazné zisky burzovních gigantů typu Applu. Na forexovém trhu se dařilo americkému dolaru.
Analýza: Trumpova cla stála americké firmy 46 miliard dolarů
10.01.2020 Cla uvalená americkým prezidentem Donaldem Trumpem v rámci snahy o restrukturalizaci obchodních vztahů Spojených států stála americké podniky od února 2018 zhruba 46 miliard dolarů (více než bilion Kč). Vývoz amerických produktů, které se staly terčem odvetných opatření, navíc prudce klesl. Vyplývá to podle agentury Reuters z analýzy údajů amerického ministerstva obchodu, kterou provedla poradenská společnost Trade Partnership Worldwide.
Evropské akcie vystoupily na rekordní maximum
09.01.2020 Evropské akcie dnes posílily díky poklesu obav z eskalace konfliktu mezi Spojenými státy a Íránem. Panevropský akciový index STOXX 600 vzrostl o 0,31 procenta a uzavřel obchodování na 419,64 bodu. Během dne se vyšplhal až na nové rekordní maximum 421,43 bodu.
Forex: Japonský jen klesá, polevily obavy z konfliktu mezi USA a Íránem
09.01.2020 Americký dolar se dnes vyšplhal na letošní maximum vůči japonskému jenu, který je považován za bezpečnou investici v období nejistoty. Pokles obav z eskalace konfliktu mezi Spojenými státy a Íránem totiž přiměl investory k nákupům rizikovějších aktiv, napsala agentura Reuters.
Írán je asi za námi, Čína podepíše smlouvu a tržní nadšení dál stoupá
09.01.2020 Je další epizoda dlouhodobého konfliktu mezi USA a Íránem za námi? Vypadá to tak. Donald Trump nehrozí novými vojenskými akcemi a zůstal u sankcí, Írán mlčí. Obě země si tak vyměnily trochu toho terorismu a na další eskalaci to nevypadá. Finanční trhy s tím začaly počítat už s předstihem, sázka na příznivý výsledek opět vyšla a dnes tak optimismus nerušeně stoupá dál.
Světová banka zhoršila prognózu růstu na 2019 a 2020
09.01.2020 Světová banka (SB) zhoršila svoji prognózu globálního ekonomického růstu za loňský a letošní rok o 0,2 procentního bodu. Důvodem je pomalejší oživení obchodu a investic, než se doposud čekalo, přestože obchodní napětí mezi Spojenými státy a Čínou se zmírňuje. Loni ekonomika podle prognózy rostla nejpomaleji od finanční ekonomické krize, vyplývá z prohlášení zveřejněného v noci na dnešek.
Graf dne: AUDUSD ztrácí šestou seanci v řadě po excelentním výkonu v prosinci
08.01.2020 Prosinec byl nejlepším měsícem pro australský dolar za poslední více než dva roky. Růst souvisel s pozitivní náladou okolo obchodní dohody mezi USA a Čínou. Pár AUDUSD přidal v posledním měsíci roku celkem 3,9 % a výrazně tak snížil ztrátu za rok 2019, která nakonec dosáhla na pouhá 0,3 %. Po Novém roce je však všechno jinak. Australan zatím ztrácí všech šest seancí v řadě. Dosavadní ztráty dosáhly na 2,4 % a pár se obchoduje v blízkosti supportu na 0,6850. V blízkosti této úrovně se nachází také 55denní klouzavý průměr. Australskému dolaru nesvědčí nárůst rizikové averze v souvislosti s napjatou situací na Středním východě. Zároveň existují nemalé obavy, že masivní lesní požáry negativně ovlivní výkon australské ekonomiky.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Česká ekonomika v závěru roku znatelně zpomalila
06.01.2020 Geopolitika hraje na finančních trzích prim i po snížení rizika brexitu bez dohody či příslibu D. Trumpa, že v polovině měsíce podepíše první část obchodní dohody s Čínou. Novým epicentrem krize se stal Irán/Irák a Severní Korea. Ekonomická data potvrdí silný americký trh práce, postupně se stabilizuje ekonomická situace v eurozóně. Tuzemská data z konce roku potvrdí významné ochlazování, zejména v průmyslu. Listopadové statistiky průmyslové a stavební produkce i vývozní a dovozní dynamiky bude navíc opticky zhoršovat o jeden den nižší pracovní fond. Prosincový podíl nezaměstnaných pak vystřelí, převážně kvůli sezónnosti. I tady ale již bude patrné, že se situace na trhu práce otáčí, to nejlepší má za sebou.
Forex: Dolar i koruna pokračovaly v úspěšném vstupu do roku 2020
03.01.2020 Za první dva obchodní dny euro vůči dolaru ztratilo více než dvě třetiny procenta. Zelené bankovky získaly podporu hned se vstupem do roku 2020. Americký prezident D. Trump totiž hodlá ukončit loňské trápení a 15. ledna podepsat první část obchodní dohody s Čínou. Země draka navíc v posledních měsících ukazuje na stabilizaci ekonomického vývoje, začíná sklízet plody předchozího uvolnění v měnové i fiskální politice. S rokem 2020 byl navíc oznámen další menověpolitický stimul. Dnes pak dolar získal podporu díky svému statutu měny bezpečného přístavu v situaci eskalace politického rizika. Vyostření způsobil úspěšný bombový útok Spojených států na klíčového iránského generála Sulejmáního na iráckém letišti.
Aktivita ve zpracovatelském sektoru USA nejníže za deset let
03.01.2020 Aktivita ve zpracovatelském sektoru Spojených států v prosinci dále prohloubila pokles a její index sestoupil až na nejnižší úroveň za více než deset let. Objem zakázek se propadl nejníže za téměř 11 let a zaměstnanost se snížila pátý měsíc za sebou. Ukazují to údaje, které dnes zveřejnil Institut řízení dodávek (ISM). Analytici doufali ve zmírnění tempa poklesu sektoru, který těžce zasáhla americko-čínská obchodní válka.
Ropa zdražuje po útocích v Bagdádu. První fáze obchodní dohody s Čínou bude uzavřena 15. ledna
03.01.2020 PBoC snížila RRR (povinná míra rezerv bank) o 50 bazických bodů, čímž chce vytvořit úvěrový impuls pro ekonomiku, a tím nakopnout hospodářský růst. Podle čínského vládního listu Global Times má Čínská lidová banka dostatek prostoru pro další snižování RRR.
Okénko trhu - zápis z prosincového jednání bankovní rady méně jestřábí
03.01.2020 Dnes byl zveřejněn zápis z prosincového měnového zasedání ČNB. Většina členů rady zhodnotila rizika prognózy vychýlená ve směru nižších úrokových sazeb, přesto však, stejně jako v listopadu, hlasovali T. Holub a V. Benda pro jejich zvýšení. Ze zápisu vyplývá, že členové rady vnímají snížení rizik spojených se zahraničním ekonomickým vývojem, na druhé straně však pozorují výraznější vliv slabé zahraniční poptávky na domácí ekonomiku. Podle některých členů rady sice předstihové ukazatele z eurozóny naznačují obrat v hospodářském cyklu, nicméně přílišný optimismus není na místě, protože v datech z reálné ekonomiky tento vývoj zatím není patrný. Ohledně inflace, která vybočila z tolerančního koridoru, BR konstatovala, že tento vývoj byl dán kolísavými položkami (potraviny), zatímco jádrová složka zůstává mírně nad 2 %. Navíc inflační očekávání zůstávají pevně ukotvena. Měnová politika by se podle bankéřů měla soustředit nikoli na aktuální růst cen, ale na inflaci na horizontu měnové politiky (tam by měla být podstatně nižší). V naší prognóze rovněž očekáváme, že inflace bude postupně zvolňovat a v roce 2021 se dostane až pod cíl ČNB. Proto předpokládáme, že v závěru letošního roku ČNB přistoupí k prvnímu snížení úrokových sazeb.
Forex: Nálada na globálních trzích pomohla koruně k úspěšnému vstupu do roku 2020
02.01.2020 Globální finanční trhy vstoupily do roku 2020 pravou nohou. Již závěr loňského roku se nesl v pozitivním duchu. Pomohla hlavně ochota amerického prezidenta D. Trumpa posunout jednání ohledně obchodní dohody s Čínou do fáze, kdy je připraven v polovině ledna podepsat s čínskými protějšky první část budoucí obchodní dohody. K tomu aktuálně čínská centrální banka přišla s měnověpolitickým stimulem, když zvyšuje nabídky levného financování pro tamní banky.
Forex: Americký dolar první obchodní den roku roste
02.01.2020 Americký dolar zahájil první obchodní den nového roku růstem ke koši šesti předních světových měn. Ukončil tak sérii poklesů z konce roku, která trvala čtyři seance a v rámci níž se propadl až nejníže za šest měsíců. Objem obchodování však zůstává nízký.
Měsíčník finančních trhů – Prosinec 2019
02.01.2020 Zemřel bývalý guvernér amerického Fedu Paul Volcker, bylo mu 92 let a proslavil se tím, že v 80. letech zavedl jako nový guvernér Fedu přísně restriktivní měnovou politiku velmi vysokých úrokových sazeb, aby skoncoval s nadměrnou inflací. Jeho boj byl úspěšný a tím se velice proslavil. Při globální finanční krizi před 10 lety stál rovněž po boku tehdejšího prezidenta Baracka Obamy jako hlavní finanční poradce pro sanaci bankovního sektoru.
5 důležitých témat pro rok 2020
02.01.2020 Trhy na rekordních úrovních a hodně politických faktorů a intervencí centrálních bank - to je ve zkratce to důležité, co jsme na trzích zažili v roce 2019. Jaký bude rok 2020? V této analýze se podíváme na 5 událostí, se kterými by měl každý obchodník letos počítat.
Ranní nadhoz - průmyslový PMI se mírně zvedne
02.01.2020 Nový rok začne tuzemskou statistikou PMI ve výrobě, která by si podle našeho odhadu měla za prosinec nepatrně polepšit na 43,6 bodu. Konsenzus trhu je ještě o desetinu bodu optimističtější. Index nákupních manažerů však nadále zůstává hluboko v pásmu kontrakce, kde se pohybuje už od počátku loňského roku. Nicméně v případě německého PMI byly hodnoty z listopadu a prosince oproti předešlým měsícům lepší, což by se s určitým zpožděním mohlo projevit i na datech z tuzemska.
Rychlé shrnutí posledního dění na trzích
02.01.2020 Ranní obchodování v Asii skončilo v pozitivním teritoriu. Australský index S&P/ASX 200 přidal desetinu procenta, většina čínských indexů zakončila obchodování o přibližně 1 % výše. Japonský Nikkei se dnes neobchodoval. Evropské indexy začaly seanci v jasně pozitivním teritoriu. Německý DAX brzy rostl o 0,6 %.
Akcie v USA na závěr roku posílily, rostly i za celý rok
01.01.2020 Akcie ve Spojených státech poslední den v roce posílily díky naději na ukončení obchodních sporů mezi USA a Čínou. Vysoký růst si připsaly i za celý rok 2019, když indexy S&P 500 a Nasdaq zaznamenaly nejvyšší roční procentní růst od roku 2013 a Dow Jones od roku 2017. Dolar ke koši měn však v roce 2019 zaznamenal zatím svůj nejnižší roční pohyb.
Trump oznámil, že první fázi dohody s Čínou podepíše 15. ledna
31.12.2019 Americký prezident Donald Trump na twitteru oznámil, že 15. ledna v Bílém domě podpisem stvrdí výsledek první fáze jednání o americko-čínské obchodní dohodě. Dodal, že později v Číně otevře druhou fázi jednání.
Forex: Americký dolar na závěr roku díky obchodní dohodě USA-Čína klesá
31.12.2019 Americký dolar na závěr roku klesá a ke koši měn se propadl nejníže za šest měsíců. Mohou za to důvěra investorů v další růst globální ekonomiky a oznámení termínu podpisu první fáze americko-čínské obchodní dohody, které vyvolaly zájem o rizikovější investice.
Forex: Shrnutí obchodování 31.12.2019
31.12.2019 Hlavní akciové indexy v USA včera klesly. Investoři chtějí ještě před koncem roku vydělat na prudkém růstu akcií v poslední době a prodávají je.
Forex: Dolar klesá kvůli nízkému objemu obchodování na konci roku
30.12.2019 Americký dolar dnes oslabuje kvůli nízkému objemu obchodování na konci roku. Americká měna klesla během posledních třech seancí a v pátek utrpěla největší propad za jeden den od března. Optimismus ohledně americko-čínské obchodní dohody u investorů též vyvolal zájem o rizikovější aktiva.
Komodity: Ceny ropy díky obchodnímu příměří a statistice rostou
30.12.2019 Ceny ropy dnes pokračují v růstu na nová tříměsíční maxima. Pomáhá jim očekávané podepsání obchodní dohody mezi USA a Čínou a příznivá statistika z čínského průmyslu. Obchodníci také pozorně sledují vývoj na Blízkém východě po útoku USA v Iráku a Sýrii.
Rozbřesk: Udrží si koruna optimismus v příštím roce?
30.12.2019 Česká koruna si ke konci roku udržuje až podezřele dobrou náladu. Kombinace optimismu okolo brexitu a obchodních válek s první várkou lepších podnikatelských nálad z Německa hraje celému regionu do karet. Koruna je tak po delší době silnější, než jí předpovídá ČNB, a je pro centrální bankéře trochu netradičně argumentem, proč sazby nezvyšovat. Udrží si však česká měna svoji dobrou náladu i v příštím roce?
Forex: Z evropských měn nejvíce posílila libra, oslabila lira
29.12.2019 Z evropských měn mimo euro v roce 2019 nejvíce posílila libra. Polský zlotý byl stabilní, stejně jako česká koruna. Nejhorší výkonnost měla turecká lira následovaná maďarským forintem. V roce 2020 by měla většina těchto měn klesat, česká koruna by mohla naopak lehce posílit. Ukazuje to analýza společnosti Purple Trading, která se zaměřuje na obchodování na burze.
Shrnutí páteční obchodní seance: Akcie v USA uzavřely týden téměř beze změny, americký dolar klesl
29.12.2019 Hlavní akciové indexy v USA po růstu v posledních dnech na nové rekordy v pátek uzavřely téměř beze změny. Technologický index Nasdaq pak ukončil období růstu, které trvalo 11 dní a ve kterém se mu podařilo poprvé překonat hranici 9000 bodů. Za celý týden sice všechny tři indexy posílily, tento týden byl však kvůli vánočním svátkům kratší a objem obchodů nízký.
Forex: Dolar klesá kvůli optimismu ohledně obchodní dohody USA s Čínou
27.12.2019 Americký dolar dnes klesá. Optimismus ohledně americko-čínské obchodní dohody u investorů vyvolal zájem o rizikovější aktiva. Kolem 18:00 se dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, snížil o půl procenta na 97,03 bodu.
Americké akcie po vzestupu na nové rekordy kolísají, dolar ztrácí
27.12.2019 Americké i evropské akciové trhy se dnes vyšvihly na nová historická maxima, i když Wall Street zisky následně zredukovala. Pro Index Nasdaq Composite to i tak znamená první pokoření hranice 9000 bodů a pro index S&P 500 letos téměř 30% vzestup.
Evropské akcie jsou na rekordu, za rok přidaly 24 procent
27.12.2019 Evropské akcie se dnes vyšplhaly na další rekord a jsou na cestě k nejprudšímu celoročnímu růstu od globální finanční krize před deseti lety. Panevropský akciový index STOXX 600 si krátce před polednem připisoval čtvrt procenta na 419,89 bodu. Od začátku roku vykazuje nárůst o více než 24 procent.
Forex: Shrnutí obchodování 27.12.2019
27.12.2019 Akcie ve Spojených státech včera pokračovaly v růstu na nové rekordy a technologický index Nasdaq poprvé překonal hranici 9000 bodů. K růstu přispěl optimismus z vývoje obchodních vztahů mezi USA a Čínou a posílení internetového prodejce Amazon.com po zprávách o vysokých tržbách v předvánočním období.
Forex: Shrnutí obchodování 24.12.2019
24.12.2019 Americké akcie pokračovaly i v novém týdnu v lámání rekordů. Pomohlo jim vyjádření amerického prezidenta Donalda Trumpa, že již brzy bude podepsaná první část americko-čínské obchodní dohody. Pro Dow Jonesův index pak bylo velkou vzpruhou oznámení, že z čela výrobce letadel Boeing odchází jeho generální ředitel. Americký dolar byl na forexovém trhu téměř beze změny.
Komodity: Ropa zlevňuje, drží se ale poblíž tříměsíčního maxima
23.12.2019 Ceny ropy dnes mírně klesají, drží se ale poblíž tříměsíčního maxima. Dolů je tlačí prohlášení Ruska, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci by mohli v březnu uvažovat o zmírnění dohodnutých restrikcí na těžbu ropy. Na trhu ale stále vládne i optimismus z blížícího se podpisu americko-čínské obchodní dohody.
Čína od ledna sníží dovozní cla na stovky produktů
23.12.2019 Čína od začátku ledna sníží dovozní cla na stovky produktů od mraženého vepřového po některé typy polovodičů. Oznámila to dnes čínská vláda. Slíbila rovněž větší otevření energetického a telekomunikačního trhu. Peking se tak podle agentury AP snaží podpořit domácí ekonomiku, jejíž růst v poslední době zpomaluje.
Komodity: Ropa zlevňuje, za celý týden je ale opět v zisku
20.12.2019 Ceny ropy dnes klesají, za celý týden ale opět vykazují zisk, a to už třetí týden po sobě. Uvolnění obchodního napětí mezi USA a Čínou totiž posílilo důvěru obchodníků a výhled růstu světové ekonomiky. Severomořská ropa Brent kolem 19:10 SEČ ztrácela asi 0,7 procenta na 66,06 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala pokles o 1,4 procenta na 60,34 dolaru za barel.
Libra jako na houpačce
20.12.2019 Po tom, co minulý týden vyhráli předčasně britské parlamentní volby konzervativci v čele s Borisem Johnsonem, ovládla trhy euforie. Pro stát to totiž znamená odchod z Evropské unie s dohodou, čímž se konečně vyjasnila nejistota kolem brexitu. Britská libra v reakci na výsledky stoupla na hodnotu 1,3411 USD. Jen pár dní po volbách se však měna dostává blízko k předcházející úrovně v důsledku oznámení Johnsona o tom, že plánuje legislativně vyloučit prodloužení přechodného období, které má trvat do 31. ledna 2020.
Okénko trhu - obchodní dohoda USA-Čína bude podepsána začátkem ledna
20.12.2019 Americký ministr financí Mnuchin včera oznámil, že první část obchodní dohody mezi USA a Čínou bude podepsána začátkem ledna. V současné době se řeší už jen technické a legislativní detaily. Zmínil, že podepsání dohody by mohlo přidat k růstu americké ekonomiky půl procentního bodu. Zatím však nikdo přesně neví, jaká ustanovení první část obchodní dohody obsahuje. Proto se některým analytikům zdá odhad příspěvku k růstu HDP přehnaný. Oznámení však přesto ještě posílilo vyhlídky na smírné vyřešení obchodního konfliktu, což zvedlo sentiment na finančních trzích.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
20.12.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v červených číslech navzdory pozitivním zprávám týkajícím se obchodní dohody mezi USA a Čínou. Ve čtvrtek americký ministr financí řekl, že by první část dohody měla být podepsána v lednu.
Ranní nadhoz - evropská spotřebitelská důvěra stále solidní
20.12.2019 Americký Philadelphia Fed index ze zpracovatelského sektoru v prosinci výrazně propadl, když vykázal hodnotu pouze 0,3 bodu. Přitom očekávání byla podstatně výše na 8,0 bodech. Ještě v listopadu se index nacházel na úrovni 10,4 bodu. Aktuální výsledek je tak nejnižší od června tohoto roku. Podobně jako v Evropě se tak ukazuje, že i v Americe je průmysl momentálně nejslabším článkem ekonomiky.
Forex: Shrnutí obchodování 20.12.2019
20.12.2019 Všechny tři hlavní americké akciové indexy uzavřely včerejší obchodování na nových rekordech. Na maximech se ocitly poté, co americký ministr financí Steven Mnuchin řekl, že první část americko-čínské obchodní dohody bude podepsaná začátkem ledna. Americký dolar byl na forexovém trhu bez výraznějších změn.
Komodity: Ropa zdražuje, drží se blízko tříměsíčních maxim
19.12.2019 Ceny ropy se dnes mírně zvyšují, pohybují se v blízkosti tříměsíčních maxim. Těží zejména z údajů o poklesu zásob suroviny ve Spojených státech i ze zmírnění napětí v obchodních vztazích mezi Washingtonem a Pekingem.
Co znamená obchodní dohoda mezi USA a Čínou pro ceny kukuřice a sójových bobů?
19.12.2019 Jedním z hlavních výsledků fáze 1 obchodní dohody mezi USA a Čínou je výrazné zvýšení importů do Číny, z čehož by hlavní položkou měly být zemědělské komodity. Nákupy by měly vzrůst o 200 miliard dolarů v následujících dvou letech. Do konce roku 2021 by se tedy měly zdvojnásobit. Jedná se o velmi ambiciózní cíl, který se bude plnit pouze velmi obtížně. Před obchodními válkami byl americký podíl na čínských importech okolo 8 %. Ten však následně spadl někam k 6,5 %. Dostat se na původních 8 % je kredibilním cílem, ovšem obchodní dohoda by měla toto číslo posunout nad 12 %, což je v daném časovém horizontu minimálně diskutabilní závazek.
Průzkum: Trumpovu ekonomickou politiku schvaluje půlka Američanů
19.12.2019 Hospodářskou politiku prezidenta Spojených států Donalda Trumpa v současnosti schvaluje téměř polovina Američanů, což představuje nejvyšší podíl za poslední rok. Vyplývá to z výsledků průzkumu televize CNBC.
Rozbřesk: Letos poslední zasedání ČNB nebude nezajímavé
18.12.2019 Poslední zasedání ČNB v tomto roce nebude zase tak nezajímavé. I když centrální banka nemá ve zvyku nic zásadního měnit na prosincových zasedáních, toto může patřit k těm zajímavějším.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
17.12.2019 1) Většina asijských akciových trhů dnes stoupla, když na trzích stále převažovala pozitivní nálada po oznámení ze závěru minulého týdne, že se Spojené státy a Čína dohodly na první fázi obchodní dohody.
Forex: Shrnutí obchodování 17.12.2019
17.12.2019 Americké akcie se včera vyšplhaly na další rekordní maxima. Těžily z poklesu obchodního napětí mezi Spojenými státy a Čínou i z příznivých údajů o vývoji čínské průmyslové výroby a maloobchodních tržeb.
Francie očekává v příštím roce zpomalení hospodářského růstu
17.12.2019 Francouzská centrální banka očekává v příštím roce zpomalení růstu domácí ekonomiky na 1,1 procenta z předpokládaných letošních 1,3 procenta. Vyplývá to ze čtvrtletního hospodářského výhledu, který včera banka zveřejnila. Banka má nadále obavy z negativních hospodářských důsledků napětí v mezinárodních obchodních vztazích, a to navzdory pátečnímu oznámení první fáze obchodní dohody mezi Spojenými státy a Čínou.
Komodity: Ropa zdražuje, vliv má postup v jednáních mezi USA a Čínou
16.12.2019 Ceny ropy se dnes blíží tříměsíčnímu maximu. Reagují tak na páteční zprávu, že Spojené státy a Čína dosáhly první fáze obchodní dohody.
Forex: Dolar mírně klesá, čeká se na podrobnosti o obchodní dohodě
16.12.2019 Americký dolar dnes mírně oslabuje, investoři čekají na podrobnosti o obchodní dohodě mezi Spojenými státy a Čínou. Britská libra nadále těží z jasného vítězství konzervativců v předčasných parlamentních volbách.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
16.12.2019 1) Konec týdne byl ve znamení velké úlevy z klesajícího geopolitického napětí. Jasný mandát pro Borise Johnsona výrazně snižuje nejistotu spojenou s brexitem alespoň pro nejbližší měsíce. A současně s tím světlo světa spatřila první fáze americko-čínské obchodní dohody. Ve zkratce je o tom, že se Čína zavázala nakupovat ve velkém americké výrobky.
Graf dne: Index S&P 500 roste už 9 z posledních 10 týdnů
16.12.2019 Akciovým trhům se v poslední době dařilo a na sklonku minulého týdne dostaly nový pozitivní impuls ve formě schválení obchodní dohody USA s Čínou. Wall street tak opět navýšila historické úrovně. Index S&P 500 vyrostl v minulém týdnu o 0,73 % na 3168,8 bodů. Jednalo se už o devátý růst z posledních deseti týdnů. Od počátku této růstové vlny vzrostl index o 6,2 % a od začátku roku jsme svědky výjimečného růstu o 26,8 %. Akciím v průběhu roku pomáhaly dobré finanční výsledky společností. Přestože se dlouhou dobu přetřásalo globální ekonomické zpomalení, tak negativní dopad na akciovém trhu nebyl výrazný. Jedním důvodů je expanzivní měnová politika hlavních světových centrálních bank.
Evropské akcie jsou i díky americko-čínské smlouvě na maximu
16.12.2019 Evropské akcie se dnes vyšplhaly na maximum, panevropský index STOXX 600 dopoledne přidával více než jedno procento a dostal se nad 416 bodů. Překonal tak svůj dosavadní vrchol 415,18 bodu z dubna 2015. K pokračujícímu růstu podle analytiků přispělo i páteční oznámení, že američtí a čínští vyjednavači se dohodli na uzavření první fáze obchodní smlouvy mezi oběma zeměmi.
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (16.12.2019)
16.12.2019 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu nabídl dvě obchodní příležitosti podle mého týdenního komentáře. Nejprve došlo ke vstupu do shortu na pullbacku, což všem skončilo na velmi malém Stop-Lossu (SL). Pullbacky často neobchoduji na H1 grafu, ale tento obchod se mi líbil právě díky tomu, že zde byl extrémně malý SL a pokud mi trh nabízí vstup s velmi nízkým rizikem (a slušným potenciálem ziku), tak toho vždy rád využiji. V místě ukončení tohoto shortu na SL však ihned došlo k otevření long obchodu, který postupně došel přesně do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Tento ziskový obchod dostatečně pokryl předchozí malý SL a ještě k tomu celkově vydělal. Pokud jste mého obchodu také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 16.12.2019
16.12.2019 Donald Trump v pátek oznámil, že se Čína a Spojené státy dohodly na první fázi deeskalace obchodního konfliktu. Vůbec nevejde v platnost poslední vlna plánovaných cel. Ta měla zasáhnout čínské zboží v celkové hodnotě $160 mld. a měla běžet od 15. prosince. Na druhou stranu však zatím nedojde ke zrušení žádného z platných cel. Spojené státy se rozhodly pouze snížit tarify z letošního září, které se týkají asi $110 mld. čínských exportů, z 15% na 7,5%. Čína slíbila navýšit objem nakupovaných amerických zemědělských produktů. Nicméně zatím není jasné, jestli se zaváže ke konkrétní částce. Parametry této dohody by měly být veřejně známé během tohoto týdne.
Rozbřesk: Akcie opatrně dobývají nové rekordy
16.12.2019 Konec týdne byl ve znamení velké úlevy z klesajícího geopolitického napětí. Jasný mandát pro Borise Johnsona výrazně snižuje nejistotu spojenou s brexitem alespoň pro nejbližší měsíce. A současně s tím světlo světa spatřila první fáze americko-čínské obchodní dohody. Ve zkratce je o tom, že se Čína zavázala nakupovat ve velkém americké výrobky.
Jsou lepší listopadová data z Číny indikátorem zotavení ekonomiky?
16.12.2019 V pondělí ráno byl zveřejněn set makroekonomických statistik za listopad z Číny. Výborných výsledků dosáhla průmyslová produkce, která meziročně vzrostla o 6,2 % - nejvíce od června. Výsledek výrazně překonal očekávání na úrovni 5,1 %. Lepších výsledků jsme se dočkali také v oblasti maloobchodních prodejů, které meziročně vyskočily o 8 %. Investice do fixních aktiv vzrostly o 5,2 % za prvních 11 měsíců tohoto roku.
Ranní zpráva z FOREX trhu: Finanční trh by měl zůstat pod vlivem lepší nálady
16.12.2019 Poslední předvánoční týden by měl být z hlediska událostí klidnější než ten předchozí. V Evropě budeme sledovat, zda dojde k očekávanému zlepšení předstihových indikátorů. Trh bude stále vstřebávat uzavřenou obchodní dohodu mezi USA a Čínou. Povolební Británie čeká na projev královny. Zasedne česká národní banka. Změna úrokových sazeb by nastat neměla, ale následné komentáře současných postojů s ohledem na rychlejší inflaci budou stát za pozornost.
Nejdůležitější ekonomické události roku 2019
16.12.2019 Blíží se konec roku a je na čase připomenout si nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2019. V tomto pravidelném každoročním článku se podíváme na přehledné shrnutí všech hlavních událostí, které ovlivňovaly světové finanční trhy – akcie, komodity, dluhopisy a forex. Vše je přehledně shrnuto do jednotlivých měsíců a dnů. Připomeňte si tak vše podstatné, jakými událostmi si prošly centrální banky, světové ekonomiky, akciové korporace, burzy a měny.
Čína odkládá plánované zavedení cel na dovoz aut z USA
15.12.2019 Čína odloží plánované zavedení cel na dovážené americké automobily a další zboží. Oznámila to dnes agentura AP s odvoláním na prohlášení čínské vlády. Peking reaguje na příznivý vývoj obchodních jednání mezi oběma zeměmi a na páteční oznámení Washingtonu, že nezavede plánovaná dodatečná cla na čínské zboží.
Burzovní grafy: Americké akcie pokračují v růstu
15.12.2019 Uplynulý týden byl díky posunu v obchodních vztazích USA a Číny pro akcie pozitivní, akciový index S&P 500 posílil na nová historická maxima a přidal 0,73 %.
Shrnutí páteční seance: Akcie v USA uzavřely téměř beze změny
15.12.2019 Akcie v USA během dne v reakci na zprávu, že Čína a Spojené státy dojednaly první fázi obchodní dohody, stouply až na nový rekord. Později však většinu zisků smazaly a uzavřely téměř beze změny.
Britské akcie po volbách posílily, rostly i další evropské burzy
13.12.2019 Britské akcie dnes díky jasnému vítězství konzervativců v parlamentních volbách výrazně posílily, hlavní index londýnské burzy FTSE 100 přidal 1,10 procenta na 7353,44 bodu. Rostly i další evropské akciové burzy, panevropský index STOXX 600 tak obchodování zakončil blízko svého rekordního závěru z roku 2015. Akcie těžily i ze zprávy o dosažení dílčí obchodní dohody mezi Spojenými státy a Čínou.
Akcie na pražské burze v týdnu posílily o 0,2 procenta
13.12.2019 Akcie na pražské burze v uplynulém týdnu posílily, když index PX stoupl o 0,2 procenta na 1093 bodů. Vyplývá to z výsledků burzy. V týdnu se nejlépe vedlo akciím výrobce cigaret Philip Morris ČR, naopak nejvíce oslabily akcie telekomunikační společnosti O2 CR. Předcházející týden české akcie stouply o jedno procento.
USA a Čína dosáhly dílčí obchodní dohody
13.12.2019 Spojené státy a Čína dosáhly první fáze obchodní dohody. Oznámili to dnes představitelé obou zemí. USA tak podle prezidenta Donalda Trumpa v neděli nezavedou plánovaná dodatečná cla na čínské zboží.
Obchodní dohoda je tu, ale také slušný zmatek na trzích. Americké akcie beze směru
13.12.2019 Závěr týdne je jednoznačně v režii zpráv o obchodní dohodě USA - Čína. Dobrý dojem ještě předtím udělal výsledek parlamentních voleb ve Velké Británii, ale nová makrodata nebo jiné zprávy byly v podstatě úplně mimo hru. Náladu trhům nezkazila horší průmyslová čísla z Japonska, ale ani pomalejší růst maloobchodu v USA.
Související klíčová slova:
Přerušení výroby | Rozsah konfliktů a jejich význam | Mikroekonomické a makroekonomické modely | Střední Evropa | Čína a USA | HSBC Holdings | Měsíčník finančních trhů | Cenový kanál | Demokratické procesy | Hospodářská situace | Volební období | Mezinárodní kontext | Uvolněné měnové politiky | Celebrity | Realitní trh | Euro k americkému dolaru | Scorpio Tankers (STNG) | Vliv na vývoz a dovoz | Prostor k růstu | Růst zisků | Jak fungují akcie | Zrušení cel | Nekonvenční konflikty | Zpravodajský server | Čínské strany | Dohoda RCEP | Cap | Dlouhé pozice | První odložení Brexitu | Světové akcie | Geopolitické konflikty | Přeshraniční obchod | Smlouva o nešíření jaderných zbraní | Ozvěny trhu | Co jsou to ekonomické modely? | Války | Cla na americké zboží | Předpovědi a politická rozhodnutí | Míra nezaměstnanosti v USA | Vývoj | Jak fungují změny politik a předpisů? | Státní dluhopis | Kdo řídí politické změny? | Obchodní platformy | Jakub Seidler | Dolarový index DXY | Klesá dolar | Data z trhu práce | Faktory ovlivňující obchod | TD Securities | Australská centrální banka | Index amerických akcií | Allianz | Panevropský index | Analýza přírodních zdrojů | Vyhlídky americké ekonomiky | Rozhodnutí čínské strany | Globální růst | Důležité vlastnosti ekonomických modelů | Jana Steckerová | Klíčový ukazatel | DPH | Americká automobilka | EUR | Typy zpráv a indikátorů | Spotřebitelské výdaje | Indická ekonomika | Investice do ropných akcií | Pumpování likvidity | Fungování fiskální politiky | Paul Krugman | Inflace spotřebitelských cen | Vliv obchodu a mezinárodní ekonomie | OBSE | Makroekonomické modely | Investiční firma | Proces prognózovaní | Nezaměstnanost v eurozóně | Standard & Poor's | Vývoj konfliktu | Týdenní makrokalendář | Kalifornie | David Malpass | Nástroje pro fundamentální analýzu | Beztrendové obchodování | S3 Partners | Salesforce | Surová ropa | Regulace investičních fondů | Mark Mobius | Podnikatel | Itálie | Meta Trader 4 | Čínské renminbi | LYNX Pro | Finanční ústav | Stoxx | Stavební produkce | Rovnovážné hodnoty | Americká cla na čínské zboží | PEPP | Obchodní deficit | Trade Partnership Worldwide | Akcie firmy | Texas | První den obchodování | Tencent Holdings | Řešení sporů | Finanční aktiva | Cla na čínské zboží | Rozpočet EU | Očekávání | Edison | Korelace | Jüan | Novozélandská vláda | Historické události | Michal Stupavský, CFA | Stav běžného účtu | Trh dluhopisů | Galapagos | Poslanci | T-Mobile | Zasedání vlády | L.F. Investment | Nedostatky | Robert E. Lucas Jr. | Keir Starmer | Výstavba obytných realit v USA | Mezinárodní dohody a organizace | EUR/JPY | Goldenburg Group | Londýnské burzy | Filantrop | Zasedání ČNB | Rozvoj umělé inteligence | Časová osa | Churajs | Pro investory | Manipulace s akciovým trhem | Institut API | Nedostatek potravin | Analýza hospodářských politik | Odvetná cla | Rizikovější investice | Stimulační balíček | Trh práce | Předseda Evropské komise | Německý export | Stimulace hospodářského růstu | Robert Jenrick | Evropská komise | Server Politico | Zrušení obchodní dohody | Short Interest | Philip Morris ČR | Vliv technologií a digitální éry | Crypto | Investice | Britská centrální banka | Uranové akcie | US Bancorp | Celní války | DXY | Přesnost | Saldo běžného účtu | Potenciál | Vlastnosti ekonomických modelů | Zpráva z Německa | Support | Nové technologie | Mezinárodní ratingová agentura | Dohoda o transatlantickém obchodním a investičním partnerství (TTIP) | Podnikatelské aktivity | Japonské firmy | Česká měna dnes | Nejdůležitější ekonomické události | Předvolební průzkumy v Británii | Dění na světových burzách | South China Morning Post | Růst amerického dolaru | Jednání mezi USA a Čínou | Etnické rozdíly | Příznivé údaje z Číny | Ifo | Webinář | Rating České republiky | Japonské akcie | Programátor | Hlavní index německých akcií DAX | Manipulace s trhem | Obchodní pravidla | Invaze na Ukrajinu | Blackstone | Chování | Prognózy | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | Šéf Fedu Powell | Špatná nálada | NYSE | Intervence | IHNED | E.ON | Jaroslav Tupý | LYNX Trading | Klesly akcie | Experti | LSEG | Futures kontrakt | Rekord | Analytik Patrie | Raiffeisenbank | Obchodní dohoda USA-Čína | Ropná firma Saudi Aramco | Nezávislost | Biotechnologické akcie | Globální dluhopisové trhy | Michel Barnier | Komoditní ropa | Člen bankovní rady ČNB | Oživení ekonomiky | AEX index | Stop-Loss | Evropské měny | FTSE MIB | Agent-based modely | Dění na trzích | C3.ai (AI.US) | Evropský orgán pro cenné papíry a trhy | Bankovní emise | Moody's Investors Service | Inflační výhled | Společnost Apple | Teorie Johna Maynarda Keynese | IHS | Náročný proces | Bidenova administrativa | Asijské trhy | Obchodní seance | Objem průmyslových zakázek | Impuls | Český statistický úřad | Accor | EUR/USD | Obchodní bariéry | Vanad | Ministr financí Steven Mnuchin | Vítězství Joe Bidena | General Electric | Markets | Index ekonomické nálady | Morgan Stanley | Spotřebitelé | Krypto burzy | Kjótský protokol | Von der Leyenová | Dohoda USMCA | ZEW Achim Wambach | Komoditní výhled | Digitální aktiva | Premarket | Výkonný ředitel | Český průmysl | PKN Orlen | Forexový trh | Poradce Bílého domu | Politici z Evropského parlamentu | Wolters Kluwer | Konkurenti | Kolo jednání | Price Action | Akcie společnosti | IFCMARKETS | Geopolitické napětí | Aktuální reakce trhů | Ursula von der Leyen | Výnosnost | Agentura AFP | Globální ekonomické zpomalení | Nabídka Aramco | Útok dronů | Softwarová společnost | Donald Trump dnes | CSI 300 | Aktuální vývoj | Desetileté výnosy | Kulturní rozdíly | Lagardeová | Druhá největší ekonomika | Investiční stratég | Paypal Holdings | Investing | Demografie | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Měnové zasedání | Cenné papíry | Příležitosti a rizika | Měnový pár GBP/USD | Výnos | P/S | Longovat | Velcí investoři | Rosněfť | Oxfam | Obchodní jednání mezi USA a Čínou | RBC Capital | Soudní dvůr EU | Exchange | Riziko politických a environmentálních událostí | Úvěrový rating a státní dluh | Faktory ovlivňující mezinárodní konflikty | Goldman Sachs | Delta | Dlužník | Likvidita na trhu | USMCA | Vzdělávání | Šéf Fedu | Americké podniky | Výrobce letecké techniky | 100 miliard dolarů | Rozhodnutí o sazbách | Investiční roadshow | Small caps | Výnosová křivka | Akcie Erste | Index DOW | ESG | Import | Miliardy dolarů | Ukazatel | Politické a mezinárodní události | Ekonomické modely | ČEZ | Milton Friedman | Státní dluh | Graf nabídky | Ekonomové | Společnost Huawei | Lukáš Baloga | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Akcie roku 2020 | Summit EU | Dedolarizace | Vliv na úrokové sazby | Konsenzus ekonomů | Vakcíny proti koronaviru | Rovnováhy | Prezidenti a premiéři | Automobilka Ford Motor | Praxe | Investiční výhled | PVM Oil Associates | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Labouristé | Dividendy | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | JPY | AUDUSD | Mezinárodní konflikty | Zboží z čínských e-shopů | Růst hrubého domácího produktu | IPO | Odhad HDP | SoftBank Group | Lawrence Summers | Brent | Asad | Němečtí politici | Zdravý rozum | Velké německé firmy | Peníze | WKL | Zahraniční forex | Vývoj měnové politiky | Vojenské konflikty | Dovoz aut z USA | Pandemie COVID-19 | Vliv mocenských struktur | Výhled do budoucna | Stimul | Zisk trhu | Regional Comprehensive Economic Partnership | ForexMart | Coinmarketcap | První část obchodní dohody | Americká lehká ropa WTI | Nezaměstnanosti v Německu | Baidu | Škoda | Fungování mezinárodních konfliktů | Certifikáty | Rozhovor | Druhé odložení Brexitu | Doporučení k obchodování | Prognóza | FTSE 100 | Výhled poptávky | Služby | MiFID II | Dnešní obchodování | Severoamerická dohoda o volném obchodu (NAFTA) | Italská průmyslová produkce | Velké hospodářské krize | Běžný účet platební bilance | Analytici společnosti | Pokles ceny ropy | Měny | Akcie Avastu | Amgen | Boj proti podvodům | Čínský statistický úřad dnes | Saxo Bank | Export | Americký Fed | Nové signály | Globální hospodářský růst | Downside | Tuzemská ekonomika | Čínský celní úřad | Zpravodajství | Palladium | Micron | Zájem obchodníků | Index UK100 | Bezpečný přístav | Lockheed Martin | MT 4 | Strach | Demografické změny | Ropa WTI | Negativní sentiment | Pohonné hmoty v Česku | Bankovní rada ČNB | Zpracovatelský průmysl USA | Burza | Bankovní domy | Komoditní | Americká nezaměstnanost | USD | Nejistoty na finančních trzích | Obavy z pandemie | ZEW index | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Evropské burzy | Pozornost investorů | Burzy | Helikoptérové peníze | Výsledky průzkumu | USD/EUR | Cenové tlaky | Americký prezident Joe Biden | Komise pro cenné papíry (SEC) | Vývoj ceny ropy | Finanční trh | RoboMarkets | Světový obchod | Prime Brokers | Nižší poptávka | Logo WTO | Daimler | Dolar (USD) | Meta Trader | Poradenská společnost | Proražení | Cash flow | Změna klimatu | Posílení koruny | NFLX | Nejnovější výsledky | UNA | Zprávy a indikátory | Christian Lindner | OIV | Úmluva o zákazu chemických zbraní | Primární veřejná nabídka (IPO) | Dluhopisový index | Bond | Mocenské struktury | HUF | Situace kolem koronaviru | Vládní opatření | Lámání rekordů | Co má na to vliv? | Agentura Fitch | Turecká lira | Made in Germany | Kurz jüanu | AI | Ropná zařízení | Nervozita | BrandZTop | Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX) | Riziková averze | Energetické zdroje | Obchodní platformy Metatrader | Italský premiér | Průměrná volatilita | ByteDance | Dopad na hospodářství | Třetí odložení Brexitu | Kapitálové rezervy | Obchodování s Čínou | Ekonomická aktivita | Regulace | Růst začínajících podniků | Hospodářské problémy | Reálné ekonomiky | Bezpečná měna | Ranní zpráva pro tradery | Index technologického trhu Nasdaq Composite | FME | Robert Reich | Měnový fond | Tichomoří | Boeing | Apple | Cenné kovy | Vybírání zisků | Výše dividendy | Hongkong | Průběh obchodu | Amartya Sen | Graf indexu | Americké prezidentské volby | Amsterodam | Tovární objednávky | Roční růst | Ahold Delhaize | MT5 Supreme Edition | Šéf unijní diplomacie | SlateStone Wealth | Akcie společnosti Tesla | Zvýšení sazeb | Komplexní rámec | Billions | Panevropský akciový index | EUR/CZK | Vyšší náklady | Dovednosti | Vývoz a dovoz | Obchod Amazon | GBP/USD | Klaus Wohlrabe | Dovozní cla | Bezpečné přístavy | Oživení trhu | Měnový pár EUR/USD | Obchodní válka mezi USA a Čínou | HDP eurozóny | MT5 | Hospodářské záležitosti | Tržní dynamiky | Unie | Posílení | Souhrn finančních trhů | Úroveň důvěry | Data o HDP | Ceny sójových bobů | Hospodářský institut | Článek 50 | Internetový gigant | Evropa | Inflační cíl | Marek Mora | Výrobci elektromobilů | Média | Monetární politika centrálních bank | Agent-based | Jim Yong Kim | Pro tradery | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Federální rezervní systém (FED) | Mezibankovní | Ekonomický vývoj | Zasedání Fedu | Údaje o ekonomice | David Brzek | Skupování aktiv | Makrodata | Světová finanční krize | Čínští výrobci | Hospodářské výsledky | Odložení brexitu | Akcie KKR | Investoři | Patria Online | Sója | Upstream | Vyjednavači EU | Šéf Bílého domu | Zasedání OPEC | Poptávka centrálních bank | Růst akciových trhů | Nejistoty | Rizika a nedostatky | Společnost Shell | OX Capital Markets Ltd | Největší světové ekonomiky | Americké ekonomiky | Hospodářský vývoj | Vývoz do Číny | Index PPI | Severní Korea | Kontroverze a výzvy | Aktuální kurzy | MSCI Emerging Markets | Jeff Bezos | Jádrový index | Obsah dohody | Kapitálové toky | Scorpio Tankers | Kurz japonského jenu | PSA | Top pick | Spotřebitelské ceny v USA | Globální akciové trhy | Kapitál | Den obchodování | DAX30 | Globální obchod | Fungování | Kurzu měn | FXstreet.cz | BIC | Šéfové amerických podniků | Zastavení ztrát | Obchodní deník | Zápis z posledního zasedání | Účetní závěrky | Pracovní místa | Globální ekonomiky | Kč/USD | Cíl ČNB | Rijád | Občané | Producent ropy | Hold | Slábnutí amerického průmyslu | Britské libry | Výpočetní ekonomické modely | Rozpočtový deficit | Vývoj ceny ropy Brent | Technické nástroje | Makrokalendář | Posilování koruny | Vývoj dolarového indexu | Kč/EUR | Analýza sociálních médií | Mezinárodní vztahy a obchod | Qualcomm | Americký S&P 500 | KBC Asset Management | Americká média | Karlsruhe | Funkční období | Vývoz do USA | Výzkumy | Firmy v Číně | WSJ | AT&T | Zisk | Německý DAX | Cestování | GBP/EUR | Balíček na podporu ekonomiky | Total | Kolísání cen | Všeobecné volby | Migrace | Sodexo | Včerejší obchodování | Akcie a dluhopisy | Bank of England | Vývoj ceny | Metody analýzy | Trade Brokers | Uložení peněz | Vliv technologií | Evropské ekonomiky | Čínský statistický úřad | Monitorování | BP | Americké HDP | Záplavy v Číně | Potenciální rizika | Patria | Koncern | Nike | Vládní výdaje | Mezinárodní spolupráce a řešení | Pokles vývozu | Bohatý | Růst německé ekonomiky | FedEx | Konflikty | Hlavní události | O2 | Vliv na rozhodování | Bohatí | Mezinárodní politické skandály | Nový koronavirus | Trump dnes | Americké investiční banky | Swapy | Zvýšení úrokové sazby | Béžová kniha | Sociální hnutí | Výhled pro Evropu | Investice amerických firem | Amerika na prvním místě | CZK | Česká zbrojovka | Specializované dohody | Peso | François Villeroy de Galhau | Rizika a příležitosti | Energie | Akcionáři | Rozpočtový přebytek | OMFIF Mark Sobel | Širší index S&P 500 | Japonská automobilka | Uber | Obsah článku 50 | Demokraté | Svátek v USA | Huawei | Der Spiegel | Rozhodnutí centrálních bank | Makroekonomická analýza | S&P | Brusel | Dluhopisové výnosy | Chování EUR/USD | Burzovní průvodce | Akcie Microsoftu | IMF a OSN | Mezibankovní trh | Myšlení | Akciové trhy v Evropě | NFP | Avast | Růstové akcie | Koruna | Globální investoři | Thyssenkrupp | Úroková sazba | Dillí | Vlivné skupiny | Dlouhodobé důsledky | Inflace v eurozóně | Investiční firmy | Zvýšení daní | Legislativa | HDP Německa | Fungování trhů | Inflační překvapení | Kulturní výměna | Dovoz | Nejlepší vanadiové akcie | Růst globálního obchodu | Udržitelnost | Statistický úřad Eurostat | Kurz zlata | Deflace | Obchodní nástroje | Nikkei | Kristalina Georgievová | ADBE | Nejbohatší | Model 3 | UnitedHealth Group | Meta | Politická situace | Portfolio | Akcie třiceti předních amerických podniků | Dot plot | Internet of Things (IoT) | Německé firmy | Hypoteční trh | Čtvrtletní zisk | Investovat | Penzijní fondy | Ruský rubl | Zpomalování světové ekonomiky | Válka na Ukrajině | Zadlužení | Pozitivní zprávy | Praha | Berkshire Hathaway | Dobrá nálada | Odhad SB | Hospodářské cykly | Akcie PepsiCo (PEP) | Státní subvence | The New York Times | Nové zprávy | Průmyslová výroba v Německu | Napětí mezi USA a Čínou | Investing.com | Program odkupu akcií | Midstream | Eurex | Rámcová dohoda o hospodářském partnerství | Zasedání RBNZ | Pokles ceny akcií | Strach z koronaviru | London Stock Exchange Group (LSEG) | Nordea | Čínské zboží | Index cen domů | ZEW | Roubini | Investment | Obrat trendu | Dnešní data | Obchod a mezinárodní ekonomika | Obchodní dohoda s Čínou | Výsledky | Dolar roste | Financial Times (FT) | Firma Apple | Sazby | Obchodní dohoda s Evropskou unií | Inflační tlaky | Ekonomické oživení | ProCent | Minulá výkonnost | Analytik | Mezinárodní agentura pro energii | Euro Stoxx 50 | Bank of America | Ekonomický kalendář | Credit Agricole SA | Aktivace článku 50 | Fundamentální analýza | Vlastní digitální měny | Dovoz ropy | Lepší výsledky | Finanční instituce | Akcie výrobce letadel Boeing | Americký index | Rostoucí počty nakažených | Bernie Sanders | TIM | Eurostat | Prezident | CAC 40 | Pesimismus | Fundamentální zprávy | OPEC+ | Trendy v chování spotřebitelů | Raytheon | Index CPI | Akcie big data | Růst inflace | BHS | Stavebnictví | Makroekonomický výhled | Ropné společnosti | Britské akcie | Objem | UBS Wealth Management | Guvernér banky | Klima | Konečné výsledky průzkumu | Finanční pomoc | Deprese | Současné globální výzvy | Tržní kapitalizace | Sociální nepokoje | M5S | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Nízké úrokové sazby | Pobrexitová jednání | Zákonodárci | Cenné papíry a burzy | Investujte do akcií | Dovoz oceli | Vývoj měnového páru | Podnikatelská nálada | Prognózovaní a jeho význam | Velké firmy | Bernstein Bank | Wall Street Journal (WSJ) | Trendová čára | Národní měny | Čínské ministerstvo obchodu | Předpověď | Subvence | Přehled | Regulátor | Tržní podíl | Politické soupeření | Supreme Edition | Akciové trhy ve Spojených státech | Dlouhodobý výhled | Anglie | Hodnotové akcie | Index menších britských firem FTSE 250 | Firmy | Odhad inflace | Demokraté a Republikáni | Obchodování jedním kliknutím | Hlavní úroková sazba | Farmaceutická firma | Dnešní údaje | Sdružení volného obchodu | Ekonomika Německa | Pfizer | Snížit emise | US500 | Nerovnosti bohatství | Medvědí divergence | Úspěch v obchodování | AFP | Studie | Jednotná evropská měna | Josep Borrell | Velmi bohatý | RWE | Finance | Recese ve Spojených státech | Data z průmyslu | EUR/PLN | Globální dění | Shortovat | Zpráva | P/E | Polsko | Nástroj | Reakce trhů | Ekonomické dopady | Zbrojovka | Domácí akcie | Jakub Matis | Empire State Index | Ratingová agentura | Dění na finančních trzích | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | Válka | Politická ekonomika | Ekonomický dialog | Rozpočtová politika | Cenová hladina | Inflace v Česku | Bankéř | Obchodní partnerství | Kybernetické měny | Členské země EU | Janet Yellenová | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | Hrubý domácí produkt (HDP) | United Airlines | Plynovody | René Remšík | Jackson Hole | Lukáš Kovanda | Tvrdý brexit | HUF/EUR | Technologické společnosti | Ropný kartel | JPMorgan Chase & Co | Americká ropná společnost | USD/PLN | OPEC | Vedoucí představitelé | Libra k americkému dolaru | Výroba v eurozóně | Ropná společnost | Čínská armáda | Jednání FOMC | Bloomberg | Nová prognóza | Johnson & Johnson | XM | Vizualizace | London Stock Exchange (LSE) | Valné shromáždění | KB | Dopady na ekonomiku | Ekonomické ztráty | GBP | Globální ekonomická integrace | Čínský dovoz | Bezpečné útočiště | Nabídka | Akcie včera | Program nákupu dluhopisů | Maloobchod | Měna | S&P Global | Centrální banky | Nasdaq | Obchodní týden | Admiral Markets | Tiffany | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Trump | Pravděpodobnost hospodářské recese | Indikátory sentimentu | Zpomalení ekonomického růstu | Odhad růstu světové ekonomiky | Deficit | Dopad na finanční trhy | Dobré výsledky | Dow Jonesův index | Prezidentka ECB | Ministerstvo obchodu | Typy zpráv | Co je to Brexit? | Turecko | Zprávy | Akcie v Asii | Obchodování v Asii | Vláda a kongres | Murray | Státní dluhopisy | Alstom | Dividendové akcie | Zpráva CNBC | Patenty | Dolary | FB | Federální rezervní systém | BREAKING | Mírové mise | Obchodní a mezinárodní dohody | Dnešní makroekonomické ukazatele | Výrobce léků | Evropské trhy | GBPUSD | Ministerstvo práce | Člen bankovní rady | Averze k riziku | Akcie Komerční banky | Události ve světě | Christopher Dembik | Trigger | Axe Capital | Futures | Britský statistický úřad | Ústavní soud | Organizace spojených národů | Island | Instituce | COPPER | Bydlení | Ceny ropy | Přeprodané oblasti | Restriktivní opatření | Příklad z historie | Evropské akcie | Bank of Japan | Hlavní indexy | Financial Conduct Authority (FCA) | Podnikatelská důvěra | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Offshore | Bezpečné investice | Ropné dodávky ze zemí mimo OPEC | Warranty | Internet věcí | Japonská centrální banka | Býčí signál | Předstihové indikátory | Libra vůči dolaru | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Italská vláda | Růst japonské ekonomiky | Rozhodnutí vlády | Americké akcie | Evropský bankovní úřad (EBA) | Mexiko | Cena ropy brent | BBC | Michael Harris | Vyhlídky | iFX | MetaTrader | Tržní podmínky | CZ | Earnings | Britská měna | Kongres | Obchodní rozhovory | Neočekávané události | Citrix | Vývoj měnového páru USD/JPY | Business Insider | Akcie Amazonu | Evropská ekonomika | List Financial Times | Sjednané smlouvy | Odchod z Evropské unie | Nejistota kolem brexitu | Analýza sentimentu | Zveřejněná data | Chuck Schumer | Guvernér ČNB | Komise pro cenné papíry a burzy | Euro dnes | Reakce trhu | Trh | Abhijit Banerjee | Nový ekonomický výhled | Komise | Kurz dolaru dnes | Pandemie nemoci COVID-19 | Inflace ve Spojených státech | Erste Bank | Americké automobilky | České koruny | Obchodní nápady | Opatření proti koronaviru | Výsledky firem | Audi | Australský dolar | Dnešní zasedání Fedu | Korekce | COP21 | Index londýnské burzy | Indexy v Asii | Barrick Gold | Spotřebitelská důvěra v USA | LNG | Cena zlata dnes | Asociace | Nové trhy | Buffett | Money management | Vývoj ekonomiky | Finanční služby | Největší ekonomika světa | Makroekonomie | Kurz forintu | Ekonom Ifo | Pražské burzy | Zdravotní pandemie | Prezident Emmanuel Macron | Tržní výhled | Konkurenceschopnost | XTB Research | Jak fungují mezinárodní dohody | Světová banka (SB) | Dopad na trhy | Ministři financí | Akcie | INEGI | Tempus | Francie | Obchodní strategie | Pokles HDP | Repo sazba | Volby v Británii | Plyn | Yahoo | Carlos Salazar | Den díkůvzdání | Keynes | DMA | S&P/ASX 200 | Úroveň důvěry veřejnosti | Index volatility | Propad | Index cen průmyslových výrobců | Stock | Americké zásoby ropy | Dopady koronaviru | Televize CNBC | Zasedání Světového ekonomického fóra | Finanční domy | Náklady na půjčky | Rating | Ekonomický propad | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Worldpay | Životní úroveň | Očekávání investorů | Investice do platiny | Hlavní index londýnské akciové burzy FTSE 100 | Údaje o obchodu | Koronavirová pandemie | John F. Kennedy | Microsoft | Pandemie koronaviru | Příležitosti | Indický premiér | Pohled do budoucnosti | ING Bank Jakub Seidler | Čeští investoři | Asie | Dluhopisy a zlato | Technické analýzy | Exxon Mobil | Indigo | Vládní dluhopisy | Daňové úlevy | Alibaba | SBUX | Americká měna | Eurokomisař | Alza.cz | Společnost Tesla | Průzkumy | Commission | Spotřebitelská inflace | Kryptoměna | Změny cen | Dnešní zprávy | Demokratické strany | Správci aktiv | Spreadex | Videokonference | Institucionální stabilita | LYNX webinář | Kurz dolarů | Automobilky | Dopad na centrální banku | London Stock Exchange | Exporty | Vypracované prognózy | Ropa Brent | JPMorgan Chase & Co. | Důvěra | Pravděpodobnost | Unijní instituce | Prosperity | Index Nasdaq | Dividendový výnos | Zpomalování ekonomiky | ANO | Americké technologické firmy | FAANG | Makléř Fio banky | Data z USA | Sázka | Odhad růstu HDP | Emise skleníkových plynů | Obchodní praktiky | Rizikovější aktiva | Integrovaná ropná společnost | Investiční rozhodnutí | Kjódó | Ekonomický propad Německa | Pár EUR/USD | Evropská banka | Plánování | Měnová politika | Výpadky | Podnikatelé | Objem obchodů | Americké měny | Nový rekord | Graf | FIAT | FDI | Makroekonomické zprávy | Zrušení plánovaných cel | Gazprom | Ekonomické události | Centrální banka | Vládní nástroj | Intradenní vývoj kurzu | Dolar vůči japonskému jenu | Deutsche Börse | Hrubý domácí produkt | FTC | Produkce čínských továren | Životní prostředí | Společnost Deutsche Börse | Ceny komodit | Nejlepší akcie | London School of Economics | Běžný účet | Enbridge | ONE | HKEX | Trump v Davosu | Pokles úrokových sazeb | Množství peněz | Pilíře fundamentu | LYNX | Prodeje státních dluhopisů | Evropská centrální banka | Tomáš Pfeiler | Vlajka | Internetové akcie | Cenový vývoj měnového páru | Zvýšení úrokových sazeb | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | Čistý zisk | Jádrová inflace | Eurodolar | Ekonomické vztahy | Výnosové křivky | Nárůst libry | Kognitivní psychologie | Volný obchod | Devalvace | Ekonomické zájmy | Kontext | GATT | Andrew Bailey | Zpomalení ekonomiky | Fed | Pražský parket | Next Finance Markéta Šichtařová | Bilance | Akciový růst | Nová auta | Čínský akciový index | Zpracovatelský sektor | New Deal | Plán Číny | Institut Ifo | Americká centrální banka | Spoluzakladatel | Války a vojenské konflikty | Merck KGaA | Režim devizových intervencí | Největší regulační orgány | Rezervy bank | Jak k Brexitu došlo? | Profesionální investoři | Nejvýraznější pokles | Cena severomořské ropy | API | Vydělat peníze | Strukturální faktory | Naše ekonomika | Pohyb trhu | Další růst | Coface | PHIA | Odchod z EU | Vyšší inflace | Vliv na investice | PMI ve výrobě | Program skupování aktiv | Investovat v roce 2020 | Severoamerická dohoda o volném obchodu | Reuters | Akcie finančních společností | Spiegel | Spekulativní investice | Unilever | Hlavní výzvy prognózování v USA | Francouzský prezident | Sinopec | Situace na Ukrajině | Náboženské a etnické rozdíly | RBC Capital Markets | Brexit | Chevron | Donald Trump | Hodnota dolaru | Dohoda o partnerství Trans-Pacifik (TPP) | Dolarové páry | Nepředvídané události | Prognóza IE | Londýnské akciové burzy | Depozitní sazba | Rada MMF | Výrobní aktivita | Výstupy | Akciový index Dow Jones | Analýzy | Souhrnný index | Umělá inteligence | Overbalance | Rolování | Měny zemí | Rekordní maximum | MSCI All-Country | Cena Brentu | Počet pracovních míst | Zájmové skupiny | Propad ropy | Přehled o dění | ProfitLevel | Prosincová inflace | Politické události | Asijské indexy | Levné akcie | NZD tradeři | BHS Štěpán Křeček | Růstový impuls | Společnost Pfizer | Výnosy z investic | Sociální nespokojenost | Agentura Bloomberg | Dohoda mezi EU a Británií | Index nových zakázek | VIG | EURUSD | Nálada domácností | J&T | Traders | Svíčkový graf | Akcie v USA | Česká měna | Protesty v Hong Kongu | Rekordní růst | Klíčové události ve světě | Orbán | Příkaz | Seth Klarman | Obavy z čínských elektromobilů | Cenové trendy | AMZN | Starbucks | Data z amerického trhu práce | Index Nasdaq Composite | Organizace ADP | Obchodování | PwC | Rychlý růst | Americký dolar dnes | Ekonomické ukazatele | Zemní plyn | G10 | Kakao | Globální výhled | Předseda | Fiskální stimul | Sazby beze změny | Libra | Eva Miklášová | Britové | Akcie mediální skupiny CME | CFD | Přímé zahraniční investice | Agentura Kjódó | Index spotřebitelské důvěry | Nová data | Dopad na ekonomiku | 3M | Know-how | Růst ceny zlata | Fiat Chrysler Automobiles | Změna režimu | Indické akcie | Evropská měna | Nová prezidentka ECB | Investment management | Zahájení výsledkové sezóny | Události roku | Snížení daní | Apple TV+ | Indikátory ekonomického sentimentu | Pomoc ekonomice | Deficity a přebytky | Opatření proti šíření nemoci | Akciový index | Dohoda Severoatlantické aliance | Příprava | Trumpova administrativa | Řecko | AI.US | Jednání o brexitu | Philip Morris | ČNB Vojtěch Benda | Obchodování se CFD | Růst eura | ING | Hlediska technické analýzy | Hong Kong Exchanges and Clearing | Airbus | Míra | Hedgeové fondy | Úroky | Makroekonomický kalendář | Refinitiv | Steve Bannon | Americký průmysl | Firma Saudi Aramco | Euro STOXX | Harmony | Euro k dolaru | Ranní nadhoz | Cyklické akcie | Očekávání analytiků | Silné oživení | Předcházení konfliktům | Investiční banky | Obchody | Mutace viru | Vice | Uzavření trhů | Rozdělení zisku | Ekonomické cykly | Prohlášení | Investice do akcií | Předstihové ukazatele | Úroda | ČNB Tomáš Holub | Změny ve zdanění | ASML Holding NV | Vztah mezi nabídkou a poptávkou | Dluhopisy | Akcie dnes | Káva | Ceny akcií | Financování vlády | Defenzivní akcie | Huawei Technologies | Japonsko | S&P500 | Royal Bank of Scotland | Analytik Raiffeisenbank | EBay | Forexové trhy | MUFG | Čínská ekonomika | Ceny | Technologie | Array Biopharma | CHF | Akcie CME | Japonská vláda | MetaTrader 5 | Francouzský Senát | Finální odhad | ČNB | Hladiny podpory | Švýcarská ekonomika | Evropská unie | Těžba ropy | Parlamentní volby | Akcie Microsoft | Ekonomické fórum | Jiří Rusnok | MT4 | Peníze z prodeje akcií | Ranní zpráva | Zahraniční obchod | Global Times | Pokles | Americké ministerstvo obchodu | Platební bilance | První obchodní den | TradeCentrum | Kalendář tento týden | ARM Holdings | Bezpečné měny | ex | Vývoj akciového indexu | Biogen | Pozornost | Čínská společnost | United Airlines Holdings | Mispricing | Vliv mezinárodních konfliktů na ekonomiku | Země EU | Americké společnosti | Příležitosti k obchodování | Obchod mezi Británií a EU | Conseq | Znalost | Jan Vejmělek | Charles Schwab | Prognóza ČNB | Seriál Miliardy | Výstavba obytných realit | Ceny v eurozóně | Royal Caribbean | Globální rizika | Poplatek | Rabobank | Aleš Michl | Institucionální trading | Technologické firmy | Růst tržeb | Mercedes | Investování na burze | Tržní očekávání | VaR | Americká ekonomika | Bidenova obchodní politika | Technologický index Nasdaq Composite | Čínský parlament | NVDA | Index AEX | Nová mutace koronaviru | Důvěryhodnost | Podpora | Obchodník | Portfolio manažer | Akcie týdne | Akcie s LYNX | Identifikovat trendy | Invest | PVM | Americká společnost | Thomas Cook | COVID-19 | PYPL | Kyrgyzstán | Economic | Finanční krize | Disney+ | Pokles ceny | Společnost XTB | Regulátoři | Tempo poklesu | ROE | Blue-chip | Partners | Index cen | Purdue Pharma | Německý ministr financí | Změny klimatu | Index PX | Čínská vláda | Sparten Capital Securities | Daně | ECB | Výrobce léků Pfizer | Natixis | Euler Hermes | Nejistota | Lídři | Spotová cena zlata | OECD | Investment Management | CTBT | Dnešní fundamenty | Capital Group | Dovoz z Číny | Zlepšení nálady | Craig Wright | Pozitivní sentiment | Akcie Shell | Sektor služeb | Valdis Dombrovskis | Ekonomická důvěra | Centrum | Vývoj ceny ropy WTI | Cykly | Zisky | Měny&Sazby | ABN AMRO Bank | EUR/USD a GBP/USD | FCA | Soupeření | Zavedená cla | Zájem o akcie | BNP Paribas | Prezident Trump | Nejlepší biotechnologické akcie | Oslabení koruny | Drahý kov | ILO | TRIPS | Americká data | Globální ekonomika | Nvidia | Čínská média | Míra inflace v ČR | Big data | Boris Johnson | Růst výnosů | Řízení rizika | Podniky | Růst světové ekonomiky | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Cisco Systems | Devizové trhy | NOK/SEK | Koronavirová situace | Cena zlata | Marže | Přehled o dění na světových burzách | Simon Coveney | Světové obchodní organizace | HSBC | Pullback | Eulerův diagram | Úřad amerického obchodního zmocněnce | Komodita | Faktory ovlivňující ekonomické modely | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Americké hospodářství | Rizikové averze | Kapitálové trhy | Flash Crash | Breakout | Turecký prezident | Tamás Varga | Íránský útok | Růst cen | NPT | Rating vyšší | Riksbank | Světové ekonomické fórum | Federální rezervní banka | Momentum | Referendum | Kapitálový/finanční trh | RSI | Exxon | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Americký zpracovatelský průmysl | Asset management | Delaware | Referenční ropa | Hospodářské výsledky firem | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Dovozy potravin | Německá vláda | Dash | Nakoupit akcie | Čínský vicepremiér Liou Che | Heiken Ashi | Index nákupních manažerů (PMI) | Financování | Antarktická smlouva | Akcie Boeingu | ČSÚ | BofAML | Nálada německých spotřebitelů | Britské aerolinky | Akcie Pfizeru | Enbridge (ENB) | Microsoft Corp | Rušení cel | Index DAX | JDE | Výrobce čipů | Makroekonomické ukazatele | Ruská ropa | Výhled poptávky po ropě | Automobilový průmysl | Náročný proces prognózovaní | Obchodování na zámořských trzích | Margin | Zasedání americké centrální banky | Hotovost | LIBOR | Ben Carlson | Americká lehká ropa | Ekonomický a strategický výzkum | Pravidla a dohody | Psychologické faktory | Prodávající | Obchodní válka | Severomořská ropa | Celkový deficit | Vývoj ceny sojových bobů | USDJPY | Zprávy z USA | Snížení sazeb | Firemní výsledky | Sázky fondů | Investiční poradenství | Společnosti | Fitch | Maďarský forint | Wells Fargo | Růst spotřebitelských cen v Německu | Tata Steel | Ceny zboží | Obchodní spory | Internetové firmy | Virus | Keynesiánské modely | Globální problémy | PBOC | Prezident Joe Biden | Černý pátek | Ripple | Akcie roku | Velké banky | Dílčí index | Partnerství | Vyšší ceny | Opatření proti šíření koronaviru | MetaTrader 4 | Global Advisors | Indikátory | Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA) | FT | Seriál Billions | Geopolitické faktory | QE | Investice do ropy | ISIN | Obchodování na akciových trzích | MDAX | Cena | ECB dnes | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Akciové indexy v USA | Swap | CME | Profesionální obchodník | Pojišťovna VIG | Neoklasické modely | Akcie ve Spojených státech | Výplata dividend | Česká republika | Hospodářský růst | Analytik J&T | BAT | FTSE 250 | Prezident Fedu | Vliv na kapitálové toky | T. Rowe Price | Posílení eura | Evropský automobilový průmysl | Německé hospodářství | Společenské změny | Úvěrové podmínky | Odhodlání | Zvýšené geopolitické napětí | Porušování lidských práv | TD Ameritrade | Důvěra v průmyslu | Americký dolar | Kartel OPEC | Arnault | US100 | Index tokijské burzy | Ekonomika | WTI | Hrozba recese | Standard & Poor's 500 | ETF fondy | Světová banka | Mexické peso | Bod | Miliardy korun | Přenos | Merrill Lynch | Koruna sílí | Shares | Silnější koruna | RBNZ | Polský zlotý | Odpor | Amcor | Index nákupních manažerů | Pokladniční poukázky | Čína | Odpovědnost | Evropská unie (EU) | Reserve Bank of Australia | Americké maloobchodní prodeje | Pfizer a BioNTech | Nejziskovější | Letecká doprava | Predikce vývoje | Wales | EU | Republikáni | Pracovní síla | Nord Stream | EMU | Evropské indexy | Akcie ConocoPhillips | Šíření nového koronaviru | Saúdská Arábie | Americký miliardář | Zpomalení globální ekonomiky | Souvislost s hospodářskými změnami | Finanční televize | Novozélandský dolar | OCI | PMČR | Velikosti pozice | Domácnosti | Politická opatření | Týdenní tržní výhled | Nouriel Roubini | Sázet | Španělsko | Inflace v ČR | Cena ropy | Akcie Royal Dutch Shell | Nejlepší internetové akcie | FTSE | Investiční služby | Zájem o rizikovější aktiva | Co jsou ekonomické kalendáře? | Úrokový diferenciál | Inflace | Ocel | Marks & Spencer | X-Trade | Devizové intervence | Markéta Šichtařová | Primární nabídka akcií | Organizace spojených národů (OSN) | Kurzový vývoj | Tržní sentiment | JCPOA | Obavy z globální hospodářské recese | Valuace akcií | Domácí měna | Situace | Vývoj indexu volatility VIX | Státy EU | Německý Ifo index | Potvrzení trendu | Historické rekordy | Diskont | Ekonomie | Projevy centrálních bankéřů | Bill Gates | Erste Group | Daně z příjmů | Statistické údaje | Twitter | Dotace | Akcie na pražské burze | Euro vůči dolaru | Japonská agentura pro finanční služby | Dolar k japonskému jenu | Prosus | Alphabet | Struktura | Bilance běžného účtu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Vliv mezinárodních vztahů na ekonomiku | Spotová cena | Zkušenosti | Ursula von der Leyenová | Emmanuel Macron | Ropné firmy | Společnost Chevron | Ceny v průmyslu | Nové rekordy | ROCE | Portfolio manager | Počet žádostí o podporu | Přizpůsobovat se | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Spotřební daně | Koronavirus | Lira | USD/CZK | Kurz libry | Jens Klatt | Nákup akcií | Nové zakázky | IHS Markit | Výkonnost pražské burzy | Statistiky | Interpretace | Americké akciové trhy | Koruna dnes | Největší ropná firma světa | C3.ai | Světová ekonomika | Moneta | SAP | Dluhopisové trhy | Na co si dát v dnešní době pozor? | Ministr zahraničí | Spolkový statistický úřad | FX | ConocoPhillips | Aukce | Optimismus | British Airways | Ekonomiky eurozóny | Mexická ekonomika | Světové finanční trhy | Michal Stupavský | RUB | Royal Dutch Shell | Finanční systém | Česká ekonomika | NAFTA | Tým RoboMarkets | Stagnace | Kurz | Market | IFO index | Tamas Varga | Používání kryptoměn | Klimatický summit | Inflace v říjnu | Akcie Philip Morris | London Stock Exchange Group | Unicredit | Patenty a výzkum | Růst mezd | Google | Eskalace obchodního napětí | Horší data | Ekonomické zpomalení | Mezinárodní podpora | Dublin | CME Group | Close | Kazachstán | Grafy | Bilance Fedu | Tržby | Řešení obchodního sporu | Liou Che | Evropská spotřebitelská důvěra | Britské hodnotové akcie | Ceny pšenice | Institucionální investoři | Nastavení měnové politiky | Pandemie nemoci | Nižší růst | Aktivum | Oracle | Makroekonomické faktory | Ruská invaze na Ukrajinu | Abbott Laboratories | Ranní okénko | EFTA | Analytik ProfitLevel | Procter & Gamble | Posílení ekonomiky | Prognózování a Spojené státy | Revize výhledu | Propad akcií | Účetní normy | Předpovídání | Sazby ECB | První fáze | Abkajk | Zpomalení hospodářského růstu | EUR/HUF | Investujte | Hormuzský průliv | Měď | Přehled kurzů | Kurz české koruny | Splatnost | Obchod s ropou | Lego | Důležitost správných prognóz | Rozvíjející se trhy | AUD | Binance | Kybernetická bezpečnost | FDX | Historická minima | IfW | Světové měny | Breakout Trader | Německá průmyslová výroba | Aktéři mezinárodních vztahů | Předvolební průzkumy | Pegas Nonwovens | 500 nejbohatších | Predikce | Fibo | Hewlett Packard | Zbrojovky | Index spotřebitelských cen | Analytici | Elektromobily | Nejlidnatější země světa | Měnové intervence | Dobré zprávy | Kurz koruny | Chartered Financial Analyst | Citigroup | Cribstone Strategic Macro | Ekonomické výsledky | Softbank | Wealth Management | Bloomberg Galaxy Crypto Index | Mario Draghi | Vysoká inflace | Provozní zisk | Conference Board | Hospodářství | Akciové alokace | Konsensus | Zpracovatelský průmysl | Cena palladia | Hodnota majetku | Zvýšení inflace | Rada ČNB | Stoxx 600 | Hang Seng | Rovnováha na trhu | Jak funguje nabídka a poptávka? | Faktory ovlivňující fiskální politiku | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Analýza centrálních bank | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | Vývoj na akciových trzích | Tuzemská inflace | Equity | J.P. Morgan | Snižování úrokových sazeb | Labouristická strana | Guvernér Fedu | Brexitové dohody | Epidemiologické situace | Private equity | Největší evropská ekonomika | TTIP | Začátek porozumění | The Global Regulatory Outlook | Intermediate | Globální akciový index | Geopolitické události | Konglomerát | Technologický index | Zahájení obchodování | Německá kancléřka | Cenové stability | Zasedání ECB | Credit Suisse | Fresenius Medical | Převis | Napětí mezi USA a Íránem | Conseq Investment Management | Zahraniční firmy | Poptávka | NN Group | Expert | Koronavirové krize | Vývoz | Ropné dodávky | Energetické firmy | Prodeje akcií | Paul Volcker | Chuť k riziku | Týdenní zpráva | Technologické inovace | Iniciativa | Měnové unie | City | Moody's | Etherea | Miliardy eur | Recese | Index strachu | Zvýšení základního úroku | Bank of Canada | Makro | Poptávka a nabídka | ASML | Ropný gigant | Alokace investičních portfolií | Nissan Motor | Švýcarský frank | FXstreet | Obchodní smlouvy | Erdogan | CZK/EUR | Růst globální ekonomiky | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Londýnské finanční centrum City | Sněmovna reprezentantů | Digitalizace | Situace na Blízkém východě | Teroristické útoky | Začít investovat | Burzovní indexy | Největší propad | Jak obchodovat | Philadelphia Fed index | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Aktuální stav | Růst americké ekonomiky | FIS | Ekonomické krize | RRR | Alokace | Petr Kellner | Koronavirové pandemie | Prime | František Táborský | Americká Komise pro cenné papíry | Štěpán Křeček | Vývoz z Německa | Hospodářský cyklus | Politické skandály | Globální pandemie | Nálada na akciových trzích | Obchodní krize | Slušné zisky | Prodeje existujících domů | Frank | Ministři | Měnové páry | Kapitálové výdaje | Guvernér | Mutace koronaviru | Hospodářský růst v Číně | ISM | Negativní nálada | Transparentní | Inflace v listopadu | Kurz eura | David Cameron | Americké ministerstvo práce | EASA | Ziskovost | Dnešní zpráva | Vláda Spojených států | Světová obchodní organizace (WTO) | Nálada domácností v eurozóně | Mezinárodní organizace práce | Centrální banka USA | Čínské indexy | Automobilka Volkswagen | Vystoupení z EU | Ekonomické analýzy | Expirace | Konsenzus | Ceny kukuřice | Obchodujte akcie | Dieselgate | Americká centrální banka (Fed) | Dovozy potravin z USA | Kurz eurodolaru | Patria Finance | Hlavní akciové indexy v USA | Ceny energií | Doporučení | Fáze obchodní dohody | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Válka mezi USA a Čínou | Bašár Asad | Americké indexy | Globální HDP | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Maynard Keynes | Pozornost obchodníků | Ceny potravin | Alphabet (Google) | Politická nejistota | Nálada spotřebitelů | REIT | Meziroční míra inflace | Globální trhy | Index důvěry | Sociální síť | Japonská ekonomika | Daňové přiznání | Index euro stoxx 50 | Webináře | Rizika | Japonský premiér | Eurozóna | Čínský průmysl | Růst čínské ekonomiky | Úspěchy | Analytik Komerční banky | Premiér Naréndra Módí | Kiwi | Ekonomika a politika | Prezident Donald Trump | Vyšší volatilita | Pracovní síly | Průmyslové zboží | CySEC | Rostoucí inflace | Francouzský CAC 40 | WEF | Hodnota indexu | Schwab | OSN | Technologický sektor | Teroristický útok | Soud | Investice do infrastruktury | Finanční poradce | Shanghai Composite | Výkon amerického dolaru | Severní Irsko | Saxo | Předpovědi | Údaje z Číny | Bondy | Jasný směr | Zásoby ropy | Kurz koruny vůči euru | Světové ekonomiky | Benzín | Nákup komodit | Čínské ministerstvo | Trend | Obchodovat | Akcie a ETF | Pokles sazeb | Adidas | Produkty obchodované s finanční pákou | Dow Jones Industrial | ETF roku 2020 | Důležité informace | Tesla Motors | Japonský jen (JPY) | Pokles akcií | Americký dolar k japonskému jenu | Odhad letošního růstu | TLTRO | Míra inflace | Daňové změny | Fundamentální data | Přebytek obchodu | Energetika | Spotřebitelská důvěra | Podnikové investice | MMF | Obchodní příměří | Soukromý sektor | Biotechnologické společnosti | Průmyslová výroba v eurozóně | Cenový vývoj | Kurz ruského rublu | USD/RUB | Signály | Bernard Arnault | Historické záplavy v Číně | Snížení emisí | Nařízení | Roadshow | HDP Francie | Ropné akcie | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | Fed index | Covid akcie | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Vývoj inflace | Hospodářské krize | Riziková aktiva | Severomořská ropa Brent | Tweet | Německý index IFO | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Martin Gürtler | Hurikány | Transparentnost | Mezinárodní měnový fond | Gold | Analýzy trhu | Investiční omezení | Guvernér centrální banky | Pšenice | Peking | Průmysl | Transpacifické partnerství | Očekávané výsledky | FX Capital Market Solution | Dluhopisový trh | Rozkolísanost trhu | Druhá vlna koronaviru | Makroekonomické strategie | Podnikání | Monetární politika | Tempo růstu | American Airlines Group | GfK | Philip Lowe | Citrix Systems Inc | Bankovnictví | Ekonomická data z USA | Sdružení EFTA | Aerolinky | Americké dluhopisy | JPMorgan | Čínský export | Nadhodnocení | Obchodní sankce | Ekonomický poradce Bílého domu | Biliony | Divergence | Počasí | Bankéři | ETF | FCC | Federální obchodní komise | Akciové trhy | T-Mobile US | Hlavní evropské indexy | Měnový výbor Fedu | Myšlenka | Moneta Money Bank | Ceny drahých kovů | Hospodářské soutěže | Prognózování v USA | Růst HDP | Reporty | Obchodní aktivity | Kurz amerického dolaru | Ekonomika Spojených států | Investiční výdaje | Long | Rally | Česká národní banka | AMGN | Bankovní rada | Vývoj trhu | Globální referenční ropa | Recese v USA | Komoditní index | Macron | Klíčový support | Nadnárodní korporace | SARS | Fidelity National Information Services | Nálady na trhu | Pew Research Center | Internetový obchod | Co bude | Intesa Sanpaolo | Mezinárodní dohody | Aktiva | Politici | Sentix index | Fundamentální analýzy | Použití finanční páky | HDP za Q2 | Časopis Forbes | Širší index | NVAX | Hospodářská krize | Analytik J&T Banky | Index německých akcií DAX | České měny | Vstup na pražskou burzu | Investiční kapitál | Ceny ropy dnes | Výnosy z dluhopisů | Tuzemský průmysl | Kenneth Waltz | Business | MIFID | Drahé kovy | Jednání EU s Británií | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Prezident USA | Pokračování hospodářského růstu | Paolo Gentiloni | Vliv politických a regulačních změn na ekonomiku a investice | PFNonwovens | Porsche | Jednání ČNB | Pokles cen | TikTok | Čínská centrální banka | Technology | Veřejný dluh | Obchodní operace | SP500 | Technologická společnost | Začít obchodovat | YouGov | Operace na volném trhu | EMA | Peněžní trh | Index londýnské akciové burzy | Program kvantitativního uvolňování | Výsledky amerických společností | INTC | Výsledky voleb | Měny regionu | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Aktivita zpracovatelského průmyslu | Tradingový portál | Nákupy centrálních bank | Vliv na komoditní měny | Hrubý domácí produkt Německa | RBI | Klouzavý průměr | Makroekonomické indikátory | Akcie Tesly | Čínské akcie | Cena severomořské ropy Brent | Ministryně financí | Firma | Technologický pokrok | Mezinárodní sankce | Vývoj na finančních trzích | Futures na ropu | Sentix | Tomáš Holub | Trhy dnes | Merck | Konkurenční devalvace | Německý statistický úřad | MasterCard | Joseph Stiglitz | Pochybnosti | Výsledek voleb | Údaje o vývozu a dovozu | Indikátor důvěry | Schodek zahraničního obchodu | FX Capital | Bývalý šéf americké centrální banky | Stratég | Špatné zprávy | FOREX | Prodeje automobilů | Newmont | Zisky firem | Podnikatelská nálada v Německu | Fond obnovy | Majetek | Ekonomika eurozóny | Sky News | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Řetězce | Spreadex Connor Campbell | Americký index S&P 500 | USD/JPY | Sentiment | Spekulace | Forexu | UTC | Kurzové riziko | Bývalý ministr financí | Události ve světové ekonomice | Tokyo Shoko Research | Maďarská centrální banka | Stoxx Europe 600 | Breaking | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Environmentální trendy | Bývalý prezident | Fiskální stimuly | Infineon Technologies | Politika | Konkurence | Hospodářské recese | Letecké společnosti | Čínský jüan | Barclays | Globální finanční trhy | Ceny ropy Brent | PLN | Kapitalizace | Potenciál pro růst | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Šéfka MMF | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Backwardation | Německá ekonomika | Akciový stratég | Akcie Applu | Čínský prezident | Novavax | Skandály | Americké futures | Politické napětí | Alternativní taxislužby | Čínské obchodní praktiky | MAM | Deutsche Bank | Deutsche Telekom | Poplatky | Konsolidace | Forint | Výprodej | Americké akcie dnes | GDP | Velká Británie | Ratingová agentura Fitch | PLN/EUR | Další vývoj | Index Exportu | Rezignace Theresy Mayové | Durace | Ekonom | Micron Technology | Premiér Boris Johnson | Energetické společnosti | Protiepidemická opatření | George Soros | Obchodování na devizovém trhu | Politická rozhodnutí | Dislokovaný trh | Optimismus investorů | Trader | Rozpočtové politiky | Geopolitická rizika | Indie | Letectví | J&T Banka | Očekávání trhu | Obchodní spor | Měnové politiky | Vnímání | Akciové indexy | Index volatility VIX | Koncern Volkswagen | Nálada na trhu | Růst vývozu | Německé automobilky | Zpomalení světové ekonomiky | Historická maxima | Ekonomická data | Elektřina | Maloobchodní prodej | WTO | Měnový pár EUR/GBP | Otto Daněk | Výrobní index PMI | Vyzkoušet si trading | Obchod s Kyrgyzstánem | Karanténa | Desetileté dluhopisy | Proticyklické kapitálové rezervy | Repo obchody | Fiskální balíček | Soukromí zaměstnavatelé | Commerzbank | Nezaměstnanost v EU | Zhodnocení | Euro | Trading Central | Omezení těžby | Úrokové sazby ECB | Ceny zlata | Výhled | EU a NATO | Timeframe | Index technologického trhu | České akcie | Zavedení cel | ESM | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiskální politika | Dividenda | Technologický Nasdaq | Americký akciový index | Burzovní skupina | Komerční banky | Worldometers | Jednání Británie s EU | Americké ministerstvo | Spojené státy a Čína | Americký trh práce | Obchodní účet | Finanční televize CNBC | Nová makrodata | Akcie Holly Energy Partners | Syrský prezident | Míra inflace v eurozóně | Média a veřejné mínění | BMO Capital Markets | Akcie padají | Ethereum | Kurzy měn | Nejlepší blue chip akcie | Embargo | Filadelfský Fed | Debata | Bezpečné dluhopisy | Úspěch | Josef Košťál | Reálný obchodní účet | Regulační rizika | GOOGL | Nissan | Referendum 2016 | Indexy nákupních manažerů | Počty nakažených | NAGA | Měny považované za bezpečné | Propouštění | Ceny dováženého zboží | Růst akcií | Zvyšování úrokových sazeb | Zaměstnanci | PayPal | Makléř | Agentura DPA | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Evropské akciové burzy | Server CNBC | Medvědi | Finanční trhy | ANZ | Statistický úřad | Aktuální situace | Nízké ceny ropy | Ekonomické trendy | Burzovní společnost | Výrazné pohyby | Naše prognóza | Aliance | Cyrrus | Komunistická strana | Vliv na obchodní dohody | Expanze | X-Trade Brokers | Insider | Mnoho ziskových obchodů | Makroekonomické analýzy | Volkswagen | Růst cen energií | Prostor pro růst | Fiskální balík | General Motors | Fondy | Downstream | Komise pro cenné papíry | Odhad růstu ekonomiky | Místopředseda Evropské komise | Technologický vývoj | Walt Disney | Bílý dům | Cenové hladiny | Austrálie | Tradition Energy | Kukuřice | DAX | ASEAN | Financial Times | Reserve Bank of New Zealand | Connor Campbell | Klid | Risk | Členské státy EU | USD za barel | Nikkei 225 | Burze | Ropa roste | Fondy zaměřené na ESG | Obavy investorů | Výnosy státních dluhopisů | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | Asset alokace | MetLife | Nabídka a poptávka | New York | Anadarko Petroleum | Yield | MSFT | Zisk dolaru | Pohyby na trzích | Ekonomické prognózy | Bernstein | Video | TPP | Podhodnocený | Akcie ropných společností | Lehman Brothers | Zvýšení úroků | Dodávky ropy | Paul Tudor Jones | Průměrná úroková sazba | Zajišťování | NAGA Capital | Ziskový obchod | Burzy v USA | Euro včera | Americké ministerstvo obrany | Zdanění | Portál FXstreet.cz | DSGE modely | USD/MXN | Problémy | Politické nepokoje | Vysoké ceny ropy | Regulace a právní normy | Eskalace napětí | Vývoj kolem obchodu | Santa Claus Rally | Vliv na trhy s dluhopisy | G20 | Cíle | Investiční společnosti | Akcie Microsoft (MSFT) | Akcie roku 2019 | Členské státy | Meziroční míra inflace v eurozóně | Algoritmy | Konzervativní strana | Erste | Akcie v Číně | Prezidentské volby | Dollar | Elektrická vozidla | Francouzská centrální banka | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Hlavní akciový index | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Indikátor CCI | Obchodní aktivita | USA a Čína | Dialog | Michal Brožka | Ropa | Ekonomické teorie | Národní zájmy | Sázky na pokles | Co jsou mezinárodní konflikty? | Semináře | Newmont Mining | Duševní vlastnictví | Rozvoj | Fox News | Klouzavé průměry | Hliník | Asociace exportérů | Výdaje | OIL.WTI | Katastrofy | Cla na dovoz čínského zboží | Měna euro | Capital Economics | Dlouhá pozice | Kraft Heinz | Akciové tipy | Transakce | Dolar | Akcie prodejců spotřebního zboží | Vývoj indexu S&P 500 | Facebook | Obchodní jednání | Sankce | Růst podnikatelské aktivity | Osobní výdaje | Filadelfský Fed index | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Centrální banky USA | Lululemon | Vliv na měnové páry | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Irsko | WESP | Rozjednané prodeje domů | Důležité zprávy | Oslabení české koruny | Hodnoty měny | Znehodnocení měny | Televize Sky News | Index MSCI | Ekonomika EU | NZDUSD | Průzkum společnosti | Mzda | Nákup EUR | Zpráva COT | AUDJPY | DE30 | USDX | Politické rozhodnutí | Obchodníci na finančních trzích | Regulace trhů | Finanční centrum | Inflace v prosinci | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Finanční sektor | Daňové příjmy | Obchodní podmínky | Přelom roku | Internet of Things | Forex Mart | Uvolnění měnové politiky | Vliv mezinárodních vztahů | Index podnikatelské nálady | MSCI | Salesforce.com | Karanténní opatření | Clemens Fuest | Thomson Reuters | RBA | Guvernér Rusnok | Index podnikatelské aktivity | Spotřebitelská poptávka | Hlavní americké indexy | Mezinárodní organizace a dohody | Konzervativci | Politická stabilita | Investiční bankéř | Nový trend | Německá automobilka | Nová vláda | Regulační orgán | Dlužníci | Eni | Christine Lagarde | JP Morgan | Kapitalismus | Ohlédnutí | Soud v Karlsruhe | Satoši Nakamoto | Patria.cz | Jiří Makovský | Carry trades | Národní bezpečnost | Stav ekonomiky | Primární veřejná nabídka | Index S&P/ASX 200 | Inovace | Světová zdravotnická organizace | Celý svět | Obchod | ABN Amro | Pravděpodobnost recese | Navýšení úrokových sazeb | Globální finanční krize | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | NEST | Zprávy z Německa | Rusko | Smíšené výsledky | Vysoké riziko | Politické změny | Vláda prezidenta Donalda Trumpa | Měnový výbor | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Úsilí | Poradce | Vicepremiér | Obchodní den | Ole Hansen | Oslabení | Spojené státy | Makroekonomické události | Evropské méně | Zkušenost | Tradingový portál FXstreet.cz | Analytici Capital Economics | Precedens | Ekonomický výhled | Samsung | Írán | Digitální měna | Zdražování | Mezinárodní vztahy | ING Bank | Výsledkové sezóny | State Street | Britská vláda | EPS | ADP | Vanadiové akcie | Hodnota zlata | Jim Rogers | Přijetí eura | FOMC | Analytik Czech Fund | Short squeeze | Úbytek | OSN a WTO | Ropy | Rozdílové smlouvy | Purple Trading | Úspěšné obchodování | Objem investic | Nové žádosti o podporu | Sociální média | Akciové futures | Makroekonomická data | Singapur | Pohonné hmoty | CHNComp | Podmínky půjčky | Forex trader | Druhá vlna pandemie | Volby Velké Británie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Guvernér české národní banky | Porušení pravidel | Koruna posílila | Profesor ekonomie | Společnost | Graf indexu S&P 500 | Osvětové kampaně | Americké trhy | Důchody | List The Wall Street Journal | Firma McDonald's | Libra k dolaru | Sázky | ASX 200 | Forbes | Obchodujte | KBC | Zboží z Číny | Ředitelka | Allergan | Americké dividendové akcie | Komerční banka | Mark Sobel | AXA | Odvolací soud | Generální ředitel | SEC | BMW | Německá burza | Cena akcií | Mount Nico Corp Ltd | CFA | Mark Carney | Úvěrový rating | Upozornění na rizika | Geopolitika | Vitalik Buterin | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Země OPEC | Ropný trh | Společná evropská měna | Orgán pro cenné papíry a trhy | United Technologies | Americké ministerstvo financí | Nálada | Americká spotřebitelská důvěra | Rishi Sunak | Umělé inteligence | Britské měny | Eura | Analytik GfK | Výkon dolaru | UnitedHealth | Sociální a environmentální trendy | Stimuly | Nízká nezaměstnanost | Nizozemsko | Bankovní systém | Organizace | Česká inflace | Akcie Erste Group | Brazílie | Deník The Wall Street Journal | CBI | Ceny pohonných hmot | Boeing 737 Max | VIX | Hypoindex | BlackRock | Banky | Výsledky hospodaření | Dohoda USA - Mexiko - Kanada | Stock Exchange | Epidemie koronaviru | Růst | Občanské války | Vlastní akcie | Burza dnes | Akciový trh | Zobchodovaný objem | Pimco | 3М | Výhled pro zlato | Ekologické události | AAPL | Streamovací televizní služba | Manažerka | Příjmy | PT. PROFITFXLEVEL | Přístup na trhy | Stratég Saxo Bank | Kmen koronaviru | Událostí ve světové ekonomice | Air France-KLM | Udržení cenové stability | Prezident Ifo | Finanční situace | Risk-off | CCE Carlos Salazar | Výsledková sezóna v USA | Ifo Clemens Fuest | Zajištění | OX Capital Markets | Administrativa | Počet potvrzených případů | Kontrola inflace | Obchodování na trhu | Silicon Valley | Česká průmyslová výroba | Počet bankrotů firem | Obchodní bilance | Pandemie | America first | John Maynard Keynes | Index | Wall Street Journal | Výsledek referenda | Schodek | ECB Christine Lagardeová | Bankovní sektor | Lockdown | Wirecard | Americký dolar (USD) | Expanzivní měnová politika | Čínský trh | Fundament | Bohatství | Růst spotřebitelských cen v Británii | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Jižní Korea | Měnový pár | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Výsledková sezóna | Vliv na finanční trhy | Farmaceutická společnost | Důsledek referenda | Politika centrálních bank | Vyjednávání o brexitu | Vysoká dividenda | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | ISM index | Goldenburg Group Ltd | Valuace | Dohoda o jaderné kontrole s Íránem | Spolupráce a přístup na trhy | Co to ovlivňuje? | Ovlivňování | Jak vydělat peníze | FXTM | STMicroelectronics | Index MSCI All Country World | Geopolitické zájmy | Mezinárodní pracovní síla | Poptávka po dolaru | Phil Hogan | Ministři financí eurozóny | Smlouva o volném obchodu | Modelové portfolio | Šíření nákazy | Rizika a nejistota | Jak to funguje? | Výzvy a rizika | Hongkongská komise pro cenné papíry a futures | Statut celebrity | Chudoba | Meziroční inflace | Britský finanční sektor | Bitcoinové futures | Londýnské finanční centrum | Tradeři | Ekvilibria | Analytický tým | MSCI All Country World | Zákon o vnitřním trhu | SABIC | Vliv na ekonomiku | Mezinárodní ekonomie | Trumpova cla | LVMH | Politické a regulační změny | Vývoz z Japonska | Pracovní den | Béžová kniha americké centrální banky | Ambasador | Evropský orgán pro bankovnictví | Zákon o národní bezpečnosti | Spekulativní sázky | Unipetrol | Jerome Powell | Analýza politických událostí | PricewaterhouseCoopers (PwC) | Keith Buchanan | Forward guidance | Odvětví | Zátěžové testy bank | Embraer | Analytik Patria Finance | Poradenství | Rekordní pokles | Faktory ovlivňující obchod a mezinárodní ekonomii | Gilead Sciences | Výkyvy | Dánsko | Pád rovnovážné hodnoty | Záchranný plán | Pařížská dohoda | Volatilní | Aktuální kurzy měn | Obchodní příležitosti | Potlačení reexportu | Výsledek britských voleb | Altria Group | Ford Motor | Záznam z jednání ČNB | Stabilita koruny | Třetí pilíř | Analýza fiskální politiky | Société Générale | Výroby baterií | Investiční strategie | Mezinárodní konkurenceschopnost | Co je to fiskální politika? | Německý průmysl | Dow Jones | Pokrok ve vývoji | Obchodní zmocněnec | Předsedkyně Evropské komise | Dolar slábne | Okénko trhu | Vyšetřování | Ekonomické nerovnosti | Edelman | Týden na trhu | Platinové akcie | Ukazatele | Krizové řízení | CNY | Ceny amerických akcií | Šéf Fedu Jerome Powell | Galaxy Crypto Index | Program nákupů dluhopisů | Fundamentální výhled | Němečtí investoři | Bankrot | Rozdíl mezi měnovou a fiskální politikou | Hackerské útoky | Eurokomisař pro hospodářství | Severoevropská dohoda | Akcie Delta Airlines | Evropské firmy | Tržní hodnota Microsoftu | Inflace a deflace | Olívia Lacenová | Meta Platforms | Benchmark | Ekonomická závislost | Změny cen komodit | Virgin America | Sankce EU | LULU | Edward Moya | Snížení nákladů | Banka | Skupina Volkswagen | Typy ekonomických modelů | CME Fed Watch | Sanofi | Roadshow Bernstein Bank | Ztráty společnosti | Zisk na akcii | Historické souvislosti | Americký ministr obchodu | Růst těžby ropy | Trans-Pacifik (TPP) | Výplaty dividend | Co se vyplatí sledovat? | Agentura AP | Investice ve Spojených státech | Capital.com | Oslabení dolaru | Rovnovážné modely | Vlajka OSN | Covid | Američtí vojáci | Výrobní ceny | Dopady obchodní války | Cílové priority | Dynamika HDP | Šok | ČEZ vydává dluhopisy | Odvětví ropy | Volby do parlamentu | Jihokorejský won | BCM Begin Capital Markets CY | Produkce ropy | Low | Zmírnění obchodního napětí | John Hardy | Evropský statistický úřad Eurostat | Hospodaření | Měnové trendy | John Studzinski | Analytický tým FXstreet.cz | Astrazeneca | Ekonomický model | Investorský sentiment | Rozpočtové deficity a přebytky | Maďarsko | Průmyslníci | Tedros Adhanom Ghebreyesus | Jefferies | Vladimir Putin | Vliv na americký dolar (USD) | Obchodování ropných akcií | Cenové pohyby | Richard Kozul-Wright | Zmírnění chudoby | Shrnutí obchodování | PPF | Emitenti | Akcie bank | Taktický long | NZD/USD | Právní normy | Kurz GBP | Akcie klenotnictví Tiffany | Nord Stream 2 | State Street Global Advisors | Aktuální klíčová rizika | Akcie C3.ai | Primární nabídka Aramco | Regulační orgány | Britská banka Barclays | Platby kryptoměnami | Výhody | AMS | Clearing | Gruzie | Mezinárodní organizace a smlouvy | Den prezidentů | Vlna koronaviru | ExxonMobil | Forward | SECO | Westpac | Americké výrobky | Trhy | Vakcinace | Tržní hodnota | Ceny ropy Brent v ruských rublech | New York Times | Americká sněmovna reprezentantů | Vyjednávání o vystoupení | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Technická analýza | Inflační vývoj | Průmyslové kovy | Na burze | Agentura Reuters | Christine Lagardeová | Nedostatek komunikace | Řídit riziko | Minuta s XTB | Zasedání centrální banky | Resistence | Emerging markets | Rozpočtové deficity | Významný dopad | Čekání na dohodu | Volby v USA | Ekonomické aktivity | Dopady Trumpových slov | Registrace cenných papírů | Analytik devizového trhu | Analytička | Blue chip | ČSOB | Největší primární nabídka akcií | HDP USA | Snižování úroků | PSA Group | Úrok | Středoevropské měny | Ekonomiky | Obchodovat s akciemi | PMI ze sektoru služeb | ASIC | Oblasti odporu | Zasedání FOMC | Obchodní plán | S&P 500 | IAG | Zápis ze zasedání Fedu | Nasdaq Composite | Ifo Klaus Wohlrabe | Nové příležitosti | Obchodní poradce | Přehřátí ekonomiky | Next Finance | Prezidentův poradce Steve Bannon | Rekordní maxima | Institut IfW | Akcie Delta Airlines (DAL) | Obchodní deficit USA | Norsko | Údaje o inflaci | Panika | Mírové procesy a dohody | Proražení rezistence | Rakousko | Norinchukin Research Institute | Růst britské ekonomiky | Maloobchodní tržby v eurozóně | Moskva | Naréndra Módí | Oanda | Americký prezident | Britská centrální banka dnes | cTrader | eXcentral | Maximalizovat zisk | Vyšší úrokové sazby | Prognózy ČNB | Index italských akcií FTSE MIB | Nízká inflace | Expanzivní fiskální politika | Index MSCI Emerging Markets | Ministr financí | L.F. Investment Limited | Index technologického trhu Nasdaq | Íránský konflikt | Ekonom BHS | Britský premiér | Export zboží | HSBC Navigator | EK | Miliardář | Lidské chování | Zdravotní péče | NZD | Obchodní dohoda | Evropský parlament | Jak se stát lepším investorem | Věková struktura | Komoditní měny | Dopad brexitu | Celní úřad | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Akciové burzy | Výpočet Raiffeisenbank | Aktuální kurz | Měny rozvíjejících se ekonomik | Evropská komise (EK) | Obchodní napětí | Institut ZEW | Skupina OPEC+ | Závislost na dolaru | Směnné kurzy | ESMA | Kurz dolaru | Moderna | Historický kontext | Investujte na Forexu | Peter Cardillo | CCI | Ekonomický růst | Brexit bez dohody | Postavení USA | West Texas Intermediate (WTI) | Američané | Odhady analytiků | Oslabení měny | CFD akcie | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Robert Gilpin | Krize | Logo IMF | Automobilka | Fundamentální analýza forexu | Odpovědnost a udržitelnost | Obchodní válka mezi zeměmi | Burzovní grafy | Klamání investorů | Podnikatelská aktivita | Management | Canopy Growth Corporation | Dramatický dopad | Budoucí pohyby | Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě | Posílení libry | Počet zaměstnaných | BCM | Kvantitativní uvolňování | Podíl majetku | Tudor | Vliv na americký dolar | Ceny stříbra | Dividendový aristokrat | Nová Čína | Čínská komunistická strana | Mezinárodní vliv | High | Ruská invaze | Negativní dopad | Epidemické situace | UBS | Rybolov | NATO | Krize a konflikty | Údaje | Směrovost | Osobní příjem | Tomáš Vlk | Psychologie | OMFIF | Důvěra v českou ekonomiku | Sójové boby | Rozsah konfliktů | Obchodníci | Ztráty | Faktory ovlivňující politické změny | Michael Bloomberg | Hlavní prvky prognózování | Sbor volitelů | 737 MAX | Důvěra investorů | Měnověpolitický stimul | Odchod Británie z Evropské unie | Evropský orgán pro bankovnictví (EBA) | Suroviny | Vývoj indexu volatility | Mezinárodní spolupráce | American Airlines | Regulační změny | USD kurz | Překážky | Dohoda o klimatu | Shell | Budoucnost mezinárodních vztahů | Financial | Analytik Purple Tradingu | Ruské akcie | Vivendi | Baker Hughes | Konec roku | PX Pražské burzy | Rozvojová spolupráce | Euro vůči americkému dolaru | Short | Koš | Dlouhodobý úspěch | Převodník měn | Podíl nezaměstnaných | CFTA | Avon Products | Důvěra investorů v ekonomiku | Forex kalendář | Míra nejistoty | Forex Invest | Snižování sazeb | Raiffeisenbank a.s. | Země EFTA | Nově zahájené stavby domů | Renminbi | Capital Markets | Globální ekonomický růst | Rozpočtový schodek | Běloruské dluhopisy | Brokers | Aktéři | USD/CHF | Tony Christoforou | Nemovitosti | Stříbro | Visa | Dopady pandemie | Vyplácet dividendy | Le Figaro | Cla USA | Canadian Securities Commission (CSC) | Enel | Zvýšení rizika | Zlepšení čínské ekonomiky | Cukr | Ekonomická nerovnost | Základní pojmy | Fiskální udržitelnost | Černá středa | Organizace Severoatlantické smlouvy | Obchodní model | Chartered Financial Analyst (CFA) | Marketingová komunikace | WIFO | Prezident Biden | Defenzivní tituly | Uvolňování opatření proti koronaviru | Dovoz aut | Teherán | Nabídka akcií | Technické nástroje pro fundamentální analýzu | Cena paládia | Akciové korporace | Historické data | Cena žlutého kovu | Pozitivní komentáře | Zemědělství | Týden na trzích | Mezinárodní ekonomika | Canopy Growth | Benchmarky | Nárůst nových infekcí | Ozbrojené konflikty | Nejlepší investiční příležitosti | Akcie firem | Hlavní ekonom | Změna dohody NAFTA | Pandemická situace | PriceWaterhouseCoopers | Strategii pro měny | Demokracie a legitimita | Tesla | Volatility | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | CAR | Vývoz z Německa do Turecka | Měkká síla a kulturní výměna | Aramco | Hospodářské podmínky | Finanční ztráty | Ztráta | Rozpočet | Zásada nejvyššího zvýhodnění národa | xStation5 | Energetická bezpečnost | Kanada | DNB | Zajímavý rozhovor | Pacifik | Farmaceutické akcie | Největší ropná firma | AAA | Akcie v roce 2019 | Maloobchodní prodeje | Výkonná ředitelka | Ekonomické sankce | Jak vydělat | Protestující v Hong Kongu | Pozitivní vliv | Švédsko | Úbytek pracovních míst | Závazek | Soudní dvůr | Burza v Hongkongu | Vysoká rizika | Spotřeba kávy | Bezpečnost | Vánoce | Investiční tipy | Jak zhodnotit peníze | Globalt | Vývoz z Číny | Amazon Jeff Bezos | Počet bankrotů firem v Japonsku | Historie | Německo | Evropská rada | Czech Fund | Organizace Severoatlantické smlouvy (NATO) | Embarga a sankce | Investiční podmínky | Druhá vlna | Graf nabídky a poptávky | Kalendář událostí | Prodeje | American Express | Společnost IAG | Buy | Ministr obchodu | Ruská centrální banka | Mitsubishi | EU a OSN | Projev Trumpa k Číně | Britský hrubý domácí produkt | Akcie opatrně | Asijské akciové trhy | Norská koruna | Spotřebitelské ceny | Průmyslové podniky | NASDAQ 100 | Expirace opcí | Madeleine Albright | Ritholtz Wealth Management | Britské společnosti | Lael Brainardová | Přírodní katastrofy | Investování | 5G | Prognózovaní | Čínský vicepremiér | Intervence centrálních bank | Světové trhy | EU a USA | Klíčová rizika | Kontrakt | Ekonomické kalendáře | Růstové sektory | Uvolňování měnových politik | Žádosti o podporu | Tchaj-wan | Primární nabídka | COT | ING Groep NV | Volby | Obchodní nastavení | Američtí zákonodárci | Čínský HDP | Ropná firma | Digitální daň | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Dohoda o partnerství Trans-Pacifik | Měnový výbor centrální banky | EUR/GBP | Joseph Sroka | Intradenní obchodník | Výrobce čipů Micron | Neuberger Berman | Rozvojová pomoc | XRP | Diplomatické napětí | Evropské země | Akcie Scorpio Tankers | Index MSCI All-Country | Základní úroková sazba | Mzdy | Budoucnost mezinárodního obchodu | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Vlajka NATO | WHO | Článek 50 Lisabonské smlouvy | Biden | Šíření koronaviru | Biliony USD | WebTrader | Analýza obchodních bilancí | Příčiny konfliktů | Čistý dluh | Chrysler | Zítřejší kalendář | Dynamic Stochastic General Equilibrium (DSGE) | Hrubá marže | Slovensko | Pozice | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Stav nouze | Snížení úroků | Statistika | Společnost Saudi Aramco | Brad Bechtel | Předseda Evropské rady | Podnikání na kapitálovém trhu | Projev Trumpa | CNBC | Akcie Enbridge | Výrobce letadel | Obchod a mezinárodní ekonomie | Pařížská dohoda o klimatu (COP21) | Warren Buffett | Bank of New York Mellon | USTR | Politické reakce | STNG | Šéfka ECB | Zlepšení | Bilance zahraničního obchodu | Oživení globální ekonomiky | Globální výzvy | Úrokové sazby | López Obrador | REGN | Riziko | Uvalení cel | Důsledky konfliktu | Merlin Entertainments | Zájem o nová auta | Kurz koruny k dolaru | Obchodní přebytek | Vývoj ceny kukuřice | Klimatické změny | Strach z Brexitu | Si Ťin-pching | Ministerstvo financí | Zasedání centrálních bank | Měkká síla | Halliburton | Zahraniční investice | Očekávané Earnings | Platina | Globalizace | Zahraniční intervence | Fio | Rezistence | Statut | Česká vláda | Společnost Microsoft | Levnější půjčky | Černá labuť | Celosvětová spotřeba kávy | USA | Meritokracie | Největší americký výrobce léků | Arménie | Poptávky po ropě | Kanadský dolar | Pozitivní zpráva | JPMorgan Chase | Spolehlivost | Hospodářství Evropské unie | Mazen Issa | KOSPI | Přímý zahraniční investiční kapitál | Black Friday | Ticker | Lobbing | Obchodní omezení | Největší pokles | IEA | Příprava na krizi | Úvod do mezinárodních vztahů | Kdo řídí mezinárodní dohody | Strategie pro měny | Růst mědi | Infineon | Analýza demografických faktorů | Fiat Chrysler (FCA) | Pražská burza | Metody analýzy trhu | Patrick Drahi | Investovat peníze | Saudi Aramco | Ondřej Hartman | Co je to obchod | Jednání mezi EU a Británií | Zotavení ekonomik | Ceny kávy | Dohled nad trhy | Financial Conduct Authority | HDP v eurozóně | Tempo růstu vývozu z Německa do Číny | Zvýšení DPH | Robert Lighthizer | Richmondský Fed index | Zasedání měnového výboru | Dovoz z Británie | Digitální éry | Indikátor | Dohoda o přechodném období | Goldcorp | Mezinárodní události | Výnosy dluhopisů | Canadian Securities Commission | Fidelity International | Vyšší výnosy | Snížit úrokové sazby | Volby a referenda | UK100 | Sociální faktory | COP26 | Měnový pár EUR/HUF | Dodavatelské řetězce | Změny politik | Maroš Šefčovič | Globální zájmy | NovaPoint | Klíčové problémy | Solidní výsledky | Americký ministr financí | Další pokles | Politické faktory | Výstupy proti Číně | Ministr obchodu Wilbur Ross | Akcie Holly Energy Partners (HEP) | Inflace v USA | Michael Gove | MXN | Opouští EU | Fiat Chrysler | Snížení úrokové sazby | VAT | ENB | Praní špinavých peněz | Indexy PMI | Britské parlamentní volby | Firma Alphabet | Vliv médií | Fungování finančních trhů | Emise | Dlouhé pozice u akcií | Státy a jejich zájmy | Humanitární důsledky | Kancléřka Merkelová | Lufthansa | Wilbur Ross | Znehodnocení | Obchodní politika | Achim Wambach | Australská komise pro cenné papíry a investice | Tedros Adhanom | Důvěra v německou ekonomiku | Nevládní organizace | BaFin | Petr Krpata | Prvky prognózování | Nálada na globálních trzích | Caterpillar | Průzkum Reuters | Aktuální informace | RCEP (Regional Comprehensive Economic Partnership) | Konflikty a spory | Výzvy globalizace | Práce | Hlavní pilíře fundamentu | Centrální bankéři | Stav hospodářství | Rekordní nárůst | Antimonopolní zákony | Vzdělávací a osvětové kampaně | Sociální sítě | Vztahy velmocí | American Eagle | Barclays Wealth and Investment Management | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Politico | Sběratel | Joe Biden | Blue chip akcie | Měď (COPPER) | Tvorba pracovních míst | Milan Vaníček | Realizace zisku | Migrace a mezinárodní pracovní síla | Investiční příležitosti 2020 | Larry Kudlow | Investiční podnik | Více peněz | Britské podniky | iPhone | Prodej | Chování spotřebitelů | Felbermayr | Steven Mnuchin | KOSP200 | Rostoucí trend | Výpočetní inteligence | Euforie | Bez rizika | Prezident institutu | Invesco | Skotsko | Implikace | Titulky zpráv | GBP/JPY | Americké centrální banky | Komplexní ekonomický dialog | Zavedení digitální daně | Pařížská dohoda o klimatu | Nastavení úrokových sazeb | Spekulovat | Britské volby | IOT | Pojišťovny | Období nejistoty | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Peter Navarro | Největší ekonomika | Ekonomika USA | Hong Kong | Průmyslová výroba | George F. Kennan | Euroskupina | CISCO | Trans-Pacifik | Průmyslové objednávky | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Vývoj libry | Čínský list | Investiční | Průzkum | Index Stoxx 600 | Digitální měny | Vývoz do Kazachstánu | Globální dluh | Zpomalení německé ekonomiky | Lichtenštejnsko | Britské banky | Obchodní poradce Bílého domu | Dynamic Stochastic General Equilibrium | Co se děje na finančních trzích | Expanzivní politika | Bitcoin | Výkonnost | Zabití íránského generála | Volby a demokratické procesy | MFN | RCEP | Patria Finance Tomáš Vlk | Celosvětové ropné dodávky | Výměny akcií | NKE | Akcie v Evropě | Růst cen ropy | Mikroekonomické modely | Zájem investorů | Trade | Vysoký veřejný dluh | Nejbližší support | Důvěra investorů v německou ekonomiku | BBVA | Centre William Rappard | Energetický sektor | Evropské společenství | Mispricing na trzích | EURCZK | RISK-ON | Vybrané měny | Růst poptávky | Panevropský index STOXX 600 | Hospodářské oživení | Obchodní dohoda s Evropskou unií (EU) | Budoucnost | Dohoda o klimatu (COP21) | Opce | Investiční příležitosti | Vakcína | Rozhodování | Obchodní války | Ekonomické prostředí | Eskalace konfliktu | Charles Michel | Opatření | Goldenburg | Walmart | Distribuce | Dovoz čínského zboží | Index S&P 500 | Americký dolar vůči japonskému jenu | Výhled domácí ekonomiky | Hodnota primární veřejné nabídky | Ekonomické zprávy | Ekonomický poradce | Ekonomická situace | DPA | Bemis | Růst spotřebitelských cen | Česká koruna | Závislost | Kurz české měny | DSGE | Výzkumná společnost | Úřad pro energetické informace (EIA) | MIC | Prodeje domů | Likvidity na trhu | Krypto | Akcie O2 | Nejlepší ropné akcie | Rubl | Výrobce aut | Světové hospodářské podmínky | Obchodní konflikt | Dohled a provádění | Kybernetické hrozby | Humanitární tragédie | Štěpán Hájek | Prodejní signál | Globalizace a dodavatelské řetězce | HDP | Zpráva pro tradery | Ekologie | Index euro | Ekonomie a globální bezpečnost | Správně vypracované prognózy | Nespokojenost | Tudor Jones | Geopolitické dění | Meziroční růst spotřebitelských cen | Restrikce | Maloobchodní tržby | Americké desetileté výnosy | CL | Top trade | Seat | Britský regulátor | Světové centrální banky | TopForex | Zvolení Trumpa | Hlavní akciové indexy | Obchodní partner | Uvolnění obchodního napětí | Cla na dovoz | Fond | Zlato | Blue chips | Ekonomické modely a prognózy | Komise v přenesené pravomoci | Vyšší cla | Prohlášení čínské vlády | Luboš Růžička | Amazon | Citát | Stochastic | Unijní diplomacie | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Kurzy | CZK/USD | Ranní komentář | Cena akcií podniku | Ropný kartel OPEC | Šance | Mezinárodní obchod | Členské země | Vývoj cen ropy | Americká ministryně financí | Evropský průmysl | Oddělení forexu | Nordea Bank | Carsten Brzeski | Robert E. Lucas | Trhy jsou dynamické | Inflační očekávání | Capital Com | Microchip Technology | Index londýnské burzy FTSE 100 | Fúze | Podnik | Počet bankrotů | Stavební výroba | Crédit Agricole | Korporátní dluhopisy | Historické momenty | G7 | Aktuální konsenzus ekonomů | Evropské akciové trhy | Global Conflict Tracker | Korporace | Fundamenty britské měny | Ján Čarný | Politické volby | Obavy z konfliktu | USD/CAD | Sociální hnutí a technologie | Akcie PepsiCo | XTB | Stabilita | Dna | Tým FXstreet.cz | Prezident Světové banky | RDSA | Ztráty dolaru | Rolls-Royce | Akcioví býci | Demografické faktory | Vývoj měnového páru USD/CAD | Růst ekonomiky | Index PMI | Yahoo Japan | Legitimita vlády | Obchodování na burze | Americká cla | Pfizer/BioNTech | Čínská tragédie | Upjohn | UNCTAD | Ceny benzínu | Dohoda o jaderné kontrole s Íránem (JCPOA) | Evropské sdružení volného obchodu (EFTA) | Situace v Hongkongu | CFD DAX30 | Demo účet | Čínské vlády | Světová obchodní organizace | Renault | Komodity | Japonský Nikkei | Procyklické měny | Denní graf | Citrix Systems | Kdo to řídí | Makléřské společnosti | AbbVie | Americká centrální banka FED | Boj s koronavirem | Čínský vývoz | Výhled na EUR/USD | Záchranný balík | Agentura Moody's | Louis Vuitton | EBRD | Akcie bankovní skupiny Erste | Komisař pro obchod | Index FTSE 100 | Hewlett Packard Enterprise | Důležité aspekty politických a regulačních změn | Tomáš Raputa | Světové akciové indexy | Celní válka | Americká Federální rezervní banka | Vliv obchodu | Applied Materials | Miliardy | Technologický rozvoj | Jak začít investovat | Blahobyt | Bank of America Merrill Lynch | Netflix | Kryptoměny | IMF | Ekonomické podmínky | Výrobní náklady | Růst cen průmyslových výrobců | Vlastnictví | Regulace a dohled | Trhy v USA | Caixin | GM | Zmírnění chudoby ve světě | Ray Dalio | Trh s kryptoměnami | Majetek 500 nejbohatších lidí | Dnes na forexovém trhu | OSN a NATO | Výrobce čipů Micron Technology | Belgie | Obchody s cennými papíry | Evropský komisař pro obchod | CAD | Standardní odchylky | Nejlepší způsob | Slábnoucí americký dolar | Výnosy | Regulátoři finančního trhu | Objem obchodování | Smlouva o zákazu jaderných zkoušek | Index italských akcií | Likvidita | Organizace pro bezpečnost | ČTK | ČNB dnes | Firemní zprávy | Rámcová dohoda o hospodářském partnerství (CFTA) | Novozélandská centrální banka | Singapurská komise pro cenné papíry a investice | Implikovaná volatilita | Dluhopis | Vliv politických změn na ekonomiku | Britské firmy | Americké akciové indexy | DAX30 CFD | Býčí scénář | Těžba ropy v Rusku | Hospodářské statistiky | Plánovaná cla | Obchodování na newyorské burze | Devizy | Mount Nico Corp | Vlády | Apple Arcade | Uhlí | Časové pásmo | Důsledky epidemie | Jak fungují změny politik | Obchodování na koruně | AUD/USD | Hluboké znalosti | Disney | Alokace aktiv | Britská ministryně | Mylan | Mediální společnosti | Starmer | Investor | Změny úrokových sazeb | Obchodní výměna | USD/CNY | Markit | Výsledky CPI | Analýza | ČR | Nákup dluhopisů | Downing Street | Cestovní kancelář | Fondy a ETF | BrandZTop 100 | Lululemon Athletica | Admiral Markets Forex Kalendář | Zpomalení světového obchodu | Americké firmy | Americké obchodování | Americká vláda | Investiční doporučení | Americké vlády | Dlouhodobé trendy | Spartan Capital Securities | Japonský jen | Jeremy Corbyn | Demografické trendy | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Domácí poptávka | Trading | Mezinárodní měnový fond (IMF) | Bělorusko | Fundamenty | Hrozba recese v USA | Wall Street | Poptávka po ropě | Británie | Nižší úrokové sazby | Společnost Gazprom | Zhoršení epidemické situace | Nesoulad | CPI v eurozóně | Mírové procesy | Výraznější pokles | Oživení ekonomik | Průlom | David Frost | Vojtěch Benda | Ruská ekonomika | Kurzové výkyvy | Celní režim
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot