Statistici
Inflace v Maďarsku v listopadu vzrostla na 22,5 procenta, překonala odhady
08.12.2022 Míra inflace v Maďarsku v listopadu vzrostla na 22,5 procenta, zatímco o měsíc dříve činila 21,1 procenta. Oznámil to dnes maďarský statistický úřad. Výsledek překonal očekávání analytiků. I nadále nejvíce zdražují energie a potraviny. Maďarsko má nejvyšší inflaci ze zemí Visegrádské skupiny (V4), kam patří i Česká republika. V meziměsíčním srovnání se ceny zvýšily o 1,8 procenta.
Inflace v Turecku v listopadu poprvé za rok a půl klesla, činí 84,4 procenta
05.12.2022 Míra inflace v Turecku v listopadu podle očekávání poprvé zhruba za rok a půl klesla, činila 84,4 procenta po říjnové hodnotě 85,5 procenta. Oznámil to dnes turecký statistický úřad. Polevil růst cen v dopravě a pomaleji se zvyšoval i růst cen bydlení a energií. Meziměsíčně ceny vzrostly o 2,9 procenta po růstu o 3,5 procenta v říjnu.
Šéfka ECB neočekává, že míra inflace v eurozóně už dosáhla vrcholu
28.11.2022 Prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová by byla překvapena, kdyby inflace v eurozóně už dosáhla vrcholu. Řekla to dnes evropským zákonodárcům. Její vyjádření podle analytiků naznačuje, že zvyšování úrokových sazeb z poslední doby ještě není u konce.
Míra inflace v Británii v říjnu dosáhla 11,1 procenta, je nejvýše za 41 let
16.11.2022 Spotřebitelské ceny v Británii v říjnu pokračovaly v růstu a míra inflace dosáhla maxima za 41 let. Dostala se na 11,1 ze zářijových 10,1 procenta a je vyšší, než se čekalo. Informoval o tom dnes britský statistický úřad. Analytici v anketě agentury Reuters odhadovali, že míra inflace vystoupí na 10,7 procenta.
Čeští statistici uměle snížili inflaci a Fialova vláda díky tomu ušetří miliardy, které by jinak musela vyplatit střadatelům z řad držitelů protiinflačních dluhopisů
10.11.2022 Říjnová inflace v Česku opět takřka všechny zaskočila. Tentokrát ovšem tím, jak je nízká. Vykázala v meziročním vyjádření nárůst pouze 15,1 procenta. Přitom analytici oslovení agenturou Bloomberg ve střední hodnotě svých odhadů počítali s údajem 17,9 procenta. Česká národní banka pak počítala s hodnotou 17,4 procenta. Jediné ministerstvo financí s plus minus takovou inflací počítalo, poněvadž předpokládalo meziroční nárůst hladiny spotřebitelských cen pouze ve výši 15,3 procenta.
Statistici dnes zveřejní data o říjnové inflaci
10.11.2022 Český statistický úřad (ČSÚ) dnes zveřejní údaje o vývoji spotřebitelských cen v říjnu. Podle analytiků se v říjnu meziroční inflace snížila na 17,2 až 17,5 procenta ze zářijových 18 procent. Inflaci podle nich táhlo nahoru zdražení potravin či pohonných hmot, zatímco opačně zapůsobila vládní opatření proti drahým energiím, konkrétně úsporný tarif na energie a omezení příspěvku na obnovitelné zdroje.
Míra inflace v Maďarsku v říjnu vzrostla na 21,1 procenta, překonala odhady
09.11.2022 Míra inflace v Maďarsku v říjnu vzrostla na 21,1 procenta, a je tak nejvyšší v zemích Visegrádské skupiny (V4), kam patří ještě Česká republika, Slovensko a Polsko. Maďarský statistický úřad ve své dnešní zprávě uvedl, že v říjnu se nadále zvyšovaly zejména ceny energií a potravin.
Výrobní ceny v Německu v září vzrostly opět rekordním tempem 45,8 procenta
20.10.2022 Výrobní ceny v Německu se v září meziročně zvýšily stejně jako v srpnu o rekordních 45,8 procenta, meziměsíční růst ale díky poklesu cen komodit zpomalil. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
18.10.2022 1) Administrativa amerického prezidenta Joea Bidena plánuje prodat ropu ze svých strategických rezerv, aby přispěla ke snížení její vysoké tržní ceny. Tvrdí to zdroje agentury Reuters. Ve Spojených státech se příští měsíc konají volby do Kongresu.
Peking v době sjezdu komunistů otálí se zveřejněním dat o vývoji ekonomiky
18.10.2022 Čína odložila zveřejnění statistiky o vývoji hrubého domácího produktu (HDP) za uplynulé čtvrtletí, které měl příslušný úřad oznámit dnes ráno. Země tak činí v době, kdy se koná 20. sjezd komunistické strany, odklad zveřejnění statistici nezdůvodnili. Podle expertů jde o velmi vzácný krok, uvedla BBC.
Inflace je opět vyšší, než se čekalo. Experty zaskočil růst cen energií či masa, ČNB však úroky nezvýší
11.10.2022 Inflace v Česku, meziroční na úrovni 18 procenta, za měsíc září opět překonává drtivou většinu expertních odhadů (18 vs. Střední hodnota expertních odhadů dle Bloombergu: 17,2 procenta). Je nejvyšší od prosince 1993. Vyšší než většinově předpokládaná je i inflace meziměsíční (0,8 vs. 0,2 procenta). Zkrocení inflace bude tedy ještě náročný zápas. Meziměsíční inflace stoupla ze srpnové úrovně 0,4 na zářijovou 0,8 procenta. To je poměrně výrazné zrychlení, které nesignalizuje inflační útlum. Na stranou druhou je třeba říci, že zářijová meziroční inflace nadále citelně zaostává za předpokladem České národní banky z její aktuální prognózy. ČNB totiž počítala s údajem 20,4 procenta.
Ekonomika ČR ve 2. čtvrtletí podle zpřesněných dat meziročně stoupla o 3,7 pct
30.09.2022 Česká ekonomika v letošním druhém čtvrtletí podle zpřesněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) meziročně stoupla o 3,7 procenta. Ve srovnání s předchozím čtvrtletím byl hrubý domácí produkt (HDP) vyšší o 0,5 procenta. Výsledky se tak proti předchozímu odhadu z konce srpna nezměnily. Vyplynulo to z dnešních informací ČSÚ na webu.
Americká ekonomika ve čtvrtletí klesla o 0,6 procenta, potvrdili statistici
29.09.2022 Americká ekonomika ve druhém čtvrtletí klesla v přepočtu na celý rok o 0,6 procenta. V konečné zprávě to dnes oznámilo americké ministerstvo obchodu, které tak potvrdilo svůj předchozí odhad.
Statistici dnes zveřejní data o vývoji inflace v srpnu
12.09.2022 Český statistický úřad (ČSÚ) dnes zveřejní údaje o vývoji inflace v srpnu. Podle odhadů analytiků bude blízko červencových 17,5 procenta. Tahounem růstu cen jsou energie a potraviny, zlevňovaly naopak pohonné hmoty.
Průmyslová výroba v Německu v červenci klesla o 0,3 procenta
07.09.2022 Průmyslová výroba v Německu se v červenci meziměsíčně snížila o 0,3 procenta, oznámil dnes spolkový statistický úřad. Průmyslovou aktivitu podle ministerstva hospodářství podkopávají vysoké ceny energií. Pokles průmyslové produkce byl však o polovinu mírnější, než předpokládali analytici. Ti podle agentury DPA počítali v průměru s propadem o 0,6 procenta.
Inflace v Německu v srpnu po dvou měsících opět zrychlila na 7,9 procenta
30.08.2022 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Německu zrychlilo na 7,9 procenta z červencového 7,5 procenta. Dnes o tom v předběžné zprávě informoval německý statistický úřad Destatis. Po dvou měsících, kdy v červnu a červenci inflace zpomalovala, tak růst spotřebitelských cen opět zrychlil. Podle údajů harmonizovaných s metodikou výpočtu Evropské unie se inflace v srpnu zvýšila na 8,8 procenta z červencového 8,5 procenta.
ČSÚ: Česká ekonomika vzrostla ve druhém čtvrtletí meziročně o 3,7 procenta
30.08.2022 Česká ekonomika v letošním druhém čtvrtletí meziročně vzrostla o 3,7 procenta, proti předchozímu čtvrtletí stoupla o 0,5 procenta. Na svém webu to dnes oznámil Český statistický úřad (ČSÚ), který tak zlepšil čísla ze svého červencového odhadu vývoje hrubého domácího produktu (HDP). Podle něj ekonomika ČR vzrostla meziročně o 3,6 procenta a proti předchozímu čtvrtletí o 0,2 procenta. Analytici už dřív upozornili, že meziroční údaje za druhé čtvrtletí ovlivňuje srovnání s rokem 2021, kdy platila opatření proti šíření koronaviru.
Meziroční inflace dosáhla v červenci 17,5 procenta, vzrostla potřinácté za sebou
10.08.2022 Meziroční inflace v červenci potřinácté v řadě zrychlila. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny v červenci o 17,5 procenta, což bylo o 0,3 procentního bodu více než v červnu. Nejvíce zdražily energie a potraviny. Ve srovnání s červnem stouply ceny o 1,3 procenta, což byl nejmírnější meziměsíční nárůst od letošního února. Údaje dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
Statistici dnes zveřejní data o vývoji červencové inflace
10.08.2022 Český statistický úřad dnes zveřejní údaje o vývoji inflace v červenci. Podle odhadů analytiků meziroční inflace v červnu dále stoupla na průměrných 17,6 procenta z červnových 17,2 procenta. Tahounem růstu cen jsou nadále ceny energií.
Forex: Koruna dnes stagnovala, čeká na výši červencové inflace
09.08.2022 Kurz koruny vůči oběma hlavním světovým měnám se dnes měnil jen minimálně. K euru ztratila česká měna jeden haléř na 24,53 EUR/CZK, vůči dolaru oslabila rovněž o haléř na 24 USD/CZK. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online. Výraznější pohyb koruny čekají analytici po středečním oznámení inflace za červenec.
Česká ekonomika si udržuje dynamické tempo ekonomického růstu
29.07.2022 „Odložená pandemická spotřeba v kombinaci se strachem z dalšího zdražování vedla k výrazným útratám domácností. To se však v následujících čtvrtletích může změnit, protože lze předpokládat, že mnozí lidé si nakoupili do zásoby a nyní již budou své útraty omezovat. Pokles spotřeby pak může výrazně zpomalovat tempo ekonomického růstu v následujícím období,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Inflace v Polsku v červnu vystoupila na 15,5 z květnových 13,9 procenta
15.07.2022 Meziroční míra inflace v Polsku v červnu vystoupila na 15,5 z květnových 13,9 procenta. V konečné zprávě to dnes uvedl polský statistický úřad, který v rychlém odhadu uváděl inflaci 15,6 procenta.
Meziroční inflace dosáhla v červnu 17,2 pct, vzrostla podvanácté za sebou
13.07.2022 Spotřebitelské ceny v Česku v červnu meziročně stouply o 17,2 procenta. V květnu to bylo o 16 procent, růst tak zrychlil již podvanácté za sebou. Nejvíce k tomu přispělo zdražování potravin. Inflace je nadále nejvyšší do prosince 1993. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Výsledek mírně překonal očekávání analytiků, kteří předpovídali inflaci 17 procent.
Hlavním motorem inflace v Německu jsou ceny energií, uvedli statistici
13.07.2022 Hlavním motorem inflace v Německu jsou vysoké ceny energií, bez jejich započítání by meziroční růst spotřebitelských cen v červnu činil 4,2 procenta. Dnes to v konečné zprávě o vývoji červnové inflace uvedl německý statistický úřad Destatis. Tempo inflace v červnu zpomalilo na 7,6 procenta z květnové hodnoty 7,9 procenta, podle údajů harmonizovaných s metodikou Evropské unie meziroční inflace v Německu v červnu klesla z 8,7 na 8,2 procenta.
Vládní dluh v 1. čtvrtletí stoupl na o 171 mld. na 2,684 bil. Kč
01.07.2022 Dluh vládních institucí ČR stoupl v letošním prvním čtvrtletí meziročně o 171 miliard na 2,684 bilionu korun. Míra zadlužení se ale snížila ze 43,9 procenta hrubého domácího produktu (HDP) na 42,8 procenta. Ve srovnání s posledním čtvrtletím loňského roku se dluh zvýšil o 117 miliard korun a míra zadlužení 0,8 procentního bodu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
Inflace v Německu v červnu zpomalila na 7,6 z květnových 7,9 procenta
29.06.2022 Tempo meziročního růstu spotřebitelských cen v Německu v červnu zpomalilo na 7,6 procenta z květnové hodnoty 7,9 procenta. Dnes o tom v předběžné zprávě informoval německý statistický úřad Destatis, podle kterého se proti květnu spotřebitelské ceny zvýšily o 0,1 procenta. Motorem inflačního růstu zůstávají podle statistiků především vysoké ceny energií a další dopady související s válkou na Ukrajině.
Míra inflace v Británii v květnu vystoupila na 9,1 procenta, maximum za 40 let
22.06.2022 Míra inflace v Británii v květnu vystoupila na další maximum za 40 let. Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen zrychlilo na 9,1 procenta z devíti procent v dubnu. To je nejvyšší hodnota od března 1982. K růstu nejvíce přispívají ceny benzinu, energií a potravin, uvedl dnes britský statistický úřad.
Akcie v Evropě po překvapivě silném růstu inflace v USA oslabily
13.06.2022 Akcie na evropských trzích v úvodu týdne oslabily a jejich hlavní index odepsal více než dvě procenta. Navázaly tak na propad asijských trhů, kde byly ztráty ještě výraznější. K negativní náladě mezi investory přispěla páteční zpráva o překvapivě silném růstu inflace ve Spojených státech.
Akcie v Evropě po překvapivě silném růstu inflace v USA oslabují
13.06.2022 Akcie na evropských trzích v úvodu týdne oslabují, jejich hlavní index odepisuje více než jedno procento. Navazují tak na propad asijských trhů, kde byly ztráty ještě výraznější. K negativní náladě mezi investory přispěla páteční zpráva o překvapivě silném růstu inflace ve Spojených státech.
Inflace v Česku překonává inflaci v Rusku nejvíce od roku 2000. Sankce se Česku ekonomicky vracejí jako „bumerang“, jakkoli jsou morálně opodstatněné
12.06.2022 Rychlost inflace v České republice je zarážející nejen v meziročním vyjádření, ale také v tom meziměsíčním. Mezi dubnem a květnem letošního roku totiž spotřebitelské ceny v ČR vzrostly hned o 1,8 procenta. To znamená třeba to, že za letošní květen vzrostly spotřebitelské ceny v ČR citelně více než za celý rok 2013. Nebo než za celý rok 2014. Nebo též za celý rok 2015 či 2016.
Ekonomika ČR v 1. čtvrtletí stoupla meziročně o 4,8 pct., ČSÚ zlepšil odhad
31.05.2022 Česká ekonomika letos v prvním čtvrtletí stoupla meziročně podle zpřesněného odhadu o 4,8 procenta. Oznámil to dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Mezičtvrtletní růst hrubého domácího produktu (HDP) činil 0,9 procenta. V prvním čtvrtletí loňského roku, které bylo negativně ovlivněno pandemií nemoci covid-19, naopak výkon ekonomiky meziročně klesl.
Forex: Koruna dnes oslabila k euru a zpevnila vůči dolaru
30.05.2022 Koruna na začátku týdne oslabila k euru, ale vůči dolaru zpevnila. K euru si oproti pátečnímu závěru pohoršila o čtyři haléře na 24,73 EUR/CZK, k dolaru posílila o 11 haléřů a okolo 17:00 se obchodovala za 22,94 USD/CZK. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.
Inflace v Německu vystoupila na 7,9 procenta, je nejvyšší od 70. let
30.05.2022 Tempo meziročního růstu spotřebitelských cen v Německu se v květnu zvýšilo na 7,9 procenta, což je maximum od první ropné krize na přelomu let 1973 a 1974. V předběžné zprávě to dnes oznámil německý statistický úřad Destatis. Růst inflace překonal o 0,3 procentního bodu očekávání analytiků agentury Reuters. Motorem inflačního růstu je podle statistiků především růst cen energií, což souvisí s ruskou invazí na Ukrajinu.
Forex: Koruna si dnes mírně polepšila k euru, investoři čekají na údaje o inflaci
27.05.2022 Koruna dnes stagnovala k dolaru a mírně zpevnila vůči euru. K jednotné evropské měně posílila od čtvrtečního podvečera do dnešních 17:00 o dva haléře na 24,69 EUR/CZK. Kurz ve vztahu k dolaru se nezměnil, zůstal na 23,05 USD/CZK. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.
Statistici dnes zveřejní data o dubnové inflaci
10.05.2022 Český statistický úřad dnes zveřejní údaje o vývoji dubnové inflace. Podle odhadů ekonomů inflace stoupla na průměrných 13,2 procenta z březnových 12,7 procenta. Za nárůstem jsou především zvyšující se náklady na bydlení včetně energií a zdražování potravin, uvedli. Vrchol inflace lze podle ekonomů čekat na přelomu druhého a třetího čtvrtletí.
Nezaměstnanost v EU v březnu klesla na 6,2 procenta, nejnižší je dál v Česku
03.05.2022 Míra nezaměstnanosti v zemích Evropské unie v březnu klesla na 6,2 procenta, což je o desetinu procentního bodu méně než v únoru. O desetinu bodu se snížila i v 19 zemích platících eurem, kde se dostala na 6,8 procenta. To je nejnižší hodnota za dobu sledování dat. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Nejnižší nezaměstnanost z celé sedmadvacítky států dlouhodobě zůstává v České republice.
Německá ekonomika se v prvním čtvrtletí vrátila k růstu, vzrostla o 0,2 procenta
29.04.2022 Německá ekonomika se v prvním čtvrtletí vrátila k růstu. Proti předchozím třem měsícům se zvýšila o 0,2 procenta, informoval dnes v předběžné zprávě německý statistický úřad. V posledním loňském čtvrtletí hrubý domácí produkt (HDP) o 0,3 procenta klesl. Ekonomiku táhla vzhůru vyšší míra tvorby kapitálu, opačným směrem na ni působila bilance zahraničního obchodu. Hospodářství pociťuje čím dál více dopady války na Ukrajině, upozornili statistici.
Naše ekonomika může skončit ve stagflaci
29.04.2022 „O tom, že letošní rok bude spojen s vysokou inflací, nikdo nepochybuje. Otázkou však je, jak se bude vyvíjet růst naší ekonomiky. Dobré výsledky z prvního čtvrtletí se budou v následujících čtvrtletích zhoršovat, což může vést až do stagflace,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Inflace v Německu vystoupila na 7,4 procenta, maximum od znovusjednocení
28.04.2022 Tempo meziročního růstu spotřebitelských cen v Německu se v dubnu zvýšilo na 7,4 procenta, což je maximum od znovusjednocení Německa v roce 1990. V předběžné zprávě to dnes oznámil německý statistický úřad Destatis. Důvodem růstu inflace jsou vysoké ceny energií a další hospodářské následky ruské invaze na Ukrajinu. V březnu míra inflace po prudkém zrychlení činila 7,3 procenta.
Forex: Koruna dál oslabuje, k euru na 24,53 EUR/CZK a k dolaru na 23,32 USD/CZK
27.04.2022 Koruna dál oslabuje k euru i dolaru. Dnes se kolem 17:00 obchodovala v kurzech 24,53 EUR/CZK a 23,32 USD/CZK. Proti úternímu podvečeru ztratila k jednotné evropské měně pět haléřů a vůči americkému dolaru 34 haléřů. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.
Forex: Obavy investorů z rozšíření lockdownu v Číně koruně neprospěly
26.04.2022 Koruna dnes oslabila k oběma hlavním světovým měnám. Vůči euru si ve srovnání s pondělním podvečerem pohoršila o čtyři haléře na 24,48 EUR/CZK. K dolaru za stejnou dobu oslabila o 14 haléřů na 22,98 USD/CZK. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.
Inflace v březnu zrychlila na 12,7 procenta, je nejvyšší od května 1998
11.04.2022 Inflace v Česku v březnu zrychlila meziroční růst na 12,7 procenta z únorových 11,1 procenta. Je tak nejvyšší od května 1998, kdy dosáhla 13 procent. Nejvýrazněji zdražily pohonné hmoty, které byly v březnu o polovinu dražší než před rokem. Dál výrazně rostly i ceny elektřiny a zemního plynu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Analytici podobný vývoj očekávali. Meziměsíčně se spotřebitelské ceny zvýšily o 1,7 procenta.
Americká ekonomika vzrostla ve čtvrtletí o 6,9 procenta, upřesnili statistici
30.03.2022 Americká ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí zrychlila růst na 6,9 procenta v přepočtu na celý rok z 2,3 procenta ve třetím kvartálu. Ve své konečné zprávě to dnes oznámilo americké ministerstvo obchodu. Dřívější odhad počítal s růstem v přepočtu na celý rok o sedm procent.
Inflace v Německu v březnu zrychlila na 7,3 procenta
30.03.2022 Tempo meziročního růstu spotřebitelských cen v Německu v březnu výrazně zrychlilo na 7,3 procenta. Dnes to v předběžné zprávě oznámil německý statistický úřad Destatis, podle kterého byla podobná míra inflace v Německu naposledy na podzim v roce 1981. V únoru činila německá meziroční míra inflace 5,1 procenta. Ve srovnání s předchozím měsícem se v březnu ceny zvýšily o 2,5 procenta.
Statistici: Zotavování německé ekonomiky zaostává za jinými zeměmi EU
17.03.2022 Zotavování německé ekonomiky z několika vln koronavirové pandemie zaostává za jinými evropskými zeměmi. Silně průmyslová země, kterou trápí i problémy v dodavatelských řetězcích, se na rozdíl od většiny evropských ekonomik ani ke konci loňského roku nevrátila na úroveň čtvrtého kvartálu 2019. Vyplývá to ze srovnání, které dnes zveřejnil německý statistický úřad. Předkrizovou úroveň nedohnala za stejné období ani Česká republika.
Nezaměstnanost v EU v lednu klesla na 6,2 procenta, nejnižší je nadále v Česku
03.03.2022 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v lednu podle sezonně přepočtených údajů klesla na 6,2 procenta, zatímco v prosinci po zpřesnění dat činila 6,3 procenta. Nejnižší zůstává v České republice, kde byla v lednu na 2,2 procenta. Ve své předběžné zprávě to dnes oznámil statistický úřad Eurostat.
Inflace v Německu po lednovém zpomalení v únoru zrychlila na 5,1 procenta
01.03.2022 Tempo meziročního růstu spotřebitelských cen v Německu po lednovém zpomalení na 4,9 procenta v únoru zrychlilo a míra inflace vystoupila na 5,1 procenta. Dnes to v rychlém odhadu oznámil německý statistický úřad Destatis. Ve srovnání s předchozím měsícem se ceny zvýšily o 0,9 procenta.
Ekonomika ČR po propadu v roce 2020 loni stoupla o 3,3 pct, potvrdili statistici
01.03.2022 Česká ekonomika loni vzrostla meziročně o 3,3 procenta, potvrdil dnes zveřejněný zpřesněný odhad Českého statistického úřadu (ČSÚ). O rok dříve hrubý domácí produkt (HDP) klesl o 5,8 procenta, což byl nejvýraznější propad za dobu samostatné České republiky. V samotném čtvrtém čtvrtletí loňského roku meziroční růst HDP zrychlil na 3,6 procenta z revidovaných 3,5 procenta ve třetím kvartále. Mezičtvrtletně HDP vzrostl o 0,9 procenta.
Hypotéka za 7 %? Nejspíše ještě letos. Hypotéky v Česku rekordně rychle zdražují
16.02.2022 Mezi prosincem 2021 a lednem 2022 zdražily hypotéky v ČR v průměru nejvýrazněji za posledních takřka dvacet let. Jedná se totiž o nejrapidnější meziměsíční růst průměrné úrokové sazby hypoték od roku 2003, od kdy daná časová řada Fincentrum Hypoindex existuje. Nutno však říci, že i lednová průměrná sazba hypoték v ČR, 3,43 procenta, navýšená oproti prosinci o celých 44 bazických bodů, je už dnes dávno minulostí.
Inflace v Česku je nejvyšší od 90. let, pravděpodobně ještě stoupne
14.02.2022 Meziroční inflace v lednu stoupla na 9,9 procenta z prosincových 6,6 procenta a je tak nejvyšší od července 1998. Vývoj ovlivnily zejména ceny bydlení, pohonných hmot a potravin. Vyplývá to z dnešních údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Lednová inflace byla přitom vyšší, než očekává Česká národní banka. Ta v této souvislosti odhadla, že je více než pravděpodobné, že v následujících měsících inflace překoná deset procent. S podobným vývojem počítají i ekonomové.
Analytici: Inflace v dalších měsících překoná 10 pct, víc poleví v polovině roku
14.02.2022 Lednový růst spotřebitelských cen potvrzuje, že česká ekonomika bude v letošním roce čelit nejvyšší inflaci od roku 1998, míní analytici. Podle nich meziroční inflace v dalších měsících pravděpodobně překoná deset procent a až od poloviny roku začne výrazněji polevovat. Letošní celoroční průměr odhadují na zhruba devět procent. Obava z růstu inflačních očekávání zřejmě ještě povede ke zvýšení úrokových sazeb České národní banky, dodali. ČNB čekala lednovou inflaci 9,4 procenta, tedy o půl procentního bodu nižší. Vyplývá to z dnešních vyjádření analytiků pro ČTK.
Spotřebitelské ceny v lednu meziročně stouply o 9,9 pct, nejvíc od roku 1998
14.02.2022 Inflace v Česku v lednu meziročně zrychlila na 9,9 procenta z prosincových 6,6 procenta. Meziroční růst spotřebitelských cen byl nejvyšší od července 1998, kdy činil 10,4 procenta. Vývoj ovlivnily zejména ceny bydlení, pohonných hmot a potravin. Vyplynulo to z dnes zveřejněných údajů na webu Českého statistického úřadu (ČSÚ). Analytici v průměru očekávali obdobnou inflaci.
Rozbřesk: Inflační den D je tu
14.02.2022 Inflační den D nastal. Dnešní lednová inflace nastaví do značné míry laťku i pro zbytek roku. Meziměsíční nárůst spotřebitelských cen dosáhl v lednu 4,4 procenta a zrychlil i meziroční inflaci. Ta dosáhla nejvyšších úrovní od konce devadesátých let. Za výrazným meziměsíčním nárůstem cen stály stát zejména položky v sekci bydlení, doprava, potraviny a rekreace. Výrazná nejistota byla ovšem spojená se zdražováním energií (sekce bydlení). Není jisté, do jaké míry proběhlo zdražování již na konci uplynulého roku a zda nebude lednový energetický šok “pouze” pod taktovkou znovuzavedení DPH. Vedle toho nebylo jisté, jak ovlivní od ledna vyšší ceny energií a pohonných hmot také zdražování napříč širší paletou zboží a služeb (lednový efekt změny ceníků).
ČNB zhoršila odhad vývoje ekonomiky a čeká výrazně vyšší inflaci
03.02.2022 Česká národní banka v nové prognóze zhoršila odhad vývoje ekonomiky pro letošní i příští rok. Letos čeká růst HDP o tři procenta a příští rok o 3,4 procenta. V předchozí listopadové prognóze přitom počítala banka letos s růstem o 3,5 procenta a příští rok o 3,8 procenta. Na tiskové konferenci po jednání bankovní rady o tom informoval guvernér ČNB Jiří Rusnok. Loni ekonomika podle prvních údajů Českého statistického úřadu stoupla o 3,3 procenta, ČNB nicméně odhaduje růst o 3,1 procenta. Koncem letošního roku podle Rusnoka ekonomika dosáhne předpandemické úrovně.
Česko zažívá nejsilnější boom internetového nakupování ze všech zemí EU, říká Eurostat. Během pandemie se stalo jeho evropskou velmocí
02.02.2022 V Česku roste nejvýrazněji ze všech zemí EU podíl lidí, kteří nakupují přes internet. V roce 2016 celkem 57 procent z těch obyvatel ČR, kteří používají internet, uvedlo, že přes něj také nakupují. V roce 2021 už takto odpovědělo hned 84 procent z nich.
Nezaměstnanost v EU v prosinci klesla na 6,4 procenta, nejnižší je v Česku
01.02.2022 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v prosinci pokračovala v mírně klesajícím trendu, proti listopadu se snížila o desetinu procentního bodu na 6,4 procenta. Dlouhodobě nejméně lidí bez práce je v České republice, kde nezaměstnanost činila 2,1 procenta. Ve své zprávě to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat. V zemích eurozóny nezaměstnanost proti jedenáctému měsíci roku rovněž klesla o desetinu bodu, a to na sedm procent.
Ekonomika ČR loni stoupla podle předběžného odhadu o 3,3 pct, předloni klesla
01.02.2022 Česká ekonomika loni stoupla o 3,3 procenta, zatímco o rok dříve klesla o 5,8 procenta, což byl nejvýraznější propad za dobu samostatné České republiky. Vyplynulo to z předběžného odhadu Českého statistického úřadu (ČSÚ), který jej dnes zveřejnil na svém webu. V samotném čtvrtém čtvrtletí meziroční růst hrubého domácího produktu (HDP) zrychlil na 3,6 procenta z 3,3 procenta ve třetím čtvrtletí, mezičtvrtletně HDP vzrostl o 0,9 procenta.
Naše ekonomika je závislá na dluhových steroidech
01.02.2022 „Je zřejmé, že sen o obnově ekonomiky ve tvaru V se rozplynul jako pára nad hrncem. Naše hospodářství se bude na úroveň před příchodem pandemie vracet delší dobu, než jsme si původně přáli. Navíc v průběhu koronavirové krize došlo ke skokovému růstu zadlužení České republiky a ekonomiku začala poškozovat vysoká míra inflace,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Inflace v Německu v lednu zpomalila na 4,9 procenta
31.01.2022 Meziroční růst spotřebitelských cen v Německu v lednu zpomalil na 4,9 procenta z prosincových 5,3 procenta. Vyplývá to z prvního rychlého odhadu, který dnes zveřejnil německý statistický úřad Destatis. Ve srovnání s předchozím měsícem se ceny zvýšily o 0,9 procenta.
V prosinci inflace zrychlila na 6,6 procenta, za celý rok 2021 byla 3,8 procenta
12.01.2022 Inflace v prosinci zrychlila meziroční růst na 6,6 procenta z listopadových šesti procent. Takový růst spotřebitelských cen zaznamenalo Česko naposledy v září 2008. Aktuální vývoj nejvíce ovlivnily ceny v dopravě a bydlení. Průměrná míra inflace v celém loňském roce byla 3,8 procenta, což bylo o 0,6 procentního bodu více než v roce 2020. Loňská průměrná inflace je nejvyšší od roku 2008. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Analytici podobný vývoj předpokládali.
Koruna po zveřejnění příznivých čísel posiluje na rekord od roku 2012. Očekávání překonal průmysl, zahraniční obchod a pozitivní je i zpřesnění růstu ekonomiky ve třetím loňském čtvrtletí
07.01.2022 Koruna dnes dopoledne zpevnila na 24,480 za euro, na svoji nesilnější úroveň od září 2012, v reakci na zveřejnění sady příznivých makroekonomických čísel.
Česká ekonomika roste díky steroidům. Po jejich vysazení může přijít recese
30.11.2021 „Vysoká zaměstnanost podporuje spotřebu domácností. Ta v kombinaci s vysokými vládními výdaji napomáhá růstu naší ekonomiky. Vládní výdaje jsou však financovány na dluh, takže se jedná o růst vyhnaný steroidy. Skutečný stav naší ekonomiky není dobrý a v krajním případě se můžeme vrátit do recese,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Inflace v Německu v listopadu vystoupila na šest procent, maximum za 29 let
29.11.2021 Meziroční růst spotřebitelských cen v Německu v listopadu zrychlil na šest procent, a dostal se tak na maximum od roku 1992. Na základě předběžných údajů harmonizovaných s metodikou výpočtu Evropské unie to dnes oznámil spolkový statistický úřad. Podle domácí metodiky výpočtu pak inflace vystoupila na 5,2 procenta. Ceny v poslední době tlačí vzhůru zejména dražší energie a také problémy v dodavatelských řetězcích. Statistický úřad ale zmiňuje i nízkou cenovou hladinu v roce 2020.
Inflace v říjnu výrazně stoupla na 5,8 procenta a ještě poroste
10.11.2021 Meziroční inflace v říjnu výrazně stoupla na 5,8 procenta ze zářijových 4,9 procenta a byla nejvyšší od října 2008. Zrychlení inflace bylo zároveň nejvýraznější od ledna 2012. Inflace přitom podle ekonomů má svůj vrchol stále ještě před sebou a ve zbytku letošního roku a na počátku příštího roku se dostane zřejmě až k sedmi procentům. Meziměsíčně se spotřebitelské ceny v říjnu zvýšily o procento. Dnešní data o inflaci, která opět zvýšila sázky trhu na růst sazeb České národní banky, vedla k posílení koruny pod hranici 25,20 Kč za euro. Česká měna se tak dostala na nejsilnější úroveň od konce února 2020.
Ekonomika ČR ve 3. čtvrtletí podle předběžného odhadu vzrostla o 2,8 pct
29.10.2021 Česká ekonomika ve 3. čtvrtletí meziročně stoupla o 2,8 procenta. Proti předchozímu čtvrtletí se hrubý domácí produkt (HDP) zvýšil o 1,4 procenta. Vyplynulo to z prvního odhadu Českého statistického úřadu (ČSÚ), který ho dnes zveřejnil na svém webu. K růstu HDP přispěla výhradně domácí poptávka.
Důvěra v ekonomiku klesla i v říjnu, důvodem je mimo jiné situace v autoprůmyslu
25.10.2021 Důvěra v českou ekonomiku v říjnu klesla o 0,9 bodu na 95,3 bodu, snížila se tak čtvrtý měsíc za sebou. Pesimističtější jsou podnikatelé i spotřebitelé. Důvěru firem v ekonomiku ovlivňuje nepříznivá situace v automobilovém průmyslu a nedostatek materiálů, u spotřebitelů zejména obavy ze zdražování. Vyplynulo to z informací, které na webu dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Ve srovnání s loňským říjnem jsou uvedené indikátory vyšší.
Meziroční inflace v září zrychlila na 4,9 procenta
11.10.2021 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku potřetí za sebou výrazně zrychlil. V září se inflace zvýšila na 4,9 procenta, což bylo o 0,8 procentního bodu více než v srpnu. Vyšší meziroční růst byl naposledy v roce 2008. Vývoj ovlivnily zejména ceny za bydlení a dopravu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Analytici zrychlení inflace očekávali, předpokládali ale nižší tempo.
Forex: Sněmovní volby nechávají korunu zatím klidnou
08.10.2021 Volby do Poslanecké sněmovny kurzem české měny zatím výrazněji nepohnuly. Ta se dnes kolem 17:00 obchodovala v kurzu 25,45 Kč/EUR a 21,99 Kč/USD, podobně jako ve čtvrtek vpodvečer. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
Inflace v Maďarsku v září vystoupila na devítileté maximum 5,5 procenta
08.10.2021 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Maďarsku v září zrychlilo na 5,5 procenta ze srpnové hodnoty 4,9 procenta. Inflace se tak dostala na nejvyšší úroveň od října 2012. Oznámil to dnes maďarský statistický úřad. Údaje by mohly zvýšit tlak na zpřísňování měnové politiky v Maďarsku.
Česká ekonomika ve 2. čtvrtletí meziročně stoupla o 8,1 pct
30.09.2021 Česká ekonomika ve druhém čtvrtletí podle zpřesněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) proti stejnému loňskému období stoupla o 8,1 procenta a mezičtvrtletně o jedno procento. Předchozí odhad z konce srpna uváděl meziroční nárůst hrubého domácího produktu o 8,2 procenta, mezičtvrtletní výsledek zůstal beze změny.
Česko zažívá inflační šok, inflace může stoupnout až na 5 %. Srpnová inflace vyrazila dech všem, koruna zpevňuje na nejsilnější úroveň od propuknutí pandemie
10.09.2021 Srpnová inflace vyráží dech. Poprvé od listopadu 2008 překonává v meziročním vyjádření hranici čtyř procent. S velkým přehledem tak překonává všechny expertní odhady a předpoklady, včetně toho České národní banky.
Ekonomika ČR ve 2Q podle zpřesněného odhadu stoupla meziročně o 8,2 procenta
31.08.2021 Česká ekonomika ve druhém letošním čtvrtletí stoupla podle zpřesněného odhadu Českého statistického úřadu (ČSÚ) meziročně o 8,2 procenta a mezičtvrtletně o rovné procento. Proti prvnímu odhadu z konce července ukazují dnešní údaje ekonomiku v lepším světle. Předběžný odhad uváděl meziroční růst o 7,8 procenta a mezičtvrtletní o 0,6 procenta. Meziroční růst ekonomiky je sice nejvyšší v české historii, je to ale dáno nízkou srovnávací základnou po loňském nástupu pandemie covidu. Analytici počítali s růstem o zhruba devět procent.
Výkon české ekonomiky ve druhém čtvrtletí: Růst nic moc, inflace až moc
31.08.2021 Tuzemští statistici dnes zpřesnili odhad výkonu české ekonomiky v letošním druhém čtvrtletí. Příliš nenadchnul. Ač totiž někteří experti vyhlíželi až desetiprocentní růst, realita je méně růžová. I když se jedná o stále nejvýraznější meziroční růst ekonomiky v celé české historii, skákat radostí z něj nelze. Vydatnému růstu totiž nahrává znatelně ponížená srovnávací základna loňského druhého čtvrtletí. Právě proto, že byla ponížená extrémně, čekal se extrémní růst – extrémnější, než jaký přinesla realita.
Německá ekonomika ve 2. čtvrtletí po revizi dat vzrostla víc, o 1,6 procenta
24.08.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se ve druhém čtvrtletí zvýšil o 1,6 procenta po dvouprocentním poklesu v prvním kvartálu. Ve své zpřesněné zprávě to dnes oznámil spolkový statistický úřad. Mírně tak upravil svůj odhad z konce července, kdy uváděl růst o 1,5 procenta. Úřad zároveň informoval, že rozpočtový schodek Německa v prvním pololetí podle předběžných výpočtů dosáhl 80,9 miliardy eur (téměř 2,1 bilionu Kč), což je 4,7 procenta HDP. To představuje druhý nejvyšší deficit za první pololetí od znovusjednocení země v roce 1990.
Lidé v Česku se obávají inflace velmi výrazně, zjistili statistici. A to zatím příliš nezdražují potraviny, zato třeba elektronika ano
24.08.2021 Obavy spotřebitelů v ČR z inflace jsou velmi výrazné. Vyplývá to ze srpnového šetření Českého statistického úřadu. Přesto je nálada mezi spotřebiteli nejlepší od roku 2019, tedy ještě od doby před propuknutím pandemie. Češi navzdory zrychlující inflaci v rostoucí míře předpokládají, že v příštích dvanácti měsících se jim podaří uspořit nějaké finanční prostředky. I vzhledem k tomu, že klesají jejich obavy z růstu nezaměstnanosti a z propouštění, očekávají ve vyšší míře zlepšení jejich vlastní finanční situace.
Forex: Koruna dál oslabila k euru, k dolaru si ale polepšila
23.08.2021 Koruna dnes oslabila k euru proti pátečnímu závěru o tři haléře na 25,56 Kč/EUR. Česká měna tak nadále zůstává k euru nejslabší od konce července. Naopak vůči dolaru dnes koruna posílila o osm haléřů na 21,77 Kč/USD. Vyplývá to z informací webu Patria Online.
Izraelská ekonomika ve 2. čtvrtletí výrazně oživila, HDP stoupl o 15,4 pct.
16.08.2021 Izraelská ekonomika ve druhém čtvrtletí výrazně oživila po úspěšném rychlém zahájení očkování proti covidu-19, které umožnilo otevřít hospodářství. Hrubý domácí produkt (HDP) se v ročním přepočtu zvýšil o 15,4 procenta, když v prvních třech měsících roku naopak klesl. Přispěl k tomu vysoký nárůst vývozu, výdajů spotřebitelů a investic. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil izraelský statistický úřad.
Českou republiku deptá „past dluhu“ i inflace. Běžné spoření tak představuje nejrychlejší cestu do chudoby
15.08.2021 Když tuzemští statistici před pár dny zveřejnili červencovou inflaci, kroutili ekonomové i centrální bankéři nevěřícně hlavou. Nikdo nečekal, že spotřebitelské ceny stoupnou meziročně až takhle výrazně, o 3,4 procenta.
Německá ekonomika se ve druhém čtvrtletí vrátila k růstu; činil 1,5 procenta
30.07.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se ve druhém čtvrtletí zvýšil o 1,5 procenta po poklesu o 2,1 procenta v prvním kvartálu. Oznámil to dnes německý statistický úřad. Tempo mezičtvrtletního růstu ale zaostalo za očekáváním analytiků, kteří ho v anketě agentury Reuters odhadovali na dvě procenta.
Česká ekonomika podle prvního odhadu ve 2. čtvrtletí meziročně stoupla o 7,8 pct
30.07.2021 Česká ekonomika ve druhém čtvrtletí meziročně stoupla o 7,8 procenta a proti předchozímu čtvrtletí se zvýšila o 0,6 procenta. Vyplynulo to z prvního odhadu Českého statistického úřadu (ČSÚ), který jej dnes zveřejnil na svém webu. K meziročnímu růstu se hrubý domácí produkt (HDP) tak vrátil po roce a čtvrt. Jeho výše překonala předchozí zatím největší meziroční růst ekonomiky z druhého čtvrtletí 2006, kdy činil 7,5 procenta. Výsledek kladně ovlivnilo uvolnění restrikcí proti koronaviru, které výrazně zasáhly ekonomiku v loňském roce, a zejména pak zahraniční poptávka a zvýšená spotřeba domácností.
Krize skončila. Česká ekonomika roste nejrychleji v historii
30.07.2021 „Nejtemnější chvíle nastává vždy před úsvitem. Nyní však již můžeme říct, že ve druhém čtvrtletí letošního roku Slunce vyšlo. Naše hospodářství roste nejrychleji ve své historii a rychle se obnovuje po koronavirové krizi,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Růst ekonomiky USA ve druhém čtvrtletí zrychlil na 6,5 procenta
29.07.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Spojených států se ve druhém čtvrtletí v přepočtu na celý rok zvýšil o 6,5 procenta. Růst zrychlil z 6,3 procenta v prvním kvartálu, výrazně však zaostal za očekáváním analytiků. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedlo americké ministerstvo obchodu. Výkon ekonomiky už podle agentury AP ale překonal úroveň z období před příchodem pandemie covidu-19.
Forex: Koruna dnes posílila k euru na 25,65 Kč/EUR, ale k dolaru oslabila
13.07.2021 Koruna dnes opět posílila k euru, vůči dolaru ale oslabila. K euru si česká měna polepšila o pět haléřů proti pondělnímu závěru a obchodování dnes kolem 17:00 zakončila na 25,65 Kč/EUR. K dolaru ale pět haléřů ztratila a den končí na 21,71 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na webu Patria Online.
Forex: Koruna dnes smazala část ztrát z předchozích dní
09.07.2021 Koruna dnes po několika dnech poklesů či stagnace posílila k oběma hlavním světovým měnám. Vůči euru zpevnila o 14 haléřů na 25,74 Kč/EUR a k dolaru si polepšila o 12 haléřů na 21,70 Kč/USD. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.
Forex: ECB odkryje změny ve strategii
08.07.2021 Evropská centrální banka dnes bude oficiálně komunikovat chystané změny ve strategii včetně redefinice inflačního cíle. Ve střední Evropě by zveřejněná data měla ukázat mírné zpomalení inflace v Maďarsku. V ČR bychom měli vidět statistiku rychle expandujících tržeb v maloobchodu. Polská centrální banka dnes ponechá úrokové sazby beze změny.
Průmyslová výroba v Německu v květnu klesla o 0,3 procenta
07.07.2021 Průmyslová výroba v Německu v květnu ve srovnání s předchozím měsícem klesla podle sezonně upravených údajů o 0,3 procenta. Nižší byla výroba ve zpracovatelském průmyslu i produkce energií. Výroba ve stavebnictví se naopak zvýšila. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad.
ČSÚ: Dluh vládních institucí stoupl v 1. čtvrtletí meziročně o 630,3 miliardy Kč
30.06.2021 Nominální dluh vládních institucí České republiky stoupl v letošním prvním čtvrtletí meziročně o 630,3 miliardy na 2,5191 bilionu korun. Míra zadlužení sektoru vládních institucí meziročně vzrostla z 32,4 procenta na 44,1 procenta HDP. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Ve srovnání s posledním čtvrtletím loňského roku vládní dluh Česka vzrostl o 366,1 miliardy korun a míra zadlužení o 6,3 procentního bodu. Údaje jsou nadále ovlivněny důsledky epidemie koronaviru, uvedli statistici.
Česká ekonomika v prvním čtvrtletí klesla o 2,4 procenta, zpřesnil ČSÚ
29.06.2021 Česká ekonomika v prvním letošním čtvrtletí meziročně klesla o 2,4 procenta. Jde o zpřesněný údaj, který dnes oznámil Český statistický úřad. Původně uváděl slabší pokles hrubého domácího produktu o 2,1 procenta. I přes zhoršení je pokles nejmírnější za poslední čtyři čtvrtletí, ale výraznější než v prvním čtvrtletí loni. Mezičtvrtletní snížení zůstává na 0,3 procenta.
Ranní okénko - Narušené sezónní vlivy a statistické změny přechodně zvolní inflaci v eurozóně
28.06.2021 V eurozóně bude tento týden nejsledovanějším údajem červnová inflace, která měla meziměsíčně mírně zvolnit na 0,2 % z 0,3 % (meziročně na 1,9 % z 2,0 %). V USA bude pak koncem týdne zveřejněna statistika z trhu práce. Obě události budou trhy sledovat již kvůli jejich relevanci pro tamní centrální banky. V českém kalendáři je průzkum mezi nákupními manažery PMI a údaje o státním rozpočtu za červen. Dále dorazí finální zveřejnění HDP v prvním čtvrtletí. Nečekají se revize, měl by tudíž být potvrzen překvapivě mírný mezikvartální pokles o 0,3 % (o 2,1 % r/r).
Ekonomika USA v 1. čtvrtletí rostla tempem 6,4 procenta, potvrdili statistici
24.06.2021 Ekonomika Spojených států v prvním čtvrtletí vzrostla v ročním přepočtu o 6,4 procenta. Ve své konečné zprávě to dnes uvedlo americké ministerstvo obchodu, které tak potvrdilo svůj předběžný odhad. Výsledek se shoduje i s očekáváním analytiků. Ve čtvrtém čtvrtletí se hrubý domácí produkt (HDP) zvýšil v celoročním přepočtu o 4,3 procenta.
Forex: Koruna dnes k euru i dolaru smazala úterní mírné posílení
02.06.2021 Česká měna dnes k euru i dolaru smazala úterní mírné posílení. Vůči euru oslabila o čtyři haléře na 25,46 Kč/EUR, k dolaru o devět haléřů na 20,85 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online. Podle analytiků pokles způsobily technické faktory v obchodování a koruna se bude zatím dál držet v desetihaléřovém rozpětí pod 25,50 Kč/USD.
Italská ekonomika v prvním čtvrtletí vzrostla, odhady ukazovaly na pokles
01.06.2021 Italská ekonomika si v prvním čtvrtletí vedla mnohem lépe, než naznačovaly předběžné údaje. Ve srovnání s předchozími třemi měsíci vzrostla o 0,1 procenta, upřesnil dnes italský statistický úřad. Napomohly tomu vyšší investice a zásoby. V předběžném odhadu z konce dubna statistici uváděli pokles, a to o 0,4 procenta.
Ekonomika ČR v 1Q podle zpřesněného odhadu klesla meziročně o 2,1 procenta
01.06.2021 Česká ekonomika v prvním čtvrtletí podle zpřesněného odhadu Českého statistického úřadu (ČSÚ) meziročně klesla o 2,1 procenta a mezičtvrtletně o 0,3 procenta. Dnešní údaje se současně shodují s prvním odhadem statistiků z konce dubna. Na meziročním vývoji hrubého domácího produktu (HDP) se podle ČSÚ negativně podepsal mimo jiné propad spotřebních výdajů domácností.
Ekonomika dopadla na své dno. Nyní se odrazí k růstu
01.06.2021 „Za dobu trvání pandemie se naše hospodářství dokázalo částečně adaptovat na restriktivní opatření proti šíření koronaviru. Díky tomu negativní účinky restrikcí slábnou. Přesto stále trpí některá odvětví ekonomiky, která se zaměřují například na poptávku zahraničních turistů či pořádání hromadných akcí,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
U voleb pozor na úspory. Program Pirátů a STAN šalamounsky obsahuje cestu ke zdanění úspor běžných střadatelů zavedením záporného úroku z nich
23.05.2021 Dvě klíčové vyzývatelské opoziční koalice už si odbyly představení svého volebního programu. V ekonomické oblasti volí realističtější přístup koalice Pirátů a STAN. Ta má v mnoha aspektech svůj ekonomický program rovněž sestavený šalamounsky, svým způsobem někdy až zrádně – například volič toužící po snížení dluhu Česka tak může skončit v pasti eura, i se zdaněním vlastních celoživotních úspor. Zato trojkoalice SPOLU sice na voliče žádnou osudovou past nelíčí, zase ale zjevně spoléhá na to, že drtivá většina voličů si program nepřečte, natož aby si udělala základní propočty slibovaných priorit.
V Německu v březnu stoupla výroba i export více, než se čekalo
07.05.2021 Průmyslová výroba i export se v březnu v Německu zvýšily, oznámil dnes místní statistický úřad a ministerstvo hospodářství. Zatímco průmyslová výroba se meziměsíčně zvýšila o 2,5 procenta, vývoz vzrostl o 1,2 procenta. Oba údaje překonaly očekávání.
Německá ekonomika v prvním čtvrtletí kvůli pandemii klesla o 1,7 procenta
30.04.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v prvním čtvrtletí kvůli dopadům pandemie snížil proti předchozím třem měsícům o 1,7 procenta. Dnes to v rychlém odhadu oznámil německý statistický úřad. Propad odpovídá předpokladu německého ministra hospodářství Petera Altmaiera, který ale pro letošní rok počítá s růstem 3,5 procenta.
Ekonomika zažila poslední špatné čtvrtletí
30.04.2021 „Pandemická opatření poškozovala ekonomiku a zvyšovala zadlužení země i v prvním čtvrtletí letošního roku. Díky postupnému rozvolňování by se však situace měla začít zlepšovat od druhého čtvrtletí letošního roku,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Zisk čínských průmyslových firem ve čtvrtletí vzrostl o 137 procent
27.04.2021 Zisk čínských průmyslových firem v prvním čtvrtletí letošního roku vzrostl o 137 procenta na 1,825 bilionu jüanů (šest bilionů Kč). Hospodaření firem tak oživuje z loňského slabého výkonu způsobeného koronavirovou pandemií, hlavně díky růstu poptávky po surovinách. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil čínský statistický úřad.
Ozvěny trhu: Trochu jiná recese
08.04.2021 Statistici minulý týden potvrdili, že česká ekonomika zaznamenala v loňském roce pokles o 5,6 %. Z číselného pohledu se jednalo o hlubší recesi než v roce 2009, kdy se tuzemské hospodářství propadlo o 4,7 %. Globální ekonomika vloni klesla o 3,3 %, tedy výrazně hlouběji než v roce 2009, kdy to bylo minimálních -0,1 %.
Související klíčová slova:
Střední Evropa | Pokles životní úrovně | Inflační šok | Německé ministerstvo hospodářství | Počet nakažených koronavirem | Bilanční suma | Odhad vývoje ekonomiky | První odhad HDP | Dynamický růst | Jihoevropské země | Propad ekonomiky | Růst v eurozóně | Majstrštyk | Zásoby zemního plynu | Svaz německého průmyslu (BDI) | Výplach | Objem vývozu z Německa | Zvyšování cen | Byty v ČR | Vývoj míry nezaměstnanosti | Ozvěny trhu | Války | Míra nezaměstnanosti v USA | Vývoj | Oděvy | Dluh vlád | Jakub Seidler | Češi | Data z trhu práce | Budapešť | Panevropský index | Institut IOBE | Ceny bytů | Hodnota dánské farmaceutické společnosti | IW | Jana Steckerová | Česká ekonomika letos | Měnový pár EUR/CZK | DPH | EUR | Pokles kurzu čínského jüanu | Kryptoaktiva | Čína a Spojené státy | Spotřebitelské výdaje | Indická ekonomika | Přijmout euro | Paul Krugman | Spotřební koš | Nedostatek čipů | Kalifornie | Nepodrobená Francie | Yandex | ICT | Index CSI300 | Itálie | Analytik České bankovní asociace | Euro proti dolaru | Stoxx | Epidemická situace | Obchodní deficit | Texas | Akcie firmy | Očekávání | Jüan | Inflace v Německu v prosinci | Cena žlutého kovu | Inflace v září | Evropské centrální banky | Keir Starmer | Míra inflace v EU | Novo | Souhrnný indikátor | EUR/JPY | Inflace v Německu v květnu | Pro investory | Londýnské burzy | Čtvrtletní pokles | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Roční míra inflace | Akcie společnosti Arm | Přesnost | Investice | Britská centrální banka | Rozvolnění | Švédská ekonomika | Potenciál | TPCA | Lednová inflace | Ekonomické dopady koronaviru | Česká měna dnes | Bankovní společnost | Škoda Auto | Ifo | Nákupní centra | Úspěšnost strategie | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | Intervence | NYSE | Výkon ekonomiky | Nižší sazby | Broadcom | Jaroslav Tupý | Experti | Produkce energie | LSEG | Pokles cen energií | Rekord | Kolísání kurzu | Raiffeisenbank | Oživení ekonomiky | Evropské měny | Creditas | Rada guvernérů Evropské centrální banky | Objem průmyslových zakázek | PMI z Německa | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Analytik společnosti XTB | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Bruno Le Maire | Index ekonomické nálady | Deficit obchodní bilance Spojených států | Volby do Poslanecké sněmovny | Vývoj dolarového indexu | Spotřebitelé | Nejvyšší inflace | Geopolitické napětí | Chování | Český průmysl | Saldo hospodaření | Vývoj měnového páru USD/CNH | Levice | SOK | Vlastní účet | Price Action | Akcie společnosti | Převrácená výnosová křivka | Tuzemské hospodářství | CSI 300 | Aktuální vývoj | Slovo recese | Lagardeová | Druhá největší ekonomika | Cenné papíry | Výnos | Velcí investoři | RDDT | Americký dolar včera | LFI | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Zpřesněné údaje | Delta | Výnosová křivka | Vzdělávání | Šéf Fedu | Soukromá spotřeba | Slabá poptávka | Růst sazeb | MIT Sloan School of Management | Negativní účinky | Reddit | Zkrocení inflace | Ruská internetová společnost | Import | Bankrot Řecka | ČEZ | Paper trading | Nikkei | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Důvěra v ekonomiku | Ženy | ZEW Achim Wambach | Jiří Cihlář | Změny HDP | Celkový DD | Odhad HDP | Platební neschopnosti | JPY | Nezaměstnanost ve Francii | Investing | Nejvýraznější růst | Spotřebitelské inflace | Posílení české měny | Instituty | Růst hrubého domácího produktu | Růst spotřebitelských výdajů | Brent | Ekonomický sentiment | Očekávání ČNB | Evropská data | Kontrakce | Peníze | Americké centrální banky | Čas jsou peníze | Bilion | Robert Habeck | Petr Král | Strach | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Ukazatel | Demo obchodování | Meziroční růst cen | Rozhovor | Ministerstvo obchodu | Prognóza | FTSE 100 | Služby | Růst Německa | Projekce | Inflace ve Španělsku | Čerpání peněz | Běžný účet platební bilance | Analytici společnosti | Měny | Americký Fed | Týdenní shrnutí | Investiční strategie | Prop firmy velké peníze | Tuzemská ekonomika | Burza | Bankovní rada ČNB | Dlouhodobý trend | Developeři | Nejistoty na finančních trzích | ZEW index | Nepodrobená Francie (LFI) | Vývoj ceny ropy | Vysoké ceny energií | Diskreční obchodování | Brian Price | Pozornost investorů | Burzy | Německý ministr hospodářství | USD/EUR | Ceny elektřiny | Americký prezident Joe Biden | Demo trading | Fondy obchodované na burze | Izraelská ekonomika | Dolar dnes | Čokolády | CSI300 | Internetový gigant | Zastropování cen | Posílení koruny | Backtesting | Export | Hyperinflace | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Zastavení poklesu | Hospodářský institut | Euroskupina | EUR/CZK | Vládní opatření | Rozsáhlé propouštění | Hospodářské dopady pandemie | Škoda | Ekonom společnosti | Pokles úrokových sazeb | Fialova vláda | Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) | Ekonomická aktivita | Hospodářské problémy | Ranní zpráva pro tradery | Měnový fond | Hongkong | Exekuce | Tichomoří | Dnešní obchodování | Měnová situace | IPO | Ziskové obchodní příležitosti | Hospodářské výsledky | Litva | Znalost | Světová finanční krize | Hypotéky v Česku | Peter Virovacz | GBP/USD | Zvýšení sazeb | Vyšší náklady | Jeff Bezos | IOBE | Média | UniCredit Bank | Finanční trh | Index agentury Bloomberg | Vyšší hodnoty | Inflační cíl | Skokové posílení | Nominální hodnota | Šíření nemoci | Fincentrum | Marek Mora | Růst ekonomiky USA | Propad investic | Pro tradery | Německá průmyslová a obchodní komora | Server BBC | Obrat velkých německých podniků | Dnešní statistika | Tržní reakce | Světový obchod | Makrodata | Investoři | Druhá největší ekonomika světa | Britský hrubý domácí produkt (HDP) | Bank of England | Americké ekonomiky | Podnikové dluhopisy | Nejistoty | Očkování proti covidu | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Negativní sentiment | Měnová krize | Nákupní apetit | Švýcarská centrální banka (SNB) | Prezident institutu | Rozvojová banka KfW | Index PPI | McKinsey | Kapitál | Turecký statistický úřad | Německý export | Další růst | Pracovní místa | Mimořádná opatření | Ministr hospodářství | Inflace v lednu | Červencová inflace | Posílení | Banka KfW | USD | Růst výrobních cen | Kč/USD | Makroekonomická prognóza | Akciové trhy v Evropě | Boeing | Úřad Eurostat | Cíl ČNB | Posilování koruny | Pokles kurzu | Christian Lindner | Asijské burzy | Extrémní růst | HDP v EU | Vývoj ceny ropy Brent | Nižší poptávka | Plány | Funkční období | Bankovní skupiny | Kč/EUR | Viceguvernér ČNB | Fukušima | Zisk | Průmyslová výroba v Německu | Část zisků | Klasický účet | Měnověpolitické operace | Euro dnes | Klaus Wohlrabe | GBP/EUR | Cestování | Největší ekonomika | Home office | Migrace | Německý DAX | Eurostat | Důvěra domácností | Účet prop firmy | Commonwealth Financial Network | XTB Štěpán Hájek | Lepší výsledky | Patria | Analýzy | Nike | Evropské ekonomiky | Klimatické změny | Nobelovy ceny za ekonomii | Obrat velkých německých firem | Vládní výdaje | Pokles vývozu | Hlavní události | Bohatý | Jednotná evropská měna | Aktuální prognózy | Růst německé ekonomiky | Den D | Béžová kniha | Cenové tlaky | CZK | Jan Kubíček | Makléři | PNČ | Širší index S&P 500 | Největší firmy | Nový koronavirus | Akcionáři | Automobilka Škoda | ING Jakub Seidler | ILO | Volatilita na forexu | Kabinet | NFP | Investovat | Rozpočtový přebytek | Vít Hradil | Patria Online | Hospodářský vývoj | Analytik Purple Trading | Ruský prezident | CAC 40 | S&P | Brusel | Agentura AP | Úroková sazba | Pokles spotřebitelských cen | Zasedání Evropské centrální banky | Nákupy dluhopisů | Handelsblatt | Zvýšení daní | Hospodářské dopady | Mimořádný růst | Míra inflace ve Francii | Japonské vlády | Dovoz | Unie | České firmy | Technologické tituly | Tempo inflace | Vývoz do USA | Trpělivost | Meta | Deflace | Konvergence | Petr Fiala | Akcie třiceti předních amerických podniků | Zpráva o vývoji nezaměstnanosti | Occidental Petroleum | Komoditní | Turecká lira | České hospodářství | Dubnová čísla | Praha | Mezinárodní agentura pro energii | Berkshire Hathaway | Ekonomický kalendář | FDP | Prezident | Přidaná hodnota | Vybírání zisků | Investing.com | Inflace v květnu | Vzdělání | Zprávy | Kevin Tran Nguyen | ZEW | Nordea | Dnešní data | Očekávaný vývoj | Spotřebitelské ceny v USA | Financial Times (FT) | Výsledky | François Villeroy de Galhau | Ekonomické oživení | Statistický úřad Eurostat | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Globální ekonomiky | ČNB Petr Král | Euro Stoxx 50 | HUF | Inflační tlaky | Ekonom Ifo | Průzkum | Dnes ČNB | Portfolio | Zadlužování | Typ koronaviru | Evaluace | Zdražování pohonných hmot | Asie | Nejdůležitější události | Fundamentální analýza | Cenový růst | Optimalizace na historických datech | TIM | Následky pandemie | Aktuální inflace | Energie | Odhad inflace | Německé hospodářské instituty | Fiskální rok | Úsporný tarif | OPEC+ | Běžné spoření | Růst inflace | Tržní úrokové sazby | Čeští centrální bankéři | BHS | Boom | Ruská vojska | Peníze uložené | Erkanová | Nezaměstnanost v Británii | Pesimismus | Objem | Dobré výsledky | Moore Czech Republic | Klima | Monex USA | Ekonom ING | Boj s inflací | Testování strategie | Britský ministr financí | Colt CZ | Vývoj měnového páru | Podnikatelská nálada | Svaz německého průmyslu | Důvěra v českou ekonomiku v dubnu | Tržní hodnota dánské farmaceutické společnosti | IEA | Ekonomický vývoj | Firmy | Investiční aktivita | Zvýšení dluhového stropu | Předstihové indikátory | Bydlení | Investiční platforma | Důchod | Deficit a dluh | Dolar včera | Status bezpečné měny | Agentura Bloomberg | Situace v eurozóně | Studie | Nástroj | Šéf německé centrální banky | Reakce trhů | Úřad INSEE | Zpráva | Ekonomické dopady | Kolínská automobilka | Polsko | Válka | Cestovní ruch | Představitelé Fedu | Rozpočtová politika | Inflace v Česku | Cenová hladina | Měna | Rok 2024 | Platební neschopnost | Švédská centrální banka | Hypotéky | Hrubý domácí produkt (HDP) | Ceny ropy | Recep Tayyip Erdogan | Nasdaq | Státní rozpočet | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | Přijetí | Deficit | Lukáš Kovanda | Tržní podmínky | Zasedání Fedu | Česká spořitelna | Jackson Hole | Live účet | Celková inflace | Nárůst cen ropy | HUF/EUR | Natland Petr Bartoň | Čínská armáda | USD/PLN | OPEC | Breakout strategie | Ukrajina | Bloomberg | Lednový efekt | Index spotřebitelské důvěry | GBP | Akcie výrobce čipů | Investice do nemovitostí | KB | Nabídka | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Čínský dovoz | Bezpečné útočiště | Rekordní hodnoty | Akcie včera | Maloobchod | Centrální banky | Optimistická očekávání | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Index výrobních cen | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Trump | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Hospodářský propad | Prezidentka ECB | Dow Jonesův index | Výsledky firem | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Nezaměstnanost v USA | Index STOXX Europe | Dolary | Reálné mzdy | Vstupy | Cenový šok | Index pařížské burzy | Inflace ve Francii | Evropské trhy | Ministerstvo práce | Čínský prezident Si Ťin-pching | Kurzarbeit | Britský statistický úřad | Byty | Čerpání peněz z fondů | Index pařížské burzy CAC 40 | Dnešní makroekonomické ukazatele | Risk | Instituce | Island | Restriktivní opatření | Dopady inflace | Bank of Japan | Podnikatelská důvěra | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Apple | Silný růst | Ropa Brent | Evropský statistický úřad Eurostat | Snížení DPH | Americké akcie | Purple Trading Jaroslav Tupý | Vyhlídky | BBC | CZ | Listopadová inflace | Výdělky | Joachim Nagel | Dění v USA | Ukončení měnových intervencí | Vývoj měnového páru USD/JPY | Deficit rozpočtu | Evropská ekonomika | Natland | Zvýšená volatilita | Reakce trhu | Meziroční inflace v eurozóně | Pandemie nemoci COVID-19 | Trh | Snížení těžby | Inflace ve Spojených státech | Komise | University of Michigan | Války na Ukrajině | Opatření proti koronaviru | Výrazný růst | Nový výhled | Měnová autorita | Corpay | Helen Givenová | Index londýnské burzy | Korekce | Zpřesněný odhad | Vývoz ropy | ProCent | Výrazný pokles | Inflační tlaky v české ekonomice | Vývoj ekonomiky | Vyšší poptávka | Největší ekonomika světa | Míra zadlužení | Průzkumy | Problémy Německa | Zveřejnění výsledků | Francie | Obchodní strategie | Konkurenceschopnost | Pokles HDP | Dopady koronaviru | Diskreční trading | Index cen průmyslových výrobců | Propad | Vliv na investice | Ruské úřady | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Pokračující pokles | Sazby ČNB | Turecko | Ekonomika ČR | Pozitivní impulz | Firemní investice | HDP eurozóny | Obchodní systém | Rating | Index šanghajské burzy | Pandemie koronaviru | SNB | Microsoft | Hospodářské problémy Německa | Příležitosti | Technické analýzy | Posílení kurzu | Evropské obchodování | Maso | Hrubý domácí produkt (HDP) Maďarska | Spotřebitelská inflace | Ceny uranu | Akcenta | Odvětví cestovního ruchu | ANO | Hospodaření státního rozpočtu | Hrubý domácí produkt | Long pozice | Podnikatelé | Simulace obchodování | Automobilky | Zhoršení nálady | Zpomalování ekonomiky | Národní ekonomická rada vlády | Dražší energie | Drahé energie | Masivní propad | Důvěra | Automatický obchodní systém | Ruští statistici | Programování | Pravděpodobnost | Futures | Index Nasdaq | Srovnávací základna | Meziroční růst HDP | Počet pracovních míst | Zahraniční obchod | Donald Trump | Spotřební zboží | Medián | Intervence ČNB | Výpadky | Mzda v ČR | Vývoz do Číny | Graf | Podpůrná opatření | Hypotéky v ČR | Odliv dividend | Ekonomové | Centrální banka | Přehled | Růst dovozu | Plyn | Omezení pohybu | Skutečné tržní podmínky | Spotřebitelská nálada | Čistý zisk | Výnosové křivky | Jádrová inflace | Andrew Bailey | Stavebnictví | Hospodaření | Zveřejněná data | Zpomalení ekonomiky | Fed | Americká centrální banka | Patria Finance Tomáš Vlk | Růst spotřebitelských cen | Zpracovatelský sektor | Institut Ifo | Tomáš Havránek | Turecká centrální banka | Ztrátové obchody | Typ investorů | S&P 500 a Nasdaq | USD/CNH | Cena severomořské ropy | Spolková vláda | Měsíční data | Ceny surových diamantů | Údaje o inflaci | Běžný účet | Jan Čermák | Prognostici | Mluvčí | Analytik Cyrrusu | Cíl Evropské centrální banky | Jakub Holas | Reuters | Portu | ČNB Jakub Holas | Vývoj kurzu koruny | Stagnace poptávky | Nobelovy ceny | Brexit | LBBW | Commonwealth Financial | Dopady krize | Drahé komodity | Obchody | Souhrnný index | Německý hospodářský institut | ING | Pohyby kurzu | Radek Zalubil | Utahování měnové politiky | Deficit veřejných financí | Time-Frame | Pozornost | Čerpání peněz z fondů EU | BHS Štěpán Křeček | Firma | Profit Target | EURUSD | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Snížení těžby ropy | Míra inflace v Evropské unii | Česká měna | S&P 500 | Čínský statistický úřad | Strategie Ondřeje Hartmana | Zakladatel | USDCZK | Institut DIW | Rostoucí životní náklady | Rekordní růst | Nižší růst | Prop Trading | Zvýšení úrokových sazeb | Obchodování | PwC | Rychlý růst | Perpetuum mobile | Analytik forexového trhu | Zemní plyn | Předseda | Evropské investiční banky | Libra | Koronavirová krize | Americký dolar | Zvýšení základní úrokové sazby | Ztráty peněz | Druhy ropy | Snížení sazeb | Čeští spotřebitelé | Nová data | Dopad na ekonomiku | Naše ekonomika | Indikátory sentimentu | Loňská srovnávací základna | Pokles české ekonomiky | Evropská měna | Energetické podniky | Zvýšení základní sazby | Pomoc ekonomice | Harmonizovaná inflace | Počet lidí bez práce | Příprava | Dominik Rusinko | Dluh vládních institucí | Aleš Michl | Setkání ministrů financí EU | Řecko | Ziskové marže | Rychlost inflace | Říjnová inflace | Marvell | Výhled vývoje ekonomiky | Míra | Natixis | Ministři financí | Oblečení | Úroky | Zisk čínských průmyslových firem | Záporné nominální úročení | Plodiny | Růst polské ekonomiky | MT4 | Ipsos | Očekávání analytiků | Nomura | United Airlines Holdings | Investiční banky | Vývoj české ekonomiky | Počet obchodů | Květnová inflace | Backtestovat | Makroekonomické údaje | Předstihové ukazatele | ERÚ | Chování obchodníků | Prognóza České národní banky (ČNB) | Průmyslová výroba v ČR | Akcie dnes | Růst ekonomiky eurozóny | Izrael | Ceny akcií | Zájem o hypotéky | TABAK | E-shopy | Japonsko | Klesající trend | Analytik Raiffeisenbank | ESA 2010 | Čínská ekonomika | ECB | Ceny | Prudký pokles | Technologie | CHF | Japonská vláda | Energetická krize | Finální odhad | ČNB | Rumunsko | Evropská unie | Ředitel odboru komunikace | Tuzemské banky | Jiří Rusnok | Ranní zpráva | Pokles | Americké ministerstvo obchodu | Velikonoce | Tržní ceny | Finance Group | Země EU | Americké společnosti | Ingredience | Jan Vejmělek | Vývoj dolaru | Poplatek | Nejvýraznější pokles | Americká ekonomika | Měny&Sazby | Podpora | Nejistota | Obchodník | Doporučení | Ředitel odboru komunikace ČNB | COVID-19 | Zboží dlouhodobé spotřeby | Finanční krize | Pokles ceny | Česká republika | Tempo poklesu | Index cen | Investiční nástroje | Čínská vláda | Silnější kurz | Daně | Novela zákona | Inflace v červenci | OECD | Výkon dolaru | Sport | České HDP | Životní úroveň | Historická data | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Ekonomická důvěra | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Iris Pangová | Růst zisků | Zisky | Snižování inflace | Index Nikkei | Prezident Trump | BNP Paribas | Nevýhody | Oslabení koruny | Bankovní rada České národní banky | Globální ekonomika | Prostor pro další růst | Nvidia | Ceny komodit | CitFin | USD/TRY | Boj proti inflaci | Odhad letošního růstu | Setkání ministrů financí | Vývoj HDP | Růst výnosů | DPH u elektřiny | Počet žádostí o podporu v USA | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Kurzový závazek | Rozvojová banka | Cena zlata | Tim Cook | Organizace zemí vyvážejících ropu | Jiří Tyleček | Vývoj měnového páru GBP/USD | Trinity Bank | Přecenění | Vice | Breakout | Turecký prezident | Uvolňování opatření proti koronaviru | Drahota | Britská premiérka Liz Trussová | Růst cen | Centrální banky ve střední Evropě | Rachel Reevesová | Federální rezervní banka | Momentum | Financial Network | PDZ | Útlum aktivity | Celosvětová poptávka | Premiér Petr Fiala | Hospodářské výsledky firem | Německá vláda | Inflace v Británii | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Výdaje | Index nákupních manažerů (PMI) | Výrobce čipů Nvidia | Útok na Ukrajinu | Financování | Polská ekonomika | ČSÚ | Šíření viru | Finance | JDE | Výrobce čipů | Makroekonomické ukazatele | Alexander Krüger | Generali Investments | Index nákupních manažerů | Automobilový průmysl | Medtronic | Vyšší úroky | Americká lehká ropa | Ekonomický a strategický výzkum | Babišova vláda | Pokles ekonomiky | Růst úroků | Zprávy z USA | Globální poptávka | Šíření nemoci COVID-19 | Společnosti | Maďarský forint | Zpětné testování | Růst spotřebitelských cen v Německu | Ceny zboží | Obchodní spory | Guvernér francouzské centrální banky | Virus | Rozhodnutí ČNB | Prezident Joe Biden | Dílčí index | Vyšší ceny | Opatření proti šíření koronaviru | FT | Meziroční inflace v ČR | Obchodní parametry | Nájemné | Zvýšení inflace | Začátečník | Průměrná mzda | DNO | Cena | Český maloobchod | Dnešní čísla | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Velké peníze | Švýcarská centrální banka | Colt CZ Group | Hospodářský růst | RBI | Curve fitting | Šíření koronavirové nákazy | Odhodlání | Důvěra v průmyslu | Inflace v Maďarsku | WTI | Automobilka Škoda Auto | Hrozba recese | Bod | Miliardy korun | Podmínky na trhu | Akcie americké společnosti | Silnější koruna | Polský zlotý | Obchodování dnes | Next | Spekulace | BNP | Měsíční průzkum | Peter Altmaier | EMU | Konjunkturální průzkum | Šíření nového koronaviru | Saúdská Arábie | Domácnosti | Sázet | FTSE | Cena ropy | Nižší výdaje | Inflace | Advanced Micro Devices | Devizové intervence | Markéta Šichtařová | Tržby | Marže | Využití kapacit | Účet platební bilance | Petr Bartoň | Situace | Statistiky z trhu práce | Německý Ifo index | Ekonomie | Erste Group | Twitter | Statistické údaje | Vývoj měnového páru USD/TRY | Euro vůči dolaru | Dolar k japonskému jenu | Vstup do obchodu | Alphabet | Struktura | Bilance běžného účtu | Nový rozpočtový rok | Zkušenosti | Počet žádostí o podporu | Spotřební daně | Lira | INSEE | USD/CZK | Životní náklady | Samou | Statistiky | Peněžní zásoba | FXstreet | Liz Trussová | Lukáš Raška | Světová ekonomika | Testování strategie na demo účtu | Andrew Kenningham | Spolkový statistický úřad | FX | Hospodářský institut Ifo | Aukce | Propad HDP | Růst mezd | ISM indexy | Nový typ koronaviru | Výsledky testování | Sazby beze změny | Kurz | Evropská centrální banka | IFO index | Pandemie covidu | Inflace v říjnu | ISM | Unicredit | Měsíční mzda | Naše hospodářství | Stagnace | Údaje Eurostatu | Míra úspor domácností | Occidental | Mezinárodní investoři | Vládní koalice | Pandemie nemoci | Prognóza České národní banky | Ruská invaze na Ukrajinu | Slabší euro | Propad akcií | Nižší ceny ropy | Růst cen v Česku | Destatis | Prezidentské volby v USA | Úspory | Ekonomický institut | Proinflační | Konsensus | Rekordní růst ekonomiky | Řetězec | Analytik | AUD | Největší evropská ekonomika | Ranní okénko | Financial stability board | Význam backtestingu | Vývoz z Německa | Počet obyvatel | Domácí data | Chorvatsko | Predikce | Analytici | Elektromobily | Dobré zprávy | Úřad práce | Kurz koruny | Ekonomické výsledky | Přehled kurzů | Negativní sentiment investorů | Mario Draghi | Vysoká inflace | Rada guvernérů | Francouzský statistický úřad | Hospodářství | Obchodní centra | Euro STOXX | Kurz eura vůči dolaru | Arm | Snižování úrokových sazeb | Labouristická strana | Nejhlubší propad ekonomiky | Intermediate | Nižší ceny | Jefferies | Ekonomická krize | Cenové stability | ERM II | Maloobchodní tržby v Německu | Poptávka | Koronavirové krize | Vývoz | Energetické firmy | Konfluence | Světové finanční krize | První odhad | Obchodní instrumenty | Ziskovost | Miliardy eur | Recese | Hospodářský pokles | Výzkumný institut | Konsenzus | Kazuo Ueda | Mzdový růst | Švýcarský frank | Erdogan | Fondy obchodované na burze (ETF) | CZK/EUR | Nálada spotřebitelů | Britská ekonomika | Digitalizace | Největší propad | Výrobní index | Počet nových žádostí o podporu | Sekce měnové | Růst americké ekonomiky | Pokles cen akcií | Signály | Meziměsíční inflace | Koronavirové pandemie | Příjmy a výdaje | Prime | František Táborský | Export z Německa do Číny | Štěpán Křeček | Výsledky z testování | Frank | Ministři | Prudký propad | ERM | Kapitálové výdaje | Miroslav Novák | HDP v Evropě | Inflace v listopadu | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | Dnešní zpráva | Mezinárodní organizace práce | Centrální banka USA | Výhled české ekonomiky | Americká centrální banka (Fed) | Změna sazeb | Obchodní přebytek Německa | Patria Finance | Statistika z amerického trhu práce | Ceny energií | Ceny potravin | Fitch | Průmyslová výroba v lednu | Přebytek bilance | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Capital | Základní sazby | Rizika | Eurozóna | INSEAD | Analytik Komerční banky | Ekonomická recese | Prezident Donald Trump | Průmyslové zboží | Ekonomický institut Ifo | Německá centrální banka | Pokles dovozů | Shanghai Composite | Společnost Yandex | Výkon amerického dolaru | Opatření proti šíření nemoci | Cena elektřiny | Agentura Fitch | Hang Seng | Předpovědi | Nomura Securities | Finanční prostředky | Inflace v Turecku | Challenge | Zpomalující růst | Ceny plynu | Světové ekonomiky | ROCE | Růst HDP | Benzín | Růst cen nemovitostí | Trend | Obchodovat | Střadatelé | Pokles sazeb | Automobil | Meziroční inflace v září | Záhada | Sedm statečných | Celkový výsledek | Míra inflace | Antivirus | Ekonomické údaje | Spotřebitelská důvěra | MMF | Náklady na úvěry | Pomalé oživení | Objem objednávek | Hrubý národní důchod | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Sociální síť | Sazba hypoték | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Nabídka a poptávka | Farmaceutické společnosti | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Vývoj inflace | Hospodaření vládních institucí | Hospodářské krize | Oživení poptávky | Míra nezaměstnanosti v Británii | Aktivní investování | Obchody pro EUR/USD | Cena severomořské ropy Brent | Měna euro | Mezinárodní měnový fond | Kancléř Olaf Scholz | Guvernér centrální banky | Peking | Průmysl | Oslabení kurzu | Bulharsko | Body | Americké akcie včera | Hrubý domácí produkt Německa | Míra inflace v Turecku | Podnikání | Pokles průmyslové produkce | Rozvolnění protipandemických opatření | Tempo růstu | GfK | Snížení daně | Francouzská ekonomika | Nadhodnocení | Tvorba hrubého fixního kapitálu | Cena cukru | Zdražování energií | Nejvyšší růst | ETF | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Struktura HDP | Úrokové sazby | Redukce | Zhoršení výhledu | Spotřebitelské ceny v Česku | Důvěra v Německu | Situace na trhu | Reporty | Bankéři | Investiční výdaje | Ekonomika Spojených států | Bankovní společnosti | Long | Bankovní rada | Větší pokles | Komoditní index | Macron | DAX | Zasedání České národní banky | Členství v EU | Co bude | Osobní příjmy | Pokles inflace | Širší index | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | České měny | Spekulace na pokles | Tuzemský průmysl | Vladimír Pikora | Emise oxidu uhličitého | Zájem o akcie | Srbsko | Indikátor | Tempo růstu americké ekonomiky | Základní úrok | Pokles cen | Prodej aut | Osobní počítače | Investments | Růst ceny | Odhad růstu ekonomiky | Dopady vysokých úrokových sazeb | Vysoké inflace | Raiffeisenbank a.s. | ČBA | Cena benzínu | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Průmyslový sektor | Zdravotnictví | Čínské akcie | Euro | Ministryně financí | Časový úsek | Paradox | Opatřením na podporu ekonomiky | Hospodářské vyhlídky | Ekonom Komerční banky | Trhy dnes | Snížení cen | Technology | Německý statistický úřad | Philadelphia Semiconductor | Pochybnosti | Erste | Výsledek voleb | Ekonomická aktivita ve Francii | Schodek zahraničního obchodu | Trinity | Špatné zprávy | FOREX | Čínský akciový trh | Podnikatelská nálada v Německu | Majetek | Ekonomika eurozóny | Spolkové ministerstvo hospodářství | Zbrojovky | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Forexu | Dnešní statistiky | Maďarská centrální banka | Stoxx Europe 600 | Růst úrokových sazeb | Politika | Čínský jüan | PLN | Vyjádření analytiků | Zdanění | Míra nezaměstnanosti | Konjukturální průzkum | Analytika | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Německá ekonomika | Čínský prezident | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | ECOFIN | Východní Evropa | Indikátory důvěry | Poplatky | Forint | Americké akcie dnes | Ceny zeleniny | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Dnes zveřejněná data | Ekonom | Akcenta Miroslav Novák | Optimismus | Pokles průmyslové výroby | Průměrná míra inflace | Výhody a nevýhody | Členové bankovní rady | Nové těžby ropy | Rekordní propad | Zdraví ekonomiky | Trader | Indie | Nákupy | Očekávání trhu | Měnové politiky | Nominální růst | Dovozní ceny | Akciové indexy | Řecká ekonomika | Koncern Volkswagen | Tomáš Holub | Živobytí | Hospodářská recese | Růst vývozu | Cizí měny | Elektřina | Situace v průmyslu | Poskytování hypoték | Karanténa | Invaze | Commerzbank | Zhodnocení | Nezaměstnanost v EU | Dolar | Míra inflace v Polsku | Snížení základní úrokové sazby | Výhled | Eskalace napětí | FOMC | Kurzy měn | Auta | Komerční banky | Americké ministerstvo | Rada ČNB | Hodnoty měny | Colt CZ Group SE | Akcie výrobce čipů Nvidia | Zpomalení hospodářského růstu | Důvěra v ekonomiku v květnu | Slabší prodej aut | Hospodářský růst Německa | Zlevnění potravin | Počasí | Počty nakažených | Propouštění | Zaměstnanci | Jaromír Gec | Agentura DPA | Export německého průmyslu | Technologický index Nasdaq | Evropský trh | Clemens Fuest | Finanční trhy | Statistický úřad | Negativní vývoj | Aliance | Tempo růstu HDP | Cyrrus | Klid | Data o inflaci | Expanze | Klesající úrokové sazby | Výhody a nevýhody | Růst cen energií | Fondy | Comfort Finance | Bílý dům | ARM | Cenové hladiny | Stagflace | Německé ekonomiky | Růst průmyslové produkce | Financial Times | USD za barel | Nikkei 225 | Počet nakažených | Schodek | Velkoobchodní cena plynu | Obavy investorů | Vývoj měnového páru EUR/USD | Významné riziko | Míra nezaměstnanosti v Řecku | Saldo zahraničního obchodu | Dřevo | Spready | Optimalizace | Zvýšení úroků | Ekonomika | Obchodní bilance | Euro včera | Posílení kurzu koruny | EU | Protipandemická opatření | Problémy | Zpomalení růstu | Zpřesněná data | AOS | Ceny plynu a elektřiny | Napadení Ukrajiny | Prezident Erdogan | Prezidentské volby | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Úročení vkladů | Dolarový index | Vývoj hrubého domácího produktu | Inflace v Německu | ODS | Plánované obchody | Ropa | Ekonomické teorie | České vlády | DIHK | Koronavirové epidemie | Rozvoj | Poptávka po zlatě | Plánované obchody pro EUR/USD | Znovusjednocení země | Inflační vlna | Capital Economics | Silné euro | M2 | Ekonomka | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Sezónnost | Růst nezaměstnanosti | Vzestup inflace | Inflace v Japonsku | Zaměstnanost | Profitovat | Irsko | Cenový vývoj | Asie a Tichomoří | Spotřeba domácností | Ekonomika EU | Míra inflace v eurozóně | Nákup EUR | Inflace v březnu | Denní drawdown | USDX | Meziroční růst spotřebitelských cen | Tvorba pracovních míst v USA | Index londýnské burzy FTSE | Odvětví vyspělých technologií | Impulzy | Inflace v prosinci | Pokles ekonomické aktivity | Údaje o HDP | Index podnikatelské nálady | Analytik skupiny | Ceny benzínu | Karanténní opatření | Kypr | Mnichovský ekonomický institut | Thomson Reuters | Zvyšování úrokových sazeb | Spotřebitelská poptávka | Slovo backtesting | Christine Lagarde | Indikátor důvěry | Výhled na letošní rok | Opatření na podporu ekonomiky | 3М | Maďarská vláda | Obchod | Rozhodnutí centrální banky | Regionální měny | Výpadky v dodavatelských řetězcích | Oslabení | Prop firmy | Britské hospodářství | Patria.cz | Ruský prezident Vladimir Putin | Stav ekonomiky | Dluh zemí eurozóny | Pohonné hmoty | Globální finanční krize | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pokles nezaměstnanosti | Platformy | ZEN | Pandemická situace | Rusko | Ceny výrobců | Purple Trading | Miliardy USD | Ceny komodit na světových trzích | Reálné úrokové sazby | Meziroční změny HDP | Spojené státy | Evropské méně | Zkušenost | Míra inflace v Británii | Ifo Clemens Fuest | Ekonomický výhled | Zdražování | S/R zóny | ING Bank | Ekonomické krize | Člen bankovní rady | Ředitelka | Inflace v Evropské unii | State Street | Britská vláda | Vývoj cen akcií | Komerční banka | ADP | Odchod z Ruska | Přijetí eura | Kupní síla | Trhy | Úbytek | Sankce | Ropy | Úspěšné obchodování | Platforma | Zadlužení země | Míra úspor | Devizové rezervy | Prodejní ceny | IfW | Forex trader | Druhá vlna pandemie | Cyklické sektory | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Žádosti o podporu | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Produkce energií | Guvernér české národní banky | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Společnost | Petr Dufek | Italská ekonomika | Covidové pandemie | Si Ťin-pching | Úvěrová aktivita | Důchody | Analytici ČSOB | Maloobchodní tržby v listopadu | Sázky | Představitelé centrální banky | Obchodujte | Ceny ropy Brent | Radomír Jáč | AXA | Dnešní údaje | Výzva | SEC | Ukrajinská ekonomika | Výkon německé ekonomiky | Slovensko | Světové hospodářství | Rozšíření | Dopad koronaviru | Společná evropská měna | ECB Christine Lagardeová | Technologický index | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ropný trh | Nálada | Rishi Sunak | Indikátory | Eura | Americké státy | Neúspěch | Výsledek HDP | Monex | Kultura | Vysoké ceny | Japonská ekonomika | Nízká nezaměstnanost | Zpomalováním růstu | Nizozemsko | Organizace | Obilí | DIW | Ceny pohonných hmot | Celkové příjmy | Zmírnění inflace | Růst | Banka Creditas | Vývoj důvěry v ekonomiku | Záporný úrok | Polská centrální banka | Příjmy | Známky oživení | Prezident Ifo | Finanční situace | Výroba v Německu | Michal Brožka | Proti trendu | Zajištění | Impulzy k posílení | Nastavení sazeb | Propad cen ropy | Snížení inflace | Colt | Pandemie | Repo sazba | Index | Buy | PCE index | Nálada podnikatelů | Rychlý růst cen | Lockdown | Martin Gürtler | Bohatství | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Úročení | Internetová společnost | Ruth Brandová | Ceny nemovitostí | Tuzemská měna | Invaze ruských vojsk | Index STOXX Europe 600 | ISM index | Valuace | Obchodní přebytek | Slabá čísla | Politici | Prop Trading výzva | Volby | Manuální backtestování | Výrobce elektromobilů | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Vykreslené svíčky | Historie | Protiepidemická opatření | Obchodní podmínky | Bezpečné měny | Nositel Nobelovy ceny | HDP Německa | Čokoláda | MasterCard | Cíle | Instrumenty | Italský statistický úřad | Zveřejněné údaje | Lars Feld | Zrušení superhrubé mzdy | Bloky | Nové obchodní instrumenty | Zlotý | Aktuální situace | Hospodářské dějiny | Výhled růstu ekonomiky | Zadlužení České republiky | Výkyvy | Volatilní | Petr Kymlička | Osobní výdaje | Retail | Úrokové sazby České národní banky | Obchodní nastavení | Aktuální kurzy měn | Schodek státního rozpočtu | Světové ceny potravin | Zotavování německé ekonomiky | Banky | Silná koruna | Hospodářství EU | Nvidia dnes | Starmer | Německý průmysl | Základní sazba | Český statistický úřad (ČSÚ) | Ondřej Hartman | Rozpočtový rámec | CNY | Šéf Fedu Jerome Powell | Next Finance Vladimír Pikora | Banky v EU | Estonsko | Rozpočtový rok | Rosstat | Bilion eur | Posílení středoevropských měn | Comfort Finance Group | Index čínských akcií | Akcie výrobce elektromobilů | Šance | Bankovní rady ČNB | Zastropování cen energií | Dopady války na Ukrajině | Rychlost | Zájem o akcie americké společnosti Reddit | Britská média | Costco | Švédská vláda | Prop účet | Podnikání na kapitálovém trhu | Nejvyšší nezaměstnanost | Británie | Covid | Malý prostor | Výrobní ceny | Růst indické ekonomiky | Ceny v dopravě | Odvětví | Šok | Rozpočtový deficit | Lesnictví | XTB Jiří Tyleček | Akciové trhy v Asii | Úrokové sazby ČNB | Rakousko | Obchodní příležitosti | Druhá vlna | Podnikatelská důvěra v Německu | Dna | Indexy aktivity | Hrubý domácí produkt České republiky | Maďarsko | Next Finance Markéta Šichtařová | Výrobní sektor | Cenové pohyby | Národní sdružení | Země eurozóny | Ruské ministerstvo hospodářství | Inflace v České republice | Finanční metropole | Poradenství | Roční zhodnocení | LVMH | Váš kapitál | Volby v USA | Komunikace ČNB | Sentiment investorů | Měnový pár | Ruská vláda | Fincentrum Hypoindex | Dánsko | Data ČSÚ | Investiční platformy | David Vagenknecht | Bankrot | Růst výroby | Cenové války | Valuace firmy | Backtest | Cena plynu pro evropský trh | Vakcinace | Tržní hodnota | Nižší náklady na úvěry | Index Philadelphia | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Na burze | Agentura Reuters | Akcie | Christine Lagardeová | Investiční analytik | Měnový výbor ECB | Ministři financí eurozóny | Očkování proti covidu-19 | Nasdaq v New Yorku | Ekonomické aktivity | Ekonomika Evropské unie | Inflace v USA | Inflace v eurozóně v červnu | Nové údaje | Analytička | ČSOB | Zisk na akcii | Snižování úroků | Dopady pandemie | Úrok | Novo Nordisk | David Marek | Mzda | Ideální obchodní parametry | Středoevropské měny | Ekonomiky | Investoři i analytici | Měnová politika | Buy obchod | Obchodní plán | Sazby hypoték | Evropa | Nasdaq Composite | Ifo Klaus Wohlrabe | Next Finance | Tesla | Vývoz ropy ze Saúdské Arábie | Moskva | Negativní dopad | Růst britské ekonomiky | Vklady | Americký prezident | Prohlášení | Vyšší úrokové sazby | Mutace delta | Regulační úřad | Zpřísňování měnové politiky | Prognózy ČNB | Zahájení intervencí | Ekonom BHS | Britský premiér | Maloobchodní sektor | Karl Schamotta | Koruny vůči euru | Německá spotřebitelská důvěra | Mozek | Problémy v dodavatelských řetězcích | Bilance zahraničního obchodu | Banka | Zdravotní péče | Evropský parlament | Akciové burzy | TRY | Předpověď | CVVM | Zpomalování inflace | Poptávka v Číně | Hlavní ekonom ING | Nejvýraznější propad | Société Générale | Ekonomický růst | West Texas Intermediate (WTI) | Míra zisku | Hodnota HDP | Záložna | Krize | Automobilka | Imbalance | Asociace | Mzdy v Česku | Rozpočtový schodek Německa | Počet zaměstnaných | Management | Změny ve strategii | Statistický odbor japonské vlády | Reálný HDP | Hlavní index čínských akcií | Vzestupný trend | Pražská burza | Panika | CNBC | Meziroční inflace v Německu | Ruská invaze | Epidemické situace | Reálná mzda | Údaje | Rozpočtový schodek | Průměrná hrubá měsíční mzda | EUR kurz | Vyšší mzdy | Situace kolem šíření koronaviru | Bitcoinové fondy obchodované na burze | Základní úrokové sazby ČNB | Důvěra investorů | Protiinflační opatření | Propad české ekonomiky | Snižování cen | Výhody | Dovoz do USA | Ekonomiky eurozóny | Rostoucí mzdy | CAD | Short | AXA ČR a SR | Roční maximum | Podíl nezaměstnaných | Drawdown | Bitcoinové fondy obchodované na burze (ETF) | Snižování sazeb | Nová lidová fronta | Důvěra spotřebitelů | Target | Odhad vývoje HDP | Evropský statistický úřad | Obchodní komora | Spotřebitelské ceny v Británii | USD/CHF | Nemovitosti | Vlastnictví | Práce | Finanční polštář | Obchodování na demo účtu | Pavel Kohout | Nárůst HDP | Mzdová dynamika | Cukr | Povzbuzení ekonomiky | Co je to backtesting? | Francouzská vláda | Asijské akciové trhy | Spoření | Vývoj trhu | NAFTA | Podniky | Státní rozvojová banka | Americká měna | Polský zlotý a maďarský forint | Konsolidace | Hnutí Hamás | Kanada | AXA ČR | PAP | Očkování | Úroková sazba v eurozóně | Reuters analytik | Práce v EU | Inflace v únoru | Obchodní modely | Index spotřebitelských cen | Akcie firem | Nevýhody backtestingu | Byty v Praze | ABB | Ministr financí | Ceny v Česku | Lehman Brothers | Index Nasdaq Composite | Deutsche Bahn | Ztráta | Rozpočet | Poptávky po ropě | Vývoj na trhu | Internetové obchody | Maloobchodní prodeje | Snížení úrokové sazby | Nálada v ekonomice | Červnová inflace | Ošetřovné | Vánoce | Pozitivní vliv | Nejnovější údaje | Pracovní síly | Závazek | AUD/USD | Pandemie covidu-19 | Volkswagen | Tempo ekonomického růstu | Nabídka nemovitostí | Guvernér ČNB | Odhady analytiků | Amazon Jeff Bezos | Americký softwarový gigant | Největší ekonomika eurozóny | Koruna dnes | Inflace v eurozóně | Německo | Paper (demo) trading | Czech Fund | Uvolnit měnovou politiku | List Financial Times | USD/JPY | Štěstí | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Biden | Ruská centrální banka | Objem zakázek | Daň z příjmu | Měnový výbor | Pojišťovnictví | Růst české ekonomiky | Ekonomka ING | Zrychlení růstu | Akciový trh | Ceny na čerpacích stanicích | Rheinische Post | VP Bank | Pohyby na grafu | Mojmír Hampl | Šíření nákazy | Obchodování na live účtu | Mnichovský ekonomický institut Ifo | Ztráty | Důvěra v českou ekonomiku | Japonský jen | Automotive | FXstreet.cz | Bilance | Ceny zemního plynu | Inflace v Polsku | Dubnová inflace | Snížení úroků | Celosvětová poptávka po zlatě | Crédit Agricole | Tomáš Vlk | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Euro vůči americkému dolaru | Šéfka ECB | MWh | Jan Bureš | Koš | Míra inflace v Maďarsku | Investování | Pocity | Petr Fiala (ODS) | Investiční platforma Portu | Pracovní den | Akcie na evropských trzích | Mzdy | HDP v eurozóně | Zpětné testování v čase | WHO | Sazby Fedu | Zadlužení | Obchodníci | Robert Novoměstský | Philadelphia SE Semiconductor | Dovoz aut | Hamás | Ukazatele | CoinDesk | Pozice | Oživení německé ekonomiky | Dluhopisy | Trading | Platební bilance | EK | Investiční produkty | Výrobce letadel | Důvěra v ekonomiku ČR | Propad indexu | V4 | Institut ZEW | Zakázky německého průmyslu | Chudoba | Situace na trhu práce | Horší časy | Turecké liry | PMI indikátor | Tomáš Lébl | Opatření vlády | State Street Associate | Čína | Inflace v ČR | Koruna | Olaf Scholz | Generali Investments CEE | Dovoz z Ruska | ČR | Nastavení měnové politiky | Zasedání bankovní rady | KfW | Zlepšení nálady | Překážky | Ministerstvo financí | Nejvyšší deficit | Ojetiny | Průměrná sazba hypoték | Guvernér | Přerušení dodávek ruského plynu | Turistická sezona | Objem zakázek v německém průmyslu | Výhled německé ekonomiky | Zásah centrálních bank | USA | Zemědělství | Průzkum statistického úřadu | Praní špinavých peněz | Zpracovatelský průmysl | Citelná inflace | Šíření koronaviru | Výraznější pokles | Výhody a nevýhody backtestingu | Sazby | Pozitivní zpráva | XTB | NERV | Hypoindex | Národní sdružení (RN) | Předkrizové úrovně | Vladimir Putin | Největší pokles | Obchodní omezení | Riziko | Analytici banky | Německé hospodářství | Miliardy dolarů | Jan Frait | Hlavní ekonom | Ceny v průmyslu | Bankovní asociace | Deloitte | Spotřebitelské ceny v ČR | KPMG | AAA | Demografické změny | Vývoj mezd | Zahraniční forex | Burze | MOL | Podnikové investice | Meziroční inflace | Sektor služeb | Zastavení výroby | Výkon | Střední hodnota | Počet nezaměstnaných | Nominální dluh | Bitcoinové fondy | Česká vláda | Domácí poptávka | Zásobníky | Ceny cukru | Sněmovní volby | Celková průmyslová výroba | Ceny rýže | Vojtěch Benda | Americké trhy | Freedom Financial Services | Míra nezaměstnanosti v EU | Míra inflace v Německu | Proočkování populace | Domácí průmysl | Podstoupení rizika | Marvell Technology | Nejnovější makroekonomické údaje | Průmyslová výroba v září | Pandemická opatření | Uzavírání ekonomiky | Statistika | Podstoupit riziko | Další pokles | Britský hrubý domácí produkt | Vedoucí pracovníci | Vývoj ceny | Analytik skupiny AXA | ONS | Cíl hospodářského růstu | Tým FXstreet.cz | Koncern | Přílišná optimalizace | Pohyb koruny | Čínský HDP | Vláda v Berlíně | Růst ekonomiky EU | Ekonom BH Securities | Japonská měnová autorita | Německý rozpočet | Ministerstvo hospodářství | Emise | Průmyslové podniky | HDP na obyvatele | Obchodní politika | Achim Wambach | LNG | Solidní výsledky | Německá inflace | Export z Německa | Dodavatelské řetězce | Hafize Gaye Erkanová | Index šanghajské burzy Shanghai Composite | Ruská ekonomika | Válka na Ukrajině | Tvorba pracovních míst | Aktuální kurzy | Více peněz | Izraelská centrální banka | Prodej | Analytik XTB | Japonská centrální banka | Bez rizika | Obchodování na prop účtu | Co se děje na finančních trzích | Thomas Gitzel | Investiční | Plán vlády | Nastavení úrokových sazeb | Spekulovat | Oznámení | Údaje o vývoji HDP | Bitcoin dnes | Co je to paper trading? | Ekonomika USA | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Průmyslová výroba | Ústup inflace | Cena plynu | Německý HDP | Softwarový gigant | Poptávka USA | Včerejší obchodování | Bitcoin | HICP | Výkonnost | DZ Bank | Vliv inflace | Česká ekonomika | Zdražování potravin | Vepřové maso | Štěpán Hájek | Přebytek obchodní bilance | Akcie v Evropě | West Texas Intermediate | HDP v ČR | Práce z domova | EURCZK | Růst poptávky | Hospodářské oživení | Tempo růstu spotřebitelských cen | Rozhodování | Index CPI | Opatření | Index S&P 500 | Setkání ministrů financí eurozóny | Ekonomická situace | DPA | Závislost | Česká koruna | Kurz české měny | Ceny nájmů | Index inflace | Konzervativci | SYRI | Pavel Sobíšek | Aktuální Price Action | Zlato | HDP | Zpráva pro tradery | Nominální úročení | Obchodní řetězce | Restrikce | Maloobchodní tržby | Rozhodnutí bankovní rady | CL | Výrazné cenové pohyby | Úvěrová aktivita v eurozóně | Míra inflace v únoru | Hlavní akciové indexy | Nemovitý majetek | Výroba automobilů | Bytová výstavba | Fond | Blue chips | Podnik | Sazba ČNB | PMI index | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Kurzy | Kurs koruny k euru | Philadelphia SE | Premiérka Liz Trussová | Kurz eura k americkému dolaru | Voda | Francouzský statistický úřad INSEE | Hlavní ekonomka | Spekulanti | Realitní sektor | Carsten Brzeski | BDI | Index londýnské burzy FTSE 100 | Objednávky | Inflační očekávání | Stavební výroba | Nárůst nakažených koronavirem | Joe Biden | Hospodářské instituty | G7 | Zastavení dodávek | Zvyšovat risk | BH Securities | UxC | Index Nikkei 225 | Institut německého hospodářství | Analytik Portu | Nezaměstnanost v ČR | Uhlí | Růst ekonomiky | Průměrná cena | Demo účet | CZK/USD | Analýza | Vyšší inflace | ČNB dnes | Údaje o nezaměstnanosti | Komodity | Backtestování | Strategie na demo účtu | Index Philadelphia Semiconductor | Miliardy | Výnosy | Nespokojenost | Česká národní banka (ČNB) | Banky v eurozóně | Podnikatelské klima | Mezinárodní obchod | Průmysl a stavebnictví | Vlády | Country Garden | Částečný úvazek | Kryptoměny | Měsíční příjem | Obchodování na prop účtech | Letní turistická sezona | Navyšování cen | Evropské velmoci | Vítězství | Tesla a Alphabet | Český HDP | Koronavirus | Výroba ve zpracovatelském průmyslu | Dekarbonizace | Centrální bankéři | Energetický regulační úřad | Belgie | Zlepšení | Vypuknutí pandemie | Solidní růst | Diskreční backtestování | Růst poptávky po ropě | Pokles německé ekonomiky | ČTK | Trading Economics | Útlum ekonomické aktivity | Ministr financí Jeremy Hunt | Měnové podmínky | Devizy | Amazon | Důsledky epidemie | Americká vláda | Britská premiérka | Kurs koruny | Španělsko | Hodně peněz | Jerome Powell | Vysoké úrokové sazby | CEE | Zvyšování úroků | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Wall Street | Výrobce elektromobilů Tesla | SPD | Protiinflační kroky | Příjmy domácností | Odbor japonské vlády | Index DAX | Základní úroková sazba | Markit | Nákup dluhopisů | DLT | Nakupovat | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot