Neděle 06. dubna 2025 23:58
reklama
XTB Online trading konference
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei 10 000 000 Kč
reklama
InstaForex

Americké futures

img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 16.11.2020

16.11.2020 Současné ocenění trhů vysílá velmi optimistické signály. Přitom samotná distribuce vakcíny bude velmi složitá. Je potřeba uchovávat ji v teplotách -70 °C. V případě masivních dodávek vakcíny může toto omezení představovat značný problém. Diskutabilní zůstává samotná ochota lidí nechat se očkovat. Významná neochota by mohla znesnadnit získání stádní imunity. Podle posledního výzkumu, z konce září, by se nechalo očkovat jen asi 51% dospělých Američanů. Navíc mnoho vlád v posledních týdnech sáhlo k přísným lockdownům. K opatřením společenského distancování přistoupí i americká vláda. V následujících týdnech tak může následovat výrazný útlum ekonomické aktivity. Burzy tak opět může zachvátit volatilita. Finanční trhy jsou však ze své podstaty tzv. „forward looking“ (dopředu hledící) a proto převažuje pozitivní vliv budoucího střednědobého výhledu nad nejistými příštími týdny.
img

Rychlé shrnutí

10.11.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci silným růstem díky pozitivním zprávám ohledně vakcíny od společností Pfizer/BioNTech. S&P500 rostl o 1.17 %, Dow Jones o 2.95 % a Russell 2000 o 4.21 %. Nasdaq ale klesal o 1.53 %.
img

Rychlé zhrnutie (09.11.2020)

09.11.2020 Podľa správy agentúry Bloomberg, môže EÚ oddialiť zavedenie ciel v objeme 4 miliardy dolárov v spore medzi Boeingom a Airbusom, pretože Bidenovo víťazstvo môže znamenať nový začiatok obchodných vzťahov medzi EÚ a USA.
img

Euforie na akciích pokračuje, eurodolar na 1,18. Investory těší rozdělený Kongres

05.11.2020 Evropské akcie rostou, stejně jako americké futures, a to i po včerejším euforickém dni. V Evropě růst hlavních indexů dosahuje zhruba jednoho procenta. Stále více to vypadá, že investorům nejvíce vylepšuje náladu vyhlídka rozděleného amerického Kongresu, jak jsme včera naznačovali. Takové rozložení sil by efektivně blokovalo extrémnější prvky programu nového prezidenta. A když to momentálně vypadá, že jím bude spíše demokrat Biden, jde především o zablokování vyšších daní, výrazné regulace technologického sektoru či reformy zdravotního systému.
img

Americké akcie vzrástli, Trump vedie

04.11.2020 Trump vyhráva v Kansase a zvyšuje náskok nad Bidenom v kľúčových štátoch ako je Florida, Texas a Ohio. Trump má tiež významné vedenie v Georgii, Wisconsine a Michigane. Biden vedie v Severnej Karolíne. Medzitým si republikáni zaistili ďalšie dve kreslá v Senáte.
img

Zlato a ovlivňující faktory – 2. 11. 2020

02.11.2020 Cena zlata prudce vzrostla a prodloužila zisky z předchozích relací, když se na trh, před úterními americkými prezidentskými volbami, vkrádá opatrnost – i když zisky omezuje rezistentní dolar. Spotové zlato vzrostlo v 12:30 GMT o 0,71 procenta na 1 889,62 USD za unci, přičemž ve čtvrtek dosáhlo minima 1860,80 USD, což je nejnižší hodnota od 28. září. Americké futures na zlato vzrostly o 0,8 procenta na 1 889,95 USD za unci.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 02.11.2020

02.11.2020 Zítra se uskuteční prezidentské volby v USA. Jako reálnější se jeví vítězství Joea Bidena. Implikovaná pravděpodobnost z průměrného kurzu sázkových kanceláří dosahuje 65%. Na druhou stranu klání stále zůstává zdrojem nejistoty. Těsný výsledek může znamenat, že Donald Trump nepřizná porážku. Navíc sčítání korespondenčních hlasů se může protáhnout, takže s největší šancí ve středu ráno ještě vítěz definitivně potvrzen nebude. Trhy aktuálně hodnotí možný nástup Bidena pozitivně. Vnímají, že demokratická administrativa dokáže prosadit robustní fiskální balíčky. Pozitivní tržní reakci by tak vyvolala situace, kdy Demokraté získají přesvědčivou většinu v Senátu. Dluhový trh nyní taktéž signalizuje rostoucí pravděpodobnost vítězství Demokratů. Výnosy amerických vládních bondů rostou, což reflektuje vyšší šanci na prosazení rozsáhlých fiskálních stimulů. Ty by měly nastartovat ekonomický růst a propsat se i do nárůstu inflačních očekávání, což je negativní pro dluhopisy. Jejich se jejich výnosy zvyšují.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 26.10.2020

26.10.2020 Ve čtvrtek se uskuteční zasedání ECB. Očekává se, že frankfurtská instituce ponechá sazby beze změny, ani nenavýší objem dluhopisů, které nakupuje v rámci svého protipandemického programu (PEPP). Předpokládá se však, že ECB přistoupí navýšení PEPP o dalších €500 mld. na svém prosincovém zasedání. Eurozóna se aktuálně potýká s deflačními tlaky – ceny na meziroční bázi již poklesly dva měsíce po sobě, což se naposledy odehrálo v roce 2016. Zároveň ochabuje ekonomická aktivita v EMU. Lagardeová by mohla přijít alespoň s detaily o budoucím navýšení PEPP.
img

Debata s volbami nezamíchá, německý průmysl překvapil. Euro a akcie ráno stoupají

23.10.2020 Donald Trump i Joe Biden si asi vzali k srdci negativní hodnocení jejich překřičování při minulém duelu a možná také fakt, že jim budou střídavě vypínat mikrofon. Poslední debata před prezidentskými volbami se tak nesla v kultivovanějším duchu a došlo i na věcné odpovědi.
img

Zlato – 22. 10. 2020

22.10.2020 Cena zlata poklesla z více než týdenního maxima dosaženého v předchozí seanci, když se dolar zotavil a získal zpět část své ztracené pozice poté, co se objevily pochybnosti, zda by bylo možné před volbami v USA dosáhnout dohody o novém balíčku fiskální koronavirové pomoci.
img

Zlato a DXY – 19. 10. 2020

19.10.2020 Cena zlata stoupla nad klíčovou úroveň 1 900 USD za unci, což bylo podpořeno očekáváním nového amerického stimulačního balíčku před americkými prezidentskými volbami. Pravděpodobnost nalezení účinné látky proti koronaviru do konce tohoto roku však byla výrazně klesla.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 19.10.2020

19.10.2020 V Evropě naplno propuká druhá vlna covid-19. Řada států reportovala rekordní přírůstky nových infekcí a jejich vlády přistupují k opatřením společenského distancování. Přestože aktuálně většina vlád stále odmítá plošné lockdowny, epidemiologická situace naznačuje, že se jim zřejmě nevyhnou. Ekonomové přistupují k dalším redukcím odhadů očekávaného hospodářského výkonu eurozóny. Po předpokládaném růstu ve 3Q, které se neslo ve znamení oživení, může následovat opětovný kvartál padajícího HDP. Hrozí, že se ekonomika eurozóny navrátí nad svou před-covidovou úroveň později než na konci roku 2022.
img

Další ztráty pro korunu a lehká korekce včerejška na akciích

13.10.2020 Koruna zůstává ráno pod tlakem a vůči euru slábne nad 27,30, tedy už o více než půl procenta. Ještě více ztrácí proti americké měně, kde se blíží 23,20, a to za příspěvku poklesu eurodolaru. Hlavní slovo však má domácí boj s koronavirem, který si vyžádal už dost tvrdá opatření. Nejde o kompletní zavření ekonomiky, ale těžko pochybovat, že na ní citelné omezení služeb zanechá následky.
img

Rychlé shrnutí

13.10.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci výrazným růstem. Index S&P 500 přidal 1.6 %, Dow Jones 0.9 % a Nasdaq rostl o 2.6 %. OECD nedosáhl konsenzu na zdanění velkých technologických společností.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 12.10.2020

12.10.2020 V následujících dnech investoři opět upnou svůj zrak k přicházejícím makrodatům. Netrpělivě očekávají zejména maloobchodní tržby v USA, které budou zveřejněny v pátek. Předpokládá se, že ty udrží rostoucí tempo a během září se zvětší o 0,8%. V eurozóně vyjde ve středu průmyslová produkce za srpen. V osmém měsíce by se měl tento indikátor meziměsíčně zvětšit o 0,7%. V obou regionech však rostou obavy, že se přibývající infekce covid-19. Hrozba těchto obav se naplno projevuje zejména v eurozóně, kde nové infekce přibývají rychlejším tempem. Na souhrnném indexu ekonomických překvapení v USA i EU jde vidět pokles – to signalizuje určité zpomalení probíhajícího hospodářského zotavení.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 5.10.2020

05.10.2020 Onemocnění Donalda Trumpa zvyšuje předvolební nejistotu. Pro investory znamená tato situace další riziko a tak se raději uchylují k tradičním bezpečným přístavům. Interpretace Trumpovy nemoci nejsou jednoznačné. Někteří tvrdí, že mu ubírá šance v následujících volbách, jelikož se šéf Bílého domu nemůže zúčastnit řady předvolebních meetingů. Jiní zase tvrdí, že rychlé zotavení z nemoci může Trumpovi pomoci. Aktuální zprávy naznačují, že se stav amerického prezidenta lepší. Částečně dobrou zprávou je, že Donald Trump apeloval na co nejrychlejší schválení dodatečných fiskálních stimulů. Jednání o schválení nového balíčku od minulého týdne stojí na mrtvém bodě.
img

Covid-19 už i v Bílém domě. Bude ohrožena Trumpova kandidatura?

02.10.2020 Zástupci Bílého domu v pátek potvrdili, že 74letý americký prezident Donald Trump a jeho manželka Melania byli pozitivně testováni a aktuálně musí zůstat v karanténě. Bude tak muset na chvíli zastavit své aktivity související s kampaní k prezidentským volbám, které se mají konat již v listopadu. Situace může být o to vážnější, protože Trump patří do rizikové skupiny a všechno bude záviset na tom, jaký průběh u něj onemocnění nabere.
img

Pátek začal negativně, trhy vstřebávají nečekané zprávy a čekají na data

02.10.2020 Ještě včera jsme si mohli dělat naděje na solidní konec týdne, a to i přes některá horší makrodata. Nové zprávy ale situaci znovu překopaly a narostly negativní tlaky, se kterými se trhy nyní musejí vypořádat.
img

Prezidentská debata trhy nenadchla. Biden nepropadl, na programy nedošlo

30.09.2020 První prezidentská debata v zámoří se odehrála až po závěru tamních trhů. Asi jsme byli naivní, když jsme si mysleli, že by za dvě hodiny řečnění mohlo zaznít něco k důležitým tématům. Nakonec to bylo spíše o osočování, konfrontaci a osobních útocích. Debata potvrdila, že Američané stojí před nelehkou volbou. Těžko v ní někoho označit za vítěze, což je ale vlastně plus pro Bidena, neboť ten je obecně vnímán jako slabší v podobných střetech. Sázky na jeho vítězství trochu narostly.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 29.9.2020

29.09.2020 Do popředí investorského zájmu se dostávají nadcházející americké prezidentské volby. Dnes večer se uskuteční první předvolební debata. Podle anket očekává 60% investorů vítězství Bidena. Hlavním scénářem zůstává, že Republikáni udrží Senát. Předpokládá se, že absolutní vítězství Demokratů - tj. prezidentský úřad a obě komory Kongresu - by spustilo na trzích výprodeje. Naopak, pokud Trump prezidentské křeslo obhájí, trhy posílí. Mezi hlavní oběti případného Bidenova vítězství patří energetický a bankovní sektor.
img

📈 DAX začína nový týždeň s 2% rastom 📊

28.09.2020 Indexy európskych akciových trhov začali nový týždeň so silnými býčími medzerami. Cez víkend neboli zverejnené žiadne dôležité správy týkajúce sa trhov, takže zisky možno považovať za reakciu na neskorý piatkový nárast na Wall Street. Nemecký DAX sa dostal späť nad hladinu 12 700 bodov a obchoduje sa o viac ako 2% vyššie. Americké futures sa obchodujú mierne nad piatkovými záverečnými cenami. Pokračujúce rozhovory medzi EÚ a Spojeným kráľovstvom môžu byť tento týždeň hybnými silami európskych aktív.
img

Ranní komentář: Akcie pokračují v korekci, dolar silnější na většině měnových párů

24.09.2020 Po úterním zklidnění se na akciové trhy včera znovu vrátila nervozita. Indexy v USA tak zamířily do červených čísel, když S&P 500 odepsal 2,37 % a Nasdaq klesal dokonce o více než 3 %. Pod mírným tlakem přitom zůstávají americké futures také dnes ráno, zatímco futures na evropské indexy odepisují po včerejším růstu okolo jednoho procenta.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 21.9.2020

21.09.2020 ECB zahájí vyhodnocování a případnou revizi svého protipandemického programu (PEPP). Frankfurtská instituce bude vyhodnocovat úspešnost programu a zvažovat, zda jej neprodlouží, či nenavýší maximální objemy nakoupených dluhopisů. Centrální banka prozatím nakoupila dluhopisy za cca €500 mld. přitom celková cílová částka dosahuje až 1,35 bilionu EUR. Spekuluje se, že by ECB mohla program navýšit o další €500 mld. s cílem přispět k oslabení EUR. Silné EUR prohlubuje rozdíly v rychlejším oživení severních a pomalejším zotavení jižních ekonomik eurozóny.
img

Špatné zprávy chodí o nákaze i dividendách, trhy jsou však v klidu

18.09.2020 Na dění kolem koronaviru finanční trhy reagují velmi vlažně díky předpokladu, že už nepřijde silný řízený útlum hlavních ekonomik a že hospodářskopolitické stimuly zůstanou dostatečně masivní. Nelze však zakrýt, že poslední zprávy příznivé nejsou.
img

Zprávy o vakcínách zařídily pozitivní začátek týdne. Akcie a euro stoupají

14.09.2020 Týden začíná pro akciové trhy v Asii i Evropě velmi dobře. Ačkoli tu jsou nemalé rozdíly ve výkonnosti, hlavní indexy se shodují na směru vzhůru a průměrně přidávají kolem 0,5 procenta. Strmější nárůst pak naznačují americké futures. I na dluhopisových trzích je vývoj dnes ráno převážně pozitivní, když výnosy zvláště v Evropě navazují na pátek a klesají. Zlato mírně roste.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 14.9.2020

14.09.2020 Na trhu dle očekávání přetrvává volatilita. Americké akcie předvedly první dvoutýdenní pokles od března. Podle nových informací se do opčního obchodování kromě institucionálních hráčů ve velkém zapojili i drobní investoři. Ti často preferují velmi krátké opce – odhaduje se, až 20% opcí na S&P 500 mělo splatnost kratší než 24 hodin, přičemž standardní splatnost opcí je cca 3 měsíce. Opce, které jsou tzv. at the money a mají krátkou dobu do splatnosti, jsou velmi volatilní. Celkově tak přispívají k nárůstu celkové volatility. Větší procento investorů si začíná uvědomovat, že současná rally na technologických akciích nestojí na pevných základech a začínají se akcií zbavovat – valuace jsou stále vysoké. Turbulence přetrvají i v dalších týdnech.
img

Forex: Holubičí pírka z ECB

11.09.2020 Hlavní ekonom Evropské centrální banky Philip Lane dnes v blogu použil ostřejší slova ve vztahu k nastavení měnové politiky, než jaká včera použila šéfka ECB po měnověpolitickém zasedání. Lane řekl, že ECB nemá žádný prostor pro spokojenost v situaci, kdy inflace bude persistentně pod cílem. Současně řekl, že silné euro snižuje inflační výhled. Jinými slovy tím hlavní ekonom říká, že měnová politika ECB není dostatečně uvolněná. My počítáme s tím, že ECB do konce roku přijde s navýšením programu nákupu aktiv, ale v horizontu dvou let s návratem inflace na inflační cíl ECB nepočítáme. Po výrocích Philipa Lanea dál mírně klesly eurové úrokové sazby. Nicméně euro opět mírně proti dolaru posílilo k 1,1860 EUR/USD.
img

Ekonomický kalendář: Americké trhy si berou den volna

07.09.2020 Evropské akciové trhy otevřely nový týden do pozitivního teritoria, a to i přes nejistou asijskou seanci. Americký technologický sektor však zaostává. Index US 100 ztratil po oznámení, že Tesla nebude nově přiřazena do indexu S&P 500. Hlavní forexové páry nevykazují v pondělí dopoledne výraznější změny.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 7.9.2020

07.09.2020 Propad trhů kromě klasické korekce na technologických titulech souvisí i s aktivitou na opčním trhu. Patrná výrazná převaha call opcí - na indexu S&P 500 se hodnota poměru nakupovaných prodejních a kupních opcí propadla na 0,4, což představuje nejslabší úroveň za cca měsíc a půl. V případě individuálních technologických akcií, např. Apple, propadla hodnota ukazatele na mnohaletá minima. Nákupy call opcí hnaly technologické akcie dále nahoru. Dále platí, že banky, od kterých investoři opce nakupují se zajišťují prostřednictvím nákupů podkladových akcií. Tyto mechanismy brutální cenový vzestup trhů umocňovaly. Jedním z klíčových hráčů se ukázala japonská Softbank, která nakoupila opce v hodnotě asi $4 mld. přičemž hodnota podkladových akcií, dosáhla $30 mld. V posledních týdnech se objem obchodů s opcemi ztrojnásobil, což svědčí o horečnaté spekulativní aktivitě. Mnozí investoři považovali za varovný signál růst akcií doprovázený růstem VIXu – VIX totiž standardně roste pokud trhy ztrácí. V následujících dnech tak na trzích přetrvá zvýšená rozkolísanost. Fakt, že technologické akcie nehnala nahoru důvěra investorů, ale spekulace s opcemi, může taktéž vyvolat tlak na pokles.
img

📉 US100 padá, Tesla se nedostala do S&P 500 🔽

07.09.2020 Index US100 začal týden na nižších úrovních. Hlavním důvodem je, že se společnost nedostala po rebalancování amerických indexů v pátek po uzávěrce trhů do indexu S&P 500. V pátečních poobchodní hodinách klesly akcie automobilky o přibližně 5 % a na začátku týdne s sebou berou na nižší úrovně také další technologické akcie.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 31.08.2020

31.08.2020 Dnes ráno vyšly indexy nákupních manažerů v Číně. Výroba mírně zaostala za očekáváním: 51 vs odhad 51,2. Pozitivně překvapily služby, které se vyšplhaly na 55,2 a pokořily tak konsensuální očekávání ve výši 54,2. Kompozitní ukazatel se tak dostal na hodnotu 54,5, nejvyšší hodnotu od ledna 2018. Dobrý výsledek služeb hodnotí investoři pozitivně. V minulosti se vynořily obavy, že dobrý výkon čínského průmyslu souvisí s mohutnými státními intervencemi. Např. minulý týden vyšla data, že profit průmyslových společností se v červenci meziročně zvýšil o 19,6%. Naproti tomu zlepšení v segmentu služeb poukazuje na zvýšení spotřeby – ta souvisí s návratem důvěry čínských domácností. Investoři vnímají oživení spotřeby jako udržitelnější.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 17.8.2020

17.08.2020 Čínská centrální banka poskytla bankám dodatečnou likviditu v hodnotě $100 mld. To poslalo podpořilo čínské indexy. Akce centrální banky souvisí jednak se zhoršováním americko-čínských vztahů. Autority v největší asijské zemi tak chtějí zabránit oslabení trhů. Dalším důvodem, proč se i čínská centrální banka rozhoupala ke stimulům, je méně výrazné oživení na straně spotřeby. Průmyslová produkce zaznamenala výraznější zotavení, což zohledňuje předchozí stimuly ze strany čínské vlády.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 10.8.2020

10.08.2020 Spojené státy uvalily sankce na vybrané osoby v souvislosti s děním na Hong Kongu. Tento krok přidává olej do ohně v již tak napjatých čínsko-amerických vztazích. Kromě toho Trumpova administrativa zakázala americkým firmám spolupracovat se společnostmi WeChat a TikTok. Za WeChat stojí Tencent, což spustilo pokles cen akcií této technologické firmy. V následujících dnech budeme svědky dalšího vývoje vztahů mezi dvěma globálními velmocemi. Lze očekávat, že Donald Trump před volbami zaujme tvrdší postoj vůči Číně.
img

Ranné zhrnutie

10.08.2020 Akcie v Ázii sa obchodujú na začiatku nového obchodného týždňa vyššie. Kospi sa obchoduje o 1,4% vyššie, S & P / ASX 200 získal 1,7% a Nifty vzrástol o 0,8%. Indexy z Číny sa obchodujú tiež vyššie, zatiaľ čo Nikkei sa vďaka sviatku neobchoduje.
img

Oči upřené na výnosy technologických firem

03.08.2020 Na základě informací zveřejněných americkým Fedem vystoupala riziková aktiva za jedinou noc výš a získala si tak v Asii slušný náskok. Extrémně holubičí poselství Federálních rezerv totiž srazilo výnosy ke dnu a otevřelo akciím a zlatu cestu k výšinám. Fed dále omílá svou mantru, že je ekonomiku nutné podporovat za každou cenu. V rámci příprav na nejhorší navíc naznačuje, že je ochoten podnikat další kroky, čímž podporuje návratnost obchodů sázejících na další růst a dává zelenou honbě za výnosy, bez ohledu na ekonomickou realitu.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 3.8.2020

03.08.2020 Donald Trump zakázal používání populární sociální sítě Tik Tok, která má čínské vlastníky. Toto rozhodnutí pramení z obav ohledně možného zneužití osobních dat více než 100m uživatelů. Americké aktivity Tik Tok by ráda odkoupila společnost Microsoft a nyní probíhají jednání. USA rovněž kritizovaly plánovaný odklad voleb do městské rady v Hong Kongu. Tyto kroky mohou opět vyhrotit vztahy mezi největšími ekonomickými velmocemi a zbrzdit dosažení finální obchodní dohody.
img

Euro i zlato obnovují růst, výsledky pomáhají akciím

31.07.2020 Pěkné výsledky internetových gigantů přece jen táhnou vzhůru evropské akcie, přestože začátek obchodování zrovna přesvědčivý nebyl. Hlavní indexy si připisují už přes půl procenta, ovšem po včerejšku mají stále co dohánět. Americké futures jsou na tom podobně, s výjimkou rychlejšího růstu Nasdaqu, kde se výsledky logicky odrážejí nejvíc.
img

Zlato a euro jedou, evropské akcie vstupují do týdne smíšeně

27.07.2020 Po neúspěšném závěru minulého týdne začíná ten nový pro evropské trhy smíšeně. Akciové indexy se pohybují s malou změnou kolem pátečních závěrů, lépe jsou na tom pak americké futures, které se aspoň shodují na růstu do 0,5 pct. Nic podstatného nesledujeme na dluhopisech, jejichž výnosy vykazují drobné změny.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 27.7.2020

27.07.2020 V minulých týdnech jsme byli svědky opětovného zhoršení vztahů mezi USA a Čínou – zavírání konzulátů. Zatímco obě strany prozatím plní dohodu fáze 1, aktuální geopolitická roztržka může zbrzdit cestu k finální obchodní dohodě. Navíc s blížící se prezidentskou volbou v USA lze očekávat tvrdší postoj obou kandidátů vůči Číně. Obchodní války se tak pro následující týdny a měsíce stanou vedle koronaviru jedním z hlavních témat.
img

Rychlé shrnutí

27.07.2020 Akcie v Asii si dnes procházejíc spíše smíšenou seancí. ASX a Kospi rostou o 1 %, zatímco indexy v Číně a Nikkei klesají.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 20.7.2020

20.07.2020 Nárůst nových infekcí stále neubírá na intenzitě. Například Kalifornie zpomaluje rozvolňování restriktivních opatření. I některé evropské státy, například Španělsko, opět zavádí preventivní opatření. Obecně však lze říci, cílem všech států je zabránit plošným karanténám a výjimečným stavům. Proto trhy nevnímají druhou vlnu covid-19 jako extrémní hrozbu. Zvýšený výskyt nových infekcí však může zbrzdit probíhající ekonomické zotavení a ohrozit sektory, které jsou navázány na cestování ruch.
img

Rychlé shrnutí

20.07.2020 Lídři EU se zatím neshodli na návrhu Evropské komise, která chce financí pomoc pro země EU v objemu 750 mld. euro. Jednání budou dnes pokračovat.
img

Rychlé shrnutí

17.07.2020 Hlavní americké indexy včera zakončily seanci v červených číslech. S&P500 klesl o 0.34 %, Dow Jones klesl o 0.50 % a Nasdaq ztratil 0.73 %.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 13.7.2020

13.07.2020 Ve Spojených státech stále narůstají významným tempem nové infekce covid-19. V některých státech tak dochází k pozvolnějšímu uvolňování restriktivních opatření. Nicméně uvalování plošných karantén se nejeví jako pravděpodobný scénář. I tak se druhá vlna infekcí může promítnout do dočasného zpomalení ekonomické aktivity. Přestože některé sektory, jako např. cestovní ruch, mohou být obavami z druhé vlny výrazně zasaženy, prudký propad širších indexů neočekáváme. Můžeme se dočkat volatilních reakcí na některá makrodata.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 29.6.2020

29.06.2020 Ve Spojených státech stále narůstají významným tempem nové infekce covid-19. Guvernéři některých států přistupují k pomalejšímu uvolňování restriktivních opatření. Nicméně uvalování plošných karantén se nejeví jako pravděpodobný scénář. Vývoj nových infekcí způsobil mírnou korekci předchozího euforického vývoje na trzích . Přestože některé sektory, jako např. cestovní ruch, mohou být obavami z druhé vlny výrazně zasaženy, prudký propad širších indexů neočekáváme. Můžeme se dočkat volatilních reakcí na některá makrodata.
img

Akcie zaznamenali nárast po silných PMI dátach

23.06.2020 Európske akciové trhy a americké futures zaznamenali po zverejnení dát nárast, pričom index DE30 vzrástol o 90 bodov. Nemecké indexy PMI budú zverejnené o pár minút (9:30) a mohli by viesť k ďalšiemu nárastu volatility.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 22.06.2020

22.06.2020 Ve Spojených státech stále narůstají významným tempem nové infekce covid-19. K nejvýraznějším přírůstkům aktuálně dochází v Brazílii. Na rostoucí trajektorii se nachází i Indie. Vývoj nových infekcí kontrastuje s optimistickým oceněním indexů. Na druhou stranu vypadá, že v Pekingu se daří držet situaci pod kontrolou. Investoři vnímají pozitivně, že v případě opětovného výskytu přistoupí k více adresným, nikoliv plošným opatřením – tj. chytré karantény namísto karantén rozsáhlých.
img

Rychlé shrnutí

22.06.2020 Pondělní seance začíná mírně nervózně. Asijské indexy se drží v červených číslech a pod tlakem jsou také futures na indexy v Evropě. Americké futures naopak mírně rostou.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 15.6.2020

15.06.2020 Americké futures a asijské trhy výrazně ztrácí v reakci na nárůst nových infekcí v Číně a některých amerických státech, např. Florida. Přestože v této fázi je předběžné mluvit o nástupu druhé vlny infekcí, dokazují výprodeje, že předchozí ocenění trhů vycházelo z velmi optimistických předpokladů. Úprk ke kvalitě vyvolala kombinace několika faktorů. Roli sehrál Fed a jeho chmurný výhled na vývoj pracovního trhu, stále vysoké přírůstky nových infekcí v USA, hrozba výraznějšího než očekávaného poklesu globální ekonomiky v roce 2020, nevyřešený obchodní spor mezi USA a Čínou a volby v USA. Investoři utekli ke kvalitě. Desetiletý americký vládní bond nese 0,65%. V následujících týdnech lze očekávat nepřiměřené reakce na zveřejněná makrodata.
C:\fakepath\top-11062020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.06.2020 1) Trhy v Asii a Tichomoří dnes poklesly po oznámení americké centrální banky (Fed), která ve středu naznačila, že do roku 2022 bude udržovat úrokové sazby blízko nuly.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 8.6.2020

08.06.2020 Ve středu zasedá Fed. Na posledním zasedání vyloučil guvernér Powell záporné sazby. Aktuálně zřejmě nelze očekávat navýšení stimulů. Fed se nyní například podílí i na nákupech dluhopisů, jejichž rating se nachází ve spekulativním stupni. Někteří pozorovatelé očekávají, že by americká centrální banka mohla přijít s tzv. forward guidance. Ta by mohla být navázaná na zaměstnanost nebo inflaci. Např. sazby zůstanou na současných úrovních, dokud americká ekonomika nedosáhne plné zaměstnanosti. Dalším krokem může být tzv. kontrola výnosové křivky. Fed by se zavázal svými nákupy udržovat dluhopisové výnosy na určité úrovni, dokud se nezaměstnanost či inflace nedostanou na konkrétní úrovně. Vzhledem k tomu, že zatím nebyla schválena forward guidance, jeví se kontrola výnosové křivky pravděpodobnější na dalších zasedáních.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 1.6.2020

01.06.2020 Ve čtvrtek zasedá ECB. Sazby zřejmě zůstanou beze změny. Očekává se, že Evropská centrální banka zvýší objem dluhopisů, který nakupuje v rámci protipandemického programu asi o 500 mld. EUR. Banka v rámci programu zatím nakoupila necelých €200 mld. vládních dluhopisů zemí eurozóny. Tímto tempem by objemy schválené v březnu vyčerpala asi do října. ECB pomohla svými akcemi k poklesu kreditních prémií u bondů jižního křídla eurozóny. Obecně se předpokládá, že nález německého ústavního soudu budou centrální bankéři ignorovat.
img

Ranní komentář: Napjaté vztahy mezi Čínou a USA zatím trhům v dalším růstu nebrání

26.05.2020 Máme za sebou klidný začátek týdne, který se na většině trhů nesl kvůli svátku v USA a v Británii na nízkých objemech. Americké futures se ale, společně s růstem z dnešního rána, oproti pátečnímu close prodávají výše o zhruba 1.7 %. Pozitivní sentiment na trzích se tedy i nadále drží, a to navzdory rizikům spojeným s další eskalací napětí mezi USA a Čínou.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 25.5.2020

25.05.2020 Rozvolňování karantén se zatím daří bez opětovného nárůstu nových infekcí. Mnohé státy oznamují dřívější otevírání hranic. Přestože návrat k normálu ještě potrvá, lze pozorovat, že se ekonomická aktivita odrazila ode dna. Právě uvolňování karantén, které nedoprovází nárůst nových infekcí pomáhá představuje pro akciové indexy klíčovou podporu.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 18.5.2020

18.05.2020 Rozvolňování karantén se zatím daří bez opětovného nárůstu nových infekcí. Mnohé státy oznamují dřívější otevírání hranic. Přestože návrat k normálu ještě potrvá, lze pozorovat, že se ekonomická aktivita odrazila ode dna. Právě uvolňování karantén, které nedoprovází nárůst nových infekcí pomáhá představuje pro akciové indexy klíčovou podporu.
img

Ranní komentář: Američtí zákonodárci řeší sankce na Čínu kvůli COVID-19, RBNZ navyšuje QE

13.05.2020 Včerejší seance se na finančních trzích nesla v nervózním duchu, díky čemuž se jen v USA indexy dostaly pod prodejní tlak a klesaly o více než 2 %. Ke korekci pomohly komentáře Anthony Faucciho, který varoval před riziky příliš rychlého otevírání americké ekonomiky. Pod tlak ale indexy dostal také návrh nového zákona, který by americkému prezidentovi dal pravomoc zavést nové sankce na Čínu v případě, že země nebude spolupracovat na vyšetřování příčin epidemie v čínském Wuhanu.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 11.5.2020

11.05.2020 Rozvolňování karantén se zatím daří bez opětovného nárůstu nových infekcí. Přestože návrat k normálu ještě potrvá, lze pozorovat, že se ekonomická aktivita odrazila ode dna. Právě optimistický vývoj a další uvolňování v tomto týdnu drží akciové indexy na současných úrovních.
img

Ekonomický kalendář: Čekají nás projevy bankéřů a pokračování výsledkové sezóny

07.05.2020 Investoři zahájili čtvrteční seanci opatrně, ale zisky evropských indexů se postupně zvyšovaly. Americké futures také ukazovaly růst v řádu desetin procenta. BoE již ráno oznámila své rozhodnutí o sazbách, které zůstaly beze změny a nezměnily se ani nákupy aktiv, přestože 2 členové bankovní rady hlasovali pro jejich navýšení. BoE očekává letošní pokles britské ekonomiky o 14 %. Libra po oznámení rozhodnutí vzrostla. O sazbách dnes dopoledne rozhodovala také Norges Bank, která snížila sazby o 25 bps. Žádná změna se neočekávala. Odpoledne nás čekají žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA a také by pro agenturu Bloomberg měla poskytnout interview guvernérka ECB Lagardová. Důležitým tématem rozhovoru pravděpodobně bude rozhodnutí německého ústavního soudu, který dal ECB tři měsíce na změnu programu nákupu aktiv.
img

Rychlé shrnutí

06.05.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci na vyšších úrovních. S&P500 přidal 0.9 %, Dow Jones 0.56 % a Nasdaq 1.13 %.
img

BREAKING: Napätie medzi USA a Čínou rastie, DAX klesá

04.05.2020 DAX začal obchodovanie po predĺženom víkende s výrazným medvedím cenovým gapom (nemecký akciový trh bol v piatok zatvorený). Cena reaguje na vyjadrenia Mike Pompea a Donalda Trumpa, ktoré naznačujú nárast napätia medzi USA a Čínou. Index klesol na začiatku európskeho obchodovania o 2,6% na približne 10 580 bodov. Americké futures a ďalšie akciové trhy v Európe sa obchodujú tiež nižšie.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 4.5.2020

04.05.2020 Od tohoto týdne začínají velké ekonomiky eurozóny s postupným uvolňování restriktivních opatření. Půjde vskutku o velmi pozvolný proces. Úplný návrat k normálu lze v jižních zemích eurozóny očekávat nejdříve ke konci června. Nárůst nových infekcí, který rozvolňování restrikcí může doprovázet, bude následován prodloužením mimořádných opatření. Přestože ve druhém kvartále čeká ekonomiku eurozóny nejcitelnější pokles, můžeme již nyní spatřit určité náznaky oživování ekonomické aktivity – např. rostoucí spotřeba elektřiny.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 27.4.2020

27.04.2020 Cena ropy zůstane značně volatilní. Skladovací kapacita v Cushingu v Oklahomě se zřejmě naplní během tří až čtyř týdnů. Nelze tedy vyloučit, že se v půlce květně na futures kontraktech zopakuje situace se zápornou cenou. V případě WTI nepomůže další omezování produkce kartelem OPEC, jelikož jde o regionální americký problém. Donald Trump nabídl, že těžaři mohou využít skladovací kapacitu strategických rezerv. Nemusí být ovšem tak jednoduché zde ropu přepravit.
img

Ekonomický kalendář: Coca-Cola a Netflix budou reportovat hospodářské výsledky

21.04.2020 Globální trhy reagují negativně na propad ceny květnového kontraktu ropy WTI do negativního teritoria. Tento WTI futures se dostal až na zápornou úroveň -37,63 dolarů. Prodejci tedy platili kupcům, že od nich ropu odeberou. Přestože se jednalo o situaci výrazně ovlivněnou blížící se expirací kontraktu, tak se jedná zároveň o důkaz nadprodukce na ropných trzích, a zvláště pak v USA, kde jsou možnosti transportu ropy ve srovnání s Brentem značně omezené. Asijské akcie klesly a do negativního teritoria otevřela také Evropa. Americké futures se taktéž pohybují v záporných číslech.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 20.4.2020

20.04.2020 Ropa WTI padá o téměř 19%. Důvodem jsou přetrvávající obavy z naplnění skladovací kapacity. Navzdory dohodě o snížení produkce stále převažuje efekt snížené poptávky pod vlivem koronavirové pandemie. Bezprostřední pokles souvisí s expirací dubnových futures kontraktů.
img

Forex: Koruna posiluje pod hranici 27 za euro

09.04.2020 Americká týdenní data z trhu práce opět negativně překvapila trh. Nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti bylo téměř 7,5 mil., což je více než dvojnásobek ve srovnání s předchozím týdnem. Data za poslední tři týdny tak implikují, že by míra nezaměstnanosti mohla vzrůst k 13 %, čímž by tak překonala o tři procentní body vrchol z předchozí krize. Trhy však opět nevykazují příliš ohlasů. Negativní data z ekonomiky do svých cen zahrnuly trhy již před několika týdny a během dneška pokračují na optimistické vlně. Evropské akciové trhy pokračující v růstu a pozitivní obchodování naznačují i americké futures.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 6.4.2020

06.04.2020 V mnoha zemích dochází k poklesu tempa růstu nových infekcí. To signalizuje, že se tvrdá opatření začínají vyplácet. Spousta států začíná debatovat o možnosti dřívějšího uvolnění restrikcí. Tj. v rámci Evropy lze očekávat přechody do volnějšího režimu po Velikonocích. Na druhou stranu nelze podceňovat riziko druhé vlny nákazy a proto musí vlády postupovat obezřetně. Trhy reagují pozitivně na to, že rekordní čísla denních přírůstků nově nakažených máme pravděpodobně za sebou.
img

Rychlé shrnutí

06.04.2020 Nálada na globálních trzích je dnes docela pozitivní. Nikkei a Kospi rostou o 3 %, zatímco S&P/ASX200 roste o 4 %. Americké futures ráno přidávají okolo 3 % a daří se i futures na DAX, které přidávají téměř 4 %.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 30.3.2020

30.03.2020 Globální počet nemocným přesáhl 723 000. Nemoci podle oficiálních statistik podlehlo cca 34 000 lidí. V posledních dnech jsme svědky výrazného nárůstu nových infekcí ve Spojených státech. To souvisí zejména s masovým testováním v některých státech (zejména New York). Donald Trump minulý týden debatoval o plánu inteligentních karantén – tj. izolace nakažených. Zdravá populace by však mohla fungovat v běžném režimu. Podle posledních čísel nevypadá tento scénář úplně reálně. Ve všech více zasažených zemích se nyní hovoří o karanténách nejméně do Velikonoc. Pro další vývoj a zmírnění ekonomických dopadů bude klíčové zploštění křivky nových infekcí.
img

Ekonomický kalendář: Politická rozhodnutí budou důležitější než makrodata

25.03.2020 Riziková aktiva dnes rostou v reakci na dohodu amerických republikánů a demokratů o podobě balíčku fiskálnímu stimulu. Hlasování , které proběhne během dnešního dne, už by mělo být apouze formalitou. Obchodníci by však neměli zapomínat, že politika v současné době vládne trhům více než ekonomické zprávy. Jakékoliv poznámky od amerického prezidenta Trumpa mohou mít na trhy stále vysoký dopad. Americké futures i evropské trhy míří ve středu dopoledne na vyšší úrovně. Důležité statistiky z Velké Británie - CPI za únor, byly neplánovaně zveřejněny už v 8:00. Report ukázal pokles z 1,8 % na 1,7 % y/y.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 23.3.2020

23.03.2020 Podle některých odhadů by HDP eurozóny mohlo v případě tříměsíčního přetrvání karantén a uzavřených hranic poklesnout v roce 2020 asi o 4%. Stejný, tedy 4% pokles, předpovídají mnozí i pro USA. Největší propad zaznamená ekonomika ve druhém kvartále, kdy se naplno projeví dopad současných tvrdých opatření. Očekává se, že americké hospodářství může předvést svůj nejhorší kvartální pokles v moderní historii. Sestupné tendence nastanou i v případě firemních zisků. Např. Goldman Sachs očekává, že korporátní zisky v roce 2020 propadnou o 33%. Dominantním scénáře většiny prognóz zatím zůstává silné hospodářské oživení v roce 2021.
img

Rychlé shrnutí

23.03.2020 Akciové indexy v Asii a futures v Evropě i v USA zahajují pondělní seanci negativně. Kospi a S&P/ASX200 klesly o 5 %, HSCEI ztrácí 3,7 % a Nikkei 2 %. Futures na německý DAX klesají o 5 % a americké futures narazily na spodní limity.
img

Ranní komentář: Demokraté zablokovali fiskální balíček, americké futures ráno znovu na spodních limitech

23.03.2020 Závěr týdne na finanční trhy přinesl další vlnu výprodejů, na kterou navázaly futures na americké a evropské indexy i v průběhu dnešního rána. Trhy dál děsí prudký růst nakažených koronavirem, který v řadě zemí vede k prudkému růstu počtu obětí. Kritická je situace i nadále hlavně v Itálii, Španělsku a v Íránu, přičemž velmi znepokojující je i dramatické zvýšení počtu nakažených v USA, kde je nakažených už 34 tis. Přibližně třetina je přitom z New Yorku.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 16.3.2020

16.03.2020 Fed včera překvapivě srazil úroky dolů o 100 bps. Sazba se tak nyní nachází v pásmu 0 – 0,25%. Tato operace se opět uskutečnila před pravidelným zasedáním. Původně naplánovaný středeční meeting se již neuskuteční a centrální bankéři tak budou o úrocích znovu hlasovat až na konci dubna. Kromě snížení sazeb se americká centrální banka znovu pustí do nákupů vládních dluhopisů. V horizontu několika měsíců plánuje do svého portfolia zařadit americké vládní bondy v hodnotě $500 mld. Cílem je zabránit dislokacím na tomto klíčovém trhu, kde se v posledních dnech zhoršuje likvidita. Fed rovněž nakoupí dluhopisy kryté hypotékami v celkovém objemu $200 mld. Jde o reakci na rostoucí sazby hypotečních úvěrů. Tato akce může v konečném důsledku odvrátit zamrznutí amerického trhu rezidenčních nemovitostí. Guvernér Powell zmínil, že se centrální banka s úroky do záporu nevydá.
img

Konec týdne na trzích: Masivní nákupy se zatím nekonají, spekulanti mohou vyprodávat pozice

13.03.2020 Závěr týdne zatím přináší opatrný obrat vzhůru na akciových trzích, když po propadu Asie už Evropa otevřela směrem nahoru a taktéž americké futures naznačují slušný růst trhů. Během dopoledne ale prvotní zisky trochu vyprchávají a s napětím tak čekáme, jestli se trh už dokáže stabilizovat. Masivní nákupy se zatím nekonají a za současné obrovské nejistoty valná část spekulantů nebude chtít držet pozice přes víkend. Situace se totiž dokáže měnit příliš rychle.
img

RANNÍ SOUHRN AKCIOVÝCH TRHŮ PRO DEN 13.3.2020

13.03.2020 Index S&P 500 odepsal 9,5% a vstoupil tak do medvědího trendu. Od 19.2. února ztratil hlavní americký akciový benchmark 27%. Investoři stále bojují se správným zaceněním ekonomických dopadů epidemie.
img

Extrémní růst, který přerušil obchodování, nevydržel. Merkelová se vyhýbá stimulu

10.03.2020 Volatilita na finančních trzích zůstává opravdu masivní. Včerejší propad na chvíli přerušil obchodování s americkými akciemi a přinesl jim extrémní ztráty. Dnes následoval naopak extrémní růst, díky kterému americké futures narazily na horní limit. Jenže o pár hodin nato je opět všechno jinak.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 9.3.2020

09.03.2020 Cenová válka mezi Ruskem a Saudskou Arábií srazila cenu ropy o více než 30%, což představuje nejvýraznější jednodenní pokles od roku 1991. Rusko v pátek nepřistoupilo na plánované snížení produkce kartelu OPEC. Saudská Arábie na kroky Ruska reagovala navýšením své produkce. Arabská země si tento odvážný, avšak riskantní, krok může dovolit, jelikož těží ropu s velmi nízkými náklady. Tyto události vyvolaly prudký pád akcie. Stoxx Europe 600 vykazuje vzhledem k vysokému zastoupení ropných firem pozitivní korelaci s ropou. Dalším důvodem jsou obavy z možných defaultů dluhopisů menších energetických firem. K prudkému roztažení kreditních prémií došlo již v minulém týdnu, proto má aktuální situace na ropě tak široké dopady.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 2.3.2020

02.03.2020 Pro následující týden bude rozhodující počet nově nakažených v Evropě. Na starém kontinentě se virus začíná šířit do většiny zemí. Na druhou stranu výrazně klesá počet nových infekcí v Číně. Za včerejšek pouze 202 nových případů. Čínské firmy již začínají obnovovat výrobu. Pokud bude rychle přibývat počet nakažených v Evropě, případně dojde k vyhlašování rozsáhlých karantén, mohou trhy dále oslabovat. Prudce se v posledních dnech zvyšoval počet nakažených v Itálii. Je třeba dodat, že celosvětově se z 89 000 nakažených již více než 45 000 vyléčilo.
img

BREAKING: Rekordní počty nových nakažených koronavirem v zemích mimo Čínu

27.02.2020 Trhy pokračují ve výprodeji díky dalším zprávám o šíření koronaviru. V našem speciálním reportu jsme včera upozorňovali na to, že se investoři nyní budou soustředit na počty nových případů mimo Čínu a tato čísla nadále pokračují v růstu. Jen včera dosahovaly rekordních 569 případů ve 26 zemích a dnes to bude pravděpodobně ještě více. Už nyní totiž víme o dalších 505 případech v Jižní Koreji, 35 v Japonsku, 17 v Kuvajtu a 10 v Německu. V Evropě klesají indexy o 1,5 % a americké futures ztrácejí 0,5 %.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 24.2.2020

24.02.2020 Přestože akciové trhy se nachází blízko historických maxim, vyplývá určitá nejistota z vyšších cen bezpečných aktiv – zlato, dolar, americké vládní dluhopisy. Zatím nedochází k výrazným revizím prognóz ekonomického růstu směrem dolů. Hlavním scénářem tak zůstává kulminace počtu nakažených na konci 1Q a výrazné zlepšení ekonomické aktivity v následujících kvartálech. Začínají přicházet povzbudivější data o počtu nově nakažených v Číně – většinou pod 1 000 nově nakažených za den (před týdnem cca 2 000 denně). Určitou nejistotu může způsobit růst počtu na nakažených v ostatních zemích – překvapivé je vypuknutí epidemie v Itálii, kdy se nyní nachází více než 150 nakažených. V následujících dnech tak trhy mohou kolísat v závislosti na informacích Číny potažmo jiných zemí, kde se nemoc výrazněji šíří.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 17.2.2020

17.02.2020 Čínská centrální banka snížila mezibankovní sazbu o 10 bps. Investoři očekávají masivnější stimulus srovnatelný s rokem 2015. Před pěti lety dosáhla celková velikost stimulů až 10% HDP. Shanghai Composite přidává 2,3%.
img

Rychlé shrnutí

13.02.2020 Čínská provincie Hubei změnila metodiku, podle které eviduje počty nakažených osob a obětí koronaviru. Jen tato změna sama o sobě zvýšila počty obětí o stovku a počty nakažených o více než 13 tis. Celkově se tak počty nakažených po dnešku zvýšily o 14 840 osob a dosahují už více než 60 tis. Experti z USA stále čekají na povolení od Číny, aby mohli zamířit monitorovat situaci do Wuhanu.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 10.2.2020

10.02.2020 Další vývoj zůstává nejasný. Podle odhadů by měl počet nakažených kulminovat začátkem března. Poslední prognózy však naznačují, že by se koronavirus nemusel na poklesu tempa růstu globálního HDP až tak výrazně podepsat. Pokud se epidemii podaří zastavit do konce 1Q, sníží se dynamika světového ekonomického růstu o 0,1% až 0,2% na 3,3%. V případě, že by se problémy protáhly do 2Q, můžeme očekávat markantnější dopad. Globální ekonomika by tak v roce 2020 expandovala pouze tempem 3,1%. Čínské hospodářství pravděpodobně vzroste v roce 2020 o 5,5%, původní prognózy počítaly s růstem 5,9%. Samozřejmě, že kvartální propady mohou být prudší, očekává se však, že je vykompenzuje zvýšená aktivita v následujících čtvrtletích. V případě signifikantního vlivu na globální HDP by centrální banky přistoupily k dalšímu uvolňování politiky.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 3.2.2020

03.02.2020 Množí se obavy, že se hysterie kolem koronaviru podepíše na globálním ekonomickém růstu. Zastavení výroby v Číně, či přerušení dočasné migrace pracovníků podle některých odhadů vyvolá pokles čínského HDP v 1Q o 1 procentní bod na 5% (anualizovaných). Na druhou stranu lze očekávat, že čínská vláda ekonomice pomůže. Již včera oznámila tamní centrální banka zahájení monetárního stimulu v objemu $170 mld. Půjde zejména o operace na volném trhu a snížení reposazby. Ani silná reakce ze strany centrální banky však nepomohla zabránit prudkému poklesu trhů, které otevřely po pauze kvůli lunárnímu roku. Shanghai Composite i Shenzen Composite odepisují okolo 8%. V pátek výrazně ztrácely i americké indexy: S&P 500 odepsal 1,8% a umazal tak veškeré letošní zisky. Pro další vývoj bude důležité za jak dlouho dojde k obnovení výroby a přestanou platit zákazy cestování.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 27.1.2020

27.01.2020 Americká centrální banka ponechá s nejvyšší pravděpodobností sazby beze změny. Trhy aktuálně dokonce přisuzují asi 12% pravděpodobnost scénáři, že by centrální bankéři úroky zvedli. Navzdory deeskalaci obchodního sporu však takovou variantu vnímáme jako nepravděpodobnou. Fed zřejmě oznámí své záměry na trhu s repo obchody, kde s největší pravděpodobností zůstane i nadále aktivní. Americká centrální banka pravděpodobně bude pokračovat v nákupech pokladničních poukázek, což lze brát jako ekvivalent QE (vede k nárůstu bankovních rezerv).
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 13.1.2020

13.01.2020 Donald Trump s nejvyšší pravděpodobností ve středu podepíše první fázi dohody o ukončení obchodní války. Toto dílčí příměří by mělo zastavit uvalování dalších cel a vést k navýšení nákupů amerických zemědělských komodit ze strany Číny.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 6.1.2020

06.01.2020 V tomto týdnu se zraky (nejen) investorů upřou na Blízký východ. Irán již oznámil odvrácení od jaderné dohody. Výroky amerického prezidenta k uklidnění situace rovněž příliš nepřispívají. Vzhledem k potenciální vážnosti konfliktu se však domníváme, že se všechny strany pokusí situaci deeskalovat. Krátkodobě nelze vyloučit záchvaty volatility a s nimi spojené úprky investorů z rizikových aktiv. Pro širší propady indexů však neexistují fundamentální důvody.
img

Ropa na tříměsíčním maximu

27.12.2019 Páteční seance přináší na trhy znovu pozitivní sentiment. Americké futures zahajují týden na historickém maximu, EURUSD roste ze supportu a na vyšších úrovních je také německý DAX. Nezaostává ani ropa, která v případě severomořského brentu přidává 1,3 % a testuje hranici 67 dolarů poprvé od letošního září. Ropě se v poslední době daří. K růstu ji pomohlo zasedání OPEC a celkovému trendu pomohl i včerejší API report, který naznačil výrazné snížení amerických ropných zásob. Dnešní DOE report bude nejdůležitějším fundamentem páteční seance. Zveřejněn bude v 17 hod.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

AlfaOmegaTrhov (18. december 2019)

18.12.2019 Dolár voči ostatným hlavným menám vykazuje zmiešané výsledky. Loonie a Aussie dosahujú výsledky lepšie a Euro a Stockie dosahujú výsledky slabšie. Meny rozvojových krajín dosahujú väčšinou slabšie výsledky. ZAR a MYR dosahujú lepšie výsledky a TRY a CZK dosahujú výsledky slabšie. V aktuálnej obchodnej seansy MSCI Asia Pacific klesol o 0,1% a Nikkei o 0,6%. MSCI rozvojových krajín doteraz vzrástol o 0,3%, pričom Šanghajský kompozit o 0,2%. Euro Stoxx 600 okolo poludnia posilnil o 0,1%, zatiaľ čo americké futures smerovali pri otvorení k vyšším hodnotám. Výnosy 10-ročného UST klesli o 1 bázický bod na 1,87%, zatiaľ čo trojmesačné až 10-ročné rozpätie kleslo o 2 bázické body na 32 bázických bodov. Ceny komodít sú väčšinou nižšie – ropa Brent oslabila o 0,4%, meď klesla o 0,7% a zlato vzrástlo o 0,2%.
C:\fakepath\global economy.jpg

AlfaOmegaTrhov (17. december 2019)

17.12.2019 Obavy z tzv. „tvrdého“ Brexitu sú stále „živé“ a reálne. Premiér Johnson sa snaží garantovať realizáciu „celkového“ Brexitu do konca roku 2020, aj keď ešte všetky podmienky „vystúpenia“ nie sú prediskutované. V rámci uvedeného sa očakávalo, že sa má tak stať do 31. januára s tým, že „prechodné“ obdobie do konca roka 2020 bude v prebiehať v rámci už doteraz dohodnutých podmienok. Vzhľadom na to, ako dlho trvajú vyjednávania, väčšina pozorovateľov predpovedá, že bude dohodnutý „nový termín definitívneho“ Brexitu. Britský ministerský predseda sa údajne nechal počuť, že Spojené kráľovstvo nebude požadovať predĺženie termínu. S týmto sa dá jednoznačne súhlasiť, nakoľko v roku 2021 budú prebiehať v Škótsku parlamentné voľby, kde po tých minulo-týždňových a získaní 48 kresiel Škótskou národnou stranou v Dolnej Komore Spojeného kráľovstva, v Škótsku nastala určitá „eufória“ a v súčasnej situácii by bolo pre Spojené kráľovstvo, alebo pre premiéra Boris Johnson „vhodné“, aby otázka Brexitu do tohto obdobia bola definitívne vyriešená. Avšak, zároveň musíme podotknúť, že Európska únia preukazuje pri tejto záležitosť veľmi malú razanciu a predĺženie môže aj napriek, alebo právo preto „dovoliť“.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 16.12.2019

16.12.2019 Donald Trump v pátek oznámil, že se Čína a Spojené státy dohodly na první fázi deeskalace obchodního konfliktu. Vůbec nevejde v platnost poslední vlna plánovaných cel. Ta měla zasáhnout čínské zboží v celkové hodnotě $160 mld. a měla běžet od 15. prosince. Na druhou stranu však zatím nedojde ke zrušení žádného z platných cel. Spojené státy se rozhodly pouze snížit tarify z letošního září, které se týkají asi $110 mld. čínských exportů, z 15% na 7,5%. Čína slíbila navýšit objem nakupovaných amerických zemědělských produktů. Nicméně zatím není jasné, jestli se zaváže ke konkrétní částce. Parametry této dohody by měly být veřejně známé během tohoto týdne.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

AlfaOmegaTrhov (12. december 2019)

12.12.2019 Dolár vykazuje „zmiešané“ výsledky. Nokkie a Aussie dosahujú výsledky lepšie, a Jen má výsledky slabšie. Meny rozvojových krajín sú vo všeobecnosti silnejšie. KRW a TRY dosahujú lepšie výsledky, zatiaľ čo CZK a SGD dosahujú výsledky slabšie. Počas aktuálnej seansy, MSCI Asia Pacific stúpol o 0,6% a Nikkei stúpol o 0,1%. MSCI rozvojových krajín aktuálne stúpol o 0,9% a Šanghajský kompozit klesol o 0,3%. Euro Stoxx 600 okolo poludnia posilnil o 0,1% a americké futures poukazovali na vyššie hodnoty počas otvorenia. Výnosy 10-ročného UST vzrástli o 1 bázický bod na 1,80% a trojmesačné až 10-ročné rozpätie sa zvýšilo o 1 bázický bod na 24 bázických bodov. Ceny komodít sú rozdielne – ropa Brent stúpla o 0,8%, meď klesla o 0,3% a zlato sa pohybuje približne na rovnakej cene.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

AlfaOmegaTrhov (11. december 2019)

11.12.2019 Pred rozhodnutím FOMC sú US dolárové „výsledky“ s hlavnými svetovými menami zmiešané. Libra a Aussie dosahujú výsledky lepšie, zatiaľ čo Euro a Swissie dosahujú výsledky slabšie. Výsledky obchodovania mien rozvojových krajín sú taktiež zmiešané. MXN a INR dosahujú výsledky lepšie, zatiaľ čo PHP a KRW nedosahujú dobré výsledky. Počas aktuálnej seansy MSCI Asia Pacific stúpol o 0,3% a Nikkei klesol o 0,1%. MSCI v rozvojových krajinách je aktuálne vyšší o 0,5% a Šanghajský kompozit vzrástol o 0,2%. Euro Stoxx 600 znížil o 0,1% a americké futures poukazovali na nižšie hodnoty pri otvorení. Výnosy 10-ročného UST klesli o 2 bázické body na 1,82% a 3-mesačné až 10-ročné rozpätie kleslo o 2 bázické body na 28 bázických bodov. Ceny komodít sú väčšinou vyššie – meď sa stúpla o 0,4%, zlato sa zvýšilo o 0,2% a ropa Brent klesla o 0,8%,
C:\fakepath\1575889207-GlobalMarkets.jpg

AlfaOmegaTrhov (10. december 2019)

10.12.2019 Obchodovanie US dolára s majoritnými svetovými menami prebieha s rozdielnymi výsledkami. Libra a Swissie dosahujú výsledky lepšie, zatiaľ čo Nokkie a Aussie majú výsledky slabšie. Obchodovanie mien rozvojových krajín prebieha taktiež s rozdielnymi výsledkami. HUF a INR dosahujú výsledky lepšie, zatiaľ čo ZAR a KRW nedosahujú dobré výsledky. Počas aktuálnej seansy MSCI Asia Pacific klesol o 0,2%, Nikkei klesol o 0,1%. MSCI rozvojových krajín je nižší o 0,2%, zatiaľ čo Šanghajský kompozit vzrástol o 0,1%. Euro Stoxx 600 okolo poludnia kleslo o 0,9%, zatiaľ čo americké futures poukazovali na vyššie hodnoty počas otvárania. Výnosy 10-ročného UST klesli o 2 bázické body na 1,80%, zatiaľ čo trojmesačné až 10-ročné rozpätie kleslo o 1 bázický bod na 28 bázických bodov. Ceny hlavných komodít sú väčšinou vyššie, ropa Brent o 0,2%, meď o 0,3% a zlato o 0,3%.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 9.12.2019

09.12.2019 Ve středu se uskuteční zasedání americké centrální banky. Pravděpodobnost snížení sazeb se na tomto zasedání blíží nule. To koresponduje se slovy Jeroma Powella o pauze v uvolňování. Americká centrální banka nebude více uvolňovat měnovou politiku s ohledem na robustní spotřebu domácností a rekordně nízkou nezaměstnanost. Nadpoloviční šance „cutu“ až na červencovém zasedání.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

AlfaOmegaTrhov (3. december 2019)

03.12.2019 Dolár je aktuálne slabší na hlavných menových pároch v dôsledku negatívnejších včerajších fundamentálnych správ z USA. Aussie a Libra majú výsledky lepšie, zatiaľ čo Euro a Nokkie majú výsledky slabšie. Meny rozvojových krajín sú väčšinou slabšie. PHP a MXN dosahujú lepšie výsledky, zatiaľ čo ZAR a KRW nedosahujú dobré výsledky. Počas aktuálnej seansy MSCI Asia Pacific klesol o 0,4%, Nikkei klesol o 0,6%. MSCI v rozvojových krajinách je aktuálne o 0,2% nižší, Šanghajský kompozit vzrástol o 0,3%. Euro Stoxx 600 okolo poludnia klesol o 0,1%, zatiaľ čo americké futures poukazovali na nižšie hodnoty pri otvorení. Výnosy 10-ročného UST klesli o 2 bázické body na 1,80%, zatiaľ čo 3-mesačné až 10-ročné rozpätie kleslo o 4 bázické body na 23 bázických bodov. Ceny komodít sú väčšinou vyššie, pričom ropa Brent vzrástla o 0,1%, meď klesla o 0,7% a zlato vzrástlo o 0,4%.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 2.12.2019

02.12.2019 Po tříměsíční pauze dnes americké ministerstvo obchodu vydá aktualizované stanovisko, jak reagovat na francouzskou digitální daň. Reálnou variantou zůstává další prodloužení statusu quo – tedy žádná cla. Teoreticky připadají v úvahu daně na francouzská vína. Situace kolem digitální daně může přispět k eskalaci obchodních tenzí mezi USA a EU. Zatím se domnívám, že není v zájmu Donalda Trumpa vést válku na dvou frontách.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

AlfaOmegaTrhov (29. november 2019)

29.11.2019 Pre trhy ovplyvnené sviatkom Dňa vďakyvzdania, sa objavilo len veľmi málo nových informácií. Dolár vo všeobecnosti posilnil ako počas týždňa tak aj z pohľadu mesiaca, kde pri niektorých menových pároch dosiahol historické maximá (USD/BRL) a pri niektorých sa priblížil k ročným (AUD/USD a EUR/USD). Index DXY posilnil o 1% v aktuálnom mesiaci. Akcie na trhoch rozvojových krajín sú aktuálne na vyššej úrovni, EuroStoxx 600 zvýšil o 1,0% počas aktuálneho týždňa a S&P 500 približne o 1,5% za to isté obdobie. Pred otvorením, americké futures poukazujú na hodnoty na nižších úrovniach. MSCI EM sa nachádza v treťom po sebe idúcom klesajúcom týždni, zatiaľ čo index EM FX klesá piaty týždeň v rade a v aktuálnom roku oslabil približne o 6,5%.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

AlfaOmegaTrhov (27. november 2019)

27.11.2019 Dolár je pred sviatočným dňom stabilný voči hlavným svetovým menám a aktuálne (cca 15:00 hod.) po miernom oslabení (korekcii) voči JPY, GBP a AUD zdá sa, že opäť posilňuje. Libra a Loonie dosahujú lepšie výsledky, zatiaľ čo euro a Swissie dosahujú výsledky slabšie. Ako sa stáva „pravidlom“ za posledné obdobie, meny rozvojových krajín sú väčšinou slabšie. ZAR a MYR dosahujú lepšie výsledky, zatiaľ čo PLN a SGD dosahujú výsledky horšie.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

AlfaOmegaTrhov (26. november 2019)

26.11.2019 Dolár je konzistentne stabilnejší voči kľúčovým menám. Škandinávske meny dosahujú lepšie výsledky, zatiaľ čo Libra a Loonie majú výsledky slabšie. Taktiež meny rozvojových krajín sú slabšie. CLP a INR dosahujú lepšie výsledky, zatiaľ čo PHP a ZAR nedosahujú požadované hodnoty. MSCI Asia Pacific vzrástol počas seansy o 0,1% keď Nikkei vzrástol o 0,4%.
Související klíčová slova: Bruno Le Maire | Americký prezident Donald Trump | Údaje z USA | Čína a USA | US2000 | Zbrojovka | Fibo | Akcie včera | Útok Hamásu | Tempo růstu | Bankéř | Ekonomické problémy | Kiwi | Zahájení výsledkové sezóny | Evropská komise | Americké investice | Silnější koruna | Retracement | Jackson Hole | Vládní dluhopisy | Model Y | Druhá vlna COVID-19 | AMC | Prohlášení guvernéra Rusnoka | Jednání OPEC+ | Nárůst nových infekcí | Sazba hypoték | Daňové reformy | Fiskální stimul | Overbalance | Ceny plynu v Evropě | MRNA.US | Dopad omikronu | Australská centrální banka | Vysoké valuace | Zkušenosti | Cenová hladina | Cap | Nárůst objemů | Akciové trhy | Alphabet | Vstupy | FDA | USD/PLN | Exporty | Norilsk Nickel | Měnový kurz | Rostoucí úrokové sazby | SP500 | Pfizer | Pozitivní vliv | PLN | Obchodník | Hike ECB | EUR | Vratislav Zámiš | Mince | Pokles sazeb | Celkový zisk | Index aktivity | Trend | Dávky v nezaměstnanosti | Bank of Japan | Inflační čísla | ChainLink | Tvorba pracovních míst | Stlačení inflace | Pokles cen zlata | Životní prostředí | MUFG | BTC | Výrobní PMI | Rozpočet EU | Král Salmán | Dow Jones Industrial | Pokles indexu | Nikl | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Mezinárodní měnový fond | Období konsolidace | Očekávané výsledky | Experimentální lék | Christine Lagarde | Kroky Fedu | Statistiky | Nadprodukce | Hospodářský růst USA | Energetika | Eurostoxx 50 | Trumpová | Investiční banky | Agentura S&P | Oživení poptávky | EBAY.US | Hlavní evropské indexy | Asijské akcie | Fond obnovy | Reálná ekonomika | Britská libra | Zpomalování americké ekonomiky | Aktiva | Citigroup | EURJPY | Bezpečné útočiště | Covidová krize | GBPJPY | Indexy na Wall Street | Měnové zasedání | WTO | AMC Entertainment Holdings | Záporné sazby | Aktuální problémy | Nálady na trhu | Line | Ceny rýže | Pojišťovna | Evercore ISI | Mercedes-Benz (MBG.DE) | Americké zásoby zemního plynu | Střední Evropa | Hurikán | Těžební společnost | Lockheed Martin | Akcie vzrostly | Holubičí tón | Americké dluhopisy | Kolaps | Japonská měna | Zásoby plynu | Unce zlata | Michael Feroli | Trhy v šoku | Fio | Vliv na trh | Asijské měny | Letecké společnosti | Techy | MBG | Poplatky | Ukrajinský prezident | Svátek v USA | Zasedání ECB | Rekordní úroveň | Investment Management | Nifty 50 | FTSE MIB | Ekonomické sympozium | Výnosy dluhopisů | Index PX | Zveřejnění výsledků | Analýzy | Pravděpodobnost | Hlavní centrální banky | Podnikání | Futures kontrakt | Break-Even | Indexy S&P | CHNComp | Cenové stability | Berkshire Hathaway | S&P 500 futures | Straits Times | Chování trhu | Ethereum | USD/BRL | Snížení produkce | Největší společnosti na světě | Ameriprise Financial | Inspirace | Americký prezident | Lagardeová | Data o vývoji HDP | Palo Alto | Forexové páry | TNOTE | E-shopy | Rostoucí ceny | Dovoz z Číny | Politické rozhodnutí | Pokračování výsledkové sezóny | Dění na trzích | Americká inflace | Dovoz z USA | Údaje o maloobchodních tržbách | Růst sazeb | Deflace | Čínský trh | FTSEMIB | Finanční prostředí | Expanze | Exchange | Nárůst sazeb | Výrazný vzestup | Důležité fundamenty | Německý DAX | Reserve Bank of Australia | Globální dění | Výkyvy | Platby v bitcoinech | Brent (OIL) | Data z Německa | Administrativa prezidenta | Tuzemská ekonomika | Společnost Boeing | Posilování dolaru | Saúdská Arábie | Goldman Sachs | Onemocnění Donalda Trumpa | PHLX | Wells Fargo Investment Institute | Citibank | Skandinávské měny | Index akcií | Pandemie COVID-19 | Makroekonomické zprávy | Asijské trhy | Wall Street výsledky | Nová data | Investing | Finanční trhy dnes | Elliott | Směrnice | Vývoj finančních trhů | Strach | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | Zisky indexu S&P 500 | Zlato a stříbro | Geopolitické napětí | Vývoj na akciích | Microsoft (MSFT.US) | Nezaměstnanost | Depozitní sazba | Zpřesněná data | Světová kryptoměna | Marathon Oil (MRO.US) | Profit Taking | Bazický bod | Britské dluhopisy | Kryptoměna Bitcoin | Růst cen zemního plynu | Politická rozhodnutí | Představitelé ECB | Sankce | Akcie dnes | Investiční analytik | Výsledek zasedání Fedu | Britské maloobchodní tržby | Propady na akciích | Ekonomika Německa | Home Credit | Dodávky ruského plynu | Zájem o bezpečné investice | Mladší investoři | Ruská společnost | Příjmy a výdaje amerických domácností | Makroekonomické statistiky | Pohyb ceny | Data z trhu | Vývoj inflace | Průzkum PMI | Americké ministerstvo financí | Ebay (EBAY.US) | Dollar Spot Index | Silný frank | Burza | Inflace v prosinci | CFD na futures | Alaska Airlines | Fox News | Růst zaměstnanosti | Britské volby | Rostoucí inflace | Hlavní události | Amazon | Americký akciový index | Vývoj komodit | Prologis | Základní úrokové sazby | Negativní výhled | Výrazný pohyb | Růst cen | Výsledkové sezóny | FedWatch Tool | Gold | Proražení | Dun & Bradstreet | Brexit | Oznámení | Sentiment na trzích | Psychologie spotřebitelů | Výkonnost indexu | Akcie SAP | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Philip Morris | Tiskové agentury | Nejistoty na finančních trzích | Americký desetiletý výnos | Cena kontraktu | Šéf německé centrální banky | VIG | Weibo | Důvěra spotřebitelů | PMI ve službách v eurozóně | New York Mercantile Exchange (NYMEX) | BloombergNEF | Grayscale | Akciový výhled | Vývoj na trzích | Regionální měny | Deflační tlaky | Dopady pandemie COVID-19 | Delta Air | Inflace | Poradenská společnost | Exane | Ekonomické zotavení | Britové | Světový trh s ropou | Pokladniční poukázka | Michael McCarthy | Obchodní přebytek Číny | Tempo hospodářského růstu | Akcie KB | Přijetí | Cena zlata | Nizozemsko | New York | Snížení úrokových sazeb | Franchise Group | Vývoz LNG | Optimistická nálada | Bayer | Rostoucí obavy | Výhled | Nejznámější kryptoměna | Největší společnosti | Podnikatelská důvěra | Novozélandský dolar | Vysoké riziko | American Airlines | Sympozium | Zápis ze zasedání Fedu | Výrazný růst | Nomura | Rubl | Výkon | Thomas Barkin | CZK | ProShares Bitcoin Strategy ETF | John Williams | Bryant Riley | Extrémní nárůst | Ruské dluhopisy | Vzestup inflace | Akcie automobilek | EIA | Dolarový index | Výsledková sezóna v USA | Zlato a dluhopisy | Nord Stream | Makrodata USA | Digitální měna | Kurz kryptoměny | Opatření | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Výprodej akcií v Číně | Investice do infrastruktury | Austan Goolsbee | Evropská měna | Investment management | Italská průmyslová produkce | Dell Technologies | Akcie Gamestop | Události tohoto týdne | Dovoz ropy | Problémy v Číně | Wealth | Uber | Nákupy vládních dluhopisů | Obavy investorů | Yardeni | Dolar vůči jenu | Inflační výhled | Pozitivní sentiment | Dividendy | Volatility | Americké výnosy | RMB | Tržní vývoj | Breaking | Zasedání Evropské centrální banky | Toyota Motor | Obchodní seance | Lídři EU | Maloobchod | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Riziková přirážka | Bidenovy plány | Graf | Eurodolar dnes | Utahování měnové politiky | Jakub Němec | Akce centrálních bank | Trump trade | Příležitosti pro obchodování | Válka | Kryptoměnové burzy | Reálné výnosy | Nabídka | Krátkodobé zisky | Burzy v Evropě | Příkaz | Návrat do práce | Kauza Archegos | Nákupy zlata centrálními bankami | Ceny aktiv | Exxon Mobil | BP | Uvolnění měnové politiky | HUF | Efekt na trhy | Průmysl | Forward guidance | Guvernér Fedu | Donald Trump | Vakcinace | Momentum | Centrální banky | Očekávání analytiků | Aurora Cannabis (ACB.US) | Dolar zpevňuje | Ameriprise | Zpráva | USD/HKD | China Evergrande | Nižší náklady | Zvyšování sazeb | Úbytek pracovních míst | Rating Itálie | Senátní volby | Německý export | Mimořádné vládní podpory | Index Philadelphia | Růst německé ekonomiky | Dobré výsledky | Akciové deriváty | První odhady HDP | Akciové indexy v Asii | Dolar slábne | Moderna | Statistiky z pracovního trhu | Větrné energie | Indexy aktivity | Rozhodnutí centrálních bank | xStation | Rovnováha | Obchodní záležitosti | Akcie bankovních domů | Coca-Cola | Global Research | Covid | Otevírání americké ekonomiky | Akcie společnosti Oracle | Risk-off | Inflace v Japonsku | Optimismus investorů | Bill Strazzullo | Futures | Exponenciální klouzavý průměr | Zveřejněná data | Česká měna | Růst kryptoměn | Dolary | Trumpovo oznámení | Yeap Jun Rong | Prognóza Evropské komise | Aktuální hodnoty měny | Joe Biden | Nový týden | Data z USA | Index podnikatelské aktivity | Dnešní makroekonomické ukazatele | Výprodeje | Dění na Ukrajině | Silné cenové tlaky | Oldřich Dědek | Nové signály | Nezaměstnanost v USA | Globální ekonomiky | PMI pro sektor | Globální akciový index MSCI | Velcí producenti | Bilion | DeepSeek | CISCO | Čínská makrodata | Weibo Corporation (WB.US) | Bell Curve Trading | Potíže s likviditou | Ruská invaze na Ukrajinu | Polská centrální banka | Reakce trhu | Příchod recese | Trading | Ekonomiky | Výsledky firem | Akciové trhy v Číně | CL | Akcie společnosti Netflix | Ranní okénko | Země OPEC | Čínský jüan | PLN/EUR | Zasedání FED | Volatilita | Obchodní války | Maďarsko | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Odolnost spotřebitelů | Členové bankovní rady | První zvýšení sazeb | Brexit bez dohody | Noční můra | MAR.US | ACB.US | Vývoj na kapitálových trzích | Záchranný fond | Průmyslová produkce | Americké prezidentské volby | Erste Group | Americké státní dluhopisy | Zaměstnanost | Zápis z posledního zasedání Fedu | Airbus | Cenové hladiny | Flat | CRO | Investiční firmy | Oslabení jüanu | GOOGL.US | Pojišťovna VIG | Bridgewater Associates | BMO Family Office | Bydlení | Japonská vláda | Ekonomické ukazatele | Rekordní minimum | Peníze | Blackwell | Pozitivní očekávání | Alibaba | Turecko | Sociální sítě | Brent | Akcie a dluhopisy | Březnová inflace | Čínský dovoz | Prudký pokles | Politika | Tržní sentiment | HUF/EUR | Stimul | Společnost Berkshire Hathaway | Vedení společnosti | Jüan | Spartan Capital | Maďarský premiér | Očekávání | Daňové úlevy | Cena žlutého kovu | Sektor služeb | Malé podniky | Státy eurozóny | Odvetná cla | Snižování sazeb | Akcie na Wall Street | Cena zemního plynu | Futures na DAX | Měď | Zpomalení čínské ekonomiky | Evropské burzy | NFLX | Palladium | Doosan Škoda | Světové finanční trhy | Průmyslová produkce v únoru | Vybírání zisků | Disciplína | Investiční centrum | Ukončení obchodní války | Nejistota na trzích | Jednoduchý klouzavý průměr | Vyšší výnosy | První odhad HDP | Zvýšení sazeb | Trump včera | Výnosové křivky | Asijské indexy | Dohoda mezi EU a Čínou | Prodeje akcií | Celní války | Realita | Zisk na akcii (EPS) | Invaze na Ukrajinu | Rychlé zisky | Nakupovat akcie | Vývoj na akciových trzích | Allianz | Italské HDP | Evropské měny | Financovat | Úzkost | Sentiment investorů | Přední investiční banka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zdražovat | Zásoby ropy | Americké volby | Russell Price | Inverze výnosové křivky | Situace na trzích | Janet Yellenová | CZK/EUR | MBG.DE | Nákupy | Růst | BDO | Zemní plyn v USA | Konference v Jackson Hole | Americký index | Pioneer Natural Resources | Americké HDP | Příležitosti | Tlumení QE | Trh dluhopisů | Itálie | TurkStream | Výpadky | EUR/CZK | Futures na Nasdaq | HKD | MSFT.US | MiFID II | Akcie firmy | Upgrade | Drobní investoři | Nálada v Evropě | Včerejší obchodování | Sentiment na trhu | Prognóza | Výnosová křivka | Spekulace na růst sazeb | Vakcína a covid | Souhrnný index | Vládní podpory | Nálada investorů | Použití finanční páky | Asset management | Situace na Blízkém východě | RBI | Úřad FAA | Trh práce | Výrobní inflace | Růstový impuls | Dnešní seance | Britská centrální banka | Mercedes | Spotřebitelské úvěry | Aktuální kurzy měn | Volby v Británii | Kongres | Ask | SMA 100 | CBOE | Vysoká inflace | Hrozba | Sektor spotřebního zboží | České HDP | Spotřebitel | Pochybnosti | Hyundai | Realitní společnost | Australské akcie | Izrael | Objem obchodů | Žádný výnos | Dodávky ropy | BBY.US | Dobrý výsledek | Ceny dluhopisů | Velká Británie | Chesapeake Energy | Analytička Saxo Bank | Filip Horečka | Madrid | Růst akcií | Opatrný optimismus | Evropské ekonomiky | Dopad pandemie | Americká centrální banka | CME FedWatch | Technologické akcie | Klíčové události | Cena bitcoinu | Ceny hliníku | Vyřazení akcií | Nike | Otřesy na trzích | Závazky společnosti | Long | Chování | Kontrakty | Zpomalení ekonomiky | Ropné společnosti | Evropská inflace | Výhled analytiků | Evergrande | Lira | Koruna posílila | Nové akcie | Prezident Trump | Koruna | Geopolitická rizika | Nabídka a poptávka | Americká spotřebitelská důvěra | Cla na americké zboží | Prohlášení politiků | Zasedání centrálních bank | Kurz jednotné evropské měny | AUD | Eurozóna stimuly | Conference Board | DJIA | Inflace v eurozóně | Nasdaq100 | Hodnota HDP | Kontrakt na WTI | S&P500 | Zpřesněný odhad | Nejznámější kryptoměny | Meziroční růst | EBay | Účinné vakcíny | Zvolení Donalda Trumpa | Tapering | Akciový index DAX | GME | Investujte zodpovědně | Oslabení eura | Investment Institute | OIL.WTI | Drahé energie | Baidu | Vypnutí plynu | Nízká likvidita | Trh | Barel ropy | Sezónnost | Francouzský CAC 40 | Listopadová inflace | SAE | Utility | Digitální aktiva | Futures kontrakty na zlato | Makroekonomické události | Zkušenost | Futures na Nasdaq 100 | Portfolio manažer | MSCI | Americká nezaměstnanost | EMU | Cestovní ruch | Australská centrální banka (RBA) | HKComp | Stimulační balík | Riziková averze | Počasí | Chladné počasí | Retailoví investoři | Ruský prezident | Bridgewater | Open | Země EU | Claudia Sheinbaumová | Daně z příjmů | Recese ve Spojených státech | Pandemie koronaviru | Ceny plynu | Ekonom společnosti | Investiční ředitelka | Jestřábi z Fedu | Rozdílové smlouvy | Dot plot | Index | Rozmach nákazy | Prezidentská debata | Studie | Bollingerova pásma | Reálné úrokové sazby | Vice | Irská pojistka | Raiffeisenbank a.s. | Automobilka Toyota Motor | Dolar roste | Medvědí tlak | EUR/MWh | Zpomalení v Číně | Elektřina | MMF | DNB Markets | Klesající trend | Měsíční data | Výrobní ceny | Videokonference | Německý soud | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Penzijní fondy | Komise | Nejistoty | Participace | Thajsko | Historické maximum | Dnešní kalendář | Tržní kapitalizace | Obchodování na devizovém trhu | Bílý dům | Kapitál | Ropa Brent | Pokles aktivity v průmyslu | Jiří Rusnok | Nový rekord | Posílení | Index KOSPI | Jednání ECB | Upravený zisk | Margin | Vliv na obchodování | Agentura Reuters | GBP/JPY | Eastman Kodak | Inflace PCE | Naše prognóza | E-commerce | Podmínky na trhu | Projev Jeroma Powella | Best Buy (BBY.US) | PPF | Společnosti | Rekordní ceny | Údaje o inflaci | Apollo | Bankovky | Ministerstvo obchodu | Negativní dopad | Ropná firma | Index STOXX Europe | Měny navázané na komodity | Alphabet Inc. | Česká zbrojovka | NVDA.US | Růst akcie | EP | S&P | Regulátoři | Zámořské indexy | Akciové trhy v Evropě | Hamás | Index S&P 500 (US500) | Hnutí Hizballáh | Polský zlotý | Cestovní kancelář TUI | Unie | Omezení dodávek | LPR | Inflace ve Spojených státech | Data z ekonomiky | Důvěra investorů | Hang Seng | Devizové trhy | Sázky | Měnová politika v USA | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Čínský prezident | Pozitivní výhled analytiků | Narušení dodávek | Akciové indexy | Marka | Očekávání úrokových sazeb | Výrazné ztráty | Ruský plyn | Christine Lagardeová | Ropné zásoby | Ekonomický kalendář | Tržní podmínky | Domácnosti | Ekonomické aktivity | Britský premiér | Bid-to-cover | Bloomberg Dollar Spot Index | Výkyvy na měnových trzích | Obchodování na Wall Street | Obchodní napětí | Úroda | Wall Street Journal | Přeprodaný trh | AMC.US | 50 Park Investments | Souhrn finančních trhů | IEA | Anglie | Týdenní výhled | Klíčové události tohoto týdne | Pokračující medvědí trend | Záznam z jednání ČNB | Reakce trhů | Obchodní aktivita | High Yield | Euforie na akciích | Neomezené nákupy | Revize amerického HDP | EUR/GBP | Adam Sarhan | Asie | Dnešní PMI | Velké technologické společnosti | Nová prognóza | Marathon | Rekordní hodnoty | Prodej dluhopisů | Migrace | Deficit | Pandemie COVID | Objem dluhopisů | BREAKING | Index Stoxx 600 | Zařízení | Odvetná opatření | Americké hospodářství | Aktivita retailových investorů | Futures trhy | Slabá čísla | B. Riley Financial | Joachim Nagel | Velké zisky | Obranný sektor | Fed dnes | Implikovaná volatilita | Budoucnost | Vysoké inflace | Intradenní rekordy | Tengiz | Solidní zisk | Futures v Evropě | Republikáni | Virus | G7 | Snížení poptávky | Occidental | Analytika | Index Hang Seng | Týdenní makrokalendář | Kurz koruny | Moody's | Fiskální pomoc | Trumpova celní válka | Situace v USA | AA | Nadějné zprávy | Aukce státních dluhopisů | Hlavní akciové indexy | Eskalace | Míra inflace v květnu | Expirace kontraktu | Fiskální programy | Kontrakty na zlato | Vir | IBEX 35 | AFL-CIO | BNP Paribas | Vývozní omezení | TASS | Česká koruna | G10 | TLTRO | Úřad pro energetické informace (EIA) | Brokers | Španělské statistiky z pracovního trhu | Moneta | Útok na Polsko | Twitter | Benzín | Marriott International (MAR.US) | MIFID | Zvýšení sazeb ČNB | Forexové trhy | Akciový index | Pozornost | Prudký propad | Makroekonomická data | Index Nasdaq Composite | Fiskální politiky | Výnosy dvouletých dluhopisů | Polská vláda | Akcie Super Micro | Elektromobily | Evropská opatření | MRO | Švýcarská centrální banka | Energetický sektor | Závislost | Zprávy o vakcínách | Meziroční míra inflace | Snižování úrokových sazeb | Weibo Corporation | Maloobchodní tržby | Bohatství | Zisk společnosti | Stratégové | Ifo | Developer Evergrande | Dow Jones Industrial Average | Offshore | Akcie v západní Evropě | Futures kontrakty | Zboží z Mexika | Německý index DAX | Trh fúzí a akvizic | Náklady | MXN | Pozornost obchodníků | Index nákupních manažerů | Index S&P/ASX 200 | Nižší zisky | Ripple | Americká měna | Vysoká volatilita | Další růst | Statistický úřad | Coinbase | Nastavení měnové politiky | Pojistka proti inflaci | Tržní nálada | Akcie technologických firem | Hrubý domácí produkt Německa | Kryptotrh | Očekávaná data | Bitcoin | Dluhopisy | Indikátor | Zboží dlouhodobé spotřeby | Počet žádostí o podporu | Viceprezident | Mitsubishi | Cena plynu | Poptávka | Kov | FedWatch společnosti CME | Vítězství Bidena | Balance | Řetězec | LPL | Konjunkturální průzkum | Výsledky NFP | Saxo | Honeywell | Ceny zemního plynu | ISM index | Shanghai Composite | Cla na dovoz | Klaas Knot | Šíření viru | Čínské fondy | Francouzská Société Générale | JPM | Moskva | Správce fondu | Zásoby plynu v USA | Nárůst výnosů | Epidemiologická situace | Prezident USA | Odpor | Research | Kolísání cen | Data o inflaci | Vakcína proti koronaviru | Tlak na akcie | Manažer Cyrrus | JPMorgan Chase | Množství peněz | Marketingová komunikace | Uzavření trhů | AlfaOmegaTrhov | Největší evropská ekonomika | Technologický index Nasdaq | S&P 500 v roce 2025 | Očekávání trhu | Bezpečné dluhopisy | Korporátní dluhopisy | Směřování trhů | Obchodovat | Americké indexy | Historická minima | Největší ekonomika | Obchodníci | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | Norsko | Krach na burze | Finance | Adani Enterprises | Růst úrokových sazeb | Euro-dolar | Philadelphia SE | Dolar vůči japonskému jenu | Platformy | Úzké spready | Prezident Donald Trump | Odkup akcií | Pár EUR/USD | Investiční bankovnictví | Tržní hráči | Analytici | Čistý zisk | Aktivity v Číně | Michal Šnobl | Aukce | Výkyvy cen | Problémy | Cenový index | Výsledky Amazonu | Inflace ve Francii | Bank of New York Mellon | Výzva | Index PMI | Stres | Kandidáti | Stříbro | Archegos | eXchange | Japonský index | Zvýšení korporátní daně | Celní válka | Nvidia (NVDA.US) | Evropské akciové burzy | Finanční instituce | WB | Pandemie | Vyšší sazby | Kanadský dolar | Pokles cen | Pohyby na trzích | Výkyvy na trhu | Investiční banka Goldman Sachs | Ropa | Makrodata EU | Bankéři | Pfizer/BioNTech | Monetární politika | Alibaba Group Holding Ltd | Michigan | Obchodování v Evropě | ETF | Větší pokles | Deutsche Bank | Globální akciový index | Pozitivní komentáře | Klouzavý průměr | Litecoin | Průmyslové komodity | Nárůst zisků | Firma | Společnost MicroStrategy | Iniciativa | Komerční banka | SWIFT | Aktivita na kapitálových trzích | Nálada na trzích | Byznys | Futures na americké akciové indexy | Barclays | Index volatility CBOE (VIX) | Úrokové sazby | Snížení úroků | Vakcíny proti COVID-19 | | Krátkodobý výhled | WeCHat | Čínské akciové trhy | West Texas Intermediate (WTI) | Nastavení sazeb | Pohyby akcií | Spekulace na pokles | Akcie GME | UBS Wealth Management | Indexy PMI | UBS | Americké domácnosti | Začátek výsledkové sezóny | Pařížské dohody | Zpomalení inflace | Ekonomové | Bitcoiny | Depozitní sazby | Prohlášení | Doji svíčka | USA | Index Philadelphia SE Semiconductor | Hike | Spojené státy | Federal Reserve Bank | Makrodata ve Spojených státech | Růst HDP | Volby | Futures na zemní plyn | Pokles trhů | Objednávky | Euro vůči dolaru | Podnikatelská aktivita v USA | Zisky společnosti Nvidia | Alipay | Směr trhu | Sílící dolar | Paul Nolte | Šíření nemoci | Velmi volatilní | Zvyšování úrokových sazeb | Sázka | Market rally | Kmen koronaviru | Výsledky za první pololetí | Největší zisky | Konsolidace | Burze | Cena za dolar | Helicopter money | Index volatility | Efektivní řízení | Buenos Aires | Jednání ČNB | Klesly akcie | Softwarová společnost | Zisky dolaru | Boeing | Americká data | Pokračující geopolitické napětí | Jestřábí komentáře | Historie | Výrobní aktivita | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Výnosy | Americké burzy | Velké technologické firmy | Obchodní dohody | Euro posiluje | Ekonomická aktivita v eurozóně | AMC Entertainment | Hlavní finanční trhy | Nesoulad | Index ASX | Mining | Ceny domů v USA | WHEAT (pšenice) | Růst průmyslu | Kalifornie | HDP Francie | IBEX | Technologický index | Německý parlament | Apollo Global Management | Makro z USA | Demokraté a Republikáni | Firemní zprávy | Konkurenční společnost | Uvolňování karantén | Plyn (NATGAS) | TikTok | Čínské exporty | Pracovní den | Rizikové averze | Německé průmyslové objednávky | Labouristická strana | Výdaje | Podnikání na kapitálovém trhu | Ropná zařízení | Akcie padají | Ceny drahých kovů | Facebook | Americké akcie | Yum Brands | Ruské akcie | Předchozí seance | Dow Jones | Klimatické podmínky | Čínské politbyro | RISK-ON | Erdogan | Rostoucí ceny ropy | Společnost Eli Lilly | Financování vlády | České měny | Růst americké ekonomiky | Kodak | Ministr zdravotnictví | Dopolední obchodování | Varianty covidu | Spotřebitelská důvěra v USA | Růstová série | Durace | Utáhnout měnovou politiku | Špatná zpráva | Volatilní | Šíření nákazy | Riziko ztráty | Masivní pohyby | EUR/USD | Nízké sazby | Uber (UBER.US) | Riot | Zahájení obchodování | Ruská armáda | Tiering | Oživit ekonomiku | Německá obchodní bilance | Výnosy italských dluhopisů | Varování | OSN | Situace kolem Ukrajiny | Zisky firem | Intervence | Konflikt na Ukrajině | Fiskální stimul v USA | Trh s kryptoměnami | Propad akcií společnosti | LEN | Belgie | Zápis z listopadového zasedání | Spotřebitelská důvěra | Šéfka ECB | Pfizer a BioNTech | Investiční doporučení | Další vývoj | První odhad | West Texas Intermediate | Kryptoburzy | Dění ve světě | Strach z inflace | Portfolio manažer Cyrrus | Recese v USA | Měnové politiky | G20 | Růst poptávky po ropě | Odvětví | Stabilní růstový trend | CSI 300 | Onemocnění | S&P/ASX 200 | Finanční domy | Akcie v Číně | Marek Chudoba | Rok 2025 | Dánové | Objem obchodování | Aktuální situace | Nová cla | Koronavirus | Fiskální politika | Manufacturing | Rozhodnutí o sazbách | Akcie amerických bank | WB.US | LVMH | Měnový výbor | Zlepšení nálady investorů | Americké žádostí o podporu | Zlotý | Mexické úřady | Platina | Nárůst Bitcoinu | Sympozium v Jackson Hole | Ekonomická situace | Nvidia a Microsoft | Odhad HDP | Prezident Erdogan | Index Russell | Elektrická vozidla | Ekonomický sentiment | Euro Stoxx 600 | Cenová válka | Dna | Riziko a výnos | Penzijní fond | Hongkongský index Hang Seng | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Centrální bankéři | CNY | Fio banka, a.s. | Výrazné contango | KOSPI | Británie | Společnost Starbucks | Dluhopis | Americká administrativa | Čínské indexy | Vítězství | Investiční strategie | Kapitálové výnosy | Bezpečný přístav | Oil inventories | Nabídková cena | Christopher Waller | Pakt stability | Zemědělství | Investorský sentiment | Miliardy dolarů | AI | ADP | Futures na americké indexy | Daimler | MRO.US | Dopady pandemie | Cílové ceny | Vládní výdaje | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Zasedání britské centrální banky | Prezidentské volby | Transakce s kryptoměnami | Změny úrokových sazeb | Propad ceny | Světový obchod | Tisková konference | Platební bilance | Růst mezd | Futures na indexy | Automobilka | Snížení inflace | Reálné ekonomiky | Ford Motor | Nákupy dluhopisů | Společnost Nvidia | Sazby | GBP/EUR | Hlavní ekonom | Hurikán v Mexickém zálivu | Automobilka Toyota | PMI ve výrobě | Patria | Americký index S&P 500 | Guidance | České koruny | Makrodata EMU | Tempo zdražování | Růstové akcie | Komise v přenesené pravomoci | Růst cen v USA | Obchodování s dluhopisy | Zasedání OPEC | Úrok | Investovat | Komoditní | Data o HDP | Evropská data | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Ether | Největší kryptoměna | Průmyslové objednávky | Regulátor | Signály z trhu | Boj s inflací | Pokračování expanze | Berlín | Průzkum | Firmy | Santa Claus Rally | MRNA | Jednání OPEC | Nespokojenost | Budoucí vývoj | Nálady investorů | Počet potvrzených případů | Odliv peněz | HDP Německa | Firemní výsledky | Index výrobních cen | Růst cen ropy | Panika | Bezpečnostní situace | Pondělní obchodování | Zajištění | Averze k riziku | Napětí mezi USA a Čínou | Malé ztráty | Správní rada | Aktivita v průmyslu | Zájem investorů | Cena ropy brent | Vyšší ceny | Premiér Justin Trudeau | Aramco | Smíšené obchodování | Ekonomické podmínky | Cla na dovoz hliníku | Provozní zisk | Odhady ekonomů | Státní svátek | Výsledky společnosti | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Investování | Didi | Distribuce | Fed | Varianty covidu v USA | Americká ministryně financí | Maďarský forint | Dnešní fundamenty | NASDAQ 100 | Vyšetřování | Rozpočtový deficit | Boris Johnson | Volatilní obchodování | Účastníci trhu | Lazard | Technologický Nasdaq | Automobilový průmysl | Justin Trudeau | Hry | Dílčí index | Ústup rizik | Akcie bank | Narůst zisků | Rivian | Trhy | Trade | Banky v eurozóně | Nasdaq a S&P 500 | Akcie společnosti Nvidia | Emerging markets | Fluktuace | Vývoj epidemie | Hongkongský Hang Seng | Walmart | Eleanor Creagh | Prohlášení Powella | FTSE | Sektor kryptoměn | Německý ústavní soud | Důvěra v eurozóně | Měnové trhy | Rizika | Žlutý kov | Eurozóna | Kryptoměny vs. meme akcie | Horší data | Ropné firmy | Fond | USA inflace | ISM | Očekávání budoucího ekonomického růstu | Restrukturalizace | Peter Cardillo | Globální trhy | Cestovní kancelář | New York Mercantile Exchange | Fitch | Pšenice | Americké banky | Dluhopisový trh | Ropa a Plyn | Úspory | Implementace | Měnová politika ECB | Pokles cen akcií | Futures na ropu | MIB | Philip Lowe | Japonský Nikkei | Úvěrový rating | Obchodování měnových párů | Gasoline inventories | Kyjev | Otevírání ekonomiky | Ministr obchodu | Josef Dudek | xStation 5 | Oblasti umělé inteligence | Nová makrodata | Vysoké ceny | Společnost JPMorgan | Výprodeje akcií | Riziková aktiva | Úřad pro energetické informace | Růst ekonomiky | Zveřejňované údaje | Stagflace | Renminbi | Ředitelka | Klíčové faktory | Trend dolů | Cenový vývoj | Nissan | Začátek summitu | Čínské burzy | Odhady HDP | Žádosti o podporu | Výsledky hospodaření | Ministerstvo financí | Bilance | Americké akciové indexy | Hospodářskopolitické stimuly | Holubice | Výsledky společnosti Nvidia | Kanadská centrální banka | Americký kongres | Vladimir Putin | Tesla | David Vagenknecht | Stabilita | Skepse | Španělsko | Burza dnes | XTB Research | Koronavirus dopady | Konzultant | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Repo obchody | RBNZ | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | GS | Druhá vlna | Mzdy | Poradenství | Zlepšení nálady | Finanční ústavy | CAD | Cenové války | Odhady analytiků | Ceny zemního plynu v USA | Omezování nákupů aktiv | Béžová kniha Fedu | DPH v Německu | Sentiment trhu | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Rozjednané prodeje domů | Investiční aktivity | Deeskalace | Včerejší seance | Americká ropa WTI | Banka Goldman Sachs | EURTRY | Na burze | Významný dopad | Akcionáři | Analytička | Korekce na Amazonu | Společnost | The New York Times | Spotřebitelské ceny v USA | François Villeroy de Galhau | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | Advanced Micro Devices | Velké firmy | Nízké zásoby | Evropské trhy | Raphael Bostic | Maloobchodní sektor | New York Stock Exchange (NYSE) | Sázet | Politika centrální banky | Investoři z Redditu | Poptávka po bezpečných aktivech | Hospodaření | Zahraniční obchod | Ztráta | Wells Fargo | Velké americké banky | ADP report zaměstnanosti | Riksbank | Orbán | Dluhové krize | Dolar k japonskému jenu | USDIDX | Zablokování Suezského průplavu | Institucionální investoři | Maďarská centrální banka | Velké riziko | EBITDA | Reporty | Projevy centrálních bankéřů | Nálada na globálních trzích | Obchod | Konsensus trhu | Pips | Prodeje existujících domů | Negativní zprávy | Bilance Fedu | Akcie automobilky | Obchodní rozhodnutí | Obchodní přebytek | Tradeři | Ceny ropy Brent | Francouzský index | Hospodářské politiky | AUD/USD | Index relativní síly | Objemy na kryptoburzách | Pracovní trh | Chudoba | Eskalace konfliktu | Astrazeneca | Vývoj na trhu | EK | Riziko | Analytik | Emise | Německé dluhopisy | Advanced Micro Devices (AMD) | Pražský PX | Spotové ceny | Právo | Benchmarky | FIAT | JPY | Volatilita akciových trhů | E-mini | Credit Suisse | Zasedání ČNB | Adidas | Prohlášení Fedu | Pokles výnosů | EBIT | Yahoo Finance | RSI | Bank of America | Cenový strop | Transakce | Lowe's | Údaje o HDP | Šok | Finanční trh | Zvýšené volatility | Meta | Turecká lira | Portfolio | Pesimismus | Kurz měny | Nástroj | United Airlines | GBP | Ostatní kryptoměny | Nadšení | NATO | Plyn | Mali | Pokles cen ropy | ACB | BioNTech | Německá ekonomika | Čína | Capital | Pokles akcií | Libanon | Risk | STAR | SPX 500 | BMO | CZK/USD | Kia | MSCI Asia Pacific | Ceny | Spotřebitelský sektor | Představenstvo | ETH | Financování | Dynamický růst | Recese | Pokles | Gazprom | Pohyby na trhu | Realitní trh | LPL Financial | FTSE 100 | Foot Locker | Války | Změna politiky | Impuls | Ukrajina | Čínské měny | Zemědělské komodity | Raiffeisenbank | Bundesbank | Míra nezaměstnanosti v USA | Data z trhu práce | Společnosti Netflix | Proinflační | Velký propad | Centrální banka | Prezident newyorského Fedu | Sektor nemovitostí | Předpovědi | DPH | Predikce | Softbank | Akcie na burze | ASML | WTI | Berkshire | Zápis z posledního zasedání | Infekce Covid | ČNB Jiří Rusnok | Salesforce | Fed index | Restriktivní opatření | Exponenciální klouzavý průměr (EMA) | Globální index | Státy EU | Illinois | SMA | Yahoo | Blízký východ | Biliony | Divergence | Mizuho | Uvolněné měnové | GameStop | Evropské centrální banky | Moneta Money Bank | Libra | Restriktivní politiky | Futures na VIX | Podnikání společnosti | Jan Tománek | Americký Úřad pro energetické informace | FAA | Trump dnes | Ekonomické nestability | Odborníci | Cantor Fitzgerald | Rozvolnění | Investments | Dopad na trhy | Celní politiky | Překvapivý růst | Aussie | Norges Bank | USD/EUR | E.ON | Slábnoucí dolar | Sentix | Výsledek voleb | Stratég | Prodeje automobilů | Dobrá data | Instituce | USDCAD | Počáteční zisky | Biotechnologické společnosti | Sartorius | Forint | Novavax | Americký ministr financí | Morgan Stanley | Prezident Vladimir Putin | Ceny zlata | Plodiny | Dopad na sentiment | Blue-chip | EV | Commerzbank | Společnost E.ON | Stav trhů | Odborová organizace | Worldometers | Výnos | TSLA.US | Michal Bárta | Zasedání RBA | Pokles ekonomiky | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Index DOW | IHNED | Producenti ropy | Trhy dnes | ČEZ | Německé ekonomiky | Frank | Philips | Počet nakažených | Index USD | Index Nasdaq | Marathon Oil | CFD | Benchmark | UBER.US | Metaverse | 256/2004 | US30 | Domácí měna | Olívia Lacenová | Nové sankce | MNB | Výnos desetiletých dluhopisů | Trhy v Číně | Austrálie | Minulá výkonnost | Snap | Trend oslabování | Historická maxima | Nadnárodní firmy | Rozhodnutí FOMC | Miliardy USD | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Rostoucí ceny energií | Singapur | Vietnam | Osvobození | Hongkong | Ceny akcií | Ceny energií | Barometr | Zboží z Číny | Utažení měnové politiky | Index CAC 40 | Energetická krize | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | ASX | Vzácné kovy | Oživení trhu | Inflační cíl | VIX | Index Dow Jones Industrial | Mezibankovní | Akcie Tesla | RUB | Pravděpodobnost recese | Německý index IFO | Jaromír Gec | Akcie společnosti Apple | Euforie | Írán | Zasedání MMF | EPS | Biliony dolarů | Index STOXX Europe 600 | Jasný signál | Čínské zboží | Pracovní místa | Protistrana | Německé HDP | Akciové trhy v USA | Rishi Sunak | Extrémní růst | TerraUSD | Akcie společnosti Tesla | Vyšší hodnoty | Zisk | Zásoby zemního plynu v USA | Futures na zlato | Čínské stimuly | ČNB | Bank of England | Tržní dynamiky | EURUSD | FedEx | Pokles kurzu | Demokraté | Spekulovat | Nord Stream 2 | Swapy | Huawei | Čínské hospodářství | Středoevropské měny | Finanční ředitel | Avast | Hospodářské dopady | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Aktuální kurzy | Zahraniční investoři | Pozitivní zprávy | Progres | Obchodování | Jan Vejmělek | Býčí sentiment | Tesla (TSLA.US) | Dnešní data | Posílení dolaru | Úroky | Prodej vozů | MSCI World | Prezident | Akciový index S&P 500 | Rekordní minima | Kyle Rodda | Růst inflace | Raytheon | Cena mědi | Finanční pomoc | Akciové trhy ve Spojených státech | WHEAT | Outperform | Jednotná evropská měna | TRY | Shortovat | Prémie | Statistiky z trhu práce | Konsolidace trhu | Evropa | Měna | S&P Global | TOPIX | Management | Nasdaq | Trump | Prognózy zisku | NICKEL | Zprávy | Čínské trhy | Bard | Ceny ropy | Lockdown | FedEx (FDX.US) | Zprávy z trhů | Nový výhled | Finanční výsledky | Francie | Předpověď | Den díkůvzdání | Ekonomické důsledky | Údaje | Hlavní měny | Krize v eurozóně | Silná rally | Dluhopisy a zlato | Dodávky plynu | Technologické společnosti | Spoření | Automobilky | Pojišťovny | Výkonnost indexů | Eurodolar | Německý akciový index | Biden | Růst zlata | Rýže | TUI | ADBE | Italská vláda | Indikace | Akcie Advanced Micro Devices | Obchody | Běžný účet | SGD | Drahý kov | Snížení daní | Technologické firmy | Index AEX | Španělská ekonomika | Medián | Index CPI | xStation5 | Obchodní konflikt | Marriott | Platforms | Futures kontrakty na ropu | Japonsko | Exxon | Zemní plyn | Zasedání RBNZ | Zasedání americké centrální banky | Marže | Spotová cena | Valuace akcií | Super Micro Computer | JPMorgan Chase & Co | Směřování | Aktivum | TopForex | Bid | Japonská centrální banka | Značný zájem | Společnost XTB | Propad akcií | Dohoda o brexitu | Ursula von der Leyenová | CARA | GMT | BNP | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Vybírat zisky | Google | Miliardy eur | Tržby | Stagnace | Index Russell 2000 | Vyplácet dividendy | Konsensus | Aktuální prognóza | Dluhy | Francouzský index CAC 40 | Euro STOXX | NATGAS | Býčí trh | FOREX | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Turecké liry | Signály | Inflace v ČR | DISH | Sazby beze změny | Psychologie | Guvernér | Trader | Expirace | Americké akciové trhy | Peking | GfK | New York Times | Ranní komentář | HSI | Pokles zásob | Index relativní síly (RSI) | Spready | Trh s bydlením | HDP | Technology | Načasování | Ekonom | Nárůst bitcoinu | Restrikce | Optimismus | Index Nikkei 225 | Rozhodování | Čínské vlády | Velké téma | Dolar | Asie a Tichomoří | Euro | Yield | Federální rezervní banky | Klid | Akcie Netflix | Investování je rizikové | JP Morgan | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Ohlédnutí | Zdanění | NEST | Eskalace napětí | Čínská měna | Úrovně podpory | Ropa roste | Politici | USD/CAD | Hlavní americké indexy | Obchodní bilance | Celý svět | Vyšší inflace | Brazílie | Optimismus na trzích | Trhy v USA | Členské země | Hospodářský cyklus | Známky oživení | Výprodej | Ekonomické zprávy | Tomáš Holub | Slovensko | Analytik finančních trhů | CAR | Vývoj trhu | JPMorgan | Salmán | AMZN | Přirážka | Zklamání investorů | Zdraví | Ropný benchmark | Přijetí kryptoměn | Premiér Boris Johnson | Realitní sektor | Domácí měny | ČTK | Lehman Brothers | Novinky | Pozitivní výhled | Stimuly | Otevřenost | Guvernér ČNB | Ztráty | Americká seance | Zásobníky | Obchodní omezení | Česká inflace | Brazilský real | 1D | VIAC | Nákupní doporučení | Výhled trhů | Americké firmy | Vytápění | Opce na akcie | Philip Lane | Meziroční inflace | Japonský jen | Čínské firmy | Index amerického dolaru | Nakupovat | FOMC | US dolar | Akcie | Medvědí trend | Currency | Psychologický efekt | Měnové podmínky | Jamal | Kupci | Nervozita na trzích | MSCI China | Vysoké ceny akcií | Nový Zéland | Výrobci aut | Société Générale | 5G | Návratnost | Příměří mezi Izraelem a Libanonem | Pražská burza | Target | Očkování | Podniky | Američtí regulátoři | Index spotřebitelských cen | Zotavení ekonomik | ZIL | Američtí zákonodárci | Štěstí | City | Osobní příjem | Makléř | Dobrý obchod | Zrychlení růstu | Ericsson | SPOT | Motivace | DNB | Vývoj ceny | Wealth Management | Dodavatelské řetězce | Index cen | Světová ekonomika | Změny na trhu | Evercore | ADP report | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | PEPP | Globální ekonomika | Jednání o brexitu | Libra šterlinků | Moderna (MRNA.US) | USDJPY | Index VIX | Index PPI | Prostor k růstu | Napětí na Blízkém východě | Sněmovna reprezentantů | Globální indexy | Technologie | Zásoby zemního plynu | Největší propad | Výplach | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Ceny pšenice | Kurz | DNO | Daně | SOK | Neel Kashkari | Tichomoří | Spoluzakladatel | Negativní nálada | DXY | Růst zisků | Makrokalendář | Globální růst | Asijské burzy | Index Dow Jones Industrial Average | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Rusko-ukrajinský konflikt | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | Dnes na trzích | Růstový trend | Panevropský index | AMD | Úspěchy | Intermediate | Index cen výrobců | Nezaměstnanost v eurozóně | Měnová politika Fedu | Pokladniční poukázky | Společnost Microsoft | Japonské akcie | Rekord | Světové ekonomiky | NVDA | Výsledky | Míra inflace | Bolest | Údaj o HDP | Aerolinky | Obchodní rozhovory | Růst trhu | Saúdové | Silnější dolar | S&P 500 a Nasdaq | Nepříznivý vývoj epidemie | Bankovní rada | ByteDance | Gilead | Peněžní zásoba | Bear | Investice | Pavel Hadroušek | Osobní příjmy | CBDC | NVAX | Čínský index | Microsoft | Business | Pro investory | Návrh zákona | Nejvýraznější růst | Potenciál | Zdravotnictví | Podnikatelské aktivity | Česká měna dnes | Robinhood | Špatné zprávy | Odveta | Rally | Investujte | JPMorgan Chase & Co. | Pokles inflace | Kapitalizace | Domácí data | Vládní bondy | Komunikace | Kazuo Ueda | BYD | Remdesivir | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Maloobchodní gigant | Indie | Bod | Výkonnost indexu S&P 500 | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Výdaje na obranu | Makrodata | Údaje z Číny | Index volatility CBOE | Zisky | ECOFIN | Soukromá spotřeba | Trh s ojetinami | Delta | Masivní nákupy | Regulace | Deriváty | Šéf Fedu | Američtí těžaři | Cyrrus | USMCA | Dluhopisové trhy | Fondy | Johnson & Johnson | Německý akciový index DAX | USD za barel | Kurz eura | SAP | Walt Disney | Hospodářství | Zotavení | MSFT | Akcie klesají | Důvěra | Michel Barnier | WHO | Couche-Tard | Růst spotřebitelských výdajů | Krátkodobé výnosy | Oslabení dolaru | Globální hospodářský růst | Kontrakce | Situace v Číně | CAC 40 | PMI za leden | Suezský průplav | Americký akciový trh | Výhled do budoucna | Delta Air Lines | Russell 2000 | Ukazatel | Členové Fedu | Index MSCI | Korporátní zprávy | Slabší dolar | Amgen | Obchodní politika | Evropské firmy | Měny | Dollar | Aurora Cannabis | Inaugurace | Značný pokles | DE30 | Předběžné výsledky | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Burzy | Americké makro | Pokles ekonomické aktivity | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Chaos | Thomson Reuters | Spread | Optimismus na trhu | Cash flow | Trh s ropou | YouGov | Patria.cz | Export | Prezident Putin | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Další drahé kovy | Poradce | Robert Shiller | Signál | Snížení daně | Nové žádosti o podporu | Kanadský premiér | Úbytek | Unicredit | Řízení rizik | S&P 500 Index | Partneři | TABAK | Futures na americké akcie | Čtvrtletní výsledky | Distillate inventories | Johan Sverdrup | Špatná data | Mnozí investoři | Zhodnocení | Organizace | Index NASDAQ 100 | Nervozita | Výrobci elektromobilů | Brands | Riot Platforms | Reakce investorů | Ceny surovin | HSCEI | Nemovitostní trh | Stock Exchange | Praha | Velikonoce | Britská vláda | Negativní sentiment | Fundament | Jižní Korea | Technologičtí giganti | Globální akciové trhy | Valuace | Výsledková sezóna | Kontrakty na ropu | FedWatch | Výhled Číny | Air | Rozšíření | Paládium | AEX | Ruský prezident Vladimir Putin | Plány | Smíšené výsledky | Toyota | Fixní kurz | Důležitá data | Odložení brexitu | Fed včera | Administrativa | Ropa dnes | DJI | COVID-19 | Ranní zpráva | Propad HDP | Béžová kniha | Cenové tlaky | Silný trh | Cena ropy WTI | Brusel | Dluhopisové výnosy | Oblasti odporu | NFP | Rekordní nárůst | Vývoz do USA | Nikkei | Model 3 | Čtvrtletní zisk | Ekonomika USA | Akcie Alibaba | Růst britské ekonomiky | Data z amerického trhu práce | Nové zprávy | Asijská seance | ZEW | Společnost Pfizer | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | Americký trh práce | TIM | Futures na S&P 500 | After-market | Propouštění | Energie | Šéf Bílého domu | Pozornost finančních trhů | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Index US100 | Fiskální rok | Bondy | Ekonomické dopady | Prodej | Rok 2024 | Znárodnění | Financial | Zasedání Fedu | Bloomberg | Eli Lilly | KB | XM | ADR | J&J | Inflace v květnu | Trh kryptoměn | Akcie v Asii | Evropská unie | NDX | Ceny stříbra | Ústavní soud | Akcie v Evropě | Hlavní indexy | Capital Economics | Bezpečné investice | Silný růst | Mexiko | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Míra | Obchodovanie | RIOT | Komoditní trhy | Hong Kong | Pokles tržeb | Neuspokojivé výsledky | Divize | University of Michigan | Růst poptávky | EY | Korekce | Odhady trhu | LNG | Špatné výsledky | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Obchodní strategie | Riziko recese | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Vakcína | Očekávání investorů | Výkonnost | Spotřebitelská inflace | Průzkumy | Kurz koruny k euru | Carry trade | Downtrend | Index S&P 500 | GDPNow | Německý výrobce | Patrick Harker | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Přehled | Short | Tomáš Pfeiler | Společnost Berkshire | Stavebnictví | Krize | Rostoucí trend | High | Politbyro | Beta | Sinopec | OECD | CHF | Centrum | HDP USA | Index Nikkei | Oslabení koruny | Spot | Nízká nezaměstnanost | Cronos | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Odhad amerického HDP | James Bullard | Akcie firem | Mutace viru | Synergie | Turecký prezident | Příliv kapitálu | Inflace v Británii | Volby v USA | Index nákupních manažerů (PMI) | National Australia Bank | Zpráva o zaměstnanosti | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Podpora | MWh | Historická data | Australský index ASX | Alibaba Group Holding | Prezident Joe Biden | QE | Růst tržeb | Světová banka | Mexické peso | Cena | Obchodování GBP | Maloobchodní prodeje | MicroStrategy | Akcie Super Micro Computer | Vlny koronaviru | NYMEX | Německá vláda | Společnost Gilead | Německo | Prodeje domů | Digitalizace | Bund | Makroekonomické ukazatele | Krach | Upozornění | CNN | Komerční banky | Jádrový index spotřebitelských cen | Apple | Zadlužení | Rozpočet | HPQ | Pohyb cen | Evropské indexy | Americký trh | Dobrá nálada | Family Office | Snížení sazeb | Prime | Nižší růst | Nové úvěry | CME Group | Close | BAT | TSLA | Česká ekonomika | Kurzy | IG | Finanční prostředky | Čínské ministerstvo | Ekonomické údaje | Nové rekordy | Ekonomická data | Situace na trhu | Přehled kurzů | Geopolitická nestabilita | Spekulace na růst | Drahé kovy | Jefferies | Evropské akciové indexy | Etherea | Richemont | Solana | Tranzit ruského plynu | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | Odhad růstu ekonomiky | DAX | Erste | Rezervy | Zavedení cel | Fiskální balíček | EMA | Hliník | Japonský trh | Debata | Kurzy měn | Akcie společnosti | Čínský vývoz | Obchodní válka | Investiční ředitel společnosti | Fiskální stimuly | Mercedes-Benz | DBK | Báze | Zlato | Boj s koronavirem | Ekonomika | Měny&Sazby | Inflace v Německu | Geopolitika | Desetileté dluhopisy | Pozitivní výsledky | CFA | SEC | Poptávka po akciích | Indikátory | Odpovědnost | Sankce na Rusko | Macy's | Oslabení | Akciové futures | FDX.US | Finanční situace | Politické události | Energetické krize | Evropské akciové trhy | Práce | Schwab | Úspěch | Centrální banky USA | Intel | Likvidita | Jihokorejský Kospi | Společnost Morgan Stanley | Cíle | ČNB dnes | Prognóza ECB | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Norilsk | Repo sazba | Inflační data | Bezpečnost | Zásoby benzinu | Banky | Buy | DAX 30 | Obchodní podmínky | Petr Veselý | Země G7 | Zisky společnosti | Automotive | FDX | XPeng | I-Trader | Vlády | Americká vláda | Hodnota transakce | Kotace | Ceny mědi | Australský index | Šance | Biliony USD | Omicron varianty | Fundamenty | Očekávaný růst | PMI v eurozóně | Fox | Čínské centrální banky | Netflix | Zisk na akcii | Správa | Volatilita na finančních trzích | Wall Street | Apollo Global | Průlom | Analýza | Velké ztráty | Ministr financí | Kurz EUR | Dobrá čísla | Zlepšení | Omicron | Japonský index Nikkei | Sazby Fedu | ČR | XTB | Kontrakt | Ropný průmysl | Asijské akciové trhy | Výraznější pokles | Intervenovat | Solidní výsledky | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | API | Ratingové agentury | Pozice | Stock | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | Americké zásoby ropy | Německá průmyslová výroba | Spotová cena zlata | Objem transakcí | OCI | Teplé počasí | Aktivity v eurozóně | Pullback | Demokratické strany | TTF | Jack Ablin | Kovy | Švýcarský frank | Změna sazeb | Výrobce čipů | Dolarový index DXY | Vyšší volatilita | Silná poptávka | Market | Technologický sektor | Cenné papíry | Henry Hub | Stoxx | Lídři | Bankéři z Fedu | LSEG | Support | Kryptotrhy | Americký Senát | Amsterdam | FX | Obchodní deficit | Globální HDP | Texas | Trumpova cla | Bilion dolarů | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | Akcie čínských společností | Soud | Pokračování růstu | Import | Obchodní aktivity | Mluvčí | Telekomunikace | Energetické trhy | Investiční banka | Globální ekonomický výhled | Kvartální výsledky | Služby | Marek Mora | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Zvýšená volatilita | Spotřební zboží | Dnešní růst | Tržní očekávání | Návrat inflace | OPEC | Plynovod Nord Stream | Ministryně financí | Fio banka | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | SNB | Index ISM | Experti | NYSE | Investoři | Americká ropa | Nižší sazby | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Evropský index | Bohatý | Alibaba Group | Největší pokles | Nákupy aktiv | Occidental Petroleum | Obchodní bariéry | Zlatá horečka | Guvernér BOJ | Americké objednávky | Spotřebitelé | Von der Leyenová | ProShares | Centrální bankéř | Program nákupů dluhopisů | Výprodej akcií | Obchodní rizika | Obchodní spor | Rostoucí výnosy | Erste Group Bank | Investiční ředitel | Vzdělávání | Růst hrubého domácího produktu | Indexy nákupních manažerů | Politika Fedu | Polsko | Ukazatel strachu | Čínská vláda | Reddit | Coinbase Global | Report stavu ropných zásob | Čtvrtletní zprávy | Report ADP | Ceny potravin | Nikkei 225 | Omezení produkce | AUDUSD | Výnosy německých dluhopisů | Kansas City | Rezistence | Meziroční růst cen | Index Dow Jones | ZEW index | Březnová data | Adani | Projekce | Saxo Bank | Hlavní zprávy | Vakcíny proti koronaviru | Volatility trhu | Velké banky | Put opce | Akcie Nvidia | Průmyslové aktivity | BofA Global Research | Nařízení | The Wall Street Journal | Snižování daní | Bond | Měny rozvíjejících se trhů | Zdražování | Ropy | Guvernér Rusnok | RBA | Hodnocení současné situace | S&P 500 a Dow Jones | Výrobní sektor | IPO | Zvolený prezident | Meme akcie | Ocenění akcií | Dnešní obchodování | Společnosti z indexu | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Koruna posiluje | Škoda | Pokles poptávky | Energetické komodity | Hospodářské výsledky | Akcie společnosti Walt Disney | Oracle | Pohyby kurzu | Americké ekonomiky | Jádrový index | Únorová inflace | Obchodní vztahy | Úročení | Inflace v lednu | USD | Stříbro a platina | Občané | CAC40 | Zveřejnění zprávy | Co bude dál? | Růst v Číně | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Americká média | Trh s nemovitostmi | Cena americké ropy | Cestování | Peso | Macy’s | Růst aktivity | O2 | Contango | Hospodářský vývoj | Zvýšení daní | Loonie | Technologické tituly | Čínské úřady | PMI ze sektoru služeb | Nasdaq a S&P | Počet nových žádostí o podporu | Ekonomické recese | Libra k dolaru | Investing.com | HDP v USA | Firemní zisky | Vyšší úrokové sazby | Celkový objem obchodů | Silný dolar | BMW | 3M | Výkonnost dolaru | Odhad inflace | US500 | Dnešní čísla | Tencent | iPhone | USDA | Vývoj akcií | Cena ropy | CME FedWatch Tool | Nízké poplatky | Akcie v Japonsku | Prezidentka ECB | Obavy z recese | Akciové burzy | Federální rezervní systém | mmBtu | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Rotace | Kupní síla | CZ | Průraz | Krátkodobé obchodování | Program nákupu aktiv | Digitální měny | Australský dolar | Korporátní daně | New York Stock Exchange | Propad | Dopady koronaviru | Bankovnictví | Adani Group | GBP/AUD | Zpomalování ekonomiky | ANO | WMT | Tempo růstu spotřebitelských cen | Časové období | Objemy obchodů | Dogecoin | Hlavní akciové trhy | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Finanční rok | Economic | Nemovitosti | Jihokorejský KOSPI | DAX (DE30) | Markets | Data z americké ekonomiky | Úrokové sazby Fedu | Index CSI 300 | PX index | Francouzská vláda | Dluhopisoví investoři | Invest | Rok 2024 | Aleš Michl | Kanada | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | CBOE (VIX) | Ruská invaze | CPI v USA | Nejistota | CME | HDP v eurozóně | Stav nouze | Makroekonomické údaje | Obchodování na americkém trhu | Apreciace | Kryptoměna | Marriott International | Nejvýraznější pokles | Makroekonomický kalendář | Opce | Nvidia | Investment | ING | Dlouhodobí investoři | Nancy Pelosiová | Dluhový trh | Federal Reserve | Česká republika | Ceny komodit | Plynovod Jamal | Indexy | Guvernér australské centrální banky | BofA | Státní dluhopisy | Americký dolar | Blue chips | Nízké ceny ropy | US100 | Ceny v eurozóně | Lockheed | Makro | Příjmy a výdaje | Evropská centrální banka | Telecom | Slušné zisky | Mutace koronaviru | Starbucks | Švédsko | Koruna dnes | Prezidentské volby v USA | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | IFO index | Best Buy | ECB | Stoxx 600 | Nižší ceny ropy | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Výkonnost akcií | Sektor zdravotnictví | Prodej ropy | Zlepšení ekonomického výhledu | Růst ceny | Forward | Měnová politika | Alokace | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Palo Alto Networks | Inflační očekávání | Oslabuje dolar | Nastavení trhů | Makroekonomické data | Největší ekonomika eurozóny | Body | Snížení rizika | Zvýšení inflace | Čínský export | Krypto | Politické otřesy | Vyšší daně | Evropské země | Payrolls | Holubičí postoj | AMGN | Glenmede | ROCE | Spekulace | Odškodnění | Vysoké zisky | HDP v ČR | Averze vůči riziku | Hlavní index PX | China Telecom | Omikron | VOW3 | Týdenní pokles | BBY | Americká cla | Zasedání amerického Fedu | Negativní vývoj | Americká výnosová křivka | Hodnoty měny | GOOGL | Konzervativci | Politická opatření | Lockdowny | Hizballáh | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | PBOC | Černé zlato | ASX 200 | Sterling | Silné euro | Digitální daň | Pimco | Caixin | MIC | Poradci | PMI ve službách | Spekulanti | Obchodní hodiny | MasterCard | Index DE30 | Globální trh | SVB | Globální finanční trhy | Poptávky po ropě | Jak investovat | Kurz euro | Vedlejší účinky | Prodeje | Základní sazba | Pracovní síly | Logistické společnosti | Fúze | NewYorská burza | Akciový trh | Uhlí | Evropské dluhopisy | Globální ekonomické nestability | Virtuální mince | Vyšší cla | Nákup dluhopisů | Klíčové centrální banky | USD/JPY | Put | SMCI | Americké vlády | Akciové trhy v Asii | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Bloky | Jerome Powell | Spartan Capital Securities | Uvalení cel | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Jestřáb | Šíření koronaviru | Ovlivňování | Banka | Saudi Aramco | Produkce ropy | Výprodej dluhopisů | Tchaj-wan | Země eurozóny | Stav americké ekonomiky | Nákupy zlata | Markit | Úřady | Američané | Počet zaměstnaných | Účinnosti vakcín | Graf dne | Nový kmen koronaviru | Růst čínského HDP | Zvýšený objem | Philadelphia SE Semiconductor | Průmyslové kovy | Globální akcie | Politické nepokoje | CNBC | Konkurent | Oživení ekonomik | SPX | Domácí poptávka | Statistika | Capital.com | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Americký HDP | Indonésie | Německá inflace | Soudce | Lael Brainardová | Disney | News | Ocenění | Chování spotřebitelů | Útlum ekonomické aktivity | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | | FOREX

Předchozí klíčová slova

Americké dluhopisy
Americké dluhopisy očištěné o inflaci
Americké dolary
Americké domácnosti
Americké dovozy
Americké ekonomiky
Americké energetické firmy
Americké farmaceutické společnosti
Americké finanční společnosti
Americké firmy

Následující klíčová slova

Americké HDP
Americké hospodářství
Americké hypotéky
Americké indexy
Americké indexy burz
Americké investice
Americké investice v Číně
Americké investiční banky
Americké investiční stříbrné mince
Americké kryptoměnové burzy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaForex
Potvrďte prosím... Zavřít