Pátek 02. srpna 2024 14:16
reklama
Fintokei Payout
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei Payout
reklama
Fintokei Payout

Podnikatelské aktivity

img

Aktuální předpověď pro GBP/USD na 21. března 2024

21.03.2024 Letmý pohled na graf ukazuje, že během tiskové konference předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella se stalo něco mimořádného. Jiné vysvětlení pro propad dolaru prostě neexistuje. Zvláště když vezmeme v úvahu, že úroková sazba zůstala beze změny, což se vzhledem k nedávnému nárůstu inflace celkem očekávalo. Byl to však právě tento růst inflace, který způsobil pokles dolaru. Powell poznamenal, že překvapivé zvýšení inflace v lednu a únoru nijak zásadně nezměnilo pohled Fedu na ekonomiku. Inflace se postupně pohybuje směrem dolů po místy hrbolaté cestě. V tomto ohledu to lze interpretovat jako postoj, který je do jisté míry připraven snížit úrokové sazby i při současné úrovni inflace. Trh podle toho reagoval a zohlednil očekávání snížení sazeb již v červnu.
img

Klíčové události 21. března: fundamentální analýza pro začátečníky

21.03.2024 Ve čtvrtek dojde k poměrně mnoha makroekonomickým událostem, ale všechny budou ve stínu zasedání Federálního rezervního systému (které se konalo včera večer) a Bank of England (které je naplánováno na dnešek). Těmto dvěma událostem bude věnováno přibližně 80 % pozornosti trhu. Budou nicméně zveřejněny údaje z eurozóny, Německa, Velké Británie a americký index nákupních manažerů (PMI). Hráči na trhu neočekávají výrazné změny indikátorů, ale v případě rezonujících hodnot by jakákoli konkrétní zpráva mohla vyvolat znatelnou reakci trhu. Spojené státy navíc zveřejní zprávy o podnikatelské aktivitě ve Filadelfii a prvotních žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Tyto zprávy mají ještě menší šanci ovlivnit sentiment na trhu.
img

Goldman Sachs a JP Morgan upravily své prognózy sazeb

19.03.2024 Nový týden začíná poměrně klidně, nicméně ekonomický kalendář vzbuzuje očekávání, že nás čeká vzrušující týden. V pondělí a v úterý bude zpráv méně, ale od středy bude mít trh k dispozici více událostí a publikací, které bude muset strávit.
img

Co příští týden čekat od eura?

18.03.2024 Americký dolar zakončil týden s opatrným optimismem. Dolar posílil vůči euru i libře, což ale nezakládá solidní důvod k tomu, abychom potvrdili další klesající vlny pro oba instrumenty. Samozřejmě věřím, že hlavním scénářem je další posilování amerického dolaru. Věřím, že jak zpravodajské pozadí zpráv, tak vlnový pattern naznačují růst dolaru. Trh ne vždy obchoduje v souladu s vlnovým patternem a zpravodajským pozadím, ale já se při tvorbě prognóz opírám o tyto dva typy analýz.
img

Co příští týden čekat od libry?

18.03.2024 Nadcházející týden bude pro britskou libru velmi důležitý. Zatímco v Evropské unii se příliš mnoho významných událostí neodehraje, můžeme se těšit na zasedání Bank of England a zprávu o inflaci za únor. Začněme zprávou o inflaci, která poslouží jako základ pro rozhodnutí BoE. Do konce druhého měsíce roku 2024 by index spotřebitelských cen mohl zpomalit na 3,6 % (současná hodnota je 4,0 %). Toto jsou podle mého názoru dobré úrovně, takže je nepravděpodobné, že by BoE hned druhý den změnila postoj. Inflace ale může vykázat jinou hodnotu.
img

Co příští týden čekat od dolaru?

18.03.2024 Zasedání Federálního rezervního systému. To je vše, co je třeba říct. Zasedání americké centrální banky bylo, je a bude klíčovou událostí pro dolar i celý měnový trh. Jistě, ne každé zasedání Fedu vede ke změnám měnové politiky, které trh prostě nemůže ignorovat. Každé zasedání je ale příležitostí vidět a slyšet důležité informace, které ovlivní osud dolaru na několik příštích týdnů.
img

Přehled a analýza měnového páru EUR/USD: konsolidace před zveřejněním údajů z USA

06.03.2024 Měnový pár EUR/USD zůstává již druhý den po sobě v konsolidaci a udržuje úzké rozpětí kolem 1,08399–1,08752. Včera, na pozadí mírného oslabení amerického dolaru způsobeného zveřejněním neuspokojivých výsledků indexu podnikatelské aktivity mimo zpracovatelský sektor ISM, spotové ceny mírně vzrostly, ačkoli dynamika zpomalila nad týdenním maximem kolem 1,0875.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 5. března (americká seance)

05.03.2024 Dopoledne nedošlo k žádným cenovým testům kvůli nízké volatilitě trhu. Stalo se tak navzdory poměrně dobrým údajům o aktivitě v sektoru služeb zemí eurozóny. Odpoledne bude vše záviset na zprávě ISM o indexu podnikatelské aktivity v sektoru služeb a změně objemu výrobních zakázek. Růst těchto indikátorů by mohl vést k poklesu páru EUR/USD a také ke značnému růstu volatility. Pokud budou výsledky odpovídat prognózám, trh bude vykazovat malou aktivitu, což bude pár držet v rámci kanálu. Směr trhu by mohl ovlivnit i projev člena FOMC Michaela S. Barra.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 5. března (americká seance)

05.03.2024 Na páru nedošlo k žádným cenovým testům kvůli extrémně nízké volatilitě trhu. Navíc, navzdory neuspokojivým údajům o aktivitě v sektoru služeb zůstal index nad úrovní 50 bodů, takže kompozitní index si udržel celkovou růstovou rovnováhu. Výsledkem bylo vyrovnání poklesu libry. Teď bude vše záviset na zprávě ISM o indexu podnikatelské aktivity v sektoru služeb a změně objemu výrobních zakázek. Pokles těchto indikátorů by mohl vést k růstu páru GBP/USD a také ke značnému růstu volatility. Pokud budou výsledky odpovídat prognózám, trh bude vykazovat malou aktivitu, což bude pár držet v rámci kanálu. Směr trhu by mohl ovlivnit i projev člena FOMC Michaela S. Barra.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 5. března (americká seance)

05.03.2024 Na páru nedošlo k žádným cenovým testům kvůli extrémně nízké volatilitě trhu. Odpoledne by se ale vše mohlo změnit, protože mnohé bude záviset na zprávě ISM o indexu podnikatelské aktivity v sektoru služeb a změně objemu výrobních zakázek. Pokles těchto indikátorů by mohl vést k poklesu páru USD/JPY, zatímco nad očekávání dobré údaje vyvolají prudký růst páru. Směr trhu by mohl ovlivnit i projev člena FOMC Michaela S. Barra.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 5. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

05.03.2024 Pár EUR/USD se v pondělí dál obchodoval v bočním kanálu. Cena se už téměř dva týdny pohybuje do strany mezi úrovněmi 1,0785 a 1,0888. Nic se nemění. Ačkoli se během dne obchodovala směrem nahoru, nic neovlivnila a denní volatilita stěží přesáhla 30 pipů. Fundamentální i makroekonomické pozadí chybělo, takže začínající obchodníci neměli co analyzovat ani na čem pracovat. Byli jsme svědky dalšího "nudného pondělí", ale v poslední době k takovým událostem dochází i v úterý, ve středu, ve čtvrtek, stejně jako v pátek...
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 5. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

05.03.2024 Pár GBP/USD v pondělí po dalším odrazu od úrovně 1,2611 pokračoval v pohybu nahoru. Tato úroveň už dlouho slouží jako spodní hranice bočního kanálu, ale i když ji pár překonal, stále mu pravidelně poskytuje support nebo rezistenci. Pondělní pohyb byl tedy čistě technický. Volatilita nebyla nejnižší, ale zůstala velmi nízká. Situaci trochu zachraňoval fakt, že cena se celý den pohybovala téměř jedním směrem. Musíme si ale uvědomit, že stále pozorujeme flat. Navíc máme flat v hodinovém i 24hodinovém časovém rámci. Britská libra se pohybuje souběžně v několika bočních kanálech. A je jasné, že taková situace nevytváří silné signály a dobré pohyby.
img

Co euro v příštím týdnu čeká?

04.03.2024 Poptávka po euru dál pozvolna klesá, což odpovídá současnému vlnovému patternu. Ekonomické pozadí občas působí proti růstu amerického dolaru, což brzdí konstrukci vlny 3 neboli C. Hodnoty dvou relativně důležitých zpráv byly v pátek slabější, než trh očekával, takže účastníkům trhu bránily prodávat instrument EUR/USD. Proto je velmi důležité rozumět nadcházejícímu zpravodajskému pozadí a tomu, co od něho očekávat.
img

Nárůst rizikového apetitu ve světě skutečně prospívá měnovému páru GBP/USD

26.02.2024 Libra využila svého statusu rizikové měny a na pozadí rychlé rally světových akciových indexů v čele s těmi americkými uzavřela poprvé od poloviny ledna první týden v zelených číslech. Díky pozitivním podnikovým zprávám výrobce čipů NVIDIA byly na amerických, evropských a dokonce i japonských akciových trzích dosaženy nové rekordy. Japonský trh potřeboval k aktualizaci svého historického maxima 34 let! Pro pokračování rally na GBP/USD by však bylo dobré využít i jeho vlastních zdrojů.
img

Co tento týden čekat od britské libry?

26.02.2024 Spojené království bohužel zveřejní jen velmi málo zpráv. Navzdory značnému množství důležitých událostí se britská libra v posledních týdnech a měsících prostě nudí. Když chybí zpravodajské pozadí, má libra tendenci stagnovat. Tentokrát podle mého názoru skončí vcelku bez výrazné změny a ani nebude potřebovat důležité zprávy. Je ale třeba uznat, že šance na konec horizontálního pohybu jsou v tomto týdnu extrémně nízké.
img

Plán obchodování GBP/USD na 23. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

23.02.2024 Také pár GBP/USD ve čtvrtek vykazoval poměrně vysokou volatilitu, ale obchodoval se se smíšenými pohyby. Britská měna zahájila den růstem z nelogických důvodů. Po zveřejnění údajů o indexu podnikatelské aktivity ve Spojeném království se pár propadl a vykazoval poměrně silný pokles. Údaje o americkém indexu PMI tento pokles zastavily a dolar zamířil dolů. Poměrně průměrné hodnoty indexů tak vyvolaly silné pohyby na trhu, protože trh od začátku týdne neobdržel žádné informace.
img

Výhled pro EUR/USD na 23. února. Trh se najednou probudil

23.02.2024 Měnový pár EUR/USD konečně vykázal znatelné pohyby. Poprvé za celý týden byly zveřejněny ekonomické zprávy jak ze Spojených států, tak z Německa a Evropské unie. Nemůžeme je považovat za důležité, ale stále se jedná o zprávy. Jinými slovy, když trh tři dny jen tak vysedává a nejsou zveřejněny žádné významné události, stávají se i indexy podnikatelské aktivity superdůležitými zprávami. Přesně to se stalo ve čtvrtek.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 23. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

23.02.2024 Pár EUR/USD ve čtvrtek konečně vykázal znatelné pohyby. Kotace nejprve zaznamenaly poměrně slušný růst a pak ještě silnější pokles. Nedá se říct, že by šlo o úplně logické pohyby, ale ve čtvrtek jsme měli silné makroekonomické pozadí. Už dříve jsme vás upozorňovali, že indexy podnikatelské aktivity nejsou klíčové, ale při nedostatku dat může trh na tyto zprávy reagovat. A přesně to se stalo. Trh brzy ráno nakupoval euro, ale po zveřejnění slabých indexů PMI ve zpracovatelském průmyslu v Německu a EU začal prodávat. PMI ve službách ale vyšlo dobře, takže i euro mohlo dál růst.
img

EUR/USD: Situace kolem eura se vyvíjí příznivě

23.02.2024 Není nic lepšího než záblesky naděje. Růst podnikatelské aktivity v eurozóně na 8měsíční maximum díky vystoupení sektoru služeb z půlročního poklesu se stal pro fanoušky EUR/USD skutečným zábleskem naděje. Poprvé za poslední tři týdny se hlavní měnový pár vyšplhal nad hranici 1,088 tak rychle, že býkům doslova vyrazil dech.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 22. února

22.02.2024 Přestože údaje o bilanci zahraničního obchodu Japonska posílily pozici jenu, jen si nedokázal udržet dynamiku. Pár se proto dál obchoduje v rámci kanálu. Určitý tlak na pár vyvinul i zápis z lednového zasedání Fedu, který ale výrazně nezměnil rozložení sil. Dnes byly zveřejněny smíšené údaje o indexu podnikatelské aktivity ve výrobním sektoru a v sektoru služeb Japonska. Poptávka po jenu ale zůstala beze změny, protože síla sektoru služeb kompenzovala slabost sektoru výroby. Pár se proto obchodoval v rámci horizontálního kanálu.
img

Aktuální předpověď pro GBP/USD na 22. února 2024

22.02.2024 Žádný projev představitelů Federálního rezervního systému ani obsah zápisu z jednání Federálního výboru pro volný trh (FOMC) na trh nijak nezapůsobily. Nepřinesly totiž nic nového, zejména pokud jde o možné načasování začátku snižování sazeb Fedu. Libra tak zůstala v klidu.
img

Klíčové události 22. února: fundamentální analýza pro začátečníky

22.02.2024 Oproti posledním třem dnům je na čtvrtek naplánována celá řada makroekonomických událostí. První tři dny týdne byl ekonomický kalendář v podstatě prázdný. Ve čtvrtek budou investoři sledovat zveřejněné indexy PMI ve výrobě a službách z eurozóny, Německa, USA a Spojeného království. Připomínáme, že Spojené státy mají "své vlastní" indexy podnikatelské aktivity – ISM a ty jsou pro trh a dolar mnohem důležitější. Při absenci reportů a zpráv ale mohou i tyto údaje ovlivnit pohyb obou měnových párů.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 22. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

22.02.2024 Pár GBP/USD se obchodoval s nízkou volatilitou a bez pohybů. Trh předchozího dne určitým způsobem zareagoval na projev Andrewa Baileyho z Bank of England. Ve středu neměl na co reagovat a začal znovu hibernovat. Z formálního hlediska máme aktuálně vzestupný trend, který znázorňuje příslušná trendová linie. Ve skutečnosti se ale o trend nejedná. Ve vyšších časových rámcích zřetelně vidíme flat a v nižších časových rámcích zmatené pohyby nebo krátkodobé trendy, což je při otevírání obchodů k ničemu.
img

Bundesbank: Německo je pravděpodobně v recesi

20.02.2024 Pondělí bylo přinejmenším nudné: aktivita na trzích nízká a žádné zprávy ani události. Úroveň 1,0786 je pro euro velmi důležitá. Pokud ji pár překoná, znamenalo by to, že trh je připraven nakupovat a vytvořit býčí korekční vlnu. Nemyslím si ale, že pár EUR/USD dokáže tuto hranici překonat, takže očekávám další pokles kotací. Z několika důvodů.
img

Co čekat od amerického dolaru?

19.02.2024 V Evropské unii nás čeká jen málo ekonomických událostí a situace ve Spojených státech příliš jiná nebude. Zpravodajské pozadí prvních dvou dnů týdne bude podobné jako u eura. V těchto dnech očekávám stagnaci dolarových párů. Ve středu večer bude zveřejněn protokol FOMC – zpráva z posledního zasedání americké centrální banky. Ve čtvrtek mohou obchodníky povzbudit indexy podnikatelské aktivity ve službách a ve zpracovatelském průmyslu (stejně jako kompozitní indexy) a počty prvotních žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Dozvíme se i počet prodejů nových domů. Pátek bude prakticky klidný den bez významných událostí.
img

Co čekat od libry?

19.02.2024 V posledních dvou přehledech jsme zjistili, že v nadcházejícím týdnu bude ve Spojených státech a v Evropské unii jen velmi málo důležitých událostí. A co Spojené království, ze kterého nám minulý týden přišla celá řada významných údajů? Zaprvé si všimněte, že na britskou měnu vyvíjel tlak klíčový ukazatel inflace, ale ne dlouho. Trh nemohl ignorovat inflaci, která nerostla podle jeho očekávání, takže Bank of England už nemá důvod držet sazby na maximální úrovni. Toto považuji za zásadní moment, který je třeba vzít v úvahu. Trh už nemá žádné důvody k nákupům libry, takže poptávka po ní může časem klesat.
img

EUR/USD. 7. února. Evropská měna je připravena na korekci

07.02.2024 Měnový pár EUR/USD v úterý provedl retracement ke korekční úrovni 100,0 %, dosáhl úrovně 1,0725, odrazil se od ní a zahájil nový obrat ve prospěch evropské měny. Proces růstu tak dnes může pokračovat směrem k Fibonacciho úrovni 76,4 % (1,0823). Konsolidace kurzu páru pod úrovní 1,0725 bude působit ve prospěch americké měny, stejně jako obnovení poklesu směrem k úrovni 1,0644.
img

EUR/USD. 6. února. Medvědi jsou povzbuzeni Powellovým proslovem

06.02.2024 V pondělí pár EUR/USD nadále klesal, a to až ke korekční úrovni 100,0 % (1,0725). Odraz kotací páru od této úrovně nám umožní počítat s obratem ve prospěch evropské měny a určitým růstem směrem k úrovni Fibo 76,4 % – 1,0823. Konsolidace kotací pod úroveň 1,0725 zvýší pravděpodobnost dalšího poklesu k další úrovni 1,0644.
img

USD/JPY: Situace na trhu je pod kontrolou býků

06.02.2024 Jen své příznivce na začátku roku vážně zklamal. Na konci roku 2023 do něj byla vkládána významná očekávání. Vzhledem k očekávané divergenci v měnových politikách Federálního rezervního systému a Bank of Japan (BoJ) se očekával pokles páru USD/JPY. Začátkem února však japonský jen ztratil vůči americkému dolaru více než 5 % své hodnoty a právem si drží pozici nejméně výkonné měny mezi měnami zemí G10. Tento trend trvá již poslední dva roky.
img

EUR/USD: plán obchodování pro evropskou obchodní seanci na 1. února 2024. Zpráva COT a přehled včerejších obchodů. Tvrdý postoj Fedu obnovil poptávku po dolaru

01.02.2024 Včera se na páru vytvořilo několik signálů pro vstup. Podívejme se na 5minutový graf a proberme, co se stalo. Ve své předchozí prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,0812 a doporučil jsem na jejím základě činit rozhodnutí o vstupu na trh. Pokles a falešný breakout úrovně 1,0812 vytvořily nákupní signál. V důsledku toho pár vzrostl o 30 pipsů. Odpoledne falešný breakout úrovně 1,0885 vytvořil prodejní signál, který poslal pár dolů o více než 40 pipsů.
img

Index S&P 500 přepisuje dějiny: rekordní nárůst kvůli Netflixu a výrobcům čipů

25.01.2024 Jak zároveň vyplývá z posledních průzkumů, které ukazují pozitivní změny, ekonomická aktivita v USA nabírá obrátky. Akciové indexy mírně kolísají: S&P 500 vzrostl o 0,08 % a Nasdaq o 0,36 %, zatímco Dow klesl o 0,26 %.
C:\fakepath\trader-24012024-44-zm.jpg

Forex: Dolar oslabuje, část ztrát smazal po zprávě o růstu podnikatelské aktivity v USA

24.01.2024 Dolar dnes oslabuje. Část ztrát smazal po zveřejnění průzkumu společnosti S&P Global, podle nějž podnikatelská aktivita v USA v lednu vzrostla a inflace se zmírnila.
C:\fakepath\eurozona4.jpg

Útlum podnikatelské aktivity v eurozóně v lednu polevil, ukázal průzkum S&P

24.01.2024 Aktivita v podnikatelském sektoru eurozóny v lednu pokračuje v útlumu, ten je ale mírnější než v předchozím měsíci. Ukázaly to dnes předběžné výsledky průzkumu mezi nákupními manažery, které zveřejnila společnost S&P Global. V Německu a ve Francii, tedy ve dvou největších ekonomikách eurozóny, se ale situace dál zhoršovala.
img

Americké ekonomice nehrozí recese

24.01.2024 Americké ekonomice nehrozí propad do recese, a to navzdory vysoké úrovni úrokové sazby Federálního rezervního systému (nejvyšší za několik desetiletí). Některé indikátory klesly, například indexy podnikatelské aktivity, vytvořená pracovní místa a počet volných pozic. Nejdůležitější indikátory, které odrážejí hospodářský růst, ale zůstávají na vysoké úrovni. HDP ve třetím čtvrtletí vzrostlo o 4,9 % a ve čtvrtém čtvrtletí má podle očekávání získat dalších 2,1–2,2 %.
img

Klíčové události 24. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky

24.01.2024 Ve středu nás čeká několik makroekonomických událostí. EU, Německo, Spojené království a USA zveřejní lednové statistiky podnikatelské aktivity v sektoru služeb a zpracovatelském průmyslu. Nejedná se o klíčové zprávy, ale případná výrazná odchylka reálné hodnoty od prognózy může vyvolat pohyby o 50–60 pipů. Podobné události nejsou běžné, ale určitě jsou možné.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 5. ledna (americká seance)

05.01.2024 Odpoledne bude směr trhu určovat míra nezaměstnanosti, změna počtu zaměstnaných mimo zemědělský sektor v USA a index podnikatelské aktivity v sektoru služeb ISM. Silné údaje vyvolají růst dolaru, což povede k poklesu páru GBP/USD. Slabé údaje způsobí naopak pokles poptávky po dolaru a rally páru.
img

Klíčové události 5. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky

05.01.2024 V pátek nás čeká den plný makroekonomických událostí jak sekundárního, tak primárního významu. "Slabší" zprávy přijdou z Německa, které zveřejní maloobchodní tržby a index podnikatelské aktivity v sektoru stavebnictví. Jedná se o sekundární data, která nejspíš nevyvolají reakci trhu.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 5. ledna. Jednoduché tipy pro začátečníky

05.01.2024 Pár EUR/USD prošel ve čtvrtek menší korekcí. Ve středu otestoval úroveň 1,0904 a jeho cena následně korigovala k úrovni 1,0971. Z technického hlediska byly oba pohyby téměř dokonalé. Volatilita páru ale činila zhruba 60 pipů, což je relativně málo. To znamená, že k výraznému pohybu nebo silné korekci nedošlo. 60 pipů je u eura v podstatě normální volatilita. Pár čtyři dny klesal a mírně korigoval a vše jde podle očekávání.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 5. ledna. Jednoduché tipy pro začátečníky

05.01.2024 Pár GBP/USD vykázal ke čtvrtečnímu večeru poměrně slušný růst. To nám sice neumožňuje dělat odvážné závěry například o návratu uptrendu, ale britská libra očividně už nemohla klesnout níž. Podruhé se odrazila od úrovně 1,2611 a výrazně stoupla. Aktuální hodnocení tedy říká: nic kromě průrazu vzestupné trendové linie nenasvědčuje ukončení downtrendu. Pár jednoduše prošel mírnou medvědí korekcí, která stačila k průrazu trendové linie. Uptrend ale neskončil, jen si dělá přestávku.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 4. ledna. Jednoduché tipy pro začátečníky

04.01.2024 Pár EUR/USD se v průběhu středy dál obchodoval směrem dolů a den zakončil poblíž úrovně 1,0904. V podstatě jsme se po třídenním poklesu nedočkali ani menší korekce, ale nic hrozného se neděje. Opakovaně jsme zmiňovali, že euro je překoupené, a pokles jsme očekávali už před několika týdny. Jenže z různých důvodů nezačal – někdy se do cesty postavily makroekonomické podmínky, někdy fundamentální pozadí a někdy trh prostě odmítl pár prodávat, i když tomu nahrávaly téměř všechny faktory. Ani euro ale nemohlo růst donekonečna. Cena se nakonec usadila pod trendovou linií a viděli jsme první známky obratu trendu. Ten se aktuálně stále formuje a nikdo neřekl, že pokles má být pozvolný a slabý.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 4. ledna. Jednoduché tipy pro začátečníky

04.01.2024 Z technického hlediska byl uptrend přerušen. Cena prorazila trendovou linii, ale bohužel nedokázala překonat klíčovou úroveň 1,2611, která je důležitá pro budoucí vyhlídky dolaru. Dokud cena tuto úroveň nepřekoná, neměli bychom očekávat stabilní pohyb dolů.
img

Klíčové události 4. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky

04.01.2024 Ve čtvrtek nás čeká nás den plný makroekonomických událostí, začínat se bude těmi méně významnými. Během dne budou zveřejněny prosincové údaje o indexu podnikatelské aktivity v odvětví služeb v Německu, Velké Británii, EU a USA. Jde o vcelku marginální data, která mohou vyvolat tržní reakci jen v případě významné odchylky reálné hodnoty od předpovědi. Tyto situace jsou ale extrémně vzácné, takže významnou reakci trhu nečekáme.
img

Americký dolar může v roce 2024 oslabit

03.01.2024 Prosincový holubičí obrat Fedu zvýšil pravděpodobnost dalšího oslabování amerického dolaru v roce 2024. Síla americké ekonomiky nicméně může tento pokles omezit.
C:\fakepath\Market_Outlook_2024-21122023.png

Bude rok 2024 plný překvapení a příležitostí?

21.12.2023 Zajímá vás, co přinese nový rok ve světě financí a investic? Čeho bychom se tedy mohli dočkat v roce 2024? Přijde recese nebo obrat? Nikdo samozřejmě není schopen předpovědět budoucnost, můžeme nicméně stanovit nejdůležitější aspekty, na které se soustředit. Analytický tým XTB proto připravil ebook Tržní výhled pro rok 2024 zaměřující se právě na toto téma. Naleznete v něm sedm klíčových otázek a následný rozbor daných situací, které nám mohou pomoci při navigování trhů v následujícím roce:
img

BREAKING: Indexy PMI v eurozóně ukazují na slábnoucí ekonomickou dynamiku, služby ve Spojeném království překvapily

15.12.2023 V prosinci se podnikatelská aktivita v eurozóně snížila výrazněji a zaznamenala nejrychlejší čtvrtletní pokles produkce za posledních 11 let, s výjimkou počátečních pandemických měsíců na začátku roku 2020. Bleskový kompozitní index PMI výstupu eurozóny klesl na dvouměsíční minimum 47,0, přičemž pokles zaznamenal jak sektor služeb, tak zpracovatelský průmysl. Příliv nových zakázek se prudce snížil, což vedlo k dalšímu vyčerpání objemu nevyřízených zakázek a již druhý měsíc po sobě vedlo ke snižování počtu pracovních míst. Zpracovatelský průmysl byl i nadále v čele poklesu, jeho produkce klesala již devátý měsíc v řadě a výrazně se snížila také produkce v sektoru služeb. Inflační signály byly smíšené, přičemž inflace vstupních nákladů se ochladila, ale inflace prodejních cen zůstala zvýšená. Celkové snížení podnikatelské aktivity odráželo zhoršující se stav objednávek, přičemž nové zakázky na zboží a služby nadále prudce klesaly. To vedlo k sedmnáctému poklesu objemu nevyřízených zakázek za posledních 18 měsíců, což svědčí o přetrvávajícím poklesu hospodářské aktivity v eurozóně.
img

Dnešní stávka připraví českou ekonomiku o miliardy korun. Stát tudíž přijde o vyšší stovky milionů korun na daních a odvodech

27.11.2023 V Česku se dnes koná stávka, jejíž počet účastníků by mohl být jeden z nejvyšších za posledních třicet let. Podle odborářského svazu KOVO se do ní má zapojit až milion zaměstnanců. Někteří pracovníci dnes vypustí práci zcela, jiní na hodinu či dvě a třeba lékaři se do stávky zapojí jen symbolicky. Do stávky se nicméně zapojují například zhruba tři čtvrtiny škol – mateřských, základních i středních. Kvůli tomu všemu by měla stávka výrazně poznamenat dnešní výkon české ekonomiky.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 27. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky

27.11.2023 Pár EUR/USD v pátek vykázal volatilitu 55 pipů. Nízkou volatilitu zaznamenal dva dny po sobě, takže jeho obchodování bylo extrémně náročné. Rádi bychom připomněli, že čím nižší volatilita, tím vyšší pravděpodobnost flatu, falešných signálů a nulového zisku. I kdyby při dobrém signálu bylo možné otevřít obchod, cena by se nedokázala dostat na cílovou úroveň. Proto je nízká volatilita hlavním nepřítelem obchodníka. V pátek pár pokračoval v pozvolném růstu, který nebyl ničím podložen. Z makroekonomických událostí můžeme vyzdvihnout jen indexy podnikatelské aktivity v USA a HDP v Německu. Obchodníci všechny čtyři údaje o PMI smetli ze stolu, takže reakce na ně byla minimální, pokud vůbec nějaká. V tuto chvíli přetrvává vzestupný trend, takže je jedno, jestli je současný pohyb nahoru logický, nebo ne. Pokračuje každopádně.
img

Přehled páru EUR/USD na 27. 11. 2023. Věnujte pozornost projevu Christine Lagardeové.

27.11.2023 Měnový pár EUR/USD pokračoval v pátek klidně ve svém vzestupném pohybu. Nedá se říci, že by k novému vzestupu evropské měny nebyl důvod, ale události a zprávy v pátečním kalendáři nebyly tak hrozné, aby dolar pokračoval v poklesu. Nejde však o žádnou novinku: už jsme si zvykli, že dolar z různých důvodů či bezdůvodně opět klesá.
img

Klíčové události 24. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky

24.11.2023 V pátek nás čekají čtyři makroekonomické události. Spojené státy zveřejní údaje o indexech nákupních manažerů (PMI) a Německo zveřejní finální odhad zprávy o HDP za 3. čtvrtletí. Připomeňme, že nás zajímají kompozitní indexy, přičemž velmi významné jsou i PMI ve službách a zpracovatelském průmyslu. Potíž je ale v tom, že USA zveřejní také indexy podnikatelské aktivity podle ISM, které jsou považovány za důležitější a významnější. Trh obvykle přehlíží indexy S&P. Co se týká zprávy o HDP v Německu, trh prakticky ignoruje údaje o HDP v USA i EU, takže téměř není šance na reakci trhu na zprávu z Německa.
C:\fakepath\trader-23112023-52-zm.PNG

Komodity: Ceny ropy kvůli odložení zasedání skupiny OPEC+ klesají

23.11.2023 Ceny ropy dnes pokračují v poklesu. Může za to odložení zasedání skupiny OPEC+, které vyvolalo očekávání, že skupina v příštím roce zřejmě neprohloubí snižování těžby. Aktivita na trhu je dnes klidnější, protože v USA je státní svátek.
C:\fakepath\eurozóna.jpg

S&P Global: Podnikatelská aktivita v eurozóně dál klesá, tempo ale polevilo

23.11.2023 Aktivita v podnikatelském sektoru v eurozóně se v listopadu dál snižuje, i když mírnějším tempem než v říjnu. Ukázaly to dnes předběžné výsledky průzkumu u nákupních manažerů, který sestavuje agentura S&P Global. Podle analytiků tak sílí obavy, že dvacetičlenný blok, který používá společnou měnu euro, se nevyhne hospodářské recesi.
img

EUR/JPY se propadl po dosažení nových maxim

22.11.2023 Obchodníci s EUR/JPY se zapojili do vybírání zisků v blízkosti vrcholu z minulého týdne na úrovni 164,28 a zaznamenali čtyři negativní dny po sobě, což pár v úterý srazilo až na 161,38. Záporný sklon ukazatelů hybnosti je odrazujícím signálem před bleskovými údaji PMI podnikatelské aktivity v eurozóně, které budou zveřejněny ve čtvrtek v 10:00. Avšak 20denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA) na úrovni 161,00 a nejistá vzestupná trendová linie podpory z října na úrovni 160,35 jsou na dohled a mohly by ještě přijít na pomoc, dokud bude ukazatel RSI stát nad neutrální hodnotou 50.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 3. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky

03.11.2023 Pár GBP/USD v závěru čtvrteční obchodní seance po odrazu od silné úrovně 1,2107 pokračoval v pohybu nahoru. Můžeme tedy očekávat novou fázi vzestupného pohybu v rámci současného flatu. Jestliže dříve jsme mluvili o býčí korekci, teď jde ryze o flat, ze kterého se pár podle všeho nemůže vymanit. Nedávná zasedání Federálního rezervního systému a Bank of England měla na pohyb páru jen malý vliv. Ano, na trhu byly drobné emoční spikey, ty ale rychle odezněly a volatilita zůstala nízká.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 3. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky

03.11.2023 Pár EUR/USD se ve čtvrtek obchodoval různými směry. V první polovině dne se obchodoval na vyšších úrovních, což nejspíš nemělo příčinu v makroekonomických údajích. Během americké seance se ale prudce obrátil, což také nejspíš nevyvolaly údaje nebo fundamenty. Ve čtvrtek nebyly zveřejněny žádné významné zprávy, ale Bank of England oznámila výsledky svého zasedání, což ovlivnilo pohyb obou párů. Ohledně směru vývoje eura a libry ale nepanovala jasná shoda. BoE ponechala úrokové sazby beze změny. Pravděpodobně se tudíž nedočkáme souvislých čistě technických pohybů, jako je flat nebo korekce. Cena se poslední dobou obchoduje v omezeném cenovém pásmu, což naznačuje, že trh odpočívá.
img

EU je na pokraji mírné recese

25.10.2023 O ekonomikách EU a USA jsem v nedávné době nemluvil, i když podle mého názoru je jasné, čí ekonomika je silnější. Silná ekonomika je klíčem k silné měně. Když se podíváme dále než na minulý rok, zjistíme, že americký dolar posiluje již 16 let. Vůči euru začal dolar růst z úrovně 1,60 a vůči libře od 2,10. Stojí za zmínku, že za těchto 16 let vzrostl dolar proti euru 1,5x a proti libře se zdvojnásobil. A nejde jen o měny třetí třídy, jejichž věčný pokles se očekává, protože jejich ekonomiky jasně zaostávají. Proto ani celoroční pokles dolaru není nic jiného než korekce a trend je již 16 let "medvědí".
C:\fakepath\eurozona2.png

Aktivita v podnikatelském sektoru eurozóny překvapivě dál klesá, ukázal průzkum

24.10.2023 Aktivita v podnikatelském sektoru eurozóny se překvapivě dál snižuje, ukázaly dnes předběžné výsledky průzkumu agentury S&P Global. Hlavní index je nejníže téměř za tři roky a napříč eurozónou je patrný pokles poptávky. To podle analytiků signalizuje, že ekonomika může sklouznout do recese. Obchodní aktivita klesá i v Německu, které je největší ekonomikou eurozóny.
img

Akcie Persimmon rostou o 1,5 % navzdory slabému PMI britského stavebnictví 📊

05.10.2023 Hodnota PMI ve stavebnictví ve Spojeném království byla výrazně pod prognózami na 45 oproti prognózám 49,9 a 50,8. Pokles byl způsoben propadem bytové výstavby. Zpracovatelský průmysl také zaznamenal nejstrmější pokles od května 2020. Nové objednávky také zaznamenaly nejrychlejší pokles za více než tři roky.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 5. října. Analýza a jednoduché tipy pro začátečníky

05.10.2023 Měnový pár EUR/USD vykazoval během středy pozoruhodně chaotické pohyby a proplouval mořem makroekonomických údajů. Bylo by nepraktické izolovat konkrétní zprávy, které by objasnily jeho intradenní pohyby. Například Evropská unie před polednem zveřejnila nejméně čtyři zprávy, byť druhořadé povahy, které společně dokázaly vyvolat reakci trhu. Zářijové indexy podnikatelské aktivity v sektoru služeb v Německu a Evropské unii mírně překonaly odhady, index cen výrobců zůstal neutrální, zatímco maloobchodní tržby zaostaly za prognózou.
img

Analýza a tipy na obchodování páru EUR/USD 2. října

02.10.2023 Test úrovně 1,0595 se shodoval s poklesem linie MACD od nuly a vyvolal prodejní signál, který vedl k poklesu ceny o zhruba 20 pipů.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 2. října

02.10.2023 Dobré údaje o HDP ve Spojeném království pomohly libře v pátek dopoledne stoupat, ale problémy se spotřebitelskými úvěry v regionu a údaje o výdajích na osobní spotřebu v USA vrátily tento pár pod tlak. Mnohé dnes bude záviset na indexu podnikatelské aktivity ve výrobním sektoru, přičemž špatné údaje vyvolají další pokles. Trh také zůstává medvědí, a to tváří v tvář korekci.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 25. září. Jednoduché tipy pro začátečníky

25.09.2023 Pár EUR/USD se v pátek obchodoval bez trendu. Poslední dobou jsme sice mnoho dnů vyloženě bez trendu neměli, ale měli jsme mnoho dnů s velmi nízkou volatilitou. Ani pátek nepředstavoval výjimku, protože cena urazila od denního minima k maximu jen něco přes 50 pipů, takže obchodovat bylo poměrně nevýhodné. Evropská unie, Německo a Spojené státy zveřejnily celkem 9 indexů podnikatelské aktivity. Místo abychom se zabývali každým zvlášť, můžeme shrnout, že evropské a německé PMI přinesly trochu větší zklamání než americké.
img

Klíčové události 22. září: fundamentální analýza pro začátečníky

22.09.2023 V pátek nás čeká poměrně mnoho makroekonomických událostí. Ne všechny budou mít potenciál ovlivnit pohyb páru, ale bude jich poměrně hodně, takže některé mohou mít značný význam. Spojené království začne zprávou o maloobchodních tržbách za srpen. Není to nutně klíčová zpráva, ale určitou reakci trhu by vyvolat mohla. Dále obchodníci mohou čekat PMI ve službách a ve výrobě pro Německo, Evropskou unii a Spojené království. Tyto zprávy dokážou vyvolat silnou reakci jen v případě, že se jejich údaje výrazně odchýlí od prognóz. Navíc v kontextu dalšího zpřísňování měnové politiky v posledním roce lze nejspíš očekávat pokles obchodní aktivity. Spojené státy také zveřejní PMI, nicméně v tomto případě jsou důležitější indexy ISM, které budou zveřejněny později. Nakonec nás čeká několik zpráv, ale jen málo z nich má zvláštní význam.
img

Dolar v nejistotě, EUR/USD zůstává medvědí

08.09.2023 Přichází čas, kdy končí nejsilnější trend. To ale neplatí pro americký dolar. V roce 2021 posílil kvůli očekáváným zpřísněním měnové politiky ze strany Federálního rezervního systému a v roce 2022 kvůli jeho implementaci. V roce 2023 investoři očekávali prolomení trendu v USD indexu. Zpočátku šlo všechno podle plánu. V létě však došlo k obratu o 180 stupňů, což bylo pro hedgové fondy skutečným překvapením. Prodávají americkou měnu na krátko a přicházejí o peníze.
img

Tři cesty pro euro

06.09.2023 Jak se ekonomická situace v eurozóně zhoršuje, hlasy "jestřábů" ECB sílí. Paradox, že? Evropská centrální banka by však podle OECD měla pokračovat ve zpřísňování měnové politiky, aby zabránila ukotvení inflačních očekávání. Rizika takového jednání převažují nad nebezpečím poškození ekonomiky měnového bloku. Dojde v září ke zvýšení sazeb?
img

Ekonomický kalendář: Data ISM z USA a rozhodnutí BoC o úrokových sazbách!

06.09.2023 Dnešní makroekonomický kalendář je naplněn několika důležitými událostmi. Zatím jsme obdrželi údaje o HDP Austrálie za 2. čtvrtletí letošního roku. Údaje potvrdily silnou ekonomiku a trvalou exportní poptávku po výrobcích i službách, která je motorem australské ekonomiky. Navzdory 12 zvýšením úrokových sazeb ekonomika nadále vykazuje odolnost a růst.
img

Jaké události mohou ovlivňovat tržní sentiment 6. září? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky

06.09.2023 Ve středu nás nečekají téměř žádné ekonomické události, je mezi nimi jen jedna důležitá zpráva. Domníváme se, že není zvláštní důvod věnovat pozornost indexům PMI ve stavebnictví z Německa, Evropské unie a Spojeného království. Zpráva o maloobchodních tržbách v EU je poměrně důležitá, ale jen výjimečně vyvolává reakci trhu. "Béžová kniha" ve Spojených státech je jen souhrnem ekonomických přehledů, které jen zřídka obsahují významné informace. Index podnikatelské aktivity S&P pro americký sektor služeb zveřejní druhou, konečnou hodnotu, která je objektivně méně významná než první. Měli byste se zaměřit jen na index ISM ve Spojených státech. Ten ale vyvolá reakci, pokud se jeho hodnoty výrazně odchýlí od prognóz.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 5. září

05.09.2023 Vyšly poměrně slušné údaje o indexu podnikatelské aktivity v japonském sektoru služeb, které ale hráči na trhu ignorovali, takže japonský jen vůči dolaru dál ztrácel. Z toho jasně vyplývá, že slabé údaje o výdajích domácností negativně ovlivnily sentiment kupců.
img

Invesco: Centrální bankéři se v Jackson Hole drží scénáře

31.08.2023 Minulý týden se v Jackson Hole konalo dlouho očekávané ekonomické sympozium. Pro ekonomy i pozorovatele je to jedna z "povinných" akcí, podobně jako konference v portugalské Sintře. Jak jsem vysvětlila svému nejstaršímu synovi, začínajícímu scenáristovi: „Je to jako okouzlující, hvězdně obsazená přehlídka filmů – je ale pro ekonomy místo filmařů." Abychom toto přirovnání posunuli ještě o kousek dál, přinášíme vám rekapitulaci sympozia v Jackson Hole inspirovanou stříbrným plátnem.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-28082023-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (28.8.2023)

28.08.2023 Minulý týden znovu nebyl aktivován žádný obchod podle mého týdenního komentáře. Nedošlo totiž k prolomení žádné vstupní S/R zóny a týden tak byl na měnovém páru EUR/USD bez obchodu.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 24. srpna: analýza a jednoduché tipy pro začátečníky

24.08.2023 Pár GBP/USD zakončil středu očekávaným poklesem a dotkl se úrovně 1,2620. Technické indikátory sice hrály svou roli, ale významným faktorem bylo celkové makroekonomické klima. Zrovna včera jsme totiž upozorňovali na to, že pokud pár otestuje horní hranici svého postranního kanálu, mohl by klidně ustoupit ke spodnímu konci. Kupodivu se tak stalo během necelých 24 hodin. Indexy podnikatelské aktivity ve Spojeném království utržily ránu. Výrobní sektor zůstal pod referenční hodnotou 50,0 a sektor služeb se ponořil ještě níž pod tuto linii. Co to signalizuje? Zdůrazňuje to, že slovo "recese" už není pro Bank of England jen hrozbou, ale čím dál víc i hmatatelnou realitou. Propad podnikatelské aktivity obvykle předznamenává pokles dalších makroekonomických indikátorů, zejména hospodářského růstu. A hospodářský růst ve Spojeném království je už několik čtvrtletí na mrtvém bodě. Pár se momentálně pohybuje v rámci tohoto postranního kanálu, ale náš výhled zůstává medvědí.
C:\fakepath\trader-23082023-71-zm.jpg

Komodity: Ropa zlevňuje po nepříznivých údajích o podnikatelské aktivitě v eurozóně a USA

23.08.2023 Ceny ropy se dnes snižují. Dolů je tlačí nepříznivé údaje o vývoji podnikatelské aktivity v eurozóně a Spojených státech. Severomořská ropa Brent krátce před 18:00 SELČ vykazovala pokles o téměř 0,9 procenta a pohybovala se mírně nad 83 USD za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ztrácela téměř 0,8 procenta a nacházela se v těsné blízkosti 79 USD za barel.
C:\fakepath\trader-23082023-33-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.08.2023 1) Rusko chce ukončit válku, kterou na Ukrajině "rozpoutal Západ a jeho satelitní země", řekl dnes ruský prezident Vladimir Putin na summitu skupiny zemí BRICS. Šéf Kremlu, který k účastníkům setkání hovořil prostřednictvím videopřenosu, zopakoval tradiční narativ Moskvy, že ruská operace na Ukrajině je vynucenou reakcí na kroky Kyjeva a Západu. Informovala o tom agentura Reuters, která podotkla, že vrcholní představitelé ostatních zemí BRICS ruskou agresi na Ukrajině výslovně neodsoudili.
img

Zpomalující podnikatelská aktivita v eurozóně a USA podporuje poptávku po dolaru

23.08.2023 Prázdný makroekonomický kalendář přiměl účastníky trhu zaujmout před projevem předsedy Fedu Jeroma Powella na každoročním sympoziu v Jackson Hole vyčkávací pozici. Čekají i na začátek září.
C:\fakepath\eurozóna.jpg

Podnikatelská aktivita v eurozóně se v srpnu snížila více, než se čekalo

23.08.2023 Pokles podnikatelské aktivity v eurozóně se v srpnu prohloubil mnohem více, než se čekalo. Ukázal to průzkum, jehož předběžné výsledky dnes zveřejnila společnost S&P Global. Snížila se aktivita v eurozóně dominantního sektoru služeb. Pokračoval sice pokles výroby ve zpracovatelském průmyslu, ale objevily se v něm určité známky obratu. V Německu, které má největší ekonomiku v Evropě, se podnikatelská aktivita snížila nejrychlejším tempem za více než tři roky.
C:\fakepath\trader-04082023-46-zm.png

Komodity: Ropa zdražuje, směřuje k šestému ziskovému týdnu za sebou

04.08.2023 Ropa dnes zdražuje, poté, co se Rijád a Moskva zavázaly snížit těžbu až do září, směřuje k šestému ziskovému týdnu za sebou. Saúdská Arábie a Rusko zaujímají mezi světovými producenty ropy druhé a třetí místo.
img

Hlavní americké ukazatele ukazují pokles

04.08.2023 Americké akciové indexy pokračovaly ve včerejším obchodování v poklesu. Dow Jones Industrial Average klesl o 0,4 %, NASDAQ ztratil 0,36 % a S&P 500 klesl o 0,49 %.
img

Jaké události mohou ovlivňovat tržní sentiment 3. srpna? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky

03.08.2023 Ve čtvrtek nás čeká několik makroekonomických událostí, všechny ale budou ve stínu zasedání Bank of England, čemuž se budeme věnovat níže. Evropská unie zveřejní červencový index PMI ve službách. Půjde nicméně o druhé, závěrečné hodnocení, které se obvykle neliší od prvního. Proto na tuto zprávu neočekáváme výrazné reakce. Spojené království také zveřejní finální odhad svého PMI ve službách. Spojené státy zveřejní podobný index. ale k němu zveřejní ještě i index podnikatelské aktivity ISM, který je důležitější. Index ISM může mít reálný dopad na pohyb obou párů, ale bude velmi obtížné určit, zda trh reaguje na zasedání BoE, nebo na index ISM.
img

Aktuální prognóza pro EUR/USD na 24. 7. 2023

24.07.2023 Poté, co euro minulý týden prudce kleslo (jednalo se většinou o odskok), nyní očekáváme reverzní odraz, ke kterému může dojít, protože EU a USA se chystají zveřejnit předběžné údaje o indexech podnikatelské aktivity, a to i přesto, že v Evropě se očekává pokles PMI služeb z 52,0 bodu na 51,5 bodu a složený PMI ze 49,9 bodu na 49,8 bodu.
img

Euro se snaží dosáhnout nových maxim i přes silný růst dolaru

26.06.2023 Americká měna zahájila nový týden pozitivně. Zachovává si svůj růst a míří na nová maxima. Euro se nevzdává ve snaze pomstít se a získat zpět své nedávné ztráty. Dříve se euru dařilo vůči americkému dolaru růst. Nyní jsou však obě měny poměrně silné.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-25062023-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (26.6.2023)

26.06.2023 V minulém týdnu jsme se dočkali dvou obchodů podle mého týdenního komentáře. Jako první jsme viděli průraz dolní vstupní S/R zóny, což aktivovalo short (sell) obchod, kde se však průraz ukázal jako falešný a došlo ke ztrátě na Stop-Lossu. Později přesně dle pravidel mé obchodní strategie došlo k opětovnému vstupu do sell pozice, kde tentokrát trh již velmi přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu.
C:\fakepath\akcie-23062023.png

Americké akcie oslabily kvůli obavám z dopadů vysokých úroků na ekonomiku

23.06.2023 Americké akcie dnes oslabily kvůli obavám z negativních dopadů vysokých úrokových sazeb na hospodářský růst. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, dnes ztratil 0,65 procenta a uzavřel na 33.727,43 bodu. Širší index S&P 500 klesl o 0,77 procenta na 4348,33 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se snížil o 1,01 procenta na 13.492,52 bodu.
C:\fakepath\trader-23062023-41-zm.jpg

Evropské akcie vykázaly nejvýraznější týdenní propad za tři měsíce

23.06.2023 Evropské akcie zažily nejhorší týden za více než tři měsíce. Nejnovější kroky centrálních bank totiž posílily obavy, že úrokové sazby by mohly zůstat na vysoké úrovni po delší dobu, napsala agentura Reuters. Panevropský index STOXX Europe 600 dnes ztratil 0,34 procenta a uzavřel na 453,14 bodu. Za celý týden tak klesl o téměř tři procenta.
C:\fakepath\trader-23062023-40-zm.jpg

Forex: Euro oslabuje po nepříznivých údajích o podnikatelské aktivitě v eurozóně

23.06.2023 Euro dnes oslabuje vůči americkému dolaru, k jeho poklesu přispěly nepříznivé údaje o červnovém vývoji podnikatelské aktivity v eurozóně. Kolem 18:00 SELČ jednotná evropská měna ztrácela zhruba 0,6 procenta, sestoupila tak pod 1,0900 EUR/USD.
C:\fakepath\trader-23062023-31-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.06.2023 1) Italský výrobce luxusních jachet Ferretti stanovil cenu svých akcií pro vstup na milánskou burzu na tři eura za jednu akcii. Společnost se tak ocenila na zhruba jednu miliardu eur (23,7 miliardy Kč). Do firmy investoval i český miliardář Karel Komárek, informoval dnes výrobce jachet na svém webu.
C:\fakepath\eurozóna.jpg

Růst podnikatelské aktivity v eurozóně se tento měsíc téměř zastavil

23.06.2023 Růst podnikatelské aktivity v eurozóně se tento měsíc téměř zastavil. Pokles ve zpracovatelském průmyslu se prohloubil a aktivita v odvětví služeb se takřka nezvýšila. Vyplývá to z předběžných výsledků průzkumu mezi nákupními manažery, které dnes zveřejnila společnost S&P Global.
img

Regionální ekonomický výhled pro USA - shrnutí 🔎

15.06.2023 Podle nejnovějšího Empire State Manufacturing Indexu a průzkumu filadelfského Fedu se výrobní sektor ve Spojených státech v červnu 2023 vyvíjel smíšeně.
img

Evropské akcie rostou díky pozitivním zprávám z USA

05.06.2023 V pátek přední akciové indexy v západní Evropě vzrostly o více než 1 %. Vzestupný trend evropských akcií byl podpořen ochotou obchodníků riskovat. Trhy byly dále povzbuzovány optimistickými zprávami z USA ohledně pokroku v řešení otázky státního dluhu. Cenné papíry v těžebním a energetickém sektoru byly v pátek nejvýkonnější.
C:\fakepath\trader-23052023-32-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.05.2023 1) Mezinárodní zastřešující orgán regulátorů cenných papírů IOSCO navrhuje první sadu pravidel pro regulaci kryptoměnových aktiv a digitálních trhů. Podle agentury Reuters chce po loňském pádu kryptoměnové burzy FTX více ochránit spotřebitele. Kryptoměnové odvětví, které se obvykle musí řídit pouze kontrolami proti praní špinavých peněz, samo volá po globálním přístupu k regulaci, protože různé státy mají různá pravidla. S vlastní regulací přišla tento měsíc už Evropská unie.
C:\fakepath\euro zona.jpg

Růst podnikatelské aktivity v eurozóně tento měsíc zpomalil

23.05.2023 Růst podnikatelské aktivity v eurozóně tento měsíc zpomalil více, než se předpokládalo. Vliv na to mělo zpomalení růstu v odvětví služeb a prohloubení poklesu ve výrobním sektoru. Celkově však podnikatelská aktivita zůstává odolná. Vyplývá to z předběžných výsledků průzkumu mezi nákupními manažery, které dnes zveřejnila společnost S&P Global.
C:\fakepath\trader-18052023-43-zm.jpg

Forex: Americký dolar díky statistice a nadějím na dohodu o dluhovém stropu roste

18.05.2023 Americký dolar dnes pokračuje v růstu a dostal se na novou nejvyšší hodnotu za sedm týdnů. Série příznivých ekonomických údajů dále snížila sázky na brzké uvolnění měnové politiky centrální bankou USA (Fed). Roste také optimismus, že se podaří dojednat dohodu o dluhovém stropu, která má odvrátit hrozbu platební neschopnosti USA.
img

Americký akciový trh končí poklesem, Dow Jones klesá o 0,80 %

04.05.2023 Americký index podnikatelské aktivity ISM (Institute for Supply Management) ve službách v dubnu vzrostl z březnových 51,2 % na 51,9 %, přičemž prognóza hovořila o 51,8 %. Počet pracovních míst v americkém soukromém sektoru zároveň v dubnu vzrostl nad očekávání, totiž o 296 000 míst, zatímco odborníci předpokládali růst o 148 000 míst.
img

Čemu věnovat pozornost 3. května? Přehled fundamentálních událostí.

03.05.2023 Ve středu nás opět čeká poměrně hodně makro dat. Vlastně se nedá říct, že by data z předchozího dne (kterých bylo taky docela hodně) vyvolala silné pohyby obou párů, trh je ale přesto zpracoval, a to dokonce zcela logicky a už druhý den po sobě. Existuje tedy naděje, že trh bude obchodovat rozumněji než v posledních dvou měsících.
img

Americký akciový trh uzavřel poklesem, Dow Jones klesl o 0,14 %

02.05.2023 V závěru obchodování na Newyorské burze klesl index Dow Jones o 0,14 %, index S&P 500 o 0,04 % a index NASDAQ Composite o 0,11 %.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-23042023-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (24.4.2023)

24.04.2023 Minulý týden byl úspěšný na obchody podle mého týdenního komentáře. Dočkali jsme se prolomení spodní vstupní S/R zóny, čímž došlo k aktivaci short (sell) obchodu, který podle mého očekávání pokračoval v poklesu a dostal se do mého cíle, kde byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste mého obchodu využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
C:\fakepath\trader-21042023-42-zm.jpg

Forex: Dolar oslabuje, investoři počítají s koncem cyklu zvyšování sazeb Fedem

21.04.2023 Dolar dnes stagnuje. Směřuje ale k prvnímu týdennímu zisku za pět týdnů. Investoři počítají s tím, že americká centrální banka (Fed) v červnu zvýší úrokové sazby a posléze přeruší zpřísňování měnové politiky. Hospodářská data indikují, že největší ekonomika světa zpomaluje.
C:\fakepath\trader-21042023-32-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.04.2023 1) Šéf automobilky Tesla Elon Musk přišel ve čtvrtek kvůli propadu akcií firmy asi o 13 miliard dolarů (279 miliard Kč). Druhým nejbohatším člověkem na světě ale zůstává. Musk má za sebou těžký den - kromě toho, že hospodářské výsledky Tesly zklamaly investory, explodovala i jeho vesmírná raketa Starship, píše agentura Bloomberg. Musk je také vlastníkem společnosti Twitter, mnozí uživatelé stejnojmenné sociální sítě ale nyní přišli o ověřovací ikonu, protože odmítli platit osm dolarů měsíčně.
C:\fakepath\eurozona2.jpg

Růst podnikatelské aktivity v eurozóně byl v dubnu na jedenáctiměsíčním maximu

21.04.2023 Růst podnikatelské aktivity v eurozóně v dubnu nečekaně nabral na síle. Odvětví služeb zaznamenalo další zvýšení už tak silné poptávky, které více než kompenzovalo prohlubující se pokles ve výrobě. Vyplývá to z předběžných výsledků průzkumu mezi nákupními manažery, které dnes zveřejnila společnost S&P Global. Souhrnný index (PMI), který sleduje aktivitu v průmyslu i ve službách, se zvýšil na 54,4 bodu z březnových 53,7 bodu.
img

Přehled páru EUR/USD na 21. dubna. Celkový flat a projev Jamese Bullarda.

21.04.2023 Měnový pár EUR/USD se ve čtvrtek úplně zastavil. Jestliže předtím několik dní dělal nepochopitelné pohyby, které jen rozostřovaly technický obraz, včera se nepohnul vůbec. Cena, která byla celý den přesně na linii klouzavého průměru, nyní směřuje do strany. Fakt, že pár na konci dne uzavřel několik bodů nad klouzavým průměrem, nehraje roli. Silný vzestupný trend zůstává, ale pár dál zoufale odmítá korigovat a my stále nechápeme, proč na trhu převládá vysoká poptávka po euru. Další konsolidace pod klouzavým průměrem, už čtvrtá v řadě, nevyvolala žádný pokles. Věříme, že už i ti, kdo jsou na trhu noví, se ptají: "Co se to děje?"
C:\fakepath\trader-17042023-47-zm.jpg

Forex: Americký dolar po americké statistice posiluje

17.04.2023 Americký dolar dnes na devizovém trhu posiluje. Může za to aktuální regionální statistika ze Spojených států, která posílila očekávání, že centrální banka USA (Fed) v květnu zvýší úrokové sazby.
C:\fakepath\euro dolar23-2.jpg

Euro kvůli nervozitě kolem bank prudce klesá, k dolaru asi o procento

24.03.2023 Euro dnes na forexovém trhu prudce klesá, k dolaru po poledni ztrácelo asi jedno procento a prodávalo se zhruba za 1,0720 EUR/USD. Obchodníci mají obavy o bankovní sektor, kde se objevilo několik negativních informací. Situaci nezlepšila ani relativně příznivá statistika o vývoji podnikatelské aktivity v eurozóně.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Měny v oběhu | FAST | Obrovské zásoby zlata | Cenový kanál | Hospodářská situace | Kirin | Růst v eurozóně | Uvolněné měnové politiky | Realitní trh | Průmysl v listopadu | Marlin | Euro k americkému dolaru | Klid před bouří | Neel Kashkari | Ontario Teachers | Výnosy dluhopisů | CHF/CZK | Dlouhé pozice | Celkový zisk | Podnikatelská aktivita se ve Spojených státech | Poptávka po riziku | Aktualizované údaje | Světové akcie | Celková hodnota měny | Války | Západní země | Vývoj | Gigantický pokles hodnoty | Analýza fundamentálních událostí | Plán obchodování EUR/USD | Obchodní platformy | Údaje z USA | Jakub Seidler | Allwyn | Data z trhu práce | Pokračování klesajícího trendu | TD Securities | Australská centrální banka | Zveřejněné údaje | Rada guvernérů ECB | Panevropský index | Nákupu státních dluhopisů | Juan Pérez | Radim Dohnal | Prezident newyorského Fedu | Take Profit | Komuniké | Klíčový ukazatel | EUR | Kryptoaktiva | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Býčí formace | Ekonomické krize v Evropě | Sazka Entertainment | Nezaměstnanost v eurozóně | Standard & Poor's | Nařízení MiCA | Nedostatek čipů | Kalifornie | Accenture | Vývoj vakcín | Hlavní úrokové sazby | Falešný průraz | Salesforce | Realitní firmy | Trump Organization | Pokles dolaru | Alpské měny | Prohlášení Bílého domu | Index CSI300 | Itálie | Zásoby zlata | Akcie Merck | Stoxx | Ekonomické sympozium | Zavedení embarga | PEPP | Cena severomořské ropy | Texas | Tencent Holdings | Očekávání | Měny světa | Korelace | Jüan | Cena žlutého kovu | Evropské centrální banky | Aktuální kurzy měn | Aktivita v podnikatelském sektoru | Signet Bank | Podniky ve Švýcarsku | EUR/JPY | Londýnské burzy | Rozvoj umělé inteligence | PMI v eurozóně | Vyhlídky dolaru | Veřejné finance | Frankfurt | Čtvrtletní pokles | Ruské invaze na Ukrajinu | Nejúspěšnější sektory | Trh práce | Evropská komise | WeCHat | Pro investory | Medvědí postoj | Oživení ekonomiky | Krátkodobý rostoucí trend | Investice | Britská centrální banka | Akcie | DXY | Rozvolnění | MACD | Potenciál | Iliad | Support | Zóny supportu | Akvizice | Posílení | Index aktivity | Přesnost | Cansino Biologics | Nejdůležitější ekonomické události | Bankovní společnost | Cyklus zvyšování sazeb | Výrobní podniky | Jak číst grafy | ADP report | Růst amerického dolaru | Tipy na obchodování páru EUR/USD | Miliony dolarů | Ifo | Japonské akcie | Hlavní index německých akcií DAX | Zisk před zdaněním | Norwegian Cruise Line Holdings | Tipy pro začínající | Úspěšnost strategie | Invaze na Ukrajinu | Situace kolem Ukrajiny | Prognózy | Britská libra | Špatná nálada | NYSE | Intervence | Broadcom | Akcionáři Expobank CZ | Klesly akcie | Experti | Aktuální předpověď pro GBP/USD | Veřejný dluh Británie | Obchodování GBP/USD | Náklady na financování | Chování | Rekord | Vstupní náklady | Raiffeisenbank | Růst podnikatelské aktivity v eurozóně | Meituan | Stop-Loss | Madrid | Návrh zákona | Evropské měny | FTSE MIB | Základní pravidla | Předpověď pro GBP/USD | Měnový pár GBP/USD | Společnost Apple | IHS | Silná bariéra | Uvolňování měnové politiky | Zákon o vnitřním trhu | Asijské trhy | Obchodní seance | Impuls | Český statistický úřad | EUR/USD | Obchodní bariéry | Euro standard | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Trend oslabování | Von der Leyenová | Předseda představenstva | Reality | Šéf Fedu Jerome Powell | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Prognostici | Investing | Krize v Řecku | Profesionální obchodníci | COT report | Price Action | Akcie společnosti | Technický pullback | Agentura AFP | Základní pravidla obchodování | Pesimistická nálada | Důvěra v ekonomiku | Index aktivity zpracovatelského sektoru | LBBW | Rostoucí výnosy | Opatrný optimismus | Rozhovor | BitStock | Druhá největší ekonomika | Lagardeová | Nejvyšší soud | Sankce EU | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Výnos | Velcí investoři | Hospodářské turbulence | Nákupy státních dluhopisů | Dlouhodobý růst | Brent | IHNED | Měny | Asijské akcie | BreakEven | Delta | Campione d'Italia | Americký akciový trh | SMA | Klíčový údaj | Vzdělávání | Šéf Fedu | Opatření v Číně | Hlavní zprávy | Komise pro mezinárodní obchod | Růst sazeb | Kamala Harrisová | Technický indikátor | Australská centrální banka (RBA) | Cena emisních povolenek | Intel Corporation | Index DOW | ESG | Index aktivity ve zpracovatelském průmyslu | Daňová přiznání | Sociální osvěta | Rostoucí počty nakažených | Cíl Evropské centrální banky | Exchange | Snižování sazeb ČNB | Investiční strategie | Státní dluh | Výsledky obchodování | Zasedání centrálních bank | CIPS | Hluboké recese | Akcie společnosti Apple | Vývoj eura vůči švýcarskému franku | Odhad letošního růstu ekonomiky | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Strach | Capitalinked.com Radim Dohnal | Vývoj ceny ropy | Online obchodování | Cohn Robbins Holdings Corp. (CRHC) | Nízké daně | Praxe | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Makroekonomické statistiky | Sentiment na trhu | JPY | H&M | Postoj investorů | Základní pravidla systému obchodování | Rekordní deficit | Spotřebitelské inflace | Americká investiční banka | AI | Tým XTB | Komise pro mezinárodní obchod (ITC) | Růst hrubého domácího produktu | Odhad HDP | Odražení ode dna | HDP ve Spojených státech | SoftBank Group | Posilování dolaru | Pár USD/CAD | Akcie Alibaba Group | Alpské platidlo | Obchodní tipy | Kontrakce | Americké centrální banky | Peníze | Pandemie COVID-19 | Finanční trh | Ukazatel | Výrobní sektor | FTX | Sell pozice | Americká lehká ropa WTI | Český miliardář | Obavy z inflace | Oficiální údaje | Hlavní centrální banky | Platidla | Medvědí trh | Doporučení k obchodování | Prognóza | FTSE 100 | Služby | Zisky bank | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Technologie blockchainu | Evropské HDP | Saxo Bank | Regulace a politická opatření | Long obchod | Tuzemská ekonomika | Nárůst ceny | Amgen | Index CAC 40 | České hospodářství | Americký Fed | Analytička | Představitelé ECB | Vakcíny proti koronaviru | Ropa WTI | FedWatch | Změny ve světové ekonomice | CASH HISTORY | Tržní hodnota | Data z burz | Americká sněmovna reprezentantů | Dell Technologies | Brexit | Vlnový pattern | Dolar dnes | CSI300 | Valná hromada | Společnost Sentix | Spořiví investoři | Histogram | Pozornost investorů | Burzy | Norwegian Cruise | USD/EUR | Americké ekonomiky | Bankovní skupiny | Kapitál | Kč/USD | Americký prezident Joe Biden | Býčí divergence | GBP/EUR | Cestování | Španělsko | Společnost Siemens | Maďarsko | LottoItalia | Proražení | Michael Gove | Cary Cohn | Posílení koruny | USD | Rijád | Tempo hospodářského růstu | Export | Změna klimatu | Banka Goldman Sachs | Německé HDP | Upravený zisk | Britové | Technická analýza | Henkel | Klín | Qualcomm | Tržní hodnota firmy | Akcionáři | Prodávat akcie | Ant Group | Americká média | Plány | Vládní opatření | Centrální banky USA (Fed) | Cenové úrovně | Na burze | Indexy aktivity | NFP | Inside Bar | Ekonom společnosti | Hongkong | Průměrná volatilita | ByteDance | Kanadské statistiky z pracovního trhu | Zavedení eura | Trh s ropou | Prudké pohyby | Ekonomická aktivita | Důležité zprávy z USA | Regulace | Bezpečná měna | Ranní zpráva pro tradery | Třetí vlna | Analytika | Garance | Velké fondy | Měnový fond | Pozitivní signál | Gigantický pokles | Rekordní růst | Úroková sazba | Očkování proti covidu-19 | ISM pro sektor služeb | Kabinet | Index volatility CBOE | Index ISM ve službách | Klimatické změny | Xiaomi | Zlatý standard | Reálné hodnoty | Hlediska technické analýzy | Zvyšování sazeb Fedu | Analytici XTB | Pověst | Předchůdce eura | Canalys | Spekulovat | Investovat | Evropská komise (EK) | Cenové tlaky | Sociální sítě | Mezinárodní spolupráce | Ruský prezident | Čtvrtletní výsledky | Kapitálový trh | Prezidentské kampaně | Širší index S&P 500 | Shenzhen Composite | Oživení trhu | Obchodní signály | GBP/USD | Zvýšení sazeb | Panevropský akciový index | Rekordní nárůst | Dovednosti | Hospodářské záležitosti | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Německý export | Patria Online | Dovoz | Igor Kim | Sazby hypoték | HDP v USA | Lenovo | Mimořádný stav | Velké instituce | Aktuální kurzy | Zprávy o trhu | Ekonomiky | Analýza transakcí | Zpráva | Tržní pohyby | Pozitivní zprávy | Hyundai | Ekonomika oživuje | Nikkei | Společnost Naftogaz | Pro tradery | Akcie Bank of America | Hospodářská data | Globální vývoj | Úroveň volatility | Přehled | Stratégové | Konvergence | Výrobní ceny | Konzultační firmy | Komoditní | Světová finanční krize | Ekonomický kalendář | Ruské banky | Aktivity v USA | Bundesbanka | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Býčí sentiment | Pokles ceny akcií | Vybírání zisků | EUR/CZK | Data z amerického trhu práce | Krátká pozice | Americký index | Blockchainové technologie | Nové zprávy | Nigérie | Průmyslová výroba v Německu | Největší firmy | Elon Musk | eXcentral | Nárůst franku | Finančník | Turecký statistický úřad | Makrodata | Jestřábí postoj | Akciové indexy | Obrat trendu | Tesla Elon Musk | Společnost Shell | Investoři | Investing.com | Energie | Fungování | Data o HDP | Dobré zprávy z USA | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Dolar roste | Očkování proti covidu | Dluhová krize v Řecku | Rizika podnikání | Evropská měna | AMD | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Švýcarská federální vláda | Krátké (short) pozice | Média | Vyšší úrokové sazby | Christine Lagardeová | Index PPI | Západní sankce | Mário Centeno | Jádrový index | Environmentální a sociální změny | Dovoz ropy | Statistický úřad Eurostat | Zisk | Peso | Zpřísňování měnové politiky | Vyšší hodnoty | Inflace v lednu | Commonwealth Bank | Vliv pandemie | Ruské ropy | Bank of England | Automobilka Toyota | Důvěra investorů | Generali Investments | Lepší výsledky | Zveřejnění zprávy | CAC 40 | Prezident | AT&T | Zápis z posledního zasedání | Anheuser-Busch InBev | Alpská země | BP | Christian Lindner | Prodej | Japonská automobilka | Posilování amerického dolaru | Nižší poptávka | Funkční období | Nárůst poptávky | CRHC | Bydlení | Sestupný trend | Ropné společnosti | Kč/EUR | Cestovní kanceláře | Sazby ČNB | Starbucks Corporation | Šéf švýcarské centrální banky | Boj s inflací | Analýzy | Pohyb trhu | Finanční pomoc | Monex USA | Jednotné měny | Politická nestabilita | Investiční | Průzkum | Skupina OPEC+ | Vývoj měnového páru | Reakce trhů | Zasedání Evropské centrální banky | Mary Dalyová | Inflační situace | Invesco | IEA | Bloomberg | Demokraté | Německý DAX | Hlavní události | Patria | Anglie | EP | Analytik Purple Trading | Bloomberg News | Ekonomický vývoj | Akciové trhy ve Spojených státech | Solární energie | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Obchodování na krátko | TRY | Allwyn Karel Komárek | Rating USA | Úrok | Dluh Británie | Válka | Růst cen ropy | Pandemie COVID | Evropské ekonomiky | Obchodní příležitost | Siemens Gamesa | Jednotná evropská měna | Americké HDP | Agentura Reuters | JD.com | Obchodní ředitel | Obchodní plán | Sentiment investorů | Rizikové měny | Představitelé Fedu | Tržní kapitalizace | Souhrnný index nákupních manažerů | Švýcarská banka | Evropské trhy | Ekonomické dopady | Údaje ISM | Huawei | Tencent | Americké úrokové sazby | Dluhopisové výnosy | Ministerstvo obchodu | Zvýšení úrokové sazby | Technologické společnosti | Vliv na ekonomiku | Warren Buffett | S&P | Britský statistický úřad | Česká měna | Ekonomické ukazatele | Vzdělání | Hrubý domácí produkt (HDP) | iPhone | Covid | Rok 2024 | Hospodářské dopady | Změny pracovních míst | Obchodování | Legislativa | Zasedání Fedu | Signál k prodeji | Rostoucí životní náklady | Breakout strategie | JOLTS | Automobilka | Vojenský konflikt | Skokový nárůst franku | Meta | S&P Global | Financial Times (FT) | Nákupy dluhopisů | Nabídka | GBP | Olej | Management | Posilování eura | Euro k dolaru | Draví obchodníci | ZEW | Co se děje na finančních trzích | Obchodní týden | Dobré výsledky | Zasedání OPEC | Centrální banky | XAU/USD | Prezidentka ECB | Ukrajinská státní plynárenská společnost | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Japonská vláda | Státní dluhopisy | Eurostat | Majitel | S/R zóna | Zprávy | Oanda | Ruský rubl | Zpomalující inflace | Nadšení | Týdenní shrnutí | Murray | Dolary | Akcie v Asii | Akcie Netflixu | BREAKING | Virus | Růst inflace | Nezaměstnanost v USA | Šokující předpovědi Saxo Bank | Turecká lira | Index STOXX Europe | CCI | Investiční banka | Budoucnost | Averze k riziku | Larry Kudlow | Marek Brávník | Index Stoxx 600 | Ceny ropy | Praha | Kroky centrálních bank | Recyklace | Vysoké ceny energií | Evropský parlament | Míra | Předpověď | Hazardní hry | Euro klesá | Projev Jeroma Powella | Evropské akcie | Kurz dolaru | Udržitelnost | Nejdůležitější události | Silný růst | Instrument | Dupont | Airbus | Mutace delta | DJIA | Index Nasdaq Composite | Dnešní data | Volný čas | Celkový trend | Měsíční časový rámec | Vyhlídky | Odhad inflace | Zvýšení dluhového stropu | Firmy | CZ | S&P/ASX 200 | NATO | Nordea | Konzervativní strany | Cena ropy brent | Práce z domova | Index cen domů | Akvizice Expobank CZ | François Villeroy de Galhau | Vakcína | Národní loterie | Kryptoměnové burzy | ASML Holding | Nástroj | Výsledky | Snížení poptávky | West Texas Intermediate | HUF | Ekonomické oživení | Index pařížské burzy | Spoření | Zápis ze zasedání Fedu | Špatné výsledky | Fundamentální zprávy | Automobilky | Hedgeové fondy | Bitcoin | Současný trend | Inflační tlaky | Siemens | Minulá výkonnost | Bilion | Bank of America | Snižování sazeb | TIM | Opatření proti koronaviru | Fundamentální analýza | Výrobce letadel | Silný dolar | Australský dolar | Retracement | Jednoduché tipy pro začátečníky | Sázka | Meziroční inflace v eurozóně | Koruna | Monopoly | Boris Johnson | Finanční služby | Německý výrobce | Pokles počtu lidí bez práce | Cenový index PCE | Výrazný pokles | Prezident Trump | Inflace v únoru | Pandemie v Evropě | Dobré obchodní signály | Kupující | Shell | Faktory ovlivňující environmentální a sociální změny | OPEC+ | Francie | Panevropský index STOXX 600 | Pandemie nemoci COVID-19 | BNP | Riziko recese | Tvůrci trhu | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Americký výrobce | Firma Allwyn | Objem | Propad | Platit daně | Ipsos | Asociace | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Ostatní komodity | Applied Materials | Obavy z recese | Očekávání investorů | TradeStation Group | Výkonnost | HDP eurozóny | Pandemie koronaviru | Spotové ceny | Federální rezervní systém | Stimulační opatření | Oživení v Číně | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Údaje | Ekonomické události | Klima | Hospodářské oživení | Asie | Pololetní tržby | DPA | Vakcína proti covidu-19 | Cenné papíry a burzy | Změny pracovních míst a dovedností | Vysoké úroky | KOL | Dopady koronavirové krize | Prodeje domů | Očekávání analytiků | Pokles ceny | AA | Rýže | Nemovitosti | Alibaba | Chuck Schumer | Trendová čára | Aktivity v Rusku | Národní měny | TUI | Kanadská ekonomika | Výsledky průzkumu | Futures | Regulátor | Průzkumy | Americká společnost | Shortovat | Hlavní indexy | Evropský statistický úřad Eurostat | Kanada | Ekonomická situace | IBEX 35 | Michelle Bowmanová | Průmyslová výroba | Makro data | Pfizer | Nejnovější zprávy | Britské libry | Posílení amerického dolaru | Bezpečnostní situace | Toyota Motor | Situace v eurozóně | Míra nezaměstnanosti v Německu | Ukazatel inflace | AFP | Studie | CME FedWatch | Tempo růstu spotřebitelských cen | Obnovitelné zdroje energie | Joachim Nagel | Akcionáři společnosti | Obchody | Ant | Průraz | Německý PMI | Cena plynu | Šéf německé centrální banky | Druhy ropy | Deficit | Graf | Polsko | Trumpovy daňové záznamy | Rio Tinto | Koronavirové mutace | Investiční společnost | Index S&P 500 | Nákup libry | Reakce trhu | Teherán | Hodnota firmy | Plyn | Patrick Harker | Výrobce letadel Boeing | Vodafone Group | Dolar vůči japonskému jenu | Ropa Brent | Kering | Výnosové křivky | Hrubý domácí produkt | Recep Tayyip Erdogan | Hráči na trhu | Lukáš Kovanda | Současná situace | EY | Haruhiko Kuroda | Zvýšené riziko | EXANTE | Důvěra investorů v ekonomiku | Přijetí | HDP USA | Zasedání Bank of Canada | Pokles produkce | Evropa | Nárůst cen ropy | Šokující předpovědi Saxo | Jackson Hole | Boj proti inflaci | HUF/EUR | Obraty | OPEC | Short | Ukrajina | FinGO | Poptávka po bezpečných aktivech | Pár EUR/USD | Index výrobních cen | Institut Ifo | Co nás čeká po halvingu? | Eurodolar | Omezení pohybu | Zpráva o inflaci | Opatření proti šíření koronaviru | Bezpečné útočiště | Akcie včera | Program nákupu dluhopisů | Stanovení ceny | Maloobchod | Nakupovat státní dluhopisy | Optimistická očekávání | Trendová linie | Akciový index | Jádrový index spotřebitelských cen | Oslabení amerického dolaru | Velké objemy | Podnikatelská aktivita | Hlavní akciové trhy | Zveřejněná data | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Zpomalení inflace | Trump | Rekordní minimum | Stavebnictví | Devalvace | MRK | Futures kontrakty | Index volatility | Dnešní růst | Brands | FactSet | Dow Jonesův index | Fundamenty z USA | Reuters analytik | Kevin McCarthy | UBS Global | Index Dow Jones Industrial Average | Britský FTSE 100 | Příznivé údaje | Technické analýzy | Euroskupina | Celosvětová poptávka | Růst eura | Instant Trading EU | Rostoucí trend | Finanční krize | Euro dnes | Vstupy | Zastavení růstu | Španělská ekonomika | Obchodní strategie | FXstreet.cz | Inflace ve Spojených státech | Index spotřebitelské důvěry | GBPUSD | TIPS | Akcie JPMorgan Chase & Co | Index německých akcií | Ceny ropy WTI | Rakousko | Christopher Dembik | Turecká centrální banka | Index pařížské burzy CAC 40 | Stříbro | CHF | Klíčové události | Tým InstaForex | Instituce | Moving Average | Česká koruna | Turecko | Přeprodané oblasti | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Průmysl v eurozóně | Vlna koronaviru | Cohn Robbins Holdings Corp. | OECD | Chamtivost | Podnikatelská důvěra | OPAP | G10 | COT (Commitment of Traders) | Růstový potenciál | Dnešní fundamenty | Podpora | Libra vůči dolaru | Obnovitelné zdroje | Pokračování rally | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Nejistota | Samsung Electronics | Rozhodnutí vlády | Americké akcie | BBC | Měnový trh | Britská měna | Vlnový pattern pro pár EUR/USD | Futures na ropu WTI | Kongres | Tomáš Kudla | EUR/USD a GBP/USD | Divize | Dění v USA | Pozitivní vliv | Drahý kov | Obchodní výsledky | Vývoj měnového páru USD/JPY | Index cen výrobců | Index Nikkei | Vyspělé ekonomiky | Nejziskovější | Regulace kryptoměnových trhů | Evropská ekonomika | Ministerstvo financí USA | Rosněfť | The Trump Organization | Čínský statistický úřad | Americká data | Ukrajinské hřivny | Japonský export | Naše ekonomika | Indikátor RSI | Zvýšená volatilita | Nejprudší pokles | Komise pro cenné papíry a burzy | ING | Tradestation | Time-Frame | Kristina Hooper | Trh s futures | Server BBC | Změna trendu | Trh | Snížení daní | Politická rizika | Snížení těžby | Komise | University of Michigan | Aktivita na trhu | List Financial Times | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Akcie firem | USD/CZK | Technologické firmy | Výrazný růst | Propad akciových trhů | Index AEX | Měnová autorita | Fed | Oslabování amerického dolaru | Analytici | Šéf automobilky Tesla | Strategie Ondřeje Hartmana | Časový plán | Reálná hodnota | Korekce | Tempo očkování | Klesající trend | Vývoz ropy | Upozornění | Rubl | Nákup dolaru | Pozornost | Země EU | Finanční společnosti | Finanční svět | Buffett | Money management | Vývoj ekonomiky | Cohn Robbins | Největší ekonomika světa | Počet pracovních míst | Švýcarská ekonomika | Heiken Ashi | Dluhový trh | Pražské burzy | Statistické údaje | Výrobce čipů Nvidia | Downtrend | Tomáš Holub | Sázení | Tržní výhled | EU a USA | Konkurenceschopnost | S&P 500 | Makroekonomické ukazatele | Dlouhé (long) pozice | Uvolňování karanténních opatření | Globální recese | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Lowe's | Vodafone | CNOOC | Luis De Guindos | Ruské úřady | JDE | Technické indikátory | Posílení dolaru | Zvýšení mezd | Pozornost trhu | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | ANO | Apollo | Maďarský forint | Růst spotřebitelských cen | Euro vůči dolaru | Zemní plyn | ProCent | Webináře zdarma | VZ | Akcie banky | Ekonomická předpověď | Nejvýraznější pokles | Ceny zboží | Vstupní S/R zóny | Obchodní systém | Náklady na půjčky | Rating | Platforms | Bollinger Bands | Dezinflace | Alligator | Agentura S&P | Merck & Company | Capital Group | ISM | Ebury | Novozélandský dolar | Rozhodnutí ČNB | Ruská invaze | Prezident Joe Biden | SNB | Chorvatsko | Dílčí index | Microsoft | Trh dnes | USD/CHF | Wells Fargo | Budoucí vývoj | Příležitosti | Výhled pro rok | Otevření obchodu | Pohled do budoucnosti | Guvernér francouzské centrální banky | Obchodování GBP | Tomáš Cverna | Překoupené zóny | Natixis | Vládní dluhopisy | Data z USA | Dobrá čísla | SBUX | Jakub Švestka | Vládní pomoc | Členové Fedu | Volatility | CME | Spotřebitelská inflace | Zadlužení | Flat | Sell | Demokratické strany | Apple | Síla dolaru | Měny&Sazby | Makroekonomické údaje | Finanční rezervy | Long pozice | Siemens Energy | Obchodování akcií | Obchodní instrument | Kurz dolarů | Ruská invaze na Ukrajinu | Národní ekonomická rada vlády | Energetický sektor | Ekonomické problémy | Důvěra | Spojené království | Asijské indexy | Pravděpodobnost | Vývoj eura | Markets | Index Nasdaq | Trader JPMorgan | Mexické peso | Prodej dolaru | ADP report zaměstnanosti | Penzijní fond | Vyhlídky světové ekonomiky | Zpřísnění sankcí | Rizikovější aktiva | Akcie Walgreens Boots Alliance | Směřování | Japonská centrální banka | Oblast supportu | Makroekonomika | Pokles úrokových sazeb | Agentura AP | Spotřební zboží | Společnost XTB | UR TRADE FIX Ltd | Trendové linie | Akcie JPMorgan | Výpadky | Objem obchodů | CFTC | Těžební společnost | Podpůrná opatření | FIAT | Japonsko | Pokles eura | Celkový sentiment | FTSE | Invest | Gazprom | Akcie v USA | Centrální banka | Počet živnostníků | Otevřené obchody | Rizikové investice | Životní náklady | Andrew Bailey | Významné zprávy | Silný propad | Akcie ve Spojených státech | Deutsche Börse | Počet zákazníků | Životní prostředí | Inflace v Británii | Německá vláda | Grafy | Překoupenost | QE | Cohn Robbins Holdings | Tržní sentiment | Akcie Advanced Micro Devices | Invaze | Útok na Ukrajinu | Plány Fedu | Donald Trump | Čistý zisk | Odhadovaná cena | Pozitivní zpráva | Jádrová inflace | Twitter | ECB | Směnný kurz | Instant Trading EU Ltd. | Harmony | Zasedání americké centrální banky | Riziko | Centrum | Portugalsko | Norwegian Cruise Line | Francouzská společnost | BofA | Nejnovější údaje | Break Even | Společnosti | Fundamentální faktory | Bank of China | Spotová cena | Zpomalení ekonomiky | Rozpočet | Další růst | Britské ropné společnosti | Kanadský PMI | Růst dolaru | Recese ekonomiky | Propad akcií | Situace | IG | NASDAQ:WBA | Ekonomický růst | Nárůst objemů | Pokles hodnoty eura | API | Aligator | Bezpečnost | Snížení úroků | Nízká volatilita | Jana Vaisová | Politická opatření | Antivirus | Údaje o inflaci | Používaná platidla | Index frankfurtské burzy | ČNB Aleš Michl | Ztráty zaměstnání | Merck | Reuters | Unilever | Environmental, Social and Governance (ESG) | Provozovatel loterií | Situace na Ukrajině | Ukazatel zdraví | Trend měnového páru | Kompozitní index | Dobré zprávy | Úbytek pracovních míst | Španělský IBEX 35 | Londýnské akciové burzy | Statistiky z pracovního trhu | Velké ekonomické krize v Evropě | Výrobní aktivita | Jošihide Suga | Maďarská ekonomika | Souhrnný index | Krypto | Velikost pozice | Jeffrey Sachs | Snižování produkce | Rekordní maximum | Zásoby ropy ve Spojených státech | Libra šterlinků | Předseda | Caxton | Majitel Sazky | City Index | CZK | Kevin Grogan | Zpomalení globální ekonomiky | Utahování měnové politiky | LCI | Prezidentská debata | Pedro Sánchez | Ceny kovů | Index nových zakázek | Anglo American | Míra inflace v Evropské unii | Traders | Fond | Globální akciový index MSCI | Index podnikatelské aktivity v USA | Praní špinavých peněz | Vlna poklesu | Boeing | Politická krize | Sentiment spotřebitelů | Příkaz | Záporné sazby | Americký dolar dnes | Rychlý růst | Hamburg Commercial Bank | NAFTA | Evropské banky | Libra | Koronavirová krize | Opatření centrálních bank | Zvýšení základní úrokové sazby | Nová data | Dopad na ekonomiku | Evropská unie | Klaas Knot | Biden | Financovat | Pomoc ekonomice | Počet lidí bez práce | Hospodaření | Obchodní tipy pro pár EUR/USD | Upravený zisk EBITDA | Čínské měny | Pohyby na trhu | BRICS | Dodávky ruské ropy do Číny | Rostoucí náklady | Vstoupit do trhu | Akcie AT&T | Americké ministerstvo obchodu | Konsenzus | Alibaba Group | Situace ve Spojených státech | Úroky | Severomořská ropa | Aktivita v čínském průmyslu | Splatnost | Státní svátek | Návrat poptávky | Cena | Dluhové krize | Silné oživení | Nejlepší rozhodnutí | CL | Spotřebitelská důvěra v Británii | Steen Jakobsen | Předstihové ukazatele | Silný trh | Doporučení | Růst ekonomiky eurozóny | Akcie dnes | Ztráta | FOREX | NCLH | Ceny akcií | Česká republika | Makro | Vlastnit akcie | Životní úroveň | S&P500 | Analytik Raiffeisenbank | Inflační očekávání | Slušný zisk | Čínská ekonomika | MUFG | Shanghai Composite | Patterny | Ceny | Prudký pokles | Technologie | Index nákupních manažerů | Standard Chartered | Energetická krize | Hypoteční sazby | JPMorgan Chase & Co | Finální odhad | ČNB | Trader | Finanční podmínky | Hodnota akcií | Snižování úrokových sazeb | Nové zakázky | Příkaz Stop | Italský výrobce luxusních jachet | Agentura Bloomberg | Ranní zpráva | Pokles | Roční maximum | Likvidita | MND Group | Michael Brown | Mario Centeno | Nálada na trzích | Nvidia | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Take-Profit | Ochranné příkazy | Klesající trendové čáry | Centrální banka Nového Zélandu | Apollo Global Management | BioNTech | Snížení sazeb | Americké společnosti | Finančnictví | Dolar k japonskému jenu | Hodinky | Charles Schwab | Švýcarská centrální banka | Schwab | Úvěrové podmínky | Obchodování eura | Švédsko | Koruna dnes | Maloobchodní tržby | Rabobank | Americký dolar | Lego | CARA | Mercedes | Index ISM | Štěpán Hájek | Ontario Teachers' Pension Plan | DoorDash | Zisky dolaru | Americká ekonomika | Europe 600 | CME Group | NVDA | Kurz koruny | Výrobce luxusních jachet Ferretti | Nedostatek surovin | Počet žádostí o podporu | Americký trh | Důvěryhodnost | Americký výrobce letadel | Webináře | Ekonomická aktivita v USA | Kryptoměnové společnosti | Odhady ekonomů | Plynárenská společnost | Rada guvernérů | Snížení těžby ropy | PVM | Alibaba Group Holding | COVID-19 | Negativní dopad | Meta Platforms | Google | Inside | Bitcoin a další kryptoměny | Purple Trading Štěpán Hájek | Adaptace | BoE Andrew Bailey | Regulátoři | Prime | Růst mezd | Evropská centrální banka | Index cen | Prudký růst cen | Německý ministr financí | Dow Jones Industrial Average | Příjmy a výdaje | Čínská vláda | Daně | Růst americké ekonomiky | Mitsubishi | Lídři | Moneta | Tradingové webináře zdarma | Americká centrální banka (Fed) | Provozovatel akciových trhů | Mutace koronaviru | Rizika | Potravinářství | Inflace v Turecku | Pokles indexu | Růst výroby | Zásoby ropy v USA | Výzkum a vývoj | Česká ekonomika | Dovoz z Číny | Pandemie nemoci | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Pozitivní sentiment | Ekonomický institut Ifo | Skupina OPEC | Marketingová komunikace | Kurzy | CBOE | Konsorcium | Sentiment trhu | Budvar | Čína | Finanční prostředky | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Marist | Zisky | HICP | Nárůst výnosů | Partners | Konsensus | Výhled domácí ekonomiky | Ekonomické údaje | Aktuální prognóza | Dluhy | Současné ceny | Conference Board | BNP Paribas | Historické rekordy | Allwyn Entertainment | Signature Bank | Thomas Jordan | USD/TRY | Miliardy eur | Výnos desetiletých dluhopisů | Obrovské ztráty | Přehled kurzů | Payrolls | Zboží dlouhodobé spotřeby | Situace na trhu práce | Zvýšení volatility | Velký problém | Francouzský index CAC 40 | Starbucks | Strategické partnerství | Strach minulosti | Toyota | Vysoké valuace | Očekávání do budoucna | Ruský útok | Cena zlata | Státní plynárenská společnost | Dluhopisy | Pullback | Růst ceny | Ruská vláda | Zvýšení ceny | Úřad pro kontrolu potravin a léčiv | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vysoká poptávka | Ekonomiky eurozóny | Vývoj měnového páru GBP/USD | Americké hospodářství | Trinity Bank | Otevírání ekonomik | Breakout | Silnější kurz | Rusko-ukrajinský konflikt | Přeprodané zóny | Hongkongský index Hang Seng | MiCA | Růst cen | Jednotná měna | Drahé kovy | Vrcholy | Ředitelka | Indikátor | RSI | Guvernér japonské centrální banky | Vysoké inflace | Měnová politika | Americký zpracovatelský průmysl | Asset management | PMI ve výrobě | HDP Austrálie | Moskva | Býčí trh | Saxo | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Repo sazby | Americké akciové trhy | Evropské akciové indexy | Bitcoin a kryptoměny | Daňové záznamy | IFO index | Financování | Mercedes-Benz | Měkké přistání | ČSÚ | Ursula von der Leyenová | Fitch | Nissan Motor | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Arabica | Historická minima | Výrobce čipů | Omezení dodávek | Obchodníci | GMT | Larry Fink | IG Chris Beauchamp | Hospodářský růst USA | Manfred Hübner | Americká lehká ropa | Prodávající | Překoupení | Pokles ekonomiky | Dynamika trhu | Růst HDP | Finance | WBA | Vakcína proti koronaviru | Odraz ceny | Republikáni | USDJPY | Spoofing | Zprávy z USA | Globální poptávka | Pravidla obchodního systému | Investiční poradenství | Technologické inovace | Poptávka | Expobank | Express | Index výdajů | Dolar | Line | Guvernér | Globální trhy | Vývoj švýcarského franku | Očekávání trhu | Gregg Smith | FT | Expobank CZ | Denní pokles | Kancléř Olaf Scholz | Útlum ekonomické aktivity | Výrobce luxusních jachet | Christopher Waller | Výrobní aktivity | Německý index DAX | Průměrná mzda | Malé podniky | Obchodovat | Klid | Zlepšení ekonomických vyhlídek | Zvýšení inflace | Setkání lídrů | JPMorgan Chase | Pokles akcií | Cena severomořské ropy Brent | Hospodářský růst | Konsenzus trhu | Technologický vývoj | Kalendář událostí | Nové rekordy | Akciový stratég | Posílení eura | Korekční fáze | Sociální síť | Americké státní dluhopisy | Společenské změny | Odhodlání | Uzavření trhů | Bankovní rada České národní banky | Dluhová krize | Soběstačnost | WTI | FinTech | Standard & Poor's 500 | ETF fondy | Bod | Miliardy korun | Počasí | Podmínky na trhu | Reporty | Zisk společnosti | Výhled USA | Nákup eura | Medvědi | Investování je rizikové | Kapitálové trhy | NetEase | Naftogaz | RBNZ | GfK | AMGN | Reserve Bank of Australia | Fibonacci | Zveřejnění zpráv | Pfizer a BioNTech | Klouzavý průměr | Pokles podnikatelské aktivity | Americká měna | Údaje společnosti S&P | Nord Stream | Nejvyšší soud USA | Saúdská Arábie | Pokles zásob | OCI | Bankéři | Sázet | Podnikání | Zelené energie | Cena ropy | Paradox | Restrikce | Obavy trhu | Inflace | Problémy | Advanced Micro Devices | Turbulence na trzích | UTC | Inflace ve Velké Británii | Změny klimatu | Obnovení růstu | Marže | Akcie bank | ROCE | Německá ekonomika | Klesající trendová linie | DAX | Zlato a stříbro | HDP | Debata | Diskont | Předběžné výsledky | Capitalinked.com | Oživení globální poptávky | Infineon Technologies | Oživení ekonomiky eurozóny | Fáze růstu | Anheuser-Busch inBev | Bitstock.com | Důvěra v Německu | Vlády | Alphabet | Struktura | Vedení společnosti | Aktivita v podnikatelském sektoru eurozóny | Turistika | Firma | Zasedání měnového výboru | Vzrušení | Signály | Omikron | Vysoké zisky | Úrokové sazby | Walgreens Boots Alliance | Lira | Načasování | Vyšší inflace | Obchodní válka | Futures na ropu | Erste | Napadení Ukrajiny Ruskem | USA a Čína | IHS Markit | Ropa | Obchodování akcie | Ekonomické recese | Statistiky | Peněžní zásoba | Liz Trussová | | Průmyslový index Dow Jones | Ekonomická rizika | Stoxx 600 | Francouzská obchodní bilance | Světová ekonomika | Čínský index | Manufacturing PMI | JPM | Spolkový statistický úřad | Index PMI | Ekonom | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Kalendář ekonomických událostí | Libanonská libra | Nové obchodní příležitosti | První odhad | Deutsche Bank | Američané | Kurz | Market | Ekonomka | Index aktivity v sektoru služeb | Natixis Investment Managers | Forexu | Geopolitika | 256/2004 | Zvyšování úrokových sazeb | Unicredit | Růst akcií | Pokles výnosů | Analýza EUR/USD | Naše prognóza | Fibonacciho úrovně | Horizon | Americká Komise pro cenné papíry | Optimismus | Facebook | Rozhodování | Krize v eurozóně | Ruská agrese | Vrcholní představitelé | Medvědí scénář | Akcie podniku | Globalizace | Francouzský CAC 40 | Rizikový sentiment | Nedostatek zakázek | Investiční banka Goldman Sachs | USA | Investujte | Tempo růstu HDP | Reserve Bank of New Zealand | Měď | Ekonomický institut | Proinflační | Výrazné pohyby | Index londýnské akciové burzy | Boj s koronavirem | ANZ | Fundamentální pozadí | Euro | AUD | Federální rezervní banky | Verizon Communications | Agentura DPA | Index S&P/ASX 200 | Německá průmyslová výroba | Oscilátory | Verizon | Capitalinked | Predikce | Fibo | Německý vývoz | Aktivita v soukromém sektoru | Prima | Kypr | ETF na bitcoin | Citigroup | ASX 200 | Softbank | Christine Lagarde | Sony | Hospodářství | MIB | Index výdajů na osobní spotřebu | Stagflace | Japonský Nikkei | Výnosy státních dluhopisů | Tržby Huawei | Obchodování v pásmu | Aricoma | EBITDA | JP Morgan | Obchod | Zpomalení růstu | Obchodní aktivita | Růst ekonomiky | Uniper | Ranní komentář | Setkání ministrů financí eurozóny | Plánované obchody | Bollingerova pásma | Kommersant | Intermediate | Globální akciový index | Hospodářské oživení eurozóny | Další posilování | HCOB | EU | Casinos Austria | Redukce | Cenové stability | Robert Chvátal | Investiční manažeři | Zasedání ECB | Hodnocení ekonomiky | Credit Suisse | Poptávka po dolaru | Portfolia | Převis | Ruský list | Komerční banka | Expert | Koronavirové krize | Úrovně rezistence | Vývoz | Počty nových případů | Týdenní zpráva | Aktivity v eurozóně | Úroveň rezistence | Akcie Credit Suisse | Samsung | Licence na trzích | Recese | Index strachu | Inflace v Německu | Kazuo Ueda | Prezident Federální rezervní banky | ASML | Emise | Švýcarský frank | Bank of Canada | Chuť riskovat | Erdogan | CZK/EUR | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | SEC | Plán obchodování | Společnost IHS Markit | Eskalace konfliktu | Kontroverzní britský zákon | Burzovní indexy | USD/CAD | Výrobní index | Největší propad | Silný americký dolar | Měna euro | Počet nových žádostí o podporu | Miliardy | Spekulace | Denní graf | Guvernér BoE | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Růstový trend | Ekonomický výzkum | Inflace ve Spojeném království | Hodnota indexu | Sazka Group | Japonský Nikkei 225 | Frank | Měnové politiky centrální banky | Transparentní | Pin Bar | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | Exprezident | Dnešní zpráva | Investoři a obchodníci | Centrální banka USA | Čínské indexy | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Oscilátor Marlin | Britské národní loterie | EUR/CHF | Carlsberg | Ekonomický poradce | Šíření nového typu koronaviru | Ceny energií | Cíle | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Makléřské firmy | Americké indexy | Washington | Snížení produkce | Výkon dolaru | Michael Nowak | Politická nejistota | FOMC | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Index důvěry | Desetileté dluhopisy | Index FTSE 100 | Společnost Allwyn | Základní sazby | Čínský průmysl | Úspěchy | Další kryptoměny | Prezident Donald Trump | Rostoucí inflace | Index PCE | Dodávky zemního plynu | Akcie Rio Tinto | OSN | Signál ke vstupu | Soud | Růst výroby v továrnách | Investice do infrastruktury | Goldman Sachs Group | Výrazný pohyb | Plánování | Předpovědi Saxo Bank | Euro posiluje | Blockchain | Kanadský dolar | Agentura Fitch | PMI indexy | Předpovědi | Časové rámce | Global Wealth Management | Konflikt na Ukrajině | Světové produkce | Trading Economics | Mince | Zásoby ropy | Tržní příležitosti | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Evropské méně | Nord Stream 1 | Míra inflace v eurozóně | Netflix | Alipay | Rostoucí ceny | Živnostníci | Trend | Aktuální situace | Shrnutí obchodování | Pokles sazeb | Adidas | Krása | Hodnota sloučené společnosti | Dow Jones Industrial | Růst eurozóny | Pozitivní trendy | Důležité informace | Zásoby plynu | Měnový výbor | Futures na americké akciové indexy | Vstup na trh | Časový rámec | Francouzský index | Směr trhu | Míra inflace | Indexy PMI | Důchodový systém | Evropský statistický úřad | Energetika | Podnikatelská aktivita v USA | Manufacturing | Akcie společnosti Nvidia | Zájem o rizikové investice | PBOC | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Trhy v USA | MAN | CNN | Náklady na úvěry | Sebevědomí | Ekonomický výhled | Finanční situace | Oslabení | Nařízení | Akciové futures | Míra nejistoty | SWIFT | Negativní zprávy | Schodek | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | BTC | Fed index | Bankovní sektor | KOSPI | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Obchodní bilance | Oživení poptávky | Severomořská ropa Brent | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Překoupené podmínky | Transparentnost | Mezinárodní měnový fond | Japonská měna | Angola | Rusko-Ukrajinská krize | Průmysl | Znovuotevírání podniků | Lehká ropa WTI | Míra inflace v Turecku | Obchodování měnových párů | Úsilí | Druhá vlna koronaviru | Makroekonomické strategie | Tempo růstu | 1D | Snížení daně | Bankovnictví | Pohonné hmoty | Nárůst long pozic | Francouzská ekonomika | BASF | Aplikace TikTok | Americká výnosová křivka | Zpracovatelský průmysl | Divergence | Biliony | Bankovní index | Zdražování energií | Svízelné situace | Commonwealth Bank of Australia | Bilion dolarů | ETF | Nákupní pozice | Akciové trhy | Kurzy měn | Banky | Loterie | Omezení těžby | Myšlenka | Moneta Money Bank | Stav americké ekonomiky | Varování | Inflace v Evropské unii | Kurz amerického dolaru | Obchodní aktivity | Ekonomika Spojených států | Spojení | Cykly | Kurz dolaru dnes | Globální finanční trhy | Long | Rally | Bankovní rada | Smíšené obchodování | Pandemie | Cenové indexy | Dlouhodobý úspěch | Chris Williamson | Pokles inflace | Aktiva | Ekonomické krize | Použití finanční páky | Lenovo Group | Prodejní tlak | Širší index | Časopis Forbes | Růst zaměstnanosti | Ministerstvo financí | Výrobce jachet | Poptávka po americkém dolaru | Zasedání centrální banky | Výprodej | Problémy v dodavatelských řetězcích | Indexy na Wall Street | České měny | Index německých akcií DAX | Žádosti o podporu | Akcie Deutsche Bank | Ceny ropy dnes | Jednoduchý klouzavý průměr | Business | Výrazný pokles indexu | BlackRock | Evropští investoři | Podíl na trhu | Bariéra | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | UR TRADE FIX | PMI ve službách | Tempo růstu americké ekonomiky | Zdanění | Základní úrok | Halving | TikTok | Nakupovat | Algoritmus | LPR | Hedgové fondy | Investments | Akcie Nvidia | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Technologická společnost | Kurz rublu | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Cyklus utahování měnové politiky | Finanční regulátor | FedWatch Tool | Čínští investoři | Nový týden | Umělá inteligence | Fiskální politiky | Inovace | Dna | Konsolidace | Energetické krize | Obchodní rozhodnutí | Počet akcií | Akcie Tesly | NZD/USD | Spekulanti | Riziko ztráty | Ministryně financí | Tipy pro začátečníky | Technologický pokrok | Společnost BP | Sentix | Robert Holzmann | Trhy dnes | Německý statistický úřad | Pochybnosti | Signet Bank AS | Schválení spotového ETF | Členské země | Poptávky po dolaru | Politická rozhodnutí | BNY Mellon | Německé společnosti | Trinity | Stratég | Signál k nákupu | Špatné zprávy | Známky oživení | Výhled pro rok 2024 | Vlnová analýza | Pokračování poklesu | Majetek | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Sky News | Purple Trading | Vítězství Donalda Trumpa | Řetězce | Období nejistoty | Evropský akciový trh | Zrychlení inflace | Sentiment | Short pozice | Janus Henderson | Rušení pracovních míst | Měnová unie | Stoxx Europe 600 | Šéf společnosti | Trendový kanál | Investiční fondy | Breaking | JD | Růst úrokových sazeb | ECB Christine Lagardeová | Negativní hospodářské dopady | Politika | Konkurence | Vlnový pattern pro pár GBP/USD | Hospodářské recese | Nálada na trhu | Riziková aktiva | Pražská burza | PLN | Kapitalizace | Vyjádření analytiků | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Indikátor MACD | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Americké futures | Tažení proti Číně | MAM | ECOFIN | BHP | Nike | Forint | Americké akcie dnes | Úrovně supportu | Karel Komárek | Velká Británie | Evergrande | Růst libry | Makroekonomická data | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Evropské společnosti | Spotřebitelská důvěra v Německu | Real Estate | Členové bankovní rady | Objemy obchodů | Indexy S&P | Průzkum PMI | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Úřad pro energetické informace | Oživení francouzské ekonomiky | Napětí kolem Ukrajiny | Setkání zemí OPEC | Centrální banky USA | Zdraví ekonomiky | CAR | Optimismus investorů | Federální vláda | Emise dluhopisů | Nákupy | Měnové páry | Technologické akcie | Technologičtí giganti | Měnové politiky | Mzda | Intel | Přísná měnová politika | LBP | Řecká ekonomika | Landesbank Hessen-Thüringen | Zájem novinářů | Hospodářská recese | Ekonomika | Pohyb ceny | Inflace v eurozóně v červnu | Meziroční inflace | Výnosová křivka | Hyundai Motor | Ekonomická data | Výrobní index PMI | Úroková sazba ECB | Warner Bros | Karanténa | Jerome Powell | Blahobyt | Flexibilita | Sankce | Commerzbank | Varianty koronaviru | Buckingham Strategic Wealth | Poradenské společnosti | Ministr energetiky | Prolomení supportu | Uhlí | Ceny zlata | Šance | Výhled | Timeframe | Futures na indexy | Oživení akcií | Komerční banky | Budoucí úspěch | Americké ministerstvo | Komise v přenesené pravomoci | Americký trh práce | Dnešní rozhodnutí vlády | Konzultační společnosti | Obchodní analýza | Deriváty | Společnost Applied Materials | Investiční prostředí | Akciový trh | Vysoké ceny | Japonská ekonomika | Embargo | Hry | Odpovědnost | Obchodní dohody | Dnešní události | Dnes na forexovém trhu | Indexy nákupních manažerů | Počty nakažených | Energetické společnosti | Index Hang Seng | Trendové čáry | Zaměstnanci | Měnové unie | Politika Fedu | Evropský trh | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Mount Nico Corp | Finanční trhy | Swingová minima | Provoz britské národní loterie | Výroba ve zpracovatelském průmyslu | Denní volatilita | Pandemická omezení | Cyrrus | Dobrý výsledek | Data o inflaci | Expanze | eBook | Velké ekonomické krize | Největší ekonomika | Prodejní signál | Fondy | Investiční příležitosti | Komise pro cenné papíry | XTB Tomáš Cverna | Walt Disney | Ukrajinský prezident | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Remy Cointreau | Epidemie nemoci | Bílý dům | OSVČ | Komoditní trhy | Austrálie | Cenové hladiny | Financial Times | Britský zákon | USD za barel | Philips | Nikkei 225 | Spread | CZK/USD | Velkoobchodní cena plynu | Vývoj měnového páru EUR/USD | Dodávky ruské ropy | BHP Group | Peněžní trhy | New York | Tradingové webináře | Americké statistiky | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Rizikový apetit | Ceny ropy Brent | Zvýšení úroků | Životní styl | Portál FXstreet.cz | Britský zákon o vnitřním trhu | Tradeo | ČNB dnes | Invaze ruských vojsk | Nový Zéland | Zotavení ekonomiky | Ekonomické zprávy | Applied Materials | Ukrajinská krize | Situace na trzích | IBEX | Britské loterie | Ray Dalio | Salmán | Slabá čísla | Norská centrální banka | Pokles poptávky | Kurz libry | Napadení Ukrajiny | Rally na ropě | Algoritmy | Konzervativní strana | Prezidentské volby | Christoph Weil | Burzy v Šanghaji | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Růst inflace v USA | Trhy | Akciové trhy v USA | Dolarový index | Indikátor CCI | Deeskalace | Výplata | Akcie Intel | Americké výnosy | Dialog | Philip Lane | Dnešní zprávy | Výrobce obuvi Dr. Martens | Sázky na pokles | Cyrus de la Rubia | Semináře | Americká inflace | Rozvoj | Souhrnný index nákupních manažerů (PMI) | Klouzavé průměry | Akcie Boeing | Ruský útok na Ukrajinu | Omezení dodávek ropy | Capital Economics | Dlouhá pozice | Španělský IBEX | Švýcarské banky | Transakce | Nicholas Stern | Hodinový graf | Růst podnikatelské aktivity | Pokles EUR/USD | Snížení úrokových sazeb | Růst nezaměstnanosti | Dopad na finanční trh | Výroba v Německu | Zaměstnanost | NPR | Profitovat | Slovensko | Hedgeový fond | Maloobchodní prodej | Rozjednané prodeje domů | Důležité zprávy | Analytici společnosti | Investování | Výprodeje | Index MSCI | Březnová data | Ekonomika EU | Slabší dolar | Akcie Intel Corporation | Inflace v březnu | Nákup EUR | Výzkumné společnosti | Zpráva COT | USDX | Inflace v prosinci | Ruský rozpočet | Společnosti z indexu | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Finanční sektor | Příležitosti k nákupu | Oslabení eura | Intradenní pohyby | Ropa dnes | Silný pokles | Aktivity společnosti | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Vztahy s komunitami | MSCI | Karanténní opatření | Pravidla obchodování | Australská ekonomika | Medvědí trend | Hospodářský pokles | RBA | Index podnikatelské aktivity | Walgreens | Strategická rozhodnutí | Růst aktivity | Obchodní podmínky | Normální volatilita | Opatření na podporu ekonomiky | Nový trend | Ruský finančník | JPMorgan | Nová vláda | Rozhodnutí centrální banky | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Trade | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | Optimismus na trhu | Kapitalismus | Huw Pill | Patria.cz | Ruský prezident Vladimir Putin | Nákupní signál | EIA | Protikoronavirová opatření | Sberbank CZ | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Rusko | Výrobce obuvi | Vysoké riziko | Nissan | Ceny výrobců | Akcionář | Miliardy USD | Poradce | Šíření koronaviru | Osobní výdaje | Reálné úrokové sazby | Statistiky z Číny | Obchodní den | SECO | Makroekonomické události | Centrální bankéři | Míra inflace v Británii | Americký ISM | Signál | Digitální měna | Írán | Británie | Krátkodobé trendy | Investor | Zdražování | S/R zóny | Předstihové indikátory | Britská vláda | Analytik portálu | Kupci | ADP | Repo sazba | Číst grafy | Úbytek | Překoupené oblasti | Ropy | Rozdílové smlouvy | Historie | Úspěšné obchodování | Cílová cena | Nové žádosti o podporu | Více obchodů | Americké akciové indexy | NFIB | Trian Partners | Forex trader | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Prodejní pozice | Změny trendu | Koruna posílila | Zisk EBITDA | Společnost | Akcionáři Expobank | Rezervní měny | Časové období | Hlavní index německých akcií | Likvidní | Sázky | Aktivita v sektoru služeb | Forbes | Wells Fargo Asset Management | Historicky nejnižší | Radomír Jáč | Růst švédské ekonomiky | Zajímavé pohyby | Vladimir Putin | Vysoká volatilita | Generální ředitel | Kurz britské libry | Cena akcií | Mount Nico Corp Ltd | Šéfka ECB | Volatilita trhů | Mark Carney | Non-Farm Payrolls | ASX | Špatná data | Rozšíření | Global Payments | Kompenzační programy | NBER | Velké centrální banky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Pole Sakarya | Nálada | Americká spotřebitelská důvěra | Bezpečný dolar | Rishi Sunak | Umělé inteligence | Burze | Buy | Britské měny | Tisková konference | Eura | Neúspěch | Monex | Obchodní signál | Nizozemsko | Bankovní systém | Organizace | Tom Learmouth | Fundamenty | Deník The Wall Street Journal | Invesco Ltd. | Vrcholoví manažeři | Poptávka po akciích | Services | Koruna oslabuje | Inflační data | Filip Kalčák | Regulační rámec | Operační systém Harmony | Růst | Obchodování EUR/USD | Velké částky | Vyšší úroveň | Index Dow Jones Industrial | TotalEnergies | Polská centrální banka | Příjmy | Vývoj amerického dolaru | Nvidia Corporation | Odhad letošního růstu | Proti trendu | Volvo | Investujte zodpovědně | Podnikové investice | Obchodování opcí | Zajištění | Trading | Výnosy amerických státních dluhopisů | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Investiční společnosti | CNY | Snížení inflace | Index | Wall Street Journal | Golden Gate CZ | Infineon | Lockdown | Cenový index | Akcie Alibaba | Ondřej Hartman | Nejbližší rezistence | Bohatství | Úročení | Útlum ekonomiky | Pandemie covidu-19 | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | Index STOXX Europe 600 | ISM index | Valuace | Strukturální změny | Stabilita | Varta | Druhá vlna | Transparentnost a odpovědnost | Eric Xu | Výbor FOMC | Koronavirové mutace delta | Zpracovatelský sektor | Mišustin | Vedoucí pracovníci | Snížit úrokové sazby | Aktivity v podnikatelském sektoru | Nárůst počtu nově nakažených | Akcie švýcarské banky | Tesla | Výkyvy | Krize na Blízkém východě | Bankovní asociace | Pařížská dohoda | Skandinávské měny | Panevropský akciový index STOXX 600 | Hamburg Commercial Bank (HCOB) | Tržní výhled pro rok | Švédská ekonomika | KKCG | Brutální propady | Výhody | Isabel Schnabelová | COT | Organizace S&P | Vlna omikronu | Program nákupů dluhopisů | Pokles aktivity v průmyslu | Prodat USD | DWS | Americký výrobní sektor | Regulační orgány | Průlom | Pohyb dolaru | Největší čínský internetový prodejce | Společnost Credit Suisse | Podnikatelské aktivity v USA | Odnětí bankovní licence | Kanadský penzijní fond | Prohlášení | Jihokorejský won | AAA | Manažeři | Akcie Varta | Index technologického trhu Nasdaq | Ceny dluhopisů | Nezaměstnanosti v Německu | Cena termínovaného kontraktu | Fundamentální analýza pro začátečníky | Zápis z lednového zasedání Fedu | CAD | Ukazatel zdraví ekonomiky | Kroky Bank of England | BofA Global Research | British Petroleum | NERV | Významné události | Intradenní pokles | Počet případů koronaviru | Sympozium | Odvětví | Souhrnný index aktivity | Podniky | Nordea Markets | Akcionáři Komerční banky | MiFID II | Dodávky automobilů | Aricoma Group | Cenový index výdajů | Pracovní místa | Pokles dolarového indexu | Základní úroková sazba | Vývoj dolarového indexu | EURUSD | A.P. Moller-Maersk | Bohuslav Čížek | Velké ztráty | AEX | Prestiž | Béžová kniha | Ministr financí | Jason Pride | Unie | Nové podmínky | Longovat | Největší banky | City | Nasdaq Composite | Vklady | Poměr zlata | Springtide Ventures | Zasedání FOMC | Německá bankovní společnost | Zprávy o nezaměstnanosti | Ekonomika USA | John Williams | Soudní instance | Průměrný kurz koruny | Norsko | Supply | Minimalizovat ztráty | Index výroby | Štěstí | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Index spotřebitelských cen | Vývoj technologií | Solidní růst | Environmental, Social and Governance | Bisnode | Pokles hodnoty | PMI pro sektor | CME FedWatch Tool | ONE | HYCM | Prognóza vývoje měnového páru | Neutrální země | Restriktivní politiky | Technický nástroj | Dluhopis | Vliv na americký dolar | Intradenní strategie | Ceny stříbra | UBS | Nižší volatilita | Analýza makroekonomických zpráv | Změna spotřebitelských preferencí | Zlepšení | Světové akciové trhy | Zamyšlení | Společnost Siemens Energy | Sankce Spojených států | Zdroje energie | Tipy pro začínající obchodníky | Tempo růstu průmyslové výroby | Údaje společnosti S&P Global | Konec roku | Zhoršení nálady | Chaos na trzích | Zemědělství | Jane Foleyová | David Russell | Hodnota měny | Změny v potravinářství | Konečné výsledky průzkumu | Chris Beauchamp | Obchodování s akciemi | Sazby Fedu | Cena železné rudy | Americké měny | Švédská vláda | Hlava státu | Rady expertů | Euro vůči americkému dolaru | Demografické trendy | Společnost BHP | Intradenní obchody | Společnost S&P | Finanční ztráty | Seance v USA | Clifton S. Robbins | Sberbank | Dezinflační proces | Konec recese | Absence kupců | Akcie finančních společností | Akcie Nvidia Corporation | Průmyslové kovy | Rozbor | Makroprostředí | Zvýšení úrokových sazeb | Index CPI | UBS Global Wealth Management | Společnost Rosněfť | Francouzská vláda | Japonská automobilka Toyota | Jakub Matis | Index nákupních manažerů (PMI) | Sektor služeb | EK | Hotovost | Obchodní plán pro pár EUR/USD | xStation5 | Aleš Michl | Společnost KKCG | Geopolitické faktory | Hlavní ekonom | XTB | Čínský internetový prodejce | MT4 | Estee Lauder | Zpráva o vývoji trhu práce | Hlavní burzovní indexy | Maloobchodní prodeje | NYSE:NKE | Bert | Německo | Příkaz stop-loss | Oživení podnikatelské aktivity | NASDAQ:AMGN | Naděje na obrat | Sakarya | American Petroleum Institute (API) | Mitsubishi Motors | Jacinda Ardernová | Regrese | Maersk | Omezování nákupů aktiv | Psychologická bariéra | Tržní situace | Výhled pro EUR/USD | Rostoucí trendová linie | Výborné vyhlídky | Vice | BlackRock Larry Fink | Giles Coghlan | Ukrajinské ministerstvo financí | Pád dolaru | Spotřebitelské ceny | NPR/PBS | Oblasti rezistence | Globální spolupráce | Jednoduché tipy | Ekonom IHS Markit | Technické patterny | Investment Managers | Horizon Investments | Boční trend | Obchodníci na forexu | Domácnosti | Ruská centrální banka | Elektromobily | Uptrend | Uzavření dohody | Současná hodnota | Mluvčí Expobank CZ | Vysoká inflace | Nízká likvidita | Ekonom Chris Williamson | Peter Kažimír | Commitments of Traders (COT) | Směrnice | Tržní šum | Hodnota měny v oběhu | Asijské akciové trhy | Udržitelné financování | Japonský trh | Ceny v eurozóně | Brad Bechtel | Tržní výhled pro rok 2024 | Počet nezaměstnaných | Investice a financování | Latinské měnové unie | EUR/GBP | Martin Stránský | Velcí hráči | Americké statistiky z pracovního trhu | Výraznější pokles | Golden Gate | Oslabování koruny | Prognóza vývoje | Ruská ekonomika | Potenciál poklesu | Měsíční report | Čínský parlament | Dr. Martens | Disney | Další pokles | Index amerických akcií | Richmond | Zasedání Bank of England | Býčí trend | Sazby beze změny | KKCG Real Estate Group | Akcie BHP | Mihály Varga | Pozice | Cla na dovoz | Ekonomický výhled USA | Vybrat zisk | Společnost Unilever | IMI | Wealth Management | Lineární regrese | Kongo | Evropské indexy | Statistika | Kryptoměnové odvětví | Makroekonomický kalendář | Evropský regulátor | Body | Krize biodiverzity | Investice do projektů | Guvernér ČNB Aleš Michl | Německá obchodní bilance | Oživení eurozóny | Americký HDP | Vývoj švýcarského franku vůči české koruně | Úřad pro energetické informace (EIA) | Odrazy | NFP report | Zahájení invaze | Dun & Bradstreet | Strukturální změny ve světové ekonomice | MIFID | Lael Brainardová | Německé dluhopisy | Jak fungují environmentální a sociální změny? | Glenmede | Podnikatelé | Amazon | Podnikatel | Rozdíl mezi úrokovými sazbami | PELTRO | Fondy Apollo | Oslabení dolaru | CEO | Oživení poptávky po službách | Rezistence | Dvojité recese | Evropské akcie dnes | Hospodářský výhled | Renault | Týdenní nárůst | Aktivum | NASDAQ 100 | Peking | Index DAX | Institute for Supply Management (ISM) | Akciové indikátory | Akcie evropských společností | Dividendy | Zpráva CoT | Burza | Zásoby benzinu | Analytik České bankovní asociace | Tým FXstreet.cz | News | Michail Mišustin | Největší pokles | Kdo to řídí | Epidemie nemoci covid-19 | Miliardy dolarů | Peter Garnry | Komplexní analýzy | Zvyšování úroků | Lockdowny | West Texas Intermediate (WTI) | Pravidla systému obchodování | Objem vyplacených dividend | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | Vztahy s komunitou | Index NASDAQ 100 | Uvolňování opatření proti koronaviru | Hospodářské výsledky | Měnový pár | Investice do zlata | Výroby v továrnách | Premiérka Liz Trussová | Ben Broadbent | Výhledy | Celková inflace | Dnešní údaje | Americké ministerstvo zahraničí | EMA | Pokles aktivity v podnikatelském sektoru | Opatření | Výrobní aktivita v USA | Změny v energetickém odvětví | Pokles libry | Ropovody | Sazby | ING Bert Colijn | Člen bankovní rady | Šíření koronavirové mutace | Mezinárodní obchod | Snížení úrokové sazby | InstaForex | Vývoj ceny ropy Brent | Aktivita obchodníků | Britské firmy | American Petroleum Institute | Vstup na NYSE | Analytický tým XTB | Obchodování britské libry | Britský FTSE | PMI pro sektor služeb | Volkswagen | Zpráva pro tradery | Index Nikkei 225 | Buy pozice | Prodeje | Základní sazba | Dow Jones | Hospodářský růst v Evropě | Míra poklesu | Měna | Dílčí indexy | Pracovní síly | Guvernér ČNB | Linie podpory | Kanadská centrální banka | Nasdaq | Výkonnost dolaru | Akciové burzy | Průzkum Reuters | Česká národní banka | Poptávka a dynamika trhu | Země G7 | Geopolitická situace | MIC | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | Ekonom IHS | Objem maloobchodních tržeb | Růst poptávky | Investiční rozhodnutí | Hospodaření firem | Krize v Evropě | Ruské hospodářství | Silnější kurz dolaru | Joe Biden | Terrraform Labs | Omyl | Bankovní licence | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Hang Seng | Currency | Rychlost | USD/JPY | Destatis | Napětí na trzích | Spotřebitelské ceny ve Švýcarsku | AMZN | Bert Colijn | Čínský HDP | Terrraform | Oscilátor | Sazba Fedu | Investment | Prodej eura | Krize | Šance na pokles | Index frankfurtské akciové burzy | Vítězství | PMI index | Maďarská centrální banka | Sands China | Podnikatelské aktivity v eurozóně | PetroChina | Podnikání na kapitálovém trhu | Práce | Začínající obchodníci | To nejdůležitější | Spojené státy | Růst novozélandského dolaru | NIESR | Chuť k riziku | Zpomalení hospodářského růstu | Estée Lauder | Dnešní údaje společnosti | Skokový nárůst | Šokující předpovědi | Dnešní sentiment | Kryptoměny | Obchodní nastavení | Analytik XTB | Crédit Agricole | SkyBridge Capital | Produkce zlata | Evropské akciové trhy | Agentura Bloomberg News | INTC | NKE | Americká seance | Období krize | Inflace v Kanadě | Oběhová ekonomika | Ferretti | Rekordní pokles | Jefferies | Situace na trhu | Investiční doporučení | Úspěch | Uvolnit měnovou politiku | Ekonomové | Ovlivňování | Edward Moya | Cena plynu pro evropský trh | Hybridní zlatý standard | G7 | Antidumpingová cla | Volby | Aktuální předpověď | Statistický úřad | Banka | Zavírání obchodů | Kia | Miliardář | Větší pokles | Kov | Nárůst ceny akcií | Podnikatelská důvěra v Německu | Sociální napětí | KKR | Eleanor Creagh | Výrobci aut | Ekonom společnosti ING | Britský regulátor | Stagnace | Tržby | Ruské síly | Ekonomická situace v eurozóně | Firma KKCG | Obyvatelé eurozóny | Eurozóna | Philadelphia SE | Americká vláda | Očekávaná data | Obchodní tipy pro pár GBP/USD | Zrychlení růstu | Ceny mědi | Pravidla regulace | Koronavirus | FXstreet | Proražení rezistence | Belgie | Společnost S&P Global | Akcie v Číně | Předseda správní rady | Ekonomické aktivity | Odhady analytiků | Vyšetřování | Dramatický dopad | AUD/USD | Potíže v dodavatelských řetězcích | Commitment of Traders | Nárůst nakažených koronavirem | Bilance | Politici | Strategie nákupu | Udržitelné investice | Ekonomika Evropské unie | Analytický tým | Směnný kurz dolaru | Správa | Očkování | Evropské země | Zlato | EQT | Vzestupný trend | Akcionáři CRHC | Dopady pandemie | Instrumenty | Mzdy | Světové trhy | Výsledky NFP | Vnější prostředí | Akcie společnosti Unilever | Varování před riziky | Organizace S&P Global | Kotace | NZD | Pantheon Macroeconomics | Wall Street | Růst počtu začínajících podniků | Japonský index Nikkei | Poradenství | Markit | Obchodování páru EUR/USD | ČR | Obchodování na newyorské burze | Ukazatele | Důvěra v českou ekonomiku | Nonfarm Payrolls | OTC | Camelot | Nesoulad | Úroveň supportu | Silicon Valley | CITIC | Bezpečná aktiva | Olaf Scholz | Čínské firmy | Nové údaje | Caixin | Urbanizace | Objednávky | Domácí firmy | Obchodní příležitosti | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Denní obchodování | Vývoj ceny | Pension Plan | Société Générale | Analytik | Firemní výsledky | Analytici banky | ITC | Výnosy | Sentiment v eurozóně | Výdaje | ČTK | Holding | Stimuly | Platidlo | Inflace v USA | Ztráty | Komodity | Aktuální Price Action | Zvyšování sazeb Fedem | Jaké jsou environmentální a společenské změny? | Analýza | Test na koronavirus | Dodavatelské řetězce | Home Depot
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Podnikatelská aktivita v USA
Podnikatelská družstevní záložna
Podnikatelská důvěra
Podnikatelská důvěra ve Francii
Podnikatelská důvěra v ekonomiku
Podnikatelská důvěra v Německu
Podnikatelská nálada
Podnikatelská nálada v eurozóně
Podnikatelská nálada v Německu
Podnikatelská situace

Následující klíčová slova

Podnikatelské aktivity v eurozóně
Podnikatelské aktivity v USA
Podnikatelské investice
Podnikatelské klima
Podnikatelské organizace
Podnikatelské počiny
Podnikatelské úspěchy
Podnikatelský sektor
Podnik ČEPS
Podnik Naftogaz
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster srovnani
Potvrďte prosím... Zavřít