Úterý 01. dubna 2025 13:10
reklama
Fintokei 10 000 000 Kč
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
Fintokei 10 000 000 Kč

Sezónnost

img

Může nezaměstnanost ještě více klesnout?

12.07.2023 Nezaměstnanost klesla z květnových 3,5 % na červnových 3,4 %, což odpovídalo predikci naší i celého trhu. Hlavním faktorem tohoto poklesu zůstává sezónnost. Nicméně v dalších měsících očekáváme její nižší vliv a nezaměstnanost by už nemusela dále klesat.
img

Komoditné zhrnutie - Ropa, zlato, pšenica, meď (07.11.2023)

11.07.2023 Ropa reaguje nárastom na správy o podpore realitného trhu v Číne, ktorá by mohla potenciálne oživiť hospodársky rast v tejto krajine v druhej polovici roka. Podpora trhu s nehnuteľnosťami má byť predĺžená do konca roka 2024.
img

Auta táhnou český průmysl i zahraniční obchod

07.07.2023 Květnová data z reálné ekonomiky přinesla relativně dobré výsledky. Průmyslová produkce poklesla meziročně méně, než jsme očekávali, po očištění o rozdílný počet pracovních dní rostla. Většina odvětví nicméně vykázala pokles. Výsledek zachraňovala automobilová výroba. Ta pomohla k přebytku i zahraničnímu obchodu, ačkoli největší podíl na jeho výsledku měl výrazně nižší deficit s ropou a zemním plynem. Lepší zprávy přišly i ze stavebního sektoru, kde produkce meziměsíčně rostla, přičemž v meziročním srovnání výrazně zmírnila svůj propad.
img

Stavební výroba v květnu rostla

07.07.2023 Po hlubokém dubnovém meziměsíčním propadu o 3,4 % přinesl květen lepší zprávu: stavební produkce v reálném vyjádření meziměsíčně přidala 1,0 %. Vše po očištění o sezónnost a pracovní dny. Takovýto výsledek přispěl ke zmírnění meziročního poklesu stavební výroby, a to z dubnových -6,4 % na květnových -2,7 %.
img

⏫⏫Striebro získava 1,5 %

26.06.2023 Minulý týždeň sme boli svedkami jastrabích signálov z mnohých centrálnych bánk. Niektoré z nich zvyšovali úrokové sadzby agresívnejšie, než sa očakávalo, a v prípade Fedu sme mohli počuť potvrdenie zámeru zvýšiť sadzby v tomto roku dvakrát. Vo svetle tohto tónu zostali drahé kovy pod tlakom, hoci v tejto chvíli je jasné, že trh drahých kovov pravdepodobne väčšinu týchto "negatívnych informácií" nacenil.
img

Průmyslové kovy pod tlakem prodejců. ZINEK ztrácí 1,5 % 📉

19.06.2023 Průmyslovým kovům se dnes nedaří, ale mezi hliníkem, mědí a niklem zaznamenávají největší pokles kontrakty na zinek (ZINC), které se obchodují o téměř 1,4 % níže. Trh počítá s pokračující slabší poptávkou a značnou nabídkou. Podle údajů šanghajského trhu s kovy vzrostla v prvních čtyřech měsících roku 2023 produkce zinku v Číně o 7,2 %. Navíc silnější americký dolar vyvíjí tlak na průmyslové kovy.
img

Ranní okénko - Pátek přinese uklidnění před nabitým příštím týdnem

09.06.2023 Dnešek je jediným dnem tohoto týdne bez významnějších ekonomických dat přicházejících z Česka, zásadnější čísla ale nedorazí ani z USA a eurozóny. Tržní aktéři tak dostanou chvilku oddychu před nabitým příštím týdnem, ve kterém nás čeká zasedání ECB a Fedu, nebo také výsledek americké a české inflace. Z pohledu centrálních bank jako nejpravděpodobnější scénář pro příští týden vidíme stabilitu sazeb u americké centrální banky a 25bb hike u ECB. U inflace čekáme v případě Česka pokles meziroční míry na 10,9 % z 12,7 % naměřených v dubnu. U USA tržní medián předpokládá pokles meziroční inflace na 4,1 % z 4,9 % v dubnu.
C:\fakepath\trader-08062023.jpg

XTB Obchodník měsíce: Trading je pro každého, není to o vzdělání z VŠ

08.06.2023 XTB přináší tento týden již třetí rozhovor ze série Obchodník měsíce. V této sérii rozhovorů jsou zpovídáni ti nejúspěšnější tradeři, kteří v současnosti na platformě xStation obchodují. Tentokrát na otázky odpověděl pan Radek, úspěšný trader a investor, zaměřující se na akciové indexy, komodity a technologické tituly.
img

Podíl nezaměstnaných v květnu znovu poklesl

08.06.2023 V souladu s našim i tržním očekáváním poklesl v květnu podíl nezaměstnaných na 3,5 %, z dubnových 3,6 %. Za poklesem opět stály zejména sezónní vlivy, které by ale v následujících měsících měly hrát menší roli a během letních měsíců naopak vést k mírnému zvyšování. I výsledek zaokrouhlený na 2 desetinná místa (3,45) napovídá, že situace na trhu práce zůstává velmi napjatá a varovné signály přicházející ze strany některých předstihových ukazatelů se ani nadále příliš neodráží v reálných výsledcích.
img

Ranní okénko - Revize HDP v eurozóně pravděpodobně půjde směrem dolů

08.06.2023 Poslední zápis do tuzemského ekonomického kalendáře dnes nabídne MPSV s údajem o květnovém podílu nezaměstnaných. Vzhledem k tomu, že se jedná o sezónně neočištěný ukazatel, předpokládáme že právě sezónnost bude hrát hlavní roli, a i přes horší výsledky některých předstihových ukazatelů došlo v květnu k dalšímu poklesu. Náš odhad počítá s 3,5 %, stejně jako medián trhu. V dubnu podíl nezaměstnaných dosáhl 3,6 %.
img

Plyn prudce roste kvůli možné zvýšené poptávce v Asii📈

05.06.2023 Dnešní seance přinesla obrovský růst amerického plynu, evropské TTF a jejího britského protějšku, které posílily o 5,11 %, 20 %, resp. 21 % v souvislosti s utažením trhu s LNG a náznaky rostoucí poptávky v Asii.
img

Under Armour roste v premarketu po transakci Byrona Trotta

02.06.2023 Výrobce sportovního oblečení a obuvi Under Armour (UA.US) rozšiřuje včerejší růst ceny akcií v předobchodní fázi obchodování na Wall Street. Trhy se snaží vyhodnotit prodej akcií společnosti v hodnotě 100 milionů USD generálním ředitelem a zakladatelem Kevinem Plankem, jež je prodal fondu BDT Capital Partners, který spravuje Byron Trott, známý svým blízkým přátelstvím s Warrenem Buffettem.
img

Zlato reaguje na vyšší pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb Fedu

02.06.2023 Silný růst počtu pracovních míst v USA za květen znamená, že zvýšení sazeb Fedu během příštích dvou zasedání je stále na stole. V současné době trh počítá se zvýšením sazeb v červenci o 22 bazických bodů.
C:\fakepath\Seasonality-02062023.jpeg

Sezónnost finančních trhů: Jaké jsou příležitosti letních měsíců?

02.06.2023 Fakt, že finanční instrumenty často rostou a klesají v cyklech, asi nikoho nepřekvapí. Sezónnost je s finančními trhy spojená od nepaměti. Například rčení „Sell in May and go away” (Prodej v květnu a jdi pryč) za svou kariéru už pravděpodobně slyšel snad každý investor nebo trader. Samozřejmě pokud by takové říkanky fungovali, dělal by to tak každý. V reálněm životě je to trochu složitější, trendy sezónnosti ale opravdu můžeme najít na mnoha instrumentech. Při správném použití tak mohou být v naší investiční a traderské kariéře velmi nápomocné.
img

Colt CZ: Meziroční pokles kvůli ochlazení komerčního trhu USA

24.05.2023 Výsledky společnosti Colt CZ za čtvrtletí tohoto roku meziročně klesly. Došlo k poklesu na klíčovém komerčním trhu USA. To nemohl kompenzovat růst ČR i ostatní Evropy. Čísla zaostala za konsensem. Zdá se, že ztráta tržního podílu v USA je vyšší, než jsme čekali. Vedení Coltu potvrdilo celoroční cíle. Očekáváme, že v průběhu roku dojde k nárůstu dodávek ozbrojeným složkám. EBITDA dosáhla 683 mil. CZK (-28,4 % y/y) při tržbách 3,0 mld. CZK (-15,2 % y/y). Čistý zisk pozitivně ovlivnily derivátové transakce, díky nim meziročně vzrostl a překonal konsensus.
C:\fakepath\xtb-11052023.png

Nové vzdělávací formáty od XTB: Analytické fórum, video kurzy a mnoho dalšího!

11.05.2023 XTB je kromě poskytování brokerských služeb známé i pro svou analytickou a edukační činnost. S příchodem nového roku bylo představeno i několik nových konceptů. V tomto článku přinášíme souhrn těch nejzajímavějších:
img

Ranní okénko - Ráno dorazí výsledek české inflace

11.05.2023 Pro dnešek je na pořadu česká inflace a statistika cen výrobců v USA. Obě statistiky doplní včerejší údaj o nezaměstnanosti v ČR a inflaci v USA. Dohromady jde o důležitá čísla, na základě kterých se budou centrální banky rozhodovat o další trajektorii úrokových sazeb. Včerejší data o americké inflaci dopadla v souladu s očekáváními, stejně jako data z českého trhu práce. Reakce na trhu tak byla pouze minimální, kdy index S&P 500 rostl o 0,2 %, pražská burza měřená indexem PX rostla o 0,4 %, německý DAX naopak o 0,4 % klesal.
img

Podíl nezaměstnaných v dubnu poklesl na 3,6 %

10.05.2023 Český trh práce zůstává silný, a i v dubnu dokázaly zejména sezónní vlivy přispět ke snížení podílu nezaměstnaných. Ten tak poklesl z březnových 3,7 % na 3,6 %. Odhad je v souladu s našim i tržním očekáváním, kdy v dubnu obvykle ještě sezónnost nahrává tuzemskému trhu práce. Naopak nikterak silně se prozatím neprojevují negativní dopady plynoucí z klesající poptávky, kterou lze v posledních měsících pozorovat zejména na datech a některých předstihových ukazatelích z průmyslu. Zaměstnavatelé prozatím příliš nechtějí přistupovat ke snižování zaměstnanosti, jelikož zůstávají optimističtí ohledně budoucího vývoje a z nedávné historie si uvědomují, jak složité je na současném trhu práce opětovně pracovní sílu získávat.
C:\fakepath\Seasonality-28042023.jpeg

Sezónnost finančních trhů: Opomíjená strategie s vysokou úspěšností

28.04.2023 Sezónnost hraje na finančních trzíchvýznamnou roli, stejně jako v mnoha dalších odvětvích. Nicméně většina investorů a traderů na tento aspekt buď úplně zapomíná, nebo plně nevyužívá jeho potenciálu. Přitom se jedná o velmi jednoduchou strategii s vysokou mírou úspěšnosti. XTB o tomto tématu připravilo sérii videí a tento týden vyšel její první díl. Proč se tedy vyplatí na sezónnost zaměřit a jak ji můžeme využít?
img

🔴Ceny ropy klesly za rok o 30 %!

29.03.2023 Cena ropy Brent od začátku roku 2023 klesla přibližně o 9 %, ale pokles ceny za posledních 12 měsíců již přesahuje 30 %. Podíváme-li se na celý pohyb po pandemickém oživení, ceny ropy se v současné době obchodují poblíž středního bodu. I když se zdálo, že problémem by mohla být nedostatečná nabídka a rostoucí poptávka, ukázalo se, že tyto obavy byly zbytečné. Od června 2022 lze na trhu s ropou pozorovat silný medvědí trend a poslední problémy v bankovním sektoru mohly připomínat finanční krizi z let 2007-2009, kdy se ceny ropy rychle propadly ze 150 dolarů na méně než 40 dolarů za barel. Mohla by se historie opakovat? Ukáže se levná ropa jako lék na řadu současných problémů? Čeká nás v pozdější části roku další pokles cen, nebo se ropa zotaví?
img

Inflace na (pomalém) ústupu

10.03.2023 Spotřebitelské ceny vzrostly v únoru o 0,6 % oproti lednu, ve kterém meziměsíčně vzrostly o 6 % vlivem skokového zdražení energií. Meziročně spotřebitelské ceny vzrostly o 16,7 % (po 17,5 % o měsíc dříve), což je v souladu s tržním i naším odhadem, který byl jen o desetinku procentního bodu nižší.
img

Tento čtvrtletní signál pro Bitcoin naznačuje, že v březnu dojde k velkému pohybu

08.03.2023 Ačkoli sezónnost naznačuje, že tento měsíc nelze od Bitcoinu příliš očekávat, čtvrtletní býčí crossover by mohl vyústit v masivní pohyb vzhůru ještě před koncem měsíce.
C:\fakepath\xtb-07032023.jpeg

Komoditní portfolio Vojtěcha Slováka: Zajímavé pohyby se vyskytly na ropě a zlatu

07.03.2023 Toto pondělí vyšel druhý díl seriálu Komoditní portfolio Vojtěcha Slováka. Jak již název napovídá, tento formát se zaměřuje především na obchodování s komoditami, které v posledních měsících získává na popularitě díky vysoké volatilitě těchto trhů. Co tedy můžeme od tohoto cyklu očekávat?
img

Lyft se v premarketu propadá o více než 30 % kvůli chmurným vyhlídkám

10.02.2023 Akcie společnosti Lyft (LYFT.US) se před otevřením Wall Street propadly o více než 30 % poté, co společnost provozující přepravu vydala slabý výhled na 1. čtvrtletí, který zastínil lepší než očekávané údaje o tržbách za 4. čtvrtletí. Společnost plánuje snížit ceny a získat zpět tržní podíl, který ztratila ve prospěch většího konkurenta Uber Technologies (UBER.US), který ve středu zveřejnil optimistické čtvrtletní výsledky.
C:\fakepath\xtb-07022023.png

XTB představuje nový cyklus zaměřený na obchodování komodit

07.02.2023 Toto pondělí vyšel první díl nového cyklu Komoditní portfolio Vojtěcha Slováka. Jak již název napovídá, tento formát se bude zaměřovat specificky na obchodování komodit, které v posledních měsících stále více roste na popularitě díky současné vysoké volatilitě těchto trhů. Co tedy můžeme od cyklu očekávat?
img

V USA se ochladí! Důležité zprávy pro NATGAS

16.01.2023 Cena amerického plynu dnes roste (upozorňujeme, že objemy jsou omezené kvůli Dni Martina Luthera Kinga Jr.), zatímco evropské ceny prudce klesají. V USA se objevily nové předpovědi počasí na poslední lednový týden. Má být výrazně chladněji a téměř po celých USA se očekávají podprůměrné teploty. Ukazuje se, že únor by mohl s cenou plynu ještě hodně zamíchat. Sezónnost ukazuje na dvě lokální minima - 21. ledna a 4. února. 
img

Říjnová data z reálné ekonomiky výrazně zklamala

07.12.2022 Výsledky české průmyslové produkce i zahraničního obchodu za říjen výrazně zklamaly. Průmysl stáhl dolů nečekaně silný propad ve výrobě automobilů, na kterou dle statistického úřadu opět doléhají problémy se subdodávkami. Zahraniční obchod doplatil na vysoké ceny nerostných surovin i hlubší deficit s elektrickými zařízeními. Jediným indikátorem, který svými výsledky za říjen potěšil, byla stavební výroba.
img

Stavebnictví se v říjnu relativně dařilo

07.12.2022 Stavební produkce, jako jedna z mála říjnových statistik, potěšila. Oproti září si po očištění o sezónnost připsala v reálném vyjádření silných 1,8 %. Oproti loňskému říjnu byla vyšší o 1,0 %. Směrem k lepšímu byla navíc revidována zářijová hodnota – původně oznámený meziroční pokles o 3,7 % byl revizí zmírněn na -2,9 %.
img

„Santa rally“ je globální

29.11.2022 SANTA: Hodně se mluví o silném prosincovém sezónním výkonu indexu S&P 500, který však zůstává v pozadí kvůli obvykle silnějším výsledkům ve zbytku světa (viz graf). Naše analýza 15 světových akciových trhů ukazuje, že průměrná „Santa rally“ činí 1,8 %, přičemž prosinec tvoří čtvrtinu průměrného ročního výnosu akciových trhů. Globální akcie v prosinci rostou ve více než 70 % případů, nicméně Vánoce už letos možná přišly dříve, když globální akcie vzrostly o 13 % oproti říjnovým minimům a stále více bojují s touhou Fedu udržovat přísné finanční podmínky.
C:\fakepath\CZ_MH_Investing_day_2022__570x265-2.png

Online Investiční konference 2022: Co zaznělo na největší události XTB tohoto roku?

29.11.2022 Tuto sobotu proběhla Online Investiční konference 2022. Na velké akci, která celkově trvala 6 a půl hodiny, prezentovalo a diskutovalo celkově 13 řečníků z české i slovenské finanční scény. Zaměřili se především na aktuální ekonomickou situaci a investování v recesi. Přinášíme Vám tedy rychlý souhrn toho nejzajímavějšího, co tato událost přinesla.
img

Sezónnost by letos mohla být silným protivětrem

11.11.2022 RALLY: V současné době se nacházíme v páté více než 5% rally na medvědím trhu během tohoto poklesu. Podporují to fundamenty, od zisků přes výhled Fedu až po inflaci, včetně kalendáře. Listopad a prosinec mají obvykle nejlepší sezónnost v roce a tento výhled na repozici na rok dopředu se zdá být silný. Pololetní volby v USA přinesly zablokování Kongresu, vykazovaná inflace nyní následuje předstihové ukazatele směrem dolů a můžeme předpokládat až 10 medvědích rally před dalším býčím trhem. K tomu je zapotřebí, aby inflace byla mnohem nižší a abychom se přiblížili snížení sazeb ze strany Fedu, ale změnilo se toho dost na to, aby to znamenalo, že dno trhu je nyní na místě a je velmi dobře investovatelné.
img

Forex: Tuzemská inflace dále zpomaluje

11.10.2022 Zatímco inflace v Maďarsku dále zrychluje, ta tuzemská podle nás zpomaluje. To z pohledu české koruny nebude příliš dobrá zpráva kvůli zhoršujícímu se úrokovému diferenciálu. Výraznějšímu oslabení ale nadále brání intervenční aktivita ČNB.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tuzemská inflace zaznamenala v září další mírné snížení

10.10.2022 V popředí pozornosti budou tento týden statistiky o vývoji spotřebitelských cen. Ty budou zveřejněny jak tady u nás v tuzemsku, tak také v USA. Česká meziroční inflace by se podle nás měla snížit druhý měsíc v řadě, ze srpnových 17,2 % na 17,0 % v září. Dalšího poklesu, zde již třetího v řadě, bychom se měli dočkat i v případě americké inflace, která v září pravděpodobně klesla z 8,3 % na 8,2 %. Zatímco jádrová inflace zůstává v obou zemích stále poměrně vysoko, tak ceny pohonných rychle klesají. Rizikem pro jejich další vývoj je však rozhodnutí zemí vyvážejících ropu o omezení těžby, které v minulém týdnu vedlo ke zdražení surové ropy ke 100 dolarům za barel. Za oceánem budou sledovány také zářijové maloobchodní tržby, u kterých očekáváme nárůst meziměsíční dynamiky. Data přicházející z americké ekonomiky zůstávají silná a obavy tamních spotřebitelů z recese se tak částečně zmírnily.
img

Oživení průmyslové produkce i maloobchodních tržeb

05.10.2022 Druhý prázdninový měsíc byl pravděpodobně ve znamení solidního růstu tuzemské ekonomiky. Maloobchodní tržby podpořila výplata jednorázové finanční pomoci domácnostem s dětmi, stejně tak i dočasný nárůst spotřebitelského sentimentu. Tržby bez aut se tak podle našeho odhadu zvýšily meziměsíčně o 2,3 % (SA). Rostly ale i prodeje automobilů. Jejich výroba v důsledku lépe fungujících dodavatelských řetězců během letních měsíců výrazně ožila. To podle nás přispělo k srpnovému meziměsíčnímu růstu průmyslové produkce o 0,5 % (SA). Na energeticky náročná průmyslová odvětví však silně dopadají vysoké ceny energií. Sezonně očištěný meziměsíční růst spotřebitelských cen v září pravděpodobně setrval na úrovni z předchozího měsíce, kdy činil 0,7 %. Meziroční inflace by se měla druhý měsíc v řadě snížit, a to ze srpnových 17,2 % na zářijových 17,0 %.
img

⏬NATGAS klesá o 4 %

06.09.2022 Americký plyn dnes klesl o 4 % a testuje oblast 8,4 USD/MMBTU. Evropský plyn dnes klesá asi o 8 % a obchoduje se těsně nad 220 EUR/MWh, i když ještě minulý týden jsme viděli ceny blízko 200 EUR/MWh.
img

📢Jak silný je americký trh práce?

02.09.2022 Americký trh práce si letos vedl dobře, i když americká ekonomika vstupuje do technické recese. Přesto Fed od března zvyšuje úrokové sazby, které by měly omezovat další růst. Nejnovější zpráva NFP přinesla více než půl milionu nových zaměstnanců a změnila očekávání trhu ohledně budoucích kroků Fedu. Mezitím čerstvá zpráva ADP poukázala na to, že růst zaměstnanosti bude letos nejnižší? Budou mít horší data nějaký dopad na Fed?
C:\fakepath\byci-14082022.png

Býci pokračují v dobývání medvědího území, americké akcie přidaly přes 3 %

14.08.2022 Se zelenými týdenními svíčkami indexu S&P 500 se v létě roztrhl pytel. Druhý srpnový týden byl pro americké akcie silně růstový, když index přidal 3,26 %. S&P 500 se tak vrátil na úroveň ze začátku května.
img

Stříbro je v klíčové technické oblasti

08.08.2022 Stříbro nyní testuje velmi důležitou úroveň. Jedná se o 50denní klouzavý průměr a rozsah největší korekce trendu. Stříbro se nachází nad 23,6% Fibo retracementem poslední sestupné vlny, ale zároveň pozorujeme zónu odporu spojenou s lokálním minimem z letošního května.
img

Volná pracovní místa dále ubývají

12.07.2022 Podíl nezaměstnaných v červnu znovu klesl, z 3,2 % na 3,1 %. Uchazečů o zaměstnání je nejméně od března 2020, výrazně ale klesá i počet volných pracovních míst. O žádném ochlazení na trhu práce ale zatím mluvit nelze a nezaměstnanost měřená MPSV je tak nejnižší od začátku pandemie. Za rychlým úbytkem volných pracovních stojí i nadále zejména příliv ukrajinských uprchlíků na tuzemský trh práce, kdy dochází k obsazování dlouhodobě neobsazených pozic.
img

Ranní okénko - Zpomalení v maloobchodu reflektuje chmurnou náladu spotřebitelů

12.07.2022 Dnes z Česka přijde údaj ohledně červnové nezaměstnanosti. V květnu se podíl nezaměstnaných zastavil na 3,2 % a v červnu by už k výraznější změně dojít nemělo. Ještě před obědem pak stihne dorazit z Německa průzkum ekonomického sentimentu od agentury ZEW. Opětovné zhoršení se očekává jak od indexu hodnotícího aktuální situaci, tak i od indexu, který se zabývá očekáváními do budoucnosti. Včera nepříjemně překvapil tuzemský maloobchod, když meziročně poklesl o 6,9 % a výraznější pokles si připsal i na meziměsíční bázi. Po lepším výsledku průmyslu se tak opět navýšila šance na záporný mezikvartální výsledek české ekonomiky ve druhém čtvrtletí.
img

Ranní okénko - ECB dnes oznámí plán snižování sazeb

09.06.2022 Dnešek patří ECB, která s největší pravděpodobností oznámí konec nákupu aktiv a naznačí další cestu zvyšování sazeb. Trhy budou hledat především jakýkoliv náznak možnosti budoucího dvojnásobného hiku, důležitá ale bude i prognóza a možné komentáře k ohrožení finanční stability hluboce zadlužených států. Včera dorazila z ČR statistika nezaměstnanosti, která ukázala na další mírný pokles k 3,2 %. Německý průmysl po březnovém propadu dokázal v dubnu meziměsíčně mírně posílit, i tak ale výsledek skončil pod očekáváním trhu.
img

Na trhu práce k ochlazení zatím nedochází

08.06.2022 Podíl nezaměstnaných osob poklesl v květnu z dubnových 3,3 % na 3,2 %. Klesal počet uchazečů o zaměstnání, ale i volných pracovních míst. Úřad práce tak eviduje nejméně uchazečů od roku 2020, zároveň ale i nejméně otevřených pozic za poslední rok. Výrazněji se v datech zatím neprojevila zhoršující se situace v průmyslu, kdy některé ukazatele varovaly před opatrnějším přístupem v nabírání nových pracovních sil.
img

Kofola: První čtvrtletí roku bez omezení, meziroční růst a potvrzení cílů

25.05.2022 Hospodaření Kofoly za první čtvrtletí tohoto roku v meziročním srovnání slušně vzroste. Je to dáno zejména lockdownem kvůli pandemii koronaviru ve stejném kvartále loňského roku. Zasáhlo to hlavně restaurační byznys. Hospodaření Kofoly ovlivňuje sezónnost. I když nebyl Q1 22 ovlivněn žádnými omezeními, je první kvartál z hlediska sezónnosti nejslabší. Předpokládáme potvrzení celoročních cílů.
img

Ranní okénko - Inflace dnes opět zrychlí, nálada dále klesá

10.05.2022 I dnes budou proudit z českého trhu ekonomická data, v čele s inflací za duben. Ta podle našeho odhadu opět zrychlí, dynamika by ale měla být snesitelnější než v předchozích měsících. Kromě inflace dorazí i čísla z tuzemského maloobchodu, který by při nezahrnutí aut měl skončit v plusu. Z nejbližšího okolí pak bude zajímavý německý ZEW index. Ten u západních sousedů ukáže nejspíš další pokles sentimentu. Včera pozitivně překvapil český průmysl, když se těsně udržel v plusu. U zahraničního obchodu se deficit opět zvýšil a nezaměstnanost si připsala další mírný pokles.
img

Další pokles nezaměstnanosti, v dubnu dosáhla 3,3 %

09.05.2022 Ministerstvem práce a sociálních věci zveřejňovaný podíl nezaměstnaných osob v dubnu navázal na sérii poklesů a vůči březnu se snížil o 0,1 p.b na 3,3 %. Nezaměstnanost je tak nejnižší od loňského listopadu. Oproti předcovidovým hodnotám je jen na mírně vyšších úrovních, kdy v březnu 2020 dosahovala rovných 3 %.
img

Nezaměstnanost v březnu opět klesla, pomohla zejména sezónnost

08.04.2022 Podíl nezaměstnaných osob v březnu poklesl o 0,1 p.b na 3,4 %, což bylo v souladu s naší prognózou. Za zlepšujícím se trendem lze hledat především typickou sezónnost, kdy v jarních měsících dochází k obsazování některých pracovních pozic, které v zimě nebylo možné vykonávat.
img

Nezaměstnaných v lednu mírně přibylo, trh práce ale zůstává napjatý

08.02.2022 Podíl nezaměstnaných osob vzrostl v lednu o 0,1 p.b. na 3,6 % a dostal se tak na nejvyšší úroveň od loňského srpna. Na vině jsou zejména sezónní faktory, kdy zimní počasí brání vykonávání některých prací mj. v zemědělství a stavebnictví. Sezónnost ovšem z části vykrátilo svižné zvyšování zaměstnanosti ve zpracovatelském sektoru, a celkově tak nezaměstnanost byla o 0,1 p.b. nižší, než s jakou jsme počítali v naší prognóze. Trh práce tak zůstává velmi napjatý, a v rámci EU patří Česku (alespoň podle srovnatelných dat za prosinec) i nadále prvenství. Zaměstnanci tak mají výhodnou pozici pro vyjednávání lepších mezd, firmy naopak čelí obtížím, kdy jejich podnikání často omezuje nedostatek pracovní síly.
img

Forex: Auta stáhla ke konci roku výkon průmyslu dolů

07.02.2022 Průmyslová produkce v ČR v prosinci meziměsíčně mírně klesla a byla tak slabší, než ukazovaly všechny odhady. Nejbližší měsíce ale dávají naději na její opětovný růst. Bilance zahraničního obchodu deficitem za prosinec překvapila jen málo. Naopak výkon stavebnictví byl na konci roku velmi dobrý a to zejména v případě inženýrských staveb.
img

Růst stavební produkce byl nejrychlejší za více než půl roku

07.02.2022 Stavební produkce v prosinci vzrostla meziměsíčně po sezonním očištění o 1,8 % a zaznamenala tak nejrychlejší nárůst od loňského května. Na něm se podílelo především inženýrské stavitelství, jehož produkce se zvýšila meziměsíčně o 3,9 %. To souviselo pravděpodobně s vyšší investiční aktivitou státu, která ke konci roku po předchozím relativně utlumeném vývoji zrychlila. Produkce však rostla meziměsíčně i v oblasti pozemního stavitelství, a to 1,1 %. Meziročně celková stavební produkce v prosinci vzrostla po očištění o sezonnost a kalendářní vlivy o 7,9 %, což však souviselo s nízkou srovnávací základnou roku 2020.
img

💿Striebro pokračuje v oživení

22.12.2021 Striebro dnes rastie o viac ako 0,6 % a cena je späť nad hladinou 22,5 dolára. Zmena možno nie je príliš veľká, no ide o jeden z najväčších nárastov dnešného dňa. Meď tiež silne rastie, ale na iných trhoch je volatilita oveľa nižšia. V prípade indexov a mien málokedy prekročí 0,2 %. Stojí za zmienku, že cena striebra sa od vytvorenia druhého minima vo formácii s dvojitým dnom jasne odrazila. Odvtedy striebro získalo viac ako 5 %. Napriek tomu stojí za zmienku, že striebro a iné drahé kovy tento rok nezaujali. Bloomberg poukazuje na to, že striebro bolo jedným z najhorších kovov na investovanie, aj keď je tiež uznávané ako priemyselný kov. Na druhej strane priemyselné kovy si viedli naozaj dobre.
img

Ranní okénko - Průmysl a export tlumeny automotive

07.12.2021 Silný pokles německých průmyslových objednávek za říjen včera indikoval další slabý výkon průmyslové výroby, což se ovšem dnes ráno nepotvrdilo. Tamní objem výroby meziměsíčně vzrostl o 2,8 % (oproti odhadovaným 1,0 %) a revize nahoru se dostavila pro údaje za září na -0,5 % z dříve udávaných -1,5 %. Ve výsledku tak německý průmysl meziročně ztrácí 0,6 %, přičemž medián odhadu počítal s hodnotou poblíž 3 %. Nakonec výroba aut celkový výsledek dolů nestáhla. Naopak, dle informací od německého statistického úřadu se výroba motorových vozidel a jejich dílů zvýšila meziměsíčně o 12,6 %.
C:\fakepath\spx-28112021.png

Akciový Black Friday, jak se sluší a patří

28.11.2021 Páteční propad indexu S&P 500 o 2,27% ukázal změnu nálady na trhu, kterou vyvolaly informace o nové variantě koronaviru. Medvědi se nadechli, svůj nástup ale ještě musejí potvrdit.
C:\fakepath\spx-14112021.png

Mírná ztráta indexu S&P 500 nemění situaci, býci mají stále navrch

14.11.2021 Americký akciový index S&P 500 ještě v pondělí posunul historické maximum a poprvé uzavřel nad 4 700. Po dvou ztrátových dnech přišly dvě další obchodní seance "nápravného" protipohybu, i tak ale benchmark uzavřel po delší době týden ve ztrátě, konkrétně 0,31 %.
img

Srpnový index Sentix nepotěšil

10.08.2021 Hlavní makroekonomickou událostí dnešního dne bude bezpochyby červencový údaj o tuzemské inflaci. Ta bude podle nás nadále poháněna efektem znovuotevírání pandemií zasažených provozoven a k němu se přidá tradiční letní sezónnost, kdy zdražují rekreační služby. Naopak slábnout by měly statistické efekty loňské srovnávací základny, které byly v jarních měsících mimořádně silné. V souhrnu tak očekáváme meziroční růst cen tempem 2,8 % meziročně, tedy stejně jako v červnu.
img

Nezaměstnanost po půl roce zpět pod 4 %

07.06.2021 Podíl nezaměstnaných se dle údajů MPSV během května snížil na 3,9 % z dubnových 4,1 %. Poprvé od listopadu loňského roku se tak nezaměstnanost dostala pod 4 %.
img

Inflace překvapuje posunem nad 3 %

11.05.2021 Spotřebitelské ceny v dubnu meziročně vzrostly o 3,1 % oproti 2,3 % v březnu a skončily tak výrazně nad odhadem trhu včetně našeho. V meziměsíčním srovnání došlo k růstu o 0,5 %, přičemž se očekávalo obdobné tempo jako v březnu (0,2 %).
img

Rozbřesk: Koruna sílí a maloobchod zůstává pod tlakem lockdownu

08.04.2021 V zápisu z posledního jednání bankovní rady se sice uvádí, že tuzemská poptávka zůstává alespoň podle příjmových ukazatelů relativně silná, na výsledcích tuzemského maloobchodu to zatím příliš vidět není. Alespoň to tedy nevyplývá z vývoje maloobchodních tržeb v prvních dvou měsících letošního roku. Včera zveřejněné maloobchodní tržby za únor jasně ukazují, že realizovaná poptávka zůstává i nadále utlumená podobně jako v lednu. Na vině je samozřejmě lockdown, který zasahuje část maloobchodu už od vánočních svátků. Spotřebitelé tak už poslední tři měsíce mají možnost si buď nakoupit na internetu, nebo vyčkat na otevření nákupních “chrámů”.
img

🛢Ceny ropy klesli o viac ako 3%

23.03.2021 Silné zhodnotenie amerického dolára, ktoré viedlo k poklesu páru EURUSD pod hladinu 1,18 a oslabeniu mien protinožcov, vedie tiež k výraznému oslabeniu komoditného trhu. Ropa je jednou z najhorších komodít. Po včerajšom neúspešnom opätovnom vstupe do kanála vzostupného trendu sa dnes WTI obchoduje pod veľkým tlakom. Cena sa v súčasnosti blíži k 3 dôležitým úrovniam: 60 dolárov za barel, 23,6 Fibonacciho retracement z nedávneho rastového pohybu a kĺzavému priemeru s periódou 50. Ak by došlo k prelomeniu nižšie, potom by sa poklesy mohli prehĺbiť smerom k hladine 55 USD za barel. Ak sa však kupujúcim podarí zastaviť poklesy, môže sa spustiť ďalší impulz smerom k dolnej hranici rastového kanála.
img

Rozbřesk: Obchod i služby zahájily rok poklesem

16.03.2021 Zatímco průmysl vstoupil do nového roku v poměrně dobré kondici, stavebnictví, maloobchod a některé další služby zůstávají dál ve vleku pandemie. Včera zveřejněná lednová čísla maloobchodu jen potvrdila očekávání, že začátek roku bude pro toto odvětví ve znamení propadu. Pokles o více než šest procent ve srovnání s loňským prosincem i začátkem loňského roku je odrazem znovuzavedených omezení, které dopadly na část obchodní sítě. S poklesem tržeb se musely vypořádávat snad všechny typy obchodů s výjimkou těch internetových, ve kterých spotřebitelé utratili o třetinu více peněz než na začátku loňského roku. Lockdown přinesl této části obchodu další stimul pro jejich boom a domácnostem příležitost nakoupit si v časech, kdy je velká část obchodů uzavřena.
img

Akcie ropy v roce 2021: 5 tipů na nejlepší ropné akcie!

03.03.2021 Akcie ropy si prošly složitým rokem. Kurz ropy počátkem roku 2020 zaznamenal rychlý propad. Dokonce nastala i situace, kdy se cena ropy dostala do záporných hodnot. To samozřejmě mělo dopad i na ropné společnosti.
img

Ranní okénko - Sentiment v ekonomice zůstal patrně bez větších změn

15.02.2021 V následujících dnech dorazí únorové „měkké“ indikátory z eurozóny i USA, které poskytnou čerstvé informace o dopadu aktuálních protipandemických opatřeních na ekonomickou aktivitu. Současně budou zveřejněna poslední chybějící data z prosince, díky nimž bude možné uzavřít a zhodnotit ekonomické ztráty za minulý rok. FED i ECB zveřejnění zápis z posledního měnového zasedání. Po nesouhlasu Sněmovny se hejtmani dohodli s vládou na vyhlášení nouzového stavu na dalších 14 dní počínaje dneškem.
img

Cena ropy v roce 2021: Vše, co musíte o černém zlatu vědět!

22.01.2021 Ropa je již několik desítek let nejpoužívanější surovinou na světě a její cena má velký dopad na světovou ekonomiku. Rok 2020 byl plný událostí, které s cenou ropy otřásly v základech. V jednu chvíli se dokonce cena za barel dostala do záporných hodnot. Ke konci roku se ale situace celkem stabilizovala a vývoj ceny ropy šel opět nahoru. S novým rokem ale nastává otázka, co bude dál. Má ropa již to nejhorší za sebou? Můžeme očekávat růst ceny tohoto černého zlata?
img

Vývoj ceny zlata v roce 2021– dočkáme se rekordního růstu?

13.01.2021 Rok 2020 byl pro vývoj ceny zlata více než příznivý. Cenný kov dosáhl za poslední rok svého historického maxima a opět nám ukázal, jak jeho cena dokáže působivě růst. Kurz zlata jistě ovlivnila i pandemie koronaviru a celková nejistota na finančních trzích v minulém roce. Ke zlatu se investoři obrací zejména v dobách nejistoty.
img

🍴Striebro vzrástlo o 2% 🥈

15.12.2020 Striebro je dnes najvýkonnejším drahým kovom. Vysoké úrovne na menovom páre EURUSD, ako aj solídny výhľad pre priemyselné kovy sú hlavnou hnacou silou. Je však potrebné poznamenať, že ceny priemyselných kovov, ako napríklad medi alebo železnej rudy, sa stabilizovali až neskôr, zatiaľ čo striebro sa snaží odraziť vyššie od stredu širokého konsolidačného rozsahu.
img

Ranní okénko - Vrátí se české mzdy k růstu?

04.12.2020 Dnes dorazí klíčové údaje o vývoji na českém trhu práce. Nejprve se dozvíme statistiku průměrných mezd za třetí čtvrtletí letošního roku, od které si slibujeme návrat k reálnému růstu. Ve druhém kvartále sice průměrná reálná mzda poprvé po téměř sedmi letech poklesla, ovšem bylo to do značné míry dáno nucenými uzavírkami provozů a přechodem zaměstnanců na výplatu ze státních podpůrných programů. To se již ve třetím čtvrtletí dělo podstatně méně, a trh i my tak věříme, že se české mzdy reálně opět zvýšily. O něco později se dozvíme i listopadovou hodnotu tuzemské míry nezaměstnanosti, měřené metodikou MPSV. Vzhledem k pokračujícím mzdovým dotačním programům nečekáme velkou změnu v počtu uchazečů o zaměstnání. Zda bude zopakována říjnová hodnota 3,7 %, či dojde k mírnému nárůstu, bude zřejmě pouze otázka zaokrouhlení. My se kloníme k druhé variantě.
C:\fakepath\komodity.png

Rizika spojená s obchodováním komodit

02.12.2020 Komodity a obchodování těchto surovin má na světě velkou historii a datuje se dávno před našim letopočtem. Kdysi byl důvod obchodování s rýží nebo obilím prostý – uspokojit základní lidské potřeby. Časem však, jako každé jiné obchodování přilákalo další osoby, s vidinou na tom zbohatnout a vydělat. Obchod s komoditami prošel dalekou cestu - od barterového obchodu přes platbu drahými kovy a penězi až po dnešní trhy, kde se spekuluje na poklesu nebo nárůstu cen těchto surovin.
img

🥇 Zlato sa udržuje nad kľúčovou rezistenciou

12.11.2020 Ceny zlata zaznamenali pomerne prudký pokles vďaka správam o vakcíne. Zlato kleslo o takmer 100 dolárov / oz a obchodníci si začali klásť otázku. Je rally na zlate za nami? Aj keď je pravda, že úspešná vakcína by mohla viesť k poklesu dopytu po bezpečných prístavoch, hlavná hybná sila - negatívne reálne úrokové sadzby, tu zostane. Ceny zlata prelomili technickú hranicu 150 sma, ale udržali sa nad kľúčovou podporou vo výške 1850 dolárov. Okrem toho sezónnosť pre nasledujúce týždne vyzerá pozitívne.
C:\fakepath\EURUSD_celkovy_profit.png

Lze ziskově obchodovat sezónní cykly pomocí AOS?

08.11.2020 Po dokončení práce na workflow, o kterém jsem psal minule v příspěvku „Je průměrný roční zisk 18% hodně nebo málo?“, jsem přemýšlel nad tím, jak analyzovat trhy nějakým novým způsobem, protože dosud jsem testoval obchodní myšlenky pomocí vytěžování dat. Vzpomněl jsem si na sezónní obchodování neboli obchodování pomocí sezónních cyklů. Výsledek bádání mě natolik překvapil, že jsem se rozhodl se o něj podělit.
img

Ranní okénko - Indikátory sentimentu poodhalí sílu dopadu druhé vlny pandemie

19.10.2020 Následující týden bude z pohledu tuzemských dat klidný. Naše pozornost tak bude zaměřena především na indikátory sentimentu, které poodhalí rizika pro ekonomiky ve čtvrtém čtvrtletí. Na výsledky si ale budeme muset počkat na konec týdne.
img

Jak americké volby zamíchají strukturou akciových portfolií

15.10.2020 V posledních 12 letech se ekonomika potýká s již druhou krizí, která se dostavila právě ve chvíli, kdy se rány po první krizi zacelily. Makroekonomická politika se tak posunula až k horizontu událostí. Dosud nikdy nebyly úrokové sazby v tolika zemích stlačovány tak tvrdě k nule, a zároveň razantně nerostly fiskální deficity, které dál prohlubují historicky vysoké zadlužení globální ekonomiky.
img

Rozbřesk: Efekt restartu ekonomiky už vyprchal, karanténní šrouby se v ČR utahují dále

12.10.2020 Ani další várka nových dat z české ekonomiky nevyznívá příliš optimisticky. Maloobchod sice zaznamenal nárůst, nicméně spíše jen symbolický. Oproti červenci se tak tržby tentokrát zvýšily jen o 0,3 %, ve srovnání se stejným obdobím loňského roku o 2,1 %.
img

Rozbřesk: Efekt restartu ekonomiky vyprchal, COVID znovu utahuje Česko

09.10.2020 Ani další várka nových dat z české ekonomiky nevyznívá příliš optimisticky. Maloobchod sice zaznamenal nárůst, nicméně spíše jen symbolický. Oproti červenci se tak tržby tentokrát zvýšily jen o 0,3 %, ve srovnání se stejným obdobím loňského roku o 2,1 %. Pokud srovnáme úroveň nákupů s předkovidovým vývojem, tak čeští spotřebitelé v srpnu utráceli zhruba stejně jako na začátku roku. Ukazuje se, že poté, co po uvolnění zrealizovali odloženou poptávku, chuť výrazněji utrácet opadá. Je to vlastně i logické vzhledem k obavám z dalšího vývoje ekonomiky i jejich finanční situace, stejně jako s ohledem na výrazné přibrzdění růstu příjmů. Růst mezd je silně zbrzděný, a tak nárůst disponibilního důchodu obstarávají především zvýšené sociální dávky. To není zrovna kombinace, která by nahrávala návratu dřívějšího spotřebitelského chování.
img

Oživení ekonomiky je stále přítomné

02.10.2020 Růst ekonomiky dle našeho názoru pokračuje, nicméně na ekonomických datech za srpen uvidíme spíše krátkodobé oslabení. To do značné míry pravděpodobně bylo způsobené čerpáním dovolených. Očekáváme, že oživení bude pokračovat v září. Zveřejnění prvního odhadu HDP za třetí čtvrtletí pravděpodobně ukáže oproti očekávání rychlejší expanzi. Inflace by v září měla zvolňovat na meziměsíčním bázi ale kvůli efektu srovnávací základny v meziročním vyjádření klesne.
img

BREAKING: Cena zemného plynu klesla o 11%

17.09.2020 Zemný plyn (NATGAS) dnes klesá zhruba o 11%, čo predstavuje najväčší pokles od januára 2019. Ceny zemného plynu klesajú, pretože investori čakajú na začiatok vykurovacej sezóny. Blížiaca sa vykurovacia sezóna je spojená s hromadením zásob zemného plynu. Ťažba plynu navyše zostala nedotknutá aj napriek nedávnym hurikánom. V dnešnej dobe sa produkcia zotavuje spolu s rastúcimi zásobami (zásoby stúpajú viac, ako sa očakávalo). Zásoby zemného plynu vzrástli v týždni, ktorý sa skončil 11. septembra, o 89 miliárd kubických stôp (oproti očakávaným 80 bcf).
C:\fakepath\cnb2.jpeg

Inflace zrychlila růst na 3,4 pct, byla v souladu s prognózou ČNB

13.08.2020 Spotřebitelské ceny v Česku v červenci meziročně zrychlily růst na 3,4 procenta z červnových 3,3 procenta. Informoval o tom dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Inflace tak byla v souladu s prognózou České národní banky (ČNB). Podle analytiků je ale výsledek citelně nad očekáváním finančního trhu, očekávané zpomalení inflace se může oddálit až do příštího roku.
img

Růst spotřebitelských cen zatím zpomalit nechce

13.08.2020 Spotřebitelské ceny v ČR v červenci rostly rychleji, než čekal trh, ale v souladu s prognózou ČNB. Hlavním cenovým tahounem byly ceny rekreací. V dalších měsících i nadále čekáme zpomalování inflace vlivem oslabené poptávky, nicméně prozatím je tento efekt slabší, než s čím počítá naše prognóza.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Inflace v červenci mírně zrychlila růst na 3,4 procenta

13.08.2020 Spotřebitelské ceny v Česku v červenci mírně zrychlily růst na 3,4 procenta z červnových 3,3 procenta. Zdražily zejména alkoholické nápoje a tabák. Informoval o tom dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Ve srovnání s červnem vzrostly ceny o 0,4 procenta.
img

Neochota inflace ke zpomalení přetrvává

13.08.2020 Spotřebitelské ceny v ČR v červenci meziměsíčně rostly o 0,4 % a meziroční inflace tak vzrostla na 3,4 % z předchozí úrovně 3,3 %. To bylo na horní hranici odhadů analytiků a v souladu s prognózou ČNB.
img

Forex: Spor mezi USA a Čínou dále eskaluje

04.08.2020 Předstihové ukazatele indikují pokračující oživení napříč světem. Euro koriguje své předchozí rychlé zisky a s tím ztrácí celý region. Koruna si podle nás své silnější hodnoty udrží, ačkoli srpnová sezónnost může přinést i vyšší volatilitu. Dnešní kalendář událostí nenabídne nic nového. Větší pozornost tak bude mít další eskalace vztahů mezi USA a Čínou.
img

Předstihové indikátory podporují oživení ekonomiky

03.08.2020 Indexy nákupních manažerů v regionu potvrdily pokračující oživení ekonomiky. Nejvýraznější zlepšení a zároveň pozitivní překvapení trhu si připsalo Polsko, které se již v červnu dostalo nad padesátibodovou hranici. Naopak zklamáním je tuzemský vývoj, kde index na tuto hranici nedosáhl. I přesto ale překonal šestnáctiměsíční maxima. Z průzkumu vyplývá, že výroba vzrostla v meziměsíčním srovnání poprvé od listopadu 2018.
img

Short signál na akcie British Petrol (BP)

29.07.2020 S cenovou ztrátou přibližně 27 procent během šesti měsíců je ropná akcie v mnohem lepší pozici než na svém minimu v březnu letošního roku. Úroveň před krizí však není zdaleka dosažena. Trend se momentálně nachází těsně pod EMA-50, což je zajímavá situace pro otevření krátké pozice. Žádný jasný prodejní signál jsme však zatím nedostali.
img

Komoditní spready: Praktický průvodce pro obchodování

19.02.2020 Hledáte cestu, jak zhodnocovat své prostředky pomocí časově nenáročné strategie? Komoditní spready mohou být odpovědí. Jak název napovídá, jedná se o specifický přístup k obchodování komodit. Obchodování komoditních spreadů je krom své časové nenáročnosti oblíbené také pro omezené riziko.
img

Rozbřesk: Napětí na českém trhu práce zatím jen symbolicky polevuje

11.02.2020 Napětí na českém trhu nepolevuje, i když nezaměstnanost v posledních měsících narůstá. Tedy alespoň podle údajů z úřadů práce, podle kterých se v lednu zvýšila na 3,1 %, zatímco ještě před dvěma měsíci byla o půl procentního bodu níže. S přelomem roku nicméně přichází pravidelné zvyšování počtu nezaměstnaných v důsledku vypršení úvazků na dobu určitou, sezónních prací nebo optimalizace zaměstnanosti ve firmách. Není to nic nového, překvapivého a vlastně ani veskrze dramatického. Stále totiž byla lednová nezaměstnanost nejnižší minimálně od roku 2005 (dřívější data jsou počítána odlišným způsobem, a tak jsou nesrovnatelná) a pokud ji očistíme o sezónnost, tak je stále pod hranicí tří procent. Když k tomu připočteme další nárůst volných pracovních míst, kterých je stále více než nezaměstnaných – v některých okresech dokonce desetinásobně – vypadá to, že na českém trhu práce zůstává vše při starém.
img

Coronavirus zvyšuje riziko na trzích - dosáhne zlato hodnoty 1 600 USD?

29.01.2020 Zlato zaznamenalo rostoucí poptávku v oblasti kolem 1 555 USD, blížící se maximům předchozího roku. Hlavním spouštěčem byly nejnovější zprávy a vývoj nového viru v Číně (Coronavirus), který má v současnosti dopad na finanční trhy a vytváří tak riziko pro účastníky trhu.
img

Prosincová sezónnost zvýšila nezaměstnanost

09.01.2020 Podíl uchazečů o zaměstnání ve věku 15 – 64 let na populaci se v prosinci podle očekávání zvýšil na 2,9 %. Počet dosažitelných nezaměstnaných se zvýšil oproti konci listopadu o zhruba 19 tisíc na 196 285. Celkový počet nezaměstnaných činil 215 532. Prosincový nárůst počtu nezaměstnaných se opakuje každý rok a je dán ukončováním sezónních prací. Trend z posledního období však naznačuje, že nezaměstnaných bude postupně přibývat i vlivem slábnoucí ekonomiky.
img

Burzovní grafy: Mírný pokles indexu S&P 500 potvrdil dosavadní rozpětí

10.09.2017 Geopolitické tenze a hurikánová sezóna na jihovýchodě USA na jedné straně, na té druhé právě s přírodními katastrofami spojené posunutí dluhového stropu na prosinec. Obchodníci mají na co reagovat, akcie v Americe ale zůstávají bezpečně mezi důležitými cenovými úrovněmi.
img

Index S&P 500: Díky silnému pátku další zelená nula, investoři věří v letošní zvýšení sazeb v USA

06.12.2015 Americký akciový index S&P 500 před týdnem posílil o symbolických 0,04 %, tento týden pro změnu o 0,08 %. Na nedostatek přešlapování na místě si opravdu nelze stěžovat.
img

Týdenní zpráva o koruně: Sýrie a příprava na Fed

13.09.2013 Ani tento týden nepřinesl koruně nakonec žádný posun kurzu. Za intradenními pohyby stály domácí zprávy i vývoj na hlavních trzích, ve výsledku ale česká měna zůstává na hladině odrážející lepší ekonomický výhled, ale zároveň i opatrnost ohledně kroků ČNB. Maďarský forint registruje lehké ztráty po prodloužení nestandardního programu MNB, zlotý naopak slušně posílil, když ustoupily obavy z penzijní reformy a politické zprávy ho nezasáhly.
Související klíčová slova: Tempo růstu | Soustředění | Josef Košťál | Vykreslené svíčky | Budoucí vývoj dolaru | Fibo | Český průmysl | Pohonné hmoty | Vládní opatření | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Joe Biden | Silnější koruna | LYNX | Programování | Retracement | Jackson Hole | Odvětví těžby ropy | Apetit investorů | US2000 | Produkce ve stavebnictví | Oživení cen | Deflace | AMC | ETC | Typ tradingu | Umělá inteligence | SP500 | Marže společností | Typ tradingu a investice | Rozložení investic | Overbalance | Maďarská inflace | Čínská poptávka | Sekce měnové | Zkušenosti | Cenová hladina | Cap | Akciové trhy | Prezident Biden | Alphabet | IGLN.UK | Vstupy | Zajímavé akcie | Přísná regulace | USD/PLN | Koronavirové krize | Holubičí tón | Exporty | Inflace v září | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Investovat v roce 2020 | Poradenská společnost | LYFT.US | Pfizer | Pozitivní vliv | PLN | Geopolitické riziko | PLATINUM | Obchodník | Včerejší zpráva | Refinitiv | EUR | Podíl na trhu | Vratislav Zámiš | Ztráty peněz | Řecko | Akcie Enbridge | Obchodování na globálních trzích | Produkty obchodované s finanční pákou | Průměrná míra nezaměstnanosti | Pokles sazeb | Pokles akciových trhů | Průmyslová výroba v eurozóně | Sezónní trendy | Trend | Dávky v nezaměstnanosti | Bank of Japan | Vývoj ceny hliníku | Momentum | Životní prostředí | Alexis Investment Partners | Komerční banka | Libra vůči dolaru | Škoda Auto | BTC | iShares Physical Gold | Take Profit | Dow Jones Industrial | Pokles indexu | FOMC minutes | Zásoby plynu | Americký dolarový index | Oznámení výsledků | Nikl | Mezinárodní měnový fond | Očekávané výsledky | Statistiky | Hospodářský růst USA | Ochranné příkazy | Poplatky | Šéf Fedu Powell | Korelace | US WILSHIRE SMALL CAP | Agentura S&P | Oživení poptávky | Účel použití | Fio | Sezónní trendy růstu | Index volatility VIX | Ceny cukru | Long pozice | Úřad práce | Silný support | Aktiva | Odpočinek | Citigroup | Růst průmyslové produkce | Akcie Scorpio Tankers (STNG) | Predikce vývoje | Invesco | Spojení | Index US500 | Zvýšení sazeb Fedu | Japonský akciový trh | Amazon | Překvapení trhu | Organizace zemí vyvážejících ropu | Pojišťovna | Makroprostředí | Hurikán | Index ekonomické nálady | Edge | Index strachu | Scorpio Tankers (STNG) | Kolaps | Obchodní styly | Enbridge | Situace na Ukrajině | Unce zlata | Ceny ropy WTI a zlata | Přístup k investování | Přesnost | 4GLD | Vliv na trh | Očekávání do budoucnosti | Energetika | Obchodní systém | Zasedání ECB | Diverzifikace | FTSE MIB | Pokles ceny ropy | Výnosy dluhopisů | Index PX | Míra nezaměstnanosti v ČR | Futures kontrakt | Extrémní počasí | Analýzy | Pravděpodobnost | Růst akcie Amazon | Dluhové závazky | Sportovec | Indexy S&P | Berkshire Hathaway | Bidenova administrativa | Nezaměstnanost v lednu | Snížení produkce | Petr Kymlička | Inspirace | Americký prezident | ENB | E-shopy | Akcie British Petrol | Trendové indikátory | Rostoucí ceny | Long / Short | AUD/USD - sezónnost | Dění na trzích | Americká inflace | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC | HONG KONG HSENG | Zlato v letních měsících | Akcie Tesly | Pokles indexu S&P 500 | Pokračování poklesu | Viceguvernér ČNB | Kukuřice - Vývoj ceny kukuřice | Cena kontraktu | Expanze | Exchange | Platba | Deutsche Boerse | Německý DAX | Analytický tým FXstreet.cz | Nejvyšší nezaměstnanost | Cena pšenice | Šance na zhodnocení | Výkyvy | Nevada | Směřování měnové politiky | January Barometer | Postoj FOMC | Kakao - Vývoj ceny kakaa | Cenové výkyvy | Propad cen | Tuzemská ekonomika | Sezónní vzorec | Posilování dolaru | Saúdská Arábie | Celkový DD | Vývoj ceny kakaa | Český statistický úřad | Goldman Sachs | Cena akcií Applu | PHLX | Vysoká očekávání | Ředitel XTB | Aktuální cena zlata | ETF Industrial Metals (AIGI.UK) | Jaroslav Brychta | Proti trendu | Význam inovací a výzkumu | Nová data | Video kurzy | Investing | Investice do zlata | Investice do robotiky | Směrnice | Strach | Světové trhy | Investiční teze | Analýza USD | Glencore | EUR/PLN | Vliv pandemií | Zpomalující ekonomika | Simon Property Group | Data z Německa | Dražší půjčky | Znehodnocení | Historický vývoj USD | První ETF | Geopolitické napětí | Komodity na trading | Snížení emisí | Nezaměstnanost | COT (Commitments of Traders) | Čekající příkazy | František Táborský | Představitelé ECB | Konkurenční výhoda | Ceny ve výrobě | Peter Garnry | Dlouhodobý vývoj ceny zlata | Celková inflace | Inflace | ČBA | Vale (VALE.US) | Průmysl a zahraniční obchod | Graf ropy | Aktuální prognózy | Změny trendu | Pohyb ceny | Rizika a příležitosti | Cenné papíry a burzy | ETFS Natural Gas (NGAS.UK) | Finanční náklady | Snížení cen | Historické pohyby cen indexu S&P 500 | Levná ropa | Inflace v Maďarsku | Burza | UCG.IT | Akcie historicky | Inflace v prosinci | Přehled různých odvětví | UAW | Vývoj inflace | Akcie Enbridge (ENB) | Bitcoin futures | British Petrol (BP) | Růst zaměstnanosti | Hlavní události | Americký akciový index | České vlády | iShares Commodity Diversified Swap | Pokles dolaru | Výkonnost akciových indexů | Přebytek zahraničního obchodu | Konflikty | Data ke sledování | Výrazný pohyb | Cukr - Vývoj ceny | Akcie marihuany | Růst cen | Více peněz | Výsledkové sezóny | Komoditní portfolio Vojtěcha Slováka | Gold | Finanční instrumenty | Proražení | Oznámení | Fundamentální analýza komodit | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | ČSOB | Pokles cen kovů | KLDR | Černé pondělí | Propad cen ropy | Sentiment v ekonomice | Výsledek inflace | Důvěra spotřebitelů | Dovozní cla | Vývoj cen akcií | Uber | Breakout | Nové studie | Využití dlouhodobých trendů | Akcie v Americe | Hlavní ekonom XTB | Dnešní makroekonomické ukazatele | Investování do ropných akcií | Sazby hypoték | Vznik Santa Claus rally | Sezónnost v investování a tradingu | Martin Jakubec | Krátkodobá rezistence | Vliv klimatických změn | Obnovení rovnováhy na trhu | Royal Dutch Shell (RDSA) | Slabý jüan | Psychologický faktor | ROE | Přijetí | Cena zlata | Nizozemsko | New York | Snížení úrokových sazeb | Co je komodita? | NFP report | Zhodnocení dle měsíců | Co je Santa Claus rally | Vývoz LNG | Výroba v eurozóně | Chicago Board of Trade (CBOT) | Bayer | Výhled | Mega Cap | Co je to ropa? | Telekom | Akciový Black Friday | Vliv úrokových sazeb | Vývoj ceny zemního plynu | Fed fund futures | Short signál | Vysoké riziko | Price-to-Book Ratio | American Airlines | BHP | Uzavření pozice | Léto | Poměr P/B | Počet živnostníků | Myšlenkový proces | Výkon | Uber (UBER.US) | Meziroční vývoj inflace | CZK | Aktuální vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy WTI | US High Yield | SPAIN IBEX | Ekonomické uzavírky | Strategie filtrování | Kurz EUR/USD | Ceny kryptoměn | EIA | Trhy a komodity | Burzovní grafy | Dolarový index | Zasedání FOMC | Reakce trhu | Možnost dalšího poklesu | Beta koeficient | Jak obchodovat NASDAQ | Technická analýza USD | Nord Stream | Akcie ConocoPhillips (COP) | Santa rally | Průměrný měsíční pohyb | Důležité zprávy | British Petrol | Ceny zinku | Nižší ceny | Ceny aktiv | Gap | Výnosy desetiletých dluhopisů | Fibo retracement | Chamtivost a strach | Oslabení zlata | Akcie v roce 2020 | Bohumil Trampota | Prezidentské volby USA | Cyklická vs. necyklická odvětví | Růst nezaměstnanosti | Jak bude reagovat trh? | Michal Stupavský | WHEAT (pšenice) | Komodity - časté otázky | Obavy investorů | Capital Markets | Pozitivní sentiment | Dividendy | Volatility | Patterny | Možnost obchodovat | Breaking | Lednový růst spotřebitelských cen | Hodnota zlata | Rafinerie | Obchodní seance | Proč dochází k Santa Claus Rally | Boom | Maloobchod | Společnost GameStop | Zpráva NFP | Historické údaje | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy | Jak investovat do komodit | Stavební výroba v květnu | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF (CIND.UK) | Graf | Ceny producentů | Trump trade | Mediánový výnos | Inflace spotřebitelských cen | Denní volatilita | Sezónní vývoj | Válka | Buy Limit | Globální obchod | Prosincová sezónnost | Nabídka | HoReCa | ČSÚ | Vývoj ceny ropy Brent | Nejoblíbenější sezónní trendy | Snížit riziko | Uvolnění měnové politiky | BP | Průmysl | Sebenaplňující proroctví | Donald Trump | Prop firmy velké peníze | Volební rok v USA | Vakcinace | Obchodování na prop účtu | Očekávání analytiků | Centrální banky | Výzkumy | Zpráva | Krátkodobé dno | Zisková marže | Tvrdá aktiva | Nižší náklady | Obchodní plán | Zvyšování sazeb | Nárůst cen ropy | Nový týden | Graf vývoje | Suroviny | Index Philadelphia | Migrace pracovní síly | Trpělivost | Dobré výsledky | Wall Street Journal | WSJ | Šance na pokles | Vstup do obchodu | USD index | Česká bankovní asociace (ČBA) | Moderna | UCG | Komoditní akcie | Nárůst zásob v USA | Silná ekonomika | Akcie AMC | Data z USA | Opatření | xStation | Prop Trading výzva | Vít Hradil | Ekonomické zpomalení | Coca-Cola | Směnné kurzy | Covid | Contract | Navyšování mezd | Graf vývoje ceny ropy | Obchodujte ropu | Dopady vysoké inflace | Futures | Akcie Scorpio Tankers | Zveřejněná data | Ceny elektřiny | Historický vývoj | Formace hlava a ramena | Česká měna | Více volatilní | Podezřelé transakce | Růst kryptoměn | Dolary | Vyšší poptávka | Expirace futures kontraktů | Pohyby cen | Ztrátové obchody | Hardwarové peněženky | Hliník - Vývoj ceny | Podíl dolaru | Kontrakt na ropu Brent | Aktuální hodnoty měny | Cenový odskok | Ropa WTI - Vývoj ceny | Medvědí den | Historická volatilita | Poptávka po vytápění | Spotřebitelské inflace | Chování obchodníků | Akciové trhy a komodity | Výprodeje | Výsledky firem | Dodávky ropy | Stock Trader | Silné cenové tlaky | Býčí signál | Obchodník měsíce | Diskreční obchodování | Správná diverzifikace | Vysoké sazby | Poplatek | Prodej v květnu | Velcí producenti | Sezónnost akciových indexů | Globální ekonomiky | Politické vlivy | Nejvíce býčí den | Nástroje technické analýzy | Trading | Inflace na Slovensku | Odhodlání | Lepší výsledky | Různé obchodní styly | Konference 2022 | Obchodně vážený index | Nezaměstnanost v březnu | Ceny pohonných hmot | Cena plynu v USA | Akcie s LYNX | GERMAN DAX | Strategie pro obchodování s komoditami | Ropné akcie | Silnější americký dolar | Hlavní sezónní trendy růstu | Úspěšné obchodování | UK FTSE 250 | Zavírací ceny | Volatilní pohyb | Nabídka a poptávka | Ekonomiky | Nárůst poptávky | Snížení nákladů | SWISS SMI | CL | Snižování úroků | Ghana | Obnovitelné zdroje energie | Jak obchodovat komodity | Ranní okénko | Čínský jüan | Volatilita | Obchodní války | Nákupní tlak | Maďarsko | Měnový pár EUR/PLN | Chamtivost | Vysoké ceny energií | Zvyšování mezd | Český trh práce | Průmyslová produkce | Proroctví | Surové ropy | Americké prezidentské volby | Nabídka a poptávka komodit | Scorpio Tankers | Směřování trhu | Rozložit riziko | Malá likvidita | OD7F.DE | Breakout Trader | Zaměstnanost | Současný stav | Cenové hladiny | FRANCE CAC-40 | Státní dluh | Průmyslová produkce v eurozóně | Commodities | Předstihové indikátory | Bydlení | Japonská vláda | Sezónní cykly | Ztráta indexu | Peníze | Automatický obchodní systém | Pozitivní očekávání | CySEC | Obchodování na live účtu | ECB dnes | Brent | Pozornost trhu | Stavební produkce | Konglomerát LVMH | Komoditní sektor | TOP dividendové tituly | Prudký pokles | Politika | Tržní sentiment | Stimul | Čokoládovny | Booking | Nové obchodní instrumenty | Vedení společnosti | Jüan | Očekávání | Vysoké zdanění | Snižování sazeb | Turbo certifikáty | Expert | Měď | Palladium | Brettonwoodský měnový systém | Růst japonské ekonomiky | Vybírání zisků | Šance na úspěch | Ústecký kraj | Příležitost k nákupu | Výhled na rok | Prolomení rezistence | Hutnictví | Investiční cíle | Vyšší výnosy | XOP | Zvýšení sazeb | Yale Hirsch | Vliv členů OPEC | Obchodování s CFD na komodity | Trendové čáry | Zelená nula | Zvýšení minimální mzdy | Výkonnost zlata | Vývoj německé ekonomiky | Směnný kurz | Hlavní akciové indexy | Války na Ukrajině | Zprůměrování historických pohybů | ETF fondy | Obchodní týden | Dynamický ekosystém | Rychlé zisky | Nakupovat akcie | Náklady spojené se skladováním surovin | Měnový fond | Zářijový efekt | Commodity | RIO.UK | Sentiment investorů | Ceny palladia | Petr Čermák | Býčí den | Spotové operace | Jana Steckerová | Zásoby ropy | Americké volby | P/E | Janet Yellenová | Nárůst zásob | Vývoj svíčky | CZK/EUR | Sezónní pohyby | Nákupy | Růst | Vývoj české ekonomiky | Stop Out | Silné oživení | Zemní plyn v USA | Investiční rizika | Americký index | AFP | Příležitosti | Bílý dům | Roční sezónnost | Itálie | Akcie a ETF | Výpadky | EUR/CZK | Podíl akcií | Nárůst cen | IOT | Klíčový ukazatel | MiFID II | MetaTrader | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Význam inovací | Drobní investoři | Fundamentální analýza | Hlediska technické analýzy | Německé firmy | Rostoucí šance | Ceny hliníku | Včerejší obchodování | Sentiment na trhu | Prognóza | Snížení volatility | L.F. Investment | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | Obchodníci komodit | Prodávat akcie | Petr Král | Měnový pár USD/JPY | EUR/MWh | Ekonom XTB | Nálada investorů | LEANHOGS | Nastavení grafů | Použití finanční páky | Ziskové obchody | Volná pracovní místa | Situace na Blízkém východě | Ekonomické vyhlídky | Zásoby ropy v USA | RBI | Jarní tendence růstu | Hlavní zjištění | Roční míra inflace | Trh práce | TUI Sebastian Ebel | Globální oteplování | Změny cen | Swiss | Výrobní inflace | Růstový impuls | Dnešní seance | Nike | Růst cen akcií | ETF fond | Polovodiče | Kongres | CBOE | Vysoká inflace | Hrozba | Juraj Karpiš | Akvizice | Časový úsek | Průmyslové zakázky | Pochybnosti | US S&P 500 | Graf ceny zlata | Foreign Exchange | Hlavní ekonom | Exxon Mobil | Izrael | Sell | Objem obchodů | Dobrý výsledek | Snížení ratingu | GBP/USD - sezónnost | Velká Británie | Evropské ekonomiky | Puma | Těžba v USA | Challenge | Obrat trendu | Dopad pandemie | Investovat do zlata | Selský rozum | Snížit emise | Vysoká očekávání investorů | Americká centrální banka | Technologické akcie | Investopedia | Akcie ConocoPhillips | PNČ | Nízké obchodní náklady | Skladování fyzických komodit | Období poklesu | Blog | GME | Farmaceutické firmy | Skutečné tržní podmínky | Adaptive Market Hypothesis | Topná sezóna | Globální poptávka | Ceny výrobců | Long | Chování | Trendová linie | Kontrakty | Hospodářské krize | Skladování komodit | Zpomalení ekonomiky | Ropné společnosti | Investování a obchodování | Nevýhody backtestingu | Vysoké inflace | Úrokové sazby | Supreme Edition | Investoři do bitcoinu | Ropa Brent | LYNX Trading | Nigérie | Koruna | Geopolitická rizika | Investiční portfolio | STNG | Strach z druhé vlny | Sója - Vývoj ceny sóji | AUD | Enbridge (ENB) | Znalost | Conference Board | Dřevo | JOLTS | Inflace v eurozóně | Analytici z Wall Street | Portál FXstreet.cz | Klesající trend | Jan Nedělník | ETFS Natural Gas | Naše prognóza | Předpověď počasí | Contract for Difference | S&P500 | Zpřesněný odhad | Inditex | Zdravotní péče | Raketový útok | Meziroční růst | Stock Trader's Almanac | Portu | Trend Swing | Kukuřice - Vývoj ceny | GlassNode | Sezónnost na indexu SP 500 | Investiční tituly | Investujte zodpovědně | Důvody posilování dolaru | Výsledky voleb | OIL.WTI | Vývoj kurzu | Derivát | Drahé energie | Měny v regionu | Dopady na komodity | United Auto Workers | Trh | Barel ropy | Deficit zahraničního obchodu | Lukáš Kovanda | Německý index DAX | Kapitálové strategie | Zkušenost | Klasický účet | Cykličnost | MSCI | Ropné trhy | EMU | Sezónnost zisků technologických firem | Cestovní ruch | Zdroje energie | Počasí | Prop firmy | Slabé měny | Index polovodičů | Sprüngli | Zajímavý trh | Investiční konference 2022 | Země EU | Neinvestovat | Daně z příjmů | Recese ve Spojených státech | Pandemie koronaviru | Sezónní tendence | Sezónnost na základě fundamentálních událostí | Ceny plynu | Důvody posilování | Snižování cen | Rozdílové smlouvy | Demo trading | Swapové body | Dot plot | Index | Prezidentská debata | ITALY FTSE MIB | Studie | Data z reálné ekonomiky | Reálné úrokové sazby | Vice | Komentář amerického prezidenta | Vyšší náklady | Obchodování spreadů | Zvýšené napětí na Blízkém východě | Cena stříbra | Backtestovat | Investiční poptávka | Mzdy v ČR | Past na býky | Zpomalení v Číně | Elektřina | Finanční gramotnost | MMF | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Letošní maximum | Výrobní ceny | Backtestování | Eura | Penzijní fondy | Údaje o inflaci | Komise | Slabý růst ekonomiky | Nejistoty | Participace | Historické maximum | Vojtěch Slovák | Hladina rezistence | Kapitál | Co je to CFD? | Sezónnost a počasí | Posílení | Jednání ECB | Margin | Agentura Reuters | Hliník - Vývoj ceny hliníku | Obiloviny | Mediánová mzda | Obrovské pohyby | Zajímavé příležitosti | Společnosti | Velmi nízká volatilita | Rekordní ceny | Ruský plyn | Složitější řízení | Týdenní shrnutí | Bankovky | SWDA | Internet of Things (IoT) | Negativní dopad | Dluhová služba | Akcie Commerzbank (CBK.DE) | Akcie Phillips 66 (PSX) | Euro včera | S&P | Regulátoři | Simulace obchodování | Hamás | Polský zlotý | Analýza komodit | Unie | Omezení dodávek | Obchodování na finančních trzích | Inflace ve Spojených státech | Hlubší deficit | Důvěra investorů | Obchodní příležitosti | Sezónnost zisků | Dopady amerických voleb | Růst cen nájmů | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Analytický tým | UCITS | Narušení dodávek | Akciové indexy | Akcie Amazon | Marka | Očekávání úrokových sazeb | FTSE 250 | DIA.US | Historický sezónní vývoj | Ozbrojené složky | Shell | Americké měny | Ostatní investice | Ropné zásoby | Nejvíce medvědí den | ROE (Return on Equity) | Ekonomický kalendář | Buy Stop | Výrobci kakaových produktů | Tržní podmínky | Soukromý sektor | Lednový barometr | Domácnosti | Ekonomické aktivity | Stárnutí populace | Fundamentální zprávy | Odvetná opatření | Obchodování na Wall Street | Úroda | Ocel | Swing | Investiční chování | IEA | Ekonomický vývoj | Vladimír Holovka | Reakce trhů | Aspekty různých finančních instrumentů | Tuzemský maloobchod | High Yield | Cboe VIX | Snížení DPH | Futures na Wall Street | Freeport McMoran | Výkyvy trhu | Asie | Tlak na akcie | NAFTA | Vytvoření úspěšné obchodní strategie | Marathon | Čech | Leva | Sektorová sezónnost | Migrace | Deficit | Výrobce sportovního oblečení | Šedá ekonomika | Index FTSE MIB | BREAKING | Zařízení | Fenomén sezónnosti | Zpráva o inflaci | Technické analýzy | Měsíční mzda | Řízení rizika | Natural Gas | Počet investorů | Ceny domů | Lindt | Implikovaná volatilita | Budoucnost | Vývoj ceny zinku | Koruna sílí | Graf ceny ropy | Pokles ceny | Cukr | iShares Commodity Diversified Swap (ICOM.UK) | MF | Pokračující pokles | Nejnovější údaje | Kakao | Snižování úrokových sazeb | Snížení poptávky | Occidental | Mírný růst | Začátek britského fiskálního roku | Analytika | Index Hang Seng | Sezónní data | Prodej v květnu a opusť trh | Nepříznivý signál | Akcie Phillips 66 | Eskalace | Prodej akcií | Výroba aut | Technologický vývoj | Royal Dutch Shell | Výsledky z testování | Midstream | Česká koruna | G10 | Nord Stream 1 | Reálný účet | Benzín | MIFID | Podnikatelé | ConocoPhillips (COP) | Cena kakaa | Akciový index | Hang Seng | Vývoj ceny platiny | Indexové trhy | Pozornost | Úspěšné obchodní strategie | Prudký propad | Integrovaná ropná společnost | Hezké zisky | Index Nasdaq Composite | Fiskální politiky | Investice do akcií | WEI | Globální finanční krize | Očekávání vyšší inflace | Sektor pro investování | Korunové sazby | Začít obchodovat | Ekonom UniCredit Bank | Úsilí | Nestabilní situace | Poptávka | Energetický sektor | Závislost | Seasonax.com | Gamble | Profit-Target | Nálada na americkém akciovém trhu | Futures kontrakty | Referenční ropa | Maloobchodní tržby | Bohatství | Dluhopisy | Indikátor | Ifo | Dow Jones Industrial Average | ING Bank Jakub Seidler | Obchodování komodit | Platina | Nárůst výnosů | Akcie Colt CZ | Podnikání | Ropa Brent - Vývoj ceny | Sezónnost trhů | Stříbro - Vývoj ceny | Rumunsko | Realitní trh v USA | Raiffeisenbank a.s. | Napětí mezi Izraelem a Íránem | Náklady | ERA | Realizace zisku | AMZN.US | Politické faktory | Investice do stříbra | Index nákupních manažerů | Antivirus | CVX.US | German DAX | Koronavirová pandemie | Vývoj mezd | Seasonax | Ministr zahraničí | Vysoká volatilita | Další růst | Statistický úřad | Cena komodit | Hapag | Webináře | Analytici Goldman Sachs | Phillips 66 (PSX) | Kryptotrh | Diskreční trading | Bitcoin | Zboží dlouhodobé spotřeby | Počet žádostí o podporu | Cena plynu | Pohyb trhu | Kov | Historický pohyb | Obchodní výsledky | Silný býčí signál | Konjunkturální průzkum | Růst cen kakaa | Saxo | Ceny zemního plynu | Tržby v eurozóně | ISM index | Konglomerát | Akcie Apple | BloombergNEF | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC (4GLD.DE) | Podílové fondy | Vyšší úroky | Saldo zahraničního obchodu | Omezování výroby | Zásoby plynu v USA | Směřování trhů | iShares Oil & Gas Exploration & Production (IOGP.UK) | Investování a obchodování na komoditním trhu | Tuzemská inflace | Dlouhodobá investiční strategie | Pracovní den | Obchodovat | JPMorgan Chase | Vývoj ceny cukru | Povídání o Tradingu | Množství peněz | Video | Zeměpis a geopolitika | Marketingová komunikace | Aktuální vývoj USD indexu | Očekávání trhu | Tovární objednávky | Americké indexy | Tým Admiral Markets | Obchodníci | Omezená nabídka | Největší ztráty | Válka na Ukrajině | Investiční rozpočet | Rostoucí trendová linie | ING Bank | Geopolitické události | Finanční údaje | Silicon Valley | Finance | Teorie efektivního trhu | September Effect | Dlouhodobě profitabilní | Philadelphia SE | Nákup komodit | Platformy | Equity | Prezident Donald Trump | Pár EUR/USD | XTB Obchodník měsíce | Změny ceny | Analytici | Koncentrace | Čistý zisk | AUSTRALIA ASX200 | Dividendový výnos | Výkyvy cen | Cenový graf | Průměrná hrubá měsíční mzda | Problémy | Obchodování a investování | Růst měnového páru | Dezinflační trend | Fundamentální analýza akciových trhů | DIA | Cenový index | Klíčové problémy | Výzva | Index PMI | Výhodné ceny | Stříbro | AU.US | Kurz USD/CZK | Jak můžete investovat do ropy? | Česká národní banka (ČNB) | Pokles nezaměstnanosti | Pražský index PX | Polská národní banka | Finanční instituce | Internet of Things | CBK.DE | Prostor pro další růst | Pandemie | Prostor pro pokles | FRED | Vyšší sazby | Budoucnost Bitcoinu | Plyn z Norska | Pokles cen | Technický pohled | Zvýšení cenové hladiny | Natgas a jeho sezónnost | Futures na bitcoin | Ropa | Byznys | Optimalizace na historických datech | Strategie na demo účtu | Martin Hug | Bankéři | Certifikáty | Samsung | State Street | Zvyšování sazeb Fedu | Ceny většiny komodit | ETF | Jak obchodovat ropu | Klouzavý průměr | Norwegian Cruise Line | Průmyslové komodity | Nadměrné obchodování | Poptávka po zlatě | Firma | Budoucnost firmy | Omezení těžby | Nesoulad | SWIFT | Investujte do akcií | Short pozice | Růst akcií | Meziměsíční vývoj inflace | Cenový index PCE | Překážky | Bulharsko | Prohlášení | Náklady firem | Snížení úroků | Fundamentální analýzy | | Dopady energetické krize | Politika centrálních bank a geopolitika | Vývoj hodnoty | Jak obchodovat | West Texas Intermediate (WTI) | Nejistota na finančních trzích | BIS | Return on Equity | Hlavní sezónní trendy | Strop pro elektřinu | Spekulace na pokles | Akcie GME | Ceny benzínu | Rostoucí společnosti | Pokračování trendu | Platforma | KOREA KOSPI | Transakční náklady | Statistici | COTTON | ETFs | Akciové opce | Indexy PMI | Čínští regulátoři | Freeport McMoran (FCX.US) | Chevron (CVX.US) | Zpomalení inflace | Ekonomové | České mzdy | Investování do akcií | Plánování | Bitcoiny | Jaroslav Šura | Zemědělství | Sebevědomí | USA | Index Philadelphia SE Semiconductor | Vysoká likvidita | Sell in May | Hike | Pšenice - Vývoj ceny pšenice | Vliv demografických změn | Důležitý support | Spojené státy | ADP dnes | Vliv sezónnosti na odvětví | Backtest | Fondy ETF | Zpomalení světové ekonomiky | Underweight | Strategie Trend Swing | Možnosti investování do komodit | Růst HDP | Volby | Pokles trhů | Trailing Stop | Objednávky | Překoupené podmínky | Analýza akciových trhů | Přebytek obchodu | Kalendář událostí | Větší korekce | Ropný a plynárenský průmysl | Výnosy | Index amerického dolaru (USDIDX) | Zvyšování úrokových sazeb | Napětí mezi USA a Íránem | Sázka | Standardní odchylky | Moller-Maersk | WTI (OIL.WTI) | Ropná společnost | Dnešní údaje | Konsolidace | Burze | Význam backtestingu | Změna klimatu | Buenos Aires | Hodnota dolaru | Short signál na akcie | Cenová akce | ETF WTI Crude Oil | Index volatility | CIND.UK | Kurz USD | Obchodování s nástroji CFD | Vysoká cena | Klesly akcie | Korekce trendu | Boeing | Vývoj nezaměstnanosti | Americká data | Výsledky testování | Pokračující geopolitické napětí | Obchodováním s futures kontrakty | Historie | Vývoj | Drahota | Výnosy amerických státních dluhopisů | Vývoj ceny pšenice | Michal Brožka | Belgie | Trenér | Investování s LYNX | Výkon ekonomiky | Ekologie | Povídání o trzích | Zajímavé zisky | Problémy se subdodávkami | Obchodováním s futures | Úroková sazba | Dow Jones | Co je to paper trading? | Výdaje | Zemní plyn - Vývoj ceny | Časový rámec | Cenový odskok (gap) | Investování v recesi | Komoditní expert | CANADA TSX | Sezónnost americký akciový trh | IBEX | Technologický index | TradingView | Změny klimatu | Spor mezi USA a Čínou | Komoditní spread | Aktivní investování | Investiční poradenství | Manuální backtestování | Slevy | Finanční ukazatele | Glassnode | EUR/USD - sezónnost | Nadhodnocení | Konkurenceschopnost | Vítězství Donalda Trumpa | Akcie Colt | Podnikání na kapitálovém trhu | Ropná zařízení | Prop Trading | Vliv směnných kurzů | Facebook | Americké akcie | Pokles cen nemovitostí | Investiční doporučení | Klimatické podmínky | Testování strategie | USD/CAD - sezónnost | Rostoucí ceny ropy | Politika centrálních bank | BRICS | Růst americké ekonomiky | Růst měnového páru GBP/USD | Ocelárny | iShares | Data z průmyslu | Dnešní zprávy | Pohyby na grafu | Volatilní | Klimatický jev | Sellier&Bellot | USD/JPY - sezónnost | Riziko ztráty | EUR/USD | Vývoj USD indexu | Severomořská ropa Brent | Význam firemní kultury | OSN | Varování | Zisky firem | Intervence | Poptávka po oceli | Cenové dno | Trh s kryptoměnami | LEN | USD za tunu | Admiral Markets Forex Kalendář | Volební rok | Náklady na těžbu | Průměrný výnos | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Inditex (ITX.ES) | Pokles cen energií | Kvalitní akcie | Rostoucí úrokové sazby | LVMH | Další vývoj | West Texas Intermediate | Kryptoburzy | iShares Physical Silver (ISLN.UK) | Halving | CMA CGM | Carnival | Recese v USA | Prop účet | Měnové politiky | Den zveřejnění | The Stock Trader's Almanac | Anna Píchová | Sázka na pokles ceny | Odvětví | Akcie Amazonu | Rok 2025 | Ceny nemovitostí | Aktuální vývoj USD | Dánové | Objem obchodování | Aktuální situace | Sezónnosti při investování | Koronavirus | Nevýhody | Sellier & Bellot | Manufacturing | Výhody a nevýhody backtestingu | Británie | Sezónnost AMZN | Prolomení supportu | Zlotý | Výdělky | Vývoj produkce | Průmyslové účely | Ekonomická situace | Odhad HDP | Index Russell | Ekonomický sentiment | NextEra Energy | Růstový potenciál | Dna | WhatsApp | Hongkongský index Hang Seng | Implikované volatility | Centrální bankéři | Trh se zlatem | Fio banka, a.s. | Překonání historického maxima | KOSPI | Přelom roku | Kompenzace | Jak se stát lepším investorem | Paper (demo) trading | Průmyslové podniky | Měď - Vývoj ceny | Výsledek NFP | Vítězství | Investiční strategie | Kapitálové výnosy | Technologické odvětví | Bezpečný přístav | Ceny obilí | StrategyQuant | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | BAACZGCE | Co je to backtesting? | Diskreční backtestování | Částečný úvazek | Dlouhodobější výhled | Národní banka | Sezónnost v rámci týdne | Éra moderního měnového trhu | Cena zemního plynu | Akcie těžařských společností | Price-to-Earnings Ratio | Kalendářní sezónnost | RDSA | Klíčová rizika | Miliardy dolarů | ADP | MT5 Supreme Edition | Ceny dolaru | Kdy Santa Claus rally začíná | Zmírnění obav | OXY.US | Maersk | Vzdělávací zdroje | Analytik Komerční banky | Cena komodity | Pojišťovnictví | Geopolitické vlivy | Vládní výdaje | Dlouhodobé dluhopisy | Akcie ropy | Měsíční pohyb | Obilí | Prezidentské volby | Obchodní myšlenky | Dividendové tituly | Globální ekonomický kalendář | Změny úrokových sazeb | Cenové pohyby | Boris Tomčiak | Hapag Lloyd | Maersk Tankers | Miliardy korun | David Monoszon | Figúra | US NASDAQ COMPOSITE | Demografické změny | Platební bilance | Růst mezd | Pšenice - Vývoj ceny | Prezident ECB | Generali Investments CEE | Slovo backtesting | Snížení inflace | Reálné ekonomiky | Technické indikátory | Začátek trendu | Finsko | Sazby | Odhad spotřebitelské důvěry | Jak investovat do zlata | Provozní marže | Inflace v České republice | Skvělá strategie filtrování | Dopady na akciové trhy | Růst průmyslové výroby | Heritage Foundation | Jak dopadne letošní rok | Výhody a rizika | Americký index S&P 500 | UA.US | České koruny | Obchodování na komoditních trzích | Ztrátový měsíc | Komise v přenesené pravomoci | Globální diverzifikace | Vývoj akciového indexu | Stochastic oscillator | Zasedání OPEC | Online trading | Investovat | Komoditní | Výnosy bondů | Přidaná hodnota | Sell Limit | Curve fitting | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Snížení úrokových sazeb v USA | Mezinárodní agentura pro energii | Hotovost | Průmyslové objednávky | Historická výkonnost | Investiční fondy | České maloobchodní tržby | Boj s inflací | Průzkum | Firmy | Santa Claus Rally | Páka | Mezinárodní vztahy | Zvýšení mezd | Kroger | Live účet | Budoucí vývoj | Zlato potenciál | Aktuální graf zlata | Růst cen ropy | Zpomalující Čína | Obchodní ředitel XTB | Zajištění | Reálné mzdy | Averze k riziku | Silný propad | Zpětné testování v čase | Životní náklady | Cena ropy brent | Posunutí dluhového stropu | Jak vydělat na poklesu komodit? | Vyšší ceny | Aramco | Money management | Bitcoin (BTC) | Zlaté ETF | Povětrnostní podmínky | Růst cen komodit | Repo sazby | Provozní zisk | Hypotéza | Skladování ropy | Aktivisté | CIND | Podíl nezaměstnaných | Globální ceny | Komoditní spready | Poměr P/E | Výsledky společnosti | Velké peníze na komoditách | Investování | Úrovně nezaměstnanosti | Distribuce | Fed | Pohyby cen indexu S&P 500 | Index spotřebitelské důvěry | Výsledky Volkswagenu | Nejbližší support | Maďarský forint | NASDAQ 100 | Specifika kontraktu | Rozpočtový deficit | Účastníci trhu | Prodejní signál | HDP ČR | Pokračující růst | Automobilový průmysl | Generali Investments | Hry | Dílčí index | CORN | Zadluženost | Trhy | Síla americké ekonomiky | Trade | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Dopad krize | Jiří Tyleček | Motorová nafta | Nejbližší rezistence | Walmart | Přeprodáno | Ceny futures kontraktů | Jan Raška | FTSE | Akcie Commerzbank | Anglogold Ashanti (AU.US) | ITX.ES | Vývoj USD | Úspěch na trzích | Vyšší riziko | Investovat do ropy | January Effect | Důvěra v eurozóně | Index Sentix | Rizika | Výrobní sektor v USA | Vánoce | Podrobný pohled | Žlutý kov | Eurozóna | Horší data | Testování strategie na demo účtu | Investiční rozhodnutí | Fond | Riziková prémie | USA inflace | ISM | Příležitosti letních měsíců | Sdružení automobilového průmyslu | Zvýšení volatility | Restrukturalizace | Měnověpolitické zasedání | Globální trhy | Historická výkonnost akciových indexů | Obchodujeme | Důležitá rezistence | Pšenice | Vývoj ceny mědi | Depozitní úrokové sazby | Kurz stříbra | Obchodní parametry | Pravděpodobnost intervence | WASDE od USDA | Zpomalování inflace | Celkový výsledek | Úspory | Globální trh s ropou | Ceny niklu | Pokles cen akcií | Futures na ropu | Výběr brokera | Kalendář ekonomických událostí | Podílové listy | Dánsko | MIB | Zlato - Vývoj ceny zlata | Lindt & Sprüngli | Ronald Ižip | Otevírání ekonomiky | Konfluence | Nominální růst | Rostoucí mzdy | xStation 5 | Oblasti umělé inteligence | Zvyšovat risk | Ztráta indexu S&P 500 | Vysoké ceny | Lidstvo | ISLN | Údaje o zásobách v USA | Obnovení růstu | Přílišná optimalizace | Riziková aktiva | Britský FTSE | Špatný trader | Růst ekonomiky | Ředitelka | Klíčové faktory | Fundamentální aspekty | Cenový vývoj | Silné inflační tlaky | Potravinářský průmysl | Jak začít s komodity? | Goldman Sachs Group | Čínské burzy | Obchodování na prop účtech | Žádosti o podporu | Černý pátek | Sucha | Výsledky hospodaření | Přístup k obchodování | Ministerstvo financí | Bilance | Filtrovat tržní signály | Americké akciové indexy | CEE | Obchodní řetězce | Jaká rizika číhají na komodity? | Bankovní asociace | Tesla | Společnost eToro | Akcie British Petrol (BP) | Americký akciový index S&P 500 | Low | Růst Bitcoinů | David Vagenknecht | Skepse | Španělsko | XTB Research | Nárůst volatility | Forex kalendář | Vývoj technologií | Ekonomický růst | Globální ekonomický růst | Counterpoint Research | Český statistický úřad (ČSÚ) | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Barrick Gold (GOLD.US) | Druhá vlna | Systém SWIFT | Mzdy | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Royal Caribbean | Zlepšení nálady | Ideální obchodní parametry | CAD | Cenové války | Odhady analytiků | SPDR S&P Oil & Gas Exploration (XOP.US) | Mzdová vyjednávání | Financování dluhu | ETF na bitcoin | Investiční aktivity | Včerejší seance | Shortování | Na burze | Významný dopad | Sezónní pattern | Možnost realizovat zisk | Analytička | Sezónnost finančních trhů | Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | Společnost | Sebastian Ebel | Ceny bavlny | Aktuální cena ropy | Evropské trhy | Roční sezónnost AMZN.US | JAPAN NIKKEI 225 | SPDR S&P Oil & Gas Exploration | Platina - Vývoj ceny platiny | Sázet | Politika centrální banky | UK FTSE 100 | Obchodování založeném na sezónnosti | Hospodaření | Online investiční konference | Portfolio Vojtěcha Slováka | Trendy růstu | Vývoj indexu volatility | Švýcarské čokoládovny | Zahraniční obchod | Signál na akcie | Ztráta | Indikátory sentimentu | XOM.US | Wells Fargo | Sezónnost v investování | Severomořská ropa | Energie v zimních měsících | USDIDX | Ekonomické výsledky | Institucionální investoři | Situace na trhu práce | FXstreet | Velké riziko | Spoofing | EBITDA | Reporty | Finanční podmínky | Akcie těžařů stříbra | Nabídka ropy | Globalizace | Regulační rizika | Kukuřice | Obchod | Roční sezónnost AMZN | Purple Trading | Konsensus trhu | Investoři a obchodníci | Likvidita trhu | Prodeje existujících domů | Tomáš Raputa | Výrobní náklady | Negativní zprávy | Obchodní rozhodnutí | Nižší výnosy bondů | Tradeři | Ceny ropy Brent | Komoditní portfolio | Cenový pokles | Volkswagen | Polská data | AUD/USD | Pracovní trh | IOGP | Hospodářský pokles | Řídit riziko | Astrazeneca | Obchodník s komoditami | Nižší volatilita | Concho | Vývoj na trhu | Zahraniční forex | Riziko | Vývoj ceny kukuřice | Jak vydělat | Inženýrské stavitelství | Jan Frait | Správa otevřených pozic | Analytik | Emise | Poptávka po plynu | Pražský PX | Trinity | MAM | Spotové ceny | Nájemné | Benchmarky | JPY | E-mini | Zasedání ČNB | Adidas | Rollover | Citi | Pokles výnosů | EBIT | Ekosystém | Yahoo Finance | RSI | Bank of America | AOS | Cenový strop | Semináře | Obchodování s futures | Transakce | Údaje o HDP | Šok | Úvěrová aktivita | Finanční trh | Portfolio | Graf akcií | Pesimismus | Nástroj | United Airlines | GBP | Buffett | Plyn | Pokles cen ropy | Vývoj dolaru | Životní úroveň | UCITS ETF | Spekulativní pozice | Čínský růst | Obchodujte akcie | Německá ekonomika | Čína | Risk | Vývoj ceny niklu | Inovace | WP | Trailing stop loss | Aktuálně trh | Ceny | Spotřebitelský sektor | T-Mobile | Siemens | Financování | Zvýšení ceny | Recese | Pokles | Gazprom | Testovací účet | Ceny sóji | Kompozitní index | Deutsche Börse | Jak fungují akcie | XOP.US | Realitní trh | Německý ZEW index | FTSE 100 | Meziměsíční inflace | Mírná korekce | COT report | Války | Impuls | Ukrajina | Zemědělské komodity | Capital Partners | Raiffeisenbank | Břidlicové ropy | Data z trhu práce | Obchodní platformy | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | ETN | Předstihové ukazatele | Centrální banka | Price-to-Earnings | Předpovědi | D.A. Davidson | DPH | Predikce | P/E poměr | OXY | Největší světová ekonomika | WTI | Tržní odhad | Stavební povolení | Restriktivní opatření | Hurikány | Radek Zalubil | SMA | Yahoo | Vyhlášení nouzového stavu | Biliony | Divergence | Makroekonomické faktory | Specifický typ tradingu | GameStop | SunPower | MACD | CFTC | Libra | Podnikání společnosti | Fyzické zlato | Investiční možnosti | Výkon trhu | P/B | Odborníci | Rozvolnění | USD/EUR | Sentix | Webinář | Klima | Stratég | Prodeje automobilů | Dobrá data | Současná cena | LYNX webinář | Instituce | Finanční páka | Obranné příkazy | Propuštění | Forint | Anomálie | Morgan Stanley | Obchodování se zlatem | AIGI | Ceny zlata | Plodiny | Vlastní účet | Commerzbank | Náklady na financování | Výnos | Výnosy z dluhopisů | Zlevnění potravin | Měnový systém | Bankovní krize | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Dobře definovaný obchodní plán | Růst cen energií | Index DOW | IHNED | Producenti ropy | Prognostici | ČEZ | Německé ekonomiky | Kapitálové výdaje | Index USD | Kontrariánství | Zisky na Wall Street | Index Nasdaq | Marek Nemky | Paper trading | Graf zlata | Akcie ropných společností | Optimalizace | CFD | Benchmark | UBER.US | Palladium - Vývoj ceny palladia | Pasiva | Ekonomická krize | CEO | Budoucí trendy | 256/2004 | US30 | Newmont Mining | Provozní náklady | Vývoj ceny palladia | Dobrá zpráva | Trinity Bank | Rozhovor | Spotřeba domácností | ALUMINIUM | Nástroje a indikátory | Přístup k měnové politice | ERÚ | Dlouhodobý trend | Silný pokles | Minulá výkonnost | Snap | Podkladové aktivum | Česká bankovní asociace | Historická maxima | Newmont (NEM.US) | Miliardy USD | BHP Billiton (BHP.US) | Obchodní den | CO2 | Vztah mezi nabídkou a poptávkou | Úspěšný trader | Rostoucí ceny energií | Oves | Ceny akcií | Ceny energií | Reálné hodnoty | Barometr | Pobřeží slonoviny | Cena akcií | MetaTrader 5 | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | Váš kapitál | AAPL.US | Jak vydělat na poklesu | VIX | Index Dow Jones Industrial | Investování u XTB | Sója | Euforie | Írán | Kurz eura k dolaru | Výhody a nevýhody | Jestřábí postoj | Sezónní změny | Apple (AAPL.US) | Jasný signál | Obchodní deník | Histogram | Pracovní místa | Káva | Bez rizika | Obchodujeme komodity | Tržní hodnota | Jaké komodity obchodovat? | Zisk | Globální krize | Total | ČNB | Bank of England | Katar | Data ČSÚ | Plynárenský průmysl | Sezónní vlivy | EURUSD | Spekulovat | Bogdan Maioreanu | Středoevropské měny | Finanční ředitel | Defenzivní příkazy | ExxonMobil | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Letní období | Tržní sazby | Stříbro - Vývoj ceny stříbra | CFD (Rozdílové smlouvy) | Krátká pozice | Obchodování | Jan Vejmělek | Obchodování ropy | Vzdělání | Konopné akcie | Obchodní platforma | Směnné kurzy měn | Posílení dolaru | Úroky | Sell Stop | Účet prop firmy | Eurostat | Prezident | Akciový index S&P 500 | Varovné signály | COCOA | Obavy trhu | Hypoteční trh | Vale | Sebenaplňující se proroctví | WHEAT | BP (BP.UK) | Odhad analytiků | Shortovat | Prémie | Vývoj indexu volatility VIX | Colt CZ | Státní rozpočet | iPhone 15 | Evropa | Pokles produkce | Měna | S&P Global | Management | Sezónnost AMZN.US | Nasdaq | Inverzní vztah | Trump | NICKEL | Zprávy | Ceny ropy | Lockdown | Ekonomické cykly | Kupující | Finanční výsledky | Francie | Předpověď | Barrick Gold | Den díkůvzdání | Index cen průmyslových výrobců | Směnný kurz eura | XTB Jiří Tyleček | Trigger | Údaje | Krize v eurozóně | Silná rally | Dodávky plynu | Dolarové sazby | Převodník měn | Automobilky | Srovnávací základna | Pojišťovny | Nejlepší akcie | Ekonomické události | Inflační vývoj | Eurodolar | Zájem o bitcoin | Biden | Růst zlata | TUI | Finanční krize | Indikace | FXstreet.cz | Teherán | Obchody | Profit Target | Běžný účet | Drahý kov | Klienti brokerů | ex | Naše ekonomika | Jakub Matis | iShares Stoxx 600 Oil & Gas | IGLN | Medián | Index CPI | Segment trhu | xStation5 | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Zpětné testování | Změny sazeb | iShares Physical Silver | Deutsche Telekom | Začátečník | Síla dolaru | RBC | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Portfólia | Japonsko | Exxon | Zemní plyn | Marže | Psychologické faktory | JPMorgan Chase & Co | Směřování | Výrazné cenové pohyby | Arbitráž | ConocoPhillips | Visa | Český trh | Bollinger Bands | Grafy | Aktivum | Obchodování a investování do akcií | Přenos | Velké peníze | Společnost XTB | Zemní plyn - Vývoj ceny zemního plynu | Výroba automobilů | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Sentiment spotřebitelů | Fundamentální ukazatele | Růst dolaru | Vybírat zisky | Google | Poptávka a nabídka | Stagnace | Tržby | Index Russell 2000 | Snižování produkce | ICOM.UK | Konsensus | Vládní politika | Euro STOXX | NATGAS | Vrcholy | Průměrný příjem | Prodej aut | Býčí trh | FOREX | Konsenzus | Signály | Inflace v ČR | Sazby beze změny | Psychologie | Guvernér | Trader | Expirace | Živé obchodování | Cukr - Vývoj ceny cukru | Dividenda | GfK | Ruský ministr | DE40 | Investiční výdaje | UniCredit SpA | Pokles zásob | Spotřebitelské ceny v Česku | Sázka na pokles | Spready | HDP | Hlava a ramena | Načasování | Východní Evropa | Ekonom | Restrikce | Akciové tipy | Optimismus | Rozhodování | Demo účet | Čínské vlády | Dolar | Euro | Yield | Klid | Investování je rizikové | LME | JP Morgan | Zpomalení růstu | Ohlédnutí | Zdanění | NEST | Eskalace napětí | Etoro | Úrovně podpory | Pandemická situace | Politici | USD/CAD | Rizikové prémie | Hlavní americké indexy | Obchodní bilance | Index PCE | Celý svět | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Brazílie | Zeměpis | Prudké výkyvy | WTI Crude Oil | Členské země | Hospodářský cyklus | Russell 3000 | NOAA | Investec | Výprodej | Měnové páry | Měď - Vývoj ceny mědi | Contracts for difference | Bonusy | AAPL | Martin Gürtler | CFD traděři | Analytik finančních trhů | Míra inflace v eurozóně | Vývoj trhu | JPMorgan | AMZN | Začínající investoři | Historické trendy | Investování do komodit | Realitní sektor | Nejlepší ropné akcie | ČTK | Investiční fond | Pozitivní výhled | Retail | Hlavní město Praha | Ztráty | Snižování nezaměstnanosti | SXEPEX | Zásobníky | Česká národní banka | Americký ISM | Platina - Vývoj ceny | Česká inflace | Obchodní styl | 1D | VIAC | Typy komodit | Alokace aktiv | Investoři na akciovém trhu | Lyft (LYFT.US) | Americké firmy | Technický výhled | Úvěr | Japonský jen | Meziroční inflace | Klesající inflace | Index amerického dolaru | Coffee | Nakupovat | FOMC | Pokles zlata | EBITDA marže | Akcie | Omezené dodávky | Medvědí trend | Norská koruna | Průmyslníci | Měnové podmínky | Mzda | Nižší úrokové sazby | Pavel Peterka | Krátký prodej | Vývoj jádrové inflace | Návratnost | Celoroční projekce | Obchodovat s akciemi | Vzestupný trend | Výhody | Pražská burza | Target | Urbanizace | Očkování | Podniky | Spread strategie | Předpokládaný vývoj | Štěstí | Růst ceny ropy | Coronavirus | Propad indexu | Black Friday | Asijské seance | OD7F | Energetická agentura | Týden na trzích | Tržby v maloobchodě | Vývoj ceny | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | Analytik XTB | Ceny platiny | Dodavatelské řetězce | Index cen | Světová ekonomika | Češi | Převis | Volby USA 2020 | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | StreetAccount | OPEC+ | NGAS | Týdenní zpráva | Globální ekonomika | Pokles cen komodit | USDJPY | Index VIX | IoT | Telekomunikační společnosti | Nálada v průmyslu | Upstream | Realizovat zisk | ETF WTI Crude Oil (OD7F.DE) | Hodnota společnosti | Index PPI | Strategie pro obchodování | Napětí na Blízkém východě | Globální indexy | Technologie | Colt CZ Group | Prognózy | Ceny pšenice | David Solomon | Kurz | DNO | Daně | SOK | Dnešní zpráva | RBC Capital | Růst zisků | Index Dow Jones Industrial Average | Sell in May and go away | Využití kapacit | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Lenka Kalivodová | Pozornost investorů | Veřejné služby | Index důvěry | Americká ekonomika | Růstový trend | Konkurenti | Americký prezident Joe Biden | Intermediate | Index cen výrobců | Akcie ropy v roce 2021 | Japonské akcie | CFD na komodity | Rekord | Světové ekonomiky | AIGI.UK | Výsledky | Komunikační služby | Míra inflace | Norwegian Cruise Line Holdings | Imbalance | Ukrajinské krize | Silnější dolar | Rychlý růst | Norwegian Cruise | Uber Technologies | Velikost pozic | Peněžní zásoba | Bear | Investice | Osobní příjmy | Microsoft | Business | Pro investory | Traders | Potenciál | Zdravotnictví | Zpětné odkupy | Kevin Tran Nguyen | Automatizace | Rally | Ceny kakaa | Investujte | Sýrie | Konkurence | Pokles inflace | Nové daně | Kapitalizace | Nikl - Vývoj ceny niklu | Domácí data | Komunikace | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Photon Energy | COPPER | Americké futures | Android | Černé labutě | Indie | Bod | Ekonomika eurozóny | Myšlenka | Aktuální vývoj | Růst ceny zlata | Index volatility CBOE | Zisky | Výkon průmyslu | Zpřesněné údaje | Dražší energie | Delta | Akcie těžařů | Regulace | Zaměstnanci | CBK | Deriváty | Šéf Fedu | Američtí těžaři | Cyrrus | Diverzifikovat | Účet platební bilance | iShares Physical Gold (IGLN.UK) | Johnson & Johnson | Fondy | DAX40 | Kompletní průvodce | USD za barel | Kurz eura | Hospodářství | Akcie klesají | Důvěra | Konsenzus ekonomů | Backtesting | Čistý příjem | Průvodce komoditním trhem | Oslabení dolaru | Výplata | Kontrakce | Americký akciový trh | Russell 2000 | Ukazatel | Členové Fedu | Běžný účet platební bilance | Dlouhá pozice | Slabší dolar | Obchodní politika | Marika Čupa | Měny | Profitovat | Historické pohyby | Předběžné výsledky | Nezaměstnanosti v Německu | Nový cyklus | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Prodej automobilů | Burzy | Ukončení nákupu aktiv | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Cena akcie | Thomson Reuters | Spread | Výraznější impuls | Trh s ropou | Investování do zlata | Obchodování s cizími měnami | Export | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Pevné nervy | Poradce | Rafinérie | Vývoj ceny ropy | Signál | Aktuální cena | ISLN.UK | CATTLE | WASDE | Investovat do akcií | Úbytek | Kofola | Unicredit | NFIB | GBPUSD | Odkupy akcií | Řízení rizik | S&P 500 Index | TABAK | Historické pohyby cen | Nejlepší investice | Radomír Jáč | Čtvrtletní výsledky | Zmírnění rizik | ETF Industrial Metals | Zvýšení úroků | SUGAR | Mnozí investoři | UniCredit Bank | Zhodnocení | Organizace | SXEPEX.UK | Pro tradery | Ceny surovin | Graf indexu | Česká spořitelna | Praha | SOYBEAN | Inflace v Číně | Neúspěch | Napětí mezi Čínou a USA | Eva Zamrazilová | Negativní sentiment | Média | Optimistický výhled | Prodeje aut | Výsledková sezóna | Kontrakty na ropu | FedWatch | Lednový efekt | Potenciální ztráty | Rozšíření | Paládium | Špatné počasí | Technická analýza | Mladší generace | Plány | Nižší poptávka | CEO společnosti | Politická nestabilita | Administrativa | Ropa dnes | COVID-19 | Cenové tlaky | Silný trh | Korunový trh | Pozitivní signál | Burzovní průvodce | Co je komodita | NFP | 4GLD.DE | Devizové rezervy | Potenciální zisky | Hypotéky | Rekordní růst | Kurz zlata | Nikkei | Ekonomika USA | State Street Global Advisors | Data z amerického trhu práce | Volby USA | ZEW | Fenomén | Vlna inflace | Euro Stoxx 50 | Evaluace | Exxon Mobil (XOM.US) | Mozek | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Energie | NAHB | Supporty a rezistence | Objem | Forex.com | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Jsou komodity dobrou investicí? | Americké centrální banky | Příjmy | Lyft | Investiční riziko | Index US100 | Fiskální rok | Pravidelné investování | Prodej | Rok 2024 | Financial | Chicago Board of Trade | Zasedání Fedu | Martin Malý | Bloomberg | Admiral Markets | Dlouhodobé rezistence | Trh kryptoměn | Pákový efekt | Vliv na ceny | Rozdílové smlouvy (CFD) | Ceny stříbra | Britský FTSE 100 | NY FED | Inflace v červenci | Rozvoj | Hlavní indexy | Finanční nástroje | Silný růst | ICE | Komodity na trading platformě | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Druhy ropy | Udržitelnost | Míra | Slabý dolar | Colt | Equinor | Hong Kong | Komoditní trhy | Pokles tržeb | University of Michigan | Současný trend | Růst poptávky | Korekce | LNG | Výrazný pokles | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy | Obchodní strategie | Tržní ceny | Letní měsíce | Ptačí chřipka | Spekulant | Asociace | HDP eurozóny | Vakcína | Očekávání investorů | Výkonnost | Hodnota měny | Moore Czech Republic | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Šťastné obchodování | Index S&P 500 | Instrument | Occidental Petroleum (OXY.US) | Hrubý domácí produkt | Přehled | Trendové linie | Short | Akcie 2021 | Andrew Bailey | Vepřové maso | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | High | Rostoucí trend | Beta | Obchodní proces | Sójové boby | Sinopec | OECD | Rozbor | FCX.US | CHF | Obnovitelné zdroje | Centrum | Oslabení koruny | Výrobce munice | Ztrátové pozice | Nízká nezaměstnanost | Zdražení ropy | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Německý HDP | Těžba ropy | Zakladatel | Mutace viru | Půlení bitcoinu | Hospodářské výsledky firem | Zinek - Vývoj ceny zinku | Nákupní příležitost | Volby v USA | Drawdown | S&P 500 | Berkshire Hathaway Warrena Buffetta | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Podpora | Ceny zboží | Definovaný obchodní plán | MWh | Globální problémy | Historická data | Prognóza ČNB | Prezident Joe Biden | Sladká ropa | Obchodování s CFD | Bavlna - Vývoj ceny bavlny | QE | MT4 | Růst tržeb | Spojené království | Cena | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | iOS | NYMEX | Překoupenost | Německo | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | Psychologie trhu | MJ | Obchodní spory | Upozornění | CNN | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Rio Tinto (RIO.UK) | Komodita | Rozpočet | Pohyb cen | Rok na americkém akciovém trhu | Evropské indexy | Čeští spotřebitelé | Americký trh | Snížení sazeb | DOT | Nové úvěry | CME Group | BAT | Ceny kukuřice | Co ovlivňuje ceny komodit? | Česká ekonomika | Kurzy | Slabší euro | Zpomalující růst | Prudký růst cen | Partners | Ekonomické údaje | Ropná pole | Risk Management | Nové rekordy | Ekonomická data | Situace na trhu | Cenové formace | Drahé kovy | Newmont | PSX | DSTI | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | Inflace CPI | Bloomberg Economics | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy WTI | Strategie obchodování | DAX | Záchranné balíčky | Spotřeby plynu | CFD obchodníci | Rezervy | Ceny zeleniny | Podnik | Zavedení cel | Problémy v bankovním sektoru | EMA | Forexu | Hliník | Vývoj ceny kávy | Fibonacciho retracement | Merck | Debata | Kurzy měn | Downstream | Akcie společnosti | Kypr | Obchodní válka | Oscilátory | Zlato | Boj s koronavirem | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Geopolitika | Denní graf | SEC | Mzdové požadavky | Schodek | Indikátory | Odpovědnost | Kultura | Oslabení | Finanční situace | Nominální mzda | Energetické krize | Evropské akciové trhy | Práce | Úspěch | Investiční příležitosti | Nový býčí trh | Ceny kávy | Likvidita | Cíle | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Repo sazba | Bezpečnost | Inflační data | Banky | Káva - Vývoj ceny kávy | Vývoj ceny bavlny | BlackRock | Ceny v Česku | Buy | Francouzské akcie | Obchodní podmínky | Produktivita práce | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Zisky společnosti | Cena dnes | Automotive | Vlády | Nebezpečí | CBOT | Kotace | Investiční společnosti | Ceny mědi | Šance | Tržby společnosti | Daně z příjmů právnických osob | Investiční platformy | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Očekávaný růst | Maloobchodní tržby v eurozóně | Poptávka po ropě | Zisk na akcii | Správa | Finanční odměny | Volatilita na finančních trzích | Wall Street | Halliburton | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Úrovní podpory | Velké ztráty | Procter & Gamble | Kurz EUR | Měnové politiky v USA | Zlepšení | L.F. Investment Limited | Irák | ČR | XTB | Kontrakt | Ropný průmysl | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Výraznější pokles | CAPEX | Bavlna | Tržní signály | Americký Fed | Klíčové společnosti | API | Pozice | Stock | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | Objem transakcí | Teplé počasí | Mzdový růst | Pullback | Příprava | Reálná hodnota | TTF | Dlouhé pozice | Příležitosti pro nákup | Goldcorp | Chevron | Kovy | Výrobce čipů | Obchodní ředitel | Jakub Seidler | Komise pro cenné papíry a burzy | Čokoláda | Vyšší volatilita | Hospodářské cykly | Slabší koruna | Market | Demo obchodování | Technologický sektor | Cenné papíry | ČNB Petr Král | Stoxx | Investice do marihuany | Lídři | Sestupný trend | Německé vlády | LSEG | Hlavní trendy | Obchodní rozpětí | Support | Hospodářská zvířata | Průměrná mzda | Farmaceutické společnosti | XOM | Výzkum a vývoj | Vláda USA | FX | Vývoj ceny zlata | Texas | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Pokračování růstu | Bavlna - Vývoj ceny | Telekomunikace | Vysoké výnosy | Finální odhad | Služby | Lednová inflace | Volný čas | Americký průmysl | Kakao - Vývoj ceny | Litva | Sweet Crude Oil | Spotřební zboží | Tržní očekávání | OPEC | Technologický pokrok | Obchodní náklady | Broker | Společnost Saudi Aramco | Fio banka | Řetězce | Sentiment | Kurz ropy | Nízká volatilita | Zlato - Vývoj ceny | Trendy na trhu | NYSE | Dění na trhu | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Šílenství | Bohatý | Stop-Loss | Zvýšené napětí | Největší pokles | Nákupy aktiv | Pokles zisku | Occidental Petroleum | Spotřebitelé | Výprodej akcií | Přecenění | iShares Oil & Gas Exploration & Production | Investovat do Bitcoinu | Vzdělávání | Indexy nákupních manažerů | Politika Fedu | Slabá poptávka | Polsko | Ukazatel strachu | Vývoj ceny sóji | Ceny potravin | Nikkei 225 | Rezistence | Bankovní rady ČNB | Meziroční růst cen | Obchodovat komodity | Index Dow Jones | ZEW index | Auta | Projekce | Analytici společnosti | Saxo Bank | Uber Technologies (UBER.US) | Zpravodajství | Beyond Meat | Komoditní trh | Klíčový support | Denní data | Spotřebitelská poptávka | W1 | Obchodujte | Nařízení | The Wall Street Journal | Budoucí pohyby | Rostoucí náklady | Zdražování | Ropy | Ben Laidler | Makroekonomická situace | Hodnocení současné situace | Struktura | Výrobní sektor | Zisk EBITDA | Meme akcie | Pomalý růst | Bilance obchodu | MT5 | Měnový pár EUR/USD | Struktura trhu | Předseda | Škoda | Investování do Bitcoinu | Pokles poptávky | Energetické komodity | Hospodářské výsledky | Americké ekonomiky | Palladium - Vývoj ceny | Jádrový index | Nárůst ceny | Karina Kubelková | Inflace v lednu | USD | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Trh s nemovitostmi | Volatilita na trzích | Rio Tinto | Cestování | Chřipka | Síla amerického dolaru | Contango | Technologické tituly | Nové příležitosti | NextEra | Obchodování na komoditním trhu | Inflace ve Spojeném království | Under Armour | D1 | Investing.com | Petr Novotný | Trh s komoditami | Warren Buffett | Obchodování s komoditami | Vyšší úrokové sazby | Dominik Stroukal | Praktické tipy | Silný dolar | 3M | Cestovní kanceláře | Nízké úrokové sazby | Tržní podíl | Zinek - Vývoj ceny | US500 | Reálné spotřeby domácností | Dnešní čísla | Údaje ISM | iPhone | NGAS.UK | USDA | Investujte na Forexu | Vývoj akcií | Cena ropy | Obavy z recese | Apple Watch | Federální rezervní systém | Situace v průmyslu | Paul Jackson | Americký maloobchod | mmBtu | Rotace | Poptávka v Číně | Ceny nafty | CZ | Earnings | Italská banka | Australský dolar | Vysoké ceny ropy | Board of Trade | Propad | Konec roku | Bankovnictví | Dezinflace | StoneX | Sezónní faktory | Price-to-earnings ratio | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS | Zlomový okamžik | Zpomalování ekonomiky | ANO | Investování do různých komodit | Časové období | Objemy obchodů | Bitcoin dnes | Pokles sentimentu | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Průmyslová produkce v srpnu | Nemovitosti | Ceny ropy WTI | Markets | Dezinflační proces | IOGP.UK | Oslabování amerického dolaru | Úspěšný trading | Invest | Rok 2024 | Levnější ropa | Náklady spojené se skladováním | Nejistota | CME | HDP v eurozóně | CMA | Profesionální obchodník | Vision Pro | CVX | Panelové diskuze | Káva - Vývoj ceny | Kryptoměna | Nejvýraznější pokles | Finanční ředitelka | Opce | Nvidia | Investment | Take-Profit | ING | Česká republika | Swap | Boční trend | Ceny komodit | Indexy | Anglogold Ashanti | BofA | Státní dluhopisy | Americký dolar | Počet obchodů | VaR | US100 | Global Advisors | Makro | Evropská centrální banka | Mutace koronaviru | Nikl - Vývoj ceny | Koruna dnes | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | IFO index | Obchodovat ropu | ECB | HICP | Stoxx 600 | Nižší ceny ropy | NBP | Voda | Ekonomiky eurozóny | Zinek | Výkonnost akcií | Velikost pozice | NEM.US | Těžaři | Růst ceny | Měnová politika | Alokace | iShares Stoxx 600 Oil & Gas (SXEPEX.UK) | Obchodní instrumenty | Ziskovost | Doporučení | Inflační očekávání | Body | Rozkolísanost trhu | Výhled na rok 2025 | Zvýšení inflace | Stavební výroba | Krypto | Turistický ruch | Payrolls | Diverzifikace portfolia | ROCE | Spekulace | Reálné příjmy | Konkrétní příklad | Lot | MPSV | Konjukturální průzkum | RBC Capital Markets | Negativní vývoj | Hodnoty měny | Výhody a nevýhody | Vánoční svátky | Denní drawdown | Cykly | OsMA | Kontrakty na ropu WTI | Banka JP Morgan | EU | Ekonomický výhled | Miliardy | PBOC | FX strategie | Černé zlato | Očekávané výsledky hospodaření | Síla měn | Zpracovatelský průmysl | Live trading | Materiály | Barchart | Obchodování se zemědělskými komoditami | PMI ve službách | Spekulanti | Trading pro začátečníky | Cushing | Řízení kapitálu | Analytické fórum | Globální trh | Marathon Petroleum | Globální finanční trhy | Kulaté číslo | Poptávky po ropě | ZINC | Jak investovat | Nákupní signál | Prodeje | Klesající dolar | Výrobce elektromobilů | Pracovní síly | Sója - Vývoj ceny | Akciový trh | Největší kryptoměny | Zajímavé pohyby | Uhlí | Velká očekávání | Zasedání bankovní rady | Investovat peníze | Intradenní obchodník | Jestřábí politika | Investor | Stochastic | USD/JPY | Jerome Powell | Technologický rozvoj | Ukazatele | Měnový pár | Merck KGaA | Šíření koronaviru | Hlavní trh | Vánoční rally | Výsledky Applu | Spotřebitelské ceny v ČR | Ovlivňování | Obchodování Futures | Saudi Aramco | Banka | Nižší likvidita | Produkce ropy | Země eurozóny | Růst bitcoinu | Nákupy zlata | Obchodování na demo účtu | Svět komodit | Graf dne | Růst čínského HDP | Philadelphia SE Semiconductor | Baker Hughes | Průmyslové kovy | Globální akcie | Větší pozice | CNBC | Oživení ekonomik | Domácí poptávka | Statistika | Výzvy | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Domácí průmysl | COT | Ocenění | Home Depot | Chování spotřebitelů | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Sezónní pohyby
Sezónní tendence
Sezónní trendy
Sezónní trendy růstu
Sezónní vlivy
Sezónní výkyvy
Sezónní výkyvy v cenách
Sezónní vývoj
Sezónní vzorec
Sezónní změny

Následující klíčová slova

Sezónnost akciových indexů
Sezónnost americký akciový trh
Sezónnost AMZN
Sezónnost AMZN.US
Sezónnost a počasí
Sezónnost finančních trhů
Sezónnosti hlavních měnových párů
Sezónnosti měnového páru
Sezónnosti měnového páru GBP/USD
Sezónnosti při investování
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB Online trading konference
Potvrďte prosím... Zavřít