Sobota 24. srpna 2024 16:51
reklama
Purple trading AI
reklama
InstaForex
reklama
CapXmaster
reklama
Dukascopy new

Ropný trh

img

Rozbřesk: Barel ropy za 100 dolarů? Zapomeňte…

17.07.2020 Březnový výplach, dubnový kolaps, květnová rally a konečně červnová a červencová nuda. Tak by se dalo ve zkratce shrnout dění na ropném trhu posledních pěti měsíců, kterému nejprve dominovala extrémní volatilita, jež v průběhu léta vystřídala nebývalá cenová stabilita, když se ropa Brent zatvrzele drží na úrovni 40 USD/barel. Aktuální obchodní seance tak sice příliš vzrušení nenabízejí, za pozornost nicméně stojí, jak vlastně korona-krize poznamenala střednědobý a dlouhodobý výhled na cenu ropy.
img

Rozbřesk: Nové registrace aut v EU zmírňují propad, OPEC+ od srpna zvýší produkci

16.07.2020 S opětovným rozběhem výroby a znovuotevřením autosalónů se propad prodejů automobilů v zemích EU začíná zmírňovat. Alespoň to naznačují červnové statistiky registrací nových osobních aut zveřejněné dnes ráno. Ve srovnání s loňským červnem celý trh propadl o 22,3 %, respektive o 273 tisíc vozů. Propad od začátku roku nicméně stále dosahuje více než 38 %, což konkrétně znamená, že se trh EU (bez Velké Británie) zmenšil o více než 2,6 mil. automobilů a k historickému minimu dosaženému při minulé recesi už zbývá jen velmi malý krůček.
C:\fakepath\Ropa1.jpeg

Komodity: Ceny ropy se pohybují kolem pátečního závěru

13.07.2020 Ceny ropy pozdě odpoledne smazaly počáteční ztráty způsobené vysokým růstem nových případů nemoci covid-19 a pohybují se kolem závěru z předchozího dne. Ceny ropy jsou pod tlakem na straně poptávky i nabídky. Další šíření covidu-19 by mohlo snížit poptávku, přední těžaři ropy pak mohou zvýšit dodávky.
img

Rozbřesk: Týden ve znamení amerických dat, projevů a výsledkové sezóny

13.07.2020 Je za námi týden ve znamení českých dat, která ukázala, jak se po začátku tzv. rozvolňování začala ekonomika postupně vracet do normálu. Někde to bylo vidět docela zřetelně – třeba v maloobchodě, který se dokonce vrátil k růstu, jinde to bylo slabší – třeba ve zpracovatelském průmyslu. A někde se květen v podstatě zas tak moc nelišil od kritického dubna – příkladem budiž letecká doprava, ubytování nebo chcete-li vše, co souvisí s cestovním ruchem.
C:\fakepath\ropa-fx.png

Ropě dochází dech i skladovací prostor

13.07.2020 Ropa zažila v květnu silnou rally s tím, jak se koronavirová situace v USA i Evropě začala uvolňovat a Čína využila příležitosti k agresivním nákupům za vskutku výprodejové ceny. Zhruba před měsícem ale cena ropy WTI narazila na 40dolarovou rezistenci – zeď, přes kterou se nemůže dostat výše. Toto příměří mezi býky a medvědy na ropném trhu má za sebou několik fundamentálních příběhů.
img

Rozbřesk: Vlažný restart ekonomiky

08.07.2020 Jako nepříliš svižný restart lze zhodnotit výsledky z české ekonomiky za květen, které byly zveřejněny včera. Průmysl si sice připsal oproti nejhoršímu měsíci roku – dubnu – necelých 14 %, avšak v meziročním vyjádření stále ztrácel téměř 26 %. Ještě hůře na tom byl automobilový průmysl, jehož produkce v době, kdy se rozjížděla výroba všech tří automobilek, byla ve srovnání s loňském květnem zhruba poloviční. A přibližně o polovinu nižší byly i nové zakázky pro tento u nás nejvýznamnější průmysl. A právě nové objednávky v tuto chvíli představují největší riziko pro průmysl jako takový, protože poté, co dokončí ty stávající, bude stát před otázkou, co dál.
img

Rozbřesk: Díky vládním opatřením se nezaměstnanost drží v Evropě stále nízko

03.07.2020 Recese, která v Evropě odstartovala už v prvním čtvrtletí, se zatím na trhu práce na první pohled nijak dramaticky nepodepsala. Alespoň to lze na první pohled vyčíst z vývoje míry nezaměstnanosti, která na konci května dosáhla 6,7 %. V eurozóně se sice dostala ještě o něco výše (na 7,4 %), avšak ani tam nelze hovořit o jejím dramatickém nárůstu. Už vůbec není její vývoj srovnatelný s tím, co se odehrávalo po pádu banky Lehman Brothers nebo po roce 2012, kdy bylo bez práce víc než 12 % lidí. Přesto nejsou aktuální (květnové) údaje důvodem k uspokojení z mírného průběhu recese.
img

Rozbřesk: Strach z druhé vlny žene akcie do defenzivy, v centru pozornosti budou čísla z trhu práce

29.06.2020 Vývoj pandemie na přelomu pololetí nenabízí trhům příliš jistoty. V tomto týdnu pravděpodobně celkový počet nakažených překoná 10 milionů s tím, že na řadě míst dochází k opětovnému rozjezdu epidemie. Nejpatrnější je to v USA, kde se řada “otevřených” států opět uzavírá do sítě karantén a kontrol. A to se odráží na daleko menším sebevědomí globálních investorů.
img

Rozbřesk: Co čekat od dnešního zasedání ČNB?

24.06.2020 Centrální banka na svém červnovém zasedání po agresivním snížení sazeb pravděpodobně bude “jen” vyčkávat a hodnotit. To však neznamená, že se nebude “na co dívat”.
C:\fakepath\top-18062020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.06.2020 1) Asijsko-pacifické indexy dnes oslabovaly v reakci na nárust počtu nakažených v posledních dnech. Peking přistoupil ke zrušení letů, uzavřel školy a izoloval některé městské části. Zajímavostí jsou rovněž data z australského trhu práce. Míra nezaměstnanosti v květnu vzrostla na 7,1 %, oproti revidovaným 6,4 % v dubnu. Květnová míra nezaměstnanosti tak představuje nejvyšší úroveň od roku 2001.
img

Rozbřesk: Je německý záchranný balík skutečně chytrý? Dolar je nervózní z Fedu

10.06.2020 Německo v evropských tabulkách srovnávajících výši pomoci jednoznačně vyčnívá. Celkový objem oznámené pomoci blíží 50 % HDP. Většina doposud oznámených opatření však byla šita na míru první fázi krize, kde jde o to zabránit v “zamrzlé ekonomice” vlně insolvencí a propouštění. I proto se jednalo zejména o garantované půjčky a odklady splátek daní, a co se týká přímé finanční pomoci, mířila do ekonomiky zatím zejména skrze kurzerbeit - odrazující od okamžitého propouštění, které jsme viděli například v USA.
img

Rozbřesk: OPEC+ prodlužuje produkční škrty a další adept na překvapení roku...

08.06.2020 Cenu za nejhorší odhad roku by bezesporu mohla vyhrát sázka analytiků na další růst americké nezaměstnanosti. Zatímco ekonomové očekávali na základě týdenních čísel z úřadů práce ztrátu více než sedmi milionů pracovních míst, ve skutečnosti americký trh práce zaznamenal historicky nejvyšší čistý přírůstek pracovních míst, a to více než 2,5 milionu pracovníků. Ve finále tak nedošlo ani k dalšímu nárůstu míry nezaměstnanosti na 19%, ale naopak k jejímu poklesu na 13,3%. Za velkou část překvapení mohly tři sektory, které byly v průběhu pandemie nejvíce zasaženy - pohostinství, hoteliérství, maloobchod a zdravotní péče.
img

Rozbřesk: Jak se ECB popere s námitkami německých ústavních soudců?

03.06.2020 Na čtvrtečním zasedání ECB bude jedním z “nejžhavějších témat” přestřelka mezi Frankfurtem a Karlsruhe - přesně řečeno mezi Evropskou centrální bankou a německým ústavním soudem.
C:\fakepath\top-20052020-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.05.2020 1) Čína loni po více než deseti letech vypadla z trojice největších zahraničních investorů v Německu. Ukazují to záznamy německé rozvojové agentury Germany Trade and Invest (GTAI), na které se dnes odvolává agentura Reuters. Čínská vláda se teď soustředí spíše na povzbuzení domácí ekonomiky, a v Německu tak loni více investovaly Spojené státy, Británie a Švýcarsko.
img

Rozbřesk: Česko musí zrychlit vlastní pomoc ekonomice, nové peníze z EU jsou vzdálené

20.05.2020 Slibný zárodek evropského fondu na řešení krize z dílny Francie a Německa začíná narážet. Jeho spuštění dřív než v roce 2021 není podle francouzského ministra financí pravděpodobné, a tak se členské země budou muset primárně spolehnout na pomoc z domácích zdrojů. Objem prostředků (500 miliard euro) by přitom v případě, že by šlo o přímou finanční podporu (ne úvěry) byl už zajímavý. Z pohledu Česka bude tak jako tak kriticky důležité, jak bude definován postižený region, popřípadě odvětví nebo podnik.
img

Rozbřesk: Kdo si v Evropě vede nejlépe a kdo nejhůře? Česko uprostřed pelotonu

18.05.2020 České HDP kleslo už za první kvartál poměrně výrazně (o 3,6% mezikvartálně). To je sice méně než v nejvíce postižených lokalitách na jihu Evropy - HDP v Itálii pokleslo o 4,7%, ve Španělsku o 5,2% a ve Francii dokonce o 5,8%. Na druhou stranu v Česku je situace viditelně horší než v sousedním Německu, kde HDP pokleslo “pouze” o 2,2%. Čím to je?
img

Rozbřesk: Proč “nové” intervence proti koruně nejsou žádoucí?

13.05.2020 Uvolňování karanténních opatření nebude ve finále nic jednoduchého. Včera jeden z hlavních epidemiologů z amerického vládního týmu varoval Donalda Trumpa před fatálními důsledky rychlého rozvolňování karanténních opatření (které je podpořeno více tlakem byznysu než seriózními daty). Strach z druhé vlny epidemií navíc přiživují negativní zprávy o nových případech z Koreje a Číny. A to je důležitá zpráva i pro Česko, kde tento týden nastartovala zatím nejvýraznější vlna uvolňování karantény a ČNB současně představila alternativní scénář počítající s opětovným startem epidemie, který nevypadá vůbec pěkně.
img

Rozbřesk: ČNB nevylučuje záporné sazby ani znovuzavedení kurzového závazku, korunu svými řešeními vylekala

12.05.2020 Určitě by stálo za to, podívat se na nejnovější čísla ze služeb, která ukazují, jak se restrikcemi, respektive s šířením koronaviru popasovala tato významná část ekonomiky. Jak hotely přišly za ani ne tři týdny o dvě třetiny tržeb, cestovní kanceláře nebo letecké společnosti o zhruba polovinu, restaurace o dvě pětiny atp. Stejně tak bychom našli i malou část služeb, kterým i v této době příjmy narůstaly. Šlo o právníky a účetní a vedle nich IT firmy, kterým práce v nouzovém stavu přibyla.
img

Rozbřesk: Vytáhne ČNB něco nového ze zbrojního arzenálu?

04.05.2020 Česká národní banka tento týden pravděpodobně opět bude chtít ekonomice podat pomocnou ruku. Počítáme s dalším snížením sazeb o 0,5 procentního bodu na 0,5 %. Otázkou spíše je, zda se ČNB s rozšířenými pravomocemi (po novele zákona) nakonec rozhodne sáhnout i po nových méně ortodoxních zbraních.
C:\fakepath\trump2.jpeg

Trump a jeho tweety: Nová anomálie na trhu

04.05.2020 Donald Trump zbořil snad všechny zavedené pořádky už během své prezidentské kampaně a rozhodně v tomto trendu pokračuje i během vládnutí v Bílém domě. Jeho největší zbraní v tomto ohledu je Twitter a s ohledem na sílu slov, která nynější prezident Spojených států používá, můžeme mluvit o bombě pro finanční trhy pokaždé, když Trump zveřejní další ze svých tweetů.
C:\fakepath\Ropa8.png

Ropa roste druhým dnem dvouciferným tempem. Trh by se tak mohl stabilizovat

30.04.2020 Ropa roste druhým dnem dvouciferným tempem díky náznakům zpomalení tvorby amerických zásob. Trh by se tak mohl stabilizovat po turbulentním měsíci, kdy ropa především kvůli koronavirové krizi klesla nejníže za dvacet let.
img

Rozbřesk: Fed čeká oživení U, co nového dnes představí ECB?

30.04.2020 Jak se dalo očekávat, tak Fed svou politiku na dubnovém zasedání nikterak nezměnil, neboť již během března prakticky vystřílel celou svoji munici. Oficiální úrokové sazby v USA tedy zůstávají na technické nule a Fed bude nakupovat vládní a hypoteční dluhopisy tak, jak to bude potřebovat. Americká centrální banka je však připravena dělat více, byť si je dobře vědoma svých limitů, a proto ústy svého šéfa J. Powella vybízí Kongres, aby byl fiskálně ještě agresivnější. Fed je přitom evidentně připraven rozpočtovou robustní expanzi podporovat svou uvolněnou politikou, přičemž má v záloze i další úvěrové programy. Alespoň tak v kostce vyzněla první tisková videokonference šéfa FOMC, kterou zorganizovala pandemie.
img

Rozbřesk: Proč odklad sociálního a zdravotního může Česku pomoci

23.04.2020 Česko podle řady měřítek zaostává v pomoci postiženým odvětvím a domácnostem, a to zvlášť při porovnání se sousedním Německem. Tam zatím plánovaná pomoc státu čítající kromě přímé pomoci, odklad plateb státu a garantovaných úvěrů může dosáhnout více než 50 % HDP (viz statistiky think tanku Bruegel). V Česku i kvůli pomalému startu garantovaných úvěrů (zatím COVID I a II) bude náběh celkové pomoci daleko pomalejší (pokud vše půjde tak jako doposud, odhadujeme do 10 % HDP). I proto se nabízí úvahy záplatovat výpadky likvidity v podnikovém sektoru dočasně plošnějšími rychlými nástroji - například novými odklady plateb daní.
img

Správa: Takto výhodná doba na nákup ropy do rezerv dlouho nebude

21.04.2020  Současný propad cen ropy na světových trzích by mohl vést k dokoupení této suroviny do státních hmotných rezerv. Předseda Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Pavel Švagr dnes ČTK řekl, že se zdá, že takto výhodná doba k nákupu dlouho nebude. Česko od jara 2017 neplní směrnici Evropské unie, která požaduje po státech, které ropu netěží, aby měly zásoby minimálně na 90 dní. Česko má nyní zásoby na 84 dní. Švagr ale nechce výběrové řízení vypsat bez souhlasu vlády, pro kterou podle něj není záměr prioritní. Aktuální vyjádření ministerstva průmyslu a obchodu ČTK shání.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Koruna opět oslabovala k euru i dolaru

21.04.2020 Česká měna dnes opět mírně oslabila k oběma hlavním světovým měnám. K 17:00 oslabila oproti předchozímu závěru k euru o dva haléře na 27,45 Kč/EUR a k dolaru o šest haléřů na 25,27 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
img

Ropa udržuje napětí na trzích. Kolaps nebyl jen o květnovém kontraktu

21.04.2020 Na finančních trzích ani dnes není moc veselo a přispívá k tomu vývoj obchodování s ropou. Svět oblétla zpráva, že se cena květnového kontraktu dostala hluboko do záporu, jenže problém evidentně není pouze krátkodobý přetlak dodávek. Také následující červnový kontrakt na WTI je dnes pod výrazným tlakem a hluboko propadá také cena Brentu, který by díky širším možnostem dodání měl být odolnější proti plnícím se kapacitám zásobníků.
C:\fakepath\ropa-fx.png

Propad cen ropy mají analytici za bezprecedentní, stabilizuje se v létě

21.04.2020 Bezprecedentní. Tak označují analytici pondělní stav, kdy cena americké lehké ropy WTI klesla o 306 procent a uzavřela na minus 37,63 dolaru za barel. Znamená to, že prodávající v rámci kontraktu s květnovým dodáním nejenže za svou ropu nic nedostane, ale kupujícímu ještě musí za každý odebraný barel zaplatit. Odborníci, které ČTK oslovila, stav vysvětlují mimo jiné tím, že na trhu je toliké ropy, že byly naplněny lokální skladovací zásobníky v USA. Cena ropy by se mohla stabilizovat v létě, soudí.
img

Rozbřesk: Ropný trh v deliriu, ceny poprvé v historii záporné

21.04.2020 Koupil bych barel ropy, kolik mi zaplatíte? Že vám na té otázce něco nesedí? Po dluhopisových trzích a záporných úrokových sazbách se nyní staví na hlavu také globální ropný trh. Ten čelí největší krizi v historii, což během včerejšího obchodování vyústilo v propad květnového futures kontraktu na severoamerickou ropu WTI o nevídaných 300 % (!). Poprvé v historii tak lehká ropa WTI zakončila obchodování v záporu, a to konkrétně na ceně -37 dolarů za jeden barel.
img

Vstup do nového týdne je opatrný, ropa dál padá

20.04.2020 Nákaza dál zpomaluje, vlády pokračují ve snaze bránit přílišné destruktivitě současné recese a zároveň plánují či už provádějí postupné uvolňování protivirových opatření. Na druhou stranu, tempo šíření koronaviru nadále nedovoluje, aby boj proti němu rychle ustal. Navíc to vypadá, že ještě nějaký čas poté bude aktivitu částečně dusit osobní opatrnost spotřebitelů.
img

Rozbřesk: Schodek rozpočtu může být ještě vyšší, je správné, že si stát tvoří zásoby hotovosti

20.04.2020 Nový návrh státního rozpočtu počítá s deficitem 300 miliard korun, ale ani to s vysokou pravděpodobností nebude konečná. Jenom výpadky daňových příjmů pravděpodobně dosáhnou stovek miliard korun a nová opatření také nebudou zadarmo. Na druhou stranu, je pochopitelné, že ministerstvo financí v tuto chvíli podobně jako většina hráčů na trhu jednoduše neví, jak velký bude celkový účet za pandemickou krizi. Je tedy dobře, že na trhu shání peníze “do zásoby”. Jen uplynulý týden ministerstvo na trzích sehnalo skoro 90 miliard korun a díky zrychlenému prodeji dluhopisů si tak od začátku roku půjčilo již přes čtvrt bilionu korun.
img

Rozbřesk: Evropský automobilový trh padá o 55 %. Remdesvir zabijákem koronaviru? Trhy to tak vidí...

17.04.2020 Zatímco řada zemí EU ještě nestihla dát do kupy statistiky z reálné ekonomiky za únor, k dispozici jsou už březnová tvrdá data z evropského automobilového trhu. Podle dnes zveřejněných výsledků se registrace nových vozů v EU meziročně propadly o 55 %, respektive téměř o 700 tisíc vozů. Na vině je nástup korona-krize, který vedl k uzavírání autosalonů a celkově přesměroval pozornost zákazníků úplně jiným směrem.
C:\fakepath\R2.jpg

OPEC snížil letošní výhled poptávky po ropě o téměř sedm procent

16.04.2020 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) dnes výrazně snížila výhled celosvětové poptávky po ropě. Letos by podle ní měla kvůli oslabení ekonomiky vyvolaném dopady koronaviru klesnout o 6,9 procenta, tedy o 6,9 milionu barelů, na v průměru 92,8 milionu barelů denně. OPEC ve své pravidelné měsíční zprávě navíc uvedl, že nevylučuje další úpravy směrem dolů, protože ropný trh prý prochází "historickým šokem". Ještě minulý měsíc přitom organizace počítala dokonce s lehkým růstem poptávky.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Zástupci OPEC+ budou dnes jednat o společném snížení těžby

09.04.2020 Formou videokonference se dnes uskuteční jednání skupiny OPEC+, která zahrnuje členy Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a další přední těžaře v čele s Ruskem. Jednat budou o společném snížení těžby ropy, které by pomohlo stabilizovat ropný trh a zvýšilo ceny ropy. Podle zdrojů by se skupina mohla dohodnout na snížení těžby o deset milionů barelů denně, což odpovídá deseti procentům světových dodávek.
img

Trump: Domácí ropný průmysl by šlo chránit clem na cizí ropu

06.04.2020  Americký prezident Donald Trump řekl, že by zavedl cla na cizí ropu, pokud by to bylo nutné pro ochranu domácího ropného průmyslu. Informovala o tom agentura Bloomberg s odvoláním na sobotní tiskovou konferenci v Bílém domě, v níž se Trump věnoval převážně pandemii ve Spojených státech.
img

Rozbřesk: Cena ropy raketově vystřelila. Končí cenová válka?

03.04.2020 Jízda ropy na horské dráze nabírá na obrátkách. Zatímco v březnu zkolabovala cena o více než polovinu, včerejší tweet Donalda Trumpa, dle něhož se Saúdská Arábie a Rusko dohodnou na bezprecedentním omezení produkce, následoval rekordní 46% cenový růst. Ten ropa nyní z větší části koriguje návratem pod hranici 30 dolarů za barel, což odráží fakt, že v tuto chvíli není vůbec jisté, kdy, v jakém rozsahu a zda vůbec ke koordinovanému omezení těžby dojde.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy se po rozhovoru Trumpa a Putina stabilizují

31.03.2020 Po pondělním rozhovoru amerického prezidenta Donalda Trumpa s jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem o situaci na ropném trhu se ceny ropy stabilizují. V předchozích dnech se kvůli poklesu poptávky způsobené mimo jiné epidemií koronaviru propadly až na 18leté minimum.
img

Rozbřesk: Start největší státní podpory v dějinách ČR

31.03.2020 Už od 12. března platí na území ČR nouzový stav a ještě (minimálně) do 11. dubna platit bude. Nástup restrikcí spolu s propadem domácí i zahraniční poptávky tvrdě zasáhl tuzemský podnikatelský sektor, který dnes bude s napětím vyčkávat na rozhodnutí o asi nejvýznamnějších vládních opatřeních na jeho podporu.
img

Rozbřesk: Dojdou v tomto týdnu trhům pozitivní stimuly?

30.03.2020 Akciové trhy zaznamenaly nejlepší týden od roku 2009 - index S&P 500 si připsal přes 10 %. Problém je, že vše přichází po týdenním propadu, který dosáhl skoro 15 % a navíc na konci uplynulého týdne už rozhodně nebylo na trzích tak veselo jako na začátku. Zisky v uplynulém týdnu byly reakcí na bezprecedentní stimuly centrálních bank a vlád, jejichž výdajové programy většinou přesahují 10 % HDP. Problém je, že v nejbližších týdnech už nedostaneme asi na této frontě nové pozitivní zprávy - již není mnoho “nového” na oznámení. Navíc platí, že stimulační balíky začnou efektivně podporovat ekonomiku až ve chvíli, kdy budou odstraněna karanténní opatření. V tuto chvíli dokáží pouze zabránit nejhorší ekonomické nákaze.
img

Rozbřesk: Koronakrize a svižné hospodářské oživení v nedohlednu

25.03.2020 Zatímco napříč světem pokračují jednotlivé státy v přijímání tvrdých karanténních opatření, situace v ohniscích koronavirové nákazy zůstává vážná. Jak v případě Itálie, tak zejména Španělska nadále strmě roste křivka počtu nově nakažených i mrtvých. Data z druhé strany Atlantiku naznačují, že se novým epicentrem pandemie stávají také Spojené státy. Virus navíc stále není pod kontrolou ani v Číně, odkud se rozšířil do zbytku světa. Optimistické scénáře ohledně sníženého post-koronavirového oživení, které kalkulovaly s relativně rychlým odezněním nákazy, tak dostávají významné trhliny.
img

Rozbřesk: Evropský PMI odkryje náladu firem na začátku koronavirové krize

24.03.2020 Čísla, která budou ještě nějaký čas chodit z ekonomiky – a samozřejmě nejen té naší – budou sice zajímavá, avšak vlastně budou v podstatě nic neříkající. O to více se trhy budou muset spoléhat na měkké ukazatele, které sice nejsou přesnými přehledy výsledků podnikového účetnictví, ale o to jsou zase rychlejší.
img

Rozbřesk: ECB nenadchla, koruna pokořila hranici 26 EUR/CZK

13.03.2020 Nadějný příběh, který „rozehrála“ evropská ekonomika na začátku roku, je pryč, i když jej budou ještě chvíli podporovat dobíhající měsíc dva stará data. S rozšířením koronaviru přichází reakce, které mění hospodářskou politiku i chování firem a spotřebitelů. Jestli ještě před několika málo týdny firmy uvažovaly, jak překlenou výpadek dodávek komponent z Asie, nyní už stojí před domácími (evropskými) důsledky v podobě komplikací v logistice, karantén zaměstnanců a někde i zavřených obchodů.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Ceny ropy se kvůli cenové válce propadly nejvíce od roku 1991

10.03.2020 Ceny ropy včera na světových trzích prudce klesaly a uzavřely s největší ztrátou od války v Perském zálivu v roce 1991. Ceny se ocitly ve volném pádu, když Saúdská Arábie de facto vyhlásila cenovou válku Rusku a firmám, které těží ropu z břidlic v USA. Rijád tím reaguje na krach jednání členů Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejich spojenců ve Vídni.
img

Rozbřesk: Kolaps jednání OPEC+: Saúdové startují cenovou válku, přichází éra super-levné ropy

09.03.2020 Páteční kolaps jednání členských států aliance OPEC+ otřásl globálním ropným trhem a víkendové dění situaci rozhodně nezklidnilo. Naopak, ne-dohodu na hlubších těžebních škrtech následuje faktické vyhlášení cenové války a zřejmě i navýšení těžby ze strany Saúdské Arábie. Po pátečním desetiprocentním propadu tak dnes ropa Brent pokračuje ve volném pádu. Ihned po otevření trhů spadla její cena o více než 30 % (nejvíce od války v Perském zálivu), aktuálně pak ropa odepisuje přibližně 25 % a obchoduje se až pod hranicí 35 dolarů za barel, kde byla naposledy v roce 2016.
img

Světové burzy dnes mají své „černé pondělí“. Ropa padá nejvíce od Války v Iráku roku 1991, Saúdská Arábie cenově válčí proti všem, ale hlavně proti Rusku

09.03.2020 Ropa typu Brent se dnes při začátku obchodování historicky propadla, o více než 14 dolarů na barel, a to v řádu sekund. Propad o 31 procent je nejvýraznější od Války v Iráku roku 1991. Stalo se tak v důsledku jiné války, naštěstí jen cenové, kterou o víkendu Saúdská Arábie vyhlásila Rusku a vlastně všem dalším ropným těžařům. Moskva totiž minulý týden odmítla přistoupit na další snížení těžby ropy, po němž právě Rijád nejhlasitěji volal. Padá nejen cena ropy, ale také třeba měny zemí, které mají z ropy značné příjmy. Norská koruna dnes vůči dolaru znehodnotila na nejslabší úroveň od roku 1985.
img

Rozhovory OPEC+ o snížení těžby ropy zkrachovaly

08.03.2020 Páteční rozhovory Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejích spojenců o rozsáhlejším snížení těžby skončily bez dohody. Ceny ropy kvůli krachu jednání vykazují pokles o více než osm procent. OPEC navrhoval snížení těžby o dalších 1,5 milionu barelů denně. Z toho mělo půl milionu barelů připadnout na Rusko a další nečlenské země. Rusko se však podle zdrojů agentury Reuters k návrhu odmítlo připojit.
img

Rozbřesk: Možná až příliš optimistická očekávání německého a českého průmyslu

25.02.2020 Německé soft ukazatele po pátečním relativně příznivém výsledku indexu nákupních manažerů v průmyslu zatím nepřestávají překvapovat. Docela dobře totiž dopadlo i včerejší Ifo, podle kterého firmy sice svoji současnou situaci hodnotí hůře, nicméně do budoucna hledí opět optimisticky. A zvlášť to platí pro průmysl, kde jsou očekávání firem nejvyšší za posledních třináct měsíců.
img

Rozbřesk: Německý HDP stagnuje. Takže teď indexy aktivity

17.02.2020 Německý HDP podle očekávání skončil hůř, než statistici původně očekávali. Na konci roku stagnoval. Je to především důsledek hlubokého propadu průmyslu ke konci roku 2019. Jeho pád byl nejrychlejší za posledních deset let, a to ještě před tím než se na scénu dostal koronavirus. Slabý výkon Německa ve čtvrtém kvartále ovšem do jisté míry souvisí s vyprcháváním jednorázových pozitivních impulsů z podzimu 2019, kdy se řada britských firem předzásobovala kvůli strachu z divokého brexitu a pomáhala tak dočasně průmyslu ke stabilizaci. To ostatně potvrzují i komentáře německých statistiků, které ukazují na negativní příspěvek zahraničního obchodu.
img

Cena ropy – Jak se bude vyvíjet kurz ropy v roce 2020?

13.02.2020 Vývoj ceny ropy je dnes pro mnoho investorů důležitějším faktorem pro směrování globálního růstu než ekonomická data nebo trendy na dluhopisovém a devizovém trhu.
img

Rozbřesk: Dopady koronaviru na střední Evropu mohou být vážné, pokud bude paralyzován čínský průmysl

12.02.2020 Dopady koronaviru na globální ekonomiku i střední Evropu zůstávají nejisté. Naše analýzy nicméně ukazují, že hodně záleží na tom, zda epidemie výrazněji naruší i fungování čínského průmyslu nebo primárně zasáhne pouze sektor služeb. Pak by zejména dopad na Německo zkoušené skoro dva roky průmyslovou recesí byl výrazný a i dozvuky v Česku by byly jasnější.
img

Rozbřesk: Koronavirus a ropný trh: černá labuť roku 2020?

28.01.2020 Jen co odeznělo bezprostřední napětí spojené s americko-íránským konfliktem, se globální trhy dostávají znovu pod tlak, tentokrát v souvislosti s rostoucí obavou z šíření čínského koronaviru. Ten přináší ztráty napříč rizikovými aktivy, přičemž ušetřeny nezůstaly ani měny ve středoevropském regionu. Ještě dramatičtější je pak propad v případě ropy Brent, která jen za poslední týden odepsala téměř 10 procent a sesunula se až pod hranici 60 dolarů za barel, nejníže od října minulého roku.
C:\fakepath\gbpusd-1.jpg

Týden na trhu (27.1. - 2.2.): Největší pozornost přitahuje Brexit a FED

27.01.2020 Poslední lednový týden bude nadmíru zajímavý: Brexit se přiblížil téměř na dosah ruky, ačkoliv mnozí pochybovali, zda se jej vůbec někdy dočkáme, a Federální rezervní systém a Bank of England rozhodnou o úrokových sazbách.
img

Rozbřesk: ECB startuje velkou revizi měnové politiky, co čekat?

23.01.2020 ECB dnes oficiálně nastartuje velkou revizi měnové politiky, která pravděpodobně bude trvat až do konce roku 2020. Dnes bude ovšem trhy zajímat především celkový záběr chystané revize. Podle našeho názoru bude mít skutečně široký záběr a bude řešit hned několik velkých otázek.
img

Rozbřesk: Koruna testuje nová maxima, nad trhy hrozí čínský koronavirus

22.01.2020 Na dluhopisový trh eurozóny už třetím měsícem míří příval nových eur v podobě restartovaného kvantitativního uvolňování ECB, které spolu s jejími reinvestičními nákupy představuje, spolu formuje poptávku a deformuje výnosy. ECB se může pochlubit dalším rozšířením portfolia dluhopisů zúčastněných, jehož hodnota na konci prosince dosáhla necelých 2,6 biliónů eur. V takové konstelaci se pak stávají čísla o hospodaření veřejných financí nebo dluhové statistiky dočasně druhořadými, nicméně stále jde o zajímavé čtení, třeba s ohledem na dlouhodobě stanovená pravidla Unie.
img

Rozbřesk: ECB bude vysvětlovat strategickou revizi, ČNB se připravuje na pomalejší růst

20.01.2020 Tento týden by měl být ve znamení setkání v Davosu a zasedání ECB. Ve Švýcarsku hlavní debaty sice začínají až v úterý, ale již dnes pro ně MMF připraví půdu novým globálním výhledem. Ten by mohl být vzhledem k nižšímu obchodnímu napětí a jasnější brexitové trajektorii lehce příznivější. Žádný velký optimismus ale čekat nelze - světová ekonomika rostla v uplynulém roce nejslabším tempem od roku 2009, řada ekonomik teprve hledá dno průmyslové recese a jednání o obchodní dohodě mezi EU a Velkou Británií rozhodně nebude procházkou růžovým sadem.
img

Rozbřesk: Českou korunu posiluje vyšší inflace a optimismus. Co čekat dál?

15.01.2020 Česká koruna včera vyrazila vstříc novým ziskům a dostala se až do okolí 25,15 EUR/CZK. Od nového roku si tak připsala skoro jeden a půl procenta (optikou posledních let nebývale prudký zisk) a je na dostřel od post-intervenčních maxim. Co stojí za poslední vlnou optimismu a má šanci vydržet?
img

Rozbřesk: Írán vrací úder a útočí na americké základny. Ropa a zlato zdražují

08.01.2020 Bezpečnostní situace na Blízkém východě se v průběhu včerejší noci opět výrazně zhoršila v reakci na íránský raketový útok proti americkým vojenským základnám v Iráku. Ten přišel jako odplata za zabití elitního generála Sulejmáního a na globálních trzích se okamžitě projevil nárůstem nejistoty a útěkem do bezpečných přístavů (cena zlata je tak například nejvýše od roku 2013). Prudkým růstem o více než pět procent reagovala na útok také ropa, aby dnes ráno část zisků odmazala a vrátila se zpět pod 70 USD/barel.
C:\\fakepath\\forex.jpg

Forex: Výhled na rok 2020

06.01.2020 Čeká nás rok plný událostí či procesů, které budou silně ovlivňovat finanční trhy. V USA se dočkáme prezidentských voleb, v eurozóně zase nového přístupu k měnové politice, členové OPEC budou muset ladit přezásobený ropný trh a možná přijde i skutečný brexit. Tradičně se proto podíváme na výhled hlavních měnových párů a dalších hojně obchodovaných aktiv.
img

Rozbřesk: Ekonomické trendy nastupující dekády, aneb na co se připravit?

02.01.2020 Posledním dnem roku 2019 uzavřela svou kapitolu také minulá dekáda, jejíž začátek poznamenaly následky velké hospodářské krize, zatímco jejímu konci dominovaly obavy z blížící se recese. Ty se sice prozatím nenaplnily, nicméně vše nasvědčuje tomu, že nejistota ohledně vývoje světové ekonomiky přetrvá i v tomto roce. Co dalšího nám minulá dekáda může napovědět o hlavních trendech pro nastupující dvacátá léta?
img

Rozbřesk: Udrží si koruna optimismus v příštím roce?

30.12.2019 Česká koruna si ke konci roku udržuje až podezřele dobrou náladu. Kombinace optimismu okolo brexitu a obchodních válek s první várkou lepších podnikatelských nálad z Německa hraje celému regionu do karet. Koruna je tak po delší době silnější, než jí předpovídá ČNB, a je pro centrální bankéře trochu netradičně argumentem, proč sazby nezvyšovat. Udrží si však česká měna svoji dobrou náladu i v příštím roce?
img

Rozbřesk: Zvýšení sazeb ČNB přijde na řadu až s vyšším růstem v eurozóně

19.12.2019 Bankovní rada ČNB se rozhodla i v prosinci nepřekvapovat a ponechala úrokové sazby beze změny. Stejně jako v září a v listopadu pro toto rozhodnutí hlasovalo pět centrálních bankéřů, zatímco dva další preferovali zvýšení sazeb o čtvrt procentního bodu. Nezměnil se výsledek ani argumenty, které za ním stojí. Opět převážily důvody o přetrvávajících zahraničních rizicích a nejistotách, které nezměnil ani nadcházející brexit, a tak argumenty o vyšších domácích inflačních tlacích ani tentokrát nepřevážily. Na první pohled tedy zůstalo vše při starém, nicméně něco se přece jen změnilo, nebo lépe řečeno vyjasnilo.
img

Rozbřesk: Akcie opatrně dobývají nové rekordy

16.12.2019 Konec týdne byl ve znamení velké úlevy z klesajícího geopolitického napětí. Jasný mandát pro Borise Johnsona výrazně snižuje nejistotu spojenou s brexitem alespoň pro nejbližší měsíce. A současně s tím světlo světa spatřila první fáze americko-čínské obchodní dohody. Ve zkratce je o tom, že se Čína zavázala nakupovat ve velkém americké výrobky.
img

Rozbřesk: Další argumenty pro stabilitu českých sazeb

10.12.2019 Říjnová data z české ekonomiky zcela zapadají do scénáře zpomalování české ekonomiky, a proto svědčí pro stabilitu úrokových sazeb centrální banky. Produkce zpracovatelského průmyslu očištěná o sezónní a kalendářní vlivy sice jen mírně poklesla (-0,3 %), avšak pokles vykázal i nejvýznamnější tuzemský obor – výroba automobilů – i nové zakázky. Když si k tomu přičteme už avizované omezení výroby ve druhé největší automobilce, tak na průmysl jako na motor ekonomiky nelze ani ve čtvrtém čtvrtletí spoléhat.
img

Rozbřesk: Týden ve znamení britských voleb, zasedání Fedu a ECB

09.12.2019 Čeká nás jeden z posledních předvánočních týdnů, který ještě může investory nadzvednout ze židle a rozpohybovat obchody. Na programu je totiž kromě klíčových britských voleb i zasedání Fedu a ECB. To vše ve chvíli, kdy poslední čísla z Německa ukazují, že průmysl v Evropě si ještě ke konci roku 2019 bude muset najít své dno.
img

Rozbřesk: Tři oříšky pro českou ekonomiku

28.11.2019 Do konce roku čekají českou ekonomiku ještě tři významná rozhodnutí, která ovlivní její trend v blízké budoucnosti. Jedním z nich, kterému budeme na tomto místě věnovat největší pozornost, bude verdikt ČNB o úrokových sazbách necelý týden před Vánocemi. Prozatím nic nenasvědčuje tomu, že by se centrální banka měla rozhodnout jinak, než se rozhodla v září nebo v listopadu, nicméně diskusi centrálních bankéřů ještě ovlivní nová sada dat z české ekonomiky a zpráv ze zahraničí. Nepředpokládáme, že by byly natolik optimistické, aby mohly současný obrázek přemalovat sytě na růžovo a pozici ČNB zásadně změnit. Další důležitá rozhodnutí už budou padat ve vládě a v parlamentu.
img

Rozbřesk: Růst trhů se opírá o optimismus USA - Čína

27.11.2019 Klíčovým motorem tržní dynamiky dál zůstávají čínsko-americká jednání. Růst akciových trhů jde do značné míry právě za rostoucími šancemi na uzavření první fáze obchodní dohody. Po včerejším telefonátu hlavního čínského vyjednavače se svými protějšky, zněla čínská strana nebývale optimisticky. V podobném duchu vyzněly i výroky Donalda Trumpa, který potvrdil, že “obchodní jednání jsou v poslední fázi”. I proto si akciové trhy sahají, tedy alespoň v USA, na nová maxima. Dál ovšem platí, že akcie zůstávají relativně drahé a prostor pro další zisky v případě uzavření dohody je rozhodně menší než prostor pro ztráty v případě krachu jednání.
img

Rozbřesk: V říjnu byl největší zájem o nová auta v EU za 10 let

19.11.2019 Evropský automobilový trh se konečně vzmáhá. Tak jednoduše by se daly hodnotit říjnové výsledky registrací nových osobních aut v jednotlivých zemích EU zveřejněné dnes ráno. Podle těchto statistik se počet nově registrovaných aut v EU tentokrát zvýšil o 8,7 % na téměř 1,2 milionů. Vysoký nárůst je nepochybně dobrou zprávou pro automobilový průmysl, nicméně přehlédnout nelze, z jak nízkého základu je tento nárůst počítán. Ještě loni v říjnu totiž stále dozníval efekt nových emisních pravidel a celý trh tehdy padal o více než 7 %. Za nejnovějším výsledkem stojí především srovnávací základ. Nelze však nepřehlédnout i určité první náznaky zlepšování situace na evropském trhu (konvenčních) automobilů.
img

Rozbřesk: Je Německo definitivně venku z recese? Tento týden se ukáže

18.11.2019 Německá ekonomika v uplynulém kvartále jen těsně unikla technické recesi. Podle čísel zveřejněných v uplynulém týdnu vykřesala růst o 0,1 % (mezikvartálně). Zda je však z nejhoršího venku, má tento týden potvrdit listopadová průmyslová nálada.
C:\fakepath\R4.jpg

Komodity: Ceny ropy dnes rostou, trhy čekají na projev Trumpa

12.11.2019 Ceny ropy dnes mírně rostou. Finanční trhy, od akciových a dluhopisových po komoditní, doufají, že americký prezident Donald Trump ve svém dnešním projevu naznačí pokrok v jednání o obchodní dohodě s Čínou.
img

Rozbřesk: ČNB oslabila výhled na korunu

11.11.2019 Česká národní banka na pátečním setkání rozkryla záhadu toho, proč je koruna v jejich výhledu najednou o tolik slabší. ČNB teď očekává, že kurz v roce 2020 prakticky neposílí a v průměru se bude pohybovat okolo 25,40 EUR/CZK.
img

Cena ropy – Jak se bude vyvíjet ropný trend v roce 2020?

08.11.2019 Vývoj ceny ropy je dnes pro mnoho investorů důležitějším faktorem pro směrování globálního růstu než ekonomická data nebo trendy na dluhopisovém a devizovém trhu. Pokud poptávka po ropě vzroste, ekonomický motor zrychluje. Alespoň se toto tvrzení jeví jako logické. Nemusí to být však vždy pravda.
img

Rozbřesk: Akční prognóza ČNB - slabší růst & vyšší sazby

08.11.2019 Ač bylo listopadové zasedání bankovní rady delší než obvykle, ke zvýšení úrokových sazeb nakonec nevedlo. Stejně jako v září se pro zpřísnění měnové politiky našly jen dva hlasy, zatímco většina bankéřů ve světle přetrvávajících rizik a nejistot zahraničního původu zvolila taktiku vyčkávání. Hlavní úroková sazba ČNB tak i nadále zůstává na úrovni dvou procent, nicméně k vyšším sazbám se nejspíše stočí i příští debata centrálních bankéřů. Už proto, že k tomuto kroku je bude dál „nabádat“ nová prognóza předpokládající zhruba blízké dvojí zvýšení sazeb, které má ovšem už v polovině příštího roku vystřídat jejich rychlé snižování. A to dokonce možná až pod současnou úroveň. Nová prognóza je tedy ještě více akční než ta minulá, a tak si nepochybně zaslouží i větší pozornost finančních trhů.
img

Oproti letošním minimům si řidiči připlatí dvě koruny za litr benzínu a korunu za litr nafty

24.10.2019 V letošním roce byl litr benzínu nejlevnější 16. února, kdy v průměru stál 30,33 koruny. Nafta dosáhla letošního cenového dna ve stejný den, kdy v průměru stála 30,88 koruny za litr. Od té doby se cena benzínu zvyšovala výrazně rychleji než cena nafty. Zlom nastal v červnu, odkdy ceny pohonných hmot mají tendenci klesat. Aktuálně se litr benzínu prodává v průměru za 32,33 koruny a nafta za 31,87 koruny za litr. Pozvolné snižování cen bude pokračovat i v příštím týdnu. K minimům z letošního roku se však ceny v závěru roku již nevrátí.
C:\fakepath\WTI-H4-14102019.PNG

Ropa půjde nahoru, Saúdové si hrají s čísly

14.10.2019 Dnes uběhl právě měsíc od dronového útoku na saúdskoarabská ropná zařízení, který vyřadil 5 % světové těžební kapacity. Prvotní šok rychle vyprchal a ceny se již stačily dostat pod úroveň před útokem. Ropné království prohlašuje, že dokázalo obnovit své kapacity během dvou týdnů. Názor expertů na schopnost znovunastartování obřích terminálů i čísla reportovaná kartelem OPEC ale na tento příběh příliš nehrají.
img

Rozbřesk: Proč Česko zatím nedoplácí na obchodní války tolik jako Německo?

10.10.2019 Střet Číny a USA začíná mít řadu nezamýšlených důsledků. Posledním z nich jsou problémy americké NBA s odchodem skoro všech čínských sponzorů. To vše po nevinném tweetu generálního ředitele Houston Rockets, ve kterém podpořil protesty v Hongkongu. I když byl tweet rychle smazán a následovala omluva soudruhům v Pekingu, bylo pozdě.
C:\fakepath\ropa2.jpg

OPEC: Na mimořádná opatření kvůli Saúdské Arábii je zatím čas

16.09.2019 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) hodnotí dopad útoků na ropná zařízení v Saúdské Arábii na ropný trh. Zatím je však příliš brzy na to, aby členové podnikli nějaké akce, jako je zvýšení těžby nebo svolání mimořádného zasedání. Uvedl to ministr pro energetiku Spojených arabských emirátů Suhajl Mazrúí.
C:\fakepath\top-16092019-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.09.2019 1) Ceny ropy jsou v reakci na sobotní útoky na ropná zařízení v Saúdské Arábii nejvyšší za poslední čtyři měsíce. Severomořská ropa Brent vystoupala až o 19 % k 72 USD/barel a americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala nárůst až o 15 % nad 63 dolarů za barel. Americký prezident Donald Trump schválil uvolnění ropy ze strategických rezerv, jestliže to bude potřeba. Na Twitteru pak uvedl, že USA budou připraveny k zásahu, pokud Saúdové konkrétně označí viníka útoku.
img

Rozbřesk: Panika na ropném trhu: útok na Saúdskou Arábii žene cenu ropy vzhůru

16.09.2019 Globální ropný trh zachvátila panika. Sobotní útok na ropné komplexy Abkajk a Churajs vyřadil z provozu více než polovinu saúdské produkce ropy (5,7 mil. barelů denně), ekvivalent celých pěti procent globální nabídky. To je z historického pohledu zcela bezprecedentní situace, která překonává výpadky spojené s válkou v Zálivu (1991) a islámskou revolucí v Íránu (1979), a má za následek skokový růst cen ropy Brent o aktuálních více než deset procent (při otevření trhu ropa zdražila dokonce o dvacet procent!).
img

Po útoku v Saudské Arábii nás čeká zdražení ropy

16.09.2019 Útok na ropná zařízení společnosti Saudi Aramco, který proběhl na východě Saúdské Arábie, dostal světový ropný trh do vyhrocené situace.
C:\fakepath\ropa.jpg

Ropný trh je po útoku v nebezpečné situaci

15.09.2019 Útok na ropná zařízení společnosti Saudi Aramco na východě Saúdské Arábie uvrhl světový ropný trh do stavu, kterého se všichni obávali. Vynucené snížení produkce ropy o 5,7 milionu barelů denně, což odpovídá asi polovině saúdskoarabské denní těžby, je nebezpečnou situací, ve které se podle agentury Bloomberg ukáže, jak citlivý ropný trh ve skutečnosti je.
C:\fakepath\ropa.png

Útok na ropná zařízení snížil těžbu ropy v Saúdské Arábii o polovinu

15.09.2019 Sobotní útoky na dvě ropná zařízení společnosti Saudi Aramco na východě Saúdské Arábie snížily produkci ropy o 5,7 milionů barelů denně. Snížení odpovídá asi polovině denní těžby Saúdské Arábie a více než pěti procentům globálních dodávek ropy. USA oznámily, že jsou připraveny uvolnit ropu ze svých strategických rezerv.
img

Rozbřesk: ECB spouští neomezené QE, výnosy italského dluhu na historických minimech

13.09.2019 Evropská centrální banka se nakonec ve světle německé recese a nejistoty spojené s brexitem a obchodními válkami rozhodla přijmout relativně ambiciózní stimulační balík. Zásadní je, že v něm přes kritické hlasy z Německa, Francie, Nizozemí nebo Rakouska nechybí nová vlna kvantitativního uvolňování (QE 2). To má sice relativně malý objem (20 miliard euro měsíčně), na druhou stranu bylo vyhlášeno od 1. listopadu defacto na dobu neurčitou.
img

Rozbřesk: Podaří se dnes ECB nezklamat?

12.09.2019 Mario Draghi na dnešním zasedání ECB nebude mít vůbec jednoduchou roli. Ve světle startující německé recese a nejistoty spojené s brexitem od něj trhy budou čekat velký balík opatření. To ostatně slíbil na svém vystoupení v Sintře a později jeho závazek potvrdil hlavní ekonom ECB Oli Rehn. Problém může být v tom, že řadě národních centrálních bankéřů má se nazamlouvá restart politiky kvantitativního uvolňování (QE). Proti se se vyjádřili centrální bankéři z Německa, Rakouska, Nizozemí, ale zdrženlivý postoj zaujal i Villeroy z francouzské centrální banky. Hlavní otázka tedy zní, jak velký nakonec bude stimulační balík a bude v něm QE?
C:\fakepath\R4.jpg

Komodity: Ceny ropy kvůli spekulacím o zmírnění íránských sankcí klesají

11.09.2019 Ceny ropy dnes klesají. Způsobila to zpráva, že americký prezident Donald Trump zvažoval zmírnění sankcí vůči Íránu. Zmírnění sankcí by mohlo zvýšit globální dodávky ropy na trhy v době, kdy se naopak mnozí obávají o další vývoj poptávky.
img

Rozbřesk: Situace na trhu práce zůstává stále velmi napjatá

10.09.2019 V české ekonomice sice nepanuje nijak extra euforická nálada, v průmyslu panují stále horší a horší očekávání, nicméně na trhu práce se v posledních měsících prakticky nic dramatického neděje. A potvrdily to i včerejší statistiky nezaměstnanosti. Podle nich zůstala i v srpnu nezaměstnanost na úrovni 2,7 %, nejníže za celou dobu, co máme tento ukazatel v současné podobě k dispozici. Současně se opět zvýšila poptávka po zaměstnancích na více než 350 tisíc. Na jednoho disponibilního člověka bez práce tak připadají vlastně dvě pracovní místa, samozřejmě s velkými regionálními rozdíly. Ale to fakticky není nic nového, a tak tu máme okresy, kde si jeden uchazeč teoreticky může vybírat z deseti volných míst současně a na straně druhé Karvinou, kde se o jedno místo může zajímat až šest lidí bez práce.
img

Rozbřesk: Týden ve znamení brexitu a ECB

09.09.2019 Tento týden pravděpodobně trhy nejvíce rozhýbe opět dění kolem brexitu a posléze ECB. V pondělí má Boris Johnson namířeno do Dublinu a bude vyjednávat o možných změnách v irské pojistce/nových hranicích (irský premiér od schůzky příliš nečeká). Později během dne bude britský parlament hlasovat o předčasných volbách, které s vysokou pravděpodobností zamítne. Boris Johnson tak může víc a víc koketovat s možnostmi, jak odbojný parlament obejít (ústavní soud, neuposlechnutí parlamentu). I když věříme, že nakonec bude rozhodnutí parlamentu respektovat, další zisky libry zatím nepovažujeme za pravděpodobné.
img

Rozbřesk: Napětí na českém trhu práce tlačí mzdy stále nahoru, libra si trochu ulevila

04.09.2019 Zatímco potvrzený výsledek HDP za druhé čtvrtletí odpovídal přesně poslední prognóze ČNB, vývoj mezd ji dokonce předčil. Podle včera zveřejněných údajů dosáhlo v tomto období tempo růstu průměrné mzdy v ČR 7,2 % a bylo tak jen o tři desetiny procentního bodu pomalejší než v úvodu roku. Reálně si zaměstnanci polepšili meziročně o 4,3 %. Samozřejmě jde jen o průměrná čísla, na která jako tradičně nedohlédnou dvě třetiny pracovníků, nicméně zle si nevedl ani medián, který se tentokrát zvýšil o 6,9 %. Je na něm vidět nejenom samotné zpomalení růstu hranice, která dělí zaměstnance na dvě poloviny, ale i jeho zaostávání za průměrem. Ukazuje totiž, že po třech letech, kdy se zvyšovaly především nižší mzdy, se tentokrát rychlejší navyšování mezd (a platů) odehrává u zaměstnanců s vyššími příjmy, a tak nepřekvapí dvojciferný nárůst platů ve školství nebo necelých devět procent ve zdravotnictví, tj. odvětví pod dominantní kontrolou státu.
img

Cena ropy – prognóza na rok 2019

03.09.2019 Vývoj ceny ropy je dnes pro mnoho investorů důležitějším faktorem pro směrování globálního růstu než ekonomická data nebo trendy na dluhopisovém a devizovém trhu. Pokud poptávka po ropě vzroste, ekonomický motor zrychluje. Alespoň se toto tvrzení jeví jako logické. Nemusí to být však vždy pravda.
img

Rozbřesk: Nálada na bodu mrazu

27.08.2019 Podnikatelé v Německu se do budoucna dívají stále s větší nedůvěrou. Takto jednoduše lze shrnout včerejší neslavný výsledek Ifo, který potvrzuje rostoucí obavy nejenom v průmyslu, ale i ve stavebnictví, obchodě i ve službách. Očekávání podnikatelů jsou v tuto chvíli už níže než při poslední krátké recesi a dají se tak porovnávat pouze s vývojem v roce 2009. Navíc dál padají a vůbec nesignalizují ani náznak stabilizace, jak se mohlo zdát po výsledcích PMI zveřejněných minulý týden.
img

Rozbřesk: Vstupujeme do německé recese?

08.08.2019 Poslední čísla z Německa vyslala velice nepříjemný a jednoznačně negativní signál. Průmyslová produkce v červnu propadla o dalších 1,5 procenta meziměsíčně (meziročně o více než 5 %). Průmysl tak dokončil kvartál hrůzy, ve kterém kumulativně propadl nejvíce od roku 2012. Tedy od chvíle, kdy vrcholila finanční krize na periferiích eurozóny.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy navzdory přechodnému nárůstu opět klesají

06.08.2019 Ceny ropy se dnes navzdory přechodnému nárůstu opět snižují. Severomořská ropa Brent krátce před 19:00 SELČ ztrácela půl procenta na 59,51 dolaru za barel. Držela se však nad téměř sedmiměsíčním minimem 59,07 USD, na které sestoupila v noci na dnešek.
img

Rozbřesk: Česká nezaměstnanost na novém minimu

06.08.2019 Zatímco ve světě eskalují obchodní války, Německo stále více pociťuje důsledky slábnoucí čínské poptávky a automobilový průmysl ve světle nižších prodejů řeší svoji novou „zelenou“ budoucnost, v české ekonomice zůstává na první pohled vše při starém. Firmám se stále nedostávají zaměstnanci, nezaměstnanost klesá na nová minima a v ekonomice pracuje nejvyšší počet lidí v novodobé historii ČR, nejenom těch domácích.
img

Rozbřesk: ČNB ponechává svoji politiku beze změny. Koruna však dále ztrácí…

02.08.2019 Bankovní rada ČNB se na včerejším zasedání jednohlasně rozhodla ponechat úrokové sazby beze změny. Současně prezentovala novou prognózu, která je jak pro letošní, tak pro příští rok optimističtější než ta minulá. Zatímco v zahraničí rostou obavy z divokého brexitu, obchodních válek, cyklického zpomalení a dalších rizikových faktorů, ČNB hledí do budoucna pozitivně. Pro letošní rok tak zvýšila prognózu českého růstu na 2,6 %, pro příští rok dokonce na 2,9 %. Inflační tlaky by měly ještě nějaký čas přetrvávat a teprve později by se inflace měla pozvolna vracet k cíli. Proto i prognóza předpokládá, respektive je s ní konzistentní, ještě jedno zvýšení úrokových sazeb během letošního roku a dvojí pokles v roce následujícím. A to je možná druhý bod – vedle optimistického výhledu na HDP, který může vyvolávat pochyby. Proč vlastně na zhruba půl roku zvýšit sazby s vidinou jejich následného poklesu. Navíc v době, kdy má kulminovat brexit a ECB zřejmě spustí další kolo uvolňování měnových šroubů. V první řadě je třeba vzít v úvahu, že jde jen o prognózu, nikoliv scénář, podle kterého centrální bankéři musí postupovat. Mohou se vymezovat, nesouhlasit, stejně jako hlasovat podle svého. A tak i nadále předpokládáme, že zvolí spíše cestu delší stability sazeb, i když guvernér znovu diplomaticky hovořil o možném pohybu sazeb oběma směry.
img

Rozbřesk: Fed snížil úroky “jen” o čtvrt bodu, koruna před zasedáním ČNB pod tlakem

01.08.2019 Americká centrální banka ignorovala apely prezidenta Trumpa, aby snížila oficiální úrokovou sazbu o pořádný kus, a zredukovala ji “jen” o čtvrt procentního bodu. Fed sice zároveň s okamžitou platností ukončil restriktivní prodeje dluhopisů ze své bilance, avšak tento ekonomice a trhům nápomocný krok kompenzuje pohled strukturu hlasování členů FOMC. Dva jestřábi hlasovali pro ponechání úrokových sazeb beze změny a nenašel se nikdo, kdo by zvedl ruku pro snížení o 50 bazických bodů, což si před zasedáním přála nemalá část trhu.
img

Rozbřesk: Fed (po)otáčí kormidlo, ostatní se přidávají

31.07.2019 Americká centrální banka dnes poprvé v této dekádě sníží hlavní úrokovou sazbu. Oproti minulým epizodám se však tentokrát Fed ocitá na prahu nového cyklu s výrazně nižšími sazbami (2,25 - 2,50 %), a tudíž s omezeným manévrovacím prostorem. Tento fakt nicméně nemusí - alespoň prozatím - centrální bankéře dvakrát trápit, neboť americká ekonomika není v situaci, která by si agresivní povolování měnových šroubů žádala.
img

Rozbřesk: Startuje týden centrálních bank

29.07.2019 Podle očekávání minulý týden rozhodně nebyl ve znamení dobrých zpráv z ekonomiky, zvláště ne té evropské. Mizerné výsledky indexů nákupních manažerů naznačují další zhoršování očekávání v Německu, stejně jako ostře sledované Ifo, které navíc žádnou naději na brzký obrat ani nenaznačilo. Na vině jsou především nižší zakázky a situace v automobilovém průmyslu. Jmenovatelem pak je, jako v posledních měsících už tradičně, slábnoucí poptávka ovlivněná zpomalením v Číně, strachem z obchodních válek, divokého brexitu a v neposlední řadě i sílící regulací. Část trhu nenadchla ani ECB, která dala jasně najevo, že udělá vše možné, aby vrátila inflaci k cíli, ale vlastně může v takové situaci přinést další snížení již tak záporné úrokové sazby nebo další vlna kvantitativního uvolňování, která je úspěšná především v deformování dluhopisového trhu.
img

Rozbřesk: Proč přes lepší výkony stále koruně příliš nevěříme?

23.07.2019 V průběhu jara jsme výrazněji oslabili náš výhled na českou korunu. Především třetí kvartál měl být kvůli vrcholícímu brexitu a slabým číslům z Německa přehlídkou výprodejních tlaků v celém středoevropském regionu. Realita je však zatím o poznání příznivější. Německá ekonomika se sice v polovině roku pravděpodobně znovu propadla a nejistota spojená s brexitem je vysoká, to vše zatím středoevropským měnám příliš nevadí. Koruně a jejím sousedům totiž výrazně pomáhají holubičí plány ECB i amerického Fedu.
img

Rozbřesk: PMI a Ifo naznačí kondici největší evropské ekonomiky

22.07.2019 Je za námi další prázdninový týden, o kterém se rozhodně nedá říct, že by byl na události nebo čísla zrovna nejbohatší. V tuzemsku jsme mohli zaznamenat další přebytek běžného účtu platební bilance, který ovšem z pohledu ročního vývoje žádnou změnu trendu nenaznačuje. V kumulovaném vyjádření se drží v blízkosti nuly, a tak časy, kdy kladné saldo vnějších běžných transakcí nepřímo pohánělo korunu k novým ziskům, jsou nyní minulostí. Sic v mírném plusu nicméně nesrovnatelném vzhledem k pozici nerezidentů na českém finančním trhu příliš koruně sílu nedodá. Ta se tak může spoléhat pouze na velkorysý úrokový diferenciál, slušné výkony ekonomiky v době slábnoucí evropské a asijské poptávky a samozřejmě i na nízkou averzi k riziku.
img

Rozbřesk: Nová čísla automobilky asi moc nepotěší

15.07.2019 Kdybychom měli soudit podle výsledků z minulého týdne, nevedla si česká, a nakonec ani evropská, ekonomika v posledních měsících zrovna nejhůř. Alespoň ne tak, jak stále naznačují soft ukazatele za poslední více než rok. Na jedné straně jsme zde viděli slušný růst průmyslové výroby (včetně produkce automobilů) podpořený i solidním přírůstkem nových zakázek, na straně druhé slabší čísla ze stavebnictví, nižší inflaci a také pomalejší tvorbu nových pracovních míst. Jde samozřejmě o neúplný vzorek, nicméně tragickému obrazu panujících nálad v podnikovém sektoru až tak přece jen neodpovídá.
img

Rozbřesk: Erdoganomika, aneb makroekonomické voodoo v praxi

10.07.2019 Netrvalo příliš dlouho a v Turecku se opět dějí věci. Jen co vstřebal bolestivou porážku v místních volbách v Istanbulu se turecký prezident Erdogan rozhodl odvolat guvernéra centrální banky a opět si znepřátelit trhy. Samozvanému bojovníkovi proti vysokým úrokovým sazbám se totiž nelíbí – podobně jako jeho americkému protějšku – příliš restriktivní politika centrální banky. Na rozdíl od Trumpa však Erdogan koncentruje výrazně větší rozhodovací pravomoci, díky kterým má přímý vliv nejen na fiskální, ale také měnovou politiku.
img

Rozbřesk: Týden ukáže, zda je česká ekonomika v kondici nebo ve vleku

08.07.2019 Indexy nákupních manažerů už minulé pondělí znovu ukázaly zhoršující se náladu v tuzemských průmyslových firmách. Dnešní čísla z průmyslu, která přišla na řadu v devět hodit, dále napovídají, zda tato nálada či očekávání mají skutečnou oporu v reálných číslech z ekonomiky. Zda nejde jen o omezený problém části jednoho průmyslového oboru – výroby osobních automobilů – či fenomén slabé zahraniční poptávky zhoršuje perspektivu i dalších průmyslových exportně orientovaných oborů.
Související klíčová slova: Setkání G20 | Odhad poptávky po ropě dle OPEC | Britské ropné společnosti | Přezásobený ropný trh | Zpomalení čínské ekonomiky | Největší ruská banka | Cena platiny | ChatGPT | Výplach | Státní rezervy ropy | Klid před bouří | Ontario Teachers | Největší producenti ropy | Zvolení Joe Bidena | Výnosy dluhopisů | Dlouhé pozice | Globální ropný trh | Ozvěny trhu | Války | Vývoj | Obchodní platformy | Allwyn | Data z trhu práce | Americké ropné zásoby | Rizikový faktor | Australská centrální banka | Akcie v Británii | Rezervy ropy | Globální růst | Sázkaři | Nákup ropy | Skupina Colt | Brent Crude Oil | Investice do marihuany | Zdražovat | Analýza akcie | DPH | Americká automobilka | EUR | Komodity s LYNX | Spotřebitelské výdaje | Klíčový ukazatel | Bundesbank | Kalifornie | David Malpass | Oživení cen | OPEC Monthly Report | Surová ropa | XOM | New York - Nymex | Itálie | Stoxx | Dnešní kurz eura | Saúdská ropná zařízení | Texas | Akcie firmy | NILSY | Pokles dolaru | Cena severomořské ropy | Projev Trumpa | Mega Millions | Očekávaný růst | Očekávání | Pro investory | Korelace | Finanční injekce | Jüan | Danske Bank | Trh dluhopisů | Deutsche Bundesbank | Varianta omikron | Aktuální kurzy měn | Poslanci | Státy eurozóny | Nikl | CMC Markets | Volatilní | L.F. Investment | Inflační riziko | Nejvýznamnější hybatelé cen | Tlak na Rusko | Investování do ropných akcií | Akcie opatrně | EUR/JPY | Ropný institut API | Německý průmysl | Goldenburg Group | Kvartální výsledky | Zasedání ČNB | FAA | Ruské invaze na Ukrajinu | Stimulační balíček | Trh práce | Čínská aktiva | Evropská komise | Gazprom Germania | Nižší sazby | Guyana | iShares | Investice | Britská centrální banka | Uranové akcie | Devon Energy | Rozvolnění | Geopolitické riziko | Potenciál | TPCA | Diverzifikace | Support | Mezinárodní ratingová agentura | Akvizice | Lednová inflace | Oslabování měny | Jednání skupiny OPEC+ | Česká měna dnes | Bankovní společnost | Alexandr Novak | Vývoj měnového páru USD/SEK | Škoda Auto | ADP report | Růst amerického dolaru | Vývoj spreadu | Ifo | Webinář | Japonské akcie | Argos Capital | Obchodní pravidla | Pojišťovna Generali | Investiční svět | Invaze na Ukrajinu | Šíření koronaviru | Prognózy | Britská libra | Šéf Fedu Powell | NYSE | Špatná nálada | Intervence | Kurz ropy | Výkonný ředitel | Broadcom | Prezidenti a premiéři | Počáteční zisky | Futures kontrakt | Výhled Saxo Bank | Chování | Rekord | Zastropování ceny | Benchmark | Návrh zákona | Stop-Loss | Evropské měny | Nákupy aktiv | Frakování | Moody's Investors Service | Největší světová ekonomika | Objem ropy | Společnost Apple | Černé labutě | Ben Luckock | IHS | Uvolňování měnové politiky | Reálné příjmy domácností | Ukrnafta | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Obchodní bariéry | Vanad | Call option | Nálada v průmyslu | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Italský dluh | Producenti ropy | PKN Orlen | Die Welt | Americká kosmetická společnost | Digitální aktiva | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Bezpečný přístav | Švédská koruna | ČEZ | Inkaso deviz | Cena bitcoinu | Obchodování na burzách | Price Action | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Akcie společnosti | Softwarová společnost | Aktuální vývoj | Investing | Cena pšenice | Stimul | Rostoucí výnosy | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Lagardeová | Měnové zasedání | Cenné papíry | Výnos | Celosvětová poptávka po ropě | Letošní výhled poptávky po ropě | Oxfam | RBC Capital | Indexy aktivity | Diem Association | Ocelářství | Událost roku | Brent | IHNED | Asijské akcie | BreakEven | Akcie těžařů | Cenové pohyby | Delta | Těžba ropy v USA | Hybatelé cen | Rozhovor | Drahokam | Vzdělávání | Šéf Fedu | Opatření v Číně | LYNX Trading | Aktuální kurzy | Trh s dluhopisy | Růst sazeb | Index DOW | Import | Hurikán Ida | Akcie Facebooku | Výhled poptávky | Exchange | Alcoa | Unie | Ekonom BHS | Měny | Akcie roku 2020 | Miliardář Elon Musk | Investiční strategie | Kapacita elektráren | Zasedání centrálních bank | Anglo American Platinum | Zpomalující ekonomika | Vývoj české inflace | Největší obchodník s ropou | Měnové krize | Kontrakty | Reason Foundation | Strach | Jeden dolar | Trpělivost | Propad cen | Kancléřka Merkelová | Online obchodování | Index spekulativního sentimentu | Praxe | Platební neschopnosti | Jednání OPEC+ | Zotavení v Německu | JPY | Short selling | LNG terminály | Premiéři zemí Evropské unie | Analytický tým FXstreet.cz | Americká investiční banka | Vývoz ruské ropy | Bulgargaz | Ekonomika Velké Británie | Odhad HDP | Poradce Bílého domu | Odhad letošního růstu ekonomiky | SoftBank Group | Posilování dolaru | Ekonomický sentiment | Německá společnost | Cena Brentu | Evropské PMI | Tweety Donalda Trumpa | Globální akciové trhy | Akcionáři | Kontrakce | Vývoj ceny ropy | Růst měnového páru | Globtrex.com | Peníze | Infekce Covid | AI | Pandemie COVID-19 | Robert Habeck | Ukazatel | Suezský průplav | Next Generation | Daimler | Statoil | Title Transfer Facility | Reverze k průměru | Coinmarketcap | Úřad pro hospodářskou soutěž | Americká lehká ropa WTI | FTX | Certifikáty | Akcie a trhy | Šéf ECB | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Velké problémy | Dnešní obchodování | Pokles ceny ropy | BHS Štěpán Křeček | Saxo Bank | Finanční trh | Škoda | Barel ropy | Přebytek ropy | Palladium | Americký Fed | Medvědí signál | NBC | Globální hospodářský růst | Solidní výnosy | Ropa WTI | Béžová kniha | Rekordní nárůst | Americká softwarová společnost | Bankovní rada ČNB | Trafigura Group | Vývoj cen ropy | Brexit | Údaje americké vlády | Měnový pár USD/CNY | ZEW index | MarketWatch | Nord Stream 2 | Závod na elektromobily | Bungie | Pozornost investorů | Vývoz LNG | Burzy | Posílení | Největší světové ekonomiky | USD/EUR | USD/BRL | Německý ministr hospodářství | Americké ekonomiky | Ceny elektřiny | Americký prezident Joe Biden | InterContinental | Nikkei | N7 Holding | Nigérie | Odliv kapitálu | Primární veřejná nabídka (IPO) | Broker | Kapitál | Analytik Saxo Bank | Cash flow | Záchranný fond | Protistrana | USD | Posílení koruny | Data z ekonomiky | Německý výrobce | EURUSD | Export | Reálné ekonomiky | Kontrakt na WTI | Čínské technologické firmy | Měny v regionu | Rijád | Macquarie | Kč/USD | Wheaton Precious Metals | Current Ratio | Zynga | Německé HDP | Technická analýza | Britové | Posilování koruny | Americká sněmovna reprezentantů | Ruská společnost | Tržní volatilita | Spekulovat | Jak investovat do komodit | Energetická společnost | Qualcomm | Ekonomiky | Americká ropa WTI | Šok | Signály oživení | Vývoj ceny ropy Brent | Plány | N7 Holding Ltd. | Ropná zařízení | Varianta delta | Na burze | AMS | Riziková averze | Energetické zdroje | Karlsruhe | Firemní zisky | ProSiebenSat.1 | Akcie GoPro | Vyšší úrokové sazby | Obchodní týden | Provozní marže | Německý koncern | Cena americké ropy | Trh s ropou | Devalvace měny | Total | Výzkumy | Ekonomická aktivita | Regulace | Vývoj ceny akcií PKN Orlen | Data z průmyslu | Zvyšování těžby | Katar | Měnový fond | Trade Brokers | Island | Coca-Cola | Krok za krokem | Maďarsko | Cenné kovy | Klimatické změny | Patria Online | Norské společnosti | Split | Daňové škrty | FedEx | Separatisté | Nastavení úrokových sazeb | P.A. | Čínská telekomunikační společnost | Sociální sítě | Cena elektřiny pro německý trh | CZK | Akcie Exxon | Kurzy akcií | Oživení trhu | Zpřísňování měnové politiky | Vývoj ceny akcií | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Širší index S&P 500 | Boom | Americký ropný institut | Kabinet | Velikost fondu | Klesající reálné příjmy domácností | Online prostředí | Komoditní sektor | Burzovní průvodce | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Středoevropské měny | Euroval | Sýrie | Úroková sazba | Akcie Airbus | Úrokový rozdíl | Obchodování na forexu | Caterpillar | Vývoj objemu ropy | Tyche Capital Advisors | Automobilka Tesla | Dovoz | Analytička | Nominální hodnota | Americké centrální banky | 1 milion | Ruská federace | Doba na nákup ropy | Růst inflace | Česká měna | Rekordní růst | Produktovod | Výrobní ceny | Instagram | Current ratio | Společnost China Mobile | TRY | Světový obchod | Politická situace | Dlouhodobé pozice | Bundesbanka | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Fáze obchodní dohody | Černé pondělí | Akcie Mastercard | Rekordní maxima | EUR/CZK | Prodej | Čínské úřady | Evropská komise (EK) | Intercontinental Exchange | Pozitivní zprávy | Komoditní | Příjmy z prodeje ropy | Primární nabídky akcií | Ekonomika USA | Rekordní zisk | Euforie | P/E | CO2 | Zdanění mimořádných zisků | Web Trader | CFD (Rozdílové smlouvy) | Válka na Ukrajině | Makrodata | Data z amerického trhu práce | Investoři | Obchodní deník | Výnosy z amerických dluhopisů | Nordstream | Elon Musk | Data o HDP | Nejistoty | Investing.com | Válka | Oliver Blume | Situace kolem koronaviru | Pokles ceny akcií | Akciové indexy | Tesla Elon Musk | Negativní sentiment | Evropská měna | Prognóza ceny stříbra | Společnost Shell | Společnost Google | Myšlení | Americký prezident | Nákupní apetit | Prezident ECB | Inflační čísla | Konopné akcie | Kurz japonského jenu | Akcie na burzách | Munich Re | Společnost Pfizer | Dobré výsledky | Berlín | Global Blood Therapeutics | Statistický úřad Eurostat | Bankrot | Západní sankce | Portfolio | Ruské ropy | Bank of England | Dovoz ropy | Britský premiér | WSJ | Průmyslové objednávky | AT&T | Evropské akcie | Britský statistický úřad | Covid | Prezident | Mimořádná opatření | BP | SSHR | Konflikt mezi Izraelem | Současný propad cen ropy | Sestupný trend | Zájem investorů | Kč/EUR | Analýzy | Budoucnost | Politická nestabilita | Svět kryptoměn | TTF | Hedgeové fondy | Vývoj těžby ropy | Světové burzy | Stephen Brennock | ExxonMobil | Investiční | Hlavní události | Patria | GDPNow | EP | Australský dolar | Všeobecné volby | Názory na měnovou politiku | IEA | ETS | Cukr | Výhled pro rok 2021 | Výkonnost | Úrok | Americké ministerstvo energetiky | Evropské ekonomiky | Americké HDP | Agentura Reuters | OANDA Edward Moya | Očekávaný růst poptávky | Reálné mzdy | RWE | Bohatý | Propad | Sony Interactive | Kryptoměnová burza FTX | EUR/PLN | Stimulační opatření | Francie | Gigant Gazprom | Švýcarská banka | Kurz dolaru | Shell | Prémie | Zájem zahraničních investorů | Ekonomické dopady | DMA | Tencent | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Onemocnění | Průzkumy | Cestovní ruch | Automobilky | Onemocnění COVID-19 | Vzdělání | Kupní opce (call option) | Nová varianta covidu | Rizika a příležitosti | iPhone | Pandemie koronaviru | Úvěrové krize | Evropská data | Členské země EU | Obchodování | Janet Yellenová | Ruské společnosti | Demokraté | Konsenzus | Průvodce obchodováním komodit | Ruský prezident | S&P | Tržby z prodeje | Ropa burza | Aktuální obchodní příležitosti | Akcie Google | Meta | Nákupy dluhopisů | Evropský plyn | Mladé generace | Investovat | ZEW | Komoditní měny | J&J | Ropovod | Výrazné ztráty | Pozice velkých fondů | Zasedání OPEC | Centrální banky | Management | Investiční firmy | Rozdíl mezi WTI a Brentem | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Christine Lagardeová | Obchodní platforma | Investovaný kapitál | Největší švýcarská banka | Eurostat | Růst cen ropy | Ropa Brent | Ropné zásoby | Mezinárodní agentura pro energii | Globální ekonomiky | Oanda | Ruský rubl | Deflace | Finanční instituce | Zprávy | Bernie Sanders | John Hardy | Akcie v Asii | Ministerstvo obchodu | Komoditní fondy | Stav energetické nouze | Obchodování s termínovými kontrakty | Turecká lira | Akciové burzy | Konflikt na Blízkém východě | Indonéská rupie | Ropné společnosti | Jak se stát lepším investorem | Investiční banka | Pozornost finančních trhů | Tesco | Nejistota | Přebytek obchodní bilance | Averze k riziku | Výkonnost indexů | Tržní kapitalizace | Cestovní kanceláře | Prognózy ČNB | Vývoj měnového páru | Americká společnost Intel | Program nákupu aktiv | Ceny ropy | Obchodování a investice | Nárůst nově nakažených | Evropský parlament | Akcie v Evropě | Grafy | Obchod Amazon | Průzkum | Tržní podíl | Anglo American | Mimořádné situace | Nejdůležitější události | Deutsche ReGas | Ceny na čerpacích stanicích | Investiční centrum | Hlavní úroková sazba | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Bydlení | Coronavirus řádící v Asii | Sony Interactive Entertainment | NAFTA | Albertsons | Prognóza Fedu | Petrochemická společnost | Merkelová a Macron | Míra | Ukazatel Běžné likvidity | Odhad inflace | Firmy | NATO | Foreign Exchange | Put opce | Cena ropy brent | Index cen domů | ING Warren Patterson | World Economic Outlook | Události roku | Uzavření Hormuzského průlivu | Nemovitosti | Recese ve Spojených státech | Kryptoměnové burzy | Colt CZ | Snižování cen | Nástroj | Prodej elektromobilů | Výsledky | Giovanni Staunovo | HUF | Ekonomické oživení | Depozitní sazby | Beta | Skupina OPEC+ | RoboMarkets | Forexové trhy | Pokles tržeb | Automobilka | Bloomberg | Obchodování s akciemi | Inflační tlaky | Členové kartelu OPEC+ | Nová prognóza | Siemens | Minulá výkonnost | GBP | Nabídka | Cena ropy WTI | Bank of America | Výnosové křivky | S&P Global | České koruny | TIM | Předpověď | Fundamentální analýza | Petr Lajsek | Japonská vláda | Odhady trhu | Výrobce letadel | Silný dolar | Zpomalení ekonomického růstu | Eutelsat | CHF | Retracement | Výkonnost indexu | Raketový útok | Majitel | Rystad Energy | E15 | Reakce centrální banky | Mohamed bin Salmán | Výrazný pokles | Růst amerického HDP | Fatih Birol | Nadšení | Český rozpočet | American Airlines | Spot | Dlouhodobé investování | Vliv na ceny | Evropské trhy | OPEC+ | Pandemie nemoci COVID-19 | BHS | Krizový fond | Plynovod Baltic Pipe | Objem | Saxo PrivatBank | Velcí spekulanti | Zelené investice | Zelenskyj | Energetický trh | Obavy z recese | Airbus | Dopady koronaviru | Vyhlídky | Trigger | Obchodujte ropu | Federální rezervní systém | CZ | Údaje | HDP eurozóny | 787 Dreamliner | Investice do platiny | Cenový šok | Vakcína | Klesající reálné příjmy | West Texas Intermediate | EURCZK | Zákonodárci | Agnico-Eagle Mines | Cenné papíry a burzy | Podnikatelská nálada | Phillips 66 | Exxon Mobil | iPhone 14 | Exchange Traded Commodity | Poptávka po pohonných hmotách | Společnost XTB | Technologické společnosti | Posílení kurzu | Alibaba | Očekávání analytiků | Hlavní indexy | Barack Obama | Bitcoin | Antivirus | Květnový kontrakt | Dlouhodobý výhled | Průmyslová výroba | Televize CNBC | Pfizer | Snížit emise | Posílení amerického dolaru | Situace v eurozóně | Sázka | AFP | Studie | Blízký východ | Emise skleníkových plynů | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Velmi bohatý | Slabší koruna | Průraz | Cena plynu | Denní minima | Americký výrobce | Úřad INSEE | DPA | Pojišťovny | Druhy ropy | Carry trade | Deficit | Intervence ČNB | Cena akcií společnosti | Polsko | Kolaps | Ratingová agentura | DJIA | Reakce trhu | Graf | Finanční společnosti | Polský premiér | Růžový diamant | Cenová hladina | Americké automobilky | Canberra | ex | Pohyb kurzu | Hrubý domácí produkt | Současná situace | Lukáš Kovanda | Zvýšené riziko | Přehled | LEN | Společný podnik | Evropa | Nárůst cen ropy | Burza FTX | Jackson Hole | Tvrdý brexit | Příjmy z reklamy | HUF/EUR | Světové ceny ropy | Schůzka skupiny OPEC+ | OPEC | Ukrajina | Plyn | Výroba v eurozóně | Ropná společnost | Jednání FOMC | Videokonference | Masivní výprodeje | Specialista na online obchodování | Offshore | Johnson & Johnson | Pozornost trhu | Eurodolar | Ústavní soud | Douglas Diamond | Bezpečné útočiště | Program nákupu dluhopisů | Maloobchod | Nakupovat státní dluhopisy | Bilion | Britské libry | Aktuální cena ropy | Oslabení amerického dolaru | RBC | Earnings | Inflace v eurozóně | EEX | Konkurenceschopnost Číny | Trump | Zveřejněná data | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Futures | Stavebnictví | Dnešní růst | Kurzarbeit | Víkendové parlamentní volby | USD/CZK | Index S&P 500 | Americká společnost | Technické analýzy | Silnější dolar | Volodymyr Zelenskyj | Inspirace pro rok 2023 | Title Transfer Facility (TTF) | Urals | Euro dnes | Nejlepší akcie | Maturity | Genesis | Rystad | Andrej Babiš | CL | Odhad poptávky po ropě | Odchod z EU | UBS Giovanni Staunovo | Ministerstvo energetiky | Obchodování s ropou | European Energy Exchange (EEX) | Data z americké ekonomiky | Expirace kontraktu | Short | Ekonomická situace | Stříbro | Zásobování trhu | ING | Omezení pohybu | Budoucnost ropy | Česká koruna | Platební bilance | Turecko | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Podnikatelé | Podnikatelská důvěra | Obchody | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Devalvace | Americká centrální banka | Evropský statistický úřad Eurostat | LNG | Brokers | Býčí signál | Rozhodnutí vlády | Americké akcie | Opce | BBC | Dopady koronavirové krize | Rostoucí trend | High | Debata | Finanční krize | Czech Fund | Pokles ceny | MetaTrader | Ex-dividend | Evropské sdružení výrobců automobilů | Nový výhled | Kongres | Midstream | Makro data | Turecká centrální banka | Kolaps těžby v USA | Vývoj měnového páru USD/JPY | Index Nikkei | USD/CNH | Akcie Amazonu | Evropská ekonomika | Tržní situace | Futures trhy | Rosněfť | OECD | Čínský statistický úřad | Výrobce sportovních vozů | Výrobce letadel Boeing | Dnešní fundamenty | Natland | Komise pro cenné papíry a burzy | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Napětí na Ukrajině | Obchodníci s ropou | Trh | Zastropování ceny plynu | Kryptoměnová burza Coinbase | Snížení těžby | Údaje o inflaci | Futures na ropu WTI | Komise | Běžný účet | Pohyb kurzu EUR/CZK | Walmart | Prezident Trump | Oslabení koruny | Drahý kov | Americká data | Technologické firmy | PSA | Výrazný růst | Německý HDP | Carry obchody | Rozpočtový deficit | Fed | Šéf automobilky Tesla | Zahraniční obchod | Investování s LYNX | Zvýšení sazeb ČNB | Boris Johnson | Wall Street Journal (WSJ) | Korekce | Klesající trend | Upozornění | Akciový index | Buffett | Money management | Vývoj ekonomiky | Americké dolary | Největší ekonomika světa | Jednání OPEC | Spotřeba ropy | Čínská centrální banka (PBOC) | European Energy Exchange | Skupina Colt CZ Group SE | Pozornost | Rubl | Cabot Money Management | Země EU | Downtrend | Koncern RWE | Krátkodobé obchodování | Celosvětová poptávka | Referendum | Výběry | Krize eurozóny | Německá energetická společnost | Odveta | Prezident Emmanuel Macron | Podpora | Švýcarská ekonomika | Konkurenceschopnost | Kasina | S&P 500 | USD/SEK | Uvolňování karanténních opatření | Globální recese | Automobilový průmysl | Komoditní grafy | CNOOC | Yahoo | Oživení české ekonomiky | JDE | Posílení dolaru | Kanada | FOREX | Maloobchodní tržby | ANO | Americké zásoby ropy | Oživení poptávky po ropě | Růst spotřebitelských cen | IRS | Ropa informace | Poslanci Evropského parlamentu | ProCent | Ministři financí | Lulo Rose | Julius Baer | Rating | Agentura S&P | Capital Markets | INSEE | Ruská invaze | Prezident Joe Biden | Sladká ropa | Koronavirová pandemie | Výroba automobilů | Opatření proti šíření koronaviru | Black Knight | Microsoft | Akcie roku | Wells Fargo | Akcie Coca-Cola | Příležitosti | Dopad na cenu | Restart ekonomiky | Plovoucí terminál | UNWTO | Polská inflace | Craig Erlam | Media for Europe | Viceprezident | Natixis | Vládní dluhopisy | Investice do ropy | Estee Lauder | Data z USA | Odhad růstu HDP | Daňové úlevy | Americká WTI ropa | Global Gas Analytics | Mateusz Morawiecki | Společnost Tesla | Volatility | Forwardy | CME | Spotřebitelská inflace | Íránský útok | Akcenta | EMA | Srí Lanka | Změny cen | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Sell | Očekávání trhu | CMA | Letadla | Ropa Brent online | Long pozice | Siemens Energy | Finanční analytici | LYNX webinář | Kurz dolarů | Activision | XTB | Vyspělé ekonomiky | Řízení rizika | Národní ekonomická rada vlády | Exporty | Celní politiky USA | Pravděpodobnost | Markets | Světová banka | Index Nasdaq | Mexické peso | Meziroční růst HDP | Měny&Sazby | DOT | Příjmy z ropy | Severomořská ropa | Saxo | Snížení průmyslové aktivity | Pokles úrokových sazeb | Měsíční report | Spotřební zboží | Evropská banka | Zadlužení | Společnost Meta Platforms | Výkyvy kurzu koruny | Výpadky | Objem obchodů | Zisky akcií | FIAT | Tomáš Pfeiler | Japonsko | Zemní plyn | Gazprom | Větší riziko | Sjednocení Irska | Centrální banka | Call opce | Rizikové investice | Riksbank | Významné zprávy | Deutsche Börse | Vývoj úrokových sazeb | Jemenští povstalci | Velké zisky | Společnost Deutsche Börse | Ekonomie | NYMEX | Zprávy z ekonomiky | Vývoj dolaru | Německá vláda | QE | Polský zlotý | Surové ropy | Diamant | Margin | LYNX | Kurzový závazek | Rozpočet | Červnová inflace | Donald Trump | KBC Energy Economics | Standard & Poor’s 500 | Čistý zisk | Pozitivní zpráva | Vzdělávací webináře | Jádrová inflace | Twitter | Psychologie trhu | Nové akcie | Maďarský forint | Největší kryptoměna | Centrum | Krach | Gelber & Associates | Výhled pro rok | Společnosti | Makro | Výhled poptávky po ropě | Novozélandský dolar | Spotová cena | Zpomalení ekonomiky | Sinopec | Hamás | Další růst | Virus | Marathon | Odpor | Těžba ropy z břidlic | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Mitsubishi | Tamas Varga | Finanční svět | TopForex | Kritický týden | Bulharsko | Prodávající | Zvýšení těžby ropy | API | Práce | Švédsko | Dohoda OPEC | Propad akcií | Současný propad | Nízká volatilita | Hlavní akciový index | Klouzavý průměr | Aktivum | SSR Mining | Týden na trhu | ECB | Investiční rozhodnutí | Graf akcie | Silný kurz dolaru | Refinancování dluhů | Reuters | ETC | Restrikce | Nvidia akcie | Nižší produkce | Splatnost | Prostor pro další růst | Ekonomiky v eurozóně | Hillary Clintonová | Snížení sazeb | LBBW | Chevron | Kompozitní index | Vyšší sazby | Kurz dolaru dnes | Největší producent ropy | Ztráty dolaru | Akciový index Dow Jones | U.S. Bank | Státní dluhopisy | Analytici | Vybírání zisků | Rolování | Zásoby ropy ve Spojených státech | Guvernér švýcarské centrální banky | Merrill Lynch | Předseda | Spekulanti | Devizové trhy | Nákup ruské ropy | Garance | Utahování měnové politiky | Deutsche Boerse | Royal Dutch Shell | Současný propad cen | Emerging markets | Automobilový trh | Snižování úrokových sazeb | Graf ceny ropy | Americký index S&P 500 | Riziko | Boeing | Media for Europe (MFE) | Capital | Ministerstvo práce | Arnault | Záporné sazby | Vitol | Rychlý růst | Sazby beze změny | Spekulace | FTSE | SLR | Ruská invaze na Ukrajinu | Libra | Globtrex | xPartners | Navýšení cel pro dovoz z Číny | CFD | Nová data | Rozpočtový úřad Kongresu | Evropská unie | Cena akcie | Disciplína | Růst ceny zlata | Vývoj těžby surové ropy | Domácnosti | Biden | Obilniny | Phil Flynn | Pomoc ekonomice | Financovat | Hospodaření | Příprava | Elizabeth Warrenová | Komoditní obchodování | Řecko | Strop na ruskou ropu | Finanční instrumenty | Rostoucí náklady | Aktuální cena | Kartel OPEC | Roční výnos | Dluhopisový trh | Americké ministerstvo obchodu | Angela Merkelová | Technologický Nasdaq | OPEC & Friends | Oslabování akcií | DAX | Sdružení automobilového průmyslu | Úroky | Refinitiv | Plodiny | Akce centrálních bank | Indikátory | Nový rekord | Termínové kontrakty | Investiční banky | Ruská ropa | Dlouhodobé vývoje | Air | Růst ekonomiky eurozóny | Akcie dnes | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Economic | Ztráta | Velcí obchodníci | Ceny akcií | Americký Úřad pro energetické informace | Izrael | Inspirace | Cena ropy dnes | Grünheide | S&P500 | EBay | Telekomunikační společnost | Inflační očekávání | Čínská ekonomika | Ázerbájdžán | Ceny | Koronakrize | Technologie | Nastavení celní politiky USA | Energetická krize | Koronavirová epidemie | ČNB | Provozní zisk | Mario Draghi | Steen Jakobsen | VW | Šíření koronavirové nákazy | Zpomalení globální ekonomiky | Cena | Gazprom Export | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Zajímavé příležitosti | Pokles | Contango | Ceny komodit | Šíření viru | Equity | E-mini | Nové zakázky | Řetězec | Standard Chartered | Vývoj akciového indexu | Druhá největší světová ekonomika | Růst hlavních ekonomik | Těžba v USA | Polská ekonomika | Investice do akcií | ConocoPhillips | Nvidia | BioNTech | Jak investovat | Caprock Risk Management | Americké produkce | CME Group | Závislost | Zisky rafinérií | Hedge | Omezení cen plynu | Proočkovanost | Averze vůči riziku | Index RUS50 | EUR/HUF | Index nákupních manažerů | Další růst úrokových sazeb | Burza Coinbase | Mercedes | Index ISM | Tržní očekávání | Štěpán Hájek | Ontario Teachers' Pension Plan | Zisky dolaru | Americký dolar | Tower Bridge Advisors | Americká ekonomika | Situace | TLTRO | Kurz koruny | Dluh USA | Banky | Americký trh | Americký výrobce letadel | Obchodník | Webináře | IKEA | Akcie týdne | Plynárenská společnost | 737 MAX | Snížení těžby ropy | Rada guvernérů | Futures kontrakty | Počet žádostí o podporu | Zakladatel FXstreet.cz | PVM | COVID-19 | Negativní dopad | Stabilita sazeb | Eurozóna | Česká ekonomika | Regulátoři | Fundamentální ukazatele | US100 | ISIN | Tempo poklesu | ROE | Cena severomořské ropy Brent | Evropská centrální banka | Dobrá nálada | Index cen | Google | Produktovod IKL | Slušné zisky | JPMorgan Chase | Silné euro | Čínská vláda | Růst mezd | Daně | Výhledy | Ropa.cz | Americká centrální banka (Fed) | Phillip Futures | Finanční systém | Lídři | Makléřská společnost Genesis | Piper Sandler | Pivot | Rizika | Kryptoměna | Zastavení výroby | Silnější euro | Epidemiologické situace | Expirace | České HDP | Zprávy z trhů | Komodity trading | Zásoby ropy v USA | Dovoz z Číny | Jackpot | BAT | Payrolls | Momentum | Období zvýšené inflace | Daně z příjmů | Akcie Shell | Marketingová komunikace | Fond | Pandemie nemoci | Vývoj ceny ropy WTI | Soudní spor | Prezident Vladimir Putin | Konsensus | Skupina OPEC | Zisky | Odvětví české ekonomiky | Philip Lane | Těžba skupiny OPEC | FCA | Obchodní válka | Ekonomické údaje | Prudký růst cen | Ropa graf | Historické rekordy | Akcie Boeingu | Conference Board | Globální ekonomika | Vysokofrekvenční tradeři | Ceny palladia | ACEA | Thomas Jordan | Vývoj inflace | Summit G20 | USD/TRY | Anomálie | Miliardy eur | Oklahoma | Epidemiolog | Jestřábí hlasy | Oslabení kurzu | Londýn - ICE | Benchmarky | NBP | Členské země eurozóny | Koronavirová situace | Anglogold Ashanti | Ratingové agentury | Obchodní pozice | Velcí hráči | Cena zlata | Dluhy | SPAD | Státní plynárenská společnost | Verbální intervence | Voda | Přehled kurzů | Hedge fondy | HSBC | Zvýšení ceny | Internetová společnost Google | Organizace zemí vyvážejících ropu | Ekonomiky eurozóny | Vývoj měnového páru GBP/USD | Americké hospodářství | Trinity Bank | Breakout | Očekávaná recese | Tamás Varga | Epidemiologická situace | Růst cen | Vývoj výstavby nových bytů | Doporučení | Společnost Chevron | Spekulace na růst | Drahé kovy | MAAE | Ekonomické vyhlídky | Kryštof Míšek | Indikátor | Růst ceny | Akciové ceny | RSI | Forward | Vysoké inflace | Jihokorejská automobilka | Měnová politika | Akcie Apple | Francouzský statistický úřad | SPX500 | Delaware | Býčí trh | Ozbrojený konflikt mezi Izraelem | Björnar Tonhaugen | Americké akciové trhy | Invaze | Coinbase | Dnes na trzích | IFO index | Statistici | Financování | Mercedes-Benz | Obavy z globální recese | Moskva | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Historická minima | Internetové společnosti | JBC Energy | Pšenice | Omezení dodávek | Stres | Nastavení měnové politiky | Francouzský statistický úřad INSEE | Růst čínské ekonomiky | Barel ruské ropy | Americká lehká ropa | Denní graf | ERA | Cena palladia | Finance | Analytika | Genscape | Republikáni | Výrobce sportovního oblečení | Těžby kryptoměn | Prognóza ceny zlata | Cenový propad | Investiční poradenství | Poptávka | Cenu plynu | Fitch | Propad ropy | Obchodníci | Obavy o poptávku | Konfluence | Mezinárodní turistika | Zasedání Bank of England | Psychologie | Guvernér | Trader | Globální trhy | Analytické fórum | Rozpočtové politiky | Ceny akcií PKN Orlen | Nová auta | SSI | Phillipsova křivka | Růst HDP | TA3 | Jackpot loterie | Obchodování na akciových trzích | Louisiana | Maďarská měna | Recesia | DNO | Dolarové sazby | Mali | Strategie komodit | Obchodovat | Dnešní čísla | EUR/MWh | Zvýšení inflace | Spotřebitel | Pokles akcií | Navýšení cel | Colt CZ Group | Hospodářský růst | Dividenda | USO | Tržní sazby | Porovnání vývoje cen ropy | Sociální síť | Bernard Arnault | Odhodlání | Kalendář událostí | WTI | Sony Group | Výpadek ropy | Bod | Miliardy korun | Izraelsko-palestinský konflikt | Počasí | Ruský vicepremiér | Reporty | Medvědi | Politické napětí | GfK | PRIBOR | Paládium | Softwarová společnost Microsoft | Úrokový diferenciál | Co bude | Reserve Bank of Australia | Dreamliner | Marihuanové akcie | JPMorgan | Fiskální balík | Americká měna | Aliance | Klid | Netflix | Nord Stream | EMU | Tweet | Saúdská Arábie | Americký miliardář | Pokles zásob | Ziskovost | Tradition Energy | Sdružení výrobců automobilů | Bankéři | GTAI | Sázet | Podnikání | Cena ropy | Video | Barclays | Aktuální ceny ropy | Jaderné elektrárny | Obavy trhu | Inflace | Problémy | Obavy z koronaviru | Zpráva IEA | Marže | Využití kapacit | ROCE | Domácí měna | Německá ekonomika | Zobchodované objemy | Statistiky z trhu práce | Státy EU | Zlato a stříbro | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | HDP | Diskont | Předběžné výsledky | Projevy centrálních bankéřů | Akcie těžařů stříbra | Průměrné ceny benzínu | Televize Netflix | Celkový výsledek | Zprostředkovatelé | Skupina Colt CZ | Alphabet | Bezpečnost | Vedení společnosti | Předvolební průzkumy | Členské státy | Zkušenosti | MF | Emmanuel Macron | Firma | Akcie u LYNX | Vzrušení | Signály | Omikron | Spotřební daně | Vysoké zisky | Tweety | Odhad cen ropy | Uhlí | Devizový trh | Lira | Turistika | Těžba kryptoměn | Rozpočty zemí | Výrazný růst cen ropy | Futures na ropu | Rafinérie | Erste | USA a Čína | IHS Markit | Ropa | Statistiky | Peněžní zásoba | Výrobce videoher | Reakce eura | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Monetární politika | Diverzifikovat | FX | Index PMI | Ben Bernanke | Ekonom | Pandemie covidu-19 | Kalendář ekonomických událostí | Světové finanční trhy | Deutsche Bank | RUB | Deutsche Welle | Tým RoboMarkets | Pohonné hmoty v ČR | Američané | Kurz | Market | Lukoil | Ekonomka | Forexu | Používání kryptoměn | Nezaměstnanost mladých | Dolar | Bloomberg Commodity Index | Růst akcií | Redukce | Pokles výnosů | Akciový stratég | Bali | Polská měna | Americká Komise pro cenné papíry | Zavedení cel | Poptávka po ropě | Optimismus | Facebook | Rozhodování | Banka Sberbank | Cena ropy klesá | Prognóza ceny ropy | Cena barelu ropy | Obchodování ropy | BH Securities | Ruská agrese | Oracle | Odhad letošního růstu | Salmán | Kukuřice | Nálada na globálních trzích | Nejistota na finančních trzích | Investiční banka Goldman Sachs | Vývoj ceny americké ropy | Fiskální stimuly | USA | Investujte | Prezident USA | Měď | Ekonomický institut | Proinflační | Generativní AI | Sweet Crude Oil | Společnost JPMorgan | Konglomerát | ANZ | Tomáš Holub | Rozvíjející se trhy | Euro | AUD | Jeffrey Halley | Rada ČNB | Nákupy plynu | Pozitivní komentáře | Federální rezervní banky | Oscilátor RSI | Přední těžaři | Breakout Trader | Ropa roste | Dolarové úrokové sazby | Společnost Lufthansa | Risk | Dodávky ropy | Predikce | Fibo | NEST | Ropný šok | Íránská ropa | Plynárenský gigant | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Mississippi | Kypr | Společná evropská měna | Citigroup | Softbank | Ruská firma | Dividendový výnos | Sony | Obchodování s emisemi | Index VIX | Hospodářství | Čínský export | Enverus | Výnosy státních dluhopisů | Investování do akcií v roce 2023 | WEI | EBITDA | Geopolitika | JP Morgan | Obchod | Obchodní aktivita | SEC | Ukrtransnafta | Růst ekonomiky | Devizový kurz | ROIC | Velikost pohybů na ropě | Balík na podporu ekonomiky | Vývoj na akciových trzích | MFE | Uniper | Labouristická strana | Ceny pohonných hmot v ČR | Belgická vláda | Zemní plyn (LNG) | Ranní glosa | Intermediate | Asijské akcie dnes | České mzdy | Nižší ceny | Společnost ExxonMobil | Člen bankovní rady | Zisková marže | Strach z koronaviru | EU | Ekonomická krize | Pracovní trh | Zasedání ECB | | Velkoobchodní cena elektřiny | Credit Suisse | Take-Two Interactive | Cigarety | Portfolia | Transakční náklady | Převis | Komerční banka | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Nástroje měnové politiky | Vývoz | Prodeje akcií | Počty nových případů | Světové poptávky | Recese | Index strachu | Inflace v Německu | Zvyšování úrokových sazeb | Ropný gigant | Švýcarský frank | Výprodeje na akciových trzích | Akciový trh | CZK/EUR | Baltic Pipe | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Akcie Applu | Společnost IHS Markit | Inflace ve světě | USD/CAD | Silný americký dolar | Deflační tlaky | Měna euro | Miliardy | Technologický index | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Silný support | Štěpán Křeček | Globální pandemie | Nálada na akciových trzích | Úspěch | Frank | Ministři | ETN | Prudký propad | Bankman-Fried | Cenový strop na ruskou ropu | Nízká cena ropy | KBC | Pin Bar | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | Mateřská společnost | Dnešní zpráva | Swapová křivka | Centrální banka USA | Vystoupení z EU | Ekonomické analýzy | Cena ropy výhled | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Kurz eurodolaru | Patria Finance | Ceny energií | USD/CNY | WTI ropa | Makléřské firmy | Americké indexy | Washington | Snížení produkce | Nejlepší ropné akcie | Ceny potravin | Politická nejistota | Meziroční míra inflace | Půjčovna kryptoměn | Měnový kurz | Společnost Allwyn | Břidlicové ropy | Základní sazby | Inflační výhled | Čínský průmysl | Ruská plynárenská společnost | Vliv černého zlata | Prezident Donald Trump | CySEC | Multi-Asset obchodování | Cena surové ropy | Rostoucí inflace | Předpokládaný vývoj | Kurz bitcoinu | Technologický sektor | OSN | Chop | Soud | Porsche | Komunita | Blockchain | Boje na Ukrajině | Cena elektřiny | Kanadský dolar | Summit Evropské unie | Politické riziko | China Mobile | Předpovědi | Prodeje ropy | Bondy | Analytické společnosti | Facebook Ireland | Tomáš Raputa | Zásoby ropy | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Nord Stream 1 | Benzín | Investor | Trend | Cenová válka | Střadatelé | Akcie a ETF | IKL | Pokles sazeb | Dow Jones Industrial | Automobil | Ozbrojený konflikt | Zásoby plynu | Akcie na burze | USOil | Dnešní kurz | Časový rámec | Míra inflace | Fyzické zlato | Prudké výkyvy | LVMH | Fundamentální data | Indexy PMI | Platforma | Měnová politika ECB | Zdražování ropy | ReGas | PBOC | Spotřebitelská důvěra | Průmysl a stavebnictví | MMF | Soukromý sektor | Průmyslová výroba v eurozóně | CNN | USD/RUB | Pomalé oživení | Vyšší inflace | Ruská banka | Ekonomický výhled | Snížení emisí | Cena americké ropy WTI | Oslabení | Nařízení | Prospekt | Světové produkce | Akciové futures | Ropné akcie | WP | SWIFT | Ceny benzínu | Negativní zprávy | Schodek | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | Petro-Logistics | Dow Jones | Bankovní sektor | Intervence centrální banky | Indexy | Citi | Šéfka ECB | Zvyšování sazeb | Kurz akcie | Odborníci | Gold Fields | Obchodní bilance | Oživení poptávky | Hospodářské krize | Ticker | Nouzový stav | Severomořská ropa Brent | Akcie automobilky | Zpřísnění měnové politiky | Mezinárodní měnový fond | Gold | Akciová společnost | Guvernér centrální banky | Průmysl | Investovat do zlata | Nejhlubší poválečné recese | Těžba břidličných producentů ropy | Lehká ropa WTI | Historie | Úsilí | Tempo růstu | Bilance ECB | Bankovnictví | Trim Broker | Libye | Aerolinky | Pohonné hmoty | Růst ekonomiky EU | Francouzská ekonomika | Odliv zahraničního kapitálu | Schůzka skupiny OPEC | Americká výnosová křivka | Continental | EUR/CHF | Zpracovatelský průmysl | Biliony | Divergence | Cena cukru | Zdražování energií | ETF | Nové dluhopisy | Akciové trhy | Kurzy měn | České dluhopisy | Zajímavé akcie | Červnový kontrakt | Loterie | Měnový výbor Fedu | Omezení těžby | Finanční situace | Index evropských akcií | Europoslanci | Jefferies Bache | Saúdové | Invaze Ruska | Družba | Investec | Černé zlato | Philip Dybvig | Palladiové akcie | Kurz amerického dolaru | Ekonomika Spojených států | Ekonomické výhledy | Výhled globální poptávky po ropě | Diem | Long | Rally | Investování do akcií | Bankovní rada | Komoditní index | Pojišťovna | Macron | Mojmír Hampl | Pandemie | Skladovací prostor | Internetový obchod | Likvidita | Společnost Saxo Bank | Mezinárodní dohody | Aktiva | Setkání lídrů | Ceny v zemědělství | Cenový strop | Ministerstvo financí | Zasedání centrální banky | Výprodej | Discovery | České měny | Žádosti o podporu | Ceny ropy dnes | Výnosy z dluhopisů | Švýcarská banka UBS | Business | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Camelot LS | Bělorusko | PMI ve službách | Zdanění | Pavel Molchanov | Základní úrok | Pokles cen | Royal Dutch | Obchodování s komoditami | Mezinárodní obchod | Plynárenské společnosti | Čínská centrální banka | Cena stříbra | SP500 | Technologická společnost | Burzovní společnosti | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Americký Federální úřad pro letectví | Slabý kurz dolaru | Peněžní trh | Program kvantitativního uvolňování | Výsledky amerických společností | Nový týden | Sucha | Otevření ekonomik | Fiskální politiky | Inovace | Global Risk Management | Průmyslový sektor | Zdravotnictví | Investice do stříbra | Energetické krize | Akcie Tesly | Ole Hansen | Výnosnost | Čínské akcie | Riziko ztráty | Ministryně financí | BlockFi | Brazílie | Vývoj na finančních trzích | Společnost BP | Bank of America Merrill Lynch | Snížení cen | Kupci | Energy Aspects | Německý statistický úřad | Pochybnosti | Investiční doporučení | Členské země | Vedení ECB | Německé společnosti | Trinity | Stratég | Německé banky | Pracovní síly | Volkswagen | Známky oživení | Majetek | Zajišťovna | Ekonomika eurozóny | Obchodník s ropou Vitol | Cíle | Členské země Evropské unie | Mohammed Barkindo | Purple Trading | Zisk na akcii (EPS) | Zotavení | Zrychlení inflace | Sentiment | Online obchodování a investice | Short pozice | Bývalý ministr financí | Události ve světové ekonomice | Stoxx Europe 600 | Šéf společnosti | WarnerMedia | Růst úrokových sazeb | ECB Christine Lagardeová | Výsledek zasedání | Politika | Konkurence | Nálada na trhu | Riziková aktiva | Letecké společnosti | Čínský jüan | Pražská burza | PLN | Kapitalizace | Komoditní stratég | Rentabilita | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Ministři energetiky | Powerball | Backwardation | Čínský prezident | Odborník na ropný trh | Deutsche Telekom | Poplatky | Cushing | Forint | Investice do zlata | Globální finanční trhy | Velká Británie | Makroekonomická data | Úřad pro energetické informace | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Investment Banking | Citibank | Rekordní propad | EBRD | Akcie Exxon Mobil | Společnost Amazon | Puma | Cena pohonných hmot | Nakoupit ve výprodeji | Geopolitická rizika | FAO | Letectví | Indie | Investovat v roce 2020 | Americký ekonom | Měnový výbor | Technologické akcie | Měnové politiky | Technologičtí giganti | Hlavní rizika | Intel | Internetová společnost | Světová turistická organizace | Vnější prostředí | Ekonomika | Kurz čínského jüanu | Německé automobilky | Lufthansa | Výnosová křivka | Zpomalení světové ekonomiky | Historická maxima | Ekonomická data | Stratég Saxo Bank | Elektřina | WTO | Ruská společnost Gazprom | Výrobní index PMI | Camelot LS Group | Americký HDP | Obchodování s cizími měnami | Karanténa | Nákup zlata | Sankce | Commerzbank | Varianty koronaviru | Očekávání pro rok | Zhodnocení | Ministr energetiky | Americký kongres | Ceny zlata | Vývoj trhu | Výhled | Členové OPEC | Interfax Energy's Global Gas Analytics | ESM | Auta | Americký akciový index | Měnový pár | Americké ministerstvo | Komise v přenesené pravomoci | Americký trh práce | Colt CZ Group SE | Deriváty | Vysoké ceny | Embargo | Japonská ekonomika | Bilance Fedu | Economist | Hry | Put | Obchodní dohody | Akcie Micron | Dna | Počty nakažených | Energetické společnosti | Vyhlášení bankrotu | Propouštění | PGNiG | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Evropský trh | Finanční trhy | Norská koruna | Nízké ceny ropy | Burzovní společnost | Summit EU | Řešení sporů | Středoevropské devizové trhy | InfraCap MLP | Těžaři ropy | Američtí těžaři | Oživení cen ropy | Cyrrus | Dobrý výsledek | Společnost TC Energy | Komunistická strana | Cenové rozpětí | Expanze | X-Trade Brokers | eBook | Giphy | Prostor pro růst | Otevření ekonomiky | Americká sociální síť | General Motors | Fondy | Investiční příležitosti | Komise pro cenné papíry | Cena termínového kontraktu | Ukrajinský prezident | Cenové války | Reporty Amerického ministerstva zemědělství | Bílý dům | Společnost Sony | Komoditní trhy | Situace v Číně | Austrálie | Cenové hladiny | Hrubá marže | Financial Times | Turecká ekonomika | USD za barel | Philips | Nikkei 225 | Poptávky po ropě | Počet nakažených | Spread | CZK/USD | Velkoobchodní cena plynu | Společnost Intel | Theresa Mayová | Zásoby benzinu | Vývoj měnového páru EUR/USD | Dodávky ruské ropy | Jaderná elektrárna | Nevada | Významné riziko | New York | Anadarko Petroleum | Swing | Jaký je výhled? | Ekonomické indikátory | Společné nákupy plynu | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Analytik finančních trhů | Bernstein | Akcie ropných společností | Ceny ropy Brent | Zvýšení úroků | Rafinerie v USA | Úrokové sazby | Euro včera | Americká internetová společnost | Epidemie koronaviru | Posílení kurzu koruny | Zasedání bankovní rady | Ekonomické zprávy | Ropa online | Setrvání Británie v EU | Vysoké ceny ropy | Omezení produkce | Světový trh s ropou | G20 | Slabá čísla | Pokles poptávky | Akcie roku 2019 | Napadení Ukrajiny | Omicron | Slabší kurz | Rally na ropě | Prezidentské volby | Výnosy německých dluhopisů | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Schodek rozpočtu | Dolarový index | Vývoj ceny stříbra | Monarchie | Podnikání na kapitálovém trhu | Jestřáb | Jerome Powell | Dekarbonizace | Akcie Intel | Společnost Gazprom | Invaze Ruska na Ukrajinu | Dopad na akcie | Meziroční inflace | Komodity obchodování | Sázky na pokles | Lehman Brothers | Americká inflace | Rozvoj | Investovat do akcií | Obchodovat komodity | Základní sazba | OIL.WTI | Obchodování s CFD | Ondřej Hartman | Dlouhá pozice | Inventor Chemical Tankers | Transakce | Koronavirová nákaza | Ropné království | Obchodní jednání | Royal Dutch Shell (RDSA) | Snížení úrokových sazeb | Výnosy bezpečných dluhopisů | MasterCard | Zlotý | Raymond James | Společnost Media for Europe | Zaměstnanost | Slovensko | MNB | Profitovat | Glencore | Irsko | Rozjednané prodeje domů | Analytici společnosti | Vladimir Putin | Výprodeje | Reinvestice | Ekonomika EU | Slabší dolar | USDX | Finanční centrum | Výrobce elektromobilů | Americké vlády | I-Trader | Dodávky plynu | Jasný signál | The Wall Street Journal | Finanční sektor | Oslabení eura | Ropa dnes | Teroristický útok | Situace na trhu s ropou | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Karanténní opatření | Guvernér ČNB | Investiční společnosti | Kupní opce | Britská ropná společnost | Guvernér Rusnok | SEB | Místní centrální banka | Dodávky LNG | Půjčovna kryptoměn BlockFi | Rozhodnutí centrální banky | Hyundai Motor | Trade | Regionální měny | Evropský průmysl | Merkelová | Akcie Tesla | Ruské exporty | Zakladatel FXstreet | Investování do zlata | Fundamentální výhled | Ruský prezident Vladimir Putin | Primární veřejná nabídka | Náklady na obsluhu dluhu | Vývoj objemu ropy v tankerech | Intradenní obchodník | Společnost Silvergate Capital | Světová zdravotnická organizace | ABN Amro | Pravděpodobnost recese | Ministr financí | EIA | Měny v Evropě | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Americké firmy | Šance | Zpřísňováním měnové politiky | Rusko | Vysoké riziko | Fundamenty | Miliardy USD | Investice do konopí | Poradce | Vicepremiér | Obchodní den | Zkušenost | TradingEconomics | Automotive | Signál | Írán | Zdražování | CMC | Globální trh s ropou | Afrika | Předstihové indikátory | Výsledkové sezóny | Britská vláda | EPS | České sazby | ADP | Vanadiové akcie | Repo sazba | Biliony dolarů | Dnešní zprávy | Centrální bankéři | Ceny americké ropy WTI | Úbytek | Termínový kontrakt | Ropy | Rozdílové smlouvy | Americké statistiky | Úspěšné obchodování | EET | Obchodní příležitosti | Americké akciové indexy | Devizové rezervy | Výnosy firmy | Druhá vlna pandemie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Uvalené sankce | Přikoupení | Rafinerie | Společnost | Akcie ropy | Rezervní měny | Druhá vlna | Ukrtatnafta | List The Wall Street Journal | Likvidní | Sázky | Ministr hospodářství | Zprávy z Německa | Dovozce ruského plynu | Obchodujte | Dynamika mezd | Implikovaná volatilita | Ceny americké ropy | FOMC | Výrobce elektromobilů Tesla | Utažení měnové politiky | Brazilský real | Vysoká volatilita | Generální ředitel | Pohyby na burze | Jestřábí Fed | BMW | Cena akcií | Volatilita trhů | Česká inflace | Rozšíření | Výhled růstu globální ekonomiky | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Země OPEC | Nálada | Americké ministerstvo financí | Rishi Sunak | Burze | Akcie | Buy | Eura | Investovat peníze | Výsledek amerických voleb | Zpomalení v Číně | Výrobci čipů | Organizace | Nákup dluhopisů | Trading | Obilí | Kryptoburza | Gap | Ceny pohonných hmot | Záchranný balík | Celkové příjmy | VIX | Růst | OneWeb | Jamal | Společnost Deutsche ReGas | Fed včera | Polská centrální banka | Silné momentum | Výhled pro zlato | Energetické komodity | Příjmy | TradingView | Událostí ve světové ekonomice | Nejlepší palladiové akcie | Světoví těžaři | Těžba ropy v Rusku | Propad ceny | VMware | Zajištění | Objem prostředků | Propad poptávky | Domácí měny | Letecká společnost | Inflace v Číně | CNY | Propad cen ropy | BOSSA | Colt | Bloky | Aktuální průměrná velikost pohybů | USD/JPY | Fúze | Komoditní akcie | Kartel OPEC+ | Index | Kosmetická společnost | Wall Street Journal | Praktické tipy | Lockdown | Wirecard | Společnost Uniper | Nejbližší rezistence | Měnové stimulace | Kryptoměnová burza | Společnost AT&T | Bohatství | Ropa Brend | Intercontinental Exchange (ICE) | Průmyslová produkce | Japonský jen | Měnové trhy | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Farmaceutická společnost | Zisk na akcii | Index amerického dolaru | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Valuace | Dnešní údaje | Růst poptávky po ropě | Saudi Aramco | Internetová televize | NERV | Makléřská společnost | Aktuální cena ropy (graf) | Nesoulad | Země eurozóny | Nárůst počtu nově nakažených | Cena kontraktu | Unipetrol | Holubice | Výkyvy | ProSiebenSat.1 Media | United Icap | Prohlášení | Obchodovat s akciemi | Celní politiky | Price Futures | Stabilita | U.S. Bank Private Client Group | Petroleo Brasileiro | Analytický tým | Ropa v USA | Historická zkušenost | Program nákupů dluhopisů | Americké vládní dluhopisy | Regulatorní prostředí | Zlevňování ropy | Prognóza ceny platiny | Británie | Petromatrix | Akceptovat ztráty | Julius Bär | Nástup elektromobility | Prognóza ceny palladia | Zásoby hotovosti | Zvýšení účinnosti | Průlom | Varianta covidu | Základní úroková sazba | Panika | Ruský export | Carsten Fritsch | Data ze Spojených států | KKCG | Ceny akcií PKN | Prodloužení těžebních škrtů | Americký ropný průmysl | Markit | GB00B03MLX29 | Podniky | Nezaměstnanosti v Německu | Norská vláda | Embargo na vývoz | Snížení úroků | Anomálie na trhu | Banka UBS | Ropná rally | Očkování | Nový Zéland | VTB Capital | Odvětví | Příležitosti pro krátkodobé obchodování | Nová prognóza Fedu | Tlak na zvyšování sazeb | Ukrajinské síly | MiFID II | Skepse | Alexander Novak | Zisk | HDP EU | GBP/EUR | Coronavirus | RDSA | Solidní růst | Astrazeneca | Vývoj dolarového indexu | ROA | Extrémní volatilita | Obchodování s emisemi (ETS) | Tržní hodnota | Banka Goldman Sachs | Trendový indikátor | Americká makléřská společnost | Nordstream 2 | Macy’s | Více peněz | Jednání skupiny OPEC | Ycharts | Lipow Oil Associates | Rostoucí počty nakažených | Vojtěch Benda | ČSOB | Nasdaq Composite | Umění | Dodávky na trh | Nejlepší vanadiové akcie | Hyundai | Dlouhé pozice v koruně | Akciová maxima | Zasedání FOMC | Možný scénář | Ekonomický růst | Prezidentka ECB | Potenciální zhodnocení | Manpower | Norsko | Investoři na trzích | Zpráva | Německá bankovní společnost | Štěstí | Nastavení celní politiky | Irák | Komodity grafy | Rostoucí ceny ropy | Pozice v koruně | Energie | Norilsk Nickel | Lídři zemí EU | Země platící eurem | Bezprecedentní propad | Růst ceny ropy | Moderna | L.F. Investment Limited | Zasedání Fedu | Plány na podporu ekonomiky | West Texas Intermediate (WTI) | United Airlines | Brexit bez dohody | Euro vůči americkému dolaru | Jednotná evropská měna | Topné oleje | Sazby Fedu | Larry Summers | Jak můžete investovat do ropy? | Zvýšení inflačního cíle | Louise Dicksonová | Společnost Genesis | Zlepšení | PVM Oil Associates | Dluhopis | Obchodník s komoditami | Plovoucí LNG terminály | Záporožská jaderná elektrárna | Prognózy na cenu ropy | Dolary | Ceny stříbra | Pár EUR/USD | Fundamentální analýza akcie | Cena za barel ropy | UBS | Možnost poklesu | Aramco | TC Energy | Zamyšlení | Pokles HDP | EURRUB | Cla na dovoz hliníku | Akcie HP | Tomáš Vlk | ČR | Důvěra investorů | Spalování ropy | Globální spotřeba ropy | Strach z druhé vlny | Konec roku | Společnost Meta | Společnost Boeing | Převodník měn | Index cen domů v USA | Zemědělství | Makléřské společnosti | Obchodní války | Vliv členů OPEC | Lukáš Lipovský | Vitol Group | Viceprezident Mike Pence | Trumpova opce | Skutečný brexit | Cena železné rudy | Royal Gold | Přední světoví těžaři | Zotavování světové ekonomiky | Teherán | Trend USD/SEK | Snižování sazeb | Black Friday | Švédská Riksbank | Automobilka Hyundai | Platina | Hospodářské oživení | FXstreet.cz | Hospodářská katastrofa | Ceny ropy v dolarech | Vývoj ceny ropy v roce 2020 | Reuters analytik | Instrument | Počet nemocných | CNBC | Kontraindikátor SSI | Sberbank | Globální pandemie Covid-19 | Zpomalování světové ekonomiky | Analytik Commerzbank | SaxoTraderGO | Zákaz dovozu | Aktuální cena ropy brent | Cena komodit | Prezident Biden | Těžba ropy | Prezident SB | Refinitiv Eikon | Ruské akcie | Munich | Moody's | Zvýšení úrokových sazeb | MWh | Zahraniční forex | Růst výnosů | Kroger | Cenoví hybatelé | Rozpočtový úřad Kongresu (CBO) | Slabý jüan | Globální ekonomický růst | Franco Nevada | Americké trhy | Nákup ropy do rezerv | MT4 | Federální úřad pro letectví | HDP v eurozóně | Zvýšení těžby | Slabý americký dolar | Konkurent | xStation5 | Poptávková strana | Stav nouze | Silvergate Capital | Warren Patterson | Oilprice | Kontrakt | SPX | Co je to ropa? | Ropa typu Brent | WisdomTree | Pokles cen ropy | Ropný institut | Arbitráž | Prognóza ČNB | Exxon | Koruna dnes | Německo | Cena akcií společnosti Boeing | Jobs Plan | Koncern | Ropný průmysl | Ruská centrální banka | Zelená politika | EK | X-Trade | Výhled cen | Amazon | Sociální síť Instagram | Akcie Facebook | Visa | Investovat do ropy | Japonská centrální banka | Vice | Elektromobily | Nadbytek ropy | Dlouhodobý investor | Worldwide Markets | Německá zajišťovna | Eskalace | Důsledky koronaviru | Akumulace | Mike Pence | Česká vláda | Dokončený brexit | Další pokles | Investiční inspirace | Arménie | VaR | Aktivity v Číně | Tweet Donalda Trumpa | Cenový graf | Izraelský konflikt | Low | Sibanye Stillwater | EUR/GBP | Restriktivní politika | Býčí trend | Zablokování Suezského průplavu | Aktéři | Automobilka Renault | Turbo certifikáty | Kurzy | Uptrend | Ropa cena | Pozice | MetaTrader 4 | Dovoz ruské ropy | Akciový býčí trh | Dluhopisy | Těžaři | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Dluhové krize | Islámský stát | Dohody OPEC+ | Dlouhodobí investoři | Makroekonomický kalendář | Americký ministr financí | Čína | Zvyšování úroků | Continental Resources | Poválečné recese | Světové trhy | Dohoda OPEC+ | Boeing 737 | Koruna | Haísám Ghais | Francouzský prezident | MIFID | Blizzard | Ekonomika Německo | Burzovně obchodovaný fond | Statut | PrimStock | Zavedená cla | Časový horizont | Zvýšení produkce | Podnikatel | Útok na saúdská ropná zařízení | Skupina Colt CZ Group | Institut API | Tým FXstreet.cz | CEO | Oslabení dolaru | RBC Capital Markets | Ruský ministr | Rezistence | Ministr zahraničí | Společnost Microsoft | Obchodník s ropou | Narušení dodávek | Cena benzínu | ISM | Zásobování trhu s ropou | Německé dluhopisy | Oilprice.com | Dividendy | Platební síť | Vývoj měnového páru USD/CAD | Macquarie Capital | Exxon Mobil (XOM) | Bloomberg Commodity Spot Index | Zvyšováním těžby | Nové peníze | Hormuzský průliv | Kolaps těžby | Globální energetická krize | Zkapalněný zemní plyn | Miliardy dolarů | Peter Garnry | Lockdowny | Výhled eura | PDVSA | IPO | Apache | Peking | Aktuální situace | Vývoj mezd | AbbVie | Inflační cíl | Hospodářské výsledky | Akcie AbbVie | Halliburton | Burza | Šíření nového koronaviru | Investiční cíle | PTR | Platinové akcie | Globální trh | Opatření | GM | Kirkland Lake Gold | Riziková prémie | Dramatické dopady | Kolaps cen ropy | Sazby | Americká automobilka Tesla | Světové akciové trhy | Minima eurodolaru | Index podnikatelské nálady ISM | Global Insight | Indická ekonomika | RUS50 | Světová turistická organizace (UNWTO) | Intervenovat | Emise | Meta Platforms | Galveston Bay | Zahraniční investice | Měna | Labor Day | Kontrariánské pozice | Nasdaq | Výrobce léků | Geopolitická situace | Fond ESM | Ropný trend | Sam Bankman-Fried | Geopolitické napětí | Motivace | Renault | Dohody OPEC | Aukce | Joe Biden | Analytik | Apple | Ceny PHM | Rusko dnes | Utahování měnových politik | Trump a jeho tweety | Cena American oil future | Žlutý kov | Průmyslové podniky | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Zpomalení globálního růstu | Herbert Diess | Dlouhodobý graf ceny ropy | Napětí na trzích | Ruská ekonomika | Lídři zemí | Fundamentální pohled | Íránský konflikt | Velké investice | Kvantitativní utahování | Poměr zlata a stříbra | Investment | Embargo na ruskou ropu | Krize | Dobré zprávy | Analýza ceny | Tržní cena | Tesla | PetroChina | Ochota investovat | Ropný kartel | Německý ústavní soud | Spojené státy | Zpomalení hospodářského růstu | Růst poptávky | Shell a BP | Estée Lauder | MIC | Dění na akciových trzích | Globální investoři | Tendr | Odhad cen | CAD | Podnik | Colonial Pipeline | Evropské akciové trhy | Konsolidace | Boeing 737 Max | Úřad pro energetické informace (EIA) | American oil future | Česká národní banka | Nepokoje na Blízkém východě | Zasedání Rady guvernérů | Propad průmyslu | Jefferies | Situace na trhu | Čínské oživení | Rozhodnutí bankovní rady | Ekonomové | Daniel Yergin | Příjmy domácností | Oficiální úroková sazba | G7 | Hlavní akciové indexy | Price Futures Group | Volby | Statistický úřad | Důležití cenoví hybatelé | Banka | Index spotřebitelských cen | Nervozita na trzích | Větší pokles | Ceny futures kontraktů | Eleanor Creagh | Obchodní nastavení | Čínský koronavirus | Štěpení | Severokorejský vůdce | Americká půjčovna kryptoměn | Stagnace | Tržby | Risk Management | Akcie Exxon Mobil (XOM) | Tranzit ruské ropy | Doba splatnosti | Maďarská centrální banka | Americká vláda | Příměří v obchodních válkách | Očekávaná data | WhatsApp | Kolaps cen | Akcie v roce 2020 | COVID-19 omikron | Koronavirus | FXstreet | Zásobníky | Ovlivňování | Edward Moya | Ruský vicepremiér Alexandr Novak | Medvědí trend | Soren Otto Simonsen | Motor Sič | Vyšetřování | Ekonomické aktivity | Odhady analytiků | AUD/USD | Bilance | Politici | ICAP | Evropské země | MSCI China | Velikost pohybů | Zlato | Černá labuť | Instrumenty | Mzdy | Agentura Moody's | Nabídka ropy | Index DAX | Cenový vývoj | OPEC Mohammed Barkindo | Průměrná velikost pohybů | Kotace | Húsíové | Produkce ropy | Komoditní index DJ-USB | Rozhodnutí Číny | Wall Street | Poradenství | Activision Blizzard | BIS | Ukazatele | Emirates NBD | Saúdskoarabský ministr energetiky | Zákaz dovozu ruské ropy | Průměrná cena | Realitní sektor | Vývoj ropy | Caixin | Tyche Capital | Americké obchodování | Institucionální obchodníci | Kryptoměny | Cena kukuřice | Vysoké úrokové sazby | Vývoj meziroční jádrové inflace | Vývoj ceny | Pension Plan | Société Générale | Vývoj cen komodit | Barick Gold | Záporné úrokové sazby | Tradeři | Koš | Ropný kartel OPEC | Železná ruda | Ekonomické prognózy | Energy Management Institute | Výnosy | Objem obchodování | ARM Holdings | Výdaje | Vývoj ceny americké ropy WTI | ČTK | Členové kartelu OPEC | Růst měnového páru GBP/USD | Stimuly | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Inflace v USA | Ztráty | Spojené arabské emiráty | Komodity | Ceny mědi | Nakupovat švédskou korunu | Oscilátor | Overnight | Ropa Brent graf | Španělsko | Investování | Analýza | Belgie | City | Garyville | Měnové podmínky | Cena plynu pro evropský trh | Camelot | Miliardář | Americké rafinerie | Hlavní ekonom | Baker Hughes | Statistika | Ropovody | XTB Research
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | Růst | FOREX | Pokles | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Ropný gigant Lukoil
Ropný institut
Ropný institut API
Ropný kartel
Ropný kartel OPEC
Ropný magnát
Ropný průmysl
Ropný šok
Ropný tanker
Ropný trend

Následující klíčová slova

Ropný zlom
Ropo
Ropovod
Ropovod Caspian Pipeline Consorcium
Ropovod Caspian Pipeline Consortium
Ropovod CPC
Ropovod Družba
Ropovodní síť
Ropovodní síť Evropy
Ropovod TAL
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaForex
Potvrďte prosím... Zavřít