Přehled kurzů
Strach se vrací, akcie klesají, ropa nad 98 USD
23.02.2022 Pozitivní nálada hlavním trhům vydržela do otevření amerických trhů. Ty sice začínaly se slušným ziskem, ale od té doby jen klesají. S&P 500 je už 0,6 pct v červeném. Mezitím docházejí síly také Evropě, kde třeba DAX nebo AEX vykazují podobné výkony jako zámoří.
Mírné sankce vedou investory zpět do akcií. Dluhopisy ztrácejí
23.02.2022 Situace kolem Ukrajiny zůstává výrazně nejistá, ovšem po včerejším oznámení západních sankcí se krátkodobě dostavuje zklidnění. Důvodem je jednoznačně to, že sankce jsou velmi mírné a chybějí nové znepokojivé zprávy. Pro Rusko jsou však mírné sankce v podstatě pobídkou pro navýšení požadavků, takže opětovné vyhrocení je docela pravděpodobné. Jako klíčový se nyní jeví okamžik, kdy se Ukrajina odmítne stáhnout ze zbytku Donbasu a Rusko ho tedy bude chtít "osvobodit".
Sankce zatím mírné, čeká se na USA. Napětí na trzích trvá
22.02.2022 Evropské země představily první sadu sankcí proti Rusku, které jsou poměrně měkké. Netýkají se největších ruských bank a za pozornost stojí hlavně zastavení certifikace Nordstreamu 2 Německem. Jenže to nemusí být nezvratné. Nyní se čeká, s čím přijdou Spojené státy.
Propad akcií zatím není drtivý. Zůstane však jen u Donbasu?
22.02.2022 Včerejší večer přinesl výrazný posun v ukrajinské krizi. Po uznání nezávislosti dvou vzbouřeneckých provincií na Donbasu Ruskem klasicky následuje vyslání bratrské pomoci. Následovat by měly západní sankce, které samozřejmě také zvedají napětí na trzích. Dopoledne klesají akcie, ovšem na evropských trzích nejde o žádný extra propad. Hlavní indexy ztrácejí čtvrt až jedno procento.
Akcie dál pod tlakem, kromě Ruska hrozí i Fed
21.02.2022 Hlavní tržní téma se nemění a dnešní data z eurozóny neměla šanci přilákat velkou pozornost. Rusko nejprve nepotvrdilo plánovaný prezidentský summit a během dne dodávalo další zprávy cílené na vyhrocení tlaku na Ukrajinu i západní země. Údajně zneškodnilo několik ukrajinských sabotérů, Ukrajina nahromadila vojska u východních hranic a hrozí si vzít Doněcka a Luhansk silou, západ Rusku vyhrožuje a vydírá ho, USA se snaží rozklížit Ruskou federaci atp. Propaganda jede na plné obrátky a optimisti za dnešek najdou málo stébel, kterých se chytit.
Úvodní nádech ani tentokrát nevydržel. Nad summitem visí otazník
21.02.2022 Úplný začátek týdne nebyl pro trhy špatný, ale nálada se opět kazí a znovu ze stejného důvodu - ukrajinská krize. Lehký nádech dokázalo zařídit oznámení summitu Biden - Putin, jenže ruská strana ho zatím nepotvrdila s tím, že žádné konkrétní plány pro summit nemá. Bohužel namísto směřování k diplomatickému řešení se situace dál vyostřuje, takže klid budou trhy v následujících dnech hledat těžko.
Lehký optimismus se znovu mění v strach, akcie na závěr týdne opět rudnou
18.02.2022 Do obchodování na konci týdne mohou promlouvat technické faktory jako expirace opcí, ale tematicky se prakticky nehýbeme z místa. Stále jde o bezpečnostní krizi na Ukrajině, která zůstává pořádně vyhrocená. Sice je stále na stole vyjednávání příští týden, ale zatím rozhovory vlastně nevedly vůbec nikam.
Rusko popírá i připouští invazi, bude však dál jednat. Akcie se zvedají
18.02.2022 Včerejší komentáře bankéřů z Fedu trhům radost neudělaly. Zvláště James Bullard dál opakuje svou podporu pro rychlé zvedání sazeb a brzké vyfukování bilance. Jenže to už jsme slyšeli dříve a nejde o překvapení. Většinu pozornosti tak stále poutá bezpečnostní téma.
Nervozita pomáhá dluhopisům a doléhá na akcie. Ropa z ní překvapivě netěží
17.02.2022 Akciové trhy obrátily dolů. Evropa po dopolední nerozhodnosti nabrala ztráty, aby se je aktuálně snažila trochu zmenšit. Klíčové indexy až na výjimky ztrácejí kolem procenta. Amerika otevřela směrem dolů, přičemž S&P 500 je dole o 1,1 pct.
Náladu dál dusí bezpečnostní riziko, z Fedu žádné novinky
17.02.2022 Včerejší obnovenou nervozitu z bezpečnostní situace kolem Ukrajiny se podařilo večer překrýt Fedu, který zveřejnil zápis z posledního zasedání. Zřejmě to bylo díky tomu, že zápis neobsahoval náznaky tvrdšího postupu proti inflaci.
Rusko se nestahuje a nervozita znovu stoupá. Data podporují vyšší sazby
16.02.2022 Po zprávách o začátku stahování ruských vojsk se sice objevila varování, že to zatím nelze potvrdit, ale včera jim investoři nevěnovali pozornost. Dnes už trochu ano, když varování zopakoval šéf NATO a americký ministr zahraničí. Podle Anthony Blinkena USA nezaznamenaly žádné stahování, naopak některé klíčové ruské jednotky se přiblížily k ukrajinským hranicím. Nervozita z bezpečnostní hrozby je tak částečně zpět, táhne ropu vzhůru a škodí akciím.
O pozornost si znovu řekne Fed, trhy zatím v lehce pozitivním módu
16.02.2022 Situace, kdy dál polevuje napětí v bezpečnostní oblasti a zároveň nedochází k razantnímu nárůstu výnosů, je pro akcie krátkodobě příznivá. Ohledně Ruska je sice stále třeba ostražitosti, ale pokud nepřijdou nové znepokojivé zprávy, trhy se rychle přestanou o toto téma zajímat. Dnešní prohlášení z Kremlu lze řadit mezi tak relativně příznivá. Trvalejším problémem pak zůstává inflace a potažmo měnová politika, ke které se pozornost znovu přesune.
Strach mizí, ropa padá, akcie se vracejí nahoru
15.02.2022 NATO či západní tajné služby se snaží ověřit, zda se ruská armáda opravdu začala stahovat od ukrajinských hranic. Žádné potvrzení zatím nemáme, spíše některá varování - např. že může jít pouze o pravidelnou rotaci jednotek v oblasti. Trhy však mají jasno: Rusko se stahuje a chce pokračovat v jednání.
Napětí povoluje, investoři se dnes vracejí do rizika
15.02.2022 Už včerejší odpoledne přineslo náznaky možného zklidnění situace kolem Ruska a Ukrajiny. Částečně to zkomplikovala špatně pochopená prohlášení ukrajinského prezidenta o termínu invaze, ovšem následně přicházejí zprávy, že se část ruských vojsk od hranic stahuje a nejen na trzích tak stoupá naděje na deeskalaci této bezpečnostní krize.
Rusko vs Fed. Amerika váhá s výběrem směru
14.02.2022 Úvod týdne se nesl především v duchu obav z ruského útoku na Ukrajinu, které rozdmýchaly ještě zprávy z předchozích dnů. Evropské akcie následovaly páteční propad na Wall Street a i přes částečné zlepšení během dne zůstávají hlavní indexy hluboko v červeném. Ztráty činí 2-3 procenta.
Ropa míří vzhůru a akciím radost neudělá. Koruna slábne
11.02.2022 Pátek je na finančních trzích o trochu klidnější než čtvrtek rozvířený inflačními čísly. Dnes dochází ke konsolidaci dluhopisových výnosů pár bodů pod včerejšími hodnotami, eurodolar se usazuje kolem 1,1400 a o něco menší volatilitu vidíme i na akcích.
Vysoká inflace drtí dluhopisy, ale akciím nevadí a dolaru nepomáhá
10.02.2022 Dnešní den na hlavních finančních trzích byl nejprve o vyčkávání na důležitá inflační data a pak o reakci na ně. Jak se zatím ukazuje, vyšší inflační čísla jednoznačně škodí dluhopisům, jejichž výnosy odpoledne vystřelily vzhůru. Desetiletý americký výnos si sáhl až na 2 procenta a oproti včerejšku je o 5 bazických bodů výš. Na kratších splatnostech je však reakce ještě větší, když 2Y výnos stoupl o 11 bodů. Důvodem je změna očekávání o politice Fedu, která probíhá hlavně na rychlosti zvedání sazeb v letošním roce. Výnosy v Evropě stoupají na delších splatnostech, ale na kratších se celkem drží.
Očekávání se pohnula hodně, inflace možná trhy nezaskočí
10.02.2022 Evropu v průběhu dopoledne opouští úvodní optimismus, který si přinesla ještě ze včerejška. Nové výsledky firem dopadly u známějších jmen převážně nad odhady a průběžně trhy uklidňují, že v průměru bude i tato sezóna dobrá. Před odpolední americkou inflací však nabírá na síle opatrnost a hlavní evropské indexy jsou na tom už jen smíšeně.
Že by inflace už nerostla? Trhy dnes ovládl optimismus
09.02.2022 Jedna z důležitých proměnných pro akciové trhy je pohyb dluhopisových výnosů. Ty se dnes posunuly dolů na základě příznivého komentáře z ECB i výhledu udržení měnové podpory v Japonsku. Na tak silný růst akcií, jaký sledujeme, to ale podle nás nebylo.
ECB brzdí očekávání o sazbách, akcie i dluhopisy stoupají
09.02.2022 Dluhopisové výnosy se dnes dopoledne vydaly dolů, k čemuž napomohl komentář z ECB. Guvernér BdF Villeroy de Galhau sdělil, že trhy zašly s reakcí na poslední signály z banky příliš daleko. Další podporou pro dluhopisy byla pozice japonské centrální banky, která se stále drží plánu na nákupy dluhopisů, ačkoli západní centrální banky jsou jedna pod druhé tlačeny k opuštění super-uvolněné politiky.
Americké výnosy atakují 2 procenta, Nasdaq přesto slušně roste
08.02.2022 Během dneška trhům chyběly nové impulsy, které by jim ukazovaly směr. Dění se tak točilo hlavně kolem spekulací o měnové politice. Americké výnosy dál stouply a 10Y splatnost se na pár bodů přiblížila 2 procentům. To je hranice, na kterou se výnosy nedostaly od léta 2019, a dosud se při přiblížení odrážely dolů. Její překonání směrem nahoru by tak bylo psychologicky důležitým signálem. Impuls by mohl přijít ze strany inflačních dat, jenže na ta si ještě do čtvrtka počkáme, takže zatím pracuje hlavně nejistota a příprava pozic.
Evropa po dobrém startu brzdí, koruna drží zisky
08.02.2022 Přestože včerejší obchodování na Wall Street nakonec dopadlo lehce negativně, Evropa se v úvodu opět vydala růstovým směrem. Jenže i tentokrát začíná během dopoledne výkonnostně kolísat. Mezi hlavními akciovými indexy zaostává AEX s mírným poklesem, zatímco CAC 40 je o 0,6 pct výš a DAX s FTSE 100 si připisují 0,4 pct.
Evropské akcie obrátily znovu vzhůru, zatímco Amerika se drží zpět
07.02.2022 Evropské akcie zvládly otočku po neúspěšném dopoledni a hlavní indexy se propracovaly slušně do plusu. DAX , FTSE 100 a CAC 40 přidávají zhruba procento, AEX si připisuje už 1,4 pct. Amerika otevřela do plusu, načež své zisky naopak odevzdává a hlavní indexy se nyní nacházejí jen mírně nad nulou. Ropa dnes lehce klesla, ovšem energetický sektor kráčí v čele růstu. Daří se i bankám nebo cyklické spotřebě. Na opačné straně stojí komunikace.
Úvodní růst akciím nevydržel. Koruna nehledí na slabá data
07.02.2022 Vstup do nového týdne byl pro hlavní trhy poměrně dobrý. Čína po prázdninové odmlce slušně rostla, evropské akcie také otevřely do plusu a americké futures ráno stoupaly. Kondice západních trhů se však v průběhu dopoledne už stihla zhoršit.
Akcie bojují s nepříznivými daty a vyššími výnosy. Protivahou hlavně Amazon
04.02.2022 Páteční obchodování poznamenala data z amerického trhu práce, která ukázala jeho sílu. Zvláště rostoucí tempo mezd nabízí centrální bance argument, proč případně přikročit k rychlejšímu utahování měnové politiky. Sázky na výraznější růst sazeb v březnu také o něco narostly.
Další brutální pohyby na trzích tentokrát s Amazonem, a to nás ještě čekají důležitá data...
04.02.2022 Včerejšímu obchodování na Wall Street udávaly tón hlavně špatné výsledky Mety doplněné o jestřábí posun v postoji BoE a ECB. Další výsledky firem jako Amazon nebo Snap byly očekávané s obavami a tyto firmy končily výrazně v červeném. Jenže hned po zveřejnění čísel je opět vše jinak: Obě firmy si připisují obrovský růst a zvláště Amazon dnes bude jednoznačným tahounem. Historicky největší odliv peněz z akcií Meta se tak může změnit v největší příliv do akcí Amazon.
Centrální banky dnes zamávaly s trhy. Výnosy a euro letí vzhůru, koruna slábne
03.02.2022 Bank of England zvýšila úrokové sazby o 25 bodů, ale našly se hned 4 hlasy z 9 pro výraznější zvýšení o 50 bodů. Zároveň banka přestává reinvestovat peníze z maturujících dluhopisů v bilanci a až se sazby dostanou na 1 procento, chce zvážit i aktivní prodeje. Základní sazba by se podle projekcí měla dostat na 1,5 procenta v polovině příštího roku.
Vystřídá strach z Fedu obava z ECB?
03.02.2022 Čtvrteční dění mají šanci opanovat centrální banky. Pokles, který vidíme na evropských akciích či amerických futures, však na svědomí nemají. Zaúřadovaly znovu firemní výsledky, tentokrát na té negativní straně, když Meta nebo Spotify zklamaly.
Amerika koriguje růst. Překvapily nejen výsledky, ale i data
02.02.2022 Růst akcií po otevření Ameriky uvadá. Nasdaq je už skoro půl procenta v červeném a S&P 500 se drží jen mírně nad nulou. Slabší chvíli jsme v první části obchodování ale sledovali i včera. Evropa je stále z většiny zelená, ale už to není, co během dne. Slušných 0,6 pct si připisuje FTSE 100, CAC 40 přidává 0,2 pct, ovšem AEX či DAX se už obchodují jen kolem nulové změny.
Směr vzhůru podtrhl tentokrát Google. Do hledáčku se dostává trh práce
02.02.2022 Akciové trhy postupují pomaleji, ale neúnavně vzhůru i další den. Dnes si v Evropě připisuje index DAX 0,4 pct, FTSE 100 stoupá o 0,6 pct, CAC 40 je nahoře o 0,3 pct a AEX přidává 0,6 procenta.
Vyšší výnosy a nepříznivá data. Amerika brzdí
01.02.2022 Ani dnešek není na akciích vůbec špatný, přestože Amerika po otevření přibrzdila. Zatímco americké indexy jsou jen kolem nuly, evropské během dne navyšovaly zisky. DAX, AEX nebo FTSE 100 si připisují asi procento CAC 40 přidává 1,2 procenta.
Fed tentokrát na pozitivní straně, na programu výsledky i data
01.02.2022 Další rally na Wall Street potvrzuje, že první vlna akciové korekce je za námi. Zájem investorů mířil hlavně do těch oblastí, které předtím výrazně klesaly. Je otázkou, nakolik jde o krátkodobou spekulaci na silný odraz a nakolik o trvalejší investice, neboť valuace stále těžko označit jako nízké.
Amerika drží směr vzhůru, koruna dnes sílí
31.01.2022 Investoři získávají důvěru a vracejí se do akcií. Ty díky zvýšené poptávce pokračují v růstu, který se znovu přesouvá i na Wall Street. Krátkodobě pozitivním psychologickým momentem byl už páteční silný nárůst. Mezi nejrůstovějšími tituly v zámoří najdeme Netflix, Teslu nebo AMD a sektorově táhnou trh cyklická spotřeba a technologie.
Akcie začátkem týdne v pozitivní náladě, výnosy stoupají
31.01.2022 Páteční závěrečný sprint vzhůru na Wall Street udal tón také úvodu nového týdne, kdy si inspiraci vzaly Asie i Evropa. Na našem kontinentě sledujeme dopoledne růst indexu DAX o procento, CAC 40 stoupá o půl procenta a AEX o 1,3 pct. FTSE 100 zaostává s pohybem kolem nulové změny. Americké futures přitom naznačují další pohyb vzhůru.
Evropa dál v červeném, zatímco Ameriku vede vzhůru Apple. Výnosy obrátily dolů
28.01.2022 Pro evropské akcie byl závěr týdne nejprve ve znamení nabírání ztrát, načež došlo ke stabilizaci, ke které následně přispělo americké obchodování. Stále však v Evropě sledujeme většinou výrazné poklesy. Zámoří začalo také dolů, ale následně se hlavní indexy zvedají. S&P 500 je v plusu o necelé procento, Nasdaq už o 1,6 pct.
Dolar dál posiluje, akcie v červeném, změny směrů jsou už každodenním rituálem
28.01.2022 Co sledujeme na hlavních akciových trzích, je nadále zvýšená volatilita a časté změny směru. Po včerejším negativním obratu náladu vylepšily výsledky Applu a futures zamířily výš, dnes ovšem zisky osekávají a Evropa se obchoduje hluboko v záporu. DAX padá o 1,4 pct, AEX o 1,5 pct, FTSE 100 a CAC 40 ztrácejí kolem procenta.
Akcie pokračují v zajímavých otočkách. Dnes mají navrch kupci
27.01.2022 Na jedné straně snaha využít poklesu, na straně druhé velká nejistota, co se bude dál dít s měnovou politikou. Poslední vývoj trhů odpovídá tomuto dilematu, volatilita zůstává zvýšená a směr trhů se často obrací.
Evropa koriguje včerejší optimismus, dolaru Fed přinesl zisky
27.01.2022 Jestřábí překvapení ze strany amerického Fedu ochladilo choutky akciových trhů na rychlý návrat na vyšší úrovně. Dnes dopoledne sledujeme v Evropě korekci včerejšího optimistického vývoje. Indexy DAX či AEX klesají asi o procento, CAC 40 je dole o 0,6 pct. FTSE 100 se ovšem drží těsně v plusu.
Akcie zůstávají nastavené pozitivně, ropa stoupá na 90 dolarů
26.01.2022 Hlavní akciové trhy zůstávají výrazně v plusu. Přestože odpoledne zisky trochu vyprchávaly, nyní se klíčové indexy vracejí výš. S&P 500 je +1,6 procenta, Nasdaq , DAX a CAC 40 přidávají 2,2 pct, AEX stoupá o 1,8 pct a FTSE 100 roste o 1,4 procenta. Mnozí investoři s aktivitou určitě počkají až na informace z Fedu, které se dozví ani ne za tři hodiny.
Akcie před Fedem rostou. Dnešní jednání je důležité, ale zásadní je i pohled za něj
26.01.2022 Americké akcie včera nakonec spadly, ale futures naznačují, že se propad v úvodu mohou snažit nahrazovat. Evropa se obchoduje vysoko v zeleném, když DAX , CAC 40 i AEX přidávají přes 2 procenta. Viděli jsme dost divoké reakce na výsledky Microsoftu nebo Vestas, ale ve finále akcie stoupají a je vidět, že se trh osměluje do sázek na růst.
Wall Street po velkolepém obratu startuje další divokou jízdu s nejistým koncem
25.01.2022 Hlavní americké akciové indexy se po včerejším pozitivním obratu prozatím zanořily znovu do červeného. S&P 500 je níže o 2 procenta, Nasdaq ztrácí 2,4 %, ale už na tom dnes byl i hůř. Vývoj obchodování je samozřejmě ve hvězdách, přičemž další intradenní zvraty mohou klidně přijít. Evropské akcie se během dne držely v plusu a například DAX je nyní 0,8 %.
Evropa v plusu, Amerika se po včerejším obratu zatím rozhoduje
25.01.2022 Americkým trhům se včera podařilo, co mnoho let ne. Z hlubokého propadu (Nasdaq až k 5 procentům) se vyhrabaly až lehce do plusu. To vše na vysokých objemech obchodů. Z Ameriky si dnes ráno bere příklad Evropa a koriguje včerejší propad. Zisky hlavních indexů jsou už přes procento.
Týden začíná negativně, dobrá data jdou stranou, pozornost míří k Fedu
24.01.2022 Evropské akciové trhy začaly výrazným poklesem, což po pátku na Wall Street nebylo velkým překvapením. Naději ovšem zrána vyvolávaly americké futures, které naznačovaly solidní odraz nahoru. Začíná týden, kdy jedná Fed, a při sázkách na podpůrný komentář Jeroma Powella v minulosti nervozita na trzích klesala. Tentokrát se to však nedaří, když má Fed daleko méně prostoru potěšit.
Peníze míří do bezpečí, akcie však propad přerušují
21.01.2022 Úvod obchodování v Americe vypadal špatně, ale akcie po propadu momentálně nacházejí pevnější půdu pod nohama a ztráty zmenšují. Nasdaq je už jen -0,3 pct, S&P 500 je v záporu už jen nevýrazně. Hůř na tom zůstávají evropské trhy, které ještě doháněly včerejší americký propad. DAX je v červeném o 2,2 pct, FTSE 100 o 1,3 pct, CAC 40 a AEX jsou dole o 2 procenta.
Na americký výplach navazuje Evropa. Přijde před víkendem aspoň konsolidace?
21.01.2022 Páteční ráno je na akciových trzích neveselé, když Evropa navazuje na včerejší americký propad. Zatímco zprvu Amerika pozitivně reagovala na nižší výnosy, pozdější obrat ukázal sílu prodejců, kteří se při nadechnutí trhů zbavovali pozic. Po závěru trhům radost neudělaly výsledky Netflixu, který to také odnesl výrazným propadem.
Technologie dnes v čele pozitivního obratu. Koruna míří k 24,20 EURCZK
20.01.2022 Americké akciové indexy odpoledne slušně rostou a v čele kráčí technologický sektor. Díky tomu si Nasdaq připisuje 1,8 pct, zatímco S&P 500 je výš o 1,3 procenta. Přitom se prakticky nic nezměnilo od včerejška, kdy akcie v zámoří naopak za velmi podobné situace obracely dolů.
Evropa neudržela úvodní zisky, dluhopisům se ale daří
20.01.2022 Evropským akciím se povedl začátek, ale pak už je to horší. Hlavní indexy odevzdaly zisky a ponořily se více či méně do červeného. CAC 40 ztrácí půlprocento, zatímco DAX , FTSE 100 či AEX registrují pouze mírné ztráty. Americké futures se naopak obchodují v plusu a prozatím naznačují korekci negativního včerejška.
Akciím pomohly výsledky i výnosy, Amerika však úvodní zisky vrací
19.01.2022 Dopolední nadechnutí evropských akcií se během dne proměnilo v solidní zisky hlavních indexů, na které v úvodu navázala také Amerika. Podporou byl obrat dluhopisových výnosů dolů, který ukazuje přestávku ve spekulacích na agresivnější Fed. Překonat včerejší negativní náladu pomáhaly také firemní výsledky. Dnes to byly Morgan Stanley a Bank of America, které napravovaly dosud špatný dojem z amerického bankovního sektoru.
Evropa se osměluje k růstu, koruna se vydala znovu posilovat
19.01.2022 Americký 10Y výnos si už sáhl na 1,90 a trh vyhlíží dvouprocentní hranici. Že by Fed odstartoval v březnu zvyšování sazeb rovnou větším krokem než jen o standardních 25 bps? Takové spekulace se začínají objevovat a zatápějí tak akciím.
Ani velká akvizice sentiment nezvedla, akcie dál padají v obavách z Fedu
18.01.2022 Ostatní zprávy z finančních trhů dnes jednoznačně zastínila oznámená akvizice Blizzardu Microsoftem. Takové zprávy občas dokáží zlepšit tržní sentiment, ale tentokrát to nevyšlo, ačkoli samotné akcie Activision Blizzard jsou nahoře o 28 procent.
Vyšší výnosy a dražší ropa posílají akcie dolů
18.01.2022 Po pozitivním úvodu týdne se nálada na hlavních trzích opětovně zhoršuje. Za hlavní spouštěč momentálně považujeme útoky jemenských povstalců na ropná zařízení v SAE, jde však o širší téma. Německý index DAX spolu s francouzským CAC 40 padají o 0,9 pct, AEX ztrácí přes procento, FTSE 100 je dole o 0,6 pct.
Růst evropských akcií se upevňuje, koruna začíná týden posílením
17.01.2022 Po ranních zprávách z Číny trhy dál během dne postrádaly důležité podněty. Data na programu už nebyla a zavřená Amerika do hry také nezasáhla. I tak se postupně upevňuje růstový směr evropských akcií a většina hlavních indexů si připisuje slušné zisky. FTSE 100 a CAC 40 rostou o 0,9 pct. DAX je výš o 0,4 pct a AEX se ze záporu posouvá už k nule.
Úvod týdne bez Ameriky. Evropa pozitivní při smíšených zprávách
17.01.2022 Pro evropské akcie začíná týden většinou pozitivně ve světle smíšených zpráv z Číny i Ameriky. Index DAX se nachází o 0,3 pct výš, FTSE 100 přidává 0,7 procenta, CAC 40 je nahoře o 0,6 pct. Nizozemský AEX však o 0,6 procenta klesá.
Na akciích dál převládá červená, nepomáhají výsledky amerických bank ani makrodata
14.01.2022 Evropské akciové trhy zůstávají většinou pevně v červeném. Lehké ztráty sice vykazuje Londýn, ale DAX nebo AEX jsou -1 pct, CAC 40 ztrácí 0,8 pct. Spolu s otevřením Ameriky sice přišla snaha o vylepšení bilance, ale zatím to nevychází. V zámoří je na tom relativně lépe Nasdaq s poklesem o půl procenta, zatímco širší S&P 500 klesá o 0,6 pct.
Evropa se snaží vzpamatovat po americkém propadu, na programu výsledky bank
14.01.2022 Včerejší obchodování na Wall Street se ve své druhé části zvrhlo výrazně negativním směrem. Poté, co trhy zvládly oba inflační reporty i množství komentářů z Fedu, se na ně vrátila tendence zbavovat se rizika, a především dražších růstových titulů citlivějších na vyšší výnosy. Dílčím impulsem mohlo být vystoupení Lael Brainardové z Fedu, která se jako další přihlásila k březnovému začátku růstu sazeb a závazku dostat inflační tlaky pod kontrolu. Klíčové body z jejího vystoupení však byly známy už dopředu, takže to podle nás byla spíše jen záminka.
Slabší den pro korunu, smíšený pro akcie
13.01.2022 U evropských akciových trhů odpoledne převládá růst, ale není to nic velkého. Slušně se daří nizozemskému AEXu se ziskem 0,3 pct, jinak sledujeme většinou změny kolem nuly a v případě CAC 40 zhruba půlprocentní ztrátu. Amerika začala znovu v zeleném, načež o úvodní zisky přichází a hlavní indexy jsou kolem včerejšího závěru.
Ústup dolaru a přestávka na akciích
13.01.2022 Včerejší obchodování v Americe nakonec přineslo hlavním indexům jen menší posun vzhůru a Asie se následně sesouvala níž. Evropa dnes dopoledne navazuje smíšeným pohybem. Mírné ztráty registruje DAX či FTSE 100, půl procenta dole je CAC 40, naopak AEX roste o 0,2 pct a mírně přidávají také trhy v Itálii a Španělsku.
Konsolidace výnosů je pro akcie plus. Inflace překvapení nepřinesla
12.01.2022 Zdá se, že krátkodobá vlna růstu dluhopisových výnosů, která dostala zkraje roku akcie pod tlak, je za námi. Trh se srovnal s předpokládaným zvedáním sazeb a přešel i dnešní inflační data. Jsou sice vysoká, ale zároveň nepřinesla další překvapení, zrychlení cen je už nevýrazné a investoři tuší, že vrchol inflace je blízko.
Vysoká inflace. Trhy jsou připraveny, ale QT zůstává hrozbou. Akcie drží směr vzhůru
12.01.2022 Včerejší komentáře z Fedu ujistily, že se chystá normalizace politiky a že zřejmě bude poměrně rychlá. Je to v duchu tržního vývoje ze začátku roku, který poznamenal právě posun očekávání o měnové politice. Odhady pro sazby se už dostaly na trajektorii nakreslenou v prosinci centrálními bankéři a nemají už příliš prostoru stoupat tak, aby trhy dostaly pod tlak.
Růst sazeb Fedu od března a pak vyfukování bilance. Akcie po zaváhání rostou
11.01.2022 Včera se americkým akciovým indexům podařilo smazat úvodní ztráty, dnes to bylo hlavně v úvodu komplikované. Téma měnové politiky a rychlost její normalizace působí stále slušnou nervozitu a očekávání ještě nejsou dostatečně usazená. Do hry promlouvají komentáře bankéřů z Fedu, přičemž prostor tentokrát dostali spíše jestřábi. Ani holubičí šéf Fedu svými slovy úlevu nepřinesl.
Technologie oživily na poklesu výnosů, akcie obrátily vzhůru
11.01.2022 Zatímco první část včerejšího amerického obchodování byla výrazně negativní, nakonec hlavní indexy zavíraly prakticky beze změny. A dnešek v Evropě je už výrazně pozitivní. V čele růstu kráčí technologický sektor, který nejvíce těží z poklesu dluhopisových výnosů. Předtím stejnému sektoru naopak růst výnosů výrazně škodil.
Amerika zavelela k dalšímu ústupu. Techy pod palbou
10.01.2022 Dopoledne to ještě vypadalo, že se akcie místy chtějí nadechnout. Také výnosy dluhopisů přechodně zamířily dolů, což vypadalo slibně. Odpolední vývoj je však už jednoznačně negativní, a to zvláště po otevření Wall Street. Znovu to nejvíce odnášejí technologie, když Nasdaq ztrácel až 2,5 procenta. Dostává se tak poprvé od loňských jarních otřesů na trhu pod 200denní klouzavý průměr. Ostatní indexy na tom jsou sice lépe, ale i tak se nacházejí hluboko v červeném.
Začátek týdne dál ve znamení výnosů, akcie mírně dole
10.01.2022 Začátek nového týdne přinesl evropským akciím růstový úvod, pak pokles a nový obrat vzhůru. Výsledkem poněkud rozpačitého startu je většinou lehký pokles hlavních indexů. AEX ztrácí skoro půl procenta, další z klíčových indexů se nacházejí mírně v záporu, místy už i v plusu.
Náladu zchladil růst amerických mezd. Akcie i dluhopisy pod tlakem
07.01.2022 Americký trh práce dodal za prosinec data, která jdou místy proti sobě a umožňují více intepretací. Podle nás je však podstatné, že nenaznačují polevování inflačních tlaků, takže drží Fed na jeho cestě k normalizaci politiky. Můžou za to hlavně rychlé mzdy a nízká nezaměstnanost. Trhy byly po posledních dnech už částečně připravené, ale ani tak jim taková evidence nesvědčí. Vedle toho se přidala vyšší inflace v eurozóně, která v prosinci vystoupala na 5 procent, zatímco se naopak čekal její pokles.
Trh práce může rozvířit závěr týdne, zatím převládá vyčkávání
07.01.2022 Pátek je z pohledu hlavních finančních trhů zatím poměrně klidný. Wall Street se jako celek včera příliš nikam neposunula a dnes navazují evropské akciové trhy. Hlavní indexy jsou na tom smíšeně při malých změnách. Podstatný pohyb nesledujeme ani na výnosech dluhopisů či na eurodolaru, který momentálně lehce stoupá na 1,1315. Zlato zůstává dole, ropa si drží směr vzhůru.
Nervozita z Fedu se trhů drží, americké akcie se však snaží vzdorovat
06.01.2022 Na akciových trzích to stále nevypadá dvakrát vesele. Tentokrát zvláště v Evropě, kde DAX odepisuje 1,4 pct, FTSE 100 je dole o procento, CAC 40 ztrácí 1,6 pct a AEX přes 2 procenta. V zámoří probíhají velké pohyby pod povrchem, zatímco hlavní indexy jsou na tom relativně dobře. S&P 500 i Nasdaq se momentálně nacházejí mírně v plusu, když je podporují Meta nebo Alphabet. Tématem zůstává měnová politika a v té souvislosti i korekce přehnaných valuací a větší příklon k hodnotovým investicím.
Strach z agresivního Fedu posílá akcie dolů a posouvá očekávání
06.01.2022 Tržní reakce na prosincové zasedání Fedu byla rozpačitá. Fed nastavil rychlejší ústup z QE a otevřel tak prostor pro dřívější zvedání sazeb, jak se čekalo. Rétorika nebyla příliš agresivní a trhy se s informacemi srovnaly. Trh Fed Funds futures naznačoval převládající přesvědčení, že trajektorie sazeb nakonec nebude tak vysoko, jak centrální banka naznačila ve svém výhledu (dots).
Rotace pokračuje. Evropě se daří, technologie znovu ztrácejí
05.01.2022 Ačkoli to dopoledne vypadalo na klidnější den, nakonec se znovu rozjíždí rotace směrem od technologií do valuačně levnějších a na cyklus více exponovaných sektorů. Tentokrát tomu napomohla i data ze zámoří, která ukázala silný nárůst zaměstnanosti v soukromém sektoru (+807 tisíc za prosinec).
Evropské akcie navazují na včerejší růst, zisky dál sbírá i koruna
05.01.2022 Zatímco Asii se dnes nedařilo, evropské akcie navazují na růstový včerejšek. Tempo je ovšem nižší; DAX a CAC 40 si připisují kolem půl procenta, ostatní z hlavních indexů se zatím musejí spokojit pouze se skromným růstem. Americké futures momentálně naznačují mírný pokles Wall Street v úvodu.
Technologie padají, evropské aerolinky vystartovaly vzhůru a koruna zrychluje růst
04.01.2022 Úterní obchodování na hlavních trzích přináší zajímavý vývoj v řadě oblastí. Výnosy amerických dluhopisů se na delším konci dál zvedly a spolu s včerejším značným nárůstem zřejmě přispěly k prodejům růstových akcií. Sektorově se dnes nedaří hlavně IT a zdravotnictví a index Nasdaq jako jeden z mála hlavních benchmarků míří výrazně dolů (-1,7 pct).
Dobrá nálada se drží, data ji nezkazí. OPEC+ dnes rozhoduje o těžbě
04.01.2022 Z hlavních ekonomik po přelomu roku začínají chodit první zajímavá makrodata a zatím vypadají slušně. Prosincový čínský index PMI z průmyslu stoupl na 50,9 bodu a překonal očekávání. Německé maloobchodní tržby za listopad výrazně zmenšily meziroční pokles na -0,2 pct. Odpoledne bychom se měli dočkat slušného výsledku ze zámoří, kde se průmyslový index ISM sice podle odhadů má snížit na 60 bodů, to by ale stále znamenalo pěkný odstup od neutrální 50bodové hranice.
První obchodní den přináší akciím růst, výnosy však poskočily výš
03.01.2022 Amerika po otevření následuje Evropu zatím s odstupem, ale vývoj na zdejších akciových trzích je taktéž pozitivní. Nasdaq stoupá o 0,8 pct, S&P 500 o 0,3 pct. Mezitím se DAX dostal na +1 procento a podobně je na tom také CAC 40. AEX se blíží těmto výkonům, Londýn dnes ještě zůstává zavřený. Pražskou burzu zkraje roku stáhly do záporu ČEZ a KB.
Pozitivní rozjezd do nového roku, omikronu navzdory
03.01.2022 Omikron sice dál řádí, ale finanční trhy se tím nenechávají rozházet. Některé asijské trhy nebo Londýn ještě zůstávají zavřené, ale kontinentální Evropa se rozjíždí do nového roku pozitivně, a to i přes zvažovaná opatření v Německu. DAX roste o 0,9 pct, CAC 40 je +1,1 pct, AEX dopoledne přidává 0,6 pct.
Santa Claus Rally pokračuje, data o nezaměstnanosti v USA pozitivně překvapila
30.12.2021 Evropské i americké akcie pokračují v Santa Claus Rally, byť při slabších objemech. Z dnešních dat byly na seznamu týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA, které pozitivně překvapily, a rychlým růstem i pádem si za poslední den prošly akcie Biogenu.
Americké akcie v obchodně slabším dni mažou průběžný zisk, dolar klesá
29.12.2021 Americký S&P 500 si po otevření amerických burz připisoval mírné zisky, které ale již stihl odevzdat, když investoři při absenci významnějších makrodat a slabší obchodní aktivitě opět rozvažují hospodářské dopady omikronu. Mírné zisky zapisuje i užší DJIA , technologický Nasdaq ale klesá. Desetileté americké výnosy rostou do blízkosti 1,53 procenta.
Koruna znovu pod 25 za euro. Svědčí jí zájem o riziko
28.12.2021 Index S&P 500 zahájil dnešní obchodování na čerstvém historickém maximu a čtyřdenní rally na Wall Street může při obecně slabší obchodní aktivitě pokračovat. Široký americký index dnes vzhůru táhnou energetiky a akcie průmyslových firem, vzhůru po otevření mířilo hned osm z 11 sektorových indexů. Technologický index Nasdaq Composite zahájil s nepatrnou změnou. DJIA rostl o 0,3 %. Dolar k euru ztratil svůj klid a ke společné měně klesá o skoro 0,3 % pod hladinu 1,1300 EURUSD.
Ranní opatrnost vystřídal optimismus. V USA táhnou akcie firem s obří kapitalizací
27.12.2021 Hráči na trhu dnes balancují mezi obavami z koronavirových omezení, přičemž silně zmutovaná varianta omikron je evidentně mírnější než předchozí varianty, a přísnější politikou centrálních bank. Čína ohlásila nejvyšší denní nárůst případů COVID-19 za posledních 21 měsíců. A nového rekordu v počtu infekcí dosáhla v pátek také Francie.
Americké akcie v dosahu historických maxim, dolar hledá směr
23.12.2021 Hlavní americké indexy zahájily dnešní seanci mírným růstem, který v průběhu obchodování navyšují. Pro index S&P 500 to zatím znamená v pořadí třetí den postupu nahoru a další přiblížení se historickým maximům.
Wall Street s příznivými daty obrací do plusu. Korunu podepřelo jestřábí překvapení z ČNB
22.12.2021 Hlavní evropské akciové indexy se drží v zeleném a těm americkým se daří obracet rozpačitý začátek dnešní seance do plusu.
Nová omezení proti pandemii a otazník nad Bidenovým programem. Akciím se nedaří, euro roste
20.12.2021 Revolta amerického senátora Manchina vůči ekonomické legislativě prezidenta Bidena a rychle se šířící varianta omikronu podnítily dnešní propady na akciových trzích po celém světě. Hlavní evropské akciové indexy se drží v záporu. Německý DAX odpisuje v podvečer dokonce 1,7 procenta, nizozemského AEX a ještě více u CAC 40 jsou ovšem ztráty mírnější.
Další změna směru v zámoří a zisky pro korunu
17.12.2021 Závěr týdne je na hlavních trzích neuspořádaný, sledujeme další změny směrů a akciové indexy se ve vývoji neshodnou. Evropa zůstává většinou stále citelně v záporu a CAC 40 nebo AEX klesají o více než procento. DAX je dole o 0,5 pct. FTSE 100 ovšem mírně roste a nahoru obrací Amerika. S&P 500 zmenšil své ztráty na minimum, Nasdaq se dostává 0,6 procenta do plusu.
Nadšení závěrem týdne střídá nejistota. Akcie pod tlakem
17.12.2021 Včerejšek ukázal, že trhy asi nebudou úplně spokojené s tím, že se extrémní měnová podpora bude zmenšovat. Nadšení vystřídaly pochybnosti a zvláště korekce na technologiích naznačuje obavu z udržitelnosti zvýšených valuací. A obrat přišel nehledě na klesající dluhopisové výnosy, které naopak nervozitu z Fedu nevykazují.
ECB nepřekvapila, BoE ano. Její zvýšení sazeb rozkývalo trhy
16.12.2021 Po včerejším Fedu převzaly taktovku centrální banky v Evropě. ECB si na své poslední letošní zasedání nové překvapení nepřichystala. Pozice k inflaci zůstává i přes rizika taková, že půjde o přechodnou záležitost. Zvedání sazeb se nechystá a prezidentka Lagardová zopakovala, že je to v příštím roce velmi nepravděpodobné. Také se konečně rozřešila otázka útlumu QE: ECB hodlá po březnovém vypnutí pandemického programu PEPP na dva kvartály navýšit nákupy v rámci APP na 40, respektive 30 mld. EUR, aby tak zabránila skokovému poklesu. Následně má APP pokračovat ve stávajícím tempu 20 mld. EUR měsíčně.
Evropa navazuje na Ameriku. Fed nastolil růstovou náladu
16.12.2021 Nový obchodní den se v Evropě rozjíždí v dobré náladě, která se přenesla z Ameriky. Klíčové akciové indexy si připisují 1 až 1,5 procenta a klíčovou roli hraje včerejší poselství z Fedu. Šéf americké centrální banky nedávno připustil, že inflace není pouze přechodná a tlaky mohou přetrvávat. Jak ale ukázaly informace ze včerejšího zasedání, ještě to neznamená, že by proti inflaci měla přijít nějaká agresivní akce.
Amerika je před Fedem opatrná, akcie jdou dolů, maloobchod nepomohl
15.12.2021 Na slabší maloobchodní tržby v Číně navázala odpoledne obdobná statistika z USA. Také v tomto případě jsme se dočkali horších čísel, než se čekalo, když tržby stouply v listopadu jen o 0,3 pct, respektive po očištění o 0,2 procenta. Slabší poptávka teoreticky může otupit obavy z měnové politiky, ale na dnešní (a včerejší) jednání Fedu nová data mít vliv nebudou. Finanční trhy tak zůstaly při jejich zveřejnění v klidu a připravují se na informace z centrální banky.
Dopoledne převažuje pozitivní vývoj při vyčkávání na Fed
15.12.2021 Většina evropských akciových trhů se dnes dopoledne obchoduje v zeleném. Slušně jsou na tom třeba CAC 40 a FTSE MIB s 0,7pct ziskem. Menší růst registrují AEX a DAX , zatímco FTSE 100 se obchoduje 0,3 pct v záporu. Americké futures jsou momentálně těsně u nuly.
Americké akcie otevřely v záporu, po výrobní inflaci se pozornost obrací k Fedu
14.12.2021 Po pátečních datech o americké inflaci se tlak na americký Fed a jeho měnovou politiku dnes opět zvýšil. Výrobní ceny v největší světové ekonomice stouply v listopadu meziročně o skoro deset procent, nejvíce v historii a více, než se na trzích čekalo. Inflační tlaky by tak mohly přetrvávat hlouběji do roku 2022. Od Fedu, který ve středu završí svoje poslední měnověpolitické zasedání tohoto roku, se očekává, že pravděpodobně urychlí ukončování svého programu nákupů dluhu.
Výnosová křivka zplošťuje a americké akcie obracejí dolů
13.12.2021 Vstup hlavních evropských trhů do nového týdne byl většinou solidní, ale Amerika po otevření zavelela k poklesu. Londýn byl už ráno velmi opatrný a držel se mimo rostoucí skupinu trhů na kontinentě. V tomto případě jde hlavně o obavy z omikronu, který se hrozí v zemi rychle rozšířit. Premiér Johnson nevyloučil další opatření proti viru, což je záležitost, které se trhy obávají.
Pozitivní úvod týdne v Evropě. Londýn zaostává kvůli omikronu
13.12.2021 Evropské akciové trhy začaly týden většinou úspěšně. DAX si připisuje k dobru procento, AEX slušných 0,5 pct. CAC 40 je výš o 0,2 procenta, pouze u pátečního závěru se však nachází londýnský FTSE 100. Problém je v riziku spojeném s omikronem, který se podle premiéra Johnson má nyní přes Británii převalit jako přílivová vlna. Spolu s tím se množí výzvy po nových opatřeních a trh je nervózní. Omikron pravděpodobně zasáhne i do rozhodování centrální banky a znovu odloží zvýšení sazeb.
Akciím na závěr týdne pomáhají data, koruně komentáře
10.12.2021 Inflační čísla ze zámoří nakonec z tržního pohledu dopadla dobře, tedy nedošlo k dalšímu překvapení, které by naznačovalo pokračující roztáčení inflační spirály. Data jsou sice vysoká, ale jen v souladu s odhady. Díky tomu i díky energiím a bazickému efektu by se inflace mohla blížit vrcholu a takový předpoklad může mezi investory sílit. Na druhou stranu je tu pořád Fed, který příští týden pravděpodobně i tak zrychlí konec QE a nakreslí vyšší trajektorii sazeb.
Pohne inflace očekáváními o Fedu? Akcie lehce v červeném, dolar s mírnými zisky
10.12.2021 Zprávy o omikronu si neustále říkají o pozornost finančních trhů, pořád ovšem nejsme přesvědčeni, že mají na jejich vývoj až tak zásadní vliv. Přední výrobci vakcín v minulých dnech ujišťovali, že sice dvě dávky očkování omikron nezastaví, ale třetí už ano. Dnes ale přišla zpráva o dvou nakažených ze Singapuru, kteří už třetí dávku měli. Velmi vysoká nakažlivost se tedy stále více potvrzuje a velké štěstí je, že tato varianta viru zatím působí spíše mírný průběh onemocnění. To je samozřejmě důležité i z ekonomického a tržního pohledu, neboť odpadá strach z drastických protiopatření. Snad u toho zůstane.
Peníze se dnes stěhovaly z akcií do dluhopisů
09.12.2021 Z dopoledního nerozhodného obchodování se během dne stal převažující pokles hlavních akciových trhů. Amerika od otevření míří dolů, Nasdaq ztrácí 0,7 pct a S&P 500 je dole o 0,4 pct. V Evropě vidíme celkem malé ztráty na FTSE 100 a CAC 40, ale DAX už klesá o 0,3 pct a AEX je -0,7 procenta.
Amerika drží vysoké tempo, akciové trhy v euforii
07.12.2021 Dnešním hlavním tématem je určitě síla, s jakou se kupci znovu opřeli do akcií, které v minulých pár týdnech trochu zlevnily. Opět podle podobného vzoru, jaký jsme během roku viděli několikrát, přičemž znovu investoři nechali americké indexy klesnout jen zhruba ke 100dennímu klouzavému průměru.
Na akciích odpoledne vítězí kupci, Nasdaq však zaostává
06.12.2021 Dneškem pokračuje vnitřní boj akciových trhů o to, jestli je před koncem roku spíše třeba vybírat zisky, nebo naopak využívat poklesy k nákupům. Po několika intradenních změnách směru mají aktuálně navrch kupci, kteří táhnou hlavní indexy slušně vzhůru.
Po slušném úvodu docházejí akciím síly a zisky se ztenčují
06.12.2021 Evropské trhy začaly dobře, ale během dopoledne jim dochází pozitivní energie. Z hlavních akciových indexů jsou slušně v plusu FTSE 100 (+0,6 %) nebo CAC 40 (+0,5 %), zatímco DAX a AEX jsou pouze lehce v zeleném. Americké futures své mírné zisky smazaly a v případě Nasdaqu už jsou v minusu.
Akcie obracejí dolů. Trhy se po datech bojí Fedu
03.12.2021 Data z amerického trhu práce nám dodala poněkud složitý materiál k interpretaci, když čísla z firem a z průzkumu v domácnostech míří proti sobě (více v dnešním komentáři). Trhy na ně zpočátku reagovaly s rozpaky, ale nijak výrazně. Po otevření na Wall Street si ovšem akcie vybraly směr dolů.
Opatrnost před daty. Fed připravuje na prosincové zrychlení
03.12.2021 Po včerejším odrazu vzhůru v USA je Evropa opatrná a obchoduje jen těsně v zeleném. Úvodní zisky už hlavní indexy stihly skoro odevzdat. Omikron zůstává stále do značné míry neznámou, ale trhy se ho už celkově tolik nebojí.
Amerika lépe než Evropa, ale nervozita zůstává velká. Ropa vymazala ztráty
02.12.2021 Zajímavé pohyby na finančních trzích pokračují také dnes. Akcie v Evropě zůstávají výrazně v záporu - DAX je -1,4 pct, FTSE 100 ztrácí půl procenta, CAC 40 klesá o 1,1 pct a AEX je dole o 1,5 pct. Wall Street se po otevření dařilo růst, jak ukazovaly i futures, ale výkon se následně zhoršuje. Nasdaq je 0,3 pct v záporu, S&P 500 redukuje zisky na 0,6 procenta.
Evropa následuje americký propad. Ve hře výběr zisků, omikron i Fed. Změní Amerika znovu směr?
02.12.2021 Divoké změny směrů na akciových trzích pokračují. Včerejší večer byl pro Wall Street docela drtivý a dnes navazují citelným poklesem evropské trhy, které včera uchránilo skončení obchodního dne. Mezitím však futures naznačují opětovný růst v Americe.
Akcie opět bleskově mažou ztráty. Pomohla dobrá data - ISM stoupl
01.12.2021 Po včerejším výprodeji iniciovaném jestřábím vystoupením šéfa Fedu se akcie po jediném dni vracejí zpět. S trochou nadsázky můžeme právě i rychlost, s jakou se investoři vrátili do drahých akciových trhů, zařadit mezi argumenty pro přísnější politiku. Sami zástupci Fedu totiž v řadě případů mluvili o riziku přílišného podstupování rizika na finančních trzích.
Související klíčová slova:
Střední Evropa | Počet nakažených koronavirem | První odhad HDP | Aktualizovaný výhled | Dynamický růst | Propad ekonomiky | Uvolněné měnové politiky | Realitní trh | Prostor k růstu | Republikánský prezident | Růst zisků | Problémy Evropy | Čínské strany | Výplach | Amerika dnes | Návrat do práce | Neel Kashkari | Světové akcie | Války | Plánované otevírání ekonomik | Míra nezaměstnanosti v USA | Vývoj | Pokerová partie | Státní dluhopis | Foxconn | Cena železné rudy | Klesá dolar | Data z trhu práce | Archegos Capital | Futures na Wall Street | Australská centrální banka | Panevropský index | Výrobci aut | Velký propad | Delisting | Zdražovat | Klíčový ukazatel | DPH | EUR | Propad zaměstnanosti | FDA | Spotřebitelské výdaje | Outperform | Kalifornie | Hlavní úrokové sazby | Salesforce | Realitní firmy | Itálie | Euro proti dolaru | Stoxx | Americký desetiletý výnos | Epidemická situace | PEPP | Vývoj ceny zlata | Akcie firmy | Texas | Tencent Holdings | Údaj o HDP | Německé průmyslové objednávky | Očekávání | Korelace | Pensylvánie | Evropské centrální banky | Dolar a ropa | Zákon o vnitřním trhu | Státy eurozóny | Nikl | Intervence NBP | JAR | Růst amerických akcií | Negativní vývoj na akciových trzích | Pozitivní nálada | Kvartální výsledky | Londýnské burzy | Zasedání ČNB | Pro investory | Nálada amerických spotřebitelů | Novartis | Varianta omikron | Trh práce | PMI v eurozóně | Evropská komise | WeCHat | Philip Morris ČR | Crypto | Investice | Britská centrální banka | Akcie Salesforce.com | Rozvolnění | Výkon domácí ekonomiky | Akcie Salesforce | Potenciál | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Podnikatelské aktivity | Lék na COVID-19 | Akvizice | Index aktivity | Oslabování měny | Česká měna dnes | Cyklus zvyšování sazeb | Výrobní podniky | Škoda Auto | Ifo | PMI z Německa | Japonské akcie | Hlavní index německých akcií DAX | Invaze na Ukrajinu | Chování | Situace kolem Ukrajiny | Prognózy | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | Šéf Fedu Powell | Špatná nálada | NYSE | Intervence | IHNED | Výkon ekonomiky | Tržby v maloobchodě | Americký soud | Klesly akcie | Prodloužení přechodného období | Rekord | Analytik Patrie | Michel Barnier | Člen bankovní rady ČNB | Oživení ekonomiky | Návrh zákona | Maloobchodní tržby v Číně | Evropský index | Evropské měny | Dluhopisy EU | FTSE MIB | Madrid | Dění na trzích | Největší světová ekonomika | Inflační výhled | IHS | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Podpora ekonomice | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Vítězství Joe Bidena | Markets | Dění ve světě | Morgan Stanley | Spotřebitelé | Německý akciový index DAX | Projekce | Von der Leyenová | Český průmysl | Reality | Poradce Bílého domu | Dopad na sentiment | Pokles aktivity v průmyslu | Nová vakcína | Akcie společnosti | Chování trhu | Výnosnost | Agentura AFP | Strach ze sankcí | Softwarová společnost | Aktuální vývoj | Desetileté výnosy | Metaverse | Rostoucí výnosy | Spotřebitelské inflace | Lagardeová | Nejvyšší soud | Didi | Měnové zasedání | Cenné papíry | Výnos | Akcie Cineworld | Trh s ojetinami | Trh s dluhopisy | Rostoucí šance | Asijské akcie | Techy | Evergrande dnes | Exchange | Meituan | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Delta | Dolar slábne | Vývoj na trzích | Vzdělávání | Šéf Fedu | Soukromá spotřeba | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Zkrocení inflace | Šéfové | Jiné měny | Výnosová křivka | Index DOW | Překvapivý růst | Miliardy dolarů | Ukazatel | Pandemický program | Dlouhodobý trend | Akcie Facebooku | ČEZ | Alcoa | Airbus SE | Index NASDAQ 100 | Ekonomové | Podstupování rizika | Růst akciových indexů | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Kurzy koruny | Propad cen | Peníze z vrtulníku | Vakcíny proti koronaviru | Prezidenti a premiéři | Jednání OPEC+ | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Makroekonomické statistiky | Růst cen plynu v Evropě | Dividendy | Nasdaq100 | Sentiment na trhu | JPY | Nová bankovní aféra | SMIC | Instituty | Dolar dnes | Ekonomika Velké Británie | IPO | Odhad HDP | Posilování dolaru | Směřování trhu | Brent | Představitelé ECB | Evropské aerolinky | Peníze | Infekce Covid | Nikola | Propad na Wall Street | Suezský průplav | Akcie Lyft | Kauza Archegos | Stimul | Béžová kniha Fedu | Plány | Meziroční růst cen | Americká ropa | Baidu | Obavy z inflace | Škoda | Hlavní centrální banky | Rozhovor | Šéf ECB | Prognóza | FTSE 100 | Výhled poptávky | Patria finance a.s. | Dnešní obchodování | Měnová politika Fedu | Pokles ceny ropy | Společnost Macy’s | Proti tržnímu sentimentu | Měny | Barel ropy | Export | Americký Fed | Nové signály | Palladium | Micron | Bezpečný přístav | Lockheed Martin | Strach | Ropa WTI | Negativní sentiment | Ministr hospodářství | Ceny dluhopisů | Burza | Developeři | Bankovní domy | Komoditní | USD | Prodat část akcií | Odhad letošního růstu ekonomiky | Využití ESM | Report ADP | Evropské burzy | Reálné výnosy | Růst trhu | Pozornost investorů | Burzy | Výsledky průzkumu | Německý ministr hospodářství | USD/EUR | Cenové tlaky | Ceny elektřiny | Americký prezident Joe Biden | Robinhood | Daimler | David Solomon | Dvoutýdenní repo sazby | Proražení | Nejnovější výsledky | Ekonomické zotavení | Akcie Alibaba Group | Bond | Bankovní aféra | Naftogaz | HUF | Situace kolem koronaviru | Slabý trh | Akcie Airbus | Očkování proti covidu | Turecká lira | Ropná zařízení | Varianta delta | Nervozita | Evropská inflace | Burza cenných papírů | Trh s ropou | Ekonomická aktivita | Regulace | Reálné ekonomiky | Bulharsko | Kofola | BABA | Měnový fond | Boeing | Apple | Hodnocení současné situace | Hertz | Hongkong | FTX | Ahold Delhaize | Čtvrtletní výsledky | Zvýšení sazeb | Index CAC 40 | Panevropský akciový index | Nárůst ceny | Bezpečné přístavy | Oživení trhu | HDP eurozóny | Sympozium | Unie | Posílení | Data o HDP | Euronext | Evropa | Šíření nemoci | Stratégové | Inflační cíl | Marek Mora | Řešení Brexitu | Podpůrné programy | Experimentální vakcíny | Nové mutace | Zastavení produkce | Ekonomický vývoj | Zasedání Fedu | Viceguvernér ČNB | Bankroty | FANG | Makrodata | Odložení brexitu | Investoři | Tržní reakce | Burza cenných papírů Praha | Šéf Bílého domu | Podnikové dluhopisy | Německá průmyslová produkce | Kabinet | Problémy s Covidem | Růst akciových trhů | AMD | Nejistoty | Největší světové ekonomiky | Inflační čísla | Americké ekonomiky | Koninklijke Ahold Delhaize | Aktuální kurzy | Kurz eura k dolaru | MSCI Emerging Markets | Uvolnění rezerv | Jádrový index | Spotřebitelské ceny v USA | Korporátní daň | Globální akciové trhy | Červencová inflace | Kapitál | Index asijsko-pacifických akcií | Ceny energií v Evropě | BIC | Summit Evropské unie | Růst dluhopisových výnosů | Zisky pro akcie | Zápis z posledního zasedání | Pracovní místa | Globální ekonomiky | Situace na akciových trzích | Hold | Asijské burzy | Německé HDP | Situace na finančních trzích | Reckitt Benckiser | Sestupný trend | Posilování koruny | Tálibán | Technologické tituly | Americká ropa WTI | Směřování trhů | Včerejší seance | Růst v Číně | Qualcomm | Americký S&P 500 | TerraUSD | Vyšší hodnoty | Americká média | Ant Group | Jestřábí komentáře | Provozní marže | AT&T | Zisk | Viry | Německý DAX | Cestování | GBP/EUR | Total | Dnešní statistika | Včerejší obchodování | Akcie a dluhopisy | Ruské ropy | Bank of England | Evropské ekonomiky | Beyond Meat | BP | Americké HDP | Patria | Růst výrobních cen | Nike | Vládní výdaje | Spotřebitelský sentiment | Stellantis | Bohatý | Pokles kurzu | Euforie na akciích | Růst německé ekonomiky | Energetický gigant | FedEx | Data z trhu práce USA | Hlavní události | O2 | Index STOXX Europe | Zájem o stříbro | Swapy | Béžová kniha | CZK | Česká zbrojovka | François Villeroy de Galhau | Energie | Zesílení inflačních tlaků | Svátek v USA | Huawei | Zajímavé zisky | Ruský prezident | S&P | Tržby z prodeje | Delisting v USA | Zámořské indexy | Dluhopisové výnosy | Balík pomoci ekonomice | Akciové trhy v Evropě | Futures na S&P 500 | Nákupy dluhopisů | Avast | Efekt sankcí | Růstové akcie | Koruna | Průmyslové komodity | Úroková sazba | Inflace v eurozóně | Investiční firmy | Zvýšení daní | Hospodářské dopady | Zasedání Evropské centrální banky | Fungování trhů | Inflační překvapení | Dovoz | Tržní optimismus | ADR | NextEra | Nikkei | Realitní společnost | Obchodování na finančních trzích | Nejbohatší | Meta | Cílování inflace | Investiční banka | Zvýšená nervozita | Zahraniční investoři | Čtvrtletní zisk | Investovat | Penzijní fondy | Ruský rubl | Válka na Ukrajině | Zadlužení | Čínské úřady | Akcie v Americe | Pozitivní zprávy | Praha | Berkshire Hathaway | Dobrá nálada | Dubnová čísla | Omezení dividend | Nové zprávy | Průmyslová výroba v Německu | Napětí mezi USA a Čínou | Mary Dalyová | Volný čas | Příjmy Ruska | Strach z koronaviru | Zprávy z finančních trhů | Rizikovost | Evropská data | Čínské zboží | Index cen domů | ZEW | Prognóza Fedu | Obrat trendu | Dnešní data | Cena mědi | Firemní zisky | Obchodní dohoda s Čínou | Výsledky | Akcie v západní Evropě | Dolar roste | Index výrobních cen | Události tohoto týdne | Coca-Cola | Sazby | Inflační tlaky | Ekonomické oživení | ProCent | Siemens | Analytik | Mezinárodní agentura pro energii | Zlepšení sentimentu | Euro Stoxx 50 | Cena ropy WTI | Bank of America | Hlavní akciové indexy na Wall Street | Ralph Lauren | Zelená čísla | Americký index | Indexy aktivity | TIM | Akciový index S&P 500 | Prezident | CAC 40 | Extrémní nárůst | Vypnutí plynu | Pesimismus | Silný dolar | Fundamentální zprávy | OPEC+ | Obchodování na Wall Street | SAE | Růst inflace | Stavebnictví | Vývoj akcií | Bed Bath & Beyond | Čeští centrální bankéři | Nárůst výdajů | Ropné společnosti | Pohyby na finančních trzích | Britské akcie | Objem | Oživení v Číně | Zvýšení sazeb ČNB | Výnosy po inflaci | Patrie | Klima | Inverze výnosové křivky | CDC | Finanční pomoc | Boj s inflací | Ceny plynu v Evropě | Velké firmy | Přehled | Ochota riskovat | Regulátor | Tržní podíl | Anglie | Firmy | Odhad inflace | Investiční aktivita | Dnešní údaje | AMC | Pár euro-dolar | Pfizer | Case-Shiller | Fiskální rok | AFP | Studie | Finance | Vyhlídky ekonomiky | Slabší koruna | Ant | Výroba v Británii | Šéf německé centrální banky | Zpráva | Polsko | Kolaps | Nástroj | Ekonomické dopady | Silný růst | Zbrojovka | Empire State Index | Ratingová agentura | Dění na finančních trzích | Prémie | Rozpočtová politika | Akcie Volkswagen | Bankéř | Tencent | Kering | Znárodnění | Velmi divoká ropa | Pohyb kurzu | Současná situace | Janet Yellenová | Přijetí | United Airlines | Jackson Hole | HUF/EUR | Technologické společnosti | Ropný kartel | OPEC | FTSEurofirst | Nárůst cen ropy | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Zhoršování situace | Jednání FOMC | Bloomberg | Nová prognóza | Johnson & Johnson | KB | Dopady na ekonomiku | GBP | Čínský dovoz | Bezpečné útočiště | Nabídka | Akcie včera | Program nákupu dluhopisů | Britský ministr financí | Maloobchod | Měna | Rekordní hodnoty | Optimistická očekávání | S&P Global | Centrální banky | Růst maďarských sazeb | Nasdaq | Trump | Zpomalení ekonomického růstu | Dnešní růst | Brands | Deficit | Dopad na finanční trhy | Třída aktiv | Data z americké ekonomiky | Dobré výsledky | Prezidentka ECB | Index Dow Jones Industrial Average | FTSEurofirst 300 | UPS | Silnější dolar | Zprávy | Akcie v Asii | Ekonomická aktivita v eurozóně | Obavy z recese | Obchodování v Asii | Státní dluhopisy | Vstupy | Patenty | Dolary | Pohyby cen | Inflace ve Francii | TSMC | Cvičení | Evropské trhy | GBPUSD | Ministerstvo práce | Člen bankovní rady | European Energy Exchange (EEX) | Averze k riziku | Akcie Komerční banky | Treasuries | Události ve světě | Britský FTSE 100 | Futures | Budoucí vývoj | Bydlení | Ceny ropy | Restriktivní opatření | Dopady inflace | Evropské akcie | Bank of Japan | Americké objednávky | Hlavní indexy | Listopadová inflace | Americké energetické firmy | Silné cenové tlaky | Japonská centrální banka | Aktuální problémy | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Dobrá data | Americké akcie | Rozmach nákazy | Cena ropy brent | Vyhlídky | Dopad pandemie | Tržní podmínky | CZ | Earnings | Britská měna | Kongres | Virgin Galactic | Vlny koronaviru | Citrix | Index cen výrobců | Joachim Nagel | Bidenův plán | Evropská ekonomika | Ceny domů | Finanční výsledky | Zveřejněná data | Deficit rozpočtu | Chuck Schumer | EDF | Zvýšená volatilita | Guvernér ČNB | Euro dnes | Program nákupu aktiv | Akcie Netflixu | Tapering | Korporátní zprávy | Reakce trhu | Trh | Komise | Divize | Inflace ve Spojených státech | Erste Bank | Vládní podpory | České koruny | Výrazný růst | Opatření proti koronaviru | Výsledky firem | Nancy Pelosiová | Australský dolar | Plány Fedu | Japonský HDP | Nový výhled | Korekce | Upozornění | Spotřebitelská důvěra v USA | LNG | Cena zlata dnes | Pokračování expanze | Korporátní daně | Vývoj ekonomiky | Výrazný pokles | Pražské burzy | Zveřejnění výsledků | Odveta | Dopad na trhy | DJIA | Ministři financí | Akcie | Francie | Turecká centrální banka | Plyn | CNOOC | Americký výrobce | Den díkůvzdání | Posílení dolaru | Index volatility | Propad | Stock | Americké zásoby ropy | Tržní nálada | Dopady koronaviru | Sazby ČNB | Oldřich Dědek | Revize amerického HDP | Rating | European Energy Exchange | Agentura S&P | Politika centrální banky | Neomezené QE | SNB | Microsoft | Pandemie koronaviru | Trh dnes | Příležitosti | Snížení dividendy | Burza FTX | Asie | Exxon Mobil | Nová strategie | Vládní dluhopisy | Evropské obchodování | Daňové úlevy | Alibaba | Americká měna | Šíření viru | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Akcie Moderna | Kryptoměna | Změny cen | Růst spotřebitelských cen v USA | Demokratické strany | Finanční rezervy | Siemens Energy | Dollar Tree | Obchodování akcií | Kurz dolarů | Automobilky | Měna eura | Exporty | Drahé energie | Ropa Brent | Masivní propad | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Deficit nabídky | Index Nasdaq | Představitelé americké centrální banky | Zpomalování ekonomiky | ANO | Zájem o dluhopisy | Bilion | Data z USA | Sázka | Bankovní akcie | Fiskální pomoc | Zpřísnění sankcí | Rizikovější aktiva | EEX | Kurz koruny k euru | Měnová politika v USA | Výsledky společnosti | Měnová politika | Výpadky | Americké měny | Nový rekord | Graf | Podpůrná opatření | Akcie Bed Bath & Beyond | Výprodej na Wall Street | Gazprom | Centrální banka | Ceny komodit | Hráči na trhu | Běžný účet | Pokles úrokových sazeb | Množství peněz | Evropská centrální banka | Zvýšení úrokových sazeb | Čistý zisk | Jádrová inflace | Eurodolar | Výnosové křivky | Andrew Bailey | Margin call | Německý akciový index | Zpomalení ekonomiky | Fed | Bilance | Akciový růst | Americká centrální banka | Bankovní tituly | Vývoj epidemie | Spekulace na růst | Týdenní výhled | Dnešní zprávy | Pohyb trhu | Měsíční data | Další růst | Index Nikkei | Krize v Evropě | Vyšší inflace | Kontrakt na WTI | Aktuální prognóza | Cíl Evropské centrální banky | Reuters | Dluhopisoví investoři | AMC Entertainment | Přebytek zahraničního obchodu | Současný propad | Strop na ruskou ropu | Londýnská burza | Situace na Ukrajině | Vysoká cena | Brexit | Chevron | Donald Trump | Negativní data | Activision Blizzard | Dolarové páry | Depozitní sazba | Akciový index Dow Jones | Spotřebitelská nálada | Analýzy | Rolování | Zápis z jednání ČNB | Zásoby ropy ve Spojených státech | Pohyby kurzu | Finanční trhy dnes | Cena Brentu | Zavedení cenového stropu | Německý soud | Utahování měnové politiky | Prezidentská debata | Propad ropy | Deficit zahraničního obchodu | FTSEMIB | Agentura Bloomberg | Index nových zakázek | VIG | EURUSD | Akcie v USA | Česká měna | Dow Jones a S&P 500 | Oslabování dolaru | Orbán | Firemní daně | Data z amerického trhu práce | Index Nasdaq Composite | Záporné sazby | Obchodování | Rychlý růst | Americký dolar dnes | Ekonomické ukazatele | Signály Fedu | Předseda | Výrazné ztráty | Fiskální stimul | Sazby beze změny | Libra | Opatření centrálních bank | Zvýšení základní úrokové sazby | CFD | Index spotřebitelské důvěry | Nová data | 3M | Korekce na akciích | Turecké liry | Růst ceny zlata | Evropská měna | Seznam Zprávy | Medián | Index ISM ve službách | Dění na Ukrajině | Zvýšení základní sazby | Snížení daní | BofA | Financovat | Pomoc ekonomice | Akciový index | Příprava | Trumpova administrativa | Nálada investorů | Jednání o brexitu | Tržní situace | Philip Morris | Londýnský index FTSE 100 | Nervozita na trzích | ING | Airbus | Míra | Alibaba Group | Zisky akcií | Bankéři z Fedu | Slabé měny | Úroky | Refinitiv | HDP v USA | Americký průmysl | Dění kolem brexitu | Applied Materials | Euro STOXX | Slabší ekonomika | Euro k dolaru | Cyklické akcie | Silné oživení | Nomura | Obchody | Mutace viru | Vice | Uzavření trhů | Mimořádné vládní podpory | Řetězec | J&J | Luis De Guindos | Silný trh | Objem peněz | TTWO | Dluhopisy | Air | Akcie dnes | Malé ztráty | Zápis z posledního zasedání Fedu | Izrael | Ceny akcií | Financování vlády | Inspirace | Indikace | TABAK | Klíčové oblasti | Japonsko | S&P500 | Nové regulace | Klesající trend | Ziskové marže | Největší pády | MUFG | Čínská ekonomika | Ceny | Prudký pokles | Koronakrize | Technologie | CHF | Energetická krize | ČNB | Evropská unie | Jiří Rusnok | Ranní zpráva | Zahraniční obchod | Pokles | James Bullard | Platební bilance | První obchodní den | Vakcína proti koronaviru | Zprávy o vakcíně | Pokles zásob | Rekordní minimum | Výběr zisků | Bund | Onemocnění | Rakouská vláda | Velikonoce | Biogen | Pozornost | Země EU | Vystoupení šéfa Fedu | Akcie Tencent | Trumpův impeachment | Ceny zemního plynu | Aleš Michl | Technologické firmy | Růst tržeb | Index ISM | Tržní očekávání | Zisky dolaru | Americká ekonomika | Technologický index Nasdaq Composite | NVDA | Index AEX | Data z pracovního trhu | Nová mutace koronaviru | Podpora | COVID-19 | Zboží dlouhodobé spotřeby | Výhled na příští rok | Finanční krize | IBEX 35 | Pokles ceny | Bezpečnostní situace | Regulátoři | Sberbank | Blue-chip | Remdesivir | Oživení světové ekonomiky | Útok na Polsko | Index cen | Německý ministr financí | Dodávky plynu do Evropy | Neshody OPEC | Index PX | Čínská vláda | Daně | ECB | Nejistota | Lídři | Spotová cena zlata | OECD | Pokles cen ropy | Zprávy z trhů | Pokles indexu | Zlepšení nálady | Pozitivní sentiment | Akcie Shell | Sektor služeb | CBOE | Centrum | Zisky | Měny&Sazby | Americké akciové burzy | ABN AMRO Bank | Unijní země | Zájem o akcie | Byznys | BNP Paribas | Prezident Trump | Oslabení koruny | Drahý kov | Těžaři | Den nezávislosti | Americká data | Rally na akciích | Globální ekonomika | Nvidia | Platby za plyn v rublech | Nejprudší pokles | Boj proti inflaci | Výnos desetiletých dluhopisů | Fluktuace | Růst výnosů | Podniky | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Vysoké valuace | Delta Air Lines | Ratingové agentury | Společná měna | Cena zlata | Marže | Rozjednané prodeje domů v USA | HSBC | USA inflace | Komodita | Kapitálové trhy | Turecký prezident | Navýšení kapitálu | Růst cen | Dluhový strop | Útlum aktivity | Exxon | Asset management | MSCI World | Německá vláda | Repo sazby | Inflace v Británii | JPM | Dnes na trzích | Útok na Ukrajinu | Společnost JPMorgan | Financování | Akcie Boeingu | Akcie Pfizeru | Jednání OPEC | Index DAX | JDE | Velké zisky | Výrobce čipů | Omezení dodávek | Německý index DAX | Stres | Ruská ropa | Výhled poptávky po ropě | Margin | Zasedání americké centrální banky | Hotovost | Americká lehká ropa | Pokles ekonomiky | USDCZK | Obchodní válka | Severomořská ropa | Index německých akcií | Zprávy z USA | Snížení sazeb | Krátkodobé dno | Společnosti | Fitch | Maďarský forint | Wells Fargo | Ceny zboží | Obchodní spory | Internetové firmy | Virus | PBOC | Alibaba Group Holding | Prezident Joe Biden | Černý pátek | Velké banky | Euro-dolar | Dílčí index | Propady na akciových trzích | Indikátory | Síla dolaru | Objem poskytnutých úvěrů | Denní pokles | Statistika z USA | QE | Obchodování na akciových trzích | Cena | Český maloobchod | Dnešní čísla | ECB dnes | První odhad | Akciové indexy v USA | Transakce s kryptoměnami | Spotřebitel | Švýcarská centrální banka | Česká republika | Hospodářský růst | BAT | Propad evropských akcií | Úvěrové podmínky | Odhodlání | Americký dolar | Kartel OPEC | Akciová rally | Ekonomika | WTI | Světová banka | Bod | Podmínky na trhu | Koruna sílí | Kov | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Polský zlotý | Odpor | Šéfka EK | Americké úrokové sazby | Index nákupních manažerů | Obchodování dnes | Čína | Data PMI | Pfizer a BioNTech | EU | Republikáni | Nord Stream | EMU | Evropské indexy | Akcie ConocoPhillips | Saúdská Arábie | Americké státy | Domácnosti | Sázet | Španělsko | Cena ropy | Rozhodnutí Číny | FTSE | Euro Stoxx 600 | Zájem o rizikovější aktiva | Úrokový diferenciál | Inflace | Ocel | Apreciace | Tržní sentiment | Větší riziko | Zinek | Valuace akcií | Využití kapacit | Fed dnes | Domácí měna | Situace | Statistiky z trhu práce | Zobchodované objemy | Státy EU | Historické rekordy | Diskont | Předběžné výsledky | Trh kryptoměn | Twitter | Akcie na pražské burze | Euro vůči dolaru | Dolar k japonskému jenu | Inflační šok | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Krach | Alphabet | Bilance běžného účtu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Spotová cena | Zkušenosti | Divoká ropa | Aktivita v průmyslu | Maďarský premiér | Nové rekordy | ROCE | Počet žádostí o podporu | Nálada na trzích | Koronavirus | Lira | Kurz libry | Výsledky bank | Jednání ECB | IHS Markit | Sentiment spotřebitelů | Statistiky | Ekonomické recese | Interpretace | Americké akciové trhy | Koruna dnes | Vybírat zisky | Světová ekonomika | Růst průmyslu | Čínský index | Moneta | SAP | Dluhopisové trhy | Ministr zahraničí | ConocoPhillips | Aukce | Optimismus | SPX 500 | British Airways | Ekonomiky eurozóny | Londýnský index | Světové finanční trhy | Akcie Nvidie | Česká ekonomika | Stagnace | Kurz | Market | Akcie Visa | Unicredit | Ropa a Plyn | Silnější euro | Růst mezd | Google | Pokles výnosů | Horší data | Bilance Fedu | Tržby | Evropská spotřebitelská důvěra | Optimismus na trzích | Cena ropy klesá | Mezinárodní investoři | Institucionální investoři | Krize v eurozóně | Nastavení měnové politiky | Nižší růst | Vliv na obchodování | Aktivum | Epidemiolog | Investiční plány | Propad akcií | Richard Clarida | První fáze | Žlutý kov | Zpomalení hospodářského růstu | Čínský růst | Měď | Úspory | Kurz české koruny | Proinflační | Stock Spirits | Ruský plyn | Splatnost | ČNB Tomáš Nidetzký | FED sazby | Rozvíjející se trhy | Best Buy | AUD | Americké produkce | Dnešní PMI | PEPSICO | Historická minima | Slabší euro | Akciový býčí trh | Německá průmyslová výroba | Vysoké ceny | Antimonopolní úřad | Domácí data | SPAD | Italské dluhopisy | Zbrojovky | 2222 | Prognózy inflace | Analytici | JD.com | Stimulační balík | Prima | Dobré zprávy | Kurz koruny | Dnešní německé Ifo | Reakce eura | Citigroup | Důvěra v eurozóně | Dluhy | Mario Draghi | Vysoká inflace | Rada guvernérů | Provozní zisk | Conference Board | Pád cen | Hospodářství | Konsensus | Akcie Siemens | Zvýšení inflace | Akcie Activision Blizzard | Stoxx 600 | Zpomalení čínské ekonomické aktivity | Jamie Dimon | Vývoj na akciových trzích | Epidemiologická situace | Konkrétní plán | Vyšší sazby | Snižování úrokových sazeb | Zablokování Suezského průplavu | Akcie Monety | Klaas Knot | Intermediate | Globální akciový index | Konglomerát | Technologický index | Zahájení obchodování | Ceny hliníku | Německá kancléřka | Cenové stability | Zasedání ECB | Credit Suisse | Take-Two Interactive | Portfolia | Převis | Maloobchodní tržby v Německu | Poptávka | Deutsche Lufthansa | Koronavirové krize | Velký růst | Vývoz | Index výrobní aktivity | Energetické firmy | Prodeje akcií | Týdenní zpráva | Pozitivní výsledek | Aktivity v eurozóně | Energetické krize | Akcie Credit Suisse | Kroky ČNB | Etherea | Finanční tituly | Miliardy eur | Recese | Opatrnost před daty | Akcie a euro | Makro | ASML | Švýcarský frank | Chuť riskovat | Obchodní smlouvy | Erdogan | CZK/EUR | Růst globální ekonomiky | Coinbase | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Otevírání ekonomik | Prostor pro pokles | Burzovní indexy | Největší propad | Počet nových žádostí o podporu | Prostor pro další růst | Růst americké ekonomiky | Koronavirové pandemie | Růstový trend | Americké státní dluhopisy | Příjmy a výdaje | Americké burzy | Hospodářský cyklus | Daňové reformy | Nálada na akciových trzích | Slušné zisky | Frank | Ministři | Prudký propad | Změna politiky | Cenový strop na ruskou ropu | Guvernér | Mutace koronaviru | ISM | Negativní nálada | Bali | Kurz eura | Nárůst výnosů | Ziskovost | Dnešní zpráva | Záchranný program | Čínské indexy | Británie-EU | Expirace | Změna sazeb | Uznání nezávislosti | Kurz eurodolaru | Patria Finance | Hlavní akciové indexy v USA | Ceny energií | Doporučení | Fáze obchodní dohody | Americké indexy | Globální HDP | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Ratingová agentura S&P | Ceny potravin | Hry | Růst japonské ekonomiky | Měnověpolitické zasedání | Býčí trh | Globální trhy | Měnový kurz | Japonská ekonomika | Základní sazby | Index euro stoxx 50 | Argentina | Brokerské společnosti | Rizika | Eurozóna | Čínský průmysl | Růst čínské ekonomiky | Úspěchy | Prezident Donald Trump | Atlantik | Pracovní síly | Rostoucí inflace | Francouzský CAC 40 | Nastavení trhů | Akcie Sanofi | Hodnota indexu | Technologický sektor | Velké technologické firmy | Teroristický útok | Soud | Výrazný pohyb | Nákaza koronavirem | Euro posiluje | Cena elektřiny | Blockchain | Nárůst sazeb | Údaje z Číny | Vlna výprodejů | Bondy | Jasný směr | Zásoby ropy | Americké volby | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Nord Stream 1 | Benzín | Akciový index DAX | Hospodářskopolitické stimuly | Růst cen nemovitostí | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Pokles sazeb | Dow Jones Industrial | Pokles akcií | Kroky Fedu | Odhad letošního růstu | TLTRO | Míra inflace | Windfall tax | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Slabá čísla | Biotechnologické společnosti | Průmyslová výroba v eurozóně | Cenový vývoj | CNN | Velké riziko | Pomalé oživení | Signály | Spotify | Čínské akciové trhy | EBITDA | Lockdowny | Snížení emisí | Nařízení | Sazba hypoték | České výnosy | Vzestup ceny | Americký IT sektor | Americký Senát | Indexy | Citi | Obchodování v Evropě | Zvyšování sazeb | PMI ve službách | Vývoj inflace | Oživení poptávky | Zvýšení produkce | Riziková aktiva | Severomořská ropa Brent | Německý index IFO | Zpřísnění měnové politiky | Japonská měna | Mezinárodní měnový fond | Peking | Průmysl | Bazický bod | Nizozemský premiér | Očekávané výsledky | Lehká ropa WTI | Dluhopisový trh | Podnikání | Tempo růstu | Snížení daně | Aktivita firem | Bankovnictví | EdF | Libye | Začátek summitu | Aerolinky | Asijské obchodování | Americké dluhopisy | JPMorgan | Čínský export | Obavy o poptávku | Intel | NBP | Biliony | Divergence | Počasí | Bankéři | Bilion dolarů | ETF | Akcie klesají | Akciové trhy | České dluhopisy | Červnový kontrakt | Vývoz plynu | Hlavní evropské indexy | Měnový výbor Fedu | Větší zisky | Moneta Money Bank | Saúdové | Ceny drahých kovů | Varování | Guidance | Spekulanti | Družba | Obavy z omikronu | Akcie výrobců vakcín | Zlotý | Růst HDP | Situace na trhu | Reporty | APP | Dluhová krize | Hospodářské vyhlídky | Ministr zdravotnictví | EUR/MWh | Reálná ekonomika | Western Digital | Rally | Česká národní banka | Bankovní rada | Větší pokles | Americké banky | Vývoj trhu | Smíšené obchodování | Růstové tituly | Macron | Výrazný propad | Cenové indexy | Výroba v Německu | Bear | Výplatní poměr | Co bude | Osobní příjmy | Aktiva | Pokles inflace | Politici | Neomezené nákupy Fedu | Prodejní tlak | Německá inflace | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | Vývoj finančních trhů | Discovery | Indexy na Wall Street | Index německých akcií DAX | České měny | Ceny ropy dnes | Evropští investoři | Drahé kovy | Arizona | Protiinflační kroky ČNB | Slábnoucí dolar | Porsche | Jednání ČNB | Pokles cen | TikTok | Růst ceny | Čínská centrální banka | Ekonomické vyhlídky | EMA | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Výsledky voleb | Měny regionu | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Zdravotnictví | Klouzavý průměr | Akcie Tesly | Čínské akcie | Ministryně financí | Firma | Vysoké zisky | Paradox | Růst firemních zisků | Vývoj na finančních trzích | Jihoafrická republika | Futures na ropu | Robert Holzmann | Tomáš Holub | Trhy dnes | Merck | Obavy z koronaviru | MasterCard | Pochybnosti | Výsledek voleb | Špatné zprávy | FOREX | Zisky firem | Majetek | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Načasování | Řetězce | Americký index S&P 500 | Sentiment | Zrychlení inflace | Spekulace | Dnešní statistiky | Maďarská centrální banka | Stoxx Europe 600 | Růst úrokových sazeb | Fiskální stimuly | Politika | Hospodářské recese | Pozornost trhu | Letecké společnosti | Španělský IBEX 35 | Globální finanční trhy | Ceny ropy Brent | PLN | Pozastavení obchodování | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Komunikace | Celková inflace | Německá ekonomika | Akcie Applu | Čínský prezident | Dnešní seance | Novavax | Americké futures | Strach z inflace | BHP | Deutsche Bank | Pravidla hry | Konsolidace | Forint | Výprodej | Americké akcie dnes | Velká Británie | Evergrande | Zelené energie | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Citibank | Zájem o riziko | Durace | Kartel OPEC+ | Ekonom | Zasedání FED | Micron Technology | Pokles průmyslové výroby | Otevírání ekonomiky | Energetické společnosti | Členové bankovní rady | Dnešní kalendář | Průzkum PMI | Protiepidemická opatření | Úrokový výnos | Obchodování na devizovém trhu | Richemont | Optimismus investorů | Obavy ze stagflace | Rozpočtové politiky | Aktivita ve službách | Indie | Letectví | Výrobní inflace | Zasedání amerického Fedu | Očekávání trhu | Energetická krize v Evropě | Technologické akcie | Měnové politiky | Centrální bankéř | Akciové indexy | Výprodej akcií | Hospodářská recese | První zvýšení sazeb | Akcie Take Two Interactive | Ekonomická data | Elektřina | WTO | Situace v průmyslu | Karanténa | Invaze | Desetileté dluhopisy | Investiční aktivity | Soukromí zaměstnavatelé | Varianty koronaviru | Zhodnocení | Euro | Omezení těžby | Parita | Ceny zlata | Výhled | Hlavní finanční trhy | ESM | Fiskální politika | Devizový trh | Dividenda | Technologický Nasdaq | Akcie technologických firem | Auta | Americký akciový index | Komerční banky | Akcie v Hongkongu | Americký trh práce | Nová makrodata | Sláva | Deriváty | Akcie padají | Ethereum | Kurzy měn | Embargo | Zápis Fedu | Index pražské burzy | Debata | Obchodní dohody | Bezpečné dluhopisy | Úspěch | Indexy nákupních manažerů | Počty nakažených | Propouštění | Krátkodobé dluhopisy | Růst akcií | Zvyšování úrokových sazeb | Zaměstnanci | PayPal | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Evropský trh | Evropské akciové burzy | Hrozící lockdowny | Medvědi | Finanční trhy | Redukce | Aktuální situace | Ruský ministr | Výsledek zasedání Fedu | Skeptický Fed | Vyšší daně | Negativní vývoj | Poptávka investorů | Dobrý výsledek | Data o inflaci | Expanze | Balík sankcí | Volkswagen | Fiskální balík | Fondy | Komise pro cenné papíry | Odhad růstu ekonomiky | Ukrajinský prezident | Bílý dům | Kyjev | Situace v Číně | Austrálie | DAX | Financial Times | Klid | Americká výnosová křivka | Risk | Členské státy EU | Philips | USD za barel | Nikkei 225 | Burze | Počet nakažených | Odložení voleb | Spread | Ropa roste | Obavy investorů | Pracovní trh | Výnosy státních dluhopisů | Jaderné elektrárny | Nevada | New York | Riziko korekce | Certifikace | Kurz domácí měny | St. Louis | Inflace ve Velké Británii | GS | Saldo zahraničního obchodu | Pohyby na trzích | Bernstein | Video | Spready | Zajišťování | Reakce koruny | Zdanění | Zotavení ekonomiky | Situace v Afghánistánu | Problémy | Zpomalení růstu | Zpřesněná data | Situace na trzích | Omezení produkce | Zpětný odkup akcií | Uvalení sankcí | Santa Claus Rally | Strop pro elektřinu | Ceny plynu a elektřiny | Evropský akciový trh | G20 | Cíle | Investiční společnosti | Pokles poptávky | Pozitivní očekávání | Členské státy | Akcie ve světě | Prezident Erdogan | BlueBay Asset Management | Rally na ropě | Erste | Prezidentské volby | Dollar | Nálada na Wall Street | Francouzská centrální banka | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Hlavní akciový index | Dolarový index | Obchodní aktivita | Neomezené množství | Britský FTSE | Americké výnosy | Akciový optimismus | Recese ekonomiky | Ekonomická rizika | Dopad na akcie | Ropa | Ceny aktiv | HN | Hlavní index PX | Sázky na pokles | Problémy v Číně | Akcie Virgin Galactic | Protekcionismus | Americká inflace | Dílčí indexy | Hliník | Výdaje | Goldman Sachs Group | Denní změna | Západní ekonomiky | Španělský IBEX | Transakce | Dolar | Blizzard | Akcie Deutsche Bank | Facebook | Tržní hráči | Sankce | Osobní výdaje | Snížení úrokových sazeb | Domácí měny | Vzestup inflace | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Glencore | Irsko | Rozjednané prodeje domů | Důležité zprávy | MIB | Reinvestice | Index MSCI | Slabší dolar | Sankce proti Rusku | Inflační data | Rolování kontraktů | Justice | Značný pokles | Kurz euro | Finanční centrum | Inflace v prosinci | Akcie aerolinek | Dodávky plynu | Jasný signál | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Finanční sektor | Akcie na Wall Street | Ropa dnes | Přelom roku | Základní sazba | Uvolnění měnové politiky | Výkyvy kurzu | MSCI | Salesforce.com | Spekulace na pokles | Karanténní opatření | Snap | Zavření škol | Guvernér Rusnok | Index podnikatelské aktivity | Spotřebitelská poptávka | Slabší akcie | Statistiky z eurozóny | Merkelová | Hlavní americké indexy | Růst aktivity | Konzervativci | Nové restrikce | Nabídková cena | Americká seance | Reakce investorů | Data z Německa | Christine Lagarde | JP Morgan | Patria.cz | Intervence centrální banky | Sentiment na trzích | Černé zlato | Obchod | ABN Amro | Prezident Putin | Navýšení úrokových sazeb | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | WELL | Rusko | Smíšené výsledky | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Měnový výbor | Akcionář | Úsilí | Futures na indexy | Fixní kurz | Snižování daní | BMO | Poradce | Vicepremiér | Reálné úrokové sazby | Obchodní den | Pinduoduo | Další růst sazeb | Oslabení | Spojené státy | Makroekonomické události | Evropské méně | Zkušenost | Stagflace | Signál | Ekonomický výhled | Samsung | Zdražování | Výsledkové sezóny | Britská vláda | Analytici Patria | Přístup k inflaci | Likvidita trhu | ADP | Square | Gazprombank | Napětí mezi Čínou a USA | Biliony dolarů | BASF | Kupní síla | FOMC | Úbytek | Termínový kontrakt | Počty nových případů | Ropy | Volné peníze | Důvěra amerických spotřebitelů | Nové žádosti o podporu | Akciové futures | Makroekonomická data | Pohonné hmoty | Devizové rezervy | Zákaz výplaty dividend | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Společnost | Archegos | List The Wall Street Journal | Index DJIA | Libra k dolaru | Sázky | Diamondback Energy | Nové prognózy | Zmírnění rizik | Komerční banka | Kurzotvorné zprávy | Utažení měnové politiky | Negativní výhled | Generální ředitel | SEC | Jestřábí Fed | Cena akcií | Inflace v Německu | Volatilita trhů | Výkon německé ekonomiky | Špatná data | Upozornění na rizika | Rozšíření | Dopad koronaviru | CAC40 | Akcie Biogen | Volatilita | Zásobníky | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Akcie Eli Lilly | Cyklické sektory | Ropný trh | Společná evropská měna | Nálada | Akcie Alibaby | Americká spotřebitelská důvěra | Rishi Sunak | Počet nových žádostí o dávky | Index PCE | Trend dolů | Eura | Tisková konference | Neúspěch | Výkon dolaru | Verizon Communications | Stimuly | Nízká nezaměstnanost | Nizozemsko | Organizace | Fiskální balík v Německu | Česká inflace | Brazílie | Ryanair | Poptávka po akciích | Banky | Výsledky hospodaření | Epidemie koronaviru | Růst | Expirace opcí | Problémy s likviditou | Akcie společnosti Alphabet | Burza dnes | Index Dow Jones Industrial | Ceny surovin | Akciový trh | Fed včera | Pimco | Polská centrální banka | 3М | Energetické komodity | Příjmy | JD | Kmen koronaviru | Risk-off | Zajištění | Větší korekce | Členové OPEC | Výnosy amerických státních dluhopisů | Inflace v Číně | Ruský Gazprom | Propad cen ropy | Snížení inflace | Obchodní bilance | Pandemie | Růst průmyslové výroby | Index | Wall Street Journal | Finančníci | Schodek | Evropské dluhopisy | Rychlý růst cen | Bankovní sektor | Lockdown | Akcie Alibaba | Cenový index | Poradce premiéra | Negativní zprávy | Nálada podnikatelů | Cena stříbra | Čínský trh | Fundament | Měnové stimulace | Bohatství | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Úročení | Měnový pár | Útlum ekonomiky | Akcie čínských firem | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Politika centrálních bank | Konsolidace na akciích | Index STOXX Europe 600 | Nový týden | Valuace | Americké statistiky | Poptávka po dolaru | Ministři financí eurozóny | Šíření nákazy | Rychlé zisky | Dnešní události | Spekulace na růst sazeb | Meziroční inflace | Tradeři | Philip Lane | LVMH | Amsterdam | HZL | Předseda Evropské rady | Jerome Powell | Dnešní makrodata | Forward guidance | Odvětví | Růst cen výrobců | Inflační riziko | Výkyvy | Dánsko | BlueBay | Německé maloobchodní tržby | Volatilní | Plán EU | Obchodování na globálních trzích | GameStop | Aktuální kurzy měn | Ford Motor | Klíčové centrální banky | Záznam z jednání ČNB | Fiskální plány | Výplach na trzích | Brexitová jednání | Vyšší úroveň | Société Générale | Německý průmysl | Dow Jones | Psychologický efekt | Hlavní akciové trhy | Americká politika | Očekávaný růst | Ukazatele | Depozitum | Jestřábi z Fedu | Kurz euro-koruna | Jestřáb | CNY | Výplach akcií | Šéf Fedu Jerome Powell | Eric Rosengren | Ruský útok na Ukrajinu | Program nákupů dluhopisů | Měnové podmínky | Uklidnění v Číně | Zisky české měny | Bankrot | Uzdravování | Prohlášení | Březnová data | Meta Platforms | Situace na trhu práce | Čínská makrodata | Dohoda mezi EU a Británií | Dodávky ruského plynu | Banka | Účinné vakcíny | Sanofi | Údaje o průmyslové výrobě | Obálka | Zisk na akcii | Psychologie | Hodnocení ekonomiky | Randal Quarles | Volatilní obchodování | Zápis z Fedu | Firemní výsledky | Výplaty dividend | Oslabení dolaru | Výprodej dluhopisů | Produkce ropy | Nadějné zprávy | Sentiment ve světě | Energetické problémy | Rozhodnutí ECB o sazbách | Covid | Americká administrativa | Výrobní ceny | Šok | Jihokorejský won | Dnešek na trzích | Zlepšení sentimentu na trzích | Společnost Moderna | Hospodaření | Měnové krize | Astrazeneca | Investorský sentiment | Dluhopisy Itálie | Maďarsko | Výrobní sektor | Euro roste | Měnová stimulace | Oslabování eura | Globální akcie | Deeskalace | Akciové trhy v Asii | Fiskální strana | PPF | Přerušení dodávek zemního plynu z Ruska | Dění kolem Ukrajiny | Platby za plyn | Akcie bank | Roční zhodnocení | Série poklesů | Korunový trh | Nord Stream 2 | Sentiment investorů | Finanční polštář | Aktivita ve výrobním sektoru | Italský dluh | Prodeje aut | Vlna koronaviru | Nová čísla z Německa | Forward | Fúze AT&T | Cenové války | Technické ukazatele | Trhy | AEX | Vakcinace | Evropský blue chip | Americká sněmovna reprezentantů | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Akciové zisky | Inflační vývoj | Průmyslové kovy | Na burze | Agentura Reuters | Christine Lagardeová | Akcie a dolar | Zasedání centrální banky | Cestovní ruch | Macy’s | Sílící dolar | Očkování proti covidu-19 | Emerging markets | Obchodování s akciemi | Volby v USA | Ekonomické aktivity | IPO Ant Group | Blue chip | Index volatility CBOE | Úrok | Středoevropské měny | Robert Lighthizer | Ekonomiky | Meme akcie | PMI ze sektoru služeb | Průmyslová výroba v Evropské unii | Poptávka po surovině | Sýrie | Zasedání FOMC | S&P 500 | Sazby hypoték | Zápis ze zasedání Fedu | Nasdaq Composite | CZG | Velké ztráty | Nasdaq akcie | Obchodování s dluhopisy | Zvednutí sazeb | Rekordní maxima | Britská burza | Největší ztráty | Údaje o inflaci | Nálada v Evropě | Rakousko | Index spotřebitelských cen | Růst britské ekonomiky | Maloobchodní tržby v eurozóně | Elon Musk | Moskva | Americký prezident | Pokles libry | Nálada v ekonomice | Vyšší úrokové sazby | Mutace delta | Zpřísňování měnové politiky | Prognózy ČNB | Americký maloobchod | Nízká inflace | Britské státní dluhopisy | Zvyšování dodávek | Index MSCI Emerging Markets | Ministr financí | Britský premiér | Lyft | Maloobchodní sektor | EK | After-market | Rostoucí ceny ropy | Problémy v dodavatelských řetězcích | Zdravotní péče | Zrychlení růstu | Obchodní dohoda | Covidové uzávěry | Evropský parlament | Výsledek amerických voleb | Předáním moci | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Akciové burzy | Aktuální kurz | TRY | Dobrá čísla | Zvýšení těžby | PMI pro sektor | Market rally | Kurz dolaru | Moderna | Prohlášení politiků | City | Tlumení QE | Libra klesá | Ekonomický růst | Brexit bez dohody | Američané | Odhady analytiků | Oslabení měny | Analytici Patria Finance | Krize | Podnikatelská aktivita | Management | Test na koronavirus | Reakce centrální banky | Posílení libry | Účinnosti vakcín | Kvantitativní uvolňování | Drahé komodity | Lídr republikánů | Zadluženost | Negativní dopad | Hospodářská politika | UBS | Recese v Evropě | NATO | Americký trh | Údaje | Slabý dolar | Tomáš Vlk | Impeachment | Euro klesá | Index Euro Stoxx 600 | Rotace | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Propad indexu | Buy | Obchodníci | Statistiky z Číny | Vyšší inflace v Německu | Obchodování na trzích | Ztráty | Sbor volitelů | Sazby Fedu | 737 MAX | Důvěra investorů | Slabší libra | American Airlines | Shell | Riziko recese | Ruské akcie | COMP | Konec roku | PX Pražské burzy | Aktivita čínských továren | Short | Posilování české koruny | Stlačení inflace | Míra nejistoty | Snižování sazeb | Provozní zisk před odpisy | Důvěra spotřebitelů | Odvaha | Investiční společnost | Nemovitosti | Začátek výsledkové sezóny | Stříbro | Visa | Target | Spotové ceny | Statistiky ze stavebního sektoru | Activision | Alipay | Napětí na trzích | Čtvrtý balík sankcí | Zdražení ropy | Zprávy o vakcínách | Zájem o dolar | Spoření | Firemní sektor | Akciové deriváty | Christine Lagardová | Arbitráže | Výsledky německých voleb | Futures na americké indexy | Cena žlutého kovu | Zemědělství | Zdražuje zlato | Týden na trzích | Německé volby | Britské maloobchodní tržby | Benchmarky | Akcie firem | Hlavní ekonom | Zajištění proti inflaci | Koruna posiluje | Evropské indexy nákupních manažerů | Tesla | Volatility | Ericsson | Levnější ropa | Ztráta | Rozpočet | Vývoj komodit | Globální sentiment | Kanada | Vývoj eurodolaru | Akcie McDonald’s | Neshody OPEC+ | SPX | Pozitivní vliv | Švédsko | Velké americké banky | Neomezené nákupy | Bezpečnost | Vánoce | Investiční tipy | Strach z druhé vlny | Obnova ekonomiky | Zhoršený sentiment | Express | Historie | Bezpečná aktiva | Důsledky koronaviru | Německo | Americké trhy | Druhá vlna | American Express | Vývoj ceny | Ministr obchodu | Riot Blockchain | Český index nákupních manažerů | Omezení kvůli koronaviru | Asijské akciové trhy | Akcie Activision | Akcie opatrně | Norská koruna | Pozitivní sentiment trhů | Špatné výsledky | Spotřebitelské ceny | Průmyslové podniky | Daň z mimořádných zisků | NASDAQ 100 | Vývoj vakcín | Propady na akciích | Lael Brainardová | Americká centrální banka dnes | Výkonnost zlata | Evropský blue chip index | Xetra | Investování | Americký HDP | Instrumenty | Cineworld | Akcie velkých bank | Intervence centrálních bank | Velká akvizice | Světové trhy | Český HDP | Kontrakt | Odhad amerického HDP | Žádosti o podporu | Nový býčí trh | Britský trh práce | Indonésie | Tajné služby | Akciový index Nikkei | Oživit ekonomiku | Britská společnost | Volby | Cestovní omezení | Američtí zákonodárci | MWh | Vláda v Berlíně | Bilance zahraničního obchodu | Prohlášení guvernéra Rusnoka | Sentiment trhu | Evropské země | Základní úroková sazba | Mzdy | Makroekonomické reporty | WHO | Účinnost vakcíny | Biden | Šíření koronaviru | Kupci | Britské dluhopisy | Biliony USD | Rizikový apetit | IOER | Americký epidemiolog | Přerušení dodávek zemního plynu | Akciové indexy na Wall Street | Růst úrokových sazeb ČNB | Pozice | Americký kongres | Ruská vláda | Patrick Harker | Stav nouze | Statistika | Výplach na kryptoměnách | Pravděpodobnost zvýšení sazeb ČNB | CNBC | Holubice | Globální trh | Ever Given | Šéfka ECB | Zlepšení | Makléř | Oživení globální ekonomiky | Viceprezident | Úrokové sazby | Nepříznivý vývoj epidemie | Riziko | Tržní vývoj | Kurz koruny k dolaru | Záporné úrokové sazby | Imperial Brands | Stabilita sazeb | Evropské akciové indexy | Si Ťin-pching | Ministerstvo financí | Zasedání centrálních bank | Halliburton | Čínské centrální banky | Výprodej ropy | Přerušení dodávek ruského plynu | Platina | Mimořádná opatření | Fio | Rezistence | Bidenovy plány | Bolševické revoluce | Kanadská centrální banka | USA | Směr trhu | Obchodování Futures | Poptávky po ropě | Kanadský dolar | Pozitivní zpráva | Dopad omikronu | První obchod | Největší pokles | IEA | Nákup aktiv | České sazby | Pražská burza | Akcie farmaceutických firem | Republikánští senátoři | Posilování domácí měny | Vývoj na dluhopisovém trhu | Významné události | Předpokládaný vývoj | Železná ruda | Šéf banky | Reálná očekávání | ZIL | HDP v eurozóně | Výprodeje dluhopisů | Investiční divize | BioNTech | Zasedání měnového výboru | Ocenění | Pražský PX | Indikátor | Šéf NATO | Výnosy dluhopisů | Kupovat dluhopisy | Poptávka po riziku | Nové peníze | Akciový propad | Vyšší výnosy | Motivace | Výprodeje akcií | Inflační report | Nákupy aktiv | Solidní výsledky | Americký ministr financí | Pokračování růstu | Další pokles | Polská měna | Robert Kaplan | Inflace v USA | Fúze s Nortonem | Splácení dluhu | Dolar zpevňuje | Vývoj vakcíny | Vývoj na akciích | Eurodolar dnes | Indexy PMI | Emise | Kancléřka Merkelová | Lufthansa | Dluhové krize | Prodeje domů v USA | Akcie amerických bank | Nálada na globálních trzích | Měny v regionu | Caterpillar | Americký akciový trh | Průzkum Reuters | Práce | Centrální bankéři | Depozitní sazby | Sociální sítě | Joe Biden | Tvorba pracovních míst | Nálada na finančních trzích | Americký ISM | Larry Kudlow | Země G7 | Více peněz | Prodej | Chování spotřebitelů | Krypto trh | Tržby v Německu | Efekt na trhy | Euforie | Home Depot | Plynová krize v Evropě | Americké centrální banky | Nastavení úrokových sazeb | Spekulovat | Pojišťovny | Data z ekonomiky | Ekonomika USA | Průmyslová výroba | EVN | Cena plynu | CISCO | Posilování eura | Moskevská burza | Průmyslové objednávky | Investiční | Průzkum | Index Stoxx 600 | Cenový index PCE | Berlín | Pozornost finančních trhů | Eli Lilly | Bitcoin | Výkonnost | Symposium v Jackson Hole | Akcie v Evropě | West Texas Intermediate | Růst cen ropy | Zájem investorů | IT sektor | Denní minima | Energetický sektor | EURCZK | RISK-ON | Růst poptávky | Panevropský index STOXX 600 | Hospodářské oživení | Budoucnost | Zhoršení nálady | Průmyslová produkce v únoru | Tempo růstu spotřebitelských cen | Vakcína | Nákupy akcií | Rozhodování | Obchodní války | Eskalace konfliktu | CVC | Průmyslový index Dow Jones | Charles Michel | Opatření | Návrat poptávky | Walmart | Distribuce | FOMO | Index S&P 500 | Zprávy z Ruska | Růst spotřebitelských cen | Česká koruna | Závislost | Zpřesněná data o HDP | Mandát ECB | Propad průmyslu | Prodeje domů | Růst sazeb ČNB | Krypto | Burzy cenných papírů | Rubl | Akcie Virgin | Aktivita v sektoru služeb | Blue chip index | Růst pražské burzy | Čínské oživení | HDP | Maersk | Průmyslová výroba v Británii | Verizon | Očekávaná data | Index euro | Ropná pole | Dopolední obchodování | Meziroční růst spotřebitelských cen | Restrikce | Maloobchodní tržby | Americké desetileté výnosy | Akciové obchodování | Opatření proti nákaze | Hlavní akciové indexy | Tlak na akcie | Vyšší riziko | Zaměření investorů | Zasedání bankovní rady | IPO Porsche | Fond | Zlato | Blue chips | Balík stimulačních opatření | Dow Jones Industrial Average | Amazon | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Kurzy | CZK/USD | Šance | Akcie Meta | Mezinárodní obchod | Statistici | Euro-koruna | Nákupy Fedu | Voda | Členské země | Americká ministryně financí | Nouzový stav | Restrukturalizace | Inflační očekávání | Fúze | G7 | Evropské akciové trhy | Index Nikkei 225 | Akcie PepsiCo | Stabilita | Dna | Balík na podporu ekonomiky | Morrisons | Rolls-Royce | Omikron | Růst ekonomiky | Index PMI | Údaje o zásobách v USA | Raketový růst | Americká cla | Pfizer/BioNTech | Ceny benzínu | Milánská burza | Fúze AT&T s Discovery | Čínské vlády | Komodity | Pražský index PX | GSK | Citrix Systems | Odkup akcií | Boj s koronavirem | Čínský vývoz | Odliv peněz | Index FTSE 100 | Trh je nervózní | Maloobchodní tržby v USA | Politický tlak | Applied Materials | Miliardy | Program pomoci | Ukrajinská vláda | Netflix | Kryptoměny | Setkání v Jackson Hole | Čínské burzy | Obor podnikání | Objednávky | Velmi volatilní | Caixin | Očkování | GM | Výskyt koronaviru | Trh s kryptoměnami | Zasedání britské centrální banky | Čínské akcie dnes | Úroky z dolarových dluhopisů | Německé dluhopisy | Ropný průmysl | Belgie | CAD | Cla na zboží | Tržby v eurozóně | Výnosy | Zprávy z Fedu | Likvidita | Nový kmen koronaviru | Plynová krize | Obavy z viru | ČTK | ČNB dnes | Firemní zprávy | Irák | Dluhopis | Realitní sektor | Britské firmy | Jan Frait | Americké akciové indexy | Akcie Biogenu | PMI pro sektor služeb | Štěstí | Vývoj ropy | Devizy | Růst na pražské burze | Solidní růst | IBEX | Uhlí | Západoevropské trhy | Důsledky epidemie | Akcie ČEZ | Hospodaření firem | Hodně peněz | AUD/USD | Disney | Akcie Goldman Sachs | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Zoom Video Communications | Infrastrukturní plán | Investor | Protiinflační kroky | Put | Markit | Analýza | ČR | Nákup dluhopisů | Kvantitativní utahování | Čínské firmy | Americké firmy | Americké obchodování | Americká vláda | Americké vlády | Tomáš Nidetzký | Ceny mědi | Japonský jen | Ruské firmy | Růst cen plynu | Kurz EURUSD | Domácí poptávka | Podnikatelské aktivity v eurozóně | CEE | Regulace technologických firem | Bělorusko | Fundamenty | Wall Street | Poptávka po ropě | Británie | Dodatečný kapitál | Počet nezaměstnaných | Zásah centrálních bank | Růst poptávky po ropě | Nesoulad | Výraznější pokles | Oživení ekonomik | Průlom | Citlivost trhu | Vojtěch Benda
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot