PBOC

Výhled Saxo Bank na 4. čtvrtletí: Inflace, kterou svět ještě neviděl. Tentokrát to bude jinak
11.10.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 4. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také informace o nejrůznějších makroekonomických trendech, které budou mít dopady na investory i trhy.

Čínský Evergrande – drama pokračuje
07.10.2021 V jenom z minulých blogů jsem se zabývala situací ohledně čínské developerské společnosti Evergrande a jejími dluhovými problémy. Od 27. září 2021, kdy byl blog publikován, se událo hodně nového. Ráda bych řekla, že drama vrcholí, ale mám obavu, že jsme teprve v zahřívacím kole.

📉 Kryptoměny padají kvůli "novinkám" z Číny
24.09.2021 Zatímco evropské akciové trhy dnes mírně klesají, tak kryptoměny jsou pod ještě vyšším tlakem. Bitcoin, Ethereum, Ripple a další se obchodují přibližně s 5% ztrátou po zveřejnění oznámení na stránkách čínské centrální banky. Dle PBoC jsou kryptoměnové transakce v Číně ilegální. Přestože se jedná o důležité info, tak to zároveň není "novinkou". Toto PBoC oznámila už v polovině září a nové je pouze zveřejnění této zprávy na webu. Také se objevily zprávy o tom, že čínská administrativa chce vypudit těžaře ze země. Taktéž se však nejedná o žádné nové zprávy, protože kroky k odstranění těžby v Číně už probíhají dlouhé měsíce. O žádných dalších důvodech poklesu zatím nejsou zprávy.

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Americká centrální banka zatím bude velmi opatrná
20.09.2021 Americká centrální banka bude jen opatrně naznačovat blížící se začátek utažení měnové politiky. Předstihové indikátory v eurozóně ukážou na zpomalující expanzi výroby i služeb. Volby do Spolkového sněmu Německa mohou přinést větší volatilitu na evropský trh. V Číně se bedlivě sleduje vývoj potíží společnosti Evergrande. Maďarská centrální banka pravděpodobně tento týden opět zvýší úrokové sazby. Čeští centrální bankéři by opět mohli verbálně signalizovat ochotu urychlit tempo zvyšování úrokových sazeb.

Ranné zhrnutie(16.08.2021)
16.08.2021 Akcie v Ázii sa obchodujú väčšinou nižšie. Nikkei klesol o 1,7%, S&P/ASX 200 klesol o 0,2%, zatiaľ čo Kospi je zatvorený kvôli sviatku.

Rychlé shrnutí
10.08.2021 Americké indexy zakončily seanci níže. Index S&P500 odepsal 0.09 %, index Dow Jones klesl o 0.30 % a index Russell o 0.58 %. Jediný index Nasdaq mírně rostl (+0.16 %).

Čína sníží požadavky na minimální rezervy bank
09.07.2021 Čínská centrální banka (PBOC) sníží požadavek výše minimální hotovosti, kterou musí komerční banky vlastnit jako rezervu. Banky budou mít díky tomuto opatření k dispozici navíc zhruba jeden bilion jüanů (3,4 bilionu Kč), které mohou použít na poskytování úvěrů. Krok má podpořit oživení ekonomiky z pandemie nemoci covid-19, které ztrácí na rychlosti, uvedla agentura Reuters.

Bitcoin ako ochrana pred finančnou represiou alebo prečo sú CBDC obrovské riziko
25.06.2021 Článok na túto tému som mal v hlave už dlhší čas. Stále pribúdajú nové informácie o digitálnych menách centrálnych bánk, ktoré môžu pôsobiť znepokojivo. Okolo Bitcoinu sa toho udialo tiež veľmi veľa, dosiahol historické maximum a následne výrazne poklesol ale oproti minulému roku je stále veľmi vysoko a spolu s tým ako rastie jeho adopcia vo svete, graduje aj boj proti nemu. Môže nás Bitcoin ochrániť pred finančnou represiou?

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 7.6.2021
07.06.2021 Na akciích menších problémových firem stále viditelná zvýšená rozkolísanost. Nicméně horší report z US trhu práce a pravděpodobný benevolentnější postoj Fedu vedly k posílení indexů a tím pádem i redukci celkové volatility. Akcie AMC v pátek ztrácely -6,7 % a v rozšířeném obchodování odepsaly dalších 14,8 %. Zvýšená aktivita na meme akciích zřejmě přetrvá i v následujících týdnech. Ve střednědobém horizontu je však určitá korekce takřka nevyhnutelná. Co se kryptoměn týče, nejznámější virtuální mince, bitcoin, stále přešlapuje na místě.

📉Americký dolar pod tlakem❗
25.05.2021 Během dnešní seance pokračuje oslabování amerického dolaru na všech hlavních frontách. Jedním z důvodů může být intervence PBOC, která chce udržet stabilní kurz juanu. Svoji roli hraje také pokles rizikové averze po komentářích některých členů FOMC včetně Bostice, Brainarda a Bullarda, kteří ve svých komentářích snižují obavy z vysoké inflace. Dolarový index (USDIDX)byl v poslední době pod tlakem. Při pohledu na graf je zřetelné, že se index pohybuje v relativně příkrém klesajícím kanálu. Cena dnes navíc prorazila pod únorová minima. Pokud bude negativní sentiment na americké měně pokračovat, tak se můžeme pod supportem dočkat akcelerace downtrendu směrem k letošním minimům na 89,20.

Kam míří kryptoměny?
24.05.2021 Minulý týden dorazil velmi přísný test pro většinu kryptoměn, které se náhle ocitly pod silným prodejním tlakem. Už od začátku týdne přicházely na trh zprávy, které nebyly pro trh příliš pozitivní, ale důvěra investorů byla stále poměrně vysoká. Nakonec se korekce změnila v silný výprodej, který pokračoval ještě o víkendu, ale zároveň můžeme vidět náznaky stabilizace. Jaký bude další vývoj bitcoinu a dalších kryptoměn?

Digitálny Juan na ZOH 2022?
22.04.2021 Čína chce umožnit zahraničním sportovcům a návštěvníkům používat digitální měnu během zimních olympijských her v Pekingu v roce 2022.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
19.04.2021 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří skončilo dnes v zelených číslech. Dařilo se burzám v Číně a Hongkongu, trhy v Japonsku, Austrálii a Jižní Koreji zaznamenaly jen kosmetické zisky.

Klíčové centrální banky tisknou peníze jako o závod
12.04.2021 Jak názorně ukazuje graf, klíčové centrální banky tisknou nové peníze od začátku pandemie jako o závod. Celkový objem bilanční sumy Evropské centrální banky nyní činí 8,9 bilionu dolarů, amerického Fedu 7,6 bilionu dolarů, japonské centrální banky (BOJ) 6,8 bilionu dolarů a čínské centrální banky (PBOC) 5,9 bilionu. Na grafu je taky dobře vidět, jakým zásadním způsobem tištění peněz zrychlilo při začátku globální pandemie na začátku loňského roku.

Rychlé shrnutí
07.04.2021 Americké indexy zakončily seanci na nižších úrovních. Index S&P 500 klesl o 0.1 %, Dow Jones odepsal 0.29 % a Nasdaq 0.05 %.

Trhy dnes 27/1/2021: Výsledky Microsoft pomohly pozvednout sentiment, PBoC varuje před bublinami
27.01.2021 Po uzavření burzy v USA byly zveřejněny výsledky technologického giganta společnosti Microsoft. Výsledky dopadly nad očekávání a naznačily, že výsledky dalších společností pravděpodobně také pomohou pozvednout pozitivní sentiment. Ten je odrážel včera na americkém dolaru, který opět ztrácel a libře pomohl na nová několikaměsíční maxima.

Čínská centrální banka varuje před bublinami na trhu
26.01.2021 Čínské akcie jsou dnes pod výrazným prodejním tlakem, který způsobila Čínská lidová banka (PBoC). Čínský regulátor totiž jako první z oficiálních entit vyjádřil své obavy ohledně nadprůměrné likvidity v mezibankovním systému, která by mohla nafukovat ceny některých tříd aktiv. Ve stejnou chvíli se nad aktuálním oceněním pozastavuje také řada dalších předních investorů.

Alibaba pod dalším tlakem PBoC
28.12.2020 Akcie společnosti Alibaba (BABA.US) už druhou seanci v řadě bojují kvůli výraznému regulatornímu tlaku. V sobotu nařídila čínská centrální banka PBoC společnosti Ant Group upravit svoje podnikání tak, aby splňovala regulatorní požadavky. Nařízení přichází kvůli zvýšenému tlaku státních orgánů proti monopolním praktikám na čínském trhu. Jedná se o další úder na Alibabu, která vlastní v Ant Group třetinový podíl. Již dříve zahájil čínský regulátor šetření v Alibaba Group. V reakci společnost oznámila navýšení programu zpětného odkupu akcií na 10 mld. dolarů z 6 mld. dolarů. Oznámení však příliš nesnížilo obavy o budoucnost společnosti. Od konce října už její akcie ztratily více než 30 % ceny.

Čínský jüan řízeně posiluje
14.12.2020 Na konci května se finanční trhy již oklepaly z drtivého nástupu pandemie a Čína jako její rozbuška už začala reportovat návrat výkonu ekonomiky nad předcovidovou úroveň. Není proto divu, že zájem o čínskou měnu, která je stále částečně chápána jako riziková, se zvýšil. Od té doby musejí soudruzi v Pekingu korigovat kurz měnového páru USD/CNY, aby nedošlo k žádné velké volatilitě a aby jüan příliš neposílil.

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2021
08.12.2020 Saxo Bank dnes zveřejnila svou dlouho očekávanou publikaci 10 Outrageous Predictions for 2021 (10 šokujících předpovědí pro rok 2021), předkládající 10 scénářů, které se na první pohled jeví nepravděpodobně, zároveň nejsou nereálné. V případě, že by se tyto předpovědi opravdu naplnily, mohly by pořádně rozvířit finanční trhy.

Rychlé shrnutí
20.11.2020 Americké indexy zakončily čtvrteční seanci výše. Dow Jones přidal 0.2 %, S&P 500 0.4 % a Nasdaq 0.9 %.

Prodeje nových domů v US rekordně rostou. Goldman Sachs snižuje odhad růstu HDP o polovinu
25.09.2020 V pondělí novozélandská premiérka Jacinda Ardernová oznámila, že vláda ruší veškerá opatření proti koronaviru. Premiérka však upozornila obyvatele, aby i nadále byli opatrní a dodržovali hygienická pravidla. Zrušení opatření se však nebude týkat největšího novozélandského města Auckland.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
21.09.2020 1) Čínská centrální banka (PBoC) dnes ponechala roční primární úvěrovou sazbu, od níž se odvíjejí úrokové sazby, za které komerční banky poskytují úvěry domácnostem a podnikům, na hodnotě 3,85 %. Pětiletá sazba činí 4,65 %. PBoC udržuje sazby na současných hodnotách už pátý měsíc v řadě, čímž se snaží udržet stabilní růst ekonomiky. Nedávná makrodata ukázala, že ekonomika se po krizi vyvolané koronavirem zotavuje.

Rychlé shrnutí
21.09.2020 Na asijských burzách převládá spíše smíšená nálada. Nikkei roste o 0.18 %, Kospi klesá o 0.21 % a Hang Seng odepsal 1.08 %. ASX odepisuje 0.64 % a mírně v červených číslech se drží také americké a evropské futures.

Rychlé shrnutí
15.09.2020 Hlavní asijské indexy se dnes obchodují smíšeně. Nikkei klesá o 0.5 %, Kospi a Hang Seng rostou o 0.4 % a ASX klesá o 0.1 %. Futures na německý DAX dnes zatím v zelených číslech.

Denné zhrnutie: US500 na nových historických maximám
17.08.2020 Akciové indexy v Európe a v USA sa obchodujú zmiešane, pričom výnosy na dlhopisoch zaznamenali pokles. Pokles výnosov na dlhopisoch však viedol k nárastu drahých kovov, pričom cena zlata vzrástla o viac ako 2% a cena striebra o takmer 4%. Na komoditných trhoch sa taktiež darilo cenám ropy a priemyselným kovom. Na forexovom trhu dnes zaznamenal najvýraznejší nárast austrálsky a kanadský dolár, pričom najvýraznejší pokles zaznamenal americký dolár.

Ekonomický kalendář: Na začátku týdne evropské trhy mírně sílí
17.08.2020 Na fundamenty obvykle chudé pondělí je opět zde. Proto by nejdůležitější roli mohl hrát vývoj vztahů mezi Čínou a USA. Americký prezident o víkendu prohlásil, že by mohl vyvinout větší tlak na čínské společnosti jako je například Alibaba poté, co se zasadil o ukončení Tiktoku. Dalším faktorem je oddálení společného hodnocení Fáze 1 obchodní dohody, které bylo naplánováno na sobotu. Zároveň nebylo stanoveno žádné nové datum, kdy by se schůzka měla konat.

Rychlé shrnutí
18.06.2020 Obchodování během asijské seance je zatím smíšené. Nikkei, ASX a Kospi ztrácejí, zatímco indexy v Číně rostou. V záporných hodnotách se pak pohybují futures na indexy v Evropě i v USA.

Otevírání ekonomik drží trhy v dobré náladě. Těží z toho akcie, euro i koruna
26.05.2020 Ekonomiky se dál otevírají a centrální banky ujišťují o další pomoci v případě potřeby. To je asi hlavní zdroj dobré nálady na akciových trzích, který přetrval z úvodu týdne. Na své západní protějšky navázali klíčoví centrální bankéři z Asie, když guvernér PBoC přislíbil další stlačení úrokových sazeb úvěrů a šéf BoJ i po nedávno oznámených opatřeních na dodávky peněz firmám ujistil, že banka může dál navýšit úvěrové programy, snížit sazby či zvětšit nákupy ETF.

Rychlé shrnutí
20.04.2020 Asijská seance dnes zanechává spíše smíšen dojmy. Nikkei a ASX klesají o procento, zatímco čínské indexy rostou. Kospi je bez větší změny. Futures na evropské indexy signalizují mírný růst.

MMF očekává nejhorší recesi od krize v 30. letech. Trump chce znovuotevřít ekonomiku
17.04.2020 Saudskoarabský ministr energetiky princ Abdalazíz bin Salmán v pondělí uvedl, že celosvětové dodávky ropy se po dohodě skupiny OPEC+ sníží o přibližně 19,5 milionů barelů denně. Exporty se v Číně v březnu meziročně snížily o 6,6 % po poklesu z předchozího měsíce o 17,2 %. Ekonomové osloveni agenturou Reuters však očekávali snížení exportu o 14 %.

Rychlé shrnutí
15.04.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci solidním růstem. S&P500 přidal 3.06 %, Dow Jones 2.39 % a Nasdaq rostl dokonce o 3.95 %.

Měsíčních finančních trhů – Únor 2020
04.03.2020 Poslední únorový týden byl pro trhy rizikových aktiv nejhorším od globální finanční krize v roce 2008 kvůli rychlému rozšiřování epidemie koronaviru mimo Čínu. Ve výsledku globální akciové trhy únoru oslabily o 8,2 %. Naopak globální dluhopisové trhy potvrdily pověst bezpečného přístavu, když připsaly zisk 0,7 %. Průměrný globální dluhopisový výnos se dostal na historické minimum 1,07 %. Výrazně se nedařilo komoditám, jejichž globální index prodal o 8,4 %. Barel Brentu oslabil dokonce o 13,1 % na úroveň 51 dolarů za barel. Dolar oproti očekávání oslaboval. Rovněž koruna měla vůči euru tendenci oslaboval. Za celý měsíc byla slabší o 0,7 % a měsíc zakončila na úrovni 25,39 EUR/CZK. Podle posledních dostupných zpráv bude mít koronavirus enormní dopad na globální dynamiku HDP v aktuálním čtvrtletí, významný dopad bude pravděpodobně i ve čtvrtletí druhém. Nicméně například Goldman Sachs očekává, že v druhém pololetí by měla globální ekonomika dohnat, co v prvním pololetí podle očekávání ztratí. Přes mírně pozitivní globální výhled zůstáváme nicméně prozatím spíše opatrní a akciové pozice momentálně nenavyšujeme.

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (24.2.2020)
24.02.2020 Minulý týden na měnovém páru EUR/USD nedošlo k aktivaci žádného obchodu podle mého komentáře. Trh totiž neprolomil žádnou vstupní S/R zónu na H1 grafu podle mého nastavení, jelikož pokračoval v dlouhodobém poklesu. Až v pátek jsme se dočkali protipohybu, ovšem i tak nejbližší vstupní hladina zůstala poměrně daleko.

Koronavirus se šíří, světové ekonomiky hlásí pokles. Inflace v eurozóně zrychluje
21.02.2020 Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová v pondělí uvedla, že nový koronavirus bude mít za následek pokles novozélandské ekonomiky v první polovině letošního roku, avšak ve druhé polovině roku očekává premiérka opětovné oživení.

Denné zhrnutie: Koronavírus si vyžiadal v Japonsku prvé obete, akciové indexy klesajú
20.02.2020 Akciové indexy v Európe a v USA sa obchodujú v červených číslach. Bezpečné prístavy ako sú drahé kovy dnes zaznamenali nárast, pričom darilo sa aj čiernemu zlatu. Výnosy na dlhopisoch pokračovali v poklese.

Komodity: Ropu zdražují obavy z nižších dodávek a výhled na vyšší poptávku
20.02.2020 Ceny ropy dnes pokračují v růstu. Posílila je čínská opatření na podporu ekonomiky, pokles nových případů nákazy koronavirem a obavy o ropné dodávky z Libye a z Venezuely.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
20.02.2020 1) Čínská centrální banka (PBoC) poprvé po třech měsících snížila základní úrokovou sazbu, aby podpořila domácí ekonomiku zasaženou epidemií koronaviru. Roční primární úvěrová sazba (LPR), od které se odvíjí úrokové sazby, za které komerční banky poskytují úvěry domácnostem a podnikům, se sníží na 4,05 % z 4,15 %, oznámila banka.

Čínská centrální banka snížila kvůli koronaviru úroky
20.02.2020 Čínská centrální banka (PBOC) poprvé po třech měsících snížila základní úrokovou sazbu, aby podpořila domácí ekonomiku zasaženou epidemií koronaviru. Roční primární úvěrová sazba (LPR), od které se odvíjí úrokové sazby, za které komerční banky poskytují úvěry domácnostem a podnikům, se sníží na 4,05 procenta z 4,15 procenta, oznámila banka.

Diagnóza Čínské centrální banky je vážná
18.02.2020 Čínská centrální banka lavíruje na ostří nože; musí udržet monetární politiku v přijatelných mantinelech, současně však musí vyhlazovat výpadky trhu dodatečnou likviditou.

Rychlé shrnutí
17.02.2020 Čínské indexy začátkem týdne rostou v reakci na injekci likvidity ze strany PBoC. Nálada na zbytku asijských trhů je však smíšená, když si KOSPI a S&P/ASX 200 své pozice pouze udržují.

Rychlé shrnutí
04.02.2020 Nálada v Asii je rovněž pozitivní. Indexy na většině burz rostou a daří se jim likvidovat část dřívějších ztrát. Nikkei přidává 0,49 %, S&P/ASX 200 roste o 0,37 % a čínské hlavní indexy rostou o více než procento. PBoC dnes pokračovala v pumpování likvidity na mezibankovní trh repo operacemi v objemu 400 mld. CNY.

Ranní komentář: Čínské burzy po týdnu prázdnin prudce klesly, PBoC zasahuje a pumpuje na trhy likviditu
03.02.2020 Šíření koronaviru zůstává i nadále dominantním tématem na finančních trzích. Čínské burzy dnes po týdnu znovu otevřely a po prvotním 9% kolapsu aktuálně ztrácejí kolem 7 %. Situace na amerických a evropských futures je ale o něco optimističtější, když indexy likvidují část vysokých ztrát, které nabraly během páteční seance. K tomu do jisté míry pomáhají i zprávy z Číny, kde tamní centrální banka začala na mezibankovní trh pumpovat likviditu prostřednictvím repo operací v objemu 21 mld. dolarů, přičemž zároveň snížila sazby pro tyto operace o 10 bazických bodů.

Nová éra digitálních měn
31.01.2020 Renomované centrální banky a vlády na celém světě začaly brát na zřetel podstatu a příležitosti CBDC (Central Bank Digital Currency) a předpokládají rychlou transformační fázi v převládajícím finančním systému.

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (6.1.2020)
06.01.2020 Měnový pár EUR/USD ani minulý týden neaktivoval žádné mé obchodní nastavení podle mého komentáře. Trh totiž nevytvořil a neaktivoval žádný signál dle mé obchodní strategie.

Ropa zdražuje po útocích v Bagdádu. První fáze obchodní dohody s Čínou bude uzavřena 15. ledna
03.01.2020 PBoC snížila RRR (povinná míra rezerv bank) o 50 bazických bodů, čímž chce vytvořit úvěrový impuls pro ekonomiku, a tím nakopnout hospodářský růst. Podle čínského vládního listu Global Times má Čínská lidová banka dostatek prostoru pro další snižování RRR.

Denné zhrnutie: Akciové indexy začali rok 2020 v zelených číslach
02.01.2020 Akciové indexy v Európe a USA sa obchodujú v zelených číslach. Za pozitívnou náladou na trhoch stoja primárne dva faktory. Prvým je to, že PBOC znížila požadovaný pomer hotovostných rezerv pre komerčné banky o 50 bázických bodov, čím uvoľnila v bankovom systéme likviditu v objeme približne 800 miliárd juanov (115 miliárd dolárov). Cieľom tohto kroku, ktorý vstúpil do platnosti v pondelok, je pomôcť komerčným bankám znížiť úverovú sadzbu pre podniky, čo pravdepodobne povedie k nižšej základnej úrokovej sadzbe. Durhým je to, že americký prezident Donald Trump očakáva, že k podpísaniu obchodnej dohody medzi USA a Čínou dôjde 15. januára.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
02.01.2020 1) Asijské akcie dnes uzavřely v zelených číslech, když se dařilo zejména čínským akciím. Investoři vyhodnocovali zejména data z čínského zpracovatelského sektoru a středeční rozhodnutí čínské centrální banky (PBOC) snížit požadavek výše minimální hotovosti, kterou musí komerční banky držet jako rezervu.

Problémy s likviditou v čínskom bankovom systéme?
02.01.2020 Čínsky bankový systém môže v januári čeliť podobným problémom s likviditou, aké sme videli pred niekoľkými mesiacmi v USA. Konkrétne ide o potrebu vyrovnania likvidity vo výške 3,8 bilióna juanov (545 miliárd dolárov). Banky tento mesiac očakávajú nárast dopytu po likvidite z dôvodu blížiaceho sa termínu platenia daní. Očakáva sa, že čínske spoločnosti a ľudia si môžu vybrať až 1,5 bilióna juanov pred lunárnym novým rokom. Taktiež vláda vydá dlhopisy v hodnote 340 miliárd juanov, čo taktiež vytvorí tlak na likviditu v bankovom sektore. Aj to môže stáť za uvoľnením monetárnych podmienok PBOC, o ktorom sme písali v rannom komentári.

Rychlé shrnutí posledního dění na trzích
02.01.2020 Ranní obchodování v Asii skončilo v pozitivním teritoriu. Australský index S&P/ASX 200 přidal desetinu procenta, většina čínských indexů zakončila obchodování o přibližně 1 % výše. Japonský Nikkei se dnes neobchodoval. Evropské indexy začaly seanci v jasně pozitivním teritoriu. Německý DAX brzy rostl o 0,6 %.

Čína sníží požadavky na minimální rezervy bank
02.01.2020 Čínská centrální banka (PBOC) sníží požadavek výše minimální hotovosti, kterou musí komerční banky držet jako rezervu. Banky tak budou mít od pondělí k dispozici 800 miliard jüanů (2,6 bilionu Kč), které mohou použít na poskytování úvěrů. Informovala o tom včera tisková agentura Nová Čína. Krok má podpořit zpomalující ekonomický růst země.

Ranný komentár: PBOC uvoľňuje monetárne podmienky
02.01.2020 Akciové indexy v Ázii sa obchodujú v zelených číslach, keďže PBOC znížila požadovaný pomer hotovostných rezerv pre komerčné banky o 50 bázických bodov, čím uvoľnila v bankovom systéme likviditu v objeme približne 800 miliárd juanov (115 miliárd dolárov). Cieľom tohto kroku, ktorý vstúpil do platnosti v pondelok, je pomôcť komerčným bankám znížiť úverovú sadzbu pre podniky, čo pravdepodobne povedie k nižšej základnej úrokovej sadzbe. Centrálna banka však uviedla, že jej „obozretný postoj k menovej politike“ sa nezmenil.

Rychlé shrnutí
31.12.2019 Výběr zisků na konec roku - Wall Street včera zaznamenala výprodej na akciích a negativní sentiment se přenesl částečně i do Asie. Americké indexy klesly o 0,6 % až 0,7 %, DAX se propadl o 1 % a uzavřel letošek na ceně 13 119 euro - je jen těsně nad supportem.

Dolár počas dnešnej seansy so „zmiešanými“ výsledkami
19.12.2019 Dolár počas dnešnej seansy so „zmiešanými“ výsledkami kde na hlavných menových pároch USD/JPY kontinuálne oslabuje, na EUR/USD po posilňovaní od obeda časť svojich strát aktuálne koriguje (15:00 hod.), po vyhlásení mieri nezamestnanosti a zmeny zamestnanosti v Austrálii na AUD/USD najskôr oslaboval aby následne od cca 9 – tej hodiny postupne posilňoval s aktuálnou (15:00 hod.) korekciou a na GBP/USD posilňuje.

AlfaOmegaTrhov (18. december 2019)
18.12.2019 Dolár voči ostatným hlavným menám vykazuje zmiešané výsledky. Loonie a Aussie dosahujú výsledky lepšie a Euro a Stockie dosahujú výsledky slabšie. Meny rozvojových krajín dosahujú väčšinou slabšie výsledky. ZAR a MYR dosahujú lepšie výsledky a TRY a CZK dosahujú výsledky slabšie. V aktuálnej obchodnej seansy MSCI Asia Pacific klesol o 0,1% a Nikkei o 0,6%. MSCI rozvojových krajín doteraz vzrástol o 0,3%, pričom Šanghajský kompozit o 0,2%. Euro Stoxx 600 okolo poludnia posilnil o 0,1%, zatiaľ čo americké futures smerovali pri otvorení k vyšším hodnotám. Výnosy 10-ročného UST klesli o 1 bázický bod na 1,87%, zatiaľ čo trojmesačné až 10-ročné rozpätie kleslo o 2 bázické body na 32 bázických bodov. Ceny komodít sú väčšinou nižšie – ropa Brent oslabila o 0,4%, meď klesla o 0,7% a zlato vzrástlo o 0,2%.

FB Libra může přinést konec fiat měn
12.12.2019 Německá Deutsche Bank před několika dny zveřejnila analýzu, podle níž se implementace a přijetí kryptoměn zrychlila a dynamika je vyšší, než banka očekávala. Jedním z faktorů, který by mohl širší akceptaci dále urychlit, je projekt Libra – kryptoměny emitované Facebookem, který by, podle DB, mohl vést k tomu, že se krypto stane hlavním proudem do roku 2030.

AlfaOmegaTrhov (10. december 2019)
10.12.2019 Obchodovanie US dolára s majoritnými svetovými menami prebieha s rozdielnymi výsledkami. Libra a Swissie dosahujú výsledky lepšie, zatiaľ čo Nokkie a Aussie majú výsledky slabšie. Obchodovanie mien rozvojových krajín prebieha taktiež s rozdielnymi výsledkami. HUF a INR dosahujú výsledky lepšie, zatiaľ čo ZAR a KRW nedosahujú dobré výsledky. Počas aktuálnej seansy MSCI Asia Pacific klesol o 0,2%, Nikkei klesol o 0,1%. MSCI rozvojových krajín je nižší o 0,2%, zatiaľ čo Šanghajský kompozit vzrástol o 0,1%. Euro Stoxx 600 okolo poludnia kleslo o 0,9%, zatiaľ čo americké futures poukazovali na vyššie hodnoty počas otvárania. Výnosy 10-ročného UST klesli o 2 bázické body na 1,80%, zatiaľ čo trojmesačné až 10-ročné rozpätie kleslo o 1 bázický bod na 28 bázických bodov. Ceny hlavných komodít sú väčšinou vyššie, ropa Brent o 0,2%, meď o 0,3% a zlato o 0,3%.

Čínská inflace zrychluje, ceny vepřového ale vykazují první známky stabilizace
10.12.2019 Čínská inflace v listopadu zrychlila z 3,8 % na 4,5 % a překonala tak většinový konsenzus analytiků, kteří počítali s růstem o 4,3 %. Stejně jako v předchozích měsících byl růst cen do značné míry tažen vyššími cenami potravin, které rostly meziročně o 19,1 %. Další rekordní růst zaznamenaly především ceny vepřového, které se meziročně zvyšují již o 110,2 %. Rekordní růst díky tomu zaznamenaly i ceny ostatního masa, které se zvyšovaly meziročně o 20 %.

Zasedání RBA a BoC bez překvapení. Obchodní dohoda mezi USA a Čínou možná až po prezidentských volbách
06.12.2019 Guvernér čínské centrální banky PBOC Yi Gang v pondělí uvedl, že ekonomický pokles v Číně bude trvat dlouhou dobu. Německou Sociálnědemokratickou stranu (SPD) nově povedou kritici současné velké koalice Saskia Eskenová a Norbert Walter-Borjans. Oba politici požadují po kancléřce Angely Merkelové změny v koaliční smlouvě, jinak hrozí koncem vlády. Index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru v Číně pozitivně překvapil, když v listopadu zaznamenal růst na 51,8 bodu z 51,7 bodu v říjnu. Analytici naopak očekávali jeho pokles na 51,4 bodu. Jednalo se tak o čtvrtý růst tohoto indexu v řadě.

Digitální měny centrálních bank stojí před historickým milníkem
06.12.2019 Před několika málo dny se uskutečnily neoficiální rozhovory o nichž vysoce postavený úředník Fedu prohlásil, že americká centrální banka zvažuje možnost digitálního dolaru. Demokratičtí a republikánští členové Kongresu diskutovali s předsedou Fedu J. Powellem tuto možnost a důsledky takové revoluční transformace.

Fed pravděpodobně do konce roku ponechá úrokovou sazbu beze změny. U RBA analytici očekávají cut v únoru příštího roku
22.11.2019 Bundesbanka v pondělí informovala, že zpomalení německé ekonomiky bude trvat i ve 4Q. Podle německé centrální banky však není důvod se domnívat, že ekonomika upadne do recese.

Kryptomeny: Bitcoin sa pohybuje okolo úrovne 7000$
22.11.2019 Každý na rôznych trhoch dobre pozná príslovie, že po pokoji vždy nasleduje búrka, čo sa v posledných týždňoch dokonale hodí na trh s kryptomenami. Konkrétne, po obchodovaní v určitom rozsahu došlo k náhlemu skoku. Cena Bitcoinu dosiahla takmer 10 000 dolárov, ale odvtedy postupne stráca paru. Okrem toho sa v poslednom období zrýchlil pohyb smerom nadol a cena klesla pod minimálnu hladinu pozorovanú zhruba pred mesiacom. Keď sa tento týždeň pozrieme na krypto trh, oplatí sa spomenúť znepokojivé odhalenia z Číny, pretože krajina sa ešte musí rozhodnúť, či zatvorí kanceláriu Binance v Šanghaji.

PBoC pokračuje v uvolňování měnové politiky navzdory zvýšené inflaci
18.11.2019 Čínská centrální banka (PBOC) v pondělí snížila svou 7-denní repo sazbu o 5 bp. na 2,5 %. Jedná se o její první redukci od roku 2015. Společně s tímto snížením pak napumpovala na mezibankovní trh likviditu v objemu 180 mld. CNY, aby zmírnila obavy z jejího nedostatku. Toto snížení přišlo jen dva týdny po snížení úrokových sazeb na její střednědobé zápůjční facilitě. PBOC se tak rozhodla pomoci zpomalující ekonomice, která doplácí mj. i na růst sazeb na úvěry, kterému se banka snaží zatím marně bránit. Viz graf níže.

RBNZ ponechala sazby beze změny, což nakoplo novozélandský dolar. Dva členové ČNB byly pro zvýšení sazeb
15.11.2019 V neděli se konaly ve Španělsku volby, ve kterých španělští socialisté (PSOE) oproti dubnovému hlasování ztratili v Kongresu tři poslance. Jejich potenciální koaliční partner, levicová strana Unidas Podemos (UP), ztratila sedm poslanců. Je tedy velice nepravděpodobné, že by mohla být sestavená nějaká koaliční většina a nelze vyloučit uspořádaní nových předčasných voleb.

Růst inflace v Číně pokračuje, PBoC ale pravděpodobně zasahovat nebude
15.10.2019 Inflace v druhé největší světové ekonomice v září zrychlila z 2,8 na 3 procenta a překonala tak konsenzus, který počítal s růstem o 2,9 %. Stejně jako v minulých měsících byly na vině hlavně ceny potravin, které meziročně stoupají o 11,2 %. Takto silný růst je zaviněn hlavně cenami vepřového, které díky africkému prasečímu moru rostou o 69,3 %, zatímco ceny hovězího rostou o 18,8 %.

Čína snížila novou referenční úvěrovou sazbu
20.09.2019 Čínská centrální banka (PBOC) dnes snížila svou novou referenční úvěrovou sazbu na 4,20 procenta z předchozích 4,25 procenta, aby podpořila domácí ekonomiku v době obchodní války se Spojenými státy. K mírnému snížení sazby přistoupila již druhý měsíc za sebou.

ECB snížila depositní sazbu o 10 bps. Také znovu zavedla QE v objemu 20 mld. měsíčně
13.09.2019 V pondělí v Británii vstoupil v platnost nový zákon, který stanovuje vládě, aby dohodu ohledně brexitu prosadila v parlamentu do 19. října, anebo aby získala od zákonodárců svolení pro „no-deal“. Pokud se kabinetu nepodaří splnit ani jednu z těchto podmínek, tak musí požádat o odklad brexitu do 31. ledna 2020.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
13.09.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v pozitivním pásmu, když investoři pozitivně přijali mírné uvolnění napětí mezi USA a Čínou. Důvodem bylo rozhodnutí Donalda Trumpa o dva týdny odložit další cla na dovoz čínského zboží v hodnotě 250 miliard USD.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 9.9.2019
09.09.2019 Zasedání ECB ve čtvrtek lze považovat za klíčovou událost následujícího týdne. Od frankfurtské instituce se hodně očekává. Trh počítá s redukcí sazeb hlouběji do záporného teritoria se 100% pravděpodobností. Otázkou zůstává, zda se ECB uchýlí ke snížení o 10 bps (šance asi 54%) nebo o 20 bps (46% pravděpodobnost). Aktuální negativní výnosy na vládních dluhopisech v eurozóně, jejichž celkový objem se vyšplhal na 9 bilionů dolarů, signalizují, že trhy očekávají obnovení QE a to až v objemu €40 mld. měsíčně. Přitom Draghi čelí v tomto směru značné opozici. Pokud by k obnovení programu nákupu aktiv nedošlo, znamenalo by to pro trhy negativní překvapení. Rovněž se povedou jednání o úlevě bankám, jelikož politika ultra-nízkých sazeb vede k erozi marží finančních domů.

Čínský export se propadl, cena ropy roste v reakci na zprávy ze Saudské Arábie
09.09.2019 Čínský zahraniční obchod za měsíc srpen byl dnes na trzích zatím nejdůležitějším fundamentem, když ukázal překvapivý propad v exportech o 1 %. Export do Spojených států mezitím klesl o skokových 16 %, přičemž ještě minulý měsíc klesal "pouze" o 6,5 %. Vzhledem k tomu, že další vlna cel přišla až 1. září, trh doufal v růst exportu o 2 %. Trh se tak nyní může po právu obávat toho, jaká čísla nabídne země za měsíc září, ve kterém už budou nová cla započtena. Co se importů týká, ty se propadly o 5,6 %, díky čemuž se přebytek obchodní bilance dostal ze 44,6 mld. dolarů na 34,8 mld., zatímco přebytek s USA klesl z 28 mld. na 26,9 mld. dolarů.

Čína snížila požadavky na minimální rezervy bank
06.09.2019 Čínská centrální banka (PBOC) potřetí v letošním roce snížila požadavek výše minimální hotovosti, kterou musí komerční banky vlastnit jako rezervu. Banky tak budou mít k dispozici 900 miliard jüanů (téměř tři biliony Kč), které mohou použít na poskytování úvěrů. Krok má podpořit zpomalující ekonomický růst země.

USA a Francie se dohodli na kompromisu ohledně digitální daně. Trump vítá ochotu Číny řešit obchodní konflikt v poklidu
30.08.2019 Japonská vláda v pondělí informovala, že je blízko podepsání obchodní dohody s USA. Dohoda by neměla zahrnovat nová cla na japonské automobily. Čínský vicepremiér Liou Che v pondělí uvedl, že Čína je ochotna řešit obchodní konflikt se Spojenými státy prostřednictvím klidných rozhovorů. Americký prezident Donald Trump tuto ochotu uvítal a dodal, že doufá, že rozhovory začnou v brzké době.

Ranní komentář: Trhy rostou v očekávání dalších jednání mezi USA a Čínou, PBoC drží CNY na uzdě
27.08.2019 Dění na finančních trzích zůstává i nadále zcela pod vlivem americko-čínských obchodních vztahů, což potvrdila i včerejší seance. Ta sice začala znovu velmi nervózně, ihned po komentářích amerického prezidenta na G7, kde uvedl, že chce s Čínou dál jednat a že jsou obě země připraveny vrátit se ke stolu, ale začaly indexy znovu růst, aby seanci uzavřely v zelených číslech. Trhy tak část pátečních výprodejů korigovaly, i když je zatím zcela nevymazaly. Sentimentu přitom pomáhá i fixing čínského juanu, který zatím PBoC výrazněji neoslabuje tak, jako tomu bylo začátkem tohoto měsíce.

Obchodní válka zesiluje, ranní flash crash na TRY
26.08.2019 Konec minulého týdne byl na trzích velmi divoký. Čína nejprve zavedla vlastní protiopatření vůči americkým clům, když rozhodla o zavedení nových cel na americký dovoz v objemu 75 mld. USD. Přestože objem dovozu není tak velký, čínská vláda cla nastavila tak, aby co nejvíce bolela Spojené státy a amerického prezidenta. Čína tak zatížila cly dovoz ropy, sójových bobů a amerických automobilů, a to ve výši 25 %. V reakci na tyto kroky pak americký prezident oznámil své vlastní navýšení cel. Zboží zatíženo 25% cly v první vlně v objemu 300 mld. dolarů bude nově zatíženo cly ve výši 35 %. O 5 % na 15 % pak bude navýšeno i zboží z druhé vlny cel v objemu 300 mld. dolarů. Nová cla přitom vstoupí v platnost od 1 října. Trump zároveň naznačil, že by americké společnosti měly zvážit ukončení aktivit v Číně a přesun výroby zpět do Spojených států. Reakce Číny byla překvapivě mírná, když její zástupci naznačili, že by obě strany měly opět zasednout k jednacímu stolu, kde se mají snažit o vyřešení celého konfliktu. Pozitivní zprávou je také skutečnost, že PBoC prozatím nepokračuje v oslabování CNY a ten si svou úroveň prozatím drží.

Členové FOMC jsou nejednotní ohledně dalšího směřování úrokových sazeb. Brexit bez dohody je čím dal více pravděpodobnější
23.08.2019 V pondělí německý ministr financí Olaf Scholze oznámil, že v případě potřeby je odhodlaný vynaložit stimulační balíček o velikosti 50 miliard EUR. Bundesbanka informovala, že má obavy o německou ekonomiku, aby nespadla do recese. Podle banky ekonomika roste ve třetím čtvrtletí utlumeným tempem. Prezident bostonského Fedu Eric Rosengren chce být opatrný při snižování sazeb, aby nedošlo k jejich přílišnému snížení, když se současná ekonomika nepotýká s jasnými problémy.

Kryptomeny: Nárast projektov založených na krypte mimo Južnej Kórey
21.08.2019 V priebehu minulého týždňa sa vývoj na hlavných kryptomenách nezmenil, predajcovia mierne prevládali. V dôsledku toho sa bitcoin obchoduje stále nad hranicou 10 000 dolárov, čo je psychologická bariéra pre mnohých obchodníkov s kryptom. Pokiaľ ide o zaujímavé odhalenia týkajúce sa krypto sveta, začnime s príbehom z Južnej Kórey, ktorý sa nezdá byť prínosom pre domáci kryptomenový trh. Konkrétne, priemyselní experti so sídlom v ázijskej krajine nedávno zaznamenali nárast projektov založených na krypte a blockchainoch, ktorých cieľom je uviesť ich produkty na platformách lokalizovaných mimo Južnej Kórey. Dokonca zdôrazňujú niektoré dôvody, ktoré by podľa nich mohli stáť za takýmto trendom. Medzi nimi možno nájsť prísnejšie vnútroštátne pravidlá trhu s kryptovými burzami, alebo podmienky likvidity s nízkym objemom transakcií. Ten je taký vážny, že až 200 menších búrz môže byť podľa bankárov v ohrození bankrotu.

Trhy začínají týden v pozitivním módu a vzhlížejí opět k centrálním bankám
19.08.2019 Společně s šokem, který přišel kvůli eskalaci obchodní války, se logicky naděje investorů ještě více upnuly k možné pomoci ze strany hospodářské politiky. A právě pohled tímto směrem nyní převažuje, zvláště po odložení nových cel. V pátek je na programu začátek setkání v Jackson Hole, kde se bude sledovat, zda předseda Powell naznačí výraznější reakci Fedu na intenzivnější rizika. Ještě předtím ale trhy potěšila čínská centrální banka, která efektivně zlevnila úvěry firmám. Nejde o snížení hlavních sazeb, ale přímější navázání sazeb úvěrů na hlavní sazbu centrální banky v rámci reformy, kterou PBoC představila v sobotu.

Kryptomeny: Čína plánuje vydať vlastnú kyptomenu
14.08.2019 Každý, kto sa zameriava na kryptomeny, musí byť spokojný s najnovšími správami z Číny. Podľa Mu Changchuna, zástupcu riaditeľa platobného oddelenia Čínskej ľudovej banky, je inštitúcia takmer pripravená vydať svoju vlastnú kryptomenu. Pripomíname, že čínska centrálna banka pracuje posledných päť rokov na vlastnej digitálnej mene. Navyše podobné výskumy sa uskutočnili aj v iných centrálnych bankách na svete. Dobrým príkladom by tu mohla byť švédska banka Riksbank (premýšľa nad týmto riešením, pretože krajina je považovaná za najviac bezhotovostnú na svete). Vráťme sa k téme Číny, všimnime si, že Peking pravdepodobne zavedie svoju kryptomenu prostredníctvom dvojvrstvového systému (legitímnymi emitentmi by boli centrálna banka aj komerčné banky). Čo by mohlo byť obzvlášť dôležité, nová kryptomena by sa nespoliehala výhradne na blockchain a namiesto toho by si zachovala neutrálnejší postoj, pokiaľ ide o technológiu.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
13.08.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní seanci v minusu, když byly pod tlakem nepokojů v Hongkongu, kvůli kterým byly v pondělí zrušeny stovky letů. Přestože byl provoz letiště dnes obnoven a správkyně Hongkongu Carrie Lamová vyzvala ke klidu, demonstranti hodlají v protestech dále pokračovat.

Čínská centrální banka je téměř připravena na vlastní kryptoměnu
13.08.2019 Čínská centrální banka je téměř připravena na vydání vlastní státní digitální měny. Uvedla to včera agentura Reuters, která se odvolává na náměstka ředitele oddělení plateb čínské centrální banky (PBOC) Mu Čchang-čchuna.

Asijské indexy následují korekci v USA
13.08.2019 První seance tohoto týdne se nesla v duchu dalších výprodejů na globálních trzích s Wall Street klesající o více než 1 %. Výprodej byl do značné míry způsoben situací na emerging markets v čele s kolapsem argentinského pesa, které začalo prudce klesat v reakci na výsledky prezidentských primárek, ve kterých utrpěl současný prezident drtivou porážku. Argentinský akciový index se navíc včera propadl o téměř 40 % a v dolarech dokonce klesal o více než polovinu, což byl jeho druhý nejhorší jednodenní výsledek za posledních 70 let. Negativní sentiment se díky tomu nesl napříč emerging markets měnami a negativně ovlivnil například také jihoafrický rand, nebo mexické peso. V reakci na růst averze k riziku pak začaly novu růst také americké dluhopisy, jejichž výnosy u 10 letých splatností klesly z 1,74 % zpět na 1,64 %.

Japonská ekonomika v 2Q překvapila, smíšená data z Číny
09.08.2019 Japonská ekonomika v druhém čtvrtletí rostla o 0,4 % a výrazně tak překonala konsenzus 0,1 %. Meziroční růst za minulé čtvrtletí byl navíc výrazně revidován, a to z 2,2 % na 2,8 %. Růstu pomohla hlavně spotřeba, ale také investice, které se na meziročním růstu podílely úrovní 1,4 a 1,2 procentního bodu. Je nutno dodat, že podíl spotřeby byl v tomto ohledu nejvyšší od prvního čtvrtletí 2014. Tento růst byl ale pravděpodobně podepřen větším podílem státních svátků na čtvrtletí a také většími nákupy spotřebitelského zboží před zvýšením DPH.

Americké výnosy znovu rostou, Saudové mohou podepřít ropu
08.08.2019 Obchodníci na akciových trzích jsou svědky postupného zlepšování sentimentu. S&P500 díky tomu zlikvidoval značnou ztrátu ze začátku včerejší seance a uzavřel seanci s mírným ziskem. Dow Jones pak včera ztrácel jen 0,1 %, zatímco NASDAQ rostl o 0,4 %. Výrazné zlepšení pak zaznamenaly americké výnosy, které z úrovní kolem 1,6 % vystoupaly až zpět na 1,74 %, kde se drží také v průběhu dnešního rána, přičemž optimistický sentiment dnes ráno pozorujeme také na burzách v Asii. Shanghai Composite roste o 1,1 %, když mu vydatně pomohlo rozhodnutí PBoC nastavit fixing pro CNY na 7.0039 USDCNY, tedy jen lehce nad úrovněmi ze včerejška. Banka tím potvrdila svá dřívější slova, a to že nechce používat kurz CNY jako nástroj obchodní války ve snaze o zmírnění dopadu vyšších amerických cel.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
07.08.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování smíšeně, když čínská centrální banka (PBOC) nastavila referenční kurz jüanu na 6,9996 USD/CNY, což je slabší hodnota, než očekávali analytici. Od referenčního kurzu se hodnota pevninské varianty čínské měny nesmí odchýlit o více než 2 %.

Ranní komentář: USA chtějí dál jednat s Čínou, RBNZ zaskočila trhy snížením sazeb o 50bp
07.08.2019 Včerejší seance na finanční trhy přinesla trochu více klidu a akciové indexy v USA dokázaly znovu růst. Pondělní ztráty sice kompletně neumazaly, snaha PBOC držet CNY na uzdě a vyjádření Larry Kudlowa, že USA dál počítá se zářijovým jednáním s Čínou, rozhodně pomohly nervózní obchodníky uklidnit. Téma obchodní války ale zůstává i nadále velmi horké a bude klíčové i do nadcházejících dnů.

Obchodní válka - aktuální stav
06.08.2019 Situace na obchodní frontě se stále více vyhrocuje. Americké ministerstvo financí oficiálně označilo Čínu za manipulátora s měnovým kurzem. Přestože tento krok můžeme považovat z velké části za symbolický, dobře ilustruje posun, který nastal za necelý týden. V posledních červencových dnech probíhaly poměrně úspěšné rozhovory mezi oběma stranami v Šanghaji.

Čínský jüan kvůli obavám z obchodní války dále klesá
06.08.2019 Čínský jüan dnes dále oslabuje vůči americkému dolaru, ke kterému se propadl až na 7,0699 za dolar. V pondělí se finanční trhy po celém světě prudce propadly, když Peking poprvé od finanční krize v roce 2008 umožnil kurzu domácí měny prolomit politicky citlivou úroveň sedm jüanů za dolar, napsala agentura AP.

Indexy ve fázi korekce, PBoC ráno ale pomáhá situaci stabilizoval
06.08.2019 Pondělní seance na trzích byla velmi nervózní díky další eskalaci napětí mezi USA a Čínou. Americké indexy ztrácely 3 %, přičemž největší dopad (-3,5 %) pocítil index NASDAQ. Ve stejný čas jsme byly svědky zvýšené poptávky po bezpečných přístavech. Dařilo se zejména japonskému jenu a americkým dluhopisům. Silnou seanci za sebou mají ale i drahé kovy v čele se zlatem. Zdrojem nervozity byl slábnoucí CNY a reakce Spojených států, které označily Čínu za měnového manipulátora. Americké ministerstvo financí by tak mohlo zahájit jednání s MMF o omezení neférové výhody, kterou Čína podle USA díky slabší měně získává, což by v očích USA mohlo vést ve finále až k uvalení sankcí. Komentáře z USA přitom přišly jen krátce poté, co šéf čínské centrální banky uvedl, že Čína nebude domácí měnu používat jak nástroj obchodní války. Americké desetileté výnosy včera krátce klesly až na 1,68 %, ale od té doby se situace mírně uklidnila, což jim umožnilo vrátit se zpět na 1,75 %.

Bloomberg: Čína oslabuje jüan a zastavuje zemědělský dovoz z USA
05.08.2019 Čína reaguje na nová americká cla, která by se měla dotknout téměř veškerého jejího vývozu do Spojených států. Peking dnes domácí měnu jüan oslabil na nejnižší hodnotu za více než deset let a požádal státní společnosti, aby pozastavily dovoz zemědělských produktů z USA, napsala agentura Bloomberg.

Trump kritizoval Čínu za nenavýšení nákupů zemědělských produktů
12.07.2019 Včera odpoledne americký prezident začal znovu kritizovat Čínu na Twitteru. V jednom ze svých tweetů uvedl, že Čína zatím nezačala s navýšením nákupů amerických zemědělských produktů a že doufá, že tak brzy učiní. Připomeňme, že bylo toto téma podle Trumpa jedním z příslibů, který mu Čína dala na G20, i když čínská média po G20 o tomto příslibu neinformovala.

Jednání mezi zástupci USA a Číny trhy nechávají klidné
10.07.2019 Bílý dům včera informoval o jednání mezi zástupci USA (Robert Lighthizer, Steven Mnuchin) a Číny (Liu He), které proběhlo přes telefon a které se zaměřilo na organizaci další face-to-face schůzky. Žádný posun v samotném jednání o obchodní dohodě tedy prozatím nenastal. Co více, poradce amerického prezidenta Larry Kudlow uvedl, že dohoda mezi USA a Čínou nemusí být nikdy dosažena kvůli komplikacím spojeným s vyřešením stále nedořešených témat. Zároveň ale uvedl, že zůstává optimistou a stále věří, že je dohoda možná. V jedné z poznámek pak dodal, že Čína zatím s nákupy amerických zemědělských produktů nezačala, takže je dnes reakce na včerejší jednání na trzích spíše jen vlažná.

USA a Čína pokračují v jednání o příměří, Wall Street na nových maximech
04.07.2019 Prezidenti USA a Číny by měli mít podle ekonomického poradce prezidenta Tumpa Larry Kudlowa příští týden další společný telefonát. Tématem bude řešení obchodní války mezi oběma zeměmi. Podle Kudlowa by měla být předmětem telefonátu také další schůzka mezi oběma lídry a sjednání jejího termínu. Informace sama zatím na finanční trhy nijak výrazněji nezapůsobila, vzhledem k tomu, že trh schůzku mezi oběma lídry po summitu G20 v Japonsku očekával.

Ceny ropy klesají, čínská inflace v květnu zrychlila
12.06.2019 Ceny ropy jsou dnes od rána pod prodejním tlakem, když se propadají o necelá dvě procenta. K tomu pravděpodobně přispěly obavy ze zpomalení světové ekonomiky a poslední API report, který upozornil na výrazný růst amerických ropných zásob. Podle něj zásoby ropy minulý týden rostly o 4.8 mil barelů a benzínu o 0.8 mil barelů, což bylo shodně nad většinovým konsenzem. Na druhou stranu jsme se ale dočkali docela příznivého EIA reportu. Americká agentura změnila výhled pro růst produkce směrem dolů na tento i příští rok. Nově očekává, že by americká produkce ropy měla letos růst o 1,36 mil. bpd na 12,32 mil. a příští rok o 940 tis. bpd. Další dobrou zprávou pro býky by mohl být komentář, ministra pro ropu Spojených arabských emirátů, který uvedl, že je OPEC blízko dohodě na prodloužení platnosti aktuálních těžebních kvót alespoň do konce letošního roku.

Akcie posilují, BoE by mohla následovat
04.02.2019 Minulý týden byl rušný na ekonomické zprávy, protože výdělečná sezóna je v plném proudu. Zasedání Fedu o měnové politice minulou středu poskytla investorům balzám na duši, akcie uzavíraly týden v kladné oblasti. Tradeři by však měli zůstat opatrní, protože holubičí obrat Fedu může představovat špatné znamení. Čínská lidová banka (PBoC) v uplynulých měsících realizovala řadu stimulů. Pokud by PBoC iniciovala snížení sazeb, akciové trhy by se mohly dostat výš. Návrat inflace na základě stagnujících hodnot HDP by mohl být pozitivním signálem pro eurozónu.

Holubice Draghi opět srazil euro směrem dolů, PBOC se snaží nakopnout skomírající čínskou ekonomiku
25.01.2019 Člen FOMC Patrick Harker v pondělí v rozhovoru sdělil, že americká ekonomická data vypadají opravdu dobře a že v nejbližší době neočekává recesi.

Čínská centrální banka spouští největší penězovod ve své historii
23.01.2019 Druhé největší ekonomice – Číně, hrozí další ekonomické zpomalení. Podle nejnovějších informací ekonomů z Reuters má ekonomický růst země zpomalit na 6.3 procenta tento rok, z původních předpokládaných 6.6 procent. Další zdroje hovoří o poklesu na 6.5 procenta. V roce 2017 to bylo 6.9 procent.

Čínská centrální banka spouští největší penězovod ve své historii
21.01.2019 Druhé největší ekonomice – Číně, hrozí další ekonomické zpomalení. Podle nejnovějších informací ekonomů z Reuters má ekonomický růst země zpomalit na 6.3 procenta tento rok, z původních předpokládaných 6.6 procent. Další zdroje hovoří o poklesu na 6.5 procenta. V roce 2017 to bylo 6.9 procent.

Britský parlament odmítl dohodu Theresy Mayové s EU, libra zažila volatilní týden
18.01.2019 Od soboty zažívají Spojené státy americké nejdelší výpadek financování federálních úřadů ve své historii. Donald Trump nechce schválit rozpočet do doby, než mu zákonodárci uvolní 5,7 mld. USD na vybudování zdi na hranici s Mexikem. Trump tímto krokem tlačí na kongresmany, protože postavení zdi byl jeden z jeho hlavních slibů v prezidentské kampani v roce 2016 a určitě bude chtít zahájit stavbu zdi před zahájením nové prezidentské kampaně.

Nejlepší investice na 2019? Objevte investiční tipy 4 známých českých traderů
18.01.2019 Brexit, obchodní válka USA a Číny, rostoucí úrokové sazby centrálních bank – to je pouze malý výčet klíčových událostí, které budou hýbat trhy v roce 2019. Jak tyto klíčové události ovlivní světové burzy v roce 2019? A jak byste se na to měli připravit vy?

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
16.01.2019 1) Britští poslanci v úterý večer podle očekávání odmítli dohodu o vystoupení Spojeného království z Evropské unie, kterou dojednala s Bruselem premiérka Theresa Mayová. Ministerská předsedkyně nyní musí do 21. ledna dolní komoře parlamentu představit plán dalšího postupu. Británie by měla unii opustit 29. března.
Související klíčová slova:
Nové nástroje | EUR | Válka | Býčí pohyb | Tempo růstu | Čínští developeři | Fibo | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Ekonomika Japonska | Bankéř | Znalost | JSW | Ekonomické problémy | Snížení úrokové sazby | Nabídka a poptávka | Restrukturalizace dluhu | Nvidia dnes | Finanční tituly | Futures kontrakt | Prezident El Salvadoru | HangSeng | HSBC | Nejvýkonnější akcie | Developeři | Retracement | LYNX | Jackson Hole | Obchodní komora | Forexový broker | Model Y | Vládní dluhopisy | Devizoví obchodníci | AMC | Refinitiv | ETC | MAE | Druhá největší světová ekonomika | Výsledek hospodaření | Rodina Arnaultů | Kiwi | Co to ovlivňuje? | Overbalance | Deutsche Lufthansa | Index CSI300 | Americké dluhopisy | Australská centrální banka | Sekce měnové | Pip | Zkušenosti | Cenová hladina | Bank of China | Cap | Světové akcie | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Předluženost realitního sektoru | Energetické firmy | Tempo růstu ekonomiky | Konsorcium | Kryptoměnové transakce | Akciové trhy | Prezident Biden | Alphabet | Prodeje dluhopisů | US2000 | Bitcoin ETF | Koronavirové krize | Exporty | Krypto novinky | Rizika CBDC | Lockheed Martin | Měnový kurz | Opětovný pokles | Pfizer | PLN | Rolování | Interactive Brokers | Marže společností | HFT | Obchodník | Veřejné finance | Long pozice | Řecko | Mince | Kapitálové trhy | Geopolitické riziko | Oživení poptávky | Pokles sazeb | Historické události | Analytický tým | Nippon Steel | Trend | Bank of Japan | Zpomalení globální ekonomiky | ChainLink | Německý ministr financí | MUFG | Smíšený signál | Volební pat | e-CNY | Bankéři | BTC | Výrobní PMI | Dění na světových burzách | Taproot | Splátky dluhů | Americký dolarový index | FinCEN (Financial Crimes Enforcement Network) | Technologie blockchainu | Mezinárodní měnový fond | Rozhodování Fedu | Macron | Očekávané výsledky | Hospodářské problémy | Euro-koruna | Investing | Organizace spojených národů | Pád dolaru | Statistiky | Finanční stabilita | Eurostoxx 50 | Výkonnost společnosti | Trim Broker | Korelace | PLATINUM | Makroekonomika | Agentura S&P | Alibaba (BABA.US) | Markets in Crypto-assets | Asijské akcie | Jak fungují změny politik a předpisů? | Dow Jones Industrial | JD.US | Čistá zisková marže | Příležitosti k nákupu | Silný support | Britská libra | GBP JPY | Aktiva | Estonsko | Sankce na ruskou ropu | SP500 | Citigroup | EURJPY | Bezpečné útočiště | Euro vůči americkému dolaru | Širší index | Stimulační balíček | Michala Moravcová | GBPJPY | Reality | Invesco | Indexy na Wall Street | Širší index S&P 500 | Index US500 | Záporné sazby | Zvýšení sazeb Fedu | Riziko na trhu | Dopad na kryptoměny | Ministerstvo práce | Crown | Line | Intesa Sanpaolo | Wilbur Ross | Dlouhodobý úspěch | Náklady na půjčky | Panda | Schodky federálního rozpočtu | Investice do čínských akcií | Implikace | Otevřené pozice | Evropská komise | Kolaps | Japonská měna | Vývoj euro | Holubičí tón | WTO | P/S | USD/KRW | Asijské obchodování | Canadian Securities Commission | Asijské měny | Člen rady guvernérů | Poplatky | Společnost Saxo Bank | Cenné kovy | Zasedání ECB | Obchodní systém | Komunita | Meziroční vývoj spotřebitelské inflace | Rekordní úroveň | Investment Management | Nifty 50 | Diverzifikace | Diverzifikované portfolio | FTSE MIB | H1 graf | Unilever | Výnosy dluhopisů | Oživení v Číně | Index PX | Zveřejnění výsledků | Regulace investičních fondů | Plánování | Král Salmán | Analýzy | Růst životních nákladů | Financial Times | Krajní pravice | Pravděpodobnost | Hlavní centrální banky | FAO | Hecla | Berkshire Hathaway | Phil Hogan | Oslabení čínského jüanu | PDD | Lagardeová | Digital Turbine (APPS) | Reálné výnosy dluhopisů | Svátek v USA | Deflační tlaky | Izraelský premiér | TNOTE | ETF na zlato | Index HSCEI | GDP | Snížení produkce | U.S. Dollar index | Depozitní sazba | Dění na trzích | Americká inflace | Ethereum | Dovoz z USA | Údaje o maloobchodních tržbách | Regulační sandboxy | Růst sazeb | Deflace | Měny emerging markets | Expanze | Exchange | Onshore jüan | Šéf Fedu Jerome Powell | Rostoucí ceny | BinckBank | Dovoz z Číny | Německý DAX | Příliv zahraničního kapitálu | Digitální jüan | Výkyvy | Nová cla | Rok 2025 | Politické a regulační změny | Country Garden Holdings | Brent (OIL) | Podíl čínského jüanu | Jan Kovalovský | Argos Capital | Uzavření příměří | Společnost Boeing | APP | Utažená měnová politika | Posilování dolaru | Saúdská Arábie | Banky na Wall Street | Přesnost | Akcie roku 2019 | Globální dluhopisové trhy | Český statistický úřad | Oslabování měny | Goldman Sachs | Čínské benchmarky | Společnost Crédit Agricole | Graf EURUSD | Jaroslav Brychta | Statistics | Asijské trhy | Finanční trhy dnes | Kweichow Moutai | Finanční injekce | Meziroční míra inflace v eurozóně | Index ekonomické nálady | Analytický tým FXstreet.cz | Strach | Ekonomika Spojených států | Americké podniky | Zasedání Evropské centrální banky | Zpomalující ekonomika | Klouzavé průměry | Převis poptávky | DeFi | Odvětví luxusního zboží | Nejvyšší inflace | Market update | Osvětové kampaně | Platformy DeFi | Agentura IEA | Proražení supportu | SBLK | Nezaměstnanost | App Store | Reserve Bank of Australia | Anders Nysteen | Čekající příkazy | Bazický bod | Plán na rok 2024 | HDP země | Canadian Securities Commission (CSC) | Sankce | Trendová čára | Peter Garnry | Akcie dnes | AML zákon | Mezibankovní sazby | Obchodní přebytek Číny | SBLK.US | Tropická bouře | Cena zlata | Vývoj finančních trhů | Makroekonomické statistiky | Zvýšení úrokové sazby | Průzkum PMI | Cenné papíry a burzy | Zásoby plynu | Americké ministerstvo financí | Snížení základní úrokové sazby | Kapitalismus | Desinflační trend | Údaje o hrubém domácím produktu | Christine Lagarde | Burza | Úspěšný týden | KGHM | Trumpová | Dodatkové operace | Konec medvědího trhu | Politické změny | EURCHF | Bitcoin futures | Antivirová pilulka | Inflace v Japonsku | Hlavní události | Americký akciový index | Ekonomický poradce Bílého domu | Akcie AMC | Depreciation | Pokles dolaru | Americké kryptoměnové burzy | Pumpování likvidity | Základní úrokové sazby | FME | NZDJPY | USD/INR | Červená linie | GLOBEX | Development | Směrnice | Makléřské služby | Pojišťovací společnosti | Výsledkové sezóny | Gold | Kurz čínské měny | Rating AAA | Změny politik | Konflikty | GER30 | Proražení | Brexit | Dopad na ekonomiku | Suroviny | Oznámení | Psychologie spotřebitelů | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | ČSOB | Vývoj dluhu americké federální vlády | Procentuální výnosy | Časovaná bomba | PPI index | Devalvace čínského jüanu | BAML | ANZ Research | Macquarie Bank | Průměrné hodinové mzdy | Zero Hedge | Období zvýšené nejistoty | Stimulace hospodářského růstu | Akcie Daimler | Zlato a stříbro | Dolar dnes | Fondy a ETF | Online obchodování | Volby | Hedge fond | BBBY.US | Grayscale | Regulační vývoj | Dohled nad trhy | Čínské politbyro | Market Color | Americký prezident | Evropský orgán pro bankovnictví | Výhled ekonomiky | Čínský index CHNComp | Danske Bank | GBP USD | Regulační orgán | Mezinárodní organizace a dohody | Evropský orgán pro bankovnictví (EBA) | Orgán pro cenné papíry a trhy | Sazby hypoték | Česká měna | Akcie společnosti Netflix | Elektronické peněženky | Amazon | Růst cen | Nadměrné investice | Společnost SpaceX | COMP | Krypto trh | Čínská aktiva | Renáta Kellnerová | Přijetí | Poradenská firma | Rezervní měna | Nizozemsko | New York | Snížení úrokových sazeb | NFP report | Pandemie COVID-19 | Rostoucí obavy | Porovnání vývoje | Výhled | Petr Tmej | Klesající ceny nemovitostí | Vysoké riziko | Robert Reich | BHP | Sympozium | Commodity futures | Výrazný růst | Nomura | Rubl | Výkon | Významná černá labuť | Letadla | CZK | Dopady obchodní války | Inflace | Růst společnosti | Zasedání FOMC | Šéfové amerických podniků | Podnikání | Tradingové webináře | Vývoj spotřebitelské inflace v Číně | Akciová společnost | Projekt Libra | Rizika na Blízkém východě | Čínský trh | Trojúhelníkové formace | EIA | Sankce vůči Rusku | Země EU | Dolarový index | Odvětví kryptoaktiv | Politická rozhodnutí | FB | Výsledková sezóna v USA | Znovuotevřít ekonomiku | Nord Stream | Vysoká zadluženost | Ekonomiky v eurozóně | Využití stříbra | Vývoj měnového páru | Ratingová agentura S&P | EUR/DKK | Nižší ceny | Digitální měna | NZD/USD | Gap | Risk On | Průmyslová výroba v září | Americký dolarový index (USDIDX) | Vliv politických a regulačních změn na ekonomiku a investice | Fibo retracement | Australská komise pro cenné papíry a investice | Evropská měna | CHNComp | Investment management | Vývoj měnového kurzu | Ropné exporty | Devalvace čínské měny | Dell Technologies | Události tohoto týdne | Problémy v Číně | Wealth | SCMP | Garance | Mezibankovní trh | Pozitivní sentiment | Nálada na trhu s kryptoměnami | Cena akcií britské banky | Dividendy | Obchodovat intradenně | Americké výnosy | RMB | Možnost obchodovat | Breaking | Activision Blizzard | Formace 1-2-3 | Prima | Vzdělávací a osvětové kampaně | Schůzce FOMC | CFETS | Swiss National Bank | Il Sole 24 Ore | Philip Morris | Klid před bouří | Aktuální klíčová rizika | Obchodní seance | Michal Stupavský | Boom | Nová kryptoměna | GBP CHF | Mizuho Bank | Maloobchod | Největší regulační orgány | Podnikatelská důvěra | Poptávka po úvěrech | Hodnota zlata | Digitální měna centrální banky | Euroval | Graf | Utahování měnové politiky | Akce centrálních bank | Bed Bath & Beyond | Hodnota jüanu | Specifická pravidla | Zprávy z Řecka | Vicepremiér | Povinné očkování | Reálné výnosy | Moncler | CMC Markets | Úrokové swapy | Příkaz | Vývoj ceny ropy Brent | Poplatky z obchodování | Nákupy zlata centrálními bankami | Ceny aktiv | Pandemie covidu-19 | BP | Uvolnění měnové politiky | HUF | Průmysl | Míra zadlužení | NZD JPY | Používání kryptoměn | Pokles sazeb ECB | FATF | Obchodování Bitcoin | Guvernér Fedu | Bitcoinové burzy | YTD | Tempo ekonomického růstu | L‘Oreal | Kapitálové toky | Čisté nákupy zlata centrálními bankami | Sazby v Číně | Očekávání analytiků | Centrální banky | Barclays Capital | Zpráva | USD JPY | Vývoj čínských devizových rezerv | Zisková marže | Momentum | China Evergrande | Indikátory v eurozóně | Glencore | Vrtulníkové peníze | UnitedHealth Group | Vývoj ceny akcie Nvidia | Ziskové marže | Zvyšování sazeb | Hospodářství USA | Zajišťování | Michal Dvořák | Evercore ISI | WSJ | Dobré výsledky | Index burzy | Capital Markets | Vývoj čínského akciového indexu | Deloitte | Širší index Topix | USD index | Moderna | Irsko | Rystad | Forex v roce 2024 | EFSF | Čínské 1leté úrokové míry | Regulační arbitráž | Trendový kanál | Rozhodnutí centrálních bank | Komoditní měny | Bunds | xStation | HAS | Směrnice MiFID | Kryptoměnové burzy | Uber | Ekonomické zpomalení | Ratingová agentura | Coca-Cola | Zajištění integrity trhu | Směnné kurzy | Covid | Akcie Country Garden Holdings | Nákup euro | Halving | American Airlines | Futures | Stagnace HDP | Aktivita čínských továren | Zveřejněná data | Ceny elektřiny | Historický vývoj | Dolary | Dovoz ropy | Měnový pár USD/CNY | Světové burzy | China Merchants Bank | Čisté nákupy zlata | Jak vydělat na burze | FinCEN | Globální ekonomiky | Nabídka | Čínské státní dluhopisy | Zastavení šíření viru | Úrokové míry | Znovuotevření čínské ekonomiky | Washington | Analytik Saxo Bank | Timeframe | Oanda | Zájem o dluhopisy | Offshore renminbi (CNH) | Data z USA | Credit Agricole SA | Spotřebitelské inflace | Pentagon | United Technologies | Výprodeje | GAAP | Uptrend | Snížení schodku | Medvědí formace | Rabobank | Tiff Macklem | Býčí signál | TC Energy | Star Bulk | Medvědí signál | RIO.UK | IPO akcií | Star Bulk Carriers (SBLK.US) | Diskont | Nástroje technické analýzy | Futures na kakao | DeepSeek | SIX | Vývoj čínského akciového indexu Shanghai | CISCO | Praní špinavých peněz | Analytik eTrader | Status rezervní měny | Destabilizace | TD Securities | Nákupní momentum | Pohyb ceny | Handelsblatt | Čínský yuan kurz | Pohyby cen | BCG | TradeCentrum | Úspěšné obchodování | Pohyb zlata | Reakce trhu | Nárůst poptávky | Ekonomiky | Snížení nákladů | CL | Odhodlání | Finanční analytici | Éra digitálních měn | Důvěra spotřebitelů | Vytvoření Pin Baru | Donald Trump | Regal | Zprávy o inflaci | Kellnerová | Země OPEC | Čínský jüan | Poptávka v Evropě | TSMC | PLN/EUR | Revoluce v Číně | Volatilita | Opatření proti koronaviru | Trajektorie amerického zadlužení | Maďarsko | CBRT | Zisky a ztráty | Členové bankovní rady | Hrubý domácí produkt (HDP) | Brexit bez dohody | Carry trades | MCD | Výhled Saxo Bank | Záchranný fond | Průmyslová produkce | Komoditní boom | Novozélandská ekonomika | Ceny akcie Nvidia | Economist | Upgrade | Zvyšování mezd | Zaměstnanost | Patrik Mackových | Cena železné rudy | Dění na finančních trzích | Úvěrování | Předpovědi Saxo Bank | Míra inflace v Číně | HDP Číny | Prodej dolaru | Oslabení jüanu | Obchodníci s kryptoměnami | Vývoj peněžního agregátu | Bridgewater Associates | Sazby v USA | Státní dluh | Commodities | Dow Jones | Obchodní války | Předstihové indikátory | Bydlení | Japonská vláda | Airbus | Makléřská společnost | IRS (Internal Revenue Service) | Uplynulý rok | Investice do zlata | Rekordní minimum | Peníze | Zveřejněné údaje | Čínský akciový index Shanghai Composite | Vývoz ropy | Členové kartelu OPEC+ | Výrobní index | Boj proti podvodům | Rovnováha | Alibaba | Spike | Turecko | Francouzský index CAC40 | Brent | Akcie a dluhopisy | Komoditní sektor | Čínský dovoz | Decentralizované finance | Politika | Exxon Mobil | HUF/EUR | Stimul | Případy opičích neštovic | CHN.cash | Jüan | Očekávání | Snižování sazeb | NN Group | Futures na DAX | Flat | RWE | Nákup EUR | Macquarie Group | Měď | Zpomalení čínské ekonomiky | Evropské burzy | NFLX | Palladium | Vývoj libry | Index cen domů | Ministr hospodářství | Mezinárodní dohody | Coinmarketcap | Dolar (NZD) | Vybírání zisků | Příležitost k nákupu | Ukončení obchodní války | Obchodování s cennými papíry | Cisco Systems | Prolomení rezistence | Jednoduchý klouzavý průměr | Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Theresa Mayová | Indický index | Vyšší výnosy | Sentix index | Zvýšení sazeb | Amp | Stimulační politika | Index USDIDX | SpaceX | Asijské indexy | Ekonomické ukazatele | Prodeje akcií | Rekordní prodeje | Currency traders | Kathy Lien | Transparentní | Války na Ukrajině | Americké ministerstvo práce | ETF fondy | Podnikatelské investice | Obchodní týden | EUR/CNY | Vývoj ceny ropy WTI | Guvernér BoE | Online prostředí | Invaze na Ukrajinu | Nakupovat akcie | IHS Markit | Základní sazby | Majetek | Vývoj na akciových trzích | Pohled do budoucnosti | Měnový fond | Allianz | Evropské měny | Financovat | IBM.US | Největší pohyby | BAC.US | Standard & Poor's | USD/SGD | Commodity | Automobil | Sentiment investorů | Blockchain | Akciová burza | Hlavní úrokové sazby | Báze indexu | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Silná rezistence | InstaForex | Zásoby ropy | Optimistický sentiment | P/E | Hlavní události tohoto týdne | Politická nejistota | Financial Action Task Force (FATF) | Situace na trzích | Saxo | Antimonopolní zákony | Janet Yellenová | Vanad | Nárůst zásob | CZK/EUR | Finanční problémy | Nákupy | United Airlines Holdings | Růst | Klouzavý průměr SMA | GlaxoSmithKline | Abbott Laboratories | Americký index | AFP | White & Case | Příležitosti | Itálie | Akcie a ETF | Snížit úrokové sazby | Výpadky | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Rizika finanční | IOT | HKD | Program kvantitativního uvolňování | 10leté vládní dluhopisy | Opatření centrálních bank | MiFID II | Cable | Chuck Schumer | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Dotace na elektromobily | Fundamentální analýza | BreakEven | World Economic Situation and Prospects | Tencent Holdings | Offshore jüan | Nový rekord | Objednávky | Německé firmy | Jednání FOMC | Nižší daně | Povzbuzení ekonomiky | Oblečení | Včerejší obchodování | Sentiment na trhu | Charles Schwab | Zásoby zlata | Jestřábí rétorika | Bilion | Palladiové akcie | Prognóza | Výnosová křivka | Nominální zisky | Americké prezidentské volby | Petr Král | Měnový pár USD/JPY | Krizové řízení | SEC (Securities and Exchange Commission) | Nálada investorů | Hodnota transakcí | Použití finanční páky | Akciové trhy v Číně | Gucci | Asset management | Ekonomické vyhlídky | Zásoby ropy v USA | Trh práce | Prezident Fedu | Změny cen | Úřad ONS | Swiss | Crypto | Výrobní inflace | Venezuela | Růstový impuls | US Bancorp | Dnešní seance | RBS | Růst cen akcií | Britská centrální banka | Německý ministr hospodářství | Currencies | Aktuální kurzy měn | Swapová křivka | Akciový trh v Číně | Polovodiče | Kongres | CBOE | SMA 100 | Futures trhy | Akvizice | Vakcína proti covidu-19 | UBS Wealth Management | Pochybnosti | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Fantasia Holdings Group | Near term | Soukromí zaměstnavatelé | Wolters Kluwer | Implikovaná volatilita | Měna euro | Hyundai | Polská NBP | Izrael | Portfolio management | Banka Morgan Stanley | Moody's | Ceny dluhopisů | Velká Británie | Intradenní obchodování | Úrokové sazby v USA | Pohyb kurzu | Evropské ekonomiky | Obrat trendu | Investovat do zlata | Technologické akcie | Vývoj peněžního agregátu M2 | Klíčové události | Ropný trh | Sodexo | Cena bitcoinu | Volatility | Nike | Blog | Ceny výrobců | Ministr energetiky | Long | Vývoj hlavní úrokové sazby | Nejvyšší soud | Chování | Trendová linie | Kontrakty | Hospodářské krize | Čínský HDP | Zpomalení ekonomiky | Floating | Evergrande | Nízká likvidita | Vysoké ocenění | Lira | Správci aktiv | Cenové změny | Bed Bath & Beyond (BBBY.US) | Intradenní analýza | Koruna | Geopolitická rizika | Federální vlády | Burzovní regulátoři | KRW | Fondy zaměřené na ESG | Energetická agentura IEA | Thyssenkrupp | AUD | Retail Investor | DJIA | Inflace v eurozóně | Investiční výhled | Barel ropy Brent | Caterpillar | Hang Seng China Enterprises | Nasdaq100 | Předpověď počasí | Index CHNComp | WKL | S&P500 | Nové sankce vůči Rusku | Expanzivní měnová politika | Nový zákon | Raketový útok | Opatření | Meziroční růst | EBay | Olympijské hry | Alphabet (Google) | Měnové stimuly | Vývoj 1leté úrokové míry | Roman Dvořák | Commodity Futures Trading Commission | Zvolení Donalda Trumpa | Tapering | Další růst | Investujte zodpovědně | Trh s dluhopisy | Oslabení eura | Vývoj kurzu | OIL.WTI | Baidu | Směnný kurz | Trh | Barel ropy | Sezónnost | JD.com (JD.US) | Ekonomické problémy Číny | Nákup jüanů | Ekonomický poradce | Registrace cenných papírů | Vývoj akciového indexu Hang Seng | Měny rozvíjejících se ekonomik | Geely Automobile Holdings Ltd | Pavel Kohout | Digitální aktiva | Zkušenost | Futures na Nasdaq 100 | VASP | Bankovní úvěry | MSCI | Americká nezaměstnanost | EMU | TradingView | Bank of America (BAC.US) | Australská centrální banka (RBA) | HKComp | Výnosové křivky | Počasí | Čínský realitní sektor | Šíření nemoci COVID-19 | Deficit obchodní bilance Spojených států | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Ruský prezident | Akontace | Bridgewater | Dollar Index | Open | Rating Evropské unie | CMC | Akcia | Daně z příjmů | Recese ve Spojených státech | Představitelé Fedu | Výsledky LVMH | Dodávky ropy | Rozdílové smlouvy | Kapitálový trh | Swapové body | Index | Vývoj zahájených bytů v Číně | Dlouhodobý růst | Studie | Budoucí cenové pohyby | Vice | Platidla | AUD/JPY | Zástupci USA | Cena stříbra | Akcie Digital Turbine | Evropské dividendové akcie | Bollingerova pásma | Sell | Zpomalení v Číně | Rezervní měny | MMF | Klesající trend | Vývoj ceny stříbra | Čínský akciový trh | Obchodování s Čínou | Parlamentní volby | Výrobní ceny | Směnný kurz jüanu | Zpřísnění měnové politiky | Zlaté rezervy | Řetězec restaurací | Eura | Čínský Evergrande | Komise | Nejistoty | Novozélandský dolar | Participace | LIBOR | Rovnováhy | Americká centrální banka | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Historické maximum | Tržní kapitalizace | Kapitál | Fungování | Ropa Brent | Jiří Rusnok | FinTech | Posílení | Index KOSPI | Devalvace | Česká ČNB | Jednání ECB | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Agentura Reuters | Drewry | Vývoj peněžního agregátu M2 v USA | Čínský sektor služeb | E-commerce | Podmínky na trhu | Althea Spinozzi | Společnosti | Dánská společnost | Rekordní ceny | Údaje o inflaci | Depreciace | Úvěrové krize | Futures na americké akciové indexy | Ministerstvo obchodu | Obrovské ztráty | Klimatické změny | Negativní dopad | Blue chip | G7 | Světové rezervní měny | Rada guvernérů | Hospodářský výsledek | NVDA.US | Spotřebitelský indikátor | S&P | Regulátoři | Letecká doprava | Mitsubishi UFJ Financial Group | Šéf centrální banky | Výhodně investovat | Zavedení digitální měny | Unie | LPR | Obchodování na finančních trzích | Důvěra investorů | Útlum domácí poptávky | Maloobchodní tržby | AlfaOmegaTrhov | Sázky | Vlna veder | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Sentiment na Wall Street | Akcie Evergrande | Čínský prezident | Kurz dolaru | Standard Chartered | Akciové indexy | Akcie Amazon | Výroba v Číně | Výrazné ztráty | Trading nastavení | Společnost Berkshire Hathaway | Christine Lagardeová | Shell | Komoditní index | Securities and Exchange Commission | Zasedání Světového ekonomického fóra | Ropné zásoby | Ekonomický kalendář | Instrukce | Bod zlomu | Soukromý sektor | Střadatelé | Obchodní investice | Futures na ropu WTI | Domácnosti | Ekonomické aktivity | Toyota Motor | Pevný kurz | Fannie Mae | Internal Revenue Service | Bankovky | Americké státní dluhopisy | Obchodování na Wall Street | GS.US | Obchodní napětí | Wall Street Journal | Ocel | Mary Dalyová | Swing | Boston Consulting Group (BCG) | Evropský orgán pro cenné papíry a trhy | Souhrn finančních trhů | IEA | Klíčové události tohoto týdne | Hang Seng Index | Akcie v roce 2020 | Hackerský útok | Vývoj zlata | IRS | Výhled globální poptávky po ropě | Reakce trhů | Akcie Volkswagen | Linie odporu | EUR/GBP | Asie | Pozornost trhu | Vývoj cen ropy | Růst cen zlata | Investice do AI | Frankfurtský DAX | Rekordní hodnoty | Leva | Měnový koš | Rostoucí HDP | Prodej dluhopisů | Deficit | Pandemie COVID | Propad akciového indexu Nikkei | Index CAC40 | Geely Automobile Holdings | B20 | BREAKING | Zařízení | Dlouhodobý vývoj ceny stříbra | Buy Stop | Ceny Bitcoinu | Invaze | Internet of Things (IoT) | Populární kryptoměna | Zpráva o inflaci | Technické analýzy | Vstupní signál | Řízení rizika | Krize eurozóny | Velké zisky | ABN AMRO Bank | Irská pojistka | Ceny domů | Trumpův projev | Budoucnost | Inflační index | EY ITEM | Cukr | Index amerického dolaru (DXY) | Vývoj pro akcie | Virus | Pokračující pokles | Nejnovější údaje | Kakao | ANZ Bank | Analytika | Saxo Capital Markets | Index Hang Seng | Týdenní makrokalendář | FX Empire | Íránský prezident | Charles Michel | UK100 | NYSE Euronext | Deeskalace napětí | Nové peníze | Regulace kryptoměn | OpenAI | Eskalace | Přehled o dění na světových burzách | NAFTA | Riziko bankrotů | Vlastní digitální měny | Minimální rezervy bank | Royal Dutch Shell | Altcoiny | BNP Paribas | Vývoj spotřebitelské inflace | Agentura Standard & Poor's | Česká koruna | G10 | TLTRO | Brokers | Hang Seng | Nord Stream 1 | Světové centrální banky | Margin | Twitter | Dolar (AUD) | Benzín | Star Bulk Carriers | Instacart | MIFID | Intervence na forexovém trhu | Forexové trhy | Akciový index | Růst akcií | VeChain | Íránský útok | Pozornost | Singapurská komise pro cenné papíry a investice | Polský zlotý | Fiskální politiky | Vývoj nákupů zlata centrálními bankami | Vývoj 1leté úrokové míry v Číně | Cena drahých kovů | Propad akciového indexu | Baker Hughes (BHI) | Krize v oblasti nemovitostí | Elektromobily | Závislost | Financial Conduct Authority | De-dolarizace | Úsilí | Solární energie | Americké úrokové sazby | Micron Technology | Meziroční míra inflace | Flexibilita | Range | Ekonomické fórum v Davosu | Akcie na Wall Street | Bohatství | Stratégové | Ifo | Zásoby komodity | Offshore | Zpráva z amerického trhu práce | Energetický sektor | People's Bank of China | ATR | Pokračování války | Conference Board | Futures kontrakty | Čínská centrální banka (PBOC) | RRR | Konkurenceschopnost Číny | Vývoj ceny akcie Country Garden | Náklady | Úvěrové podmínky | Oblasti rezistence | Cena ropy dnes | IBEX | Ekonomika aktuálně | Occidental | Účetní závěrky | Index nákupních manažerů | Kaisa Group | Index S&P/ASX 200 | Hongkongská komise pro cenné papíry a futures | EURGBP | Index PMI | Ripple | Americká měna | Regulační omezení | Statistický úřad | Hapag | Webináře | Coinbase | Pokles jüanu | Analytik TopForex | Salvador | Očekávaná data | Bitcoin | Mitsubishi | Ceny výrobců v USA | Nio | Poptávka | Kov | Úrokové sazby centrálních bank | Druhá největší ekonomika světa | Balance | Řetězec | Zisk společnosti | Ceny zemního plynu | Měny rozvíjejících se zemí | Shanghai Composite | Cla na dovoz | Šíření viru | Akcie Apple | Krátkodobý sentiment | AAL | Zboží dlouhodobé spotřeby | Společnosti v České republice | Lepší výnosy | Forex market | Nissan Motor | Vysoké inflace | Kurzy USD | Nákup akcií | Růst výnosů dluhopisů | Snižování úrokových sazeb | Zásoby plynu v USA | Nestabilní situace | Nárůst výnosů | Nový týden | Odpor | Research | Data o inflaci | Vakcína proti koronaviru | JPMorgan Chase | Závazek | Stahování akcií | Klesající trendová linie | Množství peněz | Video | Cena palladia | Uzavření trhů | Ministr zahraničí | Přístup k riziku | Akcie technologických firem | Futures na Nasdaq | Slušný zisk | Expanze elektromobilů | Vývoj ceny zlata v USD | Marketingová komunikace | Fundamentální analýza kryptoměn | Čínské devizové rezervy | Očekávání trhu | Technologický vývoj | Státní banky | Ole Hansen | Nastavení měnové politiky | Tovární objednávky | Obchodovat | Německý index DAX | Americké indexy | Historická minima | Největší ekonomika | Obchodníci | Americká Komise pro cenné papíry | FB Libra | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | Nákupy státních dluhopisů | Norsko | Finance | Korporátní dluhopisy | Ochrana investorů | Padající nůž | Dluhopisy | Indikátor | Důvěra v ekonomiku | Pandemie nemoci | Riziko pro dodávky | Platformy | Devizový obchodní systém | Equity | Prezident Donald Trump | Vliv na DeFi | Index DXY | PMI index v dubnu | Pár EUR/USD | Vliv na stablecoiny | Analytici | Čistý zisk | Dividendový výnos | Aukce | Boston Consulting | Cenový graf | Čínský prezident Si Ťin-pching | Problémy | Politická krize ve Francii | Speciální dluhopisy | Zvýšení dovozního cla | Posílení rezerv | Bank of New York Mellon | Stres | Luxusní skupina | Inflace cen | Stříbro | Struktura řízení | Japonský index | Hlavní index Hang Seng | Finanční instituce | Čínský bankovní systém | Internet of Things | Futures trading | Prostor pro další růst | FRED | ANZ | Kanadský dolar | USA a Čína | Pokles cen | Technický pohled | Ropa | Appreciation | Renáta Kellnerová s rodinou | Monetární politika | Certifikáty | State Street | Poskytování úvěrů | Short squeeze | ETF | BH Securities | Historický vývoj ceny zlata v USD | Konsenzus trhu | Deutsche Bank | Zpomalení hospodářského růstu | Čínský jüan kurz | Globální akciový index | Commodity futures trading | Klouzavý průměr | Litecoin | PMI index | Zvýšení likvidity | Firma | Poptávka po zlatě | Iniciativa | Komerční banka | SWIFT | Vývoj ceny akcie Country Garden Holdings | EUR USD | Pokles nezaměstnanosti | Shengjing Bank | Zasedání Bank of England | Short pozice | Barclays | Janet Yellen | Kurz domácí měny | Obchodování s komoditními futures | Bloomberg Financial LP | Regulace trhů | Dostatečné cash-flow | Průzkum mezi zaměstnanci | WeCHat | Majors | Globální finanční krize | Současné ceny | Čínské akciové trhy | West Texas Intermediate (WTI) | Fiat měny | Největší investoři | CFTC (Commodity Futures Trading Commission) | AXA | Důležité aspekty politických a regulačních změn | Globální příjmy | Česká národní banka (ČNB) | Obchodování s jüanem | Makroekonomická data | MetLife | Shanghai CSI 300 | Ceny benzínu | Joe Biden | Platforma | Spojené státy americké | Rostoucí ceny komodit | Samsung | Bloomberg Commodity Index | Indexy PMI | UBS | Exponenciální klouzavý průměr | Zpomalení inflace | Ekonomové | Strategie pro zlato | BitLicence | Pozitivní komentáře | Bitcoiny | Prohlášení | Bank of Canada | Currency market | Akcie Country Garden | USA | Globální inflace | Držení short pozice | 3М | Důležitý support | Spojené státy | NZDUSD | Post-covidové oživení v Číně | Potenciál dalšího růstu | Obchodování s Bitcoiny | Fondy ETF | Zpomalení světové ekonomiky | Underweight | BIS | Povinné minimální rezervy bank | Evropští ministři | Ex-dividend | Růst HDP | Pandemie | Zombifikace | Propad měn | Kurz renminbi | HDP (Hrubý domácí produkt) | Národní bezpečnost | Nálada na trhu | Alipay | Jak obchodovat | Úrokové sazby | Kurz libry | Akciový index DAX | Fixing | Šíření nemoci | Index amerického dolaru (USDIDX) | Zvyšování úrokových sazeb | Conseq Investment Management | Sázka | Odkup akcií | Ropné dodávky | Světové trhy | Konsolidace | Gilead Sciences | Japonská ekonomika | Helicopter money | Změna klimatu | Fáze obchodní dohody | Intervence centrální banky | Vývoj francouzského akciového indexu | Summit EU | Kurz USD | Tržní pohyb | Forex Factory | Investiční období | Historický vývoj ceny zlata | IBM (IBM.US) | Dnešní ekonomický kalendář | Zisky dolaru | Boeing | Koš hlavních světových měn | Japonský Nikkei 225 | Otevření ekonomiky | Zimní olympijské hry | Kurz dolarů | Burze | PPF | Trade Brokers | Historie | ASML Holding NV | Výrobní aktivita | Vývoj | Regulátoři finančního trhu | Výnosy amerických státních dluhopisů | Dnešní údaje | Výnosy | World Economic Situation | Americké burzy | Michal Brožka | Trading | Obchodní dohody | Čína měna | Silnější americký dolar | JBC Energy | Euro posiluje | Nesoulad | Christopher Dembik | Polský zlotý (PLN) | Úroková sazba | Index ASX | Ruské ropné exporty | Mining | Dluhová krize | Dnešní kurz | BHS Timur Barotov | AUD/NZD | Situace na akciovém trhu | Zasedání Rady guvernérů | Technologický index | Blue chip akcie | Ministři energetiky | Americké 10leté vládní dluhopisy | Člen bankovní rady | Očekávání zisku | Investiční poradenství | Býčí divergence | FxPro | Podpůrná opatření | Agentura Fitch | Rizikové averze | Konkurenceschopnost | Výdaje | Nejlepší internetové akcie | Jak fungují změny politik | Ceny drahých kovů | Facebook | Americké akcie | CFT | Pokles cen nemovitostí | Akciový stratég | Washington Post | Kanadský statistický úřad | Pracovní den | Nákupy centrálních bank | Akcie Applu | BRICS | Financování vlády | Zdravotní pandemie | Investice do nemovitostí | Vítězství Donalda Trumpa | Místní centrální banka | Obchodní příležitosti | Chinese Estates Holdings | Durace | Vliv na ekonomiku | Volatilní | Měny zemí G-10 | Kdo to řídí | Riziko ztráty | Geely Automobile | EUR/USD | Členové kartelu OPEC | Severomořská ropa Brent | Expirace opcí | Šíření nákazy | Ocelárny | ARM Holdings | FX Analyst | BNY Mellon | Varování | OSN | Intervence | Poptávka po oceli | Trh s kryptoměnami | Dnešní zprávy | LEN | Financial Action Task Force | Abdalazíz bin Salmán | KYC | Normalizace měnové politiky | Podnikání na kapitálovém trhu | BTCChina | Spotřebitelská důvěra | Sanofi | Pokles cen energií | Indikátor Stochastic | Další vývoj | West Texas Intermediate | Makroekonomické strategie | HL.US | Recese v USA | Zastavení války | Recesia | Měnové politiky | Daňové implikace | G20 | Overnight | Finanční služby | Snížení úroků | Odvětví | USD za tunu | Reakce zlata | Investiční doporučení | CSI 300 | S&P/ASX 200 | Index MSCI Emerging Markets | Finanční domy | Akcie v Číně | Ceny nemovitostí | Čínské továrny | Předseda Evropské rady | Zahraniční fondy | Belgie | Fiskální politika | Manufacturing | Pád bitcoinu | Likvidita na trhu | Rozhodnutí o sazbách | Ztráty eura | LVMH | Měnový výbor | Koronavirus | SZSE | Dedolarizace | Sandboxy | Spojené státy a Čína | Hennessy | Čistá úroková marže | Hecla Mining (HL.US) | Invesco Physical Gold ETC | Italský premiér | Sympozium v Jackson Hole | Platina | Ekonomická situace | Odhad HDP | Poradce Bílého domu | Index Russell | Euro Stoxx 600 | Slabý jüan | Růstový potenciál | Stephen Poloz | Dna | FOMO | Hongkongský index Hang Seng | Smart kontrakty | Americký ministr obchodu | Ceny akcie | Centrální bankéři | CNY | Trh se zlatem | KOSPI | Společnost Starbucks | Index Topix | Japonský ministr financí | Index FTSE 100 | Jak se stát lepším investorem | Small caps | Dluhopis | London Bullion Market Association | Vývoj francouzského akciového indexu CAC 40 | Obchodní jednání | Sektor služeb | Digital Turbine | FCA | Británie | Růst poptávky po ropě | JD | Čínské indexy | Rolování kontraktů | Vítězství | Pokles rizika | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Obchody s cennými papíry | Vzdělávací materiály | Národní banka | Hypoteční sazby | Riziko deflace | Heatmap | Republikánští senátoři | Nejsilnější růst | Akcie těžařských společností | Odliv kapitálu | Historické souvislosti | Jurisdikce | Christopher Waller | RDSA | Pakt stability | Klíčová rizika | Žádosti o podporu v USA | Umělá inteligence | Miliardy dolarů | Výkonnost společností | ADP | AI | Krátkodobá rezistence | Druhá vlna pandemie | Společnost LVMH | Daimler | Ruské akcie | Maersk | Futures na americké indexy | Měnové manipulace | Chanel | Cena dolaru | Super Micro Computers | Dostatečný výnos | Decline | Il Sole 24 | Vládní výdaje | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Spotový VIX | Post-covidové oživení | IMF | Prezidentské volby | Světové měny | Cenové pohyby | Světová finanční krize | Miliardy korun | Světový obchod | Hike | Bankovní systém | Eskalace na Blízkém východě | Tudor | Kraken | Růst mezd | Prezident ECB | Futures na indexy | Dovozní clo | Intradenní strategie | Zemědělství | Pokles úmrtí | Luis De Guindos | Růst cen nemovitostí | Překážky | Aktuální očekávání | Ford Motor | Nákupy dluhopisů | Společnost Nvidia | Sazby | Manažeři | Inflace v České republice | GBP/EUR | Hlavní ekonom | Lufthansa | Zpomalení německé ekonomiky | PMI ve výrobě | Peter Navarro | Růst průmyslové výroby | Patria | Americký index S&P 500 | Komise v přenesené pravomoci | Cena GOLD | Vývoj akciového indexu | Zprávy o trhu | Obchodování s dluhopisy | Vývoj čistých nákupů zlata | Úrok | Spotová volatilita | Investovat | Hlavní kryptoměny | Komoditní | Rekordní maxima | Cena severomořské ropy Brent | Finanční výsledky společnosti | Steven Mnuchin | Úvěrový program | Cena stříbra dnes | Agentura Moody's | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Snížení úrokových sazeb v USA | Nálada německých spotřebitelů | Olympijské hry 2022 v Pekingu | Hotovost | Výhled poptávky po ropě | Průmyslové objednávky | Investiční fondy | Regulátor | Čtvrtletní výsledky společnosti | Čeští centrální bankéři | Obchodní dohoda | Zneužívání finančních služeb | Průzkum | Financial Crimes Enforcement Network | Edward Moya | Firmy | Mezinárodní vztahy | Medvědí divergence | Zvýšení mezd | Vlivné skupiny | Seth Klarman | Budoucí vývoj | Stratég Saxo Bank | Počet potvrzených případů | Odliv peněz | Index výrobních cen | Panika | Zajištění | Averze k riziku | Nezávislost centrální banky | Životní náklady | Cena ropy brent | Práce z domova | Vývoj amerického dolarového indexu | Vyšší ceny | Partnerství | Zlatý standard | Euro dnes | Premiér Justin Trudeau | Dovoz oceli | Aramco | Money management | Hromadění zlata | Zasedání Bank of Canada | Bitcoin (BTC) | Ekonomické podmínky | Kroky centrálních bank | Povětrnostní podmínky | Růst cen komodit | Repo sazby | Indexy v Číně | Investice do platiny | Ceny kovů | Oslabení měny | Inflace ve Velké Británii | Omezení investic | Představitelé americké centrální banky | První fáze | Odhad růstu HDP | Výsledky společnosti | Brokerské společnosti | Markets Analyst | Investování | Fed | Obchodní bilance Číny | Institucionální investor | Nonfarm Payrolls | Euroskupina | M2 | Stát New York | Index spotřebitelské důvěry | Americká ministryně financí | Dnešní fundamenty | NASDAQ 100 | Vyšetřování | Discount Rate | Forwardy | Rozpočtový deficit | Boris Johnson | Účastníci trhu | Světové ekonomické fórum | Pokračující růst | Ratingová agentura Fitch | Justin Trudeau | Poradenské společnosti | Ochlazení zahraniční poptávky | Zadluženost | Si Ťin-pching | Trhy | Síla americké ekonomiky | Trade | Společnost BlackRock | Paypal Holdings | Akcie společnosti Nvidia | Emerging markets | Walmart | Hongkongský Hang Seng | Eleanor Creagh | Kybernetická bezpečnost | Georgia | APPS | Japonská agentura pro finanční služby | Měnové indexy | FTSE | Vývoj USD | Problémy Číny | Mark Zuckerberg | Sektor kryptoměn | Regulace a dohled | IPO Facebooku | Měnové trhy | Australský S&P/ASX | Analytici Morgan Stanley | Přehled o dění | Oscilátor | Pokračování rally | AML | Online obchodování a investice | Rizika | Americký dolar vůči japonskému jenu | Průmyslová výroba v Japonsku | Nižší kurz | Varování před riziky | Eurozóna | Portugalsko | Horší data | Čínská PBoC | Commitment of Traders | Fond | Pinpoint Asset Management | Riziková prémie | Eskalace obchodní války | ISM | Horší výkonnost | Úrokové diferenciály | Restrukturalizace | Indexy pohyb | Novozélandský dolar (NZD) | Globální trhy | Boj proti praní špinavých peněz | Obchodujeme | Důležitá rezistence | Tchaj-pej | Fitch | Pšenice | Japonský index Nikkei 225 | Úrokové sazby v Číně | Nezaměstnanost v Austrálii | Sociální trading | Úspory | Předvolební průzkumy | Rate Hike | JD.com | Burzovní seance | Načasování trendu | Konec fiat měn | Oslabení čínské měny | Futures na ropu | Měnový swap | Akcie 2020 | Dánsko | Velcí hráči | MIB | The Times | Společnost TC Energy | Japonský Nikkei | Úvěrový rating | Hecla Mining | Vývoj měnového páru USD/CAD | Otevírání ekonomiky | Energetické společnosti | Verizon Communications | Ministr obchodu | xStation 5 | Představitelé centrální banky | Zasedání centrální banky | Vysoké ceny | Tržní aktuality | Lidstvo | Společnost JPMorgan | Obnovení růstu | Investment Banking | Riziková aktiva | Country Garden | Britský FTSE | Růst ekonomiky | Stagflace | Renminbi | Ředitelka | Obchodní překážky | Klíčové faktory | Aktivita v sektoru služeb | Vývoj hlavní čínské 1leté úrokové míry | UnitedHealth | Blockchainy | Čínské státní banky | TradingEconomics | STMicroelectronics | Čínské burzy | Patria Plus | UBI | Prudential Financial | Žádosti o podporu | Výsledky hospodaření | Michal Lukáč | Ministerstvo financí | Bilance | Americké akciové indexy | Cena kávy | Citrix | Ondřej Hartman | Holubice | Volby v Německu | Hodnota dluhopisu | Vladimir Putin | Tesla | Platinové akcie | ONE | Ethereum (ETH) | Regulační orgány | Low | Britská premiérka | Li Auto | Stabilita | Španělsko | Vývoj měnových párů | XTB Research | Regulační změny | Index akciové burzy v Aténách | Vývoj technologií | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Vývoj měnového páru USD/CNY | Dominance bitcoinu | Globální ekonomický růst | RBNZ | Forexový trh | Americké trhy | Cla na zboží | Inflace v USA | Komodity | Společenské změny | USDCHF | GS | Druhá vlna | Mzdy | MSCI Emerging Markets | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Zlepšení nálady | Ekonomický plán | Přeprodané podmínky | General Motors | CAD | Index burzy v Šanghaji | Odhady analytiků | Intervence na devizovém trhu | Ceny zemního plynu v USA | Růst ekonomiky eurozóny | Investors | Kurz britské libry | Sentiment trhu | Situace na finačních trzích | Rebalancování indexů | Shares | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Rozjednané prodeje domů | Deeskalace | Peněžní trh | Včerejší seance | Americká ropa WTI | Banka Goldman Sachs | Na burze | Významný dopad | Akcionáři | Analytička | Společnost | Ruský rubl | Tisková konference ECB | François Villeroy de Galhau | Zpřísňování měnové politiky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Fórum v Davosu | Evropské trhy | Obchodování na trzích | Meziroční růst HDP | FAANG | Hospodaření | Čínský devizový obchodní systém | Zahraniční obchod | Signál na akcie | Ztráta | Wells Fargo | Bankrot neefektivních firem | Riksbank | Severomořská ropa | Dluhové krize | Dominance Bitcoinu | USDIDX | Psychická odolnost | Institucionální investoři | Obchodování na měnovém trhu | FXstreet | Conseq | Maďarská centrální banka | Akcie Digital Turbine (APPS) | EBITDA | Reporty | Finanční podmínky | Výkyvy na finančních trzích | Onshore renminbi (CNY) | Projevy centrálních bankéřů | Nabídka ropy | Šanghajský akciový index | Reserve Bank of New Zealand | Regulační rizika | Fundamentální pozadí | Nálada na globálních trzích | Kukuřice | Obchod | Inflace v Austrálii | Snížení nákupu aktiv | Konsensus trhu | Investoři a obchodníci | Pips | Prodeje existujících domů | Tripadvisor | Tomáš Raputa | Výrobní náklady | Obchodní rozhodnutí | Obchodní přebytek | Tradeři | Ceny ropy Brent | Francouzský index | Velkoobchodní tržby | Volkswagen | Hospodářské politiky | Krize v sektoru nemovitostí | MSCI All Country World | AUD/USD | Index relativní síly | Oživení globální ekonomiky | OTC | Hongkongské akcie | Vývoj na trhu | Bezpečná aktiva | EK | Celkové ztráty | Riziko | Jak vydělat | Analytik | Emise | MAM | Klesající ceny | Ant | Spotové ceny | ATH | Právo | Benchmarky | FIAT | JPY | Volatilita akciových trhů | Credit Suisse | Zasedání ČNB | FT | Adidas | Rollover | Citi | Pivot | Pokles výnosů | Starlink | Binance | Ekosystém | Casino | Yahoo Finance | RSI | Bank of America | Cenový strop | Semináře | Obchodování s futures | Transakce | Údaje o HDP | Šok | Evropské obchodování | Finanční trh | Zvýšené volatility | CashFlow | Turecká lira | Portfolio | Nástroj | United Airlines | GBP | Ernst & Young | Nadšení | NATO | Buffett | Plyn | Mali | Pokles cen ropy | Čínský růst | Německá ekonomika | Čína | Capital | Pokles akcií | Mineři | Know-how | Risk | Inovace | STAR | WP | BMO | US akcie | CZK/USD | Pocity | Investiční podmínky | USD/CNY | Ceny | ETH | Spotový kurz | Kaisa | Financování | Dynamický růst | Recese | Pokles | Virtuální měny | Potenciální rizika | Kompozitní index | Deutsche Börse | Realitní trh | Německý ZEW index | FTSE 100 | Mírná korekce | Realitní společnosti | COT report | Ben Bernanke | Války | Impuls | Ukrajina | Analýza a prognóza | Čínské měny | Zemědělské komodity | Raiffeisenbank | Bundesbank | Obchodní platformy | Společnosti Netflix | Fúze a akvizice | Trh nemovitostí | Boston Consulting Group | Centrální banka | BBC | FXCM | Předpovědi | Predikce | Kryptoaktiva | Doporučení k obchodování | Akcie na burze | Největší světová ekonomika | ASML | WTI | Prosus | Berkshire | Algorand | Zápis z posledního zasedání | Silný americký dolar | Stavební povolení | ČNB Jiří Rusnok | Restriktivní opatření | Malajsie | Globální index | SMA | Yahoo | Praxe | Největší ekonomika světa | Demand | Biliony | Divergence | Mizuho | Cla na čínské zboží | Fresenius Medical | Evropské centrální banky | Forexový trader | MACD | Komuniké | EUR/JPY | CFTC | Libra | Odborníci | Cena severomořské ropy | Obchodní operace | Dopad na trhy | Průmyslový sektor | Zákonodárci | Aussie | Norges Bank | USD/EUR | E.ON | Sentix | Slábnoucí dolar | Vývoj na finančních trzích | Webinář | Výsledek voleb | Klima | Manipulace s trhem | Stratég | Dobrá data | Tržní výhled | Long signál | Současná cena | Stablecoiny | Instituce | Erste Bank | SXXP | USDCAD | Sartorius | Anomálie | Opatření v Číně | Accor | Morgan Stanley | EURHUF | Prezident Vladimir Putin | Ceny zlata | Plodiny | Commerzbank | Náklady na financování | Výnosy z investic | Odborová organizace | Worldometers | Stop-Lossy | Výnos | Powellovy komentáře | Výnosy z dluhopisů | Patrik Urban | Bankovní krize | Zasedání RBA | Pokles ekonomiky | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | X-Trade Brokers | Čínští výrobci | Insider | ESG | Index DOW | Producenti ropy | Robert Holzmann | Trhy dnes | ČEZ | Frank | Počet nakažených | Patria Forex | Index Nasdaq | INR | CFD | Benchmark | Zpětný odkup akcií | Algoritmy | Pár USD/CAD | Prostor pro růst | CEO | Defi | 256/2004 | US30 | Specialista na online obchodování | Rozhovor | Nové sankce | Růst podnikatelské aktivity | Slabší kurz | Trhy v Číně | Australský dolar (AUD) | Austrálie | Minulá výkonnost | Summit G20 | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Vývoj měnového páru EUR/USD | Měnové krize | Eni | Historická maxima | Posílení koruny | Rozhodnutí FOMC | Miliardy USD | Dluhopisový index | Tržní riziko | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Úspěšný trader | Rostoucí ceny energií | Forex trader | Švýcarské banky | Ceny akcií | Ceny energií | FTX | Ahold Delhaize | Barometr | Zboží z Číny | Cena akcií | Utažení měnové politiky | Energetická krize | Index CAC 40 | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | ASX | Vzácné kovy | Bezpečné přístavy | Inflační cíl | Vrcholoví manažeři | Ryanair | Obchodní analýza | VIX | CrowdStrike | Mezibankovní | Výběr zisků | MarketWatch | Nejlepší palladiové akcie | BOSSA | Sója | Malta | Euforie | Írán | Největší světové ekonomiky | Rychlý růst cen | EPS | Biliony dolarů | Jestřábí postoj | Den prezidentů | Očekávané Earnings | Makroekonomický výhled | Údaje o průmyslové výrobě | Obchodní deník | Čínské zboží | Křiž smrti | Dlouhodobý výhled | Káva | Bez rizika | Odvětví kryptoměn | FRA | Akciové trhy v USA | Change | Tržní hodnota | Slabý ekonomický růst | BTCUSD | Akcie společnosti Tesla | Funkční období | Ant Group | AT&T | Zisk | Globální krize | Total | Futures na zlato | Commission | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | American Airlines Group | World Gold Council | Overweight | EURUSD | Fóra | FedEx | Pokles kurzu | Nord Stream 2 | Swapy | Makléři | Rizikové měny | Shenzhen Composite | CBO | Finanční ředitel | JAP225 | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Zahraniční investoři | The Guardian | Vklady | Obchodování | Býčí sentiment | Vzdělání | Posílení dolaru | Larry Kudlow | Úroky | Sell Stop | PetroChina | Prezident | Eurostat | Akciový index S&P 500 | Rekordní minima | Ropovod | Růst inflace | Sensex | Pokles hodnoty | Raytheon | Obavy trhu | Cena mědi | Anglo American | Stellantis | Easing | Jednotná evropská měna | TRY | Shortovat | Prémie | Expanzivní politika | Colt CZ | Performance | TradingFloor.com | Poptávka po pohonných hmotách | Státní rozpočet | Evropa | WGC | Měna | S&P Global | TOPIX | Management | Citrix Systems Inc | Nasdaq | Trump | SaxoBank | Zprávy | Čínské trhy | Ceny ropy | Zprávy z trhů | Bailout | Miliony dolarů | Ekonomické cykly | Kupující | Finanční výsledky | Francie | Předpověď | Cena akcií společnosti | L'Oréal | Index cen průmyslových výrobců | Trigger | Údaje | Hlavní měny | Údaje o obchodu | Dluhopisy a zlato | Dodávky plynu | Technologické společnosti | Michelle Bowmanová | Automobilky | Forwardové sazby | Pojišťovny | Nejlepší akcie | Internetové akcie | List Financial Times | Eurodolar | Zájem o bitcoin | Kontext | Biden | Růst zlata | PYPL | Finanční krize | Financial Conduct Authority (FCA) | FXstreet.cz | Obchody | Britská měna | Běžný účet | SGD | Drahý kov | ex | Snížení daní | Jakub Matis | Technologické firmy | Klesající tendence | Index CPI | xStation5 | IronFX | Obchodní konflikt | Digitální euro | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Deutsche Telekom | Omezení COVID | Japonský HDP | Podpory ekonomiky | Futures kontrakty na ropu | Roční maximum | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Portfólia | Haruhiko Kuroda | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zemní plyn | Historické rekordy | Velmoci | Zasedání americké centrální banky | Index IBEX | Marže | Americké sankce | JPMorgan Chase & Co | Směřování | Arbitráž | ConocoPhillips | Visa | Panické výprodeje | Nový koronavirus | Bollinger Bands | Inflace v říjnu | X-Trade | Grafy | BBBY | Large Cap | Aktivum | TopForex | Bid | Japonská centrální banka | Společnost XTB | CARA | Merrill Lynch | GMT | Situace | Mario Draghi | Dolarový index (USDIDX) | PHIA | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Index Russell 2000 | Finanční systém | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Tradingové webináře zdarma | Šokující předpovědi Saxo | Konsensus | Dluhy | Verbální intervence | Euro STOXX | NATGAS | Vrcholy | Prodej aut | Velký problém | Býčí trh | FOREX | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Signály | Inflace v ČR | Sazby beze změny | Psychologie | Guvernér | Trader | Expirace | Americké akciové trhy | Dividenda | Nakupovat zlato | Peking | GfK | New York Times | Resistance | Ranní komentář | Aliance | Výrobní aktivity | Pokles zásob | Index relativní síly (RSI) | Hospodářské noviny | Spready | HDP | Měnové kurzy | Hlava a ramena | Asset alokace | Devizový trh | Načasování | Hospodářské vyhlídky | Protekcionismus | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Index Nikkei 225 | Čínské vlády | Vrcholní představitelé | Dolar | Asie a Tichomoří | Euro | Yield | Klid | Investování je rizikové | Josh Gilbert | LME | Výnosy státních dluhopisů | JP Morgan | Zpomalení růstu | Ohlédnutí | Zdanění | Čínská měna | Etoro | Westpac | Temu | Ropa roste | Politici | USD/CAD | Rizikové prémie | Hlavní americké indexy | Obchodní bilance | Celý svět | Meziroční růst spotřebitelských cen | Zadlužení Německa | Vyšší inflace | Brazílie | Air Liquide | Index DJIA | NOAA | Výprodej | Měnové páry | Ekonomické zprávy | Členové OPEC | Přírodní katastrofy | Zemědělské produkty | AAPL | Microchip Technology | Vstupní signály | Míra inflace v eurozóně | JPMorgan | Salmán | AMZN | Akumulace | FX trh | Obchodní systémy | EUR/CHF | Westpac Banking | Přijetí kryptoměn | Realitní sektor | Domácí měny | ČTK | Lehman Brothers | Novinky | Nvidia Corporation | KPMG | Session | Pozitivní výhled | Odhad letošního růstu | FX Street | Investiční tipy | Jamie Dimon | Katastrofy | Infineon | Navýšení kapitálu | Retail | Hyundai Motor | Stimuly | Světové indexy | Guvernér ČNB | Ztráty | Volební vítězství | Dekarbonizace | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Americký ISM | Regulační rámec | Brazilský real | VIAC | Alokace aktiv | Michele Bullock | Investoři na akciovém trhu | Obchodní nastavení | Crédit Agricole | Dnešní události | Abbott | BBB | Americké firmy | Spojené arabské emiráty | Technický výhled | Recese americké ekonomiky | Index čínských akcií | Úvěr | Japonský jen | Meziroční inflace | Index amerického dolaru | Klesající inflace | Nakupovat | FOMC | US dolar | European Central Bank | NIFTY | Akcie | Medvědí trend | Currency | Norská koruna | Grexit | Cílová cena | Obchodování na devizových trzích | Měnové podmínky | Kupci | Nižší úrokové sazby | MSCI China | Největší ekonomiky | Čínské podniky | Nákup aktiv | Nový Zéland | Ekonomický cyklus | Société Générale | Návratnost | Rates | John Hardy | Vzestupný trend | Výhody | Železná ruda | Pražská burza | Target | Základní úroková sazba | Urbanizace | Očkování | Podniky | Tether | Index spotřebitelských cen | City | Ropné měny | Institut ZEW | Downgrade | AbbVie | Demografické trendy | Osobní příjem | Hospodářské výsledky společnosti | Zrychlení růstu | Asijské seance | Louis Vuitton | Koš | Cardano | Vývoj ropy | AAA | Energetická agentura | Jakub Kraľovanský | SPOT | DNB | ONS | Vývoj ceny | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | Wealth Management | Dodavatelské řetězce | Domácí akcie | SPD | BBVA | Ekonomické nejistoty | Index cen | Světová ekonomika | Převis | ADP report | Podpora ekonomiky | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | PEPP | Globální ekonomika | USDJPY | Index VIX | Rekordní maximum | Price Action | Flash Crash | Bankovní společnost | Vývoj ekonomiky | Index PPI | Prostor k růstu | Napětí na Blízkém východě | Globální indexy | Technologie | Kryštof Míšek | Mezinárodní kontext | Vlastní kryptoměny | Emmanuel Macron | Společnost Apple | Rystad Energy | Pokles úroků | Prognózy | Maloobchodníci | Globální recese | Akciové výnosy | Kurz | SBUX | Druhá největší ekonomika | Daně | DNO | Výběry | Ministři | Dnešní zpráva | Tichomoří | DXY | Commonwealth Bank | Makrokalendář | Růst zisků | Globální růst | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Barack Obama | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | Dnes na trzích | Růstový trend | Intermediate | Ekonomika Číny | Měnová politika Fedu | Pokladniční poukázky | Japonské akcie | Rekord | Světové ekonomiky | NVDA | Výsledky | Míra inflace | BHS | Vývoj zahájených bytů | Údaj o HDP | Nasdaq-100 (US100) | Biogen | Silnější dolar | Rychlý růst | S&P 500 a Nasdaq | Ekonomické fórum | Michal Stupavský, CFA | Galapagos | Bankovní rada | Uber Technologies | ByteDance | Peněžní zásoba | Bear | Investice | CBDC | Covestro | Evropské banky | Čínský index | Microsoft | Business | Pro investory | Fidelity | Objem úvěrů | Návrh zákona | Traders | Markets in Financial Instruments Directive | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Zdravotnictví | Long signál na akcie | Zpětné odkupy | Obchodování v Asii | Joseph Stiglitz | Rally | Investujte | Konkurence | Světová rada pro zlato (WGC) | Přeshraniční platby | Kapitalizace | Švédská koruna | Komoditní stratég | Zájmové skupiny | Komunikace | Kazuo Ueda | BYD | SeekingAlpha | Oživení ekonomiky | COPPER | Americké futures | Indie | Bod | Obchodování na akciových trzích | Vnímání | Známý investor | Indicators | Fitch Ratings | Ekonomika eurozóny | Myšlenka | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Růst ceny zlata | CFDs | ESM | Makrodata | Obchodování měn | GBTC | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Údaje z Číny | Zisky | ECOFIN | Investiční stratég | Makroekonomický vývoj | tradingeconomics.com | Delta | Akcie těžařů | Regulace | Zaměstnanci | Deriváty | Šéf Fedu | Diverzifikovat | Cyrrus | Dluhopisové trhy | Fondy | Johnson & Johnson | Německý akciový index DAX | USD za barel | Kurz eura | Vývoj ceny akcie | Akcie roku 2020 | SAP | Walt Disney | Hospodářství | Timur Barotov | MSFT | Ministerstvo dopravy | Důvěra | Pád akcií | Risk Off | Měny G10 | WHO | GBPCHF | Vítězství republikánů | Čistý příjem | Krátkodobé výnosy | Oslabení dolaru | Situace v Číně | CAC 40 | Americký akciový trh | Alokace investičních portfolií | Russell 2000 | Ukazatel | Prodej EUR | Shanghai Composite Index | Index MSCI | Korporátní zprávy | Slabší dolar | Amgen | Exotické měny | Zpráva o trhu práce | Marika Čupa | Měny | Profitovat | Návratnost investic | Dollar | AUDJPY | DE30 | Nezaměstnanosti v Německu | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | BOOST | Politická stabilita | UST | Optimismus na trhu | CSI300 | Trh s ropou | YouGov | Ekonomický institut | Export | UNA | Prezident Putin | Lightning Network | Rusko | Další drahé kovy | Poradce | Vývoj ceny ropy | Signál | Kering | Komise pro cenné papíry (SEC) | WASDE | Vanadiové akcie | Nové žádosti o podporu | Kanadský premiér | Burzovní rozcvička | Unicredit | GBPUSD | Odkupy akcií | Postoj investorů | Partneři | Geely | Obchodování s kryptoměnami | Futures na americké akcie | Real Estate | Geopolitická nejistota | Nejlepší investice | Firma McDonald's | Čtvrtletní výsledky | Allergan | Zmírnění rizik | Mark Carney | Objem nákupů | Zvýšení úroků | Burzy v USA | Euronext | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Výrobci elektromobilů | Leverage | 1 milion | Pro tradery | Federální rezervní systém (FED) | HSCEI | Nemovitostní trh | Stock Exchange | Inflace v Číně | Neúspěch | Poptávka centrálních bank | Britská vláda | Negativní sentiment | Jižní Korea | BaFin | Média | Globální akciové trhy | Valuace | Výsledková sezóna | Kontrakty na ropu | DAX30 | Australská ekonomika | Výhled Číny | Lednový efekt | Air | Rozšíření | Paládium | BABA | Skupiny PPF | Nejlepší blue chip akcie | Shrnutí obchodování | AEX | Ruský prezident Vladimir Putin | Plány | Nižší poptávka | Smíšené výsledky | Toyota | Fixní kurz | Administrativa | Ropa dnes | COVID-19 | USD/oz | Béžová kniha | ATVI | Cena ropy WTI | WIG20 | NFP | Devizové rezervy | Hypotéky | Nejlepší vanadiové akcie | Rekordní růst | Nikkei | Posílení indexu | Rychlý vývoj | Ekonomika USA | Americké společnosti | Data z amerického trhu práce | Blockchainové technologie | Nové zprávy | Asijská seance | Rostoucí nezaměstnanost | Elon Musk | Myšlení | ZEW | Roubini | Fenomén | Evropské akcie | eTrader | Euro Stoxx 50 | 21. století | BABA.US | Americký trh práce | TIM | Futures na S&P 500 | Energie | S/R hladiny | Šokující předpovědi Saxo Bank | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Britské banky | Americké centrální banky | Čínské ministerstvo obchodu | Příjmy | ESMA | Fiskální rok | EUR/AUD | Bondy | Prodej | Evropská komise (EK) | Rok 2024 | Financial | Zasedání Fedu | Bloomberg | Guvernér centrální banky | XM | ADR | Admiral Markets | XAU/USD | Třída aktiv | Trh kryptoměn | Dotace | Akcie v Asii | Evropská unie | Halifax | Pákový efekt | Tokeny | Ceny stříbra | Vývoj ceny bitcoinu | Britský FTSE 100 | Obchodování a investice | Rozvoj | Hlavní indexy | Capital Economics | Saxo PrivatBank | Silný růst | Mexiko | Celkový trend | Vyhlídky | iFX | Průmyslová výroba | Finanční trhy | PEG | Udržitelnost | Míra | Obchodovanie | Colt | Hong Kong | Komoditní trhy | Pokles tržeb | Pandemie nemoci COVID-19 | Divize | Růst poptávky | Korekce | EY | Odhady trhu | Časový plán | LNG | Výrazný pokles | Monopoly | Kvantitativní uvolňování | Obchodní strategie | Tržní ceny | Ekonomický model | DMA | Rosněfť | Riziko recese | Asociace | NZD/CAD | Stimulační opatření | US dollar | ForexLive | HDP eurozóny | Vakcína | Očekávání investorů | Výkonnost | Pomoc Ukrajině | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Nvidia Corp | Obchodování s akciemi | Denison Mines | Downtrend | Carry trade | Index S&P 500 | Instrument | Analýza kryptoměn | Hrubý domácí produkt | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Trendové linie | Short | Tomáš Pfeiler | Společnost Berkshire | Andrew Bailey | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | London School of Economics | Krize | Institut Ifo | High | Politbyro | TIPS | Beta | Rezervy bank | Spotřebitelské ceny v Číně | Sinopec | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Tým InstaForex | Měnové otázky | OECD | Silná korelace | Technické problémy | CHF | Měnový trh | Centrum | HDP USA | Index Nikkei | USD/CNH | Spot | Japonský export | Supercyklus | Zvýšení úrokových sazeb | Boj proti inflaci | Růst výnosů | BK Asset Management | James Bullard | Akcie firem | Těžba ropy | Otočení trendu | Frustrace | Zakladatel | Příliv kapitálu | Instant Trading EU | Akcie LVMH | Nákupní příležitost | Trojité dno | Volby v USA | Drawdown | National Australia Bank | Nikkei225 | S&P 500 | JDE | Podpora | Oživení poptávky po ropě | Ministři financí | Julius Baer | Nayib Bukele | Ceny zboží | Australský index ASX | Prezident Joe Biden | Šokující předpovědi | QE | MT4 | Focus | Růst tržeb | Pohyby na finančních trzích | Intuitive Surgical | Japonský premiér | Světová banka | Mexické peso | Markets in Crypto-Assets | Cena | Maloobchodní prodeje | Vystoupení z EU | NYMEX | Německo | Prodeje domů | Makroekonomické ukazatele | Zalando | Krach | Upozornění | CNN | Komerční banky | Jádrový index spotřebitelských cen | Apple | Zadlužení | Rio Tinto (RIO.UK) | Rozpočet | Komodita | Setkání centrálních bankéřů | Obchodní partner | Evropské indexy | Steen Jakobsen | Zahraniční společnosti | Dobrá nálada | Snížení sazeb | Prime | DOT | Nové úvěry | CME Group | Close | BAT | Česká ekonomika | Rate cut | Kurzy | IG | Čínské ministerstvo | Prudký růst cen | Partners | Ekonomické údaje | COST | Risk Management | Ekonomická data | Situace na trhu | Fidelity International | Přehled kurzů | Otevírání ekonomik | Drahé kovy | Jefferies | Evropské akciové indexy | Etherea | Tempo inflace | Solana | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | Microsoft Corp | Inflace CPI | DAX | Infineon Technologies | Erste | Ekonomická rizika | Rezervy | Ceny zeleniny | Zelené energie | EMA | Forexu | Hliník | Fibonacciho retracement | Merck | Akcie CrowdStrike | Kurzy měn | Akcie společnosti | Čínský vývoz | Kypr | Obchodní válka | Sony | Fiskální stimuly | Báze | Měnový stratég | Oscilátory | Dolarové úrokové sazby | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | Devizový kurz | Počty nových případů | WEF | Slabé euro | Geopolitika | Denní graf | CFA | SEC | Komentáře Fedu | Schodek | Indikátory | Ticker | Odpovědnost | Dividendové akcie 2020 | Verizon | Oslabení | Finanční situace | Evropské akciové trhy | Práce | Výnosnost | Schwab | Úspěch | Jestřábí přístup | Finanční nezávislosti | Investiční příležitosti | Intel | LTRO | Tightening | Kurz čínského jüanu | Likvidita | Jihokorejský Kospi | Společnost Morgan Stanley | Cíle | Novozélandská centrální banka | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Repo sazba | Bezpečnost | Inflační data | Maloobchodní prodej | Vývoj meziroční jádrové inflace | Zásoby benzinu | Nifty | Likvidní | Důchodový systém | Banky | BlackRock | Buy | Francouzské akcie | DAX 30 | Produktivita práce | Země G7 | FDX | Vlády | Americká vláda | Express | INTC | CBOT | Kotace | Ceny mědi | xAI | Australský index | Šance | Altria Group | Ministři financí eurozóny | Fundamenty | Denní ztráta | Politický tlak | NIFTY 50 | Bankrot | Očekávaný růst | Čínské centrální banky | Netflix | Poptávka po ropě | Zisk na akcii | Černá labuť | GM | Správa | Ray Dalio | Citrix Systems | Wall Street | ING Groep NV | Halliburton | U.S. Steel | Průlom | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Úrovní podpory | Nepokoje na Blízkém východě | Procter & Gamble | Ministr financí | Zlepšení | Japonský index Nikkei | Omicron | ČR | Vivendi | XTB | Kontrakt | Goldman Sachs (GS.US) | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Kurz EURUSD | Asijské akciové trhy | Výraznější pokles | Index MSCI All Country World | Intervenovat | Bavlna | Analytici banky | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | API | Ratingové agentury | Pozice | Stock | Čínská ekonomika | Portfolia | Silver | Americké zásoby ropy | Hodinky | OCI | Dodávky suroviny | Pullback | Měnové politiky centrální banky | Saldo běžného účtu | Dlouhé pozice | Platební neschopnosti | Chevron | Kovy | Švýcarský frank | Komise pro cenné papíry a burzy | Dolarový index DXY | Vyšší volatilita | Hedge | Silná poptávka | Market | Měnový index | Měnová autorita | Technologický sektor | Cenné papíry | Henry Hub | Varianta delta | PMI indexy | Royal Bank of Scotland | ČNB Petr Král | Eurokomisař | Stoxx | Lídři | Sestupný trend | Medvědí trh | Otevřená pozice | Denník | Global Times | Obchodní rozpětí | Support | General Electric | Hold | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | Brokeři | Nezaměstnanost mladých | Převody peněz | Standardní odchylka | Transparentnost | Zajímavé výnosy | FX | Rozvíjející se trhy | Vývoj ceny zlata | Náklady na úvěry | Obchodní deficit | Texas | Posílení amerického dolaru | Trumpova cla | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Soud | Větší zisky | Import | Investiční banka | Akcie Tencent | Chuť riskovat | Služby | Volný čas | Londýnská burza | Algoritmus | Tržní očekávání | Měnové války | OPEC | Technologie blockchain | Ministryně financí | Technologický pokrok | Broker | Řetězce | Sentiment | Zrychlení inflace | SNB | Nízká volatilita | Evropská banka | Experti | Alcoa | NYSE | Investoři | Nižší sazby | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Jihokorejská centrální banka | Bohatý | Alibaba Group | Zvýšené napětí | Největší pokles | REGN | Occidental Petroleum | IHS | Guvernér BOJ | Politická krize | SaxoTrader | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Program nákupů dluhopisů | Výprodej akcií | Výkonný ředitel | Obchodní spor | Force | Vzdělávání | AdmiralMarkets | Měnový pár GBP/USD | Politika Fedu | Slabá poptávka | Polsko | Meituan | Ekonomické trendy | Čínská vláda | Hackerské útoky | Jeden dolar | Ceny potravin | Nikkei 225 | Omezení produkce | AUDUSD | NFT | Rezistence | Výrobní index PMI | Index Dow Jones | ZEW index | Projekce | Analytici společnosti | Saxo Bank | Jasné signály | Pharming Group NV | Výhled poptávky | Multi-Asset obchodování | Komoditní trh | Oživení čínské ekonomiky | Ichimoku | Volatility trhu | LinkedIn | Velké banky | Nová vláda | Akcie Nvidia | NZD/CHF | Nařízení | Noviny | Bond | Pinduoduo | Zdražování | Nízké daně | Ropy | RBA | Adyen | Struktura | ABN Amro | Macquarie | Výrobní sektor | IPO | Meme akcie | Maloobchodní tržby v listopadu | Dnešní obchodování | P.A. | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Slovník pojmů | Bankroty | Energetické komodity | Hospodářské výsledky | Oracle | Americké ekonomiky | Wirecard | Jádrový index | Nárůst ceny | Čínský výrobce | USD | Commodity index | Stříbro a platina | CAC40 | Zveřejnění zprávy | Růst v Číně | AMS | Trh s nemovitostmi | Rio Tinto | Čínské banky | Tištění peněz | Cestování | Síla amerického dolaru | Globální pandemie | Peso | Významné změny | Růst aktivity | ASIC | Longovat | Legislativa | Kurz jüanu | Akcie společnosti Intel | Rostoucí životní náklady | Loonie | Nové příležitosti | PayPal | Doji | Čínské úřady | Produkty a služby | Inflace ve Spojeném království | Der Spiegel | D1 | Investing.com | HDP v USA | Firemní zisky | Warren Buffett | Obchodování s komoditami | Vyšší úrokové sazby | Výroční zpráva | Konflikt mezi Izraelem | BMW | 3M | Ochota riskovat | Tržní podíl | Hlavní úroková sazba | US500 | Tencent | Země G20 | iPhone | USDA | Cena ropy | Zpomalení ekonomického růstu | Obavy z recese | Akciové burzy | Federální rezervní systém | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Přebytek obchodní bilance | Rusové | Britský statistický úřad | Krize ve Francii | Island | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Rotace | Poptávka v Číně | CZ | Earnings | YCC | Průraz | Krátkodobé obchodování | Digitální měny | Smíšené pocity | Australský dolar | Zákaz dovozu | Bloomberg Financial | Futures na evropské indexy | Pokles HDP | Rallye | Propad | Konec roku | Bankovnictví | Dezinflace | StoneX | Vysoká nezaměstnanost | GBP/AUD | Trh s futures | WMT | ANO | Britské libry | Digitální měny centrálních bank | Pokles eura | Vývoz do Číny | Guvernéři centrálních bank | Objemy obchodů | Bitcoin dnes | Dogecoin | London Stock Exchange | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Agentura AP | Economic | Nemovitosti | Makro data | Rezidenční nemovitosti | Evropský trh | APAC | Jihokorejský KOSPI | DAX (DE30) | Stimulační program | Čínský akciový index | Data z americké ekonomiky | Markets | USD/CHF | Počet úmrtí | Samsung Electronics | High risk | Halving bitcoinu | Repo operace | MiCA | Čínský statistický úřad | Index CSI 300 | Mezinárodní spolupráce | PSA | Nová Čína | Oslabování amerického dolaru | Stellar | Invest | Arbitráže | Cenová maxima | Rok 2024 | Dividendové akcie | Kanada | Webináře zdarma | CPI v USA | Nejistota | Akcie roku | CME | HDP v eurozóně | Makroekonomické údaje | Standard & Poor's (S&P) | Apreciace | Německý Ifo index | Kryptoměna | Instant Trading EU Ltd. | Míra nezaměstnanosti v Austrálii | Makroekonomický kalendář | Opce | Eurobondy | Nvidia | Investment | ING | Britský regulátor | Dlouhodobí investoři | Zahraniční investice | Podhodnocené akcie | Federal Reserve | Swap | Ceny komodit | Nouriel Roubini | Indexy | opPORTUnity | Státní dluhopisy | Americký dolar | VaR | RISE | Blue chips | US100 | Makro | Evropská centrální banka | Starbucks | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | IFO index | Čínští investoři | ECB | TTIP | Forex menové páry | Stoxx 600 | Nižší ceny ropy | NBP | Sazby ECB | SPAD | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Zinek | MAAE | Bankovky a mince | Vysoká poptávka | Růst ceny | Opatření vlády | Forward | Měnová politika | Asijské země | Alokace | Ziskovost | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Inflační očekávání | Technologické inovace | Makroekonomické data | Obchodování s indexy | Body | Snížení rizika | Čínský export | Parita | Růst produktivity | Soběstačnost | Krypto | Obilniny | Evropské země | Revize výhledu | Payrolls | Holubičí postoj | Jaderné elektrárny | AMGN | ROCE | Spekulace | Navýšení | Kupón | Omikron | Evropské automobilky | Referendum | Týdenní pokles | Raketový růst | Americká cla | Zasedání amerického Fedu | GOOGL | Být trpělivý | Cykly | Boeing 737 | Lockdowny | Kontrakty na ropu WTI | Banka JP Morgan | Precedens | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | ASX 200 | KBC | Úroveň supportu | Sterling | Silné euro | Společná evropská měna | Pimco | Bank of America Merrill Lynch | Americký dluh | Caixin | Zpracovatelský průmysl | REIT | Western Union | Materiály | Poradci | PMI ve službách | Spekulanti | Roadshow | Trading pro začátečníky | Analytické fórum | Výnosy 10letých dluhopisů | MasterCard | ADA | Index DE30 | Globální trh | Čínský vicepremiér | Globální finanční trhy | Poptávky po ropě | Applied Materials | ZINC | Kraft Heinz | BHP Group | Jak investovat | Prodeje | Devizy | WU | Kabelky | Komunistické strany | Fúze | Akciový trh | Uhlí | Virtuální mince | Ekonomické prostředí | Kolaps cen | Air France-KLM | Nákup dluhopisů | Investor | Klíčové centrální banky | Stochastic | USD/JPY | Šperky | Put | Sazba Fedu | Americké vlády | Nová stimulační opatření | Bloky | Jerome Powell | Uvalení cel | NZD | Ukazatele | American Express | Jestřáb | Měnový pár | Merck KGaA | Obchodování na burze | Šíření koronaviru | Emitenti | Strategy Research | Světové akciové indexy | Nové údaje | Ovlivňování | Japonský vývoz | Banka | Saudi Aramco | Produkce ropy | Jihokorejský won | CPI v eurozóně | Země eurozóny | Tchaj-wan | Obchodování na forexu | Vlastnictví | Lobbing | Stav americké ekonomiky | Brent a WTI | Nákupy zlata | Markit | Úřady | Banka UBS | Graf dne | Růst čínského HDP | Trader 2.0 | Nízká inflace | Baker Hughes | Průmyslové kovy | Olaf Scholz | Enel | CNBC | Oživení ekonomik | SPX | Domácí poptávka | Statistika | Spotřebitelské ceny | Další pokles | COT | Indonésie | Jihoafrický rand | Disney | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot
|
|