GBP/EUR
Optimismus na akciích a čekání na data o inflaci
08.08.2022 Americký akciový index S&P 500 přeťal dvoudenní pokles a v růstu jej nezastavila ani varování před nižšími tržbami obřího výrobce čipů Nvidia. Poté, co americký Senát schválil klíčový zákon o daních, klimatu a zdravotní péči se na cestu vzhůru vydala i Tesla spolu s dalšími výrobci elektromobilů. A Bed Bath & Beyond vede meme akcie, když tento maloobchodník s domácím zbožím roste již devátou seanci v řadě.
Dluhopisy padají, ránu dnes dostal i akciový optimismus
05.08.2022 Akciové trhy úspěšně odignorovaly rostoucí napětí kolem Taiwanu, novou daň ze zpětných odkupů akcií v USA a během odpoledne to místy vypadalo, že k něčemu podobnému směřují také v případě čísel z trhu práce.
Taiwan a daně ve stínu trhu práce. Očekávání otočky Fedu projde dalším testem
05.08.2022 Napětí kolem Taiwanu se zdaleka nezmenšuje a Čína se snaží o pravý opak. Na finanční trhy však zatím dojem neudělala a nervozita se zde nijak zvlášť nešponuje. A podstatný dopad nemá ani vývoj v americkém Kongresu, kde demokrati našli většinu pro daňový zákon zavádějící 1procentní daň z firemních odkupů akcií. Poměrně slušná data z německého průmyslu pak zůstávají v podstatě na okraji zájmu.
Koruna po ČNB skokově posílila, Bank of England otevřeně mluví o dlouhé recesi
04.08.2022 V Evropě se dnes obchoduje smíšeně, ale růst jasně převládá. Nizozemský AEX ztrácející půl procenta je spíše výjimkou. Wall Street se nachází lehce v červeném. Mezitím výnosy dluhopisů klesají - mírně v USA, více v Evropě. Eurodolar přesto míří vzhůru na 1,0220.
Silný optimismus na trzích a ČNB jako hrozba pro korunu
04.08.2022 Na hlavních akciových trzích nadále sledujeme převažující optimismus. Probíhá rotace do akcií z dluhopisů, ovšem způsobem, který nedává úplně smysl. Nejvýraznější zisky si připisují velmi rizikové tituly z růstového spektra trhu, které by naopak měly být pod tlakem kvůli rychle rostoucím dluhopisovým výnosům. Ty mimochodem stoupají také dnes, a to při prohlubování inverze křivky v USA.
Akcie se dnes rozjely vzhůru bez ohledu na strmě rostoucí výnosy
03.08.2022 Evropské akciové indexy během dne nabíraly na síle a Wall Street se po otevření vydala slušně nahoru, když Nasdaq přidává asi 1,5 procenta a kráčí v čele. To by nebylo až tak překvapivé, neboť tento trh vykazuje velké výkyvy oběma směry. Tentokrát však sledujeme jeho růst vedle dalšího silného vzedmutí amerických dluhopisových výnosů, což úplně neladí.
Fed ochladil sázky na otočku v jeho politice a zasáhl dluhopisy
03.08.2022 Na finančních trzích se zejména v posledních dnech silně rozjížděly sázky na mírnější postup Fedu a jeho brzký obrat směrem k nižším sazbám, ke kterému mělo dojít už zhruba v březnu příštího roku. Propad výnosů spolu s rostoucími akciemi uvolňoval měnové podmínky, což je komplikace, pokud je třeba tlumit inflaci. Včera se tak několik bankéřů z Fedu tomuto vývoji postavilo. Tržní odhady pro vrchol sazeb se v důsledku posunuly výš a očekávání obratu dál do budoucnosti.
Dluhopisové výnosy strmě rostou, akcie však odolávají
02.08.2022 Nancy Pelosiová zahajuje návštěvu Taiwanu a z čínské strany jsme se zatím dočkali slovních protestů, výhrůžek a následně oznámení vojenského cvičení v blízkosti ostrova počínaje 4. srpnem. Uvidíme, co bude následovat. Čína nemohla oficiální návštěvu ponechat bez odezvy, nyní se bude čekat, zda její akce bude znamenal podstatné vyhrocení.
Trhy jsou nervózní z Tchaj-wanu, ale více by měly řešit Fed
02.08.2022 Optimismus investorů se postupně přetočil do opatrnosti, a to už včera během amerického obchodování. Dnes pokračujeme v podobném duchu, přičemž hlavní evropské indexy většinou míří dolů. Výjimkou jsou Londýn a Madrid s drobným růstem. Výnosy dluhopisů se posunuly dolů, ovšem během dopoledne, zdá se, narážejí na podporu a pokles přerušují. Eurodolar vrátil část nedávných zisků poklesem na 1,0235. Na koruně se dnes neděje nic podstatného.
Optimismus dál vládne, v čele cyklická spotřeba a techy
01.08.2022 Evropské akciové indexy jsou také odpoledne v plusu, ale jejich zisky zůstávají poměrně skromné. Amerika se z úvodního poklesu vyhoupla nahoru a zejména Nasdaq si připisuje slušný růst. V čele kráčí sektor cyklické spotřeby s největšími váhami jako Tesla a Amazon a také sektor IT. Těmto akciím vyhovuje další pokles výnosů na dluhopisovém trhu, který se týká hlavně delších splatností.
Sentiment zůstává příznivý před ISM, které zůstane na cestě dolů
01.08.2022 Pozitivní nálada trhům vydržela i přes víkend a akciové indexy v Evropě rostou. Není to však nijak oslňující růst a americké futures jsou naopak mírně v záporu. Dluhopisy mezitím vykazují spíše drobné změny a eurodolar stoupá na 1,0265. Ropa dnes míří o procento níž.
Zelený konec týdne a další inflační signály
29.07.2022 Mix nadějí na mírnější postup Fedu a solidních firemních výsledků velkých techů udržel pozitivní náladu i na konci týdne. Akciové indexy si tak připisují pěkné zisky a tentokrát více v Evropě, kde třeba milánská burza roste o více než 2 procenta. Na dluhopisech je vývoj převážně negativní, když evropské výnosy rostou a v USA unikají nárůstu výnosů jen delší splatnosti. Eurodolar se po zhoupnutí oběma směry drží výš, aktuálně u hranice 1,0200.
Evropa druhý kvartál ustála, ale inflace dál roste a výnosy s ní
29.07.2022 Závěr týdne přináší sérii dat o inflaci a výkonu ekonomik eurozóny, kterou zastřeší statistiky za celý blok. HDP v druhém kvartálu pozitivně překvapilo ve Francii, Španělsku a Itálii, zatímco stagnující Německo za odhady mírně zaostalo. Celkově to vypadá na poměrně dobrý výkon, aspoň ve srovnání s tím, čeho jsme obávali v souvislosti s inflačním tlakem na spotřebu a dopadem cen energií. Bohužel výhled vyostření energetické krize se však stále upevňuje spolu s přibývajícími signály, že Rusko bude držet dodávky plynu na minimu.
Euforie po Fedu - trh si přeje otočku a slabá ekonomika mu může hrát to karet
28.07.2022 Včerejší tržní reakce na výsledek jednání Fedu byla poměrně euforická. Ačkoli dnes v Evropě je vývoj pouze smíšený a nálada poněkud vyprchává, stojí zato se k Fedu a velmi příznivému přijetí slov předsedy Powella vrátit. Faktické důvody k nadšení se totiž hledají těžko a dnes navážou zajímavá data.
Techy před Fedem nasměrovaly trhy vzhůru
27.07.2022 Finančním trhům dnes vládne pozitivní nálada, která se projevuje solidním růstem akcií. Hlavní zásluhu na tom mají výsledky Microsoftu a Alphabetu, které vypovídají o odolnosti aspoň tohoto typu firem v současném ekonomickém prostředí. Spolu s tím však investoři určitě vylepšují také své představy pro další průběh výsledkové sezóny. Z hlavních indexů kráčí v čele Nasdaq se skoro 2,5procentním ziskem.
Klíčové na dnešním Fedu není 75 bodů, ale jestli se Powell lekne recese
27.07.2022 Americká centrální banka dnes večer našeho času končí dvoudenní zasedání, po němž jako vždy následuje oznámení o nastavení politiky s tiskovou konferencí. Co se týče první záležitosti, dojde s vysokou pravděpodobností k dalšímu zvednutí základní sazby o 75 bazických bodů, takže na 2,5 procenta.
Nervozita stoupá s novými zprávami. Akcie v červeném, dolar na koni
26.07.2022 Zatímco se čeká na výsledky těžkých vah jako Microsoft a Alphabet, dostali jsme řadu dalších čísel. Dohromady skládají smíšený obrázek, ovšem spíše než pěkné výsledky GE se pozornost stočila ke slabším údajům od Walmartu. K tomu dochází i v kontextu dalších dnešních zpráv.
Nerozhodné obchodování pokračuje, na programu velké techy i realitní data
26.07.2022 Kalendář firemních výsledků houstne jmény ze sektoru běžné spotřeby, ale také velkými techy, jako jsou Alphabet a Microsoft. Před zveřejněním čísel zůstávají akciové trhy opatrné a pokračuje smíšené obchodování. Na hlavních index převažuje červená, ale změny nejsou velké, a to i v případě amerických futures.
Odpolední obchodování je pouze smíšené, koruna zisky neudržela
25.07.2022 Začátkem týdne dostali investoři drobné ochutnávky z bohatého menu, které na nejbližší dny kalendář přichystal. Šlo o poněkud hořká sousta, ale po výsledcích Ryanairu či Philipsu nebo po německém index Ifo nás série hlavních chodů teprve čeká.
Úvod týdne se stáčí pozitivním směrem pro akcie i euro
25.07.2022 Začátek týdne byl pro hlavní akciové trhy opatrný, ale během dopoledne se postupně upevňuje pozitivní vývoj. Pár desetin procenta si připisuje k dobru většina evropských indexů i americké futures. Zpět tentokrát zůstává Amsterdam kvůli závaží jménem Philips.
Americké akcie stahují do červeného neuspokojivé výsledky firem a vyšší sázky na recesi
22.07.2022 Evropské akcie míří k lehce zelenému závěru obchodování, a to zejména díky sektoru nemovitostí a informačních technologií. Do červeného naopak míří komunikační služby a zdravotnictví.
Trhy zamířily na jih, eurodolar již stihl odevzdat dnešní zisky
21.07.2022 Hlavní pozornost investorů se dnes upírala na rozhodnutí ECB o sazbách. Šlo o první zvýšení sazeb po 11 letech a hned o půl procentního bodu, tedy více, než ekonomové očekávali. Největší „hike“ od roku 2000 ukončuje éru záporných sazeb, která pomohla ekonomikám regionu překonat globální finanční krizi, zhroucení státních dluhopisů a nakonec pandemii v roce 2020. Obchodníci také zvýšili sázky na tempo zpřísňování a do konce roku nacenili dalších 137 bazických bodů ve srovnání s méně než 120 bazickými body předtím. Rozhodnutí ECB přichází však v době, kdy se schyluje k politické krizi v Itálii, což zvyšuje tlak na ECB, aby chránila nejzranitelnější členy eurozóny před spekulacemi na trhu, například prostřednictvím nového nástroje krizového řízení TPI.
Obavy z energetické krize tlačí sentiment do záporu, výjimky tvoří reportující akcie
20.07.2022 Americké akcie dnes otevřely smíšeně a dále mírně klesají. Za negativním sentimentem stojí rostoucí obavy, že Evropa může ztratit přístup k ruskému plynu, čímž narůstají i obavy z recese.
Akciový růst na obou stranách Atlantiku, euro nejsilnější za zhruba dva týdny
19.07.2022 Americké akciové trhy zahájily dnešní obchodování širokou rally. V indexu S&P 500 rostlo všech 11 podskupin a technologický Nasdaq přidával před kvartálními čísly Netflixu zhruba 2 procenta. Apple a Alphabet odrazily svoje pondělní ztráty. Stranou pozornosti tak zůstávají data z amerického realitního trhu. Tempo zahajování nových staveb v červnu kleslo meziměsíčně o 2 procenta, i když trh čekal růst.
Rizikový apetit trvá, dolar slábne. Obavy kolem plynu ženou nahoru ropu
18.07.2022 Evropské akciové trhy se i v podvečer pohybují kontinuálně v zeleném a také hlavní americké akciové indexy zahájily solidně v plusu. Vzhůru vyrazily akcie Goldman Sachs, která ve výsledkové zprávě za druhé čtvrtletí překvapila výnosy z tradingu. Dolar dnes slábne, euro si k americké měně připisuje zhruba 1 procento. Silnější je vůči dolaru analogicky koruna. Vůči euru však průběžné zisky z dnešního rána již umazala.
Výsledky těžkých vah finančního sektoru táhou americké trhy do záporu
14.07.2022 Akcie v zámoří dnes po otevření burz výrazně klesaly. Hlavní důvodem jsou přetrvávající obavy z inflace a výsledky těžkých vah ve finančním sektoru. Investoři dnes opět narazili na tvrdou realitu, když společnost JPMorgan dočasně zastavila zpětný odkup akcií. Její zisk zaostal za odhady. Morgan Stanley oznámila propad tržeb své investiční části. Obě společnosti klesaly, JPMorgan o více jak 4% a Morgan Stanley o více jak 2 %.
Akciové trhy v sevření chmurné nálady, eurodolar pod 1
14.07.2022 Americkým i evropským akciím se nepodařilo vymanit se ze sevření chmurné nálady. K původním obavám z inflace se odpoledne přidala i o něco horší čísla výrobní inflace i počtu nezaměstnaných, než se očekávalo. Po zveřejněných výsledcích klesají i akcie bank JPMorgan a Morgan Stanley, které tradičně zahajují výsledkovou sezónu.
Sázky na tvrdší Fed rostou. Dolar zpevňuje, americké futures v záporu
14.07.2022 Americké akciové futures i evropské akcie klesají, zatímco dolar kráčí opět nahoru. Po nečekaném zrychlení americké inflace započítávají tradeři do cen zvýšení úrokových sazeb americkým Fedem na červencovém zasedání o historický plný jeden procentní bod. Podle prezidenta Fedu v Atlantě Raphaela Bostice je v boji proti cenovým tlakům „všechno ve hře“ a podle jeho kolegyně z Clevelandu Loretty Mester není na základě nových dat důvod pro menší červencové zvýšení sazeb než o 75 bazických bodů, pro které se Fed rozhodl minule.
Americké akcie jsou po šoku z inflace jako na horské dráze. Euro a koruna zpevňují
13.07.2022 Jak se dalo čekat, zpráva o americké inflaci je jedním z vrcholů minimálně dnešního dne. Trh byl před daty nervózní a právem - dostal čísla, která jsou negativním překvapením. Úvahy o dosažení vrcholu inflace se podle hlavního analytika Patrie Tomáše Vlka posouvají už po několikáté dál a spolu s tím roste i trajektorie cen, kterou lze předpokládat pro další období. Katastrofa se ale na amerických akciových trzích nekoná. Rally na megacapech jako Tesla nebo Amazon.com pomohla širšímu indexu S&P 500 stáhnout ve velice proměnlivé obchodní seanci průběžné ztráty a technologický Nasdaq 100 dokonce přechodně obrátil do plusu.
Inflace tématem dne. Stále se řeší vrchol, ale klíčové bude i trvání
13.07.2022 Vrchol inflace v USA je z tržního pohledu určitě jeden z klíčových bodů. V posledních měsících se o vrcholu spekuluje pravidelně, načež květnový výsledek byl nečekaně vysoký a znovu představy o obratu odložil. Něco podobného by mohlo přijít dnes, kdy vyjde červnový inflační report. Očekává se zrychlení cen na meziročních 8,8 pct, přičemž ale jádrová inflace by měla naopak zpomalit na 5,7 pct.
Eurodolar na paritě. Obavy o ekonomiku živí zájem o dluhopisy
12.07.2022 Po několika oddechových dnech jsme se na trzích tento týden vrátili k negativnímu vývoji. Do popředí se dostávají obavy z nedostatku energetických surovin v Evropě, zhoršující se ekonomický výhled a opatrnost před americkou inflací a informacemi z firem v rámci reportování výsledků. Jedním z projevů je narůstající síla dolaru, která je sice prakticky plošná, ale nejvíce je vidět na páru s eurem, kde se kurz už dostal těsně k psychologické jedničce.
Po nádechu se akcie zanořily do červeného, eurodolar kousek od parity
11.07.2022 Několik dní růstu na akciových trzích končí na úvod týdne, kdy se čeká zveřejnění americké inflace a začátek výsledkové sezóny. Obě události jsou pro trhy značně rizikové, což se projevuje prodejem akcií na krátkodobě vyšších cenách a nástupem do dluhopisů.
Začátek týdne určují čínské zprávy a opatrnost před inflací a výsledky
11.07.2022 Týden začal negativně už v Asii, kterou dostaly pod tlak zprávy o nové, velmi nakažlivé subvariantě omikronu v Šanghaji. K náladě rozhodně nepřispěly ani pokuty pro Alibabu a Tencent od antimonopolního úřadu kvůli špatnému reportování nedávných transakcí. Přitom snížení vládní aktivity na tomto poli předtím umožnilo čínskému technologickému sektoru se zvedat.
Trhy na závěr týdne mění směry, rozkývala je i data
08.07.2022 Páteční obchodování na evropských akciích charakterizují změny směrů a přesuny z červené do zelené a naopak. Před závěrem je většina trhů v plusu, přičemž jim vévodí slušně rostoucí DAX . Amerika začala v záporu, ale ztráty dokázala smazat.
Eurodolar dělá další krok k paritě před důležitými čísly
08.07.2022 Po včerejším úspěšném dni se růst akcií zastavil. Na hlavních evropských indexech sledujeme pokles zhruba do jednoho procenta a americké futures se rovněž obchodují v záporu. Dluhopisům se daří při korekci včerejšího vývoje; výnosy klesají více v Německu než v USA. Eurodolar přitom zůstává pod tlakem a dnes ráno se podíval už pod 1,0100.
Růst akcií se přesouvá do zámoří, zatímco evropské dluhopisy se vyprodávají
07.07.2022 Akciový optimismus po Evropě ovládl také americké akciové trhy a klíčové indexy si připisují solidní zisky od 1 až do 3 procent v případě Milána. Z dluhopisů se investoři stahují, což platí zejména pro ty evropské. Třeba řecký 10Y výnos je nahoře o 25 bazických bodů. Eurodolar se pozvolna sesunul od 1,02 pod 1,0160.
Téma recese se stáčí k Evropě a tlak na ECB roste
07.07.2022 Dnešní obchodování na evropských trzích je výrazně pozitivní pro akcie, které tak dokončují návrat po úterním výrazném propadu. Naproti tomu dluhopisy jsou pod tlakem a jejich výnosy plošně stoupají. O něco větší je přitom nárůst na kratším konci křivky. Eurodolar se konsoliduje lehce pod 1,0200.
Euro vůči dolaru sestoupilo nejníže za 20 let a americké futures se po sváteční pauze červenají
05.07.2022 Euro se dnes dopoledne na devizovém trhu propadlo vůči dolaru na nejnižší hodnotu od prosince 2002. Podle analytiků k tomu přispívají obavy z recese a také energetická krize v eurozóně. Dolar naopak těží z razantního zpřísňování měnové politiky ve Spojených státech. Americké akciové futures se po pondělní sváteční pauze propadají, protože nad radostí z americko-čínských rozhovorů, zaměřených na zmírnění cel, převážily obavy americké ekonomické recese.
ECB mluví o normalizaci politiky, šéf Bundesbanky má výhrady k řízení spreadů na dluhopisech
04.07.2022 Úvod týdne zůstává spojen s poklesem cen dluhopisů v Evropě. Nárůst výnosů je značný, a to zejména na periferii. Naproti tomu růst akcií už není tak přesvědčivý jako ráno a mezi jednotlivými trhy jsou citelné rozdíly. Na jedné straně FTSE 100 dál drží zisky nad jedním procentem, zatímco DAX se sesunul asi čtvrt procenta do záporu.
Na evropských trzích se začátkem týdne kupují akcie a prodávají dluhopisy
04.07.2022 Týden začíná americkým svátkem, což jako obvykle zpomalí odpolední obchodování. Evropské akcie mezitím rostou a dohání tak pátek na Wall Street, který byl nakonec slušně zelený. Na klíčových trzích vidíme růst místy sahající i přes procento (FTSE 100, CAC 40).
Ani závěr týdne kvůli datům není zelený
01.07.2022 Finanční trhy si kvůli makrodatům neoddechly ani před víkendem, který navíc vzhledem k svátku bude v USA prodloužený. Vyšší inflace v eurozóně a slabý index ISM v Americe náladu kazí a posilují očekávání recese. Jednak se zvyšuje tlak na ECB, aby řešila růst cen, a především se dál bortí teze, že americká ekonomika je dostatečně silná před tím, než ji začnou ochlazovat restriktivní kroky Fedu. Spolu s tím se také znovu snižuje trhem očekávaná trajektorie úrokových sazeb.
Akcie se snaží zvedat, ale evropská inflace byla vyšší a rizikem je americké ISM
01.07.2022 Závěrem týdne startuje nový měsíc, takže dostáváme čerstvé výsledky konjunkturálních průzkumů. Caixin PMI z čínského průmyslu dopadlo lépe, než se čekalo, když došlo k nárůstu slušně nad neutrálních 50 bodů. Japonský index Tankan za 2Q naopak spadl nečekaně až na 9 bodů. V případě PMI z eurozóny jde už pouze o revize s malým potenciálem ovlivňovat tržní sentiment. To se však změní v případě odpoledního amerického indexu ISM. Čeká se od něj snížení na 54,5 bodu z 56,1. Pokles je podle nás velmi pravděpodobný, neboť úroveň indexu zůstává nastavena na celkem silnou expanzi. Navíc včera negativně překvapil obdobný index z oblasti Chicaga, kde došlo k výraznějšímu propadu.
Silná ekonomika, která zvládne vyšší sazby? Další mantra Fedu se drolí a akcie padají
30.06.2022 Na finančních trzích zesílily obavy, že protiinflační politika Fedu stáhne ekonomiku do recese. Jenže data z americké ekonomiky ukazují, že klíčová složka ekonomiky - soukromá spotřeba - ztrácí na síle ještě dlouho před tím, než změny v politice Fedu vůbec začnou zabírat.
Stres kvůli recesi. Investoři sázejí na otočku Fedu
30.06.2022 Wall Street včerejšek docela ustála a dnes ráno potěšila data z Číny, podle nichž v červnu slušně oživil sektor služeb. Jenže vedle toho roste strach z recese v západních zemích, a to má evidentně daleko větší váhu. Akcie v Evropě strmě padají - DAX nebo CAC 40 jsou dole asi o 2,5 procenta. Naproti tomu sílí poptávka po dluhopisech, jejichž výnosy dál klesají. Eurodolar pak po včerejším poklesu zhruba drží pozice, když se obchoduje u 1,0440.
Překvapivá data a trocha filosofie od Powella. Akciím se dnes nedaří
29.06.2022 Nová makrodata dnes stála za pozornost jak v Evropě, tak Americe. Inflace ve Španělsku překvapila růstem nad 10 procent, naopak v Německu klesla na 8,2 pct. Jenže zaúřadovalo snížení daní či levné jízdenky na vlak, což jsou jednorázové faktory, takže je asi předčasné slavit.
Recese znovu začíná vadit, náladu akciím kazí i jestřábí komentář z Fedu
29.06.2022 Sentiment na globálních trzích se obrátil k horšímu. Pár dní sice akcie rostly díky přesvědčení, že výhled recese přinese mírnější postup Fedu, ale karta se obrací. Na další známky ekonomických problémů už investoři nehledí skrz růžové brýle, viz včerejší slabá spotřebitelská důvěra.
Amerika znovu se slabým začátkem, důvěra spotřebitelů se propadá. Raketový růst maďarských sazeb
28.06.2022 Spotřebitelská důvěra v zámoří se za červen značně zhoršila. Údaje Conference Board navíc ukázaly, že dál strmě klesají očekávání, které už jsou nejníž od roku 2013. Nejde o první negativní signál ze spotřebitelské oblasti a na trhy tak mohl zapůsobit. Vedle toho vyšel index cen domů Case-Shiller, podle něhož sice domy stále zdražují vysokým tempem (přes 20 pct meziročně), ale toto tempo se už stabilizuje. Šlo ovšem teprve o dubnovou statistiku. Příznivý efekt rozvolnění čínských karanténních opatření během dne odezněl.
Akciím se dál daří, zatímco z dluhopisů se peníze stahují
28.06.2022 Evropské akcie navazují na Asii a rostou v případě hlavních indexů většinou přes procento. Částečně se sem přenáší efekt zpráv z Číny, která zmírnila proticovidová opatření, konkrétně zkrátila na polovinu karanténu pro návštěvníky mířící do země. Evropské akcie však stoupají více než ty čínské a spíše tak pokračují krátkodobé nákupy, které živí odraz po předchozím pádu.
Eurodolar stoupá na 1,06, růst akcií vyprchává a Amerika nemá jasný směr
27.06.2022 Dopolední pozitivní vývoj na evropských akciích postupně vyprchává a zisky hlavních zdejších indexů se tenčí. Dluhopisové trhy nadšení nevykazovaly už v pátek a dnes na nich sledujeme další nárůst výnosů. V USA není tak velký, ale evropské dluhopisy se dostávají pod větší tlak a například německý 10Y výnos je výš o 10 bazických bodů.
Klesly obavy z Fedu i recese a akciím se na úvod týdne daří
27.06.2022 Z minulého týdne si investoři přinesli optimismus, který se promítá do dalšího růstu akciových trhů. V Evropě je na tom mezi klíčovými indexy opět velmi dobře nizozemský AEX s 2procentním růstem. V plusu asi o půl procenta jsou potom americké futures.
Akcie dál nadšené z recese, dluhopisy už brzdí
24.06.2022 Obchodování na akciových trzích se i odpoledne nese ve velmi optimistickém duchu a hlavní indexy navyšují své zisky. Nizozemský AEX přidává bezmála 4 procenta. Vedle toho dluhopisy svou rally už přerušují a na výnosech sledujeme obrat a menší nárůst. Dolar se lehce zvedá na 1,0545.
Pomoc Fedu na obzoru? Dobrá nálada se koncem týdne drží
24.06.2022 Na včerejší výrazný propad dluhopisových výnosů trhy navazují i dnes, ačkoli už jde o podstatně skromnější pohyb. Akcie se však dál drží slušných výkonů a klíčové evropské indexy přidávají asi 0,5 až 1,5 procenta. Nadto se na další solidní růst tváří i Wall Street, soudě podle zelených futures.
Dluhopisy strmě rostou na stoupajících obavách z recese
23.06.2022 Na dnešním obchodování určitě stojí za pozornost strmý vzestup cen dluhopisů, respektive propad jejich výnosů. Ty padají jak v Evropě, tak v zámoří a ukazují, že obavy z recese na hlavních trzích možná vstupují do další fáze. Stejným směrem míří také výnosy českých papírů, kdy se do hry dostává i možnost přerušení cyklu růstu sazeb.
Zpomalování Evropy se promítá do čísel a akcie míří opět dolů
23.06.2022 Včerejší vystoupení Jeroma Powella v Kongresu nakonec nepřineslo zásadní překvapení. Jeho kolegové následně potvrdili, že měnová politika Fedu směřuje k rychlému utažení, ovšem s trhy příliš nehýbali.
Z projevu šéfa Fedu i jednání ČNB profitují hlavně dluhopisy
22.06.2022 Začátek evropského obchodování byl velmi negativní, ale odpoledne se situace na trzích zlepšuje, o což se zasloužil i Jerome Powell. Jeho vystoupení v Kongresu se zatím obešlo bez zásadních překvapení. Nese se v duchu posledního zasedání a podstatné přitvrzení rétoriky nesledujeme.
Powell bude v Kongresu hájit současnou politiku. Mezitím nazrává čas k dalšímu přitvrzení
22.06.2022 Globální trhy dnes čekají komentáře hned od několika bankéřů z Fedu. Nejvíce se však budou sledovat zprávy z amerického Kongresu, kde s pololetní zprávou vystoupí Jerome Powell. Je tu celkem velká pravděpodobnost, že se šéf Fedu bude maximálně držet linie poselství z minulého týdne, kdy zasedal měnový výbor. Sice na tomto jednání došlo ke zvýšení sazeb rovnou o 75 bazických bodů, ale zároveň Fed dál ujišťoval, že počítá s měkkým přistáním a že už příští zvyšování sazeb může být mírnější. Jenže s tímto přístupem začíná být problém.
Odraz akcií v zámoří nabírá na síle, zatímco dluhopisy ztrácejí
21.06.2022 Krátkodobý odraz vzhůru na hlavních akciových trzích nabírá až překvapivou sílu. V zámoří, kde trhy dohánějí včerejší svátek, vidíme silný růst na S&P 500 (+2,7 pct) i obvykle volatilnějším Nasdaqu (+3,3 pct). Tomu se daří i přes nárůst dluhopisových výnosů, jenže v tomto případě vidíme hlavně přesun peněz z bezpečí za výnosem. Dluhopisy jsou tak spíše ve vleku stahování peněz než lídrem dnešního tržního vývoje. Evropské akcie na tom nejsou špatně, ale po pozitivním včerejšku už tolik síly nemají a klíčové indexy přidávají většinou jen do jednoho procenta.
Další zelený den a data, která je třeba začít sledovat
21.06.2022 Dopolední obchodování v Evropě se znovu nese v pozitivním duchu. Kromě evropských akcií by si mohly připsat pěkné zisky také ty americké, jak naznačuje silný, cca 2procentní růst futures. Pod tlak se dostávají dluhopisy a eurodolar stoupá skoro o půlprocento na 1,0565.
Akcie po divokém týdnu zvedají hlavu. Názory na odraz se různí
20.06.2022 Hlavní akciové trhy v Evropě si většinou připisují slušné zisky. Na jednu stranu výsledek parlamentních voleb přibrzdil Paříž s 0,5 pct, naproti tomu Londýn je nahoře o 1,4 procenta. Dopoledne se dařilo také dluhopisům, které ale postupně obrátily a na cenách je pro ně dnešek negativní. Amerika dnes absentuje a díky svátku prodlužuje víkend.
Ani dnešní růst nevydrží. Trhy těžko hledají důvěru
17.06.2022 Růst akciových trhů byl během dne stále méně přesvědčivý a postupně se rozplývá. S rozjezdem Ameriky to sice chvíli vypadalo nadějně, ale momentálně je na tom zámoří i Evropa pouze smíšeně. Výnosy dluhopisů obracejí opět nahoru a v USA vidíme mezidenní zvýšení o 10 bazických bodů. Ropa se s obavami z recese sesouvá níž. Eurodolar dál vrací včerejší nárůst a klesá na 1,0450. Japonský jen ztrácí 2,5 pct, když ho nijak nepodpořila centrální banka na dnešním zasedání. A koruna vrátila přechodné zisky z dnešního rána.
Závěr týdne zatím zelený. Jeden problém ustupuje, další se hlásí o slovo
17.06.2022 Po dalším výplachu vypadá konec týdne na trzích zatím dobře. Akciové trhy v Evropě se zvedají asi o procento a americké futures jsou na tom podobně. Vedle toho se po poklesu stabilizují americké dluhopisové výnosy a výnosy v Evropě míří dál dolů. Eurodolar se zvedl až k 1,06, načež dnes z těchto pozic ustupuje k 1,0520. Koruna posiluje na 24,70.
Další výplach akcií i dluhopisů. Recese, sazby, plyn
16.06.2022 Sledujeme další fenomenální den na finančních trzích, který nás nechává jen kroutit hlavou nad včerejším růstem. Propad hlavních akciových indexů se pohybuje kolem 3 procent, výnosy dluhopisů stoupají v Německu o 10 bazických bodů, ovšem v Itálii se drží na včerejší hladině. V USA jsou změny menší než v Evropě a pohyb na kratších splatnostech jde ve prospěch eurodolaru, který tak stoupá na 1,0480 i přes silné výprodeje rizika.
Utahování není jen o Fedu. Včerejší záblesk optimismu na trzích vyhasl
16.06.2022 Včerejší zprávy dokázaly investory pozitivně naladit. ECB sice nebyla moc konkrétní, ale aspoň ujistila, že chce bránit turbulencím na dluhopisovém trhu. Fed zvedl sazby více, než dlouho říkal, ale trh se na to mezitím připravil. Zároveň se tržní hráči nechali znovu uchlácholit výhledem, který počítá s měkkým přistáním i přes přísnější měnovou politiku. A pozitivně mohl zapůsobit i náznak, že už příští zvýšení sazeb může být menší.
Před Fedem trhům zlepšila náladu ECB. Propad maloobchodu naopak zklamal
15.06.2022 ECB na dnešek svolala mimořádné zasedání, aby řešila rostoucí výnosy, a zejména rizikové prémie na periferii eurozóny. Trhy si od tohoto jednání slibovaly zřejmě mnohé a tato naděje pomáhala už s předstihem zlepšovat sentiment zvláště vůči dotčeným dluhopisům. Nakonec se ukázalo, že banka nic připraveného z rukávu nevytáhne. Výsledkem je potvrzení, že má jít o flexibilní využití reinvestic peněz z maturujících dluhopisů nakoupených v rámci pandemického programu. Konkrétní detaily jsme však nedostali a aparát ECB musí teprve dát dohromady nový protikrizový nástroj. Nadšení na italských a dalších dluhopisech každopádně zůstává.
Fed dnes výrazně zvedne sazby, ECB bude bránit Itálii
15.06.2022 Dnes večer zveřejní výsledek svého dvoudenního zasedání americký Fed, což se jako obvykle bere za klíčovou událost. Trhy jsou z politiky Fedu patřičně nervózní a čekají od něj zvýšení sazeb o 75 bazických bodů. Samotní bankéři sice naznačovali jen 50, ale když už si trh prošel bolestivým posunem očekávání, asi využijí situace k ještě většímu kroku. Fed by tím sice potvrdil, že je ve vleku tržních očekávání, ale mírnějším přístupem by v této fázi jen rozdmýchal obavy, že inflaci neuřídí.
Nervozita zůstává velká a výnosy opět stoupají. Plyn poslalo výš nechtěné přitvrzení sankcí
14.06.2022 Vývoj na hlavních trzích sice není tak silně negativní jako v předchozích dnech, ale velká nervozita se drží. Evropa od rána střídá směry, Amerika smazala růst, který naznačovaly futures. Červená barva nakonec převládá. A další nárůst sledujeme na dluhopisových výnosech na obou stranách Atlantiku, přestože americké dluhopisy si ráno vedly dobře.
Hlavní část přecenění je asi za námi, teď se bude čekat na Fed
14.06.2022 Během posledních dní spojených s drtivým tlakem na akcie i dluhopisy se odehrávalo přecenění kvůli předpokladu tvrdšího postupu Fedu a klesající šanci na zpomalení bez recese. V minulých případech jsme často viděli, že úprava cen vrcholila právě v pondělí před jednáním centrální banky, takže následující dva dny by se na trzích mohlo obchodovat už bez jasného směru, ovšem při stále velké nervozitě. Samozřejmě se bude čekat na to, zda Fed investorům jejich obavy potvrdí, nebo je dokáže nějak uklidnit.
Další vlna výprodejů a S&P 500 jednou nohou v medvědím trhu
13.06.2022 Pondělní obchodování na hlavních trzích přináší prakticky plošné výprodeje. Akcie strmě padají a index S&P 500 je dole o 3,4 procenta. Pokud ztráty do závěru výrazně nezkoriguje, bude to formální potvrzení medvědího trhu. Nasdaq je na tom ale ještě hůř, když padá o více než 4 pct. Akcie v Evropě naopak vykazují o něco lepší výkony, ale červená barva jednoznačně vládne i zde.
Ani po víkendu žádné zlepšení, na programu přísnější Fed
13.06.2022 Pondělí plně navázalo na výrazně negativní tržní vývoj posledních několika dní. Evropské akciové indexy se propadají, americké futures taktéž. Dluhopisy jdou znovu stejným směrem, přičemž výnosy strmě rostou hlavně na kratších splatnostech. A dolar rozšiřuje zisky vůči euru o dalších zhruba půl procenta.
Výprodej na závěr týdne. Inflaci doplnila rekordně špatná spotřebitelská důvěra
10.06.2022 Finanční trhy po výrazně negativním čtvrtku nedostaly prostor pro konsolidaci, ale naopak další ránu. Bylo to ze strany amerických makrodat, která zvedla obavy z agresivnějšího Fedu i slabé ekonomiky.
Závěr týdne bude záležet na inflaci. Jak dlouho zůstane vysoká?
10.06.2022 Včerejší jednání ECB ve výsledku naladilo trhy negativně, ačkoli zůstává otázkou, jak velký podíl na výplachu akcií mu lze přičíst. Aspoň z části totiž hrály roli zprávy kolem čínské regulace a možná i obavy z horšího inflačního vývoje ve Spojených státech, odkud dostaneme nová data dnes odpoledne.
Italský dluh pod palbou. ECB se snažila, ale trhy reagují negativně
09.06.2022 Evropská centrální banka se na dnešním zasedání snažila hlavně zdůrazňovat svůj pozvolný přístup. Dnes k žádné podstatné úpravě politiky nedošlo a rovněž dopředu ohlášené či naznačené změny jsou pomalé a vzhledem k tržním očekáváním by neměly být překvapivé. Přesto je reakce evropských dluhopisů i akcií negativní. Euro několikrát změnilo směr, momentálně proti dolaru ztrácí.
Dilema ECB - nesmí i musí zůstat opatrná. Euro s napětím čeká
09.06.2022 Dnešnímu programu vévodí zasedání Evropské centrální banky. Vývoj na akciových trzích je dopoledne negativní, ovšem americké futures naznačují možné zlepšení během dne. Dluhopisy vykazují jen drobné změny a eurodolar vyčkává lehce nad 1,0700. Čeká se, s čím centrální bankéři nakonec přijdou.
Americké akcie se snaží vzdorovat poklesu, koruna si dnes připisuje zisky
08.06.2022 Zatímco evropské akciové indexy zůstávají mnohdy výrazně v záporu, Amerika se snaží poklesu vzdorovat. Zatím se to však daří jen s částečným úspěchem, když nejlépe je na tom stagnující Nasdaq . Dluhopisy jsou pod včerejšími cenami, ačkoli odpoledne sledujeme určité zlepšení. Eurodolar se zvedá na 1,0730, o něco výš se obchoduje také ropa.
Target upozornil na širší problém a koruna vyhlíží nová jména v ČNB
07.06.2022 Po slabých průmyslových objednávkách z Německa přišel zhoršený výhled pro růst od Světové banky a navíc sentiment investorů dnes zasáhlo už druhé varování Targetu ohledně zisků. I tak ale Wall Street po červeném začátku dokázala otočit do plusu, přičemž Nasdaq přidává skoro půl procenta. Zlepšit svou denní bilanci se snaží také Evropa, ovšem s menšími úspěchy a většina indexů zůstává v záporu. Mezitím pokračuje zájem o dluhopisy a výnosy na klíčových trzích se už místy citelně snižují. Eurodolar přestal klesat a vrací se k 1,0700.
Akcie směr neudržely, Austrálie přitvrzuje v boji s inflací
07.06.2022 Růst akcií ochladl už včera během amerického obchodování, načež dnes dopoledne pokračuje převážně negativní vývoj. Klíčové evropské indexy ztrácejí většinou kolem půl procenta, snad kromě odolnějšího FTSE 100. Americké futures pak naznačují začátek na Wall Street v podobném duchu.
Desetiletý výnos zpět nad 3 procenty při pokračujícím růstu akcií
06.06.2022 Amerika navazuje na Evropu a zdejší akciové trhy se tak přidávají k pozitivnímu vývoji. Klíčové indexy výrazně stoupají, přičemž největší růst, o více než 2 procenta, vykazuje nizozemský AEX.
O pozitivní začátek týdne se starají nadějné zprávy z Číny
06.06.2022 Pesimismus z konce předešlého týdne je pryč, investoři vkročili do pondělního obchodování velmi pozitivně a táhnou akciové trhy podstatně výš. V Evropě sledujeme na hlavních indexech růst zhruba o 1 až 1,5 procenta a to samé indikují americké futures pro Wall Street. Dluhopisy se dostávají pod lehký tlak a eurodolar mírně stoupá na 1,0745.
Trhy v pátek podléhají super-špatným pocitům a v datech oporu nenašly
03.06.2022 Odpolední otevření amerických trhů znamenalo rovnou propad a ztráty se zvětšují. Zatímco Nasdaq odepisuje asi 2,5 procenta, v Evropě je pokles většinou do jednoho procenta. Mírně negativní je vývoj na dluhopisech, ropa se znovu vydává vzhůru a eurodolar klesá o čtvrt procenta.
Špatná data jsou dobrá data? Otazník z trhu práce na závěr týdne
03.06.2022 Revidovaná data ráno potvrdila stále dobrou kondici sektoru služeb v Eurozóně, když index PMI zůstává bezpečně nad neutrálními 50 body. Pro trhy však jde o málo významnou zprávu, která jen drobně upravuje už známá předběžná čísla. Hlavní pozornost míří k odpolednímu reportu z amerického trhu práce.
Akcie i dluhopisy obrátily dolů a data je v tom podpořila
01.06.2022 Obchodování v Evropě dnes nemělo jasný směr, dokud se do hry nevložila Amerika. Ta sice otevírala v plusu, ale velmi rychle zisky odevzdala a ponořila se do červeného. Krátce po začátku ji v negativním směru podpořila i nová makrodata.
Jestřábí ECB, rozkývaná ropa a americká data
01.06.2022 V kontextu toho, co jsme psali v minulých dnech, můžeme doplnit další informace k politice ECB. Ozval se jeden z největších jestřábů v jejím vedení, Robert Holzmann, podle něhož vysoká inflace znamená potřebu zvýšení sazeb rovnou o 50 bodů. Je třeba rozhodné akce, aby nemusely později přijít tvrdší kroky, říká rakouský zástupce v ECB. Ačkoli je to stále "jen" hlas jestřábího křídla, takto naplno ještě podpora pro razantnější přístup nezazněla a dostáváme tedy další důkaz, že se názory posouvají. Euro z toho však dopoledne netěží nové zisky a v klidu zůstávají také dluhopisové výnosy.
Fed asi začal krotit svou rétoriku příliš brzy, dluhopisy i akcie padají
31.05.2022 Představitelé americké centrální banky se až na výjimky semkli kolem výhledu, který předpokládá razantnější zvýšení sazeb o 50 bodů na příštích zasedáních a následné zpomalení tempa. Mezitím se ustálila i očekávání na finančních trzích, který už nesází na ještě agresivnější postup. Možná to ale bylo předčasné.
Nálada klesá, ke slovu se znovu hlásí inflační problém
31.05.2022 Vývoj na evropských akciových trzích je dnes při nejlepším smíšený. Většina hlavních indexů míří dolů, ovšem opačným směrem se vydaly nizozemský AEX či londýnský FTSE 100. Americké futures jsou mírně v červeném. Vedle toho sledujeme nárůst výnosů dluhopisů jak v Evropě, tak ještě více v zámoří. Eurodolar nedokáže těžit z nových dat a klesá asi o půl procenta.
Inflace se rozjíždí, dluhopisy padají. Co na to ECB?
30.05.2022 Zajímavým tématem, kterého se také na začátku týdne chytily hlavní finanční trhy, bylo zlepšení covidové situace v Číně. Obavy, které jsou s rozmachem omikronu a politikou nulové tolerance spojeny, tak mohly klesnout. Přispěly tím k udržení pozitivní nálady na akciích.
Investoři oceňují čínské rozvolnění, Evropa prodlužuje vítěznou sérii
30.05.2022 Evropské akcie a dokonce i futures na indexy v zámoří se během dnes pohybovaly v kladných hodnotách. Investoři kladně hodnotili rozhodnutí Číny, která zmírnila některá Covid opatření. Evropa navázala na páteční dobrou náladu ve Spojených státech.
Čína se postarala o pozitivní start týdne, Amerika si prodlužuje víkend
30.05.2022 Vstup do nového týdne se odehraje bez Ameriky, která zůstane zavřená kvůli svátku. Evropa však začíná jednoznačně pozitivně, a to hlavně díky zprávám z Číny. Tamní boj s koronavirem bude moci polevit díky snížení incidence, uzávěry v Pekingu jsou menší hrozbou a ve hře jsou i další podpůrná opatření. Tento faktor se přidává k příznivým zprávám z posledních dnů, jako byla stabilizace a lehký pokles očekávání o sazbách Fedu, pokles inflačních očekávání či snížení obav z firemních výhledů po zprávách z maloobchodního sektoru.
Růstový závěr týdne s Nasdaqem v čele
27.05.2022 Poslední obchodní den tohoto týdne se odehrává podle velice podobného scénáře jako ty předchozí. Akcií se drží nákupní zájem investorů a po opatrnějším začátku jejich zisky narůstají, přičemž důležitou roli hraje rozjezd Ameriky. Nasdaq si připisuje skoro 2,5 procenta, na ostatních trzích jsou zisky sice skromnější, ale také slušné.
Pozitivní nastavení trhů se drží, ropa setrvale stoupá
27.05.2022 Skromný růst evropských akciových indexů a americké futures naznačující stagnaci. Podobné nastavení znamenalo v posledních dvou dnech vyčkávání na otevření regulérního amerického obchodování, které trhy vytáhlo výrazně nahoru. Ani dnešní dopolední výkon přitom není špatný, když vezeme v potaz včerejší růst. Dluhopisy se dnes konsolidují a eurodolar přerušuje svůj růst u současných 1,0740.
Maloobchodníci znovu hýbou trhem, tentokrát nahoru
26.05.2022 Po nerozhodném obchodování v Evropě to byla znovu Amerika, která ukázala směr. Klíčové akciové indexy v zámoří si připisují kolem 2 procent, Evropa v průměru jen lehce zaostává. Pod tlak se dnes dostávají zejména delší dluhopisy, kde při rizikovém apetitu investorů klesá poptávka. Při rychlejším růstu výnosů v Evropě a příznivé náladě vůči riziku pak stoupá euro, které se vůči dolaru obchoduje na 1,0720.
Fed nepřekvapil, trhy jsou dopoledne opatrné
26.05.2022 Po solidně růstovém dni na Wall Street je dnes Evropa opatrná. Zatímco DAX či CAC 40 rostou o 0,3 procenta, FTSE 100 a AEX pouze balancují kolem nulové změny. Nejednoznačnou náladu dokreslují lehce červené americké futures. Dluhopisům se mezitím daří, a to jak v USA, tak v Evropě. Eurodolar pouze hledá směr.
Akcie odpoledne navyšují zisky, nové zprávy zatím bez velkého ohlasu
25.05.2022 Během dnešního dne se trhy vypořádaly se slabšími objednávkami zboží dlouhodobé spotřeby v USA, které za duben rostly pomaleji a za březen byly revidovány dolů. Další zprávou bylo varování čínského premiéra, že si země vede hůř než v roce 2020, kdy zde propukla epidemie koronaviru. Vyzval přitom ke snaze o snížení nezaměstnanosti. A nový příspěvek přišel i z ECB: Klaas Knot sice řekl, že zvýšení sazeb v červnu ještě nebude na stole, ale také dodal, že v červenci se nedá vyloučit zvýšení rovnou o 50 bodů.
Strach ze zhoršení fundamentu i státních zásahů. Investoři prchají do bezpečí
24.05.2022 Evropské akcie začaly propadem, který se během dne snažily zmírnit, ale Amerika následně velí k dalšímu propadu - pod drtivý tlak se dostává hlavně Nasdaq . Největší ztráty vidíme v komunikačním sektoru, cyklické spotřebě a technologiích. Negativních impulsů přišlo hned několik.
Snap odhalil křehkost sentimentu na akciích, Evropa nabídla smíšená data
24.05.2022 Zatímco úvod týdne se nesl v pozitivním duchu, pro úterní obchodování to už neplatí. Jedním z důvodů jsou obavy z dopadů boje s koronavirem na čínskou ekonomiku, ale výrazně se projevily také firemní zprávy.
Akcie nabírají na síle, i když Amerika začala opatrně. Euro zisky drží
23.05.2022 Růst společné evropské měny se sice během dne zastavil, ale kurz dobyté pozice zhruba drží. Eurodolar se obchoduje za dnešek asi o procento výš na 1,0680. Prezidentka ECB po slovech o růstu sazeb a vytáhnutí depozitní sazby ze záporu přidala ještě další informaci, totiž že někteří bankéři by rádi viděli rychlejší postup. To určitě nepřekvapí, ale zmínka o těchto názorech uvnitř rady zapadá do postupného zpřísňování rétoriky a euro může podporovat.
ECB se přimyká k zvyšování sazeb a euro roste
23.05.2022 Série posledních komentářů z ECB svědčí o tom, že se banka stále více přimyká k myšlence zvyšování úrokových sazeb. Naposledy to doložila přímo prezidentka Lagardová, když hovořila o zvýšení sazeb v červenci, přičemž v září by depozitní sazba už neměla být negativní.
Růstová nálada vyprchala a Amerika míří do červeného
20.05.2022 Pátek začal pro západní trhy dobře, když sentiment podpořila hlavně zpráva o volnějším nastavení politiky čínské centrální banky. Během dne pak nebyly na programu žádné zásadní události, které by mohly náladu případně zkazit. Jenže odpoledne ukazuje, že takových událostí možná nebude třeba.
Čínské nadechnutí na závěr týdne?
20.05.2022 Včerejší výkon hlavních akciových trhů nebyl zrovna přesvědčivý ani po předchozím výplachu. Závěr týdne však přináší přece jen zlepšení a klíčové evropské indexy, jakož i americké futures, stoupají asi o 1,5 procenta.
Akcie se snaží stabilizovat, zatímco euro sbírá zisky
19.05.2022 Evropské akciové trhy nepředvádějí tak divoké pohyby jako ty americké, ale během dneška přece jen doháněly ztráty Wall Street. Klíčové indexy padají o až o 2,3 pct v případě nizozemského AEXu. S Amerikou to během dne také vypadalo bledě, soudě podle průběžné indikace futures, ale začátek obchodování tak špatný není. Nasdaq se dokonce lehce zvedá.
Další fáze propadu akcií. Strach o zisky a marže sílí
19.05.2022 Včerejší obchodování v Evropě ani USA zprvu nebylo až tak špatné, ale během amerického obchodování se přes akcie přehnala další výprodejní smršť. A ani dnešek nepřináší úlevu, když Evropa volně navazuje na Ameriku a ta podle futures nejspíš klesne ještě níž.
Související klíčová slova:
Střední Evropa | Inflační šok | Čína a USA | Prohlášení guvernéra Rusnoka | Počet nakažených koronavirem | První odhad HDP | Aktualizovaný výhled | Dynamický růst | Propad ekonomiky | Vývoj komodit | Zpomalení čínské ekonomiky | Uvolněné měnové politiky | Realitní trh | Prostor k růstu | Republikánský prezident | Výplach | Návrat do práce | Neel Kashkari | Výnosy dluhopisů | Světové akcie | Přerušení dodávek zemního plynu | Války | Plánované otevírání ekonomik | Míra nezaměstnanosti v USA | Vývoj | Pokerová partie | Foxconn | Státní dluhopis | Cena železné rudy | Data z trhu práce | Australská centrální banka | Pensylvánie | Panevropský index | Globální růst | Velký propad | Delisting | Zdražovat | DPH | EUR | FDA | Spotřebitelské výdaje | Outperform | Kalifornie | Hlavní úrokové sazby | Klíčový ukazatel | Salesforce | Realitní firmy | Itálie | Euro proti dolaru | Organizace Conference Board | Stoxx | Epidemická situace | PEPP | Vývoj ceny zlata | Texas | Akcie firmy | Tencent Holdings | Údaj o HDP | Německé průmyslové objednávky | Očekávání | James Bullard | Pokračování růstu | Korelace | Posilování domácí měny | Nepříznivý vývoj epidemie | Cena žlutého kovu | Evropské centrální banky | Státy eurozóny | Nikl | JAR | Růst amerických akcií | Pozitivní nálada | Kvartální výsledky | Pro investory | Londýnské burzy | Zasedání ČNB | Nálada amerických spotřebitelů | Novartis | Odvetná cla | Varianta omikron | Pravděpodobnost zvýšení sazeb ČNB | Trh práce | Dnešní makrodata | Dluhová krize | Evropská komise | Robert Kaplan | WeCHat | Philip Morris ČR | Crypto | Investice | Britská centrální banka | Ekonomické zotavení | Rozvolnění | Dolar zpevňuje | Akcie Salesforce | Potenciál | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Lék na COVID-19 | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Index aktivity | Oslabování měny | Negativní vývoj na akciových trzích | Česká měna dnes | Cyklus zvyšování sazeb | PMI v eurozóně | Výrobní podniky | Škoda Auto | Strop na ruskou ropu | Ifo | Intervence NBP | Japonské akcie | Vývoj vakcín | Hlavní index německých akcií DAX | Invaze na Ukrajinu | Situace kolem Ukrajiny | Prognózy | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | Šéf Fedu Powell | NYSE | Intervence | Špatná nálada | Výkon ekonomiky | Nižší sazby | Britské dluhopisy | Klesly akcie | Prodloužení přechodného období | Rekord | Výprodeje akcií | Člen bankovní rady ČNB | Oživení ekonomiky | Návrh zákona | Maloobchodní tržby v Číně | Evropský index | Evropské měny | Nákupy aktiv | FTSE MIB | Madrid | Dění na trzích | Největší světová ekonomika | PMI z Německa | Administrativa prezidenta | IHS | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Výkon domácí ekonomiky | Dění ve světě | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Americký soud | Von der Leyenová | Chování | Český průmysl | Reality | Dopad na sentiment | Pokles aktivity v průmyslu | Akcie společnosti | Chování trhu | Strach ze sankcí | Agentura AFP | Softwarová společnost | Aktuální vývoj | Desetileté výnosy | Trh s ojetinami | Rostoucí výnosy | Šéf Bílého domu | Lagardeová | Druhá největší ekonomika | Nejvyšší soud | Trh s dluhopisy | Měnové zasedání | Cenné papíry | Výnos | Rostoucí šance | Asijské akcie | Exchange | Meituan | Výhled ekonomiky | Ant Group | Goldman Sachs | Delta | Vývoj na trzích | Výnosová křivka | Vzdělávání | Šéf Fedu | Soukromá spotřeba | Zámořské indexy | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | IHNED | Zkrocení inflace | Šéfové | Jiné měny | Akcie Erste | Index DOW | Import | Překvapivý růst | Pandemický program | Německý akciový index DAX | Akcie farmaceutických firem | Akcie Facebooku | Podstupování rizika | ČEZ | Airbus SE | Alcoa | Těžaři | Nikkei | Růst akciových indexů | Podpora ekonomice | Peníze z vrtulníku | Nasdaq100 | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Data o HDP | Propad cen | Americký akciový trh | Odhad HDP | Průmyslové objednávky | Jednání OPEC+ | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Futures na S&P 500 | Makroekonomické statistiky | Labouristé | Sentiment na trhu | JPY | Britské akcie | Nová bankovní aféra | Michel Barnier | Metaverse | SMIC | Spotřebitelské inflace | Instituty | Ekonomika Velké Británie | Poradce Bílého domu | Kurzy koruny | Posilování dolaru | Směřování trhu | Brent | Evropská data | Stimul | Peníze | Infekce Covid | Nikola | Suezský průplav | Strach | Kauza Archegos | Ukazatel | Akcie Lyft | Meziroční růst cen | Baidu | Rozhovor | Americká ropa | Prezidenti a premiéři | Obavy z inflace | Evergrande dnes | Hlavní centrální banky | Šéf ECB | Prognóza | FTSE 100 | Projekce | Události ve světě | Měnová politika Fedu | Pokles ceny ropy | Proti tržnímu sentimentu | Měny | Barel ropy | Americký Fed | Zasedání OPEC | Palladium | Micron | Bezpečný přístav | Ropa WTI | Lockheed Martin | Odhad letošního růstu ekonomiky | Dividendy | Burza | Výhled poptávky | Ceny dluhopisů | Dlouhodobý trend | Developeři | Bankovní domy | Využití ESM | Vakcíny proti koronaviru | Evropské burzy | Pozornost investorů | Růst trhu | Burzy | Německý ministr hospodářství | USD/EUR | Vývoj vakcíny | Ceny elektřiny | Americký prezident Joe Biden | Robinhood | Dolar dnes | Dnešní obchodování | Béžová kniha Fedu | FTX | Daimler | David Solomon | Proražení | Představitelé ECB | Posílení koruny | Export | Společnost Macy’s | Akcie Alibaba Group | Bankovní aféra | Bond | Chuck Schumer | Burza cenných papírů | Internetový gigant | Ropná zařízení | Varianta delta | Škoda | Evropská inflace | Bernie Sanders | Index NASDAQ 100 | Trh s ropou | Ekonomická aktivita | Regulace | Kofola | Měnový fond | Hodnocení současné situace | Hongkong | Hertz | IPO | Hospodářské výsledky | Bankroty | ProCent | Ahold Delhaize | Tržby v Německu | Společnost Moderna | Efekt na trhy | Obchodní záležitosti | Růst tržeb | Parlamentní volby | Čtvrtletní výsledky | Dluhopisoví investoři | Sympozium | Kurz eura k dolaru | Zvýšení sazeb | Index CAC 40 | Bezpečné přístavy | Vypálení íránských raket | Panevropský akciový index | Nadějné zprávy | Nárůst ceny | Oživení trhu | Euronext | MSCI All-Country World | Bidenovy plány | Vyšší hodnoty | Inflační cíl | Šíření nemoci | Stratégové | Akcie Airbus | Marek Mora | Nový rekord | Situace na finančních trzích | FedEx | Obchodování na Wall Street | Americká ropa WTI | Dnešní statistika | Pracovní místa | Ruské ropy | Tržní reakce | Caterpillar | Burza cenných papírů Praha | Makrodata | FANG | Investoři | Růst akciových trhů | Forward guidance | Problémy s Covidem | Bank of England | Americké ekonomiky | Podnikové dluhopisy | Největší světové ekonomiky | Nejistoty | Ruská ropa | Situace kolem koronaviru | Německá průmyslová produkce | Očkování proti covidu | Nejnovější výsledky | Koninklijke Ahold Delhaize | AMD | Negativní sentiment | Inflační čísla | Podpůrné programy | MSCI Emerging Markets | Kapitál | Jádrový index | Uvolnění rezerv | Globální akciové trhy | Další růst | Mimořádná opatření | Ministr hospodářství | Korporátní daň | Červencová inflace | Údaje o průmyslové výrobě | Reálné ekonomiky | Posílení | Dluhopisové výnosy | Zisky pro akcie | Pohyb trhu | Měny v regionu | USD | Růst výrobních cen | Akciové trhy v Evropě | Zápis z posledního zasedání | Boeing | Německé HDP | BABA | Růst v Číně | Posilování koruny | Hold | Pokles kurzu | Asijské burzy | Extrémní růst | Včerejší seance | Qualcomm | Nové mutace | Dvoutýdenní repo sazby | Plány | Sestupný trend | TerraUSD | Viceguvernér ČNB | Americká média | Total | Zisk | AT&T | Průmyslová výroba v Německu | Xetra | Jestřábí komentáře | Viry | Provozní marže | Americký S&P 500 | Odložení brexitu | Euro dnes | Cestování | Největší ekonomika | Německý DAX | BP | Patria | Akcie a dluhopisy | Růstové akcie | Analýzy | Nike | Evropské ekonomiky | Beyond Meat | Energetický gigant | Americké HDP | Vládní výdaje | Spotřebitelský sentiment | Data z ekonomiky | Čínské úřady | Hlavní události | Swapy | Bohatý | Růst německé ekonomiky | Béžová kniha | O2 | Cenové tlaky | CZK | Měna eura | Česká zbrojovka | Širší index S&P 500 | Nový koronavirus | Kabinet | Investovat | Delisting v USA | Avast | Svátek v USA | Huawei | Zajímavé zisky | Ruský prezident | CAC 40 | S&P | Tržby z prodeje | Úroková sazba | Zasedání Evropské centrální banky | Nákupy dluhopisů | Britské volby | Průmyslové komodity | Inflační překvapení | Thyssenkrupp | Přerušení dodávek zemního plynu z Ruska | DJIA | Larry Kudlow | Zvýšení daní | Hospodářské dopady | Finanční pomoc | Dovoz | Unie | Technologické tituly | Fungování trhů | Dobrá nálada | NextEra | Extrémní nárůst | Realitní společnost | Obchodování na finančních trzích | Meta | Index spotřebitelské důvěry | Zahraniční investoři | Vítězství Joe Bidena | Ruský rubl | Pozitivní zprávy | Obchodování na pražské burze | Cílování inflace | Komoditní | TIM | Čtvrtletní zisk | Investiční banka | Penzijní fondy | Německé maloobchodní tržby | Turecká lira | Dubnová čísla | Praha | Mezinárodní agentura pro energii | Berkshire Hathaway | Data z trhu práce USA | Zlepšení sentimentu na trzích | Prezident | Příjmy Ruska | Vybírání zisků | Volný čas | ZEW | Rizikovost | Dnešní data | Prognóza Fedu | Ropné společnosti | Obrat trendu | Firemní zisky | Čínské zboží | Index cen domů | Dolar roste | Spotřebitelské ceny v USA | Výsledky | Události tohoto týdne | Coca-Cola | Ceny energií v Evropě | François Villeroy de Galhau | Ekonomické oživení | Globální ekonomiky | Zlepšení sentimentu | Euro Stoxx 50 | HUF | Inflační tlaky | Průzkum | Siemens | Německý index DAX | Hlavní akciové indexy na Wall Street | Typ koronaviru | Bank of America | Cena ropy WTI | Komodita | Asie | Ralph Lauren | Ochota riskovat | Nárůst sazeb | Zelená čísla | Řešení Brexitu | Americký index | Situace na akciových trzích | Omezení dividend | Akciový index S&P 500 | Vypnutí plynu | Energie | Silný dolar | Fundamentální zprávy | Odhad inflace | Fiskální rok | Slabý trh | OPEC+ | Růst inflace | SAE | Bed Bath & Beyond | Čeští centrální bankéři | Výplach na kryptoměnách | Pesimismus | Objem | CDC | Dobré výsledky | Oživení v Číně | Výnosy po inflaci | Patrie | Cena mědi | Klima | Inverze výnosové křivky | Boj s inflací | Britský ministr financí | Mary Dalyová | Ceny plynu v Evropě | Velké firmy | Americké centrální banky | Tržní podíl | IEA | Britský FTSE 100 | Index Stoxx 600 | Ekonomický vývoj | Regulátor | Anglie | S&P Global | Firmy | Investiční aktivita | Australský dolar | Vývoj akcií | Bydlení | Pár euro-dolar | AMC | FTSEurofirst | Pfizer | Case-Shiller | Agentura Bloomberg | AFP | Studie | Třída aktiv | Slabší koruna | Symposium v Jackson Hole | Ant | Nástroj | Šéf německé centrální banky | Zpráva | Ekonomické dopady | Dění na finančních trzích | Polsko | Kolaps | Cestovní ruch | Prémie | Ratingová agentura | Zbrojovka | Rozpočtová politika | Tencent | Masivní nákupy | Akcie Volkswagen | Panika na trzích | United Airlines | Měna | Znárodnění | Bankéř | Kering | Velmi divoká ropa | Ceny domů | Technologický index Nasdaq Composite | Janet Yellenová | Ceny ropy | Pohyb kurzu | IPO Ant Group | Firemní daně | Nasdaq | Současná situace | Silné cenové tlaky | Přijetí | Deficit | Tržní podmínky | Zasedání Fedu | Jackson Hole | Ropný kartel | Celková inflace | Nárůst cen ropy | HUF/EUR | OPEC | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Bloomberg | Zhoršování situace | Jednání FOMC | Nová prognóza | GBP | ADR | Johnson & Johnson | Dopady na ekonomiku | KB | Nabídka | Čínský dovoz | Bezpečné útočiště | Rekordní hodnoty | Program nákupu dluhopisů | Akcie včera | Maloobchod | Centrální banky | Optimistická očekávání | Růst maďarských sazeb | Index výrobních cen | Zpomalení ekonomického růstu | Trump | Dnešní růst | Brands | Prezidentka ECB | Výsledky firem | Zprávy | Index Dow Jones Industrial Average | FTSEurofirst 300 | UPS | Hlavní indexy | Akcie v Asii | Silnější dolar | Obavy z recese | Politika centrální banky | Ekonomická aktivita v eurozóně | Obchodování v Asii | Pohyby cen | Cvičení | Index STOXX Europe | Patenty | Dolary | Vstupy | TSMC | Inflace ve Francii | Evropské trhy | Averze k riziku | Ministerstvo práce | GBPUSD | Stavebnictví | European Energy Exchange (EEX) | Treasuries | Akcie Komerční banky | Donald Trump | IT sektor | Makroekonomické reporty | Evropské akcie | Série poklesů | Restriktivní opatření | Dopady inflace | Bank of Japan | Výroba v Británii | Americké objednávky | Deutsche Bank | Experimentální vakcíny | Nové signály | Apple | Silný růst | Ropa Brent | Earnings | Aktuální problémy | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Dobrá data | Americké akcie | Vyhlídky | CZ | Špatné výsledky | Cena ropy brent | Virgin Galactic | Zprávy z finančních trhů | Dopad pandemie | Kongres | Listopadová inflace | Zastavení produkce | Burza FTX | Joachim Nagel | Bidenův plán | Index cen výrobců | Deficit rozpočtu | Evropská ekonomika | EDF | Obchodní dohoda s Čínou | Zvýšená volatilita | Program nákupu aktiv | Depozitní sazby | Tapering | Akcie Netflixu | Reakce trhu | Americké energetické firmy | Korporátní zprávy | Trh | Divize | Inflace ve Spojených státech | Komise | Vládní podpory | Erste Bank | Bilion | Objem stimulů | Opatření proti koronaviru | Výrazný růst | Nový výhled | České koruny | Cena zlata dnes | Korekce | IAG | Upozornění | Korporátní daně | Spotřebitelská důvěra v USA | Dopad na finanční trhy | Výrazný pokles | Vývoj ekonomiky | Zájem o akcie | Pražské burzy | Balík pomoci ekonomice | Průzkumy | Zveřejnění výsledků | Odveta | Francie | Dopad na trhy | Obchodování s korunou | Americký výrobce | Den díkůvzdání | Dopady koronaviru | Platit daně | Volby v Británii | CNOOC | Propad | Posílení dolaru | Oldřich Dědek | Sazby ČNB | Období nejistoty | Stock | Americké zásoby ropy | HDP eurozóny | Rating | Tálibán | Exxon Mobil | Německý akciový index | Agentura S&P | Pandemie koronaviru | SNB | Zájem o stříbro | Microsoft | Trh dnes | Snížení dividendy | Příležitosti | Alibaba | Pokles úrokových sazeb | Nová strategie | Technologické společnosti | Vládní dluhopisy | Evropské obchodování | Daňové úlevy | Výsledky průzkumu | Spotřebitelská inflace | Změny cen | Růst spotřebitelských cen v USA | Demokratické strany | ANO | Finanční rezervy | Siemens Energy | Sázka | Dollar Tree | Automobilky | Obchodování akcií | Zhoršení nálady | Zpomalování ekonomiky | Kurz dolarů | Exporty | Drahé energie | Masivní propad | Ekonomické problémy | Zájem o dluhopisy | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Deficit nabídky | Představitelé americké centrální banky | Index Nasdaq | Ekonomické ukazatele | Data z USA | EEX | Bankovní akcie | Zahraniční obchod | Zpřísnění sankcí | Rizikovější aktiva | Kurz koruny k euru | Pojišťovny | Spekulace na růst | Výsledky společnosti | Medián | Americké měny | Vir | Výpadky | Akcie Bed Bath & Beyond | Revize amerického HDP | Graf | FIAT | Podpůrná opatření | Patrick Harker | Ekonomové | Didi | Zrušení plánovaných cel | Gazprom | Akciový index | Centrální banka | Euforie na akciích | Zisky akcií | Hráči na trhu | Trumpova administrativa | Přehled | Euro k dolaru | Plyn | Inflační vývoj | Mutace viru | Eurodolar | Spotřebitelská nálada | Čistý zisk | Výnosové křivky | Jádrová inflace | Andrew Bailey | Zpřesněná data o HDP | Margin call | Akcie a dolar | Hospodaření | Zveřejněná data | Akciový růst | Zpomalení ekonomiky | Fed | Americká centrální banka | Index volatility | Akcie v Americe | Japonský HDP | Růst spotřebitelských cen | TTWO | Turecká centrální banka | Bankovní tituly | Index německých akcií | Bezpečnostní situace | Omezení těžby | Měsíční data | Luis De Guindos | Nízká volatilita | Údaje o inflaci | Běžný účet | Evropský blue chip index | Cíl Evropské centrální banky | Reuters | Britská měna | AMC Entertainment | Přebytek zahraničního obchodu | Současný propad | Zvýšení sazeb ČNB | Londýnská burza | Situace na Ukrajině | Brexit | Chevron | Negativní data | Drahé komodity | Data z americké ekonomiky | Markets | Vysoká cena | Depozitní sazba | Prodeje domů | Akciový index Dow Jones | Obchody | Rekordní minimum | Rolování | Zápis z jednání ČNB | Zásoby ropy ve Spojených státech | Fluktuace | ING | Pohyby kurzu | Finanční trhy dnes | Cena Brentu | Akcie Cineworld | Zavedení cenového stropu | Utahování měnové politiky | NEST | Prezidentská debata | Deficit zahraničního obchodu | Pozornost | FTSEMIB | Růstový impuls | Firma | Index nových zakázek | VIG | EURUSD | Propad na Wall Street | Seznam Zprávy | Oslabování dolaru | Akcie v USA | Česká měna | S&P 500 | USDCZK | Divoká ropa | Dow Jones a S&P 500 | Data z amerického trhu práce | Zvýšení úrokových sazeb | Záporné sazby | Obchodování | Rychlý růst | Americký dolar dnes | Předseda | Výrazné ztráty | Fiskální stimul | Libra | Repo operace | Interpretace | Americký dolar | Opatření centrálních bank | Zvýšení základní úrokové sazby | Charles Michel | CFD | Rekordní minima | Stoxx 600 | Přímé zahraniční investice | Index milánské burzy | Snížení sazeb | Nová data | 3M | Růst ceny zlata | Evropská měna | Index ISM ve službách | Zvýšení základní sazby | BofA | Pomoc ekonomice | Financovat | Kryptoměna | Příprava | Aleš Michl | Řecko | Ziskové marže | Nálada investorů | Jednání o brexitu | Philip Morris | Londýnský index FTSE 100 | Airbus | Míra | Alibaba Group | Ministři financí | Neomezené QE | Bankéři z Fedu | Slabé měny | Úroky | Refinitiv | HDP v USA | Americký průmysl | Applied Materials | Jednání ECB | Cyklické akcie | Silné oživení | Nomura | United Airlines Holdings | Mimořádné vládní podpory | J&J | Budoucí vývoj | Silný trh | Objem peněz | Air | Akcie dnes | Epidemiolog | Zápis z posledního zasedání Fedu | Izrael | Ceny akcií | Financování vlády | Inspirace | Indikace | TABAK | Klíčové oblasti | Japonsko | S&P500 | Nové regulace | Klesající trend | Propady na akciových trzích | Největší pády | Ropná pole | MUFG | Čínská ekonomika | ECB | Ceny | Prudký pokles | Koronakrize | Technologie | CHF | Energetická krize | ČNB | Horší data | Evropská unie | Jiří Rusnok | Ranní zpráva | Pokles | První obchodní den | Zprávy o vakcíně | Množství peněz | Výběr zisků | Bund | Velký růst | Onemocnění | Velikonoce | Biogen | Vystoupení šéfa Fedu | Země EU | Nižší růst | Pokles cen ropy | Akcie Tencent | Účinnost vakcíny | Technologické firmy | Index ISM | Tržní očekávání | Zisky dolaru | Otevírání ekonomik | Americká ekonomika | Měny&Sazby | Nové rekordy | NVDA | Index AEX | Nová mutace koronaviru | Podpora | Nejistota | Doporučení | ABN AMRO Bank | COVID-19 | Zboží dlouhodobé spotřeby | Výhled na příští rok | IBEX 35 | Finanční krize | Pokles ceny | Zvyšování dodávek | Česká republika | Regulátoři | Sberbank | Blue-chip | Remdesivir | Oživení světové ekonomiky | Útok na Polsko | Index cen | Německý ministr financí | Dodávky plynu do Evropy | Neshody OPEC | Čínská vláda | Index PX | Daně | Globální finanční trhy | Lídři | Růst cen výrobců | Spotová cena zlata | OECD | Zprávy z trhů | Pokles indexu | Platby za plyn v rublech | Pozitivní sentiment | Akcie Shell | CBOE | Brexitová jednání | Centrum | Růst zisků | Zisky | Vlny koronaviru | Unijní země | Index Nikkei | Prezident Trump | BNP Paribas | Oslabení koruny | Drahý kov | Den nezávislosti | Americká data | Rally na akciích | Globální ekonomika | Nvidia | Prostor pro další růst | Ceny komodit | Boj proti inflaci | Nejprudší pokles | Výnos desetiletých dluhopisů | Odhad letošního růstu | Růst výnosů | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Vysoké valuace | Delta Air Lines | Ratingové agentury | Společná měna | Cena zlata | HSBC | Vice | Turecký prezident | Navýšení kapitálu | Růst cen | Americké akciové trhy | Rakouská vláda | Dluhový strop | Inflační výhled | Útlum aktivity | Exxon | Asset management | MSCI World | Repo sazby | Německá vláda | Inflace v Británii | Výdaje | Dnes na trzích | Útok na Ukrajinu | Financování | Akcie Boeingu | Plány Fedu | Severomořská ropa | Akcie Pfizeru | Šíření viru | Jednání OPEC | Finance | JDE | Výrobce čipů | Velké zisky | Omezení dodávek | Stres | Index nákupních manažerů | Výhled poptávky po ropě | Margin | Zasedání americké centrální banky | Dolarové páry | Hotovost | Německý soud | Americká lehká ropa | Ekonomický a strategický výzkum | Pokles ekonomiky | Zdražuje zlato | Zprávy z USA | Krátkodobé dno | Společnosti | Maďarský forint | Wells Fargo | Ceny zboží | Internetové firmy | Obchodní spory | Virus | Vyhlídky ekonomiky | Alibaba Group Holding | Prezident Joe Biden | Velké banky | Dílčí index | Síla dolaru | Zahájení obchodování | Denní pokles | Kov | Statistika z USA | Zvýšení inflace | QE | Obchodování na akciových trzích | Cena | Český maloobchod | Dnešní čísla | ECB dnes | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Akciové indexy v USA | Hlavní akciové indexy v USA | Spotřebitel | Švýcarská centrální banka | Hospodářský růst | BAT | Posílení eura | Turecké akcie | Propad evropských akcií | Úvěrové podmínky | Velké technologické firmy | Odhodlání | Kartel OPEC | Akciová rally | WTI | Světová banka | Philip Lane | Bod | Přenos | Podmínky na trhu | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Polský zlotý | Americké úrokové sazby | Obchodování dnes | Data PMI | Bankéři | Spekulace | Pfizer a BioNTech | Republikáni | Nord Stream | EMU | Evropské indexy | Akcie ConocoPhillips | Šíření nového koronaviru | Saúdská Arábie | Teroristický útok | Domácnosti | Sázet | FTSE | Cena ropy | Zájem o rizikovější aktiva | Inflace | Ocel | Tržby | Jasný směr | Kurzový vývoj | Apreciace | Tržní sentiment | Větší riziko | Americké desetileté výnosy | Zinek | Marže | Valuace akcií | Využití kapacit | Fed dnes | Domácí měna | Situace | Zobchodované objemy | Statistiky z trhu práce | Státy EU | Historické rekordy | Diskont | Předběžné výsledky | Trh kryptoměn | Twitter | Euro vůči dolaru | Dolar k japonskému jenu | Krach | Alphabet | Britský trh práce | Bilance běžného účtu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Zhoršený sentiment | Spotová cena | Hospodářskopolitické stimuly | Zkušenosti | Výprodej na Wall Street | Klaas Knot | Aktivita v průmyslu | Maďarský premiér | Počet žádostí o podporu | Nálada na trzích | Lira | Zelená politika | Výsledky bank | IHS Markit | Sentiment spotřebitelů | Statistiky | Ekonomické recese | Vybírat zisky | Světová ekonomika | Růst průmyslu | Čínský index | Moneta | SAP | Dluhopisové trhy | ConocoPhillips | Data z pracovního trhu | Aukce | Růst mezd | Nový typ koronaviru | Světové finanční trhy | Akcie Nvidie | Sazby beze změny | Kurz | Market | Akcie Visa | Evropská centrální banka | ISM | Google | Unicredit | Ropa a Plyn | Silnější euro | EUR/MWh | Stagnace | Pokles výnosů | Pokles zásob | Lockdowny | Cena ropy klesá | Mezinárodní investoři | Institucionální investoři | Krize v eurozóně | Vliv na obchodování | Aktivum | Investiční plány | První fáze | Antimonopolní úřad | Slabší euro | Propad akcií | Conference Board | Žlutý kov | Čínský růst | Měď | Úspory | Kurz české koruny | Proinflační | Stock Spirits | Konsensus | Ruský plyn | Řetězec | Analytik | Rozvíjející se trhy | Best Buy | Odpor | AUD | PEPSICO | Historická minima | Akciový býčí trh | Pozitivní výsledek | Německá průmyslová výroba | Domácí data | SPAD | Německá kancléřka | Predikce | Italské dluhopisy | Prognózy inflace | Analytici | JD.com | Splatnost | Impeachment | Prima | Dobré zprávy | Kurz koruny | Dnešní německé Ifo | Citigroup | Důvěra v eurozóně | Přehled kurzů | Dluhy | Mario Draghi | Vysoká inflace | Rada guvernérů | Provozní zisk | Hospodářství | Pád cen | Tržní panika | Euro STOXX | Zaměření investorů | Akcie Siemens | Stimulační balík | Zpomalení čínské ekonomické aktivity | Vývoj na akciových trzích | Epidemiologická situace | Konkrétní plán | Vyšší sazby | Zprávy z ekonomiky | Snižování úrokových sazeb | Zablokování Suezského průplavu | Akcie Monety | Merck | BlackRock | Intermediate | Globální akciový index | Konglomerát | Ceny hliníku | Cenové stability | Coinbase | USA inflace | Zasedání ECB | Credit Suisse | Etherea | Take-Two Interactive | Portfolia | Převis | Maloobchodní tržby v Německu | Poptávka | Měnověpolitické zasedání | Deutsche Lufthansa | Koronavirové krize | Vývoz | Index výrobní aktivity | Energetické firmy | Prodeje akcií | Týdenní zpráva | Aktivity v eurozóně | Akcie Credit Suisse | Kroky ČNB | Záchranný program | První odhad | Ziskovost | Miliardy eur | Finanční tituly | Recese | Nárůst výnosů | Opatrnost před daty | Akcie a euro | Makro | ASML | Švýcarský frank | Obavy o poptávku | Chuť riskovat | Erdogan | Obchodní smlouvy | CZK/EUR | Růst globální ekonomiky | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Čtvrtý balík sankcí | Prostor pro pokles | Burzovní indexy | Největší propad | Počet nových žádostí o podporu | Růst americké ekonomiky | Signály | TLTRO | Klouzavý průměr | Koronavirové pandemie | Růstový trend | Příjmy a výdaje | Americké státní dluhopisy | Americké burzy | Daňové reformy | Nálada na akciových trzích | Koruna sílí | Slušné zisky | Frank | Ministři | Prudký propad | Změna politiky | Cenový strop na ruskou ropu | Mutace koronaviru | Negativní nálada | Kurz eura | Dnešní zpráva | Růst čínské ekonomiky | Čínské indexy | Británie-EU | Čínské akcie dnes | Změna sazeb | Uznání nezávislosti | Kurz eurodolaru | Patria Finance | Ceny energií | Fáze obchodní dohody | Americké indexy | Globální HDP | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Ratingová agentura S&P | Ceny potravin | Fitch | Rychlý růst mezd | Býčí trh | Neomezené množství | Měnový kurz | Základní sazby | Index euro stoxx 50 | Argentina | Brokerské společnosti | Rizika | Eurozóna | Psychologie | Čínský průmysl | Úspěchy | Atlantik | Prezident Donald Trump | Americké banky | Rostoucí inflace | Zvýšení produkce | Francouzský CAC 40 | Nastavení trhů | Technologický sektor | Soud | Globální trhy | Propad ropy | Výrazný pohyb | Nákaza koronavirem | Euro posiluje | Blockchain | Cena elektřiny | Summit Evropské unie | Údaje z Číny | Vlna výprodejů | Bondy | Zásoby ropy | Americké volby | Nákup aktiv | Ceny plynu | Světové ekonomiky | ROCE | Nord Stream 1 | Růst HDP | Benzín | Rostoucí ceny | Růst cen nemovitostí | Trend | Obchodovat | Cenová válka | Index Euro Stoxx 600 | Pokles sazeb | Dow Jones Industrial | Kroky Fedu | Recese ekonomiky | Míra inflace | Windfall tax | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Biotechnologické společnosti | Průmyslová výroba v eurozóně | CNN | Pomalé oživení | Velké riziko | Spotify | Čínské akciové trhy | EBITDA | Snížení emisí | Nařízení | Sazba hypoték | Vzestup ceny | Americký IT sektor | Americký Senát | Morrisons | Indexy | Citi | Obchodování v Evropě | Zvyšování sazeb | Vývoj inflace | Oživení poptávky | Severomořská ropa Brent | Německý index IFO | Zpřísnění měnové politiky | Japonská měna | Mezinárodní měnový fond | Guvernér centrální banky | Peking | Aktuální prognóza | Průmysl | Bulharsko | Bazický bod | Nizozemský premiér | Korekce na akciích | Očekávané výsledky | Lehká ropa WTI | Dluhopisový trh | Vývoj ropy | Podnikání | Tempo růstu | Pokles akcií | Naftogaz | Snížení daně | Aktivita firem | Bankovnictví | Libye | Aerolinky | Asijské obchodování | Americké dluhopisy | Čínský export | NBP | Biliony | Divergence | Bilion dolarů | ETF | Akcie klesají | Akciové trhy | České dluhopisy | Červnový kontrakt | Úrokové sazby | Rušení cel | Vývoz plynu | Hlavní evropské indexy | Měnový výbor Fedu | Větší zisky | Redukce | Myšlenka | Moneta Money Bank | Slabší ekonomika | Saúdové | Ceny drahých kovů | Varování | Guidance | Družba | Obavy z omikronu | Akcie výrobců vakcín | Situace na trhu | Reporty | APP | Ministr zdravotnictví | EdF | Reálná ekonomika | Western Digital | Rally | Bankovní rada | Větší pokles | Smíšené obchodování | Růstové tituly | Macron | DAX | Výrazný propad | Cenové indexy | SARS | Bear | Blizzard | Risk | Výplatní poměr | Euro-dolar | Co bude | Aktiva | Osobní příjmy | Pokles inflace | Neomezené nákupy Fedu | Prodejní tlak | Cenový strop | Akcie PepsiCo | Růst zaměstnanosti | Vývoj finančních trhů | Fiskální stimuly | Fiskální politika | Discovery | Indexy na Wall Street | České měny | Index německých akcií DAX | Ceny ropy dnes | Spekulace na pokles | Business | Facebook | Evropští investoři | Drahé kovy | Prezident USA | Arizona | Indikátor | Hlavní americké indexy | Protiinflační kroky ČNB | Slábnoucí dolar | Pokles cen | TikTok | Růst ceny | Čínská centrální banka | Odhad růstu ekonomiky | Ekonomické vyhlídky | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Obavy z koronaviru | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Měny regionu | Fiskální politiky | Debata | Index euro | Zdravotnictví | Akcie Tesly | Čínské akcie | Euro | Devizový trh | Ministryně financí | Hlavní index PX | Paradox | Vysoké zisky | Hospodářské vyhlídky | Hliník | Akcie bank | Vývoj na finančních trzích | Jihoafrická republika | Robert Holzmann | Trhy dnes | Zákaz cestování | Pochybnosti | Erste | Výsledek voleb | Futures na ropu | Micron Technology | Protekcionismus | GSK | Dodávky ropy | Špatné zprávy | FOREX | Zisky firem | Majetek | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Zbrojovky | Načasování | Řetězce | Americký index S&P 500 | Sentiment | Zrychlení inflace | Dnešní statistiky | Maďarská centrální banka | Stoxx Europe 600 | Růst úrokových sazeb | Akcie padají | Zasedání centrální banky | Ekonomika | Politika | Hospodářské recese | Pozornost trhu | Letecké společnosti | PLN | Pozastavení obchodování | Kapitalizace | Zdanění | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Reálné výnosy | Komunikace | Kurz domácí měny | Německá ekonomika | Čínský prezident | Dění kolem brexitu | Dnešní seance | Americké futures | Novavax | Obchodní aktivita | Strach z inflace | BHP | Pravidla hry | Strop pro elektřinu | Forint | Výprodej | Americké akcie dnes | Velká Británie | Evergrande | Zelené energie | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Citibank | Francouzská centrální banka | Zasedání FED | Ekonom | Optimismus | JPM | Pokles průmyslové výroby | Otevírání ekonomiky | Členové bankovní rady | Dnešní kalendář | Průzkum PMI | Úrokový výnos | Obchodování na devizovém trhu | Tlak na akcie | Výkon dolaru | Richemont | Optimismus investorů | Rozpočtové politiky | Aktivita ve službách | Letectví | Indie | Zasedání amerického Fedu | Očekávání trhu | Energetická krize v Evropě | Obchodní spor | Technologické akcie | Měnové politiky | Centrální bankéř | Akciové indexy | Lídr republikánů | Obchodní válka | Tomáš Holub | Výprodej akcií | Hospodářská recese | První zvýšení sazeb | Historická maxima | Ekonomická data | Byznys | Elektřina | WTO | Situace v průmyslu | EMA | Karanténa | Invaze | Investiční aktivity | Soukromí zaměstnavatelé | Varianty koronaviru | Zhodnocení | Dolar | Parita | Ceny zlata | Výhled | ESM | FOMC | Růst akcií | Technologický Nasdaq | Kurzy měn | Dividenda | Akcie technologických firem | Americký akciový index | Auta | Akcie v Hongkongu | Komerční banky | Americký trh práce | Akcie Applu | Intervence centrální banky | Sláva | Nová makrodata | Deriváty | Ethereum | Bezpečné dluhopisy | Embargo | Zápis Fedu | Zpomalení hospodářského růstu | Index pražské burzy | Počasí | Poptávka po dolaru | Indexy nákupních manažerů | Počty nakažených | Krátkodobé dluhopisy | Propouštění | Zaměstnanci | PayPal | Zavření škol | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Evropský trh | Hrozící lockdowny | Medvědi | Finanční trhy | Ruský ministr | Statistiky z eurozóny | Výsledek zasedání Fedu | Klid | Skeptický Fed | Vyšší daně | Negativní vývoj | Dobrý výsledek | Data o inflaci | Expanze | Balík sankcí | Fiskální balík | Fondy | Komise pro cenné papíry | Euro Stoxx 600 | Ukrajinský prezident | Výnosy státních dluhopisů | Bílý dům | Kyjev | Situace v Číně | Austrálie | Stagflace | Schodek | Financial Times | Členské státy EU | USD za barel | Philips | Nikkei 225 | Počet nakažených | Odložení voleb | Nový týden | Spread | Obavy investorů | Pracovní trh | Jaderné elektrárny | Nevada | New York | Riziko korekce | St. Louis | Aktuální kurz | Inflace ve Velké Británii | GS | Saldo zahraničního obchodu | Ukrajinská vláda | Bernstein | Video | Spready | Zajišťování | Obchodní bilance | Reakce koruny | EU | Energetické společnosti | Zotavení ekonomiky | Situace v Afghánistánu | Problémy | Zpomalení růstu | Zpřesněná data | Situace na trzích | Nálada na Wall Street | Omezení produkce | Zpětný odkup akcií | Uvalení sankcí | Santa Claus Rally | Ceny plynu a elektřiny | G20 | Počty nových případů | Pokles poptávky | Pozitivní očekávání | Členské státy | Akcie ve světě | Prezident Erdogan | Rally na ropě | Konzervativní strana | Prezidentské volby | Ruský Gazprom | Dollar | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Hlavní akciový index | Dolarový index | Evropský akciový trh | Americké výnosy | Inflace v Německu | Ekonomická rizika | Dopad na akcie | Ropa | Ceny aktiv | HN | Sázky na pokles | Problémy v Číně | Akcie Virgin Galactic | Dluhopis | Americká inflace | Makroekonomická data | Denní změna | Strach z viru | Španělský IBEX | Transakce | Snížení úrokových sazeb | Desetileté dluhopisy | Akcie Alibaby | Vzestup inflace | Hry | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Glencore | Irsko | Černé zlato | Rozjednané prodeje domů | Důležité zprávy | MIB | Cenový vývoj | Americká výnosová křivka | Bankovní sektor | Reinvestice | Index MSCI | Slabší dolar | Sankce proti Rusku | Evropské akciové burzy | Rolování kontraktů | Justice | Značný pokles | Index PCE | Meziroční růst spotřebitelských cen | Bilance Fedu | Finanční centrum | Inflace v prosinci | Akcie aerolinek | Dodávky plynu | Jasný signál | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Finanční sektor | Akcie na Wall Street | Ropa dnes | Pimco | Uvolnění měnové politiky | Verizon Communications | MSCI | Salesforce.com | Ceny benzínu | Karanténní opatření | Negativní zprávy | Snap | Zvyšování úrokových sazeb | Index podnikatelské aktivity | Guvernér Rusnok | Spotřebitelská poptávka | FED sazby | Christine Lagarde | Růst aktivity | Index DJIA | Nové restrikce | Nabídková cena | 3М | JP Morgan | Obchod | Indexy PMI | Navýšení úrokových sazeb | Optimismus na trzích | Reakce investorů | Data z Německa | Regionální měny | Burza dnes | Oslabení | Patria.cz | Sentiment na trzích | Světová zdravotnická organizace | Obor podnikání | ABN Amro | Prezident Putin | Pohonné hmoty | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Rusko | Smíšené výsledky | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Úsilí | Žádosti o podporu | Akcionář | Fixní kurz | Snižování daní | Poradce | Vicepremiér | WEF | Empire State Index | Reálné úrokové sazby | Pinduoduo | Obchodní den | Další růst sazeb | BASF | Tržní hráči | Spojené státy | Makroekonomické události | Evropské méně | Zkušenost | Hodnota indexu | Signál | Ekonomický výhled | Samsung | Írán | Porsche | Zdražování | Archegos | Kurz libry | Energetické krize | Výsledkové sezóny | Člen bankovní rady | Britská vláda | Likvidita trhu | Cena stříbra | Komerční banka | ADP | RISK-ON | Square | Gazprombank | PMI ve službách | Napětí mezi Čínou a USA | Biliony dolarů | Kupní síla | Trhy | Úbytek | Sankce | Termínový kontrakt | Ropy | Volné peníze | Důvěra amerických spotřebitelů | Nové žádosti o podporu | Akcie Eli Lilly | Výnosnost | Devizové rezervy | Bankovní unie | JD | Cyklické sektory | Zákaz výplaty dividend | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Trend dolů | Společnost | Členové OPEC | Investiční tipy | Globální trh | Si Ťin-pching | Úspěch | List The Wall Street Journal | Jednání ČNB | Libra k dolaru | Sázky | Diamondback Energy | Nové prognózy | Zmírnění rizik | Futures na indexy | Ceny ropy Brent | Kurzotvorné zprávy | Firemní dluhopisy | Dnešní údaje | Utažení měnové politiky | Poptávka investorů | Negativní výhled | Vysoká volatilita | Generální ředitel | SEC | Jestřábí Fed | Cena akcií | Volatilita trhů | Výkon německé ekonomiky | Špatná data | Upozornění na rizika | Rozšíření | Dopad koronaviru | CAC40 | Akcie Biogen | Společná evropská měna | Riziková aktiva | Technologický index | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ropný trh | Nálada | Americká spotřebitelská důvěra | Rishi Sunak | 2222 | Míra nejistoty | Indikátory | Tisková konference | Eura | Americké státy | Neúspěch | Vysoké ceny | Japonská ekonomika | Nízká nezaměstnanost | Nizozemsko | Fiskální balík v Německu | Organizace | Digitální daň | Brazílie | Ryanair | Poptávka po akciích | Akcie Deutsche Bank | Růst | ČNB Tomáš Nidetzký | Obavy z viru | Problémy s likviditou | Akcie společnosti Alphabet | Index Dow Jones Industrial | Ceny surovin | Nový býčí trh | Akciové futures | Fed včera | Polská centrální banka | Energetické komodity | Příjmy | Kmen koronaviru | Větší korekce | Hospodářský cyklus | JPMorgan | Výroba v Německu | Risk-off | Zajištění | Inflace v Číně | Výnosy amerických státních dluhopisů | Propad cen ropy | Snížení inflace | Pandemie | Tradeři | Společnost JPMorgan | Růst průmyslové výroby | Index | Buy | Wall Street Journal | Nálada podnikatelů | Inflační data | Rychlý růst cen | Lockdown | Akcie Alibaba | Cenový index | Alipay | Čínský trh | Fundament | Měnové stimulace | Bohatství | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Úročení | Útlum ekonomiky | Akcie čínských firem | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Cestovní omezení | Politika centrálních bank | Index STOXX Europe 600 | Valuace | Slabá čísla | Zájem o riziko | Politici | Volby | Obchodní dohody | Vyšší úroveň | Amerika dnes | Protiepidemická opatření | Historie | Problémy Evropy | Britské maloobchodní tržby | Rychlé zisky | Dopad omikronu | MasterCard | Superúterý | Spekulace na růst sazeb | Slabší akcie | Západoevropské burzy | Klesá dolar | Dopolední obchodování | Cíle | Instrumenty | Britský FTSE | Akcie Salesforce.com | Bezpečnost | Zlotý | Amsterdam | Kurz euro | Aktuální situace | Evropská rada | Inflační riziko | Výkyvy | BlueBay | Volatilní | Růst pražské burzy | Obchodování na globálních trzích | GameStop | Osobní výdaje | Aktuální kurzy měn | Plán EU | Koruna oslabuje | BIC | Černý pátek | Banky | Evropské dluhopisy | Německý průmysl | Západní ekonomiky | Express | Základní sazba | Růst dluhopisových výnosů | Zákon o vnitřním trhu | Americká seance | Dílčí indexy | Americké statistiky | Futures na Wall Street | Americká politika | Záznam z jednání ČNB | Analytik Patrie | Depozitum | CNY | Šéf Fedu Jerome Powell | Výplach akcií | Přelom roku | Program nákupů dluhopisů | Uklidnění v Číně | Dow Jones | Market rally | Uzdravování | Americké firmy | Kupci | Kartel OPEC+ | Březnová data | Meta Platforms | Benchmark | Globální akcie | Trumpův projev | Česká inflace | Bělorusko | Dodávky ruského plynu | Šance | Účinné vakcíny | Sanofi | Británie | Obálka | Holubice | Randal Quarles | Investiční divize | Tržní optimismus | Rizikový apetit | Oslabení dolaru | Stellantis | Průmyslová výroba v USA | Rozhodnutí ECB o sazbách | Oživení globální ekonomiky | Energetické problémy | Covid | Biliony USD | Americká administrativa | Fio | Výrobní ceny | Odvětví | Šok | Britská společnost | Pokračování expanze | European Energy Exchange | Dnešek na trzích | British Airways | Akciové trhy v Asii | Předseda Evropské rady | Report ADP | Rakousko | Druhá vlna | Pokles libry | Měnové krize | Dna | Indexy aktivity | Tlumení QE | Investorský sentiment | Investiční společnosti | Maďarsko | Výrobní sektor | Euro roste | Měnová stimulace | Oslabování eura | Deeskalace | Fiskální strana | Dění kolem Ukrajiny | Platby za plyn | Objem poskytnutých úvěrů | Měnový pár | Roční zhodnocení | LVMH | Korunový trh | Nervozita na trzích | Volby v USA | Očekávaný růst | Nord Stream 2 | Cílová cena | Sentiment investorů | Ruská vláda | Dánsko | Aktivita ve výrobním sektoru | Italský dluh | Index MSCI Emerging Markets | Prodeje aut | Bankrot | Banka | Vlna koronaviru | Nová čísla z Německa | Jestřáb | Forward | Fúze AT&T | Cenové války | Technické ukazatele | AEX | Vakcinace | Benchmarky | Evropský blue chip | Akcie Virgin | Americká sněmovna reprezentantů | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Na burze | Futures na americké indexy | Agentura Reuters | Akcie | Christine Lagardeová | Kanadská centrální banka | Ministři financí eurozóny | Macy’s | Očkování proti covidu-19 | Sílící dolar | PX Pražské burzy | Obchodování s akciemi | Ekonomické aktivity | Inflace v USA | Blue chip | Zisk na akcii | Index volatility CBOE | Úrok | Středoevropské měny | Ekonomiky | Meme akcie | PMI ze sektoru služeb | MSCI All-Country | Světové trhy | Měnová politika | Průmyslová výroba v Evropské unii | Zasedání FOMC | Sýrie | Sazby hypoték | Evropa | Zápis ze zasedání Fedu | Nasdaq Composite | CZG | Tesla | Obchodování s dluhopisy | Zvednutí sazeb | Tržby v eurozóně | Rekordní maxima | Moskva | Největší ztráty | Nálada v Evropě | Stabilita | Negativní dopad | Růst britské ekonomiky | Maloobchodní tržby v eurozóně | Elon Musk | Ruské akcie | Americký prezident | Prohlášení | Vyšší úrokové sazby | Mutace delta | Zpřísňování měnové politiky | Americký maloobchod | Prognózy ČNB | Mimořádný stav | Obchodování Futures | Zasedání britské centrální banky | Zápis z Fedu | Nasdaq akcie | Britský premiér | GM | Lyft | Maloobchodní sektor | After-market | Rostoucí ceny ropy | Problémy v dodavatelských řetězcích | Bilance zahraničního obchodu | Zdravotní péče | Obchodní dohoda | Evropský parlament | Ropa roste | Covidové uzávěry | Výsledek amerických voleb | Předáním moci | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Akciové burzy | Produkce ropy | Finanční výsledky | TRY | PMI pro sektor | Nákupy Fedu | Kurz dolaru | Moderna | Prohlášení politiků | Imperial Brands | Riot Blockchain | Velké ztráty | Société Générale | Ekonomický růst | Brexit bez dohody | Oslabení měny | WELL | Krize | Podnikatelská aktivita | Management | Průlom | PPF | Reakce centrální banky | Posílení libry | Kvantitativní uvolňování | Pražská burza | Panika | CNBC | Železná ruda | Hospodářská politika | UBS | Recese v Evropě | NATO | Americký trh | Údaje | Slabý dolar | Euro klesá | Rotace | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Ministr obchodu | Reálná očekávání | Obchodování na trzích | Balík na podporu ekonomiky | Sbor volitelů | Halliburton | 737 MAX | Důvěra investorů | American Airlines | Shell | Riziko recese | Měnová politika v USA | COMP | Konec roku | Ekonomiky eurozóny | Aktivita čínských továren | CAD | Short | Citlivost trhu | Přístup k inflaci | SPX 500 | Posilování české koruny | Stlačení inflace | PFNonwovens | Snižování sazeb | Počet nových žádostí o dávky | Provozní zisk před odpisy | Důvěra spotřebitelů | Akcie velkých bank | Target | Intel | Odvaha | Investiční společnost | Nemovitosti | Začátek výsledkové sezóny | Stříbro | Visa | Růst cen plynu | Fúze s Nortonem | Spotové ceny | Práce | Finanční polštář | Zdražení ropy | Zprávy o vakcínách | Zájem o dolar | Čínský vicepremiér | Spoření | Vývoj trhu | NAFTA | Firemní sektor | Akciové deriváty | Podniky | Lufthansa | Klidné obchodování | Španělský IBEX 35 | Neomezené nákupy | Investiční firmy | Americká měna | Christine Lagardová | Arbitráže | Růst japonské ekonomiky | Konsolidace | Nárůst výdajů | Kanada | Ericsson | Německé volby | Očkování | Certifikace | Astrazeneca | Index spotřebitelských cen | Akcie firem | Koruna posiluje | Pohyby na trzích | Američané | Volatility | Ministr financí | Levnější ropa | Obavy ze stagflace | Richard Clarida | Akciové indexy na Wall Street | Rubl | Index Nasdaq Composite | Ztráta | Rozpočet | Bezpečná aktiva | Akcie McDonald’s | Domácí měny | Poptávka po surovině | Vývoj eurodolaru | Robert Lighthizer | Poptávky po ropě | Vývoj epidemie | Akcie Take Two Interactive | Vánoce | Malé ztráty | City | Pozitivní vliv | Statistiky ze stavebního sektoru | Švédsko | Pracovní síly | Jamie Dimon | AUD/USD | Britská burza | Velké americké banky | Vývoj na dluhopisovém trhu | Trumpův impeachment | Irák | Strach z druhé vlny | Volkswagen | Předpokládaný vývoj | Guvernér ČNB | Odhady analytiků | Koruna dnes | Inflace v eurozóně | Německo | Daň z mimořádných zisků | Americký ISM | Štěstí | Český index nákupních manažerů | Zvýšená nervozita | Biden | Akcie opatrně | Měnový výbor | Dobrá čísla | ZIL | NASDAQ 100 | Zrychlení růstu | Země G7 | Propady na akciích | Akciový trh | Výkonnost zlata | Hospodaření firem | Výsledky hospodaření | Šíření nákazy | Viceprezident | Ztráty | Nálada na globálních trzích | Japonský jen | BioNTech | Stav nouze | Odhad amerického HDP | Bilance | Ceny zemního plynu | Goldman Sachs Group | Orbán | Tomáš Vlk | Šéfka ECB | MWh | Louis Vuitton | EUR/GBP | EK | Investování | Finančníci | Splácení dluhu | Mzdy | Britské parlamentní volby | Údaje o zásobách v USA | HDP v eurozóně | Zvýšení těžby | Výkyvy kurzu | Statistiky z Číny | WHO | Tržní nálada | Tržní situace | Sazby Fedu | Zadlužení | Merkelová | Prodat část akcií | Obchodníci | Zahraniční investice | HZL | Směřování trhů | Intradenní vývoj kurzu | Průmyslová výroba v Británii | Ukazatele | Státní dluhopisy | První obchod | Pozice | Nízká inflace | Dluhopisy | Platební bilance | Expirace | Napětí na trzích | Americké obchodování | Propad indexu | Šéf banky | Fiskální pomoc | EVN | Bali | Situace na trhu práce | AbbVie | Turecké liry | Výplach na trzích | Poradce premiéra | Akciový index DAX | Čína | Koruna | Íránské rakety | ČR | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Regulace technologických firem | Citrix | Akcie na pražské burze | Nastavení měnové politiky | Směr trhu | Zasedání bankovní rady | Tomáš Nidetzký | Stabilita sazeb | Zlepšení nálady | Eurodolar dnes | Evropské akciové indexy | Norská koruna | Psychologický efekt | Ministerstvo financí | Kapitálové trhy | Zasedání centrálních bank | Guvernér | Napětí mezi USA a Čínou | Přerušení dodávek ruského plynu | Platina | Kurz euro-koruna | Program pomoci | Rezistence | Úrokový diferenciál | Ministr zahraničí | FOMO | Bolševické revoluce | Ford Motor | České výnosy | USA | Zemědělství | Šíření koronaviru | Výraznější pokles | Hlavní akciové trhy | Kanadský dolar | Evropská spotřebitelská důvěra | Pozitivní zpráva | Sazby | Makléř | Aktivita v sektoru služeb | Akcie Biogenu | Netflix | Čínské centrální banky | Dohoda mezi EU a Británií | Největší pokles | Riziko | Dluhové krize | Neshody OPEC+ | Průmyslový index Dow Jones | Kontrakt | BlueBay Asset Management | Miliardy dolarů | SPX | Poptávka po ropě | Dodatečný kapitál | Výplaty dividend | Jan Frait | Hlavní ekonom | Ocenění | České sazby | Burze | Hodnocení ekonomiky | Durace | Ruský útok na Ukrajinu | Blue chip index | Meziroční inflace | Sektor služeb | Ever Given | Výprodej dluhopisů | American Express | Americký kongres | Počet nezaměstnaných | Úroky z dolarových dluhopisů | Expirace opcí | Akcie Meta | Fúze | Domácí poptávka | Intervence centrálních bank | Zásobníky | Výprodeje dluhopisů | Volatilita na finančních trzích | Zajištění proti inflaci | Tržní vývoj | Stimuly | Klíčové centrální banky | Kurz koruny k dolaru | Zasedání měnového výboru | Tržby v maloobchodě | Čínské strany | Vojtěch Benda | Americké trhy | Šéf NATO | Americký ministr financí | Globální sentiment | Americký epidemiolog | Kurz EURUSD | Kupovat dluhopisy | Růst úrokových sazeb ČNB | Vyšší výnosy | Poptávka po riziku | Motivace | Týden na trzích | Vlna na akciích | Inflační report | Akciový propad | Propad zaměstnanosti | Archegos Capital | Statistika | Americký desetiletý výnos | Akcie amerických bank | Asijské akciové trhy | Další pokles | Slabší libra | Americký HDP | Akcie Activision | Vývoj ceny | Výprodej ropy | Dolar a ropa | Vývoj na akciích | Indonésie | Americká centrální banka dnes | Masivní pohyby | Kancléřka Merkelová | Intervenovat | Emise | Fiskální plány | Burza v Hongkongu | Průmyslové podniky | Prodeje domů v USA | LNG | Solidní výsledky | Vakcína na koronavirus | Německá inflace | Německé dluhopisy | Dluhopisy EU | Nová vakcína | Jestřábi z Fedu | Průzkum Reuters | Techy | Patria finance a.s. | Eric Rosengren | Kvantitativní utahování | Nové peníze | Růst cen plynu v Evropě | Chování spotřebitelů | Obnova ekonomiky | Zisky české měny | Sociální sítě | Dolar slábne | Nové zprávy | Válka na Ukrajině | Čínská makrodata | Tvorba pracovních míst | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Pražský PX | Více peněz | Vláda v Berlíně | Prodej | Nervozita | Krypto trh | Home Depot | Index asijsko-pacifických akcií | Reckitt Benckiser | Lael Brainardová | Japonská centrální banka | Euforie | Evropské aerolinky | Eli Lilly | Zesílení inflačních tlaků | Plynová krize v Evropě | Investiční | Nastavení úrokových sazeb | Spekulovat | Snížení daní | Efekt sankcí | Activision | Ekonomika USA | Průmyslová výroba | Cena plynu | CISCO | Posilování eura | Moskevská burza | Analytici Patria Finance | CVC | Akcie v západní Evropě | Týdenní výhled | Včerejší obchodování | Cenový index PCE | Berlín | Pozornost finančních trhů | Rozmach nákazy | Bitcoin | Thajský baht | Výkonnost | Americké produkce | Americké akciové burzy | Kontrakt na WTI | Signály Fedu | Česká ekonomika | Nesoulad | Pohyby na finančních trzích | Akcie v Evropě | West Texas Intermediate | Růst cen ropy | Zájem investorů | Dění na Ukrajině | Akcie Activision Blizzard | Denní minima | Energetický sektor | EURCZK | Růst poptávky | Panevropský index STOXX 600 | Hospodářské oživení | Budoucnost | Průmyslová produkce v únoru | Tempo růstu spotřebitelských cen | Očekávaná data | Vakcína | Nákupy akcií | Rozhodování | Obchodní války | Opatření | Návrat poptávky | Nancy Pelosiová | Walmart | Distribuce | Index S&P 500 | Akciové zisky | Zprávy z Ruska | Závislost | Česká koruna | Nouzový stav | Mandát ECB | Konzervativci | Uzavření trhů | Propad průmyslu | MIC | Růst sazeb ČNB | Krypto | Burzy cenných papírů | Strach z koronaviru | Reakce eura | Čínské oživení | Zlato | HDP | Maersk | Londýnský index | Britské státní dluhopisy | Krize v Evropě | Trh je nervózní | Restrikce | Maloobchodní tržby | Eskalace konfliktu | Likvidita | Libra klesá | PBOC | Opatření proti nákaze | Hlavní akciové indexy | Vakcína proti koronaviru | Vyšší riziko | Členské země | Milánská burza | IPO Porsche | Fond | Blue chips | Balík stimulačních opatření | Dow Jones Industrial Average | Odliv peněz | Dnešní PMI | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Kurzy | Čínské burzy | Dluhopisy Itálie | Výskyt koronaviru | Euro-koruna | Verizon | Statistici | Růst firemních zisků | Voda | Spekulanti | Akcie Sanofi | Americká ministryně financí | Restrukturalizace | Realitní sektor | IOER | Dnešní zprávy | Objednávky | Inflační očekávání | Joe Biden | Začátek summitu | Čínský vývoz | G7 | Evropské akciové trhy | Index Nikkei 225 | Evropské země | BMO | Čínské vlády | Uhlí | Pfizer/BioNTech | Fundamenty | Rolls-Royce | Omikron | Růst ekonomiky | Index PMI | Raketový růst | Polská měna | Americká cla | Jihokorejský won | Boj s koronavirem | Rozjednané prodeje domů v USA | CZK/USD | Analýza | Akcie Moderna | Vyšší inflace | ČNB dnes | Komodity | Pražský index PX | Trh s kryptoměnami | Citrix Systems | Hlavní finanční trhy | Šéfka EK | Odkup akcií | Firemní výsledky | Miliardy | Výnosy | Index FTSE 100 | Velmi volatilní | Put | Maloobchodní tržby v USA | Activision Blizzard | Republikánští senátoři | Disney | Applied Materials | Politický tlak | Mezinárodní obchod | Caixin | Kryptoměny | Plynová krize | Sentiment ve světě | Rozhodnutí Číny | Firemní zprávy | Akciové obchodování | Setkání v Jackson Hole | Zadluženost | Výsledky německých voleb | Plánovaná cla | Zprávy z Fedu | Průmyslové kovy | Český HDP | Akcie ČEZ | Akcie Erste Bank | Koronavirus | Nálada na finančních trzích | Nálada v ekonomice | Centrální bankéři | Belgie | Akcie Goldman Sachs | Obchodní příměří | Cla na zboží | Investor | Vyšší inflace v Německu | Zlepšení | Britské firmy | Akciový optimismus | Solidní růst | Fúze AT&T s Discovery | Růst poptávky po ropě | ČTK | PMI pro sektor služeb | Akciový index Nikkei | Sentiment trhu | Oživení ekonomik | Ruské firmy | Měnové podmínky | Devizy | Růst na pražské burze | Výrobci aut | Dnešní události | Americké akciové indexy | Amazon | Důsledky epidemie | Americká vláda | Evropské indexy nákupních manažerů | Zásah centrálních bank | Analytici Patria | Španělsko | Transakce s kryptoměnami | Výrobní inflace | Hodně peněz | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Volatilní obchodování | Jerome Powell | Emerging markets | CEE | IBEX | Česká národní banka | Západoevropské trhy | Epidemie koronaviru | Významné události | Wall Street | Důsledky koronaviru | Konsolidace na akciích | Ropný průmysl | Test na koronavirus | Infrastrukturní plán | Záporné úrokové sazby | Protiinflační kroky | Omezení kvůli koronaviru | Index DAX | Pozitivní sentiment trhů | Základní úroková sazba | Markit | Nákup dluhopisů | Velká akvizice | Američtí zákonodárci | Ceny mědi | Čínské firmy | Cineworld | Nový kmen koronaviru | Zoom Video Communications | Oživit ekonomiku | Americké vlády | Spotřebitelské ceny | Tajné služby | Účinnosti vakcín
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot
|
|