Čtvrtek 21. listopadu 2024 16:53
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple ebook obchodování ropy
reklama
Investingfox Partner
reklama
eightcap forex

Kukuřice

C:\fakepath\komodity.jpg

Analýza: Komoditní index v pololetí klesl o desetinu, výjimkou jsou cukr a zlato

02.07.2023 Ceny komodit na světových trzích v prvním letošním pololetí klesly, největší zlevnění zaznamenaly energie a průmyslové kovy. Naopak zdražilo zlato či cukr. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg ztratil od počátku roku deset procent.
img

Sója a kukurica po rolloveri oslabili 📉 Nové predpovede počasia v USA

23.06.2023 Futures na sóju (SOYBEAN) a kukuricu (CORN) otvorili po rolloveri nižšie a obchodujú sa o 12, resp. 8 % nižšie. Stredozápad USA zažíva najhoršie sucho od roku 2012. Ak to tak bude aj naďalej, mohli by sa poklesy prehĺbiť?
img

Pšenica vzrástla o 2,5 % a vyšplhala sa na 2-mesačné maximum

21.06.2023 Ceny pšenice sa dnes obchodujú približne o 2 % vyššie a v priebehu týždňa o viac ako 12 % vyššie. V hre sú dva hlavné príbehy, ktoré spôsobujú rast cien obilia. Prvým z nich je budúcnosť dohody o vývoze čiernomorského obilia medzi Ruskom a Ukrajinou, ktorú sprostredkovala OSN, zatiaľ čo druhým sú údaje o stave úrody v USA.
C:\fakepath\akcie-14062023.jpg

Elliottova vlnová teorie pro měnový pár NZD/CAD, kukuřici a akcii Cisco Systems

14.06.2023 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár NZD/CAD, kukuřici a akcii Cisco Systems. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
img

V reakci na zničení Kachovské přehrady rostou světové ceny pšenice či kukuřice. Útok je pohromou pro ukrajinské zemědělství

06.06.2023 Světové ceny základních zemědělských plodin dnes zdražují, a to v reakci na zničení Kachovské přehrady na Ukrajině. Trhy se obávají zaplavení a poškození sýpek a sil na toku řeky Dnipro. Hrozí totiž rozsáhlé plesnivění uskladněného obilí a dalších zemědělských plodin. Ukrajina patří k předním světovým obilnicím.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analýza: Energie na trzích letos zlevnily, komoditní index ztrácí 13 procent

04.06.2023 Ceny komodit na světových trzích v posledních týdnech dále klesají, největší zlevnění letos zaznamenaly energie v čele se zemním plynem. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg ztrácí od počátku roku 13 procent a dostal se na úrovně, kde byl naposledy v závěru roku 2021. Snižuje se také cena většiny kovů. Zdražují jen některé zemědělské komodity, například cukr letos přidal 25 procent, uvedl analytik.
img

Komodity v důsledku El Niña

16.05.2023 El Niño: V současné době se odhaduje 90% pravděpodobnost výskytu meteorologického jevu El Niño ještě v tomto roce. To by mohlo přinést další narušení dodávek na volatilní světové zemědělské a energetické trhy, podpořit slabé ceny komodit a zvýšit inflaci. Při posledním silném jevu El Niño v roce 2016 byly zaznamenány nejvyšší globální teploty v historii (viz graf) a tentokrát hrozí nový rekord. Na to je ještě brzy a dopady El Niña se liší podle jeho intenzity a geografické polohy, přičemž žádné dvě období nejsou stejná. Často se však projevuje vyššími teplotami na severu USA, v Asii a Austrálii a větším množstvím srážek na jihu USA a v Argentině. Toto nyní rychlé oteplení Tichého oceánu přichází po téměř bezprecedentních třech letech zpětného narušení počasí opačným ochlazením La Niña.
C:\fakepath\trader-11052023.png

Elliottova vlnová teorie pro měnový pár USD/CAD, akcii ČEZ a kukuřici

11.05.2023 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár USD/CAD, akcii ČEZ a kukuřici. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
img

Světové ceny potravin v dubnu poprvé za rok meziměsíčně stouply

05.05.2023  Řím - Světové ceny potravin se v dubnu kvůli zdražení cukru a masa poprvé za rok meziměsíčně zvýšily, v meziročním srovnání však vykázaly pokles téměř o 20 procent. Vyplývá to z zprávy Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).
img

Státy EU se shodly na prodloužení bezcelního režimu pro obilí z Ukrajiny

28.04.2023 Velvyslanci zemí Evropské unie se dnes dohodli, že o rok prodlouží bezcelní režim pro potraviny a zemědělské produkty dovážené z Ukrajiny. ČTK to sdělil diplomatický zdroj. Omezení pro některé obiloviny požadovaná pěticí východoevropských států v čele s Polskem dohoda neobsahuje. Evropská komise (EK) chce v příštích týdnech navrhnout celounijní řešení, které nahradí jednostranné zákazy dovozu do těchto zemí. Brusel hovoří o možnosti dočasně omezit dovoz pšenice, kukuřice, řepky a slunečnicových semen.
C:\fakepath\Seasonality-28042023.jpeg

Sezónnost finančních trhů: Opomíjená strategie s vysokou úspěšností

28.04.2023 Sezónnost hraje na finančních trzíchvýznamnou roli, stejně jako v mnoha dalších odvětvích. Nicméně většina investorů a traderů na tento aspekt buď úplně zapomíná, nebo plně nevyužívá jeho potenciálu. Přitom se jedná o velmi jednoduchou strategii s vysokou mírou úspěšnosti. XTB o tomto tématu připravilo sérii videí a tento týden vyšel její první díl. Proč se tedy vyplatí na sezónnost zaměřit a jak ji můžeme využít?
img

Spoluzakladatel MicroStrategy pojednává o BTC uprostřed argentinské inflační krize

24.04.2023 Michael Saylor, spoluzakladatel a výkonný předseda softwarové společnosti MicroStrategy Inc. nedávno pojednával o významu primární kryptoměny pro obyvatele Argentiny uprostřed finanční krize.
C:\fakepath\komodity.jpg

Ceny komodit v 1. čtvrtletí klesaly, index ztratil nejvíce od začátku roku 2020

03.04.2023 Ceny komodit na trzích v prvním čtvrtletí letošního roku klesaly. Komoditní index Bloombergu ztratil 6,5 procenta. Šlo o nejvyšší ztráty od začátku covidového roku 2020. Výrazně zlevnily ceny ropy, plynu či elektřiny, naopak zdražilo zlato či měď. ČTK to dnes řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček.
img

Díky obnovení dohody s Ukrajinou dochází k poklesu pšenice

21.03.2023 K poklesu pšenice dochází po prodloužení dohody, která umožňuje Ukrajině bezpečný vývoz obilí z klíčových černomořských přístavů, i když doba trvání posledního prodloužení byla sporná.
img

První výročí ruské invaze. Jak se změnila situace na trzích❓

23.02.2023 Tento týden si připomínáme první výročí ruské invaze na Ukrajinu. Ačkoli se očekávalo, že konflikt bude mít krátké trvání, skutečnost se ukázala být zcela jiná. Ukrajina se brání díky svému odhodlání, podpoře Západu a četným sankcím uvaleným na Rusko. Útočník se mezitím i přes několik porážek stále nechce stáhnout. Finanční trhy se mezitím za posledních 12 měsíců výrazně změnily, i když některé pohyby cen byly poměrně překvapivé. Cenové pohyby na mnoha trzích dosáhly v posledních měsících několika desítek nebo dokonce několika set procent. V současné době se však situace stabilizovala a na několika trzích se dřívější pohyby obracejí.
img

Je možné, aby ukrajinský obilný koridor zmírnil celosvětovou potravinovou krizi?

20.02.2023 V pondělí informovalo Rusko o tom, že by bylo „nevhodné“ prodloužit dohodu o dodávkách obilí z černomořského regionu, jestli se nezruší sankce uvalené na Moskvu po její invazi na Ukrajinu 24. února 2022, které ovlivnily její zemědělský vývoz.
img

Nedostatek srážek v Argentině, přebytek v Brazílii a mráz v USA ovlivňují tento týden ceny plodin

06.02.2023 Hlavními povětrnostními faktory, které ovlivňují zemědělské trhy, jsou stále sucha v Argentině a předpovídané mrazy v USA, které mohou poškodit slabou úrodu ozimé pšenice.
img

Faktory, které ovlivňují zemědělské trhy – Více pšenice v USA

31.01.2023 Vydatné srážky v Argentině na konci minulého týdne z části zmírnily dopad sucha na úrodu sóji a kukuřice. Předpokládá se tento týden další vlna dešťů a obchodníci čekají na její výsledky.
img

Vývoz kukuřice z Ukrajiny na úrovni roku 2022 – Produkce sóji ve světě

24.01.2023 Objem vývozu obilovin a luštěnin z Ukrajiny v hospodářském roce 2022/23 byl ke včerejšímu dni 25,45 mil. t, a to je o 30 % méně než v minulé sezóně. Vypovídají o tom údaje Státní celní služby, které byly zveřejněny Ministerstvem agrární politiky a potravinářstvím Ukrajiny.
img

USDA upozorňuje na rekordní produkci kukuřice v Číně

19.01.2023 Zatímco produkce v Jižní Americe bude teprve upřesněna, USDA uzavírá v tomto měsíci některé klíčové odhady produkce. Mezi nejdůležitější patří absence změn v nízkých číslech v Evropě, zvýšení ukrajinského vývozu, rekordní produkce Číny a silné snížení úrody v USA.
img

Týdenní aktuality z komoditních trhů: Pozornost se upíná na zlato a měď, kovy dál posilují

18.01.2023 Bloomberg Commodity Index se v současné době obchoduje o 2,4 % výš, čímž smazal část svého propadu ze začátku ledna. Došlo k tomu poté, co se energetický sektor – s výjimkou zemního plynu – připojil k vzestupu kovů pod vedením zlata a mědi. Za tímto posílením stojí slabší dolar, klesající americká inflace a mimo jiné i vyhlídky na to, že opětovné otevření Číny s sebou přinese růst poptávky po surovinách. Ochotu riskovat navíc podporuje i pokračující pokles dolaru. Americká inflace totiž oslabuje, a tak už Fed nemusí zvyšovat sazby takovým tempem.
img

Brazílie bude nadále zvyšovat vývoz kukuřice, částečně tím nahradí Ukrajinu

03.01.2023 Předpokládá se, že Brazílie sklidí letos rekordní úrodu kukuřice, obvykle to snižuje ceny, ale předpoklad pevné poptávky na mezinárodních trzích ukazuje na trvalé přístavní diferenciály.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytik: Ceny ropy a plynu letos vzrostly, průmyslové kovy vesměs zlevnily

29.12.2022 Burzovní ceny ropy a plynu letos vzrostly, i když koncem roku většinu zisků ztratily. Elektřina a uhlí zdražily o desítky procent. Výrazně stoupla i cena kukuřice. Naopak průmyslové kovy vesměs zlevnily, zlato nakonec zůstalo na svém. ČTK to řekl analytik společnosti XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg vzrostl o 15 procent a výrazně tak překonal mnohé ztrátové akciové indexy.
C:\fakepath\trader-29122022-26-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.12.2022 1) Americké firmy na burze i přes ztráty velkých technologických podniků, jako je Apple, Microsoft, Alphabet či Tesla, i letos dominují. Ve stovce nejhodnotnějších firem je jich ze Spojených států 61, pouze o jednu méně než loni. Evropa není v první desítce, mimo USA se do ní dostal jen saúdskoarabský ropný koncern Saudi Aramco. Vyplývá to ze studie poradenské společnosti EY. Rozhodný den pro vyhodnocení údajů byl 27. prosinec, uvedla agentura DPA.
img

Nízké dodávky obilí a olejnin drží ceny na vyšší úrovni. Jaké jsou vyhlídky na rok 2023?

19.12.2022 Produkce základních obilovin – rýže a pšenice, nejspíš nedoplní vyčerpané zásoby, zatímco plodiny, které produkují jedlé oleje, trpí nepříznivým počasím v Latinské Americe a jihovýchodní Asii.
img

USDA snižuje vývoz kukuřice z USA a zvyšuje dovoz z Evropy

16.12.2022 Vývoz ze Spojených států pro hospodářský rok 2022/2023 je omezen vzhledem k vysokým prémiím v Mexiku a silnému vývozu z Brazílie.
img

Asijská poptávka po dovozu kukuřice se v roce 2023 moc nezvýší

05.12.2022 Cary Sifferath, víceprezident Rady pro obiloviny USA, informoval o tom, že poptávka po dovozu kukuřice z Asie, hlavně z jihovýchodní, se v příštím roce skoro nezmění, jelikož silnější americký dolar a obavy o tempo hospodářského růstu omezí kupní sílu spotřebitelů.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Analytik: Plyn a uhlí letos zdražily o desítky procent, drahé kovy zlevnily

04.12.2022 Burzovní ceny plynu, elektřiny či uhlí vzrostly od začátku letošního roku do konce listopadu o desítky procent, ropy zhruba o desetinu. Naopak drahé i průmyslové kovy vesměs zlevnily. Zdražila kukuřice, zatímco pšenice, bavlna nebo káva jsou levnější. ČTK to řekl analytik společnosti XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg vzrostl o 17 procent.
img

Kukuřice jako jedna ze základních komodit si prochází těžkými časy

02.12.2022 Pojďme se podívat na situaci na Ukrajině. Před válkou byla asi 4. největším a nejvýznamnějším vývozcem na světě. Asi 90 % ukrajinského vývozu se uskutečňovalo přes hlubokomořské přístavy. Od začátku války jsou všechny přístavy blokovány a nepřístupné pro účely vývozu, což odřízlo ukrajinskou kukuřici od světového trhu.
C:\fakepath\forex-14112022.jpg

Překvapivý král forexu

14.11.2022 Americký dolar letos díky jestřábímu Fedu i zvýšenému geopolitickému riziku výrazně posiluje. Stačí se podívat na vývoj měnových párů hlavních světových měn – vůči euru, britské libře, japonskému jenu nebo australskému dolaru je americký dolar na historicky velmi silných úrovních.
img

Ceny kukuřice jsou ovlivněny klimatem a situací na Ukrajině

10.11.2022 Trh čeká na jakoukoli změnu rozhodnutí Ruska o ukrajinském vývozním koridoru a také sleduje klima v Jižní Americe. Změna Číny spojená s plánem na Zero-COVID povzbudila trhy, ale směnný kurz je v této zemi pořád velmi důležitou negativní proměnnou pro mezinárodní ceny.
img

Kukuřice klesá na měsíční minima

08.11.2022 Cena kukuřice v úterý klesla na nejnižší úroveň od začátku října poté, co nedávné údaje USDA ukázaly na vyšší sazenice kukuřice a plochy plantáží pro nadcházející hospodářský rok, protože klesající poptávka z Číny povzbuzuje farmáře sóji ke změně plodin. Také zprávy, že Kreml bude respektovat dohodu o obilí zprostředkovanou OSN, také vyvíjí tlak na cenu. Kromě povolení zásilek umožňuje obnovení obchodu Ukrajině uvolnit důležitý skladovací prostor v silech, protože sklizeň pro hospodářský rok 2022/23 probíhá. Mezitím v USA bylo na konci minulého týdne sklizeno 87 % kukuřice, což je o 11 % více než v předchozím týdnu. Letošní pokrok ve sklizni je nyní o 4 % před loňskými 83 % a o 11 % před pětiletým průměrem 76 %.
img

Pokles cen obilovin

03.11.2022 Pozastavení koridoru pro příjem obilí pro obchodníky nebylo žádným překvapením, jelikož od 20. září Rusko velmi silně snížilo počet kontrol plavidel, a to vedlo k tomu, že do černomořských přístavů na Ukrajině se nasměrovalo více než 170 lodí, které měly nakládat v Bosporu.
img

Odstup Ruska od obilné dohody = problémy s jeho vývozem

02.11.2022 Rusko informovalo o tom, že Ukrajina učinila masivní letecké a námořní údery bezpilotními letouny na infrastrukturu a lodě Černomořské flotily Ruské federace.
img

BREAKING: Pšenice klesla o více než 5,0 %, protože Erdogan poskytl záruky na obilný koridor!

02.11.2022 Ceny pšenice dnes výrazně klesly poté, co turecký prezident Erdogan oznámil, že bezpečnost ukrajinského exportního koridoru obilí byla zajištěna, a doprava byla obnovena. Kreml uvedl, že kontakt s Tureckem pokračuje, ale účast Ruska na dohodě zůstává pozastavena. Po prohlášení se cena pšenice propadla o více než 5 % a ceny kukuřice poklesly o téměř 2 %.
C:\fakepath\trader-31102022-32-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.10.2022 1) Míra inflace v eurozóně v říjnu stejně jako v předchozích měsících zdolala další rekord. Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v zemích používajících společnou měnu vystoupalo na 10,7 procenta. V rychlém odhadu to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Hlavní příčinou zrychlující inflace je stále zejména prudké zdražování energií.
img

Rusko odstupuje od dohody o vývozu obilí z Ukrajiny❗

31.10.2022 Rusko se stáhlo z provozu takzvaného Bezpečného exportního koridoru pro obilí, včetně ukrajinské pšenice a kukuřice, které v reakci na to výrazně rostou. Ceny pšenice (WHEAT) během dnešní seance rostou o více než 5,5 %.
img

Plyn i ropa jsou dražší, ale drahé kovy jsou levnější 

31.10.2022 Ceny ropy a plynu vystoupaly od začátku roku do konce října o desítky % a cena uhlí v USA vystoupala na dvojnásobek. Naopak ceny drahých i průmyslových kovů klesly. Silné zdražení pocítíme při nákupu hlavních zemědělských komodit – pšenice, kukuřice.
img

Graf dne: WHEAT (31.10.2022)

31.10.2022 Na začátku nového týdne se cena obilí obchoduje výše. Rusko odstoupilo od dohody zprostředkované OSN o ukrajinském vývozu obilí s tím, že již nemůže zajistit bezpečnost civilních plavidel v Černém moři po víkendovém útoku dronů na jeho námořní základnu v Sevastopolu na Krymu. Organizace spojených národů již vyjádřila své znepokojení nad vývojem a uvedla, že bude s Ruskem jednat ve snaze oživit dohodu.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytik: Ceny plynu a ropy letos stouply o desítky procent, drahé kovy zlevnily

30.10.2022 Burzovní ceny ropy a plynu vzrostly od začátku letošního roku do konce října o desítky procent, uhlí v USA na dvojnásobek. Naopak drahé i průmyslové kovy vesměs zlevnily. Výrazně zdražily hlavní zemědělské komodity jako pšenice nebo kukuřice. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Štěpán Hájek.
img

Letošní sklizeň přináší mnoho změn. Brambory pěstujeme na historicky nejmenší ploše. Sója se stává druhou nejrozšířenější olejninou

14.10.2022 „Oproti loňskému roku se letos sklidí více základních obilovin, řepky a sóji. Naopak úroda brambor, kukuřice a cukrovky bude slabší,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytik: Burzovní cena plynu letos stoupla o 120 procent, drahé kovy zlevnily

02.10.2022 Burzovní cena plynu vzrostla od začátku roku do konce září o 120 procent, severomořská ropa Brent zdražila o deset procent, cena měsíčního kontraktu elektřiny přidala 55 procent. Naopak drahé i průmyslové kovy vesměs zlevnily. Výrazně zdražily hlavní zemědělské komodity jako pšenice nebo kukuřice. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček. Ceny komodit na světových trzích letos podle něj procházejí extrémními výkyvy.
C:\fakepath\trader-19092022-45-zm.jpg

Produkci ruské ropy bude těžké nahradit, varuje banka BIS

19.09.2022 Nahradit dodávky ruské ropy bude pro západní země pravděpodobně velmi obtížný úkol. Omezení vývozu ruské ropy může vést k velkému a dlouhodobému růstu cen produktů souvisejících s ropou a může mít negativní dopad i na další oblasti, jako zemědělství a průmysl, protože zvýší ceny potravin a elektřiny. Uvedla to ve své dnešní prognóze Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS).
C:\fakepath\trader-19092022-39-zm.jpg

Cena pšenice na trzích klesá, je blízko hodnot před válkou na Ukrajině

19.09.2022 Cena pšenice na světových trzích klesá a jeden bušl (27,2 kg) se odpoledne prodával zhruba za 8,44 USD (207 Kč). Důvodem jsou obavy z globální recese, která by podle analytiků snížila poptávku, i pokračující vývoz ukrajinského obilí podle dohody vyjednané za účasti OSN v létě v Istanbulu. Cena je tak blízko hodnot před únorovou invazí ruských vojsk na Ukrajinu.
img

FAO: Světové ceny potravin v srpnu pátý měsíc po sobě klesly

02.09.2022 Světové ceny potravin v srpnu pátý měsíc po sobě klesly, jejich index se tak ještě více vzdálil rekordu ze začátku roku. Obnovení vývozu obilí z ukrajinských přístavů navíc přispělo ke zlepšení vyhlídek na zásobování. Souhrnný index, který sleduje ceny obilovin, rostlinných olejů, mléčných výrobků, masa a cukru na mezinárodních trzích, se snížil na 138 bodů ze 140,7 bodu v červenci. Uvedla to dnes Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).
C:\fakepath\komodity.jpg

Ceny plynu a elektřiny od začátku ruské invaze na Ukrajinu stouply o stovky procent

23.08.2022 Ceny plynu a elektřiny za půl roku od začátku ruské invaze na Ukrajinu stouply o stovky procent, naopak drahé a průmyslové kovy zlevnily od 24. února vesměs o desítky procent. Ceny ropy a potravin se vrátily k úrovním před zahájením bojů. Vyplývá to z dat analytiků oslovených ČTK.
img

Zemědělci mají dobrý rok, sklizeň obilí může být nejvyšší za skoro 20 let. Pečivo ale nezlevní

15.08.2022 Zemědělci z různých koutů republiky se letos shodují: sklizně běží rychleji, skončí dříve než loni. S tím, jak léto postupuje, jsou přitom stále více a více optimističtí ve svém odhadu úrovně letošní celkové sklizně. Potvrzují to i data ČSÚ. První odhad sklizně, pracující s čísly známými do poloviny června, byl pozitivní, avšak druhý odhad je ještě optimističtější.
C:\fakepath\trader-21062022-21-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.06.2022 1) Peter Kažimír, guvernér slovenské centrální banky a člen Rady guvernérů ECB říká, že ECB by měla do září vystoupit z režimu záporných úrokových sazeb.
C:\fakepath\trader-17062022-31-zm.jpg

Putin: Spolupráce Moskvy a Pekingu se odvíjí od potenciálu Číny

17.06.2022 Spolupráce Moskvy a Pekingu se odvíjí od potenciálu Číny a nikoli od "nedávných geopolitických událostí". V projevu na ekonomickém fóru v Petrohradě to dnes řekl ruský prezident Vladimir Putin, který přitom narážel na invazi Ruska na Ukrajinu. Rusko zasažené západními sankcemi usiluje o prohloubení hospodářských vazeb s Pekingem, napsala agentura Reuters. Čínský prezident Si Ťin-pching předtím v předem nahraném projevu uvedl, že čínsko-ruská spolupráce vykazuje dobrou dynamiku ve všech oblastech.
img

Pšenice roste kvůli obavám z vývoje na Ukrajině

06.06.2022 Dle nejnovějších zpráv nelze exportovat pšenici z Ukrajiny, což napomáhá obavám z potravinové krize. Tento jev se propsal do dnešní otevírací ceny 3% zvýšením. Prezident Zelensky odhaduje, že je na Ukrajině uskladněno přibližně 22-25 milionů tun obilí. Neschopnost vyvážet je dána zablokovanými přístavy. Dle prezidenta Zelenského bude k exportu na podzim připraveno 75 milionů tun obilí. Je nutno dodat, že cenu pšenice ovlivňují i pozitivní zprávy, například zvýšení produkce v Austrálii.
C:\fakepath\trader-02062022-24-zm.jpeg

Ceny komodit rostou, potraviny letos zdražily o desítky pct, ropa o polovinu

02.06.2022 Ceny komodit na světových trzích vesměs výrazně rostou, potraviny letos zdražily o desítky procent, ropa o polovinu, elektřina o 95 procent a zemní plyn o 123 procent. Ceny drahých kovů se zvyšují pomaleji, zlato stagnuje, stříbro zlevnilo. Výrazně klesla cena dřeva. Vyplývá to z dat, které ČTK poskytli analytici ke konci května.
img

Rusko plánuje v nadcházející sezoně zvýšit vývoz obilí na 50 milionů tun

27.05.2022 Rusko plánuje v nadcházející sezoně vyvézt 50 milionů tun obilí, což je výrazně více než za období, které končí 30. června. Na fóru exportérů obilovin to dnes řekl ruský ministr zemědělství Dmitrij Patrušev. OSN varovala, že blokáda ukrajinských přístavů ruskou černomořskou flotilou může vyvolat celosvětovou potravinovou krizi.
img

Jestli Asie přestane panikařit, větší potravinové krizi se lze vyhnout

27.05.2022 Problém s potravinami ve světě je už teď vážný, jelikož ceny prudce rostou a protekcionismus vzplanul, ale existuje velká šance, že tomu, aby situace nebyla ještě horší zabrání vlády, pokud se poučí z krize z roku 2008: nepanikařte.
C:\fakepath\putin.png

Putin hovořil o rozvoji vztahů se spojenci, zlehčoval dopad sankcí

26.05.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes ve vystoupení před postsovětskými spojenci z Euroasijské hospodářské unie prohlásil, že západní sankce Rusko posílily. Jako příklad uvedl, že Rusko, které v minulosti obilí dováželo, se stalo prvořadým vývozcem pšenice.
img

Čína je kvůli rekordním nákladům stavěna do složité situace

25.05.2022 Jelikož Čína tvoří přibližně pětinu světové populace, její zemědělská půda je omezená a v neustále větší míře bojuje se změnou klimatu, vláda prezidenta Si Ťin-pchinga naléhá na zemědělce, aby úrodu maximalizovali a spotřebitele, aby co nejvíce snížili plýtvání. Země vytvořila ohromné rezervy, aby se dokázala vyrovnat s nedostatkem, a vytvořila tak nová osiva pro zvýšení produkce.
C:\fakepath\komodity.jpg

Energetické a potravinové komodity zdražily od invaze o desítky procent

25.05.2022 Řada komodit zaznamenala od počátku ruské invaze na Ukrajinu před třemi měsíci dramatický nárůst ceny, nejvyšší tempo o desítky procent nabraly energetické komodity a potraviny. Naopak zlevnilo zlato, stříbro nebo platina. ČTK to dnes řekl analytik společnosti XTB Jiří Tyleček
img

Blíží se ceny komodit k dalšímu výraznému prolomení?

25.05.2022 V poslední části května a rovněž posledním měsíci druhého čtvrtletí se inflace, globální energetický šok, revoluce elektromobilů a globální potravinová krize ukazují jako nejžhavější makro problémy, které komoditní supercyklus pohánějí.
img

BREAKING: Ceny pšenice roste o více jak 5 %

16.05.2022 Cena pšenice v pondělí prudce roste poté, co Indie omezila vývoz pšenice, aby si zachovala potravinovou bezpečnost. Ceny zemědělských komodit vzrostly na konci února poté, co Rusko zaútočilo na Ukrajinu, která dříve tvořila 12,0 % celosvětového exportu. Společně s Ruskem obě země podle analytiků RBC Capital Markets představují 25 % celosvětového exportu pšenice, přičemž 13 % exportu kukuřice pochází z Ukrajiny. Ruská agrese způsobila nedostatek pšenice po celém světě, což zvýšilo obavy z hladomoru a sociálních nepokojů v mnoha rozvojových zemích.
img

Se stoupajícími cenami pšenice hledá Afrika levnější alternativy

09.05.2022 V Keni, Egyptě, Demokratické republice Kongo, Nigérii a Kamerunu tvrdí výrobci potravin, že přidávají levnější alternativy k chlebu, pečivu a těstovinám. Zdejší rýže, manioková mouka a čirok jsou náhražkou za pšenici, jejíž cena letos vzrostla asi o 40 % kvůli ruské invazi, která způsobila omezení vývozu z Ukrajiny, jakožto jednoho z největších vývozců.
img

Fundamentální faktory ovlivňující ceny zlata

02.05.2022 V minulém týdnu byly patrné obrovské výkyvy ceny zlata způsobené řadou faktorů. Tento týden se pozornost investorů soustředí na zasedání FOMC, které se bude konat ve středu. Očekává se zvýšení úrokové sazby o procento.
C:\fakepath\cukr-02052022.jpg

Velmi sladká investice

02.05.2022 Komodity prudce zdražují a táhnou spotřebitelské ceny vzhůru. Kombinace post-covidového poptávkového boomu, negativních dopadů ukrajinské války na nabídku energií i potravin žene trh do inflační spirály. Ceny energií zdražují výrobní náklady ostatních surovin a zástupci průmyslu ve strachu z nedostatku hromadí zásoby a uměle posouvají ceny ještě výše.
img

Rychlý růst cen pohonných hmot zvyšuje inflaci a riskuje utlumení poptávky

02.05.2022 V dubnu zaznamenal komoditní sektor další měsíční vzestup. Bloomberg Spot Index zahrnující 23 hlavních komoditních futures již pátý měsíc stoupá a nyní dosáhl nového rekordního maxima. Vzestup se ale omezuje pouze na zemědělství a energetiku, zatímco v případě drahých a průmyslových kovů se situace naopak zhoršuje.
C:\fakepath\mmf 132.jpg

MMF: Potravinová krize v subsaharské Africe může vést k sociálním nepokojům

29.04.2022 Potravinová a energetická krize může v subsaharské Africe vyvolat sociální nepokoje. Upozornil na to Mezinárodní měnový fond (MMF), který snížil odhad letošního hospodářského růstu kontinentu na 3,8 procenta, loni hrubý domácí produkt v Africe vzrostl o 4,5 procenta.
img

Indonésie rozšiřuje zákaz vývozu, sójový olej roste

28.04.2022 V Chicagu se kontrakty na sójový olej dostaly na historické maximum, jelikož globální trhy s rostlinným olejem čelí rostoucím zásobovacím tlakům v důsledku indonéského zákazu vývozu surového palmového oleje.
img

Pandemie, válka a pevný výnos

26.04.2022 Globální trhy opakovaně utrpěly různé rány. Po pandemii, obchodní válce, brexitu a velkým finančním krizím v USA a eurozóně je to nyní velký konflikt.
img

Svět je příliš závislý na vývozu pšenice Ukrajiny a Ruska

25.04.2022 Evropa, omráčená ruskou invazí na Ukrajinu, se snaží diverzifikovat své dodávky energie, od ruského plynu dodávaného prostřednictvím plynovodů až po zkapalněný zemní plyn, více obnovitelné energie a jadernou energii. Stejným způsobem a ze stejného důvodu by měla probíhající válka tlačit země k tomu, aby měnily a diverzifikovaly dodávky potravin tak, aby byly více bezpečné a zároveň zlepšovaly globální výživu.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

CNBC: Válka může mít značné dopady, od zdražování potravin po sociální nepokoje

21.04.2022 Když Rusko zaútočilo na Ukrajinu, nikdo nevěděl, jak dlouho konflikt potrvá a jak velké dopady bude mít na Evropu a zbytek světa. Po téměř dvou měsících války jsou ekonomické důsledky konfliktu zřetelnější a vyhlídky nevypadají dobře. V době už tak silných inflačních tlaků, za kterými stojí rostoucí ceny potravin a energií a výpadky v dodavatelských řetězcích po pandemii, prohlubuje válka mezi Ruskem a Ukrajinou napětí mezi nabídkou a poptávkou, zhoršuje spotřebitelskou náladu a ohrožuje globální hospodářský růst, píše server CNBC.
img

Inflace vrátila ceny zlata k 2 000 USD

19.04.2022 Federální rezervní systém a světové centrální banky stojí před téměř nemožným úkolem snížit rostoucí inflaci. Bude nutné přijmout drastická opatření, včetně zvýšení sazeb minimálně na polovinu aktuální míry inflace, tzn. na 4–6 %.
img

Rozbřesk: Válečná inflace - energie, potraviny a pohonné hmoty

13.04.2022 Inflace bezesporu zůstává na globálních trzích indikátorem číslo jedna, na který se dnes soustředí největší pozornost investorů. Její intenzita v tomto a příštím roce do značné míry rozhodne o tom, jak výrazně ochladne spotřebitelský apetit domácností ve vyspělém světě. Americká inflace v březnu vystoupala na nejvyšší úrovně od roku 1981 (8,5 %) a i to byl jeden z důvodů, proč klíčové americké akciové indexy včera klesaly třetí den v řadě.
img

Inflace indikátorem číslo jedna

13.04.2022 Inflace bezesporu zůstává na globálních trzích indikátorem číslo jedna, na který se dnes soustředí největší pozornost investorů. Její intenzita v tomto a příštím roce do značné míry rozhodne o tom, jak výrazně ochladne spotřebitelský apetit domácností ve vyspělém světě. Americká inflace v březnu vystoupala na nejvyšší úrovně od roku 1981 (8,5 %) a i to byl jeden z důvodů, proč klíčové americké akciové indexy včera klesaly třetí den v řadě.
img

Česku hrozí nejvyšší inflace za 30 let. Ochranu před ní nejspíše poskytne stříbro, umění, víno, zlato nebo bitcoin, nikoli však akcie nebo nemovitosti

10.04.2022 Český statistický úřad zítra zveřejní čísla k březnové inflaci. Bude obří. Alespoň tedy na poměry tohoto tisíciletí. Nejpravděpodobněji vykáže hodnotu 12,4 procenta, nejvyšší od května 1998. Nelze ovšem vyloučit, že bude vyšší i než třináct procent. V krajním případě může dokonce překonat hodnoty ze začátku roku 1998, kdy dvakrát po sobě vykázala úroveň 13,4 procenta. To by znamenalo, že ceny v Česku rostou nejvýrazněji od prvního roku jeho existence, konkrétně od prosince 1993.
img

Pšenice nadále roste kvůli dalším možným sankcím proti Rusku

05.04.2022 Termínové obchody s pšenicí v Chicagu prodloužily svůj růst z nejnižší úrovně za měsíc kvůli vyhlídkám na další sankce vůči Rusku reaguje se tak na obvinění z válečných zločinů na Ukrajině.
img

Rusko útočí na ukrajinské zásoby obilia

05.04.2022 Najnovšie informácie ukazujú, že Rusko útočí nielen na zásoby paliva v celej krajine, ale rozhodlo sa zničiť aj zásoby potravín. Ukrajina hlási, že Rusko zničilo šesť obilných síl. Ako možno vidieť, akékoľvek vyhliadky týkajúce sa ukrajinského vývozu pšenice alebo kukurice sú veľmi nepravdepodobné.
img

Analytici: Zlato zdražilo letos o šest procent, stříbro o sedm procent

04.04.2022 Ceny drahých kovů a komodit v prvním čtvrtletí rostly. Zlato zdražilo o téměř šest procent, stříbro o sedm procent. Ještě výrazněji, o desítky procent, stouply ceny ropy, zemního plynu či pšenice a kukuřice. ČTK o tom informovali analytici. Důvodem byla podle nich hlavně ruská invaze na Ukrajinu koncem února.
C:\fakepath\global economy.jpg

WTO kvůli válce na Ukrajině výrazně snížila odhad růstu světového obchodu

04.04.2022 Světová obchodní organizace (WTO) kvůli válce na Ukrajině snížila odhad letošního růstu světového obchodu na 2,5 procenta z dříve předpokládaných 4,7 procenta. Uvedla to šéfka WTO Ngozi Okonjová-Iwealová. Za zhoršením výhledu stojí rovněž problémy v dodavatelských řetězcích, které začaly v důsledku pandemie covidu-19. Informoval o tom server BBC.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Allianz Trade: Invaze a covid-19 v Číně zasáhnou globální obchod, ČR nevyjímaje

30.03.2022 Válka na Ukrajině a opětovné šíření koronaviru v Číně zasáhnou světový obchod více, než se dosud čekalo. Podle studie pojišťovací společnosti Allianz Trade, která je světovým lídrem v pojištění pohledávek, se aktuální situace promítne jak do snížení objemu, tak do zvýšení cen. Podle firmy šok důvěry a poptávky by mohl ve vývozu do EU a Ruska znamenat ztrátu až 480 miliard dolarů. Vzhledem ke své exportní povaze podle ní nezůstane stranou ani česká ekonomika, neboť firmy v regionu střední a východní Evropy budou patřit k nejzasaženějším.
img

Invaze a šíření covidu v Číně zasáhnou globální obchod, Česko nevyjímaje

30.03.2022 Válka na Ukrajině a opětovný růst koronaviru v Číně zasáhnou světový obchod více než se čekalo. Podle renomované pojišťovací společnosti Allianz Trade (dříve Euler Hermes) se aktuální situace promítne jak do snížení objemu, tak i zvýšení cen. Aktuální studie Allianz Trade odhaduje, že šok důvěry a poptávky by mohl ve vývozu do EU a Ruska znamenat ztrátu až 480 miliard dolarů. Vzhledem ke své exportní povaze přitom nezůstane stranou ani česká ekonomika, společnosti v regionu střední a východní Evropy budou patřit k nejzasaženějším.
C:\fakepath\FXstreet-clanek-obecny-29032022.jpg

Shortování – potenciální příležitost, nebo zbytečný risk?

29.03.2022 Otázka shortování, čili spekulace na cenový pokles, rozděluje obchodníky od nepaměti. Zatímco jedni na něj nedají dopustit a považují jej za jeden z nejlepších výdobytků finančních trhů vytvářející skvělé obchodní příležitosti, pro jiné tato forma obchodování představuje skoro až hazard a shortování se raději vyhýbají obloukem. Je však shortování doopravdy pouze převlečeným hazardem, nebo ho lze nakonec považovat za korektní a rovnocenný obchodní přístup stejně jako nákupy? Pojďme to společně zjistit.
img

Obnoví se vývoz pšenice, pokud se dokončí výsev na Ukrajině

29.03.2022 Ukrajina by mohla zmírnit omezení týkající se vývozu pšenice už v příštím měsíci, jakmile se přesvědčí, že jarní výsev je i přes ruskou invazi dostatečně pokročilý, i když vývozní kapacity jsou stále napjaté, jelikož nějaké námořní přístavy jsou kvůli probíhající válce uzavřeny, uvedl představitel, který dohlíží na obchod v zemi.
img

Rýže může zabránit potravinové krizi

28.03.2022 Krize se v průběhu let často vyvíjejí. Existuje jedna událost, která vyniká jako ohnisko v době kdy začala skutečně panika. V případě globální finanční krize to byl pád Lehman Brothers banky. Když se jedná o potravinovou krizi v 2007-2008 to spustilo uvalení zákazu vyvážení rýže ve Vietnamu.
C:\fakepath\FXstreet-clanek-obecny-20022022.jpg

Jaké fundamenty sledovat během inflace?

20.03.2022 V jednom z předchozích článků jsme se věnovali příčinám, které vedou k inflaci a různým možnostem jak ji čelit. Dnes si tuto problematiku ještě o něco více rozšíříme a povíme si o tom, jaké fundamenty v souvislosti s inflací pojící se k ČR je vhodné sledovat a kde sehnat nejaktuálnější informace ohledně vývoje české koruny.
img

BREAKING: Rusko může zastavit zemědělské vývozy!

14.03.2022 Agentura IFX uvedla, že Rusko může pozastavit vývoz pšenice, kukuřice, rýže a ječmene mezi 15. březnem a 30. červnem. Agentura se odvolává na ruského ministra zemědělství.
img

Válka zvyšuje poptávku po kukuřici, od května zaznamenala nejdelší rally

14.03.2022 Jelikož válka na Ukrajině omezuje dodávky kukuřice a kupující ji shání jinde, chystají se futures na kukuřici na pátý týdenní růst.
img

Uran, benzín, pšenice… Sankce se vracejí jako bumerang, i Česku

14.03.2022 Nejbohatší Rus, Vladimir Potanin, zatím sankcím namířeným proti oligarchům uniká. I tak – stále poměrně nezvykle – kritizuje ruskou odvetu za balík západních sankcí. Koncem minulého týdne se rozohnil na sociální síti Telegram. Rusko by podle něj mělo dále platit i zahraničním věřitelům jejich úroky standardně, jinak riskuje zdrcující poškození reputace coby bankrotující stát. Nemělo by také jako bolševici při revoluci před více než sto lety znárodňovat majetek odcházejících zahraničních firem. Drolí se to, drolí...
C:\fakepath\Rusko.jpg

Rusko kvůli sankcím Západu zakázalo do konce 2022 vývoz široké škály produktů

11.03.2022 V reakci na protiruské sankce vyhlášené Západem po ruské invazi na Ukrajinu zakázala Moskva do konce roku export telekomunikačního, zdravotnického, automobilového, zemědělského, elektrického a technického vybavení. Informovala o tom včera ruská vláda. Premiér Michail Mišustin řekl, že zákaz se bude týkat vývozu zboží zahraničních společností působících v Rusku. Na seznam vláda zařadila přes 200 položek, mimo jiné železniční vagony, kontejnery, turbíny a další zboží. Ministerstvo hospodářství uvedlo, že byl zakázán vývoz některých druhů lesnických a dřevařských produktů. Neupřesnilo, o které se jedná. Zákaz vývozu do konce letošního roku se týká mimo jiné automobilů, letadel a dronů, napsala později agentura TASS.
img

Účastníci trhu čekají na údaje o CPI v USA

10.03.2022 Ceny zlata se obchodovaly poblíž denních minim poté, co ztratily více než 70 USD a klesly pod 2 000 USD za unci. Výprodej na trhu se zlatem se shodoval s 10% poklesem na trhu s ropou, zatímco riziková aktiva, jako jsou akcie a kryptoměny, zaznamenala solidní zisky.
img

Zlato dosáhlo ceny 2 000 USD, ropa 130 USD

07.03.2022 Napjatá geopolitická situace na Ukrajině trvá již druhý týden a není divu, že lidé hledají bezpečí, kdekoli ho najdou. Nyní je to americký dolar a zlato, které dnes testovalo hodnotu 2 000 USD za trojskou unci.
img

Cena pšenice je rekordní v dějinách, dramaticky zdraží pečivo. Válka na Ukrajině může vyvolat „Arabské jaro 2“

07.03.2022 Cena potravinářské pšenice na burze v Paříži, která je určující pro ceny pšenice a mouky v ČR, dnes stoupla na nový historický rekord, v přepočtu až 11 580 korun za tunu (viz graf). Průměrná cena za období od začátku roku 1999 až dodnes přitom odpovídá zhruba 4603 korun.
img

Ceny potravin se zvyšují, příčinou je krize na Ukrajině

07.03.2022 Ruská invaze na Ukrajinu, která je známá také jako „obilnice Evropy“ působí chaos v celosvětových dodávkách potravin.
img

Válka na Ukrajině může vyvolat „Arabské jaro 2“. Zdražuje totiž potraviny na historický rekord, tuna pšenice poprvé v dějinách vyjde na více než 10 tisíc korun

06.03.2022 Tento týden vstoupí do historie burzovního obchodování. Cena pšenice na burze v Chicagu během něj stoupla o více než 40 procent. Důvodem je válka na Ukrajině, která dramaticky ztenčuje světové zásoby obilovin. Ceny potravin přitom už v únoru, ještě před ruskou invazí na Ukrajinu, vystoupaly k historickému rekordu, jak vyplývá ze včerejší pravidelně zprávy OSN k cenám potravin ve světě.
C:\fakepath\trader-01032022-19-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.03.2022 1) Nejznámější kryptoměna bitcoin od začátku ruské invaze na Ukrajinu zpevnila asi o 13 %. Přispívají k tomu Rusové i Ukrajinci, kteří své peníze vkládají do anonymních a decentralizovaných kryptoměn, uvedla dnes agentura Reuters. Denní objemy obchodů s bitcoiny nakupovanými za rubly od minulého čtvrtka vzrostly proti předchozímu dni o 259 % na 1,3 miliardy rublů (přes 291 milionů Kč).
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytici: Zlato a stříbro zdražily o pět procent, ropa a plyn o desítky pct.

01.03.2022 Cena drahých kovů a komodit, jako jsou ropa, zemní plyn či pšenice a kukuřice, letos výrazně roste. V únoru k tomu podle analytiků oslovených ČTK výrazně přispěla eskalace konfliktu na Ukrajině, kam vtrhla ruská vojska. Zlato a stříbro zdražily o zhruba pět procent, ropa a zemní plyn o desítky procent.
img

Hospodářská izolace Ruska zesiluje

01.03.2022 S tím, jak rostou počty ukrajinských obětí včetně těch civilních (viz včerejší bombardování Charkova), tak se i Rusko stále hlouběji propadá do hospodářské izolace. K sankcím se včera přidalo i Švýcarsko, které si vzalo na mušku mimo jiné i šéfa ropné společnosti Rosněfť. Horší ekonomické následky pro Rusko než sankce na jednotlivce a to nejen ty krátkodobé bude mít asi i odezva ropných společností jako Shell či BP, které couvají ze společných projektů s ruskými energetickými společnostmi, Nord Streamem počínaje a LNG terminálem na Sachalinu konče.
img

Rozbřesk: Hospodářská izolace Ruska zesiluje, “komoditní rozvod” s Ruskem věští inflační tlaky

01.03.2022 S tím, jak rostou počty ukrajinských obětí, včetně těch civilních (viz včerejší bombardování Charkova), tak se i Rusko stále hlouběji propadá do hospodářské izolace. K sankcím se včera přidalo i Švýcarsko, které si vzalo na mušku mimo jiné i šéfa ropné společnosti Rosněfť.
img

Jak by mohla ruská invaze na Ukrajinu zasáhnout dodavatelské řetězce

26.02.2022 Ceny ropy a zemního plynu budou s eskalací rusko-ukrajinské krize nadále stoupat, ale dopad na energetiku nebude jediným důsledkem. Podle analytiků CNBC krize naruší dodavatelské řetězce od pšenice přes ječmen až po měď a nikl.
C:\fakepath\komodity.jpg

Ceny pšenice, hliníku či niklu se kvůli rusko-ukrajinskému konfliktu zvyšují

25.02.2022 Ceny některých kovů, zemědělských výrobků a surovin se zvyšují a ocitají se na úrovních, kde ještě nikdy nebyly. Na vině je ozbrojený konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem. Obě země jsou totiž důležité pro světový trh s pšenicí, slunečnicovým olejem, hliníkem, titanem či niklem, a ty reagují na ruskou invazi na Ukrajinu.
img

Aktuálně: Dopady ruské invaze na mezinárodní trhy

24.02.2022 Ruský prezident Vladimir Putin brzy ráno ve čtvrtek 24.2.2022 vyhlásil „speciální vojenskou operaci“ a začala invaze na Ukrajinu. Pro svět a mezinárodní trhy to byl šok. Akciové trhy při otevření prudce klesly.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analýza: Eskalace konfliktu na Ukrajině povede ke zvýšení inflace v ČR

24.02.2022 Eskalace konfliktu na Ukrajině povede ke zvýšení inflace v ČR. Důvodem bude růst cen ropy a plynu, dále nárůst cen obilovin a potravin a odchod investorů více na západ. Vyplývá to z analýzy společnosti Portu. Zvýšení ceny ropy se projeví v peněženkách občanů nejen vyššími cenami pohonných hmot na benzinových stanicích, ale i zvýšením cen dalšího zboží, jehož producenti si zvýšené náklady promítnou do cen, a vyššími cenami za vytápění, řekl dnes ČTK analytik Portu Filip Louženský.
img

Obilnice Evropy čelí agresi

23.02.2022 Vstup ruských vojsk na východní Ukrajinu je budíčkem nejen pro řadu politiků ale také investorů, kteří sázeli na to, že post-covidový nárůst inflace je jen krátkodobou epizodou, která tento rok odvane. Rusko-ukrajinské vojenské manévry totiž sebou přinášejí další problémy a tím bude nárůst inflace spojený s růstem cen komodit. Vůbec přitom nejde jen o ceny ropy a plynu, což jsou asi dvě nejviditelnější položky, ale s jejich pro-inflačním dopadem se letos stejně tak nějak již počítalo.
img

Rozbřesk: Obilnice Evropy čelí agresi, připravme se na další pro-inflační šok

23.02.2022 Vstup ruských vojsk na východní Ukrajinu je budíčkem nejen pro řadu politiků, ale také investorů, kteří sázeli na to, že post-covidový nárůst inflace je jen krátkodobou epizodou, která tento rok odvane. Rusko-ukrajinské vojenské manévry s sebou totiž přinášejí další problémy, a mezi nimi bude nárůst inflace spojený s růstem cen komodit.
Související klíčová slova: Atas | Útok na Izrael | Prodej komodit | Počet nakažených koronavirem | Návratnost investice | Nejslabší akcie S&P | Zlato v letních měsících | Hospodářská situace | Kontraktní měsíc | Biopaliva | BCPP | Cena platiny | Jestřábí cyklus | Prostor k růstu | Fundamentální analýza akcií | Ceny rýže | Rané počátky | Zásoby zemního plynu | Tupperware (TUP.US) | Výplach | Filip Louženský | Partneři firmy | Hodnota společnosti | Výbor FOMC | Zvyšování cen | MicroStrategy Inc. | Dlouhé pozice | Výnosy dluhopisů | Světové akcie | Změny v globálním ekonomickém prostředí | Vývoj míry nezaměstnanosti | Geopolitické konflikty | Války | Lithium | Vývoj | IGLN.UK | Pravděpodobné výsledky | Sell in May and go away | Obchodní platformy | Opětovný pokles | Cena železné rudy | Metoda analýzy cen komodit | Data z trhu práce | Budapešť | Ceny termínových kontraktů | Allianz | ATR (Average True Range) | Zpracovatelské metody | Vyhlídky americké ekonomiky | Jaké jsou příklady komodit? | Globální růst | Proč investovat do komodit? | Graf Kakaa (Cocoa) | Hospodaření firmy | Gold.plus Martin Stránský | Denní graf USD/HUF | DPH | EUR | Co jsou komodity? | Golden Gate Pavel Ryba | Válečné dluhopisy | P/E poměr | Hlavní trendy | Vlastní prostředky | Aktuality z komoditních trhů | Trendy na trhu s komoditami | Globální ekonomické trendy | CrowdStrike Holdings | Fyzické produkty | Riziko inflace | Investiční rizika | Investiční firma | Reflační obchodování | Vývoj indexu jádrové inflace | Záporná cena WTI | Hospodářská zvířata | Menší potenciál | Brokeři | Take Profit | Hlavní úrokové sazby | New York Cotton Exchange | Surová ropa | Pohyblivý drawdown | XOM | Itálie | Nárok na výplatu | McDonald's | Stoxx | Míra inflace v Argentině | Obchodní deficit | Vývoj ceny zlata | Nejlepší obchody | Prodejní opce | Obilí z Ukrajiny | Texas | Řešení sporů | Finanční aktiva | Očekávání | Metoda analýzy cen | Korelace | Jüan | Otevřené pozice | Cena žlutého kovu | Meziroční vývoj spotřebitelské inflace | Inflace v září | Evropské centrální banky | Nikl | JAR | Dříví | Vývoj ceny uhlí v USD | Jan Tománek | Krize na Blízkém východě | Rizika obchodování s komoditami | Chile | Růst ceny cukru | WHEAT (pšenice) | Data ke sledování | Bloomberg Commodity Spot Index | Korelace s cenou ropy | Alternativní investice | Extrémně volatilní | Goldenburg Group | Pro investory | Zasedání ČNB | Venezuela | Nedostatek potravin | Bear market | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Roční míra inflace | Evropská komise | Lepší pochopení | Kakao - Vývoj ceny | iShares | Swiss | Investice | Formy obchodování s komoditami | Větší kapitál | Ekonomické zotavení | Spotřebitelský sektor | Káva Arabica | Potenciál | Nízké sazby | Support | Italský PMI | Allianz Trade | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Edge | Danske Bank | Hlava a ramena | Velikost kontraktu | Dění na světových burzách | Přehled komoditních trhů | Webinář | Finanční nástroj | Aspekty tradingu | Invaze na Ukrajinu | Náklady na transakce | Situace kolem Ukrajiny | Prognózy | ČNB Jiří Rusnok | Intervence | Ceny kakaa | Broadcom | Snižování rozvahy Fedu | Jaroslav Tupý | Vývoz obilí | Diverzifikace | Experti | Trendy na trhu | Bookmap | Futures a opce | Futures kontrakt | Rekord | Skupina Saxo Bank | Bloomberg Agriculture Spot Index | Vstupní náklady | Bitcoiny | Oživení ekonomiky | Stop-Loss | Návrh zákona | Býčí výhled | Co jsou futures kontrakty? | Hnojiva | FTSE MIB | Dění na trzích | Nevýhody jednotlivých trhů | Organizace pro výživu a zemědělství (FAO) | Administrativa prezidenta | Uvolňování měnové politiky | Vývoj ceny uhlí v USD za tunu | Obchodní seance | Analytik společnosti XTB | Český statistický úřad | Impuls | FiveThirtyEight | Sezónní patterny | EUR/USD | Bruno Le Maire | Efektivní správa | Politické rozhodnutí o produkci | Dění ve světě | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Saxo Bank | Chování | Reality | Neckline | Dobré načasování | Geopolitické napětí | Předseda představenstva | Finanční páka | Skladování fyzických komodit | SOK | Flipping | Indexové fondy | COT report | Akcie společnosti | Profesionální trader | ETH | Chování trhu | Čerpací stanice v ČR | Agentura AFP | Komunikační služby | Náklady na financování | iShares Oil & Gas Exploration & Production | Cena pšenice | Volební rok v USA | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Psychologie investování | Veřejná dražba | Krátkodobé cenové pohyby | Spotřební daň z nafty | AdmiralMarkets | Cenné papíry | Hospodářské stimuly | Zisky na akciových trzích | Nabídka a poptávka komodit | Burzovní ceny ropy | Výnos | Celosvětová poptávka po ropě | Rozdělení zisků | Výše jednorázového poplatku | Rané formy obchodování s komoditami | Sázka na pokles ceny | RBC Capital | Exchange | Goldman Sachs | Retracementy | TNOTE | Silný výhled | LYNX Trading | Vývoj na trzích | Sledování základních ukazatelů | Vzdělávání | Šéf Fedu | Starověké civilizace | Slabá poptávka | Akcie těžařů | Obligace | Komoditní sektor | Heating Oil | Strategie pro obchodování | ETF na komodity | Dopravci | Vývoj ceny sóji | Rozhodnutí o sazbách | Příklady z historie | IHNED | Snowflake | ESG | Index DOW | Moment obratu trendu | Import | iShares Physical Gold (IGLN.UK) | Producenti ropy | Richmondský Fed index | Zákaz vývozu | Dopad cen ropy | Vstupy a výstupy | ČEZ | Investiční portfolio | Podíl na zisku | Dluhopisy zemí eurozóny | Burzovní cena plynu | Těžaři | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) | Topný olej | Kontrariánství | Daytrading | Commodities | Věštec z Omahy | Nasdaq100 | Vepřové maso (lean hogs) | Kontrakty | Historie obchodování | Intradenní obchodní strategie | Propad cen | Obchodování s cennými papíry | Online obchodování | Sektorové metriky | Cenné lekce | Praxe | Barrick Gold (GOLD.US) | Analýzy cen komodit | ETFS Natural Gas | JPY | Palladium - Vývoj ceny palladia | H&M | Investing | Contract for Difference | Intuit (INTU) | Edge Clear EdgeProX | Trh s dluhopisy | Fyzické trhy komodit | Index Russell | Dosáhnout zisku | PAYX | Budoucí trendy | Posilování dolaru | Směřování trhu | Pár USD/CAD | Brent | CEO | Ceny sóji | EdgeProX | Apex Investing | Znehodnocení | ZWK22 | Maso a dobytek | Stimul | Peníze | Martin Stránský | Zpomalení globálního růstu | Axiory | Spolehlivá prop firma | Vývoj měnové politiky | Pandemie COVID-19 | Potenciální obraty v trendu | Russell 2000 | Ukazatel | Chránit svůj obchodní kapitál | Očekávání inflace | Nakupovat akcie | Meziroční růst cen | Rozhovor | Americká ropa | Americká lehká ropa WTI | Oživení ekonomiky USA | Strach | Obavy z inflace | Japonská burza rýže | Velký kapitál | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Služby | Nestlé | Projekce | ALUMINIUM | Hrubozrnná rýže | Analytici společnosti | Strategie Trend Swing | Měny | Barel ropy | Americký Fed | Investiční strategie | Globální hospodářský růst | Zpravodajství | Palladium | Bezpečný přístav | Ropa WTI | Lockheed Martin | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy | Co jsou hard komodity? | Dividendy | Burza | Obchodní fáze | Apex Trader Funding | Rizika a výzvy v obchodování | Zdražování cen | Dlouhodobý trend | Vývoj ceny akcií cestovní kanceláře | Vývoj evropského bankovního akciového indexu | Příslib výměny | Přijmout ztrátu | Oživení čínské ekonomiky | Tržní signály | Ruská společnost | Ceny komodit na trzích | Chicago Board of Trade (CBOT) | Pozornost investorů | Růst trhu | Burzy | iShares Physical Gold | Komodity - nejčastější otázky | USD/BRL | Index Cboe | Ceny elektřiny | Komoditní trh | Výrazný vzestup | Americký prezident Joe Biden | Analyzování | Vývoj ceny ropy | Sezónní výkyvy | Fondy obchodované na burze | Hlavní zjištění | Investiční příležitost | Broker | Vývoj ceny palladia | Cash flow | Proražení | Foreing Exchange | Obraty | Jak vybrat trh na míru? | Velikost pozic | Export | Jak na obchodování | Stříbrná horečka bratrů Huntů | OXY.US | CFD na komodity | Berkshire | Kryptoměna Bitcoin | Kapitál na obchodování | Bond | Logistické problémy | Energy Futures | Výroční zprávy | Zavření trhu | Taleb | Výhled globálního růstu | Vládní opatření | Gulf Coast Gasoline | Sezónnost na základě fundamentálních událostí | AI | WASDE | Indikátor agentury Bloomberg | Ropná zařízení | CATTLE | Prodej v květnu | Větší objemy | Performance account | Evropská inflace | Rozvahy Fedu | Price-to-Earnings | Počáteční kapitál | Trh s ropou | Ekonomická aktivita | Regulace | Úspěšné obchodování s komoditami | Měnový fond | BHP Billiton (BHP.US) | Partneři | Dnešní obchodování | IPO | Znalost | ZAR | Tržní trendy | Roční růst | Rostoucí ceny energií | Komodity - časté otázky | Rithmic R Trader | Čtvrtletní výsledky | Jak vydělat na poklesu | Kapitálový trh | Hospodářské výsledky | Apellis Pharmaceuticals Inc. | P.A. | Úvod do světa komodit | Kurz eura k dolaru | Zvýšení sazeb | Nejstarší zaznamenané obchodování | Bezpečné přístavy | Co je komodita? | Prodej v květnu a opusť trh | Nižší provize | Dovednosti | Hliník - Vývoj ceny | Nárůst ceny | Otevřený obchod | Ceny australského uhlí | Předseda sněmovny | Izraelský premiér | Euronext | MT5 | Finanční trh | Nejvyšší produkce | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC | Investice do těžby | Tržní pohyby | EUR/CZK | Vyšší hodnoty | Obchodní deník | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF (CIND.UK) | 1 milion | Pro tradery | Nový rekord | Zhodnotit své peníze | Investování u XTB | Výkonnost společnosti | Zdravotní pojišťovna | Trend following | Americká ropa WTI | Sezónnost v investování | Intercontinental Exchange | Hershey | Rekordní zisk | Světový obchod | Zveřejnění zprávy | Zájem o ropu | Makrodata | Nejznámější kryptoměna | Investoři | Poptávka centrálních bank | Sója | Bank of England | Americké ekonomiky | RTrader | Největší světové ekonomiky | Nejistoty | Fidelity | MiFID II | Nejnovější výsledky | Výnosy z amerických dluhopisů | AMD | Vývoj meziroční inflace | Vývoz pšenice | Vývoj průmyslu | Pohyby trhu | McKinsey | Kapitál | Dosažení zisku | FedWatch | Turecký statistický úřad | Globální akciové trhy | Vzdělávání a analýza | Pracovní místa | Nikkei | Ministr hospodářství | Commonwealth Bank | BP | Údaje o průmyslové výrobě | Futures euro | Posílení | Potenciální ztráty | Nejslabší akcie | Největší finanční trh na světě | Vývoj ceny zemního plynu | Histogram | USD | Citroën | Buy Limit | Normalizace trhu | Tempo hospodářského růstu | Možnost obchodovat | Prodávat akcie | Typ tradingu a investice | Čekající příkazy | Hold | Komodita | Kroky s trhem | Vývoj ceny ropy Brent | Hliník - Vývoj ceny hliníku | Kontrakt na burze | Nižší poptávka | Plány | Sestupný trend | Banka Goldman Sachs | WYNN | Total | Zisk | Strategie pro obchodování s komoditami | Obchodní strategie pro komodity | Americký S&P 500 | Potravinové krize | Slevy | TTF | Tempo zdražování | Bitcoin futures | Podílový fond | Cestování | Politická nestabilita | Futures na sójové boby | Čínské stimuly | Německý DAX | Morningstar | XTB Štěpán Hájek | Narušení dodávek ropy | Patria | Akcie a dluhopisy | Chřipka | Index agentury Bloomberg | Analýzy | Zasedání OPEC | Nike | Vývoj ceny pšenice | Evropské ekonomiky | Náklady financování | NFP report | Klimatické změny | Vládní výdaje | Čínské úřady | Pokles vývozu | Bohatý | Cena železa | Swapy | Ruský vývoz plynu | Analytici XTB | Cenové tlaky | CZK | Měny účtů | Konflikty | CFD kontrakty | Pokles cen komodit | Nástroje technické analýzy | Zvýšení úrokové sazby | Cenové úrovně | Emoce | Kabinet | NFP | Investovat | Derivatový trh | Peso | Rizika a příležitosti | Typ ropy | Záplavy v Číně | Burzovní průvodce | Svátek v USA | Huawei | Analytik Purple Trading | Ruský prezident | Defenzivní příkazy | Obchodování s CFD na komodity | S&P | Brusel | Obchodní signály | Texaská ropa WTI | Potenciální zisky | Systematické riziko | Úroková sazba | Momentum trhu | Průmyslové komodity | Butter and Cheese Exchange | Hard komodity | DJIA | Výše kapitálu a ceny | Vesa | Zvýšení daní | Legislativa | Hospodářské dopady | Společnost Berkshire Hathaway | Základní materiály | Obrovský potenciál | Dovoz | Unie | První obchody | Technologické tituly | Fungování trhů | Dobrá nálada | InterContinental | Vale | Trpělivost | Obchodování na finančních trzích | Řízení rizik v obchodování | Cena ropy na světových trzích | Deflace | Eurostat | Short selling | Politická situace | Zemědělské komodity | Zahraniční investoři | Analýza komoditních trhů | Doji | Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | Soros Fund Management | Lepší výsledky | Jak obchodovat s komoditami | Uran | Exxon Mobil (XOM.US) | Ruský rubl | Hlavní kryptoměny | Které fundamenty sledovat | Pozitivní zprávy | Swingový trading | Occidental Petroleum | Commodity Channel Index | Komoditní | PLTR | Stříbro - Vývoj ceny stříbra | Cenové pohyby a trendy | Dobrý byznys | Althea Spinozzi | Praha | Mezinárodní agentura pro energii | Vladimir Potanin | Berkshire Hathaway | XAU/XAG | Přeprodaný trh | Obchodování spreadů | OD7F.DE | Finanční instituce | Ekonomický kalendář | Základní principy technické analýzy | Rizika a výzvy | Prezident | MetaTrader 4 (MT4) | Narušení dodávek | Inteligentní investor | Vybírání zisků | Investing.com | Vzdělání | ÚRS | TradingFloor.com | Trh s komoditami | Obrat trendu | Čínské zboží | Michail Mišustin | Spotřebitelské ceny v USA | Výsledky | Pohyby a trendy | Nákup a prodej | Ethanol | Statistický úřad Eurostat | Globální ekonomiky | Prostředí pro nákup a prodej | Americké centrální banky | Nejsilnější akcie S&P | Euro Stoxx 50 | HUF | Inflační tlaky | Západní sankce | Průzkum | Minulá výkonnost | Portfolio | Bank of America | Evaluace | Seeking Alpha | Psychika | Swing | Fundamentální analýza | Dovoz ropy | Zvyšování daní | Ochota riskovat | Velikost kontraktu pro komodity | Komoditní přehled | Retracement | Cenový růst | Pochopení fungování trhů | TIM | Následky pandemie | Marek Brávník | Plány na podporu ekonomiky | Nízké úrokové sazby | Energie | Pohyby cen komodit | Jak ceny komodit ovlivňují různá odvětví | Silný dolar | Fundamentální zprávy | Zůstatek | Investiční společnost Berkshire Hathaway | OPEC+ | Růst inflace | P/E | Fiskální rok | Tržní úrokové sazby | Jaké strategie jsou povoleny | Bed Bath & Beyond | US500 | Čeští centrální bankéři | BHS | Boom | Raytheon | Ruská vojska | Ceny zinku | Ropné společnosti | Druhy akcií | Long příležitost | Objem | Kalendářní sezónnost | Average daily range | Oživení v Číně | Cena mědi | Klima | Přehled obchodovatelných trhů | Boj s inflací | Cestovní kanceláře | Vývoj volatility | Obchodování a investice | Vývoj měnového páru | BDO | Jsou komodity dobrou investicí? | Sociální nepokoje | Zákonodárci | Investovat do Bitcoinu | Investice do kryptoměn | Ceny plynu v Evropě | Bloomberg News | Tržní podíl | Malajsie | IEA | NGAS | Index Stoxx 600 | Ekonomický vývoj | Ceny Bitcoinu | Praktické tipy pro obchodování | Zemědělské půdy | Firmy | Investiční riziko | Adrenalin | Jak obchodovat komodity | Investiční aktivita | Německé ceny | Otevření Číny | Investiční platforma | Ole Hansen | Hlavní úroková sazba | WHEAT | Zemědělské plodiny | Obchodní příležitost | Páka | Pfizer | Nejsilnější sektory | Obchodované komodity | BP (BP.UK) | Úspěch v obchodování | AFP | Studie | Blízký východ | SaxoBank | Velmi bohatý | Období stagflace | Třída aktiv | Shortovat | EUR/AUD | Nástroj | Zpráva | Live Cattle | Polsko | Válka | Kolaps | Rio Tinto | Prémie | Francouzský ministr | Biopalivo | Rozpočtová politika | Jigsaw Trading | Index RTS | Bezpečné investice | Zvyšování mezd | Performance | Britský FTSE 100 | Měna | Zinek - Vývoj ceny | Znárodnění | Rok 2024 | Typ obchodu | Olej | Zprávy | Kompletní průvodce | The Hightower Report | Poptávka po pohonných hmotách | United Airlines | Fibonacci retracement | Hypotéky | Hrubý domácí produkt (HDP) | Ceny ropy | Chicago Board of Trade | Nasdaq | Australský dolar | Současná situace | Obchodování komodit | Strategie investování | Raketový útok | Přijetí | Deficit | Lukáš Kovanda | Tržní podmínky | NGAS.UK | Zasedání Fedu | Vyšší bariéry vstupu | Jackson Hole | Live účet | Pokles produkce | Warranty | Globální obchod | Geopolitická situace | Vývoj akcie ČEZ | Jak zhodnotit peníze | Komoditní fondy | OPEC | Pravidlo trailing threshold | Výhody komodit | Ukrajina | Bloomberg | Jednání FOMC | Pšenice - Vývoj ceny pšenice | Sucho v Brazílii | Ropovod Družba | Lednový efekt | Tradingová portfolia | GBP | CME FedWatch | ADR | Egypt | USDA | Udržitelnost | KB | Nabídka | Ekonomické ztráty | Hlavní sezónní trendy | Ekonomický šok | Čínský dovoz | Bezpečné útočiště | Rekordní hodnoty | Ropa Brent - Vývoj ceny | S&P Global | Cenný papír | Průraz | Globální dodavatelské řetězce | Centrální banky | Vzdělávací nástroje | Oslabení amerického dolaru | Admiral Markets | Zpomalení inflace | Výhody Forexu | Zpomalení ekonomického růstu | Trump | Sladká investice | Vesa Equity | Online platformy | Zpráva pro dolar | NICKEL | Oblasti forexu | XOP | Ptačí chřipka | Speciální účet | Bydlení | Hlavní indexy | Silnější dolar | Vysoké ceny energií | Guru | Obavy z recese | Vliv na ceny | Společnost Arm | Urals | Obchodování v Asii | Pohyby cen | Nezaměstnanost v USA | Dolary | Michael Saylor | Federální rezervní systém | Vstupy | Sezónnost zisků technologických firem | BREAKING | Vývoj ceny bitcoinu | Agricultural Futures | Komodity na trading platformě | Jak fungují komoditní trhy? | Rozdílové smlouvy (CFD) | Dopady na trhy | LEN | Evropské trhy | Ministerstvo práce | Výsledky firem | Kukuřice - Vývoj ceny | 1 000 barelů | Náklady na těžbu | Špatné výsledky | Klíčové události | Instituce | COPPER | News trading | Evropské akcie | Bank of Japan | Chamtivost | Dovoz ukrajinského obilí | Jakub Hodan | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Silný růst | Futures na evropské indexy | Ropa Brent | iFX | Mexiko | Earnings | Broker Trust | Aktuální problémy | Evropský statistický úřad Eurostat | Býčí signál | Cena elektřiny na burze | Vývoj ceny zlata v USD | Rozhodnutí vlády | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Americké akcie | Vyhlídky | USD za mBTU | BBC | Silná ekonomika | Vyšší poptávka | CZ | UBS Group | Cena ropy brent | MetaTrader | Kongres | Rutina | Zajímavý trh | Akcie leteckých společností | Vývoj cen zemědělských komodit | Rekordní ceny | Analýza komodit | Platina - Vývoj ceny platiny | Maximální drawdown | Zvýšená volatilita | Reakce trhu | Equinor | Obchodníci s ropou | Pandemie nemoci COVID-19 | Trh | Komise | Kurz EUR/USD | Kontrakty vázanými na komodity | Války na Ukrajině | Objem stimulů | SPDR S&P Oil & Gas Exploration | EY | Výrazný růst | Rosněfť | České koruny | Dnešní zasedání Fedu | Investování s LYNX | Jak je to s cenou komodit? | PLATINUM | Korekce | Asociace | Vývoz ropy | Jak si vybrat tu správnou strategii? | ProCent | Výrazný pokles | Board of Trade | Buffett | Money management | WFP | Pražské burzy | AVGO | Vývoj ceny stříbra SILVER | Krátkodobé obchodování | Výběry | Investování a obchodování | Globální ceny | Sázení | Asie | Tržní výhled | Vietnam | Francie | Obchodní strategie | Barrick Gold | Světová banka (SB) | Globální recese | Intraday přístup | Politika centrální banky | Poskytování kapitálu | S&P/ASX 200 | Yahoo | Spekulant | Propad | Ruské úřady | Cenové změny | Posílení dolaru | Trigger | Jacobs | Turecko | Stock | Úspěšný obchod | Americké zásoby ropy | Obranný průmysl | Telegram | Kupní cena | Očekávání investorů | Akcie Morgan Stanley | Velikost obchodu | Rating | Politická rizika | Exxon Mobil | Hands-off | Over-The-Counter | Pandemie koronaviru | Čínský prezident Si Ťin-pching | Koronavirová pandemie | Byznys plán | Příležitosti pro obchodování | Obchodování založeném na sezónnosti | Microsoft | Selský rozum | Příležitosti | Pokles úrokových sazeb | Technické analýzy | Potenciální obraty | xStation | Obchodní jednotka | Plyn z Ruska | Akcie společnosti ČEZ | Posílení kurzu | Technologické společnosti | Vládní dluhopisy | Česmad Bohemia | Agentura Bloomberg | Rozložení investic | Jak diverzifikovat portfolio | Ropa WTI - Vývoj ceny | Maso | Eurokomisař | Nepředvídatelnost | Trh s futures | Commission | Spotřebitelská inflace | Server BBC | Shortování | Moje obchody | Změny cen | Lamb Weston | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | ANO | WMT | Hrubý domácí produkt | Mistrovství | Nvidia Corp | Long pozice | Toyota Motor | Sázka | Index produkčních cen | Automobilky | Krátké obchodování | Zpomalování ekonomiky | LYNX webinář | Kurz dolarů | Pomoc Ukrajině | Obnovitelné zdroje energie | Peugeot | Exporty | Národní ekonomická rada vlády | Dlouhodobé trendy na trhu | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Uzavření pozice | Data z USA | Obchodování ETF | Profitovat z růstu cen | Bankovní akcie | Devalvace | Pojišťovny | Historie burzovního obchodování | Obchodovat s komoditami | Donald Trump | Spotřební zboží | Výsledky společnosti | Prop Trading firmy | Obchodování se CFD | Gasoline | CTA | Výpadky | London School of Economics | Vývoz do Číny | Objem obchodů | CFTC | Jiří Hruška | Graf | FIAT | Utility | Fnac Darty | Zemní plyn - Vývoj ceny | Akciový index | Centrální banka | Investování do různých komodit | Omezené riziko | Deutsche Börse | Nejlepší akcie | Disciplína | Životní prostředí | DPZ | Přehled | Trhy komodit | Fondy peněžního trhu | Plyn | Svíčkové grafy | Trendové linie | Tropické zemědělské plodiny | LYNX | Akcie 2021 | Omezení pohybu | Eurodolar | Společnost Berkshire | Trendové indikátory | Čistý zisk | Výnosové křivky | Jádrová inflace | Historické cenové pohyby | Kovy | Stavebnictví | Margin call | Hospodaření | Skladovací kapacity | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Fed | Americká centrální banka | Index volatility | TUI | Walmart (WMT) | Trojité dno | Růst spotřebitelských cen | Volatilita a nejistota | iShares Commodity Diversified Swap (ICOM.UK) | Ruby Equity | Forex a komodity | Obchodníci komodit | ADBE | Vyvíjející se technologie | Spoluzakladatel | Ceny uhlí v USD za tunu | Obchodní přístup | Srovnání prop trading firem | Nejlepší trhy pro trading | FCX.US | Měnový trh | Nevýhody forexu | RTrader Pro | Určení možného trendu | Globální index | Hmatatelné produkty | Ztrátové obchody | S&P 500 a Nasdaq | Březnová inflace | Cena severomořské ropy | CI Komodity | API | Úrovně pro vstupy a výstupy | Ruský trh | Index Nikkei | G10 | Obchodní dovednosti | Obchodování a investování | Další růst | Zastavení růstu | Údaje o inflaci | Evaluation accounts | Běžný účet | MetaTrader 4 | CFD obchodníci | Cena drahých kovů | Unieuro | Reuters | Forwardy | Dezinflační tendence | Kombinace indikátorů | Portu | Si Ťin-pching | Unilever | Tipy pro obchodování s komoditami | Burza Dojima | Elliottova vlnová teorie | Situace na Ukrajině | Hodnota měny | Chevron | Kakao | Analýza trhů | Investment | Předpokládaný růst | Centrum ekonomických a tržních analýz | Markets | Výstupy | Peníze na financování | Testovací účet | Obchody | Souhrnný index | Blog | Overbalance | Rolování | Rekordní maximum | Fluktuace | Take-Profit | Výzvy v obchodování s komoditami | Cena Brentu | Trendy růstu | Bezpečnostní situace | Malý trader | Prezidentská debata | Zájmové skupiny | Pozornost | Deutsche Boerse | Nedostatek disciplíny | iShares Physical Silver (ISLN.UK) | Sezónnost a počasí | BHS Štěpán Křeček | Velcí spekulanti | Firma | Investice do robotiky | EURUSD | Další rozvoj | Oslabování dolaru | Traders | Akcie v USA | Česká měna | S&P 500 | COCOA | ATF | PX START | Commodity index | Ceny stříbra SILVER | ATR | Admirals | Dow Jones a S&P 500 | Kopírování obchodů | Příkaz | Cenové trendy | Prop Trading | Směnný kurz | Krátká pozice | Zvýšení úrokových sazeb | Obchodování | Komoditní trhy dnes | Rychlý růst | Zavírání obchodů | Zemní plyn | Vládní dluhopisy zemí eurozóny | Předseda | Výrazné ztráty | Fiskální stimul | iShares Physical Silver | Ukrajinské krize | Nigérie | Eva Miklášová | Sezónnost trhů | CFD | 4GLD.DE | Čeští spotřebitelé | Inside Bary | Nová data | Volodymyr Zelenskyj | 3M | Naše ekonomika | Open | Cena akcie | Růst ceny zlata | Chicago Mercantile Exchange | Pšenice na burze | Evropská měna | Nastavení indikátoru | Psychologie tradingu | WTI a Brent | Poloautomatizované strategie | Zahájení výsledkové sezóny | Analýza trhu | Ceny bavlny | Marže | Spekulovat na budoucí cenu | Jemen | Financovat | Ekonomické cykly | Příprava | Pavel Ryba | Pohyby na trhu | Řecko | Kurz EUR/CZK | Příliv kapitálu | Finanční instrumenty | Ziskové marže | Majitel | Rostoucí náklady | Aktuální cena | Nálada investorů | Golden Gate CZ Marek Brávník | Dlouhodobé obchody | Nejlepší investice | Míra | Akcie a indexy | Rozvoji obchodování | Objem zlata | NinjaTrader | Ceny obilovin | Hedgeové fondy | Obavy ze ztráty | Reálný účet | Ropné futures | Úroky | Plodiny | MT4 | Zvýšení inflace v ČR | Akce centrálních bank | Důsledná analýza | Natural Gas Intelligence | United Airlines Holdings | Růst světové ekonomiky | Obchodujte přes LYNX | Počet obchodů | Náklady spojené se skladováním | Investice do akcií | Úroda | PTC | AIGI | Prudké zdražování | Apple | Rychle a zběsile | Chování obchodníků | Budoucí vývoj | Silný trh | Vztah mezi nabídkou a poptávkou | Money-Management | Káva | Merrill Lynch | Zemní plyn - Vývoj ceny zemního plynu | Bankovní úvěry | Izrael | Ceny akcií | Indikace | Huawei Technologies | Vlastnit akcie | Snížit riziko | Japonsko | S&P500 | Klesající trend | Epidemie | Co bude s českou korunou | Největší pády | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Převzetí aktiva | Čínská ekonomika | ECB | Obchodováním s futures kontrakty | Ceny | Technologie | CHF | Organizace pro výživu a zemědělství | Energetická krize | MetaTrader 5 | Finální odhad | ČNB | Rumunsko | Horší data | Evropská unie | Těžba ropy | Vývoj obchodní bilance Austrálie | Jiří Rusnok | Futures na železnou rudu | Situace ve Spojených státech | Tipy pro obchodování | Pokles | Sankce Západu | Komoditní trading | USD/NOK | Contango | Ceny futures kontraktů | Ochrana proti inflaci | Zprávy o vakcíně | Spot | Rok 2020 | Surové ropy | E-mini | Globální inflace | Pšenice (WHEAT) | Vývoj akciového indexu | Ghana | Uzavírání ziskových pozic | Vystoupení šéfa Fedu | Ochranné příkazy | Tržní ceny | Země EU | Americké společnosti | Americký dolar | Potenciální zisk | Kryptoměna | Pokles cen ropy | Hedge | DoubleLine | Pepa Zeman | Vývoj dolaru | Poplatek | Nevýhody akcií | Nejvýraznější pokles | Vývoj na komoditních trzích | Rabobank | 4GLD | Neenergetické komodity | IPO společnosti | Investování na burze | Tržní očekávání | Trendové obchodování | Americká ekonomika | Vysoké ztráty | Finanční deriváty | Credit Suisse Group | NVDA | Svět investování | Michal Valentík | Podpora | Nejistota | FUNDING | Obchodník | Doporučení | Embargo na ropu | Akcie s LYNX | Invest | MRNA | ZWN22 | COVID-19 | Finanční krize | Pokles ceny | Česká republika | Společnost XTB | Požadovaný zisk | Adaptace | Sberbank | Harrisová | Jednání ECB | Blue-chip | ROE | Nižší růst | OTC obchodování | Index cen | Čínská vláda | Daně | Euler Hermes | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Globální finanční trhy | Portfólia | StopLoss | Trh práce v USA | Spotová cena zlata | OECD | Průmyslová komodita | Otázky začátečníků | Dnešní fundamenty | Ekonomické faktory | Historie komoditního obchodování | Roční výnos | Nejoblíbenější komodity | SaxoStrats | Aplikace na obchodování s komoditami | Cotton Exchange | Chicago Mercantile Exchange (CME) | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Napětí na Ukrajině | Valdis Dombrovskis | CBOE | Centrum | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Růst zisků | Období korekce | Zisky | Range | Obchodování s akciovými indexy | CHN.cash | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy Brent | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Omezení COVID | Fio banka, a.s. | Nevýhody | Oslabení koruny | Anglogold Ashanti | ROE (Return on Equity) | Metal Futures | Drahý kov | Sell | Snížení sazeb | Americká data | Globální ekonomika | Nvidia | Skupina OPEC | Micro futures | Ceny komodit | Identifikovat trend | Euromonitor | Stoxx 600 | Růst výnosů | Řízení rizika | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Cisco Systems | Cena hliníku | Toyota | Vesa Equity Investment | Shortování akcií | iShares Stoxx 600 Oil & Gas | Cena zlata | Přehled o dění na světových burzách | Fundamentální ukazatele | CFD obchodování | CBRT | Zvýšení ceny | Administrativa prezidenta Bidena | Organizace zemí vyvážejících ropu | Jiří Tyleček | Rizikové averze | Trinity Bank | Flash Crash | Vice | CARA | Rusko-ukrajinský konflikt | Turecký prezident | Prodejní signál | Každý trader | Růst cen | Albemarle Corp | Hladiny podpory | Historické pohyby | Risk | Dluhový strop | Momentum | Sledování globálních ekonomických trendů | iOS | RSI | Celosvětová poptávka | Exxon | Commodity Channel Index (CCI) | FXstreet | Swap | Káva - Vývoj ceny | Hospodářské výsledky firem | Dovozy potravin | Energetické trhy | Supporty | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Výdaje | Útok na Ukrajinu | Financování | Burza futures | Nové rekordy | ČSÚ | Finanční společnosti | Zásoby plynu v USA | Severomořská ropa | Ostatní investice | IoT | Finance | Telata | Přístup k riziku | JDE | Velké zisky | Výrobce čipů | Makroekonomické ukazatele | Stres | Investiční rozpočet | Automobilový průmysl | Margin | Hotovost | Americká lehká ropa | Ekonomický a strategický výzkum | Zdražuje zlato | Mráz v Texasu | XOM.US | Patterny | XOP.US | Obchodujte akcie | Pharmaceutical | Long / Short | Globální poptávka | Přístup k investování | XPT/USD | Společnosti | MES | Nassim Nicholas Taleb | Termínové kontrakty | Prezident Joe Biden | Těžařská společnost | Dílčí index | Wynn Resorts | Vyšší ceny | Otevření obchodu | ICE | Překoupený trh | Vývoj akciového indexu Nasdaq | FT | Kov | Analýza dat | QE | DNO | Dolarové sazby | Mali | Cena | Dnešní čísla | Pokles trhů | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | CME | Velké peníze | Bull | Hospodářský růst | Vydělávat peníze | Ceny ropy WTI a zlata | Rithmic R Trader Pro | Odhodlání | Výběr brokera | Dealer | Kartel OPEC | Zajímavé příležitosti | Ceny palladia | Energie v zimních měsících | FinTech | WTI | ETF fondy | Odhad růstu světového obchodu | Světová banka | Mexické peso | Open-outcry | Bod | Zemědělci | Prodávající | Americké akciové trhy | Federal Reserve | Podmínky na trhu | UCITS ETF | Prodej dolaru | Americké úrokové sazby | Nároky na kapitál | Intuit | Ropa západotexaská | ATR (average true range) | Ceny sójových bobů | Obchodování s měnami | Data PMI | ADR (average daily range) | Spekulace | Obchodování CFD | Pfizer a BioNTech | Nejzajímavější tržní pohyby | Futures na bavlnu | Republikáni | Nord Stream | Evropské indexy | mBTU | Zákaz dovozu ukrajinského obilí | Šíření nového koronaviru | Android | Saúdská Arábie | CVX | Tradeři | MicroStrategy | OCI | Pohyby v červenci | Domácnosti | Tempo inflace | Týdenní tržní výhled | Sázet | FTSE | Cena ropy | Význam psychologie | Analýzy trhu | Intraday | Obavy trhu | Inflace | Ocel | Nenahraditelné komodity | NYMEX | Devizové intervence | Tržby | Tržní sentiment | Cena dřeva | Zinek | DAWN | WBD | Domácí měna | Situace | Státy EU | Zlato a stříbro | Historické rekordy | Zvýšení inflace | Vzdělávací webináře | Ekonomie | Oživení globální poptávky | Twitter | Forex trh | Váš trading | IKEA | Nižší zisky | Krach | Alphabet | Struktura | Bilance běžného účtu | Spotová cena | Rizika Over-The-Counter trhů | Elektronické obchodování | Zkušenosti | Ruský akciový index | Žádosti o výplatu | Obchodní kapitál | PCE inflace | Spotřební daně | New York Board of Trade | VESA | Živočišné komodity | Super Micro Computer | USD/CZK | Životní náklady | Oživení ekonomické aktivity | Risk Management | NYBOT | US100 | Jarda Tupý | Sektor zdravotnictví | Return On Investment | Statistiky | Ekonomické recese | Peter Kažimír | Problémy s počasím | Investování na Forexu | Podrobný pohled | Burza futures a opcí | Moment obratu | Světová ekonomika | Tučné dividendy | Moneta | Trading firmy | Diverzifikovat | ETF WTI Crude Oil (OD7F.DE) | FX | Global Markets | Ben Bernanke | Pokles prodeje | Aukce | Růst mezd | Úspěšný začátek | Vytrvalost | Royal Dutch Shell | RUB | Finanční systém | Sazby beze změny | Kurz | Market | Komplexnost | Evropská centrální banka | Vývoj měnového páru USD/RUB | Typy obchodovaných komodit | ISM | 256/2004 | Google | Realizovat zisk | Nakupovat zlato | Ropa a Plyn | EUR/MWh | Pokles výnosů | Zasedání Bank of England | New York Mercantile Exchange | TASS | ICOM.UK | Světová cena | Inside | Close | Rozkolísaný | Kazachstán | Grafy | Nikl - Vývoj ceny | Žádosti o podporu | Pokles zásob | Lockdowny | Rio Tinto (RIO.UK) | Occidental | Hlavní pravidla | Price Futures Group | Obchodování ropy | Benjamin Graham | Ceny pšenice | Inovace | Vývoj německého akciového indexu | Pandemie nemoci | Býčí vyhlídky | Aktivum | COMEX | Dynamické obchodování | Ruská invaze na Ukrajinu | ETF Industrial Metals (AIGI.UK) | Důsledky na investiční strategie | Stříbrná horečka | DIA | Obchodováním s futures | Anglogold Ashanti (AU.US) | Sójové maso | Demo účty | Rané formy obchodování | Žlutý kov | Obchodování s nástroji CFD | Vývoj hodnoty | Prudký růst cen | Krmný dobytek | Investujte | Reálné peníze | Komoditní supercyklus | Měď | Úspory | Proinflační | Komise pro futures trhy | Feeder Cattle | Ruský plyn | Prop firma | Řetězec | Rozvíjející se trhy | Riziko výkyvu cen | Odpor | AUD | AIGI.UK | Contract | Převod komodit | Výše úrokových sazeb | Spekulace na růst | Index Cboe VIX | Světové měny | Commodity | Obraty trhu | CVX.US | Čísla o inflaci | Vysoká poptávka | Fibo | Analytici | NATGAS | Elektromobily | Nejlidnatější země světa | Vývoj obchodní bilance | Zahraniční kapitál | Citigroup | Dluhy | Vysoká inflace | Kontrakty na sójové boby | Hospodářství | Nejlikvidnější trh | Cenové formace | Obchodování v pásmu | Euro STOXX | Cena palladia | RRR | HG měď | Stimulační balík | Ukázka open-outcry | Vývoj zásob zemního plynu v USA | NEM.US | Indická centrální banka | Equity | Oves | Zahraniční společnosti | Investiční byt | Arm | Snižování úrokových sazeb | Rýžové lístky | Pozice spekulantů | Intermediate | Komodity na trading | Vládní politika | Nižší ceny | CIND.UK | Ceny hliníku | Coinbase | Short příležitost | Investiční manažeři | Zasedání ECB | Fundamentální analýza akciových trhů | Credit Suisse | Portfolia | Převis | Moderní komoditní trhy | Poptávka | Expert | Koronavirové krize | Daytrader | Spolupráce Moskvy a Pekingu | Vývoz | Energetické firmy | Teplé počasí | Světové finanční krize | Týdenní zpráva | Webináře | Gate | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | První odhad | Obchodní instrumenty | Ziskovost | Recese | Hospodářský pokles | Celosvětový růst | Nákup komodit | Makro | Poptávka a nabídka | Španělský PMI | Správná diverzifikace | Švýcarský frank | RBOB | Čisté krátké pozice | France Info | Erdogan | Vývoj pandemie | Vysoké ziskové marže | CZK/EUR | Jaké komodity obchodovat? | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Sněmovna reprezentantů | iShares Stoxx 600 Oil & Gas (SXEPEX.UK) | Situace na Blízkém východě | R Trader | Začít investovat | Burzovní indexy | Silný americký dolar | Růst americké ekonomiky | eCBOT | Signály | Klouzavý průměr | Ruský vývoz plynu do Evropy | Koronavirové pandemie | Kukuřice na chicagské burze | Růstový trend | Příjmy a výdaje | Silný support | Štěpán Křeček | Americké burzy | Devizový trh | Nálada na akciových trzích | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy | Celková inflace | Frank | Kapitálové výdaje | Balance | Cena kukuřice na chicagské burze | Stochastic oscillator | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | Podhodnocený | Cukr - Vývoj ceny cukru | Růst čínské ekonomiky | Napětí v Perském zálivu | Čínské indexy | Ceny kukuřice | Americká centrální banka (Fed) | Ruský útok | Dovozy potravin z USA | Ceny energií | Americké indexy | Washington | Snížení produkce | Světové události | Ceny potravin | Futures kontrakty | Pšenice | Býčí trh | Meziroční míra inflace | Globální trh | Měnový kurz | Znalost trhu | Rithmic RTrader Pro | Břidlicové ropy | Základní sazby | Brent (OIL) | Obchodovat s kryptoměnami | Argentina | Rizika | Zajistit si riziko výkyvu cen | Etiopie | Eurozóna | Psychologie | Obchodní náklady | Smlouvy o koupi | Celkový výkon | Výhledy | Vyšší volatilita | Americké banky | Multi-Asset obchodování | CySEC | Rostoucí inflace | Zvýšení produkce | Potravinová a energetická krize | Saxo | OSN | Pokles dovozů | Projev šéfa Fedu | Globální trhy | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC (4GLD.DE) | Propad ropy | Henry Hub | Cena elektřiny | Boje na Ukrajině | Sell Stop | Hang Seng | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Fyzické dodávky | Finanční prostředky | Inflace v Turecku | Mince | Tržní příležitosti | Zásoby ropy | Americké volby | Druhy komodit | Ceny plynu | Světové ekonomiky | ROCE | Růst HDP | Benzín | CrowdStrike | Čínské ministerstvo | Channel | Rusal | Rostoucí ceny | Růst cen nemovitostí | Trend | Obchodovat | Zlatý kov | Budoucí pohyby trhu | Střadatelé | ROI | Akcie a ETF | Obchodování s komoditními futures | Obilniny | Analýza a strategie | Dow Jones Industrial | OXY | Finanční společnost | New Deal | Ozbrojený konflikt | iShares Oil & Gas Exploration & Production (IOGP.UK) | Cena Henry Hub plynu | Zásoby plynu | Majors | Arabica | Pohádkové jmění | Dnešní kurz | Pokles akciových trhů | Míra inflace | Fyzické zlato | RTS | Fundamentální data | Energetika | Ekonomické údaje | Spotřebitelská důvěra | MMF | Biotechnologické společnosti | USD/RUB | Technologické inovace | Stop Out | Libanon | Historické záplavy v Číně | Nařízení | Produkce cukrové třtiny | Nabídka a poptávka | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | BTC | Fed index | Indexy | Citi | Sezónnost finančních trhů | Zvyšování sazeb | Odborníci | Hodnotové investování | Hospodářské krize | Oživení poptávky | Severomořská ropa Brent | Potravinové komodity | Cena severomořské ropy Brent | Hurikány | Burzovní ukazatel | Mezinárodní měnový fond | Transparentnost | Gold | Kancléř Olaf Scholz | Ropný šok | Peking | Průmysl | Bulharsko | Investovat do zlata | Bazický bod | Úroda obilovin | Očekávané výsledky | Americké žádostí o podporu | Lehká ropa WTI | Míra inflace v Turecku | Druhá vlna koronaviru | Vývoj ropy | Napjatá situace | Podnikání | Pokles průmyslové produkce | Ceny paliv | Tempo růstu | Bavlna - Vývoj ceny | Nadprodukce | Pokles akcií | Bankovnictví | Riziková strategie | Libye | Americké dluhopisy | Specifický typ tradingu | Záporná cena | Divergence | Trend is your friend | Cena cukru | Zdražování energií | Nejvyšší růst | ETF | Analýza společnosti | Akcie klesají | Investujte do akcií | Akciové trhy | České dluhopisy | Zajímavé akcie | Úrokové sazby | Vývoz plynu | Jaké fundamenty sledovat | Redukce | Myšlenka | Saúdové | Ceny drahých kovů | Varování | Strategie obchodování | Bloomberg Agriculture | Afghánistán | SWKS | Počty nových žádostí o podporu | Družba | LMT.US | Snížení volatility | Situace na trhu | Reporty | Temelín | Bankéři | Kurz amerického dolaru | Obchodní aktivity | Spojení | Long | Koncentrace | Rally | Vývoj indexu jádrové inflace v USA | Větší pokles | Vysoké výnosy | Komoditní index | Smíšené obchodování | Recese v USA | Pojišťovna | DAX | Výrazný propad | Cukr č.11 | Bear | Sázka na pokles | Ceny niklu | Oživení na americkém trhu práce | Velikost pozice | Co bude | Osobní příjmy | Aktiva | Použití finanční páky | Fundamentální analýzy | Nikl - Vývoj ceny niklu | Chesapeake | Německý kancléř Olaf Scholz | Velikosti pozic | SWIFT | Yield | Renminbi | Discovery | Indexy na Wall Street | České měny | Ekonomové | P/E Ratio | Ceny ropy dnes | Výnosy z dluhopisů | Zlepšení ekonomického výhledu | Reputace | Business | Facebook | Evropští investoři | Stříbro (eCBOT) | Podíl na trhu | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Freeport-McMoRan | Prezident USA | Albemarle | Indikátor | Pokles cen | Obchodování s komoditami | Růst ceny | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | SP500 | Měnové kurzy | Začít obchodovat | Ekonomické vyhlídky | Směr obchodů | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Cena benzínu | Vývoj kurzu | Zdravotnictví | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Makroekonomické indikátory | Čínské akcie | Euro | Riziko ztráty | Ministryně financí | Graf ropy | Paradox | Vysoké zisky | Technologický pokrok | Hliník | Akcie bank | Společnost BP | Trhy dnes | Snížení cen | Sklizeň obilovin | Kukuřice - Vývoj ceny kukuřice | Pochybnosti | Erste | Ceny nafty | Obchodování s opcemi | Futures na ropu | Sierra Chart | Protekcionismus | Německé společnosti | Král forexu | Zeměpis a geopolitika | Trinity | Stratég | Dodávky ropy | Hizballáh | Špatné zprávy | Náklady spojené se skladováním surovin | FOREX | Prodeje automobilů | Pokračování poklesu | Newmont | Majetek | Zajišťovna | Ekonomika eurozóny | Debata | Vývoj ceny hliníku | Omezení těžby | Načasování | Fio banka | Řetězce | Zotavení | Sentiment | Order | Forexu | Konkrétní příklad | Hledání bezpečných investic | Zlato - Vývoj ceny | Breaking | Šéf společnosti | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Fiskální stimuly | Cenové patterny | Akcie padají | Podílové fondy | Organizace spojených národů | Politika | Konkurence | Hospodářské recese | Vývoz ze Spojených států | Vývoj kurzu rublu | Pozornost trhu | Čínský jüan | Potenciál pro růst | Typy účtů | Komoditní stratég | Dodávky z Ruska | Obchodování komodit pomocí CFD kontraktů | Rentabilita | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Lot | Obchodujeme | Cena pšenice (WHEAT) | Cena barelu ropy | Ben Laidler | Profit-Target | Komunikace | Vývoj ceny kávy | Apex | Ceny průmyslových výrobců | Cykly | Backwardation | Německá ekonomika | Zasedání centrální banky | Obranné příkazy | Odraz ceny | Stop-Lossy | Čínský prezident | Dnešní seance | Jack Schwager | MAM | BHP | Dodržování pravidel | Východní Evropa | Poplatky | Forint | Investování a obchodování na komoditním trhu | Výprodej | Objem dovozu | Další vývoj | Jak diverzifikovat | Hormuzský průliv | Ekonom | Palantir Technologies | Optimismus | Výhody a nevýhody | Objemy obchodů | Typ tradingu | Indexy S&P | George Soros | Obchodování na devizovém trhu | Setkání zemí OPEC | Obchodní přístupy | Investování do ETF | Cena akcie společnosti Cisco | Cenové změny komodit | Supercykly | Znehodnocení měny | Tržní pohyby v červenci | Trader | Geopolitická rizika | Indie | FAO | Nákupy | ForexFactory | Očekávání trhu | Obchodní spor | Technologické akcie | Měnové politiky | Cenový graf | Vnímání | Vliv na trh | Obchodování s indexy | Akciové indexy | Statoil | Index volatility VIX | Obchodní válka | Výprodej akcií | Pohyb ceny | Zklidnění situace | Nepříznivé počasí | Cizí měny | Historická maxima | Ekonomická data | Byznys | Elektřina | WTO | EMA | Warner Bros | Výrazné pohyby | Invaze | Zklidnění trhů | Sklon futures křivky | Zhodnocení | Dolar | Inflační krize | Míra inflace v Polsku | Obchodování s futures | Investiční manažer | Efektivní správa kapitálu | Ceny zlata | Výhled | Používané platformy | Bankovní akciový index | Timeframe | Růst akcií | Kurzy měn | Výše kapitálu | Auta | Americké ministerstvo | Spojené státy a Čína | Světové produkce | Obchodní myšlenky | Cena niklu | Deriváty | Occidental Petroleum (OXY.US) | Ethereum | Investiční prostředí | Embargo | Vysoká likvidita | Růst ceny sójových bobů | Server CNBC | Počasí | Počty nakažených | Buy Stop | Trendové čáry | Jigsaw | Scalping | Agentura DPA | Zvýšené úrokové sazby | FRED | Evaluační fáze | Čerpací stanice | Evropský trh | Medvědi | Finanční trhy | Miliardáři | Statistický úřad | Nízké ceny ropy | AU.US | Ruský ministr | Ekonomické trendy | Negativní vývoj | Pákistán | Komunistická strana | Klid | Data o inflaci | Expanze | Indikátor ADR | Freeport McMoran | Globální potravinové zásobování | Výhody a nevýhody | Světová obchodní organizace (WTO) | Sucho v České republice | Fondy | Údaje o americké ekonomice | Technologický vývoj | Ukrajinský prezident | LME | Týdenní výkon | ARM | Komoditní trhy | Kyjev | Historické pohyby cen | Situace v Číně | Cenové hladiny | Austrálie | Stagflace | Financial Times | ETFS Natural Gas (NGAS.UK) | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy WTI | USD za barel | Počet nakažených | Nový týden | Dolarové úrokové sazby | Spread | Schodek | Pracovní trh | Jaderné elektrárny | COTTON | Tržní změny | New York | DG | Riziko korekce | Emisní povolenky | MSFT | UAL | Dřevo | Video | Spready | Jak se obchoduje | Akcie ropných společností | Dividendový výnos | Ochránit stávající pozice | Optimalizace | Ekonomika | Zajišťování | Risk Reward Ratio | Obchodní bilance | EU | Politika centrálních bank a geopolitika | USD/MXN | Energetické společnosti | Luxusní zboží | Problémy | Zpomalení růstu | Situace na trzích | Vysoké ceny ropy | AOS | Omezení produkce | NXP | Světový trh s ropou | Santa Claus Rally | WP | Ceny plynu a elektřiny | Krize na Ukrajině | Graf pšenice | Prezident Erdogan | Algoritmy | CFD kontraktu | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Warner Bros Discovery | Dollar | Základní úrokové sazby | Rozhodnutí Bank of England | Stabilní výnosy | Nezaměstnanost | Popularita obchodování s komoditami | Transakční náklady | Dolarový index | Vývoj ceny stříbra | Ceny většiny komodit | Výplata | Specifika obchodování | Úrovně supportu | Měnová politika ČNB | Odhad letošní sklizně | USA a Čína | Objem investic | Ruská agrese | Dopad na akcie | Ropa | Fundamentální analýza komodit | Strategie obchodování s komoditami | Stříbro - Vývoj ceny | JAP225 | Rezervy | Barel WTI | Zrádná nahodilost | Sázky na pokles | Investiční tituly | Semináře | Dluhopis | Geopolitika | Jak začít investovat | Americká inflace | Rozvoj | Makroekonomická data | Obchodovat komodity | Klouzavé průměry | Dnes na světových trzích | Trh se zlatem | Bloomberg Commodity Index | Poptávka po zlatě | OIL.WTI | Derivát | Akciové tipy | Telefónica | Obchodování s CFD | Vývoj ceny platiny | Capital Economics | Dlouhá pozice | Španělský IBEX | RBC Capital Markets | Nálada na trhu | Manažerka | Transakce | HealthCare | Snížení spotřební daně | Analytik Wood and Company | Jak začít s komodity? | Ropa WTI a Brent | Silný fundament | Stratég Saxo Bank | Nejistota v cestování | Mimořádná situace | Nerealizovaný zisk | Ekonomka | Růst cen potravin | Sezónnost | Vývoj akcie Cisco Systems | Desetileté dluhopisy | Commonwealth Bank of Australia | Vlastní kapitál | Poradenské společnosti | Jak obchodovat | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Glencore | ATAS | MIB | Cenový vývoj | Podkladové aktivum | Strach ze ztráty | Výprodeje | Zlato - Vývoj ceny zlata | Míra inflace v eurozóně | Slabší dolar | Sankce proti Rusku | ETFs | Inflace v březnu | Výzkumné společnosti | Zpráva COT | Denní drawdown | Enphase Energy | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cykličnost | UCITS | Rozhodnutí o produkci | Jasný signál | Rozhodnutí FOMC | Finanční sektor | Akcie Cisco | NXP Semiconductors | Bankovní sektor | Pšenice na burze v Chicagu | Pimco | Internet of Things | API ropná data | Analytik skupiny | Ceny benzínu | Ukrajinská vláda | Negativní zprávy | Thomson Reuters | Goldenburg Group Limited | Snap | Největší evropské cestovní kanceláře | Kupní opce | RBA | Spotřebitelská poptávka | Obchodování s emisemi | Měnové páry | SEB | Sója - Vývoj ceny sóji | Jak funguje burza | Index DJIA | Zeměpis | Analytik investiční společnosti | Báze | Velké ekonomiky | | JP Morgan | Oscilátory | Historické pohyby cen indexu S&P 500 | Obchod | Prodej různých surovin | Růstové vyhlídky | Zahájení ruské invaze | Prezident Evropské centrální banky | Šance na úspěch | Oslabení | Patria.cz | Banka JP Morgan | Ruský prezident Vladimir Putin | Sentiment na trzích | Co je komodita | Vale (VALE.US) | Newmont (NEM.US) | Pohonné hmoty | Globální finanční krize | EIA | ETF WTI Crude Oil | Nízké obchodní náklady | Platformy | Rusko | Smíšené výsledky | Vysoké riziko | Úsilí | Burzovní cena | Akcionář | SPDR S&P Oil & Gas Exploration (XOP.US) | Raytheon Technologies | Purple Trading | Miliardy USD | Snižování daní | Ceny komodit na světových trzích | Poradce | Obchodní den | Pád Lehman Brothers | Spojené státy | Zkušenost | Plánování | Obchodní rozhodnutí | Nejlevnější komodita | Signál | Írán | Cena pšenice v Evropě | Zdražování | S/R zóny | Afrika | Budoucí pohyby cen komodit | ISLN.UK | Energetické krize | Výsledkové sezóny | Ředitelka | Přírodní katastrofy | Investoři a obchodníci | EPS | Cena stříbra | Komerční banka | Výkonnost společností | Pohled na trh | Hodnota zlata | Jim Rogers | Kupní síla | Trhy | CPI v USA | Povětrnostní podmínky | Ceny americké ropy WTI | Short squeeze | Managed Money | Sankce | Rozdílové smlouvy | Ropy | Úspěšné obchodování | Vývoj ceny kakaa COCOA | Investování do akcií | Platforma | Výnosnost | HDP report | Obiloviny | Evropský bankovní akciový index | Společnost Arm Holdings | Záchranný balíček | Uvalené sankce | Možnost realizovat zisk | Korelační koeficient | Změny trendu | Porušení pravidel | SXEPEX.UK | Rafinerie | Společnost | Return on Equity | Rezervní měny | Úspěch | Geopolitická nejistota | Materiály | Sázky | Graf ropa | ASX 200 | Obchodujte | Potenciální výnosy | Jak se obchoduje s komoditami? | Ceny americké ropy | Cukr - Vývoj ceny | Historicky nejnižší | Futures na indexy | Ceny ropy Brent | Nové obzory | Ukončení války | Chevron (CVX.US) | Hry | Utažení měnové politiky | Společnost MicroStrategy | Negativní výhled | Vysoká volatilita | Pobřeží slonoviny | Generální ředitel | SEC | Očekávaná inflace | Jestřábí Fed | Mrazy v USA | Obilný kontrakt | Cena akcií | Wynn | Volatilita trhů | Ukrajinská ekonomika | ASX | ETF Industrial Metals | Rozšíření | Trading pro začátečníky | CAC40 | Volatilita | Zemědělské produkty | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | SUGAR | D1 | Země OPEC | Ropný trh | Trailing Stop | Americké ministerstvo financí | Nálada | RTX.US | Americká spotřebitelská důvěra | Umělé inteligence | Indikátory | Eura | ENPH | Vysoké ceny | Cenové dno | Bankovní systém | Organizace | Odpovědnost | Brazílie | AAPL | Obilí | Posilování USD | Ceny pohonných hmot | Celkový drawdown | Fondy ETF | Services | Leverage | Řízení kapitálu | VIX | Růst | Cena kakaa na komoditní burze | Těžaři ropy | Skladovací prostor | London metal exchange | Ceny surovin | Riziková aktiva | Silné momentum | Pojišťovací společnosti | Výhled pro zlato | Ekologické události | Trading.com | Energetické komodity | Příjmy | Zvyšování úrokových sazeb | Rostoucí zadluženost | SOYBEAN | Hospodářský cyklus | Známky oživení | Průmyslová produkce v eurozóně | Finanční situace | Investice do komodit | Politické události | Propad ceny | Proti trendu | Agricultural | Emitent | Investujte zodpovědně | Zajištění | Objem prostředků | Propad poptávky | Významné výkyvy cen | Slovensko | Inflace v Číně | Výnosy amerických státních dluhopisů | Propad cen ropy | Síla měn | Pandemie | Změny ceny | Index | Wall Street Journal | ISLN | Investiční příležitosti | Golden Gate CZ | Rychlý růst cen | Praktické tipy | Výnosy 10letých dluhopisů | Hlavní rizika | Stříbro a platina | Obchodujeme komodity | Fundament | Martin Gürtler | Bohatství | Palladium - Vývoj ceny | Intercontinental Exchange (ICE) | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Mimoburzovní | Cenové stropy | Výsledková sezóna | Politika centrálních bank | Cena Henry Hub | Engulfing | Obchodní přebytek | Slabá čísla | MXN | Volby | Rithmic R | Výrobce elektromobilů | Porsche | Nvidia Corporation | Pochopení ekonomických principů | Sezónní trendy | Private equity | Co jsou komodity | Likvidní | Rychlé zisky | Norilsk | Dmitrij Peskov | Cíle | Instrumenty | Stanovení pevných stop-lossů | Bezpečnost | Historie | German Gref | Politici | Sezónnost zisků | Makléřská společnost | Moderna (MRNA) | Klíč k úspěchu | Bloky | Nynější krize | Smlouvy o koupi a prodeji | E - Mini instrument | Situace na světovém trhu | Vepřové půlky | CORN | Provize | Millennium | Hedgeři | Možnosti investování do komodit | World Agriculture Supply and Demand | Významný vývoj | Vývoj ceny bavlny | Finanční derivát | Klíčové faktory | Hluboká znalost trhů | Aktuální situace | Agentura IFX | Trailing stop loss | Přístup k obchodování s komoditami | Extrémní počasí | Ukrajina a Rusko | Obchodní dohody | Potravinářský průmysl | Africký mor prasat | Investujme | Foreign Exchange | Investování do komodit | Globální trh s ropou | Inflační riziko | Historické trendy | Lockheed Martin (LMT.US) | Výkyvy | Pokles dolaru | Inflační data | Co jsou to vlastně komodity? | Súdán | Volatilní | Jak komoditní trhy fungují? | GameStop | Nejsilnější akcie | Strategie filtrování | Moderní burza | Britský FTSE | Diverzifikovat portfolio | Vývoj ceny americké ropy WTI | Jak investovat | Standardizovaný futures | Světové ceny potravin | Jak vydělat na poklesu komodit? | Odhad letošního růstu | Banky | Buy | Inflace v Argentině | Nákupy centrálních bank | Topný olej (Heating Oil) | Obchodování na parketu | Růst platů | Volatilita cen | Obchodování komodit pomocí CFD | Filtrovat tržní signály | Apex Trader Funding (ATF) | Jak chránit svůj obchodní kapitál | Zvýšené riziko | Hongkongská vláda | Těžba ropy na polích v USA | Prodeje | Dílčí indexy | Účty Rithmic | Zlotý | Lístky | Kruté mrazy | Lean hogs | Retail | Holubičí Fed | Swing trader | TradingEconomics | Načasování trhu | Metriky a ukazatele | Schůzce FOMC | Vliv na akcie | Metoda analýzy | Wood & Company | Zavedení embarga | CNY | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Praktické tipy pro obchodování s komoditami | Rostoucí akciové trhy | Posílení rublu | PCE inflace v USA | Natgas a jeho sezónnost | MotiveWave | Trailing threshold | WTI (OIL.WTI) | Osobní výdaje | Rozvoji obchodování s futures | Sledovat vývoj volatility | Equity Futures | Olívia Lacenová | Benchmark | Průvodce komoditním trhem | Index Russell 2000 | Stochastic | Kupci | Změny cen komodit | Význam psychologie tradingu | Cena zemního plynu | Dojima | Možnost poklesu | ARM Holdings | Vyplácet dividendy | Dow Jones | Nastavení indikátorů | Komise v přenesené pravomoci | Šance | Raytheon Technologies (RTX.US) | Léto | Kartel OPEC+ | Sankce proti Íránu | Rychlost | Obchodovat na burze | Africký mor | Pohyby na komoditním trhu | Sezónnost v investování a tradingu | Futures kontrakty na bavlnu | Účel použití | CMI | Vepřové půlky mražené | Vysoká očekávání | Oslabení dolaru | Stellantis | Norská vláda | Pravidlo konzistence | Podnikání na kapitálovém trhu | Americké vládní dluhopisy | Ruby Equity Investment | Covid | Index čínských akcií | Fio | Volební rok | Kovy vzácných zemin | Návratnost | Intradenní obchodník | Americké firmy | Omezené dodávky | Ropná data | Přístup mexické centrální banky | Odvětví | Šok | Citelné zdražování | XTB Jiří Tyleček | Faktory ovlivňující ceny komodit | Dlouhodobí investoři | Rakousko | Politické a ekonomické faktory | Fénicie | Druhá vlna | Úspěch v obchodování s komoditami | USD za tunu | Analytický tým FXstreet.cz | Dna | Nejoblíbenější sezónní trendy | Investiční společnosti | Investiční aktiva | Znovuotevření Číny | Maďarsko | Komodity bez jejího fyzického vlastnictví | Další drahé kovy | Výrobní sektor | RPSN | Cenové pohyby | Rostoucí trend | Rithmic | Forex (devizový trh) | Coffee | Vzestup zlata | Řízení rizik | Oscilátor | FOMC | Komoditní index agentury Bloomberg | Dění kolem Ukrajiny | Poradenství | Geopolitické vlivy | Fyzická výměna surovin | Marek Chudoba | Intradenní obchodování | Co jsou komoditní trhy? | Volby v USA | SMCI | Micro E - Mini | Nord Stream 2 | Komoditní spready | Účtenky | Vývoj zásob zemního plynu | Ceny v dopravě | Nevýhody komodit | Ruská vláda | Růst cen komodit | Exinity | Ropné trhy | Data ČSÚ | Krok za krokem | XAG/USD | Západní společnosti | CONSOB | Federal Open Market Committee | Letní období | Obchodní příležitosti | Vlna koronaviru | BOOKMAP | Ochrana zisků | Cenové války | Vývoj spotřebitelské inflace | Hurikány a sucha | Technické ukazatele | Jarní tendence růstu | AEX | Vakcinace | Benchmarky | Federální rezervy | VaR | Technická analýza | Bělorusko | Tupperware | Futures na sojové boby | Na burze | Agentura Reuters | Akcie | Podmínky ATF | Spekulativní pozice | Významný dopad | Obchodování s akciemi | Ropovod | Ekonomické aktivity | Ceny povolenek | Měnový pár | Analytička | ČSOB | Nárůst poptávky | Rozhodnutí americké centrální banky | Obchodování na devizových trzích | Popularita obchodování | Úrok | Technologický rozvoj | Středoevropské měny | Jestřáb | Ekonomiky | Sell Limit | Očekávaný růst | Meme akcie | Vývoj ceny akcií | Standardizovaný futures kontrakt | Využití dlouhodobých trendů | Měnová politika | Specifika obchodování s komoditami | Lukáš Němec | Bloomberg komoditní index | Vývoj spotřebitelské inflace v Číně | Pokles zlata | Zasedání FOMC | Sýrie | Obchodní plán | Evropa | Live Prop | Obchodování na komoditním trhu | Psychologické hladiny | Swing Trading | Nasdaq Composite | Nové příležitosti | Hlouběji porozumět trhu | DR Horton | Bankrot | ZWH22 | Ruská federace | Fundamentální výhled | Americké prezidentské volby | Obchodovaných komodit | Coloseum | Rekordní maxima | Podstata komodit | Gold.plus | Moskva | Srovnání prop trading | Norsko | Obchodní bilance Austrálie | Graf Kakaa | Dlouhodobý růstový trend | Úrovně pro vstupy | Co je to CFD? | Swingová maxima | Posilování amerického dolaru | Net-long pozice | Směnné kurzy měn | Negativní dopad | Vliv na akciové trhy | Ruské akcie | Americký prezident | Natural Gas | Apellis Pharmaceuticals | Zpřísňování měnové politiky | Specifika kontraktu | Zprávy a analýzy | Ekonom BHS | Futures na obilí | Kovové komodity | Vývoj ceny australského uhlí | Celoroční výhled | Podkladové komodity | Leverage (páka) | Norilsk Nickel | Rostoucí ceny ropy | Problémy v dodavatelských řetězcích | Schopnost rychle reagovat | Ukazatele sentimentu | Chuť investovat | Zdravotní péče | Británie | Evropský parlament | Jak se stát lepším investorem | Prodej podílů | Komoditní měny | Proinflační rizika | Marketingová komunikace | Pohyby cen indexu S&P 500 | Produkce ropy | Supporty a rezistence | Evropská komise (EK) | Předpověď | Kontrakty typu E-mini | Skupina OPEC+ | mmBtu | Prohlášení | Nastavení Stop-Lossu | Benziga 2023 | Směnné kurzy | Obchodování Futures | Změny tržního sentimentu | Kurz dolaru | Moderna | StoneX | Trhy pro trading | Ceny kávy | Commitment of Traders | Net-long | Období inflace | Rozdělení zisku | Evaluation | Vnitřní Mongolsko | Skyworks Solutions (SWKS) | CCI | WGC | Ekonomický růst | West Texas Intermediate (WTI) | Finanční odměny | Ceny obilí | Krize | Tesla | Energetické tituly | Banka | Volatility akciových trhů | Měny účtu | Management | Nio | XAU/USD | Vývoj měnových párů | Pandemie COVID | Vyšetřování | Nejklíčovější strategie | Ochránit se před inflací | Různé typy komoditních trhů | Budoucí pohyby | Sell in May | Pákový efekt | Krátký prodej | Kvantitativní uvolňování | Význam money managementu | Světové trhy | Přeprodané podmínky | Orange | Panika | Průmyslové aktivity | Ceny stříbra | CNBC | High | Ruská invaze | Železná ruda | NZD/CAD | Tržní dynamika | UBS | NATO | Americký trh | Měnový kurz EUR/CZK | Údaje | CIND | Obchodování na burze v USA | Jak obchodovat komodity? | Expirace opce | Finanční nástroje | Sójové boby | Volatilita cen komodit | Ministr obchodu | Vyšší mzdy | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS | Cena uranu | Pochopení tržních hodin | RIO.UK | Velikost ztráty | Analytický tým | Inovace v zemědělství | Akcie Cisco Systems | Mezinárodní vztahy | Nevýhody akciových indexů | Zkapalněný zemní plyn | Obchodovat s akciemi | Le Monde | Průlom | Druhá vlna COVID-19 | Nejslabší sektory S&P | Obchodování na forexu | Suroviny | Tobin Gorey | Ceny v zemědělství | Žebříček | Akcie společnosti GameStop | Snižování cen | Summit EU | Kupující | Ekonomika Evropské unie | Psychologie a money management | Americké rafinerie | Shell | Riziko recese | Akcie BP | Obchodování s derivátovými kontrakty | Výhody | Vývoj eura | Krátkodobé klouzavé průměry | Konec roku | Výrobci potravin | Denní graf USD/NOK | Michal Bárta | CAD | Historická zkušenost | Short | LEANHOGS | Dlouhodobý úspěch | Vývoj ceny uhlí | Převodník měn | Sójový olej | Quantower | Drawdown | Beta | Sezónní trendy růstu | Kontrakty na bavlnu | Strategie sledování trendů | Target | Vzestupný trend | Cena akcie společnosti Cisco Systems | Obchod dne | Volná pracovní místa | CFD traděři | Obchodování na parketu burzy | Stoupající trend | Držet pozice po delší dobu | Snižování sazeb | Historie obchodování komoditních trhů | Důvěra spotřebitelů | Vývoj ceny sojových bobů | Capital Markets | Geopolitické události | Evropský statistický úřad | Investiční společnost | Futures kontrakty na obilí | IB | Do čeho investovat | Politika ČNB | Velké ztráty | Trader Funding | Živit se obchodováním | USD/CHF | Vývoj ceny železné rudy | Nemovitosti | Obchodování na demo účtu | Vlastnictví | Stříbro | Kontrakční obchodování | Visa | Růst cen plynu | Moving Average | Ceny ropy WTI | Zpracování komodit | Spotové ceny | Živý skot | Práce | Výměna surovin | Vývoz plynu do Evropy | Hlavní sezónní trendy růstu | Obchodní výsledky | Pavel Kohout | Zdroje energie | Supercyklus | Úspěch na trzích | Market Wizards | Vývoj cen komodit | Cukr | Zlomový okamžik | Zákaz dovozu | Nevýhody Forexu | Chránit kapitál | Cenové výkyvy | Navyšování účtu | Indikátor ADR (average daily range) | Scalper | Spoření | Růst cen průmyslových výrobců | Vývoj trhu | NAFTA | Měď - Vývoj ceny mědi | Příklady komodit | Obchodování se zemědělskými komoditami | Ekologie | Komoditní index Bloombergu | Diverzifikace portfolia | Podniky | IGLN | Investiční firmy | Snížení produkce ropy | Aplikace na obchodování | Případová studie | Vývoj technologií | Grains Index | Nové úvěry | Výhled 2022 | Konsolidace | Aramco | Kanada | Jakub Matis | Cboe VIX | Hlavní burza | Finanční ztráty | Inflace v únoru | Akcie firem | Ceny ropy a plynu | Koruna posiluje | Pohyby na trzích | Zpráva WASDE | Trpělivost a disciplína | Volatility | Nižší náklady | Úspěšný trading | Německá míra nezaměstnanosti | Enel | Ministr financí | Ceny v Česku | Technická vs. fundamentální analýza | Lehman Brothers | Soft komodity | RBC | Rubl | Použití Stop-Loss příkazů | Ztráta | Rozpočet | Svět komodit | xStation5 | Trend Swing | Dobré načasování trhu | Kobalt | Americké zásoby zemního plynu | Cena kukuřice | Ceny energetických komodit | Index spotřebitelských cen | Poptávky po ropě | Vývoj na trhu | Schůzka FOMC | Maloobchodní prodeje | Sektory S&P | Elektronický systém | Malé ztráty | Darrell Martin | City | Nejnovější údaje | Výstupní body | Analýza akciových trhů | Techničtí obchodníci | Bloomberg Agriculture Spot | Pracovní síly | Propan | Výhody obchodování | Směřování | ForexFactory.com | AUD/USD | Rozdělení zisku a navyšování účtu | Pandemie covidu-19 | Mexická ekonomika | Co jsou to kontrakty? | Obchodní schopnosti | Čínská komunistická strana | Celkové riziko | Syfovre | Vývoz z USA | Káva - Vývoj ceny kávy | Ruské banky | Volkswagen | Ceny zemního plynu v Evropě | Předpokládaný vývoj | Guvernér ČNB | Linie podpory | Instrument | Fundamentální vs. Technická analýza | Apex Trader | PA (Performance account) | Hazard | Špatné počasí | Order Flow | Inflace v eurozóně | Německo | Chudé země | Czech Fund | Výhody akciových indexů | Káva C | Poměr cen | Tikety | Kalendář událostí | Americký ISM | Generovat zisk | Algotrading | Biden | Těžební technologie | Obchodování na komoditních trzích | OPEC (Organizace zemí vyvážejících ropu) | Měnový výbor | Měď - Vývoj ceny | NASDAQ 100 | Severomořský Brent | Vývoj elektronického obchodování | Bavlna č.2 | Veřejný sektor | Akciový trh | Ceny na čerpacích stanicích | Krátkodobý výhled | Indikátor ATR (average true range) | Obchodník s komoditami | Velké peníze na komoditách | New York Mercantile Exchange (NYMEX) | Standardizované futures kontrakty | Zásobování průmyslu | Směrnice | Dlouhodobé trendy | Změny v regulačních politikách | Viceprezident | Ztráty | Politbyro | Nižší volatilita | Propad ceny ropy | Nálada na globálních trzích | WEALTHCHARTS | Růst ceny ropy | IOGP.UK | Japonský jen | COT (Commitment of Traders) | Typy komodit | Koš komodit | CETA | Získání zkušeností | IOGP | FXstreet.cz | INTU | Skyworks Solutions | Bilance | Ceny zemního plynu | Typy komoditních trhů | Inflace v Polsku | Saxo Group | Dubnová inflace | Martin Šulhin | Makléřské společnosti | Goldman Sachs Group | STMicroelectronics | Obilné trhy | Akcie S&P | Vývoj ceny mědi | Standard & Poor’s 500 | Sektor nemovitostí | CRWD | NZD | Kontrakty pro vyrovnání rozdílů | Start-upy | RBOB Gasoline | Akcií těžařů | Komunistické strany | Ropa Brent (OIL) | Euromonitor International | MWh | Investice do zlata | Známá prop firma | Zemědělská půda | Brazilská vláda | Koš | Investování | Zinek - Vývoj ceny zinku | TradingView | Setkání centrálních bankéřů | Osa komoditních trhů | Omezit potenciální ztráty | Programy technické analýzy | Mišustin | Kotace | Oslabování koruny | Benzín RBOB | Mzdy | Hightower Report | Zvýšení těžby | UBS Group AG | Podvědomí | Obchodníci | Nicholas Taleb | Obraty v trendu | Čeští investoři | Vývoj ceny americké ropy | Obchodování a investování do akcií | Směřování trhů | Spekulovat na cenu komodity | Důležitost edukace | Ukazatele | Letecký průmysl | První obchod | Pozice | Futures euro FX | Bidenovo vítězství | Soběstačnost | Zvýšený objem | Hikvision | Konzistence | Kvalitní akcie | Indická vláda | Vývoj měnového páru USD/CNY | Dluhopisy | Trading | Indikátor ATR | Měkké komodity | Dodržovat obchodní plán | Internet of Things (IoT) | Standardizované futures | EK | Historie komoditních trhů | Investiční produkty | Fyzická výměna | Korekce akciového trhu | Expirace | ETC | Ziskovost a marže | Inflace zpomaluje | Makroekonomický kalendář | Poplatky za obchodování | Ceny zemního plynu v USA | Chudoba | Bali | Automatizované obchodování | Strategie pro komoditní trading | Výkyvy v cenách zemědělských produktů | Komodity - nejčastější otázky začátečníků | Fibonacci | Vývoj na kapitálových trzích | Cena kávy arabica | Přístupy k obchodování | Přístup k obchodování | Obdržení výplaty | Fidelity International | Čína | Inflace v ČR | Tolerance rizika | Koruna | Tchaj-wan | Olaf Scholz | HDP z Kanady | Sezónní změny | China Three Gorges | Trade | Politické rozhodnutí | ČR | Státní kasa | MIFID | Důsledná analýza trhů | Nastavení měnové politiky | Alžírsko | Currency | Studie poradenské společnosti | Uchovatel hodnoty | Robusta | Palantir | Evropské akciové indexy | COT (Commitments of Traders) | Norská koruna | Časový horizont | Golden Gate | Studium externích faktorů | Větší pozice | Ministerstvo financí | Globální ekonomický růst | Kapitálové trhy | Výhody akcií | Upisovací období | Politické otřesy | Han Tan | Růst výnosů dluhopisů | Front month | Ojetiny | Výkyvy v cenách | Změny klimatu | Nejobchodovanější měnový pár | Cena potravinářské pšenice | Guvernér | Zvýšené volatility | Německý kancléř | Platina | Low | Býčí trend | Světová burza | Rychlé rozhodování | Správa kapitálu | Co je akcie | Rezistence | Umělá inteligence | Cukr č.14 | Ministr zahraničí | Obchodování na burze | Komodity s růstovým potenciálem | Bloomberg Grains Index | Společnost Unilever | Obchod s rýžovými tikety | Živý dobytek (Live Cattle) | Světová poptávka | USA | Zemědělství | Sucho v Česku | Šíření koronaviru | Kanadský dolar | Časová osa komoditních trhů | Sazby | Bankovní vzdělání | Short pozice | Technologické odvětví | Politické nepokoje | Apellis Pharmaceuticals Inc (APLS.US) | XTB | NERV | Live Prop Trading Account | Vývoj ceny niklu | Stříbro (XAG/USD) | iShares Commodity Diversified Swap | Situace na komoditních trzích | Netflix | Hypoindex | Ropný benchmark | Předkrizové úrovně | Vladimir Putin | Riziko | Kontrakt | Německé hospodářství | Miliardy dolarů | Cíl generovat zisk | SPOT | Diamanty | Komodity pro začátečníky | Poptávka po ropě | Růst cen kakaa | Energetická agentura | Hlavní ekonom | Akcie jednotlivých společností | Jak zhodnotit své peníze | Zahraniční forex | Ocenění | Burze | OTC | Francouzský ministr financí | Brazilský real | Ukončení kvantitativního uvolňování | Mississippi | Hřivna | Ruský útok na Ukrajinu | Investovat peníze | Vývoj ceny kukuřice | Rusko a Ukrajina | Meziroční inflace | Správa otevřených pozic | Černá labuť | Vysoce riziková strategie | Nižší likvidita | Sezónní výkyvy v cenách | Výkon | Petrodolar | Obavy z globální recese | Saudi Aramco | Býčí scénář | Česká vláda | Ostatní komodity | Rozhodný den | Domácí poptávka | Zásobníky | Japonská burza | CBOT | ZINC | Použití umělé inteligence | Ropný benchmark WTI | Ceny cukru | ZWZ22 | Zajištění proti inflaci | OD7F | Stimuly | Zisky společnosti | Proč investovat | Platina - Vývoj ceny | Světové centrální banky | Skupina komodit | London Metal Exchange (LME) | Denní graf | VIAC | Trhy s komoditami | Protiruské sankce | Uzavření dohody | Podrobné analýzy | Úroková míra | Finamark | Futures na pšenici | Cesta k mistrovství | Sofistikovanější rozhodnutí | Jistoty proti inflaci | Dlouhodobý investor | Americké trhy | Vývoj ceny amerického zemního plynu | Open-outcry obchodování | WST | Vývoj míry nezaměstnanosti v USA | Sestavování portfolia | Zpřísňováním měnové politiky | Skupina Coloseum | Burza rýže | Co jsou soft komodity? | Vyšší výnosy | Inflace v USA | XTB Research | Zadluženost vlád | Motivace | Ekonomické následky | Běžný malý trader | Komoditní supercykly | Smlouvy o koupi a prodeji komodity | Asijské akciové trhy | Komodity obchodované | Výraznější pokles | Americká obchodní bilance | Vysoká rizika | Zemědělské suroviny | Principy technické analýzy | Mlékárenský průmysl | Doporučení pro začátečníky | Cena akcie společnosti | Výhody forexu | Analytik | Statistika | Jak vydělat | Psychologická připravenost | Obchodování různých trhů | COT | Další pokles | Nejlepší strategie | Časová osa | HFT | Vývoj ceny | Zavedení embarga EU | Kapitálový fond | Tým FXstreet.cz | Akcie společnosti Cisco | Vlastní akcie | Opční smlouvy | Důsledky konfliktu | Cit pro dobré načasování trhu | Koncern | Ekonomiky rozvíjejících se trhů | Výprodej ropy | Taneční kroky s trhem | Využití edukativních zdrojů | Přístup k pákovému efektu | Inflační šok | Bojkot | Indonésie | Platba | Sankce vůči Rusku | Růst ekonomiky EU | Budoucí tržní podmínky | Profitovat z růstu cen komodit | Zdraví globálního průmyslu | Průmyslové využití | Ministerstvo hospodářství | Vývoj měnového páru USD/MXN | Emise | Interest Futures | Průmyslové podniky | Benziga | Snížení cen komodit | Obchodní politika | Dluhopisový fond | Výkyvy počasí | DIA.US | LNG | Reálné zhodnocení | Pohled na index S&P 500 | Krátkodobí obchodníci | Jak vydělávat peníze | Výhody a nevýhody jednotlivých trhů | IFX | US30 | Zkušenosti na demo účtech | Potravinové zásobování | La Nina | Hlubší trend | Ceny platiny | Zlato (eCBOT) | News | Dodavatelské řetězce | Akcie fondů obchodovaných na burze | Komoditní obchodníci | Nové peníze | VanEck | Efektivnější systém | Ruská ekonomika | Tvrdá práce | Základní zboží | ROI (Return On Investment) | Válka na Ukrajině | Nejbohatší | LMT | Velikosti účtu | Nejlikvidnější trh na světě | Více peněz | Vzácné kovy | Klíčová průmyslová komodita | Prodej | Nervozita | Wood and Company | Trojúhelníkové formace | Ekonomické obchodování | Analytik XTB | Obchodovanie | Formování cenových trendů | Euforie | Bez rizika | Invesco | mRNA | Paulson & Co. | VolFix | Ceny železné rudy | Vývoj měnového páru NZD/CAD | Drahokamové vlastnosti | Investiční | Investice proti inflaci | Plavba na otevřeném moři | Kanadské maloobchodní prodeje | Vývoj ceny cukru | Currency Futures | Vývoj ceny zemního plynu v USA | Dobrá zpráva pro dolar | Spekulovat | Příklad trailing thresholdu | Jaké jsou nejoblíbenější komodity? | IOT | Oznámení | Efektivní řízení | Produktivita práce | Cena plynu | CISCO | Moskevská burza | Vývoj ceny plynu | Expirace futures kontraktů | Cena kakaa | Výzvy v obchodování | Odvětví a akcie | Jeffrey Gundlach | Možnost krátkého prodeje | Zajištění rizika | Opce | Bitcoin | Potenciál dlouhodobého růstu | Výkonnost | Akcie fondů | Americké produkce | Česká ekonomika | Zdražování potravin | Obchody prostřednictvím online platforem | Vepřové maso | Štěpán Hájek | Futures trhy | Přebytek obchodní bilance | Dodávky ropy a plynu | West Texas Intermediate | Růst cen ropy | Skladování komodit | Zájem investorů | Vysoký veřejný dluh | Dění na Ukrajině | Retail obchodníci | Vývoj ceny kakaa | Cena komodit | Obchodování s ropou | Energetický sektor | EURCZK | Specifické výzvy | Americká banka | Růst poptávky | Technické indikátory | Hospodářské oživení | Budoucnost | Tempo růstu spotřebitelských cen | Monopoly | Letní měsíce | Obchodníci s rýží | Výkyvy cen | Obchodní války mezi USA a Čínou | Očekávaná data | Zvýšení úrody | Vakcína | Trading forex | Rozhodování | Obchodní války | Investiční kovy | Rýže | Opatření | 5 000 bušlů | Agentura Bloomberg News | Návrat poptávky | Goldenburg | Sankce Rusko | Walmart | Index S&P 500 | Sektorová sezónnost | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Maximální ztráty | Zásoby benzinu | Potravinový řetězec | DPA | Závislost | Vývoj akcie | Česká koruna | Nová data o inflaci | Vývoj bilance australského běžného účtu | Dopad cen ropy na energetický sektor | Komodity obchodované na světových trzích | Významné cenové výkyvy | Obnovitelné zdroje | Investiční účet | Použití Stop-Loss | Call centra | Fyzické trhy | Uzavření trhů | Credit Suisse Group AG | Klienti brokerů | Nový meme stock | Bavlna - Vývoj ceny bavlny | Nejlepší trhy | Burzy cenných papírů | Pojištění proti nepřízni | Ranní komentář | Vývoj ceny platiny PLATINUM | Sucha | Zlato | Kontrakty na obilí | Čínské přístavy | HDP | Tradovate | Živý dobytek | Investování je rizikové | DoubleLine Capital | Složitější řízení | Charter Communications | Restrikce | Maloobchodní tržby | Derivátové trhy | Eskalace konfliktu | Likvidita | CL | Výrobní sektor v USA | Vstupní a výstupní body | Výrazné cenové pohyby | Rok 2025 | Ruby | PBOC | Přehled o dění | Investiční rozhodnutí | TopForex | Míra inflace v únoru | Cena bavlny | Hlavní akciové indexy | GPS | Úspěšné obchodování s akciemi | Vyšší riziko | Obchodní partner | Vývoj ceny zinku | Etoro | TSLA | Členské země | Poslední burza v Evropě | Fond | Nové zdroje | Inflace CPI | Dow Jones Industrial Average | Podnik | Filip Horečka | Co ovlivňuje ceny komodit? | Zajímavé pohyby | Kurzy | Mezinárodní měnový trh | Micro kontrakty | Vývoj cen ropy | Nabídka ropy | Spekulanti | Telata (Feeder Cattle) | Americká ministryně financí | Volfix | Restrukturalizace | Nové ekonomiky | Letní režim | Realitní sektor | Splátky obřího dluhu | Dnešní zprávy | BDI | Světová obchodní organizace | HDP Austrálie | Objednávky | Inflační očekávání | China Three Gorges Group | Rozvojové země | Korporátní dluhopisy | Kakao - Vývoj ceny kakaa | Sezónnost v rámci týdne | Joe Biden | Ceny akcií v USA | Kukuřice (CORN) | G7 | Potravinová krize | Evropské akciové trhy | BH Securities | Contracts for difference | Evropské země | Příklady fyzických komoditních burz | Evropské cestovní kanceláře | USD/CAD | Nejčastější otázky začátečníků | Změny ve výrobních nákladech | Omezení cestování | Analytik Portu | Čínské vlády | WTI Crude Oil | Futures na zemní plyn | UNCTAD | Zajištění rizika kvůli výkyvům v cenách | Uhlí | Nákup a prodej různých surovin | Bilance australského běžného účtu | Fundamenty | Jaké strategie jsou povoleny? | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb | TUP.US | Cenový pokles | Vývoj měnového páru USD/CAD | Růst ekonomiky | Hedging | Index PMI | Soubor pravidel | BIS | Průměrná cena | Čínská tragédie | Význam pro akciové trhy | Demo účet | Analýza | Vyšší inflace | Americká centrální banka FED | WASDE report | Obchodní hodiny | Komodity | Čtení cenových patternů | Výrobní náklady | Správa | Nejslabší sektory | Kam investovat | Firemní výsledky | Miliardy | Výnosy | Burzovně obchodované produkty | Fundamentální aspekty | Index FTSE 100 | Velmi volatilní | Tomáš Raputa | Axiory Europe | Vývoj meziroční jádrové inflace | Letošní úroda | Vývoz ropy a plynu | Platina (XPT/USD) | Zajistit si riziko | Live Prop Trading | Average True Range | Cena komodity | Vlády | Freeport McMoran (FCX.US) | Začínající investoři | Obchodní účty | Paychex | Graf ropy (CL) | Buenos Aires | Kryptoměny | Úspěšný investor | Futures na kávu | Časové rámce | Obchodování na burze v Londýně | Investiční doporučení | Rozhodnutí Číny | Velkoobchodní tržby | Katastrofy | Zadluženost | Holding | Investoři na akciovém trhu | Cena kávy | USD/HUF | Vítězství | Pomerančový džus | Nadměrné výnosy | SXEPEX | Průmyslové kovy | Vývoz do Kazachstánu | Akcie ČEZ | Poptávka po ETF | Kurz EUR | Dekarbonizace | Centrální bankéři | Daniel Marván | Dollar General | Slábnoucí americký dolar | Investor | Průmyslové odvětví | Komoditní spread | Komoditní akcie | Budoucí pohyby cen | Zlepšení | Vypuknutí pandemie | Obchodní styl | Pšenice - Vývoj ceny | Solidní růst | Jak se obchodují komodity? | Skvělá strategie filtrování | Jednotlivé akcie | Cena kontraktu | ČTK | Nižší úrokové sazby | USD/CNY | Čínský renminbi | Ruské firmy | Průzkum hlavních trhů | Devizy | Americké akciové indexy | Důsledky epidemie | Komoditní vlna | Americká vláda | APLS.US | Španělsko | Hodně peněz | Dlouhodobá strategie | Čínská poptávka | Jerome Powell | Sója - Vývoj ceny | Průmyslové účely | Strategie pro komodity | Vysoké úrokové sazby | IBEX | Zvyšování úroků | Česká národní banka | První moderní burza | Epidemie koronaviru | Významné události | Skyworks | Graf platiny | Wall Street | SPAC | Rozmanitost komodit | Výrobce elektromobilů Tesla | Sezonalita | Agentura TASS | Řídit riziko | Vítězství Donalda Trumpa | Největší finanční trh | Záporné úrokové sazby | Účty Tradovate | Změny úrokových sazeb | Burza pro forwardy | Jaká rizika číhají na komodity? | Formy obchodování | Akcie společnosti Cisco Systems | Bavlna | Rithmic RTrader | Akcie v roce 2020 | Index DAX | Držení akcií | Spread strategie | Texaská ropa | Graf dne | Silnější americký dolar | Umění | Ceny mědi | Omezení stimulů | Firma Exxon Mobil | Nakupovat | Cardano | Americké vlády | Manažeři | Nejsilnější sektory S&P | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

KuCoin
kucoin.com
KucoinRX
KUCOIN-RX.COM
KUCOIN STACK
Kuds Kásim Sulejmání
KUFIN
KUFIN LIMITED
Kühne+Nagel
Kuchaři

Následující klíčová slova

Kukuřice (CORN)
Kukuřice na chicagské burze
Kukuřice - Vývoj ceny
Kukuřice - Vývoj ceny kukuřice
Kulatá čísla
Kulatá čísla na forexu
Kulatá psychologická čísla
Kulaté číslo
Kulaté dno
Kulinářská scéna
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít