Ropný trh

Ropný trh je po útoku v nebezpečné situaci
15.09.2019 Útok na ropná zařízení společnosti Saudi Aramco na východě Saúdské Arábie uvrhl světový ropný trh do stavu, kterého se všichni obávali. Vynucené snížení produkce ropy o 5,7 milionu barelů denně, což odpovídá asi polovině saúdskoarabské denní těžby, je nebezpečnou situací, ve které se podle agentury Bloomberg ukáže, jak citlivý ropný trh ve skutečnosti je.

Útok na ropná zařízení snížil těžbu ropy v Saúdské Arábii o polovinu
15.09.2019 Sobotní útoky na dvě ropná zařízení společnosti Saudi Aramco na východě Saúdské Arábie snížily produkci ropy o 5,7 milionů barelů denně. Snížení odpovídá asi polovině denní těžby Saúdské Arábie a více než pěti procentům globálních dodávek ropy. USA oznámily, že jsou připraveny uvolnit ropu ze svých strategických rezerv.

Rozbřesk: ECB spouští neomezené QE, výnosy italského dluhu na historických minimech
13.09.2019 Evropská centrální banka se nakonec ve světle německé recese a nejistoty spojené s brexitem a obchodními válkami rozhodla přijmout relativně ambiciózní stimulační balík. Zásadní je, že v něm přes kritické hlasy z Německa, Francie, Nizozemí nebo Rakouska nechybí nová vlna kvantitativního uvolňování (QE 2). To má sice relativně malý objem (20 miliard euro měsíčně), na druhou stranu bylo vyhlášeno od 1. listopadu defacto na dobu neurčitou.

Rozbřesk: Podaří se dnes ECB nezklamat?
12.09.2019 Mario Draghi na dnešním zasedání ECB nebude mít vůbec jednoduchou roli. Ve světle startující německé recese a nejistoty spojené s brexitem od něj trhy budou čekat velký balík opatření. To ostatně slíbil na svém vystoupení v Sintře a později jeho závazek potvrdil hlavní ekonom ECB Oli Rehn. Problém může být v tom, že řadě národních centrálních bankéřů má se nazamlouvá restart politiky kvantitativního uvolňování (QE). Proti se se vyjádřili centrální bankéři z Německa, Rakouska, Nizozemí, ale zdrženlivý postoj zaujal i Villeroy z francouzské centrální banky. Hlavní otázka tedy zní, jak velký nakonec bude stimulační balík a bude v něm QE?

Komodity: Ceny ropy kvůli spekulacím o zmírnění íránských sankcí klesají
11.09.2019 Ceny ropy dnes klesají. Způsobila to zpráva, že americký prezident Donald Trump zvažoval zmírnění sankcí vůči Íránu. Zmírnění sankcí by mohlo zvýšit globální dodávky ropy na trhy v době, kdy se naopak mnozí obávají o další vývoj poptávky.

Rozbřesk: Situace na trhu práce zůstává stále velmi napjatá
10.09.2019 V české ekonomice sice nepanuje nijak extra euforická nálada, v průmyslu panují stále horší a horší očekávání, nicméně na trhu práce se v posledních měsících prakticky nic dramatického neděje. A potvrdily to i včerejší statistiky nezaměstnanosti. Podle nich zůstala i v srpnu nezaměstnanost na úrovni 2,7 %, nejníže za celou dobu, co máme tento ukazatel v současné podobě k dispozici. Současně se opět zvýšila poptávka po zaměstnancích na více než 350 tisíc. Na jednoho disponibilního člověka bez práce tak připadají vlastně dvě pracovní místa, samozřejmě s velkými regionálními rozdíly. Ale to fakticky není nic nového, a tak tu máme okresy, kde si jeden uchazeč teoreticky může vybírat z deseti volných míst současně a na straně druhé Karvinou, kde se o jedno místo může zajímat až šest lidí bez práce.

Rozbřesk: Týden ve znamení brexitu a ECB
09.09.2019 Tento týden pravděpodobně trhy nejvíce rozhýbe opět dění kolem brexitu a posléze ECB. V pondělí má Boris Johnson namířeno do Dublinu a bude vyjednávat o možných změnách v irské pojistce/nových hranicích (irský premiér od schůzky příliš nečeká). Později během dne bude britský parlament hlasovat o předčasných volbách, které s vysokou pravděpodobností zamítne. Boris Johnson tak může víc a víc koketovat s možnostmi, jak odbojný parlament obejít (ústavní soud, neuposlechnutí parlamentu). I když věříme, že nakonec bude rozhodnutí parlamentu respektovat, další zisky libry zatím nepovažujeme za pravděpodobné.

Rozbřesk: Napětí na českém trhu práce tlačí mzdy stále nahoru, libra si trochu ulevila
04.09.2019 Zatímco potvrzený výsledek HDP za druhé čtvrtletí odpovídal přesně poslední prognóze ČNB, vývoj mezd ji dokonce předčil. Podle včera zveřejněných údajů dosáhlo v tomto období tempo růstu průměrné mzdy v ČR 7,2 % a bylo tak jen o tři desetiny procentního bodu pomalejší než v úvodu roku. Reálně si zaměstnanci polepšili meziročně o 4,3 %. Samozřejmě jde jen o průměrná čísla, na která jako tradičně nedohlédnou dvě třetiny pracovníků, nicméně zle si nevedl ani medián, který se tentokrát zvýšil o 6,9 %. Je na něm vidět nejenom samotné zpomalení růstu hranice, která dělí zaměstnance na dvě poloviny, ale i jeho zaostávání za průměrem. Ukazuje totiž, že po třech letech, kdy se zvyšovaly především nižší mzdy, se tentokrát rychlejší navyšování mezd (a platů) odehrává u zaměstnanců s vyššími příjmy, a tak nepřekvapí dvojciferný nárůst platů ve školství nebo necelých devět procent ve zdravotnictví, tj. odvětví pod dominantní kontrolou státu.

Cena ropy – prognóza na rok 2019
03.09.2019 Vývoj ceny ropy je dnes pro mnoho investorů důležitějším faktorem pro směrování globálního růstu než ekonomická data nebo trendy na dluhopisovém a devizovém trhu. Pokud poptávka po ropě vzroste, ekonomický motor zrychluje. Alespoň se toto tvrzení jeví jako logické. Nemusí to být však vždy pravda.

Rozbřesk: Nálada na bodu mrazu
27.08.2019 Podnikatelé v Německu se do budoucna dívají stále s větší nedůvěrou. Takto jednoduše lze shrnout včerejší neslavný výsledek Ifo, který potvrzuje rostoucí obavy nejenom v průmyslu, ale i ve stavebnictví, obchodě i ve službách. Očekávání podnikatelů jsou v tuto chvíli už níže než při poslední krátké recesi a dají se tak porovnávat pouze s vývojem v roce 2009. Navíc dál padají a vůbec nesignalizují ani náznak stabilizace, jak se mohlo zdát po výsledcích PMI zveřejněných minulý týden.

Rozbřesk: Vstupujeme do německé recese?
08.08.2019 Poslední čísla z Německa vyslala velice nepříjemný a jednoznačně negativní signál. Průmyslová produkce v červnu propadla o dalších 1,5 procenta meziměsíčně (meziročně o více než 5 %). Průmysl tak dokončil kvartál hrůzy, ve kterém kumulativně propadl nejvíce od roku 2012. Tedy od chvíle, kdy vrcholila finanční krize na periferiích eurozóny.

Komodity: Ceny ropy navzdory přechodnému nárůstu opět klesají
06.08.2019 Ceny ropy se dnes navzdory přechodnému nárůstu opět snižují. Severomořská ropa Brent krátce před 19:00 SELČ ztrácela půl procenta na 59,51 dolaru za barel. Držela se však nad téměř sedmiměsíčním minimem 59,07 USD, na které sestoupila v noci na dnešek.

Rozbřesk: Česká nezaměstnanost na novém minimu
06.08.2019 Zatímco ve světě eskalují obchodní války, Německo stále více pociťuje důsledky slábnoucí čínské poptávky a automobilový průmysl ve světle nižších prodejů řeší svoji novou „zelenou“ budoucnost, v české ekonomice zůstává na první pohled vše při starém. Firmám se stále nedostávají zaměstnanci, nezaměstnanost klesá na nová minima a v ekonomice pracuje nejvyšší počet lidí v novodobé historii ČR, nejenom těch domácích.

Rozbřesk: ČNB ponechává svoji politiku beze změny. Koruna však dále ztrácí…
02.08.2019 Bankovní rada ČNB se na včerejším zasedání jednohlasně rozhodla ponechat úrokové sazby beze změny. Současně prezentovala novou prognózu, která je jak pro letošní, tak pro příští rok optimističtější než ta minulá. Zatímco v zahraničí rostou obavy z divokého brexitu, obchodních válek, cyklického zpomalení a dalších rizikových faktorů, ČNB hledí do budoucna pozitivně. Pro letošní rok tak zvýšila prognózu českého růstu na 2,6 %, pro příští rok dokonce na 2,9 %. Inflační tlaky by měly ještě nějaký čas přetrvávat a teprve později by se inflace měla pozvolna vracet k cíli. Proto i prognóza předpokládá, respektive je s ní konzistentní, ještě jedno zvýšení úrokových sazeb během letošního roku a dvojí pokles v roce následujícím. A to je možná druhý bod – vedle optimistického výhledu na HDP, který může vyvolávat pochyby. Proč vlastně na zhruba půl roku zvýšit sazby s vidinou jejich následného poklesu. Navíc v době, kdy má kulminovat brexit a ECB zřejmě spustí další kolo uvolňování měnových šroubů. V první řadě je třeba vzít v úvahu, že jde jen o prognózu, nikoliv scénář, podle kterého centrální bankéři musí postupovat. Mohou se vymezovat, nesouhlasit, stejně jako hlasovat podle svého. A tak i nadále předpokládáme, že zvolí spíše cestu delší stability sazeb, i když guvernér znovu diplomaticky hovořil o možném pohybu sazeb oběma směry.

Rozbřesk: Fed snížil úroky “jen” o čtvrt bodu, koruna před zasedáním ČNB pod tlakem
01.08.2019 Americká centrální banka ignorovala apely prezidenta Trumpa, aby snížila oficiální úrokovou sazbu o pořádný kus, a zredukovala ji “jen” o čtvrt procentního bodu. Fed sice zároveň s okamžitou platností ukončil restriktivní prodeje dluhopisů ze své bilance, avšak tento ekonomice a trhům nápomocný krok kompenzuje pohled strukturu hlasování členů FOMC. Dva jestřábi hlasovali pro ponechání úrokových sazeb beze změny a nenašel se nikdo, kdo by zvedl ruku pro snížení o 50 bazických bodů, což si před zasedáním přála nemalá část trhu.

Rozbřesk: Fed (po)otáčí kormidlo, ostatní se přidávají
31.07.2019 Americká centrální banka dnes poprvé v této dekádě sníží hlavní úrokovou sazbu. Oproti minulým epizodám se však tentokrát Fed ocitá na prahu nového cyklu s výrazně nižšími sazbami (2,25 - 2,50 %), a tudíž s omezeným manévrovacím prostorem. Tento fakt nicméně nemusí - alespoň prozatím - centrální bankéře dvakrát trápit, neboť americká ekonomika není v situaci, která by si agresivní povolování měnových šroubů žádala.

Rozbřesk: Startuje týden centrálních bank
29.07.2019 Podle očekávání minulý týden rozhodně nebyl ve znamení dobrých zpráv z ekonomiky, zvláště ne té evropské. Mizerné výsledky indexů nákupních manažerů naznačují další zhoršování očekávání v Německu, stejně jako ostře sledované Ifo, které navíc žádnou naději na brzký obrat ani nenaznačilo. Na vině jsou především nižší zakázky a situace v automobilovém průmyslu. Jmenovatelem pak je, jako v posledních měsících už tradičně, slábnoucí poptávka ovlivněná zpomalením v Číně, strachem z obchodních válek, divokého brexitu a v neposlední řadě i sílící regulací. Část trhu nenadchla ani ECB, která dala jasně najevo, že udělá vše možné, aby vrátila inflaci k cíli, ale vlastně může v takové situaci přinést další snížení již tak záporné úrokové sazby nebo další vlna kvantitativního uvolňování, která je úspěšná především v deformování dluhopisového trhu.

Rozbřesk: Proč přes lepší výkony stále koruně příliš nevěříme?
23.07.2019 V průběhu jara jsme výrazněji oslabili náš výhled na českou korunu. Především třetí kvartál měl být kvůli vrcholícímu brexitu a slabým číslům z Německa přehlídkou výprodejních tlaků v celém středoevropském regionu. Realita je však zatím o poznání příznivější. Německá ekonomika se sice v polovině roku pravděpodobně znovu propadla a nejistota spojená s brexitem je vysoká, to vše zatím středoevropským měnám příliš nevadí. Koruně a jejím sousedům totiž výrazně pomáhají holubičí plány ECB i amerického Fedu.

Rozbřesk: PMI a Ifo naznačí kondici největší evropské ekonomiky
22.07.2019 Je za námi další prázdninový týden, o kterém se rozhodně nedá říct, že by byl na události nebo čísla zrovna nejbohatší. V tuzemsku jsme mohli zaznamenat další přebytek běžného účtu platební bilance, který ovšem z pohledu ročního vývoje žádnou změnu trendu nenaznačuje. V kumulovaném vyjádření se drží v blízkosti nuly, a tak časy, kdy kladné saldo vnějších běžných transakcí nepřímo pohánělo korunu k novým ziskům, jsou nyní minulostí. Sic v mírném plusu nicméně nesrovnatelném vzhledem k pozici nerezidentů na českém finančním trhu příliš koruně sílu nedodá. Ta se tak může spoléhat pouze na velkorysý úrokový diferenciál, slušné výkony ekonomiky v době slábnoucí evropské a asijské poptávky a samozřejmě i na nízkou averzi k riziku.

Rozbřesk: Nová čísla automobilky asi moc nepotěší
15.07.2019 Kdybychom měli soudit podle výsledků z minulého týdne, nevedla si česká, a nakonec ani evropská, ekonomika v posledních měsících zrovna nejhůř. Alespoň ne tak, jak stále naznačují soft ukazatele za poslední více než rok. Na jedné straně jsme zde viděli slušný růst průmyslové výroby (včetně produkce automobilů) podpořený i solidním přírůstkem nových zakázek, na straně druhé slabší čísla ze stavebnictví, nižší inflaci a také pomalejší tvorbu nových pracovních míst. Jde samozřejmě o neúplný vzorek, nicméně tragickému obrazu panujících nálad v podnikovém sektoru až tak přece jen neodpovídá.

Rozbřesk: Erdoganomika, aneb makroekonomické voodoo v praxi
10.07.2019 Netrvalo příliš dlouho a v Turecku se opět dějí věci. Jen co vstřebal bolestivou porážku v místních volbách v Istanbulu se turecký prezident Erdogan rozhodl odvolat guvernéra centrální banky a opět si znepřátelit trhy. Samozvanému bojovníkovi proti vysokým úrokovým sazbám se totiž nelíbí – podobně jako jeho americkému protějšku – příliš restriktivní politika centrální banky. Na rozdíl od Trumpa však Erdogan koncentruje výrazně větší rozhodovací pravomoci, díky kterým má přímý vliv nejen na fiskální, ale také měnovou politiku.

Rozbřesk: Týden ukáže, zda je česká ekonomika v kondici nebo ve vleku
08.07.2019 Indexy nákupních manažerů už minulé pondělí znovu ukázaly zhoršující se náladu v tuzemských průmyslových firmách. Dnešní čísla z průmyslu, která přišla na řadu v devět hodit, dále napovídají, zda tato nálada či očekávání mají skutečnou oporu v reálných číslech z ekonomiky. Zda nejde jen o omezený problém části jednoho průmyslového oboru – výroby osobních automobilů – či fenomén slabé zahraniční poptávky zhoršuje perspektivu i dalších průmyslových exportně orientovaných oborů.

Rozbřesk: Klíčové posty obsazeny: co přinese Lagardeová do vedení ECB?
03.07.2019 “Všechno musí být jednou poprvé“, odpověděla Angela Merkelová na otázku, zda nebude nové šéfce ECB Christine Lagardeové na obtíž absence jakýchkoliv zkušeností s měnovou politikou. A podobně pozitivně přijmou pravděpodobně její jmenování i trhy.

Rozbřesk: OPEC+ pokračuje v těžebních škrtech. Kdo je vítěz a kdo poražený?
02.07.2019 Producentské státy kartelu OPEC včera oficiálně potvrdily prodloužení dohody na omezení těžby o dalších devět měsíců. Šlo vlastně o formální razítko na politickou dohodu mezi ruským prezidentem Putinem a saúdským princem bin Salmánem, kteří oznámili pokračující těžební škrty v rozsahu 1,2 mil. barelů denně jako hotovou věc již na víkendovém summitu G20 v Japonsku. Ropný trh s tímto scénářem fakticky počítal, proto ani cenová reakce nebyla nikterak dramatická. Jestli je však na aktuální dohodě něco fascinujícího, pak je to pozadí jejího zrodu a následná komunikace.

Rozbřesk: Trhy řeší, jak dočasné bude nové obchodní příměří mezi Čínou a USA?
01.07.2019 Zasedání G20 překvapilo i nepřekvapilo. Návrat Američanů a Číňanů k jednacímu stolu se trhům bude líbit. Na druhou stranu jde na první pohled jen o dočasné příměří, kterému nepředcházejí žádné zásadní ústupky na jedné, ani na druhé straně. Donald Trump pouze slíbil pozdržet nově naplánovaná cla na zboží v hodnotě 300 miliard dolarů a Čína se zavázala více nakupovat zboží, které stejně potřebuje, od amerických firem.

Komodity: Ceny ropy klesají kvůli obavám o poptávku
24.06.2019 Ceny ropy se dnes snižují kvůli obnoveným obavám ohledně vývoje poptávky. Minulý týden ropa naopak výrazně zdražovala, a to v důsledku napětí mezi Spojenými státy a Íránem. Obavy z bezprostředního konfliktu mezi těmito dvěma zeměmi však začaly polevovat, napsala agentura Reuters.

Rozbřesk: Jednání G20 (spolu)rozhodnou o měnové politice ECB
24.06.2019 V tomto týdnu dostane ECB další důležité díly do skládačky, která by měla rozhodnout o nastavení měnové politiky v nejbližších měsících. Kromě další várky podnikatelských nálad a červnové inflace to bude zejména výsledek zasedání G20. Maria Draghiho totiž netrápí pouze slabá čísla z eurozóny: kvůli průmyslové recesi v Německu a klopýtání Itálie počítáme v druhém kvartále s nulovým růstem (mezikvartálně). O poznání větším bolehlavem jsou příčiny špatných hospodářských výsledků a padajících inflačních očekávání. Ty ECB správně spojuje s posledním rozjezdem obchodního válčení mezi USA a Čínou. To je skutečný startér prohlubujících se potíží německého průmyslu a Mario Draghi dokonce důležitost v pátek startujícího setkání G20 vyzdvihl ve svém vystoupení v Sintře.

Rozbřesk: Evropský trh s auty se snad už začíná stabilizovat
18.06.2019 Nad očekávání dobře se v letošním roce vede tuzemskému průmyslu. Jeho výsledky v pozitivním duchu kontrastují s velmi slabými indexy nákupních manažerů a prozatím dokazují, že realita je mnohem příznivější, než vlastní pocity či nálady. Solidními čísly se navíc může chlubit i automobilový průmysl, jemuž se navzdory slabší poptávce na většině zahraničních trhů podařilo umazat skluz z úvodu roku.

Rozbřesk: Napětí na českém trhu práce nepolevuje
11.06.2019 Sérii příznivých zpráv přicházejících z české ekonomiky včera doplnily nejnovější údaje z trhu práce. Podle nich se znovu snížila míra nezaměstnanosti a počet volných pracovních míst dále narostl. Potvrzuje se tak, že tuzemské hospodářství sice prochází fází zpomalení, která ovšem není nijak dramatická či nebezpečná. Napětí na trhu přetrvává a vlastně ani nepolevuje.

Rozbřesk: Problém na obzoru - trhy ECB nevěří
10.06.2019 ECB se narůstající mračna nad globální ekonomikou vůbec nelíbí a po vzoru Fedu se pokusila minulý týden otočit měnově politickým kormidlem a zamířit zpátky do holubičích vod. Při pohledu na eurodolar je však jasné, že se jí manévr příliš nepovedl. Trhy jednoduše ECB nevěří, že se odhodlá k dalšímu snížení sazeb a i další rozjezd QE je podle nich spíše hudbou vzdálenější budoucnosti (pravděpodobně po jmenování nového šéfa ECB v říjnu). To Fed pravděpodobně zareaguje svižněji, a to okamžitě dostupnými konvenčními zbraněmi - úrokovými sazbami. Nově předpokládáme, že Fed může v tomto roce preventivně dvakrát snížit sazby. I trhy proto postupně tlačí na silnější euro, což se ECB vůbec nelíbí...

Rozbřesk: Ropa hlásí medvědí trh. Na jak dlouho?
06.06.2019 Rok 2019 se nezadržitelně řítí do své druhé poloviny, cena ropy se však vrátila tam, kde tento rok startovala. V posledních týdnech si totiž ropa Brent připisuje jednu ztrátu za druhou, přičemž včera se její cena propadla dokonce až k hranici 60 dolarů za barel. V porovnání s dubnovými maximy se jedná již o 20% pokles, což znamená jediné - ropný trh se po čase opět ocitl v medvědím teritoriu.

Komodity: Ceny ropy se vyvíjejí smíšeně
28.05.2019 Ceny ropy na světových trzích se dnes vyvíjejí smíšeně. Severomořská ropa Brent se vrátila pod hranici 70 dolarů za barel, zatímco americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) mírně zdražuje. Kolem 17:30 SELČ vykazoval Brent pokles o půl procenta na 69,74 dolaru za barel. Ropa WTI si ve stejné době připisovala 0,2 procenta na 58,75 dolaru za barel.

Rozbřesk: Proč nevěřit koruně?
27.05.2019 Koruna na uplynulý týden nebude vzpomínat úplně dobře. Měnový pár si je v jednu chvíli vyrazil na výlet až do blízkosti 25,90 EUR/CZK - nejslabší úrovně od počátku roku. Zdá se jako by část zahraničních investorů opět ztrácela s korunou trpělivost, a ta tak nečekaně dokáže zahrát i roli největšího otloukánka v regionu, který v určitých seancích zaostává i za maďarským forintem.

Rozbřesk: Smíšené signály české ekonomiky
10.05.2019 Na první odhad toho, jak se naší ekonomice dařilo v prvním kvartále roku, si musíme ještě chvíli počkat. Nicméně pravidelné měsíční statistiky naznačují, že se rozhodně ani tentokrát nebudeme řadit mezi evropské premianty. Nakonec to indikují i včera zveřejněná čísla z průmyslu za březen. Průmysl, jako největší tuzemské odvětví, stagnoval a vlastně ani za celé první čtvrtletí se nemůže pochlubit nijak ohromujícím výsledkem, neboť výroba ve srovnání s předchozím kvartálem poklesla o 1,2 % a meziročně zůstala takřka na svém (+0,2 %).

Rozbřesk: Růst v režii spotřeby
09.05.2019 Jak už v podstatě pravidelně napovídají výsledky tuzemského maloobchodu, bude zřejmě spotřeba domácností v letošním roce hlavním motorem ekonomického růstu ČR. Tržby obchodníků rostly i v březnu docela svižným tempem (reálně +4,3 %), po očištění o vliv Velikonoc dokonce o necelých šest procent a znovu tak potvrdily, že chuť nakupovat Čechům rozhodně nechybí. Nálada spotřebitelů zůstává i nadále pozitivní, i když jejich optimismus neláme rekordy jako před rokem. Stále platí, že vysoká zaměstnanost spolu s rekordně nízkou nezaměstnaností dokážou vykompenzovat případný strach z budoucnosti, který by se jinak podepsal na chování spotřebitelů jako tomu bylo v nedávné minulosti. A dnešní čísla z úřadů práce by navíc měla pozitivní vývoj na trhu práce znovu potvrdit. Míra nezaměstnanosti by se mohla dostat zpět pod úroveň tří procent (odhadujeme na 2,7 %) s tím, jak se rozjely sezónní práce v zemědělství, stavebnictví a v některých službách. Navíc i v průmyslu přetrvává navzdory zpomalení výroby nedostatek pracovníků, který zůstává i nadále hlavní překážkou pro expanzi tohoto odvětví. Proto lze i nadále počítat s tím, že volných pracovních míst je více než nezaměstnaných, respektive je jich třikrát více, pokud vezmeme v úvahu pouze ty nezaměstnané, kteří si práci hledají a jsou schopni či vůbec ochotni do ní vůbec nastoupit.

Rozbřesk: ČNB se bude rozhodovat, kdy sáhnout ke zvýšení sazeb…
29.04.2019 Španělské volby opět ukázaly, jak je dnes složité dát v Evropě dohromady funkční vládu. Socialisté sice zvítězili, ale aby mohli vládnout, museli by se spojit se separatistickou katalánskou stranou. Konzervativci dopadli sice nejhorším propadákem v historii, na jejich úkor ale výrazně posílila radikálně pravicová VOX, která naopak jakoukoliv vyšší autonomii Katalánska odmítá. Naštěstí na rozdíl od Itálie Španělsko nepatří k růstovým odpadlíkům a tento týden by to mohla potvrdit i čísla za HDP za první kvartál.

Trhy nervózní z výsledků i dat. Trump zlevnil ropu
26.04.2019 Posledních pár dní už na finančních trzích nesledujeme dřívější entuziasmus a schopnost držet dobrou náladu navzdory novým zprávám. Je znát opatrnost pouštět se do většího rizika a o něco větší poptávka po bezpečí státních dluhopisů. Na tom se v zásadě mnoho nemění ani na konci týdne.

Rozbřesk: Příběh iránských sankcí, aneb ropná troika v akci
24.04.2019 Zatímco v minulých týdnech trápil ropný trh eskalující konflikt v Libyi, nejnověji poutá pozornost situace kolem Íránu. Americká administrativa se totiž rozhodla neprodloužit výjimky na import íránské ropy (celkem osmi zemím), což povede k významnému zpřísnění sankcí vůči Teheránu. Takto razantní krok, jenž má íránský režim odstřihnout od klíčového zdroje příjmů, se bezprostředně odráží v cenách ropy, které atakují hranici 75 USD/barel.

Rozbřesk: Úrokové sazby zvolna rostou, v Evropě však stále nedosáhly ani lokálních maxim
17.04.2019 Vládní dluhopisy dostávají v posledních týdnech do těla. Výnos desetiletého amerického vládního dluhopisu vzrostl od konce března o více než 20 bazických bodů, což na ceně vyrobí ztrátu přes jeden a půl procenta. Růst výnosů německých vládních dluhopisů nevypadá (prozatím) tak dramaticky, ale cenově ztrácejí plus mínus stejně jako jejich americké protějšky.

Rozbřesk: Česká inflace na hranici tolerance ČNB
10.04.2019 Pozornost tuzemských finančních trhů a vlastně i centrální banky dnes směřuje na výsledky březnové inflace. Ta vzrostla meziročně o 3,0 % a meziměsíčně o 0,2 %. Už od začátku roku inflace předčí prognózu ČNB a dnes se dokonce dotkla horní hranice tolerančního pásma centrální banky a znovu se tak odchýlila od výhledu, nad nímž se rozhodují centrální bankéři. Přesto by ani dnešní číslo nemělo ČNB přinutit opustit vyčkávací mód a reagovat na zasedání, které se bude konat už za necelý měsíc.

Rozbřesk: Rekordní investice v české ekonomice
03.04.2019 Určitě by bylo zajímavé věnovat se dynamice přípravy na brexit, avšak vzhledem k tomu, že kromě aktuálního avíza další žádosti o prodloužení doby odchodu Británie z Unie s otevřením všech dřívějších možností včetně ne-brexitu se nic nového vlastně neodehrálo, věnujme pozornost spíše zprávám z tuzemské ekonomiky. A tou hlavní bylo včera další zpřesnění odhadu HDP za poslední kvartál roku a zveřejnění podrobností o chování jednotlivých sektorů v našem hospodářství.

Riziková aktiva mají za sebou nejsilnější kvartál za poslední dekádu
02.04.2019 Riziková aktiva za sebou mají jeden z nejlepších prvních kvartálů v historii. Benchmark pro akciový trh, akciový index S&P 500 od začátku roku přidal 13,1% a zaznamenal největší nárůst za první kvartál od roku 1998. Stejně tak ropa WTI využila od začátku roku znovuobnoveného apetitu po rizikových aktivech a za první kvartál rostla o 27,5%. Jedná se o největší narůst za první kvartál od roku 2009. Jestli podobný růst bude pokračovat či nikoliv je podmíněno hned několika faktory v čele s kondicí v globální ekonomice.

Rozbřesk: Pět dva pro stabilitu sazeb, Mayová zkouší prorazit zeď
29.03.2019 Stejně jako v prosinci a v únoru dopadlo podle očekávání zasedání bankovní rady i v březnu. A stejný byl i poměr hlasů při hlasování, když se pět členů vyslovilo pro stabilitu sazeb, zatímco dva bankéři opět preferovali sazby vyšší. Určitou změnu v postoji centrální banky však tentokrát přesto nalézt můžeme. Na rozdíl od února, kdy bankovní rada považovala rizika prognózy jako mírně proinflační, hodnotí rizika stávající prognózy „jako zhruba vyrovnaná“. Za tzv. proinflační riziko ČNB považuje (stejně jako minule) kurz koruny, respektive pomalejší posilování české měny. Toto riziko však nyní vyvažuje výraznější cyklické zpomalení v zahraničí a rychlejší odeznívání domácích inflačních tlaků. Nejistotou zůstal potenciální protekcionismus v mezinárodním obchodě, k němuž přibyl neřízený brexit, který byl ještě minule považován za riziko.

Cena ropy klesá, cena benzínu je ale stále vysoká
21.03.2019 Trh s ropou je dost nepochopitelný. Ačkoliv cena ropy stále klesá, ceny benzínu oproti tomu zůstávají i nadále neúměrně vysoké. Do zkoumání trhu s ropou se zapojili i vědci.

Rozbřesk: Napětí na trhu práce už polevuje?
19.03.2019 ČR se i v posledním čtvrtletí loňského roku mohla pochlubit relativně největší nabídkou volných pracovních míst ze všech zemí EU. Míra volných pracovních míst byla ve srovnání s eurozónou více než dvojnásobná, když počet volných pracovních míst k celkové pracovní síle dosáhl šesti procent. Pro srovnání země na stříbrné a bronzové pozici (Belgie a Německo) za ČR téměř o polovinu zaostaly.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
15.03.2019 1) Asijské burzy v závěru týdne uzavřely převážně v zelených číslech, když se investoři soustředili na zasedání japonské centrální banky (Bank of Japan), které však žádná výraznější překvapení nepřineslo. Základní úroková sazba tak zůstala na úrovni -0,1 %.

Rozbřesk: Propad evropského automobilového trhu zpomaluje
15.03.2019 Mírně optimisticky bylo možné vnímat lednové výsledky evropského průmyslu zveřejněné ve středu. Svoji roli sice sehrála energetika, která celková čísla vylepšila, nicméně první zmínka o tom, že se už alespoň (a prozatím) průmysl nepropadá dále, tu je. Přílišnému optimismu však brání minimálně vyznění dosavadních PMI, které na jasný obrat k lepšímu ovšem stále neukazují. Jak je na tom tuzemský průmysl s jeho produkcí a zakázkami se ovšem dozvíme až dnes.

Rostoucí americká produkce brzdí růst ceny ropy
13.03.2019 Sankce, které zavedla administrativa Spojených států na dva klíčové vývozce ropy Venezuelu, a Irán způsobily v průběhu roku výkyvy na trhu s ropou, žádných výraznějších výpadků dodávek, ke kterým mohlo dojít, nicméně nedošlo. Jedním z důvodů je rostoucí americká ropná produkce, která by mohla koncem roku atakovat 13 mil. barelů za den. Začátkem nového roku přitom OPEC a jeho spojenci kvůli obavám z příliš velkého množství ropy na trhu opět utáhly kohoutky. Saudská Arábie dokonce čerpá méně ropy, než původně odsouhlasila.

Rozbřesk: Další test prognózy ČNB
01.03.2019 Zdá se, že ČNB má chuť své úrokové sazby znovu zvýšit, a dál tak postupovat na cestě v tzv. normalizaci úrokových sazeb. Prozatím ji od toho odrazoval vysoký stupeň nejistoty a rizika převážně externí povahy, zatímco domácí čísla spíše nahrávala vyšším sazbám.

Může pokračovat ropná rally?
21.02.2019 Ropa letos exceluje, když od začátku letošního roku si připsala již více než 25 %. Pásmo 50-70 USD za barel, o kterém jsme psali v našem celoročním výhledu, tak funguje dle předpokladů. Tradeři v dlouhých pozicích by tak pomalu měli přemýšlet o vybírání zisků.

Ropa Brent vystoupila na nové letošní maximum
20.02.2019 Ceny ropy se dnes zvyšují, vliv na jejich růst mají naděje, že omezování dodávek z významných těžařských států spolu s americkými sankcemi vůči Íránu a Venezuele pomohou na trhu zajistit rovnováhu mezi nabídkou a poptávkou. Severomořská ropa Brent tak během dne vystoupila až na nové letošní maximum 67,34 dolaru za barel.

Ceny ropy dnes rostou o více než dvě procenta
12.02.2019 Ceny ropy dnes na trhu rostou o více než dvě procenta. Pomáhají jim zprávy o lednové těžbě Organizace zemí vyvážejících ropu, která potvrdila snížení těžby kartelem, a oznámení Saúdské Arábie o plánovaném dalším poklesu těžby.

Rozbřesk: Shutdown americké vlády prozatím odvrácen
12.02.2019 Zatímco ještě na přelomu roku se ropný trh ocitl v zajetí cenových kotrmelců, v posledních týdnech na něm zavládl až nečekaný klid. Cena ropy se tak již více než měsíc drží v blízkosti hranice 60 USD/barel, kde s napětím vyčkává, jak se rozvinou dva hlavní příběhy první poloviny tohoto roku.

Rozbřesk: Týden plný HDP
11.02.2019 Jak to dopadlo s českými sazbami, ukázal už minulý týden, když se ČNB z opatrnosti rozhodla ponechat úroky beze změny a jejich další zvýšení odsunout dále do budoucnosti pod tlakem rizik a nejistot v zahraničí. Nová prognóza je méně optimistická, nikoliv však až tak dramaticky, aby naznačovala potenciální obrat měnové politiky o 180 stupňů. Už tento týden ukáže, nakolik je nový výhled, nad kterým se centrální bankéři rozhodují, realistický. Prvním testem projde ve středu, kdy bude zveřejněna lednová inflace. ČNB podobně jako trh nepředpokládá, že by se inflace hned v úvodu roku utrhla a odskočila od cíle. Následně v pátek přijde na řadu předběžný odhad českého HDP za čtvrtý kvartál loňského roku. Ani v tomto případě se očekávání centrálních bankéřů od trhu nijak výrazně neodchyluje, když se všeobecně očekává, že v posledním čtvrtletí ekonomika mírně zrychlila. Půjde nicméně jen o předběžný či bleskový odhad, který je sestavený z neúplných čísel a je navíc doprovázený jen velmi stručným komentářem statistického úřadu.

Rozbřesk: Koruna na vedlejší koleji
08.02.2019 Půl hodiny navíc na únorovém zasedání potřebovali centrální bankéři k potvrzení stávajících úrokových sazeb. Podle očekávání se sice hlasy pro vyšší sazby našly i tentokrát, nicméně zůstaly ve výrazné menšině. ČNB s ohledem na rizika a nejistoty dala přednost stabilitě, avšak možnost zvýšení sazeb v letošním roce samozřejmě vůbec nevyloučila. Rozhodnutí bankovní rady podpořila i nová prognóza, která předpokládá nejenom téměř neměnné sazby na horizontu 1,5 roku, ale opět i výrazné posílení koruny.

Technická analýza: Ropný trh v očekávání dalšího vývoje
06.02.2019 Obchodníci s ropou se mohli v pátek alespoň na chvíli zaradovat. Ceny ropy rostly v důsledku silných čísel z amerického trhu práce a poklesu počtu ropných souprav. Dle agentury Baker Hughes těžaři jen za minulý týden uzavřeli 15 vrtů a celkový počet zařízení se tak zastavil na čísle 847, což je nejnižší údaj od května 2018. Bylo to počtvrté za posledních 5 týdnů, kdy americké energetické společnosti snížily počet souprav, což jasně naznačuje potenciální zpomalení domácí produkce. Těžaři tak postupně reagují na kolaps cen z konce minulého roku.

Rozbřesk: Pro Bank of England je tvrdý brexit neřešitelnou úlohou
05.02.2019 Bank of England varovala, že tvrdý brexit bez dohody může nastartovat v Británii podobně velké problémy jako velká finanční krize po pádu Lehman Brothers. Je zde ovšem jeden zásadní rozdíl. Nikdo neví, zda by brexit v takovém případě srazil primárně dolů britskou poptávku (investiční a spotřební výdaje - podobně jako v případě velké finanční krize) anebo nabídku (výpadky v nadnárodních produkčních řetězcích by snížily schopnost britské ekonomiky produkovat zboží a služby). Zdá se, že na tom vlastně nesejde. Ale to je omyl. Proti různým šokům nemůže centrální banka ani vláda nasadit stejnou medicínu.

Rozbřesk: Týden ve znamení ČNB. Těsné rozhodnutí pro stabilitu sazeb?
04.02.2019 V uplynulém týdnu vyslal Fed jasný holubičí signál, který možná ještě ne všichni investoři dobře strávili. Dolar se nejprve dostal pod výrazný tlak, ale pak jako by zaváhal. Obrat v komunikaci Fedu byl přece jen příliš ostrý a v tomto týdnu tak hodně pozornosti přitáhne řada centrálních bankéřů z Fedu (Bullard, Powell), kteří budou pravděpodobně trochu dovysvětlovat. Na domácí scéně bude středem pozornosti ČNB.

Ropa má za sebou nejlepší leden v historii
01.02.2019 Ropa WTI za první měsíc v roce 2019 rostla o více jak 18% a zaznamenala tak nejlepší měsíc leden v historii. Ropě se podařilo stabilizovat její cenu poté, co 3 měsíce po sobě ztrácela. Cenu ropy nyní podporuje v růstu několik fundamentů včetně produkčních škrtů ze strany OPEC+, slabého amerického dolaru a sankce na venezuelskou státní ropnou firmu. Ropě se zároveň podařilo svést se na znovuobnoveném apetitu po rizikových aktivech, kde od začátku roku rostou také akciové indexy.

Rozbřesk: Ekonomika eurozóny ztrácí na tempu
01.02.2019 Nepřekvapil, a tak ani nezarmoutil. Asi tak se dá zhodnotit bleskový odhad HDP eurozóny za čtvrtý kvartál loňského roku. Podle odhadu Eurostatu si hospodářství eurozóny udrželo mezičtvrtletní tempo 0,2 %, což v meziročním srovnání znamenalo zpomalení růstu ze 1,6 % na 1,2 %. Ještě v prvním pololetí přitom ekonomika eurozóny rostla svižným tempem překonávajícím dvě procenta, nicméně s tím, jak začal ztrácet dech průmysl – zvláště pak ten automobilový ovlivněný jednak nasycením poptávky, ale i novými emisními regulacemi – se nenašlo žádné další odvětví, které by tento výpadek dokázalo dostatečně vyvážit. A jak naznačují poslední PMI, na restart průmyslu to nevypadá ani v úvodu letošního roku. Navzdory přehršli levných peněz natištěných ECB a uvolněné fiskální politice v řadě zemí Unie. Když k tomu připočteme nejistotu kolem brexitu a zpomalování čínské poptávky, důvod k optimismu se hledá jen těžko.

Rozbřesk: Pravděpodobnost divokého brexitu vzrostla, Apple ukazuje na slabou Čínu
30.01.2019 Pravděpodobnost divokého brexitu včera opět o něco vzrostla. Britská dolní sněmovna včera nakonec zamítla návrh, který by v případě krachu jednání premiérce Mayové zadal za úkol vyjednat odklad vystoupení Británie z EU. Mayová se tak bude muset vrátit zpátky do Bruselu k jednacímu stolu. A to nehledě na jasné ne, které řekli hlavní evropští státníci na adresu možných změn v dohodnuté smlouvě. Pokud Mayová v Bruselu neuspěje (nevyjedná nic nebo jen drobné symbolické ústupky), bude možná chuť britských poslanců odložit brexit vyšší. Včera ovšem pravděpodobnost odkladu klesla a libra se tak opět dostala pod tlak.

Rozbřesk: Může Fed ještě ublížit americkému dolaru?
28.01.2019 Tento týden v horkém křesle vystřídá evropskou ECB americký Fed. Obě dvě největší centrální banky mají po sérii horších čísel chuť povolit při utahování měnové politiky. U ECB to není velká změna, protože utahování v pravém slova smyslu ještě ani nezačalo. U Fedu je to jinak. Americká centrální banka signalizuje v tomto roce stále dvojité zvýšení sazeb (se kterým zatím počítáme i my), ale trh jí nevěří. Na zasedání v tomto týdnu ke změně sazeb nedojde, klíčová bude tisková konference guvernéra Powella a vodítka pro zbytek roku. Půjde nejen o to, kdy a jak rychle sazby zase mohou mířit vzhůru, ale i o tempo současného utahování měnové politiky skrze odprodeje aktiv z bilance Fedu. Tržní očekávání nám už v tuto chvíli přijdou značně holubičí a dolar tedy pravděpodobně těžko od Fedu schytá další ránu.

Rozbřesk: Vlna optimismu pomalu a jistě opadá... i v ČR
25.01.2019 Další studená sprcha v řadě. Tak by se daly jednoduše popsat výsledky lednových indexů nákupních manažerů (PMI) v Německu a vlastně i v celé eurozóně. PMI v průmyslu je na čtyřletém minimu a na začátku roku se již dokonce dostal pod hranici 50, což neznamená nic jiného, než že firmy předpokládají zpomalování výroby. Zhoršování nálad v tomto případě není výsledkem nějakých neuchopitelných obav z budoucnosti, ale je odrazem výrazného poklesu nových zakázek německého průmyslu, zvlášť toho automobilového. Ten se musí vypořádávat nejenom s poklesem poptávky v Evropě a Číně, ale zároveň se připravovat na brexit a ještě se přizpůsobovat novým „zeleným“ požadavkům, které navíc nejsou pro nejbližší léta posledními. V asi nejméně vhodnou dobu vznikl mix negativních faktorů, které se nemohou nepodepsat na náladách, ale i na reálných číslech z ekonomiky. Za celou eurozónu se PMI sice pod hranici 50 ještě nedostal, ale už k ní nemá daleko (50,4).

Ceny ropy na trhu a jejich vývoj
24.01.2019 V poslední době se čeká na to, zda Rusko na trzích ropy nezahájí cenovou válku se Spojenými státy. Po debatě mezi USA a Čínou na téma obchodní války se nervozita na trzích mírně uklidnila.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
24.01.2019 1) Evropská centrální banka (ECB) na lednovém zasedání rozhodla o ponechání základní úrokové sazby na 0 %, zápůjční sazby na 0,25 % a depozitní sazby na -0,4 %. Zároveň zopakovala, že sazby zůstanou na současných úrovních minimálně do konce léta.

Technická analýza: Stabilizace na trhu s ropou
24.01.2019 Ropný trh během posledních několik týdnů zažívá stabilizaci cen, která reflektuje aktuální dění na akciových trzích. Ty se poměrně uklidnily po slibně se vyvíjející debatě mezi USA a Čínou na téma obchodní války. Pravdou je, že jednání zatím nedošla zdárného konce a hrozba další roztržky mezi oběma státy ještě není zdaleka zažehnána. Za lednový růst cen ropy se jednoznačně zasloužila také Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC), která snížila produkci o 751 000 barelů denně. Investoři navíc ocenili fakt, že snížení těžby kartelu nastalo ještě před začátkem platnosti dohody o utažení ropných kohoutků.

Rozbřesk: ECB ustojí poslední várku slabých čísel a nic zásadního nezmění…
24.01.2019 ECB na svém prvním letošním zasedání pravděpodobně udrží “nervy na uzdě” a na své politice ani komentáři nebude měnit prakticky nic. V průběhu prosince sice výrazně narostlo napětí na trzích a utáhly se finanční podmínky. V průběhu ledna už se ale situace částečně stabilizovala a především se postupně utáhlo rozpětí mezi výnosy německých a periferních dluhopisů - italské výnosy oproti úrovním od začátku prosince poklesly skoro o 70 bps. Mario Draghi a jeho družina tedy nejsou pod přímým tlakem trhů.

Rozbřesk: 26 nejbohatších vlastní stejně jako polovina nejchudších, co stojí za novými čísly?
23.01.2019 Stává se z toho skoro tradice. V průběhu ledna dostane světová elita v Davosu varování od nevládní organizace Oxfam - rozdíly mezi majetkem nejbohatších a nejchudších se nadále rozevírají. Podle Oxfamu 26 nejbohatších lidí vlastnilo více než nejchudší polovina světové populace (skoro 3,8 miliardy lidí). Jmění nejbohatšího muže na světě Jeffa Bezose dosahuje skoro 112 miliard dolarů - podle Oxfam pouhé jedno procento z něj je stejně velké jako roční výdaje Etiopie na zdravotnictví (země se 105 miliony obyvatel). Jmění dolarových miliardářů jako Bezose vzrostlo v uplynulém roce o 12 % především kvůli dalšímu růstu akciových trhů (data jsou brána k říjnu 2018). To zní vcelku uvěřitelně. Větší problém má řada ekonomů s odhadem jmění nejchudší poloviny populace.

Rozbřesk: Země EU stále spoléhají na dluhy
22.01.2019 Dvanáct ku devíti. Tak to je skóre, které vyjadřuje poměr mezi zeměmi hospodařícími ve třetím čtvrtletí loňského roku s přebytkem veřejných rozpočtů vůči těm, které i nadále spoléhají na dluhové financování. Přestože ve skupině lépe hospodařících je nejenom ČR, ale především největší evropská ekonomika – Německo, za celou EU i eurozónu zůstaly rozpočty opět v červených číslech.

Rozbřesk: Historická prohra Theresy Mayové, na co budou trhy citlivé?
16.01.2019 Ne, které zaznělo v britském parlamentu při hlasování o brexitu bylo hodně silné. Theresa Mayová prohrála poměrem 432 ku 202 s tím, že proti bylo i 118 poslanců vlastní strany. Libra přitom relativně dobře držela pozice a během včerejška nakonec ztráty smazala. Jde v prvé řadě pravděpodobně o pozitivní reakci na pokračování vládní koalice Theresy Mayové - dnes večer bude sice čelit hlasování o důvěře, ale zdá se, že bude mít dostatečnou podporu. To je dobrá zpráva, protože nové volby by dohodu o brexitu v termínu prakticky vylučovaly.

Rozbřesk: Česká koruna nejsilnější od září, co čekat dál?
08.01.2019 Česká koruna pokračuje dál na vítězné vlně a zpevňuje na nejsilnější úrovně od září 2018 - pod 25,60 EUR/CZK. Co stojí za náhlým úspěchem české měny? Máme se připravit na další zpevňování?

Rozbřesk: Trhy ustupují z extrémního pesimismu, v centru pozornosti zůstane politika
07.01.2019 Úleva na akciových trzích je víc než vítána poté, co americké akcie zažily v prosinci nejhorší propady za posledních 50 let. Pesimismus byl optikou našeho výhledu přehnaný - ve vyspělém světě počítáme sice s viditelným zpomalením růstu ale ne s recesí, kterou řada trhů začala postupně ve svých cenách očekávat. Není to jen případ akciových trhů, ale i extrémně plochých výnosových křivek, jejichž tvar by za normálních okolností signalizoval příchod recese. To je ostatně i případ Česka, kde ještě na začátku prosince swapová křivka ukazovala do konce roku na jeden růst sazeb a do dvou let na dvojité zvýšení českých sazeb. Dnes do dvou let počítá s poklesem sazeb a desetileté sazby poklesly viditelně pod tříměsíční PRIBOR.

Komodity: Ceny ropy dnes odmazaly počáteční ztráty
03.01.2019 Ceny ropy smazaly ztráty a mírně rostou díky zprávě, která naznačila, že Saúdská Arábie snižuje svou těžbu ropy. Zisky jsou však pouze nízké, protože na trhu stále panují obavy ze zpomalení globálního ekonomického růstu, které by mohlo snížit také poptávku po ropě.

Rozbřesk: Fed dnes zvedne úroky, ale jinak dá sbohem postupnému zvyšování sazeb
19.12.2018 Globální akciové trhy, jež si lížou rány po posledním výplachu, vzhlížejí k dnešnímu zasedání Fedu ve Washingtonu jako k poslední instanci, která by mohla korigovat celkově mizerný konec roku. Pravda je taková, že dnešní zasedání Fedu bude tím nejdůležitějším za posledních několik let. Bude to mimo jiné proto, že tentokrát trh se zvýšením úrokům ne zcela počítá, resp. existuje podle něj zhruba 30% pravděpodobnost, že Fed dnes sazby nezmění.

Ranní analýza: EURUSD padá pod 1.13, dnes maloobchodní prodeje v USA
14.12.2018 Včerejší seanci na devizových trzích ovlivnilo zasedání ECB, ačkoliv jsme se žádné změny v dosavadní rétorice nedočkali. Dnes ráno silně zpevňuje americký dolar a je silnější na většině z měnových párů. Akciové indexy začátkem dnešní seance mírně ztrácí a ropa WTI se dostala na týdenní maxima.

Rozbřesk: Třetí propad automobilového trhu v EU za sebou
14.12.2018 Úspěch české ekonomiky je v posledních letech spojený s automobilovým průmyslem, který přímo sám o sobě vytváří okolo 6 % přidané hodnoty celé ekonomiky. Jeho nepřímý vliv skrze dodavatele je samozřejmě daleko větší, a tak jakýkoliv výkyv v produkci nebo v poptávce se přímo odrazí i na výkonu celého hospodářství. Své by o tom mohlo vyprávět Německo, kde má výroba aut o něco slabší pozici a přesto s výsledky HDP automobilový průmysl dokázal ve třetím kvartále zamíchat. A to nikoliv v tom dobrém směru.

Rozbřesk: Šance na divoký brexit roste. Jak zranitelný je obchod ve střední Evropě?
12.12.2018 Čtvrteční návrat do Bruselu Therese Mayové závidí asi málokdo. Angela Merkelová sice “empaticky” podotkla, že se jí bude snažit pomoci. Těžko ovšem říct, jak by to mohla udělat. Stejně jako většina evropských politiků se s ní možná sejde, prohodí pár slov, ale na dohodnuté “rozvodové” smlouvě nic nezmění. Trhy proto mohou v nejbližších dnech víc a víc sázet na divoký brexit. A my jsme se podívali, které země ze střední a východní Evropy by výrazné zhoršení přístupu na britský trh nesly nejhůře.

Rozbřesk: Česká inflace předčasně na cíli
11.12.2018 Finanční trhy si v úvodu jednoho z posledních týdnů letošního roku rozhodně na nedostatek událostí stěžovat nemohou. Hlavní domácí ekonomickou zprávou byla listopadová inflace, která výrazně zaostala za nejnovější (nedávno zveřejněnou) prognózou centrální banky. Na rozdíl od ČNB předpokládaných 2,5 % poklesla inflace na 2,0 %, a to především zásluhou příznivějšího vývoje cen potravin. Dostala se tak výrazně dříve na cíl, než předpokládala centrální banka, nicméně podle ČNB zůstávají „celkové fundamentální inflační tlaky v tuzemské ekonomice silné, a to zejména v souvislosti s výraznou mzdovou dynamikou…“.

Ceny ropy tlačí dolů pokračující oslabování akcií
10.12.2018 Ceny ropy dnes klesají po výrazném nárůstu v závěru minulého týdne, za kterým stála dohoda Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejích spojenců na snížení těžby. Ropný trh dnes reaguje mimo jiné na pokračující pokles na globálních akciových burzách.

Rozbřesk: Brexit může trhy dostat opět pod tlak
10.12.2018 Trhy čeká další týden, kdy na prvním místě budou sledovat brexit. Theresa Mayová má dnes poslední možnost odložit hlasování o brexitu v parlamentu, kde má prozatím zcela nedostatečnou podporu. To by se ale pak musela ve čtvrtek znovu vydat do Bruselu a ponižujícím způsobem žádat o přejednání jednou dohodnuté smlouvy. Navíc ve chvíli, kdy se s ní evropští lídři unissimo odmítli o jakýchkoliv nových podmínkách bavit.

Ako reagovala ropa na predošlé významné zasadnutia OPECu?
06.12.2018 Pozrel som sa do nedávnej histórie zasadnutí OPECu. Konkrétne na to, čo sa kedy rozhodlo a aká bola reakcia ropy. Kvóty boli obnovené v roku 2016, ďalej do histórie teda nemá zmysel sa vracať:

Rozbřesk: OPEC míří k omezení těžby. Zastaví propad cen ropy?
06.12.2018 Ropný trh s napětím vyhlíží hlavní událost tohoto roku, kterou bude dnešní zasedání států OPEC a partnerských zemí v čele s Ruskem (OPEC+). Ty před sebou mají jasný úkol – zabránit dalšímu propadu cen ropy, které jen za poslední dva měsíce ztratily 30 %. Jak toho dosáhnout? Na scénu by se měly vrátit těžební škrty, otázkou však zůstává jak jejich rozsah a rozdělení mezi jednotlivé státy, tak i finální komunikace.

OPEC hovorí o znižovaní ťažby. Pre ropu by to pravdepodobne znamenalo rasť.
30.11.2018 Dnes sa objavila správa, že OPEC a Rusko by sa mohli na zasadnutí v budúcom týždni dohodnúť na znížení ťažby. Hovorí sa až o 1 mil. barelov za deň.

Na summitu G20 bude jedno z témat padající cena ropy
29.11.2018 V Argentině se bude tento víkend konat summit G-20, kde se budou řešit nejdůležitější otázky světové ekonomiky. Jednou z hlavních otázek by měla být obchodní válka Číny a USA, což budou investoři bedlivě sledovat kvůli účasti prezidentů obou zemí. Nedávný propad ceny ropy si určitě získal pozornost vůdců G20 a mohl by je donutit přehodnotit svou produkční politiku. To vše pouhý týden před zasedáním kartelu OPEC a dalších ropných producentů ve Vídni.

Cenami ropy znovu zahýbe OPEC a spol.
26.11.2018 Volatilita – to je snad jediná jistota pro trh s ropou pro následující dva týdny. Po nekončícím propadu cen, který za minulé dva měsíce zlevnil ropu o 30 %, přichází na řadu diskuze těžkých vah o nastavení trhu. Závěry mohou být velice divoké včetně tweedových útoků či pochval od amerického prezidenta.

Kde hledat klíč ke konci propadu ropy
20.11.2018 Ropa od začátku října rekordně ztrácí poté, co se podívala na svá nová letošní minima a zároveň nejvyšší úrovně z roku 2016. Silný medvědí trh zasáhl již celý svět od obchodníků s dluhopisy po politické vůdce. Všichni aktivní, ale také pasivní účastníci na trhu nyní budou hledat záchytné body, které budou klíčové pro budoucnost ropného trhu. Faktorů, které působí na vývoj ceny ropy je hned několik, my se však podívá na pár nejdůležitějších a to podle jejich aktuální relevance pro trhy.

TA3: O prudkom poklese cien ropy
15.11.2018 Ropný trh sa otriasa v základoch. Cena čierneho zlata sa prepadla od októbra o 25%. Čo spôsobuje taký dramatický vývoj, to sme sa spýtali Kamila Borosa, analytika X-Trade Brokers.

Technická analýza: Ropný kolaps
15.11.2018 Ropný trh se otřásá v základech. Jen během včerejšího dne oslabila cena ropy o 7 % a ze svých říjnových maxim se propadla již o 25 %. Lehká texaská ropa WTI dokonce zaznamenala 12. poklesový den v řadě, což je něco nevídaného od roku 1984. Stabilizaci cen nepomáhá ani veškerá snaha kartelu OPEC v čele se Saúdskou Arábií, která již naznačila ochotu domácí produkci omezit.

Rozbřesk: Cena ropy ve volném pádu: bude se opakovat kolaps z roku 2014?
14.11.2018 Kartel OPEC má zaděláno na pořádný problém. Byť to ještě před několika týdny vypadalo na poklidný konec roku, nyní se ceny ropy ocitly ve volném pádu. I přes verbální intervenci Saúdské Arábie ztratila ropa Brent od začátku října již 25 %, přičemž jen během včerejšího dne to bylo 7 %. Rekordní dvanáctý den v řadě již klesá také cena lehké americké ropy (WTI). Co se na ropném trhu vlastně děje?

Rozbřesk: Německo čeká pokles HDP. Co na to Česko?
12.11.2018 Trhy budou tento týden nervózně sledovat nové indicie ohledně toho, jak moc slábne dynamika ve světové ekonomice. V centru pozornosti budou čísla z Německa, které pravděpodobně ve středu zahlásí kosmetický pokles HDP ve třetím kvartálu.

Technická analýza: Medvědi si zasedli na ropný trh
07.11.2018 Setrvalý propad cen ropy pokračuje již pátý týden v řadě a medvědí sentiment zatím nebere konce. Lví podíl na tom má americká vláda a její oznámení o dočasné výjimce na import íránské ropy, kterou poskytla celkem pro 8 států (včetně Číny a Indie). Pondělní znovuobnovení sankcí na Teherán, které napomáhaly předchozímu růstu cen, tak investoři přehlédli bez mrknutí oka.

Rozbřesk: Týden ukáže, zda zpomaluje česká ekonomika
05.11.2018 Sotva skončil jeden napínavý týden, už je tu další. Zatímco pro české trhy bylo hlavní událostí zasedání bankovní rady ČNB, a tedy zvýšení sazeb a jejich výhled na další rok, zahraničí si v pátek všímalo další nabídky slabých čísel z eurozóny v podobě klesajících indexů nákupních manažerů v průmyslu. Na začátku týdne bude hrát opět prim především dění v zahraničí. Hned v úvodu půjde o události v USA, které nejenomže zpřísňují sankce vůči Iránu, ale současně i volí zástupce do Sněmovny reprezentantů a třetiny Senátu. Ve hře je získání většiny ve prospěch demokratů, která by prezidentovi zkomplikovala prosazování jeho politiky a navíc by mohla nastolit téma jeho odvolání, jež by mohlo značně zaměstnat prezidentovu administrativu na zbytek volebního období. V americkém kalendáři je také zasedání Fedu, respektive FOMC, nicméně tentokrát se od něj zvýšení úrokových sazeb nečeká. Přijde na řadu pravděpodobně až v prosinci.

Ropný trh zasáhnou od příštího týdne sankce na Irán
01.11.2018 Předpovědi, že na trhu s ropou bude kvůli americkým sankcím na iránský obchod s ropou chybět více, jak 1 milion barelů denně se nakonec vůbec nemusí naplnit. Podle posledních dat nebude vše tak černé, protože iránské exporty jsou stále poměrně velké. Trumpovo administrativě se podařilo snížit iránské exporty ještě předtím, než vstoupí v platnost jejich sankce, výraznější pokles však nemusí ani dorazit, protože Čína a Indie hodlají v nákupech iránské ropy pokračovat.

Tlak na ceny ropy sa stupňuje, ovplyvňujú ich sankcie aj „saudská kríza“
26.10.2018 Počas uplynulej stredy zamierili ceny ropy nahor a vyzeralo to, že sa konečne zotavujú z dvojmesačného minima. Ich rast podporoval blížiaci sa termín sankcií USA voči Iránu, ktoré nadobudnú platnosť 4. novembra. Nakoniec uzavreli s miernym poklesom, ktorý pokračoval aj počas štvrtkového obchodného dňa. Cena severomorskej ropnej zmesi Brent pohybovala okolo hranice 75 USD za barel. Na rovnakej úrovni sa naposledy obchodovala koncom augusta 2018. Americká ľahká ropa WTI dosiahla hranicu okolo 66 USD za barel.

Bude cena ropy 100 dolarů za barel?
26.10.2018 V poslední době se často mluvilo o tom, že cena ropy opět stoupne a možná se dotkne hranice 100 dolarů za barel. V poslední době to ale vypadá, že to s cenou ropy nebude až tak horké.

Komodity: Ceny ropy se zotavily a zpevňují
25.10.2018 Ceny ropy se po propadu v důsledku silného poklesu akciových trhů během dneška zotavily a vrátily se k růstu. Ropa v současnosti více než na údaje o objemu těžby a zásob reaguje na mimotržní faktory, uvádějí analytici.

Rozbřesk: Co čekat od dnešní ECB?
25.10.2018 Dnešní zasedání ECB nepřinese nové revoluční kroky a rozhodnutí. Přesto se může Mario Draghi na tiskové konferenci pěkně zapotit pod palbou otázek směřujících především k postoji ECB k italské otázce.

Americké zásoby ropy opäť prudko vzrástli. Ropa však koriguje včerajšie straty
24.10.2018 Prudký rast zásob v USA pokračuje. V minulom týždni rástli štvrtý krát po sebe o viac ako 6 mil. barelov. Toto sa stalo po prvý krát v histórii štatistík od roku 1982. Zásoby sú najvyššie od júna a ich medziročný pokles spomalil na7,6%. Ešte pred mesiacom bol pritom na úrovni 15,9%. Americký ropný trh je teda aktuálne silno prezásobený.

Komodity: Ropa prudce zlevňuje
23.10.2018 Ceny ropy dnes ztrácejí zhruba čtyři procenta. Saúdská Arábie totiž uvedla, že by v případě potřeby mohla zvýšit dodávky na trh, čímž zmírnila obavy z nedostatku suroviny v důsledku amerických sankcí vůči Íránu. Ke zlevňování ropy přispívá rovněž pokles na akciových trzích.

Rozbřesk: Italské trhy čeká další perný týden…
22.10.2018 Italská přestřelka s Evropskou komisí pokračuje. V uplynulém díle (týdnu) Evropská komise ostře odmítla rozpočtové plány italské vlády, které se podle ní výrazně odchylují od dohodnutého scénáře (nárůst výdajů o 2,7 % namísto 0,1 % a deficit 2,4 % namísto 0,8 % HDP). V reakci na to italské výnosy vyskočily na úroveň pětiletých maxim a agentura Moody’s v pátek snížila rating na nejnižší investiční stupeň.
Související klíčová slova:
Tempo růstu | Zpráva IEA | Kolaps cen ropy | SP500 | Fibo | Cabot Money Management | Dokončený brexit | Čínské technologické firmy | Evropská komise | Galveston Bay | Joe Biden | LYNX | HSBC | Retracement | Jackson Hole | Plyn v Evropě | Cena platiny | Přezásobený ropný trh | Vládní dluhopisy | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Setkání G20 | Oživení cen | Čínský průmysl | ETC | Jednání OPEC+ | Zásobování trhu s ropou | Druhá největší světová ekonomika | Continental Resources | Situace v eurozóně | Kč/EUR | Největší producenti ropy | Australská centrální banka | Rezervy ropy | Zkušenosti | Akcie opatrně | Cenová hladina | Nízká cena ropy | Akciové trhy | Prezident Biden | Alphabet | Největší obchodník s ropou | Pozice velkých fondů | Zajímavé akcie | Ropný gigant | Společnost Allwyn | Koronavirové krize | Exporty | Měnový kurz | Daňové škrty | Investovat v roce 2020 | Pfizer | Pozitivní vliv | PLN | Geopolitické riziko | Rolování | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Obchodník | Refinitiv | EUR | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Řecko | Plynárenská společnost | Ázerbájdžán | Pokles sazeb | Media for Europe (MFE) | Siemens Energy | Průmyslová výroba v eurozóně | Trend | Bank of Japan | Inflační čísla | Petromatrix | Momentum | Reálné příjmy domácností | Mexická centrální banka | Škoda Auto | Dow Jones Industrial | Ruská banka | Zásoby plynu | Událost roku | Nikl | Mezinárodní měnový fond | Rostoucí akcie | Macron | Podnikatel | Kroky Fedu | Statistiky | Patria Finance | Přikoupení | Poplatky | Šéf Fedu Powell | Trumpová | Investiční banky | Trim Broker | Korelace | Finanční injekce | Agentura S&P | Oživení poptávky | Americká automobilka Tesla | Řešení sporů | Britské ropné společnosti | Asijské akcie | Intuit | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Long pozice | Růst hlavních ekonomik | Jackpot | Společnost Tesla | Silný support | Britská libra | Aktiva | PrimStock | Citigroup | Bezpečné útočiště | Širší index | Stimulační balíček | Indexy na Wall Street | Měnové zasedání | Deflace | WTO | Spojení | Záporné sazby | Sektor informačních technologií | Royal Dutch | Amazon | Ukrnafta | Organizace zemí vyvážejících ropu | Společnost Saxo Bank | Pojišťovna | Poměr zlata a stříbra | Oslabování měny | Diskont | Index strachu | Dohody OPEC+ | Kolaps | Společnost BP | Očekávání pro rok | Dopad na akcie | Pojišťovna Generali | Špatná nálada | Zajišťovna | Obchodník s ropou | Ukrajinský prezident | Internetový obchod | Vliv na trh | Letecké společnosti | Francouzský statistický úřad INSEE | Cenné kovy | Zasedání ECB | Komunita | Vývoz ruské ropy | Diverzifikace | Pokles ceny ropy | Výnosy dluhopisů | Výhled ekonomiky | Futures kontrakt | Velikost fondu | Ruské invaze na Ukrajinu | Ropa v USA | Analýzy | American oil future | Asijské trhy | Financial Times | Pravděpodobnost | Alexandr Novak | Vliv černého zlata | FAO | Středoevropské devizové trhy | Zvyšováním těžby | Současný propad | Mezinárodní ratingová agentura | Bidenova administrativa | Růst ekonomiky EU | Co je to ropa? | USD/BRL | Snížení produkce | Inspirace | Americký prezident | Lagardeová | Ruská společnost Gazprom | Tweety Donalda Trumpa | Dovoz z Číny | Colt CZ Group SE | Premiéři zemí Evropské unie | Americká inflace | Call option | Růst sazeb | Akcie Tesly | ReGas | KKCG | OPEC Monthly Report | Expanze | Exchange | Deutsche Boerse | Oilprice.com | Belgická vláda | Reserve Bank of Australia | Analytický tým FXstreet.cz | Giovanni Staunovo | Cena pšenice | Výkyvy | Monarchie | Vývoj ceny benzínu | Nevada | Směřování měnové politiky | Argos Capital | Propad cen | Společnost Boeing | Nástroje měnové politiky | Vývoj české inflace | Posilování dolaru | Saúdská Arábie | Akcie roku 2019 | Thomas Jordan | Afrika | Silný kurz dolaru | Goldman Sachs | Citibank | Pandemie COVID-19 | Schůzka skupiny OPEC | Širší index S&P 500 | Nová data | Investing | Všeobecné volby | Investice do zlata | Směrnice | Norská vláda | Strach | Exxon Mobil (XOM) | Světové trhy | Ekonomika Spojených států | Bankovní rada ČNB | Glencore | EUR/PLN | Zpomalující ekonomika | Finanční centrum | Saúdská ropná zařízení | Petroleo Brasileiro | Zlato a stříbro | Geopolitické napětí | Bloomberg Commodity Spot Index | Snížení emisí | Koronavirová nákaza | Nárůst počtu nově nakažených | Nezaměstnanost | Jednání skupiny OPEC+ | SSHR | Společnost China Mobile | PTR | Vicepremiér | SoftBank Group | Objemy obchodování | Sankce | Akcie dnes | Peter Garnry | Anomálie na trhu | Inflace | Rekordní zisk | Zvýšení účinnosti | Karanténní opatření | Ruská společnost | Patová situace | Vývoj inflace | Rizika a příležitosti | Cenné papíry a burzy | Americké ministerstvo financí | Snížení cen | Dollar Spot Index | Burza | Camelot LS | Cena American oil future | Eskalace geopolitického napětí | Zásoby hotovosti | Uvalené sankce | Rostoucí inflace | Švýcarská banka UBS | Cena Brentu | Index podnikatelské nálady ISM | Hlavní události | Americký akciový index | Prognóza ceny palladia | Indexy aktivity | Výnosy z amerických dluhopisů | Pokles dolaru | Odhad poptávky po ropě dle OPEC | Tržní volatilita | Vývoj měnového páru USD/SEK | Základní úrokové sazby | Úrokový rozdíl | Kryptoburza | Růst cen | Více peněz | Výsledkové sezóny | Gold | Nástup elektromobility | Britové | Týden na trhu | Finanční instrumenty | Proražení | Brexit | Varianta covidu | Institut API | Oznámení | Jeffrey Halley | USO | Výkonnost indexu | Raymond James | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | ČSOB | Černé pondělí | Propad cen ropy | ANZ Research | Guvernér švýcarské centrální banky | Cena kontraktu | Ekonomické analýzy | Porovnání vývoje | Online obchodování | Index agentury Bloomberg | ROA | Medicare | Breakout | Letošní výhled poptávky po ropě | Rozpočty zemí | Solidní výnosy | Aktuální obchodní příležitosti | Danske Bank | Norilsk Nickel | Vývoj na trzích | Regionální měny | Title Transfer Facility | Deflační tlaky | Cena pohonných hmot | Minima eurodolaru | EURRUB | Globální ropný trh | Investování do ropných akcií | Dražší ropa | Akcie a trhy | Velkoobchodní cena plynu | Nastavení úrokových sazeb | Royal Dutch Shell (RDSA) | Prodloužení těžebních škrtů | Slabý jüan | Světový trh s ropou | Komerční banka | Harris | Ekonomické indikátory | ROE | Backwardation | Situace na trhu s ropou | Cena zlata | New York | Snížení úrokových sazeb | Obchodování s emisemi (ETS) | Vývoz LNG | Výroba v eurozóně | Výhled | Výnosy firmy | Události roku | Příležitosti pro krátkodobé obchodování | Dramatické dopady | Podnikatelská důvěra | Garance | Čínská aktiva | Novozélandský dolar | Názory na měnovou politiku | Vysoké riziko | Ztráty dolaru | American Airlines | Akcie Wells Fargo | Velké problémy | Čínské oživení | Výrazný růst | Rubl | Politická situace | Letadla | CZK | Aktuální cena ropy brent | Vývoj ceny ropy WTI | Akciová společnost | Trump a jeho tweety | Ceny na čerpacích stanicích | Jemen | EIA | Dolarový index | Zasedání FOMC | Spotřební daně | Zisk na akcii (EPS) | Reakce trhu | Příměří v obchodních válkách | Aktuální cena ropy (graf) | Nord Stream | Sankce Spojených států | Cenový šok | Výnosové křivky | Tlak na zvyšování sazeb | Utahování měnových politik | Vývoj měnového páru | Šíření nového koronaviru | Ropa Brend | Nižší ceny | Vývoj těžby ropy | Gap | Nvidia akcie | Jamie Cox | Aktuální ceny ropy | Investovaný kapitál | Evropská měna | Inflační výhled | Dlouhodobý graf ceny ropy | Topné oleje | Spalování ropy | Phillipsova křivka | Franco Nevada | Douglas Diamond | Dovoz ropy | Wealth | Cenové rozpětí | Harris Financial Group | Capital Markets | Pozitivní sentiment | Dividendy | Volatility | Baltic Pipe | Lipow Oil Associates | Activision Blizzard | Náklady na obsluhu dluhu | GB00B03MLX29 | Rafinerie | Klid před bouří | Obchodní seance | Státní rezervy ropy | Trafigura Group | Boom | Burzovní společnost | Maloobchod | Ropný trend | Jak investovat do komodit | Severomořský Brent | Čínský koronavirus | Automobilový trh | Pomoc ekonomice | Euroval | Graf | Polský premiér | Měny v Evropě | Utahování měnové politiky | Dlouhodobé pozice | Akce centrálních bank | Těžba ropy z břidlic | Oslabování akcií | Gazprom Něfť | Světové burzy | Válka | Kryptoměnové burzy | Geopolitická situace | Nabídka | Ropný institut | CMC Markets | Vývoj ceny ropy Brent | Německá zajišťovna | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Hormuzský průliv | Tweet Donalda Trumpa | Uvolnění měnové politiky | BP | HUF | Ruská ekonomika | Průmysl | Americký ropný průmysl | Zpomalení globální ekonomiky | Jednání skupiny OPEC | Donald Trump | Odliv zahraničního kapitálu | NILSY | Očekávání analytiků | Centrální banky | Výzkumy | Nová varianta covidu | Zpráva | Reason Foundation | Zisková marže | Zvyšování sazeb | Nárůst cen ropy | Nový týden | Burza FTX | Trpělivost | Islámský stát | Dobré výsledky | Indonéská rupie | Akcie Exxon Mobil (XOM) | Wall Street Journal | WSJ | Denní minima | Current ratio | Používání kryptoměn | Bělorusko | LNG terminály | Powellův projev | Agnico-Eagle Mines | Moderna | Irsko | Komoditní akcie | Alibaba | Rystad | Current Ratio | Kč/USD | Data z USA | Opatření | EURCZK | Komoditní měny | Ekonomiky v eurozóně | Krize eurozóny | Diamant | RWE | Coca-Cola | Měnový pár USD/CNY | Obchodování s termínovými kontrakty | Covid | Obchodujte ropu | Reverze k průměru | Anglo American Platinum | Futures | Globální poptávka po ropě | Zveřejněná data | Ceny elektřiny | Biofarmaceutické společnosti | Česká měna | Dolary | Vývoj objemu ropy | Global Gas Analytics | Obchod Amazon | Akcie GoPro | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Makléřské firmy | Separatisté | Analytik Saxo Bank | Washington | Těžební kapacity | Stephen Brennock | Oanda | Jestřábí Fed | Zvýšení produkce ropy | Title Transfer Facility (TTF) | Ropný institut API | Ratingová agentura | Historická zkušenost | Nové peníze | Tamás Varga | Výprodeje | Larry Summers | Dodávky ropy | Útok na saúdská ropná zařízení | Mimořádné situace | Zlevňování ropy | Býčí signál | Štěpán Hájek | Pavel Molchanov | Největší týdenní nárůst | Medvědí signál | Globální ekonomiky | Světové ceny ropy | Německá energetická společnost | Doba na nákup ropy | Trading | Bilion | Odhodlání | E15 | Ceny v zemědělství | Německá bankovní společnost | Ceny pohonných hmot | Lukáš Lipovský | Julius Bär | Potenciální zhodnocení | Největší producent ropy | Ropné akcie | Hurikán Ida | TC Energy | Nejdůležitější události | Úspěšné obchodování | Ruská invaze na Ukrajinu | Polská centrální banka | Obchodní pravidla | Ekonomiky | Akcie v roce 2020 | CL | Finanční analytici | Země OPEC | Čínský jüan | PLN/EUR | Volatilita | Obchodní války | Ben Luckock | Maďarsko | Členské země eurozóny | Americká kosmetická společnost | Brexit bez dohody | PKN Orlen | Trend USD/SEK | Výhled Saxo Bank | Latinská Amerika | Záchranný fond | Airbus | Průmyslová produkce | Americké prezidentské volby | Dění na akciových trzích | Prodej elektromobilů | Economist | KBC Energy Economics | Breakout Trader | Zaměstnanost | Cena železné rudy | Statoil | Cenové hladiny | Investiční firmy | Severokorejský vůdce | Sazby v USA | Net-long pozice | Významné riziko | Předstihové indikátory | Bydlení | Japonská vláda | Makléřská společnost | PVM Oil Associates | Peníze | Zpomalení globálního růstu | Vývoz ropy | Členové kartelu OPEC+ | Ropa online | Turecko | CySEC | Sociální sítě | Ukrajinské síly | Brent | Globtrex.com | Pozornost trhu | Komoditní sektor | Velcí obchodníci | Čínský dovoz | Natland | Politika | Tržní sentiment | HUF/EUR | Americká Komise pro cenné papíry | Stimul | Odhad cen | Vedení společnosti | Jüan | Očekávání | Daňové úlevy | Státy eurozóny | Snižování sazeb | Investoři na trzích | Turbo certifikáty | Průvodce obchodováním komodit | Největší švýcarská banka | Ekonomika EU | Měď | Louise Dicksonová | Zpomalení čínské ekonomiky | Evropské burzy | Palladium | Index cen domů | Světové finanční trhy | Ministr hospodářství | VTB Capital | Mezinárodní dohody | Coinmarketcap | Vybírání zisků | Společnost Genesis | Inflační riziko | Carsten Fritsch | Disciplína | Investiční centrum | Silvergate Capital | Největší ruská banka | Theresa Mayová | Silné momentum | Investiční cíle | Odchod z EU | Zvýšení sazeb | Akciový index Dow Jones | Vliv členů OPEC | Výhled globální poptávky po ropě | Uvolňování karanténních opatření | Merkelová a Macron | Prodeje akcií | Ropa cena | Napadení Ukrajiny | Ozvěny trhu | Odvětví české ekonomiky | Hlavní akciové indexy | Války na Ukrajině | Americké ministerstvo práce | Americký výrobce letadel | Konflikt na Blízkém východě | Obchodní týden | Rozdíl mezi WTI a Brentem | Šéf automobilky Tesla | Online prostředí | Invaze na Ukrajinu | Údaje americké vlády | IHS Markit | Základní sazby | Majetek | Intercontinental Exchange | Vývoj na akciových trzích | Allwyn | Měnový fond | Evropské měny | Ekonomické výhledy | Financovat | Obchodník s ropou Vitol | List The Wall Street Journal | Automobil | Automobilka Renault | Sentiment investorů | Index cen domů v USA | Ceny palladia | Dopad na cenu | Boje na Ukrajině | Blockchain | China Mobile | Zdražovat | Klesající reálné příjmy domácností | Cena elektřiny | Zásoby ropy | Tlak na Rusko | Kurz eurodolaru | Vývoj těžby ropy v USA | P/E | Politická nejistota | Hedgeové fondy | Janet Yellenová | Výprodeje na akciových trzích | Vanad | Nárůst zásob | CZK/EUR | Nákupy | Růst | David Malpass | Silné oživení | Pomalé oživení | Dohoda OPEC | Americký index | Americké HDP | AFP | Příležitosti | Bílý dům | Trh dluhopisů | Itálie | Akcie a ETF | Výpadky | EUR/CZK | Vitol Group | Nárůst cen | Americká lehká ropa | Slabý americký dolar | Klíčový ukazatel | Program kvantitativního uvolňování | MiFID II | Zasedání OPEC+ | MetaTrader | Akcie firmy | Summit Evropské unie | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Mega Millions | Krizový fond | Fundamentální analýza | Libye | Caprock Risk Management | BreakEven | Červnová inflace | Ochota investovat | Jednání FOMC | Trumpova protekcionistická politika | Sentiment na trhu | Palladiové akcie | Fair Value | Prognóza | L.F. Investment | Výnosová křivka | Pohonné hmoty | Vývoj cen ropy | EUR/MWh | Největší zisk | Fond ESM | Použití finanční páky | Situace na Blízkém východě | Ekonomické vyhlídky | Zásoby ropy v USA | Trh práce | Gazprom Germania | Změny cen | Nordstream 2 | Evropský plyn | Britská centrální banka | Německý ministr hospodářství | Mercedes | Ruská firma | Plynovod Baltic Pipe | Aktuální kurzy měn | Swapová křivka | Kongres | Tempo poklesu | Hrozba | Zotavování světové ekonomiky | Švédská Riksbank | Zotavení v Německu | Akvizice | Vývoj ceny ropy v roce 2020 | Spotřebitel | České HDP | Růst amerického dolaru | Ukončení války na Ukrajině | Pochybnosti | Projev Trumpa | Investiční svět | Foreign Exchange | Ozbrojený konflikt mezi Izraelem | Měna euro | Hyundai | Akciová maxima | Hlavní ekonom | Akontace | Exxon Mobil | Prognóza ceny stříbra | Surové ropy | Izrael | Czech Fund | Sell | Objem obchodů | Dobrý výsledek | Velká Británie | Úrokové sazby v USA | Ekonomika Německo | Pohyb kurzu | EEX | Opatrný optimismus | Evropské ekonomiky | Puma | Těžba v USA | Investovat do zlata | Rostoucí počty nakažených | Snížit emise | Americká centrální banka | Oklahoma | Technologické akcie | Bloomberg Dollar Spot Index | Kritický týden | Poptávková strana | Klíčové události | Cena bitcoinu | Odhad letošního růstu ekonomiky | Alexander Novak | Globální poptávka | Interfax Energy's Global Gas Analytics | Ministr energetiky | Long | Chování | Kontrakty | Hospodářské krize | Zpomalení ekonomiky | Ropné společnosti | Evropský statistický úřad Eurostat | Finanční společnosti | Energetický trh | Lira | Nové akcie | Úrokové sazby | Ceny PHM | ETS | Ropa Brent | LYNX Trading | Prezident Trump | Nigérie | Koruna | Geopolitická rizika | Dohody OPEC | Národní ekonomická rada vlády | Jaký je výhled? | Firma NOC | InfraCap MLP | Farmaceutická společnost | Spotřeba ropy | Zasedání centrálních bank | Strach z druhé vlny | AUD | Conference Board | DJIA | Těžba břidličných producentů ropy | Inflace v eurozóně | Klesající trend | Powerball | Deutsche Welle | Vývoj měnového páru GBP/USD | Výrobce sportovních vozů | Caterpillar | Kurz bitcoinu | Nominální hodnota | Kontrakt na WTI | S&P500 | Společnost Uniper | Raketový útok | EBay | Investujte zodpovědně | Fundamentální pohled | Trh s dluhopisy | Oslabení eura | RUS50 | Zprávy z ekonomiky | OIL.WTI | Sázky na pokles | Měny v regionu | Inventor Chemical Tankers | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Nastavení měnové politiky | Jemenští povstalci | Trh | Phil Flynn | Barel ropy | iPhone 14 | Období nejistoty | Plovoucí terminál | Lukáš Kovanda | Karlsruhe | Digitální aktiva | Americké dolary | Prezidenti a premiéři | Zkušenost | Cox | Portfolio manažer | MSCI | Nižší produkce | Ropa Brent online | Ropné trhy | Posílení kurzu | EMU | Cestovní ruch | Výhled cen | Ropná rally | Riziková averze | Počasí | Oživení české ekonomiky | Britská ropná společnost | Kurzy akcií | Pozitivní zpráva | Americká sněmovna reprezentantů | Ruský prezident | Ropné zdroje | Akcie Mastercard | CMC | Země EU | Daně z příjmů | Recese ve Spojených státech | Pandemie koronaviru | Skladovací prostor | Ceny plynu | Embargo na ruskou ropu | Snižování cen | Nálada na akciových trzích | Výhled eura | Rozdílové smlouvy | European Energy Exchange (EEX) | Index | Komoditní index | Opatření proti šíření koronaviru | Těžba skupiny OPEC | Studie | Maturity | Vice | Proočkovanost | Ropná firma | Cena stříbra | Český rozpočet | Zpomalení v Číně | Rezervní měny | Elektřina | MMF | Vývoj ceny stříbra | Výrobní ceny | Videokonference | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Údaje o inflaci | Komise | Cena akcií společnosti Boeing | Nejistoty | Historické maximum | Tržní kapitalizace | Prognózy na cenu ropy | Kryptoměnová burza | Plovoucí LNG terminály | Kapitál | Jiří Rusnok | Nový rekord | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Posílení | Příjmy z reklamy | Devalvace | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Rijád | PDVSA | Margin | Agentura Reuters | Strop na ruskou ropu | Skupina OPEC+ | Zajímavé příležitosti | Společnosti | TLTRO | Black Knight | Ruský plyn | Úvěrové krize | Majitel | Ministerstvo obchodu | Cla USA | Klimatické změny | Negativní dopad | Blue chip | Ministerstvo práce | Euro včera | Vysoké inflace | Phillip Futures | EP | Sony Interactive | S&P | Regulátoři | Akciový býčí trh | Hamás | Americké ministerstvo obchodu | Hnutí Hizballáh | Polský zlotý | Slabý kurz dolaru | Komoditní grafy | Unie | Omezení dodávek | Lulo Rose | Volodymyr Zelenskyj | Zvýšení inflačního cíle | Data z ekonomiky | Důvěra investorů | Obchodní příležitosti | Devizové trhy | Sázky | Web Trader | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Analytický tým | Čínský prezident | Italský dluh | Moody's | Kurz dolaru | Narušení dodávek | Akciové indexy | Globální spotřeba ropy | Výrazné ztráty | Očekávání úrokových sazeb | Možnost poklesu | Christine Lagardeová | Shell | Labor Day | Ropné zásoby | Sdružení výrobců automobilů | Větší riziko | Soukromý sektor | Střadatelé | Futures na ropu WTI | Bernie Sanders | Domácnosti | Ekonomické aktivity | Britský premiér | Sam Bankman-Fried | Republikáni | Kuvajt | Obchodní napětí | OPEC & Friends | Bezprecedentní propad | Deutsche ReGas | Swing | IEA | Schůzka skupiny OPEC+ | Delaware | Expirace kontraktu | IRS | Kryptoměnová burza FTX | Standard Chartered | Reakce trhů | Obchodní aktivita | Kartel OPEC | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | EUR/GBP | Asie | Ropný kartel | NAFTA | Nová prognóza | Marathon | Rekordní hodnoty | Vývoj těžby surové ropy | Deficit | Výrobce sportovního oblečení | Koronavirová epidemie | Dlouhodobé investování | Index Stoxx 600 | Prognóza ceny platiny | Zařízení | Kolaps těžby v USA | Akcie Boeingu | Invaze | Americké hospodářství | Varianty koronaviru | Technické analýzy | Futures trhy | Slabá čísla | Řízení rizika | SSR Mining | Angela Merkelová | Velké zisky | Současný propad cen ropy | Polská inflace | Implikovaná volatilita | Budoucnost | Termínové kontrakty | Bankman-Fried | Graf ceny ropy | Pokles ceny | Cukr | Virus | Akcie farmaceutické společnosti | MF | Hospodářská katastrofa | Pokračující pokles | G7 | Pokles zájmu investorů | Nejnovější údaje | Snižování úrokových sazeb | Snížení poptávky | Členské státy | World Economic Outlook | Společný podnik | Analytika | Kurz koruny | Coinbase | Analytik Commerzbank | Rafinerie v USA | Nakoupit ve výprodeji | Vzdělávací webináře | Kurz dolaru dnes | Íránský konflikt | Kontraindikátor SSI | Americké produkce | Americké ropné zásoby | OneWeb | Eskalace | Poválečné recese | Pohyb kurzu EUR/CZK | Royal Dutch Shell | SaxoTraderGO | ROIC | Midstream | Hospodářská politika | Investiční inspirace | Česká koruna | Tyche Capital Advisors | Úřad pro energetické informace (EIA) | Brokers | Nord Stream 1 | Twitter | Benzín | MIFID | Podnikatelé | Zvýšení sazeb ČNB | Wall Street Journal (WSJ) | MXN | Canberra | Ole Hansen | Výpadek ropy | Forexové trhy | Akciový index | Bývalý prezident | Exchange Traded Commodity | Hybatelé cen | Íránský útok | Pozornost | Akcie Coca-Cola | Švýcarská ekonomika | Prudký propad | Makroekonomická data | Index Nasdaq Composite | Fiskální politiky | Tvrdé sankce | Investice do akcií | Poslanci Evropského parlamentu | WEI | Globální finanční krize | Tendr | Elektromobily | Klesající reálné příjmy | Silnější euro | Úsilí | Poptávka | Závislost | Meziroční míra inflace | Futures kontrakty | Maloobchodní tržby | Bohatství | Uzavření Hormuzského průlivu | Dluhopisy | Indikátor | Ifo | Dow Jones Industrial Average | Propad průmyslu | Offshore | IKEA | Londýn - ICE | Ceny ropy v dolarech | Platina | Odpor | Podnikání | Čínská centrální banka (PBOC) | Zboží z Mexika | RRR | Konkurenceschopnost Číny | ERA | Mohamed bin Salmán | Cena ropy dnes | Investice do stříbra | Index nákupních manažerů | Antivirus | Restriktivní politika | Koronavirová pandemie | Vývoj mezd | Ministr zahraničí | Vývoj výstavby nových bytů | Americká měna | Vysoká volatilita | Další růst | Statistický úřad | Cena komodit | Webináře | Vysokofrekvenční tradeři | Epidemiolog | Jaderný program | Rada guvernérů | Očekávaná data | Colonial Pipeline | Bitcoin | Zakladatel FXstreet.cz | Počet žádostí o podporu | Uniper | Viceprezident | Mitsubishi | Člen bankovní rady | Cena plynu | Kov | U.S. Bank Private Client Group | Řetězec | Ruský vicepremiér Alexandr Novak | Směr trhu | Saxo | Kapacita elektráren | Ceny akcií PKN Orlen | Cla na dovoz | Konglomerát | Šíření viru | Akcie Apple | Ropa.cz | Piper Sandler | Wheaton Precious Metals | Moskva | Harris Financial | Prezident USA | Epidemiologická situace | Akcie AbbVie | Research | Akcie HP | Obchodovat | Intervence centrální banky | Turistika | JPMorgan Chase | Dlouhodobé vývoje | Video | OANDA Edward Moya | Marketingová komunikace | Cena palladia | Kontrariánské pozice | Technologický index Nasdaq | Zpomalení hospodářského růstu | Velikost pohybů | Ropa burza | Očekávání trhu | Patria Online | Inkaso deviz | Obavy z koronaviru | Akcie Intel | Japonský index | Lukoil | Jefferies Bache | Americké indexy | Historická minima | Reporty Amerického ministerstva zemědělství | Obchodníci | Sibanye Stillwater | Válka na Ukrajině | Geopolitické události | Pohyby na burze | Akcie GM | Norsko | Finance | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Růst úrokových sazeb | Blizzard | Pandemie nemoci | Skupina OPEC | Equity | Pozitivní komentáře | Prezident Donald Trump | Pár EUR/USD | Analytici | Čistý zisk | Aktivity v Číně | Dividendový výnos | Aukce | Cenový graf | Problémy | Vývoj války | Růst měnového páru | Cenový index | Budoucnost ropy | Global Risk Management | Index PMI | Stres | Stříbro | Jak můžete investovat do ropy? | USA a Čína | COVID-19 omikron | Akcie Micron | Komoditní obchodování | Finanční instituce | Nákup ropy do rezerv | Úrokové politiky | Prostor pro další růst | Pandemie | Vyšší sazby | Akciové ceny | ANZ | Softwarová společnost Microsoft | Kanadský dolar | Úrovně rezistence | ProSiebenSat.1 | Pokles cen | Investiční banka Goldman Sachs | Závod na elektromobily | Ropa | Nákupní apetit | Grünheide | Cena barelu ropy | Bankéři | Monetární politika | Certifikáty | IKL | Německé banky | Komodity s LYNX | ETF | BH Securities | Větší pokles | Deutsche Bank | Cena ropy výhled | Index RUS50 | Klouzavý průměr | Pohonné hmoty v ČR | Firma | Iniciativa | Omezení těžby | Nesoulad | Gazprom Export | SWIFT | Společnost Lufthansa | Index evropských akcií | Euro vůči americkému dolaru | Short pozice | Růst akcií | Sjednocení Irska | Zasedání Bank of England | Barclays | ECB Christine Lagardeová | Cenový index PCE | Bulharsko | Prohlášení | Prognóza ceny ropy | Červnový kontrakt | Snížení úroků | Obchodníci s ropou | 3М | Saúdskoarabský ministr energetiky | Politické napětí | Ruská agrese | West Texas Intermediate (WTI) | GTAI | Nejistota na finančních trzích | BIS | Technologická společnost | Inflace ve světě | Ruské akcie | Nejvýznamnější hybatelé cen | Výsledky amerických společností | Evropský parlament | SMA 200 | Asijské akcie dnes | Ceny benzínu | Pandemie covidu-19 | Ropné království | Platforma | Transakční náklady | Statistici | OPEC Mohammed Barkindo | Bloomberg Commodity Index | Indexy PMI | UBS | Ekonomové | České mzdy | Průmysl a stavebnictví | Investování do akcií | Enverus | Depozitní sazby | Zemědělství | USA | Současný propad cen | Nejhlubší poválečné recese | Motor Sič | Spojené státy | Japonská ekonomika | Jaderná elektrárna | Zpomalení světové ekonomiky | Pozice v koruně | Reakce eura | Rekordní propad | Ex-dividend | Růst HDP | Volby | Celosvětová poptávka po ropě | Ocelářství | Nálada na trhu | Nová cla | Zasedání Rady guvernérů | Summit EU | Sony Group | Kalendář událostí | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Výnosy | Zvyšování úrokových sazeb | Sázka | Pension Plan | Navýšení cel pro dovoz z Číny | Ropná společnost | Dnešní údaje | Konsolidace | Burze | Skutečný brexit | Fáze obchodní dohody | PGNiG | Reuters analytik | Brazilské akcie | Oslabení kurzu | Obchodní dohody | Kirkland Lake Gold | Softwarová společnost | Firemní zprávy | Daniel Yergin | Slabé peso | Boeing | Qualcomm | Zisky dolaru | Otevření ekonomiky | Americká data | Kurz dolarů | Tyche Capital | Trade Brokers | Historie | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Elizabeth Warrenová | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Belgie | Investování s LYNX | Brent Crude Oil | JBC Energy | Kolaps těžby | Skupina Colt | Úroková sazba | Dow Jones | Výdaje | Cena kukuřice | Časový rámec | Nákupy centrálních bank | Výrobce elektromobilů Tesla | Dnešní kurz | Kalifornie | Technologický index | Blue chip akcie | Podnikatelská nálada | Akcie v Británii | TradingView | Ministři energetiky | Televize Netflix | Energy Management Institute | Global Insight | Investiční poradenství | Podpůrná opatření | Prezident SB | Přední těžaři | ARM Holdings | Západní sankce | Konkurenceschopnost | Vítězství Donalda Trumpa | Labouristická strana | Ruská plynárenská společnost | Podnikání na kapitálovém trhu | Ropná zařízení | Místní centrální banka | Facebook | Americké akcie | Investiční doporučení | Ruská centrální banka | Akciový stratég | New York - Nymex | Emirates NBD | Kosmetická společnost | Dnešní kurz eura | Rostoucí ceny ropy | Vývoj objemu ropy v tankerech | Akcie Applu | České měny | Růst americké ekonomiky | Růst měnového páru GBP/USD | Overnight | iShares | Data z průmyslu | Dnešní zprávy | Estée Lauder | Aktuální průměrná velikost pohybů | United Icap | Volatilní | Miliardář Elon Musk | Členské země EU | Šéfka ECB | Riziko ztráty | EUR/USD | Členové kartelu OPEC | BlockFi | Severomořská ropa Brent | Vývoj spreadu | Pin Bar | Německé společnosti | OSN | Intervence | Komoditní fondy | Světové produkce | LEN | Tržní vývoj | Fundamentální analýza akcie | Ycharts | Spotřebitelská důvěra | Členské země Evropské unie | Moody's Investors Service | LVMH | Další vývoj | West Texas Intermediate | Recesia | Měnové politiky | G20 | Porsche | Země platící eurem | Růst poptávky po ropě | Odvětví | Ross Stores | Bývalý ministr financí | Onemocnění | Index MSCI Emerging Markets | Akcie Amazonu | Rok 2025 | Ceny nemovitostí | 787 Dreamliner | Nastavení celní politiky USA | Objem obchodování | Aktuální situace | Obavy z globální recese | Společné nákupy plynu | Koronavirus | ProSiebenSat.1 Media | Americká sociální síť | Británie | Měnový výbor | Prognóza ceny zlata | Příjmy z ropy | Nákupy komodit | Obavy o globální ekonomický růst | Zlotý | Bernstein | Investice do konopí | Výnosy bezpečných dluhopisů | Odborník na ropný trh | Ekonomická situace | MFE | Ekonomika Velké Británie | Odhad HDP | Poradce Bílého domu | Ekonomický sentiment | Cenová válka | Net-long | Dna | WhatsApp | Úřad pro hospodářskou soutěž | Centrální bankéři | CNY | Americké rafinerie | Jak se stát lepším investorem | Zavedená cla | Dluhopis | Tržní cena | Americké vládní dluhopisy | Obchodní jednání | Průmyslové podniky | FCA | Velikost pohybů na ropě | Bilance ECB | Ropa Brent graf | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Vítězství | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Komodity obchodování | Ropa informace | Letecká společnost | Americké statistiky | Rozhodnutí centrální banky | Price Futures | Odliv kapitálu | Ropný šok | Christopher Waller | RDSA | Izraelský konflikt | Embargo na vývoz | Vývoj cen komodit | Miliardy dolarů | Skupina Colt CZ Group SE | ADP | AI | Akceptovat ztráty | Uptrend | Druhá vlna pandemie | Daimler | Ruský export | Geopolitické vlivy | Extrémní volatilita | ICAP | Akcie ropy | Nordstream | Půjčovna kryptoměn BlockFi | Vojtěch Benda | Obilí | Prezidentské volby | Dakota Wealth | Cenové pohyby | Sankce vůči Rusku | Propad ceny | Miliardy korun | Agentura Moody's | Světový obchod | Těžba ropy v USA | Gigant Gazprom | Gold Fields | Arménie | Akcie Exxon Mobil | Platební bilance | Společnost AT&T | Růst mezd | Prezident ECB | Kasina | Komoditní index DJ-USB | Automobilka | Royal Gold | Banka Sberbank | Mladé generace | Reálné ekonomiky | Posilování koruny | Nákupy dluhopisů | Sazby | Obchodní pozice | Provozní marže | Důsledky koronaviru | GBP/EUR | Worldwide Markets | Lufthansa | Patria | Cenový skok | Intercontinental Exchange (ICE) | Americký index S&P 500 | Americké automobilky | České koruny | Švýcarská banka | Komise v přenesené pravomoci | Kupní opce (call option) | Mike Pence | Zvýšení produkce | Vývoj akciového indexu | Zasedání OPEC | Úrok | Investovat | Komoditní | Trumpova opce | Rekordní maxima | Manpower | Cena severomořské ropy Brent | Tesla Elon Musk | Data o HDP | Evropská data | Důležití cenoví hybatelé | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Mezinárodní agentura pro energii | Komodity grafy | Největší kryptoměna | Výhled poptávky po ropě | Průmyslové objednávky | Výhled pro rok 2021 | Regulátor | Nárůst nově nakažených | Berlín | Renault | Průzkum | Edward Moya | Firmy | Cena plynu pro evropský trh | Polská ekonomika | Jednání OPEC | Kroger | Ruské společnosti | Tvrdý brexit | Masivní výprodeje | Stratég Saxo Bank | Snížení průmyslové aktivity | Nákupy plynu | Růst cen ropy | Shell a BP | Panika | Zajištění | Reálné mzdy | Averze k riziku | Celní politiky USA | Výrobce léků | Zájem investorů | Víkendové parlamentní volby | Cena ropy brent | Vyšší ceny | Phillips 66 | Euro dnes | Dovoz oceli | Aramco | Money management | Ruská ropa | Cla na dovoz hliníku | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Cena termínového kontraktu | Tower Bridge Advisors | Nakupovat švédskou korunu | Provozní zisk | Investice do platiny | Ropa graf | Odhad růstu HDP | Evropské sdružení výrobců automobilů | Investování | Dohoda OPEC+ | Nákup ruské ropy | Přední světoví těžaři | Fed | Nonfarm Payrolls | Zpomalování světové ekonomiky | Maďarský forint | Rusko dnes | Dnešní fundamenty | Výrobce letadel Boeing | Vyšetřování | Forwardy | Rozpočtový deficit | Americká WTI ropa | Boris Johnson | Účastníci trhu | Půjčovna kryptoměn | Genscape | Porovnání vývoje cen ropy | Technologický Nasdaq | Celosvětová poptávka | Soren Otto Simonsen | Izraelsko-palestinský konflikt | Oficiální úroková sazba | Automobilový průmysl | Koncern RWE | Česká vláda | Jobs Plan | Hry | Camelot | Dovoz ruské ropy | Společnost Meta | Odhad cen ropy | Trhy | Trade | Federální úřad pro letectví | Polská měna | Emerging markets | Zásobování trhu | Kurzový závazek | Komodity trading | Nejbližší rezistence | Walmart | Eleanor Creagh | Období zvýšené inflace | UBS Giovanni Staunovo | Americký ropný institut | Odhad poptávky po ropě | Ruské ropné společnosti | Ceny futures kontraktů | Refinancování dluhů | FTSE | Další růst úrokových sazeb | Investovat do ropy | Německý ústavní soud | Měnové trhy | Oscilátor | Zelená politika | Online obchodování a investice | Rizika | Produktovod IKL | Rada ČNB | Žlutý kov | Eurozóna | Investiční rozhodnutí | Fond | Ceny akcií PKN | Riziková prémie | Státní plynárenská společnost | ING Warren Patterson | Cena benzínu | ISM | Sdružení automobilového průmyslu | Jihokorejská automobilka | Björnar Tonhaugen | Nadbytek ropy | Globální trhy | Zpřísňováním měnové politiky | Zisky rafinérií | Rozpočtový úřad Kongresu (CBO) | Fitch | Pšenice | Sankce USA | Coronavirus řádící v Asii | Dluhopisový trh | Celkový výsledek | Předvolební průzkumy | Měnová politika ECB | Globální trh s ropou | Futures na ropu | Kalendář ekonomických událostí | Investování do akcií v roce 2023 | Americký Federální úřad pro letectví | Velcí hráči | Generativní AI | Společnost TC Energy | Prodávající | Vývoj měnového páru USD/CAD | Konfluence | Energetické společnosti | Zasedání centrální banky | Vysoké ceny | Počet nemocných | Společnost JPMorgan | Velké prohlášení | Boeing 737 Max | Investment Banking | Mateřská společnost | Riziková aktiva | Ukrtatnafta | Schodek rozpočtu | Úřad pro energetické informace | Růst ekonomiky | Americký ekonom | Ropný kartel OPEC | Globální energetická krize | Cenový vývoj | TradingEconomics | Cenu plynu | Institucionální obchodníci | Žádosti o podporu | Restart ekonomiky | Sucha | Mojmír Hampl | Kartel OPEC+ | Ministerstvo financí | Bilance | Společnost Media for Europe | Húsíové | Americké akciové indexy | Ruské exporty | Ondřej Hartman | Holubice | Americký kongres | Mohammed Barkindo | Vladimir Putin | Tesla | Americká makléřská společnost | Záporné úrokové sazby | Platinové akcie | Low | Stabilita | Miliardář | Příjmy domácností | Skepse | Španělsko | XTB Research | Solidní růst | Balík na podporu ekonomiky | Týdenní nárůst | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Záporožská jaderná elektrárna | Barick Gold | Globální ekonomický růst | Americké trhy | Cla na zboží | Inflace v USA | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | Index spekulativního sentimentu | Druhá vlna | Mzdy | MSCI Emerging Markets | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Evropský průmysl | Garyville | General Motors | CAD | Cenové války | Anadarko Petroleum | Nastavení celní politiky | Odhady analytiků | Viceprezident Mike Pence | Termínový kontrakt | Růst ekonomiky eurozóny | Macquarie Capital | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | HDP EU | Rozjednané prodeje domů | Deeskalace | Peněžní trh | Americká ropa WTI | Signály oživení | Banka Goldman Sachs | Na burze | Zvyšování těžby | Petrochemická společnost | Akcionáři | Analytička | Automobilka Tesla | Produktovod | Dlouhé pozice v koruně | Společnost | Ruský rubl | Exekutivní příkazy | Zpřísňování měnové politiky | Plány na podporu ekonomiky | Aktuální cena ropy | Evropské trhy | Carry obchody | New York Stock Exchange (NYSE) | Sázet | Meziroční růst HDP | Vývoj ceny akcií PKN Orlen | Tým RoboMarkets | UNWTO | Hospodaření | Cenoví hybatelé | Zahraniční obchod | Vybírání zisků investorů | European Energy Exchange | Ztráta | Gelber & Associates | Wells Fargo | Estee Lauder | Inspirace pro rok 2023 | Riksbank | Severomořská ropa | Dluhové krize | USD/SEK | EUR/HUF | Zablokování Suezského průplavu | FXstreet | Měsíční report | Maďarská centrální banka | EBITDA | Reporty | Tradition Energy | Projevy centrálních bankéřů | Akcie těžařů stříbra | Průměrné ceny benzínu | Nabídka ropy | Nálada na globálních trzích | Kukuřice | Obchod | Purple Trading | Tomáš Raputa | Prudký růst akcií | Negativní zprávy | Bilance Fedu | Akcie automobilky | Hrubá marže | Tradeři | Strategie komodit | Ceny ropy Brent | Volkswagen | AUD/USD | Nová auta | Pracovní trh | Petro-Logistics | Eskalace konfliktu | Průměrná velikost pohybů | Astrazeneca | Hongkongské akcie | Obchodník s komoditami | Tomáš Vlk | Vývoj na trhu | EK | Zahraniční forex | Riziko | Analytik | Emise | Německé dluhopisy | Velké investice | Trinity | Právo | Benchmarky | SPX500 | FIAT | JPY | Nákup ropy | E-mini | Credit Suisse | Zasedání ČNB | Citi | Pivot | Continental | Pokles výnosů | Šéf společnosti | RSI | Bank of America | Cigarety | Cenový strop | Transakce | USDX | Dodávky LNG | Šok | Volatilita trhů | Finanční trh | Urals | Meta | Turecká lira | Portfolio | Nástroj | United Airlines | GBP | Nadšení | NATO | Buffett | Plyn | Mali | Pokles cen ropy | Vývoj dolaru | BioNTech | INSEE | Spekulativní pozice | Německá ekonomika | Čína | Capital | Pokles akcií | Libanon | Risk | Inovace | WP | CZK/USD | Analýza ceny | USD/CNY | Ceny | Siemens | Financování | Zvýšení ceny | Recese | Pokles | Gazprom | Oslabení amerického dolaru | Kompozitní index | Deutsche Börse | Velmi bohatý | FTSE 100 | Goldenburg Group | Ben Bernanke | Války | Impuls | Ukrajina | Růžový diamant | Bundesbank | Břidlicové ropy | Data z trhu práce | Obchodní platformy | Ranní glosa | Proinflační | ETN | Centrální banka | BBC | Předpovědi | Prodeje ropy | DPH | Predikce | Softbank | Rizikový faktor | Akcie na burze | Největší světová ekonomika | USD/TRY | VW | WTI | USD/RUB | Infekce Covid | Silný americký dolar | Americká společnost Intel | Warren Patterson | Surová ropa | Restriktivní opatření | Hurikány | Státy EU | SMA | Yahoo | Blízký východ | Media for Europe | Praxe | Největší ekonomika světa | Biliony | Divergence | Take-Two Interactive | EUR/JPY | Libra | Americký Úřad pro energetické informace | Fyzické zlato | FAA | Trump dnes | Odborníci | Rozvolnění | Cena severomořské ropy | TPCA | Průmyslový sektor | Zákonodárci | Celní politiky | USD/EUR | Vývoj na finančních trzích | Webinář | Stratég | Broadcom | LYNX webinář | Počáteční zisky | Mateusz Morawiecki | Forint | Anomálie | Opatření v Číně | Americký ministr financí | Morgan Stanley | Prezident Vladimir Putin | Francouzská ekonomika | Cena cukru | Ceny zlata | Plodiny | Commerzbank | Výnos | Donald Trump dnes | Výnosy z dluhopisů | Počty nakažených | Vyhlášení bankrotu | Drahokam | X-Trade Brokers | eBook | Index DOW | IHNED | Producenti ropy | ČEZ | Frank | Komunistická strana | Philips | Počet nakažených | Zisky na Wall Street | Index Nasdaq | Akcie ropných společností | CFD | Benchmark | Americká internetová společnost | Americká investiční banka | Oživení cen ropy | Ekonomická krize | Facebook Ireland | Prostor pro růst | Discovery | CEO | 256/2004 | Domácí měna | LBBW | Herbert Diess | Specialista na online obchodování | Šéf ECB | Trinity Bank | Rozhovor | Nové sankce | Burzovně obchodovaný fond | MNB | Slabší kurz | Přebytek ropy | Austrálie | Minulá výkonnost | Summit G20 | Vývoj měnového páru EUR/USD | Měnové krize | Historická maxima | Posílení koruny | Primární veřejná nabídka (IPO) | Miliardy USD | Obchodní den | Louisiana | Stoxx Europe 600 | CO2 | Akcie týdne | Ceny akcií | Hongkong | Ceny energií | FTX | Zboží z Číny | Cena akcií | Utažení měnové politiky | Energetická krize | GBP/USD | Oživení trhu | Inflační cíl | Akcie Airbus | VIX | Index Dow Jones Industrial | Akcie Tesla | RUB | Pravděpodobnost recese | Událostí ve světové ekonomice | Výhled růstu globální ekonomiky | MarketWatch | Výhled pro zlato | Nejlepší palladiové akcie | Propad poptávky | BOSSA | Euforie | Írán | Největší světové ekonomiky | EPS | Biliony dolarů | Next Generation | Jasný signál | Obchodní deník | Dynamika mezd | Dlouhodobý výhled | Protistrana | ACEA | Lídři zemí EU | Německé HDP | Tržní hodnota | Rishi Sunak | Evropské PMI | Vedení ECB | Zisk | AT&T | Koronavirové pandemie | Devalvace měny | Total | Futures na zlato | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | Katar | Mimořádná opatření | Overweight | EURUSD | FedEx | PVM | Bundesbanka | Demokraté | Spekulovat | Nord Stream 2 | Akcie Exxon | Vývoj ceny akcií | Internetová společnost Google | Středoevropské měny | ExxonMobil | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Ruská federace | Aktuální kurzy | Tržní sazby | Pozitivní zprávy | Primární nabídky akcií | CFD (Rozdílové smlouvy) | Obchodování | Oliver Blume | Pokles ceny akcií | Obchodování ropy | Vzdělání | Společnost Shell | Konopné akcie | Obchodní platforma | Posílení dolaru | Úroky | Americké ministerstvo energetiky | MSCI World | PetroChina | Cenový růst | Eurostat | Prezident | Ropovod | Stav energetické nouze | Růst inflace | Obavy trhu | Philip Dybvig | Sony Interactive Entertainment | Anglo American | Jednotná evropská měna | TRY | Prémie | Colt CZ | Statistiky z trhu práce | Poptávka po pohonných hmotách | Evropa | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Rozpočtový úřad Kongresu | Zprávy | Reakce centrální banky | Globální obchodní válka | Ceny ropy | Lockdown | Zprávy z trhů | Obchodování s ropou | Nový výhled | Akcie Facebooku | Francie | Předpověď | Cena akcií společnosti | Zelenskyj | Trigger | Ekonomické důsledky | Údaje | Silná rally | Dodávky plynu | Technologické společnosti | Dolarové sazby | Převodník měn | Automobilky | Příjmy z prodeje ropy | Pojišťovny | Nejlepší akcie | Výkonnost indexů | Omezení pohybu | Eurodolar | Biden | Růst zlata | Finanční krize | Sberbank | Zisky akcií | DPA | Ukazatel inflace | FXstreet.cz | Teherán | Obchody | Růst amerického HDP | Běžný účet | Drahý kov | ex | Velcí spekulanti | Technologické firmy | Cena ropy klesá | xStation5 | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Craig Erlam | Deutsche Telekom | Natixis | Zvýšení těžby | PRIBOR | RBC | Vyspělé ekonomiky | Japonsko | Společnost Meta Platforms | Vývoj úrokových sazeb | Výkyvy kurzu koruny | Exxon | Zemní plyn | Historické rekordy | Standard & Poor’s 500 | Ropa typu Brent | Velmoci | Marže | Spotová cena | Americké sankce | Směřování | Tržní situace | Výhled pro rok | Arbitráž | ConocoPhillips | Visa | Očekávaná recese | Sociální síť Instagram | X-Trade | Grafy | Posílení kurzu koruny | Price Futures Group | Aktivum | TopForex | Japonská centrální banka | Společnost XTB | Propad akcií | Finanční svět | Výroba automobilů | Merrill Lynch | Ontario Teachers' Pension Plan | U.S. Bank | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Šíření koronavirové nákazy | Nové zakázky | Epidemiologické situace | Štěpení | Fundamentální ukazatele | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Finanční systém | Roční výnos | Snižování produkce | Makléřská společnost Genesis | Časový horizont | Konsensus | Dluhy | Verbální intervence | Hedge fondy | Býčí trh | FOREX | Konsenzus | Signály | Cenový propad | Sazby beze změny | Obavy o poptávku | Psychologie | Guvernér | Trader | Expirace | Americké akciové trhy | Sociální síť | Dividenda | Peking | GfK | Ruský vicepremiér | Ruský ministr | Aliance | Pokles zásob | Tweet | Globtrex | HDP | Devizový trh | Hlavní akciový index | WTI ropa | Ekonom | Fed funds | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Ekonomka | Dolar | Euro | Federální rezervní banky | Zkapalněný zemní plyn | Klid | Investování je rizikové | Obchodování s emisemi | JP Morgan | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Zdanění | Ceny pohonných hmot v ČR | NEST | Otevření ekonomik | Eskalace napětí | Ropa roste | Globální investoři | Průměrná cena | Politici | USD/CAD | Hlavní americké indexy | Obchodní bilance | Index PCE | Loterie | Vyšší inflace | Brazílie | Prudké výkyvy | Členské země | Nouzový stav | Známky oživení | Investec | Výprodej | Vlastní akcie | Ekonomické zprávy | Tomáš Holub | Členové OPEC | Burzovní společnosti | Slovensko | Analytik finančních trhů | Vývoj trhu | JPMorgan | Salmán | Akumulace | Invaze Ruska na Ukrajinu | EUR/CHF | EBRD | Realitní sektor | Domácí měny | Nejlepší ropné akcie | ČTK | Lehman Brothers | Odhad letošního růstu | Hyundai Motor | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | Dekarbonizace | Zásobníky | Česká národní banka | Merkelová | Epidemie koronaviru | Česká inflace | Brazilský real | Zprávy z Německa | Tranzit ruské ropy | Obchodní nastavení | Americké firmy | Vytápění | Spojené arabské emiráty | Záchranný balík | Philip Lane | Japonský jen | Meziroční inflace | Index amerického dolaru | FOMC | Akcie | Medvědí trend | Norská koruna | Mississippi | Fundamentální výhled | Turecká ekonomika | Měnové podmínky | Jamal | Kupci | Nervozita na trzích | Výsledek amerických voleb | Nižší úrokové sazby | MSCI China | NERV | Nový Zéland | Société Générale | John Hardy | Obchodovat s akciemi | Železná ruda | Pražská burza | Základní úroková sazba | Očkování | Podniky | Hnutí Hamás | Index spotřebitelských cen | Předpokládaný vývoj | Štěstí | City | Růst ceny ropy | Coronavirus | Cena za barel ropy | AbbVie | Napětí na trzích | Automobilka Hyundai | Black Friday | Munich | Koš | Vývoj ropy | Energetická agentura | SPOT | Motivace | Vývoj ceny | Býčí trend | Haísám Ghais | Tým FXstreet.cz | Dodavatelské řetězce | Akcie Facebook | Index cen | Světová ekonomika | Vitol | Společnost Google | Velkoobchodní cena elektřiny | Převis | ADP report | Podpora ekonomiky | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Telekomunikační společnost | Globální ekonomika | Technické faktory | Libra šterlinků | Index VIX | Nálada v průmyslu | Price Action | Bankovní společnost | Vývoj ekonomiky | Marihuanové akcie | Napětí na Blízkém východě | Sněmovna reprezentantů | Britská ekonomika | Technologie | Kryštof Míšek | Výplach | Koronakrize | Emmanuel Macron | Společnost Apple | Rystad Energy | Colt CZ Group | Prognózy | Zvolení Joe Bidena | Globální recese | Ontario Teachers | SSI | Kurz | DNO | Daně | Výběry | Dnešní zpráva | Ministři | Tichomoří | RBC Capital | Globální růst | Index Dow Jones Industrial Average | Využití kapacit | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Barack Obama | Zvýšení těžby ropy | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Dnes na trzích | Růstový trend | Energetická společnost | Americký prezident Joe Biden | Společnost Deutsche Börse | Sázkaři | Cenový strop na ruskou ropu | Intermediate | Analýza akcie | Snížení těžby | Společnost Microsoft | Japonské akcie | Americká automobilka | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | BHS | Unipetrol | Aerolinky | Kryptoměnová burza Coinbase | Zdražování energií | Měnový výbor Fedu | Saúdové | Silnější dolar | Rychlý růst | S&P 500 a Nasdaq | Diem | Bankovní rada | Peněžní zásoba | Investice | Microsoft | Business | Pro investory | Uranové akcie | Návrh zákona | Varianta omikron | Potenciál | Zdravotnictví | Česká měna dnes | Energetické zdroje | Odveta | Rally | Investujte | Výsledek zasedání | Sýrie | Konkurence | Bungie | Kapitalizace | Švédská koruna | Komoditní stratég | Komunikace | Zastropování ceny | Německý průmysl | Devon Energy | Zynga | Lehká ropa WTI | Černé labutě | Indie | Bod | Die Welt | Obchodování na akciových trzích | Call opce | Obchodování na burzách | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Růst ceny zlata | ESM | Makrodata | Camelot LS Group | Genesis | Zisky | Investiční stratég | Těžby kryptoměn | Frakování | tradingeconomics.com | Diem Association | Delta | Akcie těžařů | Regulace | Deriváty | Šéf Fedu | Američtí těžaři | Cyrrus | Diverzifikovat | Giphy | Dluhopisové trhy | Johnson & Johnson | Fondy | USD za barel | Kurz eura | Akcie roku 2020 | Hospodářství | Zotavení | České dluhopisy | Rentabilita | Kancléřka Merkelová | Oslabení dolaru | Globální hospodářský růst | Kontrakce | Situace v Číně | Výrazný růst cen ropy | Suezský průplav | Americký akciový trh | Russell 2000 | Ukazatel | Reinvestice | Dlouhá pozice | Index MSCI | Slabší dolar | Amgen | Obchodní politika | Měny | Profitovat | Dollar | Inaugurace | Předběžné výsledky | Nezaměstnanosti v Německu | Ropa WTI | Finanční sektor | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Cena akcie | Kupní opce | Chaos | Spread | NBC | Akcie Shell | Cash flow | Trh s ropou | Investování do zlata | Ekonomický institut | Obchodování s cizími měnami | Export | Světová zdravotnická organizace | Primární veřejná nabídka | Rusko | Další drahé kovy | Poradce | Rafinérie | Vývoj ceny ropy | Signál | Aktuální cena | Vanadiové akcie | Investovat do akcií | Úbytek | Geopolitická nejistota | Společnost Intel | Ukončení války | Letectví | BHS Štěpán Křeček | Zvýšení úroků | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Fundamentální data | 1 milion | Reakce investorů | Stock Exchange | Inflace v Číně | Společnost IHS Markit | Neúspěch | Britská vláda | Úřad INSEE | Situace kolem koronaviru | Negativní sentiment | Technologičtí giganti | Pokles společnosti | Globální akciové trhy | Valuace | TA3 | Výsledková sezóna | Air | N7 Holding Ltd. | Rozšíření | Paládium | Technická analýza | Ruský prezident Vladimir Putin | Plány | Celkové příjmy | Smíšené výsledky | Německý koncern | Fed včera | Nová prognóza Fedu | Politická nestabilita | Objem prostředků | Administrativa | Krok za krokem | Trendový indikátor | Ropa dnes | Norské společnosti | COVID-19 | Ceny americké ropy | Béžová kniha | Cena elektřiny pro německý trh | Čínská telekomunikační společnost | Cena ropy WTI | Burzovní průvodce | Dodávky na trh | Regionální banky | Rekordní nárůst | Devizové rezervy | Akcie Google | Nejlepší vanadiové akcie | Rekordní růst | Nikkei | InterContinental | Instagram | Short selling | Možný scénář | Ekonomika USA | Americké společnosti | Data z amerického trhu práce | Elon Musk | Myšlení | ZEW | Akcie na burzách | Prognóza Fedu | Munich Re | Společnost Pfizer | Evropské akcie | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Energie | Pozornost finančních trhů | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Ekonom BHS | Ukazatel Běžné likvidity | Příjmy | Albertsons | Fiskální rok | Očekávaný růst poptávky | INTU | Bondy | Ekonomické dopady | Prodej | Zobchodované objemy | Onemocnění COVID-19 | Evropská komise (EK) | Rok 2024 | Financial | Zasedání Fedu | RoboMarkets | Bloomberg | Eli Lilly | Guvernér centrální banky | XM | J&J | Společnost Deutsche ReGas | Akcie v Asii | Evropská unie | Vliv na ceny | Ceny stříbra | Kurzarbeit | Obchodování a investice | Ústavní soud | Akcie v Evropě | Rozvoj | Hlavní indexy | Capital Economics | Saxo PrivatBank | Rozhodnutí vlády | Silný růst | Mexiko | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Druhy ropy | Míra | Colt | Komoditní trhy | Pokles tržeb | Neuspokojivé výsledky | Pandemie nemoci COVID-19 | Růst poptávky | Korekce | Odhady trhu | Květnový kontrakt | LNG | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Americký výrobce | DMA | Rosněfť | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Vakcína | Výkonnost | Ministerstvo energetiky | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Televize CNBC | Obchodování s akciemi | Downtrend | Carry trade | Intervence ČNB | Index S&P 500 | Instrument | GDPNow | Německý výrobce | Hrubý domácí produkt | Zvýšené riziko | Trumpova administrativa | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Short | Zelené investice | Tomáš Pfeiler | Nakupovat státní dluhopisy | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Koronavirová situace | High | Rostoucí trend | Beta | Sójové boby | Sinopec | OECD | Íránská ropa | CHF | Napětí na Ukrajině | Měnový trh | Centrum | Index Nikkei | USD/CNH | Oslabení koruny | Spot | Fatih Birol | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Německý HDP | Těžba ropy | S&P 500 | JDE | Podpora | Oživení poptávky po ropě | Ministři financí | Julius Baer | MWh | Prognóza ČNB | Prezident Joe Biden | Sladká ropa | Obchodování s CFD | Geopolitické faktory | QE | Investice do ropy | MT4 | Snížení těžby ropy | Světová banka | Mexické peso | Cena | Aktéři | Vystoupení z EU | Apache | NYMEX | Německá vláda | Německo | Psychologie trhu | Krach | Upozornění | CNN | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Dluh USA | Steen Jakobsen | Americký trh | Dobrá nálada | Snížení sazeb | Arnault | Prime | DOT | CME Group | BAT | Burza Coinbase | Česká ekonomika | Kurzy | Prudký růst cen | Ekonomické údaje | Ropná pole | Risk Management | Ekonomická data | Situace na trhu | Přehled kurzů | Lídři zemí | Spekulace na růst | Drahé kovy | Francouzský statistický úřad | Zastavení výroby | Rozhodnutí bankovní rady | Jefferies | Soudní spor | Propad ropy | Maďarská měna | Bernard Arnault | Výhledy | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | DAX | Akcie u LYNX | Tweety | Erste | Podnik | Bali | Zavedení cel | EMA | Forexu | Debata | Kurzy měn | Akcie společnosti | Kypr | Obchodní válka | Sony | Fiskální stimuly | Mercedes-Benz | Dolarové úrokové sazby | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | Devizový kurz | Počty nových případů | Inflace v Německu | Geopolitika | Hlavní rizika | Denní graf | SEC | Schodek | Indikátory | Ticker | Odpovědnost | Oslabení | Akciové futures | Invaze Ruska | Finanční situace | Dodávky ruské ropy | Energetické krize | Strach z koronaviru | Evropské akciové trhy | Práce | Výnosnost | Úspěch | Těžaři ropy | Investiční příležitosti | Chop | Zákaz dovozu ruské ropy | Intel | Světová turistická organizace | Společnost Amazon | Kurz čínského jüanu | Likvidita | Internetová společnost | Cíle | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Nákup zlata | Repo sazba | EET | Bezpečnost | Vývoj meziroční jádrové inflace | Zásoby benzinu | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Společnost Silvergate Capital | Likvidní | Cena americké ropy WTI | Banky | Buy | Obchodní podmínky | Výrobci čipů | Společnost Sony | Těžba ropy v Rusku | Automotive | I-Trader | Vlády | Americká vláda | Kotace | Rychlost | Investiční společnosti | Ceny mědi | Setkání lídrů | Vývoj ceny americké ropy | Šance | Fundamenty | Bankrot | Očekávaný růst | Netflix | Poptávka po ropě | Zisk na akcii | Černá labuť | GM | Wall Street | Halliburton | Průlom | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Nepokoje na Blízkém východě | Data ze Spojených států | Ministr financí | Umění | Zlepšení | L.F. Investment Limited | Japonský index Nikkei | Omicron | Irák | Sazby Fedu | Světové akciové trhy | ČR | Vyšší ceny ropy | Globální pandemie Covid-19 | XTB | Kontrakt | Meta Platforms | Ropný průmysl | Dlouhodobý investor | Intervenovat | Zvyšování úroků | Německé státní dluhopisy | Kvantitativní utahování | Ropovody | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | API | Ratingové agentury | Americká softwarová společnost | Pozice | Barel ruské ropy | Stock | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | Americké zásoby ropy | ChatGPT | Oxfam | Objem transakcí | Platební síť | Příprava | Štěpán Křeček | TTF | Dlouhé pozice | Platební neschopnosti | Chevron | Kovy | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Hillary Clintonová | Robert Habeck | Komise pro cenné papíry a burzy | Hedge | Slabší koruna | Market | Měnová autorita | Technologický sektor | Cenné papíry | Varianta delta | Stoxx | Investice do marihuany | Lídři | Sestupný trend | Medvědí trh | Ozbrojený konflikt | Hlavní trendy | Indická ekonomika | Americká lehká ropa WTI | Zdražování ropy | Support | Prospekt | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | Nezaměstnanost mladých | XOM | Kurz akcie | FX | Rozvíjející se trhy | Globální HDP | Texas | Posílení amerického dolaru | Trumpova cla | Poslanci | Nové dluhopisy | xPartners | Deutsche Bundesbank | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Europoslanci | Soud | Import | Družba | Kurz amerického dolaru | Investiční banka | Kvartální výsledky | Lednová inflace | Sweet Crude Oil | Spotřební zboží | Dnešní růst | Tržní očekávání | OPEC | Ministryně financí | Broker | Energy Aspects | Oscilátor RSI | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Jestřábí hlasy | Kurz ropy | Index ISM | Události ve světové ekonomice | Nízká volatilita | Evropská banka | WarnerMedia | Experti | Alcoa | Pokles výnosů amerických státních dluhopisů | NYSE | Investoři | Americká ropa | Nižší sazby | USOil | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Evropský index | Bohatý | Stop-Loss | Petr Lajsek | Nákupy aktiv | Zásoby ropy ve Spojených státech | Objem ropy | Obchodní bariéry | IHS | Spotřebitelé | Akcenta | Německý statistický úřad | Program nákupů dluhopisů | Výkonný ředitel | Americký miliardář | Karanténa | Rostoucí výnosy | Německé automobilky | Vzdělávání | Regulatorní prostředí | Embargo | Politika Fedu | Slabá poptávka | Polsko | Čínská vláda | Guyana | Čtvrtletní zprávy | Jeden dolar | Ceny potravin | Nikkei 225 | Omezení produkce | Bulgargaz | Výnosy německých dluhopisů | Německá společnost | Rezistence | SEB | Výrobní index PMI | Obchodovat komodity | Index Dow Jones | ZEW index | Auta | Centrální banka USA | Analytici společnosti | Saxo Bank | Výhled poptávky | Multi-Asset obchodování | Robert Pavlik | Put opce | Základní úrok | Obchodujte | Zakladatel FXstreet | Nařízení | The Wall Street Journal | České sazby | Rostoucí náklady | Zdražování | Ropy | Guvernér Rusnok | Stabilní zisky | ABN Amro | Macquarie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | Zvolený prezident | Tržby z prodeje | Dnešní obchodování | Příjmy společnosti | P.A. | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Škoda | Pokles poptávky | Energetické komodity | Hospodářské výsledky | Světoví těžaři | Oracle | Americké ekonomiky | Wirecard | Zájem zahraničních investorů | Měnové stimulace | N7 Holding | Kurz japonského jenu | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | USD | Stříbro a platina | Global Blood Therapeutics | Vývoj dolarového indexu | AMS | Cena americké ropy | Globální pandemie | Peso | VMware | Ceny americké ropy WTI | Macy’s | Split | Contango | Kabinet | Společnost ExxonMobil | Zprostředkovatelé | Čínské úřady | Tesco | Investing.com | HDP v USA | Firemní zisky | Rally na ropě | Obchodování s komoditami | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Praktické tipy | Silný dolar | Konflikt mezi Izraelem | BMW | Cestovní kanceláře | SLR | Svět kryptoměn | Tržní podíl | Odhad inflace | Hlavní úroková sazba | CNOOC | Dnešní čísla | Tencent | iPhone | Cena ropy | Zpomalení ekonomického růstu | Analytička společnosti | Prezidentka ECB | Obavy z recese | Akciové burzy | Federální rezervní systém | Přebytek obchodní bilance | Prognózy ČNB | Britský statistický úřad | Island | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | CZ | Earnings | Průraz | Krátkodobé obchodování | Program nákupu aktiv | Výrobce letadel | Australský dolar | Eutelsat | Vysoké ceny ropy | Zákaz dovozu | New York Stock Exchange | Pokles HDP | Propad | Dopady koronaviru | Konec roku | Bankovnictví | Srí Lanka | ANO | Britské libry | Emise skleníkových plynů | Významné zprávy | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Americká společnost | Zdanění mimořádných zisků | Economic | Dopady koronavirové krize | Nemovitosti | Andrej Babiš | Makro data | Ceny ropy WTI | Turecká centrální banka | Evropský trh | Data z americké ekonomiky | Markets | Zastropování ceny plynu | Refinitiv Eikon | Čínský statistický úřad | PSA | Kanada | Oilprice | Ruská invaze | ISIN | Nejistota | Akcie roku | CME | HDP v eurozóně | CMA | Stav nouze | WisdomTree | Rizikové investice | Kryptoměna | Ekonomie | Activision | Makroekonomický kalendář | Opce | Nvidia | Investment | Tamas Varga | ING | MetaTrader 4 | Dlouhodobí investoři | Zahraniční investice | Internetové společnosti | Ceny komodit | Indexy | Anglogold Ashanti | Státní dluhopisy | Americký dolar | VaR | Společnost Chevron | Zamyšlení | 737 MAX | Nízké ceny ropy | US100 | Makro | Evropská centrální banka | Slušné zisky | Statut | Americká centrální banka (Fed) | Švédsko | Koruna dnes | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | IFO index | ECB | Stoxx 600 | NBP | SPAD | Voda | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Prodej ropy | Těžaři | Stabilita sazeb | MAAE | Růst ceny | Forward | Měnová politika | Vývoj války na Ukrajině | Ziskovost | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Inflační očekávání | Technologické inovace | Francouzský prezident | Mezinárodní turistika | Rozpočtové politiky | Plynárenský gigant | Navýšení cel | Zvýšení inflace | Čínský export | Skupina Colt CZ Group | Evropské země | Obilniny | Fiskální balík | Dreamliner | Payrolls | Světové poptávky | Jaderné elektrárny | Jackpot loterie | ROCE | Spekulace | Vzrušení | Vysoké zisky | Výrobce videoher | Averze vůči riziku | Navýšení | Omikron | Analytické společnosti | Ukrtransnafta | Referendum | Týdenní pokles | Americká cla | RBC Capital Markets | Americká výnosová křivka | Americká půjčovna kryptoměn | Boeing 737 | Lockdowny | Hizballáh | Zemní plyn (LNG) | EU | Bankovní sektor | Skupina Colt CZ | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | PBOC | Černé zlato | KBC | Cena surové ropy | Silné euro | Politické riziko | Společná evropská měna | Bank of America Merrill Lynch | Těžba kryptoměn | Caixin | Zpracovatelský průmysl | MIC | PMI ve službách | Spekulanti | Cushing | Analytické fórum | MasterCard | Globální trh | Teroristický útok | Globální finanční trhy | Plynárenské společnosti | Poptávky po ropě | Omezení cen plynu | Vývoj ceny americké ropy WTI | Jak investovat | Prodeje | Základní sazba | Výrobce elektromobilů | Pracovní síly | Fúze | Akciový trh | Uhlí | Setrvání Británie v EU | Dovozce ruského plynu | Kolaps cen | Vnější prostředí | Zasedání bankovní rady | Investovat peníze | Intradenní obchodník | Nákup dluhopisů | Investor | USD/JPY | Put | Doba splatnosti | Americké vlády | Bloky | Jerome Powell | Ukazatele | Jestřáb | Měnový pár | Americké obchodování | Šíření koronaviru | Ovlivňování | Společnost Gazprom | Saudi Aramco | Banka | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Produkce ropy | Země eurozóny | Obchodování na forexu | Internetová televize | Brent a WTI | Markit | Američané | Banka UBS | Makléřské společnosti | Baker Hughes | Průmyslové kovy | Graf akcie | CNBC | Konkurent | Protiruské sankce | Rozhodnutí Číny | SPX | Statistika | Koncern | Výzvy | Další pokles | Americký HDP | Světová turistická organizace (UNWTO) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | FOREX | Pivot