Pátek 02. srpna 2024 21:02
reklama
Purple Indexy
reklama
Purple Branding (vzdělávání umíme)
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster

Graf dne

img

Graf dne - DE30 (11.04.2023)

11.04.2023 Evropské akciové indexy zahájily první obchodní seanci po velikonoční přestávce růstem. Blue chips indexy ze západní Evropy se obchodují o 0,5-1,0 % výše, a to v návaznosti na dnešní růstovou asijskou seanci. Část zisků však již byla vymazána, když DAX klesl zpět pod 15 700 bodů. Při pohledu na futures na DAX v intervalu H1 (DE30) vidíme, že býkům se nepodařilo prorazit nad oblast 15 900 bodů a vykreslil se dvojitý vrchol. Dnešní býčí cenový gap byl již vyplněn a pokud se probíhající pullback dále prohloubí, bude zóna podpory 15 650 bodů prvním potenciálním cílem prodejců. Tato zóna je vyznačena nejen předchozími cenovými reakcemi, ale také linií hrdla zmíněného dvojitého vrcholu. Učebnicový rozsah proražení směrem dolů z této formace ukazuje na možnost poklesu až na 15 360 bodů.
img

Graf dne: Gold (10.04.2023)

10.04.2023 Zlato je v první seanci týdne nižší o cca 0,6 %. Je to první obchodní den se zlatem po zveřejnění údajů o pracovních místech NFP z pátku, kdy byl trh zlata uzavřen. Data z amerického trhu práce ukázala, že je ve hře stále květnové zvýšení sazeb ze strany Fedu. Údaje ukázaly další silný nárůst zaměstnanosti nad 200 tisíc a pokles míry nezaměstnanosti na 3,5 %. Z pohledu měnové politiky v USA budou zásadní data o inflaci, která by měla být zveřejněna ve středu. Přestože údaje o mzdách klesly více, než se očekávalo, stále nejsou v souladu s inflačním cílem ve výši 2 %.
img

Graf dne: TNOTE (06.04.2023)

06.04.2023 Trh s dluhovými cennými papíry byl v posledních několika měsících ovlivněn progresivním cyklem zvyšování úrokových sazeb. Tento stav však byl poněkud narušen, k čemuž přispěly makro údaje, které ukazují na zpomalení ekonomiky. Ekonomická nejistota spojená s nedávnými systémovými riziky vytvořila tlak na americké 10leté výnosy, které včera klesly na úrovně nezaznamenané od září 2022, a posílily pozici dluhopisů na trhu. Co se stane dále? Vše závisí na narativu bankéřů Fedu, kteří se budou muset rozhodnout, zda budou bojovat s přetrvávající inflací a ještě jednou zvýší úrokové sazby, nebo zda by se ve světle slabých makroekonomických dat z ekonomiky by měl cyklus zvyšování zastavit. Pro tuto chvíli jsou klíčová data, která by mohla rozhodnout o dalším dění, zítřejší čtení NFP a zpráva o inflaci CPI příští týden.
img

Graf dne - NZDUSD (05.04.2023)

05.04.2023 NZD/USD se těší zvýšené volatilitě po větším než očekávaném zvýšení sazeb ze strany Reserve Bank of New Zealand (RBNZ). RBNZ ve středu oznámila zvýšení sazeb o 50 bazických bodů, čímž oficiální sazbu posunula na 5,25 %. Stalo se tak po únorovém zvýšení sazeb o 50 bazických bodů. Peněžní trhy i ekonomové očekávali, že RBNZ na dnešním zasedání zpomalí tempo zpřísňování sazeb na 25 bazických bodů, ale nic takového se nekonalo. RBNZ navíc ve svém prohlášení poznamenala, že bude zapotřebí dalšího zpřísňování, aby se inflace snížila na 1-3% cíl. Inflace na Novém Zélandu dosáhla ve 4. čtvrtletí 2022 meziročně 7,2 %. Očekávání RBNZ ohledně maximální sazby se posunula z červencových 5,25 % na srpnových 5,4 %.
img

Graf dne - Dogecoin (04.04.2023)

04.04.2023 Dogecoin včera večer zaznamenal výrazné pohyby. Kryptoměna vzrostla o 30 % za méně než 2 hodiny. Zatímco ostatní kryptoměny také zaznamenaly určité zisky, žádná další si neprošla tak výrazným cenovým skokem jako Dogecoin. Není to ale překvapující, protože spouštěč růstu byl specifický pro dogecoiny. Elon Musk změnil logo Twitteru na Shiba Inu dog, „logo“ Dogecoinu a jeho příznivců. Tento krok spustil okamžitou rally na dogecoinu a poslal jej na úrovně, které nebyly k vidění od začátku prosince 2022. Sám Musk vysvětlil, že jednoduše plní slib, který dal před časem v tweetu, že koupí Twitter a změní jeho logo na logo dogecoinu.
img

Graf dne - OIL.WTI (03.04.2023)

03.04.2023 Členové OPEC+ o víkendu oznámili masivní dobrovolné snížení těžby ropy, což na začátku nového obchodního týdne vyvolalo prudký nárůst cen ropy. Celkové snížení těžby o 1,157 milionu barelů oznámilo 8 zemí OPEC a zemí mimo OPEC. Tyto škrty začnou platit od května a zůstanou v platnosti až do konce roku. Kromě toho Rusko oznámilo, že jeho snížení těžby o 500 tis. barelů, které mělo skončit do konce června 2023, bude prodlouženo do konce roku 2023. Jedná se o masivní snížení nabídky, které představuje více než 1 % celosvětové produkce, a nemělo by proto překvapit, že ceny ropy na začátku nového týdne vyskočily o více než 5 %. Je však třeba poznamenat, že takto masivní snížení těžby ropy může také naznačovat, že OPEC má vážné obavy ohledně výhledu poptávky. Vzhledem k tomu to nemusí být pro ceny ropy z dlouhodobého hlediska nijak povzbudivé. Dnes zasedá Společný monitorovací výbor ministrů OPEC+, který poskytne doporučení ohledně politiky. Všeobecně se očekávalo, že doporučení bude pro žádnou změnu produkce, ale víkendová oznámení vyvolala nejistotu.
img

Graf dne - CHNComp (29.03.2023)

29.03.2023 HSCEI (CHNComp) byl během dnešní asijsko-pacifické obchodní seance jedním z nejvýkonnějších asijských indexů. Index dnes vyskočil o více než 2 % a vykreslil denní maximum na třítýdenním maximu. Zlepšený sentiment vůči čínským akciím lze zdůvodnit nedávnou výkonností společnosti Alibaba (BABA.US), neboť index a akcie jsou vysoce korelované. Podle zprávy agentury Bloomberg Alibaba usiluje o rozdělení společnosti na 6 různých subjektů, přičemž každý z nich bude zodpovědný za své vlastní financování a rozhodnutí, jako je vstup na burzu. Tato zpráva včera vyvolala více než 14% nárůst ceny akcií společnosti Alibaba.
img

Graf dne - OIL.WTI (28.03.2023)

28.03.2023 Ropa v tomto týdnu přebírá iniciativu. Její ceny včera výrazně vzrostly. Benchmark WTI vyskočil o přibližně 5 %. Růstový pohyb pokračuje dnes ráno, i když rozsah zisků už není tak velký jako včera, alespoň zatím ne. Zisky jsou taženy celkovým zlepšením nálady na trhu, přičemž obavy ze stavu bankovního sektoru v Evropě a Spojených státech pomalu mizí. Vliv mají také rozpory mezi centrální iráckou vládou a Kurdy, které omezují exporty ropy do tureckého Ceyhanu v objemu 400 tis. barelů ropy denně. Dnešní posun výše také podpořily komentáře ruského ministra energetiky, který řekl, že očekává pokles ruské produkce ropy a plynu v roce 2023. To však lze jen stěží vnímat jako novinku, protože pokles ruské produkce byl předvídán jako důsledek sankcí, které na Rusko uvalil Západ za jeho agresi na Ukrajině.
img

Graf dne - EURUSD (27.03.2023)

27.03.2023 EUR/USD se na začátku nového týdne snaží najít směr. Hlavní měnový pár se dnes obchoduje bez větších změn, a to i navzdory slušnému překonání německých indexů Ifo za březen. Hlavní Ifo index vyskočil z 91,1 na 93,3 (oček. 91,0). K tomuto překonání přispěl především skok subindexu očekávání z 88,5 na 91,2 (oček. 88,3). Nicméně euro zůstalo po zveřejnění poměrně nevýrazné. Řada členů ECB, kteří mají dnes vystoupit, může později během dne zajistit určitou volatilitu na měnových párech souvisejících s EUR. Očekává se však, že euro a další evropská aktiva budou volatilnější v druhé polovině týdne, kdy budou zveřejněny bleskové údaje o CPI ze starého kontinentu. Nejsledovanější bude čtení z Německa ve čtvrtek ve 13:00 a z Francie v pátek v 8:45. U obou se očekává výrazné zpomalení.
img

Graf dne: UK100 (23.03.2023)

23.03.2023 UK100 se stáhlo z týdenního maxima dosaženého ve středu před rozhodnutím Bank of England o úrokových sazbách. Očekává se, že britská centrální banka zvýší svou klíčovou sazbu o 25 bazických bodů po včerejších údajích o britské inflaci za únor, které byly vyšší, než se očekávalo. Bankovní sektor zaznamenává největší 1,0% zásah a zaznamenal dvě po sobě jdoucí seance zisků.
img

Graf dne - GBPUSD (22.03.2023)

22.03.2023 Britská libra je dnes nejvýkonnější měnou G10. Nejnovější data CPI ukázala, že celková i jádrová inflace ve Spojeném království v únoru nečekaně zrychlily, zatímco analytici očekávali zmírnění cenových tlaků. Trhy nyní plně zaceňují zvýšení sazby BoE o 25 bazických bodů v tomto týdnu. Před dnešním zveřejněním dat obchodníci sázeli buď na zastavení zvyšování sazeb, nebo na zvýšení o 25 bps.
img

Graf dne: US500 (21.03.2023)

21.03.2023 Klíčová událost měsíce, rozhodnutí FOMC o úrokových sazbách, je před námi. Přestože je rozhodnutí Fedu vždy označováno jako událost měsíce, zítřejší rozhodnutí bude trhem ještě důkladněji prozkoumáno kvůli přetrvávajícímu strašidlu bankovní krize v pozadí. Nálada na Wall Street je v tuto chvíli jak horská dráha, ale zkusme se podívat, kam se benchmark US500 posunul a co by se mohlo stát v nadcházejících dnech.
img

Graf dne - SUI20 (20.03.2023)

20.03.2023 Švýcarské banky jsou na začátku nového týdne v centru pozornosti. UBS se dohodla na koupi Credit Suisse v rámci vládou zprostředkované transakce, jejímž cílem je obnovit klid a důvěru v evropský bankovní sektor. UBS koupí Credit Suisse za 3 miliardy CHF a získá dalších 9 miliard CHF ve vládních zárukách. Kromě toho bude sloučenému subjektu poskytnuta také dodatečná likvidita. Vládní záruky pro UBS by neměly být překvapením vzhledem k tomu, že banka rovněž převezme přibližně 5 miliard CHF ztrát Credit Suisse.
img

Graf dne - AUDJPY (15.03.2023)

15.03.2023 Během asijské obchodní seance byly zveřejněny měsíční údaje o aktivitě v Číně, které dopadly smíšeně. Jednalo se o první měsíční údaj o aktivitě z Číny v roce 2023 a zahrnoval údaje od počátku roku do února, tedy za leden a únor dohromady. Průmyslová výroba mírně zaostala za očekáváním, maloobchodní tržby dopadly víceméně v souladu s očekáváním trhu a městské investice očekávání překonaly. Ačkoli údaje dopadly ve srovnání s očekáváním smíšeně, je třeba zmínit, že všechny tři ukazatele se ve srovnání s hodnotami před rokem zvýšily. Malé překonání údajů o maloobchodních tržbách je vítané, protože čínské úřady naznačily, že jejich cílem je ponechat fiskální výdaje oproti roku 2022 víceméně beze změny, což znamená, že domácí poptávka bude klíčová pro dosažení cílů stanovených pro rok 2023.
img

Graf dne - USDCAD (08.03.2023)

08.03.2023 USD/CAD je jedním z párů, které budou dnes odpoledne sledovat. Naplánována je řada akcí, které by mohly párem pohnout. Zpráva o zaměstnanosti ADP za únor ve 14:15 GMT bude první z nich a bude to také poslední náznak před páteční zprávou NFP. Po vydání ADP budou následovat data obchodní bilance za leden z USA a Kanady ve 14:15. Největší volatilita USD/CAD se však dnes očekává kolem 16:00, kdy Powell pořádá druhý den svých pololetních svědectví a Bank of Canada oznámí rozhodnutí o sazbě.
img

Graf dne - AUDJPY (07.03.2023)

07.03.2023 Australská centrální banka dnes ráno oznámila rozhodnutí o sazbách. Hlavní úroková sazba byla zvýšena o 25 bazických bodů na 3,60 %, což bylo v souladu s očekáváním trhu. Vystoupala na nejvyšší úroveň od května 2012. Soudě podle reakce trhu však bylo rozhodnutí považováno za holubičí, protože australský dolar dnes ztrácí nejvíce ze skupiny G10.
img

Graf dne - AUDUSD (06.03.2023)

06.03.2023 AUD/USD je jedním z párů, které mohou v nadcházejících hodinách a dnech zaznamenat volatilitu. Tento pár dostal na začátku obchodování v tomto týdnu ránu, protože Čína stanovila poměrně neuspokojivý cíl růstu HDP pro rok 2023 ve výši "kolem 5 %". Obchodování na páru AUD/USD je totiž často považováno za zprostředkovaný obchod s Čínou, a to vzhledem k tomu, že australská ekonomika je vysoce závislá na poptávce z Číny, zejména po jejích komoditách.
img

Graf dne - BITCOIN (03.03.2023)

03.03.2023 Kryptoměnový trh je ve střehu, protože se schyluje k dalšímu kolapsu. Rostou obavy ohledně finanční situace Silvergate Bank, banky, která se specializuje na transakce s kryptoměnami. Silvergate ve středu varovala, že nedávné ztráty, které banka zažila, jí mohou výrazně snížit kapitál. Společnost také uvedla, že nedodržela lhůtu pro předložení výroční zprávy americké komisi pro cenné papíry a burzy (SEC).
img

Graf dne: EURGBP (02.03.2023)

02.03.2023 EUR by mohlo být v pohybu později, kdy bude zpráva CPI za únor z eurozóny a zápis ze zasedání ECB. Údaje CPI mohou přitáhnout více pozornosti, protože budou aktuálnější – mějte na paměti, že zápisy ECB budou rekapitulací diskusí z doby zhruba před 3 týdny, a proto mohou být zahrnuté názory zastaralé. Ve skutečnosti se mnoho členů ECB od poslední schůzky s prezidentkou ECB Lagardeovou, která dnes ráno prohlásila, že zvýšení sazeb o 50 bp na březnovém zasedání stále řeší, zapůsobilo jestřábím tónem. To poskytlo dnes ráno určitou podporu EUR a vytvořilo určitý tlak na evropské akcie. Lagardeová také uvedla, že recesi v eurozóně neočekává a že inflace by měla začít zpomalovat od března kvůli srovnávací základně.
img

Graf dne - AUDJPY (01.03.2023)

01.03.2023 AUD/JPY se v posledních dnech obchoduje do strany, ale pár dnes možná směřuje k proražení z tohoto krátkodobého útlumu. Zveřejnění mnohem lepších než očekávaných oficiálních PMI z Číny podpořilo náladu na trhu během asijské obchodní seance a na začátku dnešní evropské peněžní seance poskytuje podporu také indexům ze starého kontinentu. AUDJPY však po počáteční rally již část zisků odevzdal, protože investoři si to rozmýšlejí.
img

Graf dne - NATGAS (27.02.2023)

27.02.2023 Ceny zemního plynu v USA opět zahajují nový týden růstem. NATGAS prodlužuje páteční vzestopný pohyb. Tento pohyb vyvolaly předpovědi chladnějšího počasí v klíčových regionech USA v příštích dvou týdnech, a tedy vyšší poptávka po zemním plynu.
img

Graf dne - EURUSD (23.02.2023)

23.02.2023 EUR/USD se od začátku února obchoduje na nižších úrovních. Hlavní měnový pár se stáhl téměř o 4 % z denního maxima dosaženého 2. února 2023. Vyšší výkonnost USD nad EUR lze odůvodnit měnovou politikou. ECB i Fed jsou odhodlány pokračovat ve zpřísňování svých politik. Zatímco se však všeobecně věří, že ECB bude nadále zpřísňovat, u Fedu to tak jisté nebylo. Fed na posledním zasedání zpomalil tempo zvyšování sazeb na 25 bazických bodů. Powellův vzkaz během tiskové konference však byl jestřábí a řada lepších než očekávaných amerických makrodat od posledního zasedání FOMC dále posílila očekávání, že Fed ještě není hotový. Včera zveřejněné zápisy FOMC navíc ukázaly, že řada členů Fedu viděla potřebu dalšího zvýšení sazeb o 50 bp. Přestože se výhled politiky ECB nezměnil, tak výhled politiky Fedu se stal jestřábí, což vede k poklesu EURUSD.
img

Graf dne - NZDUSD (22.02.2023)

22.02.2023 Novozélandský dolar je dnes nejvýkonnější měnou skupiny G10. Síla NZD je způsobena zvýšením sazeb, které dnes oznámila novozélandská centrální banka (Reserve Bank of New Zealand). RBNZ přinesla zvýšení sazeb o 50 bazických bodů. Ačkoli rozhodnutí bylo v souladu s očekáváním většiny ekonomů, objevily se určité obavy, že by se RBNZ mohla rozhodnout zpomalit tempo zpřísňování po nedávném zásahu cyklonu Gabrielle.
img

Graf dne: NZDCAD (21.02.2023)

21.02.2023 Dalším zdrojem volatility pro pár bude oznámení o rozhodnutí o sazbách od Reserve Bank of New Zealand ve středu v 2:00. Většina ekonomů očekávala zvýšení sazeb o 50 základních bodů, ale existují určité obavy, že RBNZ může zpomalit nebo dokonce pozastavit zvyšování sazeb po nedávném cyklónu, který způsobil značné škody v celé zemi. Zatímco zvýšení sazeb o 25 bp by mohlo být na stole, pauza se zdá nepravděpodobná. RBNZ však pravděpodobně vyšle opatrnou zprávu a sdělí, že s případnými většími opatřeními počká, dokud nebude odhadnut lepší rozsah škod.
img

Graf dne - NZDJPY (20.02.2023)

20.02.2023 NZD/JPY může vstoupit do volatilního týdne. Novozélandská centrální banka (Reserve Bank of New Zealand) má ve středu v 2:00 oznámit další měnověpolitické rozhodnutí. Kolem tohoto oznámení panuje velká nejistota. Peněžní trhy počítají se zvýšením sazeb o zhruba 40 bazických bodů a většina ekonomů oslovených agenturou Bloomberg vidí jako základní scénář zvýšení sazeb o 50 bazických bodů. V poslední době však sílí volání po nižším zvýšení nebo dokonce po pozastavení, protože Nový Zéland se potýká se záplavami a škodami způsobenými cyklonem. Rozhodnutí pozastavit zvyšování sazeb a vyčkat, jaké škody v ekonomice napáchalo počasí, by bylo překvapivé a pravděpodobně by vyvolalo pullback na trhu NZD.
img

Graf dne - NATGAS (16.02.2023)

16.02.2023 Ceny zemního plynu v USA se od začátku února pohybují do strany. Býci se v úterý pokusili prorazit nad horní hranici obchodního rozpětí v oblasti 2,60, což se jim však nepodařilo a došlo ke stažení zpět. Cena našla podporu v oblasti 2,43 a v posledních několika hodinách došlo k více než 4% rally. Dnes bude zveřejněna zpráva EIA o zásobách zemního plynu, kterou budou obchodníci na NATGAS sledovat. Očekává se, že vykáže mnohem menší čerpání zásob (-97 mld. kubických stop) než v předchozím týdnu (-217 mld. kubických stop). Takto nízká očekávání lze zdůvodnit tím, že Spojené státy se těšily poměrně vysokým teplotám. Zpráva navíc ještě nezachytí vliv obnovení provozu terminálu Freeport LNG. Přesto lze v době uvolňování očekávat určitou krátkodobou volatilitu.
img

Graf dne - GBPJPY (15.02.2022)

15.02.2023 Údaje o britské inflaci za leden byly zveřejněny dnes v 8:00. Zveřejnění ukázalo větší zpomalení růstu cen, než se očekávalo. Celkovým ukazatel index CPI se snížil z 10,5 na 10,1 % meziročně (oček. 10,3 % meziročně). Jádrový ukazatel meziročně klesl z 6,3 na 5,8 % (oček. 6,2 % meziročně). Není překvapením, že nižší inflace je brána jako holubičí signál a libra reagovala poklesem.
img

Graf dne: GBPUSD (14.02.2023)

14.02.2023 Pár GBP/USD vymazal většinu počátečních zisků, když investoři strávili nejnovější čísla z trhu práce ve Spojeném království. Britský úřad pro národní statistiku Úřad pro národní statistiku oznámil, že míra nezaměstnanosti zůstala v prosinci nezměněna na 3,7 %, jak se všeobecně očekávalo, zatímco počet lidí, kteří žádají o dávky v nezaměstnanosti, v lednu klesl o 12,9 tisíc. Prosincová hodnota byla navíc také výrazně revidována dolů na -3,2 tis. ve srovnání s původně odhadovaným nárůstem o 19,7 tis. Počet lidí v práci vzrostl ve 4. čtvrtletí roku 2022 o 74 tisíc, čímž snadno překonal odhady analytiků o nárůstu o 40 tisíc. Počet zaměstnanců na částečný úvazek vyskočil na nejvyšší úroveň od období září-listopad 2021, počet zaměstnanců na plný úvazek se však snížil, ale stále převyšuje předpandemickou úroveň. Počet OSVČ na částečný úvazek vzrostl, zatímco osoby samostatně výdělečně činné na plný úvazek zůstaly nízké.
img

Graf dne: GBPJPY (10.02.2023)

10.02.2023 Pár GBP/JPY zažil ráno hodně volatility, když obchodníci strávili nejnovější britská data a spekulace ohledně nástupce BoJ Kurod.y Údaje o HDP ukázaly, že ekonomika Spojeného království se v posledním čtvrtletí roku 2022 zastavila, přičemž životní úroveň byla potlačena prudkým nárůstem inflace, což bylo v souladu s varováními Bank of England, že Británie pravděpodobně vstoupí do mělké, ale dlouhé recese počínaje prvním čtvrtletím letošního roku a trvající déle než rok. Yen zároveň silně ocenil zprávu, že příštím guvernérem BOJ se může stát Kazuo Ueda. O jeho současných názorech na měnovou politiku je málo známo, nicméně v roce 2016 nebyl příliš nadšený z Abenomics a programu nákupu dluhopisů BOJ. Zpočátku zprávy týkající se nominace Uedy posílily jen, ale nálada se obrátila poté, co stanice NTV ohlásila, že současná měnová politika BoJ je přiměřená a centrální banka musí pokračovat v uvolněné politice.
img

Graf dne: USDIDX (08.02.2023)

08.02.2023 Dolarový index ve středu klesl pod 103 a prodloužil včerejší ztráty vyvolané Powellovými posledními komentáři. Šéf Fedu řekl, že pravděpodobně bude zapotřebí další zvýšení sazeb a že koncová sazba by mohla výše výše, pokud trh práce zůstane silný, nicméně zdůraznil, že dezinflace začala. Obchodníci nyní očekávají další středeční komentář Fedu pro další výhledy.
img

Graf dne - EURGBP (02.02.2023)

02.02.2023 EUR/GBP je jedním z hlavních měnových párů, které dnes mohou zaznamenat volatilnější pohyby. Důvodem je skutečnost, že Bank of England a Evropská centrální banka oznámí svá měnověpolitická rozhodnutí ve 13:00, resp. 14:15. V obou případech se očekává zvýšení sazeb o 50 bazických bodů.
img

Graf dne - EURUSD (31.01.2023)

31.01.2023 Evropská aktiva si prošla nejednoduchým začátkem dnešního obchodování, přičemž EUR patřilo k nejvíce klesajícím měnám G10 a indexy ze starého kontinentu se obchodovaly na nižších úrovních. Poklesy se prohloubily po zveřejnění údajů o německých maloobchodních tržbách dnes v 8:00. Německý report se ukázal být velkým zklamáním, protože maloobchodní tržby v prosinci meziročně klesly o 6,4 % (oček. -1,9 % meziročně). Meziměsíčně byly tržby o 5,3 % nižší (oček. +0,2 % meziměsíčně). Německá data CPI měla být zveřejněna dnes ve 14:00, ale německý statistický úřad musel zveřejnění odložit až na příští týden kvůli technickým problémům. Nicméně týden bude pro obchodníky s eury stále zajímavý, protože ve čtvrtek zasedá ECB. Ve 14:15 bude zveřejněno rozhodnutí o sazbách. Očekává se jejich růst o 50 bps.
img

Graf dne - DE30 (30.01.2023)

30.01.2023 Klíčovými událostmi týdne je zasedání americké centrální banky ve středu ve 20. hodin a také report z amerického trhu práce NFP za leden v pátek ve 14:30. To však neznamená, že nejsou naplánovány žádné další významné makro události. Ve skutečnosti je jich spousta a mohou mít velký dopad na evropská aktiva.
img

Graf dne - USDIDX (26.01.2023)

26.01.2023 Klíčovou makroekonomickou zprávou dne je blesková zpráva o HDP USA za 4. čtvrtletí 2022. Zpráva bude zveřejněna v brzkém odpoledni ve 14:30. Nebude to však jediné zveřejnění v USA v tuto dobu, protože budou zveřejněny také týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti a prosincové údaje o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Vzhledem k tomu by obchodníci měli v této době očekávat zvýšení volatility USD.
img

Graf dne - USDCAD (25.01.2023)

25.01.2023 Rozhodnutí o sazbách od Bank of Canada v 16:00 je dnes klíčovou makro událostí dne. Očekává se, že banka zvýší sazbu o 25 bazických bodů. Takový názor sdílí většina ekonomů oslovených agenturami Bloomberg a Reuters a také peněžní trhy. To by znamenalo zpomalení tempa zpřísňování měnové politiky po dvou zvýšeních sazeb o 50 bps v říjnu a prosinci 2022. Pokud by však banka dnešním rozhodnutím překvapila, je pravděpodobnější, že půjde spíše o holubičí překvapení (žádné zvýšení). Guvernér Bank of Canada Macklem pořádá po zasedání tiskovou konferenci (17:00).
img

Graf dne - EU50 (23.01.2023)

23.01.2023 Federální rezervní systém vstoupil do období klidu před zasedáním, a proto obchodníci neuslyší žádné komentáře ani projevy členů Fedu až do oznámení rozhodnutí o dalším směřování měnové politiky ve středu příští týden ve 20. hodin. Totéž však neplatí pro bankéře z jiných centrálních bank. Investoři se v průběhu dne dočkají mnoha projevů členů ECB. Pokud jde o Fed, očekává se, že tempo zvyšování sazeb se zpomalí, zatímco nedávné komentáře členů ECB naznačují, že Evropská centrální banka bude na zasedáních v únoru a březnu pokračovat ve zvyšování sazeb o 50 bazických bodů. Jakékoli další potvrzení (nebo popření) by mohlo být zdrojem volatility pro EUR a evropské indexy.
img

Graf dne - EURTRY (19.01.2023)

19.01.2023 Norges Bank se na dnešním zasedání rozhodla ponechat sazby beze změny, ale dnes bude zveřejněno ještě jedno rozhodnutí o sazbách. Centrální banka Turecké republiky oznámí své rozhodnutí o sazbách ve 12:00. Trh neočekává žádnou změnu. Banka uvedla, že po listopadovém snížení sazeb o 150 bb ukončila cyklus snižování sazeb a skutečně na prosincovém zasedání později sazby zůstaly beze změny. Přestože Turecko čelí masivní inflaci, existuje názor, že sazby mohou zůstat na stejné úrovni až do poloviny roku 2023, kdy se v Turecku uskuteční volby. Pokud však banka na některém z nadcházejících zasedání učiní nějaký krok, bude to spíše další snížení než zvýšení sazeb.
img

Graf dne - GBPJPY (18.01.2023)

18.01.2023 Japonský jen je dnes v centru pozornosti v návaznosti na měnovou politiku japonské centrální banky. Bank of Japan se na dnešním zasedání rozhodla neudělat žádný z důležitých kroků – úrokové sazby zůstaly beze změny a nezměněno zůstalo i toleranční pásmo kolem cílového 10letého výnosu. To však bylo obchodníky vnímáno jako zklamání. Bank of Japan musí téměř denně intervenovat, aby snížila 10leté výnosy z horní hranice tolerančního pásma, takže investoři doufali, že další rozšíření pásma by dnes mohlo být ve hře. Žádné takové rozhodnutí nebylo učiněno a JPY v důsledku toho dostal výprask. Guvernér BoJ Kuroda na tiskové konferenci po schůzce řekl, že se nedomnívá, že je třeba toleranční pásmo dále rozšiřovat. Funkční období guvernéra Kurody však končí letos v dubnu a jeho nástupce může mít jiné názory.
img

Graf dne: CHNComp (17.01.2023)

17.01.2023 Dnes byl zveřejněn očekávaný balíček čínských dat. Údaje se ukázaly být lepší, než se očekávalo, přičemž údaje o aktivitě za prosinec, stejně jako za čtvrté čtvrtletí a za celý rok 2022 překonaly odhady.
img

Graf dne - EURGBP (13.01.2023)

13.01.2023 Dnes již byly zveřejněny 2 důležité fundamenty. Údaje o HDP ze Spojeného království a Německa se ukázaly jako pozitivní překvapení, protože růst byl lepší, než se očekávalo. HDP Spojeného království se v listopadu zvýšil o 0,1 % meziměsíčně, zatímco trh očekával pokles o 0,2 % meziměsíčně. Zároveň německý HDP rostl tempem 1,9 % v roce 2022, tedy rychleji než očekávaných 1,8 %, ale pomaleji než 2,6 % uváděných pro rok 2021.
img

Graf dne - USDJPY (12.01.2023)

12.01.2023 Japonský jen je dnes jednou z nejvýkonnějších hlavních měn. JPY získává díky zprávám v japonských médiích, které naznačují, že Bank of Japan plánuje na zasedání příští týden přezkoumat vedlejší účinky své uvolněné měnové politiky. Trhy to vzaly jako další signál, že BoJ se chystá omezit svůj holubičí přístup. Prvním významným signálem bylo rozšíření pásma kolem cílového výnosu, které rovněž vedlo k výraznému posílení JPY.
img

Graf dne: AUS200 (11.01.2023)

11.01.2023 Balíček australských dat za listopad byl zveřejněn během jinak klidné asijské seance. Údaje se ukázaly být lepší, než se očekávalo, maloobchodní tržby vzrostly o 1,4 % meziměsíčně namísto očekávaného meziměsíčního nárůstu o 0,7 % a inflace CPI zrychlila z 6,9 na 7,3 % meziročně. Jádrová inflace meziročně zrychlila z 5,3 na 5,6 %. Takový výsledek ukazuje, že se spotřebitelům stále daří celkem dobře a žádné zpomalení inflace není důvodem k dalšímu zpřísňování měnové politiky. Zatímco RBA naznačila, že může svůj cyklus zpřísňování brzy pozastavit, trhy nyní oceňují více než 60% šanci na únorové zvýšení sazeb o 25 bazických bodů. Není překvapením, že AUD reagovalo pozitivně a získalo proti všem ostatním hlavním konkurentům. Navzdory tomu, že zpřísnění bylo pro akcie vnímáno jako negativní, S&P/ASX 200 (AUS200), australský index blue chips, byl celkem odolný a dnes dokázal vykázat solidní zisk 0,9 %.
img

Graf dne - OIL.WTI (09.01.2023)

09.01.2023 Ropa zahájila obchodování v novém týdnu v pozitivním duchu. Brent a WTI se obchodovaly téměř 3 % v zisku. Hlavním tahounem tohoto pohybu je znovuotevření Číny po koronavirových restrikcích. Od 8. ledna 2023 Čína již nevyžaduje, aby lidé přijíždějící do země podstoupili karanténu. Negativní výsledek testu na covid stačí ke vstupu do země. Čínské úřady navíc očekávají, že se provoz během nadcházejících svátků čínského Nového roku zdvojnásobí oproti úrovni z roku 2022 a dosáhne více než 2 miliard cestujících. Tyto zprávy posílily naděje na zvýšení čínské poptávky po ropě a tlačí ceny komodity výše.
img

Graf dne - US500 (05.01.2023)

05.01.2023 Včera zveřejněný zápis z jednání FOMC byl spíše jestřábí a v dokumentu se uvádí, že američtí centrální bankéři neočekávají snížení sazeb v roce 2023. Rovněž uvedli, že ačkoli bylo dosaženo pokroku při navracení inflace pod kontrolu, je zapotřebí dalšího zvyšování sazeb, i když pomalejší tempo může být adekvátní. Zveřejnění lze považovat za jestřábí, ale v návaznosti na něj nedošlo k žádné výraznější dlouhodobé reakci trhu. To lze zdůvodnit tím, že zápis FOMC pouze zopakoval to, co trh již věděl a co již oceňoval.
img

Graf dne - GOLD (03.01.2023)

03.01.2023 Zlato na začátku nového roku dosáhlo nových lokálních maxim. Drahé kovy jako skupina těží ze slabšího USD, i když část oslabení zelené bankovky bylo na začátku evropské burzovní seance vymazáno. Podíváme-li se na graf GOLD na intervalu D1, vidíme, že se cena obchoduje ve vzestupném klínovitém patternu. Uzavření denní svíčky nad úrovní 1841,10 USD by signalizovalo proražení výše zmíněné formace směrem vzhůru a mohlo by předznamenat vzestupný pohyb k další hlavní zóně odporu v oblasti 1898 USD. V této zóně se nachází 61,8% retracement hlavního klesajícího impulsu započatého v březnu loňského roku. Na druhou stranu odražení od oblasti 1841,10 USD může signalizovat korekci s tím, že spodní hranice formace poslouží jako první cíl pro medvědy.
img

Graf dne: USDJPY (02.01.2023)

02.01.2023 Japonský jen v úterý mírně posílil vůči dalším hlavním měnám poté, co Nikkei oznámil, že Bank of Japan zvažuje v lednu zvýšit své prognózy inflace, aby ukázaly růst cen blízko svého 2% cíle ve fiskálních letech 2023 a 2024. „Navrhované změny bvy měly ukázat, že jádrový index spotřebitelských cen vzroste ve fiskálním roce 2022 přibližně o 3 %, ve fiskálním roce 2023 o 1,6 % až 2 % a ve fiskálním roce 2024 téměř o 2 %,“ zaznělo ve zprávě.
img

Graf dne - GBPJPY (30.12.2022)

30.12.2022 Pár GBP/JPY rozšiřuje včerejší ztráty, protože BoJ oznámila třetí den intervencí na trhu s dluhopisy, což podporuje jen, protože investoři očekávají pro rok 2023 jestřábí přístup japonských centrálních bankéřů. Mezitím nejistá situace v Číně a rizikově negativní prohlášení britského premiéra Sunaka zatěžují libru. Podle deníku Times je premiér Sunak připraven snížit finanční podporu na účty za energie pro podniky na polovinu, a to kvůli obavám z jejich zdražení. Z technického hlediska pár prorazil pod hlavní podporu na úrovni 160,40, která je vyznačena spodní hranicí struktury 1:1 a 50,0% Fibonacciho retracementem nedávné vzestupné vlny. Pokud současný sentiment převládne, mohl by se impuls směrem dolů prohloubit ke klíčovému supportu na úrovni 157,65, který se shoduje s 61,8% retracementem a spodní hranicí klínové formace.
img

Graf dne: CHNComp (29.12.2022)

29.12.2022 Čínské akcie čelily v poslední době prodejnímu tlaku, a to kvůli narůstajícímu počtu případů COVID-19 a novým cestovní omezením, která na čínské cestující uvalilo několik zemí, což eskaluje obavy investorů z vyhlídek na hospodářský růst země a potenciálně celosvětová omezení. CHNComp letos klesl o více než 43,0 %, protože čínská aktiva zasáhla hospodářská krize související s Covidem. Kupující však na konci října 2022 zahájili korekci výše a podařilo se jim smazat některé nedávné ztráty. Přesto se býci snaží prolomit nad zónou klíčové rezistence kolem 6700 bodů, což je poznamenáno předchozími cenovými reakcemi, 200 SMA (červená čára) a 23,6 % Fibonacciho retracement sestupné vlny zahájené v únoru 2021. Dokud bude cena sedět pod touto úrovní může být spuštěn další sestupný impuls směrem k nedávným minimům na úrovni 5000 bodů. Na druhou stranu, pokud se kupujícím podaří udržet aktuální dynamiku a prolomit výše zmíněnou rezistenci, pak se pohyb výše může rozšířit směrem k další klíčové rezistenci na 7765 b.
img

Graf dne - USDJPY (28.12.2022)

28.12.2022 Japonský jen je ve středu nejslabší měnou skupiny G10, což je důsledkem názorů centrálních bankéřů, které vyjádřili na posledním zasedání Bank of Japan. Bankéři ujistili, že nedávná nečekaná úprava tolerančního pásma výnosů by neměla být považována za krok k utaženější měnové politice. Guvernér BOJ Haruhiko Kuroda uvedl, že „banka bude usilovat o dosažení cenového cíle udržitelným a stabilním způsobem, doprovázeným růstem mezd a pokračováním uvolňování měnové politiky s kontrolou výnosové křivky. Politici diskutovali o známkách růstu mezd a pozitivního hospodářského vývoje, ale shodli se, že je vhodné prozatím zachovat uvolněnou politiku. Minulý týden BoJ zvýšila horní hranici tolerančního pásma pro 10leté státní dluhopisy na 0,5 % z 0,25 %, což posunulo výnos na 0,49 %. To je úroveň, které jsme nebyli svědky od roku 2015.
img

Graf dne - USDCAD (23.12.2022)

23.12.2022 Na Páru USD/CAD můžeme dnes kolem 14:30 zaznamenat zvýšenou volatilitu, protože bude zveřejněno několik zajímavých dat z kanadské i americké ekonomiky. Pozornost trhu se zaměří především na Fedem preferovaný ukazatel inflace – data PCE, která by mohla vést k úpravě výhledu sazeb. Poslední optimistická americká data podněcují obavy, že americká centrální banka ještě zpřísní svou měnovou politiku. Navíc osobní údaje o příjmech a výdajích poskytnou více podrobností o stavu amerických spotřebitelů před klíčovou vánoční sezónou. Kanadští obchodníci se pak zaměří na měsíční report HDP.
img

Graf dne- EURTRY (22.12.2022)

22.12.2022 Turecká centrální banka dnes ve 13:00 oznámí své konečné rozhodnutí o úrokových sazbách pro rok 2022. Očekává se, že CBRT na dnešním zasedání ponechá hlavní jednotýdenní repo sazbu beze změny na úrovni 9,00 %. Stane se tak po čtyřech sníženích sazeb v řadě, přičemž posledním bylo listopadové snížení o 150 bb. Banka je pod značným politickým tlakem, aby snížila sazby, a nadále hledí do minulosti na více než 80 % míru inflace. Ponechání sazeb na stejné úrovni by dnes mohlo investory uklidnit a TRY by mohl posílit. Další snížení by však mohlo prohloubit potíže TRY a vidět EUR/TRY vyskočit nad horní hranici obchodního rozpětí.
img

Graf dne: US100 (21.12.2022)

21.12.2022 Včerejší rozhodnutí BoJ rozšířit pásmo kolem cílového 10letého výnosu bylo jestřábí rozhodnutí a vedlo k prudkému růstu JPY, zatímco akciové trhy klesaly. Tato pochmurná nálada však netrvala dlouho, alespoň ne na amerických indexech, kdy se indexy z Wall Street vzpamatovaly z brzkého poklesu a včerejší seanci zakončily výše.
img

Graf dne - NATGAS (19.12.2022)

19.12.2022 Ceny zemního plynu v USA (NATGAS) zahájily nový obchodní týden velkým medvědím gapem. NATGAS se dnes obchoduje přibližně o 6 % níže. Mezi hlavní důvody patří teplejší předpověď počasí pro Spojené státy. Nové týdenní předpovědi naznačují, že ve většině západních států USA budou teploty pro toto období roku nadprůměrné. Ceny klesají také v Evropě, kde nizozemský benchmark TTF ztrácí přibližně 14 %. Příběhem, který je třeba v případě zemního plynu sledovat, je cenový strop EU. Představitelé EU nyní diskutují o cenovém stropu kolem 180-190 eur, což je méně než dříve navrhovaných 300 eur za MWh. Některé země jsou však proti tomu, aby byl strop stanoven pod 200 EUR za MWh. Nicméně i horní hranice 180 EUR by byla vyšší než tržní cena, kterou země EU v současnosti za plyn platí, a neměla by tedy mít velký dopad na dodávky. 
img

Graf dne: US500 (16.12.2022)

16.12.2022 Jestřábí Fed vytvořil tlak na globální akciové indexy a tento tlak byl o den později zesílen jestřábí ECB. S&P 500 (US500) testoval ve středu večer hranici 4 000 bodů, když Powell během tiskové konference po zasedání zvolil jestřábí tón a o necelé dva dny později se index již obchoduje pod 3 900 body. Pohled na US500 z technického hlediska ukazuje, že index může brzy zaznamenat krátkodobou změnu trendu. Americký index dnes proráží pod důležitou zónou podpory, která se pohybuje mezi 3 900 body a spodní hranicí geometrie místního trhu. Rozhodující prolomení níže by naznačovalo, že se krátkodobý trend obrací na medvědí a signalizuje, že nedávná 2měsíční 18 % rally byla pouze korekcí směrem nahoru v sestupném trendu. V takovém scénáři lze další zónu podpory, kterou je třeba sledovat, nalézt v rozmezí kolem 3 700 bodů.
img

Graf dne - EURGBP (15.12.2022)

15.12.2022 Švýcarská národní banka již oznámila zvýšení sazeb o 50 bb, ale jsou zde ještě další dvě významné centrální banky, které mají dnes rovněž rozhodovat o sazbách a od nichž se rovněž očekává zvýšení sazeb o 50 bb - Bank of England (13:00) a Evropská centrální banka (14:15). Vzhledem k tomu, že ekonomové i peněžní trhy považují zvýšení sazeb o 50 bb za hotovou věc, bude reakce trhu hodně záviset na komunikaci centrální banky. Tak tomu bylo v případě včerejšího rozhodnutí FOMC a tak tomu bude i dnes v případě BoE a ECB. Poslední údaje však naznačují, že existuje šance, že ECB přinese jestřábí překvapení a zvýší sazby o 75 bazických bodů namísto 50 bp. Na druhou stranu krize životních nákladů ve Velké Británii zvyšuje šance na měkčí postoj BoE.
img

Graf dne - GOLD (13.12.2022)

13.12.2022 Report indexu spotřebitelských cen (CPI) z USA za listopad je klíčovou makro událostí dne (14:30). Význam dat je tentokrát ještě vyšší než obvykle, protože statistiky budou zveřejněny jen den před rozhodnutím FOMC o sazbách. Před zveřejněním je třeba poznamenat, že údaje o inflaci PPI v USA za listopad byly zveřejněny již minulý pátek a vykázaly překvapivý růst, když celková inflace PPI meziročně zpomalila z 8,2 na 7,4 % (oček. 7,2 % meziročně). To také zvyšuje šance na překvapení ve směru vyššího růstu v reportu CPI. Ekonomové očekávají, že celková inflace CPI meziročně zpomalí ze 7,7 na 7,3 % a jádrový růst zpomalí z 6,3 na 6,1 % meziročně. Zatímco zvýšení sazeb o 50 bazických bodů vypadá jako hotová věc pro zítřejší rozhodnutí FOMC, výrazné překvapení v datech CPI může přimět Fed přehodnotit svůj budoucí výhled.
img

Graf dne: NATGAS (12.12.2022)

12.12.2022 Začátek týdne je na trzích zatím spíše klidný. Indexy z Asie a Tichomoří se posunuly níže, ale rozsah poklesů byl mírný. Podobný obrázek můžeme vidět na začátku evropské seance. Existuje však jeden trh, který zaznamenává mimořádné pohyby, a tím je americký zemní plyn (NATGAS). NATGAS zahájil nový týden s masivním býčím gapem a nyní se obchoduje téměř o 9 % výše, po snížení některých zisků. Mohou za to nové předpovědi ukazující na chladnější počasí ve Spojených státech v následujících dnech. Cena je na rezistenční zóně 7.00, označená 61.8% retracementem nedávného velkého pohybu dolů, na začátku obchodování, ale nepodařilo se jí překonat. Hodně teď bude záležet na tom, zda býci zkusí další pokus a zda uspějí. Prolomení výše by zlepšilo vyhlídky pro býky a mohlo by předznamenat pohyb směrem k nedávným maximům. Na druhou stranu je třeba poznamenat, že 7,00 je dobrý technický bod pro zvrat a návrat k cenové zóně pohybující se mezi cenou 6,30 a 38,2 % retracementu.
img

Graf dne - US100 (08.12.2022)

08.12.2022 Americké indexy včera zaznamenaly další pokles v řadě, ale rozsah poklesů byl menší než v předchozích dvou dnech, kdy všechny hlavní indexy na Wall Street klesly o více než 1 %. Nejvíce opět zaostaly technologické akcie, jejichž index Nasdaq klesl o 0,51 % a Nasdaq-100 (US100) se posunul o 0,45 % níže.
img

Graf dne - CHNComp (07.12.2022)

07.12.2022 Čínská národní zdravotní komise dnes oznámila výrazné zmírnění omezení proti covidu v zemi, a to včetně některých opatření, která byla v platnosti po dlouhou dobu od vypuknutí pandemie. Asymptomatickým pacientům i pacientům s mírnými příznaky bude nyní umožněna domácí karanténa namísto přesunu do centralizovaných karanténních táborů. Negativní testy na Covid již nebudou vyžadovány pro cesty napříč zemí, stejně jako na většině veřejných míst. Omezení pohybu v zónách bez vysokého rizika budou odstraněna, zatímco čínské úřady budou přesnější v tom, co je vysoce riziková zóna (spíše než zavírat celé komunity). Jde o významný posun od přísné politiky nulového covidu, která byla v Číně až dosud uplatňována, a znamení, že ekonomické škody plynoucí z těchto politik, stejně jako jimi vyvolané sociální nepokoje, představují riziko pro Komunistickou stranu Číny.
img

Graf dne: US2000 (06.12.2022)

06.12.2022 Americké akciové indexy včera klesly, všechny hlavní benchmarky Wall Street uzavřely o více než 1 % níže. Pozitivní překvapení v datech ISM lze pojmenovat jako důvod špatné výkonnosti amerických akcií. Nevýrobní index ISM v listopadu nečekaně vyskočil z 54,4 na 56,5, zatímco trh očekával pokles na 53,1 bodu. Solidní údaje z průzkumu sektoru služeb naznačují, že Fed má stále důvody pokračovat ve zpřísňování politiky. V důsledku toho americké výnosy po zveřejnění vyskočily a vyvinuly tlak na akciové trhy. Small-cap Russell 2000 (US2000) klesal nejvíce s poklesem téměř 2,8 %.
img

Graf dne - US30 (01.12.2022)

01.12.2022 Předseda Fedu Jerome Powell včera uvedl, že ve světle posledních makroekonomických údajů by mělo smysl zmírnit tempo zpřísňování měnové politiky. Uvedl, že ekonomická dynamika zpomalila pod trend, ale taková situace by musela trvat, aby se inflace snížila. Vzhledem k tomu, že růst cen v americké ekonomice zůstává zvýšený, Powell vidí potřebu dalšího zvyšování sazeb, ale jeho komentář o zmírnění tempa přiměl trhy věřit, že zvýšení sazeb o 50 bb je nyní základním scénářem pro prosincové zasedání (14. prosince 2022). Peněžní trhy nyní oceňují šanci na zvýšení sazeb větší než 50 bp méně než zhruba 2 %, což je pokles z 15 % před Powellovým projevem.
img

Graf dne: US100 (30.11.2022)

30.11.2022 Americké akcie a americký dolar budou dnes v pozoru. Nejen, že máme zprávu o zaměstnanosti ADP naplánovanou na 14:15, což bude poslední nápověda před pátečními údaji o NFP, ale obchodníci se v 19:30 dočkají také projevu šéfa Fedu Powella.
img

Graf dne - CHNComp (28.11.2022)

28.11.2022 O víkendu v Číně vypukly protesty kvůli nespokojenosti s přísnými opatřeními proti Covidu. Vlnu nevole vyvolala smrt 10 lidí v regionu Sin-ťiang kvůli požáru poté, co hasiči nemohli dorazit na místo včas kvůli omezením způsobeným Covidem. Pandemická omezení podněcují protesty a ty se rychle vyvinuly v protivládní shromáždění s účastníky požadujícími konec vlády jedné strany. Dopad protestů na čínský ekonomický výhled bude záviset na jejich délce a závažnosti a na tom, zda se rozšíří o stávky zaměstnanců.
img

Graf dne: DE30 (25.11.2022)

25.11.2022 Revize zprávy o německém HDP za 3. čtvrtletí 2022 se ukázala jako pozitivní překvapení, protože data byla revidována výše. Německý růst dosáhl ve 3. čtvrtletí 2022 mezičtvrtletně 0,4 %, což je nárůst z 0,3 % mezičtvrtletně v předběžném zveřejnění, zatímco meziroční růst činil 1,2 %, což je nárůst z 1,1 % meziročně. I když se stále očekává, že německá ekonomika letos v zimě oslabí a revize směrem nahoru byla malá, byl to vítaný vývoj a vedl k malému skoku na evropských akciových indexech. Tyto zisky však byly po zahájení obchodní seance smazány a nyní se indexy jako německý DAX (DE30) obchodují víceméně na stejné úrovni.
img

Graf dne - EURJPY (24.11.2022)

24.11.2022 Včera večer zveřejněný zápis z jednání FOMC byl vnímán jako holubičí, neboť obsahoval zmínku o tom, že řada členů Fedu považuje za vhodné v blízké budoucnosti zpomalit tempo zpřísňování. To poslalo americký dolar níže a umožnilo měnovému páru USD/JPY znovu prorazit pod úroveň 140,00. Pár se dnes posunul dále pod 139,00, neboť USD je nejhorší měnou G10 a JPY je nejúspěšnější. Pozornost se však dnes může soustředit na EUR/JPY, protože vysoká volatilita JPY přetrvává a ECB má dnes ve 12:30 SEČ zveřejnit zápis z posledního zasedání.
img

Graf dne - GOLD (23.11.2022)

23.11.2022 Při pohledu na instrument GOLD v intervalu H4 je zřetelné, že cena drahého kovu se blíží důležité zóně supportu v oblasti 1 728 USD za unci. Tato zóna je definována předchozími cenovými reakcemi, spodní hranicí lokální geometrie a 100 obdobím EMA (modrá čára). Pokud by dnešní zápis z posledního zasedání FOMC (zveřejnění ve 20. hodin) posílil jestřábí zprávu doručenou Powellem během tiskové konference po zasedání FOMC a od té doby také dalšími členy Fedu, tak zlato může otestovat zmíněnou zónu a pokusit se prorazit na nižší úrovně. Průraz by naznačoval medvědí obrat krátkodobého trendu.
img

Graf dne: EURUSD (21.11.2022)

21.11.2022 EUR/USD má před sebou velký týden. Pár bude mít spoustu šancí a příležitostí posunout se dál, včetně minut ze zasedání FOMC (středa, 20:00) a ECB (čtvrtek, 13:30) a také flash PMI za listopad z Evropy a Spojených států ( Středa). Politické prohlášení z posledního zasedání Fedu bylo docela holubičí, ale následovala velmi jestřábí tisková konference předsedy Fedu Powella. Poslední zasedání ECB vidělo zavedení změn do programu TLTRO a obecně bylo spíše jestřábí. I když se to neodrazí v minutách, je třeba poznamenat, že inflace PPI v říjnu výrazně zpomalila, což posílilo naděje, že inflace již dosáhla vrcholu v největší evropské ekonomice.
img

Graf dne - OIL.WTI (16.11.2022)

16.11.2022 Ropa včera vyskočila v reakci na zprávy, že ruské rakety zasáhly území Ukrajiny a zasáhly také vesnici v Polsku, které je členem NATO. Zatím zůstává nejisté, co se skutečně stalo. Zatímco ruský úder na půdu NATO by byl masivní eskalací a pravděpodobně by zaznamenal prudký nárůst cen ropy, obchodníci s ropou by si měli být vědomi, že to není jediný důvod včerejšího nárůstu ceny.
img

Graf dne: USDIDX (15.11.2022)

15.11.2022 Americký dolarový index (USDIDX) včera po krátké pauze opět klesal. Index vymazal dřívější zisky a přehoupl se do denní ztráty, čímž vyrovnal včerejší minimum. V důsledku toho se USDIDX obchoduje na nejnižší úrovni od poloviny srpna 2022. Nedávné oslabení amerického dolaru lze odůvodnit slabšími údaji ze Spojených států, které znovu zažehly naděje na pivot Fedu. Chladnější než očekávaná hodnota CPI za říjen viděla, že se tržní šance na další zvýšení sazeb o 75 základních bodů sníží. Waller z Fedu také řekl, že zvýšení sazeb o 50 bazických bodů bude projednáno na prosincovém zasedání, i když také zdůraznil, že jediná holubičí makro zpráva, jako je nedávná hodnota CPI, nestačí ke změně názoru Fedu, že inflace ještě není pod kontrolou. I když to rozhodně není tak důležité a ostře sledované jako data CPI, dnešní zpráva o PPI v USA za říjen může vyvolat určitou další volatilitu USD.
img

Graf dne: SILVER (11.11.2022)

11.11.2022 Při pohledu na graf SILVER na intervalu D1 je patrné, že cena stříbra v posledních dnech dynamicky rostla a odrazila se téměř o 20 % z ročních minim v blízkosti 18 USD. Klíčovou podporu lze nalézt v oblasti 17,5 USD za unci. Tato podpora je definována předchozími cenovými reakcemi. Poptávka už třikrát zareagovala na propady v oblasti 18 dolarů a pokaždé zastavila pokles komodity, čímž vytvořila býčí formaci připomínající trojité dno. Cena instrumentu SILVER prolomila rezistenci v podobě 200 období klouzavého průměru (červená čára na grafu), která naznačuje možnou změnu trendu. Všimněme si, že klouzavý průměr 50 (černá čára na grafu) se začíná přibližovat klouzavému průměru 200. Pokud se rostoucí momentum kratšího klouzavého průměru potvrdí a průměry se protnou, tak můžeme očekávat tzv. "zlatý kříž" na grafu stříbra, který lze vnímat jako jakési "potvrzení" změny trendu.
img

Graf dne - GOLD (10.11.2022)

10.11.2022 Klíčovou makroekonomickou událostí dne je zveřejnění zprávy o indexu spotřebitelských cen v USA za říjen ve 14:30. Cenová stabilita a trh práce jsou hlavními body, na které se Federální rezervní systém při nastavování své politiky zaměřuje, a protože trh práce si nadále drží pevnou pozici, je inflace místem, kde je třeba hledat možné náznaky potenciálního obratu v politice. Očekává se, že zpráva vykáže mírné zpomalení růstu celkových i jádrových cen. Pokud se tato očekávání naplní, zůstane inflace stále na zvýšených úrovních, ale důležitý je trend, zejména pokud jde o jádrovou inflaci, protože celkový ukazatel již začal klesat.
img

Graf dne: USDIDX (09.11.2022)

09.11.2022 Předčasné výsledky amerických voleb naznačují, že republikáni získají kontrolu nad Sněmovnou, zatímco demokraté budou mít kontrolu nad Senátem. Takový výsledek – rozdělení moci v Kongresu – byl očekáván, a proto na trzích nepozorujeme žádné zásadní pohyby. Je však třeba poznamenat, že jakmile začnou přicházet další výsledky a začnou ukazovat na jiné výsledky, než se očekávalo rozdělení v Kongresu, může se volatilita na trzích zvýšit.
img

Graf dne - US500 (08.11.2022)

08.11.2022 Američané se dnes vydají k volebním místnostem, aby hlasovali ve volbách v polovině volebního období. Ve hře je kontrola nad Kongresem a předvolební průzkumy naznačují, že republikáni mohou získat většinu ve Sněmovně reprezentantů, zatímco demokraté si udrží kontrolu nad Senátem. Kdy hlasování skončí, záleží na jednotlivých státech, nejdříve se uzavírá ve 12:00 a nejpozději v 7:00 ve středu 9. listopadu. Klíčová hlasování se budou konat v Georgii (konec - 13:00) a Nevadě (konec - 4:00), neboť se jedná o těsné volby, které mohou rozhodnout o tom, kdo získá kontrolu. Je však třeba poznamenat, že voleb se neúčastní pouze demokraté a republikáni, neboť v některých státech mají své zástupce na volebních lístcích i další politické strany. To znamená, že existuje možnost, že ani jeden z kandidátů nezíská více než 50 % hlasů, a to znamená, že bude nutné druhé kolo voleb. Existuje tedy možnost, že o kontrole nad Kongresem bude plně rozhodnuto až několik týdnů po polovině volebního období, kdy se bude konat druhé kolo.
img

Graf dne: GOLD (04.11.2022)

04.11.2022 Americký dolar dnes oslabuje a poskytuje podporu drahým kovům. Zlato se včera potřetí od konce září odrazilo od zóny supportu na 1 620 USD a zahájilo silné oživení. Drahý kov nyní testuje zónu odporu 1 650 USD, označenou 200hodinovým klouzavým průměrem (fialová čára) a předchozími cenovými reakcemi. Všimněte si, že toto je také úroveň, kde se zlato obchodovalo těsně před středečním zasedáním FOMC, což znamená, že cena zlata zcela vymazala pokles po FOMC. V případě prolomení nad touto zónou se může pohyb nahoru rozšířit směrem k další swingové úrovni v oblasti 1 660 USD. Na druhou stranu, pokud by medvědi znovu získali kontrolu, mohlo by dojít ke stažení zpět k oblasti 1 640 USD.
img

Graf dne - GBPUSD (03.11.2022)

03.11.2022 Jerome Powell polil studenou vodou ty, kteří doufali v pivot Fedu. Předseda Fedu na včerejší tiskové konferenci uvedl, že je velmi předčasné uvažovat o zpomalení zvyšování sazeb a že konečná úroveň úrokových sazeb může být vyšší, než se dříve předpokládalo. Poselství, které Powell vyslal, bylo velmi jestřábí a trhy podle toho reagovaly - USD posílil, zatímco indexy a drahé kovy se posunuly níže.
img

Graf dne - AUDNZD (01.11.2022)

01.11.2022 RBA dnes zvýšila úrokové sazby o 25 bazických bodů v souladu s očekáváním trhu. Hlavní sazba je aktuálně na 2,85 %. RBA byla jednou z prvních centrálních bank, která rozhodla o pivotu, kterým je snížení tempa zvyšování úrokových sazeb. Na druhou stranu RBA naznačuje, že svůj inflační cíl do roku 2024 nedosáhne a inflace by letos měla vrcholit na úrovni 8 %. Prezident RBA Lowe poukazuje na to, že dnes proběhl rozhovor o důsledcích a nákladech nezvyšování úrokových sazeb. Podle RBA domácnosti těžce trpí vysokými úrokovými sazbami a vysokou inflací.
img

Graf dne: WHEAT (31.10.2022)

31.10.2022 Na začátku nového týdne se cena obilí obchoduje výše. Rusko odstoupilo od dohody zprostředkované OSN o ukrajinském vývozu obilí s tím, že již nemůže zajistit bezpečnost civilních plavidel v Černém moři po víkendovém útoku dronů na jeho námořní základnu v Sevastopolu na Krymu. Organizace spojených národů již vyjádřila své znepokojení nad vývojem a uvedla, že bude s Ruskem jednat ve snaze oživit dohodu.
img

Graf dne - EURUSD (27.10.2022)

27.10.2022 Hlavní makro událostí dne je rozhodnutí Evropské centrální banky o sazbách. Další zvýšení sazeb o 75 bazických bodů se zdá být hotovou věcí, takže pozornost bude upřena na to, co bude následovat, a také na to, jak se banka hodlá vypořádat s přebytkem likvidity. V současné době se očekává zvýšení sazeb o 50 bazických bodů v prosinci a dvě zvýšení sazeb o 25 bazických bodů na prvních dvou zasedáních v roce 2023 před ukončením zpřísňování. Pokud jde o přebytečnou likviditu, očekává se, že bude znovu spuštěn systém stupňovitosti úroků placených z přebytečných rezerv, ale jednou z možností je také změna podmínek úvěrů TLTRO tak, aby více odpovídaly současným tržním sazbám.
img

Graf dne - US100 (25.10.2022)

25.10.2022 Dnešek a další dva dny mohou být pro technologický sektor v USA klíčové, protože 5 mega-technologických společností má zveřejnit hospodářské reporty za třetí čtvrtletí 2022. První reporty – od společností Alphabet (GOOGL.US) a Microsoft (MSFT.US) jsou na programu dnes po skončení seance na Wall Street. Meta Platform (META.US) zveřejní výsledky zítra po uzavření seance, zatímco Amazon (AMZN.US) a Apple budou reportovat ve čtvrtek také po uzavření seance. Výsledky této skupiny akcií mohou udat směr vývoje technologického sektoru do dalších týdnů. Některé z již zveřejněných reportů, jako byl například ten od Snapu, naznačoval, že firmy s vyšším podílem příjmů z reklam mohou mít problémy. To znamená, že Alphabet a Meta nemusí představit dobrá data (i když trh již s nízkými očekáváními počítá). Včera dorazily na trhy zprávy, že Apple zvýší ceny svých služeb. Co se týká Amazonu, report ukáže, jak se americký spotřebitel pere se zvýšenou nejistotou a inflací. Reporty od Amazonu a Microsoftu také poskytnou výhled na cloudový business.
img

Graf dne: CHNComp (24.10.2022)

24.10.2022 Čínské indexy jsou dnes pod tlakem. Výprodej je vysvětlován jako reakce na sjezd Komunistické strany Číny, na kterém si prezident Xi zajistil třetí pětileté funkční období a posílil svou moc. Během kongresu nebyly oznámeny žádné zásadní změny hospodářské a sociální politiky, což vyslalo silný signál, že současná politika bude pokračovat. To zahrnuje přístup k technologickým společnostem, což znamená, že technologický zásah bude v Číně pravděpodobně pokračovat. Zveřejnění opožděných údajů o HDP ve 3. čtvrtletí a zářijových údajů o aktivitě, které se ukázaly být lepší, než se očekávalo, vedlo pouze ke krátké úlevě. Index Hang Sech Tech dnes klesl o více než 10 %. Široké tržní indexy, jako Hang Senf a HSCEI (CHNComp) si vedly lépe, ale také zaznamenaly významný propad. Hang Seng klesl o více než 6 %, zatímco HSCEI se v tento den obchoduje o 8 % níže. CHNComp klesl pod krátkodoý support v oblasti 5 400 bodů a pokračoval v poklesu. Dvě úrovně, které je třeba na grafu sledovat pro případ, že by se poklesy nadále prohlubovaly, jsou psychologická oblast 5 000 bodů a 161,8% vnější návrat březnové korekce směrem nahoru (4 930 bodů).
img

Graf dne - GBPJPY (20.10.2022)

20.10.2022 Slabý japonský jen je tématem rána, kdy pár USD/JPY poprvé po 32 letech vyskočil nad 150,00. JPY je také slabší vůči ostatním hlavním měnám, jako je například britská libra. GBP/JPY dnes ráno poprvé od roku 2016 testoval hranici 170,00. Avšak stejně jako tomu bylo v případě prolomení USD/JPY nad 150,00, GBP/JPY se poté rychle stáhl zpět. V době zveřejnění článku pár testuje swingovou úroveň 167,80. Pár dnes pravděpodobně zůstane nestabilní kvůli politické situaci ve Spojeném království. Dnes bylo v mediích zveřejněno několik protichůdných zpráv, přičemž někteří tvrdili, že Liz Trussová pravděpodobně nepřežije tento den jako premiérka, zatímco jiní říkají, že pravděpodobně zůstane ve své pozici do konce října, protože v Konzervativní straně neexistuje shoda ohledně toho, jak ji sesadit z její pozice. V každém případě lze očekávat, že GBP a také GBP/JPY budou vysoce volatilní.
img

Graf dne: GBPCAD (19.10.2022)

19.10.2022 GBP dnes ráno klesá po zveřejnění údajů o inflaci CPI. Data ukázala, že celkový růst cen ve Spojeném království zrychlil z 9,9 na 10,1 % meziročně (oček. 10,0 % meziročně). I když bylo překvapení menší, stále to znamená, že současná míra inflace ve Spojeném království dosáhla 40letého maxima dosaženého v červenci. Jádorvá inflace také rostla výše a posunula se z 6,3 na 6,5 % meziročně (oček. 6,4 % meziročně). Takový výsledek dále posiluje argumenty pro velké zvýšení sazeb BoE na jejím příštím zasedání (3. listopadu 2022). V současné době trh téměř plně naceňuje zvýšení sazby o 100 základních bodů.
img

Graf dne - US100 (18.10.2022)

18.10.2022 Americké indexy včera posílily, přičemž nejlépe se dařilo technologickým akciím. Index Nasdaq-100 (US100) včera posílil téměř o 3,5 %, zatímco S&P 500 a Dow Jones přidaly v pořadí 2,65 % a 1,86 %. Vzhledem k tomu, že minulý týden začala výsledková sezóna na Wall Street za 3. čtvrtletí 2022, obchodníci mohou očekávat zvýšenou volatilitu na amerických indexech. Zatím se zdá, že americká ekonomika směřuje k recesi a hospodářské reporty firem budou zvláště důležitým vodítkem. Klíčový týden s výsledky mnoha mega-cap společností bude až ten příští, nicméně ani tento týden nelze rozhodně nazvat nudným. Dnes oznámí hospodářská data po závěru seance společnost Netflix (NFLX.US). Společnosti IBM (IBM.US) a Tesla (TSLA.US) zveřejní své finanční výsledky za 3. čtvrtletí zítra.
img

Graf dne: US500 (14.10.2022)

14.10.2022 US500 prudce klesl po zveřejnění včerejších čísel CPI v USA, nicméně pohyb dolů byl zastaven v blízkosti klíčového supportu na 3500 bodech, který je definován spodní hranicí struktury 1:1. Sentiment se později během seance zlepšil poté, co model ECB ukázal, že rozsah zvyšování úrokových sazeb může být ve srovnání se současnými očekáváními trhu nižší. Náladu také zvedly spekulace, že vláda Spojeného království změní fiskální politiku, která otřásá finančními trhy, a také slib Pekingu o silnější podpoře své ekonomiky zasažené Covidem. Někteří analytici poukazují na kapitulaci obchodníků, kteří zaujali krátké pozice, což spustilo kaskádový efekt.
img

Graf dne: USDJPY (13.10.2022)

13.10.2022 USD/JPY se odrazil od maxima z roku 1998 kolem 147,00, když japonský ministr financí Shunichi Suzuki znovu zopakoval, že vláda je připravena podniknout opatření proti rychlému poklesu jenu, ale dodal, že důležitějším faktorem je rychlost změny než úroveň. při rozhodování, zda znovu zasáhnout. Přesto se zdá, že nedávná častá prohlášení japonských politiků a politiků zabávajících se směnným kurzem jenu má na trh stále menší dopad. Pár by měl zaznamenat zvýšenou volatilitu během zveřejnění dnešního indexu CPI v USA ve 14:30.
img

Graf dne: GBPUSD (11.10.2022)

11.10.2022 Report stavu zaměstnanosti ve Spojeném království za srpen zveřejněný dnes ráno se ukázal být lepší, než trh očekával. Míra nezaměstnanosti klesla z 3,6 na 3,5 %, přičemž průměrný konsensus byl nastaven na 3,6 %. Růst mezd také překvapil - dosáhl meziročně na 6,0 % (oček. 5,9 % y/y), zatímco růst mezd bez bonusů zrychlil na 5,4 % meziročně (oček. 5,3 % y/y). Vydání reportu však nepodpořilo GBP. Libra dnes patří mezi nejvíce zaostávající měny G10. Pár GBPUSD se pohybuje v blízkosti 1,10.
img

Graf dne: EURUSD (10.10.2022)

10.10.2022 Na začátku nového týdne lze na trzích zaznamenat nárůst averze k riziku. Výbuchy, které o víkendu zasáhly Krymský most, stejně jako dnešní ranní raketové útoky na velká ukrajinská města vyvolávají obavy z eskalace rusko-ukrajinské války. Zatímco indexy se zotavily z velké části ranního propadu, americký dolar nadále těží z útěku do bezpečí. EUR/USD dnes ráno proráží pod 0,9700 a obchoduje se na čerstvém 10denním minimu. Tato úroveň je také označena 23,6% retracementem sestupného pohybu zahájeného 12. září 2022. Jasné proražení níže by připravilo cestu pro test úrovně 0,9650 swingu. Ekonomický kalendář pro dnešek je lehký, ale projevy Evanse z Fedu (15:00) a Brainarda (18:35) mohou poskytnout určitou volatilitu USD.
img

Graf dne: USDCAD (07.10.2022)

07.10.2022 Pár USD/CAD může dnes ve 14:30 zažít divoké cenové výkyvy po zveřejnění zpráv o pracovních místech z USA a Kanady. Americká ekonomika v září pravděpodobně přidala 250 tisíc pracovních míst, což by byl nejnižší růst pracovních míst od prosince 2020 a pokles z průměrných 438 tisíc v prvních osmi měsících roku. Stále by to však ukazovalo na napjatý trh práce a nárůst pracovních míst nad měsíčním průměrem 167 tisíc v roce 2010, což posunulo zaměstnanost asi o 500 tisíc, než byla předpandemická úroveň. Je však třeba připomenout, že zpráva NFP je velmi proměnlivá (a v následujících měsících silně revidovaná), takže překvapení nelze vyloučit. Slabé čtení by pravděpodobně podpořilo akciové trhy a další riziková aktiva.
img

Graf dne: OIL.WTI (06.10.2022)

06.10.2022 Ropa WTI se ve čtvrtek obchoduje v blízkosti $88 za barel. Jen za poslední týden cena vzrostla o více než 10 % v očekávání snížení kvót OPEC+. Organizace se nakonec včera rozhodla pro pokles kvót o 2 mil. barelů denně. Jedná se o nejvyšší pokles od počátku pandemie. Včera cena ropy prorazila nad hlavní rezistenci v blízkosti $87,60, která je definována horní limitou lokální 1:1 struktury, klesající trendovou čárou a 61,8 % Fibo retracementu rostoucí vlny s počátkem v prosinci 2021. Pokud se cena udrží nad touto úrovní, tak můžeme čekat akceleraci růstu k další rezistenci na $92,75.
img

Graf dne: OIL (05.10.2022)

05.10.2022 OPEC+ dnes oznámí úrovně produkce za listopad. Schůzka kartelu začne ve 14:00. Očekává se, že dojde k výraznému snížení produkce s tím, že trhy v posledních dnech poklesnou o 1 až 1,5 milionu barelů. Během posledních několika hodin se však objevily zprávy z médií, které naznačovaly, že by mohlo dojít ke snížení až o 2 miliony barelů. Kromě toho představitelé Spojených arabských emirátů uvedli, že dnešní setkání bude průlomové a přinese změnu v politice OPEC+. Je však třeba poznamenat, že OPEC+ již těží pod dohodnutou kvótou a JPMorgan říká, že i kdyby k dohodě nedošlo, členové kartelu by stále sami snížili svou produkci. JPMorgan očekává, že ceny ropy v posledním čtvrtletí roku 2022 znovu otestují 100 USD za barel. Mezitím UBS uvedla, že s tak vysokými očekáváními snížení produkce by snížení menší než 0,5 milionu barelů mohlo být vnímáno jako negativní pro cenu.
img

Graf dne: OIL.WTI (03.10.2022)

03.10.2022 Ropa dnes vykazuje velké zisky. Brent i WTI se obchodují o 4 % výše. Rally vyvolaly zprávy v médiích, které naznačovaly, že OPEC+ může na zasedání tento týden (5. října 2022) rozhodnout o výrazném snížení produkce. Média se nyní soustředí na snížení denní produkce o 1 milion barelů, přičemž někteří dokonce naznačují, že by se mohlo jednat až o snížení kvót o 1,5 milionu barelů.
img

Graf dne - GBPUSD (30.09.2022)

30.09.2022 Britská libra předvedla i přes špatné fundamenty dobý návrat. Oznámení nových fiskálních opatření minulý týden vyvolalo propad na trhu GBP a britském dluhopisovém trhu, což donutilo Bank of England, aby do něj zasáhla. Reakce ekonomů na tyto kroky byly smíšené, mnoho z nich poukázalo na to, že poskytnou pouze krátkodobou úlevu. Opatřením BoE se podařilo obnovit klid na trhu s GBP. GBP/USD se obchoduje na víceméně stejné úrovni jako během oznámení o „minirozpočtu“. Existuje vysoká šance, že GBP/USD vykáže týdenní zisk.
img

Graf dne: USDCHF (23.09.2022)

23.09.2022 Švýcarský frank se po včerejším rozhodnutí švýcarské centrální banky (SNB) o sazbách propadl. SNB zvýšila sazby o 75 bazických bodů, ale vypadá to, že trh očekával ještě více. Očekávání, že SNB může předběžně zvýšit sazby o 100 nebo dokonce 125 bp, vyplývá z předpokládaného pokračování zpřísňování v eurozóně. SNB nechce příliš zaostávat za ECB a vzhledem k tomu, že se schází dvakrát méně často, existovaly naděje na zvýšení sazeb "dopředu".
img

Graf dne: GBPJPY (22.09.2022)

22.09.2022 Japonská centrální banka se na dnešním zasedání rozhodla ponechat úrokové sazby a další nastavení měnové politiky beze změny. Takové rozhodnutí se očekávalo a nikoho ani nenapadlo, že by Bank of Japan mohla stisknout spoušť a zvýšit sazby. Dnešní zasedání BoJ jako takové nebylo z velké části žádnou událostí. Mnohem větší pozornost vzbudily komentáře japonského náměstka ministra financí Masata Kandy, který je rovněž považován za nejvyššího japonského diplomata FX. Konkrétně Kanda řekl, že jeho země nezasahovala na FX trzích, ale je připravena tak učinit, pokud to bude potřeba. Řekl také, že pokud na to dojde, bude to s největší pravděpodobností „tichá intervence“.
img

Graf dne: EURUSD (21.09.2022)

21.09.2022 EUR/USD ve středu klesl o 0,60 % a testuje dvoutýdenní minima, jelikož se investoři připravují na další velké zvýšení úrokových sazeb od Federálního rezervního systému. Také čerstvé zprávy z Ruska ohledně částečné mobilizace dále narušily sentiment k riziku. Aktuálně nejpopulárnější měnový pár testuje hlavní zónu supportu kolem oblasti 0,99. Pokud převládne současný sentiment, může se pohyb směrem dolů zrychlit směrem k dalšímu lokálnímu supportu na 0,9840 nebo dokonce 0,9693, kde se nacházejí minima z roku 2002. Na druhou stranu, pokud americká centrální banka zmírní svou nedávnou jestřábí rétoriku, pak může být spuštěn vzestupný impuls směrem k úrovni parity.
img

Graf dne: CHNComp (16.09.2022)

16.09.2022 Během noci byly zveřejněny měsíční údaje o ekonomické aktivitě z Číny za srpen. Průmyslová výroba, maloobchodní tržby a městské investice překonaly očekávání trhu. Výrazný nárůst zaznamenaly zejména údaje o maloobchodních tržbách, které meziročně vzrostly o 5,4 % oproti očekávání růstu o 3,9 %. Zazněly však některé znepokojivé poznámky od čínského Národního statistického úřadu (NBS). Konkrétně NBS uvedla, že poptávka se zotavuje pomaleji než nabídka a že čínská ekonomika bude v roce 2022 čelit větším výzvám než v roce 2020, kdy globální ekonomika trpěla pandemií. To by však nemělo být překvapením, protože v roce 2022 bude v Číně více lockdownů souvisejících s Covidem, než bylo v roce 2020. NBS nicméně očekává, že čínská ekonomika zůstane stále v režimu oživení po celý letošní rok.
img

Graf dne: ETHEREUM (15.09.2022)

15.09.2022 Merge na Ethereu bylo dokončeno dnes v 9:00 a je prý úspěšné. Pro tuto kryptoměnu to byla extrémně důležitá událost a mohla by změnit způsob, jakým ji vnímají někteří účastníci trhu. Sloučení, merge, ukončí stav, kdy Ethereum spoléhalo na těžaře kryptoměn a místo toho se bude více spoléhat na validátory. Co to znamená? Ethereum už zkrátka nebude tak energeticky náročné jako dříve. Očekává se, že spotřeba energie sítě Ethereum po sloučení klesne až o 99 %. To znamená, že hlavní překážka, která bránila investičním fondům orientovaným na ESG investovat do něj – vysoká spotřeba energie – je pryč. Samozřejmě to neznamená, že všechny fondy se nyní pohrnou do Etherea. Znamená to však, že toto aktivum bude nyní způsobilé k zařazení do portfolií více obchodníků.
img

Graf dne: US500 (14.09.2022)

14.09.2022 Vyšší než očekávané hodnoty CPI za srpen ze Spojených států vyvolaly krvavou lázeň na Wall Street. Zatímco hlavní ukazatel ukázal zpomalení z 8,5 na 8,3 % meziročně (oček. 8,1 % meziročně), jádrový ukazatel pokračoval v růstu – tentokrát z 5,9 na 6,3 % (oček. 6,1 % meziročně). Hlavní americké indexy zakončily den o 4-5 % níže, protože futures pravděodobnosti na zvýšení sazeb o 100 základních bodů na zasedání FOMC příští týden vzrostly. Trh aktuálně vidí 38% šanci na zvýšení sazeb o 100 bp a 62% šanci na 75 bp v porovnání s 94% šancí na 75 bp a 6% šancí na 50 bp v úterý. Je však třeba poznamenat, že členové Fedu ve dnech před daty CPI za srpen zdůraznili, že bez ohledu na to, jaký bude tisk, nebude mít dopad na rozhodnutí Fedu příští týden.
img

Graf dne: EURUSD (12.09.2022)

12.09.2022 EUR/USD dosahuje na začátku nového týdne výrazných zisků, přičemž hlavní měnový pár se obchoduje až o 1,5 % nad pátečním závěrem. EUR/USD vzrostl na 4týdenní maximum do blízkosti 1,02, a to díky dobré náladě na Evropském kontinentu.
img

Graf dne: BITCOIN (09.09.2022)

09.09.2022 Cena bitcoinu se během dnešní seance vrátily nad 20 000 USD, jelikož slábnoucí dolar vyvolal rizikové nálady. Král kryptoměn vzrostl v pátek o více než 7 % a je na dobré cestě k týdennímu zisku přes 6 %. Celková krypto tržní kapitalizace se také dokázala vrátit nad hranici 1 bilionu dolarů.
Související klíčová slova: Brookings Institution | Kurz AUD/USD | Objem transakcí | Dynamický růst | Zpomalení čínské ekonomiky | Uvolněné měnové politiky | Globální supervelmoci | Cena platiny | Prostor k růstu | Zásoby zemního plynu | Cap | Výnosy dluhopisů | Největší pohyby | Dlouhé pozice | Premiérka | Války | AUDCHF | Hútiové | Vývoj | US CPI | Údaje z USA | VOLX | Cenový gap | Data z trhu práce | Pokračování klesajícího trendu | Australská centrální banka | Zveřejněné údaje | US2000 | VIX index (VOLX) | EUR/CAD | Zdražovat | EUR | Klíčové problémy | Spotřebitelské výdaje | Ceny zeleniny a ovoce | Fiskální a měnové stimuly | Pokračování růstu | Graf EUR/GBP | Výhled růstu HDP | Nedostatek čipů | Půjčování cenných papírů | Oživení cen | Hlavní úrokové sazby | Akciové společnosti | Pokles dolaru | Itálie | Pokračování výsledkové sezóny | Stoxx | CBDC | Texas | Vlastní kryptoměny | Cena OIL.WTI | Údaj o HDP | Očekávání | Korelace | Bitcoin graf | Implikovaná křivka | Volatilní | Russell 2000 (US2000) | Evropské centrální banky | Úrokové sazby v eurozóně | Nikl | Pozitivní nálada | AUD/NZD | EUR/JPY | Pokles výnosů amerických státních dluhopisů | PMI v eurozóně | EURJPY | Extrémní výkyvy | Ark | Příležitost k nákupu | Čtvrtletní pokles | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Pro investory | Oživení ekonomiky | iShares | Swiss | Investice | Britská centrální banka | Profit Taking | Geopolitické riziko | Saldo běžného účtu | MACD | Potenciál | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Support | Návrat inflace | Finanční stabilita | Posílení | Oslabování měny | Hlava a ramena | Norges Bank | Cyklus zvyšování sazeb | ADP report | Rozpočtový rok | Ifo | Manipulace s trhem | Příliv zahraničního kapitálu | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Index JAP225 | NYSE | Intervence | Broadcom | Počáteční zisky | Futures kontrakt | Chování | Rekord | Bitcoinového ETF | Nezávislost | Bitcoiny | Trh ETF | Evropské měny | Nákupy aktiv | FTSE MIB | Dění na trzích | Objem ropy | Národní zdravotní komise | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Globální ekonomické zpomalení | Výhled poptávky | Masato Kanda | Rezistenční pásmo | General Electric | US30 | Eurodolar dnes | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Morgan Stanley | Trend oslabování | Digitální aktiva | Goldman Sachs | PMI z Německa | Neckline | Cena bitcoinu | Současná cena | Obchodování na burzách | Konkurenti | Price Action | Akcie společnosti | ETH | Chování trhu | Růst banky | Desetileté výnosy | Benchmark | Cena pšenice | Rostoucí výnosy | Stimul | Rozhovor | Dnešní obchodování | Druhá největší ekonomika | Lagardeová | Sankce EU | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Výnos | Americká administrativa | Medvědí výhled | Měnový pár USD/JPY | Brent | Soukromá spotřeba | Měny | Asijské akcie | Delta | Schválení ETF | AUS200 | Riziku bankrotu | TNOTE | Likvidita na trhu | SMA | Russell 2000 | Šéf Fedu | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Australská centrální banka (RBA) | Růst poptávky po ropě | Technické rezistence | Šéfové | ESG | Index DOW | Import | Překvapivý růst | Zvýšení sazeb Fedu | Zákaz vývozu | Exchange | Forexový trh | Investiční strategie | Zastavení dodávek plynu | Američtí vojáci | DOGE | Turecká měna | Oslabující americký dolar | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Strach | Graf EURUSD | Vývoj ceny ropy | Oživení čínské ekonomiky | Nákupní příležitosti | Propad cen | Obchodování s cennými papíry | Microsoft (MSFT.US) | AUDUSD | Nasdaq100 | Platební neschopnosti | Včerejší seance | Sentiment na trhu | JPY | Potenciál trhu | Spotřebitelské inflace | Polovodiče | AI | Index Russell | Posilování dolaru | Pár USD/CAD | Protistrana | Projekce | Ceny ETH | Znehodnocení | Kontrakce | Peníze | Pandemie COVID-19 | Premiér Mario Draghi | Ukazatel | Vývoj měnové politiky | Koronavir | Graf indexu | Druhá největší ekonomika světa | Meziroční růst cen | Oficiální údaje | Medvědí trh | Prognóza | Výrazný vzestup | Služby | Dodávky ruského plynu | EURTRY | Pokles ceny ropy | NED25 | Měnová politika Fedu | Index AUS200 | Nárůst ceny | Palladium | Americký Fed | Představitelé ECB | Cena Brentu | Nejznámější kryptoměna | Ropa WTI | Micron | Index UK100 | Lockheed Martin | Federální rezervní systém (FED) | INTC.US | Jordánsko | Vakcinace | Brexit | Růst v Číně | Kontrakty na ropu | Dolar dnes | Index milánské burzy | Dollar Index | Histogram | Růst trhu | Pozornost investorů | Burzy | Největší světové ekonomiky | Americké ekonomiky | Ceny elektřiny | Kapitál | Americký prezident Joe Biden | Člen ECB | Cestování | Španělsko | Odliv kapitálu | Bayer | Maďarsko | Evropské PMI | Proražení | Cash flow | Cenový skok | Američtí centrální bankéři | Rozhodnutí americké centrální banky | USD | Akcie Nvidie (NVDA.US) | Export | Ethereum ETF | Banka Goldman Sachs | NFLX | Technická analýza | Energetické akcie | Obchodníci dnes | Trh s nemovitostmi | Nord Stream 2 | Rozhodnutí ECB o sazbách | GBP/JPY | Zastavení poklesu | Americká ropa WTI | NVDA.US | Qualcomm | Comcast | Výroční zprávy | Highlights | Akcionáři | Index FTSE MIB | Jestřábí komentáře | Plány | Na burze | NFP | Depreciation | Riziková averze | Rozvahy Fedu | Ceny energií v Evropě | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | Rally australského dolaru | Trh s ropou | Ekonomická aktivita | Regulace | Ceny BTC | Katar | LMT | Měnový fond | Těžba bitcoinů | Sentiment na akciových trzích | Úroková sazba | Xiaomi | CFD kontrakty | Hlediska technické analýzy | Zvyšování sazeb Fedu | Roční růst | Investovat | Fitch Ratings | VIX (VOLX) | Swapy | Cenové tlaky | Sensex | Dominance BTC | Čtvrtletní výsledky | GBP/USD | Zvýšení sazeb | Šíření mutace | Dvojitý vrchol | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Netflix (NFLX.US) | Dovoz | CSRC | Americké centrální banky | HDP v USA | Lenovo | VIX index | Ekonomiky | Zpráva | Pozitivní zprávy | Nikkei | Útok Hamásu na Izrael | Hospodářská data | 1 milion | Cenové pohyby | Čínské úřady | HSCEI | Komoditní | Výrobci elektromobilů | Ekonomický kalendář | Kurz jüanu | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Zasedání Bank of Japan | Býčí sentiment | Rekordní maxima | QCOM.US | Vybírání zisků | Data z amerického trhu práce | Americký index | Nové zprávy | Válka na Ukrajině | Banka JPMorgan | Elon Musk | Euforie | CO2 | Stabilní hospodářský růst | Makrodata | Jestřábí postoj | Akciové indexy | Obrat trendu | Čínští výrobci | Investoři | Energie | Globální ekonomiky | Podnikové dluhopisy | Falešné proražení | Nejistoty | Americký prezident | Fidelity | Dolar roste | Německá průmyslová produkce | Negativní sentiment | Coca-Cola | AMD | Média | Vyšší úrokové sazby | Bitcoin ETF | Christine Lagardeová | Index PPI | Euro Stoxx 50 | Grayscale | Jádrový index | Dovoz ropy | Zisk | Hlavní kryptoměna | Peso | Zpřísňování měnové politiky | BABA.US | Rekordní minima | Globální akciové trhy | Tvůrce měnové politiky | Část zisků | Údaje o průmyslové výrobě | Finanční instituce | Bank of England | Důvěra investorů | Lepší výsledky | Cena Etherea | Zveřejnění zprávy | Volatilita na trzích | NAHB | Fiskální rok | WSJ | Prezident | Technické nastavení | Zápis z posledního zasedání | BABA | Cestovní ruch | BP | Prodej | Coca-Cola (KO.US) | P/E | EUR/AUD | Funkční období | Bydlení | Konflikt na Blízkém východě | Makrokalendář | Sestupný trend | Cena mědi | Ropné společnosti | Akcie společnosti Tesla | Kurz jenu | Janet Yellenová | Boj s inflací | Analýzy | Slevy | TTF | Globální akciové indexy | Investiční | Průzkum | Skupina OPEC+ | Hlavní úroková sazba | Reakce trhů | Invesco | Rozhodnutí soudu | Sociální nepokoje | IEA | Bloomberg | Demokraté | Německý DAX | Hlavní události | Ziskovost bank | Graf US500 | Sloučení | Ekonomický vývoj | TRY | Rating USA | Válka | US500 | Pandemie COVID | Evropské ekonomiky | Insolvence | Agentura Reuters | Potenciální rizika | Ceny Bitcoinu | Odhad analytiků | Sentiment investorů | Spotřebitelský sentiment | Aktuální prognózy | Čínský prezident Si Ťin-pching | Hlavní kryptoměny | Oblast rezistence | Představitelé Fedu | Tržní kapitalizace | Kering (KER.FR) | Evropské trhy | Růstové akcie | Tencent | Upgrade | Britský ministr financí | Emoce | Ministerstvo obchodu | Zvýšení úrokové sazby | Technologické společnosti | S&P | Ekonomické ukazatele | Covid | Rok 2024 | Obchodování | Technický signál | Rizikovější měny | Zasedání Fedu | Vedoucí představitelé | JOLTS | Automobilka | YCC | Meta | Graf USDILS | Nákupy dluhopisů | Nabídka | GBP | Oznámení | Management | ZEW | USDA | Obchodní týden | Zasedání OPEC | Zahraniční investoři | Trojúhelníkové formace | Centrální banky | Prezidentka ECB | Vyšší mzdy | Japonská vláda | Státní dluhopisy | Majitel | Přehled | Zprávy | Topná sezóna | Ruský rubl | Deflace | Dolary | Akcie v Asii | Zemědělské komodity | Růst inflace | Nezaměstnanost v USA | Demise | Turecká lira | Asijská seance | Cílování inflace | Budoucnost | Averze k riziku | Index Stoxx 600 | 21Shares | Ceny ropy | Normalizace měnové politiky | AVGO | Míra | Akcie v Evropě | Předpověď | Raketové útoky | ETF na bitcoiny | Projev Jeroma Powella | Kotace mědi | Evropské akcie | Kurz dolaru | Udržitelnost | Program nákupu aktiv | 3M | Silný růst | Ruské rakety | Rostoucí trendové čáry | Instrument | Mutace delta | Dnešní data | Celkový trend | Regulační úřad | Vyhlídky | Firmy | Vláda USA | Rallye | S&P/ASX 200 | Nerozhodnost | NATO | Put opce | Tržní podmínky | Index US100 | Cena ropy brent | Global Dairy Trade Index | Gucci | Investment management | Technická situace | Kryptoměnové burzy | xStation | Nástroj | Výsledky | West Texas Intermediate | Obchodovanie | Ekonomické oživení | Depozitní sazby | Slabý dolar | Shapella | Raphael Bostic | Tapering | Špatné výsledky | Automobilky | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Hedgeové fondy | Květnový kontrakt | Bitcoin | Současný trend | Kurz EUR/USD | Inflační tlaky | Siemens | Minulá výkonnost | Tlak medvědů | Bilion | Cena ropy WTI | Bank of America | Snižování sazeb | Offshore | Opatření proti koronaviru | TIM | Australský dolar | Retracement | Financial | Tržní kapitalizace bitcoinu | Cena zlata dnes | Index HSCEI (CHNComp) | Koruna | Boris Johnson | Komoditní měny | Rystad Energy | Rozsah škod | Finanční služby | Výsledky společnosti | Výrazný pokles | Omán | Ekonomický propad | Vyšší poptávka | Prezident Trump | Pojišťovny | Tržní ceny | Shell | Kupující | Finanční výsledky | Bloomberg dolarový index | Včerejší obchodování | OPEC+ | Francie | ETF fond | Riziko recese | SAE | Ceny evropských kontraktů na emise | Onemocnění | Dopady koronaviru | DMA | Objem | Propad | Zvyšování mezd | Asociace | Instrument ZINC | Obavy z recese | Očekávání investorů | Čínské trhy | Výkonnost | Pandemie koronaviru | USA Donald Trump | Spotové ceny | Federální rezervní systém | Stimulační opatření | Oživení v Číně | Údaje | Společnost Nvidia | Klima | Hospodářské oživení | Distribuce | Emise CO2 | Deprese | WHEAT | Report ADP | Cenné papíry a burzy | KOL | Exxon Mobil | Propuštění | Očekávání analytiků | Pokles ceny | AA | Nemovitosti | Alibaba | Světové ceny ropy | CO2 (EMISS) | Dluhové problémy | Trendová čára | mmBtu | Kanadská ekonomika | Futures | Regulátor | Průzkumy | Nomura | Hlavní indexy | OpenAI | Kanada | Novozélandská ekonomika | Futures kontrakty na bavlnu | Dlouhodobý výhled | Demokraté a Republikáni | Společnost Grayscale | Průmyslová výroba | Zpomalování ekonomiky | Makro data | Posílení amerického dolaru | Převzetí Credit Suisse | Joachim Nagel | První obchodní den | Průraz | Gold/Silver Ratio | Deficit | Graf | Polsko | Kolaps | Ratingová agentura | Index S&P 500 | Vysoká cena | Reakce trhu | Plyn | United Parcel Services (UPS.US) | Data z americké ekonomiky | USDRUB | Bankéř | EU50 | Ropa Brent | Kering | Výnosové křivky | Pohyb kurzu | Haruhiko Kuroda | Přijetí | HDP USA | Zasedání Bank of Canada | Evropa | Nárůst cen ropy | Jackson Hole | Spot | OPEC | Short | Amazon (AMZN.US) | Argentinské peso | Ukrajina | Bitcoin dnes | Jednání FOMC | Pár EUR/USD | Prudké oslabení | BYD | Eurodolar | Omezení pohybu | Zpráva o inflaci | Akcie včera | Open interest | Maloobchod | Trendová linie | Akciový index | Oslabení amerického dolaru | Udržení inflace | Zveřejněná data | Inflace v eurozóně | Růst zlata | Americká centrální banka | Zpomalení inflace | Oživení inflace | Trump | Stavebnictví | Devalvace | Index volatility | Dnešní růst | Velké americké banky | Změny sazeb | Kevin McCarthy | Index Dow Jones Industrial Average | UPS | Silnější dolar | Technické analýzy | Celosvětová poptávka | Poměr cen zlata a stříbra | Rostoucí trend | Finanční krize | High | Rystad | Index spotřebitelské důvěry | GBPUSD | Ministerstvo energetiky | Rakousko | GBP/AUD | Turecká centrální banka | Stříbro | Nejbližší support | USDCAD | Medián | CHF | Americký dolarový index | APAC | Instituce | COPPER | DAX (DE30) | Sell the news | Turecko | Dogecoin | Bank of Japan | OECD | Moody's | Americké objednávky | Guvernér BOJ | G10 | Podpora | LNG | Býčí signál | Pokračování rally | Nejistota | Dobrá data | Americké akcie | Atentát na Donalda Trumpa | BBC | Měnový trh | Britská měna | Futures na ropu WTI | Halving bitcoinu | Kongres | GBPCHF | Aukce | Výdělky | Pokles cen ropy | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Drahý kov | Index cen výrobců | USD/CNH | Index Nikkei | Evropská ekonomika | Nárůst nezaměstnanosti v USA | Ministerstvo financí USA | Čínský statistický úřad | Americká data | COIN | Fed dnes | Zvýšená volatilita | Komise pro cenné papíry a burzy | Růst výnosů | ATH | Obchodníci s ropou | Trh | Nárůst zásob | Snížení daní | Snížení těžby | Komise | Volby v USA | Vládní podpory | EURAUD | Výrazný růst | Německý HDP | Otočení trendu | Růst cen zlata | Index AEX | Fed | Frustrace | Analytici | Ekonomické výkonnosti | Časový plán | Ekonomické škody | WFC | Korekce | Klesající trend | Vývoz ropy | Příliv kapitálu | Rubl | Důvěra spotřebitelů | Pozornost | FRA40 | Země EU | Vývoj USD | Dluhový trh | Kukuřice | Největší ekonomika světa | Arista Networks | USD/NOK | Trojité dno | Downtrend | Zveřejnění výsledků | National Australia Bank | Tržní výhled | Úroveň parity | S&P 500 | Vysoké ztráty | Makroekonomické ukazatele | Globální recese | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Luis De Guindos | JDE | Opce | Posílení dolaru | Zvýšení mezd | Stock | Růst spotřebitelských cen | Euro vůči dolaru | Zemní plyn | Volná pracovní místa | ProCent | Přenos | Rating | Platforms | MWh | Bollinger Bands | Proinflační faktor | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Australský index ASX | Dezinflace | Agentura S&P | Společnost Alphabet | Takata | ISM | Novozélandský dolar | Ruská invaze | Prezident Joe Biden | SNB | Soustředění | Provozní zisk | Velké banky | Zásoby komodity | Microsoft | USD/CHF | Wells Fargo | Příležitosti | NFLX.US | Dow Jones (US30) | Data z USA | Dnešní volatilita | Vládní pomoc | Kryptoměnový průmysl | Repo operace | Společnost Tesla | Členové Fedu | Volatility | Úspory | CME | Bitstamp | Zadlužení | Shortování | Sell | SMA 200 | Správci aktiv | Apple | Letadla | Mistrovství | Makroekonomické údaje | Nové akcie | Kurz dolarů | Banka HSBC | Ruská invaze na Ukrajinu | Alphabet (GOOGL.US) | Exporty | První support | JPMorgan Chase & Co. | Důvěra | Spojené království | Asijské indexy | Pravděpodobnost | Markets | Index Nasdaq | Důležitá rezistence | Euforie na akciových trzích | Solana | Konference FOMC | Akcie technologických společností | Ripple | Web3 | Meziroční růst HDP | Cena hliníku | ECB dnes | Předseda SEC | Grayscale Investments | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Futures na DAX | Akcie Nvidie | Rizikovější aktiva | Směřování | Japonská centrální banka | Oblast supportu | Společnost BlackRock | MSFT.US | Spotřební zboží | Společnost XTB | Portfólia | Trendové linie | CFTC | Ceny na realitním trhu | Velké zisky | Japonsko | Makroekonomické zprávy | Snižování inflace | Celkový sentiment | XRP | FTSE | Invest | Nájemné | Gazprom | Call opce | Centrální banka | Tesla Inc. | MicroStrategy | Hamás | Ekonomické zpomalení | Životní náklady | Vývoj úrokových sazeb | Čtvrtletní výsledky společnosti | Exxon | Ruský plyn | Německá vláda | Grafy | Překoupenost | QE | Kazachstán | Tržní sentiment | Donald Trump | Zasedání RBNZ | Jádrová inflace | Twitter | Směnný kurz | Kovy | Největší kryptoměna | Zasedání americké centrální banky | Riziko | Centrum | Krach | BofA | Nejnovější údaje | Společnosti | Výhled poptávky po ropě | Bank of China | Spotová cena | Zpomalení ekonomiky | Rozpočet | Další růst | Izraelský šekel | Situace na forexovém trhu | Ark 21Shares | Uvolnění rezerv | Situace | Futures kontrakty | Vládní koalice | Ekonomický růst | Zisk bitcoinů | Globální index | API | TSM | Jednání ECB | US100 | Údaje o inflaci | Závazek | Dopad na sentiment | Royal Dutch Shell | Reuters | Prognózy inflace | Rate Hike | Londýnská burza | Dobrá nálada | QCOM | Chevron | Kompozitní index | Dobré zprávy | Index US500 | Obchodníci s akciemi | ECB | Velcí spekulanti | Světové centrální banky | Krypto | Snižování produkce | Overbalance | Rolování | Měny zemí | Rekordní maximum | Cyklus růstu | Předseda | Sazby ECB | TXN | Výhled Číny | Utahování měnové politiky | Nálada na globálních trzích | Širší trh s kryptoměnami | TLTRO | Růstový impuls | Odborníci z oboru | Traders | Fond | Ekonomika nového Zélandu | Commodity index | Vlna poklesu | Vstup na burzu | Adyen | Záporné sazby | Andrew Adams | Americký dolar dnes | Rychlý růst | Libra | Zvýšení základní úrokové sazby | Exponenciální průměr | CFD | Inflace zpomaluje | Nová data | Dopad na ekonomiku | Porovnání grafů | Evropská unie | Open | Cenové akce | Biden | DOT | Makrozprávy | Hospodaření | Pohyby na trhu | Řecko | Norská ekonomika | Nálada investorů | Invaze | FDIC | AMD.US | Pozornost trhu | Americké ministerstvo obchodu | Konsenzus | TSLA | Alibaba Group | Viceprezident | Americký průmysl | UPS.US | Návrat poptávky | Cena | Silné oživení | Investiční banky | Důvěra v eurozóně | CL | Depozitní sazby ECB | AUD/JPY | Gemini | Silný trh | Výsledky hospodaření společností | Doporučení | Akcie dnes | Ztráta | FOREX | Izrael | Ceny akcií | Makro | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Ukotvení | Životní úroveň | S&P500 | Inflační očekávání | Trh zlata | Čínská ekonomika | Ázerbájdžán | Patterny | Ceny | WisdomTree | Prudký pokles | Koronakrize | Technologie | Úrovně podpory | Standard Chartered | Energetická krize | Půlení bitcoinu | JPMorgan Chase & Co | Mario Draghi | TSLA.US | Finanční podmínky | Agentura Bloomberg | Nvidie (NVDA.US) | Spekulativní obchodování | Pokles | Contango | USDIDX | Nárůst tržeb | Ceny komodit | Vyšší ceny | Zahraniční investice | Velké riziko | Margin | Nálada na trzích | Nvidia | Makroekonomická situace | Rating AAA | Klesající trendové čáry | Energetický regulátor | Bilance běžného účtu | Snížení sazeb | Americké společnosti | Druhá největší kryptoměna | Komodita | Akcie Tencent | Pokles výnosů dluhopisů | Vystavení riziku | Poplatek | Maloobchodní tržby | Americký dolar | Odpor | CARA | Americký regulátor | Nákladová inflace | Sektor kryptoměn | Tržní očekávání | Index ISM | Směrodatná odchylka | Ceny zemního plynu | Americká ekonomika | Francouzský prezident | CME Group | Indexy v Číně | NVDA | Dnešní německé Ifo | Litecoin | Počet žádostí o podporu | Americký trh | Ekonomická aktivita v USA | Situace na ropě | Kryptoměnové společnosti | Rada guvernérů | Snížení těžby ropy | Organizace spojených národů | COVID-19 | Negativní dopad | Wedbush Securities | Úroveň dluhu | Blue chips | Regulátoři | Údaj NFP | General Motors (GM.US) | Prime | Růst mezd | Evropská centrální banka | Index cen | Thajsko | Dow Jones Industrial Average | Dodávky plynu do Evropy | Intel (INTC.US) | Čínská vláda | Daně | Růst americké ekonomiky | Lídři | Inflace v červenci | Investment Management | Pivot | Rizika | Kryptoměna | Close | Intervence centrální banky | Zprávy z trhů | Pokles indexu | Zásoby ropy v USA | Zápis ze zasedání ECB | Momentum | Pozitivní sentiment | Skupina OPEC | Marketingová komunikace | Proinflační rizika | Kurzy | Příjmy společnosti | CBOE | Sentiment trhu | Čína | Vývoj ceny ropy WTI | AUD/CHF | Soudní spor | Obchodní rozpětí | Zisky | Nárůst výnosů | Konsensus | CHN.cash | Ekonomické údaje | PM.US | Zvýšení zadlužení | Conference Board | Historické rekordy | Fotbalové mistrovství | Výše úrokových sazeb | Vývoj inflace | Globální ekonomika | Intervence na devizovém trhu | BTC futures | Spekulativní pozice | Bitcoin Cash | Swap | USD/TRY | Čínský růst | Cenové formace | Benchmarky | Zboží dlouhodobé spotřeby | Payrolls | Situace na trhu práce | Zvýšení volatility | NATGAS | Skok v ceně | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Investování do Bitcoinu | Cena zlata | SPAD | Dluhopisy | HSBC | Pullback | Coinbase | Růst ceny | Ekonomické vyhlídky | CBRT | Ekonomiky eurozóny | Rizikové averze | Zinek | Euro STOXX | Flash Crash | Turecký prezident | RRR | Hongkongský index Hang Seng | Hospodářská krize | Růst cen | Index Russell 2000 | Drahé kovy | Vyšší sazby | Vrcholy | Dluhový strop | Indikátor | GDT Index | RSI | Forward | Vysoké inflace | Měnová politika | Propad ropy | Index S&P 500 (SPX) | Asset management | PMI ve výrobě | Delaware | Býčí trh | Energetické trhy | Americké akciové trhy | Evropské akciové indexy | Společnosti Netflix | IFO index | Financování | Obavy z globální recese | Měkké přistání | Altcoin | Pšenice | Zasedání RBA | Růst cen stříbra | Etherea | Fitch | Index globálních ekonomických překvapení | Omezení dodávek | Nastavení měnové politiky | Obchodníci | Fiskální stimuly | GMT | Reálné příjmy obyvatelstva | Historické maximum | DiDi Global | Arista Networks (ANET.US) | Dynamika trhu | Růst HDP | Finance | Peněžní příjmy | Vývoz komodit | EURGBP | Americké banky | Oslabení japonského jenu | Republikáni | USDJPY | Těžby kryptoměn | Švýcarská národní banka | Zprávy z USA | BLK.US | Zisky na USD/JPY | Pozitivní komentáře | Poptávka | Vlajkové formace | Volatilní trh | Obavy o poptávku | Dolar | Line | Guvernér | Avalanche | Capital | ICE | Očekávání trhu | MU.US | Nvidia (NVDA.US) | Cenový graf | Bulharsko | GE.US | Obchodování na akciových trzích | Výrobní aktivity | Index ASX | Německý index DAX | Průměrná mzda | DNO | Malé podniky | Obchodovat | Klid | Akciový trh v USA | Ostatní kryptoměny | Pokles trhů | Zvýšení inflace | Spotřebitel | Uptrend | JPMorgan Chase | Pokles akcií | Hospodářský růst | Nové rekordy | Posílení eura | Zpomalení japonské ekonomiky | Výnosy 10letých dluhopisů | HAS | Uzavření trhů | Růst produktivity | WTI | Covid v Číně | ETF fondy | Bod | Počasí | Koncentrace | Podmínky na trhu | Reporty | Investování je rizikové | Medvědi | RBNZ | GfK | Paládium | Zprávy o měnové politice | Úrokový diferenciál | Co bude | Obchodování dnes | Reserve Bank of Australia | Data PMI | Zveřejnění zpráv | Klouzavý průměr | Vyšší daně | Nord Stream | EMU | Saúdská Arábie | Vývoje ceny | Tesla (TSLA.US) | GlassNode | Pokles zásob | Bitwise | Justin Trudeau | Ziskovost | Bankéři | Norská koruna | Barclays | Sázet | Podnikání | Cena ropy | HKComp | Holubičí postoj | CFD na měď | Obavy trhu | Restrikce | Inflace | Problémy | Advanced Micro Devices | TSM.US | ABC | Drobní investoři | Marže | Silvergate Bank | Akcie bank | ROCE | SpaceX | Německá ekonomika | Statistiky z trhu práce | Komisí pro cenné papíry a burzy | DAX | Polygon | Měny G10 | HDP | Diskont | Trh kryptoměn | Glassnode | Bezpečnost | Kurz USD | Alphabet | Struktura | Klouzavý průměr EMA | Vedení společnosti | Předvolební průzkumy | Extrémní překoupenost | NOAA | Vzrušení | Signály | Omikron | PCE inflace | Philip Lowe | Reálné příjmy | Brookings | Aktivita investorů | Úrokové sazby | Lira | Devizový trh | Produkce ropy a plynu | Načasování | Vyšší inflace | Futures na ropu | Volatilita ropy | Rafinérie | NZDUSD | Ropa | Statistiky | Liz Trussová | Ether | | Ekonomická rizika | Stoxx 600 | Zahájení obchodování | Čínský index | FX | Index PMI | Ekonom | V.US | Ceny zeleniny | AMZN.US | Světové finanční trhy | Báze | RUB | Američané | Kurz | Napětí mezi Čínou a Spojenými státy | Ekonomka | Forexu | 256/2004 | Bloomberg Commodity Index | Zvyšování úrokových sazeb | Spekulace na pokles | Pokles výnosů | Index amerického dolaru (USDIDX) | ISL | HSI | Hnutí pěti hvězd | Americká Komise pro cenné papíry | Zájem o riziková aktiva | Nákupní aktivita | Optimismus | Facebook | Rozhodování | Předkrizové úrovně | KER | Jestřábí přístup | Ceny pšenice | Vývoj indexu S&P 500 | LMT.US | Medvědí scénář | Likvidita | USA | Fibonacciho retracement | Důležité fundamenty | Investujte | Reserve Bank of New Zealand | Měď | Proinflační | Hodnocení rizik | Futures na bitcoin | Dodávky suroviny | Konglomerát | Inflace cen | ANZ | Rozvíjející se trhy | NZD/JPY | Fundamentální pozadí | Euro | AUD | Binance | Oscilátor RSI | Trh se zlatem | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSM.US) | Analytické fórum | Didi Global | Predikce | Fibo | NEST | Visa (V.US) | Hlavní americké indexy | Citigroup | Zahraniční kapitál | ETF na bitcoin | ASX 200 | Softbank | Dividendový výnos | Index VIX | Obchodování s emisemi | Hospodářství | MIB | Japonský Nikkei | ANET | Útok Hamásu | Zinek dnes | Zastavení dodávek | Zpomalení růstu | Obchod | Wells Fargo (WFC.US) | Nálada na Wall Street | Pozice spekulantů | Hlavní ekonomka | Jádrový CPI | Nárůst nezaměstnanosti | Rozhodnutí Bank of England | Vlády | Intermediate | Nižší ceny | EU | Redukce | Fond Fidelity | Zasedání ECB | Credit Suisse | Powellovy komentáře | Poptávka po dolaru | Portfolia | Finanční zpráva | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Nasdaq (US100) | FAST | Vývoz | Prodeje akcií | xStation 5 | Úroveň rezistence | Americké ceny | Recese | Index strachu | Inflace v Německu | BTCUSD | Kazuo Ueda | Emise | Švýcarský frank | Bank of Canada | Čisté krátké pozice | Erdogan | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | SEC | MANA | Situace na Blízkém východě | Eskalace konfliktu | USD/CAD | Výrobní index | Stavební povolení | Deflační tlaky | Miliardy | Spekulace | Meziměsíční inflace | Růstový trend | Inflace ve Spojeném království | Hodnota indexu | Japonský Nikkei 225 | Frank | Důležitý support | Ministři | Prudký propad | Kapitálové výdaje | Negativní nálada | Pin Bar | Zlepšení nálady | Dnešní zpráva | Pips | Technická korekce | Mluvčí Kremlu | Čínské indexy | EUR/CHF | Silné euro | Změna sazeb | Měnověpolitické rozhodnutí | Chování ceny | Ceny energií | Cíle | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Americké indexy | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Grayscale Bitcoin Trust | Ceny potravin | Uniswap | Úrokové platby | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Index důvěry | Desetileté dluhopisy | FOMC minutes | Dosažení dohody | Nákupní tlak | Brent (OIL) | Obchodovat s kryptoměnami | Kiwi | Další kryptoměny | Buy the dip | Vyšší volatilita | Prezident Donald Trump | USDCHF | Rostoucí inflace | Předpokládaný vývoj | Technologický sektor | OSN | Soud | Výrazný pohyb | Kanadský dolar | Agentura Fitch | Makroekonomické prostředí | Předpovědi | Údaje z Číny | Bondy | ETF společnosti BlackRock | Mince | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Nord Stream 1 | Benzín | Embargo EU | Netflix | Rostoucí ceny | Trend | EUR/NZD | Dow Jones Industrial | Ozbrojený konflikt | Zásoby plynu | Japonský jen (JPY) | Qualcomm (QCOM.US) | Vstup na trh | Kroky Fedu | Časový rámec | Francouzský index | Míra inflace | Indexy PMI | Rollover | Manufacturing | PBOC | Spotřebitelská důvěra | MMF | USD/RUB | Spotify | Ekonomický výhled | Finanční situace | ChainLink | Oslabení | Nařízení | Negativní zprávy | Schodek | BTC | Bankovní sektor | KOSPI | Indexy | Altcoiny | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Obchodní bilance | Oživení poptávky | Hospodářské krize | Pimco | Zpřísnění měnové politiky | Ekonomické prostředí | Mezinárodní měnový fond | Japonská měna | Gold | Ruský Gazprom | Průmysl | Bolest | Očekávané výsledky | Americké žádostí o podporu | Úsilí | Tempo růstu | Odkup akcií | Úvěrový rating | Premiér Boris Johnson | Snížení daně | Bankovnictví | Tržní ocenění | Nejnovější údaje o inflaci | Pohonné hmoty | Sezónní patterny | Americké dluhopisy | COTTON | Zpracovatelský průmysl | Divergence | Shiba Inu | Cena cukru | Alibaba (BABA.US) | ETF | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Banky | Hlavní evropské indexy | Omezení těžby | Větší zisky | Zhoršení výhledu | Silvergate | Nasdaq-100 (US100) | Saúdové | USD za tunu | Ceny drahých kovů | Varování | Družba | Viceprezident ECB | APP | Údaje o nezaměstnanosti | Spojení | Cykly | Konec cyklu zvyšování úrokových sazeb | Globální finanční trhy | Rally | Bankovní rada | Recese v USA | Macron | Klíčový support | Pandemie | Nálady na trhu | Japonský index | Prodej bitcoinů | Pokles inflace | Aktiva | Použití finanční páky | Prodejní tlak | HDP za Q2 | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | Ministerstvo financí | Zasedání centrální banky | Výprodej | AUDNZD | Cena ropných benchmarků | Indexy na Wall Street | Žádosti o podporu | Výnosy z dluhopisů | Jednoduchý klouzavý průměr | Session | Business | BlackRock | GBPJPY | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Bariéra | Největší kryptoměny | 19b-4 | Slábnoucí dolar | PMI ve službách | Odvolací soud | Zdanění | Pokles cen | Halving | Výrobce elektromobilů | Bloky | Nakupovat | Relative Strength Index (RSI) | Plynárenské společnosti | Lehman Brothers | Čínská centrální banka | Cena stříbra | SP500 | Začít obchodovat | Index euro | S&P 500 (US500) | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Cyklus utahování měnové politiky | Holubičí tón | Řízení výnosové křivky | Program kvantitativního uvolňování | Čínští investoři | Freaky Friday | Nový týden | Fiskální politiky | Inovace | Kontrakty na bavlnu | Dna | Konsolidace | Ministr financí Jeremy Hunt | Energetické krize | Akcie Tesly | NZD/USD | Spekulanti | Čínské akcie | Producenti ropy | Riziko ztráty | Ministryně financí | Graf ropy | Brazílie | Vývoj na finančních trzích | Sentix | Trhy dnes | Ark Invest | Japonské úřady | Německý statistický úřad | Pochybnosti | Schválení spotového ETF | Australský index | Špatné zprávy | Známky oživení | Čínský akciový trh | Pokračování poklesu | Zisky společnosti | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | WFC.US | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Short pozice | Částečný úvazek | Investiční fondy | Trendový kanál | Růst úrokových sazeb | Politika | Situace na akciovém trhu | Nálada na trhu | Riziková aktiva | Kapitalizace | Klesající struktura | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Backwardation | Indikátor MACD | Čínský prezident | Dnešní seance | Americké futures | FOMC | Nike | GDP | Úrovně supportu | Negativní korelace | Velká Británie | Evergrande | Zajímavé pohyby | Německý průmysl | Makroekonomická data | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Si Ťin-pching | Šíření mutace delta | Členové bankovní rady | Dnešní kalendář | Indexy S&P | Zdraví ekonomiky | CAR | Indie | Nákupy | Měnové páry | Energetická krize v Evropě | Technologické akcie | Měnové politiky | Snížení základní úrokové sazby | Vnímání | Index AEX (NED25) | Intel | Index volatility VIX | Exponenciální klouzavý průměr | Zdraví | Čínský vicepremiér | Výprodej akcií | Ekonomika | Růst vývozu | První zvýšení sazeb | Historická maxima | Ekonomická data | Politika centrálních bank | Výrobní index PMI | Dohoda o brexitu | Karanténa | Jerome Powell | Sankce | Zhodnocení | Obchodování s futures | Americký kongres | Uhlí | Ceny zlata | Výhled | Velmi volatilní | Členové OPEC | Zerohedge | GBTC | Americké ministerstvo | Komise v přenesené pravomoci | Americký trh práce | Austan Goolsbee | Deriváty | Ethereum | Zpráva o trhu práce | Akciový trh | Kótování | Vysoké ceny | Japonská ekonomika | Embargo | Hry | Odpovědnost | Indexy nákupních manažerů | Propouštění | Sympozium v Jackson Hole | Index Hang Seng | Trendové čáry | Tok kapitálu | Polkadot | PayPal | Zaměstnanci | Bankovní krize | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Vypuknutí pandemie | Finanční trhy | Údaje o maloobchodních tržbách | Výroba ve zpracovatelském průmyslu | Rezignace italského premiéra | Pandemická omezení | Cenové rozpětí | Data o inflaci | Největší ekonomika | Růst cen energií | Prostor pro růst | General Motors | Prodejní signál | Fondy | Londýnský index | Komise pro cenné papíry | EUR/TRY | Bílý dům | OSVČ | Komoditní trhy | Situace v Číně | Austrálie | HDP Číny | BOJ Kazuo Ueda | Německé ekonomiky | Financial Times | GOOGL.US | USD za barel | Nikkei 225 | Slábnoucí americký dolar | Poptávky po ropě | Počet nakažených | Spread | Bitcoin a kryptoměny | Obavy investorů | Peněžní trhy | MSFT | Rizikový apetit | Optimistický výhled | Ceny ropy Brent | Optimalizace | Nový Zéland | ZINC | IBEX | Vysoké ceny ropy | Omezení produkce | Zpětný odkup akcií | EURCHF | Ceny plynu a elektřiny | Pokles poptávky | Zlatý kříž | Prezident Erdogan | Slabost dolaru | Rally na ropě | Konzervativní strana | Plyn (NATGAS) | Prezidentské volby | Dollar | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Měnové stimuly | Dolarový index | Největší americké společnosti | Odliv prostředků | Americké výnosy | Dialog | JAP225 | Ceny aktiv | Dnešní zprávy | Měny emerging markets | Dopad na spotřebitele | Šekel | Americká inflace | Podíl firem | Rozvoj | Klouzavé průměry | OIL.WTI | Omezení dodávek ropy | Indexy amerického akciového trhu | Švýcarské banky | Transakce | Hodinový graf | Trh s kryptoměnami | Pokles EUR/USD | Snížení úrokových sazeb | Sezónnost | Růst nezaměstnanosti | MasterCard | Vzestup inflace | Inflace v Japonsku | Zaměstnanost | Profitovat | Důležité zprávy | Podkladové aktivum | Japonský ministr financí | Výprodeje | Index MSCI | AUDJPY | Zpráva COT | DE30 | ANET.US | Holubičí Fed | Dodávky plynu | Jasný signál | Platební neschopnosti USA | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Finanční sektor | Emise CO2 (EMISS) | Newyorský index S&P 500 | Ropa dnes | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Karanténní opatření | Australská ekonomika | Medvědí trend | RBA | Snížení zisku | CBOT | Opatření na podporu ekonomiky | Velké ekonomiky | JPMorgan | Decline | Rozhodnutí centrální banky | Půlení | Trade | Clearing | Klíčová rezistence | Výnosy desetiletých dluhopisů | Zasedání bankovní rady | Náklady na obsluhu dluhu | Sentiment na trzích | Milník | Západní ekonomiky | EIA | Mt. Gox | Rusko | Smíšené výsledky | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Taiwan Semiconductor | Meziroční inflace | Index amerického dolaru | Miliardy USD | Vicepremiér | USDILS | Obchodní den | Další růst sazeb | Texas Instruments | Býčí scénář | Centrální bankéři | Index Nasdaq (US100) | Signál | Írán | Put | Výsledkové sezóny | Development | ADP | Advanced Micro Devices (AMD.US) | CPI v USA | Ropy | Rozdílové smlouvy | Historie | Americké akciové indexy | CHNComp | Index S&P 500 (US500) | Devizové rezervy | Obiloviny | Růst ceny ropy | Korelační koeficient | Změny trendu | Koruna posílila | Rafinerie | Společnost | Likvidní | Sázky | Obchodování s kryptoměnami | Ministr hospodářství | Futures na americké akcie | Šance | Ocenění akcií | Nové prognózy | Implikovaná volatilita | Swiss National Bank | Brazilský real | Vysoká volatilita | Generální ředitel | Fibo retracement | Jestřábí Fed | BMW | Cena akcií | Šéfka ECB | Volatilita trhů | Non-Farm Payrolls | AEX (NED25) | ASX | Rozšíření | CAC40 | Schodek veřejných financí | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Přístup ke kryptoměnám | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | SUGAR | D1 | Americké ministerstvo financí | Nálada | Umělé inteligence | Burze | Buy | Eura | Tisková konference | Neúspěch | HSCEI (CHNComp) | Zpomalení v Číně | Americká Komise pro cenné papíry a burzy | Výrobci čipů | Organizace | Obilí | Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) | Gap | Services | Šíření koronaviru | VIX | Inflační data | Zmírnění inflace | Růst | Vyšší úroveň | Index Dow Jones Industrial | Energetické komodity | Příjmy | Cena dnes | Společnosti z USA | Pohyby na trzích | Výsledková sezóna v USA | Investujte zodpovědně | WU | Zajištění | Kryptofond | Trading | Levels | Domácí měny | LVMH | Výnosy amerických státních dluhopisů | CNY | Propad cen ropy | Snížení inflace | Fúze | Index | Počet obětí koronaviru v USA | Lockdown | Cenový index | Token | Fundament | Čínský trh | Nejbližší rezistence | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Medvědí vlajka | Kontrakty CFD | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Merge | Vyjednávání o brexitu | Australská měna | Jestřábí ECB | Akcie | PPI v USA | Spotový VIX | Comcast (CMCSA.US) | Investování | Fundamenty | Guvernér BOJ Kazuo Ueda | Pracovní místa v USA | Makléřská společnost | Obchodovat s akciemi | Výsledky Nvidie | Kupci | Příjmy obyvatelstva | Cílová cena | Korporace | Výkyvy | GameStop | Investice do čínských akcií | S&P 500 (SPX) | Kryptoměnový trh | Očekávaný růst | S-1 | Saudi Aramco | Standard Bank | Spekulace na pokles cen | Mzda | Transakce s kryptoměnami | Výsledky společnosti Nvidia | Británie | SPA35 | Makro z USA | Stabilita | Předpandemické hodnoty | Regulační orgány | Kurz GBP | Průlom | Zisk firem | Konfederace | Prohlášení | Globální ekonomické aktivity | NZDJPY | EMISS | Dominance amerického dolaru | Tesla | Micron (MU.US) | Nová historická maxima | IBM (IBM.US) | Ceny dluhopisů | Pokračování současného trendu | Čínská aktiva | Gabon | Tržní riziko | Hurikán Ida | Appreciation | CPI v eurozóně | EIP | Lídři Evropské unie | Růst Bitcoinů | Sympozium | Odvětví | ChiNext | Svíčková formace | Čipové společnosti | Poklesy akciového trhu | CAD | MiFID II | Dynamický pokles | Začátek nového trendu | Reálné ekonomiky | Předpověď počasí | Pracovní místa | Zájem zahraničních investorů | Základní úroková sazba | EURUSD | AVGO.US | Těžební kapacity | AEX | Digitální peněženky | Schválení bitcoinového ETF | Béžová kniha | RUS50 | Růst bitcoinu | Rates | Unie | Zásoby zemního plynu v USA | Vlastnictví | Vklady | Japonské vlády | USD/ILS | Zasedání FOMC | Mutace omicron | Ekonomika USA | Události tohoto týdne | Momentum trhu | Počet obětí koronaviru | Inflační trend | Ekonomické podmínky | Místopředseda Fedu | Úrovní podpory | Online prostředí | Potenciální obrat | Přijetí ETF | Hang Seng China Enterprises | Očekávaná rezignace | Daikin Industries | Splácení dluhu | Američtí politici | Pokračování trendu | Ropný tanker | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Více kapitálu | Britská premiérka | Dobrá čísla | Propad indexu | Oblasti konsolidace | Obchodní činnost | Třída aktiv | GBP/CAD | Podniky | Největší banky | Dluhopis | Ceny stříbra | Američtí regulátoři | Ministr financí | Omicron | UBS | Aramco | Kurz EUR | Index spotřebitelských cen | Futures na americké indexy | Videohry | EURNZD | Zhoršení nálady | Retailové fondy | Ceny zemního plynu v USA (NATGAS) | Recese v Evropě | Vyšší ceny ropy | Významné události | Obchodní války | Noční obchodování | Poměr cen | Obchodování s akciemi | Embargo EU na ruskou ropu | Broadcom (AVGO.US) | Zlepšení | Zprávy z Ruska | Finanční ztráty | Irák | Globální akcie | Průmyslové kovy | Současný klesající trend | Hike | Zvýšení úrokových sazeb | Index CPI | Cenové výkyvy | Krátkodobý výhled | Graf EUR/USD | Burza CME | Prezident Biden | Kontrakt | Technická rezistence | xStation5 | Poptávková strana | Vývoj na forexovém trhu | Plný úvazek | Akciová portfolia | SPOT.US | Pohyb dolaru | Maloobchodní prodeje | Projekce Fedu | Mediální společnosti | Ropa Brent (OIL) | Německo | Visa | 200denní klouzavý průměr | Marine Le Penová | CMCSA.US | Index Sentix | Bankovky | HDP z Kanady | Správci fondů | Rostoucí trendová linie | Vice | Zemědělství | Čínský index CHNComp | EURCAD | Významné úrovně | Index ChiNext | Zajištění zisků | Oblasti rezistence | Kanadský CPI | Low | Ruské akcie | Sektor služeb | Komentáře členů Fedu | Náměstek ministra financí | Eskalace | Domácnosti | Formace hlava a ramena | Vývoj cen zlata | Le Penová | Elektromobily | Burzovní seance | Situace okolo koronaviru | Hlavní ekonom | XTB | Vysoká inflace | Equity | Zásoby plynu v USA | Výnosy dvouletých dluhopisů | Ceny zemního plynu v USA | Fáze konsolidace | Emerging markets | Postoj FOMC | Inflace spotřebitelských cen | Lockheed | Směrnice | Cena BTC | Velké technologické společnosti | Cardano | AAA | Podnikatelský sektor | Richard Clarida | Potenciál dalšího růstu | Meta Platforms | HDP z Číny | Ceny v eurozóně | Čínské akciové trhy | Spotify (SPOT.US) | Platina | SPOT | Závislost | Sektor nemovitostí | Růst Etherea | Intervence Bank of Japan | EUR/GBP | Psychologické úrovně | Prezidentské volby v USA | Velcí hráči | Index HSCEI | Obchodníci s měnami | Průmyslové podniky | Sankce vůči Rusku | Potenciál poklesu | Měsíční report | Domácí poptávka | Americké trhy | Disney | Další pokles | Snížení schodku | Dluhopisový trh | Zasedání Bank of England | Výraznější pokles | Sazby beze změny | Pozice | Měnověpolitické zasedání | Forward P/E | Největší týdenní nárůst | Společnost Saudi Aramco | WHEAT (pšenice) | NTV | Index DAX (DE30) | Evropské indexy | Čínské benchmarky | Spotřebitelské ceny | Výkyvy počasí | Obchod s Čínou | CAPEX | NFP report | Kapitalizace bitcoinu | Index euro stoxx 50 | Cíl hospodářského růstu | MIFID | Eskalace války | Alžírsko | UK100 | COT | Amazon | Domácí akcie | Goerli | Poptávka po ropě | Oslabení dolaru | Nejvyšší nezaměstnanost | Rezistence | Hospodářský výhled | Týdenní nárůst | Narušení dodávek | Intervenovat | Slovní intervence | Aktivum | NASDAQ 100 | Peking | Dividendy | Nominální růst HDP | Zpráva CoT | Burza | Dlouhodobý trend | Zásoby benzinu | W1 | Poptávka po plynu | News | Index DAX | Lockheed Martin (LMT.US) | Technologický index | Největší pokles | Miliardy dolarů | Inflace v Austrálii | Ocenění | Lockdowny | West Texas Intermediate (WTI) | Partneři | Index NASDAQ 100 | Cílové ceny | Inflační cíl | Hospodářské výsledky | Měnový pár | BlackRock (BLK.US) | BBVA | Čínští regulátoři | Celková inflace | Dnešní údaje | IBM.US | EMA | Ceny bydlení | REIT | Opatření | Americká ministryně financí | Opatření ECB | Dovoz ruské ropy | Didi | Ropovody | VanEck | GRAYSCALE BITCOIN TRUST (GBTC) | Americký dolarový index (USDIDX) | Sazby | Člen bankovní rady | Snížení úrokové sazby | Standardní odchylky | Plynová krize | Volatilní cenové pohyby | Vedlejší účinky | Index Nikkei 225 | Prodeje | Úřady | Dow Jones | Měna | Labor Day | Linie podpory | Philip Morris | Krátkodobý sentiment | DAX 30 | Německé akcie | Členové Evropské unie | Komunistické strany | Nízké úrokové sazby | Azure | Rebalancování indexů | WTI (OIL.WTI) | Nasdaq | GM.US | Geopolitická situace | Výsledky hospodaření | Geopolitické napětí | Nákup ETF | Růst poptávky | Cenový vývoj | Krize v Evropě | Richemont | Výsledky amerických voleb | Joe Biden | Inflace CPI | Index CHNComp | Akcie výrobce elektromobilů | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Znehodnoceni dolaru | Měnová báze | Spojené arabské emiráty | Nákup dluhopisů | Širší trh | Hang Seng | Nominální růst | Currency | Technický výhled | Supervelmoci | USD/JPY | AMZN | Čínský HDP | Restrukturalizace | Oscilátor | Sazba Fedu | Čínské vlády | Investment | Krize | CMCSA | Měnová politika v USA | Americké vlády | Prostor pro další růst | Nikkei 225 (JAP225) | Novozélandská centrální banka | GOOGL | Tržní cena | Dnešní výprodej | Podnikání na kapitálovém trhu | Práce | Spojené státy | Dopad pandemie koronaviru | Country Garden | Parlamentní volby | Chuť k riziku | Akontace | Novinky | Vysoké úrokové sazby | Euro finance | Vývoj na trhu | Kanadská data | Velké pohyby na trhu | Kryptoměny | Ochlazování inflace | Prudký pokles cen | MF | Evropské akciové trhy | HDP report | INTC | KO | Schválení SEC | Situace na trhu | Investiční doporučení | Kryptoměna ethereum | Úspěch | Ekonomové | NDRC | Čistá hodnota | Libra klesá | G7 | Volby | Cíl růstu HDP | Krátkodobá rezistence | Statistický úřad | Banka | Kov | Obchodování Futures | GM | Nárůst ceny akcií | United Parcel Services | Dolarový index (USDIDX) | Analytici Morgan Stanley | WPI | Stagnace | Tržby | Období korekce | Eurozóna | Americká vláda | Cosmos | Očekávaná data | Záporné úrokové sazby | Zrychlení růstu | Dogecoiny | Stahování akcií | Proražení rezistence | Schválení ETF na bitcoin | Rostoucí trendová čára | Ekonomické aktivity | Vyšetřování | Odhady analytiků | AUD/USD | Wu Čching | Pozitivní momentum | Commitment of Traders | Bilance | Politici | Wedbush | Nákupy zlata | Data ze Spojených států | Správa | Evropské země | ITA40 | Zlato | Vzestupný trend | Instrumenty | Volatilita na EURUSD | Mzdy | Agentura Moody's | Tchaj-wan | Hang Seng (HSI) | Emitenti | Měnové podmínky | Cena indexu | Šíření nákazy | Kotace | NZD | Produkce ropy | Wall Street | Japonský index Nikkei | Poradenství | Nárůst volatility | Doji svíčka | Ukazatele | Výprodej dluhopisů | Úroveň supportu | Baker Hughes | SPX | Solidní výsledky | Ekonomické restrikce | Index US2000 | Objednávky | Obchodní příležitosti | Vývoj ceny | KER.FR | Tržní kapitalizace společnosti | Ekonomické prognózy | Maloobchodní tržby v USA | Napětí mezi USA a Čínou | Skupina komodit | Výnosy | Výdaje | ONS | Kurz EURUSD | Stimuly | Ztráty | Inflace v USA | Komodity | Změny úrokových sazeb | Nejnovější data | Bavlna | Analýza | XTB Research
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Graf amerického akciového indexu S&P 500
Graf BTC/GOLD
Graf cena ropy
Graf ceny akcií
Graf ceny akcií Alphabet
Graf ceny akcií Alphabet (GOOGL.US)
Graf ceny akcií společnosti
Graf ceny akcií společnosti Microsoft
Graf ceny ropy
Graf ceny zlata

Následující klíčová slova

Graf dolaru
Graf eura
Graf EUR/GBP
Graf EUR USD
Graf EUR/USD
Graf EURUSD
Graf fondu ESD.FR
Grafické čipy
Grafické formace
Grafické karty
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít