Čtvrtek 21. listopadu 2024 15:50
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple trading AI
reklama
Investingfox Partner
reklama
Investingfox Partner

Jakub Seidler

C:\fakepath\ceska koruna-4.jpeg

Inflační tlaky v české ekonomice odeznívají jen zvolna, shodují se analytici

10.03.2023 Inflační tlaky v české ekonomice odeznívají jen zvolna, zatím se projevuje zejména zvyšování srovnávací základny cen z loňského roku. Shodují se na tom analytici v hodnocení dnes zveřejněných údajů o únorové inflaci. Podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) meziroční růst cen zvolnil na 16,7 procenta z lednových 17,5 procenta. Pokles inflace na jednocifernou hodnotu očekávají analytici v polovině roku nebo ve třetím čtvrtletí.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Bankovní asociace letos očekává ekonomickou stagnaci, HDP vzroste o 0,1 pct.

09.02.2023 Česká bankovní asociace (ČBA) letos očekává hospodářskou stagnaci, hrubý domácí produkt vzroste o 0,1 procenta. Česko by se mělo k hospodářskému růstu vrátit příští rok, kdy ekonomika poroste o 2,7 procenta. Vyplývá to z nové makroekonomické prognózy, kterou dnes ČBA představila. Prognóza předpokládá také snížení roční inflace na 10,8 procenta z loňských 15,1 procenta a růst nezaměstnanosti na čtyři procenta z loňských 3,4 procenta.
C:\fakepath\trader-02022023-33-zm.jpg

ČNB nechala základní sazbu na sedmi procentech, čeká letos inflaci 10,8 pct.

02.02.2023 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes podle očekávání ponechala základní úrokovou sazbu na sedmi procentech. Na stejné úrovni je od loňského června. Podle guvernéra ČNB Aleše Michla rada na příštím jednání zváží, zda sazby ponechá na současné úrovni, nebo je zvýší. Analytici ale další růst sazeb neočekávají. ČNB dnes také zveřejnila hospodářskou prognózu, v níž očekává letos pokles hrubého domácího produktu o 0,3 procenta a průměrnou inflaci 10,8 procenta. V listopadu čekala pro letošek pokles HDP o 0,7 procenta a průměrnou inflaci 9,1 procenta.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Analytici: ČNB zřejmě ani na dalších jednáních úrokové sazby zvyšovat nebude

02.02.2023 Česká národní banka (ČNB) zřejmě ani na dalších jednáních úrokové sazby zvyšovat nebude, naopak ve druhé polovině roku by je mohla začít snižovat. Shodli se na tom analytici v reakcích na dnešní rozhodnutí bankovní rady o ponechání úrokových sazeb. To podle nich nebylo překvapivé. Bankovní rada ČNB dnes znovu ponechala základní úrokovou sazbu na sedmi procentech. Ta platí od 22. června, je nejvyšší od roku 1999.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Vývoj HDP byl lepší, než čekali analytici, ukazuje na odolnost ekonomiky

31.01.2023 Vývoj hrubého domácího produktu (HDP) ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku byl lepší, než očekávali analytici. Podle nich se ukazuje, že je česká ekonomika odolnější vůči nepříznivým vlivům. Zároveň ale upozorňují na to, že se hospodářská výkonnost ještě nedostala na úroveň před pandemií covidu-19. Letos očekávají hospodářskou stagnaci. Podle předběžného odhadu Českého statistického úřadu HDP mezičtvrtletně poklesl o 0,3 procenta po předchozím poklesu o 0,2 procenta ve třetím čtvrtletí, takže se ekonomika dostala do recese. Za celý loňský rok HDP vzrostl o 2,5 procenta.
C:\fakepath\trader-26012023-29-zm.png

Forex: Koruna dnes přerušila posilování k euru, stále je ale blízko 23,80 EUR/CZK

26.01.2023 Česká měna dnes přerušila posilování k euru, když ztratila dva haléře na 23,82 EUR/CZK. Stále je ale blízko nejsilnějším úrovním od konce července 2008. Vůči dolaru dnes koruna také oslabila, pohoršila si o 12 haléřů na 21,94 USD/CZK. Vyplývá to z informací na serveru Patria Online a vyjádření analytiků.
C:\fakepath\ceska koruna-3.jpg

Inflace v ČR v prosinci zpomalila na 15,8 procenta, hlavně díky pohonným hmotám

11.01.2023 Spotřebitelské ceny v ČR v prosinci meziročně vzrostly o 15,8 procenta, tempo růstu tak zpomalilo z listopadových 16,2 procenta. Meziměsíčně ceny stagnovaly, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Podle analytiků bylo za zpomalením inflace zejména zlevnění pohonných hmot. Česká národní banka (ČNB) ale upozornila, že bez započítání takzvaného úsporného tarifu na energie by byla inflace o 3,5 procentního bodu vyšší. Za celý loňský rok byla podle ČSÚ průměrná míra inflace 15,1 procenta, byla to nejvyšší hodnota od roku 1993.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analytici čekají, že po prosincovém zpomalení inflace v lednu opět zrychlí

11.01.2023 Příčinou prosincového zpomalení inflace na 15,8 procenta z listopadových 16,2 procenta je zejména zlevnění pohonných hmot. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Upozorňují, že v lednu tempo růstu cen pravděpodobně znovu zrychlí, poté ale bude v letošním roce inflace postupně klesat. Celoroční průměr by podle nich letos měl být kolem deseti procent. Loni byl 15,1 procenta, nejvíc od roku 1993.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Analytici: Zrychlení inflace způsobilo hlavně loňské zrušení DPH na energie

12.12.2022 Zrychlení meziroční inflace na 16,2 procenta z říjnových 15,1 procenta způsobilo hlavně loňské odpuštění DPH na energie, které tak meziročně zdražily relativně víc. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Varují také, že inflace zůstane na vysoké úrovni i v dalších měsících, pod deset procent se podle nich dostane až v polovině příštího roku.
img

Finanční sektor v ČR zůstává podle zátěžových testů ČNB odolný

30.11.2022 Finanční sektor v Česku zůstává vysoce odolný vůči zhoršenému ekonomickému vývoji. Banky jsou dostatečně kapitálově vybavené pro absorpci šoků i v případě déletrvajících ekonomických potíží a klimatických šoků. Nebankovní finanční sektor, tedy pojišťovny či penzijní fondy, zůstává rovněž odolný. Na dnešní tiskové konferenci o tom informovali představitelé České národní banky. ČNB nechala poměr výše hypotéky a hodnoty nemovitosti (LTV) na 80 pct. Na úrovni platné od června zůstaly i limity dalších ukazatelů. Bankovní rada ČNB nechala beze změny sazbu takzvané proticyklické kapitálové rezervy na ochranu úvěrového trhu. Je 1,5 pct.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Říjnovou inflaci podle analytiků zkreslilo započítání úsporného tarifu

10.11.2022 Říjnovou inflaci zkreslilo započítání úsporného tarifu na energie a odpuštění poplatku za podporované zdroje energie. Bez těchto opatření by růst cen proti září zrychlil na více než 18 procent, shodují se analytici, které oslovila ČTK. Podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) byla v říjnu meziroční inflace 15,1 procenta, v září bylo tempo růstu cen 18 procent.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Inflace se v září zvýšila na 18 pct., podle ČNB i analytiků se blíží vrcholu

11.10.2022 Růst cen v Česku v září zrychlil a inflace se zvýšila na 18 procent ze srpnových 17,2 procenta. Meziroční inflace je nejvyšší od prosince 1993. Meziměsíčně vzrostly v září spotřebitelské ceny o 0,8 procenta. Na růstu cen se nejvíce podílely ceny bydlení, a to především zdražení energií. Podle České národní banky (ČNB) i podle analytiků se inflace blíží svému vrcholu. Analytici nepředpokládají, že by tempo zdražování přimělo ČNB, aby v listopadu zvýšila základní úrokovou sazbu ze současných sedmi procent.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Inflace předčila očekávání trhu, podle analytiků je blízko vrcholu

11.10.2022 Meziroční inflace v září překonala očekávání trhu, který předpokládal stagnaci, růst cen ale zrychlil na 18 procent ze srpnových 17,2 procenta. Podle analytiků oslovených ČTK se přesto blíží inflace svému vrcholu a za celý rok by měla dosáhnout 16 až 17 procent. Odborníci neočekávají, že by zdražování přimělo Českou národní banku, aby na listopadovém jednání zvýšila základní úrokovou sazbu ze současných sedmi procent.
C:\fakepath\trader-29092022-27-zm.jpg

Analytici: Úrokové sazby by měly zůstat po zbytek letošního roku stabilní

29.09.2022 Úrokové sazby by měly zůstat po zbytek letošního roku stabilní, vyplývá z reakcí analytiků na dnešní tiskovou konferenci po jednání bankovní rady České národní banky. Někteří experti ovšem jejich zvýšení ještě letos nevylučují.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Statistici dnes zveřejní data o vývoji inflace v srpnu

12.09.2022 Český statistický úřad (ČSÚ) dnes zveřejní údaje o vývoji inflace v srpnu. Podle odhadů analytiků bude blízko červencových 17,5 procenta. Tahounem růstu cen jsou energie a potraviny, zlevňovaly naopak pohonné hmoty.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Analytici: Meziroční růst cen byl v srpnu blízko červencových 17,5 procenta

11.09.2022 Meziroční inflace v ČR byla v srpnu blízko červencových 17,5 procenta. Vyplývá to z odhadů analytiků, které ČTK oslovila. Podle ekonomů zdražovaly hlavně potraviny a energie, naopak proti červenci zlevnily pohonné hmoty. Český statistický úřad zveřejní data o inflaci za srpen v pondělí 12. září.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Bankovní asociace zlepšila odhad růstu české ekonomiky pro letošek na 2,4 pct.

11.08.2022 Česká bankovní asociace (ČBA) v nové prognóze zlepšila odhad růstu české ekonomiky pro letošní rok na 2,4 procenta. V předchozí květnové prognóze počítala letos s růstem hrubého domácího produktu o 1,8 procenta. Důvodem je zejména příznivější vývoj v první polovině roku, zatímco pro druhou polovinu roku čeká přechod do mírné recese. Asociace o tom dnes informovala na on-line tiskové konferenci. Loni česká ekonomika stoupla o 3,3 procenta.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analytici: Meziměsíční růst cen v červenci byl nejslabší od února

10.08.2022 Červencový meziměsíční růst cen činil 1,3 procenta, což je podle analytiků nejslabší dynamika od letošního února, meziročně však inflace zřejmě stále není na svém vrcholu, otázkou zůstávají zejména ceny energií, shodli se. Vyplývá to z jejich vyjádření pro ČTK. Meziroční inflace v červenci potřinácté v řadě zrychlila. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny v červenci o 17,5 procenta, což bylo o 0,3 procentního bodu více než v červnu, uvedl dnes Český statistický úřad.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Statistici dnes zveřejní data o vývoji červencové inflace

10.08.2022 Český statistický úřad dnes zveřejní údaje o vývoji inflace v červenci. Podle odhadů analytiků meziroční inflace v červnu dále stoupla na průměrných 17,6 procenta z červnových 17,2 procenta. Tahounem růstu cen jsou nadále ceny energií.
C:\fakepath\trader-04082022-30-zm.jpg

ČNB nechala základní úrok na sedmi procentech, inflaci čeká až kolem 20 procent

04.08.2022 Bankovní rada České národní banky dnes ponechala základní úrokovou sazbu na sedmi procentech. Jednala poprvé v čele s novým guvernérem Alešem Michlem, který je odpůrcem předchozího zvyšování sazeb. Analytiky rozhodnutí nepřekvapilo, další mírný růst sazeb by podle nich mohl přijít na podzim. ČNB také zlepšila odhad vývoje ekonomiky pro letošní rok, pro příští rok ho naopak zhoršila. Meziroční růst spotřebitelských cen očekává ČNB na podzim kolem 20 procent, průměrnou inflaci za letošní rok 16,5 procenta.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

Analytici: Ponechání sazeb ČNB není překvapením, růst může přijít na podzim

04.08.2022 Rozhodnutí bankovní rady České národní banky ponechat základní úrokovou sazbu na sedmi procentech není překvapením, shodli se analytici, které oslovila ČTK. Mírný růst sazeb by podle nich mohl přijít na podzim. Bankovní rada dnes jednala po personální obměně a poprvé v čele s novým guvernérem Alešem Michlem, který je odpůrcem zvyšování sazeb. Šlo o první ponechání sazeb po sedmi nadstandardních zvýšeních základní sazby o více než 0,25 procentního bodu v řadě za sebou.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

Rada ČNB dnes bude jednat o nastavení úrokových sazeb, poprvé s Michlem v čele

04.08.2022 Bankovní rada České národní banky dnes bude jednat o nastavení úrokových sazeb. Podle odhadů ekonomů, které oslovila ČTK, bankovní rada zřejmě úrokové sazby ponechá na sedmi procentech. Důvodem má být podle nich nové složení bankovní rady v čele s novým guvernérem Alešem Michlem, který je odpůrcem dosavadního zvyšování sazeb. Úroková sazba by tak nadále zůstala nejvýše od roku 1999. Rozhodnutí je ale podle ekonomů neznámou, někteří z nich totiž nevylučují ani mírné zvýšení sazeb. Zasedání bankovní rady se zúčastní ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).
C:\fakepath\CNB3.jpg

Analytici: Rada ČNB spíše nechá základní úrokovou sazbu na sedmi procentech

31.07.2022 Bankovní rada České národní banka zřejmě ve čtvrtek nechá základní úrokovou sazbu na sedmi procentech, tedy nejvýše od roku 1999. Vyplývá to z vyjádření ekonomů, které oslovila ČTK. Rozhodnutí je ale podle nich velkou neznámou. Zásadní bude komunikace rady. Někteří analytici mírné zvýšení sazeb nevylučují.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Ekonomika ČR ve 2. čtvrtletí stoupla o 3,6 pct, ovlivnila to srovnávací základna

29.07.2022 Česká ekonomika v letošním druhém čtvrtletí meziročně stoupla o 3,6 procenta a proti předchozímu čtvrtletí se hrubý domácí produkt (HDP) zvýšil o 0,2 procenta. Čísla, která dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ), jsou ale předběžná a podle analytiků je ovlivnila nízká srovnávací základna loňského roku, kdy platila opatření proti šíření koronaviru. V dalších čtvrtletích čekají pokles HDP.
C:\fakepath\trader-08072022-16-zm.jpg

Analytici: ČNB v květnu dala z devizových rezerv na obranu koruny 86 miliard Kč

08.07.2022 Česká národní banka v květnu ze svých devizových rezerv vynaložila na obranu koruny před oslabením téměř 3,5 miliardy eur (86 miliard Kč), což byl nejvyšší objem intervencí od ukončení kurzového závazku v roce 2017. ČTK o tom s poukazem na dnešní data ČNB informovali analytici.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Rada ČNB může podle odhadů zvýšit základní úrokovou sazbu až na sedm procent

19.06.2022 Bankovní rada České národní banka zřejmě ve středu zvýší úrokové sazby až o 1,25 procentního bodu, základní úroková sazby by se tak dostala až na sedm procent, tedy nejvýše od roku 1999. Vyplývá to z vyjádření ekonomů, které oslovila ČTK. Důvodem je podle nich aktuální vývoj inflace a rostoucí inflační očekávaní. Vliv na rozhodování bude mít pravděpodobně i obměna bankovní rady na konci července v čele s novým guvernérem Alešem Michlem, který je odpůrcem dosavadního zvyšování sazeb. Mělo by tak jít o poslední razantní zvýšení sazeb před obměnou bankovní rady na konci června, tvrdí analytici.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Analytici: ČNB kvůli inflaci v červnu opět výrazně zvýší úrokové sazby

10.06.2022 Překvapivě vysoká inflace v květnu povede k dalšímu výraznému zvýšení úrokových sazeb České národní banky (ČNB), a to minimálně o 0,75 procentního bodu. Většinou ale ekonomové odhadují růst sazeb o jeden procentní bod i více. Základní úroková sazba nyní činí 5,75 procenta. Tahounem květnové inflace bylo především zdražování potravin. Ceny by přitom měly růst dále a inflace by měla kulminovat ve třetím čtvrtletí až kolem 17 procent, odhadují ekonomové. Podle některých se tak zvyšuje pravděpodobnost, že se ekonomika dostane do recese.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Důvěra v českou ekonomiku v květnu dál stoupla, mezi spotřebiteli se ale propadá

24.05.2022 Důvěra v českou ekonomiku v květnu dál vzrostla, meziměsíčně stoupla o 1,8 bodu na hodnotu 101,8. Za nárůstem stojí vyšší důvěra mezi podnikateli, naopak spotřebitelé jsou dál pesimističtější. Jejich důvěra v ekonomiku se dostala na nejnižší hodnotu od května 2012. Údaje dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Celková důvěra v ekonomiku a důvěra podnikatelů je ve srovnání s loňským květnem vyšší.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Podíl zahraničních investorů s českými dluhopisy během čtvrtletí stoupl

22.05.2022 Podíl zahraničních investorů, kteří drží české státní dluhopisy, v prvním čtvrtletí stoupl na 27,6 procenta. Na konci loňského roku činil 26,5 procenta, což byla nejnižší hodnota od července 2016. Vyplývá to z dat ministerstva financí. V absolutní hodnotě objem korunových dluhopisů v majetku zahraničních investorů během čtvrtletí stoupl na 669,4 miliardy korun z 608 miliard korun na konci roku 2021. Celkové zadlužení ČR prostřednictvím dluhopisů činilo ke konci března 2,5 bilionu korun.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Bankovní asociace zhoršila odhad růstu české ekonomiky pro letošní i příští rok

12.05.2022 Česká bankovní asociace (ČBA) v nové prognóze zhoršila odhad růstu české ekonomiky pro letošní rok na 1,8 procenta. V předchozí únorové prognóze počítala letos s růstem hrubého domácího produktu o 3,7 procenta. Růst ekonomiky bude podle asociace ovlivněn dopady války na Ukrajině, problémy v dodavatelských řetězcích a inflací. Ta by měla letos podle nových odhadů ČBA stoupnout na průměrných 12,4 procenta. Asociace o tom dnes informovala na on-line tiskové konferenci.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Analytici: Původ inflace sahá před pandemii, vedle sazeb lze proti ní využít kurz

10.05.2022 Aktuálně vysoká inflace v Česku ve srovnání i s dalšími zeměmi EU má původ již ve vývoji ekonomiky před pandemií koronaviru, kdy byl napjatý trh práce v podobě nedostatku pracovních sil a rostoucích mezd. Následně k inflaci přispěla i uvolněná rozpočtová politika vlády během pandemie, díky které se do ekonomiky dostalo poměrně velké množství peněz. Dalším důvodem je pozdější a rychlejší nástup růstu cen energií ve srovnání s jinými státy. Vliv měl i vývoj na trhu nemovitostí. Vyplývá to z vyjádření analytiků oslovených ČTK.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Analytici: Dnešní zvýšení sazeb ČNB na 5,75 procenta bylo pro trhy překvapením

05.05.2022 Dnešní rozhodnutí České národní banky (ČNB) zvýšit sazby o 0,75 procentního bodu na 5,75 procenta bylo pro trhy překvapením, shodli se analytici oslovení ČTK. Zásadní otázkou je podle nich nyní to, zda úroky ČNB čeká ještě další viditelnější růst, nebo je repo sazba již blízko svého vrcholu. Takto vysoko byla základní úroková sazba naposledy v roce 1999. Ekonomové spíše očekávali růst sazeb jen o 0,5 procentního bodu.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

Rada ČNB dnes bude jednat o úrokových sazbách a představí novou prognózu

05.05.2022 Bankovní rada České národní banky dnes bude jednat o nastavení úrokových sazeb a představí novou makroekonomickou prognózu. Podle odhadů ekonomů rada nejpravděpodobněji zvýší úrokové sazby o 0,5 procentního bodu. Základní úroková sazba by tak stoupla na 5,5 procenta. Takto vysoko byla základní úroková sazba naposledy v roce 1999. Někteří ekonomové ale nevylučují zvýšení jen o 0,25 procentního bodu nebo o 0,75 procentního bodu. Důvodem zvyšování sazeb je nadále rostoucí inflace umocněná válkou na Ukrajině a snaha centrální banky tlumit inflační očekávání, tedy že inflace nadále rychle poroste.
C:\fakepath\CNB3.jpg

ČNB ve čtvrtek podle ekonomů nejpravděpodobněji zvýší sazby o 0,5 pct. bodu

01.05.2022 Bankovní rada České národní banky na svém zasedání ve čtvrtek zvýší úrokové sazby o 0,5 procentního bodu. Podle odhadů ekonomů, které ČTK oslovila, je to nejpravděpodobnější varianta. Základní úroková sazba by tak stoupla na 5,5 procenta. Takto vysoko byla základní úroková sazba naposledy v roce 1999. Někteří ekonomové ale nevylučují zvýšení jen o 0,25 procentního bodu nebo o 0,75 procentního bodu. Důvodem zvyšování sazeb je nadále rostoucí inflace umocněná válkou na Ukrajině a snaha centrální banky tlumit inflační očekávání, tedy že inflace nadále rychle poroste.
C:\\fakepath\\ceska koruna 15112013.jpg

Inflace se přiblížila 13 procentům a ještě poroste

11.04.2022 Meziroční inflace stoupla v březnu na 12,7 procenta z únorových 11,1 procenta. Je tak nejvyšší od května 1998, kdy dosáhla 13 procent. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Meziměsíčně se spotřebitelské ceny zvýšily o 1,7 procenta. Podle ekonomů inflace nadále poroste a může dosáhnout až 15 procent kolem poloviny roku, zároveň podle nich zůstane ve zbytku roku dvouciferná. Březnová meziroční inflace byla zároveň o 2,9 procentního bodu vyšší, než odhadovala Česká národní banka v únorové prognóze.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Koruna za pět let od konce intervencí ČNB posílila o zhruba 10 procent

06.04.2022 Koruna od doby před pěti lety, kdy Česká národní banka ukončila forexové intervence, posílila do dneška zhruba o deset procent na dnešních 24,45 koruny za euro. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online a vyjádření oslovených analytiků. Kurzový závazek ČNB s cílem držet korunu kolem 27 Kč/EUR zároveň vedl k výraznému nárůstu devizových rezerv ze zhruba 20 procent HDP na aktuálních více než 60 procent HDP. Nárůst rezerv vedl k účetní kumulované ztrátě centrální banky.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Analytici: Úrokové sazby ČNB se již blíží svému vrcholu

31.03.2022 Úrokové sazby centrální banky se již blíží svému vrcholu, jejich pokles přijde nejpozději v příštím roce, odhadli ČTK oslovení analytici. Za dnešním zvýšením sazeb je podle nich boj proti inflaci, která se výrazně zvyšuje následkem války na Ukrajině. Bankovní rada České národní banky dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu na pět procent. Takto vysoko byla naposledy v roce 2001.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

Rada ČNB zvýšila základní úrokovou sazbu na pět procent, je nejvyšší od r. 2001

31.03.2022 Bankovní rada České národní banky dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu na pět procent. Informovala o tom mluvčí centrální banky Markéta Fišerová. Důvodem růstu sazeb je rostoucí inflace a s tím spojená snaha centrální banky tlumit inflační očekávání, tedy že inflace nadále rychle poroste. Takto vysoko byla základní úroková sazba naposledy v roce 2001. Zároveň dnes šlo o páté nadstandardní zvýšení základní sazby o více než 0,25 procentního bodu v řadě za sebou. Ekonomové dnešní krok centrální banky očekávali.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Rada ČNB podle odhadů ve čtvrtek opět výrazně zvýší úrokové sazby

27.03.2022 Bankovní rada České národní banky ve čtvrtek zvýší základní úrokovou sazbu zřejmě o 0,5 procentního bodu na pět procent. Počítají s tím odhady ekonomů, které ČTK oslovila. Takto vysoko byla základní úroková sazba naposledy v roce 2001. Ekonomové ale nevylučují zvýšení základní sazby i o 0,75 procentního bodu. Důvodem zvyšování sazeb je nadále rostoucí inflace umocněná válkou na Ukrajině a snaha centrální banky tlumit inflační očekávání, tedy že inflace nadále rychle poroste.
C:\fakepath\trader-25032022-18-zm.jpg

Forex: Koruna v závěru týdne mírně posílila k euru a stagnovala k dolaru

25.03.2022 Koruna v závěru týdne mírně posílila k euru a vůči dolaru stagnovala. Kolem 17:00 se obchodovala k jednotné evropské měně za 24,64 EUR/CZK a proti čtvrtku tak získala pět haléřů. K americké měně koruna stagnovala na čtvrtečních 22,44 USD/CZK. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Analytici: Vývoj důvěry v ekonomiku naznačuje zhoršení vývoje

24.03.2022 Březnové údaje o důvěře v českou ekonomiku jako první oficiální makroekonomický ukazatel po začátku války na Ukrajině naznačují, že vývoj ekonomiky bude letos horší, než se obecně čekalo ještě na počátku letošního roku. Vyplývá to z vyjádření ekonomů k dnešním statistikám.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Analytici: Inflace ještě poroste, může překonat i 12 procent

10.03.2022 Inflace ještě nedosáhla vrcholu a v dalších měsících dál poroste, což povede ke snížení kupní síly obyvatel a k poklesu tržeb obchodníků a spotřeby. V únorové inflaci se ještě nepromítl úplně dopad války na Ukrajině, kterou v Česku doprovází například výrazný nárůst cen pohonných hmot. V březnu by tak mohla inflace dosáhnout 12 procent a stoupat i v dalších měsících. To by zároveň mohlo vést k tomu, že Česká národní banka nakonec zvýší základní úrokovou sazbu až na pět procent nebo i výše. Vyplývá to z vyjádření analytiků k dnešním údajům Českého statistického úřadu.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Meziroční inflace v únoru podle odhadů překonala hranici deseti procent

08.03.2022 Meziroční inflace v únoru stoupla na 10,3 až 10,6 procenta z lednových 9,9 procenta. Růst cen přitom pokračuje v téměř všech složkách spotřebního koše, přičemž se to týká především pohonných hmot, potravin a nákladů na bydlení včetně energií. Vyplývá to z odhadů analytiků, které oslovila ČTK. Inflace by přitom podle ekonomů v nejbližších měsících měla nadále růst a podle některých může překonat i hranici 11 procent. Nad desetiprocentní hranicí byla inflace naposledy v červenci 1998. Data zveřejní Český statistický úřad ve čtvrtek 10. února.
C:\fakepath\akcie4.jpg

Akciové trhy dál ztrácí, ceny ropy a dalších komodit strmě rostou

07.03.2022 Ruská invaze na Ukrajinu a související sankce dál ovlivňují finanční a akciové trhy. Pražská burza, stejně jako evropské akciové trhy, dnes dál ztrácejí, dopoledne index PX odepisoval přes šest procent. Dál slábne i koruna, dopoledne se obchodovala vůči euru kolem 25,85 Kč/EUR a podle ekonomů ČNB zřejmě pokračuje v intervencích proti oslabování koruny. Nadále také strmě rostou ceny pohonných hmot, tuzemští dopravci žádají stát, aby do cen paliv okamžitě zasáhl. Předseda Správy státních hmotných rezerv Pavel Švagr vyzval distributory a prodejce paliv, aby ke zvyšování cen přistupovali uvážlivě a nenavyšovali marže neobjektivně. Odbory žádají kvůli dopadům války na Ukrajině o svolání mimořádného zasedání tripartity.
C:\\fakepath\\ceska-koruna-euro.jpg

Koruna dnes dopoledne oslabuje, ČNB ale pravděpodobně intervenuje

07.03.2022 Koruna se dnes dopoledne obchoduje kolem 25,85 Kč/EUR. Je tak proti pátečnímu večeru zhruba o 15 haléřů slabší. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online. Podle některých ekonomů je na vývoji kurzu ale vidět, že Česká národní banka zřejmě pokračuje v intervencích proti oslabování koruny, které oznámila v pátek.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Inflace v lednu podle ekonomů mohla překonat desetiprocentní hranici

13.02.2022 Meziroční inflace v lednu výrazně stoupla a mohla se přiblížit hranici 11 procent. Vyplývá to z odhadů analytiků oslovených ČTK. Ti kvůli zdražování energií včetně obnovení plateb DPH pro domácnosti, celkové tradiční lednové změně ceníků zboží a služeb a očekávanému zdražení potravin očekávají inflaci mezi 8,6 až 10,9 procenta, v průměru tedy 9,8 procenta. Zároveň se shodují, že odhadovat lednovou inflaci, zvláště letos, je velmi obtížné. Český statistický úřad zveřejní údaje o lednové inflaci v pondělí 14. února. V prosinci byla meziroční inflace 6,6 procenta. Podle údajů ČSÚ byla meziroční inflace nad deseti procenty naposledy v červenci 1998.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analytici: Základní úroková sazba ČNB se již blíží svému vrcholu

03.02.2022 Základní úroková sazba České národní banky se blíží svému vrcholu, další zvýšení by již nemělo být tak výrazné. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Neměla by podle nich překročit pět procent, ve druhé polovině roku by mohla začít klesat. Záležet ale bude na vývoji inflace, dodali. Bankovní rada ČNB dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu na 4,5 procenta. Ta je tak nejvyšší od počátku roku 2002.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Podíl zahraničních investorů s českými dluhopisy loni klesl

31.01.2022 Podíl zahraničních investorů, kteří drží české státní dluhopisy, ke konci loňského roku klesl na 26,5 procenta, což je nejnižší hodnota od července 2016. Na konci roku 2020 podíl činil 31,2 procenta. Vyplývá to z dat, které dnes zveřejnilo ministerstvo financí. V absolutní hodnotě objem korunových dluhopisů v majetku zahraničních investorů ovšem loni stoupl na 608 miliard korun z 587 miliard korun na konci roku 2020. Zároveň loni v dubnu zahraniční investoři drželi vůbec největší objem dluhopisů, a to 727,5 miliardy korun. Celkové zadlužení ČR prostřednictvím dluhopisů činilo ke konci loňského roku 2,37 bilionu korun.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

ČNB ve čtvrtek podle odhadů zvýší úrokové sazby výrazně o 0,75 procentního bodu

30.01.2022 Bankovní rada České národní banky na svém čtvrtečním zasedání zřejmě opět výrazně zvýší úrokové sazby, nejpravděpodobněji o 0,75 procentního bodu. Vyplývá to z odhadů většiny analytiků, které ČTK oslovila. Základní úroková sazba by v takovém případě stoupla na 4,5 procenta, tedy na nejvyšší hodnotu od ledna 2002. Důvodem růstu sazeb je nadále rostoucí inflace a s tím spojená snaha centrální banky tlumit inflační očekávání, tedy že inflace nadále rychle poroste.
img

Hypomonitor: Banky loni poskytly nové hypotéky za rekordních 379 miliard korun

13.01.2022 Banky a stavební spořitelny loni poskytly nové hypoteční úvěry za rekordních 379 miliard korun, což je meziroční nárůst o 70 procent. Celkem, včetně refinancování, banky loni poskytly 178.000 hypoték za rekordních 541 miliard korun. V případě počtů úvěrů jde o zhruba 50procentní nárůst a u objemu o 73 procent. Vyplývá to ze statistik České bankovní asociace Hypomonitor. Do něj dodávají data všechny banky a stavební spořitelny poskytující hypotéky na českém trhu.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Meziroční inflace stoupla v prosinci podle odhadů na 6,6 procenta

10.01.2022 Meziroční inflace v prosinci zřejmě stoupla na průměrných 6,6 procenta z šesti procent v listopadu. Tomu odpovídá průměrná míra inflace za celý loňský rok 3,8 procenta, tedy nejvyšší od roku 2008. Vyplývá to z odhadů analytiků, které ČTK oslovila. Tahounem růstu byly podle nich v prosinci ceny potravin a bydlení, růst byl ale podle ekonomů znatelný napříč téměř celým spotřebním košem. Český statistický úřad zveřejní údaje o inflaci ve středu 12. ledna.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Ekonomika se příští rok dostane na úroveň před pandemií, bude vysoká inflace

26.12.2021 Růst české ekonomiky by měl příští rok zrychlit na 3,9 procenta z letošních 2,5 procenta. Ekonomika by se tak mohla dostat v příštím roce na předpandemickou úroveň. Zároveň by výrazně měla stoupnout inflace na průměrných 5,5 procenta z letos odhadovaných 3,8 procenta. Naopak nezaměstnanost mírně klesne. Vyplývá to z výsledků pravidelného průzkumu ministerstva financí na základě prognóz 14 tuzemských odborných institucí a odhadů analytiků oslovených ČTK. Podle nich bude přitom inflace příští rok zřejmě největším problémem pro českou ekonomiku.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Rada ČNB podle odhadů ve středu zvýší úrokové sazby o 0,75 pct. bodu

19.12.2021 Bankovní rada České národní banky na svém středečním zasedání zřejmě zvýší úrokové sazby o 0,75 procentního bodu. Základní úroková sazba by tak stoupla na 3,5 procenta. Vyplývá to z odhadů většiny analytiků oslovených ČTK. Šlo by o třetí nadstandardní zvýšení základní sazby o více než 0,25 procentního bodu v řadě za sebou. Důvodem je rostoucí inflace a s tím spojená snaha centrální banky tlumit očekávání inflační očekávání, tedy že inflace nadále rychle poroste.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Analytici: Růst cen v průmyslu předznamenává další růst inflace a sazeb ČNB

16.12.2021 Dnešní data o cenách průmyslových výrobců naznačují další růst spotřebitelské inflace, která již v listopadu stoupla na šest procent, a také další výraznější zvyšování úrokových sazeb České národní banky. Shodují se na tom ekonomové, které dnes oslovila ČTK. Podle nich tak lze čekat, že ČNB příští týden zvýší základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu na 3,5 procenta.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Analytici: Data o výrobní inflaci jsou pro ČNB argumentem pro další růst sazeb

16.11.2021 Dnešní data o cenách průmyslových výrobců za říjen jsou podle analytiků oslovených ČTK argumentem pro další zvyšování úrokových sazeb. Ti tak počítají se zvýšením základní úrokové sazby v prosinci již na více než tři procenta. Navíc vývoj cen energií podle ekonomů ukazuje na další růst průmyslových cen.
C:\\fakepath\\ceska-koruna-euro.jpg

Koruna posílila pod 25,20 Kč/EUR a je tak nejsilnější od konce února 2020

10.11.2021 Koruna dnes poprvé od příchodu pandemie posílila pod hranici 25,20 Kč za euro a je tak nejsilnější od konce února 2020. ČTK to dnes řekl analytik České bankovní asociace Jakub Seidler. Za posílením české měny stála podle něj vyšší než očekávaná říjnová inflace, která opět zvýšila sázky trhu na růst sazeb České národní banky.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Celoroční růst podle ekonomů nepřekoná tři procenta, ukazují dnešní data

29.10.2021 Dnešní první data o vývoji ekonomiky ve třetím čtvrtletí naznačují, že celoroční růst ekonomiky nepřekoná tři procenta, a bude tak nižší, než se ještě v polovině roku očekávalo. Předpandemické úrovně tak ekonomika dosáhne až v příštím roce, vyplývá z vyjádření ekonomů. Nicméně údaje za třetí čtvrtletí lze podle analytiků považovat za pozitivní vzhledem k problémům v automobilovém průmyslu a dodavatelských řetězcích.
C:\fakepath\CNB3.jpg

ČNB obnoví po devíti letech odprodej části výnosů z devizových rezerv

22.10.2021 Česká národní banka od ledna začne opět prodávat části výnosů z devizových rezerv. Program, jehož cílem je zpomalit nárůst objemu devizových rezerv ČNB, banka obnovuje po devíti letech. Včera o tom rozhodla bankovní rada, informovala ČNB v tiskové zprávě.
img

Zdražování energií podle analytiků zvýší inflaci až k šesti procentům

13.10.2021 Zdražování elektřiny a plynu pravděpodobně zvýší inflaci až k šesti procentům. Lze totiž očekávat nárůst i o více než jeden procentní bod nejen kvůli samotnému zdražení energií, ale i kvůli tomu, že to ve svých cenách budou muset promítnout i další firmy mimo energetiku. Samotný krach Bohemia Energy by ale ceny energie neměl příliš ovlivnit, protože to nebyl primárně výrobce energie. Vyplývá to z vyjádření analytiků oslovených ČTK. Ceny energií ve spotřebním koši Českého statistického úřadu zabírají necelých 10 procent. V září inflace stoupla na 4,9 procenta.
C:\fakepath\c-01102021-lv.gif

ČNB dnes zvýšila kvůli vývoji inflace úrokové sazby nejvíce od roku 1997

30.09.2021 Bankovní rada České národní banky dnes překvapivě zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu na 1,5 procenta. Ekonomové čekali zvýšení sazby o 0,5 procentního bodu. Jde o nejvýraznější růst sazeb od roku 1997. Důvodem je především rostoucí inflace, která v srpnu překonala čtyřprocentní hranici a byla výrazně nad očekáváním centrální banky. Guvernér ČNB Jiří Rusnok zároveň uvedl, že tempo dalšího zvyšování úrokových sazeb bude podmíněno budoucím vývojem a vyzněním podzimní prognózy. Tu by měla mít bankovní rada k dispozici na dalším měnovém zasedání na počátku listopadu.
C:\fakepath\czk-26092021.png

Rada ČNB podle analytiků ve čtvrtek zvýší úrokové sazby o 0,5 procentního bodu

26.09.2021 Bankovní rada České národní banky na svém čtvrtečním zasedání zvýší základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu, shodují se analytici oslovení ČTK. Důvodem je především rostoucí inflace, která v srpnu překonala čtyři procenta. Do konce roku by podle ekonomů mohla základní úroková sazba stoupnout až na dvě procenta. Naposledy bankovní rada zvýšila základní sazbu jedním krokem o více než 0,25 procentního bodu v roce 1997.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analytici: Inflace ještě poroste, ČNB asi zvýší sazby razantněji

10.09.2021 Dnešní údaje o srpnové inflaci zvyšují pravděpodobnost, že bankovní rada ČNB na měnovém zasedání na konci září zvýší základní úrokovou sazbu razantněji, tedy o půl procentního bodu na 1,25 procenta. Vyplývá to z vyjádření analytiků oslovených ČTK. Podle nich navíc inflace poroste i v dalších měsících a na konci roku by se mohla přiblížit i pětiprocentní hranici.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Bankovní asociace zlepšila odhad letošního růstu ekonomiky na 3,4 pct.

12.08.2021 Česká bankovní asociace (ČBA) v nové prognóze očekává na základě odhadů ekonomů českých bank, že ekonomika letos stoupne o 3,4 procenta. Příští rok by měl růst ekonomiky zrychlit na 4,5 procenta. Asociace o tom dnes informovala na tiskové konferenci. V květnové prognóze asociace počítala letos s růstem hrubého domácího produktu o 3,3 procenta a příští rok s růstem o 4,3 procenta.
C:\fakepath\c-05082021-lv.gif

Rada ČNB dnes opět zvýšila úrokové sazby a hodlá v tom pokračovat

05.08.2021 Bankovní rada České národní banky dnes podle očekávání opět zvýšila úrokové sazby. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, stoupla o 0,25 procentního bodu na 0,75 procenta. Důvodem zvýšení sazeb jsou především obavy z růstu inflace související s oživením ekonomiky. Zároveň guvernér ČNB Jiří Rusnok uvedl, že rada je připravená zvyšovat úrokové sazby na každém dalším letošním zasedání i na počátku příštího roku. Letos má rada naplánované jednání o sazbách ještě v září, listopadu a v prosinci. Banky oznámily, že na dnešní krok nebudou bezprostředně reagovat úpravou úroků úvěrů.
C:\fakepath\CNB1.jpg

Banky na zvýšení sazeb ČNB nebudou bezprostředně reagovat

05.08.2021 Dnešní rozhodnutí České národní banky o zvýšení úrokových sazeb nepovede k okamžitému zdražení úvěrů či zvýšení úročení vkladů. Postupně se ale budou sazby zvyšovat v souladu s vývojem tržních sazeb. Vyplývá to z reakcí bank, které ČTK oslovila. Bankovní rada ČNB dnes podle očekávání opět zvýšila úrokové sazby. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, stoupla o 0,25 procentního bodu na 0,75 procenta.
C:\\fakepath\\CNB3.jpg

ČNB podle ekonomů ve čtvrtek opět zvýší úrokové sazby o 0,25 procentního bodu

03.08.2021 Bankovní rada České národní banky na svém čtvrtečním zasedání zvýší základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 0,75 procenta, shodují se analytici oslovení ČTK. Zároveň očekávají, že rada bude sazby zvyšovat i na svých dalších zasedáních ve zbytku roku tak, že základní úroková sazba by mohla vzrůst na konci roku na jedna až 1,25 procenta. Důvodem zvýšení sazeb jsou především obavy z růstu inflace související s oživením ekonomiky. Na druhou stranu růst sazeb může na podzim zbrzdit horší pandemická situace. Rada ve čtvrtek kromě nastavení sazeb projedná a představí také novou makroekonomickou prognózu, u které očekávají ekonomové zlepšení odhadu růstu ekonomiky.
C:\fakepath\c-23062021-lv.gif

ČNB dnes poprvé od února 2020 zvýšila sazby, bude v tom pokračovat

23.06.2021 Bankovní rada České národní banky dnes poprvé od února 2020 zvýšila úrokové sazby. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, stoupla o 0,25 procentního bodu na 0,5 procenta. Důvodem zvýšení sazeb jsou především obavy z růstu inflace související s oživením ekonomiky. Podle guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka tak měnová politika centrální banky vstoupila do fáze zvyšování úrokových sazeb. To lze tak podle něj očekávat ve druhém pololetí. Podle ekonomů by ČNB mohla letos zvýšit sazby ještě dvakrát. Podle bank zvýšení sazeb podpoří zdražování úvěrů, především hypoték.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

ČNB dnes podle očekávání zvýšila úrokové sazby, poprvé od února 2020

23.06.2021 Bankovní rada České národní banky dnes podle očekávání zvýšila úrokové sazby. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, stoupla o 0,25 procentního bodu na 0,5 procenta. Informovala o tom mluvčí centrální banky Markéta Fišerová. Důvodem zvýšení sazeb jsou podle ekonomů především obavy z růstu inflace související s oživením ekonomiky. K dalšímu růstu sazeb by mohla ČNB podle analytiků přistoupit letos ještě dvakrát.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

Rada ČNB dnes bude jednat o sazbách a zveřejní novou prognózu

06.05.2021 Bankovní rada České národní banky dnes bude jednat o nastavení úrokových sazeb. Podle odhadů analytiků rada nechá úrokové sazby beze změny. Změnu sazeb očekávají ekonomové až později ve druhé půlce roku s odkazem na vyjádření guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka, že rada zahájí debatu o změně sazeb po srpnovém zasedání. Od nové prognózy, kterou ČNB dnes zveřejní, očekávají především zvýšení odhadu inflace v letošním roce.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

Rada ČNB nechá ve čtvrtek podle odhadů analytiků úrokové sazby beze změny

02.05.2021 Bankovní rada České národní banky nechá na svém čtvrtečním zasedání úrokové sazby beze změny, shodují se ekonomové oslovení ČTK. Změnu sazeb očekávají ekonomové až později ve druhé půlce roku s odkazem na vyjádření guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka, že rada zahájí debatu o změně sazeb po srpnovém zasedání. Od nové prognózy, kterou ČNB ve čtvrtek zveřejní, očekávají především zvýšení odhadu inflace v letošním roce. A opět s odkazem na vyjádření Rusnoka počítají také se snížením odhadu růstu ekonomiky letos a naopak se zvýšením odhadu pro příští rok.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

ČSÚ: Důvěra v českou ekonomiku v únoru vzrostla na 89,7 bodu

24.02.2021 Důvěra v českou ekonomiku po lednovém poklesu v únoru vzrostla. Souhrnný indikátor se zvýšil o 2,4 bodu na 89,7 bodu. Vyšší byla důvěra mezi podnikateli, klesla naopak u spotřebitelů. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Ve srovnání s loňským únorem, kdy ještě neplatila žádná protiepidemická opatření, jsou všechny indikátory na výrazně nižší úrovni.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Ekonomové: Pandemie připravila ekonomiku o stamiliardy korun

15.02.2021 Rok trvající pandemie koronaviru připravila českou ekonomiku o stamiliardy korun a desetitisíce pracovních míst. Ztráty jsou přitom rozložené velmi rozdílně mezi jednotlivá odvětví ekonomiky, přičemž nejhůře byla zasažená především oblast služeb. Průmysl naopak ekonomice, především v druhé polovině roku, pomohl. Vyplývá to z vyjádření ekonomů oslovených ČTK. Ekonomika podle nich předpandemické úrovně dosáhne nejdříve příští rok nebo až v roce 2023. Podle ministerstva financí vývoj ukázal na mimořádnou odolnost ekonomiky a potřebu aktivní role státu. Ekonomika loni klesla o rekordních 5,6 procenta.
C:\fakepath\money.jpg

Podíl zahraničních investorů s českými dluhopisy loni klesl

08.02.2021 Podíl zahraničních investorů, kteří drží české státní dluhopisy, ke konci loňského roku klesl na 31,2 procenta z 40,6 procenta na konci roku 2019. Vyplývá to z dat, které zveřejnilo ministerstvo financí. Jde o nejnižší hodnotu od konce listopadu 2016. Podíl přitom klesal průběžně celý rok. Důvodem byl zvýšený prodej dluhopisů ministerstvem financí kvůli pandemii. Cenné papíry přitom nakupovaly především domácí finanční instituce.
C:\fakepath\cnb-31012021.jpg

Bankovní rada ČNB podle odhadů nechá ve čtvrtek úrokové sazby beze změny

31.01.2021 Bankovní rada České národní banky ponechá na svém čtvrtečním zasedání úrokové sazby beze změny. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Podle nich by banka mohla začít zvyšovat sazby až později v druhém pololetí. Od nové prognózy, kterou ve čtvrtek ČNB představí, ekonomové očekávají zvýšení odhadu inflace kvůli dopadům daňového balíčku a i mírné zlepšení odhadu růstu ekonomiky letos.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Ekonomika se příští rok vrátí k růstu, inflace klesne

27.12.2020 Česká ekonomika by se měla po letošním poklesu o 7,1 procenta vrátit příští rok k růstu, a to o 3,3 procenta. Inflace by měla klesnout z letošních více než tří procent ke dvěma procentům. Naopak nezaměstnanost by měla růst. Vyplývá to z výsledků pravidelného průzkumu ministerstva financí na základě prognóz 14 tuzemských odborných institucí a odhadů analytiků oslovených ČTK.
C:\fakepath\koruna.jpg

ČNB podle odhadů nechá úrokové sazby beze změny

13.12.2020 Bankovní rada České národní banky ponechá na svém čtvrtečním zasedání úrokové sazby beze změny. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Zároveň ale nevylučují, že by sazby mohla začít zvyšovat od poloviny příštího roku. Nejnovější odhady totiž díky očekávanému očkování proti koronaviru a dopadům daňového balíčku počítají s rychlejším ekonomickým oživením.
C:\\fakepath\\ceska koruna 15112013.jpg

Listopad podle analytiků potvrdil, že inflace bude ještě klesat

10.12.2020 Listopadová inflace potvrdila podle analytiků oslovených ČTK dřívější očekávání, že inflace bude klesat i v dalších měsících. Zároveň ale někteří upozorňují, že kvůli daňovým změnám, rozpočtové politice vlády a lepšímu výhledu na příští rok díky vakcíně proti koronaviru by tlaky na růst inflace mohly opět zesílit.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Ekonomika podle analytiků v posledním čtvrtletí opět klesne

01.12.2020 Obnovení mezičtvrtletního růstu ekonomiky ve 3. čtvrtletí bylo dočasné a nástup druhé vlny epidemie povede v posledním čtvrtletí opět k ekonomickému poklesu. Ten by ale měla být tak výrazný jako ve druhém čtvrtletí. Vyplývá to z vyjádření ekonomů oslovených ČTK. Na vývoji ekonomiky ve čtvrtém čtvrtletí tak bude záviset i celoroční výsledek hrubého domácího produktu (HDP), jehož pokles zatím ekonomové odhadují na sedm až osm procent.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Meziroční inflace v říjnu podle odhadů klesla pod tři procenta

08.11.2020 Meziroční inflace v říjnu klesla v průměru na 2,9 procenta ze zářijových 3,2 procenta. Za poklesem inflace je především říjnové zlevnění energií. Vyplývá to z odhadů analytiků oslovených ČTK. Údaje o říjnové inflaci zveřejní Český statistický úřad v úterý 10. listopadu. Letos byla meziroční inflace pod třemi procenty jen v květnu.
C:\fakepath\cnb-05112020-lv.gif

ČNB nechala sazby beze změny a zlepšila letošní odhad vývoje HDP

05.11.2020 Bankovní rada České národní banky dnes jednomyslně ponechala úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstává na 0,25 procenta. Zároveň centrální banka zlepšila v nové prognóze odhad vývoje ekonomiky v letošním roce, naopak pro příští rok odhad zhoršila. Nově tak letos počítá s poklesem ekonomiky o 7,2 procenta a příští rok s růstem o 1,7 procenta.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Rada ČNB dnes ponechala úrokové sazby beze změny

05.11.2020 Bankovní rada České národní banky dnes ponechala úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstává na 0,25 procenta. Informovala o tom mluvčí centrální banky Markéta Fišerová. Sazby by měly podle ekonomů beze změny zůstat delší dobu.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Podíl zahraničních investorů s českými dluhopisy klesl

04.11.2020 Podíl zahraničních investorů, kteří drží české státní dluhopisy, ke konci září klesl na 34,47 procenta z 35,35 procenta na konci června. Jejich podíl je tak nejnižší od konce roku 2016. V absolutní hodnotě pak objem dluhopisů v držení zahraničních investorů ke konci září klesl na 652,8 miliardy korun. Vyplývá to z dat, které zveřejnilo ministerstvo financí. Celkové zadlužení ČR prostřednictvím dluhopisů činilo 2,03 bilionu korun.
C:\fakepath\CNB3.jpg

ČNB podle odhadů nechá ve čtvrtek úrokové sazby beze změny

01.11.2020 Bankovní rada České národní banky ponechá na svém čtvrtečním zasedání úrokové sazby beze změny. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. U nové makroekonomické prognózy, kterou centrální bankéři představí také ve čtvrtek, výrazné zhoršení odhadu vývoje české ekonomiky v letošním roce neočekávají. Prognóza by ale podle nich mohla naznačit potřebu dalšího uvolnění měnové politiky.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Výkon ekonomiky se podle odhadů ve 3. čtvrtletí dočasně zlepšil

29.10.2020 Ekonomika ve třetím čtvrtletí stoupla ve srovnání s druhým čtvrtletím o zhruba pět procent, vyplývá z odhadů analytiků oslovených ČTK. V meziročním srovnání ale nadále pokračoval pokles hrubého domácího produktu, a to podle odhadů kolem sedmi procent. Český statistický úřad zveřejní první předběžný odhad HDP za 3. čtvrtletí 2020 v pátek 30. října.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Ekonomika letos podle odhadů bankovní asociace klesne o osm pct.

29.10.2020 Česká bankovní asociace (ČBA) v nové prognóze očekává na základě odhadů ekonomů českých bank, že ekonomika letos klesne kvůli dopadům šíření koronaviru v průměru o osm procent. Příští rok by pak ekonomika měla růst jen o dvě procenta kvůli dopadům posledních opatření proti nové vlně epidemie koronaviru. Asociace o tom dnes informovala na on-line tiskové konferenci. V červencové prognóze asociace očekávala, že ekonomika letos klesne kvůli dopadům koronaviru v průměru o 7,5 procenta a příští rok poroste o 5,3 procenta.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Důvěra v ekonomiku po pěti měsících klesla, důvodem je covid-19

26.10.2020 Důvěra v českou ekonomiku po pětiměsíčním růstu v říjnu klesla meziměsíčně o 4,5 bodu na 86,4 bodu. Snížila se hlavně důvěra spotřebitelů, u nichž indikátor klesl o 11,6 bodu. Po jarním propadu je to druhý nejvyšší pokles od začátku sledování. Důvodem je pandemie koronaviru a s ní související opatření. Nižší je i důvěra u podnikatelů. Informoval o tom dnes Český statistický úřad (ČSÚ).
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Inflace bude podle analytiků nadále klesat

12.10.2020 Meziroční inflace bude v následujících měsících nadále klesat a na konci roku by se mohla dostat i pod tříprocentní hranici. Vyplývá z reakcí analytiků, které dnes ČTK oslovila. Zářijový pokles inflace ekonomy překvapil a upozornili na to, že je i pod odhady ČNB. Centrální banka podle ekonomů v případě měnové politiky, tedy nastavení úrokových sazeb, zvolí spíše vyčkávací taktiku. Zatím nejsou jasné dopady druhé vlny pandemie koronaviru a následných opatření. Podle některých ekonomů se v inflaci už výrazněji vliv pandemie koronaviru projevuje.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Koruna podle ekonomů za 25 let obstála, čekají její posilování

01.10.2020 Česká koruna jako volně směnitelná měna za posledních 25 let podle odborníků oslovených ČTK obstála a byla považována za jednu z nejstabilnějších měn v regionu. Zároveň fungovala jako nárazník proti nepříznivému ekonomickému vývoji. To ale částečně změnila finanční krize v roce 2008 a následně devizové intervence České národní banky od listopadu 2013 do dubna 2017 s cílem držet korunu nad 27 korun za euro. Z dlouhodobějšího pohledu by měla koruna ale opět začít posilovat, odhadují ekonomové. Před 25 lety vstoupil v platnost devizový zákon, kterým se stala koruna volně směnitelnou.
C:\fakepath\Rusnok.jpg

Rada ČNB dnes nechala jednomyslně úrokové sazby beze změny

23.09.2020 Bankovní rada České národní banky dnes jednomyslně ponechala úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstává na 0,25 procenta. Podle ekonomů by sazby měly beze změny zůstat delší dobu.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

Rada ČNB dnes ponechala úrokové sazby beze změny

23.09.2020 Bankovní rada České národní banky dnes ponechala úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstává na 0,25 procenta. Informovala o tom mluvčí centrální banky Markéta Fišerová. Sazby by měly podle ekonomů beze změny zůstat delší dobu.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Analytici: Inflace může být za celý rok nejvyšší od roku 2008

10.09.2020 Inflace v Česku zůstává zvýšená a za celý rok může být nejvyšší od roku 2008, odhadují někteří analytici oslovení dnes ČTK. Za rok 2020 bude podle jejich odhadu nad třemi procenty. Ke dvěma procentům by měla klesnout až v příštím roce. Spotřebitelské ceny v ČR v srpnu podle dnes zveřejněných údajů Českého statistického úřadu mírně zpomalily meziroční růst na 3,3 procenta z červencových 3,4 procenta.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Ekonomika klesla meziročně o 11 pct. nejhorší má asi za sebou

01.09.2020 Česká ekonomika ve druhém čtvrtletí klesla meziročně o 11 procent a mezičtvrtletně o 8,7 procenta. Je to nejhorší výsledek od vzniku samostatné České republiky. Největší podíl na meziročním poklesu české ekonomiky měl propad zahraniční poptávky a spotřebních výdajů domácností.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Ekonomika má podle analytiků nejhorší za sebou

01.09.2020 Na základě údajů o vývoji hrubého domácího produktu za druhé čtvrtletí se ekonomové domnívají, že ekonomika má zřejmě to nejhorší letos za sebou. Zároveň ale upozorňují, že řada dalších ekonomických ukazatelů včetně nezaměstnanosti se bude zhoršovat až se zpožděním. V průměru ekonomové odhadují celoroční pokles ekonomiky kolem sedmi procent, což je menší propad, než očekávali ještě počátkem léta.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

Inflace zrychlila růst na 3,4 pct, byla v souladu s prognózou ČNB

13.08.2020 Spotřebitelské ceny v Česku v červenci meziročně zrychlily růst na 3,4 procenta z červnových 3,3 procenta. Informoval o tom dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Inflace tak byla v souladu s prognózou České národní banky (ČNB). Podle analytiků je ale výsledek citelně nad očekáváním finančního trhu, očekávané zpomalení inflace se může oddálit až do příštího roku.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Koruna vůči euru ustoupila z maxima od března, oslabila i k dolaru

06.08.2020 Česká měna dnes ustoupila z nejsilnější úrovně k euru od březnového vyhlášení nouzového stavu kvůli koronaviru. Oslabila o 13 haléřů na 26,22 Kč/EUR. K dolaru koruna ztratila 18 haléřů na 22,13 Kč/USD, zůstává ale nejsilnější od září 2018. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
C:\fakepath\CNB3.jpg

ČNB podle odhadů nechá ve čtvrtek úrokové sazby beze změny

03.08.2020 Bankovní rada České národní banky nechá na čtvrtečním zasedání úrokové sazby beze změny, shodují se analytici oslovení ČTK. Zásadní změnu nepředpokládají ekonomové ani v v případě nové makroekonomické prognózy, kterou centrální banka zveřejní.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Podíl zahraničních investorů držících české dluhopisy klesl

02.08.2020 Podíl zahraničních investorů, kteří drží české státní dluhopisy, ke konci června klesl na 35,35 procenta z 39,39 procenta ke konci března. Jejich podíl je tak nejnižší od konce roku 2016. V absolutní hodnotě pak objem dluhopisů v držení zahraničních investorů ke konci června stoupl na 691,7 miliard korun. Vyplývá to z dat, které zveřejnilo ministerstvo financí. Celkové zadlužení ČR prostřednictvím dluhopisů činilo 2,09 bilionu korun.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Ekonomika v 2. čtvrtletí klesla podle odhadů až o 18 procent

29.07.2020 Česká ekonomika zřejmě ve druhém čtvrtletí prodělala kvůli dopadům šíření koronaviru a restriktivním opatřením největší propad vůbec, shodují se ekonomové oslovení ČTK. Nicméně v konkrétních odhadech se analytici výrazně liší. V meziročním vyjádření ekonomové očekávají pokles HDP o 9,7 až 18 procent. Mezičtvrtletně pak očekávají pokles od 7,4 do 14 procent. Aktuálně lze podle analytiků již pozorovat, že se ekonomika odráží ode dna.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Dohoda EU je podle analytiků dobrou zprávou pro ekonomiku ČR

21.07.2020 Schválení dohody o fondu obnovy a víceletém rozpočtu EU jsou pro českou ekonomiku podle oslovených analytiků dobrou zprávou. I když peníze již neovlivní vývoj české ekonomiky letos, jde i tak podle ekonomů o významnou pomoc o velikosti zhruba 11 procent českého hrubého domácího produktu (HDP). To je podle některých analytiků více než reálná pomoc, kterou ekonomice zasažené koronavirem poskytuje česká vláda. Zároveň ekonomové upozornili, že ČR zůstane díky dohodě nadále čistým příjemcem peněz z EU. A fakt, že si EU peníze půjčí, může vést k efektivnějšímu přerozdělování a hospodaření s unijními penězi.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Analytici: ČNB nemá důvod k dalšímu uvolňování měnové politiky

10.07.2020 Česká ekonomika nečelí riziku příliš nízké inflace či dokonce deflace, Česká národní banka (ČNB) tak nemá důvod uvažovat o dalším uvolňování své měnové politiky, a naopak může být tolerantní k případnému dalšímu posílení koruny. Shodli se na tom analytici, které ČTK oslovila. Spotřebitelské ceny v červnu zrychlily růst na 3,3 procenta z květnových 2,9 procenta.
Související klíčová slova: Další snižování sazeb | Bilanční suma | Odhad vývoje ekonomiky | Vyjádření ekonomů | Dynamický růst | Propad ekonomiky | Kurz koruny k dolaru | Uvolněné měnové politiky | Realitní trh | Nárůst objemů | Složení rady ČNB | Filip Louženský | Zvyšování cen | Výnosy dluhopisů | Vývoj míry nezaměstnanosti | Prognóza České bankovní asociace (ČBA) | Války | Vývoj | Opětovný pokles | Měnové zasedání bankovní rady | Nové hypotéky | Oděvy | Radim Dohnal | Jana Steckerová | Česká ekonomika letos | Zdražovat | DPH | Průměrná míra nezaměstnanosti | Sazby v eurozóně | EUR | Snížit úrokové sazby | Hlavní úrokové sazby | Automobilový sektor | Podnikatel | Itálie | Vývoj ceny zlata | Texas | Očekávání | Pokračování růstu | Vyhlášení nouzového stavu | Možnosti obchodování | Inflace v září | Analytik České bankovní asociace | Evropské centrální banky | Úrokové sazby v eurozóně | Poslanci | Jan Tománek | Bankovní statistika | Hypoteční sazba | Souhrnný indikátor | Pro investory | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Údaje o vývoji inflace | Trade Brokers | Evropská komise | Splácení hypotéky | Investice | Rozvolnění | Spotřebitelské úvěry | Potenciál | Nízké sazby | Slovenská UniCredit Bank | Podnikatelské aktivity | Lednová inflace | Česká měna dnes | Cyklus zvyšování sazeb | Ifo | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | ČNB Jiří Rusnok | Intervence | Výkon ekonomiky | Nižší sazby | Jaroslav Tupý | Experti | Rekord | Raiffeisenbank | Člen bankovní rady ČNB | Oživení ekonomiky | Creditas | Uvolňování měnové politiky | Reálné příjmy domácností | Analytik společnosti XTB | Český statistický úřad | Impuls | Spotřebitelé | Chování | Předseda představenstva | Tuzemské hospodářství | Náklady na financování | Aktuální vývoj | Fondee | Průměrné mzdy | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Měnové zasedání | Cenné papíry | Výnos | Nová prognóza ČNB | Spekulativní investoři | Přecenění zboží | Forexový dohled | Prognóza vývoje české ekonomiky | Výhled ekonomiky | Slabá poptávka | Růst sazeb | Dopravci | Rozhodnutí o sazbách | Evropská země | Forexový trh | ČEZ | Snižování sazeb ČNB | Světová rada pro zlato (WGC) | Důvěra v ekonomiku | Ekonomiky v eurozóně | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Svaz průmyslu | Capitalinked.com Radim Dohnal | Propad cen | Změny HDP | Odhad HDP | Průmyslové objednávky | Snižování úrokových sazeb v USA | Investing | Nejvýraznější růst | Spotřebitelské inflace | Růst hrubého domácího produktu | Marian Jurečka | Brent | Ekonomický sentiment | Očekávání ČNB | Podnikové objednávky | Kontrakce | Varovný signál | Stimul | Peníze | Bilion | Petr Král | Vývoj měnové politiky | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | Title Transfer Facility | Meziroční růst cen | Obavy z inflace | Prognóza | Služby | Úročení spořicích účtů | Špatné výsledky | Čerpání peněz | Pokles ceny ropy | Světové hospodářské krize | Měny | Americký Fed | Tuzemská ekonomika | Palladium | Výsledek hospodaření | Zdražování cen | Odhad letošního růstu ekonomiky | Dividendy | Burza | Bankovní rada ČNB | Viceguvernérka | Představitelé ČNB | Developeři | Vakcíny proti koronaviru | Vývoj ceny ropy | Burzy | Ceny elektřiny | Béžová kniha Fedu | Posílení koruny | Export | EUR/CZK | Vládní opatření | Nervozita na finančních trzích | AI | Škoda | Ekonomická aktivita | Regulace | Hospodářské problémy | Měnový fond | Partneři | Stavební spořitelny | Jana Mücková | Hospodářské výsledky | Litva | Rostoucí ceny energií | Zvýšení sazeb | Oživení trhu | UniCredit Bank | Produkce v průmyslu | Finanční trh | Vyšší hodnoty | Dodávky čipů | Hlasy pro zvýšení sazeb | Marek Mora | Investoři | Americké ekonomiky | Petr Pavel | Nejistoty | Objem hypoték | Souhrnný čistý zisk bank | Inflační čísla | Karina Kubelková | Index PPI | Vývoj průmyslu | Kapitál | Odeznívání inflace | Mimořádná opatření | Inflace v lednu | Červencová inflace | Bohuslav Čížek | Reálné ekonomiky | Posílení | USD | Cenový skok | Kč/USD | Makroekonomická prognóza | Obchodování u ČNB | Nová makroekonomická prognóza | Boeing | Cíl ČNB | Posilování koruny | Stav devizových rezerv | Extrémní růst | Vývoj ceny ropy Brent | Plány | Sestupný trend | Funkční období | Kč/EUR | Viceguvernér ČNB | PIIE | WSJ | Zisk | Viry | TTF | Tempo zdražování | Cestování | Eurostat | Důvěra domácností | XTB Štěpán Hájek | Americké centrální banky | Uložení peněz | Patria | Analýzy | Evropské ekonomiky | Obchodní ředitel | Měnověpolitické operace | Vládní výdaje | Spotřebitelský sentiment | Data z ekonomiky | Aktuální prognózy | Průměrný kurz koruny | Nominální růst HDP | Nadměrné výkyvy kurzu | Béžová kniha | Cenové tlaky | CZK | Finanční instituce | Jan Kubíček | Zvýšení úrokové sazby | Ředitel úvěrových produktů | ING Jakub Seidler | Investovat | Inflační situace | Vít Hradil | Avast | Patria Online | Nízké sazby ČNB | Analytik Purple Trading | Ruský prezident | S&P | Brusel | Úroková sazba | Inflační překvapení | Provident Financial | Ztráta ČNB | Dovoz | Unie | České firmy | Skokového oslabení koruny | Fungování trhů | Objem hypotečních úvěrů | Deflace | Zahraniční investoři | Nízké úrokové sazby | Penzijní fondy | Ruský rubl | Možnosti obchodování u ČNB | Komoditní | Pokles tuzemské ekonomiky | České hospodářství | Dubnová čísla | Prezident | Přidaná hodnota | Investing.com | Zprávy | Kevin Tran Nguyen | Dnešní data | Oživování ekonomiky | Dluhy domácností u bank | Výsledky | ATRIS | Ekonomické oživení | Statistický úřad Eurostat | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Britský finanční regulátor | Globální ekonomiky | ČNB Petr Král | Zlepšení sentimentu | Inflační tlaky | Průzkum | Dnes ČNB | Portfolio | Zdražování pohonných hmot | Cenový růst | TIM | Následky pandemie | Energie | Odhad inflace | Kapitálová rezerva | Inflace v květnu | ČSOB Petr Dufek | Úsporný tarif | Hospodářský výsledek | Růst inflace | Tržní úrokové sazby | Raiffeisen | BHS | Makroekonomický výhled | Filip Belant | Kapitálové rezervy | Hospodářství země | Pesimismus | Objem | Ceny zemědělských výrobců | Ekonom ING | Boj s inflací | Vývoj měnového páru | Hypoteční trh | Propuštění | Hlavní analytik | Ekonomický vývoj | Regulátor | Firmy | Bydlení | Investiční platforma | Hlavní úroková sazba | Směřování ekonomiky | Slabší koruna | Nástroj | Premiér Andrej Babiš | Zpráva | Odebrání bankovní licence | Polsko | Cestovní ruch | Rozpočtová politika | Forexové intervence | Inflace v Česku | Cenová hladina | Měna | Rok 2024 | Pokles úrokových sazeb | Objem intervencí | Hypotéky | Hrubý domácí produkt (HDP) | Ceny ropy | Státní rozpočet | Současná situace | Deficit | Lukáš Kovanda | Zasedání Fedu | Česká spořitelna | Tvrdý brexit | Natland Petr Bartoň | Ukrajina | Bloomberg | Nová prognóza | Rezervy na ochranu úvěrového trhu | Martin Machala | Poptávka po nemovitostech | KB | Nabídka | S&P Global | Centrální banky | Logistika | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Prodej dluhopisů | Zpomalení inflace | Trump | Hospodářský propad | Akcie v Asii | Vysoké ceny energií | Obavy z recese | PMI ve výrobě | Cvičení | Reálné mzdy | Vstupy | Byty | Čerpání peněz z fondů | Instituce | Evropské akcie | Restriktivní opatření | Silný růst | Ropa Brent | Dopady epidemie koronaviru | Snížení DPH | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Purple Trading Jaroslav Tupý | Vyhlídky | CZ | InvestBay | Inflační situace v ČR | Listopadová inflace | Andrej Babiš (ANO) | Odhad růstu HDP | Natland | Index spotřebitelské důvěry | Pandemie nemoci COVID-19 | Trh | Divize | Komise | University of Michigan | Války na Ukrajině | Erste Bank | Výrazný růst | České koruny | Cena zlata dnes | Korekce | Zpřesněný odhad | Tržní prostředí | ProCent | Výrazný pokles | Inflační tlaky v české ekonomice | Vývoj ekonomiky | Pražské burzy | Složení bankovní rady ČNB | Česká bankovní asociace | Problémy Německa | Videokonference | Konkurenceschopnost | Pokles HDP | Ziskovost bank | Politika centrální banky | Oživení české ekonomiky | Propad | Oldřich Dědek | Marka | Pokračující pokles | Sazby ČNB | Ekonomika ČR | Pozitivní impulz | Firemní investice | Kupní cena | Nemovitosti v zahraničí | Pandemie koronaviru | Hospodářský růst v Německu | Trh dnes | Technické analýzy | Svaz průmyslu a dopravy ČR | Posílení kurzu | Česmad Bohemia | Obavy z růstu inflace | Výsledky průzkumu | Spotřebitelská inflace | Akcenta | Změny cen | ANO | Hrubý domácí produkt | Podnikatelé | Sázka | Zhoršení nálady | Zpomalování ekonomiky | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Srovnávací základna | Meziroční růst HDP | Zahraniční obchod | Kurz koruny k euru | Pojišťovny | Donald Trump | Objem hypoték v září | Medián | Intervence ČNB | Výpadky | Graf | David Eim | Gazprom | Centrální banka | Intervenovat ve prospěch koruny | Úvěrové pojišťovny | Ukončení intervencí | Plyn | CitFin | Inflační vývoj | Tomáš Pfeiler | Čistý zisk | Výnosové křivky | Jádrová inflace | FinGO | Makléř Wood & Company | Stavebnictví | Hospodaření | Zveřejněná data | Luhanské lidové republiky | Fed | Americká centrální banka | Patria Finance Tomáš Vlk | Růst spotřebitelských cen | Andrej Babiš | Cena zemního plynu v Evropě | Další růst | Údaje o inflaci | Stagflační trend | ČNB Aleš Michl | Analytik Cyrrusu | Reuters | Portu | Vývoj kurzu koruny | Zvýšení sazeb ČNB | ING Bank Jakub Seidler | Brexit | Předpokládaný růst | Prodeje domů | Obchody | Peníze na financování | Rekordní minimum | Jan Procházka | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Analytik Trinity Bank | ING | Profesionálové | Utahování měnové politiky | Deficit veřejných financí | Pozornost | BHS Štěpán Křeček | Firma | J&T | Česká měna | Zakladatel | Dluhy českých domácností u bank | Směnný kurz | Zvýšení úrokových sazeb | Obchodování | PwC | Rychlý růst | Wall Street Journal (WSJ) | Předseda | Český hrubý domácí produkt | Koronavirová krize | Repo operace | Zvýšení základní úrokové sazby | Český trh práce | Snížení sazeb | Nová data | Naše ekonomika | Loňská srovnávací základna | Pokles české ekonomiky | Jana Pokorná | Zvýšení základní sazby | Marže | Indikátory ekonomického sentimentu | Dubnový vývoj | Financovat | Dominik Rusinko | Příprava | Aleš Michl | Majitel | Rostoucí náklady | Říjnová inflace | Alena Schillerová | Výhled vývoje ekonomiky | Hlediska technické analýzy | Míra | Hospodaření státu | Úroky | MT4 | Očekávání analytiků | Vývoj české ekonomiky | Květnová inflace | Makroekonomické údaje | Předstihové ukazatele | Prudké zdražování | Chování obchodníků | Budoucí vývoj | Průmyslová výroba v ČR | Americký dolar | Air | Financování vlády | Prosincová inflace | Zájem o hypotéky | TABAK | Schodek 300 miliard | Recese v Česku | Japonsko | Analytik Raiffeisenbank | Termínované vklady | Pokles úroků | Ceny | Koronakrize | Energetická krize | Hypoteční sazby | ČNB | Rumunsko | Evropská unie | Tuzemské banky | Jiří Rusnok | Pokles | Změny sazeb | Prognóza ČNB | Množství peněz | Finanční sektor v ČR | Žádosti o podporu | Země EU | MJ | Jan Vejmělek | LIBOR | Ceny hypoték | Nejvýraznější pokles | Vratislav Jůza | Technologické firmy | Podpora | Nejistota | Doporučení | Vít Endler | COVID-19 | Zboží dlouhodobé spotřeby | Výhled na příští rok | Finanční krize | Pokles ceny | Česká republika | Sberbank | Bohemia Energy | Tempo poklesu | Očekávání firem | Spotové operace | Index PX | Daně | Novela zákona | Euler Hermes | Lídři | Inflace v červenci | České HDP | Životní úroveň | Vyjádření Trinity Bank | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Zisky | Ekonom UniCredit Bank | Silnější kurz | Fio banka, a.s. | Oslabení koruny | Bankovní rada České národní banky | EURIBOR | Globální ekonomika | E-commerce | Vývoj HDP | DPH u elektřiny | Kurzový závazek | Cena zlata | Zvýšení ceny | Jiří Tyleček | Trinity Bank | Vice | Analytik České spořitelny | Růst cen | Rachel Reevesová | Vývoj úrokových sazeb | Inflační výhled | Celosvětová poptávka | Dopad konfliktu na Ukrajině | Repo sazby | Výdaje | Financování | ČSÚ | Severomořská ropa | Šíření viru | Finance | JDE | Generali Investments | Index nákupních manažerů | Automobilový průmysl | Složení rady | Zasedání americké centrální banky | Vyšší úroky | Americká lehká ropa | Pokles ekonomiky | Růst úroků | Společnosti | Maďarský forint | Růst spotřebitelských cen v Německu | Ceny zboží | Rozhodnutí ČNB | Nejistoty na trzích | Line | EGAP | Vyšší ceny | Průměrná hodnota | Opatření proti šíření koronaviru | Vysoké ceny energie | Meziroční inflace v ČR | Nájemné | Cena | Dnešní čísla | Schönfeld & Co | Výsledek hrubého domácího produktu | Hospodářský růst | Analytik J&T | Tržní sazby | Odhodlání | Posilování kurzu koruny | Důvěra v průmyslu | FinTech | WTI | Analytik ČSOB Jan Bureš | Bod | Miliardy korun | Přenos | Posílení domácí měny | Antony Blinken | Silnější koruna | Polský zlotý | Pokladniční poukázky | Česká a slovenská UniCredit Bank | Únorová inflace | Hranice měnové politiky | Spekulace | Celková inflace | Zpomalení globální ekonomiky | Zadlužení firem | Zisk z finanční a provozní činnosti | Domácnosti | Výkyvy kurzu koruny | Nižší výdaje | Inflace | X-Trade | Devizové intervence | Tržby | Tomáš Kudla | Kurzový vývoj | Petr Bartoň | Situace | Státy EU | Zvýšení inflace | Capitalinked.com | Daně z příjmů | Krach | Zprostředkovatelé | Struktura | Zkušenosti | Spotřební daně | USD/CZK | Životní náklady | Oživení ekonomické aktivity | Ukončení činnosti | Statistiky | Lukáš Raška | Vybírat zisky | Světová ekonomika | Moneta | Spolkový statistický úřad | Propad HDP | Růst mezd | Sazby beze změny | ČSOB Dominik Rusinko | Kurz | Evropská centrální banka | Pandemie covidu | Inflace v říjnu | Unicredit | Stagnace | Pokles výnosů | Poptávková inflace | Rozkolísaný | UST | Pokles zásob | Zisk bank | Zuzana Filipová | Pandemie nemoci | Century 21 | Jan Švejnar | Investiční plány | Ruská invaze na Ukrajinu | Deficit státního rozpočtu | Růst cen v Česku | Prudký růst cen | Prezident Pavel | Úspory | Kurz české koruny | Proinflační | Konsensus | Výše úrokových sazeb | Pozitivní výsledek | Mánie | Domácí data | Vysoká poptávka | Chorvatsko | Capitalinked | Predikce | Prognózy inflace | Analytici | Kurz koruny | Ekonomické výsledky | Dluhy | Vysoká inflace | PwC ČR | Hospodářství | Odhady ekonomů | Tuzemská inflace | Vyšší sazby | Zprávy z ekonomiky | Snižování úrokových sazeb | Rzeczpospolita | Intermediate | Vládní politika | Nižší ceny | Cenové stability | Portfolia | Růst důvěry | Poptávka | Expert | Koronavirové krize | Vývoz | Názory analytiků | Světové finanční krize | První odhad | Ziskovost | Miliardy eur | Recese | Hospodářský pokles | Konsenzus | Celosvětový růst | Záloha | Švýcarský frank | Vývoj pandemie | CZK/EUR | Nálada spotřebitelů | Nižší DPH | Největší propad | Sekce měnové | Signály | Meziměsíční inflace | Koronavirové pandemie | František Táborský | Štěpán Křeček | Realitní společnosti | Koruna sílí | Frank | Miroslav Novák | Negativní nálada | Inflace v listopadu | Výhled české ekonomiky | Americká centrální banka (Fed) | Změna sazeb | Patria Finance | Naše prognóza | Ceny energií | Washington | Ceny potravin | Rychlý růst mezd | Index důvěry | Daňové přiznání | Základní sazby | Rizika | Eurozóna | Analytik Komerční banky | Náklady na práci | Intervenovat na devizovém trhu | Rostoucí inflace | OSN | Objem českých dluhopisů | Globální trhy | Cena elektřiny | Inflace cen | Místopředseda představenstva | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Světové ekonomiky | ROCE | Růst HDP | Benzín | Rostoucí ceny | Růst cen nemovitostí | Trend | Obchodovat | Pokles sazeb | Meziroční inflace v září | Míra inflace | Windfall tax | Analytik J&T Banky | Spotřebitelská důvěra | Soukromý sektor | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Prezident Petr Pavel | Indexy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Michal Skořepa | Vývoj inflace | Hospodářské krize | Oživení poptávky | Severomořská ropa Brent | Ředitel investiční platformy | Zpřísnění měnové politiky | Mezinárodní měnový fond | Průmysl | Oslabení kurzu | Tempo růstu | Bankovnictví | Čisté úrokové výnosy | Biliony | Zdražování energií | Akciové trhy | České dluhopisy | Úrokové sazby | Moneta Money Bank | Spotřebitelské ceny v Česku | Situace na trhu | Bankéři | Peněžní zásoby | Bankovní rada | Větší pokles | Úvěry na bydlení | Recese v USA | Pojišťovna | Výrazný propad | Devizový zákon | Co bude | Aktiva | Pokles inflace | Cenový strop | Fiskální politika | České měny | Ekonomové | Tuzemský průmysl | Ekonomové Raiffeisenbank | Drahé kovy | Objem úvěrů | Srbsko | Indikátor | Základní úrok | Pokles cen | PwC Petr Kříž | Měny považované za bezpečné | Investments | Růst ceny | Odhad růstu ekonomiky | Veřejný dluh | Vysoké inflace | Ekonomické vyhlídky | Raiffeisenbank a.s. | Finanční regulátor | Dluhy českých domácností | ČBA | Vývoj kurzu | Měny regionu | Fiskální politiky | Průmyslový sektor | Makroekonomické indikátory | Know-how | Euro | Ministryně financí | Vývoj na finančních trzích | Ekonom Komerční banky | Snížení cen | Vzrušení | Erste | Air Bank | Reálné příjmy | Trinity | Stratég | FOREX | Fond obnovy | Ekonomika eurozóny | Debata | Fio banka | Zrychlení inflace | Sentiment | Maďarská centrální banka | Růst úrokových sazeb | Výsledky ČNB | Politika | Hospodářské recese | Vladimír Vávra | Pozornost trhu | Vyjádření analytiků | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Objem hypoték v říjnu | Komunikace | Obnovení růstu | Ceny průmyslových výrobců | Německá ekonomika | SAB Finance | OVB | Indikátory důvěry | Forint | Výprodej | Velká Británie | Další vývoj | Citibank | Dnes zveřejněná data | Ekonom | Akcenta Miroslav Novák | Optimismus | Otevírání ekonomiky | Průměrná míra inflace | Členové bankovní rady | Obchodování na devizovém trhu | Rozpočtové politiky | Aktivita ve službách | J&T Banka | Nákupy | Očekávání trhu | Měnové politiky | Výrazná inflace | Nominální růst | Radomír Lapčík | Dovozní ceny | Vnímání | Hospodářská recese | Jan Brázda | Ekonomická data | Elektřina | Situace v průmyslu | Poskytování hypoték | Invaze | Proticyklické kapitálové rezervy | Guvernér ČNB Aleš Michl | Zhodnocení | Nákup nemovitostí | Dolar | Snížení základní úrokové sazby | Ceny zlata | Výhled | Pozice ČNB | Pokračující růst | Auta | Komerční banky | Rada ČNB | Zlevnění potravin | Indexy nákupních manažerů | Propouštění | Vlastní bydlení | Zaměstnanci | Jaromír Gec | Zvýšené úrokové sazby | Evropský trh | Finanční trhy | Statistický úřad | Negativní vývoj | Vládní konsolidační balíček | Cyrrus | Data o inflaci | X-Trade Brokers | Růst cen energií | Fondy | XTB Tomáš Cverna | Výnosy státních dluhopisů | Cenové hladiny | Stagflace | Německé ekonomiky | Meziměsíční vývoj inflace | Poslanecká sněmovna | Analytik Monety | Schodek | Velkoobchodní cena plynu | New York | Emisní povolenky | Vývoj cenové hladiny | Zvýšení úroků | Tomáš Cverna | Ekonomika | Průměrná úroková sazba | Podíl zahraničních investorů | Obchodní bilance | Posílení kurzu koruny | EU | Zotavení ekonomiky | Problémy | Zpomalení růstu | Jednotná měna | Situace na trzích | Slabší kurz | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Úročení vkladů | Vývoj hrubého domácího produktu | ODS | Ruská agrese | Prodej EUR | Ropa | Rezervy | Dluhopis | Investiční skupiny | Poptávka po zlatě | Nové sankce | Inflační vlna | Manažerka | Transakce | Snížení spotřební daně | Prodeje existujících domů | Ekonomka | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Sezónnost | Růst nezaměstnanosti | Oslabení české koruny | Profitovat | Roklen | Cenový vývoj | Bankovní sektor | Spotřeba domácností | Sankce proti Rusku | Plánování | Nákup EUR | Inflace v březnu | Raiffeisenbank Vít Hradil | Meziroční růst spotřebitelských cen | Mzdové požadavky | 4fin | Inflace v prosinci | Jasný signál | Politické riziko | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Finanční sektor | Silný pokles | Loterie | Uvolnění měnové politiky | Analytik skupiny | Karanténní opatření | Oslabování české měny | Indikátor důvěry | Souhrnný čistý zisk | Báze | | Obchod | Rozhodnutí centrální banky | Zahájení ruské invaze | Výpadky v dodavatelských řetězcích | Oslabení | Ruský prezident Vladimir Putin | Sentiment na trzích | Pohonné hmoty | Globální finanční krize | Platformy | mBank | Pandemická situace | Rusko | Ceny výrobců | Úsilí | Devizový kurz | Kurzový zisk | Purple Trading | Poradce | České státní dluhopisy | Reálné úrokové sazby | Další růst sazeb | Pravděpodobnost hospodářské recese | Spojené státy | Makroekonomické události | Evropské méně | Signál | Ekonomický výhled | Zdražování | ING Bank | Sankce | Ekonomické krize | Helena Horská | Energetické krize | Člen bankovní rady | Britská vláda | Komerční banka | Martin Podolák | PMI ve službách | Wood & Company Vladimír Vávra | Přijetí eura | Kupní síla | Trhy | Úbytek | Ropy | Platforma | Ekonomka Raiffeisenbank | Míra úspor | Devizové rezervy | Druhá vlna pandemie | Koruna posílila | Petr Dufek | Italská ekonomika | LTV | Úspěch | Úvěrová aktivita | List The Wall Street Journal | Sázky | Nové prognózy | Dynamika mezd | Ceny ropy Brent | Radomír Jáč | Hry | Generální ředitel | Tomáš Holub | Výkon německé ekonomiky | Dnešní údaje | Volatilita | HoReCa | Nálada | Míra nejistoty | Indikátory | Tisková konference | Eura | Výsledek HDP | Kultura | Vysoké ceny | Nízká nezaměstnanost | Ceny stavebních prací | Ceny pohonných hmot | Zmírnění inflace | Růst | Ceny surovin | Polská centrální banka | Nejnovější údaje o inflaci | Zvyšování úrokových sazeb | Pojišťovací společnosti | Nákup nemovitosti | Příjmy | Banka Creditas | Finanční situace | Přehřívání ekonomiky | Zajištění | CzechTrade | Svaz průmyslu a dopravy | Slovensko | Nastavení sazeb | Snížení inflace | Pandemie | Index | Wall Street Journal | Poskytování úvěrů | Penzijní společnosti | Rychlý růst cen | Hlavní rizika | Martin Gürtler | Eva Zamrazilová | Meziroční růst | Úročení | Cenové stropy | Ceny nemovitostí | Konsolidační balíček | Varovné signály | ČNB snížila sazby | Volby | Zlevňování hypoték | Růst cen výrobců | Protiepidemická opatření | Gepard Finance | Cíle | Michal Brožka | Bezpečnost | Jednání ČNB | Vývoj důvěry v ekonomiku | Zveřejněné údaje | Zrušení superhrubé mzdy | Aktuální situace | Obchodní dohody | Repo sazba | Nákupy centrálních bank | Zlotý | Analytik Czech Fund | Analytik Patria Finance | Inflační riziko | Výkyvy | Ministryně financí Alena Schillerová | Volatilní | Daniel Rajnoch | Raiffeisenbank Luboš Růžička | Schodek státního rozpočtu | Odhad letošního růstu | Wood & Company | Banky | Vyšší úroveň | Základní sazba | Český statistický úřad (ČSÚ) | Prodeje | Klesající ceny nemovitostí | Úrokové sazby České národní banky | Zotavování německé ekonomiky | Silná koruna | Estonsko | Doněcké lidové republiky | Ministr vnitra | Výhled růstu ekonomiky | Nadměrné výkyvy | Česká inflace | Cena zemního plynu | Inflace ČNB | Šance | Bankovní rady ČNB | Česká bankovní asociace (ČBA) | Nárůst devizových rezerv | Dopady války na Ukrajině | Rychlost | Obavy z recese v USA | Martin Vašek | Viceguvernéři | Úvěr | MF | Financování státního dluhu | Hypoteční banka | Klesající inflace | Covid | Fio | Výrobní ceny | Zbyněk Stanjura | Odvětví | Šok | Výše devizových rezerv | Malý prostor | XTB Jiří Tyleček | Úrokové sazby ČNB | Rakousko | Druhá vlna | Dna | Zájem zahraničních investorů | Investiční společnosti | Aleš Sosnovský | Maďarsko | Vysoké úroky | Vývoj inflace v ČR | Dluhy domácností | Bilance ČNB | Představitelé České národní banky | Lídři Evropské unie | Hospodářské výsledky ČNB | Poradenství | Petr Kříž | Volby v USA | Marek Zeman | Růst cen komodit | Dánsko | Investiční platformy | Data Watch | Cena plynu pro evropský trh | Title Transfer Facility (TTF) | Členové rady ČNB | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Na burze | Akcie | Kanadská centrální banka | PX Pražské burzy | Konflikt na Blízkém východě | Události v ČR | Ekonomické aktivity | Ekonomika Evropské unie | Analytička | ČSOB | Snižování úroků | Propad průmyslové výroby | Dopady pandemie | Pozitivní signál | Úrok | David Marek | Jan Sušánka | Ekonomiky | Očekávaný růst | Měnová politika | Strop úrokových sazeb | Sazby hypoték | Přehřátí ekonomiky | Next Finance | Ebury | Úrokové výnosy | Stabilita | Vklady | Británie | Vstup do eurozóny | Vyšší úrokové sazby | Zpřísňování měnové politiky | Prognózy ČNB | Expanzivní fiskální politika | Zahájení intervencí | Ekonom BHS | Obchodovat s cennými papíry | Koruny vůči euru | Dynamika HDP | Nejlevnější hypotéky | Problémy v dodavatelských řetězcích | Banka | Proinflační rizika | Evropská komise (EK) | Předpověď | Prohlášení | Zpomalování inflace | Hlavní ekonom ING | Výdaje státního rozpočtu | Daňový balíček | WGC | Ekonomický růst | Oslabení měny | Krize | Asociace | Fingood | Pandemie COVID | Vyšetřování | Reakce centrální banky | Kvantitativní uvolňování | Pražská burza | Panika | Vliv války | Ruská invaze | Údaje | Scénáře vývoje české ekonomiky | Nová prognóza České bankovní asociace | Situace kolem šíření koronaviru | Základní úrokové sazby ČNB | Složení bankovní rady | Prognóza Ministerstva financí | Odhady ČNB | Snižování cen | Světová rada pro zlato | Financial | Konec roku | Michal Bárta | Vývoje kurzu | Nežádoucí vedlejší účinky | Podíl nezaměstnaných | Posilování české koruny | Stabilita úrokových sazeb | Snižování sazeb | Proinflační faktory | Důvěra spotřebitelů | Odhad vývoje HDP | Brokers | Nemovitosti | Vlastnictví | Růst cen průmyslových výrobců | finGOOD | Práce | David Vagenknecht | Cukr | Spoření | Vývoj trhu | NAFTA | Podniky | Vyjádření ČNB | Hospodářské politiky | Polský zlotý a maďarský forint | Nové úvěry | Konsolidace | Nárůst výdajů | Inflace v únoru | ČSOB Data | Penále | Ministr financí | Ceny v Česku | Růst ceny elektřiny | Rubl | Ztráta | Rozpočet | Domácí měny | Propouštění zaměstnanců | Vývoj na trhu | Miloš Filip | Starteepo | Americký ministr zahraničí | Nálada v ekonomice | Tomáš Jícha | Pozitivní vliv | Nejnovější údaje | Pracovní síly | Směřování | Pandemie covidu-19 | Inflace v české ekonomice | Guvernér ČNB | Odhady analytiků | Český trh | Data o výrobní inflaci | Vývoj peněžní zásoby | Koruna dnes | Inflace v eurozóně | Německo | Czech Fund | Daň z mimořádných zisků | Štěstí | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Ruská centrální banka | Růst české ekonomiky | Zrychlení růstu | Ekonomické prostředí | Ztráty | Důvěra v českou ekonomiku | Automotive | Zpomalování světové ekonomiky | Bilance | Ceny zemního plynu | Prezidentský kandidát | Dubnová inflace | Snížení úroků | Celosvětová poptávka po zlatě | Tomáš Vlk | MWh | Jan Bureš | Investování | Pocity | TradingView | Čistý zisk bank | Investiční platforma Portu | Oslabování koruny | Prognóza vývoje | Mzdy | Výkyvy kurzu | Levnější půjčky | Zadlužení | Obchodníci | Ukazatele | Státní dluhopisy | Pozice | Nízká inflace | Dluhopisy | Trading | Platební bilance | Vliv války na Ukrajině | EK | Oslabení kurzu koruny | Inflace zpomaluje | Situace na trhu práce | Uvalení cel | Moore CZ | Čína | Inflace v ČR | Koruna | Nárůst nezaměstnanosti | Generali Investments CEE | Trade | ČR | Nastavení měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Čistý zisk bank a spořitelen | Rozpočtové deficity | Kompenzace | Tomáš Nidetzký | Stabilita sazeb | Vydávání dluhopisů | Zlepšení nálady | Nová prognóza České bankovní asociace (ČBA) | Překážky | Ministerstvo financí | Zpomalení růstu úvěrů | Guvernér | DSTI | Ministr zahraničí | České výnosy | USA | Zemědělství | František Bostl | Zpracovatelský průmysl | Šíření koronaviru | Výraznější pokles | Odražení ode dna | Pozitivní zpráva | Sazby | Jiří Polanský | Makléř | XTB | Liberty Ostrava | Moldavsko | Předkrizové úrovně | Vladimir Putin | Největší pokles | Riziko | Výplaty dividend | Jan Frait | Hlavní ekonom | Bankovní asociace | Deloitte | Spotřebitelské ceny v ČR | Vývoj mezd | Ocenění | Burze | Markéta Fišerová | Podnikové investice | Zveřejněná domácí data | Meziroční inflace | Výkon | Financial Conduct Authority | Ekonom Jan Švejnar | Česká vláda | Růst průmyslových cen | Domácí poptávka | Bezrealitky | Denní graf | Analytik ČSOB | Bonita | Vojtěch Benda | Rodinné rozpočty | Míra nezaměstnanosti v EU | Analytik | Zpřísňováním měnové politiky | Dražší půjčky | Investiční stratég | Banky a stavební spořitelny | Proticyklická kapitálová rezerva | Uvolnění limitů | Statistika | Další pokles | Vývoj ceny | Inflační šok | Směrnice EU | Ownest | Provident | Deficit hospodaření státu | ČNB úrokové sazby | Intervenovat | Emise | Zbrojní průmysl | Zlevnění hypoték | Dodavatelské řetězce | Válka na Ukrajině | Výprodej měny | Více peněz | Globální vývoj | Prodej | Nervozita | Analytik XTB | Bez rizika | Sazby centrální banky | Výsledek inflace | Oberbank | Investiční | Vývoj měnového kurzu | Hospodaření ČNB | Nastavení úrokových sazeb | Spekulovat | Snížení daní | Průmyslová výroba | Jana Vaisová | Objem dluhopisů | Ústup inflace | Cena plynu | Rozbor | Výkonnost | Česká ekonomika | Zdražování potravin | Štěpán Hájek | Pochybení | West Texas Intermediate | Růst cen ropy | HDP v ČR | Zájem investorů | Práce z domova | Cena komodit | Petr Javůrek | Růst poptávky | Realitní trh v USA | Hospodářské oživení | Budoucnost | Finanční stability | Tempo růstu spotřebitelských cen | Rozhodování | Opatření | Sušánka & partneři | Distribuce | Hlava státu | HCOB | Ekonomická situace | Česká koruna | Energetická náročnost | Pořízení vlastního bydlení | ČSOB Jan Bureš | Pavel Sobíšek | Zlato | Hypomonitor | HDP | Restrikce | Maloobchodní tržby | Rozhodnutí bankovní rady | Rok 2025 | Objem úvěrů na bydlení | Obchodní partner | Fond | Luboš Růžička | Hypoteční banky | Sazba ČNB | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Statistici | Voda | Hlavní ekonomka | Podíl zahraničních investorů držících české státní dluhopisy | Realitní sektor | ČSOB Data Watch | Objednávky | Inflační očekávání | Růst průměrné mzdy | Stavební výroba | Aktualizovaná prognóza | Nedostatek zakázek | Evropské akciové trhy | BH Securities | Analytik Portu | Výnosy českých státních dluhopisů | Fundamenty | Dno propadu ekonomiky | Oslabování kurzu koruny | Cenový pokles | Růst ekonomiky | Boj s koronavirem | Analýza | Vyšší inflace | ČNB dnes | Americká centrální banka FED | Komodity | Zisk bank a spořitelen | Prognóza České bankovní asociace | Záchranný balík | Daňové změny | Miliardy | Výnosy | Česká národní banka (ČNB) | Zahraniční měny | CFIG | Eva Čerešňáková | Průmysl a stavebnictví | Vlády | Pavel Štěpánek | Devizové rezervy ČNB | Ceny energie | Vedlejší účinky | Odhad růstu hrubého domácího produktu | Navyšování cen | Český HDP | Centrální bankéři | Kurz koruny vůči euru | Indikátor důvěry v ekonomiku | Konfederace | Zavření Číny | CRD IV | Zlepšení | ČTK | Měnové podmínky | Španělsko | Vysoké úrokové sazby | CEE | Zvyšování úroků | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Wall Street | Záporné úrokové sazby | Pokles reálných mezd | Příjmy domácností | Základní úroková sazba | Bankovní licence | Pád Bohemia Energy | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Jakub Michálek
Jakub Michálek (Piráti)
Jakub Němec
Jakub Nytra
Jakub Ortinský
Jakub Petruška
Jakub Ptáčník
Jakub Rochlitz
Jakub Rož
Jakub Rybacki

Následující klíčová slova

Jakub Synek
Jakub Švestka
Jakub Vadlejch
Jakub Valníček
Jakub Valníček z Portu
Jakub Vávra
Jakub Vejmola
Jakub Vejmola (Kicom)
Jak určit rizikový profil investora
Jak určit trend
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
SAB Finance
Potvrďte prosím... Zavřít