1D

Ranní okénko - Inflace v eurozóně beze změny, snížení sazeb nablízku
21.08.2024 Dnes je „euro-americký“ ekonomický kalendář z hlediska nových dat prázdný, trhy tak mohou ve zvýšené míře sledovat spíše globální vývoj. Z událostí dnes upozorníme na aukci českých státních dluhopisů, která je naplánována pro dluhopisy se splatností 2M (EUR), a dále pro dluhopisy se splatností 9Y, 12Y a 33Y denominované v českých korunách. Zároveň se bude pozornost investorů upínat také k večerní 20. hodině, kdy bude zveřejněn zápis z posledního zasedání Fedu, které proběhlo 30.-31. července.

Ranní okénko - Dnes data o inflaci v zahraničí
20.08.2024 Dnes již před několika okamžiky dorazila první data z Německa, kde byl potvrzen růst cen průmyslových výrobců během července o 0,2 % v meziměsíčním vyjádření. Ačkoli rozptyl odhadů se pohyboval v rozmezí od -0,2 do 0,4 %, výsledek je zcela v souladu s mediánem podle agentury Reuters. V meziročním vyjádření činí výrobní inflace -0,8 %, zůstává tedy stále záporná, avšak deflační trend již výrazně zpomaluje (-1,6 % v červnu). Jelikož slabá poptávka zatím průmyslovým výrobcům příliš zdražovat nedovolovala, současné zdražení představuje spíše pozitivní zprávu.

Ranní okénko - Týden dovolené pro českou ekonomiku vyplní data z Německa
19.08.2024 Tento týden bude takřka v prázdninovém módu pro českou ekonomiku, jejíž kalendář neobsahuje žádné nové ekonomické ukazatele. Mnoho dat neočekáváme ani ze zahraničí, přesto se v týdnu dozvíme alespoň více o inflaci v eurozóně či předstihových ukazatelích německého průmyslu.

Ranní okénko - America strikes back: maloobchod boří spekulace o recesi
16.08.2024 Na závěr týdne očekáváme zveřejnění červencového indexu cen průmyslových výrobců v ČR, který by podle naší měsíční prognózy měl vykázat růst ve výši 1,2 % r/r. V porovnání s předchozím měsícem by tak šlo o stagnaci, které během července nahrávala relativní stabilita cen komodit na světových trzích, zároveň však nedochází ani k oživení poptávky.

Ranní okénko - Eurozóna příliš nenadchla, ale americká inflace na dobré cestě
15.08.2024 Čtvrtek bude patřit ekonomice Spojených států, kde budou zveřejněny výsledky za maloobchod a průmysl. Ještě předtím však dorazí data ze státu New York, která nabídne průzkum mezi podnikateli ve zpracovatelském průmyslu z dílny místního Fedu.

Ranní okénko - Dnes data o vývoji ekonomiky eurozóny a inflace v USA
14.08.2024 Dnešek bude nejprve ve znamení ekonomiky eurozóny, ze které dorazí data ohledně hospodářského růstu, úrovně zaměstnanosti a industriální produkce. Výši hospodářského růstu zprostředkuje zpřesněný odhad růstu HDP ve druhém čtvrtletí, který by podle našeho i tržního odhadu měl v souladu s předběžnými údaji vykázat růst o 0,3 % oproti předchozímu kvartálu. Meziroční růst by tak dosahoval výše 0,6 % navzdory stupňujícímu se negativnímu sentimentu v ekonomice Německa.

Ranní okénko - Jak vnímají analytici německou ekonomiku?
13.08.2024 Dnes bude z dat ohledně domácí ekonomiky zveřejněno pouze saldo běžného účtu platební bilance ke konci června, které by podle tržního odhadu mělo zůstat pasivní (odhad -31 mld. Kč vs -14,6 mld. Kč v květnu), a to navzdory zlepšení bilance zahraničního obchodu.

Ranní okénko - Týden ve znamení dat o domácí i zahraniční inflaci
12.08.2024 Nový týden před námi bude zajímavý zejména pohledem na vývoj spotřebitelských i průmyslových cen u nás a v zahraničí. Dalšími sledovanými údaji budou zejména zpřesněný odhad ekonomického růstu eurozóny za druhé čtvrtletí či data o vývoji klíčových sektorů ekonomiky USA.

Ranní okénko - Klidnější závěr týdne může okořenit zápis ČNB
09.08.2024 Poslední pracovní den tohoto týdne by se měl odehrát v klidnějším duchu, když ze zahraničí již před pár okamžiky dorazila pouze finální data o spotřebitelské inflaci v Německu. Ta v souladu s předběžným odhadem v červnu dosáhla výše 2,3 % meziročně a 0,3 % meziměsíčně. Podle harmonizované statistiky Eurostatu pak meziroční inflace činila 2,6 %, což představuje jeden z lepších výsledků v rámci tohoto roku, ačkoli meziměsíční růst cen o 0,5 % naopak ještě kompletní návrat k cenové stabilitě nenaznačuje.

Ranní okénko - Data o nezaměstnanosti v ČR i USA
08.08.2024 Dnes již za pár okamžiků zveřejní Ministerstvo práce a sociálních věcí červencový podíl nezaměstnaných. Ten se během prvního pololetí letošního roku postupně snížil ze 4 % až na 3,6 %, nicméně v červenci predikujeme podobně jako trh nárůst na 3,8 %. Toto očekávané zvýšení nezaměstnanosti je ovšem dáno zejména sezónními faktory, kdy na pracovní trh přicházejí ve větším množství absolventi škol a rovněž klesá počet pracujících v některých letních sezónních pracích. Nejsou proto na místě obavy z rychle rostoucí nezaměstnanosti v příštích měsících navzdory tomu, že pozorujeme mírné ochlazování trhu práce v důsledku ekonomické stagnace tuzemského hospodářství, která se projevuje v tomto případě se zpožděním. Nadále ale budeme patřit mezi země s nejnižší mírou nezaměstnanosti v rámci Evropské unie.

EUR/USD: obchodní plán na americkou seanci 7. srpna (přehled dopoledních obchodů)
07.08.2024 V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,0930 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a analyzujme, co se stalo. Růst a vytvoření falešného průrazu vedly ke vstupu na short pozice, což mělo za následek pokles páru o 20 bodů, po kterém volatilita skončila. Technický obrázek na druhou polovinu dne nebyl zrevidován.

Ranní okénko - Německo přináší smíšená data, oživení zatím vzdálené
07.08.2024 Dnes byly již před několika okamžiky zveřejněny hlavní ukazatele tohoto dne, které nabídla německá ekonomika. Po včerejším překvapivě příznivém výsledku červnových průmyslových objednávek dnes německý průmysl také překvapil, když jeho produkce oproti našemu i tržnímu odhadu růstu ve výši 1 % v červnu meziměsíčně vzrostla o 1,4 %. Květnový výsledek byl však revidován směrem níže z -2,5 % na -3,1 % m/m.

GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci 6. srpna (analýza dopoledních obchodů). Libra aktualizuje měsíční minimum.
06.08.2024 V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2744 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, ze kterého pochopíme, co se stalo. Pokles a vytvoření falešného průrazu na úrovni 1,2744 umožnily vstup na trh, ale k výraznému růstu páru nedošlo. Průraz a retest úrovně 1,2744 poskytly po nějaké době vhodný vstupní bod na prodej páru GBP/USD, což vyústilo v pokles páru o více než 40 bodů. Technický obrázek na druhou polovinu dne byl mírně zrevidován.

Ranní okénko - Finanční trhy se obávají, jaký bude další vývoj v USA
06.08.2024 Dnes budeme zejména netrpělivě vyhlížet výsledek průmyslu, který podle naší prognózy ani v červnu mnoho optimismu nenabídne. V případě neočištěných dat očekáváme meziroční propad o téměř 5 % a ani výsledek očištěný o kalendářní vlivy není příliš povzbudivý, kdy podle našeho odhadu průmyslová produkce takřka stagnovala. Automobilový průmysl již v posledních měsících nepřispíval k růstu celého odvětví a stejně tomu tak bude i nyní díky vyšší srovnávací základně loňského roku. Navíc i zahraniční poptávka zůstává slabá, když nás zejména ovlivňují problémy německého průmyslu. O jeho vývoji se více dozvíme zítra, ale již dnes naznačí tovární objednávky, zda v Německu nenastává obrat k lepším zítřkům. V meziměsíčním srovnání trh předpokládá jejich zvýšení v červnu o 0,5 %, zatímco v květnu došlo k jejich snížení o 1,6 %. Nicméně i pokud by se tato predikce naplnila, není na místě dělat okamžité soudy a bude na místě počkat na další data.

Ranní okénko - Týden české ekonomiky
05.08.2024 Tento týden se budeme věnovat nově příchozím datům z české ekonomiky, která postupně nabídnou pohled na vývoj maloobchodu, průmyslu, zahraničního obchodu a nezaměstnanosti. Ze zahraničních dat zaujme zejména výrobní inflace v eurozóně či výkon německého průmyslu.

GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci 2. srpna (analýza dopoledních obchodů). Libra mírně oživila.
02.08.2024 V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2715 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, ze kterého pochopíme, co se stalo. Pokles a vytvoření falešného průrazu na úrovni 1,2715 umožnily vstup na trh, což vedlo k růstu o více než 30 bodů. Technický obrázek na druhou polovinu dne byl mírně zrevidován.

EUR/USD: Obchodní plán na americkou seanci 2. srpna (analýza dopoledních obchodů). Euro před klíčovými údaji oživuje.
02.08.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,0808 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, ze kterého pochopíme, co se stalo. Růst a následný falešný průraz této úrovně vytvořily vstupní bod na short pozice, což vedlo k poklesu o více než 20 bodů. Technický obrázek na druhou polovinu dne byl zrevidován jen minimálně.

Ranní okénko - ČNB dle očekávání zvolila opatrnost, dnešek přinese report o zaměstnanosti v USA
02.08.2024 Závěr týdne přinese důležitá data ze Spojených států, když bude zveřejněn měsíční report o zaměstnanosti, který vydává statistický úřad Ministerstva práce USA. Nejvíce sledovanou částí reportu budou zejména data z dotazníkového šetření o vývoji pracovních míst mimo zemědělský sektor. Podle odhadu tržních analytiků by měla americká ekonomika v červenci přidat na 175 tisíc nových pracovních míst, což představuje další pokles (+206 tis. v červnu, +218 tis. v květnu). Právě tento ukazatel se historicky vyznačuje vysokou korelací s vývojem reálného HDP, trh tak tato čísla bude reflektovat i v očekávání ohledně celkové ekonomické dynamiky Spojených států. Zároveň půjde o důležitý indikátor i pro americkou centrální banku, která by ve světle ochlazujícího trhu práce mohla začít s uvolňováním měnové politiky již na zářijovém zasedání.

GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci 1. srpna (analýza dopoledních obchodů). Libra klesla ještě před rozhodnutím Bank of England.
01.08.2024 V dopolední prognóze jsem upozornil na úrovně 1,2778 a 1,2756 a na jejich základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, ze kterého pochopíme, co se stalo. Klesající pohyb a falešný průraz na úrovni 1,2778 umožnily vstup na trh, ale pár nestoupal, na rozdíl od nákupů z úrovně 1,2756, které vyústily v růst libry o více než 20 bodů. Neúspěšný návrat k úrovni 1,2778 a prodejní signál pak umožnily získat dalších 20 bodů. Technický obrázek na druhou polovinu dne byl mírně zrevidován.

Ranní okénko - Fed je připraven snížit sazby v září; jak se dnes zachová ČNB?
01.08.2024 Dnes nás bude především zajímat zasedání České národní banky. Bankovní rada ČNB dosud na každém svém zasedání v rámci tohoto roku rozhodla o snížení sazeb o 50bb. Naposledy to bylo překvapivé rozhodnutí, když se většina trhu (ne tak my) domnívala, že tempo snižování sazeb bude zpomaleno na standardních 25bb. Na tiskové konferenci po posledním zasedání ovšem guvernér Aleš Michl poměrně zřetelně signalizoval, že dojde ke zpomalení cyklu uvolňování měnové politiky. Nicméně tento scénář nakonec nastat nemusí, ačkoli před pár týdny se zdálo, že jiná možnost není na stole. To potvrdil i viceguvernér Jan Frait, který uvedl v jednom z rozhovorů, že se bude rozhodovat mezi snížením o 25 či 50bb. Inflační tlaky totiž dále ustupují, inflace v červnu dokonce neočekávaně poklesla až na 2% cíl ČNB. Naopak oživení tuzemské ekonomiky je velmi pozvolné, což bude velmi pravděpodobně reflektovat i nová makroekonomická predikce ČNB.

Ranní okénko - Nižší růst HDP v ČR i Německu; připraví si Fed půdu pro snížení sazeb v září?
31.07.2024 Hlavní událostí dnešního dne bude zasedání Fedu. Na tomto měnově-politickém jednání se sice nečeká změna kurzu měnové politiky, když všichni analytici (včetně nás) v rámci ankety agentury Bloomberg očekávají stabilitu sazeb. Rovněž trh plně zaceňuje tuto možnost. Zajímavější tak bude pravděpodobně až následná tisková konference předsedy Jerome Powella. Bude bedlivě sledováno, zda přijde jakýkoli signál či komentář k aktuálně předpokládanému zahájení cyklu snižování sazeb na zářijovém zasedání.

Ranní okénko - Den ve znamení odhadů HDP
30.07.2024 Dnes čeká velice nabitý den. Nejdříve bude Českým statistickým úřadem zveřejněn úvodní odhad růstu HDP ve druhém čtvrtletí. Na konci minulého měsíce byla publikována společně s finálním odhadem růstu našeho hospodářství velká revize národních účtů, na jejímž základě bylo zjištěno, že česká ekonomika v minulém roce neskončila v recesi, ale v uvozovkách jen stagnovala. Navíc překonala předcovidovou úroveň, a to dokonce již během roku 2022.

Ranní okénko - Vzrušující týden před námi
29.07.2024 Tento týden bude velice obsáhlý na zajímavé ekonomické události. Oči finančních trhů se budou upírat zejména do Spojených států amerických na středeční zasedání Fedu. Ačkoli úrokové sazby zůstanou nejspíše nezměněny, bude se vyhlížet jakýkoliv signál od představitelů Fedu ohledně zahájení cyklu uvolňování měnové politiky v září, na což trh aktuálně vysoce sází. Zasedat bude také ČNB, která sice bude pravděpodobně pokračovat ve snižování sazeb, ale tempo podle nás i trhu zpomalí na standardních 25bb. Dále se ukáže, jak probíhá oživení ekonomik v Evropě, když budou odhaleny výsledky HDP za druhý kvartál. V zemích eurozóny budou publikovány prvotní odhady červencové inflace a v USA budou vydány nejnovější statistiky z tamního trhu práce.

Ranní okénko - Ekonomika USA dál solidně roste, co to znamená pro Fed?
26.07.2024 V Poslední den tohoto týdne bude ve znamení amerických dat. Hlavní pozornost bude věnována cenovému indexu PCE, kterému Fed dává vyšší váhu, než běžněji využívanému indexu CPI. V meziročním vyjádření se index PCE od začátku roku zvýšil z lednových 2,4 % až na 2,7 % v březnu a dubnu. Trend se obrátil v květnu, kdy inflace poklesla na 2,6 % a příznivý vývoj se očekává i v červnu, kdy medián trhu predikuje pokles na 2,4 %. Jádrová složka se držela v průběhu prvních čtyř měsíců těsně pod 3% hranicí, až v květnu došlo k jejímu snížení na 2,6 %.

Ranní okénko - Klíčový odhad růstu ekonomiky USA ve 2. čtvrtletí
25.07.2024 Dnes nás čeká pravděpodobně nejdůležitější údaj tohoto týdne a tím je úvodní odhad růstu HDP americké ekonomiky ve druhém kvartále. Tamní hospodářství v prvním čtvrtletí anualizovaně rostlo o 1,4 %, což bylo výrazné zpomalení oproti konci minulého roku. Detailní pohled na strukturu růstu ovšem odhalil, že nižší růst byl částečně způsoben volatilnějšími položkami, jako jsou změna stavu zásob a zahraniční obchod, jejichž příspěvek byl záporný. Nicméně se ukázalo, že i soukromá spotřeba ochabuje. Prvotní odhad pro první čtvrtletí sice naznačoval, že spotřeba domácností vzrostla o 2,5 %, ale finální odhad evidoval růst pouze o 1,5 %. To je výrazná korekce oproti druhé polovině minulého roku, kdy byl růst vyšší než 3 %.

Ranní okénko - Nabitý den údaji PMI ze světa
24.07.2024 Již za pár okamžiků Český statistický úřad zveřejní, jak se vyvíjejí nálada spotřebitelů a podnikatelů v rámci konjunkturálního průzkumu. Spotřebitelská důvěra roste nepřetržitě od začátku roku a v dubnu dokonce překonala hranici 100 bodů, která vyznačuje dlouhodobý historický průměr. Optimismus mezi domácnostmi roste zejména díky skokovému poklesu inflace a z toho plynoucího růstu reálných mezd. Důvěra byznysu se pohybuje na nižší úrovni, a to kvůli stále nevalnému výkonu ekonomiky, nízké poptávce a rostoucím nákladům.

Ranní okénko - Odstoupení Joe Bidena s trhy nezamávalo
23.07.2024 Nejzajímavější událostí dnešního dne bude zasedání maďarské centrální banky. Základní úroková sazba v Maďarsku vystoupala až na 13 %. Proces uvolňování měnové politiky byl zahájen v říjnu loňského roku, kdy snížila sazby o 75bb. Tento krok byl zopakován celkem 4x, poté se maďarská centrální banka dokonce odhodlala ke snížení sazeb o celých 100bb.

Ranní okénko - Tento týden především ve znamení dat z USA
22.07.2024 Včera oznámil současný prezident Spojených států amerických Joe Biden, že se nebude ucházet o Bílý dům na další čtyři roky. Demokraté budou muset urychleně hledat nového kandidáta, když největší favoritkou je současná viceprezidentka Kamala Harris. Tento vývoj hraje do karet Republikánům a Donaldu Trumpovi, jehož šance v podzimních volbách se opět zvýšily. Zároveň Trump i jeho strana apelují na Bidena, aby odstoupil již nyní. Tyto politické turbulence v USA mohou způsobit vyšší volatilitu na finančních trzích.

Ranní okénko - Dnešní den ve znamení zasedání ECB
18.07.2024 O dnešní hlavní ekonomické události není pochyb. Zasedá totiž bankovní rada Evropské centrální banky, která rozhodne o dalším nastavení úrokových sazeb. Ta na svém posledním zasedání zahájila cyklus uvolňování měnové politiky, když snížila sazby o 25bb. Zároveň ovšem představitelé bankovní rady poměrně zřetelně naznačovali, že další proces snižování sazeb bude postupný a obezřetný.

Ranní okénko - Dnes ceny průmyslových výrobců v ČR
17.07.2024 Dnes budeme sledovat vývoj výrobních cen (PPI) v Česku, v případě cen v průmyslu by mělo dle našeho odhadu v červnu opět dojít k poklesu (-0,2 % m/m vs -1,2 % m/m v květnu). V meziročním vyjádření by tak ceny průmyslových výrobců byly pouze o 1,1 % vyšší (vs 1,0 % r/r v květnu). Již od poloviny minulého roku zůstává meziroční míra výrobní inflace bezpečně pod 2 %, cenový vývoj na nabídkové straně ekonomiky by tak měl zůstat nadále stabilizovaný, ačkoli poslední průzkumy PMI poukazují na rizika v podobě růstu některých cen vstupů (potraviny, kovy, energie).

Ranní okénko - Dnes průzkum ZEW v Německu a maloobchod v USA
16.07.2024 Dnes budeme netrpělivě vyhlížet zejména výsledky červencového průzkumu instituce ZEW mezi finančními analytiky ohledně hodnocení aktuální ekonomické situace Německa včetně budoucích očekávání. V případě přítomnosti by podle trhu k zásadnější změně dojít nemělo, když i nadále je současný výkon německé ekonomiky vnímán negativně. To optimismus týkající se budoucích očekávání roste nepřetržitě od loňského srpna, zejména na pozadí poklesu inflace, predikovaného oživení německé ekonomiky včetně pro ni důležitých exportních trhů a uvolňování měnových podmínek, ačkoli ECB bude zřejmě postupovat velmi pomalu a obezřetně.

Ranní okénko - Vrcholem tohoto týdne zasedání ECB
15.07.2024 Tento týden bude ve znamení měnově-politického zasedání Evropské centrální banky, která bude jednat ve čtvrtek a rozhodne o nastavení úrokových sazeb v eurozóně. Mezi finančními analytiky panuje shoda, že i přes příznivý vývoj inflace tentokrát ECB sazby ponechá beze změny a zvolí strategii vyčkávání na další pozitivní data, jelikož stále zaznamenáváme některé perzistentní proinflační faktory, zejména ve službách.

Ranní okénko - Týden uzavřou další data z USA
12.07.2024 Poslední pracovní den tohoto týdne přinese další informace ohledně vývoje cen ve Spojených státech, konkrétně půjde o index cen výrobců (PPI). V meziročním vyjádření by měla červnová výrobní inflace dle mediánu analytických odhadů jen nepatrně vzrůst na 2,3 % (vs 2,2 % v květnu). V květnu index PPI dokonce poklesl o -0,2 %, tentokrát se očekává meziměsíční růst ve výši 0,1 %. Jádrové ceny ve výrobě by mohly růst o něco rychleji, po odečtení potravin a energií se očekává meziměsíční nárůst cen o 0,2 %, meziročně pak o 2,5 % (vs 2,3 % v květnu).

Ranní okénko - Zamíchá inflace v USA s kartami?
11.07.2024 Ekonomický svět upře své oči opět na Spojené státy americké, kde bude zveřejněna výše červnové inflace. Po jejím nárůstu na začátku roku se trend obrátil a inflace začíná pomalu klesat. To by mělo pokračovat i v červnu, kdy trh předpokládá její snížení z 3,3 % na 3,1 %. Na druhé straně jádrová inflace by podle mediánu trhu měla zůstat na úrovni 3,4 %. Výsledek, který by odpovídal uvedeným predikcím či byl dokonce pod těmito odhady, by dále povzbudil již tak zvyšující se sázky týkající se zahájení cyklu uvolňování měnové politiky na zářijovém zasedání. Naopak vyšší výsledek by tato očekávání mohl mírně zchladit, což by se mimo jiné pravděpodobně projevilo růstem výnosů dluhopisů a posílením dolaru.

Ranní okénko - Dnes vývoj inflace v ČR a druhé vyjádření předsedy Fedu v Kongresu
10.07.2024 Důležitým aspektem dnešního dne bude zveřejnění červnové inflace, která by v České republice podle našeho odhadu mohla mírně zrychlit na 2,7 % r/r (vs 2,6 % v květnu). Přestože medián analytických odhadů je nakloněn spíše mírnému poklesu tempa růstu cen, naše analýza upozorňuje na omezení prostoru pro další pokles v kategorii potravin, která v posledních měsících pomáhala průměrné ceny stabilizovat, a která zároveň podle posledního šetření Českého statistického úřadu naopak začíná vykazovat růst. Zároveň se ukazuje, že cenové tlaky ve službách jsou perzistentní a mohly by se v průběhu celého roku pohybovat ve výši 5 %.

Ranní okénko - Dnes nezaměstnanost v ČR a vyjádření předsedy Fedu v Kongresu
09.07.2024 Dnes bude pokračovat série příchozích dat o české ekonomice započatá během včerejšího dne. Již za pár okamžiků Ministerstvo práce a sociálních věcí zveřejní, jak se vyvíjí zdejší nezaměstnanost. Od začátku roku podíl nezaměstnaných klesal až na květnových 3,6 %. Sezónní vlivy naznačují, že by nezaměstnanost mohla dále klesat, ale vzhledem k působení negativního šoku do ekonomiky, který se zpravidla na trhu práce projevuje se zpožděním, očekáváme její stagnaci na úrovni 3,6 %. Zároveň bude třeba sledovat další osud hutě Liberty Ostrava, která na sebe podala insolvenční návrh. V tomto podniku je zaměstnáno přes 5000 pracovníků, kterým hrozí, že přijdou o své zaměstnání. Ti si v současné chvíli mohou zažádat o finanční pomoc, kterou jim poskytne stát či Moravskoslezský kraj.

Ranní okénko - Týden ve znamení inflace
08.07.2024 Tento týden bude patřit datům o inflaci, která postupně dorazí z ČR, z Německa a z USA. Vliv na tržní aktivitu pak mohou mít i ostře sledovaná vyjádření předsedy americké centrální banky, který bude v úterý a ve středu v rámci výpovědi v Kongresu komentovat aktuální měnovou politiku.

Ranní okénko - Nabitý konec týdne i přes nastávající svátky
04.07.2024 Vzhledem k zítřejšímu státnímu svátku oslavující příchod slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje na území Velké Moravy si shrneme, co nás čeká dnes i zítra. Dnes již za pár okamžiků zveřejní Český statistický úřad, jak se v květnu vyvíjely tržby maloobchodních prodejců. Trh očekává stejně jako v dubnu meziroční růst o 5,3 %, naše predikce je téměř identická (+5,4 %). Vzestup maloobchodního sektoru, který započal na konci minulého roku, bude každopádně ve zbývající části roku pokračovat na pozadí růstu reálných mezd českých domácností.

Ranní okénko - Mírný pokles inflace v eurozóně zatím ECB zřejmě nepřesvědčí
03.07.2024 Středeční den by měl potvrdit polevování inflačních tlaků v eurozóně, tentokrát prostřednictvím indexu cen výrobců (PPI), kde se vývoj cen dokonce nachází v záporných číslech. Očekáváme, že oproti předchozímu měsíci by ceny v květnu tentokrát mohly vzrůst o mírných 0,1 % (vs -1,0 % v dubnu), v meziročním vyjádření by však ceny měly klesat i nadále. V meziročním vyjádření by podle nás mohl index PPI poklesnout o 3,8 % (vs -5,7 % v dubnu).

Ranní okénko - Pokles inflace v Německu by měl být následován poklesem i v celé eurozóně
02.07.2024 Dnešní den bude zajímavý především díky úvodnímu odhadu červnové inflace v eurozóně. Meziměsíční dynamika by podle trhu měla stejně jako v předchozím měsíci dosáhnout výše 0,2 %. Naše i tržní prognóza předpokládá, že v meziročním vyjádření by po květnovém nárůstu na 2,6 % mělo dojít k poklesu na 2,5 %. Rovněž jádrová inflace by se měla snížit o 0,1 p.b., a to z 2,9 % na 2,8 %. Eurostat ve stejný čas vydá údaj o výši nezaměstnanosti. Ta by měla v květnu podobně jako v dubnu činit 6,4 % a zůstala by tak na historickém minimu.

Ranní okénko - Přehled týdne: PMI a maloobchod v ČR, inflace v Evropě a v USA trh práce
01.07.2024 První červencový týden přinese várku nových dat převážně ze zpracovatelského průmyslu, kde se dozvíme aktuální PMI jak z ČR, tak ze světa, z USA přijdou nová data zejména z trhu práce. Obchodní aktivitu v týdnu omezí dva státní svátky, nejprve ve čtvrtek Den nezávislosti v USA, v pátek Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje v ČR, kdy budou příslušné burzy uzavřené.

Ranní okénko - ČNB i počtvrté v řadě snížila sazby o 50bb
28.06.2024 Již za pár minut se dozvíme finální odhad růstu českého HDP v prvním čtvrtletí letošního roku, kdy se očekává potvrzení zpřesněných údajů, podle kterých tuzemské hospodářství dosáhlo mezičtvrtletního růstu o 0,3 % a meziročního o 0,2 %. Hlavním tahounem je zvýšená spotřeba českých domácností. O hodinu později Česká národní banka zveřejní, jak se vyvíjela peněžní zásoba vyjádřená měnovým agregátem M2.

Ranní okénko - Zasedání ČNB pod rouškou tajemství
27.06.2024 O hlavní události dnešního dne není pochyb. Zasedat totiž bude bankovní rada ČNB, která rozhodne o dalším nastavení úrokových sazeb. Shoda napříč analytickou obcí i samotnou bankovní radou panuje na tom, že úrokové sazby půjdou opět dolů, ale otázkou je o kolik. Bankovní rada na každém svém měnově-politickém jednání v tomto roce snížila sazby o 50bb, ale květnová makroekonomická prognóza z dílny ČNB naznačila, že v průběhu roku dojde ke zpomalení cyklu uvolňování měnové politiky a bankovní rada přistoupí ke snižování sazeb o standardních 25bb.

Ranní okénko - Dnešek nabízí pesimistickou predikci spotřebitelské důvěry v Německu
26.06.2024 Dnešní den nabízí nejprve data z Německa, a to odhad spotřebitelské důvěry v červenci, kterou již před pár okamžiky publikovala společnost Gfk společně s Norimberským institutem pro tržní rozhodování (NIM). K povzbuzení trhu však nedošlo, důvěra nejen že zůstala stále záporná, dokonce se oproti předchozímu měsíci (-20,9) zhoršila na -21,8. Medián analytiků přitom počítal se zlepšením na -19,5. Brzdou je i letos zejména stále nízká ochota k nákupům, která se tentokrát ještě mírně zhoršila.

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 25. června (analýza dopoledních obchodů). Libra nedosáhla ani na hladinu 1,2704.
26.06.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2704 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a zanalyzujme, co se stalo. Libra stoupala, ale k testu a falešnému průrazu jí několik bodů chybělo, takže jsem odtud nemohl vstoupit na short pozice. Technický obrázek na druhou polovinu dne je třeba ještě zrevidovat.

Ranní okénko - Nálada v tuzemsku mezi spotřebiteli poklesla, v průmyslu naopak vzrostla
25.06.2024 Dnešní den nabídne pouze jediný zajímavější údaj z ekonomického světa a tím bude spotřebitelská nálada v USA měřená Conference Board. Ta byla v posledních měsících historicky nadprůměrná i přes vyšší inflaci a úrokové sazby, které jsou na nejvyšší úrovni za více než 20 let. Navzdory tomu spotřeba domácností byla hlavním faktorem velmi solidního růstu americké ekonomiky, která překonávala i ty nejoptimističtější odhady.

Ranní okénko - Přehled týdne: zasedání ČNB, v zahraničí spotřebitelská důvěra
24.06.2024 Poslední červnový týden přinese nejspíše nové referenční úrokové sazby pro finanční trh v ČR, o jejichž výši se bude ve čtvrtek rozhodovat na zasedání bankovní rady ČNB. Odhady analytiků se většinově přiklání ke snížení 2T repo sazby o 25bb. Z dosavadního ekonomického vývoje, jakož i z vyjádření členů bankovní rady minulý týden, však vyplývá značná pravděpodobnost snížení v rozsahu až 50bb, s čímž počítá naše prognóza. Z pohledu zahraničních dat pak tento týden přinese zejména údaje o spotřebitelské důvěře.

Ranní okénko - Dnes PMI ze světa
21.06.2024 Závěr týdne je ve znamení indexu nákupních manažerů (PMI), kdy postupně dorazí výsledky z Německa, eurozóny a ze Spojených států amerických. U našeho západního souseda se očekává zvýšení indexu ve zpracovatelském průmyslu z 45,4 bodů na 46,4 bodů. V případě služeb je predikováno sice mírnější zlepšení (z 54,2 bodů na 54,4 bodů), ale úroveň 50 bodů, oddělující expanzi a kontrakci, bude bezpečně překonána. V eurozóně se očekávají velice podobné výsledky, kdy ve zpracovatelském průmyslu by mělo dojít k nárůstu z 47,3 bodů na 47,9 bodů a v oblasti služeb z 53,2 bodů na 53,4 bodů. Poněkud odlišný příběh se odehrává v USA, kde se index PMI v průmyslu i ve službách po dobu celého letošního roku drží nad klíčovou hranicí 50 bodů. Mělo by tomu tak být i v červnu, nicméně analytici odhadují v obou sektorech horší výsledky než v květnu.

EUR/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 20. června (analýza dopoledních obchodů)
21.06.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,0713 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného průrazu směrem dolů tam přinesly dobrý vstupní bod pro nákup eura, což vedlo k růstu páru o téměř 20 bodů. Odpoledne nebyl technický obrázek zrevidován.

Ranní okénko - Za týden zasedá ČNB - sníží sazby o 25bb nebo 50bb?
20.06.2024 Dnešní den nabídne, jak se vyvíjejí ceny výrobců v Německu. Ty v meziročním srovnání klesají již od července minulého roku, a to zejména díky výraznému poklesu cen energií. V dubnu se ceny ve výrobě snížily o 3,3 %, v květnu podle trhu došlo k poklesu o 2 %. Prostor pro další snižování cen se ovšem zužuje, jelikož pomalu začne vyprchávat efekt vysoké srovnávací základny. Z Evropy dorazí ještě údaj o spotřebitelské důvěře v eurozóně, která zůstává i nadále pesimistická a ani červen tento stav nezmění. Na druhé straně od září roku 2022, kdy dosáhla svého dna, téměř setrvale roste a přibližuje se svému historickému průměru.

GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci ze dne 19. června (analýza dopoledních obchodů). Libra po údajích o inflaci mírně vzrostla.
20.06.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2719 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se stalo. Průraz a retest tohoto pásma přinesly vstupní bod na nákup libry, která v době psaní článku vzrostla o 20 bodů. Odpoledne byl technický obrázek mírně zrevidován.

Ranní okénko - Ekonomika USA zatím nenaznačila nutnost brzkého uvolnění politiky Fedu
19.06.2024 Dnešní ekonomická data budou poněkud strohá, dozvíme se nejprve výsledek platební bilance eurozóny a v brzkých odpoledních hodinách dorazí méně sledovaná data z nemovitostního trhu v USA. Zahraničnímu obchodu eurozóny se historicky daří vytvářet přebytky, což reflektuje i stav běžného účtu platební bilance (+35,7 mld. EUR v dubnu), který byl za posledních deset let téměř ve všech měsících kladný (po sezónním očištění). V důsledku energetické krize, která dopadla na evropské výrobce v porovnání s Čínou i USA relativně nejvíce, došlo v roce 2022 k zásadnímu obratu, když běžný účet vykázal největší měsíční deficit za poslední 20 let. Od konce roku 2022 však bilance opět vykazuje kladné saldo, v roce 2024 je již dokonce nad průměrem předcovidových let.

EUR/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 18. června (analýza dopoledních obchodů)
19.06.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,0707 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a analyzujme, co se stalo. Došlo k poklesu, ale ne k testu a formaci falešného průrazu. Proto se nedaly najít vhodné vstupní body. Technický obrázek na druhou polovinu dne je třeba ještě zrevidovat.

Ranní okénko - Dnes průzkum ZEW v Německu, maloobchod a průmysl v USA
18.06.2024 Dnes se dozvíme výsledky červnového průzkumu instituce ZEW mezi finančními analytiky ohledně hodnocení aktuální ekonomické situace Německa včetně budoucích očekávání. Přítomnost je shledávána velmi negativní, nicméně v květnu se míra pesimismu významněji snížila a trh očekává, že v podobném rozsahu dojde ke zlepšení i nyní. To je dáno pomalu se oživující ekonomikou a zahájeným cyklem uvolňování měnové politiky ze strany ECB. Naproti tomu budoucnost byla v posledních měsících vnímána optimisticky, kdy v průběhu celého letošního roku byly překonávány v pozitivním slova smyslu odhady trhu. Nicméně v dalších měsících vnímání budoucnosti pravděpodobně nebude růst takovým tempem jako dosud.

GBP/USD: obchodní plán na americkou senaci 17. června (analýza dopoledních obchodů). Libra se opět nakupovala pod úrovní 1,2657.
17.06.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2675 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se stalo. Pokles a falešný průraz kolem hladiny 1,2675 poskytly vynikající signál k nákupu libry. Jak ale vidíte v grafu, pár nijak výrazně nestoupal. Technický obrázek na druhou polovinu dne stále musí být zrevidován.

Ranní okénko - Přehled týdne: ceny výrobců v ČR a PMI ve světě
17.06.2024 Nový týden přináší nová data, tentokrát bude k zajímavým událostem patřit zejména cenový vývoj na straně výrobců v České republice a v Německu. Dozvíme se také údaje o inflaci a spotřebitelské důvěře v eurozóně, ze Spojených států nás zaujme především výkon maloobchodu a průmyslového sektoru.

EUR/USD: Obchodní plán na americkou seanci 14. června (analýza dopoledních obchodů). Euro pokračovalo v poklesu.
14.06.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,0722 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se stalo. Poklesy a vytvoření falešného průrazu směrem dolů byly signálem k nákupu eura, které se ale nikdy nedostalo na běžný růst a pokračovalo v poklesu. S nákupy při falešném průrazu v oblasti 1,0677 jsme ale měli štěstí. Z trhu se podařilo vytáhnout více než 30 bodů zisku. Odpoledne byl technický obrázek mírně zrevidován.

Ranní okénko - Týden uzavřou předběžné odhady spotřebitelské důvěry v USA
14.06.2024 Na závěr týdne bude k důležitým událostem patřit zejména předběžný odhad spotřebitelské důvěry v USA, kterou v měsíční frekvenci publikuje Michiganská univerzita. Podle mediánu analytických odhadů by v červnu mělo dojít ke zvýšení sentimentu z 69,1 na 72,0 bodů, což značí zlepšující se výhled na ekonomický vývoj v horizontu následujících 6 měsíců. Ke zvýšení by mělo dojít i v případě hodnocení současné situace, která by se dle tržního konsenzu měla lepšit z květnových 69,6 bodů na 72,2 v červnu.

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 13. června (analýza dopoledních obchodů)
14.06.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2788 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se stalo. Růst a falešný průraz v daném místě poskytly vynikající vstupní bod na prodej libry, který zatím vyústil v pokles o pouhých 15 bodů. Odpoledne byl technický obrázek mírně zrevidován.

Ranní okénko - Nižší inflace v USA, Fed se snižováním sazeb ale spěchat nebude
13.06.2024 Po včerejší spotřebitelské inflaci se dnes dozvíme ze Spojených států také květnový údaj o výrobní inflaci. Trh v meziměsíčním srovnání očekává zpomalení dynamiky růstu cen ve výrobě z 0,5 % na 0,1 %, meziročně se ovšem předpokládá zvýšení z 2,2 % na 2,5 %.

Ranní okénko - Dnes inflace v zahraničí a zasedání Fedu
12.06.2024 Hlavní ekonomické události dnes proběhnou ve Spojených státech amerických, kde bude nejprve zveřejněn výsledek květnové inflace. Trh očekává mírné zpomalení růstu oproti předchozímu měsíci (odhad 0,1 % m/m vs 0,3 % v dubnu). Pokud by se odhad potvrdil, byla by to dobrá zpráva s ohledem na urychlení cenové stabilizace, neboť v meziročním vyjádření inflace v dubnu stále činila 3,4 %, stejný výsledek se očekává i v květnu.

EUR/USD: Obchodní plán na americkou seanci ze dne 11. června (analýza dopoledních obchodů). Euro se vrací k poklesu.
12.06.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,0757 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se stalo. Průraz ven a retest tohoto pásma poskytly vynikající signál k prodeji eura dál podél trendu a vyústily v pokles o více než 30 bodů. Vzhledem k agresivnímu chování prodejců během evropské seance byl technický obrázek na druhou polovinu dne revidován.

Ranní okénko - Překvapí česká inflace opět směrem výše?
11.06.2024 Dnes za pár minut odhalí Český statistický úřad, jak se vyvíjela tuzemská inflace. V únoru a březnu sice bylo dosaženo inflačního cíle ČNB, ale existovala inflační rizika jejího opětovného zvýšení, ač ne takového rozsahu jako v posledních dvou letech. V dubnu se jedno z nich naplnilo, když meziroční inflace v dubnu dosáhla výše 2,9 % (odhad trhu 2,4 %) zejména z důvodu výrazného zpomalení poklesu cen potravin.

Ranní okénko - Přehled týdne: nezaměstnanost v ČR, inflace v ČR a SRN, v USA inflace a zasedání Fedu
10.06.2024 Tento týden bude co do objemu nových dat zřejmě skromnější, nabídne však několik důležitých událostí. V České republice nás bude zajímat především statistika nezaměstnanosti, dále pak vývoj inflace, který se dozvíme kromě ČR postupně i z Německa a USA. Právě Spojené státy budou pomyslným středobodem pozornosti investorů v tomto týdnu, když ve středu zasedne Federální výbor pro volný trh (FOMC), který bude diskutovat nastavení měnové politiky. Na základě dosavadního ekonomického vývoje by dle našich i tržních očekávání zatím nemělo dojít ke změně referenčních úrokových sazeb směrem dolů ani nahoru, byť obě možnosti jsou předmětem diskuzí.

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 7. června (analýza dopoledních obchodů). Libra zůstává nad úrovní 1,2784.
10.06.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2784 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se stalo. Pokles a falešný průraz v daném místě přinesly signál k nákupu, ale po růstu o 15 bodů tlak na libru polevil. Technický obrázek pro druhou polovinu dne bude ještě potřeba zrevidovat.

Ranní okénko - Očekávané snížení od ECB, dnes další data z amerického trhu práce
07.06.2024 Dnes se v odpoledních hodinách dozvíme další data z amerického trhu práce. Vícero údajů z poslední doby naznačilo jeho potenciální ochlazení, což zvýšilo očekávání finančních trhů, že by Fed mohl zahájit cyklus snižování sazeb na svém zasedání v září. Fed totiž podmiňoval uvolnění měnových podmínek nejen utlumením ekonomické aktivity, ale také snížením napjatosti pracovního trhu. Více napoví dnešní údaj o změně pracovních míst mimo zemědělský sektor, kdy se pro květen předpokládá podobná hodnota (+185 tis.) jako v dubnu (+175 tis.). To je tak výrazné snížení ve srovnání s daty z prvního čtvrtletí tohoto roku. Míra nezaměstnanosti se od začátku roku nepatrně zvýšila z 3,7 % na 3,9 % v dubnu a na této úrovni by měla zůstat i nyní. Dynamika hodinové mzdy postupně zpomaluje, v dubnu se dostala pod 4 % a trh očekává, že tomu tak bude i v květnu.

EUR/USD: obchodní plán na americkou seanci 6. června (analýza dopoledních obchodů). Euro před zasedáním ECB ztrácí býčí momentum.
06.06.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,0873 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se stalo. Pokles a falešný průraz v daném místě poskytly euru vynikající nákupní signál, ale po 10bodovém růstu se obchodování vrátilo do oblasti 1,0873. Proto jsem se rozhodl trh opustit a počkat na zveřejnění důležitých údajů. Technický obrázek pro druhou polovinu dne zůstává beze změny.

Ranní okénko - Čtvrtek ve znamení průmyslu, zahraničního obchodu a zasedání ECB
06.06.2024 Dnes se dozvíme výsledek zahraničního obchodu České republiky, jehož bilance se od roku 2022, kdy dosahovala historických minim, trendově zvyšuje a v tomto roce se již dostává bezpečně do plusu. Silný přebytek z března (39,3 mld. Kč) se nyní zřejmě opakovat nebude, i tak ale počítáme spolu s rostoucí zahraniční poptávkou s pozitivní bilanci, za duben odhadujeme výsledek ve výši 12,8 mld. Kč. Druhou sledovanou veličinou na českém trhu dnes bude údaj o průmyslové výrobě, které se dlouhodobě příliš nedaří a výrazné oživení zatím nenaznačují ani předstihové ukazatele. Březnový propad ve výši 2,7 % r/r by se v dubnu měl zmírnit, přičemž šíře analytických odhadů poskytuje prostor i pro případný růst. Náš odhad však počítá s poklesem o 1,4 % zejména z důvodu dosavadního nedostatku pozitivních zpráv, které by mohly obrat ve výrobě způsobit.

GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci 5. června (analýza dopoledních obchodů). Prodejcům se podařilo ubránit kurz 1,2779, ale co dál?
05.06.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2779 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se stalo. Růst a falešný průraz v daném místě přinesly signál k prodeji, ale po poklesu o 12 bodů tlak na libru polevil. Dokud se bude obchodovat pod úrovní 1,2779, lze očekávat, že signál bude fungovat, ale vše bude záviset na údajích z USA. Technický obrázek pro druhou polovinu dne bude ještě potřeba zrevidovat.

Ranní okénko - Dnes data z českého maloobchodu či zasedání Polské centrální banky
05.06.2024 Dnešní den přinese nejnovější údaj o tuzemském maloobchodu. Reálné tržby v tomto sektoru rostou od loňského prosince a nenaplnily se tak obavy, že by v prvním čtvrtletí ještě mezi lidmi mohl převládat opatrnostní motiv. Naopak skutečné výsledky překonávaly v pozitivním slova smyslu očekávání analytiků a březnový údaj (+6,1 %) byl až šokující. I v dubnu velmi pravděpodobně pokračoval trend rostoucích reálných tržeb maloobchodních prodejců, ačkoli ne v takovém rozsahu jako v březnu. Medián trhu odhaduje meziroční nárůst o 5,5 %, naše prognóza počítá s mírnějším zvýšením o 4,8 %.

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 4. června (analýza dopoledních obchodů). Kupci libry nedokázali nic nabídnout.
04.06.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2776 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se tam stalo. Objevil se pokles do oblasti 1,2776, ale nikdy ne falešný průraz směrem dolů, což neumožnilo vstup na trh. Naprostá absence býků na této úrovni byla překvapivá, což vedlo k mírné revizi technického obrazu na odpoledne.

Ranní okénko - Dnes údaje z českého a německého trhu práce
04.06.2024 Dnes se dozvíme, jakým tempem v prvním čtvrtletí rostly nejen nominální mzdy, ale také mzdy reálné. Reálná kupní síla během nedávného vysoko-inflačního období v ČR poklesla zhruba na úroveň roku 2018, což se projevovalo zvýšením úspor domácností a největším poklesem spotřeby v rámci EU. Situace na trhu práce však zůstala poměrně napjatá a inflaci se podařilo snížit až na 2% cíl, poté držet uvnitř tolerančního pásma, tedy v mezích akceptovaných centrální bankou. Na základě našeho odhadu pro vývoj nákladů práce by tak průměrné mzdy v prvním kvartále měly konečně vzrůst, a to o 6,6 % nominálně a až o 4,4 % i reálně (r/r).

Ranní okénko - Přehled týdne: předstihové ukazatele, mzdy, maloobchod, průmysl a zasedání
03.06.2024 Tento týden bude ve znamení předstihových ukazatelů PMI, které budou zveřejňovány v Česku, Německu, v eurozóně i v USA. Podstatná data z ČR poskytne např. oblast maloobchodu nebo průmyslový sektor. Nejsledovanější událostí bude zřejmě čtvrteční zasedání ECB, která má rozhodovat o nastavení měnové politiky. Na základě dosavadního vývoje v eurozóně předpokládáme, že ECB přistoupí ke snížení základní úrokové sazby o 25bb, což by mělo evropským ekonomikám pomoci na cestě z loňské recese.

Ranní okénko - Inflace v eurozóně by neměla zneklidnit ECB
31.05.2024 Dnes se zejména poohlédneme zpět za výkonem české ekonomiky v prvním čtvrtletí, jelikož již za několik okamžiků bude zveřejněn zpřesněný odhad HDP za první kvartál tohoto roku. Předpokládáme, že by k výrazné revizi dojít nemělo a že po očištění o sezónní vlivy v prvním čtvrtletí ekonomika expandovala tempem 0,5 % k/k a 0,4 % r/r.

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 30. května (analýza dopoledních obchodů). Libra se mírně zotavila.
31.05.2024 V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2714 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se stalo. Růst a falešný průraz kolem úrovně 1,2714 přinesly signál k prodeji libry a v době psaní článku vyústily v pokles o pouhých 10 bodů. Technický obrázek pro druhou polovinu dne byl mírně upraven.

Ranní okénko - Inflace v Německu stoupla
30.05.2024 Ve Spojených státech amerických bude dnes publikován druhý odhad růstu HDP v letošním prvním čtvrtletí. Úvodní odhad naznačil zpomalení růstu z 3,4 % v posledním kvartále minulého roku až na 1,6 %, přičemž trh očekával růst ve výši 2,5 %. Nyní trh ještě více korigoval svou predikci směrem níže až na 1,3 %. To se zdá jako dobrá zpráva z pohledu Fedu, protože ten podmiňoval možné zahájení snižování sazeb v případě utlumení ekonomické aktivity. Nicméně ze struktury růstu je zřejmé, že zpomalení bylo dáno volatilnějšími položkami, tedy změnou stavu zásob, jejichž příspěvek byl záporný. Zároveň negativní vliv měl zahraniční obchod, kdy kvůli silné domácí poptávce bylo třeba více dovážet a také zmiňované rozpouštění zásob. Na druhé straně soukromé investice rostly výraznějším tempem a také soukromá spotřeba byla značná, přestože oproti poslednímu kvartálu loňského roku mírně poklesla. Právě vysoká spotřeba domácností tak nedovoluje další pokles inflace blíže k 2% cíli.

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 29. května (analýza dopoledních obchodů). Libra pokračuje v korekci.
30.05.2024 V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2761 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se stalo. Růst a falešný průraz směrem dolů v oblasti 1,2761 vedly k prodejnímu signálu pro libru, což v době psaní článku vyústilo v pokles o více než 20 bodů. Odpoledne byl technický obrázek mírně zrevidován.

Ranní okénko - Dnes předběžná data o inflaci a důvěře spotřebitelů v Německu
29.05.2024 Dnes se bude pozornost evropských investorů ubírat především k německé ekonomice, kde bude kromě indexu spotřebitelské důvěry zveřejněno také předběžné číslo květnové inflace. Na základě analytických odhadů se předpokládá, že v květnu došlo ke zrychlení meziročního růstu německé cenové hladiny CPI na 2,4 % (2,2 % v dubnu), případně na 2,7 % (2,4 % v dubnu) podle harmonizované metodiky Eurostatu (HICP).

EUR/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 28. května (analýza dopoledních obchodů)
29.05.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,0867 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného průrazu přinesly signál k nákupu eura, který v době psaní článku vedl k růstu páru o pouhých 13 bodů. Odpoledne bylo třeba technický obrázek ještě revidovat.

Ranní okénko - Smíšený obrázek průzkumu instituce Ifo
28.05.2024 Dnešní den nabídne pouze jediný zajímavější údaj a tím bude spotřebitelská důvěra Conference Board. Americkému hospodářství se dosud dařilo nad očekávání, a to zejména kvůli spotřebě domácností. Jejich důvěra v tamní ekonomiku byla totiž historicky nadprůměrná díky rostoucím příjmům a příznivé situaci na pracovním trhu, přestože se předpokládalo jeho ochlazení. V tuto chvíli ale nezaměstnanost atakuje historicky nejnižší úrovně a stále je vytvářeno značné množství nových pracovních míst. V rámci průzkumu Conference Board i v rámci průzkumu University of Michigan se zdá, že na spotřebitele zatím příliš nedoléhala vyšší inflace či vyšší úrokové sazby. Výsledky z minulého měsíce nicméně naznačily možné ochlazení domácí poptávky, kdy v případě Conference Board index důvěry spotřebitelů výrazně klesl z 103,1 bodů na 97 bodů, přičemž se očekával mírný nárůst.

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 27. května (analýza dopoledních obchodů). Libra dosáhla úrovně 1,2756.
28.05.2024 V dopolední prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,2756 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a zjistěme, co se v něm stalo. Růst a falešný průraz tam daly signál k prodeji, ale nikdy nedošlo k normálnímu pohybu směrem dolů. Odpoledne bylo třeba technický obrázek ještě zrevidovat.

Ranní okénko - Přehled týdne: spotřebitelský sentiment v zahraničí a inflace v Evropě
27.05.2024 Tento týden nabídne ekonomické události převážně ze zahraniční, těmi nejdůležitějšími ukazateli budou zejména průzkumy tržního sentimentu napříč Evropou a Spojenými státy, ale také inflace v eurozóně. Začátek týdne bude především ve znamení dat z Německa, jelikož v USA je státní svátek (Den obětí války) a v ČR budou nová data publikována až na konci týdne. Týden uzavře odhad cenového vývoje v eurozóně, který bude důležitý pro potvrzení plánované trajektorie měnové politiky ECB.

Ranní okénko - Mzdový vývoj v eurozóně nezměnil očekávané červnové snížení sazeb
24.05.2024 Dnes budou Českým statistickým úřadem zveřejněny květnové výsledky konjunkturálního průzkumu. Důvěra spotřebitelů v českou ekonomiku se postupně navyšuje, a dokonce je již nad historickým průměrem. To je dáno zejména poklesem inflace, a přestože v dubnu došlo k jejímu navýšení, trh očekává další zvýšení důvěry mezi domácnostmi. Rovněž mezi firmami se nálada zlepšuje, ačkoli nedosahuje takové úrovně jako mezi spotřebiteli. Sektor byznysu trápí stále nižší poptávka, ale v průběhu dalších měsíců očekáváme její postupné oživování, které se bude pozitivně projevovat nejen na zakázkách firem, ale také na výkonu celé české ekonomiky.

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 23. května (analýza dopoledních obchodů). Kupci narazili na rezistenci 1,2760.
24.05.2024 V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2730 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na 5minutový graf a zjistěme, co se stalo. Růst a falešný průraz v daném místě daly signál k prodeji, což vyústilo v pokles páru o téměř 30 bodů, ale na aktualizaci klíčového supportu 1,2700 už nedošlo. Pár se dál obchodoval v rámci bočního kanálu, takže bylo třeba revidovat technický obrázek na druhou polovinu dne.¨

Ranní okénko - Čtvrtek ve znamení předstihových ukazatelů ze zahraničí
23.05.2024 Dnešnímu dni bude vévodit index cen nákupních manažerů (PMI), jehož první květnové odhady vyjdou nejprve v Německu, pak v eurozóně, a nakonec i v USA a napoví, kam se ubírá zejména odvětví průmyslu. Data z Německa by neměla příliš překvapit, v případě indexu manažerů ve zpracovatelském průmyslu převládá pesimistický výhled. Předpokládáme, že by zde mohlo dojít jen k nepatrnému zvýšení z 42,5 bodů v dubnu na 42,9 bodů v květnu, stále by však tento předstihový ukazatel měl poukázat na pravděpodobný pokles německého průmyslu. Naopak odvětví služeb se daří lépe a očekáváme proto, že index mezi dubnem a květnem vzroste z 53,2 na 53,7 bodů. Kompozitní index sledující trendy napříč soukromým sektorem by tak měl být rovněž pozitivní a pohybovat se nad hranicí 50 bodů.

Ranní okénko - Dnes večer zápis z posledního zasedání Fedu
22.05.2024 Hlavní událost tohoto týdne nastane dnes večer, kdy bude zveřejněn zápis z květnového zasedání Fedu. Ten rozhodl o ponechání sazeb na úrovni 5,25-5,50 %, což bylo všeobecně očekáváno, jelikož se inflace v USA drží nad 3 % a výkon tamní ekonomiky zůstává silný především díky robustní spotřebě domácností. Světla reflektorů se tak přesunula na předsedu Powella, který mohl na následné tiskové konferenci naznačit více o postupu měnové politiky v rámci dalších měsíců. Na stole byla dokonce možnost dodatečného zvýšení úrokových sazeb, ale ten tuto možnost téměř vyloučil. Měnová politika je podle většiny členů měnového výboru již dostatečně restriktivní, ale bude třeba ji držet na této úrovni delší časový úsek, než bylo původně zamýšleno.

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 21. května (analýza dopoledních obchodů). Kupci se zaměřují na hladinu 1,2722.
21.05.2024 V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2720 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a zjistěme, co se stalo. Růst a falešný průraz v daném místě daly signál k prodeji. Jak ale v grafu vidíte, k výraznějšímu poklesu zatím nedošlo, i když šance jsou poměrně dobré. Z technického hlediska jsem nezměnil nic.

Ranní okénko - Ceny v průmyslu snižují dynamiku, zasedat bude maďarská centrální banka
21.05.2024 Dnes bude v Německu, stejně jako včera v Česku, zveřejněn index PPI, který napoví, jak se vyvíjí cenová hladina v průmyslovém sektoru našeho největšího exportního partnera. Po vysoké inflaci let 2021-2022 tam výrazný cenový propad na konci roku 2022 odstartoval sérii deflačních kroků zpět, které by se měly stabilizovat v tomto roce. Dynamika průmyslových cen je zatím v porovnání s předchozími lety značně snížená a z měsíce na měsíc dochází jen k nepatrným změnám.

EUR/USD: Obchodní plán na americkou seanci ze dne 20. května (analýza dopoledních obchodů). Euro zůstává nad úrovní 1,0866.
21.05.2024 V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,0866 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a zjistěme, co se v něm stalo. K poklesu k dané úrovni došlo, ale nikdy nebyla otestována a vytvořil se na ní falešný průraz. Proto nebylo možné získat vhodné vstupní body na trh. Jelikož jsme stále obchodovali uvnitř kanálu, bylo potřeba ještě revidovat technický obrázek pro druhou polovinu dne.

Ranní okénko - Tento týden data o PMI ze světa či zápis z posledního zasedání Fedu
20.05.2024 V tomto týdnu se dozvíme nejnovější údaje týkající se indexu nákupních manažerů (PMI), které dorazí z Německa, eurozóny i Spojených států amerických. V případě Německa se index v oblasti služeb již přehoupl přes hraniční úroveň 50 bodů, ale ve zpracovatelském průmyslu je hluboce pod touto hranicí a nic se na tom nezmění ani v květnu. Podobný vývoj je také v eurozóně, kde ale zhoršování podmínek ve zpracovatelském průmyslu je mírnější než u našeho západního souseda. Ve Spojených státech amerických dosahuje index hodnoty 50 bodů jak ve službách, tak v průmyslu, ale ve zpracovatelském průmyslu by mohlo dojít k poklesu pod tuto úroveň. V USA bude zveřejněn zápis z posledního zasedání Fedu, který by mohl více naznačit o dalším postupu měnové politiky za velkou louží.

Ranní okénko - Očekává se potvrzení inflačních čísel v eurozóně
17.05.2024 Poslední den tohoto týdne nabídne pouze finální hodnotu dubnové inflace v eurozóně. Obvykle se úvodní odhady Eurostatu potvrdí a i v tomto případě trh očekává, že tomu tak bude. Dubnová inflace by tak měla zůstat stejně jako v březnu ve výši 2,4 %. Jádrová inflace by měla poklesnout z 2,9 % na 2,7 %, když zvláště pozitivním zjištěním je, že se poprvé od loňského listopadu snížila inflace v oblasti služeb pod 4 %. Prvnímu snížení sazeb na červnovém zasedání ECB tak v tuto chvíli nic nebrání. S tímto krokem také počítá dlouhodobě naše prognóza. V rámci tohoto roku by bankovní rada mohla snížit sazby celkem třikrát, vždy po 25bb.

Ranní okénko - Inflace v USA mírně zpomalila, koruna dále posiluje
16.05.2024 Dnešní den bude zajímavý opět zejména z pohledu americké ekonomiky, která odhalí stav svého průmyslu. Ten by měl dle analytických odhadů mírně ochladit a z 0,4% revidovaného růstu v březnu zpomalit na 0,1 % v dubnu. Vzhledem k tomu, že trh má v posledních letech tendenci výkonnost průmyslu spíše nadhodnocovat, skutečná data tak mohou vykázat spíše stagnaci, volatilita by však měla zůstat nízká.

Ranní okénko - Platební bilance ČR láme rekordy, dnešek bude patřit ekonomice USA
15.05.2024 Dnešní den přinese klíčové informace zejména pro hodnocení vývoje americké ekonomiky. Hlavní událostí dne bude zveřejnění inflace v USA za duben, která by měla dle očekávání trhu mírně zpomalit z březnových 3,5 % na 3,4 %. Meziměsíční tempo růstu cen by pak mělo zůstat stejné, tedy 0,4 %, zpomalit by ovšem měla jádrová inflace z 0,4 % na 0,3 % (m/m). V meziročním srovnání by jádrová inflace měla zůstat na vyšších úrovních, očekává se ale mírné zpomalení z 3,8 % v březnu na 3,6 % v dubnu. Další informaci přinesou maloobchodní tržby, které napoví sílu domácí poptávky v USA. Očekává se, že růst tržeb pokračoval i v dubnu, ale tempo by mělo zpomalit z březnových 0,7 % na 0,4 %. V neposlední řadě se dozvíme také výsledek newyorského indexu Empire Manufacturing, který přiblíží výkonnost zpracovatelského sektoru. Obchodní aktivita pravděpodobně poklesla i v dubnu, což by znamenalo již šestý propad v řadě, trh ovšem očekává zmírnění tempa z -14,3 na -10 bodů v květnu.

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 14. května (analýza dopoledních obchodů). Kupci libry se museli hodně snažit.
14.05.2024 V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2546 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a rozeberme, co se stalo. Pokles a falešný průraz signalizovaly nákup, ale růst se nikdy neuskutečnil, což vedlo k realizaci ztráty. Ve druhé polovině dne se technický obraz změnil.

Ranní okénko - Dubnová inflace zahýbala s korunou, dnešní data by měla volatilitu zmírnit
14.05.2024 Dnešek by měl poskytnout data spíše informativního charakteru bez zásadního dopadu na tržní aktivitu v Česku. Nejprve bude zveřejněno saldo platební bilance ČR za březen, které by mělo být pozitivní a dle tržního odhadu dosáhnout 27 mld. Kč (vs 39,15 mld. Kč v únoru). V Německu pak dojde k potvrzení čísel dubnové inflace jak podle národní metodiky, tak podle metodiky Eurostatu (tzv. HICP), přičemž k velkým změnám by dojít nemělo (tržní odhad totožný s předběžnými 2,4 %). Zároveň však bude zveřejněn průzkum mezi analytiky prováděný institucí ZEW, kdy by se očekávání ohledně budoucího vývoje německé ekonomiky měla zvýšit z 42,9 bodů na 47,5. V případě hodnocení současného ekonomického stavu by dle našeho odhadu mělo dojít také ke zlepšení, a to z -79,2 na -76,3, ač nálada zůstává převážně pesimistická. V USA pak bude publikován index cen výrobců (PPI), kdy se očekává, že dojde k meziměsíčnímu růstu o 0,3 % (vs 0,2 % v březnu) zejména s ohledem na růst cen benzínu.

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 13. května (analýza dopoledních obchodů). Libra zůstává pod úrovní 1,2540.
14.05.2024 V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2538 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a rozeberme, co se stalo. Došlo k růstu, ale k testu a falešnému průrazu nám několik bodů chybělo, takže jsme z této úrovně nemohli získat vstupní bod na prodej. Ve druhé polovině dne se technický obraz nezměnil.

Ranní okénko - Tento týden nabídne data zejména o inflaci
13.05.2024 V tomto týdnu se dozvíme především údaje o inflaci, a to napříč světem. Již dnes bude publikován výsledek tuzemské inflace za měsíc duben. Po dvou měsících, kdy inflace spadla až na 2% cíl ČNB, očekáváme její mírné zvýšení na 2,4 % v souvislosti s pokračujícím růstem cen v oblasti služeb či vyššími cenami za pohonné hmoty. Ve středu bude zveřejněn ostře sledovaný výsledek inflace ve Spojených státech amerických, kde od začátku roku docházelo k nárůstu. Nyní trh očekává mírné zpomalení z 3,5 % na 3,4 %, nicméně v letošním roce trh pokaždé podstřelil výši skutečné inflace. V průběhu týdne dorazí také konečné výsledky inflace z Německa i celé eurozóny.

Ranní okénko - Týden uzavřou data z českého trhu práce
10.05.2024 Dnes bude v České republice aktualizována statistika nezaměstnanosti o data za měsíc duben. Dle našeho i tržního odhadu by měla klesnout z březnových 3,9 % na 3,7 %, čímž by došlo k pokračování sestupného trendu z úrovně 4 % z počátečních měsíců tohoto roku. Vedle očekávaného růstu poptávky z řad firem a optimistického sentimentu spotřebitelů, jejichž vyšší domácí kupní síla se projevuje v růstu maloobchodních tržeb, začínají s rostoucími teplotami působit i pozitivní sezónní vlivy, které by měly postupně pomoci nezaměstnanost stlačit až na úroveň 3,5 %.

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 9. května (analýza dopoledních obchodů). Libra stále vězí v kanálu.
10.05.2024 V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2468 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a zjistěme, co se v něm stalo. Pokles spolu s vytvořením falešného průrazu přinesly výborný vstupní bod pro nákup libry, což vedlo k růstu páru o téměř 30 bodů. Cílové úrovně 1,2504 jsme bohužel nedosáhli. Technický obraz nebyl odpoledne přehodnocen.

Ranní okénko - Propad v průmyslu, zahraniční obchod naopak v plusu
09.05.2024 Dnes již za pár okamžiků zveřejní Český statistický úřad, jak se vyvíjely v březnu tuzemské maloobchodní tržby. Ty od prosince minulého roku rostou a očekáváme, že tento trend bude pokračovat i dále v průběhu roku. Podle naší prognózy stouply reálné tržby v maloobchodním sektoru za březen v meziročním vyjádření o 2,5 %, přičemž trh je ještě mírně optimističtější (2,8 %). Sektor maloobchodu těží z rostoucí spotřeby domácností, které jsou povzbuzeny poklesem inflace k 2 % a z toho pramenícího růstu reálných mezd po více než dvou letech. Navíc i nezaměstnanost zůstává nízká, což posiluje důvěru spotřebitelů v českou ekonomiku, která již dosahuje historicky nadprůměrné úrovně. Pozitivní sentiment mezi spotřebiteli a jejich rostoucí útraty by měly být hlavním faktorem růstu české ekonomiky v letošním roce.
Související klíčová slova:
USD/PLN | Graf akcií společnosti | Snižování cen | Tempo růstu | Akcie včera | Český průmysl | Ekonomické problémy | Údaje z USA | Take Profit | HSBC | Retracement | Jackson Hole | Index výdajů na osobní spotřebu | AMC | Silnější koruna | Výsledek hospodaření | Budoucí směr | Regeneron Pharmaceuticals | Fiskální stimul | EUR | Cenová hladina | Světové akcie | České společnosti | Výsledky průzkumu Michiganské univerzity | AA.US | Akciové trhy | Test rezistence | Alphabet | Vstupy | Produkce ve stavebnictví | Dění v USA | Exporty | Inflace v září | Berkshire Hathaway | Lockheed Martin | Nowcast | Pozitivní vliv | PLN | Akče | Pfizer | MONETA Money Bank | Zpracovatelský sektor | Long pozice | Nájemní bydlení | Řecko | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Oživení poptávky | Pokles sazeb | Holubičí tón | Průmyslová výroba v eurozóně | Trend | Bank of Japan | Zvýšení cel | Inflační čísla | WOLF.US | Německý ministr financí | Analýza COT | Škoda Auto | Makroekonomické dění | Bankéři | BTC | Pokles indexu | Macron | Hospodářské problémy | Kroky Fedu | Mistrovství světa v hokeji | Statistiky | Pád dolaru | Úřad práce | Korelace | Technické signály | Německá průmyslová produkce | Americký prezident Donald Trump | Společnost Tesla | Výše dividendy | Britská libra | Aktiva | Estonsko | Chování ceny | Citigroup | Maloobchod v USA | Příležitost k prodeji | Energetika | Nálada amerických spotřebitelů | AfD | Širší index | Schodek státního rozpočtu | Optimismus investorů | Fortinet Inc | Nákupní pozice | Tvorba fixního kapitálu | Ministerstvo práce | Tvorba pracovních míst | Crown | Line | Colt CZ Group SE | Finance Yahoo | Evropská komise | Qualcomm (QCOM.US) | Býčí vyhlídky | Japonská měna | Využití umělé inteligence | P/S | ISM ve službách | Rozhodování Fedu | Nástroj technické analýzy | Ceny výrobců v eurozóně | Míra poklesu | Autodesk | Zasedání ECB | UPS | Diverzifikace | Unilever | Výnosy dluhopisů | Míra nezaměstnanosti v ČR | Index PX | Zveřejnění výsledků | McKesson Corp | Analýzy | Dovoz aut | Pravděpodobnost | Tuzemská ekonomika | Dezinflační vývoj | Šéf Fedu Jerome Powell | Přehřáté ekonomiky | Tuzemský průmysl | Cenové stability | Chování trhu | Německá míra nezaměstnanosti | Válka | Philip Morris International | Palo Alto | Svátek v USA | TNOTE | Konec medvědího trhu | TJX | Snížení produkce | Marsh & McLennan | Arizona | Američtí voliči | Americká inflace | Údaje o maloobchodních tržbách | Deflace | Pokračování poklesu | Výkonnost pražské burzy | Pensylvánie | Expanze | Clo na dovoz | Exchange | Právní řád | Rostoucí ceny | Německý DAX | Proticyklická kapitálová rezerva | Výkyvy | Nová cla | Rok 2025 | American Tower | Očekávání do budoucnosti | Zpráva z Německa | Dior | Depozitní sazba | Společnost Boeing | Nevada | Směřování měnové politiky | Přesnost | Růst dividend | Český statistický úřad | Goldman Sachs | Nová data | Vyhlídky do budoucnosti | Americké domácnosti | Strach | Bankovní rada ČNB | Ekonomika Spojených států | Americké podniky | Zasedání Evropské centrální banky | REITs | Pesimistické odhady | Index nákupních manažerů v ČR | Geopolitické napětí | Velké ekonomiky | Nezaměstnanost | Data z Německa | Index spotřebitelské nálady | Candlestick chart | Sankce | Propad amerického akciového trhu | Hospodářský růst eurozóny | Pařížské dohody | Elity | ČBA | Ekonomika Německa | Nálada v eurozóně | LMT | Nezaměstnanost v Česku | Dezinflační proces v eurozóně | Cena zlata | Výhoda svíčkových grafů | Finanční náklady | Snížení cen | Akcie dnes | Ceny ve výrobě | Finanční krize 2008 | Produkce v průmyslu | EOG | Christine Lagarde | Burza | Trumpová | Vratislav Zámiš | Inflace v prosinci | Zájem o investování | Výrobní ceny v USA | Fox News | Růst zaměstnanosti | Rostoucí inflace | Hlavní události | Americký akciový index | Prologis | NATO Mark Rutte | Globální ekonomické aktivity | Základní úrokové sazby | Výrazný pohyb | Směrnice | Výsledkové sezóny | Proražení | Suroviny | Vývoj ceny dané akcie | Oznámení | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Světové obchodní války | Průraz supportu | Průměrné hodinové mzdy | Nezaměstnanost v červenci | Tuzemská měna | Airbus SE | VIG | Vývoj inflace | Dovozní cla | Růst ekonomiky USA | Dassault Systemes | Altria | Zprávy z amerického trhu | Objem produkce | Generální tajemník | Volby | Severní Karolína | Zlevňování ropy | Breakout | Americký prezident | Comcast | Vývoj na trzích | Klouzavé průměry | Krize 2008 | Čárový graf | Jednotný kapitálový trh | Nemovitostní trh v USA | Nastavení úrokových sazeb | Amazon | Růst cen | EUR/PLN | Lidovci | Krypto trh | Reckitt Benckiser | Přijetí | New York | Člen FOMC | Snížení úrokových sazeb | Zápis ze zasedání Fedu | Bayer | Pandemie COVID-19 | Produkce energií | Výhled | Výsledek inflace | Zahraniční akcie | Vysoké riziko | Výkon společností | Nová historická maxima | Výroby v továrnách | Úroveň důvěry | Výkon | Politická situace | CZK | Inflace | Zasedání FOMC | Práce v Německu | John Williams | Predikovatelný | Podnikání | Proti trendu | Zápis Fedu | Thermo Fisher Scientific | Kurz EUR/USD | Vláda CDU/CSU | Země EU | Zavírací cena | Hershey | Chování obchodníků | Důležité zprávy | Hodinový graf | Nižší ceny | Gap | Výnosy desetiletých dluhopisů | USA prezidentské volby | Nobelova cena | Powell v Kongresu | Evropská měna | Události tohoto týdne | Růst nezaměstnanosti | Obavy investorů | Cíl ČNB | Pozitivní sentiment | Dividendy | Prima | Představitelé ECB | Celková míra nezaměstnanosti | Rafinerie | Philip Morris | Klid před bouří | Obchodní seance | Boom | Výrazný růst | Maloobchod | Podnikatelská důvěra | Co je trend | Index volatility VIX | Graf | Utahování měnové politiky | Inflace v Maďarsku | Politické rozhodnutí | Současný stav | Horší výsledky | ČSÚ | Uvolnění obchodního napětí | Medtronic | Jednoduché nástroje technické analýzy | BP | HUF | Průmysl | Druhy grafů | Poptávková strana | Bayer AG | Guvernér Fedu | Lednové přecenění | Uvolnění měnové politiky | Očekávání analytiků | Centrální banky | Snížení základní úrokové sazby | Hospodaření vlády | Reflexe | Zpráva | Momentum | Viceguvernér ČNB | Kapitálová rezerva | Glencore | Obrat v měnové politice | Geopolitická situace | Obchodní plán | UnitedHealth Group | Zvyšování sazeb | Nárůst cen ropy | Celková inflace | Dobré výsledky | Komunikace ČNB | Vstup do obchodu | Moderna | Irsko | Statistiky z pracovního trhu | Marika Čupa a Ondřej Hartman | Ekonomické zájmy | Míra úspor | EURCZK | Rozhodnutí centrálních bank | xStation | Uber | Ratingová agentura | Coca-Cola | Strategie Česká republika | Nálada spotřebitelů v USA | Příznivé výsledky | Nobelova cena za ekonomii | Portfolio společnosti | Směnné kurzy | Risk-off | Rušení pracovních míst | Dovoz zboží | Zveřejněná data | Ceny elektřiny | Covid | Ursula von der Leyen | Dolary | Inflace spotřebitelských cen | Cenová stagnace | Uhlíkové neutrality | Globální ekonomiky | Nabídka | Plánování obchodů | Úrokové míry | Průmysl v USA | Správná volba time frame | Aktuální hodnoty měny | Akciový trh v USA | Data z USA | Spotřebitelské inflace | Akcie Qualcommu | Růst v oblasti služeb | Počet pracovních míst | Spotřebitelská důvěra podle University of Michigan | Dnešní makroekonomické ukazatele | Steve Nison | Uptrend | Vládní koalice | Snížení schodku | Základní nástroj | Výsledky průzkumu | Nové signály | Nástroje technické analýzy | Obchodní příležitost | Výrobní ceny v eurozóně | DeepSeek | CISCO | Parlamentní volby v Německu | Lepší výsledky | Snižování nákladů | ENEL SpA | Index ISM ve službách | Ceny pohonných hmot | Pokles k supportu | Dnes ČNB | Futures | Chování účastníků na trhu | Vývoj na Blízkém východě | Pohyb ceny | Raiffeisen | Nejnižší cena | Polská centrální banka | Reakce trhu | Ekonomiky | Snížení nákladů | Nejdůležitější události | Hospodaření státu | CL | Odhodlání | Finanční analytici | Důvěra spotřebitelů | Plánování | Donald Trump | Pohyby cen | Zprávy o inflaci | Data z trhu | Ranní okénko | OnSemi | Telekom | Zasedání FED | Volatilita | Hlavní ukazatele | Nový trend | Maďarsko | Rozsah konfliktů | Členové bankovní rady | Klíčové oblasti | Vysoké ceny energií | Změny pracovních míst | Ceny hliníku | Průmyslová produkce | Směřování trhu | Ceny zemědělských výrobců | Nedostatečné investice | Nezaměstnanost v březnu | Harmonizovaná inflace | Zvyšování mezd | Zaměstnanost | Dění na finančních trzích | Zápis z posledního zasedání Fedu | Úvěrování | Cenové hladiny | Prodej dolaru | Průmyslová produkce v eurozóně | Dow Jones | Obchodní války | Předstihové indikátory | Bydlení | Airbus | Zveřejněné údaje | Správná volba | Výrobní index | Euro dolů | Poměr P/S | Zahraniční bilance | ECB dnes | Propad exportu | Brent | Březnová inflace | Čínský dovoz | Prudký pokles | Politika | Exxon Mobil | Stimul | Škoda Power | Booking | Očekávání | Daňové úlevy | Odvetná cla | Snižování sazeb | Pohyb ceny akcie | Vstupu do EU | Doosan Škoda | Problémy české ekonomiky | Index cen domů | Inflační riziko | Průměrná inflace | Příležitost k nákupu | Cisco Systems | Vyšší výnosy | Sentix index | První odhad HDP | Inflační výhled | Růst globální ekonomiky | Zvýšení sazeb | Neutrality | Trump včera | Harris | Zdroje příjmů | Bývalý ministr obrany | Společnost JDE | Celní války | Realita | Války na Ukrajině | Konflikt na Blízkém východě | Deprese | Americký S&P 500 | Obchodní týden | Novartis AG | Spotřebitelská nálada v USA | Základní sazby | Intercontinental Exchange | Vývoj na akciových trzích | Allianz | Evropské měny | Sentiment investorů | Makroekonomické prostředí | Ekonomické ukazatele | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zdražovat | Zásoby ropy | Americké volby | P/E | Hlavní události tohoto týdne | Politická nejistota | Time Frames | Hedgeové fondy | Tiskové zprávy | Obchodní signály | Nákupy | Růst | Vývoj české ekonomiky | Pomalé oživení | Nálada domácností | Falešný průraz | Abbott Laboratories | Americký index | Pioneer Natural Resources | Příležitosti | Itálie | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Slabý americký dolar | IOT | MiFID II | UBS Group | BreakEven | Průměrná nominální mzda | Objednávky | Německé firmy | Vzorce chování | Sentiment na trhu | Prognóza | Snížení volatility | Americké prezidentské volby | Výroba počítačů | Pozitivní nálada | Měnový pár USD/JPY | Souhrnný index | Výrazný propad | Goldman Sachs Group Inc | Použití finanční páky | Situace na Blízkém východě | Nejnovější data | Trh práce | Výrobní inflace | US Bancorp | Britská centrální banka | Mercedes | Analog Devices | Spotřebitelské úvěry | Nákup libry | Prodejní příležitost | Tempo poklesu | Akcie ve světě | Hrozba | Německý maloobchod | Vývoj v Evropě | Časový úsek | Bancorp | Pochybnosti | Micron | Intuit | Hyundai | Patterny | Hospodářské recese | Duke Energy Corp | Izrael | Cigna | Spotřebitelská nálada v eurozóně | Moody's | Walt Disney Co | Evropské ekonomiky | Deglobalizace | Obrat trendu | CME FedWatch | Volatility | PNČ | Nike | Ceny výrobců | Long | Bollingerova pásma (Bollinger bands) | Chování | Trendová linie | Kontrakty | Hospodářské krize | Kolonizace | Vysoké ocenění | Koruna posílila | Roche Holding | Koruna | Geopolitická rizika | Akcie Wolfspeed | Generální tajemník NATO | Úroková sazba v Maďarsku | Cla na americké zboží | Množství objednávek | Zasedání centrálních bank | Banky v ČR | Československo | Návrh rozpočtu | Pozitivní seance | Inflace v eurozóně | JOLTS | Caterpillar | Zpřesněný odhad | Bar chart | Opatření | Meziroční růst | Slevové akce | Schlumberger | Další růst | Investujte zodpovědně | Index ekonomické aktivity | Autozone | Vývoj kurzu | Měny v regionu | Trh | Sezónnost | Listopadová inflace | Index výrobní aktivity | Němečtí exportéři | Druhy time frames | Digitální aktiva | Nejvyšší přebytek | MSCI | Friedrich Merz | Výroba v Německu | Politické strany | EUR Index | Počasí | Nabídkové tlaky | Růst cen ve výrobě | Průměrné mzdy | Falešné signály | Ministr obrany | Open | Nižší produkce | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Recese ve Spojených státech | Představitelé Fedu | Rozdílové smlouvy | Kapitálový trh | Dot plot | Index | Makroprognózy | Studie | Průzkum společnosti | Vice | Vyšší náklady | PEPSICO | Měď | Zavedení dovozních cel | Nezaměstnanost v Německu | Zástupci USA | Mzdy v ČR | Sell | Elektřina | MMF | Kondice ekonomiky | Klesající trend | Měsíční data | Obchodní bilance eurozóny | Výroba v eurozóně | Mike Johnson | Parlamentní volby | Výrobní ceny | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Důvěra amerických spotřebitelů | Komise | Mzda v ČR | Konflikt mezi Íránem a Izraelem | Nejistoty | Rovnováhy | Americká centrální banka | Společná měna | Historické maximum | Tržní kapitalizace | Jednoduché tipy | Bílý dům | Ropa Brent | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Posílení | Jednání ECB | Hlavní ekonomické události | Rozhodnutí ČNB | Upravený zisk | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | E-commerce | Vývoj na akciovém trhu | Zavření trhu | Proinflační rizika | Společnosti | Údaje o inflaci | Depreciace | Francouzský CAC 40 | Tržby v eurozóně | Negativní dopad | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Zahraniční firmy | CDU/CSU a SPD | S&P | Covidové krize | Šéf centrální banky | Unie | Omezení dodávek | Výnosové křivky | Inflace ve Spojených státech | Současná nejistota | Důvěra investorů | Maloobchodní tržby | Vývoj peněžního agregátu | Finanční stability | Zvýšení cen ropy | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Pokles cen elektřiny | Akciové indexy | Northrop Grumman | Šance na větší pokles | Naše prognóza | Výrazné ztráty | Dobré obchodní příležitosti | Freeport-McMoRan | Shell | Vysoká inflace | Zasedání Světového ekonomického fóra | Ekonomický kalendář | Tržní podmínky | Soukromý sektor | Domácnosti | Ekonomické aktivity | Stop příkazy | Průmysl a zahraniční obchod | Ocel | Základní analýza | Swing | Ekonomický vývoj | Centene | Pozitivní impulz | Tesla a Alphabet | Viceprezident ECB Luis de Guindos | Vývoj německé ekonomiky | COT reporty | Reakce trhů | Bollingerova pásma | Prezident USA | Anheuser-Busch inBev | Vývoj inflačních očekávání | Pozornost trhu | Vývoj cen ropy | Propad průmyslové výroby | Dlouhodobé výzvy | Nová prognóza | Výsledek NFP | Současné portfolio společnosti | Marathon | Vývoj americké nezaměstnanosti | Deficit | Pandemie COVID | České PMI | Nejvyšší cena | Zařízení | Americké hospodářství | NBH | Technické analýzy | Joachim Nagel | Měsíční mzda | L3Harris | Ceny domů | Budoucnost | Derivátové trhy | Zástupci firem | Kimberly-Clark | Zápis ze zasedání ECB | Rada guvernérů | Pokračující pokles | Nejnovější údaje | Kakao | Mírný růst | World Economic Outlook | Kurz koruny | Hlavní ekonomka | AA | Case-Shiller | Krátkodobí tradeři | Téma akciových grafů | Eskalace | Sázky trhu | Výroba aut | Obchodní aktivita | Automobilový sektor | BNP Paribas | Hospodářská politika | Česká koruna | Refinanční operace | Statistické údaje | Moneta | Roche | Wisconsin | ECB sazby | MIFID | Podnikatelé | Hodnota HDP | Akciový index | RBI | Pozornost | Červnová inflace | Nejvyšší objem | Polský zlotý | Fiskální politiky | Výkon společnosti | Polská vláda | Co je trend a jak ho určit | Nejprudší pokles | Neutrální úroková sazba | Elektromobily | Hospodaření vládních institucí | Úsilí | Navýšení vojenských kapacit | Japonské společnosti | Micron Technology | Meziroční míra inflace | Míra úspor domácností | Ekonom ECB | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Stav běžného účtu | Ifo | Snižování inflace | Erste Group | Průraz trendové linie | Futures kontrakty | Conference Board | Vývoj cenové hladiny | Rumunsko | McKesson | Náklady | ERA | Oblasti rezistence | Occidental | Hermes International | Index nákupních manažerů | Christian Dior | Vývoj mezd | Trader Steve Nison | Ceny v zemědělství | Statistický úřad | Webináře | Růst v letošním roce | Nové zdroje | Bitcoin | Dynamika trhu | Počet žádostí o podporu | Viceprezident | ASML Holding | Pozornost obchodníků | Ceny výrobců v USA | Poptávka | Gamble | Micron Technology Inc | Druhá největší ekonomika světa | Balance | Zpomalení růstu americké ekonomiky | Konjunkturální průzkum | Americké akcie včera | Index Euro Stoxx 600 | Honeywell | ISM index | Cla na dovoz | Akcie Apple | Depozitní sazby ECB | Regrese | Zboží dlouhodobé spotřeby | Applied Materials | Saldo zahraničního obchodu | Snižování úrokových sazeb | Omezování výroby | Oslabení forintu | Nákup bitcoinu | Pravidla obchodního systému | Nárůst výnosů | Nový týden | Tuzemská inflace | Research | 1W | Data o inflaci | Shell Plc | JPMorgan Chase | Vysoké inflace | Klesající trendová linie | Ontario | Největší evropská ekonomika | Marketingová komunikace | Odvetná opatření | Očekávání trhu | Nastavení měnové politiky | Tovární objednávky | Směřování trhů | Obchodovat | Německý index DAX | Historická minima | Největší ekonomika | Obchodníci | Line chart | Inflační cíl 2 % | SNOW.US | Válka na Ukrajině | Propad sentimentu | Finance | Dluhopisy | Indikátor | Důvěra v ekonomiku | Základy akciových grafů | Pokles zájmu investorů | Prezident Donald Trump | Pár EUR/USD | Index PMI | Ukončení obchodního dne | Analytici | Trh práce v USA | Čistý zisk | Nejhorší výsledek | Aukce | Americká průmyslová produkce | Problémy | Strach ze ztráty | Dezinflační trend | Cenový index | Inflace ve Francii | Tuzemská nezaměstnanost | eXchange | Vyplácení dividend | Pražský index PX | Celní válka | Polská národní banka | Prostor pro pokles | Norfolk Southern | Covidové restrikce | Pokles cen | Zvýšení cenové hladiny | Ekonomická zpráva | Měnové intervence | Ropa | Dnešní report | Indikátor CCI | Michigan | Inaugurace amerického prezidenta | Obchodování v Evropě | ETF | Představitelé Číny | Buy Stop | HealthCare | Klouzavý průměr | Větší pokles | Palmolive | Lineární regrese | Firma | Akcie na pražské burze | Komerční banka | Investiční záměry | Zasedání Bank of England | Short pozice | Investiční aktivita | Cenový index PCE | HSBC Holdings | Roche Holding AG | T-Mobile US | Další kryptoměny | Růst eurozóny | Rozpočtová pravidla | AXA | Byznys | Technologická společnost | Úrovně rezistence | Raiffeisenbank a.s. | MetLife | Pokračování trendu | British American Tobacco | Spojené státy americké | Signál k nákupu | Indexy PMI | UBS | Zpomalení inflace | Ekonomové | Depozitní sazby | Vývoj kurzu EUR/USD | GSK | Otevírací cena akcie | USA | Trumpův tým | Růst cen výrobců | Základní pojmy | 3М | Spojené státy | Problémy německého průmyslu | Zvýšení DPH | Krajní levice | Německé banky | Start-upy | CDU/CSU | Public Storage | Růst HDP | Pandemie | Euro vůči dolaru | Pohonné hmoty | Úrokové sazby | Směr trhu | Přebytek obchodu | Snowflake (SNOW.US) | Tržní vývoj | Akciový index DAX | Hospodaření státního rozpočtu | Velmi volatilní | Helena Horská | Konsolidace | Gilead Sciences | Prognóza České bankovní asociace | MF | Index volatility | Větší korekce | Počet nezaměstnaných | Americký trader | Jednání ČNB | Nastavení sazeb | Qualcomm | Boeing | Vývoj nezaměstnanosti | Zákonodárce | Americká data | Jestřábí komentáře | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Burze | Anheuser-Busch InBev | Mistrovství světa v hokeji v Praze | ASML Holding NV | Historie | Výrobní aktivita | Vývoj | Výnosy | Mark Rutte | Americké burzy | Výkon ekonomiky | Ekonomické faktory | Velké technologické firmy | Zavírací cena akcie | Ekonomická aktivita v eurozóně | Úroková sazba | Plán obchodování | Dovoz z EU | Časový rámec | Sazby v eurozóně | Windfall tax | Riziko inflace | Prohlášení | Světové trhy | Mistrovství světa | Podnikatelská nálada | Německé hospodářství | Počet volných míst | Člen bankovní rady | Ceny domů v USA | Americká firma | Daron Acemoglu | Konkurenceschopnost | Výdaje | Dnešní ekonomický kalendář | Zasedání Rady guvernérů | Ropná zařízení | Prezidentské volby ve Spojených státech | Americké akcie | Zasedání České národní banky | PCE inflace v USA | Grafy akcií | Pracovní den | Struktura HDP | Důvěra domácností | BOJ Kazuo Ueda | Otevírací cena | Růst americké ekonomiky | Vítězství Donalda Trumpa | Nejnižší cena akcie | Data z průmyslu | Obchodní příležitosti | Estée Lauder | Spotřebitelská důvěra v USA | Únorová bilance zahraničního obchodu | Volatilní | Riziko ztráty | EUR/USD | Varování | Prognózovaní | Intervence | Blackstone | Monster | Průmysl v Německu | Joe Biden | Šéfka ECB | Sentiment University of Michigan | Podnikání na kapitálovém trhu | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Sanofi | Pokles cen energií | Koruna oslabuje | Další vývoj | Chipotle Mexican Grill | První odhad | Dění ve světě | Měnové politiky | Porsche | Finanční služby | Odvětví | Investiční doporučení | Předstihový ukazatel | 1M | Ceny nemovitostí | Objem obchodování | Aktuální situace | Belgie | Hodnocení rizik | Míra nezaměstnanosti v Německu | Chubb | Manufacturing | Šum na trhu | M1 | LVMH | Měnový výbor | Zlotý | Výdělky | Geopolitické události | Hennessy | Zvýšení dividend | Vývoj inflace v ČR | Nesoulad | Ekonomická situace | Odhad HDP | Klesající úrokové sazby | Ekonomický sentiment | Euro Stoxx 600 | Cenová válka | NextEra Energy | Růstový potenciál | Německá Bundesbanka | Dna | Dollar General | Výsledky maloobchodních tržeb | Ceny v českém průmyslu | Centrální bankéři | Graf akcií společnosti Tesla | Nálada nákupních manažerů | Zavedená cla | Sektor služeb | Klíčový údaj | Británie | Apple Podcasts | Vítězství | Investiční strategie | Dovoz do USA | Hlavní refinanční sazba | Částečný úvazek | Národní banka | Hypoteční sazby | Lockheed Martin (LMT.US) | Průmysl eurozóny | Letecká společnost | Rozhodnutí centrální banky | Nejsilnější růst | Odliv kapitálu | Výsledky ISM | Christopher Waller | Investorský sentiment | Miliardy dolarů | Nervozita na finančních trzích | ADP | AI | Profesionální investoři | Dlouhodobější výhled | Čínské výrobky | Texas Instruments | Geopolitické vlivy | Vládní výdaje | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | IMF | Prezidentské volby | Základní druhy grafů | Tisková konference | Obchodování na pražské burze | Alcoa (AA.US) | Forexoví obchodníci | Platební bilance | Honeywell International | Thermo Fisher | Růst mezd | Liberty Ostrava | Soudní dvůr | Předseda Fedu | Zemědělství | Supporty | Luis De Guindos | Snížení inflace | Reálné ekonomiky | Růst cen nemovitostí | Uvolnění dluhové brzdy | Překážky | Posilování koruny | Finsko | Ford Motor | Společnost Nvidia | Sazby | Odhad spotřebitelské důvěry | Vysoké sázky | Provozní marže | Inflace v České republice | Hlavní ekonom | Lufthansa | PMI ve výrobě | Obavy finančních trhů | Nejisté situace | Růst výrobních cen | Důvěra v českou ekonomiku | Americký index S&P 500 | České koruny | Tempo zdražování | Komise v přenesené pravomoci | Wolfspeed | Oživení německé ekonomiky | Investovat | Komoditní | QCOM.US | Data o HDP | Ekonomické oživení | Hlavní pravidla | Hotovost | Průmyslové objednávky | Regulátor | Odhad HDP v eurozóně | Průzkum | Firmy | Inflace v Česku | Zvýšení mezd | Budoucí vývoj | Celkový sentiment | HDP Německa | Firemní výsledky | Růst cen ropy | Panika | Murray | Reálné mzdy | Zajištění | Silný propad | Index pro zpracovatelský průmysl | Zájem investorů | Cena ropy brent | Dolar včera | Partnerství | Vyšší ceny | Phillips 66 | Dovoz oceli | Money management | Smíšené obchodování | Ekonomické podmínky | Výhled růstu ekonomiky | OHLC | Repo sazby | Hypotéza | Odhady ekonomů | Proinflační faktor | Státní svátek | Inflace ve Velké Británii | Podíl nezaměstnaných | První fáze | Odhad růstu HDP | Poměr P/E | Výsledky společnosti | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Investování | Fed | Nonfarm Payrolls | Magnificent | M2 | Index spotřebitelské důvěry | Nejbližší support | Maďarský forint | Předpokládaný růst | Účastníci trhu | Prodejní signál | HDP ČR | Pokračující růst | Automobilový průmysl | Akcie Wolfspeed (WOLF.US) | Hry | Nezávislost Fedu | Novo Nordisk | Volkswagen AG | Počet prodaných nových domů | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Zadluženost | Trhy | Paypal Holdings | Akcie v USA | Sada dat | Nejbližší rezistence | Walmart | Aktuální stav | Index nákupních manažerů ve výrobě | Georgia | Průměrná mzda v ČR | Pozastavení růstu | Odhad poptávky po ropě | Dubnová inflace | Růst české ekonomiky | Důvěra v eurozóně | Data o výrobní inflaci | Index Sentix | Oscilátor | Znovuzvolení Donalda Trumpa | Rizika | Rada ČNB | Eurozóna | Investiční rozhodnutí | Commitment of Traders | Výše úrokových sazeb | USA inflace | ISM | Zvýšení volatility | Aktuální nálada | Vládní krize | Charter Communications | Globální trhy | Měkké přistání | Index inflace | Průzkum ČSÚ | Fitch | Nárůst tržeb | Vedanta | Americké banky | Dluhopisový trh | Nákup eura | Hotelnictví | Celkový výsledek | Úspory | Předvolební průzkumy | Futures na ropu | Bitcoin a další kryptoměny | Kalendář ekonomických událostí | Volba time frame | Počet stavebních povolení | Prodávající | Energetické společnosti | Verizon Communications | Nominální růst | Hodnota akcií | xStation 5 | Sláva | Dividendové společnosti | Zasedání centrální banky | Vysoké ceny | Začínající obchodníci | Riziková aktiva | Růst ekonomiky | Aktivita v sektoru služeb | UnitedHealth | Cenový vývoj | Goldman Sachs Group | Odhady HDP | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Bilance | Ondřej Hartman | Volby v Německu | Výsledky společnosti Nvidia | Bankovní asociace | Tesla | Americký akciový index S&P 500 | Low | Finanční polštář | Prodej eura | Stabilita | Příjmy domácností | Skepse | Španělsko | Solidní růst | Time frame | Vývoj peněžní zásoby | Doosan Škoda Power | Ekonomický růst | Tržní predikce | GBP/CZK | Americké trhy | Cla na zboží | Inflace v USA | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | Mzdy | Poradenství | Zlepšení nálady | Evropský průmysl | Nestlé | Nejvyšší cena akcie | General Motors | CAD | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Pilulka Lékárny | Odhady analytiků | Růst ekonomiky eurozóny | Béžová kniha Fedu | Společnost ADP | Vlna zdražování | Bank of America Corp | Shares | HDP EU | Viceprezident ECB | Investiční aktivity | Makroekonomická prognóza | Peněžní trh | Shortování | Akcionáři | Analytička | Společnost | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Advanced Micro Devices | Inflační překvapení | Evropské trhy | Meziroční inflace v eurozóně | Maloobchodní sektor | Sázet | Svíčkové grafy | Hospodaření | Absence kupců | Zahraniční obchod | Ztráta | Wells Fargo | Estee Lauder | Opatrné jednání | Očekávání do budoucna | EUR/HUF | Ekonomické výsledky | Růst výroby | Ztráty zaměstnání | Situace na trhu práce | FXstreet | Měsíční report | Maďarská centrální banka | Reporty | Finanční podmínky | Fundamentální pozadí | Kukuřice | Obchod | Prodeje existujících domů | Negativní zprávy | Obchodní rozhodnutí | Hrubá marže | Tradeři | Nárůst long pozic | Kurz koruny vůči euru | Cla na výrobky | Cenový pokles | Hospodářské politiky | Volkswagen | Průmyslová výroba v USA | Pracovní trh | Nejnovější statistika | Eskalace konfliktu | Pokles reálných mezd | Moving Average | Astrazeneca | Risk-off sentiment | Vývoj na trhu | EK | Riziko | Míra inflace v Německu | Jan Frait | Analytik | Pražský PX | Klesající ceny | ATH | Nájemné | Benchmarky | Swing states | JPY | Pražské burzy | Zasedání ČNB | Yahoo Finance | Bank of America | Transakce | Lowe's | Údaje o HDP | Volatilita trhů | LTV | Finanční trh | Meta | Portfolio | Graf akcií | Pesimismus | Nástroj | GBP | Nadšení | Santander | NATO | Plyn | Insolvenční návrh | S&P/Case-Shiller | Nálada v USA | Německá ekonomika | Čína | Pokles akcií | Americký regulátor | Risk | Nezaměstnanost v ČR | Inovace | Úrovně supportu | Pocity | Aktuálně trh | Ceny | T-Mobile | Siemens | Financování | Dynamický růst | Zvýšení ceny | Významná rizika | Hrozba recese | Recese | Pokles | Kompozitní index | Německý ZEW index | Velmi bohatý | Meziměsíční inflace | COT report | General Dynamics | Mondelez | Války | Impuls | Raiffeisenbank | Bundesbank | Data z trhu práce | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Předstihové ukazatele | Centrální banka | Předpovědi | DPH | Predikce | Novo | Největší světová ekonomika | ASML | WTI | Berkshire | Prosus | Tržní odhad | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | Salesforce | Air Products | Hurikány | Illinois | Státy EU | SMA | Yahoo | Největší ekonomika světa | Divergence | GameStop | Úrokové sazby v eurozóně | Evropské centrální banky | Moneta Money Bank | MACD | Libra | Extrémně volatilní | Mondelez International | Novartis | Comcast Corp | Souhrnný indikátor | Philip Morris ČR | Dopad na trhy | ServiceNow | Průmyslový sektor | Celní politiky | Slábnoucí dolar | Sentix | Webinář | Klima | Prodeje automobilů | Broadcom | Instituce | Forint | Důchod | Novo Nordisk A/S | Morgan Stanley | RTX | Ceny zlata | Náklady na financování | Pesimistická nálada | Stav trhů | Stop-Lossy | Výnos | Kurzotvorné informace | Pokles ekonomiky | Podcast | IHNED | ČEZ | Německé ekonomiky | Frank | Kapitálové výdaje | Humana | Zoetis | 256/2004 | Domácí měna | Automatic Data Processing | Dobrá zpráva | Rozhovor | Spotřeba domácností | Vývoj koruny | MNB | Vhodné podmínky | Dlouhodobý trend | SNOW | Silný pokles | Minulá výkonnost | Kroky Bank of England | Historická maxima | Eni | Posílení koruny | Miliardy USD | Zasedání MNB | Průměrná volatilita | Obchodní den | Osvobození | Ceny akcií | Ceny energií | Cílování inflace | Reálné hodnoty | Zboží z Číny | Cena akcií | Skutečný výsledek | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | Investoři v Evropě | Inflační cíl | Očekávaný zisk | Velké instituce | VIX | CrowdStrike | Výběr zisků | Oficiální údaje | Malta | Euforie | Írán | Nejnovější výsledky | Největší světové ekonomiky | Vývoj sazeb | Jestřábí postoj | Podcasty | Jasný signál | Dynamika mezd | Čínské zboží | Histogram | Pracovní místa | Merck & Co | Allianz SE | Německé HDP | Akciové trhy v USA | Stav devizových rezerv | Vienna Insurance Group | Část zisků | AT&T | Zisk | ČNB | Bank of England | Data ČSÚ | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Sezónní vlivy | Fóra | Den D | Bundesbanka | Demokraté | Jan Kubíček | Středoevropské měny | Rating | Dovoz | Silná data | Tržní sazby | Nemovitostní fondy | Pozitivní zprávy | Pokles tuzemské ekonomiky | České hospodářství | Progres | Obchodování | Býčí sentiment | Nové prognózy | Falešné proražení | Dnešní data | Posílení dolaru | Sell Stop | Zlepšení sentimentu | Cenový růst | Eurostat | Prezident | Akciový index S&P 500 | Růst inflace | Colgate-Palmolive | Kurz jenu | Finanční pomoc | Týden na finančních trzích | Hypoteční trh | Akciové trhy ve Spojených státech | Odhad analytiků | Shortovat | Colt CZ | Statistiky z trhu práce | Státní rozpočet | Evropa | Pokles produkce | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Rozhodnutí bankovní rady ČNB | Class A | CCI | Ceny ropy | Zprávy z trhů | Kupující | Finanční výsledky | Francie | Předpověď | Všechny indikátory | Den díkůvzdání | Cena akcií společnosti | Index cen průmyslových výrobců | L'Oréal | Údaje | Maso | Automobilky | Návrat poptávky | Srovnávací základna | Inflace v Evropě | Ekonomické události | Inflační vývoj | Německý akciový index | Biden | Rýže | Moët | Booking Holdings | Finanční krize | FXstreet.cz | Spolková vláda | Německý PMI | Obchody | Běžný účet | Aktuální sentiment | ex | Naše ekonomika | Snížení daní | Technologické firmy | Medián | Index CPI | Celkový deficit | Marriott | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Platforms | Ukotvení | Svíčkový graf | Deutsche Telekom | Začátečník | Roční maximum | PRIBOR | Portfólia | Exxon | Zemní plyn | Zasedání americké centrální banky | Marže | JPMorgan Chase & Co | Směřování | ConocoPhillips | Visa | Český trh | Bollinger Bands | Příležitosti k prodeji | Grafy | Fiserv | Japonská centrální banka | Přenos | Společnost XTB | Finanční svět | Ursula von der Leyenová | CARA | GMT | BNP | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Nové zakázky | Sentiment spotřebitelů | Kamala Harris | Vybírat zisky | Stagnace | Tržby | Časový horizont | Konsensus | Aktuální prognóza | Pozitivní výsledek | Costco | Euro STOXX | Proinflační riziko | Velký problém | Býčí trh | Konsenzus | Signály | Dovoz čínského zboží | Inflace v ČR | Cenový propad | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Americké akciové trhy | Peking | GfK | Zvýšení rizika | Investiční výdaje | Výrobní aktivity | HDP | Oživení ekonomiky eurozóny | Technology | Důvěra v Německu | Načasování | Manufacturing PMI | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Nákupní aktivita | Rozhodování | Index Nikkei 225 | Ekonomka | Dolar | Euro | Federální rezervní banky | Deere | Zkapalněný zemní plyn | Falešný signál | Klid | Investování je rizikové | FED sazby | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Index euro | HCOB | Politici | Obchodní bilance | Index PCE | Celý svět | Vládní deficit | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Trhy v USA | Air Liquide | Známky oživení | Výprodej | Průmyslové ceny | Colgate | Tomáš Holub | Slovensko | Vstupní signály | Míra inflace v eurozóně | Vývoj trhu | JPMorgan | Zklamání investorů | Zdraví | Návrh rozpočtu na příští rok | Pozitivní výhled | Stav trhu práce | Výhled měnové politiky | Otevřenost | Ztráty | TotalEnergies | Pozitivní trendy | Osobní výdaje | Česká národní banka | Česká inflace | Prodejní ceny | Výhled trhů | Růst průměrné mzdy | Abbott | Americké firmy | Philip Lane | Technický výhled | Recese americké ekonomiky | Japonský jen | Meziroční inflace | Klesající inflace | Index amerického dolaru | Nakupovat | FOMC | Ekonomická realita | Přísná měnová politika | Výběr daní | Akcie | Medvědí trend | Prodejní pozice | Měnové podmínky | Kupci | Mzda | Výsledek amerických voleb | Býčí potenciál | Největší ekonomiky | Vývoj jádrové inflace | Lepší zítřky | Vzestupný trend | Výhody | Pražská burza | Target | Základní úroková sazba | Podniky | PayPal Holdings Inc | Index spotřebitelských cen | Štěstí | AbbVie | Hospodářské výsledky společnosti | Zrychlení růstu | ECB Luis De Guindos | Tržby v maloobchodě | Vývoj ceny | Býčí trend | Mzdová dynamika | Tvrdá data | Tým FXstreet.cz | Dodavatelské řetězce | SPD | EOG Resources | Index cen | Kanceláře | Banco Santander | Světová ekonomika | Češi | Změny na trhu | Tuzemské hospodářství | ADP report | Vývoz | Reuters | Globální ekonomika | IoT | Úroková míra | Vývoj ekonomiky | Cenový kanál | Index PPI | Napětí na Blízkém východě | Sněmovna reprezentantů | Britská ekonomika | Technologie | Největší propad | Marlin | Emmanuel Macron | Ekonomický výzkum | Colt CZ Group | Prognózy | Airbnb | Kurz | Druhá největší ekonomika | Daně | Negativní nálada | Růst zisků | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Lenka Kalivodová | Oscilátor Marlin | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | Růstový trend | Nejlidnatější země světa | PCE inflace | Index cen výrobců | Nezaměstnanost v eurozóně | Měnová politika Fedu | Světové ekonomiky | Výsledky | Vstup na trh | Míra inflace | Růst trhu | ENEL | Hospodářské soutěže | Počty nových žádostí o podporu | EOG Resources Inc | Bankovní rada | Uber Technologies | Gilead | Peněžní zásoba | Investice | Osobní příjmy | Microsoft | Business | Pro investory | Fidelity | Traders | Potenciál | Míra volatility | Podnikatelské aktivity | QCOM | Rally | Ceny kakaa | Investujte | Členství v EU | Konkurence | Pokles inflace | Kapitalizace | Nezávislost | Komunikace | Kazuo Ueda | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Devon Energy | Photon Energy | Americké futures | Indie | Bod | Obchodování na akciových trzích | Vnímání | Ekonomika eurozóny | Levice | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Výdaje na obranu | Makrodata | Slovo recese | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zisky | ECOFIN | Výkon průmyslu | Conference Board index | Soukromá spotřeba | Makroekonomický vývoj | Zpřesněné údaje | Regulace | Zaměstnanci | Šéf Fedu | Diverzifikovat | Účet platební bilance | Johnson & Johnson | Fondy | Německý akciový index DAX | SAP | Walt Disney | Hospodářství | Zotavení | Důvěra | Equinix | WHO | Rating České republiky | Kontrakce | CAC 40 | Očekávání ČNB | Americký akciový trh | Výhled do budoucna | Budoucí prezident | Ukazatel | Členové Fedu | Běžný účet platební bilance | Index MSCI | Slabší dolar | Amgen | Zpráva o trhu práce | Marika Čupa | Měny | Profitovat | Dollar | Inaugurace | Značný pokles | Nezaměstnanosti v Německu | Předběžné výsledky | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Daňové příjmy | Burzy | Objem maloobchodních tržeb | Heineken | Hospodářský růst | Cena akcie | Chaos | Thomson Reuters | Spread | Výraznější impuls | Dynamika růstu | Export | Milník | Spotřebitelský sentiment | Rafinérie | Simon Johnson | Signál | Kering | Roční růst | Nové žádosti o podporu | Investovat do akcií | České firmy | Kofola | NFIB | Možnost dalšího růstu | Geopolitická nejistota | Letectví | Britské měny | Zhodnocení | Nervozita | Brands | Services | Nemovitostní trh | Stock Exchange | Výsledky HDP | Dominion Energy | Fortinet | Neúspěch | Eva Zamrazilová | Negativní sentiment | Medvědí scénář | Valuace | Prodeje aut | Výsledková sezóna | Hodnota bitcoinu | FedWatch | Air | Rozšíření | Technická analýza | Dvoutýdenní repo sazby | Plány | Smíšené výsledky | Nižší poptávka | Toyota | Důležitá data | Nová prognóza Fedu | Politická nestabilita | Administrativa | COVID-19 | Béžová kniha | Cenové tlaky | Silný trh | Snižování sazeb v USA | NFP | Devizové rezervy | Hypotéky | Vývoz do USA | Nikkei | InterContinental | Konvergence | Možný scénář | Signál k prodeji | Ekonomika USA | Zasedání Bank of Japan | Data z amerického trhu práce | Průmyslová výroba v Německu | Oživení evropské ekonomiky | FDP | ZEW | Prognóza Fedu | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | 21. století | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Energie | NAHB | Supporty a rezistence | Šéf Bílého domu | Pozornost finančních trhů | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Trh dnes | Příjmy | Fiskální rok | Prodej | Rok 2024 | Financial | Podnikatelská nálada v Německu | Zasedání Fedu | Bloomberg | Eli Lilly | KB | Zhoršování situace | Evropská unie | Ústavní soud | NY FED | Inflace v červenci | Rozvoj | Americký PMI | Hlavní indexy | Silný růst | Refinanční sazba | Mexiko | Celkový trend | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Míra | Colt | Equinor | Neuspokojivé výsledky | Iberdrola | University of Michigan | Korekce | Odhady trhu | Reálná mzda | LNG | Výrazný pokles | Vyhlášení předčasných voleb | Akciové tituly | Obchodní strategie | Letní měsíce | Ptačí chřipka | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Asociace | HDP eurozóny | Výkonnost | Předčasné parlamentní volby | Spotřebitelská inflace | Průzkumy | Pokles libry | Nvidia Corp | Downtrend | Uvolňování měnové politiky v USA | Index S&P 500 | Aktualizace softwaru | Zvýšené riziko | Přehled | Technické ukazatele | Zhoršení nálady | Pokles úrokových sazeb | Obraty | Trendové linie | Short | Andrew Bailey | Nakupovat státní dluhopisy | Vepřové maso | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Společnost S&P | Krize | Institut Ifo | Rostoucí trend | High | CVS | Rozbor | Měnový trh | HDP USA | Index Nikkei | Oslabení koruny | ABB | Zvýšení úrokových sazeb | Změna trendu | Inflace v únoru | Akcie firem | Koruny vůči euru | Inflace v Británii | Nákupní příležitost | Volby v USA | Bohemia Energy | Index nákupních manažerů (PMI) | Vysoké ztráty | Průmysl v eurozóně | S&P 500 | JDE | Podpora | Ceny zboží | Prognóza ČNB | Růst tržeb | Intuitive Surgical | Cena | S&P Global Inc | Německá vláda | Adient | Německo | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | MJ | Upozornění | CNN | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Indikátory ekonomického sentimentu | Zoetis Inc | Evropské indexy | Čeští spotřebitelé | Americký trh | Cheniere Energy | Interpretace | Bristol-Myers | Snížení sazeb | Vysoká hodnota | Prime | Nižší růst | DOT | CME Group | Close | Česká ekonomika | Kurzy | Finanční prostředky | Ekonomické údaje | Sázkové kanceláře | PX Pražské burzy | Ekonomická data | Situace na trhu | Inflace v listopadu | Rozhodnutí bankovní rady | Ekonomická data z USA | Maďarská měna | DSTI | Výhledy | Co bude | Medvědi | Microsoft Corp | Bloomberg Economics | Prohloubení deficitu | Strategie obchodování | Odhad růstu ekonomiky | DAX | Data z pracovního trhu | Erste | Rezervy | Zavedení cel | EMA | Zpráva CoT | Hliník | Merck | Debata | Dominion Energy Inc | Akcie společnosti | Kypr | Obchodní válka | Mercedes-Benz | Indikátor důvěry | Zlato | Zpětná vazba | Relativní stabilita | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Inflace v Německu | Pozitivní výsledky | SEC | Střední podniky | Schodek | Míra nejistoty | Indikátory | Odpovědnost | Jan Procházka | Oslabení | Verizon | Finanční situace | Nominální mzda | Indikátor MACD | Nálada podnikatelů | Energetické krize | Práce | Výnosnost | Schwab | Úspěch | Intel | Navyšování cen | Cíle | ČNB dnes | Prognóza ECB | BTC/USD | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Repo sazba | Inflační data | Maloobchodní prodej | Znovuzvolení Donalda | Odhady růstu | Pokles německé ekonomiky | Holding | Banky | Předčasné volby | BlackRock | Buy | Palo Alto Networks Inc | Situace ve světě | Automotive | Vlády | Hodnota transakce | Express | Kotace | Rychlost | Vyrovnat ztráty | Šance | Tržby společnosti | Altria Group | Bilance zahraničního obchodu | Očekávaný růst | Maloobchodní tržby v eurozóně | PMI v eurozóně | Fox | Netflix | Poptávka po ropě | Zisk na akcii | L3Harris Technologies | Volatilita na finančních trzích | Wall Street | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Procter & Gamble | Data ze Spojených států | Ministr financí | Kurz EUR | Měnové politiky v USA | CSX | Zlepšení | Bilance zahraničního obchodu eurozóny | Sazby Fedu | Světové akciové trhy | Duke Energy | ČR | XTB | Akcie na světových trzích | Meta Platforms | Ministerstvo financí dnes | Linde | Výraznější pokles | Zastavení poklesu | Americký Fed | Snowflake | Pozice | Jádrový CPI | Stock | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | Constellation | OCI | Aktivity v eurozóně | Pullback | Demokratické strany | Příprava | Saldo běžného účtu | Dlouhé pozice | Chevron | Kovy | Švýcarský frank | Změna sazeb | Jakub Seidler | Čokoláda | Vyšší volatilita | Slabší koruna | Historický milník | Stoxx | Lídři | Medvědí trh | LSEG | Zdražování ropy | Support | General Electric | Průměrná mzda | Accenture | McDonald's | Waste Management | Texas | Posílení amerického dolaru | Trumpova cla | Poslanci | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Soud | Pokračování růstu | Import | Mluvčí | Finální odhad | Spokojenost | Služby | Lednová inflace | Meta Platforms Inc | Americký průmysl | Výsledek prezidentských voleb | Vybrat zisk | CVS Health | Litva | Ruský výraz pro peníze | Tržní očekávání | Návrat inflace | OPEC | Magnificent 7 | Peněžní zásoby | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Index ISM | Nízká volatilita | Experti | Alcoa | NYSE | Investoři | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Spotify | Šílenství | Bohatý | Stop-Loss | Největší pokles | Růst libry | Occidental Petroleum | Průměrná hodnota | Spotřebitelská důvěra v Německu | Pokles průmyslové výroby | Guvernér BOJ | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Oblasti supportu | Německý statistický úřad | Výstupy | Zkrocení inflace | Výprodej akcií | Přecenění | Německé automobilky | Erste Group Bank | Vzdělávání | Měnový pár GBP/USD | Indexy nákupních manažerů | Americký dolar včera | Politika Fedu | Slabá poptávka | Polsko | Report ADP | Ceny potravin | Nikkei 225 | Rezistence | Bankovní rady ČNB | Meziroční růst cen | ZEW index | Auta | Hladiny supportu | Projekce | Inflace v březnu | Zpráva COT | W1 | Ichimoku | Nová vláda | Akcie Nvidia | Průmyslové aktivity | Obchodujte | Nařízení | Zdražování | Ropy | Čokolády | Hodnocení současné situace | Struktura | Výrobní sektor | IPO | Zvolený prezident | Meme akcie | Maloobchodní tržby v listopadu | Historicky nejnižší | Očekávaná inflace | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Koruna posiluje | Výsledek HDP | Škoda | Pokles poptávky | Hospodářské výsledky | Oracle | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Jádrový index | Únorová inflace | Krátké (short) pozice | Karina Kubelková | Deficit státního rozpočtu | USD | Kamala | Nová makroekonomická prognóza | Zveřejnění zprávy | Odražení ode dna | Volatilita na trzích | Rio Tinto | Chřipka | TJX Companies | Technologické tituly | NextEra | PayPal | PMI ze sektoru služeb | Počet nových žádostí o podporu | Inflace ve Spojeném království | Ekonomické recese | D1 | Powell dnes | HDP v USA | Vyšší úrokové sazby | Globální vývoj | Monster Beverage | BMW | 3M | Odhad inflace | iPhone | Viceguvernérka | Cena ropy | Prezidentka ECB | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Situace v průmyslu | Americký maloobchod | Události ve světě | Krize ve Francii | Kupní síla | CZ | Průraz | Smíšené pocity | Korporátní daně | Inflace ve službách | Pokles HDP | Objem exportu | Propad | Konec roku | Bankovnictví | Sezónní faktory | Rakousko | Trh s futures | Mistrovství | Znovuzvolení | ANO | Britské libry | Pokles eura | Významné zprávy | Časové období | Pokles sentimentu | Proinflační faktory | United Parcel Service | London Stock Exchange | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Economic | Růst eura | Nemovitosti | Evropský trh | Data z americké ekonomiky | Dezinflační proces | Platební bilance ČR | PSA | USA Donald Trump | Oslabování amerického dolaru | Cenová maxima | Rok 2024 | Nejhorší den | Další rozvoj | Aleš Michl | Kanada | COT (Commitment of Traders) | Nejistota | CME | HDP v eurozóně | Den nezávislosti | Stav nouze | Makroekonomické údaje | Úrokové sazby v Maďarsku | 3M PRIBOR | Německý Ifo index | Kryptoměna | Marriott International | Los Angeles | Nvidia | Český maloobchod | Take-Profit | Britský regulátor | Dlouhodobí investoři | Česká republika | Technické patterny | Boční trend | Indexy | Vývoj kurzu koruny | Státní dluhopisy | Prognózy inflace | Americký dolar | Ceny v eurozóně | Lockheed | London Stock Exchange Group | Vinci | Situace v Německu | Příjmy a výdaje | Evropská centrální banka | Kofola ČeskoSlovensko | Výkon německé ekonomiky | Ceny v průmyslu | Slušné zisky | Starbucks | Švédsko | Prezidentské volby v USA | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | IFO index | ECB | HICP | Stoxx 600 | Nižší ceny ropy | NBP | Sazby ECB | Ekonomiky eurozóny | Stabilita sazeb | Růst ceny | Měnová politika | Index euro stoxx 50 | Nálada spotřebitelů | Doporučení | Palo Alto Networks | Inflační očekávání | Srovnávací základny | Francouzský prezident | Výsledek zahraničního obchodu | Náklady na práci | Body | Zvýšení inflace | Index výdajů | Německé podniky | Krypto | World Bank | Payrolls | Holubičí postoj | Reakce koruny | ROCE | Spekulace | Vzrušení | Reálné příjmy | Profesionální tradeři | Aktualizovaná prognóza | Vysoké zisky | HDP v ČR | Navýšení | Evropské automobilky | MPSV | Týdenní pokles | Konjukturální průzkum | Americká cla | Zasedání amerického Fedu | Hodnoty měny | Údaje o nezaměstnanosti | LMT.US | Politická opatření | Hizballáh | Siemens Healthineers | Zemní plyn (LNG) | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Redukce | Miliardy | Analog Devices | Zpracovatelský průmysl | Materiály | PMI ve službách | Spekulanti | Obchodní hodiny | MasterCard | Globální trh | Marathon Petroleum | Poptávky po ropě | Applied Materials | Hermes | Constellation Brands | Kraft Heinz | Nákupní signál | Prodeje | Základní sazba | Zpráva o vývoji inflace | Pracovní síly | Akciový trh | Uhlí | Zasedání bankovní rady | Investor | USD/JPY | Předsedkyně Evropské komise | Norfolk | Jerome Powell | Uvalení cel | Guvernér BOJ Kazuo Ueda | Ukazatele | American Express | Měnový pár | Merck KGaA | Nové údaje | Strukturální změny | Banka | Produkce ropy | Růst cen průmyslových výrobců | Hlavní ekonom ECB | Situace na americkém trhu práce | Podnikatelské klima | Významné události | Američané | Počet zaměstnaných | Indikátor ekonomického sentimentu | UBS Group AG | Enel | Oživení ekonomik | Domácí poptávka | Statistika | Výzvy | Další pokles | Spotřebitelské ceny | COT | Richmond | Hospodářský výhled | Německá inflace | Disney | Strukturální problémy | Ocenění | News | Home Depot | V4 | Chování spotřebitelů | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot
|
|