Čtvrtek 01. srpna 2024 02:19
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei Payout
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept

Investiční stratég

img

Očekávané zhodnocení amerických akcií je extrémně slabé

22.04.2021 Na základě mého regresního modelu jsem došel k závěru, že očekávané zhodnocení amerických akcií v rámci indexu S&P 500 ve střednědobém horizontu příštích pěti let je extrémně slabé. Můj základní scénář počítá s akciovým poklesem, v lepším případě by se výkonnost amerických akcií měla pohybovat kolem nuly.
img

Ocenění private equity transakcí indikuje rekordní valuační násobky

19.04.2021 Jak ukazuje graf, nejen veřejné akciové trhy, ale také ocenění private equity transakcí z poslední doby indikuje rekordní valuační násobky. Z globálního pohledu platí, že zatímco v roce 2010 mělo klíčový valuační násobek EV/EBITDA nad hodnotou 16 přibližně pouze 10 % transakcí, v roce 2020 už tento podíl tvořil přibližně 35 %. Přitom se obvykle udává, že neutrální hodnota valuačního indikátoru EV/EBITDA se pohybuje kolem 8, a hodnoty výrazně nad 10 mohou indikovat výrazně nadhodnocenou valuaci akvizičního cíle.
img

Klíčové centrální banky tisknou peníze jako o závod

12.04.2021 Jak názorně ukazuje graf, klíčové centrální banky tisknou nové peníze od začátku pandemie jako o závod. Celkový objem bilanční sumy Evropské centrální banky nyní činí 8,9 bilionu dolarů, amerického Fedu 7,6 bilionu dolarů, japonské centrální banky (BOJ) 6,8 bilionu dolarů a čínské centrální banky (PBOC) 5,9 bilionu. Na grafu je taky dobře vidět, jakým zásadním způsobem tištění peněz zrychlilo při začátku globální pandemie na začátku loňského roku.
img

Měsíčník finančních trhů – Březen 2021

07.04.2021 Mezi klíčové události uplynulého měsíce patřily zasedání Evropské centrální banky a amerického Fedu. ECB zasedala 9. března a klíčovým výstupem bylo, že se evropská měnová autorita rozhodla výrazně akcelerovat nákupy vládních dluhopisů v příštích třech měsících tak, aby byly udrženy požadované výnosy do doby splatnosti vládních dluhopisů na historických minimech. Podle vyjádření představitelů ECB je cílem udržet co nejvíce uvolněné měnové podmínky, aby nebylo ohroženo křehké ekonomické oživení.
img

Dluhopisová korekce ještě pravděpodobně zdaleka neskončila

12.03.2021 Výnos do doby splatnosti vůbec nejsledovanějšího dluhopisu – amerického vládního dluhopisu s 10letou splatností (10-year US Treasury Bond) – dosáhl historického minima na úrovni 0,5 % v srpnu loňského roku. Vzhledem k tomu, že tržní ceny dluhopisů a dluhopisové výnosy do doby splatnosti se pohybují protisměrně (když jedno roste, druhé klesá a naopak) v srpnu loňského roku dosáhla tržní cena tohoto dluhopisu historického maxima. Od tohoto okamžiku začal výnos do doby splatnosti poměrně strmě růst. Na konci loňského roku byl na úrovni 0,9 %. Na začátku letošního roku růst tohoto výnosu do doby splatnosti pokračoval. Zatím vzrostl o 0,64 procentního bodu a jeho aktuální úroveň činí 1,55 %.
img

Inflační tlaky mají proč růst

09.03.2021 Jak ukazuje graf výkonnosti hlavních tříd aktiv od začátku roku, inflační tlaky mají nyní skutečně proč růst. Ceny komodit totiž od začátku roku velice prudce rostou. Globální komoditní index S&P GSCI aktuálně od začátku roku o 15 % výše. Z konkrétních komodit vyrostla především ropa, když cena jednoho barelu severomořského Brentu je od začátku roku o 22 % výše. Přitom výrazně posilují i ceny dalších komodit. Měď přidává 19 %, zemní plyn 13 % a hliník 11 %.
img

Také korporátní dluhopisy s neinvestičním ratingem – high-yield – jsou nyní poměrně drahé

02.03.2021 Atraktivita korporátních dluhopisů se měří pomocí tzv. kreditních marží neboli kreditních spreadů, které udávají výnosovou prémii korporátních dluhopisů nad výnosy relativně bezrizikových vládních dluhopisů, případně nad sazby úrokových swapů.
img

Měsíčník finančních trhů – Únor 2021

01.03.2021 V únoru jsme zaznamenali poměrně výraznou korekci na globálních dluhopisových trzích. Důvodem byl silný nárůst inflačních očekávání kvůli silnému předpokládanému globálnímu ekonomickému růstu v průběhu letošního roku. Globální ekonomický růst by měl být podpořen jednak rychlou vakcinací populace, a jednak stále bezprecedentně uvolněnou měnovou politikou klíčových centrálních bank a velice uvolněnými fiskálními politikami. To by mělo ve výsledku výrazně podpořit právě inflaci. Ve výsledku nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond odepsal 1,7 %. Na druhou stranu akciovým trhům se dařilo poměrně dobře, když nejširší globální dluhopisový index MSCI All Country World připsal zisk 2,2 %.
img

Korekce na dluhopisových trzích je zatím zanedbatelná

24.02.2021 Globální dluhopisové trhy v letošním roce korigují extrémně silné zisky z loňského roku. Nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond zatím v letošním roce odepisuje 1,9 %. Důvodem jsou velice pravděpodobně pokračující obavy z rostoucích inflačních očekávání, které jsou v USA i eurozóně nejvyšší za posledních deset let.
img

Pasivním fondům se loni dařilo přilákat nový kapitál

23.02.2021 V posledních letech můžeme v investičním světě sledovat výrazný posun směrem k pasivním fondům a zároveň odklon od aktivních fondů. Tento trend pokračoval také v loňském roce.
img

Za akciovým růstem hledejte především tištění peněz

08.02.2021 Investoři často diskutují faktory, které stojí za aktuálními historickými rekordy akciových trhů. Konec konců celková globální akciová tržní kapitalizace je aktuálně na historickém maximu na úrovni 107 bilionů dolarů. Ne, není to dynamika HDP, inflace, úrokové sazby, ani korporátní fundamenty jako tržby, zisky či cash flow. Ukazuje se, že klíčovým faktorem silného růstu globálních akciových trhů v posledních 11 letech je bezprecedentní růst objemu globální peněžní zásoby.
img

Rozvíjející se trhy nám zatím letos dělají radost

29.01.2021 Naší hlavní akciové sázce se zatím letos daří výborně. Rozvíjející se trhy totiž dle indexu MSCI Emerging Markets zatím letos připisují zisk 7,9 %, zatímco rozvinuté trhy dle indexu MSCI World připisují zisk „pouze“ 2,4 %. Rozvíjející se trhy tak zatím trhy rozvinuté outperformují o 5,5 %.
img

Akcie i dluhopisy jsou drahé

25.01.2021 Pro posouzení relativní atraktivnosti akcií vůči dluhopisům používáme indikátor EB faktor. Ten je definován jako rozdíl mezi převrácenou hodnotou globálního akciového P/E a průměrného globálního dluhopisového výnosu do doby splatnosti. Tento indikátor tedy indikuje aktuální výnosovou prémii globálního akciového trhu nad globálním dluhopisovým trhem. Čím vyšší hodnota tohoto indikátoru, tím jsou akcie na relativní bázi vůči dluhopisům atraktivnější. A naopak, čím nižší hodnota tohoto indikátoru, tím jsou akcie na relativní bázi vůči dluhopisům méně atraktivní.
img

Racionální bublina

24.01.2021 V posledních dnech se v médiích čím dál více objevuje názor, že aktuální situace na globálních akciových trzích by se dala označit za „racionální bublinu“. Označení „bublina“ kvůli tomu, že aktuální valuace neboli ocenění globální akciových trhů je extrémně vysoké, blízko historických maxim. Například podle našeho proprietárního valuačního modelu, jenž je založen na ukazatelích P/E, P/B a P/S, je momentálně nejširší globální akciový index MSCI All Country World nadhodnocen o přibližně 50 %. Konec konců aktuální hodnota globálního P/E činí extrémních 33. Podle klasických valuačních indikátorů jsou tedy globální akciové trhy velice drahé, tzn. jde o „bublinu“.
img

Startující valuace jsou pro očekávané akciové výnosy zásadní

19.01.2021 Jak ukazují pondělní grafy investiční společnosti J.P.Morgan Asset Management, startující valuace jsou pro akciové výnosy – ve střednědobém horizontu pěti let – naprosto zásadní.
img

Dluhopisové výnosy do doby splatnosti jsou rekordně nízké

18.01.2021 Z celkového globálního pohledu jsou dluhopisové výnosy do doby splatnosti rekordně nízké. Jak ukazuje tento graf, 30 % všech globálně emitovaných dluhopisů nese záporný výnos do doby splatnosti. Záporný dluhopisový výnos do doby splatnosti znamená, že pokud si investor takový dluhopis koupí a bude ho držet až do jeho splatnosti, s jistotou realizuje ztrátu.
img

Kvantitativní uvolňování vyhnalo finanční trhy v roce 2020 na historické maximum

15.01.2021 Reakce centrálních bank na globální pandemii byla v loňském roce skutečně bezprecedentní. Centrální banky v loňském roce natiskly 9,2 bilionu dolarů, což je trojnásobek oproti roku 2008 při globální finanční krizi.
img

Akcie možná nejsou zase až tak drahé

14.01.2021 Podle klasických valuačních ukazatelů jako P/E jsou globální akciové trhy extrémně předražené. Pokud ovšem přihlédneme k masivnímu růstu globální peněžní zásoby vlivem bezprecedentního kvantitativního uvolňování klíčových centrálních bank, ocenění globálních akciových trhů zase až tak draze vypadat nemusí.
img

Výkonnost globálních finančních trhů byla i přes pandemii fenomenální

08.01.2021 Pokud odhlédneme od pozitivních zpráv z konce roku ohledně vakcín proti koronaviru, fundamentální zprávy ovlivňující globální finanční trhy byly v loňském roce vesměs extrémně negativní. Měli bychom zmínit zejména následující:
img

Podle valuačního modelu investiční společnosti Crescat jsou americké akcie nejdražší v historii

07.01.2021 Podle valuačního modelu investiční společnosti Crescat jsou americké akcie nejdražší v historii. Valuační proměnné modelu jsou zobrazeny v následující tabulce. Prakticky všechny valuační proměnné jsou na nebo blízko úrovně 100. percentilu neboli nejvyšší historické úrovně.
img

Měsíčník finančních trhů – Prosinec 2020

06.01.2021 Globální akciové trhy pokračovaly v prosinci v růstu s tím, jak se po světě pomalu začaly v masovém měřítku aplikovat vakcíny proti koronaviru. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zisk 4,5 %. Dařilo se také globálním dluhopisovým trhů, které dle nejširšího globálního dluhopisového indexu Bloomberg Barclays připsaly zisk 1,3 %. Celý uplynulý rok 2020 byl pro globální finanční trhy velice úspěšný a to především díky bezprecedentnímu objemu kvantitativního uvolňování centrálních bank. Celkový objem nově natištěných peněz centrálními bankami v roce 2020 činil bezprecedentních 9,2 bilionu dolarů, což je trojnásobek ve srovnání s krizovým rokem 2008. Ve výsledku za celý rok 2020 připsaly globální akciové trhy zhodnocení 14,3 % a globální dluhopisové trhy 9,2 %.
img

🚀 Bitcoin roste nad $23 000 ❗

17.12.2020 Včera se cena Bitcoinu poprvé v historii přehoupla přes úroveň $20 000. Její růst se však nezastavil a dnes už jsme svědky překročení úrovně $23 000. Pozitivní sentiment na kryptu si kromě překonání technické bariéry rekordní úrovně na Bitcoinu lze vysvětlit také posledními kroky investičních společností na Wall Street, které se chtějí zaměřit na obchodování kryptoměn. Hlavní investiční stratég Guggenheim Investments, přední správce aktiv, řekl, že cena Bitcoinu může růst směrem ke $400 000! Cena Bitcoinu dnes roste o 10 %, Ripple přidává 4 % a Litecoin roste o 3 %.
img

Objem dluhopisů se záporným výnosem na novém historickém maximu

10.12.2020 Globální objem dluhopisů se záporným výnosem do doby splatnosti se dostal na nové historické maximum, které momentálně činí 17,8 bilionu dolarů. Zároveň platí, že těchto 17,8 bilionu dolarů činí více než 20 % všech globálně emitovaných dluhopisů. Tudíž více než pětina všech dluhopisů na globálních finančních trzích nese záporný výnos do doby splatnosti.
img

Výnos portugalského 10letého vládního dluhopisu se poprvé dostal do záporu

09.12.2020 Výnos do doby splatnosti portugalského 10letého vládního dluhopisu se poprvé dostal do záporu a aktuálně se pohybuje na úrovni -0,006 %. Záporný dluhopisový výnos do doby splatnosti přitom znamená, že investor, který si dluhopis za tento výnos koupí a bude ho držet až do jeho splatnosti, s jistotou realizuje ztrátu.
img

Měsíčník finančních trhů – Listopad 2020

01.12.2020 Globální akciové trhy zažily v listopadu jeden z nejlepších měsíců v historii. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž připsal fenomenální zisk 12,2 %. Tržní optimismus byl hnán především pozitivními zprávami o úspěšných testech vakcín proti koronaviru od společností Pfizer, Moderna a AstraZeneca. Investoři také ocenili poměrně jasný výsledek amerických prezidentských voleb a indikace, že předání moci proběhne v USA relativně v poklidu. Rovněž globální dluhopisové trhy zažily vynikající měsíc, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays zaznamenal zisk 1,8 %.
img

Globální investiční výhled – Investoři se budou muset spokojit s podprůměrnými výnosy

27.11.2020 Naše původní očekávání pro rok 2020 byla masivním rozšířením pandemie koronaviru po celém světě výrazně upravena. Vzhledem k tomu, že globální akciové trhy jsou momentálně od začátku roku pouze mírně v plusu, je vysoce nepravděpodobné, že dosáhnou za celý rok výraznějšího kladného zhodnocení.
C:\fakepath\fxstreetcz-logo0.PNG

Jaká témata přinese Online investiční konference?

24.11.2020 Asi nikoho moc nepřekvapí skutečnost, že se tento rok všechny prezenční konference, semináře a další různá setkání přesunuly do online prostoru. Stejně tomu bude u plánové investiční konference, kterou pořádá broker XTB a je zaměřena na to, jak by se měl investor připravit na nadcházející rok 2021, ve kterém můžeme očekávat různá rizika, ale i zajímavé příležitosti. Když se velmi rychle ohlédneme, jak se vyvíjely trhy v posledních několika měsících, tak se vkrádá myšlenka, zdali si nechat podobné investiční příležitosti ujít. Investor by však měl vždy hledět nejen na potenciální zhodnocení své investice, ale také na podstupovaná rizika.
img

Akciové valuace indikují silně podprůměrné očekávané výnosy

19.11.2020 Pokud přihlédneme k faktu, že se momentálně světová ekonomika nachází v nejhlubší hospodářské recesi od 2. světové války, přičemž globální HDP by mělo podle poslední prognózy Mezinárodního měnového fondu z října letos poklesnout o 4,4 %, výkonnost globálních akciových trhů od začátku letošního roku je mimořádně příznivá. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World zatím totiž připisuje zisk 6 %.
img

Monetizace vládních dluhů je bezprecedentní

10.11.2020 Graf níže ukazuje rozvahu klíčových centrálních bank (FED, ECB, Bank of England, Bank of Japan) jako podíl na nominálním HDP. Můžeme vidět, že před 25 lety byl objem cenných papírů v bilancích těchto centrálních bank zanedbatelný.
img

Finanční represe na rozvinutých trzích

09.11.2020 Finanční represe je termín, který popisuje skutečnost, že na mnoha rozvinutých trzích jsou reálné dluhopisové výnosy do doby splatnosti, tedy nominální výnosy snížené o inflaci, záporné. Důsledkem tohoto faktu je, že držitelé vládních dluhopisů v reálném vyjádření dosahují záporných výnosů a držbou těchto dluhopisů reálná hodnota jejich kapitálu, resp. úspor v čase klesá.
img

Měsíčník finančních trhů – Říjen 2020

02.11.2020 Globální akciové trhy v říjnu pokračovaly v propadu, který se koncentroval především do posledního týdne v měsíci, a to v důsledku prudce rostoucích čísel nově nakažených na obou stranách Atlantiku a nových protikrizových opatřeních ve spoustě zemí Evropy, které budou mít na HDP v letošním posledním čtvrtletí opět silně negativní dopad. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World odepsal 2,5 %. Globální dluhopisové trhy dokázaly vykompenzovat akciové ztráty pouze omezeně, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays připsal nepatrný zisk 0,1 %.
img

Akciové valuace indikují podprůměrné očekávané výnosy

02.11.2020 Přestože se světová ekonomika momentálně nachází v nejhlubší hospodářské recesi od 2. světové války a korporátní zisky celosvětově meziročně klesají v průměru o téměř 30 %, akciové trhy jsou na tom díky masivním monetárním stimulům klíčových centrálních bank relativně dobře: nejširší globální akciový index MSCI All Country World je od začátku roku v pěkném plusu 2,9 %.
img

Globální P/E na nejvyšší úrovni v tomto tržním cyklu

26.10.2020 Přestože se světová ekonomika momentálně nachází v nejhlubší hospodářské recesi od 2. světové války a korporátní zisky celosvětově meziročně klesají v průměru o téměř 30 %, akciové trhy jsou na tom díky masivním monetárním stimulům klíčových centrálních bank relativně dobře. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World je od začátku roku v pěkném plusu 2,4 %.
img

Americký trh práce je na tom stále velmi špatně

14.10.2020 Před vypuknutím globální pandemie se týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA pohybovaly kolem historického minima na úrovni 200 tisíc. Na konci března dosáhly týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti stěží uvěřitelného nového historického maxima na úrovni téměř 7 milionů.
img

Dluhopisy jsou jako globální třída aktiv nejdražší v historii

08.10.2020 Globální dluhopisové trhy zatím v letošním roce zaznamenaly mimořádně úspěšné období, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays od začátku roku připisuje zisk 5,8 %. Dluhopisy tak v průběhu globální pandemie Covid-19 jednoznačně prokázaly své diverzifikační benefity.
img

Měsíčník finančních trhů – Září 2020

06.10.2020 Globální akciové trhy v září korigovaly enormně silné zisky z předchozích pěti měsíců, když nejširší globální akciový index MSCI All Country World odepsal 3,4 %. Přitom jsme nebyly svědky žádného významného katalyzátoru, který by měl výprodeje spustit. Jednalo se tak pravděpodobně o prosté vybírání předchozích zisků. Přitom od začátku roku je index MSCI All Country přesně na nule. Příliš se v září nedařilo ani globálním dluhopisovým trhům, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays odepsal 0,4 %. Nicméně od začátku roku globální dluhopisové trhy stále připisují nadstandardní zhodnocení 5,7 %.
img

Evropské korporátní dluhopisy investičního stupně již nejsou levné

25.09.2020 Přes globální pandemii Covid-19 a nejhlubší hospodářskou recesi od Velké deprese 30. let minulého století zatím v letošním roce zaznamenaly evropské korporátní dluhopisy investičního stupně velmi dobrou výkonnost, když je jejich index od začátku roku v plusu 0,9 %.
img

Globální dluh, japonský scénář, zombifikace ekonomiky a akciové výnosy

21.09.2020 Japonský scénář je pro Evropskou unii i USA vysoce pravděpodobný. Fed na svém posledním zasedání potvrdil, že bude udržovat základní úrokové sazby na nule minimálně do roku 2023. ECB se bude chovat stejně.
img

Globální akciové a dluhopisové trhy nejdražší v historii

16.09.2020 Deutsche Bank vytvořila vynikající graf, který znázorňuje kombinovanou globální akciovou a dluhopisovou valuaci neboli ocenění za posledních 160 let od roku 1860. Výsledek pravděpodobně téměř nikoho nepřekvapí. Kombinovaná globální akciová a dluhopisová valuace je momentálně nejvyšší v historii.
img

Korporátní dluhopisy neinvestičního spekulativního stupně jsou stále atraktivní

15.09.2020 Atraktivitu korporátních dluhopisů hodnotíme podle kreditních marží neboli kreditních spreadů, které udávají výnosovou prémii nad bezrizikové úrokové sazby. V případě evropských korporátních dluhopisů s neinvestičním spekulativním ratingem (high-yield) se jejich index průměrných kreditních marží na přelomu roku pohyboval kolem historických minim na úrovni 200 bazických bodů neboli 2 %.
img

Akciové valuace jsou i po korekci velmi vysoké

10.09.2020 Akciové trhy od minulého týdne bez zjevného katalyzátoru mírně korigují své předchozí ohromné zisky. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World je tak zatím v září v mínusu 1,8 %. Od začátku roku je nicméně stále v plusu 1,6 %.
img

Americké akcie jsou nadhodnocené o 50 %

03.09.2020 Hlavní americký akciový index S&P 500 si od začátku roku připisuje vysoce nadstandardní zhodnocení +8 %. Domníváme se ovšem, že jsou momentálně americké akcie velice silně nadhodnocené. Na základě našeho valuačního modelu, který je postaven na datech od roku 2002, jsme dospěli k závěru, že jsou aktuálně americké akcie nadhodnocené o přibližně 50 %.
img

Měsíčník finančních trhů – Srpen 2020

01.09.2020 Na globálních akciových trzích se v srpnu bez zásadních nových kurzotvorných zpráv udržela velice pozitivní nálada z července, když nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 6,0 %. Přitom od začátku roku je tento index již v plusu 3,5 %. Na druhou stranu se tentokrát příliš nedařilo globálním dluhopisovým trhům, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays zaznamenal nepatrnou ztrátu -0,2 %. Nicméně od začátku roku globální dluhopisové trhy stále připisují nadstandardní zhodnocení 6,1 %.
img

Globální akciová tržní kapitalizace na novém rekordu 90,1 bilionu dolarů

01.09.2020 Celková globální akciová tržní kapitalizace neboli celková tržní hodnota všech burzovně obchodovaných korporací na celém světě dosáhla nového historického rekordu 90,1 bilionu dolarů. Tomu také odpovídá hodnota naší globální kompozitní proprietární akciové valuace, která momentálně dosahuje +33 % a je tak na nejvyšší úrovni od poloviny roku 2002.
img

Globální pandemie Covid-19 aneb návrat do roku 1993

24.08.2020 Bank of America vytvořila vynikající graf, který ukazuje, kolik kvartálů růstu HDP bylo ztraceno kvůli recesi způsobené globální pandemií Covid-19. V některých případech jsou poklesy reálného ekonomického výstupu stěží uvěřitelné. Například Itálie ztratila téměř 120 kvartálů růstu HDP a úroveň ekonomické aktivity se tak v letošním druhém kvartálu dostala na úroveň třetího kvartálu roku 1993!
img

Měsíčník finančních trhů – Červenec 2020

04.08.2020 Přestože to minimálně v USA momentálně vypadá na druhou velkou vlnu pandemie koronaviru a dynamika globálního ekonomického oživení na začátku třetího kvartálu zpomaluje, na globálních finančních trzích se udržela velice pozitivní nálada. Hlavní příčinou jsou pravděpodobně pokračující masivní monetární stimuly klíčových centrálních bank v čele s americkým Fedem a Evropskou centrální bankou. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 5,1 %. Přitom od začátku roku tento index ztrácí již pouze 2,4 %. Výrazně se dařilo také globálním dluhopisovým trhům, jejichž nejširší index Bloomberg Barclays zaznamenal zhodnocení 3,2 %. Od začátku roku přitom globální dluhopisové trhy připisují zhodnocení již 6,3 %.
img

Zlatu se letos daří

14.07.2020 Zlato je v letošním roce se ziskem 20 % jednoznačně nejlépe performujícím aktivem. V úterý se poprvé od roku 2011 přehouplo přes hranici 1800 dolarů za trojskou unci a aktuálně se obchoduje na úrovni 1823 dolarů. Historický rekord přitom činí 1890 dolarů z 22. srpna 2011. Do tohoto rekordu tak už zlatu zbývají pouze 4 %.
img

Měsíčník finančních trhů – Červen 2020

03.07.2020 Díky pokračujícím masivním monetárním stimulům klíčových centrálních bank a postupnému otevírání ekonomik pokračovala na globálních finančních trzích pozitivní nálada. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 3,0 %. Přitom od začátku roku tento index ztrácí již „pouze“ 7,1 %.
img

Měsíčník finančních trhů – Květen 2020

03.06.2020 Díky pokračujícím masivním monetárním stimulům klíčových centrálních bank a postupnému otevírání ekonomik pokračovala na globálních finančních trzích pozitivní nálada. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 4,1 %. Přitom od začátku roku tento index ztrácí již „pouze“ přibližně 10 %.
img

Měsíčník finančních trhů – Duben 2020

06.05.2020 Globální akciové trhy dosáhly lokálního minima kolem 23. března. V tomto okamžiku z historických maxim z 19. února ztratily přibližně 35 %. Americký Fed nicméně na konci března oznámil masivní program kvantitativního uvolňování, objemově násobně větší než při poslední globální finanční krizi 2008-2009. Fed se rozhodl nakupovat prakticky všechny dluhové cenné papíry a v polovině dubna dokonce ohlásil, že začne nakupovat také korporátní dluhopisy s neinvestičním spekulativním ratingem (high-yield). Také Evropská centrální banka svůj program nákupů aktiv také výrazně rozšířila. Ve výsledku se díky masivním monetárním stimulům centrálních bank podařilo situaci stabilizovat a posléze dokonce začaly globální akciové trhy velice silně růst. V dubnu si tak ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zisk 11 % a od začátku roku je v mínusu už „pouze“ 14 %.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Conseq: Globální akciové trhy za březen ztratily 14 procent

01.04.2020 Globální akciové trhy za celý březen ztratily 14 procent. Nedařilo se zejména akciím ve střední Evropě, jejichž index CECEEUR propadl o 24 procent, vyplývá z analýzy společnosti Conseq. Na vině bylo masivní šíření epidemie koronaviru po celém světě.
img

Měsíčních finančních trhů – Březen 2020

01.04.2020 Březen byl pro riziková aktiva nejhorším měsícem za poměrně dlouhou dobu. Na vině samozřejmě bylo masivní šíření epidemie koronaviru po celém světě. Ekonomiky se doslova zastavily. HDP výrazně poklesne a patrně půjde o nesilnější recesi od druhé světové války. Naštěstí klíčové centrální banky v čele s Fedem a ECB přispěchaly na pomoc tím, že se zavázaly k prakticky neomezeným nákupům dluhových cenných papírů. Na konci měsíce se tak investiční sentiment podařilo stabilizovat. I tak ve výsledku globální akciové trhy za celý březen ztratily 14 %. Nedařilo se přitom zejména akciím ve střední Evropě, jejichž index CECEEUR ztratil dokonce 24 %. Globální dluhopisový index ztratil 2 %, přičemž se nedařilo zejména korporátním dluhopisům s neinvestičním spekulativním ratingem (high-yield), které ztratily 14 %. Velice patně na tom byly rovněž komodity, jejichž globální index ztratil 29 % a ropa dokonce propadla o celých 55 %. Barel severomořského Brentu se tak na konci měsíce obchodoval za 23 dolarů. Výrazně vzrostla volatilita neboli kolísavost rizikových aktiv, když index strachu VIX vzrostl o 34 % na 54 bodů. Masivní výprodeje jsme využili k přikoupení akciových pozic, neboť ocenění neboli valuace globálních akciových trhů se dostaly na velice atraktivní úrovně, které pro střednědobý až dlouhodobý horizont slibují vysoce nadstandardní zhodnocení. V krátkodobém horizontu bude nicméně obchodování i nadále velice volatilní.
img

Masivní propad globálních akciových trhů jsme využili k nákupům

16.03.2020 Po masivních výprodejích z posledních dnů a týdnů jsme se rozhodli mírně zvýšit globální akciovou expozici. Nastavení akciové složky jsme tak upravili z mírného podvážení na mírné nadvážení. Vedly nás k tomu především valuační důvody. Například náš proprietární valuační indikátor globálních akciových trhů se po posledních propadech dostal na úroveň -17 %, kterou jsme naposledy viděli v roce 2013. Domníváme se proto, že se již globální akciové trhy dostaly pro investory s dlouhým investičním horizontem na relativně atraktivní valuační úrovně, které indikují nadprůměrné zhodnocení ve střednědobém až dlouhodobém horizontu.
img

Měsíčních finančních trhů – Únor 2020

04.03.2020 Poslední únorový týden byl pro trhy rizikových aktiv nejhorším od globální finanční krize v roce 2008 kvůli rychlému rozšiřování epidemie koronaviru mimo Čínu. Ve výsledku globální akciové trhy únoru oslabily o 8,2 %. Naopak globální dluhopisové trhy potvrdily pověst bezpečného přístavu, když připsaly zisk 0,7 %. Průměrný globální dluhopisový výnos se dostal na historické minimum 1,07 %. Výrazně se nedařilo komoditám, jejichž globální index prodal o 8,4 %. Barel Brentu oslabil dokonce o 13,1 % na úroveň 51 dolarů za barel. Dolar oproti očekávání oslaboval. Rovněž koruna měla vůči euru tendenci oslaboval. Za celý měsíc byla slabší o 0,7 % a měsíc zakončila na úrovni 25,39 EUR/CZK. Podle posledních dostupných zpráv bude mít koronavirus enormní dopad na globální dynamiku HDP v aktuálním čtvrtletí, významný dopad bude pravděpodobně i ve čtvrtletí druhém. Nicméně například Goldman Sachs očekává, že v druhém pololetí by měla globální ekonomika dohnat, co v prvním pololetí podle očekávání ztratí. Přes mírně pozitivní globální výhled zůstáváme nicméně prozatím spíše opatrní a akciové pozice momentálně nenavyšujeme.
img

Globální akciové trhy zažívají nejhorší týden od globální finanční krize v roce 2008

28.02.2020 Globální akciové trhy zažívají nejhorší týden od globální finanční krize v roce 2008, když hlavní indexy momentálně od minulého týdně padají o přibližně 11 %. Na vině je samozřejmě šíření koronaviru po celém světě. Globální akciové trhy tak ztratily na celkové tržní kapitalizaci nevídaných 5 bilionů dolarů.
img

Finanční trhy se chovají schizofrenně

18.02.2020 Světová ekonomika se nenachází zrovna v nejlepší kondici. Čísla za poslední čtvrtletí loňského roku totiž ukázala, že dynamika světového HDP rozhodně není žádná hitparáda. Japonská ekonomika ve čtvrtém kvartálu dokonce poklesla o více než 6 % (mezikvartálně anualizovaně), německá ekonomika stagnovala a je o milimetr unikla recesi a celá ekonomika eurozóny rostla pouze o 0,1 % mezikvartálně. Přitom francouzský a italský HDP mezikvartálně mírně poklesl. Americká ekonomika se ještě docela drží, je to nicméně výhradně zásluha amerického spotřebitele, neboť například podnikové investice pokračují ve výrazném poklesu.
img

Německo na pokraji recese

11.02.2020 Poslední německá makroekonomická data představovala pro investorské býky studenou sprchu a ukázalo se, že pravděpodobnost recese v největší evropské ekonomice výrazně stoupla. V pátek zveřejněná data totiž ukázala, že německá průmyslová produkce představila nejhorší sadu čísel od ledna 2009. Průmyslová produkce v prosinci poklesla o 7 % meziročně a 3,5 % meziměsíčně. Z posledních sedmi měsíců to tak byl již pátý pokles. Navíc tovární objednávky také poklesly, konkrétně o 2,1 % meziměsíčně.
img

Epidemie koronaviru by pro finanční trhy neměla představovat zásadnější problém

10.02.2020 Byl bych nerad, aby mě někdo na základě tohoto článku obvinil z cynismu, nicméně epidemie koronaviru podle mého názoru nebude pro finanční trhy představovat zásadnější problém, minimálně ze střednědobého pohledu v řádu půl až jednoho roku. Pokud se totiž podaří epidemii zpacifikovat a negativní dopad na dynamiku růstu světové ekonomiky a dynamiku korporátních zisků budeme pozorovat pouze jeden až dva kvartály, dopad na hodnotu finančních aktiv v čele s rizikovějšími akciemi by měl být zanedbatelný.
img

Měsíčník finančních trhů – Leden 2020

04.02.2020 Globální ekonomika loni vzrostla o 2,3 %, což byl nejpomalejší růst za deset let. Letos by tempo růstu mohlo zrychlit na 2,5 %. Vyplývá to ze zprávy o situaci a vyhlídkách světové ekonomiky (WESP), kterou zveřejnila OSN. OSN upozornila, že i deset let po finanční krizi je globální ekonomika pomalá. Obchodní a geopolitické napětí mohou dál podkopat její oživení. "V letošním roce je tu naděje na oživení, ale rizika poklesu a zranitelnosti zůstávají velmi výrazná," varoval vedoucí oddělení strategie pro globalizaci a rozvoj při Konferenci OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) a spoluautor studie Richard Kozul-Wright. Upozornil, že oživení z velké části bude záviset na výkonu velkých rozvíjejících se ekonomik, jako jsou Argentina, Mexiko, Turecko a Rusko. Vyhlídky letošního oživení růstu může zhatit zesílení obchodního napětí, problémy na finančních trzích nebo eskalace geopolitického napětí. Pokud by tyto problémy nastaly, růst by výrazně zpomalil a činil by zřejmě jen 1,8 %, varovala OSN. Ekonomický růst většiny rozvinutých zemí, včetně USA, zůstane podle OSN letos nevýrazný. Lépe by si mohlo vést pouze Japonsko, které letos pořádá olympijské hry. Evropa by měla růst o pouhých 1,6 %. Jedenáct zemí, které do EU vstoupily po roce 2004, tedy včetně České republiky, by však mělo růst nad průměrem celé unie a některé budou expandovat i o více než čtyři %. Výhled pro Evropu ohrožuje hlavně možná eskalace napětí v mezinárodním obchodě, výkon regionu však bude také záviset na tom, jak dopadne odchod Británie z EU a jak se bude vyvíjet měnová politika Evropské centrální banky. Světová banka předminulý týden snížila odhad globálního růstu na loňský a letošní rok kvůli pomalejšímu oživení obchodu a investic. Letos rovněž očekává globální růst o 2,5 %.
img

Cena akcií společnosti Tesla je pravděpodobně silně přestřelená

04.02.2020 Fundamentální vnitřní hodnotu akcie, resp. celé společnosti, stanovujeme pomoci modelu diskontovaného cash flow (discounted cash flow – DCF). Jednoduchý DCF model na společnost Tesla je znázorněn v tabulce níže. V tomto případě se nicméně jedná o tzv. reverzní DCF model (reverse-engineered DCF model), který zpopularizoval známý investiční stratég a proponent behaviorálních financí James Montier. U tohoto typu modelu se nesnažíme odhadnout fundamentální vnitřní hodnotu společnosti, ale naopak se snažíme zjistit, jaká růstová očekávání jsou v ceně akcie, resp. v její tržní kapitalizaci společnosti, zaceněna.
img

Cena akcií Applu je silně přestřelená

30.01.2020 Fundamentální vnitřní hodnotu akcie, resp. celé společnosti, stanovujeme pomoci modelu diskontovaného cash flow (discounted cash flow – DCF). Jednoduchý DCF model na společnost Apple je znázorněn v tabulce níže. V tomto případě se nicméně jedná o tzv. reverzní DCF model (reverse-engineered DCF model), který zpopularizoval známý investiční stratég a proponent behaviorálních financí James Montier. U tohoto typu modelu se nesnažíme odhadnout fundamentální vnitřní hodnotu společnosti, ale naopak se snažíme zjistit, jaká růstová očekávání jsou zaceněna v ceně akcie, resp. v tržní kapitalizaci společnosti.
img

Finanční trhy zažívají solidní start do nového roku

22.01.2020 Finanční trhy zažívají velice solidní start do nového roku. Důvodem jsou relativně příznivé fundamentální zprávy. Zaprvé Spojené státy a Čína podepsaly minou středu 15. ledna první fázi obchodní dohody, na což investoři netrpělivě očekávali. Vypadá to, že minimálně do amerických prezidentských voleb v listopadu by mohl na této frontě panovat relativní klid. Investoři si proto oddechli. Zadruhé se v posledním týdnu relativně uklidnila situace na Blízkém východě. Situace po zabití prominentního íránského generála Američany již naštěstí neeskalovala. A zatřetí přicházejí relativně příznivé makroekonomické zprávy ze světové ekonomiky. Vypadá to podle tvrdých i měkkých makroekonomických indikátorů momentálně tak, že by již dále světová ekonomika příliš zpomalovat nemusela.
img

Nejdelší americký akciový býčí trh v historii

13.01.2020 Současný americký akciový býčí trh je jednoznačně nejdelší v historii. Trvá již téměř 11 let a za tu dobu index S&P 500 dosáhl zhodnocení včetně dividend ve výši přibližně 360 %! Přitom druhý nejdelší býčí trh ve 20. letech minulého století trval přesně 8 let. Dodejme, že na historickém maximu jsou momentálně také evropské akcie dle indexu STOXX Europe 600. Bude americký býčí trh pokračovat také v letošním roce?
img

Zásadní snížení globální zadluženosti prozatím v nedohlednu

06.01.2020 Mezinárodní měnový fond (MMF) vypracoval analýzu globální zadluženosti, podle které dosáhl na konci roku 2018 celkový globální dluh, veřejný plus soukromý, úrovně 188 bilionů dolarů, což je o 3 biliony dolarů více než v roce 2017. Průměrný globální poměr dluhu k HDP, váženo HDP jednotlivých zemí, se v roce 2018 oproti roku 2017 zvýšil o 1,5 procentního bodu na 226 %. To je přitom nejmenší nárůst od roku 2004.
img

Měsíčník finančních trhů – Prosinec 2019

02.01.2020 Zemřel bývalý guvernér amerického Fedu Paul Volcker, bylo mu 92 let a proslavil se tím, že v 80. letech zavedl jako nový guvernér Fedu přísně restriktivní měnovou politiku velmi vysokých úrokových sazeb, aby skoncoval s nadměrnou inflací. Jeho boj byl úspěšný a tím se velice proslavil. Při globální finanční krizi před 10 lety stál rovněž po boku tehdejšího prezidenta Baracka Obamy jako hlavní finanční poradce pro sanaci bankovního sektoru.
img

Rok 2019 ve znamení velkého růstu, pro rok 2020 je třeba optimismus tlumit

17.12.2019 Rok 2019 je pro globální finanční trhy velice úspěšný. Přestože dynamika světové ekonomiky pokračuje v mírném zpomalování a je přítomno mnoho rizikových faktorů v čele s obchodní válkou mezi USA a Čínou, Brexitem, a nepokoji v Hong Kongu a Latinské Americe, akciové i dluhopisové investice připisují vysoce nadprůměrné zisky.
img

Aktivní investiční strategie brzy povstanou z popela

09.12.2019 Analytici francouzské banky Société Générale provedli výzkum výkonnosti globálních akciových trhů od roku 1995. Zkoumali výkonnost 16 tisíc akcií obchodovaných na světových burzách v ročním a dvouletém horizontu a tyto výkonnosti porovnávali s výkonností amerického akciového indexu S&P 500. Došli k závěru, že od roku 2011 má velká většina individuálních světových akcií horší výkonnost než americký index S&P 500. Pokud se podíváme na poslední období, v posledních dvou letech mělo 78 % akcií horší výkonnost než americký index, a v posledním roce mělo horší výkonnost 66 % akcií.
img

Alza.cz – Krásný český jednorožec

03.12.2019 E-shopy v poslední letech zažívají nejen v Česku velice dynamický a bouřlivý rozvoj a růst. Stačí vzpomenout na americký Amazon nebo čínskou Alibabu. V Česku je jedničkou Alza.cz. I podle intenzity reklamy v pražském metru se není čemu divit.
img

Záhada silného trhu práce v rozvinutých zemích rozluštěna?

26.11.2019 Světová ekonomika zpomaluje už od přelomu let 2017 a 2018. Jsou to již tedy téměř dva roky. Co nicméně zůstává do určité míry záhadou, je velmi dobrá situace na trhu práce v rozvinutých zemích. V USA je momentálně nejnižší míra nezaměstnanosti za 50 let, v Japonsku je míra nezaměstnanosti velmi nízká dlouhodobě a také trhy práce v Evropě na tom nejsou vůbec zle. Konec konců v Česku máme také nejnižší míru nezaměstnanosti v historii na úrovni kolem 2 %.
img

Moody’s snížila výhled na německé banky na negativní

25.11.2019 Výhled na německý bankovní systém se změnil ze stabilního na negativní kvůli tomu, že ziskovost a celková úvěruschopnost německých bank pravděpodobně v příštích 12 až 18 měsících poklesne. Slabá ziskovost dále poklesne mimo jiné kvůli tomu, že poklesnou čisté úrokové výnosy. Tradiční německé komerční banky a zejména instituce, jež jsou financovány především bankovními vklady, budou bojovat s tím, aby si na své náklady v prostředí pokračujících rekordně nízkých úrokových sazeb vydělaly, a to přes to, že opravné položky jsou na neudržitelně nízké úrovni.
img

Akciím stále věříme, byť jsme realizovali část zisků

22.11.2019 Akciové trhy od začátku letošního roku velice silně rostou. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World připisuje zhodnocení 20 %. Nejvíce se přitom daří akciím v USA, jejichž index S&P 500 připisuje zisk dokonce 24 %. Relativně nejméně se kvůli obchodním válkám daří akciím z rozvíjejících se trhů, jejichž index MSCI Emerging Markets připisuje zhodnocení „pouze“ 9 %.
img

OECD prognózuje nejslabší globální růst za poslední dekádu

21.11.2019 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) vydala novou prognózu světové ekonomiky. Oproti prognóze ze září nejsou přítomny žádné zásadní změny a můžeme říci, že odhady růstu HDP odpovídají odhadům dalších institucí jako Mezinárodní měnový fond, Světová banka či Capital Economics.
img

Globální dluhopisové trhy: Potenciál se vyčerpal

18.11.2019 Globálním dluhopisovým trhům se v letošním roce velice výrazně daří. Široký globální dluhopisový index ICE BofAML Global Government totiž od začátku roku připisuje vysoce nadprůměrné zhodnocení 6 %. Ceny dluhopisů rostly prakticky kontinuálně, jak je to vidět na grafu níže. Průměrný globální dluhopisový výnos na začátku roku činil 2,0 % a do začátku září silně vyklesal až na úroveň 1,2 %. Samozřejmě přitom platí, že pokles dluhopisových výnosů, tj. výnosů do doby splatnosti (yield to maturity), měl za následek růst cen dluhopisů a kladné zhodnocení pro investory.
img

Zaostávání rozvíjejících se trhů je způsobeno horší dynamikou korporátních zisků

15.11.2019 Globální akciové trhy zatím v letošním roce předvádí velice silnou rally. Důvodem není nic jiného než holubičí otočka klíčových centrálních bank z léta směrem k mnohem uvolněnější měnové politice. Týká se to především amerického Fedu a ECB. Výsledkem je aktuální zhodnocení nejširšího světového akciového indexu MSCI All Country World o 19 %. Vedou přitom americké akcie, jejichž hlavní index S&P 500 připisuje zhodnocení 23 %. Naopak na konci se drží akcie z rozvíjejících se trhů (emerging markets), jejichž index MSCI Emerging Markets připisuje zhodnocení „pouze“ 11 %.
img

Akcie Uberu jsou pouze pro spekulanty

11.11.2019 Akcie společnosti Uber od květnového primárního úpisu (IPO) poklesly o závratných 40 %. Při pohledu na finanční hospodaření společnosti se ovšem není příliš čemu divit. Společnosti sice rostou tržby a analytici očekávají, že v letošním a příštím roce vzrostou o 15, resp. 33 %, tady ovšem pozitivní příběh končí.
img

Hluboká recese světové ekonomiky je velmi málo pravděpodobná

11.11.2019 Pokud se podíváme na dynamiku světové ekonomiky střednědobým pohledem, zjistíme, že dynamika světového HDP dosáhla v rámci současného hospodářského cyklu vrcholu na přelomu let 2017 a 2018 a od té doby do dnešního dne kontinuálně mírným tempem zpomaluje. Toto zpomalení má několik fundamentálních příčin.
img

Na americké akcie opatrně, jsou předražené

24.10.2019 Akciové trhy mají od začátku roku za sebou velice úspěšné období. Nejširší index světových akcií MSCI All Country World zatím připisuje 16% zhodnocení, nejvíce se přitom daří americkým akciím, které se dle indexu S&P 500 pyšní ziskem 20 %. Velmi dobře je na tom také Evropa, jejíž akcie si dle indexu STOXX Europe 600 připisují zhodnocení 17 %. Mírně zaostávají japonské akcie, které dle indexu Nikkei 225 zatím zaznamenaly zisk 13 %. Naopak výrazně zastávají trhy rozvíjejících se ekonomik (Čína, Indie, Brazílie, Rusko, atd.) se ziskem 6 %. Celkově šlo nicméně od začátku roku pro investory o velmi dobrou akciovou periodu.
img

Měsíčník finančních trhů – září 2019

02.10.2019 12. září proběhlo dlouho očekávané zasedání Evropské centrální banky. 1) ECB snížila hlavní depozitní sazbu o 0,1 % z -0,4 % na -0,5 %. 2) ECB od listopadu obnoví program kvantitativního uvolňování, nákupy dluhopisů, v objemu 20 miliard euro měsíčně. Program bude prozatím časově neomezený. 3) ECB zavedla tiering systém pro ukládání přebytečných bankovních rezerv. 4) ECB rovněž zmírnila náklady pro banky na dodávky dlouhodobé likvidity. Celkově můžeme říci, že někteří tržní účastníci čekali, že výstupy budou výraznější. Mluvilo se například o zavedení programu na nákup evropských akcií. Nakonec podle našeho názoru ECB dodala nezbytné minimum pro podporu relativně příznivé nálady na finančních trzích a pro podporu dynamiky HDP a inflace. Na druhou stranu je velice významné faktem skutečnost, že mimo časově neomezený program kvantitativního uvolňování byl změněn také výhled na úrokové sazby na neurčito. To implicitně znamená ještě uvolněnější měnovou politiku. Vše bude záviset na budoucím vývoji inflace a inflačních očekávání.
img

Finanční ředitelé napříč světovou ekonomikou jsou čím dál pesimističtější

19.09.2019 Výsledky pravidelné studie Duke University/CFO Global Business Outlook za třetí čtvrtletí ukázaly, že podnikatelský optimismus v USA v aktuálním třetím čtvrtletí poklesl na nejnižší úroveň za poslední tři roky. Většina finančních ředitelů očekává nástup hospodářské recese ještě před prezidentskými volbami v příštím roce. Tato studie finančních ředitelů přitom probíhá již 94 čtvrtletí v řadě.
img

Světová ekonomika zpomaluje, recese je ale málo pravděpodobná

17.09.2019 Současný růst světové ekonomiky je stále ještě relativně slušný, nicméně postupné zpomalování dynamiky jednoznačně pokračuje. Slabost začala v průmyslovém sektoru, nyní se ale již zdá, že i spotřebitelský sektor bude negativně přispívat k dalšímu zpomalování světové ekonomiky v následujících kvartálech. Skutečně to vypadá tak, že odolnost spotřebitelů je z globálního hlediska minulostí. Významným negativním faktorem je také dynamika mezinárodního obchodu. Ta totiž ve druhém čtvrtletí poklesla potřetí za sebou.
img

ECB přiznala porážku, budoucnost je nejistá

13.09.2019 Když se člověk na výstupy ze čtvrtečního zasedání Evropské centrální banky podívá podrobněji, zjistí, že přijatá rozhodnutí jsou poměrně překvapivá a zásadního rázu. Ale pěkně popořadě.
img

Americké megacapy? Totální valuační úlet

12.09.2019 Mezi nejpopulárnější akcie v držení velkých institucionálních i drobných akciových investorů momentálně patří největší americké technologické společnosti, konkrétně Microsoft, Google, Amazon, Facebook a Apple. Jsou to zároveň společnosti s největší tržní kapitalizací na světě, proto označení „megacaps“. V tomto krátkém textu chci pomocí základních fundamentálních finančních dat ukázat, že z valuačního hlediska jsou ceny jejich akcií totálně přestřelené, mimo jakékoliv valuační standardy stanovené například Benjaminem Grahamem, autorem nejslavnější publikace pro akciové investory Inteligentní investor. Domnívám se, že tyto akcie mohou být samozřejmě vhodné pro krátkodobou spekulaci, nicméně pro investory s dlouhým investičním horizontem jsou zcela nevhodné, neboť aktuální tržní ceny jejich akcií jsou velmi výrazně nad fundamentální vnitřní hodnotou. Akcie by musely spadnout o desítky procent, aby se fundamentální vnitřní hodnotě přiblížily.
img

Americký akciový trh už není dominantní. Tamní akcie jsou předražené, do popředí se dostává Asie

10.09.2019 Americké akcie v poslední dekádě byly oproti svým největším konkurentům – evropským akciím – výrazně hodnotnější. Zatímco dle indexu S&P 500 nabídly evropské akcie zhodnocení kolem sedmdesáti procent, americká konkurence byla až třikrát výhodnější. Tento průběh má ale za následek fakt, že americké akcie jsou v současnosti předražené, obchodníkům se nevyplatí je nakupovat a na trhu se tak objevuje prostor pro podhodnocené evropské, ale také akcie asijské, jejichž trh je v současnosti nejprogresivnější.
img

Světová ekonomika zpomaluje, tragédie to ale rozhodně není

04.09.2019 Jaký je aktuální výhled světové ekonomiky? Dá se říci, že to není žádná sláva, na druhou stranu to ale není ani tragédie. Světová ekonomika je totiž v mírně klesajícím trendu již od přelomu let 2017 a 2018, tedy již přibližně rok a půl. Je to jasně patrné z vývoje hojně sledovaných globálních indexů nákupních manažerů (PMI – purchasing managers indices).
img

Argentina zbankrotovala, a to už podeváté

30.08.2019 Podle pátečního prohlášení ratingové agentury Standard & Poor’s se Argentina dostala do tzv. defaultu na svém dluhu (dluhopisech), čímž de facto zbankrotovala, a to z toho důvodu, že oznámila plány na opoždění plateb z celkového dluhu ve výši 101 miliard dolarů. Tento restrukturalizační plán tak představuje devátý bankrot v dějinách země a třetí ve 21. století.
img

Americké akcie jsou předražené, preferujeme Evropu

29.08.2019 Americké versus evropské akcie. Pokud se podíváme na výkonnost obou regionů za posledních 10 let, zjistíme, že americkým akciím se dařilo výrazně lépe než evropským protějškům. Dle indexu S&P 500 si připsaly zhodnocení 200 %, zatímco evropské akcie pouze 70 %. V korunovém vyjádření je rozdíl ještě markantnější. Americké akcie připsaly zisk 280 %, zatímco evropské akcie 70 %. Stejné je to i v letošním roce. Od začátku roku americké akcie přidávají 14 %, zatímco evropské 10 %.
img

Kreditní analýza aneb Smrtící koktejl pro korporátní dluhopis

21.08.2019 Česko v posledních letech zasáhla doslova horečka korporátních dluhopisů (angl. corporate bonds). Jak se ovšem mohli investoři přesvědčit například na dluhopisech e-shopu s módou Zoot, s korporátními dluhopisy je vždy spjato nezanedbatelné kreditní riziko (angl. credit risk). Jak poznat korporátní dluhopis, u kterého je přítomno nepřiměřeně vysoké kreditní riziko, že společnost nedostojí řádně a včas svým závazkům zaplatit úroky a při splatnosti také jistinu? V našich kreditních analýzách sledujeme vývoj celé palety indikátorů, nejvíce se nicméně zaměřujeme na zadluženost a cash flow neboli peněžní toky. Toto přitom platí pro nefinanční a nerealitní společnosti. Finanční podniky jako banky a realitní společnosti se analyzují trochu jinak.
img

Akcie versus dluhopisy – Jak to bude dál?

19.08.2019 Globálním finančním trhům se zatím v letošní roce, celkem vzato, daří na výbornou. Naprostá většina investorů si připisuje zisky. Především je v letošním roce zajímavý fakt, že akciím se z celkového globálního pohledu daří téměř stejně jako dluhopisům. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World si ke dnešnímu dni připisuje zhodnocení 9 %, zatímco globální dluhopisový index Bloomberg Barclays připisuje zisk 8 %.
C:\fakepath\eurusd-14082019-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 14.8.2019

14.08.2019 Akcie ve Spojených státech včera výrazně posílily. Způsobilo to oznámení, že USA odloží zavedení cel na některé čínské zboží, včetně mobilních telefonů a laptopů. Nejlépe si vedly technologické firmy v čele s Applem.
img

Akciové trhy: výhled komplikuje obchodní válka

08.08.2019 Přes poklesly z posledních dnů, jež byly způsobeny rozjitřením obchodní (a měnové) války mezi USA a Čínou, si od začátku letošního roku připisují akciové trhy solidní zisky. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World je momentálně v pěkném 11% plusu. Jaký faktor tento růst způsobil, když dynamika korporátních zisků prudce zpomaluje, valuace – P/E, P/B, P/S či EV/EBITDA – nejsou vyloženě levné a globální ekonomika zpomaluje? Tímto primárním faktorem byla holubičí otočka centrálních bank v čele s americkým Fedem a ECB - posun měnových politik směrem k nižším úrokovým sazbám a spekulacím o znovuobnovení programu kvantitativního uvolňování (QE), tedy nákupů vládních a korporátních dluhopisů.
img

Klíčové události ve světě: Přehled vývoje na finančních trzích v červenci

06.08.2019 Evropská centrální banka zasedala 25. července. Výstupy byly v souladu s očekáváním investorů. ECB jednak ponechala úrokové sazby beze změny a jednak nepřímo indikovala, že kvůli perzistentně slabé inflaci pod inflačním cílem, slabému ekonomickému růstu a zhoršujícímu se výhledu by mohla úrokové sazby snížit ještě více do záporu. Většina investorů se domnívá, že ke snížení úrokových sazeb by mohlo dojít už na příštím zasedání v září. ECB rovněž nepřímo indikovala, že by mohla znovuobnovit program kvantitativního uvolňování (QE), tedy nákupy vládních a korporátních dluhopisů. K jeho oznámení by mohlo podle tržních odhadů dojít na zasedání v říjnu.
C:\fakepath\TOP5-07062019-LV-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.06.2019 1) Asijské akciové trhy dnes zpevnily, když se investoři soustředili na obchodní jednání mezi Spojenými státy a Mexikem a vraceli se ke čtvrtečnímu zasedání Evropské centrální banky (ECB). V Číně a Hongkongu se dnes kvůli státnímu svátku neobchodovalo.
img

Vývoj na finančních trzích – duben 2019

06.05.2019 Evropská centrální banka zasedala 10. dubna. Centrální bankéři ve Frankfurtu v čele s prezidentem Mariem Draghim ponechali v souladu s očekáváním investorů úrokové sazby beze změny a stejně tak i úrokový výhled, v jehož rámci by měly zůstat úrokové sazby na stávající úrovni minimálně do konce letošního roku. Zásadnějších změn nedoznalo ani hodnocení výhledu ekonomického růstu a inflace. Detaily nových dlouhodobých úvěrů pro banky (TLTRO3) se přitom pravděpodobně dozvíme na červnovém zasedání.
C:\fakepath\eurusd-17042019-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 17.4.2019

17.04.2019 Akcie ve Spojených státech včera posílily zisky finančních a průmyslových podniků, dařilo se i akciím farmaceutické a kosmetické firmy Johnson & Johnson. Investoři čekají na další výsledkové listiny za první čtvrtletí. Na forexovém trhu zpevňoval americký dolar.
img

Globální akciové valuace indikují mírně pozitivní výkonnost

05.02.2019 Jedním z nejdůležitějších indikátorů atraktivity akcií ve střednědobém horizontu, a možná vůbec tím nejdůležitějším, jsou valuace. Ty představují poměr tržních cen akcií na různých fundamentálních veličinách z finančních výkazů jako zisky či tržby. Čím jsou valuace nižší, tím jsou akcie levnější a tím vyšší výnos od nich investoři mohou ve střednědobém horizontu očekávat a naopak.
img

Vývoj na finančních trzích – leden 2019

04.02.2019 Data o růstu čínského HDP potvrdila, že druhá největší ekonomika v roce 2018 rostla nejpomaleji za posledních 28 let, konkrétně 6,6 %. Čínské vládní autority proto připravují nové fiskální stimuly na podporu ekonomického růstu. Centrální banka již měnové kohouty uvolnila.
C:\fakepath\USDXH1.png

Závěr týdne na finančních trzích 18.1.2019

18.01.2019 Americkým akciím dnes pomohla vzhůru zpráva agentury Bloomberg, že Čína zvažuje výrazné navýšení svého dovozu ze Spojených států, aby do roku 2024 snížila přebytek zahraničního obchodu s USA na nulu. Zisky si připisovaly akcie firem napříč sektory. Na forexovém trhu zpevňoval americký dolar.
img

Vývoj na finančních trzích - prosinec 2018

03.01.2019 Americká centrální banka Fed v souladu s očekáváním investorů zvýšila 19. prosince základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu (0,25 %) na cílové pásmo 2,25-2,50 %. Jednalo se o čtvrté zvýšení sazeb v roce 2018 a celkově deváté zvýšení v aktuálním cyklu zvyšování úrokových sazeb, jenž započal v prosinci 2015. Fed zároveň snížil prognózu zvyšování sazeb v roce 2019 ze tří na dvě zvýšení a ponechal prognózu na jedno zvýšení v roce 2020. Celkově z tohoto zasedání Fedu žádné zásadní překvapení nevzešlo.
img

Akcie v roce 2018: Růst zisků versus pokles valuací

21.12.2018 Globální akciové trhy nezažily příznivý rok. Index MSCI All Country World od začátku roku ztrácí 9,9 %. Pokud přihlédneme k dividendovému výnosu ve výši 1,7 %, je ztráta globálních akciových trhů o něco mírnější na úrovni 8,2 %. Mezi klíčové důvody akciových poklesů patří zpomalující dynamika růstu celé světové ekonomiky, konkrétně především zpomalující růst čínské ekonomiky, jež přispívá k růstu světového HDP bezprecedentní jednou třetinou, dále obchodní válka mezi USA a Čínou, zvyšování úrokových sazeb americkým Fedem, včetně korespondujícího růstu výnosů amerických státních dluhopisů a celkového zpřísňování měnových podmínek amerického dolaru, a v neposlední řadě nesmíme zapomenout na měnové krize v Argentině a Turecku, obavy z neřízeného Brexitu a nejistotu ohledně italského rozpočtu a obrovské zadluženosti. V poslední době se k výrazným negativním faktorům také přidala silně invertující výnosová křivka v USA, která na základě historických zkušeností může indikovat relativně brzký příchod hospodářské recese. Všechny tyto negativní faktory dohromady způsobily silný nárůst rizikové averze, jenž se projevil právě v akciových poklesech. Přitom platí, že korunová výkonnost globálních akciových trhů byla o poznání lepší na záporné úrovní -2,3 %, neboť americký dolar letos vůči koruně poměrně výrazně posílil.
img

Investiční dvacetiletka 1998-2018: Akcie výrazně porazily dluhopisy. Ale…

20.12.2018 Rok 2018 se pomalu chýlí ke konci a tím i další dvacetiletá investiční perioda, započatá na konci roku 1998. Dvacetileté periody obvykle používáme k hodnocení dlouhodobé výkonnosti hlavních tříd investičních aktiv, akcií a dluhopisů. Můžeme říci, že aktuální dvacetiletka plně dopadla v souladu vývojem globálních finančních trhů za velice dlouhé historické období:
Související klíčová slova: Střední Evropa | Trump Media | Objem transakcí | AAPL | Akcie Meta Platforms | Měsíčník finančních trhů | Zpomalení čínské ekonomiky | Živočišné pudy | FCF | Analytik ČSOB | BCPP | Uvolněné měnové politiky | Realitní trh | ChatGPT | Turecká krize | Euro k americkému dolaru | Neel Kashkari | Cap | Hodnota společnosti | Simplify | Výnosy dluhopisů | Úrokové sazby | Dlouhé pozice | Světové akcie | Vývoj nezaměstnanosti | Války | Ruská Sberbank | Vývoj | Státní dluhopis | Jakub Seidler | Češi | Dolarový index DXY | Inflační hedge | TD Securities | Jindřich Pokora | Panevropský index | Globální růst | Prestige Economics | Radim Dohnal | Člen bankovní rady Aleš Michl | EUR | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Outperform | CrowdStrike Holdings | Velké finanční krize | Standard & Poor's | Independent Advisor Alliance | Globální dluhopisový index | Pokračování růstu | Cantor Fitzgerald | Finanční ústav | Bankovní krize v USA | Akciové společnosti | Schodek státního rozpočtu | Itálie | Euro proti dolaru | McDonald's | Stoxx | Akcie v roce 2019 | PEPP | Vývoj ceny zlata | Cena severomořské ropy | Akcie firmy | Texas | Amazon Web Services | Očekávání | Korelace | Volatilní | GlaxoSmithKline | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | Danske Bank | Akcie FedExu | Novo | Globalizace trhů | EUR/JPY | Alternativní investice | Kvartální výsledky | Zasedání ČNB | Nižší sazby | Veřejné finance | Správná rozhodnutí | FAA | Příležitost k nákupu | Trh práce | Evropská komise | Inflační doložka | Pro investory | Zisky za čtvrté čtvrtletí | Masivní propouštění | iShares | Snížení odměny | Swiss | Investice | U.S. Bank Wealth Management | DXY | Potenciál | Ceny producentů | Diverzifikace | Akvizice | Výnosy na dluhopisech | Posílení | Bankovní společnost | Cyklus zvyšování sazeb | Atentát na Trumpa | Hluboká recese | Save & Capital | Spotové bitcoiny | Alaska Airlines | Ifo | Japonské akcie | Příliv zahraničního kapitálu | Investiční svět | Prognózy | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | NYSE | Intervence | Výkonný ředitel | LSEG | Chování | Rekord | Raiffeisenbank | Wells Capital Management | Bitcoiny | Průměrný výnos | Člen bankovní rady ČNB | Uvolňování měnových politik | High-yield | Evropský index | Retailový investor | Evropské měny | Nákupy aktiv | FTSE MIB | Zlato a bitcoin | Creditas | Dění na trzích | Výrobce iPhonů | Měnový pár GBP/USD | ČEZ | Velké varování | Akcie Baidu | Společnost Apple | Uvolňování měnové politiky | Pokles zisku | Asijské trhy | Obchodní seance | Impuls | Český statistický úřad | EUR/USD | Index ekonomické nálady | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Hodnoty kapitálu | Reality | Šéf Fedu Jerome Powell | Digitální aktiva | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Investing | Český průmysl | Cena bitcoinu | Developed markets | Konkurenti | Akcie společnosti | Chování trhu | Statut fondu | CSI 300 | Obavy z varianty omikron | Benchmark | LBBW | Rostoucí výnosy | Fed vs. ECB | Rozhovor | Lagardeová | WACC | Cenné papíry | Globální pandemie koronaviru | Baidu | Výnos | P/S | Oxfam | 100 miliard dolarů | Zisky na akciových trzích | Brent | Měnový systém | Figúra | Měny | Asijské akcie | Jeremy Grantham | Delta | Mean-reversion | REITs | Americký akciový trh | Vývoj na trzích | Šéf Fedu | Small caps | Růst sazeb | Intel Corporation | Měnové krize | Index DOW | Import | Vyvážené portfolio | Exchange | Investiční portfolio | Splátky dluhů | Chris Weston | Investiční strategie | Společnost Huawei | Daytrading | Investor Warren Buffett | Důvěra investorů | Turecká měna | SlateStone Wealth | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Robert Shiller | Vývoj ceny ropy | Trpělivost | Propad cen | Pricing power | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Poměr výnosu | Měnová stimulace | Index DXY | Praxe | Investiční výhled | Marathon Digital Holdings | Golden Gate CZ Marek Brávník | Kryptoměna Bitcoin | JPY | AI | Aktivní investiční strategie | Odhad HDP | Burberry | Posilování dolaru | Záznam konference | Projekce | Kontrakce | Peníze | Finanční trh | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | Bankovní rady ČNB | Roční zhodnocení | Shanghai Composite Index | Americká ropa | Obavy z inflace | Hlavní centrální banky | Medvědí trh | Výhled globálního růstu | Prognóza | FTSE 100 | Saxo Bank | Cena bitcoinu dnes | Běžný účet platební bilance | Plaza Accord | Trhy nadhodnocené | Tuzemská ekonomika | Nárůst ceny | Amgen | Americký Fed | Vakcíny proti koronaviru | Nejznámější kryptoměna | Globální hospodářský růst | Dlouhodobý investiční produkt | Ropa WTI | Měnové zajištění | FedWatch | Výše investice | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Bankovní rada ČNB | Angelo Kourkafas | Měnová krize | Tržní hodnota | Quantitative Easing | Představitelé ČNB | Developeři | Brexit | ZEW index | Kontrakty na ropu | Evropské burzy | Růst trhu | Pozornost investorů | Chuck Carlson | Burzy | Největší světové ekonomiky | USD/EUR | Americké ekonomiky | Polymetal International | Kapitál | Kč/USD | Klaus Wohlrabe | Americký prezident Joe Biden | Akciový výhled | Cestování | Odliv kapitálu | Bond | Broker | Trade Brokers | Maďarsko | Cash flow | Posílení koruny | USD | Export | Německé HDP | Dluhopisový index | Britský akciový index FTSE 100 | Britové | Investiční analytik | Sektory technologií | Posilování koruny | Americké investiční banky | Qualcomm | Akcionáři | Prodávat akcie | Tržní volatilita | Southwest Airlines | Cena americké ropy | Plány | Energetická společnost | Na burze | NFP | Depreciation | Riziková averze | Energetické zdroje | ČSOB | Price-to-Earnings | Ekonomická aktivita | Regulace | Ranní zpráva pro tradery | Noviny | Kurz zlata | Úroková sazba | Firma Alphabet | Index volatility CBOE | DJI | Tovární objednávky | Investovat | Swapy | Cenové tlaky | Sociální sítě | P.A. | Česká zbrojovka | Čtvrtletní výsledky | Kapitálový trh | State Street Global Advisors | Širší index S&P 500 | Psychologické hladiny | Oživení trhu | Růst ekonomiky USA | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Nervozita | Německý export | Patria Online | Dovoz | RIVN | Index FTSE MIB | Caterpillar | Nejbohatší | Zprávy o trhu | Ekonomiky | Top pick | Nikkei | Instagram | Měnové instituce | Pro tradery | Riot Platforms | Stratégové | Komoditní | Měnový impuls | Výkonnost společnosti | Celkový objem obchodů | Technologické společnosti | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | eFrank | Price-to-Earnings Ratio | Investiční specialista | Progres | EUR/CZK | Největší ztráty | Data z amerického trhu práce | Americký index | Zájem investorů | Válka na Ukrajině | McKinsey | DoubleLine | CIMB Group Holdings | Největší firmy | Dostatek hotovosti | Euforie | Stárnutí populace | Steven Mnuchin | FANG | Makrodata | Akciové indexy | Obrat trendu | Investoři | Investing.com | Index asijsko-pacifických akcií | Energie | Portfolio | Petr Pavel | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Fidelity | Marc Chandler | Polymetal | Globální dluh | Jeff Bezos | Karina Kubelková | Média | Prezident ECB | Petr Koblic | Vyšší úrokové sazby | Christine Lagardeová | Jaroslav Brychta | Euro Stoxx 50 | MSCI Emerging Markets | Finanční ředitelé | Investovaný kapitál | Bez rizika | Zisk | Statistický úřad Eurostat | Bias | Svět kryptoměn | Peso | Zpřísňování měnové politiky | Jeffrey Gundlach | Vyšší hodnoty | Globální akciové trhy | Inflace v lednu | Commonwealth Bank | Průmyslové objednávky | Finanční instituce | Situace na finančních trzích | CFRA Research | Bank of England | Zpráva | Hodnotové akcie | Uložení peněz | Volatilita na trzích | Fiskální rok | WSJ | Prezident | AT&T | Asociace pro kapitálový trh | Investiční horizont | Britské akcie | Commodity futures trading | Bohatí | Prodej | Dvoutýdenní repo sazby | Posilování amerického dolaru | P/E | Funkční období | Investorky | Bydlení | Ropné společnosti | Akcie společnosti Tesla | Kč/EUR | Ochota riskovat | Janet Yellenová | Boj s inflací | Analýzy | Flow z ekonomiky | Slevy | MSTR | Bill Northey | Míra inflace ve Spojených státech | Globální akciové indexy | Investiční | Průzkum | Poradenská společnost | Vývoj měnového páru | Britské banky | Hlavní úroková sazba | Zasedání Evropské centrální banky | Invesco | Morningstar | Bloomberg | Norddeutsche Landesbank Girozentrale | Německý DAX | Ifo Klaus Wohlrabe | Hlavní události | Patria | Nová prognóza | Nový kapitál | Finanční krize 2008 | Easing | RIOT | Uber | Ekonomický vývoj | Státní investiční fond | Akcie a dluhopisy | Stratég finančních trhů | Úrok | Válka | Pandemie COVID | Evropské ekonomiky | Commonwealth Financial | Investiční riziko | Americké HDP | Agentura Reuters | JD.com | Nobelovy ceny za ekonomii | Ceny Bitcoinu | Alice Humlová | Sentiment investorů | Spotřebitelský sentiment | Technologické tituly | Prémie | EUR/PLN | Představitelé Fedu | Tržní kapitalizace | Růstové akcie | Huawei | Kybernetické měny | Nový koronavirus | Emoce | Dluhopisové výnosy | Ministerstvo obchodu | Warren Buffett | S&P | Ziskovosti společnosti | Oslabování dolaru | Česká měna | Vzdělání | Hospodářský vývoj | Covid | Rok 2024 | Obchodování | Výrazné ztráty | Viceguvernérka | Zasedání Fedu | Roman Koděra | Globální ekonomická recese | Objem intervencí | Brexit bez dohody | Automobilka | Libra k americkému dolaru | JOLTS | YCC | Meta | Nákupy dluhopisů | Nabídka | GBP | Management | Realitní fond | ZEW | Co se děje na finančních trzích | Index technologického trhu Nasdaq | Zahraniční investoři | Centrální banky | Fenomén | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Japonská vláda | Výkonnost indexů | Objem dluhopisů | Eurostat | Majitel | Zprávy | Deflace | Nejznámější kryptoměny | Dolary | Arnault | Dlouhodobé investování | Růst inflace | Index STOXX Europe | Turecká lira | Akcie třiceti předních amerických podniků | Budoucnost | Averze k riziku | Vývoj ceny bitcoinu | České koruny | Zajištění na stáří | Marek Brávník | Treasuries | Události ve světě | Index Stoxx 600 | Investiční zlato | Praha | Ceny ropy | Berkshire Hathaway | Index RTS | Míra | Inteligentní investor | Pokles tržeb | Byty | Evropské akcie | Kurz dolaru | Program nákupu aktiv | Udržitelnost | Instrument | Mutace delta | Očekávání úrokových sazeb | Index MSCI Emerging Markets | Quantlane | Vyhlídky | Firmy | CZ | NATO | USD/CZK | Zadlužování | Cena ropy brent | Sazby ČNB | Čínské zboží | Index cen domů | Provozní zisk | Investment management | Nástroj | NASDAQ:AMGN | Výsledky | West Texas Intermediate | Ekonomické oživení | Depozitní sazby | Dění na finančních trzích | Spoření | Zápis ze zasedání Fedu | Inflace v Česku | Fundamentální zprávy | Automobilky | Hedgeové fondy | Dluhopisové fondy | Bitcoin | Kurz EUR/USD | Inflační tlaky | Digitální měny | Bank of America | Snižování sazeb | TIM | Fundamentální analýza | Australský dolar | Finanční domy | Sázka | Koruna | Eli Lilly | E15 | Kryptoměny bitcoin | Kurz koruny k euru | Finanční služby | Výrazný pokles | Makroekonomie | Ekonomický propad | Měny rozvíjejících se ekonomik | Commodity Futures Trading Commission | Ekonom Ifo | Tržní ceny | Zůstatek | Nové emise | Hypoteční trh | Finanční výsledky | Investovat do bezpečnějších aktiv | Decentralizace | OPEC+ | Panevropský index STOXX 600 | Francie | Dopady války na Ukrajině | Oldřich Dědek | Objem | Makroekonomický výhled | Propad | Ipsos | Asociace | Očekávání investorů | Výkonnost | HDP eurozóny | Pandemie koronaviru | Federální rezervní systém | Magnificent Seven | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Oslabení měny | Údaje | Společnost Nvidia | Inverze výnosové křivky | Hospodářské oživení | Bankomat | Deprese | Burzovně obchodované fondy | Zákonodárci | Cenné papíry a burzy | Vysoké úroky | Podnikatelská nálada | Exxon Mobil | Propuštění | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Očekávání analytiků | Cena akcií Tesly | Pokles ceny | Nemovitosti | Alibaba | Dluhové problémy | Výsledky průzkumu | Futures | Vládní dluh | Americká společnost | Státní rozpočet | Hlavní indexy | Barack Obama | Evropský statistický úřad Eurostat | Kanada | Dlouhodobý výhled | Televize CNBC | Investiční platforma | Průmyslová výroba | Sušánka & partneři | Důchod | Pfizer | Britské libry | Andrej Babiš | Toyota Motor | Ukazatel inflace | Studie | CME FedWatch | Obnovitelné zdroje energie | Nositel Nobelovy ceny | Obchody | Klíčové události ve světě | Provozní zisk před odpisy | Premiér Andrej Babiš | Deficit | Zpomalování světové ekonomiky | Intervence ČNB | Bit.plus | Graf | Polsko | Investiční společnost | Ratingová agentura | Index S&P 500 | Reakce trhu | Masivní nákupy | Hodnota firmy | Plyn | Nabídka akcií | CFRA | Ropa Brent | Dolar vůči japonskému jenu | Akcie výrobce čipů | Výnosové křivky | Hrubý domácí produkt | Lukáš Kovanda | Současná situace | David Vagenknecht | eFrank.cz | ex | Evropa | Vojtěch Boháč | Česká spořitelna | Obchodování s českou korunou | Spot | Tvrdý brexit | Proinflační faktory | OPEC | Argentinské peso | Ukrajina | Bitcoin dnes | Jednání FOMC | Podvážení | Masivní výprodeje | James Bullard | Marathon Digital | Pár EUR/USD | Institut Ifo | Johnson & Johnson | Hodnota aktiv | Eurodolar | Fiskální situace | Akciový růst | Kontext | Bezpečné útočiště | Hodnocení akcií | Program nákupu dluhopisů | Akcie včera | Cenný papír | Disciplína | Akciový index | Akciové valuace | Peněžní prostředky | Mnozí investoři | Zveřejněná data | Earnings | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Zpomalení inflace | Index Bloomberg Barclays | Trump | Rostoucí obavy | Stavebnictví | Rekordní minimum | Index volatility | Makroekonomický vývoj | Brands | London School of Economics | Dow Jonesův index | Rezidenční nemovitosti | Index Dow Jones Industrial Average | Britský FTSE 100 | Příznivé údaje | Silnější dolar | Krátkodobé obchody | Spotřebitelské výdaje v USA | High | Finanční krize | Dlouhodobé strategie | FXstreet.cz | Inflace ve Spojených státech | Akciové výnosy | Generali Investments | Burzovní přísloví | Indikace | Španělsko | Obchodní konflikt | Stříbro | Portu | Index spotřebitelských cen | CHF | Klíčové události | Instituce | COPPER | Tým InstaForex | Česká koruna | Turecko | Mezinárodní investoři | Bank of Japan | OECD | Stimulační program | Podnikatelská důvěra | FAANG | ING | High Yield | Podpora | Brokers | JNJ | Obnovitelné zdroje | Nejistota | EPFR Global | Americké akcie | Atentát na Donalda Trumpa | Dopad pandemie | Řecká krize | MetaTrader | Tisknutí peněz | Běžný účet | Divize | Účet v bance | Vývoj měnového páru USD/JPY | PANW | Index Nikkei | Akcie Amazonu | Oslabení koruny | Nejziskovější | Velké americké banky | Ziskové marže | Americká data | COIN | Průměrný roční výnos | Naše ekonomika | Zvýšená volatilita | Komise pro cenné papíry a burzy | Rozpočtový deficit | Časovat trh | Zvýšení sazeb ČNB | Capital Markets | Růst výnosů | Burzovně obchodovaný fond (ETF) | Trh | Akcie JPMorgan Chase & Co | Snížení daní | Komise | University of Michigan | Aktivita na trhu | SolarEdge Technologies | Války na Ukrajině | Akcie firem | Index pražské burzy | Technologické firmy | Hedging | Výrazný růst | Klíčová rizika | Turecká měnová krize | Měnová autorita | Fed | Zahraniční obchod | Dluhopisoví investoři | Reálná hodnota | Korekce | Čínská centrální banka (PBOC) | Klesající trend | Akciové trhy jako celek | Příliv kapitálu | CAT | Rubl | Tržní prostředí | Pozornost | Zákonodárce | Řízení rizika | Buffett | Vývoj ekonomiky | Největší ekonomika světa | Kurz forintu | Pražské burzy | Výrobce čipů Nvidia | Boháč | Zhodnocení amerických akciích | National Australia Bank | Propad hodnoty | S&P 500 | Vysoké ztráty | Makroekonomické ukazatele | Index Standard & Poor's | BofAML | Poměr ceny akcie k čistému zisku P/E | Prosincová inflace | Objem akcií | JDE | Latinská Amerika | Ekonomie | Jak začít obchodovat na burze | Posílení dolaru | Propouštění zaměstnanců | ANO | Stock | Apollo | Maďarský forint | Růst spotřebitelských cen | IRS | Zemní plyn | Euro vůči dolaru | ProCent | Přenos | Ministři financí | VZ | WIG | Nejvýraznější pokles | Poměr P/E | Ceny zboží | Obchodní systém | Rating | Platforms | E-commerce | Růst akcií společností | Miroslav Singer | Status bezpečného přístavu | ISM | EMUN Partners Family Office | Prezident Joe Biden | Geopolitika | Dílčí index | Petra Krmelová | Investiční produkt | Rivian | Microsoft | Wells Fargo | Příležitosti | Budoucí vývoj | Obchodování kryptoměn | Global forex | Dluhopisy a zlato | Výběr akcií | Analýzy trhu | Vládní dluhopisy | Data z USA | Začátečník | Maturity | Alza.cz | Volatility | Úspory | Forwardy | Inflační vývoj | CME | Commission | Zadlužení | Sell | Správci aktiv | Pokles sentimentu | Apple | Dollar Tree | Akcie CME | Kurz dolarů | Známý investor | Energetický sektor | Oversea-Chinese Banking | Masivní propad | Ekonomické problémy | Pravděpodobnost | Markets | Světová banka | Index Nasdaq | Mexické peso | Unce zlata | Ripple | Penzijní fond | Bit.plus Martin Stránský | ABN AMRO Bank | Rostoucí akcie | Rizikovější aktiva | Akcie Nvidie | VaR | Japonská centrální banka | Agentura AP | Wall Street Week | Portfólia | MetaTrader 4 | Marathon | Akcie JPMorgan | Ziskové akcie | Výpadky | Objem obchodů | FIAT | Tomáš Pfeiler | Japonsko | Makroekonomické zprávy | Snižování inflace | Utility | FRS | FTSE | Zákonitosti trhu | Akcie v USA | Centrální banka | Cena akcií společnosti Tesla | Očekávané výnosy | MicroStrategy | Silný propad | Akcie ve Spojených státech | Výkyvy kurzu koruny | Exxon | Analytici | Devizové intervence | Americký investor | Vývoj dolaru | Vladek Krámek | Německá vláda | Grafy | QE | Polský zlotý | Apreciace | Kazachstán | Nástroje peněžního trhu | LYNX | Kurzový závazek | Červnová inflace | Donald Trump | Německý Ifo index | Čistý zisk | Pozitivní zpráva | Jádrová inflace | Twitter | Aktuální cena akcií | DBS | Zasedání americké centrální banky | Riziko | Centrum | BofA | Společnosti | Poptávka po zlatu | Fundamentální faktory | Bank of China | Zpomalení ekonomiky | Spotová cena | Sinopec | Další růst | Marc Faber | Propad akcií | Situace | Ekonomický růst | Nárůst objemů | Globální index | GEO Group | Roční výnos | Global Advisors | Nízká volatilita | Fúze a akvizice | Mezinárodní finanční instituce | Údaje o inflaci | Fanoušci kryptoměn | Chris Zaccarelli | Reuters | Fáze obchodní dohody | ISM indexy | Konsenzus ekonomů | Očekávané zhodnocení | Prudký růst cen | Snížení sazeb | U.S. Bank | Chevron | Kompozitní index | Finanční poradce | Dobré zprávy | Veřejné zadlužení | Depozitní sazba | Světové centrální banky | Silně volatilní | Palo Alto | Předseda | Libra šterlinků | Likvidita | J.P. Morgan v Londýně | BCPP Petr Koblic | Cyklické sektory | CZK | Utahování měnové politiky | Zpomalení globální ekonomiky | Verizon | TLTRO | Portfolio manažeři | Richard Kozul-Wright | Co je to volatilita | Korporátní dluhopis | Tištění peněz | J&T | Hodnota majetku | Fond | Globální akciový index MSCI | Akcie Rivian | Boeing | Wealth | Příkaz | Norbert Nepela | Leoš Jirman | Rychlý růst | Libra | Eva Miklášová | Zvýšení základní úrokové sazby | Rekordní inflace | Evropská unie | Cena akcie | Futures kontrakty | Růst ceny zlata | Indické akcie | Investiční fórum | Zvýšení základní sazby | Inflace v listopadu | Financovat | Hospodaření | NEMO | Řecko | Konjunkturální průzkum | Panické výprodeje | Aktuální cena | Nálada investorů | Americké ministerstvo obchodu | Konsenzus | Kentucky | TSLA | Americký index S&P 500 | Úroky | Refinitiv | Viceprezident | Splatnost | Online investiční konference | Podílové fondy | Ranní nadhoz | Cena | Dluhové krize | Finanční budoucnost | Investiční banky | Květnová inflace | Česká republika | Růst čínské ekonomiky | Steen Jakobsen | Burzovně obchodované fondy (ETF) | Silný trh | Doporučení | Růst ekonomiky eurozóny | Fed Funds Rate | Economic | Globální rizika | Ztráta | Akcie rozvinutých trhů | FOREX | Snižování úrokových sazeb | Ceny akcií | Americký Úřad pro energetické informace | Merrill Lynch | Izrael | Platební bilance | Makro | TABAK | E-shopy | Životní úroveň | EBay | Analytik Raiffeisenbank | Inflační očekávání | Slušný zisk | BNP | Čínská ekonomika | Termínované vklady | Shanghai Composite | Ceny | Prudký pokles | Sunrun | Index nákupních manažerů | Standard Chartered | Konzervativní portfolio | Energetická krize | JPMorgan Chase & Co | Mario Draghi | ČNB | Trader | Hodnota akcií | Nobelovy ceny | Pokles likvidity | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Peníze z prodeje akcií | Ranní zpráva | Zajímavé příležitosti | Pokles | Patrik Novotný | Ceny komodit | Těžaři | Ekonomická recese | Dlouhodobé investice | Guvernér Fedu | Velké technologické firmy | Veřejná nabídka akcií | Nvidia | Makroekonomická situace | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Investiční portfolia | Vyšší riziko | Apollo Global Management | Americké společnosti | Obchodníci | Dolar k japonskému jenu | Nákupy vládních dluhopisů | Hedge | Pokles výnosů dluhopisů | Koruna dnes | Poplatek | EUR/HUF | Maloobchodní tržby | Americký dolar | Marco Willner | DIP | Tržní očekávání | Štěpán Hájek | Americká ekonomika | Tempo růstu hrubého domácího produktu | CME Group | NVDA | Credit Suisse Group | Litecoin | Akciové alokace | Kurz koruny | Dluh USA | Americký trh | Obchodník | Portfolio manažer | Nižší zisky | Portfolio manager | 737 MAX | COVID-19 | Negativní dopad | Google | Wedbush Securities | Tomáš Trávníček | ROE | Růst mezd | Evropská centrální banka | Index cen | Dow Jones Industrial Average | Příjmy a výdaje | Index PX | Vánoce | Společnost Facebook | Daně | Růst americké ekonomiky | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Piper Sandler | Spotová cena zlata | Investment Management | Pivot | Statut | Rizika | Kryptoměna | ECB | Nákup akcií | Posilování kurzu koruny | BAT | Plumb Funds | Pracovní trh | Dealer | Brokerské společnosti | Zásoby ropy v USA | Animal spirits | Česká ekonomika | Institucionální investoři | Momentum | Německá centrální banka | Období zvýšené inflace | Pozitivní sentiment | Kurzy | CBOE | Čína | Technology | Vývoj ceny ropy WTI | Růst zisků | Zisky | Partners | Konsensus | Ekonomické údaje | BNP Paribas | Výše úrokových sazeb | Vývoj inflace | Globální ekonomika | AMEX | Rozpočtový schodek | Miliardy eur | Benchmarky | Zboží dlouhodobé spotřeby | Payrolls | Warengo | Situace na trhu práce | Krypto | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Toyota | Vysoké valuace | Ratingové agentury | Cena zlata | Geopolitická nestabilita | Dluhopisy | Hedge fondy | HSBC | Coinbase | Pullback | Množství peněz | Conseq | Ekonomiky eurozóny | Vývoj měnového páru GBP/USD | Rizikové averze | Zinek | Výkonnost akcií | Euro STOXX | Dolarová aktiva | Trinity Bank | Otevírání ekonomik | Přecenění | Očekávaná recese | Hongkongský index Hang Seng | Růst cen | Makléř | Drahé kovy | Freeport-McMoRan | Vyšší sazby | Ředitelka | Indikátor | Zdravotní pojištění | Krize v USA | Forward | Měnová politika | Alokace | Asset management | Úspěšné investování | Analytika | Býčí trh | MSCI World | Saxo | Repo sazby | Americké akciové trhy | Evropské akciové indexy | IFO index | Financování | Halving | Měkké přistání | ČSÚ | Investiční večer | Fiskální balíček | Fitch | Historická minima | Výrobce čipů | Omezení dodávek | Stres | Nastavení měnové politiky | Fiskální stimuly | Historické maximum | Překážky | Turecké liry | Překoupení | Vysoké dividendy | Růst světové ekonomiky | Růst HDP | Dna | Růst úroků | Finance | Horizon Investment Services | DCF | Americké banky | Přístup k investování | Poptávka | Celkový globální dluh | Konec kurzového závazku | Zvýšení základního úroku | Obavy o poptávku | Psychologie | Dolar | Guvernér | Globální trhy | Capital | Spotřebitelské ceny v Česku | Southwest | Snížení rizika | Cizí měny | Německý index DAX | Malé podniky | Obchodovat | Zpomalení světového obchodu | Klid | Ostatní kryptoměny | Akciový top pick | Microsoft Corp | JPMorgan Chase | SolarEdge | Hospodářský růst | Cena severomořské ropy Brent | Výplata dividend | Dlouhodobý investiční produkt (DIP) | Výkyvy na trzích | Finanční podniky | Akciový stratég | Posílení eura | Sociální síť | Bernard Arnault | Uzavření trhů | Palo Alto Networks | Akcie technologických firem | Drahé dovozy | Technologický Nasdaq | Dluhová krize | WTI | Bohumil Trampota | FinTech | Standard & Poor's 500 | ETF fondy | Otevřená pozice | Bod | Miliardy korun | Rozpočtové deficity | PEVONI | Zisk společnosti | Hrubý domácí produkt Německa | Medvědi | Kapitálové trhy | GfK | PRIBOR | AMGN | FRED | Český retailový investor | Záhada | Evropské korporátní dluhopisy | Aktivně spravované fondy | Americká měna | Investiční výdaje | Papucovyinvestor | Míra inflace v eurozóně | Ziskovost | Bankéři | Barclays | Video | Americký akciový býčí trh | Podnikání | Cena ropy | HDP v ČR | Inflace | Problémy | Recese světové ekonomiky | Americké technologické společnosti | Změny klimatu | Kupón | Marže | Valuace akcií | Využití kapacit | Akcie bank | ROCE | Německá ekonomika | Hlavní akciový index | DAX | Zlato a stříbro | HDP | Diskont | Capitalinked.com | Bill Gates | Ředitel banky | Index bank | Kybernetická měna | Zprostředkovatelé | Vlády | Alphabet | Zkušenosti | Firma | Asset alokace | Fed funds | Zbrojovky | Poměr ceny akcie k tržbám | Signály | Omikron | Výnosy realitních fondů | Devizový trh | Lira | Načasování | Pokles cen akcií | Vyšší inflace | Obchodní válka | Erste | Lot | Ropa | Ekonomické recese | Peněžní zásoba | Statistiky | | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | Monetizace | Monetární politika | Dluhopisové trhy | JPM | Paul Samuelson | Diverzifikovat | Spolkový statistický úřad | Index PMI | Ben Bernanke | Ekonom | Papucovyinvestor.sk | Michal Stupavský | Deutsche Bank | RUB | Akcie Oracle | Kurz | Market | Referendum | Akcie Alphabet | Ekonomka | Forexu | Konference na téma Kryptoměny | Zvyšování úrokových sazeb | Unicredit | Růst akcií | BMO Capital Markets | Andrej Babiš (ANO) | Pokles výnosů | Relativní stabilita | Horizon | Americká Komise pro cenné papíry | Franklin Templeton Investments | Cetera Investment Management | Merck | Optimismus | Facebook | Rozhodování | Zdeněk Zaňka | Diamanty | Hliník | Vývoj indexu S&P 500 | BH Securities | Velmi vysoká volatilita | Oracle | Výnos do splatnosti | USA | Deficit státního rozpočtu | FocusEconomics | Reserve Bank of New Zealand | Měď | Proinflační | Realitní fond NEMO | Generativní AI | Průzkum společnosti | Rozvíjející se trhy | Akcie na pražské burze | Euro | Yield | AUD | Rada ČNB | Pilulka Lékárny | Federální rezervní banky | Verizon Communications | Truist Advisory | Bezpečnost | Tightening | Clemens Fuest | Pegas Nonwovens | Capitalinked | Risk | Predikce | NEST | Spravované fondy | Citigroup | Investiční ředitel společnosti | Investiční poradce | Dividendový výnos | Index VIX | Hospodářství | MIB | Stagflace | Pražský index PX | Výnosy státních dluhopisů | Indikátor důvěry | EV | EBITDA | WEI | JP Morgan | Zpomalení růstu | Obchod | Růst ekonomiky | ROIC | WESP | Santa Claus Rally | Martin Gürtler | Vývoj na akciových trzích | LPL Financial | Uniper | Největší zisk | Akciové podvážení | Janney Montgomery Scott | Hlavní ekonomka | Kam investovat | Global Business Outlook | Intermediate | Globální akciový index | Reverzní DCF model | Zisková marže | EU | Redukce | Slabé euro | Snížení globální zadluženosti | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Správce aktiv | Conseq Investment Management | Investované peníze | Komerční banka | Expert | Nástroje měnové politiky | Prodeje akcií | Theresa May | Samsung | Recese | Index strachu | Tesla | Začínající tradeři | Hospodářské noviny | Zpomalování inflace | Inflace v Německu | P/E Ratio | Ropný gigant | Birkenstock | Alokace investičních portfolií | Globální indexy | Emise | Švýcarský frank | Nižší úrokové sazby | Bannockburn Global Forex | CZK/EUR | Růst globální ekonomiky | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | SEC | Inflace v české ekonomice | Situace na Blízkém východě | Akcie Applu | Začít investovat | Největší propad | Aktuální stav | Miliardy | Internetová společnost | Spekulace | Denní graf | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Ekonomický výzkum | Průměrná sazba hypotečních úvěrů | Hodnota indexu | Globální pandemie | GIS | Frank | RBroker | KBC | Prodeje existujících domů | Pravidelné investice | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | Dnešní zpráva | Helicopter money | Zkušený investor | Centrální banka USA | Westpac Banking | Milan Charvát | Automobilka Volkswagen | Vystoupení z EU | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Legg Mason ClearBridge Infrastructure Value | Ekonomický poradce | Polský akciový index | Cíle | Americké indexy | Globální HDP | Washington | Ceny potravin | Politická nejistota | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Index FTSE 100 | Index důvěry | Základní sazby | Japonský premiér | Obrat tržního akciového trendu | Úspěchy | Analytik Komerční banky | Averze vůči riziku | Prezident Donald Trump | Warengo.com | Kurz bitcoinu | STAR | Technologický sektor | OSN | Eskalace napětí | Výkon amerického dolaru | Blockchain | Politické riziko | Agentura Fitch | Pozitivní výsledky | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Analytické společnosti | Mince | Silicon Valley Bank | Zásoby ropy | Fundament pro začátečníky | Světové ekonomiky | Úspěšné obchody | CrowdStrike | Korekce na dluhopisových trzích | Trend | Discounted cash flow | Aktuální situace | Střadatelé | Shrnutí obchodování | Pokles sazeb | Dow Jones Industrial | Měnový výbor | Kroky Fedu | Německá výnosová křivka | Americký dolar k japonskému jenu | Základy fundamentální analýzy | Míra inflace | Fyzické zlato | RTS | Indexy PMI | Platforma | Důchodový systém | Energetika | Akcie energetických společností | Akciový trh v Británii | PBOC | Spotřebitelská důvěra | MMF | Michala Moravcová | Ekonomický výhled | Nekonvenční měnové politiky | Oslabení | Pioneer Natural Resources | SWIFT | Schodek | Prezident Petr Pavel | BTC | Bankovní sektor | Indexy | Citi | Práce na sobě | Zvyšování sazeb | Odborníci | Obchodní bilance | Hospodářské krize | Global Forex | M2 | Pimco | Zpřísnění měnové politiky | Mezinárodní měnový fond | Japonská měna | Gold | Akciová společnost | Česká národní banka (ČNB) | Baker Avenue Asset Management | Průmysl | Očekávané výsledky | Americké akcie včera | Akcie MicroStrategy | Tempo růstu | Bankovnictví | Průměrné roční zhodnocení | STOXX50 | Colosseum.cz | Nadhodnocení | Zpracovatelský průmysl | Biliony | Commonwealth Bank of Australia | Dluhopisová výkonnost | Nejvyšší růst | ETF | Akcie výrobce čipů Nvidia | Analýza společnosti | Akciové trhy | Výprodeje akcií | Banky | Myšlenka | Varování | Obavy z omikronu | Šéfka Fedu | Peněžní zásoby | Spojení | Ekonomické výhledy | Cykly | Rally | Bankovní rada | Komoditní index | Pandemie | Zasedání České národní banky | Japonský index | Bear | Intesa Sanpaolo | Aktiva | Pokles inflace | Fundamentální analýzy | Začátek výsledkové sezóny | Šance | DCF model | PDD | Širší index | Finanční represe | Swatch Group | Ministerstvo financí | Vývoj finančních trhů | Zasedání centrální banky | Výprodej | Discovery | Smíšené fondy | Indexy na Wall Street | Žádosti o podporu | Výnosy z dluhopisů | Tuzemský průmysl | Conseq Michal Stupavský | UniCredit Markets & Investment Banking | Business | Poradenské firmy | BlackRock | Indikátory | Růst cen akcií | PMI ve službách | Pokles cen | Nakupovat | Lehman Brothers | Čínská centrální banka | Cena stříbra | Tempo růstu ekonomiky | SP500 | Technologická společnost | Začít obchodovat | Index euro | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | FedWatch Tool | Program kvantitativního uvolňování | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Průmyslový sektor | Tradingový portál | Počet akcií | Akcie Tesly | Výnosnost | Čínské akcie | Kolísání ceny | Diskontní sazba | Brazílie | Nejvyšší deficit | Vývoj na finančních trzích | Trhy dnes | Bank of America Merrill Lynch | Ifo Clemens Fuest | Macy's | Joseph Stiglitz | Dostatek likvidity | Pochybnosti | Index akcií | Philadelphia Semiconductor | Jan Sušánka | Westpac | Burzovně obchodovaný fond | Trinity | Stratég | Německé banky | Špatné zprávy | Podnikatelská nálada v Německu | Fond obnovy | Majetek | Ekonomika eurozóny | Edward | Fio banka | Schwab | Virtuální mince | Zrychlení inflace | Sentiment | Kurzové riziko | Hodnoty investice | WEF | Stoxx Europe 600 | Růst úrokových sazeb | JD | Politika | Commodity futures | Riziková aktiva | Letecké společnosti | Meziroční inflace | Čínský jüan | Pražská burza | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Burzovní cena | Komunikace | Obchodníci s cennými papíry | Investiční ředitel | Spoření na důchod | MAM | ECOFIN | Pravidla hry | Americký dluh | Poplatky | GDP | Velká Británie | Ceny v Česku | Německý průmysl | Makroekonomická data | Další vývoj | Investment Banking | Citibank | CUM ARTE | Earnings per Share | Rekordní propad | Zasedání FED | Investování do nemovitostí | Wood & Company | Real Estate | Členové bankovní rady | Objemy obchodů | Indexy S&P | Úřad pro energetické informace | George Soros | Optimismus investorů | Zajímavé investiční příležitosti | Quant | Geopolitická rizika | Letectví | Indie | Americký ekonom | Nákupy | Technologické akcie | Měnové politiky | Snížení základní úrokové sazby | Vnímání | Intel | Přísná měnová politika | Index volatility VIX | Aleš Prandstetter | Klíčové centrální banky | Ekonomika | Oxford Economics | Výnosová křivka | Silnější americký dolar | Zpomalení světové ekonomiky | Historická maxima | Ekonomická data | Stratég Saxo Bank | Elektřina | Světové akciové indexy | Úroková sazba ECB | Akcie Coinbase | Jerome Powell | Sankce | Commerzbank | Očekávání pro rok | Nezaměstnanost v EU | Zhodnocení | Inflační krize | Spořící účty | Paul Volcker | Poradenské společnosti | Aktuální konsenzus ekonomů | Uhlí | Ceny zlata | Vysoké zhodnocení | Výhled | Index technologického trhu | České akcie | Americký akciový index | Komerční banky | Americké ministerstvo | Spojené státy a Čína | Americký trh práce | Finanční televize CNBC | Ethereum | Akciový trh | Japonská ekonomika | Vysoké ceny | Bilance Fedu | Hry | Tlak na akcie | Vysoké ocenění | Obchodní dohody | Dnešní události | Nový býčí trh | Propouštění | Index Hang Seng | Fondy ETF | Private equity | Zaměstnanci | Bankovní krize | Vypuknutí pandemie | Finanční trhy | Investiční principy | Cyrrus | Data o inflaci | Expanze | X-Trade Brokers | Britská automobilka | Největší ekonomika | Provize | Fondy | Investiční příležitosti | Komise pro cenné papíry | Walt Disney | Prezident Federální rezervní banky | Komoditní trhy | Austrálie | Cenové hladiny | HDP Číny | Počet Američanů žádajících o podporu | USD za barel | Nikkei 225 | Spread | CZK/USD | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | Peněžní trhy | Významné riziko | MSFT | Finanční údaje | GS | Bernstein | Pád akcií | Price-to-earnings ratio | Ceny ropy Brent | Zvýšení úroků | Průměrná úroková sazba | Alokace aktiv | Zajišťování | Americká internetová společnost | Epidemie koronaviru | Portál FXstreet.cz | ČNB dnes | Daňové zvýhodnění | Ekonomické zprávy | Situace na trzích | IBEX | Paramount | G20 | Pořad o investování | Index strachu VIX | Meziroční míra inflace v eurozóně | Konzervativní strana | Prezidentské volby | Dollar | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Výplata | Podíl akcií | Index ekonomické aktivity | Ceny aktiv | Dnešní zprávy | České vlády | Semináře | Americká inflace | Rozvoj | Investovat do akcií | Akcie Boeing | Protesty v Hong Kongu | Průměrná míra inflace | Capital Economics | Indexy amerického akciového trhu | Paramount Global | Transakce | Coinbase Global | Chování spotřebitelů | Akcie mediální skupiny CME | Obchodní jednání | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Růst nezaměstnanosti | Devizové rezervy ČNB | Zaměstnanost | Profitovat | Zombifikace ekonomiky | Irsko | Pozice tradera | Analytici společnosti | Investování | Výprodeje | Japonský ministr financí | Index MSCI | Nadměrné výkyvy | Durace | Inflace v březnu | USDX | Cykličnost | Inflace v prosinci | The Wall Street Journal | Úročení spořicích účtů | Finanční sektor | Příležitosti k nákupu | Oslabení eura | Silný pokles | Uvolnění měnové politiky | Futures trading | MSCI | Thomson Reuters | Nákupy centrálních bank | Firmy z USA | FTMO | Akcie Meta | Nový trend | JPMorgan | Německá automobilka | Index polovodičů | Trade | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | Kapitalismus | VaR modely | ABN Amro | Pravděpodobnost recese | EIA | ZEN | Rusko | Ceny výrobců | Největší banky v Česku | Snižování daní | Poradce | Hodnota bitcoinu | Vlna inflace | Zombifikace | Šíření koronaviru | Obchodní den | Makroekonomické události | Centrální bankéři | Tradingový portál FXstreet.cz | Signál | Investor | FDX | Zdražování | Free cash flow | Výsledkové sezóny | Nejvíce peněz | State Street | Nejvolatilnější | EPS | Výkonnost společností | Repo sazba | Biliony dolarů | Bankrot | Ropy | Historie | Americké akciové indexy | Devizové rezervy | SICAV | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Guvernér české národní banky | Přikoupení | Koruna posílila | Společnost | Rezervní měny | Geopolitická nejistota | Důchody | Likvidní | Investiční perioda | Sázky | Ocenění akcií | Index amerického dolaru | Obchodované fondy | Skyworks Solutions | Implikovaná volatilita | Ceny americké ropy | Radomír Jáč | Měnové trhy | Retailoví investoři | Vysoká volatilita | Generální ředitel | Akciová tržní kapitalizace | Jestřábí Fed | Cena akcií | Mark Carney | Pepperstone | Non-Farm Payrolls | Česká inflace | Světové hospodářství | Rozšíření | Velké centrální banky | Ocenění globálních akciových trhů | Volatilita | Německé hospodářství | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Mimořádné zasedání | Panika | Index ATX | Nálada | Americké ministerstvo financí | Peter Voštinár | Midjourney | Umělé inteligence | Burze | Eura | Neúspěch | Zdeněk Tůma | Sam Stovall | Nízká nezaměstnanost | Zpomalení v Číně | Americká Komise pro cenné papíry a burzy | Bankovní systém | Výrobci čipů | Organizace | Miloš Filip | Nárůst objemu obchodů | Fundamenty | Fond NEMO | Ruská měna | Services | VIX | Růst | Vyšší úroveň | Index Dow Jones Industrial | Polská centrální banka | Akcie ČEZ | Výhled pro zlato | Ceny výrobců v USA | Příjmy | Cena amerického dluhopisu | Prezident Ifo | Odhad letošního růstu | Největší firmy na světě | Emitent | Podnikové investice | Obchodování opcí | Zajištění | Trading | LVMH | Výnosy amerických státních dluhopisů | Investiční společnosti | BOSSA | Fúze | Overweight | Trend klesající | Index | Wall Street Journal | Golden Gate CZ | Rychlý růst cen | Investiční tipy | Společnost Uniper | Ondřej Hartman | Fundament | Eva Zamrazilová | Měnové stimulace | Bohatství | Klesající inflace | Nemovitostní fond | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | Cenové stropy | Výsledková sezóna | Americká centrální banka FED | Index STOXX Europe 600 | Valuace | Akcie | Zpracovatelský sektor | CECEEUR | Northern Rock | Průmyslový index Dow Jones | Cena futures | Investiční stratégové | Dynamika HDP | Michal Stupavský, CFA | Výkyvy | Ukončení kvantitativního uvolňování | Bankovní asociace | Saudi Aramco | Investičně-poradenské firmy | Oliver Pursche | Fondy soukromého kapitálu | Michael Green | Růst platů | Výhody | DLTR | Thought Leadership | Okénko trhu | Zpráva z Německa | Globální dluhopisové trhy | Miroslav Plojhar | Program nákupů dluhopisů | Treasury v České spořitelně | Dluhopisové emise | Covid panika | Americké univerzity | Work & Travel | Retailový obchodník | Riziková prémie | Kolísání trhu | Zadlužená Itálie | Prohlášení | Největší banky | Metody analýzy trhu | NYSE:VLO | Akcie obchodování | Swatch | Truist Advisory Services | Spořit na důchod | Manažeři | Bitcoinový trh | Tiberius | Stav americké ekonomiky | Akcie velkých amerických bank | Newton Investment Management | Ceny dluhopisů | Relief rally | Cena zemního plynu | Výhled snižování sazeb | Riot Blockchain | Světové hospodářské krize | Stabilita | Ceteris paribus | Anthropic | Odvětví | Newton | Odhady analytiků z Wall Street | Stanley Druckenmiller | Bosch | Energetický index | Podniky | Kurz EUR | Krypto trh | Macy's Inc | Základní úroková sazba | Spořicí produkty | Vývoj dolarového indexu | CDS v regionu | Holubice | Ministr financí | Béžová kniha | Depozitní úroková sazba | Očekávání ziskovosti | Měnové politiky v USA | Michael Arone | Jana Brodani | Zlepšení | J.P. Morgan Asset Management | Unie | ČNB Petra Krmelová | Ředitel investic | Nasdaq Composite | Nasdaq a S&P | Vklady | Přehřátí ekonomiky | Fondy a ETF | Ekonomika USA | John Williams | Složené úročení | Akciový index S&P 500 | Mozek | Rakouský index ATX | Traderx Nest | Americké centrální banky | Umění | Edward Jones | City | Euro vůči americkému dolaru | Třída aktiv | Pokračování trendu | Smith & Wesson | Moderna | Solidní růst | CME FedWatch Tool | Globální akciové valuace | DZ Bank | Propad indexu | Krátkodobý výhled | Nejvyšší výnos | Japonský scénář | Dluhopis | Marek Odehnal | UBS | Neomezené kvantitativní uvolňování | Aramco | Pokles valuací | Fundamentální informace | Pokles HDP | Danuše Nerudová | Nvidia Corp | Akcie Macy's | Globální pandemie Covid-19 | Astrazeneca | Zdroje energie | Zhodnocení amerických akcií | TraderX | Výkonnost dluhopisů | Ruské akcie | Retailové fondy | Automatický obchodní systém | Obchodní války | Spotřebitelské ceny v únoru | Akcie Moderny | Price-to-sales ratio | MF Global | Nerovnosti bohatství | Obchodování s akciemi | UBS Global Wealth Management | Biden | Přehled | James Montier | Výkyvy jenu | Do čeho investovat | Hlavní ekonom | Akcie Uberu | Sberbank | Globální akcie | Dlouhodobá investice | Průmyslové kovy | XTB | Zvýšení úrokových sazeb | Jakub Matis | Wealthspire Advisors | Index Nasdaq Composite | Světové akciové trhy | xStation5 | Nejsilnější ekonomiky světa | Starteepo | Hotovost | Překoupeno | Německo | Aleš Michl | Federální úřad pro letectví | Německá energetická společnost | TraderxNest | MT4 | Martin Kujal | Výkonná ředitelka | Prognóza ČNB | Investiční platforma Portu | Emerging markets | Nasdaq a S&P 500 | DoubleLine Capital | Spravedlivé důchody | X-Trade | ORCL | Sektor služeb | Konkurent | Meta Platforms | Vice | Spekulace na oslabení | Akcie Alphabet Inc | Josef Tošovský | Volný kapitál | Finanční svět | Státní dluhopisy | Růst akcií společností Microsoft | Roční výkon | Jan Frait | Zhodnocování peněz | Domácnosti | Colosseum | Řízení investičního portfolia | Vztah k riziku | Anna Stupnytska | Ruská centrální banka | Elektromobily | Podíl majetku | Vysoká inflace | Equity | Klíčový faktor | Martin Řezáč | Fáze trhu | Dividendové vyhlídky | Ekonomická nerovnost | Velké technologické společnosti | Akcie Dollar Tree | Manažeři fondů | Finanční televize | Inflační swapy | Další pokles | Pohyb dolaru | Energetický index S&P 500 | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Ajay Dayal | Akciový býčí trh | Cena akcií podniku | Strategie fondů | Závislost | Hedging strategie | Euro-koruna | EUR/GBP | Martin Stránský | Index amerických akcií | Výhled pro Evropu | Golden Gate | Oslabování koruny | Globální ekonomický růst | Korekce na akciích | Kryptozima | Akcie společnosti Pfizer | Robert Bosch | Index pražské burzy PX | Asijské akciové trhy | Americké trhy | Erste Asset Management | Čeští investoři | Bill Gross | Carson Group | Sazby beze změny | Asociace pro kapitálový trh ČR | Financial Research Software | Pozice | ČSOB Asset Management | Wealth Management | Novo Nordisk | Statistika | IMPOSSIBLE | Americký ministr financí | SPOT | Body | Inverness Counsel | Mark Zuckerberg | Investiční web | Úřad pro energetické informace (EIA) | Dluhopisový fond | Sazba hypotečních úvěrů | CAPEX | Nákup akcií ČEZ | Slevy na dani | Index euro stoxx 50 | Barrick Gold | Spotřebitelské ceny | Daňové výhody | Podnikatelé | Časový horizont | Amazon | Riziko měřené z minulé volatility | Německé státní dluhopisy | Durace portfolia | Chytrý Honza | Oslabení dolaru | Společnost Microsoft | Intervenovat | Německé dluhopisy | Aktivum | NASDAQ 100 | Peking | USTR | Dividendy | Burza | Dlouhodobý trend | Průmyslové podniky | Výrobce elektromobilů | Investiční odborníci | Největší pokles | Nové peníze | ishares China | Index DAX | Miliardy dolarů | Návyk | Peter Garnry | Zvyšování úroků | Lockdowny | West Texas Intermediate (WTI) | Index MSCI All Country World | Partneři | IPO | Fangdd Network Group | Disney | Vývoj mezd | Index NASDAQ 100 | Inflační cíl | Británie | Měnový pár | Aktuální klíčová rizika | Investice do zlata | FOMC | Válka mezi USA a Čínou | Americký dolar vůči japonskému jenu | Výrazný zisk | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Globální trh | Ocenění | Přehřáté ekonomiky | Opatření | Majetek 500 nejbohatších lidí | Velcí institucionální investoři | Globální finanční trhy | SWBI | Vstup na pražskou burzu | Index vládních dluhopisů | Cena akcií Applu | Baird | Whirlpool | Sazby | Kvantitativní utahování | Člen bankovní rady | Mezinárodní obchod | InstaForex | Investiční fond | ODEHNAL & PARTNEŘI | Volkswagen | Hypoindex | Zpráva pro tradery | Terra | Edelman | Bloomberg Barclays | WHR | American Eagle | Základní sazba | Dow Jones | Forecasty | Měna | Guvernér ČNB | Dluhopisový král | Nízké úrokové sazby | Akcie v Indii | Index WIG | Nasdaq | Výkonnost dolaru | Ekonomický novinář | Ekonomické indikátory | Česká národní banka | Riot | Geopolitická situace | Šéf BCPP | Výsledky hospodaření | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | Mojmír Hampl | Investiční rozhodnutí | Jednorožec | 500 nejbohatších | Joe Biden | Tomáš Kacerovský | Broker XTB | Digital Exchange | Měnové politiky centrálních bank | CFA | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | René Rohan | Hodnotové investování | Portfoliomanažer | Hang Seng | Trump Media & Technology | USD/JPY | Dlouhodobé trendy | CRWD | AMZN | Rolls-Royce | Vývoj české koruny | Restrukturalizace | Investment | Krize | Americké vlády | Vítězství | Průměrování | GOOGL | Tržní cena | PetroChina | Práce | Quantitative tightening | Fidelity International | Spojené státy | Zadluženost | Efekt sankcí | index CECEEUR | Zpomalení hospodářského růstu | Novinky | Vysoké úrokové sazby | Janet Yellen | Prohlášení politiků | Obchodování na burze | Ross Mayfield | Kryptoměny | Globální index vládních dluhopisů | Tom Plumb | INTC | Historické údaje | Nervozita na trzích | Akcie na rozvíjejících se trzích | Růst akcie | J.P. Morgan | Jefferies | Psychologický efekt | Situace na trhu | Úvěr | Investiční doporučení | Akcie Eli Lilly | Ekonomové | MSCI All Country World | Hlavní akciové indexy | Volby | Statistický úřad | MSCI China | Banka | Schönfeld & Co | Miliardář | Větší pokles | Brian Jacobsen | Americká burza | Obchodník s cennými papíry | Index čínských akcií | První vlna inflace | Stagnace | Tržby | Cyrrus Tomáš Pfeiler | BNP Paribas Asset Management | Eurozóna | Fio | Výkonnost pražské burzy | Americká vláda | Nárůst negativního sentimentu | Uvalení cel | Zrychlení růstu | Koronavirus | FXstreet | Zásobníky | Pokles technologických akcií | Celoroční výsledky | Akcie v Číně | Přední ekonomové | Odhady analytiků | Ekonomické aktivity | Tiering | Německá automobilka Volkswagen | Hlavní akciový index S&P 500 | Ruský akciový index | Bilance | Politici | Wedbush | Trump Media & Technology Group | Očkování | Zlato | Instrumenty | Mzdy | Propad globálních akciových trhů | Měnové podmínky | Akcie CrowdStrike | Čistý dluh | Světové rezervní měny | Produkce ropy | Wall Street | Japonský index Nikkei | Nejrozšířenější kryptoměna | Markit | ČR | Ukazatele | Důvěra v českou ekonomiku | Maya Bhandariová | Problémy Číny | CNBC | Silicon Valley | SPX | Bezpečná aktiva | Norský státní investiční fond | Technologické bubliny | Objednávky | Vývoj ceny | Akumulace | Société Générale | Analytik | Rozumnyinvestor.cz | Tradeři | Trading Expo | Ekonomické prognózy | UNCTAD | Výnosy | Výdaje | ČTK | Skyworks | Stimuly | Ztráty | Inflace v USA | Komodity | Změny úrokových sazeb | Mikuláš Splítek | Analýza | CYRRUS ADVISORY | Dolar kurz
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Investiční soutěž
Investiční soutěže
Investiční specialista
Investiční společnost
Investiční společnost Berkshire Hathaway
Investiční společnost CVC
Investiční společnost Hindenburg
Investiční společnosti
Investiční společnost TPG
Investiční spoření

Následující klíčová slova

Investiční strategie
Investiční strategie (Copytrading)
Investiční strategie daného ETF
Investiční strategie ETFs
Investiční strategie fondů
Investiční strategie fondu Quant
Investiční strategie pro dividendové akcie
Investiční stratégové
Investiční stříbro
Investiční stříbro aktuální cena
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaForex
Potvrďte prosím... Zavřít