Pondělí 31. března 2025 15:09
reklama
Swissquote Bank
reklama
RebelsFunding
reklama
XTB Online trading konference
reklama
RebelsFunding

Ratingové agentury

C:\fakepath\Rusko.jpg

Moody's srazila úvěrový rating Ruska na druhou nejnižší úroveň

06.03.2022 Ratingová agentura Moody's dnes zhoršila hodnocení úvěrové spolehlivosti Ruska o další čtyři stupně. Ruský rating se tak dostal na úroveň Ca, což je druhá nejhorší známka v ratingové škále Moody's. Agentura předpokládá, že opatření ruské centrální banky k omezení pohybu kapitálu pravděpodobně naruší splácení zahraničního dluhu Ruska.
C:\fakepath\sp agentura.jpg

S&P prudce snížila rating Ruska hlouběji do neinvestičního pásma

04.03.2022 Ratingová agentura S&P Global výrazně zhoršila hodnocení úvěrové spolehlivosti Ruska hlouběji do neinvestičního teritoria, tzv. junk. Nové mezinárodní sankce vyvolané ruskou invazí na Ukrajinu a ochranná opatření země zvýšily riziko ruského selhání při splácení dluhu, uvedla S&P ve svém prohlášení. S&P již minulý týden snížila rating Ruska do neinvestiční kategorie.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Rubl po snížení ratingu Ruské federace klesá k dolaru i euru na nová minima

03.03.2022 Ruský rubl dnes pokračuje v poklesu na nová minima k dolaru i k euru. Agentury Fitch Ratings a Moody's Investors Service prudce snížily hlavní rating devizových závazků Ruské federace do neinvestiční kategorie, což zdůvodňují dopadem západních sankcí. Vůči dolaru vykazoval rubl na moskevské burze dopoledne pokles o více než deset procent a pohyboval se kolem 117,5 rublu za dolar. K euru ztrácel více než sedm procent na 124 rublů. Ruský akciový trh dnes zůstal čtvrtým dnem zavřený, informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\fitch agentura.jpg

Fitch a Moody's snížily rating Ruska o šest stupňů, do spekulativního pásma

03.03.2022 Ratingové agentury Fitch a Moody's snížily hodnocení úvěrové spolehlivosti Ruska o šest stupňů, do neinvestiční kategorie. Západní sankce podle prohlášení společností zpochybňují schopnost Ruska splácet dluh a oslabují ekonomiku.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajina získala při aukci dluhopisů 8,1 miliardy hřiven na válečné výdaje

02.03.2022 Ukrajinská vláda včera získala na své první aukci vojenských dluhopisů 8,1 miliardy hřiven (6,2 miliardy Kč), které chce použít na zaplacení svých ozbrojených sil bránících zemi před ruskou invazí. Včera to podle agentury Reuters uvedlo ukrajinské ministerstvo financí.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Rusko dočasně zakáže cizincům prodávat ruská aktiva, nechce politický tlak

01.03.2022 Rusko dočasně zakáže zahraničním investorům prodávat ruská aktiva, aby se ujistilo, že se rozhodují uvážlivě, nikoliv pod politickým tlakem. Na dnešním zasedání ruské vlády to řekl premiér Michail Mišustin. Vláda také využije svého rozsáhlého státního investičního fondu, ze kterého vezme až jeden bilion rublů (přes 223 miliard Kč) na nákup akcií ruských společností.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajina plánuje válečné dluhopisy na financování ozbrojených sil

01.03.2022 Ukrajinská vláda plánuje od dnešního dne začít prodávat dluhopisy, kterými bude platit své ozbrojené síly bránící zemi před ruskou invazí. Oznámení přichází po silném propadu cen stávajících ukrajinských státních dluhopisů, uvedl ve své zprávě server BBC. Cena jednoho dluhopisu se splatností jeden rok bude 1000 ukrajinských hřiven (750 Kč), úroková sazba bude stanovena v aukci.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-27022022-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (28.2.2022)

28.02.2022 Minulý týden došlo k aktivaci dvou obchodů podle mého týdenního komentáře. Trh totiž prolomil dolní vstupní S/R zónu, což aktivovalo short (sell) obchod, který velmi přesně došel na Profit-Target 1 (PT1) a následně také na Profit-Target 2 (PT2) a byl tak ukončen ve velmi solidním zisku. Později pak trh ještě aktivoval poslední short (sell) obchod, který však již neměl dostatek medvědí síly a skončil na Stop-Lossu. I přesto to byl ziskový týden a pokud jste mých obchodů také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
C:\fakepath\sp agentura.jpg

Ratingové agentury snižují hodnocení úvěrové spolehlivosti Ukrajiny i Ruska

27.02.2022 Mezinárodní ratingové agentury začaly snižovat hodnocení úvěrové spolehlivosti Ukrajiny a Ruska. Zatímco agentura S&P Global Ratings hlavní rating Ruské federace srazila do neinvestičního pásma, konkurenční agentura Moody's prozatím jen varovala, že podobný krok zvažuje. Ruské ministerstvo financí dnes v reakci uvedlo, že krok ratingových agentur souvisí jen s geopolitickými faktory. Informovala o tom agentura Reuters.
img

Kde může škrtat Stanjura

23.01.2022 Nová vláda je pod tlakem: musí hledat úspory naléhavěji než jakákoli jiná před ní v novodobé historii země. Důležitější než hon za letošními škrty ve výši 80 miliard však bude rozvážná a odvážná proměna rozpočtu na rok 2023.
img

Na podporu stavebka dal stát od roku 2000 zhruba 200 miliard korun, čímž přifoukl ceny nemovitostí. Nyní je dobrý čas podporu stavebka zrušit

16.01.2022 Závažnější než samotná výše veřejného dluhu ĆR je stávající dynamika jeho nárůstu. Hrozí totiž, že mnohé země EU začnou své veřejné finance ozdravovat rychleji než ČR, což by mohlo postavení Česka v rámci EU – coby šesté nejméně zadlužené země – zhoršit. Navíc by takový vývoj nenechaly bez povšimnutí ratingové agentury. Ty pandemický nárůst tuzemského zadlužení zatím tolerují, neboť vnímají celkový mimořádný kontext, kvůli němuž nastalo.
img

Evropě hrozí, že v březnu zůstane bez plynu

06.01.2022 Zásoby zemního plynu v Evropské unii jsou v současné době na historickém minimu. Podle celosvětové výzkumné skupiny Wood Mackenzie hrozí, že zásoby plynu v evropských zásobnících klesnou letos na jaře na historické minimum. Jinými slovy, v následujících dvou měsících v případě rekordních mrazů zůstanou evropské země pravděpodobně bez plynu.
img

Lidé mají poslední dny na pořízení proti-inflačního Dluhopisu Republiky, nejbezpečnější ochrany před inflací pro příští rok

19.12.2021 Ještě čtyři celé dny zbývají lidem v ČR, aby si pořídili spořící státní dluhopis, Dluhopis Republiky, v jeho proti-inflační variantě. Ten v současnosti představuje nejlepší bezpečný způsob, jak své úspory ochránit před inflací. Samozřejmě, úspěšnou investicí třeba do akcií lze získat desítky, ba stovky procent, jenže je s ní vždy spojeno nemalé riziko, že o své peníze člověk naopak přijde. To u Dluhopisu Republiky nehrozí. Světově významné ratingové agentury jako nedávno Fitch Ratings Česku i pro popandemické období ponechávají hodnocení dluhu na relativně vysoké, předpandemické úrovni.
C:\fakepath\cina-10122021.jpg

Evergrande a čínský jüan

10.12.2021 Čínský developerský obr Evergrande je od včerejška podle ratingové agentury Fitch v režimu omezeného bankrotu. Agentura uvedla, že krach Evergrande je neodvratný. Ať už půjde o tvrdý pád lehmanovského typu nebo řízený pád pod dohledem místní komunistické strany, bude čínská ekonomika trpět.
img

Nejistota ano, prodejní tlak zatím ne. Evropské akcie beze směru, Amerika se chystá korigovat ztráty

18.11.2021 Asijské trhy dnes klesají. Průběžným závažím jsou obavy z čínského realitního trhu, na který upozornila S&P svým stanoviskem k Evergrande. Přestože firma rozprodává další aktiva, její bankrot je podle ratingové agentury stále vysoce pravděpodobný. V Asii se navíc dostaly pod tlak technologické firmy, které tak doléhají na indexy.
C:\fakepath\Cina-mena.jpg

Obavy o čínský realitní sektor nepolevují, splátku neuhradila další firma

05.11.2021 Obavy o čínský realitní sektor nepolevují. Po firmě China Evergrande neuhradila splátku investorům i realitní firma Kaisa. Obchodování s jejími akciemi na burze v Hongkongu tak bylo dnes pozastaveno, oznámil bez bližších podrobností provozovatel burzy. Ve čtvrtek tam akcie firmy odepsaly 15 procent a dostaly se na rekordní minimum.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Drahá ropa zvýšila majetek ruského státního investičního fondu na rekord

14.10.2021 Růst cen ropy a zemního plynu zvýšil hodnotu majetku v ruském státním investičním fondu na rekordní úroveň. Prezident Vladimir Putin si ale přeje schovat rezervy na horší časy. Když letos schválil 35 miliard dolarů (765,5 miliardy Kč) na infrastrukturní projekty, nařídil vládě další výdaje omezit. Podle informovaných zdrojů není na cestě mnoho dobře připravených projektů, uvedla dnes agentura Bloomberg.
img

Schodek státního rozpočtu se dále varovně prohlubuje, letos bude rekordní, přes 400 miliard. Ministerstvo financí musí přijít s plánem konsolidace, ratingové agentury nebudou shovívavé věčně

01.10.2021 Měsíční tempo prohlubování schodku státního rozpočtu bylo dle dnešních údajů ministerstva financí v září nejvyšší od května, když celkový letošní schodek překročil úroveň 300 miliard korun. Státní rozpočet letos vykáže historicky rekordní schodek, mírně přesahující 400 miliard korun.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 20.09.2021

20.09.2021 Za poslední oběť čínských regulátorů padly společnosti zabývající se estetickou chirurgií. Ty nezapadají do konceptu společné prosperity, kterou čínské vedení nyní vehementně prosazuje. Ztrácely taktéž akcie provozovatelů kasin, jelikož se autority zaměřují i na hazardní hry. Tvrdě postupují regulátoři i v případě Alipay. Již v minulosti požadovali rozdělení společnosti. Nyní navíc chtějí, aby Alipay poskytla dozorovým orgánům uživatelská data. Pozorovatelé mají na regulaci různé názory. První skupina tvrdí, že Čína pouze dohání západní trhy. Začala však pomalu a proto nyní musí jednat rázně. Druhá skupina vnímá tyto snahy jako jednoznačné ambice vlády dominovat i soukromému sektoru. Investice do čínských firem nyní vnímáme jako velmi rizikové.
img

Rozbřesk: Rekordní přebytek běžného účtu platební bilance je neudržitelný

14.09.2021 Hlavní pozornost finančních trhů sice v posledních týdnech směřuje k inflaci a s ní spojené reakci centrální banky, avšak v ekonomice probíhají i jiné zajímané trendy, které jsou zachyceny – a někdy docela ukryty – ve statistických výkazech, jimž se v lepších časech pozornost v podstatě nevěnuje.
img

Ranní glosa: Rekordní přebytek běžného účtu platební bilance je neudržitelný

14.09.2021 Hlavní pozornost finančních trhů sice v posledních týdnech směřuje k inflaci a s ní spojené reakci centrální banky, avšak v ekonomice probíhají i jiné zajímané trendy, které jsou zachyceny – a někdy docela ukryty – ve statistických výkazech, jimž se v lepších časech pozornost v podstatě nevěnuje.
C:\fakepath\top-10092021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.09.2021 1) Český statistický úřad se zveřejněním srpnové inflace postaral o událost dne. Tempo růstu cen v meziročním vyjádření vzrostlo na vysokých 4,1 %, což je o nejvyšší číslo od roku 2008. Pro trhy to bylo překvapení ve výši 70 bazických bodů. Oproti červenci rostla cenová hladina o vysokých 0,7 %, když trhy čekaly pouze 0,1% růst cen. Koruna v reakci na tato překvapivá data prudce posílila.
img

Schodek státního rozpočtu se dále prohlubuje, letos bude rekordní, přes 400 miliard. Ministerstvo financí musí přijít s plánem konsolidace, ratingové agentury nebudou shovívavé věčně

01.09.2021 Tempo prohlubování schodku státního rozpočtu bylo dle dnešních údajů ministerstva financí v srpnu vyšší než v červnu a červenci. stále však citelně zaostalo za dubnovým či květnovým tempem. Nic to však nemění na tom, že tuzemský státní rozpočet letos vykáže historicky rekordní schodek, mírně přesahující 400 miliard korun. Z necelých 300 miliard korun srpnového schodku se tak prohloubí ještě o zhruba 110 miliard.
img

Schodek státního rozpočtu se dále prohlubuje, letos bude rekordní, přes 400 miliard. Ministerstvo financí musí přijít s plánem konsolidace, ratingové agentury nebudou shovívavé věčně

02.08.2021 Tempo prohlubování schodku státního rozpočtu bylo v červenci poměrně mírné, podobně jako předtím v červnu. Bylo tak citelně nižší než v jarních měsících. Nic to však nemění na tom, že tuzemský státní rozpočet letos vykáže historicky rekordní schodek, mírně přesahující 400 miliard korun. Z necelých 280 miliard korun červencového schodku se tak prohloubí ještě o necelých 150 miliard.
img

Ministerstvo financí musí přijít s plánem konsolidace, ratingové agentury nebudou shovívavé věčně

16.07.2021 Pololetní zpráva ministerstva financí o řízení státního dluhu ČR potvrzuje, že tuzemské veřejné finance se potenciálně mohou poměrně snadno vrátit na dráhu udržitelného vývoje. Vlivem pandemie tak nedošlo k rozvratu veřejných financí. Současně je ale třeba přijít co možná nejdříve s věrohodným plánem konsolidace veřejných financí pro příštích deseti letech. Tento plán zatím nepředstavila ani stávající vláda, a ani žádná z politických stran a uskupení zatím ve svém předvolebním programu, pokud byl již zveřejněn, nenabízí uspokojivé řešení.
img

Česko letos vykáže rekordní schodek státních financí, ratingové agentury jsou zatím shovívavé. Trpělivost jim ale jednou dojde, je třeba přijít s plánem ozdravení

01.07.2021 Výsledek hospodaření státního rozpočtu za letošní první pololetí potvrzuje, že Česko letos vykáže historicky rekordní schodek státních financí, jenž dokonce převýší ten loňský. Deficit letos dosáhne 420 miliard korun. Ve druhém pololetí roku lze očekávat výraznější ekonomický růst, jejž umožní postupující vakcinace u nás i v zahraničí. Stát si také obecně ve druhém pololetí půjčuje méně než v pololetí prvním, přičemž letošek nebude výjimkou – i to v příštích měsících zmírní tempo nárůstu státního dluhu.
img

Babišův střet s Bruselem může vést ke zhoršení ratingu ČR. Agentura Fitch zatím varuje Polsko a Maďarsko, na Česko se může brzy zaměřit také

21.06.2021 Jedna ze tří světově nejvýznamnějších ratingových agentur, Fitch, ve své nové zprávě varuje, že otázky vlády práva a kvality institucí mohou v blízké budoucnosti hrát výraznější roli při hodnocení úvěruschopnosti jednotlivých zemí. Zvláště si všímá regionu střední a východní Evropy, zejména pak Maďarska a Polska. V případě těchto dvou zemí je podle ní na místě znepokojení z možného zhoršení jejich hodnocení.
img

Spekulativní večírek, ze kterého bude některé hodně bolet hlava

04.06.2021 Letošní rok jsou na burzách k vidění velké příběhy, ale zdráhám se napsat, že jde o příběhy investiční, byť i takové bychom našli. V hledáčku médií se nyní často ocitají divoké pohyby kryptoměn nebo některých populárních akcií, na kterých by se lidé rádi svezli a také vydělali. Nic proti zhodnocování peněz, ale v těchto případech jde o čisté spekulace, na kterých sice někteří zbohatnou, ale jiné přijdou opravdu hodně draho.
img

Rozbřesk: Český rozpočet dál láme rekordy a půl biliónový schodek začíná být realitou

02.06.2021 Český rozpočet dál láme rekordy. Za prvních pět měsíců dosáhl schodek 255 miliard korun. To je více než polovina letošního plánu, který možná na začátku roku vypadal hodně nadsazeně…, dnes už je však půl biliónový deficit realistickým základním scénářem.
img

Další zdražení nemovitostí i ještě nižší úroky na vkladech. K tomu povede programová priorita Pirátů a STAN, kterou je přijetí eura

28.05.2021 Cíle volebního programu Pirátů a STAN někteří přirovnávají k Marshallovu plánu. Což je pochopitelně nepatřičně nebetyčné zveličení, pokud tedy za světodějné nepokládáme třeba zdanění konopí. Program podle všeho nebude dláždit ani cestu k druhé transformaci české ekonomiky, což je další PR slogan, jenž kolem něj v médiích koluje. Představa další transformace je ostatně spíše děsivá. Základy české ekonomiky jsou totiž od 90. let položeny dobře, o čemž svědčí třeba to, že ČR vykazuje nejlepší souhrnný rating ze všech zemí bývalého východního bloku. Tedy ze zemí, které si transformací z centrálně plánované ekonomiky na tržní rovněž prošly. Tři světově nejvýznamnější ratingové agentury hodnotí Česko lépe i než Estonsko, Slovinsko či Slovensko, které přitom platí eurem.
img

Maláčová chce v čase enormního zadlužování vytáhnout z peněz daňových poplatníků dalších skoro 9 miliard na důchody „navíc“, Babiš příliš nezaostává. Nesmysl

26.05.2021 Především otázky spojené se státním rozpočtem na příští rok by měla na dnešním jednání probírat koaliční rada ANO a ČSSD. Zabývat by se tak podle ministryně práce Jany Maláčové (ČSSD) měla mimo jiné navýšením důchodů v příštím roce, aby kabinet předpis schválil nejlépe na svém pátečním jednání.
img

K programu Pirátů a STAN: Bez realistického plánu rozpočtových škrtů přijde euro a daň z nemovitostí, v režii Pirátů a STAN

18.05.2021 Minulý týden zveřejněná jarní prognóza Evropské komise je pro Česko varovná z hlediska udržitelnosti veřejných financí. Bohužel, ani koalice SPOLU není s to toto varování reflektovat. Nelze tak vyloučit, že Česko pod taktovkou Pirátů a STAN nastoupí cestu k euru či k citelnému navýšení daně z nemovitostí, nakonec nejen těch komerčních.
img

Evropská komise řadí ČR mezi pět zemí EU, které pandemii zvládají nejhůře z hlediska veřejných financí. ODS zrušením superhrubé mzdy poskytuje rivalům záminku k přijetí eura

12.05.2021 Dnes zveřejněná prognóza Evropské komise je pro Česko varovná z hlediska udržitelnosti veřejných financí. Prognóza totiž počítá s tím, že ČR letos vykáže schodek veřejných financí 8,5 procenta a v příštím roce pak 5,4 procenta. Průměrný schodek za oba roky tak má činit bezmála sedm procent. To je pátá nejvyšší hodnota v EU.
img

Dluhopisy v době pandemie a proč rostly a zda-li ještě porostou

10.05.2021 Níže naleznete speciální Ad-hoc analýzu "Dluhopisy v době pandemie a proč rostly a zda-li ještě porostou". Pro bližší pochopení nedávného vývoje na českých dluhopisech jsme provedli dekompozici výnosů českých státních dluhopisů pomocí jednoduchého modelu. S podrobnostmi Vás seznámíme v této publikaci.
img

Rozbřesk: Český rozpočet míří k rekordnímu schodku

04.05.2021 Český rozpočet láme nové rekordy - za první čtyři měsíce deficit narostl na rekordních 192 miliard korun (ze 125 miliard v březnu). Zatímco z počátku roku vypadal plán ministryně Schillerové počítající s deficitem 500 miliard korun jako přehnaně pesimistický, a již tradičně vytvořený s velkou rezervou, po čtyřech měsících je vše jinak. Třetina roku je za námi a pokud se něco zásadního nezmění, můžeme být za deficit okolo půl bilionu korun ještě rádi.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Koruna na začátku týdne posílila k oběma hlavním světovým měnám

03.05.2021 Koruna na začátku týdne posilovala k oběma hlavním světovým měnám. Vůči euru dnes česká měna ve srovnání s pátečním závěrem zpevnila o osm haléřů na 25,80 Kč/EUR. K dolaru si polepšila o 13 haléřů, v 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 21,37 Kč/USD.
img

Za čtyři měsíce roku je schodek státního rozpočtu na úrovni schodku za celý rok 2009, kdy vrcholila světová finanční krize. Vláda nepřichází se strategií ozdravení veřejných financí a ratingovým agenturám dochází trpělivost

03.05.2021 Státní rozpočet je po prvních čtyřech měsících roku v rekordním schodku 192 miliard korun. Loni deficit činil za měsíce leden až duben „pouze“ necelých 94 miliard. Letos je tedy schodek o takřka sto miliard hlubší než za stejné období loňského roku. Pandemickou situací ovšem loni na rozdíl od letoška prakticky nebyl dotčen vývoj státních financí v měsících lednu a únoru. I tak je letošní situace závažná.
img

Rozpočtový masakr pokračuje

03.05.2021 Jak bylo předem víceméně i jasné, duben opět suverénně překonal dosavadní rekord, když přinesl kumulovaný schodek státního rozpočtu na úrovni závratných 192 mld. Kč. Ve srovnání s tím tak blednou nejen „tradiční“ české deficity poblíž nuly, ale i ten loňský pandemický, který činil z dnešního pohledu umírněných 93,8 mld. Kč. Meziročně tak ve státní pokladně ubylo přes 26 mld. Kč příjmů, zatímco výdajová strana narostla o 72 mld. Kč.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

IW: Spotřebitelské výdaje v Německu loni kvůli pandemii výrazně klesly

20.04.2021 Spotřebitelé v Německu loni v důsledku pandemie vynaložili na soukromou spotřebu v průměru minimálně o 1250 eur (zhruba 32.000 Kč) méně než v předchozím roce. V součtu to znamenalo pokles spotřebitelských výdajů o 116 miliard eur (tři biliony Kč). Spotřeba se tak meziročně propadla o 6,1 procenta, což je nejvýrazněji za 70 let. Vyplývá to ze studie Institutu německého hospodářství (IW), na kterou dnes odkazuje agentura DPA.
C:\fakepath\r-19042021-lv.gif

Ruská ekonomika může podle ratingových agentur odolat i nejnovějším sankcím

19.04.2021 Ruská ekonomika je schopná odolat i nejnovějším ekonomickým sankcím. Otevřeny ale zůstávají dveře k uvalení dalších opatření týkajících se státního dluhu, což by mohlo přinést sankce s větším dopadem. Uvedly to dnes mezinárodní ratingové agentury.
C:\fakepath\top-19042021-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.04.2021 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří skončilo dnes v zelených číslech. Dařilo se burzám v Číně a Hongkongu, trhy v Japonsku, Austrálii a Jižní Koreji zaznamenaly jen kosmetické zisky.
C:\fakepath\money.jpg

FT: Spotřebitelé podpoří ekonomiku úsporami vytvořenými během pandemie

19.04.2021 Spotřebitelé po celém světě si od začátku pandemie covidu-19 vytvořili dodatečné úspory v objemu 5,4 bilionu dolarů (116,5 bilionu Kč). Nyní se jejich důvěra v ekonomiku zvyšuje, což otevírá cestu k silnému oživení spotřebitelských výdajů. Píše o tom list Financial Times (FT) s odvoláním na odhady ratingové agentury Moody's. Ta při odhadování výše dodatečných úspor vycházela ze srovnání s vývojem v roce 2019.
img

Česká vláda platí za svůj dluh nejvyšší úrok v porovnání s vládou slovenskou od rozdělení federace v roce 1993. V EU platí za dluh více než Češi už jenom Maďaři a Rumuni

11.04.2021 Česká vláda platí jeden z nejvyšších úroků z dluhu v celé EU. Úrok na desetileté půjčce vlády ČR činí nyní 1,94 procenta ročně. Vyšší úrok v celé EU už platí pouze vláda maďarská a vláda rumunská (viz tabulka níže).
img

Veřejný dluh ČR loni rostl nejdramatičtěji v historii země, přesto však pomaleji než v dalších zemích Visegrádu. Hrozí zhoršení ratingu a dluhová spirála

01.04.2021 Veřejný dluh ČR stoupl loni v poměru k hrubému domácímu produktu nejvýše od roku 2016, když podle dnes zveřejněných údajů ČSÚ dosáhl úrovně 38,1 procenta. Oproti roku 2019 tak narostl poměrně dramaticky, totiž z úrovně 30,2 procenta, tedy o bezmála osm procentních bodů. Jedná se o nejvýraznější meziroční nárůst dluhu v poměru k HDP v historii ČR. Nárůst odpovídající 7,9 procentního bodu předčí jak dosavadní rekordní nárůst z roku 2001, o 5,7 procentního bodu, tak i ten z roku 2009, kdy vrcholila světová finanční krize – tehdy nárůst odpovídal 5,3 procentního bodu.
img

Česko padá do dluhu. Vláda musí představit plán, jak z dluhu ven, jinak ratingovým agenturám dojde trpělivost

19.02.2021 Česko padá hlouběji do dluhu. Státní dluh ČR vykázal za loňský rok prvně v historii úroveň přesahující dva biliony korun, konkrétně takřka 2050 miliard korun. Během roku 2020 tak státní dluh narostl o bezmála 410 miliard korun.
img

Schválený půlbilionový český schodek svět letos ještě nezneklidní, vláda by se ale měla vyvarovat třeba „druhého rouškovného“. A od příštího roku je třeba razantně oddlužovat

19.02.2021 Ministerstvo financí i letos bude hospodařit s až 500miliardovým schodkem. Vládě to dnes posvětila Poslanecká sněmovna. I politici tak pochopili to, co bylo zřejmé už od konce loňska: a sice, že schodek 320 miliard, plánovaný doposud, je neudržitelně mělký.
img

Schodek 500 miliard i letos! Ministryně financí Schillerová konečně sundala růžové brýle, letošní schodek tak bude nejvyšší v historii

15.02.2021 Ministerstvo financí navrhuje zvýšit schodek letošního státního rozpočtu na 500 miliard korun. Návrh v pondělí projedná vláda. Ministryně financí Alena Schillerová a její spolupracovníci tedy konečně sundali růžové brýle.
img

Státní dluh ČR loni narostl o tolik jako předtím za skoro deset let. Mezinárodní investoři a ratingové agentury ale zatím zůstávají v klidu

12.02.2021 Státní dluh ČR vykázal za loňský rok poprvé v historii úroveň přesahující dva biliony korun, konkrétně 2049,7 miliardy korun. Během loňského roku tak státní dluh narostl o bezmála 410 miliard korun. Nárůst dluhu v loňském roce se tak příliš neliší od nárůstu dluhu v období od konce roku 2009 do konce roku 2019, kdy stoupl o 462 miliard. Státní dluh tak loni stoupl o tolik jako předtím za skoro deset let. Česká republika však i tak bude patřit i letos k nejméně zadluženým zemím EU, neboť státní, potažmo veřejné zadlužení kvůli dopadům šíření pandemie onemocnění covid-19 citelně narůstá napříč prakticky celou Evropou.
img

Růst čistého zisku, aktiv a úvěrového portfolia: Mezinárodní investiční banka zveřejnila finanční výsledky za rok 2020.

08.02.2021 Dne 4. února 2021 zveřejnila Mezinárodní investiční banka (MIB) auditovanou účetní závěrku dle IFRS-9 za rok 2020.
img

Česko růst svého zadlužení s přehledem ukočíruje, prognózuje světově významná ratingová agentura Moody’s. Úrokové platby ČR budou v příštích letech narůstat pomaleji než běžně

07.02.2021 Světově významná ratingová agentura Moody’s včera potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti České republiky na stupni Aa3, přičemž udržela stabilní výhled. Česko tak vykazuje stejný stupeň spolehlivosti svého zadlužení jako Belgie nebo Spojené království. Česká republika vykazuje v očích agentury Moody’s nejlepší hodnocení své úvěrové spolehlivosti ze všech zemí bývalého východního bloku. Má lepší ratingové hodnocení dokonce i než Estonsko, což je nejméně zadlužená země EU.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Zasedání FOMC toho mnoho nového nepřinese

25.01.2021 Ekonomický kalendář tohoto týdne je poměrně bohatý, když přinese jak první odhady výkonnosti klíčových ekonomik na obou stranách Atlantického oceánu během Q4 20, tak i aktuální sentiment indikátory hodnotící spotřebitelskou a podnikatelskou důvěru. Americká ekonomika v závěrečném čtvrtletí loňského roku rostla, hospodářskému poklesu se zřejmě na rozdíl od Francie či Španělska vyhnulo Německo. Aktuální sentiment indikátory ale budou negativně ovlivněny probíhající pandemickou vlnou, která vlády opět nutí k restriktivním opatřením. Ve vleku vývoje covid-19 jsou i američtí centrální bankéři. Ti na středečním zasedání potvrdí ochotu ekonomiku dále podporovat, žádnou změnu v nastavení měnové politiky ale na tomto jednání nečekáme.
img

Agentura Fitch dnes potvrdí vysoký rating České republiky

22.01.2021 Agentura Fitch dnes zveřejní svou revizi ratingu pro Českou republiku. V současnosti všechny tři hlavní ratingové agentury drží pro tuzemskou ekonomiku čtvrtý nejvyšší rating. Dnešní rozhodnutí bude první v letošním roce a zároveň první po zveřejnění prosincových čísel státního rozpočtu.
img

Daňový balíček znamená, že schodek příští rok bude až 410 miliard korun. Balíček, k němuž cestu otevírá „tištění miliard“ v podání Evropské centrální banky, se uhradí z peněz z fondu obnovy EU

20.11.2020 Sněmovní přijetí daňového balíčku je pro českou ekonomiku příznivou zprávou. Nejen proto, že v hospodářsky náročném čase dojde k proticyklickému, tedy ekonomicky žádoucímu snížení daňové zátěže obyvatelstva, ale i proto, že z důvodu navýšení daňové slevy na poplatníka se příznivý efekt balíčku výrazněji dotkne také skupin zaměstnanců s nižšími příjmy. Do značné míry tak odpadá zásadní argument proti změně základu zdanění práce ze superhrubé na hrubou mzdu. Tímto argumentem bylo právě to, že tuto změnu – neboli „zrušení superhrubé mzdy“ – tolik nepocítí zaměstnanci s nízkými příjmy, kteří logicky platí nižší daň než zaměstnanci s vyššími příjmy.
img

Agentura Standard & Poor’s potvrdila České republice rating úvěruschopnosti i příslušný výhled. Jde o potvrzení, že Česko dosavadní koronavirovou krizi zvládá z ekonomického hlediska dobře

02.11.2020 Ratingová agentura Standard & Poor’s Global Ratings České republice potvrdila stávající hodnocení její úvěruschopnosti. Česko tak nadále zůstává v rámci zemí bývalého sovětského bloku zemí s celkově nejlepším ratingem, vezmeme-li v potaz hodnocení nejen Standard & Poor’s Global Ratings, ala také zbývajících dvou světově významných ratingových agentur, a sice Moody’s a Fitch.
img

Dluh eurozóny byl letos v polovině roku vůči dluhu České republiky nejvyšší v tomto tisíciletí. Česko bylo loni druhou nejprůmyslovější ekonomikou v EU, vyplývá z nových dat Eurostatu.

28.10.2020 Letos v prvním pololetí došlo k citelnému růstu zadlužení napříč Evropou. Vyžádala si jej protipandemická opatření, resp. nutnost boje s jejich ekonomickým dopadem. V České republice narostl veřejný dluh v poměru k hrubému domácímu produktu z úrovně 30,2 procenta na začátku roku na 39,9 procenta k 30. červnu. To představuje nárůst o 9,7 procentního bodu.
img

Udržitelné investování podle kritérií ESG – objevte hodnocení ESG v obchodní platformě LYNX

09.10.2020 Dlouhodobě udržitelné investice oprávněně přitahují pozornost stále více investorů. S nejnovější aktualizací obchodní platformy LYNX můžete snadno zjistit, zda vaše akcie splňují kritéria ESG. Vy si vyberete, která kritéria jsou pro vás důležité, a poté se vám zobrazí, zda daná akcie splňuje vaše osobní požadavky. V následujícím článku stručně probereme investování podle ESG a ukážeme vám, jak najít tato data v obchodní platformě LYNX.
img

Úroveň inflace ČNB neznepokojuje. Evropa dostane 750 mld. EUR na obnovu ekonomik

24.07.2020 Guvernér České národní banky Jiří Rusnok v pondělním rozhovoru pro Právo zopakoval, že měnová politika je dle jeho názoru na správné úrovni. Současnou úroveň inflace guvernéra neznepokojuje, jelikož očekává na začátku příštího roku její návrat zpět k dvouprocentnímu cíli.
img

Dluh státu narostl o více než 500 miliard už během prvního pololetí, je historicky suverénně nejvyšší. Mezinárodní investoři ale vládě ochotně půjčují, poměrně v klidu budou i ratingové agentury

17.07.2020 Za první letošní pololetí stoupla úroveň státního dluhu o bezmála 517 miliard korun. Výsledkem je tak suverénně nejvyšší veřejný dluh v historii, dosahující bezmála 2157 miliard korun.
img

Kritika půlbilionového schodku ze strany Národní rozpočtové rady je pochopitelná, celková vládní pomoc ekonomice je totiž o řád níže než uvažovaný schodek rozpočtu

11.06.2020 Národní rozpočtová rada považuje zvýšení schodku státního rozpočtu na 500 miliard korun za předčasné, nadměrné a neopodstatněné. Podle ní by bylo lepší vyčkat na předběžné údaje o vývoji ekonomiky za druhé čtvrtletí a další ukazatele. Tato data přitom budou k dispozici již na přelomu července a srpna.
img

Ministryně financí připouští schodek blízký 500 miliardám. Není to překvapivé, překvapivé je to, že tak činí už před létem

03.06.2020 Dnešní veřejné prohlášení ministryně financí Aleny Schillerové, že schodek státního rozpočtu se letos může přiblížit 500 miliardám korun, není překvapivé. Překvapivé je snad jen to, že s ním přichází ještě před létem. Spíše se čekalo načasování na začátek září. Nemělo by ovšem ani tak nijak zvlášť znervóznět ani mezinárodní investory a věřitele české vlády, ani světově významné ratingové agentury.
C:\fakepath\corona2.jpg

Kvůli koronaviru hrozí snížení ratingu rekordnímu počtu subjektů

27.05.2020 Počet firem nebo zemí, kterým hrozí snížení ratingu, stoupl na rekordní maximum. Může za to pandemie způsobená koronavirem. Vyplývá to z analýzy ratingové agentury S&P Global.
img

Analýza Fidelity International: Příležitosti z dislokace

25.05.2020 Globální ekonomické zotavení se bude podle názoru expertů Fidelity International odvíjet v několika fázích: upravení finančních toků, stabilizace šíření případů koronaviru v jednotlivých zemích, opravení toků v reálných ekonomikách a nakonec ekonomická expanze. Centrální banky již částečně řešily situaci okolo finančních toků a také nastal pokrok ve stabilizaci počtu případů koronaviru, i když nelze zapomínat na možnost opakujících se vln infekce. Vzhledem k tomu, že omezení volného pohybu ve většině zemí z velké části ještě zůstává, je potřeba nejprve opravit reálnou ekonomiku. Dokud nepřestane klesat poptávka a nezaměstnanost, bude na reálnou ekonomiku vyvíjen stále velký tlak.
C:\fakepath\Argentina.jpeg

Argentina nesplatila úroky dluhu za více než 500 milionů USD

24.05.2020 Argentina má opět problémy se splácením svého dluhu. V pátek promeškala termín splacení úroků z dluhopisů ve výši více než 500 milionů USD (12,5 miliardy Kč). Země nyní jedná s věřiteli o restrukturalizaci svého zahraničního dluhu 65 miliard USD. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na věřitele a ratingovou agenturu.
C:\fakepath\FX3.jpeg

Forex: Dolar oslabuje kvůli růstu zájmu investorů o rizikovější aktiva

27.04.2020 Americký dolar dnes mírně oslabuje kvůli růstu zájmu investorů o rizikovější aktiva, za kterým stojí plány některých zemí na zmírňování restrikcí zavedených v reakci na šíření koronaviru. Euro si krátce před 18:00 SELČ vůči dolaru připisovalo 0,1 procenta na 1,0830 EUR/USD.
img

Česká republika je vnímána jako spolehlivý dlužník

27.04.2020 „Přestože se hospodaření státního rozpočtu České republiky výrazně zhoršuje a dluh naší země rychle narůstá, ratingové agentury nás hodnotí jako spolehlivého dlužníka. Na tom se pravděpodobně nic nezmění ani po sanaci ekonomických dopadů pandemie koronaviru,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 27.4.2020

27.04.2020 Cena ropy zůstane značně volatilní. Skladovací kapacita v Cushingu v Oklahomě se zřejmě naplní během tří až čtyř týdnů. Nelze tedy vyloučit, že se v půlce květně na futures kontraktech zopakuje situace se zápornou cenou. V případě WTI nepomůže další omezování produkce kartelem OPEC, jelikož jde o regionální americký problém. Donald Trump nabídl, že těžaři mohou využít skladovací kapacitu strategických rezerv. Nemusí být ovšem tak jednoduché zde ropu přepravit.
C:\fakepath\ecb.jpg

ECB kvůli viru začne jako zástavu brát i dluhopisy horší kvality

23.04.2020 Evropská centrální banka (ECB) začne jako zástavu za úvěry přijímat i dluhopisy horší kvality, kterým byl kvůli dopadům koronavirové krize snížen rating do neinvestičního pásma. ECB o tom informovala ve středu večer. Evropská měnová autorita chce tímto mimořádným krokem pomoci komerčním bankám a zabránit situaci, že se kvůli dopadům koronaviru na ekonomiku zasekne úvěrový trh.
C:\fakepath\ekonomika.jpg

Růst globální ekonomiky se letos podle S&P téměř zastaví

31.03.2020 Růst světové ekonomiky bude letos kvůli koronaviru činit pouze 0,4 procenta, napřesrok však zrychlí na 4,9 procenta. Předpovídá to podle serveru televize CNBC nová analýza ratingové agentury S&P Global Ratings. Před koronavirovou krizí S&P letošní růst globální ekonomiky odhadovala na 3,3 procenta.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Nedávno ekonomové čekali pokles růstu, nyní předpovídají propady

26.03.2020 Zatímco ještě začátkem tohoto měsíce všechny instituce, jako je Mezinárodní měnový fond (MMF) nebo Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), předpovídali pokles růstu celosvětového hrubého domácího produktu (HDP) i jednotlivých ekonomik, teď už prognózy hovoří o propadech a podle většiny odhadů bude ekonomika zasažena mnohem hůře, než tomu bylo za hospodářské krize v letech 2007 až 2009. OECD sice nepředpokládá celosvětovou recesi, všeobecně se ale čeká nulový či záporný růst v mnoha ekonomikách světa i skupinách ekonomik.
C:\fakepath\cor-17032020-lv.jpeg

Tržby italských firem letos možná klesnou až o 18 procent

17.03.2020 Tržby italských firem by v letošním roce mohly kvůli pandemii způsobené novým koronavirem klesnout až o 17,8 procenta. S odvoláním na aktualizovaný výhled ratingové agentury Cerved to dnes uvedla agentura Reuters. Rychlé šíření koronaviru podle zprávy dopadá hlavně na segment turistického ruchu a na automobilový průmysl.
C:\fakepath\coronavirus.jpg

Kvůli koronaviru hrozí pokles HDP, trpí cestovní ruch

08.03.2020 - Šíření nového typu koronaviru, který způsobuje nemoc COVID-19, podle odhadů ekonomů z celého světa citelně zasáhne ekonomiku Číny, odkud se začal počátkem loňského prosince šířit do světa, ale i zbytek světa. Problémy se vyskytly prakticky ve všech odvětvích hospodářství a koronavirus byl také jedním z důvodů několika bankrotů.
img

Koronavirus letos připraví českou státní kasu nejspíše o pět miliard korun, její schodek může prohloubit na 60 miliard korun

18.02.2020 Mezinárodní finanční instituce kvůli pokračujícímu šíření nákazy koronavirem zhoršují svůj odhad letošního růstu čínské ekonomiky, české zatím zůstávají v klidu.
img

Státní dluh ČR se i loni dařilo držet stabilizovaný, letos bude hůře, počítejme s citelným schodkem

14.02.2020 Státní dluh Česka se i loni dařilo držet stabilizovaný. Stabilizovaný tak dluh zůstává již od roku 2013. Hospodaření vlády svědčí ekonomická prosperita, která v té době započala. Příznivá fáze národohospodářského cyklu dodnes usnadňuje hospodaření s veřejnými prostředky, neboť snižuje zátěž na výdajové straně, zatímco zvyšuje inkaso strany příjmové. Díky stabilizovanému státnímu dluhu vykazuje Česko jedny z nejzdravějších veřejných financí v EU, což oceňují i ratingové agentury a mezinárodní investorská obec. Poměrně udržitelně, ba přebytkové navíc hospodaří nejen vláda, ale také obce či kraje nebo zdravotní pojišťovny, jejichž rozpočty jsou společně se státním rozpočtem součástí celkového veřejného rozpočtování a hospodaření. Letošní rok však z hlediska veřejných financí představuje dosud největší výzvu od roku 2013. Letos se poprvé po letech projeví, jak dobře jsme se v dobrých časech dokázali připravit na časy horší. Důvodů k optimismu zase tolik není, vždyť letos státní rozpočet zřejmě skončí s vyšším než plánovaným schodkem, a sice schodkem ve výší 50 až 60 miliard, zejména kvůli zadrhnutí ekonomiky.
img

Průmysl eurozóny padá, v Německu je nejhůře za jedenáct let, česká koruna navzdory tomu však sílí, dnes prolomila další rekord

12.02.2020 Průmysl eurozóny se plošně hroutí. V Německu se propadá nejvýrazněji od začátku roku 2009, kdy kulminovala světová finanční krize. Česká koruna však paradoxně dále sílí, dnes zhodnotila na svoji novou nejsilnější úroveň vůči euru od října 2012. Je její posilování udržitelné?
img

Češi podceňují možný dopad koronaviru na ekonomiku ČR, nejen na aerolinky, hotely a restaurace

12.02.2020 Mezinárodní finanční instituce zhoršují svůj odhad letošního růstu čínské ekonomiky, české zatím zůstávají v klidu.
img

Česko má nejnižší dluh za posledních deset let

14.01.2020 Veřejné zadlužení České republiky se daří držet víceméně stabilizované již sedm let. Potvrzují to dnešní čísla Českého statistického úřadu k dluhu a deficitu vládních institucí ve třetím loňském čtvrtletí. Dluh vládních institucí mezičtvrtletně klesl na 1783,5 miliardy korun. Jeho krátkodobé výkyvy však nejsou podstatné, jelikož odráží třeba jen časování splatností jednotlivých dluhopisů ČR či naopak jejich emisní kalendář.
img

Loňské hospodaření vlády spadlo do schodku předně kvůli slabšímu výběru daní, zejména DPH. Opoziční kritika „vysátí“ privatizačního účtu ale nemá opodstatnění, stejně jako samotný schodek

03.01.2020 Ministerstvo financí dnes oznámilo výsledek hospodaření státního rozpočtu za rok 2019. Celkový výsledek pokladního plnění skončil v „červených číslech“, jelikož státní pokladna vykázala schodek 28,5 miliardy korun. Jedná se tak o lepší výsledek, než jaký během roku 2019 očekávala minimálně část trhu (počítalo se až se čtyřicetimiliardovým schodkem). Zároveň jde o nejhorší výsledek hospodaření státní kasy od roku 2015. Pro takový výsledek se vzhledem k solidnímu výkonu tuzemské ekonomiky v loňském roce a nejnižší míře nezaměstnanosti v EU i v OECD i vzhledem k ne až tak slavné investiční činnosti vlády jen těžko hledá ekonomické opodstatnění.
img

Ministerstvo financí loni hospodařilo se zbytečným schodkem, zároveň ale opozici zbytečně nahrává na smeč. Opoziční kritika „vysátí“ privatizačního účtu nemá opodstatnění, stejně jako schodek

03.01.2020 Ministerstvo financí loni hospodařilo se zbytečným schodkem, zárroveň však opozici zbytečně nahrává na smeč. Opoziční kritika údajného Ministerstvo financí dnes podle všeho oznámí schodek ve výši zhruba třiceti miliard korun. Půjde tak o lepší výsledek, než jaký během roku 2019 očekávala minimálně část trhu. Zároveň půjde o nejhorší výsledek hospodaření státní kasy od roku 2015, pro který se vzhledem k solidnímu výkonu tuzemské ekonomiky v loňském roce a nejnižší míře nezaměstnanosti v EU i v OECD i nepříliš slavné investiční činnosti vlády jen těžko hledá ekonomické opodstatnění.
img

Rozpočet na rok 2020 smutně vyjadřuje nulové reformní úsilí vlády, čtyřicetimiliardový schodek vadit nemusí, pokud se nevymkne kontrole

05.12.2019 Poslanecká sněmovna včera večer schválila rozpočet na rok 2020. Jeho celkové výdaje činí 1618 miliard korun, příjmy pak 1578 miliard.
img

Vláda navrhuje rozpočet, který ještě více než ten letošní zatíží daňového poplatníka. Přitom upozaďuje investice a odkládá nutné reformy

23.10.2019 Návrh státní rozpočtu, který dnes projednává poslanecká sněmovna, vychází ze základního předpokladu růstu české ekonomiky v příštím roce reálně o 2,2 procenta. Trh aktuálně počítá ve svém konsensu s růstem ekonomiky v roce 2020 o 2,3 procenta, jak plyne ze zářijového šetření České národní banky mezi českými i zahraničními analytiky. V tomto ohledu je tedy výchozí předpoklad rozpočtu realistický. Nicméně je třeba upozornit, že rozpočet nepočítá s výraznějším zhoršením ekonomických podmínek v zahraničí, které by v ČR vedlo k nižšímu růstu, než je předpokládaná úroveň 2,2 procenta. Skutečnost, že Česko je zatím docela odolné vůči zhoršování mezinárodních ekonomických podmínek, neznamená, že tomu tak bude i příští rok.
img

Česko má nejlepší rating v historii a i mezi zeměmi bývalého východního bloku. Přední ratingová agentura Moody’s mu po dlouhých takřka sedmnácti letech zvýšila hodnocení

06.10.2019 Ratingová agentura Moody’s včera po uzavření trhů zlepšila hodnocení úvěrové spolehlivosti České republiky. Premiér Andrej Babiš to hned v sobotu ráno označil na twitteru za skvělý úspěch tuzemského hospodářství, což je nepochybně pravda.
img

Jak fungují státní dluhopisy a jak je obchodovat?

26.09.2019 Pokud nechcete nechat své peníze nečinně ležet na běžném účtu, máte několik alternativ, jak je nechat pracovat. Nejznámější 2 způsoby jsou investice do akcií nebo dluhopisů. To, že akcie překonávají dluhopisy v dlouhodobějším měřítku, co se zisku týče, je zřejmé.
C:\fakepath\regulace.png

Vplyv regulátora ESMA na finančné trhy

23.09.2019 S nariadeniami ESMA sa stretol už asi každý trader, pre obchodníkov na forexe bola najvýraznejším zásahom smernica MiFID II ale hlavný európsky regulátor má toho na práci oveľa viac. Pozrime sa v skratke na smernice a regulácie ESMA naprieč celým finančným systémom.
img

Argentina zbankrotovala, a to už podeváté

30.08.2019 Podle pátečního prohlášení ratingové agentury Standard & Poor’s se Argentina dostala do tzv. defaultu na svém dluhu (dluhopisech), čímž de facto zbankrotovala, a to z toho důvodu, že oznámila plány na opoždění plateb z celkového dluhu ve výši 101 miliard dolarů. Tento restrukturalizační plán tak představuje devátý bankrot v dějinách země a třetí ve 21. století.
img

Peso klesá v reakci na rozhodnutí ratingových agentur

06.06.2019 Nad Mexickou ekonomikou se začínají stahovat mračna v podobě hrozby nových cel ze strany USA. Peso dostalo včera další nepříjemný úder poté, co dvě ratingové agentury začaly zkoumat výhled na Mexickou ekonomiku. Fitch následně rozhodla o snížení ratingu na BBB (blízko junk úrovně), zatímco Moody’s změnila výhled ze stabilního na negativní. Obě agentury se přitom zaměřily na jeden klíčový prvek, a to na Pemex – státní, vysoce zadluženou, ropnou společnost. Nutno říci, že dluh Pemexu vzrostl o 75 % během vlády minulého presidenta Enrique Pena Niety. Fitch zároveň zmínila, že k negativnímu výhledu začíná přispívat i obchodní napětí mezi USA a Mexikem. Růst ekonomiky podle agentury zaostává a riziko nových cel celou situaci ještě zhoršuje. Moody’s se na Pemex zaměřila rovněž a zároveň zmínila obtížně předvídatelnou ekonomickou politiku země, která ke stabilnímu výhledu nijak nepřispívá.
img

Ozvěny trhu: ČEZ svojí dividendovou politiku jen tak nezmění

16.05.2019 Management ČEZ opět rozvířil vody mezi minoritními akcionáři, kteří věřili, že návrh dividendy z loňského zisku bude začínat trojkou. Skutečnost je 24 CZK na akcii, což odpovídá 99 % loňského očištěného zisku. Dividendová politika zůstala beze změny, tj. vyplácet dividendu v rozmezí 60 až 100 %. Zdůvodnění takto nízké dividendy management našel v udržení „áčkového“ ratingového stupně pro své závazky.
img

Řecké výnosy jsou nejníže od roku 2006

17.04.2019 Jedna zajímavost ze světa evropských dluhopisů. Zní to trochu neuvěřitelně, ale řecké desetileté dluhopisy se dnes prodávají s výnosem pouhých 3,3 %. Výnosy jsou nejníže za posledních 13 let a včera klesaly již osmnáctou seanci v řadě poté, co si země minulý měsíc poprvé od evropské krize přišla na dluhopisový trh pro kapitál od soukromých investorů. Připomeňme, že v době největší evropské dluhové krize v roce 2011 bylo Řecko jen kousek od bankrotu a výnosy z 10letých dluhopisů krátce rostly až nad 35 %.
C:\fakepath\fitch agentura.jpg

Evropský regulátor ESMA vyměřil agentuře Fitch rekordní pokutu

28.03.2019 Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) vyměřil ratingové agentuře Fitch rekordní pokutu 5,13 milionu eur (zhruba 132 milionů Kč) za porušení pravidel, která mají zabránit střetu zájmů. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\TOP5-22032019-LV-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.03.2019 1) Asijské akciové trhy dnes uzavřely v plusu, když se investoři soustředili na summit EU a čekali na další informace k čínsko-americkým obchodním jednáním. Náladu na trzích stále ovlivňovalo také zasedání americké centrální banky (Fed), které skončilo ve středu.
img

Firemní dluhopisy a jejich rizika

14.01.2019 Firemní dluhopisy patří mezi jedny z nejbezpečnějších investic, pokud ovšem dobře víte, komu vlastně půjčujete. Jedná-li se o firmu s dlouholetou tradicí a renomé nebo společnost, která nabízí své dluhopisy na burze a obdržela pozitivní hodnocení od ratingové agentury, není se čeho obávat. Mnohem častěji ale narazíte na společnosti, které vydávají dluhopisy jen proto, že jim kvůli nízké bonitě odmítla půjčit banka.
img

Žebříček investičních příležitostí do dluhopisů podle jejich rizikovosti

19.12.2018 Na českém trhu působí stovky firem, které neveřejně nabízejí tzv. prašivé dluhopisy. Na první pohled vysoký výnos a unikátní investiční příležitost. Ve skutečnosti ale podnikatelský plán krytý firmou s miniaturním základním jměním nebo záporným hospodářským výsledkem. Pro lepší orientaci jsme sestavili žebříček pěti nejčastějších investičních příležitostí do dluhopisů dle jejich rizikovosti.
img

Dynamika italského státního dluhu není udržitelná

29.11.2018 Jedním z klíčových negativních faktorů, které v uplynulých měsících finanční trhy významně ovlivňovaly, je vývoj italských veřejných financí. Proč nejsou italské veřejné finance v současné podobě ve střednědobém horizontu udržitelné?
C:\fakepath\brexit-4.jpg

Agentura Fitch už neočekává hladký brexit

28.10.2018 Ratingová agentura Fitch už neočekává, že odchod Británie z Evropské unie bude bezproblémový. Varovala, že brexit bez dohody by mohl způsobit další zhoršení úvěrového ratingu Británie. Ta má nyní u agentury Fitch známku AA s negativním výhledem, což naznačuje, že je pravděpodobné snížení ratingu.
C:\fakepath\italie.jpg

Italské bondy zdražují, Moody's zemi nechala v investičním pásmu

22.10.2018 Ceny italských dluhopisů se dnes zvyšují, trh tím reaguje na páteční zprávu ratingové agentury Moody's ponechat hlavní rating Itálie v investičním pásmu, byť jej agentura snížila. Výnos klíčového desetiletého dluhopisu italské vlády dopoledne klesl na 3,39 procenta a zaznamenal nejhlubší denní propad od června. Dobrá zpráva pro Řím přichází v době, kdy investoři čekají na jeho vyjádření pro Brusel ohledně evropské kritiky plánů italských veřejných financí.
img

Rozbřesk: Italské trhy čeká další perný týden…

22.10.2018 Italská přestřelka s Evropskou komisí pokračuje. V uplynulém díle (týdnu) Evropská komise ostře odmítla rozpočtové plány italské vlády, které se podle ní výrazně odchylují od dohodnutého scénáře (nárůst výdajů o 2,7 % namísto 0,1 % a deficit 2,4 % namísto 0,8 % HDP). V reakci na to italské výnosy vyskočily na úroveň pětiletých maxim a agentura Moody’s v pátek snížila rating na nejnižší investiční stupeň.
C:\fakepath\italie.jpg

Spiegel: EK zamítne návrh italského rozpočtu na příští rok

17.10.2018 Evropská komise zamítne kontroverzní návrh italského rozpočtu na příští rok. Podle německého týdeníku Der Spiegel to řekl eurokomisař pro rozpočet Evropské unie Günther Oettinger. Komisař dodal, že návrh Říma na rok 2019 není v souladu s unijními pravidly.
img

Rozbřesk: Dá ČNB na korunu?

16.10.2018 Do dalšího zasedání bankovní rady ČNB zbývá něco málo přes dva týdny a kromě dnešních výrobních cen, které byly meziročně lehce vyšší než se čekalo (3,2 % proti očekávání 3,1 %) a podnikatelských nálad, které přijdou na řadu příští středu, se toho z tuzemské ekonomiky už bankovní rada příliš nového nedozví. Data z ekonomiky jsou i nadále solidní, i když už ne tak impozantní jako v úvodu roku, inflace stejně jako růst HDP nebo mzdy mírně zaostávají za stávající prognózou, avšak stávající odchylky jsou jen marginální, takže jediné, co vzbuzuje největší pochybnosti, je kurz koruny. Ta se stále nechce vrátit na trajektorii posilování narýsovanou modelem ČNB a drží se okolo 25,80 EUR/CZK, tedy necelá dvě procenta od průměru „naplánovaného“ pro poslední kvartál tohoto roku, navzdory dobrým výsledkům z ekonomiky i docela širokému úrokovému diferenciálu. Tedy ani hypotetický bonus v podobě skoro 200 bodů na krátkém konci úrokové křivky nemá sílu lákat další spekulativní kapitál na český trh.
C:\fakepath\italie.jpg

Spor Itálie a EU kvůli schodku ohrožuje dluhopisy Itálie

10.10.2018 Roztržka Itálie s Bruselem kvůli výši rozpočtového schodku Říma prudce zvyšuje výnosy italských státních dluhopisů na nová maxima. Dvě ratingové agentury zvažují, zda Itálii sníží rating pouhý jeden stupeň od neinvestiční, spekulativní kategorie nazývané junk. Trhy hýbají s cenou tak, aby se v ní odrazila možnost, že největší trh státních dluhopisů v eurozóně přijde o investiční rating. Velcí investoři do dluhopisů se však domnívají, že snížení ratingu do neinvestičního pásma je nemyslitelné kvůli politickým faktorům a hrobě rizika nákazy.
img

Italská vláda si zahrává s ohněm

08.10.2018 V uplynulých několika týdnech dominovala dění v eurozóně Itálie, resp. postoj nové koaliční vlády k výhledu státních financí. Minulý týden došlo k velkému posunu, když italská vláda představila svůj makroekonomický výhled a fiskální plány na další tři roky. Investoři rozhodně nebyli zásadním způsobem potěšeni, neboť italská vláda pro rok 2019 plánuje deficit státního rozpočtu ve výši 2,4 procenta HDP, což je oproti předchozí vládě trojnásobek. Navíc nahoru revidovaný odhad tempa růstu HDP pro příští rok ve výši 1,5 procenta se jeví jako příliš optimistický, neboť aktuální tržní konsenzus se pohybuje pouze na úrovni 1 procenta.
img

Rozbřesk: Italská vláda dnes pod tlakem odhalí předpoklady rozpočtu

04.10.2018 Italská vláda by dnes měla předložit odhady růstu, na kterých zakládá rozpočtové plány na roky 2019-2021. Pravděpodobně budou počítat s výrazným zrychlením hospodářského růstu, který nominálně (včetně růstu cen) zůstával v posledních letech pod úrovní 2 %. Jinak si lze těžko představit, že by mohla italská vláda počítat při deficitech (2,4 %, 2,1 % a 1,8 %) s poklesem veřejného zadlužení. To dnes přesahuje 130 % HDP, což je po Řecku druhá největší hodnota. My počítáme s pokračováním nominálního růstu okolo 2 %, což by mělo v následujících třech letech udržet italský veřejný dluh relativně stabilní v okolí 130 % HDP. Tedy na první pohled “žádná tragédie”, ovšem ani “žádné vítězství”. Otázkou ale je, zda snížení odhadů růstu nakonec nepovede ještě k horším odhadům deficitů a dalšímu zhoršení dluhové trajektorie. To vše budeme moct říct až ve chvíli, kdy vláda zveřejní bližší detaily rozpočtu.
Související klíčová slova: Kiwi | Tempo růstu | Premiér Andrej Babiš | Fibo | Do čeho investovat | Akciový mix ČSOB | Akcie Komerční banky | Pohonné hmoty | Stochastický | Evropská komise | Vývoj eurodolaru | Vládní opatření | Sankce | Joe Biden | LYNX | HSBC | Developeři | Jackson Hole | Krachy čínských realitních podniků | Deficit veřejných financí | CE3 | Vládní dluhopisy | Devizoví obchodníci | Ukrnafta | Deflace | AMC | Banka BNP Paribas | Umělá inteligence | SP500 | Jestřábí cyklus | MAE | Výsledek hospodaření | Cena kontraktu | Italský premiér Giuseppe Conte | Dolarové dluhopisy | Kč/EUR | Decentralizace | Ceny plynu v Evropě | Index CSI300 | Akcie Erste | Egypt | Australská centrální banka | Zkušenosti | Bank of China | Cenová hladina | Komora ruského parlamentu | Cap | Derivátové fondy | Jack Ma | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Sněmovní volby | Akciové trhy | Alphabet | Závazky vůči věřitelům | Ark | CentroCreditBank | USD/PLN | Společnost Allwyn | Koronavirové krize | Exporty | Inflace v září | Akcie herních vývojářů | Veřejné finance | Měnový kurz | APA | Daňové škrty | Poradenská společnost | Evercore ISI | Diskont | Pfizer | PLN | Obchodník | Refinitiv | EUR | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Ztráty peněz | Poor's Publishing | Řecko | Plynárenská společnost | Ázerbájdžán | Válečné dluhopisy | Vodíkový pohon | Media for Europe (MFE) | Akcie ČEZ aktuálně | Rating Česka | Bitcoinový ETF | Siemens Energy | Podstoupení rizika | Trend | Daň z nabytí nemovitosti | Dávky v nezaměstnanosti | Bank of Japan | Inflační čísla | Akcie.cz on line burza | Maxim Rešetnikov | Životní prostředí | Komerční banka | Podnikové dluhopisy | Francouzský statistický úřad INSEE | Institut IW | Dow Jones Industrial | Eurostoxx 50 | Škoda Auto | Dění na světových burzách | Ruská banka | Státní dluhopis | Estonsko | Pokles indexu | Zásoby plynu | Nikl | Mezinárodní měnový fond | Macron | Podnikatel | Fortuna | Statistiky | Poplatky | Šéf Fedu Powell | Investiční banky | Fond národního blahobytu (FNB) | Agentura S&P | Americká automobilka Tesla | Izraelský premiér | Asijské akcie | Index volatility VIX | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Zadlužení České republiky | Graf EUR/USD | Porozumění | Bolševické revoluce | Jackpot | Společnost Tesla | Britská libra | Aktiva | Citigroup | EURJPY | Celkový světový dluh | Bezpečné útočiště | Širší index | Schodek státního rozpočtu | Michala Moravcová | GBPJPY | Invesco | Státní kasa | Indexy na Wall Street | Jachty | Akcie ČEZ investiční doporučení | WTO | Brown Brothers Harriman | Splácení hypotéky | Amazon | Intesa Sanpaolo | Organizace zemí vyvážejících ropu | Pojišťovna | Zakladatel Alibaby | Německá zajišťovna | Střední Evropa | Arizona | Oslabování měny | Index strachu | Kolaps | Japonská měna | Srbsko | MiFID 2 | Akcie provozovatelů kasin | Pojišťovna Generali | Asijské obchodování | Zajišťovna | FB | FRC.US | Ukrajinský prezident | Internetový obchod | Obchodní systém | Cenné kovy | Zasedání ECB | Komunita | CET 21 | Diverzifikace | FTSE MIB | Graf EURUSD | Unilever | Výnosy dluhopisů | Index PX | Světové organizace | Futures kontrakt | Ruské invaze na Ukrajinu | Makroekonomické nerovnováhy | Analýzy | Bruegel | Asijské trhy | Financial Times | Pravděpodobnost | Volby v Turecku | Trading | Viceguvernér ČNB | Bearish Engulfing | FAO | Největší banky | Break-Even | Berkshire Hathaway | EURGBP | Mezinárodní ratingová agentura | Vývoj kurzu USD | Ruské finanční trhy | Růst ekonomiky EU | Ethereum | Agentura AFP | Inspirace | Americký prezident | Ruská společnost Gazprom | Akcie Unipetrolu | Commodity futures | Nárůst cen energií | GDP | Mezinárodní investiční banka | Colt CZ Group SE | Premiéři zemí Evropské unie | Americká inflace | Sentiment na kryptoměnách | Akcie Tesly | Americký lid | ReGas | Daniel Beneš | KKCG | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Expanze | Splátky dluhů | Exchange | Deutsche Boerse | Německý DAX | Belgická vláda | Reserve Bank of Australia | Analytický tým FXstreet.cz | Akciový prémiový dluhopis XII | Výkyvy | Nevada | Propad cen | Tuzemská ekonomika | APP | Nástroje měnové politiky | Saúdská Arábie | Ranní zpráva pro tradery | Afrika | Banka BNP | Uvalení sankcí | Český statistický úřad | Rozvíjející se země | Goldman Sachs | Citibank | Společnost Crédit Agricole | Pandemie COVID-19 | Ruský trh | Robert Kaplan | Statistics | Širší index S&P 500 | Nová data | Ruské ministerstvo financí | Investing | Německý rozpočet | Obchodní příležitosti | Strach | Světové trhy | Ekonomika Spojených států | Glencore | EUR/PLN | Finanční centrum | Pesimistické odhady | Zahraniční politika | Zlato a stříbro | Multimilionáři | Geopolitické napětí | Nezaměstnanost | Výhled ratingu | Akcie České spořitelny | Kryptoměna Bitcoin | Představitelé ECB | Akcie dnes | Investice do čínských firem | Investiční analytik | Risk On | Celková inflace | Inflace | Rekordní zisk | Zvýšení základní úrokové sazby | Aktuální prognózy | DZ Bank | Ruská společnost | Ruský ministr financí | Zprávy o měnové politice | Cenné papíry a burzy | Americké ministerstvo financí | Dříví | Členové eurozóny | Burza | Camelot LS | BA.UK | České banky | Příjmy ruského rozpočtu | OFAC | Vývoj inflace | EURCHF | Švýcarská banka UBS | Cena Brentu | Hlavní události | Americký akciový index | Dluh státu | Konflikty | České vlády | Zastropování cen energií | EMIR | Zahraniční firmy | Negativní výhled | Mišustin | Základní úrokové sazby | Mezinárodní dluhopisy | Kryptoburza | Růst cen | Více peněz | Rating AAA | Le Penová | Brexit | Výhled úvěrového ratingu | Průmysl eurozóny | Výkonnost indexu | Nominální dluh | Ruský ministr hospodářství | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | ČSOB | Philip Morris | JP Morgan Asset Management | Světové rezervní měny | Efekt na trhy | KLDR | Akcie AMD | Akcie ČEZ online | Bankrot USA | Dow Jonesův index | VIG | Weibo | USDMXN | Čerpání evropských peněz | Aktuální kurzovní lístek | Důchody | Uber | Breakout | MF Global | Kongo | Agentura APA | Investiční příležitost | Výkon ruské ekonomiky | Danske Bank | Výrazný růst | Obchodní příležitost | Title Transfer Facility | MICEX | Co jsou státní dluhopisy | Francouzské společnosti | Výběr státních dluhopisů | Velkoobchodní cena plynu | Royal Dutch Shell (RDSA) | Ekonomické zotavení | Aktuální kurz libry | ROE | ESG principy | Akciový prémiový dluhopis IV | Pavel Kohout | Přijetí | Cena zlata | Trendový kanál | Nizozemsko | New York | Snížení úrokových sazeb | NFP report | Světový dluh | Aktuální kurz australského dolaru | Standard and Poor's | Výhled | CPCA | Základní úrokové sazby ČNB | Podnikatelská důvěra | Garance | Novozélandský dolar | Aktuální výhled | Vysoké riziko | Výkon společností | Zasedání Evropské centrální banky | American Airlines | Úvěrový rating Maďarska | DWS | CEBR | Nynější krize | Nomura | Rubl | Výkon | CZK | Tradingové webináře | Vývoj ceny ropy WTI | Nezávislé měnové politiky | Velcí investoři | Covidová pandemie | Rakouská centrální banka | Forward guidance | Mimořádná inflace | Kurz EUR/USD | EIA | Čínský svaz osobních automobilů | Dolarový index | Spotřební daně | Zasedání FOMC | Reakce trhu | Akcie.cz online burza | Čeští ekonomové | Bank of Canada | Nord Stream | Sankce Spojených států | Výnosové křivky | Společnost Evergrande | Dividenda ČEZ | Ekonomika Hong Kongu | Alpari | Volatility | Německý kancléř Olaf Scholz | MiFIR | Vývoj měnového páru | Šíření nového koronaviru | Vladimír Pikora | Ratingová agentura S&P | Bossa.cz | Ceny aktiv | NZD/USD | Gap | Hlavní ekonom | Investovaný kapitál | Zhoršení ratingu Francie | Evropská měna | Akcie v roce 2020 | Abbott Labs | Douglas Diamond | Hugo | Akcie Erste Bank | Dovoz ropy | Michal Stupavský | Valorizace | Cenové rozpětí | Wood Mackenzie | Capital Markets | Mezibankovní trh | Dividendy | Baltic Pipe | Důvěra spotřebitelů | RMB | Francouzská banka | Activision Blizzard | Prima | Náklady na obsluhu dluhu | Čínský HDP | Hodnota zlata | Swiss National Bank | Obchodní seance | Panevropský index FTSEurofirst 300 | Burzovní společnost | Vládní dluh | AUDNZD | Ztráta ČNB | Konopí | Zasedání ruské vlády | Měnový výbor ruské centrální banky | Federální úřady | Pomoc ekonomice | Euroval | Graf | Polský premiér | Zahraniční dluh | Čínský koronavirus | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Akcie ČEZ názory diskuze Patria | Společnost China Mobile | Světové burzy | Barclays Capital | Válka | Kryptoměnové burzy | CCC | Nabídka | Realitní firma | ČSÚ | Zdražování potravin | Příkaz | Oslabování eura | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Uvolnění měnové politiky | HUF | Ruská ekonomika | Průmysl | Navýšení dluhového stropu | BAML | Snižování stavů zaměstnanců | Donald Trump | Investice do dluhopisů | Handelsblatt | Vakcinace | Sazby v Číně | Intradenní výhled | Akcie ČSOB | Očekávání analytiků | Centrální banky | Růst ruské ekonomiky | Výzkumy | Dolar vůči jenu | Erste Group | Zpráva | Dai-ichi Life Research Institute | China Evergrande | Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv (OFAC) | Členské státy EU | UnitedHealth Group | Zvyšování sazeb | Rating Itálie | Zajišťování | Jaroslav Brychta | Skokové oslabení koruny | Burza FTX | Trpělivost | ESG rating | Dobré výsledky | Wall Street Journal | WSJ | Ondřej Janata | Bělorusko | Krize eurozóny | První odhady HDP | Deloitte | Akcie Čína | USD index | Britské akcie | Moderna | Irsko | Alibaba | EFSF | Kč/USD | Růst úroků | Opatření | Míra úspor | Dluhopis Republiky | EURCZK | xStation | Diamant | RWE | Úvěrové produkty | Výnos v aukci | Regionální nerovnosti | Mihály Varga | Covid | Člen představenstva | Regulatorní riziko | Futures | GAAP | Zveřejněná data | Ceny elektřiny | Investiční činnost | Česká měna | Kapitálová rezerva | Dolary | Obchod Amazon | Bosna | Prognóza Evropské komise | Uhlíkové neutrality | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Akcie ČEZ graf | Makléřské firmy | Ruské hospodářství | Rozhodnutí soudu | Strategické možnosti | Západní země | Washington | Jestřábí Fed | Title Transfer Facility (TTF) | Daniel Zhang | Ratingová agentura | Mzdově-inflační spirála | United Technologies | Výprodeje | Výsledky firem | Snížení schodku | Tiff Macklem | Francouzská banka BNP | Firemní úvěry | Spory kolem ruského plynu | Poplatek | Globální ekonomiky | Drahá ropa | Německá energetická společnost | Kamil Boros | Financial Times (FT) | Bilion | Odhodlání | E15 | Premiér Giuseppe Conte | CISCO | Vývoj eura | Německá bankovní společnost | Společnost Alibaba | DPFO | TD Securities | Akcie s LYNX | Oddělení forexu | Raiffeisen | Ropné akcie | Spolehlivý dlužník | Nejdůležitější události | Úspěšné obchodování | Ruská invaze na Ukrajinu | Polská centrální banka | Obchodní pravidla | Ekonomiky | CL | Online burza | Propad rublu | Čínský jüan | Energetická skupina ČEZ | PLN/EUR | Ratingové hodnocení | Taktická alokace aktiv | Zasedání FED | Volatilita | Argentinské peso | Opatření proti koronaviru | Nový trend | OFZ | Maďarsko | Akcie CETV | Členské země eurozóny | Americká kosmetická společnost | Holdingové společnosti | První zvýšení sazeb | Daň z nabytí | Hrubý domácí produkt (HDP) | PKN Orlen | Carry trades | Daiwa Securities | Morningstar | Vysoké ceny energií | Fitch rating | Zvyšování mezd | Záchranný fond | Fond národního blahobytu | Airbus | Průmyslová produkce | Regulátor ESMA | Chaos po volbách | Americké státní dluhopisy | Invaze | Prodej elektromobilů | Economist | IFRS | Zaměstnanost | Kurz libry | Cenové hladiny | HDP Číny | Největší americké banky | Státní dluh | Průmyslová produkce v eurozóně | Bydlení | Japonská vláda | Banka Wells Fargo | Win Thin | Makléřská společnost | Burzovní cena plynu | Rekordní minimum | Peníze | Výrobní index | Power Exchange Central Europe (PXE) | Spike | Turecko | CySEC | Sociální sítě | Představenstvo společnosti | Propad exportu | Brent | Prudký pokles | Politika | Tržní sentiment | HUF/EUR | Americká Komise pro cenné papíry | Světlo na konci tunelu | Společnost Berkshire Hathaway | Vedení společnosti | Jüan | Moody's Analytics | Očekávání | Daňové úlevy | Stanovisko představenstva ČEZ | Státy eurozóny | Snižování sazeb | Investoři na trzích | NN Group | Inflační spirála | Expert | Největší švýcarská banka | Ekonomika EU | Měď | Zpomalení čínské ekonomiky | Evropské burzy | BAE Systems | Státní pomoc | Světové finanční trhy | Ministr hospodářství | Vybírání zisků | Společnost Genesis | Institut IHS | Cisco Systems | Silvergate Capital | Největší ruská banka | Theresa Mayová | Investiční cíle | Vyšší výnosy | Vývoj kurzu USD/EUR | Odchod z EU | Posílení eura | Růst globální ekonomiky | Zvýšení sazeb | Agentura Cerved | metodologie | Fosilní paliva | Obchodní znalosti | Asijské indexy | Pád rublu | Zdroje příjmů | Prodeje akcií | Drachma | Ministerstvo financí Ruské federace | Napadení Ukrajiny | Dánská společnost | Ozvěny trhu | Hlavní akciové indexy | Směnný kurz | Války na Ukrajině | Americký výrobce letadel | Dnešní aukce | Deprese | EUR/CNY | Šéf automobilky Tesla | Invaze na Ukrajinu | Tržní prostředí | Úspěšnost strategie | Majetek | Základní sazby | Intercontinental Exchange | Allwyn | Allianz | Měnový fond | Guvernér české národní banky | ČEZ Daniel Beneš | Evropské měny | Financovat | Guvernér ČNB Aleš Michl | Důvěryhodnost | Standard & Poor's | List The Wall Street Journal | Automobil | Automobilka Renault | Sentiment investorů | Akciová burza | China Mobile | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Cena elektřiny | Tlak na Rusko | Zásoby ropy | Příměří v Pásmu Gazy | Janet Yellenová | Akcie banky | CZK/EUR | Online nakupování | Růst | Vývoj české ekonomiky | Hazardní hry | WKL | Americké HDP | Ruské dluhopisy | AFP | Příležitosti | Skupina ekonomicky vyspělých zemí | Itálie | Český vývoz | Výpadky | EUR/CZK | Rating ESG | MiFID II | Senátorka | Akcie firmy | Summit Evropské unie | Mega Millions | Evergrande Group | Fed Survey | Drobní investoři | Světové finanční krize | Fundamentální analýza | Power Exchange Central Europe | BAE Systems (BA.UK) | Slovenská ekonomika | Jednání FOMC | Nálada v Evropě | Včerejší obchodování | Prognóza | L.F. Investment | Měnový pár USD/JPY | Souhrnný index | Rozvoj umělé inteligence | Výrazný propad | Investiční účet | Nominální úrok | Nálada investorů | Asset management | Obligace | Dislokace | Trh práce | Gazprom Germania | Člen bankovní rady | Prezident Fedu | Swiss | Růstový impuls | US Bancorp | RBS | Dnešní seance | Rizikovější investice | Nike | Britská centrální banka | Německý ministr hospodářství | Mercedes | Ruská firma | Plynovod Baltic Pipe | Veřejný dluh | Aktuální kurzy měn | Swapová křivka | Kongres | Tempo poklesu | Vysoká inflace | Čistá úroková marže | Akvizice | Bancorp | Bydlení pro mladé | Vedení ČEZ | Pochybnosti | Zprávy z Řecka | Světová válka | Wolters Kluwer | Foreign Exchange | Generativní umělé inteligence | Měna euro | Hyundai | Exxon Mobil | First Republic Bank | Izrael | Czech Fund | Outside Bar | Sell | Clearstream | Republikánská senátorka | Snížení ratingu | Velká Británie | Intradenní obchodování | EEX | Akcie online | Evropské ekonomiky | Puma | George Soros | Státní duma | Dopad pandemie | Americká centrální banka | Výrazná inflace | Ropný trh | Cena bitcoinu | Investor Ondřej Janata | Odhad letošního růstu ekonomiky | Blog | Počasí | Long | Chování | Akcie ČEZu na burze | Kontrakty | Hospodářské krize | Zpomalení ekonomiky | Ropné společnosti | Finanční společnosti | Zadlužení země | Energetický trh | Evergrande | Sentix index | Akciový index DAX | Vysoké inflace | Jannis Sturnaras | Lira | Správci aktiv | Úrokové sazby | Ropa Brent | Koruna | Národní ekonomická rada vlády | Farmaceutická společnost | Investiční portfolio | Zasedání centrálních bank | Thyssenkrupp | Návrh rozpočtu | AUD | Znalost | Conference Board | DJIA | Akcie ČEZu | Globální finanční systém | Klesající trend | Dopady války na Ukrajině | Powerball | Akcie podniků napojených na umělou inteligenci (AI) | Vývoj měnového páru GBP/USD | Výrobce sportovních vozů | Caterpillar | Akcie podniků napojených na umělou inteligenci | Oslabování koruny | Posílení české měny | Zdravotní péče | Společnost Uniper | FTSEurofirst 300 | Energetická krize v Evropě | EBay | Commodity Futures Trading Commission | Rozhodnutí ČNB | Tapering | Oslabení eura | Dluhopisy v době pandemie | Analytický tým | Vývoj kurzu | Baidu | Fincentrum | Krize způsobená koronavirem | Akcionáři ČEZ | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Nastavení měnové politiky | Trh | Barel ropy | Pegas | Francouzský CAC 40 | iPhone 14 | Deficit rozpočtu | Plovoucí terminál | Italské bondy | Lukáš Kovanda | Americké dolary | Prezidenti a premiéři | Zkušenost | Britské státní dluhopisy | MSCI | EMU | Cestovní ruch | Čínský realitní sektor | Britské hospodářství | ČEZ online | Fialova vláda | Veřejné investice | Pozitivní zpráva | Průměrné mzdy | Americká sněmovna reprezentantů | Ruský prezident | Řecká krize | Spořící účty | Rekordní schodek | Země EU | Neinvestovat | Představitelé Fedu | Pandemie koronaviru | Ceny plynu | PwC | Nálada na akciových trzích | SICAV | Rozdílové smlouvy | Počáteční kapitál | European Energy Exchange (EEX) | Kapitálový trh | Dot plot | Index | Studie | Bollingerova pásma | Instrukce | Maturity | Vice | Akcie společnosti ČEZ | Exane | Český rozpočet | Rezervní měny | Elektřina | Breakout strategie | MMF | Parlamentní volby | Eura | Penzijní fondy | Údaje o inflaci | Komise | Nejistoty | Fialův kabinet | Rovnováhy | Tržní kapitalizace | Kryptoměnová burza | Kapitál | Fungování | Jiří Rusnok | Zvýšení dluhového stropu | Nový rekord | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Posílení | Příjmy z reklamy | Míra úspor domácností | Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Přijetí kryptoměny bitcoin | Margin | Agentura Reuters | Strop na ruskou ropu | Rozdávání peněz | Platební neschopnost | Přebytek běžného účtu | Podmínky na trhu | Zajímavé příležitosti | Marc Faber | Společnosti | Black Knight | Agentura Scope | Ruský plyn | Američtí centrální bankéři | Týdenní shrnutí | Majitel | Michail Mišustin | Ministerstvo obchodu | Nákupy cizích měn | Moody's | Negativní dopad | Blue chip | AllianceBernstein | EP | Sony Interactive | Americké investiční banky | Akcie ruských společností | S&P | Regulátoři | Hamás | Americké ministerstvo obchodu | Polský zlotý | Mezinárodní instituce | Jan Macek | Unie | Dillí | Omezení dodávek | Odpovědné investování | Lulo Rose | Volodymyr Zelenskyj | Obchodování na finančních trzích | Africké země | Důvěra investorů | Komise v přenesené pravomoci (EU) | UCITS | Hrubý domácí produkt (HDP) Maďarska | Akciové indexy | Jana Maláčová | Vládní představitelé | Diverzifikace aktiv | Christine Lagardeová | Shell | Sdružení výrobců automobilů | Ekonomický kalendář | Tržní podmínky | Soukromý sektor | Akciové fondy aktuální kurzy | Domácnosti | Ekonomické aktivity | Fannie Mae | Fundamentální zprávy | Sam Bankman-Fried | Republikáni | Kuvajt | Obchodní napětí | Energetická skupina | Ladislav Kříž | Ocel | Objem aktiv | Deutsche ReGas | Souhrn finančních trhů | ACRA | IEA | Aktuální kurzovní lístek KB | IRS | Kryptoměnová burza FTX | Ekonomické zpomalení | Standard Chartered | Rozpočtová politika | Neue Osnabrücker Zeitung | Fitch Solutions | Pandemie covidu-19 | High Yield | CoinDesk | Firemní daně | Snížení DPH | Kotované dluhopisy | EUR/GBP | Aktuální kurz euro | NAFTA | Martin Novák | Akcie Česká spořitelna | Exit strategy | Deficit | Výrobce sportovního oblečení | Ceny Bitcoinu | Řízení rizika | Sankce uvalené na Rusko | Budoucnost | Nejhodnotnější výrobce čipů na světě | Bankman-Fried | MF | G7 | Kurz CHF | Globální dodavatelské řetězce | Snižování úrokových sazeb | Členské státy | Společný podnik | Cloud computing | Analytika | Saxo Capital Markets | Kurz koruny | Coinbase | Světová krize | Přehled o dění na světových burzách | AA | ABECEB.com Consultants | Výroba elektřiny | OpenAI | Globální ratingové agentury | Vzdělávací webináře | Prostor pro posilování | Pokles prodeje | Akcie online Čína | Údaje ministerstva | OneWeb | Eskalace | Hazard | IBEX 35 | Royal Dutch Shell | BNP Paribas | Česká koruna | Rumuni | G10 | Brokers | Nord Stream 1 | Moneta | Světové centrální banky | Twitter | Benzín | MIFID | Podnikatelé | Předáním moci | Wall Street Journal (WSJ) | Akciový index | Hang Seng | Pozornost | Veřejný dluh ČR | Prudký propad | Index Nasdaq Composite | Fiskální politiky | Investice do akcií | Poslanci Evropského parlamentu | Bank of New York Mellon | Kurz australského dolaru | Globální finanční krize | Fincentrum & Swiss Life Select | Miroslav Singer | Nejprudší pokles | Lucembursko | Nákup akcií | Server BBC | Elektromobily | Švýcarská centrální banka | Úsilí | Poptávka | Závislost | Dolarové priviliegium | Jak fungují státní dluhopisy | Meziroční míra inflace | Range | Devizové intervence | Profit-Target | Futures kontrakty | Maloobchodní tržby | Bohatství | Akcie AMD (AMD.US) | Dluhopisy | Indikátor | Ifo | Mezinárodní finanční instituce | Propad průmyslu | Globální ekonomické zotavení | IKEA | Platina | Nárůst výnosů | Ekonomická zpráva | Odpor | Podnikání | Čínská centrální banka (PBOC) | Rumunsko | RRR | Raiffeisenbank a.s. | Dluh Řecka | Náklady | Nejnižší dluh | Index nákupních manažerů | Antivirus | Krize v Evropě | Koronavirová pandemie | Ministr zahraničí | Cena ruské ropy | Americká měna | Měna Bitcoin | Vysoká volatilita | Další růst | Daně z příjmů | Statistický úřad | Přijetí kryptoměny | Webináře | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Andrej Babiš (ANO) | Předpokládané ztráty | Analytici Goldman Sachs | Rada guvernérů | Salvador | Bitcoin | Shanghai Composite | Zakladatel FXstreet.cz | Počet žádostí o podporu | Uniper | Viceprezident | FRC | Cena plynu | Nio | Technologická revoluce | Temelín | Balance | Řetězec | Zdravotnický průmysl | Akcie ČEZ aktuálně dividendy 2015 | Euroclear | Příjmy Ruské federace z prodeje ropy | Měnové turbulence | Konglomerát | Šíření viru | Ochabování ekonomiky | Akcie Apple | Slovinsko | Moskva | Módní společnosti | Forex market | Rozpočtový schodek | Vyšší úroky | Unijní země | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Pracovní den | Obchodovat | Turistika | AliExpress | JPMorgan Chase | Emise dluhopisů | Marketingová komunikace | Vládní koalice | Softwarová společnost Microsoft | Očekávání trhu | Patria Online | Korporátní dluhopisy | Zavedení vlastní měny | Tovární objednávky | Americké indexy | Historická minima | Překážky | Akcie-2000.cz | Americká centrální banka FED | Obchodníci | Stavební spoření | Válka na Ukrajině | Akciový mix FF | Norsko | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Kurz rublu ke koruně | Finance | Mezinárodní organizace práce | Rozpočtové deficity | Akcie.cz | Důvěra v ekonomiku | Růst úrokových sazeb | Blizzard | Podílové dluhopisové fondy | Odkup akcií | Pár EUR/USD | Analytici | Čistý zisk | Aktivity v Číně | Dividendový výnos | Aukce | Hugo Boss (BOSS.DE) | Problémy | Cena ruské ropy Urals | Rating Maďarska | Akcie ČEZ aktuální dividendy | Index PMI | Stres | Kapitálové trhy | Poskytovatelé indexů | Pohyb kapitálu | Stříbro | Hypoteční trh v USA | České výnosy | Finanční instituce | Futures trading | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Pandemie | Vyšší sazby | Koupěschopnost | ANZ | Telefónica | ProSiebenSat.1 | Pokles cen | GROWING WAY | Investiční banka Goldman Sachs | Finanční správa | Závod na elektromobily | Uvolňování opatření proti koronaviru | Ropa | Byznys | Grünheide | Bankéři | Akcie Škoda auto | Alibaba Group Holding Ltd | Pierre Moscovici | Přijetí eura | Short squeeze | IKL | ETF | BH Securities | Deutsche Bank | Commodity futures trading | BMO Capital Markets | Klouzavý průměr | Rekordní deficit | Akcie Nikola | Firma | Omezení těžby | Nesoulad | Günther Oettinger | Gazprom Export | SWIFT | Společnost Lufthansa | Euro vůči americkému dolaru | Investujte do akcií | Zestátnění ČEZ | Short pozice | EUR USD | Na burze dnes | Růst akcií | Veřejné zadlužení | Barclays | Investiční aktivita | Bulharsko | Prohlášení | Mezinárodní banky | | Intervenovat na devizovém trhu | Zpomalení české ekonomiky | Ruské akcie | Politické napětí | Rozpočtová pravidla | AXA | Technologická společnost | Inflace ve světě | Výsledky First Republic | Evropský parlament | Rakouský institut IHS | Finance.cz | Platforma | Rizika při obchodování | Dluhopisy řecké vlády | UBS | Hlavní měna | Panika na burze | Zpomalení inflace | FTSEurofirst | Ekonomové | České mzdy | Zemědělství | Hodnota eura | USA | Motor Sič | Bankovní unie | Majetek ruského státního investičního fondu | Spojené státy | Dnešní ekonomický kalendář | Japonská ekonomika | NZDUSD | Jaderná elektrárna | Likviditní situace | Underweight | Nezaměstnanost v EU | Růst HDP | Volby | Nikola Motor | Denis Popov | Euro vůči dolaru | Posílení ekonomiky | Zasedání Rady guvernérů | Alipay | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Summit EU | Sony Group | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Hospodaření státního rozpočtu | Výnosy | FTSE Russell | Zvyšování úrokových sazeb | Conseq Investment Management | Pension Plan | Dolní komora ruského parlamentu | Zadlužené Řecko | Dnešní údaje | Konsolidace | Burze | Akcie podniku | Šekel | Světová banka (SB) | Časový pásma | PGNiG | Hodnota dolaru | Index volatility | Magnát | Exekutivní příkaz | Softwarová společnost | Český veřejný dluh | Zdanění komerčních nemovitostí | Qualcomm | Boeing | Ruský bankrot | Vývoj nezaměstnanosti | Trade Brokers | Nejvyšší deficit | Depozitář | ASML Holding NV | Historie | Výrobní aktivita | Vývoj | Engulfing pattern | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Americké burzy | Belgie | Výkon ekonomiky | IW | Ekologie | Skupina Colt | Rating Řecka | Úroková sazba | Dow Jones | Výdaje | Paul Krugman | Výrobce elektromobilů Tesla | Dluhová krize | Silvia Ardagnaová | BHS Timur Barotov | Výhled České republiky | Ministři energetiky | IBEX | Blue chip akcie | Podnikatelská nálada | Německé hospodářství | Televize Netflix | XTB.cz | Investiční poradenství | Býčí divergence | Rozpočtová pravidla EU | Zásahy čínské vlády | Kurzovní lístek KB | ARM Holdings | Agentura Fitch | LEND | Západní sankce | Konkurenceschopnost | Vítězství Donalda Trumpa | Ruská plynárenská společnost | Podnikání na kapitálovém trhu | Výzkumná společnost | Měny zemí G-10 | Místní centrální banka | BBB- | Facebook | Americké akcie | Investiční doporučení | Ruská centrální banka | Anton Tabach | Zasedání České národní banky | Vydání zprávy | Kosmetická společnost | Mluvčí Kremlu | Makroekonomický výhled pro rok 2024 | Financování vlády | České měny | Výhled cash flow | Dnešní zprávy | Estée Lauder | Ekonomika JAR | Kalendář ekonomických dat | Volatilní | Miliardář Elon Musk | Členské země EU | Šíření nákazy | Next Finance Vladimír Pikora | Fiskální situace | Riziko ztráty | EUR/USD | Členové kartelu OPEC | BlockFi | Nízké sazby | Akciové riziko (Risk On Shares) | Česká swapová křivka | Pin Bar | Verdikt soudu | BNY Mellon | OSN | Varování | Německé společnosti | Zisky firem | Intervence | Sky News | Konflikt na Ukrajině | LEN | RDIF | Akcie ČEZ aktuálně dividendy | Spotřebitelská důvěra | Scope Ratings | Členské země Evropské unie | Sanofi | Moody's Investors Service | Nejvyšší rating | Schodek státních financí | LVMH | Finanční zdraví | Rekordní pokles | Halving | Veřejné finance ČR | Recesia | Měnové politiky | Zbyněk Stanjura | Odliv vkladů | G20 | Porsche | Nejhodnotnější výrobce čipů | Finanční služby | Odvětví | Bývalý ministr financí | Onemocnění | Firma Kaisa | Řecká ekonomika | Sazby ČNB | Rok 2025 | Ceny nemovitostí | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | 787 Dreamliner | Objem obchodování | Intradenní vývoj kurzu | Fibonacci | Společné nákupy plynu | Ministryně financí Alena Schillerová | Koronavirus | Úvěrové linky | Fiskální politika | Dopady koronaviru na ekonomiku | Celní správa | ProSiebenSat.1 Media | Americká sociální síť | Británie | Měnový výbor | Příjmy z ropy | Zhodnocování peněz | Zlotý | Snížení ratingu USA | Italský premiér | Odborník na ropný trh | Ekonomická situace | MFE | Program pomoci | Euro Stoxx 600 | Akcie evropských bank | Švýcarská měna | Cloud Computing | WhatsApp | Vojenské konflikty | Úřad pro hospodářskou soutěž | Centrální bankéři | CNY | Značná rizika | Kompenzace | Index FTSE 100 | Jak se stát lepším investorem | Dluhopis | Small caps | Cerved | Strategie Ondřeje Hartmana | JD | Výsledek referenda | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Kapitálové výnosy | Investiční strategie | Aktuální cena akcie Unipetrolu | Výhled pro rok 2024 | Bezpečný přístav | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Úroky z dolarových dluhopisů | Rating států | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Burzovní index | Letecká společnost | Americké statistiky | Levnější půjčky | Akcie společnosti Telefonica | Rozhodnutí centrální banky | Uzavření vzdušného prostoru | Odliv kapitálu | Christopher Waller | RDSA | Pakt stability | Klíčová rizika | Miliardy dolarů | Skupina Colt CZ Group SE | AI | ADP | Rekordní ztráty | Burza cenných papírů | Daimler | Analytici JPMorgan | Odbory | Sektor služeb | Manažeři | Cílové ceny | Klidné obchodování | Kazachstán | Inflace ČNB | Vládní výdaje | Cizoměnový dluh | Odolnost ekonomiky | Půjčovna kryptoměn BlockFi | Obilí | Prezidentské volby | Účetní charakter | Světové měny | Sankce vůči Rusku | Inflace na Slovensku | Světová finanční krize | Miliardy korun | Agentura Moody's | Figúra | Bankovní systém | Gigant Gazprom | Platební bilance | Společnost AT&T | Aktuální kurz rublu | Růst mezd | Prezident ECB | Kasina | Zdroj příjmů | Automobilka | Rizikovedluhopisy.cz | Eurosystém | Banka Sberbank | Snížení inflace | Posilování koruny | Finsko | Ford Motor | Sazby | Mezinárodní ratingové agentury | Obavy o čínský realitní sektor | Obchodní pozice | Provozní marže | Babišova vláda | GBP/EUR | Jevgenij Suvorov | Lufthansa | Patria | Kurzovní lístek | Intercontinental Exchange (ICE) | Americké automobilky | Guidance | České koruny | Švýcarská banka | Nová sazba | Komise v přenesené pravomoci | Výrazný zisk | Dopad koronaviru na ekonomiku | Obchodování s dluhopisy | Úrok | Investovat | Hlavní kryptoměny | Komoditní | Investiční specialista | Konsolidační balíček | Tesla Elon Musk | Generální ředitel | Mezinárodní agentura pro energii | Průmyslové objednávky | Rozpočtový balíček | Investiční fondy | Dnešní asijské obchodování | Regulátor | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Berlín | Renault | Průzkum | Firmy | Cena plynu pro evropský trh | Program Antivirus | Hlavní kryptoměna bitcoin | Polská ekonomika | Akcie ČEZ názory diskuze | Ceny nových bytů | Inflace v Česku | Kroger | Institut pro mezinárodní finance | Ruské společnosti | Dluhopisy Itálie | Masivní výprodeje | Budoucí vývoj | Tržby italských firem | Nákupy plynu | Růst cen ropy | Panika | Vývoj ceny akcií ČEZ | Reálné mzdy | Zajištění | Averze k riziku | Michail Fridman | Cash flow Skupiny ČEZ | Výrobce léků | Víkendové parlamentní volby | Cena ropy brent | Spotřebitelské výdaje v Německu | Euro dnes | Money management | Ruská ropa | Cla na dovoz hliníku | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Cena termínového kontraktu | Repo sazby | HDP Británie | Provozní zisk | Ekonomický propad | Dlouhodobé investice | Oslabení měny | První fáze | Bulharská měna | Měnící tržní podmínky | Výsledky společnosti | Negativní výhled ratingu | Akcie ČEZ kurz | Evropské sdružení výrobců automobilů | Argentina | Brokerské společnosti | Daňoví poplatníci | Lend | Investování | Didi | Úvěrové portfolio | Distribuce | Černý den | Fed | Institucionální investor | Nonfarm Payrolls | Euroskupina | BOSS.DE | Americká ministryně financí | Maďarský forint | Rusko dnes | Předpokládaný růst | Výrobce letadel Boeing | Vyšetřování | Forwardy | Rozpočtový deficit | Půjčovna kryptoměn | Kevin McCarthy | Euro k dolaru | Ratingová agentura Fitch | Automobilový průmysl | Koncern RWE | Poradenské společnosti | Česká vláda | Vývoj událostí | Hry | Akcie bank | Camelot | Dovoz ruské ropy | Společnost Meta | Trhy | Eric Rosenberg | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Akcie v USA | Federální úřad pro letectví | Polská měna | Emerging markets | Kurzový závazek | Státní dluh ČR | Walmart | HNonline.sk | Energetická společnost ČEZ | Georgia | Návrh MF | Mezinárodní investoři | FTSE | Vývoj USD | Vyšší riziko | Finanční analýzy | Růst české ekonomiky | Německý ústavní soud | Měnové trhy | Přehled o dění | Oscilátor | Rizika | Produktovod IKL | Americký dolar vůči japonskému jenu | Žlutý kov | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Eurozóna | Kurs koruny | Portugalsko | Ropné firmy | Fond | Státní plynárenská společnost | Stanovisko představenstva | Aktuální kurz rublu ke koruně | Cena benzínu | ISM | Jihokorejská automobilka | Schopnost Ruska splácet dluh | Omezení pohybu kapitálu | Restrukturalizace | Indexy pohyb | Invaze v ekonomice | Globální trhy | Zpřísňováním měnové politiky | Ukrajinské ministerstvo financí | Obchodujeme | Fitch | Pšenice | Sankce USA | Kancléř Olaf Scholz | Americké banky | CRAR | Dluhopisový trh | Úrokové sazby v Číně | Analýzy trhu | Akciový prémiový dluhopis | Úspory | Poslanecká sněmovna | Zvýšení firemní daně | JD.com | Měnová politika ECB | Snížení spotřební daně | Schodek 300 miliard | Kalendář ekonomických událostí | Předkrizové úrovně | Americký Federální úřad pro letectví | Rzeczpospolita | Dánsko | MIB | Akcie výrobce čipů Nvidia | Japonský Nikkei | Úvěrový rating | Kyjev | Energetické společnosti | Verizon Communications | Hodnota akcií | xStation 5 | Představitelé centrální banky | Zasedání centrální banky | Vysoké ceny | České státní dluhopisy | Investment Banking | Začínající obchodníci | Riziková aktiva | Ukrtatnafta | Schodek rozpočtu | Růst ekonomiky | Stagflace | Ekonom Klaus Wohlrabe | Ředitelka | Obchodování se státními dluhopisy | Globální energetická krize | UnitedHealth | TradingEconomics | Cenu plynu | Ekonomické průzkumy | Identifikační číslo | Odhady HDP | Žádosti o podporu | Mojmír Hampl | Úrok z dolarových dluhopisů | Ministerstvo financí | Společnost S&P Global | Bilance | Společnost Media for Europe | Udržitelné investice | Příliv přímých zahraničních investic | Americké akciové indexy | CEE | Ondřej Hartman | Holubice | Americký kongres | Promsvjazbank | Bankovní asociace | Vladimir Putin | Tesla | Nejslabší růst | Americká makléřská společnost | ONE | Finanční poradci | Politické fráze | Řecký dluh | Low | Li Auto | Stabilita | Miliardář | Španělsko | Vývoj měnových párů | Státní rozpočty | Solidní růst | Time frame | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Záporožská jaderná elektrárna | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | Zvolení Bidena | GS | USDCHF | Mzdy | Francouzská banka BNP Paribas | Poradenství | Komise pro cenné papíry | SYRIZA | Řecké dluhopisy | CAD | FNB | Intervence na devizovém trhu | Reputace společnosti | Termínový kontrakt | Aktuální Price Action | Shares | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Americká ropa WTI | Banka Goldman Sachs | Na burze | Dluhopisy horší kvality | PXE | Akcionáři | Analytička | Automobilka Tesla | Produktovod | Premiér Fiala | Společnost | Ruský rubl | Zhoršení ratingu USA | Tisková konference ECB | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | Advanced Micro Devices | Velké firmy | Evropská dluhová krize | Evropské trhy | Zdražení nemovitostí | Sázet | Dnešní výsledek aukce | UNWTO | Hospodaření | Návrh státní rozpočtu | Zahraniční obchod | European Energy Exchange | Ztráta | Wells Fargo | Estee Lauder | ADP report zaměstnanosti | Riksbank | Orbán | Dluhové krize | USDIDX | ISDA | TheCityUK | Institucionální investoři | Conseq | FXstreet | Reporty | Gabriel Torres | Obchod | Purple Trading | Pips | Prodeje existujících domů | Tomáš Raputa | Tripadvisor | Akcie automobilky | Hrubá marže | Tradeři | Dmitrij Peskov | Volkswagen | Ruská měna | Dluh eurozóny | AUD/USD | Eskalace konfliktu | OTC | Legendární investor | Astrazeneca | Týden na pražské burze | Ratingový výhled | Bezpečná aktiva | EK | Postbank | Kobalt | Zahraniční forex | Nejvýraznější propad | Riziko | Jak vydělat | Analytik | Emise | Trinity | MAM | JPY | Credit Suisse | Pražské burzy | Vývoj EUR/USD | Zasedání ČNB | FT | Adidas | Rollover | Citi | Pivot | Pokles výnosů | Swiss Life | Kurz rublu | Šéf společnosti | RSI | Bank of America | Hnutí ANO | Cenový strop | Semináře | Transakce | USDX | Šok | Volatilita trhů | Finanční trh | Urals | CashFlow | Meta | Turecká lira | Portfolio | Kurz měny | Nástroj | United Airlines | GBP | Akciový analytik | NATO | Buffett | Plyn | ACT | CEPS | Životní úroveň | BioNTech | INSEE | Index tokijské burzy | ISM indexy | Vyšší úrok | Obchodujte akcie | Německá ekonomika | Čína | Pokles akcií | Know-how | Risk | Naučte se obchodovat | Inovace | WP | J.P. Morgan | US akcie | CZK/USD | Západní ekonomiky | USD/CNY | Ceny | Siemens | Představenstvo | Kaisa | Financování | Propad ekonomiky | Zvýšení ceny | Recese | Pokles | Gazprom | Bankovní tituly | Deutsche Börse | Záloha | Realitní trh | FactSet | Velmi bohatý | Americké CPI | FTSE 100 | Ruské úřady | Produkce zemního plynu | Růst podnikatelské aktivity v eurozóně | Úvěrový trh | FX trhy | Ben Bernanke | Války | Impuls | Ukrajina | Investiční činnosti | Růžový diamant | Snižování stavů | Raiffeisenbank | Bundesbank | Obchodní platformy | Trh nemovitostí | Ranní glosa | Velký propad | Centrální banka | BBC | Prodeje ropy | DPH | Predikce | Softbank | USD/TRY | ASML | Jedno euro | WTI | USD/RUB | Americká společnost Intel | Restriktivní opatření | Malajsie | Státy EU | Media for Europe | Prodejní opce | Praxe | Největší ekonomika světa | Biliony | Divergence | Mizuho | Take-Two Interactive | Fresenius Medical | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | CFTC | Libra | FAA | Rating vyšší | Odborníci | Dlužník | Dopad na trhy | Zákonodárci | Aussie | USD/EUR | E.ON | Sentix | Výsledek voleb | Manipulace s trhem | Stratég | Index FTSEurofirst 300 | Broadcom | Instituce | Erste Bank | SXXP | USDCAD | Zpevňování koruny | Biotechnologické společnosti | Mateusz Morawiecki | Forint | Důchod | Anomálie | Novavax | Accor | Morgan Stanley | EURHUF | Prezident Vladimir Putin | Francouzská ekonomika | Ceny zlata | Commerzbank | Odborová organizace | Výnos | Výnosy z dluhopisů | Zlevnění potravin | Vyhlášení bankrotu | Patrik Urban | Bankovní krize | Drahokam | Pokles ekonomiky | X-Trade Brokers | ESG | Růst cen energií | Trhy dnes | ČEZ | Německé ekonomiky | Frank | ERM | Kapitálové výdaje | Index Nasdaq | CFD | Benchmark | Americká internetová společnost | Zpětný odkup akcií | Americká investiční banka | Pasiva | Ekonomická krize | Facebook Ireland | Discovery | CEO | Herbert Diess | Trinity Bank | Rozhovor | Sankce proti Rusku | IIF | Růst podnikatelské aktivity | Justice | Zhoršení výhledu | Výnos desetiletých dluhopisů | Austrálie | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Izraelská ekonomika | Podkladové aktivum | Zastropování cen | Česká bankovní asociace | Historická maxima | Eni | Primární veřejná nabídka (IPO) | Miliardy USD | Dluhopisový index | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Singapur | Podmínky půjčky | Forex trader | Vietnam | Ministryně práce | Hongkong | Ceny akcií | Ceny energií | FTX | Ahold Delhaize | Zvyšování daní | S/R zóny | Cena akcií | Index CAC 40 | Energetická krize | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | Giuseppe Conte | Bezpečné přístavy | Inflační cíl | Akcie Bank of America | Obchodní analýza | VIX | Mezibankovní | RUB | Událostí ve světové ekonomice | Výhled růstu globální ekonomiky | Jaromír Gec | Balík sankcí | BOSSA | Malta | Írán | Největší světové ekonomiky | Petr Pavel | EPS | Biliony dolarů | Očekávané Earnings | Makroekonomický výhled | Jasný signál | Akcionář | Obchodní deník | ACEA | Lídři zemí EU | Německé HDP | FRA | Tržní hodnota | Rishi Sunak | Aktuální informace | Vyšší hodnoty | Funkční období | AT&T | Zisk | Klaus Wohlrabe | Globální krize | Koronavirové pandemie | Total | Commission | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | Katar | Overweight | EURUSD | Demokraté | Swapy | Nord Stream 2 | Makléři | Vývoj ceny akcií | Internetová společnost Google | Středoevropské měny | Finanční ředitel | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Ruská federace | Aktuální kurzy | Zahraniční investoři | Wolfgang Schäuble | Moskevská burza | České hospodářství | CFD (Rozdílové smlouvy) | Obchodování | Zajištění na stáří | Valná hromada ČEZ | Oliver Blume | Vzdělání | Nové prognózy | Daňový poplatník | Obchodní platforma | Posílení dolaru | Úroky | Eurostat | Prezident | Rekordní minima | Úsporný tarif | Stav energetické nouze | Růst inflace | Obavy trhu | Patrie | Finanční pomoc | Jednotné měny | Hypoteční trh | Philip Dybvig | Sony Interactive Entertainment | Outperform | Jednotná evropská měna | Ředitel ČEZ | TRY | Prémie | Colt CZ | Státní rozpočet | Evropa | Loňský zisk | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Bailout | Finanční výsledky | Francie | Předpověď | Zelenskyj | Trigger | Kryptoměny bitcoin | Údaje | Hlavní měny | Krize v eurozóně | Dodávky plynu | Spoření | Převodník měn | Automobilky | Příjmy z prodeje ropy | Pojišťovny | Nejlepší akcie | Výkonnost indexů | Ekonomické události | List Financial Times | Eurodolar | Omezení pohybu | Biden | Finanční krize | Sberbank | DPA | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | FXstreet.cz | Obchody | Britská měna | Vláda ČR | Běžný účet | ex | Technologické firmy | Španělská ekonomika | Medián | Index CPI | xStation5 | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Změny sazeb | Deutsche Telekom | Začátečník | Finančnictví | Zpráva pro tradery | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Portfólia | Společnost Meta Platforms | Japonsko | Exxon | Zemní plyn | Standard & Poor’s 500 | Zasedání americké centrální banky | Marže | JPMorgan Chase & Co | Výhled pro rok | Internetové firmy | Visa | Nový koronavirus | Sociální síť Instagram | X-Trade | Grafy | Aktivum | Bid | Zemědělci | Japonská centrální banka | Společnost XTB | Propad akcií | Ruské síly | Ursula von der Leyenová | Výroba automobilů | Merrill Lynch | Chorvatsko | Ontario Teachers' Pension Plan | Velcí institucionální investoři | Dobré zprávy | BNP | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Štěpení | Fundamentální ukazatele | Růst dolaru | SHL | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Finanční systém | Roční výnos | Makléřská společnost Genesis | Vyplácet dividendy | Tradingové webináře zdarma | Vysoké příjmy | Konsensus | Černá Hora | ERM II | Pozitivní výsledek | Dluhy | Hedge fondy | Euro STOXX | FOREX | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Turecké liry | Signály | Index londýnské burzy FTSE 100 | Inflace v ČR | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Cizí měny | Americké akciové trhy | Sociální síť | Dividenda | Nomura Securities | Peking | GfK | Resistance | Ruský ministr | Investiční výdaje | Hospodářské noviny | Spready | HDP | Měnové kurzy | Devizový trh | Hospodářské vyhlídky | Daňové zatížení | Ekonom | Restrikce | Akciové tipy | Optimismus | Rozhodování | Kybernetická měna | Čínské vlády | Ekonomka | Dolar | Euro | Yield | Zkapalněný zemní plyn | Pohyby ceny | Klid | JP Morgan | Ohlédnutí | Zdanění | Eskalace napětí | Etoro | Westpac | Pandemická situace | Politici | Obchodní bilance | Loterie | Vládní deficit | Vyšší inflace | Brazílie | Optimismus na trzích | Zhoršení ratingu | Členské země | Index DJIA | Ukrajinská vláda | Burzovní cena | Výprodej | Měnové páry | Bonusy | Tomáš Holub | AAPL | Slovensko | Investice do komodit | JPMorgan | Měnové unie | AMZN | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | FX trh | Provize | EUR/CHF | Westpac Banking | EBRD | Realitní sektor | ČTK | Lehman Brothers | KPMG | Odhad letošního růstu | Infineon | Hyundai Motor | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | Rozpočtové příjmy | Zásobníky | Česká národní banka | Daňový úřad | VIAC | Alokace aktiv | Tranzit ruské ropy | Obchodní nastavení | Crédit Agricole | Kuba | Generální ředitel ČEZ | BBB | Spojené arabské emiráty | Úvěr | Japonský jen | Meziroční inflace | Úrokové sazby ČNB | FOMC | US dolar | USD/HUF | Akcie | Grexit | Ukrajina a Rusko | Cílová cena | Zvýšení ratingu | Turecká ekonomika | Jamal | Kupci | Mzda | Daňový balíček | NERV | Nový Zéland | Ekonomický cyklus | Société Générale | 5G | Žebříček | John Hardy | Obchodovat s akciemi | Vzestupný trend | Železná ruda | Kurz GBP | Target | Základní úroková sazba | Očkování | Aktuální kurz | Podniky | Index spotřebitelských cen | City | Downgrade | AbbVie | Automobilka Hyundai | Munich | Zrychlení růstu | AAA | Velkoobchodní ceny elektřiny | Vývoj ceny | Haísám Ghais | Tým FXstreet.cz | Dodavatelské řetězce | SPD | BBVA | Index cen | Světová ekonomika | Češi | Změny na trhu | Společnost Google | Velkoobchodní cena elektřiny | Převis | ADP report | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Telekomunikační společnost | Týdenní zpráva | Hospodářská situace | PEPP | Globální ekonomika | USDJPY | Rekordní maximum | Nálada v průmyslu | Růst v eurozóně | Price Action | Bankovní společnost | Hodnota společnosti | Index PPI | Prostor k růstu | Napětí na Blízkém východě | Sněmovna reprezentantů | Britská ekonomika | Zásoby zemního plynu | Nižší DPH | Největší propad | Marlin | Emmanuel Macron | Společnost Apple | Colt CZ Group | Prognózy | Ontario Teachers | Euro k americkému dolaru | Kurz | SBUX | Daně | SOK | Výběry | Ministři | Negativní nálada | Zambie | DXY | Commonwealth Bank | Makrokalendář | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Barack Obama | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | Dnes na trzích | Růstový trend | Panevropský index | AMD | Energetická společnost | Americký prezident Joe Biden | Společnost Deutsche Börse | Cenový strop na ruskou ropu | Snížení těžby | Měnová politika Fedu | Pokladniční poukázky | Hugo Boss | Společnost Microsoft | Japonské akcie | Americká automobilka | Rekord | Světové ekonomiky | NVDA | Výsledky | Míra inflace | BHS | Unipetrol | Aerolinky | Ukrajinské krize | Biogen | Dopady koronavirové pandemie | Rychlý růst | Sport | Chile | Galapagos | Diem | Bankovní rada | Uber Technologies | ByteDance | Gilead | Peněžní zásoba | Investice | Bear | Evropské banky | Microsoft | Business | Pro investory | Fidelity | Návrh zákona | Potenciál | AMD.US | Zdravotnictví | Podnikatelské aktivity | Kevin Tran Nguyen | Akcie společnosti Alibaba | Rally | Odklad splátek | Investujte | JPMorgan Chase & Co. | Členství v EU | Konkurence | Pokles inflace | Bungie | Nové daně | Přeshraniční platby | Kapitalizace | Nezávislost | Komunikace | Zastropování ceny | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Setkání zemí OPEC | Americké futures | Zynga | Černé labutě | Indie | Bod | Obchodování na akciových trzích | Rozsáhlé sankce | Známý investor | Fitch Ratings | Ekonomika eurozóny | Myšlenka | Aktuální vývoj | ESM | Makrodata | Camelot LS Group | Údaje z Číny | Genesis | Zisky | ECOFIN | Investiční stratég | Ruská vojska | Frakování | tradingeconomics.com | Diem Association | Delta | Regulace | Zaměstnanci | Deriváty | Šéf Fedu | Cyrrus | Giphy | Dluhopisové trhy | Účet platební bilance | Fondy | Johnson & Johnson | OSVČ | USD za barel | Kurz eura | SAP | Walt Disney | Hospodářství | Turecká měna | Timur Barotov | MSFT | Důvěra | Risk Off | WHO | Rating České republiky | Majoritní akcionář | GBPCHF | Čistý příjem | Oslabení dolaru | Výplata | CAC 40 | Výrazný růst cen ropy | ODS | Nikola | Americký akciový trh | Delta Air Lines | Ukazatel | Běžný účet platební bilance | Roklen | Index MSCI | Exotické měny | Měny | Profitovat | Návratnost investic | Bankovní domy | DE30 | Ropa WTI | Finanční sektor | Daňové příjmy | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Cena akcie | Snížení dluhu | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | Krize v Řecku | CSI300 | Cash flow | Hlavní kryptoměna | F-35 | YouGov | Ekonomický institut | Obchodování s cizími měnami | Export | UNA | Primární veřejná nabídka | Finanční rizika | Hyperinflace | Rusko | Poradce | Vývoj ceny ropy | Signál | Snížení daně | Aktuální cena | FANG | Roční růst | Zahájení ruské invaze | Nové žádosti o podporu | Advanced Micro Devices (AMD.US) | Společnost AMD | České firmy | Unicredit | GBPUSD | Volné peníze | Řízení rizik | Stabilní výhled | Společnost Intel | Letectví | BHS Štěpán Křeček | Zvýšení úroků | UniCredit Bank | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Pro tradery | Prezident Petr Pavel | Stock Exchange | Česká spořitelna | Praha | Britská vláda | Úřad INSEE | Václav Pech | BaFin | Média | Engulfing | Technologičtí giganti | Valuace | Výsledková sezóna | N7 Holding Ltd. | Rozšíření | Paládium | Technická analýza | Nejlepší blue chip akcie | AEX | Ruský prezident Vladimir Putin | Plány | Bankovní skupiny | Nižší poptávka | Resistence | Fixní kurz | Německý koncern | Fed včera | Politická nestabilita | Krok za krokem | COVID-19 | Ranní zpráva | Propad HDP | Béžová kniha | Čínská telekomunikační společnost | Cena elektřiny pro německý trh | Cena ropy WTI | Korunový trh | Brusel | Dluhopisové výnosy | Burzovní průvodce | NFP | Rekordní nárůst | Devizové rezervy | Hypotéky | Next Finance | InterContinental | Nikkei | Instagram | Česká televize | Italský cestovní ruch | Short selling | Ekonomika USA | Zbohatnutí | Data z amerického trhu práce | Elon Musk | Myšlení | Úrokový výnos | ZEW | Munich Re | Společnost Pfizer | Macrotrends | Evropské akcie | Tučné zisky | Seeking Alpha | Americký trh práce | TIM | Futures na S&P 500 | Propouštění | Energie | Scope | Jake Dollarhide | Pozornost finančních trhů | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Britské banky | Nálada | Americké centrální banky | Trh dnes | Ekonom BHS | Příjmy | Albertsons | ESMA | Fiskální rok | Bondy | Ekonomické dopady | Prodej | Onemocnění COVID-19 | Evropská komise (EK) | Ocenění nástrojů | Rok 2024 | Znárodnění | Ministryně práce a sociálních věcí | Zasedání Fedu | Bloomberg | KB | Guvernér centrální banky | J&J | Společnost Deutsche ReGas | Admiral Markets | Třída aktiv | Evropská unie | Halifax | Pákový efekt | Alena Schillerová | Ústavní soud | Rozvoj | Hlavní indexy | Capital Economics | Rozhodnutí vlády | Mexiko | Broker Trust | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Odchod z Evropské unie | Udržitelnost | Míra | Colt | Komoditní trhy | Hong Kong | Pokles tržeb | Divize | Korekce | LNG | Vyhlášení předčasných voleb | Národní rozpočtová rada | Kvantitativní uvolňování | Obchodní strategie | Americký výrobce | Riziko recese | Střednědobý výhled | S&P Global Ratings | Asociace | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Výkonnost | Pomoc Ukrajině | Ministerstvo energetiky | Průzkumy | Televize CNBC | Nvidia Corp | Obchodování s akciemi | Akcie výrobce čipů | Intervence ČNB | Index S&P 500 | Německý výrobce | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Zelené investice | Short | Tomáš Pfeiler | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Společnost S&P | Krize | Investiční výzkum | High | Měnové otázky | OECD | CHF | Měnový trh | Obnovitelné zdroje | Centrum | HDP USA | Hrozí krach | Index Nikkei | Oslabení koruny | Spot | Fatih Birol | Nízká nezaměstnanost | Zvýšení úrokových sazeb | James Bullard | Těžba ropy | Frustrace | Volby v USA | Bohemia Energy | AUD/CAD | Nikkei225 | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Podpora | Ministři financí | MWh | Alibaba Group Holding | Prezident Joe Biden | Obchodování s CFD | QE | Skokové oslabení | MT4 | First Republic | Růst tržeb | Skupina ČEZ | Evropský regulátor | Světová banka | Cena | Maloobchodní prodeje | Vystoupení z EU | Apache | NYMEX | ILO | Německá vláda | Německo | Útok na Ukrajinu | Digitalizace | Bund | Makroekonomické ukazatele | Výsledky First Republic Bank | Krach | EURAUD | F1 | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Komodita | Rozpočet | CHF/JPY | Evropské indexy | Americký trh | Premiér Babiš | Arnault | Prime | DOT | CME Group | Impérium | BAT | Česká ekonomika | Kurzy | IG | Finanční prostředky | Prudký růst cen | Partners | Ekonomické údaje | Nové rekordy | Ekonomická data | Situace na trhu | Fidelity International | Přehled kurzů | Lídři zemí | Drahé kovy | Francouzský statistický úřad | Zastavení výroby | Názory analytiků | Jefferies | Akcie Nikola Motor | Soudní spor | Solana | Bernard Arnault | Úrokový diferenciál | Akciové fondy | Medvědi | Microsoft Corp | Odhad růstu ekonomiky | DAX | Infineon Technologies | Erste | Ekonomická rizika | Rezervy | Podnik | Bali | EMA | Forexu | Hliník | Merck | Debata | Kurzy měn | Reputace | EuroStoxx50 | Agentura DPA | Akcie společnosti | Čínský vývoz | Kypr | Sony | Obchodní válka | Mercedes-Benz | Indikátor důvěry | Báze | Měnový stratég | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | Plánované obchody | Inflace v Německu | Geopolitika | Barel WTI | CFA | SEC | Schodek | Indikátory | Ticker | Oslabení | Finanční situace | Politické události | Tesla Motors | Dodávky ruské ropy | Ekonomické krize | Energetické krize | Práce | Ruská aktiva | Úspěch | Jestřábí přístup | Investiční příležitosti | Zákaz dovozu ruské ropy | Benjamin Netanjahu | Centrální banky USA | Intel | Světová turistická organizace | LTRO | Společnost Amazon | Tightening | Likvidita | Internetová společnost | Cíle | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | EET | Bezpečnost | Maloobchodní prodej | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Společnost Silvergate Capital | Banky | Předčasné volby | BlackRock | Ceny v Česku | Akcie ČEZ | Daňové změny | DAX 30 | Produktivita práce | Výrobci čipů | Společnost Sony | Těžba ropy v Rusku | XPeng | Vlády | Americká vláda | INTC | Investiční divize | Rychlost | Investiční společnosti | Šance | Biliony USD | Státní fond | Daně z příjmů právnických osob | Ruská vláda | Ministři financí EU | Renaissance Capital | Altria Group | Ministři financí eurozóny | Fundamenty | Capital Management | Politický tlak | Udržitelné investování | Bankrot | Čínské centrální banky | Netflix | TWTR | Konfederace | Zisk na akcii | Černá labuť | Správa | Wall Street | ING Groep NV | Halliburton | Instrumenty | Analýza | Velké ztráty | Procter & Gamble | Ministr financí | Umění | Kurz EUR | Elektroauta | Zlepšení | L.F. Investment Limited | Světové akciové trhy | Clearing | ČR | Vivendi | Horší časy | Manažer fondu | XTB | Kontrakt | Akcie na světových trzích | Meta Platforms | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Zahájení invaze | Kurz EURUSD | Asijské akciové trhy | Intervenovat | Zvyšování úroků | Německé státní dluhopisy | Bavlna | Analytici banky | Solidní výsledky | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | Americká softwarová společnost | Pozice | Barel ruské ropy | Euro proti dolaru | Stock | Čínská ekonomika | Vývoz zdrojů energie | Portfolia | ChatGPT | Německá průmyslová výroba | Ekonomická expanze | Platební síť | Aktivity v eurozóně | JP Morgan Chase | Pullback | Štěpán Křeček | Slovenská vláda | TTF | Saldo běžného účtu | Platební neschopnosti | Chevron | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Výrobce čipů | Robert Habeck | Komise pro cenné papíry a burzy | ČNB Aleš Michl | Hedge | Peníze z prodeje akcií | Market | Měnová autorita | Společnost ČEZ | Cenné papíry | Henry Hub | Bankrot Řecka | Rozpočet na rok 2020 | Royal Bank of Scotland | Přijmout euro | Dosažení dohody | Stoxx | Lídři | Medvědí trh | Denník | Indická ekonomika | Vývoj HDP | Globální dluhopisový index | Support | General Electric | Průměrná mzda | Dluhový strop | Yandex | Valná hromada | Prospekt | Americký Senát | Brokeři | Vláda USA | FX | Rozvíjející se trhy | Finanční ústav | Poslanci | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Akcie čínských společností | Europoslanci | Soud | Import | Družba | Obchodní aktivity | Kurz amerického dolaru | Investiční banka | Služby | PINS | Volný čas | Londýnská burza | Litva | Stochastický oscilátor | Citadel | Rizikovější aktiva | Mezinárodní investiční banka (MIB) | Velký makroekonomický výhled | Tržní očekávání | OPEC | Úrokové platby | Ministryně financí | Broker | Řetězce | Sentiment | SNB | Události ve světové ekonomice | Evropská banka | WarnerMedia | Experti | Alcoa | NYSE | Investoři | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Alibaba Group | Bohatý | Stop-Loss | Indikátory důvěry | Největší pokles | Nákupy aktiv | IHS | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Německý statistický úřad | Anton Siluanov | Program nákupů dluhopisů | Výkonný ředitel | Americký miliardář | Fiskální impuls | Prodejní cena | Vzdělávání | Regulatorní prostředí | Měnový pár GBP/USD | Polsko | Čerpací stanice | Čínská vláda | Jeden dolar | Ceny potravin | Nikkei 225 | AUDUSD | Bulgargaz | Německá společnost | Rezistence | Standard Statistics | Výrobní index PMI | Index Dow Jones | ZEW index | Auta | Projekce | Saxo Bank | Zpravodajství | Beyond Meat | Multi-Asset obchodování | Komoditní trh | Ichimoku | Velké banky | Nová vláda | Dluhové trhy | Základní úrok | Manuál | Obchodujte | Zakladatel FXstreet | Nařízení | The Wall Street Journal | Noviny | Snižování daní | Bond | Pinduoduo | Zdražování | Ropy | RBA | ABN Amro | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | Tržby z prodeje | Ocenění akcií | P.A. | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Škoda | Bankroty | Hospodářské výsledky | Dostatek hotovosti | Emitent | Americké ekonomiky | Wirecard | Nejhorší scénář | Měnové stimulace | Jádrový index | N7 Holding | Úročení | Kurz japonského jenu | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Deficit státního rozpočtu | USD | CAC40 | Global Blood Therapeutics | Vývoj dolarového indexu | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Český akciový trh | Tištění peněz | Cestování | Dnešní statistika | VMware | Ekonomický dopad | Patria Direct | Americký dolar dnes | Kabinet | Emoce | Obchodování s měnami | Zvýšení daní | Legislativa | Půjčka | Počet nových žádostí o podporu | Tesco | Der Spiegel | Longbow Asset Management | Investing.com | Dluhopisy s vysokým výnosem | HDP v USA | Warren Buffett | Růst zadlužení | Richard Bechník | Agrofert | Globální vývoj | Silný dolar | Index britských akcií FTSE 100 | Minimální mzda | BMW | 3M | Dluhopisové fondy | Nízké úrokové sazby | SLR | Tržní podíl | Odhad inflace | Akcie skupiny | Tencent | iPhone | Zhoršení ratingu ČR | Co se děje na finančních trzích | Posilování eura | Vývoj akcií | Cena ropy | Akciové burzy | Federální rezervní systém | Britský statistický úřad | Island | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Kupní síla | CZ | Earnings | Průraz | Výrobce letadel | Australský dolar | Eutelsat | Zákaz dovozu | Pokles HDP | Propad | Dopady koronaviru | Telegram | Bankovnictví | Vysoká nezaměstnanost | Rakousko | Srí Lanka | ANO | Britské libry | Výplaty dividendy | Pokles eura | Vedení firmy | Pokles sentimentu | Dogecoin | Ruský akciový trh | Americká společnost | Agentura AP | Zdanění mimořádných zisků | Dopady koronavirové krize | Economic | Nemovitosti | Andrej Babiš | Makro data | Turecká centrální banka | Evropský trh | Markets | USD/CHF | Zastropování ceny plynu | Carl Icahn | Time-Frame | Francouzská vláda | Invest | Arbitráže | Výrobce čipů Nvidia | Aleš Michl | Kanada | Webináře zdarma | Zestátnění | Ruská invaze | Pravidla EU | CPI v USA | ISIN | Nejistota | CME | HDP v eurozóně | CMA | Standard & Poor's (S&P) | Rizikové investice | Financování ozbrojených sil | Kryptoměna | Ekonomie | Activision | Makroekonomický kalendář | Opce | Vládní pomoc | Eurobondy | Akcie Nvidie | Nvidia | Investment | ING | Zahraniční investice | Podhodnocené akcie | Internetové společnosti | Česká republika | Swap | Ceny komodit | Indexy | Kurz CZK | Státní dluhopisy | Americký dolar | VaR | Splácení dluhu | 737 MAX | US100 | Makro | Evropská centrální banka | Americká centrální banka (Fed) | Starbucks | Švédsko | Prezidentské volby v USA | IFO index | Obchodovat ropu | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | ECB | TTIP | Stoxx 600 | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Výkonnost akcií | Prodej ropy | Hospodářská krize | MAAE | Růst ceny | Forward | Měnová politika | Alokace | Nálada spotřebitelů | Ziskovost | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Inflační očekávání | Francouzský prezident | Mezinárodní turistika | Konec kurzového závazku | Rozpočtové politiky | Makroekonomické data | Plynárenský gigant | Snížení rizika | Parita | Swiss Life Select | Krypto | Skupina Colt CZ Group | Vyšší daně | Evropské země | Obilniny | Pákistán | World Bank | Revize výhledu | Dreamliner | Payrolls | Jaderné elektrárny | Jackpot loterie | ROCE | Spekulace | Reálné příjmy | Lot | Výrobce videoher | Averze vůči riziku | Kupón | Akcie Alphabet | Ukrtransnafta | Referendum | Raketový růst | Vývoj indexu S&P 500 | Negativní vývoj | Americká půjčovna kryptoměn | GOOGL | Lockdowny | Hizballáh | Siemens Healthineers | Zemní plyn (LNG) | Precedens | EU | Bankovní sektor | Skupina Colt CZ | Koronavirové epidemie | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | PBOC | KBC | Dostupnost bydlení | Sterling | Firemní dluhopisy | Politické riziko | Společná evropská měna | Anexe Krymu | Pimco | Zpracovatelský průmysl | MIC | Poradci | Roadshow | Spekulanti | MasterCard | SVB | Globální finanční trhy | Plynárenské společnosti | Zrušení superhrubé mzdy | Bezpečné měny | Omezení cen plynu | Kraft Heinz | Nejistoty na trzích | Kurz euro | Tržní kapitalizace kryptoměn | Schodek veřejných financí | Základní sazba | Výrobce elektromobilů | Pracovní síly | Daň z mimořádných zisků | Fúze | NewYorská burza | Akciový trh | Uhlí | Setrvání Británie v EU | Dovozce ruského plynu | Investovat peníze | Intradenní obchodník | Nákup dluhopisů | Investor | USD/JPY | Program nouzové likvidity (ELA) | Doba splatnosti | Americké vlády | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Bloky | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | American Express | Měnový pár | Obchodování na burze | Merck KGaA | Šíření koronaviru | Emitenti | Strategy Research | Spotřebitelské ceny v ČR | Ovlivňování | Společnost Gazprom | Banka | Produkce ropy | Tchaj-wan | Země eurozóny | Vlastnictví | Internetová televize | Markit | Banka UBS | Baker Hughes | Průmyslové kovy | Olaf Scholz | Enel | CNBC | Německý kancléř | SPX | Statistika | Koncern | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Americký HDP | Indonésie | Disney | Světová turistická organizace (UNWTO) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Ocenění | V4 | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Banka | Obchodování | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Rating Itálie
Rating Kypru
Rating Maďarska
Rating na nejvyšší známce
Rating Německa
Ratingová agentura
Ratingová agentura Fitch
Ratingová agentura Scope
Ratingová agentura S&P
Ratingová metoda

Následující klíčová slova

Ratingové hodnocení
Ratingové úpravy
Ratingový výhled
Rating prioritních akcií
Rating Ruska a Ukrajiny
Rating ruského vládního dluhu
Rating Řecka
Rating států
Rating USA
Rating vyšší
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RebelsFunding PIXAR styl
Potvrďte prosím... Zavřít