Úterý 01. dubna 2025 19:44
reklama
Swissquote Bank
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding

Měnový pár GBP/USD

img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 17. ledna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

17.01.2025 Pár GBP/USD ve čtvrtek vykazoval nízkou volatilitu a pohyboval se převážně do strany. Tento týden přinesl neobvyklé množství důležitých zpráv ze Spojeného království, ale jaké závěry z nich můžeme vyvodit? Míra inflace se snížila, což je pro GBP medvědí, protože to může Bank of England přimět k rychlejšímu snížení úrokových sazeb. Kromě toho britská ekonomika vykázala v listopadu pomalejší růst, než se očekávalo, a v podstatě vlastně nezaznamenala téměř žádný růst. Průmyslová výroba, jak už to tak bývá, opět poklesla, tentokrát o 0,4 %. Vzhledem k těmto faktorům je obtížné vidět důvod pro posílení libry. V úvahu musíme vzít i rostoucí inflaci v USA, která snižuje ochotu Federálního rezervního systému snižovat klíčovou sazbu. Celkově se zdá, že čtyři nejvýznamnější zprávy tohoto týdne naznačují potenciální pokračování poklesu GBP/USD.
img

Přehled vývoje na měnovém páru GBP/USD dne 17. ledna: Krátký vzestup libry. Inflace nenabídla žádnou pomoc

17.01.2025 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek pokračoval v poklesu. Podobně jako v případě eura klesající trend fakticky začal ve středu večer a pokračoval i ve čtvrtek. Na rozdíl od eura se však libře nepodařilo konsolidovat nad klouzavým průměrem. Tato situace s sebou nenese žádné opodstatněné důvody pro nákup libry ani pro očekávání výrazného růstu, a to ani na lokální úrovni.
img

Přehled vývoje na měnovém páru GBP/USD dne 16. ledna: libra reaguje na zprávy o inflaci s nadšením

16.01.2025 Měnový pár GBP/USD vykázal během dne výrazný růst, ale ke konci dne prudce klesl. "Show" začala brzy ráno, kdy Spojené království zveřejnilo svou zprávu o inflaci, která byla ještě zajímavější než údaje o vývoji inflace v USA. Britský index spotřebitelských cen (CPI) se meziročně snížil z 2,6 % na 2,5 %. Co to naznačuje? Naznačuje to, že Bank of England (BoE) by mohla urychlit uvolňování své měnové politiky. Hlavním zájmem centrální banky již není inflace (kterou se jí podařilo do jisté míry snížit), ale hospodářský růst, který se již dva roky pohybuje kolem nuly. Snížení úrokových sazeb je proto nutné k povzbuzení britské ekonomiky. Pokud inflace klesá, může BoE snižovat sazby agresivněji. Zatím BoE se snižováním sazeb téměř nezačala. Rok 2025 by tak mohl být rokem výrazného zmírnění jejího jestřábího postoje.
img

Obchodní doporučení a analýza pro GBP/USD na 16. ledna: Libra klesá stejně rychle jako stoupá

16.01.2025 Měnový pár GBP/USD zaznamenával ve středu po většinu dne zisky, což je trochu nezvyklé. Velká Británie zveřejnila dříve během dne report o inflaci, ze kterého vyplynul prosincový pokles. Uvedené naznačuje, že Bank of England (BoE) může zaujmout výrazněji holubičí postoj, což by britské měně mohlo přinést nové výzvy a potenciální poklesy. Libra přesto pokračovala v růstu téměř až do večera. Pohyb nahoru pokračoval i po zveřejnění reportu o inflaci v USA, i když report výrazněji neindikoval pokles dolaru. Trh však nebyl schopen udržet rally až do večera a přešel na novou vlnu prodeje, která působila konzistentněji než předchozí růst.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 15. ledna: Libra se snaží odrazit

15.01.2025 V úterý se měnový pár GBP/USD pokusil pokračovat v pohybu nahoru, ale nakonec se znovu propadl. Libra šterlinků měla na cestě k oživení problém překonat dokonce i první významnou hladinu rezistence. Dvojí odmítnutí v zóně 1,2237–1,2255 vedlo k dalším poklesům. Zatímco euro vykazuje určité slabé známky potenciálního růstu delšího než dva dny, libra nepředvedla ani to.
img

Přehled vývoje na měnovém páru GBP/USD dne 15. ledna: Britská libra se snaží získat půdu pod nohama

15.01.2025 Měnový pár GBP/USD se v úterý nepřiblížil k linii klouzavého průměru. Ačkoli se zdálo, že v pondělí začal nový korekční pohyb, rychle ztratil na dynamice. Během pondělí i úterý neměl trh důvod upustit od prodeje tohoto měnového páru. Široká škála technických, makroekonomických a fundamentálních faktorů nadále podporuje pokračující prodej, zatímco signály k nákupu většinou naznačují pouze divergence a přeprodanost ukazatele CCI. V tuto chvíli neexistují žádné přesvědčivé důvody se domnívat, že klesající trend skončí.
img

GBP/USD. 14. ledna. Dvě inflace: Co by měla libra očekávat?

14.01.2025 V hodinovém grafu pár GBP/USD pokračoval v poklesu zhruba polovinu pondělního obchodování, ale poté se obrátil ve prospěch libry a vzrostl na úroveň 1,2191. Dnes vyznívá konsolidace pod touto úrovní opět ve prospěch amerického dolaru a povede k obnovení poklesu směrem ke korekční Fibonacciho hladině 323,6 % na úrovni 1,2036. Pokud se kotace udrží nad úrovní 1,2191, nelze vyloučit další růst směrem k Fibonacciho hladině 261,8 % na úrovni 1,2303.
img

Přehled vývoje na měnovém páru GBP/USD. Libra se nadále potápí jako kámen na dno Mariánského příkopu

14.01.2025 Měnový pár GBP/USD zaznamenal v pondělí pokles, který se očekával. Za posledních pět obchodních dní britská libra ztratila 450 pipsů a za poslední tři měsíce se propadla o 1 300 pipsů. Stále se domníváme, že to ještě není pro libru dno. Když se podíváme na týdenní časový rámec, je zřejmé, proč tento scénář předpokládáme. Poslední úsek 16letého klesajícího trendu skončil kolem úrovně 1,0350. Tehdy se mnozí domnívali, že to pro libru znamená to nejhorší a že už nemůže dále klesat. Před třemi měsíci však mohla začít nová fáze globálního trendu. Pokud je to pravda, měl by pokles pokračovat přinejmenším do dosažení parity.
img

Obchodní doporučení a analýza pro GBP/USD na 14. ledna: Bude libra ještě někdy růst?

14.01.2025 Měnový pár GBP/USD v pondělí pokračoval v pohybu směrem dolů. I přes absenci jakýchkoli zpráv ze Spojeného království či USA libra během první poloviny dne oslabila o 110 pipsů. Hladina 1,2100 dokázala pokles dočasně zastavit, otázkou však zůstává: na jak dlouho?
img

GBP/USD: libra je před zveřejněním klíčových zpráv v úzkých

14.01.2025 GBP/USD zahajuje nový obchodní týden na medvědí vlně. Pár zahájil týden na medvědí notě, pokračoval v pohybu směrem dolů bez jakéhokoli korektivního odrazu a usadil se v pásmu kolem 1,21. Medvědi měnový pár stlačili na 15měsíční minimum 1,2125. Vzhledem k jasně zřetelnému klesajícímu trendu je pravděpodobné, že prodejci brzy prolomí a konsolidují v pásmu 1,20. Tento týden mohou tento proces urychlit klíčové zprávy, mezi něž patří nejen údaje o inflaci v USA, ale také makroekonomické zprávy z Velké Británie s vysokým dopadem, které by mohly ovlivnit dynamiku GBP/USD.
img

Přehled vývoje na měnovém páru GBP/USD tento týden: Libra se přibližuje k 1,1800

13.01.2025 Měnový pár GBP/USD v pátek pokračoval v pohybu směrem dolů. Zatímco páteční pokles lze přičíst silným údajům z amerického trhu práce a nezaměstnanosti, dřívější poklesy byly přičítány "dluhopisové krizi" ve Velké Británii. Libra však klesá již tři měsíce v řadě, což je trend, který jsme předpovídali již v roce 2024. Tyto faktory – ať už jde o silné údaje z USA, nebo o problémy specifické pro Spojené království – přispívají k poklesu pouze lokálně. Globálně se situace nemění: libra je stále přeprodaná a její cena zatím neodráží očekávané uvolnění měnové politiky Bank of England, na rozdíl od dolaru, který již zahrnuje uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 13. ledna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

13.01.2025 V pátek pár GBP/USD pokračoval v klesajícím trendu, což není překvapivé vzhledem k tomu, že libra klesala v průběhu celého týdne, a to i ve dnech bez výrazných lokálních katalyzátorů. Zveřejnění velmi pozitivních zpráv o vývoji na trhu práce a nezaměstnanosti v USA v pátek dále posílilo dolar.
img

Přehled vývoje GBP/USD dne 10. ledna: Nový den, nový pokles libry

10.01.2025 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek pokračoval v pozvolném poklesu. Jak jsme včera konstatovali, pro středeční pokles libry neexistovaly žádné bezprostřední lokální důvody. Ze střednědobého pohledu a s ohledem na globální ekonomické pozadí je však důvodů pro tento pokles více než dost. V průběhu roku 2024 jsme neustále upozorňovali na řadu faktorů, které naznačovaly pokles libry, zejména po jejím neopodstatněném růstu. Taková situace nemohla trvat donekonečna a nyní jsme již čtvrtý měsíc po sobě svědky poklesu libry.
img

Doporučení k obchodování a analýza GBP/USD na 10. ledna: Libra neztrácí čas

10.01.2025 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek zaznamenal pokles o 120 pipsů. Během evropské seance však došlo k obratu, díky kterému se britská libra začala zotavovat. Navzdory tomuto odrazu je zřejmé, že libra během dne nedokázala získat zpět většinu svých ztrát. Ve čtvrtek došlo k výraznému poklesu, po kterém následovala nepatrná korekce. Pozoruhodné je, že opět neexistovaly žádné lokální faktory, které by odůvodňovaly pokles libry.
img

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 9. ledna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

09.01.2025 Pár GBP/USD ve středu nejenže klesl, ale zažil výrazný propad. Ve srovnání s párem EUR/USD tento pohyb ovlivňovalo ještě méně lokálních faktorů. Očekává se však, že ve střednědobém horizontu bude libra pokračovat ve své klesající trajektorii. Střednědobým výhledem se pravidelně zabýváme v našich fundamentálních článcích. Faktory, které přispívají k poklesu eura i libry, zůstávají v posledních šesti měsících konzistentní. Proto se někomu včerejší pozorovaný pohyb mohl zdát neobvyklý nebo nelogický, ale ve skutečnosti na něm není nic matoucího. Kupce amerického dolaru neodradila ani slabá zpráva ADP ve Spojených státech. V důsledku toho pár prolomil své poslední lokální minimum a zatím nevykazuje jasný odraz, který by naznačoval potenciální období stability. Za současného stavu se zdá, že by pokles libry mohl pokračovat i dnes.
img

Přehled páru GBP/USD: 9. ledna – Úplný kolaps britské libry

09.01.2025 Měnový pár GBP/USD zaznamenal ve středu výrazný pokles, a to tak rychlý, jako kdyby z devátého patra spadl kámen. Situace připomíná minulé trendy. Libra v uplynulých dnech v těsném závěsu následovala euro, podobně jako pes na vodítku. Na rozdíl od eura, které mělo pro své tržní pohyby konkrétní důvody, však libra žádné jasné opodstatnění neměla. Do začátku středeční americké obchodní seance už ztratila 170 pipů. Co to znamená? Ve Velké Británii nebyly zveřejněny žádné ekonomické zprávy, nezazněly žádné důležité projevy a nevyskytly se žádné významné události, které by tento pokles vysvětlovaly. Všechny klíčové makroekonomické zprávy v USA byly zároveň v tomto dni naplánovány na americkou obchodní seanci, což ještě víc zdůraznilo absenci zjevných důvodů, proč by libra měla klesnout.
img

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 8. ledna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

08.01.2025 V úterý došlo na měnovém páru GBP/USD ke korekci směrem dolů, ačkoli britská libra v posledních dnech přesně kopírovala vývoj eura. Zatímco pohyby eura lze alespoň zpětně vysvětlit, kolísání libry se zdá být zcela nelogické. Údaje o vývoji inflace v Německu, které pravděpodobně vyvolaly pondělní růst eura, a údaje o vývoji inflace v Evropě, které zřejmě způsobily úterní pokles eura, neměly žádnou přímou souvislost s britskou librou. Přesto byly pohyby obou měnových párů téměř totožné. Euro má navíc tendenci respektovat klíčové úrovně a vytváří kolem nich silné obchodní signály. Naproti tomu britská libra pohyby eura jednoduše napodobuje a snaží se je přenést na své vlastní úrovně, což vede k vytváření falešných signálů.
img

Přehled vývoje GBP/USD dne 8. ledna: Britská libra rychle ztrácí dynamiku

08.01.2025 Měnový pár GBP/USD se v úterý pokoušel pokračovat v růstu, ale nakonec se mu to nepodařilo. V pondělí se na trhu projevilo nadšení z nějaké události nebo očekávání jejího výskytu, ale v úterý se tento impuls zcela rozplynul. Domníváme se, že pondělní pohyb byl pouze technickou korekcí. Případně se mohlo jednat o reakci na vývoj inflace v Německu, přičemž libra jednoduše posilovala společně s eurem.
img

Doporučení pro obchodování a analýza GBP/USD na 8. ledna: Britská libra mění své ambice

08.01.2025 Měnový pár GBP/USD se v úterý snažil udržet si růstovou dynamiku, ale nakonec se vydal opačným směrem. Britská libra neměla v pondělí k dispozici žádné významné faktory, které by podpořily její silný růst, a ani v úterý neexistovaly žádné faktory, které by přispěly k jejímu dalšímu růstu. V důsledku toho považujeme nedávný růstový pohyb za nelogický a nekonzistentní. Pravděpodobně se jedná o technickou korekci. Cena nedokázala prorazit nad linii Senkou Span B, což naznačuje, že klesající trend zůstává neporušený a kdykoli by mohlo dojít k obnovení poklesu.
img

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 7. ledna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

07.01.2025 Měnový pár GBP/USD v pondělí pokračoval v růstovém trendu, který se vysvětluje obtížněji než růst eura. Zatímco euro mělo jasný růstový motor v podobě zprávy o inlfaci Německa (i když na něj mohly mít vliv i insider informace pro největší hráče na trhu), libra žádný zřejmý katalyzátor neměla. Výsledkem je, že obchodníci už třetí den po sobě hledají příčiny pohybů tohoto páru. Libra mohla jednoduše následovat euro, nebo to může souviset s americkým dolarem, kde velcí hráči na trhu začali uzavírat dlouhé pozice. Přesný důvod je však stále nejasný. V současné době cena prolomila kritickou úroveň 1,2502, od které se dříve šestkrát odrazila výše. Tento průlom naznačuje, že pohyb libry vzhůru by dnes mohl pokračovat.
img

Přehled vývoje GBP/USD dne 7. ledna: Britská libra roztahuje křídla

07.01.2025 Měnový pár GBP/USD i v pondělí vykázal působivý růst, pro který neexistovaly žádné lokální důvody. Pár začal z ničeho nic růst během evropské obchodní seance a ještě před začátkem americké seance libra vzrostla o 120 pipsů. Částečně byl tento pohyb nespravedlivý, protože minulý čtvrtek libra také klesla o více než 120 pipsů, aniž by pro to existovaly lokální důvody. Rádi bychom však připomněli, že se stále nacházíme v klesajícím trendu. A v klesajícím trendu by nová kola poklesu neměla vyvolat žádné překvapení.
img

Doporučení pro obchodování a analýza GBP/USD na 7. ledna: libra nechápe, z jakého důvodu rostla

07.01.2025 Měnový pár GBP/USD v pondělí vykazoval značnou volatilitu. Britská libra zpočátku sebevědomě rostla, téměř jako by se Bank of England rozhodla zvýšit svou klíčovou úrokovou sazbu. Poté však stejně prudce klesla, jako by BoE své rozhodnutí náhle zvrátila a sazbu snížila. To je samozřejmě jen humorná nadsázka, ale málokdo očekával tak drastické pohyby v den, kdy byla zveřejněna pouze jedna zpráva ve Velké Británii a další v USA – v obou případech šlo o druhé odhady indexů PMI ve službách za prosinec. Britský PMI překvapivě dopadl hůře, než se očekávalo, takže je nepravděpodobné, že by to vyvolalo rally na libře.
img

Přehled vývoje GBP/USD. Týdenní přehled: dolar můžou zastavit pouze údaje Nonfarm Payrolls

06.01.2025 Měnový pár GBP/USD se po prudkém čtvrtečním poklesu v pátek zotavil. Všechy důvody, které byly zmíněny v příslušném článku v souvislosti s poklesem eura, platí rovněž pro britskou libru. I libra zažila dlouhodobý vzestup trvající déle než dva roky, když trh ocenil budoucí uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému. Poté, když se libra stala nadměrně překoupenou a Fed přišel s prvním snížením sazeb, začal pokles tohoto páru, který trvá dodnes. Čtvrteční pohyb tak byl jednoduše pokračování nastoupeného trendu a nevyžadoval žádné další odůvodnění či vysvětlení. Trh už jich má více než dost.
C:\fakepath\burza-06012025-uvod.jpg

Vítězové a poražení: Největší cenové pohyby na finančních trzích (prosinec 2024)

06.01.2025 Vítáme vás u nového článku, ve kterém se podíváme na nejzajímavější cenové pohyby, které se v prosinci udály na finančních trzích. V prosinci byli sice obchodníci o několik dnů obchodování ochuzeni kvůli vánočním svátkům, ale jak si za malý okamžik ukážeme, tak i přesto v tomto měsíci volatilita na trzích rozhodně nechyběla a tradeři tak mohli vydělat zajímavé částky.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 6. ledna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

06.01.2025 Pár GBP/USD zaznamenal v pátek po prudkém čtvrtečním poklesu oživení. Tento nárůst hodnoty britské měny měl především technický charakter, neboť tyto technické faktory u účastníků trhu převážily nad makroekonomickým pozadím. Poprvé po dvou týdnech byla v pátek zveřejněna důležitá zpráva, která opět přiměla trh uvažovat o nákupu amerického dolaru. Index PMI ve zpracovatelském sektoru ISM v USA dopadl lépe, než se očekávalo. Obvykle lepší než předpokládaný údaj slouží jako důvod k nákupu dolaru. K výraznějšímu pohybu směrem k nákupu dolaru však nedošlo a reakce trhu byla nevýrazná. To nutně neznamená, že je pokles libry u konce. Se začátkem nového týdne může libra nadále procházet korekcí směrem vzhůru, ale vše nasvědčuje tomu, že libra bude pravděpodobně pokračovat ve svém dlouhodobém poklesu. Na tuto možnost jsme již několikrát upozorňovali.
C:\fakepath\trade-02012024.jpg

Praktické okénko - swingový výhled na hlavní měnové páry pro začátek roku 2025

02.01.2025 V tomto článku se podíváme na swingový výhled na nejdůležitější hlavní měnové páry.
img

GBP/USD. 31. prosince. Boční trend pokračuje

31.12.2024 V hodinovém grafu měnový pár GBP/USD v pondělí vzrostl k oblasti rezistence 1,2611–1,2620, ale nedokázal se odrazit. Už déle než týden se pár obchoduje horizontálně. Odraz od zóny rezistence 1,2611–1,2620 by znamenal potenciální obrat ve prospěch amerického dolaru, což by vedlo k poklesu směrem k úrovni 1,2488, kde růst libry začal. V každém případě neočekávám, že by pár v nadcházejících dnech opustil pásmo 1,2488–1,2620.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 31. prosince? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

31.12.2024 V pondělí se pár GBP/USD nadále obchodoval ve flat kanálu. Libra má své vlastní boční pásmo ohraničené úrovněmi 1,2502 a 1,2613, které se velmi podobá bočnímu kanálu eura o zhruba 100 bodů. Včera pár dosáhl horní hranice bočního pásma, ale k žádnému jasnému odrazu nedošlo. Přesto se pár během dne obrátil a propracoval se ke spodní hranici. Jednalo se o typický pohyb v rámci bočního pásma. Na trhu se neobjevily žádné fundamentální ani makroekonomické souvislosti, které by jej ovlivňovaly. V úterý bude rovněž zkrácený obchodní den.
img

BREAKING: Maloobchodní tržby ve Spojeném království nižší, než se očekávalo

20.12.2024 Údaje o maloobchodních tržbách jsou nižší, než se očekávalo. Měnový pár GBP/USD před zveřejněním údajů klesl, takže po zveřejnění údajů je pohyb malý.
img

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 20. prosince. Holubičí postoj Bank of England

20.12.2024 Měnový pár GBP/USD se ve středu večer prudce propadl a kopíroval tak pohyb páru EUR/USD. Vzhledem k charakteru zasedání Federálního rezervního systému to není překvapivé. Ve čtvrtek však zasedala Bank of England a libra získala zpět téměř 50 % ztrát z předchozího dne před oznámením. Základ tohoto zotavení je nejasný, ale britská měna prokázala svou odolnost – vlastnost, kterou jsme často zdůrazňovali. Libra vykázala zisky tam, kde se žádné neočekávaly, ale výsledky zasedání BoE na ni opět vyvíjely tlak.
img

Doporučení k obchodování a přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 20. prosince. Bank of England rozdrtila britskou libru

20.12.2024 Měnový pár GBP/USD ve středu a ve čtvrtek vykázal výrazný pokles, který střídala silná korekce směrem vzhůru. Britská libra opět prokázala vůči dolaru pozoruhodnou odolnost a rostla i v situacích, kdy se tomu mohla vyhnout. Situaci však vyjasnila Bank of England. Výsledky jejího zasedání lze považovat za holubičí, přinejmenším proto, že počet členů Výboru pro měnovou politiku hlasujících "pro" snížení sazeb překonal očekávání. Ukázalo se, že uvolnění měnové politiky podpořili tři členové a ke snížení sazeb chyběly už jen dva hlasy. To odráží více holubičí postoj, než trh očekával. Opakovaně jsme upozorňovali, že také BoE začne snižovat svou sazbu. Možná ke snižování bude postupovat pomalu nebo nepravidelně, ale snižovat bude. Vzhledem k tomu, že trh již ocenil celý cyklus uvolňování měnové politiky ze strany Federálního rezervního systému, má nyní možnost reagovat na faktor snižování sazeb ve Spojeném království. Proto se domníváme, že libra bude pokračovat v poklesu.
img

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 19. prosince. Údaje o inflaci ve Velké Británii neměly žádný dopad

19.12.2024 Ve středu měl měnový pár GBP/USD všechny předpoklady k tomu, aby předvedl zajímavý intradenní pohyb řízený trendem. Nic takového se však nestalo. Včera byla ve Velké Británii zveřejněna jedna z nejdůležitějších zpráv pro britskou libru –zpráva o inflaci. Ta byla zveřejněna zhruba den před posledním letošním zasedáním Bank of England. Očekávalo se, že výsledek této zprávy bude mít na rozhodování britské centrální banky velký vliv. Údaje však byly natolik nevýrazné, že na trhu nevyvolaly žádnou reakci. Cena samozřejmě po zveřejnění nejprve klesla o zhruba 35 pipsů, ale jen proto, aby se během několika následujících hodin zotavila o stejnou hodnotu. Pro libru se v podstatě nic nezměnilo.
img

Přehled vývoje páru GBP/USD dne 18. prosince. Zasedání centrálních bank už podpořila libru

18.12.2024 Měnový pár GBP/USD se v pondělí a v úterý obchodoval na vyšší úrovni. V pondělí pro tento růst neexistovaly žádné jasné důvody ani základ, protože makroekonomické pozadí ze Spojeného království a USA libru ani dolar rozhodně nepodpořily. Přesto britská měna opět projevila silnou touhu po růstu. Domníváme se, že růst libry může souviset s nadcházejícími zasedáními Federálního rezervního systému a Bank of England, z nichž první se uskuteční dnes večer. Pojďme si analyzovat, proč libra vzrostla a zda bude v růstu pokračovat.
img

Doporučení pro obchodování a přehled vývoje GBP/USD dne 18. prosince. Britská libra má stále dobrou náladu

18.12.2024 V úterý měnový pár GBP/USD pokračoval v pohybu směrem vzhůru a otestoval linie indikátoru Ichimoku. V důsledku toho je dnes poměrně pravděpodobný obrat. Nezapomeňte však, že mezi dnešní klíčové události patří zasedání Federálního rezervního systému a zveřejnění zprávy o inflaci ve Velké Británii. Zítra je na programu zasedání Bank of England. Kterákoli z těchto událostí by mohla vyvolat další růst britské libry. Včerejší zpráva o mzdách navíc upozornila trh i centrální banku na zrychlení růstu mezd. Mzdy ve Velké Británii opět rostou, a to stále rychlejším tempem - špatná zpráva pro BoE a inflaci, nikoli však pro libru. Tento vývoj zaručuje, že BoE ve čtvrtek svou měnovou politiku neuvolní.
img

GBP/USD: 17. prosince. Výrazný růst mezd ve Velké Británii

17.12.2024 V hodinovém grafu se měnový pár GBP/USD v pondělí odrazil od oblasti supportu 1,2611–1,2620 a vyvolal pohyb vzhůru. Dnes libra téměř dosáhla oblasti rezistence 1,2709–1,2734. Odraz od této zóny bude nahrávat americkému dolaru a povede k obnovení poklesu směrem k 1,2611–1,2620. Uzavření nad 1,2734 zvýší pravděpodobnost dalšího růstu k oblasti rezistence 1,2788–1,2801.
img

Přehled páru GBP/USD na 17. prosince: Nic než zklamání

17.12.2024 Měnový pár GBP/USD se většinu pondělka pohyboval spíš do strany než nějakým zřetelným směrem. Obchodníci možná očekávali zajímavější pohyby, jelikož sentiment a dění na trhu mohly ovlivnit nejméně čtyři zprávy. Nicméně, zprávy o PMI ve Velké Británii byly mírně pesimistické, ale ne natolik, aby libra prodloužila pokles z minulého týdne. Aktivita ve zpracovatelském průmyslu se propadla ještě víc do oblasti kontrakce, zatímco aktivita ve službách se mírně odrazila. Jedna zpráva byla tedy pozitivní a druhá negativní. Libra mírně posílila, ale další pohyb bude záviset na významnějších událostech.
img

Obchodní doporučení a přehled pro pár GBP/USD na 17. prosince: libra stoupala, ale v rámci normy

17.12.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí rychle stoupal, ačkoli k takovému pohybu neměl zvláštní důvod. Britské indexy PMI nenaznačiy růst libry a americké rozhodně také ne. Libra šterlinků tak znovu vykázala růst, kde neměla. Technický obrázek ale v současnosti nevypadá zkresleně. Cena korigovala k liniím Senkou Span B a Kijun-sen, mohla by se od nich odrazit a pokusit se znovu prorazit zónu 1,2605–1,2620. Někdy je k překonání takto silných zón potřeba drobná příprava.
img

Přehled páru GBP/USD na 16. prosince: varování před bouří pro libru

16.12.2024 Měnový pár GBP/USD v pátek už druhý den po sobě pokračoval v prudkém poklesu. Zatímco páteční pokles měl některé ospravedlnitelné důvody, čtvrteční výprodej vypadá záhadně. Při bližším pohledu ale odpovídá postřehům, které jsme několikrát opakovali: libra nemá žádný fundamentální základ pro střednědobý růst. Během posledních dvou let už překonala očekávaný růst, protože trh zohlednil budoucí uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému a zároveň ignoroval slabost britské ekonomiky, sílu americké ekonomiky a fakt, že Bank of England, stejně jako Federální rezervní systém, nakonec časem sníží sazby.
img

Obchodní doporučení a přehled pro pár GBP/USD na 16. prosince: libra šterlinků začala klesat

16.12.2024 Měnový pár GBP/USD pokračoval v pátek v poklesu, který zahájil ve čtvrtek. Předtím cena prorazila pod vzestupnou trendovou linii a opustila horizontální kanál. Tento pokles, který už začal, jsme čekali a chystali jsme se na něj. Upozorňovali jsme, že kromě technických korekcí nemá libra žádné fundamentální důvody k růstu. Korigovala a teď je čas, aby obnovila hlavní trend. Páteční makroekonomické údaje ze Spojeného království byly navíc opět neuspokojivé. I když jsme tak silnou reakci trhu nečekali, report o průmyslové produkci a zpráva o HDP za říjen byly výrazně horší, než se předpokládalo. Výsledkem byl další prudký pokles britské měny.
img

Doporučení na obchodování a přehled vývoje GBP/USD dne 13. prosince. Libra se vzdala

13.12.2024 Měnový pár GBP/USD zaznamenal ve čtvrtek výrazný pokles a klesl k linii Senkou Span B. Předtím cena konsolidovala pod linií vzestupného trendu, což signalizovalo potenciální konec korekce. Následně se pár několik dní obchodoval v jasném bočním trendu, ale včera se bez silných důvodů pro pokles propadl směrem dolů. Zajímavé je, že jak euro, tak libra klesly k linii Senkou Span B. Dnes bude budoucí pohyb obou párů záviset na tom, zda budou tyto linie prolomeny.
img

Přehled páru GBP/USD na 13. prosince: libra právem následuje euro

13.12.2024 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek také obchodoval směrem dolů. Tento pokles lze přičíst několika důvodům; a zasedání Evropské centrální banky k nim nepatří. Začněme tím, že euro a libra se často obchodují v tandemu – když ne 100%, tak alespoň 80%. Když tedy euro klesá, je 80% pravděpodobnost, že ho bude následovat libra. To je téměř axiom. Navíc libra, stejně jako euro, nemá žádné fundamentální důvody pro střednědobý růst a v posledních týdnech koriguje. V časovém rámci 4H i 1W zůstává trend medvědí. Proto se po skončení korekce dala očekávat nová vlna downtrendu a přesně té jsme teď pravděpodobně svědky.
img

GBP/USD: Jednoduché tipy na obchodování dne 12. prosince pro začátečníky – analýza včerejšího vývoje obchodování na forexu

12.12.2024 K otestování hladiny 1,2744 došlo v době, když se ukazatel MACD už posunul výrazně nad linii nula, což omezilo potenciál páru směrem vzhůru. Z toho důvodu jsem se rozhodl libru nenakupovat a přišel jsem tak o poměrně slušný pohyb vzhůru. Žádné další vhodné body pro vstup do trhu se nevytvořily.
img

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 12. prosince. Dolaru zpráva o inflaci nijak nepomohla

12.12.2024 Měnový pár GBP/USD se ve středu nadále obchodoval v úzkém rozpětí. Navzdory očekávání buď pokračování vzestupného pohybu páru, nebo začátku nového poklesu se ukázalo, že zpráva o inflaci v USA byla tak nevýrazná, že téměř nestojí za zmínku. Zatímco Federální rezervní systém mohl oslavovat mírné zvýšení inflace na 2,7 %, obchodníci místo sledování stagnace cen po tři dny v řadě toužili po silnějších pohybech na trhu.
img

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 11. prosince? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

11.12.2024 V úterý se měnový pár GBP/USD nadále obchodoval s minimální růstovou tendencí. Libra opět roste, i když euro klesá nebo stagnuje. Zatímco euro se už tři týdny obchoduje ve flatu, libra vykazuje ve stejném období slabý, ale stabilní růst. Britská měna opět vykazuje větší odolnost ve srovnání s eurem, přestože fundamentální a makroekonomické pozadí je téměř totožné. Tato odolnost však libru ve střednědobém horizontu pravděpodobně nezachrání. Libra sice může ještě nějakou dobu růst kvůli technické potřebě korekce, ale po jejím skončení by se měl obnovit její pokles. Dnes bude zveřejněna kritická zpráva o inflaci v USA, která by mohla vyvolat buď růst, nebo pokles tohoto páru. Bez ohledu na údaje očekáváme pokles a zaměříme se výhradně na krátké pozice.
img

Přehled páru GBP/USD na 11. prosince: šterlink se potácí mezi optimismem a odporem

11.12.2024 Měnový pár GBP/USD zůstává nad linií klouzavého průměru, což naznačuje, že lokální uptrend je stále neporušený. Opakovaně jsme ale zdůrazňovali, že jakýkoli růst britské libry v této fázi by byl jen korekční, a na tomto postoji trváme. Libra má po dvou po sobě jdoucích měsících poklesu jen přestávku. Jak jsme uvedli už dříve, korekční pohyby mohou trvat týdny nebo i měsíce, protože jsou obvykle pomalejší a méně impulzivní než trendové pohyby. Jednoduše řečeno, ceny rychle klesají nebo stoupají, pak se konsolidují nebo se pohybují do strany v korekční nebo flat fázi. Hlavní hráči využívají těchto období často k akumulaci pozic před dalším výrazným pohybem.
img

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 10. prosince. Růst libry by neměl být zavádějící

10.12.2024 Měnový pár GBP/USD se i v pondělí obchodoval oběma směry, jako by trh záměrně usiloval o to, aby zmátl obchodníky. Minulý týden britská libra posilovala, přestože k takovému pohybu měla jen velmi málo důvodů. Některé zprávy z USA dopadly hůře, než se očekávalo, a Andrew Bailey oznámil čtyři snížení sazeb pro příští rok. Tato snížení sazeb však představují holubičí postoj, který měl vyvolat pokles libry. Jerome Powell zároveň zopakoval, že Federální rezervní systém nikam nepospíchá, a zdůraznil, že ekonomika je ve výborné kondici, což dává Fedu potřebný čas. Páteční zpráva Nonfarm Payrolls Powellova prohlášení podpořila. Domníváme se tedy, že dolar měl minulý týden více důvodů k posílení než libra.
img

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 6. prosince? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

06.12.2024 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek pokračoval v pohybu vzhůru v rámci korekce, která začala před dvěma týdny. Jak jsme již několikrát zmínili, pro růst britské libry neexistují jiné podstatné důvody než technické faktory. Ve čtvrtek (ani ve středu) neexistovaly žádné pádné důvody k nákupu libry. Ani ve Spojeném království, ani ve Spojených státech nedošlo k žádným pozoruhodným událostem, takže se nadále jedná o čistě technickou korekci.
img

Obchodní doporučení a přehled vývoje GBP/USD dne 6. prosince. Libra na rozdíl od eura pokračuje v korekci směrem vzhůru

06.12.2024 Měnový pár GBP/USD se i ve čtvrtek obchodoval na vyšší úrovni a posiloval výrazněji než euro. Navzdory téměř neexistujícímu a totožnému makroekonomickému pozadí libra nadále roste, zatímco euro relativně stagnuje. Tato dynamika nás nepřekvapuje, neboť jsme opakovaně zmiňovali, že britská měna vykazuje vůči dolaru větší odolnost. Jinými slovy, má tendenci růst ochotněji než euro a naopak klesat méně ochotně. Zastřešující trend se však nemění. Euro i libra provádějí korekci v rámci klesajícího trendu, který započal před 2,5 měsíci.
img

Trh GBP/USD se nachází blízko trendové čáry

05.12.2024 Měnový pár GBP/USD se po odrazu od šestiměsíčního minima na úrovni 1,2486 v posledních týdnech nachází v režimu rostoucí korekce. Pár se může vrátit k bariéře 1,2750, která se drží poblíž krátkodobé klesající trendové linie. Pokud trh tuto oblast úspěšně překoná, může čelit výrazné výzvě u rovného 200denního jednoduchého klouzavého průměru (SMA) na úrovni 1,2820, než narazí na rezistenci 1,2840 a 50denní SMA kolem 1,2900.
img

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 5. prosince? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

05.12.2024 Ve středu se měnový pár GBP/USD pokusil opět rozšířit svou korekci směrem vzhůru. Jak vidíme, pohyb vzhůru zůstává slabý a pomalý, na což jsme upozorňovali již před několika týdny. Je to proto, že korekce obvykle trvají mnohem déle než impulzivní pohyby. V současné době trh nevidí žádný důvod k nákupu britské libry. Domníváme se, že britská měna bude ve střednědobém horizontu klesat. Korekce však může trvat poměrně dlouho.
img

Obchodní doporučení a přehled vývoje GBP/USD dne 5. prosince. Libra se snaží zvítězit

05.12.2024 Měnový pár GBP/USD ve středu na čtvrtý pokus překonal oblast 1,2691–1,2701. V průběhu roku jsme opakovaně zaznamenali působivou odolnost libry vůči dolaru. I nyní, zatímco euro stagnuje, libra nadále roste – i když pomalu a skromně. Euro se mezitím obchoduje "flat ve flatu". Včera se cena pokusila obnovit svůj klesající trend, ale ani napočtvrté se jí nepodařilo prorazit pod linii Kijun-sen. Jedinou událostí, která trh skutečně ovlivnila, bylo zveřejnění údajů o indexu PMI ve službách ISM, které sice nebyly katastrofální, ale dopadly slabší, než se předpokládalo.
img

BREAKING: Údaje o britském PMI nad očekáváním

04.12.2024 Měnový pár GBP/USD se po zveřejnění údajů zvyšuje, přičemž oba údaje jsou vyšší než 50, což signalizuje zlepšující se ekonomický výhled.
img

Obchodní doporučení a přehled pro pár GBP/USD na 3. prosince: Libra se vrací, ale udržuje si býčí výhled

03.12.2024 Měnový pár GBP/USD vykázal v pondělí také pokles, ale nedokázal se konsolidovat pod kritickou linií a Senkou Span B, což z technického hlediska ukazuje na neporušený charakter nového uptrendu v časovém rámci 1H. Makroekonomické ani fundamentální faktory nebyly v pondělí tak úplně hnacím motorem poklesu britské měny. Druhý odhad britského indexu PMI ve výrobě nejspíš nevzbudil vážnější zájem a index ISM ve výrobě byl zveřejněn až pozdě večer. Libra začala klesat už v noci při otevření trhu. V prvním kole souboje býků s medvědy v tomto týdnu vyhráli tedy medvědi.
img

GBP/USD. 3. prosince. Libra je stále nerozhodná

03.12.2024 V hodinovém grafu se měnový pár GBP/USD v pondělí odrazil od oblasti rezistence 1,2709–1,2734 a klesl k oblasti supportu 1,2611–1,2620. Odraz od oblasti 1,2611–1,2620 favorizoval libru a zahájil tak nový pohyb vzhůru směrem k oblasti 1,2709–1,2734. Další odražení od této oblasti by pro britskou libru mohlo znamenat další pohyb směrem dolů.
img

Obchodní doporučení a přehled pro pár GBP/USD na 2. prosince: Britská libra pokračuje v růstu

02.12.2024 Měnový pár GBP/USD pokračoval v pátek v růstu, i když k němu neměl pádný důvod. Americké trhy byly v tento den zavřeny a ve Velké Británii nedošlo v průběhu týdne k žádným událostem, které by stály za zmínku a upoutaly by pozornost trhu. Zdá se tedy, že za růstem libry stojí čistě technické faktory. Jak bylo zmíněno v jiných analýzách, britská měna vykazuje často silnější růst, než k jakému dává důvod makroekonomické a fundamentální pozadí. To je negativní signál. Odolnost libry podle nás souvisí s jestřábím postojem Bank of England. Až BoE začne rychleji snižovat sazby, libra bude nejspíš – logicky – rychleji klesat. Nevidíme důvod pro střednědobý růst libry.
img

Jak 29. listopadu obchodovat měnový pár GBP/USD: Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

29.11.2024 Pár GBP/USD ve čtvrtek pokračoval v pohybu nahoru. Za tímto růstem britské měny nestály žádné makroekonomické ani fundamentální faktory. Už dříve jsme ale upozorňovali na čistě technickou korekci, která odráží zavírání short pozic nahromaděných za dva měsíce. Všechno zatím tedy probíhá nejspíš podle plánu. Tato korekce může přetrvávat ještě týden nebo dva a může se vyznačovat obdobími obchodů uvnitř pásma. Většina instrumentů obecně tráví víc času v podmínkách flatu než v trendu. Spojené království, ani Spojené státy dnes nezveřejní žádné zprávy. Libra může pokračovat v pozvolném růstu, ale také může celý den zůstat mezi hranicemi pásma.
img

Jak 28. listopadu obchodovat měnový pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

28.11.2024 Ve středu pár GBP/USD mírně korigoval nahoru a dosáhl úrovně 1,2680. Tato úroveň by klidně mohla posloužit jako bod, kde by se mohl obnovit downtrend. Aby libra dál stoupala, potřebovala by nové podpůrné údaje. Dnes ani zítra ale nemají USA ani Velká Británie v plánu žádné významné události, které by libru mohly podpořit. Korekce by mohla teoreticky pokračovat z technických důvodů, ale ve střednědobém horizontu stále očekáváme pokles páru.
img

Přehled páru GBP/USD na 28. listopadu 2024

28.11.2024 Měnový pár GBP/USD ve středu zavřel nad linií klouzavého průměru a připravil si tak půdu pro potenciální korekci. Středeční průraz nad linii klouzavého průměru naznačuje možnost silnější korekce. Korekce jsou ale ze své podstaty nepředvídatelné – mohou se výrazně lišit z hlediska doby trvání a velikosti, přičemž cena může dlouhodobě zůstat beze změny nebo vykazovat jen minimální pohyb. Rozhodnutí, zda se během takových korekcí angažovat, je na každém obchodníkovi. Doporučujeme obchodovat v souladu s převládajícím trendem, jak zdůrazňují zásady technické analýzy.
img

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 27. listopadu. Britská libra pokračuje ve svých směšných pokusech o korekci

27.11.2024 V úterý se měnový pár GBP/USD pokusil o korekci, ale nepodařilo se mu ani jednoznačně překonat klouzavý průměr. V článku o euru jsme si už vysvětlili, že všechny indikátory a technické modely selhávají, když je fundamentální pozadí namířeno proti nim. Zmínili jsme také, že signály proti trendu je často lepší ignorovat. Abychom tuto diskusi doplnili, rádi bychom upozornili, že "učebnicové" pohyby na trhu jsou velmi vzácné. Řada obchodníků pravděpodobně čekala na korekci současného klesajícího trendu, aby mohla vstoupit do krátkých pozic. V posledních dvou měsících však nedošlo k žádné korekci. V tuto chvíli by britská libra mohla klidně pokračovat v poklesu, protože všichni na trhu očekávají korekci a nikdo nevěří, že by britská měna mohla pokračovat v poklesu, aniž by se vrátila i o několik set pipsů nahoru.
img

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 26. listopadu? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

26.11.2024 V pondělí se měnový pár GBP/USD pokusil o korekci, ale nepodařilo se mu ani konsolidovat nad první úrovní rezistence na cestě vzhůru – 1,2613, jak jasně ukazuje graf výše. Ve druhé polovině dne cena tíhla k uzavření gapu, jak bylo zmíněno v předchozích článcích. V tuto chvíli technický výhled pro libru naznačuje začátek flat pohybu mezi úrovněmi 1,2502 a 1,2613. Vzhledem k tomu, že na dnešek nejsou ve Spojeném království ani v USA naplánovány žádné významné události ani zprávy, může cena v tomto pásmu zůstat. Stále nevidíme žádný základ pro silný růst britské měny. Korekce je možná, ale vyžaduje alespoň nějakou podporu ze strany zpráv, která zatím chybí. Proto se domníváme, že nový pokles je stále pravděpodobnější než růst. V pondělí se v USA ani ve Velké Británii neodehrály žádné důležité události ani zprávy, takže obchodníci neměli na co reagovat.
img

Přehled páru GBP/USD na 26. listopadu: Libra šterlinků v pondělí rozesmála obchodníky

26.11.2024 Měnový pár GBP/USD otevřel v pondělí mírným vzestupným gapem, který naznačil jeho budoucí směr. Máme-li být ale upřímní, tento pohyb milovníky libry šterlinků spíš pobavil, než povzbudil. Britská libra klesá už dva měsíce. Několikrát překonala linii klouzavého průměru, jenže nevydržela. Včera otevřela gapem (což zní působivě), ale nedokázali jsme se dostat ani na klouzavý průměr, který je v těsné blízkosti ceny.
img

Obchodní doporučení a analýza páru GBP/USD na 26. listopadu: Libra nedokáže zapůsobit

26.11.2024 Měnový pár GBP/USD se v pondělí pokusil o korekci, ale nepodařilo se mu zajistit si pozici nad kritickou hranicí ani nad klesajícím kanálem. V důsledku toho se na kotacích může obnovit downtrend. Už se obnovil, protože ve druhé polovině pondělí došlo k poklesu, který byl výraznější než předchozí růst. Poslední korekce tedy mohla skončit dřív, než pořádně začala. Tento výsledek nás nepřekvapuje, protože se stále domníváme, že britská libra by měla jen klesat. V poslední době jsme nezaznamenali žádné zprávy ani události, které by dokázaly změnit globální fundamentální pozadí. Pokud to tak opravdu je, na jakém základě by libra najednou začala růst?
img

Doporučení k obchodování a analýza GBP/USD na 25. listopadu: libra dále klesá

25.11.2024 Měnový pár GBP/USD v pátek pokračoval v pohybu směrem dolů. Stojí za zmínku, že libra během dne klesala mnohem méně než euro, přestože zprávy z Velké Británie byly stejně neuspokojivé. Oba indexy podnikatelské aktivity výrazně poklesly, což trh nečekal, a zpráva o maloobchodních tržbách vykázala pokles objemů. To sice může prospět inflaci, ale pro ekonomiku to pravděpodobně nebude znamenat nic dobrého. Nejnovější pokles britské měny se tak zdá být zcela oprávněný. Navíc se domníváme, že libra by měla pokračovat v poklesu i bez okamžité podpory makroekonomických faktorů – tento postoj zastáváme již dva měsíce, kdy důsledně sledujeme přetrvávající klesající trend libry.
img

Doporučení pro obchodování a obchodní analýza pro GBP/USD na 22. listopadu: libra následuje euro

22.11.2024 Ve čtvrtek se pár GBP/USD nadále obchodoval směrem dolů. Stejně jako euro neměla britská libra během dne žádný významný důvod k poklesu. To je však irelevantní. Často jsme uváděli, že je libra překoupená a v posledních dvou letech rostla především kvůli očekávání budoucího uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému. Trh má celý cyklus snižování sazeb "předem" oceněn. Nyní jsme svědky obratu, protože faktory jako uvolnění měnové politiky Bank of England nebo stav ekonomiky Spojeného království a USA byly po dobu zmíněných dvou let přehlíženy.
img

Přehled páru GBP/USD na 22. listopadu 2024: Libra pozvolna klesá

22.11.2024 Měnový pár GBP/USD zahájil ve středu a ve čtvrtek novou vlnu poklesu. Během minulého týdne se pohyboval převážně do strany, takže není jisté, zda se usadí pod hladinou 1,2600. Zároveň se ale odráží od klouzavého průměru, a to jasně a přesně. Tento odraz by mohl představovat výchozí bod pro další pokles libry.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 21. listopadu: Libra šterlinků je stále flat

21.11.2024 Měnový pár GBP/USD se ve středu dál obchodoval ve flat trendu. Na rozdíl od páru EUR/USD je ale jeho flat zřetelněji vymezený jasnými hranicemi. Cena v průběhu minulého týdne kolísala mezi úrovněmi 1,2605–1,2620 a 1,2691–1,2701. Pár důsledně testuje horní nebo spodní hranici a poskytuje tak obchodníkům potenciální vstupní body. Stojí ale za zmínku, že indikátory typu linie Ichimoku ztrácejí na flat trhu sílu.
img

GBP/USD: Inflace ve Spojeném království zrychluje, ale libra zůstává pod tlakem

21.11.2024 Měnový pár GBP/USD dosáhl ve středu týdenního maxima, ale nedokázal se udržet v pásmu 1,27. Zpráva o inflaci ve Spojeném království poskytla libře jen dočasnou podporu, ačkoli téměř všechny její složky byly v zelených číslech. Dolar byl ale znovu silnější – po dočasném růstu k úrovni 1,2713 se později stáhl do pásma 1,26.
img

Měnový pár GBP/USD je připraven na potenciální oživení

20.11.2024 GBP/USD se vrátil k ziskům poté, co jej šestidenní pokles stlačil na šestiměsíční minimum 1,2595. Pár se odrazil od důležité trendové čáry z října 2023 a ukazatele jako RSI a stochastický oscilátor naznačují, že cena je pravděpodobně připravena na vzestup z přeprodaného území.
img

Přehled vývoje páru GBP/USD dne 19. listopadu: libra se potácí mezi životem a smrtí

19.11.2024 Měnový pár GBP/USD se v pondělí nejevil příliš nakloněn výraznějším pohybům, což znamenalo za poslední měsíce vzácně klidný den. I když byla seance poměrně klidná, volatilita britské libry se v posledních týdnech zvýšila. To je pro intradenní obchodníky pozitivní vývoj, protože umožňuje ziskovější obchodní příležitosti na základě lokálních signálů. Když jsou denní cenové pohyby omezeny na 50 pipsů, je dosažení zisku náročné. Pár se však nyní pravidelně pohybuje kolem 100 pipsů denně.
img

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 18. listopadu? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

18.11.2024 Pár GBP/USD se v pátek ani nepokusil o korekci. Jak už bylo zmíněno, v USA byly zveřejněny údaje o dvou makroekonomických ukazatelích, přičemž větší vliv na trh měly údaje o maloobchodních tržbách. Dvě zprávy byly zveřejněny také ve Velké Británii: HDP za 3. čtvrtletí vzrostl ve druhém odhadu o 0,1 %, což je méně než 0,2 % v původním odhadu – negativní faktor. Průmyslová výroba jako obvykle poklesla, a to více, než obchodníci očekávali. Tři ze čtyř zpráv podpořily americký dolar, který i bez makroekonomické podpory nadále bez problémů roste. Stále zastáváme názor, že americký dolar bude dále posilovat, jak zdůrazňujeme už dva měsíce. Od začátku roku jsme upozorňovali na nelogický růst eura a libry a předpovídali jsme, že trh tyto páry opět nastaví na fair value. Tento proces nyní probíhá.
img

Přehled vývoje GBP/USD dne 15. listopadu. Britská libra se snaží zotavit

15.11.2024 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek pokusil zotavit a zaznamenal mírný růst. Tento nárůst byl však tak slabý a nevýrazný, že jej nelze klasifikovat ani jako korekci. Kromě pozdně večerního projevu guvernéra Bank of England Andrewa Baileyho se během dne ve Spojeném království neodehrály žádné významné události. Ve Spojených státech mezitím byly zveřejněny dvě sekundární zprávy: index cen výrobců, který vykázal neutrální výsledky, a zpráva o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti, která se blížila očekávání trhu. Ani jedna z těchto zpráv neměla potenciál vyvolat byť jen mírné oslabení dolaru.
img

Přehled páru GBP/USD na 14. listopadu: Inflace v USA nepřekvapila, euro a libra mohou zaznamenat menší korekci

14.11.2024 Měnový pár GBP/USD se ve středu vyhnul dalšímu poklesu, ale pauza může být krátkodobá. Dříve jsme varovali, že růst inflace v USA už mohl být započítán do ceny, protože je běžnou praxí, že tvůrci trhu předem zohledňují známé zprávy. Růst inflace byl patrný už minulý týden a vzbudil otázku, jak se skutečné údaje budou lišit od prognózy. Jak se ukázalo, žádná odchylka se neobjevila, takže obchodníci neměli ani jeden sodliní důvod k nákupu nebo prodeji.
img

Doporučení a analýza pro obchodování páru GBP/USD na 14. listopadu: Libra zpomaluje

14.11.2024 Měnový pár GBP/USD pokračoval ve středu v poklesu. Vše, co bylo zmíněno v analýze páru EUR/USD, platí také pro libru. Stejně jako euro, ani libra neměla ve středu fundamentální důvody k dalšímu poklesu, a přesto klesala. Přesněji řečeno, americký dolar dál stoupal ze stejných důvodů, které jmenujeme od začátku roku. Zároveň stojí za zmínku, že libra pořád klesá pomaleji než euro, a narazila na zónu supportu 1,2691–1,2701, což by mohlo vést k menšímu odrazu. Pokoušet se ale vydělat na nákupech při tak silném downtrendu je riskantní. Trh každý den prodává, takže nákup nepředstavuje tu nejlepší strategii.
img

Přehled vývoje GBP/USD dne 13. listopadu. Libra si kope vlastní hrob

13.11.2024 Měnový pár GBP/USD v úterý pokračoval v poklesu. Ačkoli by se mohlo zdát, že tato fráze platí spíše pro euro, přesně odráží situaci libry. Včera jsme se zmínili, že se libra přibližuje ke svým dvěma nedávným lokálním minimům a pravděpodobně je prolomí. Přesně to se v úterý stalo. Britská měna sice nadále vykazuje pozoruhodnou odolnost vůči dolaru, ale stále více se snaží čelit objektivní realitě.
img

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 12. listopadu? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

12.11.2024 Měnový pár GBP/USD se v pondělí obchodoval na nižší úrovni, přestože neexistovaly žádné lokální důvody pro pokles. Stojí za zmínku, že libra má vůči americkému dolaru vyšší rezistenci, což je důvod, proč v posledních týdnech většinou spíše stagnovala než klesala. Domníváme se však, že to nebude trvat dlouho. Dnes se cena potřetí přiblížila k oblasti posledních dvou lokálních minim. Tato oblast by tak mohla být prolomena již dnes, což by nepřímo signalizovalo pokračování klesajícího trendu. Libra nemá důvod k růstu ani ve střednědobém horizontu, neboť makroekonomické údaje z Velké Británie nejsou o nic lepší než ty americké. Jediným faktorem, který pomáhá britské měně klesat pomaleji než euru, je měnová politika Bank of England, která se obává zrychlující inflace, a proto se snížením klíčové úrokové sazby váhá. Podle našeho názoru však tento faktor nebude dlouho bránit dalšímu prodeji britské měny.
img

Přehled páru GBP/USD na 12. listopadu: Libra odolává tlakům

12.11.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí také klesl, i když k tomu neměl zjevný důvod. Britská libra klesá už měsíc a půl od zářijového zasedání FOMC, kde se Fed rozhodl snížit klíčovou úrokovou sazbu o 0,5 %. Uvažujte – Fed zavedl uvolňující půlprocentní snížení sazby a dolar zareagoval 1,5měsíčním růstem. Není to paradox?
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 12. listopadu: Britská libra balancuje na hraně

12.11.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí také klesl, ale zůstal v horizontálním kanálu se spodní hranicí kolem úrovně 1,2850. Celý rok 2024 jsme upozorňovali na "superodolnost" libry ve vztahu k dolaru. Když libra roste, posiluje víc než euro, a když klesá, pak méně prudce než euro – ve vztahu k volatilitě. Zatímco euro prudce klesá, libra už týdny stagnuje. Věříme ale, že takto to nebude věčně. Stejné faktory, které tlačí euro dolů, ovlivňují i libru. Bank of England nakonec sníží sazby stejně jako Evropská centrální banka a Federální rezervní systém – je to jen otázka času. Během příštího půl roku může BoE snižovat sazby pomalu a s přestávkami, ale nakonec tempo snižování zrychlí, až se další centrální banky přiblíží ke konci svých cyklů uvolňování.
img

Přehled vývoje GBP/USD. Týdenní výhled – O osudu dolaru rozhodne inflace v USA

11.11.2024 Měnový pár GBP/USD pokračoval v pátečním poklesu navzdory absenci významných makroekonomických nebo fundamentálních událostí. Důvody poklesu britské libry byly podobné těm, které ovlivnily euro. Jak už jsme uvedli dříve, závěry o zasedání FOMC by se neměly vyvozovat ihned po události, ale nejdříve 24 hodin poté. Co jsme viděli ve čtvrtek večer? Na trhu nedocházelo k téměř žádné aktivitě – jen drobný pokles dolaru a nedostatek významného zájmu. V pátek však dolar získal 70 pipsů. I když libra v posledních týdnech stagnuje, širší výhled se nemění. Hlavní je, že trh reagoval nákupem dolaru hned po zasedání Fedu. Britská libra měla potíže s významnější korekcí. Tyto dva faktory považujeme za velmi důležité.
img

Doporučení pro obchodování a analýza GBP/USD ke dni 11. listopadu: Libra zůstává v širokém horizontálním kanálu

11.11.2024 V pátek měnový pár GBP/USD zaznamenal výrazný pokles. Na rozdíl od EUR/USD však zůstává v horizontálním kanálu mezi úrovněmi 1,2863 a 1,3050. Ačkoli je tento kanál poměrně široký, jde stále o trh s omezeným pohybem, což znamená, že cena může i nadále kolísat v tomto rozmezí i v příštím týdnu. Šířka kanálu umožňuje významné pohyby cen, aniž by došlo k proražení, což pro pár vytváří obtížnou situaci k úniku z této zóny.
img

Tři trhy, které sledovat příští týden (08.11.2024)

08.11.2024 První plný týden v listopadu byl mimořádně významný pro globální trhy. Dozvěděli jsme se výsledky prezidentských voleb v USA, voleb do Senátu a Sněmovny reprezentantů, následovala pak rozhodnutí FOMC o snížení úrokových sazeb o 25 bazických bodů. Emoce byly vysoké, ale pozornost investorů se nyní rychle přesouvá na příští týden, kdy budou zveřejněna důležitá data z USA, Číny a Velké Británie, což činí zajímavé sledovat indexy US500 a CH50cash, stejně jako měnový pár GBP/USD.
img

Přehled páru GBP/USD na 7. listopadu – libra šterlinků neměla šanci

07.11.2024 Měnový pár GBP/USD zaznamenal ve středu také masivní pokles. V přehledu jsme podrobně rozepsali řadu důvodů, proč euro kleslo a dolar posílil, přičemž všechny tyto důvody platily stejně tak pro libru. I když jsme uvedli, že předpovědět 200pipový nárůst dolaru je téměř nemožné, očekávali jsme, že dolar nakonec obnoví růst.
img

Přehled páru GBP/USD na 6. listopadu

06.11.2024 Měnový pár GBP/USD strávil většinu úterka na jednom místě a téměř se nepohyboval konkrétním směrem. Trh zjevně čeká; každý ví, na co. O amerických volbách jsme už mluvili, takže se podívejme na nadcházející zasedání centrálních bank. Málokdy se setkáváme se situací, kdy je téměř nemožné předpovědět konkrétní krok centrální banky. Podle konsensuálního očekávání sníží Federální rezervní systém a Bank of England sazby o 0,25 %. Tato snížení by se ale mohla z hlediska svého dopadu výrazně lišit. Připomeňme, že nedávná zpráva nonfarm payrolls byla tristní. Ačkoli se objevují názory, že špatné výsledky byly kvůli říjnovým přírodním katastrofám v USA jen věcí "náhody", údaje nelžou. Nebyla vytvořena téměř žádná pracovní místa a Fed by na tuto zprávu mohl klidně zareagovat.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 6. listopadu – britská libra se chápe příležitosti

06.11.2024 Měnový pár GBP/USD se v úterý obchodoval směrem nahoru, ačkoli k tomu neměl významný důvod kromě potřeby korigovat po měsíc dlouhém poklesu. Naopak, index nákupních manažerů (PMI) v sektoru služeb v USA byl lepší, než se očekávalo, což mělo podpořit dolar. Jenže se tak nestalo. Trh může sázet na vítězství Kamaly Harrisové, což by vedlo k výprodeji amerického dolaru. Poslední průzkumy jsou rozporuplné a ani jeden prezidentský kandidát nemá jasnou převahu. Trh se také může připravovat na zasedání Federálního rezervního systému. S oslabením dolaru mohou účastníci trhu předpokládat mírnější přístup Powella a Fedu.
img

GBP/USD. 5. listopadu. Libra čeká na podporu ze strany Bank of England

05.11.2024 V hodinovém grafu se měnový pár GBP/USD v pondělí vrátil do zóny supportu 1,2892–1,2931. Odraz od této zóny naznačuje možný obrat ve prospěch libry a obnovení růstu směrem k Fibonacciho hladině 127,2 % na úrovni 1,3054. Pro býky je náročné zahájit útok, ale tok zpráv z tohoto týdne by je mohl podpořit. Ačkoli jsou šance v tuto chvíli nízké, stále jsou možné různé scénáře.
img

Přehled vývoje GBP/USD dne 5. listopadu. Libra nemůže nic dělat

05.11.2024 Měnový pár GBP/USD vykázal v pátek poněkud neobvyklý pokles, po kterém v pondělí následoval přirozenější růst. Toto posilování britské měny však může skončit. Trh obnovil páteční fair value, ale další růst britské libry bude vyžadovat nové faktory a důvody.
img

Doporučení pro obchodování a analýza páru GBP/USD na 5. listopadu. Libra má stále problémy nastartovat korekci

05.11.2024 Měnový pár GBP/USD se v pondělí obchodoval bez jasného směru a nepohyboval se ani nahoru, ani dolů. V první polovině dne pár rostl, zatímco ve druhé polovině klesal. Seanci otevřel gapem směrem vzhůru, ale do konce dne byl tento gap téměř zcela pokrytý. Dnes by se cena mohla dostat na úroveň páteční zavírací ceny. Přestože libra několik dní po sobě rostla, nelze to považovat za řádnou korekci směrem vzhůru. Minulý týden se euru dostalo podpory ze strany eurozóny, což mu pomohlo zahájit jasnou korekci směrem vzhůru. Libra však takovou podporu postrádala a následně zaznamenala spíše pokles než růst. V současné době cena nepřekonala ani poslední lokální maximum. Trendová linie byla prolomena, což signalizuje možnou korekci, ale cena následně stanovila nové lokální minimum. V současné době zůstává pod linií Senkou Span B.
img

Trh GBP/USD zůstává navzdory dnešnímu oživení stále medvědí

04.11.2024 Vzhledem k Trumpově politice mohou investoři očekávat agresivnější reakci Fedu na řízení potenciální inflace. Tento výsledek by mohl docela dobře vést k ještě většímu růstu dolaru vzhledem k tomu, že se ukazuje, že jde o poměrně těsný souboj. Nejistý výsledek vede investory k opatrnému postoji a mnozí vyčkávají, jak výsledky voleb mohou ovlivnit budoucí politická rozhodnutí Fedu a celkový sentiment na trhu.
img

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 4. listopadu? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

04.11.2024 V pátek se měnový pár GBP/USD obchodoval se sklonem k růstu, což bylo logičtější, ale ke konci dne přesto klesl. Zatímco euro vykázalo jasnou korekci, libra si udržela jasný klesající trend. Pouze ve čtvrtek cena prolomila své poslední lokální minimum. Zprávy NonFarm Payrolls a ISM ze Spojených států vytvořily tlak na americký dolar, který však výrazněji neoslabil. Již dříve jsme upozorňovali, že britská měna by měla ve střednědobém horizontu pokračovat v poklesu, protože všechny faktory přispívající k jejímu růstu již byly oceněny. Trh chápe, že Bank of England nezůstane dlouho stranou a sníží svou klíčovou sazbu. Vzhledem k tomu, že tak učinila pouze jednou, bude pravděpodobně snižovat sazby agresivněji než Federální rezervní systém nebo Evropská centrální banka. Domníváme se tedy, že britská měna má značný prostor pro další pokles.
img

Obchodní doporučení a analýza pro GBP/USD na 31. října. Libra opět klesá, než bude moci začít stoupat

31.10.2024 Měnový pár GBP/USD ve středu vykazoval smíšené pohyby se zjevnou neochotou k růstu. Na rozdíl od EUR/USD měl měnový pár GBP/USD mnohem skromnější makroekonomické pozadí. Zatímco euru poskytly podporu zprávy o vývoji inflace v Německu a HDP v eurozóně, britská měna takovou podporu postrádala. Obchodníci reagovali na zprávy o ADP a HDP v USA, které si vzájemně odporovaly, neboť jedna byla silnější, než se očekávalo, zatímco druhá byla slabší – v důsledku toho den skončil v blízkosti několikaměsíčních minim britské libry.
img

Přehled pro pár GBP/USD na 31. října – zpráva ADP zapůsobila, ale čeká se na nonfarm payrolls

31.10.2024 Měnový pár GBP/USD začal růst, ale po zveřejnění americké zprávy ADP – která je považovaná za předzvěst nonfarm payrolls – rychle klesl. Nicméně je třeba poznamenat, že mezi ADP a nonfarm payrolls není konzistentní korelace. Zpráva ADP může být dvakrát silnější, než se předpokládalo, zatímco nonfarm payrolls mohou být dvakrát slabší, a údaje o tvorbě pracovních míst se často neshodují. V konečném důsledku budou trh utvářet nonfarms a pohled Federálního rezervního systému na trh práce. Ačkoli tedy dolar dostal včera impuls, opravdové zkoušky ho teprve čekají.
img

Přehled páru EUR/USD na 30. října – první pokles údajů z USA

30.10.2024 Měnový pár EUR/USD nevykázal ani v úterý žádný významný pohyb a většinou se celý den obchodoval pod klouzavým průměrem, aniž by se pokusil nad něj prorazit. Ani zpráva o volných pracovních místech v USA – JOLTs, která přinesla jasné zklamání, neposkytla páru výraznou podporu, protože dolar mírně ustoupil z lokálních maxim.
img

Přehled páru GBP/USD na 30. října – libra dostává malou šanci

30.10.2024 Měnový pár GBP/USD nevykazoval ani v úterý žádný výrazný pohyb. Volatilita zůstala velmi nízká, jak je patrné z následujícího grafu, a tento problém jde za hranice samotného úterka. Trh vykazuje extrémně nízkou aktivitu už několik týdnů. Obchodování jakéhokoli měnového páru při takto nízké volatilitě je náročné, protože pohyby cen jsou prakticky neznatelné. Čekat několik dní na zisk 20 pipů může některým obchodníkům vyhovovat, ale každému ne.
img

Přehled páru GBP/USD na 29. října – libra šterlinků dál bojuje

29.10.2024 Měnový pár GBP/USD nevykazoval v pondělí přílišnou aktivitu. Cena se znovu pokusila usadit se nad klouzavým průměrem, ale ani takový průraz nezaručuje začátek korekce. Ačkoli libra v posledních týdnech pomalu klesá, dál oslabuje a investoři mají malý zájem o její nákup. Důvod je zřejmý: libra příliš dlouho stoupala, a to výhradně kvůli očekávanému uvolnění měnové politiky Fedu.
img

Britská libra konsoliduje cenu vůči Americkému dolaru

29.10.2024 Měnový pár GBP/USD v předchozím týdnu zamířil na jih a prolomil dlouhodobou vzestupnou trendovou linii směrem dolů. V současné době se však pár drží v úzkém rozpětí poté, co se mu nepodařilo rozšířit medvědí tendenci, avšak na kulatém čísle 1,3000 se nachází silná rezistence. Podle technických oscilátorů se stochastický ukazatel se silnou hybností pohybuje směrem vzhůru, zatímco ukazatel RSI se pohybuje horizontálně pod neutrální hranicí 50, což odráží poslední pohyb trhu do strany. Pokud dojde k úspěšnému odražení předchozích ztrát a skoku nad kritickou úroveň 1,3000, pak by trh mohl znovu otestovat 20denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA) na úrovni 1,3020, před ručičkou 1,3100. Na druhé straně pokles pod hladinu podpory 1,2900 by mohl otestovat další těžkou překážku v blízkosti 200denního SMA na úrovni 1,2810. Při dalším ponoření by oblast 1,2610-1,2670 mohla negativní akci na trhu pozastavit. GBP/USD z velmi krátkodobého pohledu konsoliduje a od stažení z dvouapůlletého maxima na úrovni 1,3433 se nachází v sestupném módu. Pokud prodejní zájem přetrvá a prolomí 200denní SMA, výhled se změní na medvědí.
C:\fakepath\gbpusd-28102024-32-zm.jpg

Připraví GBP/USD long obchod v silné konfluenční oblasti?

28.10.2024 Měnový pár GBP/USD se na denním grafu postupně vrátil zpět směrem k již dříve prolomené rezistenci (throwback – nyní support) kolem psychologické hladiny 1,2900, kde dochází ke konfluenci úrovně standartního Pivot Pointu S2, rostoucí trendové linie a také klouzavého průměru SMA 200. Dočkáme se odrazu (throwback) a bude pokračovat rostoucí trend? Nebo kolem současných úrovní najdou znovu sílu medvědi a dojde k prolomení zmíněné konfluenční oblasti směrem dolů s možnou změnou trendu?
img

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 25. října. Libra se snaží postavit na nohy

25.10.2024 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek zaznamenal mírné oživení, ale růst britské měny byl příliš slabý na to, aby stál za pozornost. Cena se stále nachází poblíž linie klouzavého průměru, takže zatím nic nenasvědčuje změně krátkodobého trendu. I konsolidace nad klouzavým průměrem by signalizovala pouze záměr býků začít brzy tlačit pár vzhůru. Je však důležité poznamenat, že pro tento pohyb je třeba mít nějaké důvody, pokud se nebavíme o naprosto iracionálním pohybu, jakého jsme byli svědky po většinu letošního roku. Musíme si to ujasnit: libra by mohla vzrůst zpět na 34, nebo dokonce až na 40 bodů. A nepotřebovala by k tomu nutně žádné pádné důvody. Vyžadovalo by to pouze zvýšenou poptávku po libře, sníženou nabídku nebo obojí. Stejně jako dříve se však zaměříme pouze na logické a konzistentní pohyby. Pokud na fundamentálních a makroekonomických faktorech nezáleží, jaký má smysl o nich uvažovat?
img

Měnový pár GBP/USD ztratil už více jak 3,5 %

24.10.2024 Měnový pár GBP/USD v současnosti ztrácí již čtvrtý týden v řadě a poprvé od srpna postupně klesá pod hranici 1,3000. Pár nedávno dosáhl nového nižšího minima na úrovni 1,2943, přičemž technické ukazatele odrážejí přetrvávající prodejní apetit. Dlouhodobá trendová linie podpory vycházející ze dna z roku 2022, která se aktuálně nachází kolem 1,2950, však poskytuje širšímu vzestupnému trendu určitou ochranu. Uzavření pod hranicí 1,2950 by mohlo oslabit náladu na trhu a způsobit další pokles směrem k 200dennímu jednoduchému klouzavému průměru (SMA) na úrovni 1,2800, zejména pokud dojde k prolomení úrovně 1,2863. Další ztráty se mohou zastavit u úrovně na 1,2730 nebo by se dokonce mohly rozšířit směrem k srpnovému minimu na 1,2663.
img

Přehled páru GBP/USD 24. října: Andrew Bailey nezachrání britskou libru

24.10.2024 Měnový pár GBP/USD ve středu po minimálním retracementu směrem nahoru pokračoval v pohybu dolů. Tyto retracementy jsou tak malé, že jsou v grafech sotva vidět. Britská libra pokračuje v poklesu ze stejného důvodu, proč euro aktuálně klesá. Co očekávali účastníci trhu, kteří podporovali růst libry v průběhu roku 2024? Že bude stoupat navždy? Celý letošní rok jsme důsledně upozorňovali na to, že dolar je přeprodaný a bezdůvodně levný. Celá dvouletá rally britské měny byla jen korekcí v rámci 16letého downtrendu. Ten samozřejmě jednou skončí, ale zatím je příliš brzy na slova, že se tak už stalo. Libra tedy překonala potenciál svého korekčního pohybu. Jediným důvodem jejího růstu byla měnová politika Federálního rezervního systému, protože trh dva roky čekal na její uvolnění a všechny ostatní faktory jednoduše ignoroval.
img

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 22. října? Jednoduché tipy a analýza pro začátečníky

22.10.2024 I v pondělí se pár GBP/USD obchodoval na nižší úrovni, a to navzdory absenci jakýchkoli konkrétních důvodů či katalyzátorů. Britská měna nicméně potřetí klesla na úroveň 1,2980, tedy do blízkosti psychologické hranice 1,3000. To naznačuje jasnou snahu trhu zaujmout pozici pod touto úrovní a pokračovat v poklesu. Tento proces by mohl být složitější než pouhé prolomení pod úroveň 1,3000 a následný další propad. Cena by mohla tuto úroveň překonat, zahájit korekci, konsolidovat nad trendovou linií a teprve poté pokračovat v poklesu. Medvědí nálada na trhu je však nepopiratelná. V pondělí nedošlo ve Spojeném království ani ve Spojených státech k žádným významným událostem, které by stály za pozornost. Ani dnes se žádné takové události neočekávají. Cena by se mohla potřetí odrazit od úrovně 1,2980, ale může se pokusit o její překonání i počtvrté.
img

Přehled páru GBP/USD na 18. října: Libra je přeprodaná, ale pouze lokálně

18.10.2024 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval směrem nahoru, což by mohlo znamenat začátek dlouho očekávané korekce. Všimli jsme si, že hladina 1,3000 je psychologická, takže cena by od ní mohla zahájit korekci. Nebylo ale možné přesně předpovědět, kde britská měna začne růst. Nejprve se podívejme na technické aspekty v časovém rámci 4H. Indikátor CCI vstoupil do zóny přeprodanosti, zaznamenal několik býčích divergencí a po zveřejnění zprávy o inflaci ve Spojeném království opět vstoupil do zóny přeprodanosti. To podle nás stačí na určitý růst britské měny. Je důležité si uvědomit, že i libra může být přeprodaná, byť jen lokálně. Jinými slovy, v krátkodobém horizontu klesala příliš dlouho. Pokud teď vystoupá až k pásmu 1,3150–1,3200, bude to stačit, abychom očekávali obnovení downtrendu, který podle našeho názoru právě začal.
Související klíčová slova: Tempo růstu | Klesající klín | Pip | Soustředění | Nečekané pohyby | Prodej dolaru | Netrendové období | Investiční soutěže | Oblasti likvidity | Býčí pohyb | Fibo | Vyčerpanost býků | Bankéř | Ekonomické problémy | Situace na forexovém trhu | Inflační hedge | Úrovně retracementu | Stochastický | Evropská komise | Pokračování klesajícího trendu | Kryptoměna Solana | ING Global Markets Research | Joe Biden | LYNX | HSBC | Index výdajů na osobní spotřebu | Developeři | Retracement | Formace dvojitý vrchol | Jackson Hole | Tester strategií | Vládní dluhopisy | Obrácená Hlava a ramena | Linie odporu | Budoucí směr | Výborné vyhlídky | Cena akcie společnosti | Overbalance | Daytrading | Australská centrální banka | Zkušenosti | Obchodníci na forexu | Cenová hladina | Analýza intradenního pohybu | Příležitost k prodeji | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Sektor služeb | Konsorcium | Nárůst objemů | Akciové trhy | Alphabet | Zpravodajské události | Vstupy | Inaugurace Donalda Trumpa | Dění v USA | Holubičí tón | Inflace v září | Veřejné finance | Měnový kurz | Pozitivní vliv | Formace dvojité dno | Tempo hospodářského růstu | Interactive Brokers | Údaje z USA | Formace Evening Star | Obchodník | Včerejší zpráva | Obchodování do směru trendu | Ceny akcií Netflix | Silicon Valley Bank | EUR | Ztráty peněz | Reverzní patterny | Mince | Řecko | Cenový pohyb | Fibonacci úrovně | Celkový zisk | Konfederace britského průmyslu | Trend | Bank of Japan | Inflační čísla | Impulzivní pohyb | Skrytá býčí divergence | Klouzavý průměr (Moving average) | Geopolitické konflikty | Klíčový level | Momentum | MUFG | Libra vůči dolaru | BTC | Take Profit | Výrobní PMI | Global Forex | Dow Jones Industrial | Americký dolarový index | Oznámení výsledků | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Mezinárodní měnový fond | Očekávané výsledky | Christine Lagarde | Kroky Fedu | Statistiky | Hospodářský růst USA | Ochranné příkazy | Šéf Fedu Powell | Trumpová | Investiční banky | Trim Broker | Korelace | Finanční injekce | Makroekonomika | Asijské akcie | Index volatility VIX | Long pozice | Silný support | Boční kanál | Alligator | Praporkové formace | Britská libra | Aktiva | Akumulace objednávek | Citigroup | Michala Moravcová | GBPJPY | Indexy na Wall Street | Americká zpráva | Fibonacci Cluster | Deflace | Supply zóny | WTO | Nákupní pozice | Index US500 | Zvýšení sazeb Fedu | Nedostatek potravin | InstaForex Kurz | Nálady na trhu | Line | Intesa Sanpaolo | Obchodování pomocí SMC | Vývoj akcie Moderna | Šterlink | Edge | Střední Evropa | Eurokoruna | Lockheed Martin | Akcie vzrostly | Pattern Hikkake | Kolaps | Japonská měna | Očekávání pro rok | USDK | CDS v regionu | Přesnost | Nejzajímavější cenové pohyby | ISM ve službách | FB | Zastavení intervencí | Support a rezistence | Riziko měřené z minulé volatility | Znehodnocujícího platidla | Reverzní svíčkové formace | Vliv na trh | Analýza COT | Obchodní systém | Zasedání ECB | Další snižování sazeb | Komunita | Investment Management | Výnosy dluhopisů | Zveřejnění výsledků | Výhled ekonomiky | Analýzy | Labouristé | Pravděpodobnost | Financial Times | Nové obchody | Největší banky | Break-Even | Indexy S&P | Cenové stability | Berkshire Hathaway | Technické signály | Chování trhu | Ethereum | USD/BRL | Fed vs. ECB | Medvědí výhled | Americký prezident | Lagardeová | Rostoucí ceny | Sněmovna reprezentantů USA | Zprávy z USA | Carry trade pozice | Americká inflace | Vyčerpanost medvědů | Dovoz z USA | Údaje o maloobchodních tržbách | Intradenní technická analýza | Centrální banka Japonska | Šéf řecké centrální banky | Pokračování poklesu | Čínský trh | Malé zisky | Míra poklesu | AUD NZD | Expanze | Index eura | Trpělivý trader | Exchange | BinckBank | Výrazný vzestup | Důležité fundamenty | Medvědí Pin Bar | Reserve Bank of Australia | Analytický tým FXstreet.cz | News trading | Výkyvy | Peter Chia | Směřování měnové politiky | Posilování dolaru | Školení | Saúdská Arábie | Thomas Jordan | Skrytá medvědí divergence | Vývoj ceny kakaa | Goldman Sachs | Panika na trzích | Citibank | Prolomení S/R zóny | Společnost Crédit Agricole | Aktualizovaný výhled | Jaroslav Brychta | Začátek nového trendu | Proti trendu | Pozitivní seance | Zpráva Commitment of Traders | Konzervativní strana | Investing | FX Instructor | Work & Travel | Směrnice | Analýza volatility | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Strach | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | Ekonomika Spojených států | EUR/PLN | Klouzavé průměry | Zahraniční politika | Panamský průplav | Udržení inflace | Support/rezistence | Nezaměstnanost | COT (Commitments of Traders) | Cena libry | Dopad na ekonomiku | Kryptoměna Bitcoin | Vývoj kryptoměny Bitcoin | Index spotřebitelské nálady | Alibaba Group Holdings | Guardian | Zvýšení úrokové sazby | Představitelé ECB | Aktuální předpověď pro GBP/USD | Pokles měny | Trend měnového páru | Sankce | Trendová čára | Britské maloobchodní tržby | Risk On | Celková inflace | Austan Goolsbee | Krátkodobé očekávání | Inflace | Operace Twist | GBP/CHF | Futures na americké akciové indexy | Karanténní opatření | Změny trendu | Makroekonomické statistiky | Pohyb ceny | Vývoj inflace | Příležitosti k nákupu | Vysoce rizikové | Gapy (mezery) | Produkce v průmyslu | Miroslav Plojhar | Vstup long | Burza | Příležitost pro investory | Inflace v prosinci | Výkyvy volatility | Prodejní korekce | Fundamentální impuls | Růst zaměstnanosti | Klasické technické analýzy | Indikátor volatility | Vývoj situace | Rostoucí inflace | Hlavní události | Americký akciový index | Strategie pro GBP/USD | Relief rally | Makroekonomické zprávy | Pokles dolaru | Index JAP225 | Graf komodity Stříbro | USD/INR | Negativní výhled | Porušení pravidel | Konfluenční oblasti | Konflikty | Základní úrokové sazby | Výrazný pohyb | Pád libry | Jak na forex | Růst cen | Více peněz | Backtestování AOS | FedWatch Tool | Gold | Britové | Evening Star | Rating AAA | Treasury v České spořitelně | Týden na trhu | Proražení | Brexit | Newton Investment Management | CH50cash | Oznámení | Klíčová rezistence | Nákupní pohyb | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | ČSOB | Konfluenční zóna | Philip Morris | Obchodní válka mezi USA a Čínou | FX Strategy Research | Akče | Profesionální obchodníci | Velké varování | Dolar dnes | Porovnání vývoje | Úspěch na forexu | Prognóza vývoje měnového páru | Standardní býčí divergence | Supportní pásmo | Breakout | Korekční pohyb | Danske Bank | GBP USD | Obchodní příležitost | Aktuální tržní sentiment | Commitments of Traders | Digitální měna | Snižování úroků v USA | Deflační prostředí | Volatilní cenové pohyby | Nejnovější zprávy | Akcie AMD | Harris | Medvědí Outside Bar | Ekonomické indikátory | Cena zlata | Trendový kanál | Růstový pohyb | Tipy pro začínající obchodníky | Cenové pohyby na finančních trzích | Dnešní sentiment | Fat finger | Snížení úrokových sazeb | NFP report | Nepřipravenost | Výroba v eurozóně | Deindustrializace | Očekávání býčí | Kolaps amerického dolaru | Výhled | Evropská obchodní seance | Události roku | Podnikatelská důvěra | Vývoj ceny zemního plynu | Novozélandský dolar | Pravidla Money-Managementu | Vysoké riziko | Zasedání Evropské centrální banky | Čínský úřad | Zápis ze zasedání Fedu | Prodejní sentiment | Plán obchodování pro EUR/USD | Vývoj základní úrokové sazby v USA | Noční obchodování | Velké problémy | Výrazný růst | Nomura | Rubl | Fibonacci retracement | Letadla | Struktury cenového grafu | CZK | Tradingové webináře | Síla poklesu | Inflační swapy | Trojúhelníkové formace | Kurz EUR/USD | Konfluenční oblast | Dolarový index | Zasedání FOMC | Růst mezd v USA | Zavírací cena | Reakce trhu | Index amerického dolaru (DXY) | Hawkish | Swingová minima | Bank of Canada | Supportní úroveň | Nord Stream | ICM | Vlnová analýza | Výnosové křivky | Skotsko | Index ISM ve službách | HDP Řecka | Silná bariéra | Důležité zprávy | Třetí vlna | Vývoj měnového páru | Hodinový graf | Bossa.cz | Ceny aktiv | Multitimeframe analýza | Obchodování FVG pomocí SMC | NZD/USD | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Gap | eFXnews | ForexTime | Šéf nizozemské centrální banky | Style | Ceny akcie ČEZ | Evropská měna | Investment management | Irský premiér | Zprávy o vývoji nezaměstnanosti | Zlatý důl | Události tohoto týdne | Dovoz ropy | Cenové rozpětí | Vstoupit do trhu | Backtesty | Předchozí růst | Mezibankovní trh | Volatility | Patterny | Breaking | Nejlepší trading příležitosti | Forex analýza | Klid před bouří | Obchodní seance | Boom | Forecasty | Posuvný Stop-Loss | Graf | Utahování měnové politiky | Demand zóna | Denní volatilita | Válka | Protest | Geopolitická situace | ForexFactory | Nabídka | Krátkodobé zisky | Příkaz | Kontext trhu | Intradenní analýza | Prostor pro posílení | Oslabování eura | Snížit riziko | Celkový směr trhu | Uvolnění měnové politiky | Průmysl | Intradenní obchodní strategie | Obchodní účet | Zpomalení globální ekonomiky | Struktura ceny | SSI index | Donald Trump | Popis strategie | Jasný obchodní plán | BNP Paribas Research | Intradenní výhled | Očekávání analytiků | Centrální banky | Výzkumy | Důležité makroekonomické zprávy | Pravidla obchodování | Zpráva | Formace Fakey Pattern | Radikální změny | Obchodní plán | Zvyšování sazeb | Trading pomocí Fair Value Gapů | Awesome Oscillator | Nárůst cen ropy | Časté změny | Nový týden | Zajišťování | Lower Highs | Trpělivost | Trumpovo oznámení | Potvrzení trendu | Dobré výsledky | Analýza trendu | Wall Street Journal | Výprodeje na WTI | Denní minima | Návrat Donalda Trumpa | Největší cenové pohyby | Powellův projev | Ichimoku Kinko Hyo | USD index | Více obchodů | Moderna | Irsko | Alibaba | Obchodní transakce | Silná ekonomika | EFSF | Růst úroků | Data z USA | Opatření | Komoditní měny | xStation | BUY STOP ORDER | Krize eurozóny | Monetární unie | Časový výstup | Covid | Risk-off | SMC strategie | Gap indikátor | Hoteliéři | Futures | GAAP | Zveřejněná data | Formace hlava a ramena | Pád měnového páru GBP/USD | Dolary | Nákup libry | Jednoduché tipy | Credit Agricole SA | Pohyby cen | Technická analýza intradenního pohybu | Forex trading analýza | Ztrátové obchody | Technický obchodník | Nákup dolaru | Psychologický faktor | Powell a Fed | Timeframe | Ratingová agentura | Jiří Hruška | Nové peníze | Počet pracovních míst | Index podnikatelské aktivity | Medvědí FVG | Spotřebitelské inflace | Obchodování s pomocí Fair Value Gapů | Výprodeje | Nízkoinflační bezpečný přístav | Vývoj obchodní bilance | Rabobank | Tiff Macklem | Výsledky průzkumu | Fundamentální události | Nejzajímavější obchodní příležitosti | Býčí signál | Vysoké sazby | Nové signály | Indická rupie | Zvyšování tržního podílu | Poplatek | Medvědí signál | Nezaměstnanost v USA | Globální ekonomiky | Investice do podnikání | FVG pomocí SMC strategie | Psycholog | Potenciální obrat | Trading | Odhodlání | Oslabování japonského jenu | Krátkodobé trendy | Finance.cz | CISCO | Nízké ceny energií | Vývoj eura | Měnový pár USD/NOK | Snižování nákladů | Investování do ETF portfolií | Co je Fair Value Gap | Začátek nákupního trendu | Rudolf Munzig | Buy obchody | Nebezpečné pohyby | TD Securities | Nákupní momentum | Oddělení forexu | Čas růstu | Splasknutí realitní bubliny | Vývoj ceny akcie ČEZ | Retailový obchodník | Nejdůležitější události | Uspět na finančních trzích | Úspěšné obchodování | Základní principy obchodování | Index CH50cash | Zavírací ceny | Rychlý růst mezd | Ekonomiky | Pokračování vzestupného trendu | Potenciální pokles | Druhá rezistence | CL | Snižování úroků | Výrazný pokles libry | Oblasti S/R zóny | Zprávy o inflaci | Propouštění zaměstnanců | Druhý odhad amerického HDP | Krátkodobý rostoucí trend | Crédit Agricole CIB | Volatilita | Obchodní války | Nový trend | Investování do ETF | Technická analýza GBP/USD | Intradenní obchodníci | Úrovně Fibonacciho | Členové bankovní rady | Klíčové oblasti | Hrubý domácí produkt (HDP) | Institucionální objednávky | Ekonomické ukazatele | Throwback | Fraktál | Zvyšování mezd | Latinská Amerika | Oversold | Průmyslová produkce | Marc Chandler | Akcie Carvana | Nepředvídatelnost | Smíšený signál | Zaměstnanost | Současný stav | Předpovědi Saxo Bank | Cenové hladiny | Flat | Státní dluh | Sazby v USA | Daily Price Action | Bydlení | Japonská vláda | AUD/CHF | Dlouhodobé obchody | Protesty v Hongkongu | Zveřejněné údaje | Peníze | Medvědí potenciál | Dumb money | Automatický obchodní systém | Výrobní index | Sektor služeb v USA | Euro dolů | Turecko | CySEC | Směřování ceny | Cenové akce | Konference FOMC | Brent | Pozornost trhu | Prudký pokles | Politika | Analýza forex | Tržní sentiment | HUF/EUR | Obchodní instrument | Jüan | Očekávání | Odvetná cla | Snižování sazeb | Obchodní pásmo | Měď | Evropské burzy | Palladium | JPY USD | Index cen domů | Plaza Accord | Vybírání zisků | Analýza společnosti | Inflační riziko | Příležitost k nákupu | Disciplína | Investiční centrum | Ukončení obchodní války | Prolomení rezistence | Jednoduchý klouzavý průměr | Theresa Mayová | Investiční cíle | Odchod z EU | WEN | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Trump včera | Obchodní spolupráce | Trendové čáry | Kontrariánský obchod | Indikátor RSI | Technologická společnost AMD | Realita | Směnný kurz | Války na Ukrajině | Rozhodování o obchodování | Bitcoin Cash | Deprese | Obchodní týden | Guvernér BoE | Invaze na Ukrajinu | Tržní prostředí | IHS Markit | Denní rozpětí | Měnový fond | Evropské měny | Financovat | Vývoj měnového páru EUR/CHF | RTT News | Commodity | Sentiment investorů | EUR/CAD | Hlavní úrokové sazby | Makroekonomické prostředí | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Denní pokles | Silná rezistence | InstaForex | Zásoby ropy | Americké volby | Analýza hlavních měnových párů | Hlavní události tohoto týdne | Politická nejistota | Hedgeové fondy | Úrovně Fibonacciho retracementu | Janet Yellenová | Technický výhled trhu | FX Strategy | Obchodní signály | Majors měnové páry | CZK/EUR | Nákupy | ISM pro sektor služeb | Růst | Klouzavý průměr SMA | Silné oživení | Komplexní analýza | Vítězové a poražení | Pohyby dolaru | Falešný průraz | Americký index | Příležitosti | Euro roste | Trh dluhopisů | Itálie | Rostoucí trendová čára | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Tvůrce trhu | Neckline | Klíčový ukazatel | Obchodní pokyny | Cena akcie Moderna | Program kvantitativního uvolňování | Technická analýza měnových párů | Reverzní formace Hlava a ramena | MiFID II | Cable | MetaTrader | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Downing Street | Realitní bubliny | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Komodita zemní plyn | Fundamentální analýza | Výhled roku | Národní měny | Nižší úroky | BreakEven | Hlediska technické analýzy | Jednání FOMC | Sentiment na trhu | Analýza Nasdaq | Fair Value | Prognóza | Snížení volatility | L.F. Investment | Výnosová křivka | Místopředseda Evropské komise | Alan Greenspan | Pohonné hmoty | Přehled měnového páru | Měnový pár USD/JPY | Výrazný propad | Long obchod | Použití finanční páky | Jak obchodovat podle Smart Money konceptu | Způsob obchodování | RBI | Panama | Trh práce | Technický pullback | Prezident Fedu | Bariéra | Změny cen | Úřad ONS | První obchodní den | Venezuela | Britská centrální banka | Intraday | Veřejný dluh | Aktuální kurzy měn | Největší akciový růst | Kongres | SMA 100 | Ask | Tempo poklesu | Vysoká inflace | Hrozba | Britský trh práce | Pokles inflace v USA | Survation | Svíčkový pattern | Základní pravidla obchodování | Růst amerického dolaru | Vyznačené supporty | Graf akciového indexu | Pochybnosti | Cena indexu NASDAQ | Negativní vývoj války | Kde a jak profitovali tradeři | Foreign Exchange | Obchodování brexitu | Únorové obchodování | Býčí výhled | Technická recese | Hlavní ekonom | Northern Rock | Graf páru GBP/USD | Exxon Mobil | Izrael | Outside Bar | Sell | Objem obchodů | Obchodování v pátek | Newton | Velká Británie | Intradenní obchodování | Úrokové sazby v USA | Evropské ekonomiky | Obrat trendu | George Soros | Americká centrální banka | Nordea | CME FedWatch | Zahraniční bilance | Klíčové události | Krátkodobý vývoj | DailyFX | Období poklesu | Blog | Long | Vývoj hlavní úrokové sazby | Nejvyšší soud | Chování | Trendová linie | Kontrakty | Hospodářské krize | Možné scénáře | Základní úrokové sazby v USA | Zpomalení ekonomiky | Váš trading | Americké výrobky | Akciový index DAX | Lira | Území Guyany | Úrokové sazby | Cenové změny | Supreme Edition | Ropa Brent | Vysoká volatilita trhů | Prezident Trump | Stratég finančních trhů | Koruna | Geopolitická rizika | Prohlášení politiků | Zasedání centrálních bank | Generovat zisky | LIBOR | Návrh rozpočtu | AUD | Technické korekce | Conference Board | DJIA | Huw Pill | JOLTS | Inflace v eurozóně | Globální finanční systém | Portál FXstreet.cz | Klesající trend | Chicago Mercantile Exchange | Vývoj měnového páru GBP/USD | Caterpillar | Naše prognóza | Známky konjunktury | Uzavření trhů | Cenové maximum | Dobré zprávy z USA | S&P500 | Jak vypadá vybírání likvidity | Meziroční růst | Zvolení Donalda Trumpa | Rozhodnutí australské centrální banky | CHF EUR | Investujte zodpovědně | Oslabení eura | Zprávy z ekonomiky | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Vývoj devizových rezerv | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Nastavení měnové politiky | Trh | Vývoj meziroční spotřebitelské inflace | Index výrobní aktivity | Vítězství Kamaly Harrisové | Výhled snižování sazeb | Válka mezi USA a Čínou | Německý index DAX | Rezistence obchodního pásma | Makroekonomické události | Zkušenost | Politický šok | MSCI | Žádný trend | Kurz libry | Exponenciální průměr | Britské hospodářství | Průraz trendové linie | Průměrné mzdy | Falešné signály | LCH Clearnet | Open | Představitelé Fedu | Pandemie koronaviru | Sell pozice | Společnost Broadcom | Náhoda | GBP/CAD | Rozdílové smlouvy | Dot plot | Index | Měsíční futures report | Dlouhodobý růst | Studie | Postranní trend | Bollingerova pásma | Reálné úrokové sazby | Vice | Prolomení pod support | Akcie společnosti ČEZ | AUD/JPY | Cena stříbra | Backtestovat | Dolar roste | Výhled roku 2024 | MMF | Prvky technické analýzy | Kondice ekonomiky | Vývoj ceny stříbra | Pozice tradera | Čínský akciový trh | Parlamentní volby | Mít trpělivost | Zpřísnění měnové politiky | Backtestování | Break of Structure | Eura | 200denní klouzavý průměr | Údaje o inflaci | Komise | Brexit průmyslu | Společná měna | Oblasti konsolidace | Nejistoty | Rovnováhy | Technické nastavení | Hladina rezistence | Plán obchodování EUR/USD | Kapitál | Obchodní grafy | Posílení | Výhled pro GBP/USD | Základní zboží | Devalvace | Britská premiérka Liz Trussová | Covid panika | Pattern Master Candle | Agentura Reuters | GBP/JPY | Agresivní pokles | Přebytek běžného účtu | Forex training | Obiloviny | Podmínky na trhu | Projev Jeroma Powella | Společnosti | Vývoj počtu pracovních míst | HDP ve Spojeném království | TLTRO | Depreciace | Bankovky | Událost na finančních trzích | Negativní dopad | Britská cenová hladina | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | CAD USD | Držení plné zaměstnanosti | Euro včera | Americké investiční banky | S&P | Regulátoři | Mitsubishi UFJ Financial Group | Obchodní signál | Obrovský potenciál | Unie | Ekonomika Francie | Novozélandský premiér | LPR | Obchodování na finančních trzích | Inflace ve Spojených státech | Psychologické hladiny | Důvěra investorů | Texaská ropa WTI | Obchodní příležitosti | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Nejlepší rozhodnutí | Analytický tým | Dlouhodobý obchodní úspěch | Vývoj kryptoměny | Kurz dolaru | Akciové indexy | Překoupené zóny | Marka | Měsíční report finančních trhů | Christine Lagardeová | Americké měny | Ekonomický kalendář | Kvantitativní zpřísňování | Buy Stop | Tržní podmínky | Soukromý sektor | Domácnosti | Press centrum | Ekonomické aktivity | Britský premiér | Overlap | Fundamentální zprávy | Mário Centeno | Odvetná opatření | Stop příkazy | Republikáni | Libra ztrácí | Trading analýza | Zóny supportu a rezistence | Ocel | Přeprodaný trh | Swing | Linie neckline | Anglie | Rozhodnutí britské centrální banky | Týdenní výhled | Regrese | Vývoj zlata | IRS | Pokračující medvědí trend | Zpráva o vývoji inflace v USA | COT reporty | Reakce trhů | Obchodní aktivita | Netradiční měnové páry | Kartel OPEC | Standardní medvědí divergence | EUR/GBP | Výjimečný stav | Důvody pro posílení | Rally pokračuje | Rekordní hodnoty | Leva | Josef Lukáč | Deficit | BREAKING | Překoupené signály | Sell-off | Investiční stratégové | Jednoduché tipy pro začátečníky | Dukascopy Bank | Indikátor Purple Strike | Krátkodobý výhled | Zpráva o inflaci | Technické analýzy | Insider informace | Oživení britské ekonomiky | Joachim Nagel | Řízení rizika | Velké zisky | Fed dnes | Centrální bankéři z Fedu | Budoucnost | Dlouhodobý support | Inflace zpomaluje | J.P. Morgan v Londýně | Pokles ceny | Cukr | Vlna epidemie | Ceny nemovitostí v USA | Virus | Pokračující pokles | G7 | Zpravodajské služby | Nejnovější údaje | Kakao | Snižování úrokových sazeb | Mírný růst | KOL | ANZ Bank | Analytika | Index Hang Seng | Kurz koruny | Formace vlajka | Rezervy centrálních bank | Posuvný Stop | Investiční období | Action Forex | DAX 40 | BoE Andrew Bailey | Neutrální výhled | Eskalace | Obchodování s českou korunou | Krátkodobé obchody | Royal Dutch Shell | Hodnota britské libry | Fair Value Gapy | Automobilový sektor | BNP Paribas | Obchodování signálů | Obchodní přístup | Euro-koruna | Hlavní měnové páry | Česká koruna | G10 | Statistické údaje | Brokers | Vlna koronaviru | Klín | Kombinovaná analýza | Reálný účet | Wedge | Twitter | Benzín | MIFID | Podnikatelé | MXN | Cena kakaa | Forexové trhy | Akciový index | Hang Seng | Pozornost | Inside | Makroekonomická data | Fiskální politiky | Rodrigo Catril | Globální finanční krize | Rostoucí struktura | Elektromobily | Švýcarská centrální banka | Úsilí | Poptávka | Global Markets Research | První support | Finančník George Soros | Meziroční míra inflace | Slabé výsledky | Range | Gamble | Profit-Target | Maloobchodní tržby | Bohatství | Oblast rezistence | Indikátor | Dluhopisy | Stratégové | Ifo | Mezinárodní finanční instituce | Dynamika trhu | Offshore | Nárůst výnosů | Ekonomická zpráva | Struktury ceny | Odpor | Podnikání | Vývoj kurzu libry | Příležitost ke vstupu | Zboží z Mexika | RRR | Američtí investoři | Evropské společnosti | Býčí Pin Bar | eSignal | Zavádění cel | Oblasti rezistence | Plán obchodování | Index nákupních manažerů | Aligator | Pokles technologických akcií | Americká měna | Vysoká volatilita | Další růst | Statistický úřad | Webináře | Vývoj akcie | Klesající trendová linie | Analýza sentimentu | Hladiny rezistence | Vstup do pozice | Další růst úroků | Předpověď pro GBP/USD | Bitcoin | Zboží dlouhodobé spotřeby | Počet žádostí o podporu | Mitsubishi | Člen bankovní rady | Pohyb trhu | Primární trend | Faktor Trump | Mario Centeno | Nejziskovější | Směr trhu | Silný býčí signál | Saxo | Ceny zemního plynu | Tržby v eurozóně | ISM index | Klaas Knot | Šíření viru | Druhý support | Pozornost obchodníků | Moskva | Envelopes | Růst výnosů dluhopisů | Slušný zisk | Pravidla obchodního systému | Trumpovo vítězství | Prezident USA | Připojení Kanady k USA | 1W | Rollback | Data o inflaci | Obchodovat | JPMorgan Chase | Cenové konsolidace | Množství peněz | Video | Marketingová komunikace | Zásady money managementu | Zisky na forexu | Zpomalení hospodářského růstu | Velikost pohybů | Pohyby měnových párů | Drahé dovozy | Metody analýzy trhu | Vstup do dlouhých pozic | Hedging strategie | Nomura Securities Research | Obchodování na měnových trzích | Očekávání trhu | NZD USD | Tovární objednávky | Americké indexy | Historická minima | Prudké výkyvy cen | Kde je likvidita | Obchodníci | Purple Gap indikátor | Úroveň rezistence | Efektivní obchodování | Grónsko | Válka na Ukrajině | Rostoucí trendová linie | Zvýšené úrokové sazby | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Finance | Vývoj ceny akcií Netflix | Riziko při obchodování | Dobré obchodní signály | Silicon Valley | Zlatý kříž | Mervyn King | Poptávka po dolaru | Technická rezistence | Equity | Riziko korekce | Prezident Donald Trump | Hlubší pokles | Index DXY | Pár EUR/USD | Analytici | Čistý zisk | UTC | Dividendový výnos | Aukce | Výkyvy cen | Problémy | Vývoj války | Růst měnového páru | Cenový index | Richard Branson | Index PMI | Býčí FVG | Stříbro | Co je Fair Value Gap? | eXchange | USA a Čína | Finanční instituce | Výrazné pohyby | NZD/JPY | Pandemie | Prostor pro pokles | FRED | Vyšší sazby | ANZ | Kanadský dolar | STP | Úrovně rezistence | Kurz pro začátečníky | Pokles cen | Technický pohled | Signál pro medvědy | Měnové intervence | Ropa | Pojistka proti inflaci | Bankéři | Monetární politika | Indikátor CCI | IRU | GBP/USD analýza | Inflace v Evropské unii | Short squeeze | Pokračování v klesajícím trendu | Aktivita v soukromém sektoru | ETF | Větší pokles | Snížení úrokové sazby | Deutsche Bank | Základní pravidla systému obchodování | Akcie Broadcom | Kapitálové trhy | Short příležitost | Kryptoměnové trhy | Klouzavý průměr | Lineární regrese | Firma | Politické rozhodnutí | Zprávy z Fedu | Prodejní oblasti | Směr trendů | Zahájení nového krátkodobého trendu | Overlap rezistence | Výrazná rezistence | Short pozice | Zasedání Bank of England | FXstreet.com | ECB Christine Lagardeová | Poskytování úvěrů | Překážky | Prohlášení | CCI indikátor | Bloomberg Financial LP | Fundamentální analýzy | Propad trhu | | ActionForex | Tři bílí vojáci | Majors | Jak obchodovat | Současné ceny | Nejistota na finančních trzích | Tržní trend | Technologická společnost | SMA 200 | Pokračování trendu | Platforma | Rozpočtové schodky | Signál k nákupu | Premiérka Liz Truss | Zpomalování americké ekonomiky | Indexy PMI | UBS | Pohyby eura | Zpomalení inflace | Ekonomové | Společnost Lucid | Plánování | Bitcoiny | Uzavření obchodu | Zemědělství | Sebevědomí | Rady pro začínající | USA | Oslabování libry | Bankovní unie | CHF USD | Důležitý support | Spojené státy | Obchodní příkaz | Potenciál dalšího růstu | Ziskový obchod | Technická korekce | Mean reversion | Bitcoin Cash (BCC) | Koronavirus ve Velké Británii | Růst HDP | Volby | Trailing Stop | Objednávky | Euro vůči dolaru | Podnikatelská aktivita v USA | Překoupené podmínky | Nálada na trhu | Nová cla | Summit EU | Master Candle | Kalendář událostí | Větší korekce | Nomura FX Strategy Research | Report finančních trhů | Výnosy | Velmi volatilní | Signál k nákupu (buy) | Zvyšování úrokových sazeb | Obchodování pro začátečníky | Špatná zpráva | Dnešní údaje | Konsolidace | Cenová akce | Index volatility | Kurz USD | Forex Factory | Oslabení trhu | Politická rozhodnutí | Obchodní dohody | Snížení základní úrokové sazby | Korekce trendu | Vývoj nezaměstnanosti | InstaForex Kurz pro začátečníky | Americká data | Dlouhé knoty | Kontrola inflace | Kurz dolarů | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Trade Brokers | Historie | Výrobní aktivita | Vývoj | Inside Bar | Komplexní analýzy | Belgie | Ekonomické faktory | Ekologie | Euro posiluje | Úroková sazba | Dow Jones | Výdaje | Zpomalení býčího akciového trhu | Cena kryptoměny | Časový rámec | Nákupy centrálních bank | AUD/NZD | Flag | Druhy inflace | Jeremy Corbyn | Korekční aktivity | Podnikatelská nálada | Konfluenční zóny | TradingView | XTB.cz | Investiční poradenství | Slevy | Býčí divergence | Obchodování pro EUR/USD a GBP/USD | Agentura Fitch | Nadhodnocení | Konkurenceschopnost | Vítězství Donalda Trumpa | Labouristická strana | Podnikání na kapitálovém trhu | Marketscope | Ropná zařízení | Klesající struktura | Fondy a ETF | Výzkumná společnost | Facebook | Americké akcie | Komodity ropa | NBH | Investiční doporučení | Ukázky SMC obchodů | HDP z Kanady | Pracovní síla | Vysoké ceny nemovitostí | Erdogan | Nový americký prezident | Devalvace dolaru | Prognózovaní | Ministři obchodu | Růst měnového páru GBP/USD | Realitní bublina | FXTM | Overnight | Medium Term | Dnešní zprávy | USD GBP | Volatilní | Šíření nákazy | VaR modely | Riziko ztráty | EUR/USD | FAIR | Pin Bar | OSN | Varování | Nová fáze | Intervence | Konflikt na Ukrajině | Obchodování odrazu | Spotřebitelská důvěra | Vývoj indexu DAX | Dodržování pravidel | Texaská ropa | Pokles cen energií | Čtyřhodinový graf | Uzavírat gapy | Indikátor Stochastic | Další vývoj | Recese v USA | Edward | Měnové politiky | Odliv vkladů | G20 | Cena kryptoměny ethereum | Formace Shooting Star | Porsche | Finanční služby | Odvětví | Onemocnění | Cena akcí společnosti Netflix | Signály přeprodanosti | Rok 2025 | Ceny nemovitostí | Aktuální situace | Fibonacci | Koronavirus | Zvedání úrokových sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Sell obchod | Británie | Uzavírat gapy (mezery) | Bankovní problémy | Měnový výbor | Obří deficit | Úvěrová krize | Příjmy z ropy | Prolomení supportu | Peněžní trhy | Indická centrální banka | Swingová maxima | Prezidentství Donalda Trumpa | Ekonomická situace | Signál pro býky | Odhad HDP | Euro Stoxx 600 | Ekonomický sentiment | Růstový potenciál | Švýcarská měna | USD graf | Oblasti forexového obchodování | Akcie Lucid | Dna | Býčí Inside Bar | Německá Bundesbanka | Impulzivní pohyby | Centrální bankéři | CNY | Pravidla systému obchodování | Přelom roku | Poptávky po dolaru | Japonský ministr financí | Intradenní strategie | David Frost | Dosáhnout zisku | Nová britská premiérka | Dluhopis | Tržní cena | Obchodní jednání | Výsledek referenda | Fair Value Gap | Vyšší časové rámce | Akcie Deutsche Bank | Vítězství | Investiční strategie | Dovoz do USA | Prodejní příkazy | Největší banky v Česku | Bezpečný přístav | Hikkake | Ifo Clemens Fuest | Teorie obchodování | Riziko deflace | Americké statistiky | Nejsilnější růst | Cena zemního plynu | Styl obchodování | Klesající trendový kanál | Odliv kapitálu | Zajímavé částky | Cena dolaru | Denní graf měnového páru | RDSA | Miliardy dolarů | Vyšší high | Londýnská City | ADP | Ceteris paribus | Long příležitost | Overlap support | Uptrend | Silný trend | Cílové ceny | Přeprodané zóny | Klidné obchodování | Kazachstán | Global forex | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Fakey Pattern | Prezidentské volby | Počet nezaměstnaných | Světové měny | Cenové pohyby | Překřížení klouzavého průměru | Supporty | Figúra | Brexitové dohody | Aktivity v USA | Forexoví obchodníci | Úroveň volatility | Platební bilance | Růst mezd | Prezident ECB | Break/Even | Snížení inflace | VIP zóna | Technické indikátory | Denní graf komodity | Růst cen nemovitostí | Posilování koruny | Nákupy dluhopisů | Sazby | Obchodní pozice | Vývoj základní úrokové sazby | Principy obchodování | PMI ve výrobě | Pokračující uptrend | Pozorování | Nejisté situace | Práce na sobě | Cenový skok | Změny v ekonomice | Otevření obchodu | České koruny | Švýcarská banka | Cena indexu Dow Jones | Výzkumná společnost Markit | Oblast překoupenosti | Komise v přenesené pravomoci | Vývoj akciového indexu | Výrazný zisk | Zprávy o trhu | Jak profitovali tradeři | Zasedání OPEC | Úrok | Investovat | Commodity Channel Index | Komoditní | Rekordní maxima | Supportní úrovně | Otestování rezistence | Data o HDP | Sell Limit | Nerozhodnost | Technická situace | Indikátor Envelopes | Hlavní pravidla | Trading Floor | Průmyslové objednávky | Investiční fondy | Regulátor | Obchodní dohoda | Nákup a prodej | Boj s inflací | Úspěšné obchody | Průzkum | Využití indikátoru Envelopes | Firmy | Výkon hlavních měnových párů | Emerging market měny | Medvědí divergence | Tvrdý brexit | Budoucí vývoj | Otočení britské politiky | Celkový sentiment | Průměrování | Panika | Murray | Zajištění | Averze k riziku | Obchodování FVG | Cla EU | Nezávislost centrální banky | Fundamentální informace | Propad trhů | Životní náklady | Cena ropy brent | Vyšší ceny | Euro dnes | Dovoz oceli | BANXICO | Money management | Bitcoin (BTC) | Ekonomické podmínky | Kroky centrálních bank | Repo sazby | Hypotéza | Dlouhodobé investice | Odhady ekonomů | Commitments of Traders (COT) | Pokračování rostoucího trendu | Plány Fedu | Inflace ve Velké Británii | Globální ceny | Moje obchody | Připojení Kanady | Hladiny Fibonacciho retracementu | Investování | Formace Hammer | Nápad | Fed | Nonfarm Payrolls | Nákupní oblasti | Euroskupina | Flow z ekonomiky | Načasování vstupů | Index spotřebitelské důvěry | Čistý dluh | Nejbližší support | Globální rizika | Forwardy | Klouzavý průměr - Exponenciální | Rozpočtový deficit | Boris Johnson | Volatilní obchodování | Účastníci trhu | Prodejní signál | Světové ekonomické fórum | Kurz dolar | Pokračující růst | Heiken Ashi | Automobilový průmysl | Pohyby směrem dolů | Hry | Akcie bank | Trading Central | Trhy | Trade | Cena kryptoměny bitcoin | Emerging markets | Fluktuace | Naděje na obrat | Jiří Tyleček | Nejbližší rezistence | Představitel Fedu | Flash news | Walmart | Překoupení | Dopady na euro | Pozastavení růstu | FTSE | Významné úrovně | Vyšší riziko | Německý ústavní soud | Cena indexu | Měnové trhy | Oscilátor | USD/MXN | Rizika | Vánoce | Psychologická bariéra | Varování před riziky | Eurozóna | Portugalsko | První vlna inflace | Investiční rozhodnutí | Commitment of Traders | Fond | Černá středa | Eskalace obchodní války | ISM | Žádné výrazné pohyby | Zahájení nového trendu | Zvýšení volatility | Globální trhy | Zpřísňováním měnové politiky | Obchodujeme | Důležitá rezistence | Fitch | Americké banky | Pivotní body | Zamítnutí nižších hodnot | Analýzy trhu | Zpomalování inflace | Období korekce | Úspory | Měnová politika ECB | Klouzavý průměr EMA | Kalendář ekonomických událostí | Výprodej na stříbře | Dánsko | Velcí hráči | Úvěrový rating | Obchodování měnových párů | Řízení peněz | Prodávající | Vývoj měnového páru USD/CAD | Fundamentální základ | Konfluence | Ministr obchodu | Nominální růst | Rostoucí mzdy | xStation 5 | Představitelé centrální banky | Zasedání centrální banky | Vysoké ceny | Seminář | První obchod | Trading Station | Obnovení růstu | Zahraniční měny | Začínající obchodníci | Schodek rozpočtu | Růst ekonomiky | Stagflace | Purple Gap | Aktivita v sektoru služeb | Růstové faktory | Cenový vývoj | Akcie Moderna | Tempo snižování sazeb | Tipy pro začátečníky | TradingEconomics | Horizontální linie | Žádosti o podporu | Praktické ukázky SMC | Limitní příkaz | Ministerstvo financí | Babypips | Chuť k riziku | Bilance | Zahedžovat | Poptávka po americkém dolaru | Dlouhodobý růstový trend | Americké akciové indexy | Ondřej Hartman | Holubice | Stop order | JPY EUR | Proražení rezistence | Tesla | OSN a NATO | Snížení sazeb Fedu | Low | Britská premiérka | Prodej eura | Stabilita | Maroš Šefčovič | Španělsko | Investiční soutěž | Solidní růst | Time frame | Odrazy | Nárůst volatility | Deficit federální vlády | Ekonomický růst | Nákupní technická korekce | Šéf banky | Otevření buy | RBNZ | Forexový trh | Americké trhy | BTMU Research | Inflace v USA | Komodity | Potenciál poklesu | Index spekulativního sentimentu | Druhá vlna | Mzdy | Silné ekonomické údaje | Dodávky elektřiny | Poradenství | Nejbližší supportní úroveň | Obchodování páru EUR/USD | SYRIZA | FXDAILY | Pullback oblasti | Elliottovy vlny | Přeprodané podmínky | CAD | Odhady analytiků | Severní Irsko | Dlouhodobý klouzavý průměr | Společnost Elona Muska | Kurz britské libry | Sentiment trhu | Tweezer bottom | Ukázky SMC | Swingové obchodování | Prezident Ifo | Rozjednané prodeje domů | Pohyby finančních instrumentů | Situace na finančních trzích | Americká ropa WTI | Banka Goldman Sachs | Významný dopad | Cenové úrovně | Analytička | Společnost | Ruský rubl | Exekutivní příkazy | Tisková konference ECB | François Villeroy de Galhau | Zpřísňování měnové politiky | Akcie Procter & Gamble | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Změny tržního sentimentu | FVG pomocí SMC | Ziskové obchodní příležitosti | Zajímavý zisk | Evropské trhy | Raphael Bostic | Sázet | Obchodování pro EUR/USD | Tým RoboMarkets | Nová mutace koronaviru | Supply zóny (rezistence) | Příležitost pro býky | Zahraniční obchod | Ztráta | Wells Fargo | Oblasti Pivot Pointů | Orbán | Dluhové krize | Nákupy dolaru | EUR/HUF | USDIDX | Nonfarm Payrrolls | Růst výroby | Proražená rezistence | Situace na trhu práce | Obchodování na měnovém trhu | FXstreet | Měsíční report | EBITDA | Reporty | Reserve Bank of New Zealand | Fundamentální pozadí | Obchod | Purple Trading | Investoři a obchodníci | Pips | Hlavní trend | Prodeje existujících domů | Tomáš Raputa | Negativní zprávy | Bilance Fedu | Výhody na trhu | Obchodní rozhodnutí | Tradeři | Intradenní pohyby | Nárůst long pozic | Obavy ze stagflace | Cenový pokles | Velkoobchodní tržby | Volkswagen | CAD/CHF | AUD/USD | Průmyslová výroba v USA | Prezident Federální rezervní banky | Eskalace konfliktu | Moving Average | Risk-off sentiment | Vývoj na trhu | EK | Riziko | Analytik | Konsolidace ceny | Emise | MAM | MAST | Spotové ceny | Intradenní obchody | Nájemné | Právo | JPY | Credit Suisse | Citi | Pivot | Pokles výnosů | Yahoo Finance | Chance | RSI | Bank of America | AOS | Semináře | Transakce | USDX | Údaje o HDP | Šok | Volatilita trhů | Order | Trend na trhu | Turecká lira | Portfolio | Pesimismus | Závěr roku | Nástroj | GBP | Otevřít obchodní účet | Nadšení | NATO | Index DAX 40 | Plyn | ACT | Pokles cen ropy | Nálada v USA | Čína | Americký regulátor | Know-how | Risk | Úrovně supportu | STAR | J.P. Morgan | CZK/USD | Pocity | USD/CNY | Ceny | Prognóza vývoje | ETH | Tržní pohyby | Financování | Monopol | Recese | Zahraniční kapitál | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Pohyby na trhu | Potenciální rizika | Kompozitní index | Short obchod | FTSE 100 | Meziměsíční inflace | Mírná korekce | COT report | FX trhy | Dukascopy | Ben Bernanke | Pivot Pointy | Války | Změna politiky | Impuls | Ukrajina | Obchodní platformy | Společnosti Netflix | Trh nemovitostí | Proinflační | Swingové maximum | Centrální banka | BBC | FXCM | Předpovědi | Predikce | Nákupní obchod | Rizikový faktor | Klíčové S/R zóny | Doporučení k obchodování | Morning Star | EUR/NZD | Největší světová ekonomika | USD/TRY | WTI | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | Měnový report | SMA | Praxe | Demand | Biliony | Divergence | Makroekonomické faktory | Jeremy Hunt | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | CFTC | Libra | Restriktivní politiky | Odborníci | Nejlepší trading | Údaje o vývoji inflace | Vnímání rizika | Dopad na trhy | Zóny supportu | Vyplnění GAPU | Aussie | Tradingový portál | Carvana | Norges Bank | USD/EUR | Nejvyšší růst | Webinář | Stratég | Long signál | Broadcom | Kurzové riziko | Instituce | Shooting Star | Forint | Anomálie | Morgan Stanley | Vstup do trhu | Francouzská ekonomika | Ceny zlata | Liz Trussová | Commerzbank | Inflační krize | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Obchodní úspěch | Výnos | Indikátor Ichimoku | Obchodování GBP/USD | Kurzotvorné informace | Patrik Urban | Výsledky amerických voleb | Pokles ekonomiky | X-Trade Brokers | Dobře definovaný obchodní plán | Insider | Technické rezistence | Index DOW | IHNED | ČEZ | Frank | ERM | Index USD | Index Nasdaq | INR | CFD | Vyšší low | Pár USD/CAD | Prostor pro růst | 256/2004 | Zdravý rozum | Dvojitý vrchol | Dobrá zpráva | Rozhovor | Order block | Nové sankce | Sankce proti Rusku | Přístup k měnové politice | Vlna pandemie | Dlouhodobý trend | Austrálie | Silný pokles | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Měnové krize | Kroky Bank of England | Historická maxima | Rozhodnutí FOMC | Tradingový portál FXstreet.cz | Průměrná volatilita | Obchodní den | Obchodní tipy | Money-Management | Rostoucí ceny energií | David Cameron | Švýcarské banky | Ceny akcií | Ceny energií | Reálné hodnoty | Zvyšování daní | Disclaimer | S/R zóny | Cena akcií | Utažení měnové politiky | Energetická krize | MetaTrader 5 | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | Vzácné kovy | Channel | Oživení trhu | Inflační cíl | Obchodování EUR/USD | Posilování USD | Velké instituce | Obchodní analýza | VIX | Mezibankovní | Akcie Tesla | RUB | Výběr zisků | MarketWatch | BOSSA | Euforie | Írán | EPS | Biliony dolarů | Vyjednávání o brexitu | Jestřábí postoj | Jasný signál | Údaje o průmyslové výrobě | Čínské zboží | Histogram | Pracovní místa | Dlouhodobý výhled | Bez rizika | Vlna poklesu | Rishi Sunak | Vyšší hodnoty | Zisk | Obchodníci dnes | ČNB | Bank of England | Mimořádná opatření | World Gold Council | PCE index | EURUSD | Bundesbanka | Demokraté | Spekulovat | Swapy | Nord Stream 2 | Makléři | Vývoj ceny akcií | Rizikové měny | Překoupené oblasti | Bezpečný dolar | JAP225 | Analýza trendů | Rating | Dovoz | Praktické ukázky | Aktuální kurzy | Wolfgang Schäuble | Pozitivní zprávy | CFD (Rozdílové smlouvy) | Krátká pozice | Obchodování | Býčí sentiment | Vzdělání | Nové prognózy | Falešné proražení | Obchodní platforma | Posílení dolaru | Úroky | Sell Stop | Patrik Polák | Eurostat | Prezident | Akciový index S&P 500 | Růst inflace | Pokles hodnoty | Raytheon | Finanční pomoc | Easing | Jednotná evropská měna | TRY | Kansas | Oslabování dolaru | Státní rozpočet | Evropa | Pokles produkce | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | S/R zóna | Zprávy | Čínské trhy | Dow Jones index | CCI | Ceny ropy | Lockdown | Euro klesá | Zprávy z trhů | Kupující | Francie | Předpověď | Všechny indikátory | BOS | Cena akcií společnosti | Index cen průmyslových výrobců | Anthony Fauci | Kryptoměny bitcoin | Ekonomické důsledky | GBP/NZD | Nižší low | Údaje | Pozice spekulantů | Silná rally | Inflace v Evropě | Posílení libry | Ekonomické události | CAD/JPY | Omezení pohybu | Eurodolar | Kontext | Biden | HRUŠKA | Rýže | Finanční krize | Ukazatel inflace | Swingové minimum | FXstreet.cz | Obchody | Profit Target | Britská měna | Běžný účet | EUR/USD a GBP/USD | ex | Snížení daní | Klesající tendence | Medián | Index CPI | Bankovní tradeři | xStation5 | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Změny sazeb | Svíčkový graf | Multitimeframe | Omezení COVID | Síla dolaru | Roční maximum | Portfólia | Haruhiko Kuroda | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zemní plyn | Historické rekordy | Zasedání americké centrální banky | ForexFactory.com | Marže | Směřování | Překoupený trh | Velké objemy | Bollinger Bands | Inflace v říjnu | X-Trade | Příležitosti k prodeji | Grafy | Aktivum | Bid | Japonská centrální banka | Aktuální předpověď | Společnost XTB | Finanční svět | Ruské síly | Dohoda o brexitu | CARA | GMT | Dobré zprávy | Situace | Mario Draghi | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Fundamentální ukazatele | Růst dolaru | SMA 20 | Vybírat zisky | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Finanční systém | Elliottova vlnová teorie | Tradingové webináře zdarma | Konsensus | Aktuální prognóza | Dluhy | Euro STOXX | Vrcholy | Bankovní trader | Německá burza | Býčí trh | FOREX | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Signály | Tržní fundamenty | Sazby beze změny | Psychologie | Guvernér | Trader | Jasný směr | Expirace | Dividenda | Nomura Securities | GfK | Resistance | Záhada | Aliance | Výrobní aktivity | Spready | HDP | Hlava a ramena | Načasování | Ekonom | Optimismus | Nákupní aktivita | Rozhodování | Demo účet | Ekonomka | Dolar | Euro | Další posilování | Federální rezervní banky | Pohyby ceny | Falešný signál | Klid | Akcie Netflix | Investování je rizikové | JP Morgan | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Index euro | Eskalace napětí | Fibonacciho úrovně | Politici | USD/CAD | Obchodní bilance | Index PCE | Vyšší inflace | Brazílie | Prudké výkyvy | Nejnovější údaje o inflaci | Index DJIA | Výprodej | Měnové páry | Ekonomické zprávy | Bonusy | Falešný break | Zápis ze zasedání FOMC | Vývoj trhu | JPMorgan | Měnové unie | Akumulace | Obchodní systémy | EUR/CHF | Premiér Boris Johnson | Domácí měny | ČTK | Investiční fond | Lehman Brothers | Růst inflace v USA | Novinky | KPMG | Pozitivní výhled | Jamie Dimon | Výhled měnové politiky | Retail | Vyšší úroveň | Stimuly | Světové indexy | Guvernér ČNB | Ztráty | Price Value Gap | Americká seance | Česká národní banka | Americký ISM | Analýza indikátorů | Obchodní styl | Brazilský real | 1D | Obchodní nastavení | Crédit Agricole | Výhled trhů | Růst průměrné mzdy | Technický výhled | Úvěr | Pozitivní momentum | Dlouhodobé trendy | Japonský jen | Meziroční inflace | Klesající inflace | Index amerického dolaru | Vývoj české koruny | Nakupovat | FOMC | US dolar | Akcie | Medvědí trend | Fáze růstu | Prodejní pozice | Cílová cena | Fundamentální výhled | Kupci | Mzda | Americké úřady | Býčí potenciál | MSCI China | Trading příležitosti | Nový Zéland | Société Générale | Dynamický support | Velký zisk | John Hardy | Důležitá zpráva | Vzestupný trend | Výhody | Kurz GBP | Target | Základní úroková sazba | Očkování | Podniky | Lucid | Index spotřebitelských cen | ZIL | Nová mutace | Štěstí | City | Týdenní pivot | Nákupní příkazy | Zrychlení růstu | Asijské seance | Koš | Vývoj ropy | Obchodní výhled | AAA | SPOT | ONS | Vývoj ceny | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | BBVA | Index cen | Světová ekonomika | ADP report | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | Globální ekonomika | Jednání o brexitu | Technické faktory | Libra šterlinků | USDJPY | Index VIX | Úroková míra | Realizovat zisk | Price Action | Rostoucí trendové čáry | Flash Crash | Cenový kanál | Index PPI | Přeprodané oblasti | Prostor k růstu | Strategie pro obchodování | Napětí na Blízkém východě | Sněmovna reprezentantů | Britská ekonomika | Marlin | Společnost Apple | Pokles úroků | Obchodování v pásmu | Prognózy | Globální recese | SSI | Zadlužení Velké Británie | Kurz | Dreamers Family | DNO | Daně | Výběry | Velké finanční krize | Dnešní zpráva | Ministři | Negativní nálada | Technický indikátor | DXY | Swingový výhled | Makrokalendář | Švýcarská národní banka | Sell in May and go away | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Oscilátor Marlin | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | Růstový trend | Panevropský index | Konkurenti | AMD | Aktualizované údaje | Signál ke vstupu | Index cen výrobců | Měnová politika Fedu | Uzavření gapu | Světové ekonomiky | Výsledky | Vstup na trh | Míra inflace | Bolest | Imbalance | Růst trhu | Rychlý růst | Obavy z omikronu | Ekonomické fórum | Swingy | Bankovní rada | Bear | Investice | Evropské banky | Microsoft | Business | Pro investory | Traders | Potenciál | Zdravotnictví | Podnikatelské aktivity | Zpětné odkupy | Obchodování v Asii | Finanční nástroj | Doporučení pro obchodování | Rally | Relativní výkon hlavních měnových párů | Ceny kakaa | Investujte | Londýn | Floor | Konkurence | Vyhlídky dolaru | Pokles inflace | Nezávislost | Komunikace | Kazuo Ueda | Důvody k nákupu | Pivoty | Indie | Bod | Die Welt | Vnímání | Ekonomika eurozóny | Value Gap | Myšlenka | Aktuální vývoj | Tipy pro začínající | Buy pozice | ESM | Makrodata | Údaje z Číny | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zisky | Investiční stratég | Změny krátkodobého trendu | Conference Board index | tradingeconomics.com | Delta | Masivní nákupy | Regulace | Zaměstnanci | Deriváty | Šéf Fedu | Tick | LTC | Dluhopisové trhy | Podnikatelské aktivity v USA | Fondy | Německý akciový index DAX | Kurz eura | Vývoj ceny akcie | Základní pravidla | Hospodářství | Zotavení | Volatilita páru EUR/USD | Důvěra | Risk Off | Rezistenční pásmo | Oslabení dolaru | Globální hospodářský růst | Kontrakce | Bannockburn Global Forex | Ukazatel | Prodej EUR | Dlouhá pozice | Index MSCI | Zpráva o trhu práce | Měny | Key level | Profitovat | Dollar | Silné měny | Inaugurace | Bankovní domy | Ropa WTI | Dialog | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Burzy | Pokles ekonomické aktivity | Objem maloobchodních tržeb | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Cena akcie | Lukáš Voženílek | Chaos | Thomson Reuters | Spread | Politická stabilita | UST | YouGov | Obchodování s cizími měnami | Export | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Iracionální | Poradce | Signál | Aktuální cena | Číst grafy | Nové žádosti o podporu | Společnost AMD | Unicredit | GBPUSD | Partneři | Firma McDonald's | Mark Carney | Komodity ropa WTI | Britské měny | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Fundamentální data | Double top | 1 milion | Pro tradery | Česká spořitelna | Neúspěch | Britská vláda | Fundament | Engulfing | Medvědí scénář | Globální akciové trhy | Liz Truss | Výsledková sezóna | DAX30 | FedWatch | Potenciální ztráty | Nové vakcíny | Rozšíření | Technická analýza | Stav ekonomiky | Plány | Dosažení zisku | Resistence | Fixní kurz | Důležitá data | Odložení brexitu | Trendový indikátor | COVID-19 | Béžová kniha | Cenové tlaky | Cena ropy WTI | Snižování sazeb v USA | Pozitivní signál | Dolarový index (DXY) | Brusel | NFP | Rekordní nárůst | Longové obchody | Devizové rezervy | Graf komodity | Rekordní růst | Nikkei | Konvergence | Možný scénář | Signál k prodeji | Ekonomika USA | Americké společnosti | Růst britské ekonomiky | Data z amerického trhu práce | Nové zprávy | ZEW | Zprávy o nezaměstnanosti | Analýza transakcí | Zpomalující inflace | Vlna inflace | Evropské akcie | eTrader | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Energie | Supporty a rezistence | Objem | Investiční | Týdenní pivotní body | Nálada | Americké centrální banky | Trh dnes | Příjmy | FVG | Fiskální rok | EUR/AUD | Bondy | Ekonomické dopady | Prodej | Evropská komise (EK) | Rok 2024 | Financial | Medvědí kanál | Podnikatelská nálada v Německu | Zasedání Fedu | RoboMarkets | Bloomberg | Guvernér centrální banky | XM | ADR | Inflace v květnu | Admiral Markets | Evropská unie | Halifax | Ceny stříbra | Britský ministr financí | Britský FTSE 100 | Hlavní indexy | Silný růst | Mexiko | Celkový trend | Vyhlídky | Vojenský konflikt | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Odchod z Evropské unie | Udržitelnost | Míra | Komoditní trhy | University of Michigan | Současný trend | Vstup do SHORT pozice | Korekce | Odhady trhu | Expirace opce | Špatné výsledky | Výrazný pokles | Rozhodovací proces | Kvantitativní uvolňování | Obchodní strategie | Nerozhodnost trhu | DMA | První rezistence | Střednědobý výhled | NZD/CAD | US dollar | ForexLive | HDP eurozóny | Forward PE | Výkonnost | Předčasné parlamentní volby | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Pokles libry | Downtrend | Carry trade | Uvolňování měnové politiky v USA | Index S&P 500 | Instrument | MT4 Supreme Edition | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Přehled | Technické ukazatele | Zhoršení nálady | Obraty | Trendové linie | Short | Aktivita na trhu | Andrew Bailey | Akciový růst | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Investiční výzkum | High | Rostoucí trend | Pivot Point | Tým InstaForex | OECD | Odhadovaná cena | CHF | Napětí na Ukrajině | Měnový trh | Centrum | HDP USA | Index Nikkei | Oslabení koruny | Spot | Nízká nezaměstnanost | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Odhad amerického HDP | Změna trendu | Analýzy více časových rámců | Těžba ropy | Otočení trendu | USD/NOK | Turecký prezident | Trendline | Příliv kapitálu | Instant Trading EU | Inflace v Británii | Nákupní příležitost | Volby v USA | AUD/CAD | Index nákupních manažerů (PMI) | Dlouhé (long) pozice | Zpráva o zaměstnanosti | Relativní výkon | S&P 500 | Prosincová inflace | Hladina supportu | JDE | Podpora | Ministři financí | Definovaný obchodní plán | Obchodování s CFD | Šokující předpovědi | QE | MT4 | Pohyby na finančních trzích | Spojené království | Japonský premiér | Světová banka | Mexické peso | Cena | Obchodování GBP | Vystoupení z EU | EU a USA | Příkaz stop-loss | Překoupenost | Německo | Makroekonomické ukazatele | Komodity zlato | Obchodní spory | Upozornění | Jádrový index spotřebitelských cen | Apple | Příkaz Stop | Zadlužení | Komodita | Rozpočet | Výběry zisků | Čísla o inflaci | Steen Jakobsen | Americký trh | Interpretace | Snížení sazeb | Vysoká hodnota | Prime | DOT | CME Group | Close | Rate cut | Kurzy | Finanční prostředky | Zpomalující růst | Ekonomické údaje | Německá kancléřka | Ekonomická data | Situace na trhu | Cenové formace | Spekulace na růst | Drahé kovy | Ekonomická data z USA | Premiérka Liz Trussová | Solana | Měnový pár EUR/GBP | All-time high | Výhledy | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | Zveřejnění zpráv | Prohloubení deficitu | DAX | Zavedení cel | Problémy v bankovním sektoru | EMA | Zpráva CoT | Forexu | Nákupní korekce | Poměr RRR | Hliník | Fibonacciho retracement | Kurzy měn | Podhodnocený | Inverzní výnosová křivka | Akcie společnosti | Rizikový sentiment | Kypr | Obchodní válka | Forex asistent | Tempo růstu HDP | Oscilátory | Zlato | Graf komodity Ropa WTI | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Měny&Sazby | Evropské méně | Potvrzení vstupu | Inflace v Německu | Vybírání likvidity | Pozitivní výsledky | Denní graf | Schodek | Volume | Indikátory | Ticker | Odpovědnost | Nejnovější zpráva | Oslabení | Finanční situace | Politické události | Indikátor MACD | Utaženější měnové politiky | Dobrý obchodní plán | Evropské akciové trhy | Šéfka Fedu | Práce | Úspěch | Centrální banky USA | LTRO | Likvidita | Cíle | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Forex trading | Inflační data | Banky | Buy | Býčí scénář | Akcie ČEZ | Daňové změny | DAX 30 | Obchodní podmínky | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Nižší hodnoty | Cena dnes | Vlády | Nebezpečí | Kotace | Rychlost | Investiční společnosti | Vyrovnat ztráty | Cenový pattern | Šance | Investiční instrumenty | Ministři financí EU | Ministři financí eurozóny | Fundamenty | Bankrot | Očekávaný růst | Maloobchodní tržby v eurozóně | Netflix | Konfederace | Zisk na akcii | Měsíční měnový report | Svíčková formace | Wall Street | ING Groep NV | Halliburton | Ministr financí Jeremy Hunt | Průlom | Forexové obchody | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Procter & Gamble | Ministr financí | Kurz EUR | Měnové politiky v USA | Zlepšení | L.F. Investment Limited | Japonský index Nikkei | Prezidentský kandidát | Sazby Fedu | Vyšší ceny ropy | Dot-com | XTB | Výsledek hlasování | Kontrakt | Breakouty | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Supportní zóna | Výraznější pokles | Intervenovat | Forex aktuálně | Zastavení poklesu | Americký Fed | Fungování finančních trhů | Program nákupu dluhopisů | Ratingové agentury | Jádrový CPI | Pozice | Stock | Současná situace | Portfolia | Zájem obchodníků | Techničtí obchodníci | OCI | Výběr likvidity | Reakce ceny | Začínající tradeři | Pullback | Příprava | Inflace v EU | Reálná hodnota | Saldo běžného účtu | Dlouhé pozice | Chevron | Švýcarský frank | Změna sazeb | Vývoj měnového páru USD/JPY | Dolarový index DXY | Hedge | Market | Svíčkové formace | Cenné papíry | Stoxx | Sestupný trend | Medvědí trh | Bankéři z Fedu | Otevřená pozice | Vývoj HDP | Obchodní rozpětí | Support | General Electric | Průměrná mzda | Hold | Brokeři | Důležité informace | FX | Vývoj ceny zlata | Obchodní deficit | Posílení amerického dolaru | Trumpova cla | Poslanci | xPartners | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Soud | Pokračování růstu | Import | Obchodní aktivity | Výroční zprávy | Investiční banka | Služby | Vybrat zisk | Obchodování britské libry | Stochastický oscilátor | Relative Strength Index (RSI) | Rizikovější aktiva | Zvýšená volatilita | Tržní očekávání | OPEC | Ministryně financí | Jak číst grafy | Broker | Úroková sazba Fedu | Oscilátor RSI | Řetězce | Sentiment | Zrychlení inflace | Jestřábí hlasy | SNB | Index ISM | Nízká volatilita | Evropská banka | Experti | Jaroslav Tupý | Dění na trhu | Investoři | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Alibaba Group | Stop-Loss | Největší pokles | Růst libry | Graf komodity Zlato | Průměrná hodnota | Pokles průmyslové výroby | IHS | Politická krize | Spotřebitelé | Aktivita ve službách | Oblasti supportu | Výstupy | Double bottom | Program nákupů dluhopisů | Přecenění | Nákupní příležitosti | Vstupovat do obchodu | AdmiralMarkets | Indexy nákupních manažerů | Politika Fedu | Polsko | Retracementy | Šéfové | Report ADP | Ceny potravin | AUDUSD | Kansas City | Rezistence | Výrobní index PMI | Index Dow Jones | ZEW index | Měnové riziko | Adani | Auta | Hladiny supportu | Projekce | Vývoj měnového páru AUD/USD | Analytici společnosti | Saxo Bank | Jasné signály | Inflace v březnu | Zpráva COT | Zpravodajství | Beyond Meat | Multi-Asset obchodování | Klíčový support | W1 | Ichimoku | Určení trendu | Forex trhy | Velké banky | Akcie Nvidia | NZD/CHF | Obchodujte | Nařízení | Zavedení eura | Budoucí pohyby | České sazby | Rostoucí náklady | Zdražování | Ropy | Prudké pohyby | RBA | Struktura | ABN Amro | Výrobní sektor | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Dnešní obchodování | Očekávaná inflace | P.A. | MT5 | Měnový pár EUR/USD | Struktura trhu | Předseda | Pokles poptávky | Velké centrální banky | Holubičí rétorika | Americké ekonomiky | Jádrový index | Obchodní vztahy | Úročení | Krátké (short) pozice | Cenové stropy | Finančník | USD | Občané | Zveřejnění zprávy | Volatilita na trzích | Tištění peněz | Cestování | Peso | Split | Významné změny | Měnová unie | Emoce | Zvýšení daní | Jak trh reaguje | Loonie | Nové příležitosti | Nejvolatilnější | PayPal | USD EUR | Počet nových žádostí o podporu | Inflace ve Spojeném království | Libra k dolaru | D1 | Investing.com | HDP v USA | Obrovské množství peněz | Supply | Výroční zpráva | Purple Strike | Trendové pohyby | Silný dolar | Tvůrci trhu | BMW | Svět kryptoměn | Ochota riskovat | Hlavní úroková sazba | US500 | Posilování amerického dolaru | Viceguvernérka | Cena ropy | CME FedWatch Tool | Zpomalení ekonomického růstu | Prezidentka ECB | Vysoký přebytek | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Britský statistický úřad | Čínská centrální banka | CZ | Earnings | Průraz | Tlak medvědů | Smíšené pocity | Australský dolar | Bloomberg Financial | Inflace ve službách | Propad | Bankovnictví | Dezinflace | Adani Group | GBP/AUD | Trh s futures | Zpomalování ekonomiky | ANO | Britské libry | Vlnová struktura | Tempo růstu spotřebitelských cen | Pokles eura | Významné zprávy | Časové období | Vlajka | Objemy obchodů | Graf páru | Finanční ztráty | Economic | Růst eura | Nemovitosti | Makro data | Evropský trh | Markets | USD/CHF | Úrokové sazby Fedu | Významné pohyby | Time-Frame | Oblast supportu | Úspěšný trading | Invest | Commodity Channel Index (CCI) | Cenová maxima | Rok 2024 | Kanada | Webináře zdarma | Praktické okénko | COT (Commitment of Traders) | CPI v USA | Nejistota | CME | HDP v eurozóně | Makroekonomické údaje | DBS | Kryptoměna | Instant Trading EU Ltd. | Nejvýraznější pokles | Makroekonomický kalendář | Opce | Více časových rámců | Výhled pro EUR/USD | Smart money | Nvidia | Investment | Take-Profit | ING | Martin Klass | Libra klesá | Britský regulátor | MetaTrader 4 | Dlouhodobí investoři | Zahraniční investice | Federal Reserve | Česká republika | Technické patterny | Boční trend | Indexy | opPORTUnity | Break Even | Prognózy inflace | Státní dluhopisy | Americký dolar | Počet obchodů | Kurz švýcarského franku | VaR | Klíčový faktor | Zamyšlení | RISE | SMC | Makro | Klesající trendové čáry | Evropská centrální banka | Slušné zisky | Mutace koronaviru | Statut | Americká centrální banka (Fed) | Švédsko | Psychologické úrovně | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | Forex menové páry | Stoxx 600 | SPAD | Ekonomiky eurozóny | Velikost pozice | Hospodářská krize | Vysoká poptávka | Růst ceny | Forward | Měnová politika | Vývoj války na Ukrajině | ADX | Obchodní instrumenty | Doporučení | Odraz ceny | Růst čínské ekonomiky | Inflační očekávání | Francouzský prezident | Oslabuje dolar | Body | Zvýšení inflace | Index výdajů | Parita | Reverzní formace | Korekční fáze | Stavební výroba | Krypto | Vyšší daně | Evropské země | Payrolls | Holubičí postoj | ROCE | Spekulace | Paradox | Vzrušení | ABC | Krátkodobý klouzavý průměr | Lot | Graf akciového indexu S&P 500 | Omikron | Line Bin | Referendum | Americká cla | Vývoj indexu S&P 500 | Negativní vývoj | Vánoční svátky | Údaje o nezaměstnanosti | Cykly | Clemens Fuest | Konzervativci | OsMA | Hedging | EU | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Miliardy | PBOC | Černé zlato | Sterling | Úroveň supportu | Silné euro | Společná evropská měna | Časové rámce | Síla měn | Zpracovatelský průmysl | Live trading | Analýza měnových párů | PMI ve službách | Spekulanti | Obchodní hodiny | Graf měnového páru | MasterCard | Martingale | 2222 | Teroristický útok | Kulaté číslo | Nákupní signál | Prodeje | Zpráva o vývoji inflace | Pracovní síly | Linie podpory | Akciový trh | Zajímavé pohyby | Rizikový apetit | Investovat peníze | Nákup dluhopisů | Investor | Stochastic | USD/JPY | Dvojité dno | Sazba Fedu | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Americké obchodování | Emitenti | Strategy Research | Světové akciové indexy | Nové údaje | Banka | Produkce ropy | Země eurozóny | Premiérka | Obchodování na forexu | Vybrání likvidity | Stoupající trend | Stav americké ekonomiky | Nákupy zlata | Obchodování na demo účtu | Markit | Cenový index výdajů | Významné události | Úřady | Američané | Indikátor ekonomického sentimentu | Pohyb dolaru | CNBC | SPX | Statistika | Výzvy | Další pokles | Spotřebitelské ceny | COT | Hospodářský výhled | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Měnový pakt
Měnový pár
Měnový pár AUD/CHF
Měnový pár AUD/NZD
Měnový pár EUR/CZK
Měnový pár EUR/GBP
Měnový pár EUR/HUF
Měnový pár EUR/PLN
Měnový pár EUR/SEK
Měnový pár EUR/USD

Následující klíčová slova

Měnový pár CHF/JPY
Měnový pár USD/CNH
Měnový pár USD/CNY
Měnový pár USD/JPY
Měnový pár USD/NOK
Měnový pár USD/TRY
Měnový pár vs. měnový index
Měnový prémiový vklad
Měnový převodník
Měnový report
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaForex
Potvrďte prosím... Zavřít