Pondělí 22. července 2024 14:49
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster srovnani

Odliv kapitálu

img

Běžný účet se vrátil do přebytku, odliv dividend zůstává nízký

14.07.2020 Běžný účet platební bilance ČR v květnu vyrostl do přebytku 4,2 mld Kč po předchozím deficitu 9,2 mld Kč. V průměru se se čekal deficit kolem 4 miliard Kč. Meziročně se jedná o zhoršení o téměř 22 miliard Kč. Za tím stojí propad zahraničního obchodu, přičemž ještě většímu deficitu brání snížený odliv dividend.
img

Běžný účet platební bilance v deficitu, větší odliv kapitálu se nekonal

15.06.2020 Běžný účet platební bilance ČR v dubnu sklouzl do deficitu 9,2 mld Kč. To znamená výrazné meziroční zhoršení o 32 miliard Kč. Na druhou stranu s ohledem na již dříve zveřejněný deficit obchodní bilance se čekal ještě horší výsledek. Medián trhu činil 21 miliard a my jsme čekali deficit kolem 37 miliard. O velké nejistotě měsíčních odhadů platební bilance tentokrát napovídá velká revize předchozího údaje za březen. Ten byl vylepšen z deficitu 0,5 mld Kč do přebytku 22,5 mld Kč. Jinými slovy měsíční data o platební bilanci není radno přeceňovat.
img

Běžný účet platební bilance příjemně překvapil

14.05.2020 Běžný účet platební bilance vykázal za březen nepatrný schodek 0,5 mld. CZK, když tržní konsensus počítal s pasivem 9,5 mld. CZK. Našeho optimistického odhadu +12,9 mld. CZK dosaženo nebylo, což indikovalo již dříve oznámené zklamání, které přinesl březnový zahraniční obchod se zbožím. Zejména exportní strana doplatila na zavřené hranice a kolaps zahraniční poptávky kvůli vládami zaváděným opatřením proti šíření koronaviru.
img

Běžný účet v prvních dvou měsících roku korunu podporoval

14.04.2020 Běžný účet únorové platební bilance skončil v přebytku 29,9 mld. CZK a výrazně tak překonal očekávání trhu ve výši 20 mld. CZK i náš nejoptimističtější odhad mezi analytiky ve výši 22,8 mld. CZK. Ve srovnání s loňským únorem byl přebytek meziročně vyšší o téměř 12 mld. CZK. Za první dva měsíce letošního roku činilo aktivum 48,4 mld., CZK, meziročně bylo vyšší o 1,1 mld. Přebytek na běžném účtu vysvětluje sílu měny v prvních dvou měsících letošního roku. Pro současný vývoj je ale irelevantní.
img

Přebytek běžného účtu překonal očekávání

14.04.2020 Český běžný účet platební bilance za měsíc únor vykázal přebytek na úrovni 29,9 mld. Kč, čímž suverénně překonal nejen lednový výsledek, ale i ta nejoptimističtější tržní očekávání. Na celkové bilanci se významně podílelo kladné saldo zboží a služeb, které dosáhlo 34,2 mld. Kč. Oproti předchozímu měsíci sice došlo k poklesu objemu vývozu, nicméně ten byl více než kompenzován snížením dovozu. Tento jev byl pozorován jak u zboží, tak i u služeb, a z historického pohledu se v této části roku objevuje pravidelně. Není ovšem bez zajímavosti, že jak vývozy, tak i dovozy zaznamenaly meziroční pokles, což lze vnímat jako indikaci slábnoucí ekonomické aktivity.
img

Rozbřesk: Co dnes čekat od České národní banky?

26.03.2020 ČNB dnes bude opět řešit, jak co nejlépe pomoci v boji s ekonomickými důsledky koronaviru. Po mimořádném snížení sazeb o 50 bps pravděpodobně přijde další snížení o stejnou dávku na 1,25 %. Pro trhy a korunu to však nebude velké překvapení - očekávání většiny investorů jsou ještě agresivnější a počítají s tím, že úrokové sazby do tří měsíců klesnou až na 0,5 %. Podle našeho názoru ČNB nemusí být nutně tak agresivní s dalším snižováním úrokových sazeb. Rychlé pohyby mohou nastartovat na málo likvidních českých trzích novou volatilitu a zrychlit odliv kapitálu do zahraničí. A je otázka, zda nižší sazby nutně musí vždy převážit náklady spojené s vysokou volatilitou. I proto čekáme, že například na rozdíl od amerického Fedu, může být další snižování sazeb v Česku spíše postupné.
img

MMF: Pandemie způsobí globální recesi. Překonáme ji v roce 2021.

24.03.2020 Celosvětová pandemie nemoci COVID-19 způsobí v letošním roce recesi světové ekonomiky. Mohla by být dokonce horší než finanční krize v letech 2008 až 2009. Svět se podle Mezinárodního měnového fondu z krize zotaví v roce 2021.
C:\fakepath\corona.png

MMF: Pandemie způsobí globální recesi, svět se zotaví v roce 2021

23.03.2020 Pandemie nemoci COVID-19 způsobí letos recesi světové ekonomiky, která by mohla být horší než finanční krize v letech 2008 až 2009. Svět se ale zotaví v roce 2021, uvedl dnes Mezinárodní měnový fond.
img

Běžný účet zahájil rok přebytkem

16.03.2020 Běžný účet platební bilance dosáhl v prosinci kladného salda na úrovni 18,5 mld. Kč, čímž mírně zaostal za očekáváními trhu. Oproti předchozímu měsíci se saldo významně zlepšilo, což je nicméně standardní periodický jev, který se opakuje na začátku každého roku. Na výsledku se kladně podepsala bilance výměny zboží a služeb (27,8 mld. Kč), nicméně i zde došlo meziročně k poklesu, jelikož dovozy narostly více nežli vývozy. Konkrétně u zboží pak meziročně nedošlo ke změně celkové bilance téměř nijak a její snížení tak padá hlavně na vrub služeb.
img

Rozbřesk: Česká koruna, aneb startuje období rychlejších zisků?

19.02.2020 Česká koruna v posledních dnech kvůli vyšším obavám z koronaviru zařadila zpětný chod a vrátila se do blízkosti 25,00 EUR/CZK. Jenom se potvrzuje, jak moc je dnes závislá právě na globálním sentimentu. Je však třeba rozlišit, zda jsou globální kapitálové toky pouze hybatelem volatility nebo dokáží korunu ovlivňovat trvale.
img

Běžný účet skončil v roce 2019 v záporu

13.02.2020 Běžný účet platební bilance dosáhl v prosinci schodku 14,4 mld. Kč, tedy znatelně hlubšího, než se očekávalo. Na tomto výsledku se významně podílel pokles salda zboží a služeb, když oproti předchozímu měsíci došlo ke snížení objemu vývozu o více než 75 mld. Kč, zatímco dovoz se snížil jen o zhruba 60 mld. Kč. Čistá bilance přeshraničního obchodu se zbožím a službami tak zůstala jen mírně kladná, když dosáhla 7,4 mld. Kč, a při vyloučení služeb pak byla těsně záporná. Odliv důchodů z přímých investic pak činil 24,4 mld. Kč.
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na maloobchodní prodeje a rozhodnutí turecké centrální banky o sazbách

16.01.2020 12:00 - Turecko, CBRT rozhodnutí o sazbách. Krize na turecké liře před rokem a půl je dávnou minulostí a TRY je v poslední době o mnoho klidnější měnou. Aktuální situace si nežádá žádná výjimečná opatření centrální banky, která by měla pomoci zastavit odliv kapitálu. Turecká centrální banka by tak měla pokračovat ve snižování sazeb z rekordních výšin. Dnes se očekává redukce o 75 bps, z 12 % na 11,25 %.
img

Bilance běžného účtu v říjnu lehce pod nulou

16.12.2019 Běžný účet platební bilance skončil v říjnu ve schodku 2,6 mld. Kč a zaostal tak výrazně za tržními odhady, ačkoliv oproti září došlo k mírnému zlepšení. Kladně se do celkového výsledku promítl obchod se zbožím a službami, kde evidujeme přebytek v hodnotě 24,6 mld. Kč. Opačným směrem pak působil silný odliv důchodů z přímých investic, který činil 30,2 mld. Kč.
img

Okénko trhu - Průmysl v eurozóně nadále klesá

13.11.2019 Běžný účet platební bilance dosáhl v září přebytku 7,7 mld. Kč, čímž znatelně překonal očekávání trhu. Oproti předchozímu měsíci, se saldo zvýšilo o 18,4 mld. Kč. Meziměsíční srovnání je do značné míry ovlivněno koncem léta a tedy zvýšenou výrobní aktivitou. Zároveň bylo letošní září o dva pracovní dny delší, než to loňské, což se na výsledku též podepsalo. K celkovému přebytku významně přispěl přeshraniční obchod se zbožím a službami, když export narostl ještě výrazněji než import. Tradičně silný byl odliv důchodů z přímých investic, který činil 43,7 mld. Kč. Odliv kapitálu na finančním účtu dosáhl 21,1 mld. Kč. Jak u přímých tak i portfoliových investic došlo k čistému přílivu v objemu 0,7 resp. 198 mld. Kč. Běžný účet dále překvapuje nad očekávání dobrými výsledky, když kumulativně za posledních dvanáct měsíců vykazuje přebytek na úrovni 58,6 mld. Kč. Pro zbytek roku ovšem předpokládáme, že bude vývoz slábnout.
img

Běžný účet v září předčil očekávání

13.11.2019 Běžný účet platební bilance dosáhl v září přebytku 7,7 mld. Kč, čímž znatelně překonal očekávání trhu. Oproti předchozímu měsíci, se saldo zvýšilo o 18,4 mld. Kč. K celkovému přebytku významně přispěl přeshraniční obchod se zbožím a službami, když export narostl ještě výrazněji než import. Tradičně silný byl odliv důchodů z přímých investic, který činil 43,7 mld. Kč.
img

Likvidita dolaru hlásí mračna na obzoru

07.10.2019 V tuto chvíli je důležitá pouze jedna jediná věc: globální likvidita USD. Fungujeme ve světě, kde je dolar zásadní. A proto jeho likvidita slouží jako hlavní motor globální ekonomiky a finančních trhů. Od roku 2014 se svět potýká se strukturálním problémem nedostatku dolaru. Ten je vyvolaný kvantitativním zpřísňováním politiky Fedu a nižšími cenami ropy, což vede k menšímu objemu petrodolarů v oběhu.
img

Ranní komentář: Libra pokračuje v opatrném růstu, dnes výsledky z britského trhu práce

10.09.2019 Včerejší seance na trzích proběhla v klidu, když pokračoval postupný odliv kapitálu z bezpečných přístavů. To se projevilo jak na drahých kovech, tak na japonském jenu a hlavně na dluhopisech, kde pád jejich ceny poslal americké desetileté výnosy až zpět nad hranici 1,6 %. Z nového makra pak zaujaly hlavně výsledky britského HDP, které mírnily obavy z recese a pomohly libře navázat na dřívější zisky.
img

Na trhy se vrací pozitivní sentiment, pomohl telefonát mezi americkými a čínskými představiteli

05.09.2019 Rizikový sentiment se na trzích v posledních hodinách výrazně zlepšil v reakci na zprávy o telefonátu mezi americkými a čínskými představiteli, během kterého se dohodli na společné schůzce ve Washingtonu, která by se měla uskutečnit v nejbližších týdnech (možná začátkem října). Informace byla potvrzena americkým ministerstvem financí, i když se zatím stále čeká na sdělení přesného termínu, kdy má schůzka proběhnout. Čínští představitelé pak dodali, že jednání na nižší úrovni začnou probíhat už tento měsíc. Přestože tyto zprávy zatím nezaručují, že dohoda bude dosažena, trh je vnímá pozitivně, vzhledem k tomu, že se po sérii vzájemných cel začíná konečně alespoň znovu vyjednávat. Stále přitom existuje šance, že i když dohoda nebude připravena, mohou obě strany dosáhnout alespoň toho, aby nebyla zaváděna další cla, která ze strany USA mají vstoupit v platnost v polovině prosince. Celkově tak dnes na trzích pozorujeme opět příliv kapitálu do rizikových aktiv a odliv kapitálu z bezpečných přístavů. Netřeba ale asi připomínat, že podobné vlny optimismu jsme v minulosti viděli již několikrát, aby pak byly zcela zapomenuty po pár tweetech amerického prezidenta.
img

Oživení na indexech, obchodníci na FX ale zůstávají po G7 nervózní

27.08.2019 Pondělí opět připomínalo jízdu na horské dráze, a to především vzhledem pokračujícímu napětí okolo americko-čínské obchodní války. Včera se však situace na trzích začala znovu stabilizovat, což pomohlo americkým indexům růst o více než procento. Na to pak dnes ráno pozitivně reagují také indexy v Asii. Lepší náladu na trzích zajistily hlavně komentáře amerického prezidenta na G7, kde uvedl, že dostal velmi vstřícný vzkaz od čínského vicepremiéra, který se chce znovu vrátit k jednacímu stolu. V podobném duchu se nesl i komentář čínského vicepremiéra pro média, kdy novináře ubezpečil, že je připraven celou situaci řešit diplomaticky tak, aby nedocházelo k dalšímu zhoršení vztahů mezi USA a Čínou. Podobných vzkazů jsme už ale z obou stran slyšeli několik a faktem zatím zůstává, že se propast mezi oběma zeměmi dál spíše prohlubuje. Pro trhy se však jednalo o vítanou úlevu, i když je otázkou, jak dlouho pozitivní nálada v takto nervózním prostředí vydrží.
img

Obchodní válka - aktuální stav

06.08.2019 Situace na obchodní frontě se stále více vyhrocuje. Americké ministerstvo financí oficiálně označilo Čínu za manipulátora s měnovým kurzem. Přestože tento krok můžeme považovat z velké části za symbolický, dobře ilustruje posun, který nastal za necelý týden. V posledních červencových dnech probíhaly poměrně úspěšné rozhovory mezi oběma stranami v Šanghaji.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Čínský jüan kvůli obavám z obchodní války dále klesá

06.08.2019 Čínský jüan dnes dále oslabuje vůči americkému dolaru, ke kterému se propadl až na 7,0699 za dolar. V pondělí se finanční trhy po celém světě prudce propadly, když Peking poprvé od finanční krize v roce 2008 umožnil kurzu domácí měny prolomit politicky citlivou úroveň sedm jüanů za dolar, napsala agentura AP.
img

Čína v obchodní válce s USA vytahuje dosud nepoužité zbraně, burzy se hroutí

05.08.2019 Peking v obchodní válce s USA řádně přitvrzuje. Poprvé od roku 2008 nechává čínskou měnu, renminbi, oslabit nad úroveň jejích sedmi jednotek za jeden americký dolar.
C:\fakepath\cina-usa.jpg

Bloomberg: Čína oslabuje jüan a zastavuje zemědělský dovoz z USA

05.08.2019 Čína reaguje na nová americká cla, která by se měla dotknout téměř veškerého jejího vývozu do Spojených států. Peking dnes domácí měnu jüan oslabil na nejnižší hodnotu za více než deset let a požádal státní společnosti, aby pozastavily dovoz zemědělských produktů z USA, napsala agentura Bloomberg.
img

Čína ovládá světovou produkci vzácných kovů, lithia či kobaltu. V krajním případě může způsobit obdobu ropného šoku 70. let

22.05.2019 Čína má po ruce několik ekonomických zbraní, kterými nyní může „kontrovat“ úderu, který jí a jejím firmám v čele s Huawei uštědřuje administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa. Mezi ty klíčové patří čínská měna a čínské nerostné bohatství. Ani s jednou z těchto zbraní to však není tak úplně jednoduché.
img

Trump naplnil hrozbu, navýšil cla, poškozeno bude i Česko. Peking chystá protiútok, zatím na jeho pokyn státní fondy vykupují akcie

10.05.2019 Americký prezident Donald Trump dnes ráno středoevropského času naplnil svoji hrozbu a zvýšil cla na čínský dovoz v objemu 200 miliard dolarů ročně. Nová cla se týkají více než 5700 položek, včetně vánočních ozdob nebo dětských autosedaček.
img

Kde investori vkladali svoje peniaze v roku 2018

22.02.2019 Pre väčšinu investorov bol rok 2018 nepríjemný a plný udalostí. Hrozba obchodnej vojny a rast geopolitickej neistoty. Toto všetko sa deje. Volatilita sa rozbehla a akciový index S&P 500 zakončil rok prvýkrát v mínuse za posledných 10 rokov.
img

Jak se v roce 2019 bude dařit akciím (a kterým) ovlivní ponejvíce tři konkrétní osoby: Donald Trump, Si Ťin-pching a Jerome Powell

07.01.2019 Dění na akciových trzích v roce 2019 bude ve velké míře odvislé od toho, jak se zachovají dvě konkrétní osoby. Americký prezident Donald Trump a šéf americké centrální banky Jerome Powell. Trump je stále rozhořčenější z Powellových aktuálních kroků. Nelíbí se mu, že americká centrální banka navzdory poměrně nízké inflaci pokračuje ve zvyšování úrokových sazeb. Vyšší úrokové sazby totiž nepřejí akciovým trhům. Trump se bojí, že s pokračujícími propady akcií klesne jeho popularita u voličů, kteří mají v akciích podstatnou část majetku, a to nakonec zásadně ohrozí jeho šanci na znovuzvolení v roce 2020.
img

Grafy dňa: Špekulatívne pozície na zlate sa po piatich mesiacoch dostali do plusu

17.12.2018 Špekulatívne pozície na zlate sa dostali do plusu po prvý krát od júla. A pokojne sa tam môžu udržať, očakávania zvyšovania úročenia zo strany popredných centrálnych bánk (na čele s FEDom) idú do úzadia, čo je prostredie, ktoré obvykle zlatu praje (@Schuldensuehner):
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Závěr uplynulého týdne se akciovým trhům nevydařil

17.12.2018 V pátek zveřejněné americké maloobchodní tržby, které předčily očekávání, akciovým trhům nepomohly. Nejsledovanější indexy výrazně oslabily pod tíhou obav z globálního hospodářského růstu zejména kvůli zpomalení ekonomického vývoje v Číně kvůli celním bariérám. Index S&P 500 přišel o 1,9 %, když dolů je v čele s farmaciemi a informačnímí technologiemi stáhly všechny sektory, průmyslový Dow Jones odepsal dvě procenta a technologický Nasdaq ztratil 2,3 %.
img

Je Japonsko stále bezpečným přístavem?

15.11.2018 Ekonomiky eurozóny a Číny již zpomalují a globální rizika se začínají kupit. Investoři se mohou obávat všeho od italského dluhu přes tvrdý brexit a americko-čínské obchodní války až po odliv kapitálu z rozvíjejících se trhů. I přesto zůstává japonský jen v defenzívě a pro vystrašené obchodníky není atraktivní.
img

Akcie znovu v zelených číslech, strach z minulého týdne dál pozvolna ustupuje

16.10.2018 Dnešek zatím na trzích vypadá na další klidnou seanci, a jak jsme už koncem týdne předpokládali, stabilizace na trhu s dluhopisy skutečně přispívá ke zklidnění nervózního sentimentu, který v minulém týdnu poslal akcie po celém světě hluboko do červených čísel. Americké 10 leté výnosy zůstávají i nadále pod 3,2 %, díky čemuž strach z vyšších sazeb krůček po krůčku ustupuje. To zanechává jasnou stopu nejen na indexech…
C:\fakepath\TOP5-15102018-LV-19.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.10.2018 1) Britská libra zaznamenala dnes ráno SELČ nejvyšší ztráty z měn skupiny G10. Hlavním důvodem je zastavení jednání o Brexitu. Ještě v sobotu vše vypadalo nadějně, když Dominic Raab, britský ministr pro Brexit, nečekaně odjel jednat do Bruselu s Michelem Barnierem, hlavním vyjednavačem EU pro Brexit. Přes intenzivní rozhovory však stále existovaly klíčové překážky směrem k dohodě, včetně irské hraniční otázky.
C:\fakepath\usa 14122014-2.png

Kuroda: Zvyšování úroků v USA je dobré pro globální ekonomiku

14.10.2018 Postupné zvyšování úrokových sazeb americké centrální banky (Fed) je "v zásadě dobré" pro světovou ekonomiku. Uvedl to guvernér japonské centrální banky Haruhiko Kuroda navzdory obavám, že asijské ekonomiky by mohl poškodit odliv kapitálu vyvolaný vyššími úroky ve Spojených státech.
img

Jak Obchodovat Setkání Fedu

20.09.2018 Dne 26. září 2018 bude všechna pozornost soustředěna na rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách (Federal Funds Rate). 26. září 2018 ve 20:00 českého času vybere centrální banka jednu ze tří možností: buď ponechá úrokové sazby na aktuální úrovni, sníží nebo zvýší úrokové sazby.
img

10 let od krize. Čeká nás další?

14.09.2018 Letos v září si připomínáme desáté výročí od pádu americké banky Lehman Brothers a od globální finanční krize. Poučili jsme se, anebo se opět řítíme do dluhové pasti? A jak zareagují na další případnou dluhovou krizi centrální banky?
C:\\fakepath\\1.jpg

Ruský ministr hospodářství předpovídá posílení rublu

12.09.2018 Ruský ministr hospodářství Maxim Oreškin předpovídá v příštích měsících posílení rublu. Kurz ruské měny podle něj v současnosti neodpovídá ekonomickým faktorům. Oreškin to dnes řekl na okraj mezinárodní hospodářské konference ve Vladivostoku.
C:\fakepath\rusko 17032014.png

Růst ruské ekonomiky ve 2Q zrychlil

10.09.2018 Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se v letošním druhém čtvrtletí meziročně zvýšil o 1,9 procenta. Tempo jeho růstu tak zrychlilo z 1,3 procenta v prvním kvartálu. Ve své konečné zprávě to dnes oznámil ruský statistický úřad. Zpřesnil tak svůj rychlý odhad z minulého měsíce, podle kterého růst ve druhém čtvrtletí činil 1,8 procenta.
img

Môže kolaps líry a pesa ohroziť globálnu ekonomiku?

03.09.2018 V pretekoch o najslabšiu menu v tomto roku po najväčšom výplachu od uvoľnenia kurzu meny v decembri 2015 prebralo opäť od tureckej líry prvenstvo argentínske peso. To aktuálne stráca medziročne zhruba 50%, pri líre je to niečo cez 40%. Klesajú aj ďalšie emerging markets meny, na tieto dve sa však ani zďaleka nechytajú.
img

Rozvíjející se trhy padají do medvědího teritoria…a táhnou s sebou stále “zranitelnou” korunu

16.08.2018 Koruna je pod tlakem, a je to opět primárně dílo eskalujícího napětí na rozvíjejících se trzích, které drží v “šachu” celý region. A zatím se nezdá, že by se mělo blýskat na lepší časy.
img

Rozbřesk: Korunu táhnou dolů padající rozvíjející se trhy

16.08.2018 Koruna je pod tlakem, a je to opět primárně dílo eskalujícího napětí na rozvíjejících se trzích, které drží v “šachu” celý region. A zatím se nezdá, že by se mělo blýskat na lepší časy.
img

Turecká krize a koruna

13.08.2018 O jednání bankovní rady a nové prognóze ČNB ze začátku srpna, kdy bylo rozhodnuto po páté v tomto měnověpolitickém cycklu zvýšit úrokové sazby jsme již psali. Koncem minulého týdne byl zveřejněn i záznam z tohoto jednání, který odhaluje argumenty bankovní rady proti zvyšování úrokových sazeb o více než 25 bazických bodů. I přes tyto události koruna začíná třetí týden v řadě na stejných hodnotách.
img

Silnější odliv dividend vyrovnala lepší bilance obchodu

13.08.2018  Běžný účet se koncem jara přesunul do negativní bilance, ve které během letních měsíců zůstane. Hlavní příčinou je sezónní odliv dividend. Čistý odliv důchodů z přímých investic v červnu činil 34,6 mld. Kč, z toho dividendy z přímých investic dosáhly 26 mld. Kč (o 8,8 mld. více než v květnu).
img

Rozbřesk: Nové zakázky slibují pokračování boomu české ekonomiky

07.08.2018 Ještě než přijde příští týden na řadu bleskový odhad českého HDP za druhý kvartál, máme zde poslední várku dat, která ukazují, jak se ekonomice vedlo v červnu. Indexy nákupních manažerů již řadu měsíců naznačují zpomalování tempa výroby, nicméně poslední výsledek největšího tuzemského odvětví byl opět velmi dobrý – ať už jde o samotnou produkci nebo nové objednávky.
img

Peking se i přes silácká slova obává další eskalace obchodní války, padá mu měna i akcie. Trump je na koni

06.08.2018 Obchodní válka mezi Spojenými státy a Čínou dále eskaluje. Čínská média tuží náladu lidu a připravují jej na vleklé obchodní válčení se Spojenými táty, které prý usilují učinit z Číny svého vazala. Oč silnější jsou slova, o to slabší jsou ovšem činy.
img

Technicko-fundamentální analýza na EUR/USD, zlato a index S&P 500

25.07.2018 Máme za sebou polovinu týdne a o žádné slávě se zatím hovořit nedá. Především pak na devizovém trhu, kde se mezi sebou přetahují býci a medvědi o to kdo ponese pomyslný prapor v podobě trendu. Trhům se zatím vyhýbají obloukem fundamenty a makroekonomické zprávy, které by měly schopnost hýbnout trhem. Na forexové trhy jakoby spadla deka a většina z nich si hledá poměrně dlouho svůj směr. Například o americkém dolaru se stále mluví, že posiluje, oslabuje, pak zase posiluje a najednou Trump. Realita je taková, že od konce května začal vytvářet širokou oblast konsolidace, kde neustále oslabuje a posiluje. Jednou za oslabení může Trump, poté zachrání dolar růst amerických výnosů, jak tomu bylo v posledních několika dnech. Situace se nemění ani na ostatních měnách, nicméně je poměrně zřetelné, že dolar i tak udává tempo a to nejen na devizovém trhu ale i tom komoditním. Podívejme se tedy podívat na dlouhodobější technickou analýzu tří nejobchodovanějších instrumentů z různých částí finančního světa.
img

Letní odliv dividend se již naplno rozjel

16.07.2018  Běžný účet se po přebytku v dubnu přesouvá do negativní bilance, ve které během letních měsíců zůstane. Primární vliv na to má obnovený odliv dividend. Odliv důchodů z přímých investic v květnu činil 26,5 mld. Kč, z toho dividendy z přímých investic dosáhly 17,2 mld. Kč (o 14 mld. více než v dubnu).
img

Rozbřesk: O přecitlivělé koruně a polské ústavní krizi

04.07.2018 Začátek prázdnin ukazuje, že korunu dokáže v tuto chvíli potrápit prakticky cokoliv. Ať to byly nejprve problémy širších rozvíjejících se trhů jako turecká lira nebo mexické peso, později strach z měnové expanze maďarské centrální banky, německá politická krize a v neposlední řadě eskalace polské ústavní krize.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Koruna dnes ztrácela vůči euru i dolaru

02.07.2018 Koruna dnes oslabovala k oběma hlavním světovým měnám. K euru klesla proti pátku o tři haléře na 26,04 Kč/EUR. Vůči dolaru je pak ve srovnání se závěrem minulého týden slabší o 14 haléřů, kolem 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 22,42 Kč/USD.
img

Čína provokuje Trumpa. A vôbec nemá také slabé karty, ako by sa mohlo zdať

02.07.2018 Môj dnešný komentár pre hnonline.sk   Čínska mena sa v júni oslabila voči doláru o viac ako 3%. Bolo to najväčšie...
img

Čína devalvuje menu. Vyzerá to tak, že chce provokovať Trumpa.

27.06.2018 Čínska mena stratila na páre s americkým dolárom za posledné dva týždne viac ako tri percentá. Je to dokonca viac ako stratil brazílsky real či juhoafrický rand, ktorých ekonomiky sú na tom aktuálne zle a krajiny znižujú úrokové sadzby. Čínska ekonomika je na tom naopak dobre, Li Keqiangov index (čo je aktuálne asi najlepší index ekonomickej aktivity), ukazuje pokračovanie solídnej expanzie čínskej ekonomiky.
img

Obrázky dňa: Bez hrozby obchodných vojen by mohli byť americké akcie o päť percent vyššie

21.06.2018 Indexu akcií amerických malých spoločností sa v posledných troch mesiacoch darí podstatne lepšie ako indexu S&P 500. A to o viac ako päť percent. Dôvod je taký, že pocítia obchodné vojny v podstatne nižšom rozsahu (je medzi nimi málo exportérov). Čiže keď sa náhodou Trump upokojí, tak priestor pre rast indexu S&P 500 je solídny (@ConnectedWealth):
C:\fakepath\IMF.jpg

MMF: USA hrozí přehřátí ekonomiky a růst zadlužení

01.03.2018 Na pozitivní i negativní dopady "složité" daňové reformy Spojených států upozornila dnes v rozhovoru pro agenturu Reuters šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeová. Poukázala zejména na krátkodobý hospodářský růst, který může vyústit v přehřátí americké ekonomiky a ve zvýšení zadluženosti.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 31.1.2018

31.01.2018 Podle dnes zveřejněné prognózy MF ČR očekává růst ekonomiky v uplynulém roce 2017 tempem 4,3 %. V roce současném a následujícím očekává ministerstvo zpomalení růstu k 3,4 resp. 2,6 %. Ve srovnání s předchozí prognózou tak mírně zvýšilo své odhady pro roky 2017 a 2018. Mezi hlavní rizika řadí vývoj v zahraničí, zejména našich hlavních obchodních partnerů. Jako hlavní riziko tuzemské ekonomiky vidí prognóza nedostatek zaměstnanců s vhodnou kvalifikací. Nezanedbatelné riziko představuje také pokračování rychlého růstu úvěrů na bydlení a cen nemovitostí. Ministertsvo bývá ve svých odhadech spíše konzervativní. Naše prognóza ve srovnání s ministerstvem počítá s nižším zpomalením ekonomiky zejména v roce 2019 (3,2 %) nebo např. s rychlejším posilováním koruny.
C:\\fakepath\\cinsky juan2.jpg

Čínské výdaje na akvizice v Evropě loni klesly o třetinu

25.01.2018 Čínští investoři loni vynaložili na akvizice v evropském firemním sektoru 57,6 miliardy dolarů (1,2 bilionu Kč), což je o třetinu méně než v předchozím roce. Vyplývá to ze včerejší zprávy poradenské společnosti EY. Počet čínských akvizic v Evropě se podle této zprávy snížil o pětinu na 247 transakcí.
img

Forex Edge: Aktuální trading příležitosti na měnových párech EUR/USD a EUR/CZK

18.01.2018 Aktuálně se na trhu nachází velmi zajímavé nastavení na měnových párech EUR/USD a EUR/CZK. Forexový newsletter Forex Edge představuje níže úrovně pro vstup a výstup z pozic. Newsletter vytváří pravidelně každé dva týdny dlouholetý forex trader Martin Bartoš ze společnosti LYNX.
img

Běžný účet stále v mírném přebytku

15.01.2018 Běžný účet platební bilance v ČR v listopadu vykázal mírný přebytek ve výši 0,04 mld. korun. Medián trhu očekával přebytek ve výši 1,0 mld. Kč, náš tým odhadoval deficit 0,8 mld. V meziročním srovnání se jedná o zlepšení o 13,9 mld. Kč. Nicméně v porovnání s říjnem se deficit běžného účtu zhoršil o 14,9 mld. Kč. Odliv dividend do zahraničí byl v listopadu výraznější, ale přebytek běžného účtu udržela stále pozitivní bilance zahraničního obchodu.
img

Co říká britská libra na brexit?

15.01.2018 Jednání mezi Evropskou Unií a Velkou Británii ohledně pravidel svého rozchodu nabírají na obrátkách a kurz libry na závěry z těchto rokování pravidelně reaguje velmi prudce. Základním scénářem se aktuálně zdá být konsensuální „soft“ brexit a absence negativních zpráv díky tomu táhne libru nahoru.
C:\fakepath\cina 21072013.png

SB zvýšila odhad růstu čínské ekonomiky

19.12.2017 Světová banka (SB) zvýšila odhad letošního růstu čínské ekonomiky na 6,8 procenta, zatímco dosud počítala s růstem o 6,7 procenta. Hospodářství těží z růstu spotřeby domácností a ze zahraničního obchodu, uvedla dnes banka. Na příští rok SB nadále počítá s růstem o 6,4 procenta a v dalším roce o 6,3 procenta.
C:\fakepath\TOP5-14122017-LV-19.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.12.2017 1) Čínská centrální banka dnes překvapivě zvýšila úrokové sazby. K tomuto kroku přistoupila jen několik hodin poté, co svoji hlavní úrokovou sazbu zvýšila americká centrální banka (Fed). Čínská centrální banka (PBOC) naposledy zvýšila úroky letos v březnu. Peking se snaží omezit odliv kapitálu ze země a současně neohrozit ekonomický růst, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\cina 21072013.png

Čínská centrální banka překvapivě zvýšila úroky

14.12.2017 Čínská centrální banka dnes překvapivě zvýšila úrokové sazby. K tomuto kroku přistoupila jen několik hodin poté, co svoji hlavní úrokovou sazbu zvýšila centrální banka USA (Fed). Čínská centrální banka (PBOC) naposledy zvýšila úroky letos v březnu. Peking se snaží omezit odliv kapitálu ze země a současně neohrozit ekonomický růst, napsala agentura Reuters.
img

Ranní videokomentář: Bezpečné přístavy včera začaly znovu ztrácet, dnes evropská inflace

30.11.2017 Včerejší seance přinesla na akciové trhy další vlnu nákupů, která byla citelná především v Evropě. Evropské indexy ale dopolední zisky nakonec udržet nedokázaly a díky odpolední korekci o ně ve většině případů přišly. Nálada na trzích ale zůstává pozitivní, což dokazuje i včerejší odliv kapitálu z bezpečných přístavů, který dostal pod prodejní tlak hlavně JPY a drahé kovy. Volatilní seancí si ale prošla také ropa, které nakonec nedokázala pomoci ani skutečnost, že se OPEC dohodl na prodloužení těžebních kvót až do konce roku 2018. Dnes čekáme na výsledky evropské inflace, která může zajímavě rozvlnit hlavně eurové páry.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 13.11.2017

13.11.2017 Běžný účet platební bilance v ČR v září vykázal deficit 2,4 mld. korun, který byl hlavně způsoben negativní bilancí prvotních a druhotných důchodů. Jedná se o celkem výrazný rozdíl od mediánu trhu, který očekával přebytek ve výši 2,3 mld. Kč. V meziročním srovnání se sice jedná o zhoršení o 6,4 mld. Kč, ale v porovnání se srpnem se deficit běžného účtu zlepšil o 5,6 mld. Kč. K deficitu prvotních důchodů vedl především pokračující sezónní odliv dividend z přímých investic ve výši 28,5 mld. Kč. Nicméně solidní výsledek zahraničního obchodu se projevil na bilanci zboží a služeb, která v září vykázala přebytek 37,2 mld. Kč, o 15 mld. Kč více než v srpnu. Finanční účet zaznamenal odliv kapitálu v netto výši 9,2 mld. Kč, což je mírné zpomalení oproti předchozímu měsíci. Od začátku roku 2017 dosáhl běžný účet přebytku 52 mld. Kč, což je o 23,4 mld. méně než za stejné období loňského roku. V příštích měsících očekáváme příznivý vývoj zahraničního obchodu a běžný účet by mohl na konci roku dosáhnout přebytku 53 mld. Kč, přibližně ve stejné výši jako loni.
img

Obrázky dňa: Dostupnosť úverov v Británii prudko klesá

13.10.2017 Zlé správy pre britskú ekonomiku sa množia – banky hlásia sprísňovanie udeľovanie nezabezpečených úverov. Rozdiel medzi percentom tých, ktorí hlásia vyššiu dostupnosť a tými, ktorí hlásia nižšiu dostupnosť úverov dosiahol v treťom kvartáli takmer 15%, pre ďalší kvartál očakáva zhoršenie úverových podmienok takmer 30% bánk. Čím ďalej, tým viac to nevyzerá na prostredie, v ktorom by mala centrálna banka výraznejšie zvyšovať úročenie. Trhy pritom čakajú, že sadzby porastú už na novembrovom zasadnutí (@samueltombs):
img

Čínskej ekonomike sa darí skvele. Aj preto je na trhoch pokoj

19.09.2017 Najsledovanejšou mierou vývoja čínskej ekonomiky je index bývalého premiéra Li Keqianga, ktorý meria medziročnú zmenu objemu prepraveného tovaru po železnici, spotreby energie a objemu úverov v ekonomike. Ten ukazuje aktuálne medziročný rast na úrovni takmer 13%, čo sú úrovne, ktoré boli naposledy prítomné v rokoch 2009-2001.
img

FOREX: Bezpečný dolar je nyní ten kanadský

08.09.2017 Americkému dolaru se letos příliš nedaří. Prakticky celý letošní rok ztrácí. Vůči nejvýznamnějším světovým měnám již letos ztratil více než deset procent. Dolarový index je tak na nejnižší úrovni od počátku roku 2015.
cnb 08012014.png

Analytici nevylučují, že by ČNB mohla již ve čtvrtek zvýšit sazby

31.07.2017 Bankovní rada České národní banky by mohla ve čtvrtek zvýšit úrokové sazby. Nevylučují to analytici oslovení ČTK. Neshodují se ale v tom, zda je to správný krok, nebo by bylo pro ČNB lepší počkat na další zasedání, které bude v září.
globalni-ekonomika.jpg

Čína: Světová ekonomika se mění a globální koordinace je nutná

29.06.2017 Světová ekonomika se mění a globální koordinace je důležitá. Před nadcházejícím summitem skupiny dvaceti nejvyspělejších světových ekonomik (G20) to prohlásil náměstek čínského ministra financí Ču Kuang-jao s tím, že přední státy by měly normalizovat své úrokové sazby; i když to dělají, tempo je jen velmi pomalé.
EURCZKDaily.png

EUR/CZK se po oznámení demise vlády dostal na 26,96

02.05.2017 Koruna dnes k euru proti pátečnímu závěru oslabila o pět haléřů, kolem 17:00 se obchodovala na 26,90 Kč/EUR. Během dne po oznámení demise vlády krátce oslabila nad 26,96 Kč/EUR. Vůči dolaru ztratila česká měna od pátku tři haléře na 24,68 Kč/USD. Vyplývá to z údajů serveru Patria.cz. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes oznámil, že se rozhodl podat demisi kvůli nevyjasněným majetkovým poměrům a finančním transakcím vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše (ANO).
img

Kurzový závazek je pryč, velký třesk na devizovém trhu začíná

07.04.2017 Bankovní rada včera ukončila svůj kurzový závazek. Koruna je tedy volná a může začít směle posilovat. V tom ji podporuje dobrý výkon ekonomiky, jejíž vnější rovnováhy vykazují přebytky. Zahraniční obchod dosahuje velmi slušných přebytků a dokonce i běžný účet platební bilance dosáhnul v posledních třech letech slušného přebytku. I v průběhu kurzového závazku Česko zaznamenávalo vyšší nárůst produktivity než země platící eurem, to by se nyní stejně jako přebytek bilance běžného účtu mělo projevit na posilování domácí měny.
img

Svetová ekonomika závisí od čínskej bubliny

23.03.2017 Ako vzniká bublina na finančných trhoch? Jednoducho – počas krátkej doby sa do ekonomiky dostane veľké množstvo peňazí, ktoré miesto do reálneho hospodárstva prúdi do finančných aktív. Tieto peniaze pochádzajú buď od zahraničných investorov alebo sa vytvoria vo finančnom sektore v podobe nových úverov. Cena finančných aktív tak narastie nad úrovne, ktoré sú dlhodobo fundamentálne udržateľné.
TOP5-16032017-LV-20.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.03.2017 1) Americká centrální banka (Fed) ve středu podle očekávání oznámila další zvýšení základní úrokové sazby do pásma 0,75 - 1,00 %. Tržní očekávání jsou v současné chvíli nastavena na tři letošní zvýšení.
cina ekonomika.jpg

Čínská centrální banka zvýšila úroky

16.03.2017 Čínská centrální banka dnes potřetí za poslední tři měsíce zvýšila krátkodobé úrokové sazby. Učinila tak několik hodin poté, co zvýšení úroků ohlásila americká centrální banka (Fed). Japonská centrální banka na dnešním zasedání ponechala svou měnovou politiku beze změny.
img

Příští finanční krize

06.03.2017 Minulý týden jsem zde polemizoval o cenách nemovitostí s důrazem na extrémně předražené reality ve velkých čínských městech. Ty jsou obětí již 8 let trvajícího nepřetržitého masivního stimulu v druhé největší světové ekonomice. Ten sice v prvních letech pomohl překonat Číně Velkou recesi, následně však šlo o obrovské kupení dluhů investicemi do neproduktivních odvětví a do růstu cen nemovitostí.
img

Obrázky dňa: Zvrat vo francúzskom predvolebnom boji pomohol euru

23.02.2017 Nálada na eure sa včera popoludní otočila z negatívnej na pozitívnu. Opäť to bolo kvôli francúzskym voľbám. Centristický kandidát Bayrou, ktorý mal v prieskumoch okolo 5%, sa vzdal v prospech jedného z troch top-favoritov Macrona. Jeho šance dostať sa do druhého kola na úkor Fillona sa tak zvýšili. A prieskumy ukazujú, že práve Marcon má z týchto dvoch kandidátov väčšiu šancu v druhom kole poraziť Le Penovú. Aktuálne hovoria prieskumy o víťazstve 60:40 v jeho prospech, pokiaľ by boli v druhom kole títo kandidáti (@Schuldensuehner):
img

Čínske stimuly pokračujú aj v roku 2017, v januári padol rekord v novom dlhu

15.02.2017 V januári dosiahla tvorba nového dlhu v čínskej ekonomike nový rekord, jej miera – celkové sociálne financovanie dosiahla 3,7 bil. juanov. Z toho boli 2 bil. vo forme nových úverov (čo je druhá najvyššia úroveň v histórii) a zvyšok cez ostatné formy financovania, predovšetkým cez tieňové bankovníctvo:
img

Akvizice za 75 miliard USD čínské firmy vloni neuskutečnily. Kvůli regulátorům a restrikcím

06.02.2017 Čínské firmy vloni musely zrušit dohody o akvizicích v zahraničí za téměř 75 miliard amerických dolarů. Hlavním důvodem byly zásahy regulátorů a také devizové restrikce v Číně. Celkem tak bylo zrušeno 30 akvizic evropských a amerických firem. S odvoláním na analýzu právní společnosti Baker McKenzie a výzkumné firmy Rhodium to uvedl ekonomický list Financial Times. O rok dříve byly zrušeny dohody jen za deset miliard USD.
cinsky juan.jpg

Čínské firmy ruší zahraniční akvizice

06.02.2017 Čínské podniky loni musely zrušit dohody o akvizicích v zahraničí za téměř 75 miliard USD (1,9 bilionu Kč). Hlavním důvodem byly zásahy regulátorů a také devizové restrikce v Číně. Celkem tak bylo zrušeno 30 akvizic evropských a amerických firem. S odvoláním na analýzu právní společnosti Baker McKenzie a výzkumné firmy Rhodium to uvedl ekonomický list Financial Times. O rok dříve byly zrušeny dohody jen za deset miliard USD.
menovavalka.jpg

Čína prý nechce měnové války

03.02.2017 Čína nikdy nepoužila svou měnu jako nástroj k získání výhody ve světovém obchodu a neusiluje ani o měnovou válku. Uvedl to dnes mluvčí čínského ministerstva zahraničí Lu Kchang. Reagoval tak na kritiku ze strany amerického prezidenta Donalda Trumpa, podle něhož Peking oslabováním své měny poškozuje americké podniky i spotřebitele.
cina ekonomika.jpg

Čína nečekaně zvýšila úrokové sazby

03.02.2017 Čínská centrální banka dnes překvapila finanční trhy zvýšením krátkodobých úrokových sazeb, týdenní sazbu pro finanční operace na volném trhu zvedla o 0,10 bodu na 2,35 procenta. Nárůst je to sice mírný, podle analytiků ale potvrzuje předpoklad, že čínské úřady hodlají omezit odliv kapitálu a zmírnit rizika ve finančním sektoru. Vyšší úroky by měly vést firmy ke snižování dluhů a odrazovat od spekulativních investic.
global-investments.jpg

Přímé zahraniční investice loni klesly o 13 %

01.02.2017 Objem přímých zahraničních investic ve světě loni podle předběžných odhadů klesl o 13 procent na 1,52 bilionu dolarů (38,2 bilionu Kč). Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD). Nejvíce investic loni získaly Spojené státy. Na letošej UNCTAD předpovídá růst o deset procent, avšak připouští, že výhled je nejistý.
Trump-23012017-LV-13.jpg

Jaké měny budou během prezidentství Trumpa nejcitlivější?

24.01.2017 Donald Trump složil v pátek přísahu a stal se 45. prezidentem Spojených států. Trump v inauguračním projevu v obecné poloze potvrdil plány na výrazné zvýšení výdajů na infrastrukturu, nic konkrétnějšího ale podle očekávání neřekl. Nicméně Donald Trump umí finanční trhy překvapovat a investoři by tak měli být v nejvyšší pohotovosti. Jaké měny by mohly být nejvíce citlivé během jeho prezidentství?
img

Toto sú makroekonomické udalosti roka 2016

02.01.2017 Rok 2016 začal na trhoch výpredajmi. Hlavným dôvodom boli obavy o stabilitu emerging ekonomík, ktoré v posledných rokoch rástli vo veľkej miere na dlh. Hlavné príčiny tejto nedôvery boli z môjho pohľadu tri: 1) problémy čínskej ekonomiky (vysoký dlh, prepad akcií, spomalenie rastu, odliv kapitálu?), ktorá je s odstupom najväčšou emerging ekonomikou; 2) prepad cien komodít (teda hlavného exportného artiklu emerging ekonomík); 3) vyššie sadzby v USA/silnejší dolár (t.j. predraženie obsluhy dolárového dlhu pre emerging ekonomiky).
cina 21072013.png

Investice Číny v zahraničí letos vzrostly

26.12.2016 Přímé nefinanční investice, které Čína letos uskutečnila v zahraničí, pravděpodobně vykážou nárůst o více než polovinu na 1,12 bilionu jüanů (4,2 bilionu Kč), zatímco loni činily 735 miliard jüanů. Řekl to dnes čínský ministr obchodu Kao Chu-čcheng. Měly by tak být vyšší než přímé zahraniční investice v Číně, u kterých se čeká růst pouze na 785 miliard jüanů z loňských 781 miliard jüanů.
img

Je čínsky výplach na dlhopisových trhoch nebezpečný?

22.12.2016 Čínsky finančný systém má ďalší problém – dlhopisy. Ich výnosy rastú od začiatku novembra a od konca novembra nabrali ich rast ešte väčšiu intenzitu. Úplný kolaps to nie je, pri desaťročných splatnostiach vzrástli výnosy z dlhopisov z úrovní pod 2,7% až k 3,4% (v utorok), kde boli naposledy v lete 2015. V posledných dvoch dňoch sa situácia mierne upokojila, najnovšie sú výnosy okolo 3,23%.
img

Čínske devízové rezervy klesli najviac od januára. Kvôli slabému jenu a euru.

07.12.2016 Dnes boli zverejnené novembrové čínske devízové rezervy. Tie zaznamenali pokles o 69 mld. USD, čo bolo najviac od januára. Opäť sa tak dostali do popredia špekulácie, že Čína je nútená oslabovať svoju menu kvôli odlivu kapitálu. Nie je to však pravda, odliv kapitálu ostáva konštantný, na úrovni zhruba 70 mld. USD mesačne (dôvodmi pre odliv sú obavy o ďalšie oslabenie juana, ale aj čínskej investície v zahraničí) a krajina dokáže značnú časť z neho pokryť prebytkom zo zahraničného obchodu
cinsky juan.jpg

Čína chce více hlídat investice v zahraničí

27.11.2016 Peking plánuje zpřísnit kontrolu nad čínskými společnostmi investujícími v zahraničí, aby tak zpomalil odliv kapitálu v době slábnoucího růstu domácí ekonomiky a nejistých hospodářských vyhlídek. Informuje o tom list The Wall Street Journal s odvoláním na zdroje obeznámené se situací.
img

Ranní zpráva z finančního trhu 22.11.2016

22.11.2016 Počátek týdne je z pohledu makroekonomických událostí klidný a úterý nebude výjimkou. V eurozóně by se měla vylepšit spotřebitelská důvěra, kurz USD/EUR ale neovlivní. Ve střední Evropě se pozornost trhů zaměří na maďarskou centrální banku, která ale měnovou politiku nezmění. Kurzový závazek ČNB není v posledních dnech pod tlakem a centrální banka tak zřejmě není nucena intervenovat.
img

Čína menu manipuluje. Avšak opačným smerom, ako tvrdí Trump

21.11.2016 V programe na prvých 100 dní Trumpovej vlády sa nachádza aj „opatrenie“, že poverí ministra financií, aby oficiálne označil Čínu za manipulátora meny. Ťažko povedať, či by to malo v praxi nejaké dopady, je to však základom pre prípadné zavedenie odvetných opatrení. V extrémnom prípade sa bavíme o 45-percentnom cle na importy, ktoré Trump sľuboval v kampani.
img

Odliv kapitálu z ČR je nadstandardně vysoký, tvrdí vládní analýza

10.11.2016 Odliv výnosů firem z ČR je nejméně dvakrát vyšší, než by odpovídalo ekonomickým podmínkám v Česku a EU. Nejvýraznější ...
img

Obrázky dňa: Inflačné prekvapenia v popredných ekonomikách sú najvyššie od roku 2013

31.10.2016 To, že britské akcie rastú, je dielom čisto oslabovania libry, keď porovnáme hodnotu UK akcií k svetovým v dolároch a nie v lokálnych menách, tak sú od referenda v klesajúcom trende (a boli aj pred ním). A to je ešte potrebné dodať, že v UK má sídlo veľa nadnárodných spoločností, ktoré majú drvivú väčšinu operácií mimo UK a Brexit ich nezasiahne. A ceny ich akcií skresľujú celkový vývoj britských akcií nahor (@AmbroseEP):
img

Forex Edge – Příležitosti na USD.RUB a EUR.USD

27.10.2016 Ruský rubl se za poslední dva roky propadl vůči americkému dolaru zhruba o polovinu své hodnoty. Svou roli v tom hrají jednak propady cen ropy, ale i omezení obchodu vlivem sankcí západních zemí.
img

Čína devalvuje takmer nepretržite od začiatku mesiaca, akcie to (zatiaľ) príliš neriešia

24.10.2016 Čínska centrálna banka opäť oslabuje kurz juana voči doláru. Fixáciu znížila v deviatich z posledných jedenástich dní. Offshorový juan, ktorý sa obchodoval (v Hongkongu) aj počas prvého októbrového týždňa, dokonca oslabuje takmer konštantne od začiatku mesiaca.
img

Schizofrenický deň na libre - GBP klesá a čaká sa utiahnutejšia politika BoE. Niekto sa musí mýliť

07.10.2016 O dnešnom prepade libry sa toho popísalo už veľa, nejdem tu pridávať ďalšie špekulácie, prečo nastal „flash crash“. Zaujímavé je však niečo iné – to, že tento pokles neprišiel s absolútne žiadnym zhoršením vyhliadok pre budúci vývoj úrokových sadzieb. Práve naopak, tie sa dnes o niečo zlepšili.
img

Technická analýza - DAX: O dalším vývoji bude rozhodovat zejména americký Fed

20.09.2016 DAX : Index se nyní nachází při horní hranici Bollingerova pásma. MACD signalizuje pokračující růstový trend. RSI se nachází na lehce „překoupených hodnotách“ při 61 bodech. Týdenní put/call sentiment na Frankfurt Börse na hodnotě 0,53/0,47 – těsná většina obchodníků tedy sází na pokles.
img

Ranní zpráva z finančního trhu 20.9.2016

20.09.2016 Včerejšek se obešel bez zásadních událostí doma i ve světě a nejinak tomu bude i dnes. Trhy budou zejména čekat na výsledky dnes zahájeného dvoudenního zasedání amerického Fedu.
img

Keď Japonsko hrozí matom

10.09.2016 Svet nebol nikdy tak závislý od centrálnych bánk ako v súčasnosti. Nie je to iba fráza, realita tejto myšlienky sa prejavila v piatok panikou, ktorá tu nebola mesiace. Jej vysvetlenie si však vyžaduje hlbšie znalosti trhu dlhopisov. Preto sa neváhajte pod článkom pýtať na nejasnosti.
g20flags.jpg

Summit G20 míří k dohodě o podpoře globální ekonomiky

04.09.2016 Šéfové zemí tvořících skupinu největších ekonomik (G20) se dnes na úvod dvoudenního rokování ve...
img

Čína zatím odolává vidině vyšších amerických sazeb

30.08.2016 Provádět nezávislou měnovou politiku v dnešním globalizovaném světě je velice těžké. Jak trefně ukazuje francouzská ekonomka Helene Reyová (http://bit.ly/2bWsf0F), pokud necháte přes hranice volně proudit kapitál, máte velice malou kontrolu nad domácími finančními podmínkami. Přebíráte měnové podmínky největších měnových oblastí, zejména dolaru, popřípadě eura. Politika Fedu tak neurčuje měnové podmínky pouze v USA, ale je hlavním hybatelem globálních měnových podmínek - dostupnosti peněz od Pekingu přes Ankaru po Rio De Janeiro. Zdražující dolar je proto teoreticky rizikem pro řadu ekonomik, které mají ve skříních skryté kostlivce v podobě rychle narostlého dluhu. Na prvním místě je to Čína, která v lednu po prvním zvýšení amerických sazeb (v tomto cyklu) ztratila na akciových trzích přes 30 %.
img

Obrázky dňa: Investori vo veľkom vyťahujú peniaze zo zlata

19.07.2016 S upokojovaním sa situácie po UK referende klesá záujem o zlato. Odliv kapitálu z ETF akcií ťažiarov zlata je najvyšší za posledných 8 mesiacov. Nevyzerá to, že by bol dobrý čas na long na zlato, skôr na vyberanie ziskov (@TN):
208382.jpg

Turecká centrální banka slíbila chránit finanční stabilitu

17.07.2016 Turecká centrální banka dnes oznámila, že podnikne veškerá nutná opatření, aby po pátečním nezdařeném...
Související klíčová slova: Zvyšování sazeb ČNB | PAMP | Marcos Caramuru | Hospodářská situace | Zpomalení čínské ekonomiky | Uvolněné měnové politiky | Neel Kashkari | Rizikové prémie | Optimistický sentiment | Výnosy dluhopisů | Dlouhé pozice | Dukascopy | Ozvěny trhu | Války | Lithium | Vývoj | Obchodní platformy | Údaje z USA | Rychlé zisky | Take Profit | TD Securities | Australská centrální banka | Hospodářské dějiny | Zveřejněné údaje | Trh nemovitostí | US2000 | Globální růst | Jana Steckerová | Obchodní grafy | Zdražovat | Měnový pár EUR/CZK | DPH | EUR | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | David Malpass | Finanční ústav | Dna | Nedostatek potravin | Hlavní úrokové sazby | Mark Tinker | XOM | Výkyvy | Itálie | Euro proti dolaru | Stoxx | PEPP | Obchodní deficit | Finanční aktiva | Očekávání | Korelace | Vyhlášení nouzového stavu | Finanční injekce | Jüan | Globální dluhopisové trhy | Volatilní | Russell 2000 (US2000) | Devalvace peněz | Evropské centrální banky | Varianta omikron | Úrokové sazby v eurozóně | JAR | Swiss Life | Chile | Nákup amerických akcií | EUR/JPY | Zasedání ČNB | Příliv zahraničního kapitálu | Veřejné finance | Posílení rublu | EURJPY | Ark | Příležitost k nákupu | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | eFXnews | Evropská komise | Spuštění ETF | Pro investory | Ruská krize | iShares | Swiss | Investice | Britská centrální banka | Rozvolnění | Saldo běžného účtu | MACD | Potenciál | Zpráva z akciového trhu | Diverzifikace | Support | xPuls | Švédské koruny | Mezinárodní ratingová agentura | Akvizice | Finanční stabilita | Lednová inflace | Posílení | Oslabování měny | Cyklus zvyšování sazeb | Hluboká recese | Vývoj spreadu | Akcie | Ifo | Invaze na Ukrajinu | Ceny ropy a zemního plynu | Prognózy | Britská libra | NYSE | Intervence | Kryptoburzy | Jaroslav Tupý | Slabá koruna | Investing | Experti | Produkce energie | Futures kontrakt | Chování | Náklady na financování | Rekord | Nižší sazby | Raiffeisenbank | Růst akciových indexů | Bitcoiny | Vyšší low | Obchodovat pro FTMO | Stop-Loss | Bluebay Asset Management | Evropské měny | Nákupy aktiv | FTSE MIB | Měnový pár GBP/USD | Úrokové sazby v USA | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Obchodní seance | Impuls | Ruský ministr hospodářství | EUR/USD | TRIM Live | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Stimul | Von der Leyenová | USD/INR | Digitální aktiva | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Švédská koruna | Český průmysl | Cena bitcoinu | Fitch Solutions | Price Action | Akcie společnosti | Chování trhu | Politico | Benchmark | Nejistoty na finančních trzích | Rostoucí výnosy | Druhá největší ekonomika | Lagardeová | Cenné papíry | Výnos | Nová prognóza ČNB | Měnový pár USD/JPY | Brent | Asijské akcie | Akcie těžařů | Delta | TNOTE | Americký akciový trh | Vývoj na trzích | SMA | Vzdělávání | Russell 2000 | Šéf Fedu | Slabá poptávka | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Import | Série ztrát | Exchange | Forexový trh | Investiční strategie | Kontrakty | Strach | Jeden dolar | Graf EURUSD | Přebytky zahraničního obchodu | Recese ve Spojených státech | Index spekulativního sentimentu | AUDUSD | Praxe | Finanční války | Platební neschopnosti | Podíl dolaru | Vývoj české obchodní bilance | JPY | Analytický tým FXstreet.cz | AI | Odhad HDP | Bankrot FTX | Měny rozvíjejících se zemí | Next Finance | Kurz zlotý | Posilování dolaru | Projekce | Znehodnocení | Peníze | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | WIG20 | Výrobní sektor | Vývoj měnové politiky | FTX | Reálné ekonomiky | Demo obchodování | Shanghai Composite Index | Nakupovat akcie | Meziroční růst cen | Růst cen ropy | Prognóza | FTSE 100 | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | Bezpečné přístavy | Pentagon | Saxo Bank | Běžný účet platební bilance | Tuzemská ekonomika | Barel ropy | BlueBay | Americký Fed | Goldmani | Ropa WTI | Vzácné kovy | Obchodní transakce | Simon Peters | Lockheed Martin | Depreciace | Trpělivost | Trendový indikátor | Oslabení jüanu | Bankovní domy | Brexit | Eurostoxx 50 | ZEW index | Dolar dnes | Investiční výzkum | Burzy | Největší světové ekonomiky | EURUSD | USD/EUR | USD/BRL | Americké ekonomiky | Kapitál | Kč/USD | Americký prezident Joe Biden | NFP | Fondy obchodované na burze | Nový Zéland | Cestování | Bond | Broker | Akcionáři | Proražení | Cash flow | Záchranný fond | Posílení koruny | Investovat | USD | Export | Pesimismus | Banka Goldman Sachs | Ekonomiky | Otřesy na finančních trzích | Výkon ruské ekonomiky | Technická analýza | Macquarie | Sentiment na akciových trzích | Zasedání FOMC | Investiční analytik | Inflačně mzdová spirála | Posilování koruny | Trh s nemovitostmi | Unie | Prodávat akcie | Energie | Přijetí ETF | Jestřábí komentáře | Na burze | Nárůst Bitcoinu | Šok | Riziková averze | ČSOB | Měnové války | VIX klesá | Grayscale Bitcoin | Inside Bar | Ekonomická aktivita | Regulace | GBP/CHF | Ceny BTC | LMT | Bezpečná měna | Maďarsko | Scope | Měnový fond | Úroková sazba | James Bullard | Cenné kovy | Index ISM ve službách | Pověst | Roční růst | Spekulovat | Swapy | CashFlow | Rostoucí ceny energií | Ruský prezident | P.A. | Kapitálový trh | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Vládní výdaje | Středoevropské měny | Dvojitý vrchol | Fiskální rok | Dovednosti | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Patria Online | Dovoz | Budoucnost | Caterpillar | Obchodování na finančních trzích | Nikkei | Pro tradery | 1 milion | Cenové pohyby | Stratégové | Fincentrum | Výrobní ceny | Čínské úřady | Komoditní | Souhrn finančních trhů | Anwar Ibrahim | Světový obchod | Vývoj meziroční inflace | Kurz jüanu | Rekordní maxima | Northrop Grumman | Zdravotní péče | Vybírání zisků | EUR/CZK | Krátká pozice | Zájem investorů | Válka na Ukrajině | Poptávka centrálních bank | Euforie | Makrodata | Akciové indexy | Obrat trendu | Dnešní posílení | Investoři | Investing.com | Růst amerických výnosů | Portfolio | Sója | Myšlení | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Fidelity | Objem přímých investic | Silicon Valley Bank (SVB) | Negativní sentiment | Evropská měna | Moderna | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Média | Prezident ECB | Výprodej na Wall Street | Inflační čísla | Vyšší úrokové sazby | Bitcoin ETF | Christine Lagardeová | Index PPI | Rotace | Euro Stoxx 50 | Grayscale | Západní sankce | Jádrový index | Zisk | Bez rizika | Míra inflace v Rusku | Ruské společnosti | Peso | Rovnovážný kurz koruny | Richard Bechník | Zpřísňování měnové politiky | Rekordní minima | Globální akciové trhy | Inflace v lednu | Nová prognóza | Finanční instituce | Bank of England | Airbnb | World Gold Council | Zveřejnění zprávy | CAC 40 | Britský premiér | JPM.US | WSJ | Prezident | Xetra | Zápis z posledního zasedání | Co bude dál? | Britské akcie | Carry trading | Bohatí | Nastavení úrokových sazeb | Německá spotřebitelská důvěra | Vývoj akcií | Úvěrové krize | Konflikt na Blízkém východě | CDC | Kč/EUR | xStation | Evropské trhy | Analýzy | Finanční pomoc | Hlavní měny | Investiční | Průzkum | Poradenská společnost | Vývoj měnového páru | Hlavní úroková sazba | Kroky centrálních bank | Bilion | Invesco | Morningstar | Německý DAX | Patria | Ceny Bitcoinu | Analytik Purple Trading | Covid | Pokles bitcoinu | TRY | Data z ekonomiky | Short selling | Broker Trust | Úrok | US500 | Evropské ekonomiky | Jednotná evropská měna | Agentura Reuters | Obchodní plán | Althea Spinozzi | Spotřebitelský sentiment | Prodej | Znárodnění | P/E | Spike | Zpráva | Bohatý | Apple | Prémie | EUR/PLN | First Republic Bank | Tržní kapitalizace | Ekonomické dopady | Rozpočtová politika | Konflikty | Dluhopisové výnosy | S&P | Oslabování dolaru | Luiz Inácio Lula da Silva | Expanzivní politika | Česká měna | Hrubý domácí produkt (HDP) | Důvěra investorů | Obchodování | Zasedání Fedu | České koruny | Vakcína | WGC | Meta | S&P Global | Nákupy dluhopisů | Nabídka | GBP | Rekordní hodnoty | Management | ZEW | Admiral Markets | Zahraniční investoři | Centrální banky | XAU/USD | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Prodej dluhopisů | Zpomalení ekonomického růstu | Eurostat | Předpověď | Zprávy | Ruský rubl | Deflace | Kristalina Georgievová | S&P/ASX 200 | Dolary | EY Sun I | Moskevská burza | Vysoký přebytek | Akcie v Asii | Šéf SB | BREAKING | Turecká lira | Přebytek obchodní bilance | Investiční banka | Pozornost finančních trhů | Averze k riziku | Vývoj ceny bitcoinu | Prognózy ČNB | Kontraindikátor SSI | Odchod z Evropské unie | 21Shares | Ceny ropy | Hospodářské oživení | Míra | Distribuce | Turecký premiér | Světové akciové burzy | Evropské akcie | Tržní úrokové sazby | Program nákupu aktiv | Bitcoin | Silný růst | Vyhlídky | Ekonomická situace | Odhad inflace | Firmy | CZ | NATO | Cena ropy brent | Futures | Chaikin | Čínské zboží | Automobilky | Medvědí divergence | Počet převzetí evropských firem čínským podniky | Statista | Nástroj | Výsledky | Investování | HUF | Ekonomické oživení | Depozitní sazby | First Republic | Free float | Tapering | Lula | Dnes ČNB | Fundamentální zprávy | Hedgeové fondy | Kurz EUR/USD | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Data z americké ekonomiky | Inflace v Rusku | Bank of America | Zvýšení úrokových sazeb | TIM | Moving Average | Investice z Číny do EU | Kurz dolaru | Fundamentální analýza | René Remšík | Odhady trhu | Australský dolar | Zpřesněný odhad | Retracement | Financial | Koruna | Komoditní měny | Akciový index | Technické ukazatele | Ekonomické události | Kanada | Výrazný pokles | Velké americké banky | Order Flow | DJIA | Kupující | Finanční výsledky | Včerejší obchodování | OPEC+ | Francie | Pandemie nemoci COVID-19 | Riziko recese | xPuls.cz | Epidemické situace | Akcie leteckých společností | BHS | Propad | Objem | Backtest | Ruská vojska | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Nová Čína | Swapová výnosová křivka | Obavy z recese | Očekávání investorů | Výkonnost | HDP eurozóny | Stimulační opatření | Federální rezervní systém | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Oslabení měny | Údaje | HDP v eurozóně | Společnost Nvidia | Cenový šok | Politika centrální banky | Dovoz z USA | Asie | Deprese | Burzovně obchodované fondy | Cenné papíry a burzy | Počet stavebních povolení | Ceny plynu v Evropě | Exxon Mobil | Sazby centrální banky | Western Alliance Bancorp | Očekávání analytiků | Letní měsíce | Stablecoiny | Malajsie | DPA | Regulátor | Nomura | Hlavní indexy | Státní rozpočet | Barack Obama | Nejistota | ATH | Scope Ratings | OpenAI | Rezervy bank | Digitální zlato | Televize CNBC | Průmyslová výroba | MMF Kristalina Georgievová | Poptávka po úvěrech | Pfizer | Posílení amerického dolaru | Britské libry | Moving Average Convergence Divergence | Offshore | Studie | Obchody | Populární kryptoměny | Deficit | Position sizing | Graf | Polsko | Kolaps | Index S&P 500 | Ratingová agentura | Odliv dividend | Plyn | Makroekonomické ukazatele | Forexové intervence | USDRUB | Bankéř | Dolar vůči japonskému jenu | Ropa Brent | Výnosové křivky | Pohyb kurzu | Hrubý domácí produkt | Lukáš Kovanda | Zvýšené riziko | EY | Aktuální hodnoty měny | LIBOR | Přijetí | Evropa | Česká spořitelna | Jackson Hole | HUF/EUR | OPEC | USD/PLN | Short | Argentinské peso | Ukrajina | Jednání FOMC | Pár EUR/USD | Index výrobních cen | Institut Ifo | Prudké oslabení | Omezení pohybu | Eurodolar | Bezpečné útočiště | Dnešní makroekonomické ukazatele | Udržení inflace | Zveřejněná data | Earnings | Americká centrální banka | Růst zlata | Inflace v eurozóně | Rostoucí obavy | Trump | Zpomalení globální ekonomiky | Devalvace | Makroekonomický vývoj | Index volatility | Vir | Příležitosti na trzích | Obchodování v Asii | Směnárny | Finanční krize | High | Equal weight | Euro dnes | Vstupy | EY Sun | Obchodní strategie | FXstreet.cz | Equity | GBPUSD | Christopher Dembik | Turecká centrální banka | Stříbro | Přenos | USDCAD | Pozornost trhu | CHF | APAC | Instituce | Česká koruna | Turecko | Přeprodané oblasti | Japonská centrální banka | Goolsbee z Fedu | Bank of Japan | OECD | Čínský akciový index | G10 | Dnešní fundamenty | Western Alliance | Brokers | Hodnoty měny | Foreign Exchange | Býčí signál | Korunové sazby | EPFR Global | Americké akcie | Purple Trading Jaroslav Tupý | Oslabování čínské měny | Czech Fund | Obchodování na zámořských trzích | Měnový trh | Britská měna | MetaTrader | Běžný účet | Drahý kov | Vývoj měnového páru USD/JPY | Index cen výrobců | USD/CNH | Index Nikkei | Oslabení koruny | Spot | Evropská ekonomika | Čínský statistický úřad | Výsledky HDP | Indikátor RSI | Supportní úrovně | Rozpočtový deficit | Komise pro cenné papíry a burzy | Růst výnosů | Trh s futures | Trh | Odhad amerického HDP | Komise | University of Michigan | Pád rublu | Války na Ukrajině | Výplaty dividend | Forexové trhy | CNN Prima News | Otočení trendu | Carry obchody | Měnová autorita | Fed | Oslabování amerického dolaru | Zahraniční obchod | Dluhopisoví investoři | Korekce | Čínská centrální banka (PBOC) | Klesající trend | Příliv kapitálu | Rubl | Důvěra spotřebitelů | Pozornost | Finanční společnosti | Money management | Ripple | Technologická ETF | Americké dolary | Arbitráže | Největší ekonomika světa | Nízká likvidita | Čínské investice | Zveřejnění výsledků | Výběry | Světová banka (SB) | S&P 500 | Ruský kapitálový trh | Globální recese | Indikátory sentimentu | Ekonomický a strategický výzkum | Ruské úřady | JDE | Posílení dolaru | Philip Lane | Situace | ANO | Stock | XOM.US | USD/CZK | Růst spotřebitelských cen | Zemní plyn | Kupní cena | Ministři financí | Obchodní systém | Rating | Agentura S&P | Velký třesk | Oslabování hegemonie dolaru | Miroslav Singer | SNB | Prezident Joe Biden | Ekonomie | Velké banky | Microsoft | Wells Fargo | USD/CHF | Svíčkový graf | Příležitosti | Budoucí vývoj | Dluhopisy a zlato | Natixis | Vládní dluhopisy | Data z USA | Američtí investoři | Volatility | Členové Fedu | Forwardy | Shortování | Akcenta | Sell | Správci aktiv | Long pozice | Dceřiné společnosti | Kurz dolarů | JPMorgan Chase & Co. | Baker McKenzie | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Asijské indexy | Markets | Světová banka | Akcie ruských firem | Index Nasdaq | Solana | Mexické peso | Platební bilance | Grayscale Investments | Přímé zahraniční investice | Rizikovější aktiva | Představenstvo | Obchodování na forexovém trhu | Makroekonomika | Pokles úrokových sazeb | Agentura AP | Společnost XTB | Portfólia | Trendové linie | Výpadky | Objem obchodů | Range | Zisky akcií | CFTC | Tomáš Pfeiler | Japonsko | Makroekonomické zprávy | Invest | Finanční poradce | Centrální banka | MicroStrategy | Ekonomické zpomalení | Riksbank | Deutsche Börse | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Analytici | Devizové intervence | ING | Grafy | QE | Polský zlotý | Měnové otázky | Tržní sentiment | LYNX | Ranní zpráva z akciového trhu | Kurzový závazek | Červnová inflace | Donald Trump | Bancorp | HNonline.sk | Ostatní investice | Růst čínské ekonomiky | Jádrová inflace | Směnný kurz | Pevninská Čína | Zasedání americké centrální banky | Centrum | Krach | Portugalsko | Společnosti | Bank of China | Další růst | Budoucnost ruské ekonomiky | Podíl bitcoinů | Forwardový kurz | Aukce | Pokles dolaru | Nárůst objemů | Dluhové krize | Fúze a akvizice | Údaje o inflaci | Analytika | CVX.US | Reuters | Přebytek zahraničního obchodu | Generuje zisk | Situace na Ukrajině | CZK | Chevron | Dobré zprávy | Shanghai Composite | Inflace zpomaluje | Ústup rizik | Kurz eura dnes | Index US500 | Depozitní sazba | Výrobní aktivita | Česká republika | Reakce koruny | Rolování | Rekordní maximum | Palo Alto | Huw Roberts | Předseda | Finanční trhy dnes | Zvýšení cenové hladiny | Utahování měnové politiky | LTCM | Americké banky | FOREX | Závislost na americkém dolaru | Podnikatelská aktivita | Makro | Příkaz | Merrill Lynch | Floating | Prime | Trading Economics | Rychlý růst | Růst HDP | Fiskální stimul | Americký dolar | Libra | Emerging markets | Zvýšení základní úrokové sazby | CFD | Vývoj spreadu výnosu | CL | Kasino | Evropská unie | DOT | US100 | Financovat | Čínské měny | Oslabení kurzu | Řecko | Kurz EUR/CZK | Krypto | BRICS | Nový rekord | Úroky | Invaze | Formace dvojitý vrchol | Čínské akciové trhy | Viceprezident | Výroky prezidenta Zemana | Over-The-Counter | Cena | Investiční banky | Důvěra v eurozóně | Mario Draghi | Politické napětí | Swiss Life Select | Odpor | Burzovně obchodované fondy (ETF) | Snižování úrokových sazeb | Economic | Ztráta | Zápis z posledního zasedání Fedu | Ceny akcií | Izrael | Údaje o indexu spotřebitelských cen | CVX | S&P500 | Royal Bank of Scotland | Ochlazení zahraniční poptávky | Dolar | Ruský trh | Americký index S&P 500 | Čínská ekonomika | Vyšší úroky | Ceny | Prudký pokles | Technologie | Standard Chartered | JPMorgan Chase & Co | Šíření viru | ČNB | Ztráty zaměstnání | Devizoví obchodníci | Pokles likvidity | Agentura Bloomberg | Pokles | USDIDX | Contango | Ceny komodit | Těžaři | Vyšší ceny | Zahraniční investice | Výběr zisků | Guvernér Fedu | Nvidia | Bilance běžného účtu | IMF | Potenciální zisk | Komodita | Jan Vejmělek | Švýcarská centrální banka | Hedge | Úvěrové podmínky | Začněte obchodovat | Bitcoin (BTC) | Poplatek | EUR/HUF | Maloobchodní tržby | Rabobank | Hodnota jüanu | Obnovení růstu | FTSE | CARA | Index ISM | Tržní očekávání | Štěpán Hájek | Kurz USD/EUR | Americká ekonomika | Komodity ropa | Malajsijský premiér | Kurz koruny | Prudký růst cen | Obchodník | Portfolio manažer | Nižší zisk | COVID-19 | Negativní dopad | Americká centrální banka (Fed) | Dluhopisy | Ekonomické vyhlídky | Interpretace | Regulátoři | Evropská centrální banka | UBS Wealth Management | BHS Timur Barotov | Cena Polkadot | Index cen | Daně | Lídři | Pivot | Asijský měnový fond | Rizika | Kryptoměna | ECB | Nákup akcií | Close | Pokles indexu | Česká ekonomika | Dovoz z Číny | Institucionální investoři | Pandemie nemoci | Momentum | Daně z příjmů | Marketingová komunikace | Kurzy | Fond | Finanční prostředky | Čína | Prezident Vladimir Putin | Růst zisků | Zisky | HICP | Konsensus | Trader | Ekonomické údaje | BNP Paribas | Conference Board | Konsenzus | Historické rekordy | Globální ekonomika | Rozpočtový schodek | Summit G20 | Swap | USD/TRY | Miliardy eur | Obrovské ztráty | ISM | Benchmarky | Ranní okénko | Zboží dlouhodobé spotřeby | NATGAS | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Ministr zahraničí | Ratingové agentury | Vývoj cen ropy | Makroekonomické data | Trading systém | Obchodníci | Hedge fondy | HSBC | Pullback | Zasedání Bank of England | Ruská vláda | Vysoká poptávka | Vývoj měnového páru GBP/USD | Rizikové averze | Euro STOXX | Fincentrum & Swiss Life Select | Trinity Bank | Flash Crash | Breakout | Podílové fondy | Rusko-ukrajinský konflikt | Hegemonie | F-35 | Růst cen | Drahé kovy | Povinné minimální rezervy bank | Vyšší sazby | Vrcholy | Indikátor | Moskva | RSI | Krize v USA | Guvernér japonské centrální banky | Forward | Vysoké inflace | Měnová politika | Asset management | Alokace | Býčí trh | Saxo | Repo sazby | Americké akciové trhy | Pád cen | Indexy pohyb | Dnes na trzích | IFO index | Financování | ČSÚ | Altcoin | Zasedání RBA | Čínské devizové rezervy | Fitch | Nastavení měnové politiky | Měnový index | Rezervy | Turecké liry | Pokles ekonomiky | Růst světové ekonomiky | Finance | EURGBP | Dividenda | Oslabení japonského jenu | USDJPY | Globální poptávka | Inflace v ČR | Index výdajů | Investiční poradenství | Poptávka | Růst spotřebitelských cen v Německu | Konec kurzového závazku | Guvernér | Globální trhy | Dukascopy Europe | Druhý odhad amerického HDP | Očekávání trhu | Cenový graf | SSI | Meziroční inflace v ČR | Přímé investice z Číny | Akciové fondy | Cizí měny | Recesia | Christopher Waller | Katharina Buchholzová | DNO | Obchodovat | Hlavní ekonomické události | JPMorgan Chase | Pokles akcií | Hospodářský růst | Vlastní kapitál | Prezident Fedu | XTB Štěpán Hájek | Parita | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | Vývoz plynu | Palo Alto Networks | Dluhová krize | PacWest Bancorp | WTI | Křiž smrti | ETF fondy | Bod | Reporty | Medvědi | Kapitálové trhy | RBNZ | GfK | FRED | Pokladniční poukázky | Úrokový diferenciál | Co bude | Reserve Bank of Australia | Obchodování s měnami | Americké maloobchodní prodeje | Analytik trhů | Klouzavý průměr | Měnové kurzy | RBI | Slábnutí rublu | Americká měna | EMU | Saúdská Arábie | GlassNode | Bitwise | Bankéři | Sázet | Podnikání | Zahraniční firmy | Cena ropy | Paradox | Inflace | Problémy | MSCI index | Drobní investoři | Kupón | Marže | Jak je na tom bitcoin nyní? | Využití kapacit | Účet platební bilance | Akcie bank | ROCE | Fiskální politika | Německá ekonomika | Statistiky z trhu práce | DAX | Zlato a stříbro | Polygon | HDP | Tisková konference Fedu | I-Trader | Glassnode | Projevy centrálních bankéřů | Íránská měna | Kurz USD | Zprostředkovatelé | Turecké měny | Fabio Panetta | Lehman Brothers | Omikron | Reálné příjmy | Devizový trh | Lira | Nižší kurz | Načasování | Cedric Chehab | Obchodní válka | Lot | Ropa | Statistiky | Peněžní zásoba | Ether | Rostoucí ceny komodit | Banky | Světová ekonomika | Pfizer/BioNTech | Čínský index | Dluhopisové trhy | JPM | FX | Index PMI | Ben Bernanke | Ekonom | Kalendář ekonomických událostí | Řízení obchodu | Rizika globální | Deutsche Bank | RUB | Kurz | Market | Referendum | Martin Klass | Forexu | Raiffeisenbank a.s. | 256/2004 | Spekulace na pokles | Unicredit | Růst akcií | Pokles výnosů | TASS | Polská měna | UST | Restrikce | Optimismus | Konjukturální průzkum | Indická rupie | Růst dolaru | BH Securities | BlackRock | LMT.US | Martin Gürtler | Světová obchodní organizace | Francouzský CAC 40 | USA | Fibonacciho retracement | Washington Post | Měď | Ekonomický institut | Proinflační | ANZ | Rozvíjející se trhy | Fundamentální pozadí | Euro | AUD | Bod zlomu | Česká swapová křivka | Kyjev | Měnový výbor | Obchodovat s měnami | Trh se zlatem | Agentura DPA | JPMorgan (JPM.US) | Směřování ceny | Risk | Predikce | Fibo | NEST | Světová obchodní organizace (WTO) | Prima | Bank of New York Mellon | Kypr | Zahraniční kapitál | Citigroup | ASX 200 | Christine Lagarde | Hospodářství | Index výdajů na osobní spotřebu | Stagflace | Japonský Nikkei | Výnosy státních dluhopisů | Etoro | Revalvace | Obavy z konfliktu | Fundamenty | JP Morgan | Zpomalení růstu | Obchod | Wells Fargo (WFC.US) | Nakupovat | Růst ekonomiky | Devizový kurz | Investice z Číny | Investiční divize | Long Term Capital Management (LTCM) | Čas na nákup akcií | EUR/CHF | Čínská měna | Bollingerova pásma | EU | Redukce | Slabé euro | Cenové stability | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Převis | Fundamentální výhled | Kurz domácí měny | Komerční banka | Podpora ekonomiky | Nástroje měnové politiky | Společnost Rhodium | Vývoz | Světové finanční krize | Emise | xStation 5 | Finanční tituly | Komise v přenesené pravomoci | Recese | Inflace v Německu | BTCUSD | Švýcarský frank | Báze | Bank of Canada | CZK/EUR | Index Dow Jones | Britská ekonomika | NZDUSD | SEC | Akcie Applu | Agentura Interfax | Inflace ve světě | Eskalace konfliktu | Aktuální situace | USD/CAD | Stavební povolení | Silný americký dolar | Izraelské akcie | Miliardy | Denní graf | Spekulace | Globální finanční krize | Ustálení ceny | Růstový trend | Ekonomický výzkum | František Táborský | Obchodní příkaz | Objem přímých investic z Číny | Frank | Kurz eura | Odklon od Ruska | Dnešní zpráva | Investoři a obchodníci | Swapová křivka | Nikkei225 | Hlavní trend | Ekonomický poradce | Kurz eurodolaru | Patria Finance | Ceny energií | Americké indexy | Grayscale Bitcoin Trust | Lenka Kalivodová | Přebytek bilance | Japonský jen | Index FTSE 100 | Index důvěry | FOMC minutes | Balík pomoci | Základní sazby | Starwood Hotels & Resorts | Analytik Komerční banky | Úrokové sazby | Trading | Prezident Donald Trump | USDCHF | Rostoucí inflace | Tržní aktuality | Zisk na akcii | OSN | Henry Hub | Blockchain | Kanadský dolar | Sell Stop | Sterling | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Mince | Tomáš Raputa | Silicon Valley Bank | Investiční stratég | Zásoby ropy | Likvidita dolaru | Ceny plynu | Evropské méně | Světové ekonomiky | Benzín | Přímé investice z Číny do EU | Zasedání bankovní rady | Rostoucí ceny | Trend | Střadatelé | Pokles sazeb | MXN | Dow Jones Industrial | Míra inflace | Fyzické zlato | Platforma | Oživení globální ekonomiky | Spotřebitelská důvěra | PBOC | Sekundární trh | MMF | Soukromý sektor | Trhy v USA | Náklady na úvěry | CNN | USD/RUB | Sebevědomí | Ekonomický výhled | Finanční situace | Oslabení | Nařízení | Americká cla | Míra nejistoty | Jak obchodovat | SWIFT | Zvýšené napětí | Schodek | BTC | Země eurozóny | Bankovní sektor | KOSPI | Indexy | Altcoiny | Citi | Gabriel Štefaňák | Zvyšování sazeb | Odliv peněz | Odborníci | Obchodní bilance | Mizuho | Pimco | Zpřísnění měnové politiky | Mezinárodní měnový fond | Gold | Guvernér centrální banky | Průmysl | Bolest | Úsilí | Východní Asie | Makroekonomické strategie | Poskytování úvěrů | Rhodium | Slábnutí čínské měny | Put | Výrobní inflace | Polkadot (DOT) | Tempo růstu | Marže společností | Meziroční růst spotřebitelských cen | Odkup akcií | Bankovnictví | USD index | Americké dluhopisy | Specifický typ tradingu | Break-Even | Zpracovatelský průmysl | Biliony | Divergence | Bilion dolarů | ETF | Akciové trhy | České dluhopisy | Měnový výbor Fedu | Silná inflace | Nasdaq-100 (US100) | Varování | Turecká ekonomika | Vánoční svátky | APP | Obchodní aktivity | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | Spojení | Pokles indexu S&P 500 | Časové rámce | Long | Rally | Reálná ekonomika | Bankovní rada | Futures na VIX | Chevron (CVX.US) | Pandemie | Zasedání České národní banky | Šéf Světové banky | Významné události | SXXP | Klid | Aktiva | Pokles inflace | Citigroup (C.US) | Ministerstvo financí | Důsledky epidemie | Výprodej | Zasedání centrální banky | Indexy na Wall Street | České měny | Očekávaný vývoj | Akcie Deutsche Bank | Výnosy z dluhopisů | UCITS | Business | GBPJPY | Evropští investoři | Vladimír Pikora | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | WFC | 19b-4 | Základní úrok | Pokles cen | LPR | Investments | Čínská centrální banka | SP500 | Kurz rublu | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Program kvantitativního uvolňování | Čínští investoři | Nový týden | Bankovní unie | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Konsolidace | Zdravotnictví | Ole Hansen | NZD/USD | Spekulanti | Čínské akcie | Brazílie | Vývoj na finančních trzích | Jihoafrická republika | Sentix | Trhy dnes | Bank of America Merrill Lynch | | Pochybnosti | Danske Bank | Burzovně obchodovaný fond | Trinity | Ruleta | Majetek | ISM ve službách | Sky News | Purple Trading | WFC.US | Schwab | Virtuální mince | Sentiment | Zrychlení inflace | Order | Short pozice | Měnová unie | Trendový kanál | Breaking | Růst úrokových sazeb | Politika | Švýcarská měna | CoinShares | Riziková aktiva | Federal Funds Rate | Čínský jüan | Pražská burza | PLN | Kapitalizace | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Šéfka MMF | Reálné výnosy | Komunikace | Pravidla hry | Poplatky | Nike | Forint | GDP | Velká Británie | Evergrande | Makroekonomická data | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Investment Banking | Banky na Wall Street | Dnes zveřejněná data | US akcie | Typ tradingu | George Soros | Nálada | Geopolitická rizika | Quant | Indie | Nákupy | Měnové páry | Technologické akcie | Měnové politiky | Snížení základní úrokové sazby | Kurz íránské měny | SVB | Index volatility VIX | Lula da Silva | Dnešní ekonomický kalendář | Ekonomika | Kurz čínského jüanu | Riziko deflace | Zklidnění situace | Výnosová křivka | Historická maxima | Ekonomická data | Elektřina | WTO | Politika centrálních bank | Eso v rukávu | Ministr obchodu | Dobrá zpráva | Capital Management | Nákup zlata | Nastavení sazeb | SYRIZA | Investiční aktivity | Sankce | Commerzbank | Zhodnocení | Poradenské společnosti | Investice v Číně | Ceny zlata | Výhled | ESM | USD/CNY | Americký akciový index | Zlaté ETF | Akcie v Hongkongu | Komerční banky | GBTC | Americké ministerstvo | Quant Insight | Timur Barotov | Devizové restrikce | Nenaplněná očekávání | Dnešní zprávy | Summit EU | Deriváty | Ethereum | Akciový trh | Vysoké ceny | Economist | Hry | Tlak na akcie | Odpovědnost | Prudký pokles cen | Nový býčí trh | Energetické společnosti | Bloomberg Intelligence | Polkadot | Zaměstnanci | Bankovní krize | Finanční trhy | Burza dnes | Zlaté rezervy | Cyrrus | PacWest | Expanze | X-Trade Brokers | Long Term | Největší ekonomika | Prodejní signál | Fondy | Investiční příležitosti | Americká centrální banka FED | Komise pro cenné papíry | EUR/TRY | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Komoditní trhy | ČEZ | Austrálie | Cenové hladiny | Financial Times | USD za barel | Nikkei 225 | Spread | Americké firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | USD/JPY | New York | Saldo zahraničního obchodu | Analytik finančních trhů | Rizikový apetit | Zvýšení úroků | Managed floating | Skotská ekonomika | Portál FXstreet.cz | ČNB dnes | Invaze ruských vojsk | Pasiva | Ekonomické zprávy | Risk Off | S&P 500 nebo Nasdaq | Situace na trzích | Silné ekonomické údaje | IBEX | Exotické měny | EURCHF | G20 | FOMC | Pokles poptávky | EPFR | Kurz libry | Napadení Ukrajiny | Daně z příjmů právnických osob | NFT | Zlepšení nálady | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Absolute-return strategie | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Claudia Goldinová | Sazby | US30 | Devizové rezervy | Japonský ministr financí | Měny emerging markets | Cíle | Výzkumná společnost | Interfax | Ekonomický kalendář | LTRO | MarketWatch | Volkswagen | Index MSCI | EM Quest Capital | První odhad | Technický výhled | Americká inflace | Rozvoj | Zvyšování úrokových sazeb | Investiční činnost | Investovat do akcií | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Růst cen komodit | Čas na nákup | RBA | Likvidita | Žádosti o podporu | Investice do zlata | Výprodeje | OIL.WTI | Druhá největší ekonomika světa | Teherán | Capital Economics | Dlouhá pozice | Španělský IBEX | Transakce | Švýcarské banky | Volatility trhu | Devizy | Měny | Trh s kryptoměnami | Snížení úrokových sazeb | Sankce proti Rusku | Měnové trhy | Devizové rezervy Číny | Bezpečnost | Zaměstnanost | Slovensko | Profitovat | Hedgeový fond | Meziroční inflace | Irsko | Trade Brokers | Tržní kapitalizace kryptoměn | Zpravodajství | AUDJPY | USDX | BTC/USD | Investiční společnosti | Investor | TradingView | Finanční centrum | Jasný signál | Rozhodnutí FOMC | Renminbi | Finanční sektor | Oslabení eura | Ukončení obchodní války | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Dílčí indexy | Hodnota bitcoinu | Druhá vlna | Thomson Reuters | Nákupy centrálních bank | FTMO | Inside | Finanční trh | Šance | Velké ekonomiky | JPMorgan | Oscilátor | Růstové vyhlídky | Překoupené oblasti | Regionální měny | Velkoobchodní tržby | EFSF | Patria.cz | Vyspělé ekonomiky | Prodeje | Carry trades | Ruský prezident Vladimir Putin | Sentiment na trzích | Centrální bankéři | Pravděpodobnost recese | Zlotý | EIA | ZEN | Rusko | Vysoké riziko | Iracionální | Akcionář | Miliardy USD | Fixní kurz | Poradce | Americký ISM | Další růst sazeb | Hedgové fondy | Makroekonomické události | Zkušenost | Euro vůči americkému dolaru | Signál | Írán | Zdražování | Česká národní banka | Afrika | EPS | ADP | ASEAN | Repo sazba | Biliony dolarů | Kupní síla | Short squeeze | Asijská finanční krize | Joe Biden | Ropy | Historie | Americké vládní dluhopisy | C.US | Úspěšné obchodování | Timothy Ash | Index amerického dolaru | Fond Long Term Capital Management | Forex trader | Druhá vlna pandemie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Silný trend | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Společnost | Norská koruna | Rezervní měny | Úvěrová aktivita | Důchody | Likvidní | Sázky | Obchodování s kryptoměnami | Ministr hospodářství | Zboží z Číny | Obchodované fondy | Zvýšení volatility | Swiss National Bank | Kurzotvorné zprávy | Ondřej Hartman | Brazilský real | Vysoká volatilita | 1D | Guvernér ČNB | Ukrajinská ekonomika | ASX | Rozšíření | CAC40 | Ekonomické indikátory | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Příliv investic | Panika | Ropný trh | Americké ministerstvo financí | Bezpečný dolar | Umělé inteligence | Burze | Britské měny | Eura | Tisková konference | Rhodium Group | Neúspěch | Mojmír Hampl | Zpomalení v Číně | Bankovní systém | Organizace | Nárůst objemu obchodů | Obilí | Prodat dluhopisy | Gap | Ruská měna | VIX | Stock Exchange | Růst | Rezervy držené v eurozóně | Polská centrální banka | Jerome Powell | Příjmy | Fidelity Investments | Odhad letošního růstu | WU | Zajištění | Výnosy amerických státních dluhopisů | Americké vlády | CNY | Ekonomický rozvoj | TradingEconomics | BOSSA | Dot-com | Linie podpory | Fúze | Růst průmyslové výroby | Index | Wall Street Journal | Cenový pokles | Doněcké lidové republiky | Investiční tipy | Token | Měnové stimulace | Bohatství | Kanadská centrální banka | Průmyslová produkce | Malý prostor | Meziroční růst | Jižní Korea | Pandemie covidu-19 | Výsledková sezóna | Odliv kapitálu na finančním účtu | Ceny nemovitostí | Tuzemská měna | Valuace | Kalendář dnešních ekonomických událostí | Obchodovaný měnový pár | Pohyb dolaru | Podnikání na kapitálovém trhu | ETF na zlato | Letní obchodování | Turecká krize | Návrat k normálu | Parita kupní síly | Obchodování na burze | Bankrot | Snížit úrokové sazby | Cena amerického dolaru | Grexit | Kryptoměnový trh | Zlato ruské centrální banky | Podíl čínského jüanu | Přímé investice | Šíření koronaviru | Produkční ceny | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Zavedení embarga | Okénko trhu | Standard Bank | EURPLN | Schůzce FOMC | Supporty | Británie | Nižší úrokové sazby | Poptávka po ropě | Hegemonie dolaru | Velké varování | Riziko | Ray Dalio | Kurzy koruny | Čínské podniky | Shenyin & Wanguo Securities | Opční trhy | Výroky prezidenta | S&P Global Market Intelligence | CFETS | Vladimir Putin | Očekávaný růst | Znehodnocování měn | Růst kryptoměn | Bitcoinový trh | Sazby v Číně | Kapitalizace akciového trhu | Měnové krize | Mizuho Bank | Prohlášení | Banka | Zpřísňováním měnové politiky | Volby v Řecku | Nejoblíbenější ETF | Dnešní obchodování | Propad rublu | MiFID II | Odvětví | EURTRY | Slábnutí koruny | Domácí poptávka | Nárůst ceny | Dluhopis | Regulační orgány | Pád měny | Kontrakt | Latinskoamerické měny | Vakcinace | Vývoj dolarového indexu | Halliburton | Přebytek běžného účtu | Akumulace | CAD | Stav americké ekonomiky | Světový finanční systém | Cena zemního plynu | Shanghai Stock Exchange | Chilské peso | Analytička | Nasdaq Composite | Zvyšování úroků v USA | Trend odklonu od amerického dolaru | Ministr financí | Základní úroková sazba | Sazby Fedu | Zlepšení | Americký index | Technologické společnosti | Nízké úrokové sazby | Směnné kurzy | Americké centrální banky | Maxim Rešetnikov | Společnost Evergrande | Dopady pandemie | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Bloomberg | Platební neschopnost | Finanční systém | Pokračování trendu | Bunds | UBS | Bydlení | Index spotřebitelských cen | Španělsko | Indonésie | Růst cen plynu | Graf dne | Makléřské společnosti | Minimální rezervy bank | Dění na akciových trzích | Australská měna | Kurz EUR | Obchodní války | Lukáš Lipovský | Podpora | Slabý jüan | Carry trade | Snižování sazeb | Čínský akciový index Shanghai Composite | Kotace BTC | Foreign exchange trading | Cena za barel ropy | Guvernéři centrálních bank | Obchodování s devizami | Luhanské lidové republiky | Japonský index Nikkei | Ekonomické ukazatele | Biden | Riziko stagflace | iShares NASDAQ | Simple Moving Average | Nemovitosti | Obchodování s českou korunou | Co je inflace? | Maďarský forint | Eskalace | Snížení sazeb | Snížení úroků | Prezident Trump | Americké měny | Přehled | Euro k dolaru | Vyšší časové rámce | Dluh Řecka | Obchodování s pákou | Poptávková strana | Index CPI | Globální akcie | Prognóza ČNB | Platební bilance ČR | Novozélandský dolar | Ruské akcie | Omezení pohybu kapitálu | Zhodnocení vloženého kapitálu | Cena aktiva | Index Nasdaq Composite | Výběry zisků | Hlavní ekonom | xStation5 | Statistické údaje | Německo | Haruhiko Kuroda | MT4 | Newedge Strategy | Zadlužení | Maloobchodní prodeje | Taper | Úrokové sazby v Číně | Janis Varufakis | Vice | Walmart | Stabilita | Manažeři | X-Trade | Globální likvidita | Cena měny | Volný kapitál | Domácnosti | Finanční svět | Dow Jones (US30) | Ark 21Shares | Výprodejní tlak | Státní dluhopisy | CAPEX | Václav Pech | XTB | Ruská centrální banka | Další pokles | Překážky | Likvidita a volatilita | Inflační očekávání | Výraznější pokles | Americký ministr zahraničí | Období volatility | Koš | Newedge | FinWeb | Vysoká rizika | EK | Halving | Novinářka Statista | Slabší euro | Pozice | Tématické reporty | Ceny v eurozóně | Doporučení | Česká vláda | Otevření Wall Street | AAA | Závislost | Země G20 | De-dolarizace | Dluhopisový trh | Trumpova cla | Hodnota akcií | Aktuální kurz eur | Oslabování koruny | Globální ekonomický růst | Akcie PacWest Bancorp | David Vagenknecht | Růst výnosů dluhopisů | Americké trhy | Běžný účet platební bilance ČR | DPH v Německu | Ministerstvo hospodářství | Nárůst bitcoinu | Holubice | Důsledky koronaviru | Kurz EURUSD | Sankce vůči Rusku | Makroekonomický kalendář | Evropský regulátor | Reverzní formace | MICEX | NFP report | Asijské akciové trhy | Vývoj na akciovém trhu | Akcie Kofoly | Zahraniční forex | MIFID | C3.ai | FOMO | Sentiment trhu | Linie odporu | Charkov | Bavlna | Spotřebitelské ceny | Oslabení dolaru | Ruský ministr | Ocenění | Rezistence | Intervenovat | Aktivum | NASDAQ 100 | Peking | Longovat | Finanční kapitál | Dividendy | Jihoafrický rand | Burza | Směnný kurz jüanu | Lockheed Martin (LMT.US) | Fixing | Aktuální kurz | Miliardy dolarů | Geopolitika | Burzovní rozcvička | Řízení rizik | Zemní plyn v USA | Low | IPO | Zajištění proti inflaci | Cílové ceny | Globální hrozby | Odliv zahraničního kapitálu | Zvyšování úroků | Hospodářské výsledky | Měnový pár | Výpadky proudu | Situace v Rusku | EURRUB | Americký dolar vůči japonskému jenu | Marine Le Pen | VanEck | EMA | Inflační šok | Ruská ekonomika | Indická rupie (INR) | Opatření | Pokles libry | Úroková míra | Vývoj akciového trhu | Devizové obchodování | Intervenovat na forexovém trhu | Sazby v eurozóně | Retail | Obnova ekonomiky | Slábnoucí inflace | Volatilní cenové pohyby | Tým FXstreet.cz | Názory analytiků | Ruské hospodářství | Dow Jones | Měna | Francouzské společnosti | Ekonomický růst | Akciové burzy | Nasdaq | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Simple Moving Average (SMA) | Největší ETF | Růst cen plynu v Evropě | Geopolitické napětí | Investiční rozhodnutí | Cenový vývoj | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Rusko dnes | CFA | Rovnovážný kurz | Hang Seng | Výkyvy na finančních trzích | Léto | Investment | Krize | Rozvojové země | Analýza ceny | Bankers Trust | FTMO Account | Maďarská centrální banka | Práce | Bitcoin Trust | Ochota investovat | Protiruské sankce | Globální obchod | Balíček na podporu ekonomiky | Spojené státy | NIESR | Janet Yellen | Offshore jüan | Vývoj na trhu | Globální investoři | Kryptoměny | Skupina G20 | Analytik XTB | Evropská spotřebitelská důvěra | Evropské akciové trhy | Brazilský prezident | Předpovědět vývoj ceny | Prodej aut | Pimco Total Return Fund | Úvěr | Investiční doporučení | Úspěch | Long Term Capital Management | Uvolnit měnovou politiku | Ekonomové | Kurz české měny | G7 | Volby | Statistický úřad | Růst ruské ekonomiky | Kov | Dolarový index (USDIDX) | Evropské dluhopisy | Argentinská měna | iShares Nasdaq | Stagnace | Index relativní síly | Tržby | Shenwan Hongyuan Securities | Eurozóna | Americká vláda | Uvalení cel | BCS | Zrychlení růstu | Americký trh nemovitostí | Koronavirus | FXstreet | Obchodování na devizových trzích | Podniky | Akcie v Číně | Ekonomické aktivity | Odhady analytiků | AUD/USD | Vývoj meziroční inflace v ČR | Nárůst nakažených koronavirem | Bilance | Long-Term Capital Management | Politici | Zůstatek na účtu | Černá labuť | Přijetí kryptoměny | Analytický tým | Zlato | Zahájení invaze | Instrumenty | Mzdy | Světové trhy | ToscaFund | Zdroje WSJ | Měnové podmínky | Obchodní komora | Čistý dluh | Světové rezervní měny | Kotace | NZD | Produkce ropy | Wall Street | Poradenství | Maďarský forint (HUF) | ČR | BIS | Ukazatele | Jak vydělat | OTC | CNBC | Nesoulad | Silicon Valley | Impulzy | SPX | Obchodování na forexu | Čínské firmy | Cena SOLANY | Objednávky | Vývoj ceny | Analytik | Société Générale | Tradeři | Tržní kapitalizace společnosti | Kurz koruny vůči euru | Kobalt | UNCTAD | Výnosy | Výdaje | BlueBay Asset Management | ČTK | Horizontální linie | Stimuly | Inflace v USA | Ztráty | Počet převzetí evropských firem | Komodity | Strategy Research | Analýza | Dodavatelské řetězce
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Odkupy akcií
Odkupy akcií ve Spojených státech
Odkupy akcií v USA
Odlesňování
Odliv aktiv
Odliv deviz
Odliv deviz do zahraničí
Odliv dividend
Odliv investic
Odliv investic z Německa

Následující klíčová slova

Odliv kapitálu na finančním účtu
Odliv mozků
Odliv peněz
Odliv peněz z fondů
Odliv peněz z fondů dluhopisů
Odliv prostředků
Odliv prostředků z trhu
Odliv vkladů
Odliv vkladů z malých amerických bank
Odliv zahraničního kapitálu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO férovost
Potvrďte prosím... Zavřít